Pátek 26. duben 2024 20:39
reklama
Fintokei ProTrader
reklama
Dukascopy new
reklama
Fintokei SwiftTrader
reklama
Fintokei ProTrader

Dodavatelské řetězce

C:\fakepath\WTO.png

WTO: Za nedostatkem zboží stojí hlavně zvýšená poptávka, potíže by měly polevit

14.02.2022 Za současným globálním nedostatkem zboží stojí spíše zvýšená poptávka než problémy v dodavatelském řetězci. Uvedl to dnes podle agentury Reuters hlavní ekonom Světové obchodní organizace (WTO) Robert Koopman. Předpověděl, že v příštích měsících tento nedostatek pravděpodobně poleví a klesne tlak na růst cen.
img

Existují důvody k obavám z rostoucí inflace v USA?

11.02.2022 Spotřebitelské ceny ve Spojených státech vzrostl v lednu více, než se čekalo. Roční míra inflace dosáhla nového rekordu nevídaného za posledních 40 let, což vytváří tlak na Federální rezervní systém, aby zaujal agresivnější postoj k měnové politice a úrokovým sazbám. O úrokových sazbách a o tom, zda existují důvody k obavám z rostoucí inflace v USA, probereme hned poté, co analyzujeme výsledky zprávy amerického ministerstva práce.
img

Rozbřesk: Koruna zamířila zpět k silnějším úrovním. Plus ohlednutí za průmyslem

08.02.2022 Po včerejších ranních slabších číslech z německého průmyslu přišla na řadu i ta česká, která potvrdila očekávání, že největšímu tuzemskému odvětví se v závěru roku příliš nedařilo. Ze sezónně očištěných dat statistického úřadu vyplývá, že meziměsíčně výroba poklesla o necelá tři procenta, a to především v důsledku slabšího výkonu všech největších oborů. Počínaje automobilovým průmyslem, který se dál potýkal s nedostatkem čipů, přes elektrotechnický průmysl, strojírenství až po potravinářský průmysl.
img

Ranní glosa: Slabší průmysl nepřekvapuje

08.02.2022 Po včerejších ranních slabších číslech z německého průmyslu přišla na řadu i ta česká, která potvrdila očekávání, že tuzemskému největšímu odvětví se v závěru roku příliš nedařilo. Ze sezónně očištěných dat statistického úřadu vyplývá, že meziměsíčně výroba poklesla o necelá tři procenta, a to především v důsledku slabšího výkonu všech největších oborů.
img

Průmysl na konci roku v útlumu

07.02.2022 Slabší prosincové výsledky průmyslu nejsou žádným překvapením. Už průběžné zprávy o vývoji v automobilovém průmyslu dávaly tušit, že závěr roku nebude z hlediska výkonu našeho největšího odvětví nijak oslnivý. Problémem ovšem není nezájem zákazníků, ale přetrvávající nedostatek komponent zejména pro automobilový průmysl.
img

Sazby ČNB jdou opět vzhůru, a to o 75 bb

03.02.2022 Česká národní banka dnes podle očekávání rozhodla o dalším zvýšení úrokových sazeb. Základní repo sazbu zvedla z 3,75 na 4,5 procenta, což bylo v souladu s naší prognózou a konsensem analytiků. Finanční trh však ve svých cenách čekal výraznější vzedmutí úrokových sazeb, konkrétně o jeden celý procentní bod.
img

PMI: Nadějné vyhlídky českého průmyslu

01.02.2022 Další průzkum potvrdil dobrou kondici největšího tuzemského odvětví – průmyslu – na začátku letošního roku. Po důvěře zveřejněné už minulý týden přichází na řadu index nákupních manažerů (PMI), který zůstal na velmi vysoké úrovni 59 bodů. Znamená to, že růst průmyslu díky novým zakázkám pokračuje, i když se firmy musejí i nadále potýkat s výraznými problémy v dodávkách komponent a se zdražujícími komoditami.
img

Výkon ekonomiky byl na konci roku slušný

01.02.2022 Česká ekonomika podle dnes zveřejněného předběžného odhadu ČSÚ rostla v posledním kvartále loňského roku mezičtvrtletním tempem o 0,9 %. To bylo jen nepatrně pod naší prognózou, která čekala růst o 1,2 %. Ve srovnání s konsensem trhu, který předpokládal růst pouze o 0,2 %, je však dnešní výsledek pozitivním překvapením. Interval jednotlivých odhadů byl v důsledku zvýšené nejistoty vysoký, když sahal od mezičtvrtletního poklesu o 0,9 % až po růst o 1,2 %.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 31.1.2022

31.01.2022 Na čtvrtečním zasedání měnově politické rozhodnutí nepadne. Rétorika ECB se zřejmě nezmění a můžeme tak očekávat ujišťování centrálních bankéřů o předčasnosti hiku v letošním roce. V tuto chvíli je plně zaceněno, že se frankfurtská instituce vydá s úroky nahoru na svém říjnovém zasedání. Holubičí rétorika lagardeové však nakonec může vést k méně agresivnímu tržnímu pricingu. ECB standardně argumentuje, že její měnová politika vykazuje určité zpoždění oproti Fedu vzhledem k pomalejší trajektorii zotavení ekonomiky eurozóny ve srovnání s USA. Na prosincovém zasedání ECB ohlásila pokračování v dluhopisových programech po skončení PEPP. V tomto směru neočekávám žádnou změnu.
img

Rozbřesk: Jak moc bude chtít ČNB trhy překvapit?

31.01.2022 Kalendář ekonomických dat a událostí napovídá, že tento týden rozhodně nebude patřit mezi ty nudné. Už dnes se pozornost finančních trhů zaměří na předběžné výsledky evropské ekonomiky, které by měly naznačit, jak si vedla většina zemí eurozóny v posledním kvartále loňského roku, kdy delta variantu koronaviru začal postupně vytlačovat v té době ještě málo známý omikron.
img

Ranní glosa: Týden centrálních bank začíná

31.01.2022 Kalendář ekonomických dat a událostí napovídá, že tento týden rozhodně nebude patřit mezi ty nudné. Už dnes se pozornost finančních trhů zaměří na předběžné výsledky evropské ekonomiky, které by měly naznačit, jak si vedla většina zemí eurozóny v posledním kvartále loňského roku, kdy delta variantu koronaviru začal postupně vytlačovat v té době ještě málo známý omikron. Z dosud zveřejněných předběžných čísel vyplývá zajímavý kontrast mezi utlumenou německou ekonomikou a nadále expandující Francií, která se v loňském roce dokonce dobrala sedmiprocentního růstu.
img

Toyota je druhým rokem po sobě největším prodejcem aut na světě

28.01.2022  Tokio - Toyota opět předstihla Volkswagen a je druhým rokem po sobě největším prodejcem aut na světě. Japonská automobilka loni prodala 10,5 milionu vozů, což představuje meziroční nárůst 10,1 procenta. Firma to uvedla ve svém dnešním sdělení. V číslech jsou zahrnuty i dceřiné značky Daihatsu Motors, která se specializuje na malé vozy, a výrobce užitkových vozů Hino Motors. Předtím si pozici světové jedničky držel pět let v řadě Volkswagen.
img

Slabší důvěra & pozitivní očekávání

28.01.2022 Další pokles ekonomického sentimentu v EU v řadě jde na vrub pokračující pandemii zasahující především oblast služeb a negativnímu nabídkovému šoku. Přesto stále platí, že ukazatele důvěry zůstaly i v lednu poměrně vysoko nad dlouhodobým průměrem a navzdory mírnému poklesu vyznívají veskrze optimisticky. Při pohledu na jednotlivá odvětví a sektory je vidět, že skepse je v posledních měsících patrná snad jen ve službách, které se musely potýkat s protipandemickými opatřeními i slabším zájmem ze strany poptávky, zejména v oblasti cestovního ruchu.
img

Americká vláda: Výrobcům čipů prudce klesly zásoby, mají jich na pět dnů

26.01.2022 Výrobcům polovodičů dál rychle ubývá zásob, nedostatek mikročipů ve světě přetrvává, upozorňuje americká vláda. V prosinci měli výrobci čipů zásoby na méně než pět dnů, zatímco standard před pandemií byl asi 40 dnů, ukázal průzkum mezi více než 150 společnostmi. Mikročipy se čím dál více používají i v autech, jejich nedostatek loni donutil mnoho automobilek omezit výrobu.
C:\fakepath\USA.jpg

Schodek obchodu USA se zbožím loni poprvé překonal hranici jednoho bilionu

26.01.2022 Schodek zahraničního obchodu Spojených států se zbožím loni poprvé překonal jeden bilion USD (21,7 bilionu Kč). Díky oživení ekonomiky Američané nakoupili rekordní množství dováženého zboží, například hraček, mobilních telefonů a spotřebičů. Americké ministerstvo obchodu dnes uvedlo, že schodek obchodu se zbožím za celý rok vystoupil na 1,08 bilionu USD z předchozího rekordu 893,5 miliardy USD v roce 2020.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 24.1.2022

24.01.2022 Klíčovou událostí týdne je zasedání americké centrální banky, které se uskuteční ve středu. Tento týden monetárně politické rozhodnutí nepadne, nicméně centrální bankéři zřejmě nastíní své následující kroky. Trh aktuálně zaceňuje čtyři hiky v letošním roce. V červenci pravděpodobně Fed zahájí proces redukce své bilance. Současné výprodeje na burzách prozatím nepředstavují důvod k tomu, aby Fed svůj příklon k jestřábí politice zpomalil.
img

Přehled páru EUR/USD – 17. 1. 2022. Vícenásobné zvýšení sazeb Fedu nemusí Ameriku zachránit před vysokou inflací.

17.01.2022 Měnový pár EUR/USD v pátek prudce klesl. Nebylo to způsobeno fundamentálním pozadím nebo makroekonomickými statistikami. Byl to jen "sesuv půdy". Samozřejmě, celkově slovo "propad" není úplně správné, protože pár klesl pouze o 80 bodů. O většinu pozic, které během týdne s velkými obtížemi nasbíral, však přišel. Připomeňme, že během týdne evropská měna jednoduše rostla a ignorovala "základ", v pátek naopak klesla ignorujíc "základ." Americké statistiky byly zcela ignorovány. Můžeme tedy konstatovat, že pohyb byl minulý týden čistě technický.
img

Chybějící jasná data o zahájení zvyšování sazeb Fedu znervózňují trh

14.01.2022 Téma zvyšování úrokových sazeb Fedu účastníky trhu znervózňuje. Po slyšeních v Senátu na začátku roku, kdy byla schválena kandidatura J. Powella na post šéfa centrální banky, prohlásil, že sazby by mohly být letos zvýšeny ne třikrát, ale dokonce čtyřikrát. V důsledku toho se investoři začali opět obávat.
img

Výzvy nové vlády

13.01.2022 „Nová vláda nemá v nadcházejícím období jednoduchou úlohu. Na jedné straně není žádným tajemstvím, že inflace citelně rozděluje společnost. Tento fakt pak umocňuje hlavně energetický a potravinový cenový růst, který má dopad především na relativně chudší část populace. To však pro vládu znamená hned zpočátku i zvýšení státních výdajů v rámci podpory těmto sociálním skupinám. Současně ale nový kabinet jasně naznačuje, že se vydá cestou hledání úspor,“ říká ve svém komentáři Richard Bechník hlavní analytik Fincentrum & Swiss Life Select.
img

Americká inflace nadále roste

13.01.2022 Hlavní americké akciové indexy vykázaly v posledních dvou dnech mírný růst. Zároveň se na akciovém trhu na začátku nového roku rozběhla korekce. Tento korekční pohyb některých indexů se již stal výraznějším než ty předchozí. Mnozí odborníci očekávají, že v letošním roce dojde k propadu akciového trhu v důsledku zpřísnění měnové politiky ze strany amerického Federálního rezervního systému. Americký regulátor nebude jedinou centrální bankou, která zpřísní svou politiku. Evropská centrální banka sice není na zpřísnění připravena, ale očekává se, že pandemický nouzový nákupní program (PEPP) letos skončí. Bank of England již zvýšila základní úrokovou sazbu a ostatní regulátoři ji budou pravděpodobně následovat. Obecně lze říci, že rok 2022 bude rokem zpřísňování. Akciové trhy mezitím budou v důsledku této skutečnosti pociťovat tlak.
C:\fakepath\trader-11012022-28-zm.jpg

Inflace za celý letošní rok bude přes sedm procent, uvádí analýza Cyrrus

11.01.2022 Inflace bude za celý letošní rok nejvyšší od roku 1998 a dosáhne 7,2 procenta. Růst cen bude kulminovat v prvním čtvrtletí, kdy inflace vystoupá na 8,8 procenta, což bude nejvyšší tuzemský čtvrtletní údaj od podzimu roku 1998. Začátkem letošního roku nelze vyloučit ani inflaci přes deset procent. Vyplývá to z analýzy společnosti Cyrrus, kterou má ČTK k dispozici.
img

ČNB hodnotí rizika listopadové prognózy jako výrazně proinflační

07.01.2022 Česká národní banka dnes zveřejnila zápis z posledního loňského zasedání bankovní rady, které se uskutečnilo 22. prosince. Centrální bankéři na něm rozhodli o zvýšení základní úrokové sazby o jeden celý procentní bod, což opět překonalo očekávání analytiků. Ze zveřejněného záznamu vyplývá, že ČNB hodnotí rizika listopadové prognózy jako výrazně proinflační. To je i důvod, proč bankovní rada rozhodla o výraznějším utažení měnové politiky, než jaké by implikovala právě listopadová prognóza. Ta pro prosinec předpokládala zvýšení sazeb o půl procentního bodu.
img

Obchodní deficit USA se za měsíc zvýšil o 13,7 mld. USD

07.01.2022 Obchodní deficit USA se v listopadu zvýšil. Zvýšení bylo způsobeno nárůstem nákladů na dovoz. Svůj podíl na tom měl maloobchod, který téměř znemožnil zaplnění regálů v maloobchodních prostorách kvůli předvánočním nákupům. Přispěla k tomu také zvýšená poptávka po zahraniční ropě.
img

Co bude mít vliv na BTC v roce 2022?

03.01.2022 Navzdory tomu, že konec roku 2021 nedopadl podle plánu s dosažení ceny BTC na 100 000 dolarů, s chladnou hlavou je třeba zpětně zhodnotit, že uplynulý rok byl pro krypto trh úspěšným.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 3.1.2022

03.01.2022 V posledních dnech čínské technologické akcie připsaly zpět alespoň část svých zisků. Řada investorů si vyhodnotila, že navzdory přetrvávajícím regulatorním tlakům, jsou čínské akcie příliš vyklesané. Současné velmi nízké valuace podle mnohých více než adekvátně zohledňují regulatorní rizika.
img

Rozbřesk: Inflační spekulace

29.12.2021 S koncem roku přichází čas na bilancování a také na výhledy, s nimiž vstoupíme do roku nového. Letos se největší pozornost upíná k inflaci, která se nečekaně tak trochu utrhla ze řetězu, když v průběhu roku začaly prudce růst ceny surovin a energií, znovu se zvýšil přetlak na realitním trhu a v podstatě se nepodařilo zcela obnovit pandemií zpřetrhané dodavatelské řetězce.
img

Ranní glosa: Inflační spekulace

29.12.2021 S koncem roku přichází čas na bilancování a také na výhledy, s nimiž vstoupíme do roku nového. Letos se největší pozornost upíná k inflaci, která se nečekaně tak trochu utrhla ze řetězu, když v průběhu roku začaly prudce růst ceny surovin a energií, znovu se zvýšil přetlak na realitním trhu a v podstatě se nepodařilo zcela obnovit pandemií zpřetrhané dodavatelské řetězce.
img

Prognózy na rok 2022: Co očekávat a čeho se obávat?

23.12.2021 Byl představen vynález léku proti koronaviru Mir-19, na akciových trzích probíhá vánoční rally a západní svět hystericky bojuje s kmenem omikron. Uvedený lék je skutečně lék a nikoli vakcína, která bude léčit pacienty v počátečních stadiích onemocnění.
img

Inflace v ČR je 6 %, nad očekáváním ČNB. Rusnok oznámil další zvyšování sazeb

10.12.2021 Bank of Canada na svém posledním zasedání v tomto roce ponechala základní úrokovou sazbu na úrovni 0,25 %. Že centrální banka zůstane ve vyčkávajícím módu analytici očekávali, takže se nejednalo o žádné překvapení ze strany banky. Centrální banka se obává, že omikron by mohl mít vliv na růst ekonomiky, jelikož by mohl více narušit dodavatelské řetězce a snížit poptávku po některých službách. Bank of Canada také informovala, že i když došlo k oživení kanadské ekonomiky, tak ta se stále nachází o přibližně 1,5 % níže než před vypuknutím pandemie. Co se týče inflace, tak u ní banka predikuje návrat ke 2 % v druhé polovině příštího roku.
img

Kryptoměnový sektor je moc velký na to, aby byl ignorován

09.12.2021 „Digital Assets Primer: Only the first inning“, zpráva kterou zveřejnila Bank of America (BoA). Vytvořil ji tým, který vede Alkesh Shah, hlavní stratég pro kryptoměny a digitální aktiva, který poskytuje hloubkovou analýzu o současném stavu od kryptoměnového sektoru po DeFi a NFT. Ve zprávě je uvedeno, že odvětví týkající se kryptoměn a decentralizovaných finančních služeb je příliš rozrostlé na to, aby bylo ignorováno.
img

Yellenová vyzývá ke snížení cel, aby se zmírnily cenové tlaky

03.12.2021 Americká ministryně financí Janet Yellenová ve čtvrtek uvedla, že snížení cel zavedených během Trumpova prezidentství na zboží dovážené z Číny by mohlo pomoci zmírnit některé inflační tlaky, zdůraznila však, že nepůjde o nic zásadního.
img

6 akcií, které je dobré koupit během stagflace

30.11.2021 Pandemie covidu-19 narušila globální dodavatelské řetězce a způsobila rekordně vysokou inflaci v mnoha rozvinutých zemích. Několik velkých ekonomik nyní poprvé od finanční krize v roce 2008 čelí stagflaci. V důsledku toho investoři hledají bezpečná aktiva, aby si uchovali svůj kapitál, jako jsou akcie společností se silným cash flow a akcie se stabilními dividendami. Podívejme se na 6 akcií, které si pravděpodobně během stagflace povedou dobře.
img

Dolar má větší růstový potenciál než euro

25.11.2021 Dalším důvodem byla holubičí prohlášení člena výkonné rady ECB Fabia Panetty, která naznačovala, že centrální banka může v dohledné době udržovat super měkkou měnovou politiku. Panetta zdůraznil, že 80 % současné celkové inflace odráží šok ze zahraničí, protože eurozóna je čistým dovozcem energetických zdrojů a zboží. Poznamenal také, že inflační rizika jsou přehnaná, protože region zaostává za globálním oživením poptávky.
img

Fidelity International: „Satelitní špioni“ se zaměřili na kácení pralesů kvůli palmovému oleji

18.11.2021 Kácení deštných pralesů bylo na nedávné konferenci COP26 United Nations Climate Change Conference v Glasgow jedním z hlavních bodů programu a mnoho zemí se zavázalo, že do roku 2030 s těmito aktivitami skoncují.
img

Ranní okénko - Registrace nových automobilů pokračují v meziročním poklesu

18.11.2021 Po včerejším státním svátku nás ve zbytku týdne nečekají žádné významné makroekonomické údaje, ať tuzemské či globální.
C:\fakepath\eurusd-18112021-1.png

Forex: Shrnutí obchodování 18.11.2021

18.11.2021 Americké akcie oslabil možný brzký nárůst úrokových sazeb ve Spojených státech. Investoři ho čekají díky říjnovým silným maloobchodním tržbám a inflaci v USA. Ceny akcií retailových společností ale přesto klesly kvůli obavám z přerušených dodavatelských řetězců. Na forexovém trhu americký dolar sestoupil ze svého 16měsíčního maxima.
C:\fakepath\top5-15112021-35-zm.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

15.11.2021 1) Růst eurozóny i nadále zpomalují narušené dodavatelské řetězce a vysoké ceny energií. Vyšší inflace se tak udrží déle, než se předpokládalo. Před výborem Evropského parlamentu pro hospodářské a měnové záležitosti to dnes řekla prezidentka Evropské centrální banky (ECB) Christine Lagardeová. Odmítla ale výzvy, aby na to její instituce zareagovala zpřísněním měnové politiky.
C:\fakepath\euro penize.jpg

Lagardeová: Vyšší inflace v eurozóně se kvůli narušené logistice udrží déle

15.11.2021 Růst eurozóny i nadále zpomalují narušené dodavatelské řetězce a vysoké ceny energií. Vyšší inflace se tak udrží déle, než se předpokládalo. Před výborem Evropského parlamentu pro hospodářské a měnové záležitosti to dnes řekla prezidentka Evropské centrální banky (ECB) Christine Lagardeová. Odmítla ale výzvy, aby na to její instituce zareagovala zpřísněním měnové politiky.
C:\fakepath\usd dolar.jpg

Inflace v USA v říjnu vystoupila na 6,2 procenta, nejvýše za téměř 31 let

10.11.2021 Míra inflace ve Spojených státech v říjnu vystoupila na 6,2 procenta, a dostala se tak nejvýše za téměř 31 let, respektive od listopadu 1990. Meziměsíčně se ceny zvýšily o 0,9 procenta proti růstu o 0,4 procenta v září, oznámilo dnes americké ministerstvo práce. Podle analytiků se objevují náznaky, že inflace by mohla zůstat velmi vysoká až do příštího roku. Přispívají k tomu mimo jiné narušené globální dodavatelské řetězce.
C:\fakepath\Nemecko3.jpg

Německý vývoz v září klesl druhý měsíc za sebou, meziměsíčně o 0,7 pct.

09.11.2021 Objem německého vývozu v září po očištění o sezonní a kalendářní vlivy klesl druhý měsíc za sebou. Oznámil to dnes spolkový statistický úřad. Oproti srpnu klesl o 0,7 procenta na 112,3 miliardy eur (2,8 bilionu Kč). Analytici čekali, že se meziměsíčně nezmění. Dovoz téměř stagnoval. Ve srovnání se srpnem vzrostl o 0,1 procenta na 99,2 miliardy eur. Odborníci čekali, že v září posílí o 0,6 procent. Narušení dodavatelských řetězců komplikuje oživení největší evropské ekonomiky, napsala agentura Reuters.
img

Napětí na komoditních trzích roste, neveselá a drahá zima se blíží

25.10.2021 Tento rok byl zatím pro komodity velice příznivý a my očekáváme jejich další vzestup, a to nejen ve 4. čtvrtletí. Za výrazným růstem cen, který jsme letos zaznamenali u mnoha klíčových komodit, stojí prudký nárůst spotřebitelských výdajů po COVIDem způsobeném omezení ekonomiky – největší, co si kdo pamatuje. V Evropě, v Číně i v USA se začínají utlumovat vládní výdaje a státní dávky, a tak se postupně ochlazují i trhy. Problémy na straně nabídky však podle našeho názoru dál poženou ceny vzhůru, a to navzdory pomalejší růstové trajektorii.
img

Ranní okénko - Finanční trh očekává výsledky PMI

22.10.2021 Ekonomický kalendář je dnes strohý, ale zajímavý. Z Evropy i USA dorazí vysoce sledované PMI indikátory – pravidelné měsíční šetření mezi nákupními manažery, tentokrát za měsíc říjen. Korekce k nižší hodnotě se očekává především u subindexu pro zpracovatelský sektor, kde nákupní manažeři zažívají úskalí nadále narušeného fungování dodavatelsko-odběratelských řetězců. V Eurozóně očekáváme pokles subindexu z 58,6 na 57 bodů. Za tím stojí především zhoršení situace v německém průmyslu.
C:\fakepath\auta.jpg

Experti: Dodávky čipů pro autoprůmysl se budou vracet do normálu až příští rok

20.10.2021 Propad v dodávkách polovodičů, který zasáhl automobilky v celé Evropě, bude vrcholit na konci letošního roku, v příštím roce by se situace měla narovnávat. Očekávají to experti i šéfové některých dodavatelských firem, kteří dnes vystoupili na brněnské konferenci o budoucnosti automobilového průmyslu. Firmy budou usilovat o změny v dodavatelských řetězcích, budou preferovat dodavatele, kteří jsou jim blíže.
img

Fidelity Leading Indicator ukazuje na pokles

20.10.2021 Po letním zpomalení předpovídá ukazatel Fidelity Leading Indicator náročnější zimu. Po roce bouřlivého oživení by to nyní mohlo směřovat ke stagflační zimě, jak vyplývá z předstihového indikátoru cyklu společnosti Fidelity (FLI). FLI je vlastní ukazatel určený ke krátkodobé předpovědi směru a dynamiky globálního růstu a je jedním z nástrojů, kterými se Fidelity International zabývá při hodnocení rizik. FLI se posunul do levého dolního kvadrantu – což je známka toho, že se růst dostal do záporných hodnot a může se ještě zhoršit.
img

Cesta do ekonomického pekla je dlážděna dobrými úmysly. Fyzický svět je pro zelenou vizi příliš malý

18.10.2021 „V průběhu dějin si bohaté i chudé země během nejrůznějších finančních krizí půjčovaly, nebo půjčovaly jiným, bankrotovaly a znovu se vzpamatovávaly. A odborníci pokaždé tvrdili, že „tentokrát je to jiné“, že přestala platit stará pravidla oceňování a nová situace se jen v máločem podobá katastrofám minulosti.“
C:\fakepath\usa4.jpg

FT: Americké firmy prodlouží kvůli napjatým dodavatelským řetězcům pracovní dobu

14.10.2021 Velké americké firmy se na naléhání vlády zavážou k prodloužení pracovní doby. Společnosti jako Walmart, UPS a FedEx tak zareagují na napjaté dodavatelské řetězce, které brzdí oživení americké a globální ekonomiky. Na svém webu o tom píše deník Financial Times (FT).
img

Broker Consulting Index podílových fondů: Ručička vah se v září otočila, oproti srpnu si nejlépe vedly komoditní fondy, naopak největší pokles zažily akciové fondy

12.10.2021 Největší meziměsíční propad zaznamenaly v září akciové fondy, v důsledku paniky spojené s čínskou firmou Evergrande odepsaly -3,91 %. Pokles zažily také dluhopisové fondy a fondy peněžního trhu, a sice na hodnotu -1,24 %, respektive -0,63 %. Dařilo se naopak nemovitostním fondům, které si připsaly zhodnocení 0,11 %. S nejlepším výsledkem zakončily měsíc září fondy komoditní, které v porovnání se srpnovým nezdarem získaly 3,89 %.
C:\fakepath\eurusd-tydenik-10102021-2.png

Forex trader Ondřej Hartman a jeho týdenní komentář (11.10.2021)

11.10.2021 Minulý týden byl z pohledu mé obchodní strategie velmi úspěšný. Dočkali jsme se dvou obchodů a oba skončily v zisku. Vše jsem s předstihem uveřejnil v mém týdenním komentáři. Trh totiž prolomil horní vstupní S/R zónu, čímž došlo k aktivaci long obchodu, který dokonale přesně došel do svého cíle a byl ukončen v zisku na Profit-Targetu. Později ke konci týdne pak ještě došlo k prolomení spodní vstupní S/R zóny, čímž došlo k aktivaci short obchodu, který také velmi rychle a přesně došel do svého cíle a byl ukončen v zisku na Profit-Targetu. Takže minulý týden byla 100% úspěšnost mé strategie a pokud jste mých obchodů také využili ve svůj prospěch, tak gratuluji k zisku!
C:\fakepath\nemecko zeme.jpg

Průmyslovou výrobu v Německu utlumily přerušené dodavatelské řetězce

07.10.2021 Průmyslovou výrobu v Německu v srpnu utlumily přerušené dodavatelské řetězce. Ve srovnání s červencem výroba klesla o čtyři procenta, což je výrazně více, než se čekalo. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnil spolkový statistický úřad. Zvláště trpí automobilový sektor.
img

Česká inflace: tentokrát je to jiné

07.10.2021 Léta vypadala inflace dokonale mrtvá. Abyste si jakožto Američan pamatovali takovou jádrovou inflaci, jakou mají Spojené státy nyní, musí vám být 50 let; abyste si pamatovali takovou, jakou máme nyní v ČR, musí vám být aspoň 30. Všichni na inflaci zapomněli, a to z dobrých důvodů. Nejen že od počátku 90. let minulého století ve vyspělém světě jen klesala, nevzrostla ale ani poté, co se západní centrální banky vydaly v šlépějích japonské centrální banky a začaly po Velké finanční krizi v letech 2008-9 provádět psí kusy v podobě kvantitativního uvolňování. Strukturální faktory (globalizace, internet, zapojení Číny do světové ekonomiky) a inertnost inflace vůči bezprecedentní politice centrálních bank přesvědčily všechny - centrální banky, politiky i obyvatelstvo - že inflace je mrtvá a pohřbená. Připočtěme k tomu reálnou konvergenci české ekonomiky, která přinesla konvergenci nominální, ergo posilování koruny a tudíž tlumení už beztak slabých inflačních tlaků zvenčí, a je jasné, proč jsme i v ČR nabyli dojmu, že inflace je prostě věcí minulosti.
C:\fakepath\Británie3.jpg

Johnson na výroční konferenci konzervativců slíbil přebudování britské ekonomiky

06.10.2021 Británie změní směr a podobu svého hospodářství, země se přestane spoléhat na levnou importovanou pracovní sílu, prohlásil dnes premiér Boris Johnson. Britská ekonomika takovou změnu dlouho potřebovala, poznamenal šéf kabinetu na závěr výroční konference své vládní Konzervativní strany v době, kdy se Britové potýkají mimo jiné s nedostatkem pohonných hmot.
C:\fakepath\graf global.jpg

Bloomberg: Nedostatek pracovníků po celém světě je hrozbou pro ceny potravin

03.10.2021 Nedostatek pracovníků po celém světě ohrožuje dodavatelské řetězce u potravin. Ať jsou to sběrači ovoce, pracovníci na jatkách, řidiči kamionů, skladníci, kuchaři nebo číšníci, celý globální potravinářský ekosystém se hroutí kvůli nedostatku zaměstnanců. Někteří zaměstnavatelé jsou proto nuceni výrazně zvyšovat mzdy. Hrozí tak, že ceny potravin, které už prodražují rostoucí náklady na suroviny a dopravu, se zvýší ještě víc. Uvedla to agentura Bloomberg.
C:\fakepath\kremik.png

Bloomberg: Světu hrozí další cenový šok, křemík zdražil o 300 procent

01.10.2021 Ceny kovového křemíku za necelé dva měsíce vzrostly o 300 procent. Příčinou je omezení produkce v Číně kvůli výpadkům dodávek elektřiny, upozornila agentura Bloomberg. Kov vyráběný z druhého nejrozšířenějšího prvku na Zemi se tak stal vzácným, což ohrožuje vše, od automobilových součástek přes počítačové čipy až po solární panely, a představuje další problém pro světovou ekonomiku.
img

Paras Anand: „Investiční výhled pro Čínu je slušný, nebojme se inovačních titulů“

30.09.2021 Paras Anand, CIO asijsko-pacifického regionu Fidelity International představuje aktuální investiční výhled pro čínský trh, který ovlivnilo období zvýšené volatility a nejistoty. Zaměřuje se na hlavní obavy investorů ohledně regulace a politického vývoje a zdůrazňuje, že základní faktory čínského růstu zůstávají zachovány.
img

Ceny energií a úrokové sazby srážejí akcie zpátky na zem

30.09.2021 Akcie mají za sebou druhé nejdelší období nepřetržitého růstu od roku 1999 a pokles nedosáhl ani 5 %, ale globální energetická krize uvedla do pohybu síly, které to brzy změní. Ceny energií, zejména elektřiny a zemního plynu, se utrhly ze řetězu a jejich dopady rezonují celou ekonomikou. Zavírají výrobní provozy, takže se dál zhoršují celosvětové problémy se zásobováním a rostou tlaky na inflaci, což žene nahoru americké i evropské úrokové sazby. Vyšší ceny energií a zvýšené úrokové sazby začaly konečně doléhat už i na akcie.
img

Před Vánocemi najme Amazon v Anglii 20 tisíc sezonních pracovníků

30.09.2021 Ve Velké Británii je teď poptávka po sezonních pracovnících. Společnost Amazon zaměstná lidi v třídících a doručovacích centrech. Minimální mzda za hodinu práce bude začínat na deseti librách, to je v přepočtu přibližně 295 Kč. V některých případech se částka může pohybovat i kolem 11,10 libry. Tyto částky odpovídají červnovému nárůstu mezd klasikých zaměstnanců. Společnost dále shání lidi, kteří by rozváželi balíčky za minimální hodinovou mzdu 13-15 liber.
C:\fakepath\l-24092021-lv.gif

Lagardeová: Dopad vysokých cen energií může být delší než dopad covidu-19

24.09.2021 Dopad vysokých cen energií na evropskou ekonomiku může mít delší trvání než nynější výpadky dodavatelských řetězců kvůli covidu-19. Serveru CNBC to řekla prezidentka Evropské centrální banky (ECB) Christine Lagardeová.
img

Proč rostou ceny potravin?

10.09.2021 Světové zemědělství je závislé na tvrdé manuální práci, vlivech počasí i na rychlosti dodávek a jedná se o nejpostiženější sektory z hlediska lidských zdrojů. Pracovníci scházejí v celém procesu od česačů ovoce přes řidiče a zpracovatele až po kuchaře a obsluhu v občerstveních. Chybějí lidé na sklízení rýže, bourání masa i na rychlý rozvoz agrárních produktů. Lze tak očekávat další zdražování potravin i nedostatek některých druhů zboží.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 6.9.2021

06.09.2021 Toto téma začíná mezi čínskými politickými špičkami stále silněji rezonovat. Pravděpodobně bude mít dalekosáhlé důsledky. Čína již nebude sledovat růst za každou cenu, avšak začne brát větší ohledy na majetkovou nerovnost. To se dotkne řady společností. Již jsme zmiňovali dopady změny politiky na producenty luxusních výrobků. Řada čínských firem se zavázala, že použije významnou část svých zisků na podporu politiky společné prosperity. Např. Alibaba, Tencent, Pinduoduo. Např. Alibaba se zavázala poskytnout na projekty jako digitalizace zemědělských oblastí v následujících pěti letech více než $15 mld. Pro srovnání: loni vygeneroval čínský e-commerce gigant zisk ve výši $17,1 mld.
C:\fakepath\top-25082021-lv-8.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

25.08.2021 1) Americká Sněmovna reprezentantů v úterý schválila nezávazné rozpočtové opatření, které bude sloužit jako základ pro masivní plán investic v objemu 3,5 bilionu dolarů prosazovaný prezidentem Joem Bidenem. Schválení umožnily kompromisy mezi takzvaným progresivním a umírněným křídlem Demokratické strany.
C:\fakepath\dolary.jpg

Reuters: Velkým firmám ve třetím čtvrtletí po 18 měsících asi klesne zisk

25.08.2021 Největším světovým společnostem, jejichž tržní kapitalizace činí nejméně jednu miliardu USD (21,8 miliardy Kč), ve třetím čtvrtletí pravděpodobně poprvé po 18 měsících klesne souhrnný zisk. Sestoupí tak z rekordu ve druhém čtvrtletí. Hlavním důvodem je koronavirová mutace delta, jejíž šíření zasáhlo dodavatelské řetězce a zvýšilo náklady na práci. Uvedla to dnes agentura Reuters, která vychází z vlastních propočtů. V úvahu bere 2542 velkých světových firem.
img

Ranní glosa: Nálada v eurozóně jen kosmeticky horší

24.08.2021 Podnikatelská nálada sice v eurozóně v srpnu poklesla, index nálady PMI ovšem stále zůstává na historicky velmi vysokých úrovních (59,5 oproti 60,2 bodu v červenci). Na rozdíl od řady asijských ekonomik jako je Japonsko nebo Austrálie nadále ukazuje na pokračující silné oživení.
img

Rozbřesk: Nálada v eurozóně jen kosmeticky horší, odolný je lépe proočkovaný jih

24.08.2021 Podnikatelská nálada sice v eurozóně v srpnu poklesla, index nálady PMI ovšem stále zůstává na historicky velmi vysokých úrovních (59,5 oproti 60,2 bodu v červenci). Na rozdíl od řady asijských ekonomik, jako je Japonsko nebo Austrálie, nadále ukazuje na pokračující silné oživení.
C:\fakepath\Ropa-2.jpg

Komodity: Ceny ropy kvůli obavám z dopadu mutace delta na poptávku klesají

20.08.2021 Ceny ropy dnes již sedmou seanci za sebou klesají a ocitly se blízko nejnižší hodnoty za tři měsíce. Mohou za to nová karanténní omezení v zemích, které se potýkají s růstem počtu nově nakažených nemocí covid-19 kvůli mutaci delta, což ohrožuje výhled dalšího vývoje poptávky po pohonných hmotách.
img

Rozbřesk: Evropa a Asie jedou po jiných covidových kolejích

13.08.2021 Akciové trhy dobývají nová maxima, tedy alespoň v USA. Zdá se totiž, jako by za nimi asijské trhy pomalu začaly pokulhávat (S&P 500 +0,30 % versus Hang Seng -0,70 % a KOSPI -1,40 %). A mohou k tomu mít pádný důvod.
img

Rozbřesk: Rychlý růst sazeb podporuje korunu v posilování

06.08.2021 Srpnové zasedání bankovní rady dopadlo podle očekávání a hlasování dokonce úplně stejně jako minule, přesto je dojem následné tiskové konference přece jen jiný. I když nakonec většina čtyř hlasů rozhodla o zvýšení sazeb o čtvrt procentního bodu, k padesátibodovému navýšení repo sazby nebylo úplně daleko. To je docela jasný signál naladění většiny v bankovní radě, která je připravena úrokové sazby zvýšit na každém dalším zasedání do konce roku. Dvoutýdenní repo sazba by se tak mohla už v prosinci dostat na úroveň 1,50 %.
img

Rozbřesk: Kondice průmyslu zůstala i v červenci příznivá

03.08.2021 Série příznivých zpráv z eurozóny pokračovala i včera, když byly zveřejněny finální červencové výsledky indexů nákupních manažerů v průmyslu. Za celou eurozónu sice mírně poklesly a dostaly se tak na tří až čtyřměsíční minima, nicméně i nadále zůstávají většinou nad hranicí šedesáti bodů. Znamená to jen zpomalování dosavadního boomu tohoto odvětví, které rozhodně nemá nouzi o zakázky.
C:\fakepath\Německo.jpg

Podnikatelská nálada v Německu se v červenci nečekaně zhoršila

26.07.2021 Podnikatelská nálada v Německu se v červenci překvapivě zhoršila. Přispěly k tomu přetrvávající problémy v dodavatelském řetězci a obavy z růstu počtu nových případů nákazy koronavirem. Vyplývá to z průzkumu, jehož výsledky dnes zveřejnil mnichovský výzkumný institut Ifo.
C:\fakepath\global economy.jpg

Karanténa v čínském přístavu způsobila domino efekt v globálním obchodě

30.06.2021 Květnová karanténa v jednom z nejrušnějších kontejnerových přístavů na světě Jen-tchien v Číně se jako dominový efekt přenese na globální dodavatelské řetězce. Ve své studii to uvádí společnost Dun & Bradstreet. Předpokládá, že s ohledem na délku trvání budou dopady větší než v případě několikadenního zablokování Suezského průplavu na jaře letošního roku.
img

Ranní okénko - Americký maloobchod slábne, průmysl posiluje

16.06.2021 Dnešní den zahájíme informací o cenách tuzemských průmyslových výrobců za měsíc květen. Předpokládáme, že cenové tlaky po dubnových 4,6 % meziročně nepoleví, a zopakují stejný výsledek, což by v meziměsíčním srovnání odpovídalo zdražení o 0,4 % a trh je v tomto názoru s námi zajedno. Největší vliv na růst cen pravděpodobně nadále budou mít přetížené dodavatelské řetězce a svou roli sehraje i nízká srovnávací základna z loňska.
C:\fakepath\eurusd-16062021-1.png

Forex: Shrnutí obchodování 16.6.2021

16.06.2021 Americké akcie včera oslabily. Investory zneklidnily hospodářské statistiky, které ukazují vyšší inflaci a slabší maloobchodní tržby ve Spojených státech za květen.
img

Inflace se výš již nevyšplhala

10.06.2021 Spotřebitelské ceny v dubnu meziročně vzrostly „pouze“ o 2,9 %, přičemž trh čekal stagnaci či mírné navýšení dynamiky. V meziměsíčním srovnání došlo k růstu o 0,2 % namísto trhem odhadovaných 0,4 %. Největší vliv na růst spotřebitelských cen měl oddíl doprava, což je dáno statistickým efektem, jež je pozůstatkem loňského propadu cen ropy na globálních trzích. Nicméně tento efekt v květnu již dosáhl vrcholu a v následujících měsících bude postupně slábnout. I přesto ale očekáváme inflaci v příštích měsících v blízkosti 3% hranice. K tomu přispěje nerovnováha mezi nabídkou a poptávkou po otevření dlouho uzavřených služeb a obchodů. V květnu ceny služeb vzrostly meziměsíčně o 0,5 % a s rozkolísanou dynamikou lze počítat i v červnu a červenci. Složky, u kterých počítáme s úpravami ceníků jsou zejména kultura a rekreace či restaurace. V těchto kategoriích se zatím nedostavilo nikterak výrazné zdražení –o 0,3 %, respektive o 0,2 %.
C:\fakepath\xtb-08062021.png

Hlavním tématem Analytického fóra 2021 byl vliv inflace na investice. Podívejte se zdarma na záznam online

08.06.2021 Ve středu 26. května uspořádala společnost XTB setkání odborníků ze světa financí a investic. Hlavním tématem tohoto ročníku Analytického fóra byla situace na trzích v postcovidové době a jak v této situaci přistupovat k investicím. Živá debata finančních analytiků a ekonomů si tedy kladla za cíl připravit posluchače na následující měsíce a poskytnout jim co nejpřesnější a nejkomplexnější informace, na kterých by mohli založit své investiční strategie. Mluvilo se o makroekonomických a akciových tématech, komoditách, forexu a také o české koruně a kryptoměnách.
C:\fakepath\cina2.jpg

Evropské společnosti se podle průzkumu chtějí více zaměřit na Čínu

08.06.2021 Evropské společnosti by v budoucnu chtěly ještě více podnikat v Číně. Podle výsledků průzkumu, které zveřejnila Obchodní komora EU v Číně, 59 procent společností uvedlo, že uvažují o rozšíření svých aktivit v Číně. Podíl společností, které uvažují o stažení z Číny, naopak v průzkumu klesl na rekordní minimum devíti procent. Vztahy mezi Čínou a EU jsou přitom v poslední době tak špatné, jak už dlouho nebyly, upozornila agentura DPA.
img

Ranní okénko - Česká inflace v květnu zřejmě na vrcholu

07.06.2021 Ekonomický kalendář pro tento týden je nabitý důležitými údaji z tuzemska i zahraničí. Dorazí měsíční data z reálné ekonomiky, která dosáhnou meziročně nevídaně vysokých hodnot díky srovnání s propadem z loňského jara. Inflace podle nás v květnu vystoupala na 3,3 % meziročně a patrně již dosáhla vrcholu. V nejbližších měsících by měla mírně zvolnit, avšak v závěru roku počítáme s opětovným přiblížením k 3% hranici především kvůli očekávanému růstu cen potravin. Koncem týdne bude jednat ECB a dorazí také struktura HDP eurozóny za první čtvrtletí. V USA budeme sledovat zejména údaje o inflaci.
C:\fakepath\akcie3.jpg

Pokoří akcie nová maxima?

07.06.2021 Páteční report z amerického trhu práce pomohl akciím. Přírůstek pracovních míst se totiž nadále drží pod očekáváním trhů. To značí, že největší světová ekonomika nemá až tak raketovou únikovou rychlost, aby musel Jerome Powell a jeho tým předčasně šlapat na brzdu a sebrat akciovým trhům tak oblíbené kvantitativní uvolňování (QE), které stále dodává do systému 120 miliard nových dolarů měsíčně. Wall Street se tak paradoxně raduje, že pracovní trh není tak silný.
C:\fakepath\OECD.jpg

Inflace v OECD vystoupila na 3,3 procenta, zvyšuje se nejvíce od roku 2008

03.06.2021 Míra inflace v zemích Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) v dubnu vystoupila na 3,3 procenta z březnové hodnoty 2,4 procenta, a zaznamenala tak nejvýraznější vzestup od globální finanční krize z roku 2008. Ceny se rychle zvyšují nejen v nejvyspělejších zemích, ale i jinde. Citelně k tomu přispívá zdražování energií.
C:\fakepath\dolar-usa344.jpg

Proč se nebát inflace?

31.05.2021 Jak se zajistit proti inflaci? Padne měna? S podobnými dotazy se setkávám stále častěji. A snažím se spíše tlumit emoce než předhazovat „jasné“ inflačně-investiční tipy. Je pravda, že americká vláda i centrální banka napumpovaly do ekonomiky biliony dolarů, které se nyní utrácejí ve velkém stylu. A ve Spojených státech inflace v dubnu vzrostla na 4,2 % meziročně. Brát však katastrofické hyperinflační scénáře jako ty primární je dle mého předčasné.
img

Dle PMI výrobní kapacitu snižují problémy v nabídce

03.05.2021 Český PMI index v dubnu vzrostl na 58,9 z 58,0 bodů a skončil tak prakticky v souladu s konsensem trhu. Index byl částečně podpořen zhoršením výkonu dodavatelů, které metodika indexu vyhodnocuje jako růstový signál. Dobrou zprávou ale je, že jsou viditelné známky zlepšení celkového postavení průmyslu. Přísun nových zakázek pokračoval, i když nižším tempem než v březnu, a došlo také k tvorbě nových pracovních míst (nejrychlejším tempem od února 2018).
C:\fakepath\forex-eurusd.jpg

Euro tahá za kratší konec

09.04.2021 Americké dluhopisy vynášejí znovu o 2 % více než ty německé. To je dostatečný argument pro to, aby měnový pár EUR/USD nijak zásadně nerostl. Přeskupování obrovských dluhopisových portfolií (včetně devizových rezerv) od eura směrem k dolaru budou bránit eurodolaru k překonání letošních maxim 1,2350 ze začátku roku.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 29.3.2021

29.03.2021 V posledních březnovém týdnu lze očekávat určitou rotaci investorů z akcií do dluhopisů. Na konci měsíců a kvartálů se totiž fondy snaží narovnávat na své plánované alokace. Předchozí pokles cen dluhopisů vede k významnému poklesu vah této třídy aktiv v portfoliích velkých institucionálních hráčů. Například cena desetiletých amerických vládních bondů se od začátku roku propadla o zhruba 6,5 %. Aby institucionální hráči toto odchýlení napravili, prodávají akcie a nakupují vládní bondy. Tato dynamika by měla přispět k dočasnému pozastavení růstu dluhopisových výnosů. Zároveň by měla způsobit určité oslabení akciových trhů. Prodeje akcií by se měly pohybovat v řádech stovek miliard dolarů. Samozřejmě nelze předpovídat načasování takových výprodejů, tradičně se jich však značná část odehraje právě v závěrečném týdnu měsíce.
C:\fakepath\eu.jpg

Aktivita v průmyslu eurozóny byla v únoru nejvyšší za tři roky

01.03.2021 Aktivita ve zpracovatelském průmyslu eurozóny se v únoru zvýšila nejvíce za tři roky, přispěl k tomu zejména růst výroby a nových zakázek. Poprvé za téměř dva roky také firmy najímaly nové zaměstnance. Vyplývá to z konečných výsledků průzkumu, které dnes zveřejnila organizace IHS Markit. Růst výroby ale také způsobil nedostatek surovin a růst vstupních nákladů.
C:\fakepath\akcie-17022021-2.png

Předpověď ceny akcií společnosti Tilray: jsou akcie této společnosti jasnou koupí i po obrovském růstu?

17.02.2021 Akcie kanadské firmy zabývající se konopím Tilray (TLRY) se nyní také řadí k akcím, které se během pár dní vyšplhaly raketově vzhůru. Maloobchodní investoři se zaměřili na její vyhlídky růstu a společnost vzrostla o 589 procent.
C:\fakepath\koruna.jpeg

Ekonomové: Pandemie připravila ekonomiku o stamiliardy korun

15.02.2021 Rok trvající pandemie koronaviru připravila českou ekonomiku o stamiliardy korun a desetitisíce pracovních míst. Ztráty jsou přitom rozložené velmi rozdílně mezi jednotlivá odvětví ekonomiky, přičemž nejhůře byla zasažená především oblast služeb. Průmysl naopak ekonomice, především v druhé polovině roku, pomohl. Vyplývá to z vyjádření ekonomů oslovených ČTK. Ekonomika podle nich předpandemické úrovně dosáhne nejdříve příští rok nebo až v roce 2023. Podle ministerstva financí vývoj ukázal na mimořádnou odolnost ekonomiky a potřebu aktivní role státu. Ekonomika loni klesla o rekordních 5,6 procenta.
img

Investoři spojují své síly, aby pomohli zastavit krizi námořní dopravy

09.02.2021 85 investorů s aktivy v kumulativní hodnotě přes 2 biliony dolarů, spravovanými společností Fidelity International, spojilo své síly, aby naléhavě řešili rozvíjející se humanitární krizi na moři a zachovali tak udržitelnost globálních dodavatelských řetězců.
img

Přes dobré hospodářské výsledky padají akcie Hasbro o 5 %

08.02.2021 Akcie Hasbro (HAS.US) klesají o 5 %, přestože společnost představila lepší než očekávané kvartální výsledky. Výrobce hraček reportoval zisk $1,27 na akcii (oček. $1,14). Tržby dosáhly na $1,72 mld. (oček. $1,69) díky lepší spotřebitelské poptávce, která souvisí s pandemií koronaviru. Společnosti se podařilo překonat konsenzus v tržbách už podruhé za poslední 4 kvartály. CEO Brian Goldner řekl, že "Hasbro teamu se podařilo najít cestu ke globálním zákazníkům, přestože retailový trh byl v průběhu roku omezen. Tržby v sektoru e-commerce přesáhly $1 miliardu poprvé v historii. Podařilo se nám zlepšit naše globální dodavatelské řetězce a náš systém dodavatelů, aby byly naše produkty vyrobeny a distribuovány." Společnost plánuje uvolnit dodatečné informace o svých plánech do budoucnosti na akci virtuálního investora dne 25. února.
img

Čeští maloobchodníci se obávají blízkého krachu a upozorňují na nadržování silným zahraničním řetězcům, jejichž zisky jsou odváděny mimo Českou republiku

05.02.2021 Retailová asociace vyzývá premiéra i zástupce vlády k otevření obchodů v polovině února za zpřísněných hygienických opatření, aby nedošlo k likvidaci velké části firem působících v maloobchodu a gastronomii. Tříměsíční uzavření obchodů v roce 2020 i v úvodu roku 2021 je pro české obchodníky likvidační.
img

3 zprávy, bez kterých se dnes na trzích neobejdete (2.2.2020)

02.02.2021 Začátek nového týdne a měsíce nakonec investoři využili na sto procent a zároveň využili nižšího ocenění některých akcií, aby tak širší spektrum akciového trhu uzavřelo silně v zelených číslech. Na devizových trzích mezitím posiloval americký dolar a dostal tak pod tlak libru nebo euro, které se aktuálně pohybuje na dvouměsíčních minimech. Stříbro ztratilo ze svého maxima přes 2 dolary.
C:\fakepath\Nemecko3.jpg

Německo má poprvé od roku 2011 schodek rozpočtu

14.01.2021 Německo má kvůli dopadům koronavirové krize poprvé od roku 2011 schodek rozpočtu. Za loňský rok dosáhl 158,2 miliardy eur (4,1 bilionu Kč) a je druhý nejvyšší od znovusjednocení. Měřeno výkonem celé ekonomiky odpovídá schodek 4,8 procenta hrubého domácího produktu (HDP). Oznámil to dnes německý statistický úřad. Rekordní deficit zaznamenal rozpočet německé vlády v roce 1995.
img

Ranní okénko - Průmysl v eurozóně si během pandemie vede dobře

13.01.2021 Hlavní dnešní událostí budou tuzemská inflace za prosinec a listopadové maloobchodní tržby. Žádné velké překvapení by se konat nemělo. Inflace pravděpodobně navázala na předchozí trend a zvolnila tempo již 5. měsíc v řadě. Trh vyhlíží 2,6 % meziročně oproti předchozím 2,7 %. Dle našeho odhadu mohla zamířit až k úrovni 2,5 %. Meziměsíčně tak patrně došlo zhruba ke stagnaci. Ke zvolnění tempa inflace zřejmě opět přispěla nižší dynamika cen potravin, i když nutno upozornit na jejich rozkolísanost, a tudíž umění překvapit. Dnešní výsledek je posledním dílkem k vypočítání průměrné inflace za celý rok 2020, která by měla činit 3,2 %.
C:\fakepath\nemecko zeme.jpg

Průzkum: Německá ekonomika hledí do roku 2021 s optimismem

28.12.2020 Německá ekonomika hledí po masivním poklesu způsobeném koronavirem do roku 2021 s optimismem. Podle průzkumu německého hospodářského institutu IW, ze kterého cituje agentura DPA, odhaduje 26 ze 43 odvětví nárůst výroby. Pro mnoho firem a celá odvětví ale příští rok ještě nebude znamenat návrat na úroveň před krizí, zdůrazňuje IW.
img

Analýza makroindikátorů: Průmysl a export expandují navzdory druhé vlně pandemie

08.12.2020 Průmysl sice v říjnu zpomalil, ale i tak ve druhé pandemické vlně slušně roste především za silné podpory zahraniční poptávky. Listopad bude asi slabší, ale žádné drama by to být nemělo. Zahraniční poptávka zároveň výrazně povzbudila export, zatímco dovozy zůstaly slabší. Stavebnictví na začátku čtvrtého čtvrtletí klesá.
img

Zahraniční obchod opět pozitivně překvapil

08.12.2020 Říjnový zahraniční obchod skončil s přebytkem 33,4 mld. Kč. Trh přitom počítal pouze s 20,5 mld. Kč. Po zářijovém excelentním výsledku tak zahraniční obchod přinesl další pozitivní překvapení. Hlavní zásluhu na něm měla bilance motorových vozidel, kde byl přebytek meziročně o 7,7 mld. Kč vyšší. Roli sehrál i menší deficit bilance s ropou a zemním plynem, a to o 4,1 mld. Kč. Vývozy byly meziročně vyšší o 5,6 %. Na importech je stále patrná utlumená investiční aktivita i vliv pandemických opatření. V meziročním srovnání tak byly o 1,7 % nižší. Ve srovnání s minulým měsícem však rostly vývozy (o 4,7 %) i dovozy (o 3,4 %).
img

Zahraniční obchod nadále tahounem ekonomického oživení

08.12.2020 Podle předběžných údajů ČSÚ skončila v říjnu bilance zahraničního obchodu se zbožím v běžných cenách s přebytkem 33,4 mld. Kč, blízko zářijového výsledku ve výši 35,4 mld. Kč. V meziročním vyjádření se jedná o nárůst ve výši 24,4 mld. Kč. Zahraniční obchod tak opět předčil tržní očekávání.
img

Rozbřesk: Po nadějném září se v říjnu evropský trh s automobily znovu propadl

18.11.2020 Tuzemský automobilový průmysl se rychle vzpamatoval z první vlny pandemie a jeho produkce se poměrně svižně začala vracet k loňským úrovním. V září ji, alespoň co do objemu výroby překonal, byť počty vyrobených aut ještě stále zaostávaly. Přesto i v tomto posledním případě už vypadaly výsledky v posledních měsících o poznání lépe než na jaře. Ve srovnání s prvními devíti měsíci loňského roku se tak vyrobilo o zhruba 260 tisíc osobních vozů méně. Jak se dařilo automobilovému průmyslu jako největšímu tuzemskému výrobci a exportérovi v posledním měsíci, zatím ještě nevíme, ale už dnes se můžeme podívat, jak dopadly registrace nových vozů v EU v říjnu. Tedy v měsíci, kdy se naplno rozběhla druhá vlna pandemie nejenom v ČR, ale i v řadě dalších evropských zemích.
C:\\fakepath\\usa4.jpg

Deficit obchodu USA se v září díky vyššímu vývozu snížil

04.11.2020 Deficit zahraničního obchodu Spojených států se v září snížil ve srovnání s předchozím měsícem o 4,7 procenta na 63,9 miliardy USD (1,5 bilionu Kč). Ke snížení schodku přispěl vyšší vývoz potravin a kapitálového zboží, oznámilo dnes americké ministerstvo obchodu. Analytici však varují, že další zlepšení schodku by mohla mírnit nová omezující opatření, která mají v Evropě zabránit šíření nemoci covid-19.
C:\fakepath\Trump2.png

Přes 700 ekonomů se v otevřeném dopise staví proti zvolení Trumpa

25.10.2020 Více než 700 ekonomů, včetně sedmi laureátů Nobelovy ceny, se v otevřeném dopise, na nějž upozornil web stanice CNN, staví proti znovuzvolení Donalda Trumpa americkým prezidentem. Jeho výkon mandátu označují za "nepřetržitý útok na demokracii". Současný nájemce Bílého domu podle signatářů reaguje neobratně na pandemii nemoci covid-19 a šíří nebezpečné dezinformace.
img

Rozbřesk: Česko má na krku poloviční lockdown a 15 tisíc nakažených za den

22.10.2020 ČR se stejně jako na jaře pod tlakem čísel o vývoji pandemie uchýlila k částečnému omezení ekonomiky. I tentokrát restrikce míří především na služby, zejména maloobchod, odvětví ubytování a dalších osobních služeb atp., které se v podstatě ještě nestihly vzpamatovat z předchozího útlumu. I tentokrát není rovněž jasné, zda nedojde k dalšímu zpřísnění těchto restrikcí a už vůbec ne, jak dlouho zůstanou v platnosti.
img

Fidelity International: Volby v čase koronaviru a za recese

16.07.2020 Jak upozorňují odborníci z FI, investoři, kteří, přemýšlí o investování na amerických trzích, se perou se dvěma diametrálně protilehlými silami: recesí vyvolanou propuknutím Covid-19 a prezidentským volebním cyklem.
img

Rozbřesk: Jak se ekonomika vzpamatovává z karantény

07.07.2020 Tento týden bude ve znamení nových reálných dat z ekonomiky, která ukážou, v jakém stavu se nacházely největší odvětví po začátku uvolňování restriktivních opatření zaměřených na boj s koronavirem, a to nejenom u nás, ale i v blízkém okolí. Už včera se trhy měly možnost podívat na vývoj nových zakázek v německém průmyslu, který byl v důsledku své exportní orientace koronakrizí zasažen extrémně silně. Květnová data naznačují, že z nejhoršího je německý průmysl už venku, avšak k předkrizové úrovni zakázek má stále ještě velmi daleko. Proto lze více než desetiprocentní meziměsíční nárůst objednávek jistě uvítat, avšak současně se nedá přehlédnout, že jsou stále o téměř 30 % pod úrovní loňského května nebo o 31 % pod únorovou hodnotou. V případě automobilového průmyslu, jehož dodavatelské řetězce sahají i do ČR, byly květnové zakázky v podstatě jen poloviční.
Související klíčová slova: FOREX | FXstreet | Technická analýza | Offshore | Bitcoin | Fundamentální analýza | Čínský jüan | Intervence | Intervence ČNB | Kvantitativní uvolňování | Nový Zéland | Price Action | Brexit | Řecko | Obchodní strategie | Čína | Japonsko | Finance | Peníze | Bank of Canada | Australský dolar | Stříbro | Akciové indexy | Akciový index | Moody's | Korelace | Equity | Inflace | Deflace | OECD | EUR/USD | GBP/USD | USD/JPY | USD/CHF | Nasdaq | Dow Jones | Mario Draghi | USD/CAD | EUR/JPY | Světová banka | Rusko | USA | Nezaměstnanost | Janet Yellenová | Británie | OPEC | Spotřebitelská důvěra | Maďarský forint | Koruna | BIS | G20 | Evropská unie | Ruský rubl | HDP | Devizové rezervy | Brazilský real | Turecká lira | Dluhová krize | Programování | Monetární politika | Měnová politika | Austrálie | Německo | Francie | Pražská burza | Česká měna | Polsko | Turecko | Španělsko | Apple | Středoevropské měny | Polský zlotý | Evropské akcie | Analytik | New York | Ceny ropy | Výsledková sezóna | Spekulace | Ropa Brent | Ropa WTI | Česká koruna | Americké akcie | Medvědí trh | Býčí trh | ETF | Private equity | Dluhopisový trh | Dividendy | Světová ekonomika | Poptávka | Recese | Lehman Brothers | Americká ekonomika | Daně | Rizika | Politika | XAU/USD | Hyperinflace | Export | Import | Průmyslová výroba | Nikkei | Ekonomové | Akciové trhy | Ekonomika eurozóny | Zahraniční obchod | Maloobchodní tržby | USD/TRY | USD/CZK | EUR/CZK | USD/PLN | Spotřebitelské ceny | Obchodní komora | Míra nezaměstnanosti | Swiss Life | Robert Kiyosaki | Měnové trhy | Spready | Eurodolar | Makroekonomie | Hospodářství | Kapitál | Sazby | ADR | Akcie | Akciové fondy | Akciový trh | Aktiva | Akvizice | Alokace | Americký dolar | Analýza | Zhodnocení | Asset management | Transakce | Bank of England | Bank of Japan | Bankovní rada | Bear | Benchmark | Bloomberg | Bod | Dluhopisové fondy | Breakout | Broker | Burza | CCI | CEO | CFD | CME | CPI index | Cash flow | Centrální banka | Centrální banky | Stock | Certifikát | Garance | Chop | Konsolidace | DAX | Devalvace | Dezinflace | Distribuce | Diverzifikace | Diverzifikace portfolia | Dividenda | Dividendový výnos | Dolarový index | Dollar | Dow Jones Industrial | EBIT | ECB | EMA | Ekonomika | Emerging markets | Emise | Euro | Eurozóna | Evropská centrální banka | Evropská komise (EK) | Expanzivní politika | FOMC | FX | Fed | Federální rezervní systém (FED) | Finanční trh | Finanční trhy | Fiskální politika | Komoditní fondy | Fondy peněžního trhu | Forex trader | Futures | Fúze | G7 | Grafy | Hedge | High | High Yield | IFO index | IPO | Index DAX | Index PX | Index cen průmyslových výrobců | Employment Cost Index | Index spotřebitelských cen | Indikátor | Indikátory | Inflační cíl | Insider | Investice | Investiční společnost | Investor | Investování | Japonský jen | Kapitálový trh | Klouzavý průměr | Komodity | Korekce | Kotace | Koš | Kurz | Likvidita | Long | Low | MIFID | MMF | MT4 | Margin | Marže | Mezinárodní obchod | Momentum | Měna | Finanční instituce | Měnový pár | Měny | Nabídka | Nákupní cena | Nástroj | Obchodní bilance | Obchodní systém | Obchodník | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Osobní příjem | P/E | Peněžní zásoba | Platební bilance | Platforma | Portfolio | Pozice | Prodeje existujících domů | Produktivita práce | Prémie | Průmyslové objednávky | Pákový efekt | RRR | RSI | Rally | Rating | Ratingová agentura | Repo sazba | Retracement | Rezistence | Platina | Riziko | Ropa | Russell 2000 | S&P 500 | SICAV | SNB | Schodek rozpočtu | Sentiment | Short | Splatnost | Spot | Spread | Stagflace | Standard & Poor's 500 | Support | Swiss | Ticker | Tištění peněz | Trader | Trading | Trend | Trigger | Tržní kapitalizace | Ukazatel | VAT | VIX | VaR | Volatilita | Výkonnost | Performance | Výnos | WTO | Wall Street | Warren Buffett | Yield | ZEW index | Bondy | Zisk na akcii | Zlato | Švýcarský frank | ČNB | Česká národní banka | Úrokové sazby | Úrokový diferenciál | Analytici | Riziková aktiva | Banky | Doporučení | EUR | USD | UBS | Dluhopisy | JPY | CHF | CAD | AUD | GBP | ČEZ | Obchodování | JPMorgan | Morgan Stanley | Euro STOXX | EMU | Goldman Sachs | Regulátor | Objem obchodů | Evropa | Asijské akcie | Index MSCI | Shanghai Composite | Finanční krize | Citigroup | Cena zlata | Cena ropy | Hospodářský růst | Německá ekonomika | Investiční tipy | Investiční příležitosti | FTSE | Evropská ekonomika | Komerční banka | Komoditní trhy | Bank of America | Americký prezident | XTB | Saxo Bank | Indexy | Úroková sazba | OSN | Americká lehká ropa | Spekulanti | RMB | Globální ekonomika | PBOC | Čínské akcie | Investoři | Produkce ropy | Fundamenty | Fond | Exxon Mobil | Ekonomie | Trh s nemovitostmi | EU | Ministři financí | Vývoj ceny | Aukce | Zasedání Fedu | Zasedání ECB | Ekonom | Myšlení | Byznys | Business | Pravděpodobnost | Drahé kovy | Výnosy dluhopisů | Makroekonomická data | Zisk | Berkshire Hathaway | Breakout strategie | Těžba ropy | Dluhopisové trhy | Kurz dolaru | Ceny komodit | Kurz eura | Kurz koruny | Zkušenosti | Panika | Deprese | Euforie | Optimismus | Výsledky | Strach | Emoce | Index nákupních manažerů | Bohatství | IEA | Credit Suisse | Santa Claus Rally | RBNZ | Uvolnění měnové politiky | Intervenovat | ČSOB | DailyFX | Deloitte | Obchodovat | Ondřej Hartman | Obchodování s akciemi | Akciový analytik | Deutsche Bank | Stoxx 600 | Investiční banka | Světová obchodní organizace | Analytický tým | Regulace | Portfolio manažer | Portfolio manager | Financování | Investiční banky | Investiční společnosti | Investovat | Nasdaq Composite | Makro | USDX | Index cen | Výrobní ceny | Výrobní náklady | Index PPI | Index CPI | Eurostat | Český statistický úřad | Stavební výroba | Obchodní seance | Makrodata | Conseq | Obchodní deficit | Facebook | LYNX | BTC | Donald Trump | Lukáš Kovanda | Burzy | BCPP | Mezinárodní měnový fond | Rozvíjející se trhy | Time-Frame | Wall Street Journal | Penzijní fondy | Financial Times | Ceny akcií | Obchodníci | Vzdělávání | Komunita | Semináře | Praxe | Centrální bankéři | EURUSD | USDCZK | Raiffeisenbank | Aktivum | Delta | EPS | Index | Investiční strategie | Odpor | Podpora | Průlom | Volatilní | Akcie Amazon | Akcie Apple | Akcie dnes | Akcie Mastercard | Akcie Netflix | Akcie Philip Morris | Akcie Siemens | Americká centrální banka | Analytika | Analýzy | Atlantik | Banka | Běžný účet | Běžný účet platební bilance | Brent | Broker Consulting | Capital Markets | CashFlow | Cena | Cena akcií | Cena ropy brent | Cena ropy klesá | Ceny zlata | Čínská ekonomika | Čínská měna | CISCO | Conference Board | Cyrrus | CZK | Česká ekonomika | Česká spořitelna | Devizové trhy | DJIA | Dnešní události | Dolar | Dolary | Ekonomická krize | Ekonomický kalendář | Ekonomický růst | Ekonomický výhled | Ekonomika USA | Elektronické obchodování | Elektřina | Etoro | EUR CZK | Eura | Euro Stoxx 50 | Evropská měna | Evropské měny | Exchange | Finanční prostředky | Finanční služby | Fondy | Forexu | Frank | FXstreet.cz | GfK | Graf | Graf nabídky | Graf nabídky a poptávky | Guvernér ČNB | Hang Seng | HDP USA | Hodnota akcií | Hodnota zlata | Hrubý domácí produkt | HSBC | Index Dow Jones | Index Nasdaq | Index PMI | Index S&P 500 | Index VIX | Indikátor CCI | Inside | InstaForex | Instrument | Instrumenty | Investiční | Investiční doporučení | Investiční plán | Investiční poradenství | Investing | Investování do nemovitostí | ISM | Jádrová inflace | Japonské firmy | Jiří Tyleček | Jaroslav Brychta | Jiří Rusnok | JP Morgan | Kam investovat | Kiyosaki | Komodita | Komoditní | Komoditní index | Korporátní dluhopisy | Koupit akcie | Kurz dolarů | Kurz eura k dolaru | Kurz měny | Kurz rublu | Kurzy | Volná pracovní místa | E15 | Libra | Lira | Londýnská burza | Maďarsko | Makroekonomické ukazatele | Management | Market | Markets | Meziroční inflace | Minimální mzda | Míra inflace | Nákup akcií | Největší světové ekonomiky | Nemovitosti | Nikkei 225 | Obchodování s komoditami | Ocenění akcií | Online obchodování | Oslabení koruny | Oslabování koruny | PayPal | Pivot | Polská měna | Portfolia | Praní špinavých peněz | Prezidentské volby | Pro investory | Prognóza | Pšenice | Rakousko | Reuters | Roboti | Ropy | Rubl | Ruská ekonomika | Růst HDP | Řízení rizik | Sázky | Signály | Société Générale | SPX | Státní dluh | Státní dluhopisy | Stoxx | Stoxx Europe 600 | SWIFT | Švýcarská banka | Tapering | Tesla Motors | Trh | Tržní zprávy | Twitter | Ukrajinská ekonomika | Unce zlata | USD index | Velká Británie | Volatility | Volkswagen | Vydělat peníze | Vydělávání peněz | Výnosy z dluhopisů | Výprodej | Vývoj akcií | Vývoj cen akcií | Vývoj ceny ropy | Vývoj ceny ropy Brent | Vývoj ceny zlata | Vývoj inflace | Vývoj kurzu | Webináře | WTI | Zavedení eura | Země EU | Země eurozóny | Zemní plyn | Zkušenost | Zpracovatelský průmysl | Zpráva | Zprávy | Železná ruda | Předpověď | Zisky | Diskontní sazba | CNBC | Obchodní pravidla | ZEW | EIA | ING | Benzín | Buffett | Buy | Cílová cena | Čistá marže | Diskont | EBITDA | Ekonomika EU | Elon Musk | Equal weight | EV | Hrubá marže | Index relativní síly | Indie | Intermediate | Mark Zuckerberg | Měď | Ministerstvo financí | Operativní zisk | P.A. | P/S | Provozní marže | Redukce | REIT | ROCE | ROE | Tovární objednávky | Výnos do splatnosti | Využití kapacit | Itálie | Spojené státy | Vybírání zisků | West Texas Intermediate (WTI) | WSJ | Čekací doba | Převis | Cenová hladina | Hrubý domácí produkt (HDP) | Tržby | Zaměstnanost | Úvěr | INSEE | QE | Světové ekonomiky | Miliardář | Paul Krugman | Investiční téma | Investiční analytik | Tržní sentiment | Komise | Kontrakt | Federální rezervní systém | Volby | S/R zóny | Rozhovor | Futures trhy | Know-how | Cukr | Vzdělání | Frustrace | 1 milion | Burze | Currency | Dividendové akcie | Investment | Asijské obchodování | Capital Economics | Markit | Dow Jonesův index | Unicredit | Sky News | Rabobank | DPA | Bernstein | Jackson Hole | Scotiabank | CNN | VP Bank | Wells Fargo | Microsoft | Bankovní sektor | MSCI | ABN Amro | UniCredit Bank | Caterpillar | Baker Hughes | Guvernér centrální banky | David Marek | Institut Ifo | DIHK | Nordea | Investing.com | Členové OPEC | Mitsubishi | Ole Hansen | Cantor Fitzgerald | Moody's Analytics | PwC | Agentura AP | BBC | FX strategie | Agentura DPA | Sója | Hospodářské vyhlídky | Reporty | Finanční trhy dnes | Zvyšování sazeb | Snižování sazeb | Obchodní nastavení | Růst ekonomiky eurozóny | Thomson Reuters | Akcie Starbucks | Dění na finančních trzích | Short squeeze | Kurz koruny vůči euru | Polská centrální banka | Brazílie | Průmyslová produkce | Pokles úrokových sazeb | Čínská centrální banka | Finanční systém | Bavlna | Dovoz ropy | XAU/XAG | Nastavení měnové politiky | Úspěch | Podnikatel | Pokles cen akcií | Růst cen akcií | Podnikání | Euro vůči dolaru | BMW | Investičníweb.cz | Automobilový průmysl | Mark Carney | Averze k riziku | Der Spiegel | Ministr financí | Hospodářské výsledky | Vývoj akciového indexu | Creditas | Finanční aktiva | Globální trhy | Renminbi | Čínský renminbi | Velcí investoři | Evropské banky | Lobbistické skupiny | Zvyšování úrokových sazeb | Snižování úrokových sazeb | Měkké komodity | Dlouhé pozice | Komoditní stratég | Fundamentální ukazatele | Výnosová křivka | Plodiny | Energie | Společná evropská měna | Severomořská ropa | Finanční stabilita | Linie odporu | Podnikatelé | Bloomberg TV | Zkušení investoři | Globální akciové trhy | KBC | BlackRock | Ekonomické indikátory | Znalost | Příprava | Přehled | Konzistence | Volby v USA | Christine Lagardeová | Agentura Reuters | Evropské trhy | Americké trhy | David Cameron | Bankovnictví | Nervozita na finančních trzích | Futures kontrakty | Ekonomická aktivita | Fidelity International | Posilování koruny | Vývoj ceny ropy WTI | Vývoj středoevropských měn | Nejistoty na trzích | Americké firmy | Sázení | Zpravodajský server | Pozornost investorů | Základní úrokové sazby | Lídři | Firmy | Vývoj měnového páru EUR/USD | Vývoj měnového páru | Vývoj měnového páru USD/JPY | Vývoj dolarového indexu | Aktuální vývoj | Standard & Poor's | České firmy | Economist | Economic | Inflační tlaky | Širší index S&P 500 | Glencore | Ekonomické dopady | Akcie v Asii | IHS | Měnová autorita | Globální finanční krize | Americké státní dluhopisy | JPMorgan Chase | Broker Trust | Velké banky | Daňové příjmy | Vladimir Putin | Klidné obchodování | Americký akciový index | Americké akciové indexy | Vývoj akciového indexu S&P 500 | Akce centrálních bank | Globální ekonomický růst | S&P Global | Zpomalení globální ekonomiky | Globální ekonomiky | Agentura Bloomberg | Biliony dolarů | Miliardy dolarů | Poptávka po bezpečných aktivech | Vládní dluhopisy | Hlavní indexy | Rizikovější aktiva | Index technologického trhu Nasdaq | Dostatek hotovosti | Nervozita | Globální finanční trhy | Růst akcií | Obchodní partner | AAA | Setkání centrálních bankéřů | Světové centrální banky | Zpřísňováním měnové politiky | Uvolňování měnové politiky | Utahování měnové politiky | Finančnictví | Walmart | Alibaba | Fibo | Dnes na trzích | Propad | Německý index DAX | Vystoupení z EU | Bělorusko | Handelsblatt | CME Fed Watch | Kryptoměny | Ropné společnosti | Ropná společnost | Severomořská ropa Brent | Americká ropa WTI | FactSet | Citi | S&P | Agentura S&P | Guvernér | Hospodářský růst USA | Cena mědi | Teroristický útok | Německý DAX | Zahraniční investice | Ztráty | Nákupní doporučení | Euro vůči americkému dolaru | Politická nejistota | Zvýšení úrokových sazeb | Bezpečné útočiště | Farmaceutické společnosti | Posílení dolaru | Oslabení dolaru | Posílení eura | Nálada na trhu | Akciové trhy ve Spojených státech | Dnešní údaje | Ekonomická data | Americké indexy | Historická maxima | Evropský trh | Nejistota | Erste | Philip Morris | Světová finanční krize | Saúdská Arábie | Stagnace | Tempo růstu | Akcionáři | Daně z příjmů | Zajištění | Komoditní sektor | Výnosy amerických dluhopisů | Výrobní index PMI | Ekonomický přínos | Úvěrová krize | Šéf společnosti | Digitální měny | Blockchain | Ethereum | Tesla | Dluhové krize | Vývoj měnového páru EUR/JPY | Odhodlání | Americké rafinerie | Kryptoměna | Ekonomický institut | Kapitalizace | Představitelé Fedu | Steen Jakobsen | Výhled | Investiční výhled | Depozitní sazba | Hlavní úroková sazba | Globální krize | Bankéři | Nakupovat akcie | Rekordní minima | Objem devizových intervencí | Objem intervencí | Americké akciové trhy | Propad akcií | Exxon | Chevron | Spotové operace | Payrolls | Konsensus | Mzdy | Dobré výsledky | Slabé euro | Úspěšné obchodování | Britská ekonomika | Aktivní investování | Americký trh práce | Dnešní zpráva | Světová obchodní organizace (WTO) | Ekonomická situace | Globální obchod | Ministr obchodu | Bankovní krize | Průzkum | Graf ropy | Data z amerického trhu práce | Bankovní systém | Krize | Investiční rozhodnutí | Firemní výsledky | Opatření na podporu ekonomiky | Analytický tým FXstreet.cz | FCA | Finanční ústav | Světové trhy | Historické rekordy | Vývoj amerického akciového indexu S&P 500 | Měnová politika ČNB | Snížení úrokových sazeb | Zpomalení čínské ekonomiky | Devalvace čínské měny | Mezinárodní agentura pro energii (IEA) | Výnosy | Měnový pár EUR/USD | Japonská vláda | Americká vláda | Česká vláda | Růst čínské ekonomiky | Očekávání analytiků | Americký index S&P 500 | Hlavní ekonom britské centrální banky | Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) | TRY | Odliv kapitálu | Investiční plány | Americké investiční banky | Softbank | Čínský statistický úřad | Příjmy | Čistý příjem | Spotřebitelské výdaje | Dun & Bradstreet | D&B | Indikátory důvěry | Kapitálové strategie | Indexy PMI | ExxonMobil | Finanční domy | Údaje o inflaci | cTrader | Překoupený trh | Alphabet | xStation | ČTK | Guvernéři centrálních bank | Economist Intelligence Unit (EIU) | Bankovní společnost | Středoevropské devizové trhy | Konsenzus | Růst ekonomiky | Pokles ekonomiky | Fiskální stimuly | Belgie | HDP eurozóny | Zasedání americké centrální banky | Zpomalení ekonomiky | Bilance Fedu | Obchodní pozice | Hlavní ekonom | Inflační čísla | Švédsko | Dánsko | Odhad HDP | Očekávání | Ekonomická nálada | HDP v eurozóně | Pew Research Center | JPMorgan Chase & Co. | IHS Markit | Venture Capital | Akcie firem | Purple Trading | MUFG | J.P. Morgan | Fúze a akvizice | Swiss Life Select | Krize eura | CIBC | Alokace aktiv | Silicon Valley Bank | Zahraniční forex | Kalendář ekonomických dat | Chicago Mercantile Exchange | Bloomberg Commodity Index | BHS | Začátek výsledkové sezóny | Ceny pšenice | Aleš Michl | Investování na finančních trzích | Kurzové intervence | Paul Tudor Jones | Coinbase | Ceny hliníku | Akcie Tesly | Americký akciový trh | Palladium | Jerome Powell | Coinmarketcap | MiFID II | Bitcoin futures | Backwardation | ETH | Invesco | Fincentrum | Dominik Stroukal | Binance | NEST | Tržní kapitalizace kryptoměn | Lithium | John Maynard Keynes | Tržní očekávání | Asijské trhy | Investorský sentiment | Conseq Investment Management | Kobalt | Drobní investoři | Výnosy desetiletých dluhopisů | Kryptoměnové burzy | Cena bitcoinu | Portfolio manažeři | Airbnb | Index Russell 2000 | Začít investovat | Geopolitická rizika | Podnikání na kapitálovém trhu | Energetické akcie | Trhy dnes | Ekonomické výsledky | Saxo | Obchodní války | Výkonnost indexů | Očekávání investorů | Jamie Dimon | Krypto | Virtuální měny | Růstové akcie | Slabší koruna | Wood Mackenzie | Kartel OPEC | OPEC+ | Obchodní válka | Rozvojové ekonomiky | Vývoj na finančních trzích | Obchodní bariéry | Obchodní napětí | Vysoké standardy | Podniky | Evropské akciové trhy | Renaissance Capital | Projev Jeroma Powella | Čínské měny | Globální růst | Globální hospodářský růst | Regionální měny | Silný americký dolar | Long signál | Index nákupních manažerů (PMI) | Nejnovější statistika | Technologické akcie | Obchodní aktivita | Inflace v eurozóně | Firma McDonald's | Akcie Applu | Prognóza ČNB | Akcie společnosti | Portu | Investiční platforma | Obchodní analýza | CSI 300 | Geopolitické napětí | Americké dluhopisy | CIBC Capital Markets | Forint | Americký S&P 500 | Index RTS | Geopolitika | Ekonomické krize | Šéf Fedu Powell | Šéf Fedu | Graf indexu | Cenový kanál | Správci kapitálu | Short signál | Royal Dutch Shell | Ether | Obchodování akcií | USMCA | Měny v regionu | Dluhopisové výnosy | Spotřebitelská inflace | I-Trader | Použití finanční páky | Přímé zahraniční investice | Levné akcie | Globální investoři | BGA | Kompozitní index | Trh s ropou | NIESR | Mileniálové | Reakce trhu | Ruská centrální banka | Trh s kryptoměnami | Silnější dolar | Dodávky ropy | Cena plynu | Signál na akcie | IG | Christopher Dembik | Růst úrokových sazeb | Konzultační společnosti | Akciové trhy v Asii | Nejznámější kryptoměna | Daňové úlevy | Zvýšení mezd | Průzkum společnosti | Růst zisků | Pokles valuací | Politika Fedu | Zvýšení úrokové sazby | EK | Náklady na úvěry | Evropská komise | Fungování trhů | Americké podniky | Index spotřebitelské důvěry | Český miliardář | Globální index | Financial Times (FT) | Index hongkongské burzy | Hodnota indexu | Zpomalení ekonomického růstu | Odhady analytiků | Čínské firmy | Společnost Apple | Zpřísňování měnové politiky | Oslabení amerického dolaru | Růst cen komodit | Majetek | Analytici společnosti | The Wall Street Journal | Heiken Ashi | Vývoj kurzu koruny | Nemovitostní trh | Výhodně investovat | Bitcoin ETF | WEF | Ropný kartel | Oživení trhu | Sazby ČNB | Dopad brexitu | Obchodování na burzách | Dovoz z Británie | Vývoz do Británie | Slabší euro | Velké riziko | Obchodní operace | Obchodní rozhodnutí | Pozornost trhu | Ceny zemního plynu | Mezinárodní investoři | Vysoký výnos | Silný trh | Zvýšení sazeb | Ekonomický poradce | Zájem investorů | Inflace v ČR | Plánované obchody | Rozdílové smlouvy | Kvartální výsledky | Statistický úřad | Podnikatelská nálada | Podnikatelská nálada v Německu | Technologický Nasdaq | Obavy investorů | Akciový stratég | Inflační očekávání | Graf indexu S&P 500 | Výsledky obchodního systému | Posilování kurzu koruny | Český průmysl | Podíl nezaměstnaných | Zahraniční investoři | Slabší dolar | Akcie Uberu | Obchodní aktivity | Růst cen ropy | CNY | Výnosy dvouletých dluhopisů | Obiloviny | SPI Asset Management | Německé firmy | Ceny pohonných hmot | MSCI Emerging Markets | Akcie čínských firem | Silnější euro | Vyšší mzdy | Stav americké ekonomiky | Akciové strategie | Boris Johnson | NVDA | Riziko recese | Dopady obchodní války | Economist Intelligence Unit | Investice firem | Token | Americké společnosti | DE30 | Snížení sazeb | Reinvestování | Fibo retracement | South China Morning Post | Čínský trh | Wealth Management | Volný čas | Ceny niklu | STAR | Společnost Gazprom | Gazprom | NASDAQ 100 | Pokles dolaru | Obavy o světovou ekonomiku | Ekonomické vyhlídky | Výnosové křivky | Pokles cen | Americké futures | Snížení úroků | Výkonný ředitel | XTB Research | Ministerstvo obchodu | Čínské ministerstvo obchodu | Silný dolar | Situace na trzích | Recese v USA | Tomáš Pfeiler | Digitální aktiva | Inverze výnosové křivky | Obavy z recese | Konglomerát | Akcie týdne | Indická ekonomika | Investiční kapitál | Oživení ekonomiky | Ekonomické problémy | AMZN | Pohonné hmoty | ISM index | Kapitálové výdaje | Shrnutí obchodování | Kristalina Georgievová | Globalizace trhů | Broker Consulting Index | Index podílových fondů | Růst mezd | IMK | Pravděpodobnost recese | US500 | Deficit rozpočtu | Pozornost finančních trhů | Televize CNBC | Dění na trzích | Sazby ECB | Úrokové sazby ECB | Strategický pohled | Globální recese | Denní graf | Vývoz do Číny | Očekávání trhu | Hospodářský výhled | Dot plot | Program odkupu akcií | Novozélandská centrální banka | Poptávka po ropě | Finanční situace | Měnověpolitické zasedání | Data z Německa | UCITS | Růst podnikatelské aktivity | Obchodní praktiky | Korunové sazby | Snížení daní | ESG | GOOGL | Předstihové indikátory | Aphria | Edge | Očekávaný růst | Zkušený trader | Equinor | Bilance zahraničního obchodu | Hospodářské dopady | Vyšší úrokové sazby | Cena akcie | Obchodní spory | MMF Kristalina Georgievová | Šéfka MMF | Tým FXstreet.cz | Banka Goldman Sachs | Trinity Bank | Měny regionu | Hospodářské krize | Oslabení čínské měny | McKinsey | Huawei | Digitalizace | TOPIX | Americké automobilky | Automobilky | Čistý zisk | KOSPI | Investment Management | Obchodní model | Rozpočet | Rozpočtový schodek | Deficit | Prezident Donald Trump | Peter Garnry | Káva | WIFO | Ropný gigant | HDP v USA | Ceny benzínu | Německá vláda | Hodnocení ekonomiky | Německý vývoz | Strategické partnerství | Larry Kudlow | Americký ministr obchodu | Trinity | Jakub Seidler | Ekonom ING | ING Jakub Seidler | ČNB Jiří Rusnok | LNG | Výkon amerického dolaru | Objem | Budoucí podnikání | Evropské firmy | Data z USA | Ropný kartel OPEC | Rijád | Bílý dům | MSFT | Obchod | Zrušení cel | Český trh práce | Trh práce | Vyšší sazby | Německý průmysl | Obchodní dohody | Inflace v říjnu | Proroctví | FRED | Vyšší volatilita | Obrat trendu | UCITS ETF | Růst spotřebitelských cen | Akcie Alibaby | Akcie Alibaby na burze | Průmyslová výroba v eurozóně | Šéf Fedu Jerome Powell | Cena severomořské ropy Brent | Cena severomořské ropy | Americká lehká ropa WTI | Inflace v USA | ČSÚ | SCMP | Růst průmyslové výroby | Konkurenceschopnost | List The Wall Street Journal | Německé hospodářství | Předseda představenstva | Recese v Evropě | Odborníci z oboru | Americký dolar k japonskému jenu | Firma | Období nejistoty | Zasedání ČNB | Ekonomiky eurozóny | Reálné ekonomiky | Americká průmyslová produkce | Hlavní události | Technické analýzy | BAT | Americký průmysl | CFDWorld | Průmyslová výroba v USA | Švédská centrální banka | Ekonomický poradce Bílého domu | Poradce Bílého domu | USA a Čína | Týdenní zpráva | Týdenní zpráva z FOREX trhu | TradingEconomics | Souhrn finančních trhů | Ceny průmyslových výrobců | Růst cen průmyslových výrobců | Růst cen ve výrobě | Růst cen | Server BBC | Konfederace britského průmyslu (CBI) | CBI | Maďarská centrální banka | Studie | BDI | 4G | IW | Server CNBC | Dolar k japonskému jenu | Datový kalendář | Vysoké riziko | Bilance | Vývoz ze země | Obchod s Čínou | Přebytek obchodu | Index DOW | Údaje o obchodu | Americký Senát | Negativní sentiment | Aktuální hodnoty měny | Co bude | Dnešní makroekonomické ukazatele | Avast | Vývoj trhu | Generální ředitel | PSA | Růst světové ekonomiky | Obchodní spor | Statistici | Největší pokles | Trh s dluhopisy | Ukrajina | Příliv investic | Lagardeová | Volný obchod | Souhrnný index | Akcie společnosti Tesla | Black Friday | Vyšetřování | Amazon | Ekonom Jan Švejnar | Jan Švejnar | Nízké úrokové sazby | Indexy nákupních manažerů | Nakupovat zlato | Nadhodnocení | Úrok | LVMH | Vysoké ceny ropy | Miliardy | Proof of Stake | Přeshraniční platby | Důvěra v ekonomiku | Vyhlídky | Sdružení automobilového průmyslu | Průzkumy | Legislativa | Administrativa prezidenta | INTC | Fáze obchodní dohody | Federální rezervní banky | Americká data | Walt Disney | Disney+ | 5G | AFP | Tržní dynamiky | Technická analýza GBP/USD | Technická analýza EUR/USD | Bankovní tituly | FT | Evropští investoři | Naše ekonomika | Domácí poptávka | Index Exportu | Helena Horská | Ekonomka | Automobilový sektor | Otto Daněk | Dnes zveřejněná data | Zveřejněná data | Struktura HDP | Globální trh | Záměna | Konkurenti | Vládní bondy | Financovat | Nákupní manažeři | SMA | Statistika | Předpovědi | Technologický sektor | E-shopy | Ed Yardeni | Wilbur Ross | Napětí mezi USA a Čínou | Ceny výrobců | Průmysl | Jan Vejmělek | Eva Miklášová | Zakázky německého průmyslu | Růst eurozóny | PLN | Na burze | Drahý kov | Deficit zahraničního obchodu | Propouštění | Dnešní data | Impuls | Průmyslová výroba v Německu | Hospodářský výsledek | Rostoucí náklady | Visa | General Motors | NTT | Enel | Výrazný pokles | Čínské zboží | Tvorba pracovních míst | Ceny potravin | Další rozvoj | Rozvoj | Zvýšená volatilita | Stavební produkce | Data z průmyslu | Saldo zahraničního obchodu | Tuzemský průmysl | Export z Německa | Stavebnictví | Klíčový support | Koruna dnes | Zdražování | Ceny zboží | Rostoucí mzdy | Nízká inflace | Německý ZEW index | Sociální sítě | Problémy | Spotřebitelské ceny v Číně | Výzkumný institut | Soukromé firmy | Soukromé podniky | NAFTA | Britové | Vládní výdaje | Finanční ztráty | Směřování měnové politiky | Tomáš Holub | ČNB Tomáš Holub | Člen bankovní rady | Člen bankovní rady ČNB | Pojišťovny | Total | Spotřebitelské ceny ve Spojených státech | Růst spotřebitelských cen v USA | Americké ministerstvo práce | Zasedání FOMC | Prodeje akcií | Prognózy | Nejistoty | Ruská ropa | Členské státy EU | Státy EU | Cena za akcii | Evropský průmysl | Dění na světových burzách | Přehled o dění | Přehled o dění na světových burzách | Protekcionismus | Philip Morris ČR | Soukromý sektor | Členské země WTO | Země WTO | Světové obchodní organizace | Konzervativci | Výhled do budoucna | Plyn | Nálada | Kontrakty | Prohlášení | Čínské vlády | Úřad amerického obchodního zmocněnce | Dovoz aut | Prezident Světové banky | David Malpass | Centrální banky USA | Nord Stream | Nord Stream 2 | Škoda Auto | Míra | RWE | Inflační výhled | Ohlédnutí | Ceny zemědělských výrobců | Úroky | Konec roku | Americké výrobky | Nálada v USA | Měnové politiky | Uvolněné měnové politiky | Zasedání bankovní rady | Hypotéky | Hypoteční trh | Premiér Boris Johnson | Geely | Předseda | Investujte | Naše prognóza | Americké centrální banky | Rozhodnutí ČNB | Trumpova administrativa | ČNB dnes | Vánoce | Nabídka a poptávka | Kupní síla | Zlepšení sentimentu | Automobil | Regulátoři | Výkonná ředitelka | Ředitelka | Záporné úrokové sazby | Paolo Gentiloni | Eurokomisař | FedEx | FDX | Evropská spotřebitelská důvěra | Nálada německých spotřebitelů | xStation5 | Martin Kryštoff | Nejziskovější | AAPL | MasterCard | Disney | Německý ministr hospodářství | Ministr hospodářství | Americké vlády | Nike | Spotřebitelská důvěra v eurozóně | Nejbližší support | Dot-com | Bydlení | Americké objednávky | SUGAR | Martin Novák | Broker Consulting Martin Novák | Aurora Cannabis | Ztráta | Úbytek | NERV | Yandex | Stratég | Hlavní akciové indexy | Citelné zdražování | Miliardy korun | Vývoj jádrové inflace | TRIPS | Cena pšenice | Demokratické strany | Zasedání měnového výboru | Výnosy státních dluhopisů | Peter Navarro | Index šanghajské burzy | Vývoj měnové politiky | Michal Skořepa | Nálada v průmyslu | Průmyslové podniky | Peking | Aktivita zpracovatelského sektoru | Investiční platformy | Investiční ředitel | Americký index | Pozitivní zpráva | Slabý ekonomický růst | Hospodářský růst v Německu | Růst hrubého domácího produktu | Schodek státního rozpočtu | Ziskovost | Lombard Odier | Tuzemská ekonomika | Investiční aktivita | Nejistoty na finančních trzích | Hospodaření | Akcie Philip Morris ČR | Zvýšení inflace | Růst poptávky | Klesající trend | Dlouhodobí investoři | Pracovní trh | Eskalace konfliktu | CFA | Chris Williamson | Ekonom Chris Williamson | Američané | Eskalace napětí | Vzestup ceny | Návratnost | Commodity index | IKEA | Netflix | Inovace | List Financial Times | Míra inflace v eurozóně | Evropská inflace | Výroba aut | Washington | VDA | Schodek zahraničního obchodu | Ceny ropy dnes | Hospodářské statistiky | Micron Technology | Výprodeje akcií | Odhad spotřebitelské důvěry | Hlavní rizika | O2 | Letecké společnosti | Miliardy eur | Čeští exportéři | Ministr zahraničí | Ekonomické sankce | Čínský HDP | Světová banka (SB) | Výroba průmyslu | Hýbat trhy | Asociace exportérů | Elektrické vozy | Budoucnost | Ifo | Clemens Fuest | Experti | Hormuzský průliv | Solidní výnosy | Zemědělství | Spolkový statistický úřad | Předběžné výsledky | Výsledky hospodaření | Nejbližší rezistence | Poradenství | Mzdová dynamika | Slabší data z průmyslu | Vliv na investice | Spotřební koš | Ministerstvo práce | Geopolitická situace | Wall Street Journal (WSJ) | Iniciativa | Podnik | Česká inflace | Tuzemská inflace | Proinflační | Listopadové maloobchodní tržby | Vývoj měnového páru USD/TRY | Zpřísnění měnové politiky | Silnější koruna | Vyšší inflace | Tržní sazby | Bloky | Inflace v prosinci | Růst cen potravin | Analytička | Ukazatele | Vývoz z Číny | Počet bankrotů | Americké ministerstvo financí | Šéf Bílého domu | SAP | Konzervativní politik | Federální vláda | Výroba v eurozóně | Hrubý domácí produkt (HDP) Německa | Zvýšení úrokových sazeb ČNB | Růst německé ekonomiky | Meziroční růst spotřebitelských cen | Růst spotřebitelských cen v Německu | Cenové tlaky | Růst cen výrobců | Valuace akcií | Dobré zprávy | Situace na Blízkém východě | Americké ministerstvo | Růst čínského hrubého domácího produktu | Americké ministerstvo obchodu | Spotřebitel | Mateřská společnost Googlu | Nájemné | Nájmy | Nižší růst | Velké firmy | Tesla Inc. | Ceny energií | Broker Consulting Index podílových fondů | Zamyšlení | HPQ | Akcie Morgan Stanley | Hewlett Packard | Společnost Hewlett Packard | Prognózy ČNB | Očekávaný vývoj | Komunikace | Proaktivní přístup | Údaje o HDP | Macron | Kapitalismus | Trump | Čínské indexy | Pozitivní zprávy | Mezinárodní organizace práce | Chudoba | Prezident | Výsledkové sezóny | Koronavirus | Nový koronavirus | Výsledky průzkumu | Vlastní digitální měny | Paypal Holdings | Google | Samsung | WhatsApp | Instagram | 100 miliard dolarů | Obchodní vztahy | Trhy | Šíření nového koronaviru | Ministr obchodu Wilbur Ross | Stock Trader | ASX 200 | S&P/ASX 200 | Světová zdravotnická organizace | Americké hospodářství | Evropské ekonomiky | Banka UBS | Šíření koronaviru | Rating České republiky | Impérium | Většinový podíl | Změny cen | Nový virus | Virus | Asijské indexy | Makrodata USA | Jüan | Negativní dopad | Zlepšení nálady | Nejprudší pokles | Pokles | Situace | Globální sentiment | Zdražovat | Závislosti na Číně | České měny | Klaus Wohlrabe | Ekonom Ifo | Ifo Klaus Wohlrabe | Ifo Clemens Fuest | Prezident Ifo | Ředitel investic | Důchody | Nejvýraznější pokles | Provozní zisk | Operátor O2 | Finanční ředitel | Meziroční růst | Vít Hradil | Růst inflace | Stratég Saxo Bank | Pandemie koronaviru | Pandemie | Natland Petr Bartoň | Petr Bartoň | Natland | Vysoká inflace | Starbucks | Vstupy | Výstupy | Lehká ropa WTI | Raiffeisenbank a.s. | FIAT | Zpomalení růstu | Tvrdá práce | Pochybnosti | Zlepšení | Dovednosti | Úsilí | BABA | Růst v eurozóně | Akcie Alphabet | Obchody | Výdaje | Daňová optimalizace | Průmyslníci | Pesimismus | Aktivita v průmyslu | Čínská vláda | Zpracovatelský sektor | Index nových zakázek | Deník The Wall Street Journal | Švýcarská banka UBS | Dopady koronaviru | BP | Americký ISM | Prodeje aut | Poselství o stavu unie | Adidas | Americká společnost | Společnost Nike | Zrychlení růstu | Vývoz do Německa | Sazby beze změny | SEC | Francouzský statistický úřad | Rozhodování | Bipan Rai | Hrozba recese | Čínské ministerstvo | Vyhlídky americké ekonomiky | Americké ekonomiky | Ekonomický dopad | Americké banky | Průměrná cena | Firemní sektor | West Texas Intermediate | Medvědi | Poptávky po ropě | Lednová inflace | Americká inflace | Dopady koronaviru na ekonomiku | Inflace v lednu | Růst sazeb | Valuace | Navýšení úrokových sazeb | Výrobce elektromobilů | COVID-19 | Zemědělské komodity | Kukuřice | Ceny kukuřice | Čínské stimuly | Ker Gibbs | Tým XTB | Empire State Index | Akcie 3M | Ekonomické aktivity | Bez rizika | Index CSI 300 | Důvěra v průmyslu | Společnost Berkshire Hathaway | Konjunkturální průzkum | Ekonomický dopad koronaviru | Dopad koronaviru | Střední podniky | Index aktivity | Šéfka ECB | Cestovní kanceláře | Zpřesněný odhad | Tržní úrokové sazby | Průměrná mzda v ČR | Průměrná mzda | Americký Fed | Stabilita | Jižní Korea | Sestupný trend | Cestovní ruch | Kanadská centrální banka | Japonská automobilka | Automobilka Toyota | Toyota | Vývoj | Analytická společnost | Zasedání OPECu | Nová data | Šok | Ceny nafty | Martin Gürtler | Mzda v ČR | Mzda | Německé průmyslové podniky | Vládní opatření | Výkyvy | Společnost IHS Markit | Pečlivé analýzy | Aktuální Price Action | Výsledek zahraničního obchodu | Příležitost k nákupu | WP | Rishi Sunak | Sazby hypoték | Makroekonomické údaje | Restrikce | Vývoj na trhu | Prudký pokles | Průmysl a stavebnictví | Hlavní měny | Aerolinky | Air France-KLM | Lufthansa | Euro včera | Akcie včera | Opatření proti koronaviru | Olaf Scholz | Charlie Munger | Stav nouze | Profitovat | Čínský růst | Tencent | MSCI China | Brutální propady | Solidarita | Buy the dip | Medvědí trend | Propady cen | Maloobchodní tržby v Číně | Další vývoj | Stimuly | Oldřich Dědek | Dopad na finanční trhy | Evropské země | Brusel | Pokles HDP | Fiskální politiky | Útlum ekonomiky | Kabinet | Guvernér Rusnok | Energetické společnosti | Tržby společnosti | Zrychlení inflace | Klíčový ukazatel | Výrazný vzestup | Míra nejistoty | Cenový vývoj | Bleskový průzkum | Průzkum Fidelity | Analytik České spořitelny | Hlavní ekonom ING | Situace kolem koronaviru | Tudor | Stimul | Pokles vývozu | Obavy trhu | Nákupy aktiv | Viceprezident | Spotřebitelé | Objem stimulů | Index NASDAQ 100 | Zotavení ekonomiky | Politbyro | Michael Feroli | Výhled poptávky | Hyundai | Automobilka | Automobilka Hyundai | Dopady pandemie | Pandemie COVID-19 | Historie | Počet nakažených | Aktuální situace | Spiegel | Nejslabší růst | Žádosti o podporu | Dopady krize | JPMorgan Chase & Co | Snížení základní úrokové sazby | Šíření nemoci COVID-19 | Šíření nemoci | Onemocnění | Rozhodnutí bankovní rady | Texas | PYPL | Obavy z ekonomických dopadů | Milton Friedman | Další pokles | Algoritmy | Unilever | MPSV | MF | Američtí senátoři | Komentátor | NPR | Hlavní centrální banky | Ministryně práce | Kongres | Škoda | LinkedIn | Index ISM | Manufacturing | Komerční banky | Republikáni | Demokraté | Domácnosti | Asociace | Keynes | Fundament | Investiční banka Goldman Sachs | Chris Rupkey | Hotovost | Helikoptérové peníze | Spotřebitelská nálada | Počet potvrzených případů | Pandemie nemoci COVID-19 | Pandemie nemoci | Vyspělé ekonomiky | Alena Schillerová | Ministryně financí | Americká sněmovna reprezentantů | Sněmovna reprezentantů | Dávky v nezaměstnanosti | Tomáš Raputa | Politická rozhodnutí | Dividendové výnosy | Peněžní zásoby | Propad indexu | Bezprecedentní propad | Další růst | Růst | Vyšší výnosy | Koronavirové krize | Silná rezistence | Signál | Prodej státních dluhopisů | Americká banka | Ratingová agentura S&P | Instituty | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Repo sazby | Státní rozpočty | Biliony | Globální poptávka po ropě | Fatih Birol | Potenciál | Bankovní asociace | Platební neschopnosti | Platební neschopnost | Finanční prostředí | Boj s koronavirem | Výroba automobilů | Allianz | Německý statistický úřad | Ceny elektřiny | Karanténa | Živobytí | Výkonnost indexu | Šíření nákazy | Inflace zpomaluje | Izrael | Riziko inflace | E-commerce | Ekonomiky | Ekonomický propad | VW | Člen představenstva | Akciový index S&P 500 | Situace v průmyslu | Jana Steckerová | Slovensko | Solidní růst | Aktivita v průmyslu eurozóny | Ekonom IHS Markit | Ekonom IHS | Jaderné války | Války | Schodek | Březnová data | Poradce | Organizace | Švédská vláda | Americké žádostí o podporu | Umělá inteligence | Internet věcí | Závislost | Náročná práce | Práce | Jednání ČNB | Vláda Spojených států | Autoprůmysl | Podíl na trhu | Organizace pro výživu a zemědělství | FAO | Organizace pro výživu a zemědělství (FAO) | Údaje | IATA | AOL | DPH | Mexiko | Průmyslová produkce v únoru | Oživení v Číně | Ekonomové MMF | Eni | Pojišťovna | Opatření proti šíření koronaviru | Výroba v Německu | Sociální nepokoje | Pavel Tykač | Situace na ropě | Chudé země | Ruské podniky | Prezident Vladimir Putin | Veřejný sektor | Stav devizových rezerv | Velké americké banky | Rušení objednávek | Hluboké recese | Dopady koronavirové krize | Ostausschuss der Deutschen Wirtschaft | Ostausschuss der Deutschen Wirtschaft (OA) | Ministři | Pomalé oživení | Znárodnění | Extrémní nárůst | Rutina | MI6 | Zpravodajské služby | CIA | Španělé | Pákistán | Snížení produkce | Oživení cen ropy | Oživení cen | Nákup automobilů | Čínský celní úřad | Celní úřad | JPM.US | Čínské oživení | Celková inflace | Petr Král | ČNB Petr Král | Hackerský útok | Výpadky | DAWN | ATVI | WMT | Activision Blizzard | Massachusetts | Short signál na akcie | Long signál na akcie | Microsoft Corp | Rozpočet EU | Vývoj průmyslové aktivity | Podnikatelské investice | EIU | Investoři z Wall Street | Majitel | Úspory | Hospodářské oživení | Prognóza Evropské komise | Oživení eurozóny | Procter & Gamble | Vazby mezi ekonomikou Číny a USA | Statistiky | Rozvíjející se země | Malé podniky | Poradenské společnosti | ZEW index ekonomického sentimentu | USD za barel | Japonský export | CMC | Rizikové averze | Stephen Innes | Trade | S&P500 | Dílčí index | Ázerbájdžán | Nizozemsko | Důvěra v eurozóně | ODS | Vyjádření ekonomů | Muriel Pénicaudová | Poptávka po pohonných hmotách | Reddit | Debata | Tweety | Surové ropy | PMI ve službách | Soukromá spotřeba | Šíření nákazy COVID-19 | Air France | Institut GfK | Posílení | Omezení pohybu | Legendární investor | Kristina Hooper | Nové zakázky | Joe Biden | Grayscale | Automobilka Škoda | Větší pokles | Poklesy HDP | Evropské méně | Data z trhu práce | Spotřebitelský sentiment | Binance Coin | Ropní piráti | Průzkum ČSÚ | Očekávané výsledky | Úřad INSEE | Cestování | 3M | Americký HDP | Tempo růstu spotřebitelských cen | Americká centrální banka (Fed) | Pracovní síly | Propad exportu | Německé ministerstvo hospodářství | Ministerstvo hospodářství | Osobní příjmy | Rozhodnutí o sazbách | SMA 100 | Náklady na financování | Shell | Maloobchod | ATH | Make UK | Zaměstnanci | Vývoj akcií Tesla | Blízký východ | Tweet | Dopravci | HG měď | Růst výnosů | Rally na akciích | Vývoj bilance Fedu | Wolfstreet | Federal Reserve | Čínský virus | Bloger Ed Yardeni | Známý bloger | Švédská ekonomika | Poměr PE | Německé průmyslové objednávky | Latinská Amerika | Úvěry a hypotéky | PEPSICO | Thomas Gitzel | FOMO | Hospodářství EU | Čínský dovoz | Dovoz | Vývoz | Přeshraniční obchod | Americký obchodní deficit | Deficit amerického obchodu | Dlouhodobý trend | MSCI World | Zdražení ropy | Dosáhnout zisku | Pozitivní očekávání | Předpokládaný zisk | Alexander Krüger | Bankhaus Lampe | Rekordní zisk | Regulační orgány | Státy eurozóny | Wu-chan | Pokles ekonomické aktivity | Zadlužení | Expanze | Bezpečnost | Kontrakce | Politika centrální banky | Američtí regulátoři | Propad průmyslové výroby | Zveřejněné údaje | Evropský datový kalendář | Dluhy | Spotřebitelské ceny v USA | Oživení české ekonomiky | Prognóza MMF | Členské státy | Míra inflace v dubnu | Průmyslové kovy | Členské země | Analýza makroindikátorů | Technologický pokrok | RBI | Světové hospodářství | Výzkumné společnosti | Účet platební bilance | Auta | Dopad covid-19 | Vývoj ekonomiky | Volatility trhu | Velké ekonomiky | Prodej elektromobilů | Konsorcium | Vakcína | Sektor služeb | Býčí scénář | Dění na trhu | Export do Číny | Recyklace | Manažerka | CL | Spekulovat | WMT.US | Spolková vláda | Fiskální stimul | Manažeři | České ceny | CATL | Koronavirová pandemie | AMZN.US | Omezení produkce | Kupci | Podnikatelské aktivity | Podnikatelské aktivity v eurozóně | Aktivity v eurozóně | EasyJet | Pomoc lidem | Renault | PMI v eurozóně | Australská vláda | Akcie v Hongkongu | Realitní společnosti | Komunistická strana | Umělé inteligence | Šéf firmy | Roční zhodnocení | Investment management | Německá průmyslová a obchodní komora | Předstihové ukazatele | Ekonomický institut Ifo | Mnichovský ekonomický institut | Technologické centrum | JDE | Rizikovější měny | Unie | Republikánský prezident | ČR | Měsíční průzkum | Počty nových žádostí o podporu | Costco | Koronavirové pandemie | Vládní intervence | Hospodářský institut | Hospodářský institut Ifo | Akcie Intel | Spolkový sněm | Výrobce aut | Bohumil Trampota | Index aktivity zpracovatelského průmyslu | Slabá poptávka | Výrobní PMI | Reálná ekonomika | Sentiment na trzích | PEPP | Britské firmy | Střední Evropa | Kommersant | Ruský list | Špatné zprávy | Vedení společnosti | Antivirus | Start-upy | Zvyšování mezd | Čínská poptávka | Předkrizové úrovně | Počet nových žádostí o podporu | Berlín | Americké statistiky | Šéf SB | Tchaj-wan | Tempo poklesu | Poptávka po zlatě | Süddeutsche Zeitung | Wells Fargo Asset Management | Index Nasdaq Composite | Americké CPI | Inflace v květnu | Zpomalení inflace | Květnová inflace | Největší světová ekonomika | Místopředseda Evropské komise | Canopy Growth | Cronos | Subvence | Globální poptávka | Energetický gigant | Arizona | Investice do infrastruktury | Plán investic | Novartis | Stimulační balík | Inflace v Evropské unii | Roční míra inflace | Míra inflace v Evropské unii | Prodeje automobilů | Foxconn | Propad cen | Největší evropská ekonomika | Rostoucí trend | Otevření obchodu | Covid | Druhá vlna pandemie | Technologické firmy | Tiff Macklem | Správce aktiv | Cardano | Vyšší daně | Finanční ústavy | Snížení nákladů | Restrukturalizace | Druhá vlna | Výrobci aut | Podnikatelské aktivity v USA | Mississippi | Americké objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Ministryně hospodářství | Práce z domova | Příjmy a výdaje | ARD | Sankce proti Rusku | Ziskové marže | Letecký průmysl | Ukrajinský prezident | Volodymyr Zelenskyj | Úroda | Reshoring | Medtronic | Ukrajinská vláda | Šéf banky | Jasný signál | Situace na trhu práce | Exporty | Zasedání MMF | Dopad pandemie | MAM | Červnová inflace | Sony | Japonská společnost | Výhled vývoje ekonomiky | Výrazný propad | Nový trend | E.ON | Větší riziko | Francouzský statistický úřad INSEE | KLM | Úspěchy | Silicon Valley | Ocenění | Šance | Peugeot | Americký maloobchod | Kyrylo Ševčenko | Růst tržeb | Umělá inteligence (AI) | Desinflační trend | Ceny | Krátkodobé trendy | Praha | Kolaps | American Depositary Receipt | Kolísání cen | Nadějné zprávy | Daňové příjmy státu | Technologické společnosti | Společnost Amazon | Společnost XTB | Rostoucí ceny komodit | Znovuotevření ekonomiky | Cybertruck | Model 3 | Korekční fáze | MSCI Asia Pacific | Konjukturální průzkum | Následky pandemie | Nižší poptávka | Nálada v eurozóně | Bretton Woods | Progres | Vývoj 5letých inflačních očekávání | Vývoj ceny zlata v USD | Vývoj ceny zlata v USD za unci | DeFi | Pár EUR/USD | Americké žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Nikl | Obchodní divize | Největší firmy | Propad ekonomiky | Odhad růstu HDP | Důvěra | Data z tuzemské ekonomiky | Aktivita v čínském průmyslu | Caixin | Index výroby | Rekordní deficit | Index aktivity zpracovatelského sektoru | Německý automobilový průmysl | Výzkumy | Indonésie | Digitální ekonomika | Ocelářství | Odhad vývoje ekonomiky | Produkce energií | Růst vývozu | Objem dovozu | Růst zaměstnanosti | Damoklův meč | Cenové hladiny | Napětí mezi Čínou a USA | Zpomalování inflace | Ceny dováženého zboží | Počty nových žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Míra nezaměstnanosti ve Francii | Erdogan | Pokračování expanze | Produkční ceny | Capital.com | Hnojiva | Pokles tržeb | Odhady PMI | Období zvýšené volatility | Čínská komunistická strana | Zvýšení daní | Kanadská ekonomika | Coca-Cola | Deglobalizace | Ceny v eurozóně | Výrobní sektor | Výrobní index | FTMO | Průměrné mzdy | Deficit zahraničního obchodu Spojených států | IT společnosti | Vývoj indexu Nasdaq | SMIC | Big Tech | Klimatické změny | Delta Airlines | Německé hospodářské svazy | Hospodářské svazy | Inflace spotřebitelských cen | Odborníci | Zasedání amerického Fedu | Zdanění | Pumpování peněz | Trafigura Group | Mezinárodní agentura pro energii | TSLA | Nvidia | Qualcomm | Pokles exportu | Vývoz do Spojených států | Výkon ekonomiky | Snížení emisí | Investice amerických firem | Oživení z pandemie | Bloomberg Intelligence | Identifikovat trendy | NAHB | Robusta | Arabica | Rozdělení akcií | LG Chem | Elektromobily | Politici | Německý exportní průmysl | Exportní průmysl | Diverzifikovat | Investiční prostředí | Pacifik | Micron | App Store | Biden | Softwarová společnost | PMI ve zpracovatelském průmyslu | Pracovní místa | Michal Valentík | Ranní okénko | Česká republika | Šéf centrální banky | Průmyslová výroba v ČR | Ruské firmy | Epidemická situace | Udržitelné investování | Graf ropy WTI | Energetický sektor | Ropa a Plyn | Lockdown | Měnový fond | Paul Milgrom | Libye | CPI v USA | Americké prezidentské volby | Oživení německé ekonomiky | Koncern | Epidemiologická situace | Embargo | Množství peněz | Defi | Protiepidemická opatření | Nařízení | Rozvoj těžby | Intel | Výrobce čipů | Zásoby benzinu | Průzkum PMI | Solární energie | JPM | Oliver Hart | Alvin Roth | George Akerlof | Zvolení Trumpa | Pokles indexu | Pokles indexu S&P 500 | Poptávka a nabídka | Obchodování s futures | Technologické tituly | Grains Index | Bloomberg Grains Index | Bed Bath & Beyond | BBBY | Vlny koronaviru | Pandemický program | CVX | Zveřejnění výsledků | Podvážení | Jon Guinness | Ruské společnosti | Přebytek zahraničního obchodu | Martin Malý | Šťastné obchodování | Akcie Coca-Coly | Tempo inflace | Oživení čínské ekonomiky | Hospodářský vývoj | Felbermayr | Pinduoduo | Průmysl v eurozóně | Růst ekonomiky EU | Zisky bank | Palo Alto Networks | Letecká doprava | MRNA | Růst amerického HDP | Spotřebitelská poptávka | Ekonomické nerovnosti | Rovnováha na trhu | Proražení | Přebytek obchodní bilance | Ekonomické uzavírky | INTC.US | AAPL.US | Životní prostředí | Nio | Li Auto | GameStop | CD Projekt | Výběr akcií | Budoucnost investování | Anchorage | Siemens | Bayer | Britský ministr zahraničí | Vakcinace | Virgin Atlantic | Změny úrokových sazeb | Swingový výhled | Program QE | H&M | Člen bankovní rady České národní banky | Očkování | Peníze navíc | Lael Brainardová | Emise akcií | Vývoj spreadu | Plný úvazek | Velký kapitál | Růst průmyslové produkce | Inflace v Polsku | Nízké úroky | Nálada investorů | Boston Consulting Group | BCG | Boston Consulting Group (BCG) | Svět kryptoměn | Výhled na rok | Pokles zásob | Počasí | Utažení měnové politiky | Růst ceny | PMI ve výrobě | Aktivita ve zpracovatelském průmyslu | Německá inflace | DOT | Ycharts | Zvýšení ceny | Západní ekonomiky | Investiční manažeři | Společnost Tesla | Silné oživení | Růst průmyslu | Inženýrské stavitelství | Počet pracovních míst | Zdravotní péče | Rio Tinto | Makrodata EMU | Tržby z prodeje | Zpomalující inflace | Evropské centrální banky | Dopad na trhy | Tilray | TLRY | Konopí | Cronos Group | CRON | ACB | SNY | CARA | MJ | ACT | Měsíční data | Rijád Salamí | Guvernér libanonské centrální banky | WU | Německé ceny | MSCI ACWI | Situace na trhu | Toshiba | UPS | Sociální média | Short Interest | Tržní ceny | Problémy s likviditou | Výrobní aktivity | Nynější krize | Vypuknutí pandemie | Dnešní seance | Akcie společnosti Alphabet | Rozvolnění | Retailová asociace | Obchodní deficit USA | Activision | Blizzard | Finanční výsledky | Dialog | Grow Pharma | Ethos Foundation | Vincent Kaufmann | Corey Klemmer | Domini Impact Investments | Brian Grieves | Pat Zerega | Shareholder Advocacy | Mercy Investment Services | Achmea Investment Management | ACTIAM | Lombard Odier Investment Management | MFS Investment Management | Supercyklus | Akcie Hasbro | HAS | HAS.US | Akcie Hasbro (HAS.US) | Hasbro | Finanční výkonnost | Maersk | Rostoucí úrokové sazby | Předpověď ceny | Daniel Silver | Kov | Colt | Prezident Joe Biden | Americký prezident Joe Biden | Fosilní paliva | Trojité dno | Trendové linie | Růst produktivity | James Bullard | Prezident Federální rezervní banky | Předpověď ceny akcií | Konopný průmysl | Canopy Growth (WEED) | WEED | Akcie společnosti Tilray | Předpověď akcií Tilray | Předpověď akcií | Obchodování akcií TLRY | Společnost Tilray | Akcie Tilray | Kupování akcií | Pákový efekt CFD | Aurora Cannabis (ACB) | Cronos Group (CRON) | APHA | Aphria (APHA) | Akcie společnosti Aphria | V4 | Rostoucí výnosy | PMI indexy | Nová strategie | Skluz | Air | Nový kapitál | TSLA.US | Tesla (TSLA.US) | Akcie společnosti Tesla (TSLA.US) | Celosvětová poptávka | Čeští podnikatelé | Sentiment investorů | Napětí mezi Čínou a Spojenými státy | Rizika při obchodování | Freeport-McMoRan | Oživování ekonomiky | Siemens Energy | Riziková prémie | Špinavá energie | Admirals | Oživení americké ekonomiky | Silný růst | Jemenští povstalci | Pandemická opatření | Posilování USD | Pandemie covidu-19 | Analýza EUR/USD | Apple (AAPL.US) | Fidelity | Průzkum analytiků | Pandemická omezení | Velké ztráty | Výrazný růst | Průmyslové společnosti | Vývoj ceny akcií | Společnost Nokia | Čínské akcie dnes | Hodnotové akcie | Týdenní shrnutí | Prezident Erdogan | Vývoj pandemie | CRM | Suezský průplav | Zablokování Suezského průplavu | xStation 5 | Loď Ever Given | Ever Given | Data z reálné ekonomiky | Kryptoměnový sektor | Míra úspor domácností | Míra úspor | Český PMI index | PMI index | Micron (MU.US) | Globální finanční systém | Umění | Meziroční vývoj jádrové inflace | Meziroční vývoj jádrové inflace v USA | Vývoj jádrové inflace v USA | Vývoj spreadu mezi německými a americkými dluhopisy | Prudký růst cen | BABA.US | Alibaba (BABA.US) | Richard Bechník | Fincentrum & Swiss Life Select | Advanced Micro Devices | AMD | Eurokomisař pro ekonomiku | Ochrana proti inflaci | Akcie Goldman Sachs | Bed Bath & Beyond (BBBY.US) | BBBY.US | COIN | Držitelé kryptoměn | Akcie kryptoměnové burzy | Krypto trh | Optimistická očekávání | Vstupní náklady | Ceny ropy Brent | Polymetal | Ceny surovin | COP26 | Makroekonomická prognóza | Nová makroekonomická prognóza | Intel (INTC.US) | Pepco | LME | Advanced Micro Devices (AMD.US) | Alphabet (GOOGL.US) | AMD.US | GOOGL.US | Aktuality z komoditních trhů | HSBC Holdings | Vývoj nominálního HDP | Vývoj nominálního HDP USA | ERA | Rostoucí ceny | Objednávky | CVX.US | Chevron (CVX.US) | Objem transakcí | Události tohoto týdne | Hlavní události tohoto týdne | Český PMI index v dubnu | PMI index v dubnu | U.S. Steel | Akcie U.S. Steel | Oživení na americkém trhu práce | Čistá energie | Hospodaření firem | Přeprodané oblasti | Konsensus trhu | Panasonic | Inflace v České republice | Saxo Group | Otevření ekonomik | Meziměsíční inflace | Růst cen v USA | Meziroční růst cen | Meziroční růst cen v USA | WEN | Ceny ve výrobě | Indická centrální banka | USDA | Řetězec Pepco | Pandemie COVID 19 | Pandemie COVID | Ceny realit | Korekce na kryptu | Tuzemská měna | Kurzotvorné zprávy | Cenové trendy | Zvýšené riziko | Riziko ztráty | Palo Alto | Těžaři | Regulační rizika | Ochota riskovat | Německé společnosti | Sentiment spotřebitelů | API | Oslabení | Meme akcie | Objem fúzí a akvizic | PCE index | Hypoteční sazby | Růst cen nemovitostí | Prodejní ceny | Poptávka USA | Návrat poptávky | Elektrárny na biomasu | Vývoj ceny dřeva | Vývoj ceny dřeva v USD | Ceny dřeva | Ceny dřeva v USD | Nedostatkové čipy | Vývoj průměrné ceny benzínu | Ceny benzínu v USA | Průměrné ceny benzínu v USA | Průměrné ceny benzínu | Problém vysokého růstu cen | Inflace dovážená do Česka | První zvýšení sazeb | MNB | Martin Klass | Inflace v OECD | KOL | Růst v průmyslu | Firmy z EU | Evropské společnosti | Společnosti podnikající v Číně | Obchodní komora EU | Obchodní komora EU v Číně | Spotřeba domácností | Zájem o komodity | Zajištění proti inflaci | Hyperinflační scénáře | Proinflační faktory | Největší americká banka | Plány | Cíle | Příležitosti | Hedvábná stezka | Úroveň supportu | Prodeje dluhopisů | Dodávky plynu | Zdražování cen | Zajišťování | Akcie technologických firem | Dekarbonizace | Gigafactory | Konkurence | XPeng | Prodej | Cíl Evropské centrální banky | Jednotné měny | Tržní prostředí | Další kryptoměny | CD Projekt (CDR.PL) | CDR.PL | CDR | McDonald's | Konference OSN o obchodu a rozvoji | Reflační obchodování | Nové prognózy | Cyklus zvyšování sazeb | Zajištění bezpečnosti | Index podnikatelské nálady | CO2 | Pozitivní vliv | Obchodování na trhu | NASA | Hyperloop | Solární panely | Vyšší úroveň | Obchodní dovednosti | Obrovský potenciál | Růst kurzu akcií | Varianty koronaviru | Malajsie | Thajsko | Specialista na online obchodování | Obchodování a investice | Online obchodování a investice | Počet nezaměstnaných | Jen-tchien | Jen-tchien v Číně | Karanténa v čínském přístavu | Mimořádná událost | Domino efekt | Domino efekt v globálním obchodě | Kontejnerový terminál | Dopady pandemie covidu-19 | Cenové stability | Dodavatelský řetězec | Přístav v Číně | Technologie | Americký výrobce | Aktivita zpracovatelského sektoru eurozóny | Veronica Clarková | MU.US | Spojené arabské emiráty | Hliník | Mluvčí společnosti | Analytici JPMorgan | Kontejnerová loď | Kontejnerová loď Ever Given | Egypt | Chování spotřebitelů | Očekávání zisku | Spotové ceny elektřiny | Spotové ceny | Iberdrola | UST | TSMC | Zvýšení produkce | Míra inflace v USA | Problémy se subdodávkami | USA inflace | Český vývoz | JPMorgan (JPM.US) | Rada guvernérů | Podíl Číny | Smartphony | TSM | TSM.US | Americký trh | AI | COST | Nové tituly | Mutace delta | Recese ekonomiky | Současný trend | Globální ceny | Odvětví | Pokles poptávky | Nedostatek potravin | Kryptoaktiva | Futures na kávu | BHP | Divize | Pohyb kapitálu | Načasování | Varianta delta | Rozsah škod | Boom | Omezené dodávky | Azure | Rekord | Klimatická politika | Společný podnik | Bilion | Dodávky čipů | Nedostatek mikročipů | Globální prodej | Guidance | Nedostatek zboží | University of Michigan | Štěstí | Čisté úrokové výnosy | Úrokové výnosy | Mateřská společnost | Dřevo | Chování | Pocity | Vnímání | Ovlivňování | Dodávky ruského plynu | Růst aktivity | PIE | Růst výrobních cen | Série příznivých zpráv | Logistika | Occidental Petroleum | Ceny akcií NIO | Projekce | Internetové obchody | Futures na železnou rudu | Skleníkové plyny | Trh práce v USA | Automobilové součástky | Čínští výrobci | Logistické problémy | Delta varianta | Walt Disney (DIS.US) | DIS.US | Strojové učení | Richard Clarida | Osobní počítače | Sekce měnové | Vratislav Zámiš | Analytik Portu | Index Russell | Asijské země | Dnešní kalendář | Spotové ceny ropy | Německý výrobce | Rozpočtové opatření | Zahraniční společnosti | Regulatorní prostředí | První odhad | HD.US | Home Depot (HD.US) | Home Depot | Čínské přístavy | Maynard Keynes | Tálibán | Hnutí Tálibán | Islamistické hnutí | Jaroslav Povšík | Medián | Podíl firem | Bonusy | CRH | SpaceX | SPOT | Výrobní inflace | Základní pojmy | Začátečník | Analytici banky | Americká ministryně financí | ASX | SXXP | David Vagenknecht | Agilent | Nedostatek čipů | Růst výroby | Růst výroby v továrnách | Výroby v továrnách | New Oriental Education | Akcie New Oriental Education | Ranní glosa | Společnosti | Akcie společnosti Zoom | Národní měny | Aktualizovaný výhled | Neúspěch | Opatření | Vrcholy | Dna | Káva robusta | Polská inflace | Evergrande | Nákladová inflace | China Evergrande | Výběr daní | Lenka Kalivodová | Rychlý růst | Hnutí ANO | ANO | Uhlí | NFT | Zájem o NFT | Vysoká poptávka | Indexy amerického akciového trhu | Siemens Healthineers | Eurokomisař Gentiloni | Energetika | TIPS | Ceny plynu | Hospodářský růst v eurozóně | Konfederace | Solana | Extrémní počasí | CEO skupiny | Vyšší hodnoty | Etherea | Ceny kovů | Americká firma | Pracovní den | Kompenzace | VanEck | Dopad vysokých cen energií | Zvýšení dluhového limitu | Problémy v dodavatelských řetězcích | Paras Anand | Cenový šok | Křemík | Ceny kovového křemíku | Produkce v Číně | Omezení produkce v Číně | Kovový křemík | Jün-nan | Gamble | Energetická krize | Odhady růstu | Zvýšení základní úrokové sazby | Přebudování britské ekonomiky | Globální inflace | Posilování amerického dolaru | Hospodářské soutěže | Automotive | Objem německého vývozu | Organizovanost | Nová vláda | Strategie Ondřeje Hartmana | Breakout strategie Ondřeje Hartmana | Úspěšnost strategie | Minulá výkonnost | Napjatá situace | Růst vývozu z Číny | Energetické krize | Rychlý růst cen | Posílení polského zlotého | Ceny energie | Vysoké ceny | Vývoj produkce | ASEAN | Sdružení národů jihovýchodní Asie | Nedostatek polovodičů | Robotické společnosti | Americký podnikatel | Fidelity Leading Indicator | Crest Communications | Dodávky čipů pro autoprůmysl | Zdravotnictví | Nedostatek surovin | Obilí | Problémy s počasím | Pozornost | Amazon (AMZN.US) | Adam Jonas | Ruská společnost | Poptávka po čipech | Zboží dlouhodobé spotřeby | Christian Lindner | Robert Habeck | Robert Koopman | Veřejné investice | Meta | Metaverzum | OSN v Glasgow | Klima | Meta Platforms | Odkupy akcií | IG Metall | Trh s elektromobily | PYPL.US | Indexy pohyb | Drahé energie | Globální dodavatelské řetězce | AMD akcie | Společnost | Výsledky společnosti | Hospodářské výsledky společnosti | Inflace ve Spojených státech | SATS DJIA | Tým InstaForex | Reálné výnosy | Reálné úrokové sazby | Nejrozšířenější kryptoměny | Vatenfall | Průmyslový sektor | Další růst sazeb | Vědecký pokrok | Dopady inflace | Target | Akcie Walmartu | Celoroční výhled | Maloobchodní prodejce | Prodejce Target | Narušené dodavatelské řetězce | Ropný šok | Lockdowny | TIM | Dell (DELL.US) | HPQ.US | Ruský trh | RTS | Ceny BTC | Podpora vývozu | Změny klimatu | Zahraniční politika | Bezpečná aktiva | Omikron | Omicron | Zveřejnění zprávy | Smíšené pocity | Potíže se zásobováním | Varianta omikron | Nálada na trzích | Broadcom | | Honeywell | Grayscale Bitcoin Trust | Vietnam | Zlotý | Největší švýcarská banka | Kmen omikron | Snížení nákupu aktiv | Cykly | Rozšíření | Rostoucí inflace | Developeři | Arm | Zemědělci | Digital Turbine | APPS | Digital Turbine (APPS) | Akcie Digital Turbine (APPS) | Akcie Digital Turbine | Konzultační služby | Výkon průmyslu | Emise uhlíku | Liz Trussová | Úrokové sazby v USA | Spotřebitelské inflace | Vánoční rally | Trh se zlatem | Bidenova administrativa | Ukončení nákupu aktiv | Pokles cen zlata | Dun & Bradstreet (D&B) | Bundesnetzagentur | Inflační situace | Jaromír Gec | Krátkodobý výhled | Druhá největší světová ekonomika | Force | Cyklus utahování měnové politiky | Základní sazba | Banka HSBC | Tlumit inflační tlaky | Problémy s nedostatkem čipů | Telefónica | Logistické společnosti | Covidové krize | Hodnoty měny | Desetileté výnosy | Desetileté výnosy v USA | Miliardy USD | Rozvahy Fedu | Kartel OPEC+ | Pokles zlata | Zvyšování sazeb Fedu | Ocel | Vládní dluhopisy zemí eurozóny | Dluhopisy zemí eurozóny | Ruský plyn | Analýza Cyrrus | Akcie v roce 2022 | Odbyt koncernu Volkswagen | Big tech | Cílové ceny | Húsíové | Hry | Cena akcií společnosti | Microsoft a Activision Blizzard | Technologie NFT | Fed Business Outlook | Philadelphia Fed Business Outlook | Philadelphia Fed | Business Outlook | Reality | Válka na Ukrajině | Omezení dodávek | Akciový index Nasdaq | Simon Peters | Analytik trhů | Siemens Gamesa | Instituce | Růst podnikatelské aktivity v eurozóně | Digitální ekonomiky | Inflační očekávání trhu | Napětí na Ukrajině | Spotřební zboží | Ericsson | Základní úrok | Přerušení dodávek ruského plynu | Rostoucí ceny plynu | Finanční rok | Stavební boom | Období zvýšené inflace | Under Armour | Rusko-ukrajinský konflikt | EZJ | EZJ.UK | Luxusní zboží | Čtyřdenní pracovní týden | NVDA.US | Nvidia (NVDA.US) | Útok na Ukrajinu | Ruský útok na Ukrajinu | Války v Evropě | Deeskalace | Invaze na Ukrajinu | Bezpečnostní situace | Zisk EBIT | Míra inflace v Kanadě | Inflace v Kanadě | Ruské invaze na Ukrajinu | Vojenský konflikt | Dění na Ukrajině | Sankce na Rusko | Sankce | Sankce vůči Rusku | Evropské vlády | Ukrajina a Rusko | LOW.US | Lowe's | Lowe's (LOW.US) | Konflikt na Ukrajině | Ruská invaze na Ukrajinu | Ruská invaze | Bidenova vláda | Wally Adeyemo | Moskevská burza | Ruská agrese | Eskalace konfliktu na Ukrajině | Zvýšení inflace v ČR | Polymetal International | Válka mezi Ruskem a Ukrajinou | Ruský útok | Prezident Volodymyr Zelenskyj | Boje na Ukrajině | Motivace | Kyjev | Studená válka | Mezinárodní vztahy | Rusko a Ukrajina | TGT.US | Target (TGT.US) | TGT | MWh | EUR/MWh | Uzavření vzdušného prostoru | Frederic Horst | Cargo Facts Consulting | ANA Holdings | AirBridgeCargo Airlines | Cargolux | AirBridgeCargo | Poptávka po letecké nákladní dopravě | Evropský blok | Situace na Ukrajině | Statista | Emise CO2 | Logistické firmy | Orsted | Prima | Zpřísnění sankcí | Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj | Invaze | Trhy s obilím | Narušení dodávek | Narušení dodávek z Ruska | Invaze Ruska | Invaze Ruska na Ukrajinu | Zvezda | Zemědělský ekonom | Scott Irwin | Hlavní přístavy na Ukrajině | Obchod s Ruskem | Pěstování plodin | Východní Evropa | Sankce namířené proti Rusku | Pokles inflace | Zákaz dovozu ruské ropy | Cox | Ředitel Intelu | Londýnská burza kovů (LME) | Řetězec | Řetězce | Západní sankce | Zvyšování cen | APP | Peter Siks | Plynárenský gigant | Gigant Gazprom | Dodávky plynovodem | Nord Stream 1 | Hospodářské škody | Společnost Intel | Globální hospodářský řád | Hospodářský řád | Představitelé MMF | Rostěch | Dopady války na Ukrajině | Opatření v Číně | Politika ČNB | Palo Alto Networks Inc | Americký výrobce elektromobilů | Velké korporace | Geopolitické události | Vysoké ceny energií | Dodávky zemního plynu | Institut IMK | Ruské dodavatelské řetězce | Allianz Trade | Německý kancléř | Německý kancléř Olaf Scholz | Kancléř Olaf Scholz | Plynárenská společnost | MOL | Růst cen energií | Šéf banky BIS | Inflační éry | Augustín Carstens | Odborné prognózy | Neutrální úroková sazba | Zničení poptávky | Jednociferná inflace | Ben Laidler | Reddit IPO | Správa | Callie Cox | Investiční analytička | Železárny | Siemens Healthineers (SHL) | SHL | Akcie Siemens Healthineers | Akcie Siemens Healthineers (SHL) | Vlastnictví | Tržní ocenění | Vzestupný trend | Dovoz ruské ropy | Poradenská firma | Poradenská firma Dun & Bradstreet | Firma Dun & Bradstreet | Tradingové webináře | Tradingové webináře zdarma | Webináře zdarma | Investiční události | Boj s inflací | Závislosti na ruské ropě | Hlavní investiční analytik | Iva Palusková | Huw Pill | Occidental | ArcelorMittal | Největší výnosy | Covidové uzávěry | Covidové uzávěry v Číně | EMEA ETF | Svaz německého průmyslu | Šéfové | Nadnárodní firmy | ApeCoin | Rezervní fond | Uzávěry v Číně | Konfederace britského průmyslu | EasyJet (EZJ.UK) | DRI | Přijetí | Širší trh | Nové sankce | Nové sankce vůči Rusku | Snížení inflace | Velmi volatilní | Akcie TSMC | Prudký růst inflace | Rostoucí akcie | Prolomení parity | Inflace na Ukrajině | Marketingová komunikace | Zkrocení inflace | Výsledky amerických bank | Míra inflace ve Spojených státech | Zastavení poklesu | Centrum | Americké ministerstvo obrany | Pentagon | Sloučení | Prime | Tony Danker | Daň z mimořádných zisků | Speciální daň | Výrobci automobilů | Akcie společnosti PayPal | Zpráva o inflaci | Udržitelnost | Pomoc Ukrajině | Disney (DIS.US) | Ján Lučan | Konkurenční společnost | BedBath | Německé ekonomiky | Makroekonomické prostředí | Dopady pandemie covidu | Největší vítězství | Dovoz z Ruska | Zastropování cen | Velké částky | Bolest | Výsledek HDP | Hewlett&Packard | Akcie Hewlett-Packard | Panda | Akcioví investoři | Budoucnost nemovitostí | SMC | Deflační prostředí | Akcie společnosti Amazon.com | Akcie společnosti Amazon | Merge | Fenomén | Zastropování cen energií | Japonská měnová autorita | Marka | Ruské ropy | Humanoidní roboti | The Moscow Times | Český statistický úřad (ČSÚ) | Zajímavé příležitosti | Hmotné investice | Josh Gilbert | PayPal Holdings (PYPL.US) | Marek Pokorný | Korporace | Komise v přenesené pravomoci | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Otevření ekonomiky | Událost roku | Jaderná energie | Matěj Široký | Administrativa | Války na Ukrajině | Vysoké inflace | Bali | Společnost TSMC | Taiwan Semiconductor | Chemický průmysl | Zdravotní sestry | Pokles reálných mezd | Rafinerie | Polovodiče | Akcie Taiwan Semiconductor | Akcie Taiwan Semiconductors | Akcie Taiwan Semiconductors (TSM.US) | Akcie Taiwan Semiconductor (TSM.US) | ERÚ | Nepokoje v Číně | Timur Barotov | BHS Timur Barotov | Ekonomické prostředí | Steve Smith | Západní země | Inflační krize | Zajímavé investiční příležitosti | Varování | WTI a Brent | Ropa WTI a Brent | Trafigura | Strukturální změny | Zpětné odkupy | Střední třída | Obchodní trendy | Růstový potenciál | Balkánské země | Pokles likvidity | Atraktivní příležitosti | Slábnutí inflačních tlaků | Výhled na rok 2023 | Vysoké sazby | ​​​​Hewlett&Packard | ​​​​Hewlett&Packard (HPQ.US) | USD za tunu | Farmacie | Otevření Číny | Čínský zdravotnický systém | Zdravotnický systém | Čínské zdravotnické úřady | Zdravotnické úřady | Grünheide | Výprodeje | Zavedení embarga EU | Zavedení embarga | Federální rezervy | Prezident Biden | ChatGPT | Akcie výrobců elektromobilů | Zero Covid | Freyer Battery | Rivan Automotive | Vývoj ceny akcií Nio | Zpráva Morgan Stanley | LKAB | Znovuotevření Číny | Omezené riziko | Christian Klein | SAP Christian Klein | Fáze globalizace | Globalizace | Silná koruna | Velké recese | Invest | Vyšší náklady | Global X | Pokles cen energií | AI.US | C3.ai (AI.US) | Výhled Saxo | Vestas | Euro 7 | Alphabet (Google) | Obnovitelné zdroje | Média | Akcie C3.ai | C3.ai | SVB | First Republic | Invesco Ltd. | Převzetí Credit Suisse | Zavedení Euro 7 | Martin Jahn | First Republic Bank | Počet obyvatel | Válka | Nálada nákupních manažerů | Nielsen | Mnichovský ekonomický institut Ifo | Tržby skupiny HARTMANN | HARTMANN | Finanční rok 2022 | Skupina HARTMANN | Infection Management | Divize skupiny | Skupina CMC | Očekávání pro rok | Očekávání pro rok 2023 | Nižší EBITDA | Účetní rok | Účetní rok 2023 | Marek Třeška | Semiconductor ETF | Spojení | Vyšší ceny | Asie | Překážky | Vysoké úrokové sazby | Surový cukr | Srovnávací základna | Následky bankovní krize | Náklady na půjčky | Elektrická vozidla | Baterie | Partnerství | Svaz německého průmyslu (BDI) | Siegfried Russwurm | Bělehrad | Expertka | Nové investice | EMEA | Duševní vlastnictví | Srbsko | IEA Fatih Birol | Ředitel IEA | Paolo Gentilon | Zástupci G7 | Komuniké | Přesun výroby | Vice | Kioxia | Omezení exportu | Transparentní | Odolnost ekonomiky | Rohrbeck Heger | Automatizace | NINTENDO | Uplynulý rok | Vývoj tržeb | Směřování | Monitorování | Zdroje energie | Uvolněná měnová politika | Obrat k čistým energiím | DNO | Hospodářský model | Generativní umělé inteligence | Finanční podmínky | Generativní AI | Chatbot | Politické faktory | Hamburg Commercial Bank | HCOB | Cyrus de la Rubia | Nejhorší výsledek | Londýn | Větrná energetika | Firma Orsted | Firma SSE | GCube | Pojišťovna GCube | Odvětví obnovitelné energie | Obnovitelné energie | Simon Hogg | Norfolk | Rob Anderson | News | Plánování | Obnovitelné zdroje energie | Výrobci elektromobilů | Útok Hamásu | Hamás | Obchodování a investování | Hnutí Hamás | Dopady konfliktu | Dezinflační proces | Investice ve Spojených státech | Dopady umělé inteligence | Umělá inteligence dnes | Kontaktní centra | Softwarové inženýrství | Trend automatizace | Praxe v reálném čase | Adaptace AI | Kryštof Míšek | Argos Capital | Miroslav Zámečník | Poradce České bankovní asociace | Přecenění | Výroby baterií | Nové technologie | Energetické tituly | Eskalace na Blízkém východě | Eskalace | Strategická rozhodnutí | Zásobovací potíže v německém průmyslu | Zásobovací potíže | Potíže v německém průmyslu | Problémy německých průmyslových podniků | Problémy se zásobováním | Problémy se zásobováním v německém průmyslu | Snižování inflace | InMode | Akcie InMode | Akcie ve Spojeném království | Výhled akciového trhu | Asie a rozvíjející se trhy | Indie a Čína | Pandemie covidu | Jakub Matis | Nippon Steel | ProCent | Rok 2024 | Ernie | Deficit federální vlády | Premiérka | Makroekonomické faktory | Hospodářské cykly | Mezinárodní ekonomika | Demografické změny | Maryland | Guvernér Britské centrální banky | Letadla | Dobrá zpráva | Dnes ČTK | Julija Svyrydenková | Ukrajinská ministryně hospodářství | Capital | FDI | Dotace | Prosperity | Rusové | Nárůst podniků | Nafta Industrija Srbije | Nafta Industrija Srbije (NIS) | Srbská ropná společnost | Moscow Times | Pravidla pro podnikání | Výkon | Ekonomické trendy | Nuance | Mezinárodní ekonomie | Co je to obchod | Centre William Rappard | Řešení sporů | Pravidla a dohody | MFN | Zásada nejvyššího zvýhodnění národa | Kolo jednání | Specializované dohody | Vliv na vývoz a dovoz | Přímý zahraniční investiční kapitál | Ekonomie a globální bezpečnost | Rozvojová pomoc | Kontroverze a výzvy | Budoucnost mezinárodního obchodu | Faktory ovlivňující obchod | Faktory ovlivňující obchod a mezinárodní ekonomii | Mezinárodní konkurenceschopnost | Technologický rozvoj | Regulace a právní normy | Právní normy | Globalizace a dodavatelské řetězce | Demografie | Světové hospodářské podmínky | Hospodářské podmínky | Jak funguje nabídka a poptávka? | Vliv obchodu | Vliv obchodu a mezinárodní ekonomie | Vztah mezi nabídkou a poptávkou | Obchod a mezinárodní ekonomie | Obchod a mezinárodní ekonomika | Růstový balíček | Geopolitická nestabilita | Vlastní kapitál | Vlády | Dotace na elektromobily | SOK | Barron's | Fernando Leibovici | Baltimore | Přístav Baltimore | Xcoal Energy & Resources | Xcoal Energy | Xcoal | Ernie Thrasher | Zříceného mostu v Baltimoru | Zveřejňování makroekonomických dat | Obchodovat pro FTMO | Začněte obchodovat | Problémy ekonomiky Německa | Problémy ekonomiky
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Pozice | Trh | Výhled | Rezistence | Reuters | ČTK | Banky | Banka | Obchodování | Indikátor | FOREX | Trading | Cena | Růst | Graf | EUR/USD

Předchozí klíčová slova

Dodatečné zisky
Dodatečný kapitál
Dodatečný výnos
Dodatkové operace
Dodávání cen
Dodávání likvidity
Dodavatelé ETF
Dodavatelé neonu
Dodavatel plynu
Dodavatel plynu do EU

Následující klíčová slova

Dodavatelský řetězec
Dodávky a cenu plynu
Dodávky automobilů
Dodávky čipů
Dodávky čipů pro automobilky
Dodávky čipů pro autoprůmysl
Dodávky diamantů
Dodávky do Indie
Dodávky elektřiny
Dodávky elektřiny do závodu Tesly
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Purple trading AI
Potvrďte prosím... Zavřít