Ticker Tape by TradingView
Goldman Sachs ovládl globální žebříčky M&A za rok 2025 – poradil u transakcí za 1,48 bilionu dolarů
Investiční banka Goldman Sachs si v roce 2025 upevnila pozici světové jedničky v oblasti fúzí a akvizic (M&A), když radila u obchodů v celkovém objemu 1,48 bilionu dolarů. Podle dat LSEG získala 32% podíl na trhu a obsadila první místo jak podle objemu realizovaných transakcí, tak i podle výnosů z M&A poplatků.
Rok 2025 byl označen jako „výjimečný M&A rok“, kdy se odehrálo 68 transakcí přesahujících 10 miliard USD, s celkovým objemem téměř 1,5 bilionu USD, což je více než dvojnásobek oproti roku 2024. Goldman Sachs stál u 38 z těchto obřích obchodů, více než jakákoliv jiná banka.
Podle banky aktivitu táhla "všudypřítomnost kapitálu" a uvolněná antimonopolní politika americké vlády, která umožnila realizaci obchodů, jež by dříve narážely na regulační překážky. Sektorově dominovaly technologie, média, spotřební zboží a železniční doprava.
Goldman Sachs získal také prvenství v oblasti M&A poplatků s výdělkem 4,6 miliardy USD, následovaný JPMorgan (3,1 mld. USD), Morgan Stanley (3 mld. USD) a Citi (2 mld. USD). Přestože Goldman radil u největšího počtu velkých obchodů, neúčastnil se dvou největších transakcí roku – akvizice Norfolk Southern společností Union Pacific (88,2 mld. USD) a boje o Warner Bros Discovery, kde figurovaly jiné banky jako Bank of America, Barclays či Wells Fargo.
JPMorgan se stal nejvýdělečnější investiční bankou roku 2025, když po započtení všech segmentů (včetně ECM a DCM) inkasoval 10,1 miliardy USD, oproti 8,9 miliardy USD Goldman Sachs. JPMorgan navíc radil u významných obchodů jako je převzetí Kenvue firmou Kimberly-Clark za 50,6 miliardy USD.
Výrazně se posunuly i menší banky. Například Wells Fargo díky účasti na deseti transakcích nad 10 miliard USD postoupilo na 9. místo globálního žebříčku, zatímco boutique banky Moelis či RedBird Capital Partners získaly pozice v TOP 25 díky účasti na boji o Warner Bros.
Právě výsledek tohoto obchodu může ještě zamíchat konečným pořadím, protože vítězný poradce získá kredit za celý obchod. Podle dostupných informací se Warner Bros zatím kloní k odmítnutí nabídky od Paramountu, což by mohlo posílit pozici Netflixu a jeho poradců.
Podle právníků z Latham & Watkins, kteří dominovali právnímu poradenství v M&A v roce 2025, je trh připraven na další konsolidace. Klesající úrokové sazby, silné rozvahy korporací a stále slabý IPO trh nahrávají tomu, že rok 2026 bude dalším silným rokem pro fúze a akvizice.
Graf GS.US (D1)
Akcie společnosti Goldman Sachs pokračují v silném růstovém trendu a aktuálně se obchodují na historickém maximu 954,84 USD. Po konsolidaci v závěru roku 2025 došlo k obnovení růstového momenta, které vyústilo v ostrý cenový průraz směrem vzhůru. Cena se nadále drží výrazně nad klouzavými průměry EMA 50 (831,45 USD) a SMA 100 (802,68 USD), což potvrzuje dlouhodobě býčí technické nastavení. Všechny korekce v posledních měsících byly rychle vykoupeny a trend zůstává stabilní. RSI se aktuálně nachází na hodnotě 69,8, tedy těsně pod úrovní překoupenosti (70). To značí silný nákupní zájem, ale zároveň upozorňuje na možnost krátkodobého zpomalení nebo mírné korekce.

Zdroj: xStation5
Zaujalo Vás toto téma? U XTB můžete obchodovat více než 2000 CFD na akcie!
- Konkurenční spready
- Nízké swapové body, díky kterým můžete držet pozice déle
- Minimální velikost transakce již od 0 EUR
Kromě široké nabídky instrumentů od nás získáte také vzdělávací materiály – články, e-booky a kurzy zdarma:
- Trading pro začátečníky
- TOP 5 Trading nástrojů Ondřeje Hartmana
- Kurz tradingu vs. investování
- Investování do akcií – Co je to obchodování s akciemi?
- Testovací účet u XTB? Procvičte si obchodování zdarma!
Rozdílové smlouvy jsou komplexní nástroje a v důsledku použití finanční páky jsou spojeny s vysokým rizikem rychlého vzniku finanční ztráty. U 71 % účtů retailových investorů došlo při obchodování s rozdílovými smlouvami u tohoto poskytovatele ke vzniku ztráty. Měli byste zvážit, zda rozumíte tomu, jak rozdílové smlouvy fungují, a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty svých finančních prostředků. Investování je rizikové. Investujte zodpovědně. Tento materiál je marketingovou komunikací ve smyslu čl. 24 odst. 3 směrnice Evropského parlamentu a Rady 2014/65/EU ze dne 15. května 2014 o trzích finančních nástrojů, kterou se mění směrnice 2002/92/ES a směrnice 2011/61/EU (MiFID II). Marketingová komunikace není investiční doporučení ani informace doporučující či navrhující investiční strategii ve smyslu nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) č. 596/2014 ze dne 16. dubna 2014 o zneužívání trhu (nařízení o zneužívání trhu) a o zrušení směrnice Evropského parlamentu a Rady 2003/6/ES a směrnic Komise 2003/124/ES, 2003/125/ES a 2004/72/ES a nařízení Komise v přenesené pravomoci (EU) 2016/958 ze dne 9. března 2016, kterým se doplňuje nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) č. 596/2014, pokud jde o regulační technické normy pro technická ujednání pro objektivní předkládání investičních doporučení nebo jiných informací doporučujících nebo navrhujících investiční strategie a pro zveřejnění konkrétních zájmů nebo náznaků střetu zájmů nebo jakékoli jiné rady, a to i v oblasti investičního poradenství, ve smyslu zákona č. 256/2004 Sb., o podnikání na kapitálovém trhu. Marketingová komunikace je připravena s nejvyšší pečlivostí, objektivitou, prezentuje fakta známé autorovi k datu přípravy a neobsahuje žádné hodnotící prvky. Marketingová komunikace je připravena bez zohlednění potřeb klienta, jeho individuální finanční situace a nijak nepředstavuje investiční strategii. Marketingová komunikace nepředstavuje nabídku k prodeji, nabídku, předplatné, výzvu na nákup, reklamu nebo propagaci jakýchkoliv finančních nástrojů. Společnost XTB S.A., organizační složka nenese odpovědnost za jakékoli jednání nebo opomenutí klienta, zejména za získání nebo zcizení finančních nástrojů, na základě informací obsažených v této marketingové komunikaci. V případě, že marketingová komunikace obsahuje jakékoli informace o jakýchkoli výsledcích týkajících se finančních nástrojů v nich uvedených, nepředstavují žádnou záruku ani předpověď ohledně budoucích výsledků. Minulá výkonnost nemusí nutně vypovídat o budoucích výsledcích a každá osoba jednající na základě těchto informací tak činí zcela na vlastní riziko.
Klíčová slova: Politika | Spready | Sazby | Akcie | Akvizice | Transakce | CFD | Konsolidace | EMA | Fúze | IPO | Investování | Korekce | Kurz | MIFID | Pozice | RSI | Riziko | Trading | Trend | Výkonnost | Úrokové sazby | Banky | Doporučení | EUR | USD | Barclays | Obchodování | JPMorgan | Morgan Stanley | Goldman Sachs | Bank of America | XTB | EU | Partners | Obchodovat | Obchodování s akciemi | Investiční banka | Investiční strategie | Banka | Cena | Graf | Investiční | Investiční doporučení | Investování do akcií | Kurzy | Trh | Předpověď | ROCE | Komise | Wells Fargo | Podnikání | Citi | Ztráty | Fúze a akvizice | MiFID II | Podnikání na kapitálovém trhu | Akcie společnosti | Použití finanční páky | Rozdílové smlouvy | Capital Partners | CFD na akcie | Finanční situace | Klesající úrokové sazby | Banka Goldman Sachs | Investujte zodpovědně | Obchod | Vysoké riziko | Miliardy | SMA | Finanční ztráty | Investujte | xStation5 | Americké vlády | Poradenství | Komunikace | Situace | Investiční banka Goldman Sachs | Vzdělávací materiály | Poradce | Swapové body | Podíl na trhu | SMA 100 | CL | JDE | Průraz | Společnost XTB | Nařízení | GS | GS.US | Discovery | Riziko ztráty | Technologie | Společnosti | Moelis | Kurz tradingu | Warner Bros | Minulá výkonnost | Společnost | 3М | Miliardy USD | Spotřební zboží | Warner Bros Discovery | Marketingová komunikace | Komise v přenesené pravomoci | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Latham & Watkins | LSEG | Technické nastavení | Média | Regulační překážky | Překážky | Kenvue | Trading pro začátečníky | Vice | Norfolk | Testovací účet | Capital | D1 | Vlády | 256/2004 | Materiály | Odpovědnost | Kimberly-Clark | Směrnice | Body | Investování je rizikové | Norfolk Southern | Rok 2025 | Účet u XTB | TOP 5 Trading nástrojů Ondřeje Hartmana | Nařízení Evropského parlamentu | Testovací účet u XTB | Trading PRO | America | Nákupní zájem | Rok 2026 |
Čtěte více
-
Goldman Sachs láme hůl nad hedge fondy, vyráží i za menšími investory
Ikona Wall Street, investiční banka Goldman Sachs, opouští své aktivity v oblasti hedgeových fondů a private equity. U... -
Goldman Sachs lehce snižuje cílovou cenu pro Erste na 56,6 EUR a potvrzuje doporučení „neutral“
Analytik Chris Hallam z Goldman Sachs včera večer přistoupil k lehkému snížení cílové ceny pro akcie Erste z 57 EUR na 56,6 EUR (v přepočtu 1431 Kč). Doporučení na stupni „neutral“ potvrdil. -
Goldman Sachs likviduje pozici v Monetě, Erste roste o 5 %
Uplynulý týden byl díky státnímu svátku na tuzemském obchodním parketu o den kratší. I to však stačilo k pozitivnímu výsledku pražského indexu, který se svezl na vlně zlepšeného sentimentu v souvislosti s americkou inflací. Makrodat z naší ekonomiky nebylo doručeno mnoho a lepší to nebude ani v následujícím týdnu. Investoři se naopak mohou těšit na pokračování výsledkové sezóny. -
Goldman Sachs: mainstreamové přijetí kryptoměn může být dvousečná zbraň
Bitcoin už letos navzdory všem optimistickým dlouhodobým prognózám prošel výraznou korekcí. Ačkoli jeho obliba u retailových investorů roste, Goldman Sachs věří, že by to na růst jeho hodnoty nemuselo stačit. -
Goldman Sachs na adresu septembrového FOMC
Predpokladáme, že Fed príjme ďalš&... -
Goldman Sachs: Na zlatě je klid, volby nejspíš vyhraje Clintonová
Prezidentské volby v USA vyhraje spíše H. Clintonová než D. Trump. Tvrdí to alespoň americká banka Goldman Sachs. Ostře sledované volební klání dnes vstoupilo do závěrečné fáze – a zlato se po největším propadu za poslední měsíc ustálilo. -
Goldman Sachs nezakryl propad tradingu ani vyšší dividendou. Akcie -3 %
Nejziskovější a nejvíce kontroverzní investiční banka světa, Goldman Sachs, dnes sice výrazně předčila očekávání trhu ... -
Goldman Sachs očakáva od Fedu veľmi jastrabiu politiku
Nedávne zverejnenie údajov, komentáre centrálnych bankárov a nakoniec Powellovo znovuzvolenie za predsedu Fedu nútia Goldman Sachs očakávať od centrálnej banky v blízkej budúcnosti veľmi jastrabie správanie. Goldman očakáva, že januárové tempo znižovania sa zvýši na 30 miliárd USD (rozhodnutie musí padnúť v decembri). Potom by sa v januári dvakrát znížil program nákupu aktív a samotný program QE by sa skončil v marci. To by poskytlo dôvod na zvýšenie úrokových sadzieb v polovici budúceho roka. GS očakáva, že budú tri zvýšenia, ktoré by sa pravdepodobne uskutočnili dodatočne v septembri a decembri. Iný scenár predpokladá, že v prípade silne rastúcej inflácie by k zvyšovaniu úrokových sadzieb dochádzalo na pravidelných zasadaniach. -
Goldman Sachs očekává další pokles evropských indexů
Goldman Sachs tvrdí, že náročné makroekonomické prostředí v Evropě může dál vyvíjet tlak na aktiva, dokonce navzdory pozitivnímu poměru riziko/zisk, finanční podpoře a opatřením ke snížení poptávky po energiích. Společnost poznamenala, že vzhledem k energetické krizi, zpřísňování měnové politiky a politickému pozadí voleb v Itálii zůstává obezřetná a její názor by mohly změnit jen známky "bezprostředního poklesu trhu". -
Goldman Sachs odhadují na rok 2023 vyšší ceny mědi
Goldman Sachs (GS.US) představila býčí prognózu pro trh s mědí na období 2023-24. Analytici GS očekávají, že cena v příštím roce vyskočí ze současných 8500 USD za tunu na 11 000 USD za tunu, zatímco v roce 2024 vidí další postup na 12 000 USD za tunu. -
Goldman Sachs oznamuje změny ve vedení klíčových divizí na Wall Street
Goldman Sachs Group Inc. oznámila významné povýšení ve své vedoucí struktuře a jmenovala nové globální šéfy svých akciových divizí, divizí s pevným výnosem a bankovních divizí. Tyto změny, které jsou součástí širšího restrukturalizačního úsilí, signalizují závazek firmy rozvíjet novou generaci vedoucích pracovníků. -
Goldman Sachs plánuje propustit stovky zaměstnanců!
Investiční banka Goldman Sachs (GS.US) potvrdila plány na propuštění několika stovek zaměstnanců, které by mělo započít od tohoto měsíce. Program propouštění je založen na stávající strategii ročního hodnocení výkonnosti, jež byla výjimečně zastavena kvůli epidemii Covid-19. Celkový počet propuštěných není znám, může však být nižší ve srovnání s některými předchozími koly. Recenze zaměstnanců jsou využívány jako příležitost pro společnost snížit počet pracovníků s nejhoršími výsledky. Očekává se, že společnost by mohla snížit tempo nahrazování zaměstnanců, o které přichází. -
Goldman Sachs počítá s dalším oslabováním libry. Targety jsou zhruba 8 % pod aktuální cenou
Silvia Ardagna z londýnské Goldman Sachs včera zveřejnila zajímavou analýzu na libru, která podle nás rozhodně stojí za zmínku. Má totiž zajímavý point, který by obchodníci na libře rozhodně měli mít někde vzadu v hlavě jako potenciální riziko. Podle Ardagnové by se totiž libra mohla dostat znovu do problémů poté, co Británie aktivuje článek 50 a oficiálně požádá o vystoupení z eurozóny. Na páru s dolarem proto do budoucna čeká korekci až na 1,20 GBPUSD a vůči euru oslabení na 0,90 EURGBP. -
Goldman Sachs: Politika ČNB zatím zabírá jen na korunu, na ekonomiku ne
Koruna je sice nyní nejsilnější vůči euru od poloviny března letošního roku, ale v její setrvání na těchto úrovních ... -
Goldman Sachs: Proč se nám líbí evropské měny
Euro na dvouletém vrcholu nemusí být konečnou a stále stojí za to zvážit vstup do pozice proti dolaru, zatímco nedávn... -
Goldman Sachs předpovídá explozivní růst Číny, protože AI přinese 200 miliard dolarů
Asijské finanční trhy zahájily nový týden silnými zisky. Investoři se stále přeorientovávají z amerických aktiv na globální trhy a reagují tak na oslabení dolaru a oživení čínské ekonomiky. Strategie založená na "výjimečnosti USA" přinesla loni dobré výsledky, ale teď se pozornost přesouvá ke globálním příležitostem. -
Goldman Sachs předpovídá, jak se bude zlato vyvíjet v různých scénářích
Zlato má za sebou neklidný rok, ale podle Goldman Sachs je potenciál růstu drahého kovu v současné době výrazně vyšší než rizika poklesu. -
Goldman Sachs předpovídá, že by bitcoin mohl dosáhnout 100 000 USD
Velcí držitelé bitcoinů, kteří se na trhu řadí mezi velryby, nadále budují své pozice a nakupují bitcoiny v rozmezí 36 000–44 000 USD za minci. Banka Goldman Sachs mezitím rozšiřuje svou angažovanost v krypto průmyslu. -
Goldman Sachs předpovídá, že Ethereum do konce roku dosáhne ceny 8000 USD
Investiční banka Goldman Sachs předpovídá, že je možné, že cena Etherea by do konce roku narostla na 8 000 dolarů. Goldman Sachs ve zprávě o výzkumu, kterou poslal generální ředitel banky pro trh Bernhard Rzymelka, vysvětlila, že cena ETH by se do konce roku mohla vyšplhat na 8 000 USD. -
Goldman Sachs přišla s holubičí prognózou
Blíží se čas shrnutí zasedání Federálního rezervního systému (FOMC) a Bank of England. Zasedání FOMC začne v úterý a skončí ve středu. Zasedání BoE začne ve středu a skončí ve čtvrtek. Euro a libra jsou pod mírným tlakem trhu, ale jejich pohyby z poslední doby se liší. Euro podle aktuální vlnové analýzy postoupilo k budování medvědí vlny, zatímco libra se dál obchoduje horizontálně.Tržní konsenzus ohledně sazeb Fedu se posunul z března na květen, ale někteří účastníci trhu stále trvají na březnovém snížení sazeb. Jedna z největších světových bank Goldman Sachs uvedla, že Fed podle ní letos sníží úrokové sazby pětkrát, poprvé v březnu. Vzhledem k tomu, že březnové zasedání bude druhým letošním zasedáním, předpokládají analytici banky v průběhu roku nejméně dvě pauzy. Patero snížení o 25 bazických bodů by přineslo pokles referenční sazby do konce roku na 4,25 %.
Forex - doporučené články:
Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.
Nejnovější články:
Vzdělávací články
Novoroční tradingová inspirace - 3 nejúspěšnější obchody traderů Fintokei
Nejdůležitější události: Na co se připravit v roce 2026?
Forex 2026: Které měny budou sbírat zisky?
🔴 Trump otřese světem 💥 | Zkáza světové ekonomiky 😱 | Největší příležitosti 🚀 | Přichází změna 💣
VIP zóna FXstreet.cz v prosinci 2025: Závěr roku ve znamení stabilních zisků
Chamtivost a strach: Největší cenové pohyby na finančních trzích (prosinec 2025)
2025: Rok, kdy se trhy utrhly ze řetězu
Rok 2025 na finančních trzích v jednom článku
RebelsFunding spouští závěrečnou akci: Sleva 30 % na všechny programy + VIP zóna FXStreet jako dárek
🎄 FXstreet.cz vám přeje klidné Vánoce a inspirativní rok 2026 ⭐
Novoroční tradingová inspirace - 3 nejúspěšnější obchody traderů Fintokei
Nejdůležitější události: Na co se připravit v roce 2026?
Forex 2026: Které měny budou sbírat zisky?
🔴 Trump otřese světem 💥 | Zkáza světové ekonomiky 😱 | Největší příležitosti 🚀 | Přichází změna 💣
VIP zóna FXstreet.cz v prosinci 2025: Závěr roku ve znamení stabilních zisků
Chamtivost a strach: Největší cenové pohyby na finančních trzích (prosinec 2025)
2025: Rok, kdy se trhy utrhly ze řetězu
Rok 2025 na finančních trzích v jednom článku
RebelsFunding spouští závěrečnou akci: Sleva 30 % na všechny programy + VIP zóna FXStreet jako dárek
🎄 FXstreet.cz vám přeje klidné Vánoce a inspirativní rok 2026 ⭐
Denní kalendář událostí
Členka Fedu Michelle Bowman
V USA týdenní změna zásob ropy
V USA inflační očekávání University of Michigan
V USA spotřebitelská důvěra University of Michigan
V USA průměrný hodinový výdělek
V USA míra nezaměstnanosti
V USA NFP report zaměstnanosti
V Kanadě míra nezaměstnanosti
V Číně indexy CPI a PPI
V USA žádosti o podporu v nezaměstnanosti
Členka Fedu Michelle Bowman
V USA týdenní změna zásob ropy
V USA inflační očekávání University of Michigan
V USA spotřebitelská důvěra University of Michigan
V USA průměrný hodinový výdělek
V USA míra nezaměstnanosti
V USA NFP report zaměstnanosti
V Kanadě míra nezaměstnanosti
V Číně indexy CPI a PPI
V USA žádosti o podporu v nezaměstnanosti
Tradingové analýzy a zprávy
Eurostat: Nezaměstnanost v EU zůstala na šesti procentech
Index Russell 2000 - Intradenní výhled 8.1.2026
NZD/USD - Intradenní výhled 8.1.2026
GBP/JPY - Intradenní výhled 8.1.2026
EUR/JPY - Intradenní výhled 8.1.2026
EUR/GBP - Intradenní výhled 8.1.2026
Zakázky německých průmyslových podniků v listopadu vzrostly
Bitcoin - Intradenní výhled 8.1.2026
Kolaps Bitcoinu se stabilizoval, čeká nás konečně růst nebo ještě bude další sleva?
EUR/CAD se připravuje na změnu trendu, býci čekají na signál
Eurostat: Nezaměstnanost v EU zůstala na šesti procentech
Index Russell 2000 - Intradenní výhled 8.1.2026
NZD/USD - Intradenní výhled 8.1.2026
GBP/JPY - Intradenní výhled 8.1.2026
EUR/JPY - Intradenní výhled 8.1.2026
EUR/GBP - Intradenní výhled 8.1.2026
Zakázky německých průmyslových podniků v listopadu vzrostly
Bitcoin - Intradenní výhled 8.1.2026
Kolaps Bitcoinu se stabilizoval, čeká nás konečně růst nebo ještě bude další sleva?
EUR/CAD se připravuje na změnu trendu, býci čekají na signál
Blogy uživatelů
Praktické okénko: Ziskový rozjezd nového obchodního roku
Významné historické události hýbající burzou v týdnu 5. ledna – 11. ledna
Moje cesta prop tradingem: Výsledek obchodu na CAD/JPY
Analýza Dow Jones, Nasdaq, DAX, EUR/USD a WTI: DAX na rekordech, NASDAQ ztrácí
Jak efektivně alokovat investiční kapitál v roce 2026
Praktická ukázka: Přetrvávající sváteční lenost
Měnový pár NZD/JPY: Analýzy více časových rámců (D1 až H1)
Akcie Tesla: Burzovní záhada pokračuje i v roce 2026
Příběh Airbnb: Jak platforma změnila cestování i pohled na bydlení
INVESTIČNÍ GLOSA: Zbrojaři, těžaři a drahé kovy. Kdo všechno profituje z akce Venezuela?
Praktické okénko: Ziskový rozjezd nového obchodního roku
Významné historické události hýbající burzou v týdnu 5. ledna – 11. ledna
Moje cesta prop tradingem: Výsledek obchodu na CAD/JPY
Analýza Dow Jones, Nasdaq, DAX, EUR/USD a WTI: DAX na rekordech, NASDAQ ztrácí
Jak efektivně alokovat investiční kapitál v roce 2026
Praktická ukázka: Přetrvávající sváteční lenost
Měnový pár NZD/JPY: Analýzy více časových rámců (D1 až H1)
Akcie Tesla: Burzovní záhada pokračuje i v roce 2026
Příběh Airbnb: Jak platforma změnila cestování i pohled na bydlení
INVESTIČNÍ GLOSA: Zbrojaři, těžaři a drahé kovy. Kdo všechno profituje z akce Venezuela?
Forexové online zpravodajství
Dolar posiluje
Euforie u amerických obranných akcií 🗽 Dalších 500 miliard USD pro Ministerstvo války?
Eurozóna: Míra nezaměstnanosti v listopadu dosáhla 6,3 % při očekávání 6,4 %
Eurozóna: PPI v listopadu meziročně klesl o 1,7 % podle očekávání
Eurozóna: Spotřebitelská důvěra v prosinci podle konečných dat na -13,1 b.
CTP: Kepler Cheuvreux snižuje cílovou cenu z 20,4 EUR na 19,3 EUR se stávajícím doporučením „Hold“
Frankfurtská burza v úvodu seance mírně posiluje v čele s akciemi Rheinmetallu
Pražská burza otevírá růstem tažena akciemi ČEZu
Asijské akcie klesaly druhý den v řadě
Graf dne: JP225 (08.01.2026)
Dolar posiluje
Euforie u amerických obranných akcií 🗽 Dalších 500 miliard USD pro Ministerstvo války?
Eurozóna: Míra nezaměstnanosti v listopadu dosáhla 6,3 % při očekávání 6,4 %
Eurozóna: PPI v listopadu meziročně klesl o 1,7 % podle očekávání
Eurozóna: Spotřebitelská důvěra v prosinci podle konečných dat na -13,1 b.
CTP: Kepler Cheuvreux snižuje cílovou cenu z 20,4 EUR na 19,3 EUR se stávajícím doporučením „Hold“
Frankfurtská burza v úvodu seance mírně posiluje v čele s akciemi Rheinmetallu
Pražská burza otevírá růstem tažena akciemi ČEZu
Asijské akcie klesaly druhý den v řadě
Graf dne: JP225 (08.01.2026)
Odborné kurzy a semináře
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Záznam semináře)
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Online - živý přenos)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Záznam semináře)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Online přenos nebo osobní účast)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Záznam semináře)
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Online - živý přenos)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Záznam semináře)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Online přenos nebo osobní účast)
Naposledy čtené:
Forexové online zpravodajství
Palantir rozšiřuje právní útok proti AI startupu Percepta: Obvinění ze získávání zaměstnanců a zneužití obchodních tajemství
Kakao klesá téměř o 2 % pod úroveň 7 000 USD kvůli dešťům v Africe 📉
Spotřebitelská důvěra v Americe klesla
Hlavní vědec pro umělou inteligenci Yann LeCun z Meta plánuje odchod a založení vlastní startup‑firmy
Konec roku na trzích a výhled na vývoj roku 2026
Polská inflace oproti očekávání mírně zpomalila
EURCHF: nové historické minimá
Frankfurtská burza zahajuje nový týden mírným růstem
BREAKING: EURUSD nejistý po datech o HDP a inflaci v USA 📈
Denní shrnutí: Poklesy na indexech a propad drahých kovů
Palantir rozšiřuje právní útok proti AI startupu Percepta: Obvinění ze získávání zaměstnanců a zneužití obchodních tajemství
Kakao klesá téměř o 2 % pod úroveň 7 000 USD kvůli dešťům v Africe 📉
Spotřebitelská důvěra v Americe klesla
Hlavní vědec pro umělou inteligenci Yann LeCun z Meta plánuje odchod a založení vlastní startup‑firmy
Konec roku na trzích a výhled na vývoj roku 2026
Polská inflace oproti očekávání mírně zpomalila
EURCHF: nové historické minimá
Frankfurtská burza zahajuje nový týden mírným růstem
BREAKING: EURUSD nejistý po datech o HDP a inflaci v USA 📈
Denní shrnutí: Poklesy na indexech a propad drahých kovů
Blogy uživatelů
Co nám vlastně Elon Musk chtěl říct?
Jsou akcie bank podhodnocené?
Akcie Tesla: Burzovní záhada pokračuje i v roce 2026
Týden na trhu (9.12 - 15.12): Týden centrálních bank
Makrodata přehledně aneb co číhá v kalendáři? (2. díl)
Praktické okénko – Intradenní trading DAXu
INVESTIČNÍ GLOSA: Musk chce na burze prodávat vizi. Akcionáři SpaceX se jí ale nemusejí dočkat
Tam kde není vůle, není ani cesta
Výběr z nedělní přípravy: co přinesl fundament a jaké grafy sledovat
Velcí hráči trhy shortují
Co nám vlastně Elon Musk chtěl říct?
Jsou akcie bank podhodnocené?
Akcie Tesla: Burzovní záhada pokračuje i v roce 2026
Týden na trhu (9.12 - 15.12): Týden centrálních bank
Makrodata přehledně aneb co číhá v kalendáři? (2. díl)
Praktické okénko – Intradenní trading DAXu
INVESTIČNÍ GLOSA: Musk chce na burze prodávat vizi. Akcionáři SpaceX se jí ale nemusejí dočkat
Tam kde není vůle, není ani cesta
Výběr z nedělní přípravy: co přinesl fundament a jaké grafy sledovat
Velcí hráči trhy shortují
Vzdělávací články
Chamtivost a strach: Největší cenové pohyby na finančních trzích (prosinec 2025)
Jak uspět v prop tradingu – přistupujte k riziku jako profi tradeři
Turkmenský manat je starý jen pár let. Jeho reálnou cenu nikdo nezná
Jak se zbavit stresu při tradingu?
5 klíčových svíčkových formací ke správnému pochopení Price Action
Jedinečné rozšíření VIP zóny je tu!
Lákavé trhy a obchodní strategie pro podzim 2022
Jak se dělá kvantitativní analýza na forexu
Jednoduché obchodní systémy (část 9.)
Co a kdo je za úspěchem FTMO
Chamtivost a strach: Největší cenové pohyby na finančních trzích (prosinec 2025)
Jak uspět v prop tradingu – přistupujte k riziku jako profi tradeři
Turkmenský manat je starý jen pár let. Jeho reálnou cenu nikdo nezná
Jak se zbavit stresu při tradingu?
5 klíčových svíčkových formací ke správnému pochopení Price Action
Jedinečné rozšíření VIP zóny je tu!
Lákavé trhy a obchodní strategie pro podzim 2022
Jak se dělá kvantitativní analýza na forexu
Jednoduché obchodní systémy (část 9.)
Co a kdo je za úspěchem FTMO
Tradingové analýzy a zprávy
Bloomberg: Americký regulátor se přiklání k rozdělení zkrachovalé banky SVB
VIDEO: Týdenní FOREX komentář 2.6.2014
Australský dolar umazal část ztrát po čínském HDP
Ruská centrální banka úrokovou sazbu nezměnila, je na 16 procentech
Intradenní Price Action patterny na EUR/USD 27.3.2025
Zlato - Intradenní výhled 8.1.2026
Technické nastavení EUR/USD 2.2.2017
Forex: Shrnutí obchodování 30.1.2020
Swingové obchodování USD/JPY 12.12.2025
EUR/GBP - Intradenní výhled 24.12.2025
Bloomberg: Americký regulátor se přiklání k rozdělení zkrachovalé banky SVB
VIDEO: Týdenní FOREX komentář 2.6.2014
Australský dolar umazal část ztrát po čínském HDP
Ruská centrální banka úrokovou sazbu nezměnila, je na 16 procentech
Intradenní Price Action patterny na EUR/USD 27.3.2025
Zlato - Intradenní výhled 8.1.2026
Technické nastavení EUR/USD 2.2.2017
Forex: Shrnutí obchodování 30.1.2020
Swingové obchodování USD/JPY 12.12.2025
EUR/GBP - Intradenní výhled 24.12.2025
Témata v diskusním fóru
GBP/USD
Čo čaká komoditné menové páry v Q4 2021?
Šance na lepší život pro každého!
Trading je o čekání, až se něco stane
Pravidlo č. 1: Neobchoduj proti trendu. Tak proč to pořád děláme?
EUR/USD
Praktické okénko – Využití korekční aktivity v praxi
Býci na indexech měli opět převahu
Historický milník: Zlato poprvé za 2500 USD!
Trading kryptoměny
GBP/USD
Čo čaká komoditné menové páry v Q4 2021?
Šance na lepší život pro každého!
Trading je o čekání, až se něco stane
Pravidlo č. 1: Neobchoduj proti trendu. Tak proč to pořád děláme?
EUR/USD
Praktické okénko – Využití korekční aktivity v praxi
Býci na indexech měli opět převahu
Historický milník: Zlato poprvé za 2500 USD!
Trading kryptoměny




