Pondělí 30. listopad 2020 18:28
reklama
3CA
reklama
Capital.com
reklama
Bossa live mentoring

Klíčová slova - Dluhopisový trh

img

Po čtvrtečním výprodeji se čínský trh v pátek uklidnil

25.11.2017 Čtvrteční výprodej na čínských finančních trzích srazil nejdůležitější burzovní indexy o jednotky procent, šlo o nejhorší den za posledních šestnáct měsíců. Zároveň došlo ke zvýšení úrokových sazeb u dluhopisů na tříleté maximum. Během pátečního obchodování se ale situace v akciích opět uklidnila.
img

Rozbřesk: Jestřábí hlasy z ČNB sílí a české ministerstvo financí počítá už jen s přebytkovými rozpočty

21.11.2017 Po ČNB přišlo se svojí novou prognózou vývoje české ekonomiky i Ministerstvo financí ČR, které stejně jako centrální banka předpokládá, že po letošním silném růstu se už v příštím roce dostaví docela solidní korekce. Pomalejší tempo by měla zařídit spotřeba domácností, investice, ale i zahraniční obchod, který doposud až překvapivě silně ekonomiku poháněl nahoru. Celkově by si ekonomika měla připsat v příštím roce 3,3 % (podle ČNB 3,4 %), s čímž lze v podstatě souhlasit.
img

Apple znovu vstupuje na dluhopisový trh

29.10.2017 V současné době probíhá ocenění osmi a dvanáctiletých dluhopisů a objednávky dluhopisů údajně již překročily částku ve výši 5 miliard dolarů. Společnost Apple také uvedla, že čisté výnosy z dluhopisů chce do budoucna použít na obecné firemní účely a zejména i na zpětný odkup kmenových akcií a výplaty dividend. Apple už úspěšně vydal dluhopisy za 7 miliard dolarů. Vzhledem k tomu, že společnost Apple většinou své hotovosti disponuje spíše mimo Spojené státy americké, vydala právě za účelem plateb akcionářům své další dluhopisy. Dlouhodobé dluhy této společnosti ke konci minulého kvartálu dosahovaly již částky 85 miliard dolarů a nyní došlo i k jejich navýšení.
img

ECB

27.10.2017 Včerejší statement Evropské centrální banky a následná konference jejího guvernéra M. Draghiho poslali EUR a další evropské měny dolů, na konto nenavýšení základních úrokových sazeb, ale zejména díky velmi mírnému prohlášení Draghiho o dalším kvantitativním uvolňování a redukci jeho objemu na 30 miliard EUR. Trhy očekávaly jako mírnou, avšak přijatelnou úroveň 20 mld. EUR. Fakt, že ke snížení QE nedošlo a navíc se horizont jeho ukončení posunul dále do budoucnosti, investoři přeskupili svá aktiva na výkonnější americký dolar. Prudký pokles EUR byl umocněn z velké části automatickým opouštěním pozičních obchodů díky aktivaci stop loss na nižních ševelech a pak následoval již kaskádový výprodej, který se zastavil až dnes.
img

Dluhopisové výnosy rostou v Evropě i v USA, EURUSD ve vlajkové formaci dál trpělivě čeká na ECB

25.10.2017 Po dvou celkem klidných dnech se na finanční trhy začíná znovu vracet aktivita. Platí to ale především pro měnový a dluhopisový trh, když akciové indexy v Evropě i nadále drží své vysoké ocenění a pohybují se na dosah včerejšího close. Evropští obchodníci s akciemi čekají hlavně na další vývoj situace v Katalánsku, kde by se již zítra měl sejít parlament k možnému vyhlášení nezávislosti.
img

Eurodolar pokračuje vzhůru díky Katalánsku a opatrném komentáři z Fedu

11.10.2017 Katalánská vláda chce směřovat region k nezávislosti, ale tu ještě nevyhlásila a chce předtím jednat s Madridem. Z (nejen) tržního pohledu je to pozitivní krok, který zvyšuje šanci na dohodu o novému uspořádání namísto snahy o "divoké" odtržení. Španělské dluhopisové výnosy tak dál klesají a euru se dopoledne daří.
img

(I)racionální dluhopisové emise: Na sklonku éry nízkých sazeb?

03.10.2017 ČNB po deseti letech přikročila ke zvýšení sazby v srpnu o 0,20 procentního bodu a k dalšímu zvýšení dojde pravděpodobně v listopadu. Fed v září lehce zaskočil trh se svým úmyslem zvyšovat sazby opravdu tak, jak už delší dobu plánuje. Bank of England se již nemůže dále dívat na rostoucí inflaci a pravděpodobně zvýší sazby také. ECB sice neví, jak sundat nohu z plynu, ale k omezení měnové expanze se, pod tlakem nebývale silného hospodářského růstu, schyluje nejpozději zkraje příštího roku.
img

Týdenní zpráva z finančního trhu: Fed zřejmě ve středu oznámí snižování své bilanční sumy

18.09.2017 Hlavní událostí nadcházejícího týdne je zasedání Komise pro otevřené trhy amerického Fedu. Centrální bankéři podle našeho očekávání sice nezmění sazby, oznámí však postupné omezování obrovské bilance Fedu. Tržní reakce by ale měla být klidná, protože investoři s touto strategií počítají. Kalendář ekonomických dat je jinak krátký. Pozornost si zaslouží indikátory sentimentu v Evropě: německý ZEW a PMI v eurozóně. Tato čísla by měla přinést příznivé zprávy z ekonomiky EMU. Poté se o víkendu odehrají volby v Německu. V Česku budou zveřejněny srpnové produkční ceny, ale především budeme vyčkávat na nové zprávy z ČNB. Centrální bankéři mají čas na další vyjádření o měnové politice do čtvrtka, kdy začíná mediální karanténa před zasedáním na konci měsíce.
TOP5-02082017-LV-21.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

02.08.2017 1) Úterním rozdělením softwarového kódu kryptoměny bitcoin vznikl nový klon nazvaný bitcoin cash. Start nové virtuální měny byl ale kvůli nedostatečné podpoře její sítě pomalý. Odluku od původního bitcoinu vede malá skupina převážně čínských těžařů, tedy programátorů provozujících bitcoinovou síť, kteří nejsou spokojeni s plánovaným zdokonalením technologie, jež má zvýšit kapacitu zpracování transakcí. Dnes to uvedla agentura Reuters.
rusko 17032014.png

Rusko vstupuje do nové éry ratingu

16.07.2017 Rusko začalo být závislé pouze na svých ratingových agenturách, které budou řídit jeho domácí dluhopisový trh. Tři největší světové ratingové agentury Standard & Poor's, Fitch a Moody's přestaly vydávat v Rusku ratingy pro domácí trh, protože odmítají dodržovat právní předpisy vypracované v roce 2014, kdy snížily hodnocení úvěrové spolehlivosti Ruska po anexi Krymu. Investoři tak nyní budou muset zvažovat důvěryhodnost místních agentur, napsala agentura Reuters.
TOP5-26062017-LV-24.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

26.06.2017 1) Čínské akciové indexy dnes vzrostly na nová maxima za rok a půl. Trh pokračuje v růstu po nedávném zařazení čínských akciových titulů do globálního indexu americké společnosti MSCI. Firma dnes navíc naznačila, že v budoucnu by mohla počet čínských akciových titulů ve svých indexech výrazně zvýšit, konkrétně o dalších 195 titulů.
recko.png

Úvěrové náklady Řecka klesly na minimum od roku 2009

26.06.2017 Výnosy desetiletých státních dluhopisů Řecka, které určují náklady země na nové úvěry, sestoupily dnes nejníže od konce roku 2009, kdy se země začala propadat do hluboké dluhové krize. Evropský trh obligací tím odpověděl na páteční krok agentury Moody's, která Řecku zlepšila rating. Vládě v Aténách pokračující trend snižování výnosů usnadní návrat na dluhopisový trh.
img

Raiffeisenbank: Okénko trhu 15.6.2017

15.06.2017 Fed podle očekávání zvýšil úrokové sazby o 25 bp. Předcházela tomu ovšem zvýšená nejistota, jelikož pár hodin předtím vyšla statistika spotřebitelské inflace, která oproti očekávání zpomalila na 1,9 %. Fed dále představil aktualizovanou prognózu. Ta počítá pro tento rok s růstem jádrového indexu cen o 1,7 % r/r z původních 1,9 % r/r. Míra nezaměstnanosti byla revidována na 4,3 % r/r z 4,5 % r/r. Časová osa pro růst sazeb zůstala nezměněna, podle prognózy nás čeká jedno zvýšení o 25 bp tento rok a další tři v roce příštím. Dalším důležitým bodem byl plán snižování bilance Fedu. V brzké době začne omezovat reinvestice výnosů z držených aktiv. Pro státní dluhopisy to znamená, že v první fázi sníží objem reinvestic o 6 mld. dolarů měsíčně a během dalšího roku tuto hranici bude zvyšovat každé čtvrtletí o 6 mld. dolarů do maximální možné výše 30 mld. dolarů. U hypotečních dluhopisů (MBS) bude první snížení ve výši 4 mld. a každé čtvrtletí se bude zvyšovat o další 4 mld. na maximální hodnotu 20 mld. měsíčně. Trh očekával větší redukci aktiv, což je mírně pozitivní zpráva pro dluhopisový trh.
img

Raiffeisenbank: Ranní nadhoz 15.6.2017

15.06.2017 Spotřebitelská inflace v USA v květnu překvapila: vzrostla o 1,9% r/r oproti očekáváných 2,2 %. USD prudce oslabil ve strachu, že Fed úrokové sazby nezvýší. Nicméně po oznámení zvýšení úrokových sazeb Fedem o 25 bp se dolar vrátil na původní úroveň.
recko 08012014.png

Řecko: Návrh MMF nenabízí východisko

06.06.2017 Návrh šéfky MMF Christine Lagardeové, jak vyřešit patovou situaci, v níž se nachází jednání o zadlužení Řecka, nenabízí "důstojné řešení". Řecko své závazky splnilo a věřitelé by se měli zachovat stejně. Podle agentury Reuters to dnes prohlásila řecká vládnoucí strana Syriza.
img

Dluhopisový trh ČR: Čeká nás propad cen?

17.05.2017 Během dubna došlo k výraznému poklesu sklonu české výnosové křivky. Ten byl způsobený jak růstem výnosů na krátkém konci, tak - byť mírnějším - poklesem výnosů na dlouhém konci. Růst výnosů na krátkém konci byl evidentně důsledkem ukončení intervenčního režimu ČNB, po jehož ohlášení poskočily dvouleté výnosy o zhruba 30 b.b. nahoru, a dostaly se tak na dohled nulové hranice. Důvodem bylo očekávání trhu, že bude následovat výprodej spekulativních pozic v české koruně, k němuž však zatím nedošlo. Dlouhé výnosy také vyrostly, po ohlášení exitu se dostaly na dohled 1 % a riziková prémie vůči německým dluhopisům se tak na desetileté splatnosti dostala až na hodnoty neviděné od konce roku 2012. Poté, co se po ukončení intervencí nic zvláštního nestalo, se na dluhopisový trh opatrně začala vracet domácí investorská báze, tj. domácí finanční instituce. To vedlo koncem měsíce k poklesu dlouhých výnosů zpátky pod 80 b.b. tj. na úrovně nižší než na jeho začátku
img

Rozbřesk: Evropská i česká ekonomika nabírají na síle

16.05.2017 Po dvou největších ekonomikách v EU, které už své předběžné odhady HDP za první čtvrtletí již zveřejnily, dnes přijdou na řadu další země a zejména se ukáže, jak si vedla celá eurozóna a EU. Když se vrátíme krátce zpět, tak Francie rozhodně svým mezičtvrtletním růstem 0,3 % ani meziročním dosahujícím 0,7 % nijak neoslnila. Zvlášť, když vezmeme v úvahu, jak silně se na tomto výsledku podílely zásoby a zahraniční obchod. O poznání lépe na tom bylo Německo, které si v úvodu roku připsalo 0,6 %, respektive meziročních 1,7 % s tím, že na růstu se podílely všechny části poptávky, zejména investice následované spotřebou a svůj podíl na růstu si připsala i pokračující úspěšná vývozní expanze německých firem.
img

Rozbřesk: Nekompromisní start jednání o brexitu

02.05.2017 Uplynulý víkend potvrdil strategii, s jakou se hodlají státy EU-27 rozejít s Velkou Británií v rámci tzv. brexitu. Poměrně rychle se shodly na tom, že nejprve je třeba dohodnout se na rozchodu s Británií a teprve poté se začít bavit o uspořádání budoucích vztahů. Primárně jde tedy o to, přimět odchozí zemi dostát všem jejím závazkům a teprve následně nalajnovat hřiště pro svobodný obchod. Zda se to takto podaří, není vzhledem k ráznému až nekompromisnímu postoji Británie preferující souběžná jednání vůbec jasné. Na druhou stranu, pokud by Británie měla všem stávajícím závazkům vůči rozpočtu EU i legislativě dostát, tak by samotný brexit mohl vypadat spíše jako virtuální než skutečný odchod.
img

Fed: Nahoru neb můžu

20.03.2017 FED nakonec sazby zvýšil, a dle očekávání (a zápisu ze zasedání) to udělal hlavně proto, že mohl. Zápis na několika místech sice vyzařuje rostoucí důvěru FEDu (věta, že inflace ve střednědobém horizontu dosáhne 2 %, byla nahrazena větou, že inflace se nyní stabilizuje kolem 2 %, což zní jako „mise splněna“), ta se však neopírá o data či jejich změny v posledních týdnech.
img

Krok JPMorgan může přitáhnout další peníze a přibrzdit ČNB

23.02.2017 Přeřazení České republiky v rámci indexů JPMorgan je důležitou zprávou pro české dluhopisy. Banka odhaduje, že se tím zvýší poptávka po českých papírech až o 4 miliardy eur. Ke změnám má dojít v průběhu následujících tří měsíců. To znamená, že celý proces připadá na citlivé období před či dokonce při ukončení intervenčního režimu České národní banky na koruně vůči euru.
img

Rozbřesk: Bude ECB nakupovat víc periferních dluhopisů?

17.02.2017 Evropská centrální banka je podle zápisu z posledního zasedání ochotna přimhouřit oči nad některými pravidly a kupovat dočasně více periferních dluhopisů. Italské a španělské dluhopisy z toho měly okamžitou radost - výnos desetiletého italského výnosu poklesl prudce o 15 bps a rizikové rozpětí vůči německému bundu je nejnižší od konce ledna.
img

Co říkají o dalším vývoji na trzích investiční veteráni pamatující inflační sedmdesátá léta

06.02.2017 Dluhopisový trh v USA má za sebou 35 let dlouhodobého posilování cen. Současná generace traderů a investorů tak nemá zkušenosti s dvojcifernou inflací, sazbami převyšujícími 6,5 % a několikaletými ztrátami. Nyní se čeká, že inflace i sazby porostou a tudíž se objevují obavy, že konečně přijde i medvědí trh. Ten by mohl přinést ztráty vyšší než ty z roku 1994, kdy se hovořilo o dluhopisovém masakru.
2016-2.png

Nejdůležitější ekonomické události roku 2016

12.12.2016 Konec roku je za dveřmi, a tak je čas podívat se společně na nejdůležitější události ve světové ekonomice, které ovlivňovaly vývoj na světových finančních trzích v roce 2016. Klíčových ekonomických událostí bylo opravdu mnoho, a jelikož není možné je všechny popsat v jednom článku, tak přináším zkrácený výběr těch opravdu nejdůležitějších.
img

Trhy věří ve znatelný růst inflace. Mýlí se

22.11.2016 Dluhopisový trh podle všeho věří, že vysoká inflace je již za rohem. Když trhy zjistily, že americké volby vyhrál Donald Trump, výnosy dluhopisů prudce vzrostly a existují pro to dva hlavní důvody. Kdyby vyhrála Clintonová, republikáni by jí v Kongresu pravděpodobně zablokovali všechno, co by se pokoušela udělat, podobně, jako to blokovali Obamovi. Ovšem Trumpovy plány na investice do infrastruktury pravděpodobně schváleny budou. A s jeho zvolením také vzrostla pravděpodobnost velkého snížení daní a naopak růstu rozpočtových deficitů. Obojí se promítne do silnější agregátní poptávky a cenového růstu.
img

Dow Jones na historickém maximu, americké desetileté výnosy jsou nejvýše od začátku roku

10.11.2016 Tím vůbec nejzajímavějším úkazem na celém volebním týdnu není ani reakce akcií, dolaru nebo drahých kovů, ale reakce na trhu s dluhopisy. Zatímco akciové trhy si pomalu sedají a situace na většině indexů se uklidňuje, ceny dluhopisů pokračují v pádu a jejich výnosy rostou na úrovně, které jsme na trzích neviděli od začátku letošního roku. Připomínáme například, že ještě začátkem minulého měsíce dosahovaly výnosy z německých 10yr dluhopisů záporný výnos -0,15 %. Dnes jsme na +0,30 %. Výnos z 10yr amerických státních dluhopisů dosahoval stejnou dobou 1,55 %. Dnes jsme na 2,10 %. Růst výnosů se přitom nepolevuje ani dnes a dluhopisový trh dostává jeden z nejsilnějších impulsů za poslední dva roky.
img

Kdo je mocnější tržním hráčem: ECB nebo ratingové agentury?

20.10.2016  Jsou mezi námi ekonomové, kteří mají skutečně velkou moc. Patří k nim v tuto chvíli dva analytici kanadské ratingové agentury DBRS, kteří na začátku října přistáli v Lisabonu, aby provedli revizi portugalského ratingu. DBRS je relativně málo známou ratingovou agenturou. Patří ale ke čtveřici (spolu s Fitch, Moody?s a S&P), podle které se řídí Evropská centrální banka (ECB). Ta nakupuje dluhopisy (v rámci politiky QE) a akceptuje dluhopisy jako kolaterál (při dolévání likvidity), pouze když je alespoň jedna z ratingových agentur hodnotí investičním stupněm.
img

Dluhopisy rozvíjejících se trhů představují příležitost pro investory

17.10.2016 Všechny třídy dluhopisů si do této chvíle roku 2016 vedly skvěle. Kvantitativní uvolňování a nízká inflace byly hlavní hybnou silou, ale svou roli sehrála i revaluace dluhopisů rozvíjejících se trhů, které ve 3. čtvrtletí dle našeho očekávání překonaly dluhopisy rozvinutých trhů.
img

Ozvěny trhu - Čínská měna v první lize

06.10.2016 Počátek závěrečného čtvrtletí byl ve znamení dlouho avizované události – Mezinárodní měnový fond poprvé od roku 1999 změnil složení koše své měnové a účetní jednotky SDR v češtině označované jako Zvláštní práva čerpání. Jedná se o instrument, který MMF emituje ve prospěch svých členských zemí v situacích, kdy se globální finanční trhy potýkají s nedostatkem mezinárodní likvidity. Za SDR mají členské země v případě problémů s financováním svých schodků na běžném účtu platební bilance možnost získat potřebné devizy. A právě s letošním říjnem vstoupilo do elitního klubu světových rezervních měn i čínské renminbi.
img

Rozhodne ECB o dalším uvolňování?

07.09.2016 Podle analytiků Fidelity International, globálního lídra v oblasti investic, Evropská centrální banka (ECB) na svém čtvrtečním zasedání zřejmě nepřistoupí k dalšímu uvolňování a stimulům. Nicméně se očekává, že Mario Draghi zopakuje závazek ECB k dalším stimulům, budou-li potřeba, a uslyšíme komentáře k vlivu Brexitu na evropské trhy.
img

Bank of England snížila úroky a zavedla další opatření na podporu ekonomiky

04.08.2016 Na dnešním zasedání Bank of England (BoE) byly sníženy dle očekávání úrokové sazby o 25 bps na 0,25 %. Banka však zároveň navýšila dosavadní nákupy aktiv o 60 mld. liber v následujících 6 měsících a zavedla nový program ve výši 10 mld. liber na nákup korporátních dluhopisů v následujícím roce a půl.
usdx-01072016-8.png

Shrnutí páteční obchodní seance 1.7.2016

02.07.2016 Akciové trhy ve Spojených státech dnes mírně zpevnily, a završily tak čtvrtý růstový den v řadě. Přispěly k tomu zejména...
img

Forex: Polský zlotý dnešním regionálním vítězem

27.04.2016 Na domácím devizovém trhu byl včera naprostý klid, kurz koruny vůči euru se držel v blízkosti úrovně kurzového závazku a výrazněji se neodpoutal od úrovně...
img

Únorový zahraniční obchod přilepil korunu ke kurzovému závazku

07.04.2016 Včerejší obchodní den byl z pohledu české měny úspěšný, když si držela své silné pozice v samotné blízkosti kurzového závazku. Kurz se včera na mezibankovním trhu...
NFP-01042016-LV-14.jpg

Trhy vyčkávají na NFP report

01.04.2016 Dnes v 14:30 SELČ zveřejní Spojené státy klíčová data z pracovního trhu. Americký NFP report je dnešním...
img

DAX od začátku týdne -8 %, stabilní je situace pouze na trhu s dluhopisy

07.01.2016 Evropské indexy jsou dnes opět kompletně v červených číslech. Po pondělním a včerejším výprodeji odepisují další dvě a...
img

Pokles maloobchodních tržeb USA, dnes jednání řeckého parlamentu, analýza GBP/USD, EUR/GBP, AUD/NZD

15.07.2015 Spojené státy americké včera odpoledne zveřejnily informace o maloobchodních tržbách, které nečekaně v červnu meziměsíčně klesly...
img

Investoři v obavách kvůli Řecku? Ani náhodou! Sázky na akcie rostou.

23.06.2015 Evropští lídři intenzivně jednají již několik týdnů ohledně Řecka, na evropském kontinentu se uskutečnilo mnoho mimořá...
img

Španělské volby vylekaly tamní akciový trh, zbytek Evropy užívá prodlouženého víkendu

25.05.2015 Začátek týdne se nese podle očekávání v klidném duchu. Polovina evropských trhů, v čele s Británií a Německem, je uzav...
img

Beno—t Coeuré vylekal eurové býky. Euro zpátky pod 1,12 EURUSD, klesají i evropské výnosy

19.05.2015 Docela zajímavý vývoj dnes nabrala situace na eurových párech krátce po otevření evropských burz. Tentokrát však dění ...
img

Makro: Bank of Japan hlasovala v březnu 8-1, zápis

13.04.2015 Kvantitativní uvolňování má očekávaný efekt a centrální banka bude pokračovat v uvolňování měnové politiky s ...
img

Česká koruna na začátku týdne beze změny

03.03.2015 Obchodování na trhu s korunou vůči euru bylo na začátku týdne poklidné. Koruna začínala týden na úrovni lehce nad 27,50 CZK/EUR, zde se obchoduje i v odpoledních hodinách. Okolním regionálním měnám se však nedařilo, když polský zlotý si připisoval ztráty okolo 0,2 % a maďarský forint dokonce 0,6 %.
img

Centrální banky dnes úřadují; analýza USD/CHF, GBP/USD, USD/CAD

11.12.2014 Dnes proběhlo druhé kolo programu TLTRO. Evropské komerční banky si z něj půjčily 129,85 miliard eur, což je abso...
img

EUR/USD: Několik zajímavých grafů

07.10.2014 Výborná páteční data z trhu práce USA podtrhla oprávněnost posilování amerického dolaru. Spojené státy v září vytvořily až 248 000 nových pracovních míst mimo zemědělský sektor (NFP), čímž překonaly očekávání o 32 000. Navíc byla pozitivně revidována čísla NFP za měsíce srpen a červenec. Míra nezaměstnanosti klesla v září na nejnižší hodnotu za posledních 6 let, a to na 5,9 procenta. Kladným impulzem pro USD byla rovněž data obchodní bilance, o nichž se již mluví méně. Schodek obchodní bilance dosáhl v srpnu 40,1 miliardy USD díky vyššímu exportu. Pro americký dolar je tak kromě posilujícího trhu práce také pozitivní kontinuální pokles deficitu obchodní bilance již od dubna letošního roku.
img

Inflace v Belgii se před přelomovým zasedáním ECB propadla až na čtyřleté minimum

03.06.2014 Pokud nám Belgie naznačuje budoucí vývoj – což u ní obvykle funguje – pak inflace v květnu zamíří ke dnu. Minulé úterý ráno totiž byla tato země prvním státem...
img

Ranní přehled událostí s analýzou EUR/USD, USD/CAD, EUR/JPY a NASDAQ

30.05.2014  Japonsko dnes dosáhlo velkého vítězství v boji s deflací. Tamní index spotřebitelských cen (CPI) posílil v dubnu meziročně o 3,2 procenta a vystoupal tak na téměř dvouleté maximum. Jde o velmi příjemný výsledek vzhledem k predikovanému zisku 3,1 procenta nebo březnovému růstu o 1,3 procenta. Komentáře v reakci na tento výsledek tak byly velmi pozitivně naladěny. Nicméně je potřeba vzít v potaz, že ceny jsou kromě uvolněné měnové politiky tahány i růstem spotřební daně. Lepší data inflace zatím snižují naději zavedení dodatečných monetárních stimulů.
img

Denní komentář IronFX - 27/05/2014

27.05.2014 Monetární uvolňování se zdá být plně zakomponováno do kurzu EUR. Trhy v USA a Velké Británii byly včera z důvodu státních svátků zavřené...
img

Zlato: po velikonocích trh může opět čelit poklesu

18.04.2014 Komoditní trhy jsou o velikonočním pátku zavřeny. Trh v dubnu nastartoval nový růstový byť korektivní trend. Trh jej téměř popřel...
img

10letý T – Note po Obamovi a před Fedem stagnuje

29.01.2014 10letý T – Note driftuje na úrovních z konce úterý  125,0. Trh prakticky nereagoval na Obamův projev o stavu unie. ...
ceska koruna 28072013-2.png

Analytici: Volby kurz koruny neovlivní

27.10.2013 Finanční trhy na výsledek voleb podle analytiků bezprostředně reagovat nebudou. Neúspěch levice ale může povzbudit některé akcie na pražské burze. Podle ekonomů je pro podnikatelský sektor pozitivní, že díky volebnímu výsledku levice nehrozí scénář rychlého zvyšování daní. Vyplývá to z ankety mezi ekonomickými analytiky.
img

Zlato v křehké stabilizované poloze

04.10.2013 Zlato klesá 0,1% d/d na  1316. Trh nevykazuje větší změny jako by se chystal na zářijovou zaměstnanost. Ta ale dnes...
img

Zlato hledá opory nad 1300

27.09.2013 Zlato ztrácí 0,1% d/d na 1322. Tento týden se trh zajímavě odchýlil od vývoje amerického dluhopisového trhu: ještě ...
img

Koruna si přece jen připisuje lehké zisky, dobrá nálada na hlavních trzích zůstává

16.09.2013 Lehce pozitivní vývoj středoevropských měn vydržel v průběhu dne forintu a zlotému. Na koruně jsme odpoledne viděli...
img

Klesá americká nezaměstnanost ze špatného důvodu a má problém Fed i trhy?

12.09.2013 Míra nezaměstnanosti v americké ekonomice klesá. Dobrá zpráva může být špatnou pro Fed, pokud se podle ní...
img

Euro vrací zisky se znovuotevřením řecké karty, klíčové ale budou indicie z Fedu

21.08.2013 Euro, které se v průběhu úterka posunulo na půlroční maxima proti americkému dolaru, dnes ztrácí část těchto nabytých...
img

Euro vůči dolaru pod 1,3330, koruna vyčkává. Impulzy z ekonomiky chybí

19.08.2013 Kurz eurodolaru dnes mírně klesá a míří pod 1,3330 USD/EUR z páteční úrovně 1,3350, kdy zapůsobila negativně odpoledn...
img

„Japonec“ likviduje pozice, výprodej začal po zasedání BoJ(ky). S/R úrovně pro jednotlivé páry.

11.06.2013 Japonská centrální banka absolvovala dvoudenní zasedání a guvernér H. Kuroda tiskovou konferenci. Žádné nové závěry nezazněly a rozplynul se optimismus z pátečně-pondělního návratu křížových párů s JPY do výchozích pozic před pátečním propadem. Zklamání investorů se promítlo v FX prostoru posílením JPY ke všem měnám a japonská měna se aktuálně snaží o atakování pátečních kursů na jižní straně grafů. Na porovnání hlavních měn vůči JPY vidíme, že „ Japonec“ nasadil k dalšímu, dnes ovšem mnohem prudšímu obratu.
img

Trhy se bojí, že Fed zpomalí. Ten ale nenaplňuje už ani jeden ze svých cílů

30.05.2013 Ben Bernanke minulý týden zřejmě záměrně zvýšil nejistotu na trzích s cílem omezit podstupování nadměrného investičníh...
img

Japonská měna koriguje posílení. Americký dolar se pokouší o návrat. S/R úrovně pro JPY páry.

28.05.2013 Předpoklady minulého týdne se naplnily - japonský jen posílil, americká měna oslabila. Zdánlivě rozporuplné fundamen...
img

Zlato vyhlíží březnové maloobchodní tržby USA

12.04.2013 Zlato padá 0,8% d/d na 1547 před další klíčovou informací týdne, kterou jsou březnové maloobchodní tržby...
img

Švýcarský frank pod 100 a 200MA

08.04.2013 Švýcarský frank k dolaru slábne o 0,2% d/d na 0,935, trh se drží pod 100 a 200MA. Právě tyto limity dotváří náročné...
img

Zlato před americkou zaměstnaností na hraně klíčového podpůrného pásma

05.04.2013 Zlato oslabuje o 0,1% d/d na 1552. Trh se tradičně zklidnil před březnovou zprávou zaměstnanosti (14.30 SEČ). V záv...
img

Jen propadá po ohlášení kvantitativní a kvalitativní monetární expanze

04.04.2013 Jen k dolaru padá o 2,6% d/d na 95,5 po oznámení japonské centrální banky kvantitativní a kvalitativní expanze mone...
img

Přes noc nehybný

03.04.2013 Futures kontrakt 10letého T – Note setrvává i přes noc na hodnotě 132,0. Trh pokračuje v 3/4letním sestupném trendu...
img

10y T – Note přes noc nehybný

03.04.2013 Futures kontrakt 10letého T – Note setrvává i přes noc na hodnotě 132,0. Trh pokračuje v 3/4letním sestupném trendu...
img

Italský pat je v rukou prezidenta. Změny visí nad volebním systémem i dělením moci

29.03.2013 Lídrovi únorových předčasných voleb v Itálii Pier Luigi Bersanimu nezbylo, než předstoupit před italského prezid...
img

Špatné zprávy: Banky jsou opět v hledáčku trhu

28.03.2013 Steen Jakobsen, hlavní ekonom Saxo bank. Staré tržní pravidlo říká: aby se potvrdil trend, musí jej vést banky. Špatné...
img

10y T – Note zaměřuje pozornost z Kypru na Fed

20.03.2013 Futures kontrakt 10letého T – Note sestupuje 0,1% d/d na 131,4. Dluhopisový trh nevykazuje v souladu s jinými finan...
img

USD nezapomíná, Evropská unie ano. Hrozí na Kypru islandská revoluce?

19.03.2013 Dá se říci, že měny nezapomínají, ale politici ano. Situace se zdaněním vkladů na Kypru zůstává nepřehledná  - preside...
irsko.jpg

Irsko se úspěšně vrátilo na dluhopisový trh

13.03.2013 Irsko dnes prodalo investorům své první desetileté dluhopisy od získání úvěrové pomoci od Evropské unie...
irsko.jpg

Irsko vydá první desetiletou emisi dluhopisů od krize

13.03.2013 Irsko v nejbližší době vydá svou první emisi desetiletých dluhopisů od dluhové krize. Sdělila to včera irská...
img

Itálie nabírá kurz k novým volbám. Prezident hledá lídra dočasné vlády

06.03.2013 Prezident Giorgio Napolitano začal hledat vhodné jméno pro premiéra další technokratické vlády Itálie. Dal tím na jeho...
eurusd 13112012.gif

Shrnutí obchodování: Euro oslabilo kvůli Řecku

13.11.2012 Na forexových trzích se k poklesu vrátilo euro, které k dolaru spadlo na nové dvouměsíční minimum.
img

Ranní zprávy

03.10.2012 Evropa - Portugalsko se v souladu s nově oznámeným programem ECB na nákup aktiv brzy chystá vrátit na sv...
img

Reforma chce hlídat 650 bilionů dolarů na trhu derivátů. Je krok za bankami a spouští další hru na schovávanou

11.09.2012 S příštím rokem mají vstoupit v platnost nová pravidla, schválená v rámci Dodd-Frankovy reformy v roce 2010, která si kladou za cíl kontrolovat americký trh s deriváty s rozsahem kolem 650 bilionů USD. Přísnější požadavky na rozsah a kvalitu kolaterálu, tedy vyšší míru ručení za uzavírané obchody, mají být jedním ze stavebních kamenů širší reformy, která si klade za cíl předejít dalšímu prudkému pádu finančních trhů. Jak varují obchodníci, banky, clearingové domy i akademická sféra, svými požadavky zasáhne související trhy nejvýše hodnocených aktiv a hrozí efektem právě opačným – rozbuškou, která zbortí stabilitu na trhu derivátů, amerických vládních cenných papírů i nejkvalitnějších korporátních dluhopisů. Trhu, který svým rozsahem dluhopisový trh mnohonásobně přebíjí. Velké americké banky, klíčoví hráči na trhu derivátů, jak už to při roky připravovaných reformách bývá, jsou o několik kroků napřed. Marketing běží naplno, pro své klienty připravují celé týmy, které jim umožní novou regulaci de facto obejít. Výsledkem bude další skryté riziko za miliardy a biliony amerických dolarů.
img

ECB oznámila své plány - Bude to fungovat? Emise a splátky dluhopisů největší výzvou pro Itálii (analýza+přehled)

07.09.2012 Neomezená kapacita, ale náznaky omezeného využití, „zvláštního“ zacházení s Irskem a Portugalskem v obou významech slova a odkrytí další munice pro případ zhoršení situace v podobě uvolnění přípustného kolaterálu co do kvality i šíře přijímaných aktiv. Takové je podle dnešní analýzy KBC shrnutí včera oznámených nových kroků ECB, které na trzích rozpoutaly nákupní horečku. Indicii pro zásahy ECB může nabídnout také pohled na to, kolik ze své výpůjční potřeby si jednotlivé země PIIGS dokázaly zajistit a jaký objem dluhopisů je čeká splatit.
img

Ranní zprávy

19.07.2012 Evropa - Španělsko se dnes bude pokoušet dostat na dluhopisový trh s 3 mld. eur...
img

Ranní zprávy

02.07.2012 Evropa Poté co byla zavedena prorůstová opatření ke zlepšení situace v eurozóně, všichni nyní pečlivě sledují ECB, která by podle p...
img

Irsko dostane na splacení 85 miliard eur 30 let místo patnácti, zvažují prý věřitelé. Dle ekonomů musí přijít další půjčka

18.06.2012 Mezinárodní věřitelé Irska, tedy EU, MMF a ECB, uvažují o rozvolnění splatnosti záchranné půjčky Irsku na 30 let z dosavadních patnácti, uvedla ve svém vysílání irská státní televize RTE bez uvedení konkrétních zdrojů. Výzkumný institut ESRI pak zveřejnil zprávu, podle které se ani irská ekonomika neobejde bez další půjčky a změny podmínek.
img

Futures kontrakt 10letého T Note – denní komentář

06.04.2012 Futures kontrakt 10letého T – Note se dnes obchoduje kolem noční úrovně 129,9...
img

Zlato doplatilo na konec kvantitativního uvolňování. Ropa před korekcí?

20.03.2012 Celý uplynulý týden pokračovaly akcie v růstu, protože americká ekonomická data se nadále zlepšují. Dolar nezaznamenal téměř žádnou změnu a obchoduje se do strany. Komoditní index DJ-USB zůstal beze změny, zemědělský sektor si připsal výrazné zisky především díky cukru a sojovým bobům. Vzácné kovy ztratily podporu ve formě kvantitativního uvolňování a platina poprvé po šesti měsících překonala zlato. Lehké prodeje zasáhly energetický sektor díky řečem o uvolnění strategických rezerv.
img

Makro: Bank of Canada drží úrokové sazby beze změn

08.03.2012 Bankovní rada kanadské centrální banky dnes podle očekávání zachovala základní ú...
stock-exchange.jpg

Sentiment se zhoršuje; EURUSD zpět u 1.27

11.01.2012 USD náhle posiluje díky horšímu sentimentu na trzích. EURUSD se vydalo zpět k úrovni 1,2700.
mesicni koment 5.png

Jaroslav Brychta: Měsíční forex komentář

02.12.2011 Dluhová krize v eurozóně vstoupila v druhé polovině roku do své další (závěrečné?) fáze.
tydenik forex.jpg

Týdenní FOREX komentář - fxstreet.cz

19.09.2011 Pravidelný týdenní forex komentář společnosti FXstreet.cz.
img
mesicnik5.png

Jaroslav Brychta: Měsíční FOREX komentář

05.09.2011 Měsíční forex komentář a výhled na další měsíc.
menove pary za 1 rok.png

Jaroslav Brychta: Mesíční FOREX komentář

03.08.2011 Měsíční FOREX komentář a pohled na finanční trhy od Jaroslava Brychty.
img

Riziku se dostalo obrovského povzbuzení, když Čína oznámila, že letos ještě více otevře své trhy

08.04.2011 Andrew Robinson, FX Analyst, Saxo Capital MarketsPo skončení nejrušnějšího dne v tomto t...
img

Aktuální dění na devizových trzích: EUR se usadilo na dvouměsíčních maximech

24.01.2011 Andrew Robinson, FX Analyst, Saxo Capital Markets, www.saxobank.czÚdaje IMM nazna...
img

Forex: Dolar vůči euru si včera připsal 1.2%. Negativní nálada v Evropě, dobrá data z USA

06.01.2011 Včerejší den byl ve znamení rostoucího dolaru. Nárůst rizikové averze, nepřesvědčivá aukce portuga...
img

Daily: ECB v minulém týdnu snížila své nákupy dluhopisů, obchodníci jdou vstříc klidnému týdnu

21.12.2010 Evropská centrální banka také v minulém týdnu pokračovala v nákupech státních dluhopisů problémových zemí eurozóny, i...
img

Daily: Monetizace dluhu á la ECB žene trhy vzhůru

03.12.2010 „Program na nakupování dluhopisů pokračuje…opakuji – po...
img

Daily: Dobrá data z Evropy a z USA včera zůstala bez větší odezvy

01.10.2010 Čtvrteční obchodování přineslo na evropský dluhopisový trh částečné zklidnění nervózní nálady, k čemuž přispěly ta...
img

Forex: Zaostřeno na FX

21.09.2010 Evropská měna si včera dokázala na páru s dolarem podržet své pozice, a to i přes obrovské probl...
img

Daily: Evropské dluhopisy znovu pod prodejním tlakem, na trzích panuje přesto optimismus

21.09.2010 Včerejšek přinesl na dluhopisový trh v Evropě další rozjitřenou atmosféru. Pod silný tlak se opět dostaly ...
img

Daily: Evropský trh s dluhopisy znovu v problémech, euro přesto posiluje

17.09.2010 I včerejší obchodování se neslo v poměrně nejistém duchu, když si hlavní burzovní indexy opět bu...
img

Daily: Řecko prodalo dluhopisy, poprvé od přijetí pomoci od eurozóny a MMF

14.07.2010 Po klidném začátku týdne včera akciové indexy opět navázaly na růstovou vlnu. Pomohlo hned několik po...
img

Daily: PIIGS dále straší trhy, dluhopisový trh v Evropě zůstává pod tlakem

17.06.2010 Také ve středu panovala na evropském dluhopisovém trhu viditelná nervozita. Ta se týkala především dl...
img

Daily: Situace v Evropě zatím stabilizována pouze částečně, nervozita dále přetrvává

14.05.2010 Ve čtvrtek se investoři začali opět po delší době zaměřovat i na ostatní fundamenty a ekonomická d...
Související klíčová slova: FOREX | FXstreet | Technická analýza | Psychologie | Money management | Bitcoin | Fundamentální analýza | Intervence | Kvantitativní uvolňování | Brexit | Řecko | Patrik Urban | Čína | Japonsko | Finance | Peníze | Bank of Canada | Australský dolar | Novozélandský dolar | Stříbro | Expert | Akciové indexy | Akciový index | Pullback | Moody's | Fitch | Korelace | Inflace | Deflace | EUR/USD | GBP/USD | USD/JPY | USD/CHF | AUD/USD | NZD/USD | EUR/GBP | GBP/JPY | Nasdaq | Dow Jones | Mario Draghi | USD/CAD | EUR/JPY | Rusko | USA | NFP report | Nezaměstnanost | Janet Yellenová | Británie | Britská libra | OPEC | Spotřebitelská důvěra | Maďarský forint | Koruna | BIS | G20 | Euroskupina | Evropská unie | SYRIZA | HDP | Obchodní deník | Fibonacci | Devizové rezervy | Mexické peso | Turecká lira | Bezpečný přístav | Dluhová krize | Divergence | Monetární politika | Měnová politika | Německo | Francie | Pražská burza | Česká měna | Polsko | Turecko | Španělsko | Apple | Polský zlotý | Evropské akcie | Kypr | Analytik | Pimco | New York | Ceny ropy | Výsledková sezóna | Spekulace | Ropa Brent | Ropa WTI | USD/CNY | Česká koruna | Americké akcie | Medvědí trh | ETF | Podílové fondy | Dividendy | Světová ekonomika | Poptávka | Ratingové agentury | Recese | Lehman Brothers | Americká ekonomika | Daně | Akciové tipy | Rizika | Politika | EUR/CHF | AUD/NZD | Export | Import | Průmyslová výroba | Nikkei | Ekonomové | Akciové trhy | Zahraniční obchod | SPX500 | Maloobchodní tržby | EUR/CZK | Míra nezaměstnanosti | Rozpočtový deficit | Důvěra investorů | Ekonomické události | Objemy obchodů | Spready | Eurodolar | Cenné papíry | Hospodářství | Kapitál | Sazby | Akcie | Akciový trh | Aktiva | Alokace | Americký dolar | Analýza | Zhodnocení | Asset management | Transakce | Bank of England | Bank of Japan | Bankovní rada | Bazický bod | Bear | Ben Bernanke | Bid | Bloomberg | Bod | Bond | Breakout | Bund | Bundesbank | Burza | Burza cenných papírů | CBOT | CEO | CFD | CFTC | CME | Cap | Carry trade | Cash flow | Centrální banka | Centrální banky | Stock | Garance | Certifikáty | Close | Konsolidace | DAX | Denní minima | Depreciace | Distribuce | Nesoulad | Dividendový výnos | Dluhopis | Dolarový index | Durace | ECB | EFSF | EONIA | ESM | Ekonomika | Emerging markets | Emise | Emitent | Euro | Eurobondy | Eurozóna | Evropská centrální banka | FOMC | Index FTSE 100 | FX | Fed | Finanční trh | Finanční trhy | Forward | Futures | Fúze | G10 | G7 | High | High Yield | Holubice | IFO index | IPO | ISIN | Index DAX | Index PX | Index spotřebitelských cen | Indikátor | Indikátory | Inflační cíl | Intradenní obchodník | Investice | Investor | Investování | Japonský jen | Klouzavý průměr | Komodity | Korekce | Koš | Kupón | Kurz | Kurzy měn | LIBOR | LTRO | Likvidita | Long | Long pozice | Low | MAE | MMF | MT4 | Makro data | Margin | Risk | Marže | Mezibankovní | Momentum | Měna | Finanční instituce | Měnové páry | Měnový pár | Měny | NYSE | Nabídka | Stavební povolení | Nástroj | OTC | Obchodní bilance | Obchodník | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Obligace | P/E | PRIBOR | PTR | Peněžní trh | Platební bilance | Politické riziko | Poplatek | Portfolio | Pozice | Prodeje existujících domů | Prémie | Průmyslové objednávky | RSI | Rally | Rating | Ratingová agentura | Reinvestice | Repo sazba | Reserve Bank of Australia | Retracement | Rezistence | Platina | Riziko | Ropa | S&P 500 | SNB | Saldo běžného účtu | Schodek rozpočtu | Sentiment | Short | Smart money | Splatnost | Spread | Statut | Swap | Pokladniční poukázky | Ticker | Trader | Trend | Trigger | Tržní kapitalizace | Ukazatel | Uptrend | VIX | VaR | Volatilita | Výkonnost | Výnos | WTO | Wall Street | YTD | Yield | ZEW index | Bondy | Zisk na akcii | Zlato | Švýcarský frank | ČNB | Časový rámec | Česká národní banka | Úroková míra | Úrokové sazby | Úrokový diferenciál | Americká měna | Analytici | Riziková aktiva | Deriváty | Banky | Doporučení | EUR | USD | UBS | Barclays | Dluhopisy | JPY | CHF | NZD | CAD | AUD | GBP | ČEZ | Alcoa | Obchodování | JPMorgan | Morgan Stanley | Euro STOXX | EMU | Goldman Sachs | Regulátor | Objem obchodů | Evropa | Asijské akcie | Index MSCI | Shanghai Composite | Finanční krize | Citigroup | Cena zlata | Cena ropy | Měnová báze | Hospodářský růst | Německá ekonomika | Investiční příležitosti | FTSE | Evropská ekonomika | Komerční banka | Patria | Komoditní trhy | Bank of America | Americký prezident | XTB | X-Trade Brokers | Saxo Bank | BOSSA | HighSky Brokers | Admiral Markets | Indexy | Úroková sazba | OSN | Spekulanti | Měnový koš | Čínské akcie | Investoři | Produkce ropy | Blue chips | Fundamenty | Fond | Měnový výbor | Stimulační opatření | Program nákupů dluhopisů | EU | Finanční sektor | Ministři financí | Michala Moravcová | Vývoj ceny | Aukce | Aktuální kurz | Zasedání Fedu | Zasedání ECB | Ekonom | Byznys | Business | Pravděpodobnost | Drahé kovy | BNP Paribas | Výnosy dluhopisů | Mezibankovní trh | Makroekonomická data | John Hardy | Zisk | Berkshire Hathaway | Ropný trh | Britská měna | Těžba ropy | Dluhopisové trhy | Futures kontrakt | Ceny komodit | Kurz eura | Kurz koruny | Obchodování na finančních trzích | Zkušenosti | Panika | Deprese | Stres | Optimismus | Výsledky | Strach | Emoce | Trpělivost | Index nákupních manažerů | Investiční příležitost | IEA | Euronext | Credit Suisse | Vývoj eura | Japonská měna | Ozvěny trhu | Uvolnění měnové politiky | Intervenovat | ČSOB | Gold | Obchodovat | Ondřej Hartman | Akcie ČEZ | Investment Banking | CAC 40 | Deutsche Bank | Investiční banka | Světová obchodní organizace | Makrokalendář | Analytický tým | Aktuální kurzy | Regulace | Financování | Investovat | CZK/EUR | CZK/USD | USD/EUR | Hedgeové fondy | Nasdaq Composite | Makro | USDX | Index cen | Výrobní ceny | Index PPI | Index CPI | Eurostat | Obchodní seance | Makrodata | Conseq | Portugalsko | EUR/HUF | Swapová výnosová křivka | Facebook | LYNX | Satoši Nakamoto | Donald Trump | Burzy | BCPP | Mezinárodní měnový fond | FX trhy | FX trh | Rozvíjející se trhy | EuroStoxx50 | Zásoby ropy | Japonská centrální banka | Wall Street Journal | ADP report | Penzijní fondy | Financial Times | Bankrot | Ceny akcií | Obchodníci | Centrální bankéři | EURUSD | USDJPY | USDCHF | GBPUSD | EURPLN | Raiffeisenbank | Aktivum | Carry trades | Delta | Index | Likvidní | Podpora | Volatilní | Kasina | Likvidita trhu | Akcie GoPro | Akcie Netflix | Akcie Philip Morris | Akciové burzy | Aktuální kurzy měn | Americká centrální banka | Analytika | Analýzy | Banka | Směnárna | Běžný účet | Brent | Britské libry | Brokers | Burzovní indexy | CAC40 | Capital Markets | CashFlow | Cena | Cena akcií | Cena akcií ČEZ | Cena ropy brent | Cena ropy WTI | Cena zlata dnes | Ceny stříbra | Ceny zlata | Čínská ekonomika | Čínská měna | CISCO | CitFin | Conference Board | CZK | Černá labuť | Česká ekonomika | Česká spořitelna | České akcie | České koruny | Členské země eurozóny | Devizové trhy | Devizový kurz | DJIA | Dobrá investice | Dolar | Dolary | Dow Jones index | Egyptská libra | Ekonomická krize | Ekonomické zprávy | Ekonomický cyklus | Ekonomický kalendář | Ekonomický růst | Emisní kurz | Engulfing | Eura | EURIBOR | Euro ČNB | Euro dnes | Euro prodej | Euro Stoxx 50 | EURO USD | Evropská banka | Evropská měna | Evropské burzy | Evropské měny | Exchange | Finanční prostředky | Fondy | Forexu | Frank | FXstreet.cz | GFT | Graf | Hang Seng | HDP Ruska | HighSky | Hodnota akcií | Hrubý domácí produkt | Hřivna dolar | HSBC | Index DJIA | Index Dow Jones | Index euro | Index euro stoxx 50 | Index Hang Seng | Index Nasdaq | Index PMI | Index S&P 500 | Index VIX | Instrument | Instrumenty | Investice do dluhopisů | Investice do stříbra | Investice do zlata | Investiční | Investing | Investování do zlata | Investovat do zlata | IronFX | Irsko | ISM | J&T Banka | J&T | Jádrová inflace | Jak investovat | Japonské firmy | Jaroslav Brychta | JP Morgan | Kapitálové trhy | Komoditní | Komoditní index | Korporátní dluhopisy | Krach na burze | Krize eurozóny | Kurz EUR | Kurz euro | Kurz euro ČNB | Kurz euro ČSOB | Kurz euro česká koruna | Kurz euro Česká spořitelna | Kurz euro ČNB střed | Kurz euro dnes | Kurz euro egyptská libra | Kurz euro forint | Kurz euro historie | Kurz euro change | Kurz euro na dolar | Kurz euro na zlotý | Kurz euro nákup | Kurz euro prodej | Kurz euro prodej ČSOB | Kurz euro rubl | Kurz euro Slovensko | Kurz euro směnárna | Kurz euro turecká lira | Kurz euro USD | Kurz euro vůči koruně | Kurz euro vůči kuně | Kurz euro vývoj | Kurz forintu | Kurz forintu české koruně | Kurz forintu ke koruně | Kurz hongkongského dolaru | Kurz hongkongský dolar | Kurz hřivna | Kurz hřivna dolar | Kurz hřivny | Kurz hřivny k euru | Kurz investování | Kurz jüanu | Kurzy | E15 | Libra | Lira | London metal exchange | Maďarská měna | Maďarsko | Makroekonomické ukazatele | Management | Markets | Meziroční inflace | Míra inflace | Money Flow Index | Nákup dluhopisů | Nákup EUR | Nemovitosti | Obchodníci s akciemi | Obchodování s dluhopisy | Oslabení koruny | Patria Finance | Patria.cz | Pips | Portfolia | Praní špinavých peněz | Prezidentské volby | Pro investory | Prodej EUR | Prognóza | Převodník měn | Pšenice | Rakousko | Reuters | Risk Off | Risk On | Ropy | Rubl | Ruská ekonomika | Růst HDP | Řecká ekonomika | Řízení rizika | SaxoBank | Sázky | Signály | Saxo Trader | Société Générale | Státní dluhopisy | Státní rozpočet | Stoxx | Stoxx Europe 600 | Surová ropa | Světové měny | Švýcarská centrální banka | Tesla Motors | Trade Brokers | Trh | Tržní podíl | Twitter | Úrokové swapy | Velká Británie | Volatility | Volkswagen | Vydělat peníze | Výnosy z dluhopisů | Výprodej | Vývoj akcií | Vývoj ceny stříbra | Vývoj ceny zlata | Vývoj EUR/USD | Vývoj inflace | Vývoj kurzu | Vývoj USD | Webináře | WTI | WTI ropa | XTB.cz | X-Trade | Země EU | Země eurozóny | Zemní plyn | Zkušenost | Zlato a stříbro | Zpracovatelský průmysl | Zpráva | Zprávy | Zprávy z ekonomiky | Merrill Lynch | Zisky | Tradeři | EUR/PLN | CNBC | ZEW | DXY | EIA | Dolarové dluhopisy | Put | Báze | CEE | Čistý dluh | Diskont | Dluhopisový index | EBITDA | Ekonomika Německo | Federal Funds Rate | Indie | Intermediate | IRS | Janet Yellen | Kupónový dluhopis | Kupónový výnos | Měď | MIC | Ministerstvo financí | Nominální hodnota | Obchodní den | OIBDA | P.A. | Pevná úroková sazba | PX index | Redukce | ROCE | Sekundární trh | Tovární objednávky | Tranše | Upisovací období | Využití kapacit | Itálie | Spojené státy | Vybírání zisků | West Texas Intermediate (WTI) | Hlavní trh | Převis | Vypořádání kontraktu | Hrubý domácí produkt (HDP) | Tržby | Zaměstnanost | Úvěr | QE | Investiční výzkum | Světové ekonomiky | Bohatý | Investiční analytik | Tržní sentiment | Komise | Kontrakt | Double top | Majors | Volby | Blog | Cukr | Frustrace | Velcí hráči | Burze | Investment | Saxo Capital Markets | Evropské obchodování | Americké obchodování | FX Analyst | Moody's Investors Service | Markit | Dow Jonesův index | Unicredit | TD Securities | Bank of New York Mellon | Rabobank | DPA | Jackson Hole | CNOOC | Wells Fargo | Microsoft | Bankovní sektor | MSCI | State Street | Westpac | CME Group | UniCredit Bank | Caterpillar | Baker Hughes | Guvernér centrální banky | David Marek | Institut Ifo | Investing.com | Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) | TLTRO | Mitsubishi | NATO | Nová Čína | BNY Mellon | PwC | Agentura AP | Reporty | Zvyšování sazeb | Snižování sazeb | Obchodní nastavení | HUF/EUR | Kurz koruny vůči euru | Polská centrální banka | Kurz EUR/USD | Brazílie | Dnešní fundamenty | Průmyslová produkce | Zasedání centrální banky | Pokles úrokových sazeb | Čínská centrální banka | Finanční systém | Nákupy dluhopisů | Nastavení měnové politiky | Úspěch | Podnikatel | Pokles cen akcií | Růst cen akcií | Euro vůči dolaru | DZ Bank | BMW | Automobilový průmysl | Mark Carney | Averze k riziku | Kurz české měny | Pád burzy | Pokles akcií | Ministr financí | Hospodářské výsledky | Vývoj akciového indexu | Stock Exchange | Renminbi | Velcí investoři | Evropské banky | Zvyšování úrokových sazeb | Trendový kanál | Dlouhé pozice | Multi-Asset obchodování | Výnosová křivka | Energie | Společná evropská měna | Podnikatelé | KBC | BlackRock | Podnikatelská důvěra | Ekonomický a strategický výzkum | Přehled | Klid | Konzistence | Jádrový index | Volby v USA | Rosněfť | Agentura Reuters | Kybernetické měny | Averze vůči riziku | Sázet | Cena cukru | Evropské trhy | Americké trhy | Bankovnictví | Swapy | La Repubblica | Referendum | City | Rozdávání peněz | Helicopter money | Fidelity International | Posilování koruny | Ministři financí eurozóny | Prezident ECB | Vývoj středoevropských měn | Vývoj měn | Pozornost investorů | Index důvěry | Základní úrokové sazby | Lídři | Firmy | Vývoj měnového páru EUR/USD | Vývoj měnového páru | Vývoj měnového páru GBP/USD | Vývoj měnového páru USD/JPY | Vývoj dolarového indexu | Měnový stratég | Standard & Poor's | Economist | Economic | Zasedání České národní banky | Inflační tlaky | Širší index S&P 500 | Glencore | Akcie v USA | Ekonomické dopady | Forwardy | Členství v EU | IBEX | Evropská dluhová krize | Britská centrální banka | JPMorgan Chase | Forexové trhy | Program nákupu dluhopisů | Objem investic | Deutsche Börse | Americký akciový index | Americké akciové indexy | Vývoj akciového indexu S&P 500 | S&P Global | Globální ekonomiky | Agentura Bloomberg | Biliony dolarů | Miliardy dolarů | Vládní dluhopisy | Index IBEX | Index evropských bank | Hlavní indexy | Rizikovější aktiva | Index technologického trhu Nasdaq | Nervozita | Globální finanční trhy | Růst akcií | AAA | Černé pondělí | Uvolňování měnové politiky | Utahování měnové politiky | Virgin America | Alibaba | Halliburton | Fibo | Dnešní obchodování | Propad | Německý index DAX | Wells Fargo Securities | Index burzy | Úvěrový rating | Kryptoměny | Akcie třiceti významných amerických podniků | Ropné společnosti | Ropná společnost | Režim devizových intervencí | Představitelé centrální banky | Citi | S&P | Hodnocení úvěrové spolehlivosti | Mezinárodní ratingová agentura | Guvernér | Agentura Moody's | Agentura Fitch | Výzkumná společnost | Vývoj na akciových trzích | Německý akciový index DAX | Britská banka Barclays | Německý DAX | Akcie na pražské burze | Ztráty | Zvýšení úrokových sazeb | Bezpečné útočiště | Farmaceutické společnosti | Posílení dolaru | Oslabení dolaru | Akcie na Wall Street | PetroChina | Finanční injekce | Pokles výnosů | Opatření centrálních bank | Akciové trhy ve Spojených státech | Dnešní údaje | Ekonomická data | Americké indexy | Historická maxima | Historická minima | Člen rady guvernérů | Evropský trh | Nejistota | Erste | Unipetrol | Philip Morris | Pegas Nonwovens | Saúdská Arábie | Zasedání Bank of England | Rozpočtová pravidla | Stagnace | Tempo růstu | Objemy obchodů na akciovém trhu | Akcionáři | Burzovní skupina | Obchody na pražské burze | Daně z příjmů | Zajištění | Komoditní index DJ-USB | Obilniny | Výnosy amerických dluhopisů | Úvěrová krize | FTSE 100 | Guvernér banky | Blockchain | Tesla | Dluhové krize | Vývoj měnového páru EUR/JPY | Odhodlání | Kapitalizace | Steen Jakobsen | Výhled | Depozitní sazba | Akciový index DAX | NYSE Euronext | Burzovní společnost | Bankéři | Bankéř | Uvolnit měnovou politiku | Poplatky | Italský bankovní sektor | Britská vláda | Americké akciové trhy | Exxon | Chevron | Dnešní aukce | Payrolls | Konsensus | Mzdy | Dobré výsledky | Úspěšné obchodování | Britská ekonomika | Francouzský CAC 40 | Analytik J&T Banky | Odhady trhu | Predikce | Index technologického trhu Nasdaq Composite | Světová obchodní organizace (WTO) | Ekonomická situace | Světový obchod | General Electric | Bankovní unie | Bankovní domy | Bankovní krize | Průzkum | Data z amerického trhu práce | Bankovní systém | Krize | Hlavní burzovní indexy | Krize bankovního sektoru | Opatření na podporu ekonomiky | Makroekonomika | Velké zisky | Analytický tým FXstreet.cz | FCA | Finanční ústav | Irská ekonomika | Historické rekordy | Investovat do akcií | Vývoj amerického akciového indexu S&P 500 | Měnová politika Fedu | Snížení úrokových sazeb | Firemní zisky | Výběr zisků | Přebytek ropy | TTIP | Německé dluhopisy | Výnosy | Zasedání Bank of Canada | Měnový pár EUR/USD | Česká vláda | Očekávání analytiků | Ekonomické údaje | Libra k americkému dolaru | Akciové trhy v USA | Hřivna | TRY | Odliv kapitálu | Investiční plány | Softbank | ARM Holdings | Institucionální investoři | Obchodování na akciových trzích | Příjmy | Vydávání dluhopisů | ExxonMobil | Alphabet | Měny&Sazby | ČTK | Bankovní společnost | Rada MMF | Zvýšení volatility | Japonský Nikkei | Konsenzus | Růst ekonomiky | Pokles ekonomiky | Belgie | HDP eurozóny | Zasedání americké centrální banky | Zpomalení ekonomiky | Program kvantitativního uvolňování | Bilance ECB | Bilance Fedu | Členské země EU | Americký dolar vůči japonskému jenu | Výhled ekonomiky | Zobchodované objemy | Hlavní ekonom | Jednání FOMC | Švédsko | Dánsko | Očekávání | Vývoj eurodolaru | Evropský bankovní úřad (EBA) | HDP v eurozóně | Aktivita v americkém průmyslu | Audi | Devizy | Flash Crash | Oliver Wyman | ex | ČSOB Asset Management | Klamání investorů | Zklamání investorů | Spekulativní investoři | JP Morgan Asset Management | Akcie Kofoly | J.P. Morgan | Okénko trhu | Ranní nadhoz | Zahraniční forex | ČSOB Finanční trhy | Kalendář ekonomických dat | Chicago Mercantile Exchange | Obchodování na zámořských trzích | Kurzotvorná informace | Breakout Trader | Návratnost investic | Bitcoin Cash | Ekonomické výhledy | Patria Plus | Investor Plus | Cena platiny | Palladium | Jerome Powell | Ropné měny | Akciové obchody | Akciové obchody na BCPP | CEE Stock Exchange Group (CEESEG) | CEESEG | Hodnota indexu PX | Tržní kapitalizace akciového trhu | Součin počtu vydaných akcií | Kapitalizace akciového trhu | Nový šéf Fedu | Craig Wright | Asijské trhy | Conseq Investment Management | Kurz eurodolaru | Výnosy desetiletých dluhopisů | Inverzní výnosová křivka | Země platící eurem | Akcie Avastu | Trhy dnes | Saxo | Obchodní války | FinTech | Očekávání investorů | Slabší koruna | OPEC+ | Obchodní válka | Podniky | Asijské akciové trhy | Regionální měny | FAANG | Inflace v eurozóně | Akcie Applu | Okénko finančního trhu | Prognóza ČNB | Objem obchodování | CSI 300 | Americké dluhopisy | Forint | Domácí měna | Ekonomické krize | RDSA | Royal Dutch Shell | Obchodování akcií | Manažer fondu | Měny v regionu | Dluhopisové výnosy | Dluhopisy Itálie | Akcie v Evropě | Trhy v USA | Ruská centrální banka | Pokles cen ropy | Propad cen ropy | Tvrdý brexit | Marihuanové akcie | Růst úrokových sazeb | Daňové úlevy | Slabá koruna | EK | Prezident Trump | Veřejný dluh | Zadluženost | Vysoká zadluženost | Hodnota indexu | Společnost Apple | Prezident USA | Oslabení amerického dolaru | Sazby Fedu | Úrokové sazby Fedu | Výsledková sezóna v USA | Zájem o dluhopisy | Obchodovat s akciemi | Sazby ČNB | Globální dluh | Nakoupit akcie | Pozornost trhu | Akcie Boeingu | Palladiové akcie | Obchodovat komodity | Konopné akcie | Investice do marihuany | Kvartální výsledky | Statistický úřad | Technologický Nasdaq | Inflační očekávání | Český průmysl | Zahraniční investoři | Slabší dolar | Akciové futures | Růst cen ropy | CNY | Pokles sazeb | AMS | Tencent Holdings | Riziko recese | Snížení sazeb | Čínský trh | Záporné sazby | Akcie a ETF | Ceny niklu | Ropné akcie | Společnost Gazprom | Gazprom | Obchodní konflikt | Růst ceny zlata | Vývoj na trzích | Výnosové křivky | Pokles cen | Konglomerát | Nové akcie | Vývoj české ekonomiky | Burzovní průvodce | KB | Sazby ECB | Úrokové sazby ECB | Denní graf | Očekávání trhu | Poptávka po ropě | Finanční údaje | Kurzarbeit | Ceny palladia | Investujte do akcií | Platinové akcie | Akcie roku | Investice do platiny | Jak se stát lepším investorem | Společnost Deutsche Börse | Nová makrodata | Největší ekonomika | Obchodujte | Tým FXstreet.cz | Banka Goldman Sachs | Huawei | Střadatelé | Americké automobilky | Automobilky | Čistý zisk | Investment Management | Rozpočet | Rozpočtový schodek | Deficit | Prohloubení schodku | Jednání o brexitu | Prezident Donald Trump | Ropný gigant | Hongkong | Nová prognóza ČNB | LNG | Objem | Evropské firmy | Data z USA | Bílý dům | Obchod | Obchodní dohody | Říjnová inflace | Cena severomořské ropy Brent | Cena severomořské ropy | Slušné zisky | Firma | Období nejistoty | Reálné ekonomiky | Kurz eura vůči dolaru | PLN/EUR | BAT | UnitedHealth | Pfizer | Výrobce léků | Poradce Bílého domu | Ceny průmyslových výrobců | Růst cen | Maďarská centrální banka | Bilance | Index DOW | Avast | PSA | Lagardeová | Amazon | Indexy nákupních manažerů | Úrok | Miliardy | Vyhlídky | EBRD | Evropská banka pro obnovu a rozvoj (EBRD) | Evropská banka pro obnovu a rozvoj | Průzkumy | Americká data | AFP | Růst české ekonomiky | České dluhopisy | Data o HDP | Globální trh | Financovat | EET | Omezení těžby | Předpovědi | Průmysl | Předvolební průzkumy | ADP | Jan Vejmělek | Investovat v roce 2020 | HUF | PLN | Na burze | Drahý kov | Propouštění | Dnešní data | Impuls | Rostoucí náklady | SoftBank Group | General Motors | Rozvoj | Stavebnictví | Německý ZEW index | Problémy | Britové | Tomáš Holub | Člen bankovní rady | Total | Prognózy | Nejistoty | Těžba ropy v Rusku | Ranní zpráva | Soukromý sektor | GBP/EUR | Plyn | Nálada | Prohlášení | Čínské vlády | Yahoo | Moskva | Internetový gigant | Společnost Huawei | Ford Motor | Americká automobilka | Farmaceutická společnost | Allergan | Mylan | Londýnské akciové burzy | Airbus | Nord Stream | Nord Stream 2 | Společnost Microsoft | Události ve světové ekonomice | Nejdůležitější ekonomické události | Události roku | Škoda Auto | Míra | Inflační výhled | Úroky | Německý PMI | Měnové politiky | Investujte | Americké centrální banky | Trumpova administrativa | ČNB dnes | Vánoce | MasterCard | Spotřebitelská důvěra v eurozóně | Bydlení | Uber | Ztráta | Nejlepší akcie | Akcie těžařů stříbra | Výnosy státních dluhopisů | Nálada v průmyslu | Peking | Pozitivní zpráva | Nálada na globálních trzích | Hospodaření | Klesající trend | Jestřábí hlasy | Netflix | Daimler | Ministr zahraničí | Budoucnost | Ifo | Nový rekord | Vyšší inflace | Veřejné finance | Ukazatele | Koruna sílí | Zájem o nová auta | Nová auta | Prognózy ČNB | Kancléřka Merkelová | Krach | Komunikace | Stabilita sazeb | Trump | Pozitivní zprávy | Prezident | Koronavirus | Trhy | Evropské ekonomiky | Nejlepší ropné akcie | Akcie roku 2020 | Íránský konflikt | ConocoPhillips | Obchodujte akcie | Akcie s LYNX | Šíření koronaviru | Čínský koronavirus | Vir | Zlepšení nálady | Pokles | Situace | Pandemie | Boeing | FIAT | Zlepšení | Úsilí | Obchody | Výdaje | Pesimismus | Čínská vláda | Vývoj měnového páru EUR/CZK | BP | Důsledky epidemie | SEC | Rozhodování | Dnes ČNB | Americké ekonomiky | Poptávky po ropě | Biogen | Výrobce elektromobilů | COVID-19 | Ekonomické aktivity | Panika na trzích | Zpřesněný odhad | Stabilita | Vývoj | Nižší sazby | Nová data | Šok | Kolaps cen | Výsledky HDP | Důsledky koronaviru | WP | Cenové války | Videokonference | Nouzový stav | Profitovat | Tencent | Karanténní opatření | Evropské země | Fiskální politiky | Útlum ekonomiky | Tržby společnosti | Historická zkušenost | Stimul | Měnové podmínky | Propad poptávky | Spotřebitelé | Pandemie COVID-19 | Žádosti o podporu | Obchod Amazon | Koronavirová krize | MPSV | MF | Škoda | Demokraté | Domácnosti | Investiční banka Goldman Sachs | Hotovost | Přehled kurzů | Přehled kurzů nejdůležitějších měn | Tomáš Raputa | Německý index IFO | Bezprecedentní propad | Další růst | Růst | Koronavirové krize | Signál | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Potenciál | Příjmy a výdaje domácností | Automobilový trh | Tempo růstu CPI | Nejlepší palladiové akcie | NILSY | Anglo American Platinum | E-commerce | Ekonomiky | VW | Vzdělávací webináře | Solidní růst | Války | Schodek | Březnová data | Poradce | Saúdové | Práce | Koronakrize | Autoprůmysl | Údaje | DPH | Mexiko | Ropný průmysl | Nakupovat státní dluhopisy | Novela zákona o ČNB | Novela zákona | Jednání zemí G20 | Snižování ropné produkce | Tempo růstu CPI v USA | Německé automobilky | Oživení cen ropy | Oživení cen | Výpadky | GB00B03MLX29 | Peníze z vrtulníku | Anglo American | Data z americké ekonomiky | Restart ekonomiky | Ekonomiky po koronaviru | Statistiky | Indikace | Americké makro | Cena americké ropy | Cena americké ropy WTI | Rizikové averze | Nezájem investorů | Důvěra v eurozóně | Debata | Surové ropy | Evropské indexy | Posílení | Nové zakázky | Joe Biden | Data z trhu práce | Ekonomika oživuje | Zájem zahraničních investorů | Shell | Ekonomická realita | Oddlužení | Snižování cen | Zadlužení | Expanze | Dluhy | Koronavirová nákaza | Bankéři z Fedu | Auta | Prodej elektromobilů | Vakcína | Moderna | Ruské ministerstvo financí | Cristian Maggio | Omezení produkce | Investment management | JDE | ČR | Záchranný program | Lukoil | Norilsk Nickel | Střední Evropa | Nová prognóza | Býčí trend | Tropická bouře | Zpomalení inflace | Nevada | Největší evropská ekonomika | Covid | Druhá vlna pandemie | Druhá vlna | Příjmy a výdaje | Akcie aerolinek | Peníze z vrtulníků | Šance | DS | Ceny | Američtí politici | Spotřební daně | Znovuotevření ekonomiky | Akcie těžařů | Wheaton Precious Metals | SSR Mining | Agnico-Eagle Mines | Anglogold Ashanti | Barick Gold | Franco Nevada | Gold Fields | Kirkland Lake Gold | Royal Gold | Sibanye Stillwater | Nikl | Prognóza ceny zlata | Prognóza ceny stříbra | Prognóza ceny platiny | Prognóza ceny palladia | Prognóza ceny ropy | Komodity s LYNX | Akcie u LYNX | Komoditní akcie | Petroleo Brasileiro | Čínská společnost | Důvěra | Výhled na příští rok | Venezuela | Ultrauvolněná měnová politika | Měnová politika Evropské centrální banky | Prodej EUR/CZK | Pokles hospodářství | Inspirace | Prezidentské volby v USA | Nvidia | Snížení emisí | Akcie NIO | Politici | Biden
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Trh | Reuters | Pozice | ČTK | Banky | Výhled | Rezistence | Banka | FOREX | EUR/USD | Obchodování | FXstreet | Indikátor | Euro | Graf | ROCE

Předchozí klíčová slova

Dluhopisové fondy
Dluhopisové trhy
Dluhopisové výnosy
Dluhopisoví investoři
Dluhopisoví tradeři
Dluhopisový fond
Dluhopisový fond Pimco
Dluhopisový guru
Dluhopisový index
Dluhopisový král

Následující klíčová slova

Dluhopis s diskontem
Dluhopis s prémií
Dluhopisy
Dluhopisy a daně
Dluhopisy a zlato
Dluhopisy běloruské vlády
Dluhopisy.cz
Dluhopisy EU
Dluhopisy horší kvality
Dluhopisy Itálie
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
RoboMarkets webinare
Potvrďte prosím... Zavřít