Pondělí 29. duben 2024 02:28
reklama
CapXmaster
reklama
CapXmaster srovnani
reklama
CapXmaster
reklama
Fintokei ProTrader

QE

img

Keď kríza bolí – grécka edícia

13.02.2017 Grécka kríza je späť. Vlastne, ona nikdy neodišla. Avšak od posledných volieb v septembri 2015 bol relatívny pokoj. No posledný rast výnosov na 2-ročných gréckych dlhopisoch naznačuje, že obavy sú späť - aj keď zatiaľ iba v limitovanej podobe.
img

Európske istoty a neistoty

02.02.2017 V Nemecku je pokoj. Obaja najvážnejší kandidáti na post kancelára, Merkelová aj Schulz, majú takmer totožnú politiku. Situáciu by mohlo skomplikovať až prípadné Schulzovo víťazstvo, ktorý okrem iného povedal, že Trump je problém pre celý svet. V takom prípade by malo problém najmä Nemecko, ktoré je na mnohých frontoch závislé od spolupráce s USA.
img

SEK je po ďalších silných číslach na polročných maximách, výhľad ostáva pozitívny

01.02.2017 Švédsko pokračuje v zverejňovaní jedného dobrého čísla za druhým. Dnes dorazil PMI index výrobnej dôvery, ktorý vzrástol na 62b. (hranica medzi rastom a poklesom aktivity v sektore je 50b.), čo predstavuje najvyššiu úroveň od roku 2010. Navyše toto číslo výrazne prekonalo prognózy na úrovni 50b. Historická korelácia naznačuje, že pri takýchto úrovniach je možné očakávať medziročný ekonomický rast až niekde okolo úrovne 6%.
img

Zahraniční investoři s rekordní porcí českého státního dluhu

31.01.2017 Není to tak dávno, kdy zahraniční investoři jevili jen minimální zájem o české státní dluhopisy. Financovali fakticky...
img

Libre uškodili slabé monetárne dáta, EURUSD vystrelil nahor

31.01.2017 Dopoludnia sme boli svedkami viacerých zaujímavých dát a udalostí, ktoré našli odozvu aj na devízových trhoch. Začnime v Británii. Libra sa dostala pod tlak po decembrových dátach z monetárneho sektora. Menový agregát M4 (objem peňazí v obehu) klesol medzimesačne o 0,5%, čo predstavuje najväčší pokles za posledných 16 mesiacov. Čakal sa pritom rast o 0,3%. Sklamali aj pôžičky domácnostiam, ktoré medzimesačne rástli o 4,8 mld. libier, najpomalšie od septembra. Prognózy hovorili o raste na úrovni 5,3 mld. GBP. Sklamali predovšetkým spotrebiteľské úvery, ktoré rástli najpomalším tempom od februára 2015.
img

Obrázky dňa: Investori sa boja Le Penovej. Prirážky francúzskych dlhopisov sú najvyššie od 2014

31.01.2017 Investori na dlhopisových trhoch začínajú byť pred francúzskymi prezidentskými voľbami opatrní – prirážka pri výnosoch z 10-ročných francúzskych dlhopisov k nemeckým je najvyššia za posledné tri roky. A je reálne, že ešte bude rásť – prvé kolo volieb sa totiž uskutoční až v apríli (@jsblokland):
img

Co zvýší inflaci v eurozóně a dostane ECB do patové situace?

26.01.2017 Na počátku prosince minulého roku se ECB rozhodla prodloužit svůj program kvantitativního uvolňování až do prosince 20...
img

Rozbřesk: Rozpory v ECB euru příliš nepomohou

25.01.2017  Minulý týden šéf ECB Mario Draghi řekl, že v jeho týmu panuje shoda na pokračování “tisku peněz? (politiky QE). Zdá se, že tento týden je vše trochu jinak. Členka výkonného výboru ECB Sabine Lautenschlaegerová řekla, že je na čase začít přemýšlet o ukončení těchto politik. Ukazuje se tak, že německý souhlas s lednovým rozhodnutím ECB není zdaleka tak silný, jak minulý týden Mario Draghi naznačoval.
img

Obrázky dňa: Nemecké inflácia by sa do konca roka mohla dostať nad 2%

24.01.2017 Nemecká inflácia je na vzostupe, do konca roka by mala podľa Algebris Investments prekonať inflačný cieľ. Hlavným pozitívnym príspevkom by nemali byť ani tak vyššie ceny energií, ale fiškálny stimul na úrovni 1% HDP. Keď sa toto všetko naplní, tak sa začne tlak Nemecke na ECB, aby ukončila QE, stupňovať (@macrocredit)
img

Obrázky dňa: Ekonomické dáta vo svete porážajú očakávania najvyšším rozdielom od roku 2010

23.01.2017 Index ekonomických prekvapení z dielne Citi je najvyšší od roku 2010, kedy sa ekonomika oživovala po globálnej recesii. Je však potrebné povedať, že vo veľkej miere sú za to zodpovedné mäkké dáta (t.j. dotazníkové prieskumy dôvery), tie tvrdé (priamo z ekonomiky ako tržby, priemyselná výroba?) zatiaľ až tak dobre na tom nie sú. Uvidíme teda, že či je vysoký optimizmus na mieste (@jsblokland):
img

Rozbřesk – Co dnes čekat od ECB?

19.01.2017  Mario Draghi dnes bude před novináři obhajovat, proč se na posledním zasedání ECB rozhodla natáhnout “tisk peněz? (politiku QE) až do konce roku 2017. Čísla, která od té doby přišla, překvapovala vesměs výhradně pozitivně.
img

Podľa ukazovateľov parity kúpnej sily sú jen a euro podhodnotené

18.01.2017 V posledných dňoch vyvolal v médiách celkom zaujímavé ohlasy „Big Mac index“ z dielne týždenníka Economist, ktorý sa snaží na základe pomeru cien Big Macov v jednotlivých krajinách ukázať, aký by mal byť rovnovážny menový kurz meny medzi dvoma krajinami. V praxi je to extrémne zjednodušené meranie parity kúpnej sily medzi dvoma krajinami, ktoré čerpá svoje výhody z toho (teda aspoň sa tak tvári), že Big Mac má v každej krajine rovnaké zloženie a je prítomný v mnohých krajinách (teda sa pre neho ľahko získavajú dáta). Preto by ceny jednotlivých zložiek jeho ceny (od nájmu, cez prácu až po suroviny), mali odzrkadľovať rozdiely v cenovej úrovni v jednotlivých krajinách a týmpádom aj kurz meny.
img

Rozbřesk – ECB pod rostoucím politickým tlakem

16.01.2017 V tomto týdnu nás čeká první letošní zasedání ECB. Pouhých šest měsíců po prodloužení politiky QE (do konce roku 2017) nelze čekat v nastavení měnové politiky žádnou revoluci. Mario Draghi ale i tak bude pod tlakem nepříjemných dotazů - měnová politika ECB a euro totiž začíná být vedle migrace jedním z velkých témat nabitého evropského volebního roku.
img

Týdenní zpráva z finančního trhu: Theresa, Donald a Mario budou tento týden ve středu pozornosti

16.01.2017 I ve světle pátečního snížení italského ratingu agenturou DBRS z A (low) na BBB (high) nelze od čtvrtečního zasedání ECB očekávat zásadnější zmírnění holubičí rétoriky. Z politických událostí bude sledován páteční inaugurační projev prezidenta D. Trumpa a zítřejší řeč britské premiérky T. May k procesu Brexitu. Pokud jde o ekonomická data, dočkáme se zrychlení americké inflace na 2 %. Čínský HDP za Q4 16 pak potvrdí zrychlování ekonomické aktivity v závěru loňského roku.
img

Inflácia v Švédsku je blízko k cieľu. SEK je najsilnejšia od septembra

12.01.2017 Švédsko sa približuje k dvojpercentnému inflačnému cieľu. Dva hlavné inflačné ukazovatele sú už tesne pod ním. Medziročná zmena CPI (indexu spotrebiteľských cien) dosiahla v decembri 1,74 % (čo je najviac od roku 2012 a pri CPIF (index spotrebiteľských cien očistený o zmenu v hypotekárnych sadzbách) dokonca poskočila na úroveň 1,9% (to je najviac od roku 2010). Obe miery boli o 0,1 percentuálneho bodu vyššie, než sa čakalo.
img

Zvládne ekonomika nový dlh?

05.01.2017 Na našom včerajšom webinári sme hovorili o zásadných trendoch, ktoré budú pokračovať aj v tomto roku. Medzi nimi bol rastúci dlh a vplyv fiškálnej politiky. Hneď v prvých dňoch sa začali oba potvrdzovať.
img

Obrázky dňa: Švédsku korunu čaká volatilný rok

04.01.2017 Prehľad súčasných úrokových sadzieb a úrokových sadzieb, ktoré očakávajú o rok trhy pre vybrané krajiny: Trhy pre budúci rok očakávajú zásadnú zmenu úročenia v USA (tá sa zrejme dostaví), Číny (čínske dlhopisové trhy sú už dlhú dobu fundamentálne mimo, čiže to netreba brať do úvahy) a vo Švédsku. Práve pri Švédsku je odklon trhov najvyšší od očakávaní centrálnej banky. Hoci je reálne, že QE v krajine v tomto roku skončí, tak s úročením to vidí švédska centrálna banka skôr smerom nadol ako nahor. Tento nesúlad naznačuje, že pre SEK to vyzerá na volatilný rok (@adnanchian):
img

Inflácia sa vracia do eurozóny: V Nemecku zrýchli v decembri rast cien z 0,7% na 1,7%

03.01.2017 Nemecko dnes zverejnilo predbežnú infláciu za december. Medziročný rast cien prudko poskočil, z 0,7% na 1,7% (je to najviac od r. 2013). Čakalo sa pritom zrýchlenie inflácie na 1,3%. Na takéto pozitívne prekvapenie v inflácii si v eurozóne už veľmi dávno nespomínam. A je potrebné povedať, že to nie je len energiami (teda ropou). Samozrejme, tie boli primárnou príčinou, ich medziročná zmena bola v decembri 2,5%, pričom v novembri to bolo -2,7%. Nezvykle však poskočili aj ceny ďalších položiek – jedla, služieb či nájmu. To znamená, že v decembri sme sa v Nemecku dočkali aj rastu jadrovej inflácie (tá ešte nebola v týchto predbežných číslach zverejnená, avšak ceny nájmov a služieb hovoria jasnou rečou).
img

Euro v roce 2017

02.01.2017 Společná evropská měna se na konci loňského roku neubránila tlaku amerického dolaru, který se svezl na optimistické Trumpově vlně a stlačil tak měnový pár EUR/USD o několik procent níže. Analytici se předhánějí při zlepšování odhadu vývoje americké ekonomiky i dolaru, euro však podle mého může velice příjemně překvapit.
img

Rozbřesk – Potvrdí ČNB plánovaný konec intervencí v příštím roce?

22.12.2016 Dnes bude naposledy v tomto roce zasedat Česká národní banka. Žádnou revoluci nečekáme a počítáme s tím, že Česká národní banka ponechá v platnosti jak (tvrdý) závazek intervenovat alespoň do konce prvního kvartálu 2017, tak (měkké) vodítko indikující pravděpodobný konec intervencí okolo poloviny roku 2017. Domácí faktory ovlivňující inflaci mohou ČNB podle našeho názoru dělat radost, a tak se pozornost zaměří především na hodnocení vnějších rizik a na to, jak načasováním intervenčního exitu zamíchá delší politika “tisku peněz? v eurozóně.
img

Obrázky dňa: Talianske banky potrebujú minimálne 52 mld. eur

22.12.2016 Talianske banky potrebujú 52 mld. eur len na precenenie zlých úverov na realistickejšie hodnoty. Vláda pre nich včera schválila 20 mld. Väčšie banky ako Unicredit a Intesa si kapitál dokážu zaobstarať z trhov (Unicredit ohlásil emisiu nových akcií minulý týždeň), keď ich odrátame, tak nám tam stále visí nejakých 20 mld. Časť peňazí by banky mali získať z bail-inu (spoluúčasť veriteľov na rekapitalizácii bánk), stačiť to však nemusí (@Schuldensuehner):
img

V Švédsku sa začína hovoriť o konci QE, SEK prudko posilňuje

21.12.2016 V predvianočnom obchodovaní panuje na devízových trhoch vyššia volatilita len na švédskej korune. Včera k jej prudkému posilneniu prispel nečakaný rast indexu celkového sentimentu v ekonomike na najvyššiu úroveň od roku 2011 a dnes ho ešte viac zosilnilo zasadnutie centrálnej banky. To podľa očakávaní prinieslo predĺženie kvantitatívneho uvoľňovania na úrovni 5 mld. SEK mesačne o ďalšieho pol roka, či bude pokračovať aj v druhej polovici roka 2017, však nie je isté.
img

JPY se od Bank of Japan pomoci nedočkal. Ta svůj výhled příliš nemění a dál vyčkává

20.12.2016 Po delší době o sobě ráno dala znovu vědět Bank of Japan, která dnes rozhodovala o sazbách a měla možnost vyjádřit se k ekonomické situaci a slábnoucímu JPY. To podstatné z dnešního zasedání viz níže v několika bodech:
forex-2016.png

2016: Rok plný překvapení

19.12.2016 Vánoce už klepou na dveře. Je proto nejvyšší čas zhodnotit uplynulý rok z pohledu měnových a komoditních trhů. Rokem 2016 otřáslo několik nečekaných politických událostí. Ne všechny ale přinesly negativní reakci finančních trhů, aby mohly být nazvány černými labutěmi. Naopak, uplynulý rok je prozatím až překvapivě optimistický.
img

Trading analýza indexu S&P 500, měnového páru EUR/USD a ropy WTI

18.12.2016 Středeční snížení amerických úrokových sazeb zastavilo prudký růst akciových indexů z minulých týdnů, ovšem při současném velmi podivném módu, ve kterém se trhy poslední měsíce nachází, nelze určit, zda jde o konečnou či uvidíme jen krátkodobou konsolidaci, na kterou to technicky vypadá (býčí praporek) s následným posunem trhů výše.
img

Kedy bude euro slabšie ako dolár?

15.12.2016 Euru hrozí, že už čoskoro môže byť lacnejšie ako americký dolár – spadne pod paritu. Ak budú americké sadzby rásť ako očakáva Fed a Európa sa bude boriť v stagnácii, tak je to pravdepodobné už počas najbližších mesiacov. Avšak, čo ak sa to stane oveľa skôr? Čo tak dokonca roka?
img

Japonské výnosy míří nahoru, co na to japonský jen?

14.12.2016 Výnosy japonských státních dluhopisů podle všeho našly své dno a v polovině listopadu se opět odvážily podívat do kladných čísel. Ačkoliv se nacházejí jenom kousek nad nulou (0,062 procenta), japonská centrální banka (BoJ - Bank of Japan) tím, že nechala výnosy poskočit výše, by mohla signalizovat, že plánuje snížit objem nakupovaných dluhopisů (program QE) a snížit intenzitu nákupu aktiv na finančním trhu.
img

Aká je reakčná funkcia ECB? (taper možno očakávať, keď sa inflačné očakávania priblížia k 2%)

14.12.2016 ECB minulý týždeň znížila objem nákupov dlhopisov z 80 mld. na 60 mld., Draghi však viackrát povedal, že to nie je „tapering“ (práve preto euro počas tlačovky zletelo). Pod týmto pojmom rozumie lineárne znižovanie objemu QE až na nulu, ktoré zatiaľ nie je v dohľade.
img

ECB rychle dohání Fed. Koncem příštího roku svou bilanci nafoukne o téměř bilion dolarů

12.12.2016 Jedna zajímavost k rozhodnutí Evropské centrální banky prodloužit kvantitativní uvolňování (QE) až do koce roku 2017. Vypadá to, že se díky němu bilance ECB poprvé od roku 2013 přehoupne (v dolarovém vyjádření) příští rok přes bilanci americké centrální banky. Ta od roku 2014 neroste a drží se v okolí 4,4 bilionu dolaru, což je zhruba čtvrtina amerického HDP. Bude-li ECB pokračovat v nákupech podle plánu, měla by být její bilance koncem příštího roku o 300 mld. větší než bilance Fedu. Už nyní bych si přitom tipnul, že ani toto nebude finální suma, protože je velmi pravděpodobné, že bude ECB ukončovat QE postupně stejně jako v minulosti Fed.
img

Fed po roce zvýší úrokové sazby

12.12.2016 Nejdůležitější událostí nadcházejícího týdne je zasedání americké centrální banky. Konsenzus trhu předpokládá, že Fed po roce opět zvýší měnově-politické sazby, a to díky růstu inflace a dobrému stavu americké ekonomiky. Ve středoevropském regionu je kalendář ekonomických dat poloprázdný. Po pátečním zveřejnění překvapivě rychlého růstu cen v České republice se pozornost investorů zřejmě opět zaměří na ČNB a její další kroky.
img

Obchodní analýza S&P 500 a EUR/USD

09.12.2016 Důležité akciové trhy dále pokračují v iracionálním euforickém růstu, když absolutně ignorují jakákoliv případná rizika. Po překvapivém listopadovém vítězství Donalda Trumpa v amerických prezidentských volbách se naplňuje vývoj hodně podobný tomu pobrexitovému = nejdříve krátkodobý prudký propad a poté výrazný růst indexů (S&P 500 o cca 160 bodů). Ani italské referendum, které v neděli řeklo NE ústavním reformám premiéra Mattea Renziho nevzbudilo na finančních trzích ani jiskřičku obav, i když to může hodně zkomplikovat situaci v evropském bankovním sektoru v dalších měsících.
img

Týždenný výhľad: OPEC, Fed a UK

09.12.2016 Hlavnou udalosťou uplynulého týždňa bolo zasadnutie ECB. Tá rozšírila program QE o 9 mesiacov, no znížila objem nákupu aktív z 80 mld. ? mesačne na 60 mld. ? mesačne. Draghi zásadne poprel, že by sa jednalo o tapering a zdôraznil, že ECB bude ešte na trhu dlhšiu dobu aktívna. Taktiež sa zmenil kapitálový kľúč a ECB môže nakupovať aj dlhopisy pod zápornú depozitnú sadzbu. Tieto výsledky boli v neprospech EURa a vytvárajú nový predajný tlak, ktorý môže v nasledujúcich dňoch pokračovať...
img

Rozbřesk – Exit z intervencí - domácí inflace versus ECB?

09.12.2016 Dnešní inflační čísla pravděpodobně ukáží výrazný skok směrem vzhůru - počítáme s tím, že inflace vzroste po téměř třech letech nazpátek do tolerančního pásma ČNB (na 1,4 %). A již na začátku roku by nás měl čekat další růst inflace do těsné blízkosti cíle centrální banky, který bychom mohli překonat načas již během dubna 2017. A samotná inflace není jedinou zprávou z poslední doby, která svědčí o maturujícím hospodářském cyklu a postupně sílících inflačních tlacích v Česku. Pozitivně ČNB překvapuje i další pokles nezaměstnanosti a akcelerace mezd, které rostou nejrychleji od roku 2009. Zdá se tedy, že domácí faktory jednoznačně nahrávají plánovanému ukončení intervencí v příštím roce.
img

ECB omezí QE, ale celkově připravila pro trhy o něco více než jsme čekali

08.12.2016 Evropská centrální banka se rozhodla natáhnout svůj program přímého tisku peněz o dalších 9 měsíců, ale ve snížených objemech (60 miliard euro/měsíčně). My a (pravděpodobně) i většina trhu jsme čekali natažení “pouze? o 6 měsíců ale ve stávajícím objemech (80 miliard eur/měsíc). ECB se tak celkově zavázala natiskonout o něco více eur (540 mld. versus 480 mld.). Navíc je připravena dál eventuálně program natáhnout a ponechává si v ruce i možnost dalšího snížení úrokových sazeb. Ve světle posledních slušných makročísel je takový výsledek lehce holubičím překvapením?
img

ECB bude od apríla kupovať menej dlhopisov, euro hľadá smer

08.12.2016 ECB dnes prekvapila. Trhový konsenzus ohľadom ďalšieho vývoja kvantitatívneho uvoľňovania bol predĺženie o 6 mesiacov na nezmenenej úrovni 80 mld. eur mesačne. ECB ho napokon predĺžila o 9 mesiacov, avšak od apríla bude nakupovať menej dlhopisov – na úrovni 60 mld. mesačne. V závislosti od vývoja inflácie a ekonomiky následne ECB prehodnotí, či a v akom objeme QE predĺži. Okrem toho ECB zmenila technické parametre QE, ako konkrétne ešte nie je známe. Odznieť to má na tlačovej konferencii o 14:30. Možnosti sú – 1) zvýšenie maximálneho limitu pre držanie dlhopisov jednej krajiny, 2) zníženie minimálneho výnosu, za ktorý môže ECB dlhopisy nakupovať, zo súčasných -0,4%; 3) odklon od kapitálového kľúča.
img

Technická analýza - Dnes je potřeba mít se na pozoru při zasedáním ECB, lze očekávat vyšší volatilitu

08.12.2016 EURUSD: Měnový pár se pohybuje pod denní rezistencí R1. Oscilátor relativní síly RSI se nachází v neutrální oblasti. Aktuálně při 59 bodech. Parabolický trendový indikátor SAR signalizuje downtrend.
img

Rozbřesk – Polská centrální banka svůj neutrální postoj nemění a zlotý dál maže ztráty

08.12.2016  Dnešní zasedání ECB by mělo dát jasné vodítko, na co se připravit v příštím roce. Klíčové otázky zní: Natáhne ECB politiku přímého tisku peněz (QE) za horizont března 2017 v plné výši (80 mld. eur měsíčně)? A pokud ano, o kolik a co bude signalizovat dál v doprovodných komentářích?
img

Preview zasadnutia ECB: Bude sa hľadať slovíčko „taper“

07.12.2016 Zajtra zverejní ECB nový balíček opatrení. Netlačí ju k tomu vývoji ekonomiky ani inflácie, ale reštrikcie pre kvantitatívne uvoľňovanie (teda nákup dlhopisov, ďalej QE). Po prvé, je to časový rámec, v ktorom bude nakupovať dlhopisy. Súčasný program má vypršať v marci, čaká sa jeho predĺženie o minimálne šesť mesiacov. Otázka znie v akej výške. V súčasnosti je to zhruba 80 mld. eur mesačne. Drvivá väčšina ekonómov oslovených agentúrou Bloomberg očakáva, že sa tento objem nezmení. Zhruba pätnásť percent si však myslí, že bude znížený. Ďalšie významnejšie opatrenia (zmeny sadzieb či nové dlhodobé úvery bankám) si súčasná situácia nevyžaduje a ekonómovia im veľkú pravdepodobnosť neprideľujú (graf od @MxSba):
img

Uvidíme zajtra euro-paniku?

07.12.2016 Vo štvrtok bude jedno z tých dôležitejších zasadnutí Európskej centrálnej banky. Očakáva sa, že rozhodne čo ďalej s jej nákupmi v rámci programu PSPP (Program nákupu verejným sektorom), čo je obdoba kvantitatívneho uvoľňovania (QE). Vplyv nebude iba na finančné trhy, ale pomocou dlhodobých úrokových sadzieb môže odštartovať zmenu aj na hypotekárnych sadzbách. Ale o tom nabudúce. Tu sa poďme pozrieť na to, čo môžeme od ECB zajtra očakávať.
img

Najviac majú v Taliansku napožičiavané ECB a francúzske banky

06.12.2016 Síce je situácia okolo Talianska nateraz pokojná, v budúcnosti to tak byť nemusí. Najmä pokiaľ by sa na čelo prieskumov dostalo Hnutie 5 Hviezd. Ako som viackrát písal v posledných dňoch, problém s kapitálom talianskych bánk je marginálny, najväčším rizikom je, že Taliani opustia eurozónu, v rámci ktorej pri neschopnosti/neochote reformovať nedokážu rásť. A keďže by bez eura zarábali talianske subjekty v lírach, ktorá by po ItalExite výrazne oslabila, tak by malo Taliansko problém obsluhovať svoj externý dlh. Celkovo dosahujú externé záväzky Talianska 2,15 bil. eur, pozrime sa na to, kto ich drží.
img

Pozitívna nálada na trhoch prežila aj talianske referendum. EURUSD nad 1,07

05.12.2016 Vyzerá to tak, že trhy politické riziká prestávajú riešiť. Negatívna nálada po BrExite trvala niekoľko dní, po amerických prezidentských voľbách niekoľko hodín a po talianskom referende len niekoľko desiatok minút. Je však potrebné dodať, že talianske „nie“ Renziho zmenám volebného systému (alebo skôr Renziho osobe, keďže úspešným referendom podmienil svoje zotrvanie vo funkcii) bolo očakávané. Prekvapivý bol finálny výsledok – 59% k 41%, prieskumy hovorili o ďaleko tesnejšom výsledku, každopádne mimo vyššieho rozdielu sa nič nečakané nestalo.
img

Fundamentální analýza: ECB se připravuje na omezování kvantitativního uvolňování

05.12.2016 Středobodem tohoto týdne bude čtvrteční zasedání rady guvernérů ECB, od kterého očekáváme prodloužení programu kvantitativního uvolňování. Dohoda ohledně jeho další výše, ale může být složitá či oznámená až později. Mezi dalšími událostmi bude prim hrát politika. Matteo Renzi, italský předseda vlády, oznámil rezignaci po debaklu v referendu ohledně jeho návrhu parlamentních reforem. Ve Velké Británii bude pokračovat právní bitva, jestli britský parlament musí schválit aktivaci článku 50 smlouvy o EU, nebo to může učinit na svou zodpovědnost vláda.
img

ECB ve stínu evropských voleb

05.12.2016 Euro proti americkému dolaru tahá za kratší konec. Nejenže si trhy přebraly vítězství Donalda Trumpa jako dolarově pozitivní událost a americká centrální banka již téměř s jistotou bude zvyšovat úrokové sazby na svém zasedání v příštím týdnu, společnou evropskou měnu stáhl níže i výsledek italského referenda.
img

Co udělají trhy, až skončí QE v eurozóně

01.12.2016 Program kvantitativního uvolňování ze strany ECB vedl k poklesu rizikových prémií u řady investičních aktiv. Příčinou jsou buď přímé nákupy těchto aktiv zmíněnou centrální bankou, nebo je efekt nepřímý. V takovém případě dochází k tomu, že investoři přecházejí z trhů, na kterých intervenuje ECB, na trhy jiné, kde následně také dochází k poklesu rizikových prémií.
img

Problémy japonského jenu

30.11.2016 Dolárové medvede si na chvíľu vydýchli, keď sa minulý týždeň pokles eura zastavil pred svojimi 13-ročnými minimami. Menší oddych bol doprianý čínskemu juanu, no japonský jen je pod neustálym tlakom. Zdá sa, že opäť hrozí fenomén s názvom carry-trades.
img

Prepláchnuť a vyžmýkať

29.11.2016 Jednou z tých najsmiešnejších, no zároveň najznámejších ekonomických teórií je hypotéza efektívnych trhov. Podľa nej sú v cene obchodného inštrumentu zakomponované všetky relevantné informácie, a tak je trhová cena vždy tá správna. Preto nie je nikdy možné trh poraziť.
img

Trhy dál ve vyčkávacím režimu, na ropu doléhá blížící se OPEC

29.11.2016 Na evropském akciovém trhu dnes indexy plynule navazují na včerejší seanci. Objemy jsou podprůměrné a většina indexů si své pozice drží. Své včerejší ztráty však likviduje italský akciový index, který přidává více než pět procent poté, co dnes odpoledne přišly zprávy z ECB. Ta naznačila že by italskému trhu s dluhopisy mohla pomoci dočasným navýšením nákupů dluhopisů v rámci QE v případě, že výsledek referenda přispěje k výraznějšímu růstu dluhopisových výnosů. ECB tak dluhopisovým investorům kryje záda, což pomáhá i italským akciím a tamním firmám, které by s prodejem dluhopisů neměly mít ani po referendu žádné větší problémy.
img

Obrázky dňa: Investori prideľujú ItalExitu pravdepodobnosť 20%

29.11.2016 S blížiacim sa talianskym referendom, ktoré vyzerá, že bude neúspešné, sa investori čím ďalej tým viac obávajú vystúpenia Talianska z EÚ a eurozóny, ktoré by mohlo byť dielom po-referendového politického vývoja. Najnovšie dosahuje podľa prieskumu Sentix medzi európskymi investormi pravdepodobnosť, že Taliansko vystúpi z eurozóny v najbližších 12 mesiacoch takmer 20%. A to je potrebné dodať, že 12 mesiacov je veľmi krátky čas, aby sa také niečo zrealizovalo, po prvé sú k tomu potrebné voľby, ktoré musia vyhrať euroskeptické sily (reálnejší stále je, že po Renzim vládu preberie niekto so socialistov a nie predčasné voľby), následne musia zorganizovať referendum o vystúpení z EÚ, a to ešte nehovorím o výstupných rokovaniach (viď Británia, kde ani 5 mesiacov po referende neaktivovali článok 50). Čiže keď počítame s tým, že reálne celý proces môže trvať ďaleko viac ako 12 mesiacov, tak tá pravdepodobnosť môže byť ešte väčšia, keďže sa v prieskume pýtali na 12 mesiacov, nie na ľubovoľný horizont (@Schuldensuehner):
img

Americký dolar dohání ztráty

28.11.2016 Od amerických prezidentských voleb vyhnal tzv. Trumpův efekt úrokové sazby, inflační očekávání a především dolar významně výše. Do toho přichází Fed s takřka jistým zvyšováním sazeb v prosinci a ekonomika Spojených států začíná po přestávce způsobené snižováním investic v těžebním průmyslu a snižováním skladu zásob nabíhat na slušné tempo.
img

ECB má strach z politiků, varuje zpráva dva týdny před klíčovým zasedáním

25.11.2016 Evropská centrální banka opět varuje před nárůstem politického napětí. Nabitý evropský politický kalendář zjevně přidělává centrálním bankéřům vrásky na čele. I proto nově zveřejněná zpráva o finanční stabilitě vyznívá (jen dva týdny před klíčovým zasedáním ECB) hůře než ta předešlá.
img

V Európe to vrie

24.11.2016 Na povrchu sa nezdá situácia problematická – euro a európske dlhopisy síce oslabujú, no akcie sa obchodujú pomerne vysoko. No pod povrchom to vrie. Ak sa pozrieme do vnútra finančných trhov, narazíme na začínajúcu paniku v Európe. Je signálom toho, že treba byť veľmi obozretný.
img

Mýlia sa akcioví obchodníci?

23.11.2016 Pamätáte si na reakciu akcií na Trumpovo víťazstvo? Počas noci akcie poklesli o 5%, čo sa rýchlo zmenilo na prudký rast na nové historické maximá. Žeby si všetci obchodníci zrazu radikálne premysleli, aký vplyv bude mať Trump na ekonomiku? Kde ostala ich racionalita? Z pekla do raja v priebehu pár hodín?
img

Začiatok silného dolára?

23.11.2016 Za posledné dva týždne sme videli veľké posilnenie amerického dolára. Dnes dolárový index dosiahol svoje maximá od rok...
img

Akcie letí vzhůru a s nimi inflační očekávání. Is this time really different?

22.11.2016  Čtrnáct dní po volbách v USA kotví americké akciové indexy zcela bezpečně na historických maximech. Přitom po zvolení Donalda Trumpa prezidentem měl tak podle některých ekonomů nastat konec světa. Ten však stejně jako po brexitu nenastal, když předpovídaná výrazná korekce trvala jen několik hodin, přičemž v americkém podání se odehrávala mimo standardní obchodní hodiny.
img

ECB asi otevře ČNB dveře k ukončení intervencí později

21.11.2016 Zdá se, že poslední slušná čísla z ekonomiky nejsou pro ECB stále dost dobrá. Poslední série výroků centrálních bankéřů (Mario Draghi, Vitor Constancio) ukazuje, že ECB pravděpodobně z řady důvodů zůstane v prosinci opatrná a natáhne svoji politiku tisku peněz.
img

Stagflačný krach dlhopisov

20.11.2016 Bank of America sa pýtala svojich inštitucionálnych klientov, aké riziká považujú v súčasnosti za najväčšie? Na treťom mieste skončila devalvácia čínskeho juanu. Na druhom mieste dezintegrácia eurozóny. No za najväčšie riziko označili stagflačný krach na dlhopisoch.
img

Nenechajte sa oklamať!

16.11.2016 Dnešná analýza je o komplexnom aktuálnom pohľade na súčasný finančný trh. Sumarizujeme v ňom hlavné body, o ktorých sme písali v našich analýzach a rozprávali na našich webinároch. Cieľom je vytvoriť jasný a zrozumiteľný pohľad na momentálne dianie okolo nás.
img

Co se děje na JPY? Po dlouhých měsících jej začíná dohánět stín uvolnění měnové politiky BoJ

16.11.2016 Naši dlouhodobí čtenáři vědí, že optimismem okolo japonské měny dlouhodobě příliš nehýříme. Náš výhled na JPY byl negativní od prvního dne, kdy BoJ před lety začala s masivním kvantitativním uvolňováním (QE) a zůstal negativní i v tomto roce, kdy šel JPY proti nám poté, co Bank of Japan odmítala uvolnit měnovou politiku a dál trochu alibisticky tvrdila (a stále tvrdí), že je dvouprocentní inflace „za rohem“. Nemůžeme proto říci, že jsme překvapeni z toho, co se v posledních několika týdnech děje na JPY, který zdá se konečně po dlouhých měsících začíná doplácet na skutečnost, že ať už se na situaci v Japonsku díváme z jakéhokoli úhlu chceme, stále platí, že Bank of Japan provádí jednu z nejagresivnějších měnových politik na světě.
img

Italské referendum může rozhodnout o ECB i o konci intervencí

16.11.2016 Po překvapivém výsledku referenda o brexitu a vítězství Donalda Trumpa v USA začínají být neočekávané politické události pro trhy “denním chlebem?. Další na řadě je Itálie, která se chystá na začátku prosince (4.12.) na referendum o změnách v ústavě. Pokud ho italský premiér Matteo Renzi “politicky nepřežije?, nemusí to být pro italské dluhopisy vůbec procházka růžovým sadem. Další růst jejich výnosů a rizikových marží vůči německému bundu by pravděpodobně vedl Evropskou centrální banku k rozhodnutí (8.12.) natáhnout politiku kvantitativního uvolňování (QE) o dalších 6 měsíců (do konce září 2017). Pro ČNB by to pravděpodobně znamenalo signál takticky posunout konec intervencí ke konci roku 2017. V Itálii se tak nepřímo hraje nejen o budoucnost třetí největší ekonomiky eurozóny, ale zprostředkovaně i o to, kdy ECB otevře ČNB dveře k ukončení intervenčního režimu.
img

Trump tromfol Bernankeho

13.11.2016 Donald Trump ešte nie je ani prezidentom, no už dokázal to, čo sa Bernankemu nepodarilo za osem rokov - výrazne zvýšil inflačné očakávania. Svet sa teší. Vydrží mu to?
img

Obrázky dňa: Hedžing voči víťazstvu Trumpa? Short SEK

08.11.2016 Švédska koruna patrí na páre s eurom v posledných dňoch k najmenej volatilným menám (CHF nepočítame, lebo má voči euru „soft peg“), vzhľadom na vysokú otvorenosť švédskej ekonomiky by však teoreticky mala byť mimoriadne citlivá na prípadné Trumpovo víťazstvo v US voľbách (podobne ako NZD). Potenciál pre jej prepad pri Trumpovom víťazstve je teda vysoký (@ecoeurope)
img

Morálny hazard ECB

07.11.2016 Zdá sa, že Deutsche Bank nemiluje ECB. Už vo februári Deutsche Bank kritizovala jej uvoľnenú politiku, v júni prišla s reportom „ECB sa musí zmeniť“ a teraz zašla ešte ďalej, keď ju kritizuje priamo za vytvorenie bublín, vyvlastnenie sporiteľov a skrytú socializáciu. Môžeme si len domýšľať ako Deutsche Bank pod politikou záporných úrokových sadzieb.
img

Americké voľby, Fed a Summers

05.11.2016 Hlavným podtónom amerických volieb je zmena vs. status quo. Ak príde zmena, bude dramatická s vplyvom na celý svet. Či bude k dobrému alebo zlému nevie nikto – možno v súčasnom prostredí je akákoľvek zmena dobrá. Avšak rozhodne bude bolieť - čo je problém.
img

Švédska koruna je najslabšia od r.2010, a to aj napriek veľmi dobrým číslam z ekonomiky

04.11.2016 Švédska koruna má za sebou mimoriadne zlé obdobie. Od 26. októbra stratila voči euru viac ako dve percentá a za túto periódu je najslabšou poprednou menou. Celé to odštartovala centrálna banka Riksbank, ktorá potvrdila svoju extrémnu citlivosť na infláciu a na svojom zasadnutí koncom októbra si v reakcii na nečakané spomalenie inflácie z 1,2% na 0,9% nečakane otvorila dvierka k ďalšiemu uvoľňovaniu. V sprievodnom komentári k októbrovému zasadnutiu zaznelo, že
img

Brexit - ještě komplikovanější, než jsme si mysleli

04.11.2016 Rozhodnutí britského soudu o tom, že referendum o brexitu potřebuje ještě posvětit v parlamentu, vyvolalo na trzích radost a pomohlo libře do blízkosti měsíčních maxim. Zdá se však, že víc než jasno přináší soudní verdikt zatím hlavně novou nejistotu.
img

Rozbřesk – Brexit - ještě komplikovanější, než jsme si mysleli

04.11.2016 Rozhodnutí britského soudu o tom, že referendum o brexitu potřebuje ještě posvětit v parlamentu, vyvolalo na trzích ra...
img

Kto opustí eurozónu?

03.11.2016 Spoločnosť Sentix robí každý mesiac prieskum na vzorke tisíc investorov o tom, ktoré tri krajiny opustia eurozónu najbližší rok. Výsledky zverejňuje vo svojim Euro break-up indexe. Posledné výsledky priniesli prekvapenie – najrizikovejšia krajina na odchod z eurozóny už nie je Grécko. Stalo sa ním Taliansko.
img

ČNB jede dál podle plánu

03.11.2016 Listopadové zasedání bankovní rady nepřineslo žádné dramatické změny. Bylo to letos již čtvrté a zároveň poslední jednání nad prognózou, nicméně už naplňování té předchozí dávalo tušit, že žádná revoluce tentokrát nepřijde. Nová prognóza se tedy jen kosmeticky liší od té předchozí a ČNB tak mohla znovu potvrdit svůj tvrdý i měkký závazek. Tedy exit „ne dříve než ve druhém čtvrtletí 2017“ a současně „pravděpodobné ukončení závazku v polovině roku 2017“. ČNB i nadále předpokládá, že „k udržitelnému plnění cíle, který je podmínkou pro návrat do standardního režimu měnové politiky, tak dle stávající prognózy dojde v polovině příštího roku“.
img

Fed čeká na volby, dnes je na programu ČNB a Bank of England

03.11.2016 Americká centrální banka se v předvolební vřavě neodvážila učinit sebemenší překvapivý úkrok stranou a ponechala úrokové sazby beze změny, přičemž doprovodný komentář doznal jen kosmetických změn. Nejviditelnější, avšak rovněž očekávanou změnou je fakt, že pro zvýšení úroků zvedli ruku tentokrát jen dva členové FOMC, zatímco před tím to byli tři centrální bankéři.
img

Firmy v eurozóne zvýšili svoj dlh vo forme dlhopisov za Q2 o 46 mld. EUR. Predovšetkým kvôli ECB

02.11.2016 Minulý piatok zverejnil eurostat finančné účty krajín EÚ za druhý kvartál. Jedná sa o bilanciu finančných aktív a pasív jednotlivých ekonomických subjektov. Tento kvartál bol z môjho pohľadu obzvlášť zaujímavý, a to kvôli tomu, že ECB v júni (8.6.) odštartovala v rámci QE nákupy korporátnych dlhopisov. Vychádza to zhruba na 10 mld. eur mesačne. Ohlásila to pritom už v marci, na čo mali podľa viacerých správ spoločnosti, ktorých dlh má rating v investičnom pásme, reagovať zvýšenou emisiou dlhopisov, a to ešte pred začiatkom nákupov. Ukazuje to napríklad aj tento graf od MSCI:
img

Depresný ekonomický cyklus

02.11.2016 Ľudia milujú jednoduchý pohľad na svet – buď je všetko čierne alebo biele. Avšak takmer vždy je pravda niekde uprostred. Mať extrémny názor je nebezpečné, minimálne finančne.
img

Ekonomika eurozóny si drží stabilní tempo růstu, analýza EUR/NZD

31.10.2016 Ekonomika eurozóny ve třetím čtvrtletí rostla stejným tempem jako ve druhém, zatímco inflace v říjnu mírně zrychlila díky stabilizaci cen energií. Hrubý domácí produkt eurozóny v období od července do září mezikvartálně stoupl o 0,3 procenta, v souladu s očekáváními trhu. V meziročním srovnání ekonomika expandovala o 1,6 procenta.
img

Co čekat zítra ráno od BoJ a RBA?

31.10.2016 Ještě než bude ve středu rozhodovat o úrokových sazbách Fed, čeká nás zítra brzy ráno zasedání hned dvou významných centrálních bank – Bank of Japan a Reserve Bank of Australia. Níže proto v několika bodech krátký komentář k tomu, co od obou Bank očekávat a jaký mohou mít ráno dopad na domácí měnu.
img

Evropa čeká na HDP a inflaci, Amerika na Fed a volby

31.10.2016 Na globálních trzích tento týden nejprve přitáhnou pozornost čísla z eurozóny. Dnes čekáme, že HDP za třetí kvartál skončí relativně slušným výsledkem - eurozóna by měla dál růst tempem 0,3 % mezikvartálně a meziročně jen kosmeticky zpomalit na 1,5 %. To by se mělo Evropské centrální bance líbit. A podobně tomu bude i s prvním odhadem inflace za říjen - počítáme s nárůstem na 0,6 %. To by měla být nejvyšší hodnota od dubna 2014, kdy právě pod vlivem rostoucí inflace zažily velice nepříjemné výprodeje eurové dluhopisy. V tuto chvíli budou trhy primárně čekat na to, zda dobrá čísla nakonec povedou ECB k oznámení ústupu od politiky QE. I když čísla tento týden budou dobrá, nebudou natolik silná, aby dala jednoznačný signál ohledně prosincového zasedání ECB. Škraloupem na jinak dobrém výsledku zůstane podle nás přetrvávající nízká jádrová inflace.
img

Výprodej dluhopisů je tu

31.10.2016 Říjen si dluhopisoví investoři podtrhnou silnou červenou barvou. Souhra více faktorů vedla u investorů do vládních obligací vyspělých zemí k průměrným ztrátám 3 %, což na velice klidném trhu s dluhovými cennými papíry kolikrát znamená úrok, na který se při dnešních sazbách čeká mnoho let.
img

Červená pre centrálne banky

30.10.2016 Položme si pár základných otázok. Ako je možné, že v roku 2007 prišla kríza napriek tomu, že centrálne banky mali situáciu plne pod kontrolou? Ako je možné, že štandardná monetárna politika na jej prekonanie nestačila? Ako je možné, že na jej prekonanie nestačili ani všemožné variácie neštandardnej politiky? Ako je možné, že ešte niekto verí monetárnej politike centrálnych bánk?
img

Bude rast výnosov z dlhopisov pokračovať?

28.10.2016 Október je globálne dlhopisy zatiaľ mimoriadne slabým mesiacom. Index výkonnosti dlhopisov zaznamenal v doterajšom priebehu mesiaca jeden z najväčších poklesov v posledných rokoch. A keďže ceny a výnosy sa vyvíjajú inverzne, tak to pre výnosy znamená rast (@queenofchartz):
img

Lepšie časy pre európske banky?

27.10.2016 Včerajšie zverejnenie kvartálnych výsledkov Deutsche Bank povzbudilo nádeje investorov pre ďalší rast európskych bánk. Deutsche Bank vykázala oproti očakávaniam vyšší zisk a aj vyššie príjmy. Zároveň sa stala menej rizikovou, čím aspoň sčasti kontrovala správam o pochybení pri oceňovaní derivátov. Deutsche Bank sa obchoduje už s 30% ziskom od svojich miním podobne ako ostatné európske banky. Skutočne, celý európsky bankový sektor zaznamenal od júla percentuálne najväčší rast za posledné tri roky.
img

Deutsche Bank – dobré a zlé správy

27.10.2016 Od svojho dna dosiahnutého v posledný septembrový deň pod úrovňou ?10 sa akcie Deutsche Bank odrazili vyššie o 30%. Celkovo však stále strácajú vyše 40% od začiatku roka. Percentuálne vyjadrenie ale nie je na mieste. V nominálnom vyjadrení cena akcie vzrástla o ?3 aj vo februári, apríli či júni tohto roka. Hovoriť preto o zmene klesajúceho trendu je stále predčasné. Otázka je však iná: čo sa za posledné hodiny zmenilo?
img

Zlatý strom centrálnych bánk

26.10.2016 Pred vyše rokom zasadila ECB pred svoju frankfurtskú centrálu nový strom. Strom, ktorý stál ?1,25 milióna, je dielom talianskeho umelca Penona. Táto bronzovo-granitová socha vysoká 17,5 metra má v svojej polovici guľu pokrytú pozlátenými lístkami. Pozlátenú guľu symbolizujúcu víziu ECB.
img

Rozbřesk – Mario Draghi se snaží v Berlíně obhájit ECB

26.10.2016 Šéf ECB Mario Draghi včera v Berlíně (nehledě na poslední dobrá čísla) odhodlaně bránil probíhající tisk peněz (QE). Podle jeho slov není pochyb o tom, že přispěl k růstu a zaměstnanosti. Draghi tím ale pravděpodobně zatím nechtěl vyslat žádný signál, zda se ECB chystá v prosinci prodlužovat QE. Šlo spíše o reakci na rostoucí politickou kritiku ECB.
img

Analýza indexu S&P 500 a eurodolaru

21.10.2016 Za poslední týden se cenové úrovně indexu S&P 500 nezměnily, aktuálně obchodujeme na hodnotách z minulého pátku. Co to může indikovat pro další vývoj, pokud zohledníme fundamenty, zprávy a zveřejněné 3Q výsledky za poslední týden?
img

Týždenný výhľad: Dolár, Libra a komentáre bankárov

21.10.2016 TOP udalosťou týždňa bolo zasadnutie ECB. Centrálna banka síce ponechala sadzby aj QE bez zmeny, no kľúčový bol konmentár Draghiho. Akonáhle prišla informácia, že ECB nediskutovala rozšírenie stimulov, Euro si krátkodobo polepšilo, no po tom ako prišla správa, že sa nediskutoval ani o tapering, prvotný rast bol vypredávaný. Zlomovým bodom bola informácia o tom, že QE s vysokou pravdepodobnosťou nebude ukončené jednorazovo „useknutím“ ku koncu marca, ale uvidíme tapering – teda postupné znižovanie. To už indikuje, že nejaké dodatočné stimuly môžeme čakať od marca ďalej do budúcnosti, aj keď iba možno v rozsahu taperingu... Táto skutočnosť poslala Euro nadol a otvorila cestu medveďom...
img

Euro klesá po zasedání ECB na sedmiměsíční minima

21.10.2016 Evropská centrální banka (ECB) ve čtvrtek podle očekávání ponechala úrokové sazby beze změny a nezměnila ani klíčové parametry svého programu nákupu aktiv v celkovém objemu 1,74 bilionu eur s tím, jak usiluje o oživení růstu inflace. ECB na čtvrtečním zasedání ponechala depozitní sazbu, která je nyní všeobecně považována za hlavní nástroj úrokových sazeb, na úrovni mínus 0,40 procenta a sazbu pro refinanční operace na hodnotě 0,00 procenta.
img

Technická analýza - Dolar se na páru s eurem pohybuje u hodnoty 1,0900 EURUSD

21.10.2016 EURUSD: Měnový pár se pohybuje nad týdenním supportem S1. Oscilátor relativní síly RSI se nachází v nižší neutrální oblasti. Aktuálně při 34 bodech. Parabolický trendový indikátor SAR signalizuje downtrend.
img

Konec intervencí záleží i na prosincovém rozhodnutí ECB...

21.10.2016  Mario Draghi si včera na tiskové konferenci nechal všechny možnosti otevřené. ECB nehlasovala ani o natažení ani o útlumu politiky QE (kvantitativního uvolňování). Trhy ale mezi řádky četly spíše lehce holubičí signál. Jednak díky tomu, že Mario Draghi de facto vyloučil možnost úplného ukončení QE ze dne na den. S tím sice na trhu prakticky nikdo nepočítal, ale ECB zatím “natvrdo? tuto variantu nevyloučila. Za druhé, přestože je spokojen s odolností ekonomiky eurozóny, ECB vnímá rizika současné prognózy vychýlená směrem dolů - k nižší inflaci a růstu.
img

Trhy dnes: Euro po zasadnutí ECB stráca, SEK nakopli čísla z trhu práce

20.10.2016 Hlavnou udalosťou dňa bolo zasadnutie ECB. Na sprievodnej tlačovej konferencii neodznelo nič nečakané. Draghi podľa očakávania predznačil nový balíček opatrení v decembri, ktorý by mal podľa jeho slov dať odpoveď na otázku, akým smerom sa bude vyvíjať politika v najbližších mesiacoch. Na otázky ohľadom ďalších opatrení Draghi odpovedal, že ich nediskutovali (čo je dosť zvláštne, keďže december by mal ukázať budúci vývoj politiky ECB, čiže toto mu neveríme). Takisto sa nediskutovalo ani znižovanie QE, avšak Draghi naznačil, že si nevie predstaviť jeho jednorazové ukončenie, čo v preklade znamená, že bude postupne znižované ako v prípade FEDu (tzv. taper).
img

Kdy začne ECB s utahováním měnové politiky?

20.10.2016 Není tomu dávno, co médii proběhly zprávy o tom, že se uvnitř ECB začíná pomalu rozebírat téma ukončení programu kvant...
img

Obrázky dňa: Vyššie výnosy z dlhopisov eurozóny znížili tlak na ECB

20.10.2016 Ako sme písali včera v preview k zasadnutiu ECB, tak rast výnosov z dlhopisov eurozóny v posledných dňoch zvýšil objem dlhopisov, ktoré spĺňajú podmienky pre nákupy v rámci QE. Situácia sa zlepšila predovšetkým pri najbezpečnejších krajinách – Nemecko, Fínsko, Rakúsko. Tlak na zmenu technických parametrov (obmedzení) na dnešnom zasadnutí je teda o niečo nižší ako pre mesiacom (@Schuldensuehner):
img

Kdo je mocnější tržním hráčem: ECB nebo ratingové agentury?

20.10.2016  Jsou mezi námi ekonomové, kteří mají skutečně velkou moc. Patří k nim v tuto chvíli dva analytici kanadské ratingové agentury DBRS, kteří na začátku října přistáli v Lisabonu, aby provedli revizi portugalského ratingu. DBRS je relativně málo známou ratingovou agenturou. Patří ale ke čtveřici (spolu s Fitch, Moody?s a S&P), podle které se řídí Evropská centrální banka (ECB). Ta nakupuje dluhopisy (v rámci politiky QE) a akceptuje dluhopisy jako kolaterál (při dolévání likvidity), pouze když je alespoň jedna z ratingových agentur hodnotí investičním stupněm.
img

Preview zasadnutia ECB: Draghi nemá dôvod urobiť niečo nečakané

19.10.2016 Zajtra (20.10) popoludní sa dozvieme výstup zo zasadnutia ECB. Vzhľadom na to, že úrokové sadzby sa takmer s istotou nebudú meniť, tak to najdôležitejšie sa dozvieme na tlačovej konferencii guvernéra Draghiho, ktorá sa začne o 14:30. Od zajtrajšieho zasadnutia sa veľa nečaká, Draghi si bude pripravovať pôdu pre decembrové zasadnutie, kedy bude k dispozícii aj nová makroprognóza. To znamená, že pravdepodobne odznie, že v decembri je možne očakávať nové opatrenia. Podľa prieskumu Bloombergu takmer všetci oslovení ekonómovia očakávajú ako ďalšie opatrenie predĺženie QE (graf od @MxSba):
img

Obrázky dňa: Podľa investorov je všetko nadhodnotené

19.10.2016 Všetko je nadhodnotené – percento fondov, ktoré v prieskume Bank of America Merill Lynch uviedlo, že nadhodnotené sú aj akcie aj dlhopisy, je nadpolovičné a zároveň najvyššie v histórii indexu. Výraznejšie rasty na oboch aktívach teda zrejme čakať nemožno (@Callum_Thomas):
img

Strach z európskej búrky

17.10.2016 Hedžový fond je synonymom slobody v investičnom svete. Fond môže stávkovať na čokoľvek a jeho regulácia je minimálna. A tak v časoch, keď všetko kolabuje, sú to excelentní špekulatívni obchodníci a hedžové fondy, ktorí zarábajú. Ináč tomu nebolo ani v roku 2008, a nebude tomu ináč ani v budúcnosti.
img

Obrázky dňa: Ruská produkcia ropy pokračuje v prudkom raste

17.10.2016 Rusko má zaujímavú stratégiu. Za prvých 13 dní októbra opäť navýšilo produkciu ropy na postsovietske maximá. Pritom sa chce s OPECom dohodnúť na obmedzení/zmrazení ťažby. Vyzerá to tak, že sa snaží pred rokovaniami si vydobiť čo najlepšiu pozíciu, otázne je, že či to bude OPEC akceptovať, alebo bude aj od Ruska chcieť zníženie ťažby (@Schuldensuehner):
img

Dluhopisy rozvíjejících se trhů představují příležitost pro investory

17.10.2016 Všechny třídy dluhopisů si do této chvíle roku 2016 vedly skvěle. Kvantitativní uvolňování a nízká inflace byly hlavní hybnou silou, ale svou roli sehrála i revaluace dluhopisů rozvíjejících se trhů, které ve 3. čtvrtletí dle našeho očekávání překonaly dluhopisy rozvinutých trhů.
img

Janet Yellenová chce ekonomiku mírně “přehřát??

17.10.2016 Šéfka Fedu Janet Yellenová v pátek hovořila o tom, že je zapotřebí po hlubší krizi let 2008/2009 ekonomiku rozehřát, dříve než ji Fed začne znovu výrazněji chladit. Hlavně proto, aby se struktura ekonomiky vrátila do žádoucího normálu - tedy, aby například znovu vzrostly žádoucí výdaje na výzkum a vývoj nebo vzrostla participace na pracovním trhu (ochota pracovat nebo hledat si aktivně zaměstnání). S řadou závěrů se dá souhlasit, jen je třeba si uvědomit, že Spojené státy jsou již mimo recesi poměrně dlouhou dobu (přes 6 let).
img

Týdenní zpráva z finančního trhu 17.10.2016

17.10.2016 Pozornost investorů se tento týden zaměří především na zasedání ECB. Spolu s konsenzem trhu sice neočekáváme změnu měnové politiky, šéf centrální banky Mario Draghi ale může poodhalit strategii do budoucna. Americká data by měla potvrdit dobrou ekonomickou kondici a uvolnit ruce Fedu, aby v prosinci zvýšil sazby. V České republice se už dnes dočkáme zářijových výrobních cen, které výrazně zpomalí svůj pokles díky efektu nízkých cen ropy z loňska. Koruna by měla setrvat na hranici kurzového závazku.
img

Obrázky dňa: Obchodom vážená libra je najnižšie v histórii, klesá už vyše 8 dekád

14.10.2016 Keď sa nepozeráme na kurz GBP voči doláru, ale na efektívny výmenný kurz, t.j. kurz voči košu mien, ktoré sú v ňom vážené podľa podielu na zahraničnom obchode, tak je libra na historických minimách. Hodnotu stráca takmer konštantne od začiatku 30. rokov minulého storočia (@DuncanWeldon):
img

Jak Evropa odolává nárůstu politické nejistoty?

14.10.2016  Globální politická nejistota podle studie ekonomů z Univerzity v Chicagu v posledních pěti letech vzrostla a je vyšší než v krizových letech 2008/2009. Steven Davis a jeho kolegové z Chicaga daly dohromady index globální politické nejistoty, který měří frekvenci negativních novinových zpráv ve vazbě na hospodářskou politiku v 16 největších světových ekonomikách. Souhrnný index (vážený HDP) vzrostl výrazně kvůli souběhu řady negativních faktorů - evropská migrační krize, brexit, nárůst podpory radikální pravice napříč EU, politická polarize v USA a výměna politické garnitury v Číně, která se možná v brzké době bude znovu opakovat. Politická nejistota nejen podle výzkumu ekonomů z Chicaga může ohrožovat hospodářský růst - vést “vystrašené? podniky a domácnosti k odkládání investic a spotřeby. Může ale nemusí, jak ukazuje například dosavadní zkušenost eurozóny z roku 2016. Přes výraznou kumulaci politických rizik (brexit, migrační krize) zatím není vidět, že by byl výrazně ohrožen hospodářský růst - podniky nijak zásadně neodkládají investice. Proč?
img

Výnosy z dlhopisov v eurozóne rastú, ťahajú ich inflačné očakávania

11.10.2016 V Eurozóne rastú výnosy z dlhopisov. Napríklad pri nemeckých desaťročných splatnostiach sú výnosy už kladné a nachádzajú sa na druhej najvyššej úrovni od konca júna, kedy ich potopilo britské referendum. ECB sa nestala viac jastrabou a z eurozóny neprichádzajú nejaké úplne excelentné čísla. Čo ich teda ťahá nahor? Z môjho pohľadu sú to inflačné očakávania (s ktorými sú úzko späté, keďže vyššia inflácia znamená vyššie sadzby ECB a naopak), ktoré rastú zhruba od začiatku septembra a v súčasnosti sú najvyššie od júna:
Související klíčová slova: FOREX | Partneři | FXstreet | Technická analýza | Psychologie | Money management | Obchodní systémy | Korelace měn | Offshore | George Soros | Bitcoin | Fundamentální analýza | Čínský jüan | Intervence | Big Mac index | Exotické měny | Intervence ČNB | Kvantitativní uvolňování | Nový Zéland | Live trading | Nová drachma | Price Action | Intradenní obchodování | Brexit | Intradenní výhled | Řecko | Patrik Urban | Obchodní strategie | Čína | Japonsko | Video | Finance | Peníze | Kanadský dolar | Bank of Canada | Australský dolar | Novozélandský dolar | Disciplína | Stříbro | Expert | Akciové indexy | Akciový index | Pullback | Moody's | Fitch | Korelace | SSI | Equity | Inflace | Deflace | OECD | EUR/USD | GBP/USD | USD/JPY | USD/CHF | AUD/USD | NZD/USD | EUR/GBP | GBP/JPY | Nasdaq | Dow Jones | Mario Draghi | USD/CAD | EUR/JPY | Světová banka | Rusko | USA | NFP report | Nezaměstnanost | Janet Yellenová | Británie | Britská libra | OPEC | Spotřebitelská důvěra | Maďarský forint | Koruna | BIS | G20 | Euroskupina | Evropská unie | SYRIZA | Grexit | Ruský rubl | HDP | Obchodní deník | Obchodní plán | Fibonacci | Devizové rezervy | Mexické peso | Brazilský real | Turecká lira | Bezpečný přístav | Dluhová krize | Divergence | Pin Bar | Investiční soutěž | Česká burza | Monetární politika | Měnová politika | Forexový trh | Kanada | Austrálie | Německo | Francie | Pražská burza | Česká měna | Polsko | Turecko | Španělsko | Apple | Středoevropské měny | Polský zlotý | Měnový výbor Fedu | Evropské akcie | Kypr | Analytik | Pimco | New York | Profit-Target | Ceny ropy | Výsledková sezóna | Spekulace | Ropa Brent | Ropa WTI | USD/CNY | Česká koruna | Americké akcie | Medvědí trh | Býčí trh | ETF | Investiční fondy | Podílové fondy | Dluhopisový trh | Světové akcie | Dividendy | Světová ekonomika | Poptávka | Ratingové agentury | Recese | Lehman Brothers | Americká ekonomika | Daně | Podpora ekonomiky | Akciové tipy | Rizika | Politika | Komoditní měny | EUR/CHF | AUD/NZD | Síla měn | XAU/USD | Hyperinflace | Export | Import | Průmyslová výroba | Nikkei | Ekonomové | Akciové trhy | Ekonomika eurozóny | Zahraniční obchod | SPX500 | Maloobchodní tržby | USD/NOK | USD/SEK | EUR/DKK | EUR/SEK | EUR/AUD | GBP/CHF | GBP/CAD | GBP/AUD | AUD/JPY | CAD/JPY | CHF/JPY | NZD/JPY | AUD/CAD | SGD | EUR/CAD | CAD/CHF | EUR/NZD | GBP/NZD | USD/MXN | USD/BRL | USD/INR | USD/ZAR | USD/TRY | EUR/TRY | USD/RUB | USD/CZK | EUR/CZK | USD/PLN | Spotřebitelské ceny | Obchodní komora | Míra nezaměstnanosti | Světové ekonomické fórum | Rozpočtový deficit | Důvěra investorů | Ekonomické události | Měnové indexy | Měnový trh | Objemy obchodů | Svíčkové formace | Obchodování na burze | Měnové trhy | Spready | Ekonomické prognózy | Eurodolar | Cenné papíry | Hospodářství | Kapitál | Sazby | Oscilátory | ADR | AMEX | Akcie | Akcionář | Akciové fondy | Akciový trh | Aktiva | Akumulace | Akvizice | Alert | Alokace | Americký dolar | Analýza | Zhodnocení | Apreciace | Arbitráž | Asset management | Aussie | BRICS | Transakce | BaFin | Balance | Bank of England | Bank of Japan | Bankovní rada | Bazický bod | Bear | Ben Bernanke | Benchmark | Beta | Bid | Bloomberg | Blue chip | Bod | Bond | Dluhopisové fondy | Breakout | Broker | Bull | Bund | Bundesbank | Burza | Burza cenných papírů | Burzovní index | Buy and hold | Béžová kniha | CBOT | CCI | CEO | CFD | CFTC | CME | COT report | CPI index | Cable | Call opce | Cap | Carry trade | Cash flow | Cenný papír | Centrální banka | Centrální banky | Stock | Certifikát | Garance | Autochartist | Chop | Close | Konsolidace | Custody | DAX | Denní minima | Daytrading | Dealer | Decline | Demo účet | Depreciace | Derivát | Devalvace | Devizový trh | Dezinflace | Distribuce | Nesoulad | Diverzifikace | Dividenda | Dividendový výnos | Dlouhá pozice | Dluhopis | Dluhopisový fond | Dolarový index | Dollar | Dow Jones Industrial | Downtrend | Drawdown | Durace | EBIT | ECB | ECB (European Central Bank) | ECOFIN | EFSF | EMA | EMS | Monetární unie | EONIA | ERM | ESM | Easing | Ekonomický indikátor | Ekonomika | Emerging markets | Emise | Euro | Eurobondy | Eurosystém | Eurozóna | Evropská centrální banka | Evropská investiční banka | Euroval | Expanzivní politika | Exponenciální klouzavý průměr | FINMA | FOMC | FRA | Index FTSE 100 | FX | Fair Value | Fannie Mae | Fed | Federální rezervní systém (FED) | Finanční páka | Finanční trh | Finanční trhy | Fiskální politika | Flat | Floating | Hedge fondy | Komoditní fondy | Foreign Exchange | Forex trader | Forward | Fundamentální zprávy | Futures | G10 | G7 | Gama | Gap | Vyplnění GAPU | Grafy | HFT | Hedging | Hedge | High | High Yield | Higher Low | Hlava a ramena | Hlavní měna | Holubice | IFO index | IPO | Index DAX | Index PX | Index cen průmyslových výrobců | Index spotřebitelských cen | Index výrobních cen | Indikátor | Indikátory | Inflační cíl | Insider | Intraday | Intradenní obchodník | Investice | Investor | Investování | Japonský jen | Jestřáb | Kapitálový trh | Kiwi | Klouzavý průměr | Komodity | Korekce | Kotace | Koš | Krátká pozice | Kupón | Kurz | Kurzové riziko | Kurzy měn | LES | LIBOR | LTRO | Leverage | Likvidita | Likvidní trh | Long | Long pozice | Loonie | Lot | Low | MACD | MAE | MIFID | MMF | MT4 | Makro data | Margin | Mark-to-Market | Market Maker | Risk | Marže | MetaTrader | Mezibankovní | Mezinárodní obchod | Momentum | Monetizovat | Mutual Fund | Měna | Finanční instituce | Měnové páry | Měnový pár | Měny | Fluktuace | NYMEX | NYSE | Nabídka | Neckline | Stavební povolení | Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Nástroj | Obchodní bilance | Obchodní zásoby | Obchodník | Obchodování s měnami | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Obligace | Opce | Open | Operace Twist | Order | Oscilátor | Outside Bar | Overnight | P/E | PEG | PPI index | PRIBOR | Pakt stability | Parita | Pasiva | Čekající příkazy | Peněžní trh | Peněžní zásoba | Pip | Platební bilance | Platforma | Podkladové aktivum | Podílový fond | Pokladniční poukázka | Politické riziko | Poplatek | Portfolio | Pozice | Prodeje existujících domů | Produktivita práce | Profit Target | Prémie | Průmyslové objednávky | Psychologická analýza | Pákový efekt | Quantitative easing (QE) | RRR | RSI | Rally | Rating | Ratingová agentura | Real-time | Realizovat zisk | Reinvestice | Repo sazba | Reserve Bank of Australia | Reserve Bank of New Zealand | Resistance | Resistence | Retracement | Rezervní měna | Rezistence | Platina | Riziko | Inflační riziko | Rizikové měny | Rolování | Ropa | Rozdíl úrokového diferenciálu | Russell 2000 | S&P 500 | SNB | SSI index | Saldo běžného účtu | Schodek rozpočtu | Sell Limit | Sentiment | Short | Short Term | Long Term | Short pozice | Short selling | Smart money | Směnný kurz | Spike | Splatnost | Split | Spot | Spotová cena | Spotový trh | Spread | Stagflace | Standard & Poor's 500 | Statut | Sterling | Stochastic | Stop-Loss | Státní dluhopis | Support | Swap | Swing | Swiss | Swiss National Bank | T-Bill | Take Profit | Pokladniční poukázky | Ticker | Tightening | Timeframe | Tištění peněz | Trader | Trading | Trend | Trendová čára | Trigger | Tržní cena | Tržní kapitalizace | Ukazatel | Upgrade | Uptrend | VIX | VaR | Velkoobchodní tržby | Volatilita | Volume | Výkonnost | Performance | Výnos | Výnosnost | WTO | Wall Street | Warren Buffett | YTD | Yield | ZEW index | Bondy | Zisk na akcii | Zlato | Šedá ekonomika | Švýcarský frank | ČNB | Časový rámec | Česká národní banka | Úroková míra | Úrokové sazby | Úrokový diferenciál | Jednotná evropská měna | Americká měna | Analytici | Riziková aktiva | Obchodní platforma | Deriváty | Banky | Doporučení | EUR | USD | Commerzbank | UBS | Citibank | Barclays | Dluhopisy | JPY | CHF | NZD | CAD | AUD | GBP | ČEZ | Alcoa | Obchodování | Forex trading | Obchodování na forexu | JPMorgan | Morgan Stanley | FTSEurofirst | Bank of China | Euro STOXX | EMU | Nomura | Goldman Sachs | Regulátor | Objem obchodů | Evropa | Japonské akcie | Asijské akcie | Index MSCI | Jihokorejský won | Panevropský index | Shanghai Composite | Finanční krize | Citigroup | Cena zlata | Cena ropy | Hospodářský růst | Německá ekonomika | Investiční tipy | Investiční příležitosti | FTSE | Evropská ekonomika | Ekonomika Spojených států | Komerční banka | Patria | Komoditní trhy | Bank of America | Barack Obama | Americký prezident | XTB | X-Trade Brokers | Saxo Bank | BOSSA | Patria Forex | HighSky Brokers | Axiory | Admiral Markets | Indexy | Úroková sazba | OSN | Americká lehká ropa | Spekulanti | Indonéská rupie | Filipínské peso | Měnový koš | Globální ekonomika | Jihoafrický rand | PBOC | Čínské akcie | Investoři | Swapová křivka | Kurzový závazek | Měnové války | Produkce ropy | Blue chips | Fundamenty | Fond | Exxon Mobil | Ekonomie | Měnový výbor | Stimulační opatření | Program nákupů dluhopisů | EU | Finanční sektor | Ministři financí | Hospodářské otázky | Klouzavé průměry | Michala Moravcová | Býčí divergence | Vývoj ceny | Aukce | Aktuální kurz | Medvědí divergence | Zasedání Fedu | Zasedání ECB | Ekonom | Myšlení | Byznys | Business | Pravděpodobnost | Drahé kovy | BNP Paribas | Výnosy dluhopisů | Carry obchody | Rollover | Makroekonomická data | Makroekonomické data | Makroekonomické události | Market Color | Nick Beecroft | Ken Veksler | John Hardy | Zisk | Ziskový obchod | Finanční instrumenty | Berkshire Hathaway | Ropný trh | Komise pro cenné papíry a burzy | Britská měna | Dluhopisové trhy | Futures kontrakt | Break-Even | Sázka | Kurz dolaru | Ceny komodit | Kurz eura | Kurz koruny | Obchodování na finančních trzích | Zkušenosti | Panika | Deprese | Euforie | Stres | Optimismus | Výsledky | Chamtivost | Strach | Emoce | Trpělivost | Index nákupních manažerů | Investiční příležitost | Obchodní příležitosti | Hedge fond | Bohatství | Hospodářský cyklus | Recesia | IEA | London Stock Exchange | New York Stock Exchange | Shanghai Stock Exchange | Euronext | Credit Suisse | Vývoj dolaru | Vývoj eura | Japonská měna | Santa Claus Rally | RBNZ | Ozvěny trhu | Uvolnění měnové politiky | Intervenovat | ČSOB | Partners | DailyFX | ForexLive | Investiční produkty | Gold | GCI | Jak obchodovat | Forex Factory | Obchodovat | MT5 | Ondřej Hartman | Obchodování s akciemi | Investment Banking | CAC 40 | Deutsche Bank | Stoxx 600 | Investiční banka | Makrokalendář | Zprávy z trhů | Analytický tým | Aktuální kurzy | Regulace | Portfolio manažer | Axiory Europe | Mimoburzovní | Financování | Investiční banky | Investiční společnosti | Investovat | CZK/EUR | CZK/USD | USD/EUR | Hedgeové fondy | Intradenní analýza | Nasdaq Composite | Makro | USDX | Swissquote | Index cen | Výrobní ceny | Výrobní náklady | Index PPI | Index CPI | Eurostat | Český statistický úřad | Stavební výroba | Roklen | Obchodní seance | Makrodata | Conseq | Portugalsko | Forexové intervence | Devizové intervence | EUR/HUF | Obchodní deficit | Swapová výnosová křivka | Facebook | Měnový index | Riziková averze | LYNX | Index strachu | Poziční obchodování | BTC | Australská centrální banka | Donald Trump | Lukáš Kovanda | Burzy | Mezinárodní měnový fond | FX trh | Rozvíjející se trhy | Žlutý kov | Trim Broker | EuroStoxx50 | Zásoby ropy | Japonská centrální banka | Wall Street Journal | ADP report | Penzijní fondy | Financial Times | Bankrot | Ceny akcií | Obchodníci | Vzdělávání | Komunita | Semináře | Praxe | Centrální bankéři | EURUSD | USDJPY | AUDUSD | NZDUSD | USDCHF | GBPUSD | USDCAD | EURCZK | GBPJPY | EURJPY | AUDNZD | EURPLN | Raiffeisenbank | Abenomika | Aktivum | Bollingerovy pásy | Burzovně obchodované produkty | Carry trades | Carry trading | Delta | EPS | Formace hlava a ramena | Index | Investiční strategie | Křiž smrti | Likvidní | Odpor | Podpora | Průlom | Přenos | Vnitřní hodnota | Volatilní | AdmiralMarkets | Akcie Amazon | Akcie Apple | Akcie Deutsche Bank | Akcie dnes | Akcie Komerční banky | Akciové burzy | Aktuální kurzy měn | Americká burza | Americká centrální banka | Americká centrální banka FED | Analytika | Analýzy | Anglické libry | Argentinské peso | Atlantik | AUD NZD | AUDCHF | AUDJPY | Australská měna | Banka | Bankovní rada ČNB | Bankrot USA | Barel ropy | Běžný účet | Běžný účet platební bilance | BH Securities | Big Mac | Bollinger Bands | Bollingerova pásma | Bossa.cz | Break Even | Brent | Britské libry | Broker Consulting | Brokers | Brokerská společnost | Brokeři | Burzovní indexy | CAC40 | Capital Markets | CashFlow | Cena | Cena akcií | Cena barelu ropy | Cena drahých kovů | Cena ropy brent | Cena ropy dnes | Cena ropy WTI | Ceny drahých kovů | Ceny zlata | CFD kontrakty | Čínská ekonomika | Čínská měna | CISCO | Conference Board | Cyrrus | CZK | Černá labuť | Česká ekonomika | České akcie | České koruny | ČEZ akcie | Čínská burza | Čínské investice | Členové eurozóny | Členské země eurozóny | ČNB kurz | DAX 30 | Denník | Devizové kurzy | Devizové trhy | Devizový kurz | DJIA | Dnešní kurz | Dnešní kurz eura | Dnešní události | Dolar | Dolar koruna | Dolar vůči koruně | Dolary | Dow Jones index | Drachma | Egyptská libra | Ekonomické zprávy | Ekonomický cyklus | Ekonomický kalendář | Ekonomický růst | Ekonomický výhled | Ekonomika aktuálně | Ekonomika USA | Elektřina | Engulfing | ETF fond | ETF fondy | Etoro | EUR AUD | EUR GBP | EUR JPY | EUR NZD | EUR USD | Eura | EURAUD | EURCAD | EURGBP | EURHUF | EURCHF | EURIBOR | EURNOK | EURNZD | Euro dnes | Euro Exchange | Euro finance | Euro posiluje | Eurostoxx 50 | EURRUB | EURSEK | EURTRY | Evropská burza | Evropská měna | Evropská měnová unie | Evropské burzy | Evropské měny | Exchange | Expirace | Finanční prostředky | Finanční služby | Fiskální rok | Fondy | Forex kalendář | Forex market | Forex obchodování | Forex očima tradera | Forex tipy | Forex Zone | Forex zpravodajství | ForexFactory | ForexFactory.com | Forexu | Frank | FXCM | FXstreet.com | FXstreet.cz | GBP USD | GBPCHF | GDP | GfK | Graf | Graf EURUSD | Graf zlata | Graf zlato | Guvernér české národní banky | Guvernér ČNB | Hang Seng | Harmonizovaný index spotřebitelských cen | HDP Číny | HDP Řecka | HDP USA | HDP v EU | HighSky | Hodnota akcií | Hodnota dolaru | Hodnota zlata | Hrubý domácí produkt | HSBC | CHF EUR | Ichimoku | Index DJIA | Index Dow Jones | Index euro | Index Hang Seng | Index inflace | Index Nasdaq | Index PMI | Index S&P 500 | Index VIX | Index volatility | Indikátor CCI | Indikátor MACD | Inside | InstaForex | Instrument | Instrumenty | Investice do akcií | Investice do dluhopisů | Investice do drahých kovů | Investice do fondů | Investice do komodit | Investice do zlata | Investiční | Investiční certifikát | Investiční doporučení | Investiční nástroje | Investiční nemovitosti | Investiční poradenství | Investiční portfolio | Investiční výdaje | Investing | IronFX | Irsko | Islámský stát | ISM | J&T Banka | J&T | Jádrová inflace | Jak investovat | Jak investovat na burze | EBay | Janis Varufakis | Japonská ekonomika | Japonské firmy | Jiří Tyleček | Jeden dolar | Jaroslav Brychta | Jiří Rusnok | JP Morgan | Kanadská měna | Kapitálové trhy | Komodita | Komoditní | Komoditní index | Komoditní trh | Konfluence | Korporátní dluhopisy | Koruna česká | Koruna posiluje | Koupit akcie | Kurs USD | Kurs zlotých vůči české koruně | Kursy | Kurz akcií | Kurz amerického dolaru | Kurz australského dolaru | Kurz britské libry | Kurz čínského jüanu | Kurz dolarů | Kurz dolaru ke koruně | Kurz dollaru | Kurz ECB | Kurz EUR | Kurz EUR USD | Kurz eura k dolaru | Kurz forintu | Kurz GBP | Kurz JPY | Kurz jüanu | Kurz koruny k euru | Kurz lei | Kurz libry | Kurz měny | Kurz NZD | Kurz švýcarského franku | Kurz USD | Kurzu měn | Kurzy | Kurzy akcií | Volná pracovní místa | Kurzy koruny | E15 | Libra | Libra britská | Lira | Londýnská burza | Maďarská měna | Maďarsko | Makroekonomické ukazatele | Makroekonomický kalendář | Maloobchodní prodej | Management | Market | Markets | Mayzus | Měna Bitcoin | Měnová krize | Měnové kurzy | Měnový kurz | Měnový swap | Měny v Evropě | MetaTrader 4 | MetaTrader 5 | MetaTrader4 | Meziroční inflace | Meziroční míra inflace | Míra inflace | Miroslav Singer | Money Flow Index | Nákup akcií | Nákup dluhopisů | Nákup dolaru | Nákup EUR | Nákup euro | Nejdůležitější události roku | Největší ekonomika světa | Největší světové ekonomiky | Nemovitosti | Nikkei 225 | Nikkei225 | Norská koruna | Norská měna | NZD USD | NZDJPY | Obchodní platformy | Obchodníci s akciemi | Obchodování s dluhopisy | Obchodujeme | Ocenění akcií | Odkup akcií | Oslabení koruny | Oslabení měny | Oslabování koruny | Pád akcií | Pád dolaru | Pád Lehman Brothers | Paládium | Patria Finance | Patria Online | Patria.cz | Pavel Šafařík | PayPal | PinBar | Pips | Pivot | Pokles eura | Polská měna | Portfolia | Praní špinavých peněz | Právo opce | Prezidentské volby | Pro investory | Proč klesla cena ropy | Prodej akcií | Prodej anglické libry | Prodej dluhopisů | Prodej komodit | Prodej zlata | Prognóza | Převod akcií | Převodník měn | Pšenice | Rates | Rakousko | Ratingová metoda | Reuters | Risk Management | Risk Off | Risk On | RN systém | Ropné vrty | Ropy | RUB | RUB CAD | RUB CZK | RUB EUR | RUB USD | Rubl | Růst HDP | Řecká ekonomika | Řecká krize | Řecké referendum | Řecké volby | Řízení rizik | Řízení rizika | SaxoBank | Sázky | Seminář | Shanghai Composite Index | Signály | Směnné kurzy | Société Générale | SPX | SP500 | Spekulace na pokles | Státní dluh | Státní dluhopisy | Státní rozpočet | Shares | Stochastický oscilátor | Stochastický | Stoxx | Stoxx Europe 600 | Strukturované dluhopisy | Surová ropa | Švédská koruna | Světové měny | Swingy | Španělská ekonomika | Švédské koruny | Švýcarská centrální banka | Tapering | Tesla Motors | Throwback | TopForex | Trade Brokers | Trh nemovitostí | Trh | Tržní hodnota | Tržní podíl | Twitter | Ukrajinská hřivna | Unce zlata | Úrokové swapy | US dolar | US dollar | US měna | USD EUR | USD index | USD JPY | USD SEK | USDRUB | Velká Británie | Volatility | Volkswagen | Výnosy z dluhopisů | Výprodej | Vývoj akcií | Vývoj amerického dolaru | Vývoj australského dolaru | Vývoj cen akcií | Vývoj cen ropy | Vývoj cen zlata | Vývoj ceny mléka | Vývoj ceny ropy | Vývoj ceny ropy Brent | Vývoj ceny zemního plynu | Vývoj ceny zlata | Vývoj EUR/USD | Vývoj euro | Vývoj inflace | Vývoj kurzu | Vývoj kurzu eura | Vývoj kurzu měn | Vývoj kurzu rublu | Vývoj kurzu USD | Vývoj libry | Vývoj mezd | Vývoj nezaměstnanosti | Vývoj ropy | Vývoj USD | Vývoj zlata | Webinář | Webináře | WTI | XTB.cz | XM | X-Trade | Zahraniční měny | Zavedení eura | Země EU | Země eurozóny | Zemní plyn | Zkušenost | Zlaté investice | Zlaté rezervy | Zlato a stříbro | Zlato aktuální cena | Zlato grafy | Zlato investice | Zlato jako investice | Zlato kurz | Zlato kurzy | Zlato na burze | Zlato online | Zlato vývoj cen | Zlato zprávy | Zpracovatelský průmysl | Zpráva | Zpravodajství | Zprávy | Zprávy z ekonomiky | Železná ruda | Merrill Lynch | Předpověď | Zisky | Tradeři | Diskontní sazba | Fed Funds Rate | EUR/PLN | CNBC | Marc Faber | Rozkolísanost trhu | BreakEven | ZEW | DXY | Indikátor ekonomického růstu | EIA | ATR | ING | Mojmír Hampl | Benzín | Buffett | DMA | Komise pro cenné papíry | Put | Báze | BIC | Bunds | Buy | Buyout | CEE | Cenové rozpětí | Cílová cena | Čistý dluh | Dluhopisový index | Doba splatnosti | EBITDA | Ekonomika EU | Ekonomika Francie | Elon Musk | EV | Ex-dividend | Federal Funds Rate | Hold | Christine Lagarde | Index relativní síly | Indie | Intermediate | IRS | Janet Yellen | Junk bonds | Lednový efekt | Long position | Mark Zuckerberg | Měď | MIC | Ministerstvo financí | Near term | Obchodní den | Overweight | P.A. | P/S | Peněžní trhy | Pro jaký dluhopis se rozhodnout? | Profitability Ratios | Prospekt | Překoupení | Příjmy z dluhopisu | Přípustné cenové pásmo | PX index | Range | Rate Hike | Redukce | Reinvestice kuponové platby | REIT | Rights Offering | ROCE | ROE | Roll Over | Sekundární trh | Sell | Short position | Small caps | SPAD | Tier 1 | Tovární objednávky | Tranše | Underweight | Výnos do splatnosti | Výroční zpráva | Využití kapacit | Commonwealth Foreign Exchange | Crédit Agricole | Ronald Ižip | Zóna obchodníka | Itálie | Spojené státy | Finanční společnosti | Vybírání zisků | West Texas Intermediate (WTI) | WSJ | WGC | Báze indexu | Konzervativní investor | Předání vypořádání | Přednostní (prioritní) akcie | Převis | Princip poměrného krácení | Priorita cenová | Repo operace | Cenová hladina | Hrubý domácí produkt (HDP) | Investice ve stavebnictví | M2 | Prodeje osobních a nákladních automobilů | Prošlá platnost | P/E (Price/Earnings ratio) | Regionální průmyslové výzkumy | Tržby | Výsledek hospodaření | Zaměstnanost | Bod zlomu | Registrovaný cenný papír | Úvěr | INSEE | Investiční výzkum | Světové ekonomiky | Western Union | Miliardář | Bohatý | eBook | Bailout | Paul Krugman | Jiří Soustružník | Jan Kovalovský | Zhodnocení kapitálu | Tržní sentiment | Casino | Zhodnocení účtu | Commission | Komise | Kontrakt | Double top | Federální rezervní systém | Trendový indikátor | Majors | Reverse order | Rollover (swap) | Session | Volby | Fundamentální data | S/R zóny | S/R hladiny | Rozhovor | Úspěšný trader | Futures trhy | Tickové grafy | Blog | Cukr | Retail | USD/HUF | Vzdělání | Frustrace | Commitment of Traders | COT | Velcí hráči | 1 milion | Burze | Cena eura | Podvědomí | Commodities | Currencies | Currency | Currency market | Dividendové akcie | Head and Shoulders | Graf EUR/USD | Investment | Německá burza | Slušný zisk | Stock market | Traders | Jim Rogers | IMPOSSIBLE | Válka měn | Zlatý standart | Zlatý standard | Hedžové fondy | Saxo Capital Markets | Asijské obchodování | Evropské obchodování | Americké obchodování | FX Analyst | Forex analýza | Aramco | Capital Economics | Markit | Raymond James | Dow Jonesův index | Unicredit | Danske Bank | TD Securities | Deutsche Bundesbank | Brown Brothers Harriman | Western Union Business Solutions | Společnost Crédit Agricole | Bank of New York Mellon | Rabobank | Royal Bank of Scotland | DPA | Intesa Sanpaolo | Bank of America Merrill Lynch | Bernstein | Charles Schwab | Natixis | Jackson Hole | Newedge | Institut ZEW | CNOOC | RBC Capital Markets | Scotiabank | CNN | Worldwide Markets | Wells Fargo | CitiFX | RBS | Microsoft | Bankovní sektor | MSCI | Omer Esiner | Oxford Economics | Mizuho Bank | State Street | Westpac Banking | ABN Amro | Westpac | ICAP | CME Group | Caterpillar | ANZ | FTSEurofirst 300 | DIW | Sentix | TradingFloor.com | Baker Hughes | Guvernér centrální banky | Institut Ifo | Berenberg | Swissquote Bank | Frankfurter Allgemeine Zeitung | MICEX | Nordea | Prudential Financial | Investing.com | Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) | Macquarie | TLTRO | The Sunday Times | YouGov | Mitsubishi | NATO | Standard Bank | MF Global | Ole Hansen | ANZ Bank | Cantor Fitzgerald | Pimco Total Return Fund | Paulson & Co. | Standard Chartered | RBC Capital | Wrightson Icap | Barrick Gold | BBC | Barclays Capital | Destatis | Washington Post | Technické indikátory | Sója | The Guardian | Sentix index | Oslabení eura | Reporty | Investiční soutěže | Ekonomická expanze | Šéfka Fedu | Zvyšování sazeb | Snižování sazeb | Obchodní nastavení | Specialista na investice | Riksbank | Fat finger | Ceny nemovitostí | Halifax | Phillipsova křivka | Růst ekonomiky eurozóny | Thomson Reuters | Expanzivní měnová politika | Finanční regulace | Dění na finančních trzích | Důležité fundamenty | Fundamentální výhled | Fundamentální pohled | Technický pohled | Technický výhled | Bloomberg komoditní index | Bezpečné měny | Uložení peněz | Short squeeze | IG Markets | HUF/EUR | Kurz koruny vůči euru | Polská centrální banka | Kurz EUR/USD | Kalendář ekonomických událostí | Brazílie | Japonský premiér | Dnešní fundamenty | Průmyslová produkce | Zasedání centrální banky | Zasedání centrálních bank | Pokles úrokových sazeb | Čínská centrální banka | Finanční systém | Nákupy dluhopisů | Bavlna | Dovoz ropy | Výnosy německých dluhopisů | Firemní dluhopisy | MarketWatch | Magnát | Nastavení měnové politiky | Úspěch | Podnikatel | Pokles cen akcií | Růst cen akcií | Podnikání | Euro proti dolaru | Euro vůči dolaru | DZ Bank | Rolls-Royce | BMW | Wolfgang Schäuble | Ekonomický výzkum | Automobilový průmysl | Erste Bank | Mark Carney | Pohyby eura | Averze k riziku | USOil | Kurz české měny | Zero Hedge | Pokles akcií | Der Spiegel | Ministr financí | Hospodářské výsledky | Vývoj indexu volatility | Vývoj akciového indexu | Měnové riziko | Creditas | Finanční aktiva | Globální trhy | Fixní kurz | Internetová bublina | Stock Exchange | Renminbi | Čínský renminbi | Velcí investoři | Cizí měny | Evropské banky | Finančníci | Velcí obchodníci | eFXnews | Zvyšování úrokových sazeb | Snižování úrokových sazeb | Časování trhu | Trendový kanál | Otočení trendu | Cena kávy | Dlouhé pozice | Komoditní stratég | Fundamentální ukazatele | Multi-Asset obchodování | Výnosová křivka | Precedens | Plodiny | Energie | Obavy z brexitu | Společná evropská měna | Severomořská ropa | Vizionář | Prezident Fedu | Intradenní vývoj kurzu | Vývoj kurzu USD/EUR | Příležitosti na trzích | Finanční stabilita | Rada ČNB | Online webináře | Flash news | Earnings | Tržní nálada | Sentiment trhu | Výprodej na Wall Street | Index FTSEurofirst 300 | Podnikatelé | Bloomberg TV | Pro tradery | Globální akciové trhy | Panevropský akciový index | Henry Hub | KBC | BlackRock | Oddělení forexu | Piper Jaffray | Korelační strategie | Ekonomický sentiment | Podnikatelská důvěra | Ekonomické indikátory | Implikovaná volatilita | Ekonomický a strategický výzkum | Příprava | Přehled | Vytrvalost | Klid | Jádrový index | Kč/EUR | Kč/USD | Polská ekonomika | Ekonomické fórum | Volby v USA | Rosněfť | Vrtulníkové peníze | Firemní investice | Christine Lagardeová | Thomas Jordan | Silná domácí měna | Agentura Reuters | Politické napětí | Kybernetické měny | Averze vůči riziku | Bezpečné přístavy | Sázet | Zahedžovat | Hedžovat | Cena cukru | Obchodní signály | Evropské trhy | Americké trhy | Obchodování signálů | Kurzotvorné informace | Index amerického dolaru | Index eura | David Cameron | Bankovnictví | Futures kontrakty | Swapy | Referendum | Událost na finančních trzích | Ekonomická aktivita | City | Rozdávání peněz | Helicopter money | Program OMT | IPO akcií | Fidelity International | Posilování koruny | Ministři financí eurozóny | Volumes | Apreciace dolaru | Německý ústavní soud | US akcie | FX Concepts | Svatý grál | Forbes | Cena Brentu | Vývoj ceny ropy WTI | Prezident ECB | Kurzy středoevropských měn | Nejistoty na trzích | Nejistota na finančních trzích | Fundamentální faktory | Vývoj měn | Americké firmy | Pozornost investorů | Index důvěry | Základní úrokové sazby | Lídři | Firmy | Vývoj měnového páru EUR/USD | Vývoj měnového páru | Vývoj měnového páru GBP/USD | Vývoj měnového páru USD/JPY | Vývoj dolarového indexu | Aktuální vývoj | Měnový stratég | Den D | Standard & Poor's | Kapitálové rezervy | Britské akcie | České firmy | Strategy Research | Economist | Economic | Zasedání České národní banky | Inflační tlaky | Širší index S&P 500 | Glencore | Akcie v USA | Akcie bank | Západoevropské akcie | Ekonomické dopady | Forwardy | Akcie v Asii | Situace na finačních trzích | Japonský index Nikkei | Britská burza | IHS | Měnová autorita | Xetra | IBEX | Evropská dluhová krize | Globální finanční krize | Akcie evropských bank | Britská centrální banka | Euro Stoxx 600 | Obchodování měn | Turbulence na trzích | Turbulence na finančních trzích | Obchodování měnových párů | Německé státní dluhopisy | Cenné kovy | Americké státní dluhopisy | Intervence centrální banky | JPMorgan Chase | Forexové trhy | Dollar Index | Bankovní regulace | Soros Fund Management | Program nákupu dluhopisů | Známý investor | Realitní trh | Velké banky | Objem investic | Daňové příjmy | Vladimir Putin | Deutsche Börse | Americký akciový index | Americké akciové indexy | Index volatility VIX | Vývoj indexu volatility VIX | Vývoj akciového indexu S&P 500 | Panické výprodeje | Analýza akciového indexu | Akce centrálních bank | Propad měn | Algoritmus | Forexoví obchodníci | Spotřebitelský indikátor | Ekonomika Británie | Klouzavý průměr SMA | Globální ekonomický růst | Pokles libry | Pád libry | Investor George Soros | S&P Global | Zpomalení globální ekonomiky | Globální ekonomiky | Agentura Bloomberg | Biliony dolarů | Miliardy dolarů | Výsledek referenda | Poptávka po bezpečných aktivech | Vládní dluhopisy | Britské dluhopisy | Britské státní dluhopisy | Americký ministr financí | Oslabení japonského jenu | Víkendové parlamentní volby | Volby ve Španělsku | Britské banky | Akcie amerických bank | Odchod z EU | Hlavní indexy | Rizikovější aktiva | Nervozita | Globální finanční trhy | Britský ministr financí | Růst akcií | Fitch Ratings | Standard & Poor's (S&P) | AAA | Rating AAA | Černé pondělí | Dnešní ekonomický kalendář | Obchodování v Asii | Summit EU | Setkání centrálních bankéřů | Americké burzy | Světové centrální banky | Zpřísňováním měnové politiky | Uvolňování měnové politiky | Utahování měnové politiky | Finančnictví | Walmart | Alibaba | Halliburton | Procter & Gamble (PG) | Fibo | Dnešní obchodování | Dnes na trzích | Propad | GER30 | Německý index DAX | Vystoupení z EU | Dopady finanční krize | Světové akciové trhy | Prezidentský kandidát | Handelsblatt | Úvěrový rating | John Kerry | Kryptoměny | Britský akciový index FTSE 100 | Frankfurtský DAX | Ropné společnosti | Ropná společnost | Severomořská ropa Brent | Americká ropa WTI | Status bezpečného přístavu | Eurex | Index AEX | Index Nikkei | DAX30 | DAX30 CFD | FactSet | TradingView | Země OPEC | Citi | S&P | Mezinárodní ratingová agentura | Agentura S&P | Guvernér | Agentura Moody's | Agentura Fitch | Volatilita na forexu | Hospodářský růst USA | Výrobní aktivita | Cena mědi | Index podnikatelské nálady ISM | Bezpečné dluhopisy | Výnos desetiletého německého dluhopisu | Proti-inflační riziko | Nálada na dluhopisových trzích | Marže společností | Vývoj na akciových trzích | Teroristický útok | Index bank | Vývoj měnového kurzu | Německý akciový index DAX | Benchmarky | Německý DAX | Zahraniční investice | Akcie na pražské burze | Ztráty | Euro vůči americkému dolaru | Euro k dolaru | Politická nejistota | Zvýšení úrokových sazeb | Bezpečné útočiště | Farmaceutické společnosti | Posílení dolaru | Oslabení dolaru | Posílení eura | Posílení koruny | Akcie na Wall Street | Nálada na trhu | PetroChina | Pokles výnosů | Dnešní údaje | Ekonomická data | Americké indexy | Historická maxima | Historická minima | Člen rady guvernérů | Představitel ECB | Evropský trh | Nejistota | Erste | Philip Morris | VIG | Světové finanční krize | Saúdská Arábie | Aktiva a pasiva | Zasedání Bank of England | Čínský akciový index | Čínský akciový index Shanghai Composite | ActionForex | Rozpočtová pravidla | Stagnace | Tempo růstu | Vývoj likvidity | Prodej aut | Akcionáři | Tradiční měny | Euro k americkému dolaru | Daně z příjmů | Daně z příjmů právnických osob | Libra k dolaru | CySEC | CEBR | Zajištění | Obilniny | Výnosy amerických dluhopisů | Ekonomický přínos | Investiční divize | Úvěrové krize | FTSE 100 | Šéf společnosti | Guvernér banky | Baidu | Blockchain | Ripple | Litecoin | Ethereum | Digitální měna | Zájem o akcie | Tesla | Dluhové krize | Vývoj meziroční jádrové inflace | Vývoj meziroční jádrové inflace v eurozóně | Vývoj měnového páru EUR/JPY | Vysoká volatilita | Nízká volatilita | Nižší kurz | Bear Sterns | Nákupní signál | Prodejní signál | Neutrální výhled | Odhodlání | Výnos desetiletých dluhopisů | Prestige Economics | National Australia Bank | Credit Suisse Group | UniCredit Markets & Investment Banking | Norddeutsche Landesbank Girozentrale | CIMB Group Holdings | Oversea-Chinese Banking | Akcie a akciové burzy | Japan Exchange Group | Kryptoměna | Ekonomický institut | Kapitalizace | Představitelé Fedu | Steen Jakobsen | Výhled | Investiční výhled | Depozitní sazba | Hlavní úroková sazba | Úrokové sazby centrálních bank | Depozitní sazba ECB | Akciový index DAX | Globální krize | Bankéři | Bankéř | Uvolnit měnovou politiku | Utáhnout měnovou politiku | Poplatky | Nakupovat akcie | Počáteční kapitál | Akcie v západní Evropě | Poptávka investorů | Rekordní minima | Rekordní maxima | Britská vláda | Americké akciové trhy | Propad akcií | Organizace ADP | Exxon | Chevron | Dnešní aukce | Konec kurzového závazku | Payrolls | Konsensus | Mzdy | Dobré výsledky | ING Bank | Německý export | Slabé euro | Silné euro | Spotová volatilita | Futures na VIX | Non-Farm Payrolls | Market moving instituce | Úspěšné obchodování | Nonfarm Payrolls | Dnešní zprávy | Britská ekonomika | Americký trh práce | Dnešní zpráva | Řízení peněz | Soukromí zaměstnavatelé | Hlavní evropské indexy | Britský FTSE 100 | Francouzský CAC 40 | Odhady trhu | Predikce | Ekonomická situace | Světový obchod | Globální obchod | Hospodářská situace | General Electric | Obchodování eura | Záchranný fond | Bankovní unie | Bankovní domy | Bankovní krize | Průzkum | Data z amerického trhu práce | Bankovní systém | Krize | Názory analytiků | Investiční rozhodnutí | Investiční stratég | Dolar vůči jenu | Firemní výsledky | Hlavní burzovní indexy | Inflace v Německu | Měnové otázky | Krize bankovního sektoru | Opatření na podporu ekonomiky | Makroekonomika | Migrační krize | Zisky firem | Oslabení jüanu | Velké zisky | Analytický tým FXstreet.cz | FTSE MIB | FCA | Světové trhy | Historické rekordy | Investovat do akcií | Ochota investovat | Theresa May | Zprávy a události | Kalendář dnešních ekonomických událostí | Theresa Mayová | Inflace v Česku | Vývoj amerického akciového indexu S&P 500 | Vývoj indexu S&P 500 | Měnová politika Fedu | Měnová politika ECB | Měnová politika ČNB | Snížení úrokových sazeb | Měny emerging markets | Zpomalení čínské ekonomiky | Firemní zisky | Britské referendum | Index amerických akcií | Pierre Moscovici | Výběr zisků | Německé dluhopisy | Kurz japonského jenu | Výnosy | Měnová stimulace | Měnové stimulace | Shazování peněz z vrtulníku | Zásoby zemního plynu | Rozhodnutí Bank of England | Zasedání Bank of Canada | Měnový pár EUR/USD | Měnový pár GBP/USD | Měnový pár USD/JPY | Japonská vláda | Americká vláda | Česká vláda | Růst čínské ekonomiky | Očekávání analytiků | Ekonomické údaje | Rozhodnutí britské centrální banky | Americký index S&P 500 | Spotový VIX | ISTAT | Hlavní ekonom britské centrální banky | Akciové trhy v USA | Měnové krize | Hřivna | Turecká centrální banka | Turecká ekonomika | Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) | TRY | Index cen domů | Odliv kapitálu | Investiční plány | Americké investiční banky | Indická rupie | Softbank | Akcie Bank of America | ARM Holdings | Institucionální investoři | Indikátor důvěry | Intradenní šum | Měnové stimuly | Obchodování na akciových trzích | Příjmy | Vydávání dluhopisů | Spotřebitelské výdaje | Oslabování libry | Oslabování dolaru | Oslabování eura | Index ekonomické aktivity | Indikátory důvěry | Indexy PMI | Finanční domy | Údaje o inflaci | cTrader | Přeprodaný trh | Alphabet | xStation | Polský zlotý (PLN) | Maďarský forint (HUF) | Česká koruna (CZK) | Měny&Sazby | ČTK | Země G7 | Guvernéři centrálních bank | Aktuální cena | Středoevropské devizové trhy | Německý Ifo index | Cenové indexy | Zvýšení volatility | Japonský Nikkei | Konsenzus | Indická rupie (INR) | Růst ekonomiky | Pokles ekonomiky | Fiskální stimuly | Belgie | HDP eurozóny | XTB Akademie | Flash news webinář | Statistiky ECB | Rozjednané prodeje domů | Americké zásoby ropy | Zasedání americké centrální banky | Obchodování na měnových trzích | Obchodování na měnovém trhu | HDP Británie | Zpomalení ekonomiky | Program kvantitativního uvolňování | Bilance Bank of Japan | Bilance ECB | Bilance Fedu | Obchodní pozice | Vývoj úrokových sazeb | Vývoj meziroční spotřebitelské inflace | Tisková konference ECB | Tisková konference Fedu | Americký dolar vůči japonskému jenu | Výhled ekonomiky | Bankrate.com | Zobchodované objemy | Hlavní ekonom | Kurz EURUSD | Jednání FOMC | Setkání G20 | Fundamentální základ | Inflační čísla | Švédsko | Norsko | Dánsko | Odhad HDP | Očekávání | Nezaměstnanosti v Německu | Ekonomická nálada | Index ekonomické nálady | Burzovně obchodované fondy | Burzovně obchodovaný fond | Vývoj eurodolaru | HDP v eurozóně | Kontraindikátor SSI | Index spekulativního sentimentu | Tempo růstu ekonomiky | Investiční seminář | eTrader | Politico | Business Insider | Globtrex | JPMorgan Chase & Co. | Investec | ABN AMRO Bank | CME FedWatch | IHS Markit | Devizy | Morningstar | Index KOSPI | Jihokorejské akcie | Bill Gross | Flash Crash | Oliver Wyman | HNonline.sk | Carl Icahn | ex | Akcie velkých bank | Purple Trading | Oslabování měny | Mizuho | Mitsubishi UFJ Financial Group | MUFG | Zklamání investorů | Spekulativní investoři | Obchodovat na forexu | Zhodnocování dolaru | LCH Clearnet | Forwardový kurz | Spotový kurz | Kurzové zisky | Keystone XL | Ruské akcie | Okénko trhu | Ranní nadhoz | Měny rozvíjejících se zemí | Obchodování ropy | XTB Market Barometr | Market Barometr | Manpower | Vstup na burzu | Fed fund futures | Alokace aktiv | Faktor Trump | BBVA | Výkyvy kurzu koruny | Silicon Valley Bank | Sázkaři | Zahraniční forex | ČSOB Finanční trhy | Sell in May and go away | Kalendář ekonomických dat | Credit Agricole SA | UniCredit SpA | ING Groep NV | Obchodování na zámořských trzích | Rovnovážný kurz | Zahraniční FX | Nasdaq Composite Index | Pohyby na finančních trzích | Citi Research | Makroekonomické zprávy | Snižování rozvahy Fedu | Inflace ve světě | Bureau of Economic Analysis | FocusEconomics | BHS | Globtrex.com | René Remšík | Mean reversion | Trading analýza | Ceny pšenice | Aleš Michl | Breakout Trader | Vývoj na světových trzích | LBBW | World Gold Council | Objem zlata | Výhled pro zlato | Návratnost investic | Kurzový vývoj | MAYZUS Investment Company | Fyzický trh s ropou | Coinbase | Bitcoin Cash | Ekonomické výhledy | Akcie Tesly | Investiční specialista | Vývoj kurzů měn | Vývoj kurzů měn na světových trzích | Očima tradera | Americký akciový trh | Patria Plus | Bilance centrálních bank | Makrovýsledky | Velký třesk | Hurikán Irma | Devizoví obchodníci | Obchodování s kryptoměnami | Kvantitativní utahování | Palladium | Úřad pro finanční služby | Podnikové dluhopisy | Eurokoruna | Obchodování indexů | Hlavní fundamenty na EUR/USD | Hlavní fundamenty | Hedžový fond | Investovat do Bitcoinu | BTC/USD | Měnové zajištění | Jerome Powell | Trh kryptoměn | Kurzový vývoj eura | Nejvýkonnější akcie | MiFID II | Bitcoin futures | Backwardation | LYNX Trading | BTCUSD | xPartners | IPO Facebooku | Ray Dalio | Ropné měny | Invesco | Trh s bitcoiny | Nemovitostní fondy | Mineři | Index S&P/ASX 200 | Index Topix | Hard fork | Dominik Stroukal | Binance | Růst bitcoinu | NEST | Masivní výprodeje | Market Monitor | Lightning Network | ESMA | Štěpán Hájek | Robinhood | Rostoucí výnosy státních dluhopisů | RoboMarkets | Nový šéf Fedu | Správce portfolia | MSCI World Index | Bitcoinová bublina | Dlouhodobé investování | Obchodování na trzích | Altcoiny | Tržní očekávání | Asijské trhy | Vzácné kovy | Investorský sentiment | Conseq Investment Management | Kurz eurodolaru | Drobní investoři | Inverzní výnosová křivka | Investování s LYNX | Kryptoměnové burzy | Wood & Company | Cena bitcoinu | Airbnb | Odliv dividend | Začít investovat | Geopolitická rizika | Podnikání na kapitálovém trhu | Zápis ze zasedání Fedu | Trhy dnes | Saxo | Výprodeje na akciových trzích | Obchodní války | FinTech | LYNX webinář | Zlato XAU/USD | Market moving | Cup & Handle pattern | Developed markets | Výnosy italských dluhopisů | Očekávání investorů | Jamie Dimon | Krypto | Peter Bukov | Analytik TopForex | Bitcoiny | Raytheon | Lockheed Martin | Růstové akcie | Analytik finančních trhů | Můj trading | Oslabení EUR/CZK | Slabší koruna | Akcie Amazonu | Kartel OPEC | Obchodní týden | OPEC+ | Obchodní válka | Tržní hráči | Posilování dolaru | Události ve světě | Vývoj na finančních trzích | Dolarový index DXY | Zobchodovaný objem | Obchodní bariéry | Přijetí eura | Podniky | Evropské akciové trhy | Asijské akciové trhy | Globální růst | Regionální měny | Silný americký dolar | Komentář amerického prezidenta | Technologické akcie | Obchodní aktivita | Evropský akciový trh | Vývoj koruny | Inflace v eurozóně | Firma McDonald's | Akcie Applu | Okénko finančního trhu | Prognóza ČNB | Akcie společnosti | Portu | Obchodní analýza | Objem obchodování | CSI 300 | Geopolitické napětí | Akciový trh v USA | Americké dluhopisy | Forint | Ruský akciový index | Turecké liry | Úrokové sazby v Turecku | Pokles ceny | Domácí měna | Geopolitika | Šéf Fedu Powell | Šéf Fedu | Posílení kurzu koruny | Posílení kurzu | Graf indexu | Indikátor Ichimoku | Cenový kanál | Měny rozvíjejících se ekonomik | RDSA | Royal Dutch Shell | TradeCentrum | Obchodování akcií | Americký dolarový index | Czech Fund | Ritterbusch and Associates | Zasedání OPEC | Korunový trh | Profesionální obchodník | USMCA | Měny v regionu | Nové peníze | Dohoda USMCA | Dluhopisové výnosy | Patrik Mackových | Růst výnosů dluhopisů | Spotřebitelská inflace | Růst amerických výnosů | VIX index | Akcie v Evropě | Výprodejová vlna | I-Trader | Propady na akciových trzích | BAML | Kompozitní index | Úrokový výnos | Italské bondy | Trhy v USA | Trh s ropou | Výsledky firem | NIESR | Banka Mizuho | Sílící euro | Mileniálové | Reakce trhu | Trh s kryptoměnami | Výprodej akcií | Silnější dolar | Růst amerického dolaru | Pokles cen ropy | Tvrdý brexit | Long obchod | IG | Christopher Dembik | Růst úrokových sazeb | Akciové trhy v Asii | Posilování eura | Nejznámější kryptoměna | Nervozita na trzích | Regulační orgán | Globální akciový index | Index MSCI All Country World | MSCI All Country World | Prognóza ECB | BinckBank | Jiné měny | Zvyšování úroků | Růst zisků | Týden na akciových trzích | Tlak na akcie | Politika Fedu | Zvýšení úrokové sazby | EK | Napětí na finančních trzích | Prezident Trump | Nezávislost centrální banky | Náklady na úvěry | Dopady na ekonomiku | Evropská komise | Fungování trhů | Základní úroková sazba | Index spotřebitelské důvěry | Šéf ECB | François Villeroy de Galhau | Německé akcie | Vývoj finančních trhů | Prezident Evropské centrální banky | Jednotná měna | Evropský stabilizační mechanismus | Zpomalování světové ekonomiky | Španělský IBEX | Hodnota indexu | Zpomalení ekonomického růstu | Silnější americký dolar | Refinitiv | Inflační vývoj | Michal Stupavský | Kryptoměna Bitcoin | Odhady analytiků | Čínské firmy | Rezervy bank | Zpomalování růstu světové ekonomiky | Zpřísňování měnové politiky | Oslabení amerického dolaru | Úrokové sazby ČNB | Sazby Fedu | Úrokové sazby Fedu | Majetek | The Wall Street Journal | Heiken Ashi | Růst dolaru | Výsledková sezóna v USA | Zájem o dluhopisy | Nemovitostní trh | Bitcoin ETF | WEF | Obchodovat s akciemi | Oživení trhu | Sazby ČNB | Poptávka po americkém dolaru | Problémy Evropy | Analytici z Wall Street | Makroekonomické statistiky | Slabší euro | Irská pojistka | Evropské dluhopisy | Dluh vlád | Velké riziko | Odložení brexitu | Makroekonomické strategie | Nakoupit akcie | Petr Plecháč | Data z ekonomiky | Pozornost trhu | Ceny zemního plynu | Investice do palladia | Německé banky | Silný trh | Zvýšení sazeb | Zvýšení sazeb ČNB | Volatilní obchodování | Rekordní růst | Market alert | Norská centrální banka | Zájem investorů | TradeCZ | USTR | Inflace v ČR | Makroekonomická situace | Technická situace | Misery Index | Uber Technologies | Statistický úřad | Výsledky amerických společností | Podnikatelská nálada | Technologický Nasdaq | Americké HDP | Obavy investorů | ECB a monetární politika | Inflační očekávání | Ekonomická stagnace v eurozóně | Ekonomická stagnace | Růst ekonomiky USA | Ruský akciový trh | Short obchod | Splácení dluhu | Reakce koruny | Posilování kurzu koruny | Riziková měna | Český průmysl | Čínské fondy | Zahraniční investoři | Michal Brožka | Slabší dolar | Obchodní aktivity | Akciové futures | Růst cen ropy | CNY | IPO Luckin Coffee | Pokles sazeb | Vývoj amerického dolarového indexu | Vývoj hlavní úrokové sazby | Infineon | STMicroelectronics | Infineon Technologies | AMS | Bitcoin a další kryptoměny | Německé firmy | Ceny pohonných hmot | MSCI Emerging Markets | Pokles kurzu | Tencent Holdings | Tweety Donalda Trumpa | Silnější euro | Akcie klesají | TLTRO III | Brexit bez dohody | Společná měna | Propad ropy | Sentiment na akciových trzích | Boris Johnson | NVDA | Riziko recese | Finanční svět | iFX | Investice firem | Token | DE30 | Guvernér Fedu | Snížení sazeb | Reinvestování | Dolarové sazby | Analýza zlato | Měnové manipulace | Nový šéf ECB | Prezidentka ECB | Záporné sazby | Blockchainové akcie | Týdenní makrokalendář | Akcie a ETF | Rozhodnutí centrálních bank | Gazprom | Instant Trading EU | NASDAQ 100 | Pokles úroků | Maržové obchodování | Maržový účet | Coffee | Asset alokace | Klíčové události ve světě | Americká výnosová křivka | Uranové akcie | Obchodní konflikt | Vývoj na trzích | Farmaceutické akcie | Výnosové křivky | Pokles cen | Výnos dluhopisů | Německé HDP | Akciový růst | Americké futures | Snížení úroků | Vanadiové akcie | Vanad | Pokles výnosů dluhopisů | XTB Research | Akcia | Odvetná cla | Silný dolar | Britský premiér | Situace na trzích | Recese v USA | Tomáš Pfeiler | SIX | Digitální aktiva | Poskytování úvěrů | Obavy z recese | Prodej na krátko | Likvidita na trhu | Zprávy z Německa | Bohatí | Kurz české koruny | Vývoj české ekonomiky | Oživení ekonomiky | Cla na čínské zboží | Ekonomické problémy | Akciové alokace | AMZN | Burzovní průvodce | Pohonné hmoty | ISM index | Korea Exchange (KRX) | Deutsche Börse (DTB) | Hong Kong Stock Exchange (SEHK) | London Stock Exchange Group (LSE) | Euronext (ENX) | Tokyo Stock Exchange (TSE) | Shenzhen Stock Exchange (SZSE) | Shanghai Stock Exchange (SSE) | New York Stock Exchange (NYSE) | Thyssenkrupp | Výnosy amerických státních dluhopisů | Čeští investoři | Broker Consulting Index | Index podílových fondů | FRS | Růst mezd | Cena žlutého kovu | Tisk peněz | Uvolňování měnových politik | KB | Tiering | Depozitní sazby | Pravděpodobnost recese | Prosus | US500 | Pozornost finančních trhů | Nárůst cen ropy | Saudi Aramco | Dění na trzích | Sazby ECB | Úrokové sazby ECB | MT5 Supreme Edition | PPF | Transakce s kryptoměnami | Globální recese | Denní graf | Očekávání trhu | Hospodářský výhled | Italská vláda | Dot plot | Nastavení úrokových sazeb | Výhled členů Fedu | Problém pro americký dolar | Povídání o trzích | Zprávy z Fedu | Novozélandská centrální banka | Overbalance | Nejlepší blue chip akcie | Blue chip akcie | Poptávka po ropě | Vyjednávání o brexitu | Finanční situace | Měnověpolitické zasedání | Data z Německa | Korunové sazby | Snížení daní | Nejlepší vanadiové akcie | Dolarové likvidity | Kurzarbeit | MetLife | ESG | Český HDP | GOOGL | Měsíčník finančních trhů | Internet of Things | Internet of Things (IoT) | Předstihové indikátory | Akcie roku 2019 | Akcie roku | Jak se stát lepším investorem | Banky pro mezinárodní platby | Repo obchody | Nízká nezaměstnanost | Nižší volatilita | Stav ekonomiky | Očekávaný růst | Obchodní dohoda | Zerohedge | Projevy centrálních bankéřů | Státní ropná společnost | Bilance zahraničního obchodu | RISK-ON | Nová makrodata | Stav trhu práce | Vyšší úrokové sazby | Očekávané Earnings | FSB | Tým FXstreet.cz | Banka Goldman Sachs | Měny regionu | Nálada na finančních trzích | Hospodářské krize | Devalvaci měn | Konfluenční oblast | Digitalizace | Světové akciové indexy | Rozpočtová politika | US30 | Dow Jones (US30) | Automobilky | Čistý zisk | KOSPI | Investment Management | Rozpočet | MetaTrader 5 Supreme Edition | Rozpočtový schodek | Deficit | Jednání o brexitu | Prezident Donald Trump | Káva | Michal Dvořák | HDP v USA | Linear Regression | Německá vláda | Hodnocení ekonomiky | IOT | Výdaje státního rozpočtu | Ropné firmy | ČNB Jiří Rusnok | Nová prognóza ČNB | Medvědí signál | Objem | Akcie rozvinutých trhů | Klíčová rizika | Instant view | Data z USA | Dvojitý vrchol | František Táborský | Bílý dům | MSFT | Obchod | Zpomalování ekonomiky | Prodat část akcií | Trh práce | Vyšší sazby | Zelená politika | Čínský export | Německý průmysl | Michael Bloomberg | Obchodní dohody | Standardní odchylka | FRED | Recese světové ekonomiky | Pojišťovna VIG | Včerejší obchodování | Obrat trendu | Supreme Edition | Alibaba Group | Růst spotřebitelských cen | Průmyslová výroba v eurozóně | Snižování úroků | Šéf Fedu Jerome Powell | Cena severomořské ropy Brent | Cena severomořské ropy | Americká lehká ropa WTI | Inflace v USA | ČSÚ | Vývoj spotřebitelské inflace v Číně | Statistiky z Číny | Konkurenceschopnost | Slušné zisky | Vyšší riziko | Cisco Systems | Firma | Technologický index Nasdaq Composite | Technologický index Nasdaq | Technologický index | Období nejistoty | Data ze Spojených států | Zasedání ČNB | Dynamika HDP | Ekonomiky eurozóny | Reálné ekonomiky | PLN/EUR | Americká průmyslová produkce | Maloobchodní prodeje | Hlavní události | Technické analýzy | BAT | Parlamentní volby | Kroky Bank of England | Pattern Energy Group | PEGI | SP500 CFD | Applied Materials | UnitedHealth | Pfizer | Výrobce léků | Celosvětový dluh | Obchodovat na burze | Rostoucí trendová čára | Týdenní zpráva | Týdenní zpráva z FOREX trhu | TradingEconomics | Souhrn finančních trhů | Ceny průmyslových výrobců | Růst cen | CFD DAX30 | Maďarská centrální banka | Zůstatek | Produkty obchodované s finanční pákou | Studie | Vstup Saudi Aramco na burzu | WTI CFD | Bývalý ministr financí | Bilance | Zápis z Fedu | Index DOW | Ekonomický vývoj | Americký Senát | Negativní sentiment | Aktuální hodnoty měny | Co bude | Dnešní makroekonomické ukazatele | Erste Group | Avast | Vývoj trhu | Generální ředitel | GM | Růst světové ekonomiky | Filadelfský Fed index | Filadelfský Fed | Negativní nálada | Čínský prezident | Trh s dluhopisy | Ukrajina | Lagardeová | Klesly akcie | Vyšetřování | Amazon | Fortune | Kapitálové požadavky | Nízké úrokové sazby | Indexy nákupních manažerů | Nálada spotřebitelů | Den díkůvzdání | Philip Lowe | Buy-and-Hold | Nadhodnocení | Úrok | Louis Vuitton | LVMH | Miliardy | All Time High | Admiral Markets Forex Kalendář | Global Times | Vyhlídky | Průzkumy | Američtí zákonodárci | Politická krize | Domácí měny | INTC | Fáze obchodní dohody | Federální rezervní banky | Federální rezervní banka | Kalendář událostí | Americká data | Pozornost obchodníků | Walt Disney | Spotřebitelská důvěra ve Francii | Švýcarská ekonomika | Technická analýza GBP/USD | Technická analýza EUR/USD | Oblast rezistence | Oblast supportu | SECO | Hospodářské záležitosti | Ekonomická důvěra | Finanční rezervy | Inflační cíle | FT | Domácí poptávka | Helena Horská | Hlavní ekonomka | Ekonomka | Automobilový sektor | Dluhopisoví investoři | České dluhopisy | Zveřejněná data | CHNComp | Počet nezaměstnaných v Německu | Nezaměstnanost v eurozóně | Josef Lukáč | Financovat | Christine Lagardová | Hospodaření státu | Konsenzus ekonomů | SMA | Omezení těžby | Statistika | Předpovědi | Technologický sektor | E-shopy | Cla na dovoz hliníku | Ceny výrobců | Průmysl | ADP | Jan Vejmělek | Radim Krejčí | Růst japonské ekonomiky | HUF | PLN | Na burze | Drahý kov | Propouštění | Dnešní data | CBDC | Impuls | Rozhodnutí o úrokové sazbě | Zasedání RBA | Průmyslová výroba v Německu | USDIDX | Rostoucí náklady | SoftBank Group | ABC | Visa | General Motors | Enel | Výrazný pokles | Pokles amerických akcií | Čínské zboží | Ceny potravin | Čínský vývoz | Šinzó Abe | Být trpělivý | Rozvoj | Německá obchodní bilance | Nově zahájené stavby domů | Zvýšená volatilita | Saldo zahraničního obchodu | Stavebnictví | Investujte na Forexu | European Central Bank | Klíčový support | Paul Volcker | Lukáš Lipovský | Oslabuje dolar | Koruna dnes | Zdražování | Listopadová inflace | Ceny zboží | Inflace v listopadu | Nízká inflace | Německý ZEW index | Problémy | Růstový impuls | NAFTA | Britové | Směřování měnové politiky | Tomáš Holub | Člen bankovní rady | Breaking | Pojišťovny | Ekonomická recese | Total | Fed dnes | Americké ministerstvo práce | Zasedání FOMC | Prodeje akcií | Prognózy | Nejistoty | Ranní komentář | Ranní zpráva | Konzervativní strana | Vybírat zisky | Reverzní vzor | Dění na světových burzách | Přehled o dění | Přehled o dění na světových burzách | ECB Christine Lagardeová | Prezidentka ECB Christine Lagardeová | Philip Morris ČR | Soukromý sektor | GBP/EUR | Výhled do budoucna | Plyn | Dobrá nálada | Nálada | Růst amerických akcií | Kontrakty | Ekonomické zpomalení | Prohlášení | Čínské vlády | Ford Motor | United Technologies | UTC | AbbVie | Allergan | Centrální banky USA | Amgen | Airbus | Nord Stream | NN Group | Ústavní soud | Míra | RWE | Vivendi | Accor | Inflační výhled | Ohlédnutí | Úroky | Konec roku | Německý PMI | Bilance běžného účtu | Vývoj devizových rezerv | Ústup rizik | Počet zaměstnaných | Měnové politiky centrálních bank | Měnové politiky | Uvolněné měnové politiky | Zasedání bankovní rady | Hypotéky | Nižší úrokové sazby | Předseda | Investujte | Modelový příklad | Naše prognóza | Americké centrální banky | Rozhodnutí ČNB | Dolar roste | Trumpova administrativa | ČNB dnes | Vojtěch Benda | Vánoce | Kupní síla | Vývoj spotřebitelské inflace | AXA | Regulátoři | Ředitelka | Philadelphia Fed index | Fed index | Záporné úrokové sazby | Optimismus investorů | FedEx | FDX | xStation5 | Nejziskovější | AAPL | MasterCard | FB | AT&T | Disney | Tým RoboMarkets | Rozpočtové politiky | Andrew Bailey | Americké vlády | Nike | Nejbližší support | Dot-com | Bydlení | Americké objednávky | Uber | Česká zbrojovka | Ztráta | NERV | Nejlepší akcie | BREAKING | Stratég | Hlavní akciové indexy | Akciové indexy v USA | Důležité ekonomické události | Miliardy korun | Vývoj jádrové inflace | Kraft Heinz | Akciový index Nikkei | Výnosy státních dluhopisů | Koruna posílila | Vývoj měnové politiky | Nálada v průmyslu | Peking | Evropské PMI | US100 | Index US100 | Americký index | Wirecard | Pozitivní zpráva | Nálada na globálních trzích | Ceny dluhopisů | Napětí na Blízkém východě | Ziskovost | Investiční aktivita | ETF roku 2020 | Hospodaření | American Airlines Group | United Airlines Holdings | Zvýšení inflace | Zvýšení inflačního cíle | Růst poptávky | Akciový býčí trh | Klesající trend | Jestřábí hlasy | Dlouhodobí investoři | Pracovní trh | Silný support | Eskalace konfliktu | Prodej automobilů | Američané | Návratnost | Altria Group | Netflix | NFLX | Inovace | List Financial Times | Dobrá data | Washington | Daimler | Ceny ropy dnes | Micron Technology | Microchip Technology | Apache | Výprodeje akcií | Finální odhad | O2 | Letecké společnosti | Írán | Irák | Ministr zahraničí | Sodexo | Sezónnost | Zpomalující ekonomika | Hýbat trhy | RBA | Hodnota společnosti | Budoucnost | Švýcarská vláda | Měnové politiky centrální banky | Ifo | Experti | Dramatické dopady | Šéf Ifo | Krátké (short) pozice | Zemědělství | Spolkový statistický úřad | Negativní zprávy | Nejbližší rezistence | INR | ASML | ASML Holding NV | Příjmy domácností | Zpráva COT | Poradenství | Nedostatek zakázek | Inflační překvapení | Zpřesněná data | Ministerstvo práce | Pohled tradera | Česká inflace | Tuzemská inflace | Proinflační | Vývoj měnového páru USD/MXN | Vývoj měnového páru USD/TRY | Luboš Růžička | Zpřísnění měnové politiky | Silnější koruna | Vyšší inflace | Tržní sazby | Snížit úrokové sazby | Prosincová inflace | Inflace v prosinci | Americký akciový býčí trh | Veřejné finance | Analytička | Ukazatele | Bankroty | Americké ministerstvo financí | SAP | Výroba v eurozóně | Zvýšení úrokových sazeb ČNB | Silnější kurz | Meziroční růst spotřebitelských cen | Silné cenové tlaky | Cenové tlaky | Vývoj meziroční inflace | Obchodování na Wall Street | Dobré zprávy | Americké ministerstvo | Spotřebitel | Nájmy | Nižší růst | Alibaba Group Holding | Ceny energií | Britské maloobchodní tržby | Vyplácení dividend | Oživení globální ekonomiky | Angela Merkelová | Německá kancléřka | Měnový pár EUR/CZK | Kancléřka Merkelová | Krach | Komunikace | Příznivá makroekonomická data | Bilance zahraničního obchodu USA | Údaje o HDP | Francouzský prezident | Macron | Astrazeneca | Trump | Francie a USA | Čínské indexy | Pozitivní zprávy | Prezident | Výsledkové sezóny v USA | Výsledkové sezóny | AMGN | Koronavirus | Nový koronavirus | Nejnovější údaje | Paypal Holdings | Dominancia | Google | Samsung | Kurzotvorné impulsy | Vývoj německého indexu ZEW | Vývoj meziročního růstu reálného HDP | Nálada v Evropě | Trhy | Čínské úřady | ASX 200 | S&P/ASX 200 | Světová zdravotnická organizace | WHO | Americké hospodářství | Evropské ekonomiky | Indikátor ekonomického sentimentu | Dnešní PMI | Akcie roku 2020 | ConocoPhillips | Pražské burzy | Šíření koronaviru | American Express | Virus | Asijské indexy | Makrodata USA | Makrodata EU | Vir | Očekávání budoucího ekonomického růstu | Akciové trhy v Evropě | Jüan | Negativní dopad | Eva Zamrazilová | Pokles | Situace | Globální sentiment | BRIC | Ukončení intervencí | Americký kongres | Rozhodnutí Federálního rezervního systému | Treasuries | Obavy z koronaviru | Meziroční růst | Vít Hradil | Růst inflace | SARS | Stratég Saxo Bank | Epidemie koronaviru | Pandemie koronaviru | Pandemie | IHNED | Vysoká inflace | Ceny Bitcoinu | Býčí Pin Bar | Medvědí Pin Bar | Starbucks | Boeing | Vstupy | Výstupy | Lehká ropa WTI | IOER | Raiffeisenbank a.s. | FIAT | Zpomalení růstu | Tomáš Nidetzký | Viceguvernér ČNB | Pochybnosti | Zlepšení | Úsilí | SBUX | Světová zdravotnická organizace (WHO) | Americká administrativa | Růst akciových indexů | Aktuální rezistence | Obchody | Výdaje | Platit daně | Pesimismus | Útlum aktivity | Zpracovatelský sektor | Deník The Wall Street Journal | Vývoj měnového páru EUR/CZK | Hlavní úrokové sazby | Dopady koronaviru | Výrazné ztráty | BP | Důsledky epidemie | Americký ISM | Americký ADP report | Americký ADP | PMI pro sektor | Prodeje aut | Fresenius Medical | FME | Adidas | Americká společnost | Zrychlení růstu | Německé tovární objednávky | Taleb | Posilování domácí měny | Sazby beze změny | Žádost o vstup na burzu | SEC | NFP | Rozhodování | Dnes ČNB | Palantir | Zisky dolaru | Recese ve Spojených státech | Americké ekonomiky | Formace technické analýzy | Americké banky | TNOTE | NFP data | Obchodovanie | Oživení britské ekonomiky | Firemní sektor | Mezinárodní finanční instituce | Zasedání RBNZ | Propad průmyslu | Medvědi | Prodávající | Poptávky po ropě | Lednová inflace | Šéf amerického Fedu | Galapagos | Biogen | Americká inflace | Inflace v lednu | Růst sazeb | Marek Mora | Valuace | London School of Economics | Navýšení úrokových sazeb | COVID-19 | Tradingový portál | Portál FXstreet.cz | Britské měny | Posílení libry | Zemědělské komodity | Kukuřice | Trading účet | XTB Live Trading | Live Trading účet | Výnos účtu | Vzdělávací cyklus | Trading webináře | Live Trading webináře | Pravidelné Live Trading | Cyklus webinářů | Rozložení obchodů | Globální instrument | Instrument EURUSD | Úspěšnost uzavřených obchodů | DE.30 | Tým XTB | Pokračování poklesu | Empire State Index | Deutsche Telekom | Ekonomické aktivity | Bez rizika | Americký PMI | Gilead Sciences | Údaje z USA | Globální indexy | Konjunkturální průzkum | FedWatch | PHIA | Prohlášení Powella | Index aktivity | Největší ztráty | Průmysl a zahraniční obchod | Šéfka ECB | Cestovní kanceláře | Zpřesněný odhad | Výskyt koronaviru | Tržní úrokové sazby | Průměrná mzda | Americký Fed | Stabilita | Jižní Korea | Sestupný trend | Cestovní ruch | Kanadská centrální banka | Toyota | Vývoj | Olympijské hry v Tokiu | Nižší sazby | Boj proti koronaviru | Nová data | Šok | Martin Gürtler | Americké tovární objednávky | Průměrná hrubá měsíční mzda | Mzda | Mzdový růst | České mzdy | Vládní opatření | Výkyvy | Varovné signály | Cenová válka | Čínské exporty | Překoupenost | Příležitost k nákupu | VOLX | Výsledky HDP | Inflace v únoru | Důsledky koronaviru | Nástroje měnové politiky | Únorová inflace | Změna sazeb | Obchodovat volatilitu | Cenové války | Videokonference | Makroekonomické údaje | Restrikce | Zavření škol | Cílování inflace | Zásoby ropy v USA | Americké výnosy | Vývoj na trhu | Zákaz cestování | Prudký pokles | Rozhodnutí centrální banky | Opatření ECB | Aerolinky | Španělský IBEX 35 | IBEX 35 | Air France-KLM | Lufthansa | Vlna výprodejů | Nouzový stav | Akcie včera | Program nákupu aktiv | Asijské akcie dnes | Opatření proti koronaviru | Index strachu VIX | Bankovky | Mince | Nákupy státních dluhopisů | Profitovat | Shenzhen Composite | Tencent | Opatření vlády | Medvědí trend | Dostatek likvidity | Americká centrální banka dnes | Vládní představitelé | Maloobchodní tržby v Číně | Další vývoj | Desetileté dluhopisy | Karanténní opatření | Restriktivní opatření | Stimuly | Index výrobní aktivity | Oldřich Dědek | Americká seance | Italské dluhopisy | Evropské země | Pokles HDP | Členové bankovní rady | Zveřejněná domácí data | Domácí data | Fiskální politiky | Zásoby hotovosti | Kabinet | Euro roste | Guvernér Rusnok | Tržby společnosti | Zrychlení inflace | Největší propad | Vyšší úrok | Výrazný vzestup | Míra nejistoty | Cenový vývoj | Třída aktiv | Krátkodobé dluhopisy | Asijská seance | Situace kolem koronaviru | Společnost Saudi Aramco | Šíření viru | Likvidní měny | Fiskální balíček | Stimul | Dnešní čísla | Obavy trhu | ECB dnes | Nákupy aktiv | Odhad inflace | Nákupy vládních dluhopisů | Měnové podmínky | Měnové zasedání | Viceprezident | Spotřebitelé | Zotavení ekonomiky | Hyundai | Pandemie COVID-19 | Historie | Počet nakažených | Úvěrový program | Aktuální situace | Nový výhled | EUR/RON | Žádosti o podporu | JPMorgan Chase & Co | Snížení základní úrokové sazby | Stimulační opatření na podporu ekonomiky | Onemocnění | Účetní ztráty | Dolar zpevňuje | Pokles cen komodit | Větší podniky | Vládní podpory | Zásobníky | Texas | PYPL | Bilion dolarů | Prodeje domů v USA | Prodeje domů | Perpetuum mobile | Příležitosti k nákupu | Další pokles | Situace v Číně | Ahold Delhaize | UNA | Wolters Kluwer | WKL | Unilever | REGN | MPSV | MF | Hlavní centrální banky | Kalifornie | Kongres | Škoda | LinkedIn | Index ISM | Index ISM ve službách | Manufacturing | Komerční banky | Republikáni | Demokraté | Návrh zákona | Domácnosti | Fundament | Posílení amerického dolaru | Iracionální | Dopad na volatilitu | Investiční banka Goldman Sachs | Neomezené množství | Neomezené kvantitativní uvolňování | Hotovost | Fiskální balík | Přehled kurzů | Přehled kurzů nejdůležitějších měn | Počet potvrzených případů | Zahraniční dluh | Vyspělé ekonomiky | Nákupu státních dluhopisů | Ministryně financí | Prodejní tlak | Zápis z posledního zasedání | Nákup aktiv | Úřad práce | Hodinový graf | Citrix | Citrix Systems Inc | Citrix Systems | Německý akciový index | Fond ESM | Stabilizační mechanismus | Sněmovna reprezentantů | Dávky v nezaměstnanosti | Tým Admiral Markets | Porovnání vývoje | Tomáš Raputa | Podpůrný balíček | CPI v Británii | Německý index IFO | Graf dne | Peněžní zásoby | Senát USA | Odklad olympijských her | Další růst | Růst | Vyšší výnosy | Olympijské hry | United Airlines | American Airlines | Objem dluhopisů | Koronavirové krize | Uzdravování | Poslanci | Silná rezistence | Signál | Globální šíření koronaviru | Počet žádostí o podporu | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Hranice měnové politiky | Tisková konference | Repo sazby | Wood&Company | Státní rozpočty | Biliony USD | Biliony | Potenciál | Americká spotřebitelská důvěra | Spotřebitelská důvěra v USA | České vlády | Allianz | Dění ve světě | Tempo růstu CPI | CPI ve Španělsku | Rozjednané prodeje domů v USA | Propad HDP | Karanténa | Výše rozvahy americké centrální banky | Inflace zpomaluje | Ekonomické ukazatele | Abbott Laboratories | Sberbank | E-commerce | Ekonomiky | Nigérie | VW | Akciový index S&P 500 | Situace v průmyslu | Zhoršování situace | Jana Steckerová | FAZ | Slovensko | Solidní růst | Globální dluhopisový index | Index DXY | Výkonnost dolaru | Války | Schodek | Český rozpočet | Poradce | Organizace | Poskytování hypoték | QE ČNB | Poptávka po dolarové likviditě | Nezaměstnanost v USA | Italský deficit | Americké žádostí o podporu | Letecká společnost | Saúdové | Umělá inteligence | Závislost | Práce | Jednání ČNB | Koronakrize | Špatná data | Vláda Spojených států | Afrika | Údaje | Týdenní nárůst | DPH | Mexiko | Eni | Pojišťovna | Nakupovat státní dluhopisy | Novela zákona o ČNB | Novela zákona | Spotřebitelské úvěry | Výroba v Německu | Veřejný sektor | UnitedHealth Group | Dopady koronavirové krize | Tempo růstu CPI v USA | Pomalé oživení | Oživení ekonomik | Ekonomické oživení | Jednání OPEC | Jednání OPEC+ | Italský dluh | Pasiva České národní banky | Eso v rukávu | Prohlášení guvernéra Rusnoka | Zhodnocení koruny | Úrokové zhodnocení koruny | Úrokové zhodnocení | Síla ČNB | Oživení cen ropy | Oživení cen | Nejvyšší soud | Přebytek běžného účtu | Celková inflace | Výpadky | FANG | DAWN | DAWN akcie | Trh dluhopisů | IMF | Vývoj HDP | Index US500 | Peníze z vrtulníku | Credit Suisse Group AG | Microsoft Corp | US Bancorp | Maloobchodní tržby v USA | Dodavatelské řetězce | Data z americké ekonomiky | Kde investovat | Vedoucí představitelé | Úspory | Hospodářské oživení | Otevírání ekonomik | Procter & Gamble | Statistiky | Chuť riskovat | Vzrušení | Uzavření trhů | Indikace | Demokraté a Republikáni | Americké makro | USD za barel | Vývoj měnového páru USD/CAD | Japonský export | Cena americké ropy | Cena americké ropy WTI | Rizikové averze | Stephen Innes | Propad ceny | Trade | S&P500 | Tlak medvědů | Globální spotřeba ropy | Spotřeba ropy | Producenti ropy | Průměrný výnos | Nizozemsko | Důvěra v eurozóně | Ceny domů v USA | Cenové pohyby | Kupovat dluhopisy | Uvolňování karanténních opatření | Formace Head and Shoulders | SARS-CoV-2 | Debata | Americké zásoby zemního plynu | Nástroj moci | Surové ropy | PMI ve službách | Evropská data | Evropské indexy | Air France | Posílení | Joe Biden | Grayscale | Podpůrná opatření | Evropské méně | Data z trhu práce | Spotřebitelský sentiment | Binance Coin | Ekonomika oživuje | ADBE | Očekávané výsledky | Firemní zprávy | Cestování | 3M | Americký HDP | Tempo růstu spotřebitelských cen | Sazba Fedu | Americká centrální banka (Fed) | Pracovní síly | Zasedání Evropské centrální banky | Zasedání Evropské centrální banky (ECB) | Osobní příjmy | Osobní výdaje | Rozhodnutí o sazbách | SMA 100 | Dubnová inflace | Shell | Maloobchod | ATH | Anthony Fauci | Tweet | Český státní rozpočet | Růst výnosů | Rally na akciích | Vývoj bilance Fedu | Wolfstreet | Soud | Euro klesá | Otevírání americké ekonomiky | PMI pro sektor služeb | Maloobchodní tržby v eurozóně | Německé průmyslové objednávky | Dnešní ADP | Zasedání britské centrální banky | Dovoz | Vývoz | Dlouhodobý trend | Tématické reporty | Pozitivní očekávání | Rekordní zisk | Regulační orgány | Státy eurozóny | Australská ekonomika | Dodání likvidity | Dodání likvidity komerčním bankám | Navýšení měnové báze | Měnové báze | Centrální banka Japonska | Restriktivní opatření kvůli koronaviru | Pokles ekonomické aktivity | Fiskální programy | Maloobchodní inflace | Tisknutí peněz | Propad japonského jenu | Obchodně vážený index | Bilance aktiv | Bilance aktiv držených amerických Fedem | Pád USD | Velikost celkové bilance | Neomezené QE | Kola kvantitativního uvolňování | Pád akciových trhů | Globální pád akciových trhů | Riziko deflace | Nejnižší výnosy státních dluhopisů | Historicky nejnižší výnosy | Nejnižší výnosy | Historicky nejnižší | Výnosová křivka v USA | TIPS dluhopisy | Americké dluhopisy očištěné o inflaci | Dlouholetý trend | Tlak na nižší cenu výrobků | Tlak na nižší cenu | Amazon efekt | Marže prodávajících | Minimální marže | Segment retail trhu | Just-in-time manufacturing | Prodat dluhopisy | Prodat USD | Výnosy na dluhopisech | Růst cen v době stagnace | Další obchodní válka | Antiglobalizační tlaky | Deflační tlaky | Silné deflační tlaky | Snižování cen | Hluboký propad ropy | Navyšování zadluženosti | Prudké navyšování zadluženosti | Křehký finanční systém | Americké repo sazby | Růst zadlužení | Zadlužení | Obavy z insolvence | Expanze | Obavy o bezpečnost | Bezpečnost | Bezpečnost nejbezpečnějších investic | Rezervní měny | Bezpečí investic | Víra v bezpečí investic | Politická nestabilita | Kontrakce | Vládní deficit | Schopnost financovat vládní deficit | Financovat vládní deficit | Quantitative Easing | Devalvace amerického dolaru | Očekávaná devalvace | Zkušenosti z Japonska | Politika centrální banky | Stimulační procesy | Zveřejněné údaje | Akcie a dluhopisy | Dluhy | Spotřebitelské ceny v USA | Evropská průmyslová produkce | NKE | Průmyslové kovy | COT (Commitments of Traders) | Členské země | Dominance bitcoinu | Merck KGaA | Merck | RBI | Bankéři z Fedu | Rekordní propad | Účet platební bilance | Český běžný účet | Propad daňových příjmů | Auta | Ojetiny | JD.com | Dopad na cenu | Xiaomi | Vývoj ekonomiky | Velké ekonomiky | Vakcína | Sektor služeb | Negativní hodnoty | CL | Spekulovat | Moderna | Britský trh práce | Fiskální stimul | Manažeři | Nekonvenční měnové politiky | Důvěra spotřebitelů | Růst Bitcoinů | Koronavirová pandemie | Akcie leteckých společností | Omezení produkce | Kupci | Podnikatelské aktivity | Aktivity v eurozóně | Kanadská data | Vrcholní představitelé | Renault | PMI v eurozóně | Akcie v Hongkongu | Pokračování rally | Umělé inteligence | Argentina | Návrh záchranného fondu | Investment management | Vládní pomoc | Tisknout peníze | Vývoj inflace v Turecku | Inflace v Turecku | Ekonomické zotavení | Předstihové ukazatele | Kia | JDE | Unie | ČR | Vakcíny proti koronaviru | Tempo růstu HDP v USA | Tempo růstu HDP | Počty nových žádostí o podporu v USA | Počty nových žádostí o podporu | Koronavirové pandemie | Dlouhodobý výhled | Výrobce aut | Měsíční mzda | Průraz | Rozhodnutí FOMC | Tržní situace | Zbrojovka | Slabá poptávka | Výrobní PMI | Dluh USA | Prodloužení těžebních škrtů | Reálná ekonomika | Pozitivní sentiment na trzích | Pozitivní sentiment | Sentiment na trzích | PEPP | Střední Evropa | Špatné zprávy | Nová prognóza ECB | Nová prognóza | Rozhodnutí ECB o sazbách | Bitcoinové a blockchainové akcie | Investoři v Evropě | Rekordní nárůst | Předkrizové úrovně | Počet nových žádostí o podporu | Americké statistiky | Býčí trend | Statistiky z trhu práce | Míra nezaměstnanosti ve Spojených státech | Oracle | Pokračování růstu | Tropická bouře | Index Nasdaq Composite | Zpomalení inflace | Květnová inflace | Rozpočtový deficit USA | Vysoké valuace | Britská obchodní bilance | Největší světová ekonomika | Korporátní zprávy | Světové indexy | Index Nikkei 225 | Sanofi | Členové Fedu | Stimulační balík | Inflace v Evropské unii | Prodeje automobilů | Propad cen | Kanadské maloobchodní prodeje | Projev šéfa Fedu | Rostoucí trend | Míra nezaměstnanosti v USA | Covid | Druhá vlna pandemie | Technologické firmy | Tiff Macklem | Dodávání likvidity | Stephen Roach | Ekonom Morgan Stanley | ZIL | Cardano | Zahraniční kapitál | Vyšší daně | Ukončení činnosti | Druhá vlna | Počty nových případů | Ekonomické aktivity v eurozóně | Akciový optimismus | Dezinflační tendence | Podnikatelské aktivity v USA | Sektor technologií | Nízké sazby | Nové žádosti o podporu | Americké objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Příjmy a výdaje | Vlna koronaviru | Sankce proti Rusku | Stimulační program | ONS | Objem aktiv | Český stát | Den nezávislosti | Thermo Fisher Scientific | Objem zakázek | Jasný signál | Peníze z vrtulníků | Situace na trhu práce | Exporty | Výdaje japonských domácností | Dopad pandemie | MAM | Michal Lukáč | Prostor pro další růst | Pesimistické scénáře | Kanadská data z pracovního trhu | PPI v USA | Sony | Fundamentální pozadí | Inflační šok | Výrazný propad | Leva | Ceny kávy | KLM | Úspěchy | Silicon Valley | Vysoké ocenění | Ocenění | Tisková konference Bank of Canada | Šance | Globální spotřebitelská důvěra | Americký maloobchod | Program nákupu státních dluhopisů | Růst v počtu nakažených v USA | Růst v počtu nakažených | Rekordní růst v počtu nakažených | Americké stavební povolenky | Ceny | Praha | Kolaps | Výplach | Američtí politici | Malé zisky | FANGMAN | Technologické společnosti | Merkelová | Společnost Twitter | PlanB | Makro zprávy | Polský průmysl | Reálná hodnota | Společnost XTB | Znovuotevření ekonomiky | Počty žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Semi | Ekonomická aktivita v eurozóně | Nálada v eurozóně | Hegemonie | Status rezervní měny | Progres | Celkový výsledek | Mírná korekce | Forward guidance | Odhady HDP | Zisky čínských průmyslových podniků | Vývoj ceny zlata v USD | Vývoj ceny zlata v USD za unci | Tvrdá ekonomická data | Americké vládní dluhopisy | Silný trend | DeFi | Pár EUR/USD | Americké žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Nikl | Obchodní divize | Odhad růstu HDP | Emocionální obchodování | Důvěra | Zdražuje zlato | Spotřebitelské ceny v Česku | Správci fondů | Turistický ruch | Výsledky ISM | Kolaps amerického dolaru | Situace na americkém trhu práce | Philip Lane | Indonésie | Produkce v průmyslu | Objem dovozu | Růst zaměstnanosti | Politické události | Významné politické události | Významné události | Časový horizont | Hyundai Motor | Cenové hladiny | Ziskové pozice | Hlavní akciové trhy | Výhled na příští rok | Erdogan | Oživení poptávky | Zprávy z USA | Worldometers | BHP Group | Podhodnocený | Analytik XTB | Pandemická situace | Upozornění na rizika | Make America Great Again | MAGA | Goodyear | Kryptoměnový trh | Symposium v Jackson Hole | Brazilský real (BRL) | VisualCapitalist | Setkání v Jackson Hole | Přístup k inflaci | Zrušení superhrubé mzdy | Kanadská ekonomika | Coca-Cola | Ceny v eurozóně | Příliv kapitálu | Výrobní sektor | Brazilská ekonomika | Dění v USA | Venezuela | Představitelé ECB | Statistika z amerického trhu práce | Rozšíření programu QE | QE ECB | Inflace spotřebitelských cen | Odborníci | Peso | Zasedání amerického Fedu | Zdanění | Pumpování peněz | Vývoj vakcíny | Nová prognóza Fedu | Prognóza Fedu | Dolarové úrokové sazby | Prezidentské volby v USA | Nvidia | Narůstající ceny | Výkon ekonomiky | Stavební povolenky | Zasedání FED | Spotřebitelské ceny v eurozóně | Korporátní daň | Budoucí vývoj | Nákup cenných papírů | Projev šéfa Fedu Powella | Vývoj akciového indexu Nasdaq | Propad cen akcií | Cena elektřiny | Spotřebitelská důvěra v Německu | Důvěra v Německu | Politici | Žádosti o podporu v USA | Nákupní příležitosti | Celosvětový počet úmrtí | Počet úmrtí | Biden | Internetová společnost | Americká internetová společnost | PMI ve zpracovatelském průmyslu | Fiskální pomoc | Pracovní místa | Data z pracovního trhu | Akční plán | Ranní okénko | Česká republika | Průmyslové zakázky | Šéf centrální banky | Zápis z posledního zasedání Fedu | Poptávka po akciích | Epidemická situace | Bloomberg Barclays | Index Bloomberg Barclays | Energetický sektor | Změna politiky | Lockdown | Ceny v Česku | AEX | F.US | Ceny bytů | CPI v USA | Americké prezidentské volby | Americké měny | Bezpečného útočiště | iPhone | Nárůst případů koronaviru | Epidemiologická situace | Embargo | Mluvčí Bílého domu | Polské maloobchodní tržby | Defi | Nařízení | Intel | Zásoby benzinu | Solární energie | GS | Reálný HDP | První obchodní den | Moneta | Technologické tituly | Vlny koronaviru | Pandemický program | Španělský CPI | Statistiky z německého trhu práce | SAP AG | Zveřejnění výsledků | Dluhový trh | Joseph Biden | Oslabování amerického dolaru | MCD | MCD.US | Nové zprávy | Společnost Pfizer | Zájem o riziko | Inflace v Číně | Slábnoucí euro | Šéf Pfizeru | Průmysl v eurozóně | Nová vakcína | Poptávka po bitcoinech | Jens Spahn | Německý ministr zdravotnictví | Ministr zdravotnictví | Odhad amerického HDP | Index STOXX Europe | Index STOXX Europe 600 | Spotřebitelská poptávka | Proražení | Ekonomické uzavírky | Nio | GameStop | Cenový skok | Mikuláš Splítek | Sektor kryptoměn | Futures na DAX | Vakcinace | Změny úrokových sazeb | Vývoj měnového páru USD/CNY | Swingový výhled | Program QE | Očkování | LEN | Data o vývoji HDP | Rozpočtové deficity | Zadlužování | Vývoj bilance běžného účtu | NBP | Lael Brainardová | Randal Quarles | Vývoj akciového indexu Nasdaq 100 | Účinnosti vakcín | Nový kmen koronaviru | Kmen koronaviru | Mutace koronaviru | US2000 | Vývoj spreadu | Štědrý den | Irský premiér | Růst průmyslové produkce | Odvětví kryptoměn | Voda | Nálada v české ekonomice | Case-Shiller | Derivátové trhy | BA.US | Centrální bankéř | Nálada investorů | Carnival | Dow Jones a S&P 500 | Výhled na rok | Pokles zásob | Počasí | Utažení měnové politiky | Růst ceny | Dobrý výsledek | NIO.US | Německá inflace | Sentiment v eurozóně | VET | DOT | Zpráva pro dolar | Dobrá zpráva pro dolar | Oživení amerického trhu práce | Silné oživení | Počet pracovních míst | Samsung Electronics | Měnová situace | Rio Tinto | Dopad na akcie | JD | Zoom Video | Zpomalující inflace | Rostoucí ceny ropy | Evropské centrální banky | Fiskální impuls | Independent Advisor Alliance | Dopad na trhy | CARA | MJ | Situace na trhu | Amerika dnes | Dnešní zasedání Fedu | Postoj FOMC | DAX (DE30) | Tržní reakce | Bilanční suma | Tržní ceny | Klíčové faktory | Cenové výkyvy | Výrobní aktivity | Thermo Fisher | Jestřábí přístup | Retailoví investoři | Jen Psakiová | Cenový gap | Dnešní seance | Vývoj obchodní bilance | Rozvolnění protipandemických opatření | Rozvolnění | Slabý trh | Odezvy trhu | Dialog | MIB | General Motors (GM.US) | GM.US | Ark Invest | Rostoucí úrokové sazby | Hlavní finanční trhy | Kov | Nastavení sazeb | Akcie Carnival | Spotify | Prezident Joe Biden | Americký prezident Joe Biden | Vakcíny proti COVID-19 | Futures na Wall Street | Slovenská ekonomika | Růstový trend | James Bullard | Prezident Federální rezervní banky | Akcie Air France-KLM | FOMC minutes | Vývoj měnového páru CHF/JPY | Přísná měnová politika | Negativní vývoj | Rostoucí výnosy | PMI indexy | Třetí vlna | Zlepšení ekonomiky | MXN | Air | Sentiment investorů | Naplnění inflačního cíle | Statistika z USA | Výprodeje dluhopisů | Investoři a obchodníci | Nio (NIO.US) | Maďarský HDP | Nárůst výnosů | Riziková prémie | Admirals | Oživení americké ekonomiky | Silný růst | Pandemie covidu-19 | Analýza EUR/USD | Velké ztráty | Výrazný růst | Silná inflace | Dnešní videokomentář | Výprodej dluhopisů | FX Update | Výhled růstu ekonomiky | Holubičí Fed | Ceny železné rudy | Fundamentální úrovně | Ropné futures | Short obchody | Slabost koruny | Síla amerického dolaru | Kurzotvorné události | Vývoj objemu depozit | Příběh akcií Gamestop | Ministerstvo financí USA | Zvolení Joe Bidena | Vývoj hlavní úrokové sazby v Turecku | Evropský kalendář | Vývoj pandemie | Forwardové sazby | xStation 5 | Sýrie | Český PMI index | PMI index | Nejvyšší růst | ISM ve službách | Zvýšení korporátní daně | Korporátní daně | Umění | Meziroční vývoj jádrové inflace | Meziroční vývoj jádrové inflace v USA | Vývoj jádrové inflace v USA | Data o inflaci | Prudký růst cen | Klíčové centrální banky | COIN | Graf indexu Nasdaq | Ark Investment | Ark | Krypto trh | AA | Cigarety | Graf EUR/GBP | TLTRO4 | Strach z inflace | Techy | Rostoucí ceny | Objednávky | Potenciální výnosy | Události tohoto týdne | Dluhový strop | Větší zisky | Futures na americké indexy | Přeprodané oblasti | Vývoj akciového indexu Stoxx Europe 600 | Vývoj počtu pracovních míst | Vývoj počtu pracovních míst v USA | Hodnocení současné situace | Situace v eurozóně | JAP225 | Saxo Group | Cenové úrovně | Pandemie COVID | Hlavní indikátor | Jádrová inflace v eurozóně | Hladiny rezistence | Hladiny supportu | cTrader Purple Trading | Kurzotvorné zprávy | Těžaři | API | Oslabení | Prudké oslabení | Deník N | Infrastrukturní plán | Cenový PCE index | PCE index | Růst úroků | Růst cen nemovitostí | Podstatné kurzotvorné zprávy | První zvýšení sazeb | MNB | Aktuální problémy | KOL | Omezování nákupů aktiv | Nayib Bukele | Spotřeba domácností | Zajištění proti inflaci | Salvador | FAST | Plány | Cíle | Příležitosti | Taproot | Světové kryptoměny | Reakce ceny | Úroveň supportu | Úroveň rezistence | Snižování nákupu aktiv | Prodeje dluhopisů | Dlouhodobý support | Pravděpodobnost zvýšení sazeb | Zdražování cen | Zajišťování | Prodej | Týdenní výkon | Jednotné měny | Mali | Shortování | Další kryptoměny | Taper | Snížení kvantitativního uvolňování | Vývoj akciového indexu Dow Jones | Dow Jones 30 | Nůžky ve valuaci | Akcie průmyslových společností | McDonald's | Nové prognózy | Cyklus zvyšování sazeb | Nový cyklus | UBI | Rizika CBDC | Pozitivní vliv | Vyšší úroveň | Trh dnes | Paradox | Varianty koronaviru | Report ADP | Cenové stability | Technologie | Zvyšování těžby | Zkušení obchodníci | Vývoj míry nezaměstnanosti v USA | Vývoj míry nezaměstnanosti | Američtí centrální bankéři | 10leté bondy | Sada dat | Eric Rosengren | Analytici JPMorgan | Strategie ECB | Revize strategie | Rozvolnění restrikcí | Očekávání zisku | Spotové ceny | UST | Zvýšení produkce | Včerejší seance | Tempo zdražování | Problémy se subdodávkami | USA inflace | Rada guvernérů | NortonLifeLock | Sentiment University of Michigan | Americký trh | KO | Coca-Cola Company | Mutace delta | Roger | Odvětví | Pokles poptávky | Jednání ECB | Nedostatek potravin | Kryptoaktiva | MiCA | Přístup k měnové politice | BHP | Divize | Šíření mutace | Akcie čínské společnosti | Načasování | Nasdaq-100 (US100) | Pesimistická nálada | Boom | Otevřené pozice | Měnověpolitické zasedání Fedu | Rekord | Covidová situace | HDP ve Spojených státech | Uklidnění v Číně | Bilion | Guidance | Nedostatek zboží | Růst v Číně | University of Michigan | Štěstí | Dřevo | Chování | Interpretace | Růst aktivity | Tlumení QE | Obavy z viru | Projekce | Projev viceprezidenta Fedu | VIAC | Trh práce v USA | Zpráva z amerického trhu práce | Vývoj měnového páru EUR/CHF | Historické trendy | Budoucí pohyby | Důležité zprávy | Ebay (EBAY.US) | EBAY.US | Richard Clarida | Zvýšení základní sazby | Základní sazby | Červencová inflace | Vratislav Zámiš | Objem peněz | Růst úrokových sazeb ČNB | Německý výrobce | Klíčové makroekonomické ukazatele | První odhad | Vyšší úroky | ARK Innovation | Tálibán | Tokeny | Meituan | Medián | Bonusy | Zápis Fedu | Nikkei (JAP225) | Výrobní inflace | Americká ministryně financí | Konference v Jackson Hole | Funkční období | ASX | Sympozium | Sympozium v Jackson Hole | Vlna pandemie | Koronavirus ve Velké Británii | Inflace ve Velké Británii | David Vagenknecht | Jihoafrická republika | Ranní glosa | Společnosti | Měnové unie | Robert Kaplan | Aktualizovaný výhled | Neúspěch | Opatření | Jestřábi z Fedu | Vrcholy | Dna | Polská inflace | Evergrande | Lenka Kalivodová | Růst trhu | Rychlý růst | ANO | Uhlí | RBC | NFT | Vysoká poptávka | Indexy amerického akciového trhu | Covidové restrikce | Energetika | Federální úřady | Klenotnictví | Ceny plynu | Program odkupu aktiv | Althea Spinozzi | Solana | Týdenní výhled | Čínský index | Etherea | Pracovní den | UK100 | Index UK100 | Utahování měnových podmínek | Konec programu QE | Vývoj na světovém devizovém trhu | Rostoucí výnosy amerických dluhopisů | Akcie American Airlines | Výsledek zasedání Fedu | Kompenzace | Plány Fedu | Tečkový graf | Pokračování trendu | Výsledky německých voleb | Problémy v dodavatelských řetězcích | Úročení | Energetická krize | Krize v Evropě | Energetická krize v Evropě | Odhady růstu | Zvýšení základní úrokové sazby | Globální inflace | Zprávy z Ruska | Posilování amerického dolaru | Inflace v září | Nová vláda | Minulá výkonnost | Napjatá situace | Nejvyšší výnos | Energetické krize | Zdražování energií | Rychlý růst cen | Omezení stimulů | Vývoj indexu jádrové inflace | Vývoj indexu jádrové inflace v USA | Meziroční vývoj spotřebitelské inflace | Ukončení kvantitativního uvolňování | Bristol-Myers | Zdravotnictví | Rumunsko | Pozornost | Nálada v ekonomice | Vývoj ceny zemního plynu v USA | Ceny zemního plynu v USA | McDonald's (MCD.US) | ServiceNow | NOW.US | TMO.US | Boeing (BA.US) | Ford Motor (F.US) | Kraft Heinz (KHC.US) | KHC.US | Zboží dlouhodobé spotřeby | Meta | Klima | Peněžní prostředky | Goldmani | Odborníci na kryptoměny | Podmínky na trhu | Principal Global Investors | Daimler Truck | Společnost | Stratégové | Inflace ve Spojených státech | Tým InstaForex | Reálné výnosy | Reálné úrokové sazby | Týdenní pivot | Pivotní body | Týdenní pivotní body | Obchodní výhled | Další růst sazeb | Měny G10 | Target | Macy's | Kohl's | Lockdowny | TIM | Ceny BTC | Průměrná volatilita | Průměrná volatilita páru GBP/USD | Zprávy z krypto | Nová varianta Covid-19 | Nové mutace | Omikron | Omicron | Sazby centrálních bank | Rozhodnutí o úrokových sazbách | COVID-19 omikron | Úroková sazba měny | Nová varianta omikron | Očekávání úrokových sazeb | Zveřejnění zprávy | Mutace omicron | Zprávy z krypto průmyslu | Varianta omikron | Nálada na trzích | | Sezonalita | Bear market | Varianta koronaviru | Varianta koronaviru omikron | Grayscale Bitcoin Trust | Nové vakcíny proti covid-19 | Nové vakcíny | Propad hodnoty | Varianty covidu | Zlotý | Obavy z varianty omikron | Kmen omikron | Opatrnost před daty | Fibonacciho retracement | Rotace | Časové období | Rozšíření | Fibonacciho úrovně | Rostoucí inflace | Jestřábí Fed | Výkon průmyslu | Informace z kryptoměnového trhu | Prognózy inflace | Liz Trussová | Relativní stabilita | Velikosti bilance Fedu | Vývoj velikosti bilance Fedu | Předpokládaná výše hlavní úrokové sazby | Úrokové sazby v USA | Spotřebitelské inflace | Obavy z omikronu | Vánoční rally | Ukončení nákupu aktiv | Názory na měnovou politiku | Vývoj měnového páru EUR/RON | Vývoj rumunské bilance běžného účtu | Inflační spirála | Cyklus utahování měnové politiky | Vývoj dlouhodobých inflačních očekávání | Základní sazba | Odvětví cestovního ruchu | Hráči na trhu | Focus | Nárůst počtu nakažených | Hodnoty měny | Desetileté výnosy | Polská NBP | Omezení QE | Rozvahy Fedu | Jestřábí komentáře | Dynamika trhu | Zvyšování sazeb Fedu | Doporučení k obchodování | Ceny domů | Průměrná míra inflace | Analytické prognózy | Hry | Válka na Ukrajině | Omezení dodávek | Instituce | Refixace hypoték | Pokles inflačního očekávání | Zisky akciových indexů | Digitální ekonomiky | Znehodnocování portfolia | Fiskální brzdy | Inflační očekávání trhu | Růst dluhopisových výnosů | Murray | Electrolux | Konflikt Rusko/Ukrajina | Klaas Knot | Člen ECB | Glapinski | Rollback | Invaze na Ukrajinu | Sankce | Uznání nezávislosti | Konflikt na Ukrajině | Ruská armáda | Politický tlak | Situace na Ukrajině | Statista | Invaze | Pokles inflace | Řetězce | APP | Normalizace úrokových sazeb | Nord Stream 1 | Verbální intervence | NIO (NIO.US) | Politika amerického Fedu | Nárůst výdajů | Měsíční report | Vývoj měnového páru EUR/TRY | Růst cen energií | Emise státních dluhopisů | Aktuální inflace | Ben Laidler | Inflační data | Správa | GMT | Normalizace měnové politiky | Vzestupný trend | Tradingové webináře | Tradingové webináře zdarma | Webináře zdarma | Časopis Time | Technický výhled trhu | Kvantitativní zpřísňování | Boj s inflací | Rostoucí ceny energií | Rozhodování o obchodování | Hladomor | Vývoj bilance běžného účtu v Turecku | Bilance běžného účtu v Turecku | Michaël van de Poppe | Indexy S&P | Šéfové | Jan Frait | Karina Kubelková | Vedení ECB | Zvednutí sazeb | Mimořádné zasedání | Bear market rally | Market rally | Přijetí | Snížení inflace | Kroky Fedu | Mohutné intervence | Intervence proti euru | Extrémní ceny energií | Vysoké devizové rezervy | Devizové rezervy SNB | Vývoj devizových rezerv ve Švýcarsku | Umělé nadhodnocení | Umělé nadhodnocení franku | Nadhodnocení franku | Umělé oslabení | Umělé oslabení eura | Prolomení parity | Měnové instituce | Nejobchodovanější měnový pár | Skokové oslabení | Opakování dluhové krize | Marketingová komunikace | Vývoj objemu aktiv | Pokles zisku | Centrum | Fáze expanze | Vývoj zisků | Pokles akciových trhů | Hike | TradeCZ.cz | Upozornění | Udržitelnost | Podíl nevýkonných úvěrů | Pohyby na trhu | Windfall tax | Kvantitativní utahování (QT) | Program americké centrální banky | Britská cenová hladina | Deflační prostředí | Kontrariánský obchod | Investiční období | Britská premiérka | Premiérka Liz Trussová | Britská premiérka Liz Trussová | Zasedání Rady guvernérů | Jestřábí ECB | Úrokové náklady | Masato Kanda | Náměstek ministra financí | Boj proti inflaci | Alokovat kapitál | Velké pohyby na trhu | Tradingový portál FXstreet.cz | Komise v přenesené pravomoci | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Britský akciový trh | Bali | CZ | Mistrovství světa ve fotbale | Dynamika růstu | Timur Barotov | BHS Timur Barotov | Analýza USD | Podstoupení rizika | Zajímavé investiční příležitosti | Varování | Další regulace | Velká změna | Výprodeje | Ustupující inflace | Zvyšování úrokových sazeb v USA | Globalizace | Fiat money | Doktorát z ekonomie | Netradiční investice | Bitcoin praní špinavých peněz | Papírové dolary | Trh NFT | Období nejtvrdších lockdownů | Spekulativní věci | Hodnoty NFT | ICO tokeny | Úvěrová delikvence | Obrovská ztráta | Deposit facility | Ekonomické překvapení | Nadopování trhů | Intervenční činnost | Intervenční činnost České národní banky | Činnost České národní banky | Spekulativní aktivum | Standardní investiční příležitosti | SatoshiLabs | Ve vatě | Dark Web | Sex, drogy a bitcoiny | Dark Web: Sex, drogy a bitcoiny | Ekonomické bubliny | Platební instituce | Platební instituce Roger | Ludwig von Mises | Konkrétní měny | Akciové tituly | Rozhodování ECB | Nejvyšší inflace | Nejvyšší inflace v Evropské unii | Výhled trhů | Fanoušek Bitcoinu | Velké recese | Invest | Kazuo Ueda | Média | Krach banky | PCE inflace | Jádrová PCE inflace | Převzetí Credit Suisse | Krize důvěry | Vývoj objemu | Asie | Klesající inflace | JOLTS | Nespokojenost | Pokles cen dovážených energií | Nezávislost | Světové ceny kávy | Americký dluh | Vice | Rating USA | Milník | Turci | Automatizace | Měnová reforma | Evropské dluhové krize | Nižší ceny | Cyklus zvyšování úrokových sazeb | DNO | Finanční podmínky | Ekonomické podmínky | Nearshoring | Fixní výnos | Analytické prognózy USD/JPY | Prognózy USD/JPY | Technická analýza páru USD/JPY | Obavy z recese v USA | Vliv carry trade | Měnová politika americké centrální banky | Měnová politika Bank of Japan | Charakteristiky páru USD/JPY | Trendy měnového páru USD/JPY | Přehled měnového páru USD/JPY | Přehled měnového páru | Holubičí postoj | Analýza USD/JPY | Velká analýza | Quantitative tightening | Vývoj aktiv Fedu | Vývoj italského akciového indexu MIB | Vývoj italského akciového indexu | Vývoj hlavní úrokové sazby ECB | Hlavní úrokové sazby ECB | Vývoj velikosti rozvahy ECB | Velikosti rozvahy ECB | Rozvahy ECB | Vývoj výnosu 10letých italských vládních dluhopisů | Vývoj italského deficitu | Vývoj italského deficitu a dluhu | Společnosti z indexu MIB | Společnosti z indexu | Tokio | Finanční pozice | Mistrovství | tradingeconomics.com | Velký pohyb | Prohlášení Fedu | Vydělané peníze | ProCent | Deficit federální vlády | Centrální bankovnictví | W1 | Nakupovat | Rezervy | Vlády | Vývoj objemu aktiv Fedu | Vývoj objemu aktiv ECB | Vývoj objemu aktiv Bank of Canada | Kvantitativní uvolňování (QE) | Pálení peněz | Trans Mountain Pipeline | Short USD/CAD
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Pozice | Trh | Výhled | Rezistence | Reuters | ČTK | Banky | Banka | Obchodování | Indikátor | FOREX | Trading | Cena | Růst | Graf | EUR/USD

Předchozí klíčová slova

P911
Qantas
Qatar
Qatar Airways
Qatar Energy
QCOM
QCOM.US
QC Partners
QDVE
QDVE.DE

Následující klíčová slova

QE ČNB
QE ECB
Qiagen
Qihoo 360
QinetiQ Group
QIWI
QMA
QNB
QNB Invest
QNX
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
CapXmaster srovnani
Potvrďte prosím... Zavřít