Pátek 14. června 2024 05:21
reklama
FTMO férovost
reklama
Purple Ebook Smart Money Concept
reklama
FTMO férovost
reklama
Purple Ebook Smart Money Concept

Akcie: Dvě tváře zisků aneb hodnotové versus růstové akcie (díl 3.)

20.11.2023  Autor: Tým FXstreet.cz  Sekce: Akcie   Tisk


Než začnete investovat do akcií, je důležité zamyslet se, jaký typ zisku je vaším cílem a podle toho vybírat akcie do vašeho portfolia. Některé akcie jsou jako Ferrari, dovezou vás rychle do cíle, ale pokud nebudete opatrní, snadno se můžete vybourat. Jiné akcie jsou jako linkový autobus, do cíle dojedete za hodně dlouhou dobu a asi bezpečněji, zato se budete po cestě nudit o dost více, než kdybyste se svezli ve Ferrari.

V dnešním díle probereme, jaké jsou dva základní typy výnosů z akcií a který typ akcií vám příslušný výnos spíše přinese.

Můžete číst dále, nebo si můžete tento díl pustit jako podcast na Spotify ZDE nebo na Apple Podcasts ZDE.


Typy výnosů z akcií

Akcie chceme nakupovat primárně za účelem vydělání peněz, a proto dnešní díl začneme tím, jaké typy výnosů je možné mít z obchodování s akciemi.

Obecně se rozlišuje kapitálový výnos a cash flow výnos. Řada akcií vám poskytne oba typy výnosů – jak kapitálový, tak cash flow, součet těchto výnosů se často označuje jako celkový výnos (v angličtině označovaný jako total return).

Je dobré si předem rozmyslet, proč danou akcii chcete koupit, zda kvůli kapitálovému výnosu nebo cash flow výnosu (nebo kvůli obojímu) a toto definovat ve svém obchodním plánu.

Pojďme se podívat blíž na jednotlivé typy výnosů.

Kapitálový výnos

Tento typ výnosu je zisk, který představuje rozdíl mezi cenou, za kterou jste akcii nakoupili a cenou, za kterou jste akcii prodali.

Jednoduchý příklad: akcii nakoupíte za 200 USD a prodáte za 220 USD, váš kapitálový výnos na daném obchodě je 20 USD, tj. realizovali jste 10 % profit.

Asi netřeba zmiňovat, že u investování do akcií nerealizujete vždy jenom kapitálový výnos. Pokud byste akcii v našem příkladu koupili za 200 USD a prodali třeba za 150 USD poté, co její cena takto poklesla, realizovali byste ztrátu 50 USD, tedy 25%.

Cash flow výnos

Tento typ výnosu jsou peníze, které dostáváte pravidelně ve formě dividendy po dobu držení akcie. Dividenda je podíl na zisku, který vyplácí řada společností a v drtivé většině případů dostanete dividendu v hotovosti na váš obchodní účet u brokera. Dividendy se proto považují za zdroj pasivního příjmu, protože abyste dostali dividendu, kromě držení akcie nemusíte dělat nic dalšího.

Jednoduchý příklad: akcii nakoupíte za 200 USD, každý kvartál dostanete dividendu ve výši 2 USD, ročně tak dostanete na dividendách 8 USD, což představuje 4 % cash flow výnos.

Běžně uváděný dividendový výnos, např. na Yahoo Finance, je počítaný z aktuální ceny, za kterou se akcie obchoduje na burze. Jako investoři ale logicky počítáte svůj výnos z ceny, za kterou jste akcii koupili. V příkladu výše tedy 8 USD dividenda při ceně akcie 200 USD představuje výnos 4 % ročně. Pokud se vám ale podařilo koupit akcie dané společnosti po nějaké hezké korekci např. za 180 USD, roční dividenda 8 USD už představuje výnos 4,44 %.

Dividendové investování je zajímavou investiční strategií, proto se můžete těšit na samostatný seriál o dividendovém investování.

Dělení akcií na hodnotové a růstové

S výnosy, které jsme uváděli výše, souvisí i dělení akcií, které je třeba zmínit. V teorii existuje řada přístupů, jak akcie dělit podle různých kritérií, pro náš seriál použijeme základní, nejvíce užívané dělení akcií na hodnotové akcie a růstové akcie.Hodnotové akcie

Jako hodnotové akcie, v angličtině nazývané Value Stocks, se označují akcie, které mají nízkou cenu (myšleno cenu akcie na trhu) v porovnání s hlavními základními finančními ukazateli, jako je zisk na akcii, tržby, výše dividendy, účetní hodnota společnosti a podobně. Záměrem hodnotových investorů je najít akcii, jejíž cena na burze je podhodnocená s ohledem na to, jakou má tuto akcie opravdovou hodnotu s ohledem na další parametry, které jsme zmiňovali. Zřejmě nejznámějším fanouškem investic do hodnotových akcií je Warren Buffett.

Hodnotové akcie se často týkají velkých, zavedených společností, které mají dlouhou historii. Hodnotové akcie obecně rostou pomaleji než akciové indexy, a tedy celkově akciový trh, zato v dlouhodobém horizontu rostou stabilně.


Jaký typ výnosů hodnotové akcie dodávají?

Hodnotové akcie obecně dodávají krátkodobě nižší kapitálový výnos, s ohledem na jejich stabilitu a dlouhodobost však představují v dlouhodobém měřítku nižší riziko. Řada společností zařazených mezi hodnotové také vyplácí zajímavé dividendy, proto hodnotové akcie bývají skvělým zdrojem cash flow výnosu.

Typické příklady hodnotových akcií

Mezi typické hodnotové akcie se uvádí například akcie společnosti Procter & Gamble, McDonald’s, Coca Cola, Microsoft, Nike, Pepsi, Berkshire Hathaway (společnost Warrena Buffetta), Volkswagen, Citibank či Disney.

Jaký typ investora vyhledává hodnotové akcie

Hodnotové akcie obecně vyhledávají spíše konzervativnější investoři, kteří nečekají od svých investic rychlé zhodnocení v řádech desítek procent, často je zajímají vyplácené dividendy. Hodnotově orientovaní investoři jsou ochotni vyhledávat stabilní společnosti, které považují za podhodnocené s ohledem na cenu jejich akcií na burze, a jsou ochotni tyto akcie držet i dlouho roky, jak to dělá třeba Warren Buffett.

Pokud máte chuť pustit se do hodnotového investování, mnoho inspirace můžete načerpat z ikonické knihy Inteligentní investor od Benjamina Grahama. Benjamin Graham se považuje za otce hodnotového investování a byl to mentor Warrena Buffetta.


Růstové akcie

Jako růstové akcie, v angličtině nazývané Growth Stocks, se označují akcie společností, které jsou charakteristické vyšším růstem, než je průměrný růst celého akciového trhu, který je reprezentován např. indexem S&P 500.

Jedná se o akcie dynamičtějších společností, které mají často nové produkty nebo i spoluvytvářejí zcela nové segmenty trhu (jako je aktuálně třeba metavesmír).


Jaký typ výnosů růstové akcie dodávají?

Od růstových akcií investoři očekávají, že budou dodávat vyšší kapitálové výnosy než celkový trh. V dlouhodobém měřítku však mohou růstové akcie představovat vyšší riziko, neboť není jisté, zda dané společnosti svůj dynamický růst dlouhodobě zvládnou. Dané společnosti také často nevyplácejí žádné nebo zcela minimální dividendy, neboť veškeré zisky (pokud nějaké vygenerují) znovu investují do svého rozvoje, cash flow výnos tedy od růstových akcií rozhodně nečekejte.


Typické příklady růstových akcií

Mezi růstové akcie se uvádí například akcie společností Amazon.com, Tesla, Netflix, Nvidia či Dropbox, které jsou známé i u nás. Mezi typickými růstovými akciemi ale často najdete akcie společností, které u nás v České republice nejsou běžně známé.

Jaký typ investora vyhledává růstové akcie

Růstové akcie obecně preferují odvážnější investoři, kteří hledají nadprůměrný růst a usilují o nadprůměrný kapitálový výnos. Tito investoři musí být ochotni tolerovat vyšší míru rizika a volatilitu, která je s růstovými akciemi nedílně spjata a být na vyšší riziko i volatilitu dobře připraveni.

Typickým představitelem investora, který preferuje růstové akcie, je americký trader Mark Minervini.

Mark Minervini obchoduje s akciemi 37 let a dlouhodobě má nadprůměrné výsledky. V roce 2021 podruhé vyhrál U.S. Investing Championship, a to s ročním výnosem 334,8%, což byl celkový rekord tohoto šampionátu. Mark Minervini napsal několik skvělých knih o obchodování s akciemi a píše o něm i známý autor Jack Schwager ve své knize Stock Market Wizards.


Obchodní plán

Bez ohledu na to, jestli se pustíte do výběru hodnotových či růstových akcií, je dobré mít předem připravený obchodní plán. Dobrý obchodní plán by měl obsahovat tyto základní parametry:

 • jaké akcie chcete obchodovat,
 • kdy, tedy za jakých podmínek akcie nakoupíte,
 • kdy, tedy za jakých podmínek, akcie prodáte, ať už se ziskem nebo se ztrátou,
 • pokud se rozhodnete diverzifikovat a nakoupit více druhů akcií, je třeba mít promyšlené, jak velké pozice otevíráte, tedy za kolik peněz (nebo % z vašeho kapitálu) nakoupíte jednotlivé akcie.

Aby se vám obchodní plán lépe definoval, mohlo by vám pomoci zodpovědět si několik důležitých otázek.


#1 - Jaký je váš investiční horizont?

Investiční horizont je doba, jak dlouho plánujete držet konkrétní akcii. Váš investiční horizont může být:

 • krátkodobý, kdy máte v plánu držet konkrétní akcii v řádech týdnů až měsíců
 • střednědobý, kdy máte v plánu držet konkrétní akcii v horizontu cca 1 až 3 roky
 • dlouhodobý, kdy máte v plánu držet konkrétní akcii v řádech let

Je zásadní najít horizont, který vyhovuje právě vám a vaší aktuální životní situaci, pokud máte málo času, není důvod nutit se do obchodů v řádech týdnů či dnů, protože takové obchody jsou o dost časově náročnější na management než dlouhodobé obchody v řádech let.


#2 - Jaký je váš záměr a motivace? Proč chcete investovat?

Investujete kvůli touze rychle zbohatnout? Nebo spoříte na důchod? Máte nadbytečné peníze a chcete, aby se dlouhodobě zhodnocovaly?


#3 - Jaká je vaše majetková situace?

Máte stabilní příjem například ze zaměstnání nebo podnikání? Investujete peníze, o které můžete přijít nebo je naopak nebudete potřebovat delší dobu? Chcete investovat peníze, o které když přijdete, bude to mít zásadní dopady na vás nebo vaši rodinu?

Nikdy neinvestujte peníze, o které si nemůžete dovolit přijít

Rovnou uvedeme, že se obecně rozhodně nedoporučuje investovat peníze, o které když přijdete, způsobí vám to vážné potíže!!!


#4 - Jak vnímáte riziko?

Každý investor má jinou toleranci k riziku. Jak moc jste ochotni riskovat? Co s vámi dělá, když bude hodnota vašich investic kolísat? Někdo spí v klidu, když se hodnota jeho akciového portfolia houpe sem a tam a třeba i při 30% propadu je v pohodě, jiný zažívá stres, když se jeho portfolio zhoupne o 5%.


#5 - Kolik času chcete investování věnovat?

Máte málo času, takže potřebujete ideálně „autopilota“, který se bude starat o vaše peníze a vás to bude stát minimální úsilí a čas? Nebo máte více času, který tomu chcete věnovat?


#6 -
Víte o investování něco?Zajímá vás to?

Možná už o investování leccos víte, možná zatím ne. Máte chuť pouštět se do studia či čtení článků a do investování se více ponořit nebo je to pro vás nutné zlo a chcete tím trávit co nejméně času?


Naše rady a tipy k obchodnímu plánu

Na závěr dnešního dílu pro vás máme několik rad a tipů k obchodnímu plánu:


Váš obchodní plán by měl vyhovovat právě vám a vaší aktuální životní situaci

Obchodní plán, který dokonale funguje někomu, nemusí vůbec vyhovovat někomu jinému. Zásadní je najít, co vyhovuje vám.


Můžete mít i více strategií

Není vůbec nutné mít jednu jedinou strategii. Můžete mít třeba ultrakonzervativní strategii na část portfolia, a pak si vymezíte menší částku na rizikovější investice. Také můžete začít konzervativně a až se na trhu otrkáte, vyzkoušet s menším kapitálem i jiné, třeba o něco rizikovější investice.


Buďte flexibilní

Váš obchodní plán se může a velmi pravděpodobně i bude měnit, podle toho, jak se budete vyvíjet vy, jak budete získávat zkušenosti a jak se bude třeba časem měnit i vaše životní nebo finanční situace. Nebojte se svůj plán pravidelně revidovat. Pozor ale: neměňte plán moc často, už vůbec ne v průběhu obchodů. Revizi a update obchodního plánu můžete dělat třeba ročně.


Závěrem a co nás čeká v příštím díle

Doufáme, že díky dnešnímu dílu máte zase o něco konkrétnější představu, podle čeho vybírat akcie do vašeho portfolia.

V příštím díle vám poradíme, jak si můžete začít tvořit svůj vlastní akciový watch list neboli seznam akcií, které pravidelně sledujete a chystáte se na jejich nákup, jakmile nastane vhodná příležitost.

Marika Čupa a Ondřej Hartman
Tým FXstreet.cz

Zdroje pro dnešní díl:

 • https://www.investopedia.com/top-growth-stocks-for-october-2023-7975273
 • https://www.investors.com/news/management/leaders-and-success/mark-minervini-how-early-stock-losses-built-a-champion-stock-trader/
 • https://www.minervini.com/about.php
Klíčová slova: FXstreet | Finance | Peníze | Akciové indexy | Obchodní plán | Apple | Dividendy | Daně | Rizika | Akcie | Akciový trh | Zhodnocení | Cash flow | Stock | Dividenda | Dividendový výnos | Investice | Investiční horizont | Investor | Investování | Kapitalový výnos | Portfolio | Pozice | Riziko | S&P 500 | Trader | Výnos | Warren Buffett | Zisk na akcii | USD | Citibank | Obchodování | Indexy | Investoři | Zisk | Berkshire Hathaway | Zkušenosti | Stres | Výsledky | Obchodovat | Ondřej Hartman | Obchodování s akciemi | Investovat | Obchodní účet | Cena | FXstreet.cz | Investiční | Investing | Investování do akcií | Koupit akcie | Management | Market | Portfolia | Trh | Volkswagen | Zisky | Buffett | ROCE | Tržby | Burze | Stock market | Microsoft | Podnikání | Yahoo Finance | S&P | Tesla | Investovat do akcií | Výnosy | Rizikovější investice | Investopedia | Benjamin Graham | Jack Schwager | Kapitálové výnosy | Inteligentní investor | Růstové akcie | Akcie společnosti | Ferrari | Výše dividendy | Finanční situace | Rychlé zhodnocení | Tým FXstreet.cz | Hodnota vašich investic | Vyšší riziko | Amazon | Na burze | Total | Yahoo | Důchod | Disney | Nike | Stabilní společnosti | Netflix | Hodnota společnosti | Situace | Dobrý obchodní plán | Úsilí | Obchody | Růst | Procter & Gamble | Investovat peníze | Ceny | Inspirace | Nvidia | Diverzifikovat | Stabilní příjem | Rychle zbohatnout | Dynamický růst | Spotify | Market Wizards | Hodnotové akcie | Mentor | Dlouhodobé obchody | Cíle | Podcast | Rekord | Společnosti | Marika Čupa | Cash flow výnos | Gamble | Společnost | TIM | | Dropbox | Motivace | Akcie společnosti Amazon.com | Akcie společnosti Amazon | Dividendové investování | CZ | Mentor Warrena Buffetta | Jednotlivé akcie | Odvážnější investoři | Dlouhodobost | Vice | Akcie společnosti Procter & Gamble | Seriál o dividendovém investování | Apple Podcasts | News | Podíl na zisku | Marika Čupa a Ondřej Hartman | Value Stocks | Hodnotově orientovaní investoři | Typ investora | Growth Stocks | Metavesmír | Typ výnosů | Mark Minervini | Investing Championship | U.S. Investing Championship | Stock Market Wizards | Typy výnosů z akcií | Typy výnosů | Typ zisku | Hodnotové versus růstové akcie | Dělení akcií | Příklady hodnotových akcií | Příklady růstových akcií |
Sdílení článku: 
   

 

Související články

  C:\fakepath\akcie-30102023-uvod.jpg
  Akcie: Indexová magie - co jsou akciové indexy a které sledovat (díl 2.)
  Akciové indexy jsou pro akciové investory důležitý nástroj. Řada indexů slouží jako barometr akciového trhu a díky indexům tak snadno získáte přehled, jak si akcie v daném indexu vedou, zda klesají nebo rostou.
  C:\fakepath\akcie-09102023-uvod.png
  Akcie: Úvod do světa akcií a akciového trhu (díl 1.)
  Pokud se hodláte pustit do investování do akcií, je zásadní orientovat se v tom, co jsou akcie, akciový trh a kde a kdy obchodování s akciemi probíhá. To vše je obsahem dnešního úvodního seriálu o Investování do akcií pro začátečníky.
  C:\fakepath\etf-18092023.jpg
  VIDEO: Začínáme s investováním do ETF (díl 3.)
  V závěrečném díle seriálu o investování do ETF vám představíme dvě investiční strategie, díky kterým můžete sami začít investovat do ETF. Popíšeme vám, jaké jsou principy obou strategií a pro jaký typ investorů se každá strategie hodí. Také probereme, jaké jsou exit strategie a proč je důležité mít exit strategii definovanou ideálně ještě před tím, než začnete investovat. A také, jaký vliv mají daně na vaše investování.
  C:\fakepath\etf-28082023.jpeg
  VIDEO: Začínáme s investováním do ETF (díl 2.)
  V druhém díle seriálu o investování do ETF se dozvíte, jaké existují základní druhy ETF, podle čeho vybírat ETF, který bude odpovídat vašim potřebám a vašemu investičnímu stylu, a na co si dát při výběru ETF pozor.
  C:\fakepath\etf-fxstreet-20082023.jpg
  VIDEO: Začínáme s investováním do ETF (díl 1.)
  Další díl vzdělávacího video-seriálu pro začátečníky se věnuje investování do ETF. Dozvíte se čtyři jednoduché kroky, jak začít investovat do ETF, co je to diverzifikace, volatilita a řadu dalších informací, které vám s investováním do ETF pomohou.
  C:\fakepath\akcie-17072023.jpg
  Video seriál pro začátečníky: Sedm důvodů, proč začít investovat do akcií
  V rámci vzdělávání spouští FXstreet.cz nový vzdělávací seriál na téma investování do akcií a ETF. Seriál je určený pro všechny, kteří nemají žádné nebo jen velmi malé zkušenosti s investováním do akcií, ale chtějí začít investovat.
  C:\fakepath\etf-21112022.jpg
  Seriál o ETF: Úvod do fondů a hlavní výhody ETF (díl 1.)
  Exchange Traded Funds neboli burzovně obchodované fondy, pro které se běžně používá zkratka ETF, jsou v poslední době hodně skloňované a představují zajímavou alternativu investování. Zejména drobní investoři si ETF oblíbili, protože ETF jim nabízejí mnoho výhod.

Čtěte více

 • Akcie: Analýza akcií aneb jak zvýšit svoje šance na úspěch (díl 5.)
  I základní analýza akcií zvyšuje vaše šance, že koupíte dobrou akcii a tím pádem dobře zainvestujete. Dobrá analýza vám pomůže udělat tři základní rozhodnutí: 1. kterou akcii koupit, 2. kdy jí koupit a 3. kdy jí prodat. Bez jakékoli analýzy je investování pouhým gamblerstvím.
 • Akcie: Indexová magie - co jsou akciové indexy a které sledovat (díl 2.)
  Akciové indexy jsou pro akciové investory důležitý nástroj. Řada indexů slouží jako barometr akciového trhu a díky indexům tak snadno získáte přehled, jak si akcie v daném indexu vedou, zda klesají nebo rostou.
 • Akcie: Jak si vytvořit svůj akciový dream team (díl 4.)
  Na burzách po celém světě se obchodují tisíce akcií, jak ale z takového množství vybrat ty správné akcie do vašeho portfolia? Doporučujeme vytvořit si akciový watch list: seznam akcií, které pravidelně sledujete a ze kterých si postupem času postavíte svůj akciový dream team, tedy vaše akciové portfolio. Jak si takový watch list vytvořit? To se dozvíte v dnešním díle.
 • Akcie: Kolik se dá vydělat na akciovém trhu (díl 10.)
  Lidé investují proto, že chtějí zhodnotit své peníze, ale řada investorů mívá často nepřiměřená očekávání o tom, kolik se na akciovém trhu dá vydělat. Nejlepší představu o průměrném výdělku na akciovém trhu nám poskytnou informace o výkonu akciových indexů. V dnešním posledním díle našeho seriálu se dozvíte, kolik je průměrný výkon amerických akciových indexů S&P 500 a Nasdaq 100 a zda se dá více vydělat investováním do indexu S&P 500 nebo do indexu Nasdaq 100.
 • Akcie: Psychologie – klíčový faktor úspěchu v investování (díl 9.)
  Říká se, že rozdíl mezi úspěšným a neúspěšným investorem je v jejich psychologii a myšlení, nikoliv v jejich investiční strategii. Největším nepřítelem investorů není trh, ale oni sami. Dnešní díl našeho seriálu proto budeme věnovat psychologii investování, která má velký vliv na to, zda budete v investování vítěz nebo looser.
 • Akcie: Úvod do světa akcií a akciového trhu (díl 1.)
  Pokud se hodláte pustit do investování do akcií, je zásadní orientovat se v tom, co jsou akcie, akciový trh a kde a kdy obchodování s akciemi probíhá. To vše je obsahem dnešního úvodního seriálu o Investování do akcií pro začátečníky.
 • Akcie: Základy akciových grafů pro začátečníky (díl 6.)
  Pokud máte vybranou akcii, kterou byste rádi zahrnuli do svého portfolia, technická analýza vám může pomoci zodpovědět otázku, kdy danou akcii koupit a kdy jí prodat. Technická analýza pracuje s grafy, a pokud jste začátečník a s grafy nejste úplně kamarád, v dnešním díle se základy akciových grafů naučíte.
 • Akcie: Základy fundamentální analýzy akcií (díl 8.)
  Fundamentální analýza vám pomůže najít odpověď na otázku, jakou akcii zahrnout do svého watch listu, případně koupit. V dnešním díle si představíme několik základních ukazatelů, které se při fundamentální analýze akcií využívají a ukážeme jejich využití na konkrétním příkladu akcií společnosti The Coca-Cola Company.
 • Akcie: Základy technické analýzy akcií (díl 7.)
  V dnešním díle se lehce zanoříme do světa technické analýzy akcií. Probereme, co je to trend a představíme vám dva zajímavé nástroje, které můžete využít při analýze akciových grafů: jedná se o S/R zóny (supporty, rezistence) a klouzavé průměry. Připravte se na to, že se naučíte, co tyto nástroje jsou a jak je na grafu interpretovat. Věříme, že vám dnešní díl pomůže stát se zase o něco vzdělanějším investorem.
 • Dividendy: Jaké druhy dividend společnosti vyplácí? (2. díl)
  V minulém díle jsme uváděli, že dividenda je podíl akcionáře na zisku společnosti, dividend ale existuje více druhů. V dnešním díle probereme jednotlivé druhy dividend a uvedeme vám, jaké jsou jejich výhody a nevýhody. Kromě toho se také dozvíte, které typy společností vyplácejí dividendy a proč.
 • Dividendy: Úvod do světa dividendového investování (1. díl)
  Dividendové investování je styl investování, při kterém se investor zaměřuje na nákup akcií společností, které svým akcionářům pravidelně vyplácejí dividendy, tedy podíly na zisku.

 


Diskuse ke článku

Diskuse je přístupná pouze pro registrované uživatele.
Přihlásit se | Nová registrace
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Fintokei ProTrader