Ticker Tape by TradingView
Hrozí výpadek čipů? Čtyři scénáře, které mohou rozhodnout o budoucnosti Samsungu 💾
Samsung Electronics a jeho největší odborová organizace vedou intenzivní jednání, která mají zabránit možné stávce. Spor přichází ve velmi citlivém období, protože Samsung těží z mimořádně silné poptávky po čipech pro umělou inteligenci a zároveň čelí tvrdé konkurenci ze strany společností SK Hynix a Micron Technology.
Napětí mezi vedením a zaměstnanci roste především kvůli otázce odměn. Akcie Samsungu od začátku roku 2025 výrazně vzrostly a firma těží z rekordních zisků, ale část zaměstnanců má pocit, že se na úspěchu společnosti nepodílí dostatečně. Právě to zvyšuje tlak na vedení, aby nabídlo atraktivnější bonusový systém.
Odbory požadují zrušení stropu na bonusy a chtějí, aby bylo 15 % provozního zisku určeno na zaměstnanecké odměny. Navíc usilují o to, aby tento mechanismus byl pevně zakotven v pracovních smlouvách. Vedení Samsungu naopak navrhuje vyčlenit na bonusy 10 % provozního zisku a přidat jednorázový kompenzační balíček, který by podle firmy mohl překonat běžné standardy v odvětví.
Možné scénáře vývoje:
- Kompromis na poslední chvíli
- Nejpozitivnějším scénářem je dohoda ještě před vypuknutím stávky. Samsung by mohl odborům nabídnout lepší bonusy nebo mírně zvýšit celkové odměny, aniž by plně přistoupil na jejich požadavek. Pro odbory by šlo o viditelné vítězství, protože by získaly vyšší výplaty i větší uznání uvnitř firmy. Pro Samsung by tento výsledek znamenal uklidnění situace bez zásadního narušení výroby.
- Stávka s omezeným dopadem
- Pokud dohoda nevznikne, zaměstnanci mohou přistoupit k rotačním odstávkám, demonstracím nebo jednodenním protestům. Ty by vytvořily veřejný a politický tlak, ale nemusely by zásadně omezit výrobu, protože čipové továrny jsou vysoce automatizované a běží nepřetržitě. I menší narušení by však mohlo znervóznit investory, protože polovodičová divize tvoří více než 90 % zisků společnosti.
- Zásah vlády
- Pokud by stávka začala ohrožovat výrobu čipů a širší ekonomiku, jihokorejská vláda může využít mimořádný nástroj v podobě nouzové arbitráže. Ten by dočasně zastavil stávku a dal prostor Národní komisi pro pracovní vztahy, aby připravila závazné řešení. Tento mechanismus byl v Koreji od roku 1969 použit pouze čtyřikrát, což ukazuje, že by šlo o výjimečný krok.
- Dlouhodobý pat
- Nejvážnějším, ale méně pravděpodobným scénářem je dlouhodobá stávka, do které by se zapojili klíčoví polovodičoví inženýři, pracovníci údržby a výrobní specialisté. Přestože jsou továrny Samsungu silně automatizované, stále závisejí na odbornících, kteří dohlížejí na citlivé výrobní procesy a rozšiřování produkce pokročilých čipů. Delší výpadek by mohl zasáhnout nejen Samsung, ale i globální dodavatelské řetězce.
Možnosti odborů narušit výrobu však omezilo soudní rozhodnutí z 18. května. Soud nařídil zaměstnancům zajišťujícím klíčovou údržbu, bezpečnost a provozní ochranu, aby pokračovali ve svých funkcích i během případné stávky. Zároveň zakázal obsazování důležitých výrobních a provozních prostor, včetně polovodičových linek, výzkumných zařízení a skladů nebezpečných chemikálií.
Dopady by v nejhorším případě mohly přesáhnout samotný Samsung. Polovodiče tvořily v prvních třech měsících roku 2026 přibližně 36 % jihokorejského exportu podle hodnoty. Delší narušení výroby u tak významného hráče by proto mohlo zasáhnout nejen globální trh s čipy, ale také širší jihokorejskou ekonomiku.
Z pohledu investorů je důležité, že spor přichází v době, kdy Samsung potřebuje bezchybně zvládat růst poptávky po AI čipech. Jakékoliv prodlužování napětí může zvyšovat obavy zákazníků i trhu, zvlášť když konkurenční SK Hynix už získal podporu zaměstnanců díky sdílení zisků. Samsung tak neřeší pouze pracovní konflikt, ale i otázku důvěry v době, kdy se rozhoduje o budoucím postavení firmy v nejrychleji rostoucí části polovodičového trhu.
Zjistěte o akciích, ETF i obchodování více:
- Investice do AI: Nejlepší společnosti pro investice
- ETF vs. akcie: Srovnání, výhody, nevýhody a jak si vybrat
- Investování do akcií – Co je to obchodování s akciemi?
- Jak sestavit portfolio z akcií a ETF fondů?
- Jaké jsou 4 různé typy akcií?
- Investice do vesmíru: jak najít vesmírné akcie?
- Nejlepší ETF fondy 2026 – cesta k pasivnímu investování?
Zaujalo Vás toto téma? U XTB můžete obchodovat více než 2000 CFD na akcie!
- Konkurenční spready
- Nízké swapové body, díky kterým můžete držet pozice déle
- Minimální velikost transakce již od 0 EUR
Kromě široké nabídky instrumentů od nás získáte také vzdělávací materiály – články, e-booky a kurzy zdarma:
- Trading pro začátečníky
- TOP 5 Trading nástrojů Ondřeje Hartmana
- Kurz tradingu vs. investování
- Investování do akcií – Co je to obchodování s akciemi?
- Testovací účet u XTB? Procvičte si obchodování zdarma!
Rozdílové smlouvy jsou komplexní nástroje a v důsledku použití finanční páky jsou spojeny s vysokým rizikem rychlého vzniku finanční ztráty. U 74 % účtů retailových investorů došlo při obchodování s rozdílovými smlouvami u tohoto poskytovatele ke vzniku ztráty. Měli byste zvážit, zda rozumíte tomu, jak rozdílové smlouvy fungují, a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty svých finančních prostředků. Investování je rizikové. Investujte zodpovědně. Tento materiál je marketingovou komunikací ve smyslu čl. 24 odst. 3 směrnice Evropského parlamentu a Rady 2014/65/EU ze dne 15. května 2014 o trzích finančních nástrojů, kterou se mění směrnice 2002/92/ES a směrnice 2011/61/EU (MiFID II). Marketingová komunikace není investiční doporučení ani informace doporučující či navrhující investiční strategii ve smyslu nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) č. 596/2014 ze dne 16. dubna 2014 o zneužívání trhu (nařízení o zneužívání trhu) a o zrušení směrnice Evropského parlamentu a Rady 2003/6/ES a směrnic Komise 2003/124/ES, 2003/125/ES a 2004/72/ES a nařízení Komise v přenesené pravomoci (EU) 2016/958 ze dne 9. března 2016, kterým se doplňuje nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) č. 596/2014, pokud jde o regulační technické normy pro technická ujednání pro objektivní předkládání investičních doporučení nebo jiných informací doporučujících nebo navrhujících investiční strategie a pro zveřejnění konkrétních zájmů nebo náznaků střetu zájmů nebo jakékoli jiné rady, a to i v oblasti investičního poradenství, ve smyslu zákona č. 256/2004 Sb., o podnikání na kapitálovém trhu. Marketingová komunikace je připravena s nejvyšší pečlivostí, objektivitou, prezentuje fakta známé autorovi k datu přípravy a neobsahuje žádné hodnotící prvky. Marketingová komunikace je připravena bez zohlednění potřeb klienta, jeho individuální finanční situace a nijak nepředstavuje investiční strategii. Marketingová komunikace nepředstavuje nabídku k prodeji, nabídku, předplatné, výzvu na nákup, reklamu nebo propagaci jakýchkoliv finančních nástrojů. Společnost XTB S.A., organizační složka nenese odpovědnost za jakékoli jednání nebo opomenutí klienta, zejména za získání nebo zcizení finančních nástrojů, na základě informací obsažených v této marketingové komunikaci. V případě, že marketingová komunikace obsahuje jakékoli informace o jakýchkoli výsledcích týkajících se finančních nástrojů v nich uvedených, nepředstavují žádnou záruku ani předpověď ohledně budoucích výsledků. Minulá výkonnost nemusí nutně vypovídat o budoucích výsledcích a každá osoba jednající na základě těchto informací tak činí zcela na vlastní riziko.
Klíčová slova: ETF | Spready | Akcie | Transakce | CFD | Investice | Investování | Kurz | MIFID | Nástroj | Portfolio | Pozice | Riziko | Trading | Výkonnost | Doporučení | EUR | Obchodování | XTB | EU | Arbitráže | Obchodovat | Obchodování s akciemi | Investiční strategie | ETF fondy | Fondy | Investiční | Investiční doporučení | Investování do akcií | Kurzy | Trh | Předpověď | Komise | Podnikání | Firmy | Ztráty | MiFID II | Podnikání na kapitálovém trhu | Použití finanční páky | Rozdílové smlouvy | CFD na akcie | Finanční situace | Investujte zodpovědně | Firma | Vysoké riziko | Globální trh | Finanční ztráty | Investujte | Růst poptávky | Micron Technology | Poradenství | Komunikace | Jihokorejská vláda | Samsung | Situace | Růst | Vzdělávací materiály | Organizace | Swapové body | Dodavatelské řetězce | Zaměstnanci | Soud | Bezpečnost | CL | JDE | Společnost XTB | Micron | Nařízení | Samsung Electronics | Vesmírné akcie | Riziko ztráty | AI | Odvětví | Divize | Bonusy | Společnosti | Kurz tradingu | Minulá výkonnost | Globální dodavatelské řetězce | Společnost | 3М | Politický tlak | Řetězce | Marketingová komunikace | SK Hynix | Akcie Samsungu | Nejrychleji rostoucí | Komise v přenesené pravomoci | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Odborová organizace | Polovodiče | Trading pro začátečníky | Vice | Hynix | Uklidnění situace | Technology | Testovací účet | Vlády | Výhody | 256/2004 | Sdílení zisku | Materiály | Odpovědnost | Nevýhody | Vítězství | Možné scénáře | Směrnice | Investice do AI | Body | Investování je rizikové | Zařízení | Stávka | Odbory | Odměny | Účet u XTB | TOP 5 Trading nástrojů Ondřeje Hartmana | Nařízení Evropského parlamentu | Testovací účet u XTB | Trading PRO | Čipy | Polovodičová divize | Electronics |
Čtěte více
-
Hrozí Le Penové „nechci euro“ krizí horší než Lehman Brothers?
Na francouzské politické scéně se rýsuje krize, která svými dopady může překonat Lehman Brothers. Odvrácení zakladatelské Francie od eura, chceme-li Frexit, rozhodně není silou svých dopadů totéž, jak Brexit, varuje v analýze banka Deutsche Bank. -
Hrozí nám mzdově-inflační spirála?
„Dlouho očekávaný psychologický zlom ve vývoji inflace konečně nastal. Poprvé od ledna 2022 se v červnu dostala pod deset procent a do druhého pololetí vstupuje s jednocifernou inflací. Meziročně vzrostly spotřebitelské ceny v červnu o 9,7 %, přičemž v květnu byla inflace 11,1 %,“ uvedl partner poradenské skupiny Moore Czech Republic Petr Kymlička. -
Hrozí propuknutí transatlantické obchodní války. Evropské akcie zažily nejhorší den v roce
„Na trzích panuje strach. Investoři se obávají propuknutí transatlantické obchodní války mezi Spojenými státy a Evropskou unií. Ta by měla fatální ekonomické dopady, které by poškodily celé globální hospodářství,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček. -
Hrozí rozpad OPEC? Irák nejprve pohrozil odchodem, následně to popřel 🛢️
Irák podle tamního ministerstva ropy neuvažuje o vystoupení z Organizace zemí vyvážejících ropu. Prohlášení přišlo jen několik hodin poté, co ministerstvo naznačilo, že odchod z OPEC by mohl být jednou z možností, pokud Bagdád nedostane větší prostor pro navyšování těžby. -
Hrozí růst cen pohonných hmot nad 40 Kč/l. Kvůli mixu škrtů v těžbě, slábnoucí koruny a útoků ukrajinských dronů a jemenských povstalců
Zlevňování pohonných hmot, jež přechodně nestalo v polovině března, vzalo zasvé. Zdražování přitom nekončí. Benzín v uplynulých sedmi dnech zdražil o 24 haléřů na litr, nyní se prodává za 38,64 koruny za litr, tedy nejdráže od loňského listopadu. Cena nafty v uplynulém týdnu vzrostla o dvanáct haléřů na litr na 38,53 koruny za litr. Důvodem je poměrně citelné zdražení ropy Brent na světových trzích, ve druhé polovině března až na úroveň 87,70 dolaru za barel, nejvyšší od začátku loňského listopadu. -
Hrozí Řecku předčasné volby? Analýza EUR/GBP, GBP/USD, S&P 500
Evropské burzy pokračují i dnes poklesem, kdy čínský index nákupních manažerů (PMI) ze sektoru výroby dosáhl nižš... -
Hrozí stagflace americké ekonomiky na vlně vysokých dluhů?
Sníženým ratingem to začalo, masivním růstem výnosů na delším konci výnosové křivky to pokračovalo. Spojené státy čelí rostoucímu ekonomickému napětí, které mírně začíná připomínat období dluhové krize v měnové unii. To tehdy rovněž provázely obavy o udržitelnost státních dluhů a ztráty prestižních investičních ratingů. Jaké jsou okolnosti zvyšujícího se tlaku na dluhopisové trhy? A jak si současná americká ekonomika pod Trumpem stojí? -
Hrozí světová potravinová krize, varují OSN, Světová banka i Mezinárodní měnový fond. Prázdnými regály v Británii může jenom začínat, v Česku ovoce a zelenina ale asi „jenom“ dále zdraží
V Británii je v těchto dnech složitější – a dražší – dodržovat zdravý jídelníček. Jeho klíčová složka – zelenina a ovoce – jsou totiž obtížně dostupné, v řadě případů dokonce na příděl. Předevčírem se pro omezení nákupů některých druhů ovoce a zeleniny rozhodl řetězec Tesco. Navázal tak na dřívější krok konkurentů Aldi, Morrisons či Asda. Důvodem je nedostatek ovoce a zeleniny, bezprostředně způsobený chladným počasím na jihu Španělska a na severu Afriky. -
Hrozí Vánoce bez dárků, kvůli přepravní krizi? A o kolik zdraží zásilky z Číny? Simona Kijonková, zakladatelka Zásilkovny, odpoví dnes v pořadu TV Nova / TN LIVE „Naše Česko“
Zuřící světová přepravní krize už zdražuje třeba elektroniku, oblečení nebo hračky. Jakého zdražení se dočekáme do Vánoc? A má smysl nakupovat dárky pod stromeček už teď? Jak ceny zásilek z čínských e-shopů ovlivní nadcházející zrušení osvobození od DPH? A co momentálně Češi v internetových obchodech objednávají nejvíce? -
Hrozivá trojica
Goldman Sachs tvrdí, že kombinácia vysokých úrokových sadzieb, rastúcej ceny ropy a silného dolára je z historického hľadiska pre trh hrozivou trojicou. A tá za posledného pol roka získala výrazne na sile. -
Hrozí výrazné zdražení pohonných hmot, kartel OPEC+ nečekaně sráží svoji těžbu. Oživí tak širší inflační tlaky na Západě, už nyní kvůli růstu cen ropy citelně zdražuje třeba palmový olej
Klíčoví tradiční těžaři ropy v čele se Saúdskou Arábií šokovali trhy, když včera nečekaně rozhodli o významném snížení objemu své těžby. Od května tak ze světového trhu zmizí 1,1 milionu barelů denně – v porovnání s tím, s čím se až do včerejška počítalo. Od července pak ubude dokonce 1,6 milionu barelů. To proto, že Rusko prodlouží platnost svého vlastního omezení těžby, o půl milionu barelů denně, které uvedlo již v březnu v reakci na západní sankcionování ropy a ropných produktů, které vyváží námořní cestou. -
Hrozí zemím s velkým bankovním sektorem osud Kypru?
Je možné, že by země eurozóny s velkým bankovním sektorem čelily stejnému riziku jako Kypr? Odpověď je záporná. Hlavní... -
Hrubá výpůjční potřeba příští rok může přesáhnout 400 miliard korun, říká strategie MF
Ministerstvo financí si chce v příštím roce půjčit 398,5 miliardy Kč. V závislosti na míře zapojení rezervy peněžních... -
Hrubý domácí produkt v 3. čtvrtletí: Recese ještě neskončila
Zatímco údaje za druhé čtvrtletí přinesly naději, že se české ekonomice podařilo konečně zbavit velmi dlouhé recese, č... -
Hříšnost dnes vládla pražskému parketu
Evropské akcie toho v průběhu dnešní seance příliš nepředvedly. Index Stoxx 600 kolísá okolo včerejšího zavíracího kurzu a i v rámci jednotlivých sektorů nejsou patrné výraznější změny. V plusu se nacházejí spíše defenzivní tituly, a tak s nejvyšším ziskem končí dnešní obchodování prodejci základního spotřebního zboží, jejichž akcie rostou o 0,7 %. Farmaceutické společnosti přidávají 0,6 %. Naopak největším propadlíkem jsou finanční domy, když ztrácejí 0,4 %. Výraznější reakci nepřinesly ani dnes zveřejněné předstihové ukazatele PMI, které byly revidovány nahoru oproti předběžným odhadům. -
HSBC a pohľad na Grécko
"Grécka solventnosť je stále dlhodobým rizikom trhov, aj keď likviditné riziko sa natera... -
HSBC klesá na najnižšiu úroveň od roku 2009
Bankový sektor v poslednom čase zápasil s rekordne nízkymi globálnymi úrokovými mierami, čo viedlo k poklesu cien akcií bánk. HSBC (HSBA.UK) má však dvojaký problém, pretože banka je do značnej miery exponovaná v Ázii (takmer 50% výnosov pochádzalo z tohto regiónu v roku 2019). Tvrdší postoj Číny k Hongkongu v piatok pokazil náladu na trhoch a podniky so značnou expozíciou v tomto regióne sú obzvlášť zasiahnuté. Výsledkom bolo to, že akcie klesli na najnižšiu úroveň od roku 2009, čo predstavuje pokles o viac ako 50% z najvyšších úrovní v roku 2018. -
HSBC: Ropu máme na půl století, uhlí na jedno a tři čtvrtě. Evropa je značně ohrožena, tak opatrně s výroky k jádru...
I v případě, že poptávka po ropě zůstane stabilní k úrovním posledních let, její zásoby máme na necelou polovi... -
HSBC se po propadu zisku ve čtvrtém čtvrtletí propadla o 7 %.
HSBC (HSBA.UK) je dnes jednou z nejvýkonnějších akcií kotovaných na londýnské burze poté, co banka oznámila masivní 81% propad zisku před zdaněním ve 4. čtvrtletí. Zisk před zdaněním však ve skutečnosti meziročně vzrostl. -
HSBC: Třetina žen se při jednání s investory setkává s předsudky
Více než třetina podnikatelek se setkává s předsudky při snaze zajistit finance pro svůj projekt. Ty se projevují hlavně u otázek týkajících se jejich rodinných poměrů, důvěryhodnosti jako vedoucích pracovníků a prevence ztrát. Nejhůře na tom jsou Velká Británie (54 procent podnikatelek) a USA (46 procent), nejlépe Čína (17 procent). Vyplývá to ze studie HSBC Private Banking, které se zúčastnilo přes 1200 podnikatelek z Evropy, Asie, Blízkého východu a Spojených států.
Forex - doporučené články:
Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.
Nejnovější články:
Vzdělávací články
Červen 2026 byl pro klienty VIP zóny FXstreet.cz další ziskový měsíc
Chamtivost a strach: Největší cenové pohyby na finančních trzích (červen 2026)
Akciové indexy: Skutečná diverzifikace, nebo jen iluze? (20. díl)
Risk of Ruin v prop tradingu: Kolik ztrát přežije prop účet?
Začalo to schůzkou tří kupců a zpackanou plavbou. Poznejte příběh nejstarší burzy světa
Y3S: krypto-natívna prop firma, ktorá stavila na jednoduchosť, férové pravidlá a lokálne zázemie
V tomto státě platí měnou pojmenovanou po ptákovi. A můžou za to Mayové
Více flexibility pro vaše investice s 24/5 obchodováním na eToro
Volatilita v hlavní roli: Nejlepší obchody traderů Fintokei na zlatě a USD/JPY
Kakao znovu láká tradery. Přijde další růst ceny?
Červen 2026 byl pro klienty VIP zóny FXstreet.cz další ziskový měsíc
Chamtivost a strach: Největší cenové pohyby na finančních trzích (červen 2026)
Akciové indexy: Skutečná diverzifikace, nebo jen iluze? (20. díl)
Risk of Ruin v prop tradingu: Kolik ztrát přežije prop účet?
Začalo to schůzkou tří kupců a zpackanou plavbou. Poznejte příběh nejstarší burzy světa
Y3S: krypto-natívna prop firma, ktorá stavila na jednoduchosť, férové pravidlá a lokálne zázemie
V tomto státě platí měnou pojmenovanou po ptákovi. A můžou za to Mayové
Více flexibility pro vaše investice s 24/5 obchodováním na eToro
Volatilita v hlavní roli: Nejlepší obchody traderů Fintokei na zlatě a USD/JPY
Kakao znovu láká tradery. Přijde další růst ceny?
Denní kalendář událostí
Prezident USA Donald Trump
Guvernér BoE Andrew Bailey
V Británii index PMI za služby
V eurozóně index PMI za služby
Prezidentka ECB Christine Lagarde
V USA státní svátek
V USA žádosti o podporu v nezaměstnanosti
V USA průměrný hodinový výdělek
V USA míra nezaměstnanosti
V USA NFP report zaměstnanosti
Prezident USA Donald Trump
Guvernér BoE Andrew Bailey
V Británii index PMI za služby
V eurozóně index PMI za služby
Prezidentka ECB Christine Lagarde
V USA státní svátek
V USA žádosti o podporu v nezaměstnanosti
V USA průměrný hodinový výdělek
V USA míra nezaměstnanosti
V USA NFP report zaměstnanosti
Tradingové analýzy a zprávy
Evropské akcie jsou na maximu, statistika z USA zmírnila obavy z vyšších úroků
Firma Towit se chce sejít s vládou, po ČR žádá miliardy za zmařenou investici
Komodity: Ceny ropy po zprávách o pokroku v jednáních mezi USA a Íránem klesají
Forex: Americký dolar prudce oslabuje po zprávě o červnovém trhu práce v USA
Pražská burza dnes pokračovala v růstu, zpevnila o 0,67 procenta
Forex: Koruna dnes posilovala vůči oběma hlavním světovým měnám
Swingové obchodování AUD/USD 2.7.2026
Forex sentiment 2.7.2026
5 událostí, které dnes stojí za pozornost
Swingové obchodování USD/JPY 2.7.2026
Evropské akcie jsou na maximu, statistika z USA zmírnila obavy z vyšších úroků
Firma Towit se chce sejít s vládou, po ČR žádá miliardy za zmařenou investici
Komodity: Ceny ropy po zprávách o pokroku v jednáních mezi USA a Íránem klesají
Forex: Americký dolar prudce oslabuje po zprávě o červnovém trhu práce v USA
Pražská burza dnes pokračovala v růstu, zpevnila o 0,67 procenta
Forex: Koruna dnes posilovala vůči oběma hlavním světovým měnám
Swingové obchodování AUD/USD 2.7.2026
Forex sentiment 2.7.2026
5 událostí, které dnes stojí za pozornost
Swingové obchodování USD/JPY 2.7.2026
Blogy uživatelů
Proč se ikona oblečení Nike potápí? Akcie padly na 12leté minimum
Zemní plyn, Robusta nebo pomerančový džus: XTB rozšiřuje nabídku komodit
Praktické okénko: Velmi rychlé obchody na akciových indexech
Prázdninový Bitcoin: Co napovídá multitimeframe analýza?
Předběhnou akcie Applu všechny na cílové rovince závodu o umělou inteligenci?
Fintokei přináší dvoufázovou challenge za 999 Kč
Akciová analýza: Michael Burry zahájil další Big Short. Jaké akcie nyní shortuje?
Spoznajte najlepších obchodníkov v Júni!
Získajte $5,000 za 7€!
Bitcoin padá pod 60 000 dolarů: Unikátní šance pro lovení zisků?
Proč se ikona oblečení Nike potápí? Akcie padly na 12leté minimum
Zemní plyn, Robusta nebo pomerančový džus: XTB rozšiřuje nabídku komodit
Praktické okénko: Velmi rychlé obchody na akciových indexech
Prázdninový Bitcoin: Co napovídá multitimeframe analýza?
Předběhnou akcie Applu všechny na cílové rovince závodu o umělou inteligenci?
Fintokei přináší dvoufázovou challenge za 999 Kč
Akciová analýza: Michael Burry zahájil další Big Short. Jaké akcie nyní shortuje?
Spoznajte najlepších obchodníkov v Júni!
Získajte $5,000 za 7€!
Bitcoin padá pod 60 000 dolarů: Unikátní šance pro lovení zisků?
Forexové online zpravodajství
Frankfurt uzavírá v plusu
Index Dow Jones se drží v zelených úrovních
USA: Zásoby plynu vzrostly o 87 mld. kubických stop
Pražská burza rostla s pozitivním vývojem na západoevropských trzích
Wall Street otevírá po reportu z trhu práce v zeleném
Forex: Americké payrolls zaostaly za očekáváními
Změna zásob zemního plynu podle EIA byla vyšší, než se očekávalo
NFP spouští výprodej dolaru – klíčové body z červnové zprávy
Ropa prohlubuje ztráty, zmírnění napětí na Blízkém východě tlačí ceny k 70 USD
AeroVironment roste o 13 % díky kontraktu americké armády v hodnotě 500 mil. USD na protidronové systémy
Frankfurt uzavírá v plusu
Index Dow Jones se drží v zelených úrovních
USA: Zásoby plynu vzrostly o 87 mld. kubických stop
Pražská burza rostla s pozitivním vývojem na západoevropských trzích
Wall Street otevírá po reportu z trhu práce v zeleném
Forex: Americké payrolls zaostaly za očekáváními
Změna zásob zemního plynu podle EIA byla vyšší, než se očekávalo
NFP spouští výprodej dolaru – klíčové body z červnové zprávy
Ropa prohlubuje ztráty, zmírnění napětí na Blízkém východě tlačí ceny k 70 USD
AeroVironment roste o 13 % díky kontraktu americké armády v hodnotě 500 mil. USD na protidronové systémy
Odborné kurzy a semináře
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Záznam semináře)
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Online - živý přenos)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Záznam semináře)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Online přenos nebo osobní účast)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Záznam semináře)
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Online - živý přenos)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Záznam semináře)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Online přenos nebo osobní účast)
Naposledy čtené:
Forexové online zpravodajství
Forex: Výnos desetiletého amerického dluhopisu nad 4,2 % a dolar sílí
GBP/USD: Jednoduché obchodní tipy pro začínající obchodníky na 28. srpna. Analýza včerejších forexových obchodů
Trhy pod lupou 2026 již dnes v 18:00 🔍
Platina – Aktuální ceny
Platina – Pokles pod 960 USD za trojskou unci
3 trhy, které sledovat příští týden (15. 8. 2024)
Pošlete si v prosinci na penzijko mimořádný příspěvek a využijte na maximum daňový odpočet za rok 2025. Právě teď je poslední příležitost, jak si díky tomu snížíte daně až o 7 200 korun!
Akciový trh 8. dubna: rally indexů S&P 500 a NASDAQ
Červenec byl ve znamení růstu cen v průmyslu, avšak poklesu ve službách
Komodity: Technická analýza Platina, Daily
Forex: Výnos desetiletého amerického dluhopisu nad 4,2 % a dolar sílí
GBP/USD: Jednoduché obchodní tipy pro začínající obchodníky na 28. srpna. Analýza včerejších forexových obchodů
Trhy pod lupou 2026 již dnes v 18:00 🔍
Platina – Aktuální ceny
Platina – Pokles pod 960 USD za trojskou unci
3 trhy, které sledovat příští týden (15. 8. 2024)
Pošlete si v prosinci na penzijko mimořádný příspěvek a využijte na maximum daňový odpočet za rok 2025. Právě teď je poslední příležitost, jak si díky tomu snížíte daně až o 7 200 korun!
Akciový trh 8. dubna: rally indexů S&P 500 a NASDAQ
Červenec byl ve znamení růstu cen v průmyslu, avšak poklesu ve službách
Komodity: Technická analýza Platina, Daily
Blogy uživatelů
Forex Edge: Aktuální trading příležitosti na EUR/USD a EUR/GBP
Nejziskovější akcie v roce 2019
Aktuální Price Action obchody na měnových párech NZD/CAD, AUD/CHF a CHF/JPY
Price Action a jeho výhody a nevýhody
7. MQL4 - Funkce pro obchodování
Nejdůležitější graf pro USD
Malé drobnosti, které posouvají trading na vyšší úroveň, 4. část
Několik tipů, jak se správně postavit k „malému“ obchodnímu účtu
Výhody a nevýhody scalpingu
Drahá ropa dusí eurozónu, velcí spekulanti rekordně sázejí na oslabování eura
Forex Edge: Aktuální trading příležitosti na EUR/USD a EUR/GBP
Nejziskovější akcie v roce 2019
Aktuální Price Action obchody na měnových párech NZD/CAD, AUD/CHF a CHF/JPY
Price Action a jeho výhody a nevýhody
7. MQL4 - Funkce pro obchodování
Nejdůležitější graf pro USD
Malé drobnosti, které posouvají trading na vyšší úroveň, 4. část
Několik tipů, jak se správně postavit k „malému“ obchodnímu účtu
Výhody a nevýhody scalpingu
Drahá ropa dusí eurozónu, velcí spekulanti rekordně sázejí na oslabování eura
Vzdělávací články
Získejte zdarma VIP zónu od Purple Trading!
VIDEO: Začínáme s investováním do ETF (díl 1.)
Obchodujte jako Warren Buffett
8 nejlepších obchodních strategií – obchodování v pásmu (3. díl)
Intradenní obchodníci XI. (zahajování obchodů při obratu trendu 1. SELL)
Lze dosahovat 30% měsíčního zhodnocení kapitálu?
🎄 FXstreet.cz vám přeje klidné Vánoce a inspirativní rok 2026 ⭐
VIDEO: Začínáme s investováním do ETF (díl 2.)
Červen 2026 byl pro klienty VIP zóny FXstreet.cz další ziskový měsíc
Smart Money Trading: Fraktály (44. díl)
Získejte zdarma VIP zónu od Purple Trading!
VIDEO: Začínáme s investováním do ETF (díl 1.)
Obchodujte jako Warren Buffett
8 nejlepších obchodních strategií – obchodování v pásmu (3. díl)
Intradenní obchodníci XI. (zahajování obchodů při obratu trendu 1. SELL)
Lze dosahovat 30% měsíčního zhodnocení kapitálu?
🎄 FXstreet.cz vám přeje klidné Vánoce a inspirativní rok 2026 ⭐
VIDEO: Začínáme s investováním do ETF (díl 2.)
Červen 2026 byl pro klienty VIP zóny FXstreet.cz další ziskový měsíc
Smart Money Trading: Fraktály (44. díl)
Tradingové analýzy a zprávy
Aktuálně otevřené forex pozice 24.11.2017
Index DAX - Intradenní výhled 25.2.2025
Zlato - Intradenní výhled 20.10.2017
V prosinci ceny vzrostly o 2,1 pct, průměrná inflace loni byla 2,5 pct
Aktuálně otevřené FOREX pozice 7.6.2013
Zlato - Intradenní výhled 14.11.2019
Forex: Technická analýza USD/JPY
Ranní zpráva pro tradery: Co se děje na finančních trzích 24.12.2024
Firma Towit se chce sejít s vládou, po ČR žádá miliardy za zmařenou investici
EUR/GBP - Intradenní výhled 1.11.2017
Aktuálně otevřené forex pozice 24.11.2017
Index DAX - Intradenní výhled 25.2.2025
Zlato - Intradenní výhled 20.10.2017
V prosinci ceny vzrostly o 2,1 pct, průměrná inflace loni byla 2,5 pct
Aktuálně otevřené FOREX pozice 7.6.2013
Zlato - Intradenní výhled 14.11.2019
Forex: Technická analýza USD/JPY
Ranní zpráva pro tradery: Co se děje na finančních trzích 24.12.2024
Firma Towit se chce sejít s vládou, po ČR žádá miliardy za zmařenou investici
EUR/GBP - Intradenní výhled 1.11.2017
Témata v diskusním fóru
EUR/USD
off-shore trading, bankovní účty
Analýza EUR/USD, GBP/USD, AUD/JPY, USD/JPY podle Elliottovy teorie 3.12.2012
FOREX trading
Jednoduché obchodní systémy (část 3.)
SEIFGROUP.IO podvod?
Diskuse k blogům
Úvod do Price Action I: Proč je letos trading výhodnější než investice?
Tomáš Fekete (Kingof4x) - podvod
Velké srovnání komoditních měn
EUR/USD
off-shore trading, bankovní účty
Analýza EUR/USD, GBP/USD, AUD/JPY, USD/JPY podle Elliottovy teorie 3.12.2012
FOREX trading
Jednoduché obchodní systémy (část 3.)
SEIFGROUP.IO podvod?
Diskuse k blogům
Úvod do Price Action I: Proč je letos trading výhodnější než investice?
Tomáš Fekete (Kingof4x) - podvod
Velké srovnání komoditních měn




