Pátek 26. duben 2024 09:35
reklama
FTMO férovost
reklama
Swissquote Bank
reklama
CapXmaster
reklama
Fintokei ProTrader

Německá ekonomika

img

Německá ekonomika se dostává do vážných problémů

22.03.2019 „Pokles výnosů na německých desetiletých dluhopisech potvrzuje obavy investorů, že by se největší evropská ekonomika mohla v blízké době dostat do recese. Investoři se současného vývoje obávají natolik, že preferují jistotu a převádí svá aktiva do dlouhodobých dluhopisů s mírně záporným výnosem,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
C:\fakepath\nemecko 08012014.png

Důvěra v německou ekonomiku vzrostla

19.03.2019 Důvěra investorů a analytiků v německou ekonomiku v březnu vzrostla, podpořily ji vyhlídky na možný odklad připravovaného odchodu Británie z Evropské unie. Uvedl to dnes německý výzkumný institut ZEW.
C:\fakepath\nemecko 08012014-3.png

Poradci německé vlády zhoršili odhad letošního růstu ekonomiky

19.03.2019 Výbor ekonomických poradců německé vlády dnes snížil odhad letošního růstu německé ekonomiky na 0,8 procenta z 1,5 procenta předpovídaných v předchozí listopadové prognóze. Výbor poukázal na přetrvávající vysoká rizika spojená s připravovaným odchodem Británie z Evropské unie, se spory v mezinárodním obchodě a s překvapivě prudkým zpomalováním hospodářského růstu v Číně.
C:\fakepath\nemecko 08012014-3.png

Německá vláda opět zhoršila odhad letošního růstu ekonomiky

11.03.2019 Německá vláda nyní podle neveřejné prognózy předpokládá, že německá ekonomika v letošním roce stoupne pouze o 0,8 procenta. Informoval o tom dnes německý list Handelsblatt. Již v lednu přitom vláda snížila oficiální odhad letošního růstu na 1,0 procenta z dříve předpokládaných 1,8 procenta.
img

Týdenní zpráva z FOREX trhu: Další kritický okamžik pro brexit

11.03.2019 Tento týden nás zřejmě čekají tři klíčová hlasování ohledně brexitu. T. Mayová zřejmě opět neuspěje se svou verzí vyjednané dohody. Následně zřejmě neprojde parlamentem ani odchod bez dohody. Nejpravděpodobnější tak je, že se britský parlament shodne na odsunutí aktivace článku 50. Pokud jde o ekonomické indikátory, z USA se dočkáme stabilní inflace a silnějších maloobchodních tržeb, z eurozóny jako celku by si měla polepšit průmyslová výroba; německá data ale nepotěší. Česká inflace dále zrychlila na únorových 2,6 %. Bude se tak nacházet 20 bb nad prognózou ČNB.
C:\fakepath\nemecko 08012014-3.png

Zakázky německého průmyslu v lednu nečekaně klesly

08.03.2019 Zakázky německého průmyslu v lednu nečekaně prudce klesly. Spolkový statistický úřad dnes uvedl, že ve srovnání s předchozím měsícem se snížily o 2,6 procenta, zatímco analytici čekali půlprocentní zvýšení. Prosincový údaj pak byl revidován směrem vzhůru.
C:\fakepath\oecd.jpg

OECD zhoršila výhled světové ekonomiky

06.03.2019 Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) opět zhoršila výhled růstu světové ekonomiky na letošní i příští rok. Ve své dnešní zprávě uvedla, že globální růst letos dosáhne 3,3 procenta a v příštím roce 3,4 procenta. Proti předchozí prognóze vydané v listopadu by tak měl být letošní růst slabší o 0,2 procentního bodu a růst v příštím roce o 0,1 procentního bodu. OECD přitom výhled růstu zhoršila i v listopadu.
C:\fakepath\nemecko 08012014.png

Německo varuje před brexitem bez dohody

26.02.2019 Odchod Británie z Evropské unie bez dohody by snížil hrubý domácí produkt (HDP) Německa minimálně o půl procenta. Předpověděl to dnes šéf Svazu německého průmyslu (BDI) Joachim Lang. "Znamenalo by to o zhruba 17 miliard eur (384 miliard Kč) menší ekonomickou sílu v samotném letošním roce," dodal. Británie by podle něj v případě brexitu bez dohody pravděpodobně upadla do hospodářské recese, napsala agentura Reuters.
C:\fakepath\nemecko 08012014-3.png

Němečtí spotřebitelé optimističtí i přes zpomalující ekonomiku

26.02.2019 Němečtí spotřebitelé zůstávají optimističtí navzdory zpomalující ekonomice. Na základě svého průzkumu to dnes uvedla společnost GfK. Svůj index spotřebitelské důvěry na březen proto ponechala v souladu s očekáváním na únorové hodnotě 10,8 bodu.
img

Rozbřesk: Nálada v české ekonomice neklesá

26.02.2019 Zatímco německá ekonomika balancuje na hranici recese a tamní podnikatelé se dívají do dalších měsíců s obavami, v ČR je situace stále překvapivě o poznání jiná. Tuzemské hospodářství v závěru loňského roku zrychlilo (už v pátek se dozvíme, proč vlastně) a o strachu z blízké budoucnosti nemůže být vlastně ani řeč. Alespoň tak vyznívá i včera zveřejněný průzkum důvěry mezi podnikateli a spotřebiteli. Celková důvěra v ekonomiku sice není v rámci aktuálního cyklu na maximu, avšak daleko od něj také není.
C:\fakepath\nemecko 08012014-3.png

Ifo: Důvěra německých exportérů se v únoru mírně zlepšila

25.02.2019 Důvěra německých exportérů se v únoru mírně zlepšila. Stoupla poprvé po čtyřech měsících poté, co se v lednu propadla nejníže od dubna 2016. Index očekávání německých vývozců pro příští měsíce se podle dnes zveřejněných údajů mnichovského institutu Ifo tento měsíc zvýšil o 1,2 na 7,2 bodu.
img

IFO index naznačuje ďalšie spomalenie nemeckej ekonomiky

22.02.2019 Včerajšie indexy dôvery z dielne Markit Economics ukázali zhoršenie nálady v nemeckej výrobnej sfére (ktorá je už v teritóriu kontrakcie), na druhej strane však ukázali zrýchlenie rastu v sektore služieb. Keďže sa služby podieľajú na ekonomike väčšou mierou, tak celková podnikateľská dôvera vzrástla na štvormesačné maximá. Dnešný IFO index to nepotvrdil a ukázal ďalší pokles z 99,3b. na 98,5b. (čakal sa miernejší pokles na 99b.). Aktuálna úroveň je najnižšia od roku 2014. Stále ju však ťahá nahor pozitívne hodnotenie aktuálneho ekonomického vývoja (a to aj napriek prudkému spomaleniu ekonomiky), očakávania sú však najhoršie od dlhovej krízy a pokiaľ ešte klesnú o zopár desatinných bodov, tak sa dostanú na najnižšiu úroveň od finančnej krízy.
C:\fakepath\nemecko 14022014.png

Podnikatelská nálada v Německu klesla nejníže za čtyři roky

22.02.2019 Podnikatelská nálada v Německu se v únoru šestý měsíc za sebou zhoršila a index, který ji měří, se dostal na nejnižší hodnotu od prosince 2014. Vyplývá to z výsledků průzkumu, který dnes zveřejnil institut Ifo. Údaje naznačují, že největší německá ekonomika zřejmě bude nadále zpomalovat.
C:\\fakepath\\nemecko 08012014-3.png

Německo se v závěru roku vyhnulo recesi

22.02.2019 Německo se ve čtvrtém čtvrtletí loňského roku vyhnulo recesi, hrubý domácí produkt (HDP) zůstal proti předchozím třem měsícům beze změny. Oznámil to dnes německý statistický úřad, a potvrdil tak předběžné odhady. Podrobnější údaje ukázaly, že odvrátit recesi pomohly vyšší státní výdaje. Ve třetím čtvrtletí ekonomika vykázala pokles o 0,2 procenta.
img

Co se skrývá za růstem akcií?

21.02.2019 I když se ekonomika v US přehřívá a dočkali jsme se zvyšování sazeb, tak musíme brát v potaz i faktor, který bude určitě hrát roli v dalších měsících. Na začátku ledna stav v ekonomice nevypadal nejlépe. Změnila se však samotná monetární politika Fedu, která do vysoké míry ovlivnila trhy. Tímto rozhodnutím bylo zrušení zvyšování sazeb v roce 2019 (vysoká pravděpodobnost) a teoreticky uvažování o možném mírném zvýšení, resp. snížení.
img

Okénko finančního trhu 21.2.2019

21.02.2019 Záznam z jednání Fedu potvrdil vyčkávací strategii centrální banky. Nicméně nenaznačuje konec cyklu zvyšování úrokových sazeb. Někteří členové však podle záznamu jsou ochotni hlasovat pro jejich navýšení pouze v případě překvapivě vyšší inflace. Tým RBI však očekává, že právě zrychlení inflace a další pokles míry nezaměstnanosti donutí americkou centrální banku zvýšit úrokové sazby ještě jednou v polovině tohoto roku. Hlavním tématem jednání však byla diskuze ohledně možného ukončení kvantitativního utahování. Téměř všichni členové se shodují na tom, že by k jeho ukončení mělo dojít ještě v tomto roce vzhledem k faktu, že rezervy amerických bank již dosáhly úrovně, která je jak regulátorem, tak samotnými bankami považována za přijatelnou. Zároveň také zmiňují, že právě nejistota ohledně termínu ukončení kvantitativního utahování byla jedním z hlavních důvodů zvýšené volatility trhů na konci loňského roku. V tuhle chvíli lze říct, že Fed zahájil vyčkávací taktiku a čeká na aktuální data z americké ekonomiky.
img

Nemecký ZEW index rastie štvrtý mesiac za sebou. Je reálne, že dno máme už za sebou.

19.02.2019 Nemecký IFO inštitút dnes zverejnil svoj mesačný prieskum medzi ekonómami, ktorého highlightom je IFO index očakávaní vývoja nemeckej ekonomiky v najbližších 6 mesiacoch. Kladná hodnota znamená, že viac respondentov očakáva zrýchlenie ako spomalenie a naopak. Aj vo februári bola úroveň záporná -13,4b (čakala sa nižšia úroveň: -14,1.). Je to však najvyššia úroveň od júna 2018. Po druhé, ZEW index rastie už štyri mesiace po sebe, pričom štvormesačný rast je najrýchlejší za posledné dva roky. V minulosti, keď bol ZEW v mínuse sa to stalo zakaždým až po dosiahnutí dna. Je však potrebné dodať, že Nemecká ekonomika v posledných dvoch kvartáloch výrazne spomalila, čiže báza, voči ktorej sa porovnávajú budúce očakávania, je nižšia.
C:\fakepath\nemecko 08012014.png

Důvěra v německou ekonomiku se zlepšila

19.02.2019 Důvěra investorů a analytiků v německou ekonomiku se v únoru zlepšila více, než se čekalo. Výhled růstu největší evropské ekonomiky však zůstává slabý kvůli horší poptávce ze zahraničí, uvedl ve své dnešní zprávě výzkumný institut ZEW. Index důvěry v německé hospodářství se zvýšil na minus 13,4 bodu z lednových minus 15 bodů. Analytici dotazovaní agenturou Reuters předpovídali zvýšení indexu jen na minus 14 bodů.
img

Rozbřesk: Obrat nebo alespoň stabilizace automobilového trhu se zatím nekoná

19.02.2019 Zápis z posledního zasedání bankovní rady ČNB sice naznačuje chuť pokračovat ve zvyšování úrokových sazeb, nicméně obavy z vnějších rizik a nejistot tentokrát převážily a centrální banka proto zvolila neškodnou možnost vyčkávání, dokud se situace nevyjasní. V mezičase tuzemská čísla potvrdila velmi dobrý stav české ekonomiky v závěru loňského roku a vyšší inflační tlaky v úvodu toho letošního a „porazila“ tak hned 2x prognózu ČNB. Otázka, zda půjdou sazby nahoru už na konci března, však zůstává dál na stole bez jasnější odpovědi, protože situace u našich hlavních obchodních partnerů zatím jasnějších obrysů nenabyla. Německá ekonomika se sice s odřenýma ušima vyhnula recesi, ale přesto na její hranici dál balancuje.
C:\fakepath\nemecko 08012014-3.png

Růst Německa bude v prvním pololetí slabý

18.02.2019 Německá ekonomika se v první polovině letošního roku bude nadále potýkat s obtížemi, vývoj ekonomických ukazatelů ale stále naznačuje, že zpomalení by mohlo být jen dočasné a že ve druhé polovině roku je možné čekat oživení. Ve své měsíční zprávě o vývoji ekonomiky to dnes uvedla Deutsche Bundesbank, tedy německá centrální banka.
img

Kde hledat levné akcie?

18.02.2019 Od počátku roku se makroekonomické statistiky hemží především negativními zprávami. Ochlazení ekonomiky eurozóny už se začíná projevovat v tvrdých datech jako je HDP a průmyslová výroba. A poslední várka čísel z USA také nepotěšila, když ukázala na největší pokles maloobchodních tržeb od globální finanční krize a na slabost místního průmyslu i realitního trhu. Jaký mají tato data dopad na akciové indexy?
img

Rozbřesk: Německo na hraně recese, růst české ekonomiky nad odhady

15.02.2019 Včera zveřejněné výsledky HDP zemí potvrdily, že kondice ekonomik eurozóny není zrovna nejlepší. Mezikvartální růst zůstal na úrovni 0,2 %, což v meziročním srovnání znamenalo zpomalení až na 1,2 %. Přitom ještě začátek roku se nesl ve znamení více než dvouprocentního růstu. Čtvrtek rovněž odpověděl na otázku, zda je či není Německo v recesi. Pokud si na na pomoc vezmeme definici recese jako situaci, kdy dvě čtvrtletí za sebou padá HDP, tak německá ekonomika jen na hranici recese přešlapuje, nicméně do ní ještě nespadla.
C:\fakepath\BRENTH1.png

Komodity: Ceny ropy dnes po počátečním růstu klesají

14.02.2019 Ceny ropy dnes po počátečním růstu klesají. Trh zprvu ovládal optimismus, že se brzy podaří urovnat obchodní spor mezi Spojenými státy a Čínou. Posléze jej ale zkalily nepříznivé hospodářské statistiky z Německa a Spojených států.
img

Slabý americký maloobchod kazí den akciím i dolaru. Dluhopisy a jen rostou

14.02.2019 Vývoj amerického maloobchodu na konci loňského roku byl delší dobu neznámou, neboť data nevycházela v důsledku přechodného uzavření některých státních institucí. Se zpožděním zveřejněná čísla na jednu stranu hledí už dost do minulosti, ale zároveň i kreslí docela nepěkný obrázek o kondici amerického spotřebitele během klíčové předvánoční nákupní sezóny. Tržby se výrazně propadly, čímž zároveň podstřelily tržní konsensus. Revize minulých měsíců míří dolů a celková dynamika se zhoršuje.
C:\\fakepath\\TOP5-14022019-LV-6.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

14.02.2019 1) Německá ekonomika ve čtvrtém čtvrtletí stagnovala po poklesu o 0,2 % ve třetím kvartálu. Těsně se tak vyhnula recesi, která se obvykle definuje jako alespoň dvě čtvrtletí hospodářského poklesu za sebou. Vyplývá to podle agentury Reuters z dnešních údajů spolkového statistického úřadu.
C:\fakepath\nemecko 08012014-3.png

Německo se v závěru roku těsně vyhnulo hospodářské recesi

14.02.2019 Německá ekonomika ve čtvrtém čtvrtletí stagnovala po poklesu o 0,2 procenta ve třetím kvartálu. Těsně se tak vyhnula recesi, která se obvykle definuje jako alespoň dvě čtvrtletí hospodářského poklesu za sebou. Vyplývá to podle agentury Reuters z dnešních údajů spolkového statistického úřadu.
C:\fakepath\nemecko 08012014-3.png

Německo v prosinci překvapivě zvýšilo obchodní přebytek

08.02.2019 Německý zahraniční obchod v prosinci nečekaně zvýšil přebytek. Překvapením byl nejen růst dovozu, ale především růst vývozu. Aktivum obchodní bilance tak stouplo na 19,4 miliardy eur (498 miliard Kč) z 18,4 miliard eur v listopadu. Vyplývá to z dnešních údajů spolkového statistického úřadu.
img

Rozbřesk: Koruna na vedlejší koleji

08.02.2019 Půl hodiny navíc na únorovém zasedání potřebovali centrální bankéři k potvrzení stávajících úrokových sazeb. Podle očekávání se sice hlasy pro vyšší sazby našly i tentokrát, nicméně zůstaly ve výrazné menšině. ČNB s ohledem na rizika a nejistoty dala přednost stabilitě, avšak možnost zvýšení sazeb v letošním roce samozřejmě vůbec nevyloučila. Rozhodnutí bankovní rady podpořila i nová prognóza, která předpokládá nejenom téměř neměnné sazby na horizontu 1,5 roku, ale opět i výrazné posílení koruny.
img

Euru se množí špatné zprávy, hospodářský růst mu ani letos nepomůže

07.02.2019 Euro dnes dostalo další impuls pro pokračování v prodejní aktivitě. Dá se tak usuzovat podle prognózy, kterou dnes zveřejnila Evropská komise, jelikož opět srazila svůj odhad pro hospodářský růst. Prognóza dnes dorazila poté, co včera dorazily z Německa data průmyslových objednávek, která poukázala na zhoršující se sentiment v největší ekonomice Evropy. Hlavní evropská měna dnes ztrácí již čtvrtou seanci v řadě a zatím nic nenapovídá tomu, že by se mělo z dlouhodobějšího hlediska něco změnit.
img

Nemecká priemyselná výroba ostáva hlboko v červenom. A môže klesnúť ešte viac.

07.02.2019 Nemecko pokračuje vo vykazovaní zlých čísel. Priemyselná výroba klesla v decembri o 0,4% (čakal sa pritom rast o 0,8%). Medziročný pokles ostal na úrovni 3,9%, čo je najviac od finančnej krízy (je však potrebné povedať, že vtedy klesala priemyselná výroba o viac ako 20%). Je to však o niečo viac ako počas dlhovej krízy.
C:\fakepath\nemecko 08012014-3.png

Průmyslová výroba v Německu v prosinci klesla o 0,4 procenta

07.02.2019 Průmyslová výroba v Německu se v prosinci ve srovnání s předchozím měsícem překvapivě propadla o 0,4 procenta, listopadový pokles po revizi činil 1,3 procenta. Oznámil to dnes spolkový statistický úřad. Výroba klesla už čtvrtý měsíc za sebou, analytici přitom očekávali, že se v prosinci zvýší. Tento vývoj představuje další signál, že růst největší evropské ekonomiky se zpomaluje.
C:\fakepath\eurozona vlajky.jpg

Důvěra v ekonomiku eurozóny klesla

04.02.2019 Důvěra investorů v ekonomiku eurozóny začátkem února pokračovala v poklesu a je na nejnižší úrovni za více než čtyři roky. Důvodem jsou zejména obavy spojené s odchodem Británie z Evropské unie. Uvedla to dnes výzkumná společnost Sentix. Její index důvěry klesá už šestým měsícem v řadě, v únoru na -3,7 bodu z lednových -1,5 bodu. V Německu, které je největší ekonomikou eurozóny, je situace nejhorší od srpna 2012.
C:\fakepath\nemecko 08012014-3.png

Německý zpracovatelský sektor klesl

01.02.2019 Aktivita zpracovatelského sektoru v Německu v lednu poprvé za více než čtyři roky klesla, v celé eurozóně se její růst téměř zastavil. Důvodem je slabší příliv nových zakázek. Vyplývá to z dnešních údajů společnosti IHS Markit založených na průzkumu mezi nákupními manažery.
C:\fakepath\nemecko 08012014.png

Německo snížilo odhad růstu ekonomiky

30.01.2019 Německá vláda snížila odhad letošního růstu domácí ekonomiky na 1,0 procenta z dříve předpokládaných 1,8 procenta. Na tiskové konferenci v Berlíně to dnes oznámil ministr hospodářství Peter Altmaier (CDU). Snížení odhadu se očekávalo, už v minulém týdnu o něm informoval list Handelsblatt.
C:\fakepath\nemecko 08012014-3.png

Důvěra spotřebitelů v Německu je lepší

30.01.2019 Nálada německých spotřebitelů se nad očekávání zlepšila. Vyplývá to z dnes zveřejněného průzkumu společnosti GfK, jejíž index spotřebitelské důvěry na únor stoupl na 10,8 bodu z lednových 10,5 bodu. Analytici odhadovali únorovou hodnotu 10,3 bodu. Spotřebitelé jsou ochotnější utrácet, protože věří v růst svých příjmů a neodrazují je ani obavy o dopad odchodu Británie z Evropské unie na vývoj ekonomiky, hodnotí GfK.
C:\fakepath\nemecko 08012014-2.png

Podnikatelská nálada v Německu klesla

25.01.2019 Podnikatelská nálada v Německu v lednu pátý měsíc za sebou klesla, dostala se tak na nejslabší úroveň za téměř tři roky. Vyplývá to z výsledků průzkumu, který dnes zveřejnil institut Ifo. Údaje podle analytiků naznačují, že šéfové podniků očekávají další zpomalování růstu německé ekonomiky.
C:\fakepath\nemecko 08012014-3.png

Tisk: Německá vláda výrazně zhoršila odhad růstu ekonomiky

25.01.2019 Německá vláda snížila odhad letošního růstu domácí ekonomiky na 1,0 procenta z dříve předpokládaných 1,8 procenta. Uvedl to včera německý list Handelsblatt s odvoláním na informace z vládních kruhů. Dodal, že za výrazným zhoršením výhledu stojí mimo jiné zpomalování růstu světové ekonomiky a nejistota kolem odchodu Británie z Evropské unie.
img

Týdenní zpráva z FOREX trhu: Řešení rébusu brexitu stále v nedohlednu

21.01.2019 Řada předstihových indikátorů z eurozóny ukáže, jakým směrem vykročily země do nového roku. Hlavně německá ekonomika by měla ukázat, že podzimní škobrtnutí bylo opravdu jen dočasné. Řešení rébusu brexitu zůstane i tento týden v nedohlednu. Americká data jsou nadále paralyzována zavřenými úřady, a to již pátý týden.
img

Jan Bureš: Brexit je dál „game changer“ a pohled trhů na sazby v Česku teď přehnaně přísný

16.01.2019 Trhy jsou bezprostředně po drtivé porážce plánu na brexit Theresy Mayové poměrně dobře naladěny, já ale vidím situaci pro nejbližší týdny nadále s velkým množstvím otazníků a zásadním rizikem v podobě naplnění divokého brexitu, říká v rozhovoru pro Patria.cz hlavní ekonom Patria Finance Jan Bureš. „Jako pozitivní si trhy vzaly relativně silný hlas odpůrců jakéhokoli brexitu ve spojení se vstřícností z Německa či Francie v tom, že 29. březen nemusí být nutným naplněním brexitu. To ale, pokud z Velké Británie zazní jasný konsensus, kudy chce jít země dál: nová dohoda v britském parlamentu, shoda na novém referendu či snaha brexit jako takový zcela odepsat,“ říká.
img

Ranní nadhoz finančních trhů 16.1.2019

16.01.2019 Podle očekávání britský parlament odmítnul dohodu o Brexitu, nicméně počet hlasů proti dohodě je překvapující. Téměř dvě třetiny poslanců hlasovalo proti. Dnes bude jednání pokračovat. Projednávat se bude možnost vyslovení nedůvěru vůči vládě T. May. Premiérka však už předem oznámila, že nemá v plánu rezignovat na svou funkci. Možnost okamžitých předčasných voleb je tak nízká. Vláda musí do konce týdne předložit plán B pro vystoupení z EU. Očekáváme, že jeho součástí bude odložení data odchodu do letních měsíců. Libra vůči euru skokově oslabila a v současnosti se obchoduje na úrovni EUR/GBP 0,886.
img

Forex: Britská vláda by měla v hlasování o důvěře uspět

16.01.2019 Všechnu pozornost na sebe dnes strhne Británie. Theresu Mayovou čeká hlasování o nedůvěře její vládě. Podle prvních signálů by důvěru získat měla. I v případě předčasných voleb je však podle našeho názoru dohoda o brexitu stále možná. Ve Spojených státech by za normálních okolností byly dnes zveřejněny maloobchodní tržby. Kvůli rozpočtové krizi v USA se jich však nedočkáme. Pokud by zveřejněny byly, měli bychom být připraveni na jejich meziměsíční pokles. V důsledku vývoje cen na komoditních trzích se české ceny průmyslových výrobců za prosinec zřejmě výrazně propadnou.
img

Akcie krotí úvodní optimismus, na libru s eurem začíná doléhat brexit

15.01.2019 Úvodní optimismus na hlavních trzích během dne povadl v důsledku nových informací z ekonomik i firemního sektoru. Už dopoledne nepotěšilo potvrzení, že německá ekonomika za loňský rok citelně zpomalila na 1,5 procenta. Takové číslo se sice čekalo, ale příliš pěkně nevypadá. Odpoledne se přidal překvapivě strmý pokles indexu průmyslové aktivity z New Yorku, který se tak dostal už poměrně blízko neutrální hodnotě. Výsledky amerických bank JP Morgan a Wells Fargo byly dalším faktorem, který trhy obral o optimismus. V obou případech šlo o výsledky pod konsensem.
img

Okénko finančního trhu 15.1.2019

15.01.2019 Podle předběžných odhadů, založených pouze na částečných datových zdrojích, německá ekonomika ve 4Q 2019 slabě vzrostla. V souhrnu za celý rok 2019 byl tak pravděpodobný růst německé ekonomiky 1,5 %. Tento údaj představuje zpomalení celoročního růstu o 1 p.b. ve srovnání s rokem 2017. Ve třetím čtvrtletí zaznamenala německá ekonomika dokonce slabý meziroční pokles, na kterém se největší měrou podepsaly problémy v automobilovém průmyslu dané zaváděním nových emisních předpisů. V datech za poslední kvartál loňského roku však lze najít i signály o rozšíření slabého ekonomického výkonu i do dalších průmyslových odvětví, což samozřejmě bude negativně působit na budoucí dynamiku ekonomického růstu. Co se týká výhledu na nejbližší období, očekáváme, že by si po slabším období mohl lépe vést německý automobilový průmysl. Rovněž vyšší úroveň mzdového růstu vytváří předpoklady pro budoucí solidní růst spotřeby domácností. Nicméně celoroční růst v letošním roce bude nejspíš pod úrovní loňského roku.
img

Německá ekonomika se zadrhává, Čína chřadne. Hrozí krize? Zatím ne, situaci mají plně v rukou politici, na rozdíl od doby před deseti lety

15.01.2019 Zpomalení německé ekonomiky není nečekané. Může za něj zadrhnutí evropského automobilového trhu, obchodní válka mezi USA a Čínou a částečně také nejistota spjatá s brexitem. To všechno jsou ale spíše politické a regulatorní příčiny než příčiny fundamentálně ekonomické. Proto německé zpomalení může být stále jen přechodné. Musí se ovšem co nejrychleji zmírnit tenze ve světovém obchodě, napětí mezi Británií a zbytkem EU musí taktéž polevit a Evropská komise a další unijní struktury by měly vzít vážně v potaz právě i zadrhnutí německého automobilového průmyslu. To totiž pomohly přivodit náročné emisní testy. Přičemž se chytají další přísné emisní limity, které evropský automobilový průmysl činí ve světovém měřítku méně konkurenceschopný.
C:\fakepath\nemecko 08012014-3.png

HDP Německa loni vzrostl o 1,5 procenta, nejpomaleji za pět let

15.01.2019 Hrubý domácí produkt (HDP) Německa se v loňském roce zvýšil o 1,5 procenta, což je nejpomalejší tempo růstu za posledních pět let. Vyplývá to z předběžných údajů, které dnes zveřejnil spolkový statistický úřad. Předloni růst činil 2,2 procenta.
img

Forex: Britští poslanci smlouvu o brexitu podle všeho napoprvé neschválí

15.01.2019 Hlasování o brexitu dnes bude tou absolutně nejsledovanější událostí a to i přesto, že jeho výsledek je téměř jistý. Pozornost se nevyhne také statistikám z Německa, kde se ukáže, jestli skutečně byla německá ekonomika ve druhém pololetí v recesi. Obě tyto události budou zásadní i pro měny v regionu.
img

Rozbřesk: Rizika evropské ekonomiky narůstají

15.01.2019 Pozornost nejenom finančních trhů se bude dnes upírat především do Británie, kde má tamní parlament jednat o dohodě o vystoupení země z EU. Šance, že dojednaná smlouva hladce projde, je poměrně malá, a tak nejistota, co se bude dít dál, zůstává ve hře. Možný je tak i nadále odklad hlasování, prodloužení brexitu, nebo dokonce jeho konec či další referendum. Média rovněž zmiňují možnost dalšího hlasování v parlamentu, které tak trochu připomíná někde už osvědčenou metodu opakovaného hlasování, dokud většinová vůle nedospěje k “žádoucímu” výsledku. V tuto chvíli jsou asi všechny možnosti otevřené, což ještě dále zvyšuje riziko pro další vývoj britské a vlastně i evropské ekonomiky. Ani po dnešním hlasování tak nemusí být pro firmy a domácnosti na obou stranách kanálu zřejmé, na co se vlastně připravovat. A to není s ohledem na současnou kondici evropské ekonomiky rozhodně dobrá zpráva.
img

Rozbřesk: Německá ekonomika na pokraji recese, holubičí Fed tlačí eurodolar vzhůru

10.01.2019 Ani brexitem zmítaná Velká Británie, ani nepokoji žlutých vest zkoušená Francie. Na prahu recese se ocitá největší evropská ekonomika Německo, kde po nepřesvědčivých výsledcích podnikatelských nálad propadla v listopadu nečekaně také průmyslová výroba (nejvýrazněji od roku 2015). Po poklesu HDP ve třetím čtvrtletí o 0,2 % má tak německá ekonomika nakročeno k zápornému růstu i v posledním kvartále roku 2018, čímž by se z definice dostala do recese.
C:\fakepath\nemecko 08012014-3.png

Průmyslová výroba v Německu klesla

08.01.2019 Průmyslová výroba v Německu se v listopadu ve srovnání s předchozím měsícem propadla o 1,9 procenta, říjnový pokles po revizi činil 0,8 procenta. Oznámil to dnes spolkový statistický úřad. Výroba klesla už třetí měsíc za sebou, analytici přitom očekávali, že se za listopad zvýší.
img

Koruna nejsilnější od konce září 2018

08.01.2019 Koruna na zveřejnění zápisu zareagovala mírným posílením. Následně se kurz dostal až pod 25,60 CZK/EUR což je její nejnižší hodnota od konce září 2018. V zápětí domácí měna zisky postupně odepisovala a zůstala na hladině 25,65 CZK/EUR. V závěru týdne při obchodování koruna posílila na 25,55 CZK/EUR. Podobný vývoj v menším měřítku měly i jiné středoevropské měny.
img

Dáta z Nemecka ukazujú ďalšie spomalenie. ECB bude tiež musieť prísť s holubičím komentárom.

07.01.2019 Z Nemecka dnes dorazili zmiešané data. Priemyselné objednávky opäť sklamali, keď medzimesačne klesli o 1% (čakal sa pokles o 0,2%), naopak maloobchodné tržby vzrástli o 1,4%, pričom sa čakal rast o 0,4%. V medziročnom porovnaní však v oboch prípadoch pokračuje spomalenie, čo naznačuje, že rast nemeckej ekonomiky ostane nič moc aj v ďalších kvartáloch. Priemyselné objednávky, ktoré majú tendenciu predbiehať vývoj HDP o 2-3 kvartály, dokonca zaznamenali najvyšší medziročný pokles od dlhovej krízy v roku 2013. Aktuálne úrovne sú konzistentné so zhruba nulovým medziročným rastom HDP.
img

Forex: Zápis z jednání FOMC sníží nejistotu ohledně dalších kroků Fedu

07.01.2019 Tento týden nás čeká zajímavá směs dat z ekonomiky, vystoupení centrálních bankéřů, zápisů z jejich jednání a obchodních jednání mezi USA a Čínou. Trhy budou také hltat jakékoliv novinky okolo brexitu. Z dat by se měl potvrdit pokles důvěry v eurozóně, alespoň částečné uklidnění by však mohl přinést francouzský průmysl. Z domácích údajů budeme sledovat hlavně inflaci, která by měla pomoct koruně udržet zisky.
C:\fakepath\nemecko 08012014-3.png

Nezaměstnanost v Německu se drží nejníže od roku 1990

04.01.2019 Míra nezaměstnanosti v Německu v prosinci zůstala na pěti procentech, a nadále je tak nejníže od znovusjednocení země v roce 1990. Vyplývá to ze sezonně očištěných údajů, které dnes zveřejnil spolkový úřad práce. Počet nezaměstnaných se proti listopadu snížil zhruba o 14.000 na 2,261 milionu. Analytici přitom v anketě agentury Reuters předpovídali o něco mírnější pokles, zhruba o 11.000 osob.
C:\fakepath\nemecko 08012014.png

Reálné mzdy v Německu rostly

20.12.2018 Reálné mzdy v Německu se ve třetím čtvrtletí meziročně zvýšily o 1,5 procenta, zaznamenaly tak nejsilnější růst za poslední dva roky. Vyplývá to z dnešních údajů spolkového statistického úřadu. Údaje podle agentury Reuters signalizují, že spotřebitelské výdaje i ve druhé polovině roku podporovaly německou ekonomiku.
C:\fakepath\nemecko 14022014.png

Německo snadněji přezkoumává investice

19.12.2018 Německá vláda dnes výrazně rozšířila možnosti přezkoumávání zahraničních investic do strategických odvětví v Německu. Zatímco dosud mohla přezkoumávat a případně zastavit jen obchody, při nichž zahraniční firma zakoupila nejméně 25procentní podíl na německé společnosti, nově bude stačit podíl desetiprocentní. Důvodem jsou především obavy z čínské hospodářské špionáže.
img

Ranní zpráva z FOREX trhu: Blbá nálada v německé ekonomice pokračuje

18.12.2018 Zpomalení růstu v Německu ve třetím čtvrtletí jsme považovali za dočasné škobrtnutí způsobené přechodem na nové emisní limity v automobilovém průmyslu. Nyní se zdá, že to bude vážnější. Předstihové indikátory se předhánějí v poklesu, ani na konci roku tak německá ekonomika zřejmě té české nepřinese poptávkovou vzpruhu. Data z polského trhu práce ukážou míru jeho napětí před tím, než Německo uvolní vydávání pracovních povolení pro pracovníky ze zemí mimo EU. To bude mít potenciál vysát zahraniční pracovní sílu jak z polského, tak z českého trhu práce.
img

Rozbřesk: ČR hledá nejvíce pracovníků v historii

18.12.2018 Napětí na českém trhu práce nemá v rámci EU obdoby, a tak si ve třetím čtvrtletí ČR udržela vedoucí příčku jako země s nejvyšší nabídkou volných pracovních míst. Tu reprezentuje tzv. míra volných pracovních míst, která se počítá jako procento volných pracovních míst z celkového počtu pracovních pozic – těch obsazených i neobsazených. Je to vlastně obdoba míry nezaměstnanosti, jen na rozdíl od nabídkové strany na trhu práce měří situaci na straně poptávkové.
img

Rozbřesk: ČNB ve vyčkávacím módu?

17.12.2018 Poslední týden před Štědrým dnem rozhodně nebude informačně chudobným, jak by se dalo s koncem roku pomalu a jistě čekat. V první řadě to bude už zítra německé Ifo, které by po vcelku mizerných indexech nákupních manažerů mohlo ukázat, v jaké kondici německá ekonomika vlastně je. PMI rozhodně potěšit nemohly, když se v Německu a vlastně i v celé eurozóně propadly až na čtyřleté minimum. A to rozhodně není moc příznivá zpráva s ohledem na konečně už končící velkorysý program kvantitativního uvolňování ECB. Na druhou stranu by tato situace mohla přece jen zjednodušit poslední rozhodování o sazbách, které ve čtvrtek čeká české centrální bankéře.
C:\fakepath\452134966-1400x788.jpg

Instituty DIW a IfW zhoršily výhled německé ekonomiky

12.12.2018 Německé hospodářské instituty DIW a IfW dnes zhoršily výhled německé ekonomiky. Oba instituty nyní předpokládají, že hrubý domácí produkt (HDP) v letošním roce stoupne pouze o 1,5 procenta. DIW přitom doposud letošní růst odhadoval na 1,8 procenta a IfW na 1,9 procenta.
C:\fakepath\nemecko 08012014-3.png

Německý ministr hospodářství zhoršil odhad růstu ekonomiky

12.12.2018 Hrubý domácí produkt (HDP) Německa se v letošním roce zvýší pouze o zhruba 1,5 až 1,6 procenta. Předpověděl to včera podle agentury Reuters německý ministr hospodářství Peter Altmaier. V oficiální říjnové prognóze přitom německá vláda letošní hospodářský růst odhadovala na 1,8 procenta.
img

​Státní smutek v USA - tržní analýza 5.12.2018

05.12.2018 Včera oslabily především kvůli Trumpovi a jeho varovnému tweetu a bojovnému postoji. Na svém twitterovém účtu zmínil, že je "Tariff man" a pohrozil tím, že pokud nebude dohody dosaženo, cla jistě zavede. Zdá se, že Čína vše brala s rezervou a dále se snaží o dosažení dohody a co nejrychlejší implementaci jednotlivých dohodnutých bodů. Mezi USA a Čínou je od víkendu v rámci obchodních válek příměří a obě strany usilovně pracují na dohodě, která vyřeší zahraniční obchod. Na jakékoliv nové zprávy budou nejen americké akciové indexy reagovat.
img

Okénko finančního trhu 29.11.2018

29.11.2018 Výkonnost českého exportu slábne, jak ubývá zakázek, slábne poptávka v zahraničí a výrobní kapacita firem je plně využita. Domácím exportérům posledních pár měsíců pomáhá především slabší kurz české koruny. Podle odhadu Indexu Exportu, hodnota českého exportu v roce 2018 překoná loňský rekord na úrovni 3,5 bilionu českých korun. To je dobrá zpráva pro růst HDP, ke kterému právě export přispívá nemalou měrou. Avšak příspěvek čistého exportu je značně redukován nejen slábnoucím exportem, ale i silně rostoucím importem. Druhý odhad tuzemského HDP za třetí čtvrtletí s větším detailem o jednotlivých přispěvatelích se dozvíme zítra.
C:\fakepath\nemecko 08012014-3.png

Nezaměstnanost v Německu klesla

29.11.2018 Míra nezaměstnanosti v Německu v listopadu klesla na 5,0 procenta z říjnové hodnoty 5,1 procenta, a ocitla se tak na minimu od znovusjednocení Německa v roce 1990. Vyplývá to ze sezonně očištěných údajů, které dnes zveřejnil spolkový úřad práce.
C:\fakepath\nemecko 08012014.png

Spotřebitelská důvěra v Německu se zhoršila

28.11.2018 Nálada německých spotřebitelů se zhoršila víc, než se očekávalo. Vyplývá to z průzkumu společnosti GfK, jejíž index spotřebitelské důvěry na prosinec klesl na 10,4 bodu z 10,6 bodu v listopadu. Podle GfK mají na spotřebitelské výdaje dopad konflikty v mezinárodním obchodu a odchod Británie z Evropské unie.
C:\fakepath\EURUSDH1-tydenik-26112018.png

Forex trader Ondřej Hartman a jeho týdenní komentář (26.11.2018)

26.11.2018 Měnový pár EUR/USD mi v poslední době dělá velkou radost. Minulý týden opět nabídl ziskovou obchodní příležitost, na kterou jsem s předstihem upozornil v mém týdenní komentáři. Trh prolomil spodní vstupní S/R zónu, čímž došlo k aktivaci short obchodu, který přesně došel do svého cíle k další nejbližší S/R zóně a skončil v zisku na Profit-Targetu (viz graf níže). K jinému obchodu nedošlo, jelikož jiné vstupní (mé šipkami vyznačené) S/R zóny trh neprolomil. Opět můžete vidět, že obchodovat se dá velmi přesně a ziskově a to pomocí jednoduchých metod Price Action. Pokud jste minulý týden opět využili mé obchodní nastavení také ve svůj prospěch, tak gratuluji k zisku!
C:\fakepath\nemecko 08012014.png

Podnikatelská důvěra v Německu už tři měsíce klesá

26.11.2018 Podnikatelská důvěra v Německu se v listopadu opět snížila a klesá tak už tři měsíce. Její pokles byl ale mírnější, než očekávali analytici. Vyplývá to z výsledků průzkumu institutu Ifo. Údaje podle agentury Reuters naznačují, že optimismus vedoucích představitelů německých firem ohledně hospodářských vyhlídek slábne.
C:\fakepath\nemecko 08012014-3.png

Německá ekonomika ve čtvrtletí klesla

23.11.2018 Německá ekonomika se ve třetím čtvrtletí ve srovnání s předchozími třemi měsíci snížila o 0,2 procenta. Zaznamenala tak první mezičtvrtletní pokles od prvního kvartálu 2015. Potvrdily to konečné údaje německého statistického úřadu. Na vině byly podle agentury DPA především problémy automobilového průmyslu a slábnoucí vývoz.
img

Ranní nadhoz finančních trhů 15.11.2018

15.11.2018 Britské premiérce T. Mayové se podařilo získat podporu kabinetu pro návrh smlouvy o Brexitu. Nemá však ani zdaleka vyhráno. Poté, co návrh dále projedná se zástupci EU na plánovaném summitu v druhé půlce měsíce, bude muset získat podporu parlamentu, což bude pro britskou premiérku neméně snadný úkol.
img

Okénko finančního trhu 14.11.2018

14.11.2018 Podle předběžného odhadu ČSÚ vzrostla česká ekonomika ve třetím čtvrtletí mezičtvrtletně o 0,4 %, což znamená zpomalení o tři desetiny ve srovnání s předchozím čtvrtletím. Meziroční tempo opět zpomalilo a to na 2,3 %. Výsledek je tak spíše zklamáním, ačkoli se stále jedná o solidní tempo růstu. Podle předběžných informací statistického úřadu byla hlavním impulsem růstu domácí i zahraniční poptávka. I nadále pozorujeme solidní spotřebu domácností, která je poháněná rekordním růstem mezd a s tím spojenou vysokou spotřebitelskou důvěrou. Podle našich odhadů export do zahraničí stále přispívá k růstu HDP nemalou měrou, nicméně čistý příspěvek zahraničního obchodu je vyrušen silně rostoucím importem. Česká ekonomika dosáhla na přelomu roku vrcholu svého hospodářského cyklu a v novém roce začala postupně zpomalovat. Na druhou stranu náš současný odhad průměrného růstu pro tento rok s vysokou pravděpodobností už dosažen nebude a sklouzne pod tři procenta, kde by se měl pohybovat i v příštím roce.
img

Prečo nemecké HDP v treťom kvartáli kleslo?

14.11.2018 Po troch rokoch sme sa dočkali negatívneho rastu nemeckého HDP. V treťom kvartáli klesla ekonomika o 0,2% (čakal sa pokles o 0,1%). To poslalo nadol medziročný rast HDP z 2,0% na 1,1%, čo predstavuje najpomalší rast za posledné štyri roky.
img

Česká ekonomika zpomaluje. Klesla i německá ekonomika.

14.11.2018 Česká ekonomika dle ČSÚ ve 3. Q zpomalila meziroční růst na 2,3 %. Hrubý domácí produkt stoupl oproti předchozímu čtvrtletí o 0,4 %.
img

Ranní nadhoz finančních trhů 14.11.2018

14.11.2018 Vyjednávání ohledně Brexitu se dostávají do finále. Premierká T. May má hotový návrh, který dnes projedná s jednotlivými ministry a následně s celým kabinetem. Část jejích vládních kolegů však dopředu avizovala nesouhlas s návrhem. Hrozí tak blokování smlouvy ve vládě nebo obměna ministerských křesel.
C:\fakepath\nemecko 08012014.png

Německá ekonomika ve 3Q klesla

14.11.2018 Německá ekonomika ve třetím čtvrtletí klesla ve srovnání s předchozími třemi měsíci o 0,2 procenta. Zaznamenala tak první mezičtvrtletní pokles od prvního čtvrtletí 2015. Důvodem byl hlavně vývoj zahraničního obchodu. Vyplývá to z prvního rychlého odhadu, který dnes zveřejnil spolkový statistický úřad.
img

Okénko finančního trhu 12.11.2018

12.11.2018 Očekáváme, že se v tomto týdnu dočkáme eskalace hned dvou hlavních evropských témat. Během zítřka má britská premiérka T. Mayová předložit návrh smlouvy o Brexitu svému kabinetu. Avšak zprávy z uplynulého víkendu naznačují, že se podpory od většiny spolustraníků premiérka nedočká. Podle nich jsou požadavky EU přemrštěné. Zároveň zde stále převládá strach z uvěznění v celní unii s EU, ze kterého by se Británie těžko dostávala. Pokud návrh v nejbližších dnech nebude schválen, ohrozí to listopadový summit EU, na kterém měla britská premiérka projednat finální návrh se zástupci EU. V případě nepříznivého vývoje událostí je dokonce ohroženo datum výstupu Británie z EU, případně hrozí, že Británie odejde bez jakéhokoliv smluvního ujednání.
img

Dolaru se stále daří, vstup trhů do nového týdne není nejlepší

12.11.2018 Zatímco akciová Čína dokázala v úvodu týdne růst, vstup evropských trhů na scénu nijak zářivý není. Hlavní indexy padají a sledujeme přesun poptávky do bezpečných dluhopisů. Dolar z této situace profituje jak na páru s eurem, tak librou. Japonský jen vůči dolaru předvádí nevyrovnané výkony. Momentálně má tendenci růst, ale z delšího pohledu ho dolar dokáže přetlačit. Koruna zůstává pod lehkým tlakem a vzhledem k situaci ve světě možná znovu otestuje 26,00 za euro.
C:\fakepath\EU staty.jpg

DIHK: Evropskou ekonomiku poškodí i smír mezi USA a Čínou

09.11.2018 Evropská a potažmo německá ekonomika utrpí i v případě, že obchodní spor mezi Spojenými státy a Čínou dospěje ke smíru. Dnes to v Berlíně řekl šéf Německé průmyslové a obchodní komory (DIHK) Eric Schweitzer. Čína by totiž po urovnání rozepří nakupovala v USA více zboží a to by částečně poškodilo Evropu.
C:\fakepath\nemecko 08012014-3.png

Přebytek zahraničního obchodu Německa v září klesl

08.11.2018 Přebytek zahraničního obchodu Německa v září podle sezonně nepřepočtených údajů klesl na 18,4 miliardy eur z 24,2 miliardy eur před rokem. Proti předchozímu měsíci pak vývoz po sezonním přepočtu překvapivě klesl víc než dovoz, a to o 0,8 procenta, zatímco u dovozu to bylo 0,4 procenta. Oznámil to dnes spolkový statistický úřad.
C:\fakepath\nemecko 08012014-3.png

Německé ekonomice prý recese nehrozí

07.11.2018 Výbor ekonomických poradců německé vlády dnes zhoršil odhad růstu německé ekonomiky na letošní a příští rok. Potvrdil tak úterní informace německých médií. Šéf výboru Christoph Schmidt nicméně v rozhovoru s agenturou DPA uvedl, že poradci navzdory zpomalování hospodářského růstu nevidí "žádnou akutní hrozbu recese".
img

Ranní zpráva z FOREX trhu: Přistřižená křidélka Donalda Trumpa

07.11.2018 Republikáni udrželi Senát, demokraté přebírají sněmovnu reprezentantů. To zamezí impeachmentu, ale také další rozpočtově stimulační politice. V Evropě zatím měsíční indikátory opatrně vrací na trh optimismus, v čele stojí slušný výkon německého průmyslu. Ten ukazuje, že oslabení ve třetím čtvrtletí mohlo být jen dočasné.
C:\fakepath\nemecko 08012014.png

IfW: Německá ekonomika ve 3Q prý klesla

04.11.2018 Německá ekonomika v letošním třetím čtvrtletí pravděpodobně klesla o zhruba 0,3 procenta. Předpokládá to německý ekonomický institut IfW. Ve druhém čtvrtletí přitom hospodářský růst Německa podle statistiků zrychlil na 0,5 procenta z 0,4 procenta v prvním kvartálu.
C:\fakepath\nemecko 08012014.png

Nezaměstnanost v Německu se drží nízko

30.10.2018 Míra nezaměstnanosti v Německu v říjnu zůstala na zářijových 5,1 procenta, tedy na nejnižší úrovni od znovusjednocení země v roce 1990. Vyplývá to ze sezonně očištěných údajů, které dnes zveřejnil spolkový úřad práce.
C:\fakepath\nemecko 08012014-3.png

Podnikatelská důvěra v Německu klesla

25.10.2018 Podnikatelská důvěra v Německu se v říjnu podruhé za sebou snížila. Za jejím poklesem stojí napětí v obchodních vztazích, hrozba odchodu Británie z Evropské unie bez uzavření dohody a obavy ohledně stavu italských veřejných financí. Vyplývá to z průzkumu institutu Ifo.
C:\fakepath\nemecko 08012014-3.png

ZEW: Důvěra v německou ekonomiku se výrazně zhoršila

16.10.2018 Důvěra investorů a analytiků v německou ekonomiku se v říjnu zhoršila mnohem víc, než se čekalo. Podíl na tom mají obavy ze stupňující se obchodní války mezi Čínou a Spojenými státy a z takzvaného tvrdého brexitu. Ve své dnešní zprávě to uvedl výzkumný institut ZEW. Jeho index důvěry se snížil ze zářijových minus 10,6 bodu na minus 24,7 bodu.
C:\fakepath\nemecko 08012014-3.png

Německo zhoršilo výhled růstu ekonomiky

11.10.2018 Německá vláda dnes snížila odhad letošního růstu německé ekonomiky na 1,8 procenta z dříve předpokládaných 2,3 procenta. S hospodářským růstem v rozsahu 1,8 procenta nyní počítá i v následujících dvou letech. Na příští rok přitom v dosavadní prognóze předpovídala růst o 2,1 procenta.
C:\fakepath\nemecko 08012014-3.png

Německý vývoz v srpnu nečekaně klesl

09.10.2018 Německý vývoz v srpnu nečekaně klesl. Snížil se o 0,1 procenta, analytici oslovení agenturou Reuters přitom očekávali jeho růst o 0,3 procenta. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnil německý statistický úřad. Po pondělních datech o podobně překvapivém srpnovém poklesu německé průmyslové výroby jde o další znamení, že největší ekonomika eurozóny ve třetím čtvrtletí zpomalila.
C:\fakepath\nemecko 08012014.png

Německá průmyslová výroba v srpnu překvapivě klesla

08.10.2018 Německá průmyslová výroba se v srpnu meziměsíčně snížila o 0,3 procenta. Oznámilo to dnes německé ministerstvo hospodářství. Pokles produkce byl překvapením pro analytiky, kteří podle průzkumu agentury Reuters počítali s nárůstem o 0,4 procenta. Ministerstvo navíc opravilo červencový propad průmyslové výroby na 1,3 procenta z dříve ohlášených 1,1 procenta.
img

Ranní zpráva z finančního trhu: Aleš Michl se stane novým členem bankovní rady ČNB

05.10.2018 Včerejší zprávou dne je potvrzení Aleše Michl jako nového člena bankovní rady ČNB. Domácí centrální banka tak přivítá ekonoma, který preferuje silnou korunu. Zařadit by se tak mohl do jestřábího křídla. Investoři ve světě však dnes budou sledovat hlavně americká čísla z trhu práce. I přes působení hurikánu Florence očekáváme další velmi dobrý výsledek.
C:\fakepath\nemecko 08012014.png

Nezaměstnanost v Německu v září klesla

28.09.2018 Míra nezaměstnanosti v Německu se podle sezonně upravených údajů snížila v září na nové rekordní minimum 5,1 procenta. V srpnu činila 5,2 procenta a loni v září 5,6 procenta. Zpráva, kterou dnes zveřejnil německý úřad práce, potvrzuje, že pracovní trh zůstává pevnou oporou ekonomického růstu země.
C:\fakepath\nemecko 08012014-3.png

Podnikatelská důvěra v Německu klesla

24.09.2018 Podnikatelská důvěra v Německu se v září snížila, její pokles byl ale mírnější, než očekávali analytici. Vyplývá to z výsledků průzkumu institutu Ifo. Údaje podle agentury Reuters naznačují, že vedoucí představitelé německých firem jsou o něco méně optimističtí ohledně hospodářských vyhlídek.
C:\fakepath\njemacka-zastava.jpg

Důvěra v německou ekonomiku se překvapivě zvýšila

11.09.2018 Důvěra investorů a analytiků v německou ekonomiku se v září překvapivě výrazně zlepšila, mimo jiné proto, že polevily obavy z obchodní války se Spojenými státy. Ve své dnešní zprávě to uvedl výzkumný institut ZEW. Jeho index důvěry vzrostl již druhý měsíc za sebou, když stoupl o 3,1 bodu na minus 10,6 bodu. Přesto ale stále zůstává v negativním pásmu a výrazně pod dlouhodobým průměrem 22,9 bodu.
C:\fakepath\nemecko 08012014-3.png

Merkelová hodlá snížit státní dluh

09.09.2018 Německá vláda hodlá snížit státní dluh a investovat do zaměstnanosti a infrastruktury, aby podpořila růst německé ekonomiky a zároveň ji připravila na případný hospodářský útlum. Ve svém pravidelném týdenním prohlášení to uvedla německá kancléřka Angela Merkelová.
img

Rast miezd v USA prekonal pokrízové maximá. Dolár rastie.

07.09.2018 Hlavnou udalosťou dnešného obchodovania boli americké dáta z trhu práce. A tie dopadli pozitívne. V americkej ekonomike vzniklo v auguste 201 tis. pracovných miest (čakalo sa 190 tis.), na druhej strane však bol júlový údaj revidovaný nadol o 10 tis., v konečnom dôsledku teda dopadol headline podľa očakávaní. Čo však prekvapilo silno, to boli mzdy. Medzimesačne rástli o 0,4%, čo bol dvojnásobok očakávaní a najvyšší rast v tomto roku. Medziročný rast sa vyšplhal na 2,9%, čo predstavuje najvyššiu úroveň od krízy.
img

Nemecká ekonomika v posledných dvoch dňoch vyprodukovala ďalšie zlé čísla

07.09.2018 Mäkké a tvrdé dáta v Nemecku sa rozchádzajú. IFO index podnikateľskej dôvery v auguste prudko poskočil, čo predznačuje zrýchlenie rastu HDP.
C:\fakepath\nemecko 08012014-3.png

Institut Ifo zvýšil odhad růstu německé ekonomiky na 1,9 procenta

06.09.2018 Německý ekonomický institut Ifo zvýšil odhad růstu německé ekonomiky na letošní rok na 1,9 procenta, zatímco dosud počítal s růstem o 1,8 procenta. Jako důvod v dnešním sdělení uvedl lepší výkon ekonomiky v první polovině roku.
img

Okénko finančního trhu 30.8.2018

30.08.2018 Německá spotřebitelská inflace v srpnu překvapivě zpomalila o 0,2 p.b. na 1,9 % meziročně. Akumulace inflačních tlaků, která začala ke konci roku 2016, ale která se stále stabilně neusadila okolo 2 %, tak oslabila. A to navzdory velmi utaženému trhu práce s druhou nejnižší mírou nezaměstnanosti v Evropské unii.
img

Německý ekonomický motor stále jede na plné obrátky

28.08.2018 Motoru evropské ekonomiky, Německu, se evidentně stále daří velice dobře. V minulém týdnu byla zveřejněna finální data o HDP za druhé čtvrtletí, která potvrdila, že německá ekonomika stejně jako v prvním čtvrtletí rostla o velice solidního 0,5 procenta mezikvartálně.
C:\fakepath\nemecko 08012014-3.png

Podnikatelská nálada v Německu se zlepšila

27.08.2018 Podnikatelská nálada v Německu se v srpnu zvýšila a vysoko překonala očekávání. Její index podle ekonomického institutu Ifo vystoupil na 103,8 z červencových 101,7 bodu. Z výsledků je podle institutu patrné, že představitelé firem v největší evropské ekonomice mají z dopadů obchodní války menší obavy.
img

Okénko finančního trhu 24.8.2018

24.08.2018 Podle srpnového konjunkturálního průzkumu ČSÚ poklesla spotřebitelská důvěra o 1,5 na 7,8 b. a je tak nejnižší v tomto roce. Domácnosti se obávají růstu cen a zhoršení ekonomické situace. Paradoxně ale poklesl úmysl spořit. Důvěra podnikatelů však naopak vzrostla, zejména ve stavebnictví. Celkový index důvěry tak meziměsíčně mírně vzrostl a je tak poblíž maximům posledních let.
img

Ranní nadhoz finančních trhů 15.8.2018

15.08.2018 Dnešek bude ve znamení amerických statistik. Empire index ve výrobě za srpen pravděpodobně mírně poklesne druhý měsíc v řadě, což může signalizovat mírnější tempo hospodářského růstu ve třetím čtvrtletí.
img

Okénko finančního trhu 14.8.2018

14.08.2018 Podle předběžného odhadu ČSÚ vzrostla česká ekonomika v druhém čtvrtletí o 0,5 % mezičtvrtletně, což je stejné tempo růstu jako v předchozím čtvrtletí. Meziročně ekonomika zpomalila na 2,3 % z předchozího tempa 4,2 %. Výsledek je tak o tři desetiny procentního bodu nižší než očekával trh. Ministerstvo financí prognózovalo dokonce o více než půl bodu rychlejší tempo růstu. Česká ekonomika jede stále na plné obrátky, jak je zřejmé na výši mezičtvrtletního růstu. Nicméně kvůli vysoké srovnávací základně nad míru povedeného loňského roku došlo k výrazné ztrátě dynamiky meziročního růstu. Spotřeba domácností je stále hlavním motorem hospodářského růstu. Otěže ale od domácností pomalu přebírají tuzemské firmy a jejich investiční aktivity – ty budou i v dalších čtvrtletích hlavním hybatelem růstu naší ekonomiky. V každém případě je současný růst HDP stále vysoký. Česká ekonomika dosáhla na přelomu roku vrcholu svého hospodářského cyklu a v novém roce začala pomalý sestup. Pro celý letošní rok očekáváme zpomalení růstu HDP na 3,5 %.
Související klíčová slova: FOREX | Partneři | FXstreet | Money management | Offshore | George Soros | Bitcoin | Fundamentální analýza | Čínský jüan | Intervence | Intervence ČNB | Kvantitativní uvolňování | Nový Zéland | Price Action | Brexit | Řecko | Patrik Urban | Obchodní strategie | Čína | Japonsko | Video | Finance | Peníze | Kanadský dolar | Bank of Canada | Australský dolar | Novozélandský dolar | Stříbro | Expert | Akciové indexy | Akciový index | Pullback | Moody's | Fitch | Korelace | Equity | Inflace | Deflace | OECD | EUR/USD | GBP/USD | USD/JPY | USD/CHF | AUD/USD | NZD/USD | EUR/GBP | GBP/JPY | Nasdaq | Dow Jones | Mario Draghi | USD/CAD | EUR/JPY | Světová banka | Rusko | USA | NFP report | Nezaměstnanost | Janet Yellenová | Británie | Britská libra | OPEC | Spotřebitelská důvěra | Maďarský forint | Koruna | G20 | Euroskupina | Evropská unie | SYRIZA | Ruský rubl | HDP | Obchodní deník | Fibonacci | Devizové rezervy | Mexické peso | Turecká lira | Bezpečný přístav | Dluhová krize | Divergence | Pin Bar | Monetární politika | Měnová politika | Kanada | Austrálie | Německo | Francie | Pražská burza | Česká měna | Polsko | Turecko | Španělsko | Apple | Středoevropské měny | Polský zlotý | Evropské akcie | Kypr | Analytik | New York | Profit-Target | Ceny ropy | Výsledková sezóna | Spekulace | Ropa Brent | Ropa WTI | Česká koruna | Americké akcie | Býčí trh | ETF | Investiční fondy | Dluhopisový trh | Dividendy | Světová ekonomika | Poptávka | Ratingové agentury | Recese | Lehman Brothers | Americká ekonomika | Daně | Rizika | Politika | EUR/CHF | Export | Import | Průmyslová výroba | Nikkei | Ekonomové | Akciové trhy | Ekonomika eurozóny | Zahraniční obchod | Maloobchodní tržby | EUR/SEK | EUR/AUD | GBP/CAD | AUD/JPY | EUR/CAD | CAD/CHF | USD/TRY | EUR/TRY | USD/RUB | USD/CZK | EUR/CZK | USD/PLN | Spotřebitelské ceny | Obchodní komora | Míra nezaměstnanosti | Světové ekonomické fórum | Rozpočtový deficit | Swiss Life | Důvěra investorů | Ekonomické události | Robert Kiyosaki | Objemy obchodů | Měnové trhy | CFDs | Interactive Brokers | Ekonomické prognózy | Eurodolar | Cenné papíry | Hospodářství | Kapitál | Sazby | Oscilátory | Advance | Akcie | Akciový trh | Aktiva | Akumulace | Akvizice | Alokace | Americký dolar | Analýza | Zhodnocení | B/E | BRICS | Transakce | Bank of England | Bank of Japan | Bankovní rada | Ben Bernanke | Benchmark | Beta | Bias | Bid | Bloomberg | Blue chip | Bod | Bond | Break/Even | Breakout | Broker | Bundesbank | Burza | Burza cenných papírů | Béžová kniha | CBOT | CFD | CFTC | CME | CPI index | Cap | Carry trade | Centrální banka | Centrální banky | Stock | Garance | Konsolidace | DAX | Demo účet | Depreciace | Devalvace | Devizový trh | Dezinflace | Nesoulad | Diverzifikace | Dividenda | Dividendový výnos | Dlouhá pozice | Dluhopis | Dolarový index | Dollar | Dow Jones Industrial | Downtrend | Durace | EBIT | ECB | ECOFIN | EFSF | EMA | ESM | European Stability Mechanism | Ekonomický indikátor | Ekonomika | Emerging markets | Emise | Emitent | Euro | Eurobondy | Eurozóna | Evropská centrální banka | Evropská investiční banka | Evropská komise (EK) | Euroval | Exekuce | Expanzivní politika | FOMC | FRA | Index FTSE 100 | FX | Fannie Mae | Fed | Finanční trh | Finanční trhy | Finančník | Fiskální politika | Flat | Forex trader | Forward | Fundamentální zprávy | Futures | Fúze | G10 | G7 | Gap | Grafy | HFT | High | IFO index | IPO | Index DAX | Index PX | Index cen průmyslových výrobců | Index spotřebitelských cen | Indikátor | Indikátory | Inflační cíl | Insider | Investice | Investiční fond | Investiční horizont | Investiční společnost | Investor | Investování | Japonský jen | Jestřáb | Kiwi | Klouzavý průměr | Komodity | Konečná sazba | Korekce | Kotace | Kurz | Kurzy měn | LTRO | Last Trading Day | Likvidita | Likvidní trh | Long | Long pozice | Low | MACD | MAE | MFE | MIFID | MMF | MT4 | Maastrichtská kritéria | Makléř | Makro data | Margin | Risk | Marže | MetaTrader | Mezibankovní | Mezinárodní obchod | Momentum | Měna | Finanční instituce | Měnové páry | Měnový pár | Měny | Fluktuace | NYMEX | NYSE | Nabídka | Neckline | Stavební povolení | Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Nástroj | Obchodní bilance | Obchodní systém | Obchodní zásoby | Obchodník | Obchodník s cennými papíry | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Osobní příjem | P/E | Penzijní fond | Peněžní trh | Peněžní zásoba | Platební bilance | Poplatek | Portfolio | Pozice | Prodeje existujících domů | Produktivita práce | Průmyslové objednávky | Příkaz | Quote | RSI | Rally | Rating | Ratingová agentura | Reinvestice | Repo sazba | Reserve Bank of Australia | Reserve Bank of New Zealand | Retracement | Rezistence | Reálný účet | Riziko | Ropa | S&P 500 | SNB | Saldo běžného účtu | Schodek rozpočtu | Sentiment | Short | Short pozice | Směnný kurz | Splatnost | Spotřebitelská důvěra podle University of Michigan | Spread | Stagflace | Standard & Poor's 500 | Standard and Poor's | Sterling | Stop Out | Stop-Loss | Support | Swap | Swiss | Swiss National Bank | Take Profit | Pokladniční poukázky | Termínový kontrakt | Ticker | Timeframe | Tištění peněz | Trader | Trading | Trend | Trendline | Trendová čára | Trigger | Tržní kapitalizace | Ukazatel | VIX | VaR | Value at Risk | Velkoobchodní tržby | Volatilita | Výkonnost | Výnos | WTO | Wall Street | Yield | ZEW index | Bondy | Zisk na akcii | Zlato | Švýcarský frank | ČNB | Česká národní banka | Úrokové sazby | Úrokový diferenciál | Jednotná evropská měna | Americká měna | Analytici | Riziková aktiva | Deriváty | Banky | Doporučení | EUR | USD | Commerzbank | UBS | Citibank | Barclays | Dluhopisy | JPY | CHF | NZD | CAD | AUD | GBP | ČEZ | Alcoa | Obchodování | Obchodování na forexu | JPMorgan | Morgan Stanley | FTSEurofirst | Bank of China | Euro STOXX | EMU | Goldman Sachs | Regulátor | Objem obchodů | Evropa | Japonské akcie | Asijské akcie | Index MSCI | Panevropský index | Shanghai Composite | Finanční krize | Citigroup | Cena zlata | Cena ropy | Hospodářský růst | FTSE | Evropská ekonomika | Ekonomika Spojených států | Komerční banka | Patria | Bank of America | Barack Obama | Americký prezident | XTB | X-Trade Brokers | Saxo Bank | BOSSA | HighSky Brokers | Admiral Markets | Indexy | Úroková sazba | OSN | Americká lehká ropa | Spekulanti | Globální ekonomika | PBOC | Čínské akcie | Investoři | Swapová křivka | Kurzový závazek | Měnové války | Produkce ropy | Blue chips | Fundamenty | Fond | Exxon Mobil | Měnový výbor | Trh s nemovitostmi | Stimulační opatření | Program nákupů dluhopisů | EU | Finanční sektor | Ministři financí | Michala Moravcová | Býčí divergence | Vývoj ceny | Aukce | Aktuální kurz | Medvědí divergence | Zasedání Fedu | Zasedání ECB | Ekonom | Cenový graf | Byznys | Business | Pravděpodobnost | Drahé kovy | BNP Paribas | Výnosy dluhopisů | Hospodářská krize | Carry obchody | Rollover | Makroekonomická data | Makroekonomické data | Market Color | Zisk | Ziskový obchod | Berkshire Hathaway | Breakout strategie | Ropný trh | Komise pro cenné papíry a burzy | Britská měna | Těžba ropy | Spekulant | Dluhopisové trhy | Jaroslav Tupý | Futures kontrakt | Sázka | Kurz dolaru | Ceny komodit | Kurz eura | Kurz koruny | Obchodování na finančních trzích | Zkušenosti | Panika | Euforie | Optimismus | Výsledky | Chamtivost | Strach | Emoce | Trpělivost | Intervence na forexovém trhu | Intervence na devizovém trhu | Index nákupních manažerů | Obchodní příležitosti | Obchodní příležitost | Bohatství | Recesia | IEA | Euronext | Credit Suisse | Vývoj eura | Japonská měna | Santa Claus Rally | RBNZ | Ozvěny trhu | Uvolnění měnové politiky | Intervenovat | ČSOB | Deloitte | Obchodovat | MT5 | Ondřej Hartman | Obchodování s akciemi | Investment Banking | CAC 40 | Deutsche Bank | Stoxx 600 | Investiční banka | Světová obchodní organizace | Makrokalendář | Zprávy z trhů | Analytický tým | Aktuální kurzy | Regulace | Financování | Investiční banky | Investiční společnosti | Investovat | CZK/EUR | CZK/USD | USD/EUR | Hedgeové fondy | Intradenní analýza | Nasdaq Composite | Makro | USDX | Index cen | Výrobní ceny | Výrobní náklady | Index PPI | Index CPI | Eurostat | Český statistický úřad | Stavební výroba | Obchodní seance | Makrodata | Conseq | Portugalsko | Devizové intervence | EUR/HUF | Obchodní deficit | Facebook | Měnový index | Riziková averze | LYNX | Akcenta | BTC | Kybernetická měna | Virtuální měna | Australská centrální banka | Donald Trump | Lukáš Kovanda | Burzy | BCPP | Mezinárodní měnový fond | FX trh | Rozvíjející se trhy | Time-Frame | Zásoby ropy | Japonská centrální banka | Wall Street Journal | ADP report | Financial Times | Bankrot | Ceny akcií | Obchodníci | Vzdělávání | Semináře | Praxe | Centrální bankéři | EURUSD | USDJPY | AUDUSD | USDCHF | GBPUSD | USDCAD | EURCZK | USDCZK | EURJPY | Raiffeisenbank | Aktivum | Delta | EPS | First notice day | Index | Investiční strategie | Křiž smrti | Likvidní | Nabídková cena | Německý index podnikatelského IFO | Odpor | Podpora | Průlom | Volatilní | AdmiralMarkets | Akcie Alibaba | Akcie Deutsche Bank | Akcie dnes | Akcie ropy | Akcie Shell | Akcie Siemens | Akcie VIG | Akciové burzy | Aktuální cena ropy | Aktuální kurz eur | Aktuální kurzy měn | Alternativní investice | Americká centrální banka | Americká centrální banka FED | Analytika | Analýzy | AUDJPY | Banka | Bankovní rada ČNB | Barel ropy | Běžný účet | Běžný účet platební bilance | Bohatý táta, chudý táta | Bossa.cz | Brent | Britské libry | Brokers | Brokerská společnost | Brokeři | Burza cenných papírů Praha | Burzovní indexy | CAC40 | CAD USD | CashFlow | Cena | Cena akcií | Cena ropy brent | Cena ropy na světových trzích | Cena ropy WTI | Ceny drahých kovů | Ceny zlata | Čínská ekonomika | Čínská měna | CISCO | Conference Board | Cyrrus | CZK | Česká ekonomika | Česká spořitelna | České akcie | České koruny | Členské země eurozóny | Členské země Evropské unie | DAX 30 | Devizové trhy | Devizový kurz | DJIA | Dluh Řecka | Dnešní události | Dolar | Dolar kurz | Dolary | Ekonomická krize | Ekonomické analýzy | Ekonomické zprávy | Ekonomický cyklus | Ekonomický kalendář | Ekonomický růst | Ekonomický výhled | Ekonomika aktuálně | Ekonomika Německa | Ekonomika Rakouska | Ekonomika USA | Elektřina | EUR CZK | EUR USD | Eura | Eura kurz | EURCHF | EURIBOR | Euro dnes | Euro dolar | Euro Stoxx 50 | Evropská banka | Evropská měna | Evropská rada | Evropské burzy | Evropské měny | Exchange | Expirace | Finanční plánování | Finanční prostředky | Finanční služby | Fio | Fiskální rok | Fitch rating | Fondy | Forex zpravodajství | Forexu | Frank | FXstreet.cz | GDP | GfK | Graf | Graf EURUSD | Guvernér české národní banky | Guvernér ČNB | Hang Seng | Harmonizovaný index spotřebitelských cen | HDP Číny | HDP Francie | HDP USA | HDP v ČR | HDP v EU | HighSky | Hodnota akcií | Hodnota eura | Hospodářské noviny | Hrubý domácí produkt | HSBC | Index DJIA | Index Dow Jones | Index euro | Index euro stoxx 50 | Index Hang Seng | Index Nasdaq | Index PMI | Index S&P 500 | Index volatility | Indikátor MACD | Inside | InstaForex | Instrument | Instrumenty | Investice do akcií | Investiční | Investiční doporučení | Investiční poradenství | Investiční portfolio | Investiční výdaje | Zlaťáky | Investing | Investovat do zlata | Irsko | ISM | Jádrová inflace | Jak investovat | Jak investovat do zlata | EBay | Janis Varufakis | Japonská ekonomika | Jiří Tyleček | Jeden dolar | Jedno euro | Jaroslav Brychta | Jiří Rusnok | JP Morgan | Kapitálové trhy | Kiyosaki | Komoditní | Komoditní index | Korporátní dluhopisy | Koruna posiluje | Krize eurozóny | Krize v Řecku | Kurs koruny | Kurz bitcoinu | Kurz CZK | Kurz dolarů | Kurz EUR | Kurz eura dnes | Kurz eura k dolaru | Kurz euro | Kurz euro dolar | Kurz CHF | Kurz JPY | Kurz měny | Kurz rublu | Kurz rublu k dolaru | Kurz turecké liry | Kurz zlata | Kurzy | Volná pracovní místa | E15 | Libra | Libra šterlinků | Lira | Maďarská měna | Maďarsko | Makroekonomické ukazatele | Makroekonomický kalendář | Maloobchodní prodej | Management | Market | Markets | Měna Bitcoin | Měna euro | Měnová krize | Měnové kurzy | Měnový forward | Měnový kurz | MetaTrader 4 | MetaTrader 5 | Meziroční inflace | Meziroční míra inflace | Minimální mzda | Míra inflace | Nákup akcií | Nákup dluhopisů | Nákup eura | Nejlepší investice | Největší ekonomika světa | Největší světové ekonomiky | Nemovitosti | Nikkei 225 | Norská koruna | Obchodní platformy | Obchodování s Čínou | Oslabení koruny | Oslabení měny | Oslabování koruny | Pád akcií | Pád měny | Pád rublu | Patria Finance | Patria Online | Patria.cz | PayPal | Pips | Pivot | Pokles eura | Polská měna | Portfolia | Praní špinavých peněz | Prezidentské volby | Pro investory | Prodej akcií | Prodej eura | Prognóza | Pšenice | Rates | Rakousko | Ratingové hodnocení | Reuters | Risk Off | Risk On | Ropy | RUB | Rubl | Ruská ekonomika | Růst HDP | Řecká ekonomika | Řecká krize | Řecké akcie | Řízení rizika | Sázky | Seminář | Shanghai Composite Index | Signály | Slovník pojmů | Směnné kurzy | Směnný kurz eura | Société Générale | SP500 | Státní dluh | Státní dluhopisy | Státní rozpočet | Shares | Stoxx | Stoxx Europe 600 | Švédská koruna | Světové události | Švýcarská měna | SWIFT | Španělská ekonomika | Švýcarská banka | Švýcarská centrální banka | Švýcarské banky | Throwback | TopForex | Trade Brokers | Trh nemovitostí | Trh | Tržní hodnota | Tržní podíl | Twitter | Ukrajinská ekonomika | Ukrajinská hřivna | Unce zlata | USD EUR | USD index | USD kurz | Vantage FX | Velká Británie | Virtuální měna bitcoin | Volatility | Volby v Řecku | Volkswagen | Výprodej | Vývoj akcií | Vývoj cen komodit | Vývoj cen ropy | Vývoj ceny ropy | Vývoj ceny ropy Brent | Vývoj EUR/USD | Vývoj inflace | Vývoj kurzu | Vývoj kurzu eura | Vývoj kurzu USD | Vývoj mezd | Vývoj nezaměstnanosti | Vývoj ropy | Vývoj USD | Webinář | Webináře | WTI | Highsky.cz | XTB.cz | XM | X-Trade | Zavedení eura | Země EU | Země eurozóny | Zemní plyn | Zkušenost | Zlato a stříbro | Zpracovatelský průmysl | Zpráva | Zpravodajství | Zprávy | Merrill Lynch | Předpověď | Zisky | Tradeři | Diskontní sazba | Fed Funds Rate | EUR/PLN | CNBC | Obchodní pravidla | ZEW | DXY | EIA | ING | Benzín | DMA | Komise pro cenné papíry | Andrej Babiš | Báze | Bill Gates | Buy | CEE | Čistý dluh | Diskont | Dluhopisový index | Dluhové trhy | EBITDA | Ekonomika EU | Ekonomika Francie | Ekonomika Německo | Elon Musk | EV | Ex-dividend | Hodnota dluhopisu | Christine Lagarde | Indie | Intermediate | ISM indexy | Janet Yellen | Jeff Bezos | Měď | Ministerstvo financí | Nominální hodnota | Obchodní den | P/S | Protistrana | Range | Redukce | Roadshow | ROCE | Sell | Tim Cook | Tovární objednávky | Upisovací období | Využití kapacit | Commonwealth Bank | Crédit Agricole | Itálie | Spojené státy | Finanční společnosti | Vybírání zisků | West Texas Intermediate (WTI) | Černé zlato | WSJ | WGC | Cenová hladina | Hrubý domácí produkt (HDP) | Investice ve stavebnictví | Institute for Supply Management (ISM) | M2 | Tržby | Výsledek hospodaření | Zaměstnanost | Úvěr | INSEE | QE | Světové ekonomiky | Western Union | Milionář | Miliardář | Bohatý | eBook | Petr Žabža | Jiří Soustružník | Tržní sentiment | Casino | Commission | Komise | Kontrakt | Federální rezervní systém | FND | Volby | Fundamentální data | S/R zóny | Rozhovor | Futures trhy | Know-how | Genesis | Cukr | Vzdělání | Poradenská společnost | Burze | Dividendové akcie | Investment | Slušný zisk | Traders | IMPOSSIBLE | Evropské obchodování | Americké obchodování | Aramco | Landesbank Baden-Wuerttemberg | Moody's Investors Service | Capital Economics | Markit | Dow Jonesův index | Unicredit | Deutsche Bundesbank | Western Union Business Solutions | Bank of New York Mellon | Rabobank | Royal Bank of Scotland | DPA | Intesa Sanpaolo | PrimStock | Bank of America Merrill Lynch | Bernstein | The New York Times | Charles Schwab | Natixis | Jackson Hole | Energy Aspects | Institut ZEW | CNN | VP Bank | Wells Fargo | RBS | Campbell Soup | Microsoft | Bankovní sektor | MSCI | ABN Amro | Westpac | CME Group | HSBC Trinkaus | UniCredit Bank | Generali Investments CEE | Home Credit | Caterpillar | ANZ | FTSEurofirst 300 | DIW | Sentix | TradingFloor.com | Baker Hughes | David Marek | Institut Ifo | DIHK | Berenberg | Frankfurter Allgemeine Zeitung | Berenberg Bank | Nordea | Investing.com | Sal Oppenheim | Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) | TLTRO | BayernLB | NATO | PwC | Next Finance | New View Economics | Agentura AP | BBC | Destatis | FX strategie | Agentura DPA | Sója | Sentix index | Hospodářské vyhlídky | Oslabení eura | Reporty | Finanční trhy dnes | Ekonomická expanze | Šéfka Fedu | Zvyšování sazeb | Snižování sazeb | Obchodní nastavení | Riksbank | UNCTAD | Ceny nemovitostí | Halifax | S/R zóna | Růst ekonomiky eurozóny | Thomson Reuters | Expanzivní měnová politika | Dění na finančních trzích | Fundamentální pohled | Bezpečné měny | Uložení peněz | HUF/EUR | Kurz koruny vůči euru | Polská centrální banka | Kurz EUR/USD | Kalendář ekonomických událostí | Brazílie | Japonský premiér | Průmyslová produkce | Zasedání centrální banky | Zasedání centrálních bank | Pokles úrokových sazeb | Finanční systém | Nákupy dluhopisů | Bavlna | Světová rada pro zlato (WGC) | Dovoz ropy | Výnosy německých dluhopisů | Firemní dluhopisy | Vývoj na komoditních trzích | MarketWatch | Nastavení měnové politiky | Úspěch | Podnikatel | Podnikání | Euro proti dolaru | Euro vůči dolaru | DZ Bank | BMW | Wolfgang Schäuble | Televize ARD | Ekonomický výzkum | Automobilový průmysl | Erste Bank | Mark Carney | Averze k riziku | Kurz české měny | Index pražské burzy | Pokles akcií | Der Spiegel | Ministr financí | Hospodářské výsledky | Creditas | Globální trhy | Stock Exchange | Cizí měny | Evropské banky | Rheinische Post | Zvyšování úrokových sazeb | Snižování úrokových sazeb | Trendový kanál | Multi-Asset obchodování | Výnosová křivka | Precedens | Plodiny | Energie | Obavy z brexitu | Společná evropská měna | Severomořská ropa | Prezident Fedu | Intradenní vývoj kurzu | Vývoj kurzu USD/EUR | Dividendová sezóna | Rada ČNB | Earnings | Sentiment trhu | Index FTSEurofirst 300 | Podnikatelé | Pro tradery | Dekabank | Globální akciové trhy | Henry Hub | Index německých akcií DAX | KBC | BlackRock | Ekonomický sentiment | Podnikatelská důvěra | Ekonomické indikátory | Ekonomický a strategický výzkum | Příprava | Přehled | Klid | Jádrový index | Kč/EUR | Kč/USD | Moneta Money Bank | Polská ekonomika | Ekonomické fórum | Volby v USA | Firemní investice | Christine Lagardeová | Thomas Jordan | Šéf švýcarské centrální banky | Agentura Reuters | Politické napětí | Kybernetické měny | Averze vůči riziku | Skandinávské měny | Bezpečné přístavy | Sázet | Evropské trhy | Americké trhy | Index amerického dolaru | Index eura | David Cameron | Bankovnictví | Futures kontrakty | Swapy | Referendum | Ekonomická aktivita | City | Posilování koruny | Ministři financí eurozóny | Německý ústavní soud | US akcie | Obchodní styl | Forbes | Vývoj ceny ropy WTI | Prezident ECB | Nejistota na finančních trzích | Fundamentální faktory | Bezpečné investice | Americké firmy | Pozornost investorů | Index důvěry | Základní úrokové sazby | Lídři | Firmy | Vývoj měnového páru EUR/USD | Vývoj měnového páru | Vývoj měnového páru GBP/USD | Vývoj měnového páru USD/JPY | Vývoj dolarového indexu | Aktuální vývoj | Mezinárodní ratingové agentury | Mezinárodní instituce | Standard & Poor's | Kapitálové rezervy | Britské akcie | Panevropský index FTSEurofirst 300 | Akcie těžařských společností | České firmy | Strategy Research | Economist | Economic | Zasedání České národní banky | Česká swapová křivka | Inflační tlaky | Širší index S&P 500 | Glencore | Akcie v USA | Ekonomické dopady | Akcie v Asii | Členství v EU | IHS | Měnová autorita | IBEX | Evropská dluhová krize | Globální finanční krize | Akcie evropských bank | Britská centrální banka | Index tokijské burzy Nikkei 225 | Turbulence na finančních trzích | Německé státní dluhopisy | Cenné kovy | Americké státní dluhopisy | Intervence centrální banky | JPMorgan Chase | Forexové trhy | Newyorský index S&P 500 | Program nákupu dluhopisů | Realitní trh | Velké banky | Objem investic | Daňové příjmy | Vladimir Putin | Deutsche Börse | Americký akciový index | Americké akciové indexy | Index volatility VIX | Akce centrálních bank | Spotřebitelský indikátor | Šok na trhu | Supporty a rezistence | Britské hospodářství | Ekonomika Británie | Klouzavý průměr EMA | Klouzavý průměr SMA | Globální ekonomický růst | Investor George Soros | S&P Global | Zpomalení globální ekonomiky | Globální ekonomiky | Agentura Bloomberg | Biliony dolarů | Miliardy dolarů | Vládní dluhopisy | Americký ministr financí | Oslabení japonského jenu | Akcie v EU | Britské banky | Odchod z EU | Hlavní indexy | Rizikovější aktiva | Index technologického trhu Nasdaq | Nervozita | Akcie mediální skupiny CME | Globální finanční trhy | Britský ministr financí | Růst akcií | Obchodní partner | Fitch Ratings | AAA | Rating AAA | Ekonomická rizika | Dnešní ekonomický kalendář | Summit EU | Setkání centrálních bankéřů | Americké burzy | Světové centrální banky | Zpřísňováním měnové politiky | Uvolňování měnové politiky | Utahování měnové politiky | Finančnictví | Walmart | Alibaba | Fibo | Dnešní obchodování | Dnes na trzích | Propad | Německý index DAX | Vystoupení z EU | Minimální mzda v Německu | Bělorusko | Finanční televize | Finanční televize CNBC | Prezidentský kandidát | Handelsblatt | Institut pro makroekonomii | Institut pro makroekonomii a výzkum konjunktury (IMK) | Úvěrový rating | CME Fed Watch | Kryptoměny | Ropná společnost | Severomořská ropa Brent | Americká ropa WTI | Německý hospodářský institut DIW | Index Stoxx 600 Banks | Režim devizových intervencí | Index Nikkei | DAX30 | DAX30 CFD | TradingView | Citi | S&P | Hodnocení úvěrové spolehlivosti | Rating dlouhodobých závazků | Mezinárodní ratingová agentura | Agentura S&P | Guvernér | Agentura Moody's | Agentura Fitch | Výrobní aktivita | Výzkumná společnost | Bezpečné dluhopisy | Vývoj na akciových trzích | Teroristický útok | Německý akciový index DAX | Regulace finančního sektoru | Benchmarky | Britská banka Barclays | Německý DAX | Zahraniční investice | Ztráty | Euro vůči americkému dolaru | Euro k dolaru | Politická nejistota | Zvýšení úrokových sazeb | Bezpečné útočiště | Index CAC 40 | Posílení dolaru | Oslabení dolaru | Posílení eura | Posílení koruny | Nálada na trhu | Pokles výnosů | Dnešní údaje | Ekonomická data | Americké indexy | Historická maxima | Historická minima | Člen rady guvernérů | Evropský trh | Nejistota | Analytik Komerční banky | Erste | Philip Morris | VIG | Pegas Nonwovens | Světové finanční krize | Světová finanční krize | Saúdská Arábie | Zasedání Bank of England | Čínský akciový index | Čínský akciový index Shanghai Composite | Prognos | Rozpočtová pravidla | Stagnace | Institut Prognos | Tempo růstu | Prodej aut | Prodej nových osobních automobilů | Akcionáři | Euro k americkému dolaru | Daně z příjmů | Daně z příjmů právnických osob | Obchodování na devizovém trhu | CySEC | CEBR | Zajištění | Finanční poradce | Výnosy amerických dluhopisů | Zpomalení v Číně | Výrobní index PMI | Ekonomický přínos | Údaje o výkonu ekonomiky | Investiční divize | FTSE 100 | Šéf společnosti | Baidu | Digitální měny | Ripple | Ethereum | Tesla | Dluhové krize | Vývoj měnového páru EUR/JPY | Nákupní signál | Agentura AFP | Zahraniční firmy | Odhodlání | Odvrátit deflaci | Credit Suisse Group | Kryptoměna | Ekonomický institut | Kapitalizace | Představitelé Fedu | Steen Jakobsen | Výhled | Investiční výhled | Depozitní sazba | Hlavní úroková sazba | Akciový index DAX | Francouzská ekonomika | NYSE Euronext | Burzovní společnost | Bankéři | Bankéř | Uvolnit měnovou politiku | Poplatky | Rychlé zisky | Západoevropské trhy | Rekordní minima | Rekordní maxima | Britská vláda | Objem intervencí | Americké akciové trhy | Propad akcií | Exxon | Chevron | Dnešní aukce | Spotové operace | Konec kurzového závazku | Devizové obchody | Stav devizových rezerv ČNB | Payrolls | Konsensus | Mzdy | Dobré výsledky | ING Bank | Německý export | Země používající euro | Slabé euro | Silné euro | Vývoj německého exportu | Hrubý domácí produkt Německa | Non-Farm Payrolls | Úspěšné obchodování | Nonfarm Payrolls | Dnešní zprávy | Britská ekonomika | Americký trh práce | Dnešní zpráva | Vyhlídky eurozóny | Opatřením na podporu ekonomiky | Hlavní evropské indexy | Britský FTSE 100 | Francouzský CAC 40 | Makléřské společnosti | Odhady trhu | Predikce | Světová obchodní organizace (WTO) | Ekonomická situace | Růst světového obchodu | Světový obchod | Globální obchod | Hospodářská situace | General Electric | Obchodování eura | Záchranný fond | Bankovní unie | Bankovní krize | Průzkum | Graf ropy | Data z amerického trhu práce | Bankovní systém | Krize | Názory analytiků | Investiční rozhodnutí | Investiční stratég | Dolar vůči jenu | Firemní výsledky | Inflace v Německu | Opatření na podporu ekonomiky | Migrační krize | Hospodářská stagnace | Odliv zahraničního kapitálu | Velké zisky | Analytický tým FXstreet.cz | Západoevropské burzy | FTSE MIB | Finanční ústav | Světové trhy | Investovat do akcií | Ochota investovat | Kalendář dnešních ekonomických událostí | Theresa Mayová | Inflace v Česku | Vývoj amerického akciového indexu S&P 500 | Měnová politika Fedu | Měnová politika ECB | Snížení úrokových sazeb | Index amerických akcií | Ministři financí EU | Mezinárodní agentura pro energii (IEA) | Výběr zisků | S&P Global Ratings | Kurz japonského jenu | Výnosy | Zásoby zemního plynu | Měnový pár EUR/USD | Rizikovější investice | Japonská vláda | Americká vláda | Česká vláda | Růst čínské ekonomiky | Očekávání analytiků | Ekonomické údaje | Americký index S&P 500 | ISTAT | Akciové trhy v USA | Měnové krize | Hřivna | Turecká centrální banka | Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) | TRY | Index cen domů | Odliv kapitálu | Investiční plány | Americké investiční banky | Softbank | Indikátor důvěry | Čínský statistický úřad | Obchodování na akciových trzích | Příjmy | Spotřebitelské výdaje | Oslabování dolaru | Oslabování eura | Index ekonomické aktivity | Indikátory důvěry | Podnikatelská aktivita | Indexy PMI | Podnikatelská aktivita v Británii | Podnikatelská aktivita v eurozóně | Volatilita trhů | Finanční domy | Údaje o inflaci | cTrader | Alphabet | xStation | Měny&Sazby | ČTK | Země G7 | Economist Intelligence Unit (EIU) | Bankovní společnost | Aktuální cena | Středoevropské devizové trhy | Německý Ifo index | Cenové indexy | Zvýšení volatility | Japonský Nikkei | Konsenzus | Investice v Číně | Růst ekonomiky | Pokles ekonomiky | Fiskální stimuly | Belgie | HDP eurozóny | Rozjednané prodeje domů | Zasedání americké centrální banky | Zpomalení ekonomiky | Hlavní index tokijské burzy Nikkei 225 | Index tokijské burzy | Program kvantitativního uvolňování | Bilance Fedu | Obchodní pozice | Tisková konference ECB | Tisková konference ČNB | Výhled domácí ekonomiky | Výhled ekonomiky | Hospodářská rizika | Výkyvy na finančních trzích | Hlavní ekonom | Kurz EURUSD | Jednání FOMC | Inflační čísla | Švédsko | Norsko | Dánsko | Odhad HDP | Očekávání | Nezaměstnanosti v Německu | Ekonomická nálada | Index ekonomické nálady | Ekonomická nálada v eurozóně | Evropský statistický úřad Eurostat | Vývoj eurodolaru | Zátěžové testy bank | HDP v eurozóně | Aktivita v americkém průmyslu | Tempo růstu ekonomiky | Mercedes | Audi | eTrader | Pantheon Macroeconomics | Politico | Globtrex | ABN AMRO Bank | IHS Markit | Devizy | Devizové obchodování | ex | Akcie firem | Obchody s akciemi | Purple Trading | Oslabování měny | Zklamání investorů | eTrading | Generali Investments | Makléřské firmy | Bernstein Bank | Forwardový kurz | Pokles kurzu eura | Kurz americké měny | Spotový kurz | Spotový kurz koruny | RBroker | Tržní kapitalizace společnosti | J.P. Morgan | Okénko trhu | Ranní nadhoz | Měny rozvíjejících se zemí | Krize eura | Vstup na burzu | Alokace aktiv | BBVA | Výkyvy kurzu koruny | Silicon Valley Bank | Euler Hermes | Zahraniční forex | Daňové změny | Vysokofrekvenční obchody | Vysokofrekvenční obchody (HFT) | Bitcoinový ETF | ČSOB Finanční trhy | Kalendář ekonomických dat | Chris Svorcik | Credit Agricole SA | UniCredit SpA | ING Groep NV | Bloomberg Commodity Index | Zahraniční FX | CoinDesk | Cena palladia | Inflace ve světě | Vývoj směnných kurzů | BHS | Globtrex.com | René Remšík | Ceny pšenice | Aleš Michl | LBBW | Coinbase | Ekonomické výhledy | Protiruské sankce | Akcie Tesly | Investiční specialista | Americký akciový trh | Vladimír Pikora | Dolarové ztráty | MetaTrader 4 Supreme Edition | Devizoví obchodníci | Palladium | Kalendář makroekonomických dat | Měnové zajištění | Obchodování s termínovými kontrakty | Jerome Powell | Coinmarketcap | MiFID II | ETH | Creditreform | Invesco | Kapitálové výnosy | European Energy Exchange (EEX) | Hypoindex | Binance | NEST | Komentář Raiffeisenbank | Oxfam | Štěpán Hájek | Robinhood | Estee Lauder | MSCI World Index | Americká Komise pro cenné papíry a burzy (SEC) | Lithium | Obchodování na trzích | Elektronické obchody | Tržní očekávání | Asijské trhy | Conseq Investment Management | WirtschaftsWoche | Výnosy desetiletých dluhopisů | Akciové valuace | Akciové výnosy | Země platící eurem | Kryptoměnové burzy | Cena bitcoinu | Obchodování Futures | Odliv dividend | Geopolitická rizika | Podnikání na kapitálovém trhu | Zápis ze zasedání Fedu | Trhy dnes | Skupina Saxo Bank | Saxo | Obchodní války | FinTech | Očekávání investorů | Jamie Dimon | Hodnota majetku | Bitcoiny | Raytheon | Lockheed Martin | Northrop Grumman | Analytik finančních trhů | Německá centrální banka | Slabší koruna | Spartan Capital Securities | Kryptoburza | Obchodní týden | OPEC+ | Obchodní válka | Tržní hráči | Události ve světě | Vývoj na finančních trzích | Dolarový index DXY | Obchodní napětí | Výsledky obchodování | Přijetí eura | Podniky | Evropské akciové trhy | Asijské akciové trhy | Globální růst | Regionální měny | Long signál | Index nákupních manažerů (PMI) | Obchodní aktivita | Evropský akciový trh | Kurz EUR/CZK | Vývoj koruny | L.F. Investment Limited | Inflace v eurozóně | Firma McDonald's | Okénko finančního trhu | Prognóza ČNB | Akcie společnosti | Obchodní analýza | CSI 300 | Geopolitické napětí | Americké dluhopisy | Forint | Americký S&P 500 | Turecké liry | Turecká krize | Krize v Turecku | Pokles ceny | Domácí měna | Výplata dividend | Geopolitika | Ekonomické krize | Šéf Fedu Powell | Šéf Fedu | Graf indexu | BofAML | Měny rozvíjejících se ekonomik | Short signál | RDSA | Royal Dutch Shell | Index Stoxx 600 | Posílení rublu | Czech Fund | Obchodní rozhovory | Korunový trh | Měny v regionu | Nové peníze | Dluhopisové výnosy | Pražský PX | Patrik Mackových | Spotřebitelská inflace | Akcie v Evropě | I-Trader | Použití finanční páky | Přímé zahraniční investice | Levné akcie | Bank of America Merrill Lynch (BAML) | BAML | Obchodní přebytky | BGA | Die Zeit | Kompozitní index | Trhy v USA | Trh s ropou | IfW | Reakce trhu | Ruská centrální banka | Trh s kryptoměnami | Silnější dolar | Cena plynu | Signál na akcie | Pokles cen ropy | Propad cen ropy | Tvrdý brexit | Long obchod | Největší kryptoměna | Intercontinental Exchange | Výnosy z amerických dluhopisů | Christopher Dembik | Růst úrokových sazeb | Konzultační společnosti | Posilování eura | Nejznámější kryptoměna | Daňové úlevy | Zvýšení mezd | Obchodování se CFD | Globální akciový index | Index MSCI All Country World | MSCI All Country World | Posilování české koruny | Starteepo | Průzkum společnosti | Jiné měny | Zvyšování úroků | Hospodářský vzestup | Růst zisků | Zpomalení hospodářského růstu | Politika Fedu | Zvýšení úrokové sazby | EK | Napětí na finančních trzích | Prezident Trump | Náklady na úvěry | Dopady na ekonomiku | Evropská komise | Steven Mnuchin | Základní úroková sazba | Index spotřebitelské důvěry | Šéf ECB | François Villeroy de Galhau | Akciový index PX | Německé akcie | Prezident Evropské centrální banky | Fiskální pakt | Vstup do eurozóny | Veřejný dluh | Evropský fond finanční stability | Pojištění vkladů | Globální index | Financial Times (FT) | Zpomalování světové ekonomiky | Řešení obchodního sporu | Hodnota indexu | Zpomalení ekonomického růstu | Inflační vývoj | Michal Stupavský | Kryptoměna Bitcoin | Odhady analytiků | Společnost Apple | Prezident USA | Zpomalování růstu světové ekonomiky | Zpřísňování měnové politiky | Oslabení amerického dolaru | Úrokové sazby ČNB | Sazby Fedu | Úrokové sazby Fedu | Intercontinental Exchange (ICE) | Majetek | The Wall Street Journal | Ukončení obchodní války | Růst dolaru | Nemovitostní trh | Obchodování na české koruně | WEF | Obchodovat s akciemi | Oživení trhu | Sazby ČNB | Zpomalení světové ekonomiky | Snížení volatility | Ekonomická nerovnost | Vývoz do Británie | Makléřská společnost | Dolarová aktiva | Podnikové investice | Makroekonomické statistiky | Slabší euro | Obchodní jednání | Velké riziko | Odložení brexitu | Makroekonomické strategie | Akcie CME | Data z ekonomiky | Pozornost trhu | Ceny zemního plynu | Investice do palladia | Palladiové akcie | Mt. Gox | Německé banky | Silný trh | Burzovní debut | Odhad analytiků | Zvýšení sazeb | Asijské burzy | Prognóza kurzu koruny | Evropský regulátor | Rekordní růst | Světové finanční trhy | Ekonomický poradce | Zájem investorů | Inflace v ČR | Globální rizika | Cena zemního plynu | Drobní obchodníci | Uber Technologies | Plánované obchody | Rozdílové smlouvy | Statistický úřad | Podnikatelská nálada | Podnikatelská nálada v Německu | Technologický Nasdaq | Americké HDP | Obavy investorů | Akciový stratég | Inflační očekávání | Růst americké ekonomiky | Ruská firma | Short obchod | Vyjádření analytiků | Český průmysl | Primární veřejná nabídka (IPO) | Primární veřejná nabídka | Podíl nezaměstnaných | Zahraniční investoři | Michal Brožka | Obchodní aktivity | Akciové futures | Růst cen ropy | CNY | IPO Luckin Coffee | České HDP | Růst těžby ropy | Pokles sazeb | Výnosy dvouletých dluhopisů | Infineon | STMicroelectronics | Infineon Technologies | AMS | Finanční emise | Situace na DAXu | Německé firmy | Očekávání do budoucna | Ceny pohonných hmot | Akcie firmy | MSCI Emerging Markets | Tweety Donalda Trumpa | Odhad růstu ekonomiky | Silnější euro | Vyšší mzdy | Globální HDP | Oživení světové ekonomiky | Stav americké ekonomiky | Brexit bez dohody | Společná měna | Boris Johnson | NVDA | Riziko recese | Dopady obchodní války | Economist Intelligence Unit | Začít obchodovat | iFX | Protesty v Hong Kongu | Investice firem | Americké společnosti | DE30 | Guvernér Fedu | Snížení sazeb | Dolarové sazby | Omezení dodávek ropy | Čínský trh | Volatilita na EURUSD | Měnové manipulace | Prezidentka ECB | Týdenní makrokalendář | Svět investování | Ropné akcie | Obchodní pásmo | Společnost Gazprom | Gazprom | Blackstone | Pokles úroků | Asset alokace | Klíčové události ve světě | Nálada na akciových trzích | Obchodní konflikt | Růst ceny zlata | PwC Global Top 100 | Ekonomické vyhlídky | Globální ekonomické vyhlídky | Výnosové křivky | Pokles cen | Německé HDP | Čínská makrodata | Akciový růst | Akcie automobilky | Americké futures | Snížení úroků | Vanadiové akcie | Vanad | Výkonný ředitel | Štěpán Křeček | Cla na americké zboží | Ministerstvo obchodu | Čínské ministerstvo obchodu | Silný dolar | Britský premiér | Recese v USA | Tomáš Pfeiler | SIX | Poskytování úvěrů | Obavy z recese | Konglomerát | Nové akcie | Akcie týdne | Zprávy z Německa | Bohatí | Kurz české koruny | Vývoj české ekonomiky | Oživení ekonomiky | Cla na čínské zboží | Ekonomické problémy | Akciové alokace | AMZN | Volby v Británii | Akcie podniku | Pohonné hmoty | ISM index | Tokyo Stock Exchange (TSE) | Thyssenkrupp | Výnosy amerických státních dluhopisů | Kristalina Georgievová | Růst mezd | Cena žlutého kovu | Uvolňování měnových politik | SAB Finance | Depozitní sazby | IMK | Pravděpodobnost recese | Prosus | US500 | Deficit rozpočtu USA | Deficit rozpočtu | Pozornost finančních trhů | Hospodářská recese | Nárůst cen ropy | Saudi Aramco | Televize CNBC | Sazby ECB | Úrokové sazby ECB | PPF | Kjódó | Agentura Kjódó | Budoucí nastavení měnové politiky | Globální recese | Denní graf | Vývoz do Číny | Vývoz do USA | Očekávání trhu | Hospodářský výhled | Italská vláda | Italská ekonomika | Nastavení úrokových sazeb | Výše dividendy | Ekonomika nového Zélandu | Novozélandská centrální banka | Overbalance | Nejlepší blue chip akcie | Blue chip akcie | Pokles ceny ropy | Finanční situace | Měnověpolitické zasedání | Data z Německa | Růst podnikatelské aktivity | Finanční údaje | Nejnovější výsledky | Korunové sazby | Úvěrová aktivita | Úvěrová aktivita v eurozóně | Snížení daní | Nejlepší vanadiové akcie | Britská obchodní komora | Kurzarbeit | Oslabení české koruny | Investiční roadshow | Roadshow Bernstein Bank | Vyzkoušet si trading | MetLife | Český HDP | GOOGL | Měsíčník finančních trhů | Internet of Things | Internet of Things (IoT) | Předstihové indikátory | Akcie roku 2019 | Akcie roku | Makroekonomický výhled | TSX30 | Jak se stát lepším investorem | Nízká nezaměstnanost | Společnost Deutsche Börse | Tržby v maloobchodě | Očekávaný růst | Obchodní válka mezi USA a Čínou | Projevy centrálních bankéřů | Vývoz ropy a plynu | Equinor | Vývoz ropy | Bilance zahraničního obchodu | Hospodářské dopady | Vyšší úrokové sazby | Obchodní restrikce | Loterie | Cena akcie | Očekávané Earnings | Uvalení cel | Největší ekonomika | Druhá největší ekonomika světa | Druhá největší ekonomika | Obchodní spory | Obchodujte | Tým FXstreet.cz | Trinity Bank | Měny regionu | Hospodářské krize | Mnoho ziskových obchodů | McKinsey | Huawei | Digitalizace | Světové akciové indexy | Střadatelé | Rozpočtová politika | Údaje o vývoji HDP | Americké automobilky | Automobilky | Analytik GfK | Čistý zisk | Investment Management | Obchodní model | Rozpočet | Rozpočtový schodek | Deficit | Jednání o brexitu | Prezident Donald Trump | Peter Garnry | Institut WIFO | WIFO | TV Nova | Zpomalení německé ekonomiky | Mediální společnosti | Ropný gigant | HDP v USA | Ceny benzínu | Německá vláda | Hodnocení ekonomiky | Německý vývoz | IOT | Hongkong | Snížení úrokové sazby | Kryptoměnová burza | Výsledkové zprávy | SAB Corporate Finance | Trinity | Radomír Lapčík | Ekonom UniCredit Bank | Pavel Sobíšek | Jakub Seidler | Ekonom ING | ING Jakub Seidler | ČNB Jiří Rusnok | UniCredit Bank Pavel Sobíšek | LNG | Medvědí signál | Objem | Evropské firmy | Klíčová rizika | Data z USA | Rijád | František Táborský | Dovoz čínského zboží | Bílý dům | MSFT | Ekonom BHS | BHS Štěpán Křeček | Obchod | Hospodářský růst v Evropě | Zpomalování ekonomiky | Zrušení cel | Landesbank Baden-Württemberg | Společnost SAB Finance | SAB Finance a.s. | Trh práce | Vyšší sazby | Německý průmysl | Obchodní dohody | Myšlenka | Statistické údaje | Histogram | Inflace v říjnu | Říjnová inflace | Pojišťovna VIG | Skupina ČEZ | Včerejší obchodování | Trumpův projev | Achim Wambach | Naděje pro německou ekonomiku | Přijmout euro | Spojené státy a Čína | Zpomalování čínské ekonomiky | Alibaba Group | Růst spotřebitelských cen | Německá průmyslová výroba | Globální euforie | Průmyslová výroba v eurozóně | Snižování úroků v USA | Snižování úroků | Šéf Fedu Jerome Powell | Cena severomořské ropy Brent | Cena severomořské ropy | Americká lehká ropa WTI | Inflace v USA | Ceny pohonných hmot v ČR | Hrubý domácí produkt České republiky | ČSÚ | Růst průmyslové výroby | Konkurenceschopnost | List The Wall Street Journal | Německé hospodářství | Lukáš Jankovský | Předseda představenstva | Záznam z posledního zasedání ČNB | Amundi Pioneer Investment | Luis De Guindos | Statistický úřad Eurostat | Život v Hongkongu | Růst čínského zpracovatelského průmyslu | Americký dolar dnes | Pioneer Investment | SAB o.c.p. | Cisco Systems | Firma | Data ze Spojených států | Zasedání ČNB | Říjnová inflace v eurozóně | USA recese | Dynamika HDP | Ekonomiky eurozóny | Reálné ekonomiky | Kurz eura vůči dolaru | PLN/EUR | Americká průmyslová produkce | Maloobchodní prodeje | Hlavní události | Růst amerických tržeb | Pokles průmyslové produkce | Technické analýzy | Global Markets | BAT | Risk-off | Americký průmysl | Index MSCI Emerging Markets | Parlamentní volby | Tesla Elon Musk | Radomír Jáč | Výše úrokových sazeb | Applied Materials | UnitedHealth | Pfizer | Výrobce léků | Obchodovat na burze | Týdenní zpráva | Týdenní zpráva z FOREX trhu | Švédský statistický úřad | Souhrn finančních trhů | Ceny v průmyslu | Ceny průmyslových výrobců | Růst cen průmyslových výrobců | Růst cen | Global Finance | Server BBC | Globální dluhopisové trhy | Maďarská centrální banka | Studie | BDI | Institut německého hospodářství | IW | Server CNBC | Dolar k japonskému jenu | Zavedení digitální daně | Datový kalendář | Vysoké riziko | Bývalý ministr financí | Bilance | Přebytek obchodu | Index DOW | Ekonomický vývoj | Americký Senát | Negativní sentiment | Aktuální hodnoty měny | Co bude | Dnešní makroekonomické ukazatele | Erste Group | Avast | Generální ředitel | GM | Růst světové ekonomiky | Odhad růstu světové ekonomiky | Obchodní spor | Obchodní spor mezi USA a Čínou | Statistici | Negativní nálada | Čínský prezident | CryptoGT | ECB Luis De Guindos | Hodnota kybernetické měny | Česká měna dnes | Největší pokles | Dnešní růst | Ukrajina | Ukrajinská centrální banka | Lagardeová | Souhrnný index | Vyšetřování | Amazon | Ekonomiky v eurozóně | Nízké úrokové sazby | Indexy nákupních manažerů | Nálada spotřebitelů | Den díkůvzdání | Philip Lowe | Důvěra v českou ekonomiku | Úrok | Louis Vuitton | LVMH | Arnault | Nejbohatší | Bernard Arnault | Miliardy | Důvěra v ekonomiku | Vyhlídky | EBRD | Evropská banka pro obnovu a rozvoj (EBRD) | Evropská banka pro obnovu a rozvoj | Průzkumy | Nálada podnikatelů | Trendová linie | Administrativa prezidenta | Pohyby kurzu | Domácí měny | INTC | Vicepremiér | Fáze obchodní dohody | Federální rezervní banky | Kalendář událostí | Americká data | Walt Disney | 5G | AFP | Spotřebitelská důvěra ve Francii | Důvěra v ekonomiku eurozóny | Švýcarská ekonomika | Ekonomická důvěra | Inflační cíle | Zpomalení světového obchodu | FT | Evropští investoři | Naše ekonomika | České hospodářství | Růst české ekonomiky | Domácí poptávka | Tvorba fixního kapitálu | Index Exportu | Helena Horská | Ekonomka Raiffeisenbank | Hlavní ekonomka | Ekonomka | Automobilový sektor | Dluhopisoví investoři | Dnes zveřejněná data | Zveřejněná data | Počet nezaměstnaných v Německu | Nezaměstnanost v eurozóně | Struktura HDP | Data o HDP | Poptávka po úvěrech | Konkurenti | Financovat | Christine Lagardová | Hospodaření státního rozpočtu | EET | Hospodaření státu | Aktuální konsenzus ekonomů | Konsenzus ekonomů | SMA | Omezení těžby | Statistika | Předpovědi | Predikce vývoje | Alza.cz | ČSOB Petr Dufek | Petr Dufek | Napětí mezi USA a Čínou | Cla na dovoz hliníku | Ceny výrobců | Dynamika mezd | Průmysl | ADP | Jan Vejmělek | Poslanecká sněmovna | Zakázky německého průmyslu | Průmyslové zakázky v Německu | HUF | PLN | Na burze | Deficit zahraničního obchodu | Centrální banka USA | Vyšší poptávka | Propouštění | Dnešní data | Digitální měny centrálních bank | Impuls | Rozhodnutí o úrokové sazbě | Zasedání RBA | Průmyslová výroba v Německu | Firma Apple | Rostoucí náklady | Visa | General Motors | Enel | Výrazný pokles | Čínské zboží | Tvorba pracovních míst | Tvorba pracovních míst v USA | Světové ceny potravin | Ceny potravin | Čínský vývoz | Šinzó Abe | Další rozvoj | Rozvoj | Stavební produkce | Nezaměstnanost v Česku | Data z průmyslu | Tuzemský průmysl | Export z Německa | Stavebnictví | Klíčový support | Důvěra investorů v ekonomiku eurozóny | Důvěra investorů v ekonomiku | Viceprezident ECB | Paul Volcker | Globální vývoj | Koruna dnes | Zdražování | Listopadová inflace | Ceny zboží | Inflace v listopadu | Nízká inflace | Německý ZEW index | Sociální sítě | Problémy | Důvěra investorů v německou ekonomiku | Výzkumný institut ZEW | Výzkumný institut | Růstový impuls | Firmy v Číně | Vládní výdaje | Cvičení | Směřování měnové politiky | Tomáš Holub | Člen bankovní rady | Člen bankovní rady ČNB | Breaking | Úvěrové pojišťovny | Pojišťovny | Total | Fed dnes | Spotřebitelské ceny ve Spojených státech | Nejnovější údaje o inflaci | Americké ministerstvo práce | Zasedání FOMC | Prodeje akcií | Prognózy | Nejistoty | Členské státy EU | Státy EU | Těžba ropy v Rusku | Ranní zpráva | Počet zemřelých | Konzervativní strana | Evropský průmysl | Válka mezi USA a Čínou | Dění na světových burzách | Přehled o dění | Přehled o dění na světových burzách | ECB Christine Lagardeová | Soukromý sektor | Světové obchodní organizace | Obchodní záležitosti | Konzervativci | GBP/EUR | Výhled centrální banky | Výhled do budoucna | Plyn | Dobrá nálada | Nálada | Kofola | Kontrakty | Ekonomické zpomalení | Prohlášení | Odhad růstu domácí ekonomiky | Čínské vlády | Zavedení cel | Dovoz aut | Alstom | Moskva | Jim Yong Kim | HDP Německa | PKN Orlen | Časopis Forbes | Společnost Huawei | Americká automobilka | United Technologies | Farmaceutická společnost | Federální obchodní komise | FTC | Měnový výbor centrální banky | Centrální banky USA | Huawei Technologies | Amgen | Airbus | Nord Stream | Nord Stream 2 | Akciový index Dow Jones | Společnost Microsoft | Události ve světové ekonomice | Dieselgate | Nejdůležitější ekonomické události | Události roku | Porsche | Událostí ve světové ekonomice | NN Group | Czech Media Invest | Ústavní soud | KKCG | Míra | RWE | Vivendi | Jaderné elektrárny | InterContinental | Accor | Daniel Křetínský | Jaderná elektrárna | PMI z Německa | Ohlédnutí | Levnější ropa | Ceny zemědělských výrobců | Úroky | Konec roku | Investiční aktivity | Německý PMI | Bilance běžného účtu | Přerušení výroby | STOXX50 | Počet zaměstnaných | Měnové politiky | Uvolněné měnové politiky | Hrubý domácí produkt (HDP) Maďarska | Hrubý domácí produkt (HDP) eurozóny | Zasedání bankovní rady | Bankovní rada České národní banky | Hypotéky | Nižší úrokové sazby | Hypoteční trh | Důchod | Předseda | Investujte | Naše prognóza | Americké centrální banky | Rozhodnutí ČNB | ČNB dnes | Vojtěch Benda | Vánoce | Kupní síla | Zlepšení sentimentu | Zpracování kovů | Automobil | AXA | Regulátoři | Výkonná ředitelka | Ředitelka | Philadelphia Fed index | Fed index | Zavedení záporných úrokových sazeb | Meziroční míra inflace v eurozóně | Europoslanci | FedEx | FDX | Nálada německých spotřebitelů | xStation5 | Akcie v roce 2019 | Nejziskovější | MasterCard | AT&T | Disney | Rozpočtové politiky | Andrew Bailey | Německý ministr hospodářství | Ministr hospodářství | Peter Altmaier | Tempo růstu americké ekonomiky | Ministr spravedlnosti | Americké vlády | Nike | Spotřebitelská důvěra v eurozóně | Nejbližší support | Nákupy centrálních bank | Rychlý růst mezd | Bydlení | Vánoční svátky | Dovozní cla | Americké objednávky | Uber | Česká zbrojovka | Vstup na pražskou burzu | Důvěra domácností | Odchod Británie z Evropské unie | Ztráta | Úbytek | Nejlepší akcie | BREAKING | SPD | Hlavní ekonomické události | Yandex | Stratég | Hlavní akciové indexy | Roční růst | ACEA | Miliardy korun | Inflace v Maďarsku | Kraft Heinz | Zasedání měnového výboru | Výnosy státních dluhopisů | 500 nejbohatších | Majetek 500 nejbohatších lidí | Nerovnosti bohatství | Ředitel internetového obchodu Amazon.com | Podíl majetku | Josef Dudek | Koruna posílila | Izraelská ekonomika | Vývoj měnové politiky | Michal Skořepa | Nálada v průmyslu | Průmyslové podniky | Peking | Počet výdělečně činných osob | Evropské PMI | Americký index | Wirecard | Pozitivní zpráva | Zpráva z Německa | Aktuální klíčová rizika | Ekonomický růst v Evropě | Nálada na globálních trzích | Hospodářský růst v Německu | Růst hrubého domácího produktu | Halving | Ceny dluhopisů | Napětí na Blízkém východě | Obchodní podmínky | Ziskovost | Tuzemská ekonomika | Investiční aktivita | Růst akciových trhů | Hospodaření | Údaje ministerstva | Placení daní | Zbrojovky | Zvýšení inflace | Růst poptávky | Nízké ceny ropy | Pracovní trh | Silný support | Eskalace konfliktu | CFA | Prodej automobilů | Společnost Sentix | Teherán | Američané | Napětí mezi USA a Íránem | Eskalace napětí | Francouzský ministr financí | Bruno Le Maire | Exact Sciences | Návratnost | Commodity index | IKEA | Hospodářské recese | Netflix | Inovace | List Financial Times | Míra inflace v eurozóně | Evropská inflace | Dobrá data | Washington | Daimler | Ceny ropy dnes | Hospodářské statistiky | Micron Technology | Finální odhad | O2 | Tovární objednávky v Německu | Středoevropské měny dnes | Objem průmyslových zakázek | Federální úřad pro letectví | Americký Federální úřad pro letectví | FAA | Vietnam Airlines | Letecké společnosti | Aktualizované údaje | Miliardy eur | Írán | Ministr zahraničí | Ekonomické sankce | Ekonomické sankce vůči Teheránu | Sodexo | Světová banka (SB) | Přebytek bilance zahraničního obchodu | Produkce energie | Období po brexitu | RBA | Hodnota společnosti | Budoucnost | Měnové politiky centrální banky | Ifo | Clemens Fuest | Experti | Katastrofální dopady | Šéf Ifo | Zemědělství | Spolkový statistický úřad | Předběžné výsledky | Výsledky hospodaření | Nejbližší rezistence | ASML | ASML Holding NV | Česká průmyslová výroba | Poradenství | Automobilka BMW | Mercedes-Benz | Německá společnost | Růst globální ekonomiky | Mzdová dynamika | Nedostatek zakázek | Zpřesněná data | Nový rekord | Ministerstvo práce | Geopolitická situace | Wall Street Journal (WSJ) | Ministr financí Steven Mnuchin | Podnik | Peníze z prodeje akcií | Česká inflace | Tuzemská inflace | Cena akcií podniku | Proinflační | Maloobchodní tržby v listopadu | Luboš Růžička | Zpřísnění měnové politiky | Silnější koruna | Vyšší inflace | Tržní sazby | Rozpočtový přebytek | Bloky | Snížit úrokové sazby | Prosincová inflace | Inflace v prosinci | Růst cen potravin | Míra zadlužení | Veřejné finance | Analytička | Ukazatele | Přebytek bilance | Počet bankrotů | SAP | iRobot | IRBT | Technologická společnost | Federální vláda | Výroba v eurozóně | Inovátorovo dilema | Bertelsmann Stiftung | Hrubý domácí produkt (HDP) Německa | Zvýšení úrokových sazeb ČNB | Růst německé ekonomiky | Koruna sílí | Kryptoměny bitcoin | Peter Cardillo | Meziroční růst spotřebitelských cen | Růst spotřebitelských cen v Německu | Cenové tlaky | Nová auta | Valuace akcií | Největší krize | Obchodování na Wall Street | Dobré zprávy | Solidní výsledky | Americké ministerstvo | WESP | Výhled pro Evropu | Richard Kozul-Wright | Americké ministerstvo obchodu | Dobrá čísla | Nájmy | Nižší růst | Eskalace obchodního napětí | Ceny energií | Úspěšný týden | Horší data | Oživení globální ekonomiky | Čerpání peněz z fondů | Čerpání peněz | Angela Merkelová | Kancléřka Angela Merkelová | Německá kancléřka | Robert Lighthizer | Měnový pár EUR/CZK | Krach | Očekávaný vývoj | Komunikace | ATFX | Nová prezidentka ECB | Francouzská vláda | Údaje o HDP | Údaje o hrubém domácím produktu | Francouzský prezident | Prezident Emmanuel Macron | Emmanuel Macron | Macron | Astrazeneca | Edelman | Kapitalismus | Trump | Pozitivní zprávy | Mezinárodní organizace práce (ILO) | Mezinárodní organizace práce | ILO | Prezident institutu | Prezident | Výsledkové sezóny | AMGN | Trumpův projev v Davosu | AT Global Markets | Koronavirus | Nový koronavirus | Nejnovější údaje | Výsledky průzkumu | Průměrná úroková sazba | Michal Stupavský, CFA | Lepší zítřky | Google | Samsung | WhatsApp | Instagram | Obchodní vztahy | Nálada v Evropě | Trhy | Šíření nového koronaviru | Americký miliardář | Evropské ekonomiky | Indikátor ekonomického sentimentu | Souhrnný indikátor | Dnešní PMI | Nejlepší ropné akcie | Akcie roku 2020 | Banka UBS | Pražské burzy | Šíření koronaviru | Počáteční zisky | American Express | Ratingová agentura Fitch | Změny cen | Čínský koronavirus | Virus | Asijské indexy | Očekávání budoucího ekonomického růstu | Negativní dopad | Zlepšení nálady | Eva Zamrazilová | Nejprudší pokles | Pokles | Situace | Zdražovat | Blue-chip | Ukončení intervencí | České měny | Klaus Wohlrabe | Ekonom Ifo | Ifo Klaus Wohlrabe | Ifo Clemens Fuest | Prezident Ifo | Finance Group | Důchody | Americký kongres | Nejvýraznější pokles | Zhoršený sentiment | Odhad letošního růstu HDP | Odhad letošního růstu | Provozní zisk | Operátor O2 | Finanční ředitel | Meziroční růst | Zdravotní pojištění | Vít Hradil | Růst inflace | SARS | Epidemie koronaviru | Typ koronaviru | Nový typ koronaviru | Pandemie koronaviru | Pandemie | Natland Petr Bartoň | Petr Bartoň | Natland | Epidemie SARS | IHNED | DISH | Certifikace | Vysoká inflace | Boeing | Vstupy | Výstupy | L.F. Investment | Lehká ropa WTI | Raiffeisenbank a.s. | FIAT | Zpomalení růstu | Zpomalení růstu ekonomiky | Tomáš Nidetzký | ČNB Tomáš Nidetzký | Viceguvernér ČNB | Pochybnosti | Zlepšení | Dovoz z Číny | Úsilí | Nezaměstnanost v EU | Tempo růstu hrubého domácího produktu | Růst v eurozóně | Akcie v roce 2020 | Obchody | Výdaje | Finanční úřad | Průmyslníci | Pesimismus | Útlum aktivity | Akcie v Číně | Čínská vláda | Zpracovatelský sektor | PMI za leden | Vývoj měnového páru EUR/CZK | Hlavní úrokové sazby | Švýcarská banka UBS | Dopady koronaviru | Hospodářské dopady koronaviru | Firma Alphabet | Alokace investičních portfolií | BP | Americký ISM | PMI pro sektor | Prodeje aut | Fresenius Medical | Kuvajtský dinár | Dinár | Aktivity v Číně | Adidas | Americká společnost | Zrychlení růstu | Zaostávání Německa | Německé tovární objednávky | Sazby beze změny | SEC | Francouzský statistický úřad | Údaje o průmyslové výrobě | NFP | Rozhodování | Velmi bohatý | Hrozba recese | Recese ve Spojených státech | Americké ekonomiky | Ekonomický dopad | Tuzemská nezaměstnanost | Růst britské ekonomiky | Britský statistický úřad | Mezinárodní finanční instituce | Průmysl eurozóny | Propad průmyslu | Medvědi | Nižší daně | Poptávky po ropě | Organizace zemí vyvážejících ropu | Lednová inflace | Americká inflace | Conseq Funds investiční společnost | Conseq Funds | Růst sazeb | Marek Mora | Americký index CAB | Index CAB | Chemical Activity Barometer | Politika centrálních bank | Valuace | Výrobce elektromobilů | COVID-19 | Zemědělské komodity | Kukuřice | Týden na finančních trzích | Německý HDP | Expanzivní fiskální politika | Americký trh nemovitostí | Deutsche Telekom | Snížení ekonomické aktivity | Ekonomické aktivity | Bez rizika | Index pro zpracovatelský průmysl | Aktivita v sektoru služeb | Výhled hodnocení úvěrové spolehlivosti | Nové obchodní příležitosti | Důvěra v průmyslu | Gilead Sciences | Údaje z USA | Konjunkturální průzkum | Prudký propad | Dopad koronaviru | Noviny | Propuknutí měnové krize | Měnové krize v eurozóně | Krize v eurozóně | FinTech akcie | Střední podniky | Šíření onemocnění | Index aktivity | Slabá čísla | Největší ztráty | Index nákupních manažerů ve výrobě | Výhled růstu globální ekonomiky | Data PMI | Šéfka ECB | Cestovní kanceláře | Zpřesněný odhad | Český hrubý domácí produkt | Commonwealth Bank of Australia | Tržní úrokové sazby | Průměrná mzda | Americký Fed | Zhodnocení situace | Stabilita | Pokračování klesajícího trendu | Německé maloobchodní tržby | Cestovní ruch | Kanadská centrální banka | Guvernér japonské centrální banky | Haruhiko Kuroda | Vývoj | Nová data | Šok | Ředitelka Mezinárodního měnového fondu | Martin Gürtler | Americké tovární objednávky | Mzda | Vzestup inflace | Německé průmyslové podniky | Mzdový růst | České mzdy | Mediánová mzda | Vládní opatření | Výkyvy | Varovné signály | Aktuální Price Action | Objem vývozu z Německa | Výsledek zahraničního obchodu | Výsledky HDP | Inflace v únoru | Nástroje měnové politiky | Ekonomika Evropské unie | Obrovské ztráty | Únorová inflace | Extrémní růst | WP | Videokonference | Rishi Sunak | Makroekonomické údaje | Pomoc ekonomice | Restrikce | Negativní hospodářské dopady | Vysoká rizika | Vývoj na trhu | Technická recese | Prudký pokles | Průmysl a stavebnictví | Opatření ECB | Poradci německé vlády | Poradci | Aerolinky | Air France-KLM | Lufthansa | Akcie včera | Program nákupu aktiv | Asijské akcie dnes | Opatření proti koronaviru | Počet firemních bankrotů | Deficit státního rozpočtu | Olaf Scholz | Pomoc vlád | Bankovky | Nákupy státních dluhopisů | Profitovat | Čínský růst | Tencent | Opatření vlády | Brutální propady | Dostatek likvidity | Americká centrální banka dnes | Další vývoj | Karanténní opatření | Restriktivní opatření | Australská centrální banka (RBA) | Stimuly | Oldřich Dědek | Silný propad | Evropské země | Brusel | Letectví | Pokles HDP | Členové bankovní rady | Fiskální politiky | Světové organizace | Kabinet | Moore Czech Republic | Guvernér Rusnok | Energetické společnosti | Tržby společnosti | Zisk společnosti | Zrychlení inflace | Největší propad | Míra nejistoty | Cenový vývoj | Důvěra v německou ekonomiku | Špatné výsledky | Pokles české ekonomiky | Analytik České spořitelny | Jiří Polanský | Hlavní ekonom ING | Pokles tuzemské ekonomiky | Asijská seance | Silný pokles | Společnost Saudi Aramco | Šíření viru | Fiskální balíček | Stimul | Pokles vývozu | Dnešní čísla | Burzy cenných papírů | New York Times | Anton Siluanov | Nákupy aktiv | Odhad inflace | Zastavení výroby | Měnové podmínky | Akcie Monety | Viceprezident | Spotřebitelé | Objem stimulů | Zotavení ekonomiky | Šíření nového typu koronaviru | Nemoc COVID-19 | Hyundai | Jihokorejská automobilka | Automobilka | Automobilka Hyundai | Dopady koronavirové pandemie | Dopady pandemie | Historie | Počet nakažených | Aktuální situace | Spiegel | Nový výhled | Nejslabší růst | Německý hospodářský institut | Žádosti o podporu | Dopady krize | JPMorgan Chase & Co | Snížení základní úrokové sazby | Výkon světové ekonomiky | Šíření nemoci COVID-19 | Šíření nemoci | Onemocnění | Mluvčí ČNB | Člen bankovní rady Aleš Michl | Tiskové agentury | Vládní podpory | Zásobníky | Texas | Internetový obchod | Obchod Amazon | Bilion dolarů | Prodeje domů | Přísná opatření | Krize způsobená koronavirem | Další pokles | Deutschlandfunk | Guvernér francouzské centrální banky | Německý ministr financí | Situace v Číně | Koronavirová krize | Ahold Delhaize | UNA | Wolters Kluwer | WKL | Unilever | Katar | MPSV | MF | Komentátor | Kongres | Německá automobilka | Automobilka Volkswagen | Škoda | Index ISM | Index ISM ve službách | Manufacturing | Komerční banky | Republikáni | Demokraté | Domácnosti | Asociace | Fundament | Výrobce letadel | Hotovost | Spotřebitelská nálada | Přehled kurzů | Přehled kurzů nejdůležitějších měn | Počet potvrzených případů | Pandemie nemoci COVID-19 | Pandemie nemoci | Nákupu státních dluhopisů | Alena Schillerová | Ministryně financí | Hluboké ztráty | Prodejní tlak | Phil Smith | Světové hospodářské krize | Porovnání grafů | Zápis z posledního zasedání | Nákup aktiv | Úřad práce | Hodinový graf | Citrix | Citrix Systems | Index podnikatelské aktivity | Ukazatel zdraví | Cenové vývoje | Záchranný fond eurozóny | Záchranný fond eurozóny (ESM) | Klaus Regling | Šéf ESM | ESM Klaus Regling | Americká sněmovna reprezentantů | Sněmovna reprezentantů | Dávky v nezaměstnanosti | Německý index IFO | Graf dne | Peněžní zásoby | Záchranný balíček | Propad indexu | Bezprecedentní propad | Bezprecedentní propad indexu | Další růst | Růst | Německý parlament | Kevin McCarthy | Počet nakažených koronavirem | United Airlines | Delta Air Lines | Balík na podporu ekonomiky | Koronavirové krize | Uzdravování | Poslanci | Silná rezistence | Signál | Index spotřebitelské nálady | Americká banka | Ratingová agentura S&P | Horst Seehofer | Ministr vnitra | Německý ministr vnitra | Instituty | Pokles ekonomiky v Německu | Ekonom Klaus Wohlrabe | Rakouský institut IHS | Institut IHS | Christoph Badelt | Šéf institutu WIFO | Počet žádostí o podporu | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti v USA | Tisková konference | Repo sazby | Dvoutýdenní repo sazby | Státní rozpočty | Biliony | Fatih Birol | Hospodářský institut IW | Institut IW | Potenciál | Americká spotřebitelská důvěra | Evropský parlament | ČBA | Platební neschopnosti | Platební neschopnost | Spotřebitelská důvěra v USA | The Economist | Boj s koronavirem | České vlády | Výroba automobilů | Marc Schattenberg | Allianz | Německý statistický úřad | Ministryně financí Alena Schillerová | Propad HDP | Křetínský | Ceny elektřiny | Karanténa | Viry | Šíření nákazy | Unijní země | Nejlepší palladiové akcie | Ekonomické ukazatele | Březnová inflace | Abbott Laboratories | Reálné mzdy | Sberbank | Ekonomiky | Nigérie | Akciový index S&P 500 | Čtvrtletní pokles | Situace v průmyslu | Zhoršování situace | Jana Steckerová | FAZ | Frankfurter Allgemeine Zeitung (FAZ) | Italové | Slovensko | České PMI | Solidní růst | Globální dluhopisový index | Index vládních dluhopisů | Globální index vládních dluhopisů | Index DXY | Výkonnost dolaru | Výkonnost dolaru vůči koši hlavních světových měn | Války | Schodek | Poradce | Organizace | Odhad vývoje hrubého domácího produktu | Hotelnictví | Růst nezaměstnanosti | British Airways | Britská letecká společnost | Letecká společnost | Společnost British Airways | Průmyslové revoluce | Nvidia Corp | Závislost | Práce | Výraznější pokles | Nejprudší jednodenní nárůst v historii | Nejprudší jednodenní nárůst | Autoprůmysl | Změny sazeb | FAO | Údaje | Výhled ratingu | DPH | Průmyslová produkce v únoru | Česká nezaměstnanost | Úvěrová pojišťovna | Oživení v Číně | Eni | Pojišťovna | Německá průmyslová produkce | Opatření proti šíření koronaviru | Coface | Společnost Coface | Výroba v Německu | Karel Komárek | Prezident Vladimir Putin | Stav devizových rezerv | UnitedHealth Group | Rušení objednávek | Hluboké recese | Dopady koronavirové krize | Ministři | Pomalé oživení | Opětovný pokles | Carsten Brzeski | Oživení ekonomik | Ekonomické oživení | Ministři energetiky | Znárodnění | Extrémní nárůst | Nárůst nezaměstnanosti | Nadprodukce | Německé automobilky | Markus Söder | Snížení produkce | Nejvyšší soud | Celková inflace | Inflace v české ekonomice | Petr Král | ČNB Petr Král | Výpadky | WMT | Activision Blizzard | IMF | Vývoj HDP | Česká ekonomika letos | Více peněz | Short signál na akcie | Long signál na akcie | Index US500 | Dluhové úlevy | Credit Suisse Group AG | Microsoft Corp | US Bancorp | Výnosy desetiletých státních dluhopisů | Maloobchodní tržby v USA | Dodavatelské řetězce | Data z americké ekonomiky | EIU | Jiří Makovský | Majitel | Úspory | Hospodářské oživení | Restart ekonomiky | Joe Manimbo | Televize Netflix | Otevírání ekonomiky | Otevírání ekonomik | Ekonomika padá | Procter & Gamble | EP | Dnešní statistiky | Statistiky | Americké univerzity | Rozvíjející se země | Nejvyšší deficit | Hlubší schodek | Poradenské společnosti | ZEW index ekonomického sentimentu | USD za barel | Rizikové averze | Trade | S&P500 | Guvernér australské centrální banky | Prezident institutu ZEW | ZEW Achim Wambach | Dílčí index | Analytik ČSOB | Dominik Rusinko | ČSOB Dominik Rusinko | Největší ekonomika eurozóny | Finanční pomoc | Ázerbájdžán | Nizozemsko | Důvěra v eurozóně | ODS | Premiér Andrej Babiš | Vyjádření ekonomů | Uvolňování karanténních opatření | Reddit | Sociální síť | Debata | Nálada spotřebitelů v Německu | Spotřebitelská nálada v Německu | Rolf Bürkl | GfK Rolf Bürkl | Výzkumný pracovník | PMI ve službách | Evropská data | Soukromá spotřeba | Evropské indexy | Air France | Institut GfK | Posílení | Omezení pohybu | Znovusjednocení země | Propad sentimentu | Indikátory ekonomického sentimentu | Premiéři zemí Evropské unie | Dnešní statistika | Výrobce letadel Boeing | Výkon dolaru | Kapitálové zboží | Nové zakázky | Joe Biden | Christos Staikuras | Větší pokles | Podpůrná opatření | Lucembursko | Poklesy HDP | Evropské méně | Data z trhu práce | Spotřebitelský sentiment | Průzkum ČSÚ | ADBE | Odhad vývoje HDP | Úřad INSEE | Důvěra amerických spotřebitelů | Cestování | 3M | Americký HDP | 737 MAX | Meziroční inflace v Německu | Tempo růstu spotřebitelských cen | Americká centrální banka (Fed) | Pracovní síly | Maloobchodní tržby v Německu | Německé ministerstvo hospodářství | Ministerstvo hospodářství | Zasedání Evropské centrální banky | Osobní příjmy | Osobní výdaje | Q1 HDP | Rozhodnutí o sazbách | Prognóza německé vlády | Nezaměstnanost v Německu | Počet lidí bez práce | Počet lidí bez práce v Německu | SMA 100 | Náklady na financování | Shell | Energetická společnost | Výzkumná skupina | Maloobchod | Pozastavit obchodování | ATH | Zaměstnanci | Gilead | Robert Holzmann | Účinný lék | Miroslav Novák | Akcenta Miroslav Novák | PMI z výroby | Dopravci | Manfred Hübner | Míra nezaměstnanosti v eurozóně | Dolar a ropa | Růst výnosů | Rally na akciích | Soud | Herbert Diess | Švédská ekonomika | PMI pro sektor služeb | Německé průmyslové objednávky | Latinská Amerika | PEPSICO | Soud v Karlsruhe | Karlsruhe | VP Bank Group | Thomas Gitzel | Snížení odměny | Dovoz | Vývoz | Průmysl v Německu | UNWTO | Mezinárodní turistika | Turistika | Dlouhodobý trend | MSCI World | Tématické reporty | Obchodní přebytek Německa | Obchodní přebytek | Dosáhnout zisku | Pozitivní očekávání | Alexander Krüger | Bankhaus Lampe | KfW | Rekordní zisk | Uvolňování opatření proti koronaviru | Australská ekonomika | Pokles ekonomické aktivity | Zadlužení | Expanze | Bezpečnost | Kontrakce | Politika centrální banky | Pokles dovozů | Propad průmyslové výroby | Zveřejněné údaje | Výsledky maloobchodních tržeb | Investice v zahraničí | Dluhy | Slabší prodej aut | Ben Broadbent | Spotřebitelské ceny v USA | Oživení české ekonomiky | Společnost Avast | Prognóza MMF | Členské státy | Evropská průmyslová produkce | Ústup inflace | NKE | Členské země | Link | Merck KGaA | Merck | RBI | Světové hospodářství | Rekordní propad | Účet platební bilance | Auta | Expedia | NetEase | Royal Caribbean | Vláda v Berlíně | Vývoj ekonomiky | CNN Prima News | Odtržení od Evropské unie | Velké ekonomiky | Prodej elektromobilů | Plynovod Nord Stream | Plynovod Nord Stream 2 | Protikoronavirová opatření | Čeští centrální bankéři | Vakcína | Sektor služeb | Vstup do obchodu | Ekonomická aktivita v USA | CL | Spekulovat | Bundesbanka | Moderna | Počet firemních bankrotů v Německu | Celní režim | Nový celní režim | Němečtí investoři | Spolková vláda | Eric Schweitzer | Fiskální stimul | Státní podpora | Advance Auto Parts | Předseda dozorčí rady | Manažeři | GSK | Důvěra spotřebitelů | Koronavirová pandemie | Evropské sdružení výrobců automobilů | Evropské sdružení výrobců automobilů (ACEA) | Magazín Der Spiegel | Podnikatelské aktivity | Podnikatelské aktivity v eurozóně | Aktivity v eurozóně | Předsedkyně Evropské komise | Čínské hospodářství | Renault | PMI v eurozóně | Akcie v Hongkongu | Umělé inteligence | Hikvision | Investovat peníze | Investment management | Vývoj peněžní zásoby | Německá průmyslová a obchodní komora | Důvěra v tuzemskou ekonomiku | Předstihové ukazatele | Ekonomický institut Ifo | Mnichovský ekonomický institut | Společnost Lufthansa | Mondelez | JDE | Unie | Propady HDP | ČR | Balíček na podporu ekonomiky | Pokles investic | Prezidenti a premiéři | Prezidenti a premiéři zemí Evropské unie | Počty nových žádostí o podporu | Překoupené zóny | Costco | Salesforce | Koronavirové pandemie | Hospodářský institut | Hospodářský institut Ifo | Inflace v Německu v květnu | Ekonomická důvěra v eurozóně | Andrej Babiš (ANO) | Německý Spolkový sněm | Spolkový sněm | Automobilka Renault | Průraz | Počet nemocných | Nižší riziková averze | Záchranný balík | Rozhodnutí FOMC | Pokrizové hospodářské obnovy | Zbrojovka | Slabá poptávka | Stimulační plán | Německý stimulační plán | Němečtí ministři financí | Bild am Sonntag | Výrobní PMI | Dluh USA | Pozitivní sentiment na trzích | Pozitivní sentiment | Sentiment na trzích | Kurzarbeit v Německu | PEPP | Střední Evropa | Kommersant | Ruský list | Špatné zprávy | Ruské úřady | Londýnské burzy | Nová prognóza | Antivirus | Zvyšování mezd | Německé vládní strany | Předkrizové úrovně | Francouzský ministr | Počet nových žádostí o podporu | Berlín | Výbor ekonomických poradců | Funke | Lars Feld | Statistiky z trhu práce | Míra nezaměstnanosti ve Spojených státech | Oracle | Němečtí zákonodárci | Polský premiér | Mateusz Morawiecki | Banka Creditas | Pokračování růstu | Tchaj-wan | Vývoz z Německa | Tempo poklesu | Rekordní pokles | Poptávka po zlatě | ProSiebenSat.1 Media | Süddeutsche Zeitung | Index Nasdaq Composite | Inflace v květnu | Zpomalení inflace | Květnová inflace | EPH | Subvence | Globální poptávka | Pokles německé ekonomiky | Investice do infrastruktury | Hospodářský propad | Novartis | Novo Nordisk | Sanofi | Členové Fedu | Stimulační balík | Roční míra inflace | Prodeje automobilů | Podpůrné programy | Propad cen | Úvěrové podmínky | Výplata | Největší evropská ekonomika | Rostoucí trend | HDP EU | Otevření obchodu | Bezpečná měna | Covid | Nárůst nakažených koronavirem | Tiff Macklem | ZIL | Zahraniční kapitál | Finanční ústavy | Restrukturalizace | Druhá vlna | Ekonomické aktivity v eurozóně | Dezinflační tendence | Propad české ekonomiky | Nálada německých podniků | Nové žádosti o podporu | Americké objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Práce z domova | Příjmy a výdaje | Vlna koronaviru | ARD | Sankce proti Rusku | Stimulační program | ONS | Míra zisku | Ziskové marže | Fintech společnosti | Den obchodování | Nálada v japonském průmyslu | Německá nezaměstnanost | Míra nezaměstnanosti v Evropské unii | Apetit investorů | Ukrajinský prezident | Volodymyr Zelenskyj | Medtronic | Objem zakázek | Objem zakázek v německém průmyslu | Hlavní index Hang Seng | Signál k prodeji | Situace na trhu práce | Exporty | Zasedání MMF | Zasedání Mezinárodního měnového fondu | Ekonomická předpověď | Setkání ministrů financí eurozóny | Michal Lukáč | Nárůst počtu nově nakažených | Červnová inflace | Sony | Fond obnovy | Ceny výrobců v USA | Výhled vývoje ekonomiky | Inflační šok | Výrazný propad | E.ON | Johnson & Johnson | Koronavirová situace | Francouzský statistický úřad INSEE | KLM | Americký výrobce letadel | Silicon Valley | Ocenění | Šance | Německý maloobchod | Růst tržeb | Ceny | Praha | Summit Evropské unie | Kolaps | Verizon Communications | Průměrný příjem | Daňové příjmy státu | Spotřební daně | Technologické společnosti | Merkelová | Společnost Twitter | Společnost Amazon | Společnost XTB | Salesforce.com | Znovuotevření ekonomiky | Čeští spotřebitelé | Konjukturální průzkum | Důvěra v domácí ekonomiku | Ekonomická aktivita v eurozóně | Životní úroveň | Ekonomické následky | Následky pandemie | Nálada v eurozóně | Celkový výsledek | Mírná korekce | Forward guidance | Odhady HDP | První odhady HDP | Index spotřebitelské důvěry GfK | Insolvence | OMV | Plynárenské společnosti | Pár EUR/USD | Společnost PwC | Evropské HDP | Propad ekonomiky | Výhled německé ekonomiky | Zastavení růstu | Odhad růstu HDP | Mezinárodní firmy | Překvapivý růst | Výhled růstu německé ekonomiky | Důvěra | Obnovení růstu | Turistický ruch | Data z tuzemské ekonomiky | Caixin | Rekordní deficit | Oživení v automobilovém průmyslu | Situace na americkém trhu práce | Známky oživení | Philip Lane | Výzkumy | Reakce Švédska | Indonésie | Slabý dolar | Produkce v průmyslu | Vysoký přebytek | Růst průmyslové výroby v Německu | Výroba ve zpracovatelském průmyslu | Produkce energií | Růst vývozu | Růst zaměstnanosti | Damoklův meč | Hyundai Motor | NYT | HelloFresh | Cenové hladiny | Maďarská inflace | Lepší výsledky | Schvalování vakcín | Zpomalování inflace | Počty nových žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Koupěschopnost | Výhled na příští rok | Podhodnocené akcie | Deutsche Lufthansa | Zalando | Oživení poptávky | Indikátory sentimentu | Počty nakažených | Setkání zemí OPEC | Velký propad | Analytik XTB | Pandemická situace | Vládní koalice | Trh s futures | Air Liquide | Prolomení supportu | Růst důvěry | Růst důvěry v německou ekonomiku | Snížení DPH | DPH v Německu | Globální pandemie | Opatření proti dopadům pandemie | Důvěra ve Francii | Zvýšení daní | Kanadská ekonomika | Coca-Cola | Rekordní pokles HDP | Ekonomika Itálie | Ruská vláda | Ceny v eurozóně | Výhled letošního vývoje ekonomiky | Hospodaření vlády | Příliv kapitálu | Výrobní sektor | Výrobní index | Německý regulátor | Růst eura | Průměrné mzdy | Vývoj průměrné mzdy | Představitelé ECB | Deficit zahraničního obchodu Spojených států | SPAC | Země v Perském zálivu | Statistika z amerického trhu práce | Seznam Zprávy | Německý automobilový sektor | Německé hospodářské svazy | Hospodářské svazy | Pokles hospodářství | Inflace spotřebitelských cen | Počet firemních insolvencí | Počet firemních insolvencí v Německu | Institut DIW | Claus Michelsen | DIW Claus Michelsen | Analytik DIW | Odborníci | Peso | Hrubý domácí produkt (HDP) Británie | Kroger | Korunové úrokové sazby | Zasedání amerického Fedu | Zdanění | Mezinárodní agentura pro energii | Nvidia | Qualcomm | Pokles exportu | Vývoz do Spojených států | Výkon ekonomiky | Institut IfW | Stefan Kooths | Přímé investice | Spotřebitelské ceny v eurozóně | PX START | Budoucí vývoj | Slabší kurz | NAHB | Oživování německé ekonomiky | Zhoršení pandemie | Cena elektřiny | Spotřebitelská důvěra v Německu | Důvěra v Německu | Evropský statistický úřad | Šéf Tesly | Elektromobily | Německý rozpočet | Očekávání ČNB | Evropský automobilový průmysl | Politici z Evropského parlamentu | Politici | Ursula von der Leyen | Ztráty společnosti | Němečtí politici | Ambasador | Strach z Brexitu | Podnikatelská důvěra v Německu | Fiskální stimul v USA | Očekávání německých exportérů | Index exportních očekávání | Německý exportní průmysl | Exportní průmysl | Vystoupení Británie z Evropské unie | The New York Times (NYT) | Micron | Nárůst HDP | Biden | USA Joe Biden | List The New York Times | Softwarová společnost | Americká softwarová společnost | Míra nezaměstnanosti v Německu | Internetová společnost | Americká internetová společnost | České strojírenství | PMI ve zpracovatelském průmyslu | Marathon Petroleum | Marathon | Pracovní místa | Druhá vlna koronaviru | Tuzemské hospodářství | Vinci | Pozitivní výsledek | Ranní okénko | Česká republika | Německý DAX30 | Průmyslové zakázky | Růst průmyslových zakázek | Růst průmyslových zakázek v Německu | Šéf centrální banky | Zápis z posledního zasedání Fedu | Pokles průmyslové výroby | Ruské firmy | Epidemická situace | NextEra | Centrální banky USA (Fed) | Graf ropy WTI | Frakování | Lockdown | Měnový fond | FranceInfo | Negativní úrokové sazby | Americké měny | iPhone | Oživení německé ekonomiky | Globální veřejný dluh | Walgreens | Daniel Častvaj | Akcie Sony | Koncern | Spotřebitelská důvěra ve Spojených státech | Embargo | Množství peněz | Nástup druhé vlny koronaviru | Protiepidemická opatření | Nařízení | Interfax | Epidemické situace | Intel | Výrobce čipů | Investice do solární energie | Solární energie | SolarEdge Technologies | SEDG | JPM | GS | Pokles indexu | Reálný HDP | Holger Schmieding | Technologické tituly | Zhoršování pandemické situace | Vlny koronaviru | Pandemický program | SAP AG | CVX | PFE | CSCO | MMM | JNJ | Zveřejnění výsledků | Zveřejnění výsledků HDP | Bankovní úvěry | SolarEdge | Státy Evropské unie | Zynga | ZNGA | Soudní spor | Ruské společnosti | Screening akcií | Jak funguje screening akcií | Hledání podhodnocených akcií | Electronic Arts | Výrobce videoher | Přebytek zahraničního obchodu | MCD | Nové zprávy | Společnost Pfizer | Vakcína proti covidu-19 | Německé obchody | Oživení čínské ekonomiky | Hospodářský vývoj | Hospodářský vývoj v Německu | Celosvětová poptávka po zlatě | China Mobile | Průmysl v eurozóně | Růst ekonomiky EU | Číst grafy | Síť restaurací | Coloseum | Skupina Coloseum | QCOM | Snižování cel | MRNA | Jens Spahn | Německý ministr zdravotnictví | Ministr zdravotnictví | Schválená dividenda | Předáním moci | Heiko Maas | Spotřební daň z nafty | Odhad amerického HDP | Představitelé americké centrální banky | Tranzit ruské ropy | Index STOXX Europe | Index STOXX Europe 600 | Diem | Zlepšování ekonomiky | Spotřebitelská poptávka | Ministerstvo energetiky | Výdělky | Proražení | Přebytek obchodní bilance | Ekonomické uzavírky | Produkce ve stavebnictví | Zelené investice | Nio | NextEra Energy | Tesco | GME | GameStop | Diem Association | Linde | Siemens | Bayer | BASF | Munich Re | Deutsche Post | Deutsche Boerse | Vonovia | Fresenius SE | Fresenius | Munich | Henkel | Beiersdorf | Continental | HeidelbergCement | Covestro | Vakcinace | Swingový výhled | H&M | BIDU | Analytik Commerzbank | Očkování | LEN | Coinbase Global | Data o vývoji HDP | Zadlužování | NBP | CMI | Mutace koronaviru | Mutace viru | MGM | Plný úvazek | Očkování proti covidu-19 | Balík stimulačních opatření | Růst průmyslové produkce | Cenné papíry a burzy | Centrální bankéř | Marcel Fratzscher | Augsburger Allgemeine | DIW Marcel Fratzscher | Výhled na rok | Počasí | Dobrý výsledek | PMI ve výrobě | Euro vůči USD | Německá inflace | Komentář Radomíra Jáče | Vývoj německé ekonomiky | DOT | Zvýšení ceny | Společnost Tesla | Silné oživení | Bloomberg Markets | Počet pracovních míst | Brands | Zdravotní péče | Rio Tinto | Zhoršení ratingu | Tržby z prodeje | Svaz BDI | Německá bankovní společnost | Shopify | Kofola ČeskoSlovensko | ProSiebenSat.1 | VMware | Rostoucí ceny ropy | Předběžný údaj o HDP | Údaj o HDP | Evropské centrální banky | Fiskální impuls | USCBC | Acacia Communications | Tempo hospodářského růstu | Vývoj inflačních očekávání | MRK | CARA | MJ | Měsíční data | Rijád Salamí | Guvernér libanonské centrální banky | WU | Oživování světové ekonomiky | Josep Borrell | Situace na trhu | Agentura Interfax | United Parcel Service | Philips | PEP | Vakcína proti covidu | Deliveroo | Očkování proti covidu | DAX (DE30) | Nárůst ceny | Express | Masivní spekulace | Kryptoburza Binance | J&J | Výrobní aktivity | Obchodování na asijských akciových trzích | Vypuknutí pandemie | ADP report zaměstnanosti | Dnešní seance | Rozvolnění protipandemických opatření | Rozvolnění | Activision | Blizzard | Automobilka Tesla | MIB | Zisky akcií | Poslanci Evropského parlamentu | UNH | Rostoucí úrokové sazby | Anheuser-Busch inBev | FTX | Kov | Colt | Nastavení sazeb | Akcie 2021 | Tyson Foods | Prezident Joe Biden | Americký prezident Joe Biden | Trendové linie | James Bullard | Prezident Federální rezervní banky | Akcie Air France-KLM | Kering | AIG | FinTech akcie 2021 | Robinhood Markets | Zápis ze zasedání ECB | Negativní vývoj | Průmyslová výroba v lednu | Rostoucí výnosy | SPWR | PMI indexy | Rozhodnutí vlády | Zásoby plynu | Psychologický efekt | Manufacturing PMI | Třetí vlna covidu | Třetí vlna | Hospodářský růst Německa | Růst Německa | Makroekonomický vývoj | Air | Světová poptávka | Celosvětová poptávka | Sentiment investorů | Negativní sentiment investorů | Americký Federální úřad pro letectví (FAA) | Napětí mezi Čínou a Spojenými státy | Investoři a obchodníci | Míra inflace v Německu | Roční míra inflace v Německu | IPO Coinbase | Maďarská ekonomika | Nárůst výnosů | Akcie ropy v roce 2021 | Siemens Energy | Admirals | Intervenovat na devizovém trhu | Příznivé údaje | Silný růst | Nominální mzda | Banco Santander | Pandemie covidu-19 | Státní výdaje | Investice společnosti | Institut IWH | IWH | 5G akcie | Nejlepší 5G akcie | Akcie roku 2021 | Výrazný růst | Dnešní videokomentář | Výhled růstu ekonomiky | Klíčové zasedání | Holubičí tón | GameStop akcie | SLR | Výhled pro EUR/USD | Týdenní shrnutí | Vývoj pandemie | Růstová fáze | IPO Deliveroo | Platební prostředek | Nárůst rizikové averze | Zablokování Suezského průplavu | xStation 5 | Discovery | Data z reálné ekonomiky | Míra úspor domácností | Míra úspor | Český PMI index | PMI index | Vesmírné akcie | Vesmírné akcie 2021 | GRMN | Nejvyšší růst | ISM ve službách | Pokles výnosů amerických státních dluhopisů | Korporátní daně | Umění | Organizace OSN pro výživu a zemědělství | Organizace OSN pro výživu a zemědělství (FAO) | Special Purpose Acquisition Company | Prudký růst cen | Analýza DAX30 | Síla indexu | Ján Čarný | Advanced Micro Devices | AMD | Průmyslová produkce v eurozóně | Dostupná data | Německé hospodářské instituty | Hospodářské instituty | Německé instituty | Krok za krokem | Graf indexu Nasdaq | Akcie kryptoměnové burzy | Optimistická očekávání | AA | Ceny ropy Brent | Kent | Spotřebitelské výdaje v Německu | Politická scéna | Ceny surovin | Rozpočtový schodek Německa | Makroekonomická prognóza | Prognóza České národní banky | Prognóza České národní banky (ČNB) | Vývoji podnikatelské nálady | Vývoji podnikatelské nálady v Německu | Centene | Raytheon Technologies | Odhad letošního růstu ekonomiky | Vysoká cena | ERA | Akcie v roce 2021 | Rostoucí ceny | Objednávky | Internetové společnosti | Události tohoto týdne | Hlavní události tohoto týdne | Verizon | Comcast | Santander | Tempo ekonomického růstu | Kellogg | Boční trend | Konsensus trhu | Hodnocení současné situace | Ekonomická situace v eurozóně | Situace v eurozóně | Akcie Intelu | Inflace v České republice | Goldman Sachs Group | Výrazná inflace | Růst cen v USA | Meziroční růst cen | Ceny ve výrobě | EEX | Pandemie COVID 19 | Pandemie COVID | Zvýšení cel | Zvýšení cel na dovoz | Tuzemská měna | cTrader Purple Trading | Zvýšené riziko | Ochota riskovat | Akcie německé společnosti | Německé společnosti | Podnikatelské klima | Renáta Kellnerová | API | Zpřesněné údaje | Oslabení | Prudké oslabení | Zisk před zdaněním | Investice do kávy | Nejlepší kávové akcie | Kávové akcie | Historie kávy | Infrastrukturní plán | Cenový PCE index | PCE index | Růst cen nemovitostí | Prodejní ceny | Výnosy 10letých dluhopisů | První zvýšení sazeb | Naše hospodářství | MNB | Akcie Deutsche Bank (DBK) | Ruský ministr | Impulzy | Spotřeba domácností | Přebytek zahraničního obchodu Německa | Údaje o nezaměstnanosti | Největší americká banka | Plány | Cíle | Příležitosti | Sell obchod | Lídři G7 | Úroveň supportu | Dodávky plynu | Pravděpodobnost zvýšení sazeb | SAIC | Konkurence | XPeng | Prodej | Cíl Evropské centrální banky | Wal-Mart Stores | Jednotné měny | McDonald's | Příliv přímých zahraničních investic | Nové prognózy | Výrobce elektromobilů XPeng | Akcie XPengu | Cyklus zvyšování sazeb | Index podnikatelské nálady | Důvěra v ČR | Dolar dnes | Společnost SAB | Zátěžový test | Jak profitovat | Pozitivní vliv | Vliv na trh | Gruzie | Odhad růstu polské ekonomiky | Abu Dhabi National Oil | ADNOC | Trh dnes | Největší rizika | Paradox | Ústup pandemie | Malajsie | Výhled na letošní rok | Report ADP | Počet nezaměstnaných | Jen-tchien | Kontejnerový terminál | Hospodářské dopady pandemie | Dopady pandemie covidu-19 | Cenové stability | SAIC Motor | Technologie | Americký výrobce | Plnění objednávek | Obchodníci dnes | Američtí centrální bankéři | Sada dat | Iberdrola | Růst dovozu | USA inflace | Rada guvernérů ECB | Rada guvernérů | Podíl Číny | Úřad pro hospodářskou soutěž | Americký trh | AI | Arlington Asset Investment | Walgreens Boots Alliance | KO | Coca-Cola Company | Mutace delta | Současný trend | Přidaná hodnota | Odvětví | Pokles poptávky | Jednání ECB | Divize | Administrativa prezidenta Bidena | Načasování | Pesimistická nálada | Boom | Výrobce elektromobilů Tesla | Energetická skupina | Energetická skupina ČEZ | Americké technologické společnosti | Softwarová společnost Microsoft | Nálada mezi německými spotřebiteli | Rekord | Příjmy z reklamy | ABB | Motor ekonomiky | Společný podnik | Bilion | CAR | Silné hospodářské oživení | Guidance | Nedostatek zboží | Růst v Číně | University of Michigan | Štěstí | Náhoda | Rakouská bankovní skupina | Bankovní skupina | Skupina Erste Group | Daňový poplatník | Dřevo | Světová cena | Vyhlídky ekonomiky | HICP | Vnější prostředí | Chování | Pocity | Vnímání | Ovlivňování | Dodávky ruského plynu | Růst aktivity | Take-Two Interactive | Logistika | KBC Group | Devon Energy | Occidental Petroleum | OXY | Phillips 66 | Albemarle Corp | Albemarle | Projekce | Comcast Corp | Trh práce v USA | Rekordní minimum | Zajišťovny | Delta varianta | Základní sazby | BioNTech | Index Sentix | Deutsche Bahn | Deutsche Bahn (DB) | Sebastian Dullien | Objem HDP | Makroekonom | Makroekonomický význam | Červencová inflace | Sekce měnové | Vratislav Zámiš | Akcie Pfizer | Pioneer Natural Resources | Koninklijke Ahold Delhaize | Ocelárny | Dnešní kalendář | Americké ceny | Výrobce sportovního oblečení | Německý výrobce | První odhad HDP | První odhad | Home Depot | Vyšší úroky | Medián | CRH | Americká Federální obchodní komise | Americká Federální obchodní komise (FTC) | Výrobní inflace | Sympozium | Sympozium v Jackson Hole | Ekonomické sympozium | Vlna pandemie | David Vagenknecht | Dominion Energy | Agilent | Nedostatek čipů | Růst výroby | Výkon německé ekonomiky | Společnosti | Národní měny | Depozitní úroková sazba | Aktualizovaný výhled | Opatření | Růst spotřebitelských výdajů | Růst spotřebitelských výdajů v USA | Dna | Polská inflace | Guvernér rakouské centrální banky | Lenka Kalivodová | Rychlý růst | Platební síť | ANO | Uhlí | Puma | Siemens Healthineers | Hellofresh | Energetika | Ceny plynu | Program odkupu aktiv | Evropský index | Analytici Goldman Sachs | Editis | Vydavatelství Editis | Etherea | Výrobní podniky | Airbus SE | Opačný trend | Společnost AT&T | WarnerMedia | Nio akcie | Advokátní kancelář | BNP | Sentiment indikátory | UBS Group | UBS Group AG | Výhledy růstu | CDU/CSU | FDP | Sociální demokraté | Potíže v dodavatelských řetězcích | Problémy v dodavatelských řetězcích | Šéfka ECB Christine Lagardeová | Německá automobilka Volkswagen | Zemní plyn (LNG) | Title Transfer Facility (TTF) | Title Transfer Facility | TTF | Úročení | Cenový šok | Gamble | Energetická krize | Krize v Evropě | Energetická krize v Evropě | Odhady růstu | Klíčový údaj | Zvýšení základní úrokové sazby | Růst cen zemního plynu | Kellnerová | Posilování amerického dolaru | Bankovní skupiny | Hospodářské soutěže | České sazby | Prudké zdražování | Automotive | Charter Communications | Strategie Ondřeje Hartmana | Breakout strategie Ondřeje Hartmana | Úspěšnost strategie | Minulá výkonnost | Napjatá situace | Zhoršení nálady | Češi | Energetické krize | Zdražování energií | Objem obchodů s akciemi | Rychlý růst cen | Vysoké ceny energie | Ceny energie | Vysoké ceny | Giphy | Britský Úřad pro hospodářskou soutěž | Šéf německé centrální banky | Zdravotnictví | Americká automobilka Tesla | Snap | Rozpočtový schodek Spojených států | Nedostatek surovin | Objem nakupovaných aktiv | Cena termínového kontraktu | Obilí | Rumunsko | Pozornost | Nálada v ekonomice | Gemini | Výzkumný institut Ifo | Ruská společnost | Bankovní společnosti | Poptávka po čipech | Zboží dlouhodobé spotřeby | Christian Lindner | Robert Habeck | Návrh rozpočtu | Ceny plynu v Evropě | Ruský prezident | Colgate-Palmolive | Meta | Klima | Vanguard | Allianz SE | Metaverse | Meta Platforms | Commonwealth Bank of Australia (CBA) | Zvýšení sazeb v eurozóně | Aktuální prognóza | Zvýšení minimální mzdy | Tisková zpráva | Velkoobchodní ceny plynu | Podmínky na trhu | Globální dodavatelské řetězce | AMD akcie | Daimler Truck | Společnost | Stratégové | Výsledky společnosti | Inflace ve Spojených státech | Tým InstaForex | Reálné úrokové sazby | Průmyslový sektor | Burzovní cena | Dopady inflace | Ruský plynovod | Guvernér BoE | BoE Andrew Bailey | Target | Intuit | TJX Companies | TJX | Družba | Americká Komise pro cenné papíry | Lockdowny | Status bezpečné měny | TIM | Antony Blinken | Šéf americké diplomacie | Booking Holdings | Booking | Svátek v USA | Omikron | Zvýšené úrokové sazby | Kuvajtský dinár (KWD) | Bahrajnský dinár | Bahrajnský dinár (BHD) | Ománský riál | Ománský riál (OMR) | Jordánský dinár | Jordánský dinár (JOD) | Libra šterlinků (GBP) | Kajmanský dolar | Kajmanský dolar (KYD) | Euro (EUR) | Švýcarský frank (CHF) | Broadcom | | CMA | Výhled české ekonomiky | Kazachstán | Vietnam | Zlotý | Akcie Pfizer (PFE) | Největší švýcarská banka | NatWest | Fibonacciho retracement | Cykly | Rotace | Rozšíření | Rostoucí inflace | Výkon průmyslu | Vývoz z Německa v říjnu | Prognózy inflace | Ekonomické ztráty | Liz Trussová | Spotřebitelské inflace | Letadlo | Joachim Nagel | Jaromír Gec | Společnost China Mobile | PGNiG | Základní sazba | Banka HSBC | Purple Trading Jaroslav Tupý | Výzkumný ústav | Konvergence | Celkový sentiment | Hodnoty měny | Uniper | Tržby v Německu | Turecká inflace | Čínská telekomunikační společnost | Miliardy USD | Jestřábí komentáře | Facebook Ireland | Srí Lanka | EOG Resources | Ruský plyn | Nemoc covid-19 | Nejlepší akcie 2022 | Akcie 2022 | Radek Špicar | Lucid Group | Lucid Group (LCID) | LCID | Akcie Lucid Group (LCID) | Akcie Lucid Group | Akcie Lucid | Lucid | Data z ekonomiky USA | Míra inflace v Maďarsku | Průměrná míra inflace | Grafit | Diamant | Hry | Vlna omikronu | Dražší energie | Allwyn | Válka na Ukrajině | Napadení Ukrajiny | Omezení dodávek | Internetová televize | Instituce | Společnost Allwyn | Spotřební zboží | Nový týden | Časový plán | Základní úrok | Přerušení dodávek ruského plynu | Pozitivní výsledky | Silvergate Capital | Společnost Silvergate Capital | Závislost na Číně | Klaas Knot | Banka Credit Suisse | Chipotle Mexican Grill | Provident Financial | Provident | St. Louis | Útok na Ukrajinu | Invaze na Ukrajinu | Zmírnění obav | Ruské invaze na Ukrajinu | Poslední den obchodování | Index PCE | Cenový index | Cenový index PCE | Ruské hospodářství | Index DAX (DE30) | Dění na Ukrajině | Sankce | Sankce vůči Rusku | Ruský prezident Vladimir Putin | Odpojení Ruska | Konflikt na Ukrajině | Ruská invaze na Ukrajinu | Ruská invaze | Wally Adeyemo | Ukrajinská krize | Moskevská burza | Největší ruská banka | Ruská banka | Banka Sberbank | Cena plynu pro evropský trh | Německá energetická společnost | Společnost Uniper | Napadení Ukrajiny Ruskem | Válka mezi Ruskem a Ukrajinou | Prezident Volodymyr Zelenskyj | Lídři zemí EU | Boje na Ukrajině | Zahájení ruského útoku | Zahájení ruského útoku na Ukrajinu | Energiewende | Erste Group Bank | Západní firmy | Západní společnosti | MWh | Přerušení dodávek zemního plynu z Ruska | Přerušení dodávek zemního plynu | Harmonizovaná inflace | Velkoobchodní cena plynu | Raytheon Technologies Corp | L3Harris Technologies | Cheniere Energy | Zkapalněný zemní plyn | Prima | Sankce EU | Internetová společnost Google | Společnost Google | MAAE | Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj | Záporožská jaderná elektrárna | Invaze | Narušení dodávek | Invaze Ruska | Invaze Ruska na Ukrajinu | Výkyvy kurzu | Východní Evropa | Pokles inflace | Zákaz dovozu ruské ropy | Tlak na Rusko | Gazeta | Řetězec | Řetězce | Štěpení | Rozsáhlé sankce | Odchod z Ruska | Západní sankce | Růst HDP Německa | Zvyšování cen | APP | Normalizace úrokových sazeb | Ruská společnost Gazprom | Plynárenský gigant | Gigant Gazprom | Dodávky plynovodem | Nord Stream 1 | Plynovod Nord Stream 1 | Ukrajinské krize | Porsche AG | Americká společnost Intel | Společnost Intel | Společnost Meta Platforms | Společnost Meta | Fiserv | Dopady války na Ukrajině | Opatření v Číně | Závod na elektromobily | Aktivisté | Britský FTSE | Daň na pohonné hmoty | Nákupy plynu | Společné nákupy plynu | Výkon ruské ekonomiky | Značné riziko | Vysoké ceny energií | Poslanec | Zajištění nezávislosti | Zajištění nezávislosti na ruském plynu | Alternativní dodávky zemního plynu | Dodávky zemního plynu | Společnost E.ON | Německý regulátor plynové sítě | Regulátor plynové sítě | Plynové sítě | Institut IMK | Allianz Trade | Zastavení dodávek | Sankce uvalené na Rusko | Německý kancléř | Německý kancléř Olaf Scholz | Kancléř Olaf Scholz | Ruská plynárenská společnost | Plynárenská společnost | Měsíční report | Dodávky ruského plynu a ropy | Christiana Sewinga | Studie poradenské společnosti | BDB | Německá bankovní lobby BDB | Bankovní lobby BDB | Bankovní lobby | Růst cen energií | Válka Ruska proti Ukrajině | Colt CZ Group SE | Colt CZ Group | Colt CZ | Reddit IPO | Vyhlášení bankrotu | Inflační data | Siemens Healthineers (SHL) | SHL | Akcie Siemens Healthineers | Akcie Siemens Healthineers (SHL) | Zákonodárci | Tržní ocenění | Správní rada | Pozastavení aktivit v Rusku | Vzestupný trend | Zelenskyj | Dovoz ruské ropy | Zemní plyn ve Spojených státech | Pokles produkce | Tradingové webináře | Tradingové webináře zdarma | Webináře zdarma | Miliardář Elon Musk | Korekční pohyb | Boj s inflací | Rostoucí ceny energií | Riziko stagflace | Konec dodávek ruského plynu | Newstream | Huw Pill | Svaz německého průmyslu | Christopher Waller | Abú Dhabí | Šéfové | Mondelez International | Jan Frait | Karina Kubelková | RIOT | EOG | EOG Resources Inc | Markus Krebber | Peter Kažimír | ZEN | Ruská federace | Pochybení | Maxim Rešetnikov | Snížení inflace | Historické zkušenosti | Obchodní instrument | Úrokové sazby v eurozóně | Kroky Fedu | Životní náklady | Prudký růst inflace | Energetická situace | Propuštění | Cenu plynu | Evropské akciové indexy | Cenový strop | Stav energetické nouze | Výhled růstu HDP | Marketingová komunikace | Zkrocení inflace | Zvýšení úroků | European Energy Exchange | Zastavení poklesu | Stav hospodářství | Centrum | Miloš Vystrčil | Partie Plus | Karel Havlíček | Zvyšování cen energií | Růžový diamant | Lulo Rose | Drahokam | Cenový strop na ruskou ropu | Kevin Tran Nguyen | Hike | Největší kryptoměny | Prime | Jan Bureš | Ceny elektřiny v Německu | Výrobci automobilů | 787 Dreamliner | Dreamliner | Zpráva o inflaci | Dividendy z ČEZ | Burzovní ukazatele | Zákaz dovozu | Udržitelnost | Oživení poptávky po službách | Současná situace | Andrew Kenningham | Plyn pro evropský trh | Závislost německé ekonomiky | Německé ekonomiky | iPhone 14 | Výpadky v dodavatelských řetězcích | Dopady pandemie covidu | Poptávková strana | Společnost Sony | Zastropování cen | Velkoobchodní cena elektřiny | Cena elektřiny pro německý trh | Dovozce ruského plynu | Výsledek HDP | Státní plynárenská společnost | Energie v Evropě | CNPC | China National Petroleum Corporation | China National Petroleum Corporation (CNPC) | EU a USA | Hospodářské problémy | Béžová kniha Fedu | Papírenský průmysl | Terminál na LNG | Zasedání Rady guvernérů | Oslabení USD | Síla Sibiře | Opatrný optimismus | Ekonomický útlum | Odrazy | Marka | Cenové stropy | Barel ruské ropy | Ruské ropy | Mobilizace | Mobilizace v Rusku | Ruská mobilizace | Inflace ve Španělsku | Ekonom společnosti | Daňové škrty | Baltic Pipe | Plynovod Baltic Pipe | Marathon Digital | Energetický trh | Plyn z Ruska | L3Harris | Řešení energetické krize | Boj proti inflaci | Internetová společnost Twitter | Oliver Blume | Kryptoměnová burza FTX | Burza FTX | Pokles nezaměstnanosti | Zpomalení růstu čínské ekonomiky | Čistá místa | Douglas Diamond | Philip Dybvig | Český statistický úřad (ČSÚ) | Jeremy Hunt | Výhled pro Německo | Konzervativní strany | Patrick Harker | Telekomunikační společnost | Rating Česka | Velké centrální banky | Globální energetická krize | Orpea | Tržní odhad | Mero | Camelot | Korporace | Komise v přenesené pravomoci | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Motor Sič | Ukrnafta | Ukrtatnafta | Sam Bankman-Fried | Bankman-Fried | Německá expertní komise | Expertní komise | Ekonomičtí experti | Powerball | Jackpot | Války na Ukrajině | Petra Krmelová | ČNB Petra Krmelová | Vysoké inflace | Konkurent | Ontario Teachers | Pension Plan | BlockFi | Ontario Teachers' Pension Plan | Širší index | Výběry | Bali | Výrobci čipů | Ranní zpráva pro tradery | Zpráva pro tradery | Co se děje na finančních trzích | Obnovení dodávek | Společnost Genesis | Americká makléřská společnost | Makléřská společnost Genesis | Chemický průmysl | CZ | Ministr financí Jeremy Hunt | Premiér Rishi Sunak | Budapešť | Německý svaz | Obrat v měnové politice Fedu | Obrat v měnové politice | Levné energie | Zavedení cenového stropu | Škoda JS | Jasný směr | Vstupní S/R zóny | Strop na ruskou ropu | Pověst | Půjčovna kryptoměn | Americká půjčovna kryptoměn | Půjčovna kryptoměn BlockFi | ReGas | Deutsche ReGas | Společnost Deutsche ReGas | Plovoucí terminál | Graf akcií | Světlo na konci tunelu | Největší kryptoměna bitcoin | Německý koncern | Koncern RWE | Výrobce sportovních vozů | Analytici ČSOB | Comfort Finance | Velké varování | Varování | Hospodářský pokles | Přetrvávající vysoká inflace | LSEG | Christian Dior | Dior | Moët | Hennessy | Bankovní rady ČNB | Dopady vysokých úrokových sazeb | Růstový potenciál | Zdanění mimořádných zisků | Středoevropský region | Comfort Finance Group | Omezení cen plynu | Gazprom Germania | Vysoké sazby | Camelot LS Group | Camelot LS | Meziroční inflace v eurozóně | Mega Millions | Produktovod | IKL | Produktovod IKL | Právo | Německé podniky | Gazprom Export | Zdravotnický systém | Zkapalněný zemní plyn (LNG) | Bulgargaz | Black Knight | Haísám Ghais | Odborník na ropný trh | Světová turistická organizace | Světová turistická organizace (UNWTO) | Šéf automobilky Tesla | Sony Interactive Entertainment | Sony Interactive | Sony Group | Bungie | Sdružení výrobců automobilů | Německá zajišťovna | Zajišťovna | Lídři zemí | Pojišťovna Generali | Belgická vláda | Grünheide | OneWeb | Eutelsat | Jackpot loterie | Ukrtransnafta | Global Blood Therapeutics | Americká sociální síť | Sociální síť Instagram | Albertsons | Zastropování ceny | Zastropování ceny plynu | Estée Lauder | Americká kosmetická společnost | Kosmetická společnost | Skupina Colt CZ | Skupina Colt | Skupina Colt CZ Group SE | Skupina Colt CZ Group | N7 Holding | N7 Holding Ltd. | Nejdůležitější události | Zakladatel FXstreet.cz | Zakladatel FXstreet | Dodávky ruské ropy | Media for Europe | Společnost Media for Europe | Media for Europe (MFE) | Cenový růst | Výprodeje | Setkání zemí OPEC+ | Ustupující inflace | Federální společnost pro pojištění vkladů | FDIC | Federální společnost pro pojištění vkladů (FDIC) | Recese v Británii | Guvernér Michl | Rizikový sentiment | OpenAI | Společnost OpenAI | Teplé počasí | Snížení spotřeby | Snížení spotřeby plynu | Spotřeby plynu | Stabilní úrokové sazby | Nové těžby ropy | Silná koruna | Propad hypotečního trhu | Vývoj sazeb | Invest | Vyšší náklady | Pokles cen energií | Vedení firmy | Pokračující pokles | Oživení poptávky v Číně | Viceprezident ECB Luis de Guindos | Vládní dluh | Kazuo Ueda | PAP | Agentura PAP | Obnovitelné zdroje | Heineken | Média | Rostoucí obavy | Viceguvernérka | Kanadský statistický úřad | Vystoupení šéfa Fedu | Ženy | SVB | Vklady | Bývalý šéf | Silicon Valley Bank (SVB) | Spolkové ministerstvo hospodářství | First Republic | Miliardy švýcarských franků | Převzetí Credit Suisse | First Republic Bank | Válka | First Citizens | Ulrich Kater | Akcie bankovní společnosti | Riot Platforms | Komise pro obchodování s termínovými kontrakty na komodity | Komise pro obchodování s termínovými kontrakty na komodity (CFTC) | Mnichovský ekonomický institut Ifo | Práce v Německu | Zvýšení cen ropy | Vyšší ceny | Německý vicekancléř | Vicekancléř | Veřejné zadlužení | Asie | Zbrojní průmysl | Překážky | Klesající inflace | JOLTS | Nespokojenost | Vysoké úroky | Vysoké úrokové sazby | Surový cukr | Cukr na světových trzích | Surový cukr na světových trzích | Ministerstvo financí dnes | Závazek | Srovnávací základna | Etheru | Energetická krize v Německu | Spokojenost | Index FPI | Partnerství | Svaz německého průmyslu (BDI) | Ředitelka svazu | Tanja Gönnerová | Předseda BDI | Siegfried Russwurm | Export německého průmyslu | BYD | Nové investice | Snížení poptávky | Americký akciový index S&P 500 | Společnost Czech Media Invest | Společnost Czech Media Invest (CMI) | Trend odklonu od amerického dolaru | Silná poptávka | Albánie | Nálada mezi německými exportéry | Ambice Ruska | Index výdajů | Index výdajů na osobní spotřebu | Vlna zdražování v Německu | Vlna zdražování | Zdražování v Německu | Snižování sazeb v USA | Akcie problémové banky | Petr Javůrek | Zhoršení ratingu Francie | Sjednocení Německa | Petr Kymlička | Zvýšení dluhového stropu | DIESEL | Konsolidační balíček | Michelle Bowmanová | Velké problémy | Pohledávky | Vice | Údaje o maloobchodních tržbách | Americký výrobce čipů | Made in Germany | Zhoršení výhledu | Zvýšení limitu pro zadlužení | Navýšení dluhového stropu | Úvěrování | Zahraniční investice v Německu | Mezinárodní zastřešující orgán regulátorů | Orgán regulátorů cenných papírů IOSCO | IOSCO | Skvělý výhled | Státní svátek | Průměrný objem obchodů | Objem obchodů s akciemi na pražské burze | Sam Altman | OpenAI Sam Altman | Výhledy | Amazon Prime | Silná data | Směřování | Hodnocení rizik | Evropské dluhové krize | Superstar | Zdravotní pojišťovna | Delta Air | Coface Barometr | Barometr rizik | Coface Barometr rizik | Ztracené iluze | Velká očekávání | Pojišťovna Coface | Zdroje energie | Ekonom ECB | Hlavní ekonom ECB | Schopnost Německa přilákat investice | Schopnost Německa | Přilákat investice | Německý ekonomický institut | Německý ekonomický institut (GEI) | GEI | Investiční podmínky v Německu | Investiční podmínky | Podmínky v Německu | Christian Rusche | GEI Christian Rusche | Ekonom GEI | Odliv investic z Německa | Odliv investic | Nižší ceny | Situace v Německu | DNO | xAI | Finanční podmínky | Největší energetické společnosti | Ekonomické podmínky | Hamburg Commercial Bank | Hamburg Commercial Bank (HCOB) | HCOB | Cyrus de la Rubia | Řetězec Casino | Invaze elektroaut z Číny | Invaze elektroaut | Rzeczpospolita | Nejhorší výsledek | Dovoz do USA | Gallium | Abu Dhabi National Oil Company | Abu Dhabi National Oil Company (ADNOC) | Marsh & McLennan | Cena evropského plynu | Dominance dolaru | Hamás | Konflikt na Blízkém východě | Akcie LVMH | Předstihový ukazatel | Kryštof Míšek | Argos Capital | Dopad vysokých úrokových sazeb | Struktura | Růst prodejů | Mimořádné situace | Services | Přecenění | Uvolnění měnové politiky v eurozóně | Eskalace | Strategická rozhodnutí | Rozpočtové krize | Tuzemské automobilky | Společnost Bayer | Akcie firmy dnes | Asundexian | Satya Nadella | Greg Brockman | Nové údaje | Letošní rozpočet | Scholzova vláda | Eskalace konfliktu na Blízkém východě | Paul Jackson | Pandemie covidu | Depozitní sazby ECB | Doji | ProCent | Class A | Rok 2024 | Proinflační rizika | Volby do Evropského parlamentu | Obchody pro EUR/USD | Plánované obchody pro EUR/USD | Měkké přistání | Reálné hodnoty | Ruth Brandová | Capital | FDI | Dotace | Magnificent 7 | Magnificent | Portfólia | Rada guvernérů Evropské centrální banky | Rada guvernérů Evropské centrální banky (ECB) | Analýza makroekonomických zpráv | Základní pravidla systému obchodování | Základní pravidla | Pravidla systému obchodování | Jak číst grafy | Klíčové události | Fundamentální analýza pro začátečníky | Index výdajů na osobní spotřebu (PCE) | New Hampshire | 1D | Překvapující zpráva | Prosperity | Rudolf Kypta | Coface pro ČR a Slovensko | Coface pro ČR | Martin Procházka | Coface Martin Procházka | Vývoj německého hospodářství | Snížení úrokových sazeb v USA | Evropské záležitosti | Výkon | Německé investice v Číně | Německé investice | Hospodářské problémy Německa | Problémy Německa | Investice Německa | Investice Německa v Číně | Přímé zahraniční investice Německa | Prodeje | Bariéra | Demografie | Jestřábí postoj | Suroviny | Růstový balíček | Break/Even (B/E) | Zvýšení dovozních cel | Další halving | Otevřenost | Vlády | Investice v Německu | Služby | Eskalace geopolitického napětí
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Pozice | Trh | Výhled | Rezistence | Reuters | ČTK | Banky | Banka | Obchodování | Indikátor | FOREX | Trading | Cena | Růst | Graf | EUR/USD

Předchozí klíčová slova

Německá automobilka Volkswagen
Německá automobilová skupina
Německá bankovní lobby BDB
Německá bankovní společnost
Německá bezpečnostní strategie
Německá Bundesbanka
Německá burza
Německá centrální banka
Německá cestovní kancelář
Německá Deutsche Post

Následující klíčová slova

Německá energetická společnost
Německá expertní komise
Německá finanční společnost
Německá inface
Německá inflace
Německá kancléřka
Německá KfW
Německá koalice
Německá míra nezaměstnanosti
Německá nezaměstnanost
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Purple trading AI
Potvrďte prosím... Zavřít