Ticker Tape by TradingView
Globální hrozba pro úrodu roste ⚠️
Pravděpodobnost vzniku jevu El Niño v příštích měsících výrazně roste a meteorologové upozorňují, že jeho dopady by se mohly projevit napříč celým světem. Podle amerického Climate Prediction Center existuje 82% šance, že se El Niño vytvoří v rovníkovém Pacifiku mezi květnem a červencem. Zároveň je zde 67% pravděpodobnost, že při svém vrcholu mezi listopadem a lednem půjde o silnou nebo velmi silnou událost. To zvyšuje riziko narušení globálních dodávek plodin, změn v bouřkových systémech a dalšího tlaku na růst teplot, které by se mohly přiblížit rekordním hodnotám.
El Niño vzniká ve chvíli, kdy se vody v rovníkovém Pacifiku oteplí nad normál a atmosféra na tuto změnu začne reagovat. Výsledkem jsou posuny v počasí, které se nejprve obvykle projevují v tropech a následně se šíří do Austrálie, Asie, Ameriky i Afriky. Tento jev může vyvolávat sucha, záplavy, změny v monzunech, vyšší riziko požárů a výkyvy v produkci zemědělských komodit. Meteorolog Nathaniel Johnson uvedl, že El Niño by mohlo být oficiálně vyhlášeno už během příštích dvou měsíců a zároveň zvyšuje pravděpodobnost, že svět zaznamená rekordní průměrnou globální teplotu.
Dopady silného El Niña mohou být velmi rozsáhlé. Událost z roku 1997 patřila k nejsilnějším v historii, způsobila rozsáhlé škody a podle odhadů vedla k desítkám tisíc obětí. Výzkum Dartmouth College zároveň naznačil, že ekonomické škody spojené s poslední velkou epizodou v roce 2016 mohly dosáhnout až 7,8 bilionu USD. I když se jednotlivé epizody El Niña nikdy nechovají úplně stejně, silné události v minulosti často snižovaly výnosy u klíčových plodin, jako jsou palmový olej, káva, kakao, bavlna, pšenice nebo rýže. Pro komoditní trhy je tak rostoucí pravděpodobnost silného El Niña důležitým rizikovým faktorem.
Zemědělské zásoby jsou podle analytiků velmi citlivé na produkční šoky způsobené počasím. Pokud El Niño sníží úrodu v hlavních pěstitelských regionech, mohou se zásoby rychle ztenčovat a ceny vybraných komodit růst. Riziko se týká zejména trhů, kde jsou zásoby už nyní napjaté nebo kde produkce silně závisí na sezónních deštích. Důležité bude sledovat hlavně dopady na Asii, Latinskou Ameriku a Afriku, kde mohou změny srážek ovlivnit jak exportní plodiny, tak základní potraviny pro domácí spotřebu.
První známky síly El Niña se pravděpodobně projeví v tropech. Tento jev obvykle zvyšuje střih větru nad západním Atlantikem, což může narušovat formování hurikánů a tropických bouří a někdy zkracovat atlantickou bouřkovou sezonu. To je důležité pro oblasti od Kanady po Střední Ameriku, včetně pobřežních měst, nemovitostního trhu a energetické infrastruktury v Mexickém zálivu. Na druhé straně teplejší vody v Pacifiku mohou podpořit vznik více tropických systémů v této oblasti, což zvyšuje rizika pro Mexiko a části Asie. El Niño je také spojováno se suššími podmínkami v Indii během monzunového období od června do srpna, což může být významné pro tamní zemědělství.
Aktuálně meteorologové sledují hlubokou vrstvu teplé vody pod povrchem Pacifiku, která posiluje přesvědčení, že El Niño se skutečně blíží. Klíčové budou v příštích týdnech západní větry, které by mohly vytlačit teplou vodu k povrchu a umožnit silnější propojení oceánu s atmosférou. Právě tento mechanismus rozhodne o tom, jak rychle a jak silně se El Niño rozvine. Pro investory, producenty i odběratele komodit tak bude následující měsíc velmi důležitý, protože může napovědět, zda půjde pouze o mírnou epizodu, nebo o výrazný klimatický jev s globálními ekonomickými dopady.
Z investičního pohledu může rostoucí riziko El Niña zvýšit volatilitu na trzích se zemědělskými komoditami, energií i pojišťovnictvím. Slabší úroda by mohla podpořit ceny potravinářských komodit, zatímco změny v bouřkové aktivitě mohou ovlivnit energetickou produkci, dopravu a pojistné škody. Současně může další růst globálních teplot zvyšovat tlak na vlády i centrální banky, pokud by dražší potraviny a energie znovu podpořily inflaci. El Niño tak není pouze meteorologickým jevem, ale potenciálně významným faktorem pro světovou ekonomiku i finanční trhy.
Další články o komoditách a jejich obchodování:
- Investování do kávy formou CFD
- Obchodování zlata – Investování do zlata pro začátečníky
- Obchodování stříbra – Jak investovat do stříbra?
- Šest věcí, které potřebujete vědět o obchodování ropy
- Základy obchodování komodit
- Obchodování s plynem – Jak investovat do NATGAS?
- Historie a budoucnost zemního plynu (NATGAS)
Zaujalo Vás toto téma? U XTB můžete obchodovat více než 25 CFD na komodity z různých sektorů!
- Konkurenční spready
- Nízké swapové body, díky kterým můžete držet pozice déle
- Možnost obchodovat už od 0,01 lotu a pár desítek EUR
Kromě široké nabídky instrumentů od nás získáte také vzdělávací materiály – články, e-booky a kurzy zdarma:
- Trading pro začátečníky
- TOP 5 Trading nástrojů Ondřeje Hartmana
- Obchodování s komoditami – jak investovat do komodit?
- Obchodování zlata – Investování do zlata pro začátečníky
- Obchodování s plynem – Jak investovat do NATGAS?
Rozdílové smlouvy jsou komplexní nástroje a v důsledku použití finanční páky jsou spojeny s vysokým rizikem rychlého vzniku finanční ztráty. U 74 % účtů retailových investorů došlo při obchodování s rozdílovými smlouvami u tohoto poskytovatele ke vzniku ztráty. Měli byste zvážit, zda rozumíte tomu, jak rozdílové smlouvy fungují, a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty svých finančních prostředků. Investování je rizikové. Investujte zodpovědně. Tento materiál je marketingovou komunikací ve smyslu čl. 24 odst. 3 směrnice Evropského parlamentu a Rady 2014/65/EU ze dne 15. května 2014 o trzích finančních nástrojů, kterou se mění směrnice 2002/92/ES a směrnice 2011/61/EU (MiFID II). Marketingová komunikace není investiční doporučení ani informace doporučující či navrhující investiční strategii ve smyslu nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) č. 596/2014 ze dne 16. dubna 2014 o zneužívání trhu (nařízení o zneužívání trhu) a o zrušení směrnice Evropského parlamentu a Rady 2003/6/ES a směrnic Komise 2003/124/ES, 2003/125/ES a 2004/72/ES a nařízení Komise v přenesené pravomoci (EU) 2016/958 ze dne 9. března 2016, kterým se doplňuje nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) č. 596/2014, pokud jde o regulační technické normy pro technická ujednání pro objektivní předkládání investičních doporučení nebo jiných informací doporučujících nebo navrhujících investiční strategie a pro zveřejnění konkrétních zájmů nebo náznaků střetu zájmů nebo jakékoli jiné rady, a to i v oblasti investičního poradenství, ve smyslu zákona č. 256/2004 Sb., o podnikání na kapitálovém trhu. Marketingová komunikace je připravena s nejvyšší pečlivostí, objektivitou, prezentuje fakta známé autorovi k datu přípravy a neobsahuje žádné hodnotící prvky. Marketingová komunikace je připravena bez zohlednění potřeb klienta, jeho individuální finanční situace a nijak nepředstavuje investiční strategii. Marketingová komunikace nepředstavuje nabídku k prodeji, nabídku, předplatné, výzvu na nákup, reklamu nebo propagaci jakýchkoliv finančních nástrojů. Společnost XTB S.A., organizační složka nenese odpovědnost za jakékoli jednání nebo opomenutí klienta, zejména za získání nebo zcizení finančních nástrojů, na základě informací obsažených v této marketingové komunikaci. V případě, že marketingová komunikace obsahuje jakékoli informace o jakýchkoli výsledcích týkajících se finančních nástrojů v nich uvedených, nepředstavují žádnou záruku ani předpověď ohledně budoucích výsledků. Minulá výkonnost nemusí nutně vypovídat o budoucích výsledcích a každá osoba jednající na základě těchto informací tak činí zcela na vlastní riziko.
Klíčová slova: Austrálie | Rizika | Spready | CFD | Centrální banky | Finanční trhy | Investování | Komodity | MIFID | Pozice | Riziko | Trading | Výkonnost | Banky | Doporučení | EUR | USD | Obchodování | Komoditní trhy | XTB | EU | Pravděpodobnost | Obchodovat | Investovat | Investiční strategie | Investiční | Investiční doporučení | Investování do zlata | Jak investovat | Komoditní | Kurzy | Obchodování komodit | Obchodování s komoditami | Pro investory | Pšenice | Ropy | Předpověď | ROCE | Komise | Bavlna | Podnikání | Jak investovat do komodit | Plodiny | Energie | Ztráty | Výnosy | Obchodování ropy | MiFID II | Podnikání na kapitálovém trhu | Použití finanční páky | Rozdílové smlouvy | NATGAS | Základy obchodování | CFD na komodity | Finanční situace | Obchodování zlata | Kakao | Investujte zodpovědně | Káva | Vyšší riziko | Vysoké riziko | Finanční ztráty | Investujte | Budoucnost | Zemědělství | Poradenství | Komunikace | Trhy | Situace | Výkyvy | Historie | Další růst | Růst | Vzdělávací materiály | Swapové body | Ekonomické škody | Mexiko | CL | JDE | Úroda | Šance | Ceny | Společnost XTB | Události v minulosti | Nařízení | Nio | Počasí | Riziko ztráty | Obchodování stříbra | Minulá výkonnost | Společnost | 3М | Marketingová komunikace | Komise v přenesené pravomoci | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Základní potraviny | Asie | Trading pro začátečníky | Vice | Možnost obchodovat | El Niño | Klimatický jev | Olej | Sucha | Rýže | Vlády | 256/2004 | Materiály | Odpovědnost | Směrnice | Body | Investování je rizikové | Hrozba | TOP 5 Trading nástrojů Ondřeje Hartmana | Obchodování s plynem | Jak investovat do NATGAS? | Investovat do NATGAS | Investování do zlata pro začátečníky | Jak investovat do komodit? | Nařízení Evropského parlamentu | Globální hrozba | Trading PRO | Komodity z různých sektorů |
Čtěte více
-
Globální ekonomika se začíná zotavovat
Nejnovější čísla OECD ukazují, že globální ekonomika, v čele s Asií, se zotavuje. Akciové trhy mohou proto dále růst. V současnosti je naší strategií zaměřit se více na akcie z Evropy a rozvojových zemí a naopak ustoupit od amerických akciových trhů. -
Globální ekonomika v karanténě
Globální ekonomika se kvůli pandemii koronaviru ocitla v karanténě. Její růst tak letos výrazně zpomalí. Zatímco náš předchozí odhad počítal s dynamikou na úrovni 2,4 %, nyní je to už jen 0,6 %. Zkušenosti z Číny naznačují, že současná situace by měla trvat 4-8 týdnů. Poté by se měla začít stabilizovat. Jak rychle se ekonomiky budou zotavovat, bude záležet i na situaci na trhu práce. Tam čekáme výrazný nárůst nezaměstnanosti. Centrální banky i vlády přispěchaly postiženým ekonomikám na pomoc s gigantickými balíčky. Jejich vliv ale uvidíme spíše, až současná krize opadne. Kde ale jejich dopad bude patrný velmi brzo, budou deficity veřejných financi. -
Globální ekonomika vykáže v roce 2013 mírný růst, eurozóna zůstane v recesi
Mads Koefoed, hlavní makroekonomický stratég Saxo Bank. Saxo Bank očekává v letošním roce mírný růst globální ekonomik... -
Globální ekonomika zpomaluje kvůli rekordnímu růstu komodit
V úterý se akcie propadly spolu s evropskými a americkými futures kvůli obavám, že ceny komodit zvýší inflaci a potlačí ekonomický růst. Nikl krátce vystoupal nad 100 000 dolarů za tunu. -
Globální ekonomiku i akciové trhy ovlivňuje do značné míry obchodní válka
V posledních dnech jsme mohli pozorovat, jak americké indexy zareagovaly na obnovený a možná ještě větší obchodní konflikt mezi USA a Čínou. Ačkoliv se jednalo o poměrně malý výprodej 5 – 6 procent, a tím pádem jen logickou korekci po strmém růstu, může jít o spouštěč mnohem horších predikcí do budoucna. -
Globální farmaceutické akcie klesají po Trumpově exekutivním příkazu na snížení cen léků
Globální farmaceutické trhy zaznamenaly výrazné otřesy 12. května 2025 poté, co bývalý prezident Donald Trump oznámil nové exekutivní nařízení, jehož cílem je snížit ceny léků na předpis v USA až o 80 %. Politika, známá jako „Nejvýhodnější národ“ (Most Favored Nation), má za cíl sladit ceny léků v USA s nejnižšími cenami na světě. Oznámení vyvolalo silné reakce na světových burzách s významnými poklesy farmaceutických akcií. -
Globální finanční systém potřebuje restart. Část 1
Vládní dluh dosáhl nepředstavitelných výšin nejen v USA, ale i v mnoha dalších rozvinutých a bohatých zemích. Celkově Amerika ukázala světu, jak lze žít na dluh, a přitom pokračovat v hospodářském růstu. Každý podle mě ví, že v USA bez úvěrové historie příliš mnoho nezmůžete. Někdy to hraničí až s absurditou – Američané si berou úvěry na věci, za které by klidně mohli zaplatit hned. Ale! Důležitá je úvěrová historie, proto se vše kupuje na splátky. -
Globální finanční systém potřebuje restart. Část 2.
Je důležité si uvědomit, že inflace v první řadě dopadá na peněženky těch nejchudších obyvatel každé země – lidí, kteří jsou nuceni šetřit na jídle a základních životních potřebách, kteří jsou zadlužení (to je zvlášť aktuální ve Spojených státech) nebo závislí na pomoci státu. Donald Trump, který snížil objem sociální a zdravotní podpory pro ty, kteří si ji sami nemohou dovolit, a zavedl zákon "One Big Beautiful Bill" (který počítá s navýšením státního dluhu o 3 bil. dolarů v nejbližších letech), se však o tyto občany pravděpodobně příliš nezajímá. -
Globální finanční trhy rostou: Federální rezervní systém a čínské stimuly ženou akcie a komodity nahoru
Globální akcie dnes radostně stoupají a odrážejí tak růst futures indexu S&P 500 o 0,2–0,3 %. Tento pozitivní sentiment se přenáší i na komoditní trhy, kde na pozadí oslabujících dolarových vlajek roste ropa a zlato. -
Globální fundamentální faktory určují současné zdraví trhu
Trh nyní tíží globální fundamentální faktory. Jedná se o makrodata, prohlášení prezidentů, ministrů financí a guvernérů centrálních bank, geopolitické a politické zprávy, a dokonce i zprávy z vesmíru, které říkají, že nyní existuje riziko srážky s asteroidy. Všechny tyto faktory mají vliv na sentiment trhu. Některé z těchto událostí budou 100% oceněny trhem, zatímco jiné zůstanou bez povšimnutí. -
Globální index nemusí být globální
Nadstandardní výkonnost amerických akcií z posledních let se, jak se zdá, stala i vstupenkou do hlavních akciových indexů. Velké zhodnocování spolu s celkovým nárůstem tržní kapitalizace vedlo v tuto chvíli k rekordní 63% váze amerických akcií v indexu MSCI All Country World. „Nyní si ale investoři musí položit otázku, zda jejich investice umístěné v podobném indexu nejsou v rozporu s jejich očekáváním o globální diverzifikaci a zda nepodstupují přílišnou expozici vůči USA. Investorům totiž mohou unikat i jiné zajímavé investiční příležitosti. Za zmínku stojí například Tchaj-wan či Indie, které s americkými akciemi dokázaly ve výkonnosti v posledních deseti letech slušně držet krok,“ komentuje Richard Bechník, hlavní investiční a ekonomický analytik Swiss Life Select. -
Globální individuální investoři předpovídají býčí trh až do roku 2025, naopak Češi jsou více skeptičtí. Apple je nejoblíbenější akcií z „Magnificent 7“
Podle nejnovějšího čtvrtletního průzkumu Retail Investor Beat od investiční platformy eToro jsou drobní čeští investoři spíš pesimističtí ohledně pokračování býčího trhu, což neodpovídá trendu v zahraničí, kde 59 % z investorů věří v jeho trvání. -
Globální inflace nadále roste
Klíčové zprávy publikované v USA i v Evropě ukazují, že inflace pokračuje v růstu a dosahuje ohromujících úrovní. To vedlo Credit Suisse k vydání chmurného výhledu pro globální ekonomiku s tím, že to nejhorší teprve přijde. -
Globální insolvence budou zrychlovat, Česko se drží pod úrovní před pandemií
Tři z pěti zemí dosáhnou do konce roku 2024 předpandemické úrovně podnikatelské insolvence, včetně velkých trhů, jako jsou USA a Německo, říká nejnovější zpráva o platební neschopnosti pojišťovny A|llianz Trade. V České republice by sice mělo v příštím roce insolvencí podniků mírně přibýt, hodnoty však budou stále hluboko pod úrovní před pandemií. -
Globální investiční výhled – Investoři se budou muset spokojit s podprůměrnými výnosy
Naše původní očekávání pro rok 2020 byla masivním rozšířením pandemie koronaviru po celém světě výrazně upravena. Vzhledem k tomu, že globální akciové trhy jsou momentálně od začátku roku pouze mírně v plusu, je vysoce nepravděpodobné, že dosáhnou za celý rok výraznějšího kladného zhodnocení. -
Globální krize Airbusu ohrožuje i české nebe, celoevropsky hrozí nepříjemný dominový efekt. Cestující na Letišti Václava Havla čelí zpožděním, mohou se dočkat odškodnění ve výši stovek eur
V době, kdy jsou miliony lidí uprostřed předvánočního shonu, udeřila ve světovém letectví nečekaná rána: evropský gigant Airbus nařídil bezodkladnou úpravu softwaru u více než 6 000 letadel rodiny A320. Problém? Intenzivní sluneční záření může na velkých výškách poškodit kritická data v systému letového řízení, což by mohlo vést k náhlým poklesům letadla. Co se jeví jako sci-fi scénář, je realita, která už způsobila stovky zrušených letů po celém světě – a čeští cestující nejsou výjimkou. -
Globální krize na pozadí geopolitické situace na Ukrajině
Ceny zlata nadále rostou na pozadí rostoucí inflace a současné krize na Ukrajině. Kombinace geopolitického napětí a vysoké inflace je velmi příznivá pro vyšší ceny zlata a stříbra i do budoucna. -
Globální makroekonomická situace nahrává vysokým cenám komodit
Cenám komodit nahrává globální ekonomická situace, jejich další růst nebo alespoň udržení stávající úrovně podporuje řada faktorů. O tom, že komodity si letos povedou lépe než loni, jsou přesvědčeni i analytici Světové banky. -
Globální minimální daň pro miliardáře: Nutnost transparentnosti a možnost ovlivnění
Na jaře tohoto roku zahájili Finanční úředníci z největších světových ekonomik (zemí G20) jednání o zavedení globální minimální daně pro miliardáře. Podle ekonomů superbohatí lidé ve velkých zemích na daních platí daleko menší část svých příjmů než obyčejní lidé. Daň pro bohaté by se mohla pohybovat kolem dvou procent. K tématu se vyjádřil Josef Podlipný partner a vedoucí obchodu společnosti Fichtner Wealth Managers. -
Globální nákladové tlaky dále zvolňují
Inflace se v mnoha ekonomikách, včetně tuzemské, snad již konečně dostala za pomyslný vrchol, čemuž nahrává i zvolnění globálních nákladových tlaků. Ty v minulém roce souvisely primárně se dvěma faktory – jednak drahými komoditami, zvláště pak energiemi, a jednak s narušenými dodavatelskými řetězci. V obou případech pozorujeme již několik měsíců v řadě citelnou úlevu, která se bude postupně propisovat i do pomalejšího růstu spotřebitelských cen. Začněme vývojem na globálních komoditních trzích, které prožily mohutnou rally již v roce 2021 díky post-covidovému boomu, přičemž trend dále akceleroval – zvláště v případě energií – začátek války na Ukrajině. Od té uběhne v příštím týdnu rok, avšak oproti svému vrcholu je souhrnný energetický index aktuálně o více než třetinu níže.
Forex - doporučené články:
Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.
Nejnovější články:
Vzdělávací články
Tady svět poprvé zaslechl slovo „burza“. Rozkvět obchodu v Bruggách umožnila bouřka
🚀 FXstreet.cz & eToro přinášejí exkluzivní akci: Získejte 6měsíční členství ve VIP zóně ZDARMA
Očekávaná hodnota prop výzvy: Kdy se nákup challenge vyplatí?
VIP zóna FXstreet.cz v červenci 2026 byla pro klienty opět zisková
Léto v plném proudu, trhy také: Top 3 obchody traderů Fintokei na indexech a zlatě
Chamtivost a strach: Největší cenové pohyby na finančních trzích (červenec 2026)
Káva na rozcestí. Přinese rekordní úroda další pokles cen?
Stvořil elitní klub, kde Ameriku obral o 65 miliard. Madoff řídil největší Ponzi dějin
Akcie, dolar, bitcoin, zlato, ropa: Začíná to!
Historická data, kde je získat, jak připojit svého data providera do MultiCharts a proč je budeme potřebovat? (4. díl)
Tady svět poprvé zaslechl slovo „burza“. Rozkvět obchodu v Bruggách umožnila bouřka
🚀 FXstreet.cz & eToro přinášejí exkluzivní akci: Získejte 6měsíční členství ve VIP zóně ZDARMA
Očekávaná hodnota prop výzvy: Kdy se nákup challenge vyplatí?
VIP zóna FXstreet.cz v červenci 2026 byla pro klienty opět zisková
Léto v plném proudu, trhy také: Top 3 obchody traderů Fintokei na indexech a zlatě
Chamtivost a strach: Největší cenové pohyby na finančních trzích (červenec 2026)
Káva na rozcestí. Přinese rekordní úroda další pokles cen?
Stvořil elitní klub, kde Ameriku obral o 65 miliard. Madoff řídil největší Ponzi dějin
Akcie, dolar, bitcoin, zlato, ropa: Začíná to!
Historická data, kde je získat, jak připojit svého data providera do MultiCharts a proč je budeme potřebovat? (4. díl)
Denní kalendář událostí
V USA inflační očekávání University of Michigan
V USA spotřebitelská důvěra University of Michigan
V USA maloobchodní tržby
V eurozóně hrubý domácí produkt (HDP)
Guvernérka RBA Michele Bullock
V USA aukce 30letých dluhopisů
V USA žádosti o podporu v nezaměstnanosti
V USA index PPI
V Británii hrubý domácí produkt (HDP)
Na Novém Zélandu inflační očekávání
V USA inflační očekávání University of Michigan
V USA spotřebitelská důvěra University of Michigan
V USA maloobchodní tržby
V eurozóně hrubý domácí produkt (HDP)
Guvernérka RBA Michele Bullock
V USA aukce 30letých dluhopisů
V USA žádosti o podporu v nezaměstnanosti
V USA index PPI
V Británii hrubý domácí produkt (HDP)
Na Novém Zélandu inflační očekávání
Tradingové analýzy a zprávy
Ruská ekonomika se ve 2. čtvrtletí vrátila k růstu, HDP se zvýšil o 1,3 procenta
FCA varuje před brokerem Bixerydigital
Pražská burza poprvé v tomto týdnu rostla, dařilo se bankám, ČEZ ztrácel
Forex: Koruna opět stagnovala k euru i dolaru
Swingové obchodování AUD/USD 12.8.2026
Forex sentiment 12.8.2026
Ceny ropy klesají, analytici snížili odhad globální poptávky
Dolar mírně oslabuje po zprávě o poklesu inflace v USA
Swingové obchodování Nasdaqu 12.8.2026
Swingové obchodování USD/JPY 12.8.2026
Ruská ekonomika se ve 2. čtvrtletí vrátila k růstu, HDP se zvýšil o 1,3 procenta
FCA varuje před brokerem Bixerydigital
Pražská burza poprvé v tomto týdnu rostla, dařilo se bankám, ČEZ ztrácel
Forex: Koruna opět stagnovala k euru i dolaru
Swingové obchodování AUD/USD 12.8.2026
Forex sentiment 12.8.2026
Ceny ropy klesají, analytici snížili odhad globální poptávky
Dolar mírně oslabuje po zprávě o poklesu inflace v USA
Swingové obchodování Nasdaqu 12.8.2026
Swingové obchodování USD/JPY 12.8.2026
Blogy uživatelů
Akciová analýza: Nebius překonal očekávání a zrychluje expanzi. Dokáže však tempo udržet?
Měnový pár EUR/GBP: Multitimeframe analýza (W1–H4)
Fear of Better Options: FOBO a jeho projevy v tradingu
Intel šokuje trh masivním prodejem akcií: Je propad skvělou nákupní příležitostí?
Získajte 5 000 USD za 7 EUR!
Berkshire Hathaway po letech znovu nakupuje. Co stojí za změnou strategie?
INVESTIČNÍ GLOSA: Akciový trh v USA už není jen o pár gigantech. To je dobrá zpráva
Tajemství Fibonacci retracementu, které mění výsledky traderů
Intervence na japonském jenu neohrozí tamní akcie
Je to tady zase a index S&P 500 trhá nová historická maxima
Akciová analýza: Nebius překonal očekávání a zrychluje expanzi. Dokáže však tempo udržet?
Měnový pár EUR/GBP: Multitimeframe analýza (W1–H4)
Fear of Better Options: FOBO a jeho projevy v tradingu
Intel šokuje trh masivním prodejem akcií: Je propad skvělou nákupní příležitostí?
Získajte 5 000 USD za 7 EUR!
Berkshire Hathaway po letech znovu nakupuje. Co stojí za změnou strategie?
INVESTIČNÍ GLOSA: Akciový trh v USA už není jen o pár gigantech. To je dobrá zpráva
Tajemství Fibonacci retracementu, které mění výsledky traderů
Intervence na japonském jenu neohrozí tamní akcie
Je to tady zase a index S&P 500 trhá nová historická maxima
Forexové online zpravodajství
Canadian Natural Resources: Rekordní produkce přinesla historické výsledky
Frankfurtská burza ve středu mírně ztratila
USA: Zásoby surové ropy podle EIA k 7. srpnu vzrostly o 17 423 tis. barelů
US indexy se pohybují v zelených úrovních
Erste: Goldman Sachs zvyšuje cílovou cenu ze 150 EUR na 155 EUR s doporučením „Buy“
Pražská burza poprvé v tomto týdnu roste
Wall Street v úvodu středečního obchodování posiluje po zveřejnění inflačních dat
Nebius zveřejnil výsledky za 2Q, výnosy výrazně vzrostly díky poptávce po AI
Čínský Tencent zveřejnil výsledky hospodaření za 2Q
USA: Index spotřebitelských cen v červenci meziročně vzrostl o 3,4 % v souladu s odhady
Canadian Natural Resources: Rekordní produkce přinesla historické výsledky
Frankfurtská burza ve středu mírně ztratila
USA: Zásoby surové ropy podle EIA k 7. srpnu vzrostly o 17 423 tis. barelů
US indexy se pohybují v zelených úrovních
Erste: Goldman Sachs zvyšuje cílovou cenu ze 150 EUR na 155 EUR s doporučením „Buy“
Pražská burza poprvé v tomto týdnu roste
Wall Street v úvodu středečního obchodování posiluje po zveřejnění inflačních dat
Nebius zveřejnil výsledky za 2Q, výnosy výrazně vzrostly díky poptávce po AI
Čínský Tencent zveřejnil výsledky hospodaření za 2Q
USA: Index spotřebitelských cen v červenci meziročně vzrostl o 3,4 % v souladu s odhady
Odborné kurzy a semináře
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Záznam semináře)
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Online - živý přenos)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Záznam semináře)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Online přenos nebo osobní účast)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Záznam semináře)
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Online - živý přenos)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Záznam semináře)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Online přenos nebo osobní účast)
Naposledy čtené:
Forexové online zpravodajství
Charles Schwab udržuje trendy po výsledcích hlavních bank 📈
Lightspeed shání 600 milionů USD. Chce dál sázet na OpenAI a Anthropic 💰
Denní přehled - USD/ZAR (28.5.2014)
Frankfurt otevírá v záporu
Pražská burza oslabila, ztrácely akcie ČEZ a Komerční banky
CSG získalo kontrakt na dodávky munice pro stát z jihovýchodní Asie za vyšší jednotky miliard korun
Ropa o krok blíže k 90 USD 🔼 Íránské zdroje komentují příměří
Analýza a prognóza ceny XAU/USD: Ceny zlata rostou
Změnou času letos Česko ušetří 80 milionů korun, kvůli energetické drahotě
ČNB snižuje sazby o 25 bb, na pozadí poklesu inflace a celních rizik
Charles Schwab udržuje trendy po výsledcích hlavních bank 📈
Lightspeed shání 600 milionů USD. Chce dál sázet na OpenAI a Anthropic 💰
Denní přehled - USD/ZAR (28.5.2014)
Frankfurt otevírá v záporu
Pražská burza oslabila, ztrácely akcie ČEZ a Komerční banky
CSG získalo kontrakt na dodávky munice pro stát z jihovýchodní Asie za vyšší jednotky miliard korun
Ropa o krok blíže k 90 USD 🔼 Íránské zdroje komentují příměří
Analýza a prognóza ceny XAU/USD: Ceny zlata rostou
Změnou času letos Česko ušetří 80 milionů korun, kvůli energetické drahotě
ČNB snižuje sazby o 25 bb, na pozadí poklesu inflace a celních rizik
Blogy uživatelů
Je toto koniec uptrendu na akciových trhoch?
Letní výsledková sezóna je tu! Jak se dařilo Microsoftu, Metě nebo Tesle?
Proč neobchodovat jednoduše
Vysokofrekvenční obchodování
Krypto šeptanda: Co přinesl poslední týden v kryptosvětě (5. 6. 2026)
Akciová analýza: Nebius překonal očekávání a zrychluje expanzi. Dokáže však tempo udržet?
Akcie Microsoftu zlomily 26 let starý rekord. Důvod překvapil i samotné investory
Aby ste mali svoj trading pod kontrolou, prestaňte sa snažiť kontrolovať trh (1. časť)
VIDEO: Obchodování pro začátečníky - klouzavé průměry a trendové čáry
Další pokus o rozdělení strategie
Je toto koniec uptrendu na akciových trhoch?
Letní výsledková sezóna je tu! Jak se dařilo Microsoftu, Metě nebo Tesle?
Proč neobchodovat jednoduše
Vysokofrekvenční obchodování
Krypto šeptanda: Co přinesl poslední týden v kryptosvětě (5. 6. 2026)
Akciová analýza: Nebius překonal očekávání a zrychluje expanzi. Dokáže však tempo udržet?
Akcie Microsoftu zlomily 26 let starý rekord. Důvod překvapil i samotné investory
Aby ste mali svoj trading pod kontrolou, prestaňte sa snažiť kontrolovať trh (1. časť)
VIDEO: Obchodování pro začátečníky - klouzavé průměry a trendové čáry
Další pokus o rozdělení strategie
Vzdělávací články
Začněte si vydělávat tradingem pomocí této jednoduché metody
🚀 FXstreet.cz & eToro přinášejí exkluzivní akci: Získejte 6měsíční členství ve VIP zóně ZDARMA
Jak se vypořádat s divokým obdobím na finančních trzích
Jste trader nebo gambler?
8 nejlepších obchodních strategií – Price Action (2. díl)
Co čekat od zlata do konce roku?
Retail vs. Velcí hráči na FOREXu, korelace trochu jinak II.
Jednoduché obchodní systémy (část 4.)
Ideální příležitost pro začínající obchodníky
Trend Following: Jednoduchá metoda, jak z trhů vytáhnout maximum
Začněte si vydělávat tradingem pomocí této jednoduché metody
🚀 FXstreet.cz & eToro přinášejí exkluzivní akci: Získejte 6měsíční členství ve VIP zóně ZDARMA
Jak se vypořádat s divokým obdobím na finančních trzích
Jste trader nebo gambler?
8 nejlepších obchodních strategií – Price Action (2. díl)
Co čekat od zlata do konce roku?
Retail vs. Velcí hráči na FOREXu, korelace trochu jinak II.
Jednoduché obchodní systémy (část 4.)
Ideální příležitost pro začínající obchodníky
Trend Following: Jednoduchá metoda, jak z trhů vytáhnout maximum
Tradingové analýzy a zprávy
Forex: Koruna dnes mírně oslabila k euru, posílila naopak vůči dolaru
S&P 500 - Intradenní výhled 1.3.2019
USD/CAD - Intradenní výhled 14.1.2026
Forex: Koruna dnes stagnovala k euru a vůči dolaru posílila o osm haléřů
Portugalsko zlepšilo výhled růstu ekonomiky
Analýza hlavních měnových párů 13.3.2017
Aktuálně otevřené forex pozice 5.7.2024
Zlato - Intradenní výhled 09.12.2022
Erdoganovy plány na obnovu nejsou realistické, myslí si odborníci
Zlepšení na trhu práce ve Spojených státech
Forex: Koruna dnes mírně oslabila k euru, posílila naopak vůči dolaru
S&P 500 - Intradenní výhled 1.3.2019
USD/CAD - Intradenní výhled 14.1.2026
Forex: Koruna dnes stagnovala k euru a vůči dolaru posílila o osm haléřů
Portugalsko zlepšilo výhled růstu ekonomiky
Analýza hlavních měnových párů 13.3.2017
Aktuálně otevřené forex pozice 5.7.2024
Zlato - Intradenní výhled 09.12.2022
Erdoganovy plány na obnovu nejsou realistické, myslí si odborníci
Zlepšení na trhu práce ve Spojených státech
Témata v diskusním fóru
Eurodolar - Chat
GBP/USD
EUR/USD
NFP a nezaměstnanost v USA
Price Action Trading Jakuba Hodana
Příběh UnitedHealth: pád ceny, zájem velkých hráčů a pohled do zákulisí
Analýza Dow Jones, NASDAQ, EUR/USD, DAX - Německý index DAX se blíží k rekordním maximům
Trading vtípky
PIN BARS
Silné stránky Bitcoinu
Eurodolar - Chat
GBP/USD
EUR/USD
NFP a nezaměstnanost v USA
Price Action Trading Jakuba Hodana
Příběh UnitedHealth: pád ceny, zájem velkých hráčů a pohled do zákulisí
Analýza Dow Jones, NASDAQ, EUR/USD, DAX - Německý index DAX se blíží k rekordním maximům
Trading vtípky
PIN BARS
Silné stránky Bitcoinu



