Ticker Tape by TradingView
FED pokračuje ve zvyšování sazeb, ty by se mohly dostat nad plánovanou úroveň
Inflace v USA vykázala třetí měsíc po sobě mírné známky poklesu, avšak stále se dle očekávání mohutně nachází nad 2 % inflačním cílem Fedu, což rozhodně není uspokojivé. Americká centrální banka tak včera již počtvrté za sebou zvýšila úrokové sazby o 75 bazických bodů na rozmezí 3,75 % až 4 % ve snaze snížit poptávku po zboží a službách. Na dalším zasedání v prosinci chce Fed zvyšovat mírněji, bude však záležet na vývoji inflace a důležitých makrodatech z trhu práce.
V analýze se dozvíte:
- Jak se vyvíjela zářijová inflace v USA?
- Jaké jsou další indikátory ke zvyšování sazeb?
- Jak se zachová ECB?
Inflace v USA opět mírně klesla, ale nepotěšila
Oproti srpnu klesla zářijová inflace o desetinu na 8,2 %. Trh byl však lehce optimističtější, když čekal pokles na 8,1 %. Její přetrvávající vysoká hodnota tak tvůrce měnové politiky nadále utvrdila ve svém jestřábím postoji ohledně zvyšování sazeb. Hnacími motory inflace ve Spojených státech byly dle očekávání ceny energií (19,8 %) a potravin (11,2 %), které ve srovnání se srpnem vykázaly pomalejší tempo růstu. V předchozím měsíci byly energie meziročně dražší o 23,8 % a potraviny o 11,4 %.
Trh znepokojil především vývoj jádrové inflace, ve které nejsou započítány ceny energií a potravin. Tu se v září zchladit nepodařilo a ve srovnání se srpnovými 6,3 % meziměsíčně vzrostla na 6,6 %.
Šéf Fedu Jerome Powell včera při své tiskové konferenci uvedl, že sazby budou muset jít výše, než se původně předpokládalo, což by již znamenalo hranici 5 %. FED však vezme do úvahy zpoždění, se kterým měnová politika inflaci a ekonomiku ovlivňuje.
Před nadcházejícím prosincovým zasedáním budou zveřejněna důležitá makrodata, která budou mít na rozhodnutí o sazbách zásadní vliv. Powell dodal, že další zvýšení může být mírnější, ale zdůraznil, že uvažovat o pauze ve zvyšování sazeb zatím nepřipadá v úvahu.
Napjatý trh práce a růst HDP ke zvyšování sazeb podněcuje
Trh práce v USA je zatím nadále velmi silný, a v září rozhodně nevykázal známky ochlazení. Poptávka po pracovnících stále převyšuje počet nezaměstnaných, kteří hledají práci. Počet nezaměstnaných v USA v září dosáhl 5,75 milionu, otevřelo se však 10,7 milionu pracovních míst. Pracovní trh tak zatím stále nesignalizuje, že by se v USA měla rapidně zvýšit nezaměstnanost, což podpořilo obavy o další agresivní zvyšování sazeb ze strany Fedu. Americké firmy mají zkrátka nadále zájem o nové pracovníky, a to i přes tlaky na růst mezd a drahé peníze.
Jestřábí rétoriku americké centrální banky může živit i růst amerického HDP, který zvrátil klesající trend z první poloviny roku, když ve třetím kvartálu vzrostl o 2,6 % nad očekávání. Tento růst však nutně neznamená, že se USA automaticky vyhne recesi.
Sazby zvyšovala i ECB
Oproti srpnovým 9,1 % se inflace v eurozóně zvýšila na 9,9 %, čemuž negativně dopomohl především 40% růst cen energií, tedy hlavně zemního plynu a elektřiny. Potraviny rostly tempem 11,8 %. Problémem nadále zůstávají dodavatelské řetězce, ale i obnovená poptávka po propuknuté pandemii, kterou chce ECB snížit.
Rada guvernérů se tak potřetí za sebou rozhodla zvýšit sazby o 75 bazických bodů, stejně jako na předchozím zasedání v září. S účinností od 2. listopadu se tak hlavní sazba posunula na 2 % a depozitní na 1,5 %.
Vysoká inflace zkrátka snižuje reálné příjmy obyvatel a vyvolává tlak na růst nákladů podniků. Rada guvernérů je proto připravena využít veškeré nástroje k tomu, aby navrátila inflaci a dosáhla svého střednědobého cíle v podobě 2 %, stejně jako americký Fed.
Marek Pokorný
Analytik Portu
Klíčová slova: Peníze | Inflace | USA | Nezaměstnanost | HDP | Měnová politika | Analytik | Poptávka | Politika | Sazby | Centrální banka | Centrální banky | ECB | Fed | Indikátory | Trend | Úrokové sazby | Banky | Makrodata | Americká centrální banka | Banka | Růst HDP | Trh | Zvyšování sazeb | Energie | Americké firmy | Firmy | Tempo růstu | Příjmy | Očekávání | Jerome Powell | Inflace v eurozóně | Portu | Šéf Fedu | Růst mezd | Trh práce | Šéf Fedu Jerome Powell | Inflace v USA | Růst cen | Měnové politiky | Americké centrální banky | Vývoj jádrové inflace | Klesající trend | Pracovní trh | Ceny energií | Pokles | Vysoká inflace | Americký Fed | Vývoj | Růst | Práce | Dodavatelské řetězce | Rozhodnutí o sazbách | Ceny | Růst amerického HDP | Cíle | Počet nezaměstnaných | Rada guvernérů | Trh práce v USA | Analytik Portu | Inflace ve Spojených státech | 3М | Řetězce | Růst cen energií | Marek Pokorný |
Čtěte více
-
FED plánuje zmeny v komunikácii
Globálne PMI výrobného sektora v pásme expanzieDruh&... -
FED plánuje znižovať svoju bilanciu. Akcie vymazávajú dnešné zisky.
FED pred chvíľou zverejnil protokol zo svojho marcového zasadnutia, na ktorom zvýšil úrokové sadzby. Bolo to práve toto zasadnutie, ktoré sa postaralo o slabší vývoj dolára na väčšine párov v druhej polovici marca. Trhy si ho z nejakých (pre mňa neznámych) príčin vyložili ako holubičie. -
Fed plány nemění, britská ekonomika v závěru roku 2015 zpomalila, analýza EUR/USD
Britská ekonomika uzavřela loňský rok ve slabším duchu, když meziroční tempo růstu HDP zvolnilo na nejnižší úroveň téměř za tři roky... -
Fed podľa očakávaní nezvýšil úrokové sadzby
Na zasadnutí americkej centrálnej banky Fed počas uplynulého štvrtka nedošlo k zvýšeniu úrokových sadzieb, hoci banka už predtým avizovala, že do konca roka ich plánuje ešte raz zvýšiť zo súčasného pásma 2- 2,25 percenta. -
FED podle očekávání zvýšil sazby, BoE a ECB nikoliv
Americká, britská i evropská centrální banka bezpochyby patří mezi ty globálně nejdůležitější. Proto je důležité, že ... -
Fed podle očekávání zvýšil úrokové sazby, ty už jsou patrně na svém maximu
Americký Fed dnes po červnové pauze opět zvýšil své úrokové sazby o čtvrt procentního bodu, tedy na úroveň 5,25–5,5 %. Toto zvýšení bylo přitom široce očekávané, jakékoli jiné rozhodnutí by bylo pro trhy velkým překvapením. Předseda Fedu Jerome Powell dal totiž už po červnovém zasedání poměrně jasně najevo, že zvyšování úrokových sazeb ještě není u konce. Červnový „dot plot“ navíc naznačil, že v tomto roce nás může čekat dokonce dvojí zvýšení sazeb. -
Fed podle většinového očekávání hlavní úr. sazbu nezměnil
USA: Rozhodnutí Fedu monetární politiky 16.-17. září: Skutečnost: 0 - 0,25% Očekávání: 0 – 0,25% Předchozí: ... -
FED podporuje zvýšení dluhového stropu
Šéf americké centrální banky (FED) Ben Bernanke včera apeloval na zákonodárce, aby zvýšili dluhový ... -
Fed podpoří US ekonomiku
Americká centrální banka Federal Reserve včera oznámila nastartování třetího kola rozsáhlého ... -
Fed podrobí banky tvrdému testu hluboké recese a šíření krize Evropy. Chce kontrolu nad dividendami a odkupy akcií
Americká měnová autorita Fed uvalí na celkem 31 největších amerických bank nové zátěžové testy, které jejich portfolia podrobí scénáři hluboké recese ekonomiky v očekávání, zda mají dostatek kapitálu na krytí případných ztrát z ní plynoucích. U bank s nejrozsáhlejšími obchodními operacemi zahrnou také scénář šíření šoku na finančních trzích s epicentrem evropské dluhové krize. Testy se v jádru zaměří zejména na schopnost šestice největších bank, mezi které patří Bank of America, Citigroup, Goldman Sachs, JPMorgan Chase, Morgan Stanley a Wells Fargo, odolat náhlým změnám na trhu a šíření evropské krize. Výsledky Fed zveřejní v příštím roce. Samotné testy mají být dokončeny v lednu, jejich výsledky pak oznámeny v březnu roku 2012. -
Fed pokračuje v tištění peněz, dolar oslabuje
Bankovní rada (FOMC) americké centrální banky (Fed) rozhodla o osudu monetární politiky v příštím ro... -
Fed politiku zatím nemění, ale omezit nákupy dluhopisů může již letos. Trhy reagují výprodeji
Pokud se bude ekonomika vyvíjet podle předpokladů, začne Fed zřejmě už v letošním roce omezovat nákupy dluho... -
Fed pomaly začne predávať dlhopisy, trend však zostáva na akciách rastový
V stredu podľa očakávaní navýšil Americký Federálny systém úrokové sadzby federal funds o 0.25% do pásma 1.00 – 1.25%. Tento krok bol ale v trhu už dávno započítaný. Jeden guvernér, Neel Kashkari, bol proti tomuto kroku a hlasoval za ponechanie sadzieb na 1.00%. FOMC okrem toho navýšilo odhady rastu ekonomiky, avšak znížilo odhady inflácie. To bolo pre trh mierne negatívne. -
Fed pomohl euru jen krátce, přechodné bylo i posílení koruny
Americký Fed včera sazby neměnil a oznámil opatření na udržování podpory ekonomiky. Reinvestice ... -
Fed pomohl indexu S&P 500 k novému rekordu
Americký index S&P 500 během včerejška opět vylepšil svoje historické maximum. Stalo se tak poté, co americká centrální banka snížila úrokové sazby o dalších 25 bb. Zároveň ale signalizovala pauzu v dalším uvolňování měnové politiky. Dařilo se i dluhopisovým trhům. Klesající výnosy tak byly vodou na mlýn především americkým utilitám, jejichž akcie vzrostly v porovnání s ostatními sektory nejvíce, a to o 0,9 %. Přitom akcie z počátku seance měly tendenci klesat s tím, jak Chile zrušilo schůzku Asijsko-pacifického hospodářského společenství (APEC) naplánovanou na příští měsíc, kde USA a Čína měly podepsat částečnou obchodní dohodu. -
Fed pomohl Nasdaqu k nejvyššímu růstu od února
Americké akciové trhy včera zaznamenaly silný růst, když index Nasdaq 100 rostl nejrychlejším tempem za posledních pět měsíců. Vysoký více než 1,5% růst si připsal i S&P 500, zatímco Dow Jones přidal mírných 0,3 %. Kromě Fedu byly v centru pozornosti i korporátní výsledky firem. Zatímco úterní výsledky Microsoftu investory dostatečně nenadchly, společnost AMD svými čísly potvrdila, že polovodičový cyklus je v růstové fázi. Akcie AMD posílily o více než 4 % a výsledky této firmy pomohly v růstu i dalším titulům z tohoto sektoru, jako je Nvidia, Micron nebo Broadcom. Euforii v tomto sektoru nedokázaly zastavit ani zprávy o dalším zpřísňování pravidel pro přístup Číny k AI paměťovým čipům. -
FED ponechal sazby beze změny
FED ponechal základní úrokovou sazbu dle očekávání v pásmu mezi 4,25 % a 4,50 %. Zároveň snížil svůj odhad letošního růstu HDP na 1,4 % a zvýšil odhad roční inflace na 3%. -
Fed ponechal sazby beze změny, trhy reagovaly smíšeně
První letošní zasedání americké centrální banky (Fed) máme za sebou. Přestože nedošlo k úpravě úrokových sazeb, investoři získali další vodítka ohledně budoucího vývoje měnové politiky. -
Fed ponechal sazby beze změny. US trhy posilují.
Nejdůležitější událostí minulého týdne bylo nepochybně středeční zasedání měnového výboru americké centrální banky, na které jsme upozorňovali v předchozím článku. Podle očekávání většiny investorů se Fed na svém zářijové shromáždění rozhodl ponechal úrokové sazby beze změny. Janet Yellenová na následné tiskové konferenci prohlásila, že ačkoliv se hospodářské podmínky zlepšily a jejich další zlepšování se očekává i nadále, „s utažením měnové politiky jsme se rozhodli počkat na další důkazy o pokračování ožívání ekonomiky USA“. -
Fed ponechal svoji měnovou politiku beze změny, dolar posílil
Euro včera vymazalo část ztrát, které utrpělo během úterního obchodování. Zasedání Fedu však večer posílilo americký dolar...
Forex - doporučené články:
Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.
Nejnovější články:
Vzdělávací články
RSI Strategie: Tajemství úspěšného tradingu
Malajsii zdevastovaly „banánové peníze“. Dnešní ringgit z úpadku vytáhla ropa i kaučuk
Francouzské akciové indexy: Luxus, banky a globální průmysloví hráči (13. díl)
Leden 2026 přinesl členům VIP zóny FXstreet.cz další zisky
Chamtivost a strach: Největší cenové pohyby na finančních trzích (leden 2026)
RebelsFunding představuje novou klientskou zónu: moderní design, nové funkce a systém odměn pro tradery
Proč skončila prop firma My Forex Funds (MFF) a přichází její comeback?
Vyplatí se kupovat akciové vítěze minulého roku?
VIDEO: 10 trhů, které mohou v roce 2026 explodovat
Je téměř bezcenný a za nic ho nevyměníte. Laoský kip v zemi vystřídal „tygří jazyk“
RSI Strategie: Tajemství úspěšného tradingu
Malajsii zdevastovaly „banánové peníze“. Dnešní ringgit z úpadku vytáhla ropa i kaučuk
Francouzské akciové indexy: Luxus, banky a globální průmysloví hráči (13. díl)
Leden 2026 přinesl členům VIP zóny FXstreet.cz další zisky
Chamtivost a strach: Největší cenové pohyby na finančních trzích (leden 2026)
RebelsFunding představuje novou klientskou zónu: moderní design, nové funkce a systém odměn pro tradery
Proč skončila prop firma My Forex Funds (MFF) a přichází její comeback?
Vyplatí se kupovat akciové vítěze minulého roku?
VIDEO: 10 trhů, které mohou v roce 2026 explodovat
Je téměř bezcenný a za nic ho nevyměníte. Laoský kip v zemi vystřídal „tygří jazyk“
Denní kalendář událostí
Člen Fedu Philip Jefferson
V USA spotřebitelské úvěry
V USA bude mít slovo prezident Donald Trump
V USA nová pracovní místa JOLTS
V USA skladování zemního plynu
V Německu obchodní bilance
V Japonsku volby do dolní komory parlamentu
V USA inflační očekávání University of Michigan
V USA spotřebitelská důvěra University of Michigan
V Kanadě Ivey index PMI
Člen Fedu Philip Jefferson
V USA spotřebitelské úvěry
V USA bude mít slovo prezident Donald Trump
V USA nová pracovní místa JOLTS
V USA skladování zemního plynu
V Německu obchodní bilance
V Japonsku volby do dolní komory parlamentu
V USA inflační očekávání University of Michigan
V USA spotřebitelská důvěra University of Michigan
V Kanadě Ivey index PMI
Tradingové analýzy a zprávy
Euro Stoxx 50 (Eurex) - Intradenní výhled 6.2.2026
FTSE 100 - Intradenní výhled 6.2.2026
Index NASDAQ 100 (CME) (NQ) - Intradenní výhled 6.2.2026
Dow Jones - Intradenní výhled 6.2.2026
S&P 500 - Intradenní výhled 6.2.2026
Hang Seng - Intradenní výhled 6.2.2026
USD/CAD - Intradenní výhled 6.2.2026
AUD/USD - Intradenní výhled 6.2.2026
USD/CHF - Intradenní výhled 6.2.2026
USD/JPY - Intradenní výhled 6.2.2026
Euro Stoxx 50 (Eurex) - Intradenní výhled 6.2.2026
FTSE 100 - Intradenní výhled 6.2.2026
Index NASDAQ 100 (CME) (NQ) - Intradenní výhled 6.2.2026
Dow Jones - Intradenní výhled 6.2.2026
S&P 500 - Intradenní výhled 6.2.2026
Hang Seng - Intradenní výhled 6.2.2026
USD/CAD - Intradenní výhled 6.2.2026
AUD/USD - Intradenní výhled 6.2.2026
USD/CHF - Intradenní výhled 6.2.2026
USD/JPY - Intradenní výhled 6.2.2026
Blogy uživatelů
Než začnete obchodovat trend – přečtěte si toto!
Byl propad zlata jen panikou spekulantů?
Trading jako řemeslo: co dělat každý den, aby rostla konzistence
Významné historické události hýbající burzou v týdnu 2.–8. února
Moje cesta prop tradingem: Obchod, který skončil tam, kde začal
Zlomový bod pre BTC, čo bude ďalej?
Železná pojistka portfolia: Investice do obrany v časech globální nejistoty
Analýza Nasdaq, DAX, EUR/USD a stříbra: nový kandidát na šéfa Fedu zařídil černý pátek pro stříbro
Malé drobnosti, které posouvají trading na vyšší úroveň (2. část)
Praktická ukázka: Dlouhé a krátké obchody
Než začnete obchodovat trend – přečtěte si toto!
Byl propad zlata jen panikou spekulantů?
Trading jako řemeslo: co dělat každý den, aby rostla konzistence
Významné historické události hýbající burzou v týdnu 2.–8. února
Moje cesta prop tradingem: Obchod, který skončil tam, kde začal
Zlomový bod pre BTC, čo bude ďalej?
Železná pojistka portfolia: Investice do obrany v časech globální nejistoty
Analýza Nasdaq, DAX, EUR/USD a stříbra: nový kandidát na šéfa Fedu zařídil černý pátek pro stříbro
Malé drobnosti, které posouvají trading na vyšší úroveň (2. část)
Praktická ukázka: Dlouhé a krátké obchody
Forexové online zpravodajství
Ekonomický kalendář: Kanadský trh práce a index Michigan (06.02.2026)
Ranní přehled: Výprodej v technologickém sektoru (06.02.2026)
Panika na trhu s kryptoměnami
Americké akcie citelně oslabují
Denní shrnutí: Červená dominuje na obou stranách Atlantiku
Disaster for Volvo shares. Is this the end of an iconic brand?
Excalibur má zakázku na výrobu 100 vozidel Patriot za víc než 6 mld. Kč
Frankfurt v čele s Rheinmetallem dnes ztrácel
Pražská burza klesala, Komerční banka před výsledky klesala
Estée Lauder zveřejnila za 2Q solidní výsledky a navýšila výhled, trh však očekával více
Ekonomický kalendář: Kanadský trh práce a index Michigan (06.02.2026)
Ranní přehled: Výprodej v technologickém sektoru (06.02.2026)
Panika na trhu s kryptoměnami
Americké akcie citelně oslabují
Denní shrnutí: Červená dominuje na obou stranách Atlantiku
Disaster for Volvo shares. Is this the end of an iconic brand?
Excalibur má zakázku na výrobu 100 vozidel Patriot za víc než 6 mld. Kč
Frankfurt v čele s Rheinmetallem dnes ztrácel
Pražská burza klesala, Komerční banka před výsledky klesala
Estée Lauder zveřejnila za 2Q solidní výsledky a navýšila výhled, trh však očekával více
Odborné kurzy a semináře
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Záznam semináře)
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Online - živý přenos)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Záznam semináře)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Online přenos nebo osobní účast)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Záznam semináře)
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Online - živý přenos)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Záznam semináře)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Online přenos nebo osobní účast)
Naposledy čtené:
Forexové online zpravodajství
Zahraniční obchod stahuje českou ekonomiku dolů, jeho letošní bilance je meziročně o více než 120 miliard horší
Ekonomický kalendář: ADP, ISM, PMI a obchodní bilance USA 💲
EUR/USD v dalším poklesu
Bitcoin se krátce propadl pod hranici 70 000 USD, volatilita na kryptotrhu zesílila
Spotřebitelská důvěra v Americe klesla
Opětovný pokles nových zakázek v průmyslu
Ranní okénko - Nálada v eurozóně se liší napříč sektory
Ekonomický kalendář: další rozhodovací den centrálních bank 🔎
Čemu věnovat pozornost dne 7. března? Analýza fundamentálních událostí pro začátečníky
Téma cel dál vládne trhům. Očekává se růst poptávky po akciích (možnost nového růstu kontraktů na #NDX a #SPX)
Zahraniční obchod stahuje českou ekonomiku dolů, jeho letošní bilance je meziročně o více než 120 miliard horší
Ekonomický kalendář: ADP, ISM, PMI a obchodní bilance USA 💲
EUR/USD v dalším poklesu
Bitcoin se krátce propadl pod hranici 70 000 USD, volatilita na kryptotrhu zesílila
Spotřebitelská důvěra v Americe klesla
Opětovný pokles nových zakázek v průmyslu
Ranní okénko - Nálada v eurozóně se liší napříč sektory
Ekonomický kalendář: další rozhodovací den centrálních bank 🔎
Čemu věnovat pozornost dne 7. března? Analýza fundamentálních událostí pro začátečníky
Téma cel dál vládne trhům. Očekává se růst poptávky po akciích (možnost nového růstu kontraktů na #NDX a #SPX)
Blogy uživatelů
Výběr z nedělní přípravy: Měnové páry GBP/USD a USD/JPY
Aktuální obchodní příležitosti na měnových párech USD/JPY, USD/CAD a AUD/CAD
V tradingu volíme AOS
Kolik strategií existuje?
QT znovu jede naplno
Elliottova vlnová teorie pro měnové páry AUD/CAD, USD/NOK a EUR/JPY
Praktické okénko – jednoduché vstupní podmínky pro každodenní použití
Big short pro rok 2026?!
Příběh PayPalu: Jak se digitální peníze staly každodenní realitou
Riziká spojené s kryptomenami - časť 1.
Výběr z nedělní přípravy: Měnové páry GBP/USD a USD/JPY
Aktuální obchodní příležitosti na měnových párech USD/JPY, USD/CAD a AUD/CAD
V tradingu volíme AOS
Kolik strategií existuje?
QT znovu jede naplno
Elliottova vlnová teorie pro měnové páry AUD/CAD, USD/NOK a EUR/JPY
Praktické okénko – jednoduché vstupní podmínky pro každodenní použití
Big short pro rok 2026?!
Příběh PayPalu: Jak se digitální peníze staly každodenní realitou
Riziká spojené s kryptomenami - časť 1.
Vzdělávací články
Seriál o ETF: Úvod do fondů a hlavní výhody ETF (díl 1.)
RebelsFunding představuje novou klientskou zónu: moderní design, nové funkce a systém odměn pro tradery
Jak může stres traderům pomoci
RSI Strategie: Tajemství úspěšného tradingu
Jak obchodovat pomocí formace Engulfing
Od Alexandra Velikého po dnešní denár. Podívejte se na historii makedonského platidla
Brazílie: Komoditní gigant s největším akciovým trhem Latinské Ameriky (11. díl)
Největší problém indexu S&P 500
Velký souhrn statistik z Prop Tradingu
TOP 3 největší investoři světa – BlackRock, Vanguard a State Street
Seriál o ETF: Úvod do fondů a hlavní výhody ETF (díl 1.)
RebelsFunding představuje novou klientskou zónu: moderní design, nové funkce a systém odměn pro tradery
Jak může stres traderům pomoci
RSI Strategie: Tajemství úspěšného tradingu
Jak obchodovat pomocí formace Engulfing
Od Alexandra Velikého po dnešní denár. Podívejte se na historii makedonského platidla
Brazílie: Komoditní gigant s největším akciovým trhem Latinské Ameriky (11. díl)
Největší problém indexu S&P 500
Velký souhrn statistik z Prop Tradingu
TOP 3 největší investoři světa – BlackRock, Vanguard a State Street
Tradingové analýzy a zprávy
Analýza hlavních měnových párů 4.4.2016
Analýza hlavních měnových párů 1.9.2017
Analýza hlavních měnových párů 2.3.2016
Analýza hlavních měnových párů 7.4.2021
Analýza hlavních měnových párů 5.1.2016
Analýza hlavních měnových párů 1.9.2014
5 událostí, které dnes stojí za pozornost
S&P 500 - Intradenní výhled 6.2.2026
Analýza hlavních měnových párů 7.9.2017
Index NASDAQ 100 (CME) (NQ) - Intradenní výhled 6.2.2026
Analýza hlavních měnových párů 4.4.2016
Analýza hlavních měnových párů 1.9.2017
Analýza hlavních měnových párů 2.3.2016
Analýza hlavních měnových párů 7.4.2021
Analýza hlavních měnových párů 5.1.2016
Analýza hlavních měnových párů 1.9.2014
5 událostí, které dnes stojí za pozornost
S&P 500 - Intradenní výhled 6.2.2026
Analýza hlavních měnových párů 7.9.2017
Index NASDAQ 100 (CME) (NQ) - Intradenní výhled 6.2.2026
Témata v diskusním fóru
Akciové indexy
Jak se vyvíjí trh s Prop Tradingem?
Fibo ARCS
Ray Dalio opět varuje před pastí zadlužení
Patria Forex
Efektivní trend line systém
Příležitosti na TOP 3 instrumentech
NZD/JPY: Kombinovaná analýza denního grafu (D1)
Multitimeframe analýza: 29.9.2022 GBP/USD
Empatický odstup – Základem všeho je rovnováha
Akciové indexy
Jak se vyvíjí trh s Prop Tradingem?
Fibo ARCS
Ray Dalio opět varuje před pastí zadlužení
Patria Forex
Efektivní trend line systém
Příležitosti na TOP 3 instrumentech
NZD/JPY: Kombinovaná analýza denního grafu (D1)
Multitimeframe analýza: 29.9.2022 GBP/USD
Empatický odstup – Základem všeho je rovnováha



