Ticker Tape by TradingView
Přehled vývoje EUR/USD dne 27. září. ECB možná předbíhá
Měnový pár EUR/USD se ve čtvrtek pokusil obnovit svůj růst. Technický obrázek se v zásadě denně nemění, vzhledem k tomu, že euro vytrvale šplhá vzhůru. Samozřejmě tak nečiní "ve stylu libry", která dokonce ani nekoriguje. Faktem však zůstává, že růst evropské měny pokračuje.
Trh v zásadě nadále reaguje na jediný faktor -– faktor uvolnění měnové politiky Federálního rezervního systému v příštích měsících, a možná dokonce s předstihem, s výhledem na rok 2025. Prozatím lze pokles dolaru ještě do jisté míry vysvětlit tím, že Fed v září snížil sazbu o 0,5 % a možná ji o stejnou hodnotu sníží i v listopadu. Během pouhých tří měsíců by tak klíčová sazba mohla být snížena o 1 %. A to je poměrně významné. Zároveň si připomeňme, že trh začal oceňovat uvolnění měnové politiky Fedu nikoli 19. září, nebo dokonce 17. září. Tento proces začal dávno před prvním uvolněním a měl by skončit mnohem dříve, než se celý cyklus uzavře. Kdy však trh začal nebo začne zohledňovat uvolnění měnové politiky Evropské centrální banky, zůstává otázkou.
Včera vyšlo najevo, že ECB zváží možnost nového snížení sazeb v říjnu. V první polovině roku představitelé ECB neodbytně naznačovali, že uvolňování sazeb začne v létě a centrální banka se bude držet harmonogramu "jedno snížení každé dvě zasedání". Poslední neuspokojivé údaje z eurozóny však mohou ECB donutit své plány upravit. Ano, nejsou to jen údaje z USA, které pravidelně zaostávají za prognózami. Například v pondělí zveřejněné indexy podnikatelské aktivity ve službách a zpracovatelském sektoru EU vykázaly pokles. Index podnikatelské aktivity ve výrobním sektoru navíc klesl pod hranici 50,0, která je považována za "hranici". V Německu stejný index klesl na 40,3.
Evropská ekonomika již sedm čtvrtletí po sobě předstírá pouze růst, zatímco inflace v EU klesla na cílovou úroveň. Proto nemá smysl, aby ECB nadále udržovala sazbu na současné úrovni. ECB nyní musí přemýšlet o stimulaci ekonomiky – nikoli pomocí injekcí v řádu miliard eur, ale uvolněním finančních podmínek.
Říjnové snížení sazeb tedy není plánovanou, ale možnou událostí. To neznamená, že jednotná evropská měna začne klesat zítra nebo bezprostředně po říjnovém zasedání ECB. Trh zatvrzele ignoruje všechny faktory, které nahrávají nákupu dolaru. Klíčovým faktorem pro účastníky trhu zůstává sazba Fedu. Proto bez ohledu na fundamentální nebo makroekonomické pozadí může dolar pokračovat v poklesu jednoduše proto, že jej účastníci trhu aktivně prodávají. I zde je však situace složitější. Poslední zprávy COT ukázaly prudký pokles objemu dlouhých pozic profesionálních hráčů na euru. Ani to však nezastavilo růst měnového páru EUR/USD.
Průměrná volatilita měnového páru EUR/USD za posledních pět obchodních dní k 27. září činí 73 pipsů, což je charakterizováno jako "průměrná" hodnota. Očekáváme, že se pár bude v pátek pohybovat mezi úrovněmi 1,1095 a 1,1241. Vyšší lineární regresní kanál ukazuje směrem vzhůru, ale celkový klesající trend zůstává. Ukazatel CCI třikrát vstoupil do oblasti překoupenosti, což naznačuje možný přechod k sestupnému trendu a napovídá, že je nedávný růst zcela nelogický. Dočkali jsme se však pouze poměrně slabé korekce.
Nejbližší úrovně supportu:
S1 – 1,1108
S2 – 1,1047
S3 – 1,0986
Nejbližší úrovně rezistence:
R1 – 1,1169
R2 – 1,1230
R3 – 1,1292
Doporučení pro obchodování:
Pár EUR/USD obnovil svůj růstový pohyb. V našich nedávných prognózách jsme zmínili, že od eura očekáváme ve střednědobém horizontu pouze pokles, protože nový růst vypadá v tuto chvíli téměř jako výsměch. Existuje možnost, že trh již započítal všechny nebo téměř všechny nadcházející snížení sazeb Fedu. Pokud tomu tak je, dolar nemá důvod klesat. O krátkých pozicích lze uvažovat, pokud cena konsoliduje pod klouzavým průměrem, přičemž cíle jsou na úrovních 1,0986 a 1,0925. Pokud obchodujete čistě na základě technické analýzy, pak dlouhé pozice zůstávají relevantní nad linií klouzavého průměru. Růst páru může ještě nějakou dobu pokračovat díky momentu.
Vysvětlení k ilustracím:
Lineární regresní kanály: Pomáhají určit aktuální trend. Pokud oba ukazují stejným směrem, je trend aktuálně silný.
Linie klouzavého průměru (nastavení 20,0, vyhlazená): Určuje krátkodobý trend a směr, kterým by se mělo aktuálně obchodovat.
Úrovně Murray: Cílové úrovně pro pohyby a korekce.
Úrovně volatility (červené čáry): Pravděpodobný cenový kanál, ve kterém pár stráví následujících 24 hodin, na základě aktuálních ukazatelů volatility.
Indikátor CCI: Jeho vstup do oblasti přeprodanosti (pod -250) nebo do oblasti překoupenosti (nad +250) naznačuje, že se blíží obrat trendu opačným směrem.
Klíčová slova: Inflace | EUR/USD | USA | CCI | Centrální banka | Centrální banky | ECB | Ekonomika | Euro | Fed | Indikátor | Korekce | Měna | Měnový pár | Měny | Pozice | Rezistence | Trend | Ukazatel | Volatilita | Jednotná evropská měna | Banky | Doporučení | EUR | USD | Obchodování | Evropská ekonomika | Indexy | EU | Zasedání ECB | Uvolnění měnové politiky | Obchodovat | Index | Analýzy | Banka | Cena | Dolar | Eura | Evropská měna | Evropské měny | Indikátor CCI | Trh | Volatility | Zprávy | COT | Dlouhé pozice | Přehled | Měnový pár EUR/USD | Cenový kanál | Snížení sazeb | Pokles dolaru | Obrat trendu | Technické analýzy | Měnové politiky | Růst měnového páru | Klesající trend | Pokles | Situace | Údaje z USA | Prudký pokles | Inflace v EU | Index podnikatelské aktivity | Růst | Ekonomiky | Údaje | Sazba Fedu | Podnikatelské aktivity | Pár EUR/USD | Představitelé ECB | Evropské centrální banky | Plány | Cíle | ANO | TIM | Průměrná volatilita | 3М | Murray | Růst měnového páru EUR/USD | Úrovně supportu | Úrovně rezistence | Účastníci trhu | Doporučení pro obchodování |
Čtěte více
-
Přehled vývoje EUR/USD dne 18. června. Uvolnění měnové politiky bude muset počkat do prosince
Měnový pár EUR/USD se v pondělí podle očekávání obchodoval na mírně vyšší úrovni. Trh se rozhodl využít první obchodní den v týdnu jako příležitost ke korekci páru směrem vzhůru vzhledem k tomu, že euro v poslední době znatelně pokleslo. Domníváme se, že tento pokles byl zcela předvídatelný, ale neznamená to, že by euro mělo klesat každý den bez korekcí. -
Přehled vývoje EUR/USD dne 19. června. Projev Lagarde ani konečná zpráva o inflaci euro nijak výrazněji nepoznamenaly
EUR/USD nejprve provedl korekci k úrovni Murray "4/8" – 1,0742 a poté ke klouzavému průměru, přičemž od obou se odrazil. Pár tak může obnovit klesající pohyb a ten může pokračovat i v nadcházejících dnech. Cena zůstává pod linií klouzavého průměru a od eura očekáváme pouze další pokles. Všimněte si, že euro po dobu dvou měsíců vytrvale rostlo. Pohybovalo se směrem vzhůru, i když pozadí zpráv působilo v jeho neprospěch. Neustále jsme byli svědky toho, jak pár vytrvale vykazoval nelogické pohyby, které připomínaly práci tvůrců trhu proti retailovým obchodníkům. Bez ohledu na to nemůže zůstat bez povšimnutí skutečnost, že Evropská centrální banka v červnu zahájila cyklus uvolňování měnové politiky. Skutečnost, že Federální rezervní systém nezahájil cyklus snižování sazeb v březnu ani v červnu, rovněž hovoří za vše. Kombinaci těchto dvou faktorů považujeme za dostatečný důvod pro pokles eura na cenovou paritu. Opakovaně jsme to zmiňovali. -
Přehled vývoje EUR/USD dne 20. června. Vše se vrací do normálu
Měnový pár EUR/USD se postupně vrací ke vzorci, který vykazoval před dvěma týdny a dříve. V grafu vidíme, že volatilita páru v poslední době roste a v současné době činí 76 pipsů, což je pro euro poměrně významná hodnota. Před tímto obdobím jsme během několika měsíců byli svědky průměrné volatility kolem 50 pipsů. Několik posledních dní však ukázalo, že se vše vrací do normálu a trh stále není připraven na výraznější aktivitu. -
Přehled vývoje EUR/USD dne 20. září. Powell zasadil dolaru další ránu
Ve středu večer zažil měnový pár EUR/USD vysoce volatilní, smíšené pohyby, které se očekávaly. Zpočátku dolar klesal, poté rostl a během čtvrtka v podstatě celý den klesal. Varovali jsme, že po tak významné události, jakou je zasedání Federálního rezervního systému, je lepší se závěry nepospíchat. Je třeba počkat, až se trh uklidní a stabilizuje. V důsledku toho bylo ještě ve čtvrtek v poledne těžké říci, jaká byla konečná reakce trhu. Důvodem byl fakt, že k zasedání Fedu došlo ve středu večer, kdy byla většina evropských bank a obchodních platforem buď zavřená, nebo se na uzavření připravovala. Proto bylo logické očekávat reakci účastníků evropského trhu až ve čtvrtek ráno. V současné době se však na trhu projevuje efekt "houpačky". Domníváme se, že nejlepší bude ještě chvíli počkat, protože dolar by se mohl vrátit na své původní úrovně. -
Přehled vývoje EUR/USD dne 21. června. ECB letos očekává tři snížení sazeb
Měnový pár EUR/USD se vrátil ke stejnému vzorci obchodování, který jsme pozorovali před dvěma týdny a dříve v průběhu měsíce: pomalé pohyby, nízká volatilita a mírný klesající trend. Pokud jej však srovnáme s párem GBP/USD, jsme s pohybem páru EUR/USD upřímně spokojeni. Měnový pár EUR/USD alespoň vykazuje trend a logické pohyby. Abychom připomněli, poslední pohyb směrem dolů začal na začátku měsíce po zveřejnění další silné zprávy o počtu pracovních míst mimo zemědělský sektor v USA. Předtím cena procházela dva měsíce býčí korekcí. Korekce však neporušila klesající trend, který je jasně patrný ve 24hodinovém časovém rámci, a proto by měl být základem pro naši analýzu. -
Přehled vývoje EUR/USD dne 21. srpna. Panika mezi analytiky
Pár EUR/USD se v úterý ani nepokusil o korekci, alespoň ne v první polovině dne. Celkově euro i dál roste každý den jako z vody. Nejvíce, v co může dolar za současných podmínek doufat, je korekce o 50–60 pipsů. -
Přehled vývoje EUR/USD dne 24. dubna: Opravdu jde o Powella?
Měnový pár EUR/USD ve středu nepokračoval v poklesu. Jak se říká, "všeho s mírou". Dolar si v úterý připsal zhruba 200 pipsů, což by nemělo nikoho vyděsit. Takováto volatilita se pro EUR/USD stala v posledních týdnech normální. Nebyli jsme tedy svědky "dvoucentového zisku za krátkou dobu", ale "200pipsového růstu po 1 100pipsovém propadu americké měny". Vypadá těch 200 pipsů nyní impozantně? To, co dolar předvedl v úterý, byla pouze drobná korekce. -
Přehled vývoje EUR/USD dne 24. října. Euro pokračuje v poklesu
Měnový pár EUR/USD se ve středu nadále obchodoval na nižší úrovni. Upřímně řečeno, současný pohyb u nás vyvolává pouze úsměv. Téměř po celý rok 2024 jsme opakovaně slýchali různá "vysvětlení" růstu eura, která jako by byla "uvařena z vody". Chceme připomenout, že většina odborníků vysvětluje minulé pohyby až po jejich uskutečnění. Pouze někteří jsou ochotni konstatovat, že pohyb měny je nelogický a měna je bezdůvodně drahá. Takže nyní, když už téměř měsíc pozorujeme každodenní pokles eura, můžeme jen připomenout, že jsme varovali před jeho bezdůvodným nadhodnocením. Dolar neměl dost důvodů k poklesu a euro nemělo dost důvodů k růstu. -
Přehled vývoje EUR/USD dne 25. června. Euro vstupuje do fáze korekce
EUR/USD začal opět růst od úrovně Murray 1/8 – 1,0681. V předchozích článcích jsme zmínili, že euro může ještě týden nebo dva nerušeně procházet korekcí směrem vzhůru. Jde o to, že volatilita páru je i nadále poměrně slabá. Například průměrná hodnota za posledních pět dní činí 45 pipsů. Proto je zcela nereálné očekávat prudký pokles nebo prudký růst. Zároveň ani korekce nejsou vždy jednoduché – v podobě "jediné vlny". Takže pokud se pár obchoduje slabě a ospale, znamená to, že se s největší pravděpodobností dočkáme složité korekční struktury nebo dokonce dalšího flatu. Cena dvakrát otestovala úroveň 1,0681 a dvakrát ji nedokázala prolomit. Je na čase očekávat, že pár vzroste k předchozímu maximu 1,0760. -
Přehled vývoje EUR/USD dne 27. srpna. Na trhu panuje chaos
V pondělí se pár EUR/USD zdál být nejistý ohledně svého dalšího pohybu. Euro roste prakticky bez přestávky od 27. června a nepřetržitě od 2. srpna. Během této doby trh reagoval pouze jedním směrem. Na začátku měsíce byly zveřejněny nové slabé (oproti prognózám) údaje o americkém trhu práce a nezaměstnanosti, což vysvětluje, proč trh v těchto dnech dolar prodává. Jak ale vysvětlit třítýdenní pokles dolaru? Ano, pravděpodobnost snížení sazeb Federálního rezervního systému v září již dosahuje 100 %, ale copak trh takové snížení sazeb neocenil už počátkem roku a dokonce od roku 2022, kdy v USA začala zpomalovat inflace? Podívejte se pozorně na denní a týdenní časové rámce – dolar začal klesat měsíc nebo dva poté, co inflace v Americe začala zpomalovat. -
Přehled vývoje EUR/USD dne 28. listopadu 2024: Euro udělalo první krok vpřed
Měnovému páru EUR/USD se ve středu po četných pokusech podařilo překonat linii klouzavého průměru. Pozoruhodné je, že se tak stalo ještě před zveřejněním amerických makroekonomických statistik, které byly zveřejněny současně a teoreticky mohly ovlivnit pohyb páru. Spekulace naznačují, že tvůrci trhu mohli být se zprávami předem seznámeni, což je přimělo snížit objem držených dolarů. Pokles dolaru o několik desítek bodů však lze stěží kvalifikovat jako kolaps nebo rozsáhlý výprodej. -
Přehled vývoje EUR/USD dne 29. dubna: Slabí ustoupí, silní odolají
Měnový pár EUR/USD se v pondělí nepohnul z místa. Během víkendu nebyly ze strany Donalda Trumpa zveřejněny žádné aktuální informace týkající se vývoje obchodu a na pondělí nebyly naplánovány žádné důležité údaje ani události. Trh tedy neměl během dne na co reagovat. Měnový pár EUR/USD se však již tři týdny obchoduje v bočním kanálu. V posledních dnech se také výrazně snížila volatilita. Přesto by se nemělo usuzovat, že se trh uklidnil – naopak, trh vyčkává. Málokdo věří, že se Trump zdrží zvyšování nebo zavádění nových cel. Již se objevily zprávy naznačující možné zvýšení cel pro EU až o 20 %. Čína se mezitím neúčastní jednání se Spojenými státy, což by mohlo Trumpa, který počítal s dosažením dohody během 3–4 týdnů, těžce frustrovat. Proto je zatím předčasné hovořit o konci či deeskalaci globální obchodní války. -
Přehled vývoje EUR/USD dne 29. května. Klidné zprávy a tvrdohlavé euro
Měnový pár EUR/USD v úterý pokračoval ve svém vzestupném pohybu. Při absenci významných zpráv a reportů euro rostlo. Někteří mohou namítat, že jak v pondělí, tak v úterý byl růst poměrně slabý. Chceme však zdůraznit skutečnost, že volatilita páru je dlouhodobě nízká, jak je uvedeno níže. Skutečnost, že jednotná měna pomalu roste, nepopírá fakt, že roste průběžně, i když k tomu nemá žádné důvody ani příčiny. -
Přehled vývoje EUR/USD dne 4. června. Zasedání ECB – "pseudoklíčová" událost týdne
Měnový pár EUR/USD se první obchodní den týdne obchodoval relativně klidně...dokud nepřestal. Pár v průběhu americké seance po zveřejnění indexu ISM ve zpracovatelském průmyslu skokově vzrostl. Celkově se pár v posledních dvou týdnech nadále obchoduje spíše do strany než nahoru. Je však nepravděpodobné, že by pár v příštích dnech vykazoval flat pohyb, protože očekáváme, že z USA a EU bude přicházet mnoho důležitých informací. -
Přehled vývoje EUR/USD dne 6. listopadu; Volby, volby a zase jen volby...
Měnový pár EUR/USD se po většinu úterý obchodoval vlažně, což není překvapivé. Ve čtvrtek Federální rezervní systém oznámí výsledky svého zasedání a během několika následujících dní bude znám nový prezident Spojených států. Události takového rozsahu se nedějí každý týden nebo dokonce každý měsíc. Před týdnem se o zasedání Fedu téměř nemluvilo. Trh očekával snížení sazeb o dalších 0,25 %, ale nedávné údaje z trhu práce naznačují, že by mohlo dojít k holubičímu překvapení. Zasedání Fedu se budeme věnovat brzy, ale nyní se zaměřme na americké prezidentské volby. -
Přehled vývoje EUR/USD dne 7. listopadu. Donald Trump vítězí, dolar posiluje
Měnový pár EUR/USD se během středeční seance propadl o přibližně 250 pipsů. Pokles páru začal v noci a pokračoval během celého dne. Není velkým tajemstvím, proč k tomu došlo – katalyzátorem prudkého růstu amerického dolaru mohla být pouze jedna věc: výsledky prezidentských voleb v USA a pravděpodobné vítězství Donalda Trumpa. Přesněji řečeno, silný pohyb na trhu byl způsoben samotnými volbami. Několikrát jsme upozorňovali, že dolar by si mohl vést lépe za Trumpa než za Kamaly Harris. Nepředpokládali jsme však, že by dolar v důsledku Trumpova vítězství vzrostl o 2,5 centu během jediného dne. Jinými slovy, předpovědět takový pohyb bylo téměř nemožné. -
Přehled vývoje EUR/USD dne 8. listopadu. Dolar si udržuje vedoucí postavení a růstový potenciál
Pár EUR/USD se ve čtvrtek před zasedáním Federálního rezervního systému obchodoval s mírnými zisky. Jako obvykle je třeba pohyby po zasedání Fedu ještě analyzovat. Po významné fundamentální události musí uplynout alespoň 24 hodin, aby bylo možné vyvodit její důsledky a reakci trhu. Připomeňme, že ve středu večer trh prudce reagoval na předběžné výsledky amerických voleb a následné pohyby během dne byly chaotické a obtížně analyzovatelné. Trh v takových obdobích obchoduje na základě emocí, což vede k velmi nevyzpytatelným a složitým pohybům. -
Přehled vývoje EUR/USD dne 9. října. Euro stále nemá co říct
Měnový pár EUR/USD se v úterý opět obchodoval poklidně, bez spěchu. A proč by měl spěchat? Tento týden je jedinou významnou událostí zpráva o inflaci v USA. Ta by mohla měnový pár EUR/USD posunout buď nahoru, nebo dolů. Domníváme se, že tempo poklesu inflace v USA už není tak důležité jako dříve, stejně jako není důležité ani tempo poklesu inflace v eurozóně. Obě centrální banky zahájily proces uvolňování měnové politiky, takže rychlost poklesu inflace je nyní méně důležitá. Podstatné je nyní to, jak rychle obě centrální banky sníží úrokové sazby. Jak jsme však nedávno viděli, tempo snižování sazeb už nezávisí pouze na inflaci. Pro Federální rezervní systém je významným problémem trh práce, zatímco pro Evropskou centrální banku (ECB) je rozhodující stav ekonomiky. Obě centrální banky nyní zrychlují svá opatření na uvolnění měnové politiky. ECB slibuje snížení sazeb v říjnu i prosinci, zatímco Fed zahájil uvolňování snížením o 50 bazických bodů a nemůžeme zcela vyloučit, že k podobnému kroku dojde i v listopadu. -
Přehled vývoje EUR/USD: Euro roste
ECB minulý týden podle očekávání ponechala úrokové sazby beze změny. V nových projekcích svých pracovníků revidovala výhled HDP, celkové inflace a jádrové inflace na rok 2024 směrem dolů. Pro rok 2025 ECB snížila své prognózy o 0,1 % pro celkový ukazatel a o 0,2 % pro jádrový ukazatel. Jádrová inflace pro rok 2026 byla revidována směrem dolů o 0,1 %. -
Přehled vývoje EUR/USD. Týdenní výhled: Zasedání Fedu a inflace v eurozóně
Měnový pár EUR/USD v pátek opět vykazoval velmi nízkou volatilitu. Pár se navzdory nejméně třem zprávám zveřejněným během americké obchodní seance, které sice mohly sloužit, ale nesloužily, jako hybné síly, prakticky nehnul z místa. Připomeňme, že USA zveřejnily důležité údaje o den dříve, a to ještě významnější než v pátek. Konkrétně byly zveřejněny údaje o HDP za druhé čtvrtletí a o objednávkách zboží dlouhodobé spotřeby. Obě zprávy měly značný dopad. HDP rostl mnohem silněji, než se očekávalo, zatímco objednávky se propadly o 6,6 % oproti prognóze +0,3 %. Přesto celková volatilita za celý den činila pouze 42 pipsů.
Forex - doporučené články:
Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.
Nejnovější články:
Vzdělávací články
Marek Soska z RebelsFunding: Regulace přijde, ale klíčem zůstává důvěra a férovost
VIDEO: Jak fungují akcie? Naučte se vydělávat na burze 📈
Mezi naftovými poli u Kaspiku se platí manatem. Jaká je historie měny Ázerbájdžánu?
Výsledky VIP zóny FXstreet.cz za červenec 2025: Klidné léto přináší stabilní zisky
Chamtivost a strach: Největší cenové pohyby na finančních trzích (červenec 2025)
XTB se chce znovu přiblížit traderům, říká regionální šéf Vladimír Holovka
Prop Trading: Získejte náskok v obchodování s letní slevou 25 % od RebelsFunding!
Akciové indexy podle velikostí společností (4. díl)
Smart Money Trading: Order blocky, breaker blocky a jejich mitigace (33. díl)
Nebankovní společnosti dobývají svět. Které akcie z tohoto boomu mohou těžit?
Marek Soska z RebelsFunding: Regulace přijde, ale klíčem zůstává důvěra a férovost
VIDEO: Jak fungují akcie? Naučte se vydělávat na burze 📈
Mezi naftovými poli u Kaspiku se platí manatem. Jaká je historie měny Ázerbájdžánu?
Výsledky VIP zóny FXstreet.cz za červenec 2025: Klidné léto přináší stabilní zisky
Chamtivost a strach: Největší cenové pohyby na finančních trzích (červenec 2025)
XTB se chce znovu přiblížit traderům, říká regionální šéf Vladimír Holovka
Prop Trading: Získejte náskok v obchodování s letní slevou 25 % od RebelsFunding!
Akciové indexy podle velikostí společností (4. díl)
Smart Money Trading: Order blocky, breaker blocky a jejich mitigace (33. díl)
Nebankovní společnosti dobývají svět. Které akcie z tohoto boomu mohou těžit?
Denní kalendář událostí
Guvernér BoE Andrew Bailey
V USA spotřebitelské úvěry
V USA skladování zemního plynu
V USA bude mít slovo prezident Donald Trump
Členka Fedu Mary Daly
Členka Fedu Lisa Cook
V Číně indexy CPI a PPI
Člen Fedu Alberto Musalem
V Kanadě míra nezaměstnanosti
Ve Švýcarsku spotřebitelská důvěra SECO
Guvernér BoE Andrew Bailey
V USA spotřebitelské úvěry
V USA skladování zemního plynu
V USA bude mít slovo prezident Donald Trump
Členka Fedu Mary Daly
Členka Fedu Lisa Cook
V Číně indexy CPI a PPI
Člen Fedu Alberto Musalem
V Kanadě míra nezaměstnanosti
Ve Švýcarsku spotřebitelská důvěra SECO
Tradingové analýzy a zprávy
Akcie rostou, dolar klesá: Tradeři vyhlížejí snížení úrokových sazeb v USA
Čistý zisk japonských společností za duben až červen poprvé za tři roky klesl
Inflace v Maďarsku v červenci klesla na 4,3 procenta ze 4,6 procenta v červnu
Bloomberg: USA a Rusko chystají dohodu o Ukrajině, stvrdí ruské zisky
Komodity: Ceny ropy se zvyšují, za celý týden ale vykazují výrazný pokles
Forex: Dolar oslabuje ke koši měn, investoři stále více sázejí na pokles úroků
Pražská burza v týdnu pošesté v řadě posílila, index PX stoupl o 3,2 procenta
Index pražské burzy sestoupil z rekordní hodnoty, pokles činil necelých 0,1 pct
Forex: Koruna dál posílila k euru i dolaru, dostala se pod 21 korun za dolar
5 událostí, které dnes stojí za pozornost
Akcie rostou, dolar klesá: Tradeři vyhlížejí snížení úrokových sazeb v USA
Čistý zisk japonských společností za duben až červen poprvé za tři roky klesl
Inflace v Maďarsku v červenci klesla na 4,3 procenta ze 4,6 procenta v červnu
Bloomberg: USA a Rusko chystají dohodu o Ukrajině, stvrdí ruské zisky
Komodity: Ceny ropy se zvyšují, za celý týden ale vykazují výrazný pokles
Forex: Dolar oslabuje ke koši měn, investoři stále více sázejí na pokles úroků
Pražská burza v týdnu pošesté v řadě posílila, index PX stoupl o 3,2 procenta
Index pražské burzy sestoupil z rekordní hodnoty, pokles činil necelých 0,1 pct
Forex: Koruna dál posílila k euru i dolaru, dostala se pod 21 korun za dolar
5 událostí, které dnes stojí za pozornost
Blogy uživatelů
Warren Buffett a jeho Berkshire Hathaway: Příběh úspěchu a budoucnost firmy
Mír na Ukrajině? Na co se připravit?
Krypto šeptanda: Co přinesl poslední týden v kryptosvětě (8.8.2025)
IPO roku! Kdo vydělal miliardy?
Klidný investor. Všímavost jako aktivum | Marek Horňanský
Praktické okénko: Střednědobý výhled na hlavní měnové páry - pokračování
Trading není investování: Co by měl vědět každý nováček
Moje cesta prop tradingem: Sázka na posílení amerického dolaru se zatím moc nevyplácí
Významné historické události hýbající burzou v týdnu 4.–10. srpna
Analýza Dow Jones, S&P 500, DAX, EUR/USD: Šokující data z trhu práce jsou vlastně dobrou zprávou
Warren Buffett a jeho Berkshire Hathaway: Příběh úspěchu a budoucnost firmy
Mír na Ukrajině? Na co se připravit?
Krypto šeptanda: Co přinesl poslední týden v kryptosvětě (8.8.2025)
IPO roku! Kdo vydělal miliardy?
Klidný investor. Všímavost jako aktivum | Marek Horňanský
Praktické okénko: Střednědobý výhled na hlavní měnové páry - pokračování
Trading není investování: Co by měl vědět každý nováček
Moje cesta prop tradingem: Sázka na posílení amerického dolaru se zatím moc nevyplácí
Významné historické události hýbající burzou v týdnu 4.–10. srpna
Analýza Dow Jones, S&P 500, DAX, EUR/USD: Šokující data z trhu práce jsou vlastně dobrou zprávou
Forexové online zpravodajství
USA uzavírá se ziskem
Americké indexy posilují
Honda ve vzdálenější budoucnosti věří vodíku
FAO: Světové ceny potravin v červenci vzrostly na dvouleté maximum
Denní shrnutí: Wall Street roste, ropa klesá při šancích na příměří na Ukrajině
Apple roste o 4 %, dominuje BigTech a posouvá US100 na 24 700 bodů 📈
3 trhy, které sledovat příští týden (08.08.2025)
Frankfurtská burza dnes ztrácela
Microsoft slaví 50 let s rekordy: Růst tržní kapitalizace na 4 biliony USD
Fidelity International: Hledání Al vítězů v Silicon Valley
USA uzavírá se ziskem
Americké indexy posilují
Honda ve vzdálenější budoucnosti věří vodíku
FAO: Světové ceny potravin v červenci vzrostly na dvouleté maximum
Denní shrnutí: Wall Street roste, ropa klesá při šancích na příměří na Ukrajině
Apple roste o 4 %, dominuje BigTech a posouvá US100 na 24 700 bodů 📈
3 trhy, které sledovat příští týden (08.08.2025)
Frankfurtská burza dnes ztrácela
Microsoft slaví 50 let s rekordy: Růst tržní kapitalizace na 4 biliony USD
Fidelity International: Hledání Al vítězů v Silicon Valley
Odborné kurzy a semináře
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Záznam semináře)
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Online - živý přenos)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Záznam semináře)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Online přenos nebo osobní účast)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Záznam semináře)
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Online - živý přenos)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Záznam semináře)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Online přenos nebo osobní účast)
Naposledy čtené:
Forexové online zpravodajství
Makro: Aktivita výrobců oblasti Dallas zůstává od ledna v kontrakci
Markets Insider: EURUSD, GBPUSD, DAX, Brent (19-01-18)
USA se musí připravit na tuhou zimu kvůli kmeni omikron
Swissquote Research: DENNÍ TECHNICKÁ ANALÝZA 16.7.2019
XTB Market Barometr (Týdenní výhled)
Warren Buffett v 1Q pokračoval v prodeji bank, Bill Ackman otevřel novou pozici v Uberu
BREAKING: Bowman je pro další zvýšení úrokových sazeb! USDIDX na 10měsíčních maximech
Swissquote Research: DENNÍ TECHNICKÁ ANALÝZA 22.11.2018
Makro: Meziroční růst inflace Austrálie v srpnu zpomalil, Melbourne Institut
Ranné zhrnutie (27.12.2022)
Makro: Aktivita výrobců oblasti Dallas zůstává od ledna v kontrakci
Markets Insider: EURUSD, GBPUSD, DAX, Brent (19-01-18)
USA se musí připravit na tuhou zimu kvůli kmeni omikron
Swissquote Research: DENNÍ TECHNICKÁ ANALÝZA 16.7.2019
XTB Market Barometr (Týdenní výhled)
Warren Buffett v 1Q pokračoval v prodeji bank, Bill Ackman otevřel novou pozici v Uberu
BREAKING: Bowman je pro další zvýšení úrokových sazeb! USDIDX na 10měsíčních maximech
Swissquote Research: DENNÍ TECHNICKÁ ANALÝZA 22.11.2018
Makro: Meziroční růst inflace Austrálie v srpnu zpomalil, Melbourne Institut
Ranné zhrnutie (27.12.2022)
Blogy uživatelů
Index DAX: 48. týden z pohledu technické analýzy
Opravdu klesne americká ekonomika o 50 %?
Proč vášeň a impulzivnost nepatří do tradingu
Bezpečný přístav v nejisté době: Zlato, stříbro i Bitcoin lámou rekordy
Ohlédnutí za děním okolo akcií GameStop, ACM a komunitou WallStreetBets očima ředitele Trading oddělení XTB Filipa Kaczmarzyka
Inštantné inštitucionálne, SL hunting a forexkec
Definice trendu
Proč nás ztráty bolí víc než zisky?
Technická situace na AUDCAD, EURGBP a USDJPY
Burzovní grafy: Americké akcie se ne a ne zastavit, býci mají stále navrch
Index DAX: 48. týden z pohledu technické analýzy
Opravdu klesne americká ekonomika o 50 %?
Proč vášeň a impulzivnost nepatří do tradingu
Bezpečný přístav v nejisté době: Zlato, stříbro i Bitcoin lámou rekordy
Ohlédnutí za děním okolo akcií GameStop, ACM a komunitou WallStreetBets očima ředitele Trading oddělení XTB Filipa Kaczmarzyka
Inštantné inštitucionálne, SL hunting a forexkec
Definice trendu
Proč nás ztráty bolí víc než zisky?
Technická situace na AUDCAD, EURGBP a USDJPY
Burzovní grafy: Americké akcie se ne a ne zastavit, býci mají stále navrch
Vzdělávací články
Smart Money Trading: Denní cyklus - Rip-off (20. díl)
Akcie: Dvě tváře zisků aneb hodnotové versus růstové akcie (díl 3.)
Jak se dělá kvantitativní analýza na forexu
Smart Money Trading: Co je to inducement? (16. díl)
Se Sidem o Forexu: Trading podle síly měny (2. díl)
Marek Soska z RebelsFunding: Regulace přijde, ale klíčem zůstává důvěra a férovost
Daně na forexu a offshore
Technická analýza v praxi: Obchodování formace vlajka (2. část)
Psychologie Profit-Targetu
Trading v praxi: Pokročilé techniky multi-timeframe obchodování (2. část)
Smart Money Trading: Denní cyklus - Rip-off (20. díl)
Akcie: Dvě tváře zisků aneb hodnotové versus růstové akcie (díl 3.)
Jak se dělá kvantitativní analýza na forexu
Smart Money Trading: Co je to inducement? (16. díl)
Se Sidem o Forexu: Trading podle síly měny (2. díl)
Marek Soska z RebelsFunding: Regulace přijde, ale klíčem zůstává důvěra a férovost
Daně na forexu a offshore
Technická analýza v praxi: Obchodování formace vlajka (2. část)
Psychologie Profit-Targetu
Trading v praxi: Pokročilé techniky multi-timeframe obchodování (2. část)
Tradingové analýzy a zprávy
Zlato - Intradenní výhled 8.8.2025
Průmyslové zakázky v Německu klesly
NZD/USD - Intradenní výhled 22.11.2017
Zlato - Intradenní výhled 28.9.2018
Cyrrus: Česká ekonomika letos zpomalí růst na 2,2 procenta
Stříbro - Intradenní výhled 9.3.2023
Aktuálně otevřené forex pozice 7.5.2019
Zlato - Intradenní výhled 13.6.2018
Merkelová: Německo je hospodářsky silné
Míra inflace v EU v červnu zpomalila na 2,6 procenta
Zlato - Intradenní výhled 8.8.2025
Průmyslové zakázky v Německu klesly
NZD/USD - Intradenní výhled 22.11.2017
Zlato - Intradenní výhled 28.9.2018
Cyrrus: Česká ekonomika letos zpomalí růst na 2,2 procenta
Stříbro - Intradenní výhled 9.3.2023
Aktuálně otevřené forex pozice 7.5.2019
Zlato - Intradenní výhled 13.6.2018
Merkelová: Německo je hospodářsky silné
Míra inflace v EU v červnu zpomalila na 2,6 procenta
Témata v diskusním fóru
Série živějších obchodních seancí vedla nakonec jen k mírnému poklesu indexu S&P 500
Príležitosť a problém nazvaná ICO
Eurodolar - Chat
Příklad stavby AOS pomocí StrategyQuant
Půl milionu za měsíc? I to je ve Fintokei možné
engulfing na DTDB nebo trendlince
Technická analýza: Bitcoin na 12 000 USD překvapuje mnohé analytiky
Americká cla na ocel a hliník mohou nejvýrazněji ovlivnit Kanadu
Burzovní almanach: Co nám říká historie v týdnu 2. června – 8. června
Moje cesta prop tradingem: Čekám nižší volatilitu, takže sázím na vyšší timeframe
Série živějších obchodních seancí vedla nakonec jen k mírnému poklesu indexu S&P 500
Príležitosť a problém nazvaná ICO
Eurodolar - Chat
Příklad stavby AOS pomocí StrategyQuant
Půl milionu za měsíc? I to je ve Fintokei možné
engulfing na DTDB nebo trendlince
Technická analýza: Bitcoin na 12 000 USD překvapuje mnohé analytiky
Americká cla na ocel a hliník mohou nejvýrazněji ovlivnit Kanadu
Burzovní almanach: Co nám říká historie v týdnu 2. června – 8. června
Moje cesta prop tradingem: Čekám nižší volatilitu, takže sázím na vyšší timeframe