Dění ve společnosti

Chamtivost a strach: Největší cenové pohyby na finančních trzích (březen 2026)
01.04.2026 Březen přinesl na finanční trhy výraznou změnu sentimentu. Americký dolar začal posilovat a negativní nálada na trzích se promítla také do akciových trhů, které se dostaly pod tlak.
Další články k tématu Dění ve společnosti

Spojené státy vytvářejí na Čínu tlak v obchodních jednáních
06.03.2019 Americký akciový trh uzavřel úterní obchodování s mírnými ztrátami. Indexy Dow Jones a S&P 500 shodně odepsaly 0,1 % své hodnoty. Technologický Nasdaq uzavřel na úrovni pondělních zavíracích cen. V rámci širšího indexu S&P 500 nejvíce oslabily akcie průmyslových podniků, a to o 0,6 %. Protipólem jim byly telekomunikační společnosti se ziskem 0,7 %. Za zmínku stojí dění ohledně akcií společnosti General Electric, kde její CEO Larry Culp na včerejší konferenci pořádané JPMorgan oznámil, že v letošním roce bude mít společnost záporné volné cash flow. Akcie na to reagovaly okamžitým propadem o 7 %, který následně mírně zkorigovaly, aby uzavřely se ztrátou 4,7 %. Společnost aktuálně prochází restrukturalizací, kterou chce její šéf v letošním roce urychlit.

Které TOP americké společnosti budou v tomto týdnu zveřejňovat hospodářské výsledky? (22.02.2021)
22.02.2021 Na začátku tohoto týdne jsme svědky zvýšené rizikové averze na finančních trzích. Hlavním tématem zůstává růst úrokových sazeb v USA, což by mohlo být brzdou současné akciové rally. Guvernér Fedu Powell se v úterý a ve středu pravděpodobně v Kongresu nevyhne otázkám tímto směrem. Co se týká výsledkové sezóny, tak většina firem už své reporty za Q4 zveřejnila. Stále máme před sebou výsledky mnoha zajímavých společností, které ovlivní další dění na akciových trzích.

Práce v FTMO? A proč ne?
01.11.2021 V prvním díle našeho miniseriálu o společnosti FTMO jsme si řekli něco o historii společnosti a o tom, jak důležití jsou pro zdravý vývoj Prop Trading firmy nejenom dobří tradeři, kteří pro ni obchodují, ale také kvalitní a loajální zaměstnanci. V dnešní druhé části se podíváme na dění ve společnosti FTMO očima jednoho z jejich nových kolegů.

Akcie týdne - Bed Bath & Beyond (18.08.2022)
18.08.2022 Mnoho investorů a nadšenců do finančních trhů si pamatuje nejznámnější short squeeze na akciích společnosti Gamestop, kdy retailoví investoři sdružení skrze platformu Reddit pod názvem WallStreetBets způsobili "squeeze" krátkých pozic, které držely hedgeové fondy. Nynější dění kolem společnosti Bed Bath & Beyond připomíná, že se historie velmi často ráda opakuje.

Akcie se nezvedly a pod tlak se dostávají evropské dluhopisy
11.01.2021 Hlavní trhy zůstávají i odpoledne v negativním módu. Technologickému sektoru neprospívá dohra davového útoku na Kapitol, tedy zrušení Trumpových účtů na Twitteru a Facebooku nebo jednostranné vypnutí Parleru Amazonem. Nepříznivě může na sentiment působit také snaha demokratů dosáhnout odvolání prezidenta Trumpa ještě před jeho předáním moci. V zásadě by to znamenalo jen drobné urychlení jeho odchodu, ale nepříznivě vnímán je odklon od zaměření na fiskální pomoc a také další rozdmýchání nevraživosti ve vysoce rozdělené společnosti. Dění kolem koronaviru se dostává na vedlejší kolej, ale oporu náladě rozhodně neposkytuje.

Minuta s XTB
07.12.2018 Dnes s Jaroslavem Brychtou ze společnosti X-Trade Brokers (XTB) o dění na akciových trzích a odpoledních fundamentech.

Minuta s XTB
06.09.2018 Dnes s Jaroslavem Brychtou ze společnosti X-Trade Brokers (XTB) o dění na britské libře a propadu na kryptoměnách.

Minuta s XTB
25.07.2019 Dnes s Michaelou Lenochovou ze společnosti X-Trade Brokers (XTB) o dění na akciových trzích, euru a odpoledním zasedání ECB.

FXstreet.cz přináší rozhovor s traderem z WOOD & Company Vladimírem Vávrou
19.12.2022 Tradingový portál FXstreet.cz přináší další rozsáhlý rozhovor, tentokrát s velmi zkušeným traderem Vladimírem Vávrou ze společnosti WOOD & Company. Vladimír Vávra je senior trader odpovědný ve WOOD & Company za obchodování na akciových trzích a má dvacetiletou zkušenost. Na starosti má institucionální a velké privátní klienty. V rozhovoru jsme si povídali o tom, jak začínal, co obnáší jeho práce, jak obchoduje a také co ke svému tradingu používá za analýzy. Hlavním tématem rozhovoru je však aktuální situace na finančních trzích. Dozvíte se, jak se budou vyvíjet trhy v dalším období, co čekat od akcií a zároveň Vladimír prozradil své tipy na konkrétní akciové tituly.

Minuta s XTB
28.08.2019 Dnes s Ladislavem Moravcem ze společnosti X-Trade Brokers (XTB) o dění na akciových indexech a posledním vývoji v obchodních válkách.
Související klíčová slova:
Inkasovat zisky | Výrazná volatilita | Vydělat obrovské peníze | Kryptoměna AAVE | Prodejní korekce | Prostředí vysoké volatility | Venture Global | Venture | Akcie Venture Global | Akcie Venture Global (VG) | Super Micro Computer (SMCI) | Trend | Akcie Venture | Pokles akciových trhů | Společnost Venture Global | Obrovské peníze | Fundamentální dění | Micron (MU) | Cenové pohyby na finančních trzích | Venture Global (VG) | Akcie Meta (META) | Akcie Micron (MU) | Události na Blízkém východě | Japonský akciový index | Jak generovat zisky | Volatilita | Globální pokles akciových trhů | Globální pokles | Zisky ze short pozic | Nálada na trzích | Chamtivost a strach | Strach | Akcie SMCI | Úspěšné obchodování | Peníze | Brent | NZD/USD | Příležitosti | Sentiment na trhu | Pěkné zisky | Aféra spoluzakladatele | Micron | Generovat zisky | Portál FXstreet.cz | Akcie Super Micro | Index | Největší cenové pohyby | Akcie Super Micro Computer (SMCI) | Sentiment na akciových trzích | Micron Technology | Akcie Micron | Zařízení | Ropa Brent | Cukr | Mainstream | Obchodníci | Společnosti | Chamtivost | Volatility | Klesající trend | Ropa | Akciový index | Zajímavé příležitosti | Novozélandský dolar | Zajímavé zisky | Volatilní | Firma | Swingové pohyby | Inkasovat zajímavé zisky | Kryptoměnové trhy | Cenové pohyby | Pohádkové zisky | Trhy | Nejsilnější a nejslabší měny | Akcie Meta | Společnost | FXstreet | Meta | Pokles | Cena akcií | Vyšší hodnoty | Obchodování | FXstreet.cz | Super Micro Computer | Technology | Index Nikkei 225 | Dolar | Akcie | Akciový index Nikkei | Negativní nálada | Růstový trend | Zisky | Měny | Profitovat | Zhodnocení | Negativní sentiment | Nikkei | TIM | Nálada | Finanční trhy | Korekce | Short | Index Nikkei | Pohyby na finančních trzích | Cena | Akcie Super Micro Computer | Aave | Nižší hodnoty | Sentiment | Japonský akciový index Nikkei | Nikkei 225 | USD | CZ | Kryptoměna | Martin Klass | Americký dolar | Nejslabší měny | Spekulanti | SMCI | NZD | Měnový pár
Nejčastější klíčová slova:
USD | EUR | Pozice | Výhled | USA | Index | Rezistence | Trh | Růst | Obchodování | Pokles | Banka | 3М | Trading | Reuters | Indikátor | Banky | ČTK | Cena | Pivot




