Ticker Tape by TradingView
Shell překonal očekávání, přesto hlásí meziroční pokles zisku o třetinu
Společnost Shell zveřejnila výsledky za druhé čtvrtletí roku, které ukázaly meziroční pokles očištěného zisku o 32 % na 4,26 miliardy USD, zejména kvůli nižším cenám ropy, slabším výsledkům v obchodování se zemním plynem a ztrátám v chemické divizi způsobeným výpadkem výroby v americkém závodě Monaca. Přesto však výsledky překonaly očekávání analytiků, kteří v průměru odhadovali zisk pouze 3,74 miliardy USD.
Shell navzdory náročnému makroekonomickému prostředí, které zahrnovalo geopolitickou nejistotu a klesající ceny komodit, udržel robustní provozní cash flow ve výši 11,9 miliardy USD, což je sice méně než 13,5 miliardy USD o rok dříve, ale stále v souladu s dlouhodobým plánem firmy.
Společnost zároveň pokračuje v návratu kapitálu akcionářům – výplata dividend ve výši 2,1 miliardy USD a zpětný odkup akcií v objemu 3,5 miliardy USD znamenají, že za poslední čtyři čtvrtletí vrátila Shell akcionářům 46 % provozního cash flow, tedy v rámci plánovaného rozmezí 40–50 %.
Chemický segment byl významně zasažen nejen výpadky, ale i obecně slabou poptávkou a nízkými maržemi v celém odvětví. Finanční ředitelka Sinead Gorman situaci okomentovala slovy: „Je mi chemického průmyslu opravdu líto. Je to tvrdý sektor.“ Shell také zaujímal opatrný přístup v obchodování s ropou, neboť na trhu pozoroval nesoulad mezi pohybem cen a fundamenty nabídky a poptávky.
Z hlediska externího prostředí došlo v daném období k poklesu cen ropy – průměrná cena Brent crude činila 67 USD za barel, zatímco v předchozím kvartálu to bylo 75 USD a o rok dříve dokonce 85 USD. K tomu přispěla i politika OPEC+, která postupně uvolňuje předchozí produkční škrty, přičemž v srpnu se očekává zvýšení těžby o 548 000 barelů denně.
V segmentu LNG (zkapalněný zemní plyn) firma zaznamenala utlumenou poptávku zejména z Asie, což umožnilo evropským zemím zvýšit zásoby. Gorman však upozornila, že po létě by se trh s LNG mohl opět utáhnout, i když s menší volatilitou než v předchozích letech.
Celkově lze říci, že i přes nepříznivé okolnosti Shell prokázal odolnost, a díky přísné kontrole nákladů (úspory 3,9 miliardy USD oproti roku 2022) a důslednému návratu kapitálu akcionářům si udržuje silnou pozici i v prostředí nižších cen komodit. Akcie společnosti reagovaly na výsledky růstem o 2 %, čímž překonaly širší evropský energetický index.
Graf SHEL.US (D1)
Akcie společnosti Shell se aktuálně obchodují na ceně 72,04 USD, čímž potvrzují stabilizaci nad klíčovými klouzavými průměry. 50denní exponenciální klouzavý průměr (EMA) se nachází na úrovni 70,31 USD a 100denní jednoduchý klouzavý průměr (SMA) na 68,55 USD, což značí býčí technické nastavení a podporu pro další růstový vývoj. RSI se pohybuje na hodnotě 54,5, tedy v neutrální zóně, bez známek překoupenosti nebo přeprodanosti. Tato hodnota indikuje, že trh má prostor k pohybu na obě strany, ale převažuje mírně pozitivní momentum.

Zdroj: xStation5
Zaujalo Vás toto téma? U XTB můžete obchodovat více než 2000 CFD na akcie!
- Konkurenční spready
- Nízké swapové body, díky kterým můžete držet pozice déle
- Minimální velikost transakce již od 0 EUR
Kromě široké nabídky instrumentů od nás získáte také vzdělávací materiály – články, e-booky a kurzy zdarma:
- Trading pro začátečníky
- TOP 5 Trading nástrojů Ondřeje Hartmana
- Kurz tradingu vs. investování
- Investování do akcií – Co je to obchodování s akciemi?
- Testovací účet u XTB? Procvičte si obchodování zdarma!
Rozdílové smlouvy jsou komplexní nástroje a v důsledku použití finanční páky jsou spojeny s vysokým rizikem rychlého vzniku finanční ztráty. U 75 % účtů retailových investorů došlo při obchodování s rozdílovými smlouvami u tohoto poskytovatele ke vzniku ztráty. Měli byste zvážit, zda rozumíte tomu, jak rozdílové smlouvy fungují, a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty svých finančních prostředků. Investování je rizikové. Investujte zodpovědně. Tento materiál je marketingovou komunikací ve smyslu čl. 24 odst. 3 směrnice Evropského parlamentu a Rady 2014/65/EU ze dne 15. května 2014 o trzích finančních nástrojů, kterou se mění směrnice 2002/92/ES a směrnice 2011/61/EU (MiFID II). Marketingová komunikace není investiční doporučení ani informace doporučující či navrhující investiční strategii ve smyslu nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) č. 596/2014 ze dne 16. dubna 2014 o zneužívání trhu (nařízení o zneužívání trhu) a o zrušení směrnice Evropského parlamentu a Rady 2003/6/ES a směrnic Komise 2003/124/ES, 2003/125/ES a 2004/72/ES a nařízení Komise v přenesené pravomoci (EU) 2016/958 ze dne 9. března 2016, kterým se doplňuje nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) č. 596/2014, pokud jde o regulační technické normy pro technická ujednání pro objektivní předkládání investičních doporučení nebo jiných informací doporučujících nebo navrhujících investiční strategie a pro zveřejnění konkrétních zájmů nebo náznaků střetu zájmů nebo jakékoli jiné rady, a to i v oblasti investičního poradenství, ve smyslu zákona č. 256/2004 Sb., o podnikání na kapitálovém trhu. Marketingová komunikace je připravena s nejvyšší pečlivostí, objektivitou, prezentuje fakta známé autorovi k datu přípravy a neobsahuje žádné hodnotící prvky. Marketingová komunikace je připravena bez zohlednění potřeb klienta, jeho individuální finanční situace a nijak nepředstavuje investiční strategii. Marketingová komunikace nepředstavuje nabídku k prodeji, nabídku, předplatné, výzvu na nákup, reklamu nebo propagaci jakýchkoliv finančních nástrojů. Společnost XTB S.A., organizační složka nenese odpovědnost za jakékoli jednání nebo opomenutí klienta, zejména za získání nebo zcizení finančních nástrojů, na základě informací obsažených v této marketingové komunikaci. V případě, že marketingová komunikace obsahuje jakékoli informace o jakýchkoli výsledcích týkajících se finančních nástrojů v nich uvedených, nepředstavují žádnou záruku ani předpověď ohledně budoucích výsledků. Minulá výkonnost nemusí nutně vypovídat o budoucích výsledcích a každá osoba jednající na základě těchto informací tak činí zcela na vlastní riziko.
Klíčová slova: OPEC | Politika | Spready | Akcie | Transakce | CFD | Cash flow | Nesoulad | EMA | Exponenciální klouzavý průměr | Investování | Klouzavý průměr | Kurz | MIFID | Momentum | Pozice | RSI | Riziko | Trading | Výkonnost | Doporučení | EUR | USD | Obchodování | XTB | Fundamenty | EU | Zisk | Ceny komodit | Výsledky | Obchodovat | Obchodování s akciemi | Index | Investiční strategie | Brent | Cena | Graf | Investiční | Investiční doporučení | Investování do akcií | Kurzy | Odkup akcií | Ropy | Trh | Zemní plyn | Předpověď | Komise | Podnikání | Firmy | Ztráty | Očekávání analytiků | Očekávání | MiFID II | Podnikání na kapitálovém trhu | OPEC+ | Akcie společnosti | Výplata dividend | Použití finanční páky | Rozdílové smlouvy | Zpětný odkup akcií | CFD na akcie | Finanční situace | Investujte zodpovědně | LNG | Jednoduchý klouzavý průměr | Firma | Jednoduchý klouzavý průměr (SMA) | Exponenciální klouzavý průměr (EMA) | Vysoké riziko | Miliardy | SMA | Finanční ztráty | Plyn | Investujte | Ředitelka | xStation5 | Poradenství | Komunikace | Pokles | Situace | Průměrná cena | Vývoj | Vzdělávací materiály | Swapové body | Výpadky | Úspory | USD za barel | Shell | Společnost Shell | CL | JDE | Výplata | Ceny | Společnost XTB | Obchodování s ropou | Nařízení | Zvýšení těžby | Riziko ztráty | Odvětví | Společnosti | Finanční ředitelka | Kurz tradingu | Minulá výkonnost | Společnost | 3М | Miliardy USD | Zkapalněný zemní plyn | Marketingová komunikace | Pokles zisku | Komise v přenesené pravomoci | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Energetický index | Technické nastavení | Asie | Trading pro začátečníky | Vice | Pozitivní momentum | Testovací účet | D1 | 256/2004 | Materiály | Odpovědnost | Produkční škrty | Směrnice | Body | Investování je rizikové | Klesající ceny | Účet u XTB | TOP 5 Trading nástrojů Ondřeje Hartmana | Nařízení Evropského parlamentu | Testovací účet u XTB | Trading PRO |
Čtěte více
-
Shapella, první významná aktualizace Etherea od sloučení, je již v provozu
Vývojáři etherea provedli upgrade Shapella prostřednictvím hard forku. Dlouho očekávaný upgrade uživatelům a validátorům umožňuje vybírat své vsazené ETH v síti. -
Shein a Temu zvyšují ceny kvůli novým clům v USA
Čínské e-commerce platformy Shein a Temu oznámily zvýšení cen pro zákazníky v USA s platností od 25. dubna 2025. Reagují tak na nová cla zavedená administrativou Donalda Trumpa, která výrazně ovlivní jejich nákladovou strukturu a model levných dodávek. -
Shein po sérii vysokých pokut zavádí přísné kontroly. Ovlivní to jejich snahu vstoupit na burzu?
Svět retailu je plný přísných zákonů a požadavků a v případě fast fashion (rychlé módy) to platí dvojnásobně. Jedním z lídrů v segmentu je čínský Shein, který se do popředí dostal díky levnému oblečení a zejména tvrdému marketingu. Jeho růst se neobešel bez kontroverzí ohledně porušování a obcházení zákonů, které vyústily ve stamilionové pokuty. Zavedení kontrolních orgánů přichází v době, kdy Shein čelí politickým výzvám a snaží se dostat na světovou burzu. -
Shell a Exxon ruší prodej plynárenských aktiv v Británii společnosti Viaro Energy
Plánovaný prodej rozsáhlého portfolia zemního plynu v jižní části Severního moře mezi společnostmi Shell, ExxonMobil a britským producentem Viaro Energy byl zrušen, jak dnes oznámila společnost Shell. Důvodem jsou změněné tržní a komerční podmínky, které znemožnily naplnění klíčových požadavků pro uzavření transakce. -
Shell investuje 2 miliardy USD do offshore plynového projektu v Nigérii
Energetický gigant Shell schválil investici ve výši 2 miliardy dolarů do nového offshore plynového projektu HI v Nigérii, který realizuje ve spolupráci s partnerem Sunlink Energies. Projekt je dalším krokem Shellu ke strategickému posílení své pozice v oblasti LNG (zkapalněného zemního plynu) a současně potvrzuje závazek společnosti zůstat aktivní v Nigérii, navzdory historickým problémům v tamních onshore polích, kterých se v minulosti zbavila. -
Shell nemusí drasticky snižovat emise, soud v Haagu odmítl stížnost aktivistů
Britská ropná společnost Shell nemusí drasticky snižovat emise oxidu uhličitého (CO2), rozhodl dnes odvolací soud v Haagu. Odmítl tak stížnost ekologických aktivistů a dalších nevládních organizací. Soud v Nizozemsku před třemi lety Shellu nařídil, aby do roku 2030 snížil emise skleníkových plynů o 45 procent ve srovnání s rokem 2019. Šlo tehdy o přelomový verdikt. Shell po dnešním oznámení soudu uvedl, že je spokojen. Naopak aktivisté chtějí dát bojovat proti znečišťovatelům. -
Shell odepisuje 600 milionů USD po zrušení biofuel projektu v Rotterdamu, LNG a rafinérie naopak posilují
Energetický gigant Shell oznámil, že ve třetím čtvrtletí zaúčtuje ztrátu ve výši 600 milionů USD v souvislosti se zrušením plánovaného biopalivového závodu v Rotterdamu. Celkové odpisy a rezervy spojené s tímto projektem tak dosahují již 1,4 miliardy USD. Výstavba zařízení s plánovanou kapacitou 820 000 tun biopaliv ročně byla pozastavena v roce 2023 a letos v září definitivně zrušena kvůli nízké konkurenceschopnosti projektu. -
Shell ohlásil pokles čistého zisku o 2 %
Společnost Shell ohlásila pokles čistého zisku o 2 % na částku 5,43 miliardy dolarů. Za propadem stojí zejména nižší ceny ropy a plynu. V loňském roce společnost spustila program zpětného odkupu akcií. -
Shell posílí kapacitu LNG o 12 milionů tun do roku 2030 – expanze reaguje na růst poptávky v Asii
Energetický gigant Shell, který je největším světovým obchodníkem se zkapalněným zemním plynem (LNG), oznámil, že do konce této dekády rozšíří svou kapacitu o až 12 milionů metrických tun ročně. Podle prezidenta divize integrovaného plynu Cederica Cremerse nejde o ambice, ale o konkrétní projekty, které jsou již ve výstavbě. -
Shell překonala očekávání za 1. čtvrtletí a zahajuje odkup akcií za 3,5 miliardy USD
Shell oznámil upravený zisk ve výši 5,58 miliardy USD za první čtvrtletí 2025, což překonalo očekávání trhu a vedlo k oznámení odkupu akcií v hodnotě 3,5 miliardy USD. Jde o 14. čtvrtletí v řadě, kdy společnost vyplácí akcionářům alespoň 3 miliardy USD. -
Shell překonal odhady díky silnému plynovému segmentu, TotalEnergies naplnil očekávání
Energetické společnosti Shell a TotalEnergies sice za třetí čtvrtletí zaznamenaly pokles zisků kvůli nižším cenám ropy a plynu, přesto však výsledky obou firem ukazují rozdílné přístupy a výkonnost napříč segmenty. -
Shell přestane nakupovat ruskou ropu a plyn, za poslední nákup se omluvil
Britsko-nizozemská ropná a plynárenská společnost Shell přestane kupovat ruskou ropu a zemní plyn, uzavře také své čerpací stanice, které v Rusku má. Za to, že ropu nakupovala ještě minulý týden, se firma po kritice ve svém dnešním oznámení omluvila. Západní firmy jsou pod sílícím tlakem, aby své obchodní vztahy s Ruskem zpřetrhaly za to, že Rusko vojensky napadlo Ukrajinu. -
Shell ruší projekt biopalivové rafinérie v Rotterdamu kvůli nepříznivým tržním podmínkám
Britský energetický gigant Shell oznámil definitivní zrušení projektu biopalivové rafinérie v nizozemském Rotterdamu. Firma uvedla, že projekt po komerční a technické revizi ztratil ekonomickou konkurenceschopnost a nedokázal by nabídnout zákazníkům cenově dostupná nízkouhlíková paliva. -
Shell se hodlá stát největším poskytovatelem elektřiny
Společnost Shell se v současné době řadí mezi největší světové těžaře ropy. Britsko-nizozemský gigant má do budoucna ale zcela jiné plány. Do roku 2035 se chce stát největším poskytovatelem elektřiny na celém světě. -
Shell se stahuje z karibských plynových projektů v Kolumbii, Ecopetrol přebírá iniciativu
Energetický gigant Shell oznámil, že opustí tři hlubinné plynové projekty v karibské oblasti Kolumbie, které dosud spoluvlastnil s tamní státní společností Ecopetrol. Jedná se o projekty Col 5, Purple Angel a Fuerte Sur, do nichž Shell vstoupil v roce 2020 s 50% provozním podílem. -
Shell snižuje odhad produkce plynu kvůli údržbě a špatnému počasí
Společnost Shell revidovala svůj výhled produkce plynu za první čtvrtletí 2025 směrem dolů. Důvodem jsou neplánované odstávky a nepříznivé počasí, zejména v Austrálii. Aktuálně očekává produkci integrovaného plynu v rozmezí 910 000 až 950 000 barelů ropného ekvivalentu denně (boe/d), což je méně než původní odhad 930 000 až 990 000 boe/d. Objem zkapalněného zemního plynu (LNG) firma snížila na 6,4 až 6,8 milionu tun, oproti původnímu odhadu 6,6 až 7,2 milionu tun. -
Shell snižuje výhled produkce LNG kvůli cyklonům v Austrálii
Britská energetická společnost Shell upravila směrem dolů svůj výhled na produkci zkapalněného zemního plynu (LNG) pro první čtvrtletí roku 2025. Důvodem jsou nepříznivé povětrnostní podmínky a neplánovaná údržba v Austrálii, zejména na plovoucím zařízení Prelude, které už dříve čelilo problémům s nakládkou kvůli špatnému počasí. -
Shell spustila těžbu z plynového pole Victory v Severním moři – energie pro 900 tisíc britských domácností
Společnost Shell oznámila zahájení produkce z plynového pole Victory v Severním moři, které se nachází přibližně 47 km severozápadně od Shetlandských ostrovů. Nové pole bude mít při plném výkonu kapacitu přibližně 150 milionů standardních kubických stop plynu denně, což odpovídá zhruba 25 000 barelům ropného ekvivalentu denně. -
Shell varuje před slabým výsledkem z obchodování s ropou, čeká ztrátu v chemickém segmentu
Společnost Shell Plc zveřejnila obchodní aktualizaci za čtvrté čtvrtletí, v níž upozorňuje na výrazné zhoršení výsledků obchodování s ropou. Pokles výkonu je důsledkem prudkého oslabení cen ropy, které komplikovalo tržní podmínky v závěru roku. Slabý výkon obchodního segmentu kontrastuje s třetím kvartálem, kdy právě silné obchodování přispělo k lepším výsledkům, než se očekávalo. -
Shell v důsledku koronavirové krize odepíše až 22 miliard dolarů
Britsko-nizozemská energetická společnost Royal Dutch Shell sníží hodnotu svého majetku o 15 miliard až 22 miliard dolarů (zhruba 358 miliard až 526 miliard Kč). Firma dnes uvedla, že tak chce zohlednit dopady koronavirové krize na poptávku po ropě a plynu a na výhled cen energií.
Forex - doporučené články:
Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.
Nejnovější články:
Vzdělávací články
Chamtivost a strach: Největší cenové pohyby na finančních trzích (leden 2026)
RebelsFunding představuje novou klientskou zónu: moderní design, nové funkce a systém odměn pro tradery
Proč skončila prop firma My Forex Funds (MFF) a přichází její comeback?
Vyplatí se kupovat akciové vítěze minulého roku?
VIDEO: 10 trhů, které mohou v roce 2026 explodovat
Je téměř bezcenný a za nic ho nevyměníte. Laoský kip v zemi vystřídal „tygří jazyk“
Párové obchodování: Definice, strategie a příklad tradingu
Jak moc se vyplatí hedging? (41. díl)
Predikce finančních trhů 2026 – Akcie, komodity, kryptoměny
Německé akciové indexy DAX: Proč silná ekonomika neznamená silný akciový trh (12. díl)
Chamtivost a strach: Největší cenové pohyby na finančních trzích (leden 2026)
RebelsFunding představuje novou klientskou zónu: moderní design, nové funkce a systém odměn pro tradery
Proč skončila prop firma My Forex Funds (MFF) a přichází její comeback?
Vyplatí se kupovat akciové vítěze minulého roku?
VIDEO: 10 trhů, které mohou v roce 2026 explodovat
Je téměř bezcenný a za nic ho nevyměníte. Laoský kip v zemi vystřídal „tygří jazyk“
Párové obchodování: Definice, strategie a příklad tradingu
Jak moc se vyplatí hedging? (41. díl)
Predikce finančních trhů 2026 – Akcie, komodity, kryptoměny
Německé akciové indexy DAX: Proč silná ekonomika neznamená silný akciový trh (12. díl)
Denní kalendář událostí
Členka Fedu Michelle Bowman
V USA podnikové objednávky
Na Novém Zélandu obchodní bilance
V USA týdenní změna zásob ropy
V Číně výrobní a nevýrobní index PMI
V USA index PPI
V Kanadě hrubý domácí produkt (HDP)
V Německu hrubý domácí produkt (HDP)
V Německu index CPI
V Japonsku index CPI
Členka Fedu Michelle Bowman
V USA podnikové objednávky
Na Novém Zélandu obchodní bilance
V USA týdenní změna zásob ropy
V Číně výrobní a nevýrobní index PMI
V USA index PPI
V Kanadě hrubý domácí produkt (HDP)
V Německu hrubý domácí produkt (HDP)
V Německu index CPI
V Japonsku index CPI
Tradingové analýzy a zprávy
Forex: Dolar zpevňuje po oznámení nominanta do čela americké centrální banky
Komodity: Ropa dále zdražuje, ceny míří k největšímu měsíčnímu růstu za několik let
Akcie na pražské burze v lednu pokračovaly v růstu, index PX připsal 2,9 pct
Kvůli tlaku zvnějšku a zevnitř mizí průmyslová základna EU, uvádí analýza EK
Pražská burza se vrátila k růstu, index PX připsal 1,63 procenta na 2763,26 bodu
Pražská burza v závěru týdne mírně rostla, dařilo se Monetě, Erste i Coltu
Forex: Koruna dnes dál umazávala předchozí zisky vůči dolaru, k euru stagnovala
5 událostí, které dnes stojí za pozornost
Forex sentiment 30.1.2026
FCA varuje před brokerem ALLMarket Trades
Forex: Dolar zpevňuje po oznámení nominanta do čela americké centrální banky
Komodity: Ropa dále zdražuje, ceny míří k největšímu měsíčnímu růstu za několik let
Akcie na pražské burze v lednu pokračovaly v růstu, index PX připsal 2,9 pct
Kvůli tlaku zvnějšku a zevnitř mizí průmyslová základna EU, uvádí analýza EK
Pražská burza se vrátila k růstu, index PX připsal 1,63 procenta na 2763,26 bodu
Pražská burza v závěru týdne mírně rostla, dařilo se Monetě, Erste i Coltu
Forex: Koruna dnes dál umazávala předchozí zisky vůči dolaru, k euru stagnovala
5 událostí, které dnes stojí za pozornost
Forex sentiment 30.1.2026
FCA varuje před brokerem ALLMarket Trades
Blogy uživatelů
Zlatá a stříbrná horečka vrcholí
Lednový efekt aneb předpovídá úspěšný start akcií zisky pro zbytek roku?
Krypto šeptanda: Co přinesl poslední týden v kryptosvětě (30. ledna)
Trhy v šoku: Prekvapenie pre USD, drahé kovy a krypto
Proč krypto velryby sází na cenné kovy?
Jak si dlouhodobě zvýšit winrate
Rozhovor s úspěšným prop traderem: Toan o své cestě od digitálního marketingu k ziskovému tradingu
Praktické okénko: Kde se nejvíce může promítnout vliv slabého dolaru?
Moje cesta prop tradingem: Plán pro dlouhodobý short obchod
Významné historické události hýbající burzou v týdnu 26. 1.–1. 2.
Zlatá a stříbrná horečka vrcholí
Lednový efekt aneb předpovídá úspěšný start akcií zisky pro zbytek roku?
Krypto šeptanda: Co přinesl poslední týden v kryptosvětě (30. ledna)
Trhy v šoku: Prekvapenie pre USD, drahé kovy a krypto
Proč krypto velryby sází na cenné kovy?
Jak si dlouhodobě zvýšit winrate
Rozhovor s úspěšným prop traderem: Toan o své cestě od digitálního marketingu k ziskovému tradingu
Praktické okénko: Kde se nejvíce může promítnout vliv slabého dolaru?
Moje cesta prop tradingem: Plán pro dlouhodobý short obchod
Významné historické události hýbající burzou v týdnu 26. 1.–1. 2.
Forexové online zpravodajství
Denní shrnutí: Historický den pro drahé kovy; STŘÍBRO ztrácí 30 %; USD posiluje 💡
Praskla bublina na trhu s drahými kovy❓ STŘÍBRO kleslo o více než 33 % během jediného dne 🚨
Tři trhy, které sledovat příští týden (30. 1. 2026)
Herní společnosti ve velkých slevách 🚨 Ukončí Project Genie tradiční éru herního vývoje❓
KLA zveřejnila výsledky za 2Q
Frankfurtská burza zakončila týden růstem
Verizon zaznamenal ve 4Q výrazný růst nových zákazníků a oznámil zpětný odkup akcií za 25 mld. USD
Index nákupních manažerů z Chicaga vzrostl
CSG - první obchodní dny po IPO na Euronext Amsterdam
Týden na akciových trzích: PX i S&P500 opět překonaly maxima, CSG první týden kleslo
Denní shrnutí: Historický den pro drahé kovy; STŘÍBRO ztrácí 30 %; USD posiluje 💡
Praskla bublina na trhu s drahými kovy❓ STŘÍBRO kleslo o více než 33 % během jediného dne 🚨
Tři trhy, které sledovat příští týden (30. 1. 2026)
Herní společnosti ve velkých slevách 🚨 Ukončí Project Genie tradiční éru herního vývoje❓
KLA zveřejnila výsledky za 2Q
Frankfurtská burza zakončila týden růstem
Verizon zaznamenal ve 4Q výrazný růst nových zákazníků a oznámil zpětný odkup akcií za 25 mld. USD
Index nákupních manažerů z Chicaga vzrostl
CSG - první obchodní dny po IPO na Euronext Amsterdam
Týden na akciových trzích: PX i S&P500 opět překonaly maxima, CSG první týden kleslo
Odborné kurzy a semináře
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Záznam semináře)
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Online - živý přenos)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Záznam semináře)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Online přenos nebo osobní účast)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Záznam semináře)
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Online - živý přenos)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Záznam semináře)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Online přenos nebo osobní účast)
Naposledy čtené:
Forexové online zpravodajství
Microsoft viní z pátečního největšího IT výpadku dějin Evropskou unii
GBP/USD. 20. června. Čeká nás od libry další překvapení?
BREAKING: Americká CPI v listopadu dosáhla 7,1 %
22.9.USD je v kurzu poté, co se Fed rozhodl přistoupit k nefalšované Operaci Twist
Ranní okénko - Dnes by měl být na trzích klid
Euro na začátku týdne vůči dolaru posílilo
Kering varuje před slabými prodeji Gucci 🚩Je luxusní sektor v problémech?
Evropské indexy podlehly negativnímu sentimentu, Moneta odepsala 2,6 %
Výrobní ceny v Polsku stále v mínusu
PlanetLabs s 20 % výpredajom po neuspokojivých budúcich odhadoch 📉
Microsoft viní z pátečního největšího IT výpadku dějin Evropskou unii
GBP/USD. 20. června. Čeká nás od libry další překvapení?
BREAKING: Americká CPI v listopadu dosáhla 7,1 %
22.9.USD je v kurzu poté, co se Fed rozhodl přistoupit k nefalšované Operaci Twist
Ranní okénko - Dnes by měl být na trzích klid
Euro na začátku týdne vůči dolaru posílilo
Kering varuje před slabými prodeji Gucci 🚩Je luxusní sektor v problémech?
Evropské indexy podlehly negativnímu sentimentu, Moneta odepsala 2,6 %
Výrobní ceny v Polsku stále v mínusu
PlanetLabs s 20 % výpredajom po neuspokojivých budúcich odhadoch 📉
Blogy uživatelů
Zlatá a stříbrná horečka vrcholí
Technická analýza měnových párů GBP/USD, USD/CAD a EUR/NZD
Jak obtížné je držení otevřeného zisku?
Jak inflace ovlivňuje obchodování na forexu?
Trhy v šoku: Prekvapenie pre USD, drahé kovy a krypto
Praktické okénko – V hlavní roli price action
Úloha štastia v tradingu a investovaní
Forex na kruháku
Co ovládá každý ziskový trader? Myšlení v pravděpodobnostech
Trumpova vysněná ekonomika
Zlatá a stříbrná horečka vrcholí
Technická analýza měnových párů GBP/USD, USD/CAD a EUR/NZD
Jak obtížné je držení otevřeného zisku?
Jak inflace ovlivňuje obchodování na forexu?
Trhy v šoku: Prekvapenie pre USD, drahé kovy a krypto
Praktické okénko – V hlavní roli price action
Úloha štastia v tradingu a investovaní
Forex na kruháku
Co ovládá každý ziskový trader? Myšlení v pravděpodobnostech
Trumpova vysněná ekonomika
Vzdělávací články
8 nejlepších obchodních strategií – obchodování v trendu (4. díl)
Párové obchodování: Definice, strategie a příklad tradingu
FXstreet.cz přináší rozhovor se stratégem finančních trhů České spořitelny
Jak úspěšně obchodovat formaci Butterfly?
Dividendy: Vysoké dividendy díky investování do REIT (9. díl)
Obchodní deník tradera a vedení statistik
Novinka FXstreet.cz: Profil tradera
Jak obchodovat dvojité vrcholy a dvojitá dna?
Jednoduché obchodní systémy (část 10.)
Forex: Nejvíce volatilní měnové páry
8 nejlepších obchodních strategií – obchodování v trendu (4. díl)
Párové obchodování: Definice, strategie a příklad tradingu
FXstreet.cz přináší rozhovor se stratégem finančních trhů České spořitelny
Jak úspěšně obchodovat formaci Butterfly?
Dividendy: Vysoké dividendy díky investování do REIT (9. díl)
Obchodní deník tradera a vedení statistik
Novinka FXstreet.cz: Profil tradera
Jak obchodovat dvojité vrcholy a dvojitá dna?
Jednoduché obchodní systémy (část 10.)
Forex: Nejvíce volatilní měnové páry
Tradingové analýzy a zprávy
BoE nevidí důkaz zpomalování ekonomiky
Forex sentiment 30.1.2026
Index DAX - Intradenní výhled 13.12.2023
AUD/CHF se vrací do klíčové konfluenční oblasti, vyplatí se nyní nakoupit?
Komodity: Ropa dále zdražuje, ceny míří k největšímu měsíčnímu růstu za několik let
Zlato - Intradenní výhled 29.3.2021
Očekávání FOREX expertů na měnovém páru EUR/USD
Forex sentiment 29.1.2026
Bloomberg: Tether v tichosti nakupuje zlato
Aktuálně otevřené forex pozice 21.12.2017
BoE nevidí důkaz zpomalování ekonomiky
Forex sentiment 30.1.2026
Index DAX - Intradenní výhled 13.12.2023
AUD/CHF se vrací do klíčové konfluenční oblasti, vyplatí se nyní nakoupit?
Komodity: Ropa dále zdražuje, ceny míří k největšímu měsíčnímu růstu za několik let
Zlato - Intradenní výhled 29.3.2021
Očekávání FOREX expertů na měnovém páru EUR/USD
Forex sentiment 29.1.2026
Bloomberg: Tether v tichosti nakupuje zlato
Aktuálně otevřené forex pozice 21.12.2017
Témata v diskusním fóru
Japonské akcie na maximech po 34 letech
Supply/Demand
USD/CAD
GBP/JPY
Trading vtípky
Čína roste a jüan by to měl reflektovat
Rozum, emoce a tělo: tři hráči, kteří ovlivňují každý trade
Největší bublina na burze? Palantir se obchoduje dráž než Tesla i Nvidia
Udrží sa zlato na dôležitej úrovni $1,800?
Trénujte svoj mozog: vybudujte si trpezlivú a disciplinovanú obchodnú myseľ z emočne reaktívneho mozgu (časť I.)
Japonské akcie na maximech po 34 letech
Supply/Demand
USD/CAD
GBP/JPY
Trading vtípky
Čína roste a jüan by to měl reflektovat
Rozum, emoce a tělo: tři hráči, kteří ovlivňují každý trade
Největší bublina na burze? Palantir se obchoduje dráž než Tesla i Nvidia
Udrží sa zlato na dôležitej úrovni $1,800?
Trénujte svoj mozog: vybudujte si trpezlivú a disciplinovanú obchodnú myseľ z emočne reaktívneho mozgu (časť I.)




