Středa 17. duben 2024 04:50
reklama
FTMO férovost
reklama
FTMO král
reklama
FTMO férovost
reklama
InstaForex ETF

Rozhovor s investičním bankéřem Ondřejem Jonášem

24.10.2016  Autor: Tým FXstreet.cz  Sekce: Rozhovory   Tisk


Portál FXstreet.cz připravil pro své čtenáře rozhovor se známým investičním bankéřem Ondřejem Jonášem. Naše dotazy se mimo jiné týkaly neustále diskutovaných devizových intervencí Českou národní bankou (ČNB), americké centrální banky (Fed), ale i profesního života jednoho z nejúspěšnějších českých investičních bankéřů.

Česká národní banka

FXstreet.cz: ČNB zahájila koncem roku 2013 devizové intervence. Bylo to podle Vás správné rozhodnutí?

O. Jonáš: Analyzovat zpětně devalvaci dnes nemá velký smysl, stalo se. Pozitivní pro nás je těsnější přimknutí k euru a potlačení volatility kurzu zhruba na třetinu, pravda, možná za cenu budoucího šoku. Byla to zbytečně silná dávka drogy, krátkodobě stimulující, poté kontraproduktivní, která poskytla výmluvu vládě odložit nutné strukturální reformy. Kurz 25 místo 27 Kč/€ by byl vhodnější i vlídnější. Konvergence k západní úrovni se zbytečně protahuje.  

FXstreet.cz: Kdy si myslíte, že ČNB intervence ukončí? Bude rozumné spekulovat na pokles měnového páru EUR/CZK? O tomto potenciálním obchodu se mezi investory neustále hovoří.

O. Jonáš: Možná až po volbách na podzim 2017, těžko říct. Z objemu intervencí, makro statistik a situace na trhu FX, však můžeme již dnes odhadovat, jakým tlakům ČNB čelí. Jednou po nějakém víkendu budeme překvapeni jako Švýcaři. Otázka zní, jak alespoň moc neprodělat. Nebude jednoduché, ať už za účelem zajištění nebo obchodu, najít protistranu za rozumnou cenu ve správný čas. Je to příležitost, která se nemusí brzy opakovat a za úsilí určitě stojí.

FXstreet.cz: Nemůže případné skokové posílení koruny po ukončení intervencí poškodit českou ekonomiku?

O. Jonáš: Jak koho. Trhy mají tendenci přestřelit. Akumulaci potlačené volatility a možné prudké uvolnění budeme muset započítat do konečných nákladů intervence.  Posilování koruny, tlak na vyšší produktivitu a kupní sílu obyvatel, jsme přece 20 let považovali za pozitivní konvergenci, ač s postupem času stále slabší. Lehkomyslnost, s jakou jsme polevili, bere dech. Je čas přestat spoléhat na měnovou politiku v míře nezdravé.

FXstreet.cz: Na jakých úrovních si dokážete představit měnový pár EUR/CZK po ukončení intervencí?

O. Jonáš: Dovedu si představit i silnější korunu než dnes zmiňovaných 24-25 Kč/€, pokud rozumná politika naznačí příslib lepších makro čísel. Chceme-li konvergovat, musíme však nutně růst rychleji.

Spojené státy americké a Fed

FXstreet.cz: Myslíte si, že Fed zvýší úrokové sazby do konce letošního roku?

O. Jonáš: Trh se zvýšením po mnoha zklamáních počítá. Je to v zajetí politiky 50/50.

FXstreet.cz: Je podle Vás americká ekonomika na zvýšení úrokových sazeb připravena?

O. Jonáš: Úroveň neutrálních reálných sazeb, bez nadměrné inflace a se slušnou zaměstnaností, je předmětem vášnivých ideologických debat. Musíme se někdy odlepit od nuly, bez ceny (nájmu) peněz nemůže tržní ekonomika a demokracie trvale fungovat. Robustnost americké ekonomiky je obdivuhodná, když zvážíme, kolika potrefeným experimentům víceméně slušně odolává.

FXstreet.cz: Jaký máte názor na politiku centrálních bank během posledních let či měsíců, zejména pak na politiku Evropské centrální banky (ECB) a Fedu? Co si myslíte o kvantitativním uvolňování těchto centrálních bank a jaký to může mít do budoucna vliv na ekonomiku?

O. Jonáš: Po roce 2008 Fed celkem pochopitelně prudce uvolnil, ale následovala také rozumnější regulace amerického finančního trhu a razantní očista bankovního sektoru. Evropě se podobný zákrok nezdařil, a proto je oživení přes úsilí ECB slabší. Reálné sazby jsou bezprecedentně nízké, stárnoucí populace spoří na důchod o to víc, co příjmy z dluhopisů mizí, strach a dluhy brzdí spotřebitele, a efektivita měnové politiky naráží na limit. Cílení 2% inflace začíná připomínat čekání na Godota, plus vedlejší účinky. Není ostuda otevřeně přiznat, že situace je nepřehledná a budoucnost obzvlášť nejistá.

FXstreet.cz: Blíží se volby prezidenta Spojených států. Může mít výsledek voleb nějaký zásadní dopad na finanční trhy ve Spojených státech?

O. Jonáš: Trump i Clintonová v kampani skandálně brojí proti volnému obchodu ve všech třech klíčových zónách Pacifiku, Atlantiku i Severní Ameriky. Pokud to myslí vážně, bude podstatně hůř. Trump slibuje divokou jízdu, Clintonová sekulární stagnaci. Nepamatuji tak špatný, předem prohraný výběr volby. Hrozí zpolitizovaný Fed a učebnicový dopad na hodnotu finančních aktiv.  Není to pěkná podívaná, a navíc posiluje celá pleiáda geopolitických rizik.

Odchod Velké Británie z Evropské unie

FXstreet.cz: Čekal jste, že se Britové v červnovém referendu rozhodnou pro odchod své země z Evropské unie (takzvaný brexit)?

O. Jonáš: Že se skutečně Britové rozhodnou pro odchod z Evropské unie, jsem nečekal.

FXstreet.cz: Povede si Velká Británie po odchodu z Evropské unie podle Vás ekonomicky lépe nebo ji naopak čeká recese, jak někteří ekonomové předpovídají?

O. Jonáš: Odchod z Evropské unie je stále nejistý a jak parlament, tak voliči ještě mohou Brexitem pěkně zamávat. Odpověď na otázku nicméně nabízí prudký pokles hodnoty britské měny a ostatních ostrovních aktiv, vzestup volatility a nervozity, a to je názor, se kterým nevidím důvod polemizovat.

Profesní život

FXstreet.cz: Na Wall Street a v londýnské City jste přes dvacet let vymýšlel finanční produkty. Bylo pro Vás zajímavější pracovat pro investiční banky nebo pro americký Fed? Co bylo náročnější?

O. Jonáš: Washingtonský Fed nabízí prakticky akademické prostředí, v divizi výzkumu a statistiky působí přes 200 špičkových PhDs s nesmírně zajímavou agendou. Rád vzpomínám na zasedání Boardu a FOMC ve staré budově na Mallu pod důstojným vedením Paula Volckera. Wall Street je zcela jiného charakteru, neméně zajímavý, skórovaný ziskem. Dva kolegové byli zavražděni v Lockerbie Pan Am 103, v letadle do kterého jsem také málem nastoupil. Na obou místech jsem poznal mnoho skvělých lidí. Když žijete v kapitalismu, je dobré poznat srdce bestie.

FXstreet.cz: Jak byste porovnal investiční bankovnictví v 80. letech, kdy jste pracoval například pro Goldman Sachs, s investičním bankovnictvím v současné době?

O. Jonáš: Měli jsme otevřené moře, Reagan a Thatcherová prosadili zásadní změny a uvolnili tvořivou sílu svobody. Začínal jsem v roce 1984 v Goldman Sachs u Fischera Blacka, kterého prozíravě najal Robert Rubin. Od roku 1986 jsem byl součástí týmu, který otevíral londýnskou kancelář Goldman Sachs, vedl jsem skupinu finanční strategie. Živila nás recyklace petrodolarů a japonských úspor ve velkém. Mým revírem byly francouzské a skandinávské finanční a vládní instituce. Současné investiční bankovnictví je nutně opatrnější, ale o nic méně zajímavé. Pokud to myslíte vážně, doporučuji angažmá v Londýně, New Yorku nebo Asii. Finance jsou stále v době kamenné, bolestně se učíme rozumět riziku a racionálně s rizikem nakládat.

FXstreet.cz: V pořadu Hydepark jste před pár lety řekl, že vůbec první síto mezi uchazeči do Goldman Sachs tvoří univerzita Oxford a Cambridge. Stal se někdy za Vašeho působení ve světových investičních bankách případ, že by se ziskový retailový obchodník do světové investiční banky dostal, aniž by měl za sebou tyto univerzity?

O. Jonáš: Jistě, výsledky a prezentací zaujal nejeden exot, a může i dnes.

FXstreet.cz: V pořadu Hydepark jste tenkrát také jednomu z tazatelů doporučil uložit volné prostředky mimo jiné také do norské koruny. Přehodnotil byste dnes svůj názor na norskou korunu vzhledem k cenovému vývoji na ropě?

O. Jonáš: Ne, svůj názor na norskou korunu bych ani nyní nezměnil.

FXstreet.cz: V jaké měně byste dnes českému investorovi doporučil si založit účet u brokerské společnosti? (brokeři dnes při založení účtu nabízejí možnost vedení účtu ve všech hlavních světových měnách, včetně české koruny)

O. Jonáš: V jaké měně mít účet je úzce spojené ani ne s tím, od jaké měny očekávám posilování, ale převážně s tím, v jaké měně očekávám své budoucí výdaje. Vždy je dobré využít přirozené a tudíž nepředražené možnosti k diverzifikaci a rozumnému zajištění, hedging. Pokud očekáváte opakovaně značné výdaje v eurozóně cestou za kulturou (například rádi navštěvujete muzea v Paříži), rekreací (v zimě jezdíte lyžovat do Rakouska) nebo vzděláním (například pokud víte, že vaše dítě studuje na zahraniční škole, která stojí X tisíc EUR ročně), tak osobně bych volil účet v eurech. Nicméně pokud byste chtěli účet v české bance, tak na to pozor, jelikož ČNB umí clearing jen v korunách. Pozor tedy na vysoké poplatky u účtů, které "umí" jiné měny. Takže v bance jedině účet v EUR s clearingem v eurech, což ale české banky neumějí.

FXstreet.cz: Na co nikdy za Vaši kariéru v bankovnictví nezapomenete?

O. Jonáš: Mnoho nezapomenutelných situací, včetně 19.10.1987, kdy trh propadl o 23 % během IPO British Gas. Byl to "bought deal", evidovali jsme ihned ztrátu UKL 500 milionů. Trvalo dva měsíce se z toho dostat. Goldman Sachs byl stále ještě klasické partnerství, tak si dovedete představit telefonické "výměny názorů" mezi Londýnem a necelou stovkou partnerů v New Yorku. Pamětihodné.

FXstreet.cz: Náš portál je zaměřen na začínající a i pokročilé retailové obchodníky. Co byste jim na základě svých bohatých zkušeností s finančními trhy doporučil v cestě za úspěšným obchodováním?

O. Jonáš: Vždy dobře vědět, co vlastníte a hlavně proč. Je to náročný obor a člověk sotva tuší, co všechno může překvapit. Zdravá skepse je užitečná. Budete úspěšní nad nejdivočejší očekávání, pokud se vám podaří mýlit se jen z 49 %.

FXstreet.cz: Děkujeme za příjemný rozhovor a hlavně za ochotu podělit se s námi o Vaše názory a zkušenosti. Přejeme mnoho osobních i pracovních úspěchů.

Kdo je Ondřej Jonáš?

Investiční bankéř Ondřej Jonáš odešel v roce 1968 s rodiči do Londýna a později do USA. Vystudoval matematiku na Harvardově univerzitě v USA, je držitelem titulu Ph.D. v oboru teorie pravděpodobnosti a statistiky a bakalářem v oboru politologie. Na Harvardu a také na další prestižní univerzitě v Princetonu řadu let přednášel. V 80. letech pracoval pro investiční banku Goldman Sachs, později pro investiční banku Salomon Brothers a americkou centrální banku (Fed). Spoluzakládal investiční banku JFC, která se specializuje na investiční a finanční poradenství pro střední Evropu. Přes dvacet let vymýšlel na Wall Street a v londýnské City nové finanční produkty.

Klíčová slova: FXstreet | Intervence | Brexit | Finance | Inflace | USA | Británie | Recese | Americká ekonomika | Politika | Ekonomové | EUR/CZK | Sazby | Centrální banky | ECB | Ekonomika | Euro | FOMC | FX | Fed | Finanční trhy | Hedging | IPO | Kurz | Měnový pár | Měny | Obchodník | Wall Street | ČNB | Česká národní banka | Úrokové sazby | Banky | EUR | Goldman Sachs | Zkušenosti | Výsledky | Strach | Investiční bankovnictví | Regulace | Investiční banky | Makro | Devizové intervence | Banka | Brokerské společnosti | Brokeři | CZK | České koruny | ČNB intervence | FXstreet.cz | Investiční | Teorie pravděpodobnosti | Trh | Velká Británie | Volatility | Založení účtu | Příjmy z dluhopisu | ROCE | Spojené státy | Clearing | Volby | Rozhovor | Kč/EUR | Salomon Brothers | Bankovnictví | Finanční poradenství | City | Posilování koruny | Investiční bankéř | Odchod z Evropské unie | Zvýšení úrokových sazeb | Posílení koruny | Zajištění | Bankéř | Poplatky | Příjmy | Očekávání | Jiné měny | Finanční produkty | Britové | Výsledek voleb | Měnové politiky | Důchod | Americké centrální banky | Budoucnost | Poradenství | Měnový pár EUR/CZK | Trump | Trhy | Pokles | Situace | Ukončení intervencí | IHNED | Úsilí | Výdaje | Americké ekonomiky | Portál FXstreet.cz | Britské měny | České banky | Americký Fed | Prudký pokles | Dopad na finanční trhy | Vedlejší účinky | Spotřebitelé | Růst | Ekonomiky | Statistiky | Posílení | Dluhy | Recyklace | Spekulovat | Unie | Ceny | Volby prezidenta | Evropské centrální banky | Situace na trhu | Retailový obchodník | Společnosti | TIM | Konvergence | Instituce | British Gas | Skokové posílení | CZ | Partnerství |
Sdílení článku: 
   

 

Související články

  Zdenek-Prochazka-CSOB2.png
  Rozhovor s ředitelem tradingu ČSOB
  Portál FXstreet.cz připravil pro své čtenáře další rozhovor s bankovním traderem. Na dotazy tentokrát odpovídal ředitel útvaru Operací na devizových a úrokových trzích banky ČSOB Zdeněk Procházka. Námi položené dotazy směřovaly mimo jiné k tématu nedávného britského referenda o setrvání země v Evropské unii, ale i k pozorně sledovanému tématu měnových intervencí České národní banky. Samozřejmě nechybí ani některé zajímavosti a podrobnosti ze světa bankovního tradingu.
  Mojmir-Hampl-CNB4-1.png
  Rozhovor s viceguvernérem ČNB Mojmírem Hamplem
  Největší portál o forexovém obchodování v České republice a na Slovensku FXstreet.cz vám přináší rozhovor s viceguvernérem České národní banky (ČNB) Mojmírem Hamplem. Povídali jsme si například o tom, jak se ČNB staví k často kritizovaným intervencím nebo kde by se mohla česká koruna po ukončení intervenčního režimu pohybovat. Mojmír Hampl v rozhovoru také odhalí, jak samotné devizové intervence Českou národní bankou probíhají.
  MILANFISCHER02-2.jpg
  Rozhovor se šéfem traderů z Raiffeisenbank
  Portál FXstreet.cz přináší rozsáhlý rozhovor se šéfem traderů z Raiffeisenbank Milanem Fischerem, se kterým jsme si povídali o probíhajících devizových intervencích Českou národní bankou (ČNB) a o případné reakci české koruny na ukončení intervencí. Milan Fischer v tomto rozhovoru také poodkryl některé zajímavosti a podrobnosti ze světa bankovního tradingu.
  Patrik-Urban-FXstreet-16112015.png
  Příběh českého tradera na Wall Street
  Dnes přinášíme exkluzivní rozhovor o příběhu institucionálního profesionálního obchodníka a forexového analytika - Patrika Urbana, který se propracoval ze soukromého tradingu až ke spolupracím se zahraničními investičními společnostmi, mezi které patří i mezinárodní banka či investiční fond na Wall Street v New Yorku.
  bank-trader-13072015-2.png
  Jak obchodují bankovní tradeři
  Z mých vlastních dlouholetých zkušeností obchodování forexu se tradeři na vzdělávacích seminářích, v osobních konzultacích nebo na internetových diskusích neustále ptají a neustále přemýšlí nad tím, jak je možné, že většina běžných obchodníků dlouhodobě prodělává a naopak většina bankovních (institucionálních, chcete-li) traderů dlouhodobě vydělává. Ve vzduchu tak stále visí stejná otázka, kde dělají běžní obchodníci chybu?

Čtěte více

 • Juraj Krúpa: Groupon shortujeme již od ledna. Líbí se nám gaming i big tech
  Minulý týden se médii prohnala kauza amerického Grouponu – otce všech „slevomatů“. Firmu kotovanou na newyorské burze se na nohy snaží postavit česká skupina Pale Fire Capital, proti nim sází slovenská investiční skupina AJ Investments vedená Jurajem Krúpou.
 • Nejoblíbenější investiční soutěž už zná svého vítěze, rozhovor s vítězem
  Nejoblíbenější investiční soutěže se zúčastnilo více než padesát tisíc soutěžících, kteří se zúčastnili již třetího ročníku této československé soutěže X-Trade Brokers Cup. FXstreet.cz je vzdělávacím partnerem této soutěže. Nejobchodovanějšími instrumenty byly opět měny - FOREX. Přestože podíl zaregistrovaných Čechů pomalu rostl, Slováci udrželi vedení a vyhráli tak tuto pomyslnou soutěžní kategorii.
 • Ohlédnutí za investiční soutěží a rozhovor s vítězem
  V pátek večer 23. listopadu v souladu se zakončením týdenní obchodní seance byla ukončena první investiční soutěž na reálných účtech v ČR. Soutěž společnosti Bossa probíhala ve dvou kolech. To první se konalo na demo účtech. V něm si soutěžící mohli otestovat různé obchodní strategie a investiční techniky. Druhé kolo probíhalo už na účtech reálných. Proto se do něj mohl zapojit kdokoliv, kdo si chtěl vyzkoušet, jak funguje zhodnocování reálných peněz na kapitálových trzích. Z tohoto důvodu se do něj zapojili nejen postupující obchodníci z prvního soutěžního kola, kterým bylo na obchodní účet automaticky připsáno 10 000 Kč ale i zkušení tradeři z České republiky.
 • Ondřej Hartman z FXstreet.cz na CNN Prima NEWS
  Zakladatel portálu FXstreet.cz Ondřej Hartman byl hostem televizního pořadu Byznys na CNN Prima NEWS, kde v rozhovoru vysvětloval obchodování na forexu.
 • Příběh českého tradera na Wall Street
  Dnes přinášíme exkluzivní rozhovor o příběhu institucionálního profesionálního obchodníka a forexového analytika - Patrika Urbana, který se propracoval ze soukromého tradingu až ke spolupracím se zahraničními investičními společnostmi, mezi které patří i mezinárodní banka či investiční fond na Wall Street v New Yorku.
 • Robert Kiyosaki v Praze: Nové finanční zákonitosti
  Legendární investor a autor knižních bestsellerů řady Bohatý táta se v červnu poprvé představil na veřejném semináři v České republice. Portál FXstreet.cz, hlavní partner celé akce, vám přináší shrnutí toho, co se Robert snažil předat českým zájemcům o globální investování. Exkluzivně pro FXStreet také Robert se svojí ženou Kim odpověděli na několik otázek při osobním rozhovoru.
 • Rozhovor o tradingu s Ondřejem Hartmanem
  Ředitel a zakladatel portálu FXstreet.cz, který má mnohaleté zkušenosti s obchodováním akcií a akciovým indexů, nyní se však permanentně věnuje swingovému obchodování Forexu.
 • Rozhovor o tradingu s Ondřejem Hartmanem (2. díl)
  Ředitele a zakladatele portálu FXstreet.cz, Ondřeje Hartmana, asi není třeba příliš zdlouhavě představovat. Proto pouze dodáme, že patří k jedněm z prvních obchodníků v ČR a průkopníkům online tradingu u nás jako takového. Kromě mnohaletých zkušeností s obchodováním se však také úzce specializuje na jedno další téma. Tím je psychologie tradingu.
 • Rozhovor s Andy Tannerem, úspěšným obchodníkem
  Vzhledem k velmi úspěšné akci s Robertem Kiyosakim se do Prahy chystá další člen týmu Rich Dad. V souvislosti s touto akcí jsme připravili rozhovor s hlavním řečníkem Andy Tannerem.
 • Rozhovor se šéfem traderů z Raiffeisenbank
  Portál FXstreet.cz přináší rozsáhlý rozhovor se šéfem traderů z Raiffeisenbank Milanem Fischerem, se kterým jsme si povídali o probíhajících devizových intervencích Českou národní bankou (ČNB) a o případné reakci české koruny na ukončení intervencí. Milan Fischer v tomto rozhovoru také poodkryl některé zajímavosti a podrobnosti ze světa bankovního tradingu.
 • Rozhovor: Snížení finanční páky se (nakonec) chystá
  Portál FXstreet.cz vám přináší exkluzivní rozhovor s výkonným ředitelem Purple Trading Davidem Vargou, se kterým jsme si povídali o regulaci ESMA týkající se snížení finanční páky na forexu a CFD produktech pro brokery regulované v EU.
 • Rozhovor s ředitelem Purple Trading nejen o regulacích
  Portál FXstreet.cz vám přináší exkluzivní rozhovor s výkonným ředitelem Purple Trading Davidem Vargou, se kterým jsme si povídali o regulaci ESMA týkající se snížení finanční páky na forexu a CFD produktech pro regulované brokery. Kromě toho jsme se také zeptali na připravované změny a novinky v tradingovém oboru.
 • Rozhovor s ředitelem tradingu ČSOB
  Portál FXstreet.cz připravil pro své čtenáře další rozhovor s bankovním traderem. Na dotazy tentokrát odpovídal ředitel útvaru Operací na devizových a úrokových trzích banky ČSOB Zdeněk Procházka. Námi položené dotazy směřovaly mimo jiné k tématu nedávného britského referenda o setrvání země v Evropské unii, ale i k pozorně sledovanému tématu měnových intervencí České národní banky. Samozřejmě nechybí ani některé zajímavosti a podrobnosti ze světa bankovního tradingu.
 • Rozhovor s úspěšným forexovým obchodníkem
  Na vzdělávacích seminářích či v kancelářích portálu FXstreet.cz v Praze v rámci osobních konzultací se denně setkáváme jak se začínajícími či mírně pokročilými obchodníky, kteří za námi přichází, aby získali nové zkušenosti a vzdělání, ale také s profesionálními tradery, kteří k nám přichází získat inspiraci a další důležité informace.
 • Rozhovor s viceguvernérem ČNB Mojmírem Hamplem
  Největší portál o forexovém obchodování v České republice a na Slovensku FXstreet.cz vám přináší rozhovor s viceguvernérem České národní banky (ČNB) Mojmírem Hamplem. Povídali jsme si například o tom, jak se ČNB staví k často kritizovaným intervencím nebo kde by se mohla česká koruna po ukončení intervenčního režimu pohybovat. Mojmír Hampl v rozhovoru také odhalí, jak samotné devizové intervence Českou národní bankou probíhají.
 • Saxo Bank: Rozhovor se šéfem klientského oddělení Stefanem Veghem
  Hodně lidí si myslí, že si přečte jednu knihu nebo článek na internetu a dokáže vydělávat miliony. Takto to nefunguje. Medik se po přečtení knihy o srdci také hned nesebere a nepůjde operovat. Je potřeba mít reálná očekávání a umět řídit riziko, tedy přesně vědět, kolik jsem ochoten ztratit. Pokud nemám zcela jasno, tak na 99 % prodělám, říká šéf klientského servisu pražské Saxo Bank, Stefan Vegh, který se svými kolegy servisuje 28 zemí střední a východní Evropy.
 • Štěpán Křeček: Když je zle, věřím dolaru. Když se situace zlepšuje, přesouvám se do koruny
  Koruna zůstane silná, myslí si Štěpán Křeček, hlavní ekonom BH Securities. „Je to dáno tím, že v tuzemsku jsou stále vyšší sazby než v eurozóně,“ říká Křeček. Dodává ale také, že roli hrají firemní úvěry v eurech, které podniky následně směňují do koruny a vytváří tak poptávku po české měně. Křeček také prozradil, kterým měnám aktuálně věří nejvíce. V rozhovoru se dozvíte, zda by bankovní rada ČNB měla ještě sáhnout po zvýšení úrokové sazby nebo ji naopak začít snižovat.
 • VIDEO: Rozhovor s úspěšným traderem
  Přinášíme vám rozhovor u kávy s úspěšným traderem Petrem Koubou, jehož mottem je: “Bez bolesti není radosti, bez rizika není zisku“. Petr ke svému tradingu využívá výhradně automatické obchodní strategie (AOS). Věříme, že tento inspirativní rozhovor bude pro ostatní tradery velkým přínosem.
 • Vladimír Bezděk: Nyní se hraje o inflační očekávání
  Tradingový portál FXStreet.cz přináší rozhovor s Vladimírem Bezděkem, předsedou představenstva AVANT investiční společnost, která spravuje fondy se 100 miliardami korun. Bezděk v rozhovoru pro FXStreet.cz říká, že pokud současný boj s inflací skončí na pěti procentech, žádná výhra to nebude. Řeč přišla také na to, kde jsou aktuálně investiční příležitosti a jak se dá investovat v době klesající ekonomiky.
 • Ženy a trading – rozhovor s Kathy Lien
  "Skutečně věřím, že čím více vnímáte existenci skleněného stropu, tím víc mu budete přičítat nedostatečný pokrok a tím víc se bude stávat skutečností", říká Kathy Lien, když se jí ptáme na to, jaká omezení může způsobit ženské pohlaví.

 


Diskuse ke článku

Diskuse je přístupná pouze pro registrované uživatele.
Přihlásit se | Nová registrace
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

Odborné kurzy a semináře
Začínáme s Forexem (dopolední seminář)
reklama
CapXmaster