Pátek 24. května 2024 00:26
reklama
FTMO král
reklama
Purple Ebook Svíčkové a cenové formace 3
reklama
FTMO král
reklama
FTMO král

Bitcoin opouští post-halvingový propad, což podle analytika signalizuje fázi akumulace

14.05.2024 11:47  Autor: Virarosi  Sekce: Burzovní zpravodajství  Tisk

Tento týden se všechny oči upírají k dubnovým údajům o inflaci, protože by mohly ovlivnit měnovou politiku centrální banky, což by zase mohlo mít dopad na vývoj ceny bitcoinu.

Bitcoin (BTC) podle údajů sdílených analytikem Rekt Capital možná opustil „nebezpečnou zónu“ po halvingu a vstoupil do fáze akumulace. Naznačuje, že prodejní tlak stojící za cenou Bitcoinu slábne.

Po halvingu Bitcoin obvykle zažívá „nebezpečnou zónu“, která se vyznačuje zvýšenou volatilitou. V cyklu z roku 2016 se hodnota Bitcoinu během následujících tří týdnů propadla o téměř 18 %.

Tento specifický pokles se v tomto cyklu halvingu vrátil, i když s mírným poklesem o 6,5 % za stejné období. Po něm však krátce následoval 15% nárůst, což naznačuje silný výstup z „nebezpečné zóny“.

V době zpracování zprávy se Bitcoin obchoduje za téměř 62 600 USD, což znamená 3% nárůst za posledních 24 hodin. Rekt Capital poznamenává, že pro pokračování tohoto růstového trendu je klíčová úroveň podpory 60 000 USD, což by potenciálně mohlo vést k návratu k hranici 68 000 USD.

„Historie naznačuje, že to znamená, že Bitcoin již nebude vytvářet klesající volatilitu pod svým současným Re-Accumulation Range,“ vysvětlil Rekt Capital ve svém nedávném příspěvku na blogu. „Korekce Bitcoinu by měla být u konce a cena by se měla být schopna udržet nad 60 000 USD i do budoucna.“

Ačkoli historické trendy nezaručují budoucí výsledky, odolnost současné úrovně podpory je pro trajektorii Bitcoinu pozitivním znamením.

Co očekávat dál?

Hlavním tématem tohoto týdne bude dubnový index spotřebitelských cen (CPI), který bude zveřejněn ve středu. Předpovědi pro CPI a jádrový CPI jsou 3,4 %, resp. 3,6 %.

Cíl Federálního rezervního systému (Fed) je 2 % a současné údaje ukazují, že inflace zůstává tvrdohlavá. Sazby by mohly zůstat vysoké po delší dobu, pokud se inflace nezlepší.

Podle zakladatele BitMEX Arthura Hayese zvyšující se státní dluh a úpravy ze strany Fedu a amerického ministerstva financí zvyšují atraktivitu alternativních investic, jako je Bitcoin. Předpovídá, že cena Bitcoinu do srpna překročí 60 000 USD a přejde do období relativní stability mezi 60 000 a 70 000 USD.

Podle Standard Chartered by hodnotu Bitcoinu mohly ovlivnit také nadcházející prezidentské volby v USA. Banka se domnívá, že případné vítězství Donalda Trumpa by mohlo hodnotě Bitcoinu prospět. Kromě toho je změna fiskální a měnové politiky USA považována za potenciálně příznivou pro Bitcoin.

Standard Chartered očekává, že cena BTC do konce roku dosáhne 150 000 USD a do roku 2025 200 000 USD.


Sdílení článku: 
   

Čtěte více

 • Bitcoin opět klesl jen pár hodin po dosažení nového rekordu
  Bitcoin (burza: BTC =), podle průmyslových stránek CoinDesk, v pátek ráno těsně po 6:30 dopoledne ET klesl až na 14.095,62 dolarů. To byl téměř 18 procentní pokles od předchozích výnosů daného dne – 17 173,94 dolarů.
 • Bitcoin opět nad 70 000 USD!
  Cena Bitcoinu [BTC] znovu získala bullish momentum během posledních pár hodin, když hodnota královské mince překročila hranici 70 000 USD poté, co klesla pod 66 000 USD.
 • Bitcoin opět na výsluní, během hodinky na něj dnes „padla“ čtvrtina českého rozpočtu. Kvůli aprílovému žertíku?
  Nejznámější kryptoměna bitcoin je opět středem pozornosti. Dnes zhodnotila až o 23 procent, na nejvyšší úroveň od loňského listopadu. Během necelé hodiny do ní lidé investovali v přepočtu takřka 400 miliard korun, tedy více než čtvrtinu českého státního rozpočtu.
 • Bitcoin opět pod 21 000 USD 📉 Tezos vede zisky a čelí odporu
  Nálada na trhu kryptoměn včera oslabila poté, co hlavní americké indexy začaly klesat v návaznosti na komentáře centrálních bankéřů, kteří vyjádřili obavy, že Fed nebude ochoten ukončit cyklus zvyšování sazeb dříve, a to i přes klesající inflaci. Americké ministerstvo spravedlnosti navíc oznámilo, že zahájilo vyšetřování Anatola Legkodymova, šéfa burzy Bitzlato registrované v Hongkongu. Oficiální informace o vyšetřování DoJ v oblasti kryptoměn prohloubily výprodejní nálady. Burza přepracovala finanční prostředky v hodnotě stovek milionů dolarů, z nichž značná část údajně pocházela z trestné činnosti.
 • Bitcoin opět prudce roste, letos zatím přidává přes 100 %. Množí se spekulace, že v USA vzniká první fond na přímé obchodování s ním
  Nejstarší a nejrozšířenější světová kryptoměna, bitcoin, opět „válí“. Dnes nad ránem středoevropského času překonala cenovou úroveň 35 tisíc dolarů za kus. Bitcoin je tak nejdražší od loňského května. Za letošní rok si připisuje zhodnocení zhruba 105 procent.
 • Bitcoin opět překročil hranici 50 000 USD
  Bitcoin po měsíci překročil hranici 50 000 dolarů (to činí přibližně 1,1 milionu Kč). Nejznámější digitální mince významně posiluje od začátku října jak plyne z údajů krypto burz.
 • Bitcoin opět stoupá přes 31 tisíc dolarů a kryptotrhy se vzpamatovávají
  Širší kryptotrh se zotavil a BTC se vyšplhal zpět na 31 tisíc dolarů a výše. Ethereum testuje odolnost 2 tisíc dolarů.
 • Bitcoin opět testuje 9měsíční maxima 📈
  Kryptoměny dnes rostou spolu s hlavními indexy na Wall Street. Obavy z bankovní krize se poněkud zmírnily, investoři nakonec přijali včerejší komentáře předsedy Fedu Powella pozitivně. Rally pokračuje také navzdory zprávám o vyšetřování Justina Suna, tvůrce blockchainu Tron, a následných pokutách zaměřených na celebrity, které propagovaly jeho kryptoměnu. Největší kryptoburza v USA, Coinbase (COIN.US), obdržela takzvané oznámení Wells dokládající možné vymáhání a nesrovnalosti zjištěné SEC ohledně aktiv a služeb nabízených na platformě.
 • Bitcoin opět vzrostl
  Bitcoin opět vzrostl na své hodnotě. Ještě minulý týden se obchodoval za 3 892.35 USD a dnes je jeho hodnota o 348 USD vyšší. Obchodníci, kteří si tedy minulý týden udělali zásoby bitcoinů, mohli tento týden slavit. Jen za jeden týden totiž vydělali klidně až 400 USD. Aktuálně se bitcoin obchoduje za 4240.555 USD. A jeho hodnota se bude ještě i v nejbližších dnech držet nad hranicí 4 000 USD. Jak už to tak ale i bitcoinu bývá, není jeho vývoj vůbec jednoduchý a stabilní, a proto nás může opět překvapit. Budeme jej proto i nadále sledovat a přinášet vám nejčerstvější informace.
 • Bitcoin opět září jako letos nejvýkonnější
  NEJLEPŠÍ VÝKON: Bitcoin letos vzrostl o 70 % a náš související akciový index o 45 %. Kryptoměny jsou nejvýkonnější třídou aktiv na světě, a to již pojedenácté za 14 let své existence. K prudkému růstu došlo díky obavám z centralizovaného bankovního systému, které podpořily důvěru v decentralizované krypto a díky tomu, že riziková aktiva podpořily vyhlídky na rychlejší pokles inflace a úrokových sazeb, i když širší naděje na obnovení QE nejsou na místě.
 • Bitcoin Ordinal Inscription Resurgence zaznamenal nové historické maximum
  Během tohoto týdne byl zaznamenán rekordní počet 193 000 denních řádových zápisů. Ordinály zatím vynesly 5 milionů dolarů na poplatcích.
 • Bitcoin oslabuje kvůli obavám z protestů v Číně
  „Bitcoin v minulém týdnu zaznamenal stabilní růst, když se z úrovně pod 15 500 USD v jednu chvíli ve čtvrtek dostal až nad 16 500 USD.
 • Bitcoin oslabuje po pátečních negativních komentářích od Trumpa
  Přes víkend jsme byli svědky citelného poklesu cen kryptoměn, které negativně reagovaly na páteční komentáře amerického prezidenta Donalda Trumpa k nové facebookovské měně libře a Bitcoinu. Řekl, že není fanouškem Bitcoinu ani jiných kryptoměn, které nejsou podloženy žádnou hodnotou. Po víkendovém propadu se dnes Bitcoin obchoduje s 14 % ztrátou v blízkosti úrovně 10 250 dolarů.
 • Bitcoin ospravedlňuje obrat
  Bitcoin se obchoduje u klíčové horizontální rezistence 21 400 až 21 500 USD. Krátkodobý trend zůstává býčí, protože cena dál vytváří vyšší maxima a vyšší minima. RSI dává důležitou výstrahu, že rostoucí trend výrazně slábne, protože máme druhou medvědí divergenci. Růst je zatím omezený. Pullback k ceně 19,00 USD je oprávněný a měl by být očekávaný. Support je na ceně 20 950 USD. Průraz pod tuto úroveň by signalizoval začátek pullbacku.
 • Bitcoin otevírá rok 2023 s 9 z 10 pozitivních relací
  „Rok 2022 byl pro bitcoin náročný, protože rozsáhlé neúspěchy utlumily náladu mezi kryptoinvestory a způsobily, že se toto aktivum loni propadlo o 65 %. Bitcoin však ukazuje, že je možná dole, ale ne mimo, s 9 z 10 pozitivních sessions na začátku roku 2023, přičemž se poprvé za měsíc dostal nad 17 000 USD. Přichází to po pozitivních údajích o zaměstnanosti z USA z minulého pátku, které naznačují, že stále existuje šance, že se USA vyhnou recesi a podaří se jim tak měkce přistát.
 • Bitcoinová bublina asi brzy splaskne
  Nikdo je na vlastní oči neviděl, nemohl si na ně sáhnout a neexistuje za nimi žádná společnost, banka ani stát. Přesto do nich lidé investuji miliony ze svých úspor a jde o žhavé téma současnosti, nejen státníků a byznysmenů v Davidu. Bitcoin sice nyní pokračuje v poklesu a propadl se pod 6 000 dolarů a za den ztratí i 13 %, je to ale nejvíce obchodovaná měna v současnosti.
 • Bitcoinová horečka. I odpůrci do bitcoinu investují
  Inflace podporuje nárůst cen kryptoměn. Dvě největší kryptoměn, Bitcoin a Ethereum pokořily své rekordy. Ceny kryptoměn nadále posilují. Primární kryptoměna v úterý ráno překonala hranici 68 000 dolarů, a dostala se tak na dosavadní rekordní hodnotu. Na svou rekordní cenu se dostala i druhá největší kryptoměna, Ethereum.
 • Bitcoinová rally
  "Bitcoin dnes překonal hranici 25 000 dolarů, což je úroveň, která se v posledních měsících ukázala jako poměrně tvrdošíjně odolná. I když byla tato rezistence prolomena, je dle mého názoru ještě příliš brzy na to, abychom mohli říci, že jsme z nejhoršího venku. Stále existuje spousta nejistoty kolem inflace, zvyšování sazeb a směru, kterým se vydá Federální rezervní systém, nemluvě o vývoji situace kolem SVB.
 • Bitcoinové velryby radí, kdy nakupovat a prodávat BTC
  Bitcoin za sebou v květnu a červnu nechal dlouhodobé i krátkodobé investory, avšak data naznačují, že obchodování může být snaží, než se mnoho investorů domnívá.
 • Bitcoinoví býci na konci týdne oslabují 📊
  Navzdory skvělé včerejší seanci na Wall Street, kterou podpořil největší růst metaplatforem za posledních deset let a podtext rozhodnutí Fedu a Powellova projevu, který naznačil globální dezinflační trend, se kryptoměnám nepodařilo zisky udržet.
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
CapXmaster srovnani