Sobota 15. listopadu 2025 13:24
reklama
RebelsFunding NEW 2
reklama
Purple Trading TradingView
reklama
Fintokei Payouty
reklama
RebelsFunding NEW 2

LE & CO

C:\fakepath\Kellnerova.jpg

Forbes: Kellnerová zůstává v čele žebříčku nejbohatších lidí v Česku

07.05.2025 Nejbohatším člověkem v Česku zůstává podle žebříčku časopisu Forbes dědička impéria PPF Renáta Kellnerová s rodinou s majetkem 378 miliard korun. Na druhém místě je stejně jako loni většinový vlastník Energetického a průmyslového holdingu (EPH) Daniel Křetínský s majetkem 284 miliard Kč. Třetí znovu skončil majitel investiční skupiny KKCG Karel Komárek s odhadovaným majetkem 262,5 miliardy Kč. Skokanem žebříčku je zbrojař Michal Strnad.
C:\fakepath\ceska elita.png

Česká elita: Nejcennější firmy pod českými vlastníky

13.11.2024 Nejcennějšími firmami pod kontrolou českých vlastníků zůstávají podle hodnocení serveru Seznam Zprávy státem kontrolovaná energetická společnost ČEZ a Energetický a průmyslový holding (EPH) podnikatele Daniela Křetínského. Obě s tržní hodnotou přes 400 miliard korun. Třetí skončila sázková společnost Allwyn, čtvrtý developer CPI a pátá zbrojařská firma Czechoslovak Group. V meziročním porovnání žebříčků s názvem Česká elita letos z první pětky vypadl Agrofert. Seznam Zprávy ve spolupráci s poradenskou společností Deloitte pořadí sestavily podruhé.
C:\fakepath\ceska koruna6.jpg

Nejcennější české firmy jsou ČEZ, EPH a Agrofert, uvádí žebříček Seznam Zpráv

20.11.2023 Tři nejhodnotnější české firmy jsou podle hodnocení serveru Seznam Zprávy státem kontrolovaná energetická společnost ČEZ, skupina EPH Daniela Křetínského a holding Agrofert, který patří do svěřenských fondů předsedy ANO a bývalého premiéra Andreje Babiše. Žebříček stovky nejcennějších společností pod kontrolou tuzemských vlastníků vychází z odhadu ceny, za který by šly prodat či koupit. Všechny mají minimálně miliardovou hodnotu. Seznam Zprávy pořadí sestavily ve spolupráci s poradenskou společností Deloitte.

Další články k tématu LE & CO

img

Američtí bankéři věří, že Le Penová dnes pohoří. Doporučují proto kupovat francouzské akcie

07.07.2024 Strana Marine Le Penové v dnešním druhém kole francouzských parlamentních voleb pohoří, spočetli specialisté americké investiční banky Jefferies. Semkla se totiž proti ní „národní fronta“ – či, jak praví prezident Emmanuel Macron, „republikánská fronta“ – sestávající z nebývale širokého konglomerátu stran a politických proudů, od centristů právě Macronových třeba po komunisty, Zelené či propalestinskou ultralevici. Le Penová podle banky Jefferies nejen nezíská absolutní většinu, ale ani nebude moci sestavit vládu.
img

Podpora Marine Le Penové sílí, ale cesta do Elysejského paláce je ještě dlouhá

02.03.2017 Nadcházející prezidentské volby ve Francii vyvolávají u investorů po celém světě bolest hlavy. Všichni se obávají nepříjemného překvapení podobného výsledkům posledních amerických voleb, tedy zvolení populistického politika do čela páté nejsilnější ekonomiky světa. A Marine Le Penová má skutečně velkou podporu. V posledních týdnech využila skandálu „Penelopegate“ a hněvu obyvatel nejhorších francouzských předměstí a posílila své postavení.
img

Macron nadbíhá posílené francouzské levici, aby společně zablokovali Le Penovou. Euro v reakci posiluje, francouzské dluhopisy rostou na ceně

01.07.2024 První kolo francouzských parlamentních voleb ovládla strana Marine Le Penové se ziskem 33,2 procenta hlasů. Nemá ale tedy až takový náskok, jenž by jí v parlamentu garantoval absolutní většinu. Přitom Le Penová již dříve uvedla, že bez ní vládnout nebude. Naději na absolutní většinu tedy ještě zcela nepoztrácela, rozhodující budou vyjednávání dnes a zítra, do kdy se musí sestavit kandidáty pro druhé kolo. Jenže ani tato vyjednávání pro Le Penovou nevypadají dobře. Euro proto v reakci posiluje, stejně jako francouzské akcie – investoři sází na to, že v parlamentu nebude mít absolutní většinu nikdo.
img

Investice do vodíku – Nejlepší vodíkové akcie roku 2020

20.08.2020 Vodíkové akcie jsou stále populárnější a jejich ceny rostou. Lidstvo dlouhodobě hledá čistší alternativy k běžným fosilním palivům. Už nějakou dobu se vodík využívá v mnoha průmyslových odvětvích, avšak od doby, co se stal novým potenciálním palivem pro automobily, může dojít k raketovému růstu jeho poptávky. Vodíkové akcie jako forma investice do vodíku se stávají stále zajímavější.
img

Zvláštní report: Ve Francii volební průzkumy většinou nelžou – vyhrát by měl Macron

05.05.2017 V neděli 7. května čeká Francii druhé kolo prezidentských voleb. Podle volebních průzkumů by měl prezidentské křeslo získat Emmanuel Macron. V odhadování výsledků druhého kola prezidentských voleb zatím průzkumy ve Francii nikdy nezklamaly. K vítězství Marine Le Pen by bylo třeba, aby účast jejich voličů dosáhla nejméně 90 % a Macronových naopak poklesla pod 56 %. To je však velmi nepravděpodobné. Ani tak by vítězství Le Pen zřejmě neznamenalo Frexit. Její úspěch by však byl dostatečně velkým šokem na to, aby ve Francii dokázal spustit recesi a výprodeje na globálních trzích.
C:\fakepath\Bruno-le-maire.jpg

Bruno Le Maire varuje před výhrou jak krajní pravice, tak levice

14.06.2024 Francouzský ministr financí Bruno Le Maire dnes varoval, že druhá největší ekonomika eurozóny by se mohla vyskytnout na prahu finanční krize, pokud v nadcházejících parlamentních volbách ve Francii zvítězí krajní pravice nebo levice. Oba směry mají v plánu vysoké výdaje, uvedl podle agentury Reuters Le Maire.
img

Francúzske plány opustiť eurozónu

19.02.2017 Francúzsko je krajina, v ktorej sa ako jednej z mála rozberá možnosť ako opustiť eurozónu. Národný front pod vedením Le Penovej zvažuje spôsoby, ako prejsť na vlastnú menu. Aj to je dôvod, prečo ceny francúzskych vládnych dlhopisov voči nemeckým klesajú na najnižšiu úroveň od konca roka 2013. Plány Le Penovej nevzbudzujú na trhu veľa optimizmu.
img

Akcie týdne - Nel (15.09.2022)

15.09.2022 Postupující riziko energetické krize v Evropě nutí vlády hledat nové alternativní zdroje energie. O návratu k jaderné energetice uvažuje Japonsko a znovuotevření jaderných elektráren plánuje i Německo. Jak se ukazuje, pro konvenční energii v podobě uhlí, ropy a plynu existují i jiné alternativy než uran nebo obnovitelné zdroje. Jedním z nich je vodík.
img

Prečo by trhy na Le Penovej víťazstvo nereagovali tak ako na Trumpovo (prehľad ekonomických programov prezidentských kandidátov)

21.03.2017 Často sa stretávam s otázkou, že či by víťazstvo Le Penovej vo francúzskych voľbách nedopadlo podobne ako víťazstvo Trumpa, na ktoré reagovali akcie a dolár prudkým rastom (podobné otázky som dostal aj na britské referendum, ale to nie je dobrý prípad, lebo libra padla a britské akcie rástli v librovom vyjadrení, v eurovom a dolárovom zase stratili). Som presvedčený, že v tomto prípade by to bolo naopak, pretože ako som už viackrát písal, tak by hrozilo vystúpenie Francúzska z eurozóny a pokiaľ by nový frank oslabil, tak by malo Francúzsko problém obsluhovať externý dlh, ktorý je splatný predovšetkým v eurách. V prípade Trumpa, alebo aj BrExitu nikomu priame straty nehrozili.
img

Francúzske prirážky opäť rastú – do volebného ringu vstupuje krajná ľavica

12.04.2017 Prirážka výnosov z francúzskych dlhopisov k nemeckým sa v posledných dňoch vybrala opäť nahor. Aktuálne sú pri desaťročných splatnostiach na úrovni 0,75 percentuálneho bodu, čo je len tesne pod maximami z druhej polovice februára. Čiastočne v tom má prsty aktuálne geopolitické napätie, počas ktorého nie sú rizikovejšie aktíva (akými momentálne francúzske dlhopisy rozhodne sú) v kurze. Primárny dôvod však je potrebné hľadať doma vo Francúzsku. A prekvapivo ním tento krát nie je Le Penová.
Související klíčová slova: Jiří Milek a investoři | Pavel Louda | JIP východočeská | NAY-DATART | Vladimír Velebný | Václav Skala | Petr Lamich | HRANIPEX | MONETA Money Bank | Společnost Allwyn | Josef Průša | Sev.en Česká energie | Dušan Kunovský | JABLOTRON | Ivan Drbohlav | Stanislav Bernard | Martin Drda | MTX GROUP | J&T | STV INVEST | Fortuna | Sev.en | Vojenské lesy | TROJEK | Danuše Hradilová | Tomáš Zaněk | Jana Valová | Trend | Impéria | Pavel Rechjrt | KRAJSKÁ ZDRAVOTNÍ | František Piškanin | Daniela Veselá | Radomír Lapčík a skupina investorů | Daňové povinnosti | PTÁČEK | Michal Šušák | Josef Mařinec | RESPECT | Tomáš Chrenek | František Fabičovič | Sev.en Global | Vasil Bobela | Zuzana Lencová | SEV.EN ČESKÁ ENERGIE | DR.MAX | Petr Šebor | VOJENSKÉ LESY A STATKY | MND | Havel & Partners | BOHEMIA INTERACTIVE | AGEL | Rodina Materových | Milan Kratina | Libor Chrobok | Radomír Lapčík | Vitězslav Vala | Tomáš Vala | Vladimír Klouda | FINEP | Pro-Doma | Jaroslav Nosek | Ivan Baťka | AGROSTROJ PELHŘIMOV | BONATRANS | ALCA | Roman Lux | STV Invest | Jaroslav Strnad | Jaromír Rataj | Michal Šusák | Zdeněk Šoustal | Martin Kvirenc | GZ Media | Josef Fojtík | HOPI | Partners HoldCo | BTL | GZ MEDIA | Energetika | Softwarové společnosti | Hlavní vlastník | MADETA | Jitka Cechlová Komárková | PPF Real Estate | Zdeněk Rýzner | PPF banka | RENOMIA | Dr. Max | Vlastislav Bříza | Jan Světlík | Skupina J&T | O2 Czech Republic | Zdeněk Ptáček | Tomáš Svoboda | PENTA REAL ESTATE | NIM | Sokolovská uhelná | Group | AŽD Praha | Jannis Samaras | Jaroslava Valová | Sotirios Zavalianis | AŽD | Ladislav Semetkovský | Sto nejhodnotnějších firem | Metrostav | Petr Borkovec | Jaroslav Beran | Jiří Hlavatý | ENERGO - PRO | Roman Juřík | Pivovar Budvar | Contipro | Josef Vávra | Lubomír Stoklásek | Daniel Křetínský | AGROSTROJ | Trigema | Solvent ČR | VAFO | SIKO | TETA | Ekospol | Soukromé podniky | KOH-I-NOOR | EUC | AŽD PRAHA | Jana Škrabalová | Martin Hájek | SPOLCHEMIE | ERA | Odhadovaná cena ČEZ | Martin Háva | Marcel Belhocine | Datart | SCS SOFTWARE | Rodinný trust | Zdeněk Trojek | Renáta Kellnerová | Pavel Juříček | Michal Šušák s rodinou | Nejcennější české firmy | Radoslava Štěpánková | RODINNÝ PIVOVAR BERNARD | Pavel Hruzík | Martin Moravec | Vratislav Randa | Pavel Šebor | Zdeněk Chrdle | CSG | Alza.cz | Prima | Majetek | Allwyn | C-ENERGY PLANÁ | MTX Group | Jan Vild | PRAŽSKÁ PLYNÁRENSKÁ | PPF Renáta Kellnerová | Zdeněk Reibl | Madeta | Alca | Investiční skupiny | STV Group | ICOM transport | Karel Komárek | Passerinvest | Romuald Kopún | CHLÁDEK A TINTĚRA | EUROWAG | Milan Teplý | Pražská plynárenská | Skupina investorů | Vice | František Fabičovic | FUTURELIFE | PPF | Budějovický Budvar | METROSTAV | Evžen Korec | Radoslava Štěpánková s rodinou | Česká elita | LIBOR | JUTA | CONTIPRO | C-Energy | Jiří Dragoun | Majitel | Jaroslav Havel | Ivan Zach | Developer CPI | Geco | CDN77 | EP | Slavomír Pavlíček | CYLINDERS HOLDING | Naděžda Frolíková | Jan Blaško | Petr Háva | Zbyněk Frolík | Aleš Lenc | Petr Poláček | Kateřina Kratochvílová | Nejhodnotnější české firmy | PRAŽSKÁ ENERGETIKA | Trust Valerie Haščákové | CE Industries | ICOM TRANSPORT | Radim Lukeš | Jiřina Ulčáková | PASSERINVEST | Pavel Baudiš | Patrik Tkáč | Pavel Tomek | E-commerce | EKOSPOL | Marek Španěl | Jitka Cechlová | Pavel Bouška | Draslovka | Martin Vohánka | Moneta | Petr Marsa | Petra Kutnarová | Zdeněk Cendra | Sto nejhodnotnějších firem České republiky | Seznam Zprávy | Partners Financial Services | Společnosti | Křetínský | Michal Kocián | EP Industries | Zbyněk Knoll | Ústecký kraj | Kellnerová | KKCG Karla Komárka | Energo-Pro | Podnikatelé | Sev.en Global Investments | SCS Software | HOPI HOLDING | Jiřina Nepalová | Radim Passer | CENTRAL GROUP | Mountfield | Marcel Soural | Ondřej Průša | DEK | Jaromír Tesař | Čepro | TRASK SOLUTIONS | Czechoslovak Group | Magnát | PROMET | CANIS SAFETY | Petr Pudil | Firma | FutureLife | Dalibor Dědek | Zakladatel e-shopu Alza.cz | Filip Tománek | Karel Pražák | Renáta Kellnerová s rodinou | Aleš Zavoral a investoři | Zbyněk Passer | Vojenské lesy a statky | Aricoma | LIVESPORT | CARBOUNION | Dánové | SOLVENT | EP INDUSTRIES | Jiří Lenc | | Vladimír Heluz | AUTO JAROV | Cena ČEZ | Petr Otava | Penta | Jiří Rataj | Vít Kutnar | GECO | Radka Prokopová | Miliardy korun | Bývalý premiér | Fio | LOUDA AUTO | Rodinný trust Valerie Haščákové | Richard Háva | Firmy | Energetický a průmyslový holding | FOSFA | Deloitte | HP TRONIC | KKCG | Banka Creditas | Otakar Šuffner | Linet | Jiří Milek | Pavel Hubáček | Martin Český | Ivo Lukačovič | HELUZ | Jan Dobrovský | Air Bank | Plškovi | Zdeněk Pelc | PRO-DOMA | PARTNERS FINANCIAL SERVICES | Energetická společnost ČEZ | František Piškanin s rodinou | Fosfa | Krajská zdravotní | Daniel Křetínský a skupina J&T | AGROSTROJ Pelhřimov | TEPLÁRNA OTROKOVICE | CETIN | FTV PRIMA | Petr Paukner | Michal Zámec | LINET | Jan a Ivo Plškovi | Společnost | Jarmila Plevová | Trinity | Hnutí ANO | AKESO | Ceny | PSN | TV Nova | Biliony | Moneta Money Bank | Investments | Aleš Zavoral | ČEZ | Trinity Bank | FTMO | Pražská energetika | Central Group | ŠKODA Group | Tržní hodnota | Michal Strnad | Zisk | Avast | Letiště Praha | PRIMOCO | Colt CZ | Zprávy | Potravinářství | HRUŠKA | Lesy ČR | Ukotvení | Portfólia | Letiště | Primoco | ÚSOVSKO | Tržby | Alza | PRUSA RESEARCH | ČTK | Hlavní město Praha | SYNTHESIA | Penta Real Estate | Marek Vašíček | BRANO | Podniky | MTX | Reuters | Realitní magnát | Spoluzakladatel | Energetická společnost | Komárek | Synthesia | Prusa Research | ODS | České firmy | Kofola | Forbes | Real Estate | Tkáč | Services | Praha | Média | Air | Skupina EPH | Radovan Vítek | TIM | Škoda Group | Energie | René Holeček | Investiční | Colt | Notino | STV | Odhadovaná cena | Zakladatel | JDE | Eurowag | Cena | Partners | Banka CREDITAS | Bohemia Interactive | Zbrojovky | Souhrnná hodnota | Holding | Seznam.cz | ČR | Marek Dospiva | Klíčové společnosti | Pozice | Portfolia | Příprava | Creditas | Společnost ČEZ | Pavel Tykač | Fio banka | Investoři | Finep | Energetický a průmyslový holding (EPH) | Předseda | Škoda | Pivovar | O2 | Agrofert | Livesport | EPH | CZ | ANO | Andrej Babiš | Vyjádření premiéra | Invest | České dráhy | Tipsport | SEV.EN GLOBAL INVESTMENTS | Budvar | Accolade | Miliardy | Holding Agrofert | Banka | Vytěsnění minoritních akcionářů | ČEPRO
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | Pozice | USA | Výhled | Index | Trh | Rezistence | Růst | Obchodování | Pokles | Banka | Trading | Reuters | | Banky | Indikátor | ČTK | Cena | Pivot

Předchozí klíčová slova

LEANHOGS
Lea Petrášová
LeapRate
LEAPS
Learn forex
Learning and Adaptation Models
Learn To Trade The Market
LearnToTradeTheMarket
Leasing
Leasingové společnosti

Následující klíčová slova

Léčiva
Led Crypto Market
Led Crypto Market Ltd
LEDGER LIGHT FX
Ledger Markets
Lednová inflace
Lednová inflace v USA
Lednová nákupní korekce
Lednová nezaměstnanost
Lednové obchodování
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Purple trading patterns
Potvrďte prosím... Zavřít