Analýza amerických akcií

Napsal:   Sekce: Akcie

Akcie byly vybrány z hlediska likvidity, fundamentu, informací o společnosti a investičních fondech.


Intercept Pharmaceuticals, Inc. (ICPT)

Biofarmaceutická společnost Intercept Pharmaceuticals byla založena v roce 2002 a věnuje se výrobě a propagaci terapeutických léků v USA, Kanadě a EU. Mezi její nejznámější léky patří Obeticholic Acid (OCA), který se využívá k léčbě nevirových onemocnění jater, jako je nealkoholická steatohepatitida, primární sklerozující cholangitida a biliární atrezie.

ICPT je zdravotnická (biotechnologická) společnost.

Velké nákupy, které uskutečnila správní rada, přilákaly zájem investorů o tuto akcii. CEO Mark Pruzanski a tři další akcionáři nakoupili ze začátku minulého týdne celkem 407 000 akcií v celkové hodnotě převyšující 26,07 mil. $. 
Důvodem k tomuto nákupu byla sekundární veřejná nabídka, která umožní společnosti Intercept navýšit svůj kapitál o 250 mil. $. Tyto prostředky hodlá společnost zainvestovat do vývoje nových léků a propagaci již existujících léků.

Short float je pro ICPT velice vysoký (32,33 %), ale kroky klíčových akcionářů by mohly zastrašit prodejce, a cenu tak čeká pravděpodobně růst. Mezi další pozitivní zprávy patří jmenování Miller Rich nezávislým členem správní rady.

Miller Rich má více než 35 let zkušeností v odvětví zdravotní péče a má také mnoho znalostí z odvětví rozvoje podnikání a obchodních strategií. Ve společnosti Merck & Co pracovala na několika manažerských pozicích a v poslední době na pozici senior vicepresident pro celosvětový rozvoj podnikání. Podílníci od Miller Rich očekávají velice pozitivní výsledky.

Za zmínku také stojí skutečnost, že na světě existuje mnoho užitečných věcí, o kterých vůbec nic netušíme, a na druhou stranu existuje také mnoho zcela zbytečných věcí, které svým tvůrcům přinesly miliony a miliardy. Všechno je o marketingu.

Akcionáři momentálně sází především na Obeticholic Acid (OCA), který se využívá k léčbě onemocnění jater. Lék má za sebou již tři ze čtyř testování a jediné, co společnosti chybí, je vhodně uvést produkt vhodně na trh, což je ve skutečnosti práce Miller Richové.

Existují samozřejmě i rizika a znenadání se může stát cokoliv, ale v současné chvíli to vypadá, že se společnosti s lékem Obeticholic Acid bude dařit velice dobře.

Z pohledu technické analýzy se cena nachází pod 200denním SMA, ale akcie se již od října drží v cenovém rozpětí. Dochází k občasnému navýšení objemů, a to naznačuje, že další zájemci otevírají své pozice. S ohledem na tyto informace by mohlo proražení SMA zformovat rostoucí trend.AO Smith Corporation (AOS)

AO Smith Corporation je přední výrobce nádrží na horkou vodu a bojlerů z USA. Největší dodavatel bojlerů v Severní Americe, který také dodává zařízení pro úpravu vody do Asie.

Společnost má 24 poboček po celém světě a pět výrobních jednotek v Severní Americe.

Společnost spadá do sektoru průmyslového zboží (průmyslová elektrická zařízení).

S největší pravděpodobností o této společnosti většina investorů nikdy neslyšela, jelikož výroba bojlerů nepatří mezi příliš vzrušující novinky.

Právě teď je však ta pravá chvíle se na společnost podívat blíže. Prodej boilerů je vcelku nudná záležitost, ale roční zisk 1 mld. $ dokáže na tomto stavu leccos změnit. Tato hodnota samozřejmě přinesla společnosti AO Smith mnoho pozornosti. Na takto vysokých výnosech se podílela především Čína, kde začali vlastníci domů masivně skupovat bojlery a zařízení pro čištění vody. Od roku 2011 se prodeje čistících jednotek navýšily z 35 mil. $ na 250 mil. $, a tento rok AO Smith očekává 400 mil. $. Vzhledem k tomu, že v Číně každoročně vzniknou miliony metrů čtverečných obydlených oblastí, lze předpokládat, že bude poptávka po zařízeních pro úpravu vody stabilní. V současné chvíli má AO Smith spolupráci v Číně zajištěnou a plánuje zopakovat to samé i v Indii. Momentálně prodeje v Indii činí 27 mil. $, a to představuje velký potenciál.

Z technického hlediska jsou akcie v rostoucím trendu a cena se nachází nad 200denním jednoduchým klouzavým průměrem.

Od února letošního roku se cena pohybuje v trojúhelníkové formaci, která pravděpodobně povede k pokračování trendu. Cena akcií se v současné chvíli nachází u spodní hranice trojúhelníkové formace a 200denní SMA představuje support. Jakmile dojde k prolomení ceny 65 $, otevře se prostor k dalšímu růstu.


Short float je pro akcie AOS poměrně nízký, 3,16 %, a to znamená, že mezi investory je pouze malý zlomek prodávajících. Investiční fondy navýšily svůj podíl o 0,44 % a jejich celkový podíl na společnosti je tak úctyhodných 92,6 %. Většinou netušíme, proč fondy dělají, co dělají, ale můžeme analyzovat jejich jednotlivé kroky, a momentálně je jasné, že fondy mají o společnost veliký zájem. Výše zmíněné informace představují možnost, že AOS čeká dlouhodobý rostoucí trend, včetně dividend v hodnotě 0,72 $ za akcii (1,15 % investované částky) v prvním čtvrtletí.

Tenaris SA (TS)

Tenaris je rozsáhlý celosvětový výrobce a dodavatel bezešvých a svařovaných ocelových trubkovitých produktů, a své produkty taktéž dodává společnostem zabývajícím se ropou, plynem, energiemi, a strojírenským společnostem.

Společnost spadá do sektoru průmyslového zboží (zpracování kovů).

Tenaris se stala poměrně zajímavou investicí především díky své čtvrtletní finanční zprávě z 31. března.

Podle zprávy se čistý obrat společnosti zvýšil o 62 % oproti Q1 2017 a o 17 % oproti předchozímu čtvrtletí.

EPS se taktéž dramaticky zvýšil, a to o 45 %, což navýšilo výnosy dividend na 0,82 $ za akcii, tedy 2,17 % z investované částky. To oslovilo některé investory natolik, aby zahrnuly akcii do svého portfolia.

Za zvýšení tržeb může především období těžby ropy v Kanadě a stejně tak velké dodávky ropovodů do Východního Středomoří.

Kromě toho neutuchající konflikty na Středním východě udržují ceny ropy vysoké a břidlicovou ropu lze tak produkovat i v USA. V této oblasti je tak zvýšená aktivita, a to nás ujišťuje, že po výrobcích Tenaris bude alespoň po následující rok velká poptávka, která může zajistit další růst tržeb a výnosů dividend.

Obchodní válka s Donaldem Trumpem v čele, která se týká cla na ocel a hliník, představuje pro Tenaris další výhodu. Mimo jiné se stále neví, kdo bude povinen clo platit. Spotřebitelské společnosti jsou tak nuceny uzavírat krátkodobé smlouvy se zahraničními nebo dlouhodobé smlouvy s domácími (z USA) společnostmi.

Z celkového hlediska již není nutné cla vůbec zavádět, jelikož nejistota se již o vše postarala. Trump může jednoduše tyto sankce navýšit později, ve chvíli, kdy už jsou smlouvy podepsány a zahraniční dodavatelé mají dávno potíže. Zavedení zahraničních společností na americkém trhu zabere nějaký čas a domácím společnostem se mezitím bude skvěle dařit a taktéž osloví investory rostoucí cenou akcií a výnosy dividend. Mezi takové společnosti patří i Tenaris.

Z technického hlediska jsou akcie v rostoucím trendu a cena se nachází pod 200denním jednoduchým klouzavým průměrem se supportem na ceně 35 $. Pokud dojde k prolomení rezistence na ceně 38 $, otevře se prostor k růstu až na další rezistenci na ceně 50 $.

Short float je pro akcie Tenaris 0 %, a to znamená, že nikdo nesází na pokles ceny. Správní rada vlastní přes 60 % akcií a v poslední době nikdo ani jednu z těchto akcií neprodal. To vše nepřímo naznačuje, že nás čeká růst.


Autor: Dmitriy Gurkovskiy, hlavní analytik společnosti RoboMarkets

Zřeknutí se odpovědnosti
Veškeré předpovědi jsou založeny na individuálním názoru autora. Na tuto analýzu by nemělo být nahlíženo jako na obchodní doporučení. RoboForex nenese žádnou zodpovědnost za výsledky obchodních aktivit založených na doporučeních a shrnutích v této analýze.

Hodnocení článku:
Sdílení článku:
Facebook

Čtěte více

 • Americký dolar ztrácí svého největšího spojence
  Středeční obchodování nepřálo dolarovým býkům. Měnový pár EUR/USD si připsal téměř 1 %, i když žádná výrazně negativní data ze Spojených států nepřišla. Za vinu toto oslabení dolaru můžeme dát guvernérovi americké centrální banky (Fed), Jerome Powellovi, který opustil svou tradičně jestřábí rétoriku a naznačil, že úrokové sazby v USA už moc růst nemusí.
 • Americký sen: film o americké centrální bance
  Příběh, jak vznikla americká centrální banka.
 • Americký volební speciál
  Které měny jsou nervózní z možného prezidenta Donalda Trumpa? Jak by se vyvíjela cena zlata, pokud by se do Bílého domu probojovala Hillary Clintonová? A kdo z dvojice kandidátů si před úterním volením dnem vede lépe? Na tyto i jiné otázky vám dnes odpovíme ve speciálním článku zaměřeném na americké prezidentské volby.
 • Analýza akciového indexu S&P 500 a měnového páru EUR/USD
  Vývoj na akciových trzích po odsouhlaseném brexitu z konce minulého týdne mě překvapil. Čekal jsem určitou podporu centrálních bank, aby se situace hned nezvrtla v prudké výprodeje. Čekal jsem i určité uklidnění, na den, dva. Poté, po uvědomění si vážnosti situace, jsem ale čekal další poklesy.
 • Analýza akciového indexu S&P 500 a měnového páru USD/JPY
  Akciové trhy od konce minulého týdne lehce oslabily, index S&P 500 se z hodnot kolem 2.070 bodů posunul dolů ke 2.050 bodům. Trhům nepomohlo oslabení ropy. Ta nyní vypadá, že chce o pár dolarů posílit. Na ropě tento týden vyšly 2 pozitivní zprávy = nižší zásoby v USA a prohlášení kuvajtského ministra o pravděpodobné dohodě na schůzce ropných producentů 17. dubna. Další růst ropy by podpořil i akciové indexy, S&P 500 by mohl překonat 2.000 úroveň a otestovat historická maxima.
 • Analýza akciového indexu S&P 500 a měnových párů EUR/USD a GBP/USD
  Trhy i obchodníky nejočekávanější událost tohoto roku, referendum o setrvání Velké Británie v EU, je za námi. Komentáře, vysvětlování, prognózy, spekulace apod. přenechejme jiným (média, analytici). Jasné je, že toto referendum dopadlo s překvapivým nečekaným výsledkem. Většina hlasujících se rozhodla pro odchod Velké Británie z EU.
 • Analýza akciového indexu S&P 500 a měnových párů EUR/USD, USD/JPY a GBP/USD
  Finanční trhy nadále jedou v zaběhnutém módu z posledních týdnů, kdy jakékoliv poklesy jsou záhadně a až podezřele rychle dorovnávány zpět, aby nedejbože nedošlo k náznakům paniky a spuštění větších tržních propadů, pro které existuje mnoho relevantních důvodů.
 • Analýza akciového indexu S&P 500 a obchodní nastavení pro EUR/USD a ropu
  I v tomto týdnu důležité akciové indexy lehce navýšily úrovně historických maxim (americké indexy) či maxim několikaměsíčních (německý DAX). Skoro každý den jsme mohli vidět scénář typický pro „nesvobodné“, nezdravé a manipulované trhy – sebevětší poklesy před otevřením trhů i po něm byly vždy následně v průběhu obchodní seance, bez jakékoliv relevantní zprávy a důvodu, zkorigovány výrazně nahoru a indexy nedokázaly ani jeden den zavřít v nějaké významnější ztrátě.
 • Analýza akciového trhu
  V posledním přehledu jsme zjistili, jak důležité je pro investory sledování interních nákupů akcií. Dnes se podíváme na společnosti, jejichž vedení je v tomto ohledu obzvláště aktivní. První společností stojící za zmínku je MACOM Technology Solutions Holdings Inc., která spadá do technologické sektoru (polovodiče – broadline). Vedení společnosti uskutečnilo nákupy v hodnotě 1 492 469 $ za cenu v průměru mezi 21,96 a 22 $ za akcii.
 • Analýza amerického akciového indexu S&P 500 a měnového páru EUR/USD
  Americký akciový index S&P 500 dle očekávání nadále roste a včera již uzavřel na letošních maximech. Indexu se tak podařilo zcela vymazat letošní propady. Od úrovní historických maxim jsme vzdálení cca pouze 4 %. Index S&P 500 nám také pokračuje i v avizovaném kopírování svého vývoje z podzimu loňského roku.
 • 9. MQL4 - Moje první strategie (1/2)
  V tomto díle si společně napíšeme vlastní strategii. Začneme nejprve vytvořením knihovny s pomocnými funkcemi pro obchodování.
 • 8 pips
  Dnes mi dorazila zpráva od mého dobrého přítele. Napsal mi v ní: "Tak dneska jsem vydělal jen 8 pips". Trh EUR/USD se dnes do této chvíle pohyboval v rozmezí High a Low asi 80 pips. Nabízí se zde otázka: Je 8 pips profitu za jeden den skutečně tak málo?
 • 8. MQL4 - Tester strategií
  V tomto díle se v rychlosti seznámíme s testerem strategií, který nám pak poslouží k testování a ladění naší strategie.
 • 7. MQL4 - Funkce pro obchodování
  V tomto díle si představíme poslední oblast jazyka MQL4 tak, abychom byli schopni napsat svoji vlastni strategii pro automatizované obchodování a tím jsou funkce pro práci s pokyny.
 • 6. MQL4 - Technické indikátory
  V tomto díle se podíváme funkce, které vracejí data jednotlivých indikátorů.
 • 5 velkých mýtů o obchodování forexu
  Pokud jste ve světě obchodování forexu nováček a hledáte informace, jak vůbec začít, vězte, že v tomto odvětví platí, že je propleteno spoustou balastu a zkreslených informací. Po čas celé své tradingové kariéry se budete neustále zdokonalovat a nejspíš vyhledávat nové informace a rady na internetu.
 • 5 rozdielov v tradingu kryptomien a forexu
  Dnes vám opíšem 5 zásadných rozdielov pri tradingu krypto trhu a forexových mien. Každá je v niečom lepšia a v niečom horšia a idem na tie rozdiely poukázať. Aj keď je tu kryptosvet iba necelých 10 rokov a forex niekoľkonásobne viac, tak popularita týchto trhov je celkom podobná.
 • 5 rozdielov v tradingu kryptomien a akcii
  V dnešnom blogu Vám vysvetlím zásadných 5 rozdielov pri tradingu a akciach. Každé má svoje pro a proti, no jeden trh je regulovaný a druhý nie je a tam začínajú všetky problémy aj príležitosti. Veľa začiatočníkov verí, že kupovanie kryptomeny cez krypto burzu je ako kupovať akcie cez brokera, no pravda je inde.
 • 5 nejsilnějších emocí tradera
  Psychologie obchodování je nedílnou součástí každého z nás. Trhy jsou jakýmsi živým organismem, u kterého se snažíme racionálním přístupem zanalyzovat jeho vývoj, což vytváří rozpor mezi očekáváním a konečným výsledkem.
 • 5 nejčastějších chyb začínajících obchodníků
  Nikdy nebylo snadné začínat s něčím novým. Ať už jde o nové zaměstnání, založení vlastní firmy nebo učení se nějakého sportu. Pocit nejistoty z nového a neznámého prostředí vás muže přimět dělat chyby. U obchodování na forexu je to stejné. Zde je pět nejčastějších chyb začínajících obchodníků.
 •  


  Diskuse ke článku

  Diskuse je přístupná pouze pro registrované uživatele.
  Přihlásit se | Nová registrace

avatar

Autor:

Tým RoboMarkets

Hodnocení autora:
Tým RoboMarkets Česká republika.
Bližší informace o autorovi >>

Kategorie blogu

reklama
Directa

Kurzy obchodování

úno
23

Jak vytvářet ziskové AOS a testovat obchodní strategie

Představujeme vám exkluzivní seminář se zástupci profesionálního vývojářského týmu, působícího ve společnosti FXstreet.cz. Hlavní náplní budou základy tvorby automatických obchodních systémů (AOS) pro platformu MetaTrader 4 včetně praktických ukázek. Naučíte se také správně backtestovat ziskovost AOS. Navíc si sami v průběhu semináře vytvoříte svůj první ziskový AOS.

Bře
23

Juniorská škola tradingu - Forex I-II (Praha)

Juniorská škola tradingu - Forex I-II je určena pro začínající tradery. Pokud chcete vyzkoušet něco nového, vymanit se z davu a být úspěšný v obchodování na finančních trzích, tak je tento seminář určen právě vám.

Dub
13

Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy na FOREXu

FXstreet.cz představuje unikátní seminář s hostem - Patrikem Urbanem, který působil jako profesionální trader na Wall Streetu. Praktické použití technické analýzy, Price Action a obchodní systémy ziskových traderů. Kromě Patrika Urbana na semináři jako host vystoupí také full-time trader Jakub Hodan.

Kvě
18

Exkluzivní VIP seminář: Obchodujte jako bankovní trader!

Představujeme vám exkluzivní seminář, který účastníky semináře posouvá mezi tradingovou elitu. V průběhu semináře se dozvíte veřejně nedostupné informace o tom, jak ve skutečnosti funguje forex, pravdu o retailových brokerech a další veřejně nedostupné informace z obchodování bank a tradingu na institucionální úrovni.

Literatura

titulka_smallsize.jpg

Novinka! Kniha "Jak se stát forexovým obchodníkem" Ondřeje Hartmana vychází ve druhém a výrazně rozšířeném vydání!

Kniha vychází již ve druhém, ale tentokrát výrazně upraveném a rozšířeném vydání. Kniha je koncipována tak, aby byla užitečným průvodcem jak začínajícím obchodníkům bez zkušeností, tak i těm, kdo na forexu již obchodují a potřebují si prohloubit své znalosti.

Day_Trading_obalka_78x110.jpg

Kniha "FOREX – Ziskové intradenní a swingové obchodní strategie" od Kathy Lien vychází v češtině!

Je nám velikou ctí, že můžeme obohatit český a slovenský forexový trh světově uznávanou knihou číslo 1 pro každého, kdo chce do hloubky pochopit fungování největšího světového finančního trhu.

C:\fakepath\kathy-lien-08112017.jpg

Světový bestseller o tradingu v češtině! Úspěšní obchodníci: Jak běžní lidé porážejí Wall Street v jeho vlastní hře

Jedna z nejprodávanějších knih od Kathy Lien právě vychází v českém překladu! Obsahuje sérii rozhovorů Kathy Lien s nejúspěšnějšími tradery. Tato kniha se stala inspirací pro tisíce čtenářů po celém světě. Setkáte se v ní s příběhy obyčejných lidí, kteří dokázali zbohatnout díky systematickému dodržování konkrétních pravidel v tradingu. Bez ohledu na jejich povolání jsou dnes úspěšnými obchodníky a investory. V této knize vám budou představeny jejich obchodní přístupy a strategie, které vám pomohou pochopit, jak lze pomocí vlastní píle dosáhnout úspěchu ve zdánlivě složitém světě tradingu.

Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu, až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní Price Action VIP indikátor, doposud úspěšně používaný pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečný Price Action VIP indikátor, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:


FXstreet.cz - forex, komodity, kryptoměny, trading, zpravodajství

Nezávislý investiční server zaměřený na forex, komodity, kryptoměny, trading a zpravodajství. Vzdělávací články, cenové grafy, cizí měny, semináře, ekonomické a forex zprávy.
reklama
Purple Trading HS
reklama
RoboMarkets
reklama
Admiral Markets SE
reklama
Directa