Wall Street se třese, investoři nervózně sledují kalendář a všichni čekají na Jackson Hole, kde má promluvit Jerome Powell. Bude to opět show, po které akciové indexy vyletí o procento výš, jako loni? Nebo naopak šok, který odstartuje hlubší korekci, jak varují analytici? Je tedy možné, že už jsme na vrcholu a teď přijde pád? Anebo Powell vytáhne z klobouku holubici a trhy se zase nadechnou? Fed to ale nyní nemá vůbec jednoduché a šance na snížení sazeb v září stále padají. Jedno je jisté - všichni tradeři mají prst na spoušti.
Palantir zažívá volný pád - sedm dní v kuse dolů, propad o 20 % a punc „nejdelší korekce od dubna 2024“. Je to jen chvilková slabost, nebo se AI hvězda stala obětí vlastního hype? Shortař Citron Research tvrdí, že valuace firmy je odtržená od reality. Na druhé straně Palantir stále sype miliardové tržby, uzavírá kontrakty s vládou USA a ještě nedávno byl v top 10 US tech firem. A pak tu máme Intel, který si užívá opačný příběh - SoftBank vlila 2 miliardy dolarů a akcie vystřelily o 10 %. Vypadá to, že „starý dobrý Intel“ se vrací na scénu.
Bitcoin je na houpačce - pár dnů zpátky vytvořil rekord přes 124 tisíc dolarů, teď se potácí u 113 tisíc. Technici malují černé scénáře: dvojitý vrchol jako v roce 2021, propad pod 100 tisíc, možná až na 88 tisíc. Rising wedge pattern varuje, whales prodávají, support na 110-112 tisících je pod palbou. Ale pozor, do hry vstupuje Fed - pokud přijde zářijový rate cut, může se vše otočit a Bitcoin znovu zamíří k 125 tisícům, někteří dokonce mluví o 150 tisících. Kryptosvět čeká, jestli dostane krvavý zářijový dip nebo další FOMO rally. Více se dozvíte v dnešním díle Investičního mementa!
Petr Lajsek
Tým Purple Trading