Ticker Tape by TradingView
Makroekonomický výhled pro tento týden: Report z trhu práce, zápis ze zasedání FOMC (USA)
Konec shutdownu v USA odemyká příval klíčových makroekonomických dat. Tento týden se ponese ve znamení diskuzí o dalším postupu Fedu, které přiživí zápis z jeho posledního jednání a zářijová čísla z trhu práce. V eurozóně budou investoři vyhlížet konečná data o vývoji indexu spotřebitelských cen.
Americký shutdown
Rekordně dlouhý shutdown je konečně za námi. Z důvodu jeho ukončení mohou být v průběhu týdne uveřejněna další významná makroekonomická data (která si dnes nepředstavíme) z uplynulých týdnů (jako například dnes ráno zveřejněné nové a pokračující žádosti o podporu v nezaměstnanosti k 18. říjnu).
Report z amerického trhu práce
V minulém týdnu trhy přehodnotily svůj pohled na prosincové snížení sazeb od Fedu, když z přibližně dvoutřetinové šance na snížení o 25 bazických bodů klesla na aktuálních 44,4 %. Toto snížení šancí bylo podle Bloombergu katalyzováno jestřábími poznámkami několika představitelů Fedu. Poslední údaje z trhu práce jsou ze srpna, a tak by více mohla napovědět zářijová data, která se dozvíme ve čtvrtek.
Report z amerického trhu práce - září - 20. 11. | ||
Makroekonomický ukazatel | Odhad* | Předchozí |
Změna pracovních míst mimo zemědělství | 55 tis. | 22 tis. |
Změna pracovních míst v soukromém sektoru | 65 tis. | 38 tis. |
Změna pracovních míst ve výrobním sektoru | -5 tis. | -12 tis. |
Míra nezaměstnanosti | 4,3 % | 4,3 % |
Průměrná hodinová mzda (m-m) | 0,3 % | 0,3 % |
Průměrná hodinová mzda (y-y) | 3,7 % | 3,7 % |
Zápis ze zasedání FOMC
Napovědět ohledně sazeb může taktéž zápis z říjnového zasedání FOMC, po kterém byl předseda Fedu Jerome Powell neobvykle jestřábí. Investoři budou hledat jakékoli podrobnosti o tom, co Powell nazval „rostoucím sborem“ úředníků, kteří si myslí, že by Fed měl alespoň na jedno zasedání pozastavit snižování sazeb. Zápis bude zveřejněn již zítra (ve středu).
Konečná data o indexu spotřebitelských cen v eurozóně
Konečné údaje za říjen pravděpodobně potvrdí, že inflace v eurozóně měřená indexem spotřebitelských cen zůstala meziročně blízko 2 %. Předběžná čísla ukázala, že inflace v říjnu klesla na 2,1 % meziročně z 2,2 % v září. Jádrová inflace zůstala beze změny na 2,4 %, ale inflace ve službách zrychlila na 3,4 %. Konečné zveřejnění poskytne podrobnosti potřebné k pochopení toho, co stálo za tímto zrychlením.
Index CPI v eurozóně - říjen - konečný | |||
Datum | Makroekonomický ukazatel | Odhad* | Předchozí |
19. 11. | CPI (y-y) | 2,1 % | 2,1 % |
19. 11. | CPI (m-m) | 0,2 % | 0,2 % |
19. 11. | CPI jádrový (y-y) | 2,4 % | 2,4 % |
Index nákupních manažerů PMI v Německu, eurozóně a USA
Předběžný kompozitní index nákupních manažerů PMI za listopad podle ekonomů z Bloombergu pravděpodobně ukáže, že ekonomika eurozóny nadále mírně roste navzdory prudkému nárůstu amerických cel.
Index PMI v Německu, eurozóně a USA - listopad - předběžný - 21. 11. | |||
Region | Makroekonomický ukazatel | Odhad* | Předchozí |
GE | Index nákupních manažerů PMI ve výrobě (HCOB) | 49,8 b. | 49,6 b. |
GE | Index nákupních manažerů PMI ve službách (HCOB) | 54 b. | 54,6 b. |
GE | Index nákupních manažerů PMI - kompozitní (HCOB) | 53,5 b. | 53,9 b. |
EC | Index nákupních manažerů PMI ve výrobě (HCOB) | 50,1 b. | 50 b. |
EC | Index nákupních manažerů PMI ve službách (HCOB) | 52,8 b. | 53 b. |
EC | Index nákupních manažerů PMI - kompozitní (HCOB) | 52,5 b. | 52,5 b. |
US | Index nákupních manažerů PMI ve výrobě (S&P Global) | 52 b. | 52,5 b. |
US | Index nákupních manažerů PMI ve službách (S&P Global) | 54,6 b. | 54,8 b. |
US | Index nákupních manažerů PMI - kompozitní (S&P Global) | -- b. | 54,6 b. |
Index spotřebitelské důvěry University of Michigan v USA
Spotřebitelé pociťovali rostoucí obavy z ekonomického dopadu prodlouženého shutdownu, přičemž index spotřebitelské důvěry University of Michigan podle předběžných čísel klesl na 50,3 b. z 53,6 b. v říjnu. Ekonomové z Bloombergu očekávají, že konečná listopadová data zůstanou na podobné úrovni. 43 dní dlouhé uzavření úřadů narušilo potravinovou pomoc pro miliony lidí, způsobilo zrušení tisíců letů a zanechalo federální zaměstnance bez výplaty déle než měsíc.
Index spotřebitelské důvěry University of Michigan v USA | ||||
Datum | Makroekonomický ukazatel | Sledované období | Odhad* | Předchozí |
21. 11. | Index spotřebitelské důvěry University of Michigan | listopad - konečný | 50,6 b. | 50,3 b. |
Další významné makroekonomické ukazatele pro tento týden
Další významné makroekonomické ukazatele pro tento týden | |||||
Region | Datum | Makroekonomický ukazatel | Sledované období | Odhad* | Předchozí |
US | 18. 11. | Index realitního trhu NAHB | listopad | 37 b. | 37 b. |
US | 18. 11. | Průmyslové objednávky | srpen | 1,4 % | -1,3 % |
US | 18. 11. | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | srpen - konečný | 2,9 % | 2,9 % |
US | 18. 11. | Zakázky na kapitálové statky bez zbraní a letadel | srpen - konečný | 0,6 % | 0,6 % |
US | 18. 11. | Čistý příliv kapitálu | září | -- mld. | -- mld. |
EC | 19. 11. | Běžný účet ECB (sezónně očištěno) | září | -- mld. | 11,9 mld. |
US | 19. 11. | Index žádostí o hypotéky MBA | 14. listopadu | -- % | 0,6 % |
US | 19. 11. | Obchodní bilance | srpen | -$60,7 mld. | -$78,3 mld. |
US | 19. 11. | Změna zásob surové ropy podle EIA | 14. listopadu | -- tis | 6413 tis. |
GE | 20. 11. | PPI (m-m) | říjen | 0,0 % | -0,1 % |
GE | 20. 11. | PPI (y-y) | říjen | -1,7 % | -1,7 % |
EC | 20. 11. | Stavební výroba (m-m) | září | -- % | -0,1 % |
EC | 20. 11. | Stavební výroba (y-y) | září | -- % | 0,1 % |
US | 20. 11. | Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti | 15. listopadu | 226 tis. | -- tis. |
US | 20. 11. | Pokračující žádosti o podporu v nezaměstnanosti | 8. listopadu | 1945 tis. | -- tis. |
US | 20. 11. | Index výrobní aktivity filadelfského Fedu | listopad | 0 b. | -12,8 b. |
EC | 20. 11. | Spotřebitelská důvěra | listopad - předběžný | -14 b. | -14,2 b. |
US | 20. 11. | Prodeje existujících domů | říjen | 4,09 mil. | 4,06 mil. |
US | 20. 11. | Prodeje existujících domů (m-m) | říjen | 0,6 % | 1,5 % |
*Odhady analytiků se v průběhu týdne mohou měnit.
Michal Bárta, Fio banka, a.s.
Zdroj: Bloomberg
Klíčová slova: Inflace | USA | Spotřebitelská důvěra | Ekonomové | Ekonomika eurozóny | Míra nezaměstnanosti | Bloomberg | ECB | Ekonomika | FOMC | Fed | Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Obchodní bilance | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Prodeje existujících domů | Průmyslové objednávky | Ukazatel | Investoři | Makroekonomická data | Index nákupních manažerů | Index CPI | Stavební výroba | Index | Banka | Fio banka | Běžný účet | Fio | Index PMI | Jádrová inflace | Makroekonomické ukazatele | Ropy | EIA | Snižování sazeb | S&P Global | S&P | Výhled | Jerome Powell | Inflace v eurozóně | Kompozitní index | Index spotřebitelské důvěry | Odhady analytiků | Snížení sazeb | Makroekonomický výhled | Inflace v říjnu | CPI v eurozóně | Bilance | Zasedání FOMC | Míra | Hypotéky | Předseda | Zemědělství | Ukazatele | Trhy | Mzda | Index výrobní aktivity | Spotřebitelé | Žádosti o podporu | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Práce | Údaje | Surové ropy | PMI ve službách | Obavy z ekonomického dopadu | Nové žádosti o podporu | Šance | Důvěra | Zápis ze zasedání FOMC | Příliv kapitálu | NAHB | PMI ve výrobě | Výrobní aktivity | Objednávky | University of Michigan | Zboží dlouhodobé spotřeby | 3М | Rostoucí obavy | Vice | HCOB | Americký shutdown | Shutdown | Prodeje | Fio banka, a.s. | Inflace ve službách | Michal Bárta | Michigan | Předseda Fedu | Předseda Fedu Jerome Powell | Tento týden | Konec shutdownu |
Čtěte více
-
Makroekonomický výhled pro tento týden: Index CPI, oznámení repo sazby (ČR), trh práce (USA)
Tento týden bude ve středu pozornosti rozhodnutí prezidenta Donalda Trumpa zavést od úterý 25% cla na Kanadu a Mexiko, dva klíčové obchodní partnery USA. Kromě toho bude zveřejněna řada makroekonomických ukazatelů. Dnes byl již publikován index CPI v eurozóně. Ve čtvrtek bude v ČR zveřejněna lednová inflace a zároveň poprvé v tomto roce zasedne bankovní rada ČNB. Analytici očekávají, že ČNB sníží úrokové sazby o 0,25 procentního bodu. Závěr týdne pak přinese report z amerického trhu práce. -
Makroekonomický výhled pro tento týden: Index CPI (USA), spotřebitelská důvěra (ČR, eurozóna, USA)
Tento týden nabídne nižší objem makroekonomických dat v námi sledovaných regionech, jelikož vydávání ve Spojených státech bude nadále ovlivňovat probíhající shutdown. Tento týden by měl být konečně zveřejněn vývoj indexu CPI v USA za září poté, co byl minulý týden z důvodu shutdownu odložen. -
Makroekonomický výhled pro tento týden: Index PPI (ČR, USA), index CPI (Německo, eurozóna)
Tento týden nabídne nižší objem makroekonomických dat v námi sledovaných regionech, jelikož vydávání ve Spojených státech bude nadále ovlivňovat probíhající shutdown. -
Makroekonomický výhled pro tento týden: Inflace v Německu a eurozóně, zápis ze zasedání Fedu,..
Tento týden kromě předběžných inflačních dat z Německa a eurozóny odhalí náladu tvůrců měnové politiky v USA, předběžný vývoj HDP ve 3Q v ČR a USA a důvěru napříč sektory a regiony a další makroekonomické ukazatele. -
Makroekonomický výhled pro tento týden: Oznámení repo sazby (ČR), růst HDP, inflace PCE (USA)
Tento týden bude, nebo již byla, zveřejněna řada důležitých makroekonomických dat. Dnes byl zveřejněn index nákupních manažerů (PMI) ve výrobě napříč regiony. Ve středu rozhodne Bankovní rada ČNB o nastavení 2T repo sazby a v pátek bude v Německu zveřejněna míra nezaměstnanosti. Mezi klíčová data z USA patří třetí a zároveň finální revize růstu HDP za 4. čtvrtletí a také inflace PCE. -
Makroekonomický výhled pro tento týden: Oznámení repo sazby (ČR), vývoj HDP v 1Q (ČR, USA),..
Tento týden nás čeká několik významných makroekonomických událostí. Ve středu rozhodne Bankovní rada ČNB o nastavení 2T repo sazby. V ČR a v USA bude zveřejněno třetí a poslední vydání vývoje HDP v 1Q. Zájem investorů bude taktéž upřen na jádrovou inflaci PCE, kterou Fed dlouhodobě velmi pozorně sleduje. -
Makroekonomický výhled pro tento týden: Report z trhu práce (USA), CPI (eurozóna, ČR),..
Tento týden se bude pozornost investorů soustředit na americký report z trhu práce a údaje o inflaci v eurozóně a ČR. Očekává se také zveřejnění dat o HDP a výrobních cenách v eurozóně či pravidelných statistik z amerického trhu práce. Týden odstartuje klidněji, protože americké trhy zůstanou v pondělí uzavřeny kvůli státnímu svátku (Labor Day). -
Makroekonomický výhled pro tento týden: Report z trhu práce (USA), CPI (Německo, eurozóna),..
Druhý týden v lednu nabídne větší množství makroekonomických událostí. Mezi nimi bude velmi sledovaný report z amerického trhu práce, index CPI v Německu a eurozóně či zápis ze zasedání FOMC. -
Makroekonomický výhled pro tento týden: Report z trhu práce (USA), HDP a PPI (eurozóna)
Výsledky amerických voleb a další vývoj v obsazování postů ministrů zastínilo slabší makroekonomické ukazatele v minulých týdnech v USA, avšak tento týden se investoři budou upínat na další vývoj na americkém trhu práce. V eurozóně bude upřena pozornost na konečný vývoj HDP a zaměstnanosti ve 3Q a index PPI. Napříč regiony se taktéž tento týden dozvíme index nákupních manažerů. V ČR bude upřen pohled na vývoj reálné průměrné mzdy, maloobchodní tržby bez automobilů a bilanci státního rozpočtu. -
Makroekonomický výhled pro tento týden: Report z trhu práce (USA), vývoj HDP (ČR)
Tento týden nabídne obvyklý objem makroekonomických dat. Nejvíce pozornosti investorů bude čelit páteční report z amerického trhu práce. Na domácím trhu budeme nejvíce sledovat konečná data o vývoji HDP ve 2Q. Německo i eurozóna nabídnou předběžná data o vývoji indexu spotřebitelských cen v září. -
Makroekonomický výhled pro tento týden: Rozhodnutí ECB o sazbách (eurozóna), CPI (ČR, eurozóna)
Tento týden přinese řadu klíčových makroekonomických dat, včetně rozhodnutí ECB o sazbách, květnových údajů o inflaci v eurozóně a Česku, amerického reportu z trhu práce a indexu PMI ve výrobě napříč regiony. Investoři budou sledovat i nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti v USA a vývoj HDP a cen výrobců v eurozóně. -
Makroekonomický výhled pro tento týden: Rozhodnutí ECB o sazbách (eurozóna), CPI (napříč regiony)
Tento týden se bude pozornost investorů soustředit zejména na čtvrteční rozhodnutí ECB o sazbách v eurozóně. Očekává se, že centrální banka ponechá sazby beze změny, přičemž depozitní sazba zůstane na úrovni 2,0 %. Kromě toho budou investoři sledovat také vývoj indexu CPI v jednotlivých regionech a PPI v USA. -
Makroekonomický výhled pro tento týden: Rozhodnutí Fedu a ECB o sazbách, vývoj HDP napříč regiony
Tento týden nabídne vyšší objem makroekonomických dat v námi sledovaných regionech, i přesto, že vydávání ve Spojených státech bude nadále ovlivňovat probíhající shutdown. Pozornost investorů se zaměří především na zasedání Fedu a ECB. Kromě toho budou tento týden zveřejněny první odhady vývoje HDP za třetí kvartál. -
Makroekonomický výhled pro tento týden: Rozhodnutí Fedu o sazbách, index CPI (ČR, Německo)
Druhý prosincový týden nabídne nižší objem makroekonomických dat. Pozornost investorů se upírá k poslednímu letošnímu zasedání amerického Fedu. Zatímco snížení úrokových sazeb trhy považují za hotovou věc, tak klíčová bude rétorika Jeroma Powella a výhled pro rok 2026. -
Makroekonomický výhled pro tento týden: Rozhodnutí FOMC o sazbách (USA), CPI (eurozóna),..
Klíčovou události toto týdne bude středeční rozhodnutí FOMC o sazbách v USA, kde se obecně očekává snížení o 25 bazických bodů. Současně bude zveřejněn aktualizovaný dot plot, který ukáže, kde vidí členové FOMC sazby na konci tohoto a příštího roku. Vedle toho dorazí i konečná data o spotřebitelské inflaci v eurozóně a o cenách výrobců v ČR a Německu. -
Makroekonomický výhled pro tento týden: Růst HDP (USA), rozhodnutí ČNB o sazbách (ČR),..
Tento týden bude zveřejněno několik důležitých makroekonomických ukazatelů. Pozornost investorů se bude soustředit zejména na finální odhad růstu HDP v USA za 2. čtvrtletí a srpnový (jádrový) deflátor výdajů na osobní spotřebu. V ČR pak ve středu zasedá ČNB, od které se obecně očekává ponechání sazeb na současné úrovni. -
Makroekonomický výhled pro tento týden: Vývoj HDP (USA), spotřebitelská důvěra (ČR, USA),..
Vánoční týden nabídne nižší objem makroekonomických dat. Pozornost investorů se upírá k vývoji HDP v USA za 3Q. -
Makroekonomický výhled pro tento týden: Zápis ze zasedání FOMC, Index CPI (ČR),..
Tento týden nabídne nižší objem makroekonomických dat v námi sledovaných regionech, avšak z pohledu domácího investora jich bude zveřejněn nadprůměrný počet. Vydávání ve Spojených státech bude nadále ovlivňovat probíhající shutdown, i přesto bude velmi sledovaný zápis ze zářijového zasedání FOMC, který může napovědět o dalším vývoji sazeb v největší ekonomice světa. -
Makroekonomický výhled pro tento týden: Zápis ze zasedání FOMC (USA), konečná data o HDP v ČR,..
Novoroční týden nabídne výrazně nižší objem makroekonomických dat. Pod drobnohledem investorů bude zápis z prosincového zasedání FOMC, který by mohl naznačit budoucí vývoj úrokových sazeb v USA. V tuzemsku budou v pátek zveřejněna konečná data o vývoji HDP za 3Q. -
Makroekonomický výhled pro tento týden: Zasedání ČNB a ECB, report z trhu práce, CPI (USA),..
Třetí prosincový týden bude nabitý makroekonomickými daty. V Praze i ve Frankfurtu zasednou bankovní rady ČNB a ECB, přičemž trhy sázejí na stabilitu sazeb. Pozornost se upře také do zámoří, kde po vládním shutdownu dorazí záplava klíčových dat od reportu z trhu práce až po inflaci podle indexu spotřebitelských cen.
Forex - doporučené články:
Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.
Nejnovější články:
Vzdělávací články
Chamtivost a strach: Největší cenové pohyby na finančních trzích (prosinec 2025)
2025: Rok, kdy se trhy utrhly ze řetězu
Rok 2025 na finančních trzích v jednom článku
RebelsFunding spouští závěrečnou akci: Sleva 30 % na všechny programy + VIP zóna FXStreet jako dárek
🎄 FXstreet.cz vám přeje klidné Vánoce a inspirativní rok 2026 ⭐
Brazílie: Komoditní gigant s největším akciovým trhem Latinské Ameriky (11. díl)
Top strategie pro investory v roce 2026
Jak sestavit kvalitní trading plán? (40. díl)
ODHALUJEME! Zisková obchodní strategie AMD pro tradery
Země, která zrušila peníze. Kambodžský riel se zrodil po řádění Rudých Khmerů
Chamtivost a strach: Největší cenové pohyby na finančních trzích (prosinec 2025)
2025: Rok, kdy se trhy utrhly ze řetězu
Rok 2025 na finančních trzích v jednom článku
RebelsFunding spouští závěrečnou akci: Sleva 30 % na všechny programy + VIP zóna FXStreet jako dárek
🎄 FXstreet.cz vám přeje klidné Vánoce a inspirativní rok 2026 ⭐
Brazílie: Komoditní gigant s největším akciovým trhem Latinské Ameriky (11. díl)
Top strategie pro investory v roce 2026
Jak sestavit kvalitní trading plán? (40. díl)
ODHALUJEME! Zisková obchodní strategie AMD pro tradery
Země, která zrušila peníze. Kambodžský riel se zrodil po řádění Rudých Khmerů
Denní kalendář událostí
V USA týdenní změna zásob ropy
V USA skladování zemního plynu
Členka Fedu Anna Paulson
Členka Fedu Anna Paulson
V USA výrobní index PMI
V Německu výrobní index PMI
Ve Švýcarsku státní svátek
V Číně státní svátek
V Japonsku státní svátek
Na Novém Zélandu státní svátek
V USA týdenní změna zásob ropy
V USA skladování zemního plynu
Členka Fedu Anna Paulson
Členka Fedu Anna Paulson
V USA výrobní index PMI
V Německu výrobní index PMI
Ve Švýcarsku státní svátek
V Číně státní svátek
V Japonsku státní svátek
Na Novém Zélandu státní svátek
Tradingové analýzy a zprávy
Evropské akcie překonaly rekord, londýnský FTSE 100 se nad 10.000 body neudržel
Komodity: Ceny ropy na začátku roku klesají, loni odepsaly dvacet procent
Forex: Dolar se drží bez větších změn, čeká se na nové údaje o ekonomice USA
Pražská burza v krátkém týdnu pošesté v řadě posílila, index stoupl o 1,1 pct
Pražská burza znovu vylepšila své maximum, index PX překonal 2700 bodů
Forex: Koruna na začátku roku nepatrně oslabila vůči euru i dolaru
Sdružení: Němečtí exportéři musí stále počítat se slabými trhy v USA a Číně
Forex sentiment 2.1.2026
Intradenní Price Action patterny na USD/JPY 2.1.2026
FCA varuje před brokerem Elitebase / elitebase.cc
Evropské akcie překonaly rekord, londýnský FTSE 100 se nad 10.000 body neudržel
Komodity: Ceny ropy na začátku roku klesají, loni odepsaly dvacet procent
Forex: Dolar se drží bez větších změn, čeká se na nové údaje o ekonomice USA
Pražská burza v krátkém týdnu pošesté v řadě posílila, index stoupl o 1,1 pct
Pražská burza znovu vylepšila své maximum, index PX překonal 2700 bodů
Forex: Koruna na začátku roku nepatrně oslabila vůči euru i dolaru
Sdružení: Němečtí exportéři musí stále počítat se slabými trhy v USA a Číně
Forex sentiment 2.1.2026
Intradenní Price Action patterny na USD/JPY 2.1.2026
FCA varuje před brokerem Elitebase / elitebase.cc
Blogy uživatelů
Krypto šeptanda: co přinesl poslední týden v kryptosvětě (2. 1. 2026)
Proč jsou tržní předpovědi tak přesvědčivé – a proč jim často věříme víc, než bychom měli?
Praktické okénko: Měnové páry, které hlásí příchod trendového pohybu
Moje cesta prop tradingem: Vše šlo podle plánu až na jednu věc
Jak se správně naladit na začátek nového obchodního roku
Praktická ukázka: Obchodování před Vánocemi
Přelom roku jako servisní pauza: co má smysl v tradingu opravdu zkontrolovat
Měnový pár USD/JPY: Analýzy více časových rámců (D1–H4–H1)
INVESTIČNÍ GLOSA: Pevné disky, Hollywood i stříbro. Nejlepší investice roku 2025
RebelsFunding spouští závěrečnou akci: Sleva 30 % na všechny programy + VIP zóna FXStreet jako dárek
Krypto šeptanda: co přinesl poslední týden v kryptosvětě (2. 1. 2026)
Proč jsou tržní předpovědi tak přesvědčivé – a proč jim často věříme víc, než bychom měli?
Praktické okénko: Měnové páry, které hlásí příchod trendového pohybu
Moje cesta prop tradingem: Vše šlo podle plánu až na jednu věc
Jak se správně naladit na začátek nového obchodního roku
Praktická ukázka: Obchodování před Vánocemi
Přelom roku jako servisní pauza: co má smysl v tradingu opravdu zkontrolovat
Měnový pár USD/JPY: Analýzy více časových rámců (D1–H4–H1)
INVESTIČNÍ GLOSA: Pevné disky, Hollywood i stříbro. Nejlepší investice roku 2025
RebelsFunding spouští závěrečnou akci: Sleva 30 % na všechny programy + VIP zóna FXStreet jako dárek
Forexové online zpravodajství
S&P 500 klesá
Denní shrnutí: Masivní zisky amerických indexů zcela smazány
Tři trhy, které sledovat příští týden (02.01.2026)
Frankfurtská burza uzavírá obchodování v zeleném
TSMC uvádí 2 nm technologii, akcie rostou 📈
USA: PMI ve výrobě v prosinci dle konečných dat na 51,8 b.
Wall Street otevírá nový rok smíšeně, na technologiích přetrvává optimismus
Pražská burza v úvodu nového roku připisovala
Americké futures kontrakty indikují US open v zeleném
Forex: Dolar na úvod roku silnější
S&P 500 klesá
Denní shrnutí: Masivní zisky amerických indexů zcela smazány
Tři trhy, které sledovat příští týden (02.01.2026)
Frankfurtská burza uzavírá obchodování v zeleném
TSMC uvádí 2 nm technologii, akcie rostou 📈
USA: PMI ve výrobě v prosinci dle konečných dat na 51,8 b.
Wall Street otevírá nový rok smíšeně, na technologiích přetrvává optimismus
Pražská burza v úvodu nového roku připisovala
Americké futures kontrakty indikují US open v zeleném
Forex: Dolar na úvod roku silnější
Odborné kurzy a semináře
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Záznam semináře)
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Online - živý přenos)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Záznam semináře)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Online přenos nebo osobní účast)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Záznam semináře)
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Online - živý přenos)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Záznam semináře)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Online přenos nebo osobní účast)
Naposledy čtené:
Forexové online zpravodajství
VIDEO: Týdenní výhled 25.2.2013
Analýza USDJPY: Prečo môže štvrtkové zasadnutie ECB rozprúdiť volatilitu na USDJPY?
Graf dne – STŘÍBRO (11.11.2025)
Makroekonomická zpráva - Denní komentář
Nájmy vzrostly meziročně zhruba o 10 %, poslední měsíce na ně působila i zvýšená poptávka studentů
Alphabet koupí Intersect Power za 4,75 mld. USD
Forex: Dolaru proti euru na tříměsíčním minimu
Česká ekonomika jede vpřed slušným tempem, kde je nový normál?
Stříbro dnes může pokračovat v růstu k nejbližší úrovni rezistence, čtvrtek 7. srpna 2025
Technická analýza páru BTC/USD na 10. ledna 2022
VIDEO: Týdenní výhled 25.2.2013
Analýza USDJPY: Prečo môže štvrtkové zasadnutie ECB rozprúdiť volatilitu na USDJPY?
Graf dne – STŘÍBRO (11.11.2025)
Makroekonomická zpráva - Denní komentář
Nájmy vzrostly meziročně zhruba o 10 %, poslední měsíce na ně působila i zvýšená poptávka studentů
Alphabet koupí Intersect Power za 4,75 mld. USD
Forex: Dolaru proti euru na tříměsíčním minimu
Česká ekonomika jede vpřed slušným tempem, kde je nový normál?
Stříbro dnes může pokračovat v růstu k nejbližší úrovni rezistence, čtvrtek 7. srpna 2025
Technická analýza páru BTC/USD na 10. ledna 2022
Blogy uživatelů
Tímová práca - kľúč k úspechu
Moje cesta prop tradingem: Vše šlo podle plánu až na jednu věc
Aktuálně nejlepší Price Action obchody na forexu
Co dělat, když strategie negeneruje obchodní signály?
3 nástroje technické analýzy, které by měl znát každý trader
Měnový pár CAD/CHF: Analýza více časových rámců (W1 až H4 TF)
Martingale investovanie ako najvýnosnejšia stratégia?
Akcie Starbucks: Podaří se Starbucksu znovu stát kavárenskou hvězdou?
Pohled do budoucnosti – trendy v chování spotřebitelů (7. díl)
ANALÝZA MONETA MONEY BANK | Podrobný pohled na vývoj společnosti a Akcie
Tímová práca - kľúč k úspechu
Moje cesta prop tradingem: Vše šlo podle plánu až na jednu věc
Aktuálně nejlepší Price Action obchody na forexu
Co dělat, když strategie negeneruje obchodní signály?
3 nástroje technické analýzy, které by měl znát každý trader
Měnový pár CAD/CHF: Analýza více časových rámců (W1 až H4 TF)
Martingale investovanie ako najvýnosnejšia stratégia?
Akcie Starbucks: Podaří se Starbucksu znovu stát kavárenskou hvězdou?
Pohled do budoucnosti – trendy v chování spotřebitelů (7. díl)
ANALÝZA MONETA MONEY BANK | Podrobný pohled na vývoj společnosti a Akcie
Vzdělávací články
Co a kdo je za úspěchem FTMO
🎄 FXstreet.cz vám přeje klidné Vánoce a inspirativní rok 2026 ⭐
Vytvořte si svého obchodního robota
Úvod do REIT a hlavní výhody a rizika investování do REIT (díl 1.)
Order Book: Kniha objednávek – proč existuje a jak ji využít? (24. díl)
Hodnocení členů VIP zóny - Forex Asistent
Prosinec 2023 s VIP zónou: Závěr roku přinesl slušné zisky
Dividendy: Vysoké dividendy díky investování do REIT (9. díl)
VIDEO: Čtyři tajemství PRICE ACTION (trading průvodce)
Jak byste mohli ušetřit 5 200 USD se stejnou strategií?
Co a kdo je za úspěchem FTMO
🎄 FXstreet.cz vám přeje klidné Vánoce a inspirativní rok 2026 ⭐
Vytvořte si svého obchodního robota
Úvod do REIT a hlavní výhody a rizika investování do REIT (díl 1.)
Order Book: Kniha objednávek – proč existuje a jak ji využít? (24. díl)
Hodnocení členů VIP zóny - Forex Asistent
Prosinec 2023 s VIP zónou: Závěr roku přinesl slušné zisky
Dividendy: Vysoké dividendy díky investování do REIT (9. díl)
VIDEO: Čtyři tajemství PRICE ACTION (trading průvodce)
Jak byste mohli ušetřit 5 200 USD se stejnou strategií?
Tradingové analýzy a zprávy
Obchodujeme kryptoměny: XRP/USD (Ripple) - technická analýza 9.6.2021
Ukrajina zavádí výjimečný stav, Západ sankce; Rusko stahuje diplomaty
5 událostí, které dnes stojí za pozornost
Bitcoin - Intradenní výhled 22.12.2025
Forex: Koruna dnes posílila vůči dolaru o 12 haléřů
Forex: EUR/CHF historický výkon
Cena plynu pro evropský trh klesla na 80 eur za MWh, je nejníže od června
GBP/USD - Intradenní výhled 29.11.2019
NZD/USD - Intradenní výhled 28.5.2021
EUR/JPY - Intradenní výhled 8.3.2023
Obchodujeme kryptoměny: XRP/USD (Ripple) - technická analýza 9.6.2021
Ukrajina zavádí výjimečný stav, Západ sankce; Rusko stahuje diplomaty
5 událostí, které dnes stojí za pozornost
Bitcoin - Intradenní výhled 22.12.2025
Forex: Koruna dnes posílila vůči dolaru o 12 haléřů
Forex: EUR/CHF historický výkon
Cena plynu pro evropský trh klesla na 80 eur za MWh, je nejníže od června
GBP/USD - Intradenní výhled 29.11.2019
NZD/USD - Intradenní výhled 28.5.2021
EUR/JPY - Intradenní výhled 8.3.2023
Témata v diskusním fóru
MetaTrader 4 (MT4)
Co dělat, když máte chuť s obchodováním nadobro skončit
EUR/USD
Finakademie
Price Action Trading Jakuba Hodana
4 dangerous Trading Pitfalls (4 nebezpečné nástrahy v tradingu)
Elliottova vlnová teorie pro index S&P 500 a měnové páry USD/CAD a CAD/CHF
Technická analýza měnových párů GBP/USD, USD/CAD a EUR/NZD
Akcie, ktoré vládnu všetkým ostatným: Veľká Technologická 5ka (Big Tech 5)
Praktická ukázka: Začínám zase přemýšlet o ztrátách
MetaTrader 4 (MT4)
Co dělat, když máte chuť s obchodováním nadobro skončit
EUR/USD
Finakademie
Price Action Trading Jakuba Hodana
4 dangerous Trading Pitfalls (4 nebezpečné nástrahy v tradingu)
Elliottova vlnová teorie pro index S&P 500 a měnové páry USD/CAD a CAD/CHF
Technická analýza měnových párů GBP/USD, USD/CAD a EUR/NZD
Akcie, ktoré vládnu všetkým ostatným: Veľká Technologická 5ka (Big Tech 5)
Praktická ukázka: Začínám zase přemýšlet o ztrátách



