Čtvrtek 28. březen 2024 13:58
reklama
Fintokei SwiftTrader
reklama
Dukascopy new
reklama
Dukascopy new
reklama
CapXmaster

Cena ropy brent

wti-29062017.png

Cena ropy Brent stoupla na dvoutýdenní maximum

29.06.2017 Cena severomořské ropy Brent se během dnešního obchodování vyšplhala až na dvoutýdenní maximum nad 48 dolarů za barel. Vzhůru ji tlačí údaje o poklesu těžby ve Spojených státech. Ceny ropy rostou již šestým dnem za sebou poté, co se minulý týden propadly na desetiměsíční minima.
img

Ťažba ropy v USA prudko klesla. Ropá má priestor pre rast

29.06.2017 Jedinou premennou, ktorá aktuálne ovplyvňuje rovnováhu na trhu s ropou je teda americká ťažba, ktorá je od októbra minulého roka v rastovom trende. S tým, ako sa v minulom roku ropa vrátila na vyššie úrovne sa americkým bridlicovým producentom oplatilo opäť začať ťažiť viac a od októbra až do predminulého týždňa vzrástla jej ťažba v USA o 886 mil. barelov denne. To vymazalo viac ako polovicu efektu zníženia ťažby zo strany OPECu na svetovú ponuku. Pokiaľ by rast ťažby z bridlíc v USA pokračoval aktuálnym tempom, tak by niekedy v budúcom roku opäť mohla na globálnom trhu s ropou nastať silná prevaha ponuky nad dopytom.
img

Raiffeisenbank: Okénko trhu 29.6.2017

29.06.2017 Česká národní banka na svém měnověpolitickém zasedání ponechala sazby na 0,05 %. Guvernér J. Rusnok na tiskové konferenci zopakoval, že dubnové opuštění kurzového závazku bylo prvním krokem k normalizaci všech klíčových makroekonomických veličin. Dále sdělil, že rada na datech pozoruje naplnění předpokladů prognózy a tedy nárůst úrokových sazeb v třetím čtvrtletí tohoto roku je tak konzistentní s prognózou: „větší riziko pro oddalování sazeb nevidíme.“ Koruna reagovala oslabením o necelých 0,4 % na EUR/CZK 26,17, ale poté začala pomalu korigovat svoji hodnotu.
img

Raiffeisenbank: Ranní nadhoz 28.6.2017

28.06.2017 Guvernér ECB M. Draghi pronesl svůj včerejší projev na fóru ECB v jestřábím duchu. M. Draghi připustil, že dřívější protiinflační tlaky se změnily na proinflační a současná nízká inflace je jenom dočasná. Draghi také zdůraznil, že pokud se ekonomika eurozóny bude vyvíjet jako v poslední době, ECB už nebude dále uvolňovat měnovou politiku. Euro od Draghiho projevu oproti dolaru posílilo o 1,5 % a v současnosti se obchoduje okolo EUR/USD 1,136.
img

Raiffeisenbank: Okénko trhu 27.6.2017

27.06.2017 Dnešním dnem vrcholí třídenní fórum Evropské centrální banky v Portugalsku, které se soustředí na téma investic a růstu ve vyspělých ekonomikách. Guvernér ECB M. Draghi ve svém dnešním projevu sice zdůraznil, že eurozóna stále potřebuje podporu měnové politiky, celý projev se ale nesl spíše v jestřábím duchu. Guvernér Draghi připustil, že dřívější protiinflační tlaky se změnily v proinflační, a že v současnosti nízká inflace je jenom dočasná. Za nízkou inflací eurozóny tak stojí jak nízká cena ropy na mezinárodních trzích, tak především pouze mírný růst průměrných mezd. Měnová politika ECB se sice zatím nebude utahovat, ale zůstane nezměněna. Náš tým očekává, že ECB začne se snižováním objemů nákupu dluhopisů na začátku roku 2018. Následně by Evropská centrální banka měla poprvé zvýšit úrokové sazby v posledním čtvrtletí roku 2018.
img

Rozbřesk: Ifo na historickém maximu

27.06.2017 Ani silnější euro, které zhoršilo postavení německých firem na světovém trhu, nijak neovlivnilo extrémně pozitivní naladění německých firem, a tak se tolik sledovaný index Ifo vypjal k novému historickému rekordu. Pomohlo mu především to, jak hodnotí tamní firmy v průmyslu, ve stavebnictví a v obchodě současný vývoj, který je z jejich pohledu nejpříznivější za celou dobu sledování těchto ukazatelů od roku 1991. Optimismus ovšem nepanuje pouze při pohledu na aktuální výsledky německých podniků, ale i pokud jde o jejich očekávání pro dalších šest měsíců. Tady sice až takový rekord nepadl, protože index dosáhl jen tříletého maxima, ale i to můžeme považovat za velmi slibný výsledek.
img

Rozbřesk: Týden ve znamení blížících se prázdnin a ČNB

26.06.2017 Poslední týden před prázdninami se sejde ČNB. Pozornost bude upřená hlavně na debaty ohledně prvního růstu úrokových sazeb. Podle našeho názoru centrální banka zatím nebude nikam spěchat. Poslední prognóza sice počítala s první růstem sazeb již ve třetím kvartále. Zdá se však, že inflace bude v tomto a příštím roce o něco nižší a současně koruna zatím od konce intervencí viditelně posílila. A co je možná nejdůležitější, ECB jede zatím na plný plyn opačným směrem - v tuto chvíli se zdá, že kvůli nízké inflaci ústup z QE v eurozóně nezačne dříve než v roce 2018 a s prvním růstem sazeb budeme moci počítat až v polovině příštího roku. V tomto týdnu by to měl jen potvrdit první odhad červnové inflace - počítáme s poklesem na 1,3 %.
img

Raiffeisenbank: Ranní nadhoz 26.6.2017

26.06.2017  V Německu vyjde IFO index za červen. Hodnota IFO business za květen byla 114,6 b. a trh očekává nepatrný propad o 0,1 b. Ve čtvrtek bude zveřejněn německý CPI index. Trh očekává, že inflace mírně zpomalí na 1,4 %.
img

Raiffeisenbank: Okénko trhu 23.6.2017

23.06.2017 Včera vyšel index nákupních manažerů z výroby pro eurozónu za červen, který předčil očekávání trhu o 0,5 b. a vyšplhal se na 57,3 b. Jedná se tak o nejvyšší hodnotu od dubna 2011. Kombinovaný PMI klesl z květnových 56,8 b. na 55,7 a skončil 0,9 b. pod očekáváním trhu.
img

Rozbřesk: Boj za vyšší mzdy je v plném proudu

23.06.2017 Stávka ve slovenském Volkswagenu ukazuje, že trh práce ve střední Evropě jede na maximum. Vyjednávací pozice zaměstnanců se v posledních třech letech výrazně zlepšila - jak Česko, tak Slovensko mají nezaměstnanost na historických minimech (podle metodiky Eurostatu) a zaměstnavatelé jednoduše častokrát nemají z čeho brát. Po delší době tak přichází - slovy guvernéra Jiřího Rusnoka - ideální doba pro to, abychom se přiblížili mzdové úrovni eurozóny. Porovnání mzdové dynamiky pro nás v posledních pěti letech totiž nevycházelo totiž vůbec dobře. Mzdy v průmyslu se v Česku pohybují zhruba na úrovních z roku 2012 (okolo 7 EUR/hodinu, podle Eurostatu), zatímco v Německu vzrostly ze zhruba 27 na 30 euro na hodinu. České průmyslové mzdy tak byly na konci roku 2016 oproti Německu nižší než třetinové.
img

Raiffeisenbank: Okénko trhu 22.6.2017

22.06.2017 Dnes v Bruselu začal dvoudenní summit Evropské unie. Mimo jiné se dnes večer bude diskutovat na téma Brexit a této diskuze se zúčastní i premiérka Velké Británie T. May. Jednání o Brexitu začalo tento týden a na dokončení celého procesu zbývá 16 měsíců. Na summitu se budou dále projednávat sankce vůči Rusku, které by měly být prodlouženy o další rok. Také se očekává, že bude potvrzeno plnění Pařížské klimatické dohody. Zítra se účastníci summitu budou zabývat ekonomickým vývojem a stabilitou. Jednání se zúčastní guvernér ECB M. Draghi.
img

Rozbřesk: Brent pod 45 dolary, koruna odpočívá a Česko je stále víc zemí aut

22.06.2017 Růst české ekonomiky je i nadále úzce spojený s průmyslem, tedy především s tím největším – automobilovým. A jeho dosavadní výsledky jsou impresivní. Podle posledních údajů SAP se produkce osobních aut a LUV za prvních pět měsíců zvýšila o více než 5 % na téměř 625 tisíc, což mimochodem znamená, že se dále zvyšuje zastoupení automobilek a jejich dodavatelů na produkci celého průmyslu, exportu a vlastně i HDP, který závisí na jejich výkonu už téměř z deseti procent.
img

Raiffeisenbank: Ranní nadhoz 22.6.2017

22.06.2017 Cena ropy Brent včera klesla k 44,75 dolarů za barel, kde se obchoduje i dnes ráno. Důvodem je obava z velkého převisu nabídky. Cena ropy Brent je nejnižší od listopadu 2016. Iránský ministr pro ropu B. Zanganeh se včera vyjádřil, že Irán jedná s ostatními producenty ropy o dalším snižování produkce.
img

Raiffeisenbank: Okénko trhu 21.6.2017

21.06.2017 Guvernér ČNB Jiří Rusnok se v dnes zveřejněném rozhovoru vyjádřil k plánovanému růstu úrokových sazeb a makroekonomické situaci v ČR. Sdělil, že aktuální prognóza ČNB počítá s navýšením úrokových sazeb ve třetím čtvrtletí tohoto roku, ale „měnověpoliticky to na to nevypadá.“ Pokud by navýšení nakonec opravdu přišlo, bylo by nevýrazné. Podobně se v pondělí vyjádřil viceguvernér Vladimír Tomšík. Sdělil, že by odsunul navýšení úrokových sazeb, bude-li koruna i nadále stabilně posilovat. Ve stejném duchu promluvil také Marek Mora. Trh s korunou podle guvernéra nečekají až do voleb žádné větší výkyvy způsobené zevnitř. Odhady vývoje kurzu zatím ČNB nebude zveřejňovat. Dále se Rusnok vyjádřil k vývoji inflace: „Intuitivně se mi zdá, že velký výkyv v odhadu vývoje inflace proti platné prognóze nebude.“
img

Raiffeisenbank: Ranní nadhoz 21.6.2017

21.06.2017 Dnes vyjde statistika prodeje stávajících domů v USA za květen. Trh očekává mírný pokles na 5,55 mil. z předchozích 5,57 mil. Předstihový indikátor pro prodeje stávajících domů mírně klesl, ale tento pokles je částečně kompenzován zvýšeným počtem žádostí o hypotéku. Budoucí růst domů by mohl být negativně ovlivněn striktnější měnovou politikou Fedu.
img

Raiffeisenbank: Okénko trhu 20.6.2017

20.06.2017 Včerejší první den jednání o odchodu Velké Británie z Evropské unie byl spíše zahřívacím kolem, ve kterém se určil program vyjednávání. Prioritou zůstává pobyt občanů EU ve Velké Británii a naopak, finanční požadavky EU vůči Velké Británii a status irských hranic. První věcné jednání by se mělo uskutečnit 17. července a následně každé čtyři týdny. Na celý proces zbývá 16 měsíců, poté musí být výsledek schválen všemi členskými zeměmi. Ve prospěch mírnějšího Brexitu se dnes ráno vyjádřili P. Hammond, člen britské konzervativní strany a guvernér britské centrální banky M. Carney. Libra od dnešního rána oslabila na EUR/GBP 0,882 z EUR/GBP 0,876.
img

Raiffeisenbank: Ranní nadhoz 20.6.2017

20.06.2017 Člen měnového výboru Fedu Ch. Evans se včera vyjádřil, že další zvýšení úrokové sazby může být oddáleno až na prosinec. Podle Evanse je důležité několik měsíců pozorovat makroekonomický vývoj před dalším rozhodnutím. Rychlé zvyšování sazeb by mohlo příliš potlačit inflaci. Dnes se ještě vyjádří další členové Fedu (S. Fisher, E. Rosengren, R. S. Kaplan).
img

Raiffeisenbank: Okénko trhu 19.6.2017

19.06.2017 Politické hnutí E. Macrona Republika v pohybu s přehledem vyhrálo francouzské volby do parlamentu. Získalo 350 křesel z celkového počtu 577. Macrona čeká přetěžký úkol, jelikož Francie zažívá období vlažného ekonomického růstu, hrozeb terorismu a vysoké nezaměstnanosti. Pakliže by jeho pětiletá vláda byla neúspěšná, dalo by se očekávat posílení populistických a extremistických skupin. Na Macronovo vítězství pozitivně reagovaly evropské trhy. Euro Stoxx 50 dnes roste o 1,0 %, FTSE 100 o 0,44 %, DAX o 0,86 % a CAC 40 o 0,94 %.
img

Rozbřesk: Astronomický dluh Řecku zůstává, mění se věřitelé a podmínky

16.06.2017 Asi málokoho překvapí, že Řecko dostalo „na poslední chvíli“ balík peněz ze záchranného fondu a zřejmě i od MMF za úspěšné plnění reformního programu, aby mohlo dostát svým závazkům vůči věřitelům. Tentokrát se jedná o 8,5 mld. eur, na kterých se bude i tentokrát podílet MMF. Splatné dluhopisy tak tato země bude moci uhradit novými půjčkami a vše poběží dál, tak jako doposud. Astronomický dluh země tím zůstává, mění se pouze věřitelé a podmínky půjček. Opět se sníží zastoupení dluhopisů a krátkodobých poukázek, které se na státním dluhu podílely na konci března už jen necelými 22 %, a naopak vzroste váha institucionálních věřitelů, kterým tato země dluží už 233 miliard euro.
wti-15062017-10.png

Komodity: Ceny ropy klesly na šestitýdenní minima

15.06.2017 Ceny ropy během dnešního obchodování sestoupily na šestitýdenní minima. Dolů je tlačí pochybnosti o tom, že se Organizaci zemí vyvážejících ropu (OPEC) podaří odstranit nadbytek suroviny na trhu, píše agentura Reuters.
img

Raiffeisenbank: Okénko trhu 15.6.2017

15.06.2017 Fed podle očekávání zvýšil úrokové sazby o 25 bp. Předcházela tomu ovšem zvýšená nejistota, jelikož pár hodin předtím vyšla statistika spotřebitelské inflace, která oproti očekávání zpomalila na 1,9 %. Fed dále představil aktualizovanou prognózu. Ta počítá pro tento rok s růstem jádrového indexu cen o 1,7 % r/r z původních 1,9 % r/r. Míra nezaměstnanosti byla revidována na 4,3 % r/r z 4,5 % r/r. Časová osa pro růst sazeb zůstala nezměněna, podle prognózy nás čeká jedno zvýšení o 25 bp tento rok a další tři v roce příštím. Dalším důležitým bodem byl plán snižování bilance Fedu. V brzké době začne omezovat reinvestice výnosů z držených aktiv. Pro státní dluhopisy to znamená, že v první fázi sníží objem reinvestic o 6 mld. dolarů měsíčně a během dalšího roku tuto hranici bude zvyšovat každé čtvrtletí o 6 mld. dolarů do maximální možné výše 30 mld. dolarů. U hypotečních dluhopisů (MBS) bude první snížení ve výši 4 mld. a každé čtvrtletí se bude zvyšovat o další 4 mld. na maximální hodnotu 20 mld. měsíčně. Trh očekával větší redukci aktiv, což je mírně pozitivní zpráva pro dluhopisový trh.
img

Raiffeisenbank: Ranní nadhoz 15.6.2017

15.06.2017 Spotřebitelská inflace v USA v květnu překvapila: vzrostla o 1,9% r/r oproti očekáváných 2,2 %. USD prudce oslabil ve strachu, že Fed úrokové sazby nezvýší. Nicméně po oznámení zvýšení úrokových sazeb Fedem o 25 bp se dolar vrátil na původní úroveň.
img

Rozbřesk: Zásoby ropy mohou zůstat i nadále vysoké, aneb proč může snaha OPECu vyjít na prázdno

13.06.2017 Mezinárodní energetická agentura (IEA) tento týden ve středu zveřejní své odhady pro růst spotřeby a produkce ropy pro rok 2018. Měsíční zpráva bude důležitá i proto, že bude první poté, co se OPEC dohodl na prodloužení dohody na omezení těžby ropy. Celkově bychom tak měli být schopni lépe posoudit, jak to vlastně IEA (jistá protiváha OPECu na straně dovozců ropy) s dopady dohody vidí.
img

Raiffeisenbank: Okénko trhu 12.6.2017

12.06.2017 Tento týden bude bohatý na události i makroekonomická data. V úterý vyjde německý ZEW index ekonomického sentimentu. Trh očekává mírný nárůst z květnových 20,6 bodů na 21,7 bodů za červen.
img

Raiffeisenbank: Ranní nadhoz 12.6.2017

12.06.2017  Minulý týden nepřinesl žádné rozuzlení výsledku britských voleb. Jednání Konzervativců s Demokratickou unionistickou stranou Severního Irska budou dnes pokračovat. Dá se očekávat, že dokud se nevyřeší složení vlády, investoři budou opatrní s nákupem britských aktiv.
img

Rozbřesk: Macron dostává od voličů silný mandát, týden bude ale ve znamení zasedání Fedu

12.06.2017 Zdá se, že nový francouzský prezident Macron od voličů dostane skutečně silný mandát. Po vítězství v prezidentských volbách totiž jeho hnutí Republika v pohybu (REM) společně se spřáteleným hnutím MoDem dosáhly přesvědčivého vítězství (32,32 %) i v prvním kole parlamentních voleb, což může vést k zisku jedné z nejsilnějších pozic ve francouzském parlamentu v poválečné historii. Uvidíme, jak dopadne druhé kolo voleb příští neděli. Nejistotu totiž zvyšuje rekordně nízká účast voličů v kole prvním (méně než 50 %).
img

Rozbřesk: Macron dostává od voličů silný mandát, týden bude ale ve znamení zasedání Fedu

12.06.2017 Zdá se, že nový francouzský prezident Macron od voličů dostane skutečně silný mandát. Po vítězství v prezidentských vo...
img

Raiffeisenbank: Okénko trhu 9.6.2017

09.06.2017 Český statistický úřad dnes zveřejnil údaje o inflaci za květen. Meziročně inflace zrychlila na 2,4 % z dubnových 2,0 % r/r. Trh očekával 2,2 % r/r. Velkou měrou k růstu inflace přispěly ceny potravin (příspěvek +0,8 p.b.), bydlení a energie, a ceny dopravy (obojí příspěvek + 0,4 p.b.). Meziměsíčně spotřebitelské ceny vzrostly o 0,2 %. Podle ČNB zveřejněná data představují mírné protiinflační riziko pro její prognózu (inflace je 2. měsíc o 0,2 p.b. pod prognózou ČNB). Na druhou stranu jádrová inflace zrychluje o něco více, než ČNB předpovídala. Podle našich propočtů sezónně očištěná jádrová inflace překonala v květnu hranici 2,0 % poprvé od roku 2008. Pro tento rok očekáváme průměrnou míru spotřebitelské inflace na 2,3 %.
img

Rozbřesk: Noční můra Theresy Mayové, britská libra zažívá další povolební šok

09.06.2017 Britská libra zažívá další povolební šok. Britská premiérka Theresa Mayová chtěla v předčasných volbách posílit svoje postavení v parlamentu i uvnitř konzervativní strany, aby se jí snadněji dohodl brexit. Stal se však pravý opak. Ze včerejších voleb odchází ona i celá konzervativní strana výrazně oslabená. V dolní komoře parlamentu nebude mít většinu a bude se pravděpodobně muset spolehnout na těsnou koaliční většinu s demokratickou unií (DUP). Libra se dostala okamžitě pod tlak a je zjevné, že pro investory už je v tuto chvíli na britském stole nejistot až až? Pro trhy a libru bude v nejbližších dnech klíčové především to, jak se nová politická nejistota odrazí ve vyjednáváních o brexitu. Co tedy čekat dál?
img

Raiffeisenbank: Okénko trhu 8.6.2017

08.06.2017 Evropským kalendářem dnes hýbou dvě důležité události. Zasedání Evropské centrální banky v Tallinnu a parlamentní volby ve Velké Británii, které začaly dnes ráno. Konečný výsledek voleb bude znám až zítra večer, průzkumy veřejného mínění spíše ukazují na náskok konzervativců. Otázkou zůstává, zda současná premiérka T. May dokáže získat dostatečně silnou většinu v parlamentu, která ji podpoří ve vyjednávání o Brexitu. Trh na průběh voleb nijak výrazně nereaguje, britská libra od včerejšího večera mírně posílila a obchoduje se okolo EUR/GBP 0,868.
img

Rozbřesk: ECB se bude snažit zastavit zisky eura, povede se jí to?

08.06.2017 Šéf ECB Mario Draghi dnes bude stát před delikátním úkolem. Potřebuje ocenit poslední dobrá čísla z reálné ekonomiky a trochu upravit super-holubičí slovník doprovodných komentářů. Vyškrtnout z něj podle našeho názoru možnost dalšího poklesu úrokových sazeb do záporu a o rizicích prognózy (vzhledem k růstu) nemluvit již jako o negativních. Krom těchto drobných slovních úprav se ale Mario Draghi bude asi hodně snažit, aby to s jestřábím obratem moc nepřehnal a nedal euru důvod k dalším ziskům. Od posledního zasedání ECB si totiž euro připsalo skoro 4 %, a to v ECB zatím není každému po chuti. Podaří se tedy Draghimu otočit kormidlo “jen trošku? a zastavit další zisky eura? Mohlo by?
img

Raiffeisenbank: Ranní nadhoz 6.6.2017

06.06.2017 Maloobchodní tržby v ČR by měly podle našeho odhadu vzrůst o 2 %, bez započítání prodeje aut o 2,7 %. Důvodem jsou Velikonoce v dubnu, které podporují nákup především potravinářského zboží i nevýhoda tří pracovních dnů v dubnu.
img

Raiffeisenbank: Okénko trhu 2.6.2017

02.06.2017 Zpřesněný odhad ČSÚ potvrdil zrychlení české ekonomiky v prvním čtvrtletí tohoto roku. Ta mezičtvrtletně vzrostla o 1,3 %, což je nejrychleji za poslední dva roky. Meziročně česká ekonomika rostla tempem 2,9 %. Tahounem již tradičně byl vývoz do zahraničí, přebytek zahraničního obchodu přispěl k meziročnímu růstu 1,7 p.b. Stabilně roste také spotřeba českých domácností, která k růstu přispěla jedním procentním bodem. Jak se očekávalo, fixní investice se meziročně propadly o 0,6 % r/r a snížily růst HDP o 0,4 p.b. V roce 2017 očekáváme, že česká ekonomika poroste průměrným tempem 2,7 % r/r.
brent-31052017.png

Cena ropy Brent se dostala pod 50 dolarů

31.05.2017 Ceny ropy na světovém trhu dnes prudce klesaly, severomořská ropa Brent se tak poprvé za tři týdny dostala pod hranici 50 dolarů za barel. Údaje o růstu těžby v Libyi a Nigérii totiž posílily pochybnosti o tom, zda dohoda Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) a dalších těžařských států o omezení dodávek dokáže odstranit nadbytek suroviny na trhu.
img

Raiffeisenbank: Okénko trhu 30.5.2017

30.05.2017 Německá spotřebitelská inflace v květnu zpomalila na 1,5 % r/r z dubnového tempa 2,0 % r/r. To odpovídá poklesu o 0,2 % oproti předchozímu měsíci. Trh čekal o desetinku vyšší tempa. Zpomalení čekáme v květnu také u české inflace, nicméně pořád by se měla udržet těsně nad 2,0 % r/r. Údaje o české inflaci budou zveřejněny na konci příštího týdne. Dnes byly zveřejněné také indikátory důvěry za celou eurozónu. Celková ekonomická důvěra v květnu mírně klesla z téměř 10letého maxima, i když se čekal její nepatrný nárůst. Snížil se indikátor podnikatelského prostředí a důvěry v sektoru služeb. Naopak důvěra v průmyslu se nepatrně zvýšila a dosáhla nejvyšší úrovně od roku 2011.
img

Raiffeisenbank: Ranní nadhoz 26.5.2017

26.05.2017 Na včerejším jednání zemí seskupení OPEC se dohodlo prodloužit dohodu o těžebních limitech o 9 měsíců. Navzdory tomu ceny ropy včera klesla – někteří hráči na trhu zřejmě spekulovali také na větší snížení produkce ropy. Cena ropy Brent ztratila včera zhruba 6 % oproti předchozímu dni, dnes ráno se pohybuje těsně nad 51 dolarů/barel.
img

Rozbřesk: Koruna těží z komentářů Bendy i z propadu indexů globálního “strachu?

24.05.2017 Česká koruna se vrátila zpět pod 26,50 EUR/CZK. Líbí se jí komentáře z centrální banky i dobrá nálada v eurozóně. Centrální bankéř Vojtěch Benda, který je blízký guvernéru Rusnokovi, včera hovořil o tom, že klíčová pro další politiku centrální banky budou data z ekonomiky za třetí kvartál. Ta by měla rozhodnout, zda bude zapotřebí zvýšit úrokové sazby již na konci tohoto roku. Náš výhled na inflaci a růst v tomto i v příštím roce je o něco méně optimistický, a proto s růstem sazeb v tomto roce nepočítáme. Je však jasné, že vidina takového scénáře se koruně líbí a pomáhá udržovat dobrou náladu z posledních týdnů.
img

Rozbřesk: ČR s kosmeticky nižším deficitem v roce 2018

23.05.2017 Česká republika by měla v roce 2018 hospodařit s deficitem 50 mld. korun. Po letošním schváleném deficitu ve výši 60 mld. korun jde jen o symbolické vybalancovávání státních financí, navzdory faktu, že ekonomice se daří a nejspíše i nadále bude vykazovat slušný růst odrážející se v rostoucích daňových příjmech. Prozatím sice nelze příliš hovořit o tom, jak dopadnou státní finance letos, protože jak ukázala zkušenost z loňského roku, manévrovací prostor ve výdajích existuje, stejně jako prostor pro „překvapení“ na straně příjmů. Tím byl v roce 2016 nadprůměrný příliv peněz z EU, který dosáhl 158 mld. korun namísto rozpočtovaných 96 mld.
img

Raiffeisenbank: Okénko trhu 22.5.2017

22.05.2017 Tento týden bude sice chudší na relevantní data, ale bohatý na události. Dnes se sejdou ministři financí eurozóny, aby projednali situaci kolem zadlužení Řecka. Řecko potřebuje od věřitelů další finanční prostředky, zhruba 8 miliard eur, na zaplacení části svých závazků.
img

OPEC je v zoufalé situaci

22.05.2017 Tento týden nás zajisté čeká volatilní obchodování na trhu s ropou. Ve čtvrtek znovu po půl roce zasednou představitelé kartelu OPEC ve Vídni a diskuze o nastavení produkce ropy pro dalších 6-12 měsíců může skončit více alternativami.
img

Raiffeisenbank: Okénko trhu 19.5.2017

19.05.2017 Další člen bankovní rady České národní banky M. Mora zmínil možnost zvýšení úrokových sazeb již v druhé polovině letošního roku. Marek Mora v rozhovoru pro Hospodářské noviny řekl, že „pokud větší posílení (koruny) nebude, umožní nám to prudší zvyšování sazeb.“ Toto zvyšování úrokových sazeb by mělo být pozvolné a pomalé, Mora by totiž nerad „přestřelil“ sazby. ČNB by měla proto bedlivě sledovat, jak na zvýšení sazeb bude reagovat trh.
img

Rozbřesk: Trump trade - tentokrát s opačným znaménkem

18.05.2017 Americký akciový index Dow Jones včera zaznamenal nejvyšší jednodenní propad od začátku září a dolar zahučel na hodnoty před listopadovými prezidentskými volbami v USA. Aneb tzv. “Trump-trade? založený na očekávání velkých daňových škrtů dostal v souvislosti s aférou amerického prezidenta okolo šéfa FBI nové znaménko - mínus.
img

Rozbřesk: Evropská i česká ekonomika nabírají na síle

16.05.2017 Po dvou největších ekonomikách v EU, které už své předběžné odhady HDP za první čtvrtletí již zveřejnily, dnes přijdou na řadu další země a zejména se ukáže, jak si vedla celá eurozóna a EU. Když se vrátíme krátce zpět, tak Francie rozhodně svým mezičtvrtletním růstem 0,3 % ani meziročním dosahujícím 0,7 % nijak neoslnila. Zvlášť, když vezmeme v úvahu, jak silně se na tomto výsledku podílely zásoby a zahraniční obchod. O poznání lépe na tom bylo Německo, které si v úvodu roku připsalo 0,6 %, respektive meziročních 1,7 % s tím, že na růstu se podílely všechny části poptávky, zejména investice následované spotřebou a svůj podíl na růstu si připsala i pokračující úspěšná vývozní expanze německých firem.
brent-15052017.png

Ceny ropy dnes vzrostly o více než 2 %

15.05.2017 Ceny ropy dnes vzrostly o více než dvě procenta poté, co Saúdská Arábie a Rusko prohlásily, že dohoda o omezení těžby by se měla prodloužit až do března 2018. Barel severomořské ropy Brent se kolem 18:00 SELČ prodával dráž o 2,48 procenta za 52,11 USD, barel americké lehké ropy WTI zdražil o 2,53 procenta na 49,05 USD.
img

Rozbřesk: Inflace brzdí Fed

12.05.2017 Včera zveřejněná data o růstu výrobních cen ve Spojených státech zapadají do scénáře, který předpokládá, že už v červnu se Fed rozhodne znovu zvýšit své úrokové sazby. Finanční trhy s tímto krokem počítají už v podstatě na 100 % a s vysokou pravděpodobností započítávají pro letošek ještě jedno zpřísnění měnové politiky. Nakonec proč ne, když obrázek americké ekonomiky vypadá vcelku příznivě. Zvlášť, když se podíváme na trh práce, kde soustavně klesá počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti nebo na samotnou míru nezaměstnanosti, která poklesla pod dlouhodobý průměr, respektive pod úroveň tzv. přirozené míry.
img

Rozbřesk: Globální optimismus přeje i koruně, ale vybízí k opatrnosti

11.05.2017 Po vítězství Emmanuela Macrona ve francouzských volbách jako by před sebou trhy přestaly vidět jakákoliv výraznější rizika. A svým způsobem mají pravdu. Ekonomika eurozóny i Spojených států může dál těžit z dobrého výkonu pracovního trhu a domácí poptávky. V Evropě se navíc může s ústupem politického napětí více rozjet investiční aktivita.
img

Rozbřesk: Nová data potvrzují silnou kondici české ekonomiky

10.05.2017 Jak už naznačila včera zveřejněná data o zahraničním obchodě, byl březen pro českou ekonomiku velmi úspěšným měsícem. Přebytek obchodní bilance vzrostl navzdory vyšším cenám dovážených komodit a opět se o to zasloužil automobilový průmysl. Vývoz aut dosáhl historicky nejvyšší hodnoty (95,4 mld. korun) a znovu tak potvrdil, že výroba aut má nejenom dominantní postavení v rámci průmyslu i celé ekonomiky, ale i nadále jí pomáhá k ekonomickému růstu. Díky autům i dnes zveřejněné výsledky za celý průmysl dopadly velmi povzbudivě a napovídaly to už dříve zveřejněné výsledky indexu nákupních manažerů. Největší tuzemské odvětví si i v prvním čtvrtletí letošního roku udrželo pozici motoru české ekonomiky, které opět dopomohlo – po mírném zpomalení na konci loňského roku – k jejímu opětovnému zrychlení. Nové zakázky naznačují výborný start průmyslu do druhého čtvrtletí. Průmyslová výroba v březnu celkově stoupla meziročně o 10,9 procenta, očekáván trhem byl růst o 9,5 procenta.
img

Rozbřesk: Koruna zastavila ztráty. Bude ČNB více sledovat ceny nemovitostí?

09.05.2017 Česká koruna zdá se na nějaký čas zapomněla na testování intervenční bariéry na 27,00 EURCZK a splula do blízkosti 26,60 k euru. Za o něco lepší náladou na koruně stojí podle nás několik vzájemně provázaných faktorů.
img

Raiffeisenbank: Okénko trhu 4.5.2017

04.05.2017 Česká národní banka jednomyslně ponechala nastavení měnové politiky beze změny. Následně ČNB upravila svou prognózu, přičemž očekává o desetinku rychlejší ekonomický růst v tomto roce (2,9 %). Naopak výhled na inflaci pro letošní i příští rok ČNB snížila. V druhém a třetím čtvrtletí letošního roku předpokládá nižší růst spotřebitelských cen o desetinku. V prvním i druhém čtvrtletí roku 2018 by měly spotřebitelské ceny růst tempem 2,1 % (namísto původně předpokládaných 2,5 % a 2,3 %). ČNB počítá v tomto roce s jedním zvýšením úrokových sazeb a to ve třetím čtvrtletí. V následujícím roce by sazby měly vzrůst dvakrát a to jednou ve třetím a jednou ve čtvrtém kvartále. Celkovou situaci ČNB zhodnotila jako mírně proinflační, přičemž nejistota plyne také z politické nestability, jak v zahraničí, tak u nás. Přesto ČNB vidí českou ekonomiku natolik stabilní, že by ji současná politická nejistota zasáhnout neměla. Koruna po tiskové konferenci guvernéra J. Rusnoka nepatrně oslabila a obchoduje se okolo EUR/CZK 26,85.
TOP5-04052017-LV-22.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

04.05.2017 1) Česká národní banka (ČNB) na svém dnešním měnověpolitickém zasedání ponechala úrokové sazby beze změny. Analytici čekají, že centrální banka ke zvyšování sazeb přikročí nejdříve v druhé polovině roku, spíše ale až na přelomu letošního a příštího roku. Část trhu si ale myslí, že by se tak mohlo stát dříve, protože předpokládané utažení měnových podmínek v podobě silnější koruny se po konci intervencí ČNB nedostavilo.
img

Rozbřesk: Ropné cestování časem

26.04.2017 Vypadá to, jako bychom se tak trochu vrátili zpět v čase. Podobně jako vloni na podzim se totiž blíží zasedání OPECu (25.5.) a před ním, již asi od poloviny dubna, znovu narůstají i tlaky na pokles cen ropy. Kromě klesajících (spotových) cen se znovu prohlubuje pozitivní sklon krátkého konce forwardové křivky, který je patrný na kontraktech na ropu Brent obchodovaných na burze ICE.
img

Raiffeisenbank: Ranní nadhoz 25.4.2017

25.04.2017 Guvernér ČNB J. Rusnok v rozhovoru pro Respekt řekl, že mu nebude vadit, když po nějakou dobu bude inflace nad 2 % inflačním cílem. Dále dodal, že ČNB nechce trh ovlivňovat svými indikacemi na vývoj kurzu. Trh by se podle Rusnoka měl sám „probublat“ ke kurzu, který vycítí jako správný – to ale může trvat týdny, možná i měsíce? Naše prognóza předpokládá posílení koruny do konce roku k EUR/CZK 25,90.
img

OPEC omezí produkci po zbytek roku

24.04.2017 O prodloužení platnosti dohody o omezení produkce ropy i na druhé pololetí tohoto roku rozhodla Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC). Loňskou dohodou bylo od ledna cíleně snížit v prvním pololetí těžbu o 1,8 milionu barelů denně.
img

Rozbřesk: Francouzské volby překvapily výsledkem “podle plánu?

24.04.2017 Podle prvních odhadů se zdá, že francouzské prezidentské volby nepřinesly alespoň v prvním kole velké překvapení. A možná, že to je samo o sobě největším překvapením. Poté co v roce 2016 šokovalo nejprve svým výsledkem referendum o setrvání Británie v EU a pak americké prezidentské volby, se výsledek prvního kola prezidentských voleb až překvapivě dobře shoduje s předvolebními průzkumy. Na prvním místě skončil středový reformní a pro-evropský Emanuel Macron a s ním postoupila do druhého kola Marine Le Penová z Národní fronty.
img

Rozbřesk: Jak koruna obstojí v testu francouzských voleb?

21.04.2017 Česká koruna může projít při francouzských volbách zajímavým testem. Historicky se nikdy nejednalo o měnu, která by reagovala výrazněji na nárůst napětí v eurozóně. V tom zpravidla vynikal polský zlotý nebo maďarský forint, které jako výše úročené měny přitahují v dobrých časech více pozornost spekulativního kapitálu a ten pak v časech nervozity a napětí obratem zase odtéká. V tuto chvíli je ale situace na českém devizovém trhu jiná. Odhadujeme, že před vypnutím intervencí do Česka přiteklo velké množství kapitálu - kumulativní “sázky? na silnější korunu mohly podle našich odhadů na konci března dosahovat 50-60 miliard euro. Pokud půjde v průběhu francouzských voleb napětí vzhůru, bude to zatěžkávací zkouška pro trpělivost sázkařů na zisky koruny. Pokud jí neprojdou (a začnou dlouhé pozice zavírat), může tlak na dočasné ztráty koruny sílit. Co tedy čekat od francouzských voleb?
img

Raiffeisenbank: Okénko trhu 20.4.2017

20.04.2017 Britský parlament včera podle očekávání odsouhlasil předčasné parlamentní volby, které navrhla premiérka T. May. Proti předčasným volbám hlasovalo jenom 13 poslanců, naopak 522 jich bylo pro. Trhy očekávaly odsouhlasení voleb a reakce libry byla proto velmi umírněná. Dnes se libra pohybuje poblíž EUR/GBP 0,84.
img

Rozbřesk: Tisíc a jedna pohádka o tom, proč libra posílila na vypsání předčasných voleb

20.04.2017 Zdá se, že hlavním překvapením týdne je doposud ohlášení záměru uspořádat v Británii předčasné volby. Premiérka Mayová tím, jak se říká, “zaskočila trhy?. Snad nejjasněji se ono překvapení projevilo na kurzu britské libry, jež bezprostředně po oznámení záměru oslabila. Trhy si však zprávu vcelku rychle “přebraly? a britská měna nakonec posílila.
img

Rozbřesk: Předčasné volby zvyšují pravděpodobnost tvrdého brexitu

19.04.2017 Jak se zdá, Británie vždy dokáže překvapit. Loni nečekaný sled událostí započal referendem o brexitu, letos vyhlášením předčasných voleb. V mezičase už tato země (bez překvapení) nastartovala proces odchodu z EU a tak to vypadalo, že vyvine veškeré své vyjednávací síly k uzavření dohod z EU, aby její odchod byl co nejhladší. Zvláště když v Bruselu začala padat slova o tvrdém brexitu v případě, že se nepodaří zajistit čtyři základní svobody, na nichž stojí jednotný trh Unie.
img

Rozbřesk: Nervozita před francouzskými volbami stoupá

18.04.2017 Nervozita před francouzskými prezidentskými volbami stoupá. Zatím má ale podle našeho názoru daleko k úrovním, které by hrozily v případě, že by došlo na krizové scénáře zavánějící vypsáním referenda o setrvání v eurozóně.
img

Raiffeisenbank: Okénko trhu 12.4.2017

12.04.2017 Cena ropy Brent dnes vzrostla nad 56,50 dolarů za barel, což je nejvýš od začátku března. K růstu jí pomohly mimo jiné nové zprávy o možném prodloužení dohody o omezování produkce ropných velmocí. Saudská Arábie by zřejmě byla ochotna prodloužit dohodu do druhé poloviny roku. Příznivě nakloněný je i Kuvajt. Ovšem důležitý bude postoj zemí jako Irán, Irák či Rusko. Země OPEC doposud implementovaly dohodnuté těžební limity téměř ze 100 %. Od začátku roku Saudská Arábie snížila těžbu ropy dokonce víc, než o kolik se zavázala v dohodě. Nicméně zásoby ropy jsou v současné době na vysokých úrovních. U amerických zásob se odhaduje, že jsou přibližně 35 % nad 5letým průměrem.
img

Raiffeisenbank: Okénko trhu 11.4.2017

11.04.2017 Ve svém rozhovoru pro Právo guvernér ČNB J. Rusnok uvedl, že na hodnocení situace po opuštění kurzového závazku je ještě brzy, ale že „měnová politika byla v celkovém kontextu úspěšná a rozhodně pomohla oživit českou ekonomiku“. Zároveň odhadoval, že volatilita české koruny na devizovém trhu způsobená postexitovou situací může trvat až několik týdnů. Česká koruna dnes oproti euru oslabila o 0,3 % a v současnosti se obchoduje za cenu poblíž EUR/CZK 26,65.
img

Raiffeisenbank: Okénko trhu 5.4.2017

05.04.2017 Dnes bude zveřejněn zápis z březnového zasedání americké centrální banky. Zápis zřejmě nové informace nepřinese. Zvyšování úrokových sazeb Fedu na jedné straně a pokračování ultra-uvolněné měnové politiky ECB na straně druhé by mělo podle našich kolegů z Vídně vést k posílení dolaru do konce roku. Podle RBI porostou letos výnosy amerických dluhopisů a výnos 10letého dluhopisu by se v nejbližších 12 měsících mohl dostat k 3 %.
img

Raiffeisenbank: Okénko trhu 29.3.2017

29.03.2017 Dnešní den je chudý na zajímavá makroekonomická data. Veškerá pozornost trhu je směrována na Velkou Británii, kde premiérka T. May včera podepsala formální dopis D. Tuskovi, předsedovi Evropské rady. V dopise T. May požádá oficiálně o spuštění článku 50 Lisabonské smlouvy, které znamená faktické vystoupení Velké Británie z Evropské Unie. Dopis, který zahájí celý proces, byl doručen dnes v 13.30 hodin středoevropského času. Na vyjednání podmínek odchodu tak má vláda Velké Británie ode dneška dva roky. Během této doby se musí obě strany dohodnout na tom, jak řešit zbývající finanční závazky nebo práva migrantů. Důležitým bodem bude také dohoda o vzájemném obchodu a pohybu zboží, kapitálu i osob. T. May se vyjádřila, že silná Evropská unie je v zájmu všech a že Velké Británie zůstane blízkým a angažovaným spojencem EU. Britská libra od včerejška oslabila o téměř 1 % k EUR/GBP 0,873, následně však zkorigovala a obchoduje se okolo EUR/GBP 0,863.
img

Raiffeisenbank: Okénko trhu 20.3.2017

20.03.2017 Dnes se v Bruselu znovu schází ministři financí eurozóny, aby řešili situaci jižních států a plnění jejich závazků. Největší pozornost bude soustředěná na jednání o Řecku, které má v červenci splatit další část svých závazků a zatím nenaplnilo podmínky pro přijetí další finanční pomoci. Největší otázku vyvolává účast Mezinárodního měnového fondu, které se brání především američtí konzervativci. Naopak státy eurozóny v čele s Německem připouštějí, že další řecký bailout bez účasti MMF by byl velice složitý. Účast MMF je totiž klíčový faktor důvěryhodnosti, bez které se hůře vysvětluje záchrana Řecka voličům. A o voliče jde ve volebním roce 2017 především.
img

Raiffeisenbank: Okénko trhu 14.3.2017

14.03.2017 Dnešní kalendář obsahuje pár zajímavých dat, zítřejší události, které budou hýbat světovými trhy však nezastíní. Zítra nás totiž kromě zasedání Fedu, na kterém bude velmi pravděpodobně rozhodnuto o zvýšení amerických úrokových sazeb, čekají nizozemské volby. Ty tvoří funkci jakéhosi indikátoru, kam se Evropská unie bude ubírat. Případné vítězství protievropské strany PVV v čele s G. Wildersem by mohlo vzbudit spekulace na možnosti celkové výhry M. Le Pen ve Francii, což by určitě vedlo ke zvýšení politické nestability v eurozóně. Z webové stránky Peilingwijzers, která kombinuje několik průzkumů veřejného mínění, ale vyplývá, že podpora G. Wildersovi klesla od prosince minulého roku ze 22 % na současných 14 %. Ať ale holandské volby dopadnou jakkoliv, už teď je jasné, že sestavování vládní koalice bude velmi složitý a zdlouhavý proces. Všechny ostatní politické strany se koalici s PVV, která je druhou nejsilnější stranou, brání.
img

Raiffeisenbank: Okénko trhu 1.3.2017

01.03.2017 V ČR byl dnes zveřejněn index nákupních manažerů za únor, který předčil tržní očekávání a dosáhl nejvyšší úrovně od dubna 2011 (57,6 bodu). Zlepšily se všechny hlavní složky PMI indexu. Rostla zaměstnanost, zlepšila se poptávka, zvýšila se výroba a rostly také nové zakázky. Optimismus nad budoucím růstem výroby přetrvává. Průměr PMI indexu za leden a únor je výrazně vyšší, než kolik činil průměr ve čtvrtém čtvrtletí 2016. Lze proto očekávat, že první čtvrtletí bude pro průmyslníky úspěšnější, než bylo poslední čtvrtletí loňského roku. A když se daří průmyslu, daří se celé ekonomice. I proto čekáme, že tempo růstu české ekonomiky na začátku roku zrychlí přes 2,5 % meziročně.
img

Raiffeisenbank: Okénko trhu 27.2.2017

27.02.2017 Tento týden bude bohatý na nová data a to jak z USA, tak i z Evropy včetně ČR. Na domácím trhu bude zveřejněn index nákupních manažerů, který podle našich odhadů opět v únoru vzrostl a dosáhl čerstvého jednoletého maxima. Předstihové indikátory z Německa i za celou eurozónu se v únoru zlepšily, což zvyšuje šance, že i nálada v českém průmyslu by mohla být optimističtější. Český statistický úřad zveřejnění v pátek strukturu růstu HDP za čtvrté čtvrtletí 2016.
img

Raiffeisenbank: Okénko trhu 23.2.2017

23.02.2017 Včera zveřejněný zápis z únorového zasedání americké centrální banky ukázal, že centrální bankéři považuji za vhodné zvýšit úrokové sazby „fairly soon“, tedy docela brzy. Ovšem dolar na zveřejnění zápisu nereagoval posílením. Dnes se eurodolar pohybuje poblíž EUR/USD 1,056. Pravděpodobnost, se kterou peněžní trh započítává zvýšení úrokových sazeb na březen a květen, se po zveřejnění zápisu viditelně nezměnila. Trh nadále připisuje březnovému zvýšení sazeb zhruba 30 % pravděpodobnost a květnovému 60 %. Jelikož ECB v nejbližších měsících velmi pravděpodobně neoznámí změnu v měnové politice, má dolar potenciál pro posilování. Naši kolegové z Vídně očekávají dolar na konci března poblíž EUR/USD 1,04 a v červnu u EUR/USD 1,02.
img

Raiffeisenbank: Okénko trhu 22.2.2017

22.02.2017 Německý Ifo index podnikatelské důvěry vzrostl v únoru o 1,1 bodu na 111 bodů. Navázal tak na včera zveřejněný dobrý výsledek indexu nákupních manažerů a podruhé tak během posledních tří měsíců dosáhl na své šestileté maximum. Německé firmy vidí svoji budoucnost v příštích měsících optimisticky, což vyjadřuje složka očekávání, která vzrostla o 0,8 bodu na 104 body. Vzrostla také složka hodnocení současných podmínek a to o 1,5 bodu na 118,4 body a drží se tak na svém maximu od srpna 2011. Především ve výrobním sektoru byli výrobci spokojeni se současnými podnikatelskými podmínkami. Ifo index předčil očekávání trhu, který čekal mírný pokles. Po opatrnějším začátku roku 2017 to vypadá, že dynamika německé ekonomiky je zpátky a jak index naznačuje, povede se jí dobře i v příštích měsících.
img

Raiffeisenbank: Okénko trhu 17.2.2017

17.02.2017 Dnešek je chudý na data jak doma, tak i v zahraničí. O největší rozruch v tuzemsku se postaral guvernér ČNB J. Rusnok, který včera ve večerních hodinách poskytl rozhovor České televizi. Dnes ráno kolovala fáma, že J. Rusnok uvedl, že konec kurzového závazku ČNB oznámí den předem. Jednalo se však o nedorozumění, jak vyplynulo ze samotného rozhovoru, guvernér nic takového neřekl, ale podotkl, že až se tak stane, ČNB to včas oznámí. Mimo jiné J. Rusnok zopakoval platnost „tvrdého závazku“ do konce března 2017 a jako pravděpodobný termín exitu polovinu letošního roku, ale ani on prý neví, kdy přesně k exitu dojde.
img

Raiffeisenbank: Okénko trhu 14.2.2017

14.02.2017 V několika evropských zemích dnes byla zveřejněná statistika o vývoji HDP za čtvrté čtvrtletí. Podle rychlého odhadu ČSÚ vzrostla česká ekonomika v posledním čtvrtletí loňského roku o 0,2 % mezičtvrtletně. Meziroční tempo zpomalilo na 1,7 % z předchozího tempa 1,9 %, zatímco trh čekal tempo přes 2 %. Ovšem rychlý odhad HDP jenom nastiňuje, jakým tempem česká ekonomika pravděpodobně rostla. Až zpřesněný odhad, který bude zveřejněný začátkem března, nabídne detailní strukturu ekonomického růstu a lze jej považovat za důvěryhodnější a spolehlivější indikátor. Z předběžných údajů vyplývá, že celoročně česká ekonomika v roce 2016 zpomalila své tempo růstu na 2,3 % z předchozího tempa 4,6 %. Mírnější tempo v roce 2016 bylo zapříčiněno jak vysokou srovnávací základnou z roku 2015, tak i slabšími investicemi. Naopak chuť tuzemských spotřebitelů utrácet zůstává spolu s vývozem do zahraničí tahounem české ekonomiky. To podpořilo zejména zpracovatelský průmysl. Naopak stavebnictví vykázalo výrazně nižší výkonnost než v roce 2015 právě kvůli slabým (státním) investicím.
img

Raiffeisenbank: Ranní nadhoz 9.2.2017

09.02.2017 Cena ropy Brent za poslední tři dny klesala a včera se obchodovala pod 55 USD/barel. Dnes se cena malinko zkorigovala na 55,50 USD/barel.
img

Raiffeisenbank: Okénko trhu 8.2.2017

08.02.2017 Dnes žádná relevantní data v eurozóně ani v USA zveřejněná nebyla. V Polsku zasedala centrální banka, ale hlavní úroková sazba zůstala nezměněná na 1,50 %, jak se čekalo. Polská centrální banka skončila cyklus měnového uvolňování v roce 2015. Podle RBI by úrokové sazby v Polsku měly zůstat nezměněné alespoň do příštího roku.
img

Pred rokom dosiahla ropa dno. Medziročný efekt rastu cien ropy na infláciu sa začne rozpadať

16.01.2017 Takto pred rokom sme boli svedkami dna v poslednom cykle poklesu cien ropy. 15. januára po prvý krát od roku 2004 zatvorila cena ropy Brent obchodovanie pod úrovňou 30 USD za barel. Najnižšia zatváracia cena (27,88) bola zaznamenaná 20. januára. Medzičasom je ropa o takmer 30 USD za barel drahšia a pokiaľ sa jej cena v najbližších týždňoch neposunie vyššie, tak práve tento týždeň budeme svedkami ďalšieho extrému v tomto ropnom cykle – najväčšieho medziročného rastu cien ropy.
img

Kam môže ísť v roku 2017 ropa?

04.01.2017 Nie som fanúšikom vydávania price-targetov, lebo si nemyslím, že sa dajú dopredu podchytiť všetky premenné, ktoré ovplyvňujú dané aktívum (pri rope to platí dvojnásobne), každopádne som našiel zaujímavý vzťah medzi vývojom cien ropy a rozdielom medzi dopytom po rope a ponukou, na základe ktorého je možné načtrnúť aspoň nejakú možnú trajektóriu budúceho vývoja.
TOP5-30122016-LV-11.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

30.12.2016 1) Pravděpodobně chybně vygenerované objednávky na mezibankovním trhu v kombinaci s nízkou likviditou během dnešní asijské obchodní seance způsobily prudký pohyb měnového páru EUR/USD na dnešní maximum 1,0653.
img

Rozbřesk – Cena ropy v závěru roku roste, trh vyhlíží setkání producentů 13. ledna

30.12.2016 V samotném závěru roku 2016 vzrostla cena ropy Brent k 57 USD/barel a ropa se tak stala jedním z nejlépe performujících trhů posledních 12-ti měsíců. Ve srovnání s koncem loňského roku jde zhruba o 50% nárůst a zároveň se jedná o nejvyšší hodnoty od července 2015. Samozřejmě platí, že cenám v posledních době pomáhá zejména již mnohokrát zmiňovaná dohoda producentů na omezení těžby, která by měla vstoupit v platnost úderem sobotní půlnoci.
img

Rozbřesk – Rusko a spol. o víkendu stvrdí dohodu s OPECem

07.12.2016 Bouře ve sklenici vody točící se okolo italského referenda rychle odezněla, a tak je třeba se soustředit na jiné, podstatnější informační signály - třeba ty točící se okolo ropy. O víkendu totiž dojde na avizovanou schůzku zástupců OPECu s producenty mimo “kartel? a budou se dohadovat na příspěvku vnějších producentů ke stabilizaci trhu s ropou.
brent-05122016-10.png

Ropa Brent je po více než roce nad 55 dolary

05.12.2016 Ceny ropy na světových trzích dnes pokračují v růstu a severomořský Brent se poprvé od loňského července dostal nad 55 dolarů za barel. Trh stále čerpá optimismus z dohody o snížení těžby ropy, kterou minulý týden uzavřeli členové Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC). Na konci tohoto týdne se producenti chtějí sejít a stanovit si konečné podmínky dohody.
brent-21112016-10.png

Ceny ropy dnes vzrostly o více než 3 %

21.11.2016 Ceny ropy dnes vzrostly o více než tři procenta, a dosáhly tak nejvyšších hodnot za poslední tři týdny. Vezly se na vlně
brent-28102016-6.png

Cena ropy Brent klesla pod 50 USD

28.10.2016 Cena severomořské ropy Brent během dnešního obchodování sestoupila pod hranici 50 dolarů za barel. Ceny ropy...
img

Neochota Iráku omezit produkci posílá ceny ropy k 50 USD/barel

27.10.2016 Cena ropy Brent se včera poprvé od začátku října ponořila pod 50 USD/barel. Hlavním důvodem patrně je, že plánovaná dohoda OPECu na omezení produkce ropy, ke které má dojít ve Vídni na konci listopadu, dostala tento týden povážlivé trhliny. Druhý největší producent ropy v rámci kartelu - Irák - se proti zářijové dohodě vcelku explicitně vymezil. Nejen, že se nechce podílet na omezení produkce ropy, ale dokonce má v plánu její navyšování (prý potřebuje prostředky na boj s Islámským státem).
brent-18102016.png

Cena ropy Brent dnes mírně klesla kvůli silnějšímu dolaru

18.10.2016 Cena severomořské ropy Brent dnes navzdory počátečnímu růstu mírně klesla. Negativní vliv silnějšího dolaru na...
img

Ruský prezident Putin se přidal k volání po dražší ropě

11.10.2016 Cena ropy Brent včera vystoupala na svá letošní maxima nad 53 USD/barel. Ta se přitom nachází takřka o 100 % výše, než lednové dno (27,10 USD/barel). Za růstem stojí komentáře ruského prezidenta Putina, který se připojil k výzvě “ke zmrazení či dokonce omezení? produkce ropy.
img

Cena ropy predbieha vývoj ťažby v USA o sedem kvartálov

05.10.2016 Po prekvapivom rozhodnutí OPECu obmedziť ťažbu na 32,5 mil. barelov denne cena ropy rastie už šiesty deň po sebe. Tento vývoj by teoreticky mal oživiť ťažbu amerických bridlicových producentov. Pozrime sa, že kedy by k tomu mohlo dôjsť.
ropa 14122014.png

OPEC se dohodl na snížení těžby

29.09.2016 Členové Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) se v noci na dnešek předběžně dohodli na snížení těžby ropy na 32,5 milionu až 33 milionů barelů denně. Ceny ropy na to nejprve reagovaly růstem na nejvyšší cenu od počátku září. Později však své zisky smazaly, protože kartel neposkytl žádné další podrobnosti, které hodlá dojednat až na pravidelném zasedání v listopadu. Někteří investoři tak pochybují, zda bude OPEC nakonec schopen plán realizovat a zda bude snížení dostatečné, aby omezilo současné nadměrné dodávky na trh.
img

Schyluje se k návratu OPECu?

29.09.2016 Zástupci producentů ropy sdružení v OPECu se v Alžíru dohodli na koordinovaném omezení produkce. Podle dosud známých informací by mělo jít o snížení produkce o cca 250-750 tisíc barelů denně. Prozatím sice šlo jen o neformální jednání či konzultace (jak uvedl saúdskoarabský ministr pro ropu al-Falih), nicméně i tak je na trzích jejich dopad více než patrný. Cena ropy Brent po nečekaných zprávách vzrostla včera odpoledne asi o 7,5 % a dostala se do blízkosti 49 USD/barel.
img

Ranní videokomentář: OPEC překvapil dohodou o snížení produkce, brent zpět nad 49 USD

29.09.2016 Situace na finančních trzích se dál pozvolna uklidňuje, což včera potvrdily svým mírným růstem akciové indexy v Evropě i v USA. Středeční obchodování bylo ale hlavně o ropě, jejíž cena vystoupala o více než pět procent poté, co se na včerejším zasedání OPECu v Alžírsku členové ropného kartelu v čele se Saúdskou Arábií dohodli na snížení ropné produkce. Cena ropy brent se díky tomu vyhoupla nad hranici 49 dolarů, což na devizovém trhu výrazně pomohlo hlavně „ropným“ měnám, jako například kanadskému dolaru.
img

Trhy dnes: FED priniesol na trhy menšiu nákupnú horúčku

22.09.2016 Včerajšie zasadnutie amerického FEDu si trhy interpretovali ako holubičie. Hoci si americká centrálna banka výrazne otvorila dvere k decembrovému zvýšeniu úrokových sadzieb, tak hlavným messagom bolo výrazné zníženie prognóz pre vývoj úrokových sadzieb v budúcich rokoch. FED teda plánuje uťahovať politiku len veľmi pomalým tempom. Vidina dlhších stimulov pokropila akcie živnou vodou a tie sa dnes obchodujú so silnými ziskami. A to predovšetkým v Európe, kde sa im v septembri darilo najmenej. Hlavné indexy rastú popoludní o viac ako dve percentá:
img

K rastu výnosov z dlhopisov môže prispievať aj rast inflačných očakávaní

14.09.2016 Zhruba od začiatku mesiaca sme vo väčšine krajín svedkami rastu výnosov z dlhopisov. Je to dosť zaujímavý fenomén, keďže pri negatívnej nálade na trhoch (ktorú dokumentuje nielen pokles akcií, ale aj rast „indexu strachu“ VIX), investori vyhľadávajú bezpečné štátne dlhopisy a silnejším dopytom tlačia ich výnosy nahor.
TOP5-06092016-LV-18.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

06.09.2016 Australská centrální banka (Reserve Bank of Australia) ponechala základní úrokovou sazbu beze změny na...
img

Cena ropy po delší době opět v režii nic neříkajících politických komentářů

05.09.2016 Nemůžu si odpustit jen takové malé povzdechnutí nad tím, co se dnes stalo na ropě. Čas od času se stává, že se někde potkají představitelé ropných velmocí, aby společně řekli na kameru, že je cena ropy moc nízká a že by se s tím mělo něco udělat. Přestože následně neudělají vůbec nic, jejich komentář si získá pozornost a cenu ropy alespoň částečně zvedne. Komentář nic nestojí a cena ropy je chvíli vyšší. Kdo z ropných producentů by byl proti?
TOP5-30082016-LV-13.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

30.08.2016 Míra nezaměstnanosti v Japonsku klesla v červenci na úroveň 3,0 % z červnové úrovně 3,1 % a dostala se...
img

Market Color aneb co se děje na finančním trhu s analýzou CAD/JPY

19.08.2016 Americké akcie ve čtvrtek mírně posílily s tím, jak se cena ropy Brent vyhoupla nad úroveň 50 dolarů za barel a podpořila cenu energetických akcií. Index Dow Jones stoupl o 0,1 procenta na 18 597,70 bodu, širší index S&P 500 posílil o 0,2 procenta na 2 187,02 bodu a technologický Nasdaq přidal 0,2 procenta na 5 240,145 bodu.
brent-29072016-6.png

Komodity: Ceny ropy se dnes ustálily

29.07.2016 Ceny ropy na světových trzích se dnes ustálily, americká lehká ropa West Texas Intermediate (WTI) ale směřuje...
img

Trhy vyhlíží HDP v eurozóně i v USA a zátěžové testy italských bank

29.07.2016 Dnes čekáme silnější čísla z USA a na druhé straně Atlantiku o něco slabší hospodářské výsledky eurozóny. Navíc EU dnes zveřejní zátěžové testy velkých evropských bank, které mají potenciál znovu uvést do varu především italský a portugalský bankovní sektor. Celkově by tak z konce týdne mohl těžit spíše americký dolar, který se může pokusit otočit lehkou defenzivu nastartovanou posledním zasedáním Fedu.
img

Fed si večer pootevře komunikační vrata k zářijovému zvýšení úroků

27.07.2016 Už dlouho se Fed nemohl přát hezčí počasí na signalizaci zvýšení úroků - posuďte sami: míra nezaměstnaností pod 5 %, akcie na historických maximech, ceny nemovitostí čtvrtým rokem rostou a jádrová inflace kotví na dostřel 2% cíle. Přepíše tedy za této konstelace dnes vedení americké centrální banky (FOMC) své hodnocení americké ekonomiky takovým způsobem, že bude prakticky všem jasné, že se příště - tedy 21. září - dočkáme dalšího zvýšení oficiálních úrokových sazeb o 25 bazických bodů? Tak čitelný Fed večer asi nebude. Mezi řádky by nicméně mělo být zřejmé, že FOMC otevírá komunikační vrata k tomu, aby úroky v září mohly být bez velkého překvapení zvýšeny. Tedy samozřejmě pokud bude Fed chtít, resp. data a vnější okolí mu to dovolí.
img

Trhy začínají sázet na podzimní růst sazeb Fedu

26.07.2016 Trhy nastartovaly poklidně týden, ve kterém nás čeká nejprve zasedání Fedu a na konci zátěžové testy evropských bank. Plíživě však narůstají sázky na podzimní růst amerických úrokových sazeb. A mohou podle nás narůstat i nadále. První post-brexitová čísla totiž ukazují, že přes nárůst nejistoty má referendum negativní dopad zatím pouze na Británii. Nákaza v kontinentální Evropě je minimální a to je dobrá zpráva i pro americkou ekonomiku. Ta navíc podle dostupných čísel v druhém kvartále zrychlila a poroste podle našeho odhadu v druhém kvartále asi o 3 %.
img

Eurozóna se po Brexitu drží dobře, co přinesou bankovní testy?

25.07.2016 Británie podle prvních post-brexitových čísel krvácí - nálada mezi podniky v sektoru služeb je nejnižší od roku 2009 a nové objednávky i výroba zaznamenaly historicky vůbec nejprudší propad. Eurozóna naopak odolává překvapivě dobře - podnikatelská nálada se zhoršila v červenci jen kosmeticky a ve dvou největších ekonomikách se dokonce sentiment vylepšil. Otázka je, zda nám podobný obrázek vydrží i v nadcházejících měsících?
brent-21072016-7.png

Ceny ropy se snížily o téměř dvě procenta

21.07.2016 Světové ceny ropy se během dnešního obchodování snížily o téměř dvě procenta. Růst zásob benzinu ve...
Související klíčová slova: FOREX | Partneři | FXstreet | Technická analýza | Money management | Offshore | Bitcoin | Fundamentální analýza | Čínský jüan | Intervence | Intervence ČNB | Kvantitativní uvolňování | Nový Zéland | Intradenní obchodování | Brexit | Řecko | Obchodní strategie | Čína | Japonsko | Finance | Peníze | Kanadský dolar | Bank of Canada | Australský dolar | Novozélandský dolar | Stříbro | Expert | Akciové indexy | Akciový index | Pullback | Moody's | Fitch | Korelace | Equity | Inflace | Deflace | OECD | EUR/USD | GBP/USD | USD/JPY | USD/CHF | AUD/USD | NZD/USD | EUR/GBP | GBP/JPY | Nasdaq | Dow Jones | Mario Draghi | USD/CAD | EUR/JPY | Světová banka | Rusko | USA | NFP report | Nezaměstnanost | Janet Yellenová | Británie | Britská libra | OPEC | Spotřebitelská důvěra | Maďarský forint | Koruna | BIS | G20 | Evropská unie | Ruský rubl | HDP | Obchodní deník | Devizové rezervy | Mexické peso | Brazilský real | Turecká lira | Bezpečný přístav | Dluhová krize | Divergence | Měnová politika | Forexový trh | Kanada | Austrálie | Německo | Francie | Pražská burza | Česká měna | Polsko | Turecko | Španělsko | Apple | Středoevropské měny | Polský zlotý | Měnový výbor Fedu | Evropské akcie | Kypr | Analytik | DiNapoli | New York | Ceny ropy | Výsledková sezóna | Spekulace | Ropa Brent | Ropa WTI | USD/CNY | Česká koruna | Americké akcie | Býčí trh | ETF | Investiční fondy | Dluhopisový trh | Světové akcie | Dividendy | Světová ekonomika | Poptávka | Ratingové agentury | Recese | Lehman Brothers | Americká ekonomika | Daně | Rizika | Politika | Komoditní měny | EUR/CHF | Hyperinflace | Export | Import | Průmyslová výroba | Nikkei | Ekonomové | Akciové trhy | Ekonomika eurozóny | Zahraniční obchod | SPX500 | Maloobchodní tržby | EUR/NOK | EUR/SEK | CAD/JPY | SGD | USD/BRL | USD/ZAR | USD/TRY | EUR/TRY | USD/RUB | USD/CZK | EUR/CZK | USD/PLN | Spotřebitelské ceny | Míra nezaměstnanosti | Světové ekonomické fórum | Rozpočtový deficit | Swiss Life | Ekonomické události | Měnové indexy | Objemy obchodů | Ekonomická teorie | Obchodování na burze | Měnové trhy | Spready | Interactive Brokers | Eurodolar | Cenné papíry | Hospodářství | Kapitál | Sazby | Akcie | Akciový trh | Aktiva | Akumulace | Akvizice | Alokace | Americký dolar | Analýza | Zhodnocení | Arbitráž | Asset management | Auditor | Transakce | Bank of England | Bank of Japan | Bankovní rada | Bazický bod | Ben Bernanke | Benchmark | Bloomberg | Blue chip | Bod | Bond | Breakout | Broker | Bund | Bundesbank | Burza | Béžová kniha | CBOE | CBOT | CEO | CFD | CFTC | CME | CPI index | Cap | Cash flow | Centrální banka | Centrální banky | Garance | Certifikáty | Close | Konsolidace | DAX | Denní minima | Denní obchodování | Depreciace | Devalvace | Devizový trh | Dezinflace | Distribuce | Nesoulad | Dividenda | Dividendový výnos | Dlouhá pozice | Dluhopis | Dolarový index | Dollar | Dow Jones Industrial | Durace | ECB | ESM | Ekonomika | Emerging markets | Emise | Euro | Eurobondy | Eurozóna | Evropská centrální banka | FOMC | FRA | Index FTSE 100 | FX | Fannie Mae | Fed | Federální rezervní systém (FED) | Finanční trh | Finanční trhy | Fiskální politika | Fixing | Floating | Hedge fondy | Foreign Exchange | Forward | Fundamentální zprávy | Futures | G10 | G7 | Gap | Grafy | Hedge | High | High Yield | Hlava a ramena | Holubice | IFO index | IPO | Index DAX | Index PX | Index cen průmyslových výrobců | Index spotřebitelských cen | Index výrobních cen | Indikátor | Indikátory | Inflační cíl | Intradenní obchodník | Investice | Investiční společnost | Investor | Investování | Japonský jen | Kapitálový trh | Kiwi | Klouzavý průměr | Komodity | Korekce | Kotace | Koš | Krátká pozice | Kurz | Kurzy měn | Likvidita | Long | Long pozice | Loonie | Lot | Low | MACD | MAE | MIFID | MMF | MT4 | Makléř | Makro data | Margin | Risk | Marže | MetaTrader | Mezibankovní | Mezinárodní obchod | Momentum | Měna | Finanční instituce | Měnové páry | Měnový pár | Měny | NYMEX | NYSE | Nabídka | Stavební povolení | Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Nástroj | Obchodní bilance | Obchodní systém | Obchodník | Obchodování s měnami | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Opce | Osobní příjem | Overnight | P/E | PEG | PRIBOR | Pakt stability | Peněžní trh | Peněžní zásoba | Platební bilance | Platforma | Politické riziko | Poplatek | Portfolio | Pozice | Prodeje existujících domů | Prodejní cena | Prémie | Průmyslové objednávky | Put opce | Pákový efekt | Příkaz | RRR | RSI | Rally | Rating | Ratingová agentura | Reinvestice | Repo sazba | Reserve Bank of Australia | Reserve Bank of New Zealand | Resistence | Restriktivní politika | Retracement | Rezistence | Platina | Riziko | Inflační riziko | Rizikové měny | Rolování | Ropa | Russell 2000 | S&P 500 | SNB | Sentiment | Short | Slippage | Směnný kurz | Spike | Splatnost | Spot | Spotová cena | Spread | Stagflace | Standard & Poor's 500 | Statut | Support | Swap | Swing | Swiss | Pokladniční poukázky | Ticker | Tištění peněz | Trader | Trading | Trend | Trigger | Tržní cena | Tržní kapitalizace | Ukazatel | Uptrend | VAT | VIX | VaR | Velkoobchodní tržby | Volatilita | Výkonnost | Výnos | Výnosnost | WTO | Wall Street | Yield | ZEW index | Bondy | Zlato | Švýcarský frank | ČNB | Časový rámec | Česká národní banka | Úroková míra | Úrokové sazby | Úrokový diferenciál | Jednotná evropská měna | Americká měna | Analytici | Riziková aktiva | Obchodní platforma | Deriváty | Banky | Doporučení | EUR | USD | Commerzbank | UBS | Barclays | Dluhopisy | JPY | CHF | NZD | CAD | AUD | GBP | ČEZ | Alcoa | Obchodování | Obchodování na forexu | JPMorgan | Morgan Stanley | Euro STOXX | EMU | Goldman Sachs | Regulátor | Objem obchodů | Evropa | Japonské akcie | Asijské akcie | Index MSCI | Panevropský index | Shanghai Composite | Finanční krize | Citigroup | Cena zlata | Cena ropy | Hospodářský růst | Německá ekonomika | Investiční příležitosti | FTSE | Evropská ekonomika | Ekonomika Spojených států | Komerční banka | Patria | Komoditní trhy | Bank of America | Barack Obama | Americký prezident | XTB | X-Trade Brokers | Saxo Bank | BOSSA | Admiral Markets | Indexy | Úroková sazba | OSN | Americká lehká ropa | Spekulanti | Globální ekonomika | Jihoafrický rand | PBOC | Čínské akcie | Ropné zásoby | Investoři | Swapová křivka | Kurzový závazek | Produkce ropy | Blue chips | Fundamenty | Fond | Exxon Mobil | Měnový výbor | Stimulační opatření | Program nákupů dluhopisů | EU | Finanční sektor | Ministři financí | Klouzavé průměry | Michala Moravcová | Vývoj ceny | Aukce | Aktuální kurz | Zasedání Fedu | Zasedání ECB | Ekonom | Cenový graf | BitStock | Myšlení | Byznys | Business | Pravděpodobnost | Drahé kovy | BNP Paribas | Výnosy dluhopisů | Makroekonomická data | Makroekonomické data | Market Color | John Hardy | Zisk | Berkshire Hathaway | Ropný trh | Britská měna | Těžba ropy | Dluhopisové trhy | Futures kontrakt | Break-Even | Sázka | Kurz dolaru | Ceny komodit | Kurz eura | Kurz koruny | Obchodování na finančních trzích | Zkušenosti | Panika | Euforie | Stres | Optimismus | Výsledky | Strach | Trpělivost | Arbitráže | Index nákupních manažerů | Investiční příležitost | Bohatství | Hospodářský cyklus | IEA | Credit Suisse | RBNZ | Oanda | Ozvěny trhu | Uvolnění měnové politiky | Intervenovat | ČSOB | Partners | DailyFX | Golden Gate | Gold | Jak obchodovat | Obchodovat | MT5 | Ondřej Hartman | Obchodování s akciemi | Investment Banking | CAC 40 | Deutsche Bank | Stoxx 600 | Contracts for difference | Investiční banka | Makrokalendář | Zprávy z trhů | Analytický tým | Aktuální kurzy | Regulace | Financování | Investiční banky | Investiční společnosti | Investovat | CZK/EUR | CZK/USD | USD/EUR | Hedgeové fondy | Nasdaq Composite | Makro | USDX | Index cen | Výrobní náklady | Index PPI | Index CPI | Eurostat | Český statistický úřad | Stavební výroba | Obchodní seance | Makrodata | Conseq | Portugalsko | EUR/HUF | Obchodní deficit | Swapová výnosová křivka | Facebook | Vietnamský dong | Měnový index | Riziková averze | LYNX | Index strachu | Kybernetická měna | Australská centrální banka | Donald Trump | Lukáš Kovanda | Burzy | Mezinárodní měnový fond | Rozvíjející se trhy | Žlutý kov | Zásoby ropy | Japonská centrální banka | Wall Street Journal | ADP report | Financial Times | Bankrot | Ceny akcií | Obchodníci | Vzdělávání | Semináře | Centrální bankéři | EURUSD | USDJPY | AUDUSD | NZDUSD | GBPUSD | USDCAD | EURCZK | USDCZK | Raiffeisenbank | Abenomika | Aktivum | Burzovně obchodované produkty | Carry trades | Delta | EPS | Index | Investiční strategie | Křiž smrti | Likvidní | Odpor | Podpora | Průlom | Přenos | Volatilní | Likvidita trhu | AdmiralMarkets | Akcie Apple | Akcie ČEZu | Akcie dnes | Akcie Facebook | Akcie GoPro | Akcie O2 | Akcie Tesla | Akcie TMR | Akcie Visa | Akciové burzy | Aktuální cena ropy | Aktuální cena ropy brent | Aktuální ceny ropy | Aktuální kurzy měn | Alternativní investice | Americká burza | Americká centrální banka | Americká centrální banka FED | Analytika | Analýzy | Argentinské peso | Banka | Bankovní rada ČNB | Barel ropy | Běžný účet | Běžný účet platební bilance | BH Securities | Bossa.cz | Brent | Britské libry | Brokers | Brokeři | Burzovní indexy | CAC40 | Capital Markets | Cena | Cena akcií | Cena barelu ropy | Cena dolaru | Cena drahých kovů | Cena elektřiny na burze | Cena komodit | Cena ropy dnes | Cena ropy historie | Cena ropy klesá | Cena ropy na světových trzích | Cena ropy WTI | Cena stříbra | Cena za barel ropy | Cena zlata dnes | Ceny stříbra | Ceny zlata | Čínská ekonomika | CISCO | Conference Board | Cyrrus | CZK | Černá labuť | Česká ekonomika | Česká spořitelna | České akcie | České koruny | Členské země Evropské unie | ČNB kurz | Daňové přiznání | Devizové rezervy ČNB | Devizové trhy | DJIA | Dnešní kurz | Dnešní kurz eura | Dnešní cena ropy | Dnešní události | Dolar | Dolar cena | Dolar euro | Dolar vůči koruně | Dolary | Dow Jones index | Ekonomická krize | Ekonomické zprávy | Ekonomický kalendář | Ekonomický růst | Ekonomický výhled | Ekonomika USA | Elektřina | Eura | EURCHF | Euro dnes | Euro posiluje | Euro Stoxx 50 | Evropská měna | Evropské burzy | Evropské měny | Exchange | Finanční prostředky | Finanční služby | Fondy | ForexFactory | ForexFactory.com | Forexu | Frank | FXstreet.cz | GDP | GfK | Graf | Graf cena ropy | Graf ceny zlata | Graf vývoj ceny benzínu | Graf vývoje ceny ropy | Grafy online | Guvernér české národní banky | Guvernér ČNB | Hang Seng | HDP Ruska | HDP USA | HDP v ČR | HDP v Evropě | Hodnota akcií | Hospodářské noviny | Hrubý domácí produkt | HSBC | Index DJIA | Index Dow Jones | Index euro | Index euro stoxx 50 | Index Hang Seng | Index Nasdaq | Index PMI | Index S&P 500 | Index VIX | Index volatility | Instrument | Instrumenty | Investice do dluhopisů | Investice do stříbra | Investice do zlata | Investiční | Investiční doporučení | Investiční poradenství | Investing | IronFX | Irsko | ISM | J&T Banka | J&T | Jádrová inflace | Jak investovat | EBay | Jak vydělat | Jak vydělat peníze | Japonská ekonomika | Jiří Tyleček | Jeden dolar | Jiří Rusnok | JP Morgan | Kapitálové trhy | Komodita | Komoditní | Komoditní index | Komoditní trh | Korporátní dluhopisy | Krize eurozóny | Kurs koruny | Kurz CZK | Kurz dolarů | Kurz EUR | Kurz forintu | Kurz koruny k euru | Kurz libry | Kurz měny | Kurz ropy | Kurz ropy Brent | Kurz rublu | Kurz rublu k dolaru | Kurz švýcarského franku | Kurz USD | Kurz zlata | Kurzy | Kurzy koruny | E15 | Kurzy ropa | Kurzy ropy | Libra | Lira | Maďarsko | Makroekonomické ukazatele | Makroekonomický kalendář | Management | Manuál | Market | Markets | Martin Kopáček | Měna Bitcoin | Měny v Evropě | Meta Trader | Meta Trader 4 | MetaTrader 4 | MetaTrader 5 | Meziroční inflace | Meziroční míra inflace | Míra inflace | Nákup akcií | Nákup dluhopisů | Naučte se obchodovat | Největší ekonomika světa | Největší producenti ropy | Největší světové ekonomiky | Nemovitosti | Nikkei 225 | Norská koruna | NZDJPY | Obchodní platformy | Obchodování opcí | Obchodování s CFD | Obchodování s dluhopisy | Obchodování s komoditami | Ocenění akcií | Online obchodování | Oslabení koruny | Oslabování koruny | Paládium | Patria Finance | Tatry Mountain Resorts | Patria Online | Patria.cz | PayPal | Pivot | Polská měna | Portfolia | Prezidentské volby | Pro investory | Prodej dolaru | Prognóza | Převodník měn | Pšenice | Rakousko | Reuters | Risk Off | Risk On | Ropa cena | Ropa graf | Ropné vrty | Ropy | RUB | Rubl | Ruská ekonomika | Ruská měna | Růst HDP | Řízení rizika | SaxoBank | Sázky | Signály | Société Générale | SPX | SP500 | Spekulace na pokles | Spekulace na růst | Spořící účty | Spread Brent WTI | Státní dluh | Státní dluhopisy | Státní rozpočet | Shares | Stoxx | Stoxx Europe 600 | Strukturované dluhopisy | Surová ropa | Švédská koruna | Světové ceny ropy | Světové události | SWIFT | Španělská ekonomika | Švýcarská banka | Švýcarská centrální banka | Těžba ropy v USA | Těžba ropy z břidlic | TopForex | Trade Brokers | Transakční náklady | Trh | Tržní hodnota | Tržní podíl | Twitter | Unce zlata | Úrokové swapy | USD index | USDRUB | Velká Británie | Volatility | Volkswagen | Vydělat peníze | Výnosy z dluhopisů | Výprodej | Vývoj akcií | Vývoj cen ropy | Vývoj ceny mědi | Vývoj ceny ropy | Vývoj ceny ropy Brent | Vývoj ceny stříbra | Vývoj ceny zemního plynu | Vývoj ceny zlata | Vývoj inflace | Vývoj kurzu | Vývoj kurzu eura | Vývoj kurzu rublu | Vývoj libry | Vývoj mezd | Vývoj nezaměstnanosti | Vývoj ropy | Vývoj zlata | Webinář | Webináře | WTI | WTI ropa | XM | X-Trade | Zahraniční měny | Země EU | Země eurozóny | Zemní plyn | Zkušenost | Zlato a stříbro | Zpracovatelský průmysl | Zpráva | Zpravodajství | Zprávy | Zprávy z ekonomiky | Železná ruda | Merrill Lynch | Předpověď | Zisky | Tradeři | Diskontní sazba | Fed Funds Rate | EUR/PLN | CNBC | ZEW | DXY | Peter Murín | EIA | ING | Mojmír Hampl | Benzín | DMA | Komise pro cenné papíry | Put | Báze | Bill Gates | Buy | Býčí strategie | Daniel Beneš | Diskont | Dluhopisový index | Doba splatnosti | EBITDA | Ekonomika EU | EV | Ex-dividend | Christine Lagarde | Index relativní síly | Indie | Intermediate | ISM indexy | Janet Yellen | Jeff Bezos | Měď | MIC | Ministerstvo financí | Obchodní den | Overweight | P/S | Redukce | ROCE | Sell | Small caps | TED Spread | Tovární objednávky | Využití kapacit | CTA | Commonwealth Bank | Crédit Agricole | Itálie | Spojené státy | Finanční společnosti | CMC Markets | Vybírání zisků | West Texas Intermediate (WTI) | Černé zlato | WSJ | Převis | Cenová hladina | Hrubý domácí produkt (HDP) | M2 | Outperform | Tržby | Výsledek hospodaření | Zaměstnanost | QE | Investiční výzkum | Světové ekonomiky | Western Union | Miliardář | Bohatý | eBook | Bailout | Investiční analytik | Commission | Komise | Kontrakt | Federální rezervní systém | Mezinárodní banky | Přeprodáno | Volby | Fundamentální data | Rozhovor | E-mini | Futures trading | Cukr | Vzdělání | Frustrace | Commitment of Traders | COT | Poradenská společnost | 1 milion | Burza dnes | Burze | Commodity futures | Commodity futures trading | Currency | Dividendové akcie | Investment | Slušný zisk | Traders | Hedžové fondy | Asijské obchodování | Wells Capital Management | Aramco | Capital Economics | Markit | Dow Jonesův index | Unicredit | Danske Bank | Western Union Business Solutions | Bank of New York Mellon | Rabobank | Royal Bank of Scotland | DPA | Jefferies | Intesa Sanpaolo | Again Capital | PrimStock | Bank of America Merrill Lynch | Bernstein | The New York Times | SEB Bank | Tradition Energy | PVM Oil Associates | Natixis | Phillip Futures | Jackson Hole | Price Futures Group | Energy Aspects | Jefferies Bache | Sucden Financial | RBC Capital Markets | Petromatrix | Wells Fargo | RBS | Microsoft | Bankovní sektor | MSCI | Evercore ISI | ABN Amro | Westpac | CME Group | Home Credit | Caterpillar | ANZ | Sentix | Baker Hughes | Guvernér centrální banky | Institut Ifo | MICEX | Nordea | Investing.com | JBC Energy | Členové OPEC | Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) | Macquarie | TLTRO | Mitsubishi | NATO | Ole Hansen | Nová Čína | Cantor Fitzgerald | Standard Chartered | RBC Capital | Agentura AP | PVM | Barrick Gold | BBC | FX strategie | Sója | The Guardian | Hospodářské vyhlídky | Oslabení eura | Reporty | Finanční trhy dnes | Šéfka Fedu | Zvyšování sazeb | Snižování sazeb | Riksbank | UNCTAD | Ceny nemovitostí | Phillipsova křivka | Růst ekonomiky eurozóny | Thomson Reuters | Dění na finančních trzích | Fundamentální výhled | Fundamentální pohled | Bezpečné měny | HUF/EUR | Kurz koruny vůči euru | Polská centrální banka | Kurz EUR/USD | Kalendář ekonomických událostí | Brazílie | Japonský premiér | Dnešní fundamenty | Průmyslová produkce | Zasedání centrální banky | Zasedání centrálních bank | Pokles úrokových sazeb | Čínská centrální banka | Finanční systém | Nákupy dluhopisů | Bavlna | Dovoz ropy | Výnosy německých dluhopisů | Vývoj na komoditních trzích | MarketWatch | Nastavení měnové politiky | Úspěch | Podnikání | Euro proti dolaru | Euro vůči dolaru | DZ Bank | BMW | Ekonomický výzkum | Automobilový průmysl | Index pražské burzy PX | Averze k riziku | Kurz české měny | Index pražské burzy | Pokles akcií | Der Spiegel | Ministr financí | Jak investovat do komodit | Finakademie | Hospodářské výsledky | Vývoj akciového indexu | Chytrý Honza | Globální trhy | Velcí investoři | Evropské banky | Zvyšování úrokových sazeb | Snižování úrokových sazeb | Sweet Crude Oil | Cena kávy | Měkké komodity | Dlouhé pozice | Komoditní stratég | Fundamentální ukazatele | Multi-Asset obchodování | Výnosová křivka | Yahoo Finance | Plodiny | Energie | Obavy z brexitu | Společná evropská měna | Zlevnění ropy | Severomořská ropa | Prezident Fedu | Dividendová sezóna | Rada ČNB | Fundamentální informace | PIRA | Earnings | Sentiment trhu | Podnikatelé | Pro tradery | SEB | Globální akciové trhy | KBC | Propad cen komodit | BlackRock | Oddělení forexu | Ekonomický sentiment | Podnikatelská důvěra | Ekonomické indikátory | Londýn - ICE | New York - Nymex | Implikovaná volatilita | Ekonomický a strategický výzkum | Příprava | Přehled | Odvaha | Klid | Jádrový index | Kč/EUR | Kč/USD | Moneta Money Bank | Polská ekonomika | Ekonomické fórum | Volby v USA | Rosněfť | Christine Lagardeová | Agentura Reuters | Politické napětí | Averze vůči riziku | Bezpečné přístavy | Sázet | Cena cukru | Cena kontraktu | Obchodní signály | Evropské trhy | Americké trhy | Index amerického dolaru | Bankovnictví | Futures kontrakty | Contango | Swapy | Referendum | Ekonomická aktivita | City | Fidelity International | Golden Gate CZ | Posilování koruny | Ministři financí eurozóny | Německý ústavní soud | US akcie | Svatý grál | Forbes | Cena Brentu | Úřad pro energetické informace (EIA) | Vývoj ceny ropy WTI | Prezident ECB | Nejistoty na trzích | Nejistota na finančních trzích | Fundamentální faktory | Bezpečné investice | Americké firmy | Zpravodajský server | Pozornost investorů | Index důvěry | Setrvání Británie v EU | Základní úrokové sazby | Lídři | Firmy | Vývoj měnového páru EUR/USD | Vývoj měnového páru | Vývoj měnového páru USD/JPY | Vývoj dolarového indexu | Aktuální vývoj | Den D | Akcie energetických společností | Standard & Poor's | Kapitálové rezervy | Bernstein Research | Britské akcie | Náklady na zajištění | Strategy Research | Economist | Economic | Zasedání České národní banky | Česká swapová křivka | Protiinflační tlaky | Inflační tlaky | Širší index S&P 500 | Akcie v USA | Akcie bank | Ekonomické dopady | Forwardy | Akcie v Asii | Japonský index Nikkei | IHS | Měnová autorita | IBEX | Globální finanční krize | Britská centrální banka | Euro Stoxx 600 | Turbulence na finančních trzích | Německé státní dluhopisy | Americké státní dluhopisy | Intervence centrální banky | JPMorgan Chase | Forexové trhy | Program nákupu dluhopisů | Realitní trh | Velké banky | Objem investic | Daňové příjmy | Vladimir Putin | Deutsche Börse | Americký akciový index | Americké akciové indexy | Index volatility VIX | Panické výprodeje | Mizuho Securities | Die Welt | Globální ekonomický růst | S&P Global | Zpomalení globální ekonomiky | Globální ekonomiky | Agentura Bloomberg | Biliony dolarů | Miliardy dolarů | Vládní dluhopisy | Americký ministr financí | Oslabení japonského jenu | Víkendové parlamentní volby | Volby ve Španělsku | Britské banky | Odchod z EU | Hlavní indexy | Rizikovější aktiva | Index technologického trhu Nasdaq | Nervozita | Akcie mediální skupiny CME | Globální finanční trhy | Britský ministr financí | Růst akcií | Obchodní partner | Fitch Ratings | AAA | Rating AAA | Černé pondělí | Obchodování v Asii | Summit EU | Setkání centrálních bankéřů | Americké burzy | Zpřísňováním měnové politiky | Uvolňování měnové politiky | Utahování měnové politiky | Walmart | Alibaba | Halliburton | Fibo | Dnešní obchodování | Dnes na trzích | Propad | Německý index DAX | Vystoupení z EU | Bělorusko | Denominace | Světové akciové trhy | Finanční televize | Finanční televize CNBC | Forex trhy | Kryptoměny | Nejprudší jednodenní pokles | Ropné společnosti | Ropná společnost | Severomořská ropa Brent | Americká ropa WTI | Status bezpečného přístavu | Index Nikkei | DAX30 | FactSet | TradingView | Země OPEC | Představitelé centrální banky | Sázkové kanceláře | Citi | S&P | Hodnocení úvěrové spolehlivosti | Agentura S&P | Guvernér | Agentura Moody's | Agentura Fitch | Výrobní aktivita | Cena mědi | Index podnikatelské nálady ISM | Bezpečné dluhopisy | Vývoj na akciových trzích | Německý akciový index DAX | Benchmarky | Britská banka Barclays | Německý DAX | Akcie na pražské burze | Ztráty | Euro vůči americkému dolaru | Euro k dolaru | Politická nejistota | Zvýšení úrokových sazeb | Bezpečné útočiště | Index CAC 40 | Farmaceutické společnosti | Posílení dolaru | Oslabení dolaru | Posílení eura | Posílení koruny | Čínské akciové trhy | Nálada na trhu | PetroChina | Sinopec | Finanční injekce | Pokles výnosů | Opatření centrálních bank | Akciové trhy ve Spojených státech | Dnešní údaje | Ekonomická data | Americké indexy | Historická maxima | Historická minima | Evropský trh | Nejistota | Erste | Unipetrol | Philip Morris | VIG | Pegas Nonwovens | Světové finanční krize | Světová finanční krize | Saúdská Arábie | Zasedání Bank of England | Čínský akciový index | Čínský akciový index Shanghai Composite | Stagnace | Tempo růstu | Prodej aut | Akcionáři | Pohyb kurzu libry | Daně z příjmů | CySEC | Zajištění | Největší obchodník s ropou | Obchodník s ropou | Vitol | Obchodník s ropou Vitol | Komoditní sektor | Komoditní index DJ-USB | Finanční poradce | Rozdíl mezi WTI a Brentem | Obilniny | Reporty Amerického ministerstva zemědělství | Výnosy amerických dluhopisů | Zpomalení v Číně | Výrobní index PMI | Úvěrové krize | FTSE 100 | Šéf společnosti | Baidu | Digitální měny | Blockchain | Ripple | Dogecoin | Ethereum | Digitální měna | Tesla | Dluhové krize | Vývoj měnového páru EUR/JPY | Vysoká volatilita | Nákupní signál | Odhodlání | Výnos desetiletých dluhopisů | National Australia Bank | Credit Suisse Group | Oversea-Chinese Banking | Americké rafinerie | Kryptoměna | Ekonomický institut | Kapitalizace | Představitelé Fedu | Steen Jakobsen | Výhled | Investiční výhled | Depozitní sazba | Hlavní úroková sazba | Obchodování na newyorské burze | Akciový index DAX | Bankéři | Bankéř | Uvolnit měnovou politiku | Poplatky | Prodávat akcie | Rychlé zisky | Výnosy bezpečných dluhopisů | Rekordní minima | Rekordní maxima | Britská vláda | Americké akciové trhy | Propad akcií | Exxon | Chevron | Dnešní aukce | Konec kurzového závazku | Payrolls | Konsensus | Mzdy | Dobré výsledky | Německý export | Silné euro | Hrubý domácí produkt Německa | Ceny futures kontraktů | Non-Farm Payrolls | Nonfarm Payrolls | Britská ekonomika | Americký trh práce | Dnešní zpráva | Hlavní evropské indexy | Britský FTSE 100 | Francouzský CAC 40 | Makléřské společnosti | Odhady trhu | Predikce | Summit G20 | Ekonomická situace | Světový obchod | Globální obchod | Mezinárodní investice | Ministr obchodu | General Electric | Bankovní domy | Bankovní krize | Průzkum | Graf ropy | Data z amerického trhu práce | Krize | Názory analytiků | Investiční rozhodnutí | Investiční stratég | Firemní výsledky | Inflace v Německu | EU-Čína | Opatření na podporu ekonomiky | Migrační krize | Analytický tým FXstreet.cz | FTSE MIB | FCA | Finanční ústav | Světové trhy | Indikátor vývoje cen akcií | Historické rekordy | Investovat do akcií | Ochota investovat | Theresa May | Theresa Mayová | Inflace v Česku | Americké velkoobchodní tržby | Měnová politika Fedu | Měnová politika ECB | Snížení úrokových sazeb | Zpomalení čínské ekonomiky | Britské referendum | Ministři financí EU | Mezinárodní agentura pro energii (IEA) | Nadbytek ropy | Přebytek ropy | Německé dluhopisy | Výnosy | Institut API | Měnové stimulace | Zásoby zemního plynu | Zasedání Bank of Canada | Měnový pár EUR/USD | Měnový pár GBP/USD | Rizikovější investice | Japonská vláda | Americká vláda | Česká vláda | Růst čínské ekonomiky | Očekávání analytiků | Ekonomické údaje | Americký index S&P 500 | Akciové trhy v USA | Měnové krize | Turecká centrální banka | Turecká ekonomika | Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) | TRY | Index cen domů | Odliv kapitálu | Akcie Bank of America | Institucionální investoři | Indikátor důvěry | Čínský statistický úřad | Zájem obchodníků | Akcie bankovní skupiny Erste | Obchodování na akciových trzích | Příjmy | Spotřebitelské výdaje | Oslabování dolaru | Oslabování eura | Index ekonomické aktivity | Indikátory důvěry | Indexy PMI | ExxonMobil | Volatilita trhů | Finanční domy | Údaje o inflaci | cTrader | Alphabet | xStation | Měny&Sazby | ČTK | Země G20 | Země G7 | Skupina G20 | Ceny ropy v dolarech | Aktuální cena | Slabý kurz dolaru | Německý Ifo index | Japonský Nikkei | Konsenzus | Jihokorejský KOSPI | Růst ekonomiky | Pokles ekonomiky | Fiskální stimuly | Belgie | HDP eurozóny | Americké zásoby ropy | Zasedání americké centrální banky | Zpomalení ekonomiky | Program kvantitativního uvolňování | Bilance Fedu | Vývoj úrokových sazeb | Americký dolar vůči japonskému jenu | Výhled ekonomiky | Hlavní ekonom | Jednání FOMC | Commodity Futures Trading Commission | Setkání G20 | Fundamentální základ | Inflační čísla | Švédsko | Norsko | Dánsko | Odhad HDP | Očekávání | Nezaměstnanosti v Německu | Evropský statistický úřad Eurostat | HDP v eurozóně | Aktivita v americkém průmyslu | Tempo růstu ekonomiky | Mercedes | Audi | Globtrex | JPMorgan Chase & Co. | ABN AMRO Bank | CME FedWatch | IHS Markit | Index KOSPI | Jihokorejské akcie | Obchodování s českou korunou | ex | Akcie firem | Purple Trading | Mizuho | MUFG | Spekulativní investoři | Vývoj na měnovém trhu | Makléřské firmy | Rystad Energy | Spotový kurz | Finlord | Ruské akcie | Okénko trhu | Ranní nadhoz | Měny rozvíjejících se zemí | Obchodování ropy | Manpower | Alokace aktiv | BBVA | Silicon Valley Bank | Sázkaři | Zahraniční forex | Vývoj ceny hliníku | ČSOB Finanční trhy | Chicago Mercantile Exchange | Credit Agricole SA | ING Groep NV | Bloomberg Commodity Index | Obchodování na zámořských trzích | Zahraniční FX | Nasdaq Composite Index | 7 dní s korunou | Cena palladia | Pohyby na burze | Makroekonomické zprávy | Ranní zpráva z akciového trhu | Zpráva z akciového trhu | Vydělávat peníze | Obchodníci s měnami | FocusEconomics | Sladká ropa | BHS | Globtrex.com | Ceny pšenice | Aleš Michl | Breakout Trader | Kurzové intervence | IBKR | Nákupy zlata | Obchodování ETF | Anadarko Petroleum | Fyzický trh s ropou | Coinbase | Cena hliníku | Ceny hliníku | Americký akciový trh | Index volatility CBOE | Roklen24 | Přehřáté ekonomiky | Hurikán Irma | Obchodování s cizími měnami | Bitcoinové burzy | Kvantitativní utahování | Vývoj ceny palladia | Palladium | Technologie blockchain | Václav Pech | Václav Pech komodity | Jak obchodovat komodity | Jak obchodovat opce | Jan Dvořák | Ziskové akcie | Martin Kopáček opce | Jak obchodovat akcie | Komoditní manuál zdarma | Jak vydělat peníze na burze | Opce v praxi | Komodity Václav Pech | Algotrading | Komoditní manuál | Průmyslový index Dow Jones | Akcie v Indii | Obchodování s termínovými kontrakty | Obchodování s bitcoinem | Jerome Powell | Coinmarketcap | MiFID II | Backwardation | LYNX Trading | xPartners | Obchodování s bitcoinovými futures | ETC | Capitalinked | Radim Dohnal | Vývoj ceny pšenice | Ropné měny | Invesco | Exmo Bitcoin | Exmo | Hypoindex | Panevropský index STOXX 600 | NEST | Masivní výprodeje | Oxfam | RoboMarkets | Nový šéf Fedu | Lithium | Interfax Energy | Elektronické obchody | Tržní očekávání | Asijské trhy | Index MOEX | Vzácné kovy | Conseq Investment Management | Kurz eurodolaru | Výnosy desetiletých dluhopisů | Globální akciové valuace | Akciové valuace | Akciové výnosy | Investování s LYNX | Cena bitcoinu | Odliv dividend | Index Russell 2000 | Geopolitická rizika | Podnikání na kapitálovém trhu | Zápis ze zasedání Fedu | Globální akcie | Trhy dnes | Zvýšení těžby ropy | Skupina Saxo Bank | Saxo | Obchodní války | Výkonnost indexů | LYNX webinář | Developed markets | Očekávání investorů | Hodnota majetku | Bitcoiny | Boris Tomčiak | Raytheon | Lockheed Martin | Růstové akcie | Slabší koruna | Kartel OPEC | Obchodní týden | OPEC+ | Obchodní válka | Posilování dolaru | Události ve světě | Vývoj na finančních trzích | Dolarový index DXY | Capitalinked.com | Obchodní bariéry | Obchodní napětí | Podniky | Evropské akciové trhy | Asijské akciové trhy | Čínské měny | Globální růst | Globální hospodářský růst | Regionální měny | Nejnovější statistika | Graf vývoje | Technologické akcie | Obchodní aktivita | Akcie Facebooku | Kurz EUR/CZK | L.F. Investment Limited | Inflace v eurozóně | Firma McDonald's | Okénko finančního trhu | Prognóza ČNB | Akcie společnosti | Obchodní analýza | Objem obchodování | CSI 300 | Geopolitické napětí | Americká investiční banka | Forint | Obchodníci s ropou | Turecké liry | Turecká krize | Pokles ceny | Růst firemních zisků | Geopolitika | Ekonomické krize | Šéf Fedu Powell | Šéf Fedu | BofAML | Měny rozvíjejících se ekonomik | RDSA | Royal Dutch Shell | Slábnutí rublu | Index Stoxx 600 | Czech Fund | Norges Bank | Trumpův tweet | Zasedání OPEC | Korunový trh | USMCA | Měny v regionu | Těžba OPEC | Dluhopisové výnosy | Spotřebitelská inflace | Akcie v Evropě | I-Trader | Globální investoři | Kompozitní index | Trhy v USA | Trh s ropou | MSCI All-Country World | Sukuky | Výsledky firem | Banka Mizuho | Finanční skupina | Pád ceny ropy | Výsledek amerických voleb | Reakce trhu | Ruská centrální banka | Trh s kryptoměnami | Výprodej akcií | Silnější dolar | Růst amerického dolaru | Dodávky ropy | Cena plynu | Akciové propady | Pokles cen ropy | Propad cen ropy | Tvrdý brexit | Marihuanové akcie | Největší kryptoměna | IG | Christopher Dembik | Růst úrokových sazeb | Akciové trhy v Asii | Nejznámější kryptoměna | Slabá koruna | Globální akciový index | Index MSCI All Country World | MSCI All Country World | Prognóza ECB | Průzkum společnosti | Zvyšování úroků | Akcie na rozvíjejících se trzích | Výkonnost akcií | Zpomalení hospodářského růstu | Financování vlády | Politika Fedu | Zvýšení úrokové sazby | EK | Napětí na finančních trzích | Prezident Trump | Nezávislost centrální banky | Evropská komise | Akciový propad | Steven Mnuchin | Základní úroková sazba | Index spotřebitelské důvěry | Šéf ECB | Globální index | Zpomalování světové ekonomiky | Španělský IBEX | Hodnota indexu | Zpomalení ekonomického růstu | Refinitiv | Inflační vývoj | Michal Stupavský | Nárůst negativního sentimentu | Kryptoměna Bitcoin | Čínské firmy | Společnost Apple | Rezervy bank | Prezident USA | Zpomalování růstu světové ekonomiky | Zpřísňování měnové politiky | Oslabení amerického dolaru | Růst cen komodit | Úrokové sazby ČNB | Sazby Fedu | Majetek | Analytici společnosti | The Wall Street Journal | Růst dolaru | Výsledková sezóna v USA | WEF | Výsledky bank | Ropný kartel | Obchodovat s akciemi | Oživení trhu | Sazby ČNB | Zpomalení světové ekonomiky | Ekonomická nerovnost | PDVSA | Pacific Life Fund Advisors | Dolarová aktiva | Analytici z Wall Street | Podnikové investice | Slabší euro | Obchodní jednání | Makroekonomické strategie | Způsob obchodování | Akcie CME | Data z ekonomiky | Pozornost trhu | Ceny zemního plynu | Palladiové akcie | Cena komodity | Mezinárodní investoři | Zvýšení sazeb | Asijské burzy | Martin Sklenář | Ekonomický poradce | Klesající cena | Norská centrální banka | Investice do konopí | Začínající obchodníci | Zájem investorů | Inflace v ČR | Globální rizika | Cena zemního plynu | Makroekonomická situace | Oslabování kurzu koruny | Obchodování přes LYNX | Obchodujte ropu | Rozdílové smlouvy | Kvartální výsledky | Statistický úřad | Výsledky amerických společností | Podnikatelská nálada | Podnikatelská nálada v Německu | Burzovní ukazatel | Ropovod | Technologický Nasdaq | Obavy investorů | Inflační očekávání | Růst ekonomiky USA | Ruský akciový trh | Splácení dluhu | Reakce koruny | Posilování kurzu koruny | Nasdaq100 | Podmínky obchodování | Český průmysl | Cena pohonných hmot | Tržní hodnota firmy | Hodnota firmy | Podíl nezaměstnaných | Nezaměstnanost v ČR | Zahraniční investoři | Michal Brožka | Slabší dolar | Obchodní aktivity | Akciové futures | Růst cen ropy | CNY | Růst těžby ropy | Pokles sazeb | GDPNow | Výnosy dvouletých dluhopisů | Sójové boby | Obiloviny | SPI Asset Management | Infineon | STMicroelectronics | Infineon Technologies | AMS | Německé firmy | Ceny pohonných hmot | Akcie firmy | MSCI Emerging Markets | Pokles kurzu | Globální HDP | Oživení světové ekonomiky | Stav americké ekonomiky | Brexit bez dohody | Ztráty dolaru | Společná měna | Propad ropy | Boris Johnson | NVDA | Zájem o bitcoiny | Riziko recese | Prodej ropy | iFX | Investice firem | Americké společnosti | DE30 | Guvernér Fedu | Snížení sazeb | Dolarové sazby | Omezení dodávek ropy | Čínský trh | NATGAS | Prezidentka ECB | Volný čas | Záporné sazby | Banky na Wall Street | Týdenní makrokalendář | Akcie a ETF | Ceny niklu | Ropné akcie | Společnost Gazprom | Gazprom | NASDAQ 100 | Pokles úroků | FedWatch Tool | Výprodeje na akciovém trhu | Asset alokace | Klíčové události ve světě | Nálada na akciových trzích | Napětí na trzích | Nordea Bank | Obchodní konflikt | Růst ceny zlata | Vývoj na trzích | Ekonomické vyhlídky | Výnosové křivky | Pokles cen | Akciový růst | Likvidita a volatilita | Americké futures | Globální akciové indexy | Snížení úroků | Vanadiové akcie | Vanad | Výkonný ředitel | XTB Research | Akcia | Štěpán Křeček | Odvetná cla | Ministerstvo obchodu | Silný dolar | Britský premiér | Recese v USA | Tomáš Pfeiler | Obava z recese | Obavy z recese | Konglomerát | Zprávy z Německa | Hurikán Dorian | Bohatí | Kurz české koruny | Oživení ekonomiky | Cla na čínské zboží | Akciové alokace | Cena niklu | AMZN | Burzovní průvodce | Volby v Británii | Akcie podniku | Pohonné hmoty | ISM index | Thyssenkrupp | Výnosy amerických státních dluhopisů | Shrnutí obchodování | Růst mezd | Uvolňování měnových politik | NGAS | Tiering | Depozitní sazby | Prosus | Těžební zařízení | US500 | Pozornost finančních trhů | Nárůst cen ropy | Saudi Aramco | Televize CNBC | Vývoj ceny cukru | Dění na trzích | Natixis Investment Managers | Ukazatel volatility | Ukazatel volatility na ropném trhu | Obavy z globální recese | Globální recese | Denní graf | Breaking news | Očekávání trhu | Dot plot | Nastavení úrokových sazeb | Overbalance | Poptávka po ropě | Pokles ceny ropy | Růst ceny ropy | Jak obchodovat ropu | Finanční situace | Data z Německa | Tamás Varga | Pohonné hmoty v Česku | Nejlepší vanadiové akcie | Energetické firmy | MetLife | Český HDP | GOOGL | Ceny palladia | Čas jsou peníze | Měsíčník finančních trhů | Předstihové indikátory | Spotová cena zlata | Akcie roku 2019 | Akcie roku | Formule 1 | Makroekonomický výhled | Jak se stát lepším investorem | Nízká nezaměstnanost | Profesionální obchodníci | Geopolitické riziko | Obchodní dohoda | Cena kakaa | Kakao | Vývoj ceny kakaa | Ceny kakaa | Vývoz ropy a plynu | Vývoz ropy | Bilance zahraničního obchodu | Hospodářské dopady | Vyšší úrokové sazby | Cena akcie | Očekávané Earnings | Uvalení cel | Největší ekonomika | Obchodujte | Tým FXstreet.cz | Banka Goldman Sachs | Trinity Bank | Vysoká likvidita | Nálada na finančních trzích | Hospodářské krize | Huawei | TOPIX | Americké automobilky | Automobilky | Čistý zisk | KOSPI | Investment Management | Rozpočet | Deficit | Prohloubení schodku | Prezident Donald Trump | Káva | Rozhodnutí americké centrální banky | Ropný gigant | Politická situace | Ceny benzínu | Německá vláda | Sílící koruna | Hongkong | Patterny | Investice do ropy | Obchod s ropou | Larry Kudlow | Ropné firmy | Trinity | ČNB Jiří Rusnok | LNG | Výkon amerického dolaru | Obchodní příměří | Medvědí signál | Objem | Akcie rozvinutých trhů | Klíčová rizika | Data z USA | Ropný kartel OPEC | Rijád | František Táborský | Bílý dům | MSFT | Ekonom BHS | BHS Štěpán Křeček | Obchod | Trh práce | Vyšší sazby | Zelená politika | Čínský export | Německý průmysl | Obchodní dohody | Standardní odchylky | Recese světové ekonomiky | Robert Shiller | Vyšší volatilita | Provozní zisk před odpisy | Včerejší obchodování | Těžba v USA | Spojené státy a Čína | Alibaba Group | Růst spotřebitelských cen | Německá průmyslová výroba | Zdražování pohonných hmot | Snižování úroků v USA | Snižování úroků | Cena severomořské ropy Brent | Cena severomořské ropy | Americká lehká ropa WTI | Inflace v USA | Ceny pohonných hmot v ČR | ČSÚ | Růst průmyslové výroby | Konkurenceschopnost | Německé hospodářství | Recese v Evropě | Luis De Guindos | Statistický úřad Eurostat | Americký dolar dnes | Americký dolar k japonskému jenu | Cisco Systems | Firma | Technologický index Nasdaq | Technologický index | Období nejistoty | Zasedání ČNB | Ekonomiky eurozóny | Reálné ekonomiky | PLN/EUR | Maloobchodní prodeje | Americké maloobchodní prodeje | Hlavní události | Technické analýzy | Hlediska technické analýzy | Global Markets | BAT | Risk-off | Index MSCI Emerging Markets | Parlamentní volby | Olívia Lacenová | Martin Krištoff | CFDWorld | Průmyslová výroba v USA | Applied Materials | UnitedHealth | Pfizer | Výrobce léků | Poradce Bílého domu | USA a Čína | Týdenní zpráva | Týdenní zpráva z FOREX trhu | Souhrn finančních trhů | Ceny průmyslových výrobců | Růst cen | Globální dluhopisové trhy | Maďarská centrální banka | Studie | Server CNBC | Dolar k japonskému jenu | Vysoké riziko | Bilance | Index DOW | Údaje o obchodu | Americký Senát | Ceny na čerpacích stanicích | Negativní sentiment | Aktuální hodnoty měny | Co bude | Dnešní makroekonomické ukazatele | Erste Group | Vývoj trhu | Generální ředitel | PSA | GM | Růst světové ekonomiky | Filadelfský Fed index | Filadelfský Fed | Obchodní spor | Obchodní spor mezi USA a Čínou | Skupina OPEC+ | Čínský prezident | Kybernetická měna Bitcoin | Česká měna dnes | Největší pokles | Dnešní růst | Trh s dluhopisy | Ukrajina | Lagardeová | Souhrnný index | Akcie společnosti Tesla | Vyšetřování | Labouristická strana | Amazon | Nízké úrokové sazby | Indexy nákupních manažerů | Nálada spotřebitelů | Philip Lowe | Důvěra v českou ekonomiku | Nakupovat zlato | Úrok | Louis Vuitton | LVMH | Arnault | Nejbohatší | Bernard Arnault | Jednání mezi USA a Čínou | Vysoké ceny ropy | Miliardy | Způsoby těžby | Důvěra v ekonomiku | Vyhlídky | Průzkumy | Američtí zákonodárci | Trendová linie | Pohyby kurzu | Domácí měny | INTC | Vicepremiér | Fáze obchodní dohody | Americká data | Čínský průmysl | Walt Disney | 5G | AFP | Důvěra v ekonomiku eurozóny | Ceny americké ropy WTI | Evropská ekonomická důvěra | Ekonomická důvěra | Dlužníci | Bankovní tituly | Domácí poptávka | Meziroční růst HDP | Hlavní ekonomka | Ekonomka | Dluhopisoví investoři | Zveřejněná data | Globální trh | Martin Stránský | Konkurenti | Velká krize | Vládní bondy | Financovat | Aktuální konsenzus ekonomů | Konsenzus ekonomů | Omezení těžby | Statistika | Předpovědi | Alza.cz | Cla na dovoz hliníku | Ceny výrobců v eurozóně | Ceny výrobců | Dynamika mezd | Průmysl | Mzdový nárůst | ADP | Investovat v roce 2020 | Poslanecká sněmovna | Úrokové sazby v Maďarsku | HUF | PLN | Na burze | Deficit zahraničního obchodu | Centrální banka USA | Historické události | Vyšší poptávka | Propouštění | Dnešní data | Impuls | Formule | USDIDX | Visa | General Motors | Enel | Výrazný pokles | Čínské zboží | Ceny potravin | Čína a USA | Rozvoj | Zvýšená volatilita | Stavební produkce | Data z průmyslu | Špatná nálada | Tuzemský průmysl | Stavebnictví | Paul Volcker | Lukáš Lipovský | Řešení Brexitu | Volby do parlamentu | RoboMarkets Česká republika | Koruna dnes | Zdražování | Ceny zboží | Inflace v listopadu | Ceteris paribus | Německý ZEW index | Sociální sítě | Problémy | NAFTA | Britové | Cvičení | Směřování měnové politiky | Tomáš Holub | ČNB Tomáš Holub | Člen bankovní rady | Člen bankovní rady ČNB | Breaking | Pojišťovny | Ekonomická recese | Total | Americké ministerstvo práce | Zasedání FOMC | Prodeje akcií | Prognózy | Nejistoty | Ruská ropa | Státy EU | Těžba ropy v Rusku | Ranní komentář | Ranní zpráva | Konzervativní strana | Vybírat zisky | Evropský průmysl | Největší producent ropy | Dění na světových burzách | Přehled o dění | Přehled o dění na světových burzách | Chuť k riziku | Světové obchodní organizace | Index MSCI All-Country | MSCI All-Country | Předseda Evropské rady | Charles Michel | GBP/EUR | Schůzka FOMC | Plyn | Dobrá nálada | Nálada | Termínové kontrakty | Kontrakty | Koruna zpevnila | Prohlášení | Yahoo | Moskva | PSA Group | HDP Německa | PKN Orlen | Mezinárodní organizace pro vinnou révu a víno | OIV | Americká ropná společnost | Společnost Huawei | Ford Motor | Americká automobilka | Fiat Chrysler Automobiles (FCA) | Fiat Chrysler Automobiles | United Technologies | Tata Steel | Farmaceutická společnost | AbbVie | Allergan | Členové Organizace zemí vyvážejících ropu | Centrální banky USA | Amgen | Ropná zařízení | Airbus | Nord Stream | Nord Stream 2 | IAG | Společnost Microsoft | Události ve světové ekonomice | Nejdůležitější ekonomické události | Události roku | Zahájení obchodování | Událostí ve světové ekonomice | NN Group | Škoda Auto | Míra | RWE | Premiér Babiš | Vivendi | Jaderné elektrárny | Accor | Ohlédnutí | Levnější ropa | Nižší ceny ropy | Úroky | Konec roku | Investiční aktivity | Německý PMI | Bilance běžného účtu | Edward Moya | Míra nezaměstnanosti v Británii | Měnové politiky | Uvolněné měnové politiky | Zasedání bankovní rady | Bankovní rada České národní banky | Hypotéky | Hypoteční trh | Premiér Boris Johnson | Důchod | Předseda | Investujte | Uchovatel hodnoty | Naše prognóza | Americké centrální banky | Dolar roste | Trumpova administrativa | ČNB dnes | Vojtěch Benda | Vánoce | Nabídka a poptávka | Kupní síla | Zlepšení sentimentu | AXA | Fed index | Záporné úrokové sazby | Zavedení záporných úrokových sazeb | Meziroční míra inflace v eurozóně | Optimismus investorů | FedEx | FDX | Evropská spotřebitelská důvěra | xStation5 | Akcie v roce 2019 | Biotechnologické společnosti | Nejziskovější | AAPL | MasterCard | FB | AT&T | Disney | Tým RoboMarkets | Německý ministr hospodářství | Ministr hospodářství | Americké vlády | Nike | Spotřebitelská důvěra v eurozóně | Nejbližší support | Nákupy centrálních bank | Bydlení | Vánoční svátky | Ropné dodávky | Česká zbrojovka | Vstup na pražskou burzu | Aurora Cannabis | Pěstitel marihuany | CanniMed Therapeutics | Údaje z Číny | Ztráta | Úbytek | NERV | Nejlepší akcie | Akcie těžařů stříbra | BREAKING | Stratég | Hlavní akciové indexy | Akciové indexy v USA | Citelné zdražování | Důležité ekonomické události | Miliardy korun | Cena pšenice | Kraft Heinz | NLI | Zasedání měnového výboru | Výnosy státních dluhopisů | 500 nejbohatších | Majetek 500 nejbohatších lidí | Nerovnosti bohatství | Ředitel internetového obchodu Amazon.com | Podíl majetku | Koruna posílila | Čínská centrální banka (PBOC) | Nálada v průmyslu | Průmyslové podniky | Peking | Evropské PMI | US100 | Americký index | Wirecard | Pozitivní zpráva | Zpráva z Německa | Aktuální klíčová rizika | Nálada na globálních trzích | Schodek státního rozpočtu | Napětí na Blízkém východě | Ziskovost | Tuzemská ekonomika | Sulejmání | Růst akciových trhů | Cyrrus Tomáš Pfeiler | Nejistoty na finančních trzích | Hospodaření | American Airlines Group | United Airlines Holdings | Zbrojovky | Třetí světová válka | Světová válka | Zvýšení inflace | Růst poptávky | Nízké ceny ropy | Klesající trend | Předpokládaný vývoj | Sulejmáního smrt | Eskalace konfliktu | Vyšší ceny ropy | CFA | Zabití generála Sulejmáního | Teherán | Američané | Napětí mezi USA a Íránem | Eskalace napětí | Vzestup ceny | Commodity index | Altria Group | Netflix | NFLX | List Financial Times | Míra inflace v eurozóně | Růst irácké produkce ropy | Evropská inflace | Dobrá data | Výroba aut | Washington | Daimler | Ceny ropy dnes | Tamas Varga | Micron Technology | Microchip Technology | Apache | Finální odhad | Hlavní rizika | O2 | O2 Czech Republic | Tovární objednávky v Německu | Nárůst meziroční míry inflace | Středoevropské měny dnes | Letecké společnosti | Miliardy eur | Írán | Irák | Ministr energetiky | Ministr zahraničí | Sodexo | Vývoz v listopadu | Sezónnost | RBA | Budoucnost | Ifo | Clemens Fuest | Experti | Dramatické dopady | Zemědělství | Obavy z konfliktu | Harry Tchilinguirian | Spolkový statistický úřad | Předběžné výsledky | Nejbližší rezistence | ASML | ASML Holding NV | Ropa typu Brent | Poradenství | Mercedes-Benz | Růst globální ekonomiky | Nový rekord | Ministerstvo práce | Dow Jonesův akciový index | Geopolitická situace | Iniciativa | Podnik | Peníze z prodeje akcií | Tržní trendy | Cena akcií podniku | Proinflační | Luboš Růžička | Zpřísnění měnové politiky | Vyšší inflace | Tržní sazby | Snížit úrokové sazby | Prosincová inflace | Růst cen potravin | Veřejné finance | Analytička | Ukazatele | Počet bankrotů | SAP | Technologická společnost | Zvýšení úrokových sazeb ČNB | Zpevňování koruny | ČNB Vojtěch Benda | Růst německé ekonomiky | Meziroční růst spotřebitelských cen | Růst spotřebitelských cen v Německu | Cenové tlaky | Zájem o nová auta | Nová auta | Dobré zprávy | Situace na Blízkém východě | Americké ministerstvo | WESP | Výhled pro Evropu | Richard Kozul-Wright | Americké ministerstvo obchodu | Spotřebitel | Zájem o dolar | Nižší růst | Ceny energií | MOEX | Banka Morgan Stanley | Oživení globální ekonomiky | Angela Merkelová | Kancléřka Angela Merkelová | Prognózy ČNB | Měnový pár EUR/CZK | Krach | Očekávaný vývoj | Komunikace | Údaje o HDP | Francouzský prezident | Macron | Astrazeneca | General Electric (GE) | Edelman | Kapitalismus | Trump | Davos | Čínské indexy | Pozitivní zprávy | Mezinárodní organizace práce (ILO) | Mezinárodní organizace práce | ILO | Banka SEB | Prezident | AMGN | Koronavirus | Nový koronavirus | Nejnovější údaje | Výsledky průzkumu | Průměrná úroková sazba | Paypal Holdings | Michal Stupavský, CFA | Google | Samsung | 100 miliard dolarů | Obchodní vztahy | Koronavir | Anglie | Trhy | ASX 200 | S&P/ASX 200 | WHO | Evropské ekonomiky | Indikátor ekonomického sentimentu | Souhrnný indikátor | Dnešní PMI | Nejlepší ropné akcie | Akcie roku 2020 | Akcie ConocoPhillips | ConocoPhillips | Banka UBS | Pražské burzy | Šíření koronaviru | Koruna oslabuje | American Express | Ratingová agentura Fitch | Reakce investorů | Pohyby cen | Změny cen | Čínský koronavirus | Virus | Asijské indexy | Vir | Akciové trhy v Evropě | Jüan | Negativní dopad | Pokles | Situace | Zdražovat | Bluechip | České měny | Klaus Wohlrabe | Ekonom Ifo | Ifo Klaus Wohlrabe | Ifo Clemens Fuest | Prezident Ifo | Důchody | Rozhodnutí Federálního rezervního systému | Odhad letošního růstu | Provozní zisk | Meziroční růst | Zdravotní pojištění | Vít Hradil | Růst inflace | SARS | Stratég Saxo Bank | Epidemie koronaviru | Pandemie koronaviru | Pandemie | Analytik skupiny | IHNED | DISH | Certifikace | Vysoká inflace | Čínské burzy | Starbucks | Boeing | Vstupy | Výstupy | L.F. Investment | Snížení těžby ropy | Úřad pro energetické informace | Lehká ropa WTI | Raiffeisenbank a.s. | Virus SARS | FIAT | Zpomalení růstu | Tomáš Nidetzký | Viceguvernér ČNB | Pochybnosti | Zlepšení | Úsilí | Nezaměstnanost v EU | Tempo růstu hrubého domácího produktu | SBUX | Růst v eurozóně | Akcie v roce 2020 | Obchody | Výdaje | Slevy na dani | Strach z koronaviru | Daň z příjmu | Průmyslníci | Pesimismus | Akcie v Číně | Zpracovatelský sektor | Vývoj měnového páru EUR/CZK | Hlavní úrokové sazby | Firma Alphabet | Alokace investičních portfolií | BP | Dodávky na trh | Moneycorp | Thomas Anderson | Optimismus na trzích | Americký ISM | Americký ADP report | Americký ADP | Italský PMI | Španělský PMI | PMI pro sektor | Prodeje aut | Fresenius Medical | FME | Aktivity v Číně | Adidas | Americká společnost | Zrychlení růstu | Rekordní hodnoty | Německé tovární objednávky | Sazby beze změny | SEC | NFP | Rozhodování | Rolování kontraktů | Velmi bohatý | Recese ve Spojených státech | Ministerstvo dopravy | Americké ekonomiky | Ekonomický dopad | Americké banky | Průměrná cena | Nejobchodovanější komodity | Brent Crude Oil | Natural Gas | NFP data | Obchodovanie | Britský statistický úřad | Zdražování ropy | Americký Úřad pro energetické informace | West Texas Intermediate | Medvědi | Prodávající | Poptávky po ropě | Organizace zemí vyvážejících ropu | Galapagos | Biogen | Pharming Group NV | Americká inflace | Inflace v lednu | Růst sazeb | Marek Mora | Valuace | Navýšení úrokových sazeb | Výrobce elektromobilů | COVID-19 | Vývoj ceny kukuřice | Kukuřice | Ceny kukuřice | Německý HDP | Indexy aktivity | Data ČSÚ | OIL.WTI | Deutsche Telekom | Ekonomické aktivity | Ministerstvo financí ČR | Index CSI 300 | Thajský index SET | Index SET | Americký PMI | PMI ze sektoru služeb | Důvěra v průmyslu | Gilead Sciences | Údaje z USA | Konjunkturální průzkum | Prudký propad | FedWatch | Craig Erlam | Dopad koronaviru | Noviny | Obavy z pandemie | Šíření koronavirové nákazy | Index aktivity | Největší ztráty | Průmysl a zahraniční obchod | Šířící se koronavirus | Zpřesněný odhad | Tržní úrokové sazby | Průměrná mzda v ČR | Průměrná mzda | Americký Fed | Stabilita | Jižní Korea | Německé maloobchodní tržby | Sestupný trend | Cestovní ruch | Japonská automobilka | Automobilka Toyota | Toyota | Vývoj | Ministři financí zemí platících eurem | Pokles prodeje | Nafta v ČR | Šok | Snížení těžby | Ceny nafty | Martin Gürtler | Americké tovární objednávky | Mzda v ČR | Průměrná hrubá měsíční mzda | Mzda | Vzestup inflace | Výkyvy | Současná cena | Ropné království | Cenová válka | Čínské exporty | Výsledek zahraničního obchodu | Překoupenost | Příležitost k nákupu | Strach na světových burzách | Inflace v únoru | Míra inflace v únoru | Nástroje měnové politiky | Obrovské ztráty | Cenové války | Videokonference | Lídři EU | Restrikce | Těžební kapacity | Zásoby ropy v USA | Americké výnosy | Globální dění | Vývoj na trhu | Prudký pokles | Vysoké ztráty | Hlavní měny | Aerolinky | Air France-KLM | Lufthansa | Akcie včera | Program nákupu aktiv | Nifty 50 | Evropské dividendové akcie | Dividendové akcie 2020 | Akcie 2020 | Royal Dutch Shell (RDSA) | Olaf Scholz | Index strachu VIX | Profitovat | Medvědí trend | Maloobchodní tržby v Číně | Další vývoj | Těžaři ropy | Íránská ropa | Karanténní opatření | Restriktivní opatření | Australská centrální banka (RBA) | Eurozóna stimuly | Stimuly | Index výrobní aktivity | Nízká cena ropy | Průmyslové ceny | Silný propad | Evropské země | Brusel | Letectví | Pokles HDP | Členové bankovní rady | Fiskální politiky | Kabinet | Guvernér Rusnok | Energetické společnosti | Ropa a pohonné hmoty | Zrychlení inflace | Standard & Poor’s 500 | Klíčový ukazatel | Největší propad | Oslabování české měny | Míra nejistoty | Cenový vývoj | Třída aktiv | Špatné výsledky | Silný pokles | Šíření viru | Stimul | Pokles vývozu | New York Times | NBER | Obavy trhu | Nákupy aktiv | Odhad inflace | Měnové podmínky | Vedlejší účinky | Měnové zasedání | Ekonomové Deutsche Bank | Propad poptávky | Viceprezident | Spotřebitelé | Makroekonomické predikce | Výhled poptávky | Hyundai | Jihokorejská automobilka | Automobilka | Automobilka Hyundai | Dopady pandemie | Pandemie COVID-19 | Historie | Počet nakažených | Čerpací stanice v ČR | Čerpací stanice | Pád cen ropy | Aktuální situace | Mimořádná opatření | Hodnota černého zlata | Žádosti o podporu | Britská centrální banka dnes | JPMorgan Chase & Co | Snížení základní úrokové sazby | Šíření nemoci COVID-19 | Šíření nemoci | Onemocnění COVID-19 | Onemocnění | Člen bankovní rady Aleš Michl | Rozkolísaný | Dnešní posílení | Dolar zpevňuje | Prudký pokles cen | Nová stimulační opatření | Americké ministerstvo energetiky | Zásobníky | Texas | PYPL | Hlavní americké indexy | Internetový obchod | Obchod Amazon | Bilion dolarů | Další pokles | Situace v Číně | Koronavirová krize | Ahold Delhaize | UNA | Wolters Kluwer | WKL | Unilever | REGN | Katar | Salmán | MF | Republikánská senátorka | Senátorka | OSVČ | Kongres | Škoda | Index ISM | Manufacturing | Komerční banky | Republikáni | Demokraté | Návrh zákona | Domácnosti | Posílení amerického dolaru | Přikoupení | Investiční banka Goldman Sachs | Hotovost | Přehled kurzů | Přehled kurzů nejdůležitějších měn | Počet potvrzených případů | Pandemie nemoci COVID-19 | Pandemie nemoci | Alena Schillerová | Ministryně financí | Prodejní tlak | Babišova vláda | Zápis z posledního zasedání | Úřad práce | Citrix | Citrix Systems Inc | Citrix Systems | Dávky v nezaměstnanosti | Tomáš Raputa | Prostor pro pokles | Politická rozhodnutí | Graf dne | Další růst | Růst | Vyšší výnosy | United Airlines | American Airlines | Koronavirové krize | Signál | Americká banka | Guvernér ČNB Rusnok | ČNB Rusnok | Počet žádostí o podporu | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti v USA | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti v USA | Tisková konference | Repo sazby | Biliony | Globální poptávka po ropě | Potenciál | Americká spotřebitelská důvěra | Evropský parlament | Platební neschopnost | Spotřebitelská důvěra v USA | Boj s koronavirem | Allianz | Německý statistický úřad | Ministryně financí Alena Schillerová | Propad HDP | Farmaceutické firmy | Pokles sentimentu | Ceny elektřiny | Výkonnost indexu | Šíření nákazy | Bulharsko | Nejlepší palladiové akcie | Březnová inflace | Izrael | Abbott Laboratories | Fiat Chrysler | Reálné mzdy | Sberbank | Klid před bouří | Ekonomiky | Hongkongský index Hang Seng | Nigérie | Angola | Alžírsko | VW | Akciový index S&P 500 | Situace v průmyslu | Jana Steckerová | Vzdělávací materiály | Italové | Slovensko | Solidní růst | Globální dluhopisový index | Index vládních dluhopisů | Globální index vládních dluhopisů | Index DXY | Výkonnost dolaru | Výkonnost dolaru vůči koši hlavních světových měn | Války | Schodek | Aukce státních dluhopisů | Dnešní aukce státních dluhopisů | CECEEUR | Poradce | Organizace | Švédská vláda | Poskytování hypoték | Analytik Saxo Bank | Růst nezaměstnanosti | Deficit veřejných financí | Letecká společnost | Saúdové | Nvidia Corp | Závislost | Práce | Výraznější pokles | Výprodej ropy | Jednání ČNB | Koronakrize | Ropné kohouty | Afrika | Model Y | Údaje | Týdenní nárůst | Ekonomické škody | Zlevňující ropa | Prudce zlevňující ropa | Johan Sverdrup | Skupina OPEC | DPH | Mexiko | Ropný průmysl | Oživení v Číně | Raketový útok | Eni | Pojišťovna | Obchodování ČNB | Globální trh s ropou | Cushing | Německá průmyslová produkce | Opatření proti šíření koronaviru | Patenty | Prezident Vladimir Putin | Míra nezaměstnanosti v březnu | Možnosti obchodování | Velké americké banky | UnitedHealth Group | Pohonné hmoty v ČR | Hluboké recese | Jednání skupiny OPEC | Jednání skupiny OPEC+ | Dopady koronavirové krize | CDC | Ministři | Opětovný pokles | Ekonomické oživení | Světoví těžaři | Přední světoví těžaři | Jednání OPEC | Jednání OPEC+ | Alexandr Novak | Skupina těžařů | Národní ekonomická rada vlády | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | Cena benzínu | Nadprodukce | Pákistán | Indický premiér | Naréndra Módí | Snížení produkce | Oživení cen ropy | Oživení cen | Abdalazíz bin Salmán | Splátky dluhů | Čínské oživení | Celková inflace | Výpadky | Akcie Activision Blizzard | ATVI | WMT | Activision Blizzard | Emitenti | Vývoj HDP | Massachusetts | Více peněz | Credit Suisse Group AG | Microsoft Corp | US Bancorp | Výnosy desetiletých státních dluhopisů | Maloobchodní tržby v USA | Podnikatelské investice | Dodavatelské řetězce | Výhled poptávky po ropě | Majitel | Úspory | Hospodářské oživení | Restart ekonomiky | Internetové televize | Televize Netflix | Otevírání ekonomik | Býčí vyhlídky | Bankovní vzdělání | BMO | Procter & Gamble | Statistiky | Jeffrey Halley | Chuť riskovat | Vzrušení | Správy peněz | Indikace | Hlubší schodek | ZEW index ekonomického sentimentu | Nákup ropy | USD za barel | Vývoj měnového páru USD/CAD | Američtí těžaři | Obchodovat ropu | CFD na ropu | Květnový kontrakt | Kontrakt na WTI | Levná ropa | CMC | Cena americké ropy | Cena americké ropy WTI | Rizikové averze | SaxoStrats | USO | Červnový kontrakt | Stephen Innes | Americké produkce | Trade | S&P500 | Dílčí index | Nabídka ropy | Spotřeba ropy | Kontrakt na ropu Brent | Kontrakty na ropu | Kontrakty na ropu WTI | Producenti ropy | Ázerbájdžán | Nizozemsko | Polská průmyslová produkce | Důvěra v eurozóně | Situace na trhu s ropou | Ropné velmoci | Mimořádná situace | Cenové pohyby | Americký ropný institut | Ropný institut | Ropný institut API | Poptávka po pohonných hmotách | Cena ropy v korunách | Uvolňování karanténních opatření | Capital Analysis | Celosvětová poptávka po ropě | Další snížení těžby | Snížení těžby hlavními producenty | Údaje o zásobách v USA | Obchodování s ropu | Sociální síť | Debata | Tweety | Cena surové ropy | Surové ropy | Poklesy PMI indexů | PMI ve službách | PMI ve službách v eurozóně | Jaromír Sladkovský | Ředitel Raiffeisen | Ředitel Raiffeisen investiční společnosti | Evropské indexy | Břidlicové ropy | Air France | Posílení | Omezení pohybu | WEI | Důvěra v českou ekonomiku v dubnu | Indikátory ekonomického sentimentu | Ropa zadarmo | Výkon dolaru | Nové zakázky | Joe Biden | Evropské méně | Data z trhu práce | Sentiment v USA | Spotřebitelský sentiment v USA | Spotřebitelský sentiment | Průzkum ČSÚ | ADBE | Cenový pokles | Cestování | 3M | Superpočítač | 737 MAX | Americká centrální banka (Fed) | Pracovní síly | Ryanair | Ministerstvo hospodářství | Rozhodnutí o sazbách | Shell | Energetická společnost | Warren Patterson | Ropa roste | Maloobchod | Pozastavit obchodování | Zaměstnanci | Ztráta indexu | Zvyšováním těžby | Akcie padají | Růst výnosů | Rally na akciích | Federal Reserve | Soud | Herbert Diess | Koncern Volkswagen | Poměr PE | PMI pro sektor služeb | Americký ADP report z pracovního trhu | ADP report z pracovního trhu | Latinská Amerika | PEPSICO | Dovoz | Vývoz | Objem ropy | Petrochemická společnost | MSCI World | ETN | Zdražení ropy | Rakouský kancléř | Pozitivní očekávání | Regulační orgány | Státy eurozóny | Restriktivní opatření kvůli koronaviru | Snižování cen | Expanze | Bezpečnost | Kontrakce | Zveřejněné údaje | Dluhy | Členské státy | NKE | Průmyslové kovy | Členské země | Hlavní kryptoměny | RBI | Obchodní firmy | Rekordní propad | Výzkumné společnosti | Účet platební bilance | T-Mobile | Auta | Dopad na cenu | Xiaomi | Oblasti rezistence | Vývoj ekonomiky | Vakcína | Sektor služeb | CL | Spekulovat | Silná rally | Moderna | Fiskální stimul | Oživení globální poptávky | Marek Brávník | Martin Winterkorn | Manažeři | Zájem o hypotéky | Eli Lilly | Důvěra spotřebitelů | Velký růst | Ruské ministerstvo financí | Akcie leteckých společností | Omezení produkce OPEC | Omezení produkce OPEC+ | Omezení produkce | Kupci | Podnikatelské aktivity | Pokles podnikatelské aktivity | Podnikatelské aktivity v eurozóně | Aktivity v eurozóně | EasyJet | Britské aerolinky | Cena ruské ropy | Urals | Renault | PMI v eurozóně | Obavy z ekonomického dopadu | Umělé inteligence | Investovat peníze | Investment management | Předstihové ukazatele | Kia | JDE | Index akcií | Unie | ČR | Záchranný program | Balíček na podporu ekonomiky | Vakcíny proti koronaviru | Počty nových žádostí o podporu | Salesforce | Koronavirové pandemie | Nissan | Projev Trumpa | Francouzská automobilka | Těžba kartelu OPEC | Řecký parlament | Rozhodnutí FOMC | Slabá poptávka | Pozitivní sentiment | Velcí producenti | Citi Group | PEPP | Střední Evropa | Špatné zprávy | Ruské úřady | Rozhodnutí ECB o sazbách | Čínská poptávka | Square | Předkrizové úrovně | Berlín | Býčí trend | Nejlevnější hypotéky | OCBC | Howie Lee | Saúdskoarabský ministr energetiky | Tempo poklesu | Rally na ropě | Index Nasdaq Composite | Inflace v květnu | Zpomalení inflace | Květnová inflace | Světové krize | Nižší DPH | Globální poptávka | Oklahoma | Hospodářský propad | Nestlé | Novo Nordisk | Sanofi | Světová poptávka po ropě | Japonský vývoz | Prodeje automobilů | Propad cen | Bezpečný dolar | Covid | Druhá vlna pandemie | Infekce Covid | ZIL | Zahraniční kapitál | Banka JP Morgan | Poptávka po ETF | Představenstvo | Snížení nákladů | Koronavirová opatření | Druhá vlna | Počty nových případů | Útlum ekonomické aktivity | Vlna koronaviru | Živnostníci | Paušální daň | Vývoj ceny černého zlata | Velké investice | Sankce proti Rusku | Stimulační program | Ziskové marže | Ukrajinský prezident | Volodymyr Zelenskyj | Letošní úroda | Úroda | Jasný signál | Situace na trhu práce | Exporty | Výdaje japonských domácností | Dopad pandemie | Novavax | MAM | Ant | Tokyo Shoko Reserch | Izraelský premiér | Benjamin Netanjahu | Červnová inflace | Sony | Fond obnovy | Nizozemská vláda | Fundamentální pozadí | Chorvatsko | E.ON | Členové kartelu OPEC | Ceny kávy | Úspěchy | Silicon Valley | Ocenění | Šance | SAE | Opel | Chrysler | Ceny | Kolaps | Spotřební daně | Merkelová | Růst poptávky po ropě | World Markets | Společnost Chevron | Polský průmysl | Softwarový gigant | Společnost XTB | Rostoucí ceny komodit | Cenové patterny | Důležitá rezistence | Akcie těžařů | Celkový výsledek | Insolvence | John Kilduff | Zisk OMV | OMV | Plynárenské společnosti | Konkurenční společnosti | Pár EUR/USD | Nikl | Důvěra | Turistický ruch | Ant Group | Výzkumy | Indonésie | Slabý dolar | Produkce v průmyslu | Uskutečnění obchodů | Cenové hladiny | Sázka na růst | Lepší výsledky | Vývoj léků | Americké počty nových žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Počty nových žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Erdogan | Turecký prezident | Recep Tayyip Erdogan | Ekonomické zotavování | Oživení poptávky | Prezidentské volby USA | Počty nakažených | Hospodaření banky | Analytik XTB | Pandemická situace | Upozornění na rizika | Rystad | Pokles tržeb | Trh s futures | Počet akcií | Snížení DPH | Globální pandemie Covid-19 | Globální pandemie | Hurikán Laura | Záplavy v Číně | Zrušení superhrubé mzdy | Kanadská ekonomika | Coca-Cola | Analýza ceny | Deglobalizace | Ruská vláda | Výrobní sektor | Americký soud | Venezuela | Růst eura | Průměrné mzdy | Představitelé ECB | IT společnosti | České maloobchodní tržby | Seznam Zprávy | Klimatické změny | Inflace spotřebitelských cen | Ceny mědi | Odborníci | Peso | Obchodování s ropou | Výhled globální poptávky po ropě | Automobilka PSA | Mezinárodní agentura pro energii | TSLA | Nvidia | Qualcomm | Sazba hypoték | Průměrná sazba hypoték | Snížení emisí | Budoucí vývoj | Dobrý obchodní systém | Vývoj akciového indexu Nasdaq | Caroline Bainová | Vývoj ceny kávy | Zhoršení pandemie | Ropa dnes | Rozdělení akcií | Cena elektřiny | Elektromobily | Výsledek jednání ČNB | Politici | Účinné vakcíny | JCPOA | Ropovody | PVM Tamas Varga | Snížit emise | Riziko poklesu cen | Biden | USA Joe Biden | PMI ve zpracovatelském průmyslu | Co je to ropa? | Druhy ropy | Vliv členů OPEC | Vývoj ceny ropy v roce 2020 | Nepokoje na Blízkém východě | American oil future | Cena American oil future | Ropný trend | Aktuální cena ropy (graf) | Graf ceny ropy | Dlouhodobý graf ceny ropy | Investovat do ropy | Jak můžete investovat do ropy? | Turbo certifikáty | Investování do ropných akcií | Prognózy na cenu ropy | Marathon Petroleum | Marathon | ACS | Vývoj indexu PMI | Ranní okénko | Česká republika | Šéf centrální banky | Přerušení těžby | Pokles průmyslové výroby | Antimonopolní úřad | Bloomberg Barclays | Index Bloomberg Barclays | Centrální banky USA (Fed) | Graf ropy WTI | Energetický sektor | Ropa a Plyn | Frakování | Lockdown | Měnový fond | Ceny v Česku | AEX | Libye | CPI v USA | iPhone | Oživení německé ekonomiky | Walgreens | Jack Dorsey | Koncern | Embargo | Dění na finančním trhu | Projev šéfky ECB | Mluvčí Bílého domu | Volby USA | Volby USA 2020 | Bidenova politika | Nařízení | Intel | Výrobce čipů | Zásoby benzinu | JPM | GS | Kvóty na těžbu ropy | Poptávka a nabídka | Geopolitické faktory | Klimatické faktory | Futures a opce | Obchodování s futures | Futures na ropu | Opce na ropu | Rizika obchodování ropy | Společnost Ant Group | Technologické tituly | Bed Bath & Beyond | BBBY | Zhoršování pandemické situace | XOM | CVX | Zveřejnění výsledků | Zveřejnění výsledků HDP | Podvážení | Indikátor vývoje cen | Pokles EUR/USD | Výsledky voleb | Přebytek zahraničního obchodu | T-Mobile US | Oslabování amerického dolaru | Pfizer/BioNTech | Nové zprávy | Zájem o ropu | Pfizer a BioNTech | Oživení čínské ekonomiky | Průmysl v eurozóně | Hlavní kryptoměna | Pád cen | Producent ropy | Růst amerického HDP | Spotřební daň z nafty | Tranzit ruské ropy | Transněfť | Ropovod Družba | Oživení poptávky po ropě | Index STOXX Europe | Index STOXX Europe 600 | Ministerstvo energetiky | Rovnováha na trhu | Proražení | Přebytek obchodní bilance | Adobe Systems | Ceny PHM | Dluhopis Republiky | Tesco | Cenový skok | Futures na DAX | Siemens | Bayer | Vakcinace | Carsten Fritsch | Analytik Commerzbank | Lego | Očkování | LEN | PX Pražské burzy | NBP | Lael Brainardová | Účinnosti vakcín | Mutace koronaviru | Mutace viru | Ceny aktiv | Futures na ropu WTI | Očkování proti covidu-19 | Cenné papíry a burzy | VIX na trhu s ropou | Third Bridge | Peter McNally | Výzkumné firmy | Pokles ceny americké ropy | Ceny americké ropy | Refinitiv Eikon | Údaje Refinitiv Eikon | Údaje Refinitiv | Boeing 737 Max | Centrální bankéř | Stimulační balíček | Nálada investorů | Carnival | Dow Jones a S&P 500 | Indexy Dow Jones a S&P 500 | Peer-to-peer | Pokles zásob | Počasí | Utažení měnové politiky | Atraktivita zlata | Růst ceny | Dobrý výsledek | PMI ve výrobě | Zvýšení těžby | Německá inflace | Zvýšení ceny | Západní ekonomiky | Silné oživení | Růst průmyslu | Počet pracovních míst | Zdravotní péče | Paušální daně | Vývoj ceny zlata v roce 2021 | Rostoucí ceny ropy | Ceny cukru | Evropské centrální banky | Zásoby ropy ve Spojených státech | CARA | Měsíční data | Indexy na Wall Street | Josep Borrell | Situace na trhu | VTB | Streamovací služby | Očkování proti covidu | Nárůst ceny | Sociální média | Express | Obavy o poptávku | Cenové výkyvy | Giovanni Staunovo | UBS Giovanni Staunovo | Vypuknutí pandemie | Cenový gap | Dnešní seance | Rozvolnění | Brent (OIL) | Activision | Blizzard | Proočkování populace | MIB | Rostoucí úrokové sazby | Zinek | Kov | Spotify | Nové rekordy | Prezident Joe Biden | Americký prezident Joe Biden | Fosilní paliva | Trendové linie | Pozice spekulantů | Růstový trend | Kering | Rizika a příležitosti | Mrazivé počasí | Negativní vývoj na akciových trzích | Negativní vývoj | Polská průmyslová výroba | Průmyslová výroba v lednu | Rostoucí výnosy | WTI Crude Oil | PMI indexy | Zásoby plynu | Makroekonomický vývoj | Súdán | Světová poptávka | Celosvětová poptávka | Čisté krátké pozice | Posílení české měny | Covidová opatření | Investoři a obchodníci | Maďarská ekonomika | Riziková prémie | Admirals | Intervenovat na devizovém trhu | Silný růst | Jemenští povstalci | Ropná zařízení v Saúdské Arábii | Britská firma | Posilování USD | Pandemie covidu-19 | Zesílení inflačních tlaků | Pandemická omezení | Výrazný růst | Heatmap | Tržby ve službách | RUS50 | Akcie Eli Lilly | Výprodej dluhopisů | Výhled růstu ekonomiky | Ropné futures | Síla amerického dolaru | Prezident Erdogan | Louise Dicksonová | CRM | Suezský průplav | Nárůst rizikové averze | xStation 5 | ViacomCBS | Discovery | Sýrie | Vývoj hodnoty | PMI index | Reuters analytik | Bob Yawger | ISM ve službách | Data o inflaci | Prudký růst cen | AMD | Průmyslová produkce v eurozóně | Cena ropy WTI (OIL.WTI) | Bed Bath & Beyond (BBBY.US) | BBBY.US | MSCI All-Country World Equity | Index MSCI All-Country World Equity | Ceny ropy Brent | Nezaměstnanost mladých | LME | Indická firma | Techy | ERA | Rostoucí ceny | Objednávky | Události tohoto týdne | Investiční poptávka | Vývoj průmyslu | Vývoj průmyslu v ČR | Futures na americké indexy | Hodnocení současné situace | Vyšší zhodnocení | Japonský akciový trh | Goldman Sachs Group | Saxo Group | Výrazná inflace | Meziměsíční inflace | Ceny producentů | Cenové úrovně | Pandemie COVID | Hlavní indikátor | Tuzemská měna | Riziko ztráty | Phil Flynn | Těžaři | Ochota riskovat | Obavy z inflace | API | Oslabení | Výpadky proudu | Meme akcie | Zisk před zdaněním | Růst úroků | První zvýšení sazeb | MNB | ANZ Research | Ruský ministr | Evropské společnosti | Spotřeba domácností | Největší americká banka | Plány | Cíle | Příležitosti | Světové kryptoměny | Lídři G7 | Výprodejní tlak | Dodávky plynu | Legální platidlo | Platidlo | Dekarbonizace | Konkurence | Prodej | Cíl Evropské centrální banky | Mali | Výbor FOMC | Nové prognózy | Cyklus zvyšování sazeb | Dolar dnes | Potaš | CO2 | Vliv na trh | Významné zprávy | Vyšší úroveň | ADNOC | Zasedání Organizace zemí vyvážejících ropu | Trh dnes | Deficit nabídky | Aristoteles | Ústup pandemie | Výhled globálního růstu | Varianty koronaviru | Malajsie | Akcie Moderna | Obchodování a investice | Počet nezaměstnaných | Cenové stability | Dodavatelský řetězec | Technologie | Protipandemická opatření | Zvyšování těžby | Dolarový index (USDIDX) | Spojené arabské emiráty | Jednání kartelu OPEC | Hliník | Prodej zboží | Pivovar | Zvýšení produkce | Příliv ropy | Akcie výrobců vakcín | Akcie výrobců vakcín proti Covid-19 | Včerejší seance | Problémy se subdodávkami | USA inflace | Americký trh | AI | Procter & Gamble Company | Intel Corporation | Walgreens Boots Alliance | Ceny suroviny | Ropní těžaři | Odvětví | Pokles poptávky | ACY Securities | ACY | BHP | Divize | Rotterdam | Akcie čínské společnosti | Načasování | Rozsah škod | Boom | Výrobce elektromobilů Tesla | Omezené dodávky | Dodávky suroviny | Omezené dodávky suroviny | Rekord | Wonderinterest Trading | Wonderinterest Trading Ltd | Delta mutace | Bilion | A350 | Německý automobilový koncern | Automobilový koncern | Vyšší inflace v Německu | Růst v Číně | University of Michigan | Štěstí | Rakouská bankovní skupina | Bankovní skupina | Skupina Erste Group | Světová cena | Růst výrobních cen | Ropné a plynárenské společnosti | VIAC | Subdodávky | Psychologické úrovně | Richard Clarida | Zvýšení základní sazby | Základní sazby | BioNTech | Drahota | Červencová inflace | Vratislav Zámiš | Index Russell | Asijské země | Jeff Currie | Signály Fedu | Pozitivní korelace | První odhad | Dovoz oceli | Home Depot | Vyšší úroky | Afghánistán | Islamistické hnutí | Medián | Výhled USA | Koronavirové mutace | SpaceX | Výrobní inflace | Analytici banky | Americká ministryně financí | ASX | Proočkovanost | Nedostatek čipů | Jihoafrická republika | Bloomberg News | Společnosti | Měnové unie | Aktualizovaný výhled | Guardian | Opatření | Vrcholy | Dna | Polská inflace | Evergrande | Lenka Kalivodová | Rychlý růst | ANO | Uhlí | RBC | Vysoká poptávka | 3M Company | Energetika | Ruský rozpočet | Ceny plynu | Hospodářský růst v eurozóně | OANDA Edward Moya | Reakce centrální banky | Emise islámských dluhopisů | Objem nových emisí | Ekonomiky zemí Perského zálivu | Sukuk | Solana | Evropský index | Los Angeles | Gucci | Luxusní značky | Macao | Ceny kovů | Americká firma | Pracovní den | Společnost AT&T | Warner Bros | Růst sazeb ČNB | Utahování měnových podmínek | UBS Group | UBS Group AG | Ceny NATGAS | Problémy v dodavatelských řetězcích | Title Transfer Facility (TTF) | Title Transfer Facility | TTF | Úročení | Cenový šok | Gamble | Energetická krize | Krize v Evropě | Energetická krize v Evropě | Globální ekonomické aktivity | Zvýšení základní úrokové sazby | Americký vládní Úřad pro energetické informace | Automotive | Navyšování cen | Inflace v září | Těžby Bitcoinu | Sněmovní volby | Dosažení dohody | Zpráva o vývoji trhu práce | Minulá výkonnost | Napjatá situace | Zhoršení nálady | Češi | OTP | Energetické krize | Zdražování energií | Polský zlotý a maďarský forint | Příjmy z ropy | Rychlý růst cen | Posílení polského zlotého | Vysoké ceny | Rekordní ceny | Rekordní ceny uhlí | Ceny uhlí i plynu | Rekordní ceny uhlí i plynu | Vývoje kurzu | Průmysl v Polsku | Giphy | Zdravotnictví | Bank of Scotland | Cena termínového kontraktu | Obilí | Rumunsko | Pozornost | Gemini | Ceny zemního plynu v USA | Ruská společnost | Bankovní společnosti | Zboží dlouhodobé spotřeby | Robert Habeck | Ceny plynu v Evropě | Ruský prezident | Meta | Again Capital LLC | Allianz SE | Prohloubení deficitu | Stephen Brennock | Meta Platforms | Francouzský index | Fialova vláda | Česká národní banka (ČNB) | Největší týdenní nárůst | Hospodaření českého státu | Drahé energie | Podmínky na trhu | Společnost | Stratégové | Inflace ve Spojených státech | Další růst sazeb | Ruský plynovod | Společnost JPMorgan | American Petroleum Institute | American Petroleum Institute (API) | Družba | Ropný šok | Lockdowny | TIM | Ruský trh | RTS | Jens Stoltenberg | Turecké měny | Index technologického trhu | Nová varianta covidu | Varianta covidu | Nové mutace viru | Nové mutace | Omikron | Hirojuki Kikukawa | Omicron | Rozhodnutí o úrokových sazbách | COVID-19 omikron | Zveřejnění zprávy | Varianta omikron | Broadcom | | Britský antimonopolní úřad | CMA | Leona Liuová | Ekonomické teorie | Kazachstán | Globální problémy | Varianty covidu | Zlotý | BofA | Kmen omikron | Rozšíření | Rostoucí inflace | Zemědělci | Participace | Volatilita ropy | Výkon průmyslu | Annalena Baerbocková | Úrokové sazby v USA | Spotřebitelské inflace | Obavy z omikronu | Počet případů koronaviru | Počet případů koronaviru ve světě | Bidenova administrativa | Letadlo | Cena zemního plynu v Evropě | Jaromír Gec | PGNiG | Základní sazba | Banka HSBC | Odvětví cestovního ruchu | Hráči na trhu | Tlumit inflační tlaky | Dopad omikronu | Zvýšení slevy na poplatníka | Vliv na ceny | Šíření varianty omikron | Akcie čínské firmy | Hodnoty měny | Miliardy USD | Apple Music | CME FedWatch Tool | Kartel OPEC+ | Nepokoje v Kazachstánu | Petr Lajsek | Ocel | Ruský plyn | Celosvětová spotřeba | Gate | Japonská automobilka Toyota | Cowen | Vypínání internetu | Útočiště těžby bitcoinů | Těžby bitcoinů | Rady expertů | Musaffah | Húsíové | Analytické prognózy | Ash Glover | Akcie Activision | Systém těžby bitcoinů | Těžby bitcoinů z domova | Hry | Ruský RTS index | Ruský RTS index (RUS50) | BCA Research | Cena akcií společnosti | Vlna omikronu | Dražší energie | Válka na Ukrajině | Napadení Ukrajiny | Omezení dodávek | Analytik trhů | Instituce | Napětí na Ukrajině | Nový týden | Komoditní analytik | Základní úrok | Snížení daně | Pozitivní výsledky | Pár USD/CAD | Zemědělská půda | Zmírnění sankcí | Chipotle Mexican Grill | Člen ECB | Výrobce hraček | Futures na americké akciové indexy | Rusko-ukrajinský konflikt | Napětí kolem Ukrajiny | Útok na Ukrajinu | Deeskalace | Invaze na Ukrajinu | Zmírnění obav | Ruské invaze na Ukrajinu | Vojenský konflikt | Dění na Ukrajině | XTB Jiří Tyleček | Vivek Dhar | Sankce na Rusko | Sankce | Sankce vůči Rusku | DNR | LNR | Ruský prezident Vladimir Putin | Ukrajina a Rusko | Ruská invaze na Ukrajinu | Ruská invaze | Moskevská burza | Ruské banky | Eskalace konfliktu na Ukrajině | Dopad konfliktu na Ukrajině | Dnešní napadení Ukrajiny Ruskem | Dnešní napadení Ukrajiny | Napadení Ukrajiny Ruskem | Válka mezi Ruskem a Ukrajinou | Index ropy | Dílčí index ropy | Index ropy a plynu | Ruská armáda | Rozhodovací schopnosti | Erste Group Bank | Kyjev | Rusko a Ukrajina | MWh | EUR/MWh | Forwardové ceny | Měsíční forwardové ceny | Situace na Ukrajině | Harmonizovaná inflace | Carlsberg | Intervence České národní banky | Lodní společnosti | Naftogaz | Zahájení invaze | Invaze | Narušení dodávek | Analytici Bank of America | Invaze Ruska | Invaze Ruska na Ukrajinu | Britská banka | Britská banka HSBC | Pokles inflace | Ukončení války | Zákaz dovozu ruské ropy | Americký ministr zahraničí | Světový hospodářský růst | Lawrence Freedman | Snížení spotřební daně | Invaze ruských vojsk | Invaze ruských vojsk na Ukrajinu | Vývoj ceny niklu | Odezva finančních trhů | Řetězec | Řetězce | Agentura Bloomberg News | Dluhopisy na financování výdajů | Financování výdajů | Pokles dolarového indexu | Protiinflační dluhopisy | Západní sankce | Světové produkce | Zahájení ruské invaze | Zahájení ruské invaze na Ukrajinu | APP | Analytička CMC Markets | Vývoz ruské ropy | Ruská společnost Gazprom | Nord Stream 1 | Ukrajinské krize | Ekonomická opatření | Jednání prezidentů | Dopady války na Ukrajině | Opatření v Číně | Britský FTSE | Představenstvo společnosti | Nicolás Maduro | Venezuelský prezident | Akcie Nvidie | Značné riziko | Geopolitické události | Ruský vicepremiér | Ruský vicepremiér Alexandr Novak | Covid v Číně | Inflace v Japonsku | Dodávky zemního plynu | Platby za plyn | Vypnutí plynu | Zastavení dodávek plynu | Zastavení dodávek | Sankce uvalené na Rusko | Utahování měnových politik | MOL | Zničení poptávky | Atlantia | Warner Bros Discovery | WBD | Správa | Normalizace měnové politiky | Cena dnes | Ceny pohonných hmot v Česku | Vzestupný trend | Travelers | Embargo na dovoz ruské ropy | Dovoz ruské ropy | Leonhard Birnbaum | Odpojení EU od ruského plynu | Tradingové webináře | Tradingové webináře zdarma | Webináře zdarma | Embargo na ruskou ropu | Boj s inflací | Italský módní dům | Riziko stagflace | Cena digitální měny | Převzetí firmy | ArcelorMittal | Dow Jones Industrial Average | Největší výnosy | Vývoz obilí | Indexy S&P | Embargo EU na ruskou ropu | Embargo EU | Daň z benzinu | Vývoj cen pohonných hmot | ZEN | Popírání | Přijetí | Nové sankce | Snížení inflace | Životní náklady | Znehodnocení | Cenu plynu | Evropské akciové indexy | Cenový strop | Purple Trading Petr Lajsek | Marketingová komunikace | Zvýšení úroků | Pokles zisku | Produkce Saúdů | Obchodní rozpětí | Centrum | Sloučení | Nárůst zásob | Cenový strop na ruskou ropu | Kevin Tran Nguyen | Snížení zisku | Poměr P/E | Neuspokojivé výsledky | Ceny komodit na světových trzích | Řetězec lékáren | Společnost MOL | Údaje o indexu spotřebitelských cen | Upozornění | Udržitelnost | Neel Kashkari | Současná situace | Těžařská skupina | Objem nákupů | Topné oleje | Investiční cíle | Powell dnes | Zastropování cen | Akcie společnosti Amazon.com | Akcie společnosti Amazon | Photon Energy | Aker BP | Aker | Vyspělé země | Úrokové náklady | Energetické komodity | Ruské ropy | Motorová nafta | Sankce na ruskou ropu | CFD (Rozdílové smlouvy) | Poradní výbor | Možnost dalšího poklesu | Telekomunikační společnost | Lula | Luiz Inácio Lula da Silva | Nissan Securities | Hrozba globální recese | Mero.cz | Mero | Ropovodní síť Evropy | Ropovodní síť | Jaký je výhled? | Ruské embargo | Politické vztahy | Členské státy OPEC | Státy OPEC | Alžír | Rovníková Guinea | Konžská republika | Gabon | Kuwait | Sudán | Jižní Sudán | Omán | Brunei | Růst ropy | Americká ropa | Snížení produkce ropy | Omezení COVID | Komise v přenesené pravomoci | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Jackpot | Zmírnění inflace | Války na Ukrajině | Vysoké inflace | Konkurent | Výrobci čipů | Dodávky ropy Družbou | CZ | Wonderinterest | Rafinerie | Zavedení cenového stropu | Protesty v Číně | Strop na ruskou ropu | Produkce kartelu OPEC | Repo sazba ČNB | Sazba ČNB | Národní bezpečnost | Západní země | HSI | Společnost Exxon Mobil | Varování | WTI a Brent | TC Energy | Společnost TC Energy | LSEG | Vývoj indexu PMI ve službách | Jan Kubíček | Odliv prostředků | Analytici Citi | Obavy z velké recese | Ruský export | Shrnutí roku | Mega Millions | USD za tunu | Globální akciový index MSCI | Cena kukuřice | Výprodeje | Zavedení embarga | Prezident Biden | Guvernér Michl | Teplé počasí | Petr Pavel | Znovuotevření Číny | Silná koruna | Buenos Aires | Federal Reserve Bank | Hindenburg Research | Hindenburg | Invest | Cenové minimum | Vládní dluh | Nákup nemovitosti | FGE | Šekel | Média | Americké ropné společnosti | First Republic | Problémy v bankovním sektoru | First Republic Bank | Telekom | Válka | Americké úřady | Falešný break | Spojení | Saúdskoarabské ministerstvo energetiky | Světové poptávky | Zvýšení cen ropy | Těžba Kazachstánu | Vyšší ceny | Asie | Více volatilní | Snížení těžby skupinou OPEC | Snížení těžby skupinou OPEC+ | NYSE:NKE | Nespokojenost | Vysoké úrokové sazby | Závazek | Srovnávací základna | Inflační tlaky ve světě | Price Futures | Zákaz vývozu | Poptávka v Číně | Ztráty peněz | Golden Gate Pavel Ryba | Index agentury Bloomberg | Společnost Boeing | Velké problémy | Vice | Výhledy | Směřování | Tony Sycamore | Nižší ceny | Uvolněná měnová politika | Kurz jenu | Stříbro a platina | Akcie společnosti Kering | YCC | Návrat k normálu | Futures na evropské indexy | WTI (OIL.WTI) | Novo | Nákup nemovitostí | Cena akcií společnosti Boeing | Hamás | Konflikt na Blízkém východě | Izraelský šekel | Hnutí Hamás | Pavel Ryba | Útok na Izrael | Konflikt mezi Izraelem | Nadšení | Návrat inflace | Krize na Blízkém východě | Přecenění | Eskalace | Shell a BP | Nové údaje | Ficova vláda | Snížení cen | Ceny komodit na trzích | Paul Jackson | Index MSCI World | ProCent | Sazby v USA | Rok 2024 | Rafinérie | Týdenní pokles | Boeing 737 | Letadla | Capital | Obnovení důvěry | Ceny ropy WTI | Pokles akcie | Jádrový index spotřebitelských cen | Jestřábí postoj | Equinix | Oznámení
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Pozice | Trh | Výhled | Rezistence | Reuters | ČTK | Banky | Banka | Obchodování | FOREX | Indikátor | Trading | Cena | Graf | Růst | EUR/USD

Předchozí klíčová slova

Cena programu
Cena pšenice
Cena pšenice v Evropě
Cena pšenice (WHEAT)
Cena rhodia
Cena Ripple
Cena Ripplu
Cena ropných benchmarků
Cena ropy
Cena ropy aktuálně

Následující klíčová slova

Cena ropy dnes
Cena ropy graf
Cena ropy historie
Cena ropy klesá
Cena ropy na světových trzích
Cena ropy online
Cena ropy pod 0 USD
Cena ropy Urals
Cena ropy v korunách
Cena ropy výhled
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
CapXmaster srovnani
Potvrďte prosím... Zavřít