Ticker Tape by TradingView
Inflace, ČR, únor 2025 – detailní údaje
Detailní statistika inflace za letošní únor potvrdila, že meziroční růst spotřebitelských cen v české ekonomice zpomalil z 2,8 % na 2,7 %.
Finanční trh pokles inflace na 2,7 % očekával, ČNB ve své prognóze prezentované počátkem předpokládala únorovou meziroční inflaci na úrovni 2,6 %.
Pokles meziroční inflace byl tažen cenami potravin a pohonných hmot, zatímco meziroční růst cen energií pro domácnosti zůstal v porovnání s lednem beze změny.
Jádrová meziroční inflace zřejmě mírně vzrostla ze své lednové úrovně, jež činila 2,5 %: data o jádrové inflaci zveřejní během dneška ČNB.
Meziroční inflace v únoru dle detailních dat klesla z lednových 2,8 % na 2,7 %: v souladu s předběžným odhadem, jenž ČSÚ publikoval minulý týden.
Meziroční inflace takto klesla na nejnižší úroveň od loňského září.
Únorová inflace vyšla mírně nad odhadem ČNB, jenž v nedávno publikované čtvrtletní prognóze činil 2,6 %.
V kontextu skutečnosti, že lednová meziroční inflace na úrovni 2,8 % byla 3 desetiny procentního bodu nad prognózou ČNB, však výsledek celkové inflace za únor představuje dobrou zprávu, neboť v tomto měsíci byla cenová dynamika celkově pod očekáváním centrální banky.
Meziroční růst spotřebitelských cen se v české ekonomice od počátku loňského roku drží v pásmu inflačního cíle centrální banky, jež je definováno v rozmezí 1,0 % až 3,0 %.
Méně dobrou zprávou z pohledu centrální banky je vývoj jádrové inflace, jež v únoru zřejmě mírně vzrostla.
Pohled na hlavní položky spotřebního koše ukazuje, že k poklesu celkové meziroční inflace v únoru přispěly zejména ceny potravin a pohonných hmot.
Meziroční růst cen energií pro domácnosti vykázal v únoru obdobné tempo jako v lednu a na změnu celkové meziroční inflace tak měly ceny energií neutrální dopad.
U jádrové inflace, jež v lednu činila meziročně 2,5 %, lze pro únor předpokládat mírný nárůst, vliv by zde mělo mít mimo jiné imputované nájemné, kde se v únoru meziroční růst zvýšil z lednových 2,9 % na 3,1 %.
Obecně byl ale cenový vývoj položek spadajících do jádrové inflace v únoru smíšený: zrychlil se meziroční růst cen bytového vybavení, zatímco rekreace a kultura, stravování a ubytování, a také odívaní a obuv vykázaly mírné zpomalení růstu cen (v případě odívání a obuvi došlo k prohloubení meziročního poklesu cen).
Údaj o jádrové inflaci, která v rámci všech indikátorů vývoje spotřebitelských cen zřejmě nejlépe mapuje domácí cenové tlaky, ČNB teprve zveřejní v průběhu dneška.
ČNB ve své prognóze prezentované počátkem února očekávala jádrovou inflaci pro letošní 1. čtvrtletí na úrovni 2,5 % poté, co v loňském závěrečném čtvrtletí činila meziroční jádrová inflace 2,3 %.
Celková meziroční inflace v únoru klesla, v souladu s předběžným údajem, jenž byl reportován minulý týden, a dostala se na nejnižší úroveň od loňského září.
K poklesu celkové inflace přispěly ceny potravin a pohonných hmot, zatímco u jádrové meziroční inflace lze očekávat mírný nárůst.
Pro letošní rok čekáme celoroční průměrnou inflaci na úrovni 2,4 %, což by představovalo stejný celoroční růst spotřebitelských cen jako v roce 2024.
Celková meziroční inflace by měla v průběhu roku klesnout na úroveň inflačního cíle, tedy na 2 %, a v některých měsících možná přechodně i pod tuto úroveň.
Z pohledu ČNB mohou být výsledky inflace za únor spíše smíšeným poselstvím: na jedné straně je vítanou zprávou zmírnění meziročního růstu cen potravin, méně vítanou zprávou bude případný nárůst jádrové inflace, pokud jej výpočty z dílny centrální banky potvrdí.
Pokud vezmeme nejen data o vývoji inflace, ale především silnější růst HDP za loňské závěrečné čtvrtletí doprovázený silnějším růst spotřeby domácností a také silnějším růstem mezd v české ekonomice, tak zprávy z ekonomiky podporují scénář, v němž by bankovní rada na svém zasedání 26. března mohla nechat úroky beze změny, repo sazbu na úrovni 3,75 %.
Příští snížení úroků ČNB tak čekáme spíše až na květnovém zasedání bankovní rady.
Prognóza z dílny centrální banky, zveřejněná počátkem února, pracuje pro letošní rok s dalším poklesem úroků, u repo sazby až na 3,00 %, přičemž většina poklesu úroků by se měla odehrát již v prvním pololetí.
Bankovní rada ale konstatovala, že rizika vnímá spíše ve směru vyšších inflačních tlaků v některých segmentech ekonomiky, a že pokles úrokových sazeb bude zřejmě pozvolnější, než co předpokládá prognóza.
Sdílíme názor, že ČNB sníží úroky v květnu a poté zřejmě v srpnu, repo sazbu na úroveň 3,25 %, a poté by úroky české centrální banky mohly zůstat delší dobu stabilní.
Radomír Jáč
hlavní ekonom
Generali Investments CEE
Klíčová slova: Inflace | HDP | Rizika | Sazby | Bankovní rada | Centrální banky | Finanční trh | ČNB | Banky | Ekonom | Výsledky | Jádrová inflace | Meziroční inflace | Prognóza | Růst HDP | Trh | Zprávy | Zprávy z ekonomiky | CEE | ROCE | Generali Investments CEE | Pokles úrokových sazeb | Hlavní ekonom | Generali Investments | Snížení úroků | Růst spotřebitelských cen | ČSÚ | Radomír Jáč | Růst cen | Statistika | Ceny potravin | Úroky | Zasedání bankovní rady | Vývoj jádrové inflace | Meziroční růst spotřebitelských cen | Cenové tlaky | Nájemné | Ceny energií | Pokles | Meziroční růst | Zpomalení růstu | Vývoj | Inflace v únoru | Únorová inflace | Cenový vývoj | Domácnosti | Růst | Repo sazby | Ekonomiky | Údaje | ČR | Ceny | Meziroční růst cen | Cíle | 3М | Pokles inflace | Růst cen energií | Investments | Kultura |
Čtěte více
-
Inflace, ČR, prosinec 2025 – detailní údaje
Detailní statistika inflace za loňský prosinec potvrdila, že meziroční růst spotřebitelských cen v české ekonomice zůstal beze změny na listopadových 2,1 %, což zároveň představuje nejnižší úroveň od dubna 2025. -
Inflace, ČR, prosinec 2025 – předběžný údaj
Meziroční růst spotřebitelských cen v prosinci dle předběžných údajů zůstal beze změny na listopadové úrovni 2,1 %, když finanční trh i ČNB shodně očekávaly nárůst meziroční inflace na úroveň 2,3 %. -
Inflace, ČR, říjen 2023
Data o říjnové inflaci hlásí zrychlení meziročního růstu spotřebitelských cen ze zářijových 6,9 % na 8,5 %. -
Inflace, ČR, říjen 2023
Data o říjnové inflaci hlásí zrychlení meziročního růstu spotřebitelských cen ze zářijových 6,9 % na 8,5 %. -
Inflace, ČR, říjen 2024
Meziroční inflace v české ekonomice v říjnu vzrostla z 2,6 % na 2,8 %, v souladu s odhady trhu i centrální banky. -
Inflace, ČR, říjen 2025 – předběžný údaj
Meziroční růst spotřebitelských cen v říjnu dle předběžných údajů vzrostl ze zářijové úrovně 2,3 % na 2,5 %, zatímco finanční trh očekával stabilitu meziroční inflace na úrovni 2,3 %. -
Inflace, ČR, srpen 2023
Meziroční inflace v české ekonomice v srpnu dále klesla, z červencových 8,8 % na 8,5 %, v souladu s očekáváním finančního trhu a též v souladu s prognózou ČNB. -
Inflace, ČR, srpen 2025 – detailní údaje
Detailní statistika inflace za letošní srpen potvrdila, že meziroční růst spotřebitelských cen v české ekonomice zpomalil z červencových 2,7 % na 2,5 %. -
Inflace, ČR, srpen 2025 – předběžný údaj
Meziroční růst spotřebitelských cen v srpnu dle předběžných údajů klesl z červencové úrovně 2,7 % na 2,5 %, zcela v souladu s očekáváním finančního trhu. -
Inflace, ČR, únor 2023
Meziroční inflace v české ekonomice se v únoru vydala k poklesu a potvrdila tak, že lednové zrychlení meziročního růstu spotřebitelských cen, jež bylo taženo zejména cenami elektřiny, představovalo jednorázovou výjimku. -
Inflace, ČR, únor 2026 – detailní údaje
Detailní statistika inflace za letošní únor potvrdila zpomalení meziročního růstu spotřebitelských cen z lednových 1,6 % na 1,4 %, což zároveň představuje nejnižší úroveň od října 2016. -
Inflace, ČR, září 2023
Data o zářijové inflaci hlásí výrazné zpomalení meziročního růstu spotřebitelských cen a podporují scénář, v němž by ČNB měla v letošním závěrečném čtvrtletí začít snižovat úrokové sazby. -
Inflace ČR 09/2022 – 18,0 % Y/Y
„Inflace je v Česku stále vysoká. Zatímco obědové denní menu bylo ještě před rokem i v centru Prahy možné sehnat za 150 Kč, dnes už se vejdete pod 200 Kč opravdu jen výjimečně. Ještě horší je ale fakt, že zdražování začalo doléhat na obyčejné lidi, zejména na ty s nižšími příjmy. Energie a potraviny ukrajují stále větší částky z rodinných příjmů, a kvůli tomu se začíná ve velkém šetřit, což je vidět i na maloobchodních tržbách. Spotřeba domácností tak bude další brzdou hospodářského růstu. Mohli bychom se tak brzy dostat do dlouhotrvající recese, která bude doprovázena silným propadem reálných mezd. Ekonomické makroukazatele momentálně nepředpovídají příliš zářnou budoucnost české ekonomiky.“ -
Inflace ČR 11/2022 – 16,2 % Y/Y
„Inflace se stále drží vysoko, a to i přes snížené výdaje domácností. Nejsme ale u konce. Na většinu domácností v brzké době dolehne zvýšení cen energií. Vyšší zálohy čekají mnoho lidí už od nového roku. To bude znamenat další ukrojení z koláče už tak napjatých rodinných rozpočtů. Cenové stropy v tomto ohledu pomůžou, ale i přesto budou náklady na energie pro rodiny zásadní. Kdo to pocítí nejvíce, budou obchodníci, kteří si ještě užijí Vánoce, ale po nich bude zbytné věci nakupovat už jen hrstka domácností. V konečném důsledku by se v příštím roce už měla inflace uklidnit a vrátit se do jednociferných hodnot.“ -
Inflace ČR 12/2022 – 15,8 % Y/Y
„Prožili jsme si rok, kdy se zdražovalo tak výrazně jako naposledy v devadesátých letech. Ještě první pololetí roku 2023 bude pro domácnosti z hlediska inflace těžké. Pak nás ale nečeká nic výrazně lepšího. Zdražování cen sice zhruba ve druhém čtvrtletí roku poleví, ale hospodářství bude trpět slabou výkonností, protože budou všichni šetřit a zvykat si na nový standard cen. Inflace sice v druhé půlce roku klesne pod deset procent, ale to bude vykoupeno hospodářskou recesí a zvýšenou nezaměstnaností. Tato kombinace pak bude vytvářet mimořádný tlak na veřejné finance, což skutečně prověří současnou vládu.“ -
Inflace ČR 12/2022 – 17,5 % Y/Y
„Do nového roku jsme opět vstoupili se zvýšenou inflací. A to vyšším cenám paradoxně nepomáhá ani extrémně silná koruna a mizivá poptávka domácností. Zdá se, že obchodníci a výrobci stále nemají dost a zboží ještě nepřestalo zdražovat. Společně s ochlazeným hospodářstvím a vyššími úroky jim ale nezbyde nic jiného a inflace se skutečně začne pomalu snižovat. Odhaduji, že někdy ve druhé polovině letošního roku bychom už mohli zaznamenat jednociferné hodnoty zdražování. Což stále není na slavení, ale alespoň už je to lépe predikovatelné a to ekonomice vždy prospívá.“ -
Inflace ČR – 17,2 %
„Inflace dál roste a drtí českou ekonomiku. I když je základní úroková míra relativně vysoko, tlak na zvyšování cen nelze zkrotit, protože se vyšší úroky projeví v ekonomice až se zpožděním. Toto léto tak bude zhruba o pětinu dražší než to loňské. Další útok na naše peněženky nás ale nenechá dlouho čekat. Za jakékoliv půjčené peníze se bude platit daleko více než předtím a vlastní bydlení se stane prakticky nedostupným pro střední třídu obzvláště v Praze a krajských městech. Vyšší platy ale vzhledem k nízkému růstu HDP nečekejme. Musíme si zvyknout, že ne žádný strom neroste do nebe. Někdy je třeba zastavit a najít si čas nadechnout se k lepším zítřkům.“ -
Inflace ČR – 17,5 % Y/Y
„Ceny v Česku dál rostou a inflace pomalu míří k 20% hranici. I když se efekt vyšších sazeb v ekonomice projeví až později, právě nyní je třeba ke snížení inflace také součinnost vlády. Bohužel právě ony nepopulární kroky a utahování opasků sníží poptávku a zklidní ceny. Aktuálně rozdávaný příspěvek na dítě jde přesně opačným směrem. Vím, že je těžké odolat rozdávání z eráru, ale právě to by snížení cen prospělo nejvíce.“ -
Inflace dál brzdí díky potravinám
Spotřebitelské ceny v ČR v prosinci oproti listopadu klesly v průměru o 0,2 %. Meziroční tempo růstu cen tak dále zpomalilo na 2,3 % z předchozího tempa 2,7 %. Náš i tržní odhad počítal se zpomalením na 2,6 %. Hlavním důvodem rychlejšího zpomalení inflace je výraznější pokles cen potravin, kde klesly především ceny zeleniny. Ceny u čerpacích stanic vzrostly naopak trochu rychleji, než jsem odhadovali. Zvyšovaly se dále ceny alkoholu a tabáku. -
Inflace dále citelně roste, Česku hrozí největší zdražování od 90. let. Průměrná sazba hypoték přeskočí úroveň pěti procent, růst cen nemovitostí tím zmírní
Míra inflace v ČR vykázala v říjnu meziroční úroveň 5,8 procenta. ČNB přitom ve své aktuální prognóze předpokládala inflaci 5,5 procenta. Spotřebitelské ceny rostly tedy v říjnu nejrychleji za uplynulých přesně třináct let, neboť naposledy byla inflace výraznější v říjnu 2008. Rapidnější než očekávanou inflaci mají na svědomí zejména citelně zdražující energie a také růst cen bydlení, ve kterém se promítá zdražování nemovitostí i vzestup cen stavebních materiálů. Česká národní banka bude muset kvůli vyšší než předpokládané inflaci dále citelně utáhnou měnové šrouby.
Forex - doporučené články:
Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.
Nejnovější články:
Vzdělávací články
Za dvě dekády tady bude 400 milionů lidí. Nikdo ale neví, čím se v zemi bude platit
Tři obchody, tři strategie: Jak Fintokei tradeři v únoru vydělali tisíce na Nasdaq a zlatě
Chevron vs. Boeing: Jak využít rozdílný vývoj firem pomocí Clash CFD
RebelsFunding přidává do klientské zóny Trader Consistency Score i AI asistenci
Švýcarské akciové indexy: Globální firmy se stoletou historií (15. díl)
Měna, která zastavila šílenou hyperinflaci. Na Tchaj-wanu platí navzdory Číně vlastním dolarem
Platformy a datové feedy v prop tradingu (proč někdy mění výsledek?)
10× větší zisky díky této trading strategii! Likvidita + Supply/Demand zóny + Gann Box
Smart Money Trading: Fraktály (44. díl)
FXstreet.cz a eToro spouštějí společnou akci: Získejte 6měsíční členství ve VIP zóně zdarma
Za dvě dekády tady bude 400 milionů lidí. Nikdo ale neví, čím se v zemi bude platit
Tři obchody, tři strategie: Jak Fintokei tradeři v únoru vydělali tisíce na Nasdaq a zlatě
Chevron vs. Boeing: Jak využít rozdílný vývoj firem pomocí Clash CFD
RebelsFunding přidává do klientské zóny Trader Consistency Score i AI asistenci
Švýcarské akciové indexy: Globální firmy se stoletou historií (15. díl)
Měna, která zastavila šílenou hyperinflaci. Na Tchaj-wanu platí navzdory Číně vlastním dolarem
Platformy a datové feedy v prop tradingu (proč někdy mění výsledek?)
10× větší zisky díky této trading strategii! Likvidita + Supply/Demand zóny + Gann Box
Smart Money Trading: Fraktály (44. díl)
FXstreet.cz a eToro spouštějí společnou akci: Získejte 6měsíční členství ve VIP zóně zdarma
Denní kalendář událostí
Člen FEDU Stephen Miran
V Evropě změna zimního času na letní
V USA inflační očekávání University of Michigan
V USA spotřebitelská důvěra University of Michigan
Setkání ministrů financí eurozóny – Euroskupina
Ve Španělsku index CPI
V Británii maloobchodní tržby
V USA zásoby zemního plynu
V USA žádosti o podporu v nezaměstnanosti
V Německu spotřebitelská důvěra GfK
Člen FEDU Stephen Miran
V Evropě změna zimního času na letní
V USA inflační očekávání University of Michigan
V USA spotřebitelská důvěra University of Michigan
Setkání ministrů financí eurozóny – Euroskupina
Ve Španělsku index CPI
V Británii maloobchodní tržby
V USA zásoby zemního plynu
V USA žádosti o podporu v nezaměstnanosti
V Německu spotřebitelská důvěra GfK
Tradingové analýzy a zprávy
VIDEO: 🔴 Ropná exploze 🚀 | Ropa může atakovat 200 USD! 😱 | Trump to spustil 💣 | Cena zlata se hroutí 💥
Index Russell 2000 - Intradenní výhled 23.3.2026
GBP/JPY - Intradenní výhled 23.3.2026
EUR/GBP - Intradenní výhled 23.3.2026
Očekávané události pro tento týden
Stříbro prolomilo support klesajícího trojúhelníku, čeká nás další pokles?
EUR/GBP připravil nákupní příležitost na supportu obchodního pásma
Cena zlata přechodně klesla o více než osm procent
Ropa po Trumpově ultimátu Íránu kvůli Hormuzskému průlivu roste
Index DAX - Intradenní výhled 23.3.2026
VIDEO: 🔴 Ropná exploze 🚀 | Ropa může atakovat 200 USD! 😱 | Trump to spustil 💣 | Cena zlata se hroutí 💥
Index Russell 2000 - Intradenní výhled 23.3.2026
GBP/JPY - Intradenní výhled 23.3.2026
EUR/GBP - Intradenní výhled 23.3.2026
Očekávané události pro tento týden
Stříbro prolomilo support klesajícího trojúhelníku, čeká nás další pokles?
EUR/GBP připravil nákupní příležitost na supportu obchodního pásma
Cena zlata přechodně klesla o více než osm procent
Ropa po Trumpově ultimátu Íránu kvůli Hormuzskému průlivu roste
Index DAX - Intradenní výhled 23.3.2026
Blogy uživatelů
SonicR – legenda mezi obchodními systémy a její vývoj v čase (2): Jak tradeři systém postupně vylepšovali
Zlato má za sebou najhorší týždeň za dlhé roky!
INVESTIČNÍ GLOSA: Zlatá pohádka skončila? Drahý kov si prožil nejhorší týden za 43 let
Co je Elliottova vlnová analýza a jak ji využít
Index S&P 500 projel supporty jako nůž máslem
Psychopati vládnou světu, a nás to stojí prachy
Nedělní příprava: Fundament a příležitosti na USD/JPY a EUR/NZD
Ropa je za 100 USD levná! Sledujte Brent-WTI spread
Krypto šeptanda: Co přinesl poslední týden v kryptosvětě (20. března 2026)
Získala payout, no stále má na čom pracovať!
SonicR – legenda mezi obchodními systémy a její vývoj v čase (2): Jak tradeři systém postupně vylepšovali
Zlato má za sebou najhorší týždeň za dlhé roky!
INVESTIČNÍ GLOSA: Zlatá pohádka skončila? Drahý kov si prožil nejhorší týden za 43 let
Co je Elliottova vlnová analýza a jak ji využít
Index S&P 500 projel supporty jako nůž máslem
Psychopati vládnou světu, a nás to stojí prachy
Nedělní příprava: Fundament a příležitosti na USD/JPY a EUR/NZD
Ropa je za 100 USD levná! Sledujte Brent-WTI spread
Krypto šeptanda: Co přinesl poslední týden v kryptosvětě (20. března 2026)
Získala payout, no stále má na čom pracovať!
Forexové online zpravodajství
Trump stahuje ultimátum vůči Íránu 🚨 TACO obrací trhy směrem vzhůru 📈
BREAKING: Průlom v íránské otázce; ropa klesá o 10 % ❗📉🚨
Tesla a SpaceX plánují společně v Austinu vybudovat továrnu na výrobu čipů
Půjde stříbro na 60 USD?🥈
🔴 Zlato má za sebou nejhorší týden za 15 let a od ATH padá už o více než 20%. Jaké jsou důvody?
Crypto news 🚩 Bitcoin znovu klesá. Zasáhne růst ropy i kryptoměny?
Firemní výsledky pro tento týden: CSG, Colt CZ Group, Eurowag, KARO Leather, Paychex, BYD,..
Proč zlato prudce klesá směrem k 4 000 USD
Dražší hnojiva a geopolitické napětí posílají kukuřici nahoru 🌽
Na výsadbu dřevin po celé České republice letos přispějeme 1,7 milionu korun. Zájemci mohou o grant žádat do 6. května
Trump stahuje ultimátum vůči Íránu 🚨 TACO obrací trhy směrem vzhůru 📈
BREAKING: Průlom v íránské otázce; ropa klesá o 10 % ❗📉🚨
Tesla a SpaceX plánují společně v Austinu vybudovat továrnu na výrobu čipů
Půjde stříbro na 60 USD?🥈
🔴 Zlato má za sebou nejhorší týden za 15 let a od ATH padá už o více než 20%. Jaké jsou důvody?
Crypto news 🚩 Bitcoin znovu klesá. Zasáhne růst ropy i kryptoměny?
Firemní výsledky pro tento týden: CSG, Colt CZ Group, Eurowag, KARO Leather, Paychex, BYD,..
Proč zlato prudce klesá směrem k 4 000 USD
Dražší hnojiva a geopolitické napětí posílají kukuřici nahoru 🌽
Na výsadbu dřevin po celé České republice letos přispějeme 1,7 milionu korun. Zájemci mohou o grant žádat do 6. května
Odborné kurzy a semináře
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Záznam semináře)
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Online - živý přenos)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Záznam semináře)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Online přenos nebo osobní účast)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Záznam semináře)
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Online - živý přenos)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Záznam semináře)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Online přenos nebo osobní účast)
Naposledy čtené:
Forexové online zpravodajství
Zlato roste uprostřed chabých amerických údajů
Přehled pro pár GBP/USD na 29. května: Dolar začíná věřit na zázraky
Přehled pro pár GBP/USD ze dne 24. dubna. Dave Ramsden očekává zpomalení inflace
EURUSD roste po předběžných údajích PMI v eurozóně 💡
Technická analýza - Svátek v USA pradvěpodobně omezí pohyb EURUSD
USD/JPY: general review
GBP
Technická analýza páru ETH/USD na 13. dubna 2022
Počet otevřených pracovních pozic klesl
60% týdenní zisk XRP vzdoruje širšímu propadu kryptoměn, jelikož Bitcoin se zastavil pod 30 tisíci dolary
Zlato roste uprostřed chabých amerických údajů
Přehled pro pár GBP/USD na 29. května: Dolar začíná věřit na zázraky
Přehled pro pár GBP/USD ze dne 24. dubna. Dave Ramsden očekává zpomalení inflace
EURUSD roste po předběžných údajích PMI v eurozóně 💡
Technická analýza - Svátek v USA pradvěpodobně omezí pohyb EURUSD
USD/JPY: general review
GBP
Technická analýza páru ETH/USD na 13. dubna 2022
Počet otevřených pracovních pozic klesl
60% týdenní zisk XRP vzdoruje širšímu propadu kryptoměn, jelikož Bitcoin se zastavil pod 30 tisíci dolary
Blogy uživatelů
Index S&P 500 projel supporty jako nůž máslem
Trhy s Danem: Zlato a plánovaný obchod
Už přišel čas na nákup dolaru?
Medvědi si vzali zpět část ztrát z listopadu a rázně vrátili index S&P 500 pod 4 000
Časem prověřená obchodní strategie na DAX30
ZLATÝ GRÁL nebo VELKÝ PODVOD ???
Zlato má za sebou najhorší týždeň za dlhé roky!
INVESTIČNÍ GLOSA: Zlatá pohádka skončila? Drahý kov si prožil nejhorší týden za 43 let
Příběh Super Micro Computer Inc.: Vzestup a pád v éře AI
Aktuální Price Action obchody na měnových párech EUR/USD, USD/CHF a USD/CAD
Index S&P 500 projel supporty jako nůž máslem
Trhy s Danem: Zlato a plánovaný obchod
Už přišel čas na nákup dolaru?
Medvědi si vzali zpět část ztrát z listopadu a rázně vrátili index S&P 500 pod 4 000
Časem prověřená obchodní strategie na DAX30
ZLATÝ GRÁL nebo VELKÝ PODVOD ???
Zlato má za sebou najhorší týždeň za dlhé roky!
INVESTIČNÍ GLOSA: Zlatá pohádka skončila? Drahý kov si prožil nejhorší týden za 43 let
Příběh Super Micro Computer Inc.: Vzestup a pád v éře AI
Aktuální Price Action obchody na měnových párech EUR/USD, USD/CHF a USD/CAD
Vzdělávací články
Robotické obchodování
Break of Structure (BOS) / Prolomení struktury trhu (6. díl)
10 forexových tipů pro nováčky
MetaTrader 4 – obchodní platforma, která ještě zdaleka není za zenitem
Daně z tradingu a investic - jak danit zisky jako trader a investor
Tři obchody, tři strategie: Jak Fintokei tradeři v únoru vydělali tisíce na Nasdaq a zlatě
Grafické formace v technické analýze - kompletní průvodce (1. část)
Jak nastartovat trading v roce 2023?
Ztratili jste víru ve svůj trading? Možná děláte tyto chyby
Základy Elliottovy vlnové teorie 3.
Robotické obchodování
Break of Structure (BOS) / Prolomení struktury trhu (6. díl)
10 forexových tipů pro nováčky
MetaTrader 4 – obchodní platforma, která ještě zdaleka není za zenitem
Daně z tradingu a investic - jak danit zisky jako trader a investor
Tři obchody, tři strategie: Jak Fintokei tradeři v únoru vydělali tisíce na Nasdaq a zlatě
Grafické formace v technické analýze - kompletní průvodce (1. část)
Jak nastartovat trading v roce 2023?
Ztratili jste víru ve svůj trading? Možná děláte tyto chyby
Základy Elliottovy vlnové teorie 3.
Tradingové analýzy a zprávy
GBP/USD - Intradenní výhled 10.7.2023
Bloomberg: Americký regulátor se přiklání k rozdělení zkrachovalé banky SVB
V Německu přibylo lidí bez práce, nezaměstnanost stoupla
Podnikatelská aktivita v eurozóně se vrátila k růstu
Kanadský těžař zlata Alamos koupí rivala Argonaut
Forex trader Ondřej Hartman a jeho týdenní komentář (18.11.2019)
GBP/USD - Intradenní výhled 4.9.2017
Ranní zpráva pro tradery: Co se děje na finančních trzích 1.2.2023
Komodity: Ceny ropy dnes znovu zlevňují
AUD/NZD v prodejní oblasti trendového kanálu
GBP/USD - Intradenní výhled 10.7.2023
Bloomberg: Americký regulátor se přiklání k rozdělení zkrachovalé banky SVB
V Německu přibylo lidí bez práce, nezaměstnanost stoupla
Podnikatelská aktivita v eurozóně se vrátila k růstu
Kanadský těžař zlata Alamos koupí rivala Argonaut
Forex trader Ondřej Hartman a jeho týdenní komentář (18.11.2019)
GBP/USD - Intradenní výhled 4.9.2017
Ranní zpráva pro tradery: Co se děje na finančních trzích 1.2.2023
Komodity: Ceny ropy dnes znovu zlevňují
AUD/NZD v prodejní oblasti trendového kanálu
Témata v diskusním fóru
EUR/USD
EUR/USD na dně? Kdy BTC/USD?
Multitimeframe analýza: 26.10.2022 AUD/USD
Měnový pár AUD/NZD - Kombinovaná analýza týdenního grafu
Proč v tradingu neexistuje svatý grál
Breakout systém- obchodní deník
Praktické okénko - malá ztráta je lepší než velká ztráta
Tradingová klasika, která neztrácí svou sílu - Klouzavé průměry
PIP kalkulačka
Výběr z nedělní přípravy: Měnové páry USD/CAD, AUD/USD a EUR/CAD
EUR/USD
EUR/USD na dně? Kdy BTC/USD?
Multitimeframe analýza: 26.10.2022 AUD/USD
Měnový pár AUD/NZD - Kombinovaná analýza týdenního grafu
Proč v tradingu neexistuje svatý grál
Breakout systém- obchodní deník
Praktické okénko - malá ztráta je lepší než velká ztráta
Tradingová klasika, která neztrácí svou sílu - Klouzavé průměry
PIP kalkulačka
Výběr z nedělní přípravy: Měnové páry USD/CAD, AUD/USD a EUR/CAD


