Čtvrtek 03. července 2025 15:32
reklama
Fintokei Payouty
reklama
Fintokei 10 000 000 Kč
reklama
Purple jak obchodovat zlato
reklama
RebelsFunding NEW

Globální ekonomika

img

📉Měď maže předchozí zisky❗

10.05.2021 Cena mědi dnes navýšila historické rekordy. Dostala se až nad úroveň $10 700 za tunu. Za poslední rok tak tento kov vzrostl na více než dvojnásobek! V březnu minulého roku cena klesla pod $5 000. Důvodem posledního vzestupu jsou mimo jiné obavy z nedostatku mědi na trhu. Globální ekonomika se vzpamatovává z koronavirové krize, navíc tlak na zelenou energii slibuje silnější poptávku.
C:\fakepath\g7.png

Země G7 by kvůli pandemii měly do roku 2030 investovat ročně bilion dolarů

10.05.2021 Skupina nejvyspělejších zemí světa G7 by měla do roku 2030 investovat ročně bilion dolarů (přes 21 bilionů Kč), aby se globální ekonomika zotavila z pandemie a zůstala na cestě udržitelného růstu. Uvádí to zpráva, kterou si vyžádal britský premiér Boris Johnson. Plány předpokládají i transformaci energetického sektoru, aby se zpomalilo globální oteplování. Skupinu G7 tvoří Spojené státy, Kanada, Japonsko, Británie, Německo, Francie a Itálie.
img

Světová ekonomika se „otřepává“ z pandemické kocoviny

10.05.2021 Nejnovější ekonomický průzkum mezinárodní asociace ACCA (The Association of Chartered Certified Accountants) ukazuje nárůst důvěry v globální ekonomiku – ať již jde o růst zakázek, zaměstnanosti a investic. Do konce tohoto roku by se mohla globální ekonomika vrátit na stejnou úroveň jako před Covidem. Rostou však obavy z inflace a nejistota v ekonomice stále trvá.
img

Řidiči si mohou na chvíli oddechnout

28.04.2021 „Lidé, kteří letos vyrazí do Chorvatska automobilem, si připlatí. Oproti loňskému roku je cesta při standardní spotřebě vyjde o necelou tisícikorunu dráž. Řidičům se vyplatí tankovat v České republice a v Rakousku. Naopak v Chorvatsku si sáhnou hlouběji do kapsy,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
img

Graf dne: COPPER (27.04.2021)

27.04.2021 Rally na trhu s mědí pokračuje. Průmyslový kov už vyskočil o 110 % z minim března 2020 a dnes prorazil úroveň $9 800. Měď se obchoduje na nejvyšší úrovni od března 2011 a cena směřuje k úrovni vrcholu předchozího supercyklu na úrovni $10 160.
C:\fakepath\top-26042021-lv-4.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

26.04.2021 1) Hlavním tématem na asijsko-pacifických trzích je i na začátku nového týdne rekordní nárůst nových případů koronaviru v Indii, který stále dosahuje hodnot kolem tří set padesáti tisíc denně. Administrativa amerického prezidenta Bidena v neděli slíbila Indii uvolnění surovin pro výrobu vakcín, zemi již dříve podpořily také Británie, Francie a Německo.
C:\fakepath\měď.jpg

Měď je nejdražší za deset let, tuna je za více než 9700 dolarů

26.04.2021 Ceny mědi dnes vystoupily na maximum za více než deset let. Pomohl jim slabší dolar, ale také obavy o budoucí dodávky v době, kdy se globální ekonomika začíná zotavovat, což podle předpokladů přinese i vyšší poptávku po kovech. Cena tříměsíčního kontraktu na měď na Londýnské burze kovů (LME) se dostala až na 9700,50 dolaru (207.100 Kč) za tunu, nejvýše od srpna 2011.
img

Očekávaný vývoj na měnových trzích: Slabší dolar je pro oddlužení globální ekonomiky nezbytný

20.04.2021 V našem výhledu na 1. čtvrtletí jsme řešili, proč podle nás americký dolar dlouhodoběji oslabí. Zároveň jsme však neopomněli zmínit, že mohou výrazně vyšší výnosy z amerických pokladničních poukázek a jejich strmější výnosová křivka v určitých okamžicích v očekávání obrovského přílivu stimulů vyhnat měnu výš, a zkřížit tak dolarovým medvědům plány. Ve výhledu na první kvartál jsme doslova uvedli: „Tím se dostáváme k okolnostem, které mohou pokles amerického dolaru navzdory výše uvedeným fundamentálním faktorům, jež hovoří ve prospěch dolarových medvědů, snadno zhatit. Konkrétně je to čím dál strmější výnosová křivka a další růst výnosů dlouhodobých amerických dluhopisů, které se již v prvním týdnu roku 2021 dostaly nad klíčové prahové hodnoty – jako je benchmark 10letých amerických pokladničních poukázek na hladině 1,00 %.“
img

Mezinárodní měnový fond (MMF) podporuje globální předpověď růstu

14.04.2021 MMF vylepšil svou prognózu globálního ekonomického růstu podruhé za tři měsíce, přičemž varoval před prohlubující se nerovností a rozdíly mezi vyspělými a méně rozvinutými ekonomikami.
C:\fakepath\cinsky juan.jpg

Vývoz z Číny v březnu stoupl o 30,6 pct., dovoz rostl nejrychleji za 4 roky

13.04.2021 Vývoz z Číny pokračoval v březnu v silném růstu díky oživení globální poptávky v reakci na postup v očkování proti covidu-19. Dovoz pak rostl nejrychleji za čtyři roky, což ukazuje na silnou domácí poptávku. Údaje, které dnes zveřejnil čínský statistický úřad, jsou další známkou toho, že druhá největší ekonomika světa nabírá po poklesu na počátku loňského roku způsobeném pandemií na rychlosti, i když výhled nadále ohrožují zaostávající poptávka spotřebitelů a růst nových případů nemoci covid-19 v mnoha zemích. Přebytek zahraničního obchodu v březnu činil 13,8 miliardy USD (302 miliard Kč), výrazně tak zaostal za odhady analytiků.
img

Ozvěny trhu: Trochu jiná recese

08.04.2021 Statistici minulý týden potvrdili, že česká ekonomika zaznamenala v loňském roce pokles o 5,6 %. Z číselného pohledu se jednalo o hlubší recesi než v roce 2009, kdy se tuzemské hospodářství propadlo o 4,7 %. Globální ekonomika vloni klesla o 3,3 %, tedy výrazně hlouběji než v roce 2009, kdy to bylo minimálních -0,1 %.
C:\fakepath\global economy.jpg

MMF zlepšil odhad letošního růstu světové ekonomiky na šest procent

06.04.2021 Mezinárodní měnový fond (MMF) zlepšil odhad letošního růstu světové ekonomiky na šest procent, zatímco v lednové prognóze čekal růst o 5,5 procenta. Uvádí to výhled, který dnes fond zveřejnil před svým jarním zasedáním. Nová prognóza odráží dodatečná stimulační opatření v některých velkých ekonomikách a předpokládané zotavení hospodářské aktivity v důsledku očkování proti covidu-19. V podzimní prognóze fond počítal s růstem globální ekonomiky o 5,2 procenta.
img

Turecko na hraně finanční krize

01.04.2021 Dvakrát do téže řeky nevstoupíš… Turecko pod vedením Erdoğana je bezpochyby jednou z mnoha výjimek z tohoto pravidla. Turecký prezident opět neodolal pokušení a výrazně zasáhl do chodu centrální banky, když před necelými dvěma týdny po pouhých pěti měsících vyměnil jejího guvernéra. Přitom na podzim to vypadalo nadějně. Na začátku listopadu Erdoğan odvolal svého zetě Albayraka z pozice ekonomického „superministra“ a vyměnil guvernéra centrální banky. Novým guvernérem se stal technokrat s dobrou pověstí Aqbal. Pod jeho vedením centrální banka implementovala ortodoxní politiku – přihlásila se rozhodně k režimu cílování inflace, zanechala intervencí na devizových trzích, uvolnila regulaci bank omezující likviditu trhu, a hlavně zvýšila úrokové sazby o 8,75 procentního bodu na 19 %. Právě tady patrně nový guvernér zasáhl neuralgický bod prezidenta Erdoğana. „Politické zvíře“ v něm považuje vysoké úrokové sazby za škodlivé pro ekonomický růst a tím pádem i pro podporu voličů. Jako muslim vnímá Erdoğan rozpor úrokových sazeb s většinovou tradicí islámského zvykového práva a možná i věří ve svou často opakovanou tezi o vysokých úrokových sazbách jako příčině vysoké inflace.
img

Výhled Saxo Bank na 2. čtvrtletí: Světu už dochází úplně všechno

30.03.2021 Společnost Saxo Bank, specialista na online obchodování a investice, dnes publikovala svůj Čtvrtletní výhled na 2. čtvrtletí 2021 na globálních trzích, obsahující kromě tipů, do kterých akcií, finančních instrumentů, měn, komodit a obligací investovat, také řadu úvah o makroekonomických tématech, která mají dopady na portfolia klientů.
C:\fakepath\GlobalMarkets.jpg

UNCTAD: Globální ekonomika letos vzroste o 4,7 procenta

18.03.2021 Globální ekonomika by se letos měla zotavit, očkování a expanzivní měnová politika totiž pomáhají napravit škody způsobené pandemií, která zničila více než čtvrt miliardy pracovních míst. Celosvětový hrubý domácí produkt (HDP) by se letos mohl zvýšit o 4,7 procenta po loňském propadu, který byl nejhlubší od druhé světové války. Ve své zprávě to uvedla Konference OSN o obchodu a rozvoji (UNCTAD).
img

Tři trhy, které stojí za to v tomto týdnu sledovat (8.3.2021)

08.03.2021 Situace na finančních trzích zůstává i nadále opatrně optimistická, i když všeobecnou rally už máme pravděpodobně za sebou. V USA by již v úterý mohl být prezidentem Joe Bidenem podepsán stimul ve výši $1,9 bilionu, i když trhy již tuto obří injekci započetli do současných cen. Investoři si více vybírají, do čeho ještě vloží peníze a co už je za hranou. Dobrým příkladem jsou technologické akcie, které nemají v posledních týdnech na růžích ustláno. Mnoho technologických vítězů pandemie se nyní sklání před cyklickými tituly. Vzestup výnosů však sebral část růstového momenta i zde. Naopak pomohl americkému dolaru, který na hlavních měnových párech v poslední době posiluje. Od počátku března nejvíce na NZD, CHF a JPY. Hlavním tématem tohoto týdne by však mohla být ropa. Překročení 70 dolarové úrovně na Brentu je na současnou dobu hodně ambiciózní. Co na to těžaři z břidlic v USA?
img

Trendy komodit – základní kovy (hliník, měď, nikl)

28.02.2021 Přestože tržní přebytky a nízké ceny podporovaly obavy o ziskovost huti v aluminiovém průsmyku, ceny hliníku v roce 2020 vzrostly o více než 10%, což uklidnilo výrobce. Stejně jako u několika dalších obecných kovů poptávka ze strany Číny byl hlavním faktorem ovlivňujícím růst cen. Bude těžké opakovat zisky roku 2020 v letošním roce vzhledem ke možnostem rozšířit kapacitu dodávek. Vysoká cena podpoří růst hutní produkce a zpomalení čínské poptávky by mohlo omezit potenciální zisky na trhu s hliníkem. Celkově vzato, obnovení výroby a výroba automobilů a zlepšení v ekonomické situaci poukazují na příznivé prostředí pro hliník v roce 2021.
C:\fakepath\akcie8.jpg

Světové akcie jsou na rekordu, trh čeká rychlé oživení po covidu

16.02.2021 Akcie na světových trzích dnes vystoupily na rekord, k růstu přispívá předpoklad rychlého zotavení ekonomiky po pandemii. Dosavadní růst cen akcií je nejdelší za 17 let, investoři vkládají naděje do stále dostupnějšího očkování proti nemoci covid-19 a do dalšího testování. Zvyšují se i ceny některých základních kovů, například mědi, anebo alternativních investic, k nimž se řadí také kryptoměny.
C:\fakepath\japan grafy.jpg

Japonské akcie po více než 30 letech uzavřely nad 30.000 body

15.02.2021 Japonské akcie dnes poprvé po více než 30 letech uzavřely nad hranicí 30.000 bodů. Pomohlo jim očekávané oživení zisků firem a zpráva o ekonomickém růstu Japonska. Nejlépe si vedly energetické, zdravotnické a průmyslové společnosti. Hlavní index Nikkei 225 si připsal 1,91 procenta na 30.084,15 bodu.
img

🧷Zinek dnes roste nejvíce z celého trhu📈

11.02.2021 Zinek dnes přidává 2,5 % a s náskokem vede zisky na komoditním trhu. Kov už zároveň vymazal 2/3 lednových ztrát. Co stojí za jeho silou? Globální ekonomika si prochází ekonomickým oživením. Vlády se rekordně zadlužují a pumpují nové peníze na finanční trhy. USA jsou v závěrečné fázi schvalování stimulu ve výši 1,9 mld. dolarů, ovšem ani evropské vlády a další nezůstávají příliš pozadu. Čína je největším výrobcem na světě a z rekordního zadlužování profituje.
C:\fakepath\stribro.jpg

Poptávka po stříbře by mohla být letos nejvyšší za osm let

11.02.2021 Globální poptávka po stříbře by letos mohla stoupnout na 1,025 miliardy troyských uncí (31,9 milionu kilogramů), což by byl nejvyšší údaj za osm let. Nákupy stříbra zvyšují investoři i průmysl. Spolu s poptávkou stoupne i cena. Vyplývá to z odhadu, který zveřejnil odvětvový svaz Silver Institute.
img

Raiffeisenbank: Strategie Česká republika 1Q 2021

21.01.2021 Ekonomika eurozóny ve třetím čtvrtletí minulého roku zaznamenala svižné oživení, které předčilo očekávání. Hrubý domácí produkt společného bloku po sezónním očištění mezičtvrtletně vzrostl o 12,5 % a meziroční propad se tak snížil na 4,3 % ze14,7 % ve druhém čtvrtletí. K růstu ekonomiky přispělo největší měrou obnovení spotřeby domácností, svým dílem přispěl také zahraniční obchod.
img

Ozvěny trhu: Nakonec může být letos i lépe

18.01.2021 Zhruba před rokem začaly agentury přinášet první případy šíření nového typu koronaviru mezi obyvateli čínské provincie Wu-chan. Globální ekonomika žila tématy jako byly brexit či obchodní války rozpoutané americkým prezidentem D. Trumpem. Po necelých pár týdnech ale již začaly finanční trhy bystřit nebezpečí vyplývající z šíření viru, které nakonec dosáhlo velikosti pandemie a mělo opravdu devastující účinky na globální ekonomiku. Rok 2020 tak bude z hospodářského pohledu jednoznačně spojen s globální recesí způsobenou primárně neekonomickým faktorem.
C:\fakepath\l-15012021-lv.gif

Utrácejte co můžete, vyzvala vlády šéfka MMF

15.01.2021 Politici po celém světě by měli zvýšit výdaje, aby pomohli oživit jejich zadrhávající se ekonomiky. Uvedla to dnes ve svém projevu na Gajdarově ekonomickém fóru v Rusku šéfka Mezinárodního měnového fondu Kristalina Georgievová.
C:\fakepath\global economy.jpg

PwC: Globální ekonomika by letos mohla růst nejvíce za 20 let

13.01.2021 Světová ekonomika by měla letos vzrůst o zhruba pět procent. Šlo by tak o nejrychlejší růst od počátku století, což by mělo světovou ekonomiku vrátit na předpandemickou úroveň do konce roku 2021 nebo počátkem roku 2022. Růst ale bude záviset na úspěšném a rychlém očkování populace a pokračování rozpočtových, měnových a finančních zásahů v největších ekonomikách světa. Vyplývá to ze studie PwC, o které dnes firma informovala v tiskové zprávě.
img

Bezpečný přístav pro investice v roce 2021, koronaviru navzdory

12.01.2021 Zpráva o nové nebezpečné mutaci koronaviru z Velké Británie nám připomněla, kolik toho ještě o novém viru nevíme a jak nestabilní období pro podnikání na trzích zažíváme. Sotva se zdálo, že máme vývoj pandemie pod kontrolou a opatření se rozvolnila, ukázalo se, že stabilita byla jen zdánlivá. Zpráva o nové mutaci viru doslova ze dne na den negativně zasáhla finanční trhy – pokles zaznamenalo zlato, evropské akcie i Bitcoin. V souvislosti s tím se nabízí otázka, co nás čeká v investicích příští rok. Je na obzoru další krize?
img

Měsíčník finančních trhů – Prosinec 2020

06.01.2021 Globální akciové trhy pokračovaly v prosinci v růstu s tím, jak se po světě pomalu začaly v masovém měřítku aplikovat vakcíny proti koronaviru. Nejširší globální akciový index MSCI All Country World připsal zisk 4,5 %. Dařilo se také globálním dluhopisovým trhů, které dle nejširšího globálního dluhopisového indexu Bloomberg Barclays připsaly zisk 1,3 %. Celý uplynulý rok 2020 byl pro globální finanční trhy velice úspěšný a to především díky bezprecedentnímu objemu kvantitativního uvolňování centrálních bank. Celkový objem nově natištěných peněz centrálními bankami v roce 2020 činil bezprecedentních 9,2 bilionu dolarů, což je trojnásobek ve srovnání s krizovým rokem 2008. Ve výsledku za celý rok 2020 připsaly globální akciové trhy zhodnocení 14,3 % a globální dluhopisové trhy 9,2 %.
C:\fakepath\sb-05042021-lv.gif

SB: Světová ekonomika letos vzroste o čtyři procenta

05.01.2021 Světová ekonomika v letošním roce vzroste o čtyři procenta po loňském propadu o 4,3 procenta, za kterým stála pandemie covidu-19. Předpověděla to dnes ve svém globálním hospodářském výhledu Světová banka (SB). Varovala však, že vzestup počtu případů nákazy koronavirem a prodlevy v distribuci vakcíny by mohly letošní růst omezit na pouhých 1,6 procenta.
C:\fakepath\Singapur.jpeg

Singapurská ekonomika loni kvůli pandemii rekordně klesla

04.01.2021 Singapurská ekonomika v loňském roce klesla o rekordních 5,8 procenta. Mohla za to pandemie nemoci covid-19. Vyplývá to z předběžných údajů, které dnes zveřejnilo singapurské ministerstvo obchodu a průmyslu.
img

Kurz EUR/USD: Velký přehled a prognóza pro rok 2021!

31.12.2020 EUR/USD je nejoblíbenější měnový pár světa. Probíhá v něm téměř čtvrtina všech měnových transakcí. S obratem více než 5 bilionů USD denně (včetně derivátů) je měnový trh největším a nejlikvidnějším trhem na světě. Díky tomu je například mnohem dynamičtější než akciový trh.
C:\fakepath\economy-corona-virus.png

Koronavirus - propady HDP a některých oborů, velké zadlužování

18.12.2020 Koronavirus je hlavním tématem tohoto roku, a jelikož se rok 2020 pomalu chýlí ke konci, tak jsme pro naše čtenáře připravili další ze série článků na toto téma. Tentokrát přinášíme výběr dopadů šíření nového typu koronaviru na světovou ekonomiku a na vybrané obory v letošním roce.
C:\fakepath\graf global.jpg

S&P: Globální dluh do konce roku vystoupí na 200 bilionů USD

04.12.2020 Globální dluh do konce letošního roku vystoupí kvůli dopadům nového koronaviru a opatřením na potlačení pandemie na 200 bilionů USD (4,36 biliardy Kč). To bude představovat asi 265 procent hrubého domácího produktu (HDP) celého světa. Předpověděla to dnes mezinárodní ratingová agentura S&P Global. Žádnou krizi v souvislosti s nárůstem dluhu ale v dohledné době neočekává.
img

Měsíčník finančních trhů – Listopad 2020

01.12.2020 Globální akciové trhy zažily v listopadu jeden z nejlepších měsíců v historii. Nejširší globální akciový index MSCI All Country World totiž připsal fenomenální zisk 12,2 %. Tržní optimismus byl hnán především pozitivními zprávami o úspěšných testech vakcín proti koronaviru od společností Pfizer, Moderna a AstraZeneca. Investoři také ocenili poměrně jasný výsledek amerických prezidentských voleb a indikace, že předání moci proběhne v USA relativně v poklidu. Rovněž globální dluhopisové trhy zažily vynikající měsíc, když nejširší globální dluhopisový index Bloomberg Barclays zaznamenal zisk 1,8 %.
img

Globální investiční výhled – Investoři se budou muset spokojit s podprůměrnými výnosy

27.11.2020 Naše původní očekávání pro rok 2020 byla masivním rozšířením pandemie koronaviru po celém světě výrazně upravena. Vzhledem k tomu, že globální akciové trhy jsou momentálně od začátku roku pouze mírně v plusu, je vysoce nepravděpodobné, že dosáhnou za celý rok výraznějšího kladného zhodnocení.
C:\fakepath\mm-19112020-lv.gif

MMF: Globální ekonomika oživuje, ale může ztrácet tempo

19.11.2020 Globální ekonomika oživuje z hluboké koronavirové krize, ale objevují se signály zpomalení v zemích, kde se zvyšuje počet nemocných. Uvedl to Mezinárodní měnový fond (MMF) ve své zprávě zveřejněné před schůzkou představitelů skupiny 20 největších ekonomik světa G20. Zpráva zdůrazňuje, že globální oživení je nerovnoměrné, a varuje, že krize pravděpodobně zanechá hluboké a rozdílné jizvy.
C:\fakepath\ropa33.jpg

Ropa zůstává stále levná

19.11.2020 V návaznosti na americké volby a úspěch několika vakcín vystřelily akciové indexy vzhůru. Ani průmyslové a zemědělské komodity nezůstávají pozadu a atakují letošní maxima. Jen ropa se drží při zemi, americký WTI kontrakt nemá sílu se dostat ani na letních 43 USD za barel.
C:\fakepath\i-18112020-lv.gif

IIF: Globální dluh kvůli viru stoupne na rekordních 277 bil. USD

18.11.2020 Globální dluh napříč všemi sektory by měl do konce letošního roku vzrůst na rekordních 277 bilionů USD (6,1 biliardy Kč), protože vlády a firmy dál utrácejí v reakci na pandemii nemoci covid-19. Uvedl to ve své prognóze Institut pro mezinárodní finance (IIF), jehož členy je více než 400 bank a finančních institucí po celém světě.
C:\fakepath\buffett.jpeg

Firma Berkshire koupila vlastní akcie za rekordních 9 mld. USD

08.11.2020 Společnost Berkshire Hathaway patřící miliardáři Warrenovi Buffettovi navýšila ve třetím čtvrtletí program odkupu vlastních akcií. Celkem odkoupila vlastní akcie za rekordních devět miliard USD (201,4 miliardy Kč) a téměř tak zdvojnásobila předchozí rekord z druhého čtvrtletí. Od počátku letošního roku firma již koupila vlastní akcie za 15,7 miliardy USD, upozornil zpravodajský server CNBC.
img

Ropa hledá oporu po rekordním propadu

04.11.2020 Ropa se v pondělí 2. listopadu propadla na své pětiměsíční minimum, přičemž se jí krátce poté podařilo získat 12 % zpět. Vývoj, který narušil poměrně klidné období panující od letošního června, měl tři hlavní aktéry: Libyi, COVID-19 a OPEC+. Oslabení bylo - stejně jako v dubnu - způsobené poklesem poptávky a růstem produkce. Rychlý pád se zastavil, až když se trhy znovu začaly soustředit na podporu ze strany OPEC+.
img

Měsíčník finančních trhů – Říjen 2020

02.11.2020 Globální akciové trhy v říjnu pokračovaly v propadu, který se koncentroval především do posledního týdne v měsíci, a to v důsledku prudce rostoucích čísel nově nakažených na obou stranách Atlantiku a nových protikrizových opatřeních ve spoustě zemí Evropy, které budou mít na HDP v letošním posledním čtvrtletí opět silně negativní dopad. Ve výsledku nejširší globální akciový index MSCI All Country World odepsal 2,5 %. Globální dluhopisové trhy dokázaly vykompenzovat akciové ztráty pouze omezeně, když nejširší globální dluhopisový index Bloomberg Barclays připsal nepatrný zisk 0,1 %.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 26.10.2020

26.10.2020 Ve čtvrtek se uskuteční zasedání ECB. Očekává se, že frankfurtská instituce ponechá sazby beze změny, ani nenavýší objem dluhopisů, které nakupuje v rámci svého protipandemického programu (PEPP). Předpokládá se však, že ECB přistoupí navýšení PEPP o dalších €500 mld. na svém prosincovém zasedání. Eurozóna se aktuálně potýká s deflačními tlaky – ceny na meziroční bázi již poklesly dva měsíce po sobě, což se naposledy odehrálo v roce 2016. Zároveň ochabuje ekonomická aktivita v EMU. Lagardeová by mohla přijít alespoň s detaily o budoucím navýšení PEPP.
C:\fakepath\mmf 132.jpg

Andorra vstoupila do Mezinárodního měnového fondu

18.10.2020 Andorra se v pátek oficiálně stala 190. členským státem Mezinárodního měnového fondu (MMF). V případě potřeby tak bude mít přístup k financím od MMF. Země, která je silně závislá na cestovním ruchu a zahraničním obchodu, vstoupila do fondu v době, kdy se globální ekonomika potýká s negativními dopady pandemie covidu-19, upozornila agentura Reuters.
C:\fakepath\cina ekonomika.jpg

Čínský dovoz i vývoz v září výrazně rostly

13.10.2020 Dovoz do Číny se v září zvýšil nejvíce v letošním roce a vývoz pokračoval v silném růstu spolu s tím, jak další obchodní partneři Číny uvolňovali koronavirová omezení. Přebytek bilance zahraničního obchodu činil 37 miliard USD (852,1 miliardy Kč) a výrazně zaostal za očekáváním analytiků, protože tempo růstu dovozu bylo výrazně vyšší, než vývozu. Vyplývá to z údajů, které zveřejnil čínský celní úřad.
img

Graf dne: Oživení v USA nabírá na obrátkách, ve Velké Británii se situace zhoršuje

07.10.2020 Globální ekonomika se v posledních měsících vzpamatovává z koronavirového propadu. Tempo oživení je však v jednotlivých zemích různé. Pozdější nástup pandemie v USA držel tamní ekonomiku ve srovnání s mnoha evropskými zeměmi při zemi. V posledních týdnech však ekonomická aktivita v USA významně roste a daří se také Německu. Naopak se začala zhoršovat situace ve Velké Británii nebo Francii. Španělsko zatím trochu překvapivě nevykazuje zhoršující se tendence. Žádné ze sledovaných zemí se zatím nepodařilo dosáhnout na předpandemické úrovně ekonomické aktivity.
img

Měsíčník finančních trhů – Září 2020

06.10.2020 Globální akciové trhy v září korigovaly enormně silné zisky z předchozích pěti měsíců, když nejširší globální akciový index MSCI All Country World odepsal 3,4 %. Přitom jsme nebyly svědky žádného významného katalyzátoru, který by měl výprodeje spustit. Jednalo se tak pravděpodobně o prosté vybírání předchozích zisků. Přitom od začátku roku je index MSCI All Country přesně na nule. Příliš se v září nedařilo ani globálním dluhopisovým trhům, když nejširší globální dluhopisový index Bloomberg Barclays odepsal 0,4 %. Nicméně od začátku roku globální dluhopisové trhy stále připisují nadstandardní zhodnocení 5,7 %.
img

Globální dluh, japonský scénář, zombifikace ekonomiky a akciové výnosy

21.09.2020 Japonský scénář je pro Evropskou unii i USA vysoce pravděpodobný. Fed na svém posledním zasedání potvrdil, že bude udržovat základní úrokové sazby na nule minimálně do roku 2023. ECB se bude chovat stejně.
C:\fakepath\global economy.jpg

Deutsche Bank: Ekonomika se plně zotaví do poloviny příštího roku

21.09.2020 Německá bankovní společnost Deutsche Bank dnes zlepšila výhled světové ekonomiky pro letošní i příští rok. Předpověděla, že globální hospodářství se již do poloviny příštího roku vrátí na úroveň z období před příchodem koronavirové krize.
C:\fakepath\eurusd-tydenik2.png

Forex trader Ondřej Hartman a jeho týdenní komentář (21.9.2020)

21.09.2020 Minulý týden došlo na měnovém páru EUR/USD k ziskovému obchodu podle mého týdenního komentáře, který jsem s předstihem uveřejnil na portálu FXstreet.cz. Došlo totiž k prolomení dolní vstupní S/R zóny, čímž se aktivoval short obchod, který přesně došel do svého cíle a byl ukončen v zisku na Profit-Targetu. Pokud jste mého obchodu také využili ve svůj prospěch, tak gratuluji k zisku!
C:\fakepath\GlobalMarkets.jpg

Ekonomka SB: Oživení z pandemie může trvat pět let

17.09.2020 Oživení globální ekonomiky po krizi vyvolané koronavirovou pandemií může trvat až pět let. Uvedla to dnes hlavní ekonomka Světové banky (SB) Carmen Reinhartová.
C:\fakepath\top-16092020-lv-10.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

16.09.2020 1) Obchodování na hlavních burzách v Asii a Tichomoří skončilo dnes smíšeně. Akcie v Japonsku zdražily přesto, že zpráva tamního ministerstva financí ukázala na další výrazný pokles exportu. Trhy nyní čekají na výsledek zasedání americké centrální banky (Fed).
C:\fakepath\global economy.jpg

OECD zlepšila výhled ekonomiky, čeká propad o 4,5 procenta

16.09.2020 Globální ekonomika v letošním roce klesne o 4,5 procenta, předpověděla dnes v aktualizovaném výhledu Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD). V červnovém výhledu prognózovala šestiprocentní propad. Světové hospodářství se z dopadů pandemie nemoci covid-19 vzpamatovává rychleji, než se čekalo ještě před několika měsíci, a podle OECD k tomu přispívá zlepšení výhledu pro dvě největší ekonomiky světa, tedy Spojené státy a Čínu.
C:\fakepath\nemecko.jpg

Německý regulátor: To nejhorší z koronavirové krize teprve přijde

02.09.2020 To nejhorší z koronavirové krize teprve přijde, ačkoliv žádná bezprostřední hrozba pro finanční stabilitu kvůli pandemii teď nehrozí. Uvedl to dnes německý úřad pro regulaci finančního sektoru BaFin. Chmurné vyhlídky ale globální ekonomice předpovídá také šéf Deutsche Bank, největšího finančního ústavu v Německu.
img

Cena zlata by měla dále stoupat

02.09.2020 „Zlato letos patří mezi nejvýnosnější aktiva. Zatímco na začátku roku se obchodovalo za 1 517,29 dolaru za troyskou unci, ke včerejšímu dni již dosahovalo hodnoty 1 970,18 dolaru za troyskou unci. To představuje zhodnocení o 29,85 procenta,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
img

Měsíčník finančních trhů – Srpen 2020

01.09.2020 Na globálních akciových trzích se v srpnu bez zásadních nových kurzotvorných zpráv udržela velice pozitivní nálada z července, když nejširší globální akciový index MSCI All Country World připsal zhodnocení 6,0 %. Přitom od začátku roku je tento index již v plusu 3,5 %. Na druhou stranu se tentokrát příliš nedařilo globálním dluhopisovým trhům, když nejširší globální dluhopisový index Bloomberg Barclays zaznamenal nepatrnou ztrátu -0,2 %. Nicméně od začátku roku globální dluhopisové trhy stále připisují nadstandardní zhodnocení 6,1 %.
img

EUR/USD – jaká je prognóza kurzu EUR/USD v roce 2020

26.08.2020 Očekávání euro-dolaru jsou pro investory a společnosti velmi důležité. EUR/USD je nejoblíbenější měnový pár světa, ve kterém probíhá téměř čtvrtina všech měnových transakcí. S obratem více než 5 bilionů USD denně (včetně derivátů) je měnový trh největším a nejlikvidnějším trhem na světě. Díky tomu je například mnohem dynamičtější než akciový trh. Směnný kurz eura k dolaru je působivě rostoucí. Mnoho investorů hledá vysvětlení a zajímá je, co mohou od tohoto měnového páru čekat po zbytek roku 2020.
C:\fakepath\japonsky-jen.jpg

Japonská ekonomika zaznamenala kvůli pandemii rekordní propad

17.08.2020 Japonská ekonomika ve druhém čtvrtletí zaznamenala kvůli dopadům šíření nového koronaviru rekordní propad. Hrubý domácí produkt (HDP) se v přepočtu na celý rok snížil o 27,8 procenta, což je nejhlubší propad od roku 1980, kdy se tato data začala v nynější podobě sledovat. Oznámila to dnes japonská vláda. Šíření koronaviru paralyzovalo export i spotřebu.
img

Měsíčník finančních trhů – Červenec 2020

04.08.2020 Přestože to minimálně v USA momentálně vypadá na druhou velkou vlnu pandemie koronaviru a dynamika globálního ekonomického oživení na začátku třetího kvartálu zpomaluje, na globálních finančních trzích se udržela velice pozitivní nálada. Hlavní příčinou jsou pravděpodobně pokračující masivní monetární stimuly klíčových centrálních bank v čele s americkým Fedem a Evropskou centrální bankou. Ve výsledku nejširší globální akciový index MSCI All Country World připsal zhodnocení 5,1 %. Přitom od začátku roku tento index ztrácí již pouze 2,4 %. Výrazně se dařilo také globálním dluhopisovým trhům, jejichž nejširší index Bloomberg Barclays zaznamenal zhodnocení 3,2 %. Od začátku roku přitom globální dluhopisové trhy připisují zhodnocení již 6,3 %.
img

Indexy klesají, Čína uvalila sankce na Lockheed Martin

14.07.2020 Indexy DE30 a US500 prohloubily během evropské seance své poklesy v reakci na uvalení sankcí na americkou společnost Lockheed Martin (LMT.US) ze strany Číny. Lockheed patří mezi největší dodavatele amerického ministerstva obrany. Tento krok připomněl trhům, že šíření koronaviru není jediným problémem, kterému dnes globální ekonomika čelí.
C:\fakepath\forex-eurusd.jpg

Forex: Dolar dnes mírně klesá ke koši světových měn

03.07.2020 Americký dolar dnes nepatrně oslabuje ke koši šesti předních světových měn a je na nejlepší cestě vykázat nejvyšší týdenní pokles od začátku června. K euru a jenu však jeho kurz stagnuje. Náladu na trhu sice zlepšily čtvrteční lepší údaje o nezaměstnanosti v USA, než se čekalo, na druhé straně ale vyvolávají mezi investory nervozitu údaje o růstu počtu případů nemoci způsobené novým koronavirem. Objem obchodů je navíc dnes nižší, protože trhy v USA jsou kvůli státnímu svátku zavřené.
img

Měsíčník finančních trhů – Červen 2020

03.07.2020 Díky pokračujícím masivním monetárním stimulům klíčových centrálních bank a postupnému otevírání ekonomik pokračovala na globálních finančních trzích pozitivní nálada. Ve výsledku nejširší globální akciový index MSCI All Country World připsal zhodnocení 3,0 %. Přitom od začátku roku tento index ztrácí již „pouze“ 7,1 %.
img

Další vlna koronaviru zřejmě na obzoru. Zasadí poslední úder globální ekonomice?

26.06.2020 Po tom, co svět doufal, že se situace kolem koronaviru postupně uklidňuje, státy začaly otevírat své ekonomiky a řešit dopady restrikcí k zabránění šíření pandemie. A není jich málo, některé podniky se dostaly do insolvencí, jiné zkrachovaly a bankrot dalších je možná jen otázkou času. Nezaměstnaných přibývá jako hub po dešti a centrální banky ve velkém řeší pobídky na podporu ekonomik. Jak však ukazují poslední dny, zdá se, že čeho se vlády a mnozí investoři obávali, se stává skutečností. Druhá vlna pandemie již pravděpodobně klepe na dveře. Počet nakažených po uvolnění opatření totiž stoupá rychleji a Peking hlásí nové ohnisko nákazy.
C:\fakepath\koruna.jpeg

Švejnar: Česká ekonomika letos propadně o 7,5 až osm procent HDP

24.06.2020 Propad české ekonomiky v letošním roce bude vyšší, než se všeobecně odhaduje, a bude činit 7,5 až osm procent HDP. ČTK to v rozhovoru řekl Jan Švejnar, šéf Ekonomického poradního týmu při Ústředním krizovém štábu, který ukončil činnost 11. června, a ředitel IDEA při CERGE-EI. Pokles může být podle něj ještě hlubší v případě, že přijde druhá vlna pandemie koronaviru a omezení ekonomické aktivity. Pak by propad mohl jít do dvojciferných čísel, dodal Švejnar.
img

Jistota v nejisté době

23.06.2020 "Zlato je fenomén, který výrazně ovlivňuje lidstvo již zhruba 4000 let. Za tu dobu se nikdy nestalo bezcenným, proto je považováno za dobrého udržitele hodnoty. Navíc v letošním roce zlato patří mezi nejvýnosnější aktiva, když se jeho dolarová hodnota od začátku roku zvýšila o více než 16 procent. To je v době, kdy se hodnota amerického akciového indexu S&P 500 snížila o více než 2 procenta velmi dobrý výsledek," říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
C:\fakepath\eurusd-tydenik-2.png

Forex trader Ondřej Hartman a jeho týdenní komentář (15.6.2020)

15.06.2020 Měnový pár EUR/USD v minulém týdnu neaktivoval žádný obchod podle mého týdenního komentáře, jelikož nedošlo ke splnění podmínek mé obchodní strategie. Týden tak byl bez obchodu.
C:\fakepath\top-10062020-lv-9.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

10.06.2020 1) Na dnešním zasedání Federálního rezervního systému nejsou očekávány žádné velké změny. Americká centrální banka (Fed) v podstatě od začátku koronakrize nastoupila s početným arzenálem nástrojů měnové politiky, což je na trzích jasně vidět. I tak má ale prostor pro další opatření, vztahující se například k americké výnosové křivce. Právě ta si v posledním měsíci prošla viditelnou změnou, u níž vzniká otázka (ne)možného dopadu na kurz dolaru.
C:\fakepath\graf global.jpg

OECD: Globální ekonomika letos kvůli viru klesne o šest procent

10.06.2020 Globální ekonomika letos klesne o šest procent, předpověděla dnes v aktualizovaném výhledu Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD). V dobách míru by to znamenalo nejhlubší propad za posledních 100 let. Příští rok by mělo světové hospodářství, dostane-li svět pandemii pod kontrolu, vykázat růst. OECD jej odhaduje na 5,2 procenta. V případě, že se objeví druhá vlna pandemie, ale světová ekonomika letos klesne o 7,6 procenta a následující rok by vzrostla pouze o 2,8 procenta.
img

Nálada na akciových trzích se rychle kazí, dolar a zlato rostou

09.06.2020 Asijské akcie se dnes ještě dokázaly inspirovat včerejší rally na Wall Street, která v případě širšího indexu S&P 500 v pondělí konečně umazala veškeré letošní ztráty. Na evropských burzách už ale optimismus vyprchává, a k poklesu se dopoledne nechává strhnout také Praha.
C:\fakepath\global economy.jpg

SB: V extrémní chudobě se kvůli pandemii ocitne 60 milionů lidí

08.06.2020 Ekonomické dopady pandemie způsobené novým typem koronaviru budou možná patrné až deset let. V rozhovoru s rozhlasovou stanicí BBC Radio 4 to řekl prezident Světové banky (SB) David Malpass. Pandemie podle něj zasadila globální ekonomice zničující ránu, po které se více než 60 milionů lidí ocitne v extrémní chudobě. Až miliardy lidí pocítí dopady na své životní úrovni.
img

Měsíčník finančních trhů – Květen 2020

03.06.2020 Díky pokračujícím masivním monetárním stimulům klíčových centrálních bank a postupnému otevírání ekonomik pokračovala na globálních finančních trzích pozitivní nálada. Ve výsledku nejširší globální akciový index MSCI All Country World připsal zhodnocení 4,1 %. Přitom od začátku roku tento index ztrácí již „pouze“ přibližně 10 %.
img

Dlouhodobý výhled cen elektřiny je podle analytiků vždy nejistý

28.05.2020 Dlouhodobý výhled cen elektřiny na trzích je nejistý, což vývoj v minulosti několikrát ukázal. Shodli se na tom analytici, které oslovila ČTK. Předpokládaným růstem velkoobchodních cen vláda spolu s možným nedostatkem elektřiny v Evropě odůvodňuje investici do nového jaderného bloku v Dukovanech. Server Seznam Zprávy uvedl, že podle analýz, jimiž disponuje stálý výbor pro výstavbu jaderných zdrojů, stoupne do doby dostavby nové elektrárny kolem roku 2036 cena elektřiny až trojnásobně.
img

Nejlepší blue chip akcie & ETF roku 2020

28.05.2020 Akciový trh má rád technické termíny. Přezdívky, parafráze a zkratky mohou být pro mnoho lidí nesrozumitelné. A mnoho investorů chápe tyto termíny špatně, protože jen samy o sobě často nevysvětlují, jaký význam se pod nimi skutečně skrývá.
C:\fakepath\global economy.jpg

Globální ekonomika se podle expertů zotaví nejdříve v roce 2022

28.05.2020 Globální hrubý domácí produkt (HDP) se na úrovně z období před příchodem koronavirové krize nevrátí dříve než v roce 2022. Předpovídá to podle serveru CNBC nová zpráva analytické společnosti Economist Intelligence Unit (EIU). Varuje rovněž, že některé vyspělé země, například Itálie a Španělsko, by se mohly dostat na pokraj dluhové krize.
C:\fakepath\FX4.jpg

Forex: Euro a rizikovější měny těží z optimismu, že ekonomika oživí

26.05.2020 Euro dnes těží ze slabšího dolaru díky rostoucímu optimismu investorů, že se globální ekonomika vzpamatuje z pandemie nemoci covid-19. Směrem vzhůru zamířily i rizikovější měny, ale ještě lepší náladě na trhu brání napětí mezi Spojenými státy a Čínou.
img

Sedm nadějných akcií společností, které vyvíjejí léčbu proti koronaviru

20.05.2020 Globální ekonomika byla poničena pandemií koronaviru a panuje shoda na tom, že návrat k normálu bude vyžadovat účinnou a široce dostupnou léčbu a novou vakcínu. Není divu, že investoři sledují akcie společností, které tvrdě pracují na dodávce takových produktů. V této analýze se podívejme na přední kandidáty v oboru.
C:\fakepath\SB2.jpg

Světová banka již poskytla koronavirovou pomoc ve 100 zemích

20.05.2020 Světová banka již spustila své nouzové programy koronavirové pomoci ve 100 rozvojových zemí a zavázala se poskytnout zvýhodněné půjčky a garance za zhruba 5,5 miliardy USD (138,3 miliardy Kč). Uvedl to prezident SB David Malpass.
C:\fakepath\qe.jpg

Proč jsou křížové páry na Forexu důležité

18.05.2020 Forex je největší trh na světě, který představuje téměř 90% všech kapitálových trhů. Jeho roční obrat je desetkrát větší než celkový světový HDP.
C:\fakepath\mmf-12052020-lv.gif

MMF zřejmě zhorší výhled, vyzývá k opatrnému restartu ekonomik

12.05.2020 Mezinárodní měnový fond (MMF) pravděpodobně přikročí k dalšímu zhoršení výhledu světového hospodářství, protože koronavirová krize má na řadu ekonomik větší dopad, než se předpokládalo. Uvedla to dnes podle agentury Reuters šéfka fondu Kristalina Georgievová. Ekonomové MMF dnes navíc varovali, že Evropa a Asie riskují novou vlnu koronaviru, pokud budou obnovovat hospodářský život příliš rychle.
img

Měsíčník finančních trhů – Duben 2020

06.05.2020 Globální akciové trhy dosáhly lokálního minima kolem 23. března. V tomto okamžiku z historických maxim z 19. února ztratily přibližně 35 %. Americký Fed nicméně na konci března oznámil masivní program kvantitativního uvolňování, objemově násobně větší než při poslední globální finanční krizi 2008-2009. Fed se rozhodl nakupovat prakticky všechny dluhové cenné papíry a v polovině dubna dokonce ohlásil, že začne nakupovat také korporátní dluhopisy s neinvestičním spekulativním ratingem (high-yield). Také Evropská centrální banka svůj program nákupů aktiv také výrazně rozšířila. Ve výsledku se díky masivním monetárním stimulům centrálních bank podařilo situaci stabilizovat a posléze dokonce začaly globální akciové trhy velice silně růst. V dubnu si tak ve výsledku nejširší globální akciový index MSCI All Country World připsal zisk 11 % a od začátku roku je v mínusu už „pouze“ 14 %.
C:\fakepath\burza.jpg

Akcie v USA kvůli pandemii a hrozbě cel oslabily, japonský jen posílil

01.05.2020 Akcie v Spojených státech zahájily nový měsíc výrazným poklesem. Mezi investory klesl zájem o rizikovější investice kvůli komentáři amerického prezidenta Donalda Trumpa týkajícího se cel na čínské zboží. Náladu nezlepšila ani nejnovější statistika z USA, která potvrdila, že pandemie má na americkou ekonomiku vážný dopad, a smíšené hospodářské výsledky.
C:\fakepath\eurusd-24042020-1.png

Forex: Shrnutí obchodování 24.4.2020

24.04.2020 Hlavní indexy americké akciové burzy včera víceméně stagnovaly. Nahoru je nejprve táhl optimismus, že dopad pandemie na pracovní trh ve Spojených státech se snižuje. Většinu zisků však smazaly po zprávě, kterou přinesl list Financial Times (FT), že experimentální antivirotikum remdesivir od společnosti Gilead Sciences selhalo při své první klinické studii léčby nemoci covid-19.
C:\fakepath\eurusd-tydenik-2.png

Forex trader Ondřej Hartman a jeho týdenní komentář (20.4.2020)

20.04.2020 V minulém týdnu došlo k aktivaci jednoho obchodu podle mého týdenního komentáře. Trh prolomil horní vstupní S/R zónu, čímž došlo ke vstupu do long pozice, která se však po 50 % pohybu před cílem otočila a obchod skončil na Stop-Lossu (SL). Jsem za tento SL paradoxně poměrně rád, jelikož již několik měsíců neměla tato moje strategie ztrátový obchod, tak zdravá korekce zisků už byla na místě. Mám dlouhodobou úspěšnost kolem 70-80 %, tak 100% úspěšnost byla opravdu značné porušení statistiky mé strategie a to nemám rád. K jinému obchodu v týdnu na EUR/USD nedošlo.
img

Zlato ve znamení býka

17.04.2020 Zlato se rychle zotavilo z honby za hotovostí, ke které došlo v minulém měsíci, a dosáhlo sedmiletého maxima nad 1700 dolarů za unci. Navzdory potřebě konsolidovat a s ní souvisejícímu riziku další drobné korekce zůstávají naše dlouhodobé vyhlídky rozhodně býčí. Úroveň stimulů, které jsou v současnosti pumpovány do globální ekonomiky, bude v nadcházejících letech patrně podporovat příznivý vývoj cen zlata a řízení výnosové křivky bude zatím pravděpodobně tlačit reálné výnosy hlouběji do červených čísel.
img

MMF očekává nejhorší recesi od krize v 30. letech. Trump chce znovuotevřít ekonomiku

17.04.2020 Saudskoarabský ministr energetiky princ Abdalazíz bin Salmán v pondělí uvedl, že celosvětové dodávky ropy se po dohodě skupiny OPEC+ sníží o přibližně 19,5 milionů barelů denně. Exporty se v Číně v březnu meziročně snížily o 6,6 % po poklesu z předchozího měsíce o 17,2 %. Ekonomové osloveni agenturou Reuters však očekávali snížení exportu o 14 %.
img

Cena zlata roste a spolu s ním i hodnota "zlatých" producentů

17.04.2020 Ti, kteří ještě před vypuknutím COVID-19 v Evropě nevěřili, že cena zlata může v brzké době výrazněji posílit, se nyní zřejmě nestačí divit. Po poklesu ceny komodity, který byl zapříčiněn růstem obav po vypuknutí pandemie viru ve světě, se jeho hodnota vrátila do zelených čísel.
C:\fakepath\top-16042020-lv-6.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

16.04.2020 1) Akcie v Asii a Tichomoří pokračují ve střídání dobrých a špatných dnů, protože investoři stále nemají jistotu, jak se bude vyvíjet situace na trzích a v ekonomice ovlivněné pandemií koronaviru.
img

Hlavní ekonomka MMF tvrdí, že 100 zemí požaduje pomoc v důsledku pandemie

16.04.2020 Úvěrová kapacita Mezinárodního měnového fondu (MMF) ve výši 1 bilionu dolarů je "dost výrazná", aby pomohla členům vyrovnat se s pandemií koronaviru, avšak možná budou zapotřebí další zdroje poté, co se následky krize projeví v plné míře v rozvojových zemích.
C:\fakepath\global economy.jpg

EIU: Světová ekonomika by mohla projít dvojí recesí

16.04.2020 Přestože globální ekonomika nyní čelí recesi, která bude podle Mezinárodního měnového fondu (MMF) zřejmě nejhlubší od velké hospodářské krize v 30. letech minulého století, mohla by později přijít další, ještě hlubší recese. Předpovídá to analytická společnost Economist Intelligence Unit (EIU).
img

TOP 3 grafy tohoto týdne: US500, TSLA.US, DE30

15.04.2020 Poklesy na akciových trzích byly v březnu tak prudké, že mnoho investorů neotálelo a naskočilo zpět na pozitivní vlnu. Nikdo příliš nečekal tak výrazný vzestup ve tvaru "V". Americké indexy už byly schopny vymazat 50 % ztrát, které utrpěly od poloviny února. Je však otázkou, zda ke korekci nedošlo příliš rychle. Přece jen globální ekonomika míří do jedné z nejhorších recesí v moderní historii. V dnešní analýze se hlouběji podíváme na důležité akciové indexy S&P500 (US500), DAX (DE30) a nedávnou hvězdu akciových investorů Teslu (TSLA.US), která se opět dere na výsluní.
C:\fakepath\mmf 132.jpg

Ekonomka MMF: O pomoc kvůli pandemii žádá 100 zemí

15.04.2020 Mezinárodní měnový fond (MMF) oslovilo s žádostí o nouzovou finanční pomoc, která by jim pomohla zastavit šíření koronaviru a zmírnit jeho ekonomický dopad, 100 z celkem 189 členských zemí. Z toho polovina jich patří mezi státy s nízkými příjmy. V rozhovoru s agenturou Reuters to řekla hlavní ekonomka MMF Gita Gopinathová. Současná úvěrová kapacita, která činí jeden bilion USD (24,5 bilionu Kč), je sice značná, aby pomohla členským zemím vyrovnat se s pandemií, je ale možné, že bude potřeba více peněz, až koronavirus plně zasáhne rozvojové země, dodala.
C:\fakepath\global economy.jpg

MMF letos čeká nejhlubší recesi globální ekonomiky za 90 let

14.04.2020 Mezinárodní měnový fond (MMF) kvůli pandemii způsobené koronavirem očekává letos propad globální ekonomiky o tři procenta. Ještě v lednu předpovídal na letošní rok vzestup hrubého domácího produktu (HDP), a to o 3,3 procenta. Fond to dnes uvedl ve svém jarním výhledu globální ekonomiky. Světové hospodářství tak podle fondu směřuje letos k nejhlubší recesi od velké hospodářské krize ve 30. letech minulého století.
C:\fakepath\top-07042020-lv-6.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

07.04.2020 1) Obchodování na evropských trzích začalo dnes více než 2 % v plusu. Akcie tak navázaly na silný pondělní růst v naději, že vrchol epidemie způsobené koronavirem už má Evropa za sebou. Během dopoledne se pohybovaly více méně do boku. Futures na americké akcie se dvě a čtvrt hodiny před začátkem seance pohybovaly rovněž v plusu.
img

Investoři se vrátili k dolaru, který vnímají jakožto bezpečný přístav

07.04.2020 Minulý týden se ekonomické údaje nadále zhoršovaly a naznačovaly prohlubující se globální krizi, což přimělo investory bezpečné útočiště a kupovat americké dolary. Globální ekonomika nadále stagnuje, protože se koronavirus rychle rozšířil v hlavních ekonomikách. Počet infikovaných se prudce zvýšil v USA, kde celkový počet pacientů přesáhl 300 tisíc a rekordní počet úmrtí byl v pátek (přibližně 1 300). New York je v současné době epicentrem, kde pandemie nakazila přes 100 tisíc lidí.
C:\fakepath\coronavirus.jpg

Euler Hermes snížil kvůli koronaviru rating 18 zemím, včetně ČR

06.04.2020 Úvěrová pojišťovna Euler Hermes kvůli riziku prodloužené recese a vlně bankrotů způsobených vypuknutím pandemie koronaviru oznámila snížení ratingu 18 zemím, včetně České republiky. Euler Hermes, která je světovým lídrem v pojištění pohledávek, to dnes oznámila ČTK.
img

Demografické nedostatky ovlivní ekonomiku

06.04.2020 Mnozí investoři jsou toho názoru, že nejnovější vývoj na trzích v souvislosti s pandemií viru COVID-19 představuje jen dočasný propad 10letého dlouhodobě býčího trhu, podobný těm, k nimž došlo v letech 2011 a 2016. Jejich hlavním argumentem je, že uvolněná monetární politika, tedy nízké úrokové sazby a přizpůsobivá monetární politika, jako je QE, zafunguje jako hlavní hnací síla trhu.
img

Komodity hledají podporu u fiskální artilerie

03.04.2020 Pandemie koronaviru s sebou přinesla tři významné makroekonomické impulsy. Všechny budou mít v nadcházejících měsících velký dopad na komodity, a to zejména v energetickém sektoru. Globální ekonomika prožívá v současnosti největší poptávkový šok od globální finanční krize, globální šok nabídky a navíc i válku o cenu ropy. To vše dohromady způsobuje destrukci kapitálu.
C:\fakepath\top-02042020-lv-5.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

02.04.2020 1) Je to sice ohraná písnička, ale investorskou náladu na trzích stále ovlivňuje strach z šíření pandemie koronaviru. Přestože se dění na trzích na první pohled uklidnilo, opak je pravdou a nejistota stále trvá. Platí to i pro trhy v Asii a Tichomoří, které, jako v několika posledních dnech, zakončily s různými výsledky.
C:\fakepath\global economy.jpg

OSN: Globální ekonomika může letos klesnout o téměř jedno procento

02.04.2020 Globální ekonomika by mohla letos kvůli novému koronaviru klesnout o téměř jedno procento. Uvedla to ve své zprávě Organizace spojených národů. Před pandemií čekala OSN naopak růst 2,5 procenta. V době globální finanční krize, v roce 2009, světová ekonomika klesla o 1,7 procenta.
img

Globální ekonomika v karanténě

02.04.2020 Globální ekonomika se kvůli pandemii koronaviru ocitla v karanténě. Její růst tak letos výrazně zpomalí. Zatímco náš předchozí odhad počítal s dynamikou na úrovni 2,4 %, nyní je to už jen 0,6 %. Zkušenosti z Číny naznačují, že současná situace by měla trvat 4-8 týdnů. Poté by se měla začít stabilizovat. Jak rychle se ekonomiky budou zotavovat, bude záležet i na situaci na trhu práce. Tam čekáme výrazný nárůst nezaměstnanosti. Centrální banky i vlády přispěchaly postiženým ekonomikám na pomoc s gigantickými balíčky. Jejich vliv ale uvidíme spíše, až současná krize opadne. Kde ale jejich dopad bude patrný velmi brzo, budou deficity veřejných financi.
img

Měsíčních finančních trhů – Březen 2020

01.04.2020 Březen byl pro riziková aktiva nejhorším měsícem za poměrně dlouhou dobu. Na vině samozřejmě bylo masivní šíření epidemie koronaviru po celém světě. Ekonomiky se doslova zastavily. HDP výrazně poklesne a patrně půjde o nesilnější recesi od druhé světové války. Naštěstí klíčové centrální banky v čele s Fedem a ECB přispěchaly na pomoc tím, že se zavázaly k prakticky neomezeným nákupům dluhových cenných papírů. Na konci měsíce se tak investiční sentiment podařilo stabilizovat. I tak ve výsledku globální akciové trhy za celý březen ztratily 14 %. Nedařilo se přitom zejména akciím ve střední Evropě, jejichž index CECEEUR ztratil dokonce 24 %. Globální dluhopisový index ztratil 2 %, přičemž se nedařilo zejména korporátním dluhopisům s neinvestičním spekulativním ratingem (high-yield), které ztratily 14 %. Velice patně na tom byly rovněž komodity, jejichž globální index ztratil 29 % a ropa dokonce propadla o celých 55 %. Barel severomořského Brentu se tak na konci měsíce obchodoval za 23 dolarů. Výrazně vzrostla volatilita neboli kolísavost rizikových aktiv, když index strachu VIX vzrostl o 34 % na 54 bodů. Masivní výprodeje jsme využili k přikoupení akciových pozic, neboť ocenění neboli valuace globálních akciových trhů se dostaly na velice atraktivní úrovně, které pro střednědobý až dlouhodobý horizont slibují vysoce nadstandardní zhodnocení. V krátkodobém horizontu bude nicméně obchodování i nadále velice volatilní.
C:\fakepath\eurusd-tydenik-2.png

Forex trader Ondřej Hartman a jeho týdenní komentář (30.3.2020)

30.03.2020 Minulý týden byl opět velmi ziskový na měnovém páru EUR/USD podle mého týdenního komentáře, který jsem s dostatečným předstihem uveřejnil zde. Přesně podle mého obchodního nastavení došlo k průrazu horní vstupní S/R zóny, čímž se aktivoval long obchod, který velmi přesně došel do svého cíle a byl ukončen v zisku na Profit-Targetu. Následně v průběhu týdne došlo k aktivování také druhého čekajícího obchodu buy-stop příkazem, který vyčkával na vyšší hodnotě a také tento obchod došel naprosto přesně do svého cíle a byl ukončen v zisku na Profit-Targetu.
Související klíčová slova: Měny zemí | Premiér Andrej Babiš | Gate | Nákupní centra | Aristoteles | Setkání G20 | Bankovní gigant | Akcie včera | Intesa Sanpaolo | Kurz eura a dolaru | Finanční tituly | Klesající klín | Graf AMD akcie | Světové produkce | Klarna | Energetické firmy | Stimulační balíček | LYNX | Retracement | No-landing | Jackson Hole | Deficit veřejných financí | FAST | Dění na světových burzách | Vládní dluhopisy | Model Y | Výdaje | Německý regulátor | Virus Covid-19 | Oživení cen | AMC | Cena platiny | Kolaps cen ropy | Online broker | Long pozice | Odhady hospodářského růstu | Wal-Mart Stores | Geopolitická krize | Svaz německého průmyslu (BDI) | Výnosy z nemovitostí | Výhody diverzifikace | Kč/EUR | Fiskální stimul | Premiér Lee Hsien Loong | Ceny plynu v Evropě | Cap | EUR | Jihoevropské státy | Veřejné finance | Kiwi | Vysoké valuace | Výsledek hospodaření | Zkušenosti | Hospodářské problémy | Bank of China | Refinitiv | Aktivita ve zpracovatelském sektoru | Řecko | Klíčové rozdíly | Silicon Valley Bank | Tempo růstu | MRNA.US | Deka MSCI Japan Large Cap UCITS ETF | Nárůst objemů | Alphabet | Vstupy | Bretton Woods | Německý ministr financí | Futures kontrakt | Válečné dluhopisy | Ropný gigant | CMVM | Přikoupení | Koronavirové krize | Index Bloomberg Barclays | Globální veřejný dluh | Hawkish data | Jak uspět na trzích | Spolkový statistický úřad | Nákladové tlaky | Světové akcie | Deflace | Pozitivní vliv | Hlavní centrální banky | Hospodářská rizika | Miners | Obchodník | Zpravodajský server | Overbalance | Subvence | Německý vývoz | Takeši Minami | Budoucí směr | Makroekonomika | Australská centrální banka | Cenový pohyb | Zpracovatelský sektor | Podnikatelská důvěra v Německu | Trend | BTC | Růst akciového trhu | Pokračování klesajícího trendu | Digitální měna bitcoin | Pumpování peněz | Geopolitické konflikty | Investing | Finanční injekce | Sektory technologií | Pfizer | Daňové škrty | Dávky v nezaměstnanosti | Pozitivní výnosy | Mezinárodní měnový fond | Marže společností | Produkty obchodované s finanční pákou | Akcie ASML Holding | Situace v eurozóně | Index vládních dluhopisů | Těžební kapacity | Martin Pohl | Cyklus zvyšování sazeb | Průmyslová výroba v eurozóně | Podnikové dluhopisy | National Securities | Nejhorší výprodej | Podíl na trhu | Hluboká recese | Japonská měna | Poplatky | Fastenal Company | Akcie Apple | SEDG | Agentura S&P | Statistiky | Bank of Japan | Měnový pár EUR/CZK | Globální používání eura | Dow Jones Industrial | Dluh státu | Kam investovat | Selhání remdesiviru | Eurostoxx 50 | Bezpečné útočiště | Silný support | Svatý grál | Americký ministr obchodu | Společnost Tesla | Diverzifikace | Mince | Francouzský ministr financí | Aktiva | Mosaz | Následky krize | USD/PLN | CECEEUR | Citigroup | Geopolitické riziko | Výhled 2022 | United Airlines Holdings | Globální ropný trh | Očekávané výsledky | ForexTime | Proočkování populace | Investice do zlata | Opačný trend | Investiční banky | České trhy | BlackRock Larry Fink | Vedoucí pracovníci | Korelace | Akciové trhy | Ceny mědi dnes | Náklady na půjčky | Cenové stability | Letecké společnosti | Šterlink | Ekonom Štěpán Pírko | Střední Evropa | Walgreens | Michal Stupavský | Dovednosti | Libra vůči dolaru | Index strachu | Býčí vyhlídky | Akcie Merck | Nižší ceny | Regulace finančního sektoru | Německý rozpočet | Unce zlata | Nikl | Měnové zasedání | SP500 | Nouzový úvěr | Dovoz do Číny | Pravděpodobnost | Inspirace | Energetika | Opatření ECB | USD/IDR | Ropný institut | Zveřejnění výsledků | Výprodej ropy | Vyšehradské fórum | Prasknutím internetové bubliny | Kolaps | Obchodní systém | Další snižování sazeb | Zasedání ECB | Pokles aktivity v podnikatelském sektoru | Širší index | Prognóza MMF | Nifty 50 | Alokace kapitálu | FTSE MIB | Výnosy dluhopisů | Index PX | Pojišťovna | Ruské invaze na Ukrajinu | SCB | Avalanche | Alan Pock | Rozpočet EU | Určení možného trendu | Podíl majetku | Michala Moravcová | Zvýšení cel | Hurikán | Ekonomika Spojených států | Evropská komise | Co čeká investory? | PDD | Hnojiva | Komunita | Citibank | Albemarle | Strach | VÝZVA AKADEMIKŮ | Zajímavé akcie | CZK | Ekonomická opatření | Evropské společnosti | Dnešní údaje | Vládní opatření | Počet akcií | Výrobní PMI | Jak obchodovat forex | Dluhopisy zemí eurozóny | Organizace zemí vyvážejících ropu | Úřad pro regulaci finančního sektoru | Dění na trzích | Vytváření devizových trhů | Pokles indexu | Společnost Saxo Bank | Akcie Tesly | Splátky dluhů | Pokles indexu S&P 500 | Utahování měnové politiky | Britská libra | Americký prezident Donald Trump | Mladé měny | Výkyvy | Lagardeová | Simon Peters | Chování trhu | WhatsApp | Argos Capital | Soft-landing | Ekonomická témata | Akcie vzrostly | Tuzemský průmysl | Dovoz z USA | Fond obnovy | Depozitní sazba | Nákup akcií | Spojení | Goldman Sachs | Cena akcií Applu | Mezinárodní ratingová agentura | Obchod s Ruskem | Costco Wholesale Corporation | Rozvojové ekonomiky | Stíhačky | Slabý americký dolar | Investment Management | Americké dluhopisy | Čistá zisková marže | Hertz Global Holding | Thought Leadership | Asijské trhy | ORCL | Makroprostředí | EPFR Global | Vývoz z Japonska | UnitedHealth Group | SMBC | EURO 2024 | Dopad na akcie | Berkshire Hathaway | Rozpočtový schodek USA | Alexandr Novak | Neočekávaná událost | Výhody blue chips | Měsíčník finančních trhů | MMXXV | DeFi | Měny vyspělých trhů | Země používající euro | Geopolitické napětí | Výrobní inflace | AZN | Vysoká volatilita | Index akcií | Spektrum aktiv | Ekonomika Evropské unie | Krajní pravice | Roberto Azevedo | Růst akcií | PFE | Měnový pár EUR/HUF | Indexy S&P | CPCA | Aktivity v podnikatelském sektoru | Švýcaři | Prodávat akcie | Nikkei 225 Index | Lockheed Martin | Český statistický úřad | ČBA | Saúdská Arábie | Druhé funkční období | Ekonomika Německa | Home Credit | Chamtivost a strach | Bidenova administrativa | Cenové výkyvy | Naše prognóza | Pohyby cen | Výkonnost dolaru vůči koši hlavních světových měn | Institut nákupních manažerů (ISM) | Ruská invaze na Ukrajinu | Dolarový index | EURCHF | Ethereum | Administrativa prezidenta | Break-Even | Unilever | Znehodnocení | Desinflační trend | Růst v průmyslu | Clo na dovoz | Inaugurace Donalda Trumpa | GDP | Vývoj na trzích | Finanční trhy dnes | Saxo | Japonský akciový index | SEBA | Expanze | Epidemie SARS | FX Concepts | Americký bankovní sektor | Růst zaměstnanosti | Údaje o inflaci | Investice do infrastruktury | PLN | Edelman | Negativní účinky | Americký akciový index | Investiční odborníci | Globální dluhopisové trhy | Ruská společnost | Základní úrokové sazby ČNB | Měny emerging markets | Pokles dolaru | Riziko likvidity | Platformy ActivTrader | Internetový obchod | Akcie výrobce elektrických aut | Zero Hedge | Přebytek zahraničního obchodu | Růst sazeb | USD/INR | Firemní data | Operace Twist | Ekonomika Británie | Směrnice | Exchange | Výhled | Thomas Jordan | Analýzy | Gold | Sportovec | WTO | Otřesy | E-shopy | Škodovka | Brokerská společnost ActivTrades | Klesající trend | Asijské akcie | Problém s nedostatkem čipů | Ruský trh | Advance | Metaco | Inflační cíle | Poměr zlato/stříbro | Dluhopisové emise | Atlas rizika | Ceny výrobců v USA | Dovoz i vývoz | Rostoucí inflace | Online obchodování | Ředitel společnosti ActivTrades | Posilování domácí měny | Cena zlata | Šéf Fedu Jerome Powell | Budoucnost tradingu | Výhled ekonomiky | Danske Bank | Zátěžové testy bank | Dun & Bradstreet | Vzestup inflace | Rostoucí ceny | Moje strategie | NIM | Burza | Marks & Spencer | Úrokové sazby | Stíhačky F-35 | PHLX | Obavy společnosti | Hrubý domácí produkt (HDP) | Spekulativní mánie | Glencore | Ferrari | Ukrajinský prezident | Chování centrálních bank | Dodatkové operace | Nejnižší výnosy | První banky | Afrika | Základní úrokové sazby | Standard & Poor's 500 | Zprávy z amerického trhu | NZD/USD | Peter Garnry | Akcie roku 2019 | Podpůrné programy | Zrychlení růstu ekonomiky | Německý DAX | Technologické indexy | Dolar (USDIDX) | Meziroční míra inflace v eurozóně | Ekonomka MMF | Přijetí | FME | Rezervní měna | Přebytek obchodu se Spojenými státy | New York | Finanční instrumenty | Dopad na ekonomiku | Ceny uhličitanu | Pandemie COVID-19 | Dovozní cla | Uznávaný online broker | Vývoj objemu | Krátkodobé dluhopisy | Silný kurz dolaru | Snížení produkce | Velké ekonomiky | Sněmovna reprezentantů USA | Brexit | Krize na Ukrajině | Wells Capital Management | Analytický tým FXstreet.cz | Dění na akciových trzích | Výkon amerického dolaru | Propad cen | Vývoz zlata ze Švýcarska | Krátkodobý dluh | Fibonacci retracement | Americké ministerstvo financí | Přerozdělení bohatství | Průměrná úroková sazba | Velcí investoři | Americký dolar (USDIDX) | Jak nejlépe investovat | Největší společnosti | ICO (initial coin offering) | Dovoz i vývoz z Německa | Tradingové webináře | Klouzavé průměry | Indikátor vývoje cen | Obavy investorů | Šéf SB | Akcie dnes | Úvěrová pojišťovna | Investown | CSSF | P/S | Snížení úrokových sazeb | Oznámení | EIA | Růst cen | Dotcom | CERGE-EI | Ekonomové Deutsche Bank | Agresivní strategie | Kolaps stříbra | Nord Stream | Deflační tlaky | REITs | Finlord | CBS | Náklady | Drobní obchodníci | Support cen ropy | Evergrande dnes | Bankovní rada ČNB | Index nových objednávek | Akcie Deutsche Börse AG | Dnešní makroekonomické ukazatele | Swiss National Bank | Rumunsko | Tuzemská ekonomika | Velké zadlužování | Current ratio | Online broker v oblasti forexu | Digitální měna | Trader Workstation | Hlavní americké banky | BAML | Kurzy EUR | Fondy kvalifikovaných investorů | Margin | Akcie Merck KGaA | Zhodnocení peněz | CHNComp | Měď (COPPER) | Hodnota dolaru | Obnova ekonomiky | Představitelé Fedu | SRI | Bydlení | Růst nezaměstnanosti | Capital Markets | Aktivita ve výrobním sektoru | Operativní zisk | BGA | Úvěrování | Vakcíny na koronavirus | Bob Moritz | Bitcoinová bublina | Módní průmysl | Tiberius | Dividendy | Dramatické dopady | Americké výnosy | Special Purpose Acquisition Company | Zlato a stříbro | Výsledek inflace | Rizika a příležitosti | Širší index Topix | Obchodní seance | Propad cen ropy | Zmírnění inflace | Pandemická krize | Kurz novozélandského dolaru | ABN AMRO Bank | Krypto trh | Financial Times | Posilování dolaru | Vysoká očekávání | Mathias Cormann | Koronavir | Podnikatelská důvěra | Riziko hospodářského poklesu | Sazby centrálních bank | BIDU | Uvolnění měnové politiky | Bloomberg TV | Index volatility VIX | Risk-off | Výsledková sezóna v USA | Válka na Blízkém východě | Měnové obchody | Kapitalismus | Hawkish | Renáta Kellnerová | Tuzemská měna | Aktuální zprávy | CMC Markets | Nejistoty na finančních trzích | Statistické údaje | Kurz kryptoměny | Bruce Aylward | ACCA | ČSOB | ČSÚ | Narušení dodávek z Ruska | Oslabování eura | Veřejné zadlužení | Trumpův inaugurační projev | Antivirotika | Banka Citi | Ceny aktiv | Nezaměstnanost | Zápis Fedu | Natland | Členské země eurozóny | O společnosti ActivTrades | Rekordní zisk | Akciový výhled | Vysoké riziko | Cenové rozpětí | Očkovací program | Základny traderů | Wilbur Ross | Parlamentní volby | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Snížení zisku | Virgin Galactic | Pokrok ve vývoji | Znovuotevřít ekonomiku | Širší index S&P 500 | Varovný signál | Proražení | Konflikty | Ranní zpráva pro tradery | Obchodní válka mezi USA a Čínou | Akcie Advantest | Problémy s nedostatkem elektřiny | Hlavní události | Forward guidance | Propad exportu | Zvyšování sazeb | Veřejně obchodované fondy | Aktuální konsenzus ekonomů | Americký prezident | Radikální změny | Příkaz | Zrušení cel | Americká inflace | Vývoj cen akcií | Balík stimulačních opatření | Risk On | Republikáni | Nový rekord | Nedostatek zboží | Kč/USD | Extrémně levné | Race to the bottom | Verizon Communications Inc. | WSJ | Spike | Oživení z pandemie | Fundamentální analýza AMD akcie | Návrat Donalda Trumpa | De-dolarizace | Firma Berkshire | HSBC | První odhady HDP | Prohlášení Bílého domu | Technická analýza EUR/USD | Spotřebitelské vzorce | Kolumbijské akcie | GBP/CHF | Praní špinavých peněz | Samsung | Marko Kolanovic | Pokles EUR/USD | NASDAQ 100 Index | Inaugurační projev | Current Ratio | Apreciace dolaru | Míra úspor | Prezident SB | Čínský index CHNComp | Zvýšení základní úrokové sazby | CSCO | Podnikatelský sektor | Členové eurozóny | Útlum ekonomiky | Zbrojařské společnosti | Bidenův support | Varianty covidu | Big Mac index | Uber | Výdaje japonských domácností | Britské akcie | Irsko | Exxon Mobil akcie | Důsledky koronaviru | Itochu | Gramotné obyvatelstvo | Jeff Bezos | Krize v Německu | Vývoj měnového páru | Světové burzy | Poptávka po stříbře | Mediterranean Shipping Company | Propad na finančních trzích | TLTRO | Příznivé faktory | Šéf Deutsche Bank | Breakout | Ekonomické zotavení | Akcie leteckých společností | Trumpová | Invesco | Poradenská společnost | Maloobchod | Ekonomika Německo | Fiskální stimul v USA | Bronz | Teorie parity kupní síly | NFP report | Býčí pattern | Ceny elektřiny | Pšenice na burze | Globální výhled | Tvrdé sankce proti Rusku | ZEW Achim Wambach | Globální fenomén | Vývoj ceny ropy WTI | Zaměstnanost | Pumpování peněz do ekonomiky | Coca-Cola | Průmyslové podniky | Problémy se zásobováním | Makléřské firmy | Živelné katastrofy | Washington | Český a slovenský trh | Jistoty proti inflaci | Ekonomický růst v letošním roce | Hlavní ekonomka Světové banky | Mise MMF | Daně z příjmů | Aktuální hodnoty měny | Jestřábí Fed | Breaking | Byznys | Ekonomické zpomalení | Akcie ve Spojených státech | Šéfka MMF | Dnešní zprávy | SMBC Nikko Securities | Optimistická nálada | Fincentrum & Swiss Life Select | Market alert | Míra inflace v dubnu | Evropská měna | Výprodeje | Data o vývoji HDP | Farmaceutická společnost | Burze | Texas Instruments Incorporated | Akcie na Wall Street | Americké prezidentské volby | Dow Jonesův index | VIG | Vybírání zisků | Medicare | Economist Intelligence Unit (EIU) | Viceguvernér ČNB | Silná rétorika | Japonský parlament | Reserve Bank of Australia | Ruská ekonomika | Vít Hradil | Gap | Vakcinace | Tier 1 | KSS | Zahraniční dluh | Richard Kozul-Wright | Růst eurozóny | Alibaba | Londýnská burza kovů (LME) | Obchody na pražské burze | Moderní technologie | Zisková marže | Letecká společnost | Hodnota zlata | American Eagle | Garance | Silné akcie | ActivTrades Europe | Výhled pro Evropu | Jošihide Suga | Íránské rakety | SECO | Výnosy z amerických dluhopisů | Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) | Dalibor Trojek | Černé pondělí | Úspěšné obchodování | Technická analýza AMD akcie | Úrokové míry | Obchodní pravidla | Nové sankce vůči Rusku | Ekonomiky | TROJEK | Institut pro mezinárodní finance | Thomas Gitzel | Růst německé ekonomiky | Směnné kurzy | Výkon | Šíření covidu | Tlak na akcie | Rekordní prodeje | Co Trump řekl | Logistické firmy | Dovoz z Číny | Výkonnost indexu | Země OPEC | Čínský jüan | Česká měna | PLN/EUR | EFSF | Zasedání FED | Philip Morris | Soukromé úvěry | Volatilita | Lee Hsien Loong | Obchodní krize | Amazon | Vývoj cen zlata | Maďarsko | Covid | Ministerstvo práce | B2Gold | Výsledky firem | Členové bankovní rady | Klíčové oblasti | Spotový trh | Reálné výnosy | Depegging | Zpomalení globálního růstu | Čínský HDP | Tanzanie | Obchodování s více aktivy | Indikátor vývoje cen akcií | Výhled Saxo Bank | Průmyslová produkce | Macron | Pandemie koronaviru | Bohatí | Petr Bartoň | Global X Lithium & Battery Tech | Rostoucí obavy | Prezident USA | Pokles ceny | Ruský ministr energetiky | Investiční seminář | Turecký statistický úřad | Economist | Koronavirová mutace delta | Japonská vláda | Měnový výbor banky | Donald Trump | CISCO | Cenové hladiny | HDP Číny | Burzy cenných papírů | BMO Family Office | Státní dluh | Vlastní jmění | Commodities | Významné riziko | Snížení nákladů | Výsledky za první čtvrtletí | Inflace | Potenciál růstu | Více peněz | Ceny uhličitanu lithného | Peníze | Maloobchodní tržby ve Francii | Vývoz ropy | Výrobní index | Defenzivní akcie | Bill Gates | Přístup k financím | Obchodní deficit USA | Aktuální obchodní příležitosti | Přední finanční instituce | Limit pro nákup dluhopisů | Warranty | Odhodlání | Brent | Akcie a dluhopisy | Japonský index | Globtrex.com | Vývoj směnných kurzů | Trh s lithiem | Čínský dovoz | Credit Agricole SA | Moderna | Prudký pokles | Politika | HUF/EUR | Stimul | Ceny pohonných hmot | Indikátor | Vedení společnosti | Jüan | Moody's Analytics | Očekávání | Daňové úlevy | Cena žlutého kovu | DeFi a NFT | Střední hodnota | Odvetná cla | Harrisová | NN Group | Expert | Obchodní pásmo | Suroviny | Ekonomika EU | Zpomalení čínské ekonomiky | Evropské burzy | NFLX | Palladium | Abdalazíz bin Salmán | Index cen domů | Sympozium | Joe Manimbo | Ministr hospodářství | Didi Global | Platby za plyn v rublech | P/E | IOT | Technický výhled trhu | Coinmarketcap | IT společnosti | Šance na úspěch | Patrik Mackových | Příležitost k nákupu | Výhled na rok | Investiční centrum | Obchodování s cennými papíry | Cisco Systems | Napětí ve světovém obchodě | Trumpovo oznámení | Investiční fórum | Theresa Mayová | Platina | SVB Financial | Vyšší výnosy | Vyspělé země | Společnost Wirecard | Růst globální ekonomiky | Vývoj akciového trhu | Zvýšení sazeb | Hluboké recese | Jaroslav Brychta | Období finanční krize | Alza.cz | Admirals | Obrat v měnové politice | Prodeje akcií | Videokonference | VŠE v Praze | Reakce trhu | Kurzy eura | Boom | Napadení Ukrajiny | Celní války | Aktivity v Rusku | Ozvěny trhu | MMF Kristalina Georgievová | Timeframe | Makroekonomické indikátory | Průmysl | Transparentní | Události tohoto týdne | Ekonomická dynamika | Švýcarský vývoz zlata | Výrazný vzestup | Války na Ukrajině | Americké ministerstvo práce | Křivka cen futures kontraktů na ropu | Cena Brentu | Americký výrobce letadel | Konflikt na Blízkém východě | Šíření onemocnění | Diverzifikovat portfolio | Neutrální úroková sazba | Britská letecká společnost | Deprese | Obchodní týden | Invaze na Ukrajinu | Rychlé zisky | Úspěšnost strategie | Majetek | Základní sazby | Denní rozpětí | Měnový fond | Allianz | Alžírsko | Německá průmyslová a obchodní komora | Evropské měny | Ekonomické výhledy | Financovat | Chamtivost | Vydělávat peníze | Vývoj měnového páru EUR/CHF | Standard & Poor's | List The Wall Street Journal | Automobil | Býčí signál | Tiskové agentury | Potenciál dlouhodobého růstu | Blockchain | Kurz americké měny | RWE | Vláda Spojených států | Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Zdražovat | Reshoring | Denní pokles | Jana Steckerová | InstaForex | Cena elektřiny | Zásoby ropy | Silnější americký dolar | Americké volby | Globální ekonomiky | Politická nejistota | Duck Sauce | Fed Funds Rate | Breakout Trader | Situace na trzích | Společnost Berkshire Hathaway | Dovoz ropy | Walmart (WMT.US) | Výprodeje na akciových trzích | Vanad | Rohit Garg | Vysoké ceny energií | Investment management | CZK/EUR | Finanční problémy | Nákupy | Růst | David Malpass | Kristalina Georgievová | Koruna | AFP | Příležitosti | Soukromé společnosti | Investiční skupiny | Trh dluhopisů | Akcie a ETF | Itálie | Snížit úrokové sazby | Výpadky | EUR/CZK | Americká lehká ropa | Makroekonomický analytik | Neckline | Program kvantitativního uvolňování | Lesetja Kganyago | Opatření centrálních bank | Míra inflace v Turecku | MiFID II | MetaTrader | Akcie firmy | Poplatek | Vývoj akciového indexu S&P 500 | Německý export | Světové finanční krize | Nový typ koronaviru | Fundamentální analýza | Diskont | ActivTrades | Bisnode | BreakEven | Trendový kanál | Snižování cen | Hlediska technické analýzy | Obrat v měnové politice Fedu | Jednání FOMC | Nižší daně | Ochota investovat | Zásoby zlata | Kurzu měn | Záchranný plán | Palladiové akcie | Prognóza | Výnosová křivka | Delta Air | Měnový pár USD/JPY | Souhrnný index | Propady HDP | Výrazný propad | Krátkodobé obchody | Investovaný kapitál | Long obchod | Nálada investorů | Silicon Valley Bank (SVB) | Použití finanční páky | Defenzivní tituly | Shanghai Composite | Směrový názor | Asset management | Situace na Blízkém východě | Obligace | Trh práce | Prezident Fedu | Poměr výnosu | Zadlužení státu | Akcie Micron | Swiss | Mimořádný růst | Růstový impuls | iShares Dow Jones Global Titans 50 ETF | US Bancorp | Dnešní seance | Rizikovější investice | Růst cen akcií | Britská centrální banka | Německý ministr hospodářství | Růst výnosů dluhopisů | Veřejný dluh | Aktuální kurzy měn | Polovodiče | Ask | SMA 100 | CBOE | Bankovní úvěry | Hrozba | Vývoj ceny ropy Brent | Allianz Trade | Akvizice | Komodity s růstovým potenciálem | Nové technologie | České HDP | Spotřebitel | Válka | Ukončení války na Ukrajině | Ratingová agentura S&P | Nespravedlivá cla | Pochybnosti | Vývoj ceny zlata v USD za unci | Geopolitická situace | Nastavení úrokových sazeb | Zpráva | Větší riziko | Americké hospodářství | Světová válka | Měny rozvíjejících se ekonomik | Wolters Kluwer | Micron | Španělský IBEX | Pomoc ekonomice | Republikán | Meta (Facebook) | Ratingová agentura | Investiční analytik | Výroba v eurozóně | First Republic Bank | Globální obchod | Nervozita na Wall Street | Objem obchodů | Internet of Things (IoT) | Sazby hypoték | Napětí mezi Izraelem a Íránem | Dobrý výsledek | Mediální společnosti | AZN.UK | Saxo Trader | Průzkumy a analýzy | Koronavirová krize | Prognózy banky | Ceny dluhopisů | Štěpán Pírko | Velká Británie | Úrokové sazby v USA | Kamala Harrisová | Spolupráce | Opatrný optimismus | Hlavní ekonomka MMF | Evropské ekonomiky | Index podnikatelské nálady | Deglobalizace | Obrat trendu | George Soros | Sektor služeb | UBS ETF (LU) EURO STOXX 50 UCITS ETF (EUR) A | Kongres | Zásoby ropy v USA | IHS Markit | Mediterranean Shipping Company (MSC) | Technologické akcie | Celoroční výhled | JPMorgan Chase | Negativní dopad | Sodexo | Ropný trh | Cena bitcoinu | Nike | Odhad letošního růstu ekonomiky | Ekonomka SB | Ceny výrobců | Očkování proti covidu-19 | Ministr energetiky | Long | Chování | Tržní úrokové sazby | Kontrakty | Hospodářské krize | Oslabování japonského jenu | Zpomalení ekonomiky | Ropné společnosti | DAI | Globální akciové valuace | Evergrande | Očekávání trhu | Americký index | Lira | FTSE 100 Index | Koruna posílila | LYNX Trading | Šedá ekonomika | Zprávy z krypto průmyslu | Graf | Síla koruny | Měnový impuls | Stimuly v USA | Nigérie | Geopolitická rizika | Dolary | Česká bankovní asociace (ČBA) | Administrativa prezidenta Donalda Trumpa | Investiční portfolio | Thyssenkrupp | AUD | Obchodní příležitost | Pokles kurzu britské libry | United Technologies | Huw Pill | JOLTS | Index SPX | EIU | Podnikání na kapitálovém trhu | Investiční výhled | Portál FXstreet.cz | Ruské dluhopisy | Pantheon Macroeconomics | Vývoj měnového páru GBP/USD | Politická rizika | Caterpillar | Tok kapitálu | Exxon Mobil | S&P500 | Breakout strategie | Akcie v Indii | Expanzivní měnová politika | Meziroční růst | Achim Wambach | Olympijské hry | Bossa.cz | Ozbrojené konflikty | Obavy z ekonomického dopadu | Akcie Qualcomm | Evropský statistický úřad Eurostat | Zdravotní péče | Oxford Economics | Investujte zodpovědně | Oslabení eura | Finanční média | Denní minima | Podíl akcií | Biopalivo | OIL.WTI | Vývoj kurzu | Derivát | Baidu | Drahé energie | Fincentrum | Vývoj měnového páru EUR/CZK | Panama | Zvýšené úrokové sazby | Acacia Communications | Trh | Reálný HDP | Sezónnost | Barel ropy | Vývoj německého akciového indexu | Index výrobní aktivity | iPhone 14 | Centrální banky | Deficit zahraničního obchodu | Guvernér japonské centrální banky | SAE | Janet Yellenová | Financial Times (FT) | Digitální aktiva | Utility | Turecká měnová krize | Kapitálové strategie | Zkušenost | Trafigura Group | Pokles bitcoinu | SAIC Motor | Centrální banky světa | Portfolio manažer | MSCI | Friedrich Merz | Prolomení vstupní S/R zóny | EMU | Cestovní ruch | Uložení peněz | Šéfka ECB | Brexit bez dohody | Supreme Edition | Riziková averze | Postavení na trhu | Rovnováha | Britské hospodářství | Index polovodičů | Retailoví investoři | Globální ekonomická recese | Emise dluhopisů | Carmen Reinhartová | Ruský prezident | Monetární politika | Rozpočtové deficity vlád | Výsledek voleb v USA | Mitsui & Co. | Vývoj kurzu měn | Bridgewater | Norilsk Nickel | Řecká krize | Rekordní schodek | Dolar vůči jenu | Volatility obchodování s měnami | CMC | Gita Gopinathová | Ceny plynu | PwC | Fórum XTB | Turecko | Ekonom společnosti | Investiční ředitelka | Vývoz ze země | Square | Nálada na akciových trzích | Americké dolary | Rozdílové smlouvy | Kapitálový trh | Index | FB | Studie | Hedgeový fond | Futures | Nálada na trhu | Společnost ActivTrades | Vyšší náklady | Andrej Babiš (ANO) | Měď | HUF | Člen představenstva | Směnný kurz | Vládní podpory | Zveřejněná data | Trading | Ed Yardeni | Dolar roste | Evropské dividendové akcie | SaxoStrats | Zpomalení v Číně | Rezervní měny | Komise v přenesené pravomoci (EU) | David Marek | Elektřina | Oblasti forexu | Poměr rizika a výnosu | MMF | Šíření nemoci COVID-19 | Nabídka | Čínský akciový trh | USA | Výrobní ceny | Globální poptávka | Zájem o dluhopisy | Zpřísnění měnové politiky | Zlaté rezervy | Aktuální klíčová rizika | Eura | Trump je zpět | Bohemian Empire | Penzijní fondy | Dobré výsledky | Komise | SolarEdge Technologies | Nejistoty | Co to znamená pro trhy? | Snižování sazeb | Výhled cen | Globální ekonomické vyhlídky | Bidenův plán | Tržní kapitalizace | ROE | Bílý dům | Počasí | Kapitál | Americké akciové burzy | Fungování | CME FedWatch | ZISIF | Jiří Rusnok | Zkapalněný zemní plyn (LNG) | FinTech | Posílení | Období nejistoty | Poptávka po dolarové likviditě | Průzkum analytiků | Petr Plecháč | Harmonizovaný index spotřebitelských cen | Agentura Reuters | Investice ve Spojených státech | Rubl | Althea Spinozzi | Skupina OPEC+ | Tempo zvyšování úrokových sazeb | Apollo | Inflace v eurozóně | Týdenní shrnutí | Špatná zpráva | EBay | Blue chip | Index STOXX Europe | Prodej akcií | Výhled hospodaření | Index CHNComp | Česká zbrojovka | Sentiment investorů | Hospodářský výsledek | Předstihové indikátory | Americké investiční banky | Akcie ruských společností | S&P | Regulátoři | xStation | Konglomerát LVMH | Americké státní dluhopisy | Americké ministerstvo obchodu | Šéf centrální banky | Agentura Kjódó | Brokerská společnost | Dezinflační trend | Rekordní minimum | Budoucí výzvy | Unie | Airbus | E-commerce | Nepředvídatelnost | Výnosové křivky | Devalvace | Hedgeové fondy | Ministerstvo obchodu | Investice v USA | Úvěrová kapacita Mezinárodního měnového fondu | Důvěra investorů | Restriktivní politika | Definované cíle | Platby za plyn | Investiční portfolia | Lukáš Kovanda | Inflace PCE | Nejvýraznější ztráty | Sázky | Revoluce v obchodování | COVAX | DJIA | Nálada mezi německými spotřebiteli | Narušení dodávek | Průmyslové odstávky | Akciové indexy | Obchodní praktiky | Ekonomické varování | Vice | Trading nastavení | Investiční plány | Christine Lagardeová | Ekonomka Světové banky | American Airlines | Komoditní index | Zasedání Světového ekonomického fóra | Ropné zásoby | Ekonomický kalendář | Intradenní analýza | Technická recese | Švýcarská centrální banka | Tržní podmínky | Obavy z růstu inflace | Durace | Střadatelé | Globální finanční krize | Pozornost | Ropa | Desetileté výnosy | Britský premiér | Zvolení Donalda Trumpa | Negativní fundament | Vládní dluhopisy zemí eurozóny | Japonské ministerstvo financí | Fundamentální zprávy | USA Joe Biden | Barrick Gold Corporation | Země EU | Akcie na rozvíjejících se trzích | Značka ActivTrades | Obchodní napětí | Silver Institute | Libra ztrácí | Ekonomická aktivita v USA | Wall Street Journal | Červnová inflace | Ocel | EUR Index | Devizové trhy | Novozélandská ekonomika | Swing | Cena akcií podniku | Jan Macek | Souhrn finančních trhů | IEA | Ekonomický vývoj | Anglie | Kohl's | Analytický tým | Hrubý domácí produkt (HDP) eurozóny | Raiffeisenbank a.s. | Reakce trhů | Macquarie Group | Bilion | Rozpočtová politika | Novozélandský dolar | Volatilní období | Nové akcie | CoinDesk | Frankfurtský DAX | Komoditní měny | EUR/GBP | Nerovnosti bohatství | Světové ceny ropy | Očekávání analytiků | Zahraniční firmy | Ceny akcií v USA | Nová prognóza | Aktuální zprávy z amerického trhu | Siegfried Russwurm | CL | Opatření | Kurz EUR/USD | Deficit | Pandemie COVID | Objem dluhopisů | Volatility | Asie | Ceny na čerpacích stanicích | Exchange Traded Commodity | BREAKING | Rekordní hodnoty | Výsledky průzkumu | ROIC | Index Stoxx 600 | Shell | Zařízení | Správci aktiv | Ceny Bitcoinu | WHO Bruce Aylward | Ropná krize | Banka pro mezinárodní platby (BIS) | Technické analýzy | Ekonomové MMF | Makrodata EU | Zpomalování růstu světové ekonomiky | Americká měna | Dollar General Corporation | Další růst | LIBOR | Ředitel internetového obchodu Amazon.com | Kurz dolaru | Hlavní ekonomka | Vztahy s Čínou | Uspět na trzích | Ekonomické ukazatele | Broker v oblasti forexu | Budoucnost | Virus | Společnost Allianz | Northrop Grumman | EY ITEM | Peníze na financování | Ceny zemědělských výrobců | Klíčové události tohoto týdne | Pokračující pokles | Investiční téma | Fiskální politiky | Snížení poptávky | Mírný růst | World Economic Outlook | Platformy Robinhood | Forex signály | Index Hang Seng | Těžební náklady | Prasknutí bubliny | Saxo Capital Markets | Důraz na Ameriku | Krize eurozóny | Izrael | Největší bankovní krach | Situace v USA | MSCI USA | Americká centrální banka | Prezident Trump | Indický trh | Czech Fund | Sell | Tržní kapitalizace bitcoinu | Zakázky německého průmyslu | Nouzový stav v USA | Společnosti | Ekologie | OpenAI | Libra od Facebooku | Hlavní akciové indexy | Měsíční data | Pravidelná investice | Natalia Lechmanová | Nová cla | Orion | Znovusjednocení země | Americké měny | Sklady | Konglomerát | IBEX 35 | Hodnota aktiv | Klíčové události ve světě | Altcoiny | Automobilový sektor | BNP Paribas | Hospodářská politika | Česká koruna | iShares Lithium & Battery Producers | Komercializace | Úřad pro energetické informace (EIA) | Brokers | Vlna koronaviru | PEPSICO | AXA | Benzín | Marathon | Akcie Daiichi Sankyo | Akciový derivát (equity derivate) | Wall Street Journal (WSJ) | Dopady války na Ukrajině | Cyklické tituly | DAX 40 | Twitter | Výkon akcií | Mánie | Akcie rozvinutých trhů | Prudký propad | Aktualizace výhledu | Webináře | Index Nasdaq Composite | DJT | Nejnovější prognóza | Cena stříbra | D&B | Letecká doprava | High Yield | Zajímavé příležitosti | Nejprudší pokles | Michalis Rousakis | Dlouhodobý support | Ropa Brent | Inflace cen | Hospodářský růst v Evropě | Opatření proti šíření koronaviru | G10 | Vyhlídky světové ekonomiky | Obchodní války | Akcie na světových trzích dnes | Hodnotové akcie | CAT | Německý hospodářský institut | Meziroční míra inflace | Šéf švýcarské centrální banky | Vládní koalice | Finanční gramotnost | ECB dnes | Finanční společnosti | ActivTrades Europe SA | Bohatství | Ministerstvo financí ČR | Americké úrokové sazby | Američtí investoři | iShares Dow Jones Industrial Average UCITS ETF | Stratégové | Ifo | Akciový index | Dění na Ukrajině | Řízení rizika | Akcie McDonald’s | Antivirotika remdesivir | Offshore | Správci fondů | Vývoj kurzů měn | Důvěra spotřebitelů | Fundamentální pohled | Chase Investment Counsel | Kov | Nomura | Nejnovější údaje | Pomoc od vlády | Současná situace na akciových trzích | Čínská centrální banka (PBOC) | Zajímavý trend | Vývoj eura | Akcie Intel | Obrat dolů | Přehled o dění na světových burzách | PwC Bob Moritz | Zvýšení cel na dovoz | Momentum | Asijské indexy | Míra inflace v květnu | Ekonomické vyhlídky | Hormuzský průliv | Trendová linie | Investice do umělé inteligence | MCD | Index nákupních manažerů | Finanční analytici | Stripe | Eia.gov | World Economic Situation and Prospects | Digitální platby | Řetězec | Měna Bitcoin | Norinchukin Research Institute | Dynamika trhu | Tvrdé sankce | Federální rezervní banka | Rada guvernérů | Akcie Allegra | Domácnosti | Dovoz z Mexika | Růst v letošním roce | Opatření proti šíření epidemie | Ruský plyn | ETF fond | Hamás | Jednání mezi USA a Čínou | Růst vývozu | Sankce uvalené na Rusko | Latinská Amerika | Cointelegraph | Bitcoin | Polský zlotý | Freeport-McMoRan | Očekávaná data | Filip Kalčák | Kellnerová | NAFTA | Nio | Kicom | Příležitost ke vstupu | Finanční televize | Úrokové sazby centrálních bank | Ceny hliníku | Závislost | Obchodovat forex | Druhá největší ekonomika světa | Dna | Balance | Globální index MSCI | Výkonná ředitelka | Aktivity v Číně | Tržní sentiment | Růst cen zlata | Šíření viru | Snižování úrokových sazeb | Historické maximum | Kartel OPEC | Vysoká inflace | Futures kontrakty | Ředitel společnosti | Zisk společnosti | Hazard | Applied Materials | Inflace v Turecku | Kurz koruny | Šíření nového koronaviru | Hlavní investiční analytik | Ripple | Celková inflace | Polská vláda | Mezinárodní organizace práce (ILO) | Výhled globální ekonomiky | Eskalace | Epidemiologická situace | Napětí mezi Spojenými státy a Čínou | Nadměrné nadšení | Data o inflaci | Royal Dutch Shell | Moody's | Elektromobily | Vývoj na měnových trzích | Rozvoj dlouhodobých vztahů | Pavel Ryba | Nárůst sazeb | Energetický sektor | Veřejné investice | Ranní okénko | Firmy v ČR | Technologický index Nasdaq | Podíl na daních | Vývoj ceny zlata v USD | Americké produkce | Podnikatelé | Pavel Kohout | Investovat v Číně | Pandemická opatření | Breakout strategie Ondřeje Hartmana | Celní spor | Zpomalení globální ekonomiky | B2Gold Corporation | Marubeni | Obchodování forexu | Ekonomické aspekty | Vývoj inflace | Marist | Eskalace obchodních válek | Největší světoví producenti | Volby | Americké indexy | Analytici Goldman Sachs | Rozdíly v názorech | Abbott Laboratories | Digitální zlato | Dow Jones Industrial Average | Počet žádostí o podporu | Fair Value | Největší ekonomika | Dodávky ropy | Přímé zahraniční investice | Válka na Ukrajině | Největší ztráty | Zátěžový test | Nákupy státních dluhopisů | Norsko | Regrese | Francouzský CAC 40 | Marketingová komunikace | Světové centrální banky | Měny rozvíjejících se zemí | Mezinárodní organizace práce | Spotřebitelské ceny v eurozóně | Akcie Chugai Pharmaceutical | Důvěra v ekonomiku | Růst úrokových sazeb | Pandemie nemoci | Růst akciových indexů | Dolar vůči japonskému jenu | Americké technologické firmy | Platformy | Pandemie covidu-19 | Obchodování jako životní styl | Equity | Výprodej amerických akcií | ERA | Prezident Donald Trump | Mitsubishi | Akcie v roce 2020 | Globální index vládních dluhopisů | Index DXY | Ekonomický institut Ifo | Pár EUR/USD | Maloobchodní tržby | Vývoj cen ropy | Ministerstvo obchodu a průmyslu | Nástroje peněžního trhu | Indermit Gill | Koronavirová mutace | Analytici | Čistý zisk | Aukce | Řešení šoků | Cena barelu ropy | Analytika | Kryptotrh | BH Securities | Investiční poptávka | Automatické obchodní systémy | Historická minima | Akcie v eurozóně | Větší pokles | Největší evropská ekonomika | Oslabování měn | Invaze | Nákladová efektivita | Cenový index | Velké technologické společnosti | Kapitálové trhy | Skončení intervencí | Čínská komunistická strana | Intradenní výhled | Stres | DiNapoli | Krize na Wall Street | Stříbro | Globální dluh | American Express Company | Moskva | Micron Technology | Index volatility CBOE (VIX) | Obchodovat | Economist Intelligence Unit | Cla na dovoz | Skupina OPEC | Finanční instituce | Internet of Things | Kamil Janáček | Přesun výroby | Prostor pro další růst | Rozpočtový schodek | Short EUR/CZK | Denní propad | FRED | G7 | Organizace spojených národů | Pokles cen | Technický pohled | Trh práce v USA | Ekonomická nerovnost | Stav globální ekonomiky | Závislosti na Číně | Největší výnosy | Carsten Brzeski | Výkyvy cen | HSBC Navigator | Vysoké inflace | Snižování rizika | Kurz australského dolaru | Vyšší sazby | Vzdělávací webináře | Finance | Cena palladia | Indikátor CCI | Certifikáty | Akciové indexy v USA | Pozornost trhu | Podnikání | Dividendový výnos | ETF | ActivTrader | Vesmírné společnosti | RBI | Zdanění bohatých | Globální akciový index | Hodnota majetku | Rozpočtové deficity | Bankovní rada České národní banky | Jak obchodovat ropu | Klouzavý průměr | Banka Morgan Stanley | Peněžní příjmy | Budoucnost ropy | Janet Yellen | Průmyslové komodity | Lineární regrese | Head and Shoulders | Potíže v dodavatelských řetězcích | Depozitář | Bryn Mawr Trust | Dluhopisy | Nejlepší kávové akcie | Firma | Snížení ratingu | Podílové fondy | Obchodníci | Cenový graf | Poptávka | Pokles důvěry | Německý kancléř Olaf Scholz | Barclays | Hang Seng | Zboží dlouhodobé spotřeby | Cenový index PCE | Koncentrace | Bulharsko | Odpor | United Auto Workers | Fundamentální analýzy | JonesTrading | EURGBP | Německý index DAX | Rozpočtová pravidla | Marvel Cinematic Universe | West Texas Intermediate (WTI) | Hrubý domácí produkt Německa | Tempo růstu americké ekonomiky | Arcadium Lithium | Nastavení měnové politiky | Bill Gross | Technologická společnost | Conference Board | Obchodní služby | Kvalitní obchodní služby | Inflace zpomaluje | Millennium | Společnost Oracle | Rostoucí společnosti | Politické napětí | Uchovatel hodnoty | Nárůst výnosů | Statistici | Petr Žabža | UBS | Rok 2025 | AAL | EY Item Club | Úsilí | Zpomalení inflace | Finanční společnost | MIFID | Bankéři | Vývoj běžného účtu platební bilance | Video | Obchodní aktivita | Bitcoiny | Depozitní sazby | Velmi volatilní | Přebytek bilance zahraničního obchodu | Vývoj kurzu EUR/USD | Dnešní zasedání ČNB | Problémy | Mining | MetLife | | Bezpečný přístav pro investice | Globální inflace | Investiční byt | Jupiter Asset Management | Fundamentální zprávy z USA | Komerční banka | USA a Čína | JPM | Kanadský dolar | Pomoc podnikům | Zpomalení světové ekonomiky | Statistický úřad | Litecoin | Underweight | Nezaměstnanost v EU | Ex-dividend | Růst HDP | Generální ředitelé | Tyson Foods | Odvetná opatření | Celosvětová poptávka po ropě | Profit-Target | Pesimistický scénář | Americké vládní dluhopisy | Index PMI | Inflační výhled | Euro vůči dolaru | Zavedení dovozních cel | Čínští regulátoři | HDP (Hrubý domácí produkt) | Výrobce elektrických aut | Přebytek obchodu | Finanční televize CNBC | Bank of Canada | Kalendář událostí | Cílové ceny | Americká Komise pro cenné papíry | Hospodaření státního rozpočtu | Šíření nemoci | Throwback | Black Widow | Investoři v USA | Conseq Investment Management | Sázka | Poptávka po zlatě | ANZ | Kmen koronaviru | Zpřísnění ekonomických podmínek | Investiční banka Goldman Sachs | Vítězství Donalda Trumpa | Peter Kenny | Bank of New York Mellon | Změna klimatu | ING Bank | Fáze obchodní dohody | Světová banka (SB) | Bezpečné dluhopisy | Poskytování úvěrů | Index volatility | Deutsche Bank | Úrovně rezistence | Reuters analytik | Ekonomové | Průzkum společnosti | iPhone city | Kurz USD | Ekonomika a finance | Snížení úroků | Alexandre de Juniac | Propad měn | Forex tipy | Zpomalení hospodářského růstu | Klesly akcie | Korporátní dluhopisy | Christine Lagarde | Česká národní banka (ČNB) | Qualcomm | Boeing | Spojené státy | Stabilní společnosti | Česká ekonomika letos | iShares China Large Cap UCITS ETF | Hlavní indexy americké akciové burzy | Kurz domácí měny | Kurz dolarů | Průměrná volatilita páru GBP/USD | AMAT | Provozní výnos | ASML Holding NV | Celní režim | Výrobní aktivita | Vývoj | Nejistota na finančních trzích | Výnosy amerických státních dluhopisů | Finanční aktiva | Vývoj situace | Ole Hansen | Americké burzy | Investiční cíle | Brent Crude Oil | Indexy PMI | Euro posiluje | Obchodní myšlenka | Povídání o trzích | AMC Entertainment | Christopher Dembik | Cecilia Skingsleyová | Úroková sazba | Investování do akcií | Prasknutí bubliny Dotcom | Důležitý support | Svět investování | Inflace ve světě | Zisk na akcii (EPS) | Krajní levice | Rekordní propad | Agentura Interfax | Propad české ekonomiky | Dluhová krize | Městský stát | Věk pro obchodování | BIS | Společnost Lufthansa | Silicon Valley | Pilbara Minerals | Výkon dolaru | Negativní hospodářské dopady | Masivní propad | HDP Francie | Blue chip akcie | Podnikatelská nálada | Apollo Global Management | Výzkumná společnost | Úřad pro ekonomickou analýzu | Aktivní investování | Růst poptávky po ropě | Rizikovost | Náklady firem | Global Economic Conditions Survey | Intervence centrální banky | Investiční poradenství | Výhled cen elektřiny | DTE Energy Company | Slevy | Býčí divergence | Hrubý domácí produkt (HDP) Německa | Forex zdarma | Španělský IBEX 35 | Podpůrná opatření | S&P 500 v roce 2025 | Agentura Fitch | Rizikové averze | Jak obchodovat | Nadhodnocení | Empire State Index | Konkurenceschopnost | Platforma | Japonská ekonomika | 5G technologie | Ropná zařízení | Ceny drahých kovů | LATAM Airlines | Americké akcie | Facebook | Šířením nového typu koronaviru | Pomoc vlád | Futures na americké akciové indexy | Ruská centrální banka | Akciový index DAX | Akciový stratég | Zasedání České národní banky | Short pozice | Růst firemních zisků | GSK | Velké trhy | Nový americký prezident | Rostoucí ceny ropy | Peter Leibinger | Pohonné hmoty | Politika centrálních bank | RISK-ON | BRICS | České měny | Růst americké ekonomiky | Objednávky | Bankovní účet | Iniciativa | iShares | Odkup akcií | Activision Blizzard | Tempo růstu hrubého domácího produktu | Index Topix | Volatilní | Sankce | Vstup na pražskou burzu | Americké státy | Zvyšování úrokových sazeb | Technologický index | Fiskální situace | Riziko ztráty | EUR/USD | Severomořská ropa Brent | Fluktuace kurzu | FAIR | Kurz libry | Singapurské ministerstvo obchodu a průmyslu | 500 firem s největší tržní kapitalizací | Bankovní unie | OSN | Varování | Zisky firem | Poptávka po dolaru | Intervence | Válka mezi USA a Čínou | Poptávka po ETF | Trh s kryptoměnami | Pozice ActivTrades | Fundamentální analýza akcie | Pandemie | Spotřebitelská důvěra | Ceny průmyslových výrobců | Henning Stein | Konsolidace | Chevron Corporation | Zprávy z krypto | Indikátor Stochastic | Další vývoj | West Texas Intermediate | Kryptoburzy | Výroba v Německu | Ekonomická recese | Historie | Makroekonomické strategie | Recese v USA | Měnové politiky | G20 | Investování do nemovitostí | Finanční služby | Nabídka a poptávka | CSI 300 | Onemocnění | S&P/ASX 200 | Kapitalizace bitcoinu | Index MSCI Emerging Markets | Finanční domy | Sazby ČNB | Akcie v Číně | Ceny nemovitostí | Politická rozhodnutí | Objem obchodování | Dánové | Aktuální situace | Německé hospodářství | FXTM | WKL | Americká centrální banka FED | Člen bankovní rady | Gary Gensler | GFT Global Markets | Natland Petr Bartoň | Hodnocení rizik | Nevýhody | Obchodní dohody | Fiskální politika | Manufacturing | Španělská chřipka | World Economic Situation | Rostoucí úrokové sazby | Rozhodnutí o sazbách | Výnosy | Forex zprávy | Investice do kávy | Měnový výbor | Hypoindex | Výdělky | Šíření nového typu koronaviru | Spojené státy a Čína | Cíl Evropské centrální banky | SSE Composite Index | Hedge fond | Gilead Sciences | Sympozium v Jackson Hole | Uvolnit měnovou politiku | Americké statistiky | Nákupy centrálních bank | Ekonomická situace | Newyorský index S&P 500 | Těžby bitcoinů | Pandemická omezení | Odhad HDP | Global X Lithium & Battery Tech UCITS ETF | Index Russell | Ekonomický sentiment | Akcie evropských bank | Růstový potenciál | Citlivost trhu na zprávy | Hongkongský index Hang Seng | Dopady pandemie covidu-19 | Nové peníze | Fio banka, a.s. | Zdravotní pandemie | KOSPI | IBEX | Japonský ministr financí | Bezpečná investice | Index FTSE 100 | Dow Jones | Jak se stát lepším investorem | AXP | Nové volby | Zavedená cla | Obchodní jednání | Strategie Ondřeje Hartmana | FCA | Bilance ECB | JD | Čínské indexy | Podnikové investice | Investiční strategie | Bezpečný přístav | Mezinárodní agentura pro energii (IEA) | Čínská poptávka | Vývoz do Spojených států | Národní banka | Walgreens Boots Alliance | Ifo Clemens Fuest | Burzovní index | CNY | Centrální bankéři | ETF portfolio | Deficity vlád | Katastrofické scénáře | Rozhodnutí centrální banky | Odliv kapitálu | Čas na nákup akcií | DTE | Klíčová rizika | Žádosti o podporu v USA | Miliardy dolarů | AI | ADP | Podíl firem | Fio | MT5 Supreme Edition | Ředitelka Mezinárodního měnového fondu | Joe Biden | Druhá vlna pandemie | Daimler | Allianz Trade Dalibor Trojek | Investiční doporučení | TradingView | IRBT | Status bezpečného přístavu | Vládní výdaje | Dlouhodobé dluhopisy | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti v USA | MSCI Inc | Obilí | Prezidentské volby | Nasdaq (US100) | Světové měny | Kapacita Mezinárodního měnového fondu | Cenové pohyby | UCITS | Světová finanční krize | Propad ceny | Miliardy korun | Světový obchod | LVMH | Kurz NZD | Tisková konference | Vítězství | Akcie Schneider Electric | Tržní cena | Bankovní systém | Měny střední a východní Evropy | Provozní zisk společnosti | FTSE Russell | Korekce akciového trhu | Highsky.cz | Obchodní příležitosti | Akcie Exxon Mobil | Platební bilance | Růst čínského hrubého domácího produktu | Růst mezd | Prezident ECB | Bank of America Merrill Lynch (BAML) | Barel ropy WTI | Ministr financí Steven Mnuchin | Varianta koronaviru omikron | Automobilka | Fibonacci | Index technologického trhu Nasdaq Composite | Reálné ekonomiky | Zprávy euro | Parita kupní síly | Koronavirus | Odvětví | Bělorusko | Růst cen nemovitostí | Belgie | Posilování koruny | Zombifikace | Ford Motor | Nákupy dluhopisů | Palantir | Sazby | Solární panely | Odhad spotřebitelské důvěry | Hlavní ekonom | Dopady koronaviru na ekonomiku | Ninja Trader | Provozní marže | Deloitte | Index nových zakázek | Bitinfocharts | GBP/EUR | Vývoj základní úrokové sazby | Lufthansa | Patria | Británie | Ekonomické aktivity | Zhodnocování dolaru | Trh s elektromobily | Důvěra investorů v německou ekonomiku | Guidance | České koruny | Švýcarská banka | Objem zakázek | Největší banky | Férové obchodní praktiky | Bankovní vzdělání | Růstové akcie | Komise v přenesené pravomoci | Umělá inteligence | Zvýšení produkce | Obchodní komora | Vývoj akciového indexu | IMF | Prohlášení | Křivka cen futures kontraktů na ropu WTI | Dopady na Evropu | Obchodování s dluhopisy | Dovoz do USA | Zasedání OPEC | Vítězství Joe Bidena | Úrok | Investovat | Hlavní kryptoměny | Komoditní | Další vlna koronaviru | Ricardo Evangelista | PPF | Cena severomořské ropy Brent | Prodejní příkazy | Slovenský trh | Nesoulad | Steven Mnuchin | Přidaná hodnota | Citlivost trhu | Světové trhy | Institut pro mezinárodní finance (IIF) | Inteligentní investor | VP Bank | Technická situace | Ruské akcie | Ekonomické oživení | Dluhopis | Generální ředitel | Ether | Cena dolaru | Překážky | Hotovost | Průmyslové objednávky | The Association of Chartered Certified Accountants | Investiční fondy | Regulátor | Úvěrová krize | Členové EU | RDSA | Křivka cen futures kontraktů | Obchodní dohoda | Propad ceny akcií | Důvěra v českou ekonomiku | Boj s inflací | Deutsche Bank Christian Sewing | Britská centrální banka dnes | 200denní klouzavý průměr | Průzkum | Globální akciové indexy | Andorra | Firmy | Perzistentní inflace | Čistá úroková marže | Páka | Dovozní clo | Mezinárodní vztahy | Medvědí divergence | Hertz Global | MRNA | DAX (Deutscher Aktienindex) | Demografické skupiny | Dopady pandemie | Inflace v Česku | Geopolitické události | Robert Novoměstský | Ruské společnosti | Tvrdý brexit | Masivní výprodeje | Budoucí vývoj | Poptávka po surovině | Stratég Saxo Bank | Futures na americké indexy | Zlato v době pandemie | Soupeření | Odliv peněz | Firemní výsledky | Příležitosti pro forexové brokery | Graf EUR/USD | Růst cen ropy | Panika | Bezpečnostní situace | Generali Investments CEE | Murray | Pondělní obchodování | Zajištění | Zemědělství | Averze k riziku | Fed Funds | Napětí mezi USA a Čínou | Kenny's Commentary LLC and Strategic Board Solutions LLC | Celní politiky USA | Společnost Hewlett Packard | Zájem investorů | Životní náklady | Zdroj příjmů | Cena ropy brent | Trendy komodit | Vývoj amerického dolarového indexu | Vyšší ceny | Partnerství | Zlatý standard | Manažeři | Euro dnes | Budoucí podnikání | Premiér Justin Trudeau | Aramco | Sankce vůči Rusku | Money management | Řízení volatility | Dopad na finanční trhy | Wuling | Ruská ropa | Hodnocení úvěrové spolehlivosti | Kroky centrálních bank | Banka pro mezinárodní platby | Výhled růstu ekonomiky | Růst cen komodit | Repo sazby | HDP Británie | Provozní zisk | Dlouhodobé investice | Bankovní krach | Index CRB | Ceny kovů | Oslabení měny | Euro vůči americkému dolaru | Zhodnocení kapitálu | Omezení investic | Finanční výkazy | Podíl nezaměstnaných | Světové rezervní měny | Obchodník s cennými papíry | První fáze | Odhad růstu HDP | Poměr P/E | Výsledky společnosti | Vývoz z Číny | Argentina | Brokerské společnosti | Investování | Didi | Zpráva o měnové politice | Morrisons | Distribuce | Fed | Obchodní bilance Číny | Nonfarm Payrolls | M2 | Index spotřebitelské důvěry | Americká ministryně financí | Nejbližší support | Zpomalování světové ekonomiky | Maďarský forint | Čekající příkaz | Předpokládaný růst | Globální rizika | Výrobce letadel Boeing | NASDAQ 100 | Historicky nejnižší výnosy | Vyšetřování | Léky na koronavirus | Rozpočtový deficit | Nárůst HDP | Delta Airlines | Boris Johnson | Účastníci trhu | Euro k dolaru | Světové ekonomické fórum | Splasknutí kryptobubliny | Celosvětová poptávka | Technologický Nasdaq | Pokračující růst | Dow Jones Industrial Average (DJIA) | Ratingová agentura Fitch | Heiken Ashi | Automobilový průmysl | Generali Investments | Justin Trudeau | Česká vláda | Hry | Nezávislost Fedu | Akcie bank | Zadluženost | Dovoz ruské ropy | Si Ťin-pching | Trhy | Trade | Akcie v USA | Technologické bubliny | Paypal Holdings | Emerging markets | Fluktuace | Jiří Tyleček | Nejbližší rezistence | Walmart | Hongkongský Hang Seng | Eleanor Creagh | Období zvýšené inflace | Vývoj akciového indexu Nasdaq | IMFC | Americký ropný institut | Ceny futures kontraktů | FTSE | Vývoz zlata | SQM | Zombifikace ekonomiky | Janis Varufakis | Problémy Číny | Vyšší riziko | Růst české ekonomiky | Mark Zuckerberg | První peníze | Země OECD | Přehled o dění | Oscilátor | USD/MXN | Online obchodování a investice | Ekonomicky vyspělé země | Michael Hewson | Rizika | Kellogg | Americký dolar vůči japonskému jenu | Luboš Růžička | Zájem firem | Vánoce | Rada ČNB | Žlutý kov | Eurozóna | Kryptoměny vs. meme akcie | Tučné dividendy | Portugalsko | Horší data | Investiční rozhodnutí | Fond | Pinpoint Asset Management | Riziková prémie | Výše úrokových sazeb | ISM | Velký růst | Horší výkonnost | Alexander Krüger | Zvýšení volatility | Restrukturalizace | Peter Cardillo | Globální trhy | Zpřísňováním měnové politiky | NPR/PBS | Pokles dovozů | Měkké přistání | Wu-chan | Dublin | Pesimistické scénáře | Fitch | Pšenice | Vývoj ceny mědi | Nuance | Kancléř Olaf Scholz | Americké banky | Pivotní body | Dluhopisový trh | Objem poskytnutých úvěrů | Jan Švejnar | Úspory | JD.com | Měnová politika ECB | Ropné velmoci | Ceny niklu | Klouzavý průměr EMA | Pokles cen akcií | Futures na ropu | Hard-landing | Akcie 2020 | Předkrizové úrovně | Dánsko | Velcí hráči | Philip Lowe | Obavy z recese v USA | Japonský Nikkei | Úvěrový rating | Kyjev | Prodávající | Růst cen ve Spojených státech | Konfluence | Verizon Communications | Ministr obchodu | SSE Composite | Nominální růst | Hodnota akcií | xStation 5 | Cyklické sektory | Ekonomický růst Číny | Sláva | Počet občanů | Vysoké ceny | Seminář | Ekonomiky EU | Počet nemocných | Společnost JPMorgan | Global X | Výprodeje akcií | Nejlepší výsledky | Investment Banking | Vládní plánovaná pomoc | Riziková aktiva | Britský FTSE | Úřad pro energetické informace | Růst ekonomiky | Stagflace | Renminbi | Ředitelka | Klíčové faktory | UnitedHealth | Negativní dopady krize | TradingEconomics | Doporučení Saxo Bank | T-Bill | STMicroelectronics | Goldman Sachs Group | Nick Beecroft | Průměrná míra inflace | Odhady HDP | Žádosti o podporu | Černý pátek | Ministerstvo financí | WESP | Rizika globální | Bilance | Federální vláda | Jupiter AM | Akcie Sanofi | Americké akciové indexy | Citrix | CEE | Ondřej Hartman | PriceWaterhouseCoopers | Bankovní asociace | Akcie Deutsche Börse | Vladimir Putin | Tesla | Inflace v Kanadě | Záporné úrokové sazby | Snížení sazeb Fedu | Dovoz z Ruska | Low | Stabilita | Miliardář | Příjmy domácností | Španělsko | XTB Research | Státní rozpočty | Zisky na komoditním trhu | Solidní růst | Podnikání v Číně | Mezinárodní obchod | Christian Sewing | Akcie Berkshire | Ekonomický růst | Míra chudoby | Japonský scénář | Bloomberg Barclays | Globální ekonomický růst | Globální poptávka po stříbře | RBNZ | Counterpoint Research | Americké trhy | Inflace v USA | Komodity | Prezident Emmanuel Macron | Vývoj na měnovém trhu | Akcie RWE | GS | Druhá vlna | Mzdy | MSCI Emerging Markets | Poradenství | Komise pro cenné papíry | iShares Lithium & Battery Producers UCITS ETF | Royal Caribbean | Evropský průmysl | Květnový růst | General Motors | Finanční ústavy | CAD | Odhady analytiků | Termínový kontrakt | Omezování nákupů aktiv | Výše dluhu | Růst ekonomiky eurozóny | Béžová kniha Fedu | Vývoj objemu strategických ropných rezerv | Aktuální Price Action | Shares | Smartwings | Přehled kurzů nejdůležitějších měn | Prezident Ifo | HDP EU | Rozjednané prodeje domů | Měnová krize | Investiční aktivity | Nejbohatší Čech | Makroekonomická prognóza | Americká ropa WTI | Banka Goldman Sachs | Vstup na burzu | Na burze | Zvyšování těžby | Too Big to Fail | Dopady krize | Akcionáři | Analytička | Společnost | Ruský rubl | Zpřísňování měnové politiky | Zadlužování | PMI ve zpracovatelském průmyslu | Advanced Micro Devices | Velké firmy | Evropská dluhová krize | Aktuální cena ropy | Alert | Evropské trhy | Výhled vývoje ekonomiky | Maloobchodní sektor | Analytická společnost | Ekonom Ifo | Sázet | Měnové politiky centrálních bank | Politika centrální banky | Květnová inflace | Tým RoboMarkets | Oživení americké ekonomiky | Hospodaření | Procter & Gamble Company | Zahraniční obchod | Ztráta | Wells Fargo | Americký výrobce elektromobilů | ADP report zaměstnanosti | Riksbank | Severomořská ropa | Dluhové krize | Dolar k japonskému jenu | EUR/HUF | USDIDX | Hewlett Packard | Ekonomické výsledky | SolarEdge | Institucionální investoři | Investičníweb.cz | Obchodování na měnovém trhu | FXstreet | Conseq | Maďarská centrální banka | Index S&P 500 ve srovnání | EBITDA | Reporty | Finanční podmínky | Singapurská ekonomika | Výkyvy na finančních trzích | Investment Counsel | Společnost Stripe | Nabídka ropy | Claus Vistesen | Globalizace | Reserve Bank of New Zealand | Fundamentální pozadí | Kukuřice | Světová obchodní organizace (WTO) | Obchod | Používání eura | Pips | Hlavní trend | Prodeje existujících domů | Tomáš Raputa | Negativní zprávy | Akcie energetických společností | Bilance Fedu | Obchodní přebytek | Hrubá marže | Narušené dodavatelské řetězce | Tradeři | Ceny ropy Brent | Kurz koruny vůči euru | Hospodářské politiky | Volkswagen | Mnichovský ekonomický institut Ifo | Čas na nákup | BACEN & CVM | MSCI All Country World | AUD/USD | Oživení globální ekonomiky | Long Term | Pracovní trh | Nejnovější statistika | Singapurský premiér | Chudoba | Eskalace konfliktu | Trh cenných papírů | Graf indexu Nasdaq | Dlouhodobý pohled | Astrazeneca | Bezpečná aktiva | Michal Semotan | EK | Zahraniční forex | Zajištění proti inflaci | Riziko | Vývoj ceny kukuřice | Jak vydělat | Analytik | Emise | Advanced Micro Devices (AMD) | Německá finanční společnost | Pražský PX | MAM | Právo | Benchmarky | FIAT | JPY | E-mini | Credit Suisse | Pražské burzy | Vývoj EUR/USD | Zasedání ČNB | FT | Adidas | Caterpillar (CAT.US) | Prohlášení Fedu | Citi | Pivot | Pokles výnosů | Swiss Life | SARS | EBIT | MSCI World Index | RSI | Bank of America | Cigarety | AIG | Cenový strop | Zadlužení firem | Semináře | Transakce | Virgin Atlantic | USDX | Šok | Zvýšené volatility | MGM | Order | Meta | Turecká lira | Portfolio | Graf akcií | Pesimismus | Kurz měny | Nástroj | United Airlines | GBP | Nadšení | Akciový analytik | Santander | NATO | Buffett | Plyn | ACT | Kristina Hooper | Pokles cen ropy | Vývoj dolaru | AMD akcie | UCITS ETF | Index tokijské burzy | Spekulativní pozice | Obchodujte akcie | Německá ekonomika | Čína | Capital | Pokles akcií | Risk | Inovace | Úrovně supportu | STAR | WP | SPX 500 | BMO | CZK/USD | MSCI Asia Pacific | USD/CNY | WMT.US | Ceny | Tisk peněz | Forexový obchodník | Prognóza vývoje | ETH | Financování | Vyjádření ekonomů | Zvýšení ceny | FCF | Hrozba recese | Recese | Global Markets | Pokles | Gazprom | Oslabení amerického dolaru | Bankovní tituly | XEL | Celosvětový růst | Potenciální rizika | Kompozitní index | Deutsche Börse | Jak fungují akcie | Realitní trh | Short obchod | FTSE 100 | Obranný průmysl | IDEA | Realitní společnosti | Ben Bernanke | Změna politiky | Války | Impuls | Ukrajina | Analýza a prognóza | Čínské měny | Zemědělské komodity | Dopravci | Raiffeisenbank | Bundesbank | Přebytek bilance | Data z trhu práce | Fúze a akvizice | Trh nemovitostí | Ranní glosa | Nárůst nezaměstnanosti | Buy the dip | Proinflační | Velký propad | Centrální banka | BBC | Rekordní rok | Předpovědi | DPH | Predikce | Rizikový faktor | Kryptoaktiva | Největší světová ekonomika | USD/TRY | ASML | Americký dolar k japonskému jenu | WTI | Infekce Covid | Stavební povolení | Silný americký dolar | Saxo Bank Steen Jakobsen | Restriktivní opatření | Mileniálové | Globální index | SMA | Yahoo | Blízký východ | Největší ekonomika světa | Vyhlášení nouzového stavu | Biliony | Divergence | Makroekonomické faktory | Edison | Mizuho | GameStop | Cla na čínské zboží | Fresenius Medical | Evropské centrální banky | MACD | EUR/JPY | Libra | Restriktivní politiky | Zlato a bitcoin | Burzovní indexy | Odborníci | Rozvolnění | Cena severomořské ropy | Vnímání rizika | ServiceNow | Celní politiky | Tradingový portál | Aussie | USD/EUR | Jihoafrická republika | Sentix | Slábnoucí dolar | Vývoj na finančních trzích | Výsledek voleb | Klima | Stratég | Long signál | Broadcom | Evropské dluhové krize | Síla Sibiře | Instituce | USDCAD | Počáteční zisky | Finanční páka | Biotechnologické společnosti | Forint | Americké akcie dnes | Negativní korelace | Buy-stop | Accor | Americký ministr financí | Credit Suisse Group | Morgan Stanley | Vstup do trhu | Prezident Vladimir Putin | Francouzská ekonomika | Ceny zlata | Živobytí | Velké společnosti | Předseda představenstva | EV | Milionáři | Commerzbank | Výnos | Růst důvěry | TSLA.US | Výnosy z dluhopisů | Měnový systém | Zasedání RBA | Bankovní krize | Miliardáři | Pokles ekonomiky | eBook | Čínští výrobci | ESG | Růst cen energií | Index DOW | IHNED | Cena emisních povolenek | Trhy dnes | ČEZ | Německé ekonomiky | Frank | Komunistická strana | Kapitálové výdaje | Philips | Počet nakažených | Index Nasdaq | General Motors (GM) | INR | Akcie ropných společností | Optimalizace | CFD | Benchmark | Humana | Zpětný odkup akcií | Metaverse | Americká investiční banka | Index strachu VIX | Sankce EU | Prostor pro růst | CEO | 256/2004 | Defi | Akcie Microsoft | Domácí měna | LBBW | Zdravý rozum | Specialista na online obchodování | Akcie společnosti Boeing | Dobrá zpráva | Olívia Lacenová | Hospodářský propad | Rozhovor | Spotřeba domácností | ALUMINIUM | Nerealizovaný zisk | Nové sankce | Sankce proti Rusku | IIF | MNB | Zhoršení výhledu | Přebytek ropy | ERÚ | Výnos desetiletých dluhopisů | Austrálie | Silný pokles | Minulá výkonnost | Summit G20 | Průmyslová výroba ve Spojených státech | Vývoj měnového páru EUR/USD | Růstové vyhlídky | Podkladové aktivum | Česká bankovní asociace | Eni | Historická maxima | Posílení koruny | Miliardy USD | Dluhopisový index | Tradingový portál FXstreet.cz | Průměrná volatilita | Obchodní den | Stoxx Europe 600 | CO2 | Akcie týdne | Úspěšný trader | Singapur | David Cameron | Forex trader | Vietnam | Švýcarské banky | Šinzó Abe | Ceny akcií | Hongkong | Ceny energií | Cílování inflace | Ahold Delhaize | S/R zóny | Cena akcií | Energetická krize | MetaTrader 5 | GBP/USD | ASX | Bezpečné přístavy | Vzácné kovy | Zotavení ekonomiky | AAPL.US | Oživení trhu | Zpráva HSBC | Investoři v Evropě | Inflační cíl | Akcie Airbus | Obchodování EUR/USD | Obchodní analýza | VIX | Problémy s likviditou | Občanské války | Index Dow Jones Industrial | Mezibankovní | Akcie Tesla | RUB | Výběr zisků | Pravděpodobnost recese | Výhled růstu globální ekonomiky | Jaromír Gec | Nejlepší palladiové akcie | BOSSA | Euforie | Írán | Centrální depozitář cenných papírů | Největší světové ekonomiky | Rychlý růst cen | EPS | Biliony dolarů | Kurz eura k dolaru | Očkování proti covidu | Očekávané Earnings | Index STOXX Europe 600 | Makroekonomický výhled | Jasný signál | Apple (AAPL.US) | Švýcarská centrální banka (SNB) | Dynamika mezd | Obchodní deník | Čínské zboží | Pracovní místa | Křiž smrti | Dlouhodobý výhled | ACEA | Shopify | Německé HDP | CFDWorld | ETF roku 2020 | PG | Akcie společnosti Tesla | Funkční období | Část zisků | Zisk | AT&T | Klaus Wohlrabe | Globální krize | Koronavirové pandemie | Total | Xetra | ČNB | Ruské ropy | Bank of England | Mimořádná opatření | American Airlines Group | Overweight | EURUSD | Fóra | FedEx | PVM | Pokles kurzu | Demokraté | Spekulovat | Akcie Exxon | Huawei | Makléři | Středoevropské měny | Bezpečný dolar | Finanční ředitel | Hospodářské dopady | Rizikovější měny | Rating | Dovoz | Nasdaq Composite | Ifo Klaus Wohlrabe | Aktuální kurzy | Nejbohatší | Zahraniční investoři | Zůstatek | Vklady | Obchodování | Jan Vejmělek | Největší firmy | Pokles ceny akcií | Obchodování ropy | Vzdělání | Falešné proražení | Tesla (TSLA.US) | GFT | Očekávaný vývoj | Posílení dolaru | Úroky | Zlepšení sentimentu | MSCI World | PetroChina | Situace na akciových trzích | Eurostat | Prezident | Akciový index S&P 500 | Rekordní minima | Varovné signály | Úsporný tarif | Růst inflace | Raytheon | Cena mědi | Hypoteční trh | Vale | Anglo American | Akciové trhy ve Spojených státech | TRY | Francouzský ministr | Prémie | Expanzivní politika | Performance | Poptávka po pohonných hmotách | Státní rozpočet | Epidemie | Atraktivita zlata | iPhone 15 | Evropa | WGC | Libra k americkému dolaru | Olej | Měna | S&P Global | TOPIX | Management | Citrix Systems Inc | Nasdaq | Trump | SaxoBank | Akcie v roce 2021 | NICKEL | Zprávy | Čínské trhy | Dow Jones index | CCI | Bard | Ceny ropy | Lockdown | Wyoming | Mutace delta | FedEx (FDX.US) | Bailout | Podvážení | Finanční výsledky | Francie | Předpověď | Barrick Gold | Den díkůvzdání | Směnný kurz eura | Trigger | Kryptoměny bitcoin | Údaje | Krize v eurozóně | Technologické společnosti | Dolarové sazby | Spoření | Převodník měn | Michelle Bowmanová | Automobilky | Pojišťovny | Inflace v Evropě | Nejlepší akcie | Důvěra investorů v ekonomiku | Výkonnost indexů | Pokles exportu | Ekonomické události | Inflační vývoj | List Financial Times | CAD/JPY | Omezení pohybu | Eurodolar | Německý akciový index | Biden | Růst zlata | PYPL | Finanční krize | Sberbank | DPA | Indikace | FXstreet.cz | Obchody | Producent ropy | Britská měna | Běžný účet | Ekonomika ČR | EUR/USD a GBP/USD | Těžby Bitcoinu | Drahý kov | ex | Naše ekonomika | Expedia | Snížení daní | Klesající tendence | Technologické firmy | Akcie Lufthansa | Index CPI | Segment trhu | xStation5 | Obchodní konflikt | Investiční nástroje | ProCent | Růst spotřebitelských cen | Platforms | Deutsche Telekom | Omezení COVID | Finančnictví | Zvýšení těžby | Futures kontrakty na ropu | Zpráva pro tradery | PRIBOR | Vyspělé ekonomiky | Portfólia | Haruhiko Kuroda | Japonsko | Vývoj úrokových sazeb | Exxon | Zemní plyn | Historické rekordy | Zasedání americké centrální banky | Marže | Spotová cena | Valuace akcií | J P Morgan Chase & Co | Vstupní S/R zóny | JPMorgan Chase & Co | Výhled pro rok | ConocoPhillips | Visa | Nový koronavirus | Bollinger Bands | Inflace v říjnu | Grafy | Price Futures Group | Cenový cíl | Large Cap | Aktivum | Bid | TopForex | Japonská centrální banka | Přenos | Společnost XTB | Propad akcií | Pokles spotřebitelských cen | Letiště | Ursula von der Leyenová | Výroba automobilů | CARA | Merrill Lynch | Chorvatsko | GMT | BNP | Dobré zprávy | Situace | USD/CZK | Mario Draghi | Akciové alokace | Šíření koronavirové nákazy | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti | PHIA | Nové zakázky | Portfolio manager | Růst dolaru | Google | Miliardy eur | Poptávka a nabídka | Stagnace | Tržby | Index Russell 2000 | Finanční systém | Obchodování forex | Snižování produkce | Celní úřad | Konsensus | Dax index | Pozitivní výsledek | Costco | Dluhy | Hedge fondy | Euro STOXX | Dolarová aktiva | Vrcholy | Prodej aut | Golden Gate | Býčí trh | FOREX | Podnikatelská aktivita | Konsenzus | Růst světové ekonomiky | Turecké liry | Signály | Inflace v ČR | DISH | Sazby beze změny | Investiční produkty | Obavy o poptávku | Psychologie | Guvernér | Trader | Americké akciové trhy | Dodavatelský řetězec | Dividenda | Peking | GfK | Resistance | Aliance | Světové události | Investiční výdaje | Výrobní aktivity | LLY.US | Globtrex | Spready | HDP | Měnové kurzy | Technology | Důvěra v Německu | Hlava a ramena | Asset alokace | Devizový trh | Hlavní akciový index | Hospodářské vyhlídky | Skupina G20 | Východní Evropa | Protekcionismus | Ekonom | Fed funds | Restrikce | Akciové tipy | Optimismus | Rozhodování | Index Nikkei 225 | Čínské vlády | Ekonomka | Dolar | Euro | Yield | Federální rezervní banky | Zkapalněný zemní plyn | Skokový nárůst | Klid | Investování je rizikové | Obchodování s emisemi | LME | Výnosy státních dluhopisů | JP Morgan | Zpomalení růstu | Ohlédnutí | Zdanění | Ceny pohonných hmot v ČR | NEST | Prezident společnosti | Eskalace napětí | Čínská měna | Fibonacciho úrovně | Etoro | Westpac | Pandemická situace | Globální investoři | Objem investic | Průměrná cena | Politici | USD/CAD | Quant | Dopady na ekonomiku | Hlavní americké indexy | Investiční glosa | Obchodní bilance | Index PCE | Celý svět | Vyšší inflace | iRobot | Brazílie | Trhy v USA | WTI Crude Oil | Členské země | Nejnovější údaje o inflaci | Nouzový stav | Hospodářský cyklus | Známky oživení | Russell 3000 | Poradenské firmy | Výprodej | Měnové páry | Vlastní akcie | Ekonomické zprávy | Tomáš Holub | Přírodní katastrofy | Poptávka investorů | AAPL | Slovensko | Microchip Technology | Martin Gürtler | Analytik finančních trhů | CAR | Míra inflace v eurozóně | Baterie | Vývoj trhu | JPMorgan | Salmán | Private equity | AMZN | Invaze Ruska na Ukrajinu | Zklamání investorů | Provize | Obchodní systémy | EUR/CHF | Zdraví | Paul Volcker | Premiér Boris Johnson | Finanční plán | Realitní sektor | Domácí měny | ČTK | Investiční fond | Lehman Brothers | Novinky | KPMG | Odhad letošního růstu | Investiční tipy | Katastrofy | Infineon | Vyšší úroveň | Stimuly | Guvernér ČNB | Ztráty | Pozitivní trendy | Česká národní banka | Epidemie koronaviru | Brazilský real | 1D | Základní úroková sazba Fedu | Alokace aktiv | Obchodní nastavení | Crédit Agricole | Výhled trhů | Americké firmy | Životní styl | Spojené arabské emiráty | Technický výhled | Úvěr | Japonský jen | Meziroční inflace | Čínské firmy | Klesající inflace | Index amerického dolaru | Úrokové sazby ČNB | Nakupovat | FOMC | Přísná měnová politika | Akcie | Medvědí trend | Currency | Norská koruna | Zvýšení ratingu | Fundamentální výhled | Turecká ekonomika | Kupci | Mzda | Nižší úrokové sazby | All Time High | Pavel Peterka | Dramatický dopad | Největší ekonomiky | Vývoj jádrové inflace | NERV | Nový Zéland | Société Générale | Čínský renminbi | 5G | Návratnost | Lepší zítřky | John Hardy | Obchodovat s akciemi | Železná ruda | Pražská burza | Target | Základní úroková sazba | Pokračující výprodej | Očkování | Podniky | SPAC | Obchodní aplikace | Index spotřebitelských cen | Předpokládaný vývoj | Štěstí | City | Ropné měny | Investiční apetit | Růst ceny ropy | Institut ZEW | Propad indexu | AbbVie | Demografické trendy | Týdenní pivot | Napětí na trzích | Hospodářské výsledky společnosti | Black Friday | Zrychlení růstu | Louis Vuitton | Koš | Cardano | Farmaceutické akcie | Obchodní výhled | AAA | Vývoj ceny | Býčí trend | Tým FXstreet.cz | Wealth Management | Dodavatelské řetězce | Ceny energie | Švýcarská vláda | Nová strategie | BBVA | FDIC | Ekonomické nejistoty | Index cen | Světová ekonomika | Finanční rezervy | Změny na trhu | Společnost Google | Alternativní investice | Tuzemské hospodářství | Převis | VZ | ADP report | Obavy z inflace | Podpora ekonomiky | Vývoz | Reuters | OPEC+ | Týdenní zpráva | Hospodářská situace | PEPP | Libra šterlinků | Americké ceny | Pokles cen komodit | USDJPY | Zasedání měnového výboru | Růst v eurozóně | Logistika | Price Action | Bankovní společnost | Hodnota společnosti | Vývoj ekonomiky | Cenový kanál | Ekonomické škody | Index PPI | Přeprodané oblasti | Napětí na Blízkém východě | Sněmovna reprezentantů | Britská ekonomika | Globální indexy | Technologie | Kryštof Míšek | Největší propad | Pokles vývozu | Emmanuel Macron | Koronakrize | Společnost Apple | Ekonomický výzkum | Exekuce | Pokles úroků | Uvolněné měnové politiky | Prognózy | Maloobchodníci | Globální recese | Akciové výnosy | Daniel Gladiš | Intel Corporation | Euro k americkému dolaru | CATL | Kurz | SBUX | Druhá největší ekonomika | Daně | SOK | Velké finanční krize | Dnešní zpráva | Ministři | Tichomoří | Zpřísnění finančních podmínek | Spoluzakladatel | DXY | Swingový výhled | Růst zisků | Globální růst | Asijské burzy | Index Dow Jones Industrial Average | Využití kapacit | Jádrová inflace | Spotřebitelské výdaje | Rusko-ukrajinský konflikt | Typ koronaviru | Barack Obama | Uniswap | Pozornost investorů | Veřejné služby | Index důvěry | Růst prodejů | Americká ekonomika | Panevropský index | AMD | Konkurenti | Americký prezident Joe Biden | Úspěchy | Intermediate | Analýza akcie | Ekonomika Číny | Snížení těžby | Nezaměstnanost v eurozóně | Měnová politika Fedu | Pokladniční poukázky | Jiné měny | Společnost Microsoft | Japonské akcie | Capri | Ztrátový obchod | Rekord | Světové ekonomiky | NVDA | Výsledky | Míra inflace | Nedostatek čipů | Tokenizace | BHS | Bolest | Unipetrol | Aerolinky | Zdražování energií | Obchodní rozhovory | Měnový výbor Fedu | Biogen | Silnější dolar | Rychlý růst | Vlna výprodejů | S&P 500 a Nasdaq | Ekonomické fórum | Druhá vlna koronaviru | Michal Stupavský, CFA | Galapagos | Bankovní rada | Uber Technologies | Gilead | Peněžní zásoba | Bear | Investice | Centrální depozitář | Evropské banky | Čínský index | Microsoft | Business | Pro investory | Fidelity | Skupina G7 | Big Mac | Návrh zákona | Traders | Britské společnosti | Potenciál | Podnikatelské aktivity | Zdravotnictví | Zpětné odkupy | Zákaz cestování | Robinhood | Kevin Tran Nguyen | Finanční nástroj | Špatné zprávy | Odveta | Rally | Investujte | JPMorgan Chase & Co. | Londýn | Konkurence | CoinShares | Pokles inflace | Světová rada pro zlato (WGC) | Akcie Coca-Coly | Ranní nadhoz | Kapitalizace | Švédská koruna | Komoditní stratég | Nezávislost | Obchodování akcií | Vládní bondy | Komunikace | Skupina Saxo Bank | BYD | Pravidla hry | Remdesivir | Oživení ekonomiky | Německý průmysl | COPPER | Setkání zemí OPEC | Coca-Cola Company | Americké futures | Zynga | Lehká ropa WTI | Americká politika | Indie | Bod | Vnímání | HighSky Brokers | Fitch Ratings | Výkonnost indexu S&P 500 | Hospodářská recese | Ekonomika eurozóny | Myšlenka | Levice | Ekonomická aktivita | Aktuální vývoj | Růst ceny zlata | Makrodata | Údaje z Číny | Index volatility CBOE | Zisky | ECOFIN | Investiční stratég | Makroekonomický vývoj | Soukromá spotřeba | Delta | Regulace | Zaměstnanci | Oddlužení | Deriváty | Šéf Fedu | 100 miliard dolarů | Američtí těžaři | Cyrrus | Diverzifikovat | USMCA | Dluhopisové trhy | Účet platební bilance | Fondy | Německý akciový index DAX | Společnost Huawei | USD za barel | Kurz eura | Akcie roku 2020 | SAP | Walt Disney | Hospodářství | Zotavení | MSFT | Akcie klesají | Konsenzus ekonomů | Důvěra | České dluhopisy | Rentabilita | WHO | Potenciál trhu | Čistý příjem | Převzetí Credit Suisse | Oslabení dolaru | Globální hospodářský růst | Kontrakce | CAC 40 | Očekávání ČNB | Americký akciový trh | Alokace investičních portfolií | Delta Air Lines | DIHK | Russell 2000 | Ukazatel | Prodej EUR | Členové Fedu | Běžný účet platební bilance | Akcie Boeing | Roklen | Index MSCI | Slabší dolar | Amgen | Evropské firmy | Měny | Profitovat | Návratnost investic | Dollar | Čínský celní úřad | Inaugurace | Značný pokles | DE30 | Nezaměstnanosti v Německu | Nový cyklus | Varianta koronaviru | Ropa WTI | Dialog | Fundamentální faktory | Finanční sektor | Daňové příjmy | Oslabující americký dolar | Advance Auto Parts | Burzy | CIBC | Výnosy amerických dluhopisů | Hospodářský růst | Cena akcie | Chaos | Thomson Reuters | Spread | Opatření na podporu ekonomiky | CSI300 | Akcie Shell | Cash flow | Trh s ropou | F-35 | Patria.cz | Politico | Ekonomický institut | Export | UNA | Světová zdravotnická organizace | Primární veřejná nabídka | Prezident Putin | Finanční rizika | Rusko | Spotřebitelský sentiment | Poradce | Vývoj ceny ropy | Signál | Kering | Aktuální cena | Roční růst | Vanadiové akcie | Nové žádosti o podporu | Kanadský premiér | Úbytek | GBPUSD | Odkupy akcií | Záchranný balíček | Řízení rizik | S&P 500 Index | Partneři | Obchodování s kryptoměnami | Futures na americké akcie | Forbes | Geopolitická nejistota | Nejlepší investice | Firma McDonald's | Ukončení války | Letectví | Allergan | Mark Carney | BHS Štěpán Křeček | Zvýšení úroků | Munger | NBER | GRMN | Mnozí investoři | Hospodářský institut | Euronext | Zhodnocení | Organizace | Index NASDAQ 100 | Nervozita | Jak uspět | Brands | 1 milion | Pro tradery | Ceny surovin | Federální rezervní systém (FED) | Graf indexu | Nemovitostní trh | Stock Exchange | Výsledky HDP | Interfax | Praha | Poptávka centrálních bank | Britská vláda | Situace kolem koronaviru | Negativní sentiment | Fundament | Jižní Korea | BaFin | Média | Technologičtí giganti | Globální akciové trhy | Valuace | Výsledková sezóna | Kontrakty na ropu | FedWatch | Tranše | Air | Nové vakcíny | Rozšíření | BABA | Technická analýza | Mladší generace | Nejlepší blue chip akcie | Shrnutí obchodování | Ruský prezident Vladimir Putin | Plány | Smíšené výsledky | Toyota | Fed včera | Makroekonomické analýzy | CEO společnosti | Přetrvávající vysoká inflace | Administrativa | Rizika globálního ekonomického vývoje | TXN | DJI | COVID-19 | Ranní zpráva | Propad HDP | Ceny americké ropy | Béžová kniha | Cenové tlaky | Silný trh | ATVI | Cena ropy WTI | Pozitivní signál | Dluhopisové výnosy | Burzovní průvodce | NFP | Rekordní nárůst | Devizové rezervy | Potenciální zisky | Hypotéky | Akcie Google | Obchodní dny | Úvěrová kapacita | Nejlepší vanadiové akcie | Kryptoaktivum | Kurz zlata | Vývoz do USA | Nikkei | Ekonomika oživuje | Firma Alphabet | Model 3 | Signál k prodeji | Ekonomika USA | Akcie Alibaba | Americké společnosti | Data z amerického trhu práce | Průmyslová výroba v Německu | Elon Musk | Quantum | ZEW | Fenomén | Evropské akcie | eTrader | Euro Stoxx 50 | Schopnost rychle reagovat | Americký trh práce | TIM | Propouštění | Energie | ZNGA | S/R hladiny | Šéf Bílého domu | Objem | Umělé inteligence | Investiční | Týdenní pivotní body | Britské banky | Nálada | Americké centrální banky | Čínské ministerstvo obchodu | Ekonom BHS | Příjmy | Ukazatel Běžné likvidity | Otevření Číny | Investiční riziko | Insolvence | Investice do technologií | Bondy | Kávové akcie | Ekonomické dopady | Prodej | Onemocnění COVID-19 | Evropská komise (EK) | Rok 2024 | Financial | Platforma xStation | Podnikatelská nálada v Německu | Zasedání Fedu | RoboMarkets | Bloomberg | Eli Lilly | KB | XM | ADR | Guvernér centrální banky | Inflace v květnu | Admiral Markets | XAU/USD | Třída aktiv | Akcie v Asii | Evropská unie | Guru | Pákový efekt | Vliv na ceny | Tokeny | Ceny stříbra | Kurzarbeit | Vývoj ceny bitcoinu | Britský ministr financí | Britský FTSE 100 | Obchodování a investice | Akcie v Evropě | Rozvoj | Hlavní indexy | Capital Economics | Bezpečné investice | Silný růst | ICE | Mexiko | Vyhlídky | Vojenský konflikt | iFX | Průmyslová výroba | Finanční trhy | Evropská ekonomika | Udržitelnost | Míra | Komoditní trhy | Pandemie nemoci COVID-19 | Divize | Růst poptávky | Korekce | EY | Odhady trhu | Časový plán | LNG | Výrazný pokles | Kvantitativní uvolňování | Obchodní strategie | Tržní ceny | Panevropský index STOXX 600 | Americký výrobce | Riziko recese | Firemní investice | Asociace | US dollar | Stimulační opatření | Recese v Evropě | HDP eurozóny | Vakcína | Očekávání investorů | Výkonnost | Aktivita investorů | Předčasné parlamentní volby | Ministerstvo energetiky | Průzkumy | Spotřebitelská inflace | Televize CNBC | Pokles libry | Nvidia Corp | Obchodování s akciemi | Kjódó | Downtrend | Index S&P 500 | CTA | Instrument | GDPNow | MT4 Supreme Edition | Riskování | Německý výrobce | Hrubý domácí produkt | Trumpova administrativa | Přehled | Technické ukazatele | Pokles úrokových sazeb | Trendové linie | Short | Tomáš Pfeiler | Andrew Bailey | Akciový růst | Agentura Bloomberg | Stavebnictví | London School of Economics | Krize | Chudé země | Institut Ifo | Investiční výzkum | Stock market | High | Rostoucí trend | CVS | Oživení světové ekonomiky | Beta | Rezervy bank | Euler Hermes | Tým InstaForex | OECD | Napětí kolem Ukrajiny | Íránská ropa | CHF | Obchodování ETF | Měnový trh | Obnovitelné zdroje | Nabídka akcií | Centrum | BFM | HDP USA | Index Nikkei | Oslabení koruny | Krach banky | Japonský export | Supercyklus | Zvýšení úrokových sazeb | Růst výnosů | Změna trendu | DTE Energy | James Bullard | Těžba ropy | Akcie firem | Frustrace | USD/NOK | Turecký prezident | Příliv kapitálu | Nakoupit akcie | Volby v USA | Drawdown | Index nákupních manažerů (PMI) | S&P 500 | Berkshire Hathaway Warrena Buffetta | Ekonomický a strategický výzkum | Prosincová inflace | JDE | Podpora | Ministři financí | Ceny zboží | Globální problémy | Prognóza ČNB | Prezident Joe Biden | Dopady pandemie covidu | QE | MT4 | First Republic | Růst tržeb | Důvěra v průmyslu | CDCP | Spojené království | Japonský premiér | Světová banka | Mexické peso | Cena | Maloobchodní prodeje | Tim Cook | EU a USA | Očekávané výnosy | NYMEX | Německá vláda | ILO | Překoupenost | Německo | Prodeje domů | Digitalizace | Makroekonomické ukazatele | Krach | Obchodní spory | CNN | Komerční banky | Apple | Zadlužení | Komodita | Rozpočet | Obchodní partner | Dluh USA | Evropské indexy | Steen Jakobsen | Americký trh | Interpretace | Arlington Asset Investment | Snížení sazeb | Arnault | Nižší růst | CME Group | BAT | Ceny kukuřice | TSLA | Česká ekonomika | Kurzy | IG | Finanční prostředky | Čínské ministerstvo | Ekonomické údaje | Ropná pole | COST | Ekonomická data | Situace na trhu | Fidelity International | Přehled kurzů | Geopolitická nestabilita | Otevírání ekonomik | Drahé kovy | Obnovení důvěry | BDI | Richemont | Solana | Larry Fink | Bernard Arnault | Úrokový diferenciál | Co bude | Akciové fondy | Medvědi | SAIC | Microsoft Corp | Inflace CPI | Technologický index Nasdaq Composite | Odhad růstu ekonomiky | DAX | Záchranné balíčky | Zbrojovky | Prezident Světové banky | Infineon Technologies | Erste | Rezervy | Podnik | Objem dovozu | Zavedení cel | Zelené energie | EMA | Světová obchodní organizace | Forexu | Hliník | Emise akcií | Fibonacciho retracement | Merck | Gigafactory | Debata | Kurzy měn | Server CNBC | Inverzní výnosová křivka | Agentura DPA | Akcie společnosti | DG | Čínský vývoz | Obchodní válka | Kypr | Sony | Fiskální stimuly | ishares China | Indikátor důvěry | Měnový stratég | Oscilátory | Zlato | Zpětná vazba | Boj s koronavirem | Ekonomika | Měny&Sazby | WEF | Plánované obchody | PEP | Slabé euro | Inflace v Německu | Geopolitika | Znehodnocení měny | Profesor ekonomie | Graf indexu S&P 500 | Pozitivní výsledky | Denní graf | CFA | SEC | Schodek | Indikátory | Ticker | Odpovědnost | ČNB Tomáš Nidetzký | Macy's | Verizon | Dividendové akcie 2020 | Oslabení | FDX.US | Invaze Ruska | Finanční situace | Ekonomické krize | Indikátor MACD | Energetické krize | Majetek 500 nejbohatších lidí | Evropské akciové trhy | Šéfka Fedu | Práce | Úspěch | Těžaři ropy | Investiční příležitosti | Intel | Nový býčí trh | LTRO | Kurz čínského jüanu | Likvidita | Britské referendum | SPWR | Cíle | ČNB dnes | Novozélandská centrální banka | BTC/USD | Ekonomické prognózy | Kryptoměny | Norilsk | Forex trading | Repo sazba | Bezpečnost | Maloobchodní prodej | Odhady růstu | Evropský akciový trh | Eskalace situace | Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) | Likvidní | Banky | Koronavirová opatření | BlackRock | Buy | DAX 30 | Výrobci čipů | Produktivita práce | Petr Veselý | Bublina | Microsoft Corporation | Země G7 | Situace ve světě | Vypuknutí pandemie | Těžba ropy v Rusku | Automotive | FDX | I-Trader | Vlády | Eskalace konfliktu na Ukrajině | Americká vláda | Express | INTC | ECN broker | CBOT | Kotace | Investiční společnosti | Ceny mědi | Vývoj ceny americké ropy | Malý prostor | Dlouhodobá strategie | Šance | Daně z příjmů právnických osob | Cena emisních povolenek v EU | Altria Group | Akcie NIO | Bilance zahraničního obchodu | Fundamenty | Bankrot | Očekávaný růst | PMI v eurozóně | Čínské centrální banky | Netflix | Poptávka po ropě | Wedbush | Zisk na akcii | GM | Čínské realitní společnosti | Ray Dalio | Citrix Systems | Wall Street | ING Groep NV | Apollo Global | Průlom | Světová rada pro zlato | Instrumenty | Vysoké úrokové sazby | Analýza | KO | Procter & Gamble | Ministr financí | Kurz EUR | Zlepšení | Japonský index Nikkei | Omicron | Irák | Sazby Fedu | Světové akciové trhy | ČR | Globální pandemie Covid-19 | Vivendi | Horší časy | Tomáš Nidetzký | XTB | Kontrakt | Akcie na světových trzích | Meta Platforms | Dlouhodobý investor | Manažeři fondů | Rozhodnutí o úrokové sazbě | Index amerických akcií | Freedom Financial Services | Asijské akciové trhy | Výraznější pokles | Index MSCI All Country World | Intervenovat | Zvyšování úroků | Kvantitativní utahování | Bavlna | Tržní kapitalizace společnosti | Lithium | Americký Fed | Program nákupu dluhopisů | Čínské akcie | API | Ratingové agentury | Pozice | Index akciového trhu | Stock | Čínská ekonomika | Současná situace | Portfolia | Americké zásoby ropy | Oxfam | Ekonomická expanze | Xiaomi | OCI | Konvertibilní dluhopisy | Dodávky suroviny | Pullback | Market Maker | Příprava | Reálná hodnota | Štěpán Křeček | Světová zdravotnická organizace (WHO) | Saldo běžného účtu | Dlouhé pozice | Platební neschopnosti | Chevron | Kovy | Švýcarský frank | Vývoj měnového páru USD/JPY | Výrobce čipů | Robert Habeck | Jakub Seidler | Dolarový index DXY | Petr Kellner | Vyšší volatilita | Hedge | Foxconn | Slabší koruna | Peníze z prodeje akcií | Market | Měnový index | Měnová autorita | Mezinárodní sdružení pro leteckou dopravu | Technologický sektor | Oděvy | Cenné papíry | Stoxx | Lídři | LSEG | Americká lehká ropa WTI | Globální dluhopisový index | Support | General Electric | Dluhový strop | Yandex | Oživení globální poptávky | Cenný papír | Farmaceutické společnosti | Amsterdam | Standardní odchylka | Transparentnost | FX | Rozvíjející se trhy | Vývoj ceny zlata | Náklady na úvěry | Obchodní deficit | Globální HDP | Finanční ústav | Texas | Trumpova cla | Bilion dolarů | xPartners | Inflační tlaky | Uvolňování měnové politiky | LLY | Import | Obchodní aktivity | Kurz amerického dolaru | Vysoké výnosy | Western Union Business Solutions | Energetické trhy | Investiční banka | Globální ekonomický výhled | Finální odhad | Kvartální výsledky | Služby | Okénko finančního trhu | Volný čas | Londýnská burza | CVS Health | Xcel Energy Inc. | Zvýšená volatilita | Rizikovější aktiva | Spotřební zboží | Ruský výraz pro peníze | Tržní očekávání | Měnové války | OPEC | Ministryně financí | Broker | Trh zlata | Úroková sazba Fedu | Oscilátor RSI | South China Morning Post | Peněžní zásoby | Fio banka | Řetězce | Sentiment | Zrychlení inflace | SNB | Index ISM | Nízká volatilita | Experti | Alcoa | NYSE | Investoři | Americká ropa | Prodejní tlak | Míra nezaměstnanosti | Ceny ropy dnes | Okénko trhu | Jihokorejská centrální banka | Alternativní taxislužby | Evropský index | Bohatý | Zvýšené napětí | Největší pokles | REGN | Nákupy aktiv | Objem ropy | Průměrná hodnota | Obchodní bariéry | IHS | Politická krize | Spotřebitelé | Von der Leyenová | Německý statistický úřad | Výstupy | Double bottom | Program nákupů dluhopisů | Výprodej akcií | Výkonný ředitel | Obchodní rizika | Americký miliardář | Karanténa | Rostoucí výnosy | Fiskální impuls | Prodejní cena | Hlavní index Nikkei 225 | Akcie v Hongkongu | Vzdělávání | AdmiralMarkets | Embargo | Měnový pár GBP/USD | Růst hrubého domácího produktu | Indexy nákupních manažerů | Politika Fedu | Slabá poptávka | Čerpací stanice | Polsko | Ukazatel strachu | Čínská vláda | Šéfové | Čtvrtletní zprávy | Jeden dolar | Ceny potravin | Nikkei 225 | Omezení produkce | AUDUSD | NFT | Výnosy německých dluhopisů | Swatch | Kansas City | Rezistence | Bankovní rady ČNB | Výrobní index PMI | Index Dow Jones | ZEW index | Měnové riziko | Adani | Auta | Centrální banka USA | Analytici společnosti | Saxo Bank | Zpravodajství | Pharming Group NV | Výhled poptávky | Multi-Asset obchodování | Komoditní trh | Klíčový support | Spotřebitelská poptávka | Vakcíny proti koronaviru | Volatility trhu | Velké banky | Základní úrok | Akcie Nvidia | Obchodujte | Nařízení | Zavedení eura | The Wall Street Journal | Rostoucí náklady | Zdražování | Ropy | RBA | Makroekonomická situace | Hertz | Struktura | S&P 500 a Dow Jones | ABN Amro | Macquarie | Výrobní sektor | Vývoj měnového páru EUR/JPY | IPO | Meme akcie | Pomalý růst | Ocenění akcií | Historicky nejnižší | Dnešní obchodování | Bilance obchodu | Očekávaná inflace | P.A. | Společnosti z indexu | MT5 | Měnový pár EUR/USD | Předseda | Koruna posiluje | Škoda | Pokles poptávky | Invesco Ltd. | Generace Z | Bankroty | Energetické komodity | Hospodářské výsledky | Oracle | Dostatek hotovosti | Internetové bubliny | Růst cen potravin | Americké ekonomiky | Wirecard | Nárůst ceny | Společnost Sentix | Úročení | Obchodní vztahy | Kurz japonského jenu | USD | Kamala | Světové hospodářství | CAC40 | WallStreetBets | Vývoj dolarového indexu | Zveřejnění zprávy | Růst v Číně | Zvýšení úrokových sazeb ČNB | AMS | Trh s nemovitostmi | Rio Tinto | Tištění peněz | Cestování | Globální pandemie | Dnešní statistika | Peso | Ceny americké ropy WTI | Macy’s | Ekonomický dopad | Split | Americký dolar dnes | Růst aktivity | Contango | Emoce | Zvýšení základní sazby | Hospodářský vývoj | Složení portfolia | Turbulence na finančních trzích | Obchodování s měnami | Zvýšení daní | Kurz jüanu | Martin Krištoff | PayPal | Čínské úřady | Počet nových žádostí o podporu | Tesco | Ekonomické recese | D1 | Investing.com | Svaz německého průmyslu | Dluhopisy s vysokým výnosem | HDP v USA | Warren Buffett | Růst zadlužení | Investice ve stavebnictví | Vyšší úrokové sazby | Statistický úřad Eurostat | Richard Bechník | Dominik Stroukal | Praktické tipy | Globální vývoj | Silný dolar | Konflikt mezi Izraelem | BMW | 3M | Výkonnost dolaru | Nízké úrokové sazby | Hlavní úroková sazba | US500 | Země G20 | iPhone | Co se děje na finančních trzích | Posilování eura | Investujte na Forexu | Cena ropy | Zpomalení ekonomického růstu | Akcie v Japonsku | Obavy z recese | Exact Sciences | Apple Watch | Akciové burzy | Federální rezervní systém | Válka mezi Ruskem a Ukrajinou | Paul Jackson | Přebytek obchodní bilance | Události ve světě | Island | Americké ministerstvo | Čínská centrální banka | Kupní síla | CZ | Earnings | Průraz | Program nákupu aktiv | Digitální měny | Tlak medvědů | Výrobce letadel | Australský dolar | Vysoké ceny ropy | Korporátní daně | Eskalace situace na Blízkém východě | Pokles HDP | Maastrichtská kritéria | Propad | Dopady koronaviru | Konec roku | Bankovnictví | Dezinflace | Poklesy HDP | Nákupy akcií | Období zvýšené volatility | Propad hodnoty | Rakousko | HighSky | Srí Lanka | Trh s futures | Zlomový okamžik | Zpomalování ekonomiky | ANO | WMT | Britské libry | IATA | Tempo růstu spotřebitelských cen | Pokles eura | Guvernéři centrálních bank | Úvěrové pojišťovny | Objemy obchodů | Akciové valuace | London Stock Exchange | Hospodářské oživení | Sumitomo | Finanční ztráty | Ruský akciový trh | Americká společnost | Agentura AP | Průmyslová produkce v srpnu | Výhled na příští rok | Economic | Růst eura | Nemovitosti | Andrej Babiš | Ceny ropy WTI | WBA | Emise CO2 | Turecká centrální banka | Evropský trh | Jihokorejský KOSPI | Upstart | Stimulační program | Markets | USD/CHF | Úrokové sazby Fedu | Repo operace | Platební bilance ČR | Čínský statistický úřad | Index CSI 300 | Odhad růstu světové ekonomiky | PX index | Time-Frame | Oblast supportu | Dluhopisoví investoři | Tempo očkování | Invest | Rok 2024 | Dividendové akcie | Kanada | CBOE (VIX) | Rostoucí výnosy státních dluhopisů | Ruská invaze | CPI v USA | ISIN | Nejistota | Plný úvazek | Akcie roku | CME | HDP v eurozóně | Akcie technologických společností | WisdomTree | Profesionální obchodník | Obchodování na americkém trhu | Vision Pro | CVX | Světová rezervní měna | 3M PRIBOR | Apreciace | Kryptoměna | Ekonomie | Současné tržní podmínky | Nejvýraznější pokles | Makroekonomický kalendář | Opce | Vládní pomoc | Eurobondy | Výhled pro EUR/USD | Nvidia | Investment | ING | Dlouhodobí investoři | Zahraniční investice | Česká republika | Ceny komodit | Fixed income | Indexy | Guvernér australské centrální banky | DIP | BofA | Státní dluhopisy | Americký dolar | VaR | Kurz eura vůči dolaru | Zamyšlení | Blue chips | US100 | Ceny v eurozóně | Lockheed | London Stock Exchange Group | Makro | Situace v Německu | Příjmy a výdaje | Evropská centrální banka | Market sentiment | Americká centrální banka (Fed) | Starbucks | Švédsko | Prezidentské volby v USA | Německá centrální banka | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Rozhodnutí Federálního rezervního systému | IFO index | Obchodovat ropu | Best Buy | ECB | TTIP | Stoxx 600 | Nižší ceny ropy | Sazby ECB | Propad cen komodit | Ekonomiky eurozóny | Splatnost | Výkonnost akcií | Zinek | HG měď | 500 nejbohatších | Těžaři | Hospodářská krize | Vývoz z Německa | Růst ceny | Forward | Měnová politika | Alokace | Riziko výhledu ekonomiky | Ziskovost | Doporučení | Růst čínské ekonomiky | ECN | Inflační očekávání | Technologické inovace | Francouzský prezident | Cisco Systems, Inc. | Body | Zvýšení inflace | Čínský export | Parita | Swiss Life Select | Růst produktivity | Krypto | Vyšší daně | Evropské země | Pákistán | Turistický ruch | Revize výhledu | Payrolls | AMGN | Charlie Munger | Diverzifikace portfolia | ROCE | Spekulace | Paradox | Reálné příjmy | ABC | Averze vůči riziku | Navýšení | Omikron | MPSV | Referendum | Raketový růst | Americká cla | Vývoj indexu S&P 500 | Objem vkladů | Hodnoty měny | GOOGL | Cykly | Clemens Fuest | Lockdowny | Mnichovský ekonomický institut | Krypto aktiva | Banka JP Morgan | Zemní plyn (LNG) | EU | Bankovní sektor | Hodnota indexu | Ekonomický výhled | Redukce | Miliardy | PBOC | ASX 200 | KBC | Sterling | Firemní dluhopisy | Kmen omikron | Silné euro | Politické riziko | Digitální daň | Indie a Čína | Pimco | Bank of America Merrill Lynch | Zpracovatelský průmysl | REIT | Důvěra investorů v ekonomiku eurozóny | Western Union | Forex obchodování | PMI ve službách | Spekulanti | Analytické fórum | Výnosy 10letých dluhopisů | MasterCard | Globální trh | SVB | Globální finanční trhy | Zrušení superhrubé mzdy | Poptávky po ropě | Applied Materials | Hermes | Slábnoucí americký dolar | Kraft Heinz | Vývoj ceny americké ropy WTI | Jak investovat | Vedlejší účinky | Prodeje | WU | Základní sazba | Výrobce elektromobilů | Pracovní síly | Fúze | Akciový trh | Uhlí | Evropské dluhopisy | Ekonomické prostředí | Kolaps cen | Zasedání bankovní rady | Intradenní obchodník | Vyšší cla | Air France-KLM | Krypto průmysl | Nákup dluhopisů | Investor | Klíčové centrální banky | Stochastic | USD/JPY | Put | Sazba Fedu | Americké vlády | Akciové trhy v Asii | Trump 2.0 | Volný obchod | Bloky | Jerome Powell | Spartan Capital Securities | Uvalení cel | NZD | Ukazatele | American Express | Měnový pár | Obchodování na burze | Merck KGaA | Kryptoměnový trh | Šíření koronaviru | Strategy Research | Výsledky Applu | Průmyslový index Dow Jones | Banka | Saudi Aramco | Produkce ropy | Země eurozóny | Obchodování na forexu | Vlastnictví | Stoupající trend | Brent a WTI | Nákupy zlata | Nasdaq Composite Index | Markit | Ceny ropy a plynu | Nadnárodní společnosti | Významné události | Index technologického trhu Nasdaq | Úřady | Američané | Jihokorejské akcie | Graf dne | Nový kmen koronaviru | UNCTAD | Růst čínského HDP | Nízká inflace | Baker Hughes | Průmyslové kovy | Globální akcie | Olaf Scholz | Graf akcie | Enel | CNBC | Německý kancléř | Historie kávy | Oživení ekonomik | Protiruské sankce | SPX | Domácí poptávka | Statistika | Výzvy | Další pokles | Spotřebitelské ceny | COT | Indonésie | Jihoafrický rand | Disney | Ocenění | V4 | Index DAX
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Růst | Obchodování | Banka | Reuters | Pokles | Banky | ČTK | Trading | Indikátor | | Cena | Pivot

Předchozí klíčová slova

Globální ekonomické aktivity
Globální ekonomické nestability
Globální ekonomické problémy
Globální ekonomické trendy
Globální ekonomické vyhlídky
Globální ekonomické zotavení
Globální ekonomické zpomalení
Globální ekonomický kalendář
Globální ekonomický růst
Globální ekonomický výhled

Následující klíčová slova

Globální ekonomiky
Globální ekonomiky letos
Globální emise
Globální emise oxidu uhličitého
Globální emise uhlíku
Globální energetická krize
Globální epidemie
Globální ETS
Globální euforie
Globální evropské akciové indexy
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
RebelsFunding NEW
Potvrďte prosím... Zavřít