Ticker Tape by TradingView
Shrnutí trhů: Evropské akcie míří níže ⬇️ Co dnes hýbe trhy❓
Evropské akciové indexy se dnes obchodují pod tlakem poté, co nové americké údery na jihu Íránu utlumily optimismus ohledně blížící se mírové dohody. STOXX 600 klesá o 0,2 %, DAX ztrácí 0,49–0,7 % a Euro Stoxx 50 odepisuje 0,78 %. FTSE 100 však jde proti trendu a roste přibližně o 0,7–0,9 % díky podpoře těžařských společností.
Hlavním faktorem ovlivňujícím tržní sentiment je eskalace konfliktu na Blízkém východě. Americká armáda přes noc provedla „obranné“ údery na jihu Íránu a ministr zahraničí Marco Rubio připustil, že mírová jednání mohou trvat „ještě několik dní“. Ropa Brent dnes roste o více než 3 % a blíží se k 99 USD za barel. WTI však klesá přibližně o 3,7 % na 93 USD po obnovení obchodování po prodlouženém víkendu v USA. Americký dolar zůstává v úzkém obchodním pásmu. Index DXY roste jen o 0,04 % na zhruba 98,96, zatímco pár EUR/USD se drží stabilně na 1,1644.

Na sektorové úrovni v indexu Euro Stoxx 50 jsou zdaleka nejhoršími sektory Consumer Discretionary (-1,79 %) a Industrials (-1,66 %), zatímco technologický sektor klesá o 1,30 %. Jedinými sektory v zelených číslech jsou Utilities (+1,00 %) a Energy (+0,27 %), které těží z vyšších cen komodit a přílivu defenzivního kapitálu. Zdroj: XTB
Informace o společnostech

Akcie Ferrari a Iberdrola v současnosti přitahují největší pozornost investorů v Evropě. Zdroj: XTB
- Ferrari klesá téměř o 6 % — jde o největší denní propad za několik měsíců — poté, co výrobce luxusních vozů představil svůj první plně elektrický model Ferrari Luce. Stalo se tak v době, kdy jeho konkurenti, jako Porsche a Lamborghini, omezují své ambice v oblasti elektromobilů kvůli slabé poptávce. Analytici upozorňují, že čínští výrobci zůstávají globálními lídry v segmentu elektromobilů, což tradiční evropské značky dostává do obtížné pozice.
- Safran klesá o více než 3 %, zatímco Airbus ztrácí 1,6 %. Letecký sektor je pod tlakem rostoucích provozních nákladů a geopolitického napětí, které ovlivňuje dodavatelské řetězce. Lufthansa a Ryanair v posledních dnech klesly o 1,4 %, respektive 0,7 %, zatímco Morgan Stanley snížila rating společnosti Lufthansa.
- Iberdrola roste o více než 1,44–1,47 % a je nejvýkonnějším titulem v indexu Euro Stoxx 50 poté, co Barclays zvýšila její rating na „Overweight“ a stanovila novou cílovou cenu 22,60 EUR. Banka označila společnost za „zlatý standard“ evropských utilit. Zároveň očekává roční růst EPS kolem 11 % až do roku 2030 a zdůrazňuje stabilitu modelu, který je z 55 % založen na regulované síťové infrastruktuře.
- Kingfisher roste přibližně o 4,6 % a patří mezi největší růstové tituly v indexu STOXX 600. Společnost potvrdila, že splní své celoroční cíle v oblasti tržeb, přestože srovnatelné tržby v prvním čtvrtletí meziročně klesly o 0,7 %. Investoři si oddechli, že výhled zůstává beze změny.
Zjistěte o akciích, ETF i obchodování více:
- Investice do AI: Nejlepší společnosti pro investice
- ETF vs. akcie: Srovnání, výhody, nevýhody a jak si vybrat
- Investování do akcií – Co je to obchodování s akciemi?
- Jak sestavit portfolio z akcií a ETF fondů?
- Jaké jsou 4 různé typy akcií?
- Investice do vesmíru: jak najít vesmírné akcie?
- Nejlepší ETF fondy 2026 – cesta k pasivnímu investování?
Zaujalo Vás toto téma? U XTB můžete obchodovat více než 2000 CFD na akcie!
- Konkurenční spready
- Nízké swapové body, díky kterým můžete držet pozice déle
- Minimální velikost transakce již od 0 EUR
Kromě široké nabídky instrumentů od nás získáte také vzdělávací materiály – články, e-booky a kurzy zdarma:
- Trading pro začátečníky
- TOP 5 Trading nástrojů Ondřeje Hartmana
- Kurz tradingu vs. investování
- Investování do akcií – Co je to obchodování s akciemi?
- Testovací účet u XTB? Procvičte si obchodování zdarma!
Další články o indexech a jejich obchodování:
- Obchodování indexů – Co je to akciový index?
- Obchodování S&P 500 — Jak investovat do indexu S&P 500?
- Obchodování NASDAQ – Jak investovat do indexu US100?
- Indexy - obchodujte akciové indexy online
Zaujalo Vás toto téma? U XTB můžete obchodovat více než 25 CFD na indexy z různých krajin!
- Konkurenční spready
- Nízké swapové body, díky kterým můžete držet pozice déle
- Možnost obchodovat už od 0,01 lotu a pár desítek EUR
Kromě široké nabídky instrumentů od nás získáte také vzdělávací materiály – články, e-booky a kurzy zdarma:
- Trading pro začátečníky
- TOP 5 Trading nástrojů Ondřeje Hartmana
- Co je to obchodování CFD?
- Obchodování indexů – Co je to akciový index?
- Obchodování S&P 500
Rozdílové smlouvy jsou komplexní nástroje a v důsledku použití finanční páky jsou spojeny s vysokým rizikem rychlého vzniku finanční ztráty. U 74 % účtů retailových investorů došlo při obchodování s rozdílovými smlouvami u tohoto poskytovatele ke vzniku ztráty. Měli byste zvážit, zda rozumíte tomu, jak rozdílové smlouvy fungují, a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty svých finančních prostředků. Investování je rizikové. Investujte zodpovědně. Tento materiál je marketingovou komunikací ve smyslu čl. 24 odst. 3 směrnice Evropského parlamentu a Rady 2014/65/EU ze dne 15. května 2014 o trzích finančních nástrojů, kterou se mění směrnice 2002/92/ES a směrnice 2011/61/EU (MiFID II). Marketingová komunikace není investiční doporučení ani informace doporučující či navrhující investiční strategii ve smyslu nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) č. 596/2014 ze dne 16. dubna 2014 o zneužívání trhu (nařízení o zneužívání trhu) a o zrušení směrnice Evropského parlamentu a Rady 2003/6/ES a směrnic Komise 2003/124/ES, 2003/125/ES a 2004/72/ES a nařízení Komise v přenesené pravomoci (EU) 2016/958 ze dne 9. března 2016, kterým se doplňuje nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) č. 596/2014, pokud jde o regulační technické normy pro technická ujednání pro objektivní předkládání investičních doporučení nebo jiných informací doporučujících nebo navrhujících investiční strategie a pro zveřejnění konkrétních zájmů nebo náznaků střetu zájmů nebo jakékoli jiné rady, a to i v oblasti investičního poradenství, ve smyslu zákona č. 256/2004 Sb., o podnikání na kapitálovém trhu. Marketingová komunikace je připravena s nejvyšší pečlivostí, objektivitou, prezentuje fakta známé autorovi k datu přípravy a neobsahuje žádné hodnotící prvky. Marketingová komunikace je připravena bez zohlednění potřeb klienta, jeho individuální finanční situace a nijak nepředstavuje investiční strategii. Marketingová komunikace nepředstavuje nabídku k prodeji, nabídku, předplatné, výzvu na nákup, reklamu nebo propagaci jakýchkoliv finančních nástrojů. Společnost XTB S.A., organizační složka nenese odpovědnost za jakékoli jednání nebo opomenutí klienta, zejména za získání nebo zcizení finančních nástrojů, na základě informací obsažených v této marketingové komunikaci. V případě, že marketingová komunikace obsahuje jakékoli informace o jakýchkoli výsledcích týkajících se finančních nástrojů v nich uvedených, nepředstavují žádnou záruku ani předpověď ohledně budoucích výsledků. Minulá výkonnost nemusí nutně vypovídat o budoucích výsledcích a každá osoba jednající na základě těchto informací tak činí zcela na vlastní riziko.
Klíčová slova: Akciové indexy | Akciový index | EUR/USD | Nasdaq | USA | Evropské akcie | Ropa Brent | ETF | Spready | Akcie | Americký dolar | Transakce | CFD | DAX | Euro | Investice | Investování | Kurz | MIFID | Portfolio | Pozice | Rating | Riziko | Ropa | S&P 500 | Sentiment | Trading | Výkonnost | Analytici | Doporučení | EUR | USD | Barclays | Obchodování | Morgan Stanley | Euro STOXX | FTSE | XTB | Indexy | Investoři | EU | Optimismus | Obchodovat | Obchodování s akciemi | Stoxx 600 | Investovat | EPS | Index | Investiční strategie | Akcie Ferrari | Banka | Brent | Dolar | ETF fondy | Euro Stoxx 50 | Fondy | Investiční | Investiční doporučení | Investování do akcií | Jak investovat | Kurzy | Stoxx | WTI | Předpověď | DXY | Overweight | Tržby | Tržní sentiment | Komise | Zlatý standard | Podnikání | Obchodování CFD | Pozornost investorů | Propad | S&P | Ztráty | FTSE 100 | Výhled | Obchodování indexů | MiFID II | Podnikání na kapitálovém trhu | Použití finanční páky | Rozdílové smlouvy | CFD na indexy | Ferrari | CFD na akcie | Finanční situace | Obchodujte | Investujte zodpovědně | Vysoké riziko | Konkurenti | Technologický sektor | Finanční ztráty | Airbus | Porsche | Investujte | Roční růst | US100 | Eskalace konfliktu | Ministr zahraničí | Poradenství | Komunikace | Trhy | Situace | Lufthansa | Lamborghini | Růst | Vzdělávací materiály | Index DXY | Swapové body | Dodavatelské řetězce | USD za barel | Ryanair | CL | Proti trendu | JDE | Společnost XTB | Denní propad | Pár EUR/USD | Nařízení | Vesmírné akcie | Riziko ztráty | Cíle | Iberdrola | AI | Čínští výrobci | Růstové tituly | Společnosti | Kurz tradingu | Minulá výkonnost | Pozornost | Společnost | 3М | Řetězce | Evropské akciové indexy | Marketingová komunikace | Consumer Discretionary | Komise v přenesené pravomoci | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Trading pro začátečníky | Vice | Investovat do indexu S&P 500 | Eskalace | Eskalace konfliktu na Blízkém východě | Testovací účet | Možnost obchodovat | Výhody | 256/2004 | Materiály | Odpovědnost | Nevýhody | Obchodování NASDAQ | Směrnice | Investice do AI | Body | Investování je rizikové | Marco Rubio | Účet u XTB | TOP 5 Trading nástrojů Ondřeje Hartmana | Obchodování S&P 500 | Co je to obchodování CFD? | Co je to akciový index? | Nařízení Evropského parlamentu | Testovací účet u XTB | Trading PRO | EURO STOXX 50 | Energy | Industrials | Utilities | Mírové dohody | Safran | Americká armáda |
Čtěte více
-
Shrnutí trhů: Evropa se pokouší o oživení díky nadějím na obnovení dopravy v Hormuzském průlivu 🚢
Indexy umazávají část ztrát díky nadějím na možné obnovení dopravy v Hormuzském průlivu poté, co touto trasou úspěšně projel první neíránský tanker — vlastněný Pákistánskou národní lodní společností — navzdory zvýšené úrovni hrozeb. -
Shrnutí trhů: Evropa se vrací do zelených čísel 🇪🇺 📈 Podnikatelská aktivita konečně zrychluje ❓
Mzdy v eurozóně: Vyjednané mzdy v eurozóně vzrostly o 3 % ve 4. čtvrtletí 2025, což odpovídá širším ukazatelům růstu mezd. -
Shrnutí trhu: Evropa se zotavuje, insiders prodávají, silné PMI v EU
Evropský trh se po počáteční nejistotě na začátku seance jednoznačně obrátil vzhůru. Téměř všechny hlavní indexy na starém kontinentu posilují. -
Shrnutí trhů: Evropská opatrnost, křehké příměří v Hormuzu a korekce trhu se zlatem
Evropské akciové trhy dnes zaznamenávají mírné poklesy nebo se pohybují do strany. Odráží to opatrný sentiment investorů v reakci na napětí na Blízkém východě. -
Shrnutí trhů 🔼 Evropské a americké akcie rostou – Morgan Stanley vidí v Evropě růstový potenciál (30.06.2026)
Evropské burzy zahájily úterní obchodování výraznými zisky, taženy optimismem z Asie a Wall Street – index STOXX 50 tak přidával přibližně 0,6 % a STOXX 600 rostl o téměř 1 %. Hlavním motorem vzestupů byl především technologický sektor, který dohání předchozí ztráty díky zlepšení nálady kolem společností spojených s umělou inteligencí a rostoucím očekáváním oživení poptávky. -
Shrnutí trhů: Evropské a americké akcie se snaží odrazit 📈
Kolem poledne je sentiment na globálních akciových trzích mírně pozitivní. Objevují se známky opatrného návratu k rizikovým aktivům: index volatility VIX klesl téměř o 10 % ze svého nedávného lokálního maxima, zatímco futures na Nasdaq 100 (US100) rostou přibližně o 0,5 % a Bitcoin se dostal nad 70 000 USD. Růst je patrný také na trhu drahých kovů, kde stříbro po včerejším poklesu posiluje zhruba o 5 %. -
Shrnutí trhů 📌 Evropské akcie klesají kvůli obavám z války na Blízkém východě
Do pátečního odpoledne ovládají tržní sentiment obavy z další vojenské eskalace v Íránu. Očekává se, že koncentrace amerických sil v Perském zálivu poroste, a trhy se stále více obávají, že případná ofenziva USA a Izraele by mohla zahrnout také Saúdskou Arábii. Takový scénář by představoval extrémní eskalaci a mohl by vést k odvetným útokům na kritickou infrastrukturu v celém regionu — od elektráren po zařízení na odsolování vody. Trhy z velké části ignorovaly včerejší vyjádření Donalda Trumpa, který během noci oznámil, že období neútočení na íránskou energetickou infrastrukturu bylo prodlouženo o dalších 10 dní, tedy do 4. dubna. -
Shrnutí trhů: Evropské akcie klesají kvůli obnovenému konfliktu mezi USA a Íránem
Evropské burzy zahájily středeční seanci pod tlakem rostoucích geopolitických napětí na Blízkém východě a v očekávání zveřejnění zápisu z prvního zasedání Fedu pod vedením Kevina Warsha. -
Shrnutí trhů: Evropské akcie klesají v očekávání rozhodnutí Fedu a výsledků velkých technologických společností 📉
Evropské indexy se obchodují v mínusu, přičemž index DAX oslabil o více než 0,2 %. Investoři vyhodnocují výsledkovou sezónu a očekávají dnešní rozhodnutí Federálního rezervního systému o úrokových sazbách, stejně jako výsledky významných amerických technologických společností, které budou zveřejněny po uzavření burzy. Americké indexové futures rovněž mírně oslabují. Evropská výsledková sezóna začala nerovnoměrně a investoři hledají signály, jak by se vyšší ceny energií v důsledku konfliktu s Íránem mohly promítnout do inflace a marží podniků. Evropa zůstává citlivější na rostoucí ceny ropy a plynu než USA kvůli nižším domácím zásobám energie. Trh očekává, že silnější inflační tlaky v Evropě by mohly zvýšit pravděpodobnost opatrnější reakce centrálních bank v nadcházejících dnech. -
Shrnutí trhů: Evropské akcie mírně rostou, pozornost se přesouvá z geopolitiky na Fed
Evropské akciové trhy otevřely středeční seanci mírnými zisky a navázaly tak na nedávné zlepšení sentimentu po zmírnění geopolitického napětí kolem Íránu. Růst však zůstává umírněný, protože investoři stále více přesouvají pozornost k rozhodnutí Fed o měnové politice a k první komunikaci nově jmenovaného předsedy Fed Kevina Warshe. -
Shrnutí trhů: Evropské akcie oživují, zatímco ropa se blíží 110 USD
Evropské akcie otevřely páteční seanci výrazným růstem a zotavují se po předchozích poklesech, které byly způsobeny rostoucími obavami z dopadu konfliktu na Blízkém východě na energetické trhy a inflaci. Panevropský index Stoxx 600 spolu s hlavními indexy v Německu, Francii a Velké Británii rostou, protože se nálada investorů zlepšila po vyjádřeních ze Spojených států, jejichž cílem bylo uklidnit trhy po vlně výprodejů, částečně vyvolané vyššími cenami energetických komodit. Zároveň zůstávají ceny zemního plynu v Evropě pod tlakem a rostou v důsledku eskalace konfliktu a rizika narušení dodávek. Trhy pečlivě sledují možné omezení nabídky a dopady na náklady na energie a inflaci, které nadále ovlivňují sentiment vůči rizikovějším aktivům. -
Shrnutí trhu🚨 Evropské akcie předstihují Wall Street📈Bude výprodej na Nasdaq pokračovat?
Akciové trhy se pokoušejí o oživení po předchozím výprodeji softwarových titulů, zatímco zlato se vrátilo nad hranici 5 000 USD za unci, což potvrzuje přetrvávající nervozitu a silnou poptávku po drahých kovech. Před otevřením amerických trhů patří mezi největší propadáky společnosti AMD a Novo Nordisk. Trh se také připravuje na zveřejnění výsledků společnosti Alphabet, které proběhne dnes po uzavření amerických trhů. -
Shrnutí trhů: Evropské akcie rostou 📈 ASML táhne vzhůru čipové akcie, zatímco obranný sektor ustupuje
Evropské akciové trhy výrazně rostou. Indexy STOXX Europe 600 i Euro Stoxx 50 stoupají na nová rekordní maxima. Sentiment investorů se zlepšil díky očekávání, že Fed může po slabších než očekávaných datech z amerického trhu práce odložit další zvyšování sazeb. Růst už netáhnou pouze technologie. Kupce přitahují také průmyslové podniky, finanční sektor a obranné akcie. Německý DAX dál vede region a dosahuje dalšího historického maxima. Vzhledem k tomu, že jsou dnes americké trhy kvůli Dni nezávislosti zavřené, investoři se soustředí hlavně na vývoj v Evropě. Ropa Brent se mezitím obchoduje poblíž 72 USD za barel, zatímco EURUSD po nejnovějších evropských údajích PMI oslabil k úrovni kolem 1,144. -
Shrnutí trhů: Evropské akcie se pokoušejí stabilizovat navzdory prudkému růstu cen ropy 🔍
Evropa se po slabším otevření pokouší zotavit, přičemž německý DAX se nyní obchoduje blízko nuly. Investoři stále musí přeceňovat rostoucí geopolitické riziko, protože ropa Brent se postupně vrací směrem k 100 USD za barel. Nové zprávy o útocích na tankery, narušení provozu v přístavech a dalších vlnách dronových a raketových útoků na Blízkém východě dál doléhají na globální sentiment, zatímco dřívější uvolnění strategických rezerv ze strany IEA je vnímáno převážně jen jako krátkodobý polštář, nikoli jako trvalé řešení. -
Shrnutí trhů: evropské akcie se přidávají k býčí rally 🚀 Euro Stoxx +3 %
Středeční obchodní seance je pro evropské trhy nejlepší za více než rok. Hlavním impulzem byl úterní projev Donalda Trumpa, ve kterém uvedl, že by se USA mohly stáhnout z Íránu už během dvou až tří týdnů a že k ukončení vojenských operací ani není nutná formální diplomatická dohoda. Trhy to okamžitě vyhodnotily jako signál posunu k narativu „mise splněna“. -
Shrnutí trhů: Evropské akciové indexy se pokoušejí o odraz 📈 Wizz Air po zveřejnění tržeb roste o 6 %
Evropské akciové trhy se zotavují z nedávného výprodeje, protože investoři využívají nižších valuací a nakupují při poklesech. Nejistota pramení z eskalace napětí mezi Spojenými státy a Íránem, která posiluje obavy o dodávky energií z Blízkého východu a inflační dopady dlouhodobého konfliktu. Navzdory těmto protivětrům zůstává na evropských trzích zachována strategie nákupů při poklesech. -
Shrnutí trhů: Evropské akciové trhy rostou 🚀 V centru pozornosti jsou banky, obrana a technologie 💡
Evropské indexy otevřely úterní seanci výrazně v kladném teritoriu. Italský ITA40 vede růst se ziskem téměř 2 %, panevropský Euro Stoxx 50 přidává kolem 1,5 % a DAX roste o 1,3 %. Hlavním motorem zisků jsou silné kvartální výsledky evropských bank, zejména rekordní zisk UniCredit. Sentiment však tlumí eskalace konfliktu na Blízkém východě. V pondělí si USA a Írán vyměnily palbu v Perském zálivu. Do konfliktu se zapojily také SAE. -
Shrnutí trhu: Evropské indexy dosahují nových maxim 🚀
Evropské akciové trhy pokračovaly v silné rally a hlavní indexy dosáhly nových historických maxim. Růst podporuje optimismus kolem podnikových výsledků, zpomalující inflace a rotace kapitálu směrem k cyklickým sektorům. -
Shrnutí trhů 📈 Evropské indexy rostou navzdory napětí mezi Íránem a USA
Navzdory nejistotě kolem dalšího vývoje konfliktu na Blízkém východě a počátečním komentářům Íránu, který odmítl návrh na příměří a místo toho požaduje úplné ukončení konfliktu a zastavení útoků, evropské akciové indexy rostou. Německý DAX přidává 1,5 %, přičemž futures na DE40 se dostaly nad 23 200 bodů. Britský FTSE a francouzský CAC 40 rovněž rostou o téměř 1,3 %, zatímco polský WIG20 regionu dominuje zisky přesahujícími 2 %. -
Shrnutí trhu: Evropské indexy rostou navzdory slabosti na Wall Street 🚩 Německý ZEW pod očekáváním
Nálada na evropských trzích je převážně optimistická, tři hlavní indexy – FTSE, DAX a CAC40 – zaznamenávají mírné zisky; akcie komoditního sektoru si vedou obzvláště dobře. Současně futures na americké indexy naznačují nižší otevření na Wall Street, přičemž US500 a US100 klesly přibližně o -0,1 % až -0,3 %.
Forex - doporučené články:
Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.
Nejnovější články:
Vzdělávací články
Ošidil hosty v restauraci a pak obral Ameriku o miliony. Nápad na obří podvod dostal Ponzi náhodou
Po plném vstupu pravidel MiCA v platnost v celé Evropě přichází eToro s nabídkou 5% cashbacku v akciích za převod kryptoměn
Stáhnutí a orientace v platformě, kde budeme pracovat a tvořit obchodní roboty - Multicharts (3. dlíl)
Červen 2026 byl pro klienty VIP zóny FXstreet.cz další ziskový měsíc
Chamtivost a strach: Největší cenové pohyby na finančních trzích (červen 2026)
Akciové indexy: Skutečná diverzifikace, nebo jen iluze? (20. díl)
Risk of Ruin v prop tradingu: Kolik ztrát přežije prop účet?
Začalo to schůzkou tří kupců a zpackanou plavbou. Poznejte příběh nejstarší burzy světa
Y3S: krypto-natívna prop firma, ktorá stavila na jednoduchosť, férové pravidlá a lokálne zázemie
V tomto státě platí měnou pojmenovanou po ptákovi. A můžou za to Mayové
Ošidil hosty v restauraci a pak obral Ameriku o miliony. Nápad na obří podvod dostal Ponzi náhodou
Po plném vstupu pravidel MiCA v platnost v celé Evropě přichází eToro s nabídkou 5% cashbacku v akciích za převod kryptoměn
Stáhnutí a orientace v platformě, kde budeme pracovat a tvořit obchodní roboty - Multicharts (3. dlíl)
Červen 2026 byl pro klienty VIP zóny FXstreet.cz další ziskový měsíc
Chamtivost a strach: Největší cenové pohyby na finančních trzích (červen 2026)
Akciové indexy: Skutečná diverzifikace, nebo jen iluze? (20. díl)
Risk of Ruin v prop tradingu: Kolik ztrát přežije prop účet?
Začalo to schůzkou tří kupců a zpackanou plavbou. Poznejte příběh nejstarší burzy světa
Y3S: krypto-natívna prop firma, ktorá stavila na jednoduchosť, férové pravidlá a lokálne zázemie
V tomto státě platí měnou pojmenovanou po ptákovi. A můžou za to Mayové
Denní kalendář událostí
V USA skladování zemního plynu
V Kanadě míra nezaměstnanosti
Dnes se koná setkání ministrů financí EU - ECOFIN
Ve Francii index CPI
V Německu index CPI
V Japonsku index PPI
V USA aukce 30letých dluhopisů
V USA žádosti o podporu v nezaměstnanosti
Setkání ministrů financí eurozóny – Euroskupina
Na Novém Zélandu státní svátek
V USA skladování zemního plynu
V Kanadě míra nezaměstnanosti
Dnes se koná setkání ministrů financí EU - ECOFIN
Ve Francii index CPI
V Německu index CPI
V Japonsku index PPI
V USA aukce 30letých dluhopisů
V USA žádosti o podporu v nezaměstnanosti
Setkání ministrů financí eurozóny – Euroskupina
Na Novém Zélandu státní svátek
Tradingové analýzy a zprávy
FCA varuje před brokerem CRYPTOVAULT
Rada EU zahájila s Bulharskem řízení kvůli nadměrnému schodku veřejných financí
Inflace v ČR v červnu zvolnila na 1,5 pct, srazily ji pohonné hmoty a potraviny
ČNB: Inflaci srazily ceny potravin a pohonných hmot, vrátí se ke dvěma procentům
Česko se připojilo k iniciativě na podporu evropských startupů
Analýza: ČR si v žebříčku inflace polepšila, měla ji v Evropě čtvrtou nejnižší
Index Russell 2000 - Intradenní výhled 10.7.2026
NZD/USD - Intradenní výhled 10.7.2026
GBP/JPY - Intradenní výhled 10.7.2026
EUR/JPY - Intradenní výhled 10.7.2026
FCA varuje před brokerem CRYPTOVAULT
Rada EU zahájila s Bulharskem řízení kvůli nadměrnému schodku veřejných financí
Inflace v ČR v červnu zvolnila na 1,5 pct, srazily ji pohonné hmoty a potraviny
ČNB: Inflaci srazily ceny potravin a pohonných hmot, vrátí se ke dvěma procentům
Česko se připojilo k iniciativě na podporu evropských startupů
Analýza: ČR si v žebříčku inflace polepšila, měla ji v Evropě čtvrtou nejnižší
Index Russell 2000 - Intradenní výhled 10.7.2026
NZD/USD - Intradenní výhled 10.7.2026
GBP/JPY - Intradenní výhled 10.7.2026
EUR/JPY - Intradenní výhled 10.7.2026
Blogy uživatelů
Krypto šeptanda: Co přinesl poslední týden v kryptosvětě (10. 7. 2026)
Když vám trh ukáže prostředníček
Praktické okénko: Rozdíl mezi swingovým a intradenním obchodem
Kritický moment pro Nasdaq 100: Překoná klíčovou hranici, nebo uvidíme hluboký propad?
Analýza NASDAQ, EUR/USD, DAX - DAX po rekordních maximech silně oslabuje
Samsung a giganti pamětí: rekordní zisky a výzvy pro investory
Akciová analýza: Vrací se tato farmaceutická akcie zpět na výsluní?
Přichází nová éra procesorů? Akcie giganta AMD trhají rekordy díky AI
Príležitosť pre Vás je tu!
Mentální únava jako skrytý důvod špatných vstupů
Krypto šeptanda: Co přinesl poslední týden v kryptosvětě (10. 7. 2026)
Když vám trh ukáže prostředníček
Praktické okénko: Rozdíl mezi swingovým a intradenním obchodem
Kritický moment pro Nasdaq 100: Překoná klíčovou hranici, nebo uvidíme hluboký propad?
Analýza NASDAQ, EUR/USD, DAX - DAX po rekordních maximech silně oslabuje
Samsung a giganti pamětí: rekordní zisky a výzvy pro investory
Akciová analýza: Vrací se tato farmaceutická akcie zpět na výsluní?
Přichází nová éra procesorů? Akcie giganta AMD trhají rekordy díky AI
Príležitosť pre Vás je tu!
Mentální únava jako skrytý důvod špatných vstupů
Forexové online zpravodajství
Pražská burza v závěru týdne rostla
Index S&P 500 stagnuje, akcie Meta rostou po představení nového AI modelu
Americké futures kontrakty se vyvíjejí smíšeně
Týden na akciových trzích: ČEZ táhl Prahu vzhůru, pozornost se přesouvá k americkým bankám
Forex: Ropný šok českou ekonomiku nevykolejil
BREAKING: Írán a USA jsou zpět u jednacího stolu! Ropa ustupuje, akcie mírně rostou!
Proč je debut SK Hynix na Nasdaq důležitější, než se může zdát?💡
Meta oznamuje vlastní AI čipy. Blíží se pomalu konec úplné závislosti na Nvidii?🚨
Fast-fashion gigant Shein získal zelenou pro IPO v Hongkongu 🛍️
Akcie Circle rostou o 11 %, stablecoin USDC dostává silnější regulovaný základ 📈
Pražská burza v závěru týdne rostla
Index S&P 500 stagnuje, akcie Meta rostou po představení nového AI modelu
Americké futures kontrakty se vyvíjejí smíšeně
Týden na akciových trzích: ČEZ táhl Prahu vzhůru, pozornost se přesouvá k americkým bankám
Forex: Ropný šok českou ekonomiku nevykolejil
BREAKING: Írán a USA jsou zpět u jednacího stolu! Ropa ustupuje, akcie mírně rostou!
Proč je debut SK Hynix na Nasdaq důležitější, než se může zdát?💡
Meta oznamuje vlastní AI čipy. Blíží se pomalu konec úplné závislosti na Nvidii?🚨
Fast-fashion gigant Shein získal zelenou pro IPO v Hongkongu 🛍️
Akcie Circle rostou o 11 %, stablecoin USDC dostává silnější regulovaný základ 📈
Odborné kurzy a semináře
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Záznam semináře)
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Online - živý přenos)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Záznam semináře)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Online přenos nebo osobní účast)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Záznam semináře)
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Online - živý přenos)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Záznam semináře)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Online přenos nebo osobní účast)
Naposledy čtené:
Forexové online zpravodajství
Ropa po nových útocích USA zpomaluje pokles
Kurzarbeit otevírá Pandořinu skříňku novodobého socialismu
Analýza EUR/USD
Delta Air Lines zveřejnila výsledky za 2Q nad odhady a potvrdila celoroční výhled zisku
Makro: Prodej nových domů USA v lednu poklesl o 9,2pct
Kupujete stavební pozemek? Co si pohlídat, než podepíšete
KFC se uzavřením poboček pokouší o „restart natvrdo“, hraje vabank za desítky milionů. Ranní závěra fastfoodového giganta ale může dávat ekonomický smysl
BCH / USD (Coinbase) – 21. 10. 2019
Nejlepší reálné obchody XTB minulého týdne
ČEZ vybuduje přečerpávací elektrárnu na Orlické přehradě
Ropa po nových útocích USA zpomaluje pokles
Kurzarbeit otevírá Pandořinu skříňku novodobého socialismu
Analýza EUR/USD
Delta Air Lines zveřejnila výsledky za 2Q nad odhady a potvrdila celoroční výhled zisku
Makro: Prodej nových domů USA v lednu poklesl o 9,2pct
Kupujete stavební pozemek? Co si pohlídat, než podepíšete
KFC se uzavřením poboček pokouší o „restart natvrdo“, hraje vabank za desítky milionů. Ranní závěra fastfoodového giganta ale může dávat ekonomický smysl
BCH / USD (Coinbase) – 21. 10. 2019
Nejlepší reálné obchody XTB minulého týdne
ČEZ vybuduje přečerpávací elektrárnu na Orlické přehradě
Blogy uživatelů
Transparentnost a bezpečnost klientských účtů u FxPro
Martingale investovanie ako najvýnosnejšia stratégia?
Gamestop zdaleka není nejšílenějším výplodem fóra WallStreetBets. Tento muž je dnes relevantnější než kdykoliv jindy
Krypto šeptanda: Co přinesl poslední týden v kryptosvětě (10. 7. 2026)
Swing trading: Co o něm potřebujete vědět
Jak obchodovat EUR/CZK?
Ethereum je pripravené na veľkú show
Nová éra Purple Trading přichází již brzy!
Opce přicházejí do XTB. Pro investory otevírají nové možnosti, ale nejsou pro každého
Čínský Evergrande – drama pokračuje
Transparentnost a bezpečnost klientských účtů u FxPro
Martingale investovanie ako najvýnosnejšia stratégia?
Gamestop zdaleka není nejšílenějším výplodem fóra WallStreetBets. Tento muž je dnes relevantnější než kdykoliv jindy
Krypto šeptanda: Co přinesl poslední týden v kryptosvětě (10. 7. 2026)
Swing trading: Co o něm potřebujete vědět
Jak obchodovat EUR/CZK?
Ethereum je pripravené na veľkú show
Nová éra Purple Trading přichází již brzy!
Opce přicházejí do XTB. Pro investory otevírají nové možnosti, ale nejsou pro každého
Čínský Evergrande – drama pokračuje
Vzdělávací články
K čemu je kvantitativní analýza dobrá na Forexu
Jak obchodovat pattern Cup and Handle (hrnek s ouškem)
Intradenní strategie na obchodování ropy
Rozhovor se šéfem traderů z Raiffeisenbank
Novinky v prop tradingu od RebelsFunding: Výhodnější podmínky pro úspěšné obchodování
Ošidil hosty v restauraci a pak obral Ameriku o miliony. Nápad na obří podvod dostal Ponzi náhodou
Index S&P 500: Kompletní průvodce pro investování a trading
Velký souhrn statistik z Prop Tradingu
Koho finanční trhy potrestají příště?
Forex: Očekávaný vývoj měnových párů v roce 2020 podle bank a brokerů
K čemu je kvantitativní analýza dobrá na Forexu
Jak obchodovat pattern Cup and Handle (hrnek s ouškem)
Intradenní strategie na obchodování ropy
Rozhovor se šéfem traderů z Raiffeisenbank
Novinky v prop tradingu od RebelsFunding: Výhodnější podmínky pro úspěšné obchodování
Ošidil hosty v restauraci a pak obral Ameriku o miliony. Nápad na obří podvod dostal Ponzi náhodou
Index S&P 500: Kompletní průvodce pro investování a trading
Velký souhrn statistik z Prop Tradingu
Koho finanční trhy potrestají příště?
Forex: Očekávaný vývoj měnových párů v roce 2020 podle bank a brokerů
Tradingové analýzy a zprávy
Obchodujeme kryptoměny: XRP/USD (Ripple) - technická analýza 3.4.2019
Očekávané události pro tento týden
Forex: Vítězové a poražení 4.6.2021
USD/JPY - Intradenní výhled 6.2.2017
Technická analýza EUR/GBP a CAD/JPY
Index spekulativního sentimentu 29.9.2021
Zlato - Intradenní výhled 10.7.2026
Komodity: Ropa výrazně zdražuje, Brent vystoupil na měsíční maximum
Kurz bitcoinu se krátce propadl pod 60.000 dolarů
Počet zaměstnaných v Německu stoupl
Obchodujeme kryptoměny: XRP/USD (Ripple) - technická analýza 3.4.2019
Očekávané události pro tento týden
Forex: Vítězové a poražení 4.6.2021
USD/JPY - Intradenní výhled 6.2.2017
Technická analýza EUR/GBP a CAD/JPY
Index spekulativního sentimentu 29.9.2021
Zlato - Intradenní výhled 10.7.2026
Komodity: Ropa výrazně zdražuje, Brent vystoupil na měsíční maximum
Kurz bitcoinu se krátce propadl pod 60.000 dolarů
Počet zaměstnaných v Německu stoupl
Témata v diskusním fóru
EUR/USD
Klíčové trendy a strategie pro úspěšné obchodování v roce 2025
Pět věcí, které byste měli používat ve svém každodenním forex obchodování
EUR/JPY
Jak jsem si na trading ani nevzpomněl
Nová éra zlata? Trh má jasno
Price Action Trading Jakuba Hodana
Na velikosti pozice záleží
Praktická ukázka: Klidný týden
Burzovní almanach: Co nám říká historie v týdnu 19.–23. května?
EUR/USD
Klíčové trendy a strategie pro úspěšné obchodování v roce 2025
Pět věcí, které byste měli používat ve svém každodenním forex obchodování
EUR/JPY
Jak jsem si na trading ani nevzpomněl
Nová éra zlata? Trh má jasno
Price Action Trading Jakuba Hodana
Na velikosti pozice záleží
Praktická ukázka: Klidný týden
Burzovní almanach: Co nám říká historie v týdnu 19.–23. května?



