Ticker Tape by TradingView
Denní shrnutí: Inflační tlaky znovu klepou na dveře USA. Hlavní banky překonaly očekávání
- Wall Street otevřela výše navzdory medvědímu obchodování před trhem. S&P500 získává 0,47 %, Dow Jones přidává 0,75 %, Nasdaq obchoduje o 0,25 % výše a small-cap Russell 2000 posiluje o 1,65 %.
- Výsledky za 3. čtvrtletí 2024 hlavních amerických bank ukázaly silný výkon i přes počáteční obavy a agresivní snížení úrokových sazeb v září. BNY Mellon a JP Morgan Chase překonaly očekávání analytiků prakticky ve všech metrikách, zatímco Wells Fargo hlásila slabší příjmy, převážně kvůli nízké poptávce po úvěrech.
- BlackRock dnes dosáhl nového ATH po silných výsledcích za 3. čtvrtletí. Fond oznámil lepší než očekávané čisté tržby v téměř každém segmentu, přičemž velmi silný výkon byl v dlouhodobých přílivech a akciových čistých přílivech.
- Tesla dnes ztrácí přes 8 % po odhalení velmi očekávaného robotaxi 'cybercab' na včerejší akci 'We, Robot' v Los Angeles. Tesla odhaduje výrobní náklady na 30 000 USD, ale neposkytla žádné detaily o tom, jak rychle bude schopna výrobu navýšit nebo jak překoná regulační překážky.
- Wolfspeed dnes získává více než 23 % po zprávách o tom, že je blízko dokončení jednání o významné smlouvě na dodávky 200mm waferů.
- Evropské indexy zakončily dnešní seanci s mírnými zisky. DAX vzrostl o 0,9 %, CAC40 o 0,5 %, FTSE 100 o 0,2 % a švýcarský SMI o 0,6 %.
- Na trhu státních dluhopisů stále vidíme růst výnosů. 10leté výnosy USA vzrostly nad 4,077 %, zatímco 10leté německé výnosy jsou nyní nad 2,265 %.
- PPI a PPI Core v USA mírně vzrostly v září, oba překonaly původní předpovědi o 0,2 procentního bodu (změna meziročně 1,8 % a 2,8 %).
- Údaje o spotřebitelské důvěře University of Michigan byly horší, než se očekávalo, což signalizuje zpomalení předchozích zisků optimismu mezi americkými spotřebiteli. Index klesl ze 70,1 v srpnu na 68,9 v září (očekáváno 70,9), zatímco 1leté inflační očekávání neočekávaně vzrostla na 2,9 % (předchozí 2,7 %).
- Vyšší než očekávané inflační údaje v USA tento týden dále omezily tržní očekávání pro další snížení sazeb Fedu – aktuálně je 90 % pravděpodobnost pro standardní snížení o 25 bazických bodů a prakticky žádné očekávání dalšího snížení.
- Data o HDP Spojeného království přišla nižší, než se očekávalo. Růst zpomalil z předchozích 1,2 % na 1 % meziročně v září. Přesto je v datech o výrobní produkci (1,1 % vs -1 % předchozí) a průmyslové produkci (0,5 % vs -0,8 % předchozí) pozorováno mírné oživení.
- Závěrečné údaje o CPI/HICP v Německu za září se shodovaly s očekáváními trhu (1,6 % a 1,8 % meziročně).
- Francouzský premiér oznámil sérii daňových zvýšení zaměřených na velké podniky, která mají přinést 8 miliard EUR dodatečných daňových příjmů. Nový, spíše úsporný rozpočtový plán cílí na 60 miliard EUR ve snižování výdajů, aby se francouzský deficit snížil na 5 % do konce příštího roku.
- Kryptoměny zakončují týden s výraznými zisky: Dogecoin vzrostl o 4,5 %, Bitcoin získává 4,4 %, Ethereum obchoduje výše o 2,7 % a Solana vzrostla o 4,84 %.
- Kontrakty na kakao zakončily další den silným ziskem. Cena dnes vzrostla o více než 3 % a zakončila celý týden se ziskem přes 10 %.
- Drahé kovy zakončily seanci se zisky. Zlato vzrostlo o 1,1 %, stříbro vzrostlo o 1,3 % a platina získala více než 1,5 %.
- Mezi měnami G10 je nejsilnější norská koruna s posílením o více než 0,56 % vůči měnovému koši. Novozélandský dolar také vzrostl o téměř 0,4 %, zatímco japonský jen ztratil nejvíce s depreciací přes 0,3 %.
Rozdílové smlouvy jsou komplexní nástroje a v důsledku použití finanční páky jsou spojeny s vysokým rizikem rychlého vzniku finanční ztráty. U 76 % účtů retailových investorů došlo při obchodování s rozdílovými smlouvami u tohoto poskytovatele ke vzniku ztráty. Měli byste zvážit, zda rozumíte tomu, jak rozdílové smlouvy fungují, a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty svých finančních prostředků. Investování je rizikové. Investujte zodpovědně. Tento materiál je marketingovou komunikací ve smyslu čl. 24 odst. 3 směrnice Evropského parlamentu a Rady 2014/65/EU ze dne 15. května 2014 o trzích finančních nástrojů, kterou se mění směrnice 2002/92/ES a směrnice 2011/61/EU (MiFID II). Marketingová komunikace není investiční doporučení ani informace doporučující či navrhující investiční strategii ve smyslu nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) č. 596/2014 ze dne 16. dubna 2014 o zneužívání trhu (nařízení o zneužívání trhu) a o zrušení směrnice Evropského parlamentu a Rady 2003/6/ES a směrnic Komise 2003/124/ES, 2003/125/ES a 2004/72/ES a nařízení Komise v přenesené pravomoci (EU) 2016/958 ze dne 9. března 2016, kterým se doplňuje nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) č. 596/2014, pokud jde o regulační technické normy pro technická ujednání pro objektivní předkládání investičních doporučení nebo jiných informací doporučujících nebo navrhujících investiční strategie a pro zveřejnění konkrétních zájmů nebo náznaků střetu zájmů nebo jakékoli jiné rady, a to i v oblasti investičního poradenství, ve smyslu zákona č. 256/2004 Sb., o podnikání na kapitálovém trhu. Marketingová komunikace je připravena s nejvyšší pečlivostí, objektivitou, prezentuje fakta známé autorovi k datu přípravy a neobsahuje žádné hodnotící prvky. Marketingová komunikace je připravena bez zohlednění potřeb klienta, jeho individuální finanční situace a nijak nepředstavuje investiční strategii. Marketingová komunikace nepředstavuje nabídku k prodeji, nabídku, předplatné, výzvu na nákup, reklamu nebo propagaci jakýchkoliv finančních nástrojů. Společnost XTB S.A., organizační složka nenese odpovědnost za jakékoli jednání nebo opomenutí klienta, zejména za získání nebo zcizení finančních nástrojů, na základě informací obsažených v této marketingové komunikaci. V případě, že marketingová komunikace obsahuje jakékoli informace o jakýchkoli výsledcích týkajících se finančních nástrojů v nich uvedených, nepředstavují žádnou záruku ani předpověď ohledně budoucích výsledků. Minulá výkonnost nemusí nutně vypovídat o budoucích výsledcích a každá osoba jednající na základě těchto informací tak činí zcela na vlastní riziko.
Klíčová slova: Bitcoin | Novozélandský dolar | Stříbro | Nasdaq | Dow Jones | USA | Koruna | HDP | Cap | DAX | G10 | Investování | Japonský jen | MIFID | Platina | Riziko | Russell 2000 | Výkonnost | Wall Street | Zlato | Banky | Doporučení | EUR | USD | Obchodování | FTSE | XTB | Indexy | Fond | EU | Pravděpodobnost | Drahé kovy | Výsledky | Výrobní náklady | Index | Investiční strategie | CAC40 | Cena | Dolar | Investiční | Investiční doporučení | JP Morgan | Norská koruna | Předpověď | Zisky | Tržby | Komise | Wells Fargo | BNY Mellon | Podnikání | BlackRock | Inflační tlaky | Kryptoměny | Ztráty | FTSE 100 | Dogecoin | Ethereum | Tesla | Snížení úrokových sazeb | Výnosy | Očekávání analytiků | Příjmy | Očekávání | MiFID II | Tržní očekávání | Podnikání na kapitálovém trhu | Podniky | Použití finanční páky | Rozdílové smlouvy | Inflační očekávání | Snížení sazeb | Finanční situace | Kakao | Investujte zodpovědně | Deficit | Vysoké riziko | Data o HDP | Předpovědi | Finanční ztráty | Kontrakty | Investujte | Poradenství | Komunikace | Situace | Růst | Tesla dnes | Údaje | S&P500 | Evropské indexy | ATH | Růst výnosů | CL | JDE | Společnost XTB | Nařízení | JP Morgan Chase | Riziko ztráty | University of Michigan | HICP | Solana | Los Angeles | Minulá výkonnost | Společnost | 3М | Cena dnes | Marketingová komunikace | Komise v přenesené pravomoci | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Regulační překážky | Překážky | Vice | Výkon | 256/2004 | Robotaxi | Odpovědnost | Kovy | Kontrakty na kakao | Směrnice | Investování je rizikové | Francouzský premiér |
Čtěte více
-
Denní shrnutí: indexy prohlubují ztráty, zlato dosahuje nového historického maxima a USD klesá o 0,25 %📄
Indexy prohlubují ztráty ze začátku seance. K okamžiku publikace je US500 o 0,35 % níže na hodnotě 5866 bodů, US100 klesá o 0,70 % na 20600 bodů a index malých firem US2000 snížil své zisky z 1,10 % na současných 0,40 %. -
Denní shrnutí: Indexy rostou díky novým celním dohodám; výsledky Alphabetu a Tesly po trhu 🚨
Nálada na trzích v Evropě, USA i Asii byla dnes velmi pozitivní, a to díky zprávám o nových dohodách v oblasti cel. -
Denní shrnutí: indexy rostou, kryptoměny klesají 🔔
Wall Street končí první den týdne s mírnými zisky, ale na klíčových úrovních. V době zveřejnění se index S&P 500 (US500) obchoduje o 0,25 % výše na úrovni 4620 bodů, což je jen 12 bodů od letošních maxim. Index NASDAQ 100 (US100) získává o něco více, a to o 0,80 % kolem 16220 bodů. -
Denní shrnutí: Indexy rostou, trhy vyčkávají na zítřejší obchodní nabídky od partnerů USA 🔎📄
Americké indexy zakončily den v kladném teritoriu, a to i přes nejistý začátek hotovostní seance. V době publikace zaznamenává nejvyšší zisky index malých společností US2000, který přidává +1,62 %. Index US500 posiluje o 0,65 % a US100 o 0,90 %. -
Denní shrnutí: indexy se po eskalaci obchodní války s Čínou vracejí do poklesu 🔔
Indexy zcela vymazaly zisky a opět klesají po eskalaci obchodní války mezi USA a Čínou. V době zveřejnění klesá US500 o -0,20 %, US100 o -0,10 % a US2000 o -1,60 %. -
Denní shrnutí: Indexy se vracejí k poklesům, zlato roste o 1,30 % 📌📄
Evropské indexy měly spektakulární začátek týdne. Zvýšený sentiment ohledně potenciálních investic do obranného průmyslu na Starém kontinentu vedl většinu trhů k výrazným ziskům. Německý DE40 dosáhl nových historických maxim, když na svém vrcholu přidal přes 3 %. -
Denní shrnutí: Indexy vstupují do týdne solidním růstem, NATGAS na nových letošních minimech 📌
Americké indexy dnes rostou, když se trhy zotavují z pátečního výprodeje. Technologicky zaměřený Nasdaq vede zisky, když roste o více než 1,8 %. Daří se také akciím s nižší tržní kapitalizací – index Russell 2000 přidává 1,6 %. Index S&P 500 posiluje o 1,4 % a Dow Jones přidává 1,3 %. -
Denní shrnutí: indexy zahajují první letošní korekci a zlato maže počáteční zisky 📌
Wall Street v poslední obchodní den tohoto týdne ztrácí. US500 a US100 hlásí ztráty ve výši 1,70-2,00 %, což znamená pokles již druhý týden po sobě. Špatnou náladu lze přičíst eskalaci konfliktu na Blízkém východě a jestřábím očekáváním ohledně snižování úrokových sazeb v tomto roce. -
Denní shrnutí: indexy zaznamenaly malé zisky s extrémně nízkou volatilitou 📈
Nový týden začíná s extrémně nízkou volatilitou a mírnými zisky. Na druhou stranu se tato situace může změnit, protože ve středu je naplánováno zveřejnění zápisu z jednání FOMC a v pátek začíná ekonomické sympozium v Jackson Hole. -
Denní shrnutí: Inflace klesá, trhy rostou
Makrodata a solidní výsledky většiny amerických firem posunuly americké indexy na nová maxima. Nasdaq100 přidává přibližně 1 %, S&P 500 roste o 0,8 %, a indexy Russell i Dow rostou o více než 1 %. -
Denní shrnutí: Investoři reagují na výsledky Nvidie a soudní zablokování Trumpových cel
Americké akcie nejprve výrazně posílily, aby později zisky odevzdaly kvůli smíšeným signálům z trhu. Index US500 zakončil den téměř beze změny, US100 klesl o 0,3 %, zatímco US2000 vzrostl o 0,2 %. Silné výsledky společnosti Nvidia a rozhodnutí federálního soudu proti Trumpovým clům převážily nad slabými údaji o HDP za 1. čtvrtletí, který ukázal pokles ekonomiky o 0,2 %. -
Denní shrnutí: Investoři zmírňují optimismus kvůli neuspokojivému pokroku v obchodních jednáních 🔎📄
Americké indexy na Wall Street dnes zahájily růstem díky lepším než očekávaným výsledkům bank za 1. čtvrtletí 2025 a nadějím na omezení rozsahu obchodní války. -
Denní shrnutí: Írán nezavírá Hormuz, ale útočí na americké základny (23.06.2025)
Po víkendovém americkém bombardování íránské jaderné infrastruktury nedošlo k plné eskalaci situace na Blízkém východě. -
Denní shrnutí: jaderná hrozba z Ruska vyvolává výprodej v Evropě ✂️
Indexy na Wall Street ke konci seance mírně rostou, navzdory výprodeji na začátku obchodování. Počáteční poklesy byly zcela vymazány, přičemž v době zveřejnění zprávy přidává US500 +0,40 %, US100 +0,70 % a US2000 obchoduje o +0,30 % výše. -
Denní shrnutí: Jak bude svět vypadat po Nvidii?
Před zveřejněním výsledků Nvidie futures na S&P 500 mírně rostou o 0,1 %. Nvidia, klíčový hráč trhu, se obchoduje blízko historických maxim a její tržní kapitalizace tvoří přes 8 % hodnoty indexu. Trh očekává solidní výsledky, avšak exportní omezení do Číny drží náladu opatrnou. Po zveřejnění výsledků se očekává zvýšená volatilita, která může ovlivnit širší indexy. -
Denní shrnutí – Jednání mezi USA a EU zlepšila náladu na evropských trzích
Americká burza byla dnes uzavřena kvůli Dni vzpomínek (Memorial Day). Obchodování bylo přerušené také na britské burze z důvodu jarního Bank Holiday. -
Denní shrnutí: Jestřábí ECB a holubičí Fed tlačí EURUSD k úrovni 1,10
Indexy na Wall Street dnes rozšiřují zisky po zasedání FOMC a indexy Nasdaq-100 a Dow Jones stoupají na historická maxima. -
Denní shrnutí: Jestřábí FOMC nestačí kompenzovat holubičí CPI
FOMC ponechal úrokové sazby beze změny v rozmezí 5,25-5,50 %, v souladu s očekáváním trhu. V prohlášení zopakoval, že centrální banka musí mít před snížením sazeb větší důvěru v návrat inflace k cíli. -
Denní shrnutí: Jestřábí zápis z FOMC; NATGAS získává téměř 4 %
Obchodní seance na evropském akciovém trhu přinesla mezi investory nerozhodnost. Německý DAX v průběhu dne vzrostl o 0,29 %, francouzský CAC 40 získal 0,22 %, britský FTSE 100 ztratil 0,73 % a polský WIG20 klesl o 0,48 %. -
Denní shrnutí: JPY roste po zvýšení sazeb BoJ, Powell naznačil možné snížení sazeb v září
FOMC ponechal úrokové sazby beze změny v rozmezí 5,25-5,50 %, v souladu s očekáváním trhu. Reakce trhu na toto oznámení byla nevýrazná, USD mírně posílil, zatímco zlato se posunulo níže.
Forex - doporučené články:
Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.
Nejnovější články:
Vzdělávací články
Klienti VIP zóny FXstreet.cz v říjnu dosáhli slušného zisku
Chamtivost a strach: Největší cenové pohyby na finančních trzích (říjen 2025)
Odkud jsou nejlepší prop tradeři?
RebelsFunding představuje nový web a spouští limitovanou akci – sleva 25 % s kódem „WEB25“
Tomáš Vranka (XTB): Trhy přežijí všechno. Největším nepřítelem investora je jeho psychika
Říše Čingischána a brzkých papírových peněz. V dnešním Mongolsku platí tugrikem
Tematické indexy: Jak sledovat nové trendy na akciových trzích (8. díl)
💥 Kryptoměny v krvavém propadu – je to ideální čas na nákup?💰
Měna, za kterou zaplatily životem miliony lidí. Bangladéšská taka se zrodila z revolty
Smart Money Trading: Delta ve footprint grafu (37. díl)
Klienti VIP zóny FXstreet.cz v říjnu dosáhli slušného zisku
Chamtivost a strach: Největší cenové pohyby na finančních trzích (říjen 2025)
Odkud jsou nejlepší prop tradeři?
RebelsFunding představuje nový web a spouští limitovanou akci – sleva 25 % s kódem „WEB25“
Tomáš Vranka (XTB): Trhy přežijí všechno. Největším nepřítelem investora je jeho psychika
Říše Čingischána a brzkých papírových peněz. V dnešním Mongolsku platí tugrikem
Tematické indexy: Jak sledovat nové trendy na akciových trzích (8. díl)
💥 Kryptoměny v krvavém propadu – je to ideální čas na nákup?💰
Měna, za kterou zaplatily životem miliony lidí. Bangladéšská taka se zrodila z revolty
Smart Money Trading: Delta ve footprint grafu (37. díl)
Denní kalendář událostí
V Číně indexy CPI a PPI
V USA inflační očekávání University of Michigan
V USA spotřebitelská důvěra University of Michigan
V USA cenový index PCE
V USA průměrný hodinový výdělek
V USA míra nezaměstnanosti
V USA NFP report zaměstnanosti
V Kanadě míra nezaměstnanosti
Člen Fedu Christopher Waller
V Kanadě Ivey index PMI
V Číně indexy CPI a PPI
V USA inflační očekávání University of Michigan
V USA spotřebitelská důvěra University of Michigan
V USA cenový index PCE
V USA průměrný hodinový výdělek
V USA míra nezaměstnanosti
V USA NFP report zaměstnanosti
V Kanadě míra nezaměstnanosti
Člen Fedu Christopher Waller
V Kanadě Ivey index PMI
Tradingové analýzy a zprávy
VIP zóna: Na co se můžete těšit v listopadu
Analytici: ČNB ve čtvrtek ponechá základní sazbu na 3,5 procenta
Ceny komodit letos na trzích převážně rostou, drahé kovy o desítky procent
Ruský výrobní sektor v říjnu prudce klesl
Premiér Carney se omluvil Trumpovi za reklamu kritizující cla
Francie odmítla zavedení takzvané miliardářské daně Zucman
Americké akcie posílily, náladu na trhu podpořily výsledky Amazonu
Míra inflace v eurozóně v říjnu zpomalila na 2,1 procenta, uvedl Eurostat
Komodity: Ceny ropy dnes zůstávají téměř beze změny, za celý měsíc klesají
Pražská burza v týdnu posílila, index PX stoupl o 1,8 procenta na nový rekord
VIP zóna: Na co se můžete těšit v listopadu
Analytici: ČNB ve čtvrtek ponechá základní sazbu na 3,5 procenta
Ceny komodit letos na trzích převážně rostou, drahé kovy o desítky procent
Ruský výrobní sektor v říjnu prudce klesl
Premiér Carney se omluvil Trumpovi za reklamu kritizující cla
Francie odmítla zavedení takzvané miliardářské daně Zucman
Americké akcie posílily, náladu na trhu podpořily výsledky Amazonu
Míra inflace v eurozóně v říjnu zpomalila na 2,1 procenta, uvedl Eurostat
Komodity: Ceny ropy dnes zůstávají téměř beze změny, za celý měsíc klesají
Pražská burza v týdnu posílila, index PX stoupl o 1,8 procenta na nový rekord
Blogy uživatelů
Přistupujete k tradingu jako k hazardu?
Výběr z nedělní přípravy: Měnové páry USD/CHF a USD/CAD
Týden byl na Wall Street hodně živý, index S&P 500 ale zpomaluje svůj růst
Koruna má nabito k proražení 24,00
Digitální hygiena tradera: Notifikace jako skrytý drawdown
Je rozhodnuto! Dočkáme se Santa Claus rally?
Praktické okénko: Agresivita, čtení cenového grafu a zisk na obzoru
Krypto šeptanda: Co přinesl poslední týden v kryptosvětě (31.října 2025)
Odteď u Purple Trading můžete obchodovat na platformě TradingView
Měnový pár NZD/USD: Analýzy více časových rámců (D1-H1)
Přistupujete k tradingu jako k hazardu?
Výběr z nedělní přípravy: Měnové páry USD/CHF a USD/CAD
Týden byl na Wall Street hodně živý, index S&P 500 ale zpomaluje svůj růst
Koruna má nabito k proražení 24,00
Digitální hygiena tradera: Notifikace jako skrytý drawdown
Je rozhodnuto! Dočkáme se Santa Claus rally?
Praktické okénko: Agresivita, čtení cenového grafu a zisk na obzoru
Krypto šeptanda: Co přinesl poslední týden v kryptosvětě (31.října 2025)
Odteď u Purple Trading můžete obchodovat na platformě TradingView
Měnový pár NZD/USD: Analýzy více časových rámců (D1-H1)
Forexové online zpravodajství
Končící vláda se umoudřila a pošle návrh rozpočtu do nové Sněmovny. Hrozí ale, že „padne do jámy, kterou kopala někomu jinému“, totiž vládě vznikající
Nová česká vláda chce spropitné jako oficiální, přitom nezdaněný příjem zaměstnanců. Jde v Trumpových šlépějích, ovšem spropitné se daňově zvýhodňuje stále zřetelněji nejen v USA, ale i v jiných zemích
Páteční obchodování skončilo na pozitivní vlně
Denní shrnutí: Nálada na Wall Street navzdory snížení sazeb Fedu a uzavřené dohodě s Čínou 🗽Americký dolar posiluje
US100 ztrácí 0,5 % 📉 Pokles akcií Meta pokračuje kvůli obavám z výdajů na AI a komentářům Deutsche Bank
Frankfurtská burza uzavřela tento týden v záporu
Trh v USA začíná ztrácet dech, ale stále se lehce zelená
Bostic a Hammack z Fedu komentují měnovou politiku USA 🔍Rozdělený Fed?
Čistý zisk České spořitelny za tři čtvrtletí klesl letos o 2 % na 19 miliard
Reuters: Indie znovu nakupuje ruskou ropu, od nesankcionovaných dodavatelů
Končící vláda se umoudřila a pošle návrh rozpočtu do nové Sněmovny. Hrozí ale, že „padne do jámy, kterou kopala někomu jinému“, totiž vládě vznikající
Nová česká vláda chce spropitné jako oficiální, přitom nezdaněný příjem zaměstnanců. Jde v Trumpových šlépějích, ovšem spropitné se daňově zvýhodňuje stále zřetelněji nejen v USA, ale i v jiných zemích
Páteční obchodování skončilo na pozitivní vlně
Denní shrnutí: Nálada na Wall Street navzdory snížení sazeb Fedu a uzavřené dohodě s Čínou 🗽Americký dolar posiluje
US100 ztrácí 0,5 % 📉 Pokles akcií Meta pokračuje kvůli obavám z výdajů na AI a komentářům Deutsche Bank
Frankfurtská burza uzavřela tento týden v záporu
Trh v USA začíná ztrácet dech, ale stále se lehce zelená
Bostic a Hammack z Fedu komentují měnovou politiku USA 🔍Rozdělený Fed?
Čistý zisk České spořitelny za tři čtvrtletí klesl letos o 2 % na 19 miliard
Reuters: Indie znovu nakupuje ruskou ropu, od nesankcionovaných dodavatelů
Odborné kurzy a semináře
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Záznam semináře)
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Online - živý přenos)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Záznam semináře)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Online přenos nebo osobní účast)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Záznam semináře)
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Online - živý přenos)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Záznam semináře)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Online přenos nebo osobní účast)
Naposledy čtené:
Forexové online zpravodajství
Výsledky Oracle: Co očekávat❓
Technická analýza páru GBP/USD na 23. května 2022
VIDEO: Akcie zakončily rok 2013 na historickém maximu
Aktuálně k BTC 30. listopadu 2022 – potenciál větší rally
Hodnota bitcoinu stoupla nad 10 000 dolarů
Obrázky dňa: Čím viac sa spomínajú v médiách jastrabí kandidáti na šéfa FEDu, tým lepšie pre dolár
Pražská burza po otevření mírně roste, Kofola zveřejnila výsledky hospodaření za rok 2024
Býci přetlačují medvědy, ale na jak dlouho?
ZLATO – Přehled technické analýzy
Francúzsko blokuje prevzatie spoločnosti Carrefour
Výsledky Oracle: Co očekávat❓
Technická analýza páru GBP/USD na 23. května 2022
VIDEO: Akcie zakončily rok 2013 na historickém maximu
Aktuálně k BTC 30. listopadu 2022 – potenciál větší rally
Hodnota bitcoinu stoupla nad 10 000 dolarů
Obrázky dňa: Čím viac sa spomínajú v médiách jastrabí kandidáti na šéfa FEDu, tým lepšie pre dolár
Pražská burza po otevření mírně roste, Kofola zveřejnila výsledky hospodaření za rok 2024
Býci přetlačují medvědy, ale na jak dlouho?
ZLATO – Přehled technické analýzy
Francúzsko blokuje prevzatie spoločnosti Carrefour
Blogy uživatelů
Největší investiční trendy roku 2024: Kompletní přehled z Online investiční konference XTB
Britská libra na rozcestí
Výběr z nedělní přípravy: Měnové páry NZD/USD a USD/CAD
Analýza S&P 500, EUR/USD a zlata - Trump vystrašil trhy
Analýza S&P 500, DAX, EUR/USD, USD/JPY: Vládní „shutdown“ v USA
Koruna a český daňový řez
Týden byl na Wall Street hodně živý, index S&P 500 ale zpomaluje svůj růst
VIDEO: Levné peníze a nové dluhy dál snižují averzi k riziku
Nastal konsolidáciam na menových pároch koniec?
Věty, které úspěšní obchodníci neříkají
Největší investiční trendy roku 2024: Kompletní přehled z Online investiční konference XTB
Britská libra na rozcestí
Výběr z nedělní přípravy: Měnové páry NZD/USD a USD/CAD
Analýza S&P 500, EUR/USD a zlata - Trump vystrašil trhy
Analýza S&P 500, DAX, EUR/USD, USD/JPY: Vládní „shutdown“ v USA
Koruna a český daňový řez
Týden byl na Wall Street hodně živý, index S&P 500 ale zpomaluje svůj růst
VIDEO: Levné peníze a nové dluhy dál snižují averzi k riziku
Nastal konsolidáciam na menových pároch koniec?
Věty, které úspěšní obchodníci neříkají
Vzdělávací články
Seriál o ETF: Co jsou Assets Under Management a proč je to důležité (díl 4.)
Začněte si vydělávat tradingem pomocí této jednoduché metody
Smart Money Trading: Braní partials (scaling out) - vyplatí se vám to? (31. díl)
Break of Structure (BOS) / Prolomení struktury trhu (6. díl)
Mají akcie technologických gigantů ještě sílu růst, nebo je čeká nepříjemná korekce?
Investiční šmejdi už neuniknou. Podvedl vás zahraniční broker? Nový rozsudek otevírá cestu k vymáhání peněz napříč EU
Rozhovor o tradingu s Ondřejem Hartmanem
Daně z tradingu a investic - jak danit zisky jako trader a investor
Ohlédnutí za rokem 2011
Technická analýza pro začátečníky: Jak analyzovat grafy krok za krokem
Seriál o ETF: Co jsou Assets Under Management a proč je to důležité (díl 4.)
Začněte si vydělávat tradingem pomocí této jednoduché metody
Smart Money Trading: Braní partials (scaling out) - vyplatí se vám to? (31. díl)
Break of Structure (BOS) / Prolomení struktury trhu (6. díl)
Mají akcie technologických gigantů ještě sílu růst, nebo je čeká nepříjemná korekce?
Investiční šmejdi už neuniknou. Podvedl vás zahraniční broker? Nový rozsudek otevírá cestu k vymáhání peněz napříč EU
Rozhovor o tradingu s Ondřejem Hartmanem
Daně z tradingu a investic - jak danit zisky jako trader a investor
Ohlédnutí za rokem 2011
Technická analýza pro začátečníky: Jak analyzovat grafy krok za krokem
Tradingové analýzy a zprávy
Swingové obchodování EUR/USD 15.10.2024
Europoslanci v dopise šéfce EK pohrozili zamítnutím rozpočtu EU
Institut Ifo kvůli problémům s dodávkami zhoršil výhled německé ekonomiky
Forex: Morgan Stanley otevřela long na EUR/JPY
Forex: Technická analýza EUR/USD
Nejsilnější a nejslabší měny 1.8.2018
Mercedesu výrazně klesají zisky
Cena zlata překonala hranici 2300 dolarů
NASDAQ 100 - Intradenní výhled 31.5.2016
Premiér Carney se omluvil Trumpovi za reklamu kritizující cla
Swingové obchodování EUR/USD 15.10.2024
Europoslanci v dopise šéfce EK pohrozili zamítnutím rozpočtu EU
Institut Ifo kvůli problémům s dodávkami zhoršil výhled německé ekonomiky
Forex: Morgan Stanley otevřela long na EUR/JPY
Forex: Technická analýza EUR/USD
Nejsilnější a nejslabší měny 1.8.2018
Mercedesu výrazně klesají zisky
Cena zlata překonala hranici 2300 dolarů
NASDAQ 100 - Intradenní výhled 31.5.2016
Premiér Carney se omluvil Trumpovi za reklamu kritizující cla
Témata v diskusním fóru
Praktická ukázka: "mobilizace nové síly".
Přizpůsobit SE strategii – Přizpůsobit SI strategii
EUR/CZK a USD/CZK
Volná diskuze
Price Action Trading Jakuba Hodana
The Turtles
Investago
Investiční strategie a hypotéza (1.)
Eurodolar - Chat
EUR/USD
Praktická ukázka: "mobilizace nové síly".
Přizpůsobit SE strategii – Přizpůsobit SI strategii
EUR/CZK a USD/CZK
Volná diskuze
Price Action Trading Jakuba Hodana
The Turtles
Investago
Investiční strategie a hypotéza (1.)
Eurodolar - Chat
EUR/USD



