Ticker Tape by TradingView
US OPEN: Wall Street prohlubuje poklesy! 📉
Dnešní seance na Wall Street začíná jednoznačně pod vlivem prodejců. Futures kontrakty na index Nasdaq 100 ztrácely před otevřením téměř 1 %, což signalizovalo nervózní začátek dne.
Po včerejších ziscích může americký trh vstupovat do fáze korekce. Nejvíce ztrácejí kontrakty na US100, zatímco indexy Dow a S&P500 klesají přibližně o 1 % a Russell 2000 si vede relativně nejlépe – oslabuje zhruba o 0,6 %.
Hlavní indexy při zahájení obchodování klesají, což odráží rostoucí napětí na více frontách. Investoři reagují na eskalaci obchodní války s Čínou. Navíc se zhoršuje situace ve finančním systému, roste volatilita na dluhopisových trzích a objevují se obavy o likviditu, což zvyšuje prodejní tlak. To vše je umocněno pokračujícím uzavřením federální vlády, které již několik dní destabilizuje situaci a testuje odolnost trhu vůči riziku.

Zdroj: Bloomberg Finance
Poklesy nejvíce zasahují IT sektor a navazující odvětví. Následuje finanční sektor, který rovněž výrazně ztrácí. O něco lépe – ale stále v negativním teritoriu – jsou na tom zdravotnictví a širší průmysl. Maloobchodní řetězce se naopak mohou pochlubit mírným růstem.
Makroekonomická data:
Kvůli administrativní paralýzestále nedochází k publikaci makrodat, což omezuje schopnost investorů posoudit stav ekonomiky. Pozornost trhu se tak soustředí na projevy členů FOMC. Michelle Bowman svůj projev již dokončila, aniž by přinesla nové informace nad rámec toho, co trh již započítal.
Později během dne investoři čekají na projev Jeroma Powella, který může udat tón celému týdnu. Po něm vystoupí také Andrew Bailey, Susan Walley a Austan Collins –
každý z těchto projevů může ovlivnit krátkodobý sentiment a očekávání ohledně politiky Fedu.
US500 (D1)

Zdroj: Xstation5
Cena na indexu prorazila bez korekce obě hranice růstového kanálu, klouzavý průměr EMA25 i úroveň FIBO 23,6. Poklesy byly zastaveny až v oblasti EMA100 a úrovně FIBO 50.
Aktuálně se kurz pohybuje mezi hladinami FIBO 38,2 a 50. Udržení této rezistence je klíčové, aby nedošlo k prohloubení korekce směrem k úrovni 6500. Pokud však kupci chtějí znovu získat iniciativu, je nezbytné překonat úroveň FIBO 38,2.
Firemní novinky:
- Společnosti napojené na kryptoměny čelí obtížné situaci. Ústup od maxim a zhoršující se sentiment doléhají na většinu firem spojených s kryptotrhem. Coinbase (COIN.US) ztrácí při otevření 4 %.
- Firmy zabývající se těžbou a zpracováním vzácných zemin v posledních dnech dále posilují díky čínským omezením a eskalaci obchodního napětí. MP Materials (MP.US) roste před otevřením o více než 3 %.
- Polaris (PII.US), výrobce lehkých vozidel, posiluje o více než 10 % po oznámení oddělení své indické divize (spin-off).
- Navitas Semiconductors (NVTS.US) posiluje o 24 % po oznámení nového čipu pro Nvidia.
- Wells Fargo (WFC.US) roste o více než 2 % po zveřejnění dobrých výsledků za 3. kvartál. Banka zvýšila klíčové ukazatele a oznámila expanzi podnikání po nedávném zmírnění regulací.
- Domino's Pizza (DPZ.US) roste o více než 2 % po zveřejnění výsledků, kde se síť restaurací mohla pochlubit růstem tržeb nad analytickým konsenzem.
Zaujalo Vás toto téma? U XTB můžete obchodovat více než 2000 CFD na akcie!
- Konkurenční spready
- Nízké swapové body, díky kterým můžete držet pozice déle
- Minimální velikost transakce již od 0 EUR
Kromě široké nabídky instrumentů od nás získáte také vzdělávací materiály – články, e-booky a kurzy zdarma:
- Trading pro začátečníky
- TOP 5 Trading nástrojů Ondřeje Hartmana
- Kurz tradingu vs. investování
- Investování do akcií – Co je to obchodování s akciemi?
- Testovací účet u XTB? Procvičte si obchodování zdarma!
Zaujalo Vás toto téma? U XTB můžete obchodovat více než 25 CFD na indexy z různých krajin!
- Konkurenční spready
- Nízké swapové body, díky kterým můžete držet pozice déle
- Možnost obchodovat už od 0,01 lotu a pár desítek EUR
Kromě široké nabídky instrumentůod nás získáte také vzdělávací materiály – články, e-booky a kurzy zdarma:
- Trading pro začátečníky
- TOP 5 Trading nástrojů Ondřeje Hartmana
- Co je to obchodování CFD?
- Obchodování indexů – Co je to akciový index?
- Obchodování S&P 500
Rozdílové smlouvy jsou komplexní nástroje a v důsledku použití finanční páky jsou spojeny s vysokým rizikem rychlého vzniku finanční ztráty. U 71 % účtů retailových investorů došlo při obchodování s rozdílovými smlouvami u tohoto poskytovatele ke vzniku ztráty. Měli byste zvážit, zda rozumíte tomu, jak rozdílové smlouvy fungují, a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty svých finančních prostředků. Investování je rizikové. Investujte zodpovědně. Tento materiál je marketingovou komunikací ve smyslu čl. 24 odst. 3 směrnice Evropského parlamentu a Rady 2014/65/EU ze dne 15. května 2014 o trzích finančních nástrojů, kterou se mění směrnice 2002/92/ES a směrnice 2011/61/EU (MiFID II). Marketingová komunikace není investiční doporučení ani informace doporučující či navrhující investiční strategii ve smyslu nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) č. 596/2014 ze dne 16. dubna 2014 o zneužívání trhu (nařízení o zneužívání trhu) a o zrušení směrnice Evropského parlamentu a Rady 2003/6/ES a směrnic Komise 2003/124/ES, 2003/125/ES a 2004/72/ES a nařízení Komise v přenesené pravomoci (EU) 2016/958 ze dne 9. března 2016, kterým se doplňuje nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) č. 596/2014, pokud jde o regulační technické normy pro technická ujednání pro objektivní předkládání investičních doporučení nebo jiných informací doporučujících nebo navrhujících investiční strategie a pro zveřejnění konkrétních zájmů nebo náznaků střetu zájmů nebo jakékoli jiné rady, a to i v oblasti investičního poradenství, ve smyslu zákona č. 256/2004 Sb., o podnikání na kapitálovém trhu. Marketingová komunikace je připravena s nejvyšší pečlivostí, objektivitou, prezentuje fakta známé autorovi k datu přípravy a neobsahuje žádné hodnotící prvky. Marketingová komunikace je připravena bez zohlednění potřeb klienta, jeho individuální finanční situace a nijak nepředstavuje investiční strategii. Marketingová komunikace nepředstavuje nabídku k prodeji, nabídku, předplatné, výzvu na nákup, reklamu nebo propagaci jakýchkoliv finančních nástrojů. Společnost XTB S.A., organizační složka nenese odpovědnost za jakékoli jednání nebo opomenutí klienta, zejména za získání nebo zcizení finančních nástrojů, na základě informací obsažených v této marketingové komunikaci. V případě, že marketingová komunikace obsahuje jakékoli informace o jakýchkoli výsledcích týkajících se finančních nástrojů v nich uvedených, nepředstavují žádnou záruku ani předpověď ohledně budoucích výsledků. Minulá výkonnost nemusí nutně vypovídat o budoucích výsledcích a každá osoba jednající na základě těchto informací tak činí zcela na vlastní riziko.
Klíčová slova: Finance | Akciový index | Nasdaq | Spready | Akcie | Transakce | Bloomberg | CFD | FOMC | Futures | Investování | Klouzavý průměr | Korekce | Kurz | MIFID | Open | Pozice | Rezistence | Riziko | Russell 2000 | S&P 500 | Sentiment | Trading | Volatilita | Výkonnost | Wall Street | Doporučení | EUR | Obchodování | XTB | Indexy | Investoři | EU | Finanční sektor | Makroekonomická data | Obchodovat | Obchodování s akciemi | Index | Investiční strategie | Banka | Cena | Index Nasdaq | Investiční | Investiční doporučení | Investování do akcií | Kurzy | Trh | Předpověď | Komise | Wells Fargo | Podnikání | Obchodování CFD | Futures kontrakty | Firmy | Hlavní indexy | Fibo | Kryptoměny | S&P | Ztráty | Očekávání | Coinbase | Obchodování indexů | MiFID II | Podnikání na kapitálovém trhu | Obchodní války | Projev Jeroma Powella | Použití finanční páky | Pozornost trhu | Rozdílové smlouvy | CFD na indexy | NASDAQ 100 | CFD na akcie | US500 | Finanční situace | Stav ekonomiky | Investujte zodpovědně | Vysoké riziko | Průmysl | Finanční ztráty | Kontrakty | Zahájení obchodování | Investujte | xStation5 | Andrew Bailey | US100 | Poradenství | Ukazatele | Komunikace | Situace | Obavy o likviditu | Index NASDAQ 100 | Prodejní tlak | Ekonomiky | Vzdělávací materiály | Války | Swapové body | WFC.US | DPZ | S&P500 | CL | Kupci | JDE | Společnost XTB | Nvidia | Nařízení | IT sektor | Zveřejnění výsledků | Síť restaurací | Dnešní seance | WFC | COIN | COIN.US | Coinbase (COIN.US) | Riziko ztráty | Americký trh | Odvětví | Divize | Společnosti | Kurz tradingu | Minulá výkonnost | Wells Fargo (WFC.US) | Zdravotnictví | Pozornost | Společnost | 3М | Krátkodobý sentiment | Řetězce | Marketingová komunikace | DPZ.US | Domino's Pizza (DPZ.US) | Komise v přenesené pravomoci | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Novinky | Trading pro začátečníky | Vice | Testovací účet | Společnosti napojené na kryptoměny | Možnost obchodovat | D1 | Vlády | Oznámení | 256/2004 | Materiály | Odpovědnost | Směrnice | Body | Investování je rizikové | Federální vlády | Pizza | Účet u XTB | TOP 5 Trading nástrojů Ondřeje Hartmana | Obchodování S&P 500 | Co je to obchodování CFD? | Co je to akciový index? | Nařízení Evropského parlamentu | Testovací účet u XTB | Trading PRO | MP Materials |
Čtěte více
-
US OPEN: Wall Street otevírá výše, Texas Instruments posiluje o 7 %
Indexy Wall Street zahájily dnešní obchodování malou změnou, navzdory velkému skoku po zisku akcií Tesly. S&P 500 otevřel o 0,2 % výše, Dow Jones při otevření získal 0,1 %, Nasdaq vyskočil o 0,6 %, zatímco malý Russell 2000 klesl o 0,4 % -
US OPEN: Wall Street podporují silná data a měnící se sentiment
Wall Street ve středu otevřela v optimistické náladě. Futures na americké indexy rostly výrazně už před otevřením trhu. Hlavním katalyzátorem býčího sentimentu byla překvapivě odolná zpráva ISM ze sektoru služeb, která zastínila přetrvávající obavy z eskalace konfliktu na Blízkém východě. Zároveň komoditní trhy vykázaly zvýšenou volatilitu: ropa WTI se stáhla směrem k 74 USD za barel, protože investoři jsou stále více přesvědčeni, že válka v Íránu může být kratší, než se původně obávalo. -
US Open: Wall Street pokračuje v pozitivním sentimentu po inflaci PPI 📌
Wall Street rozšiřuje své zisky a překonává klíčové úrovně po pozitivních údajích o indexu cen výrobců z USA. Investoři se vracejí k euforickému růstu a spekulují, že Fed již ukončil zvyšování úrokových sazeb. V úvodu peněžní seance indexy získávají přibližně 0,30 %, dolar vůči většině měn mírně ztrácí, zatímco výnosy desetiletých amerických dluhopisů rostou. -
US Open: Wall Street pokračuje v růstu navzdory napětí mezi USA a Íránem 📈 Micron Technology roste o 10 %
Futures na Wall Street v úterý mírně klesají, protože investoři opatrně vyhodnocují nejistotu kolem možné dohody mezi USA a Íránem po nedávných amerických úderech na vybrané íránské cíle. Trhy zároveň zůstávají velmi citlivé na pokračující volatilitu na ropném trhu. Ceny ropy rostou téměř o 3 USD a Brent se vrací nad 96 USD za barel. Investoři také sledují klesající výnosy státních dluhopisů a silné zisky v polovodičovém sektoru, v čele se společností Micron Technology. Hotovostní indexy mezitím otevřely výše, když Nasdaq 100 a S&P 500 rostou o 1 %, respektive 0,5 %, i když futures mírně ustoupily. -
US OPEN: Wall Street pokračuje v růstu poté, co ECB signalizovala konec utahovacího cyklu
Od začátku dne můžeme na trhu zaznamenat pozitivní sentiment. Futures rostou a peněžní indexy začaly pozitivně také na Wall Street. Zvyšování je podpořeno rozhodnutím ECB, které naznačuje, že turistický cyklus je u konce a může také znamenat, že se Fed příští týden rozhodne ponechat úrokové sazby beze změny. Na druhou stranu jsme získali silná data z USA naznačující odolnost spotřebitelů, což je dobrá zpráva pro akciový trh, ale zároveň poskytuje důvod pro další zvýšení sazeb. -
US OPEN: Wall Street po porážce ISM prohlubuje pokles
Indexy Wall Street zahájily dnešní obchodování níže s S&P 500, Dow Jones a Nasdaq se při otevření obchodovaly o 0,3-0,4 % níže. Zajímavé je, že index s malou kapitalizací Russell 2000 se vzepjal a na začátku dnešní peněžní seance se obchoduje o 0,4 % výše. Po zahájení seance se však poklesy prohloubily a Russell 2000 své zisky vymazal. -
US Open: Wall Street po prodlouženém víkendu otevírá níže!
Americké trhy se v úterý po víkendu a Dnu práce otevřely utlumeným tónem, když indexy S&P 500 a Nasdaq Composite zaznamenaly mírný pokles o 0,1 %, respektive 0,3 %, zatímco index Dow Jones Industrial Average zůstal na stejné úrovni. Tato nízká dynamika se shodovala se zveřejněním čínských údajů, které signalizovaly zpomalení v sektoru služeb, což přispělo k obavám o globální růst. Výnosy amerických státních dluhopisů vzrostly na 4,233 % z pátečních 4,17 %. -
US OPEN: Wall Street po prodlouženém víkendu otevírá níže
Indexy Wall Street zahájily první hotovostní seanci nového týdne níže. S&P 500 otevřel přibližně o 0,3 % níže, Dow Jones klesl o 0,2 %, Nasdaq klesl o 0,5 % a Russell 2000 s malou kapitalizací se obchoduje o více než 1,3 % níže. Globalfoundries a Intel o pobídkách Bílého domu pro domácí výrobce polovodičů, zatímco Home Depot po zveřejnění zisků za 4. fiskální čtvrtletí mírně klesá. Ekonomický kalendář pro dnešní seanci v USA je prázdný a trhy podle všeho čekají dvě klíčové události naplánované na zítra – minuty FOMC a zisky Nvidie -
US OPEN: Wall Street posiluje po slabších datech PPI
Wall Street se stále více přiklání k narativu deeskalace rizik namísto jejich eskalace, což se v současném prostředí stává klíčovým zdrojem krátkodobé podpory valuací. Trh se zjevně posouvá z defenzivního nastavení k více prorůstovému positioning, když oceňuje scénář postupného zmírňování geopolitického napětí, nebo alespoň jeho stabilizace na úrovních, které už nevytvářejí další makroekonomické šoky. Zatím nejde o plné přesvědčení o trvalém zlepšení fundamentů, ale spíše o rychlé přecenění rizikové prémie, která klesá rychleji, než se mění reálná ekonomická data. -
US OPEN: Wall Street po včerejším masakru otevřelo beze změny
Indexy na Wall Street zahájily dnešní peněžní seanci víceméně beze změny ve srovnání se včerejšími závěrečnými úrovněmi. Indexy S&P 500, Dow Jones a Nasdaq otevřely o 0,05-0,10 % výše, zatímco index Russell 2000 s malou kapitalizací přidal při zahájení seance 0,3 %. Stalo se tak po včerejším prudkém výprodeji vyvolaném neuspokojivými výsledky společností Alphabet a Tesla. -
US Open: Wall Street prudce roste díky příměří na Blízkém východě 📈 Technologické akcie posilují, energetický sektor panikaří
Akciové trhy rostly v reakci na signály deeskalace geopolitického napětí mezi USA a Íránem. Oznámení dočasného přerušení vojenských akcí okamžitě vyvolalo prudký pokles cen ropy a silný odraz globálních akciových trhů. Wall Street otevřela čtvrteční seanci ve výrazně prorůstové náladě. Investoři začali oceňovat scénář menšího narušení dodávek energií, nižších cen ropy a holubičího přístupu Fedu, což zlepšilo celkový sentiment na trhu. Zároveň ale tento pohyb zůstává podmíněný a krátkodobý, takže nejistota je stále vysoká. Není totiž jasné, zda po dvoutýdenním období bude následovat konečná mírová dohoda mezi Washingtonem a Teheránem. Klíčovou otázkou je, zda se příměří může proměnit v trvalé diplomatické řešení. Přesto už se investoři vracejí do dříve přeprodaných sektorů, zejména do technologických akcií. -
US Open: Wall Street při otevření mírně roste
Futures na indexy se při zahájení hotovostní seance na Wall Street obchodují výše. US100 si připisuje 0,11 % a přibližuje se k úrovni 18 000 bodů a US500 zaznamenává mírný nárůst o 0,05 %, kolem 5 080 bodů. -
US Open: Wall Street roste díky výprodeji ropy a optimismu kolem technologických akcií 📈
Vyhlídka na mír na Blízkém východě podpořila optimismus investorů, zvýšila apetit po riziku a vedla k silným nákupům hlavních technologických akcií, zatímco na ropné a plynárenské společnosti vyvíjí výrazný tlak. -
US Open: Wall Street roste navzdory slabým maloobchodním tržbám
Wall Street otevřela mírně výše, když hlavní indexy zaznamenaly menší zisky. Index S&P 500 roste přibližně o 0,2 %, Nasdaq o 0,1 % a Dow Jones přidává téměř 0,5 %. Americký akciový trh si udržuje pozitivní sentiment po včerejším závěru, kdy indexy většinou uzavřely výše a Dow Jones dosáhl nového rekordního závěru. To odráží pokračující akumulaci a relativní sílu největších společností, zejména v technologickém sektoru, který se odráží po předchozích poklesech. -
US OPEN: Wall Street roste po údajích o indexu spotřebitelských cen v USA
Indexy na Wall Street zahájily dnešní obchodování růstem po zveřejnění holubičích údajů o indexu spotřebitelských cen v USA za květen. Index S&P 500 otevřel o 0,8 % výše, Dow Jones si při zahájení seance připsal 0,5 % a Nasdaq-100 se obchoduje o 0,9 % výše. Index Russell 2000 s malou tržní kapitalizací si vedl nejlépe se ziskem přibližně 2,5 %. -
US Open: Wall Street roste, protože Trump znovu získává náskok na trhu předpovědí 🔔
Trhy ve Spojených státech otevírají s optimismem, který podpořily obnovené sázky na vítězství Donalda Trumpa v amerických prezidentských volbách. Pozornost trhů je natolik upřena na volby, že nikdo ani nepřemýšlí o čtvrtečním rozhodnutí Federálního rezervního systému. S blížícím se koncem hotovostní seance v USA by nervozita na trhu mohla dosáhnout rekordních hodnot. -
US Open: Wall Street sází na naděje na mír
Wall Street zahájila týden v pozitivním duchu, i když sentiment investorů zůstává daleko od euforie. Po prodlouženém víkendu se pozornost trhu soustředí hlavně na vývoj na Blízkém východě. Situace kolem Íránu a Perského zálivu zůstává velmi nejistá. Poslední dny přinesly obnovené napětí a výměnu hrozeb mezi zúčastněnými stranami. Zároveň však známky pokroku v diplomatických jednáních pomohly udržet naděje na deeskalaci, což investory povzbudilo k opatrnému návratu k rizikovým aktivům. -
US OPEN: Wall Street se nebojí uzavření vlády 📈💲
Americké indexy zahájily středeční seanci růstem, a to navzdory rozpočtovému patu a pokračujícímu uzavření federální vlády, které zůstávají hlavním tématem mezi analytiky a novináři. Investoři jako by ignorovali politický chaos ve Washingtonu a soustředí se na ekonomické vyhlídky a výkon technologických společností, které nadále táhnou trh vzhůru. -
US OPEN: Wall Street se obchoduje beze změny, Applied Materials po výsledcích klesá
Indexy na Wall Street se během poslední obchodní seance tohoto týdne obchodují bez větších změn. S&P 500 se obchoduje beze změny, Dow Jones klesá o 0,1 %, zatímco Nasdaq a index s malou kapitalizací Russell 2000 se obchodují o 0,1 % výše. Ekonomický kalendář pro zbývající část dne je prázdný. Údaje Michiganské univerzity zveřejněné v 16:00 dopadly lépe, než se očekávalo, ale ukázaly, že dlouhodobá inflační očekávání zůstala nečekaně beze změny. Přesto nebyla na trhu zaznamenána žádná výraznější reakce na zveřejnění těchto údajů. -
US Open: Wall Street se obchoduje o něco níže před klíčovými publikacemi 📌
Futures naznačují mírně nižší otevření pro hotovostní seanci v USA. Investoři očekávají zveřejnění klíčových čtvrtletních a makroekonomických zpráv. Ihned po zahájení cash session bude zveřejněna zpráva JOLTS o nových volných pracovních místech a index Conference Board. Dnes, po uzavření relace, budou známy zprávy mimo jiné od Microsoftu, Alphabetu a AMD.
Forex - doporučené články:
Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.
Nejnovější články:
Vzdělávací články
Ošidil hosty v restauraci a pak obral Ameriku o miliony. Nápad na obří podvod dostal Ponzi náhodou
Po plném vstupu pravidel MiCA v platnost v celé Evropě přichází eToro s nabídkou 5% cashbacku v akciích za převod kryptoměn
Stáhnutí a orientace v platformě, kde budeme pracovat a tvořit obchodní roboty - Multicharts (3. dlíl)
Červen 2026 byl pro klienty VIP zóny FXstreet.cz další ziskový měsíc
Chamtivost a strach: Největší cenové pohyby na finančních trzích (červen 2026)
Akciové indexy: Skutečná diverzifikace, nebo jen iluze? (20. díl)
Risk of Ruin v prop tradingu: Kolik ztrát přežije prop účet?
Začalo to schůzkou tří kupců a zpackanou plavbou. Poznejte příběh nejstarší burzy světa
Y3S: krypto-natívna prop firma, ktorá stavila na jednoduchosť, férové pravidlá a lokálne zázemie
V tomto státě platí měnou pojmenovanou po ptákovi. A můžou za to Mayové
Ošidil hosty v restauraci a pak obral Ameriku o miliony. Nápad na obří podvod dostal Ponzi náhodou
Po plném vstupu pravidel MiCA v platnost v celé Evropě přichází eToro s nabídkou 5% cashbacku v akciích za převod kryptoměn
Stáhnutí a orientace v platformě, kde budeme pracovat a tvořit obchodní roboty - Multicharts (3. dlíl)
Červen 2026 byl pro klienty VIP zóny FXstreet.cz další ziskový měsíc
Chamtivost a strach: Největší cenové pohyby na finančních trzích (červen 2026)
Akciové indexy: Skutečná diverzifikace, nebo jen iluze? (20. díl)
Risk of Ruin v prop tradingu: Kolik ztrát přežije prop účet?
Začalo to schůzkou tří kupců a zpackanou plavbou. Poznejte příběh nejstarší burzy světa
Y3S: krypto-natívna prop firma, ktorá stavila na jednoduchosť, férové pravidlá a lokálne zázemie
V tomto státě platí měnou pojmenovanou po ptákovi. A můžou za to Mayové
Denní kalendář událostí
V USA inflační očekávání University of Michigan
V USA spotřebitelská důvěra University of Michigan
V USA průmyslová produkce
V USA stavební povolení
V eurozóně index CPI
V USA zásoby zemního plynu
V USA žádosti o podporu v nezaměstnanosti
V USA výrobní index z oblasti Filadelfie
V USA maloobchodní tržby
V Británii hrubý domácí produkt (HDP)
V USA inflační očekávání University of Michigan
V USA spotřebitelská důvěra University of Michigan
V USA průmyslová produkce
V USA stavební povolení
V eurozóně index CPI
V USA zásoby zemního plynu
V USA žádosti o podporu v nezaměstnanosti
V USA výrobní index z oblasti Filadelfie
V USA maloobchodní tržby
V Británii hrubý domácí produkt (HDP)
Tradingové analýzy a zprávy
Komodity: Růst cen ropy zrychlil, Brent si připisuje téměř deset procent
VIDEO: Michael Burry: Konec se blíží 😱 | Převod bohatství 💥 | AI je masová závislost 💣 | Stroje na peníze 🚀
Forex: Dolar se drží bez větších změn, investoři sledují vývoj na Blízkém východě
EK schválila dalších 25 miliard Kč pro Česko na plnění Národního plánu obnovy
Pražská burza v úvodu týdne ztrácela, nedařilo se bankám ani ČEZ
Forex: Koruna dnes mírně oslabila vůči euru i dolaru
Forex sentiment 13.7.2026
Swingové obchodování USD/JPY 13.7.2026
Swingové obchodování Nasdaqu 13.7.2026
Swingové obchodování EUR/USD 13.7.2026
Komodity: Růst cen ropy zrychlil, Brent si připisuje téměř deset procent
VIDEO: Michael Burry: Konec se blíží 😱 | Převod bohatství 💥 | AI je masová závislost 💣 | Stroje na peníze 🚀
Forex: Dolar se drží bez větších změn, investoři sledují vývoj na Blízkém východě
EK schválila dalších 25 miliard Kč pro Česko na plnění Národního plánu obnovy
Pražská burza v úvodu týdne ztrácela, nedařilo se bankám ani ČEZ
Forex: Koruna dnes mírně oslabila vůči euru i dolaru
Forex sentiment 13.7.2026
Swingové obchodování USD/JPY 13.7.2026
Swingové obchodování Nasdaqu 13.7.2026
Swingové obchodování EUR/USD 13.7.2026
Blogy uživatelů
INVESTIČNÍ GLOSA: Kometa SK Hynix zažila nejhorší den na burze. Ale záleží, na které
Na Hormuze je opäť "horúco" a čo FED?
Měnový pár CAD/JPY: Multitimeframe analýza (MN–D1)
Prop Firm Challenge nevyšel? Co zkontrolovat, než koupíš další
Nedělní příprava: Fundament + vybrané měnové páry
Index S&P 500: Býci nejsou s prací u konce
Tři komodity, které by investoři měli sledovat ve druhé polovině roku 2026
Krypto šeptanda: Co přinesl poslední týden v kryptosvětě (10. 7. 2026)
Když vám trh ukáže prostředníček
Praktické okénko: Rozdíl mezi swingovým a intradenním obchodem
INVESTIČNÍ GLOSA: Kometa SK Hynix zažila nejhorší den na burze. Ale záleží, na které
Na Hormuze je opäť "horúco" a čo FED?
Měnový pár CAD/JPY: Multitimeframe analýza (MN–D1)
Prop Firm Challenge nevyšel? Co zkontrolovat, než koupíš další
Nedělní příprava: Fundament + vybrané měnové páry
Index S&P 500: Býci nejsou s prací u konce
Tři komodity, které by investoři měli sledovat ve druhé polovině roku 2026
Krypto šeptanda: Co přinesl poslední týden v kryptosvětě (10. 7. 2026)
Když vám trh ukáže prostředníček
Praktické okénko: Rozdíl mezi swingovým a intradenním obchodem
Forexové online zpravodajství
Obnovený konflikt v Hormuzu posílá trhy níž
Zlato po komentářích Wallera z Fedu prohlubuje ztráty na 3 % 🏛️
Frankfurtská burza zakončuje pondělí v zeleném
EURUSD (spot: 1,1410; výhled:➡️)
EURCZK (spot: 24,26; výhled:➡️)
🚨Trump navrhuje 20% mýto na náklad v Hormuzu
Ozvěny trhu: Stále stejně nepředvídatelný Trump. Období nejistoty na trzích se ještě protáhne
Příměří skončilo: USA a Írán opět zasáhly a trh s ropou čelí prudkému nárůstu cen
Případ odchodu výroby Zetoru do Indie potvrzuje odborná zjištění, že zelená opatření typu emisních povolenek EU paradoxně zvyšují uhlíkovou náročnost obchodních toků EU
Pražská burza v úvodu týdne ztrácí
Obnovený konflikt v Hormuzu posílá trhy níž
Zlato po komentářích Wallera z Fedu prohlubuje ztráty na 3 % 🏛️
Frankfurtská burza zakončuje pondělí v zeleném
EURUSD (spot: 1,1410; výhled:➡️)
EURCZK (spot: 24,26; výhled:➡️)
🚨Trump navrhuje 20% mýto na náklad v Hormuzu
Ozvěny trhu: Stále stejně nepředvídatelný Trump. Období nejistoty na trzích se ještě protáhne
Příměří skončilo: USA a Írán opět zasáhly a trh s ropou čelí prudkému nárůstu cen
Případ odchodu výroby Zetoru do Indie potvrzuje odborná zjištění, že zelená opatření typu emisních povolenek EU paradoxně zvyšují uhlíkovou náročnost obchodních toků EU
Pražská burza v úvodu týdne ztrácí
Odborné kurzy a semináře
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Záznam semináře)
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Online - živý přenos)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Záznam semináře)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Online přenos nebo osobní účast)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Záznam semináře)
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Online - živý přenos)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Záznam semináře)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Online přenos nebo osobní účast)
Naposledy čtené:
Forexové online zpravodajství
ČR: Index exportních cen v květnu meziročně vzrostl o 0,8 %
Tento týden bude zveřejněna říjnová inflace a míra nezaměstnanosti a HDP za třetí čtvrtletí
Očekávané události: CPI (ČR), HDP (eurozóna), PPI (USA)
Dnes začíná další kolo obchodních jednání mezi USA a Čínou
Míra úspor českých domácností se drží na historických maximech
Nová unijní regulace kryptoaktiv favorizuje molochy na úkor inovátorů
Jaké změny přinese Warsh do Fedu?
Ceny ropy rostou na pozadí nových ozbrojených konfliktů
Americký dolar: týdenní výhled
Zlato po rozhodnutí Fedu prudce kleslo, ale polovina poklesu už byla vymazána
ČR: Index exportních cen v květnu meziročně vzrostl o 0,8 %
Tento týden bude zveřejněna říjnová inflace a míra nezaměstnanosti a HDP za třetí čtvrtletí
Očekávané události: CPI (ČR), HDP (eurozóna), PPI (USA)
Dnes začíná další kolo obchodních jednání mezi USA a Čínou
Míra úspor českých domácností se drží na historických maximech
Nová unijní regulace kryptoaktiv favorizuje molochy na úkor inovátorů
Jaké změny přinese Warsh do Fedu?
Ceny ropy rostou na pozadí nových ozbrojených konfliktů
Americký dolar: týdenní výhled
Zlato po rozhodnutí Fedu prudce kleslo, ale polovina poklesu už byla vymazána
Blogy uživatelů
Payout: Inšpiratívny príbeh Martina!
Týden na S&P 500: Oznámení hospodářských výsledků Nvidie a rozuzlení situace okolo Íránu
Taková drobná retro úvaha
Top energetické akcie v Evropě
Burzovní grafy: Pokles v závěru roku býčí oslavy nezastavil, leden ale může být zajímavý
Obchodník měsíce XTB – Petr Zýma: Jak se stát ziskovým traderem?
Aktuálne trhové signály: GBP/AUD, EUR/CHF a EUR/AUD
Holubičí Fed pomáhá emerging markets
Praktické okénko – Dlouhodobější obchod s příhozy do zisku
Goldman Sachs je opäť v čele. Reportujú super výsledky
Payout: Inšpiratívny príbeh Martina!
Týden na S&P 500: Oznámení hospodářských výsledků Nvidie a rozuzlení situace okolo Íránu
Taková drobná retro úvaha
Top energetické akcie v Evropě
Burzovní grafy: Pokles v závěru roku býčí oslavy nezastavil, leden ale může být zajímavý
Obchodník měsíce XTB – Petr Zýma: Jak se stát ziskovým traderem?
Aktuálne trhové signály: GBP/AUD, EUR/CHF a EUR/AUD
Holubičí Fed pomáhá emerging markets
Praktické okénko – Dlouhodobější obchod s příhozy do zisku
Goldman Sachs je opäť v čele. Reportujú super výsledky
Vzdělávací články
Kdy se raději vyhnout obchodování?
Lákavé trhy a obchodní strategie pro podzim 2022
Exkluzivní sbírka automatických systémů traderů týmu FXstreet.cz
Jak se v únoru obchodovalo podle fialových indikátorů
Hodnocení členů VIP zóny - Forex Asistent
Nejlepší trading příležitosti - kde a jak profitovali tradeři (březen 2024)
Turkmenský manat je starý jen pár let. Jeho reálnou cenu nikdo nezná
Využijte letní příležitost - sleva 30 % na všechny programy od RebelsFunding!
Koronavirus: Co se děje na trzích?
Nejúspěšnější obchody traderů Fintokei: Když můžeš obchodovat zprávy bez omezení
Kdy se raději vyhnout obchodování?
Lákavé trhy a obchodní strategie pro podzim 2022
Exkluzivní sbírka automatických systémů traderů týmu FXstreet.cz
Jak se v únoru obchodovalo podle fialových indikátorů
Hodnocení členů VIP zóny - Forex Asistent
Nejlepší trading příležitosti - kde a jak profitovali tradeři (březen 2024)
Turkmenský manat je starý jen pár let. Jeho reálnou cenu nikdo nezná
Využijte letní příležitost - sleva 30 % na všechny programy od RebelsFunding!
Koronavirus: Co se děje na trzích?
Nejúspěšnější obchody traderů Fintokei: Když můžeš obchodovat zprávy bez omezení
Tradingové analýzy a zprávy
Aktuálně otevřené forex pozice 27.12.2018
Průměrná cena ruské ropy Urals loni klesla, byla však nad sankčním stropem
Komodity: Cena ropy v reakci na vývoj v Číně a oslabení dolaru roste
Nejsilnější a nejslabší měny 7.7.2016
Forex: Technická analýza GBP/USD
Forex: Technická analýza USD/CAD
Forex: Otestuje GBP/JPY prolomenou rezistenci trendového kanálu?
Cena ropy Brent je nejníže od roku 2010
EUR/GBP - Intradenní výhled 15.11.2018
Intradenní Price Action patterny na AUD/USD 29.7.2024
Aktuálně otevřené forex pozice 27.12.2018
Průměrná cena ruské ropy Urals loni klesla, byla však nad sankčním stropem
Komodity: Cena ropy v reakci na vývoj v Číně a oslabení dolaru roste
Nejsilnější a nejslabší měny 7.7.2016
Forex: Technická analýza GBP/USD
Forex: Technická analýza USD/CAD
Forex: Otestuje GBP/JPY prolomenou rezistenci trendového kanálu?
Cena ropy Brent je nejníže od roku 2010
EUR/GBP - Intradenní výhled 15.11.2018
Intradenní Price Action patterny na AUD/USD 29.7.2024
Témata v diskusním fóru
Purple Bands indikátor: Vyhodnocení obchodního týdne 1. 10. – 5. 10. 2018
EUR/USD
Konfluence a její síla v technické analýze
VIP zóna: Reakce trhů na institucionální objednávky za měsíc březen
Které banky v USA padnou jako další? | Investiční Memento #31
Ako zobchodovať USD/CAD, EUR/CAD a AUD/JPY
Halo vs. Stop-Loss (SL)
Nedělní příprava: Fundament + vybrané měnové páry
Technická analýza měnových párů GBP/USD, USD/CAD a GBP/JPY
Kdy můžeme obchodovat proti trendu
Purple Bands indikátor: Vyhodnocení obchodního týdne 1. 10. – 5. 10. 2018
EUR/USD
Konfluence a její síla v technické analýze
VIP zóna: Reakce trhů na institucionální objednávky za měsíc březen
Které banky v USA padnou jako další? | Investiční Memento #31
Ako zobchodovať USD/CAD, EUR/CAD a AUD/JPY
Halo vs. Stop-Loss (SL)
Nedělní příprava: Fundament + vybrané měnové páry
Technická analýza měnových párů GBP/USD, USD/CAD a GBP/JPY
Kdy můžeme obchodovat proti trendu




