Pátek 03. květen 2024 20:21
reklama
CapXmaster
reklama
FTMO férovost
reklama
FTMO král
reklama
Fintokei ProTrader

Mzda

img

Ranní okénko - Průmysl a export tlumeny automotive

07.12.2021 Silný pokles německých průmyslových objednávek za říjen včera indikoval další slabý výkon průmyslové výroby, což se ovšem dnes ráno nepotvrdilo. Tamní objem výroby meziměsíčně vzrostl o 2,8 % (oproti odhadovaným 1,0 %) a revize nahoru se dostavila pro údaje za září na -0,5 % z dříve udávaných -1,5 %. Ve výsledku tak německý průmysl meziročně ztrácí 0,6 %, přičemž medián odhadu počítal s hodnotou poblíž 3 %. Nakonec výroba aut celkový výsledek dolů nestáhla. Naopak, dle informací od německého statistického úřadu se výroba motorových vozidel a jejich dílů zvýšila meziměsíčně o 12,6 %.
img

Ranní glosa: Růst mezd překonal očekávání ČNB

07.12.2021 Včera měly trhy možnost seznámit se jednak s posledními údaji za třetí kvartál, které se zveřejňují se zpožděním, až po celkové výsledky ekonomiky. Protože jde z pohledu ČNB o velmi důležitá data indikující domácí mzdové tlaky, stojí zvláště tentokrát za trochu pozornosti. Podle nových čísel statistického úřadu se průměrná mzda ve třetím čtvrtletí zvýšila o 5,7 %, reálně pak „díky“ vyšší inflaci jen o 1,5 %. Stejným tempem jako průměrná mzda, kterou nevydělají zhruba dvě třetiny zaměstnanců, vzrostla i mzda mediánová.
img

Inflace Čechům požírá mzdu, příští rok tak bude nejhůře za skoro deset let. Biti jsou pracovníci v kultuře či rekreaci, naopak o přidání si úspěšně říkají pracovníci logistiky nebo „ajťáci“

06.12.2021 Vývoj průměrné mzdy v ČR v letošním třetím čtvrtletí potvrzuje, že Češi si musejí „nechat zajít chuť“ na rapidní nárůst reálných výdělků v pásmu tří až více než šesti procent, na nějž byli čtvrtletí co čtvrtletí zvyklí před pandemií. Důvodem je jak určité zmírnění růstu průměrné nominální mzdy, tak zejména citelný vzestup inflace, který zejména způsobuje razantní ponížení průměrné reálné mzdy. Ta tak v letošním třetím čtvrtletí stoupla meziročně pouze o 1,5 procenta.
img

Růst průměrné i mediánové mzdy dosáhl 5,7 %

06.12.2021 Podle dnes zveřejněných údajů se ve třetím čtvrtletí zvýšila průměrná i mediánová mzda shodně o 5,7 %. V důsledku vyšší inflace se však reálná mzda tentokrát navýšila jen o 1,5 %. I tak jsou výsledky lepší, než předpokládala ČNB. Nejrychlejší růst v tomto období zaznamenaly mzdy pracovníků pohybujících se na realitním trhu (+11,8 %).
img

Průměrná mzda vzrostla na 37 499 korun

06.12.2021 „Přestože lidem výrazně narůstají mzdy, v obchodech si toho o moc víc nekoupí. Problém je v tom, že nominální růst mezd z většiny požírá vysoká inflace. Reálně tak mzdy rostou jen hlemýždím tempem,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
img

Průměrná mzda zatím přebíjí inflaci

06.12.2021 Průměrná mzda v Česku vzrostla ve třetím čtvrtletí o 5,7 %, po očištění o růst cen o 1,5 % v meziročním srovnání, na 37 499 Kč. To je zhruba v souladu s očekáváním trhu, ale výrazně více, než v listopadové prognóze předpokládala ČNB (0,5 %). Za první tři čtvrtletí se průměrná mzda zvýšila o 6,8 %, reálně o 3,6 %.
img

Ranní okénko - Inflaci rozhodí energie, může překvapit oběma směry

06.12.2021 Po poněkud zvláštní měsíční statistice z amerického trhu práce, kdy tvorba nových pracovních míst výrazně zaostala za odhady a míra nezaměstnanosti i tak citelně poklesla, nás čeká týden bohatý na data z české ekonomiky. Dorazí jak měsíční ukazatele z reálné ekonomiky, tak údaje o z trhu práce a statistika inflace, u které panuje nejistota, jak ji v listopadu nakonec ovlivní energie.
img

Forex: Inflace opět popožene ČNB ke zvýšení sazeb

03.12.2021 Data zveřejněná v prosinci ukáží inflaci v blízkosti 6 % tlumenou odpuštěním DPH za energie. Průměrná mzda roste slušným tempem, ovšem většinu z něj umaže inflace. Průmysl zatím zůstává v útlumu. Maloobchodní tržby bez zahrnutí motoristického segmentu setrvají na podobných úrovních jako v minulých měsících, samotný prodej aut však pravděpodobně vykáže další pokles.
img

Ranní okénko - Zajímavý vývoj výnosové křivky v USA

03.12.2021 Český ekonomický kalendář je prázdný, na smršť dat si počkáme až do příštího týdne. V eurozóně zazní výsledek maloobchodních tržeb za říjen. Čeká se růst o 0,3 % meziměsíčně po předchozím poklesu o 0,3 %. Ovšem citelně horší výsledek v Německu indikuje možnost negativního výsledku i pro eurozónu jako celek, i když nutno zmínit, že rozkolísanost výsledků napříč členskými státy v posledních měsících není neobvyklá. Avšak pozornost finančního trhu směřuje dnes jednoznačně do USA, kde je na řadě měsíční statistika z trhu práce. Ta přichází v zajímavý moment, tedy poté, co od Jerome Powella v posledních dnech dorazily více jestřábí komentáře.
img

Údaje o britském trhu práce, inflaci a maloobchodních tržbách objasní osud GBPUSD

16.11.2021 Nabitý ekonomický kalendář na týden od 19. listopadu může britské libře pomoci půdu pod nohama, nebo ji naopak poslat dobývat neprobádané hlubiny. Po rychlém výprodeji způsobeném neochotou Bank of England zvýšit repo sazbu a působivém nárůstu inflace v USA potřebuje pár GBPUSD novou hnací sílu. Proč ji nenajít v makroekonomických statistikách.
img

Češi si příští rok „utáhnou opasky“ dost možná nejvíce od 90. let. Více než šestiprocentní inflace zmírní zdražování realit, úrok na hypotékách totiž vylétne k úrovni pěti a více procent

09.11.2021 Proti polskému zlotému je koruna dnes nejsilnější v historii, i tak čeká Čechy ekonomicky jeden z nejobtížnějších roků novodobé historie. Jejich kupní síla bude klesat nebývalým tempem.
img

Průmyslová mizérie trvá

08.11.2021 Tuzemská průmyslová výroba během letošního září meziročně poklesla o 4 %, což v meziměsíčním srovnání odpovídá snížení produkce o 3,3 %. Průmyslové zakázky meziročně klesly o 1,2 %, přičemž tento vývoj lze přičíst hlavně úbytku těch ze zahraničí (-3,1 %), zatímco tuzemské narostly (+3,5 %). Objem tržeb meziročně klesl o 0,7 % a i zde to bylo vinou těch ze zahraničí (-4,6 %), naopak české se zvyšovaly (+5,2 %). Průměrný evidenční počet zaměstnanců v průmyslu meziročně stagnoval, zatímco jejich průměrná mzda vzrostla o 4,2 %.
img

Ranní okénko - Inflace v ČR i USA pravděpodobně dále rostla

08.11.2021 Týden odstartujeme tuzemským průmyslem a zahraničním obchodem. U obou očekáváme slabší výsledek na pozadí pokračujících omezení na nabídkové straně. V českém kalendáři je tento týden dále míra nezaměstnanosti a inflace. V tom evropském dominují indikátory sentimentu a průmyslová výroba. V USA bude pozornost poutána především na inflaci – dorazí jak ta spotřebitelská, tak výrobní.
img

Dobře už bylo. Příští rok může kvůli vysoké inflaci znamenat největší náraz na peněženky Čechů od 90. let

07.11.2021 Vrcholné hospodářskopolitické instituce v ČR definitivně přestávají předpokládat, že nynější rapidní tuzemská inflace je pouze přechodnou záležitostí. Ministryně financí Alena Schillerová dnes uvedla, že v nové prognóze, kterou její úřad vydá v úterý, počítá pro příští rok s šestiprocentní průměrnou inflací.
img

Zvýšení minimální mzdy o 1000 korun je chybou, může podvázat ekonomické oživení. Současné také působí inflačně

05.11.2021 Minimální mzda stoupne od příštího roku o tisíc korun na 16 200 korun. Tedy o osm procent. Průměrná mzda přitom poroste jen tempem pěti procent, jak vyplývá z říjnového šetření České národní banky mezi tuzemskými i zahraničními analytiky. Minimální mzda by tak podroste tempem citelně rychlejším než mzda průměrná. Jinými slovy, stát firmy a podniky a další zaměstnavatele nutí zvýšením minimální mzdy přidávat nejhůře placeným zaměstnancům citelně výraznějším tempem, než jakým jsou připraveni přidávat v průměru svým zaměstnancům jako celku.
img

Pohonné hmoty letí dále vzhůru, ke 40 korunám za litr. Úlevu může přinést Putin a íránská ropa

28.10.2021 Pohonné hmoty pokračují ve svém razantním zdražování. Benzín stojí průměrně 36,59 koruny za litr. Za poslední týden zdražil o 47 haléřů na litr, tedy o zhruba o 20 haléřů slabším tempem než o týden dříve, a je nejdražší od října 2014. Za naftu platí nyní řidiči v průměru dokonce o 64 haléřů více než před týdnem, a to 35,56 koruny za litr. Nafta je nejdražší od listopadu 2014. Tempo jejího cenového nárůstu bylo však v uplynulém týdnu také zhruba o dvacet haléřů slabší než o týden dříve.
img

Pohonné hmoty prudce zdražují, rychle míří ke 40 korunám za litr. Důvodem je i plynová krize EU

21.10.2021 Pohonné hmoty pokračují ve svém razantním zdražování. Benzín stojí průměrně 36,12 koruny za litr. Za poslední týden zdražil o 65 haléřů na litr a je nejdražší od října 2014. Za naftu platí nyní řidiči v průměru dokonce o 85 haléřů více než před týdnem, a to 34,92 koruny za litr. Nafta je nejdražší od listopadu 2014. V příštím týdnu zdraží benzín o zhruba 50 haléřů na litr, nafta pak o přibližně 65 haléřů na litr.
img

Ropa je nejdražší za osm let, pohonné hmoty v ČR proto dále razantně zdražují. Kvůli plynové krizi půjdou ceny dál nahoru, až ke 40 korunám za litr

15.10.2021 Cena ropy Brent dnes dopoledne středoevropského času poprvé od 3. října 2018 překonala úroveň 85 dolarů za barel. Podle dat Bloombergu se dnes barel Brentu prodával až za 85,10 dolaru. S výjimkou právě 3. října 2018, tedy jediného obchodního dne, se za celé období od začátku listopadu roku 2014 nikdy Brent tak draze neobchodoval. Ropa je tak nyní prakticky nejdražší za osm let. V roce 2014 probíhalo historické zlevnění ropy, umožněné břidličnou revolucí zejména v USA.
img

Pohonné hmoty dále razantně zdražují, nafta stojí poprvé od roku 2014 přes 34 korun za litr. Kvůli plynové krizi půjdou ceny dál nahoru, až ke 40 korunám za litr

14.10.2021 Pohonné hmoty v Česku dále razantně zdražují. Aktuálně se jak benzín, tak nafta prodávají za nejvyšší cenu od sklonku roku 2014. Litr benzínu vyjde na 35,47 koruny, litr nafty pak na 34,07 koruny. Nafta včera překročila hranici 34 korun za litr vůbec poprvé od prosince 2014.
C:\fakepath\nobelovka3.jpg

Práce laureátů Nobelovy ceny změnila ekonomii díky experimentům

11.10.2021 Práce ekonomů, kteří dnes byli oceněni Nobelovou cenou, vyvozují poznání o světě díky experimentům na základě skutečného chování lidí v reálném prostředí. Zároveň jejich přístup odráží změny v ekonomické vědě v posledních desetiletích, kdy bez využití experimentů a měření nemá odborná práce a její následná aplikace do praxe téměř šanci na úspěch. Inspiraci by si z výsledků tohoto přístupu měly vzít i vlády. Vyplývá to z dnešních vyjádření ekonomů pro ČTK.
img

MMF očekává pokles inflace příští rok na úroveň před pandemií. Německý průmysl nečekaně klesl o 4 %

08.10.2021 Polská centrální banka (NBP) nečekaně sáhla ke zvýšení základní úrokové sazby o čtyřicet bazických bodů na 0,5 %. Polský předseda vlády Mateusz Morawiecki krok banky vítá, když prohlásil, že je mandátem NBP bojovat s vysokou inflací.
img

Zabrzděný automotive stahuje průmysl ke dnu

07.10.2021 Tuzemská průmyslová výroba během letošního srpna meziročně narostla o 1,4 %, což ovšem po zohlednění počtu pracovních dní – kterých bylo letos o jeden více – reálně představuje pokles o 1,4 %. Ve srovnání s červencem pak došlo ke snížení objemu produkce o 3,2 %. Průmyslové tržby meziročně narostly o 5,4 %, přičemž o něco více ty domácí (6,5 %) nežli zahraniční (4,4 %). Objem nových zakázek meziročně stoupl o 3,5 % (domácí o 4,3 a zahraniční o 3,2 %). Průměrný evidenční počet zaměstnanců se v průmyslu meziročně snížil o 0,2 %, zatímco jejich průměrná mzda vzrostla o 6,9 %.
img

Před Vánocemi najme Amazon v Anglii 20 tisíc sezonních pracovníků

30.09.2021 Ve Velké Británii je teď poptávka po sezonních pracovnících. Společnost Amazon zaměstná lidi v třídících a doručovacích centrech. Minimální mzda za hodinu práce bude začínat na deseti librách, to je v přepočtu přibližně 295 Kč. V některých případech se částka může pohybovat i kolem 11,10 libry. Tyto částky odpovídají červnovému nárůstu mezd klasikých zaměstnanců. Společnost dále shání lidi, kteří by rozváželi balíčky za minimální hodinovou mzdu 13-15 liber.
img

Česko zažívá inflační šok, inflace může stoupnout až na 5 %. Srpnová inflace vyrazila dech všem, koruna zpevňuje na nejsilnější úroveň od propuknutí pandemie

10.09.2021 Srpnová inflace vyráží dech. Poprvé od listopadu 2008 překonává v meziročním vyjádření hranici čtyř procent. S velkým přehledem tak překonává všechny expertní odhady a předpoklady, včetně toho České národní banky.
img

Průmysl v červenci bojoval statečně

06.09.2021 I navzdory pokračujícímu nedostatku výrobních vstupů a chybějícím dvěma pracovním dnům dokázal český průmysl meziročně vykázat nárůst, konkrétně pak o 1,1 %. Po očištění právě o počet pracovních dnů se jednalo o růst o 7 %. Byť do meziročního výsledku nadále promlouvala mírně snížená srovnávací základna z loňska, meziměsíční růst na úrovni 2,1 % dokazuje, že se český průmysl skutečně držel na pozitivní trajektorii. Oproti loňsku výrazně narostly i tržby (12,1 %), přičemž větší měrou z tuzemska (14,5 %) nežli ze zahraničí (10,4 %). Podobně i celkový růst nových zakázek (18,9 % meziročně) byl tažen více těmi z Česka (20,2 %) než z ciziny (18,3 %). Nepatrně se ve srovnání s loňským červencem snížil evidenční počet zaměstnanců (-0,6 %), ovšem těm, kteří zůstali, narostla průměrná mzda o 5,3 %.
img

Růst mezd opticky vylepšila srovnávací základna

03.09.2021 Průměrná hrubá měsíční nominální mzda ve druhém čtvrtletí vzrostla o 11,3 %, v reálném vyjádření pak o 8,2 %. Předčila tak naše i tržní očekávání. Naopak centrální banka, která očekávala nominální růst mezd o 12 %, může být se svým odhadem spokojena. Mzdový vývoj byl však výrazně ovlivněn loňskou nízkou srovnávací základnou. Po sezónním očištění růst mezd ve srovnání s předchozím kvartálem dosáhl pouze 1,2 %, což za nějakou překotnou dynamiku rozhodně považovat nelze. Navíc se na něm z velké části podílela výplata mimořádných odměn ve zdravotnictví. Medián mezd činil ve druhém čtvrtletí 32 408 korun.
img

Růst mezd opticky vylepšuje srovnávací základna

03.09.2021 Průměrná hrubá měsíční nominální mzda ve druhém čtvrtletí vzrostla o 11,3 %, v reálném pak o 8,2 %. Předčila tak naše i tržní očekávání. Naopak centrální banka, která očekávala nominální růst mezd o 12 %, může být se svým odhadem spokojena. Mzdový vývoj byl však výrazně ovlivněn loňskou nízkou srovnávací základnou. Po sezónním očištění růst mezd ve srovnání s předchozím kvartálem dosáhl pouze 1,2 %, což za nějakou překotnou dynamiku rozhodně považovat nelze. Navíc se na něm z velké části podílela výplata mimořádných odměn ve zdravotnictví. V tomto sektoru dosáhla meziroční růst mezd téměř 44 %. Mzdy stoupaly meziročně i v oblasti ubytování, stravování a pohostinství (o 17,3 %). Tento vývoj však půjde zřejmě téměř kompletně na vrub loňské nízké srovnávací základny, kterou způsobilo uzavření provozoven. Medián mezd činil ve druhém čtvrtletí 32 408 korun.
img

Průměrnou mzdu vytlačily vzhůru nestandardní faktory

03.09.2021 Průměrná mzda v Česku vzrostla v letošním prvním kvartále o 11,3 % meziročně, což po očištění o inflaci znamená reálnou dynamiku na úrovni 8,2 %. Ve srovnání s předcházejícím čtvrtletím to po zohlednění sezónních vlivů odpovídá nárůstu o 1,2 %. Výsledek se nachází nad tržním odhadem a mírně pod odhadem naším a ČNB. Z hlediska centrálních bankéřů tak aktuální výsledek není impulzem k přehodnocení jejich stávajícího pohledu na směřování monetární politiky. Růst o meziročních 8,3 % reálně působí na první pohled impozantně. Ovšem je třeba brát v potaz, že statistika zohledňuje nestandardní faktory spojené s pandemií. Zaprvé, srovnávací základna spadá do období prvního lockodownu, a je tak značně nízko. Mnoho zaměstnanců tehdy pobíralo namísto mzdy ošetřovné. Za druhé, výsledek vylepšují výplaty bonusů zdravotníkům, které, i když již méně, zkreslí i výsledek za 3Q21. Oficiální statistiky o tento efekt neočišťuje.
img

Mzdy v Česku rostou nejvíce v historii, po očištění o inflaci. Před volbami jako když najdeš, státní lékaři mají letos prvně v historii průměrně přes 100 tisíc korun měsíčně

03.09.2021 Rekord. Mzdy očištěné i inflaci rostly letos v ČR ve druhém čtvrtletí meziročně nejvýrazněji za celou historii publikované časové řady, od roku 1997. Růst reálné mzdy představoval letos od dubna do června meziročně 8,2 procenta. Došlo tak k překonání dosavadního rekordu z třetího čtvrtletí roku 1999, kdy reálná mzda rostla meziročně o 7,6 procenta.
img

Ranní okénko - Inflace z pohledu Fedu již "dostatečně pokročila", ale co s druhým dílem mandátu - zaměstnaností?

03.09.2021 Z pohledu finančního trhu je dnešek vrcholem týdne – v USA bude zveřejněna měsíční statistika z trhu práce. Jeho vývoj je nyní hlavním vodítkem pro rozhodnutí o načasování snižování tempa nákupu aktiv, jelikož inflace dle Fedu již tento krok opodstatňuje. Nicméně kromě inflace a trhu práce, které spadají do duálního mandátu Fedu, budou centrální bankéři brát v potaz i širší ekonomické prostředí. Z globálního pohledu o něco méně zajímavé téma bude dnešní zveřejnění růstu tuzemských mezd za 2Q21.
img

Hnutí ANO nezavede suprehrubou mzdu ("nečekaně"), ani euro (to se čekat dalo). Neříká, kde na sliby vezme

02.09.2021 Dnes zveřejněný program hnutí ANO v ekonomické oblasti více slibuje, než aby sděloval, kde na sliby vezme finanční prostředky. To je ale zásadní neduh i všech dalších programů, které dosud relevantní politické strany a uskupení pro říjnové volby představily.
img

Ranní okénko - Ceny výrobců zůstávají zvýšené, trh vyčkává měsíční statistiku z amerického trhu práce

02.09.2021 Po včerejším slabém růstu zaměstnanosti v USA – report ADP skončil výrazně pod odhady – je dnes na řadě další údaj z tamního trhu práce. Tentokrát dorazí týdenní statistika počtu nových a pokračujících žádostí o podporu v nezaměstnanosti. Trh očekává nepatrné zlepšení. Jedná se ale o relativně volatilní ukazatel, a tak by případné překvapení nemělo mít výraznější odezvu na finančním trhu. K citelnějšímu poklesu počtu žádostí by mohlo dojít v druhé polovině září, protože přestane platit řada pandemických podpůrných programů pro nezaměstnané. Otázkou je, zda následně uvidíme také klesající trend volných pracovních míst.
img

Ranní okénko - PMI přinese nové informace o situaci na nabídkové straně

01.09.2021 Tuzemský PMI index pro zpracovatelský sektor nastíní, jak si uprostřed třetího čtvrtletí vede průmyslová výroba. Kromě tempa expanze produkce očekáváme nové informace o stavu dodavatelských řetězců, jelikož zintenzivnění potíží by brzdilo českou ekonomiku i ve druhé polovině roku. V neposlední řadě je vývoj na nabídkové straně směrodatný také pro inflaci, konkrétně její nákladovou složku. V českém kalendáři je dále údaj o státním rozpočtu. V tom evropském jsou německé maloobchodní tržby a míra nezaměstnanosti. Jak je zvykem vydal německý statistický úřad údaje již brzy ráno a podle nich maloobchodní tržby poklesly o 0,3 % r/r oproti odhadovaným +3,6 %. Míra nezaměstnanosti v eurozóně měla zaznamenat již čtvrté snížení v řadě z červencových 7,7 % na 7,6 %, a opět se tak vzdálit od pandemického vrcholu 8,6 % z loňského léta. Odpoledne se pozornost obrátí směrem k USA, kde vyjde statistika o růstu zaměstnanosti z dílny institutu ADP a průzkum mezi nákupními manažery v průmyslu od ISM, který měl stejně jako PMI v srpnu poklesnout.
img

Ranní okénko - Dozvíme se, co stálo za vývojem ekonomiky ve druhém čtvrtletí

31.08.2021 ČSÚ dnes ráno zveřejní zpřesněný odhad HDP za druhé čtvrtletí, který odhalí strukturu růstu ekonomiky a případně i revizi předběžného výsledku. V eurozóně vyjde srpnová inflace a v USA spotřebitelská důvěra. Koruna osciluje okolo EUR/CZK 25,56.
img

Ranní okénko - Očekávání ohledně akce Fedu upřesní statistika z trhu práce

30.08.2021 Tento týden se zaměříme na domácí data. Pro druhé čtvrtletí bude zveřejněna průměrná hrubá měsíční mzda, která podle nás meziročně vzrostla dvouciferným tempem. Dorazí také srpnový PMI index pro průmyslový sektor a údaje o státním rozpočtu ke konci srpna. Zpřesněný odhad HDP za druhé čtvrtletí odhalí, co stálo za překvapivě slabém mezičtvrtletním růstu ekonomiky. Z globální ekonomiky s dopadem na finanční trhy bude klíčová zpráva z amerického trhu práce. Neméně důležitá bude ale také srpnová inflace v eurozóně.
img

Českou republiku deptá „past dluhu“ i inflace. Běžné spoření tak představuje nejrychlejší cestu do chudoby

15.08.2021 Když tuzemští statistici před pár dny zveřejnili červencovou inflaci, kroutili ekonomové i centrální bankéři nevěřícně hlavou. Nikdo nečekal, že spotřebitelské ceny stoupnou meziročně až takhle výrazně, o 3,4 procenta.
C:\fakepath\analyza-01082021-5.jpg

Prečo nežijeme v deflačnom svete?

01.08.2021 Nie ľahko sa pozerá na to ako sa časom vytráca kúpna sila peňazí snáď každému už niekedy napadlo, že by bolo lepšie keby to bolo naopak. Pozrime sa na to bližšie
img

Průmyslová výroba v květnu zpomalila

07.07.2021 Že se českým průmyslníkům nepodaří zopakovat dubnový závratný meziroční růst produkce bylo předem jasné, jelikož květen již nebyl tak silně ovlivněn efektem nízké srovnávací základny. I přesto ovšem za odhady mírně zaostal. Bez očištění výroba meziročně přidala 32,3 %, k čemuž jí ovšem dopomohly dva pracovní dny k dobru. Po očištění o tento vliv došlo k růstu o 25,3 %, což meziměsíčně odpovídá poklesu o 3,6 %. Průmyslové tržby pak meziročně přidaly 31,2 %, přičemž silnější dynamiku vykázaly ty vývozní (35,3 %). Zakázky meziročně poskočily o 46,5 % a i zde byla lepší situace u těch ze zahraničí (49,9 %) nežli z tuzemska (39,6 %). Průměrný evidenční počet zaměstnanců v průmysl klesl o 1,4 %, zatímco průměrná mzda narostla o 12,0 %.
img

Americký dolar posiluje po zasedání FEDU

21.06.2021 Minulý týden byl ve znamení vysoké volatility, kdy americký dolar během několika málo dní výrazně vzrostl na více než dvouměsíční maxima. Tato volatilita byla způsobena především poměrně nečekanými komentáři amerického Federálního rezervního systému ohledně budoucího zvyšování úrokových sazeb, které donutily akciové trhy k dočasné korekci a americký dolar k posílení vůči ostatním měnám, přičemž tón banky byl přísnější, než se očekávalo.
img

Ministryně Maláčová žádá dramatické zvýšení minimální mzdy, na 18 tisíc korun. Poškodilo by podnikatele, firmy, obce i kraje – velká daň za volební hlasy navíc

07.06.2021 Ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová podle svých dnešních slov navrhne navýšení minimální mzdy ze stávajících 15 200 korun na rovných 18 tisíc korun, a to s účinností od ledna příštího roku.
img

Rekordní růst v průmyslu

07.06.2021 Nikoliv překvapivě vykázala česká průmyslová výroba v dubnu suverénně nejmocnější meziroční nárůst, když poskočila o závratných 55,1 %. Nezbývá než doufat, že tento rekord již nikdy nebude překonán, jelikož vznikl primárně vlivem nízké srovnávací základny, kterou v loňském roce způsobila první vlna pandemie, která tehdy přinesla i omezení provozu průmyslových podniků. V meziměsíčním srovnání, které je aktuálně přece jenom informativnější, došlo po očištění k růstu o 1,9 %. Podobně splašené jako ty výrobní jsou i nejnovější statistiky tržeb, které meziročně narostly o 63,5 %, přičemž ty z vývozu dokonce o 87,5 %. Zakázky se pak zvýšily o 90 %, opět spíše vlivem těch ze zahraničí (+98,6 %), nežli z tuzemska (+74,0 %). Největší skok byl evidován u objednávek v sektoru výroby motorových vozidel, kde šlo o astronomických +363,6 % meziročně. V průmyslu naopak ubylo zaměstnanců, jejichž evidenční počet se meziročně snížil o 2 %, jejich průměrná mzda ovšem vzrostla o 11,3 %.
img

Ranní okénko - Česká inflace v květnu zřejmě na vrcholu

07.06.2021 Ekonomický kalendář pro tento týden je nabitý důležitými údaji z tuzemska i zahraničí. Dorazí měsíční data z reálné ekonomiky, která dosáhnou meziročně nevídaně vysokých hodnot díky srovnání s propadem z loňského jara. Inflace podle nás v květnu vystoupala na 3,3 % meziročně a patrně již dosáhla vrcholu. V nejbližších měsících by měla mírně zvolnit, avšak v závěru roku počítáme s opětovným přiblížením k 3% hranici především kvůli očekávanému růstu cen potravin. Koncem týdne bude jednat ECB a dorazí také struktura HDP eurozóny za první čtvrtletí. V USA budeme sledovat zejména údaje o inflaci.
C:\fakepath\koruna-04062021.jpg

Forex: Koruně se dnes dařilo, mírně zpevnila vůči euru i dolaru

04.06.2021 Koruna dnes posílila k oběma hlavním světovým měnám. Oproti čtvrtečnímu závěru zpevnila vůči euru o tři haléře na 25,44 Kč/EUR. K dolaru si polepšila o osm haléřů na 20,91 Kč/USD. Vyplývá to z údajů na serveru Patria Online.
img

EU hlási 15 mil. nezaměstnaných lidí. Průměrná mzda v České republice vzrostla o 3,2 %

04.06.2021 Ruský ministr financí Anton Siluanov na ekonomickém fóru v Petrohradu oznámil, že Rusko hodlá ze svého státního investičního fondu (FNB) vyjmout všechna dolarová aktiva, která by měly být nahrazeny eury, jüany a zlatem. „Podobně jako centrální banka jsme se rozhodli omezit investice fondu do dolarových aktiv“, dodal Siluanov.
img

Průměrná mzda v ČR - komentář Radomíra Jáče, Generali Investments

04.06.2021 Průměrná mzda v české ekonomice vykázala v letošním prvním čtvrtletí meziroční růst 3,2 %, což znamená o něco slabší výsledek, než se čekalo. Průměrná nominální mzda v prvních třech měsících letošního roku vykázala nejpomalejší meziroční růst od loňského druhého čtvrtletí.
img

Mzdy zpomalily, ale dále rostou

04.06.2021 Průměrná mzda v Česku vzrostla v letošním prvním kvartále o 3,2 % meziročně, což po očištění o inflaci znamená reálnou dynamiku na úrovni 1,0 %. Ve srovnání s předcházejícím čtvrtletím to po zohlednění sezónních vlivů odpovídá nárůstu o 0,6 %. Výsledek se nachází poměrně významně pod tržním i naším odhadem, zatímco téměř přesně odpovídá prognóze ČNB. To je zajímavé již z toho pohledu, že právě aktuální prognóza ČNB ve stejném období počítala s mnohem výraznějším útlumem ekonomické aktivity, než jaký reálně nastal. Ukazuje se tak, že trh práce se během pandemie stal jen velmi obtížně predikovatelnou oblastí. V tomto kontextu pak ani tolik nepřekvapí, že došlo i k poměrně výrazné revizi údaje o posledním čtvrtletí loňského roku, který nově namísto původně udávaných 3,8 % hlásí „jen“ 2,6 %.
img

Růst mezd v prvním letošním čtvrtletí zpomalil

04.06.2021 Růst průměrné mzdy v ČR v meziročním vyjádření zpomalil v prvním letošním čtvrtletí z 5,3 % na 3,2 %. Důvodem bylo zejména odeznění vlivu mimořádných odměn ve zdravotnictví a v oblasti sociální péče, jenž byly vyplaceny v průběhu čtvrtého čtvrtletí a vedly k výraznému zvýšení průměrné mzdy. Svou roli zřejmě sehrálo i zrušení superhrubé mzdy, které se odrazilo v růstu čistých příjmů a v nižším tlaku na zvyšování mezd v soukromém sektoru. Proti tomu pak jen z části působil předem ohlášený růst tarifních platů od začátku roku v sektoru veřejném, především pak ve zdravotnictví a školství. V reálném vyjádření se průměrná mzda zvýšila o 1,0 % po předchozích 2,6 %.
img

Rozevírají se české mzdové nůžky, je tu „krize typu písmene K“. Mzdy rostou pomalu, důchodci nebo zdravotníci si ale stěžovat nemohou, zato kuchaři, číšníci nebo recepční pláčou

04.06.2021 Růst mezd v ČR v letošním prvním čtvrtletí zaostal za očekáváním. Průměrná hrubá měsíční mzda totiž stoupla reálně meziročně o rovné jedno procento. Vzhledem k inflaci čítající 2,2 procenta to znamená, že nominálně průměrná mzda přidala 3,2 procenta. Trh přitom předpokládal růst reálné mzdy čítající 1,7 procenta.
img

Reálné mzdy rostly hlemýždím tempem

04.06.2021 „Nejvíce klesaly mzdy v kultuře, zábavním a rekreačním průmyslu či ubytovacích a stravovacích službách. Naopak nejvíce si polepšili lidé věnující se nemovitostem, zdravotní a sociální péči či výrobě a rozvodu elektřiny, plynu a tepla,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
img

Ranní okénko - Sektor služeb v USA se svižně rozjíždí

04.06.2021 Dnešní den zahájíme informací o vývoji české průměrné mzdy za první kvartál letošního roku. Ta v něm byla podle nás opět hnána vzhůru netržním sektorem, když si letos opět přilepšili pracovníci ve zdravotnictví, sociálních službách či školství. Na zopakování překvapivě dobrého výsledku ze závěru loňského roku, kdy mzdy poskočily reálně o 3,8 %, to ovšem podle nás stačit nebude. Přesto čekáme poměrně solidní růst o 2,3 %, přičemž trh je o něco skeptičtější, když věří pouze v 1,7 %.
img

Letošnímu výkonu české ekonomiky svědčí vakcinace, zrušení superhrubé mzdy, ale i statistický efekt loňské nízké základny

01.06.2021 Český statistický úřad dnes potvrdil svá dřívější, předběžná čísla k výkonu české ekonomiky v letošním prvním čtvrtletí. Tuzemské hospodářství meziročně ztratilo 2,1 procenta svého výkonu, mezičtvrtletně pak 0,3 procenta.
img

Měsíční předpovědi: Ekonomika v rozpuku, inflace hledá strop

31.05.2021 Data zveřejněná v červnu potvrdí mírný pokles české ekonomiky na počátku roku a zmírnění růstu průměrné mzdy. Současně měsíční údaje za duben ukáží rychle rostoucí ekonomiku v důsledku rozvolňování protipandemických opatření. Znovuotevření služeb se pravděpodobně odrazí i na dalším zrychlení inflace za květen. Od České národní banky čekáme zvýšení úrokových sazeb na zasedání v srpnu. Nicméně finanční trh počítá s jejich zvýšením už na červnovém zasedání.
C:\fakepath\dolar-usa344.jpg

Proč se nebát inflace?

31.05.2021 Jak se zajistit proti inflaci? Padne měna? S podobnými dotazy se setkávám stále častěji. A snažím se spíše tlumit emoce než předhazovat „jasné“ inflačně-investiční tipy. Je pravda, že americká vláda i centrální banka napumpovaly do ekonomiky biliony dolarů, které se nyní utrácejí ve velkém stylu. A ve Spojených státech inflace v dubnu vzrostla na 4,2 % meziročně. Brát však katastrofické hyperinflační scénáře jako ty primární je dle mého předčasné.
img

Češi pracují déle než obecně lidé v EU. Srovnání s Francouzi ale ukazuje, že kratší pracovní doba k růstu spokojenosti nevede – Češi jsou spokojenější než Francouzi

30.05.2021 Průměrná pracovní doba na plný úvazek se v Česku postupně zkracuje. Za posledních deset let to bylo téměř o hodinu týdně. Přesto lidé odpracují za týden v průměru 41,3 hodiny. Dělají tak o víc než půlhodinu déle než průměrný pracovník v EU. Vyplývá to z údajů Eurostatu.
C:\fakepath\kryptomeny-19052021.png

Tomu prostě nelze odolat

19.05.2021 Právě jsem si otevřel jeden informační server a vidím nadpis týkající se kryptoměn. Asi vteřinu jsem se bránil, ale znáte můj názor na kryptoměny, takže nebylo možné odolat a musím k tomu něco napsat.
C:\fakepath\Venezuela-bolivar.jpg

Venezuelská vláda zvýšila minimální mzdu o 289 procent

02.05.2021 Venezuelská vláda zvýšila minimální měsíční mzdu o 289 procent. Oznámil to ministr práce Eduardo Piňate. Venezuelská ekonomika je sedmým rokem v recesi a čtvrtým rokem ji trápí vysoká inflace, tzv. hyperinflace.
img

Biden hrozí prudkým zvýšením daní z kapitálových zisků. Rusko zvyšuje úrokové sazby kvůli vysoké inflaci

23.04.2021 Kanadská centrální banka ponechala na svém dubnovém zasedání dle očekávaní úrokovou sazbu na 0,25 %. BoC však překvapila trhy oznámením, že hodlá snížit nákupy aktiv ze 4 mld. CAD týdně na 3 mld. Banka také konstatovala, že hodlá začít navyšovat úrokové sazby již ke konci roku 2022. Trh ohodnotil zasedání BoC jako jestřábí, když americký dolar vůči kanadskému zaznamenal ve středeční seanci pokles o přibližně 0,9 %.
img

Týdenní výhled trhů: Trhy se zaměřují na report zaměstnanosti v USA

29.03.2021 S příchodem velikonočního víkendu se v pátek odpoledne všechny oči obrátí k výsledkům NFP v USA. Obchodníci v posledních týdnech zvyšují americký dolar, protože rostou spekulace, že Fed bude dříve nebo později nucen spíše zvyšovat úrokové sazby.
img

Komentář Radka Jáče k rozhodnutí bankovní rady ČNB

24.03.2021 Bankovní rada ČNB ponechala úrokové sazby beze změny, repo sazba tedy zůstává na úrovni 0,25 %, což je plně v souladu s očekáváním finančního trhu.
img

Rozbřesk: Akcelerace českých mezd v časech lockdownu?

09.03.2021 Na první pohled to sice vypadá, že se situace na trhu práce už vrací do předkoronových časů, když nezaměstnanost roste jen symbolicky, zatímco růst mezd zrychluje, ale toto zdání přece jen trochu klame.
img

Ranní okénko - Důvěra evropských investorů se vzpamatovává

09.03.2021 Dnes se dozvíme lednový údaj o bilanci českého zahraničního obchodu. Tomu se během pandemie daří velice slušně, když export průmyslového zboží poměrně svižně najel zpátky na předchozí obrátky, zatímco import zůstává v útlumu, čímž vylepšuje celkovou bilanci. I od lednového výsledku si tak slibujeme pěkných 36,1 mld. Kč, přičemž trh je jen mírně menší optimista s 32,3 mld. Kč.
img

Forex: Zahraniční obchod ČR ukáže na zpomalení průmyslu

09.03.2021 Detailní data o vývoji HDP v eurozóně za Q4 vykážou výrazný pokles spotřeby domácností, ale růst investic. Česká statistika zahraničního obchodu by měla zaznamenat zhoršení, které by mělo korespondovat s oslabením průmyslové výroby během prvního čtvrtletí letošního roku.
img

Forex: Průměrná mzda v ČR roste nad očekávání

08.03.2021 Na světových trzích dnes převládl optimismus a akciové trhy mírně rostou. Dolar proti euru mírně posílil na 1,1880 EUR/USD. O vývoji sentimentu v eurozóně napověděl dnes zveřejněný index Sentix, když jeho úroveň v březnu vzrostla na 5,0 bodu. Důvěra analytiků investičních firem v eurozóně je tak srovnatelná s únorem 2020.
img

Analýza makroindikátorů: Růst průměrné mzdy se vrátil zpět na předkrizovou úroveň

08.03.2021 Průměrná nominální mzda vzrostla podle dnes zveřejněných dat ČSÚ v posledním čtvrtletí loňského roku meziročně o 6,5 % a její růst tak zrychlil z předchozích 5,2 %. Po odečtení míry inflace se průměrná mzda zvýšila meziročně o 3,8 % po předchozím růstu o 1,8 %. Dynamika mezd se tak vrátila zpět na předkrizovou úroveň. Trh přitom očekával růst reálných mezd v průměru pouze o 1 % a dnešní data jsou tak pro něj výrazným překvapením. S takto rychlým mzdovým růstem nepočítaly ani ty nejoptimističtější odhady. Naše prognóza patřila na trhu mezi nejpesimističtější, když čekala skromný nárůst reálné mzdy o 0,3 %. Ještě pesimističtější pak byla ČNB, která ve své prognóze počítala s meziročním růstem průměrné nominální mzdy o 2,2 %, v reálném vyjádření pak dokonce s jejím poklesem o 0,5 %. Dnešní čísla z trhu práce jsou tak pro centrální banku významným proinflačním rizikem. Proti němu však nyní působí zhoršený vývoj pandemie a zpřísněná protiepidemická opatření. S růstem měnově politických úrokových sazeb tak i nadále počítáme až v druhé polovině roku, konkrétně v listopadu.
img

Růst průměrné mzdy v poslední loňském čtvrtletí překvapivě zrychlil na 6,5 %

08.03.2021 Průměrná nominální mzda vzrostla podle dnes zveřejněných dat ČSÚ v posledním čtvrtletí loňského roku meziročně o 6,5 % a její růst tak zrychlil z předchozích 5,2 %. Po odečtení míry inflace průměrná mzda vzrostla meziročně o 3,8 %, po předchozím růstu o 1,8 %. Trh přitom očekával růst reálných mezd v průměru pouze o 1 % a dnešní data jsou tak pro něj výrazným překvapením. S takto rychlým mzdovým růstem nepočítaly ani ty nejoptimističtější odhady. Pozitivním překvapením jsou dnešní čísla z trhu práce také pro ČNB, která ve své prognóze počítala s meziročním růstem průměrné nominální mzdy o 2,2 %, v případě reálné mzdy pak s jejím poklesem o 0,5 %.
img

V krizovém roce 2020 pokračoval růst mezd

08.03.2021 „Mzdy v loňském roce mírně vzrostly, přestože ekonomika zažila dramatický propad. K růstu mezd přispěla situace na trhu práce, kde je stále vysoký počet volných pracovních míst. V odvětvích silně zasažených koronavirovou krizí však zaměstnanci i podnikatelé trpěli kvůli výpadkům příjmů. Ty zhoršovaly jejich rodinné rozpočty,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
img

Pandemie drtí hlavně nízkopříjmové, průměrná mzda roste

08.03.2021 Česká průměrná mzda v posledním čtvrtletí loňského roku narostla meziročně o nominálních 6,5 %, což po očištění o inflaci odpovídá reálnému růstu o 3,8 %, a nově tak činí 38 525 Kč. Namísto očekávaného zpomalení mzdové dynamiky tak došlo k jejímu zrychlení po předchozím kvartále, který byl kosmetickou revizí zvýšen na 1,8 %. Zároveň ovšem meziročně došlo k poklesu počtu zaměstnanců o 2,9 %. Mediánová mzda se meziročně zvýšila o 5,4 % a dosáhla 32 870 Kč. Za celý rok 2020 dosáhl růst české průměrné mzdy 4,4 % nominálně a tedy 1,2 % reálně.
img

Češi v průměru berou už skoro 40 tisíc, růst mezd loni ve čtvrtém čtvrtletí „vyrazil dech“. Propouštění jsou hlavně pracovníci s nízkým příjmem

08.03.2021 Průměrná mzda se loni ve čtvrtém čtvrtletí poprvé v historii České republiky přiblížila k úrovni 40 tisíc korun. Dosáhla úrovně 38 525 korun. Její meziroční nárůst, v porovnání s posledním čtvrtletím roku 2019, výrazně překonal očekávání analytiků. Ti, které oslovila agentura Bloomberg, předpokládali ve střední hodnotě svých odhadů reálný růst mezd o jedno procento. Ve skutečnosti si mzdy polepšily o 3,8 procenta. To znamená, že průměrná mzda byla ve čtvrtém čtvrtletí 2020 o zhruba 2000 korun vyšší, než experti předpokládali. To ilustruje značnou míru nejistoty, kterou jsou z důvodu pandemické situace odhady makroekonomických veličin zatíženy. Nutno však doplnit, že na průměrnou mzdu dosáhne pouze přibližně třetina pracovníků, zatímco zbylé dvě třetiny mají mzdu nižší.
img

Průměrná mzda, ČR - komentář Radomíra Jáče, Generali Investments

08.03.2021 Průměrná mzda v české ekonomice vykázala v závěru loňského roku výrazný nárůst, roli sehrály mimořádné odměny ve zdravotnictví. Meziroční nárůst průměrné nominální mzdy o 6,5 % byl nejsilnější od druhého čtvrtletí roku 2019, pohled na jednotlivá odvětví ale odhaluje velmi nevyrovnaný vývoj. Mzdový růst ve zdravotní a sociální péči na úrovni 31 % anebo ve vzdělávání o 10,6 % kontrastuje s nízkým mzdovým růstem anebo dokonce poklesem v jiných odvětvích české ekonomiky.
img

Ranní okénko - Celková a jádrová inflace na rozcestí

08.03.2021 Následující dny nás čeká hned několik důležitých tuzemských dat včetně únorové míry inflace. Nudit nebude ani ekonomický kalendář eurozóny. K jednacímu stolu zasedne ECB a dorazí také údaje z průmyslu. Finanční trh bude nadále bedlivě sledovat růst dluhopisových státních výnosů, který se nevyhnul ani těm domácím.
img

Ekonomika na přelomu roku v oslabení

01.03.2021 Data o vývoji české ekonomiky za čtvrté čtvrtletí minulého roku potvrdí mírnou expanzi včetně zvýšení průměrné mzdy. Naopak statistiky z počátku letošního roku budou odrážet opětovné uzavření ochodů a služeb a pokles důvěry v ekonomiku. Průmysl tíží problémy se subdodávkami a komplikace v zahraničním obchodě. Navíc je zde trvající riziko nuceného uzavření výroby kvůli šířící se pandemii. Spotřebitelské ceny se pravděpodobně zvedaly mírnějším tempem, přičemž meziroční inflaci bude v dalších měsících navyšovat efekt klesající základny z minulého roku. Od ČNB na březnovém zasedání očekáváme pouze vyčkávání na další vývoj.
img

Češi čelí nepříjemně vysokému růst cen i letos, a to potravin, zeleniny či brambor. Stoupají také ceny v průmyslu, roste pravděpodobnost, že ČNB zvýší úroky už letos

12.02.2021 Spotřebitelské ceny v lednu v ČR rostly výrazně více, než se čekalo. Meziroční inflace dosáhla úrovně 2,2 procenta, takže oproti prosinci zvolnila jen o desetinku procentního bodu. Česká národní banka přitom ve své aktuální prognóze počítá s inflací 1,7 procenta. Stejnou úroveň inflace předpokládali ve střední hodnotě svých odhadů čeští i mezinárodní analytici oslovení agenturou Bloomberg. Klíčovým důvodem rychlejší než předpokládané inflace je poměrně výrazný růst cen potravin, zejména pak zeleniny, ale také alkoholu a tabáku. Ceny zeleniny a například i brambor vzrostly mezi prosincem 2020 a lednem 2021 o více než deset procent. O takřka deset procent byly meziměsíčně dražší také vajíčka. Lednový vývoj cen potravin v ČR zapadá do globálního vývoje jejich cen, neboť ty podle údajů Organizace OSN pro výživu a zemědělství v lednu rostly nejvýrazněji od července 2014. Ve světě zdražuje hlavně obilí, cukr a rostlinný olej. Za globálním růstem cen potravin stojí kombinace rapdině se zvyšující poptávky v zemích typu Číny, které se zotavují po loňském pandemickém šoku, a slabší úrody, například cukrovky v EU. V meziročním pohledu se pak specificky v ČR projevilo loňské poměrně citelné zvýšení spotřební daně na lihoviny a tabák. Takže alkohol a právě i tabák zdražovaly v lednu meziročně opět o bezmála deset procent.
img

V Evropské unii jsou obrovské rozdíly v nastavení minimálních mezd

10.02.2021 „V kontextu Evropské unie můžeme o minimální mzdě v České republice prohlásit, že je směšně nízká. Kdybychom se chtěli dostat k průměru Evropské unie měla by se minimální mzda pohybovat kolem úrovně 55 procent mediánu mezd. To by oproti současnosti znamenalo nárůst přibližně o 2 000 korun na 17 200 korun,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
img

Český průmysl nezklamal a zůstává tahounem

08.02.2021 Prosincový objem průmyslové výroby bez očištění o kalendářní vlivy předčil tržní odhad, když meziročně narostl o 5,8 %. Nepřekvapil ovšem nás, kteří jsme přesně v takový výkon věřili. Po očištění o efekt dvou bonusových pracovních dnů oproti předchozímu roku pak tento výsledek stačil na růst o 0,5 %. Meziměsíčně tak ve srovnání s listopadem průmysl přidal 0,2 %. Rok 2020 skončil výsledkem -8,0 %, což jen o chlup překonal náš výhled, který činil -8,4 %. Za největší úspěch lze považovat poslední čtvrtletí roku, které navzdory pandemickým uzavírkám a restrikcím přineslo meziroční růst výroby o 0,8 %.
img

Situace ve stavebnictví zdraží nemovitosti. Zaměstnanci v průmyslu si reálně pohoršili

08.02.2021 „Výsledky ve stavebnictví jsou žalostné a povedou k dalšímu zhoršení dostupnosti bydlení v České republice. Bohužel se výrazně snížil počet zahájených i dokončených bytů, což bude vytvářet nedostatek na realitním trhu vedoucí k dalšímu růstu cen nemovitostí,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
img

BREAKING: NFP nenaplnili očakávania

05.02.2021 Americká ekonomika v januári pridala 49 tis. pracovných miest v porovnaní so zníženým revidovaným poklesom o 227 tis. v decembri, čo bolo pod trhovými očakávaniami vo výške 50 tis. V januári boli významné prírastky pracovných miest v profesionálnych a obchodných službách a vo verejnom aj súkromnom sektore kompenzované stratami v oblasti voľného času a pohostinstiev, maloobchodu, zdravotnej starostlivosti, dopravy a skladovania. Ide o malý nárast, ktorý ponecháva ekonomike zhruba 10 miliónov pracovných miest menej.
img

Inflace letos může nepříjemně překvapit. Nebezpečně se prodražují dodávky z Asie, zdražení způsobí i zrušení superhrubé mzdy

02.02.2021 V Česku citelně zrychluje inflace. I když zatím docela nepozorovaně. Jedná se totiž o inflaci nikoli cen spotřebitelských, ale cen vstupů. Ovšem vstupů, které průmysloví výrobci používají pro výrobu spotřebního zboží. Znatelný nárůst cen vstupů se tak v nadcházejících měsících může projevit výraznějším než nyní předpokládaným nárůstem spotřebitelských cen. To vše v době, kdy statisíce domácností v ČR budou tak jako tak čelit nejvýraznější hrozbě propuštění ze zaměstnání nebo závažného poklesu příjmu za posledních takřka deset let.
img

Vyšší důchody a nižší daně podpoří spotřebu

25.01.2021 Na přelomu loňského a letošního roku nabyly účinnosti dvě vládní opatření, která mají pomoci bojovat se současnou koronavirovou krizí a podpořit spotřebu domácností. Jedná se o jednorázový příspěvek všem starobním, invalidním a pozůstalostním důchodcům a také o zrušení superhrubé mzdy a s tím spojených daňových úprav. Tato studie ukazuje, že obě tato opatření mohou mít z důvodu plošného působení silný vliv na spotřebu domácností. Podle našich výpočtů by vyšší důchody měly vést k dočasnému nárůstu spotřeby domácností o necelá 2 %, v případě nižších daní pak k déletrvajícímu zvýšení až o 3,4 %. Současná situace spojená s vysokou mírou nejistoty a s uzavírkami ekonomiky však může přenos vyšších příjmů do spotřeby významně ovlivnit, ať už se jedná o samotnou výši výdajů nebo o jejich rozložení v čase.
C:\fakepath\Biden.jpg

AP: Bidenův test - naplánovat růst v politicky rozdělené zemi

19.01.2021 Když Joe Biden vstoupil do Bílého domu jako viceprezident, ekonomika byla samý kráter. Nezaměstnanost rostla, akcie se hroutily, miliony Američanů byly v počátečním stádiu ztráty domova kvůli prasknutí bubliny na trhu s bydlením. O 12 let později se Biden vrací do Bílého domu jako prezident a ekonomika je poničená pandemií, píše agentura AP. Tentokrát je ale situace odlišná.
C:\fakepath\ceska koruna 15112013.jpg

Deloitte: HDP ČR po propadu o sedm procent letos stoupne o 2,8 pct

17.01.2021 Česká ekonomika se za rok 2020 propadla o sedm procent, v roce 2021 by ale měla již růst o 2,8 procenta. Průměrná mzda poroste letos podobně jako loni o 3,4 procenta a míra nezaměstnanosti by měla vzrůst k 3,5 procenta. Vyplývá to z analýzy ekonomického výhledu pro rok 2021, který sestavil ekonomický tým společnosti Deloitte.
C:\fakepath\dolary.jpg

Biden představil balík na pomoc ekonomice ve výši 1,9 bln. USD

15.01.2021 Nastupující prezident Spojených států Joe Biden ve čtvrtek (místního času) představil chystaný soubor opatření na podporu ekonomiky ve výši 1,9 bilionu dolarů (40,8 bilionu korun). Prostředky mají směřovat na boj s pandemií covidu-19, ulevit domácnostem i nastartovat hospodářský růst, informovala agentura Reuters.
img

České dráhy se chystají plošně škrtat na mzdách, využívají zrušení superhrubé mzdy. Kdo bude další?

10.01.2021 Rok 2021 se ponese ve znamení plošného snížení mezd a platů v řadě firem a podniků, a to i těch ve vlastnictví státu. Signálů je více. Jeden z nich vysílá nový generální ředitel Českých drah Ivan Bednárik v podnikovém časopise Železničář.
img

Jaký bude rok 2021 ekonomicky? Těžký a plný změn

27.12.2020 Pro statisíce českých domácností bude rok 2021 nejtěžším za posledních bezmála deset let. Budou čelit citelnému poklesu příjmů či vzrůstající hrozbě propuštění z práce, a to zejména ty, jejichž členové jsou zaměstnáním či podnikáním tak či onak navázáni na turistický ruch, gastronomii, sektor kultury či ubytování a obecně sektor služeb.
img

Poslanci dnes zřejmě definitivně schválí daňový balíček, a tedy i další obrovské zadlužení. Snížení daní by však mělo usnadnit zotavení české ekonomiky v příštích dvou letech

22.12.2020 Poslanecká sněmovna dnes rozhodne o konečné podobě vládního daňového balíčku, přičemž prezident Miloš Zeman uvedl, že jej vetovat nebude. Poté, co balíček v listopadu Sněmovna schválila zejména díky hlasům poslanců hnutí ANO a ODS, dočkal se poměrně mírného přepracování v Senátu. Senát zejména prosadil snížení sumy, o kterou se má navýšit základní sleva na dani na poplatníka. Zatímco ze Sněmovny šel do Senátu návrh na zvýšení této slevy z nynějších 24 840 korun na 34 125 korun, senátní návrh počítá jen s navýšením na 27 840 korun. To ve výsledku znamená, že zaměstnanci si stále výrazně polepší, ale přece jenom o něco méně, než pokud by prošla původní, sněmovní verze balíčku.
img

Překvapení od ČNB pod stromeček nečekejme

16.12.2020 Úrokové sazby centrální banky zůstanou pravděpodobně po prosincovém jednání beze změny. Výkon ekonomiky byl sice ve třetím čtvrtletí lepší, než ČNB čekala, další vývoj pandemie je však i nadále nejistý. Zvýšení úrokových sazeb z důvodu vyšší inflace by mohlo narušit již tak zkoušenou finanční stabilitu. Důvodem pro jejich nárůst není podle ČNB ani plánované snížení daní. Úrokové sazby tak podle našeho základního scénáře setrvají na současné úrovni až do konce příštího roku. Rizikem vyšších sazeb v druhé půli roku 2021 je zejména možná vyšší odolnost průmyslového sektoru, či rychlé proočkování populace.
img

Česku stále více hrozí, že nebude mít pro rok 2021 včas schválený rozpočet. Poprvé za více než 20 let by tak muselo hospodařit v režimu provizoria, které ochromí hlavně investice státu

15.12.2020 Vláda ani po dnešku nemá ve Sněmovně podporu pro návrh státního rozpočtu na příští rok. Opoziční strany mimo jiné kritizují, že rozpočet, který počítá se schodkem 320 miliard korun, nezahrnuje dopady daňového balíčku, který Senát ve čtvrtek s úpravami vrátil do dolní komory.
C:\fakepath\rok2020.png

Výběr nejdůležitějších ekonomických událostí roku 2020 v ČR

14.12.2020 Oznámeno, že novým majitelem hnědouhelné elektrárny Počerady bude od roku 2024 skupina Sev.en Energy finančníka Pavla Tykače. Společnost ČEZ, majitel elektrárny, nevyužila do konce roku 2019 opci, aby prodej odvolala. V říjnu společnosti uvedly, že Vršanská uhelná ze skupiny Sev.en Energy převezme Počerady už 31. prosince 2020. Původní dohodnutá cena ve výši dvě miliardy korun za převod v roce 2024 byla navýšena na 2,5 miliardy korun.
C:\fakepath\facebook-libra.jpg

Hnutí Attac chce zakázat chystanou kryptoměnu Facebooku

08.12.2020 Antiglobalizační hnutí Attac chce zakázat kryptoměnu diem, kterou chystá provozovatel sociální sítě Facebook. Její zavedení by podle něj ohrozilo finanční systém a vedlo k privatizaci peněz. Dnes to řekl zástupce hnutí Alfred Eibl. Kryptoměnu diem by už příští rok mohly schválit švýcarské úřady, uvedla dnes agentura APA.
img

Co očekávat na zasedání ECB?

07.12.2020 Nastávající týden dorazí řada dat z české ekonomiky včetně inflace a průmyslové výroby. Pozadu nezůstane ani ekonomický kalendář pro eurozónu, kterému bude dominovat měnové zasedání ECB. Jednání o brexitu má další novou deadline, která tentokrát připadá na čtvrtek 10. prosince, kdy začíná jednání Evropské rady. Zásadní překážkou v uzavření obchodní dohody je nadále problematika rybolovu.
img

Týdenní zpráva z FOREX trhu: ECB rozšíří program nákupů finančních aktiv

07.12.2020 Pozornost finančních trhů bude mít tento týden zejména dění v Evropské unii. ECB by měla oznámit další balíček podpůrných opatření. I tento týden budou pokračovat vyjednávání o Brexitu. V jeho závěru pak Evropská rada projedná definitivní návrh Evropského fondu obnovy. V USA se politici budou snažit vyhnout uzavření vládních institucí kvůli limitům současného federálního rozpočtu. V České republice bude zveřejněna celá řada dat z reálné ekonomiky. Nejzásadnější bude statistika z průmyslu, který podle nás v říjnu pokračoval v expanzi, zatímco maloobchodní tržby klesaly. Klíčový bude také vývoj tuzemských cen, které pravděpodobně v listopadu stagnovaly.
img

Forex: Koruna jako jediná v regionu za celý týden ztrácí

04.12.2020 Průměrná měsíční mzda v České republice vzrostla podle dnes zveřejněných dat ČSÚ ve třetím čtvrtletí meziročně o 5,1 % a dosáhla výše 35 402 Kč. Po zohlednění zhruba tříprocentní inflace v daném čtvrtletí mzdy v reálném vyjádření vzrostly v průměru o 1,7 % po předchozím poklesu o 2,4 %. Trh počítal s horším výsledkem, když očekával zhruba meziroční stagnaci reálných mezd. Růst mezd byl rychlejší i ve srovnání s prognózou ČNB.
img

Analýza makroindikátorů: S oživením ekonomiky zrychlil i růst průměrné mzdy

04.12.2020 Průměrná měsíční mzda v České republice vzrostla podle dnes zveřejněných dat ČSÚ ve třetím čtvrtletí meziročně o 5,1 % a dosáhla výše 35 402 Kč. Po zohlednění zhruba tříprocentní inflace v daném čtvrtletí mzdy v reálném vyjádření vzrostly v průměru o 1,7 % po předchozím poklesu o 2,4 %. Trh počítal s horším výsledkem, když očekával zhruba meziroční stagnaci reálných mezd. Lépe si mzdy vedly také ve srovnání s naší prognózou, která očekávala jejich pokles v reálném vyjádření o 1,2 %.
img

S oživením ekonomiky zrychlil i růst průměrné mzdy

04.12.2020 Průměrná měsíční mzda v České republice vzrostla podle dnes zveřejněných dat ČSÚ ve třetím čtvrtletí meziročně o 5,1 % a dosahovala výše 35 402 Kč. Po zohlednění aktuálně zhruba tříprocentní inflace mzdy v reálném vyjádření vzrostly v průměru o 1,7 %, po předchozím poklesu o 2,4 %. Trh počítal s horším výsledkem, když očekával zhruba meziroční stagnaci reálných mezd. Lépe si mzdy vedly také ve srovnání s naší prognózou, která očekávala jejich pokles v reálném vyjádření o 1,2 %.
img

Svět je zase v pořádku, výdělky rostou

04.12.2020 Průměrný Čech si ve třetím čtvrtletí oproti loňsku polepšil, když mu na pásce zasvítila cifra o 5,1 % vyšší. Nově tak pobírá 35 402 Kč. Vzhledem ke svižné české inflaci musí ovšem krotit nadšení, jelikož reálně si za výplatu může dovolit „jen“ o 1,7 % více nežli před rokem. Mediánová mzda, tedy ta, na kterou jedna polovina Čechů nedosáhne a druhé by přišla nízká, pak nově činí 31 183. Počet zaměstnanců se meziročně snížil o 3,1 %.
img

Průměrná mzda v ČR překonala očekávání, teprve podruhé v historii ČR je nad 35 tisíci korunami. Mzdám svědčilo rychlé letní nastartování průmyslu, zhruba 2,6 milionu zaměstnanců ale na průměrnou mzdu nedosáhnou

04.12.2020 Průměrná mzda v ČR překonala v letošním třetím čtvrtletí teprve podruhé v historii hranici 35 tisíc korun. Činila 35 402 korun. Je to ovšem částka, na kterou dosáhne zhruba jen třetina zaměstnanců, další přibližně dvě třetiny na ni nedosáhnou. To znamená, že na tuto průměrnou mzdu nedosáhne přes 2,6 milionů tuzemských zaměstnanců, zatímco zhruba 1,3 milionu z nich ano.
img

Reálná výše mezd se vrátila k růstu

04.12.2020 „Odchod zahraničních pracovníků do zemí svého původu se firmám prodražil. Češi totiž odmítali nastupovat na hůře placené pozice, což firmy nutilo k navyšování mezd. V důsledku tohoto vývoje se objem vyplacených mezd zvýšil o 1,9 procenta, přestože počet zaměstnanců klesl o 3,1 procenta,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
img

Ranní okénko - Vrátí se české mzdy k růstu?

04.12.2020 Dnes dorazí klíčové údaje o vývoji na českém trhu práce. Nejprve se dozvíme statistiku průměrných mezd za třetí čtvrtletí letošního roku, od které si slibujeme návrat k reálnému růstu. Ve druhém kvartále sice průměrná reálná mzda poprvé po téměř sedmi letech poklesla, ovšem bylo to do značné míry dáno nucenými uzavírkami provozů a přechodem zaměstnanců na výplatu ze státních podpůrných programů. To se již ve třetím čtvrtletí dělo podstatně méně, a trh i my tak věříme, že se české mzdy reálně opět zvýšily. O něco později se dozvíme i listopadovou hodnotu tuzemské míry nezaměstnanosti, měřené metodikou MPSV. Vzhledem k pokračujícím mzdovým dotačním programům nečekáme velkou změnu v počtu uchazečů o zaměstnání. Zda bude zopakována říjnová hodnota 3,7 %, či dojde k mírnému nárůstu, bude zřejmě pouze otázka zaokrouhlení. My se kloníme k druhé variantě.
img

Forex: Německé podnikové objednávky na vzestupu

04.12.2020 Závěr týdne bude bohatý na čerstvá ekonomická data, která by měla podtrhnout optimismus na finančních trzích, který v posledních týdnech pozorujeme. Dobrou kondici německého průmyslu potvrdí tamní podnikové objednávky, kde se pozitivně projeví solidní vnější poptávka. Pokračovat bude zlepšování na americkém trhu práce. To sice zpomaluje, oproti konsensu ale předpokládáme výrazně lepší výsledek. A povzbudivé číslo čekáme i z tuzemského trhu práce. Po dramatickém meziročním propadu reálných mezd během Q2 20 došlo v průběhu třetího čtvrtletí k jeho zmírnění.
img

Ranní okénko - Ceny průmyslových výrobců v eurozóně zůstávají utlumené

03.12.2020 Dnešek nenabízí z české ekonomiky žádné události, dochází ovšem k posunu tabulky PES na třetí stupeň, což mimo jiné znamená otevření obchodů a služeb. Naši pozornost tak obrátíme k dění v eurozóně a USA.
img

Ranní okénko - Míra nezaměstnanosti v eurozóně pravděpodobně mírně vzrostla

02.12.2020 Dnes budeme sledovat dění v eurozóně. Za listopad dorazí míra nezaměstnanosti, která dle trhu vzrostla na 8,4 % z říjnových 8,3 %. RBI počítá s nárůstem na 8,5 %. Mírný trend narůstající nezaměstnanosti bude pak pravděpodobně pozorovatelný i v příštích měsících. Zaprvé, ekonomické uzavírky napříč členskými státy vedou ke škrtům pracovních pozic, zejména pak v odvětví služeb. Dále hrozí, že dojde po skončení druhé vlny pandemie k trvajícímu zrušení některých pracovních míst, která byla původně pouze dočasně pozastavena. Tím by se navýšil počet lidí na úřadech práce.
Související klíčová slova: FOREX | Partneři | FXstreet | Technická analýza | Money management | Bitcoin | Fundamentální analýza | Intervence | Kvantitativní uvolňování | Brexit | Řecko | Čína | Japonsko | Finance | Peníze | Kanadský dolar | Bank of Canada | Australský dolar | Novozélandský dolar | Stříbro | Expert | Akciové indexy | Akciový index | Pullback | Moody's | Fitch | Korelace | Equity | Inflace | Deflace | OECD | EUR/USD | GBP/USD | USD/JPY | AUD/USD | Nasdaq | Dow Jones | USD/CAD | EUR/JPY | Rusko | USA | Nezaměstnanost | Janet Yellenová | Británie | Britská libra | OPEC | Spotřebitelská důvěra | Maďarský forint | Koruna | HDP | Obchodní plán | Devizové rezervy | Turecká lira | Pin Bar | Měnová politika | Kanada | Německo | Francie | Pražská burza | Česká měna | Polsko | Turecko | Španělsko | Apple | Středoevropské měny | Polský zlotý | Evropské akcie | Kypr | Analytik | New York | Ceny ropy | Spekulace | Ropa Brent | Česká koruna | Americké akcie | ETF | Investiční fondy | Dluhopisový trh | Dividendy | Poptávka | Ratingové agentury | Recese | Americká ekonomika | Daně | Podpora ekonomiky | Rizika | Politika | Komoditní měny | Hyperinflace | Export | Import | Průmyslová výroba | Ekonomové | Akciové trhy | Ekonomika eurozóny | Zahraniční obchod | Maloobchodní tržby | USD/TRY | EUR/TRY | USD/RUB | USD/CZK | EUR/CZK | USD/PLN | Spotřebitelské ceny | Míra nezaměstnanosti | Rozpočtový deficit | Ekonomické události | Měnový trh | Spready | Eurodolar | Cenné papíry | Hospodářství | Kapitál | Sazby | Advance | Akcie | Akcionář | Akciový trh | Aktiva | Akvizice | Americký dolar | Analýza | Zhodnocení | Arbitráž | Asset management | Transakce | Balance | Bank of England | Bank of Japan | Bankovní rada | Ben Bernanke | Valná hromada | Bloomberg | Blue chip | Bod | Bond | Broker | Burza | Burza cenných papírů | Béžová kniha | CFD | CFTC | CME | COT report | Centrální banka | Centrální banky | Konsolidace | DAX | Devizový trh | Dezinflace | Distribuce | Nesoulad | Dividenda | Dividendový výnos | Dlouhá pozice | Dluhopis | Dolarový index | Dollar | ECB | EMA | ESM | Ekonomika | Emise | Euro | Eurozóna | Evropská centrální banka | Evropská investiční banka | Evropská komise (EK) | FOMC | FRA | Index FTSE 100 | FX | Fed | Finanční trh | Finanční trhy | Finančník | Fiskální politika | Foreign Exchange | Futures | Fúze | G10 | G7 | Gap | Grafy | High | High Yield | Index DAX | Index PX | Index cen průmyslových výrobců | Index spotřebitelských cen | Indikátor | Indikátory | Inflační cíl | Investice | Investiční horizont | Investiční společnost | Investor | Investování | Japonský jen | Jestřáb | Kiwi | Klouzavý průměr | Komodity | Korekce | Kotace | Kotovaná měna | Koš | Krátká pozice | Kurz | LIBOR | Likvidita | Long | Long pozice | Low | MACD | MIFID | MMF | MT4 | Risk | Marže | MetaTrader | Momentum | Měna | Finanční instituce | Měnový pár | Měny | Fluktuace | Nabídka | Stavební povolení | Nástroj | Obchodní bilance | Obchodník | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Overnight | Pasiva | Peněžní trh | Platební bilance | Platforma | Poplatek | Portfolio | Pozice | Prodejní cena | Produktivita práce | Průmyslové objednávky | Pákový efekt | RSI | Rally | Rating | Ratingová agentura | Repo sazba | Reserve Bank of Australia | Retracement | Rezistence | Platina | Riziko | Inflační riziko | Ropa | Russell 2000 | S&P 500 | Schodek rozpočtu | Sentiment | Short | Short pozice | Směnný kurz | Stagflace | Stop-Loss | Support | Take Profit | Ticker | Trader | Trading | Trend | Trigger | Tržní cena | Tržní kapitalizace | Ukazatel | VIX | Vega | Volatilita | Výkonnost | Performance | Výnos | Wall Street | Maturity | Yield | ZEW index | Zlato | ČNB | Česká národní banka | Úroková míra | Úrokové sazby | Úrokový diferenciál | Jednotná evropská měna | Americká měna | Analytici | Obchodní platforma | Deriváty | Banky | Doporučení | EUR | USD | Citibank | Dluhopisy | JPY | CHF | NZD | CAD | AUD | GBP | ČEZ | Obchodování | JPMorgan | Euro STOXX | Nomura | Goldman Sachs | Regulátor | Evropa | Japonské akcie | Finanční krize | Cena ropy | Hospodářský růst | Německá ekonomika | Investiční tipy | FTSE | Komerční banka | Patria | Bank of America | Americký prezident | XTB | Admiral Markets | Indexy | Úroková sazba | OSN | Spekulanti | Globální ekonomika | Čínské akcie | Investoři | Kurzový závazek | Fundamenty | Fond | Exxon Mobil | Ekonomie | Trh s nemovitostmi | Stimulační opatření | EU | Finanční sektor | Ministři financí | Klouzavé průměry | Vývoj ceny | Aukce | Zasedání Fedu | Zasedání ECB | Ekonom | Cenový graf | Byznys | Business | Pravděpodobnost | Drahé kovy | Výnosy dluhopisů | Makroekonomická data | Zisk | Britská měna | Jaroslav Tupý | Sázka | Ceny komodit | Kurz eura | Kurz koruny | Zkušenosti | Stres | Optimismus | Výsledky | Chamtivost | Emoce | Trpělivost | Intervence na devizovém trhu | Arbitráže | Index nákupních manažerů | Bohatství | RBNZ | Oanda | Ozvěny trhu | Uvolnění měnové politiky | Intervenovat | ČSOB | Partners | Deloitte | Investiční produkty | Obchodovat | CAC 40 | Investiční banka | Makrokalendář | Analytický tým | Regulace | Financování | Investiční banky | Investiční společnosti | Investovat | CZK/EUR | CZK/USD | USD/EUR | Nasdaq Composite | Makro | USDX | Index cen | Výrobní ceny | Index PPI | Index CPI | Eurostat | Český statistický úřad | Stavební výroba | Obchodní seance | Makrodata | Portugalsko | EUR/HUF | Facebook | LYNX | BTC | Australská centrální banka | Donald Trump | Lukáš Kovanda | Burzy | Mezinárodní měnový fond | Wall Street Journal | ADP report | Penzijní fondy | Bankrot | Ceny akcií | Obchodníci | Obchodní účet | Vzdělávání | Praxe | Centrální bankéři | EURUSD | USDJPY | AUDUSD | NZDUSD | GBPUSD | USDCAD | Raiffeisenbank | Aktivum | Delta | EPS | Index | Investiční strategie | Podpora | Průlom | Přenos | Volatilní | Hazardní hry | Akcie Alibaba | Akcie dnes | Akcie Erste | Akcie O2 | Akcie ropy | Aktuální cena ropy | Aktuální ceny akcií | Americká centrální banka | Americká centrální banka FED | Analytika | Analýzy | Banka | Bankovní rada ČNB | Bankrot Řecka | Barel ropy | Běžný účet | Běžný účet platební bilance | BH Securities | Bollinger Bands | Bollingerova pásma | Brent | Britské libry | CAC40 | Cena | Cena akcií | Cena barelu ropy | Cena ropy brent | Ceny zlata | CISCO | Co je akcie | Conference Board | CZK | Česká ekonomika | Česká spořitelna | České akcie | České koruny | Daňové přiznání | Devizové rezervy ČNB | Do čeho investovat | Dolar | Dolary | Druhy akcií | Ekonomická krize | Ekonomický cyklus | Ekonomický kalendář | Ekonomický růst | Ekonomický výhled | Ekonomika USA | Elektřina | Eura | Euro Stoxx 50 | EURTRY | Evropská měna | Evropská rada | Evropské burzy | Evropské měny | Exchange | Finanční prostředky | Finanční služby | Fiskální rok | Fondy | Forex kalendář | Frank | FXstreet.cz | Graf | Guvernér české národní banky | Guvernér ČNB | Hang Seng | HDP v ČR | Hrubý domácí produkt | Ichimoku | Index Dow Jones | Index euro | Index euro stoxx 50 | Index Nasdaq | Index PMI | Index S&P 500 | Index volatility | InstaForex | Instrument | Investice do akcií | Investice do dluhopisů | Investiční | Investiční doporučení | Investiční poradenství | Investing | Irsko | ISM | J&T | Jádrová inflace | Japonská ekonomika | Jedno euro | Jiří Rusnok | JP Morgan | Kapitálové trhy | Komoditní | Kurs koruny | Kurs koruny k euru | Kurz eura k dolaru | Kurz koruny k euru | Kurz turecké liry | Kurz USD | Kurzy | Volná pracovní místa | E15 | Libra | Lira | Maďarsko | Makléři | Makroekonomické ukazatele | Makroekonomický kalendář | Maloobchodní prodej | Management | Market | Markets | Měna dolar | Měnový kurz | MetaTrader 5 | Meziroční inflace | Meziroční míra inflace | Minimální mzda | Míra inflace | Miroslav Singer | Naučte se obchodovat | Největší ekonomika světa | Nemovitosti | Obchodní platformy | Obchodování s CFD | Oslabení koruny | Oslabování koruny | Patria Finance | Patria Online | PayPal | Penzijní společnosti | Pivot | Portfolia | Pražská burza cenných papírů | Prezidentské volby | Pro investory | Prognóza | Pšenice | Rakousko | Reuters | Risk Off | Ropy | RUB | Rubl | Ruská ekonomika | Růst HDP | Řecká ekonomika | Sázky | Signály | Směnné kurzy | SP500 | Spořící účet | Spořící účty | Státní dluh | Státní dluhopisy | Státní rozpočet | Stochastický | Stoxx | Stoxx Europe 600 | Strategie nákupu | Světové události | Švýcarské banky | Těžba bitcoinů | Trh | Tržní hodnota | Turecká měna | Twitter | Unce zlata | USD index | Velká Británie | Volatility | Volkswagen | Vydělávání peněz | Výnosy z dluhopisů | Výprodej | Vývoj inflace | Vývoj kurzu | Vývoj mezd | Země EU | Zemní plyn | Zlato a stříbro | Zpracovatelský průmysl | Zpráva | Zpravodajství | Zprávy | Zprávy z ekonomiky | Zůstatek na účtu | Železná ruda | Předpověď | Zisky | EUR/PLN | CNBC | BreakEven | ZEW | EIA | Trading Central | Benzín | Andrej Babiš | Buy | CEE | CEPS | Cílová cena | Daniel Beneš | Ex-dividend | Indie | Jeff Bezos | Měď | Ministerstvo financí | Obchodní den | Omega | P.A. | Peněžní trhy | Petr Kellner | Portfolio cenných papírů | Redukce | ROCE | Sell | SPAD | Tovární objednávky | Tranše | Itálie | Spojené státy | Finanční společnosti | Hlavní trh | Převis | Cenová hladina | Dumping | Hrubý domácí produkt (HDP) | M2 | Tržby | Zaměstnanost | Úvěr | INSEE | QE | Světové ekonomiky | Western Union | Miliardář | Bohatý | Investiční analytik | Zisky v tradingu | Tržní sentiment | Komise | Kontrakt | Federální rezervní systém | Mezinárodní banky | Volby | Rozhovor | Know-how | Genesis | Blog | Cukr | Retail | Vzdělání | COT | Poradenská společnost | Burze | Commodities | Investment | Aramco | Moody's Investors Service | Capital Economics | Markit | Dow Jonesův index | Unicredit | Sky News | DPA | The New York Times | Jackson Hole | CNN | Wells Fargo | Campbell Soup | Microsoft | Bankovní sektor | Westpac | CME Group | UniCredit Bank | Generali Investments CEE | Česká bankovní asociace | Home Credit | Sentix | David Marek | Investing.com | Macquarie | TLTRO | Mitsubishi | NATO | PwC | Next Finance | Agentura AP | BBC | Destatis | Agentura DPA | Sentix index | Oslabení eura | Reporty | Šéfka Fedu | Zvyšování sazeb | Snižování sazeb | Ceny nemovitostí | Halifax | Růst ekonomiky eurozóny | Thomson Reuters | Technický výhled | Uložení peněz | Kurz koruny vůči euru | Polská centrální banka | Japonský premiér | Průmyslová produkce | Zasedání centrální banky | Zasedání centrálních bank | Pokles úrokových sazeb | Finanční systém | Nákupy dluhopisů | Firemní dluhopisy | Magnát | Realitní magnát | Nastavení měnové politiky | Úspěch | Podnikatel | Podnikání | Euro vůči dolaru | BMW | Ekonomický výzkum | Automobilový průmysl | Index pražské burzy PX | Averze k riziku | Kurz české měny | Index pražské burzy | Pokles akcií | Ministr financí | Hospodářské výsledky | Creditas | Globální trhy | Velcí investoři | Evropské banky | Zvyšování úrokových sazeb | Snižování úrokových sazeb | Dlouhé pozice | Fundamentální ukazatele | Výnosová křivka | Yahoo Finance | Energie | Společná evropská měna | Zlevnění ropy | Prezident Fedu | Rada ČNB | Earnings | Tržní nálada | Výprodej na Wall Street | Podnikatelé | Globální akciové trhy | Ekonomický sentiment | Podnikatelská důvěra | Ekonomický a strategický výzkum | Znalost | Příprava | Přehled | Vytrvalost | Odvaha | Klid | Jádrový index | Kč/EUR | Kč/USD | Moneta Money Bank | Christine Lagardeová | Agentura Reuters | Averze vůči riziku | Modrá pyramida | Sázet | Obchodní signály | Evropské trhy | Americké trhy | Index amerického dolaru | Referendum | Ekonomická aktivita | City | Posilování koruny | Investiční firma | Forbes | Americké firmy | Zpravodajský server | Pozornost investorů | Index důvěry | Základní úrokové sazby | Lídři | Firmy | Vývoj měnového páru EUR/USD | Vývoj měnového páru | Vývoj měnového páru USD/JPY | Vývoj dolarového indexu | Aktuální vývoj | Kapitálové rezervy | České firmy | Economic | Zasedání České národní banky | Inflační tlaky | Širší index S&P 500 | Glencore | IHS | IBEX | Globální finanční krize | Britská centrální banka | JPMorgan Chase | Broker Trust | Realitní trh | Objem investic | Daňové příjmy | Vladimir Putin | Americký akciový index | Klouzavý průměr SMA | Pokles libry | S&P Global | Globální ekonomiky | Agentura Bloomberg | Biliony dolarů | Miliardy dolarů | Vládní dluhopisy | Americký ministr financí | Oslabení japonského jenu | Britský ministr financí | Americké burzy | Zpřísňováním měnové politiky | Uvolňování měnové politiky | Utahování měnové politiky | Finančnictví | Alibaba | Dnešní obchodování | Propad | Německý index DAX | Bělorusko | Světové akciové trhy | Úvěrový rating | Kryptoměny | Nejprudší jednodenní pokles | Citi | S&P | Hodnocení úvěrové spolehlivosti | Mezinárodní ratingová agentura | Guvernér | Agentura Moody's | Agentura Fitch | Makroekonomické analýzy | CzechInvest | Německý DAX | Ztráty | Euro k dolaru | Zvýšení úrokových sazeb | Posílení dolaru | Oslabení dolaru | Posílení eura | Posílení koruny | Ekonomická data | Nejistota | Analytik Komerční banky | Erste | Unipetrol | Philip Morris | Světové finanční krize | Světová finanční krize | Saúdská Arábie | Zasedání Bank of England | Stagnace | Tempo růstu | Prodej aut | Akcionáři | Euro k americkému dolaru | Daně z příjmů | CySEC | Zajištění | Obilniny | FTSE 100 | Šéf společnosti | Baidu | Digitální měny | Tesla | Dluhové krize | Vývoj měnového páru EUR/JPY | Vysoká volatilita | Nízká volatilita | Prodejní signál | Zahraniční firmy | Odhodlání | Kryptoměna | Kapitalizace | Představitelé Fedu | Výhled | Depozitní sazba | Hlavní úroková sazba | Bankéři | Poplatky | Britská vláda | BDO | Americké akciové trhy | Propad akcií | Exxon | Chevron | Spotové operace | Payrolls | Konsensus | Mzdy | Non-Farm Payrolls | Nonfarm Payrolls | Britská ekonomika | Americký trh práce | Dnešní zpráva | Britský FTSE 100 | Francouzský CAC 40 | Predikce | Ekonomická situace | Světový obchod | Průzkum | Data z amerického trhu práce | Krize | Investiční rozhodnutí | Inflace v Německu | Opatření na podporu ekonomiky | Zisky firem | Analytický tým FXstreet.cz | Světové trhy | Inflace v Česku | Vývoj indexu S&P 500 | Snížení úrokových sazeb | Výnosy | Rozhodnutí Bank of England | Měnový pár EUR/USD | Měnový pár GBP/USD | Měnový pár USD/JPY | Americká vláda | Česká vláda | Očekávání analytiků | Ekonomické údaje | Americký index S&P 500 | TRY | Indikátor důvěry | Obchodování na akciových trzích | Příjmy | Čistý příjem | Spotřebitelské výdaje | Oslabování dolaru | Indikátory důvěry | Podnikatelská aktivita | Indexy PMI | ExxonMobil | Údaje o inflaci | Alphabet | xStation | ČTK | Aktuální cena | Internetové firmy | Zvýšení volatility | Konsenzus | Růst ekonomiky | Pokles ekonomiky | Belgie | HDP eurozóny | Zasedání americké centrální banky | Bilance ECB | Vývoj úrokových sazeb | Tisková konference ECB | Výhled ekonomiky | Výkyvy na finančních trzích | Hlavní ekonom | Švédsko | Dánsko | Odhad HDP | Očekávání | Nezaměstnanosti v Německu | HDP v eurozóně | Mercedes | IHS Markit | TPG Capital | ex | Purple Trading | Mitsubishi UFJ Financial Group | MUFG | Generali Investments | Okénko trhu | Ranní nadhoz | Belviport Trading | Skupina PPF | Silicon Valley Bank | Zahraniční forex | Daňové změny | Chicago Mercantile Exchange | CoinDesk | Pohyby na finančních trzích | Makroekonomické zprávy | Vydělávat peníze | BlueBay Asset Management | BHS | Aleš Michl | Paul Tudor Jones | Akciové společnosti | Kurzový vývoj | Ekonomické výhledy | Americký akciový trh | Markéta Šichtařová | Vladimír Pikora | BlueBay | MT4 Supreme Edition | Obchodování s cizími měnami | Spekulativní investice | Obchodování s kryptoměnami | Kvantitativní utahování | Palladium | Obchodování kryptoměn | ETH/USD | Digitální zlato | Themis Trading | Jerome Powell | Trh kryptoměn | MiFID II | Backwardation | ETH | Ray Dalio | Invesco | Mineři | Fox Business | NEST | Komentář Raiffeisenbank | Těžba kryptoměn | RoboMarkets | Tether | Lithium | Investiční skupiny | Obchodování na trzích | Tržní očekávání | Investorský sentiment | Wedbush Securities | Kryptoměnové burzy | Wood & Company | Cena bitcoinu | Složené úročení | Začít investovat | Podnikání na kapitálovém trhu | Trhy dnes | Výprodeje na akciových trzích | Konzervativní investice | Očekávání investorů | Jamie Dimon | Krypto | Bitcoiny | Slabší koruna | OPEC+ | Posilování dolaru | Vývoj na finančních trzích | Přijetí eura | Podniky | Projev Jeroma Powella | Regionální měny | Silný americký dolar | Index nákupních manažerů (PMI) | Technologické akcie | Vývoj koruny | L.F. Investment Limited | Inflace v eurozóně | Firma McDonald's | Prognóza ČNB | Akcie společnosti | Forint | Obchodníci s ropou | Turecké liry | Pokles ceny | Geopolitika | Ekonomické krize | Šéf Fedu | Posílení kurzu koruny | Posílení kurzu | Indikátor Ichimoku | Ether | Poptávka po dolaru | Czech Fund | Korunový trh | Měny v regionu | Pražský PX | Spotřebitelská inflace | VIX index | I-Trader | Globální investoři | Kompozitní index | Expobank | Expobank CZ | NIESR | Finanční skupina | Reakce trhu | Ruská centrální banka | Drahé komodity | Slabost dolaru | Dodávky ropy | Cena plynu | Pokles cen ropy | Propad cen ropy | IG | Růst úrokových sazeb | Obchodní platforma MetaTrader | Akciové trhy v Asii | Nejznámější kryptoměna | Zvýšení mezd | Prognóza ECB | Posilování české koruny | Zvyšování úroků | Zpomalení hospodářského růstu | Politika Fedu | Zvýšení úrokové sazby | EK | Náklady na úvěry | Evropská komise | Základní úroková sazba | Úroková sazba v USA | Index spotřebitelské důvěry | Veřejný dluh | Pojištění vkladů | Česká firma | Český miliardář | Španělský IBEX | Růst výnosů u dluhopisů | Hodnota indexu | Cíl ČNB | Inflační vývoj | Odhady analytiků | Čínské firmy | Zpřísňování měnové politiky | Oslabení amerického dolaru | Úrokové sazby ČNB | Sazby Fedu | Úrokové sazby Fedu | Majetek | Vývoj kurzu koruny | Nemovitostní trh | Obchodovat s akciemi | Oživení trhu | Sazby ČNB | US High Yield | Dolarová aktiva | Inven Capital | Velké riziko | Obchodní rozhodnutí | Data z ekonomiky | Pozornost trhu | Ceny zemního plynu | Silný trh | Odhad analytiků | Zvýšení sazeb | Michal Uma | Rekordní růst | Státní fond | Začínající obchodníci | Inflace v ČR | MUFG Bank | Makroekonomická situace | Finanční produkty | Uber Technologies | Rozdílové smlouvy | Statistický úřad | Ropovod | Inflační očekávání | Růst americké ekonomiky | HeadHunter | Český průmysl | Cena pohonných hmot | Podíl nezaměstnaných | Nezaměstnanost v ČR | Michal Brožka | Slabší dolar | Akciové futures | Růst cen ropy | České HDP | Sázky na pokles | Pokles sazeb | Německé firmy | Ceny pohonných hmot | Akcie firmy | Odhad růstu ekonomiky | Silnější euro | Vyšší mzdy | Společná měna | Začít obchodovat | Investice firem | Americké společnosti | DE30 | Guvernér Fedu | Snížení sazeb | Dolarové sazby | Prezidentka ECB | Volný čas | Banky na Wall Street | Profesionální sportovci | Vývoj na devizovém trhu | Asociace Libra | Vlastní kryptoměny | Svět investování | Ropné akcie | Společnost Gazprom | Gazprom | Capital Partners | Pokles dolaru | Obchodní myšlenka | Výnosové křivky | Pokles cen | Německé HDP | Snížení úroků | Záporný úrok | Výkonný ředitel | Štěpán Křeček | Recese v USA | Obavy z recese | Konglomerát | Akcie týdne | Bohatí | Kurz české koruny | Oživení ekonomiky | Ekonomické problémy | Pohonné hmoty | ISM index | Růst mezd | Depozitní sazby | Deficit rozpočtu | Pozornost finančních trhů | Nárůst cen ropy | Televize CNBC | PPF | Kjódó | Agentura Kjódó | Denní graf | Stablecoiny | Očekávání trhu | Nastavení úrokových sazeb | Novozélandská centrální banka | Vyjednávání o brexitu | Thomas Cook | Finanční situace | Měnověpolitické zasedání | Data z Německa | Pohonné hmoty v Česku | Úvěrová aktivita | Snížení daní | Tuzemské banky | Kurzarbeit | Oslabení české koruny | Měsíční předpovědi | Český HDP | Český index nákupních manažerů | Čas jsou peníze | Předstihové indikátory | Makroekonomický výhled | Banky pro mezinárodní platby | Nízká nezaměstnanost | České nemovitosti | Tržby v maloobchodě | Očekávaný růst | Cena kakaa | Kakao | Projevy centrálních bankéřů | Vývoz ropy | Bilance zahraničního obchodu | Hypotéky v Česku | Hypoteční sazba | Vyšší úrokové sazby | Loterie | Očekávané Earnings | Největší ekonomika | Druhá největší ekonomika světa | Druhá největší ekonomika | CzechTrade | Tým FXstreet.cz | Banka Goldman Sachs | Trinity Bank | Měny regionu | Hospodářské krize | McKinsey | Digitalizace | Světové akciové indexy | Střadatelé | Rozpočtová politika | Automobilky | Čistý zisk | Rozpočet | Hazard | Deficit | Jednání o brexitu | Akcie Erste Group | Prezident Donald Trump | Central European Media Enterprises (CME) | Převzetí CME | TV Nova | Majoritní akcionář | Čerpání evropských peněz | Mediální společnosti | Investiční skupina | Zombifikace | HDP v USA | Ceny benzínu | Německá vláda | Patterny | Strategické partnerství | Trinity | LNG | Medvědí signál | Objem | Rijád | Bílý dům | MSFT | Ekonom BHS | BHS Štěpán Křeček | Obchod | Zpomalování ekonomiky | Český trh práce | Trh práce | Vyšší sazby | Německý průmysl | Obchodní dohody | Myšlenka | Inflace v říjnu | FRED | Nositel Nobelovy ceny | Nobelovy ceny za ekonomii | Skupina ČEZ | Obrat trendu | Přijmout euro | CETA | Supreme Edition | Inflace v Británii | Růst spotřebitelských cen | Německá průmyslová výroba | Zdražování pohonných hmot | Průmyslová výroba v eurozóně | Snižování úroků | Šéf Fedu Jerome Powell | Inflace v USA | Ceny pohonných hmot v ČR | ČSÚ | Ekonomika ČR | Růst průmyslové výroby | Konkurenceschopnost | Německé hospodářství | Předseda představenstva | Americký dolar dnes | Riziko pro investory | Potenciální riziko pro investory | Vyšší riziko | Cisco Systems | Firma | Období nejistoty | Zasedání ČNB | Ekonomiky eurozóny | Reálné ekonomiky | Kurz eura vůči dolaru | Americká průmyslová produkce | Hlavní události | Inflace ČNB | Pokles průmyslové produkce | BAT | Parlamentní volby | Průmyslová výroba v USA | Výroba počítačů | Radomír Jáč | Applied Materials | UnitedHealth | Pfizer | Svíčková formace | Týdenní zpráva | Týdenní zpráva z FOREX trhu | TradingEconomics | Ceny v průmyslu | Ceny průmyslových výrobců | Růst cen průmyslových výrobců | Růst cen | Server BBC | Royal Mail | CBI | Maďarská centrální banka | Zůstatek | Studie | Dolar k japonskému jenu | Zavedení digitální daně | Datový kalendář | Vysoké riziko | Bilance | Přebytek obchodu | Zápis z Fedu | Index DOW | European Metals Holdings | European Metals Holdings (EMH) | EMH | Ekonomický vývoj | Aktuální hodnoty měny | Co bude | Dnešní makroekonomické ukazatele | Erste Group | Avast | Skupina Home Credit | Jiří Šmejc | HCBV | Vývoj trhu | United Auto Workers | UAW | Generální ředitel | GM | Statistici | Česká měna dnes | Největší pokles | Ukrajina | Lagardeová | Black Friday | Vyšetřování | Labouristé | Amazon | Kapitálové požadavky | Jan Švejnar | Nízké úrokové sazby | Indexy nákupních manažerů | Důvěra v českou ekonomiku | Úrok | Nejbohatší | Miliardy | Důvěra v ekonomiku | Vyhlídky | Sdružení automobilového průmyslu | Průzkumy | Legislativa | Trendová linie | Administrativa prezidenta Donalda Trumpa | Administrativa prezidenta | INTC | Vicepremiér | Federální rezervní banky | Federální rezervní banka | Americká data | Walt Disney | 5G | AFP | Důvěra v ekonomiku eurozóny | EUR Index | Dlužníci | České hospodářství | Růst české ekonomiky | Domácí poptávka | Tvorba fixního kapitálu | Odvětví české ekonomiky | Index Exportu | Helena Horská | Ekonomka Raiffeisenbank | Hlavní ekonomka | Ekonomka | Automobilový sektor | Dnes zveřejněná data | Zveřejněná data | Nezaměstnanost v eurozóně | Struktura HDP | Zpřesněná data o HDP | Data o HDP | Globální trh | Financovat | Wüstenrot | Hospodaření státního rozpočtu | EET | Hospodaření státu | SMA | Omezení těžby | Statistika | Předpovědi | Technologický sektor | E-shopy | Ceny výrobců v eurozóně | Ceny výrobců | Dynamika mezd | Průmysl | Mzdový nárůst | ADP | Jan Vejmělek | Společnost ČEZ | Rozpočet na rok 2020 | Poslanecká sněmovna | Růst eurozóny | HUF | PLN | Na burze | Drahý kov | Deficit zahraničního obchodu | Vyšší poptávka | Propouštění | Dnešní data | CBDC | Impuls | Průmyslová výroba v Německu | Rostoucí náklady | General Motors | Výrazný pokles | Tvorba pracovních míst | Světové ceny potravin | Ceny potravin | Africký mor prasat | Africký mor | Rozvoj | Stavební produkce | Nezaměstnanost v Česku | Data z průmyslu | Tržby z průmyslové činnosti | Nejvyšší nezaměstnanost | Saldo zahraničního obchodu | Tuzemský průmysl | Stavebnictví | Globální vývoj | TA3 | Celebrity | Oslabuje dolar | Koruna dnes | Zdražování | Inflace v listopadu | Rostoucí mzdy | Překvapení trhu | Německý ZEW index | Sociální sítě | Problémy | Růstový impuls | Soukromé firmy | NAFTA | Britové | Vládní výdaje | Směřování měnové politiky | Tomáš Holub | Člen bankovní rady | Člen bankovní rady ČNB | Breaking | Pojišťovny | Fed dnes | Americké ministerstvo práce | Zasedání FOMC | Libanon | Prognózy | Nejistoty | Ruská ropa | Státy EU | Kotační výbor | Ranní zpráva | Evropský průmysl | Největší producent ropy | Dění na světových burzách | Přehled o dění | Přehled o dění na světových burzách | ECB Christine Lagardeová | Prezidentka ECB Christine Lagardeová | Philip Morris ČR | Soukromý sektor | Penále | Výhled do budoucna | Plyn | Nálada | Termínové kontrakty | Kontrakty | Koruna zpevnila | Prohlášení | Yahoo | Alstom | Amcor | Moskva | PKN Orlen | Časopis Forbes | AbbVie | Centrální banky USA | Amgen | Airbus | Nord Stream | Dieselgate | Události roku | Kalendář tento týden | František Savov | Moravský Peněžní Ústav | Záložna | Modern Times Group | Nova Broadcasting Group | Eastern European Media Holdings | NN Group | Martin Durčák | Kladenská Poldi | Poldi | Opimo Trade | Eurovia CS | Sev.en Energy | Poradce premiéra | Poradce premiéra Andreje Babiše | Czech Media Invest | Marta Nováková | Seznam.cz | Pilsen Steel | Státní veterinární správa | Ústavní soud | KKCG | Škoda Auto | BHM Group | Penta Real Estate | Hanwha Investment & Securities | Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) | CITIC Group | CEFC Europe | ÚOHS | Karel Pospíšil | ČVUT | Macquarie Infrastructure and Real Assets | Míra | RWE | Investiční skupina PPF | Jaroslav Hanák | Alpiq | Švýcarská společnost | Premiér Babiš | Veba Broumov | Canal Plus | Vivendi | General Atlantic | Radek Dvořák | Eurojackpot | RegioJet | Pivovary Staropramen | Ovocnářská unie | Jednání vlané hromady ČEZ | Jednání vlané hromady | Madeta | Energetický a průmyslový holding | Pavol Kováčik | Ministerstvo životního prostředí | Petr Zatloukal | ÚKZÚZ | Akro | Papcel | Coca-Cola HBC | Nexen Tire | Roman Juráš | EP Power Europe | Elektronická evidence tržeb (EET) | Empresa Media | Médea | CEFC China | Médea Group | XXX Lutz | Kika | Skupina Sazka | tunel Blanka | CITIC Dicastal | České aerolinie (ČSA) | EP Global Commerce | EPGC | Metro AG | Řetězec Makro | Telenor Hungary | Telenor Real Estate | Baby Direkt | Nový blok Jaderné elektrárny | Jaderné elektrárny | Tendr | R2G | InterContinental | Fairmont Hotels & Resorts | Accor | Golden Prague Hotel | Státní zemědělský intervenční fond | SZIF | Fond Hartenberg | Jat Tehnika | CzechToll/SkyToll | Martin Ulčák | Witkowitz | Korea Heavy Industry& Development | Daniel Křetínský | Jaderná elektrárna | Jaderná elektrárna Temelín | Temelín | Nižší ceny ropy | Ceny stavebních prací | Úroky | Investiční aktivity | Německý PMI | Chování centrálních bank | Edward Moya | Přerušení výroby | STOXX50 | Míra nezaměstnanosti v Británii | Počet zaměstnaných | Měnové politiky | Zasedání bankovní rady | Bankovní rada České národní banky | Hypotéky | Nižší úrokové sazby | Hypoteční trh | Smartwings | Míra inflace v Británii | Důchod | Předseda | Investujte | Modelový příklad | Naše prognóza | Americké centrální banky | Rozhodnutí ČNB | ČNB dnes | Vojtěch Benda | Vánoce | Šperky | Kupní síla | Zlepšení sentimentu | Skupina AXA | AXA | Regulátoři | Ředitelka | Fed index | Záporné úrokové sazby | Europoslanci | xStation5 | Biotechnologické společnosti | Nejziskovější | Bankovní vklady | Disney | Tým RoboMarkets | Andrew Bailey | TASS | Next Finance Markéta Šichtařová | Americké vlády | Nike | Spotřebitelská důvěra v eurozóně | Nejbližší support | Rychlý růst mezd | Bydlení | Uber | Ipsos | Česká zbrojovka | Důvěra domácností | Nálada českých spotřebitelů | Ztráta | Vlastní prostředky | Úbytek | NERV | BREAKING | Yandex | Snižování stavů | Purple Levels indikátor | Purple Levels | Miliardy korun | Vývoj jádrové inflace | Kraft Heinz | Demokratické strany | Výnosy státních dluhopisů | Koruna posílila | Události v ČR | Vývoj měnové politiky | Průmyslové podniky | Americký index | Růst hrubého domácího produktu | Schodek státního rozpočtu | Halving | Napětí na Blízkém východě | Obchodní podmínky | Ziskovost | Tuzemská ekonomika | Investiční aktivita | Hospodaření | Placení daní | Zbrojovky | Zvýšení inflace | Růst poptávky | Nízké ceny ropy | Klesající trend | Pracovní trh | Silný support | Eskalace konfliktu | Prodej automobilů | Teherán | Američané | Exact Sciences | Návratnost | Odškodné | Míra inflace v eurozóně | Výroba aut | Washington | Jiří Cihlář | Micron Technology | Finální odhad | Odhad spotřebitelské důvěry | O2 | Tovární objednávky v Německu | Miliardy eur | Írán | Čeští exportéři | Oslabení kurzu | Sodexo | Počet volných míst | Míra nezaměstnanosti v ČR | Sezónnost | Zahraniční obchod ČR | RBA | Asociace exportérů | Elektrické vozy | Budoucnost | Ifo | Experti | Zemědělství | Spolkový statistický úřad | Negativní zprávy | Předběžné výsledky | Výsledky hospodaření | Hospodaření za loňský rok | Nejbližší rezistence | ASML | Česká průmyslová výroba | Příjmy domácností | Poradenství | Mercedes-Benz | Německá společnost | Mzdová dynamika | Spotřební koš | Oslabení kurzu koruny | Hospodaření ČNB | Zpřesněná data | Nový rekord | Ministerstvo práce | Geopolitická situace | Podnik | Česká inflace | Tuzemská inflace | Proinflační | Vývoj měnového páru USD/TRY | Luboš Růžička | Zpřísnění měnové politiky | Silnější koruna | Vyšší inflace | Tržní sazby | Bloky | Snížit úrokové sazby | Prosincová inflace | Inflace v prosinci | Růst cen potravin | Míra zadlužení | Zadlužení České republiky | Veřejné finance | Analytička | Ukazatele | Smíšené výsledky | Přebytek bilance | Americké ministerstvo financí | Šéf Bílého domu | SAP | iRobot | IRBT | Federální vláda | Výroba v eurozóně | Zvýšení úrokových sazeb ČNB | Silnější kurz | Zpevňování koruny | Americké akcie dnes | Meziroční růst spotřebitelských cen | Silné cenové tlaky | Cenové tlaky | Dobré zprávy | Situace na Blízkém východě | Americké ministerstvo | Výhled pro Evropu | Spotřebitel | Nájemné | Nájmy | Nižší růst | Velké firmy | Ceny energií | Celková průmyslová výroba | Ptačí chřipka | Prognózy ČNB | Krach | Očekávaný vývoj | Komunikace | Účastnické fondy | Údaje o hrubém domácím produktu | Astrazeneca | Trump | Čínské indexy | Pozitivní zprávy | ILO | Prezident | Nezaměstnanost v Británii | AMGN | Koronavirus | Nový koronavirus | Nejnovější údaje | Výsledky průzkumu | Průměrná úroková sazba | Paypal Holdings | Firma Avast | Google | Trhy | Evropské ekonomiky | Indikátor ekonomického sentimentu | Souhrnný indikátor | Nejlepší ropné akcie | Pražské burzy | Šíření koronaviru | American Express | Rating České republiky | Většinový podíl | Změny cen | Negativní dopad | Zlepšení nálady | Eva Zamrazilová | Viceguvernéři | Pokles | Situace | Zdražovat | České měny | Finance Group | Situace okolo koronaviru | Penzijní systém | Důchody | Nejvýraznější pokles | Počet zákazníků | Operátor O2 | Mobilní operátor | Meziroční růst | Zdravotní pojištění | Vít Hradil | Americká Federální rezervní banka | Růst inflace | Epidemie koronaviru | Pandemie koronaviru | Pandemie | Natland Petr Bartoň | Petr Bartoň | Natland | Jumpshot | IHNED | DISH | Freedom Financial Services | Vysoká inflace | Ceny Bitcoinu | Burzy v Hongkongu | Starbucks | Boeing | Vstupy | L.F. Investment | Raiffeisenbank a.s. | FIAT | Zpomalení růstu | Tomáš Nidetzký | Viceguvernér ČNB | Pochybnosti | Zlepšení | Dovednosti | Úsilí | Americká administrativa | Aktuální rezistence | Obchody | Výdaje | Daňová optimalizace | Slevy na dani | Platit daně | Správce daně | Daň z příjmu | Průmyslníci | Pesimismus | Čínská vláda | Zpracovatelský sektor | Rosstat | Vývoj měnového páru EUR/CZK | Hlavní úrokové sazby | BP | Kiwi.com | Tescan | Student Agency | Americký ISM | PMI pro sektor | Prodeje aut | Americká společnost | Zrychlení růstu | Německé tovární objednávky | Sazby beze změny | SEC | NFP | Rozhodování | Zisky dolaru | Ministerstvo dopravy | Americké ekonomiky | Ekonomický dopad | Americké banky | Průměrná cena | Britský statistický úřad | Zdražování ropy | Medvědi | Nižší daně | Poptávky po ropě | Lednová inflace | Americká inflace | Inflace v lednu | Růst sazeb | Marek Mora | Státní dluh ČR | Politika centrálních bank | Valuace | COVID-19 | Britské měny | Indexy aktivity | Životní minimum | Expanzivní fiskální politika | Slábnutí koruny | Ekonomické aktivity | Ministerstvo financí ČR | Gilead Sciences | Údaje z USA | Globální indexy | Konjunkturální průzkum | Prudký propad | Dopad koronaviru | Šíření onemocnění | Ekonomické recese | Šíření koronavirové nákazy | Index aktivity | Největší ztráty | Index nákupních manažerů ve výrobě | Data PMI | Průmysl a zahraniční obchod | Šéfka ECB | Cestovní kanceláře | Zpřesněný odhad | Český hrubý domácí produkt | Tržní úrokové sazby | Průměrná mzda v ČR | Průměrná mzda | Americký Fed | Stabilita | Německé maloobchodní tržby | Sestupný trend | Cestovní ruch | Kanadská centrální banka | Automobilka Toyota | Toyota | Vývoj | Zasedání OPECu | Tovární objednávky v USA | Nafta v ČR | Hospodářská politika | Nižší sazby | Vyhlášení nouzového stavu | Nová data | Šok | Ceny nafty | Průměrné ceny nafty | Výsledek obchodování | Martin Gürtler | Mzda v ČR | Průměrná hrubá měsíční mzda | Hrubá měsíční mzda v ČR | Vzestup inflace | Mzdový růst v ČR | Mzdový růst | České mzdy | Česká mediánová mzda | Mediánová mzda | Vládní opatření | Opatření proti šíření nemoci | Výkyvy | Společnost IHS Markit | Výsledek zahraničního obchodu | Překoupenost | Francouzská průmyslová produkce | Inflace v únoru | Míra inflace v únoru | Obrovské ztráty | Výraznější impuls | Únorová inflace | Extrémní růst | Rishi Sunak | Pomoc ekonomice | Restrikce | Vývoj na trhu | Prudký pokles | Průmysl a stavebnictví | Rozhodnutí centrální banky | Lufthansa | Vlna výprodejů | Nouzový stav | Program nákupu aktiv | Masivní nákupy | Deficit státního rozpočtu | Olaf Scholz | Bankovky | Pozitivní impulz | Další vývoj | Těžaři ropy | Íránská ropa | Karanténní opatření | Restriktivní opatření | Index výrobní aktivity | Oldřich Dědek | Silný propad | Americká seance | Evropské země | Letectví | Pokles HDP | Členové bankovní rady | Domácí data | Kabinet | Moore Czech Republic | Guvernér Rusnok | Energetické společnosti | Generální ředitel ČEZ | Zrychlení inflace | Největší propad | Oslabování české měny | Výrazný vzestup | Míra nejistoty | Cenový vývoj | Špatné výsledky | Pokles české ekonomiky | Analytik České spořitelny | Silný pokles | ČMZRB | TPCA | Toyota Peugeot Citroën Automobile (TPCA) | Toyota Peugeot Citroën Automobile | Tudor | Šíření viru | Fiskální balíček | Stimul | Dnešní čísla | Burzy cenných papírů | New York Times | Růst cen v eurozóně | Inflace v EU | Anton Siluanov | Gazprombank | ECB dnes | Nákupy aktiv | Odhad inflace | Měnové podmínky | Měnové zasedání | Viceprezident | Spotřebitelé | Makroekonomické predikce | Ekonomický rozvoj | Pád ceny | Hyundai | Automobilka | Automobilka Hyundai | Pandemie COVID-19 | Historie | Čerpací stanice | Úvěrový program | Aktuální situace | Mimořádná opatření | Nejslabší růst | Značný pokles | Žádosti o podporu | JPMorgan Chase & Co | Snížení základní úrokové sazby | Šíření nemoci COVID-19 | Šíření nemoci | Onemocnění COVID-19 | Onemocnění | Rozhodnutí bankovní rady | Mluvčí ČNB | Člen bankovní rady Aleš Michl | Tiskové agentury | Zásobníky | Waste Management | Bilion dolarů | Prodeje domů | Milton Friedman | Další pokles | Souhrnný čistý zisk | Národní rozvojový fond | Zdanění bank | Situace v Číně | Koronavirová krize | MPO | MPSV | MF | Náhrady mezd | Ošetřovné | Daňové povinnosti | Kalifornie | Ministryně práce a sociálních věcí | Ministryně práce | Jana Maláčová | OSVČ | Kongres | Automobilka Volkswagen | Škoda | LinkedIn | Index ISM | Manufacturing | Komerční banky | Republikáni | Demokraté | Chuck Schumer | NBC | Návrh zákona | Domácnosti | Asociace | Posílení amerického dolaru | Výrobce letadel | Investiční banka Goldman Sachs | Hotovost | KDU-ČSL | Marian Jurečka | Nastartování české ekonomiky | Spotřebitelská nálada | Japonský ministr financí | Nákupu státních dluhopisů | Alena Schillerová | Ministryně financí | Prodejní tlak | Babišova vláda | Zápis z posledního zasedání | Úřad práce | Citrix | Citrix Systems | Zdraví ekonomiky | Spoření | Sněmovna reprezentantů | Mitch McConnell | Dávky v nezaměstnanosti | Porovnání vývoje | Tomáš Raputa | Vnímání rizika | Prostor pro pokles | Politická rozhodnutí | Graf dne | Pojišťovací společnosti | Propad indexu | Další růst | Růst | Koronavirové krize | Poslanci | Signál | Guvernér ČNB Rusnok | ČNB Rusnok | Mzdy členů Bankovní rady ČNB | Mzdy členů Bankovní rady | Ministr vnitra | Instituty | Počet žádostí o podporu | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti v USA | Tisková konference | Repo sazby | Dvoutýdenní repo sazby | Banka JPMorgan | Biliony USD | Biliony | Potenciál | Bankovní asociace | ČBA | Česká bankovní asociace (ČBA) | Platební neschopnosti | Platební neschopnost | Spotřebitelská důvěra v USA | Boj s koronavirem | České vlády | Výroba automobilů | Německý statistický úřad | Ministryně financí Alena Schillerová | Propad HDP | Křetínský | Ceny elektřiny | Karanténa | Živobytí | Šíření nákazy | Bulharsko | Ekonomické ukazatele | Březnová inflace | Izrael | Izraelská vláda | Fiat Chrysler | Reálné mzdy | Air Bank | Sberbank | Klid před bouří | E-commerce | Ekonomiky | Ekonomický propad | Nigérie | VW | Akciový index S&P 500 | Situace v průmyslu | Jana Steckerová | Slovensko | Solidní růst | Války | EGAP | Jan Procházka | Schodek | Poradce | Organizace | Odhad vývoje hrubého domácího produktu | Realitní bubliny | Poskytování hypoték | LTV | Potenciál poklesu | Růst nezaměstnanosti | Nezaměstnanost v USA | Deficit veřejných financí | Závislost | Sláva | Práce | Výraznější pokles | Nejprudší jednodenní nárůst | Rozvojová banka | Koronakrize | Aktivita ve službách | Autoprůmysl | Údaje | DPH | Průmyslová produkce v únoru | Sentix indikátor | Pojišťovna | Obchodovat s cennými papíry | Německá průmyslová produkce | Spotřebitelské úvěry | Opatření proti šíření koronaviru | Vládní opatření proti šíření koronaviru | Výroba v Německu | Sociální nepokoje | Radovan Vítek | Karel Komárek | Prezident Vladimir Putin | Veřejný sektor | Míra nezaměstnanosti v březnu | Stav devizových rezerv | Možnosti obchodování | Propouštění zaměstnanců | UnitedHealth Group | Cigna | Pohonné hmoty v ČR | Hluboké recese | Nezaměstnanost ve Spojených státech | Koronavirová epidemie | Nástroje Fedu | CBS | Ministři | Opětovný pokles | Oživení ekonomik | Ekonomické oživení | Nemovitosti v ČR | Chřipka | Extrémní nárůst | Národní ekonomická rada vlády | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | Nárůst nezaměstnanosti | Velikonoce | Dobré návyky | Cena benzínu | NÚKIB | Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost | Nadprodukce | Snížení produkce | Celková inflace | Výpadky | WMT | Vývoj HDP | Více peněz | Valná hromada ČEZ | Anglo American | Dodavatelské řetězce | Vedoucí představitelé | Majitel | Úspory | Hospodářské oživení | Prognóza Evropské komise | Ron Klain | Restart ekonomiky | Otevírání ekonomiky | EP | Dnešní statistiky | Statistiky | Program pomoci | Chuť riskovat | Vzrušení | Indikace | Růst daní | Demokraté a Republikáni | Malé podniky | Hlubší schodek | Poradenské společnosti | USD za barel | Rizikové averze | Propad ceny | Trade | Tlak medvědů | Dílčí index | Nizozemsko | Polská průmyslová produkce | Důvěra v eurozóně | Zbyněk Stanjura | ODS | Premiér Andrej Babiš | Vyjádření ekonomů | Rizikový apetit | CBRT | Reddit | Sociální síť | Debata | Cena surové ropy | Surové ropy | Zahrnutí inflace | PMI ve službách | Posílení | Omezení pohybu | Kristina Hooper | Výrobce letadel Boeing | Výkon dolaru | Nové zakázky | Joe Biden | Automobilka Škoda Auto | Automobilka Škoda | Ekonomické restrikce | Lucembursko | Evropské méně | Data z trhu práce | Spotřebitelský sentiment | Zrušení daně z nabytí | Cenový pokles | Úřad INSEE | Cenový propad | Cestování | 3M | Tempo růstu spotřebitelských cen | Americká centrální banka (Fed) | Pracovní síly | Liberty Ostrava | Maloobchodní tržby v Německu | Ministerstvo hospodářství | Zasedání Evropské centrální banky | Osobní příjmy | Nezaměstnanost v Německu | SMA 100 | Dubnová inflace | Energetické úspory | Shell | Energetická společnost | Sazka Group | OPAP | LottoItalia | Casinos Austria | Maloobchod | Finanční polštář | Zaměstnanci | Gilead | Řecký dluh | Dopravci | Míra nezaměstnanosti v eurozóně | Americká obchodní bilance | ISM pro sektor služeb | Vývoj komodit | Růst výnosů | Rally na akciích | Soud | Greenpeace | Koncern Volkswagen | PMI pro sektor služeb | Maloobchodní tržby v eurozóně | Tržby maloobchodníků | PEPSICO | HashRate | Dovoz | Vývoz | Petrochemická společnost | Dlouhodobý trend | Rekordní zisk | Justice | Regulační orgány | Australská ekonomika | Pokles ekonomické aktivity | Růst zadlužení | Zadlužení | Expanze | Bezpečnost | Kontrakce | Politika centrální banky | Pokles dovozů | Zveřejněné údaje | Leasing | Macy’s | Dluhy | Oživení české ekonomiky | Společnost Avast | Rekordní schodek rozpočtu | Ceny zeleniny | Ústup inflace | NKE | Omezení investic | Členské země | Analýza makroindikátorů | Technologický pokrok | ONE | Merck | RBI | Rekordní propad | Účet platební bilance | Pojišťovací skupiny | T-Mobile | PPF Telecom Group | Auta | Expedia | Royal Caribbean | Kurz eura k americkému dolaru | Vývoj ekonomiky | CNN Prima News | Scénáře vývoje české ekonomiky | Konsorcium | Vakcína | Sektor služeb | Velké peníze | Manažerka | CL | Spekulovat | Obchodní platformy Metatrader | Moderna | Svaz dovozců automobilů | Spolková vláda | Fiskální stimul | Zbytečné regulace | Státní podpora | Advance Auto Parts | Manažeři | Zájem o hypotéky | Zrušení daně z nabytí nemovitosti | Důvěra spotřebitelů | Důvěra spotřebitelů v evropskou ekonomiku | Koronavirová pandemie | Evropské sdružení výrobců automobilů | Lesy ČR | Omezení produkce | Kupci | Podnikatelské aktivity | Odražení ode dna | PMI v eurozóně | Fischer | Umělé inteligence | Spoluzakladatel | Investovat peníze | Roční zhodnocení | Inflace v Turecku | Ekonomické zotavení | Předstihové ukazatele | Ztráty zaměstnání | Technologické centrum | OKD | Mondelez | JDE | Unie | ČR | Stravenkové firmy | Stravenkový paušál | Pokles investic | Tempo růstu HDP | Počty nových žádostí o podporu | Costco | Salesforce | Koronavirové pandemie | Andrej Babiš (ANO) | Měsíční mzda v ČR | Měsíční mzda | Průměrná reálná měsíční mzda | Reálná měsíční mzda | Průraz | Základní příjem | Česká zbrojovka Group SE | Česká zbrojovka Group | Záchranný balík | Tržní situace | Zbrojovka | Slabá poptávka | Výrobní PMI | Znovunastartování ekonomiky | Ajťáci | Výrazný pokles ekonomiky | PEPP | Genesis Capital | Špatné zprávy | Londýnské burzy | Nová prognóza | Antivirus | Zvyšování mezd | Předkrizové úrovně | Počet nových žádostí o podporu | Berlín | Býčí trend | Statistiky z trhu práce | Letecká skupina Smartwings | Letecká skupina | Míra nezaměstnanosti ve Spojených státech | Mateusz Morawiecki | Banka Creditas | Výkon českého průmyslu | Pokračování růstu | Tempo poklesu | Index Nasdaq Composite | Americká nezaměstnanost | Inflace v květnu | Zpomalení inflace | Květnová inflace | Národní rozpočtová rada | EPH | Energetický a průmyslový holding (EPH) | EPPE | Nižší DPH | Agentura APA | APA | Investice do infrastruktury | Novo Nordisk | Sanofi | Členové Fedu | Roční míra inflace | Prodeje automobilů | Evropský automobilový sektor | Podpůrné programy | Agrofert | Propad cen | Projev šéfa Fedu | Proticyklické kapitálové rezervy | Negativní výhled | Úvěrové podmínky | Výplata | 100 procent HDP | Rostoucí trend | Otevření obchodu | Míra nezaměstnanosti v USA | Covid | Druhá vlna pandemie | Technologické firmy | Roční výkonnost | Vyšší daně | Poptávka po ETF | Představenstvo | Restrukturalizace | Ukončení činnosti | Druhá vlna | Výrobci aut | Firma ČEZ | Analytik Purple Trading | CERGE-EI | IDEA | DSTI | Příjmy a výdaje | Vlna koronaviru | Živnostníci | Paušální daň | Vrcholoví manažeři | Skupina Smartwings | Stimulační program | Program ECB | ONS | Úřad ONS | Český stát | Důvěra ve zpracovatelském průmyslu | Dostupnost bydlení | Evropská nezaměstnanost | Ukrajinský prezident | Volodymyr Zelenskyj | Úroda | International Flavors & Fragrances | Thermo Fisher Scientific | Objem zakázek | Šéf banky | Signál k prodeji | Jasný signál | Situace na trhu práce | Exporty | Dopad pandemie | Maloobchod v květnu | MAM | Michal Lukáč | Fond obnovy | Fundamentální pozadí | Výhled vývoje ekonomiky | Inflační šok | Výrazný propad | Chorvatsko | Generace Z | E.ON | Johnson & Johnson | Jachty | Větší riziko | Koronavirová situace | Ceny emisních povolenek | Reputace | Silicon Valley | Ocenění | Šance | Stellantis | Peugeot | Citroën | Chrysler | Růst tržeb | Mazars | Hospodaření firmy | Ceny | Praha | Kolaps | Evropské investiční banky | Verizon Communications | Peněžní příjmy | Průměrný příjem | Starší byty | Spotřební daně | Společnost Amazon | Zakladatel Amazonu | Reálná hodnota | Společnost XTB | Nové byty | Trigema | Ceny nových bytů | Znovuotevření ekonomiky | Prohloubení deficitu státního rozpočtu | Konjukturální průzkum | Životní úroveň | Nižší poptávka | Index Ventures | Celkový výsledek | Mírná korekce | Odhady HDP | HDP za Q2 | Bohatí lidé | Vývoj 5letých inflačních očekávání | Natland Group | COVID III | OMV | Pár EUR/USD | Německá míra nezaměstnanosti | Komoditní akcie | Čínská společnost | Propad ekonomiky | Odhad růstu HDP | Překvapivý růst | Důvěra | Spotřebitelské ceny v Česku | Nezaměstnaní Američané | Velké technologické firmy | Obnovení růstu | Turistický ruch | Data z tuzemské ekonomiky | Caixin | Alexandr Lukašenko | Běloruský prezident | Situace na americkém trhu práce | Philip Lane | Tuzemský maloobchod | Výzkumy | Indonésie | Průmyslová výroba v tuzemsku | Odhad vývoje ekonomiky | Produkce energií | Růst vývozu | Objem dovozu | Růst zaměstnanosti | Časový horizont | Slábnoucí dolar | Damoklův meč | Inflace v červenci | NYT | Cenové hladiny | Lepší výsledky | Zpomalování inflace | Koupěschopnost | Erdogan | Turecký prezident | Recep Tayyip Erdogan | Ekonomické zotavování | Oživení poptávky | Zprávy z USA | Obchodní centra | Pokračování expanze | Indikátory sentimentu | Počty nakažených | VHM | Czechoslovak Group | Pandemická situace | Wedbush | Upozornění na rizika | Úroky na hypotékách | Pokles tržeb | Vládní koalice | Goodyear | Výrobce pneumatik | Nastavení v tradingu | Růst důvěry | Růst důvěry v českou ekonomiku | Snížení DPH | Vesa Equity | Airbus Group | Zajištění na stáří | Zvýšení daní | Zrušení superhrubé mzdy | Zavedení rouškovného | Coca-Cola | CoreLogic | Ceny v eurozóně | Výpadek příjmů | Výrobní sektor | Dění v USA | Průměrné mzdy | Mzdy v ČR | Vývoj průměrné mzdy | Průměrné mzdy v ČR | DIA | SPAC | Statistika z amerického trhu práce | České maloobchodní tržby | Seznam Zprávy | Odborníci | Kroger | Transparentnost | Zdanění | Dolarové úrokové sazby | Qualcomm | Sazba hypoték | Průměrná sazba hypoték | Japonské ministerstvo financí | Narůstající ceny | Výkon ekonomiky | Zasedání FED | Spotřebitelské ceny v eurozóně | Nákupní centra | Budoucí vývoj | Český nemovitostní trh | Slabší kurz | Projev šéfa Fedu Powella | Prodeje rodinných domů | Program Antivirus | Cena elektřiny | Spotřebitelská důvěra v Německu | Důvěra v Německu | Očekávání ČNB | Politici | Epidemiologické situace | Ropovody | The New York Times (NYT) | Micron | Klimatický plán | Snížit emise | Nárůst HDP | Biden | List The New York Times | Míra nezaměstnanosti v Německu | Trump a Biden | PMI ve zpracovatelském průmyslu | Tokijská burza | Marathon Petroleum | Marathon | Pracovní místa | Druhá vlna koronaviru | Tuzemské hospodářství | Test na koronavirus | Pozitivní výsledek | Ranní okénko | Česká republika | Tržby v eurozóně | Yavuz | Průmyslové zakázky | Snižování nezaměstnanosti | Celková míra nezaměstnanosti | Šéf centrální banky | Nejvýraznější růst | Zápis z posledního zasedání Fedu | Pokles průmyslové výroby | Průmyslové oživení | Průmyslová výroba v ČR | Průmyslová produkce v srpnu | Stavební produkce v srpnu | Poptávka po akciích | Antimonopolní úřad | Odvolací soud | Epidemická situace | Centrální banky USA (Fed) | Vyjádření premiéra | Lockdown | Měnový fond | Realistické cíle | Ceny v Česku | AEX | Negativní úrokové sazby | Ceny bytů | Americké měny | Nancy Pelosiová | Dušan Kunovský | Významné riziko | Žebříček nejbohatších Čechů | Žebříček nejbohatších | Investovat do vzdělání | Koncern | Embargo | Množství peněz | Jitan Solanki | Americký fiskální balíček | Pilulka Lékárny | CZKCASH | Platby v kryptoměnách | Protiepidemická opatření | Nařízení | Zhoršení epidemické situace | Epidemické situace | TPG | Intel | Průzkum PMI | SolarEdge Technologies | SEDG | JPM | GS | Pokles indexu | První obchodní den | Bidenovo vítězství | Burzy v Evropě | Moneta | Technologické tituly | Vlny koronaviru | SAP AG | CVX | CSCO | MMM | JNJ | UMA | Zveřejnění výsledků | RBAG | SolarEdge | EP Global Commerce (EPGC) | Zynga | ZNGA | Electronic Arts | Tempo inflace | MCD | CEZ1 | Oživení čínské ekonomiky | Apollo | Sazka Entertainment | Fondy Apollo | Evropská léková agentura | Evropská léková agentura (EMA) | Letecká doprava | QCOM | NFIB | Snižování daní | Producent ropy | Spotřební daň z nafty | Odhad amerického HDP | Česká televize | Mattoni | Elektronická evidence tržeb | Index STOXX Europe | Index STOXX Europe 600 | Diem | Spotřebitelská poptávka | Výše mezd | Výdělky | Růst průměrné mzdy | Proražení | Daňový balíček | Přebytek obchodní bilance | Situace ve stavebnictví | Produkce ve stavebnictví | Attac | Antiglobalizační hnutí Attac | Antiglobalizační hnutí | Hnutí Attac | Zelené investice | Životní prostředí | Dluhopis Republiky | Tesco | GME | GameStop | Futures na DAX | Bayer | HeidelbergCement | Vakcinace | Změny úrokových sazeb | Swingový výhled | RBAG.CZ | TABAK | KOMB | KOMB.CZ | Investice státu | BIDU | Člen bankovní rady České národní banky | Očkování | LEN | Data o vývoji HDP | Zadlužování | PX Pražské burzy | NBP | CMI | Vesa Equity Investment | Rychle zbohatnout | Mutace koronaviru | MGM | Plný úvazek | Částečný úvazek | Růst průmyslové produkce | Odvětví kryptoměn | Voda | Case-Shiller | Měnový pár EUR/PLN | Paralýza | Existence bitcoinu | Výhled na rok | Počasí | Utažení měnové politiky | Home office | Růst ceny | Dobrý výsledek | PMI ve výrobě | Pomoc firmám | Komentář Radomíra Jáče | DOT | Ycharts | Inženýrské stavitelství | Počet pracovních míst | Brands | Zdravotní péče | Paušální daně | Cestovní kancelář | Zhoršení ratingu | Shopify | Zpomalující inflace | Údaj o HDP | Evropské centrální banky | Balík na pomoc | Balík na pomoc ekonomice | Acacia Communications | Vývoj inflačních očekávání | MRK | SNY | MJ | Měsíční data | WU | Indexy na Wall Street | Německé ceny | Situace na trhu | MONET.CZ | MONET | Důvěra v ekonomiku ČR | Vyšší důchody | Macrotrends | Macrotrends.net | UPS | Týdenní Forex kalendář | Marriott | PEP | Deliveroo | DAX (DE30) | Nárůst ceny | Express | Tržní reakce | Návrh PPF | Cenové výkyvy | Výrobní aktivity | Thermo Fisher | Přístup ČNB | Jestřábí přístup | Report zaměstnanosti v USA | Dnešní seance | Rozvolnění protipandemických opatření | Rozvolnění | Počet zahájených bytů | Mezinárodní investiční banka | MIB | Mezinárodní investiční banka (MIB) | Poslanci Evropského parlamentu | UNH | FTX | Kov | Colt | Nastavení sazeb | Tyson Foods | Nové rekordy | Prezident Joe Biden | Americký prezident Joe Biden | Trendové linie | CETIN | Bilance obchodu | AIG | V4 | Přísná měnová politika | Negativní vývoj | Průmyslová výroba v lednu | Rostoucí výnosy | SPWR | Air | Posílení české měny | Rohlik Group | Terra | Výrobní ceny v eurozóně | Libanonská libra | Akcie ropy v roce 2021 | Nezaměstnanost žen | Admirals | Intervenovat na devizovém trhu | Příznivé údaje | Mnoho peněz | Silný růst | Průměrná nominální mzda | Nominální mzda | Důvěra evropských investorů | Pandemie covidu-19 | ČSA | Fidelity | Výrazný růst | CEZ1.CZ | ČEZ (CEZ1.CZ) | Holubičí tón | GameStop akcie | Liberty Steel | GFG Alliance | ArcelorMittal Ostrava | Slabost koruny | Indikátory v eurozóně | Nárůst sazeb | xStation 5 | Citelná inflace | Data z reálné ekonomiky | Míra úspor domácností | Míra úspor | PMI index | CPI Property Group | CPI Property | GRMN | Výnosy z dluhopisů americké vlády | Nejvyšší růst | Maloobchod v únoru | EDF | Constellation | Constellation Brands | Firemní daně | Special Purpose Acquisition Company | HoReCa | Data o inflaci | AMD | Průmyslová produkce v eurozóně | Dostupná data | Sainsbury | Landsvirkjun | Island | Emise skleníkových plynů | Makroekonomická prognóza | Nová makroekonomická prognóza | Prognóza České národní banky | Nejvíce peněz | Plán firmy | ERA | Akcie v roce 2021 | Rostoucí ceny | Objednávky | Venezuelská vláda | Eduardo Piňate | Ministr práce | Venezuelská ekonomika | Objem transakcí | Objem transakcí v cizích měnách | Události tohoto týdne | Hlavní události tohoto týdne | Úspěch bitcoinu | Verizon | Comcast | Nárůst objemů | Kellogg | Zpráva amerického ministerstva práce | Přeprodané oblasti | Konsensus trhu | Hodnocení současné situace | Ekonomická situace v eurozóně | Situace v eurozóně | Panasonic | Francouzská společnost | Inflace v České republice | Goldman Sachs Group | Arca Investments | Arca | Výrazná inflace | Meziměsíční inflace | Růst cen v USA | Meziroční růst cen | Meziroční růst cen v USA | Ceny ve výrobě | Cenové úrovně | Pandemie COVID 19 | Pandemie COVID | Malta | Hladiny rezistence | Hladiny supportu | Turów | Zvýšené riziko | Riziko ztráty | Petrus Advisers | Těžaři kryptoměn | Těžaři | Ochrana investorů | Německé společnosti | Vesa | Renáta Kellnerová | Obavy z inflace | API | Oslabení | Práce v EU | Výpadky proudu | Zisk před zdaněním | Investice do kávy | Nejlepší kávové akcie | Kávové akcie | Historie kávy | Růst úroků | Růst cen nemovitostí | Prodejní ceny | Poptávka USA | Návrat poptávky | Elektrárny na biomasu | Vývoj ceny dřeva | Vývoj ceny dřeva v USD | Ceny dřeva | Ceny dřeva v USD | Nedostatkové čipy | Vývoj průměrné ceny benzínu | Ceny benzínu v USA | Průměrné ceny benzínu v USA | Průměrné ceny benzínu | Problém vysokého růstu cen | Inflace dovážená do Česka | Výhled růstu české ekonomiky | Znovuotevírání ekonomiky | MNB | Petrus | Ruský ministr | Sektor služeb v USA | Růst mezd v ČR | Země OECD | Růst v průmyslu | Spotřeba domácností | Zájem o komodity | Přehřátí ekonomiky | Hyperinflační scénáře | Údaje o nezaměstnanosti | Plány | Cíle | Příležitosti | Úroveň supportu | Úroveň rezistence | Tržní síly | Dodávky plynu | Central Group | Skanska | Penta | Ruský HDP | Hrubý domácí produkt (HDP) Ruska | Pravděpodobnost zvýšení sazeb | Gigafactory | Wise | Konkurence | Prodej | Wal-Mart Stores | Jednotné měny | Zvyšování daní | McDonald's | Nové prognózy | Cyklus zvyšování sazeb | Regulační úřad | PPF Telco | ČD-Telematika | ICT | České dráhy | Dolar dnes | WISE | DPH u elektřiny | Zvládání pandemie | Nordstream | Den daňové svobody | Pozitivní vliv | Vyšší úroveň | Obrovský potenciál | Životní pojišťovny | Trh dnes | Energetická společnost ČEZ | Paradox | Ústup pandemie | Malajsie | Investiční byty | Report ADP | Počet nezaměstnaných | Cenové stability | Technologie | Protipandemická opatření | Obchodování v Evropě | Hlubší deficit | Očekávaná data | Průměrný Čech | Sazby daně | Nákupní příležitost | Jednání kartelu OPEC | Eurohold | Pojišťovací společnost | Chování spotřebitelů | Spotové ceny | Iberdrola | UST | Budějovický Budvar | Budvar | Výroční zprávy | Pivovar | Příliv ropy | Včerejší seance | Problémy se subdodávkami | USA inflace | NortonLifeLock | Americký trh | AI | Arlington Asset Investment | COST | KO | Coca-Cola Company | Základní úrokové sazby ČNB | Přidaná hodnota | Odvětví | Pokles poptávky | Flexibilita | Načasování | Boom | Balkán | Rekord | Covidová situace | Společný podnik | Výsledek hlasování | E.ON Distribuce | CAR | University of Michigan | Ministerstvo spravedlnosti | Daňový poplatník | HICP | Harmonised Index of Consumer Prices | Chování | Pocity | Vnímání | Ovlivňování | Interpretace | Dodávky ruského plynu | Růst výrobních cen | Devon Energy | Marriott International | Occidental Petroleum | OXY | Albemarle Corp | Albemarle | Trh práce v USA | Zpráva z amerického trhu práce | Rekordní minimum | Nezaměstnanost v červenci | Zvýšení základní sazby | Základní sazby | Těžařská firma | Drahota | Aktuální prognózy | Vratislav Zámiš | RWE Gas | Pioneer Natural Resources | Ocelárny | Dnešní kalendář | Zahraniční společnosti | Byty | První odhad | Home Depot | Cherry Lane Investments | Rick Meckler | Vyšší úroky | Exportní garanční a pojišťovací společnost | Eva Sadovská | Analytička WOOD & Company | CBRE | Tokeny | Medián | Střední hodnota | Bonusy | Rozbor | Očekávaná inflace | Výrobní inflace | Graf S&P 500 | Funkční období | J Sainsbury | Vlna pandemie | Inflace ve Velké Británii | Česká mlékárna | Největší česká mlékárna | David Vagenknecht | Běžné spoření | Dominion Energy | Agilent | Dodávky plynu do Evropy | Ranní glosa | Růstové tituly | Společnosti | Národní měny | Aktualizovaný výhled | Opatření | Ideální čas | Dna | PayPal Holdings Inc | Prazdroj | Telco | Výběr daní | Lenka Kalivodová | Růst trhu | Rychlý růst | Nájemní bydlení | Program hnutí ANO | Hnutí ANO | ANO | Uhlí | NFT | Vysoká poptávka | Honeywell International Inc. | Analog Devices | Honeywell International | International Business Machines Corporation | Chevron Corporation | CDW | Dow Chemical Company | 3M Company | CSX Corporation | McDonald's Corporation | Moelis | Automatic Data Processing | Merck & Company | Energetika | Velkoobchodní ceny elektřiny | Vodafone | Vodafone Group | Ceny plynu | Konfederace | Reakce centrální banky | Workshop | Česká společnost | Mezinárodní skupina | Strojírenské firmy | Lagardere | Etherea | Výrobní podniky | Pracovní den | UK100 | České aerolinie | A220 | Corporate Governance | Česká pošta | ČSSD | Kompenzace | Ekonomický boom | Sentiment indikátory | Podcasty | MGM Resorts | Sociální demokraté | Zoetis | ZTS | Zoetis Inc | Samou | Čepro | Problémy v dodavatelských řetězcích | Šéfka ECB Christine Lagardeová | Reorganizační plán | Zemní plyn (LNG) | Úročení | Energetická krize | Krize v Evropě | Klíčový údaj | Zvýšení základní úrokové sazby | Kellnerová | Posilování amerického dolaru | Hospodářské soutěže | Dohoda o globální dani | Automotive | Charter Communications | Nejnovější zprávy | David Card | Joshua Angrist | Guido Imbens | Minulá výkonnost | Práce laureátů Nobelovy ceny | Práce laureátů | Nobelovy ceny | Chování lidí | Chování lidí v reálném prostředí | Využití experimentů | Zdražování potravin | Češi | Energetické krize | Zdražování energií | Nákup plynu | Rychlý růst cen | Vysoké ceny | Rekordní ceny | Nezaměnitelné tokeny | Změny na trhu | České Radiokomunikace | Bristol-Myers | CSX | EQT | Reakce ČNB | Zdravotnictví | Obilí | Rumunsko | Pozornost | Ceny zemního plynu v USA | Ruská společnost | Zprostředkovatelé | ServiceNow | 4iG | Telenor | Zboží dlouhodobé spotřeby | Orlen Unipetrol | Ruský prezident | Meta | Dceřiná firma | Prohloubení deficitu | Meta Platforms | Avis Budget Group | Avis | Avis Budget | MGM Resorts International | SunPower | Fialova vláda | Regeneron Pharmaceuticals | IG Metall | Starosta New Yorku | Eric Adams | Česká národní banka (ČNB) | Zvýšení minimální mzdy | Košík.cz | Royal Caribbean Cruises | Drahé energie | Velkoobchodní ceny plynu | Společnost | Obchodní ředitel | British Petroleum | Akcie British Petroleum | Tým InstaForex | Krypto průmysl | Reálné úrokové sazby | Nejrozšířenější kryptoměny | Týdenní pivot | Pivotní body | Týdenní pivotní body | Průmyslový sektor | Obchodní výhled | Dopady inflace | Guvernér BoE | BoE Andrew Bailey | Target | Macy's | Družba | Lockdowny | TIM | Pozemky | Ruský trh | Ceny BTC | Společnost innogy | Innogy | Trh s platinou | Booking | Zprávy z krypto | Nové mutace | Omikron | Operace na volném trhu | Zprávy z krypto průmyslu | Varianta omikron | Těžařská společnost | | Honeywell | Investiční produkt | Nejvýraznější propad | Vietnam | Občanské války | Nižší náklady na úvěry | Varianty covidu | Zlotý | Daňové zatížení | BofA | Postavení na trhu | SOTIO | Míra inflace v Turecku | Cykly | Rotace | Rozšíření | Rostoucí inflace | Developeři | Zemědělci | Participace | Výkon průmyslu | Relativní stabilita | Úrokové sazby v USA | Spotřebitelské inflace | Obavy z omikronu | Pyramida | Obchodní tipy | Technická rezistence | Nejvyšší výhra | Jaromír Gec | Inflační spirála | Euro-dolar | Nárůst sazeb ČNB | Základní sazba | TerraUSD | Focus | Zvýšení slevy na poplatníka | Zvyšování úroků v USA | Purple Trading Jaroslav Tupý | Výzkumný ústav | Resolution Foundation | Jiří Šimáně | Získané peníze | Hodnoty měny | Uniper | Tržby v Německu | Miliardy USD | Eset | Kosovo | Jestřábí komentáře | IT skupina | Etnetera | Green:Code | Zvyšování sazeb Fedu | Vladimír Dlouhý | Ministr práce a sociálních věcí | Předpokládaný růst | EOG Resources | Ruský plyn | Cena práce | Cena práce v USA | Hypomonitor | Organizace spojených národů | Průměrná míra inflace | Realitní skupina CPI Property Group | Hashrate | Hry | Vlna omikronu | Allwyn | Allwyn Entertainment | Cohn Robbins Holdings Corp. | Cohn Robbins Holdings | Cohn Robbins | CRHC | Hodnota sloučené společnosti | Provozovatel loterií | Real Estate | Reality | Válka na Ukrajině | Omezení dodávek | Instituce | Společnost Allwyn | Nový týden | Časový plán | Základní úrok | Přerušení dodávek ruského plynu | Rostoucí ceny plynu | Snížení daně | Formace Pin Bar | Silvergate Capital | Belviport Trading Limited | Firma Belviport Trading | Chvaletice | Počerady | Cena transakce | Sev.en | Spirit Airlines | Struktura řízení | Duke Energy | Illumina | Under Armour | Rusko-ukrajinský konflikt | Ivo Lukačovič | Škoda Transportation | Didier Pfleger | RTL | RTL Hrvatska | Organizace pro bezpečnost a spolupráci v Evropě | OBSE | Luxusní zboží | Kabelky | Čtyřdenní pracovní týden | Marathon Oil | MRO | Invaze na Ukrajinu | Zmírnění obav | Kupní cena | Ruské invaze na Ukrajinu | General Dynamics | Cenový index | Index DAX (DE30) | Dění na Ukrajině | Sankce | Dodávky ropy a plynu | Ruský prezident Vladimir Putin | Směr trhu | Propad ceny BTC | Zbraň proti inflaci | Prezident Putin | Konflikt na Ukrajině | Belviport | Německá energetická společnost | Prezident Volodymyr Zelenskyj | Sberbank CZ | Bluebay Asset Management | Motivace | Licence Sberbank CZ | Licence Sberbank | YNDX | MWh | EUR/MWh | Polská centrální banka (NBP) | Rheinmetall | Cheniere Energy | Zkapalněný zemní plyn | Prima | Turecký statistický úřad | Ruský vývoz ropy | Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj | Zahájení invaze | Invaze | Invaze Ruska | Invaze Ruska na Ukrajinu | Výrobce luxusních automobilů | Staropramen | Plzeňský Prazdroj | Pokles inflace | Česmad Bohemia | Snížení spotřební daně | Invaze ruských vojsk | Invaze ruských vojsk na Ukrajinu | Řetězec | Řetězce | Aktivity v Rusku | Igor Kim | Ruský finančník | Signet Bank AS | Signet Bank | CF Industries | Mosaic | Vliv války | Vliv války na Ukrajině | Zvyšování cen | Zahájení ruské invaze | Zahájení ruské invaze na Ukrajinu | APP | Nord Stream 1 | ČEZ Daniel Beneš | Provoz britské národní loterie | Britské národní loterie | Národní loterie | Ministerstvo průmyslu a obchodu | SS&C | Dopady války na Ukrajině | Opatření v Číně | Růst platů | CyberArk Software | Cyberark Software Ltd | Meta Platforms Inc | Aktivisté | Britský FTSE | Axie Infinity | Geopolitické události | Skupiny PPF | Vysoké ceny energií | Poslanec | Společnost E.ON | Kancléř Olaf Scholz | Ruský Gazprom | Ruská plynárenská společnost | Plynárenská společnost | Měsíční report | Trh zlata | Rekordní zisky | Klaus Zellmer | Růst cen energií | Petr Fiala | Státní distributor paliv | Colt CZ Group SE | Colt CZ Group | Colt CZ | Vstupní kapitál | Správa | Zákonodárci | Vlastnictví | Ceny pohonných hmot v Česku | Vzestupný trend | Zelenskyj | Pokles produkce | Analýza transakcí | Rekordní inflace | Technický výhled trhu | Volatilní vývoj | Šmejc | Boj s inflací | Rostoucí ceny energií | Ropovod TAL | Zdeněk Tůma | Josef Tošovský | Do Kwon | Occidental | Nezaměnitelné tokeny (NFT) | Paxton See Tow | Kelvin Kong | YellowPanther | INSEAD | Andy Leach | Valíd | Dollar General | Indexy S&P | Realitní sektor | Borealis | Šéfové | CRISPR Therapeutics | CRISPR | CRSP | Daňové výhody | Nadnárodní firmy | Jan Frait | Karina Kubelková | EOG | EOG Resources Inc | Vedení ECB | Mimořádné zasedání | Bilance ČNB | Škoda Group | Práva ke značce | ZEN | Přijetí | Pochybení | Nike, Inc. | Ředitel ČEZ | EdF | Kroky Fedu | Životní náklady | Propuštění | Účet v bance | Kupní síly peněz | Znehodnocení | Nová bankovní rada | Evropské akciové indexy | Cenový strop | Společnost EDF | Marketingová komunikace | Úsporný energetický tarif | Energetický tarif | Zkrocení inflace | Zvýšení úroků | Pokles zisku | Úsporný tarif | Obchodování na Energetické burze | Zastavení poklesu | Zvedání úrokových sazeb | Centrum | Negativní vývoj ekonomiky | Sloučení | Karel Havlíček | Kevin Tran Nguyen | Nominální růst | Hike | Akcez | Prime | Stabilita úrokových sazeb | Daň z mimořádných zisků | Překoupené oblasti | Česká antivirová firma | Výrobci automobilů | Air Products | Údaje o indexu spotřebitelských cen | Oslabení maďarského forintu | Zpráva o inflaci | Upozornění | Pomoc Ukrajině | Rýn | České předsednictví | Peníze uložené | Autozone | Hershey | 2U | Premiér Petr Fiala | Premiér Fiala | Německé ekonomiky | Výpadky v dodavatelských řetězcích | Reálné příjmy domácností | Investiční cíle | Předstihové indikátory v eurozóně | Pražský městský soud | Zestátnění | Zastropování cen | Nejvyšší kontrolní úřad | NKÚ | Nejvyšší kontrolní úřad (NKÚ) | Cohn Robbins Holdings (CRHC) | Výsledek HDP | Společnost S&P Global | Windfall tax | Panda | Edward Soya | Analytik Edward Soya | Ceny energetických komodit | Joe Saluzzi | Cherry Lane | Investice a trading | HCFB | Home Credit & Finance Bank | Home Credit & Finance Bank (HCFB) | Finance Bank | Holding Agrofert | Býčí pohyb | Zastropování cen energií | TAP | Obraty | Úrokové náklady | Marka | Ruské ropy | Mobilizace | Motorová nafta | Den výplaty | Dividends | Zvýšení daně | Zastropování cen elektřiny | Sloe | Paroplynové elektrárny | PX (CZKCASH) | Index pražské burzy PX (CZKCASH) | ERSTE (RBAG.CZ) | Komerční banka (KOMB.CZ) | Řešení energetické krize | Boj proti inflaci | Mary Dalyová | Český statistický úřad (ČSÚ) | CFD (Rozdílové smlouvy) | Jeremy Hunt | MF DNES | Tržní odhad | Camelot | Macerich | Monster Beverage | EP Commodities | Aircraft Industries | Aircraft | Omnipol | WISE Air | Starwisata Air | Sulut Airways Indonesia | Sulut Airways | INDO Defence | Ministr Jurečka | Komise v přenesené pravomoci | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Zákonodárce | Nepříjemné situace | Přehřátý trh | Přehřátý trh práce | Duke Energy Corp | Dominion Energy Inc | Gen Digital | GEN | Matěj Široký | Walt Disney Co | Jozef Síkela | Ministr průmyslu a obchodu | Síkela | F-35 | Daně z neočekávaných zisků | Novinky | Novinky.cz | Administrativa | Války na Ukrajině | Mzdy v ČNB | Petra Krmelová | ČNB Petra Krmelová | Odborová organizace | Vysoké inflace | Inflační doložka | Firma Eset | Počet hackerských útoků | Potíže FTX | Ontario Teachers | Pension Plan | Ontario Teachers' Pension Plan | Kyperský regulátor | Působení v Evropské unii | Širší index | Ingredience | Výrobci elektřiny | Obchodní řetězce | CZ | Pokles reálných mezd | Britské loterie | Mitsubishi UFJ | Michael James | Mzdy v Maďarsku | Pokles trhů | ERÚ | Fiocchi Munizioni | Fiocchi | Krungsri Bank | Škoda JS | Nepokoje v Číně | Line | Světlo na konci tunelu | Repo sazba ČNB | Sazba ČNB | Západní země | Index cen výrobců | Mzdy v Česku | Německé podnikové objednávky | Podnikové objednávky | Comfort Finance | Varování | Problémy s dodavatelskými řetězci | Daně z mimořádných zisků | Střední třída | Bankovní rady ČNB | FED sazby | Jiřina Lužová | Správkyně Sberbank CZ | Správkyně Sberbank | IDEA Cerge-EI | Růstový potenciál | Finanční výkazy | Comfort Finance Group | Omezení cen plynu | Výhled na rok 2023 | Vysoké sazby | Uniles | Camelot LS Group | Camelot LS | Minimální mzda v Turecku | Mzda v Turecku | Timothy Ash | Dalibor Šafařík | Meziroční inflace v eurozóně | Společnost Allwyn Entertainment | Carlyle | Tescan Orsay Holding | Tescan Orsay | USD za tunu | Akciové trhy jako celek | Společnost Seznam.cz | Společnost Seznam.cz média | Seznam.cz média | Vyjádření představitelů | Borgis | Právo | Silky | Silky Zdeňka Porybného | Úřad pro ochranu hospodářské soutěže | Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) | Zdravotnický systém | Ges Group | Společnost Rohlik Group | Společnost Rohlik | CV90 | Zkapalněný zemní plyn (LNG) | One Ticket | Sberbank CZ Jiřina Lužová | IMG Bohemia | Společnost Lumius | Lumius | Nejdůležitější události | Rozdělení Československa | Mezinárodní dohody | Federální společnost pro pojištění vkladů | FDIC | Federální společnost pro pojištění vkladů (FDIC) | Next | Silvergate | Guvernér Michl | Finanční situace firem | Teplé počasí | Vliv počasí | Výroba elektřiny | Globalizace | Silná koruna | Reálné spotřeby domácností | Mzdová vyjednávání | Nominální mzdový růst | Mzdové požadavky | Odkotvená inflační očekávání | Spekulativní aktivum | Vyšší náklady | Pokles cen energií | Nexen | Nexen Tire u Žatce | Nexen u Žatce | Vedení firmy | PAP | Agentura PAP | Obnovitelné zdroje | Média | Viceguvernérka | Optimalizace | Ženy | Banka Silvergate | Banka Silvergate Capital | Dlouhodobý pohled | SVB Financial | SVB | Bankovní regulační orgány | SVB Financial Group | Kalifornské bankovní regulační orgány | Krach banky | Krach banky SVB | Odeznívání inflace | Daňoví poplatníci | Krach SVB | Vklady | Silicon Valley Bank (SVB) | Sport | Invesco Ltd. | Hrozí zpřísnění měnové politiky | Černá Hora | Zvýšení DPH | Falešný break | Falešné breaky | ČNB Aleš Michl | Práce v Německu | Nejvyšší propad | Spojení | Čeští poslanci | Platy českých politiků | Klesající inflace | JOLTS | Nespokojenost | Členové bankovní rady ČNB | Zrušení nejnižší sazby DPH | Sázky na pokles sazeb | Nižší produkce | Srovnávací základna | Loňská srovnávací základna | Libor Vojta Ostatek | Vojta Ostatek | Náklady na půjčky | Spokojenost | Index životních nákladů | Cost-of-Living-Index | Co je to index životních nákladů | COLI | Splácení hypotéky | Jak se počítá Index životních nákladů | Jaký je rozdíl mezi COLI a CPI | Rozdíl mezi COLI a CPI | Cost-of-living index (COLI) | Kalkulačka rodinného rozpočtu | Mluvčí banky | Inflace ve Spojeném království | Fed Williams | EMEA | Rychlost | Americký akciový index S&P 500 | Dekret | Společnost UPS | Vývoj HDP v eurozóně | Mezičtvrtletní vývoj HDP v eurozóně | Mezičtvrtletní vývoj HDP | Porovnání vývoje jádrové inflace | Inflace v eurozóně a ve Spojených státech | Vývoj mzdového indikátoru | Vývoj mzdového indikátoru atlantského Fedu | Historický vývoj indexu S&P 500 | Atlanta Fed | Záplava dat | Vlády NATO | Ztráty peněz | Alfred Kammer | Letošní maximum | Pozitivní signál | Petr Kymlička | Litva | Daně z nemovitosti | Vládní konsolidační balíček | Konsolidační balíček | Velké problémy | Třetí pilíř | Pojišťovnictví | Vice | Regulace trhů | Komentáře členů Fedu | Automatizace | Košík | Vývoj tržeb | Výhledy | Silná data | Směřování | Velké objemy | Časové řady | Hafize Gaye Erkanová | Erkanová | Evropské dluhové krize | Soft-landing | Studie Mazars | Důstojné stáří | Tlaky na růst mezd | Mzdově-inflační spirála | Reálné příjmy | Odvody | Trh s bydlením | Životní potřeby | Zdroje energie | Nižší ceny | Situace v Německu | DNO | Obchodování vzácných kovů | Finanční podmínky | Sokolovská uhelná | Skupina Sokolovská uhelná | Skupina firem Sokolovské uhelné | Skupina firem | Ekonomické podmínky | Politické faktory | Frankfurt | Londýn | Správy majetku | News | Plánování | Kupující | Izraelský konflikt | Tudor Jones | Zvýšení firemní daně | Nadšení | Skepse | Struktura | Lesnictví | Services | Úvěrové aktivity | Přecenění | Vzestup zlata | Eskalace | Tuzemské automobilky | Dlouhodobý investiční produkt | DIP | Price Value Gap | Snížení cen | Reálná mzda v Česku | Reálná mzda | Slevy | Pandemie covidu | Velký makroekonomický výhled | Jakub Matis | All-time high | ProCent | Supporty | Class A | Telekomunikace | Ekonomické statistiky | Rok 2024 | Další snižování sazeb | Společenské změny | Makroekonomické faktory | Energetické zdroje | Gabriela Hanslíková | Advantage Consulting | Marcela Vyskoková | Petr Hykel | Theones | Olga Hyklová | Ceny bydlení | Hamburk | Oblečení | Dopad na ekonomiku a spotřebitele | Portfólia | Investments | 1D | M1 | Dlouhodobý investiční produkt (DIP) | Dopad na ekonomiku | Mezinárodní faktory | Prosperity | Rusové | Tovární objednávky z Německa | Úrovně supportu | Výkon | Svět měnové politiky | Složitý svět | Co je měnová politika? | Faktory ovlivňující monetární politiku | Hodnota měny | Jaké jsou cíle měnové politiky? | Cíle měnové politiky | Stabilita finančního systému | Externí rovnováha | Prodej cenných papírů | Depozitní kurz | ICE BofA US High Yield Index Effective Yield | Můj pohled na trh | Pohled na trh | Marginální požadavky | Komunikační politika | Cílení výnosové křivky | Měnové zásahy | Makroobezřetnostní politika | Nákupy aktiv na trhu | Vliv měnové politiky na ekonomiku | Vliv měnové politiky na ekonomiku a spotřebitele | Marginové požadavky | Minimalizace inflace | Futures na kakao | Nákupy | Prodeje | Období poklesu | Nakupovat | Zlaté hodinky | Hodinky | Drahá auta | Práce na plný úvazek | Švýcarské hodinky | Kvalitní švýcarské hodinky | Drahé auto | Pěkný dům | S&P 500 a Dow Jones | Fed funds | Nákup a prodej | ICE | BOFIT | Rostoucí bankovní vklady | Laura Solanková | Průměrná mzda v Rusku | Mzda v Rusku | Ruští chudí | Chudí | Rozvíjející se ekonomiky | Vývoj technologií | Roční průměrná míra inflace | Vlnový pattern | Příliv investorů | Vlnová analýza | Financial | Rezervy | Výhody | Change | Jiří Šafařík | 256/2004 | Hybridní model | Pracovní síla | Cenová bublina | Ohodnocení | Hobby
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Pozice | Trh | Výhled | Rezistence | Reuters | ČTK | Banky | Banka | Obchodování | Indikátor | FOREX | Trading | Růst | Cena | Graf | EUR/USD

Předchozí klíčová slova

Myšlenkové plánování
Myšlenkové pochody
Myšlenkové schéma
Myšlenkové vizualizace
Myšlenkový proces
Myšlenky během tradingu
MYTRADEFX
Mýtus Bitcoinu
Mýty o technické analýze
Mýty o tradingu

Následující klíčová slova

Mzda v ČR
Mzda v Rusku
Mzda v Turecku
Mzdová dynamika
Mzdová spirála
Mzdová vyjednávání
Mzdové balíčky
Mzdově-inflační spirála
Mzdové požadavky
Mzdový nárůst
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
CapXmaster srovnani
Potvrďte prosím... Zavřít