Neděle 19. září 2021 07:14
reklama
XTB VSA strategie 2
reklama
Admiral Markets
reklama
Admiral Markets

Proč investovat do kryptoměn s pomocí CFD kontraktů

Napsal:   Sekce: Vzdělávací články

Bitcoin a další kryptoměny už nějakou dobu nejsou jen technologickou kuriozitou. V současné době si kryptoměny vybudovaly svoji pozici v globálním světě financí a používají se jako platební prostředek, což je v kontextu tohoto článku obzvláště důležité. V portfoliích investorů z celého světa je fenomén kryptoměn dnes považován za plnohodnotnou třídu aktiv.


●       Úvod

●       Proč investovat do kryptoměn? Nejlepší odpověď je "volatilita"

●       Co jsou CFD kontrakty?

●       Kryptoměny CFD u XTB

●       Demo účet zdarma

●       První kroky na platformě xStation

●       Kryptoměny na dosah ruky - mobilní platforma XTB


Aktuální data k 14. 6. 2021

Rok 2021 je nepochybně velmi zajímavým rokem pro nadšence kryptoměn. Volatilita v tomto segmentu aktiv je obrovská - například takový Bitcoin již od začátku letošního roku zdvojnásobil svoji hodnotu a poté klesl o 50 % a ani intradenní kolísání cen platformy Ethereum v řádu desítek procent není ničím výjimečným.


Aktuální data k 14. 6. 2021; Zdroj: coinmarketcap.com

Vzhledem ke stále rostoucí popularitě kryptoměn (zejména mezi začínajícími investory) se v tomto článku podíváme na jednu z nejpřístupnějších forem investování do kryptoměn, a to prostřednictvím tzv. Rozdílových smluv, zkráceně CFD.

Proč investovat do kryptoměn? Odpovědí je „volatilita“

Pravděpodobně nejdůležitějším argumentem pro a paradoxně také proti investování do kryptoměn je gigantická volatilita, která charakterizuje tento typ aktiv. Denní volatilita okolo 1 % je pro většinu tradičních finančních instrumentů hodně. Jen pro srovnání, v roce 2021 můžete na prstech jedné ruky vypočítat dny, kdy byla denní volatilita Bitcoinů pod 3 %!

Právě díky volatilitě vstupuje většina začínajících investorů na trh s kryptoměnami s vidinou ohromné potenciální návratnosti, které lze dosáhnout v krátké době. Je však potřeba si uvědomit, že čím vyšší je volatilita daného instrumentu, tím vyšší je investiční riziko s ním spojené.

V případě kryptoměn existují další rizika nebo problémy, jako jsou složitost samotného tématu z technologické i fundamentální stránky, potřeba vhodného těžebního zařízení, právní předpisy a v neposlední řadě také důvěra klientů v kryptoměnové burzy.

Jistě tedy stojí za to podívat se blíže také na kryptoměny CFD jakožto na tradingovou alternativu, která je snadno dostupná pro každého potenciálního investora. V případě XTB má každý klient k dispozici nejen nabídku hlavních kryptoměn CFD, ale také jistotu zázemí regulovaného brokera s 15letou lokální historií. XTB podléhá dohledu a licencím předních evropských regulátorů, jako jsou ČNB, KNF, FCA, CySEC.

Co jsou CFD kontrakty?

CFD je zkratka pro Contract for Difference (smlouva o rozdílu / rozdílová smlouva). Jedná se o velmi oblíbený finanční instrument, který představuje dohodu mezi emitentem smlouvy (např. brokera XTB) a investorem, v níž se obě strany zavazují navzájem si vyplatit směnné rozdíly, za které byly transakce uzavřeny.

Příklad:

Investor provedl transakci - nakoupil CFD kontrakt za cenu 1 000 USD. Poté se rozhodl uzavřít investiční pozici, když cena instrumentu vzrostla na 1 020 USD. V tomto případě je rozdíl mezi transakčními úrovněmi 20 USD a investiční účet investora se zvýší o tuto částku. Samozřejmě, pokud by cena klesla na 980 $ místo růstu a obchodník by se pak rozhodl uzavřít obchod, znamenalo by to pro něj ztrátu 20 $.
Důležité: z důvodu jasnosti příkladu nebereme v potaz žádné náklady ani finanční páku.

CFD je tzv. finanční derivát, tj. typ finančního instrumentu, jehož cena závisí na ceně podkladového aktiva. Podkladovým aktivem mohou být např.:

●       měnové páry (EURUSD, USDCZK apod.),

●       komodity (zlato, ropa apod.),

●       akcie (Apple, Amazon apod.),

●       kryptoměny (Bitcoin, Ethereum apod.)

Důležité: obchodováním s CFD se obchodníci nestanou vlastníkem podkladového aktiva, nýbrž dochází pouze k vyrovnání kurzového rozdílu (pohybu ceny daného aktiva nahoru nebo dolu), jako v příkladu výše.

CFD - možnost spekulovat na pokles cen

Jednou z klíčových výhod CFD, která se obzvláště hodí pro obchodování vysoce volatilních aktiv, je schopnost spekulovat nejen na růstu cen (tzv. long - dlouhá pozice), ale také na pokles cen (tzv. short - krátká pozice)! Pokud si tedy myslíte, že např. cena Bitcoinu spadne, můžete toho využít - stačí otevřít krátkou pozici na Bitcoin CFD.

CFD - pákový efekt

Pákový efekt je mechanismus, který je součástí CFD kontraktů. Umožňuje vám zapojit pouze část kapitálu, která by byla potřebná k investici bez pákového efektu. Velikost páky se u různých poskytovatelů liší - u XTB je páka pro CFD na kryptoměny 1:2, což znamená, že investor potřebuje k otevření své pozice pouze 50 % hodnoty transakce. Kryptoměny CFD mají nízkou páku, ale například CFD na zlato mají páku 1:20 (pro otevření obchodu potřebuje investor 5 % hodnoty transakce).

Důležité: Je třeba si uvědomit, že pákový efekt může být velkým přínosem pro investory, ale také zvyšuje riziko (čím vyšší pákový efekt, tím vyšší riziko).

CFD - zajištění zisků a omezení ztrát

Výše jsme zmínili, že kryptoměny jsou velmi volatilním finančním instrumentem, což pro investora může znamenat vysoké zisky i vysoké ztráty. V případě brokera XTB a jeho investiční platformy xStation se může každý klient spolehnout na ověřené nástroje řízení rizik - pokyny SL (stop loss) a TP (take profit).

Stop loss (SL) - jedná se o ochranný příkaz, který obchodníci používají k omezení rizika obchodování. Příkaz SL po dosažení úrovně předem určené investorem iniciuje automatické uzavření pozice v kontrolované ztrátě, i když je obchodní platforma vypnutá.

TP (take profit) - příkaz, který obchodníci používají k realizaci zisku při obchodování. Příkaz TP po dosažení úrovně předem určené investorem iniciuje automatické uzavření pozice v zisku, i když je obchodní platforma vypnutá.

CFD - minimální velikost obchodu

Jedním z dalších argumentů pro výběr CFD jako formy obchodování kryptoměn je možnost provádět malé transakce. Například minimální pozice, kterou lze otevřít u XTB na Bitcoinu CFD, je 0,01. To znamená, že k otevření minimální pozice na tomto instrumentu stačí, když má investor na svém účtě ~ 160 $ ​​(v době psaní článku má BTC hodnotu ~ 32 000 $).

CFD - Ne pro každého

Pamatujte, že kryptoměny CFD nejsou pro každého. Investoři, kteří se zajímají o dlouhodobou investici do kryptoměn i investoři, kteří mají vysokou averzi k riziku (vysoká volatilita znamená vysoké riziko), by měli zvážit, zda jsou pro ně CFD kontrakty vhodné.


Kryptoměny CFD u XTB

S rostoucí popularitou kryptoměn se vyvinula také nabídka Kryptoměn CFD u XTB. Nedávno jsme snížili transakční náklady na nejpopulárnějších digitálních měnách a snížili minimální úroveň transakcí pro všechny nabízené kryptoměny.

V současné době můžete u XTB obchodovat CFD na:

Bitcoin (BTC)

Bitcoin je vůbec první kryptoměnou. K jeho vytvoření došlo v lednu 2009 tajemným Satoshi Nakamotem. Identita osoby, která tuto technologii vytvořila, stále zůstává záhadou. Podle původní teze má Bitcoin nabízet nižší transakční poplatky než tradiční online platební mechanismy a na rozdíl od vládních měn je provozován decentralizovaně. Neexistují žádné fyzické Bitcoiny, pouze zůstatky vedené ve veřejné knize, ke které má každý transparentní přístup, a Bitcoiny nejsou vydávány ani podporovány žádnými bankami nebo vládami. Bitcoin se ukázal jako katalyzátor, jehož prostřednictvím byly dodnes vytvořeny tisíce různých kryptoměn.

Ethereum (ETH)

Není vše, jak se na první pohled zdá - Ethereum není kryptoměna, nýbrž se jedná o blockchainovou platformu s vlastní kryptoměnou, která nese název Ether (ETH). Dnes jsou však oba názvy použitelné. Jako blockchainová síť je Ethereum decentralizovanou veřejnou knihou pro zaznamenávání a ověřování transakcí. V současné době je ethereum druhou největší digitální měnou na světě hned po BTC, pokud jde o popularitu a celkovou tržní kapitalizaci.

Bitcoin Cash (BCH)

Bitcoin Cash je kryptoměna vytvořená v srpnu 2017 na základě bitcoinů (jak napovídá název samotný). Bitcoin Cash si klade za cíl zlepšit výkon ve srovnání s originálním Bitcoinem a také zvětšit velikost bloků, což umožňuje zpracovávat více transakcí a také lepší škálovatelnost.

Litecoin (LTC)

Litecoin je kryptoměna, kterou v říjnu 2011 vytvořil Charles „Charlie“ Lee. Stejně jako Bitcoin Cash, i Litecoin byl založen na základech Bitcoinu (jeho bitcoinová vidlice) a stejně jako BTC je i LTC založen na globální platební síti s otevřeným zdrojem, která není kontrolována žádným ústředním orgánem, jako je vláda nebo centrální banka. LTC se však od Bitcoinu liší v několika klíčových aspektech, mezi které patří rychlejší generování bloků nebo použití jiného algoritmu.

Ripple (XRP)

Ripple je jak kryptoměna, tak digitální platební síť pro finanční transakce. Ripple byl vytvořen v roce 2012 a za jeho stvořením stojí Chris Larsen a Jed McCaleb. Ripple funguje na open-source a peer-to-peer decentralizované platformě, která umožňuje převody peněz v jakékoli formě - nejen kryptoměny jako Bitcoin nebo Litecoin, ale také tradiční měny jako euro, dolar nebo jiné.

Jak mít neustále aktuální informace o klíčových aspektech a událostech na kryptoměnovém trhu?

Je to jednoduché - stačí si nainstalovat naši platformu xStation. V záložce Novinky náš oceňovaný analytický tým pravidelně komentuje situaci na trhu s kryptoměnami formou tržních zpráv, analýz nebo webinářů o aktuální situaci na trhu.

Klíčové informace o kryptoměnách CFD u XTB:

●       Demo účet zdarma a bez rizika během několika sekund

●       Rychlé otevření reálného účtu (~ 15 min) - otevření i vedení je zdarma

●       CFD na 5 populárních kryptoměn: Bitcoin, Ethereum, Bitcoin Cash, Ripple a Litecoin.

●       Možnost krátkého prodeje (short), tj. spekulace na pokles cen

●       Páka 1:2

●       Obchodování 24 hodin denně, 7 dní v týdnu

●       Možnost udržení otevřené pozice po dobu 365 dnů

●       Zabezpečení finančních prostředků a dohled ČNB, KNF aj.


Demo účet zdarma u XTB

Otevření bezplatného investičního účtu u XTB trvá asi 15 minut, ale vy můžete zjistit, jak vypadá obchodování kryptoměny CFD u XTB ještě rychleji - stačí postupovat podle 3 jednoduchých kroků k otevření bezplatného a bezrizikového demo účtu během několika sekund:

 1. Klikněte zde
 2. Zadejte svůj e-mail
 3. Zkontrolujte svou e-mailovou schránku, kde najdete vygenerované přihlašovací údaje

Demo účet je pro investora něco jako letový simulátor pro pilota - co nejvíce se podobá skutečnému a prostředky viditelné na platformě jsou virtuální, takže se můžete naučit investovat a používat platformu bez jakéhokoli rizika. Po měsíci účet automaticky vyprší, takže se nemusíte starat o jeho zrušení.


První kroky v platformě XTB

Platforma xStation je extrémně jednoduchá a intuitivní, ale každý začínající investor by měl podniknout první kroky na demo účtu.Uvědomte si, že předložená data se vztahují k minulým údajům o výkonu, což není spolehlivý ukazatel budoucí výkonnosti. Zdroj: xStation

Jak začít investovat a otevřít pozici? - Investiční kalkulačka

Kliknutím na „otevřít pokyn“ se otevře panel pro zadávání objednávek pomocí integrované investiční kalkulačky. Díky tomu je velmi snadné nastavit velikost transakce a zkontrolovat všechny její aspekty: hodnotu, marži potřebnou k otevření objednávky, rozpětí a komise (náklady na otevření objednávky) nebo denní swap (denní náklady na správu otevřená pozice). Také s tímto panelem můžete nastavit úrovně Stop Loss a Take Profit (lze to provést i později, například prostřednictvím grafu).Jak zavřít pozici?

Uzavření CFD pozice je také velmi snadné: stačí najít pozici v panelu „otevřené pozice“ a kliknout na X na její pravé straně. Důležité: CFD kontrakty se neuzavírají opačným obchodem. Když máme dlouhou pozici (long) a provedeme prodejní transakci (short), otevře se další investiční pozice, tentokrát krátká.


Uvědomte si, že předložená data se vztahují k minulým údajům o výkonu, což není spolehlivý ukazatel budoucí výkonnosti. Zdroj: xStation

Zprávy z trhu a tržní analýzy

Platforma XTB je navržena tak, aby investor mohl snadno najít vše, co potřebuje k efektivnímu investování. Za zmínku stojí vestavěný portál o tržních novinkách a analýzách na kartě „ZPRÁVY“. Zprávy lze filtrovat - stačí do vyhledávacího pole zadat instrument, který vás zajímá, nebo vybrat na kartě filtrů například „kryptoměny“.Kryptoměny na dosah ruky - mobilní aplikace XTB

Nakonec stojí za zmínku také mobilní aplikace XTB. Jedná se o velmi pohodlný nástroj, díky kterému můžete být vždy nablízku svým investicím i událostem na trhu. XTB je v současné době mezi nejlépe hodnocenými investičními aplikacemi na světě a je k dispozici v systémech iOS a Android.

Vzhledem k mírně odlišnému způsobu použití oproti desktopové / webové platformě je mobilní verze silně zaměřena na jednoduchost a uživatelskou přívětivost. Proto je z hlediska nástrojů trochu štíhlejší, ale stále obsahuje vše potřebné k obchodování včetně hlavních indikátorů a dalších nástrojů technické analýzy. Díky mobilní aplikaci XTB můžete mít neustálý přehled, otevírat nové transakce nebo spravovat již otevřené pozice. Push notifikace odesílaná přímo do vašeho mobilního zařízení vám zajistí, že budete vždy 100% v obraze.

Mobilní aplikaci XTB můžete vyzkoušet zdarma, stačí kliknout na jeden z níže uvedených odkazů:

Mobilní aplikace XTB - iOS - Stáhnout nyní

Mobilní aplikace XTB - Android - Stáhnout nyní

Rozdílové smlouvy jsou komplexní nástroje a v důsledku použití finanční páky jsou spojeny s vysokým rizikem rychlého vzniku finanční ztráty.

U 73 % účtů retailových investorů došlo při obchodování s rozdílovými smlouvami u tohoto poskytovatele ke vzniku ztráty.

Měli byste zvážit, zda rozumíte tomu, jak rozdílové smlouvy fungují, a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty svých finančních prostředků.

Tento materiál je marketingovou komunikací ve smyslu čl. 24 odst. 3 směrnice Evropského parlamentu a Rady 2014/65/EU ze dne 15. května 2014 o trzích finančních nástrojů, kterou se mění směrnice 2002/92/ES a směrnice 2011/61/EU (MiFID II). Marketingová komunikace není investiční doporučení ani informace doporučující či navrhující investiční strategii ve smyslu nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) č. 596/2014 ze dne 16. dubna 2014 o zneužívání trhu (nařízení o zneužívání trhu) a o zrušení směrnice Evropského parlamentu a Rady 2003/6/ES a směrnic Komise 2003/124/ES, 2003/125/ES a 2004/72/ES a nařízení Komise v přenesené pravomoci (EU) 2016/958 ze dne 9. března 2016, kterým se doplňuje nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) č. 596/2014, pokud jde o regulační technické normy pro technická ujednání pro objektivní předkládání investičních doporučení nebo jiných informací doporučujících nebo navrhujících investiční strategie a pro zveřejnění konkrétních zájmů nebo náznaků střetu zájmů nebo jakékoli jiné rady, a to i v oblasti investičního poradenství, ve smyslu zákona č. 256/2004 Sb., o podnikání na kapitálovém trhu.

Marketingová komunikace je připravena s nejvyšší pečlivostí, objektivitou, prezentuje fakta známé autorovi k datu přípravy a neobsahuje žádné hodnotící prvky. Marketingová komunikace je připravena bez zohlednění potřeb klienta, jeho individuální finanční situace a nijak nepředstavuje investiční strategii. Marketingová komunikace nepředstavuje nabídku k prodeji, nabídku, předplatné, výzvu na nákup, reklamu nebo propagaci jakýchkoliv finančních nástrojů.

Společnost X-Trade Brokers Dom Maklerski S.A. nenese odpovědnost za jakékoli jednání nebo opomenutí klienta, zejména za získání nebo zcizení finančních nástrojů, na základě informací obsažených v této marketingové komunikaci.

V případě, že marketingová komunikace obsahuje jakékoli informace o jakýchkoli výsledcích týkajících se finančních nástrojů v nich uvedených, nepředstavují žádnou záruku ani předpověď ohledně budoucích výsledků.

Hodnocení článku:
Klíčová slova: Bitcoin | Apple | Spekulace | Rizika | Akcie | Aktiva | Transakce | CFD | Centrální banka | Demo účet | Derivát | Dlouhá pozice | Euro | Investiční riziko | Investor | Investování | Komodity | Krátká pozice | Long | MIFID | Měnové páry | Měny | Nabídka | Nástroj | Obchodník | Open | Platforma | Pozice | Pákový efekt | Příkaz | Riziko | Ropa | Short | Swap | Take Profit | Ukazatel | Volatilita | Zlato | ČNB | Obchodní platforma | Doporučení | USD | Obchodování | XTB | X-Trade Brokers | Investoři | EU | Contract for Difference | Obchodovat | Zprávy z trhů | Analytický tým | Investovat | BTC | Burzy | Obchodníci | EURUSD | USDCZK | Investiční strategie | Otevřená pozice | Uzavření pozice | Analýzy | Banka | Brokers | Cena | CFD kontrakt | CFD kontrakty | Dolar | Finanční derivát | Instrument | Investiční | Investiční doporučení | Investiční kalkulačka | Investiční účet | Platforma xStation | Pro investory | Řízení rizik | Spekulace na pokles | Trade Brokers | Transakční náklady | Trh | X-Trade | Zprávy | Předpověď | Zisky | ROCE | Komise | Contract | Kontrakt | Stop Loss (SL) | Podnikání | Přehled | Kryptoměny | Ztráty | Tradiční měny | CySEC | Zajištění | Ripple | Litecoin | Ethereum | Vysoká volatilita | Kryptoměna | Poplatky | FCA | xStation | Bitcoin Cash | Bitcoin (BTC) | Investování do kryptoměn | Obchodování kryptoměn | Obchodování kryptoměny | Coinmarketcap | MiFID II | BCH | LTC | ETH | XRP | Bitcoin Cash (BCH) | Litecoin (LTC) | CFD na kryptoměny | Kryptoměnové burzy | Cena bitcoinu | Začít investovat | Podnikání na kapitálovém trhu | Bitcoiny | Ether | Použití finanční páky | Trh s kryptoměnami | Transakční poplatky | Vysoké zisky | Rozdílové smlouvy | Bitcoin a další kryptoměny | Charlie Lee | Pokles cen | Co jsou CFD | Co jsou CFD kontrakty | Finanční situace | Obchod | Jak začít investovat | Vyšší riziko | Technické analýzy | Vysoké riziko | Amazon | Chris Larsen | Jed McCaleb | Problémy | Finanční ztráty | Kontrakty | Investiční platformy | Poradenství | Denní volatilita | Komunikace | Pokles | Situace | Převody peněz | Bez rizika | Vysoké ztráty | Spekulace na pokles cen | Páka | KNF | Údaje | Trade | CL | Spekulovat | JDE | Otevření obchodu | Ceny | Kolísání cen | Důvěra | Nařízení | Proč investovat | Peer-to-peer | Velikost obchodu | Spekulovat na pokles cen | Nabídka kryptoměn | Informace o kryptoměnách | Omezení rizika | Platební prostředek | Platformy xStation | Obchodovat CFD | Společnost X-Trade Brokers | Objednávky | Riziko ztráty | Nástroje řízení rizik | Další kryptoměny | Proč investovat do kryptoměn | Co jsou CFD kontrakty? | Zajištění zisků | Omezení ztrát | Minimální velikost obchodu | Možnost spekulovat na pokles cen | Kryptoměny CFD | Kryptoměny CFD u XTB | CFD u XTB | Demo účet zdarma | Demo účet zdarma u XTB | Tržní analýzy | Zprávy z trhu a tržní analýzy | Ethereum (ETH) | Ripple (XRP) |
Sdílení článku: 
   

Čtěte více

 • Proč bychom se v dnešní době měli zajímat o bezpečnost a soukromí?
  Díky internetu jsme získali svobodu slova, na druhou stranu je to vykoupeno ztrátou soukromí.
 • Proč by mohl snížit ve čtvrtek Mario Draghi úrokové sazby?
  Jednou z podmínek nákupu státních dluhopisů Evropskou centrální bankou (ECB) v rámci programu kvantitativního uvolňování (QE) je minimální výše výnosů těchto aktiv.
 • Proč by obchodníci neměli ignorovat postupy centrálních bank
  V dnešní době již neexistuje moderní stát, který by neměl centrální banku, jež se svými zásahy snaží zajistit měnovou stabilitu dané země tak, aby se v co největší míře zabránilo neočekávaným a velkým výkyvům cen. Nestabilní měna může mít negativní vliv nejen na import a export zboží, ale také na samotný trading, jelikož pokud není měna stabilní a její kurz se rychle mění sem a tam, pak je pro podniky i obchodníky velmi obtížné, správně stanovovat hodnotu, což se může velmi negativně promítnout v konečné obchodní a účetní bilanci. A právě proto centrální banky zveřejňují důležité informace, které mají podnikům i obchodníkům pomoci v jejich budoucím oceňování.
 • Proč byste se měli řídit obchodním plánem?
  Trading na forexu dle obchodního plánu může navozovat dojem poněkud nudné činnosti. Je to namáhavé, zabere to moc času a oproti samotnému obchodování v tom není ani kapka vzrušení. Není divu, že mnoho začínajících obchodníků nemá potřebu jakýkoliv obchodní plán mít. V tomto článku si však ukážeme, že obchodníci, kteří to myslí s tradingem vážně, na svůj obchodní plán nedají dopustit.
 • Proč bývají ženy v tradingu obvykle úspěšnější než muži?
  Nacházíme se v moderním světě 21. století, ve kterém již opravdu neplatí, že se ženy nemohu v určitých profesích rovnat mužům. Upřímně řečeno, co se tradingu týče, tak právě toto odvětví je skvělým příkladem toho, kde může něžné pohlaví dosahovat stejných, ba i lepších výsledků, než kterých obvykle dosahují muži.
 • Proč dělat backtesty
  Na FOREXU jsou miliony lidí. Dá se celkem seriózně odhadnout, že tyto miliony obchodníků používají miliony strategií pro svoje obchodování. A ačkoliv jsou si mnohé tyto strategie podobné, tak pokud nedochází přímo ke kopírování, každá je svým způsobem originální.
 • Proč dnes nakupuji EUR/USD
  Dnes ráno se v diskusi objevil dotaz, jak se dívám dnes na měnový pár EUR/USD. Ještě než jsem udělal svůj dnešní obchod, napsal jsem do této diskuse (článek News Trading 1), jak jsem na něj připraven. Nyní jsem v obchodní pozici přesně dle plánu. Stále po mě chcete konkrétní věci, a tak jsem se rozhodl, že vám sem uvedu krátký popis mého dnešního uvažování na trhu EUR/USD.
 • Proč euro odmítá oslabit?
  Dnes si pro začátek řekneme celkem známý příběh z historie.
 • Proč chci být algo traderem?
  Na světě existují jen dva druhy traderů, kteří vydělávají peníze. Ti z vás, kteří nejsou v tomto byznysu žádní nováčci, také vědí, že existují stovky obchodních stylů a tucty trhů. A jediná otázka, na kterou potřebujete znát odpověď je: „Který z těch dvou druhů jsem já?“
 • Proč i nadále věřit dolaru?
  Americký dolar si v červnu vybral svou slabší chvilku. Na měnové frontě ztratil jak vůči svým evropským protějškům (EUR, GBP, CHF), tak i vůči komoditním měnám (CAD, AUD, NZD). Důvodů k tomuto oslabení však příliš mnoho nebylo, ze střednědobého hlediska by proto měl USD získat ztracené pozice zpět. Podívejme se na tři skutečnosti, které z fundamentálního hlediska podporují americký dolar.
 • Proč je americká ropa tak levná?
  Ceny ropy v rámci včerejší obchodní seance vyskočily na nejvyšší úrovně od konce roku 2014. Kromě rychle zvyšující se poptávky po ropě v Asii jsou důvodem také obavy o eskalaci konfliktu v Sýrii, kde se znovu řinčí raketami. V aktuálním převisu poptávku nad nabídkou je ropný trh na jakákoliv rizika omezení dodávek citlivý a volatilita v nejbližších dnech a týdnech proto může dále růst.
 • Proč je dobré začít s malým účtem
  Jednou z otázek každého začínajícího obchodníka, kterou si klade je, s jak velkým účtem vlastně má začít obchodovat. Tím spíš, že o obchodování toho ví zatím málo a vlastně se teprve chystá vše učit a naučit. Jak velký účet by tedy měl mít, když jeho očekávání ohledně profitu jsou tak veliká a současně z diskusí ví, že svůj účet s velkou pravděpodobností hned v začátku smaže?
 • Proč je na forexu tak nebezpečno?
  Měnový trh je největší a nejlikvidnější ze všech finančních trhů. Procento úspěšných obchodníků je však velmi nízké. Nedostatečně propracovaná obchodní strategie a nedisciplinovanost jsou obecně hlavními důvody, proč je většina traderů v dlouhodobém horizontu ztrátová. Existuje však několik faktorů, které jsou pro forexový trh jedinečnými a dělají z něj pro nováčky nebezpečné prostředí. Na pár takových faktorů se v tomto příspěvku zaměříme.
 • Proč je obchodování na forexu tak dostupné
  Dozvíte se, co je to forex trading a ukážeme vám, jak nízké jsou požadavky, abyste mohli začít v tomto oboru působit.
 • Proč je ropa o 60 procent levnější než před rokem?
  Cena ropy WTI se za posledních 12 měsíců propadla z hodnoty 107 dolarů za barel na úroveň 40 dolarů a nyní se obchoduje na 6 a půl letých minimech. Navíc série negativních zpráv přicházejících z čínské ekonomiky, největšího světového spotřebitele komodit, situaci stále zhoršuje.
 • Proč je tolik CFDs obchodníků neúspěšných?
  Konečně někdo napsal to, co si myslím už mnoho let, že těch úspěšných forexových nebo CFDs obchodníků nebude 30 % nebo 25 %, ale tak stěží deset procent. Můžeme mluvit o investičních účtech, ale já mám účet jeden, takže v mém případě to vyjde nastejno.
 • Proč je výběr brokera důležitý?
  Uplynulého půl roku jsem testoval jeden svůj obchodní systém před jeho nasazením na reálný účet na demo účtu u dvou brokerů. A rozdíl v celkovém zisku mezi nimi dosáhl 17 %!
 • Proč je zajímavý FEUBANKS a půjde Kakao níže?
  Swingové obchody lze nalézt i na nepříliš známém FEUBANKS, nebo na chutné komoditě FCOCOA. Podívám se na aktuální settupy, profilaci trhu i sezonalitu.
 • Proč jsem si vybral StrategyQuant
  Dnes se krátce zmíním o programu, který pro stavbu a testování AOS používám. Tím programem je StrategyQuant.
 • Proč jsem začal obchodovat?
  Důvody a pohnutky jsou faktory, které každého člověka nutí i k těm nejdrobnějším aktivitám, jenž provádí. Bez těchto neexistuje možnost, že by se člověk vydal na jakoukoliv cestu, ať už s cílem nebo bez něj. Možná si to někdo nepřipustí a řekne, že občas udělá něco jen tak, ale mýlí se, neudělá.
 •  


  Diskuse ke článku

  Diskuse je přístupná pouze pro registrované uživatele.
  Přihlásit se | Nová registrace
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Admiral Markets