Sobota 04. květen 2024 15:57
reklama
Dukascopy new
reklama
Fintokei SwiftTrader
reklama
CapXmaster srovnani
reklama
CapXmaster

Aktuální situace

img

Ranní okénko - Indikátory sentimentu rostou díky zmírňování restriktivních nařízení

25.06.2021 V dnešním ekonomickém kalendáři jsou pouze dva údaje. V Německu byla před necelou hodinou zveřejněna spotřebitelská důvěra od GfK. Navázala na pozitivní vlnu ostatních „měkkých“ indikátorů, které v posledních dnech dorazily. V USA pak odpoledne zveřejní statistiku osobních příjmů a výdajů. Prezident Biden včera uzavřel dohodu o fiskálním balíčku v USA.
img

Ranní okénko - Indikátory Ifo nastíní stav ekonomické aktivity v Německu

24.06.2021 Dnes máme v ekonomickém kalendáři především data z USA. Dorazí finální odhad HPD za Q1, který by měl potvrdit mezikvartální růst o 1,6 %. V Q2 dle konsensu trhu HDP vzrostlo o 2,5 % a svižný růst by se měl udržet i po zbytek roku. Za celý letošní rok by výkon americké ekonomiky měl dosáhnout 6,6 %. Pro srovnání: v eurozóně počítáme s růstem o 4,3 %. Nutno ale podotknout, že americká ekonomika je s rozvolňováním restrikcí napřed, a navíc popoháněná masivním fiskálním stimulem. Dále budou zveřejněny objednávky zboží dlouhodobé spotřeby, které v poslední době hlásily sílící poptávku po elektronice a komponentách k jejich výrobě, a také po plechu reflektující oživující poptávku po automobilech. Na závěr dorazí týdenní statistika o počtu žádostí o podporu v nezaměstnanosti, která posledně přerušila zlepšující se trend.
img

Long signál na iShares Nasdaq US Biotechnology ETF (2B70)

23.06.2021 iShares Nasdaq US-Biotechnology UCITS ETF sleduje investiční výsledky indexu sestávajícího z akcií společností působících v biotechnologickém a farmaceutickém sektoru, které jsou uvedeny na NASDAQ. S ETF s ISIN: IE00BYXG2H39 lze diverzifikovaným způsobem investovat do amerického biotechnologického a farmaceutického sektoru. Poté, co fond vykazoval od února do května slabost, se býkům podařilo v červnu přerušit klesající trend.
img

Ranní okénko - Pravděpodobnost zvýšení úrokových sazeb již tento týden vrostla

21.06.2021 Hlavní událostí příštích dnů bude zasedání ČNB. Poslední vyjádření členů bankovní rady ČNB v uplynulých dnech zvýšila pravděpodobnost, že hlavní úroková sazba bude posunuta z 0,25 % na 0,50 % již tento týden. Již o den dříve by ale měla utahování politiky v regionu CEE odstartovat maďarská centrální banka. Na globálních trzích budou dominovat především červnové PMI indikátory a sledovat budeme také Ifo index. Z USA dorazí data až koncem týdne v čele s cenovým indexem PCE spolu se statistikou osobních výdajů a příjmů.
img

Long signál na akcie Apple (AAPL)

16.06.2021 Společnost Apple na konci dubna vykázala silná čísla za své druhé fiskální čtvrtletí. Technologický gigant v tomto čtvrtletí prodal téměř 48 milionů iPhonů. Analytici doufají v nové prodejní rekordy díky modelům iPhone 12 s podporou 5G. Nicméně i akcie Apple trpí obecnou slabostí v technologickém sektoru a trend se dlouhodobě pohybuje do strany.
img

Ranní okénko - Česká i americká inflace překvapila, avšak opačným směrem

11.06.2021 Ekonomický kalendář závěrem týdne nabídne jen údaj z USA. Dorazí index spotřebitelského sentimentu od University of Michigan. Aktéři na finančním trhu tak budou mít prostor vstřebat včerejší údaje, kdy česká inflace překvapila nižším a americká naopak vyšším růstem. ECB na včerejším zasedání ponechala úrokové sazby beze změny, zveřejnila novou makroekonomickou prognózu a Lagarde na tiskové konferenci zmínila, že „odstoupení od nákupu aktiv v rámci PEPP je předčasné“. Koruna v návaznosti na mírnější tempo tuzemské inflace přechodně oslabila o 6 haléřů, během dne však posilovala až na hodnotu EUR/CZK 25,34. Polský zlotý kopíroval korunu, nicméně ztráty ze začátku pak jen zkorigoval a dále neposílil. Forintu se přechodné oslabení vyhnulo a během dne by víceméně stabilní. Kurz eurodolaru se během zasedání ECB a zveřejnění americké inflace rozkolísal, k nikterak výraznému pohybu ale nedošlo.
img

Long signál na akcie PayPal (PYPL)

09.06.2021 PayPal provozuje online platební systém, který nabízí svým zákazníkům bezpečnou možnost převodu peněz prostřednictvím účtu PayPal, přímého debetu nebo kreditní karty. Klienti společnosti mohou využívat svůj účet k platbám v mnoha online obchodech nebo k jednoduchému převodu peněz. Poté, co se cena akcií v únoru zvýšila na historické maximum, následovala prudká korekce, během které cena klesla až pod EMA-50.
img

Cena akcie AMC od ledna vzrostla o více než 2554 %. Jak si vedou další meme akcie?

09.06.2021 V posledních týdnech o sobě meme akcie dávají opět vědět. Velký nárůst zažívá zejména AMC akcie. Někteří analytici se shodují, že zvýšen zájem o meme akcie byl zapříčiněn poklesem kryptoměn.
img

Ranní okénko - Český průmysl potěšil, německý tolik ne

08.06.2021 Dnes nás čeká informace o vývoji českých maloobchodních tržeb za měsíc duben. V nich by se již mělo projevit postupné znovuotevírání české ekonomiky, což naznačují průběžné indikátory o mobilitě obyvatel i objemy karetních transakcí. Čekáme tak meziroční růst tržeb o 26,0 % celkově a po vyloučení automobilového segmentu pak o 11,6 %.
img

Co přinese omezování nákupů aktiv aneb nakupujte fámy, prodávejte jistotu

07.06.2021 Jedním z klíčových témat letošního roku bude omezování nákupů aktiv americkou a evropskou centrální bankou (tapering). Z analýzy reakcí trhů na předchozí omezování nákupu aktiv vyplývá, že trhy nejvíce reagují na předběžná oznámení. V tuto dobu výnosy na delších splatnostech rostou, výnosová křivka se stává strmější, v segmentu 30-50 let naopak plošší. Krátký konec výnosové křivky je pak ukotven očekáváními, že úrokové sazby zůstanou v nejbližším období beze změny. Jakmile jsou však sděleny konkrétní kroky týkající se taperingu, růst výnosů se zastavuje, volatilita na trhu klesá, přičemž v době, kdy jsou nákupy skutečně omezovány, se již trh věnuje něčemu zcela jinému. ECB s náznaky ohledně omezování pandemického programu zřejmě nepřijde dříve, než bude znát výsledky své strategické revize nástrojů měnové politiky. Jako termín pro předběžná oznámení by tak přicházelo v úvahu září. Konkrétní kroky ECB podle našeho názoru neoznámí dříve než v říjnu či v prosinci, ale rozhodně ne dříve než Fed. Ten by s předběžným oznámením mohl přijít v srpnu, a to v době konání sympozia v Jackson Hole. Na trzích tak opět začne platit staré dobré pravidlo: nakupujte fámy, prodávejte jistotu.
img

PMI míří do nebe

01.06.2021 Index nákupních manažerů z českého zpracovatelského sektoru v květnu vystřelil o další téměř tři body a zakotvil na hodnotě 61,8, čímž překonal dosavadní rekord. Suverénně tak předčil tržní odhad, který činil 59,0 a byť jsme v rámci trhu patřili mezi největší optimisty, ani my jsme mu nevěřili do takové míry. Jedná se o další z mnoha indicií značících, že český průmysl byl nejenom tahounem české ekonomiky během samotné pandemie, ale je připraven tuto roli hrát i v následném pokrizovém zotavení. Nelze ovšem nedodat, že index nadále zkreslují problémy s dodávkami výrobních vstupů, které jsou podle metodiky PMI vyhodnocovány jako pozitivní signál, byť bychom se bez nich v aktuální situaci spíše obešli.
img

Ranní okénko - Ekonomický sentiment roste v ČR i v Německu

25.05.2021 Nejzajímavější dnešní evropskou makroekonomickou událostí bude zveřejnění květnové edice německého IFO indexu. Jeho nejsledovanější podsložka – index očekávání – by měla vykázat meziměsíční růst o 1,5 bodu a zakotvit na hodnotě 101,0. Zlepšit by se mělo i hodnocení aktuální situace, které podle trhu míří do okolí 95,5 bodů, což by byl nejlepší výsledek od začátku pandemie. V souhrnu by tak IFO index mohl dosáhnout až na skóre 98,0.
img

Ranní okénko - Tržby ve službách v prvním čtvrtletí zmírnily meziroční propad

11.05.2021 Hlavní událost nás čeká již zkraje dne. Česká inflace měla v dubnu dále navýšit meziroční dynamiku z 2,3 % na 2,7 %. V meziměsíčním srovnání se očekává tempo zhruba stejné jako v březnu, tedy 0,2 %. Jistá úleva se dostaví během letních měsíců, když začne, i když pomalu, odeznívat efekt nízké srovnávací základny cen pohonných hmot (ty dosáhly dna minulý květen -21,9 % r/r a dostaly se do plusu až letos v březnu +2,4 % r/r). Na druhé straně očekáváme, že se jádrová inflace bude nacházet na sestupném trendu. V dubnu si pravděpodobně udržela obdobné meziměsíční tempo jako v březnu, čímž by se v meziročním srovnání mohla posunout z 3,3 % na 3,2 %.
img

Ranní okénko - Inflaci v dubnu opět zvýšily ceny pohonných hmot

10.05.2021 Hlavním tématem tohoto týdne je inflace. Dubnová statistika bude zveřejněna v USA, v tuzemsku i některých ostatních zemích střední a východní Evropy. Ve všech případech se počítá s dalším navýšením meziroční dynamiky, opět vlivem nízké srovnávací základny z minulého roku. Přičemž v USA by se mohl náskok v rozvolňování protipandemických opatření projevit i v mírně vyšších cenách v kategorii služeb.
img

Ranní okénko - ČNB dnes představí novou prognózu

06.05.2021 Dnešní den zahájíme informací o tuzemských maloobchodních tržbách za měsíc březen. Vzhledem k tomu, že ekonomické restrikce v tomto období zůstávaly v platnosti, neděláme si naděje na velké zázraky. Tržby podle nás meziměsíčně významněji nenarostou a aktuální výsledek tak bude tažen hlavně efektem nízké srovnávací základny z loňské první vlny uzavírek. Díky ní by tak měl podle nás přijít na oko líbivý růst o 15,8 % meziročně, přičemž zbytek trhu je v tomto názoru s námi za jedno.
img

Ranní okénko - Obchodní bilance USA rekordně nízko, tlaky na ceny vstupů rekordně vysoko

05.05.2021 Z Evropy dnes dorazí finální hodnoty PMI indexů za duben, které by měly potvrdit, že index pro sektor služeb se již posunul mírně do pásma expanze. Ke zlepšení ovšem vede spíše složka očekávání nežli aktuální situace, když restrikce v řadě zemí stále zůstávají platná.
img

Ranní okénko - ČR zveřejní výsledek HDP za Q1 jako první z regionu

26.04.2021 V posledním dubnovém týdnu nás budou zajímat především předběžné údaje o HDP. Jako první z regionu střední a východní Evropy zveřejnění výsledek Český statistický úřad. Data o HDP dorazí také pro Německo, eurozónu i USA. Dále nás čeká zasedání Fedu, míra inflace v eurozóně a výsledky německého Ifo indexu. Ten je s tuzemským konjunkturálním průzkumem první událostí v týdenním ekonomickém kalendáři.
img

Ranní okénko - PMI opět zhodnotí situaci v dodavatelských řetězcích

23.04.2021 Hlavní události týdne jsou koncentrovány do závěrečných dvou dnů. Včera proběhlo měnověpolitické zasedání ECB a jak se předpokládalo, došlo jen k potvrzení dřívější komunikace. Dubnová edice evropského průzkumu spotřebitelské důvěry dopadla lépe, než odhady naznačovaly. Dnes trh již upíná svou pozornost ke zveřejnění průzkumu mezi nákupními manažery (PMI), které dorazí nejprve z eurozóny, včetně Německa, a odpoledne z USA.
img

ECB bude vyhodnocovat účinnost pandemického programu

20.04.2021 K jednacímu stolu ve čtvrtek zasedne Evropská centrální banka. Diskuze se bude točit kolem pandemického programu nákupu aktiv (PEPP), vyhodnocování jeho dosavadní účinnosti i plánu, kdy a jak program ukončit. Žádné definitivní závěry v tomto ohledu však zatím nečekáme. V nejbližších měsících program poběží přibližně ve stávající výši, tedy kolem 20 mld. EUR týdně. I ve zbytku roku budou ale nákupy zřejmě přesahovat 15 mld. EUR. S ukončováním programu ECB nebude podle našeho názoru chtít začít dříve nežli Fed. Tedy na začátku příštího roku. I pak ale předpokládáme, že konec programu bude ještě vyhlazován navýšením nákupů aktiv v rámci programu APP a prodloužením TLTRO4 do poloviny příštího roku. S postupujícím oživením ve druhé polovině letošního roku však bude diskuze kolem konce pandemického programu zintenzivňovat, což bude vytvářet prostor pro další růst evropských výnosů a potažmo i těch českých. Na své by si v tom případě měla přijít i česká koruna.
img

3 zprávy, bez kterých se dnes na trzích neobejdete (19.4.2021)

19.04.2021 Akciové indexy uzavřely extrémně pozitivní týden a ve většině případů jsme několikrát nevýšili předchozí historická maxima. K pozitivnímu sentimentu pomohly lepší makroekonomická data, ale také výsledky amerických bank. Výsledková sezona za první čtvrtletí tento týden ještě více zrychlí a dorazí výsledky dalších zajímavých společností.
img

Ranní okénko - PMI odhalí rozevírající se nůžky mezi sektorem služeb v eurozóně a USA

19.04.2021 V tomto týdnu budou klíčovou událostí dubnové PMI indikátory pro eurozónu a USA. Bude nás zajímat nejen vývoj ve službách a výrobě, ale i informace o tom, zda přetrvávají, či se dokonce nezhoršují podmínky v dodavatelsko-odběratelských řetězcích. Ty jednak limitují výrobu a jednak tlačí ceny vstupů vzhůru. V tomto směru budou zajímavé také březnové ceny průmyslových výrobců, jež dorazí z tuzemska i Německa. Kromě ekonomických dat se koná zasedání ECB, od kterého nečekáme změnu jak v nastavení sazeb, tak v komunikaci měnové politiky.
img

Ranní okénko - Evropské maloobchodní tržby potěšily

13.04.2021 Hlavní makroekonomickou událostí dnešního dne bude zveřejnění dat o české inflaci za měsíc březen. Podle našeho názoru se meziroční cenová dynamika po únorových 2,1 % zvýší na 2,3 %, přičemž největší podíl by na tomto mělo mít postupné vzpamatovávání cen ropy, které se následně hlavně přes pohonné hmoty propisují do spotřebitelského indexu. Otázkou ovšem zůstává, jak na pokračující pandemii zareagují například ceny dovolených. Trh oproti nám očekává ještě mírně svižnější růst cen, když vyhlíží 2,4 %.
img

Forex: Koruna přešlapuje na místě

06.04.2021 Jak jsme předpokládali, česká koruna se drží na psychologické hranici EUR/CZK 26,00 a pro výraznější odchýlení od této kulaté hodnoty jí zatím chybí silnější impulz. K citelnějšímu oslabení podle nás momentálně není důvod, naopak, koruna podle nás fundamentálně patří do silnějších pásem. K jejich dosažení jí ovšem schází pokrok v oblasti boje proti pandemii, který se v Česku, ale i ve zbytku Evropy, dostavuje jen velmi pomalu.
C:\fakepath\jak-obchodovat-price-action.jpg

Výběr z nedělní přípravy: Měnové páry AUD/USD, USD/CAD a EUR/CAD

28.03.2021 V dnešním blogu technické analýzy se budu věnovat měnovému páru AUD/USD. Přesto, že denní a týdenní trendy neladí, může tento měnový pár nabídnout zajímavou obchodní příležitost. USD/CAD naznačuje konec korekce denního trendu. Může to být jasná trendová obchodní příležitost, ale pro jistotu poukáži na úskalí, které nám sděluje Price Action. Nakonec budu sdílet protitrendovou obchodní příležitost na měnovém páru EUR/CAD a jeho hodinovém grafu.
C:\fakepath\1616831751-blog_27321_GC_W1.png

Analýza více časových rámců: Měnový pár GBP/CAD

27.03.2021 Měnový pár GBP/CAD nabízí perfektní Price Action na více časových rámcích. Na týdenním grafu probíhá retest trendové čáry po breakoutu klínu. Jako obvykle nastavím podmínky pro případné obchody napříč časovými rámci. Cena je tentokrát v ideálním nastavení pro praktickou ukázku obchodu z hodinového grafu.
img

Ranní okénko - Ifo index patrně naváže na únorový růst

26.03.2021 Dnes pokračuje EU summit, na kterém lídři členských zemí budou debatovat především strategii k potlačení pandemie. Z pohledu ekonomických dat bude hlavní událostí dne zveřejnění německého Ifo indexu. Ten je dobrým ukazatelem stavu tamní ekonomiky, a bude tak bedlivě sledován. Společně s konsensem tržního odhadu očekáváme, že březnové vydání indexu přinese zlepšení ve všech jeho složkách. Znamenalo by to růst druhý měsíc v řadě.
img

3 zprávy, bez kterých se dnes na trzích neobejdete (24.3.2021)

25.03.2021 Na trhy se vrátily obavy z další vlny nově nakažených koronavirem, což si už vyžádalo další lockdowny a zpřísnění v Evropě. Pod tlakem byly hlavně akcie, které dosud těžily z postupného otevírání ekonomiky, zatímco technologie zaznamenaly jen mírný propad. Dále také klesají výnosy ze státních dluhopisů, dolar však včera výrazně posílil.
img

Forex: Evropská rada projedná zatím ne příliš úspěšnou vakcinační situaci

25.03.2021 Evropská rada dnes začíná své dvoudenní jednání. Na programu bude především diskuze nad současnou vakcinační situací a strategií pro nadcházející měsíce včetně možnosti zavedení covidového pasu pro očkované. Mimo nezůstanou ani ekonomická témata jako zhodnocení aktuální situace v hospodářství eurozóny či ve fiskální oblasti nebo příklad možnosti zavedení digitální daně. Ze zveřejňovaných dat může být zajímavá německá spotřebitelská důvěra, tradiční čtvrteční počet nových uchazečů o zaměstnání v USA za minulý týden, finální data amerického HDP za Q4 20 či průmyslová aktivita v okolí Kansas City. Vystoupí též několik amerických centrálních bankéřů.
img

3 zprávy, bez kterých se dnes na trzích neobejdete (24.3.2021)

24.03.2021 Na trhy se vrátily obavy z další vlny nově nakažených koronavirem, což si už vyžádalo další lockdowny a zpřísnění v Evropě. Pod tlakem byly hlavně akcie, které dosud těžily z postupného otevírání ekonomiky, zatímco technologie zaznamenaly jen mírný propad. Dále také klesají výnosy ze státních dluhopisů, dolar však včera výrazně posílil.
C:\fakepath\forex-trading.jpg

Výběr z nedělní přípravy: Měnové páry USD/CHF a EUR/JPY

21.03.2021 V dnešním blogu technické analýzy se podíváme na měnové páry USD/CHF a EUR/JPY. Na prvním měnovém páru došlo k breakoutu formace Vlajka na denním grafu. Cena měnového páru EUR/CHF se nachází na rozhodující S/R úrovni z pohledu čtyřhodinového grafu. Kromě popisu aktuální situace se podělím o mé obchodní příležitosti na těchto měnových párech.
img

Ranní okénko - Na finančním trhu jsou pozorovatelné dozvuky zasedání Fedu

19.03.2021 V ekonomickém kalendáři je dnes pouze údaj o cenách průmyslových výrobců, jež dnes ráno zveřejnil německý Destatis. Žádné překvapení se nekonalo. Meziměsíční tempo růstu cen v únoru zpomalilo z předešlých 1,4 % na 0,7 %. Meziročně tak vystoupaly z 0,9 % na 1,9 %. V meziročním vyjádření pokračovaly v poklesu ceny potravin a spotřebitelského zboží. Naopak vyšší ceny elektřiny způsobily růst cen energií, které meziročně přidaly 3,7 %.
img

Ranní okénko - Fed jedná o měnové politice

17.03.2021 Hlavní dnešní událostí bude měnověpolitické zasedání americké centrální banky. Změna nastavení úrokových sazeb nebude na pořadu dne a neočekává se ani přehodnocení nákupu aktiv jakožto korekce tlaku na státní dluhopisové výnosy. Ty na rozdíl od těch evropských reflektují očekáváné brzké oživení ekonomiky, zatímco ekonomický výhled eurozóny je méně růžový. Centrální bankéři by v tomto kontextu mohli uvítat fiskální podpůrný balíček čítající 1,9 biliónu dolarů. Nedávná vystoupení představitelů centrální banky naznačila, že Fed je na pozadí ekonomického oživení připraven tolerovat odražení úrokových sazeb od nízkých hodnot, čímž vyjadřuje, že utahování měnových podmínek úměrné ekonomické situaci nebude vyhodnoceno jako problematické. Navzdory lepšícímu se ekonomickému výhledu by Fed mohl mírnit euforii trhu komentářem k pracovnímu trhu, jelikož od mandátu plné zaměstnanosti je aktuální situace výrazně vzdálena. Z pohledu inflace by mohlo zaznít, že možné výkyvy směrem ke svižnějším spotřebitelským cenám budou vyhodnoceny jako dočasné a neovlivní měnověpolitický postoj Fedu. Dle průzkumu od Bloomberg (5.-10. března) počítají dotázaní analytici s navýšením úrokových sazeb až koncem roku 2023. Jak vidí trajektorii sazeb sama centrální banka bude zřejmé z aktualizace makroekonomické prognózy.
img

Forex: Míra nezaměstnanosti v Německu může klesnout pod 6 %

02.03.2021 Statistiky z německého trhu práce za únor potvrdí, že se situace dále zlepšuje. Nezaměstnanost by poprvé od loňského dubna měla spadnout pod 6 %. Pozitivním odrazem situace na německém pracovním trhu by měla být lednová statistika tamních maloobchodních tržeb. Inflace v eurozóně v únoru zřejmě stagnovala na lednových 0,9 %, když jádrová složka zpomalila. Nízkoinflační prostředí v Evropě tak pokračuje.
img

Ranní okénko - Cenové tlaky ve výrobním sektoru sílí

22.02.2021 Týden zahájíme německým Ifo indexem pro měsíc únor. Trh ani RBI nepočítá s výraznějším pohybem jak v subindexu hodnocení aktuální situace, tak ani ve vpředhledící složce. Důvodem je, že index slučuje data ze sektoru služeb i průmyslu, jejichž protichůdný vývoj by měl konečný výsledek vybalancovat.
img

Forex: Korunu budou i nadále podporovat vysoká tržní očekávání

18.02.2021 Finanční trhy korigují předchozí optimistický růst napříč všemi aktivy. Odliv kapitálu do dolaru však oslabuje euro i celý region. Vyšší korunové sazby, jestřábí rétorika ČNB a odolné inflační tlaky však budou i nadále podporovat korunu k silnějším úrovním. Dnešní kalendář nabídne jen druhořadé statistiky. O stavu tuzemského průmyslu na začátku letošního roku by mohl napovědět výsledek polské průmyslové produkce. V USA bude sledován vývoj na trhu nemovitostí. ECB zveřejní záznam ze svého posledního jednání a spotřebitelská důvěra v eurozóně ukáže mírný pokles.
img

Forex: Odliv peněz do amerického dolaru oslabuje region

17.02.2021 Z těchto podmínek druhý den v řadě benefitoval americký dolar, který se dostal vůči euru na nejsilnější úrovně za poslední dva týdny. Obdobně vůči euru ztrácel i celý region. Koruna se v průběhu dne na krátko přiblížila k 25,90 CZK/EUR, následně však část ztrát umazala a den končí na úrovni 25,85 za euro.
img

Ranní okénko - Evropský průmysl opět chladne

16.02.2021 Dnes v dopoledních hodinách dorazí únorové vydání ZEW indexu pro Německo i celou eurozónu. Oproti lednu se tentokrát pro Německo neočekává velká změna, když by hodnocení aktuální situace mělo stagnovat poblíž -66,5 bodu, tedy sice výše, než činila nejslabší hodnota z loňské první vlny pandemie (-93,5), ovšem nadále suverénně pod pětiletým průměrem (28,2). Příčinou této skepse jsou pochopitelně pokračující epidemické uzavírky. Naději nabízí alespoň druhá složka indexu, tedy očekávání do budoucna, která by měla zůstat poblíž 60 bodů. To je z historického pohledu výrazně nadprůměrný výsledek, byť je nutné jej brát s rezervou, jelikož reflektuje vidinu odražení od skutečně velice hlubokého dna. Podobným vývojem patrně projde i index očekávání v celé eurozóně, který v lednu vykázal 58,3 bodu a přibližně tak kopíruje ten německý.
img

Ranní okénko - Sentiment v ekonomice zůstal patrně bez větších změn

15.02.2021 V následujících dnech dorazí únorové „měkké“ indikátory z eurozóny i USA, které poskytnou čerstvé informace o dopadu aktuálních protipandemických opatřeních na ekonomickou aktivitu. Současně budou zveřejněna poslední chybějící data z prosince, díky nimž bude možné uzavřít a zhodnotit ekonomické ztráty za minulý rok. FED i ECB zveřejnění zápis z posledního měnového zasedání. Po nesouhlasu Sněmovny se hejtmani dohodli s vládou na vyhlášení nouzového stavu na dalších 14 dní počínaje dneškem.
img

Hrozba sankcí a rostoucí inflace zastavily ruskou centrální banku

12.02.2021 Ruská centrální banka ponechala na svém dnešním zasedání základní sazbu na úrovni 4.25 %. Zároveň banka konstatovala nečekaně silné oživení domácí poptávky a naopak horší vývoj inflace. Nová prognóza nadále počítá s poklesem inflace z aktuálních 5.2 %, avšak ta by se již v ročním a delším časovém horizontu neměla výrazněji odchylovat od 4% cíle. Z těchto důvodu centrální banka přestala indikovat možnost snížení úrokových sazeb v blízké budoucnosti.
img

Lednová inflace může překvapit odchylkou oběma směry

12.02.2021 Za několik minut ČSÚ zveřejnění lednovou inflaci. V souladu s konsensem trhu očekáváme mírné meziměsíční zdražení o 0,9 %. V meziročním srovnání by měla zakotvit mezi 1,7 – 1,8 % oproti 2,3 % v prosinci. Obvyklé přeceňování produktů a služeb, ke kterému řada firem v lednu přistupuje, bylo pravděpodobně narušeno pandemií, respektive vládními nařízeními k jejímu potlačení. Je navíc otázkou, do jaké míry působil ekonomický vývoj deflačně. Riziko překvapení oběma směry je tak vyšší. Odchylka od odhadu by pravděpodobně byla reflektována v tržních úrokových sazbách s potenciálem pro pohyb v kurzu koruny. ČNB navíc dnes zveřejnění zápis z posledního měnověpolitického zasedání, který by mohl objasnit pohled jednotlivých členů bankovní rady na trojí zvyšování úrokových sazeb v druhé polovině letošního roku, které má ČNB modelově v prognóze. Vyšší, než očekávaná inflace by mohla umocnit jestřábí signál od ČNB a koruně dodat na krátkodobém horizontu impuls k posílení.
img

Investoři spojují své síly, aby pomohli zastavit krizi námořní dopravy

09.02.2021 85 investorů s aktivy v kumulativní hodnotě přes 2 biliony dolarů, spravovanými společností Fidelity International, spojilo své síly, aby naléhavě řešili rozvíjející se humanitární krizi na moři a zachovali tak udržitelnost globálních dodavatelských řetězců.
img

V Americe by měl narůst optimismus mezi podniky

09.02.2021 Pro dnešek není na ekonomickém radaru mnoho zajímavých událostí a patrně jedinou výjimku představuje lednové vydání amerického NFIB průzkumu optimismu mezi malými podniky. Těm se sice po jarních uzavírkách nálada poměrně rychle vrátila, když z dubnového dna poblíž 90 bodů rychle vystoupala až k zářijovým 104 bodům, ovšem následně byla opět rychle zchlazena druhou vlnou pandemie. Po několikaměsíčních poklesech, které vyústily až v prosincových 95,9 bodu nyní trh doufá v obrat k růstu k 97. Malé podniky by tak měly reflektovat masivní fiskální podporu, postupné rušení uzavírek i naději na blížící se proočkování populace.
img

Ranní okénko - Tuzemská inflace míří pod 2 %

08.02.2021 Tento týden nás čekají důležité události z české ekonomiky. Zahraniční obchod a průmysl patrně v závěru roku dále poskytly podporu ekonomice a inflace pravděpodobně zamířila pod inflační cíl. Dále nás čekají data z německého průmyslového sektoru a lednová inflace v USA, kde se v porovnání s vývojem v eurozóně očekává pouze mírný nárůst spotřebitelských cen. O víkendu by také dle původního plánu mělo dojít ke skončení nouzového stavu. Nepříznivá epidemická situace však otevírá debatu k jeho prodloužení.
C:\fakepath\Forex22.jpg

Výběr z nedělní přípravy: Měnové páry EUR/USD, USD/JPY a USD/CAD

07.02.2021 V dnešním blogu technické analýzy se budu věnovat hlavním měnovým párům. Na EUR/USD se formuje růstový pattern. Cena USD/JPY reagovala na rezistenci. Můžeme očekávat korekci. A USD/CAD chystá návrat do klesajícího trendu na denním grafu.
img

Co by mohlo zaznít na zasedání Fedu?

27.01.2021 Na hlavní událost dneška si budeme muset počkat do večerních hodin. K jednacímu stolu usedne americká centrální banka Fed. Z USA dále dorazí informace, které napoví o stavu tamního výrobního sektoru. Evropský kalendář je prázdný.
img

Racionální bublina

24.01.2021 V posledních dnech se v médiích čím dál více objevuje názor, že aktuální situace na globálních akciových trzích by se dala označit za „racionální bublinu“. Označení „bublina“ kvůli tomu, že aktuální valuace neboli ocenění globální akciových trhů je extrémně vysoké, blízko historických maxim. Například podle našeho proprietárního valuačního modelu, jenž je založen na ukazatelích P/E, P/B a P/S, je momentálně nejširší globální akciový index MSCI All Country World nadhodnocen o přibližně 50 %. Konec konců aktuální hodnota globálního P/E činí extrémních 33. Podle klasických valuačních indikátorů jsou tedy globální akciové trhy velice drahé, tzn. jde o „bublinu“.
img

Maloobchod hlásí další propad

13.01.2021 Byť do listopadových maloobchodních tržeb nebyly vkládány velké naděje, realita byla nakonec ještě o něco smutnější. S vyloučením motorových vozidel došlo k poklesu tržeb o 7 % meziročně, což po očištění o kalendářní vlivy odpovídá propadu na úrovni 5,3 %. Ve srovnání s předchozím měsícem pak byly tržby nižší o 5,6 %. Samotný sektor prodeje a oprav motorových vozidel vykázal meziroční pokles o 11,3 %, tedy znatelně větší, než v říjnu (-5,4 %) a po jeho zahrnutí se celkové maloobchodní prodeje po kalendářním očištění snížily o 7,1 %, zatímco ještě o měsíc dříve ztrácely „jen“ 2,2 %.
img

Vývoj ceny zlata v roce 2021– dočkáme se rekordního růstu?

13.01.2021 Rok 2020 byl pro vývoj ceny zlata více než příznivý. Cenný kov dosáhl za poslední rok svého historického maxima a opět nám ukázal, jak jeho cena dokáže působivě růst. Kurz zlata jistě ovlivnila i pandemie koronaviru a celková nejistota na finančních trzích v minulém roce. Ke zlatu se investoři obrací zejména v dobách nejistoty.
img

21 nejlepších světových akcií pro rok 2021!

08.01.2021 Rok 2021 bude jistě na akciových trzích vzrušující. Rok 2020 přinesl díky COVID-19 nejprve pokles, ale v podzimních měsících došlo k opětovnému silnému nárůstu. Investice do akcií se také minulý rok staly populárnějšími mezi retailovými investory, což má obrovský dopad na akciový trh. Nadstandardně si vedly technologické akcie, které profitovaly z drastických změn v důsledku zavedení karantén po celém světě. Populární akcie, jako je například Tesla si také vedly dobře, ale došlo například k pádu německé Wirecard.
img

Měsíčník finančních trhů – Prosinec 2020

06.01.2021 Globální akciové trhy pokračovaly v prosinci v růstu s tím, jak se po světě pomalu začaly v masovém měřítku aplikovat vakcíny proti koronaviru. Nejširší globální akciový index MSCI All Country World připsal zisk 4,5 %. Dařilo se také globálním dluhopisovým trhů, které dle nejširšího globálního dluhopisového indexu Bloomberg Barclays připsaly zisk 1,3 %. Celý uplynulý rok 2020 byl pro globální finanční trhy velice úspěšný a to především díky bezprecedentnímu objemu kvantitativního uvolňování centrálních bank. Celkový objem nově natištěných peněz centrálními bankami v roce 2020 činil bezprecedentních 9,2 bilionu dolarů, což je trojnásobek ve srovnání s krizovým rokem 2008. Ve výsledku za celý rok 2020 připsaly globální akciové trhy zhodnocení 14,3 % a globální dluhopisové trhy 9,2 %.
img

Index Exportu – bezbřehý optimismus nebo světlo na konci tunelu?

06.01.2021 V listopadu výkonost českého exportu opět překonala očekávání. I předstihové ukazatele, navzdory druhé a později i třetí vlně šíření nového koronaviru, společně jedním hlasem hovoří o oživení českého průmyslu a exportu. Dle indexu nákupních manažerů růst zakázek dosáhl nejvyššího tempa od února 2018.
img

Forex: Místo dohody přišel z Londýna virus

21.12.2020 Koruna zahajovala minulý týden poblíž EUR/CZK 26,35 a jediný výraznější pohyb zaznamenala ve středu, kdy v bezprostřední reakci na nad očekávání dobrý výsledek průzkumu mezi evropskými nákupními manažery poskočila až k EUR/CZK 26,15. Na prosincovém indexu PMI byl přitom překvapivý hlavně výsledek mezi poskytovateli služeb, u kterých se očekávala stagnace poblíž 42 bodů a namísto toho přišel svižný nárůst na 47,3. Evropskou euforii ovšem poté zchladily víkendové zprávy ze Spojeného království. Namísto vyhlížené dohody o brexitu z něj totiž dorazila nová mutace koronaviru, která se vyznačuje podstatně rychlejším šířením. Kromě tvrdšího britského lockdownu tato novinka s sebou přinesla i okamžitá omezení cestování, ovšem nelze vyloučit, že se virus přesto rozšíří i na kontinent a vynutí si i zde opětovné zpřísnění restrikcí. Koruna na tyto zprávy reagovala návratem na počáteční hodnoty poblíž EUR/CZK 26,35.
img

Ranní okénko - U prosincových Ifo indexů se již s výraznějším pohybem nepočítá

18.12.2020 Včerejší zasedání ČNB nepřineslo překvapení. Úrokové sazby zůstaly jednomyslně beze změny. S blížícím se koncem týdne se vyjednávací týmy EU a Velké Británie dopracovaly k další lhůtě na uzavření brexitové obchodní dohodě. Nyní mají čas do konce týdne, aby překlenuli přetrvávající neshody (především v otázce rybolovu). Dnešní kalendář nabídne německé Ifo indexy a ceny průmyslových výrobců (PPI), které byly zveřejněny před necelou hodinou.
img

Měsíčník finančních trhů – Listopad 2020

01.12.2020 Globální akciové trhy zažily v listopadu jeden z nejlepších měsíců v historii. Nejširší globální akciový index MSCI All Country World totiž připsal fenomenální zisk 12,2 %. Tržní optimismus byl hnán především pozitivními zprávami o úspěšných testech vakcín proti koronaviru od společností Pfizer, Moderna a AstraZeneca. Investoři také ocenili poměrně jasný výsledek amerických prezidentských voleb a indikace, že předání moci proběhne v USA relativně v poklidu. Rovněž globální dluhopisové trhy zažily vynikající měsíc, když nejširší globální dluhopisový index Bloomberg Barclays zaznamenal zisk 1,8 %.
C:\fakepath\1606554349-blog_281120_GU_MN.png

Technická analýza: GBP/USD z vyšších časových rámců

28.11.2020 V dnešním blogu multi time frame analýzy se podíváme na měnový pár GBP/USD. Nejvyšší časový rámec slibuje po splnění poslední podmínky změnu trendu. Aktuální situace může znamenat vyšší riziko při obchodování na nižších časových rámcích (D1).
img

Ranní okénko - Zápis ze zasedání ECB stvrzuje očekávání dalšího stimulu

27.11.2020 Zápis z říjnového zasedání ECB ukázal rostoucí pesimismus ohledně očekávaného vývoje inflace. Bankovní rada očekává, že spotřebitelské ceny setrvají v negativním teritoriu déle, než naznačoval jejich odhad ze září. Inflační vývoj se tak více přibližuje k negativnímu scénáři, který ECB v září zveřejnila. Centrální bankéři dále vyslovili obavu, že negativní dopad koronaviru na ekonomiku by mohl být dlouhodobější a snížit její celkový potenciál. Komentář banky k dosavadní situaci potvrzuje očekávání dalšího měnového stimulu na prosincovém zasedání. Jako nejpravděpodobnější se nadále jeví prodloužení a navýšení programu nákupu aktiv (PEPP) a prodloužení výhodných úvěrů bankám (TLTRO III).
img

Ranní okénko - Druhý odhad amerického HDP by měl potvrdit ekonomické oživení

25.11.2020 Dnešní evropský ekonomický kalendář je prázdný, odpoledne ovšem dorazí řada důležitých dat z USA. Jako jeden z prvních je na řadě týdenní údaj o stavu tamního trhu práce, který je tentokrát kvůli Dnu díkuvzdání zveřejněn s jednodenním předstihem. Dle odhadu trhu došlo v týdnu končícím 21. listopadu k nepatrnému poklesu počtu nových žádostí o podporu v nezaměstnanosti z 742 na 730 tisíc. Počet pokračujících žádostí měl poklesnout zhruba o 370 tisíc na 6 milionů. Lze předpokládat, že v následujících týdnech bude počet lidí zaregistrovaných v podpůrných programech klesat jen pozvolna, jelikož druhá pandemická vlna lidem komplikuje sehnání práce.
img

Trump naznačil připravenost zahájit proces předání moci

24.11.2020  Americký prezident Trump tři týdny po volbách poprvé veřejně nepřímo připustil, že jeho nástupcem v Bílém domě bude Joe Biden. Ve zprávě na sociální síti Twitter naznačil, že svému týmu dal pokyn zahájit kroky směřující k předání moci nové administrativě. Nezapomněl ovšem dodat, že v právních bitvách o konečný výsledek voleb hodlá pokračovat.
img

Ranní okénko - Pozornost upoutají předstihové indikátory

23.11.2020 Tuzemský ekonomický kalendář nabídne pouze výsledek listopadového konjunkturálního šetření. Pestřejší budou v tomto směru data z eurozóny, která přinesou sérii nejsledovanějších indikátorů sentimentu. Fed i ECB zveřejní zápis z posledního měnového zasedání a vyjednávací týmy EU a Velké Británie se pokusí sjednat vzájemnou obchodní dohodu.
img

Boj o americký senát pokračuje

11.11.2020 Dnešní kalendář je z pohledu ekonomických dat prázdný. Jedinou událostí bude projev prezidentky ECB Lagarde na fóru ECB. Lze předpokládat další komentář v holubičím tónu, jelikož pandemická situace v Evropě se zhoršuje a inflace je utlumená.
img

Zprávy o vakcíně spustily nákupní horečku

10.11.2020 Dnes nás čeká zveřejnění údaje o tuzemské říjnové inflaci. Po zářijových 3,2 % očekáváme zmírnění cenové dynamiky na 3 %, což by odpovídalo tempu 0,2 % meziměsíčně. Za zpomalením růstu cen podle nás bude stát hlavně zlevňování energií, v opačném směru by měl působit kurz koruny, který se v poslední době držel vlivem zvýšené tržní nervozity na slabších hodnotách.
img

Jméno nového prezidenta není pro zlato příliš důležité 

04.11.2020 Navzdory výsledku amerických voleb, který je zatím stále neznámý, by zlato mohlo aktuální situace alespoň trochu využít. Shoduje se na tom řada analytiků z Wall Street, a to z důvodu, že americká ekonomika bude muset po volbách přijmout fiskální opatření, což tradičně bývá voda na mlýn pro drahé kovy. Co říct, ale bude mít i americký dolar, na jehož vývoji se zdá být cena zlat poslední měsíce velmi závislá.
img

Cena zlata i přes své propady bude dlouhodobě posilovat

26.10.2020 Rekordní cena zlata v srpnu a její následný pád dokazuje, že zlato není vhodný investiční nástroj pro krátkodobé spekulativní investice. Na investici do žlutého kovu je třeba pohlížet jako na dlouhodobé bezpečné uložení finančních prostředků, které minimálně deset let nebudou potřeba, pak se tato investice stoprocentně vyplatí.
img

Forex: Eurozóna zůstane v deflaci až do jara příštího roku

16.10.2020 Finanční trhy se otáčí do červených čísel pod tíhou nových protipandemických opatření. Druhé čtení zářijové inflace v eurozóně potvrdí deflaci, která by podle nás měla přetrvat i v následujících měsících. Ceny klesají i v tuzemském průmyslu, na kterém se podepisují levnější energie. Americký průmysl i spotřeba dále rostou, pro další měsíce však očekáváme jejich zpomalení. Politická nejistota a budoucnost fiskálních opatření znervózňuje jak tamní firmy, tak i domácnosti.
C:\fakepath\cnb 1110.jpg

Rusnok: Použití dalších nástrojů měnové politiky není potřebné

14.10.2020 Použití dalších nástrojů měnové politiky mimo úrokové sazby, tedy například devizových intervencí, záporných úrokových sazeb nebo kvantitativního uvolňování Českou národní bankou není nyní potřebné. Důvodem je vývoj inflace a kurz koruny, který zatím působí v ekonomice jako stabilizátor a další nástroj měnové politiky. Vyplývá to z vyjádření guvernéra České národní banky Jiřího Rusnoka v rozhovoru s ČTK.
C:\\fakepath\\Rusnok.jpg

Poslední data o inflaci podle Rusnoka nevyžadují změnu sazeb

14.10.2020 Poslední data o inflaci za září podle guvernéra České národní banky Jiřího Rusnoka potvrdila směřování inflace, tedy že bude slábnout. I když byla inflace nižší, než odhady centrální banky, nevyžaduje aktuální situace změnu nastavení úrokových sazeb. Rusnok to uvedl v rozhovoru s ČTK.
img

Ranní okénko - Udrží si průmysl v eurozóně meziměsíční růst?

14.10.2020 Dnes dorazí údaj o srpnové průmyslové výrobě v eurozóně. Ve srovnání s červencem by se mělo dostavit zpomalení. Trh počítá s meziměsíčním růstem průmyslové výroby o 0,8 % oproti předchozím 4,1 %. Od negativních čísel by ji měla zachránit průmyslová výroba v Itálii, která v srpnu překvapila meziměsíčním růstem o 7,7 % namísto předpokládaných 1,4 %. V meziročním vyjádření by tak průmysl v eurozóně měl poklesnout o 7,0 % oproti minulému poklesu o 7,7 %. V kontextu propadu po zásahu koronaviru by se se tak nadále jednalo o pokračování zlepšení.
C:\fakepath\ceska koruna 15112013.jpg

Zářijová inflace byla o 0,4 bodu nižší, než odhadovala ČNB

12.10.2020 Zářijová meziroční inflace byla o 0,4 procentního bodu nižší, než odhadovala Česká národní banka (ČNB) v prognóze. Důvodem byl proti očekáváním znatelně pomalejší růst cen potravin. Uvedl to dnes ředitele sekce měnové ČNB Petr Král. Meziroční inflace v září podle dnešních údajů Českého statistického úřadu klesla na 3,2 procenta.
img

Forex: Trhy vyhlížejí český lockdown

12.10.2020 Podobně jako my, i zbytek trhu v posledních dnech bedlivě sleduje tuzemský epidemický vývoj v očekávání dalšího postupu české vlády. A ačkoliv od ministrů zaznívají ujištění o tom, že nové kolo restrikcí bude mít co možná nejmenší ekonomický dopad, trh dává pro jistotu od koruny ruce pryč. Zatímco polský zlotý za posledních sedm dní vůči euru posílil o 0,5 % a maďarský forint o 0,7 %, česká koruna naopak ztratila dalších zhruba 0,2 % a zůstává na slabých pozicích. Od začátku září koruně patří mezi emerging markets třetí pozice od konce, když její tempo oslabení překonal jen ruský rubl a turecká lira. Nepomohl ani dnešní údaj o české inflaci, která dosáhla „pouze“ 3,2 % meziročně, tedy o plné čtyři desetiny procentního bodu méně, než očekávala Česká národní banka. Tento vývoj tak mohl na trhu posílit spekulace na možné další měnové uvolnění.
C:\fakepath\1602147714-blog_81020_EC_W1.png

EUR/CHF z vyšších časových rámců

08.10.2020 V dnešním blogu se spolu podíváme na měnový pár EUR/CHF. Budu vycházet z týdenního grafu a prozoomujeme se až na graf hodinový. Předpokládám růst ceny. Nastavím podmínky pro případný buy obchod a tentokrát ukáži také, jakým způsobem obchoduji breakouty rezistencí.
img

Zahraniční obchod zpomaluje

07.10.2020 Podle předběžných údajů skončila v srpnu bilance zahraničního obchodu se zbožím v běžných cenách přebytkem 7,6 mld. Kč. V meziročním vyjádření se jedná o pokles ve výši 1,6 mld. Kč. Výsledek tak zaostává za naším i tržním odhadem. Hlavním důvodem byl meziroční pokles přebytku bilance výrobků zpracovatelského průmyslu o 6,0 mld. Kč. Zpomalení oživení v automobilovém průmyslu sehrálo větší roli, než jsme očekávali. Růst výroby aut v srpnu nepokračoval a meziročně poklesly i registrace automobilů jak v tuzemsku, tak u důležitých obchodních partnerů, jako například v Německu. Kladná bilance motorových vozidel poklesla o 5,0 mld. Kč a podílela se tak největší měrou na celkovém snížení salda zahraničního obchodu. V meziročním srovnání byl vyšší i schodek bilance s počítači, elektronickými a optickými přístroji o 4,6 mld. Kč.
img

Index Exportu – na vlnách koronaviru

06.10.2020 Český export prochází zatěžkávací zkouškou. V letních měsících „vydýchával“ krutý jarní úder koranaviru. „Z více jak třetinových propadů se mu během krátké doby podařilo přiblížit k loňským letním hodnotám exportu. Přesto za sedm měsíců letošního roku český export ztratil 257 miliard korun (národní metodika). Vyhlídky vzhledem k intenzitě šíření nákazy ale nejsou růžové,“ upozorňuje Helena Horská, hlavní ekonomka Raiffeisenbank.
img

Forex: Míra nezaměstnanosti ve Spojených státech dále poklesne

02.10.2020 Nejzajímavější událostí dne bude zveřejnění klíčové statistiky z amerického trhu práce za září. Ta by měla vykázat další solidní počet nově vytvořených pracovních míst a pokles nezaměstnanosti pod osm procent, což by mohlo nahrát dolaru. I tak ale v americké ekonomice ve srovnání se situací před vypuknutím koronaviru více než jedenáct miliónů pracovních míst chybí. Nejistotu na finančních trzích může zvýšit i pozitivní test Donalda Trumpa na koronavirus. České národní účty ukáží, jak hodně Covid-19 ukrojil ze ziskových marží firem a podepsal se na míře investic. Zveřejněn bude i zápis z posledního zasedání ČNB.
img

Forex: Region výrazně v zeleném

01.10.2020 Měny v celém regionu dnes výrazně posilovaly, nahoru šly i úrokové sazby. Vítězem regionálního klání byl maďarský forint, který si připsal 0,9 % a posunul se na úroveň 360,3 HUF/EUR. Jeho posílení bylo pravděpodobně důvodem, proč maďarská centrální banka dnes ponechala jednotýdenní depozitní sazbu beze změny na úrovni 0,75 %. Za forintem příliš nezaostal ani polský zlotý, který posílil na úroveň 4,492 PLN/EUR. Zisky si připisovala i česká koruna. Za relativně nízké likvidity zhodnotila o 0,7 % a v odpoledních hodinách se obchodovala za 26,89 CZK/EUR. České ministerstvo financí zveřejnilo výsledky hospodaření státního rozpočtu za prvních devět měsíců tohoto roku. Rozpočet skončil s deficitem 252,7 mld. Kč, což oproti stejnému období minulého roku představuje zhoršení o 231,7 mld. Kč. I tak je ale vývoj státního rozpočtu lepší, než jsme očekávali. Celkově nás tak aktuální situace vede ke zlepšení naší prognózy schodku pro letošní rok z původních 400 mld. Kč na 350 mld. Kč. Z dat byly zveřejněny zářijové indikátory PMI. Ten český se konečně poprvé od listopadu 2018 vyšplhal nad 50bodovou hranici, což značí, že podmínky v domácím průmyslu se zlepšují. Již třetí měsíc v řadě se nad padesátkou udržel i polský PMI. Ve srovnání s konsenzem ale zaostal. Pod hranici značící fázi expanze se naopak propadl maďarský index (48,3 bodů). Polská inflace překvapila růstem ze srpnových 2,8 % na zářijová 3,2 % y/y, tedy výrazně nad 2,5% inflační cíl. I tak ale žádnou změnu v nastavení měnové politiky ani v holubičí rétorice tamní centrální banky příští týden nečekáme.
C:\fakepath\price5.png

Aktuálně nejlepší Price Action

01.10.2020 Pomalu se blíží konec obchodního týdne. Je na čase zavírat otevřené pozice a nachystat se na víkendový relax. To je jedna ze dvou možností. Druhou možností je projít grafy, zda se ještě nenajde nějaká ta obchodní příležitost na závěr již určitě úspěšného týdne. Nabídnu vám můj pohled na dva měnové páry. AUD/NZD se pokouší o odraz od trendové čáry a rezistence. A EUR/NZD konečně po několika týdnech chopu prorazil W1 rezistenci.
img

Lepší vývoj státního rozpočtu nás vede k optimističtější naší prognózy

01.10.2020 Státní rozpočet hospodařil v prvních devíti měsících tohoto roku s deficitem 252,7 mld. Kč. Oproti stejnému období minulého roku je výsledek horší o 231,7 mld. Kč. Z pohledu zářijových i celoročních statistik se jedná o nejhlubší deficit v moderní historii země. Tempo jeho prohlubování je však méně než poloviční ve srovnání s jarními měsíci spojené s akutními náklady vlády.
img

Cena ropy – Jak se bude vyvíjet kurz ropy do konce roku 2020?

01.10.2020 Vývoj ceny ropy je dnes pro mnoho investorů důležitějším faktorem pro směrování globálního růstu než ekonomická data nebo trendy na dluhopisovém a devizovém trhu. Pokud poptávka po ropě vzroste, ekonomický motor zrychluje. Alespoň se toto tvrzení jeví jako logické. Nemusí to být však vždy pravda.
img

Německý index Ifo vzrostl na 7 měsíční maximum

24.09.2020 Index podnikatelské nálady Ifo v Německu vzrostl v září na 93,4 bodů ze srpnových 92,6 bodů. Tržní očekávání byla nastavena na úroveň 93,8 bodů. Firmy pokračovaly v pozitivním hodnocení aktuální situace (89,2 vs 87,2 v srpnu). Index očekávání se také mírně zlepšil (97,7 vs 97,2).
C:\fakepath\Rusnok.jpg

Rada ČNB dnes nechala jednomyslně úrokové sazby beze změny

23.09.2020 Bankovní rada České národní banky dnes jednomyslně ponechala úrokové sazby beze změny. Základní úroková sazba, od níž se odvíjí úročení komerčních úvěrů, tak zůstává na 0,25 procenta. Podle ekonomů by sazby měly beze změny zůstat delší dobu.
C:\fakepath\CNB3.jpg

Pro sazby beze změny dnes rada ČNB hlasovala jednomyslně

23.09.2020 Pro ponechání úrokových sazeb beze změny dnes hlasovalo všech sedm členů Bankovní rady ČNB. Na tiskové konferenci po jednání rady to uvedl guvernér ČNB Jiří Rusnok. Podle něj se základní scénář srpnové prognózy centrální banky zatím poměrně dobře naplňuje a odpovídá mu stabilita domácích tržních úrokových sazeb do poloviny příštího roku a poté jejich postupný nárůst.
img

Pandemie otestuje indikátory sentimentu

21.09.2020 Dnešní ekonomický kalendář žádné důležité informace nepřinese. Zajímavá je ale informace o rezignaci ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha. Zítra očekáváme předběžný údaj o spotřebitelské důvěře v eurozóně. Bude zajímavé sledovat, do jaké míry byly vyhlídky do budoucna zasaženy nedávným vzestupem šíření koronaviru.
img

VIDEO: Povídání o trzích

18.09.2020 Níže nabízíme záznam ze včerejšího povídání o trzích. Řešila se aktuální situace na trzích a korekce ze začátku září, Fed, ropa, nebo některé z akciových titulů, které jsou stále spíše na levnější straně valuace.
img

Forex: Německý ZEW koriguje optimistická očekávání

15.09.2020 Očekávání analytiků na finančních trzích v Německu v posledních měsících zaznamenala rychlý nárůst. Aktuální situace ale podle nás povede k jejich mírnému korigování. Polská centrální banka i přes překvapivě vysokou inflaci ponechá své úrokové sazby beze změny včetně současného nastavení nákupů dluhopisů. Ministerstvo financí dnes zveřejní svou makroekonomickou prognózu.
img

Co očekávat od zasedání amerického Fedu?

14.09.2020 Ekonomický kalendář pro tento týden bude zahájen informací o průmyslové výrobě v eurozóně. Naši vídeňští kolegové očekávají v červenci pokračování oživení výroby, a to o 4,2 % oproti červnu. Nicméně i s naplněním očekávaného zlepšení zůstane produkce ve výrobě přibližně o 8 % pod hodnotou ze začátku roku, tedy před úderem koronavirové krize.
img

Venezuela čelí hrozbě, že těžba ropy klesne na nulu

02.09.2020 Venezuela, která se kdysi považovala za jednu z prosperujících zemí Latinské Ameriky, se ponořila do propasti. Roky špatného ekonomického řízení a korupce vyvolaly monumentální ekonomický kolaps, kvůli kterému se země bohatá na ropu stala jednou z nejchudších v Jižní Americe. Ropa hraje ve Venezuele dominantní úlohu a je zodpovědná za téměř všechny příjmy z vývozu a značnou část hrubého domácího produktu. Momentálně se však objevují náznaky, že se z ní stane „vyschlý“ stát.
img

Ranní nadhoz - Nálada amerických spotřebitelů se propadla

26.08.2020 Německý IFO index v souladu s předpoklady přinesl další mírné zlepšení tamního sentimentu. Jeho srpnové vydání zaznamenalo meziměsíční nárůst ve všech složkách, tedy v hodnocení podnikatelského prostředí (zvýšení o 2,2 bodu na 92,6), očekávání do budoucna (o 0,8 bodu na 97,5) i náhledu na současnou situaci (o 3,4 bodu na 87,9). Zatímco hodnocení aktuální situace se tak jen pomalu vrací k předkrizovým hodnotám, na které stále schází více než 10 bodů, složka očekávání je momentálně nejvýše od roku 2018.
img

Okénko trhu - IFO index potvrdil nadějný výhled pro německou ekonomiku

25.08.2020 Německý IFO index v souladu s předpoklady přinesl další mírné zlepšení tamního sentimentu. Jeho srpnové vydání zaznamenalo meziměsíční nárůst ve všech složkách, tedy v hodnocení podnikatelského prostředí (zvýšení o 2,2 bodu na 92,6), očekávání do budoucna (o 0,8 bodu na 97,5) i náhledu na současnou situaci (o 3,4 bodu na 87,9). Zatímco hodnocení aktuální situace se tak jen pomalu vrací k předkrizovým hodnotám, na které stále schází více než 10 bodů, složka očekávání je momentálně nejvýše od roku 2018. Jedná se tak o další sadu poněkud smíšených signálů, které v poslední době z německé ekonomiky přicházejí. Na jednu stranu tamní podniky evidentně neopouští naděje na dohledné zotavení a i dnes zveřejněné zpřesněné údaje o růstu HDP za druhé čtvrtletí přinesly příjemné překvapení, když ukázaly menší než původně avizovaný propad. Zároveň se ovšem poněkud zadrhává předchozí pozitivní vývoj některých měkkých indikátorů, jako jsou indexy nákupních manažerů či právě IFO index současnosti. Může se jednat o efekt opětovného vzniku izolovaných ohnisek koronaviru, která se po uvolnění preventivních opatření začala objevovat v různých částech Evropy. Za předpokladu, že nedojde k intenzivní druhé vlně epidemie, lze ovšem německá data z posledních týdnů interpretovat jako signál, že by virový ekonomický propad mohl být nakonec o něco mírnější, než se předpokládalo.
img

Zatímco americký dolar oslabuje, drahé kovy rostou…

14.08.2020 Zdá se, že v důsledku koronakrize ztrácí americký dolar pomalu ale jistě svou sílu. Jeho „poškozená hodnota“ ale nahrává ve prospěch investicí do komodit v podobě drahých kovů. Tak jako v běžném životě i v tomto případě platí staré známé „kde jeden vyhrává, druhý prohrává“.
img

Ranní nadhoz - Očekávaný růst průmyslové výroby v eurozóně

12.08.2020 Z Německa včera přišly další dobré zprávy, když tamní ZEW index očekávání namísto předpokládaného mírného poklesu poskočil vzhůru. Po červencových 59,3 bodech jsme se tak dočkali hodnoty 71,5, což je nejlepší skóre od roku 2004. Mezi německými investory tak evidentně zavládlo přesvědčení, že jejich zemi na půlročním horizontu čeká razantní ekonomické zotavení. Opačný průběh pak mělo zveřejnění druhé složky ZEW indexu, tedy hodnocení aktuální situace. Zde se namísto zlepšení dostavil další propad a index tak zůstává na bídných -81,3, tedy poblíž historického minima.
img

Okénko trhu - Německý ZEW index potěšil

11.08.2020 Z Německa dnes přišly další dobré zprávy, když tamní ZEW index očekávání namísto předpokládaného mírného poklesu poskočil vzhůru. Po červencových 59,3 bodech jsme se tak nyní dočkali hodnoty 71,5, což je nejlepší skóre od roku 2004. Mezi německými investory tak evidentně zavládlo přesvědčení, že jejich zemi na půlročním horizontu čeká razantní ekonomické zotavení. Lze se jen domnívat, že v jejich očích měla dílčí pozitivní data z posledních týdnů větší váhu, nežli hrozba návratu koronavirových restrikcí. Opačný průběh pak mělo zveřejnění druhé složky ZEW indexu, tedy hodnocení aktuální situace. Zde se namísto zlepšení dostavil další propad a index tak zůstává na bídných -81,3, tedy poblíž historického minima. Z pohledu jednotlivých sektorů se sentiment očekávatelně drží nejvýše v oblasti informačních technologií a telekomunikací. Naopak pochmurná nálada panuje v bankovnictví a pojišťovnictví.
img

Ranní nadhoz - Další informace o náladě v ekonomice

11.08.2020 Včerejší zveřejnění indexu Sentix dopadlo v eurozóně lépe, než se čekalo. V srpnu index přidal 4,8 bodů a polepšil si tak na -13,4 z minulé hodnoty -18,2. U investorů se stabilizovala očekávání na příští měsíce a dostavilo se také pozitivnějšího hodnocení aktuální situace.
img

Okénko trhu - Srpnové šetření indexu Sentix v eurozóně pozitivně překvapilo

10.08.2020 Výsledek předstihového indexu Sentix dopadl v eurozóně lépe, než se čekalo. V srpnu index přidal 4,8 bodů a polepšil si tak na -13,4 z minulé hodnoty -18,2. Analytici odhadovali zlepšení situace o 3,1 bodu. Index tak rostl v eurozóně již po čtvrté za sebou. Stejný vývoj zaznamenal mimochodem i Sentix průzkum v Německu. V rámci průzkumu je vyzváno zhruba 4 000 privátních i institucionálních investorů, aby podali svůj odhad na hospodářský vývoj v příštích šesti měsících.
img

Stavebnictví v červnu pokleslo nejrychleji za posledních sedm let

06.08.2020 Stavební výroba v červnu meziročně klesla o 11,5 %, což je nejhorší výsledek od poloviny roku 2013. Přitom v průměru stavebnictví za posledních dvanáct měsíců spíše stagnovalo. Podle očekávání tak dohání propad celé ekonomiky, který jsme pozorovali v předchozích měsících, a se zpožděním přijde i jeho oživení.
img

Ranní nadhoz - Čeká nás týden plný dat z tuzemska

03.08.2020 Český hrubý domácí produkt ve druhém čtvrtletí 2020 meziročně poklesl o 10,7 %, což odpovídá snížení o 8,4 % oproti předchozímu kvartálu. Ačkoliv se jedná o historicky největší propad, výsledek pozitivně předčil konsensus analytiků. Lze předpokládat, že nejpozitivnější složkou HDP byly výdaje veřejného sektoru. Pokud jde o jednotlivé sektory, pokles vykázaly téměř všechny, speciálně pak průmysl, obchod, doprava, ubytování a pohostinství.
img

VIDEO: Povídání o trzích: aktuální situace na trzích a výsledková sezóna

31.07.2020 Níže nabízíme záznam ze včerejšího povídání o trzích. V tom jsme se zaměřili na aktuální situaci a ocenění akciových indexů. Bavili jsme se o slábnoucím dolaru a jeho vlivu na drahé kovy a značnou část jsme věnovali také výsledkové sezóně. Řeč byla o Microsoftu, Intelu, AMD, Netflixu, amerických bankách a o řadě dalších zajímavých titulů.
img

Forex: Americký Fed dnes sazby nezmění

29.07.2020 Jelikož kalendář makroekonomických dat toho dnes moc nenabídne, bude nesledovanější událostí zasedání amerického Fedu. To však také nejspíše nepřekvapí a sazby s největší pravděpodobností zůstanou beze změny. V těch mimo jiné píšeme, že česká ekonomika podle nás za celý letošní rok poklesne o 5 %. Oproti minulé prognóze jsme tak mírně optimističtější, a to především díky pozitivnímu vývoji v průběhu druhého čtvrtletí.
img

Forex: Koruna mírně korigovala předchozí zisky

28.07.2020 Česká koruna dnes mírně oslabila, když se k euru v závěru dne obchodovala kolem 26,25 CZK/EUR a k dolaru zhruba za 22,35 CZK/USD. Důvodem bylo především mírné oslabení eura k dolaru, které vedlo i k oslabení zbylých měn středoevropského regionu, tedy maďarského forintu a polského zlotého.
img

Forex: Koruna bude sledovat dění v Bruselu

20.07.2020 Česká měna pokračuje v oscilacích mezi EUR/CZK 26,60 a 26,70, jelikož dosud chybí přesvědčivé indikace o tom, zda se ekonomické zotavení odehraje svižně, či přijde výraznější zádrhel. Ostře sledovaný německý ZEW index sice potvrdil solidní výhled do šest měsíců vzdálené budoucnosti, ale poněkud zaskočil trhy výraznou skepsí v hodnocení aktuální situace. Podobně i dobrá data z amerického průmyslu a maloobchodu zastiňují varování epidemiologů o tom, že koronavirus v USA zřejmě chytá druhý dech. Výraznějším impulsem podle očekávání pak nebylo ani čtvrteční zasedání Evropské centrální banky, na kterém nebyla oznámena žádná změna v nastavení měnové politiky a prakticky se nezměnila ani rétorika.
img

Ranní nadhoz - tržby oživují rychle, průmysl podstatně pomaleji

13.07.2020 Tuzemské spotřebitelské ceny vyrostly v červnu o 3,3 % meziročně, což odpovídá zvýšení o 0,6 % oproti květnu. Výsledek tak předčil všechny odhady, když trh počítal s inflací na úrovni 2,9 %. Meziměsíčně se na tuzemské inflaci nejsilněji projevil růst cen tabákových výrobků a vína. Navzdory aktuálnímu zvýšení předpokládáme, že bude česká inflace ve zbytku letošního roku zpomalovat. Česká národní banka podle našeho názoru ponechá nastavení měnové politiky beze změny. K zásahu by jí mohla přimět až případná další vlna epidemie.
img

Stavebnictví v květnu dohánělo propad celé ekonomiky

07.07.2020 Stavební výroba v květnu meziročně klesla o 7,6 %, což je nejhorší výsledek od začátku předchozího roku a výrazně pod průměrem posledních dvanácti měsíců. To odpovídá tradičnímu zpoždění celého sektoru za ekonomikou, která dosáhla svého dna v dubnu a v květnu už vykazuje známky oživení. Stavebnictví si však na toto oživení teprve čeká.
Související klíčová slova: FOREX | Partneři | FXstreet | Technická analýza | Psychologie | Money management | Obchodní systémy | Kathy Lien | Bitcoin | Fundamentální analýza | Čínský jüan | Intervence | Kvantitativní uvolňování | Live trading | Price Action | Intradenní obchodování | Brexit | Řecko | Obchodní strategie | Čína | Japonsko | Video | Finance | Peníze | Australský dolar | Novozélandský dolar | Disciplína | Stříbro | Expert | Akciové indexy | Akciový index | Order Flow | Pullback | Moody's | Fitch | Korelace | Equity | Inflace | Deflace | OECD | EUR/USD | GBP/USD | USD/JPY | USD/CHF | AUD/USD | NZD/USD | EUR/GBP | GBP/JPY | Nasdaq | Dow Jones | Mario Draghi | USD/CAD | EUR/JPY | Světová banka | Rusko | USA | Nezaměstnanost | Británie | Britská libra | OPEC | Spotřebitelská důvěra | Maďarský forint | Koruna | Evropská unie | Ruský rubl | HDP | Obchodní deník | Obchodní plán | Fibonacci | Devizové rezervy | Brazilský real | Turecká lira | Bezpečný přístav | Divergence | Pin Bar | Monetární politika | Měnová politika | Kanada | Austrálie | Německo | Francie | Pražská burza | Česká měna | Polsko | Turecko | Španělsko | Apple | Polský zlotý | Evropské akcie | Kypr | Analytik | New York | Take-Profit | Profit-Target | Ceny ropy | Výsledková sezóna | Spekulace | Ropa Brent | Ropa WTI | Česká koruna | Americké akcie | Medvědí trh | Býčí trh | ETF | Investiční fondy | Podílové fondy | Private equity | Dluhopisový trh | Světové akcie | Dividendy | Světová ekonomika | Poptávka | Recese | Lehman Brothers | Americká ekonomika | Daně | Akciové tipy | Rizika | Politika | Komoditní měny | EUR/CHF | AUD/NZD | Síla měn | XAU/USD | Export | Průmyslová výroba | Nikkei | Ekonomové | Akciové trhy | Ekonomika eurozóny | Zahraniční obchod | Maloobchodní tržby | EUR/NOK | EUR/AUD | GBP/CHF | GBP/CAD | GBP/AUD | AUD/JPY | CAD/JPY | CHF/JPY | NZD/JPY | AUD/CAD | AUD/CHF | EUR/CAD | EUR/NZD | GBP/NZD | NZD/CAD | NZD/CHF | USD/BRL | USD/TRY | USD/CZK | EUR/CZK | USD/PLN | Spotřebitelské ceny | Obchodní komora | Míra nezaměstnanosti | Swiss Life | Důvěra investorů | Měnové indexy | Měnový trh | Svíčkové formace | Brett Steenbarger | Měnové trhy | Investiční web | Spready | CFDs | Ekonomické prognózy | Eurodolar | Cenné papíry | Makroekonomie | Hospodářství | Kapitál | Sazby | AOS | Advance | Akcie | Akciový trh | Aktiva | Akumulace | Akvizice | Alokace | Americký dolar | Analýza | Zhodnocení | Asset management | ADX | Transakce | Balance | Bank of England | Bank of Japan | Bankovní rada | Bear | Benchmark | Beta | Bloomberg | Bod | Breakout | Broker | Burza | Burza cenných papírů | Buy Limit | Buy Stop | CBOT | CCI | CEO | CFD | CME | Cap | Cash flow | Cenný papír | Centrální banka | Centrální banky | Stock | Certifikáty | Close | Konsolidace | DAX | Demo účet | Devalvace | Devizový trh | Dezinflace | Distribuce | Nesoulad | Diverzifikace | Diverzifikace portfolia | Dividenda | Dividendový výnos | Dlouhá pozice | Dluhopis | Dolarový index | Dollar | Dow Jones Industrial | ECB | EFSF | EMA | ESM | Ekonomický indikátor | Ekonomika | Emerging markets | Emise | Euro | Eurozóna | Evropská centrální banka | Exekuce | Exponenciální klouzavý průměr | FOMC | FRA | Index FTSE 100 | FX | Fair Value | Falešné proražení | Fed | Fibonacci retracement | Finanční páka | Finanční trh | Finanční trhy | Fiskální politika | Flat | Hedge fondy | Foreign Exchange | Forexový obchodník | Forward | Fundamentální zprávy | Futures | Gap | Vstup short | Grafy | HFT | Hedging | Hedge | High | Holubice | IFO index | IPO | ISIN | Index DAX | Index PX | Index cen průmyslových výrobců | Index spotřebitelských cen | Indikátor | Indikátory | Inflační cíl | Inside Bar | Intradenní obchodník | Investice | Investiční fond | Investiční riziko | Investor | Investování | Japonský jen | Jestřáb | Kapitálový trh | Klouzavý průměr | Komodity | Korekce | Kotace | Krátká pozice | Kupón | Kurz | Kurzové riziko | Kurzy měn | Leverage | Likvidita | Long | Long pozice | Lot | Low | MACD | MIFID | MMF | MT4 | Makro data | Margin | Risk | Marže | MetaTrader | Mezinárodní obchod | Momentum | Měna | Finanční instituce | Měnové páry | Měnový pár | Měny | Fluktuace | NYMEX | Nabídka | Neckline | Stavební povolení | Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Nástroj | Obchodní bilance | Obchodní systém | Obchodník | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Opce | Open | Order | Oscilátor | Osobní příjem | Fondy kvalifikovaných investorů | Outside Bar | P/E | Parita | Pasiva | Čekající příkazy | Peněžní trh | Peněžní zásoba | Platební bilance | Platforma | Podkladové aktivum | Poplatek | Portfolio | Pozice | Prodeje existujících domů | Prémie | Průmyslové objednávky | Pákový efekt | RRR | RSI | Rally | Rating | Real-time | Realizovat zisk | Relative Strength Index (RSI) | Repo sazba | Reserve Bank of New Zealand | Resistence | Retracement | Rezistence | Reálný účet | Platina | Riziko | Ropa | S&P 500 | Scalper | Scalping | Sell Limit | Sell Stop | Sentiment | Short | Short pozice | Short selling | Směnný kurz | Splatnost | Spot | Spotová cena | Spread | Stagflace | Stochastic | Stop Out | Stop-Loss | Support | Swap | Swing | Swing Trading | Swiss | Take Profit | Ticker | Tightening | Time frame | Timeframe | Tištění peněz | Trader | Trading | Trading systém | Trailing stop loss | Trend | Trendová čára | Trigger | Tržní cena | Tržní kapitalizace | Tvůrce trhu | Ukazatel | VIX | VaR | Volatilita | Volume | Výkonnost | Performance | Výnos | Výnosnost | WTO | Wall Street | Warranty | Warren Buffett | Yield | ZEW index | Bondy | Zisk na akcii | Zisk na akcii (EPS) | Zisková marže | Zlato | Základní měna | Švýcarský frank | ČNB | Časový rámec | Česká národní banka | Úrokové sazby | Americká měna | Analytici | Riziková aktiva | Obchodní platforma | Deriváty | Banky | Doporučení | EUR | USD | Commerzbank | UBS | Citibank | Barclays | Dluhopisy | JPY | CHF | NZD | CAD | AUD | GBP | ČEZ | Alcoa | Obchodování | Obchodování na forexu | JPMorgan | Morgan Stanley | Euro STOXX | EMU | Obchodování s cennými papíry | Goldman Sachs | Regulátor | Objem obchodů | Evropa | Japonské akcie | Index MSCI | Finanční krize | Citigroup | Cena zlata | Cena ropy | Hospodářský růst | Německá ekonomika | Investiční příležitosti | FTSE | Evropská ekonomika | Komerční banka | Patria | Komoditní trhy | Bank of America | Americký prezident | XTB | BOSSA | Axiory | Admiral Markets | Indexy | Úroková sazba | OSN | Spekulanti | Globální ekonomika | Čínské akcie | Ropné zásoby | Investoři | Swapová křivka | Kurzový závazek | Produkce ropy | Fundamenty | Fond | Exxon Mobil | Trh s nemovitostmi | EU | Finanční sektor | Ministři financí | Klouzavé průměry | Babypips | Vývoj ceny | Aukce | Aktuální kurz | Medvědí divergence | Zasedání Fedu | Zasedání ECB | Ekonom | Cenový graf | Myšlení | Byznys | Business | Pravděpodobnost | Drahé kovy | BNP Paribas | Výnosy dluhopisů | Rollover | Makroekonomická data | Makroekonomické události | Zisk | Investiční instrumenty | Berkshire Hathaway | Ropný trh | Britská měna | Těžba ropy | Spekulant | Dluhopisové trhy | Jaroslav Tupý | Futures kontrakt | Sázka | Kurz dolaru | Ceny komodit | Kurz eura | Kurz koruny | Obchodování na finančních trzích | Zkušenosti | Panika | Euforie | Stres | Optimismus | Výsledky | Chamtivost | Strach | Emoce | Obchodování na páku | Index nákupních manažerů | Contract for Difference | Investiční příležitost | Obchodní příležitosti | Obchodní příležitost | Bohatství | IEA | Credit Suisse | Vývoj dolaru | Japonská měna | Santa Claus Rally | RBNZ | Uvolnění měnové politiky | Intervenovat | ČSOB | Partners | DailyFX | ForexLive | Gold | Jak obchodovat | Obchodovat | MT5 | Ondřej Hartman | Akcie ČEZ | Obchodování s akciemi | Investiční bankovnictví | CAC 40 | Online trading | Deutsche Bank | Stoxx 600 | Contracts for difference | Světová obchodní organizace | Zprávy z trhů | Analytický tým | Aktuální kurzy | Regulace | Portfolio manažer | Axiory Europe | Financování | Investiční banky | Investiční společnosti | Investovat | CZK/EUR | CZK/USD | USD/EUR | Money-Management | Nasdaq Composite | Makro | USDX | Index cen | Výrobní ceny | Výrobní náklady | Index PPI | Eurostat | Český statistický úřad | Stavební výroba | Obchodní seance | Makrodata | Conseq | Forexové intervence | Devizové intervence | EUR/HUF | Facebook | Měnový index | LYNX | Index strachu | Akcenta | Swingové obchodování | BTC | Donald Trump | Lukáš Kovanda | Burzy | BCPP | Mezinárodní měnový fond | Rozvíjející se trhy | Žlutý kov | Time-Frame | Tomáš Vobořil | Raghee Horner | Zásoby ropy | Dukascopy | Japonská centrální banka | Wall Street Journal | ADP report | Financial Times | Bankrot | Ceny akcií | Obchodníci | Obchodní účet | Vzdělávání | Semináře | Praxe | Centrální bankéři | EURUSD | GBPUSD | EURCZK | Raiffeisenbank | Akciové indikátory | Aktivum | Carry trading | Delta | EPS | Index | Investiční strategie | Likvidní | Odpor | Podpora | Průlom | Uzavření pozice | Volatilní | Akcie Alibaba | Akcie Apple | Akcie ČEZu | Akcie Deutsche Bank | Akcie Gazprom | Akcie IBM | Akcie Komerční banky | Akcie Microsoft | Akcie PayPal | Akcie Tesla | Akcie Volkswagen | Aktuální cena ropy | Aktuální cena ropy brent | Aktuální cena zlata | Aktuální ceny ropy | Aktuální graf zlata | Aktuální kurzy měn | Americká burza | Americká centrální banka | Americká centrální banka FED | Analytika | Analýzy | Banka | Fio banka | Bankovní rada ČNB | Barel ropy | Běžný účet | Běžný účet platební bilance | Bollingerova pásma | Bossa.cz | Brent | Britské libry | Broker Consulting | Brokerské společnosti | Brokeři | Burzovní indexy | CashFlow | Cena | Cena akcií | Cena barelu ropy | Cena libry | Cena ropy brent | Cena ropy na světových trzích | Cena za barel ropy | Ceny dolaru | Ceny stříbra | Ceny zlata | CFD kontrakty | Čínská ekonomika | Čínská měna | CISCO | Conference Board | Cyrrus | CZK | Česká ekonomika | Česká spořitelna | České akcie | České koruny | Devalvace měny | Direct market | DJIA | Dlouhodobý vývoj ceny zlata | Dnešní události | Dolar | Dolary | Dukascopy Europe | Roman Dvořák | Ekonomický kalendář | Ekonomický růst | Ekonomický výhled | Ekonomika Německa | Ekonomika USA | Elektřina | Emisní povolenky | Engulfing | ETF fondy | Eura | Euro dnes | Euro Stoxx 50 | EURRUB | Evropská měna | Evropská rada | Evropské měny | Exchange | Expirace | Finanční nástroje | Finanční prostředky | Fio | Fiskální rok | Fondy | Forex Exchange | Forex kalendář | Forex live | ForexFactory | ForexFactory.com | ForexPeaceArmy | Forexu | Frank | Full time | FXstreet.cz | Fyzické zlato | GfK | Graf | Graf ceny zlata | Graf zlata | Guvernér české národní banky | Guvernér ČNB | Harami | HDP v ČR | Hedging strategie | Hodnota akcií | Hodnota zlata | Hospodářské noviny | Hrubý domácí produkt | HSBC | Index Dow Jones | Index euro | Index euro stoxx 50 | Index Nasdaq | Index PMI | Index S&P 500 | Index VIX | Index volatility | Indikátor CCI | Indikátor MACD | Inside | InstaForex | Instrument | Instrumenty | Investice do akcií | Investice do fondů | Investice do nemovitostí | Investice do stříbra | Investice do zlata | Investiční | Investiční doporučení | Investiční nástroje | Investiční poradenství | Investiční portfolio | Investiční služby | Investiční strategie fondů | Investiční výdaje | Investiční záměry | Zlaťáky | Investing | Investování do akcií | Investování do komodit | Investování do zlata | Investovat do zlata | Irsko | ISM | J&T | Jádrová inflace | Jak investovat | Jak investovat do zlata | Jak koupit akcie | EBay | Jak vydělat | Jak vydělávat peníze | Japonská ekonomika | Jiří Tyleček | Jeden dolar | Jaroslav Brychta | Jiří Rusnok | JP Morgan | Kapitálové trhy | Komodita | Komoditní | Komoditní index | Komoditní trh | Konfluence | Korporátní dluhopisy | Koupit akcie | Krize eurozóny | Kurs rublu | Kurz akcie | Kurz dolarů | Kurz EUR | Kurz eura k dolaru | Kurz GBP | Kurz koruny k euru | Kurz libry | Kurz ropy | Kurz turecké liry | Kurz zlata | Kurzy | Volná pracovní místa | Libra | Lira | Lukáš Němec | Maďarsko | Makroekonomické ukazatele | Makroekonomický kalendář | Maloobchodní prodej | Management | Market | Markets | Martin Jakubec | Martin Toman | Měnová krize | Měnové kurzy | Měnový kurz | MetaTrader 4 | MetaTrader 5 | Meziroční inflace | Meziroční míra inflace | Míra inflace | Moving Average | Nákup akcií | Nákup dolaru | Nákup eura | Naučte se obchodovat | Nejlepší investice | Nejnovější zprávy ze světa | Nemovitosti | Nikkei 225 | Norská koruna | Nové trhy | Obchodní platformy | Obchodování s CFD | Obchodování s komoditami | Obchodování se zlatem | Obchodujeme | Ocenění akcií | Odkup akcií | Oslabení koruny | Otevřené podílové fondy | Pád akcií | PayPal | Pin Bars | Pips | Pivot | Pivoty | Platforma MT4 | Pokles eura | Portfolia | Praní špinavých peněz | Pravidelné investování | Pražská burza cenných papírů | Prezidentské volby | Pro investory | Prodej eura | Prognóza | Převodník měn | Pšenice | Rakousko | Recenze | Reuters | Risk Management | Risk On | Ropy | Rubl | Růst HDP | Řízení rizik | Řízení rizika | Sázky | Signály | Směnárny | Směnné kurzy | Směnný kurz eura | Société Générale | SP500 | Spořící účty | Hodnocení brokerů | Státní dluh | Státní dluhopisy | Státní rozpočet | Shares | Stochastický oscilátor | Stochastický | Stoxx | Stoxx Europe 600 | Strategie nákupu | Strategie řízení | Surová ropa | Švédská koruna | Světové události | Tapering | Termínované vklady | Throwback | TopForex | Trailing Stop | Transakční náklady | Trh nemovitostí | Trh | Tržní hodnota | Tržní hodnota akcie | Tržní podíl | Twitter | US dollar | USD index | Velká Británie | Volatility | Volkswagen | Výběr brokera | Výprodej | Vývoj amerického dolaru | Vývoj cen ropy | Vývoj ceny mědi | Vývoj ceny ropy | Vývoj ceny ropy Brent | Vývoj ceny stříbra | Vývoj ceny zemního plynu | Vývoj ceny zlata | Vývoj inflace | Vývoj kurzu | Vývoj kurzu rublu | Vývoj rublu | Vývoj USD | Webinář | Webináře | WTI | Patria Direct | XTB.cz | Zlataky.cz | XM | Země eurozóny | Zemní plyn | Zkušenost | Zlato na burze | Zpracovatelský průmysl | Zpráva | Zpravodajství | Zprávy | Zprávy euro | Železná ruda | Předpověď | Zisky | Tradeři | Finanční nástroj | ROIC | EUR/PLN | CNBC | ZEW | DXY | EIA | ING | Benzín | Buffett | DMA | Andrej Babiš | Báze | Bill Gates | Buy | CEE | Cenové rozpětí | Cílová cena | Čistý dluh | Diskont | Dluhopisový index | Doba splatnosti | EBITDA | Elon Musk | Ex-dividend | Hodnota dluhopisu | Hrubá marže | Christine Lagarde | Index relativní síly | Indie | Intermediate | IRS | Měď | Ministerstvo financí | Nominální hodnota | Obchodní den | P.A. | P/S | Provozní marže | PX index | Range | ROCE | ROE | Sell | SPAD | Tovární objednávky | Upisovací období | Využití kapacit | Ronald Ižip | Itálie | Spojené státy | Finanční společnosti | Vybírání zisků | West Texas Intermediate (WTI) | Kmenové akcie | Minimální množství | Převis | Repo operace | Cenová hladina | Čistá zisková marže | Dow Jones Industrial Average (DJIA) | Hrubý domácí produkt (HDP) | Klouzavý průměr (Moving average) | M2 | Tržby | Zaměstnanost | Bod zlomu | Úvěr | INSEE | QE | Světové ekonomiky | Western Union | Boháč | Bohatý | eBook | Paul Krugman | Komise | Contract | Kontrakt | Federální rezervní systém | Majors | Session | Kontraktní měsíc | Volby | S/R zóny | S/R hladiny | Rozhovor | Úspěšný obchodník | E-mini | Know-how | Trading webinář | Blog | Cukr | Retail | Vzdělání | Velcí hráči | 1 milion | Broker forex | Burze | Cena eura | Podvědomí | Commodities | Dividendové akcie | Ekonomický kolaps | Forex trh | Investment | Traders | Trading forex | ZFP | Aramco | Markit | Unicredit | Danske Bank | Jackson Hole | KPMG | CNN | Wells Fargo | Microsoft | Bankovní sektor | MSCI | CME Group | UniCredit Bank | Generali Investments CEE | Caterpillar | Sentix | Institut Ifo | Investing.com | Členové OPEC | TLTRO | NATO | PwC | Standard Chartered | Barrick Gold | BBC | Destatis | Technické indikátory | Sója | Sentix index | Oslabení eura | Reporty | CI Komodity | Zvyšování sazeb | Snižování sazeb | Obchodní nastavení | UNCTAD | Ceny nemovitostí | Halifax | S/R zóna | Thomson Reuters | Fundamentální pohled | Technický pohled | Technický výhled | Zig Zag | Short squeeze | HUF/EUR | Kurz koruny vůči euru | Polská centrální banka | Kurz EUR/USD | Brazílie | Průmyslová produkce | Zasedání centrální banky | Pokles úrokových sazeb | Čínská centrální banka | OctaFX | Nákupy dluhopisů | Bavlna | Dovoz ropy | Nastavení měnové politiky | Úspěch | Růst cen akcií | Podnikání | Euro vůči dolaru | BMW | Investičníweb.cz | Automobilový průmysl | Index pražské burzy PX | Averze k riziku | Index pražské burzy | Zero Hedge | Pokles akcií | Der Spiegel | Ministr financí | Jak investovat do komodit | Hospodářské výsledky | Vývoj akciového indexu | Creditas | Investovaný kapitál | Velcí investoři | Cizí měny | Tržní volatilita | Zvyšování úrokových sazeb | Snižování úrokových sazeb | Trendový kanál | Otočení trendu | Sweet Crude Oil | Dlouhé pozice | Fundamentální ukazatele | Výnosová křivka | Yahoo Finance | Precedens | Energie | Kitco | Rada ČNB | Earnings | Sentiment trhu | Linie odporu | Podnikatelé | Investiční stratégové | Pro tradery | Globální akciové trhy | KBC | Ekonomický sentiment | Podnikatelská důvěra | Ekonomické indikátory | Ekonomický a strategický výzkum | Příprava | Přehled | Odvaha | Klid | Kč/EUR | Moneta Money Bank | Volby v USA | Christine Lagardeová | Úspěšný obchod | Cena kontraktu | Obchodní signály | Evropské trhy | Americké trhy | Index amerického dolaru | Index eura | Index japonského jenu | Index australského dolaru | Index novozélandského dolaru | Index kanadského dolaru | Bankovnictví | Futures kontrakty | Contango | Swapy | Ekonomická aktivita | City | Brokerské domy | Fidelity International | Posilování koruny | Ministři financí eurozóny | Obchodní styl | Vývoj ceny ropy WTI | Nejistota na finančních trzích | Fundamentální faktory | Kolísání trhu | Sázení | Pozornost investorů | Index důvěry | Základní úrokové sazby | Lídři | Firmy | Vývoj měnového páru EUR/USD | Vývoj měnového páru | Vývoj měnového páru GBP/USD | Vývoj měnového páru USD/JPY | Aktuální vývoj | Kapitálové rezervy | Akcie těžařských společností | České firmy | Zasedání České národní banky | Inflační tlaky | Glencore | Ekonomické dopady | Forwardy | IHS | Měnová autorita | Otřesy na finančních trzích | Xetra | Globální finanční krize | Britská centrální banka | Obchodování měn | Obchodování měnových párů | Intervence centrální banky | JPMorgan Chase | Forexové trhy | Investiční bankéř | Dollar Index | Broker Trust | Pavel Kohout | Realitní trh | Velké banky | Daňové příjmy | Vladimir Putin | Deutsche Börse | Americký akciový index | Americké akciové indexy | Index volatility VIX | Vývoj akciového indexu S&P 500 | Panické výprodeje | Intervence centrálních bank | Algoritmus | Alerty | Supporty a rezistence | Globální ekonomický růst | S&P Global | Globální ekonomiky | Agentura Bloomberg | Biliony dolarů | Miliardy dolarů | Vládní dluhopisy | Oslabení japonského jenu | Nervozita | Globální finanční trhy | Růst akcií | Obchodní partner | Ekonomická rizika | Černé pondělí | Dnešní ekonomický kalendář | Setkání centrálních bankéřů | Světové centrální banky | Uvolňování měnové politiky | Utahování měnové politiky | Walmart | Alibaba | Fibo | Dnešní obchodování | Dnes na trzích | Propad | Německý index DAX | Světové akciové trhy | Kryptoměny | Britský akciový index FTSE 100 | Britské ropné společnosti | Ropné společnosti | Index AEX | Index Nikkei | FactSet | TradingView | Země OPEC | Citi | S&P | Guvernér | Výrobní aktivita | Cena mědi | Německý akciový index DAX | Benchmarky | Německý DAX | Akcie na pražské burze | Ztráty | Politická nejistota | Zvýšení úrokových sazeb | Farmaceutické společnosti | Posílení dolaru | Oslabení dolaru | Posílení eura | Posílení koruny | Nálada na trhu | Sinopec | Pokles výnosů | Ekonomická data | Historická maxima | Člen rady guvernérů | Evropský trh | Nejistota | Finanční tituly | Analytik Komerční banky | Erste | VIG | Saúdská Arábie | Zasedání Bank of England | Největší banky | Stagnace | Tempo růstu | Akcionáři | Obchodování na devizových trzích | Daně z příjmů | Daně z příjmů právnických osob | Obchodování na devizovém trhu | CySEC | Zajištění | Finanční poradce | Výnosy amerických dluhopisů | FTSE 100 | Guvernér banky | Baidu | Digitální měny | Blockchain | Litecoin | Dogecoin | Ethereum | MetaQuotes | Tesla | Vývoj měnového páru EUR/JPY | Vysoká volatilita | Nákupní signál | Prodejní signál | Odhodlání | Kryptoměna | Ekonomický institut | Kapitalizace | Představitelé Fedu | Výhled | Investiční výhled | Depozitní sazba | Hlavní úroková sazba | Akciový index DAX | Bankéři | Bankéř | Poplatky | Prodávat akcie | Nakupovat akcie | Rychlé zisky | Západoevropské trhy | Rekordní maxima | Americké akciové trhy | Exxon | Chevron | Payrolls | Konsensus | Mzdy | Dobré výsledky | ING Bank | Úspěšné obchodování | Britská ekonomika | Americký trh práce | Dnešní zpráva | Poplatky za obchodování | Francouzský CAC 40 | Akcie na burze | Analytik J&T Banky | Odhady trhu | Predikce | Světová obchodní organizace (WTO) | Ekonomická situace | Světový obchod | Globální obchod | General Electric | Obchodování eura | Bankovní domy | Bankovní krize | Průzkum | Data z amerického trhu práce | Bankovní systém | Krize | Názory analytiků | Investiční rozhodnutí | Investiční stratég | Firemní výsledky | Inflace v Německu | Krize bankovního sektoru | Opatření na podporu ekonomiky | Oslabení jüanu | Analytický tým FXstreet.cz | Investovat do akcií | Inflace v Česku | Vývoj indexu S&P 500 | Snížení úrokových sazeb | Měny emerging markets | Mezinárodní agentura pro energii (IEA) | Výnosy | Shazování peněz z vrtulníku | Měnový pár EUR/USD | Měnový pár GBP/USD | Měnový pár USD/JPY | Rizikové investice | Americká vláda | Česká vláda | Očekávání analytiků | Ashraf Laidi | Ekonomické údaje | Americký index S&P 500 | Turecká centrální banka | Turecká ekonomika | Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) | TRY | Odliv kapitálu | Indikátor důvěry | Akcie bankovní skupiny Erste | Obchodování na akciových trzích | Příjmy | Čistý příjem | Oslabování dolaru | Indikátory důvěry | Poměr RRR | Podnikatelská aktivita | Indexy PMI | ExxonMobil | Volatilita trhů | Údaje o inflaci | cTrader | Alphabet | xStation | Měny&Sazby | ČTK | Aktuální cena | Německý Ifo index | Zvýšení volatility | Konsenzus | Sillicon Valley | Růst ekonomiky | Pokles ekonomiky | Fiskální stimuly | Belgie | HDP eurozóny | XTB Akademie | Zasedání americké centrální banky | Zpomalení ekonomiky | Bilance Fedu | Obchodní pozice | Vývoj úrokových sazeb | Tisková konference ČNB | Hlavní ekonom | Norsko | Dánsko | Odhad HDP | Očekávání | Nezaměstnanosti v Německu | HDP v eurozóně | Mercedes | JPMorgan Chase & Co. | IHS Markit | Obchodování s českou korunou | ex | Akcie firem | Purple Trading | Zklamání investorů | Generali Investments | Bitstamp | J.P. Morgan | Ruské akcie | Okénko trhu | Ranní nadhoz | Akcie českých bank | Obchodování ropy | Swiss Life Select | Vstup na burzu | Silicon Valley Bank | Euler Hermes | Vývoj ceny hliníku | Směnné kurzy měn | Cena palladia | Snižování rozvahy Fedu | Vydělávat peníze | Obchodníci s měnami | Sladká ropa | Ceny pšenice | Quant | Breakout Trader | Nákupy zlata | Kurzový vývoj | Coinbase | BitMEX | Bitcoin (BTC) | Profesionální tradeři | Ceny hliníku | Americký akciový trh | Obchodování s cizími měnami | Spekulativní investice | Vývoj ceny platiny | Vývoj ceny palladia | Palladium | Podnikové dluhopisy | Obchodování indexů | Jan Dvořák | Algotrading | Obchodování Bitcoinu | BTC/USD | ETH/USD | Cena Etherea | Kalendář makroekonomických dat | Měnové zajištění | Úspěšní obchodníci | Jerome Powell | Trh kryptoměn | Coinmarketcap | MiFID II | LYNX Trading | Investiční nástroj | Burzovní trhy | LTC | ETH | ETC | XRP | Vývoj ceny pšenice | Nemovitostní fondy | Kryptoměna ethereum | Růst bitcoinu | NEST | Štěpán Hájek | Rostoucí výnosy státních dluhopisů | Investice do kryptoměn | Příznivci kryptoměn | Tržní kapitalizace kryptoměn | Pokles bitcoinu | Krypto burzy | Jak fungují akcie | Patrik Klempár | Obchodování na trzích | Altcoiny | Tržní očekávání | Index MOEX | Úspěšný trading | Investorský sentiment | Ed Matts | Conseq Investment Management | Kurz eurodolaru | Globální akciové valuace | Akciové valuace | Akciové výnosy | Investování s LYNX | Wood & Company | Cena bitcoinu | Akcie Avastu | Airbnb | Burzovní trh | Geopolitická rizika | Podnikání na kapitálovém trhu | Energetické akcie | Strop úrokových sazeb | VŠE v Praze | Obchodní války | FinTech | LYNX webinář | Očekávání investorů | Krypto | Bitcoiny | Virtuální měny | Boris Tomčiak | Raytheon | Lockheed Martin | Northrop Grumman | Růstové akcie | Slabší koruna | Analytik Raiffeisenbank | PANW | Kryptoburza | Kartel OPEC | Obchodní týden | OPEC+ | Situace kryptoměn | Posilování dolaru | Vývoj na finančních trzích | Dolarový index DXY | Profesionální investoři | Výsledky obchodování | Přijetí eura | Podniky | Evropské akciové trhy | Projev Jeroma Powella | Čínské měny | Regionální měny | Long signál | Index nákupních manažerů (PMI) | Graf vývoje | Technologické akcie | Evropský akciový trh | Apple (AAPL) | L.F. Investment Limited | Inflace v eurozóně | Firma McDonald's | Prognóza ČNB | Akcie společnosti | Portu | Slabý jüan | Obchodní analýza | Objem obchodování | Čínský akciový trh | CSI 300 | Geopolitické napětí | Americké dluhopisy | Forint | Ruský akciový index | Index RTS | Turecké liry | Ostatní investice | Pokles ceny | Domácí měna | Volný kapitál | Geopolitika | Ekonomické krize | Šéf Fedu | Graf indexu | Správci kapitálu | Short signál | RDSA | Royal Dutch Shell | Forex tradeři | Ether | Americký dolarový index | Živit se obchodováním | HKD | Zasedání OPEC | Korunový trh | Profesionální obchodník | Baird | Dluhopisové výnosy | Pražský PX | Trendové čáry | Spotřebitelská inflace | Růst amerických výnosů | Akcie v Evropě | I-Trader | Globální investoři | Expobank | Trh s ropou | Pády na burze | Mileniálové | Reakce trhu | Ruská centrální banka | Trh s kryptoměnami | Silnější dolar | Vývoj ceny bitcoinu | Analytické služby | Vývoj české koruny | Růst amerického dolaru | Dodávky ropy | Cena plynu | Signál na akcie | Pokles cen ropy | Propad cen ropy | Výnosy z amerických dluhopisů | Růst úrokových sazeb | Obchodní platforma MetaTrader | Posilování eura | Nejznámější kryptoměna | Daňové úlevy | Obchodování se CFD | Globální akciový index | Index MSCI All Country World | MSCI All Country World | Posilování české koruny | Akcie na rozvíjejících se trzích | Výkonnost akcií | Růst zisků | Anticyklické akcie | Zpomalení hospodářského růstu | Zvýšení úrokové sazby | EK | Prezident Trump | Evropská komise | Pohyby na trzích | Fungování trhů | Základní úroková sazba | Index spotřebitelské důvěry | Denní objem obchodů | Evropský stabilizační mechanismus | Pojištění vkladů | Ceny kryptoměn | Globální index | Růst výnosů u dluhopisů | Zadluženost | Hodnota indexu | Zpomalení ekonomického růstu | Cíl ČNB | Inflační vývoj | Michal Stupavský | Kryptoměna Bitcoin | Odhady analytiků | Společnost Apple | Rezervy bank | Zpřísňování měnové politiky | Oslabení amerického dolaru | Úrokové sazby ČNB | Sazby Fedu | Majetek | Analytici společnosti | Růst dolaru | Momentum trhu | Nemovitostní trh | Obchodovat s akciemi | Sazby ČNB | Zpomalení světové ekonomiky | Vysoké zisky | Finanční operace | Makroekonomické statistiky | Technický obchodník | RSI indikátor | Obchodní přístup | Způsob obchodování | Petr Plecháč | Obchodní rozhodnutí | Data z ekonomiky | Pozornost trhu | Ceny zemního plynu | Palladiové akcie | Silný trh | Odhad analytiků | Zvýšení sazeb | Asijské burzy | Obchodování britské libry | Obchodování GBP | Michal Uma | Rekordní růst | Klesající cena | Norská centrální banka | Konopné akcie | Investice do marihuany | Začínající obchodníci | Zájem investorů | Inflace v ČR | IPO Airbnb | Cena zemního plynu | Makroekonomická situace | Oblíbený měnový pár | Obchodujte ropu | Uber Technologies | Rozdílové smlouvy | Kvartální výsledky | Statistický úřad | Výsledky amerických společností | Beyond Meat | Podnikatelská nálada | Podnikatelská nálada v Německu | Technologický Nasdaq | Americké HDP | Obavy investorů | Inflační očekávání | Růst americké ekonomiky | Růst ekonomiky USA | Graf indexu S&P 500 | Zpětný odkup akcií | Český průmysl | Podíl nezaměstnaných | Zahraniční investoři | Slabší dolar | Růst cen ropy | CNY | České HDP | Pokles sazeb | Obiloviny | Obchodní plány | Nastavení Take Profit | Marek Vaňha | Německé firmy | Očekávání do budoucna | Ceny pohonných hmot | Tipy pro investory | Akcie firmy | MSCI Emerging Markets | Pokles kurzu | Moje obchody | Intradenní strategie | Odhad růstu ekonomiky | Vyšší mzdy | Globální HDP | TLTRO III | Společná měna | Boris Johnson | NVDA | Začít obchodovat | Finanční svět | Investice firem | Token | Stablecoin | Americké společnosti | Snížení sazeb | Ferrari | Klienti brokerů | Čínský trh | Byznys plán | Pohyb kurzu | NATGAS | Prezidentka ECB | Záporné sazby | Obchodní nápady | Akcie a ETF | Svět investování | Ceny niklu | Ropné akcie | Obchodní pásmo | STAR | Býčí výhled | Medvědí výhled | Biotechnologické akcie | Gazprom | NASDAQ 100 | Defenzivní akcie | Capital Partners | Coffee | Pokles dolaru | Asset alokace | Senior trader | Růst ceny zlata | Vývoj na trzích | Ekonomické vyhlídky | Výnosové křivky | Pokles cen | Německé HDP | Intradenní Price Action | Americké futures | Pokles výnosů dluhopisů | XTB Research | Valeria Bednarik | Situace na trzích | SIX | Digitální aktiva | Obavy z recese | Akcie týdne | Kurz české koruny | Oživení ekonomiky | Pohonné hmoty | ISM index | CFD na komodity | GBPX | Kapitálové výdaje | Výnosy amerických státních dluhopisů | Kristalina Georgievová | Růst mezd | Uvolňování měnových politik | KB | NGAS | Prosus | Obchodní pokyny | Pozornost finančních trhů | Hospodářská recese | Saudi Aramco | Vývoj ceny cukru | Dění na trzích | MT5 Supreme Edition | Globální recese | Býčí pattern | Denní graf | Stablecoiny | Breaking news | Očekávání trhu | Hospodářský výhled | Dot plot | Nastavení úrokových sazeb | Výše dividendy | Povídání o trzích | Novozélandská centrální banka | Poptávka po ropě | Pokles ceny ropy | Růst ceny ropy | Finanční situace | Měnověpolitické zasedání | Data z Německa | UCITS | Nejnovější výsledky | Jakub Petruška | Korunové sazby | Úvěrová aktivita | AKAT | Risk Reward Ratio | Dolarové likvidity | iShares | Tuzemské banky | Britská obchodní komora | Vyzkoušet si trading | Český HDP | Český index nákupních manažerů | GOOGL | Ceny palladia | Měsíčník finančních trhů | Internet of Things | Internet of Things (IoT) | Investujte do akcií | Předstihové indikátory | Akcie roku | Makroekonomický výhled | Obchodování EUR/USD | Obchodování zlata | Jak se stát lepším investorem | Nízká nezaměstnanost | Pohled na zlato | Antiticyklické akcie | Akcie stabilních společností | Cyklické růstové akcie | Edge | Stav ekonomiky | Očekávaný růst | Nejlepší výsledky | Informace z trhu | Geopolitické riziko | High risk | Ochrana před inflací | Zerohedge | Kakao | Vývoj ceny kakaa | Ceny kakaa | Projevy centrálních bankéřů | Equinor | Bilance zahraničního obchodu | Pattern hlava ramena | Analýza měnových párů | RISK-ON | Akcií těžařů | Vyšší úrokové sazby | Cena akcie | Očekávané Earnings | Cenné papíry Avastu | Největší ekonomika | MMF Kristalina Georgievová | Šéfka MMF | Obchodujte | Tým FXstreet.cz | Banka Goldman Sachs | Trinity Bank | Měny regionu | Vysoká likvidita | Rozšíření krize | Investice do fondu | Hospodářské krize | Oslabení čínské měny | Oslabování japonského jenu | Mnoho ziskových obchodů | Jednoduché obchodní systémy | Konfluenční oblast | S&P 500 Index | Střadatelé | Automobilky | Čistý zisk | Investment Management | Startup | Obchodní model | AKAT ČR | Jana Brodani | Rozpočet | Celkové příjmy | Deficit | Milan Vaníček | Analytik J&T | Prezident Donald Trump | Káva | Pattern Inside Bar | Indikátor ZigZag | Investiční skupina | Začínající tradeři | HDP v USA | Ceny benzínu | Německá vláda | IOT | AEX index | Patterny | Snížení úrokové sazby | Investice do ropy | Výsledkové zprávy | Trinity | Jakub Seidler | Ekonom ING | ING Jakub Seidler | ČNB Jiří Rusnok | Obrovské množství peněz | Dosáhnout úspěchu | LNG | Accolade | Fond Accolade | Dodržování obchodního plánu | Býčí signál | Objem | Akcie rozvinutých trhů | Data z USA | Dvojitý vrchol | Call centra | František Táborský | MSFT | Obchod | Zájem o investice | Trh práce | Vyšší sazby | Analýzy makroindikátorů | Německý průmysl | Obchodní dohody | Myšlenka | Statistické údaje | Inflace v říjnu | FRED | Nositel Nobelovy ceny | Vyšší volatilita | Investiční nálada | Včerejší obchodování | Obrat trendu | Supreme Edition | UCITS ETF | Růst spotřebitelských cen | Německá průmyslová výroba | Průmyslová výroba v eurozóně | Šéf Fedu Jerome Powell | Inflace v USA | ČSÚ | Růst průmyslové výroby | Konkurenceschopnost | Německé hospodářství | Lukáš Jankovský | Předseda představenstva | Slušné zisky | Vyšší riziko | Cisco Systems | Firma | Technologický index Nasdaq | Technologický index | Data ze Spojených států | Zasedání ČNB | Ekonomiky eurozóny | Reálné ekonomiky | PLN/EUR | Maloobchodní prodeje | Hlavní události | Technické analýzy | Hlediska technické analýzy | USDC | BAT | Americký průmysl | Top pick | Index MSCI Emerging Markets | Olívia Lacenová | Martin Krištoff | CFDWorld | Aktuální obchodní příležitosti | Průmyslová výroba ve Spojených státech | Radomír Jáč | Applied Materials | UnitedHealth | Pfizer | Poradce Bílého domu | Obchodování s trendem | Rostoucí trendová čára | Svíčková formace | Týdenní zpráva | Týdenní zpráva z FOREX trhu | TradingEconomics | Ceny průmyslových výrobců | Růst cen | Konfederace britského průmyslu (CBI) | CBI | Globální dluhopisové trhy | Maďarská centrální banka | Zůstatek | Produkty obchodované s finanční pákou | Studie | BDI | Zavedení digitální daně | Exponenciální klouzavý průměr (EMA) | Datový kalendář | Vysoké riziko | Bilance | Index DOW | Jakub Kraľovanský | Ekonomický vývoj | Americký Senát | Vladimír Holovka | Ekologie | Aktuální hodnoty měny | Co bude | Dnešní makroekonomické ukazatele | Avast | Vývoj trhu | Generální ředitel | GM | Odhad růstu světové ekonomiky | Statistici | Negativní nálada | Největší pokles | Dnešní růst | Ukrajina | Lagardeová | Si Ťin-pching | Souhrnný index | Vyšetřování | Amazon | Fortune | Placebo | Nízké úrokové sazby | Indexy nákupních manažerů | Nálada spotřebitelů | Philip Lowe | Důvěra v českou ekonomiku | Nadhodnocení | Úrok | LVMH | Nejbohatší | Vysoké ceny ropy | Miliardy | Proof of Stake | Top 5 kryptoměn | USDT | All Time High | Důvěra v ekonomiku | PoW | PROP Trading | Admiral Markets Forex Kalendář | FXstreetCZ | Vyhlídky | Průzkumy | Hong Kong | Německá spotřebitelská důvěra | Tematické analýzy | Rezistenční pásmo | Trendová linie | Rostoucí trendová linie | Domácí měny | INTC | Vicepremiér | Federální rezervní banky | Federální rezervní banka | Americká data | Pozornost obchodníků | Walt Disney | 5G | EUR Index | Technická analýza GBP/USD | Technická analýza EUR/USD | Ekonomická důvěra | Ředitelka AKAT ČR | FT | Evropští investoři | Růst české ekonomiky | Domácí poptávka | Tvorba fixního kapitálu | Meziroční růst HDP | Index Exportu | Helena Horská | Ekonomka Raiffeisenbank | Hlavní ekonomka | Ekonomka | Otto Daněk | Dluhopisoví investoři | Dnes zveřejněná data | Zveřejněná data | Dvojité dno | Počet nezaměstnaných v Německu | Struktura HDP | Data o HDP | Globální trh | Financovat | Fakey Pattern | Master Candle | Pattern Master Candle | Hospodaření státního rozpočtu | Hospodaření státu | SMA | Omezení těžby | Statistika | Předpovědi | Predikce vývoje | Technologický sektor | 4GLD | Ceny výrobců v eurozóně | Ceny výrobců | Průmysl | ADP | Jan Vejmělek | Investovat v roce 2020 | Radim Krejčí | Ján Hájek | Poslanecká sněmovna | HUF | PLN | Na burze | Drahý kov | Celosvětový růst | Neinvestovat | Tržní kapitalizace firmy | Gabriel Štefaňák | Propouštění | Dnešní data | Impuls | Zasedání RBA | Průmyslová výroba v Německu | Hospodářský výsledek | ABC | Visa | General Motors | Výrazný pokles | Tvorba pracovních míst | Ceny potravin | Klesající trendové čáry | Čtyřhodinový graf | Hikkake | Důsledky krize | Váš trading | Přijatelné riziko | Velikost pozice | Riziko při obchodování | Řídit riziko | Rozvoj | Zvýšená volatilita | Stavební produkce | Data z průmyslu | Saldo zahraničního obchodu | Stavebnictví | Investujte na Forexu | Hlavní trend | European Central Bank | Klíčový support | Poptávka centrálních bank | Důvěra investorů v ekonomiku eurozóny | Důvěra investorů v ekonomiku | Koruna dnes | Zdražování | Ceny zboží | Rostoucí mzdy | Německý ZEW index | Sociální sítě | Problémy | COPPER | Kolísání ceny | Důvěra investorů v německou ekonomiku | Přeprodané podmínky | NAFTA | Britové | Vládní výdaje | Cvičení | Směřování měnové politiky | Tomáš Holub | Člen bankovní rady | Člen bankovní rady ČNB | Breaking | Pojišťovny | Ekonomická recese | Total | Fed dnes | Prognózy | Nejistoty | Ruská ropa | Cena za akcii | Vybírat zisky | Evropský průmysl | Úspěšné IPO | Cenové formace | Dění na světových burzách | Přehled o dění | Přehled o dění na světových burzách | Symetrický trojúhelník | Chuť k riziku | Soukromý sektor | Výsledek voleb | GBP/EUR | Celkový zisk | Půjčka | Výhled do budoucna | Plyn | Dobrá nálada | Nálada | Kofola | Kontrakty | Prohlášení | Yahoo | Moskva | Newmont Mining | HDP Německa | Ford Motor | Farmaceutická společnost | Amgen | Ropná zařízení | Nord Stream | Nord Stream 2 | Akciový index Dow Jones | Goldcorp | NN Group | Poradce premiéra | Škoda Auto | Míra | RWE | PMI z Německa | Úroky | Růst investiční aktivity | Investiční aktivity | Německý PMI | Chování centrálních bank | Vývoj devizových rezerv | Edward Moya | Nálada v USA | Registrace automobilů | Přerušení výroby | Počet zaměstnaných | Měnové politiky | Zasedání bankovní rady | Bankovní rada České národní banky | Hypotéky | Nižší úrokové sazby | Důchod | Martin Řezáč | Předseda AKAT ČR | Předseda | Investujte | Naše prognóza | Americké centrální banky | Rozhodnutí ČNB | Dolar roste | ČNB dnes | Vojtěch Benda | Nižší likvidita | Nabídka a poptávka | Kupní síla | Zlepšení sentimentu | Regulátoři | Výkonná ředitelka | Ředitelka | Fed index | Záporné úrokové sazby | Italský premiér | xStation5 | Biotechnologické společnosti | AAPL | MasterCard | AT&T | Disney | Rozpočtové politiky | Andrew Bailey | Ministr spravedlnosti | Americké vlády | Nike | Spotřebitelská důvěra v eurozóně | Nejbližší support | Dot-com | Bydlení | Ministerstvo financí České republiky | COCOA | COTTON | SOYBEAN | WHEAT | SUGAR | CORN | Uber | Česká zbrojovka | EY | Důvěra domácností | První obchod | Ztráta | Nejlepší akcie | Akcie těžařů stříbra | BREAKING | SPD | Yandex | Stratég | Propad akciových trhů | Přelom roku | Hlavní akciové indexy | Miliardy korun | Vývoj jádrové inflace | Inflace v Maďarsku | Kraft Heinz | Zasedání měnového výboru | Akciový index Nikkei | Výnosy státních dluhopisů | Koruna posílila | Americká politika | WIG20 | Investiční platformy | Americký index | Wirecard | Pozitivní zpráva | Organizace Conference Board | Halving | Ceny dluhopisů | Ziskovost | Lombard Odier | Tuzemská ekonomika | Investiční aktivita | Stabilní společnosti | Hospodaření | Zbrojovky | Vladimír Vávra | Analytik Cyrrusu | Zvýšení inflace | Růst poptávky | Nízké ceny ropy | Klesající trend | Dlouhodobé pozice | Předpokládaný vývoj | Point of Control | Objem objednávek | Vyšší ceny ropy | CFA | Indikátor investičního sentimentu | Společnost Sentix | Jan Berka | Američané | Eskalace napětí | Exact Sciences | Návratnost | Hospodářské recese | Netflix | Inovace | Míra inflace v eurozóně | Stoupající trend | Dobrá data | Výroba aut | Washington | Daimler | Schodek zahraničního obchodu | Micron Technology | Apache | Finální odhad | Analýza společnosti | Dividendová politika | Hlavní rizika | Miliardy eur | Írán | Irák | Čeští exportéři | Ekonomické sankce | Sezónnost | RBA | Asociace exportérů | Výpočet Raiffeisenbank | Prognóza IE | Hodnota společnosti | Budoucnost | Ifo | Experti | Krátké (short) pozice | Zemědělství | Spolkový statistický úřad | Negativní zprávy | Předběžné výsledky | Výsledky hospodaření | Nejbližší rezistence | ASML | Česká průmyslová výroba | Poradenství | Mercedes-Benz | Mzdová dynamika | Zpřesněná data | Geopolitická situace | Pohled tradera | Trendová obchodní příležitost | Breakouty | Česká inflace | Tuzemská inflace | Proinflační | Proinflační působení | Vývoj měnového páru USD/TRY | Luboš Růžička | Zpřísnění měnové politiky | Silnější koruna | Vyšší inflace | Snížit úrokové sazby | Prosincová inflace | Růst cen potravin | Analytička | Technické ukazatele | Ukazatele | Smíšené výsledky | Přebytek bilance | SAP | iRobot | IRBT | Technologická společnost | Výroba v eurozóně | Hrubý domácí produkt (HDP) Německa | Stažení indikátoru | Meziroční růst spotřebitelských cen | Silné cenové tlaky | Cenové tlaky | Růst cen výrobců | Inflace v Rusku | Vývoj meziroční inflace | Dobré zprávy | Situace na Blízkém východě | Spotřebitel | Výsledky americké banky | Dobrá čísla | Nájemné | Nájmy | Nižší růst | Amazon.com Inc. | Ceny energií | Úspěšný týden | Zamyšlení | Ruský akciový index MOEX | Akciový index MOEX | MOEX | Vyplácení dividend | Cyklus růstu | Ptačí chřipka | Předsudky | Prognózy ČNB | Zajímavé zisky | Pokles EUR/CZK | Krach | Pattern 123 | Očekávaný vývoj | Komunikace | HN | Údaje o HDP | Macron | Astrazeneca | Trump | Mezinárodní organizace práce | Prezident | Výsledkové sezóny | AMGN | Ján Kopil | Koronavirus | Nejnovější údaje | Výsledky průzkumu | NICE | Michal Stupavský, CFA | Lepší zítřky | Google | Obchodní vztahy | Trhy | Čínské úřady | Šíření nového koronaviru | WHO | Evropské ekonomiky | Souhrnný indikátor | Nejlepší ropné akcie | Akcie roku 2020 | Obchodujte akcie | Akcie s LYNX | Pražské burzy | Šíření koronaviru | Víkendové analýzy | American Express | Náhled na trhy | Pohyby cen | Změny cen | Rostoucí trendové čáry | Virus | Jüan | Negativní dopad | Zlepšení nálady | Eva Zamrazilová | Nejprudší pokles | Pokles | Situace | Pravidelné investice | Americký kongres | Rozhodnutí Federálního rezervního systému | Nejvýraznější pokles | Provozní zisk | Meziroční růst | Vít Hradil | Růst inflace | SARS | Epidemie koronaviru | Pandemie koronaviru | Pandemie | IHNED | DISH | Freedom Financial Services | Certifikace | Vysoká inflace | Ceny Bitcoinu | Medvědí Pin Bar | Starbucks | Dnešní datový kalendář | Boeing | Analýza zlata | Vstupy | Výstupy | L.F. Investment | Raiffeisenbank a.s. | Panika kolem koronaviru | FIAT | Zpomalení růstu | Zpomalení růstu ekonomiky | Tomáš Nidetzký | ČNB Tomáš Nidetzký | Viceguvernér ČNB | Pochybnosti | Cenné lekce | Psychické rozpoložení | Zlepšení | Dovednosti | Nedostatek disciplíny | Úsilí | Varšavská burza | SBUX | Akcie v roce 2020 | Akcie CK Hutchison | Akcie Norilsk Nickel | Akcie BNP Paribas | Akcie Berkshire Hathaway | Akcie Alphabet | Akcie NN Group | Růst akciových indexů | Buy obchody | Obchody | Výdaje | Strach z koronaviru | Daň z příjmu | Průmyslníci | Fond Quant | Pesimismus | Zpracovatelský sektor | Vývoj měnového páru EUR/CZK | Hlavní úrokové sazby | Pohled na kryptoměny | Dopady koronaviru | Výrazné ztráty | Alokace investičních portfolií | BP | PMI pro sektor | Prodeje aut | Adidas | Americká společnost | Zrychlení růstu | Rekordní hodnoty | Vývoz do Německa | Německé tovární objednávky | Sazby beze změny | SEC | NFP | Rozhodování | Hrozba recese | Recese ve Spojených státech | Americké ekonomiky | Technická analýza měnových párů | Ekonomický dopad | PriceAction | Formace Inside Bar | Hodnota aktiv | Americké banky | Průměrná cena | Brent Crude Oil | Natural Gas | Zveřejňování výsledků | Dopad koronaviru na ekonomiku | Analýza BTC | Technická analýza BTC | West Texas Intermediate | Medvědi | Prodávající | Poptávky po ropě | Tedros Adhanom Ghebreyesus | Tedros Adhanom | Lednová inflace | Půlení bitcoinu | Akcie Biogen | Biogen | Americká inflace | Trendové indikátory | Indikátor RSI | Technický indikátor | Růst sazeb | Marek Mora | Modelové portfolio | Petr Krpata | Chartered Financial Analyst | Meritokracie | Institucionální trading | Mispricing | Mispricing na trzích | Dislokovaný trh | Top trade | Rovnovážné hodnoty | Směrovost | Monetární politika centrálních bank | Politika centrálních bank | Valuace | Stav běžného účtu | London School of Economics | Barclays Wealth and Investment Management | Strategii pro měny | KBC Asset Management | Navýšení úrokových sazeb | Stabilita koruny | COVID-19 | Tradingový portál | Portál FXstreet.cz | Britské měny | Fundamenty britské měny | Posílení libry | Chování EUR/USD | Zemědělské komodity | Vývoj ceny kukuřice | Kukuřice | Ceny kukuřice | Chartered Financial Analyst (CFA) | Taktický long | Strategie pro měny | Pád rovnovážné hodnoty | Ekvilibria | Expanzivní fiskální politika | Empire State Index | Akcie společnosti Apple | Americký trh nemovitostí | OIL.WTI | Deutsche Telekom | Ekonomické aktivity | Bez rizika | Aktivita v sektoru služeb | Ekonomické dopady koronaviru | Směřování trhů | Index CSI 300 | Americký PMI | PMI ze sektoru služeb | Důvěra v průmyslu | Gilead Sciences | Údaje z USA | Konjunkturální průzkum | Prudký propad | Dopad koronaviru | Noviny | Obavy z pandemie | Střední podniky | České banky | Ekonomické recese | Šíření koronavirové nákazy | Index aktivity | Obchodní myšlenky | Index nákupních manažerů ve výrobě | Data PMI | Průmysl a zahraniční obchod | Vyjádření světových centrálních bank | Zpřesněný odhad | Český hrubý domácí produkt | Čínské banky | Průměrná mzda | Americký Fed | Technická analýza BTC/USD | Stabilita | Shortovat | Cyklické akcie | Pokračování klesajícího trendu | Sestupný trend | Cestovní ruch | Haruhiko Kuroda | Vývoj | Analytická společnost | Pokles prodeje | Vyhlášení nouzového stavu | Nová data | Šok | Martin Gürtler | Americké tovární objednávky | Mzda | Guru | Akcie KKR | Exekuce obchodu | Vládní opatření | Výkyvy | Současná cena | Obraty trendu | Změny trendu | Aktuální Price Action | Výsledek zahraničního obchodu | Příležitost k nákupu | Důsledky koronaviru | Robert Novoměstský | Nástroje měnové politiky | Změna sazeb | Volatilita na finančních trzích | WP | Lídři EU | Restrikce | Americké výnosy | Vysoká rizika | Vývoj na trhu | Prudký pokles | Růst průmyslové výroby v eurozóně | Rozhodnutí centrální banky | Poradci | Akcie včera | Program nákupu aktiv | Opatření proti koronaviru | Evropské dividendové akcie | Dividendové akcie 2020 | Akcie 2020 | Royal Dutch Shell (RDSA) | Deficit státního rozpočtu | Olaf Scholz | Index strachu VIX | Charlie Munger | Stav nouze | Mince | Tržní podmínky | Profitovat | Technologičtí giganti | Tencent | CK Hutchison | Dostatek likvidity | Maloobchodní tržby v Číně | Další vývoj | Karanténní opatření | Restriktivní opatření | Stimuly | Nízká cena ropy | Průmyslové ceny | Silný propad | Evropské země | Záchranné balíčky | Pokles HDP | Členové bankovní rady | Největší pády | Euro-koruna | Fiskální politiky | Odhady ekonomů | Guvernér Rusnok | Energetické společnosti | Tržby společnosti | Zisk společnosti | Zrychlení inflace | Největší propad | Cenový vývoj | Třída aktiv | Špatné výsledky | Hlavní ekonom ING | Asijská seance | Silný pokles | Situace kolem koronaviru | ČMZRB | Šíření viru | Fiskální balíček | Stimul | Dnešní čísla | Důležitý support | Inflace v EU | Obavy trhu | ECB dnes | Nákupy aktiv | Odhad inflace | Situace kolem šíření koronaviru | Obnova ekonomiky | Zastavení výroby | Algoritmus fondu | Algoritmus fondu Quant | Měnové podmínky | Vedlejší účinky | Měnové zasedání | Duck Sauce | MMXXV | Svěřenský fond | Barel WTI | Poptávky po dolaru | Spotřebitelé | Index NASDAQ 100 | Zotavení ekonomiky | Pád ceny | Automobilka | Dopady pandemie | Pandemie COVID-19 | Možnosti technické analýzy | Historie | Určení trendu | Horizontální linie | Počet nakažených | Pád cen ropy | Spiegel | Žádosti o podporu | JPMorgan Chase & Co | Snížení základní úrokové sazby | Šíření nemoci COVID-19 | Šíření nemoci | Onemocnění COVID-19 | Onemocnění | Rozhodnutí bankovní rady | Prudký pokles cen | Pokles cen komodit | Zásobníky | Texas | Akcie Paypal (PYPL) | PYPL | Akcie Waste Management | Waste Management | Waste Management (WM) | Akcie Waste Management (WM) | Vyrovnat ztráty | Prodeje domů v USA | Prodeje domů | Přední český ekonom | Český ekonom | Ekonom Pavel Kohout | Spoluzakladatel fondu Quant | Příležitosti k nákupu | Lukáš Foral | Milton Friedman | Investiční strategie fondu Quant | Tvůrce algoritmu investičního fondu | Tvůrce algoritmu | Přísná opatření | Dlouhodobá investiční strategie | Trhy nadhodnocené | Nakupovat za nízké ceny | Krize způsobená koronavirem | Další pokles | Oeystein Olsen | Německý ministr financí | Situace v Číně | Co to jsou defenzivní akcie? | Koronavirová krize | Akcie Ahold Delhaize (AD) | Ahold Delhaize | Ahold Delhaize (AD) | Akcie Unilever (UNA) | Unilever (UNA) | UNA | Akcie Ahold Delhaize | Akcie Wolters Kluwer (WKL) | Akcie Wolters Kluwer | Wolters Kluwer (WKL) | Wolters Kluwer | WKL | Unilever | WM | Akcie Church & Dwight (CHD) | Church & Dwight (CHD) | CHD | Akcie Church & Dwight | Church & Dwight | Akcie Regeneron Pharmaceutical (REGN) | REGN | Akcie Regeneron Pharmaceutical | Regeneron Pharmaceutical | Regeneron Pharmaceutical (REGN) | MPSV | Kroky centrálních bank | Kalifornie | Kongres | Škoda | Index ISM | Manufacturing | Komerční banky | Republikáni | Demokraté | Domácnosti | Asociace | Páka | Průmyslové komodity | Fundament | Posílení amerického dolaru | Iracionální | Negativní korelace | Stop-Lossy | Hotovost | Odkládat splátky úvěrů | Odkládat splátky | ATOK | Spotřebitelská nálada | Přehled kurzů | Přehled kurzů nejdůležitějších měn | Pandemie nemoci COVID-19 | Pandemie nemoci | Nákupu státních dluhopisů | Alena Schillerová | Ministryně financí | Prodejní tlak | Zápis z posledního zasedání | Nákup aktiv | Hodinový graf | Citrix | Citrix Systems | Index podnikatelské aktivity | Cenové vývoje | Německý akciový index | Britský akciový index | Enormní zájem | Fond ESM | Stabilizační mechanismus | Dávky v nezaměstnanosti | Porovnání vývoje | Tomáš Raputa | Podpůrný balíček | mBank | Americké ropné zásoby | Německý index IFO | Pojišťovací společnosti | Záchranný balíček | Další růst | Růst | Vyšší výnosy | Koronavirové krize | Silná rezistence | Signál | Dlouhé (long) pozice | Instituty | Počet žádostí o podporu | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti v USA | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti v USA | Tisková konference | Repo sazby | Dvoutýdenní repo sazby | Biliony | Býčí potenciál | Potenciál | Americká spotřebitelská důvěra | Bankovní asociace | Platební neschopnosti | Platební neschopnost | Na devizovém trhu intervenovat | Spotřebitelská důvěra v USA | Dopady pandemie na ekonomiku | Boj s koronavirem | České vlády | Výroba automobilů | Allianz | Německý statistický úřad | Ministryně financí Alena Schillerová | Dění ve světě | Pokles sentimentu | Ceny elektřiny | Historické pohyby | Šíření nákazy | Buy-stop | Nejlepší palladiové akcie | Ekonomické ukazatele | Izrael | Reálné mzdy | Riziko inflace | Podnikatelé a firmy | Air Bank | Equa Bank | Sberbank | Hello Bank | E-commerce | Ekonomiky | Ekonomický propad | Nigérie | VW | Člen představenstva | Akciový index S&P 500 | Situace v průmyslu | Jana Steckerová | Vzdělávací webináře | Slovensko | Solidní růst | Globální dluhopisový index | Index vládních dluhopisů | Globální index vládních dluhopisů | Index DXY | Výkonnost dolaru | Výkonnost dolaru vůči koši hlavních světových měn | Války | Schodek | Březnová data | CECEEUR | Daniel Münich | Poradce | Organizace | Akcie Apple (AAPL) | Poskytování hypoték | Polský PMI | Nezaměstnanost v USA | Umělá inteligence | Závislost | Práce | Výraznější pokles | Jednání ČNB | Koronakrize | Špatná data | Magdaléna Korniová | Branch Manager | Dom Maklerski BOS SA | FXCuffs | Swapové body | Poplatky za držení pozice přes noc | Investiční management | Aktivita ve službách | Údaje | Ekonomické škody | DPH | Mexiko | Strach ze ztráty | Ztrátové obchody | Ropný průmysl | Průmyslová produkce v únoru | Sentix indikátor | Oživení v Číně | Eni | Pojišťovna | Globální trh s ropou | Cushing | Opatření proti šíření koronaviru | POVIndex | Broker Consulting POVIndex | Výroba v Německu | Situace na ropě | Aktuální situace na ropě | Patenty | Prezident Vladimir Putin | Velké volatility | Velké americké banky | Propouštění zaměstnanců | UnitedHealth Group | Hluboké recese | Ministři | Ekonomické oživení | Jednání OPEC | Jednání OPEC+ | Chřipka | Extrémní nárůst | Nárůst nezaměstnanosti | Hlavní měnové páry | Velikonoce | Rutina | Životní styl | Snížení produkce | Oživení cen | Přebytek běžného účtu | Celková inflace | Petr Král | ČNB Petr Král | Technické problémy | Výpadky | FANG | WMT | Emitenti | Česká ekonomika letos | Více peněz | Short signál na akcie | Long signál na akcie | Microsoft Corp | Pokračování rostoucího trendu | Maloobchodní tržby v USA | Dodavatelské řetězce | Data z americké ekonomiky | Kde investovat | WELL | Majitel | Úspory | Hospodářské oživení | Otevírání ekonomiky | Postupné otevírání ekonomiky | AMC | Procter & Gamble | Dnešní statistiky | Statistiky | Chuť riskovat | Vzrušení | Uzavření trhů | Indikace | Sell obchody | Geopolitická krize | Demokraté a Republikáni | Malé podniky | Colorado | USD za barel | Vývoj měnového páru USD/CAD | Američtí těžaři | Rizikové averze | USO | Propad ceny | Americké produkce | Trade | S&P500 | Měnový faktor | Tlak medvědů | Mimořádný rollover | Dílčí index | Nabídka ropy | Producenti ropy | Měny zemí | Hrubý domácí produkt Číny | Nizozemsko | Důvěra v eurozóně | Situace na trhu s ropou | Premiér Andrej Babiš | Vyjádření ekonomů | Mimořádná situace | CFD kontrakty XTB | ETF USO | Cenové pohyby | Abnormální cenové pohyby | Tržní likvidity | Super contango | Aktivní kontrakt | Expirace kontraktu | Kontraktní měsíce | Následující kontraktní měsíce | Fond USO | Kontrakty XTB | Vstoupit do obchodu | Reddit | Debata | Cena surové ropy | Surové ropy | PMI ve službách | PMI ve službách v eurozóně | Soukromá spotřeba | Evropské indexy | Šíření nákazy COVID-19 | Břidlicové ropy | Aktuální očekávání | Posílení | Omezení pohybu | WEI | Indikátory ekonomického sentimentu | Nové zakázky | Joe Biden | Větší pokles | Ekonomické restrikce | Data z trhu práce | S&P Case-Shiller index | Spotřebitelský sentiment | Důvěra francouzských spotřebitelů | Očekávané výsledky | Cenový pokles | Cestování | Čtvrtletní výsledky | 3M | BTC/USD Technická analýza | Ekonomické vztahy | Lék na COVID-19 | Experimentální lék | Rušení pracovních míst | Americká centrální banka (Fed) | Pracovní síly | Volvo | Propad exportu | Maloobchodní tržby v Německu | Prudké pohyby | Zasedání Evropské centrální banky | Osobní příjmy | Osobní výdaje | Náklady na financování | Dubnová inflace | Energetické úspory | Shell | Maloobchod | ATH | Zaměstnanci | FDA | Gilead | Miroslav Novák | Akcenta Miroslav Novák | Pattern Hikkake | PMI z výroby | Akcie padají | Český státní rozpočet | Aktivní obchodování | ISM pro sektor služeb | Růst výnosů | Rally na akciích | Vývoz ze Spojených států | PMI pro sektor služeb | Maloobchodní tržby v eurozóně | PEPSICO | Dovoz | Vývoz | Stavebnictví v březnu | MSCI World | ETN | Maximalizace zisku | Dosáhnout zisku | Očekávání do budoucnosti | Velikost pozic | Potenciál zisku | Hugo | Regulační orgány | Státy eurozóny | Australská ekonomika | Pokles ekonomické aktivity | Bilance aktiv | Historicky nejnižší | Prodat USD | Snižování cen | Zadlužení | Expanze | Bezpečnost | Kontrakce | Huobi | Zveřejněné údaje | Výsledky maloobchodních tržeb | Průmyslová výroba v Itálii | Akcie a dluhopisy | Bitcoin halving | Evropský datový kalendář | Nedoplatky a dluhy | Nedoplatky | Dluhy | Vzácnost Bitcoinu | Spotřebitelské ceny v USA | NKE | Americké ceny výrobců | Dominance bitcoinu | Dynamický trh | Dynamický trh s kryptoměnami | Link | ONE | Merck | RBI | Wienerberger | Bankéři z Fedu | Riziko korekce | Výzkumné společnosti | Účet platební bilance | Český běžný účet | Hypoteční banka | T-Mobile | Expedia | Royal Caribbean | Dopad na cenu | Dnešní výsledky | Vývoj ekonomiky | Vakcína | Sektor služeb | Býčí scénář | Medvědí scénář | Vstupovat do obchodu | Vstup do obchodu | Velké peníze | Recyklace | Manažerka | CL | Spekulovat | Potenciální zisk | Zboží z Číny | Moderna | Společnost Moderna | Advance Auto Parts | Manažeři | Nekonvenční měnové politiky | Důvěra spotřebitelů | Crash na burze | Růst Bitcoinů | Nové studie | Velký růst | Koronavirová pandemie | Velikost fondu | Sankce USA | Špatný obchod | Nastavení indikátorů | Prolomení pod support | Omezení produkce | Podnikatelské aktivity | Aktivity společnosti | Vrcholní představitelé | Pokles k supportu | Biotechnologická společnost | PMI v eurozóně | Komunistická strana | Umělé inteligence | Argentina | Spoluzakladatel | Investovat peníze | Investment management | Proti trendu | Inflace v Turecku | Central Bank of Turkey | Důvěra v tuzemskou ekonomiku | Ekonomické zotavení | Předstihové ukazatele | Ekonomický institut Ifo | Mnichovský ekonomický institut | Ztráty zaměstnání | Otevřít obchodní účet | Sentiment amerických spotřebitelů | JDE | Unie | ČR | EU50 | Záchranný program | Vakcíny proti koronaviru | Prezidenti a premiéři | Překoupené zóny | Costco | Salesforce | Koronavirové pandemie | Norilsk Nickel | Hertz | Dlouhodobý výhled | Průraz | Akcie České zbrojovky | Česká zbrojovka Group | Plán Evropské komise | Rozhodnutí FOMC | Chování trhu | Zbrojovka | Slabá poptávka | Uzavírání pozic | Výrobní PMI | Pozitivní sentiment | PEPP | Střední Evropa | Špatné zprávy | Londýnské burzy | Nová prognóza | Gambling | Sentiment na finančním trhu | Vedení společnosti | Zvyšování mezd | Počet nových žádostí o podporu | Americké statistiky | Býčí trend | Statistiky z trhu práce | Míra nezaměstnanosti ve Spojených státech | Oracle | Mateusz Morawiecki | Dlouhodobé rezistence | Plánování obchodů | Pokračování růstu | Rekordní pokles | Používání eura | Pokles evropské ekonomiky | Poptávka po zlatě | Americká nezaměstnanost | Zpomalení inflace | Květnová inflace | Finanční krize 2008 | APA | Medvědí potenciál | Index Nikkei 225 | Pokles německé ekonomiky | Energetický gigant | Oklahoma | Arizona | Nevada | Novartis | Sanofi | Členové Fedu | Inflace v Evropské unii | Prodeje automobilů | Propad cen | EU summit | Proticyklické kapitálové rezervy | Největší evropská ekonomika | Rostoucí trend | Sentiment na trhu | Covid | Nárůst nově nakažených | Druhá vlna pandemie | Technologické firmy | Analytické společnosti | Infekce Covid | Cardano | Zahraniční kapitál | Chemické společnosti | Společnost Wirecard | Snížení nákladů | Restrukturalizace | Druhá vlna | Analytik Purple Trading | Nové žádosti o podporu | Akcie Wirecard | Příjmy a výdaje | Výkyvy cen | Velké investice | Míra nezaměstnanosti v Evropské unii | Online hry | Ukrajinský prezident | Úroda | International Flavors & Fragrances | Medtronic | Thermo Fisher Scientific | Signál k prodeji | Jasný signál | Situace na trhu práce | Stavební výroba v květnu | Stavebnictví v květnu | Exporty | Dopad pandemie | Maloobchod v květnu | MAM | Prostor pro další růst | Nárůst počtu nově nakažených | Ceny výrobců v USA | Fundamentální pozadí | Inflační šok | Výrazný propad | Generace Z | Nový trend | E.ON | Johnson & Johnson | Potenciální zisky | Zbohatnutí | Větší riziko | Zdroj příjmů | Swingový trading | Větší pozice | Koronavirová situace | Ceny kávy | Reputace | Úspěchy | Silicon Valley | Ocenění | Šance | Stellantis | Americký maloobchod | Růst tržeb | Statistiky z eurozóny | Hospodaření firmy | Dynamický support | Ceny | Praha | Kolaps | Výplach | Verizon Communications | Směřování ceny | Malé ztráty | Byty v ČR | Spotřební daně | Technologické společnosti | Růst poptávky po ropě | Makro zprávy | Reálná hodnota | Ředitel XTB | Společnost XTB | Cenové patterny | Znovuotevření ekonomiky | Model 3 | Důležitá rezistence | Korekční fáze | Akcie těžařů | Konjukturální průzkum | Nižší poptávka | Nálada v eurozóně | Reliance | Herní plán | Progres | Celkový výsledek | Forward guidance | HDP za Q2 | Index spotřebitelské důvěry GfK | Zlatá horečka | Nálada amerických spotřebitelů | Silný trend | DeFi | Staking | Nárůst volatility | Pár EUR/USD | Anglogold Ashanti | Nikl | Akcie u LYNX | Komoditní akcie | Pozice dolaru | Zastavení růstu | Silné momentum | Důvěra | Obnovení růstu | Psychika | Oživení v automobilovém průmyslu | Alexandr Lukašenko | Známky oživení | Výzkumy | Slabý dolar | Stavebnictví v červnu | Objem dovozu | Růst zaměstnanosti | Časový horizont | Smíšený signál | Inflace v červenci | Cenové hladiny | Vyšší dividenda | Vývoj léků | Korelace zlata | Erdogan | Oživení poptávky | Zprávy z USA | Obchodní centra | Prezidentské volby USA | Čas na nákup | Indikátory sentimentu | Dluhopisy a zlato | Velký propad | Analytik XTB | Pandemická situace | Wedbush | Vládní koalice | Výrobce pneumatik | Přeobchodování | Chamtivost a strach | Kryptoměnový trh | Snížení DPH v Německu | Snížení DPH | DPH v Německu | Globální pandemie Covid-19 | Globální pandemie | Akcie softwarové společnosti | Měnová politika v USA | Zvýšení daní | Zrušení superhrubé mzdy | Coca-Cola | Analýza ceny | Ruská vláda | Kryptotrh | Příliv kapitálu | Bitcoinová dominance | Výrobní sektor | Výrobní index | Dění v USA | Venezuela | Holdingová společnost | Růst eura | Průměrné mzdy | Představitelé ECB | DIA | SPAC | IT společnosti | Vývoj indexu Nasdaq | Seznam Zprávy | Big Tech | Ultrauvolněná měnová politika | Ceny mědi | Odborníci | Ekonomické odhady | Rentabilita | Inspirace | Pattern dvojitý vrchol | Korunové úrokové sazby | Zasedání amerického Fedu | Zdanění | Vakcína proti koronaviru | Forwardové body | Mezinárodní agentura pro energii | TSLA | Nvidia | Qualcomm | Objem exportu | Akcie Volkswagen (VOW3) | VOW3 | Volkswagen (VOW3) | Snížení emisí | Zasedání FED | Sílící dolar | Obchodní domy | Budoucí vývoj | NAHB | Vývoj akciového indexu Nasdaq | Vývoj ceny kávy | Elektromobily | Výsledek jednání ČNB | Pandemie v Evropě | Očekávání ČNB | Accenture | Vývoj ceny akcie | Epidemiologické situace | Diverzifikovat | Rezervy centrálních bank | Micron | Výhled na EUR/USD | Snížit emise | Počet úmrtí | App Store | Biden | Přístup k pandemii | Míra nezaměstnanosti v Německu | PMI ve zpracovatelském průmyslu | Fiskální pomoc | Vývoj státního rozpočtu | Nejlepší Price Action | Co je to ropa? | Druhy ropy | Vliv členů OPEC | Vývoj ceny ropy v roce 2020 | Nepokoje na Blízkém východě | American oil future | Cena American oil future | Ropný trend | Aktuální cena ropy (graf) | Graf ceny ropy | Dlouhodobý graf ceny ropy | Investovat do ropy | Jak můžete investovat do ropy? | Turbo certifikáty | Investování do ropných akcií | Prognózy na cenu ropy | Marathon | Pracovní místa | Pracovní místa v USA | Údaje o výkonu HDP | Pokles spotřebitelských cen | Michal Valentík | Pozitivní výsledek | Vývoj indexu PMI | Ranní okénko | Delivery Hero | Česká republika | Tržby v eurozóně | Průmyslové zakázky | Zápis z posledního zasedání Fedu | Pokles průmyslové výroby | Epidemická situace | Bloomberg Barclays | Index Bloomberg Barclays | Energetický sektor | Lockdown | Měnový fond | Ceny v České republice | AEX | Český lockdown | Ceny bytů | CPI v USA | Americké prezidentské volby | Akcie Johnson & Johnson | Americké měny | iPhone 12 | iPhone | Klinické testy | Oživení německé ekonomiky | Walgreens | Masivní propouštění | Spotřebitelská důvěra ve Spojených státech | Embargo | Pohádkové jmění | Množství peněz | Růst zlata | Pilulka Lékárny | Defi | Volby USA | Volby USA 2020 | Protiepidemická opatření | Nařízení | Dobrý byznys | Newmont | Epidemické situace | Intel | Výrobce čipů | Princip strategie | SolarEdge Technologies | SEDG | JPM | GS | Pokles indexu | Reálný HDP | ALV | Obchodování s futures | Akcie společnosti Pilulka | Akcie společnosti Pilulka Lékárny | Moneta | Bed Bath & Beyond | BBBY | Vlny koronaviru | Pandemický program | Statistiky z německého trhu práce | SAP AG | Dividendové strategie | Pravidelný příjem | Příjem díky dividendám | Jak na pravidelný příjem | XOM | CVX | PFE | CSCO | MMM | JNJ | UMA | Podvážení | Zpochybnění výsledku | SolarEdge | BIIB | Euforie na akciích | Zynga | ZNGA | Soudní spor | Výsledky voleb | Electronic Arts | T-Mobile US | Akcie Berkshire | Sumitomo | Klesající dolar | Oslabování amerického dolaru | BioNTech vakcína | Finanční represe | MCD | Zprávy o vakcíně | Nové zprávy | Pfizer a BioNTech | Oživení čínské ekonomiky | Apollo | Albert Bourla | Obchodní politika | Průmysl v eurozóně | Palo Alto Networks | Akcie Qualcomm | QCOM | Hlavní kryptoměna | MRNA | Pád cen | NFIB | Spotřební daň z nafty | Druhý odhad amerického HDP | Odhad amerického HDP | Praktické tipy | Oživení poptávky po ropě | Zelené dluhopisy | Spotřebitelská poptávka | Joel Kruger | Silné S/R úrovně | Růst průměrné mzdy | Proražení | Odmítnutí ceny | Vzorce chování | Ekonomické uzavírky | Životní prostředí | GME | GameStop | CELO | Sektor kryptoměn | Nezávislý obchodník | Deutsche Boerse | Munich | Vakcinace | Změny úrokových sazeb | Swingový výhled | TABAK | H&M | BIDU | Člen bankovní rady České národní banky | Očkování | Cointelegraph | PX Pražské burzy | NBP | Revize amerického HDP | Mutace koronaviru | Nová mutace koronaviru | Nákup libry | Mutace viru | Ceny aktiv | MGM | Peloton | Plný úvazek | Částečný úvazek | Velký kapitál | Štědrý den | S&P/Case-Shiller | Case-Shiller | Bitcoinový trh | Analýza BTC/USD | Rally na Bitcoinu | Inflace v Polsku | Nálada investorů | Emise dluhopisů | Svět kryptoměn | Výhled na rok | Pokles zásob | Počasí | Utažení měnové politiky | Home office | Online prostředí | Růst ceny | Dobrý výsledek | PMI ve výrobě | Aktivita ve zpracovatelském průmyslu | Německá inflace | Komentář Radomíra Jáče | ADA | Cardano (ADA) | DOT | Ycharts | Vývoj akcie | Zvýšení ceny | Západní ekonomiky | Silné oživení | Počet pracovních míst | Fiskální situace | Měnová situace | Nejlepší odvětví v roce 2021 | Nejlepší odvětví | Tvrdá aktiva | Holdingové společnosti | Brands | Zdravotní péče | Akcie Tourmaline | Tourmaline | Akcie Sumitomo | Akcie Regeneron | Akcie Prosus | Melcor Developments | Akcie Melcor Developments | KKR | Akcie Rio Tinto | Rio Tinto | Akcie NN | Akcie Heijmans | Heijmans | Liberbank | Akcie Liberbank | ForFarmers | Akcie ForFarmers | Akcie Jardine Strategic | Jardine Strategic | Ralph Lauren | Akcie Ralph Lauren | Svenska Cellulosa | Svenska Cellulosa SCA | Akcie Svenska Cellulosa SCA | Salutem | Salutem Fund | Český maloobchod | Dr. Martens | Výrobce obuvi | Výrobce obuvi Dr. Martens | Tržby z prodeje | Shopify | Kofola ČeskoSlovensko | Nové restrikce | Zpomalující inflace | Vývoj ceny zlata v roce 2021 | Nemovitosti v Česku | Ceny cukru | Evropské centrální banky | Acacia Communications | Držení pozice | MRK | CARA | MJ | ACT | Měsíční data | Price Action obchody | Multitimeframe | WU | Nezaměstnanost v lednu | Situace na trhu | United Parcel Service | Philips | AMC Entertainment | Nálada v ČR | Akcie Gamestop | BYND | BYND.US | PEP | Deliveroo | Akcie AMC | WallStreetBets | BlackBerry | Akcie GME | GameStop (GME) | AMC Entertainment (AMC) | BlackBerry (BB) | Reddit WallStreetBets | Nárůst ceny | Short Interest | Bed Bath & Beyond (BBBY) | Express | Koss | Tržní reakce | SWKS | Skyworks Solutions | Tržní ceny | Klíčové faktory | Cenové výkyvy | Thermo Fisher | Vypuknutí pandemie | Nákupní horečka | ADP report zaměstnanosti | Dnešní seance | Vývoj měnového agregátu | Vývoj měnového agregátu M1 | Zpráva o měnové politice | Rozvolnění | Daň z nadměrných zisků | Budoucí vývoj ceny | Odezvy trhu | Finanční výsledky | Proočkování populace | Optimismus mezi podniky | Ethos Foundation | Vincent Kaufmann | Corey Klemmer | Domini Impact Investments | Brian Grieves | Pat Zerega | Shareholder Advocacy | Mercy Investment Services | Achmea Investment Management | ACTIAM | Lombard Odier Investment Management | MFS Investment Management | UNH | Humana | Ark Invest | Rostoucí úrokové sazby | FTX | Arcane Research | Zinek | Kov | Evropský systém | Colt | Nastavení sazeb | Zajímavé akcie | Akcie 2021 | Just Eat Takeaway | Tyson Foods | Futures na stříbro | Nové rekordy | Prezident Joe Biden | Americký prezident Joe Biden | Trojité dno | Vakcíny proti COVID-19 | Trendové linie | Sentiment v ekonomice | Hedgové fondy | Růstový trend | James Bullard | Odliv peněz | AIG | Rizika a příležitosti | Měnový pár CHF/JPY | Vývoj měnového páru CHF/JPY | Negativní vývoj | Rostoucí výnosy | WTI Crude Oil | SPWR | PMI indexy | Manufacturing PMI | Třetí vlna | Makroekonomický vývoj | ZINC | Světová poptávka | Systémové riziko | Finanční zdraví | Výprodeje dluhopisů | Investoři a obchodníci | Freeport-McMoRan | Oživování ekonomiky | XOM.US | Silný růst | Nakoupit ropu | Banco Santander | Posilování USD | Analýza EUR/USD | CrowdStrike Holdings | CRWD | Tempo očkování | Cena nemovitostí | 5G akcie | Nejlepší 5G akcie | Akcie roku 2021 | Systematické riziko | Výrazný růst | Vývoj ceny akcií | Dlouhodobý investor | Tržby ve službách | Zlepšování sentimentu | Dnešní videokomentář | Holubičí tón | Filecoin | FIL | Decentraland | Decentraland (MANA) | Akcie AMC Entertainment (AMC) | Hodnotové akcie | Analýza fundamentu | Pandemická krize | Online trading konference | Trading konference | Prezident Erdogan | Měnový pár USD/TRY | IPO Deliveroo | Přeprodané zóny | Cenové alerty | Řízení pozic | Aktuální nálada | Sýrie | Pohyb ceny | Data z reálné ekonomiky | Míra úspor | PMI index | Martin Pohl | Makroekonomický analytik | GRMN | LMT | Velikosti pozice | Nejvyšší růst | ISM ve službách | CoinGecko | Paychex | PAYX | EDF | Realitní fondy | Investovat do nemovitostí | Společnost BlackBerry | Umění | Meziroční vývoj jádrové inflace | Special Purpose Acquisition Company | Více časových rámců | Konkrétní akcie | Data o inflaci | Evropské maloobchodní tržby | AMD | Průmyslová produkce v eurozóně | Dostupná data | BBBY.US | COIN | Ark | Cathie Wood | Krypto trh | AA | Bearish Engulfing | Shooting Star | Ceny ropy Brent | Ceny surovin | Real Vision | Makroekonomická prognóza | Nová makroekonomická prognóza | TLTRO4 | Centene | Raytheon Technologies | HSBC Holdings | Vývoj indexu Nasdaq 100 | Akcie v roce 2021 | Uran | Rostoucí ceny | Směřování trhu | Cenový pohyb | Objednávky | Potenciální výnosy | CVX.US | Chevron (CVX.US) | Důležité fundamentální zprávy | Verizon | Comcast | Santander | DOGE | Trading.com | Kellogg | Přeprodané oblasti | Medvědí Outside Bar | Konsensus trhu | Vývoj počtu pracovních míst | Hodnocení současné situace | Inflace v České republice | Goldman Sachs Group | Arca | Meme coiny | Růst cen v USA | Meziroční růst cen | WEN | WEN.US | Wendy’s | Ceny ve výrobě | USDA | Cenové úrovně | Pandemie COVID | HB Index | Tržní ceny bytů | Reverzní patterny | Hladiny rezistence | Riziko ztráty | Palo Alto | Silnější support | Těžaři | Německé společnosti | Podnikatelské klima | Obavy z inflace | Sentiment spotřebitelů | API | Zpřesněné údaje | Oslabení | ADA/USD | Deník N | Meme akcie | ZS | Zscaler Inc | Zscaler | Investice do kávy | Nejlepší kávové akcie | Kávové akcie | Historie kávy | Cenový PCE index | PCE index | Hypoteční sazby | Růst cen nemovitostí | Prodejní ceny | Retailový obchodník | Cenový pattern | Konzervativní obchodníci | Obchodování Inside Baru | Ceny benzínu v USA | Inside Bary | První zvýšení sazeb | Znovuotevírání ekonomiky | MNB | Fundamentální analýza akcie | Analýza akcie | Akcie Deutsche Bank (DBK) | Kombinovaná analýza | Martin Klass | Tržní hodnota akcií | Impulzy | Sektor služeb v USA | Omezování nákupů aktiv | Akcie společnosti AMC | Spotřeba domácností | Cena akcie AMC | FAST | Plány | Cíle | Příležitosti | Fibonacci Cluster | Reakce ceny | Trend klesající | Snižování nákupu aktiv | Zajišťování | Prodej | Cíl Evropské centrální banky | Microsoft Corporation | Wal-Mart Stores | UnitedHealth Group Incorporated | Jednotné měny | Tržní prostředí | Pravděpodobnost zvýšení úrokových sazeb | McDonald's | Jiří Váchal | Změny ceny | Nové prognózy | iShares Nasdaq | Shares Nasdaq US Biotechnology | iShares Nasdaq US Biotechnology ETF | Biotechnology ETF | 2B70 | iShares Nasdaq US-Biotechnology UCITS ETF | CZECH REAL ESTATE INVESTMENT FUND | Graf akcie | Denní graf akcie | CrowdStrike | Cyklus zvyšování sazeb | Index podnikatelské nálady | Levné krypto | Pozitivní vliv | Vliv na trh | Vyšší úroveň | Zajímavý rozhovor | Trh dnes | Největší rizika | Paradox | Finanční vzdělání | Thajsko | Akcie Moderna | Počet nezaměstnaných | Jen-tchien | Domino efekt | Kontejnerový terminál | Cenové stability | Technologie | Akcie Bed Bath & Beyond | Ethereum (ETH) | Rizikový profil | Zkušení obchodníci | Síla dolaru | Struktura ceny | Key level | Odraz ceny | Klíčový level | Vývoje ceny | Kvalitní korekce | Struktury ceny | Největší banky v Česku | Pohyb dolaru | Hliník | Sada dat | Koncentrace | Cena akcie Newegg | Akcie Newegg | Newegg (NEGG) | NEGG | Akcie Newegg (NEGG) | Nvidia akcie | Rozvolnění restrikcí | Vyznačené supporty | První obchody | Engulfing pattern | Top energetické akcie | Energetické akcie v Evropě | Futures s dodáním elektřiny | Vývoj spotové ceny elektřiny | Spotové ceny elektřiny | Spotové ceny | Vývoj ceny akcií EDF | Iberdrola | Vývoj ceny akcií Iberdrola | Zvýšení produkce | Biotechnologické akcie 2021 | Akcie výrobců vakcín | Akcie výrobců vakcín proti Covid-19 | Včerejší seance | Tempo zdražování | Míra inflace v USA | USA inflace | Český vývoz | Rada guvernérů | NortonLifeLock | Americký trh | XEL | Xcel Energy Inc. | DG | Dollar General Corporation | Cisco Systems, Inc. | CMCSA | Comcast Corporation | J P Morgan Chase & Co | VZ | Verizon Communications Inc. | TXN | Texas Instruments Incorporated | AXP | American Express Company | AI | Arlington Asset Investment | COST | Costco Wholesale Corporation | PG | Procter & Gamble Company | CAT | Fastenal Company | Starbucks Corporation | Intel Corporation | PCAR | PACCAR | WBA | Walgreens Boots Alliance | AMAT | Applied Materials | QUALCOMM Incorporated | KO | Coca-Cola Company | DTE | DTE Energy Company | DTE Energy | Chování velkých hráčů | Odvětví | Ostatní kryptoměny | Pokles poptávky | Jednání ECB | Exponenciální průměr | BHP | MT4 platformy | Vstupování do obchodu | Určení hlavního trendu | Milan Kleban | Pohyb kapitálu | Načasování | Strategie na stříbro | Pesimistická nálada | Boom | Otevřené pozice | Omezené dodávky | Nálada mezi německými spotřebiteli | Měnověpolitické zasedání Fedu | Jednotlivé burzy | Současné ceny | Spikevax | Reposazba | Google Play | Delta mutace | Bilion | CAR | Guidance | Nedostatek zboží | Růst v Číně | Ziskový potenciál | University of Michigan | Pochopení fungování trhů | Dobré načasování | Úrokové výnosy | HICP | Přemýšlení | Chování | Vnímání | Interpretace | Růst výrobních cen | Devon Energy | Occidental Petroleum | OXY.US | OXY | Occidental Petroleum (OXY.US) | Diamondback Energy | Diamondback Energy Inc | Albemarle Corp | Albemarle | Svíčkový pattern | Projekce | Účetní období | Automobilové součástky | Budoucí pohyby | Čínští regulátoři | Úrovně Fibonacciho retracementu | Úrovně Fibonacciho | Uvedení na burzu | Použití indikátoru | Důležité zprávy | Walt Disney (DIS.US) | DIS.US | Zvýšení základní sazby | Základní sazby | BioNTech | Drahota | Vratislav Zámiš | Analytik Portu | Adidas (ADS) | ADS | Akcie Adidas (ADS) | Akcie Adidas | Cena akcie Pfizer | Akcie Pfizer | Pioneer Natural Resources | Stav trhu s ropou | Rusko a OPEC | WIG | BUX | Dnešní kalendář | Americké ceny | Psychologie investování | Obchodujeme FOREX | Byty | Faurecia | Home Depot | Prostor pro růst | Jim Cramer | Eva Sadovská | Tokeny | Medián | Rozbor | Očekávaná inflace | SpaceX | SPOT | Výrobní inflace | Konference v Jackson Hole | Školení | David Vagenknecht | Dominion Energy | Agilent | Nedostatek čipů | Výkon německé ekonomiky | DWS | Společnosti | Národní měny | Aktualizovaný výhled | Náklady na obchodování | Zlomový okamžik | Opatření | Vrcholy | Dna | Czech Real Estate Investment | Evergrande | Lenka Kalivodová | Růst trhu | Rychlý růst | ANO | Uhlí | NFT | Honeywell International Inc. | Analog Devices | Honeywell International | International Business Machines Corporation | Chevron Corporation | CDW | Dow Chemical Company | 3M Company | CSX Corporation | McDonald's Corporation | Moelis | Automatic Data Processing | Merck & Company | Brenntag | Energetika | Měnový pár AUD/NZD | Ženy a investování | TIPS | Ceny plynu | Konfederace | Solana | Evropský index | Celková nabídka | Průmyslová výroba Německa | High-yield | High-yield dluhopisy | Marika Čupa | 100 SMA | Etherea | Zájem o kryptoměny | Doing Business | Řízení kapitálu | Pracovní den | Akcie Evergrande | Utahování měnových podmínek | Kompenzace | VanEck | BNP | Pokračování trendu | UBS Group | UBS Group AG | MGM Resorts | Zoetis | ZTS | Zoetis Inc | Samou | Problémy v dodavatelských řetězcích | mmBtu | TTF | Rizika vyšší inflace | Úročení | Cenový šok | Gamble | Nový lék | Energetická krize | Jak diverzifikovat | Klíčový údaj | Zvýšení základní úrokové sazby | DAI | Globální inflace | Bankovní skupiny | Dohoda o globální dani | Automotive | Volby do Poslanecké sněmovny | Zlato a bitcoin | Nejnovější zprávy | Buy (nákupní) signál | Sell (prodejní) signál | Minulá výkonnost | Nobelovy ceny | Akcie zbrojovky | Zhoršení nálady | Češi | OTP | Nejvyšší výnos | Energetické krize | Makro stratég | Vysoké ceny | Konfluenční oblasti | Nezaměnitelné tokeny | Ziskovost strategie | Změny na trhu | Situace na finančních trzích | Vývoj ceny zinku | Ceny zinku | Bristol-Myers | CSX | EQT | Reakce ČNB | Překonání historického maxima | Zdravotnictví | Exxon Mobil akcie | Rumunsko | Pozornost | Získávání peněz | Zprostředkovatelé | Přijetí bitcoinu | ServiceNow | Provozní výnos | Zboží dlouhodobé spotřeby | Ruský prezident | Meta | Klima | Jan Smolen | Allianz SE | Metaverse | MANA | Meta Platforms | Zahájení klesajícího trendu | Avis Budget Group | Avis | Avis Budget | Australia and New Zealand Banking Group | MGM Resorts International | SunPower | Barrick Gold (GOLD.US) | Zvýšení minimální mzdy | Royal Caribbean Cruises | Drahé energie | Podmínky na trhu | Meta (Facebook) | NFT tokeny | Společnost | Stratégové | Výsledky společnosti | Inflace ve Spojených státech | Tomáš Vranka | Ondřej Klečka | Obchodní ředitel | Reálné úrokové sazby | Týdenní pivot | Pivotní body | Týdenní pivotní body | Obchodní výhled | Target | Maloobchodní prodejce | Regulátor trhů | Ropný šok | Přístup k obchodování | TIM | Pozemky | Ruský trh | RTS | Zprávy z krypto | Remy Cointreau | Nové mutace | Omikron | Omicron | Operace na volném trhu | Rozhodnutí o úrokových sazbách | Zveřejnění zprávy | Zprávy z krypto průmyslu | Nálada na trzích | | Honeywell | Nové vakcíny | Kazachstán | Vojtěch Boháč | Vietnam | Propad hodnoty | Zlotý | Akcie Pfizer (PFE) | BofA | Bank of America (BofA) | Postavení na trhu | Zlato (XAU/USD) | Tržní vývoj | Situace ve Spojených státech | Cena aktiva | Cykly | Rotace | Rozšíření | Fibonacciho úrovně | Řízení pozice | Rostoucí inflace | Fundamentální analýzy | Úrokové sazby v USA | Spotřebitelské inflace | Obavy z omikronu | Bidenova administrativa | Ukončení nákupu aktiv | Metaverse hra | Bitcoinová metaverse hra | Obchodní tipy | Technická rezistence | Jaromír Gec | Krátkodobý výhled | Force | Supportní pásmo | Základní sazba | Hráči na trhu | Největší americké společnosti | Vliv na ceny | Úročení koruny | Bitcoin (BTC/USD) | Celkový sentiment | Hodnoty měny | Uniper | Miliardy USD | Rozvahy Fedu | Petr Lajsek | Dynamika trhu | Ocel | Vývoj akcie Pfizer | EOG Resources | Doporučení k obchodování | Ruský plyn | Aktuální situace na EUR/CZK | Big tech | XTB Online Trading | Hry | Hodnota sloučené společnosti | Real Estate | Reality | Válka na Ukrajině | Omezení dodávek | Výsledková zpráva | Instituce | Napětí na Ukrajině | Časový plán | Centralizované burzy | Přerušení dodávek ruského plynu | Korelace BTC | Analýza páru EUR/USD | Pozitivní výsledky | Pár USD/CAD | Pattern Pin Bar | Cenová akce | Pin Bary | Saipem | Výplatní poměr | Ocado | Ebury | Tomáš Kudla | Banka Credit Suisse | Zmírnění sankcí | Spirit Airlines | Chipotle Mexican Grill | WOOD SPAC One | Společnost WOOD SPAC One | Meme kryptoměny | Uvedení společnosti na burzu | ALUMINIUM | Peloton Interactive | Duke Energy | Illumina | Under Armour | Obchodování do směru trendu | Obchodování korekcí | Blesk | Marathon Oil | MRO | Invaze na Ukrajinu | Decentralizace | Adam Button | Ruské invaze na Ukrajinu | General Dynamics | Index PCE | Cenový index | Cenový index PCE | Ozbrojené složky | Sankce | Sankce vůči Rusku | Uznání nezávislosti | Ruský prezident Vladimir Putin | Prezident Putin | Konflikt na Ukrajině | Uvalené sankce | Ruská agrese | Motivace | YNDX | Studená válka | Mezinárodní vztahy | Západní společnosti | MWh | EUR/MWh | Krize na Ukrajině | Situace na Ukrajině | Statista | Polská centrální banka (NBP) | Raytheon Technologies Corp | Thales | Situace v Rusku | High volume node | Raiffeisen | Invaze | Santiment | XTB Štěpán Hájek | Východní Evropa | Pokles inflace | Dlouhodobý nákup | Invaze ruských vojsk | Invaze ruských vojsk na Ukrajinu | Vývoj ceny niklu | NICKEL | Řetězec | Řetězce | CF Industries | Mosaic | Západní sankce | APP | Účetní závěrky | SS&C | Dopady války na Ukrajině | Opatření v Číně | Událost pro tradery | Panelové diskuze | Vývoj výnosu 10letého amerického vládního dluhopisu | CyberArk Software | Palo Alto Networks Inc | Cyberark Software Ltd | Meta Platforms Inc | Tipy na zajímavé akcie | Zajímavé akcie a ETF | Velké korporace | Geopolitické události | Obchodní náklady | Petr Kříž | PwC Petr Kříž | Protiinflační kroky | Vývoj meziroční inflace v Japonsku | Inflace v Japonsku | Meziroční inflace v Japonsku | Vysoké ceny energií | Cosmos | Allianz Trade | Rekordní zisky | Vyznačená S/R | Růst cen energií | Aktuální inflace | Strategie pro obchodování | Krátkodobé strategie | Výsledek inflace | Colt CZ | Inflační data | Správa | Online platformy | GMT | Vlastnictví | Výhled pro akcie | Vzestupný trend | Tipy pro začínající obchodníky | Analýza transakcí | Rizikovost | Vojtěch Slovák | NEM.US | Vítěz na forexu | Korekce trendu | Krátkodobé obchody | Rekordní inflace | Technický výhled trhu | Situace na akciovém trhu | Boj s inflací | Rostoucí ceny energií | Rozhodování o obchodování | Trojúhelníkové formace | Occidental | Reverzní formace | Dow Jones Industrial Average | Index BUX | Co je to money-management | PLATINUM | Web3 | CRISPR Therapeutics | CRISPR | CRSP | Nadnárodní firmy | Disclaimer | Konfederace britského průmyslu | Atos | Zvednutí sazeb | Úhrnný indikátor | Mimořádné zasedání | Dragon | RIO.UK | Rio Tinto (RIO.UK) | ZEN | Racionalizace | Nike, Inc. | Business model | Obchodní instrument | Úrokové sazby v eurozóně | Kroky Fedu | Energetická situace | Změna trendu | S&P 500 nebo Nasdaq | Vývoj amerického akciového indexu | Znehodnocení | Cenu plynu | Úroveň parity | Purple Trading Petr Lajsek | Vztah k penězům | Potřeba mít situace pod kontrolou | Potřeba být perfektní | Nejčastější předsudky | Investorky | Marketingová komunikace | Zvýšení úroků | Úsporný tarif | Zastavení poklesu | Centrum | Výsledky Apple | Pokles akciových trhů | Hike | Prime | Oslabující americký dolar | Daň z mimořádných zisků | Překoupené oblasti | Výrobce čipů Nvidia | Údaje o indexu spotřebitelských cen | Cykličnost | Upozornění | Udržitelnost | Objem úvěrů | Vývoj ceny benzínu v USA | Vývoj ceny benzínu | Vývoj celkové a jádrové inflace v USA | Vývoj celkové a jádrové inflace | Aktuální zpomalení inflace | Stlačení inflace | Výraznější recese | Nadšení akciových trhů | Neel Kashkari | Růst výnosové křivky | Pohyby na trhu | Načasování vstupů | Současná situace | 2U | Německé ekonomiky | Výpadky v dodavatelských řetězcích | Práce na sobě | Investovat do ETF | Investiční cíle | Zestátnění | Zastropování cen | Výsledek HDP | Short příležitosti | Tradingová analýza | Denní tradingová analýza | Půjčování cenných papírů | Ceny energetických komodit | Rebalance | Opatrný optimismus | Merge | Zastropování cen energií | TAP | Obraty | Typ obchodu | Energetické komodity | Cenové stropy | Kotace BTC | Den výplaty | Dividends | Liz Truss | Hrozba recese v eurozóně | Recese v eurozóně | Druhy měnových indexů | Měnový pár vs. měnový index | Index amerického dolaru (DXY) | AUDX | NZDX | CADX | CHFX | JPYX | EURX | Index Libry | Index švýcarského franku | Index eura (EURX) | Index japonského jenu (JPYX) | Index švýcarského franku (CHFX) | Index kanadského dolaru (CADX) | Index novozélandského dolaru (NZDX) | Index australského dolaru (AUDX) | Index Libry (GBPX) | Tajemství centrálních bank | IoT | Plaza Accord | Vienna Insurance Group | Dividendové tituly | Boj proti inflaci | Stabilní dividendová politika | Akcie technologických společností | Pokles na ropě | Nové strategie | CFD (Rozdílové smlouvy) | Hledání příležitostí k zisku | Propady akciových trhů | Velké pohyby na trhu | Pěkný zisk | Obrovské pohyby na trzích | Obrovské pohyby | Vysoká volatilita trhů | Zajímavé příležitosti | Velikost páky | Krach na akciovém trhu | Propad britské libry | Změny ve fundamentech | Přehnaný pohyb | Ochranné mechanismy | Prodej nakrátko | NFTScoring | NFT investoři | Trh s digitálním vlastnictvím | David Mokoš | Newton | Newton Investment Management | Miroslav Plojhar | VaR modely | Riziko měřené z minulé volatility | Tradingový portál FXstreet.cz | Work & Travel | Inflační swapy | CDS v regionu | Forecasty | Fondy a ETF | Covid panika | Northern Rock | Relief rally | Fed vs. ECB | Flow z ekonomiky | Treasury v České spořitelně | J.P. Morgan v Londýně | Velké finanční krize | Drahé dovozy | Výhled snižování sazeb | Stratég finančních trhů | Pozice tradera | Metody analýzy trhu | Analýzy trhu | Vlna inflace | První vlna inflace | Velké centrální banky | Inflační hedge | Implikace | Pokles cen nemovitostí | Exxon Mobil (XOM.US) | Intervence Bank of Japan | Téma inflace | Macerich | Marek Pokorný | Evropský trh s plynem | Komise v přenesené pravomoci | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Duke Energy Corp | Dominion Energy Inc | Komunistické strany | Walt Disney Co | Rozvojové země | Conseq realitní | Novinky | Války na Ukrajině | Vysoké inflace | Konkurent | Euforie na trzích | Alameda | Tržní ekonomiky | CZ | Pokles reálných mezd | Důvody k nákupu | Aktuální informace | Tempo zvyšování úrokových sazeb | Stav trhů | Vstup long | Nižší minima | Martin Maršovský | Finmex Academy | Finmex | Manažer Finmex | Pověst | Investiční rizika | Line | David Monoszon | Tržní fundamenty | Světlo na konci tunelu | Repo sazba ČNB | Sazba ČNB | Vývoj ceny bavlny | Index cen výrobců | Mzdy v Česku | Inflační krize | Velké varování | Varování | Hospodářský pokles | Problémy s dodavatelskými řetězci | Vládní politika | Vývoj indexu PMI ve službách | Zisky společnosti | Školení Finmex academy | Školení Finmex | Propad do chudoby | Aktuální situace v Česku | Střední třída | Průměrný zaměstnanec | Manažer Finmex Academy | Hlavní manažer | Bankovní rady ČNB | FED sazby | ETFs | CEE Equities | Canary Wharf | Direct market access | DMA obchodovaní | Služby pro institucionální investory | Domácí investiční společnosti | Agency business | Obchodování pro klienty | Prodej akcie | Individuální akcie | Vývoj geopolitické situace | Definitivní obrat trendu | Dopady vysokých úrokových sazeb | Zvýšených cen vstupů | Růstový potenciál | Balkánské země | Analytické pokrytí | BIST 100 | Burza v Istanbulu | Index BIST 100 | Domácí akcie | Středoevropské burzy | Index WIG20 | Český PX index | Maďarský index BUX | Maďarský index | Vývoj válečného konfliktu | Vývoj válečného konfliktu na Ukrajině | Energetická situace v Evropě | Kvantitativní utěsňování | Kvantitativní utěsňování centrálních bank | Utěsňování centrálních bank | Vývoj situace v Číně | Zmírňování opatření | Omezení pohybu obyvatelstva | Promořenosti populace | Další růst úrokových sazeb | Ziskovosti společnosti | Sektorové alokace | Farmaceutický sektor | Zboží každodenní spotřeby | Akcie ropných firem | Akcie v obranném sektoru | Nadprůměrné cash flow | Zestátnění společnosti | Zestátnění společnosti ČEZ | Částečné zestátnění | Reklasifikace | Frontier trh | Odliv prostředků z trhu | Odliv prostředků | Pokles likvidity | Zdanění mimořádných zisků | WFT zdanění | Cyklické odvětví | Dopady energetické krize | Tvorby rezerv | Akcie Colt CZ | Akcie Colt | Dvojciferné zhodnocení | Výhled recesních scénářů | Produkce základních surovin | Akcie producentů mědi | Modernizace přenosových sítí | Produkce mědi | Světová produkce mědi | Současná cena mědi | Snížení zadlužení | Aktuální valuace | Valuace sektoru | Atraktivní příležitosti | Venture investic | Startup společnosti | SPAC v ČR | Nadprůměrný zisk | Diverzifikace bohatství | Dostatečné zkušenosti | Rizikovost investice | Oblast pro investování | Necyklické aktivum | Rozmach kryptoměn | Krachy velkých krypto burz | Větší regulace | Rozvoj blockchainové infrastruktury | Blockchainové infrastruktury | Proces učení | Závratné zbohatnutí | Úspěch v investování | Ztrátová investice | Finanční výkazy | Investorské prezentace | Zvažované investice | Příležitost akcie | CEE region | Začínající investoři | Podílové listy | Londýnské banky | Velké londýnské banky | Středoevropský region | Zprostředkování obchodování | Akcie na vlastní účet | Zachování neutrality | Slábnutí inflačních tlaků | Kulminace inflačních tlaků | Český kapitálový trh | Výše zdanění | Struktura zastropování cen | Výhled pro akcie ČEZu | Bankovní sektor v ČR | Akcie pražské burzy | University of Leicester | Začátky obchodní kariéry | Roční příjem | Daniel Vořechovský | WOOD & Company Office podfond | Podfond | WOOD & Company Retail podfond | Vývoj akcie Pfizer (PFE) | Výprodeje | Investiční inspirace | Inspirace pro rok 2023 | Visegrádské měny | Fiat měny | Nový dolar | Orange | Americké regulační orgány | FDIC | OCC | Silvergate | Zvyšování úrokových sazeb v USA | Bing | Teplé počasí | Býčí sentiment | Globalizace | Velký hráč | Investiční Memento | OCI | Konkrétní měny | Akciové tituly | Výhled trhů | Invest | Odborníci na finanční trh | Tomáš Cverna | XTB Tomáš Cverna | Graph | Bard | Dobré obchody | Nové příležitosti | Znovuotevření čínské ekonomiky | Alphabet (Google) | Heineken | Média | Výkyvy trhu | Vývoj amerických ropných rezerv | Válka o ropu | Budoucí vývoj úrokových sazeb | Pevné nervy | SVB | Bankovní krach | Největší bankovní krach | Signature Bank | Circle | Vklady | Igor Pauer | VEROBLOCK.io | VEROBLOCK | Byznys case | Situace v SVB | Krachy bank | SVB a Signature | First Republic | Western Alliance | PacWest | Hrozba bankovní krize | Banka First Republic | Převzetí Credit Suisse | First Republic Bank | Telekom | Válka | Obchodní ředitel XTB | Stagnující ekonomika | Klesající ceny nemovitostí | Zapákované banky | Krach na kryptoměnách | Vývoj % nesplácených hypoték v USA | Vývoj % nesplácených hypoték | Riziko kolapsu finančního systému | Uklidnění v bankovním sektoru | Optimistický sentiment | Falešný break | Snižování nákladů | Vyšší ceny | Cenové dno | Tlak na USD | Překážky | Klesající inflace | Vysoké úroky | Krach amerických bank | Krach Credit Suisse | Výhled na 2. kvartál | Jak si stojí akciové indexy | Sentiment amerického akciového trhu | Investování u XTB | Srovnávací základna | Etheru | Experimentální turecká měnová politika | Turecká měnová politika | Vývoj meziroční harmonizované inflace | Vývoj meziroční harmonizované inflace v Turecku | Vklady na počkání | Vývoj devizových rezerv Turecka | Pokles cen dovážených energií | Posílení turecké liry | Chování obchodníků | Nerozhodnost | Vale | Větší objemy | Rychlost | Přesnost | Americký akciový index S&P 500 | Ropa WTI na D1 | Tipy pro začínající | Ztráty peněz | Řešení inflace | Meziroční vývoj jádrové inflace v Japonsku | Soustředění | Nákupy zlata do rezerv | Společnost Boeing | Riziková nálada | Nálady na trhu | Warren Buffett a Charlie Munger | Nastavení indikátoru | Vice | Údaje o maloobchodních tržbách | Milník | IGLN.UK | IGLN | Výhledy | Amazon Prime | Ceny platiny | Silná data | Směřování | Tomáš Klička | Velké objemy | Nákupní tlak | Guvernér RBA | Zrušení sankcí | Finanční média | Obchodování bitcoinu | INVESTIKA | Výkonnost v roce 2022 | Jet Industrial Lease | Wood & Company Retail Podfond | Realia Fund | Arete Industrial | Fond Domus | Raiffeisen realitní fond | Retailové fondy | Mint rezidenční fond | Realitní fond | Rezidenční fond | ZFP realitní fond | Fond realit | Generali Investments, Fond realit | Nemo Fund | Accolade Industrial Lease | Wood & Company Office Podfond | ZDR Investments | ZDR Investments Public | NOVA Real Estate | Reico ČS nemovitostní | Investika realitní fond | Czech Real Estate Investment Fund | Potenciální ztráty | Příležitosti a rizika | Nižší low | Kurz jenu | DNO | Aktuální sentiment amerického akciového trhu | Aktuální sentiment | Aktuální sentiment na trhu | Fenomenální růst | Kapitulace medvědů | Varovné znamení | Miláčci Wall Street | CNN Feed and Greed Index | Feed and Greed Index | Finanční podmínky | Inflační data ze Spojených států | Porovnání celkové | Vývoj indexu měnových podmínek | Vývoj USD indexu | Vývoj USD indexu proti koši měn | Porovnání vývoje indexu Nasdaq | Porovnání vývoje indexu Nasdaq 100 | Ekonomické podmínky | Worldcoin | Dassault Systemes | Situace v USA | Výsledky technologických gigantů | Holubičí postoj | Asijská obchodní seance | Americká obchodní seance | Příjmy společnosti | Příjmy společnosti NVIDIA | Norfolk | Oblasti forexového obchodování | Odhadovaná cena | Plánování | Signál k nákupu | Trh s komoditami | Válka v Izraeli | Hamás | Kupující | Konflikt na Blízkém východě | Obchodování a investování | Hnutí Hamás | Intervence na japonském jenu | Inflační trend | Stagnace mezd | Vývoj jádrové inflace v Japonsku | Vývoj indexu PMI ve službách v Japonsku | Domácí poptávka v Japonsku | Poptávka v Japonsku | Předstihový ukazatel | Struktura | Růst prodejů | Karol Hajduček | Výnosy na amerických dluhopisech | Růst libry | Výhody obchodního plánu | Nevýhody obchodního plánu | Lepší strategie | Měřitelnost | Emoce pod kontrolou | Nepředvídatelnost | Omezení flexibility | Nepřesnost | Prvky rizika | Nebezpečí | Vojenský stratég | Realizovat strategie | Obchodování (trading) | John R. Boyd | OODA loop | OODA | Smyčka OODA | Lidské rozhodování | Pozorování | Záměrná praxe | Deliberativní praxe | Stíhací pilot | Pilot amerického letectva | Pocit zmatku | Hrdinské činy | Strategická rozhodnutí | Živé obchodování | DIP | Risk on sentiment | Price Value Gap | Zlatá příležitost | Price Action patterny | Intradenní Price Action patterny | Možný scénář | Denní tradingová analýza zlata | Tradingová analýza zlata | Swingové obchodování USD/JPY | Swingové obchodování AUD/USD | Swingové obchodování zlata | Swingové obchodování GBP/USD | Úrok z neinvestovaných prostředků | ETF na bitcoin | Testovací účet | Jan Šrajer | Blížící se fundamentální zprávy | Oblasti tradingu | Historické maximum | Sell-Stop | Swingové obchodování EUR/USD | Patterny na zlatě | Price Action patterny na zlatě | Intradenní Price Action patterny na zlatě | All-time high | Nové all-time high | Price Action patterny na AUD/USD | Patterny na AUD/USD | Intradenní Price Action patterny na AUD/USD | Intradenní Price Action patterny na USD/JPY | Price Action patterny na USD/JPY | Patterny na USD/JPY | ProCent | Swingové obchodování GBP/JPY | Obchodování GBP/JPY | Obchodování GBP/USD | Supporty | Obchodování AUD/USD | Class A | Intradenní Price Action patterny na GBP/JPY | Price Action patterny na GBP/JPY | Patterny na GBP/JPY | Velké změny | Obchodování USD/JPY | Schválení ETF | Analýza sentimentu | MVRV | Zvýšený zájem | Platforms | Vložení indikátoru | Indicators | Platforma MetaTrader | Pozice bitcoinu | iOS | Android | Sazby v eurozóně | Capital | Platformy | Barometr | Portfólia | Klíčové události | Růstové momentum | Možnost obchodovat | 1D | D1 | Vstup do trhu | Možnost realizovat zisk | Swingové obchodování bitcoinu | Swingové obchodování USD/CAD | Obchodování USD/CAD | Průmyslové účely | Jednoduché tipy pro začátečníky | Jednoduché tipy | Tipy pro začátečníky | Úrovně supportu | Úrovně rezistence | APAC | Analýza volatility | Pobřeží slonoviny | Výkon | Hodnota měny | Strategie obchodování | Ceny sóji | Vývoj ceny sóji | Ropa WTI - Vývoj ceny ropy WTI | Ropa Brent - Vývoj ceny ropy Brent | Zemní plyn - Vývoj ceny zemního plynu | Zlato - Vývoj ceny zlata | Stříbro - Vývoj ceny stříbra | Platina - Vývoj ceny platiny | Palladium - Vývoj ceny palladia | Hliník - Vývoj ceny hliníku | Měď - Vývoj ceny mědi | Ceny ropy WTI | Ropa WTI - Vývoj ceny ropy | Ropa Brent - Vývoj ceny ropy | Nikl - Vývoj ceny niklu | Káva - Vývoj ceny kávy | Cukr - Vývoj ceny cukru | Kakao - Vývoj ceny kakaa | Pšenice - Vývoj ceny pšenice | Kukuřice - Vývoj ceny kukuřice | Ceny bavlny | Bavlna - Vývoj ceny bavlny | Sója - Vývoj ceny sóji | Zinek - Vývoj ceny zinku | Ropa WTI - Vývoj ceny | Ropa Brent - Vývoj ceny | Zemní plyn - Vývoj ceny | Zlato - Vývoj ceny | Stříbro - Vývoj ceny | Platina - Vývoj ceny | Palladium - Vývoj ceny | Hliník - Vývoj ceny | Měď - Vývoj ceny | Nikl - Vývoj ceny | Káva - Vývoj ceny | Cukr - Vývoj ceny | Kakao - Vývoj ceny | Pšenice - Vývoj ceny | Kukuřice - Vývoj ceny | Bavlna - Vývoj ceny | Sója - Vývoj ceny | Zinek - Vývoj ceny | Nákupy | Prodeje | Support a rezistence | Zotavení | Nakupovat | Commodity | Výsledky společnosti Nvidia | Poslední vývoj ceny | Kurz pro začátečníky | InstaForex Kurz pro začátečníky | InstaForex Kurz | Obchodní postřehy pro býky a medvědy | Obchodní postřehy pro býky | Obchodní postřehy | Postřehy z obchodování | Jestřábí postoj | Hospodářská zvířata | Hurikány | Sucha | Obchodování se zemědělskými komoditami | Tipy pro obchodování GBP/USD | Obchodování na komoditním trhu | Obchodujeme komodity | Rozložení investic | Správná diverzifikace | Snížit riziko | Rozložení rizika | CFD traděři | Kompletní průvodce | Průvodce komoditním trhem | Investování a obchodování | Investování a obchodování na komoditním trhu | Typ tradingu | Typ tradingu a investice | Obchodování a investování do akcií | Typy komodit | Co ovlivňuje ceny komodit? | Vztah mezi nabídkou a poptávkou | Nabídka a poptávka komodit | Povětrnostní podmínky | Náklady na těžbu | Politika centrálních bank a geopolitika | Ceny většiny komodit | Strategie pro obchodování s komoditami | Strategie Trend Swing | Trend Swing | Kontrariánství | Spread strategie | Budoucí trendy | Vývoj technologií | Zeměpis a geopolitika | Zeměpis | Trendy na trhu | Investiční rozpočet | Obranné příkazy | Ochranné příkazy | Defenzivní příkazy | Investování do různých komodit | Složitější řízení | Obchodování s CFD na komodity | Long / Short | Komodity na trading | Komodity na trading platformě | LEANHOGS | CATTLE | Nízké obchodní náklady | Náklady spojené se skladováním surovin | Náklady spojené se skladováním | Obchodování s nástroji CFD | CFD obchodníci | Možnosti investování do komodit | BP (BP.UK) | BHP Billiton (BHP.US) | Vale (VALE.US) | Freeport McMoran (FCX.US) | Freeport McMoran | FCX.US | Newmont (NEM.US) | Anglogold Ashanti (AU.US) | AU.US | iShares Physical Gold (IGLN.UK) | iShares Physical Gold | iShares Physical Silver (ISLN.UK) | iShares Physical Silver | ISLN.UK | Deutsche Boerse Commodities Gmbh ETC (4GLD.DE) | Deutsche Boerse Commodities Gmbh ETC | 4GLD.DE | ISLN | iShares Commodity Diversified Swap (ICOM.UK) | iShares Commodity Diversified Swap | ICOM.UK | ETF WTI Crude Oil | OD7F | OD7F.DE | ETF WTI Crude Oil (OD7F.DE) | iShares Oil & Gas Exploration & Production (IOGP.UK) | iShares Oil & Gas Exploration & Production | IOGP.UK | IOGP | iShares Stoxx 600 Oil & Gas (SXEPEX.UK) | iShares Stoxx 600 Oil & Gas | SXEPEX.UK | SXEPEX | ETFS Natural Gas (NGAS.UK) | ETFS Natural Gas | NGAS.UK | SPDR S&P Oil & Gas Exploration (XOP.US) | SPDR S&P Oil & Gas Exploration | XOP.US | XOP | ETF Industrial Metals (AIGI.UK) | ETF Industrial Metals | AIGI.UK | AIGI | ETF Dow Jones Industrial Average UCITS ETF (CIND.UK) | ETF Dow Jones Industrial Average UCITS ETF | ETF Dow Jones Industrial Average UCITS | Dow Jones Industrial Average UCITS ETF | CIND.UK | CIND | DIA.US | Rozdílové smlouvy (CFD) | Komodity - časté otázky | Jaké komodity obchodovat? | Jak začít s komodity? | Jaká rizika číhají na komodity? | Jak vydělat na poklesu komodit? | Jak vydělat na poklesu | Jsou komodity dobrou investicí? | Velké peníze na komoditách | Co je to CFD? | Historické pohyby cen | Historické pohyby cen indexu S&P 500 | Pohyby cen indexu S&P 500 | Využití dlouhodobých trendů | Obchodováním s futures | Obchodováním s futures kontrakty | Technologický vývoj | Investoři na akciovém trhu | Skladování fyzických komodit | Specifický typ tradingu | Svět komodit | Ceny ropy WTI a zlata | Skladování komodit | Silná ekonomika | Správa otevřených pozic | Sázka na pokles ceny | Sázka na pokles | Krátký prodej | Jak diverzifikovat portfolio | Diverzifikovat portfolio | Jak na to | Vybrat zisk | Půlení | XTB Online trading konference | XTB Online trading | XTB Online trading konference 2024 | Online trading konference 2024 | Trading konference 2024 | Konference 2024 | Žít a přežít jako trader | Výkonnostní trading | Sentimentu pro trading | U grafů to začíná i končí | Prodejní pozice | Oznámení | Fair Value Gapy | 256/2004 | Seance v USA | Úroveň vzdělání | USD (Fed) | EUR (ECB) | CZK (ČNB) | Odpovědnost | Hawkish data | Hawkish | Halving BTC | TOP 5 kryptoměn u XTB | TOP 5 kryptoměn | Historický okamžik Bitcoinu | Historický okamžik | Having (půlení) | CFD a ETF | Technický pohled na kryptoměny | Aktuální situace kryptoměn | Letošní cyklus
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Pozice | Trh | Výhled | Rezistence | Reuters | ČTK | Banky | Banka | Obchodování | Indikátor | FOREX | Trading | Růst | Cena | Graf | EUR/USD

Předchozí klíčová slova

Aktuální předpověď
Aktuální předpověď pro GBP/USD
Aktuální reakce trhů
Aktuální rezistence
Aktuální roční dividendový výnos
Aktuální růst mezd
Aktuální sentiment
Aktuální sentiment amerického akciového trhu
Aktuální sentiment na trhu
Aktuální sentiment trhu

Následující klíčová slova

Aktuální situace kryptoměn
Aktuální situace na EUR/CZK
Aktuální situace na ropě
Aktuální situace v Česku
Aktuální složení indexu PX
Aktuální soutěže o peníze
Aktuální spready
Aktuální Startup Report
Aktuální stav
Aktuální stav trhů
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
InstaForex ETF
Potvrďte prosím... Zavřít