Středa 29. května 2024 03:29
reklama
Fintokei SwiftTrader
reklama
Fintokei SwiftTrader
reklama
FTMO férovost
reklama
CapXmaster srovnani

Veci, ktoré zlepšujú trading aj život

Napsal:   Sekce: Forex obchodovanie

Veľa ľudí hľadá spôsoby ako sa zlepšiť v tradingu a pozerá rôzne webináre, chodí na školenia alebo číta knihy, čo nie je zlé, ale pravé zlepšenie v tradingu pochádza z činností, kde testujeme svoju vôľu a opúšťame komfortnú zónu a v tomto blogu o tom trochu popíšem.

1. Jedna z niekoľko vecí čo mi pomohla nielen v tradingu, ale aj v živote je otužovanie. Som vďaka tomu zdravší, cítim sa lepšie a mám pocit že som schopný dokázať viac. Tým, že sa pravidelne sprchujem ľadovou vodou posilujem svoj imunitný systém, zlepšujem si náladu a prekonávam svoju komfortnú zónu. Aj keď to už robím 2 roky, tak stále na tých začiatkoch cítim zimu, ale po pár sekundách si telo zvykne a je to super pocit. Čo ma otužovanie naučilo? Nepanikariť a mať veci pod kontrolou. Človek ktorý nie je zvyknutý na ľadovú vodu tak začne všelijak poskakovať v sprche a panikári. Tým, že som si na to navykol tak viem ako reagovať aby sa to nestalo a preniesol som to aj do tradingu takže nerobím zbrklé rozhodnutia kvôli panike (občas sa ale každý uklikne). Koho to zaujíma tak si viac vygooglite o Wim Hof. On je „godfather“ otužovania.

2. Ďalšia vec je šport. Bodaj by každý športoval pravidelne... kto tak nerobí tak nevie o čo prichádza. Je takmer jedno aký šport robíte pokial ide o kondičný šport. Pri športe takisto keď si myslíte že nevládzete a chcete to vzdať tak sa musíte prekonať a ešte dotiahnuť tú sériu alebo si dať ešte jedno kolečko behu. Športom posilujeme svoju kondičku, srdce a kontrolujeme svoju váhu. Ľudia čo nešportujú môžu mať v sebe veľa rôznych emócií je jedno z čoho ktoré je potreba zostať zo seba von a keď si sadneme za počítať tak potrebujeme mať čistú hlavu aby sme nerobili zbytočné chyby. Šport je vynikajúca pomôcka a takisto mi nie len že pomohol v tradingu ale aj v živote. Niektoré pravidelne a niektoré príležitostne. Sám sa venujem behaniu, workoutu, box, bedminton, tenis, pingpong, plávanie a pod... baví ma to a pomáha mi to prekonávať sa a takisto sústrediť sa. Sústredenosť je v tradingu tiež pekelne dôležitá! smile

3. Strava. Toto je komplikovaná téma a nechcem to nejak moc rozoberať ale jak treba mať rovnováhu v živote tak aj v strave. Jedenie mcdonaldu na raňajky nie je dobrý nápad tak ako palacinky pred spaním. Ja mám intermittent fasting (viac pozrite o tom na googli), čo je taká polovičná diéta a pomáha mi to nejesť zbytočne veľa. Či už jete kraviny to je na vás, ale vysoký cholesterol a príliš cukru v krvi spôsobuje výkyvy nálad, energie a tiež to má vplyv na to čo klikáme. Preto vás vyzývam sa o seba trochu viac starať a vyvážiť stravu. Dopriať si občas nezdravé jedlo, ale nejesť príliš veľa mäsa a sladkého a viac ovocia a zeleniny.

4. Tipovanie & stávkovanie. Týmto nemyslím tipovanie na futbalové zápasy a pod. Ide o to že keď sa vás niekto spýta že hádaj koľko som minulý mesiac zarobil alebo minul, koľko obyvateľov má toto mesto a pod. tak porozmýšlajte a tipnite. Tým že tipujete alebo teda odhadujete tak pracujete na svojom odhade a intuícií a mať dobrý odhad sa na burze hodí! Ani sa človek nemusí s nikým staviť o peniaze, ale ide o to sa staviť alebo tipnúť si takmer na hocičo a hocikedy. Takže hádajte, tipujte a nezabudnite sa pri tom baviť! Časom uvidíte že sa vám odhad zlepšil. Niekedy sa v mojom okolí ľudía čudujú ako môžem niečo tak dobre tipnúť & odhadnúť. smile

Verím že je viac vecí čo môžu dopomôcť v tradingu aj v živote ako je zdravý pozitívny mentálny stav alebo silné internetové pripojenie (haha) ale toto sú také ktoré verím že pomôžu nielen v tradingu, ale aj v živote a verím že sa na niečo z tohto odhodláte a držím vám v tom palce! Pridal by som do tohto listu aj meditovanie, ale zatiaľ som sa nedostal do stavu kedy to vykonávam pravidelne ale aj k tomu sa chcem dostať a myslím si že je to tiež dôležité. Prajem úspešné obchodovanie a veľa šťastia v prekonávaní samého seba!

René Remšík

Hodnocení článku:
Klíčová slova: Trading | Webináře | Burze | Energie | René Remšík |
Sdílení článku: 
   

Čtěte více

 • Válka v Izraeli a česká koruna
  Víkendový překvapivý a brutální útok z Pásma Gazy na Izrael prozatím finančními trhy příliš neotřásl. Zvýšené vnímání blízkovýchodního politického rizika pomohlo k ziskům zlata i ropy o několik procent.
 • Vánoční soutěž s BidAskBit - vyhrajte 100 000 Kč v BTC
  Vánoce jsou časem lásky, pohody ale také mnoha soutěží, ve kterých můžete často vyhrát opravdu zajímavé ceny. Nádherné ceny tak můžete vyhrát pro sebe nebo podarovat své blízké. Naše soutěž je však trochu jiná.
 • Varovných signálů přibývá
  Tažení centrálních bank proti inflaci přidává na obrátkách. Růst úroků je tak prudký, že ekonomický růst bude trpět. Centrálním bankéřům ve Spojených státech, eurozóně i České republice zkrátka došla s růstem cen trpělivost a hodlají obětovat za jeho zchlazení i několik čtvrtletí v recesi. Podobným způsobem se „léčilo“ americké hospodářství na začátku 80. let. A právě signály, že ekonomický pokles je za rohem, se začaly kupit.
 • Váš broker je Market maker! Je to problém?
  Pojem Market Maker je v investiční a tradingové sféře skloňován de facto od té doby, co retailoví investoři a obchodníci začali být na finančních trzích aktivní. Ačkoliv se ale toto téma řeší už řadu let, mnoho lidí je stále tímto konceptem zmateno a market making bývá velmi často zmiňován především v negativním slova smyslu. Co to ale opravdu znamená? A je to pro běžného člověka riziko?
 • Vážení inženýři!
  Píši tento dopis, abych vám sdělil, jak hluboce si vážím vašeho úsilí zlepšit nám život. Vážím si, že s velkým úsilím, odhodláním a mnohdy i nezlomností řešíte složité problémy současného světa. Ty problémy, které mohou ohrozit existenci celého lidstva, za jehož nepatrnou součást považuji sebe i své blízké. Vážím si toho, že náš každodenní život je snazší a pohodlnější především díky vám, vašim dovednostem, znalostem a vaší šikovnosti. Rád bych vás ale o něco požádal. Neupozaďujte člověka.
 • V Británii padla vláda. Co na to libra?
  Britská premiérka Theresa Mayová oznámila svou rezignaci poté, co během svých necelých 3 letech vládnutí nedokázala vyjednat takovou dohodu o odchodu své země z Evropské Unie, aby ji schválil jak Brusel, tak její kolegové v parlamentě. Po jmenování nového premiéra tak začne celý koloběh znovu a dost možná se formálního brexitu v letošním roce nedočkáme a termín se bude dále posouvat.
 • V čem se Německo mýlí
  Němečtí ekonomové mají velké slovo při rozhodování Evropské centrální banky (ECB). Jak by také ne, když reprezentují největší evropské hospodářství a ECB se sídlem ve Frankfurtu vychází z tradic Bundesbanky. Přitom německá ekonomická škola je svým způsobem exotická. Ani kolegové z měnové unie, ani Američané, Britové či Japonci německým argumentům nerozumějí. A nedávná historie dává globálnímu přístupu k měnové politice za pravdu.
 • Včerajší pohyb BTC zmiatol obchodníkov
  Ahojte trejderi, je tu utorok a to znamená analýzu Bitcoinu, dominancie a altcoinového market capu.
 • Včerejší obrat na cukru může mít pokračování
  Cukr na své hodnotě ztratil od roku 2017 přes 40 % a nyní se pohybuje v déletrvající rovnovážné oblasti. Včerejší obrat na spodní hraně range má nejen technické důvody.
 • Věci, které byste měli vědět, než se pustíte do obchodování
  Trading je vcelku komplexní obor a existuje několik aspektů, které by člověk, který chce obchodovat, měl znát, než udělá krok vpřed tímto směrem. Je třeba vnímat i jiné než explicitně obchodní záležitosti okolo tradingu. I když je porozumění trhům důležité, tyto nuance byste si neměli nechat ujít. Některé z nich vysvětlíme níže, abyste se mohli informovaně rozhodnout.
 • Vedoucí americké akcie: PANW, TCRD, EVLV
  V posledních přehledech jsme vyzdvihovali důležitost interních nákupů akcií, které nám mohou zajistit u daných akcií velice pěkné výnosy. Dnes se opět podíváme na společnosti s vysokou interní aktivitou. Do přehledu jsme z důvodu vysokého rizika nezařadili biotechnologické společnosti.
 • Velcí hráči trhy shortují
  Když se podíváme na vývoj kurzu akcií Nvidie, která již atakuje hranici 800 USD za kus a od začátku roku posílila o 64 %, a nebo na růst bitcoinu v poslední době, musíme nabýt dojmu, že trhům nic nehrozí.
 • Velikonoce - jak se projevila moje (ne)závislost na tradingu
  Před více, než týdnem jsem psal o tom, jak je dobré dát si od obchodování pokoj aspoň ve dnech, ve kterých je poměrně velká pravděpodobnost, že utrpíme spíše ztrátu než zisk. V dnešním článku vám ukážu, jak se projevilo neobchodování o Velikonočních svátcích v mé strategii a na výsledcích. Jen doplňuji, že jsem neobchodoval na Velký pátek a na Velikonoční pondělí.
 • Velikost pozice
  Úplně obyčejná věc. Nic na ní není. A přitom je tak tragicky často špatně používaná. A podceňovaná. A dokonce má její nesprávné určování potenciál zničit i tu nejlepší strategii. Zkrátka je to podceňovaná drobnost, která drobností není.
 • Velká analýza EUR/USD
  Většina mých sledovaných a obchodovaných trhů se i nadále pohybuje v obtížně obchodovatelném a někdy až iracionálním módu. Velkou měrou k tomu přispívá americký prezident Donald Trump, který dle toho, jak se právě vyspí, vydává prohlášení a komentáře skoro ke všemu, co se nějak hýbe… A navíc vůbec není žádný problém otočit náhled na danou věc o 180 stupňů během pár dnů.
 • Veľká analýza – Formuje sa tsunami na obzore? (1. časť)
  Posledné dni sú spojené s rastom nervozity ohľadne Talianska a o možných problémoch ktoré to môže pre eurozónu znamenať. V nasledujúcej analýze si rozoberieme čo možno očakávať v nasledujúcich mesiacoch. Ako sme sa do tejto situácie vlastne dostali a čo môžu jednotlivé strany robiť?
 • Veľká analýza – Formuje sa tsunami na obzore? (2. časť)
  Posledné dni sú spojené s rastom nervozity ohľadne Talianska a o možných problémoch ktoré to môže pre eurozónu znamenať. V nasledujúcej analýze si rozoberieme čo možno očakávať v nasledujúcich mesiacoch. Ako sme sa do tejto situácie vlastne dostali a čo môžu jednotlivé strany robiť?
 • Velká analýza stříbra – kdy mu dojde dech?
  Včerejší růst stříbra o více než 3 % překvapil mnohé obchodníky, kteří již vyhlíželi slibně vypadající shortovou příležitost. Stříbro tímto růstem naprosto dominovalo skupině drahých kovů, na takovou rally nestačilo palladium ani zlato.
 • Velká analýza USD/JPY
  Měnový pár USD /JPY vykázal v roce 2022 rychlý růst a dosáhl maxima 152 japonských jenů za 1 americký dolar. V letošním roce tento pár nadále vykazuje vzestupný trend s cílem překonat svůj předchozí vrchol.
 • Velká korekce na obzoru! Čeká technologie propad?! | Investiční Memento #66
  Máte rádi memečka? Protože analytici, investoři a obchodníci je přímo milují a mnohdy se jimi informují o aktuálně nejdůležitějších investičních událostech. Investor a člen Purple Trading Clubu, Petr Lajsek, pro vás každý týden prochází internetové diskuze a fóra a sbírá ty nejpovedenější z vtípků. Ty pak rozebere, dodá k nim kontext a doplňující informace z trhů. To vše pak shrne do videa, na které se stihnete podívat u odpoledního kafe. Dnes vyšlo v pořadí již 66. vydání Investičního Mementa. Na co se můžete těšit?
 •  


  Diskuse ke článku

  Diskuse je přístupná pouze pro registrované uživatele.
  Přihlásit se | Nová registrace
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

Forex brokeři
NAGA
City Index
Fintokei
reklama
FTMO král