Předseda BDI

Svaz německého průmyslu varoval před klesající konkurenceschopností Německa
17.04.2023 Svaz německého průmyslu (BDI) v dnešní zprávě varoval před klesající konkurenceschopností Německa, poukázal mimo jiné na negativní důsledky vysokých cen energií. Export německého průmyslu podle svazu v letošním roce poroste pomaleji než světový obchod.
Další články k tématu Předseda BDI

Svaz BDI: Německá ekonomika letos na předkrizové úrovni nebude
12.01.2021 Německá ekonomika letos vykáže růst o 3,5 procenta, na předkrizovou úroveň se ale v letošním roce nevrátí. Předpověděl to dnes Spolkový svaz německého průmyslu (BDI), který je tak ve svém výhledu pesimističtější než vláda. Loňský pokles hrubého domácího produktu (HDP) svaz kvůli dopadům koronavirové krize odhaduje zhruba na pět procent.

Německo nezodpovídá za problémy Francie
23.09.2014 Německo není zodpovědné za ekonomické problémy Francie a není povinno je řešit. Řekl to předseda...

Trump: USA zavedou od 1. srpna na zboží z EU clo 30 procent
13.07.2025 Spojené státy zavedou od 1. srpna na dovoz zboží z Evropské unie clo 30 procent. Vyplývá to z dopisu adresovaného šéfce Evropské komise Ursule von der Leyenové, který na své síti Truth Social zveřejnil americký prezident Donald Trump. Von der Leyenová uvedla, že EU je připravena pokračovat v jednáních do 1. srpna a nevyloučila přijetí odvetných opatření, pokud to bude nutné. Tři nejmenovaní představitelé EU agentuře Reuters v reakci na oznámení řekli, že hrozba uvalení cel je jen vyjednávací taktikou. Například francouzský prezident Emmanuel Macron však dal najevo také odhodlání k přijetí protiopatření, pokud to bude nezbytné.

Německo debatuje o tom, zda břímě při výpadku plynu ponesou domácnosti, či firmy
19.07.2022 V Německu se debatuje o tom, kdo bude mít v případné energetické krize prioritu, zda firmy, anebo spotřebitelé. Napsal to dnes ekonomický list Financial Times (FT). Největší evropská ekonomika se připravuje na to, že Rusko ukončí dodávky plynu. Podle unijních pravidel mají v případě nedostatku suroviny přednost domácnosti a kritická infrastruktura, například nemocnice či domovy seniorů.
Související klíčová slova:
Svaz německého průmyslu (BDI) | Bild am Sonntag | Markus Söder | Růst | Negativní dopad | Výkonná ředitelka | Průmysl | Ředitelka svazu | Hrubý domácí produkt (HDP) | Tanja Gönnerová | Export německého průmyslu | Siegfried Russwurm | Hrubý domácí produkt (HDP) Německa | Konkurenceschopnost | Světový obchod | Prohlášení | Zajištění | Ředitelka | Obchod | Německá ekonomika | Inovace | DPA | Snížení daní | HDP | ČTK | Reuters | Německý průmysl | Export | Energie | Hrubý domácí produkt | Německo | Digitalizace | BDI | Ekonomika | Pozice | Předseda | Svaz německého průmyslu | ROCE
Nejčastější klíčová slova:
USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Růst | Obchodování | Banka | Pokles | Reuters | Trading | Banky | ČTK | Indikátor | 3М | Cena | Pivot