Čtvrtek 09. květen 2024 03:58
reklama
Dukascopy new
reklama
Purple Ebook Svíčkové a cenové formace
reklama
Purple Ebook Svíčkové a cenové formace
reklama
FTMO král

Nákupy

img

Přehled vývoje měnového páru EUR/USD. 27. března. ECB je plně připravena na červnové uvolnění měnové politiky

27.03.2024 Měnový pár EUR/USD se v úterý nadále obchodoval klidně s nízkou volatilitou. Během dne byla sice testována linie klouzavého průměru, ale klesající trend zůstává zachován. I když dojde k jistému proražení klouzavého průměru, nebude to znamenat začátek nového vzestupného trendu. Stojí za zmínku, že ve 24hodinovém časovém rámci nedává technický obrázek prostor pro dvojí interpretaci. Zpočátku jsme byli svědky silné korekce proti novému klesajícímu trendu, po níž následovala slabá korekce v rámci téhož klesajícího trendu. Pokles páru by tak měl pokračovat téměř v každém případě.
img

Je čas, aby se zlato zklidnilo

27.03.2024 Zlato od začátku roku vzrostlo o 5,1 % a poprvé v historii překonalo významnou hranici 2 200 USD za unci. Trajektorie růstu páru XAU/USD vypadá robustně, nicméně otázkou zůstává: mají býci dostatečnou hybnost k udržení rally? Zdá se, že předchozí výhody drahého kovu byly vyčerpány a nové nejsou na obzoru. Možná je čas na korekci.
img

Výhled pro pár GBP/USD na 27. března. Libra postupně klesá

27.03.2024 Pár GBP/USD se pokusil ukončit býčí korekci a obnovit klesající trend. Volatilita opět nebyla žádná nebo byla přinejmenším velmi slabá. Tak slabá, že se cena nedokázala přiblížit k žádné z úrovní nebo linii, kde by se dal očekávat signál. Jak jsme tedy už řekli, nulové pohyby znamenají nulové signály, nulové obchody a nulové zisky.
img

Yen bojuje za pravdu

27.03.2024 Pomohou jenu slovní intervence? Poté, co vyšlo najevo, že Bank of Japan hodlá přejít k normalizaci měnové politiky želvím tempem, pustili se býci páru USD/JPY do práce. Přiblížili pár na dosah ruky k úrovním z října 2022, které jsou nejvyšší za posledních 32 let. Oficiální Tokio si to nemohlo nechat líbit a naznačilo intervenci na forexovém trhu. Zastaví vládní rétorika kupce analyzovaného páru?
img

USD/JPY: Jednoduché tipy pro začínající obchodníky na 26. března (seance v USA)

26.03.2024 K prvnímu testu ceny na úrovni 151,25 došlo, když MACD výrazně klesl z nulové hodnoty, a prodávat dolar proti trendu při takovém nastavení nebylo nijak zvlášť žádoucí. Po krátké době došlo k dalšímu testu na úrovni 151,25 a MACD se již dostával z přeprodané zóny, což umožnilo vstoupit do nákupních pozic na dolaru. V době psaní článku nedošlo k žádnému výraznému růstu, ale naděje přetrvávají, protože obchodování pokračuje v bočním kanálu. Mnohé bude záležet na amerických statistikách: změny objednávek zboží dlouhodobé spotřeby, index cen bydlení a ukazatel spotřebitelské důvěry určí směr páru. Slabé údaje bývají důvodem k prodeji dolaru, zatímco silné zprávy mohou podpořit býčí trend na trhu. Co se týče intradenní strategie, budu se spoléhat spíše na scénáře č. 1 a č. 2.
img

GBP/USD: Jednoduché obchodní tipy pro začínající obchodníky na 26. března (americká seance)

26.03.2024 K testu ceny 1,2648 v první polovině dne došlo v době, kdy indikátor MACD už výrazně stoupal od úrovně nula, což omezilo další potenciál páru klesat dolů. Z tohoto důvodu jsem libru nekupoval. Po chvilce došlo k dalšímu podobnému testu a indikátor MACD se začal pohybovat od úrovně nula směrem nahoru, což umožnilo vstup na trh, ale výrazný růst se nekonal. Přibližně 10 bodů a poptávka po libře klesla. Mnohé teď záleží na statistikách z USA: změny objednávek zboží dlouhodobé spotřeby, indexu cen bydlení a indikátoru spotřebitelské důvěry ovlivní směr páru během americké seance. Slabé údaje jsou důvodem k dalšímu prodeji dolaru a nákupu libry v rámci korekce, která se může změnit v trend, zatímco silné zprávy mohou libře výrazně uškodit. Pokud jde o intradenní strategii, budu se spoléhat spíše na scénáře č. 1 a č. 2.
img

GBP/USD. 26. března. Libra začíná s korekcí

26.03.2024 Pár GBP/USD se v pondělí v hodinovém grafu odrazil od zóny supportu 1,2584–1,2611 a obrátil se ve prospěch libry. Začal proces růstu k zóně rezistence 1,2705–1,2715. Koridor klesajícího trendu charakterizuje sentiment obchodníků jako "medvědí". Neočekávám tudíž silný růst libry. Konsolidace kurzu tohoto páru pod zónou 1,2584–1,2611 pomůže novému poklesu k úrovni 1,2517.
img

Pár EUR/USD se v prostředí slábnoucího dolaru pohybuje nahoru

26.03.2024 Pár EUR/USD vzhledem k obecnému oslabování amerického dolaru pokračuje v růstu. Index amerického dolaru po prudkém růstu z konce minulého týdne druhý den po sobě klesá.
img

Výhled pro GBP/USD na 26. března. Klesající trend zůstává neporušený

26.03.2024 Měnový pár GBP/USD v pondělí zaznamenal mírnou korekci. K té došlo z čistě technických důvodů, protože ve Spojeném království nedošlo k žádným významným událostem. Mezitím vystoupili představitelé Federálního rezervního systému Austan Goolsbee a Raphael Bostic, ale jejich slova spíše podpořila dolar, než aby vyprovokovala jeho pokles. Bostic zopakoval své očekávání jednoho snížení úrokových sazeb v letošním roce, neboť konstatoval, že inflace klesá pomaleji, než se předpokládalo. Domníváme se, že to je pro trh další důvod k nákupu dolaru.
img

USD/JPY. 25. března. Býci se obávají dalšího utahování měnové politiky Bank of Japan

25.03.2024 Na hodinovém grafu se měnovému páru USD/JPY v pátek nepodařilo pokračovat v růstovém trendu směrem ke korekční hladině 127,2 %–152,10. Obchodníkům se však ani nepodařilo vrátit se k zóně supportu 150,79–150,91. Dnešní odražení od zóny 150,79–150,91 umožní nový růst směrem k 152,10, zatímco konsolidace pod vzestupným trendovým kanálem bude pro japonskou měnu příznivá a povede k určitému poklesu k Fibonacciho úrovni 76,4 %–149,86.
img

EUR/USD. 25. března. Medvědi narazili na silnou zónu supportu

25.03.2024 V pátek pár EUR/USD pokračoval v klesajícím trendu směrem ke korekční úrovni 23,6 % – 1,0801. Těsně pod touto úrovní se nachází zóna supportu 1,0785–1,0797. Společně tvoří silnou zónu supportu, jejíž překonání bude pro medvědy náročné.
img

GBP/USD. 25. března. Libra neustála tlak ze strany Bank of England

25.03.2024 Na hodinovém grafu pár GBP/USD v pátek pokračoval v pohybu směrem dolů k zóně supportu 1,2584–1,2611. Odraz kotací od této zóny bude pro britskou měnu příznivý a povede k určitému růstu směrem k zóně rezistence 1,2705–1,2715.
img

Lidé v Argentině se údajně v důsledku inflační krize obrací k Bitcoinu

22.03.2024 Nestabilita po desetiletí nutila Argentince hledat bezpečné útočiště v americkém dolaru. Podle agentury Bloomberg však dochází k překvapivé změně. Ekonomické reformy prezidenta Javiera Milei a slábnoucí směnný kurz zřejmě nutí Argentince opustit svou „zelenou“ tradici a hledat ochranu před inflací v bitcoinech.
C:\fakepath\trader-21032024-38-zm.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

21.03.2024 1) Akcie na burzách v Evropě dnes pokračují v růstu a jejich hlavní index je na rekordu. K zájmu o akcie přispívá zejména očekávání, že základní úrokové sazby v západních zemích budou v letošním roce klesat. Jako první z klíčových centrálních bank dnes přistoupila ke snížení úroků překvapivě ta švýcarská.
img

Analýza a tipy na obchodování měnového páru USD/JPY na 21. března (seance v USA)

21.03.2024 Další růst byl omezen, protože k otestování úrovně 151,19 došlo současně s prudkým vzestupem linie MACD od nuly. Krátce poté došlo k dalšímu testu, který tentokrát vyvolal prodejní signál, což vedlo k poklesu ceny o 30 pipsů.
img

Invesco: Tři důvody, proč bychom mohli být svědky růstu japonských akcií

21.03.2024 Připadá mi, jako bychom se vrátili na konec osmdesátých let. Ne proto, že bych nosila vysoké tenisky Reebok, džíny Guess a bundy Esprit nebo poslouchala Men at Work a Yes, ale proto, že panuje velké vzrušení okolo japonské ekonomiky – a japonské akcie zažily v uplynulém roce silnou rallye.
img

Výhled pro GBP/USD na 21. března. Klesající trend pokračuje i před zasedáním Bank of England

21.03.2024 Klesající trend přetrvává, ale pár GBP/USD opět vykázal velmi slabou volatilitu. I přes zveřejnění důležité a rezonující zprávy o inflaci ve Velké Británii nebyli obchodníci ve středu vůbec aktivní. Proto pouze zopakujeme závěry, které jsme učinili dříve: 1) Pohyby na trhu prakticky neexistují. 2) Trh téměř nereaguje na fundamentální a makroekonomické pozadí. 3) Pokles britské libry je spíše formalitou. 4) Cena může kdykoli prolomit trendovou linii a nemusí k tomu ani mít důvod.
C:\fakepath\zlato1.png

Cena zlata zdolala hladinu 2200 USD za troyskou unci

21.03.2024 Cena zlata se dnes vyšplhala na další rekord, zdolala 2200 dolarů (zhruba 51.000 Kč) za troyskou unci (oz; 31,1 gramu). Za jejím růstem stojí zejména vyhlídky na snižování úrokových sazeb ve Spojených státech. Podle analytiků podporují cenu zlata rovněž nákupy tohoto kovu od mnoha centrálních bank, takže existuje prostor pro její další růst, uvedl server americké televize CNBC.
img

Analýza a tipy na obchodování měnového páru USD/JPY na 21. března

21.03.2024 Rozhodnutí Fedu setrvat na cestě snižování sazeb v letošním roce navzdory růstu inflace vedlo k poklesu dolaru a krátkodobému růstu jenu. Během dnešní asijské seance pak byly zveřejněny slušné údaje o PMI ve výrobě, PMI ve službách a kompozitním PMI z Japonska, což vedlo k ještě většímu poklesu USD/JPY. To naznačuje, že býčí trh přetrvává, takže hráči na trhu by měli jednat v souladu s tímto trendem.
img

Analýza a tipy na obchodování měnového páru USD/JPY na 20. března (seance v USA)

20.03.2024 Náznaky Fedu, že úrokové sazby zůstanou na svých maximech mnohem déle, než se plánuje, povedou k dalšímu růstu USD/JPY a obnovení ročních maxim, zatímco prohlášení naznačující uvolnění sazeb vyvolají masivní výprodej dolaru.
img

USD/JPY se blíží ke svým předchozím maximům

20.03.2024 USD/JPY zažil silné nákupy poté, co Bank of Japan opustila politiku záporných sazeb a program kontroly výnosové křivky, ale zavázala se zachovat uvolněné nastavení měnové politiky. Pár vertikálně vyskočil na téměř třítýdenní maximum 150,84, čímž získal zpět výprodej ze začátku měsíce, ale stále se drží kolem únorovo-březnového stropu.
img

Proč věnovat pozornost hospodářským výsledkům PDD

20.03.2024 PDD Holdings, mateřská společnost rychle rostoucího online tržiště Temu, zveřejní ve středu před otevřením trhu své hospodářské výsledky. Vzhledem k tomu, že už je největší čínskou firmou obchodovatelnou ve Spojených státech, alespoň pokud jde o tržní hodnotu, stojí to rozhodně za zmínku. Očekává se, že růst PDD překoná Alibabu i JD.com, a to hlavně díky dvěma faktorům plynoucím z jejího obchodního modelu:
img

Ranní okénko - Dnes zasedá ČNB i Fed

20.03.2024 O hlavních událostech v ekonomickém světě není pochyb, dnes totiž zasedá Česká národní banka a také Americká centrální banka. Nejprve se v odpoledních hodinách dozvíme rozhodnutí ČNB. Je téměř jisté, že bude pokračovat cyklus uvolňování měnové politiky, ale je otázkou, jaké tempo bankovní rada zvolí.
img

Analýza a tipy na obchodování měnového páru GBP/USD na 20. března

20.03.2024 K prudkému obratu trhu došlo i po zveřejnění silných statistik z USA. To se může opakovat i dnes, pokud nadcházející údaje o indexu spotřebitelských cen, indexu cen výrobců a indexu maloobchodních cen ve Velké Británii vykáží pokles. V opačném případě vyvolá rostoucí inflace nové nákupy GBP/USD, i když nebudou mít dlouhého trvání, zejména před zasedáním FOMC.
img

Analýza a tipy na obchodování měnového páru USD/JPY na 20. března

20.03.2024 Japonská centrální banka stanovila nové rozpětí úrokových sazeb v rozmezí 0 % až 0,1 %, a změnila tak krátkodobou úrokovou sazbu ze stávající hodnoty -0,1 %. Přislíbila však, že bude podle potřeby pokračovat v nákupech dlouhodobých státních dluhopisů, a nezmínila žádné náznaky dalšího zvyšování sazeb. To vedlo k prudkému poklesu jenu, který bude pravděpodobně pokračovat i dnes.
img

Denní shrnutí: Rozhodnutí BoJ neprospělo jenu na devizovém trhu

19.03.2024 Bank of Japan se poprvé po 17 letech rozhodla zvýšit úrokové sazby. Tento krok přichází po výrazném zvýšení mezd v návaznosti na jednání s velkými korporacemi, což posílilo přesvědčení BoJ, že vyšší mzdy budou stimulovat spotřebu a inflaci.
C:\fakepath\Kakao.jpg

Cena kakaa už se letos zdvojnásobila, čokoláda podraží

19.03.2024 Cena kakaa se od začátku letošního roku zhruba zdvojnásobila a dostala se na rekordních více než 8400 dolarů (195.500 Kč) za tunu. Za poslední dva roky vzrostla čtyřnásobně. Žádná globálně obchodovaná komodita letos nezdražuje rychleji, což se v nejbližších měsících začne podle analytiků naplno projevovat i v maloobchodní síti. Ceny čokolád a jiných kakaových produktů by se tak mohly zvýšit až o desítky procent.
img

Úspory ve zlatě se za posledních pět let zhodnotily o třetinu

19.03.2024 Lidé, kteří před pěti lety investovali do fyzického zlata, získali do konce loňského roku výnos 33 procent. Šestiletá investice pak znamenala zhodnocení dokonce o 56,5 procenta a desetiletá o dvě třetiny, vyplývá z údajů české společnosti Golden Gate.
img

USD/JPY. 19. března. Bank of Japan zvýšila úrokovou sazbu na 0 %

19.03.2024 V pondělí se pár USD/JPY na hodinovém grafu během dne prakticky nepohnul, ale přes noc pokračoval v pohybu vzhůru a konsolidoval nad hladinou 149,66. Růst americké měny tak může pokračovat směrem k další korekční úrovni 0,0 % (150,89). Vzestupný trendový kanál charakterizuje náladu obchodníků jako "medvědí."
img

Končí rozporuplná éra záporných úrokových sazeb, po 15 letech. Japonská centrální banka dnes zvýšila svůj úrok, poprvé po 17 letech

19.03.2024 Poprvé od července 2009 se na světě nenachází ani jediná centrální banka, která by měla svoji základní úrokovou sazbu v záporu. Japonská centrální banka dnes totiž svoji sazbu zvýšila z úrovně -0,1 procenta do pásma od nuly do 0,1 procenta. Sazbu zvyšovala poprvé po sedmnácti letech.
img

Analýza a tipy na obchodování měnového páru USD/JPY na 19. března

19.03.2024 Další růst byl omezen, protože k otestování úrovně 149,31 došlo současně s prudkým vzestupem linie MACD od nuly. Krátce poté došlo k dalšímu testu a tentokrát se linie MACD nacházela v překoupené oblasti, což vyvolalo prodejní signál. To vedlo k poklesu ceny páru o více než 30 pipsů.
img

USD/JPY: BoJ poprvé po 17 letech zvýšila úrokové sazby, ale jen stále zlevňuje

19.03.2024 Japonská centrální banka se po březnovém zasedání konečně rozhodla učinit první krok k normalizaci své měnové politiky. Poprvé od roku 2007 regulátor zvýšil úrokovou sazbu, čímž ukončil éru záporných sazeb – japonská centrální banka byla poslední centrální bankou, která udržovala ultra uvolněnou měnovou politiku. Nelze však říci, že by skončila éra měkké měnové politiky: Bank of Japan v podstatě odstranila přívlastek "ultra", ale zachovala akomodační měnové prostředí.
img

Ranní shrnutí (19.03.2024)

19.03.2024 Indexy v asijsko-pacifickém regionu prožívají druhý den týdne smíšené seance. Indexy v Japonsku, Austrálii a Singapuru posilují, zatímco trhy v Číně a Vietnamu ztrácejí.
C:\fakepath\japonska mena.jpg

Japonská centrální banka po 17 letech zvýšila úroky

19.03.2024 Japonská centrální banka (BOJ) dnes podle očekávání jako poslední na světě upustila od záporných úroků. Základní úrokovou sazbu zvýšila poprvé po 17 letech, a to z minus 0,1 procenta do pásma nula až 0,1 procenta. Banka výsledek zasedání k měnové politice zveřejnila v prohlášení. Záporné úrokové sazby měly v posledních zhruba osmi letech stimulovat stagnující japonskou ekonomiku. Dnešním krokem japonské centrální banky končí éra, kdy se měnoví tvůrci po celém světě snažili podpořit hospodářský růst pomocí levných peněz a nekonvenčních měnových nástrojů.
img

Obchodní signály pro pár ETH/USD (Ethereum) na 18.–20. března 2024: nakupujte nad 3 437 USD (Murray 3/8 – 21 SMA)

19.03.2024 Pár ETH/USD se obchoduje kolem 3 576 USD, pod 21 SMA a pod pivot pointem na linii Murray 4/8, která se nachází na 3 750 USD. Ether se v nadcházejících hodinách bude pravděpodobně dál odrážet, protože o víkendu dosáhl minima na Murray 3/8, a obchodníci tak dostali příležitost obnovit nákupy.
img

Denní shrnutí: dolar rozšiřuje rostoucí trend, trh čeká na rozhodnutí BoJ 📃

18.03.2024 Nový týden začíná na Wall Street smíšeně. Na jedné straně akciové indexy nabírají na síle díky technologickým společnostem a konferenci Nvidia GTC. Na druhé straně vidíme částečný přesun kapitálu do bezpečnějších aktiv, jako je dolar a dluhopisy.
img

Podle Nikkei se BoJ chystá ukončit kontrolu výnosové křivky a nákupy ETF 🔔

18.03.2024 Podle zprávy deníku Nikkei plánuje Bank of Japan (BOJ) v úterý ukončit kontrolu výnosové křivky a nákupy rizikových aktiv, včetně japonských akciových fondů obchodovaných na burze (ETF) a realitních investičních trustů (REIT). Ačkoli konkrétní zdroj této informace nebyl zveřejněn, uvádí se, že BOJ bude pokračovat v nákupu některých japonských státních dluhopisů (JGB), aby zabránila nárůstu výnosů dluhopisů. Hodlá však upustit od svého přístupu potlačování úrokových sazeb proti tržním trendům. Toto rozhodnutí znamená významný posun v měnové politice BOJ.
C:\fakepath\index-17032024.png

Výběr z nedělní přípravy: Index S&P 500 a vybrané měnové páry

17.03.2024 V dnešním blogu technické analýzy představím z mého pohledu nejzajímavější Price Action na měnových párech pro nadcházející období. Tento blog zahájím komentářem situace na indexu S&P 500. Zajímavá Price Action se nachází na měnových párech AUD/USD, NZD/USD a AUD/CAD
img

Graf dne - EURUSD (15.03.2024)

15.03.2024 Na měnovém páru EUR/USD došlo včera k masivnímu výprodeji, který byl podpořen posílením dolaru a růstem výnosů desetiletých amerických dluhopisů. Příčinou bylo další překvapení ve včerejších amerických makročíslech, která naznačila stále velmi nízký počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti a pokles pokračujících žádostí. Navíc únorová americká inflace PPI – celková i bez dopravy – překvapila jak v meziroční, tak v meziměsíční dynamice, což přidalo určité obavy k úterní zprávě o CPI, která byla vyšší, než se předpokládalo. Rovněž zveřejněné stavy podnikových zásob v USA vykázaly 0 % meziměsíční růst oproti očekávaným 0,2 % a v poslední době klesají, zatímco tržby rostou.
img

Analýza a tipy na obchodování měnového páru USD/JPY na 15. března

15.03.2024 Otestování úrovně 147,67, která se shoduje s poklesem linie MACD od nuly, vyvolalo prodejní signál. Obchodování však vedlo ke ztrátám, protože u páru nedošlo k žádnému výraznému poklesu ceny. Při otestování úrovně 147,93 začala linie MACD stoupat od nuly, což vyvolalo nákupní signál. To vedlo k růstu páru o více než 20 pipaů a dosažení cílové úrovně 148,43.
img

Obchodní signály pro ZLATO (XAU/USD) na 15.–19. března 2024: nakupujte nad 2 170 USD (Murray 6/8 – 21 SMA)

15.03.2024 Zlato se obchoduje kolem úrovně 2 166 a odráží se, předtím našlo kvalitní support kolem Murray 5/8. V příštích hodinách by se pravděpodobně mohlo pokusit překonat horní hranici klesajícího trendového kanálu kolem úrovně 2 170. Pak bychom mohli očekávat býčí akceleraci a dosažení úrovně 2 187. Po jejím překonání by se cena mohla dostat na Murray 7/8 na 2 218 USD.
img

Kakao získává téměř 5 % 📈

14.03.2024 Zdá se, že ve čtvrtém roce tržního deficitu se kakaová krize prohlubuje, futures dnes dnes nabírají 5 % a dosahují nových historických maxim. Africké továrny na zpracování kakaa docházejí zásoby bobů a velké závody neakceptují vysoké výkupní ceny této komodity. Velké africké továrny v Pobřeží slonoviny a Ghaně (60 % celosvětové produkce) zastavily nebo omezily zpracování fazolí. Podle čtyř zdrojů citovaných agenturou Reuters továrny opouštějí nákupy drahého kakaa.
img

Analýza a tipy na obchodování měnového páru USD/JPY na 14. března (americká obchodní seance)

14.03.2024 Nadcházející údaje o maloobchodních tržbách a cenách výrobců v USA budou odpoledne určovat směr páru, protože nárůst těchto údajů zvýší poptávku po dolaru. Naopak neuspokojivá čísla budou znamenat pokračování klesajícího trendu pozorovaného v minulém týdnu.
img

Společnost Allegro překonává očekávání díky růstu ziskovosti – její GMV předstihuje maloobchodní trh, mezinárodní expanze pokračuje

14.03.2024 Celoroční hrubá hodnota zboží (GMV) z polských operací vzrostla o 11 % na 54,8 miliardy PLN (více než 323 miliard Kč), čímž dlouhodobě překonává nominální maloobchodní tržby. Ve 4. čtvrtletí vzrostla v Polsku meziročně o 8,5 %.
C:\fakepath\smart-money-14032024-1.png

Smart Money Concepts (SMC) - obchodování podle velkých hráčů (2. díl)

14.03.2024 V minulém dílu jsme si rozebrali úvod do ICT (Inner Circle Trader) konceptu a v dnešním díle si rozebereme trochu odlišný styl, tedy SMC (Smart Money Concepts). Oba koncepty jsou postaveny na vnímání likvidity na trhu, nicméně se trochu liší v různých otázkách a každý z nich má své výhody i nevýhody oproti druhému. Každopádně pokud se chystáte věnovat strategiím na bázi likvidity, je nutné znát ICT i SMC.
img

Obchodní plán pro pár GBP/USD na 14. března. Jednoduché tipy pro začátečníky

14.03.2024 Pár GBP/USD se ve středu obchodoval nelogicky. Spojené království zveřejnilo dvě zprávy, které mohly určitým způsobem ovlivnit pohyb páru, ale trh na ně reagoval jen slabě. HDP v lednu vzrostlo o 0,2 %, v souladu s očekáváním obchodníků, ale průmyslová výroba klesla o 0,2 %, což bylo pod prognózami. Proto jsme včera očekávali pokles libry. Byli jsme ale svědky nejen nízké volatility, ale i naprosté absence jakéhokoli trendu. Poté, co pár opustil vzestupný kanál, měl šanci dál klesat. Vezměte ale na vědomí, že trh se v současné době zdráhá nakupovat dolary.
img

Kdo rozlouskne tajemství zlata?

13.03.2024 Otázkou není, proč zlato roste. Větší záhadou je, proč roste tak rychle. Drahý kov se během necelých čtyř týdnů vyšplhal z necelých 2 000 USD na nový rekord téměř 2 195 USD za unci. Býčí trend na XAU/USD dokázaly zastavit pouze dobré údaje o americké inflaci za únor. Rally v rozsahu 70–80 dolarů obvykle vyžaduje nějaké překvapení, náhlý katalyzátor. Tentokrát však žádný nepřišel. Nicméně faktem zůstává, že zlato překvapilo investory rychlostí svého růstu.
img

Analýza a tipy na obchodování měnového páru USD/JPY na 13. března

13.03.2024 Pokračující růst cen v USA vyvolal na páru nákupní tlak, zejména proto, že z Bank of Japan nepřišly žádné další zprávy týkající se úrokových sazeb. Dnešní prázdný makroekonomický kalendář pravděpodobně prodlouží pokračování býčího trendu na dolaru.
img

Obchodní plán pro pár GBP/USD na 13. března. Jednoduché tipy pro začátečníky

13.03.2024 Pár GBP/USD se v úterý dál obchodoval směrem dolů kvůli silným údajům o inflaci v USA. Stojí za zmínku, že čím pomaleji inflace klesá (nebo roste), tím méně důvodů má Federální rezervní systém ke snížení úrokových sazeb, byť v červnu. Na druhou stranu, očekávání týkající se sazeb Bank of England zůstávají beze změny. Zatím se jedná o srpen, ale britská centrální banka je v poněkud jiné ekonomické situaci a musí držet sazby tak dlouho, jak bude potřeba. Britská ekonomika už sklouzla do recese. Možná ne do vážné, ale BoE je teď nucena zvažovat i tuto otázku, ne jen vysokou inflaci. Každopádně rostou jestřábí očekávání týkající se sazeb Fedu, což by mělo dolar podpořit. Dolar v úterý v souladu s očekáváním vzrostl, ale jednalo se bohužel spíš o výjimku z pravidla. Obecně vzato, trh v posledních šesti měsících obchoduje nelogicky, protože úplně ignoruje fundamentální a makroekonomické pozadí.
img

Fed bude při rozhodování vycházet z inflace

13.03.2024 Analytici po celém světě stále mluví o čím dál horší ekonomické situaci ve Spojených státech, růstu nezaměstnanosti a zmenšujícím se trhu práce. Z jakéhosi důvodu ale nikdo z nich nemluví o tom, že situace v Evropské unii a ve Spojeném království není o nic lepší. Důvodem, proč dolar obvykle klesá, je bezprostřední snížení sazeb Fedu nebo hrozba recese. Ani jedno ale zatím nezačalo. Trh očekával snížení sazeb Fedu už na březnovém zasedání. Teď se jeho načasování posunulo na červen a členové FOMC stále hovoří o příliš vysokých očekáváních trhu. Americká centrální banka možná letos realizuje jen tři kola uvolňování měnové politiky místo pěti nebo šesti, jak trh očekával. A tato informace stále ještě nestačí na to, aby dolar podpořila, jak to vyžaduje zpravodajské pozadí a označení vln pro oba instrumenty.
img

Čechům se vrací chuť nakupovat. V lednu navýšili své útraty nejvíce za poslední takřka dva roky, ani nástup platnosti konsolidačního balíčku je neodradil

12.03.2024 Lednové maloobchodní tržby překonaly veškerá očekávání. Meziročně totiž stouply o 2,4 procenta. Analytici oslovení agenturou Bloomberg přitom ve střední hodnotě svých odhadů počítali s nárůstem jen 0,5 procenta. Našli se i tací, kteří vyhlíželi meziroční mírný pokles maloobchodních tržeb.
img

Analýza a obchodní tipy pro pár GBP/USD na 12. března

12.03.2024 K otestování úrovně 1,2831 došlo v době, kdy linie MACD klesala od nuly. Výsledkem byl sell signál, který vedl k poklesu ceny o zhruba 30 pipů. Pár dosáhl cílové úrovně 1,2805. Nákupy od této úrovně za účelem odrazu nepřinesly očekávané výsledky.
C:\fakepath\zlato-11032024.jpg

INVESTIČNÍ GLOSA: Za rekordem zlata stojí i Česko. Centrální banka ho kupuje po tunách

11.03.2024 Investoři do zlata se konečně dočkali – drahý kov je po letech znovu na all-time high. Růstu zlata, který je tradičně silný v časech nestability a nejistoty, přitom paradoxně pomáhají samotné státy. Centrální banky totiž zlato skupují po tunách. A premiantem je i Česko.
img

Zlato i „digitální zlato“ – bitcoin – jsou nejdražší v dějinách. Kvůli obavě z bobtnajícího amerického dluhu i z Trumpa v Bílém domě

11.03.2024 Tyto dny jsou na světových burzách věru nebývalé. Prakticky v jeden moment se totiž na historickém cenovém rekordu ocitají jak zlato jako takové, tak také „digitální zlato“ neboli „zlato 21. století“, tedy nejstarší a nejrozšířenější kryptoměna světa, bitcoin. To je trochu paradox.
img

GBP/USD: Libra se ujala vedení

11.03.2024 Politika Rishiho Sunaka se může zdát ve srovnání s jeho předchůdci poněkud jednotvárná, ale libře, která závodu měn zemí G10 suverénně vévodí, rozhodně prospívá. Libra od začátku roku vzrostla vůči více než 90 % ze 140 světových měn. Zaostává pouze za 11 měnami, včetně měn Keni, Zambie a Srí Lanky – měli bychom vsak tyto měny vůbec považovat za konkurenty? Pár GBP/USD dosáhl sedmiměsíčního maxima a zaznamenal nejlepší týden od listopadu, a to díky fiskálním stimulům kancléře Jeremyho Hunta a rozdílným měnovým politikám centrálních bank.
img

Obchodní signály pro ZLATO (XAU/USD) na 11.–13. března 2024: prodávejte pod 2 187 USD (Murray 6/8 – překoupená)

11.03.2024 Zlato se obchoduje kolem 2 181 USD, pod Murray 6/8 a ve vzestupném trendovém kanálu, který se formuje od 28. února. Vykazuje známky vyčerpání, protože se při nedávném obchodování konsolidovalo a v příštích dnech bude nejspíš určitým způsobem technicky korigovat, načež by se mohlo dostat na Murray 5/8 kolem 2 156 USD.
img

Wall Street a Main Street dávají cenám zlata zelenou

11.03.2024 Poté, co předminulý pátek dosáhlo zlato rekordního maxima, pokračovalo ve svém pohybu ze stejného místa, na němž se minulý týden zastavilo, a stanovilo několik rekordních maxim na spotovém trhu i na trhu s futures, a to dokonce navzdory prohlášení předsedy Federálního rezervního systému Jeromea Powella na Capitol Hill. Kromě toho dosáhly rekordních hodnot současně také akciové trhy a bitcoin.
img

Výhled pro GBP/USD na 8. března. Libra pokračuje v růstu

08.03.2024 GBP/USD se ve čtvrtek obchodoval na vyšší úrovni. Volatilita byla opět nízká, ale pár i tak pokryl rozpětí 70–80 pipsů. Pamatujte, že 80 pipsů pro britskou libru není mnoho, ale alespoň se nepotýkáme s flat trhem. Na konci dne se pár ocitl poblíž horní hranice bočního kanálu, kde se obchoduje již více než tři měsíce. Na 24hodinovém časovém rámci pár opět otestoval Fibonacciho úroveň 61,8 %. Logicky bychom měl být svědky odrazu od této úrovně, ale trh je natolik býčí, že by nebylo překvapením, kdyby pár tuto hranici překonal a dokonce obnovil růstový trend.
img

XAU/USD: Jak dlouho vydrží na trhu se zlatem nadšení?

08.03.2024 Medvědi na dolaru slaví a vybírají zisky z velkého objemu krátkých pozic. Dolar se během posledních pěti obchodních seancí propadl a ve středu jeho pokles ještě zrychlil. Dnes pokračuje v poklesu, který je doprovázen poklesem výnosů amerických státních dluhopisů.
C:\fakepath\zemni plyn4.jpg

INES: Německo může brzy opět začít plnit své zásobníky plynu

07.03.2024 Německo může začít plnit zásobníky zemního plynu před následující zimou už příští týden. Bude to snazší než loni, protože z topné sezony, která končí tento měsíc, zůstávají vysoké zásoby. Uvedla to dnes skupina INES, která zásobníky provozuje. Německo reagovalo skladováním plynu a snížením spotřeby energie v roce 2022 na zastavení dodávek ruského plynu.
C:\fakepath\zlato1.png

Zlato je na dalším rekordu, překonalo hladinu 2157 dolarů

07.03.2024 Cena zlata se dostala na další rekord, jedna troyská unce (oz; 31,1 gramu) kovu k okamžitému dodání se ráno prodávala za více než 2157 dolarů (50.260 Kč). K růstu ceny přispívá očekávání, že americká centrální banka (Fed) začne už brzy snižovat základní úrokové sazby, což ve středu naznačil i šéf Fedu Jerome Powell, uvedli analytici.
img

Analýza a tipy na obchodování EUR/USD na 7. března

07.03.2024 Po prvním otestování úrovně 1,0888 se růst zastavil, protože linie MACD se z nuly posunula poměrně prudce vzhůru. Po druhém otestování se linie MACD udržela v překoupené oblasti, což vytvořilo signál k prodeji. Pár však pokračoval v růstu, což vedlo ke ztrátám.
img

USD/JPY H4 | Medvědí pokles

07.03.2024 USD/JPY naznačuje potenciál medvědího poklesu, který je podpořen významnými technickými úrovněmi:
img

GBP/USD H4 | Býčí breakout

07.03.2024 GBP/USD vykazuje potenciál pro býčí scénář, který je podpořen klíčovými technickými úrovněmi:
img

HK.cash získává 2 % díky povzbudivým komentářům PBOC

06.03.2024 Čínské akciové indexy, včetně HK.cash a CHN.cash, během dnešní seance rostou o více než 2 % po dalších holubičích komentářích od čínského establishmentu a představitelů PBOC. Čína zavede nový úvěrový program pro technologické inovace a transformaci, řekl dnes na brífinku guvernér Čínské lidové banky Gongsheng a dodal, že existuje další prostor pro snižování sazeb povinných minimálních rezerv. Právě tyto komentáře do značné míry podpořily býčí sentiment během dnešní seance na trzích APAC. Bankéř navíc dodal, že měnová politika bude vedena tak, aby "jemně" podporovala spotřebitelské ceny ve státě.
img

Přehled a analýza měnového páru EUR/USD: konsolidace před zveřejněním údajů z USA

06.03.2024 Měnový pár EUR/USD zůstává již druhý den po sobě v konsolidaci a udržuje úzké rozpětí kolem 1,08399–1,08752. Včera, na pozadí mírného oslabení amerického dolaru způsobeného zveřejněním neuspokojivých výsledků indexu podnikatelské aktivity mimo zpracovatelský sektor ISM, spotové ceny mírně vzrostly, ačkoli dynamika zpomalila nad týdenním maximem kolem 1,0875.
img

Ústřední projev předsedy Fedu Jeromea Powella

06.03.2024 Euro a britská libra vůči americkému dolaru nadále posilují na pozadí slabých fundamentálních statistik přicházejících v poslední době ze Spojených států. Dnes však čekáme na daleko zajímavější událost: projev předsedy Federálního rezervního systému na půdě Kapitolu. Dnes se koná první z jeho dvou vystoupení v Kongresu. Powell nejprve promluví ve výboru pro finanční služby Sněmovny reprezentantů a zítra podobný projev zopakuje v senátním bankovním výboru. Očekává se, že mu zákonodárci položí řadu důležitých otázek týkajících se nejen ekonomiky a měnové politiky, ale také fungování bankovního systému.
img

USD/CAD H4 | Býčí breakout

06.03.2024 Měnový pár USD/CAD vykazuje potenciál pro býčí breakout, jak naznačuje technická analýza klíčových úrovní supportu a rezistence:
img

Strach z Trumpa v Bílém domě rekordně zdražuje zlato. To nyní poprvé v dějinách vyskočilo na cenu 50 000 Kč za unci

06.03.2024 Zlato včera poprvé v historii překonalo hranici 50 000 korun českých za troyskou unci, vyplývá z dat agentury Bloomberg (viz graf níže). Za výrazným růstem ceny drahého kovu stojí i obava z „neřízené střely“ Donalda Trumpa v Bílém domě. Po jeho nynějším úspěchu v primárkách trhy sází na další růst ceny zlata. Historicky rekordní ceny, takřka 2142 dolarů, dosáhlo také právě v americké měně.
img

Analýza a obchodní tipy pro pár USD/JPY na 6. března

06.03.2024 Test úrovně 150,35 se shodoval s poklesem linie MACD od nuly a vyvolal sell signál, což vedlo k poklesu ceny o více než 40 pipů. Nákupy při odrazu na 149,95 mezitím vyvolaly pořádnou korekci.
img

Bitcoin dosáhl nového historického maxima, analytici předpovídají další růst

06.03.2024 Cena bitcoinu překonala 69 000 USD, což pro tuto přední kryptoměnu představuje nové historické maximum (ATH). Předchozího historického maxima bylo dosaženo 10. listopadu 2021 a nedávné oživení ceny podtrhuje rostoucí zájem investorů a důvěru v bitcoin jako přední digitální aktivum.
C:\fakepath\kryptomeny2.jpg

Nákupy kryptoměn v ČR v únoru výrazně stouply

05.03.2024 Češi v únoru nakoupili kryptoměny za téměř 400 milionů korun, což je meziroční nárůst o dvě pětiny. Proti lednu objem obchodů stoupl zhruba o 50 milionů korun. Důvodem je razantní nárůst poptávky po bitcoinu po spuštění ETF fondů (fondů obchodovaných na burze) i spekulativní nákupy. Vyplývá to z údajů obchodníka Bit.plus.
C:\fakepath\bitcoin6.jpg

Bitcoin pokořil nový rekord, cena překonala 69.000 dolarů

05.03.2024 Bitcoin vystoupal na nový rekord. Kryptoměna překonala 69.000 USD (1,6 mil. Kč). K jejímu růstu podle analytiků přispívají bitcoinové fondy obchodované na burze (ETF), blížící se půlení bitcoinu, takzvaný halving. Svou roli také hraje vyhlídka, že globální úrokové sazby klesnou a obecně zlepšování makroekonomické situace.
img

Analýza a obchodní tipy pro pár USD/JPY na 5. března (americká seance)

05.03.2024 Na páru nedošlo k žádným cenovým testům kvůli extrémně nízké volatilitě trhu. Odpoledne by se ale vše mohlo změnit, protože mnohé bude záviset na zprávě ISM o indexu podnikatelské aktivity v sektoru služeb a změně objemu výrobních zakázek. Pokles těchto indikátorů by mohl vést k poklesu páru USD/JPY, zatímco nad očekávání dobré údaje vyvolají prudký růst páru. Směr trhu by mohl ovlivnit i projev člena FOMC Michaela S. Barra.
img

Reálné mzdy vzrostou až letos

05.03.2024 Ani poslední čtvrtletí roku 2023 nepřineslo českým zaměstnancům růst jejich reálných mezd. Průměrná nominální mzda v tuzemsku vzrostla o 6,3 %, což při inflaci 7,6 % v uvedeném období znamená reálný propad o 1,2 %. Výsledek je téměř v souladu s predikcemi trhu i České národní banky. Bezprostřední reakce finančních trhů byla velmi slabá, když česká koruna jen mírně ztrácela a zamířila blíže k 25,40 EUR/CZK.
img

USD/CHF H4 | Býčí růst

05.03.2024 USD/CHF vykazuje potenciál pro obrat býčího trendu, jak naznačuje analýza klíčových úrovní supportu a rezistence:
img

GBP/JPY H4 | Býčí pokračování

05.03.2024 GBP/JPY vykazuje potenciál pro medvědí obrat, jak naznačuje technická analýza klíčových úrovní supportu a rezistence:
img

EUR/JPY | Medvědí pokles

05.03.2024 EUR/JPY vykazuje známky potenciálního medvědího obratu na základě technické analýzy klíčových úrovní supportu a rezistence:
img

Analýza a obchodní tipy pro pár USD/JPY na 4. března (americká seance)

04.03.2024 Promluví člen FOMC Patrick Harker, ale pokud neřekne něco nového, obchodníci budou jeho komentáře pravděpodobně ignorovat. Pokud se jeho projev bude shodovat s míněním ostatních členů, bude se nejspíš dál obchodovat v rámci horizontálního kanálu s nízkým objemem obchodů. Nicméně šance na růst dolaru budou mnohem vyšší než šance na pokles.
img

Přehled a analýza XAU/USD: Ceny zlata budou dále růst

04.03.2024 Na pozadí rostoucích nadějí na nevyhnutelnou změnu politiky Federálního rezervního systému se dolar snaží získat výraznou podporu. To spolu s příznivějším pozadím na akciových trzích podporuje drahý kov, ačkoli silný růst výnosů amerických státních dluhopisů brzdí další růst.
img

EUR/USD H4 | Býčí růst

04.03.2024 1. support: 1,0799, charakterizovaná jako "overlap support". Tato úroveň označuje významnou oblast, ve které by se mohl objevit zájem o nákupy, což by mohlo vést k odrazu ceny.
img

GBP/USD H4 | Býčí pokračování

04.03.2024 Na měnovém páru GBP/USD existuje potenciální býčí pokračování směrem k 1. rezistenci na základě technické analýzy klíčových úrovní supportu a rezistence:
img

COT: Rekordní shortování kukuřice. Spekulanti přestali podporovat vzestup kakaa

01.03.2024 Naše týdenní zpráva COT (Commitment of Traders) se věnuje pozicím, které drželi hedgeové fondy a další spekulanti ve futures na různé komodity, cizí měny a dluhopisy, a jejich změnám v týdnu končícím úterým 20. února. Tedy v týdnu, kdy globální akciové trhy zadržovaly dech před zveřejněním hospodářských výsledků Nvidie. Zároveň měl dolar nakročeno k první týdenní ztrátě v tomto roce, a pomohl tak spolu s optimismem ohledně čínského hospodářského růstu podpořit uzavírání krátkých pozic v drahých a průmyslových kovech. Krátké pozice v obilninách dosáhly rekordního maxima a spekulanti přestali podporovat dosavadní vzestup kakaa.
img

Kupující bitcoinů: Která vláda tajně shromažďuje sats?

01.03.2024 Bitcoin tento týden vystřelil na nová maxima a ve středu zaznamenal nové roční maximum 64 200 USD. Spolu s cenou vzrostl i optimismus na trhu, přičemž index strachu a chamtivosti poprvé od předchozího vrcholu trhu dosáhl hodnoty 82.
img

GBP/USD. 1. března. Medvědi opět narazili na svou oblíbenou úroveň

01.03.2024 Na hodinovém grafu pár GBP/USD včera provedl nový obrat ve prospěch amerického dolaru a klesl na úroveň 1,2611, která již několik měsíců tvoří zónu supportu na úrovni 1,2584. Odraz od této zóny podpoří britskou libru a jistý růst směrem k Fibonacciho úrovni 61,8 % – 1,2715. Konsolidace sazby páru pod zónou 1,2584–1,2611 zvyšuje pravděpodobnost dalšího poklesu směrem k úrovním 1,2517 a 1,2453.
C:\fakepath\ceska ekonomika.jpg

Česká ekonomika loni skutečně klesla, konkrétně 0,4 procenta

01.03.2024 Česká ekonomika v loňském roce meziročně klesla podle zpřesněného odhadu o 0,4 procenta po nárůstu o 2,4 procenta v roce 2022. Český statistický úřad (ČSÚ) tak dnes zveřejněnými údaji potvrdil svůj první odhad z konce ledna. V posledním čtvrtletí loňského roku hrubý domácí produkt (HDP) meziročně klesl o 0,2 procenta, proti třetímu čtvrtletí naopak stoupl o 0,2 procenta. I tato čísla se shodují s předchozím odhadem statistiků.
img

Analýza a obchodní tipy pro pár USD/JPY na 1. března

01.03.2024 Test úrovně 149,88 se shodoval s poklesem linie MACD od nuly a vyvolal sell signál, což vedlo k poklesu ceny o více než 20 pipů. Ale nákupy při odrazu od úrovně 149,41 a zprávy o přetrvávajícím cenovém tlaku v USA vedly v závěru dne k růstu o více než 50 pipů.
C:\fakepath\bitcoin-29022024-1.jpeg

Bitcoin překročil hranici 60 000 USD!

29.02.2024 V průběhu středy cena bitcoinu překonala psychologickou hranici 60 000 USD. Jedná se o nejvyšší hodnotu od listopadu 2021 a nejznámější kryptoměnu dělí od historických maxim pouhých 14 %.
C:\fakepath\fundament-29022024-1.jpg

Makroekonomické faktory - finanční trhy a instituce (10. díl)

29.02.2024 V tomto článku se zaměříme na téma finančních trhů a institucí. Začneme stručným přehledem těchto dvou pojmů a poté se jim budeme věnovat podrobněji. Podíváme se také na to, kdo řídí finanční trhy a instituce, a rozebereme jejich vliv na ekonomiku, spotřebitele a centrální banky.
img

Spotřebitelé jsou znepokojeni situací na trhu práce

28.02.2024 Euro a britská libra vůči americkému dolaru rychle vzrostly poté, co se objevila zpráva, že spotřebitelská důvěra v USA v únoru letošního roku poprvé za poslední čtyři měsíce klesla. Stalo se tak na pozadí zhoršujících se názorů Američanů na výhled ekonomiky, trhu práce a finančních podmínek. Kupující si však nedokázali udržet iniciativu a nedosáhli nových týdenních maxim. Na technický obrázek se však zaměříme později.
img

EUR/USD. 28. února. Medvědi by měli pokračovat v ofenzivě

28.02.2024 Pár EUR/USD se v úterý obrátil ve prospěch amerického dolaru a znovu se konsolidoval pod vzestupným trendovým koridorem. Pokles na korekční úroveň 76,4 % – 1,0823 – tímto okamžikem skončil. Konsolidace kotací pod touto úrovní podpoří pokles k úrovním 1,0785 a 1,0725. Tento scénář považuji za nejpravděpodobnější. Odraz kurzu páru od úrovně 1,0823 umožní obchodníkům počítat s novým růstem eura k Fibonacciho úrovni 61,8 % – 1,0883.
img

GBP/USD. 28. února. Libra se může vymanit z uzavřeného kruhu

28.02.2024 Na hodinovém grafu se pár GBP/USD konsolidoval pod vzestupnou trendovou linií, což nám dovoluje počítat s vytvořením "medvědího" trendu. Pokles kotací by dnes mohl pokračovat směrem k oblasti supportu 1,2584–1,2611. Konsolidace sazby páru pod touto oblastí zvýší pravděpodobnost dalšího poklesu britské libry, který očekávám.
img

Zlato bude pod tlakem, pokud Fed sníží sazby později než v červnu

28.02.2024 Každá generace má své idoly. Jestliže na konci 20. století všichni šíleli po zlatě, pak na začátku 21. století zaujala jeho místo digitální aktiva. Rychlý nárůst bitcoinu na rekordní hodnoty od roku 2021 zastínil přitažlivost drahých kovů. Kapitál se na trhu s ETF přesouvá ke kryptoměnám a spekulanti se zbavují pozic na zlatě. Například v týdnu od 20. února klesly long pozice na COMEXu o 1 802 na 98 840 kontraktů a short pozice o 17 549 na 48 917 kontraktů.
img

Přehled měnového páru GBP/USD. 28. února. Fed stále nevidí důvod, proč se snižováním sazeb pospíchat

28.02.2024 Měnový pár GBP/USD se v pravém slova smyslu i nadále obchoduje velmi slabě. Jak je vidět na následující ilustraci, průměrná volatilita za posledních pět obchodních dní činí pouze 64 bodů a průměrná volatilita za posledních 30 dní činí 77 bodů. To je však způsobeno výhradně dřívějšími obdobími, kdy byla volatilita vyšší. Trh tedy zjevně nevykazuje chuť obchodovat aktivně.
C:\fakepath\akcie-27022024.jpg

Velcí hráči trhy shortují

27.02.2024 Když se podíváme na vývoj kurzu akcií Nvidie, která již atakuje hranici 800 USD za kus a od začátku roku posílila o 64 %, a nebo na růst bitcoinu v poslední době, musíme nabýt dojmu, že trhům nic nehrozí.
img

EUR/USD. 26. února. Projev Christine Lagardeové udá tón celému týdnu

26.02.2024 Pár EUR/USD se v pátek obchodoval velmi špatně. Dalo by se říct, že se neobchodoval vůbec. Býci i medvědi se celý den snažili vychýlit jazýček vah ve svůj prospěch a pohybovali se podél korekční hladiny 76,4 % – 1,0823. Kotace se nicméně usadily pod koridorem rostoucího trendu, takže můžeme očekávat pokles k úrovním 1,0785 a 1,0725. Obchodníci by se ale měli na začátku nového týdne nejdřív "rozehřát". Na závěry o změně trendu na "medvědí" je zatím příliš brzy.
img

GBP/USD. 26. února. Býci nadále dominují

26.02.2024 Na hodinovém grafu pár GBP/USD v pátek pokračoval ve svém vzestupném trendovém kanálu. Nejbližším cílem je korekční hladina 61,8 % (1,2715). Odraz kotací od této úrovně bude příznivý pro americký dolar, což povede k určitému poklesu ve spodní zóně koridoru. Výrazný pokles britské libry očekávám až po konsolidaci kotací pod koridorem.
img

Analýza a tipy na obchodování USD/JPY 26. února

26.02.2024 Byly zveřejněny údaje o indexu cen podnikových služeb v Japonsku, které však neměly na trh žádný vliv. Vzhledem k tomu, že se nadále obchoduje v rámci kanálu a býci minulý pátek nepředvedli nic významného, měli by hráči na trhu pokračovat v obchodování v rámci bočního trendu, zejména vzhledem k tomu, že dnešní makroekonomický kalendář bude prázdný.
img

Zápis z jednání FOMC dolar nepodpořil. Rizikový apetit vedl k výprodejům bezpečných aktiv. Přehled USD, CAD, JPY

23.02.2024 Zápis z lednového zasedání FOMC neobsahoval žádná překvapení a v zásadě odpovídal tónu komentářů, které zazněly po zasedání. Většina členů výboru vzala na vědomí rizika "předčasného uvolnění politiky" a zdůraznila známky stabilnější inflace. Reakce trhu na zveřejnění zápisu z jednání FOMC byla obecně nevýrazná, ale postupně se dolar začal rychleji prodávat.
img

Analýza a obchodní tipy pro pár GBP/USD na 23. února

23.02.2024 Úroveň 1,2663 byla otestována v době, kdy linie MACD klesala od nuly, což vyvolalo sell signál. Cena libry se ve výsledku propadla o více než 40 pipů. Nákupy při odrazu od úrovně 1,2625 naopak vedly k růstu o zhruba 20 pipů.
Související klíčová slova: FOREX | FXstreet | Technická analýza | Psychologie | Money management | Bitcoin | Intervence | Kvantitativní uvolňování | Nový Zéland | Price Action | Čína | Japonsko | Finance | Peníze | Bank of Canada | Australský dolar | Stříbro | Expert | Akciové indexy | Akciový index | Pullback | Korelace | Equity | Inflace | Deflace | EUR/USD | GBP/USD | USD/JPY | USD/CHF | AUD/USD | NZD/USD | GBP/JPY | Nasdaq | Dow Jones | USD/CAD | EUR/JPY | Světová banka | Rusko | USA | Nezaměstnanost | Británie | Britská libra | OPEC | Spotřebitelská důvěra | Maďarský forint | Koruna | Evropská unie | HDP | Obchodní plán | Fibonacci | Bezpečný přístav | Divergence | Měnová politika | Německo | Francie | Polsko | Turecko | Apple | Polský zlotý | Kypr | Analytik | Take-Profit | Ceny ropy | Spekulace | Ropa Brent | Ropa WTI | Česká koruna | Americké akcie | Býčí trh | ETF | Investiční fondy | Podílové fondy | Private equity | Poptávka | Recese | Americká ekonomika | Daně | Rizika | Politika | XAU/USD | Hyperinflace | Průmyslová výroba | Nikkei | Ekonomové | Akciové trhy | Ekonomika eurozóny | Maloobchodní tržby | AUD/CAD | USD/CZK | EUR/CZK | USD/PLN | Spotřebitelské ceny | Míra nezaměstnanosti | Měnový trh | Objemy obchodů | Cenné papíry | Hospodářství | Kapitál | Sazby | Oscilátory | AOS | Akcie | Akciové fondy | Aktiva | Americký dolar | Analýza | Zhodnocení | Transakce | Bank of England | Bank of Japan | Bankovní rada | Bear | Ben Bernanke | Bloomberg | Bod | Breakout | Bull | Burza | Buy Stop | Běžný výnos | CAPEX | CCI | CEO | CFD | CFTC | CME | COT report | Cenný papír | Centrální banka | Centrální banky | Konsolidace | DAX | Dealer | Devizový trh | Distribuce | Diverzifikace | Dividendový výnos | Dluhopis | Dolarový index | Dow Jones Industrial | ECB | EMA | Ekonomika | Emitent | Euro | Eurozóna | Evropská centrální banka | Exponenciální klouzavý průměr | FOMC | Fair Value | Fed | Federální rezervní systém (FED) | Finanční trhy | Fiskální politika | Flat | Hedge fondy | Forward | Futures | G10 | G7 | GTC | Gap | Grafy | Hedge | High | High Yield | IFO index | IPO | Index spotřebitelských cen | Index výrobních cen | Indikátor | Indikátory | Inflační cíl | Insider | Investice | Investor | Investování | Japonský jen | Klouzavý průměr | Komoditní spread | Komodity | Korekce | Kotace | Koš | Krátká pozice | Kurz | Likvidita | Long | Long pozice | Low | MACD | MIFID | MMF | MT4 | Risk | Marže | Mezinárodní obchod | Momentum | Měna | Finanční instituce | Měnové páry | Měnový pár | Měny | Nabídka | Stavební povolení | Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Nástroj | OTC | Obchodník | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Opce | Open | Order | Oscilátor | Overnight | P/E | Čekající příkazy | Peněžní zásoba | Platforma | Podkladové aktivum | Podílový list | Poplatek | Portfolio | Pozice | Primární trh | Prodeje existujících domů | Profit Target | Provize | Pákový efekt | Příkaz | Příkaz Stop | RRR | RSI | Rally | Rating | Reserve Bank of Australia | Retracement | Rezistence | Riziko | Ropa | S&P 500 | SNB | Scalping | Sell Stop | Sentiment | Short | Long Term | Short pozice | Smart money | Směnný kurz | Splatnost | Spotová cena | Spread | Stagflace | Stochastic | Stop-Loss | Státní dluhopis | Support | Swing | Take Profit | Termínovaný vklad | Tištění peněz | Trader | Trading | Trend | Trendová čára | Tržní cena | Tržní kapitalizace | Tržní riziko | Ukazatel | Uptrend | Volatilita | Výkonnost | Výnos | Výnosnost | Wall Street | Warren Buffett | Yield | Zisk na akcii | Zlato | Švýcarský frank | ČNB | Časový rámec | Česká národní banka | Úrokové sazby | Americká měna | Analytici | Riziková aktiva | Deriváty | Banky | Doporučení | EUR | USD | UBS | Citibank | Dluhopisy | JPY | CHF | NZD | CAD | AUD | GBP | Obchodování | Obchodování na forexu | JPMorgan | Morgan Stanley | Goldman Sachs | Regulátor | Objem obchodů | Japonské akcie | Index MSCI | Finanční krize | Citigroup | Cena zlata | Hospodářský růst | Investiční příležitosti | Evropská ekonomika | Komerční banka | Komoditní trhy | Bank of America | XTB | Saxo Bank | Indexy | Úroková sazba | Spekulanti | PBOC | Investoři | Produkce ropy | Fundamenty | Fond | EU | Finanční sektor | Klouzavé průměry | Býčí divergence | Vývoj ceny | Medvědí divergence | Zasedání Fedu | Zasedání ECB | Ekonom | Myšlení | Byznys | Business | Pravděpodobnost | Drahé kovy | BNP Paribas | Výnosy dluhopisů | Zisk | Finanční instrumenty | Berkshire Hathaway | Komise pro cenné papíry a burzy | Britská měna | Kurz dolaru | Ceny komodit | Kurz koruny | Zkušenosti | Euforie | Optimismus | Výsledky | Strach | Emoce | Index nákupních manažerů | Bohatství | Japonská měna | Uvolnění měnové politiky | Intervenovat | ČSOB | Golden Gate | Investiční produkty | Gold | Obchodovat | Deutsche Bank | Stoxx 600 | Analytický tým | Regulace | Portfolio manažer | Financování | Investovat | Hedgeové fondy | Algoritmické obchodování | Vysokofrekvenční obchodování | Nasdaq Composite | USDX | Index cen | Výrobní náklady | Eurostat | Český statistický úřad | Obchodní seance | Makrodata | Forexové intervence | EUR/HUF | Index strachu | Akcenta | BTC | Australská centrální banka | Lukáš Kovanda | Burzy | Mezinárodní měnový fond | Insider trading | Žlutý kov | Japonská centrální banka | Financial Times | Ceny akcií | Obchodníci | Obchodní účet | Komunita | Semináře | Centrální bankéři | EURUSD | USDJPY | Raiffeisenbank | Aktivum | EPS | Index | Investiční strategie | Trading strategie | Podpora | Volatilní | Zlatý důl | Aktuální cena zlata | Americká centrální banka | Analytika | Analýzy | Banka | Barel ropy | BH Securities | Bollingerova pásma | Break Even | Brent | Britské libry | CAC40 | Cena | Cena akcií | Cena elektřiny na burze | Cena libry | Ceny stříbra | Ceny zlata | Conference Board | Conference Board index | Cyrrus | CZK | Česká ekonomika | České koruny | Devizové trhy | Dlouhodobé investice | Dolar | Dolary | Ekonomické zprávy | Ekonomický kalendář | Ekonomický růst | Elektronické obchodování | Elektřina | Eura | Euro dnes | Evropská měna | Evropské měny | Exchange | Finanční nástroje | Finanční prostředky | Finanční služby | Fiskální rok | Fondy | Forexu | Frank | FXstreet.cz | Fyzické zlato | GfK | Graf | Graf EURUSD | Graf zlata | Guvernér ČNB | HDP USA | Hodnota zlata | Hrubý domácí produkt | HSBC | Ichimoku | Index Dow Jones | Index Nasdaq | Index PMI | Index S&P 500 | Indikátor CCI | Indikátor MACD | InstaForex | Instrument | Instrumenty | Internetové obchodování | Investice do dluhopisů | Investice do zlata | Investiční centrum | Investiční | Investiční doporučení | Investiční poradenství | Investing | ISM | Jádrová inflace | Japonská ekonomika | Jiří Tyleček | JP Morgan | Kapitálové trhy | Komodita | Komoditní | Komoditní index | Koupit bitcoin | Kurz bitcoinu | Kurz dolarů | Kurzy | Libra | Maďarsko | Makléři | Makroekonomické ukazatele | Makroekonomický kalendář | Management | Market | Market Makers | Markets | Meziroční inflace | Meziroční míra inflace | Míra inflace | Moving Average | Nákup akcií | Nákup dolaru | Nákup eura | Nemovitosti | Nikkei 225 | Nové trhy | Obchodování s dluhopisy | Obchodování s komoditami | Pivot | Pokles eura | Portfolia | Prezidentské volby | Prodej dolaru | Prodej eura | Prognóza | Psychologie obchodování | Pšenice | Rakousko | Reuters | Risk On | Ropy | Růst HDP | Řízení rizik | Řízení rizika | Sázky | Signály | Směnné kurzy | Státní dluh | Státní dluhopisy | Státní rozpočet | Stochastický | Stoxx | Strategie nákupu | Světové události | SWIFT | Švýcarská centrální banka | Trh | Twitter | Unce zlata | Velká Británie | Volatility | Výnosy z dluhopisů | Výprodej | Vývoj ceny mědi | Vývoj ceny ropy | Vývoj ceny ropy Brent | Vývoj ceny stříbra | Vývoj ceny zemního plynu | Vývoj ceny zlata | Vývoj inflace | Vývoj kurzu | Vývoj mezd | Webináře | WTI | XM | Země eurozóny | Zemní plyn | Zlaté rezervy | Zpracovatelský průmysl | Zpráva | Zprávy | Železná ruda | Předpověď | Zisky | Tradeři | EUR/PLN | CNBC | BreakEven | ZEW | DXY | EIA | ING | Buffett | Komise pro cenné papíry | Put | Buy | EBITDA | Equal weight | Christine Lagarde | Index relativní síly | Indie | Měď | Omega | P.A. | Peněžní trhy | Range | Redukce | REIT | ROCE | Sekundární trh | Sell | CTA | Itálie | Spojené státy | Barchart | Instrukce | Cenová hladina | Hrubý domácí produkt (HDP) | M2 | Tržby | Zaměstnanost | Úvěr | Milionář | Tržní sentiment | Commission | Komise | Federální rezervní systém | Session | Volby | Rozhovor | Know-how | Blog | Cukr | Retail | Vzdělání | Commitment of Traders | COT | Velcí hráči | 1 milion | Burze | Investment | Traders | U.S. Bank Wealth Management | TD Securities | Jefferies | KPMG | Wells Fargo | Microsoft | Bankovní sektor | MSCI | CME Group | Home Credit | Investing.com | Macquarie | Ole Hansen | Zlaté mince | Technické indikátory | Reporty | Zvyšování sazeb | Snižování sazeb | Thomson Reuters | Technický výhled | Uložení peněz | Kalendář ekonomických událostí | Brazílie | Zasedání centrální banky | Čínská centrální banka | Finanční systém | Nákupy dluhopisů | Nastavení měnové politiky | Úspěch | Růst cen akcií | Podnikání | Ministr financí | Hospodářské výsledky | Commitments of Traders (COT) | Creditas | Finanční aktiva | Globální trhy | Cizí měny | Zvyšování úrokových sazeb | Snižování úrokových sazeb | Trendový kanál | Otočení trendu | Cena kávy | Měkké komodity | Dlouhé pozice | Komoditní stratég | Fundamentální ukazatele | Plodiny | Energie | Společná evropská měna | Prezident Fedu | Sentiment trhu | Podnikatelé | Globální akciové trhy | Limitní příkazy | Henry Hub | BlackRock | Znalost | Přehled | Klid | Jádrový index | Volby v USA | Christine Lagardeová | Agentura Reuters | Cena cukru | Obchodní signály | Americké trhy | Index amerického dolaru | Bankovnictví | Futures kontrakty | City | Fidelity International | Obchodní styl | Úřad pro energetické informace (EIA) | Vývoj ceny ropy WTI | Fundamentální faktory | Základní úrokové sazby | Lídři | Firmy | Vývoj měnového páru | Vývoj měnového páru GBP/USD | Vývoj měnového páru USD/JPY | Aktuální vývoj | Náklady na zajištění | Economist | Inflační tlaky | Japonský index Nikkei | Globální finanční krize | Britská centrální banka | Obchodování měnových párů | Intervence centrální banky | JPMorgan Chase | Bankovní regulace | Velké banky | Daňové příjmy | Americké akciové indexy | Algoritmus | Pokles libry | Agentura Bloomberg | Miliardy dolarů | Oslabení japonského jenu | Znehodnocování měn | Nervozita | Globální finanční trhy | Růst akcií | Americké burzy | Světové centrální banky | Uvolňování měnové politiky | Utahování měnové politiky | Fibo | Propad | Úvěrový rating | Kryptoměny | Poměr zlata a stříbra | Index Nikkei | Představitelé centrální banky | Citi | S&P | Guvernér | Makroekonomické analýzy | Cena mědi | Benchmarky | Německý DAX | Zahraniční investice | Ztráty | Zvýšení úrokových sazeb | Bezpečné útočiště | Posílení dolaru | Oslabení dolaru | Posílení koruny | Nálada na trhu | Americké indexy | Historická maxima | Nejistota | Saúdská Arábie | Zasedání Bank of England | Stagnace | Tempo růstu | Akcionáři | Zajištění | Komoditní sektor | Blockchain | Dogecoin | Ethereum | Digitální měna | Tesla | Poskytovatelé likvidity | Nákupní signál | Prodejní signál | Odhodlání | Kryptoměna | Kapitalizace | Představitelé Fedu | Výhled | Depozitní sazba | Hlavní úroková sazba | Bankéři | Bankéř | Poplatky | Payrolls | Mzdy | Dobré výsledky | Non-Farm Payrolls | Úspěšné obchodování | Nonfarm Payrolls | Britská ekonomika | Americký trh práce | Dnešní zpráva | Makléřské společnosti | Predikce | Ekonomická situace | Hospodářská situace | U.S. Bank | Bankovní krize | Průzkum | Data z amerického trhu práce | Bankovní systém | Krize | Investiční rozhodnutí | Investiční stratég | Firemní výsledky | Inflace v Německu | Makroekonomika | Analytický tým FXstreet.cz | Historické rekordy | Vývoj indexu S&P 500 | Snížení úrokových sazeb | Výnosy | Měnová stimulace | Měnový pár EUR/USD | Měnový pár GBP/USD | Měnový pár USD/JPY | Rizikovější investice | Rizikové investice | Japonská vláda | Americká vláda | Ekonomické údaje | Americký index S&P 500 | Odliv kapitálu | Institucionální investor | Institucionální investoři | Indikátor důvěry | Zájem obchodníků | Měnové stimuly | Příjmy | Spotřebitelské výdaje | Návratnosti investice | Volatilita trhů | Údaje o inflaci | Alphabet | xStation | ČTK | Ziskové obchodování | Aktuální cena | Cenové indexy | Konsenzus | Růst ekonomiky | Fiskální stimuly | Zasedání americké centrální banky | Obchodní pozice | Výhled ekonomiky | Nárůst objemu obchodů | Hlavní ekonom | Jednání FOMC | Dánsko | Očekávání | Burzovně obchodované fondy | Burzovně obchodované fondy (ETF) | CME FedWatch | Venture Capital | Purple Trading | Mizuho | Tržní kapitalizace společnosti | Vývoj ceny hliníku | Buy the rumor, sell the news | Bloomberg Commodity Index | CoinDesk | Makroekonomické zprávy | Inflace ve světě | BHS | Ceny pšenice | Aleš Michl | Paul Tudor Jones | Objem zlata | Nákupy zlata | Nákupy zlata centrálními bankami | Návratnost investic | Coinbase | LemBros Commodity Advisors | Striker Securities | Martin Lembák | Striker | LemBros | Veřejně obchodované fondy | Ceny hliníku | Akcie Tesly | Investiční firmy | Zásoby zlata | Obchodování s kryptoměnami | Kvantitativní utahování | Vývoj ceny platiny | Vývoj ceny palladia | Cena platiny | Palladium | Ziskové akcie | Investovat do Bitcoinu | BTC/USD | ETH/USD | ETH/USD (Ethereum) | Průmyslový index Dow Jones | Digitální zlato | Obchodování s bitcoinem | Jerome Powell | Trh kryptoměn | MiFID II | Bitcoin futures | Investiční nástroj | ETH | Obchodník s kryptoměnami | Ray Dalio | Vývoj ceny pšenice | Invesco | Nemovitostní fondy | Coinmate | Růst bitcoinu | Robinhood | Nákupy kryptoměn | EY ITEM | Altcoiny | John Maynard Keynes | Drobní investoři | Výnosy desetiletých dluhopisů | Kryptoměnové burzy | Wood & Company | Cena bitcoinu | Podnikání na kapitálovém trhu | Trhy dnes | Saxo | FinTech | Krypto | Obchodní týden | OPEC+ | Obchodní válka | Podniky | Globální růst | Technologické akcie | Schwab | Inflace v eurozóně | Akcie společnosti | Portu | Obchodní analýza | Japonský akciový index | Geopolitické napětí | Forint | Turecké liry | Pokles ceny | Geopolitika | Šéf Fedu | Indikátor Ichimoku | Cenový kanál | Ether | Index Stoxx 600 | Poptávka po dolaru | Pražský PX | Trendové čáry | Spotřebitelská inflace | Akcie na burzách | Použití finanční páky | Reakce trhu | Vývoj ceny bitcoinu | Růst amerického dolaru | Obchodní signál | Roční výnos | Zvýšení mezd | Úspěšné obchody | Globální akciový index | Jiné měny | Růst zisků | Politika Fedu | Zvýšení úrokové sazby | Dopady na ekonomiku | Index spotřebitelské důvěry | Obchodované fondy | Fondy ETF | François Villeroy de Galhau | Inflační vývoj | Odhady analytiků | Společnost Apple | Zpřísňování měnové politiky | Oslabení amerického dolaru | Analytici společnosti | Růst dolaru | US High Yield | Nakoupit akcie | Obchodní rozhodnutí | Pozornost trhu | Ceny zemního plynu | Silný trh | Zvýšení sazeb | Obchodování britské libry | Obchodování GBP | Vývoj na dluhopisovém trhu | Evropský regulátor | Nárůst bitcoinu | Začínající obchodníci | Zájem investorů | Inflace v ČR | Finanční produkty | Rozdílové smlouvy | Statistický úřad | Price Action strategie | Inflační očekávání | Splácení dluhu | Slabší dolar | Růst cen ropy | Sójové boby | Obiloviny | Bitcoin a další kryptoměny | Intradenní strategie | Vyšší mzdy | Riziko recese | Token | Snížení sazeb | Růst cen zlata | Wealth Management | NATGAS | Prezidentka ECB | Ceny niklu | STAR | Býčí výhled | Instant Trading EU | NASDAQ 100 | Pokles úroků | Obchodní myšlenka | Růst ceny zlata | Vývoj na trzích | Výnosové křivky | Pokles cen | Snížení úroků | Digitální aktiva | Poskytování úvěrů | Likvidita na trhu | Bohatí | Oživení ekonomiky | Cena niklu | Pohonné hmoty | Kapitálové výdaje | Výnosy amerických státních dluhopisů | Hromadění zlata | Růst mezd | Tisk peněz | US500 | Nárůst cen ropy | Televize CNBC | Vývoj ceny cukru | Globální recese | Denní graf | Očekávání trhu | Dot plot | Finanční situace | Finanční údaje | Dobrý obchod | ESG | GOOGL | Ceny palladia | Spotová cena zlata | Obchodování EUR/USD | Banky pro mezinárodní platby | Nízká nezaměstnanost | Profesionální obchodníci | Nižší volatilita | Očekávaný růst | Geopolitické riziko | Cena kakaa | Kakao | Vývoj ceny kakaa | Ceny kakaa | Nastavení Stop-Loss | Vyšší úrokové sazby | Největší ekonomika | Tým FXstreet.cz | Trinity Bank | Nákupní příkazy | S&P 500 Index | Investment Management | Rozpočet | Celkové příjmy | Deficit | Mediální společnosti | HDP v USA | Hongkong | Patterny | Snížení úrokové sazby | Výdaje státního rozpočtu | Trinity | LNG | Býčí signál | Index relativní síly (RSI) | Objem | Data z USA | Dvojitý vrchol | Obchod | RPSN | Trh práce | Myšlenka | Hypotéza | Histogram | FRED | Obrat trendu | Růst spotřebitelských cen | Německá průmyslová výroba | Snižování úroků v USA | Snižování úroků | Šéf Fedu Jerome Powell | Cena severomořské ropy Brent | Cena severomořské ropy | Inflace v USA | ČSÚ | Vývoj čínských devizových rezerv | Konkurenceschopnost | Slušné zisky | Vyšší riziko | Firma | Zasedání ČNB | CPI v eurozóně | Technické analýzy | Parlamentní volby | Švédská centrální banka | Týdenní zpráva | TradingEconomics | Růst cen | Maďarská centrální banka | Studie | Vysoké riziko | Index DOW | Ekonomický vývoj | Aktuální hodnoty měny | Co bude | Dnešní makroekonomické ukazatele | Vývoj trhu | Generální ředitel | Poskytovatelé úvěrů | Statistici | Dnešní růst | Lagardeová | Souhrnný index | Amazon | Citadel | Kapitálové požadavky | Nízké úrokové sazby | Nálada spotřebitelů | Nakupovat zlato | Reálné zhodnocení | Úrok | Miliardy | USDT | PROP Trading | Vyhlídky | Legislativa | Trendová linie | Domácí měny | Federální rezervní banky | Federální rezervní banka | Kalendář událostí | Oblast supportu | České hospodářství | Domácí poptávka | Trend dolů | Martin Stránský | Financovat | SMA | Statistika | Předpovědi | E-shopy | Průmysl | Mzdový nárůst | ADP | Mindset | HUF | PLN | Mario Centeno | Na burze | Drahý kov | Propouštění | Impuls | 2222 | USDIDX | Výrazný pokles | Ceny potravin | Klesající trendové čáry | Šinzó Abe | Diverzifikace strategií | Velikost pozice | Další rozvoj | Rozvoj | Stavebnictví | Euro/Americký dolar | Paul Volcker | Dolar vůči japonskému jenu | Zdražování | Ceny zboží | Ceteris paribus | Problémy | Přeprodané podmínky | Vládní výdaje | Finanční ztráty | Pojišťovny | Zasedání FOMC | Prodeje akcií | Prognózy | Nejistoty | Vybírat zisky | Evropský průmysl | ECB Christine Lagardeová | Prezidentka ECB Christine Lagardeová | Celkový zisk | Půjčka | Plyn | Nálada | Kontrakty | Prohlášení | HDP Německa | UTC | Míra | Úroky | Měnové politiky | Uvolněné měnové politiky | Hypotéky | Nižší úrokové sazby | Předseda | Uchovatel hodnoty | Americké centrální banky | Rozhodnutí ČNB | Šperky | Nabídka a poptávka | Kupní síla | Regulátoři | Fed index | Záporné úrokové sazby | Optimismus investorů | xStation5 | AAPL | Andrew Bailey | Americké vlády | Boháči | Nákupy centrálních bank | Bydlení | Americké objednávky | COCOA | EY | Nálada českých spotřebitelů | První obchod | Ztráta | Vlastní prostředky | Stratég | Japonský akciový index Nikkei | Akciový index Nikkei | Výnosy státních dluhopisů | WIG20 | Investiční ředitel | US100 | Americký index | Pozitivní zpráva | Růst hrubého domácího produktu | Halving | Ceny dluhopisů | Napětí na Blízkém východě | Obchodní podmínky | Ziskovost | Tuzemská ekonomika | Hospodaření | Růst měnového páru | Růst měnového páru GBP/USD | Růst poptávky | Klesající trend | Silný support | Objem objednávek | Zvýšené geopolitické napětí | Američané | Návratnost | Commodity index | Inovace | Evropská inflace | Dobrá data | Washington | Írán | Sezónnost | RBA | Budoucnost | Ifo | Experti | Krátké (short) pozice | Zemědělství | Zpráva COT | Poradenství | Nový rekord | Iniciativa | Podnik | Zpřísnění měnové politiky | Vyšší inflace | Snížit úrokové sazby | Analytička | Technické ukazatele | Ukazatele | Růst cen výrobců | Spotřebitel | Nájmy | Horší data | Zamyšlení | Moje strategie | Volatilita je nízká | Krach | Komunikace | Pozitivní zprávy | Prezident | Google | Trhy | Změny cen | Rostoucí trendové čáry | Negativní dopad | Zlepšení nálady | Pokles | Situace | Ředitel investic | Důchody | Zisk EBITDA | Finanční ředitel | Meziroční růst | Vít Hradil | Americká Federální rezervní banka | Závislost na dolaru | Stratég Saxo Bank | Pandemie koronaviru | Pandemie | Vysoká inflace | Ceny Bitcoinu | Výstupy | Úřad pro energetické informace | Japonský jen (JPY) | Raiffeisenbank a.s. | FIAT | Zpomalení růstu | Pochybnosti | Zlepšení | Dovednosti | Úsilí | Akcie Alphabet | Obchody | Výdaje | Pesimismus | Trhy v Číně | Zpracovatelský sektor | Americká společnost | Zrychlení růstu | Rekordní hodnoty | Sazby beze změny | SEC | NFP | Rozhodování | Hrozba recese | Americké ekonomiky | Americký Úřad pro energetické informace | Medvědi | Prodávající | Lednová inflace | Půlení bitcoinu | Americká inflace | Inflace v lednu | Politika centrálních bank | Valuace | Britské měny | Vývoj ceny kukuřice | Kukuřice | Ceny kukuřice | Pokračování poklesu | Akcie společnosti Apple | Slábnutí koruny | Správci aktiv | Údaje z USA | Konjunkturální průzkum | FedWatch | Střední podniky | Spekulativní pozice | Fungování finančních trhů | Průměrná mzda | Americký Fed | Stabilita | Shortovat | Pokračování klesajícího trendu | Sestupný trend | Vývoj | Nižší sazby | Nová data | Mzda | Nakoupit zlato | Výkyvy | Změny trendu | Příležitost k nákupu | Inflace v únoru | Ekonomika Evropské unie | Únorová inflace | Sazby hypoték | Makroekonomické údaje | Restrikce | Americké výnosy | Prudký pokles | Nejrozšířenější kryptoměna | Rozhodnutí centrální banky | Masivní nákupy | Deficit státního rozpočtu | Mince | Nákupy státních dluhopisů | Profitovat | Medvědí trend | Stimuly | Americká seance | Odhady ekonomů | Zrychlení inflace | Cenový vývoj | Tudor | Stimul | Inflace v EU | Nákupy aktiv | Nákupy vládních dluhopisů | Spotřebitelé | Historie | Úvěrový program | Aktuální situace | Mimořádná opatření | Žádosti o podporu | JPMorgan Chase & Co | Zásobníky | Bilion dolarů | Příležitosti k nákupu | Milton Friedman | Další pokles | UNA | Katar | Jordánsko | Hlavní centrální banky | Kroky centrálních bank | OSVČ | Index ISM | Komerční banky | Demokraté | Domácnosti | Asociace | Keynes | Fundament | Posílení amerického dolaru | Iracionální | Hotovost | Spotřebitelská nálada | Dramatický dopad | Japonský ministr financí | Neomezené nákupy | Vyspělé ekonomiky | Prodejní tlak | Zápis z posledního zasedání | Hodinový graf | Index podnikatelské aktivity | Zdraví ekonomiky | Ukazatel zdraví ekonomiky | Ukazatel zdraví | Spoření | Tomáš Raputa | Politická rozhodnutí | Graf dne | Peněžní zásoby | Další růst | Růst | Poslanci | Signál | Dlouhé (long) pozice | Počet žádostí o podporu | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti v USA | Tisková konference | Repo sazby | Potenciál | Spotřebitelská důvěra v USA | Pokles sentimentu | Historické pohyby | Reálné mzdy | Klid před bouří | E-commerce | MALL | Ekonomiky | Jana Steckerová | Slovensko | Války | Schodek | Poradce | Organizace | Obchodovat na základě technické analýzy | Potenciál poklesu | Umělá inteligence | Závislost | Práce | Výraznější pokles | Vláda USA | Model Y | Údaje | DPH | Oživení v Číně | Nakupovat státní dluhopisy | Spotřebitelské úvěry | Nástroje Fedu | Lidský mozek | Mozek | Cena benzínu | Celková inflace | Emitenti | Vývoj HDP | Česká ekonomika letos | Více peněz | Inflace v březnu | Úspory | Hospodářské oživení | Statistiky | Vzrušení | Investiční manažer | Malé podniky | Poradenské společnosti | USD za barel | Cena americké ropy | Tlak medvědů | Analytik ČSOB | Dominik Rusinko | ČSOB Dominik Rusinko | Rizikový apetit | Reddit | Sociální síť | PMI ve službách | Evropské indexy | Posílení | Legendární investor | Kristina Hooper | Kapitálové zboží | Grayscale | Větší pokles | Očekávané výsledky | Firemní zprávy | Cestování | Čtvrtletní výsledky | Bitcoin dnes | Sazba Fedu | Americká centrální banka (Fed) | Zasedání Evropské centrální banky | Osobní příjmy | Osobní výdaje | Maloobchod | ATH | Zaměstnanci | FDA | Miroslav Novák | Akcenta Miroslav Novák | Fondy obchodované na burze | Růst výnosů | Snížení odměny za těžbu | Snížení odměny | Odměny za těžbu | FOMO | Dovoz | Vývoz | ETN | Maximalizovat zisky | Minimalizovat ztráty | Dosáhnout zisku | Velikost pozic | Regulační orgány | Prodat USD | Zadlužení | Expanze | Bezpečnost | Kontrakce | Zveřejněné údaje | Dluhy | Psychologické hladiny | Dominance bitcoinu | Technologický pokrok | ONE | Merck | RBI | Auta | JD.com | Hlavní trendy | Oblasti rezistence | Vývoj ekonomiky | Sektor služeb | Býčí scénář | Medvědí scénář | Vstup do obchodu | CL | Spekulovat | Silná rally | Fiskální stimul | Oživení globální poptávky | Fiskální a měnové stimuly | Manažeři | Důvěra spotřebitelů | Růst Bitcoinů | Kupci | Podnikatelské aktivity | Falešný průraz | Klesající trendová linie | Pokračování rally | Soukromé banky | Umělé inteligence | Argentina | Spoluzakladatel | Investment management | Proti trendu | Otevřít obchodní účet | Investované peníze | JDE | Unie | ČR | Soběstačnost | Překoupené zóny | Průraz | Tržní situace | Chování trhu | Slabá poptávka | Výrobní PMI | Dluh USA | Pozitivní sentiment | CBO | Zvyšování mezd | Rekordní nárůst | Počet nových žádostí o podporu | Americké statistiky | Býčí trend | Banka Creditas | Pokračování růstu | Mário Centeno | Poptávka po zlatě | Index Nasdaq Composite | Zpomalení inflace | Index Nikkei 225 | Nestlé | Členové Fedu | Největší evropská ekonomika | Rostoucí trend | Sentiment na trhu | Míra nezaměstnanosti v USA | Cardano | Snížení nákladů | Analytik Purple Trading | Nízké sazby | Nové žádosti o podporu | Americké objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Výkyvy cen | Chesapeake | ONS | Fintech společnosti | Signál k prodeji | Situace na trhu práce | Exporty | MAM | Fundamentální pozadí | Leva | Nový trend | Potenciální zisky | Ceny kávy | Úspěchy | Ocenění | Šance | Růst tržeb | Ceny | Praha | Ožívání ekonomiky | Spotřební daně | Technologické společnosti | Společnost XTB | Čeští spotřebitelé | Konjukturální průzkum | Odhady HDP | Vývoj peněžního agregátu | Vývoj ceny zlata v USD | Vývoj ceny zlata v USD za unci | Pár EUR/USD | Pozice dolaru | Důvěra | Zdražuje zlato | Buy signály | Philip Lane | Růst vývozu | Sentiment na Bitcoinu | Politické události | Kolísání měny | Významné události | Smíšený signál | Časový úsek | Lepší výsledky | Zpomalování inflace | Oživení poptávky | Zprávy z USA | Analytik XTB | Hnojiva | Zápis ze zasedání FOMC | Pokles tržeb | Trh s futures | Sell the news | CoreLogic | Nižší výdaje | Výrobní sektor | Růst eura | Průměrné mzdy | Představitelé ECB | Statistika z amerického trhu práce | Ceny mědi | Odborníci | Peso | Transparentnost | Pattern dvojitý vrchol | Zdanění | Prezidentské volby v USA | TSLA | Nvidia | Zasedání FED | Nákupní centra | Budoucí vývoj | Robusta | Vývoj ceny kávy | Cena elektřiny | Politici | Nákupní příležitosti | Prezidentské kampaně | Nárůst HDP | PMI ve zpracovatelském průmyslu | Růst deficitu | Pracovní místa | Tuzemské hospodářství | Ranní okénko | Česká republika | Udržitelné investování | Měnový fond | Allegro | Společnost Allegro | Negativní úrokové sazby | Americké měny | Bezpečného útočiště | iPhone | Zambie | MicroStrategy | Množství peněz | Růst zlata | Nařízení | Reebok | Miroslav Zborovský | Ombudsman klientů | Sumitomo | Oslabování amerického dolaru | Oživení čínské ekonomiky | PDD | Pinduoduo | Číst grafy | Hlavní kryptoměna | Fear of Missing Out | Spotřebitelská poptávka | Proražení | Odmítnutí ceny | AAPL.US | Nio | GME | GameStop | GME.US | Změny úrokových sazeb | TABAK | Coinbase Global | Zadlužování | NBP | Zajištění proti riziku | Nákup libry | Chytré peníze | Cenné papíry a burzy | Case-Shiller | Derivátové trhy | Ceny americké ropy | Centrální bankéř | Investoři v USA | Burzy v USA | Počasí | Atraktivita zlata | Růst ceny | PMI ve výrobě | NIO.US | DOT | Zvýšení ceny | Investiční manažeři | Společnost Tesla | Zdravotní péče | JD | Údaj o HDP | Ceny cukru | Evropské centrální banky | Realizace obchodu | Dopad na trhy | MRK | CARA | Příkaz stop-loss | Situace na trhu | Pravidla obchodování | GameStop (GME.US) | InPost | Nárůst ceny | Sociální média | Intradenní pohyby | Návratnosti investice (ROI) | ROI | Dnešní seance | Akcie společnosti Alphabet | Růst ceny Bitcoinu | Nákup bitcoinu | Kov | Nové rekordy | Trendové linie | Pozice spekulantů | Růstový trend | Akcie společnosti Berkshire Hathaway | Odliv peněz | Robinhood Markets | Psychologický efekt | TSLA.US | Tesla (TSLA.US) | Čisté krátké pozice | Sentiment investorů | Jádrová spotřebitelská inflace | Investoři a obchodníci | Nio (NIO.US) | Nárůst výnosů | Intervenovat na devizovém trhu | Výrazný zisk | Výrazný pohyb | Silný růst | Průměrná nominální mzda | Nominální mzda | Apple (AAPL.US) | Fidelity | Riziko likvidity | Riziko na trhu | Velké ztráty | Výrazný růst | Vývoj ceny akcií | CryptoQuant | Holubičí tón | Holubičí Fed | Kurzotvorné události | Přeprodané zóny | xStation 5 | Pohyb ceny | Míra úspor domácností | Míra úspor | ISM ve službách | Hodnota trhu kryptoměn | Společnost MicroStrategy | Umění | Data o inflaci | Buy pozice | COIN | Akcie Coinbase | Shooting Star | Ceny ropy Brent | Ceny surovin | Makroekonomická prognóza | Nová makroekonomická prognóza | Ekonomický plán | GOOGL.US | ERA | Rostoucí ceny | Cenový pohyb | Objednávky | Měna ethereum | Události tohoto týdne | Finanční produkt | Makers | Ekonomická obnova | EPI | DOGE | Nárůst objemů | Zpráva amerického ministerstva práce | Vstup do pozice | Futures na americké indexy | Optimismus na trhu | Boční trend | Přeprodané oblasti | Růst cen v USA | Cenové akce | Cenové úrovně | MSTR | Hladiny rezistence | Hladiny supportu | Riziko ztráty | Těžaři | API | Oslabení | Růst cen nemovitostí | Cenový pattern | První zvýšení sazeb | Bit.plus | Sektor služeb v USA | Základy fundamentální analýzy | Spotřeba domácností | Zajištění proti inflaci | Přehřátí ekonomiky | Údaje o nezaměstnanosti | Plány | Cíle | Příležitosti | Trend klesající | Průměrný roční výnos | Úroveň supportu | Úroveň rezistence | Prodeje dluhopisů | Pravděpodobnost zvýšení sazeb | Zajišťování | Konkurence | Prodej | Tržní prostředí | Shortování | Další kryptoměny | ICT | Pozitivní vliv | Významné zprávy | Obchodní dovednosti | Obrovský potenciál | Trh dnes | Paradox | Akcie Moderny | Cenové stability | Dodavatelský řetězec | Technologie | Ethereum (ETH) | Dolarový index (USDIDX) | Odraz ceny | Vývoje ceny | Hliník | Američtí centrální bankéři | Spotové ceny | Cenový rekord | Cyklické sektory | Americký trh | Přidaná hodnota | Bit.plus Martin Stránský | Odvětví | Pokles poptávky | Divize | HOOD | Flexibilita | Přizpůsobivost | Načasování | Boom | Otevřené pozice | Rekord | Bilion | Robinhood Markets (HOOD.US) | HOOD.US | Dopad na sentiment | Náhoda | Úrokové výnosy | Mateřská společnost | Dřevo | Chování | Vnímání | Ovlivňování | Occidental Petroleum | Projekce | Paramount | Trh práce v USA | Důležité zprávy | Základní sazby | Drahota | Vratislav Zámiš | Analytik Portu | První odhad | Maynard Keynes | Velké instituce | Eva Sadovská | Analytička WOOD & Company | CBRE | Medián | Kansas City | Graf S&P 500 | Inflace ve Velké Británii | Společnosti | Bill Northey | Národní měny | Neúspěch | Opatření | Dna | Nákladová inflace | Růst trhu | Rychlý růst | ANO | Uhlí | Vysoká poptávka | TIPS | Ceny plynu | Roman Pilíšek | Solana | Evropský index | Los Angeles | Průmyslová výroba Německa | Etherea | Dodržování pravidel | Pracovní den | J.P.Morgan | BNP | Energetická krize | Posilování amerického dolaru | Buy (nákupní) signál | Sell (prodejní) signál | Minulá výkonnost | Správci majetku | Češi | Vysoké ceny | Rekordní ceny | Čínské centrální banky | Cena termínového kontraktu | Nová historická maxima | Pozornost | Gemini | Ceny zemního plynu v USA | Merck (MRK.US) | Zprostředkovatelé | Přijetí bitcoinu | Zakázky na zboží dlouhodobé spotřeby | Zboží dlouhodobé spotřeby | Joseph Stiglitz | Klima | Dragonfly Doji | Ethereum (ETH/USD) | Velkoobchodní ceny plynu | Podmínky na trhu | Společnost | Inflace ve Spojených státech | Tým InstaForex | Reálné výnosy | Týdenní pivot | Pivotní body | Týdenní pivotní body | MAST | Burzovní cena | Raketový růst | Raketový růst ceny | Guvernér BoE | BoE Andrew Bailey | Target | StoneCo | Lockdowny | Investoři do zlata | TIM | Samson Mow | Ceny BTC | Průměrná volatilita | Průměrná volatilita páru GBP/USD | Rozhodnutí o úrokových sazbách | Očekávání úrokových sazeb | Zveřejnění zprávy | | Kazachstán | Nejvýraznější propad | Špatné počasí | Zlotý | BofA | Zlato (XAU/USD) | Rozšíření | Řízení pozice | Rostoucí inflace | Fundamentální analýzy | Trh se zlatem | Larry Summers | Obchodní tipy | Krátkodobý výhled | Hráči na trhu | Vliv na ceny | Sumitomo Mitsui | Konvergence | Covidové krize | Bitcoin (BTC/USD) | Celkový sentiment | Tok kapitálu | Hodnoty měny | Polská NBP | Obchodní signály pro BITCOIN | Signály pro BITCOIN | Petr Lajsek | Dynamika trhu | Ocel | Doporučení k obchodování | Gate | Ceny domů | Průměrná míra inflace | Hry | Upravený zisk EBITDA | Upravený zisk | Instituce | Nový týden | Základní úrok | Analýza páru EUR/USD | Murray | Pár USD/CAD | Cenová akce | Luxusní zboží | Deeskalace | Invaze na Ukrajinu | Míra inflace v Kanadě | Inflace v Kanadě | Meziroční míra inflace v Kanadě | Cenový index | XTB Jiří Tyleček | Sankce | Směr trhu | Konflikt na Ukrajině | Válka mezi Ruskem a Ukrajinou | Švýcarská národní banka | Motivace | Růst kryptoměn | Invaze | Nadměrné výkyvy | Pokles inflace | Uzavření příměří | Nákupy dolaru | Vývoj ceny niklu | Řetězec | Řetězce | Pokles dolarového indexu | Zvyšování cen | Světové produkce | Čínské platformy | Cenové změny | Vývoj důvěry v ekonomiku | Akcie Nvidie | CPC | Geopolitické události | NIO (NIO.US) | Inflace v Japonsku | Zastavení dodávek | Postavení dolaru | Celkový trend | Denní graf měnového páru | Neutrální úroková sazba | Inflační data | Zákonodárci | Normalizace měnové politiky | Vzestupný trend | Tipy pro začínající obchodníky | Analýza transakcí | Tradingové webináře | Spoluředitel | Technický výhled trhu | Korekční pohyb | Rozhodování o obchodování | Konsolidace ceny | Oblasti supportu | Occidental | Michaël van de Poppe | Dow Jones Industrial Average | Forward P/E | Poptávková inflace | Varování před riziky | Realitní sektor | Šéfové | Vývoj inflace v USA | Investiční trendy | Stavební společnosti | Pepa Zeman | ZEN | Přijetí | Snížení inflace | Obchodní instrument | Změna trendu | S&P 500 nebo Nasdaq | Kupní síly peněz | Znehodnocení | Akcie Alphabet Inc | Purple Trading Petr Lajsek | Marketingová komunikace | Zastavení dodávek ruského plynu | Centrum | Prime | Ceny komodit na světových trzích | Překoupené oblasti | Prognóza vývoje | Údaje o indexu spotřebitelských cen | Investiční ředitel společnosti | Zpráva o inflaci | Upozornění | Udržitelnost | Pomoc Ukrajině | Pohyby na trhu | Pohyby ceny | Peníze uložené | Hershey | Situace na indexu S&P 500 | 2bminer | Velký zisk | Absence kupců | SMC | Investiční období | EU a USA | Zveřejnění zpráv | Býčí pohyb | Obraty | Masato Kanda | Náměstek ministra financí | Kotace BTC | Liz Truss | Mary Dalyová | Dnešní sentiment | Zpomalení růstu čínské ekonomiky | Český statistický úřad (ČSÚ) | Měnová intervence | ETF BlackRock | Krach na akciovém trhu | Medvědí pokles | Patrick Harker | Analýzy trhu | Největší meziroční nárůst | Lukáš Raška | Korporace | Komise v přenesené pravomoci | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Index Dow Jones Industrial Average | Index Dow Jones Industrial | Matěj Široký | F-35 | Daně z neočekávaných zisků | Války na Ukrajině | Vysoké inflace | Regulace a dohled | Ekosystém | Obchodní řetězce | CZ | Evropská legislativa | Mitsui | ERÚ | Timur Barotov | BHS Timur Barotov | Národní bezpečnost | Vývoj ceny bavlny | Technická korekce | Index cen výrobců | Inflační krize | Varování | Hospodářský pokles | LSEG | Růstový potenciál | Cetera Investment Management | Právo | Globální akciový index MSCI | Nálada na Wall Street | Nejdůležitější události | Další posilování | Výprodeje | Michaël van de Poppe | Pokles USD/JPY | Spotřeby plynu | Býčí sentiment | Hindenburg Research | Hindenburg | SatoshiLabs | Nejvyšší inflace | Výhled trhů | Invest | Nové příležitosti | Super Bowl | Kazuo Ueda | Nákup nemovitosti | Nové signály | Sol | Média | Raphael Bostic | První rezistence | Zajímavé pohyby | Zprávy o trhu | Informace o trhu | Instant Trading EU Ltd. | Circle | Vklady | Krátkodobý rostoucí trend | Invesco Ltd. | Americký regulátor | Počet obyvatel | Válka | Jednotlivé akcie | Potenciál rally | Barel ropy WTI | ČNB Aleš Michl | Nejvyšší propad | Světové poptávky | Silný základ | Asie | Tlak na USD | Překážky | Další drahé kovy | Platba | JOLTS | Velký problém | Vysoké úrokové sazby | Etheru | Capital Management | Roční maximum | Náklady na půjčky | První support | Overlap | Overlap support | Overlap rezistence | Nezávislost | INES | Inflace ve Spojeném království | Neziskové organizace | Objemy obchodování | Rychlost | Přesnost | Závislost na americkém dolaru | Silná poptávka | MRK.US | Zakladatel | Cenový index výdajů | Index výdajů | Index výdajů na osobní spotřebu | Americký dluh | Snižování sazeb v USA | Tipy pro začínající | Golden Gate Pavel Ryba | Index agentury Bloomberg | Soustředění | Pozitivní signál | Časové rámce | BRKB.US | BRKB | Patová situace | Vice | Údaje o maloobchodních tržbách | Úvěrování | Jon Eastick | Allegro.cz | Milník | Významný milník | Cenový index výdajů na osobní spotřebu | Světová rada pro zlato | Výhledy | Ceny platiny | Směřování | Velké objemy | Nákupní tlak | Vývoj měnového páru AUD/USD | Finanční budoucnost | Prasknutí bubliny | Finanční média | První fáze | Guvernér BOJ | Guvernér BOJ Kazuo Ueda | BOJ Kazuo Ueda | Ochránit úspory | Reálné příjmy | Odvody | Inflační vlna | Výkonnost společnosti | Velká očekávání | Historický vývoj | Vliv na finanční trhy | Efektivnější obchodování | SRI | Výkonnost společností | Největší ekonomiky | Ekonom Evropské centrální banky | Hlavní ekonom Evropské centrální banky | Uvolněná měnová politika | Kurz jenu | Situace v Německu | DNO | Americký státní dluh | Finanční podmínky | Retailoví obchodníci | YCC | Program kontroly výnosové křivky | Ekonomické podmínky | Politické faktory | Souhrnný index nákupních manažerů | Výkyvy jenu | Čokoláda | Covidové pandemie | Přehled měnového páru | Oficiální údaje | Sledování vývoje | Hodnota trhu | Globe Life | Zlaté cihly | Frankfurt | Tokio | Americká obchodní seance | Nákup nemovitostí | Graf měnového páru | Odhadovaná cena | Basilejský výbor | Primární veřejné nabídky (IPO) | Odborový svaz | News | Long Term Capital Management | Plánování | Signál k nákupu | Edward | Ceny paliv | Měnové intervence | Kupující | Dluhopisy USA | Obchodovaných komodit | Konflikt na Blízkém východě | Pavel Ryba | Množství akcií | Mnozí investoři | Konflikt mezi Izraelem | CHN.cash | Nárůst Bitcoinu | Tudor Jones | Vývoj událostí | Filip Kalčák | Investiční glosa | Fintokei | ICCO | Bitcoinové ETF | Bitcoinové fondy | Nadšení | Struktura | tradingeconomics.com | Růst libry | Nové technologie | Slovní intervence | Profesionálové | Co bude dál? | Eskalace | Výhled měnové politiky | Optimistický výhled | Posílení japonského jenu | Uvolněné měnové | Sirius XM | Sirius | Řízení společnosti | Milei | Nové údaje | REITs | ProTrader | Japonské vlády | Obchodování s cizím kapitálem | Nezisková organizace | Snížení cen | Možný scénář | Ceny komodit na trzích | Texaská ropa | Texaská ropa WTI | ETF na bitcoin | Býčí rally | Příležitost k prodeji | Slevy | Historické maximum | Smart Money koncept | Jakub Matis | All-time high | Doji | Klín | ProCent | Obchodování GBP/USD | Supporty | Trojúhelník | Vedení centrální banky | Žádný výnos | Medvědí formace | Rok 2024 | Růst cen kakaa | PDD Holdings | Komoditní index agentury Bloomberg | Poslední obchod | Pravděpodobnost korekce | Obchodování USD/JPY | Schválení ETF | Další snižování sazeb | Makroekonomické faktory | Inflace a deflace | Technologické inovace | Spuštění ETF | ETF na spotový bitcoin | Šance na úspěch | Výsledek zasedání k měnové politice | Výsledek zasedání | Zasedání k měnové politice | Kansas | Schválení ETF na bitcoin | Letadla | Prolomení rezistence | Dobrá zpráva | Guvernér ČNB Aleš Michl | Spotové bitcoinové ETF | Roman Valihrach | Zvýšený zájem | Konjunktura | Japonský index | Capital | Pevný výnos | Společnost Reddit | Zdroje příjmů | Obchodování s komoditními futures | ETF společnosti Grayscale | Pennant | Austan Goolsbee | Komise pro cenné papíry (SEC) | Platformy | Značný zájem | Richmond | Barometr | Oblečení | D.R. Horton | Slabé výsledky | Hlášení inflace | Hlášení inflace a deflace | Druhy CPI | Index výrobních cen (PPI) | Druhy PPI | Ostatní cenové indexy | Dopad na ekonomiku a spotřebitele | Dopad na centrální banku | Faktory ovlivňující inflaci | Faktory ovlivňující inflaci a deflaci | Inflační faktory | Deflační faktory | Index cen zemědělských výrobců | House Price Index | Energy Price Index | Cenový index energií | Index energií | Index cen nemovitostí | Základní CPI | Jádrový CPI | Jak funguje inflace | Jak funguje inflace a deflace? | Příklady z historie | Základní cenové indexy | Portfólia | Základní pravidla | Jak číst grafy | Možnost obchodovat | 1D | D1 | W1 | Inner Circle Trader | Dopad na ekonomiku | Mezinárodní faktory | Rusové | Vstup do trhu | COT (Commitment of Traders) | Wealth | Plán na rok 2024 | Průmyslové účely | Druhá rezistence | Druhý support | Obchodní plán pro pár EUR/USD | Obchodní plán pro pár GBP/USD | Jednoduché tipy pro začátečníky | Jednoduché tipy | Tipy pro začátečníky | Základní pravidla obchodování | Úrovně supportu | Úrovně rezistence | APAC | Pobřeží slonoviny | Klimatický jev | Snížení úrokových sazeb v USA | Vstup na trh | Kapitálové zdroje | Nový model | Výzva | Denní ztráta | Část zisků | Výkon | Svět měnové politiky | Složitý svět | Co je měnová politika? | Faktory ovlivňující monetární politiku | Hodnota měny | Jaké jsou cíle měnové politiky? | Cíle měnové politiky | Stabilita finančního systému | Externí rovnováha | Prodej cenných papírů | Depozitní kurz | ICE BofA US High Yield Index Effective Yield | Můj pohled na trh | Pohled na trh | Marginální požadavky | Komunikační politika | Cílení výnosové křivky | Měnové zásahy | Makroobezřetnostní politika | Nákupy aktiv na trhu | Vliv měnové politiky na ekonomiku | Vliv měnové politiky na ekonomiku a spotřebitele | Marginové požadavky | Minimalizace inflace | Zemědělské plodiny | Cena futures | CFD kontraktu | MicroStrategy (MSTR) | Zisky a ztráty | Ceny sóji | Vývoj ceny sóji | Ceny ropy WTI | Ceny bavlny | Plán obchodování | Plán obchodování EUR/USD | Berkshire | Prodeje | Průmysl v USA | Smart Money Concepts | Psychologie Prop tradingu | Bariéra | Zóny supportu | Zotavení | Lembros Commodity Advisors LLC | Dobrý nápad | Nápad nakupovat | Nakupovat | Nápad | Inflační data v USA | Očekávaná inflační data | Nové historické maxima | Historické maxima | Trading týden | Vítězné tažení | Jádrový index spotřebitelských cen | PCED | Forward S&P 500 | Andrew Berkin | Larry Swedroe | The Way Smart Money Invests Today | Forward valuace P/E | Forward valuace | Valuace P/E | Long/short | Micro Nasdaq 100 (MNQ) | Micro Nasdaq 100 | Micro Nasdaq | Nasdaq 100 (MNQ) | MNQ | Micro S&P 500 (MES) | Micro S&P 500 | S&P 500 (MES) | MES | Spread na burze | SOL Trader | Denní data | Růstový trend akciových trhů | Trend akciových trhů | Lembros Commodity | Lembros | Commodity | Bull/Bear | Put/Call | Prezidentský volební rok v USA | Volební rok v USA | Prezidentský volební rok | Volební rok | BTCE.DE | VBTC.DE | VBTC | Kurz pro začátečníky | InstaForex Kurz pro začátečníky | InstaForex Kurz | Obchodní postřehy | Učení se | Výborné vyhlídky | Jestřábí postoj | ICT (Inner Circle Trader) | SMC obchodníci | Radek Zalubil | De-dolarizace | Fed funds | Fed funds sazby | Nákup a prodej | ICE | Retail obchodníci | Ceny zemního plynu v USA (NATGAS) | Obchodní tipy pro pár GBP/USD | Obchodní tipy pro pár EUR/USD | Vývoj ceny akcií Nvidie | Ceny akcií Nvidie | Vývoj ceny akcií Nvidie od začátku roku | Výstraha od Goldman Sachs | Nákupy defenzivních titulů | Prime Brokerage | Brokerage | Makléři z Prime Brokerage | Služba Prime Brokerage | Služba Prime Brokerage banky | Prime Brokerage banky Goldman Sachs | Vývoj kurzu akcií | Vývoj kurzu akcií Nvidie | Plnění Prop Trading výzev | Plnění Prop Trading | Povětrnostní podmínky | Investoři na akciovém trhu | Silná ekonomika | Finanční trhy a instituce | Futures kontrakty a opce | Moderní finanční trhy | Zjednodušený pohled na finanční trhy | Pohled na finanční trhy | Investoři a emitenti | Vytváření finančních nástrojů | Získávání finančních prostředků | Poskytování finančních služeb | Investice a obchodování | Faktory ovlivňující finanční trhy a instituce | Faktory ovlivňující finanční trhy | Kdo řídí finanční trhy a instituce? | Vliv finančních trhů | Vliv finančních trhů a institucí na ekonomiku | Devizové trhy (FOREX) | Venture Capital spoločnosti | Private Equity a Venture Capital | Rizika a krize | Mezinárodní události | Technická analýza a sentiment | Analýza a sentiment | Venture Capital společnosti | Vliv finančních trhů a institucí | Fondy obchodované na burze (ETF) | Snížení na polovinu | Suroviny | Celkové výsledky | Kupující bitcoinů | Žebříček | Nasdaq a S&P 500 | Nasdaq a S&P | Vybrat zisk | Vlnový pattern | Půlení | FOMO (Fear of missing out) | Další halving | Současný stav | Prodejní pozice | Nákupní pozice | Technické signály | Strach z Trumpa v Bílém domě | Strach z Trumpa | Americký dolar (USD) | Zasedání Bank of Japan | Geopolitická nestabilita | Dolar (USD) | Prezident společnosti | USD/oz | Jigar Pandit | Macquarie Marcus Garvey | Marcus Garvey | Vlnová analýza | Zásobníky plynu | Financial | Hlasovací právo | Politika Rishiho Sunaka | Nejistý ekonomický vývoj | Nejistý ekonomický vývoj v USA | Ekonomický vývoj v USA | Rezervy | Objem zlatých rezerv | Horší ekonomické časy | Ekonomické časy | Nejvíce zlata | Status investice | Smart Money Concepts (SMC) | Obchodování podle velkých hráčů | Úvod do ICT (Inner Circle Trader) | SMC (Smart Money Concepts) | Likvidity na trhu | Vnímání likvidity na trhu | Vnímání likvidity | Obchodovat SMC | Velký trend | Co je Smart Money? | Co je to tedy SMC? | Koncept chytrých peněz | ICT obchodníci | Koncept teorie | Myšlenka Smart Money | Pravidla na vstup do obchodu | Obchodní definice | SMC teorie | Tvůrci trhu | Obchodníci s konceptem chytrých peněz | Tvůrci trhu (market makers) | Významní účastníci trhu | Manipulovat s trhem | Konspirační teorie | Myšlenka SMC | Vlády | Velké množství komodit | Množství komodit | Hromadné akcie | Akcie ve velkém objemu | Pozitivní výhled | Supply | Demand | Bullish | Bearish | Struktura trhu | Struktura trhu zaměřená na likviditu | Institucionální hráči | Banky a hedge fondy | Order block | Higher high | Bullish price action | Bullish struktury | Bearish price action | Kam tečou peníze? | Koncept SMC | Hlášení SEC | Securities and Exchange Commission | Komise pro cenné papíry a burzy v USA | SEC Form 13F | Form 13F | SEC Form | 13F | Sledování zpráv | Sledování zpráv z mainstream | Alternativní zdroje dat | Alternativní zdroje | Zdroje dat | X (dříve Twitter) | Geolokační informace | Zveřejňované údaje o prodejích | Údaje o prodejích | Zveřejňované údaje | Členové představenstva | Vedoucí pracovníci společností | Vedoucí pracovníci | Pracovníci společností | Insider nakupuje akcie | Akcie své vlastní společnosti | Silný růstový potenciál | Obchodovatelné fondy | ETF (obchodovatelné fondy) | Přehled o tocích peněz | Geografické regiony | Pohyb cen | Peněžní toky | SMC obchodník | Zvýšený zájem investorů | Větší tok kapitálu | Velcí institucionální hráči | Chytré peníze ovládají trh | Peníze ovládají trh | Porozumět pohybům na trhu | Jednání bank | Koncept Smart Money | Neustálé učení se | Znalost SMC | Rozdíly mezi ICT a SMC | Společnost je podhodnocená | Tok kapitálu do daného trhu | Značné výhody | Výhody | Karty | Aktuality z Polska | Nejdůležitější finanční údaje | Roy Perticucci | Ředitel společnosti Allegro | Velké japonské banky | Japonské banky | Sazby u běžných vkladů | Hospodářský růst pomocí levných peněz | Frederic Neumann | Sumitomo Mitsui Financial Group | Sumitomo Mitsui Financial | Kontrola výnosové křivky | Kontrola výnosové křivky (YCC) | Japonské nemovitostní investiční trusty | Nemovitostní investiční trusty | Úspory ve zlatě | Uložení peněz na termínovaný vklad | Výrobci kakaových produktů | Martin Hug | Lindt & Sprüngli | Lindt | Sprüngli | Švýcarské čokoládovny | Čokoládovny | Oznámení | 256/2004 | Fáze růstu | Jasné signály | Fungování | Nová fáze | Trend měnového páru | Celý svět | Pokrytí ztrát | Seance v USA | Obchodní rozhodování | Zprávy o nezaměstnanosti | Hobby | Vývoj peněžního agregátu M2 | Vývoj peněžního agregátu M2 v USA | Historický vývoj ceny zlata v USD | Historický vývoj ceny zlata | Vývoj nákupů zlata centrálními bankami | Trajektorie amerického zadlužení | Vývoj dluhu americké federální vlády | Odpovědnost | Zvládnutí Prop Trading výzev | Zvládnutí Prop Trading | Obchodování v Prop Trading výzvách | Obchodování v Prop Trading | Prop Trading výzvy | Co jsou Prop Trading výzvy? | Výhled pro GBP/USD | Rostoucí nezaměstnanost | Odhadnutí trendu | Výborné RRR | Trader Lubomír | Půl milionu za měsíc | Půl milionu
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Pozice | Trh | Výhled | Rezistence | Reuters | ČTK | Banky | Banka | Obchodování | Indikátor | FOREX | Trading | Růst | Cena | Graf | EUR/USD

Předchozí klíčová slova

Nákup ruské ropy
Nákup stříbrných mincí
Nákup Taiwan Semiconductor
Nákup Tesly
Nákup typu long
Nakupující centrální banky
Nakupuj levně
Nakupuj levně a prodávej draze
Nákupu státních dluhopisů
Nákup vlastního bydlení

Následující klíčová slova

Nákupy akcií
Nákupy aktiv
Nákupy aktiv na trhu
Nákupy cenných papírů
Nákupy centrálních bank
Nákupy cizích měn
Nákupy cizí měny
Nákupy defenzivních titulů
Nákupy deviz
Nákupy deviz do státních rezerv
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

Forex brokeři
Brokerjet
eToro
MIG Bank
reklama
CapXmaster
Potvrďte prosím... Zavřít