Čtvrtek 02. květen 2024 11:41
reklama
Fintokei SwiftTrader
reklama
CapXmaster srovnani
reklama
FTMO král
reklama
CapXmaster

Pohonné hmoty

img

Benzín za posledních pět dní zdražil o více, než o kolik se od června snižuje spotřební daň z něj. Fialově vládě navíc do zlevnění pohonných hmot zřejmě „hodí vidle“ Orbán

22.05.2022 Cena benzínu u českých čerpacích stanic stoupla od pondělí do pátku tento týden o 1,53 koruny na litr. Včera se benzín Natural 95 prodával průměrně za 45,88 Kč/l, tedy nejdráže od poloviny března. V celé historii ČR se benzín prodával dráže než včera pouze v šesti dnech, a to právě v období před polovinou letošního března, kdy jeho cenu vyhnala k historickým rekordům panická situace vzniklá v důsledku ruské invaze na Ukrajinu a souvisejících sankcí.
img

Čína chce nakupovat extrémně zlevněnou ruskou ropu do svých strategických rezerv. Vítězem střetu mezi Západem a Ruskem je právě ona

19.05.2022 Čína zahájila s Ruskem jednání o odkupu jeho zlevněné ropy. Tou zamýšlí doplňovat své strategické rezervy dané suroviny. Ruská ropa – typu Ural či Sokol – se obchoduje třeba o s třetinovou slevou oproti severomořské ropě Brent, jejíž cena představuje světový standard.
C:\fakepath\eurusd-19052022-1.png

Forex: Shrnutí obchodování 19.5.2022

19.05.2022 Akcie ve Spojených státech včera oslabily v čele s maloobchodní společností Target, která ztratila čtvrtinu své hodnoty. Maloobchodní řetězec se stal nejnovější obětí prudkého růstu cen a jeho výsledky hospodaření za čtvrtletí podpořily obavy o vývoj americké ekonomiky.
C:\fakepath\euro money.jpg

Evropské země bojují s růstem cen energií, potravin i pohonných hmot

18.05.2022 Výběr zemí, které zveřejnily plány na pomoc firmám a domácnostem zasaženým růstem cen energií a jídla (bulharská vládní koalice dnes schválila soubor podpůrných opatření na pomoc firmám a nízkopříjmovým domácnostem; řazeny abecedně):
img

Benzín a nafta prudce zdražují kvůli chystanému embargu EU na dovoz ruské ropy a paliv

12.05.2022 Pohonné hmoty třetí týden po sobě zdražily o desítky haléřů, tempo bylo ještě rychlejší než v předchozím týdnu. Cena benzinu od minulé středy stoupla v průměru o 1,03 koruny na 44,25 koruny za litr. Za naftu dají řidiči o 87 haléřů více než před týdnem, nyní stojí průměrných 46,44 koruny za litr. Vyplývá to z údajů společnosti CCS, která ceny sleduje. Na rekordní maxima vystoupaly ceny benzinu i nafty kolem 10. března v důsledku ruského vpádu na Ukrajinu, benzin stál v průměru víc než 47 korun za litr, průměrná cena litru dieselu přesáhla 49,50 koruny. Nyní jsou pohonné hmoty nejdražší za celé období posledního více než měsíce.
C:\fakepath\eu penize.jpg

Růst nákladů na úvěry vyvolává v části zemí EU vzpomínky na dluhovou krizi

10.05.2022 Růst výnosů evropských dluhopisů zneklidňuje některé ekonomy. Varují přitom, že zvláště Itálie a Řecko nemají příliš velký manévrovací prostor, než se jim začnou zvyšovat náklady na obsluhu dluhu. To oživuje vzpomínky na dluhovou krizi v eurozóně z let 2011 a 2012, upozornila agentura Reuters.
img

Inflace opět překvapila výraznějším růstem

10.05.2022 Spotřebitelské ceny v ČR v dubnu rostly meziměsíčně v průměru o 1,8 %, tedy obdobně rychlým tempem jako v březnu (1,7 %). Stejných hodnot dosahovala meziměsíční dynamika v obou zmíněných měsících i po sezonním očištění. Ve srovnání s tržním konsensem ve výši 0,9 % se jedná o výrazné překvapení. Stejné platí i pro naši prognózu, která byla v souladu s konsensem trhu.
img

Maloobchodní tržby proti únoru takřka beze změny

10.05.2022 Maloobchodní tržby si v březnu připsaly slušné meziroční tempo, když bez aut rostly o 5,4 %. Dáno je to ale především nízkou srovnávací základnou, kdy před rokem se česká ekonomika potýkala s dopady pandemie. Reálnější obrázek tak ukazuje meziměsíční tempo, podle kterého tržby poklesly o 0,1 %. Mírné revize o půl procentního bodu směrem dolů se pak dočkal únorový výsledek maloobchodu.
img

Další inflační šok, co přinese červnové zasedání?

10.05.2022 Inflace v dubnu vyskočila opět velice prudce vzhůru a po několikáté v řadě překonala očekávání naše i trhů - meziměsíční růst o 1,8 % posunul meziroční inflaci na 14,2 %. Poslední prognóza ČNB přitom předpokládala inflaci na 13,7 % a hned s prvním důležitějším číslem se zdá, že rizika už tak jestřábí prognózy jsou vychýlena jednoznačně pro-inflačním směrem.
img

Maloobchodní tržby zklamaly

10.05.2022 Tržby maloobchodě se v březnu bez prodejů automobilů reálně meziročně zvýšily o 5,4 %. Trh přitom počítal se zhruba o jedno procento vyšším růstem (6,3 %). V meziměsíčním srovnání prodeje o 0,1 % poklesly. Ve srovnání s únorem se snížily tržby za pohonné hmoty (o 2,0 %), za potraviny nicméně o 1 % vzrostly.
C:\fakepath\cesko-inflace.jpg

Meziroční inflace 14,2 procenta v Česku je nejvyšší za téměř 30 let

10.05.2022 Meziroční růst spotřebitelských cen v Česku je nejvyšší od prosince 1993. Inflace v dubnu zrychlila na 14,2 procenta z březnových 12,7 procenta. Vliv na to měly zejména ceny bydlení, pohonných hmot a potravin. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnil Český statistický úřad (ČSÚ). Analytici čekali pomalejší růst mírně nad 13 procenty. Meziměsíční růst spotřebitelských cen o 1,8 procenta byl dán zejména dražším bydlením a potravinami.
img

Kdo chce porazit inflaci, komu vadí drahé pohonné hmoty, ten investuje do akcií firem Orlen či MOL

09.05.2022 Slýcháme dnes často, že investování do akcií chrání před rapidní inflací, jakou právě zažíváme. Není to ale tak docela pravda. Jedna z mezinárodně nejvíce stahovaných odborných ekonomických studií posledních dvanácti měsíců, „Nejlepší strategie do inflačních časů“, vychází z amerických, britských a japonských dat za poslední takřka století. Tým autorů – zastoupeni jsou akademici i praktičtí ekonomové – v ní hledá odpověď právě na to, jak v době vysokého růstu cen investovat tak, aby výnos investice předčil tempo inflace. Bohužel, akciové investování rapidní inflaci zpravidla nepřebíjí.
img

Česko bude mít na odstřižení od ruské ropy více času, až do června 2024. Zatím na odstřižení není připraveno

06.05.2022 Evropská komise navrhuje kompletní odstřižení EU od ruské ropy už během šesti měsíců. Do konce letošního roku by se pak členské země zcela odstřihly také od dovozu ruských ropných produktů, jako je nafta. Výjimku mají mít Slovensko a Maďarsko, jimž Brusel vyhradí čas na odstřižení do konce roku 2024, nikoli tedy jen do konce roku 2023, jak zněl návrh původní. Dnes o tom informuje agentura Bloomberg. Delší lhůtu si nakonec podle téže agentury vyboxuje také Česko, čas bude mít do června 2024. Je to nutnost, alespoň ekonomicky.
img

Benzín a nafta prudce zdražují kvůli chystanému embargu EU na dovoz ruské ropy a paliv. Hrozí „dieselový hladomor“

05.05.2022 Pohonné hmoty druhý týden po sobě zdražily o desítky haléřů, tempo bylo rychlejší než v předchozím týdnu. Cena benzinu od minulé středy stoupla v průměru o 50 haléřů na 43,22 koruny za litr. Za naftu dají řidiči o 62 haléřů více než před týdnem, nyní stojí průměrných 45,57 koruny za litr. Vyplývá to z údajů společnosti CCS, která ceny sleduje. Na rekordní maxima vystoupaly ceny benzinu i nafty kolem 10. března v důsledku ruského vpádu na Ukrajinu, benzin stál v průměru víc než 47 korun za litr, průměrná cena litru dieselu přesáhla 49,50 koruny.
img

Česko se odstřihne od ruské ropy asi ještě letos, přitom nemá náhradu. Problémy mohou nastat v podobě citelného zdražení pohonných hmot, ale i ohrožení dodávek okenních rámů, palubních desek či obalů na potraviny

04.05.2022 Evropská komise dnes navrhla kompletní odstřižení EU od ruské ropy už během šesti měsíců. Do konce letošního roku by se pak členské země zcela odstřihly také od dovozu ruských ropných produktů, jako je nafta. Výjimku mají mít Slovensko a Maďarsko, které mají mít čas na odstřižení do konce příštího roku. Česko podle zákulisních informací usilovalo o podobnou výjimku také, ale nakonec si ji zřejmě neprosadilo. O návrhu Evropské komise se může hlasovat už dnes. Maďarsko sice hrozilo vetováním, ale je otázka, zda tento postoj zachová.
img

Embargo na ruskou ropu podpoří Němci, Maďaři jej vetují. Akcie maďarského MOL, druhého největšího provozovatele čerpaček v Česku, přesto padají

02.05.2022 Maďarsko bude v rámci EU vetovat jakýkoli návrh, který by vedl k omezení energetického dovozu z Ruska. Tedy jak dovozu ropy, tak i plynu nebo uhlí. Včera to uvedl ministr maďarské vlády Gergely Gulyás. O embargu na dovoz ruské ropy má EU rozhodovat už tento týden. Embargo má být součástí šestého sankčního balíčku EU a podpořit by jej mělo dokonce i Německo, jak v noci na dnešek uvedla německá ministryně zahraničí Annalena Baerbocková.
img

Polovina Američanů si stěžuje na finance. Inflace v eurozóně na novém maximu

29.04.2022 Euro před zveřejněním údajů o inflaci vzrostlo v očekávání výraznějšího nárůstu v dubnu letošního roku. Samotná zpráva byla docela nevýrazná, protože se shodovala s prognózami ekonomů. Inflace v eurozóně tak vzrostla na nové historické maximum, což nutí Evropskou centrální banku aktivněji omezovat stimulační program a zvyšovat úrokové sazby.
img

Pohonné hmoty v ČR zatím odpojení Polska a Bulharska od ruského plynu výrazněji nezdraží. Největší provozovatel čerpacích stanic v ČR, polský Orlen, ale hlásí 50procentní nárůst zisku, i kvůli válce a sankcím

28.04.2022 Pohonné hmoty v Česku po několika týdnech zlevňování opět zdražují. Cena benzinu v uplynulém týdnu stoupla v průměru o 32 haléřů na 42,72 koruny za litr. Za naftu dají řidiči o 28 haléřů více než minulou středu, nyní stojí průměrných 44,95 koruny za litr. Vyplývá to z údajů společnosti CCS, která ceny sleduje.
img

Ranní okénko - Německá inflace zpomalí, nemusí ale nutně jít o dno

28.04.2022 Dnes bude pomyslným vrcholem americké HDP za první čtvrtletí, v rámci Evropy pak německá inflace. Přeneseně ale bude platit, že čtvrtek je malý pátek, a většina statistik o HDP a inflaci dorazí až v úplném závěru týdne. Evropský finanční trh bude zpracovávat především zprávy o plynu. Informace ohledně ukončení dodávek ruského plynu do Polska a Bulharska kvůli neakceptování plateb v rublech nebyly vyloučeny.
img

Forex: Zvýšená nejistota nahrává dolaru

28.04.2022 Americký HDP v prvním čtvrtletí sice výrazně zpomalil svoje mezičtvrtletní tempo růstu, to však souvisí zejména s vysokou základnou čtvrtého čtvrtletí danou masivní tvorbou zásob. Německá HICP inflace v dubnu pravděpodobně vyrovnala březnový historický rekord a dosáhla i s přispěním snížení spotřební daně z pohonných hmot meziročních 7,6 %.
img

Růst ropy, omezení dodávek ruské ropy krizi eskaluje

27.04.2022 Ropa stoupla poté, co Rusko přestalo dodávat plyn do Polska a Bulharska, a vystupňovalo tak energetickou krizi v Evropě. Ropa WTI se prodávala nad 102 dolary za barel poté, co v úterý získala 3,2 %. Ceny zemního plynu se v Evropě vyšplhaly poté, co Rusko zastavilo dodávky do Polska a Bulharska, splnilo tak hrozbu přerušení dodávek do zemí, které nechtějí za pohonné hmoty platit v rublech.
img

Polsko, Bulharsko přichází o ruský plyn, další na řadě je Itálie? Pokud se celá EU odpojí od ruského plynu, pohonné hmoty v Česku budou stát minimálně 60 Kč/l

27.04.2022 Do Polska a Bulharska dnes přestává téci ruský plyn. Dochází tak k zásadnímu zlomu ve vývoji energetické situace EU v souvislosti s ukrajinskou válkou. Rusko dává zřetelně najevo, že bude dále hrotit situaci. I za cenu svých vlastních ztrát. Polsku loni dodalo 9,9 miliardy metrů krychlových plynu, Bulharsku 3,3 miliardy.
C:\fakepath\eurusd-24042022.png

Shrnutí páteční seance: Akcie v USA po výsledkových zprávách oslabily, dolar vzrostl

24.04.2022 Akcie ve Spojených státech na závěr týdne oslabily. Náladu na trhu, stejně jako celý tento týden, ovlivnily výsledky hospodaření amerických firem a zvýšená nejistota týkající se agresivního zvyšování úrokových sazeb v blízké budoucnosti.
img

Pokud se EU odpojí od ruských energií, pohonné hmoty v Česku budou stát minimálně 60 Kč/l, plyne z výpočtu Bundesbanky

24.04.2022 Německo spadne do recese, pokud dojde k odpojení dodávek ruského plynu, ropy a uhlí do Evropské unie. Jeho ekonomika by se letos propadla o takřka dvě procenta. Vyplývá to z včera zveřejněných propočtů Bundesbanky. Cena ropy Brent by podle ní v případě zastavení dodávek vylétla až nad 170 dolarů za barel. Takže pohonné hmoty by se v Česku prodávaly minimálně za 60 korun na litr. Před úplným odpojením EU od ruské ropy dále varuje americká ministryně financí Janet Yellenová. Jak moc je scénář odpojení nyní reálný?
img

Hlavní obětí amerických jestřábů je japonský jen

22.04.2022 Dolar vlivem očekávaných agresivnějších sazeb Fedu dál roste. Rétorika jestřábů posiluje jeho pozici vůči jenu, sužovaného měkkou politikou Japonské centrální banky.
img

Pohonné hmoty zlevňují, i když ropa a velkoobchodní paliva zdražují. Kontrola marží tedy řidičům či dopravcům přináší své ovoce

21.04.2022 Ceny pohonných hmot u čerpacích stanic v Česku od minulého týdne znovu klesly, tentokrát ale pomalejších tempem. Benzin Natural 95 zlevnil o 30 haléřů na průměrných 42,40 koruny za litr. Nafta se prodává průměrně za 44,67 koruny za litr, před týdnem byla o 43 haléřů dražší. Vyplývá to z údajů společnosti CCS, která ceny sleduje. Navzdory zlevnění jsou ale paliva stále výrazně dražší než před rokem. Tehdy platili motoristé za litr benzinu o 10,93 koruny méně, nafta byla levnější o 15,15 koruny.
img

Inflace trhá rekordy, ochrání před ní alternativní investování – do umění, vína i známek

15.04.2022 Máme rekordní inflaci za skoro 24 let. V březnu ceny meziročně vzrostly o 12,7 procenta, tedy nejvíce od května 1998. Inflace tak překonává očekávání, která byla už tak vyšponována. Počítalo se totiž inflací 12,4 procenta. Inflace ovšem překonává očekávání také svojí meziměsíční dynamikou. Meziměsíčně totiž činí 1,7 procenta, zatímco mezinárodní analytici oslovení agenturou Bloomberg předpokládali ve střední hodnotě svých odhadů růst cen mezi únorem a březnem „pouze“ o 1,4 procenta.
img

Čínský lockdown a kontroly marží zlevňují českým řidičům pohonné hmoty

14.04.2022 Ceny pohonných hmot v Česku v uplynulém týdnu klesly o víc než korunu za litr. Litr nejprodávanějšího benzinu Natural 95 zlevnil od minulé středy v průměru o 1,18 koruny na 42,70 koruny za litr, nafta o 1,52 koruny na 45,10 Kč/l. Vyplývá to z údajů společnosti CCS, která ceny paliv sleduje. Navzdory zlevnění jsou ale paliva v ČR stále výrazně dražší než před rokem. Tehdy platili motoristé za litr benzinu o 11,27 koruny méně, nafta byla levnější o 15,57 Kč než teď.
img

Rozbřesk: Válečná inflace - energie, potraviny a pohonné hmoty

13.04.2022 Inflace bezesporu zůstává na globálních trzích indikátorem číslo jedna, na který se dnes soustředí největší pozornost investorů. Její intenzita v tomto a příštím roce do značné míry rozhodne o tom, jak výrazně ochladne spotřebitelský apetit domácností ve vyspělém světě. Americká inflace v březnu vystoupala na nejvyšší úrovně od roku 1981 (8,5 %) a i to byl jeden z důvodů, proč klíčové americké akciové indexy včera klesaly třetí den v řadě.
C:\\fakepath\\ceska koruna 15112013.jpg

Inflace se přiblížila 13 procentům a ještě poroste

11.04.2022 Meziroční inflace stoupla v březnu na 12,7 procenta z únorových 11,1 procenta. Je tak nejvyšší od května 1998, kdy dosáhla 13 procent. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnil Český statistický úřad (ČSÚ). Meziměsíčně se spotřebitelské ceny zvýšily o 1,7 procenta. Podle ekonomů inflace nadále poroste a může dosáhnout až 15 procent kolem poloviny roku, zároveň podle nich zůstane ve zbytku roku dvouciferná. Březnová meziroční inflace byla zároveň o 2,9 procentního bodu vyšší, než odhadovala Česká národní banka v únorové prognóze.
C:\fakepath\koruna.jpeg

Analytici: Inflace může vystoupat až k 15 procentům kolem poloviny roku

11.04.2022 Inflace zřejmě nadále poroste a může dosáhnout až 15 procent. Vrchol lze přitom očekávat kolem poloviny roku. Po zbytek roku ale meziroční růst spotřebitelských cen zůstane i tak dvouciferný. Ke dvěma procentům by se mohla inflace přiblížit nejdříve v polovině příštího roku. Navíc dnešní data jsou zároveň impulzem pro další zvyšování úrokových sazeb Českou národní bankou. Vyplývá to z reakcí ekonomů na dnešní údaje o březnové inflaci.
img

Pohonné hmoty vytáhly inflaci ke 13 %

11.04.2022 Růst spotřebitelských cen byl v březnu mírně nad odhady trhu. Hlavním tahounem byly tentokrát čerpací stanice, u kterých by ovšem za duben mohlo dojít ke zlevnění. I růst jádrové inflace ale zůstává rychlý. Meziroční inflace je téměř 3 pb nad prognózou ČNB a od ní tak čekáme v květnu zvýšení úrokových sazeb o 50 bb na 5,5 %.
img

Čerpací stanice zvýšily inflaci

11.04.2022 Spotřebitelské ceny v březnu meziměsíčně vzrostly o 1,7 %. Meziroční míra inflace se tak posunula výš na 12,7 %. Opět to bylo více, než ukazovaly v průměru odhady, ale míra překvapení byla relativně malá, když medián odhadů činil 12,4 %. Náš odhad ukazoval 12,2 %.
C:\fakepath\cesko-inflace.jpg

Inflace v březnu zrychlila na 12,7 procenta, je nejvyšší od května 1998

11.04.2022 Inflace v Česku v březnu zrychlila meziroční růst na 12,7 procenta z únorových 11,1 procenta. Je tak nejvyšší od května 1998, kdy dosáhla 13 procent. Nejvýrazněji zdražily pohonné hmoty, které byly v březnu o polovinu dražší než před rokem. Dál výrazně rostly i ceny elektřiny a zemního plynu. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnil Český statistický úřad (ČSÚ). Analytici podobný vývoj očekávali. Meziměsíčně se spotřebitelské ceny zvýšily o 1,7 procenta.
img

Inflace trhá rekordy, důchodci se proto dočkají třetí valorizace. Oproti loňsku dramaticky zdražují ještě i potraviny, nejlepší ochranou proti inflaci je sbírání známek, vína či umění

11.04.2022 Český statistický úřad dnes zveřejnil čísla k březnové inflaci. Vykázala hodnotu 12,7 procenta, nejvyšší od května 1998. Překonala tak očekávání. Počítalo s inflací pouze 12,4 procenta. Inflace ovšem překonává očekávání také svojí meziměsíční dynamikou. Meziměsíčně totiž činí 1,7 procenta, zatímco mezinárodní analytici oslovení agenturou Bloomberg předpokládali ve střední hodnotě svých odhadů růst pouze o 1,4 procenta.
img

Rozbřesk: Inflace v březnu vzrostla nad 12 % a to letos rozhodně není vše

11.04.2022 Číslem dnešního dne i celého týdne je domácí březnová inflace. Oproti únoru domácnostem dál zdražují zejména energie a pohonné hmoty, tlak na růst cen přetrvává napříč celým spotřebitelským košem - čestnou výjimkou mohou být některé potraviny a ceny za rekreace. Celkově ceny vzrostly o 1,7 % meziměsíčně, což katapultovalo inflaci spolehlivě nad 12 %, konkrétně na 12,7 %. To je 2,9procentního bodu nad poslední zimní prognózou centrální banky, a to zdaleka nebude ještě inflační vrchol.
img

Erste Bank: Společnosti MOL nákupy zlevněné ruské ropy a následný prodej pohonných hmot za „západní ceny“, i v Česku, více než kompenzují náklady spjaté se zastropováním cen paliv v Maďarsku

08.04.2022 Rafinační marže společnosti MOL vzrostly v březnu zhruba desetinásobně. Zatímco ještě v únoru činila rafinační marže maďarské společnosti 3,40 dolaru na barel, v minulém měsíci už to bylo 33,70 dolaru za barel.
img

Snížení spotřební daně na pohonné hmoty v ČR pomůže Orbánovi, Putinovi i oligarchovi Sečinovi – za cenu navýšení českého dluhu

08.04.2022 Česká vláda vyjadřuje nespokojenost s tím, jaké marže mají pohonné hmoty. Zatímco ještě v březnu, po prvním vyhodnocení kontrol marží, ministerstvo financí neshledalo žádné závažnější pochybení, nyní už je situace jiná. Marže čerpacích stanic jsou prý v řadě případů opravdu nadměrné, jak kritici upozorňují už v podstatě od začátku ruské invaze na Ukrajinu.
C:\fakepath\ceskakoruna.jpg

MF zhoršilo odhad růstu ekonomiky, počítá s inflací přes 12 procent

08.04.2022 Ministerstvo financí (MF) v nové prognóze zhoršilo odhad růstu české ekonomiky v letošním roce na 1,2 procenta z lednových 3,1 procenta. Zároveň úřad čeká proti odhadům z ledna vyšší průměrnou inflaci za celý letošní rok, a to 12,3 procenta. V lednu MF počítalo pro letošní rok s inflací 8,5 procenta. Prognózu dnes ministerstvo zveřejnilo.
img

Pohonné hmoty v ČR zlevňují a zlevní i dále. I díky snížení spotřební daně, kterým však Česko na svůj dluh nakonec bude financovat třeba i ruskou Rosněfť či oligarchu Sečina

07.04.2022 Benzin Natural 95 u čerpacích stanic v Česku v uplynulém týdnu zlevnil o 46 haléřů na průměrných 43,88 koruny za litr, o 33 haléřů klesla průměrná cena nafty na 46,62 Kč/l. Vyplývá to z údajů společnosti CCS, která ceny pohonných hmot sleduje.
img

Stanjura by se měl zaměřit nejen na marže čerpacích stanic, ale i rafinérií. Rafinační marže největších prodejců pohonných v ČR stoupají mohutně, protože stále zpracovávají zlevněnou ruskou ropu

07.04.2022 Ministr financí Zbyněk Stanjura podle svých včerejších slov není spokojený s tím, jak čerpací stanice stanovují své marže. Jde o změnu jeho postoje, neboť v první reakci na kontroly, jež ministerstvo financí začalo provádět v polovině března, uvedl, že k systematickému, plošnému neobjektivnímu navyšování marží nedochází. Vláda by se však měla zaměřit nejen na samotné čerpací stanice, ale také na rafinérie. Zde totiž může být skutečný zdroj nynější Stanjurovy nespokojenosti.
img

V únoru se utrácelo za pohonné hmoty i nepotravinářské zboží

05.04.2022 Maloobchodní tržby po očištění o prodeje motorových vozidel v únoru reálně stagnovaly. Vyšší byly nákupy pohonných hmot (+1,9 % m/m) a nepotravinářského zboží (+1,0 % m/m), naopak méně se v únoru prodalo potravin (2,2 %). V meziročním srovnání maloobchodní tržby reálně stouply o 4,6 %. Data však byla opět výrazně ovlivněna nízkou srovnávací základnou z loňského roku, kdy prodeje trpěly omezeními spojenými s koronavirem.
img

Marže největšího provozovatele čerpacích stanic v ČR, polského Orlenu, vzrostly v březnu mohutně, podobě jako maďarského MOL. Fialova vláda „mířila vedle“

04.04.2022 Rafinační marže polské společnosti Orlen vzrostly v březnu zcela nebývale, zhruba pětinásobně. Zatímco ještě v únoru činila rafinační marže společnosti 7,70 dolaru na barel, v minulém měsíci už to bylo 39,30 dolaru za barel. V lednu marže činila jen 4,8 dolaru za barel.
img

Marže druhého největšího provozovatele čerpacích stanic v ČR vzrostly v březnu rekordně, zhruba desetinásobně. Fialova vláda „mířila vedle“

03.04.2022 Rafinační marže maďarské společnosti MOL vzrostly v březnu zcela nebývale, zhruba desetinásobně, vyplývá z dat agentury Bloomberg (viz níže). Zatímco ještě v únoru činila rafinační marže společnosti 3,40 dolaru na barel, v minulém měsíci už to bylo 33,70 dolaru za barel. Za zcela mimořádným nárůstem marže stojí zejména to, že MOL nadále odebírá ruskou ropu Ural. Ta se kvůli sankcím Západům ocitá v ojedinělé slevě.
img

Pohonné hmoty v ČR zdražují, ale měly by zlevnit. Zejména pokud Putin opravdu „cukne“ a nebude žádat za ropu či plyn rubly – včera v tomto smyslu hovořil s německým kancléřem

31.03.2022 Benzin Natural 95 u čerpacích stanic v Česku v uplynulém týdnu zdražil o 16 haléřů na průměrných 44,34 koruny za litr, o 74 haléřů stoupla průměrná cena nafty na 46,95 Kč/l. Změna cen je výsledkem nárůstu z konce minulého týdne a mírného poklesu v tomto týdnu od pondělí do středy. Vyplývá to z údajů společnosti CCS, která ceny pohonných hmot sleduje.
img

Ranní okénko - ČNB dnes zvýší sazby a poodhalí další postup

31.03.2022 Dnes bude nejdůležitějším bodem zasedání ČNB a následná tisková konference. Místo jemného dolaďování to totiž vypadá, že zvyšovací jízda bude i nadále pokračovat a všechny bude zajímat, kde vlastně skončí. Kromě změny sazeb dorazí finální údaj ohledně vývoje české ekonomiky ve Q4 minulého roku, druhá revize už ale změny obvykle nepřináší. Z eurozóny dnes dorazí informace ohledně únorové nezaměstnanosti a z dalších evropských států data o inflaci – včerejší čísla z Německa a Španělska ukázala, že o překvapení na vyšší straně nebude nouze. V USA bude stát za pozornost informace a osobních příjmech a výdajích.
img

Rychle se šířící covid v Číně je novým strašákem pro světovou i českou ekonomiku. Motoristům v ČR však může zlevnit benzín i naftu

28.03.2022 V Číně se šíří covid nejrychleji od doby propuknutí pandemie ve Wu-chanu před více než dvěma lety. Nyní je zasažena obzvláště Šanghaj. Město s 25miliony obyvatel je v režimu obří uzávěry, kdy vždy jedna polovina obyvatel má zákaz vycházení. Tento striktní režim, jenž je v souladu s čínskou nulovou tolerancí covidu, letos může čínskou ekonomiku připravit o 0,4 procentního bodu jejího celoročního růstu. Ten tak může skončit pod úrovni pěti procent. Šanghaj je totiž ekonomickým motorem celé Číny.
img

Rusko krvácí a zoufá, ani bitcoin jej nespasí. Pokud mu pomůže Čína, tak jen trochu

28.03.2022 Na námořní lince mezi Čínou a Sibiří mají v těchto dnech déjà vu. Jako roku 2018, když sankce zavedla Trumpova administrativa, se tam pokoušejí navýšit vývoz aluminy čili oxidu hlinitého. Tu potřebuje ruský gigant Rusal k výrobě hliníkového kovu. Čínští obchodníci nakládají na lodě mířící do Ruska menší náklad aluminy a zkoušejí, co jim ještě projde. Pokud to „projde“, náklad navýší. A pak dále. Dokud se „ucho neutrhne“. Pokud se tedy někdy vůbec utrhne.
img

Dnešní dohoda EU a USA o dovozu zkapalněného plyn jen podtrhuje, jak dlouhá a strastiplná bude cesta Evropy k nezávislosti na ruských energiích

25.03.2022 Spojené státy letos představují největšího světového vývozce zkapalněného zemního plynu. Proto hrají zásadní roli při odklonu Evropy od dodávek ruského plynu. Ať už tento případný odklon bude dobrovolný, nebo daný jednáním Ruska. Například středeční požadavek Ruska, ať mu evropští odběratelé platí za plyn v rublech, je pro většinu Evropy nepřijatelný a může vést k vypovězení smluv o dodávkách plynu.
img

Benzín a nafta v ČR opět mohutně podraží. Požadavek Ruska na platbu ropy a plynu v rublech totiž vede ropné obchodníky opět do paniky

24.03.2022 Litr nejprodávanějšího benzinu Natural 95 se u čerpacích stanic v Česku v současnosti prodává v průměru za 44,18 koruny, před týdnem byl o 95 haléřů dražší. O 1,48 koruny na litru zlevnila nafta, za litr teď řidiči dají průměrně 46,21 koruny. I přes zlevnění zůstávají paliva výrazně dražší než před ruskou invazí na Ukrajinu. Vyplývá to z údajů společnosti CCS, která ceny pohonných hmot sleduje.
C:\fakepath\Nemecko3.jpg

Německé vládní strany se shodly na dalších kompenzacích vysokých cen energií

24.03.2022 Německá vládní koalice sociálních demokratů (SPD), Zelených a liberálních svobodných demokratů (FDP) se na nočním jednání dohodla na souboru kompenzací vysokých cen energií. Podrobnosti úlev oznámí vedení stran na tiskové konferenci v 11:00. Místopředseda poslanecké frakce SPD Matthias Miersch v ranním magazínu stanice ZDF řekl, že opatření ulehčí obyvatelům nejen s rostoucími náklady na dopravu, ale také s energiemi.
img

Putin bude chtít za plyn či ropu rubly. To řadovým Čechům zdraží plyn, elektřinu nebo pohonné hmoty, protože budou muset zaplatit zvýšená rizika, včetně kursového

23.03.2022 Ruský prezident Vladimir Putin dnes rozhodl, že Rusko bude za svůj plyn a ropu žádat od takzvaných nepřátelských států platbu v rublech. Země, které uplatňují sankce vůči Rusku, včetně zemí EU a Česka, tak budou muset za ropu i plyn platit místo v dolarech či eurech právě v ruské měně.
C:\fakepath\london6.jpg

Británie sníží daňové zatížení zaměstnanců a zredukuje daň na pohonné hmoty

23.03.2022 Británie sníží daňové zatížení zaměstnanců a zredukuje daň na pohonné hmoty. Oznámil to dnes britský ministr financí Rishi Sunak. Reaguje tak na rostoucí problémy britských domácností s pokrytím životních nákladů, za kterými stojí rychle rostoucí inflace a zpomalující hospodářský růst, uvedla agentura Reuters.
img

Marže čerpacích stanic nebyly plošně nepřiměřené, říká ministerstvo. Nezkoumalo však marže rafinérií, a možná si hlavně ani nechce přidělávat problémy

22.03.2022 Ministerstvo financí při kontrole prodejních cen pohonných hmot neodhalilo plošně nepřiměřené marže čerpacích stanic. Nemá ani podezření na kartelovou dohodu. Prodejní ceny pumpařů také podle ministerstva nebyly „zcela ustřelené od velkoobchodních cen na burze“.
img

Pohonné hmoty v ČR začaly opět zdražovat. Obchodníky s ropou zneklidňují slova amerického prezidenta Bidena, že Rusko na Ukrajině může použít chemické zbraně

22.03.2022 Pohonné hmoty v ČR začaly včera opět zdražovat. Průměrná cena benzínu stoupla o čtyři haléře na litr na 44,02 haléře. Jedná se o první zdražení benzínu od 10. března. Nafta včera zdražila dokonce o devět haléřů, na 46,08 koruny za litr. Lze předpokládat, že dnes ceny dále porostou, a ještě výrazněji než včera. Skončila tak několikadenní etapa často historicky rekordně prudkého zlevňování jak benzínu, tak nafty.
img

Zlevňování pohonných hmot v ČR se zastavilo, hrozí opětovný nárůst cen. Důvodem je zdražování ropy, které nahrává Rusku – jeho ropu skupuje třeba Indie

21.03.2022 Pohonné hmoty v ČR včera prakticky přestaly zlevňovat. Průměrná cena benzínu totiž klesla oproti sobotě pouze o tři haléře na litr, na 43,98 koruny za litr. Nafta zlevnila o pouhý haléř, na 45,99 koruny za litr. Lze předpokládat, že dnes už ceny opět porostou. Končí tak zhruba týdenní etapa poměrně prudkého zlevňování jak benzínu, tak nafty.
C:\fakepath\FXstreet-clanek-obecny-20022022.jpg

Jaké fundamenty sledovat během inflace?

20.03.2022 V jednom z předchozích článků jsme se věnovali příčinám, které vedou k inflaci a různým možnostem jak ji čelit. Dnes si tuto problematiku ještě o něco více rozšíříme a povíme si o tom, jaké fundamenty v souvislosti s inflací pojící se k ČR je vhodné sledovat a kde sehnat nejaktuálnější informace ohledně vývoje české koruny.
img

Ceny pohonných hmot zlevňují nejrychleji za posledních minimálně 17 let. Na burze v Rotterdamu ale včera nafta opět zdražovala

17.03.2022 Zlevňování pohonných hmot pokračuje rychlým tempem. Byť včera už tempo zlevňování oproti úterý zpomalilo. Platí ovšem, že úterní a včerejší zlevnění ve svém součtu představují nejvýraznější dvoudenní zlevnění pohonných hmot v historii sledování od začátku roku 2005.
img

Ranní okénko - Fed zvýšil sazby, zvýší i na každém dalším zasedání v tomto roce

17.03.2022 Napjaté trhy se konečně dočkaly prvního navýšení sazeb ze strany Fedu. Co stojí za to si ze včerejška ve zkratce odnést? Letos bude ještě šest zasedání, na každém z nich Fed zvýší sazby, ke konci roku by se chtěl dostat na 1,9 %. Menší polovina členů se kloní ještě k rychlejšímu tempu, což by znamenalo minimálně jeden hike o 0,5. Ke konci roku 23 by se sazby měly dostat na 2,8 %, a být tak nad rovnovážnou úrovní = ochlazování ekonomiky. Ohledně snižování bilance se více dozvíme až na květnovém setkání.
img

Forex: Úrokové sazby navzdory nejistotě na vzestupu

17.03.2022 Trhy dnes budou vstřebávat dozvuky zasedání amerického Fedu, který včera odstartoval cyklus růstu sazeb. Pomyslnou štafetu v boji proti vysoké inflaci dnes převezme Bank of England, která by měla zvýšit základní sazbu o dalších 25 bb na 0,75 %. Datový kalendář dnes nabídne americkou průmyslovou produkci za únor, která podle nás zaznamenala solidní růst, který byl tažen zejména automobilovým průmyslem. Zraky investorů budou nadále upřeny na další vývoj událostí na Ukrajině, který stále výrazně ovlivňuje celkový sentiment na trzích.
img

Forex: Inflace v USA ubírá z kupní síly domácností

16.03.2022 Americké tržby v maloobchodě v únoru výrazně zpomalily svou dynamiku. Po lednovém meziměsíčním nárůstu o 4,9 % si v únoru připsaly „jen“ 0,3 %, což může indikovat, že spotřebitelé omezili některé svoje zbytné výdaje s tím, jak zvýšená inflace ukrajuje z jejich kupní síly. Dokládá to i fakt, že nárůst tržeb v nominálním vyjádření byl tažen především vyššími výdaji na pohonné hmoty. Po vyloučení tohoto vlivu se tržby oproti lednu snížily o 0,2 %. V následujících měsících je navíc pravděpodobné jejich další zhoršení s tím, jak budou do inflace dále prosakovat zvýšené ceny komodit a energií v důsledku konfliktu na Ukrajině.
img

Denní makro postřehy: Chaos v dodavatelském řetězci se vrací 16/03/2022

16.03.2022 DALŠÍ NARUŠENÍ: Obavy z dodávek komodit v důsledku ukrajinské krize a covidovému lockdownuy v Číně znovu vyvolávají chaos v dodavatelském řetězci. 50 % neonu pro polovodiče pochází z Ukrajiny. Čínské technologické centrum Šen-čen je uzamčeno. Druhá největší automobilka Volkswagen (VOW3.DE) vidí větší narušení dodávek z důvodu krize na Ukrajině než kvůli covidu. Nedostatek kabelových svazků způsobil předčasné zastavení její německé výroby. Logistika letecké nákladní dopravy je zasažena narušenými přeletovými právy Ruska.
img

Ceny pohonných hmot v ČR se „hroutí k zemi“. Tempo zlevňování je rekordní v historii – a pád cen nekončí

16.03.2022 Ceny benzínu i nafty v ČR se „hroutí k zemi“ historicky rekordní rychlostí. Pohonné hmoty v Česku totiž včera ještě zrychlily obrátky svého již tak extrémního tempa zlevňování. Průměrná cena benzínu Natural 95 se z pondělí na úterý propadla o 82 haléřů na litr, na hodnotu 45,72 koruny. Za dva uplynulé dny – od neděle do úterý – tak benzín zlevnil o 1,36 koruny. Jedná se o nejvýraznější dvoudenní zlevnění benzínu v historii sledování od začátku roku 2005. (Výjimkou je pouze jediný cenový výkyv – jež je ovšem jen statistickou anomálií – v únoru 2010, kdy cena benzínu nejprve jeden den vzrostla o více než 2,50 koruny na litr, aby hned poté zase o více než 2,50 koruny zlevnila.)
img

Cena plynu v Evropě klesá o 15 %, ale pro obyvatele Evropy se zatím nic nezměnilo

15.03.2022 Dubnové futures kontrakty na zemní plyn v Evropě na začátku pondělního obchodování zlevnily o zhruba 15 % a v době vydání této analýzy se pohybovaly pod hranicí 1 300 USD za 1 000 metrů krychlových. Připomeňme, že odhadovaná cena na konci pátečního obchodování byla na úrovni 1 479 USD.
img

Pohonné hmoty v ČR začaly prudce zlevňovat. Benzín „přes noc“ zlevnil nejvýrazněji za posledních více než jedenáct let

15.03.2022 Pohonné hmoty v Česku začaly prudce zlevňovat. Průměrná cena benzínu Natural 95 se z neděle na pondělí propadla o 54 haléřů na litr. Jedná se o nejvýraznější zlevnění ze dne na den od února 2010. Citelně včera zlevnila také nafta, a sice o 35 haléřů na litr. Nafta zlevnila vůbec poprvé od zahájení ruské invaze na Ukrajině. Ta a související sankce Západu proti Rusku vyvolaly paniku na světovém trhu s ropou, která tak v minulém týdnu zdražila do blízkosti svého historického cenového rekordu.
img

Pohonné hmoty v ČR letos zdražují druhým nejvýraznějším tempem v celé EU. Po Německu

14.03.2022 Pohonné hmoty letos citelně zdražují takřka v celé EU. V Česku je však jejich růst druhý nejvýraznější. Pouze v jediné zemi, v Německu, letos benzín i nafta zdražují ještě výrazněji než v Česku. Vyplývá to z údajů, které pravidelně zveřejňuje Evropská komise.
img

Nafta v ČR i včera zdražovala, navzdory poklesu ceny na burze v Rotterdamu. Ve vztahu k běžné mzdě jsou ale pohonné hmoty stále mnohem levnější než třeba v roce 2012

14.03.2022 Růst cen pohonných hmot v ČR vrcholí. Benzín Natural 95 včera podruhé od zahájení ruské invaze na Ukrajinu zlevnil. Oproti sobotě o čtyři haléřů na litr. Takže se včera prodával průměrně za 47,08 koruny za litr, jak vyplývá z dnešních údajů společnosti CCS. Nafta ovšem i včera dále zdražovala, avšak výrazně pomalejším tempem než počátkem týdne. Její cena vzrostla oproti sobotě jen o čtyři haléře na litr, na 49,57 koruny za litr, což je historicky rekordní cena. Nafta však včera zdražila nejméně od zahájení invaze.
img

Maloobchodní tržby rostou, prodej automobilů přinesl zklamání

14.03.2022 Maloobchodní prodeje v lednu meziměsíčně reálně vzrostly o 1,6 %, v meziročním srovnání pak o 8,5 %. Lidé utráceli za pohonné hmoty, kde tržby meziměsíčně stouply o 4,7 %, ale i za nepotravinářské zboží (+2,2 %). Naopak tržby za potraviny byly meziměsíčně mírně nižší. Meziročně se maloobchodní tržby bez motorových vozidel zvýšily o 8,5 %. Největší nárůst zaznamenaly segmenty, kde byly v loňském roce uzavřeny kamenné prodejny, tedy prodeje oděvů a obuvi. Zde tržby v meziročním srovnání vzrostly o téměř 200 %.
img

Rozbřesk: Co čekat dál od inflace a na co čeká ČNB?

14.03.2022 Českou inflaci ženou dál vzhůru hlavně oddíly doprava a energie - zdražující pohonné hmoty, energie a imputované nájemné. Když k nim připočteme ještě potraviny, podílí se tyto tři oddíly na meziroční inflaci více než ze dvou třetin. A ne jinak tomu bude i v nejbližších měsících. Novinové titulky sice plní na prvním místě zdražující nafta a benzín, o dalším růstu inflace ovšem v nejbližších měsících rozhodnou zejména ceny energií a to, jak moc se promítnou vyšší ceny z globálních trhů do cen pro spotřebitele.
img

Co čekat dál od inflace

14.03.2022 Českou inflaci ženou dál vzhůru hlavně oddíly doprava a energie - zdražující pohonné hmoty, energie a imputované nájemné. Když k nim připočteme ještě potraviny, podílí se tyto tři oddíly na meziroční inflaci více než ze dvou třetin. A ne jinak tomu bude i v nejbližších měsících. Novinové titulky sice plní na prvním místě zdražující nafta a benzín, o dalším růstu inflace ovšem v nejbližších měsících rozhodnou zejména ceny energií a to, jak moc se promítnou vyšší ceny z globálních trhů do cen pro spotřebitele.
img

Benzín v ČR poprvé od invaze zlevňuje, růst cen pohonných hmot vrcholí. Běžně vydělávající řidič přitom stále za měsíční mzdu pořídí o zhruba 200 litrů pohonných hmot více než před deseti lety

13.03.2022 Růst cen pohonných hmot v ČR vrcholí. Benzín Natural 95 dokonce včera poprvé od zahájení ruské invaze na Ukrajinu zlevnil. Oproti pátku o čtrnáct haléřů na litr. Takže se včera prodával průměrně za 47,12 koruny za litr. Nafta i včera dále zdražovala, avšak výrazně pomalejším tempem než počátkem týdne. Její cena vzrostla oproti pátku o dvanáct haléřů na litr, na 49,53 koruny za litr, což je historicky rekordní cena.
C:\fakepath\koruna.jpeg

Inflace v Česku v únoru stoupla na 11,1 procenta a zřejmě ještě poroste

10.03.2022 Meziroční inflace v Česku v únoru stoupla na 11,1 procenta z lednových 9,9 procenta a je tak nejvyšší od června 1998. Proti loňskému únoru nejvíce zdražily bydlení, doprava a potraviny. Růst inflace přitom bude podle ekonomů ještě pokračovat, což povede ke snížení kupní síly obyvatel a k poklesu tržeb obchodníků a spotřeby. Inflace by tak mohla v následujících měsících přesáhnout i 12 procent, odhadují analytici. Další růst inflace očekává i Česká národní banka, přičemž inflace v únoru byla o 1,4 procentního vyšší, než odhadovala ve své prognóze.
C:\fakepath\benzin.jpg

Rostoucí ceny na čerpacích stanicích trápí Německo, Polsko i Slovensko

10.03.2022 Ruská invaze na Ukrajinu a následné protiruské sankce, které prudce zdražily ropu, výrazně zvýšily ceny pohonných hmot nejen v České republice. Situaci ještě zhoršuje drahý dolar, ve kterém se ropa obchoduje, zatímco evropští spotřebitelé platí za benzin v eurech nebo v jiných národních měnách. K tomu se přidává neobvykle vysoká poptávka po topných olejích, informují německá a polská média.
img

Inflace překonala 11 %, ale efekt války na Ukrajině teprve přijde

10.03.2022 Inflace pokračovala ve velmi rychlé dynamice i v únoru. Dostala se z lednových 9,9 % na 11,1 %. Meziměsíčně ceny vzrostly o 1,3 %, a to po předchozím silném nárůstu o 4,4 %. I s ohledem na aktuální nejistoty se jedná o citelné překvapení, kdy jsme v souladu s trhem inflaci očekávali pod 10,5 %.
C:\fakepath\ceska koruna-2.jpg

Analytici: Inflace ještě poroste, může překonat i 12 procent

10.03.2022 Inflace ještě nedosáhla vrcholu a v dalších měsících dál poroste, což povede ke snížení kupní síly obyvatel a k poklesu tržeb obchodníků a spotřeby. V únorové inflaci se ještě nepromítl úplně dopad války na Ukrajině, kterou v Česku doprovází například výrazný nárůst cen pohonných hmot. V březnu by tak mohla inflace dosáhnout 12 procent a stoupat i v dalších měsících. To by zároveň mohlo vést k tomu, že Česká národní banka nakonec zvýší základní úrokovou sazbu až na pět procent nebo i výše. Vyplývá to z vyjádření analytiků k dnešním údajům Českého statistického úřadu.
C:\fakepath\cesko-inflace.jpg

Inflace v únoru zrychlila na 11,1 pct, je nejvyšší od června 1998

10.03.2022 Inflace v Česku v únoru zrychlila meziroční růst na 11,1 procenta z lednových 9,9 procenta. Je tak nejvyšší od června 1998, kdy dosáhla 12 procent. Překonala odhady analytiků, kteří očekávali růst mezi 10,3 až 10,6 procenta. Inflace zrychluje osm měsíců v řadě. Proti loňskému únoru nejvíce zdražily bydlení, doprava a potraviny. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnil Český statistický úřad (ČSÚ). Meziměsíčně se spotřebitelské ceny zvýšily o 1,3 procenta.
img

Cena pohonných hmot lámou další rekordy, kvůli válečné panice. Čerpací stanice si zřejmě „mastí kapsu“ vyššími maržemi

10.03.2022 Ceny pohonných hmot v ČR včera pokořily další rekordy. Benzín „přes noc“ zdražil o více než 1,40 koruny na litr na 46,64 koruny za litr. Nafta zdražila o více než 1,50 koruny na litr na 49,03 koruny za litr. V obou případech se jedná u suverénně nejvyšší ceny v historii.
img

Všem dopravcům v Česku teď hrozí krach. Chtějí, ať vláda zruší spotřební daň z pohonných hmot

09.03.2022 Již tak závratná rychlost zdražování pohonných hmot v ČR se ještě zvyšuje. Benzín včera přes noc zdražil o 1,70 Kč/l. Nafta o 2,15 Kč/l. Rekordy. Za poslední měsíc nafta zdražila skoro o 12 Kč/l. Dopravci podezřívají čerpací stanice, že situace zneužívají a navyšují si marže. Ty to odmítají. Pohonné hmoty každopádně rychle zdražují k úrovni 50 Kč/l.
img

Pohonné hmoty v ČR lámou další rekordy, dvacet nejbohatších Rusů přišlo kvůli sankcím o 2,4 bilionu korun. Lukoil, jehož šéf z nich zchudl nejvíce, o 411 miliard korun, se už proti invazi staví

06.03.2022 Dvacet nejbohatších Rusů, zpravidla oligarchů, letos kvůli ukrajinské válce a západním sankcím přišlo dohromady v přepočtu o zhruba 2,35 bilionu korun. O tolik se podle výpočtu agentury Bloomberg ztenčil jejich majetek. V průměru tak každý z nejbohatších Rusů přišel o bezmála 120 miliard korun.
img

Benzín i nafta v Česku stojí poprvé více než 40 Kč/l. V případě uvalení embarga na ruskou ropu by stouply až na 65 Kč/l

04.03.2022 Průměrná cena pohonných hmot u českých čerpacích stanic je nejvyšší v historii. Vůbec poprvé stojí jak benzín, tak nafta celorepublikově průměrně přes 40 korun za litr. Vyplývá to z dnešních dat společnosti CCS. Litr benzínu Natural 95 se podle nich včera celorepublikově prodával průměrně za 40,40 koruny. Rekordní cena benzínu před zahájením ruské invaze minulý týden, ta ze 13. září 2012, odpovídala 38,56 koruny za litr. Už včera tedy byl benzín o skoro dvě koruny na litr dražší v porovnání s rekordní cenou z doby před invazí. Na dějinném maximu byla včera také cena nafty. Litr nafty se prodával za 40,39.
img

Česko zažívá „ropný šok“, cena benzínu i nafty v ČR je nejvyšší v historii. Prudké zdražování tím rozhodně nekončí, benzín může vyletět až k 50 korunám za litr, omezí-li Rusko dodávky ropy či plynu

03.03.2022 Průměrná cena pohonných hmot u českých čerpacích stanic je nejvyšší v historii. Vyplývá to z dnešních dat společnosti CCS. Litr benzínu Natural 95 se podle nich včera celorepublikově prodával průměrně za 39,36 koruny. Rekordní cena benzínu před zahájením ruské invaze minulý týden, ta ze 13. září 2012, odpovídala 38,56 koruny za litr. Už nyní je tedy benzín o 80 haléřů na litr dražší v porovnání s rekordní cenou z doby před invazí. Na dějinném maximu byla včera také cena nafty. Litr nafty se prodával za 38,73.
img

Rusko dnes začíná bankrotovat. Česká národní banka asi bude muset intervenovat na podporu koruny

02.03.2022 Rusko podle všeho začíná dnes vykazovat známky platební neschopnosti, takže už směřuje k bankrotu. Dnes má totiž vyplácet úrok na svém dluhu, ale cizinci zřejmě žádné peníze neuvidí. Od pondělí platí v Rusku zákaz výplaty peněz pro ně. To je ovšem částečná platební neschopnost, ať už je zdůvodněná jakkoli. Rusko tedy míří ke krachu.
img

Tři podoby ruského finančního krvácení: v akciích, v ropě i v měně

02.03.2022 Rusko v důsledku sankcí Západu finančně těžce krvácí, a to hned na více způsobů. Zde jsou graficky přiblíženy tři zásadní: krvácení Ruska v akciích, v ropě a v měně.
img

Cena benzínu i nafty v ČR je nejvyšší v historii. Prudké zdražování tím rozhodně nekončí, benzín může vyletět až k 50 korunám za litr, omezí-li Rusko dodávky ropy či plynu

01.03.2022 Průměrná cena pohonných hmot u českých čerpacích stanic je nejvyšší v historii. Vyplývá to z dnešních dat společnosti CCS. Litr benzínu Natural 95 se podle nich včera celorepublikově prodával průměrně za 38,82 koruny. Průměrná cena tak překonala dosud rekordní cenu ze 13. září 2012, kdy se benzín prodával za 38,56 koruny za litr. Na dějinném maximu byla včera také cena nafty. Ta se vůbec poprvé prodávala průměrně za více než 38 korun za litr, konkrétně za 38,05.
img

Benzín v ČR včera během jediného dne podražil o takřka 40 haléřů na litr, nejvýrazněji od roku 2010. Mezinárodní obchodníci započítávají stále pravděpodobnější sankcionování ruské ropy

27.02.2022 Průměrná cena benzínu Natural 95 v ČR včera ze dne na den vyskočila o takřka 40 haléřů na litr. Zatímco ještě ve čtvrtek litr benzínu vyšel na 37,48 koruny, včera už to bylo 37,87 koruny. Přes noc tak litr benzínu podražil o 39 haléřů na litr. Výraznější zdražení „přes noc“ zaznamenal benzín naposledy 7. prosince 2010, vyplývá z dat CCS. Nafta včera podražila dokonce ještě výrazněji než benzín, o 41 haléřů na litr na 36,86 koruny litr. V jejím případě však jde o nejvýraznější jednodenní zdražení jen za období od začátku dubna 2021, kdy nastal mimořádný výkyv v její ceně.
img

Ranní okénko - Na finančním trhu došlo k částečné korekci včerejších výkyvů

25.02.2022 Na finančním trhu během včerejška docházelo k úprku do bezpečnějších aktiv. Rostla například cena zlata, dolar posílil na 1,1200 za euro a zvýšila se poptávka po státních dluhopisech vnímaných jako prakticky bezrizikových. Následně padaly jejich výnosy, u amerického 10letého dluhopisu poklesl o téměř 7 % během několika hodin. Rizikovější aktiva byla naopak pod tlakem úprku investorů. Česká koruna otestovala hranici 25 EUR/CZK a aktuálně je na 24,76. Značná volatilita byla patrná i v obchodování českých státních dluhopisů. Výnosy na kratším konci splatnosti vystřelily nahoru o necelých 10 % a odpoledne se vrátily zpět na předchozí úroveň.
img

V Česku se teď roztočí „válečná inflace“, světu vinou války na Ukrajině hrozí stagflační propad ekonomiky. Ochromení globální ekonomiky může způsobit citelný růst míry nezaměstnanost v ČR

24.02.2022 Válka na Ukrajině roztočí v Česku druhé kolo inflace. Tentokrát už půjde převážně o inflaci „válečnou“, nikoli „pandemickou“. Ovšem obě inflační kola na sebe navazují se, dokonce se překrývají, takže výsledkem bude ještě vleklejší výrazná inflace, než jaká by nastala, pokud by došlo buď „pouze“ na pandemii, nebo „pouze“ na válku.
img

Benzín v ČR v příštím týdnu zdraží nad 38 korun za litr. Korunová cena ropy je již dnes blízko historických maxim

24.02.2022 Pohonné hmoty v Česku opět zdražily a cena nejprodávanějšího benzinu Natural 95 je nejvýše za více než devět let, naftu motoristé naposledy tankovali dráž v létě 2014. Benzin se u čerpacích stanic nyní prodává v průměru za 37,43 Kč, před týdnem byl o 30 haléřů levnější. Nafta od té doby zdražila o 33 haléřů na průměrných 36,39 Kč za litr. Vyplynulo to z údajů společnosti CCS, která ceny sleduje.
img

Trhy se po šoku ze zahájení války na Ukrajině zčásti stabilizují. Koruna zpomalila své prudké oslabování, unce zlata i tak za poslední dva týdny podražuje o skoro 5000 Kč

24.02.2022 Hned po zahájení ruské invaze na Ukrajinu dnes nad ránem z měn světa takřka nejvýrazněji ztrácely polský zlotý a česká koruna. Asijští měnoví obchodníci totiž zpanikařili, podívali se na mapu a zbavovali se měn zemí, jež jsou prostě jen Ukrajině geograficky blízké. Nyní se situace poněkud stabilizuje. Propad koruny zpomalil. I tak se česká měna poprvé od konce loňského prosince prodává za více než 25,00 za euro a nervozita je z okamžitých výkyvů kursu zřejmá.
img

Pohonné hmoty v ČR dále zdraží, okamžitě dodávaná ropa Brent nyní totiž zdražuje nad 100 dolarů za barel, poprvé od roku 2014. Kvůli nepolevujícímu napětí na rusko-ukrajinské hranici

17.02.2022 Ceny pohonných hmot v ČR pokračují ve svém růstu. Benzín i nafta však v uplynulých sedmi dnech zdražily nepatrně méně výrazně než o týden dříve.
C:\fakepath\cesko-inflace.jpg

Inflace v Česku je nejvyšší od 90. let, pravděpodobně ještě stoupne

14.02.2022 Meziroční inflace v lednu stoupla na 9,9 procenta z prosincových 6,6 procenta a je tak nejvyšší od července 1998. Vývoj ovlivnily zejména ceny bydlení, pohonných hmot a potravin. Vyplývá to z dnešních údajů Českého statistického úřadu (ČSÚ). Lednová inflace byla přitom vyšší, než očekává Česká národní banka. Ta v této souvislosti odhadla, že je více než pravděpodobné, že v následujících měsících inflace překoná deset procent. S podobným vývojem počítají i ekonomové.
C:\fakepath\ceska koruna-2.jpg

Lednová inflace byla proti odhadům ČNB vyšší, dále překoná 10 pct.

14.02.2022 Lednová meziroční inflace byla o 0,5 procentního bodu vyšší, než odhadovala Česká národní banka (ČNB) v únorové prognóze. Důvodem byl především vývoj cen potravin, jejichž meziroční růst proti odhadům dále zrychlil. Uvedl to dnes ředitel sekce měnové ČNB Petr Král. Meziroční inflace v lednu podle dnešních údajů Českého statistického úřadu (ČSÚ) stoupla na 9,9 procenta. Meziroční růst spotřebitelských cen v lednu byl nejvyšší od července 1998, kdy činil 10,4 procenta. Král upozornil, že je více než pravděpodobné, že v následujících měsících inflace překoná deset procent.
C:\fakepath\ceskakoruna.jpg

Spotřebitelské ceny v lednu meziročně stouply o 9,9 pct, nejvíc od roku 1998

14.02.2022 Inflace v Česku v lednu meziročně zrychlila na 9,9 procenta z prosincových 6,6 procenta. Meziroční růst spotřebitelských cen byl nejvyšší od července 1998, kdy činil 10,4 procenta. Vývoj ovlivnily zejména ceny bydlení, pohonných hmot a potravin. Vyplynulo to z dnes zveřejněných údajů na webu Českého statistického úřadu (ČSÚ). Analytici v průměru očekávali obdobnou inflaci.
img

Rozbřesk: Trhy vyčkávají na americkou lednovou inflaci, Češi si musí počkat na pondělí

10.02.2022 Lednové inflace rozhodnou do značné míry o tom, co budou letos centrální banky dělat. Nastaví laťku pro značnou část roku 2022 a svým způsobem podmíní zejména to, jak agresivní bude řada centrálních bank v krocení inflace v nejbližších měsících. I proto dnes trhy s napětím čekají na výsledek lednové americké inflace, která by měla vystoupat ještě výše na 7 % (nejvyšší úrovně od začátku osmdesátých let) a jádrová inflace se současně přiblíží 6 %.
img

Ranní glosa: Trhy vyčkávají na americkou lednovou inflaci

10.02.2022 Lednové inflace rozhodnou do značné míry o tom, co budou letos centrální banky dělat. Nastaví laťku pro značnou část roku 2022 a svým způsobem podmíní zejména to, jak agresivní bude řada centrálních bank v krocení inflace v nejbližších měsících. I proto dnes trhy s napětím čekají na výsledek lednové americké inflace, která by měla vystoupat ještě výše na 7 % (nejvyšší úrovně od začátku osmdesátých let) a jádrová inflace se současně přiblíží 6 %.
img

Zdražování pohonných hmot v Česku dále zrychluje, ceny už jsou vyšší i než v Rakousku. V Polsku jsou nyní ceny nejnižší v celé EU, je tam levněji dokonce i než v Bulharsku nebo v Rumunsku

09.02.2022 Ceny pohonných hmot v ČR dále zrychlují svůj růst. Benzín v uplynulých sedmi dnech zdražil o 35 haléřů na litr na 36,71 koruny za litr. Cena nafty vzrostla ve stejném období dokonce o 43 haléřů na litr na cenu 35,68 koruny za litr. Jak benzín, tak nafta jsou nejdražší od první poloviny loňského prosince.
img

Cestovní ruch v ČR loni těžce trpěl, jako v roce 2020, s tím je ale konec. Svět se ocitá v horečce zájmu o nákup letních zájezdů, v ČR je hitem Turecko

09.02.2022 Turistický ruch v ČR má za sebou druhý velmi slabý rok. Oproti roku 2020 loni ještě o něco ubylo návštěvníků ze zahraničí. Mírný vzestup počtu domácích turistů i jejich přenocování situaci rozhodně nezachránil. Takže celkový počet hostů jen nepatrně převyšuje polovinu jejich počtu v dosud rekordním – a posledním předpandemickém – roce 2019. Letos by však měla být situace mnohem lepší. Počet hostů by se i přes pomalý rozjezd v prvním, probíhajícím čtvrtletí mohl dostat na úroveň 80 až 85 procent předpandemické úrovně. Turistický ruch totiž v posledních týdnech velmi výrazně oživuje. U nás i v zahraničí.
img

Rozbřesk: Nepříjemné dilema ECB - dokáže bojovat proti rozdílné inflaci?

09.02.2022 Christine Lagardeová jako by se tento týden zalekla velkého jestřábího obratu, s kterým trhy začaly počítat po únorovém zasedání ECB. Eventuální možnost růstu eurových sazeb již v tomto roce vedla k výraznému výprodeji dluhopisů na jihu Evropy - italské výnosy vzrostly na deseti letech o 40 bps nad 1,80 % (poprvé od jara 2020). Proto se v tomto týdnu šéfka ECB pokouší napětí tlumit holubičími komentáři (o pozvolném obratu v měnové politice) - zatím neúspěšně.
img

Ranní glosa: Nepříjemné dilema ECB - dokáže bojovat proti rozdílné inflaci?

09.02.2022 Christine Lagardeová jako by se tento týden zalekla velkého jestřábího obratu, s kterým trhy začaly počítat po únorovém zasedání ECB. Eventuální možnost růstu eurových sazeb již v tomto roce vedla k výraznému výprodeji dluhopisů na jihu Evropy - italské výnosy vzrostly na deseti letech o 40 bps nad 1,80 % (poprvé od jara 2020). Proto se v tomto týdnu šéfka ECB pokouší napětí tlumit holubičími komentáři (o pozvolném obratu v měnové politice) - zatím neúspěšně.
img

Svět se ocitá v horečce zájmu o nákup letních zájezdů, v ČR je hitem Turecko. Největší světová cestovka hlásí mimořádný růst sháňky, jenž i o 20 % předčí zájem z doby před pandemií

08.02.2022 Hotely a dovolenkové lety pro nadcházející letní sezónu si lidé v těchto hodinách a dnech celosvětově zamlouvají zcela mimořádným tempem. Horečka zájmu o koupi dovolené se nevyhýbá ani Česku. Akcie největší světové cestovky, TUI, dnes na londýnské burze přidaly až dvě procenta. Firma oznámila, že tempo objednávání zájezdů na letošní léto dokonce předčí úrovně před pandemií.
Související klíčová slova: FOREX | FXstreet | Technická analýza | Bitcoin | Fundamentální analýza | Čínský jüan | Intervence | Intervence ČNB | Kvantitativní uvolňování | Nový Zéland | Brexit | Řecko | Čína | Japonsko | Video | Finance | Peníze | Australský dolar | Stříbro | Expert | Akciové indexy | Akciový index | Fitch | Korelace | Equity | Inflace | Deflace | OECD | EUR/USD | USD/JPY | AUD/USD | Nasdaq | Dow Jones | EUR/JPY | Rusko | USA | NFP report | Nezaměstnanost | Janet Yellenová | Británie | Britská libra | OPEC | Spotřebitelská důvěra | Maďarský forint | Koruna | G20 | Evropská unie | Ruský rubl | HDP | Devizové rezervy | Turecká lira | Programování | Divergence | Monetární politika | Měnová politika | Kanada | Austrálie | Německo | Francie | Pražská burza | Česká měna | Polsko | Turecko | Španělsko | Apple | Středoevropské měny | Polský zlotý | Evropské akcie | Kypr | Analytik | New York | Ceny ropy | Spekulace | Ropa Brent | Ropa WTI | Česká koruna | Americké akcie | Medvědí trh | Býčí trh | ETF | Dluhopisový trh | Dividendy | Světová ekonomika | Poptávka | Ratingové agentury | Recese | Americká ekonomika | Daně | Rizika | Politika | Export | Import | Průmyslová výroba | Ekonomové | Akciové trhy | Ekonomika eurozóny | Zahraniční obchod | Maloobchodní tržby | USD/CZK | EUR/CZK | USD/PLN | Spotřebitelské ceny | Míra nezaměstnanosti | Rozpočtový deficit | Swiss Life | Ekonomické události | Měnový trh | Objemy obchodů | Eurodolar | Cenné papíry | Hospodářství | Kapitál | Sazby | Advance | Akcie | Akcionář | Akciový trh | Aktiva | Akvizice | Americký dolar | Analýza | Zhodnocení | Apreciace | Arbitráž | Asset management | Transakce | Bank of England | Bank of Japan | Bankovní rada | Valná hromada | Bloomberg | Bod | Bond | Bund | Burza | Burza cenných papírů | CEO | CFD | CME | Cash flow | Centrální banka | Centrální banky | Stock | Konsolidace | DAX | Denní minima | Demo účet | Devalvace | Devizový trh | Dezinflace | Distribuce | Nesoulad | Diverzifikace | Dividenda | Dluhopis | Dolarový index | ECB | EMA | ERM | ERM II | Ekonomika | Emerging markets | Emise | Euro | Eurozóna | Evropská centrální banka | Evropská investiční banka | Evropská komise (EK) | FOMC | Fed | Finanční trh | Finanční trhy | Finančník | Fiskální politika | Foreign Exchange | Futures | G7 | Gap | Grafy | High | IFO index | IPO | Index PX | Index spotřebitelských cen | Indikátor | Indikátory | Inflační cíl | Insider | Investice | Investiční fond | Investiční společnost | Investor | Investování | Japonský jen | Jestřáb | Klouzavý průměr | Komodity | Korekce | Kotace | Koš | Kurz | Kurzy měn | LIBOR | Likvidita | Long | Long pozice | MIFID | MMF | MT4 | Záloha | Risk | Marže | Mezinárodní obchod | Momentum | Měna | Finanční instituce | Měnový pár | Měny | Fluktuace | NYSE | Nabídka | Stavební povolení | Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Nástroj | Obchodní bilance | Obchodník | Obchodování s měnami | Obchodování s deriváty | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Oficiální úroková sazba | Opce | PRIBOR | Peněžní trh | Platební bilance | Platforma | Podílník | Politické riziko | Poplatek | Portfolio | Pozice | Prodejní cena | Prémie | Průmyslové objednávky | Rally | Rating | Ratingová agentura | Repo sazba | Reserve Bank of Australia | Retracement | Rezistence | Reálný účet | Platina | Riziko | Inflační riziko | Ropa | S&P 500 | SNB | Schodek rozpočtu | Sentiment | Short | Splatnost | Spotová cena | Spotřebitelská důvěra podle Conference Board | Stagflace | Standard & Poor's 500 | Support | Swap | Swiss | Termínový kontrakt | Trader | Trading | Trend | Tržní cena | Tržní kapitalizace | Ukazatel | Upgrade | Volatilita | Výkonnost | Výnos | Výnosnost | Wall Street | ZEW index | Zlato | Základní měna | Švýcarský frank | ČNB | Česká národní banka | Úrokové sazby | Úrokový diferenciál | Americká měna | Analytici | Riziková aktiva | Deriváty | Banky | Doporučení | EUR | USD | Commerzbank | UBS | Citibank | Barclays | Dluhopisy | JPY | CHF | CAD | AUD | GBP | ČEZ | Obchodování | Obchodování na forexu | JPMorgan | Morgan Stanley | Euro STOXX | Nomura | Goldman Sachs | Regulátor | Evropa | Japonské akcie | Asijské akcie | Shanghai Composite | Finanční krize | Citigroup | Cena zlata | Cena ropy | Hospodářský růst | Německá ekonomika | FTSE | Evropská ekonomika | Ekonomika Spojených států | Komerční banka | Patria | Bank of America | Americký prezident | XTB | X-Trade Brokers | Saxo Bank | Indexy | Úroková sazba | OSN | Americká lehká ropa | Spekulanti | Globální ekonomika | Čínské akcie | Ropné zásoby | Investoři | Produkce ropy | Fundamenty | Fond | Ekonomie | Měnový výbor | Stimulační opatření | EU | Finanční sektor | Ministři financí | Vývoj ceny | Aukce | Zasedání Fedu | Zasedání ECB | Ekonom | Myšlení | Byznys | Business | Pravděpodobnost | Drahé kovy | BNP Paribas | Výnosy dluhopisů | Zisk | Obchodní instrumenty | Ropný trh | Těžba ropy | Dluhopisové trhy | Sázka | Ceny komodit | Kurz eura | Kurz koruny | Obchodování na finančních trzích | Zkušenosti | Panika | Euforie | Stres | Optimismus | Výsledky | Strach | Trpělivost | Intervence na devizovém trhu | Arbitráže | Index nákupních manažerů | Bohatství | IEA | Credit Suisse | Japonská měna | Oanda | Uvolnění měnové politiky | Intervenovat | ČSOB | Partners | Deloitte | Jak obchodovat | Obchodovat | Akciový analytik | CAC 40 | Deutsche Bank | Stoxx 600 | Investiční banka | Analytický tým | Aktuální kurzy | Regulace | Financování | Investiční banky | Investiční společnosti | Investovat | CZK/EUR | CZK/USD | USD/EUR | Hedgeový fond | Nasdaq Composite | Makro | USDX | Výrobní ceny | Výrobní náklady | Index CPI | Eurostat | Český statistický úřad | Obchodní seance | Portugalsko | Devizové intervence | EUR/HUF | Facebook | Akcenta | Donald Trump | Lukáš Kovanda | Burzy | Mezinárodní měnový fond | Rozvíjející se trhy | Zásoby ropy | Japonská centrální banka | Wall Street Journal | ADP report | Penzijní fondy | Financial Times | Bankrot | Ceny akcií | Obchodníci | Vzdělávání | Semináře | Praxe | Centrální bankéři | EURUSD | USDJPY | AUDUSD | GBPUSD | EURCZK | Raiffeisenbank | Aktivum | Delta | EPS | Index | Investiční strategie | Kupní opce | Likvidní | Odpor | Podpora | Průlom | Přenos | Volatilní | Burzovní obchodníci | Hazardní hry | Akcie dnes | Akcie O2 | Akcie Sberbank | Akcie Shell | Aktuální cena ropy | Aktuální cena ropy brent | Aktuální ceny akcií | Aktuální kurzy měn | Americká centrální banka | Analytika | Analýzy | Banka | Fio banka | Bankovní rada ČNB | Barel ropy | Běžný účet | Běžný účet platební bilance | BH Securities | Bollinger Bands | Brent | Britské libry | Brokers | Burza cenných papírů Praha | Cena | Cena barelu ropy | Cena ropy aktuálně | Cena ropy brent | Cena ropy dnes | Cena ropy klesá | Cena ropy na světových trzích | Ceny drahých kovů | Ceny zlata | Čínská ekonomika | CISCO | Conference Board | Cyrrus | CZK | Černá labuť | Česká ekonomika | Česká spořitelna | České koruny | Daňové přiznání | Dolar | Dolar vůči koruně | Dolary | Ekonomická krize | Ekonomický kalendář | Ekonomický růst | Ekonomika USA | Elektřina | Emisní povolenky | Etoro | Eura | Euro dnes | Euro posiluje | Evropská banka | Evropská měna | Evropské měny | Exchange | Finanční služby | Fio | Fondy | Forexové obchodování | Forexu | Frank | FXstreet.cz | GDP | GfK | Graf | Guvernér české národní banky | Guvernér ČNB | Hang Seng | Harmonizovaný index spotřebitelských cen | HDP v Evropě | Hrubý domácí produkt | HSBC | Index Dow Jones | Index Hang Seng | Index inflace | Index Nasdaq | Index PMI | Index S&P 500 | Instrument | Instrumenty | Investice do dluhopisů | Investice do nemovitostí | Investiční | Investiční doporučení | Investiční poradenství | Investiční výdaje | Zlaťáky | Investing | Investování do akcií | Investování do podílových fondů | Irsko | ISM | J&T Banka | J&T | Jádrová inflace | Jak investovat | Jiří Tyleček | Jeden dolar | Jiří Rusnok | JP Morgan | Komodita | Komoditní | Komoditní burzy | Koruna posiluje | Koupit dolary | Kurs koruny | Kurs koruny k euru | Kurs rublu | Kurz EUR | Kurz eura k dolaru | Kurz forintu | Kurzy | Libra | Lira | Maďarská měna | Maďarsko | Makroekonomické ukazatele | Makroekonomický kalendář | Management | Market | Markets | Měna euro | Měnová krize | Měnové kurzy | Měnový kurz | Meziroční inflace | Meziroční míra inflace | Minimální mzda | Míra inflace | Největší ekonomika světa | Nemovitosti | Norská koruna | Obchodování s CFD | Odkup akcií | Oslabení koruny | Oslabování koruny | Patria Finance | Patria Online | Patria.cz | Pokles eura | Polská měna | Portfolia | Pražská burza cenných papírů | Pro investory | Prognóza | Pšenice | Rakousko | Rating zemí | Ratingové hodnocení | Reuters | Roboti | Ropy | Rubl | Ruská ekonomika | Ruská měna | Růst HDP | Řízení rizik | Sázky | Signály | Směnárny | Spořící účty | Státní dluh | Státní dluhopisy | Státní rozpočet | Stoxx | Stoxx Europe 600 | Strategie řízení | Surová ropa | Světové burzy | Světové ceny ropy | SWIFT | Švýcarská banka | Trade Brokers | Trh | Tržní podíl | Twitter | Ukrajinská ekonomika | Unce zlata | Úrokové swapy | Úrokový swap | Velká Británie | Volatility | Volkswagen | Výnosy z dluhopisů | Výprodej | Vývoj cen ropy | Vývoj ceny plynu | Vývoj ceny ropy | Vývoj ceny ropy Brent | Vývoj inflace | Vývoj kurzu | Vývoj mezd | Webinář | Webináře | WTI | Zlataky.cz | X-Trade | Zahraniční měny | Zavedení eura | Země EU | Země eurozóny | Zemní plyn | Zhodnocení peněz | Zkušenost | Zpracovatelský průmysl | Zpráva | Zpravodajství | Zprávy | Zprávy euro | Železná ruda | Předpověď | Zisky | Tradeři | Diskontní sazba | EUR/PLN | ZEW | EIA | Dolarové dluhopisy | ING | Benzín | Komise pro cenné papíry | Prodejní opce | Andrej Babiš | Báze | Bill Gates | Bunds | CEE | Cenové rozpětí | CEPS | Cílová cena | Daniel Beneš | EBITDA | Elon Musk | Indie | Intermediate | Lednový efekt | Měď | Ministerstvo financí | Nominální hodnota | Obchodní den | Petr Kellner | Redukce | ROCE | SPAD | Tovární objednávky | Vláda ČR | Itálie | Spojené státy | Finanční společnosti | Vybírání zisků | West Texas Intermediate (WTI) | Černé zlato | Převis | Primární emise | Cenová hladina | Hrubý domácí produkt (HDP) | Tržby | Zaměstnanost | Bod zlomu | Úvěr | QE | Světové ekonomiky | Miliardář | Bohatý | eBook | Paul Krugman | Investiční analytik | Komise | Kontrakt | Federální rezervní systém | Mezinárodní banky | Volby | Rozhovor | Cukr | Vzdělání | Frustrace | 1 milion | Burze | Commodities | Investment | Asijské obchodování | Evropské obchodování | Aramco | Markit | Dow Jonesův index | Unicredit | DPA | PrimStock | Bernstein | Energy Aspects | CNN | Wells Fargo | RBS | Microsoft | Bankovní sektor | MSCI | ABN Amro | UniCredit Bank | Generali Investments CEE | Česká bankovní asociace | Home Credit | Sentix | David Marek | Institut Ifo | Nomura Securities | Investing.com | Členové OPEC | Macquarie | Mitsubishi | NATO | Ole Hansen | Agentura AP | PVM | BBC | Destatis | Washington Post | Agentura DPA | Oslabení eura | Zvyšování sazeb | Snižování sazeb | Ceny nemovitostí | Thomson Reuters | Dění na finančních trzích | HUF/EUR | Kurz koruny vůči euru | Polská centrální banka | Kalendář ekonomických událostí | Brazílie | Průmyslová produkce | Zasedání centrální banky | Pokles úrokových sazeb | Čínská centrální banka | Nákupy dluhopisů | Bavlna | Dovoz ropy | Firemní dluhopisy | Magnát | Realitní magnát | Nastavení měnové politiky | Úspěch | Podnikatel | Podnikání | Euro proti dolaru | Euro vůči dolaru | Ekonomický výzkum | Automobilový průmysl | Erste Bank | Averze k riziku | Kurz české měny | Pokles akcií | Ministr financí | Hospodářské výsledky | Creditas | Globální trhy | Velcí obchodníci | Rheinische Post | Zvyšování úrokových sazeb | Snižování úrokových sazeb | Dlouhé pozice | Komoditní stratég | Výnosová křivka | Yahoo Finance | Plodiny | Energie | Společná evropská měna | Zlevnění ropy | Severomořská ropa | Rada ČNB | Kapitálová rezerva | Podnikatelé | Pro tradery | Globální akciové trhy | BlackRock | Ekonomický sentiment | Ekonomické indikátory | Obchodník s komoditami | Ekonomický a strategický výzkum | Znalost | Přehled | Klid | Jádrový index | Kč/EUR | Kč/USD | Moneta Money Bank | Polská ekonomika | Volby v USA | Rosněfť | Christine Lagardeová | Thomas Jordan | Agentura Reuters | Averze vůči riziku | Modrá pyramida | Sázet | Cena cukru | Cena kontraktu | Evropské trhy | Americké trhy | Bankovnictví | Futures kontrakty | Contango | Swapy | Referendum | Ekonomická aktivita | City | Fidelity International | Posilování koruny | Investiční firma | Forbes | Cena Brentu | Vývoj ceny ropy WTI | Americké firmy | Zpravodajský server | Pozornost investorů | Základní úrokové sazby | Lídři | Firmy | Vývoj měnového páru EUR/USD | Vývoj měnového páru | Vývoj měnového páru USD/JPY | Vývoj dolarového indexu | Aktuální vývoj | Den D | Akcie energetických společností | Standard & Poor's | Kapitálové rezervy | České firmy | Inflační tlaky | Akcie ve Spojených státech | Akcie v USA | Ekonomické dopady | IHS | Globální finanční krize | Britská centrální banka | JPMorgan Chase | Realitní trh | Velké banky | Objem investic | Vladimir Putin | Americký akciový index | Americké akciové indexy | Panické výprodeje | Šok na trhu | Globální ekonomický růst | S&P Global | Zpomalení globální ekonomiky | Globální ekonomiky | Agentura Bloomberg | Biliony dolarů | Miliardy dolarů | Vládní dluhopisy | Bezpečnější investice | Hlavní indexy | Rizikovější aktiva | Index technologického trhu Nasdaq | Nervozita | Globální finanční trhy | Britský ministr financí | Obchodní partner | Fitch Ratings | AAA | Černé pondělí | Dnešní ekonomický kalendář | Světové centrální banky | Zpřísňováním měnové politiky | Uvolňování měnové politiky | Utahování měnové politiky | Walmart | Alibaba | Fibo | Dnešní obchodování | Dnes na trzích | Propad | Bělorusko | Kryptoměny | Ropné společnosti | Ropná společnost | Severomořská ropa Brent | FactSet | Země OPEC | S&P | Hodnocení úvěrové spolehlivosti | Guvernér | Agentura Fitch | Výrobní aktivita | Marže společností | Německý DAX | Akcie na pražské burze | Ztráty | Euro vůči americkému dolaru | Euro k dolaru | Zvýšení úrokových sazeb | Bezpečné útočiště | Index CAC 40 | Posílení dolaru | Oslabení dolaru | Posílení eura | Posílení koruny | Čínské akciové trhy | Nálada na trhu | Finanční injekce | Pokles výnosů | Dnešní údaje | Ekonomická data | Americké indexy | Historická maxima | Evropský trh | Nejistota | Analytik Komerční banky | Erste | Unipetrol | VIG | Světové finanční krize | Světová finanční krize | Saúdská Arábie | Čínský akciový index | Stagnace | Tempo růstu | Prodej aut | Akcionáři | Obchodování na devizových trzích | Euro k americkému dolaru | Daně z příjmů | Daně z příjmů právnických osob | Obchodování na devizovém trhu | Libra vůči dolaru | CySEC | Zajištění | Vitol | Obilniny | Výnosy amerických dluhopisů | FTSE 100 | Šéf společnosti | Digitální měny | Dogecoin | Tesla | Vývoj měnového páru EUR/JPY | Agentura AFP | Odhodlání | Výnos desetiletých dluhopisů | Americké rafinerie | Kryptoměna | Ekonomický institut | Kapitalizace | Představitelé Fedu | Výhled | Depozitní sazba | Euro Stoxx Banks | Bankéři | Bankéř | Utáhnout měnovou politiku | Poplatky | Rekordní maxima | Britská vláda | Objem intervencí | Americké akciové trhy | Exxon | Chevron | Spotové operace | Payrolls | Konsensus | Mzdy | Dobré výsledky | ING Bank | Německý export | Nonfarm Payrolls | Britská ekonomika | Americký trh práce | Akcie na burze | Odhady trhu | Predikce | Ekonomická situace | Světový obchod | Hospodářská situace | Bankovní krize | Průzkum | Graf ropy | Data z amerického trhu práce | Krize | Inflace v Německu | Opatření na podporu ekonomiky | Analytický tým FXstreet.cz | Světové trhy | Historické rekordy | Inflace v Česku | Vývoj amerického akciového indexu S&P 500 | Měnová politika ČNB | Snížení úrokových sazeb | Zpomalení čínské ekonomiky | Ministři financí EU | Mezinárodní agentura pro energii (IEA) | Německé dluhopisy | Kurz japonského jenu | Výnosy | Shazování peněz z vrtulníku | Měnový pár EUR/USD | Japonská vláda | Americká vláda | Česká vláda | Růst čínské ekonomiky | Očekávání analytiků | Ekonomické údaje | Americký index S&P 500 | Akciové trhy v USA | Měnové krize | Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) | Indikátor důvěry | Příjmy | Spotřebitelské výdaje | Oslabování dolaru | Oslabování eura | Indikátory důvěry | Údaje o inflaci | cTrader | Alphabet | Měny&Sazby | ČTK | Země G7 | Skupina G20 | Aktuální cena | Konsenzus | Růst ekonomiky | Pokles ekonomiky | Fiskální stimuly | Belgie | HDP eurozóny | Zasedání americké centrální banky | Zpomalení ekonomiky | Vývoj úrokových sazeb | Členské země EU | Výhled ekonomiky | Akcie výrobce letadel Boeing | Hlavní ekonom | Jednání FOMC | Inflační čísla | Švédsko | Norsko | Odhad HDP | Očekávání | Nezaměstnanosti v Německu | Evropský statistický úřad Eurostat | HDP v eurozóně | Tempo růstu ekonomiky | Business Insider | IHS Markit | Devizy | Jihokorejské akcie | Carl Icahn | Aleš Sosnovský | Akcie firem | Purple Trading | Oslabování měny | Mitsubishi UFJ Financial Group | MUFG | Vývoj na měnovém trhu | Generali Investments | Finlord | Ruské akcie | Okénko trhu | Belviport Trading | Skupina PPF | Fluktuace kurzu | Obchodování ropy | Swiss Life Select | Silicon Valley Bank | Sázkaři | Zahraniční forex | Investiční činnost | Chicago Mercantile Exchange | Bloomberg Commodity Index | Snižování rozvahy Fedu | Vydělávat peníze | BHS | Ceny pšenice | Aleš Michl | Kurzový vývoj | Coinbase | Ekonomické výhledy | Protiruské sankce | Atraktivita amerického dolaru | Americký akciový trh | Vladimír Pikora | Obchodování s cizími měnami | Devizoví obchodníci | Kvantitativní utahování | Palladium | Kalendář makroekonomických dat | Obchodování s termínovými kontrakty | Jerome Powell | Coinmarketcap | MiFID II | Backwardation | xPartners | ETH | Bolívar | Capitalinked | Radim Dohnal | Invesco | Fincentrum Hypoindex | Fincentrum | Hypoindex | NEST | Štěpán Hájek | Rostoucí výnosy státních dluhopisů | Mitsubishi UFJ Research | Investiční skupiny | Altcoiny | Tržní očekávání | Kryptoměnové burzy | Wood & Company | Cena bitcoinu | Free Market | Mitsubishi UFJ Research and Consulting | Airbnb | Odliv dividend | Geopolitická rizika | Podnikání na kapitálovém trhu | Energetické akcie | Trhy dnes | Saxo | Obchodní války | Zonky | Očekávání investorů | Krypto | Analytik Finlordu | Boris Tomčiak | Německá centrální banka | Slabší koruna | Analytik Raiffeisenbank | Kartel OPEC | OPEC+ | Obchodní válka | Posilování dolaru | Capitalinked.com | Přijetí eura | Podniky | Evropské akciové trhy | Asijské akciové trhy | Čínské měny | Regionální měny | Silný americký dolar | Technologické akcie | Obchodní aktivita | Kurz EUR/CZK | Vývoj koruny | L.F. Investment Limited | Inflace v eurozóně | Akcie Applu | Prognóza ČNB | Akcie společnosti | Portu | Obchodní analýza | CSI 300 | Geopolitické napětí | Americké dluhopisy | Forint | Obchodníci s ropou | Turecké liry | Pokles ceny | Domácí měna | Výplaty dividend | Geopolitika | Šéf Fedu Powell | Šéf Fedu | Posílení kurzu koruny | Posílení kurzu | Graf indexu | Slábnutí rublu | Index Stoxx 600 | Czech Fund | HKD | Zasedání OPEC | Korunový trh | Nové peníze | Pražský PX | Spotřebitelská inflace | Akcie v Evropě | I-Trader | Expobank | Expobank CZ | Trhy v USA | Trh s ropou | Finanční skupina | Výsledek amerických voleb | Reakce trhu | Ruská centrální banka | Trh s kryptoměnami | Silnější dolar | Růst amerického dolaru | Dodávky ropy | Cena plynu | Pokles cen ropy | Propad cen ropy | Roční výnos | EFTA | Růst úrokových sazeb | Nejznámější kryptoměna | Daňové úlevy | Obchodování se CFD | Slabá koruna | Prognóza ECB | Posilování české koruny | Průzkum společnosti | Zvyšování úroků | Politika Fedu | EK | Prezident Trump | Náklady na úvěry | Dopady na ekonomiku | Evropská komise | Akciový propad | Fungování trhů | Základní úroková sazba | Úroková sazba v USA | Jednotná měna | Veřejný dluh | Pojištění vkladů | Český miliardář | Financial Times (FT) | Zadluženost | Hodnota indexu | Posílení kapitálu | Cíl ČNB | Inflační vývoj | Cenné papíry Erste | Odhady analytiků | Čínské firmy | Prezident USA | Zpřísňování měnové politiky | Růst cen komodit | Úrokové sazby ČNB | Sazby Fedu | Majetek | Analytici společnosti | The Wall Street Journal | SABIC | Nemovitostní trh | Ropný kartel | Obchodovat s akciemi | Oživení trhu | Sazby ČNB | Obchodování na burzách | Problémy Evropy | Analytici z Wall Street | Slabší euro | Velké riziko | Data z ekonomiky | Pozornost trhu | Ceny zemního plynu | Mezinárodní investoři | Německé banky | Silný trh | Zvýšení sazeb | Michal Uma | Evropský regulátor | Rekordní růst | Diverzifikace rizika | Zájem investorů | Inflace v ČR | Globální rizika | MUFG Bank | Cena zemního plynu | Profesor ekonomie | Rozdílové smlouvy | Dluh zemí eurozóny | Statistický úřad | Burzovní ukazatel | Ropovod | Americké HDP | Obavy investorů | Nedůvěra investorů | Inflační očekávání | Graf indexu S&P 500 | Zpětný odkup akcií | Vyjádření analytiků | Český průmysl | Cena pohonných hmot | Podíl nezaměstnaných | Nezaměstnanost v ČR | Zahraniční investoři | Michal Brožka | Slabší dolar | Obchodní aktivity | Akciové futures | Růst cen ropy | CNY | Pokles sazeb | GDPNow | Ceny obilovin | Sójové boby | Obiloviny | SPI Asset Management | Ceny pohonných hmot | Akcie firmy | MSCI Emerging Markets | Pokles kurzu | Celní válka | Odhad růstu ekonomiky | Silnější euro | Vyšší mzdy | Společná měna | Propad ropy | Riziko recese | Finanční svět | Rostoucí příjmy | Investice firem | Token | Americké společnosti | Snížení sazeb | Reinvestování | Dolarové sazby | Prezidentka ECB | Volný čas | Biotechnologické akcie | Gazprom | NASDAQ 100 | Defenzivní akcie | Capital Partners | Pokles úroků | Výnosové křivky | Pokles cen | Snížení úroků | Výkonný ředitel | Štěpán Křeček | Cla na americké zboží | Ministerstvo obchodu | Silný dolar | Situace na trzích | Recese v USA | Digitální aktiva | Obava z recese | Obavy z recese | Raiffeisen Bank International | Kurz české koruny | Oživení ekonomiky | Cla na čínské zboží | Akcie podniku | ISM index | Kapitálové výdaje | Shrnutí obchodování | Růst mezd | KB | Depozitní sazby | Pravděpodobnost recese | Pozornost finančních trhů | Nárůst cen ropy | Saudi Aramco | Největší ropný areál světa | Útok na největší ropný areál | Deutsche Welle | Dění na trzích | PPF | Globální recese | Denní graf | Očekávání trhu | Italská vláda | Nastavení úrokových sazeb | Ropa CFD | Crude Oil (CL) | Poptávka po ropě | Kontrola nabídky ropy | Pokles ceny ropy | Růst ceny ropy | Jak obchodovat CL ropu | Jak obchodovat ropu | Finanční situace | Měnověpolitické zasedání | Data z Německa | The Washington Post | Pohonné hmoty v Česku | Nejnovější výsledky | Jakub Petruška | Korunové sazby | Úvěrová aktivita | Snížení daní | Energetické firmy | Tuzemské banky | Kurzarbeit | Oslabení české koruny | Čas jsou peníze | Předstihové indikátory | Asijská finanční krize | Makroekonomický výhled | Nízká nezaměstnanost | Tržby v maloobchodě | Odhady ČNB | Profesionální obchodníci | Očekávaný růst | Informace z trhu | Geopolitické riziko | Obchodní dohoda | Kakao | Vývoz ropy | Bilance zahraničního obchodu | Hospodářské dopady | Vyšší úrokové sazby | Loterie | Cena akcie | Největší ekonomika | Druhá největší ekonomika světa | Druhá největší ekonomika | Tým FXstreet.cz | Banka Goldman Sachs | Trinity Bank | Měny regionu | Hospodářské krize | Digitalizace | Trump dnes | Automobilky | Čistý zisk | Rozpočet | Rozpočtový schodek | Deficit | Prohloubení schodku | Prezident Donald Trump | Káva | TV Nova | Majoritní akcionář | Mediální společnosti | Investiční skupina | Ropný gigant | HDP v USA | Ceny benzínu | Německá vláda | Německý vývoz | Sílící koruna | Hongkong | Kryptoměnová burza | Obchod s ropou | Trinity | Ekonom UniCredit Bank | Jakub Seidler | ČNB Jiří Rusnok | Nová prognóza ČNB | LNG | Výkon amerického dolaru | Býčí signál | Medvědí signál | Objem | Data z USA | Rijád | František Táborský | Bílý dům | Ekonom BHS | BHS Štěpán Křeček | Obchod | Státní investiční fond | Český trh práce | Trh práce | Vyšší sazby | Německý průmysl | Obchodní dohody | Myšlenka | Průměrná hodnota | Inflace v říjnu | FRED | Vyšší volatilita | Říjnová inflace | Pojišťovna VIG | Skupina ČEZ | Včerejší obchodování | Přijmout euro | Inflace v Británii | Růst spotřebitelských cen | Zdražování pohonných hmot | Průmyslová výroba v eurozóně | Snižování úroků v USA | Snižování úroků | Cena severomořské ropy Brent | Cena severomořské ropy | Americká lehká ropa WTI | Inflace v USA | Ceny pohonných hmot v ČR | Hrubý domácí produkt České republiky | ČSÚ | Růst průmyslové výroby | Konkurenceschopnost | Německé hospodářství | Předseda představenstva | Akcioví obchodníci | Záznam z posledního zasedání ČNB | Luis De Guindos | Statistický úřad Eurostat | Vyšší riziko | Primární nabídky | Americký dolar k japonskému jenu | Cisco Systems | Firma | Technologický index Nasdaq | Technologický index | Data ze Spojených států | Zasedání ČNB | Ekonomiky eurozóny | Reálné ekonomiky | PLN/EUR | Maloobchodní prodeje | Hlavní události | Inflace ČNB | Pokles průmyslové produkce | Technické analýzy | BAT | Parlamentní volby | Radomír Jáč | UnitedHealth | Pfizer | Týdenní zpráva | Týdenní zpráva z FOREX trhu | TradingEconomics | Čínská firma Alibaba | Čínská firma | Firma Alibaba | Ceny v průmyslu | Ceny průmyslových výrobců | Růst cen průmyslových výrobců | Růst cen | Server BBC | Royal Mail | Maďarská centrální banka | Studie | Dolar k japonskému jenu | Datový kalendář | Vysoké riziko | Tomáš Vlk | Bilance | Index DOW | Ekonomický vývoj | Americký Senát | Ceny na čerpacích stanicích | Negativní sentiment | Ekologie | Aktuální hodnoty měny | Co bude | Dnešní makroekonomické ukazatele | Erste Group | Avast | Skupina Home Credit | Jiří Šmejc | Vývoj trhu | Generální ředitel | Růst světové ekonomiky | Henry Kissinger | Skupina OPEC+ | Statistici | Negativní nálada | ECB Luis De Guindos | Česká měna dnes | Největší pokles | Ukrajina | Lagardeová | Black Friday | Vyšetřování | Amazon | ING Bank Jakub Seidler | Nízké úrokové sazby | Nálada spotřebitelů | Philip Lowe | Důvěra v českou ekonomiku | Nadhodnocení | Úrok | LVMH | Arnault | Nejbohatší | Bernard Arnault | Jednání mezi USA a Čínou | Vysoké ceny ropy | Miliardy | USDT | Důvěra v ekonomiku | Vyhlídky | EBRD | Evropská banka pro obnovu a rozvoj (EBRD) | Evropská banka pro obnovu a rozvoj | Sdružení automobilového průmyslu | Průzkumy | Američtí zákonodárci | Hong Kong | Měny rozvíjejících se trhů | Legislativa | Domácí měny | Vicepremiér | Kalendář událostí | Americká data | Macquarie Asset Management | AFP | Důvěra v ekonomiku eurozóny | Vývoj ceny americké ropy | Vývoj ceny americké ropy WTI | Ceny americké ropy WTI | Švýcarská ekonomika | Chilské peso | Ekonomická důvěra | Dlužníci | FT | Naše ekonomika | České hospodářství | Růst české ekonomiky | Domácí poptávka | Ekonomka | Automobilový sektor | Dnes zveřejněná data | Zveřejněná data | Počet nezaměstnaných v Německu | Nezaměstnanost v eurozóně | Struktura HDP | Poptávka po úvěrech | Globální trh | Financovat | EET | Hospodaření státu | SMA | Omezení těžby | Statistika | Předpovědi | E-shopy | ČSOB Petr Dufek | Petr Dufek | Napětí mezi USA a Čínou | Ceny výrobců v eurozóně | Ceny výrobců | Dynamika mezd | Průmysl | Mzdový nárůst | ADP | Jan Vejmělek | Společnost ČEZ | Růst japonské ekonomiky | Úrokové sazby v Maďarsku | HUF | PLN | Na burze | Drahý kov | Celosvětový růst | Deficit zahraničního obchodu | Centrální banka USA | Vyšší poptávka | Propouštění | Dnešní data | Impuls | Rostoucí náklady | General Motors | Výrazný pokles | Čínské zboží | Tvorba pracovních míst | Světové ceny potravin | Ceny potravin | Africký mor prasat | Africký mor | Čína a USA | Rozvoj | Zvýšená volatilita | Stavební produkce | Data z průmyslu | Tuzemský průmysl | Stavebnictví | Viceprezident ECB | Globální vývoj | TA3 | Lukáš Lipovský | Volby do parlamentu | Oslabuje dolar | Koruna dnes | Zdražování | Listopadová inflace | Ceny zboží | Inflace v listopadu | Překvapení trhu | Německý ZEW index | Sociální sítě | Problémy | NAFTA | Vládní výdaje | Cvičení | Tomáš Holub | Člen bankovní rady | Člen bankovní rady ČNB | Breaking | Pojišťovny | Zbývající akcie | Spotřebitelské ceny ve Spojených státech | Americké ministerstvo práce | Zasedání FOMC | Libanon | Prognózy | Nejistoty | Ruská ropa | Státy EU | Ranní zpráva | Počet zemřelých | Konzervativní strana | Evropský průmysl | Největší producent ropy | Diverzifikace ekonomiky | Soukromý sektor | GBP/EUR | Penále | Výhled centrální banky | Plyn | Dobrá nálada | Nálada | Kofola | Termínové kontrakty | Kontrakty | Koruna zpevnila | Domácí průmysl | Prohlášení | Zavedení cel | Yahoo | Alstom | Amcor | Moskva | PKN Orlen | Časopis Forbes | Americká ropná společnost | Federální obchodní komise | FTC | Centrální banky USA | Ropná zařízení | Nord Stream | Nord Stream 2 | Události roku | Zahájení obchodování | Kalendář tento týden | Sev.en Energy | Czech Media Invest | Seznam.cz | Státní veterinární správa | KKCG | Škoda Auto | Penta Real Estate | Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) | ÚOHS | Míra | RWE | Investiční skupina PPF | Premiér Babiš | RegioJet | Pivovary Staropramen | Energetický a průmyslový holding | Médea | České aerolinie (ČSA) | Řetězec Makro | Jaderné elektrárny | Tendr | Daniel Křetínský | Jaderná elektrárna | Temelín | Inflační výhled | Ohlédnutí | Levnější ropa | Nižší ceny ropy | Ceny stavebních prací | Ceny zemědělských výrobců | Úroky | Konec roku | Investiční aktivity | Epidemie afrického moru | Epidemie afrického moru prasat | Německý PMI | Bilance běžného účtu | STOXX50 | Měnové politiky | Zasedání bankovní rady | Bankovní rada České národní banky | Hypotéky | Hypoteční trh | Smartwings | Míra inflace v Británii | Důchod | Předseda | Investujte | Naše prognóza | Americké centrální banky | Trumpova administrativa | ČNB dnes | Vojtěch Benda | Vánoce | Nižší likvidita | Kupní síla | Automobil | Ředitelka | Europoslanci | FedEx | xStation5 | Disney | Rozpočtové politiky | Německý ministr hospodářství | Ministr hospodářství | Nejbližší support | Bydlení | Vánoční svátky | Americké objednávky | Ropné dodávky | SUGAR | Oživení inflace | Uber | Martin Novák | Česká zbrojovka | Důvěra domácností | Ztráta | Úbytek | NERV | BREAKING | SPD | Stratég | Akciové indexy v USA | Roční růst | Citelné zdražování | Snižování stavů zaměstnanců | Snižování stavů | Miliardy korun | Vývoj jádrové inflace | Inflace v Maďarsku | Cena pšenice | Demokratické strany | Výnosy státních dluhopisů | Nálada v průmyslu | Aktivita ve výrobním sektoru | Průmyslové podniky | Peking | Investiční platformy | Americký index | Pozitivní zpráva | Nálada na globálních trzích | Hospodářský růst v Německu | Růst hrubého domácího produktu | Singapur | Schodek státního rozpočtu | Ceny dluhopisů | Napětí na Blízkém východě | Obchodní podmínky | Ziskovost | Tuzemská ekonomika | Investiční aktivita | Růst akciových trhů | Hospodaření | Světová válka | Zvýšení inflace | Růst poptávky | Výrazný růst cen ropy | Nízké ceny ropy | Klesající trend | Úrokový rozdíl | Pracovní trh | Sulejmáního smrt | Vyšší ceny ropy | Prodej automobilů | Teherán | Američané | Napětí mezi USA a Íránem | Eskalace napětí | Vzestup ceny | Návratnost | Commodity index | Hospodářské recese | Netflix | Míra inflace v eurozóně | Americké dolary | Evropská inflace | CRIF | Czech Credit Bureau | Výroba aut | Washington | Schodek zahraničního obchodu | Ceny ropy dnes | Finální odhad | Odhad spotřebitelské důvěry | O2 | Letecké společnosti | Íránský útok | Miliardy eur | Írán | Irák | Ministr energetiky | Znehodnocení koruny | Oslabení kurzu | Ministr zahraničí | Ekonomické sankce | Sodexo | Von der Leyenová | Míra nezaměstnanosti v ČR | Sezónnost | Zpomalující ekonomika | RBA | Asociace exportérů | Elektrické vozy | Budoucnost | Ifo | Experti | Hormuzský průliv | Zemědělství | Spolkový statistický úřad | Negativní zprávy | Předběžné výsledky | Výsledky hospodaření | INR | Ropa typu Brent | Příjmy domácností | Poradenství | Německá společnost | Míra inflace v ČR | Spotřební koš | Inflační překvapení | Oslabení kurzu koruny | Ministerstvo práce | Dow Jonesův akciový index | Geopolitická situace | Iniciativa | Podnik | Česká inflace | Tuzemská inflace | Proinflační | Proinflační působení | Listopadové maloobchodní tržby | Tržby obchodníků | Maloobchodní tržby v listopadu | Luboš Růžička | Raiffeisenbank Luboš Růžička | Zpřísnění měnové politiky | Silnější koruna | Vyšší inflace | Tržní sazby | Snížit úrokové sazby | Prosincová inflace | Inflace v prosinci | Růst cen potravin | Zadlužení České republiky | Veřejné finance | Analytička | Ukazatele | Bankroty | Výroba v eurozóně | Zvýšení úrokových sazeb ČNB | Růst spotřebitelských cen v Británii | Zpevňování koruny | Další zpevňování koruny | ČNB Vojtěch Benda | Koruna sílí | RTVS | Meziroční růst spotřebitelských cen | Růst spotřebitelských cen v Německu | Cenové tlaky | Nová auta | Růst cen výrobců | Ceny v zemědělství | Situace na Blízkém východě | Americké ministerstvo | Americké ministerstvo obchodu | Spotřebitel | Nájemné | Nájmy | Britské společnosti | Velké firmy | Ceny energií | Úspěšný týden | Celková průmyslová výroba | Cyklus růstu | Banka Morgan Stanley | Oživení globální ekonomiky | Ptačí chřipka | Angela Merkelová | Kancléřka Angela Merkelová | Prognózy ČNB | Měnový pár EUR/CZK | Krach | Očekávaný vývoj | Komunikace | HN | Francouzská vláda | Údaje o HDP | Stabilita sazeb | Francouzský prezident | Prezident Emmanuel Macron | Emmanuel Macron | Macron | Astrazeneca | Trump | Pozitivní zprávy | Prezident | Koronavirus | Nejnovější údaje | Výsledky průzkumu | Akcie výrobce letadel | Průměrná úroková sazba | NICE | Firma Avast | Google | 100 miliard dolarů | Obchodní vztahy | Nákaza koronavirem | Trhy | Šíření nového koronaviru | Ursula von der Leyenová | Světová zdravotnická organizace | WHO | Evropské ekonomiky | Indikátor ekonomického sentimentu | Souhrnný indikátor | Banka UBS | Pražské burzy | Šíření koronaviru | Koruna oslabuje | Ratingová agentura Fitch | Většinový podíl | Změny cen | Jüan | Negativní dopad | Zlepšení nálady | Eva Zamrazilová | Lubomír Lízal | Nejprudší pokles | Pokles | Donald Trump dnes | Situace | Globální sentiment | BRIC | Zdražovat | Ukončení intervencí | České měny | Finance Group | Důchody | Americký kongres | Obavy z koronaviru | Nejvýraznější pokles | Odhad letošního růstu | Počet zákazníků | Provozní zisk | Finanční ředitel | Meziroční růst | Zdravotní pojištění | Vít Hradil | Růst inflace | SARS | Stratég Saxo Bank | Epidemie koronaviru | Typ koronaviru | Nový typ koronaviru | Pandemie koronaviru | Pandemie | Natland Petr Bartoň | Petr Bartoň | Natland | Raiffeisenbank Vít Hradil | IHNED | Jednatel | Vysoká inflace | Boeing | Vstupy | L.F. Investment | Snížení těžby ropy | Lehká ropa WTI | Raiffeisenbank a.s. | Antivirové společnosti | Akcie antivirové společnosti | Zpomalení růstu | Tomáš Nidetzký | Viceguvernér ČNB | Akceptovat ztráty | Pochybnosti | Zlepšení | Úsilí | Geopolitické dění | Světová zdravotnická organizace (WHO) | Americká administrativa | Růst akciových indexů | Obchody | Výdaje | Slevy na dani | Daň z příjmu | Průmyslníci | Pesimismus | Deník The Wall Street Journal | Vývoj měnového páru EUR/CZK | Meziroční vývoj inflace | Hlavní úrokové sazby | Švýcarská banka UBS | Dopady koronaviru | Hospodářské dopady koronaviru | Vývoz humrů | Vývoz humrů z Nového Zélandu | Vývoz kulatiny do Číny | Vývoz kulatiny | Přerušení vývozu zboží | Přerušení vývozu | Výrazné ztráty | Tescan | Tenza | Americký ADP report | Americký ADP | Prodeje aut | Maloobchodní tržby v ČR | Maloobchodní tržby v EU | Americká společnost | Zrychlení růstu | Vývoj české inflace | Německé tovární objednávky | Sazby beze změny | SEC | Francouzský statistický úřad | NFP | Rozhodování | Hrozba recese | Hrozba recese v USA | Pravděpodobnost hospodářské recese | Ministerstvo dopravy | Americké ekonomiky | Ekonomický dopad | Americké banky | Průměrná cena | Britský statistický úřad | Zdražování ropy | West Texas Intermediate | Medvědi | Nižší daně | Poptávky po ropě | Organizace zemí vyvážejících ropu | Lednová inflace | Americká inflace | Inflace v lednu | Růst sazeb | Marek Mora | COVID-19 | Kukuřice | Německý HDP | Životní minimum | Expanzivní fiskální politika | Data ČSÚ | Empire State Index | Deutsche Telekom | Slábnutí koruny | Hlavy států | Ekonomické aktivity | Ministerstvo financí ČR | Nejvýraznější ztráty | Konjunkturální průzkum | Prudký propad | Střední podniky | Šíření onemocnění | Index Standard & Poor's | Ekonomické recese | Dopady epidemie koronaviru | Šíření koronavirové nákazy | Index aktivity | Největší ztráty | Průmysl a zahraniční obchod | Šéfka ECB | Cestovní kanceláře | Zpřesněný odhad | Tržní úrokové sazby | Průměrná mzda v ČR | Průměrná mzda | Americký Fed | Situace na světovém trhu | Stabilita | Cestovní ruch | Automobilka Toyota | Toyota | Vývoj | Nafta v ČR | Vyhlášení nouzového stavu | Nová data | Šok | Snížení těžby | Ceny nafty | Průměrné ceny nafty | Martin Gürtler | Mzda v ČR | Průměrná hrubá měsíční mzda | Mzda | Vzestup inflace | Mzdový růst | České mzdy | Mediánová mzda | Vládní opatření | Výkyvy | Současná cena | Ropná válka | Světový trh s ropou | Společnost IHS Markit | Těžba břidličných producentů ropy | Ropné království | Cenová válka | Kolaps cen | Kolaps cen ropy | Překoupenost | Inflace v únoru | Spotřebitelské ceny v únoru | Propad rublu | Únorová inflace | Extrémní růst | Rozpočtový balíček | Cenové války | Lídři EU | Rishi Sunak | Sazby hypoték | Restrikce | Těžební kapacity | Cílování inflace | Zásoby ropy v USA | Americké výnosy | Vysoká rizika | Vývoj na trhu | Technická recese | Prudký pokles | Rozhodnutí centrální banky | Aerolinky | Lufthansa | Nouzový stav | Euro včera | Akcie včera | Program nákupu aktiv | Deficit státního rozpočtu | Bankovky | Profitovat | Pozitivní impulz | Čínský růst | Tencent | Opatření vlády | Medvědí trend | Mimořádný růst | Vládní představitelé | Další vývoj | Těžaři ropy | Íránská ropa | Karanténní opatření | Restriktivní opatření | Stimuly | Oldřich Dědek | Průmyslové ceny | Silný propad | Evropské země | Brusel | Letectví | Pokles HDP | Členové bankovní rady | Fiskální politiky | Útlum ekonomiky | Odhady ekonomů | Kabinet | Moore Czech Republic | Guvernér Rusnok | Energetické společnosti | Generální ředitel ČEZ | Zisk společnosti | Ropa a pohonné hmoty | Zrychlení inflace | Standard & Poor’s 500 | Propad koruny | Oslabování české měny | Míra nejistoty | Historická zkušenost | Cenový vývoj | Důvěra v německou ekonomiku | Špatné výsledky | Průzkum Fidelity | Silný pokles | Antivirové firmy | TPCA | Kolínská automobilka | Toyota Peugeot Citroën Automobile (TPCA) | Toyota Peugeot Citroën Automobile | Oznámení firmy | Společnost Saudi Aramco | Fiskální balíček | Stimul | Pokles vývozu | Dnešní čísla | Hypoteční bankéři | Burzy cenných papírů | Analytici finančního ústavu | Obavy trhu | ECB dnes | Nákupy aktiv | Odhad inflace | Extrémně levné | Prostor k růstu | Měnové podmínky | Barel WTI | Propad poptávky | Viceprezident | Spotřebitelé | Index NASDAQ 100 | Zotavení ekonomiky | Automobilka | Dopady pandemie | Pandemie COVID-19 | Dopady pandemie COVID-19 | Historie | Počet nakažených | Čerpací stanice v ČR | Čerpací stanice | Historický pád cen ropy | Pád cen ropy | Historický pád cen | Aktuální situace | Opatření vlád | Žádosti o podporu | JPMorgan Chase & Co | Snížení základní úrokové sazby | Šíření nemoci COVID-19 | Šíření nemoci | Onemocnění COVID-19 | Onemocnění | Rozhodnutí bankovní rady | Prudký pokles cen | Nová stimulační opatření | Ekologické organizace | Ropné cenové války | Zásobníky | Texas | Fed včera | Další pokles | Deutschlandfunk | Souhrnný čistý zisk | Valné hromady | Německý ministr financí | Situace v Číně | Koronavirová krize | Katar | Státní televize | MPO | MF | Náhrady mezd | Ošetřovné | Ministryně práce a sociálních věcí | Ministryně práce | Jana Maláčová | OSVČ | Kongres | Automobilka Volkswagen | Škoda | Index ISM | Manufacturing | Komerční banky | Republikáni | Demokraté | Návrh zákona | Domácnosti | Asociace | Posílení amerického dolaru | Negativní korelace | Výrobce letadel | Hotovost | KDU-ČSL | Marian Jurečka | Nastartování české ekonomiky | Fiskální balík | Přehled kurzů | Přehled kurzů nejdůležitějších měn | Pandemie nemoci COVID-19 | Pandemie nemoci | Nákupu státních dluhopisů | Alena Schillerová | Ministryně financí | Babišova vláda | Zápis z posledního zasedání | Index podnikatelské aktivity | Spoření | Úvěrové linky | Sněmovna reprezentantů | Dávky v nezaměstnanosti | Porovnání vývoje | Tomáš Raputa | mBank | Prostor pro pokles | Politická rozhodnutí | Graf dne | Pojišťovací společnosti | Peněžní zásoby | České státní dluhopisy | Další růst | Růst | Vyšší výnosy | Olympijské hry | United Airlines | American Airlines | Koronavirové krize | Poslanci | Signál | Americká banka | Ministr vnitra | Počet žádostí o podporu | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti v USA | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti v USA | Tisková konference | Repo sazby | Dvoutýdenní repo sazby | Biliony | Poptávka po ropných produktech | Globální poptávka po ropě | Potenciál | Evropský parlament | Bankovní asociace | ČBA | Česká bankovní asociace (ČBA) | Platební neschopnosti | Platební neschopnost | Spotřebitelská důvěra v USA | Dopady pandemie na ekonomiku | Boj s koronavirem | České vlády | Výroba automobilů | Allianz | Německý statistický úřad | Ministryně financí Alena Schillerová | Farmaceutické firmy | Křetínský | Pokles sentimentu | Ceny elektřiny | Snižování sazeb ČNB | Karanténa | Šíření nákazy | Bulharsko | Inflace zpomaluje | Ekonomické ukazatele | Březnová inflace | Izrael | Fond EU | Reálné mzdy | Podnikatelé a firmy | Air Bank | Equa Bank | Sberbank | MALL | Ekonomiky | Nigérie | Angola | VW | Akciový index S&P 500 | Jana Steckerová | Italové | Slovensko | Slovenská vláda | Solidní růst | Války | EGAP | Schodek | Březnová data | Český rozpočet | Poradce | Organizace | Poskytování hypoték | LTV | Polský PMI | Růst nezaměstnanosti | Letecká společnost | Saúdové | Závislost | Sláva | Práce | Výraznější pokles | Rozvojová banka | Koronakrize | Ropné kohouty | Změny sazeb | Afrika | FAO | Africké země | Údaje | Týdenní nárůst | Ekonomické škody | Zlevňující ropa | Prudce zlevňující ropa | Hrozí krach | Skupina OPEC | DPH | Pedro Sánchez | Španělský premiér | Ropný průmysl | Úročení vkladů | Oživení v Číně | Raketový útok | Eni | Nakupovat státní dluhopisy | Německá průmyslová produkce | Spotřebitelské úvěry | Opatření proti šíření koronaviru | Sociální nepokoje | Radovan Vítek | Karel Komárek | Marek Dospiva | Prezident Vladimir Putin | Veřejný sektor | Propouštění zaměstnanců | UnitedHealth Group | Pohonné hmoty v ČR | Cestovní omezení | Hluboké recese | Dopady koronavirové krize | Jihoevropské země | Ministři | Opětovný pokles | Ekonomické oživení | Nemovitosti v ČR | Světoví těžaři | Jednání OPEC | Jednání OPEC+ | Chřipka | Ruský ministr energetiky | Národní ekonomická rada vlády | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | Nárůst nezaměstnanosti | Ropná cenová válka | Cena benzínu | CIA | NÚKIB | Španělská vláda | Indický premiér | Naréndra Módí | Snížení produkce | Nákup automobilů | Státní příspěvek | Růst cen v ČR | Jana Mücková | Celková inflace | Inflace v české ekonomice | Petr Král | ČNB Petr Král | Výpadky | Activision Blizzard | Trh dluhopisů | Česká ekonomika letos | Více peněz | Inflace v březnu | Valná hromada ČEZ | Výnosy desetiletých státních dluhopisů | Maloobchodní tržby v USA | Podnikatelské investice | Dodavatelské řetězce | Země skupiny G20 | Data z americké ekonomiky | Majitel | Úspory | Hospodářské oživení | Televize Netflix | EP | Dnešní statistiky | Statistiky | Jeffrey Halley | Malé podniky | Hlubší schodek | Poradenské společnosti | USD za barel | Američtí těžaři | Obchodovat ropu | Rizikové averze | Stephen Innes | Trade | S&P500 | Dílčí index | Situace kolem ropy | Nabídka ropy | Globální spotřeba ropy | Spotřeba ropy | Analytik ČSOB | Dominik Rusinko | ČSOB Dominik Rusinko | Kontrakty na ropu | Finanční pomoc | Ázerbájdžán | Nizozemsko | Polská průmyslová produkce | Důvěra v eurozóně | Situace na trhu s ropou | Zbyněk Stanjura | ODS | Premiér Andrej Babiš | Vyjádření ekonomů | Ropné velmoci | Cenové pohyby | Poptávka po pohonných hmotách | Cena ropy v korunách | SARS-CoV-2 | Reddit | Sociální síť | Složitá debata | Debata | Tweety | Cena surové ropy | Surové ropy | Zahrnutí inflace | Soukromá spotřeba | Posílení | Propad sentimentu | Náklady na obsluhu dluhu | Dnešní statistika | Výkon dolaru | Joe Biden | Automobilka Škoda Auto | Automobilka Škoda | Větší pokles | Podpůrná opatření | Evropské méně | Data z trhu práce | Sentiment v USA | Spotřebitelský sentiment v USA | Spotřebitelský sentiment | Cenový pokles | Důvěra amerických spotřebitelů | Cestování | 3M | Americký HDP | Bitcoin dnes | 737 MAX | Tempo růstu spotřebitelských cen | Americká centrální banka (Fed) | Pracovní síly | Ryanair | Liberty Ostrava | Zasedání Evropské centrální banky | Osobní příjmy | Osobní výdaje | Nezaměstnanost v Německu | Dubnová inflace | Energetické úspory | Shell | Energetická společnost | Společnost Shell | Sazka Group | Maloobchod | Finanční polštář | Zaměstnanci | Zisk firmy | Robert Holzmann | Miroslav Novák | Akcenta Miroslav Novák | Blízký východ | Dubnový PMI | Letečtí dopravci | Dopravci | Akcie padají | Fondy obchodované na burze | Růst výnosů | Soudní dvůr EU | Soudní dvůr | Soud | Greenpeace | Koncern Volkswagen | Maloobchodní tržby v eurozóně | Německé průmyslové objednávky | Tržby maloobchodníků | PEPSICO | Dovoz | Vývoz | Objem ropy | Petrochemická společnost | Průmysl v březnu | Zdražení ropy | Rakouský kancléř | KfW | Banka KfW | Soudní dvůr Evropské unie | Historicky nejnižší | Deflační tlaky | Snižování cen | Růst zadlužení | Zadlužení | Expanze | Bezpečnost | Rezervní měny | Kontrakce | Politika centrální banky | Turistický ruch v ČR | Zveřejněné údaje | Patrik Tkáč | Obchodování na globálních trzích | Úrok na českých dluhopisech | Dluhy | Toyota Motor | Spotřebitelské ceny v USA | Dopad krize | Členské státy | Vrácení daně | Evropská průmyslová produkce | Míra inflace v dubnu | Ceny zeleniny | Ústup inflace | Průmyslová výroba v Evropské unii | Průmyslové kovy | Státní rozvojová banka | Rozvojová banka KfW | Členské země | Analýza makroindikátorů | ONE | Merck KGaA | Merck | RBI | Zlevňování benzínu | Nezaměstnanost ve Francii | Rekordní propad | Účet platební bilance | Cestování do zahraničí | T-Mobile | PPF Telecom Group | Auta | Ojetiny | Kurz eura k americkému dolaru | Dnešní výsledky | Postoj k riziku | Vývoj ekonomiky | CNN Prima News | Velké ekonomiky | Konsorcium | Vakcína | Sektor služeb | Dění na trhu | Velké peníze | CL | Spekulovat | Zboží z Číny | Moderna | Svaz dovozců automobilů | Fiskální stimul | Státní podpora | Advance Auto Parts | Manažeři | Zájem o hypotéky | Klíčové oblasti | Důvěra spotřebitelů | Lesy ČR | Omezení produkce | Kupci | Podnikatelské aktivity | Cena ruské ropy | Biotechnologická společnost | Obavy z ekonomického dopadu | Realitní společnosti | Fischer | Komunistická strana | Argentina | Šéf firmy | Spoluzakladatel | Investovat peníze | Vývoj peněžní zásoby | Ekonomické zotavení | Ekonomický institut Ifo | Ztráty zaměstnání | Technologické centrum | Společnost Lufthansa | OKD | Pronájem nemovitosti | JDE | Unie | ČR | Stravenkové firmy | Počty nových žádostí o podporu | Koronavirové pandemie | Ekonomická důvěra v eurozóně | Vagit Alekperov | Lukoil | Spolkový sněm | Výrobce aut | Podíl českých potravin | Dluhy českých domácností | Zadlužení firem | Česká zbrojovka Group SE | Česká zbrojovka Group | CZG | Těžba kartelu OPEC | Exprezident | Zbrojovka | Slabá poptávka | Státní kasa | Pozitivní sentiment | Sentiment na trzích | PEPP | Střední Evropa | Špatné zprávy | Londýnské burzy | Nová prognóza ECB | Nová prognóza | Čínská internetová firma | Internetová firma | Bohemia Interactive | Ondřej Vlček | Vedení společnosti | CVC Capital | Antivirus | Zvyšování mezd | Rekordní nárůst | Německé vládní strany | Předkrizové úrovně | Počet nových žádostí o podporu | Berlín | Býčí trend | Statistiky z trhu práce | Oracle | Rozhodnutí soudu | Polský premiér | Mateusz Morawiecki | Nejlevnější hypotéky | Banka Creditas | Neočekávaná událost | Tchaj-wan | Tempo poklesu | Rekordní pokles | Index Nasdaq Composite | Inflace v květnu | Zpomalení inflace | Květnová inflace | Národní rozpočtová rada | Francouzský index CAC 40 | Období krize | EPH | Energetický a průmyslový holding (EPH) | Německé potraviny | Nižší DPH | Globální poptávka | Nestlé | Světová poptávka po ropě | Stimulační balík | Inflace v Evropské unii | Roční míra inflace | Míra inflace v Evropské unii | Prodeje automobilů | Agrofert | Propad cen | Proticyklická kapitálová rezerva | Projev šéfa Fedu | Proticyklické kapitálové rezervy | Úvěrové podmínky | Výplata | Otevření obchodu | Míra nezaměstnanosti v USA | Covid | Druhá vlna pandemie | Banka JP Morgan | Výroba v Británii | Průmyslová výroba v Británii | Představenstvo | Snížení nákladů | Restrukturalizace | Ukončení činnosti | Koronavirová opatření | Druhá vlna | György Matolcsy | Dezinflační tendence | Analytik Purple Trading | LULU | Nové žádosti o podporu | Americké objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Práce z domova | Příjmy a výdaje | Vlna koronaviru | ARD | Živnostníci | Paušální daň | Nejlepší strategie | Vrcholoví manažeři | Sankce proti Rusku | Skupina Smartwings | Stimulační program | Míra zisku | Český stát | Německá nezaměstnanost | Nákupní apetit | Úroda | Neočekávané události | Situace na trhu práce | Exporty | Květnová průmyslová produkce | Dopad pandemie | Nákupy přes internet | MAM | Prostor pro další růst | Uvolnění ekonomiky | Červnová inflace | Ceny výrobců v USA | Nizozemská vláda | Inflační šok | Výrazný propad | Chorvatsko | Leva | E.ON | Členové kartelu OPEC | Ceny emisních povolenek | Ceny emisních povolenek v Evropské unii | Oberbank | Silicon Valley | Ocenění | Šance | Peugeot | Citroën | Růst tržeb | Program nákupu státních dluhopisů | Program nákupu státních dluhopisů (PEPP) | Elektřina v ČR | Ceny | Viktor Orbán | Maďarský premiér | Premiér Viktor Orbán | Praha | Výplach | Květnový růst | Evropské investiční banky | Američtí politici | Verizon Communications | Spotřební daně | Merkelová | Růst poptávky po ropě | Německé ceny výrobců | Společnost Chevron | Možnost dalšího růstu | Společnost XTB | Zotavení ekonomik | Výše daně | Životní úroveň | Následky pandemie | Index Ventures | HDP za Q2 | Bjornar Tonhaugen | Natland Group | Insolvence | OMV | Plynárenské společnosti | Staking | Vepřové maso | Nárůst volatility | Pár EUR/USD | Německá míra nezaměstnanosti | Propad ekonomiky | Výhled německé ekonomiky | Zastavení růstu | Odhad růstu HDP | Možnost práce z domova | Odveta | Důvěra | Spotřebitelské ceny v Česku | Obnovení růstu | Turistický ruch | Data z tuzemské ekonomiky | Známky oživení | Tuzemský maloobchod | Výzkumy | Indonésie | Slabý dolar | Ocelářství | Odhad vývoje ekonomiky | Výroba ve zpracovatelském průmyslu | Produkce energií | Pravděpodobné výsledky | Časový úsek | Inflace v červenci | Cenové hladiny | Maďarská inflace | Evropská agentura pro léčivé přípravky | Zpomalování inflace | Americké počty nových žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Počty nových žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Erdogan | Turecký prezident | Recep Tayyip Erdogan | Ekonomické zotavování | Oživení poptávky | Indikátory sentimentu | Počty nakažených | VHM | Czechoslovak Group | Produkční ceny | Produkční ceny v ČR | Analytik XTB | Pandemická situace | Wedbush | Online nakupování | Hnojiva | Rystad | Pokles tržeb | Vládní koalice | Goodyear | Výrobce pneumatik | SMA 200 | Nový stavební zákon | Stavební zákon | Snížení DPH | Vesa Equity | Finlord Boris Tomčiak | Zvýšení daní | Zrušení superhrubé mzdy | Unijní ministři | Coca-Cola | Ekonomika Itálie | Ruská vláda | Ceny v eurozóně | Příliv kapitálu | Výrobní sektor | Průměrné mzdy | Představitelé ECB | DIA | Anas Sálih | Kuvajtský ministr financí | Země v Perském zálivu | IT společnosti | České maloobchodní tržby | Seznam Zprávy | Klimatické změny | Inflace spotřebitelských cen | Kuba | Alejandro Gil | Odborníci | Kubánská ekonomika | Peso | Kyriakos Mitsotakis | Zasedání amerického Fedu | Zdanění | Obchodování s ropou | Nová prognóza Fedu | Prognóza Fedu | Dolarové úrokové sazby | Mezinárodní agentura pro energii | Sazba hypoték | Průměrná sazba hypoték | VOW3 | Výkon ekonomiky | Snížení emisí | Efekt oslabující koruny | Spotřebitelské ceny v eurozóně | Budoucí vývoj | Ekonomické dopady pandemie | Ekonomické dopady pandemie koronaviru | Projev šéfa Fedu Powella | Zhoršení pandemie | Ropa dnes | Program Antivirus | Cena elektřiny | Evropský statistický úřad | Elektromobily | Očekávání ČNB | Politici | Účinné vakcíny | Zakladatel firmy | Ropovody | Plynovody | Zadlužení země | Ministr životního prostředí | Snížit emise | Biden | Softwarová společnost | Americká softwarová společnost | Míra nezaměstnanosti v Německu | PMI ve zpracovatelském průmyslu | Fiskální pomoc | CZG - Česká zbrojovka Group | Pracovní místa | Druhá vlna koronaviru | Tuzemské hospodářství | Pokles spotřebitelských cen | Česká zbrojovka Group SE (CZG) | Skupina CZG | Vývoj indexu PMI | Ranní okénko | Česká republika | Tržby v eurozóně | Šéf centrální banky | Nejvýraznější růst | Zápis z posledního zasedání Fedu | Pokles průmyslové výroby | Průmyslová produkce v srpnu | Ruské firmy | Antimonopolní úřad | Odvolací soud | FiveThirtyEight | Centrální banky USA (Fed) | Graf ropy WTI | Energetický sektor | Lockdown | Měnový fond | Ceny v Česku | Allegro | Společnost Allegro | Ceny bytů | Libye | Americké měny | Jaroslaw Kaczyński | Výrobce letecké techniky | Žebříček nejbohatších Čechů | Žebříček nejbohatších | Koncern | Embargo | Dílčí indexy | Pilulka Lékárny | BNB | Protiepidemická opatření | Nařízení | Interfax | Epidemické situace | Průzkum PMI | Bidenovo vítězství | Moneta | Technologické tituly | Grains Index | Bloomberg Grains Index | Zhoršování pandemické situace | Vlny koronaviru | Pandemický program | Statistiky z německého trhu práce | Uniswap | UMA | Zveřejnění výsledků | Přebytek zahraničního obchodu | Tempo inflace | Pfizer a BioNTech | Oživení čínské ekonomiky | Sazka Entertainment | Dillí | Průmysl v eurozóně | Akciové investování | Letecká doprava | Polská vláda | Pád cen | NFIB | Snižování daní | Producent ropy | Růst amerického HDP | Spotřební daň z nafty | Odhad amerického HDP | Poptávka po státních dluhopisech | Představitelé americké centrální banky | Pasivní investování | Ropovod Družba | Stock Spirits | Oživení poptávky po ropě | Zelené dluhopisy | Spotřebitelská poptávka | Výdělky | Růst průměrné mzdy | Proražení | Ceny PHM | Zelené investice | Životní prostředí | Dluhopis Republiky | Spotřebitelské ceny v ČR | Cenový skok | Siemens | Continental | Vakcinace | Změny úrokových sazeb | TABAK | Program QE | BIDU | Očkování | Představitelé ČNB | Burza Coinbase | Kryptoměnová burza Coinbase | Antigenní testování | Zadlužování | Finanční společnost | PX Pražské burzy | NBP | Dohody Evropské unie | EC Investments | Vesa Equity Investment | Maďarská vláda | Orbán | Mutace koronaviru | Nová mutace koronaviru | Klimatická opatření | Štědrý den | Očkování proti covidu-19 | Růst průmyslové produkce | Voda | Case-Shiller | Boeing 737 Max | Venezuelský bolívar | Stock Spirits Group | Měnový pár EUR/PLN | Oslabení forintu | Inflace v Polsku | Boston Consulting Group | Budoucnost automobilového průmyslu | Emise dluhopisů | Pokles zásob | Poptávka po plynu | Počasí | Utažení měnové politiky | Online prostředí | Růst ceny | Dobrý výsledek | PMI ve výrobě | Opatření na pomoc firmám | Pomoc firmám | SOLEK | Zvýšení těžby | Německá inflace | Modrá vlna | Komentář Radomíra Jáče | Jon Osnoff | Sentiment v eurozóně | VET | DOT | Zpráva pro dolar | Dobrá zpráva pro dolar | Zvýšení ceny | Holdingové společnosti | Zdravotní péče | Paušální daně | TUI | Cestovní kancelář | Český maloobchod | Zhoršení ratingu | Prodeje potravin | Kofola ČeskoSlovensko | Zpomalující inflace | Rostoucí ceny ropy | Údaj o HDP | Ceny cukru | Evropské centrální banky | Fiskální impuls | Vývoj inflačních očekávání | MJ | Měsíční data | Efekt na trhy | WU | MF ČR | Německé ceny | Situace na trhu | Důvěra v ekonomiku ČR | Agentura Interfax | Polská společnost | Očkování proti covidu | Nárůst ceny | Express | Bilanční suma | Návrh PPF | Tržní ceny | Cenové výkyvy | Výrobní aktivity | Vypuknutí pandemie | Dnešní seance | Rozvolnění | Tencent Holding | Activision | Blizzard | Daň z nadměrných zisků | Finanční výsledky | Dialog | Mezinárodní investiční banka | MIB | Mezinárodní investiční banka (MIB) | Zisky akcií | Cestovní ruch v ČR | Poslanci Evropského parlamentu | Daňové zvýhodnění | Maersk | FTX | Kov | Obchodování s emisemi | ETS | Colt | Nastavení sazeb | Nové rekordy | Prezident Joe Biden | Americký prezident Joe Biden | Těžařské firmy | Fosilní paliva | Investování do firem | Elektroauta | Inflace na Slovensku | Raiffeisen Bank International (RBI) | Akcenta CZ | CETIN | V4 | Mrazivé počasí | Mrazy v USA | Přísná měnová politika | Negativní vývoj | Rostoucí výnosy | Porušení zákona | PMI indexy | Rozhodnutí vlády | Zásoby plynu | Rumuni | Súdán | Air | Světová poptávka | Posílení české měny | Statistika z USA | Dnešní statistika z USA | Covidová opatření | Míra inflace v Německu | Rohlik Group | PPF Telecom | Siemens Energy | Riziková prémie | Admirals | Intervenovat na devizovém trhu | Příznivé údaje | Silný růst | Jemenští povstalci | Ropná zařízení v Saúdské Arábii | Průměrná nominální mzda | Nominální mzda | Pandemie covidu-19 | ČSA | Bidenův obří balík rozpočtových opatření | Bidenův obří balík | Balík rozpočtových opatření | Zesílení inflačních tlaků | Fidelity | Cena nemovitostí | Pandemická omezení | Výrazný růst | Průmyslové společnosti | Tržby ve službách | Dnešní videokomentář | VOW3.DE | Řecká vláda | Toyota Motor Manufacturing Czech Republic | Toyota Motor Manufacturing | Liberty Steel | Nárůst sazeb | Forwardové sazby | Suezský průplav | Očekávání vyšší inflace | Nárůst rizikové averze | Analytik Trinity Bank | Trinity Bank Lukáš Kovanda | Ladislav Bartoníček | Sýrie | Ekonomický sentiment v eurozóně | Pohyb ceny | Data z reálné ekonomiky | Míra úspor | CPI Property Group | CPI Property | EDF | Umění | Analytické zprávy | Data o inflaci | Prudký růst cen | Evropské maloobchodní tržby | Fincentrum & Swiss Life Select | AMD | GE Renewable Energy | Průmyslová produkce v eurozóně | Dostupná data | Slovenská inflace | Zátěžové testy | Vstupní náklady | Ceny ropy Brent | Všechny indikátory | Guvernér maďarské centrální banky | Cigarety | Ceny surovin | Island | Emise skleníkových plynů | Makroekonomická prognóza | Prognóza České národní banky | Prognóza České národní banky (ČNB) | Strach z inflace | Jihokorejská společnost | Plán firmy | Odhad letošního růstu ekonomiky | Vysoká cena | ERA | Uran | Rostoucí ceny | Cenový pohyb | Objednávky | Ministr práce | Objem transakcí | Internetové společnosti | Události tohoto týdne | Hlavní události tohoto týdne | Verizon | Cena emisních povolenek | Dluhový strop | Tempo ekonomického růstu | Skotská národní strana | SNP | Trading.com | Nárůst objemů | Benxy | Akcionáři Avastu | Hospodaření firem | Konsensus trhu | Obavy z růstu inflace | Hodnocení současné situace | Colonial Pipeline | Panasonic | Francouzská společnost | Inflace v České republice | Arca Investments | Arca | Shiba Inu | Výrazná inflace | Meziměsíční inflace | Meziroční růst cen | Obchodování s povolenkami | Systém obchodování | Ceny ve výrobě | Indická centrální banka | Cenové úrovně | Plán obnovy | Pandemie COVID | Dovoz z USA | Jádrová inflace v eurozóně | Tuzemská měna | Obchodování s emisními povolenkami | Malta | Hladiny rezistence | Turów | Riziko ztráty | Petrus Advisers | Těžaři | Vesa | Dopad na finanční trh | Renáta Kellnerová | Obavy z inflace | Sentiment spotřebitelů | Oslabení | Investor Carl Icahn | Růst úroků | Růst cen nemovitostí | Prodejní ceny | Ceny benzínu v USA | Průměrné ceny benzínu | Výhled růstu české ekonomiky | Výrobní aktivita v ČR | MNB | Petrus | Ruský ministr | Růst v průmyslu | Evropské společnosti | Spotřeba domácností | Zajištění proti inflaci | Proinflační faktory | Zlevnění potravin | Planeo Elektro | Rockaway Capital | FAST | Údaje o nezaměstnanosti | Největší americká banka | Plány | Cíle | Příležitosti | Úroveň supportu | Úroveň rezistence | Snižování nákupu aktiv | Penta Investments Group Limited | Penta Investments Group | Makro Cash & Carry | Dodávky plynu | Penta | Zdražování cen | Primark | Zajišťování | Gigafactory | Wise | Konkurence | Vláda v Pekingu | Revolut | Prodej | Další kryptoměny | Zvyšování daní | McDonald's | Akcionáři Monety | Nové prognózy | Cyklus zvyšování sazeb | Regulační úřad | PPF Telco | ČD-Telematika | ICT | České dráhy | Dolar dnes | WISE | Dovoz ropných produktů | DPH u elektřiny | CO2 | Den daňové svobody | Pozitivní vliv | Významné zprávy | Vyšší úroveň | Trh dnes | El País | Energetická společnost ČEZ | Paradox | Ústup pandemie | Varianty koronaviru | Report ADP | Počet nezaměstnaných | Krizové situace | Cenové stability | Dodavatelský řetězec | Technologie | Údaje Eurostatu | Zemědělské suroviny | Zkušení obchodníci | Vývoje ceny | Sazby daně | Letecké palivo | Ropní vládci | Spojené arabské emiráty | Jednání kartelu OPEC | Hliník | Růst cen stavebních materiálů | Mluvčí společnosti | Američtí centrální bankéři | Koncentrace | Egypt | Eurohold | Společnost Eurohold | Energetický regulátor | Chování spotřebitelů | Rozvolnění restrikcí | Spotové ceny | UST | Cenový rekord | Budějovický Budvar | Budvar | Výroční zprávy | Pivovar | Příliv ropy | Tempo zdražování | Míra inflace v USA | J&T Capital Partners | Tkáč | J&T Patrik Tkáč | USA inflace | Rada guvernérů ECB | Rada guvernérů | NortonLifeLock | Americký trh | AI | Základní úrokové sazby ČNB | Přidaná hodnota | Inflace cen | Odvětví | Pokles poptávky | Přijímání bitcoinů | BHP | Divize | Rotterdam | Načasování | Boom | Bulharská finanční společnost | Energetická skupina | Energetická skupina ČEZ | Rekord | Současné ceny | Beneteau | Groupe Beneteau | Společný podnik | Výsledek hlasování | Delta mutace | Bilion | University of Michigan | Letiště Praha | Thomas Schäfer | Daňový poplatník | Dřevo | Světová cena | HICP | Vnější prostředí | Přemýšlení | Chování | Vnímání | Dodávky ruského plynu | Logistika | Occidental Petroleum | Růst průmyslových cen | Continental Resources | Ropné a plynárenské společnosti | Projekce | Analytik České bankovní asociace | Trh práce v USA | Jarda Tupý | Inflace ve Švýcarsku | Rekordní minimum | Epidemie nemoci | Epidemie nemoci covid-19 | Psychologické úrovně | CVC Capital Partners | CVC | Růst v oblasti služeb | Místopředseda Fedu | Zvýšení základní sazby | Základní sazby | Těžařská firma | Klíčové suroviny | Drahota | Ceny v dopravě | Červencová inflace | Červencová meziroční inflace | Aktuální prognózy | Sekce měnové | Náměstek ředitele | Portu analýza | Vratislav Zámiš | Analytik Portu | RWE Gas | BUX | Hackeři | Ocelárny | Asijské země | Společnost CVC | Investiční společnost CVC | Americké ceny | Spotové ceny ropy | Regulatorní prostředí | Byty | První odhad | Home Depot | Vyšší úroky | Tokeny | Meituan | Medián | Výhled USA | Americká Federální obchodní komise | Americká Federální obchodní komise (FTC) | Očekávaná inflace | Renfe | Leo Express | Renfe Operadora | Výrobní inflace | Americká ministryně financí | Funkční období | Janus Henderson | Společnost Janus Henderson | Proočkovanost | David Vagenknecht | Nedostatek čipů | Ranní glosa | Výkon německé ekonomiky | Společnosti | Měnové unie | Národní měny | Aktualizovaný výhled | Guardian | Opatření | Dna | Eurowag | The Times | Britské burzy | Společnost Eurowag | TA Associates | Martin Vohánka | Lobbing | Prazdroj | Telco | Evergrande | Nákladová inflace | China Evergrande | Lenka Kalivodová | Rychlý růst | Hnutí ANO | ANO | Uhlí | RBC | Vysoká poptávka | Covidové restrikce | Energetika | Velkoobchodní ceny elektřiny | Ruský rozpočet | Stakování | Ceny plynu | ZSSK | Železničná spoločnosť Slovensko | Konfederace | Reakce centrální banky | Los Angeles | Macao | Mezinárodní skupina | Vyšší hodnoty | Strojírenské firmy | Pracovní den | České aerolinie | Inskol | Dopady epidemie | Česká pošta | Jan Hamáček | ČSSD | Kompenzace | BNP | Sentiment indikátory | Pokračování trendu | P/B | Jaroslav Haščák | CDU/CSU | FDP | Sociální demokraté | Konzervativní unie | Samou | Čepro | Telecom | Problémy v dodavatelských řetězcích | Reorganizační plán | mmBtu | Zemní plyn (LNG) | TTF | Inflace ve Francii | Míra inflace ve Francii | Úročení | Cenový šok | Energetická krize | Zvýšení základní úrokové sazby | Růst cen plynu | Růst cen zemního plynu | Kellnerová | Hospodářské soutěže | Prudké zdražování | Automotive | Navyšování cen | Akcie Eurowagu | Meziroční inflace v září | Inflace v září | Sněmovní volby | Nová vláda | Minulá výkonnost | Napjatá situace | Zhoršení nálady | Zdražování potravin | Češi | Bohemia Energy | Energetické krize | Zdražování energií | Polský zlotý a maďarský forint | Nákup plynu | Dmitrij Peskov | Prodeje ropy | Příjmy z ropy | Rychlý růst cen | Vysoké ceny | Rekordní ceny | Vývoj produkce | Situace na komoditních trzích | Pravidla hry | ITA | Společnost ITA | Kolibřík Energie | Vývoje kurzu | Složení portfolia | GIC | CETIN Group | Strategický partner | České Radiokomunikace | Intuitive Surgical | Nedostatek polovodičů | Šéf německé centrální banky | Zdravotnictví | Schlumberger | Obilí | Kuny | Rumunsko | Pozornost | Ruská společnost | Zprostředkovatelé | Společnost PPF Telecom | Společnost PPF Telecom Group | Telenor Montenegro | 4iG | Telenor | Zboží dlouhodobé spotřeby | Christian Lindner | Robert Habeck | Návrh rozpočtu | Orlen Unipetrol | Dodávky z Ruska | Ruský prezident | Vývoj jádrové inflace v eurozóně | Meta | Rozpočet Saúdské Arábie | Allianz SE | Meta Platforms | Vývoj ceny kryptoměny | Ceny kryptoměny | Francouzský index | Zvýšení sazeb v eurozóně | Fialova vláda | Evergrande Group | Objem maloobchodních tržeb | Česká národní banka (ČNB) | WeDo | Tisková zpráva | Drahé energie | Velkoobchodní cena zemního plynu | Společnost | Výsledky společnosti | Inflace ve Spojených státech | Zoufalství | Obchodní ředitel | Analytik Deutsche Bank | Průmyslový sektor | Burzovní cena | Další růst sazeb | Dopady inflace | Target | Maloobchodní prodejce | TJX Companies | TJX | Družba | Ropný šok | Lockdowny | TIM | Pozemky | Ruský trh | Jens Stoltenberg | Antony Blinken | Společnost innogy | Innogy | Index technologického trhu | Obchodník s energií | Vivo Energy | Engen | Obchodník s komoditami Vitol | Helios Investment Partners | Pohonné hmoty a maziva | Vivo | Nová varianta covidu | Varianta covidu | Nová mutace | Uvolnění rezerv | Omikron | Hirojuki Kikukawa | Tacufumi Okoši | Očekávání úrokových sazeb | Sazby centrální banky | Akcie Gazpromu | | Drahý plyn | Výhled české ekonomiky | Kazachstán | Pumpaři | Nejvýraznější propad | Vietnam | Lütfi Elvan | Nureddin Nebati | Varianty covidu | Zlotý | Daňové zatížení | Kartel při obchodování s měnami | Kartel při obchodování | BofA | Akcie Razer | Razer | Největší švýcarská banka | Postavení na trhu | SOTIO | Fibonacciho retracement | Rozšíření | Rostoucí inflace | Zemědělci | Participace | Firma Nestlé | Výkon průmyslu | Prognózy inflace | Evernym | Emise uhlíku | Annalena Baerbocková | Úrokové sazby v USA | Spotřebitelské inflace | Obavy z omikronu | Bidenova administrativa | Pyramida | Letadlo | Meziroční inflace v ČR | Joachim Nagel | Úpis nových akcií | Jaromír Gec | Jamal | Závazky vůči věřitelům | Inflační spirála | Mluvčí Kremlu | Sekyra Group | Cyklus utahování měnové politiky | Fondee | Základní sazba | Zvýšení slevy na poplatníka | Úročení koruny | Šíření varianty omikron | Těžební společnost | MTI | Jan Macek | Covidové krize | Společnost Smartwings | Jiří Šimáně | Dlouhodobé trendy | Celkový sentiment | China Evergrande Group | Získané peníze | Rozšiřování kapacit | Hodnoty měny | Uniper | Miliardy USD | Polská NBP | Omezení QE | Rozvahy Fedu | Petr Lajsek | IT skupina | Etnetera | Green:Code | Zvyšování sazeb Fedu | Firma Meta Platforms | Firma Meta | Vladimír Dlouhý | Předpokládaný růst | Ocel | Srí Lanka | Breakthrough Energy Catalyst | Fond Breakthrough Energy Catalyst | Fond, za kterým je Gates | BEC | Fond BEC | Breakthrough Energy Group | Breakthrough Energy | Boston Consulting | Zelená přirážka | Ruský plyn | Cena práce | Hypomonitor | Data z ekonomiky USA | Míra inflace v Maďarsku | Průměrná míra inflace | Realitní skupina CPI Property Group | Rady expertů | Húsíové | Hry | Dražší energie | Allwyn | Allwyn Entertainment | Cohn Robbins Holdings Corp. | Cohn Robbins Holdings | Cohn Robbins | CRHC | Hodnota sloučené společnosti | Provozovatel loterií | Reality | Válka na Ukrajině | Omezení dodávek | Analytik trhů | Christian Dürr | Instituce | Růst dluhopisových výnosů | Společnost Allwyn | Napětí na Ukrajině | Spotřební zboží | Základní úrok | Přerušení dodávek ruského plynu | Rostoucí ceny plynu | Snížení daně | Rusko dnes | Zrychlení růstu ekonomiky | Belviport Trading Limited | Firma Belviport Trading | Cena transakce | Sev.en | Polský podnik | CRO | Glapinski | Guvernér Glapinski | Škoda Transportation | Didier Pfleger | RTL | RTL Hrvatska | Luxusní zboží | Invaze na Ukrajinu | Zmírnění obav | Kupní cena | Ruské invaze na Ukrajinu | Cenový index | TotalEnergies | Dění na Ukrajině | XTB Jiří Tyleček | Sankce | Sankce vůči Rusku | Ruský prezident Vladimir Putin | Luhanské lidové republiky | Capitalinked.com Radim Dohnal | Rusal | Ceny zemního plynu v Evropě | Scope Ratings | Dennis Shen | Lowe's Companies | Lowe's | Konflikt na Ukrajině | Belviport | Ruská invaze na Ukrajinu | Ruská invaze | Moskevská burza | Ruská agrese | Efekt sankcí | Nikolaj Šulginov | Německá energetická společnost | Export do Ruska | Lídři zemí EU | Sberbank CZ | Přímé intervence | Licence Sberbank CZ | Licence Sberbank | Kyjev | Západní firmy | Ministr dopravy | Západní společnosti | Rusko a Ukrajina | MWh | EUR/MWh | Oleg Děripaska | Krize na Ukrajině | Vzdušný prostor | Ruská aktiva | Politický tlak | Commerzbank dnes | Evropský blok | Situace na Ukrajině | Polská centrální banka (NBP) | Harmonizovaná inflace | Emise CO2 | Velkoobchodní cena plynu | Zkapalněný zemní plyn | Prima | Sankce EU | Sankce EU proti Rusku | Turecký statistický úřad | Intervence České národní banky | Ruský vývoz ropy | Zahájení invaze | Invaze | Narušení dodávek | Invaze Ruska | Invaze Ruska na Ukrajinu | XTB Štěpán Hájek | Energetický kolos | Staropramen | Plzeňský Prazdroj | Ztráta ruského trhu | Východní Evropa | Pokles inflace | Ukončení války | Zákaz dovozu ruské ropy | Americký ministr zahraničí | Česmad Bohemia | Snížení spotřební daně | Invaze ruských vojsk | Invaze ruských vojsk na Ukrajinu | Gazeta | Řetězec | Řetězce | Aktivity v Rusku | Spotřební daň z pohonných hmot | Zlevňování ropy | Závislost Evropy na Rusku | Hnědé uhlí | Igor Kim | Ruský finančník | Signet Bank AS | Signet Bank | Západní sankce | Sankce Západu | Zvyšování cen | Zahájení ruské invaze | Zahájení ruské invaze na Ukrajinu | APP | Vývoz ruské ropy | Nákup ruské ropy | Akciový index Hang Seng | Plynárenský gigant | Dodávky plynovodem | Nord Stream 1 | ČEZ Daniel Beneš | Ukrajinské krize | Provoz britské národní loterie | Britské národní loterie | Národní loterie | Ministerstvo průmyslu a obchodu | Dopady války na Ukrajině | Cenové změny komodit | Cenové změny | Měnový kurz EUR/CZK | Co bude s českou korunou | Jaké fundamenty sledovat | Růst platů | Politika ČNB | Které fundamenty sledovat | Aktivisté | Daň na pohonné hmoty | Vývoj ceny ropy Brent v USD | Skupiny PPF | Kroky ČNB | Covid v Číně | Jestřábí politika | Vývoj cenové hladiny | Inflace v Japonsku | Vysoké ceny energií | Společnost E.ON | Platby za plyn | Dolarová výnosová křivka | Vypnutí plynu | Allianz Trade | Zastavení dodávek plynu | Zastavení dodávek | Sankce uvalené na Rusko | Der Tagesspiegel | Tagesspiegel | Utahování měnových politik | Míra inflace v Polsku | Ruský Gazprom | Akcie společnosti MOL | MOL | Klaus Zellmer | Inflační náraz | Růst cen energií | Petr Fiala | Státní distributor paliv | Výsledek inflace | Colt CZ Group SE | Colt CZ Group | Colt CZ | Inflační data | Správa | Zákonodárci | Normalizace měnové politiky | Čínský lockdown | Tržní ocenění | Správní rada | Sbírka známek | Alternativní investování | Ceny pohonných hmot v Česku | Vzestupný trend | Dovoz ruské ropy | Pokles produkce | Leonhard Birnbaum | Odpojení EU od ruského plynu | Tradingové webináře | Tradingové webináře zdarma | Webináře zdarma | Zdražování hypoték | Kiril Petkov | Premiér Kiril Petkov | Plyn v rublech | Embargo na ruskou ropu | Šmejc | Boj s inflací | Rostoucí ceny energií | Ropovod TAL | Newstream | Occidental | Hladomor | Akcie na burze v Budapešti | Southwest | Nové daně | Poptávková inflace | Embargo EU na ruskou ropu | Embargo EU | Svaz německého průmyslu | Borealis | Jan Frait | Vývoj inflace v USA | Cena benzinu v USA | Mimořádné zasedání | Bilance ČNB | Akcie ABN | ABN | Ceny plynu a elektřiny | Ekonomika Srí Lanky | Ranil Vikremesinghe | Srílanský premiér | Ceylon Petroleum Corporation | Ostrovní země | Daň z benzinu | Vývoj cen pohonných hmot | Škoda Group | Práva ke značce | Přijetí | Pochybení | Širší trh | Ředitel ČEZ | Nové sankce | Silné inflační tlaky | Snížení inflace | Stagnace poptávky | Velmi volatilní | Spotřebitelské ceny ve Švýcarsku | Švýcarský statistický úřad | EdF | Prudký růst inflace | Propuštění | Vývoj amerického akciového indexu | Znehodnocení | Cenu plynu | Turistické sezóny | Cenový strop | Strop na ceny pohonných hmot | Realitymix | Realitymix.cz | Purple Trading Petr Lajsek | Společnost EDF | Marketingová komunikace | Úsporný energetický tarif | Energetický tarif | Zkrocení inflace | Zvýšení úroků | Pokles zisku | Úsporný tarif | Obchodování na Energetické burze | Zastavení poklesu | Skokové posílení | Zastavení dodávek ruského plynu | Negativní vývoj ekonomiky | Sloučení | Rodinné rozpočty | Nárůst zásob | Oslabení zlata | Cenový strop na ruskou ropu | Kevin Tran Nguyen | Nominální růst | Hike | Akcez | Prime | Stabilita úrokových sazeb | Česká antivirová firma | Zpráva o inflaci | Zákaz dovozu | Pomoc Ukrajině | České předsednictví | Současná situace | Premiér Fiala | Paweł Majtkowski | Německé ekonomiky | Topné oleje | Investiční cíle | Dovoz z Ruska | Pražský městský soud | Zestátnění | Zastropování cen | Nejvyšší kontrolní úřad | NKÚ | Nejvyšší kontrolní úřad (NKÚ) | Cohn Robbins Holdings (CRHC) | Společnost S&P Global | Windfall tax | Zastropování cen ruské ropy | Vypnutí Nord Streamu | Vypnutí Nord Streamu 1 | Ceny energetických komodit | Akcioví investoři | Situace na trhu s plynem | Krachy firem | HCFB | Home Credit & Finance Bank | Home Credit & Finance Bank (HCFB) | Finance Bank | Holding Agrofert | Údaj NFP | Covidové uzavírky | Zastropování cen energií | Photon Energy | Slábnoucí inflace | Obraty | Úrokové náklady | Marka | Cenové stropy | Ruské ropy | Mobilizace | Mobilizace v Rusku | Motorová nafta | Ruská mobilizace | Putinova mobilizace | Náměstek ministra financí | Zvýšení daně | Vyšší daň | Inflace ve Španělsku | Ekonom společnosti | Zastropování cen elektřiny | Sloe | Paroplynové elektrárny | Platební systém | Burzovní cena plynu | Plyn z Ruska | Řešení energetické krize | Měnový pár EUR/HUF | Český statistický úřad (ČSÚ) | CFD (Rozdílové smlouvy) | Jeremy Hunt | Lula | Luiz Inácio Lula da Silva | Euronews | Dezinformace | Hlas Ameriky | Hlas Ameriky (VOA) | VOA | Philip Friedrich | Freedom House | Tržní odhad | Implikace | Mero | Camelot | Růst ropy | Evropský trh s plynem | EP Commodities | Aircraft Industries | Aircraft | Omnipol | WISE Air | Starwisata Air | Sulut Airways Indonesia | Sulut Airways | INDO Defence | Shromáždění OSN | Komise v přenesené pravomoci | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Ekonomické důsledky | Přehřátý trh | Přehřátý trh práce | Gen Digital | GEN | Matěj Široký | Jozef Síkela | Ministr průmyslu a obchodu | Síkela | F-35 | Novinky | Novinky.cz | Administrativa | Války na Ukrajině | Vysoké inflace | Bureau of Labor Statistics | Ontario Teachers | Pension Plan | Ontario Teachers' Pension Plan | Širší index | Pokles inflace v USA | Zpevňování dolaru | Ranní zpráva pro tradery | Zpráva pro tradery | Co se děje na finančních trzích | OsMA | Icahn a S&P 500 | Sektorové investování | Průmyslové firmy | Společnosti produkující ropu | Výrobci elektřiny | Výrobci spotřebního zboží | Distribuce plynu | Obchodní řetězce | Výrobci autodílu | IT servis | Chemický průmysl | Výrobci zdravotnického materiálu | Southwest Gas Holdings | Southwest Gas | Konec energetické krize | Industriální společnosti | CZ | Ministr financí Jeremy Hunt | Zdravotní sestry | Pokles reálných mezd | Rafinerie | Budapešť | Obrat v měnové politice | Britské loterie | Zastropování cen paliv | Zastropování cen plynu | Mitsubishi UFJ | Obranný průmysl | ERÚ | Fiocchi Munizioni | Fiocchi | Krungsri Bank | Škoda JS | Jasný směr | Lidové bouře | Strop na ruskou ropu | Line | Timur Barotov | BHS Timur Barotov | Repo sazba ČNB | Sazba ČNB | Západní země | Holubičí rétorika | Inflační krize | Nedostatek paliv | Zrušení zastropování cen | Comfort Finance | Varování | Daně z mimořádných zisků | Uvolněné fiskální politiky | Bankovní rady ČNB | Jiřina Lužová | Správkyně Sberbank CZ | Správkyně Sberbank | Růstový potenciál | Další růst úrokových sazeb | CEE region | Slábnutí inflačních tlaků | Comfort Finance Group | Omezení cen plynu | Uniles | Camelot LS Group | Camelot LS | Dalibor Šafařík | Meziroční inflace v eurozóně | Společnost Allwyn Entertainment | Inflace v Evropě | Měnová unie | Carlyle | Tescan Orsay Holding | Tescan Orsay | IKL | USD za tunu | Protiinflační opatření | Španělský premiér | Španělský premiér Sánchez | Španělský premiér Pedro Sánchez | Premiér Pedro Sánchez | Společnost Seznam.cz | Společnost Seznam.cz média | Seznam.cz média | Borgis | Právo | Silky | Silky Zdeňka Porybného | Úřad pro ochranu hospodářské soutěže | Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) | Uvolňování covidových restrikcí | Ges Group | Společnost Rohlik Group | Společnost Rohlik | CV90 | Zkapalněný zemní plyn (LNG) | One Ticket | Sberbank CZ Jiřina Lužová | IMG Bohemia | Společnost Lumius | Lumius | Cenový růst | Výprodeje | Média v Polsku | Ceny ropy a zemního plynu | Zavedení embarga EU | Zavedení embarga | Zvyšování úrokových sazeb v USA | Guvernér Michl | Vyhlídky dolaru | Teplé počasí | Zásobníky s plynem | Energetický regulační úřad | Tchajwanská ekonomika | Silná koruna | Elektrická energie | OCI | Přecenění zboží | Nejvyšší inflace | Vyšší náklady | Pokles cen energií | Příjmy ruského rozpočtu z ropy | Příjmy ruského rozpočtu z ropy a plynu | Analytik společnosti XTB | Pokračující pokles | Nákup nemovitosti | Vývoj superjádrové inflace | Náklady bydlení | Shelter | Nové signály | Mauricius | Obnovitelné zdroje | Menšinový podíl | Média | Skupina Orlen | Zvýšení rizika | Nová data o inflaci | Inflační tlaky v české ekonomice | Odeznívání inflace | Sport | Invesco Ltd. | Problémy v bankovním sektoru | Válka | ITA Airways | ČNB Aleš Michl | Uniswap (UNI) | Cenové stropy na základní potraviny | Základní potraviny | Údaje o vývoji inflace | Spojení | Světové poptávky | Vyšší ceny | Asie | Klesající inflace | Prostředí klesající inflace | JOLTS | Nespokojenost | Vysoké úrokové sazby | DPH na základní potraviny | Technické faktory | Závazek | Srovnávací základna | Inflační tlaky ve světě | ETS II | Snížení poptávky | Inflace ve Spojeném království | Zdravotnické potřeby | Piráti | Zákaz vývozu | Rychlost | Snižování sazeb v USA | Zvyšování napětí | Konec cyklu zvyšování úrokových sazeb | Petr Kymlička | Litva | Konsolidační balíček | Výše poplatků | Vice | Energetická agentura | Mimořádná inflace | Akcie firmy AMD | Third Point | Podíl v AMD | Pokles technologického indexu | Vývoz do Kazachstánu | Průmyslové zboží | Předseda sněmovny | Úvěrování | Levice | 4Trans | Jaroslav Ton | Vývoj tržeb | Výhledy | Silná data | Směřování | Časové řady | Oděvy | Vítězství nad inflací | Úsporný balíček | Vládní úsporný balíček | Nárůst cen energií | Inflační vlna | Proinflační riziko | Životní potřeby | SRI | Zdroje energie | Největší ekonomiky | Nižší ceny | Situace v Německu | Niall Ferguson | Cyklus zvyšování úrokových sazeb | Aliance | Čokoláda | Západní spojenci | Covidové pandemie | Nejlepší rating | John Williams | Prezident newyorského Fedu | Bitcoinového ETF | Paříž | Dražší půjčky | Nákup nemovitostí | Pokles inflace podle analytiků | Závod automobilky | Ceny paliv | Útok Hamásu na Izrael | Útok Hamásu | Přirážka | Trh s komoditami | Měnové intervence | Hamás | Hnutí Hamás | Ozbrojený konflikt | Volby v Polsku | Konflikt mezi Izraelem | Inflační trend | Free Market pražské burzy | Akcie společnosti W.A.G Payment Solutions | W.A.G Payment Solutions | W.A.G Payment Solutions (Eurowag) | Likviditu na trhu Free Market | Předstihový ukazatel | Bitcoinové fondy | Struktura | tradingeconomics.com | Návrat inflace | Úvěrové aktivity | Přecenění | Válka Izraele | Eskalace | Pozorování | Tuzemské automobilky | Statistický odbor japonské vlády | Odbor japonské vlády | Japonské vlády | Ficova vláda | Snížení cen | Hútiové | Státní podnik | Pandemie covidu | Prudký pokles sazeb | All-time high | ProCent | Lichtenštejnsko | Sazby v USA | Rok 2024 | Kuvajt | Rafinérie | Porovnání vývoje cen bytů | DSCR | Omezení DSCR | Základní úrokové sazby v USA | Severní Dakota | Poptávková recese | Dobrá zpráva | Dobrá zpráva pro euro | Zpráva pro euro | Meziroční vývoj růstu průmyslu | Vývoj růstu průmyslu v eurozóně | Vývoj růstu průmyslu | Meziroční vývoj růstu průmyslu v eurozóně | Guvernér ČNB Aleš Michl | Palestinský fond | Obnova domů v Pásmu Gazy | Obnova domů | Muhammad Mustafa | Palestinský investiční fond | Společnost Reddit | Oblečení | Nejvyšší cena | eTukTuk | Dopad na ekonomiku | Výkon | Mezinárodní porovnání | Nákupy | Prodeje | Lednové přecenění | Nakupovat | Fondy obchodované na burze (ETF) | Maso | Bitcoinové fondy obchodované na burze (ETF) | Bitcoinové fondy obchodované na burze | Oživení ekonomické aktivity | Vlády | Pohyb cen | 256/2004 | Odpovědnost
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Pozice | Trh | Výhled | Rezistence | Reuters | ČTK | Banky | Banka | Obchodování | Indikátor | FOREX | Trading | Cena | Růst | Graf | EUR/USD

Předchozí klíčová slova

Pohled na finanční trhy
Pohled na indikátory
Pohled na jednotlivé akcie
Pohled na kryptoměny
Pohled na situaci
Pohled na trading
Pohled na trh
Pohled na zlato
Pohled tradera
Pohled velkých hráčů

Následující klíčová slova

Pohonné hmoty a maziva
Pohonné hmoty v Česku
Pohonné hmoty v ČR
Pohřeb královny
Pohřeb královny Alžběty
Pohřeb královny Alžběty II.
Pohyb akcií
Pohyb Bitcoinu
Pohyb BTC
Pohyb cen
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Fintokei ProTrader
Potvrďte prosím... Zavřít