Komfortní zóny trhu

Smart Money Trading: Volume Footprint (38. díl)
03.11.2025 V minulé kapitole jsme si rozebrali téma delta footprintu, kde jsme si řekli, jak takový delta footprint vypadá, jak ho použít v praxi včetně toho, co jednotlivé barvy a čísla v tomto footprintu znamenají. A v dnešní kapitole se podíváme na to, co je to volume footprint. Ačkoli se někomu může zdát, že tento footprint bude to samé jako delta footprint, jelikož oba ukazují teoreticky stejná čísla, které vychází ze stejných dat, tak to není úplně to samé a každý z těchto footprintů má jinou vypovídající hodnotu. Pojďme se na to postupně podívat.
Další články k tématu Komfortní zóny trhu

Trading a komfortní zóna
19.12.2024 Většina traderů obchoduje v komfortní zóně, na kterou je zvyklá z běžného života! Co je to komfortní zóna? Je to rutina, ve které se cítíme dobře a jakákoli změna mimo ni je nám nepříjemná.

Pět největších traderových brzd - část třetí
02.10.2017 V obecných článcích o psychologii tradingu často čteme o zásadách, které musíme dodržovat, abychom se přiblížili k profitabilnímu tradingu. Stále dokola je nám předkládáno, že musíme dodržovat Money Management, nastavovat Stop-Lossy, nezapomínat na psychologii tradingu, neustále zdokonalovat strategii, nicméně málokdo nám už sdělí, jakého chování se vyvarovat, abychom těchto cílů úspěšně dosáhli, odbrzdili se a vydali se konečně na svoji traderskou dráhu.

Saxo Bank vydává 10 šokujících předpovědi pro rok 2012
19.12.2011 Saxo Bank dnes vydává své každoroční Šokující předpovědi. K málo pravděpodobným událostem, které Saxo Bank předvídá, patří, že Austrálie sklouzne do recese, Basel III a regulace povedou ke znárodnění 50 bank v Evropě a akcie společnosti Apple oslabí od svého vrcholu v roce 2011 o 50 procent.

Výrobní ceny v Číně v květnu meziročně klesly o 4,6 procenta, nejvíc za sedm let
09.06.2023 Výrobní ceny v Číně v květnu meziročně klesly o 4,6 procenta, což je nejvýraznější propad za více než sedm let. Oznámil to dnes čínský statistický úřad. Výsledek je horší, než čekali analytici, na vině je zejména slabá poptávka, která zatěžuje výrobní sektor a komplikuje vyhlídky na výraznější hospodářské oživení.

Trading za hranicí zóny komfortu
24.02.2014 Cítíte se při tradingu pohodlně? Běží všechno, jak jste zvyklí. Pohoda, že? V tom případě vás dnešní článek možná vyburcuje k nějaké změně. Dosud se totiž pohybujete ve své zóně komfortu. A chcete-li se pohnout dál, budete z ní muset ven.

Podle čeho si vybrat brokera?
22.06.2016 Tradeři se při obchodování na finančních trzích setkají s velkým množstvím informací - od nespočtu různých obchodních strategií, money management systémů, přes vzdělání na téma psychologie v tradingu až po mnoho informací týkající se brokerů.

Jak si vybrat vhodný obchodní instrument dle ICT a SMC konceptů? (26. díl)
07.04.2025 V minulé kapitole jsme se bavili o tom, jak moc je důležitý backtesting a co z něj můžete získat. V této kapitole jsme si částečně vysvětlili téma výběru obchodního instrumentu, což je právě součástí backtestingu a není možné toto rozhodnutí podceňovat. V dnešní kapitole se podíváme na více detailů, na co se dívat při výběru obchodního instrumentu a co by měly být hlavní důvody pro to, abychom si daný instrument zvolili. Tento článek bude lehce uzpůsoben právě konceptům likvidity, každopádně dá se použít i na jiné obchodní strategie.

Live Trading - Obchodníci XTB zhodnotili účet o více než polovinu!
31.07.2014 V červnu minulého roku jsme se rozhodli, že půjdeme s kůží na trh. Spustili jsme Live Trading pro reálné obchodníky. Zastáváme názor, že obchodování na vlastním reálném účtu je nejlepší praxí, kterou může obchodník projít, a proto jsme v XTB rozšířili náš systém vzdělávání o tento prvek.

Sentiment amerického akciového trhu pro 2. kvartál 2023 – dočkáme se konečně klidu?
12.04.2023 Letošní 1. kvartál už skoro mechanicky opakoval staré známé vzorce chování akciového trhu: akcie chvilku spokojeně rostou a začíná panovat opatrná veselá nálada, pak se najednou objeví špatné zprávy a na trhu zavládne skoro hysterie. Březen se nesl ve znamení bankovní krize a chvílemi se zdálo, že trhy zachvátí panika. To se ale nestalo a zdá se, že investoři si nenechali zkazit náladu. Pokud vás zajímá, jak vnímám aktuální náladu na americkém akciovém trhu, čtěte dál.

Bank of England dnes rozhoduje o sazbách a o osudu libry v nejbližších dnech
08.10.2015 Dnes zasedá Bank of England (BoE), která odpoledne (13 hod.) rozhodne o úrokových sazbách. Ty zůstanou určitě i nadále...
Související klíčová slova:
Kompozitní volume profil | Zóny s vysokým objemem | Nákup na ask | Volume footprint graf | Footprint graf | Filtr kvality | Obchodník | Ukázka volume footprint | Silný support | High Volume Nodes (HVN) | Soustředění | Využití volume footprintu | Trend | Point Of Control | High Volume Nodes | Přijetí ceny | VWAP | Spojení | Pravděpodobnost | Prodej na bid | Přesnost | Falešné průrazy (fake breakouts) | Oblasti supportu a rezistence | Low Volume Nodes (LVN) | Chování ceny | Vytvoření supportu | SL (stop-loss) | Plánování obchodních vstupů | Inducement pod low | Přijetí | Silné breakouty | Intradenní struktury | Co je to volume footprint | Opakovaná reakce trhu | Low Volume Nodes | Objemové analýzy | Point of Control | Obchodní seance | Profile footprint | Volume profile footprint | Vytvořená likvidita | Kompozitní volume | Oblasti s vysokým objemem | Falešné průrazy | Větší objemy | Ukázka klasického volume footprintu | Oblasti absorpce | Významné oblasti | Objemově vážená průměrná cena | Zvýšit pravděpodobnost | Pohyb ceny | Prediktivní nástroj | Obchodní plán | Kvality obchodních signálů | HVN | Analýzy | Ukázka volume footprint grafu | Kapitál v trhu | Volume-Weighted Average Price | Nákupy | Růst | Moderní technické analýzy | Reakce trhu | POC (Point Of Control) | Ask | Patterny | Chování | Absorpce | Objem zobchodovaných kontraktů | Trh | PoC | LVN | Kapitál | Zóny supportu a rezistence | Reakce trhů | Chování velkých hráčů | Delta Footprint | Technické analýzy | Graf | Orderflow analýzy | Support nebo rezistence | Footprint | Swingové strategie | Znalost | Zóny trhu | Fake breakouts | Zobrazení obchodní aktivity | Objemová centra | Soustředění likvidity | Načasování obchodních vstupů | Pokračování trendu | Obchodovat | Klasický volume footprint | Klasický volume | POC | Opakovaná reakce | Síla signálů price action | Zadávání Stop-Lossu | Orderflow | Aktivity účastníků | Plánování | Síla signálů | Trading | Firmy | Volume footprint | Velcí hráči | Low | Komfortní zóny | Cenové úrovně | FXstreet | Obchod | Citi | Nástroj | Ceny | Pokles | Radek Zalubil | Zóny supportu | Stop-Lossy | Kontext | FXstreet.cz | Obchody | Velké objemy | Grafy | Bid | Signály | Načasování | Rozhodování | Průměrná cena | Target | Smart Money trading | Tým FXstreet.cz | Price Action | Daně | Delta | Signál | Longové obchody | Objem | Prodej | Inducement | Obchodní strategie | High | Cena | Volume | Indikátory | Likvidita | Breakouty | Support | Obchodní aktivity | Stop-Loss | Oblasti supportu | Rezistence | Volume profile | CZ | Smart money | Body
Nejčastější klíčová slova:
USD | EUR | Pozice | USA | Výhled | Index | Trh | Rezistence | Růst | Obchodování | Banka | Pokles | Reuters | Trading | 3М | Banky | Indikátor | ČTK | Cena | Pivot



