Rozhovor s investičním bankéřem Ondřejem Jonášem

24.10.20161,143,149, - 1,143,  Autor: Tým FXstreet.cz  Sekce: Ostatní   Tisk


Portál FXstreet.cz připravil pro své čtenáře rozhovor se známým investičním bankéřem Ondřejem Jonášem. Naše dotazy se mimo jiné týkaly neustále diskutovaných devizových intervencí Českou národní bankou (ČNB), americké centrální banky (Fed), ale i profesního života jednoho z nejúspěšnějších českých investičních bankéřů.

Česká národní banka

FXstreet.cz: ČNB zahájila koncem roku 2013 devizové intervence. Bylo to podle Vás správné rozhodnutí?

O. Jonáš: Analyzovat zpětně devalvaci dnes nemá velký smysl, stalo se. Pozitivní pro nás je těsnější přimknutí k euru a potlačení volatility kurzu zhruba na třetinu, pravda, možná za cenu budoucího šoku. Byla to zbytečně silná dávka drogy, krátkodobě stimulující, poté kontraproduktivní, která poskytla výmluvu vládě odložit nutné strukturální reformy. Kurz 25 místo 27 Kč/€ by byl vhodnější i vlídnější. Konvergence k západní úrovni se zbytečně protahuje.  

FXstreet.cz: Kdy si myslíte, že ČNB intervence ukončí? Bude rozumné spekulovat na pokles měnového páru EUR/CZK? O tomto potenciálním obchodu se mezi investory neustále hovoří.

O. Jonáš: Možná až po volbách na podzim 2017, těžko říct. Z objemu intervencí, makro statistik a situace na trhu FX, však můžeme již dnes odhadovat, jakým tlakům ČNB čelí. Jednou po nějakém víkendu budeme překvapeni jako Švýcaři. Otázka zní, jak alespoň moc neprodělat. Nebude jednoduché, ať už za účelem zajištění nebo obchodu, najít protistranu za rozumnou cenu ve správný čas. Je to příležitost, která se nemusí brzy opakovat a za úsilí určitě stojí.

FXstreet.cz: Nemůže případné skokové posílení koruny po ukončení intervencí poškodit českou ekonomiku?

O. Jonáš: Jak koho. Trhy mají tendenci přestřelit. Akumulaci potlačené volatility a možné prudké uvolnění budeme muset započítat do konečných nákladů intervence.  Posilování koruny, tlak na vyšší produktivitu a kupní sílu obyvatel, jsme přece 20 let považovali za pozitivní konvergenci, ač s postupem času stále slabší. Lehkomyslnost, s jakou jsme polevili, bere dech. Je čas přestat spoléhat na měnovou politiku v míře nezdravé.

FXstreet.cz: Na jakých úrovních si dokážete představit měnový pár EUR/CZK po ukončení intervencí?

O. Jonáš: Dovedu si představit i silnější korunu než dnes zmiňovaných 24-25 Kč/€, pokud rozumná politika naznačí příslib lepších makro čísel. Chceme-li konvergovat, musíme však nutně růst rychleji.

Spojené státy americké a Fed

FXstreet.cz: Myslíte si, že Fed zvýší úrokové sazby do konce letošního roku?

O. Jonáš: Trh se zvýšením po mnoha zklamáních počítá. Je to v zajetí politiky 50/50.

FXstreet.cz: Je podle Vás americká ekonomika na zvýšení úrokových sazeb připravena?

O. Jonáš: Úroveň neutrálních reálných sazeb, bez nadměrné inflace a se slušnou zaměstnaností, je předmětem vášnivých ideologických debat. Musíme se někdy odlepit od nuly, bez ceny (nájmu) peněz nemůže tržní ekonomika a demokracie trvale fungovat. Robustnost americké ekonomiky je obdivuhodná, když zvážíme, kolika potrefeným experimentům víceméně slušně odolává.

FXstreet.cz: Jaký máte názor na politiku centrálních bank během posledních let či měsíců, zejména pak na politiku Evropské centrální banky (ECB) a Fedu? Co si myslíte o kvantitativním uvolňování těchto centrálních bank a jaký to může mít do budoucna vliv na ekonomiku?

O. Jonáš: Po roce 2008 Fed celkem pochopitelně prudce uvolnil, ale následovala také rozumnější regulace amerického finančního trhu a razantní očista bankovního sektoru. Evropě se podobný zákrok nezdařil, a proto je oživení přes úsilí ECB slabší. Reálné sazby jsou bezprecedentně nízké, stárnoucí populace spoří na důchod o to víc, co příjmy z dluhopisů mizí, strach a dluhy brzdí spotřebitele, a efektivita měnové politiky naráží na limit. Cílení 2% inflace začíná připomínat čekání na Godota, plus vedlejší účinky. Není ostuda otevřeně přiznat, že situace je nepřehledná a budoucnost obzvlášť nejistá.

FXstreet.cz: Blíží se volby prezidenta Spojených států. Může mít výsledek voleb nějaký zásadní dopad na finanční trhy ve Spojených státech?

O. Jonáš: Trump i Clintonová v kampani skandálně brojí proti volnému obchodu ve všech třech klíčových zónách Pacifiku, Atlantiku i Severní Ameriky. Pokud to myslí vážně, bude podstatně hůř. Trump slibuje divokou jízdu, Clintonová sekulární stagnaci. Nepamatuji tak špatný, předem prohraný výběr volby. Hrozí zpolitizovaný Fed a učebnicový dopad na hodnotu finančních aktiv.  Není to pěkná podívaná, a navíc posiluje celá pleiáda geopolitických rizik.

Odchod Velké Británie z Evropské unie

FXstreet.cz: Čekal jste, že se Britové v červnovém referendu rozhodnou pro odchod své země z Evropské unie (takzvaný brexit)?

O. Jonáš: Že se skutečně Britové rozhodnou pro odchod z Evropské unie, jsem nečekal.

FXstreet.cz: Povede si Velká Británie po odchodu z Evropské unie podle Vás ekonomicky lépe nebo ji naopak čeká recese, jak někteří ekonomové předpovídají?

O. Jonáš: Odchod z Evropské unie je stále nejistý a jak parlament, tak voliči ještě mohou Brexitem pěkně zamávat. Odpověď na otázku nicméně nabízí prudký pokles hodnoty britské měny a ostatních ostrovních aktiv, vzestup volatility a nervozity, a to je názor, se kterým nevidím důvod polemizovat.

Profesní život

FXstreet.cz: Na Wall Street a v londýnské City jste přes dvacet let vymýšlel finanční produkty. Bylo pro Vás zajímavější pracovat pro investiční banky nebo pro americký Fed? Co bylo náročnější?

O. Jonáš: Washingtonský Fed nabízí prakticky akademické prostředí, v divizi výzkumu a statistiky působí přes 200 špičkových PhDs s nesmírně zajímavou agendou. Rád vzpomínám na zasedání Boardu a FOMC ve staré budově na Mallu pod důstojným vedením Paula Volckera. Wall Street je zcela jiného charakteru, neméně zajímavý, skórovaný ziskem. Dva kolegové byli zavražděni v Lockerbie Pan Am 103, v letadle do kterého jsem také málem nastoupil. Na obou místech jsem poznal mnoho skvělých lidí. Když žijete v kapitalismu, je dobré poznat srdce bestie.

FXstreet.cz: Jak byste porovnal investiční bankovnictví v 80. letech, kdy jste pracoval například pro Goldman Sachs, s investičním bankovnictvím v současné době?

O. Jonáš: Měli jsme otevřené moře, Reagan a Thatcherová prosadili zásadní změny a uvolnili tvořivou sílu svobody. Začínal jsem v roce 1984 v Goldman Sachs u Fischera Blacka, kterého prozíravě najal Robert Rubin. Od roku 1986 jsem byl součástí týmu, který otevíral londýnskou kancelář Goldman Sachs, vedl jsem skupinu finanční strategie. Živila nás recyklace petrodolarů a japonských úspor ve velkém. Mým revírem byly francouzské a skandinávské finanční a vládní instituce. Současné investiční bankovnictví je nutně opatrnější, ale o nic méně zajímavé. Pokud to myslíte vážně, doporučuji angažmá v Londýně, New Yorku nebo Asii. Finance jsou stále v době kamenné, bolestně se učíme rozumět riziku a racionálně s rizikem nakládat.

FXstreet.cz: V pořadu Hydepark jste před pár lety řekl, že vůbec první síto mezi uchazeči do Goldman Sachs tvoří univerzita Oxford a Cambridge. Stal se někdy za Vašeho působení ve světových investičních bankách případ, že by se ziskový retailový obchodník do světové investiční banky dostal, aniž by měl za sebou tyto univerzity?

O. Jonáš: Jistě, výsledky a prezentací zaujal nejeden exot, a může i dnes.

FXstreet.cz: V pořadu Hydepark jste tenkrát také jednomu z tazatelů doporučil uložit volné prostředky mimo jiné také do norské koruny. Přehodnotil byste dnes svůj názor na norskou korunu vzhledem k cenovému vývoji na ropě?

O. Jonáš: Ne, svůj názor na norskou korunu bych ani nyní nezměnil.

FXstreet.cz: V jaké měně byste dnes českému investorovi doporučil si založit účet u brokerské společnosti? (brokeři dnes při založení účtu nabízejí možnost vedení účtu ve všech hlavních světových měnách, včetně české koruny)

O. Jonáš: V jaké měně mít účet je úzce spojené ani ne s tím, od jaké měny očekávám posilování, ale převážně s tím, v jaké měně očekávám své budoucí výdaje. Vždy je dobré využít přirozené a tudíž nepředražené možnosti k diverzifikaci a rozumnému zajištění, hedging. Pokud očekáváte opakovaně značné výdaje v eurozóně cestou za kulturou (například rádi navštěvujete muzea v Paříži), rekreací (v zimě jezdíte lyžovat do Rakouska) nebo vzděláním (například pokud víte, že vaše dítě studuje na zahraniční škole, která stojí X tisíc EUR ročně), tak osobně bych volil účet v eurech. Nicméně pokud byste chtěli účet v české bance, tak na to pozor, jelikož ČNB umí clearing jen v korunách. Pozor tedy na vysoké poplatky u účtů, které "umí" jiné měny. Takže v bance jedině účet v EUR s clearingem v eurech, což ale české banky neumějí.

FXstreet.cz: Na co nikdy za Vaši kariéru v bankovnictví nezapomenete?

O. Jonáš: Mnoho nezapomenutelných situací, včetně 19.10.1987, kdy trh propadl o 23 % během IPO British Gas. Byl to "bought deal", evidovali jsme ihned ztrátu UKL 500 milionů. Trvalo dva měsíce se z toho dostat. Goldman Sachs byl stále ještě klasické partnerství, tak si dovedete představit telefonické "výměny názorů" mezi Londýnem a necelou stovkou partnerů v New Yorku. Pamětihodné.

FXstreet.cz: Náš portál je zaměřen na začínající a i pokročilé retailové obchodníky. Co byste jim na základě svých bohatých zkušeností s finančními trhy doporučil v cestě za úspěšným obchodováním?

O. Jonáš: Vždy dobře vědět, co vlastníte a hlavně proč. Je to náročný obor a člověk sotva tuší, co všechno může překvapit. Zdravá skepse je užitečná. Budete úspěšní nad nejdivočejší očekávání, pokud se vám podaří mýlit se jen z 49 %.

FXstreet.cz: Děkujeme za příjemný rozhovor a hlavně za ochotu podělit se s námi o Vaše názory a zkušenosti. Přejeme mnoho osobních i pracovních úspěchů.

Kdo je Ondřej Jonáš?

Investiční bankéř Ondřej Jonáš odešel v roce 1968 s rodiči do Londýna a později do USA. Vystudoval matematiku na Harvardově univerzitě v USA, je držitelem titulu Ph.D. v oboru teorie pravděpodobnosti a statistiky a bakalářem v oboru politologie. Na Harvardu a také na další prestižní univerzitě v Princetonu řadu let přednášel. V 80. letech pracoval pro investiční banku Goldman Sachs, později pro investiční banku Salomon Brothers a americkou centrální banku (Fed). Spoluzakládal investiční banku JFC, která se specializuje na investiční a finanční poradenství pro střední Evropu. Přes dvacet let vymýšlel na Wall Street a v londýnské City nové finanční produkty.

Sdílení článku:
Facebook

Související články

 • Rozhovor s ředitelem tradingu ČSOB
  Portál FXstreet.cz připravil pro své čtenáře další rozhovor s bankovním traderem. Na dotazy tentokrát odpovídal ředitel útvaru Operací na devizových a úrokových trzích banky ČSOB Zdeněk Procházka. Námi položené dotazy směřovaly mimo jiné k tématu nedávného britského referenda o setrvání země v Evropské unii, ale i k pozorně sledovanému tématu měnových intervencí České národní banky. Samozřejmě nechybí ani některé zajímavosti a podrobnosti ze světa bankovního tradingu.
 • Rozhovor s viceguvernérem ČNB Mojmírem Hamplem
  Největší portál o forexovém obchodování v České republice a na Slovensku FXstreet.cz vám přináší rozhovor s viceguvernérem České národní banky (ČNB) Mojmírem Hamplem. Povídali jsme si například o tom, jak se ČNB staví k často kritizovaným intervencím nebo kde by se mohla česká koruna po ukončení intervenčního režimu pohybovat. Mojmír Hampl v rozhovoru také odhalí, jak samotné devizové intervence Českou národní bankou probíhají.
 • Rozhovor se šéfem traderů z Raiffeisenbank
  Portál FXstreet.cz přináší rozsáhlý rozhovor se šéfem traderů z Raiffeisenbank Milanem Fischerem, se kterým jsme si povídali o probíhajících devizových intervencích Českou národní bankou (ČNB) a o případné reakci české koruny na ukončení intervencí. Milan Fischer v tomto rozhovoru také poodkryl některé zajímavosti a podrobnosti ze světa bankovního tradingu.
 • Příběh českého tradera na Wall Street
  Dnes přinášíme exkluzivní rozhovor o příběhu institucionálního profesionálního obchodníka a forexového analytika - Patrika Urbana, který se propracoval ze soukromého tradingu až ke spolupracím se zahraničními investičními společnostmi, mezi které patří i mezinárodní banka či investiční fond na Wall Street v New Yorku.
 • Jak obchodují bankovní tradeři
  Z mých vlastních dlouholetých zkušeností obchodování forexu se tradeři na vzdělávacích seminářích, v osobních konzultacích nebo na internetových diskusích neustále ptají a neustále přemýšlí nad tím, jak je možné, že většina běžných obchodníků dlouhodobě prodělává a naopak většina bankovních (institucionálních, chcete-li) traderů dlouhodobě vydělává. Ve vzduchu tak stále visí stejná otázka, kde dělají běžní obchodníci chybu?

Čtěte více

 • První investiční soutěž v ČR s reálnými penězi
  Investiční soutěže se v poslední době těší větší a větší popularitě. V České republice jsme měli možnost si touto formou vyzkoušet své obchodní dovednosti již několikrát, a to u více brokerů. Je to skvělá příležitost, jak si bez rizika vyzkoušet obchodování v praxi a zároveň srovnat své síly s ostatními. Navíc je tady možnost vždy něco zajímavého vyhrát.
 • První kolo investiční soutěže skončilo, Jindřich Šídlo porazil na demo účtu Leoše Mareše
  První kolo investiční soutěže společnosti Bossa, v němž se obchodovalo s fiktivním kapitálem ve výši 30 000 Kč, je úspěšně za námi. Tentokrát je traderské klání mnohem zajímavější, protože je obohaceno o hvězdný souboj mezi Leošem Marešem a Jindřichem Šídlem, s nimiž si čeští obchodníci mohou srovnat své síly, a to nejen s virtuálními ale i reálnými penězi. Pro hlavního analytika Hospodářských novin Jindřicha Šídla to byla první zkušenost s finančními trhy.
 • První profesionální broker v ČR a SK
  Revoluce na finančním trhu: Axiory - první profesionální broker u nás s revolučními obchodními podmínkami přichází! S velkou radostí vám oznamujeme, že na finanční trh v Čechách a na Slovensku přichází první profesionální broker s revolučními podmínkami k obchodování! Finanční trh tak zažívá podobnou revoluci, jakou nedávno zažil trh bankovnictví. Také již bylo na čase!
 • Představujeme další vylepšení unikátní VIP zóny!
  V týmu FXstreet.cz máme velkou radost, že vám můžeme představit další velmi užitečné vylepšení VIP zóny! Vždy se snažíme všem příznivcům portálu FXstreet.cz vyjít maximálně vstříc, realizovat vaše nápady na zlepšení našich služeb a poskytovat maximum možných služeb a informací v co nejjednodušší a nejefektivnější formě. A nyní přišla opět řada na VIP zónu, konkrétně na sekci vzdělávacích materiálů.
 • Příběh českého tradera na Wall Street
  Dnes přinášíme exkluzivní rozhovor o příběhu institucionálního profesionálního obchodníka a forexového analytika - Patrika Urbana, který se propracoval ze soukromého tradingu až ke spolupracím se zahraničními investičními společnostmi, mezi které patří i mezinárodní banka či investiční fond na Wall Street v New Yorku.
 • Psychologie obchodování aneb trh má vždycky pravdu
  V tomto článku, jak již bylo uvedeno, se však podíváme trochu podrobněji na neméně důležitý aspekt obchodování a tím je psychologie obchodníka. Co je psychologie?
 • Robert Kiyosaki v Praze: Nové finanční zákonitosti
  Legendární investor a autor knižních bestsellerů řady Bohatý táta se v červnu poprvé představil na veřejném semináři v České republice. Portál FXstreet.cz, hlavní partner celé akce, vám přináší shrnutí toho, co se Robert snažil předat českým zájemcům o globální investování. Exkluzivně pro FXStreet také Robert se svojí ženou Kim odpověděli na několik otázek při osobním rozhovoru.
 • Rozdíly mezi seriózními a neseriózními brokery
  Pokud již obchodujete forex, nejspíš si plně uvědomujete, jak velice je důležitý výběr správného brokera k dlouhodobě úspěšnému obchodování.
 • Rozhovor s Andy Tannerem, úspěšným obchodníkem
  Vzhledem k velmi úspěšné akci s Robertem Kiyosakim se do Prahy chystá další člen týmu Rich Dad. V souvislosti s touto akcí jsme připravili rozhovor s hlavním řečníkem Andy Tannerem.
 • Rozhovor se šéfem traderů z Raiffeisenbank
  Portál FXstreet.cz přináší rozsáhlý rozhovor se šéfem traderů z Raiffeisenbank Milanem Fischerem, se kterým jsme si povídali o probíhajících devizových intervencích Českou národní bankou (ČNB) a o případné reakci české koruny na ukončení intervencí. Milan Fischer v tomto rozhovoru také poodkryl některé zajímavosti a podrobnosti ze světa bankovního tradingu.
 • Rozhovor: Snížení finanční páky se (nakonec) chystá
  Portál FXstreet.cz vám přináší exkluzivní rozhovor s výkonným ředitelem Purple Trading Davidem Vargou, se kterým jsme si povídali o regulaci ESMA týkající se snížení finanční páky na forexu a CFD produktech pro brokery regulované v EU.
 • Rozhovor s ředitelem Purple Trading nejen o regulacích
  Portál FXstreet.cz vám přináší exkluzivní rozhovor s výkonným ředitelem Purple Trading Davidem Vargou, se kterým jsme si povídali o regulaci ESMA týkající se snížení finanční páky na forexu a CFD produktech pro regulované brokery. Kromě toho jsme se také zeptali na připravované změny a novinky v tradingovém oboru.
 • Rozhovor s ředitelem tradingu ČSOB
  Portál FXstreet.cz připravil pro své čtenáře další rozhovor s bankovním traderem. Na dotazy tentokrát odpovídal ředitel útvaru Operací na devizových a úrokových trzích banky ČSOB Zdeněk Procházka. Námi položené dotazy směřovaly mimo jiné k tématu nedávného britského referenda o setrvání země v Evropské unii, ale i k pozorně sledovanému tématu měnových intervencí České národní banky. Samozřejmě nechybí ani některé zajímavosti a podrobnosti ze světa bankovního tradingu.
 • Rozhovor s viceguvernérem ČNB Mojmírem Hamplem
  Největší portál o forexovém obchodování v České republice a na Slovensku FXstreet.cz vám přináší rozhovor s viceguvernérem České národní banky (ČNB) Mojmírem Hamplem. Povídali jsme si například o tom, jak se ČNB staví k často kritizovaným intervencím nebo kde by se mohla česká koruna po ukončení intervenčního režimu pohybovat. Mojmír Hampl v rozhovoru také odhalí, jak samotné devizové intervence Českou národní bankou probíhají.
 • Světově nejúspěšnější kniha o FOREXU v češtině!
  Je nám velikou ctí, že můžeme obohatit český a slovenský forexový trh světově uznávanou knihou číslo 1 pro každého...
 • Top 5 nejlepších forexových obchodníků
  Dnešní článek není tak úplně vzdělávacího charakteru, ale bude značnou inspirací, která je pro úspěšné obchodování na finančních trzích také velmi nezbytná. Pokud chcete být nejlepší, musíte se učit od těch nejlepších. To samé platí pro forexové obchodování. V následujících řádcích si představíme 5 nejúspěšnějších obchodníků na forexovém trhu, o kterých bychom měli bezpochyby vědět.
 • Trendy v obchodování měnových párů
  Měnový trh je největším finančním trhem. Obchoduje se na něm 24 hodin denně a každý den jím proteče nepředstavitelných 5.345 mld. USD. Finanční krize ani evropské dluhové problémy likviditu měn nijak neohrozily, denní objem totiž od roku 2010 podle zprávy Banky pro mezinárodní platby (BIS) narostl o 35 %. V dnešním článku se do této zprávy podíváme detailně a zjistíme, které měny se na forexu nejvíce obchodují a které mají největší potenciál.
 • Typy forexových brokerů
  Než začnete s tradingem na reálném účtu, musíte udělat velmi důležité rozhodnutí, kterým je výběr toho správného brokera. Výběr správného brokera je jedním z nejdůležitějších faktorů úspěšného forexového tradingu, protože právě broker provádí všechny vámi zadané objednávky a tedy měl by přispívat k vytvoření spolehlivého obchodního prostředí.
 • VIP zóna FXstreet.cz: Exkluzivní novinky
  Naše unikátní a velmi oblíbená služba VIP zóna - Forex Asistent se opět zlepšuje. Přivítejte dvě skvělé novinky, díky kterým bude VIP zóna ještě lepší.
 • VIP zóna ke každému investičnímu účtu Bossa!
  Portál FXstreet.cz představil před nedávnem svou údajně revoluční tradingovou novinku: VIP zónu – Forex Asistent, kterou slovy Ondřeje Hartmana, ocení naprosto všichni obchodníci, kteří chtějí posunout kvalitu a výsledek svého obchodování ke stabilním a dlouhodobým ziskům. U nás ve spol. Bossa jsme dostali možnost vyzkoušet si tuto „VIP zónu“ a z našeho pohledu ohodnotit její avizovaný přínos pro aktivní obchodníky. Vzhledem k tomu, že se snažíme věnovat velkou pozornost vzdělávání všech našich klientů a přinášet jim dostatečné množství informací ze světa forexu, chtěli jsme vědět, co konkrétního a praktického může tato služba nabídnout.
 •  


  Diskuse ke článku

  Diskuse je přístupná pouze pro registrované uživatele.
  Přihlásit se | Nová registrace

Články

reklama
Globtrex

Kurzy obchodování

Zář
14

Juniorská škola tradingu - Forex I-II (Praha)

Juniorská škola tradingu - Forex I-II je určena pro začínající tradery. Pokud chcete vyzkoušet něco nového, vymanit se z davu a být úspěšný v obchodování na finančních trzích, tak je tento seminář určen právě vám.

Zář
28

Profesionálem na forexu - kurz pro pokročilé tradery (Praha)

Seminář Profesionálem na forexu je určený pro absolventy kurzu Juniorská škola tradingu a pro pokročilé forexové tradery. Naučíme vás naše ziskové intradenní a swingové obchodní strategie a posuneme vás k vyšším ziskům. Jedná se o jeden z nejlépe hodnocených seminářů FXstreet.cz a věnujeme se na něm hlavně korelačním strategiím a intermarket analýze. Sleva: Absolventi semináře Juniorská škola tradingu mají tento seminář za 4 400,-Kč.


říj
12

Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management

Zcela nový seminář z dílny FXstreet.cz a tentokrát se zaměřením na psychologii obchodování a money-management. A právě toto téma je naprosto nejdůležitější a současně bohužel nejvíce podceňované a opomíjené téma většiny obchodníků. Tento seminář tak doplňuje naše ostatní kurzy, které se zaměřují spíše na technickou stránku tradingu. Úspěch tradera záleží hlavně na jeho psychice a přístupu k obchodování. Přijďte se naučit ty nejsilnější nástroje, tipy a rady, které vám k úspěchu pomohou. Tento unikátní seminář zcela jistě změní váš přístup k tradingu a tím také vaše celkové výsledky.

říj
19

Jak vytvářet ziskové AOS a testovat obchodní strategie

Představujeme vám exkluzivní seminář se zástupci profesionálního vývojářského týmu, působícího ve společnosti FXstreet.cz. Hlavní náplní budou základy tvorby automatických obchodních systémů (AOS) pro platformu MetaTrader 4 včetně praktických ukázek. Naučíte se také správně backtestovat ziskovost AOS. Navíc si sami v průběhu semináře vytvoříte svůj první ziskový AOS.

Lis
2

Exkluzivní VIP seminář: Obchodujte jako bankovní trader!

Představujeme vám exkluzivní seminář, který účastníky semináře posouvá mezi tradingovou elitu. V průběhu semináře se dozvíte veřejně nedostupné informace o tom, jak ve skutečnosti funguje forex, pravdu o retailových brokerech a další veřejně nedostupné informace z obchodování bank a tradingu na institucionální úrovni.

Literatura

titulka_smallsize.jpg

Novinka! Kniha "Jak se stát forexovým obchodníkem" Ondřeje Hartmana vychází ve druhém a výrazně rozšířeném vydání!

Kniha vychází již ve druhém, ale tentokrát výrazně upraveném a rozšířeném vydání. Kniha je koncipována tak, aby byla užitečným průvodcem jak začínajícím obchodníkům bez zkušeností, tak i těm, kdo na forexu již obchodují a potřebují si prohloubit své znalosti.

Day_Trading_obalka_78x110.jpg

Kniha "FOREX – Ziskové intradenní a swingové obchodní strategie" od Kathy Lien vychází v češtině!

Je nám velikou ctí, že můžeme obohatit český a slovenský forexový trh světově uznávanou knihou číslo 1 pro každého, kdo chce do hloubky pochopit fungování největšího světového finančního trhu.

C:\fakepath\kathy-lien-08112017.jpg

Světový bestseller o tradingu v češtině! Úspěšní obchodníci: Jak běžní lidé porážejí Wall Street v jeho vlastní hře

Jedna z nejprodávanějších knih od Kathy Lien právě vychází v českém překladu! Obsahuje sérii rozhovorů Kathy Lien s nejúspěšnějšími tradery. Tato kniha se stala inspirací pro tisíce čtenářů po celém světě. Setkáte se v ní s příběhy obyčejných lidí, kteří dokázali zbohatnout díky systematickému dodržování konkrétních pravidel v tradingu. Bez ohledu na jejich povolání jsou dnes úspěšnými obchodníky a investory. V této knize vám budou představeny jejich obchodní přístupy a strategie, které vám pomohou pochopit, jak lze pomocí vlastní píle dosáhnout úspěchu ve zdánlivě složitém světě tradingu.

Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu, až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní Price Action VIP indikátor, doposud úspěšně používaný pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečný Price Action VIP indikátor, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

Forex brokeři
FX Open
FxPro
FXGiants


FXstreet.cz - forex, komodity, kryptoměny, trading, zpravodajství

Nezávislý investiční server zaměřený na forex, komodity, kryptoměny, trading a zpravodajství. Vzdělávací články, cenové grafy, cizí měny, semináře, ekonomické a forex zprávy.
reklama
reklama
reklama
reklama
LYNX kredit