Čtvrtek 02. květen 2024 07:52
reklama
CapXmaster srovnani
reklama
Dukascopy new
reklama
CapXmaster
reklama
CapXmaster

Ceny zemního plynu

img

Euro se poučilo z minulých chyb

25.10.2022 Je lepší se poučit z chyb někoho jiného, ale ty své si vždy pamatujete. Giorgia Meloni ve svém prvním projevu jako nová italská premiérka kritizovala Evropskou centrální banku a udělala přesně to, co Liz Trussová během svého 45denního působení ve funkci britské premiérky. Ministři kabinetu Liz Truss obvinili Bank of England, že zvyšuje úrokové sazby příliš pomalu a umožňuje propad libry. Meloni na druhé straně tvrdila, že zpřísnění měnové politiky ECB představuje riziko, že bude mít dopad na bankovní úvěry rodin a podniků. Mohla by se Evropa brzy dočkat další významné rezignace?
img

Americké akciové indexy rostou, investoři čekají na zprávy

25.10.2022 Pondělní makroekonomický kalendář byl bez důležitých zpráv. Podle zpráv IHS Markit jsou indikátory aktivity ve zpracovatelském průmyslu a ve službách pod hodnotou 50 a pod prognózami. To ukazuje na pokles aktivity. Nejvíc utrpěl sektor služeb, jehož index se propadl na 46,6 bodů.
img

Ranní shrnutí (25.10.2022)

25.10.2022 Americké indexy zakončily včerejší obchodování výše s předními zisky Dow Jones. S&P 500 si připsal 1,19 %, Dow Jones se posunul o 1,34 % výše a Nasdaq přidal 0,86 %. Russell 2000 se obchodoval o 0,35 % výše.
img

⏬⏬NATGAS se propadá o více než 2 %

21.10.2022 Zpráva EIA zveřejněná včera ukázala, že zásoby zemního plynu v USA vzrostly v předchozím týdnu o 111 miliard kubických stop. Byl to vyšší nárůst, než se původně očekávalo, přičemž byl také znamenán pátý týden v řadě, kdy zásoby vzrostly o více než 100 bcf. Navíc taková série za posledních pět let nenastala!
img

Plyn v Evropě zlevňuje, vyplatí se ale odpočívat?

20.10.2022 Při pohledu na poslední dny můžeme s jistotou konstatovat, že situace na evropském plynovém trhu se zlepšila. Burzovní ceny plynu včera, tj. 19. října, v Evropě klesly téměř o 10 %, čili se dostaly pod 1 200 USD za 1 tisíc metrů krychlových. K takovému poklesu došlo poprvé od 15. července.
img

Ceny zemního plynu v Evropě po vyřešení incidentu v plynové elektrárně Nyhamna klesly

13.10.2022 Dnes ráno trh s plynem šokovaly zprávy z norského závodu na zpracování plynu Nyhamna, který zpracovává zemní plyn z pobřežních nalezišť Ormen Lange a Aasta Hansteen a představuje 20 % vývozu plynu do Spojeného království. Na místě se objevila Národní garda a policie, která zajistila oblast, zatímco personál elektrárny byl evakuován. Ceny plynu TTF dočasně vzrostly o téměř 10 % na 175 EUR / MWh, s ohledem na nedávné výpadky energetické infrastruktury v Evropě.
C:\fakepath\ceskakoruna.jpg

Inflace se v září zvýšila na 18 pct., podle ČNB i analytiků se blíží vrcholu

11.10.2022 Růst cen v Česku v září zrychlil a inflace se zvýšila na 18 procent ze srpnových 17,2 procenta. Meziroční inflace je nejvyšší od prosince 1993. Meziměsíčně vzrostly v září spotřebitelské ceny o 0,8 procenta. Na růstu cen se nejvíce podílely ceny bydlení, a to především zdražení energií. Podle České národní banky (ČNB) i podle analytiků se inflace blíží svému vrcholu. Analytici nepředpokládají, že by tempo zdražování přimělo ČNB, aby v listopadu zvýšila základní úrokovou sazbu ze současných sedmi procent.
img

Zdražení v bydlení stojí za překvapivě vyšší inflací

11.10.2022 Česká inflace se na trajektorii meziročního poklesu dlouho neudržela, když v září vyskočila nečekaně z 17,2 % na 18,0 %, přičemž odhady se pohybovaly poblíž srpnové hodnoty. Meziměsíčně spotřebitelské ceny vzrostly o 0,8 %. I přes překvapení se jedná letos o druhý nejnižší meziměsíční přírůstek.
C:\fakepath\ceska koruna-2.jpg

Růst cen znovu zrychlil, v září dosáhla meziroční inflace 18 procent

11.10.2022 Růst cen v Česku znovu zrychlil, když letos v září dosáhla meziroční inflace 18 procent. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnil Český statistický úřad (ČSÚ). Jedná se o nejvyšší hodnotu meziroční inflace od prosince 1993. Meziměsíčně vzrostly v září spotřebitelské ceny o 0,8 procenta. V meziročním i meziměsíčním srovnání se na růstu nejvíce podílely ceny bydlení, a to především zdražení energií.
img

Inflace v Česku vystoupala na 18 %

11.10.2022 Index spotřebitelských cen vzrostl v září meziročně o 18 % při odhadu růstu o 17,2 %. Na měsíční bázi ceny rostly o 0,8 % při očekávání růstu o 0,2 %. V srpnu dosáhl index CPI růstu o 17,2 % y/y a o 0,4 % m/m. Dle Českého statistického úřadu stálo za nárůstem spotřebitelských cen hlavně bydlení. V tomto oddíle se zvýšily ceny zemního plynu na měsíční bázi o 15,2 %, elektřiny o 3,6 %, tuhých paliv o 6,9 % a tepla a teplé vody o 0,8 %.
img

Scholz na summitu EU obhajoval národní programy proti vysokým cenám energií

07.10.2022 Na summitu Evropské unie se podařilo odstranit nepochopení ohledně plánu německé vlády na zmírnění dopadů vysokých cen energií v objemu 200 miliard eur (téměř pět bilionů korun). Řekl to německý kancléř Olaf Scholz po skončení neformálního summitu EU v Praze. Scholz dnes německý program znovu obhajoval a zdůraznil, že podobné balíčky přijaly i jiné země, jmenovitě Itálie, Francie, Španělsko či Nizozemsko.
C:\fakepath\trader-04102022.jpg

Elliottova vlnová teorie pro index S&P 500, stříbro a zemní plyn

04.10.2022 V dnešním blogu se podíváme na technickou analýzu podle Elliottovy vlnové teorie pro index S&P 500, stříbro a zemní plyn. Tyto trhy nám svým vývojem poodhalily další možný scénář jejich směřování.
C:\fakepath\komodity.jpg

Analytik: Burzovní cena plynu letos stoupla o 120 procent, drahé kovy zlevnily

02.10.2022 Burzovní cena plynu vzrostla od začátku roku do konce září o 120 procent, severomořská ropa Brent zdražila o deset procent, cena měsíčního kontraktu elektřiny přidala 55 procent. Naopak drahé i průmyslové kovy vesměs zlevnily. Výrazně zdražily hlavní zemědělské komodity jako pšenice nebo kukuřice. ČTK to řekl analytik investiční společnosti XTB Jiří Tyleček. Ceny komodit na světových trzích letos podle něj procházejí extrémními výkyvy.
C:\fakepath\trader-19092022-45-zm.jpg

Produkci ruské ropy bude těžké nahradit, varuje banka BIS

19.09.2022 Nahradit dodávky ruské ropy bude pro západní země pravděpodobně velmi obtížný úkol. Omezení vývozu ruské ropy může vést k velkému a dlouhodobému růstu cen produktů souvisejících s ropou a může mít negativní dopad i na další oblasti, jako zemědělství a průmysl, protože zvýší ceny potravin a elektřiny. Uvedla to ve své dnešní prognóze Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS).
C:\fakepath\trader-19092022-25-zm.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

19.09.2022 1) Bankám a spořitelnám v Česku v letošním prvním pololetí stoupl souhrnný čistý zisk meziročně o 23,6 miliardy Kč na 54,61 miliardy korun. Vyplývá to z dat, která zveřejnila Česká národní banka. Aktiva bank činila ke konci června 9,624 bilionu korun, což je o 1,1 bilionu více než na konci roku.
C:\fakepath\zemni plyn 2.jpg

Cena zemního plynu v USA obnovila růst, je blízko mnohaletého maxima

14.09.2022 Cena zemního plynu ve Spojených státech kvůli hrozbě stávky na železnici obnovila růst a pohybuje se blízko mnohaletého maxima nad devíti dolary za milion britských termálních jednotek (mmBtu), na kterém se ocitla v srpnu. Ukazují to záznamy komoditní burzy NYMEX v New Yorku. Před dvěma lety stál plyn v USA zhruba 1,50 USD/mmBtu.
img

Inflace se začíná zadýchávat

12.09.2022 „Meziroční míra inflace konečně začala klesat, přesto se stále udržuje na velmi vysokých úrovních. Prudký růst cen vedl k omezování spotřeby, což se negativně odrazilo na tržbách obchodníků. Nadále hrozí, že v české ekonomice propukne stagflace, protože ekonomika může přejít do recese dřív, než se nám podaří porazit vysokou inflaci,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
C:\fakepath\zemni plyn.jpg

Analytik: Plyn letos zdražil o 170 pct., ropa o 30 pct., drahé kovy zlevnily

04.09.2022 Cena evropského plynu vzrostla od začátku roku do konce srpna o více než 170 procent, severomořská ropa Brent zdražila o téměř 30 procent. Naopak drahé i průmyslové kovy vesměs zlevnily. Ceny hlavních zemědělských komodit rostly jen mírně. ČTK to řekl analytik XTB Štěpán Hájek. Ceny komodit na světových trzích letos podle něj prošly extrémními výkyvy.
img

Záchrana evropské zimy

01.09.2022 NATGAS: Poté, co Rusko snížilo dodávky zemního plynu o 40 % evropské potřeby, vzrostly ceny zemního plynu v Evropě na dvanáctinásobek loňské ceny. Nord Stream I nyní čeká kompletní třídenní "údržbová" odstávka, která téměř zaručuje dvojcifernou inflaci a recesi ve Spojeném království a Evropě ještě v tomto roce. Úřady na to reagují výraznou finanční podporou, omezením cen plynu, příděly a mimořádnými daněmi uvalenými na společnosti. Místní ceny zemního plynu zůstanou vysoko nad dlouhodobými průměry, ale přesto by mohly prudce klesnout z nedávných maxim. Zásoby plynu jsou nadprůměrné, poptávka klesá a předpovídá se mírná zima. To bude mít široký dopad na trh, od systému obchodování s uhlíkem až po ceny zemního plynu v USA.
img

Globální akcie nejníže za měsíc, evropské opět klesají. Koktejl zpomalování ekonomiky a vyšších sazeb trh jen tak dobře nepřijme

29.08.2022 Předseda Fedu Jerome Powell naznačil zvyšování úrokových sazeb po delší časové období, což vedlo k poklesu akcií a akciových futures a ke zvýšení výnosů dvouletých státních dluhopisů na úrovně, které byly naposledy zaznamenány v roce 2007.
img

⚡Energetická krize drtí Evropu

25.08.2022 Zdá se téměř jisté, že Evropa směřuje k největší energetické krizi v historii. Evropské země se staly závislými na dovozu energie ze zemí mimo EU, zejména z Ruska, a zanedbaly diverzifikaci dodávek a vlastní výrobní kapacity. Levný plyn učinil evropskou ekonomiku konkurenceschopnější a umožnil zahájení energetické transformace. Stále více se však ukazuje, že alternativní zdroje energie nedokážou nahradit výpadek ve výrobě elektřiny z tradičních zdrojů. Embarga a „pokuty“ za využívání vysoce emisního zdroje energie narážejí na evropskou konkurenceschopnost a mohou Evropu dostat do hluboké recese.
img

Ebury: Euro ztratilo půdu pod nohama, do konce roku by ale mohlo výrazněji posílit

24.08.2022 Euro za poslední dva týdny oslabilo vůči americkému dolaru o 4 % a tento týden poprvé po 20 letech skončilo v závěru obchodního dne pod hranicí 1 dolaru za euro. Důvodem jsou především obavy z důsledků ekonomické války mezi Evropskou unií a Ruskem. Pokoření cenové parity otevřelo dveře možnosti dalšího výraznějšího oslabení eura, především v kratším horizontu a v případě další eskalace napětí kolem dodávek zemního plynu. Podle aktuální analýzy Ebury G10 FX Forecast, která se věnuje budoucímu vývoji 10 hlavních světových měn, je však euro už v tuto chvíli podhodnocené a během roku může posílit až na hranici 1,1000 dolaru.
img

Graf dne: EURUSD (22.08.2022)

22.08.2022 EUR/USD opět hrozí poklesem pod paritní úrovně. Hlavní měnový pár zahájil nový týden slabší a nyní se obchoduje jen mírně nad psychologickou hranicí 1,00. Zdá se, že hlavním důvodem slabé výkonnosti EUR a dalších evropských aktiv dnes ráno jsou zprávy z východu. Rusko uvedlo, že 31. srpna 2022 zastaví jedinou zbývající plynovou turbínu Nord Stream na 3denní období údržby. Očekává se obnovení toků po 3 dnech na současné kapacitě, vždy ale existuje riziko, že se Rusko rozhodne prodloužit zastavení dodávek plynu, aby získalo nad Evropou páku na sankce. Zima je na obzoru a obchodníci by měli očekávat, že emise plynu zůstanou hybatelem cen eura a evropských aktiv. Evropské ceny zemního plynu dnes ráno vzrostly o 10 % a pokračující růst cen energií bude tlačit na ziskovost firem.
img

Rekordní ceny zemního plynu, hrozící příděly energie, stagflace a recese, Evropa uvízla mezi ekonomickou propastí a slepým bodem

19.08.2022 V CENTRU BOUŘE: Rekordní ceny zemního plynu, hrozící příděly energie, sucho, stagflace, recese. Evropa se ocitla mezi ekonomickým propastí a slepým bodem. Energetická krize je neřešitelná, ještě letos uvrhne kontinent do recese a její dopady se protáhnou až do roku 2023. Euro nese hlavní tíhu této investiční bouře, zatímco akcie jsou odolnější. Zisky rostou z nízkého základu a ocenění je již nyní levné. Slabší euro, stále nízké úrokové sazby a rostoucí fiskální výdaje jsou důležitou podporou.
C:\fakepath\trend-19082022.jpeg

Elliottova vlnová teorie pro měnový pár GBP/CHF, zemní plyn a stříbro

19.08.2022 V dnešním blogu se podíváme na technickou analýzu podle Elliottovy vlnové teorie pro měnový pár GBP/CHF, zemní plyn a stříbro. Tyto trhy nabízejí možnost pokračování ve směru aktuálního trendu.
C:\fakepath\trader-11082022-23-zm.PNG

Komodity: Ceny ropy po zvýšení výhledu poptávky agenturou IEA rostou

11.08.2022 Ceny ropy dnes v reakci na zprávu Mezinárodní agentury pro energii (IEA) rostou. IEA zvýšila svou prognózu poptávky po ropě pro letošní rok, protože rostoucí ceny zemního plynu vedou některé spotřebitele k přechodu na ropu.
C:\fakepath\komodity.jpg

Analytici: Komodity v poslední době zlevňují, přesto letos výrazně zdražily

02.08.2022 Ceny komodit na světových trzích jsou sice výrazně vyšší než počátkem roku, nyní však kvůli silnějšímu dolaru a obavám z recese některé z nich klesají. Pšenice je tak od začátku roku už jen o šest procent dražší. Ropa je letos dražší o 36 procent a plyn o 163 procent, zatímco kvůli ekonomickému zpomalení výrazně klesla cena dřeva. Cena zlata je od začátku roku téměř beze změny. Vyplývá to z dat, které ČTK poskytli analytici ke konci července.
img

Eurozóna zaznamenává růst navzdory přetrvávající nejistotě

29.07.2022 Ekonomika eurozóny ve 2. čtvrtletí 2022 překvapila expanzí o 0,7 %, což je více než konsenzuální odhad 0,2 % a více než 0,5% růst v 1. čtvrtletí. Děje se tak v době, kdy inflace v eurozóně podle rychlého odhadu Eurostatu v červenci vzrostla na nové maximum 8,9 %. Toto číslo je navíc pozoruhodné ve srovnání se včerejším zveřejněným údajem o poklesu ve Spojených státech ve 2. čtvrtletí o -0,9 %.
C:\fakepath\uhli.jpg

IEA: Poptávka po uhlí kvůli drahému plynu vyrovná letos rekord z roku 2013

28.07.2022 Celosvětová poptávka po uhlí se letos vrátí na maximum, kterého dosáhla v roce 2013, a příští rok se patrně vyšplhá na rekord. Ve své zprávě to dnes předpověděla Mezinárodní agentura pro energii (IEA). Za obnoveným zájmem o uhlí podle ní stojí vysoké ceny zemního plynu, kde růst nyní podporuje také invaze ruských vojsk na Ukrajinu.
img

Denní makroekonomické postřehy: Energetická noční můra Evropy se prohlubuje 14/07/2022

14.07.2022 KRIZE: Ceny zemního plynu v Evropě a ve Velké Británii opět prudce vzrostly, což potvrzuje nejhorší obavy tohoto regionu v oblasti energetiky. To zvyšuje rizika inflace a recese a vede k oslabení měny. Bezprostřední příčinou jsou škrty v plynovodu Nord stream, který zásobuje velkou část evropských potřeb. Ten je až do 21. července uzavřen kvůli údržbě a panují obavy, že by nemusel být znovu otevřen. Německo přešlo na druhý stupeň svého plánu nouzového zásobování plynem, což je pouze o stupeň níže před přídělovým systémem.
C:\fakepath\trader-11072022-18-zm.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

11.07.2022 1) Investoři v letošním roce vybrali z dluhopisových fondů zaměřených na mladé trhy už 50 miliard USD (1,2 bilionu Kč). Čistý odliv je tak nejvyšší za posledních nejméně 17 let. S odvoláním na údaje shromážděné společností JPMorgan to uvádí list Financial Times (FT). Zpráva je další ukázkou toho, jak zpřísnění měnové politiky v rozvinutých zemích a válka na Ukrajině vyvolaly odliv z této třídy aktiv.
img

Norsko stávkuje, ceny zemního plynu rostou!

05.07.2022 Norský ropný sektor je ve stávce. Dělníci se domáhají zvýšení mezd z důvodu vysoké inflace. Již prvotní odhady odhalily, že by produkce zemního plynu mohla klesnout až o 25 %, zatímco produkce ropy jen o 15 %. Realita však může být ještě horší. Norská asociace těžařů ropy a zemního plynu uvedla, že produkce ropy se v sobotu propadla o 341 000 barelů a export zemního plynu klesl o 56 %. Norsko je jedním z největších dodavatelů plynu do Evropy díky poklesu importu ruského plynu a prozatím limitovaného importu z USA (USA se stala největším dodavatelem plynu do Evropy, avšak uzavření Freeport terminálu může pořadím opět zamíchat).
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 27.06.2022

27.06.2022 Během minulého týdne burzy citelně posílily. S&P 500 přidal 6,4 %, což představuje nevýznamnější týdenní růst od května. Volatilita sestoupila z psychologické hranice 30, stále však zůstává zvýšená (VIX aktuálně na 27). V minulém týdnu vévodily trhům obavy ze zpomalování ekonomiky, které by však znamenaly méně přísnou politiku centrálních bank. Vytlačily tak prvotní investorskou hrozbu – robustní zvyšování úroků, což burzy potěšilo. Podle mého názoru však investoři v této fázi nezaceňují hospodářské ochlazení adekvátně.
img

Ranní okénko - Kam ČNB posune úrokové sazby?

20.06.2022 ČNB naváže na minulý týden, který přinesl vlnu zvyšování úrokových sazeb (Fed, Bank of England nebo Švýcarská národní banka) a dodá další agresivní hike. V eurozóně i USA se očekávají PMI indexy. Z Německa dnes ráno dorazila statistika cen průmyslových výrobců a koncem týdne následují výsledky průzkumu od německého Ifo institutu. V USA je datový kalendář strohý v čele s čísly z realitního trhu.
img

Ranní komentář: S&P500 24 % pod ATH. Inflace, sazby a zpomalující ekonomika dál klíčovými tématy na trzích

20.06.2022 Minulý týden se nesl ve velmi nervózním duchu a bylo to vidět nejen na akciích. Indexy na celém světě byly pod silným tlakem a v některých případech ztrácely za týden až pět procent. Výraznou korekcí si ale procházely také kryptoměny a pod značným tlakem byly i komodity, v čele s ropou a americkým zemním plynem.
img

Ranní okénko - Připravovaný "anti-fragmentační" balíček od ECB trh zklidnil

17.06.2022 Finanční trhy jsou stále pod tíhou vysoké inflace, obav z recese a růstu úrokových sazeb. K nervozitě přispělo také, že Gazprom omezil dodávky zemního plynu do Itálie, Německa, Rakouska a Francie. To vyvolalo růst ceny zemního plynu na burze. K uklidnění alespoň došlo na dluhopisovém trhu v eurozóně.
C:\fakepath\Ceska republika.jpg

Inflace stoupla v květnu na 16 pct. a ještě poroste, je devátá nejvyšší v Evropě

10.06.2022 Meziroční inflace v květnu stoupla na 16 procent z dubnových 14,2 procenta. Nadále se zvyšovaly zejména ceny bydlení, potravin a pohonných hmot. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnil Český statistický úřad (ČSÚ). Inflace tak zůstává nejvyšší od prosince 1993, kdy se ceny meziročně zvýšily o 18,2 procenta. Z analýzy společnosti Portu vyplývá, že inflace v ČR je devátá nejvyšší v Evropě a 26. nejvyšší ve světě. Podle Hospodářské komory bude mít vysoká inflace za následek, že více podniků letos utlumí své investice. Podle analytiků budou ceny dále růst a inflace bude kulminovat ve třetím čtvrtletí až kolem 17 procent. Podle některých ekonomů se tak zvyšuje pravděpodobnost, že se ekonomika dostane do recese.
C:\fakepath\ceska koruna-2.jpg

Meziroční inflace vyskočila na 16 procent, růst táhnou ceny bydlení a potravin

10.06.2022 Spotřebitelské ceny v Česku v květnu meziročně stouply o 16 procent, růst tak dále zrychlil z dubnových 14,2 procenta. Nadále se zvyšovaly zejména ceny bydlení, potravin a pohonných hmot. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnil Český statistický úřad (ČSÚ). Inflace tak zůstává nejvyšší od prosince 1993, kdy se ceny meziročně zvýšily o 18,2 procenta. Analytici ale očekávají další nárůst v tomto a příštím měsíci. Proti předchozímu měsíci spotřebitelské ceny v květnu podle ČSÚ stouply o 1,8 procenta.
img

Inflace skokově narůstá a již dosáhla úrovně 16 procent

10.06.2022 „Lidé akceptují vysoké ceny v obchodech a dál nakupují, protože se obávají, že budoucnost přinese další zdražování. To ukazuje, jak se mění naše inflační očekávání. Bohužel to může vést k tomu, že se boj s inflací protáhne na další období,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
C:\fakepath\trader-09062022-18-zm.jpeg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

09.06.2022 1) Evropská centrální banka (ECB) od 1. července ukončí nákupy aktiv, kterými léta podporovala ekonomiku eurozóny. Uvedla to dnes v tiskové zprávě. Základní úrokovou sazbu nechala na dnešním zasedání Rady guvernérů podle očekávání zatím na rekordním minimu nula procent, ale naznačila, že od července zahájí její zvyšování. Základní úrok ECB naposledy zvýšila v roce 2011.
C:\fakepath\trader-02062022-24-zm.jpeg

Ceny komodit rostou, potraviny letos zdražily o desítky pct, ropa o polovinu

02.06.2022 Ceny komodit na světových trzích vesměs výrazně rostou, potraviny letos zdražily o desítky procent, ropa o polovinu, elektřina o 95 procent a zemní plyn o 123 procent. Ceny drahých kovů se zvyšují pomaleji, zlato stagnuje, stříbro zlevnilo. Výrazně klesla cena dřeva. Vyplývá to z dat, které ČTK poskytli analytici ke konci května.
img

Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby v USA vs. inflační tlaky

25.05.2022 Dnes vychází zpráva o zakázkách zboží dlouhodobé spotřeby v USA za duben. Vysoká míra inflace a obavy z růstu nadále vyvolávají nervózní náladu na trhu. Očekává se, že objednávky zboží dlouhodobé spotřeby klesly z březnových 1,1% na dubnových 0,6%. Konsenzus se zdá být pro USD medvědí a pokud dojde k nějakému překvapení ve skutečných výsledcích, může nastat volatilita.
C:\fakepath\komodity.jpg

Energetické a potravinové komodity zdražily od invaze o desítky procent

25.05.2022 Řada komodit zaznamenala od počátku ruské invaze na Ukrajinu před třemi měsíci dramatický nárůst ceny, nejvyšší tempo o desítky procent nabraly energetické komodity a potraviny. Naopak zlevnilo zlato, stříbro nebo platina. ČTK to dnes řekl analytik společnosti XTB Jiří Tyleček
img

Blíží se ceny komodit k dalšímu výraznému prolomení?

25.05.2022 V poslední části května a rovněž posledním měsíci druhého čtvrtletí se inflace, globální energetický šok, revoluce elektromobilů a globální potravinová krize ukazují jako nejžhavější makro problémy, které komoditní supercyklus pohánějí.
img

Denní makro postřehy: Realita v oblasti obnovitelných zdrojů 20/05/2022

20.05.2022 DLOUHÁ CESTA: Akcie v oblasti obnovitelných zdrojů energie se dočkaly krátkého pozitivního efektu v důsledku ukrajinské krize, protože rostoucí cena ropy podněcuje přechod na obnovitelné zdroje a přeorientování se na energetickou bezpečnost. Nicméně celý sektor, počínaje globálním ETF zaměřujícímu se na čistou energii ICLN a konče chytrým portfoliem @RenewableEnergy, své zisky navrátil, protože akcie fosilních paliv vyrazily do čela (viz graf). Realita v oblasti obnovitelných zdrojů je ovlivněna rostoucími náklady, pomalu se vyvíjejícími předpisy a tlakem na ocenění výnosů dluhopisů. Jde sice o zklamání, ale podpora investorů a dlouhodobé uplatnění je zřejmé a ocenění je nyní na úrovni 4x Cena/Tržby NASDAQ.
img

Ukrajinsko-ruský konflikt, den 71. K projednání byl předložen šestý balíček sankcí EU.

05.05.2022 Klíčové americké akciové indexy – Dow Jones, NASDAQ a S&P 500 – zakončily středu silným růstem. Jeho katalyzátorem byly samozřejmě zasedání Fed a projev Jeroma Powella. A přestože lze výsledky zasedání jistě označit za "jestřábí", trh ani trochu nereagoval, jak bychom očekávali. Přesuňme se ale od tématu Fedu a připomeňme, že Powell obracel pozornost i ke konfliktu na Ukrajině, který sám o sobě vyvolává růst cen energií a potravin, protože obě tyto kategorie zboží proudily do Evropy z Ruska a Ukrajiny. Ruská federace může teď být na mnoho let odříznuta od Evropy kvůli ničivým sankcím ze strany Evropské unie a Ukrajina bude muset nejprve dokončit vojenské operace na svém území a pak se po mnoho let zotavovat. Evropa (i celý svět) tudíž může čelit energetické a potravinové krizi. Mimochodem, ceny zemního plynu stále rostou a včera byly už na úrovni cca 1 600 USD za 1 000 metrů krychlových. Situace se podle nás bude jen zhoršovat. Cena ropy také znovu stoupá a přibližuje se k úrovni 110 USD za barel. Evropská komise mezitím členským státům EU předložila návrh šestého balíčku sankcí proti Rusku.
img

Růst ropy, omezení dodávek ruské ropy krizi eskaluje

27.04.2022 Ropa stoupla poté, co Rusko přestalo dodávat plyn do Polska a Bulharska, a vystupňovalo tak energetickou krizi v Evropě. Ropa WTI se prodávala nad 102 dolary za barel poté, co v úterý získala 3,2 %. Ceny zemního plynu se v Evropě vyšplhaly poté, co Rusko zastavilo dodávky do Polska a Bulharska, splnilo tak hrozbu přerušení dodávek do zemí, které nechtějí za pohonné hmoty platit v rublech.
C:\fakepath\komodity.jpg

SB: Válka na Ukrajině vyvolala největší komoditní šok od 70. let 20. století

27.04.2022 Ruský útok na Ukrajinu způsobil na světových komoditních trzích největší šok od 70. let minulého století. Uvedla to včera Světová banka (SB) ve své zprávě o vyhlídkách komoditních trhů. Varovala, že ceny komodit se budou držet na mimořádně vysokých úrovních také v příštích dvou letech.
C:\fakepath\nemecko.jpg

Ifo: Asi 40 procent německých podniků pociťuje dopady rostoucích cen energií

25.04.2022 Asi 40 procent německých podniků pociťuje dopady rostoucích cen energií a téměř polovina firem kvůli tomu hodlá omezit investice. Vyplývá to z výzkumu institutu Ifo, který dnes zveřejnil list Augsburger Allgemeine. Účty za plyn a elektřinu pro německé domácnosti, které uzavírají nové smlouvy, dosáhly minulý měsíc rekordní výše a rostoucí ceny zemního plynu a ropy po ruské invazi na Ukrajinu pomohly v březnu zvýšit meziroční inflaci v Německu na 40leté maximum.
img

Americký akciový trh ve čtvrtek klesl po prohlášeních předsedy Fedu

22.04.2022 Hlavní americké indexy ve čtvrtek prudce klesly. Dow Jones ztratil 1 %, NASDAQ klesl o 2,1 % a S&P 500 klesl o 1,5 %. S&P 500 se obchoduje za 4 394 a očekává se, že bude v rozmezí 4 350-4 440.
C:\fakepath\Nemecko3.jpg

Výrobní ceny v Německu vlivem války na Ukrajině rekordně vzrostly

20.04.2022 Výrobní ceny v Německu se v březnu meziročně zvýšily o rekordních 30,9 procenta. V dnešní zprávě to oznámil spolkový statistický úřad. Upozornil zároveň, že březnová data už odrážejí první dopady války na Ukrajině. Za růstem výrobních cen stály především ceny energií, které se meziročně zvýšily o 83,8 procenta.
img

V USA stouply ceny zemního plynu na 13leté maximum v důsledku poklesu globálních dodávek

20.04.2022 Zemní plyn v USA dosáhl nejvyšších cen denní úrovně v posledních 13 letech, silná poptávka testuje těžaře a jejich schopnost rozšířit dodávky.
img

Euro k dolaru nejníže od jara 2020. Americké výnosy znovu rostou, technologie padají

14.04.2022  Euro se po dnešním měnověpolitickém oznámení ECB propadlo k dolaru pod 1,08 EURUSD na nejnižší hodnoty od května 2020 a pak jenom namáhavě šlape vodu. Centrální banka eurozóny nepřekvapivě potvrdila sazby na stávající úrovni, nepodařilo se jí ale dodat jakékoli náznaky, že by s utahováním měnové politiky nějak pospíchala. V prohlášení nechybělo ujištění, že Rada guvernérů podnikne veškeré potřebné kroky, aby naplnila mandát ECB v oblasti cenové stability. Dostupné údaje podle ní posilují očekávání, že čisté nákupy aktiv v rámci programu APP by měly být ukončeny ve třetím čtvrtletí – podle Lagardeové to může být v jeho úvodu i na konci.
C:\fakepath\trader-08042022-24-zm.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

08.04.2022 1) Zvláštní ekonomická zóna ve středoamerickém Hondurasu přijala bitcoin a další kryptoměny jako zákonné platidlo. Ve čtvrtek to podle agentury Reuters uvedli její představitelé. Speciální zóna s názvem "Honduras Prospera“ byla založena v roce 2020, aby pomohla podpořit investice. Má správní, fiskální a rozpočtovou autonomii. "Flexibilní regulační rámec společnosti Prospera umožňuje kryptoinovaci a používání bitcoinů obyvateli, podniky a úřady,“ uvedl Honduras Prospera v prohlášení.
C:\fakepath\trader-05042022-23-zm.jpeg

Putin: Svět kvůli sankcím Západu čelí potravinové krizi

05.04.2022 Rusko musí bedlivě sledovat svůj vývoz potravin do nikoli přátelských zemí, protože protiruské sankce západních států vyvolaly globální potravinovou krizi a spirálovitý růst cen energií. Prohlásil to dnes prezident Vladimir Putin při poradě s představiteli ruského zemědělství. Varoval současně, že vyšší ceny energií v kombinaci s nedostatkem hnojiv přimějí Západ tisknout peníze na skupování zásob, což povede k nedostatku potravin v chudších zemích.
C:\fakepath\Nemecko2.jpg

Inflace v Německu v březnu zrychlila na 7,3 procenta

30.03.2022 Tempo meziročního růstu spotřebitelských cen v Německu v březnu výrazně zrychlilo na 7,3 procenta. Dnes to v předběžné zprávě oznámil německý statistický úřad Destatis, podle kterého byla podobná míra inflace v Německu naposledy na podzim v roce 1981. V únoru činila německá meziroční míra inflace 5,1 procenta. Ve srovnání s předchozím měsícem se v březnu ceny zvýšily o 2,5 procenta.
img

Americký akciový trh po summitu NATO roste

25.03.2022 Americké indexy ve čtvrtek posílily, protože summit NATO nepřinesl žádné ostré výroky ani opatření. Akcie energetických společností se ale propadly, protože ceny zemního plynu klesly poté, co USA a Evropská unie oznámily plány odstavit evropské státy od ruských dodávek.
C:\fakepath\trader-25032022-17-zm.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

25.03.2022 1) Ruské akcie druhý den po obnovení obchodování na moskevské burze po čtvrtečním růstu oslabují. Hlavní akciový index MOEX kolem 08:30 SEČ ztrácel 1,4 % na 2542,6 bodu. Rubl se stabilizuje. Burza byla zavřená od invaze ruských vojsk na Ukrajinu, kdy trh zažil strmý pád.
img

Graf dne: NATGAS (24.03.2022)

24.03.2022 Včerejší komentáře ruského prezidenta vyvolaly prudký nárůst evropských cen zemního plynu. Putin řekl, že nařídil Gazpromu, aby se připravil na přijímání pouze plateb v rublech za zemní plyn od takzvaných „nepřátelských států“. Putin řekl, že nedávné sankce EU a USA nedělají z EUR a USD důvěryhodné měny, a proto bude obchodování probíhat v rublech. Jde samozřejmě o snahu vyhnout se sankcím. To se však snáze řekne, než udělá, protože by to vyžadovalo změnu smluv, kterou by musely schválit obě strany dohody. Pokud ruská protistrana nebude souhlasit s platbou v rublech, požadavek, aby byly platby prováděny v jiné měně, než stojí ve smlouvě, by nemusel být přijat. V případě tohoto scénáře by pravděpodobně následovalo vzájemné obviňování z porušení smlouvy, ale v každém případě je riziko zastavení toků ruského zemního plynu do Evropy stále reálnější.
img

Ranní komentář: Putin chce po Evropě platby za plyn v rublech

24.03.2022 Akciové trhy v Evropě i v USA včera mírně zaostávaly. Korekce ale nebyla nijak velká a pohybovala se v okolí jednoho procenta. Nálada na trzích je stabilizovaná a dnes ráno si futures na indexy v USA i v Evropě své pozice drží.
img

Německo bude dovážet LNG z Kataru

22.03.2022 Ministr hospodářství Robert Habeck uvedl, že Německo bude dovážet zkapalněný zemní plyn z Kataru. Katar v současné době zvyšuje těžbu plynu, aby pomohl nahradit dodávky do Německa. Ceny zemního plynu nadále klesají z historického maxima téměř 4 000 USD:
C:\fakepath\trader-21032022-24-zm.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

21.03.2022 1) Ceny ropy zahájily týden opět růstem, k němuž jim pomáhá i zpráva, že Evropská unie po vzoru Spojených států zvažuje embargo na dovoz ruské ropy. Kreml v této souvislosti dnes upozornil, že dopady embarga by tvrdě pocítili zejména lidé v Evropě, zatímco Američanů by se prakticky nedotkly. Nervozitu mezi obchodníky už o víkendu vyvolal útok na saúdská ropná zařízení.
C:\fakepath\trader-16032022-17-zm.png

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

16.03.2022 1) Akciový trh v Hongkongu dnes vzrostl o více než 9 %, a smazal tak skoro 6% ztrátu z předchozího dne. Hlavní index čínských akcií pak zpevnil o více než 4 %, čímž reagoval na oznámení, že Peking zavede další opatření na podporu čínské ekonomiky. Čínský vicepremiér Liou Che také podle médií slíbil příznivé politické kroky pro kapitálové trhy.
img

Ranní shrnutí (08.03.2022)

08.03.2022 Americké indexy včera klesly kvůli prudkému růstu cen energetických komodit. S&P 500 klesl o 2,95 %, Dow Jones klesl o 2,37 % a Nasdaq se propadl o 3,62 %. Russell 2000 se posunul téměř o 2,5 % níže.
img

Ranní komentář: Ropa na 125 USD, výprodej na evropských akciích nepolevuje

07.03.2022 Minulý týden byl na finančních trzích velmi nervózní a nervozita nepolevuje ani dnes. Korekce se týkala hlavně evropských indexů, které v minulém týdnu klesaly často až o 10 %. Dnes ráno přitom jejich pád pokračuje a futures na hlavní indexy odepisují další dvě až tři procenta. V prudkém růstu naopak pokračují komodity. Ropa dnes atakovala hranici 125 USD za barel kvůli obavám z toho, že by na Ruskou ropu mohlo být uvaleno embargo. Zlato se dnes dostalo na 2 tis. USD a v růstu pokračují i další komodity.
C:\fakepath\uhli.jpg

Ceny uhlí na evropském trhu kvůli rusko-ukrajinské krizi stoupají na rekordy

03.03.2022 Ceny uhlí v Evropě stoupají na mnohaleté rekordy. Zásoby uhlí v Evropě jsou nejnižší za několik let a energetické společnosti se kvůli rusko-ukrajinské krizi a sankcím západních zemí na Rusko snaží získat jakoukoliv dostupnou alternativu, uvedl server Montel News. Cena evropského termínového kontraktu na uhlí API 2 se dostala až na 436 dolarů (10.100 Kč) za tunu, zatímco na začátku roku činila 119 USD za tunu. Ceny jsou teď nejvyšší nejméně od poloviny roku 2006.
img

Peníze, ropa, zlato a Rusové

28.02.2022 Nejistota vyvolaná ruskými vojenskými akcemi na Ukrajině se rozšiřuje i do zasedacích místností firem a vládních úřadů. Sankce západních zemí vůči Rusku a ruským subjektům mají potenciál ovlivnit velké společnosti s aktivitami na Ukrajině a v Rusku a vést k prudkému nárůstu cen komodit pocházejících z oblastí konfliktu. Vyloučení vybraných ruských bank ze systému SWIFT a zároveň poškození Ruska zablokováním dovozu a vývozu poškozuje i některé evropské banky. V dlouhodobějším horizontu mohou tato opatření vést ke zvýšení inflace a snížení hospodářského růstu.
img

Ekonomický kalendář: Západní sankce způsobily risk-off náladu

28.02.2022 Futures trhy dnes naznačují na nižší otevření evropských akcií poté, co Západ oznámil, že na ruský finanční sektor budou uvaleny tvrdé sankce. Část ruských bank bude odříznuta od SWIFTu a velká část rezerv ruské centrální banky bude zmrazena. Ruská centrální banka reagovala panickým zvýšením sazeb – z 9,5 na 20,0 % – a nařídila domácím společnostem, aby prodaly 80 % devizových příjmů. Bloomberg uvádí, že USDRUB o víkendu rostl z přibližně 82 na přibližně 120, ale mnoho brokerů obchodování RUB vůbec neobnovilo. Ceny ropy a evropské ceny zemního plynu rostly kvůli obavám, že Rusko zastaví vývoz energie do Evropy. Boje na Ukrajině pokračují a ukrajinsko-ruský konflikt zůstává klíčovým motorem na trzích.
img

Fed svou politiku v době rusko-ukrajinské krize nezmění

25.02.2022 Včera zaznělo poměrně dost projevů představitelů Federálního rezervního systému, kteří jednomyslně poukázali na potřebu zvýšit úrokové sazby v boji proti inflačním tlakům, a to i navzdory tomu, co se děje na Ukrajině, což by mohlo plány Fedu na zpřísnění měnové politiky zhatit. Ze včerejšího projevu je zřejmé, že představitelé Federálního rezervního systému zůstali věrni svému odhodlání zvýšit příští měsíc úrokové sazby navzdory nejistotě způsobené ruskou invazí na Ukrajinu. Uvědomujíce si rizika spojená s konfliktem, který vyvolal jednu z nejhorších bezpečnostních krizí v Evropě od druhé světové války a způsobil prudký nárůst cen ropy, američtí centrální bankéři zdůraznili potřebu čelit nejvyšší inflaci v USA za posledních 40 let.
img

Aktuálně: Dopady ruské invaze na mezinárodní trhy

24.02.2022 Ruský prezident Vladimir Putin brzy ráno ve čtvrtek 24.2.2022 vyhlásil „speciální vojenskou operaci“ a začala invaze na Ukrajinu. Pro svět a mezinárodní trhy to byl šok. Akciové trhy při otevření prudce klesly.
C:\fakepath\zemni plyn 2.jpg

Cena plynu pro evropský trh kvůli napadení Ukrajiny vzrostla o třetinu

24.02.2022 Cena plynu pro evropský trh se dnes dopoledne zvýšila zhruba o třetinu a je vysoko nad hranicí 100 eur za megawatthodinu (MWh). Podle obchodníků je to reakce na oznámení, že ruské vojenské síly na pokyn prezidenta Vladimira Putina zahájily útok na Ukrajinu.
img

Ruská agrese na trzích: Evropské akcie klesají, ruské jsou potopené. Zemní plyn s ropou prudce zdražují

24.02.2022 Prudké výprodeje akcií v Evropě, nejhorší den v historii pro ruské akcie, ropa a plyn prudce nahoru. Ruská armáda dnes ráno zahájila letecký i pozemní útok na sousední Ukrajinu poté, co ruský prezident Vladimir Putin oznámil, že dal svolení ke speciální vojenské operaci na ukrajinském Donbasu. Prezident Volodymyr Zelenskyj vyhlásil na Ukrajině válečný stav. Západ vojenský vpád odsoudil a hovoří o tvrdších sankcích proti Rusku. Přinášíme shrnutí úvodní reakce na akciových, komoditních a devizových trzích.
img

Silný inflační impulz ze strany výroby

23.02.2022 Ceny českých průmyslových výrobců se v lednu nečekaně přiblížily k 20 % z meziročního pohledu. Oproti prosinci vzrostly o 6,9 % po předchozím snížení o 0,1 %. Jedná se o nebývale silné meziměsíční zdražení, ke kterému došlo naposledy počátkem 90let.
img

JPMorgan: Fed zvýší sazby devětkrát, aby zkrotil inflaci

23.02.2022 Všechny oči jsou nyní upřeny na geopolitický konflikt mezi Západem a Ruskem, který se odehrává na Ukrajině. Nikdo nepopírá, že všechny zúčastněné strany již na něj nějakým způsobem doplatily. V Rusku se prudce propadly akcie a národní měna. Země čelí západním sankcím a může se stát, že bude nadobro vytažena zástrčka z plynovodu Nord Stream 2. Také Západ zaznamenal propad na svých burzách a ceny zemního plynu v eurozóně mohou opět prudce vzrůst. Ukrajina mezitím balancuje na pokraji plnohodnotné války. Především makroekonomické faktory tíží také náladu investorů.
img

Putin: Rusko bude pokračovat v dodávkách plynu na světové trhy

22.02.2022 Rusko bude pokračovat v nepřetržitých dodávkách zemního plynu na světové trhy. V dopise pro energetickou konferenci v katarském městě Dauhá to uvedl ruský prezident Vladimir Putin. Jeho vyjádření přichází v době, kdy se západní země chystají zavést proti Rusku sankce kvůli situaci na východě Ukrajiny, informovala dnes agentura Reuters.
C:\fakepath\Rusko.jpg

Výběr případných nových sankcí, které mohou zasáhnout ruskou ekonomiku

22.02.2022 Výběr případných nových sankcí, které by mohly zasáhnout ruskou ekonomiku (Rusko jednostranně uznalo dva separatistické regiony na východě Ukrajiny):
img

Dění kolem Ukrajiny odstartovalo paniku na trzích

22.02.2022 „Vyhrocení bezpečnostní situace ve východní Evropě má hmatatelné dopady na trhy. Vydělat se dá na energetických a zemědělských komoditách či drahých kovech. Naopak riziková aktiva jako akcie či kryptoměny zažívají masivní výprodej,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
C:\fakepath\Norsko.jpg

Norské ropné firmy zvýšily plán investic, dál ale zaostanou za loňskem

17.02.2022 Ropné a plynárenské firmy v Norsku zvýšily své investiční plány na letošní rok, aby tak využily pandemických daňových pobídek ke zvýšení aktivity. Největší podnikatelský sektor v Norsku nyní očekává, že letos investuje 159,5 miliardy norských korun (NOK; 383,5 miliardy Kč), což je o 3,3 procenta více, než čekal v listopadu. Ukázal to průzkum, který dnes zveřejnil norský statistický úřad.
img

Americký pre-market 16. 2. 2022

16.02.2022 Ve středu futures na americké akciové indexy po úterní rally mírně klesly, uprostřed známek deeskalace mezi Ruskem a Ukrajinou. Futures Dow Jones ztratily 49 bodů, zatímco futures S&P 500 a Nasdaq 100 se pohnuly jen zanedbatelně.
img

Inflace v lednu dosáhla téměř na 10 %

14.02.2022 Inflace dosáhla v lednu obávaného vysokého nárůstu. Oproti prosinci ceny vzrostly o 4,4 % a v meziročním srovnání o 9,9 %. My jsme v naší prognóze počítali s 9,5 %, tržní odhad činil 9,3 % a ČNB očekávala 9,4 %. S ohledem na značnou nejistotu ohledně letošního lednového výsledku se ještě jedné o relativně malou odchylku od odhadu.
img

Broker Consulting Index podílových fondů: S počátkem roku posílily všechny podílové fondy s výjimkou dluhopisových, které ztratily -0,50 %. Nejvýše vyšplhaly komoditní fondy, a to až na 4,23 %

10.02.2022 První měsíc letošního roku byl příznivý ke všem kategoriím fondů dlouhodobě sledovaným Broker Consulting Indexem podílových fondů. Jedinou výjimku tvoří dluhopisové fondy, které meziměsíčně ztratily -0,50 %. Naopak nejvíce přál leden komoditním fondům, které si připsaly 4,23 %. Akciové fondy posílily na 3,93 % a v kladných číslech zakončily měsíc i fondy nemovitostní a fondy peněžního trhu, které si připsaly 0,60 %, resp. 0,83 %.
C:\fakepath\top-08022022-18-zm.jpeg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

08.02.2022 1) Bitcoin včera vystoupal na čtyřtýdenní maximum, podle serveru CoinDesk až na 44 500 dolarů. Jeho pohyb kopíruje i druhá největší kryptoměna ethereum. Agentura Reuters posilování zmíněných kryptoměn zčásti připisuje likvidaci některých krátkých pozic. Aktuálně bitcoin stojí 44 878 USD a ethereum 3 178 USD.
C:\fakepath\zlato-cihly.jpg

Analytici: Zlato, stříbro a měď v lednu mírně zlevnily, ropa výrazně zdražila

01.02.2022 Ceny zlata, stříbra a mědi v lednu mírně klesly, naopak výrazně zdražily energetické komodity, a to zemní plyn o 40 procent a ropa o 17 procent. O čtvrtinu stoupla také cena palladia, které je důležitým komponentem v automobilovém průmyslu. ČTK to dnes sdělili oslovení analytici.
C:\fakepath\top-26012022-24-zm.png

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

26.01.2022 1) Americké ministerstvo energetiky oznámilo půjčku 13,4 milionu barelů ropy ze svých strategických rezerv jako součást úsilí Bidenovy administrativy omezit ceny ropy, které vyletěly na nejvyšší úroveň od roku 2014.
C:\fakepath\Nemecko2.jpg

Inflace v Německu se loni zvýšila na 3,1 procenta, hnaly ji ceny energií

19.01.2022 Spotřebitelské ceny v Německu loni meziročně rostly o 3,1 procenta, což bylo nejvíce od roku 1993. Dnes to v konečné zprávě vycházející z německé metodiky výpočtu oznámil Spolkový statistický úřad. Podle údajů harmonizovaných s metodikou výpočtu Evropské unie loni činila míra inflace v Německu 3,2 procenta. Motorem inflace byly především vysoké tempo růstu cen energií a také problémy v dodavatelských řetězcích.
img

Ceny ropy během asijské seance dosáhly maxima roku 2021

18.01.2022 Cena ropy WTI dnes během asijské seance dosáhla 85,5 USD, a překonala tak loňské maximum. Cena ropy si od začátku roku připsala 10 % a mohla by vzrůst ještě více, uvedl Mike Muller, vedoucí asijské pobočky skupiny Vitol Group.
img

NATGAS po středeční rally koriguje

13.01.2022 Ceny zemního plynu v USA korigují po včerejším masivním výskoku vzhůru. NATGAS se dnes obchoduje ve ztrátě přibližně 3 % po středečním 13% růstu. Ten způsobil výrazný pokles teplot v USA a nová předpověď chladného počasí. V pátek by měly teploty v USA prudce klesnout, což by se mělo promítnout do zvýšené poptávky. Vzhledem k nedostatku plynu na globálních trzích jsou ceny plynu náchylnější na teplotní změny ještě více než obvykle. Včerejší pohyb zvýraznila nucená likvidace short pozic obchodníků, které prudký pohyb překvapil.
C:\fakepath\top-13012022-22-zm.png

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

13.01.2022 1) Koruna dnes ráno středoevropského času zpevnila 24,27 koruny za euro, svůj nejsilnější kurs za posledních více než deset let. Poprvé tak zpevňuje pod všechny úrovně roku 2012, takže lze dnes konečně tvrdit, že je nejsilnější za deset let. Dokonce za více než deset let, totiž za celé období od začátku září 2011.
img

Inflace v prosinci nepřekvapila, nicméně směřuje vzhůru

12.01.2022 Inflace v prosinci vzrostla v souladu s očekáváním trhu na 6,6 % y/y. Oproti prognóze České národní banky byla stále o jeden procentní bod výš. Přechod mezi dodavateli energií vedl k mírnému meziměsíčnímu snížení cen elektřiny. Ceny plynu rostly. Lehce zdražily potraviny a naopak zlevnily pohonné hmoty. Bez odpuštění DPH by meziroční inflace byla blízko 8 %. Na začátku roku zamíří k 9 % y/y. V únoru čekáme zvýšení reposazby ČNB na 4,50 %.
img

Inflace zůstává nepřekvapivě vysoko

12.01.2022 Spotřebitelské ceny v ČR v prosinci oproti listopadu vzrostly o 0,4 %, a meziroční míra inflace zrychlila na 6,6 % z předchozích 6,0 %. To bylo v souladu s naším odhadem i průměrným očekáváním trhu. Nejistota odhadů byla i tentokrát vysoká, když se pohybovaly v širokém pásmu od 6,1 % y/y do 6,9 % y/y.
img

Cena plynu v EU roste opět nad 100 eur za megawatthodinu, kvůli slabým dodávkám z Ruska. Ze situace těží USA, v prosinci vyvezly historicky rekordní objem plynu

07.01.2022 Burzovní cena plynu v EU se dnes ráno vrátila nad psychologickou úroveň 100 eur za megawatthodinu, poprvé od 29. prosince loňského roku. Je tedy evidentní, že evropská plynová krize nepolevuje. Flotila tankerů se zkapalněným zemním plynem, která zamířila z USA do Evropy koncem minulého roku, přinesla jen krátkodechou úlevu.
C:\fakepath\top-06012022-17-zm.png

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

06.01.2022 1) Evropské ceny zemního plynu narůstají čtvrtým dnem za sebou, zatímco Rusko omezuje dodávky do Evropy. Referenční evropské futures na plyn vzrostly až o 6,9 %. Plynovod Jamal, kterým má proudit plyn do západní Evropy, dál posílá plyn na východ z Německa do Polska. Západní Evropy tak bude muset spoléhat na zásobníky, což posílá ceny nahoru.
img

Cena plynu v EU opět roste, ruské dodávky totiž padají, nyní i ty přes Ukrajinu. Podle historika Fergusona je na spadnutí ruská invaze právě na Ukrajinu

04.01.2022 Ceny zemního plynu v EU dnes citelně rostou druhý den v řadě. Při začátku dnešního obchodování stouply takřka o deset procent na 88 eur za megawatthodinu. Důvodem zdražení je další omezení ruských dodávek.
img

Koruna znovu pod 25 za euro. Svědčí jí zájem o riziko

28.12.2021 Index S&P 500 zahájil dnešní obchodování na čerstvém historickém maximu a čtyřdenní rally na Wall Street může při obecně slabší obchodní aktivitě pokračovat. Široký americký index dnes vzhůru táhnou energetiky a akcie průmyslových firem, vzhůru po otevření mířilo hned osm z 11 sektorových indexů. Technologický index Nasdaq Composite zahájil s nepatrnou změnou. DJIA rostl o 0,3 %. Dolar k euru ztratil svůj klid a ke společné měně klesá o skoro 0,3 % pod hladinu 1,1300 EURUSD.
C:\fakepath\top-28122021-18-zm.jpeg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

28.12.2021 1) Největší americké společnosti podle tržní kapitalizace, které patří i mezi největší společnosti na světě, v letošním roce dále posilují. Tržní kapitalizace firem Apple a Microsoft se blíží k hranici tří bilionů dolarů (66,3 bilionu Kč) a společnosti Tesla a Meta letos poprvé překonaly hranici jednoho bilionu dolarů, upozornil server CNBC.
C:\fakepath\zemni plyn 2.jpg

Ceny plynu v Evropě díky dovozu LNG už pět dní klesají, je to nejdéle za rok

28.12.2021 Ceny zemního plynu v Evropě už pátým dnem klesají, což je nejdéle trvající pokles za více než rok. Přispívají k tomu výrazně vyšší dodávky zkapalněného zemního plynu (LNG) ze Spojených států, které by podle analytiků mohly energetickou krizi v Evropě zmírnit. Cena termínového kontraktu na plyn s dodáním v lednu se tak dnes dopoledne snížila o více než osm procent na 98 eur (2450 Kč) za megawatthodinu (MWh), upozornila agentura Bloomberg. Před Vánocemi se poprvé vyšplhala nad 180 eur za MWh.
C:\fakepath\zemni plyn 2.jpg

Plyn dál výrazně zlevňuje, cena pro evropský trh klesla pod 100 eur za MWh

24.12.2021 Ceny zemního plynu pro evropský trh pokračují v poklesu, dnes po poledni se cena snížila až o 24 procent a dostala se pod 100 eur (2500 Kč) za megawatthodinu (MWh). I tak je ale výrazně vyšší než před rokem. Místopředseda ruské vlády a ministr energetiky Alexandr Novak řekl, že k prudkému růstu cen suroviny v letošním roce přispívají chybná rozhodnutí evropských politiků a neschopnost dohodnout se na dlouhodobých smlouvách. Na to už před časem upozornil například americký list The Wall Street Journal (WSJ).
img

Tržní volatilita není "in": Má americký dolar vůbec nějaký důvod k silnému růstu?

22.12.2021 Americká měna opět kolísá a z nedávného růstu směřuje k dočasnému poklesu. Zároveň je zpochybňována její možnost prudkého růstu.
C:\fakepath\trader-15122021-26-zm.png

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

15.12.2021 1) Americká automobilka Tesla začne zkušebně přijímat za některé své doprovodné produkty, ovšem nikoli za vozy, kryptoměnu dogecoin. Napsal to na twitteru šéf výrobce elektromobilů Elon Musk. Kryptoměna po jeho příspěvku posílila až o více než 20 procent.
C:\fakepath\10-12-2020-2-06122021.png

QE při inflaci 7 %?

06.12.2021 Kvantitativní uvolňování bylo ve Spojených státech zahájeno a následně prodlouženo vždy kvůli obavám o příliš nízkou inflaci. Růst spotřebitelských cen, který bude zveřejněn v pátek, se pravděpodobně dostane na 7 % meziročně. Americká centrální banka (Fed) sice už oznámila snižování tempa kvantitativního uvolňování (QE), zvyšují se ale očekávání, že program bude ukončen dříve.
Související klíčová slova: FOREX | Partneři | FXstreet | Technická analýza | Offshore | Bitcoin | Fundamentální analýza | Čínský jüan | Intervence | Kvantitativní uvolňování | Live trading | Obchodní strategie | Čína | Japonsko | Video | Finance | Peníze | Kanadský dolar | Bank of Canada | Australský dolar | Stříbro | Akciové indexy | Akciový index | Pullback | Moody's | Fitch | Equity | Inflace | Deflace | OECD | EUR/USD | GBP/USD | USD/JPY | AUD/USD | NZD/USD | EUR/GBP | Nasdaq | Dow Jones | USD/CAD | Světová banka | Rusko | USA | Nezaměstnanost | Janet Yellenová | Británie | OPEC | Spotřebitelská důvěra | Koruna | BIS | Evropská unie | Ruský rubl | HDP | Devizové rezervy | Brazilský real | Turecká lira | Bezpečný přístav | Divergence | Pin Bar | Měnová politika | Kanada | Austrálie | Německo | Francie | Pražská burza | Česká měna | Polsko | Turecko | Španělsko | Apple | Středoevropské měny | Evropské akcie | Analytik | Take-Profit | Profit-Target | Ceny ropy | Výsledková sezóna | Spekulace | Ropa Brent | Ropa WTI | Česká koruna | Americké akcie | Medvědí trh | Býčí trh | ETF | Investiční fondy | Podílové fondy | Dividendy | Světová ekonomika | Poptávka | Recese | Americká ekonomika | Daně | Akciové tipy | Rizika | Politika | Síla měn | Export | Import | Průmyslová výroba | Nikkei | Ekonomové | Akciové trhy | Ekonomika eurozóny | Zahraniční obchod | Maloobchodní tržby | EUR/AUD | GBP/CHF | CAD/JPY | CHF/JPY | AUD/CAD | CAD/CHF | USD/CZK | EUR/CZK | USD/PLN | Spotřebitelské ceny | Míra nezaměstnanosti | Rozpočtový deficit | Swiss Life | Elliott | Objemy obchodů | Měnové trhy | Spready | Eurodolar | Cenné papíry | Hospodářství | Kapitál | Sazby | Akcie | Akciové fondy | Akciový trh | Aktiva | Akvizice | Alokace | Americký dolar | Analýza | Zhodnocení | Asset management | Transakce | Bank of England | Bank of Japan | Bankovní rada | Benchmark | Beta | Bloomberg | Bod | Dluhopisové fondy | Breakout | Broker | Burza | Buy Limit | Buy Stop | CBOT | CFD | CFTC | CME | Cap | Centrální banka | Centrální banky | Close | Konsolidace | DAX | Denní minima | Demo účet | Devalvace | Dezinflace | Nesoulad | Diverzifikace | Diverzifikace portfolia | Dividenda | Dividendový výnos | Dlouhá pozice | Dolarový index | Dollar | Dow Jones Industrial | ECB | ESM | Ekonomika | Emise | Euro | Eurozóna | Evropská centrální banka | Evropská komise (EK) | Exponenciální klouzavý průměr | FOMC | FRA | FX | Falešné proražení | Fed | Federální rezervní systém (FED) | Finanční páka | Finanční trh | Finanční trhy | Fiskální politika | Komoditní fondy | Fondy peněžního trhu | Futures | G10 | G7 | GTC | Grafy | High | Hlava a ramena | IFO index | IPO | Index DAX | Index PX | Index spotřebitelských cen | Indikátor | Indikátory | Inflační cíl | Intradenní obchodník | Investice | Investiční fond | Investiční riziko | Investor | Investování | Japonský jen | Klouzavý průměr | Komodity | Korekce | Kotace | Koš | Krátká pozice | Kurz | Kurzy měn | Likvidita | Long | Lot | Low | MIFID | MT4 | Risk | Marže | MetaTrader | Mezibankovní | Momentum | Měna | Finanční instituce | Měnové páry | Měnový pár | Měny | NYMEX | Nabídka | Neckline | Stavební povolení | Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Nástroj | Obchodní bilance | Obchodník | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | P/E | Čekající příkazy | Peněžní zásoba | Platební bilance | Platforma | Podkladové aktivum | Poplatek | Portfolio | Pozice | Prodejní cena | Prémie | Pákový efekt | Příkaz | RRR | RSI | Rally | Rating | Ratingová agentura | Realizovat zisk | Repo sazba | Reserve Bank of Australia | Reserve Bank of New Zealand | Retracement | Rezistence | Reálný účet | Platina | Riziko | Inflační riziko | Rolování | Ropa | Russell 2000 | S&P 500 | SNB | Saldo běžného účtu | Sell Limit | Sell Stop | Sentiment | Short | Short pozice | Spot | Spotová cena | Spread | Stagflace | Stop Out | Stop-Loss | Support | Swap | Swing | Swiss | Take Profit | Trader | Trading | Trailing stop loss | Trend | Trigger | Tržní cena | Tržní kapitalizace | Ukazatel | VIX | Velkoobchodní tržby | Volatilita | Výkonnost | Výnos | WTO | Wall Street | Warren Buffett | YTD | ZEW index | Bondy | Zisk na akcii | Zlato | Švýcarský frank | ČNB | Časový rámec | Česká národní banka | Úrokové sazby | Úrokový diferenciál | Americká měna | Analytici | Riziková aktiva | Deriváty | Banky | Doporučení | EUR | USD | Commerzbank | UBS | Barclays | Dluhopisy | JPY | CHF | NZD | CAD | AUD | GBP | ČEZ | Obchodování | JPMorgan | Morgan Stanley | Bank of China | Euro STOXX | Nomura | Obchodování s cennými papíry | Goldman Sachs | Regulátor | Objem obchodů | Evropa | Japonské akcie | Asijské akcie | Finanční krize | Citigroup | Cena zlata | Cena ropy | Hospodářský růst | Německá ekonomika | Investiční příležitosti | FTSE | Komerční banka | Patria | Komoditní trhy | Bank of America | Americký prezident | XTB | Saxo Bank | Indexy | Úroková sazba | OSN | Americká lehká ropa | Spekulanti | PBOC | Čínské akcie | Ropné zásoby | Investoři | Produkce ropy | Blue chips | Fundamenty | Fond | Exxon Mobil | Stimulační opatření | EU | Finanční sektor | Vývoj ceny | Aukce | Medvědí divergence | Zasedání Fedu | Zasedání ECB | Ekonom | Byznys | Pravděpodobnost | Drahé kovy | Výnosy dluhopisů | Zisk | Berkshire Hathaway | Komise pro cenné papíry a burzy | Těžba ropy | Spekulant | Futures kontrakt | Sázka | Ceny komodit | Kurz koruny | Zkušenosti | Panika | Euforie | Optimismus | Výsledky | Strach | Trpělivost | Intervence na devizovém trhu | Index nákupních manažerů | Contract for Difference | Obchodní příležitosti | Bohatství | IEA | Credit Suisse | RBNZ | Oanda | ČSOB | Partners | Deloitte | Golden Gate | Gold | Jak obchodovat | Forex Factory | Obchodovat | Akcie ČEZ | Obchodování s akciemi | CAC 40 | Online trading | Stoxx 600 | Contracts for difference | Zprávy z trhů | Analytický tým | Aktuální kurzy | Regulace | Mimoburzovní | Financování | Investiční banky | Investiční společnosti | Investovat | CZK/EUR | CZK/USD | USD/EUR | Nasdaq Composite | Makro | USDX | Index cen | Výrobní ceny | Výrobní náklady | Index PPI | Index CPI | Český statistický úřad | Obchodní seance | Devizové intervence | Facebook | LYNX | Akcenta | BTC | Australská centrální banka | Donald Trump | Lukáš Kovanda | Burzy | BCPP | Mezinárodní měnový fond | Rozvíjející se trhy | Žlutý kov | Zásoby ropy | Japonská centrální banka | Wall Street Journal | ADP report | Penzijní fondy | Financial Times | Bankrot | Ceny akcií | Obchodníci | Vzdělávání | Semináře | Centrální bankéři | EURUSD | USDJPY | AUDUSD | NZDUSD | USDCHF | GBPUSD | USDCAD | EURCZK | GBPJPY | AUDNZD | Raiffeisenbank | Aktivum | Delta | EPS | Index | Investiční strategie | Podpora | Průlom | Přenos | Uzavření pozice | Volatilní | Akcie Apple | Akcie ČEZu | Akcie dnes | Akcie Gazprom | Akcie IBM | Akcie Tesla | Aktuální kurzy měn | Americká centrální banka | Analytika | Analýzy | AUDJPY | Banka | Barel ropy | Běžný účet | Běžný účet platební bilance | BH Securities | Brent | Broker Consulting | CAC40 | Cena | Cena akcií | Cena elektřiny na burze | Cena komodit | Cena ropy brent | Cena ropy WTI | Cena stříbra | Ceny drahých kovů | Ceny stříbra | Ceny zlata | Čínská ekonomika | Čínská měna | CISCO | Co je komodita | Conference Board | Conference Board index | Cyrrus | CZK | Česká ekonomika | Česká spořitelna | České koruny | Devalvace měny | Devizové rezervy ČNB | Dividenda ČEZ | DJIA | Dolar | Dolary | Ekonomický kalendář | Ekonomický růst | Ekonomický výhled | Elektřina | Emisní povolenky | Energy trading | Etoro | Eura | Euro Stoxx 50 | Evropské burzy | Evropské měny | Exchange | Finanční nástroje | Fiskální rok | Fondy | Frank | FXstreet.cz | Graf | Graf EURUSD | Hang Seng | HDP Číny | HDP USA | Hodnota akcií | Hrubý domácí produkt | HSBC | Index DJIA | Index Dow Jones | Index euro | Index euro stoxx 50 | Index Hang Seng | Index Nasdaq | Index PMI | Index S&P 500 | Index volatility | Inside | InstaForex | Instrument | Instrumenty | Investice do akcií | Investice do zlata | Investiční | Investiční doporučení | Investiční plán | Investiční poradenství | Investiční portfolio | Investing | Investování do akcií | Investování do komodit | Investovat do zlata | ISM | Jádrová inflace | Jak investovat | Jak investovat do zlata | Jak vydělat | Japonská ekonomika | Jiří Tyleček | Jeden dolar | Jaroslav Brychta | JP Morgan | Kapitálové trhy | Komodita | Komoditní | Komoditní burzy | Komoditní index | Komoditní trh | Komodity ropa | Kurz EUR | Kurzy | Volná pracovní místa | E15 | Lira | Londýnská burza | Maďarsko | Makléři | Makroekonomické ukazatele | Makroekonomický kalendář | Management | Market | Markets | MetaTrader 5 | Meziroční inflace | Meziroční míra inflace | Míra inflace | Moving Average | Nákup dluhopisů | Nákup komodit | Nejlepší investice | Nemovitosti | Nikkei 225 | Norská koruna | Obchodní marže | Obchodování komodit | Obchodování na komoditních trzích | Obchodování s CFD | Obchodování s dluhopisy | Obchodování s komoditami | Obchodujeme | Odkup akcií | Oslabení koruny | Oslabení měny | Paládium | Patria.cz | Portfolia | Praní špinavých peněz | Pro investory | Prodej akcií | Prodej komodit | Prognóza | Pšenice | Rakousko | Reuters | Ropy | RUB | Rubl | Růst HDP | Řízení rizik | Sázky | Signály | Směnné kurzy | Société Générale | SPX | SP500 | Shares | Stoxx | Stoxx Europe 600 | Světové burzy | Světové ceny ropy | Světové události | SWIFT | Švýcarská centrální banka | Tapering | TopForex | Trailing Stop | Transakční náklady | Trh | Tržní hodnota | Tržní hodnota akcie | Tržní podíl | Twitter | Ukrajinská ekonomika | Unce zlata | USD index | USDRUB | Velká Británie | Volatility | Volkswagen | Výběr brokera | Výnosy z dluhopisů | Výprodej | Vývoj cen ropy | Vývoj ceny mědi | Vývoj ceny plynu | Vývoj ceny ropy | Vývoj ceny ropy Brent | Vývoj ceny stříbra | Vývoj ceny zemního plynu | Vývoj ceny zlata | Vývoj inflace | Vývoj kurzu | Vývoj kurzu rublu | Webinář | Webináře | WTI | Země EU | Zemní plyn | Zlaté rezervy | Zlato a stříbro | Zpracovatelský průmysl | Zpráva | Zprávy | Železná ruda | Předpověď | Zisky | Tradeři | CNBC | BreakEven | ZEW | EIA | ING | Benzín | Buffett | Komise pro cenné papíry | RBOB | Bunds | Buy | CEE | Daniel Beneš | Diskont | EBITDA | Elon Musk | EV | Christine Lagarde | Indie | Intermediate | ISM indexy | Měď | Ministerstvo financí | Obchodní den | P.A. | Peněžní trhy | Protistrana | Překoupení | PX index | Redukce | REIT | ROCE | Sekundární trh | Sell | Tovární objednávky | Využití kapacit | Itálie | Spojené státy | West Texas Intermediate (WTI) | WSJ | Instrukce | Cenová hladina | Hrubý domácí produkt (HDP) | Tržby | Zaměstnanost | QE | Světové ekonomiky | Bohatý | Investiční analytik | Komise | Contract | Kontrakt | Federální rezervní systém | Session | Volby | Rozhovor | Futures trhy | Know-how | Blog | Cukr | 1 milion | Burze | Commodities | Currencies | Currency | Currency trading | Dividendové akcie | Investment | Evropské obchodování | Moody's Investors Service | Markit | DPA | Again Capital | Jackson Hole | Price Futures Group | Energy Aspects | Wells Fargo | Microsoft | MSCI | State Street | ABN Amro | Generali Investments CEE | Sentix | Baker Hughes | David Marek | Institut Ifo | DIHK | RBN Energy | Investing.com | Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) | NATO | Ole Hansen | Agentura AP | EPFR Global | Barrick Gold | BBC | Destatis | Washington Post | Agentura DPA | Sója | Oslabení eura | Zvyšování sazeb | Snižování sazeb | Obchodní nastavení | Riksbank | Thomson Reuters | Bloomberg komoditní index | HUF/EUR | Kurz EUR/USD | Japonský premiér | Dnešní fundamenty | Průmyslová produkce | Zasedání centrální banky | Čínská centrální banka | Finanční systém | Bavlna | Dovoz ropy | Vývoj na komoditních trzích | Nastavení měnové politiky | Podnikání | Euro vůči dolaru | BMW | Automobilový průmysl | Index pražské burzy PX | Averze k riziku | Index pražské burzy | Pokles akcií | Ministr financí | Hospodářské výsledky | Vývoj akciového indexu | Creditas | Finanční aktiva | Globální trhy | Diamanty | Evropské banky | Offshore jüan | FX Empire | Tržní volatilita | Zvyšování úrokových sazeb | Snižování úrokových sazeb | Trendový kanál | Cena kávy | Měkké komodity | Dlouhé pozice | Komoditní stratég | Plodiny | Energie | Severomořská ropa | Sentiment trhu | Podnikatelé | Pro tradery | Henry Hub | KBC | BlackRock | Příprava | Přehled | Klid | Jádrový index | Ekonomické fórum | Volby v USA | Rosněfť | Christine Lagardeová | Agentura Reuters | Bezpečné přístavy | Sázet | Cena cukru | Cena kontraktu | Evropské trhy | Americké trhy | Index amerického dolaru | Bankovnictví | Futures kontrakty | Referendum | Ekonomická aktivita | Golden Gate CZ | Forbes | Úřad pro energetické informace (EIA) | Vývoj ceny ropy WTI | Fundamentální faktory | Americké firmy | Zpravodajský server | Pozornost investorů | Základní úrokové sazby | Lídři | Firmy | Vývoj měnového páru EUR/USD | Vývoj měnového páru | Vývoj měnového páru GBP/USD | Vývoj měnového páru USD/JPY | Aktuální vývoj | Akcie energetických společností | Economic | Inflační tlaky | Glencore | Akcie v Asii | Japonský index Nikkei | IHS | IBEX | Velké banky | Objem investic | Vladimir Putin | Deutsche Börse | Americké akciové indexy | Index volatility VIX | Vývoj akciového indexu S&P 500 | Globální ekonomický růst | S&P Global | Globální ekonomiky | Agentura Bloomberg | Biliony dolarů | Miliardy dolarů | Vládní dluhopisy | Americký ministr financí | Akcie Credit Suisse | Hlavní indexy | Rizikovější aktiva | Nervozita | Globální finanční trhy | Akcie v Japonsku | Růst akcií | Fitch Ratings | AAA | Dnešní ekonomický kalendář | Obchodování v Asii | Uvolňování měnové politiky | Utahování měnové politiky | Walmart | Alibaba | Fibo | Dnešní obchodování | Propad | Německý index DAX | Vystoupení z EU | Bělorusko | Handelsblatt | Úvěrový rating | Kryptoměny | Ropné společnosti | Ropná společnost | Severomořská ropa Brent | Index AEX | Index Nikkei | TradingView | Země OPEC | Citi | S&P | Mezinárodní ratingová agentura | Agentura S&P | Guvernér | Agentura Moody's | Agentura Fitch | Cena mědi | Německý akciový index DAX | Benchmarky | Německý DAX | Ztráty | Euro vůči americkému dolaru | Euro k dolaru | Zvýšení úrokových sazeb | Posílení dolaru | Oslabení dolaru | Posílení koruny | Akcie na Wall Street | Nálada na trhu | Pokles výnosů | Ekonomická data | Americké indexy | Historická maxima | Historická minima | Člen rady guvernérů | Evropský trh | Nejistota | Erste | Unipetrol | Saúdská Arábie | Zasedání Bank of England | Stagnace | Tempo růstu | Akcionáři | Zajištění | Vitol Group | Obchodník s ropou | Vitol | Komoditní sektor | Výnosy amerických dluhopisů | Výrobní index PMI | FTSE 100 | Guvernér banky | Ripple | Litecoin | Dogecoin | Ethereum | Zájem o akcie | Tesla | Vysoká volatilita | Odhodlání | Kryptoměna | Ekonomický institut | Tržní kapitalizace firem | Kapitalizace | Představitelé Fedu | Výhled | Depozitní sazba | Hlavní úroková sazba | Úroková sazba ECB | Úroková sazba Fedu | Akciový index DAX | Bankéři | Bankéř | Poplatky | Prodávat akcie | Nakupovat akcie | Rekordní maxima | Britská vláda | Americké akciové trhy | Exxon | Chevron | Payrolls | Konsensus | Mzdy | Dobré výsledky | Slabé euro | Americký trh práce | Dnešní zpráva | Britský FTSE 100 | Francouzský CAC 40 | Makléřské společnosti | Predikce | Ekonomická situace | Ministr obchodu | General Electric | Bankovní krize | Průzkum | Data z amerického trhu práce | Bankovní systém | Krize | Investiční rozhodnutí | Inflace v Německu | Analytický tým FXstreet.cz | FTSE MIB | Světové trhy | Historické rekordy | Inflace v Česku | Americké velkoobchodní tržby | Vývoj indexu S&P 500 | Měnová politika ECB | Snížení úrokových sazeb | Zpomalení čínské ekonomiky | Mezinárodní agentura pro energii (IEA) | Výnosy | Zásoby zemního plynu | Rozhodnutí Bank of England | Měnový pár EUR/USD | Měnový pár GBP/USD | Měnový pár USD/JPY | Japonská vláda | Americká vláda | Růst čínské ekonomiky | Očekávání analytiků | Ekonomické údaje | Americký index S&P 500 | Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) | TRY | Index cen domů | Investiční plány | Americké investiční banky | ARM Holdings | Příjmy | Spotřebitelské výdaje | Dun & Bradstreet | D&B | Oslabování dolaru | Podnikatelská aktivita | Indexy PMI | Podnikatelská aktivita v eurozóně | ExxonMobil | Volatilita trhů | Údaje o inflaci | Překoupený trh | Alphabet | xStation | Měny&Sazby | ČTK | Skupina G7 | Aktuální cena | Japonský Nikkei | Konsenzus | Jihokorejský KOSPI | Růst ekonomiky | HDP eurozóny | Rozjednané prodeje domů | Americké zásoby ropy | Zpomalení ekonomiky | Bilance ECB | Bilance Fedu | Členské země EU | Hlavní ekonom | Kurz EURUSD | Jednání FOMC | Inflační čísla | Švédsko | Norsko | Dánsko | Odhad HDP | Očekávání | Burzovně obchodovaný fond | HDP v eurozóně | Politico | IHS Markit | ex | Purple Trading | MUFG | Klamání investorů | FX FORECAST | Columbia Threadneedle Investments | Generali Investments | Investiční aktiva | Nejvyšší zhodnocení | Finlord | Ruské akcie | Swiss Life Select | Vstup na burzu | Columbia Threadneedle | Zahraniční forex | Vývoj ceny hliníku | Chicago Mercantile Exchange | Směnné kurzy měn | Bloomberg Commodity Index | CoinDesk | Cena palladia | BHS | Ceny pšenice | Aleš Michl | Breakout Trader | Objem zlata | Coinbase | Protiruské sankce | Cena hliníku | Ceny hliníku | Akcie Tesly | Americký akciový trh | Vladimír Pikora | Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb | Kvantitativní utahování | Vývoj ceny platiny | Vývoj ceny palladia | Cena platiny | Palladium | Podnikové dluhopisy | Jak obchodovat komodity | Cena Etherea | Průmyslový index Dow Jones | Jerome Powell | MiFID II | Backwardation | LYNX Trading | ETH | ETC | Vývoj ceny pšenice | Nemovitostní fondy | Index S&P/ASX 200 | Fincentrum | Binance | Kryptoměna ethereum | NEST | Štěpán Hájek | Těžba kryptoměn | Tether | Americká Komise pro cenné papíry a burzy (SEC) | Lithium | Jak fungují akcie | Obchodování na trzích | Altcoiny | Tržní očekávání | Asijské trhy | Index MOEX | Vzácné kovy | Úspěšný trading | Kobalt | Výnosy desetiletých dluhopisů | Kryptoměnové burzy | Wood & Company | Cena bitcoinu | Airbnb | Index Russell 2000 | Geopolitická rizika | Podnikání na kapitálovém trhu | Globální akcie | Trhy dnes | Zvýšení těžby ropy | Saxo | Výprodeje na akciových trzích | Obchodní války | FinTech | Jamie Dimon | Krypto | Bitcoiny | Boris Tomčiak | Raytheon | Lockheed Martin | Německá centrální banka | Slabší koruna | Komoditní index Bloombergu | Akcie Amazonu | Obchodní týden | OPEC+ | Obchodní válka | Tržní hráči | Posilování dolaru | Události ve světě | Podniky | Evropské akciové trhy | Projev Jeroma Powella | Pokles jüanu | Globální růst | Index nákupních manažerů (PMI) | Technologické akcie | Inflace v eurozóně | Akcie Applu | Prognóza ČNB | Akcie společnosti | Portu | Obchodní analýza | Objem obchodování | Geopolitické napětí | Ruský akciový index | Index RTS | Ostatní investice | Pokles ceny | Geopolitika | Royal Dutch Shell | Index Stoxx 600 | Hlavní akciový index | HKD | Zasedání OPEC | Dluhopisové výnosy | Patrik Mackových | Trendové čáry | Spotřebitelská inflace | I-Trader | Použití finanční páky | Trh s ropou | Akciový výhled | Americké volby | Reakce trhu | Ruská centrální banka | Trh s kryptoměnami | Pomerančový džus | Dodávky ropy | Cena plynu | Pokles cen ropy | Největší kryptoměna | Růst úrokových sazeb | Nejznámější kryptoměna | Zvýšení mezd | Globální akciový index | Jiné měny | Zvyšování úroků | Zpomalení hospodářského růstu | Financování vlády | Politika Fedu | Zvýšení úrokové sazby | EK | Prezident Trump | Evropská komise | Základní úroková sazba | Index spotřebitelské důvěry | Fondy ETF | Bloomberg Economics | Financial Times (FT) | Španělský IBEX | Zadluženost | Zpomalení ekonomického růstu | Refinitiv | Inflační vývoj | Odhady analytiků | Společnost Apple | Prezident USA | Zpřísňování měnové politiky | Volatilita na trzích | Oslabení amerického dolaru | Úrokové sazby ČNB | Majetek | Analytici společnosti | The Wall Street Journal | Zájem o dluhopisy | Nemovitostní trh | Obchodovat s akciemi | Oživení trhu | Sazby ČNB | Slabší euro | Obchodní rozhodnutí | Akcie Boeingu | Obchodovat komodity | Cena komodity | Německé banky | Silný trh | Zvýšení sazeb | Ekonomický poradce | Klesající cena | Začínající obchodníci | Zájem investorů | Inflace v ČR | IPO Airbnb | Cena zemního plynu | Oslabování kurzu koruny | Rozdílové smlouvy | Kvartální výsledky | Statistický úřad | Podnikatelská nálada | Podnikatelská nálada v Německu | Ropovod | Obavy investorů | Akciový stratég | Inflační očekávání | Ruský akciový trh | Zpětný odkup akcií | Nasdaq100 | Michal Brožka | Akciové futures | Růst cen ropy | CNY | Pokles sazeb | GDPNow | Ceny obilovin | Sójové boby | Obiloviny | Bitcoin a další kryptoměny | Ceny pohonných hmot | Tencent Holdings | Akcie klesají | Vyšší mzdy | Elliottovy vlny | Oživení světové ekonomiky | Riziko recese | Začít obchodovat | Token | Americké společnosti | DE30 | Guvernér Fedu | Snížení sazeb | Klienti brokerů | Čínský trh | NATGAS | Prezidentka ECB | Záporné sazby | Akcie a ETF | Cena železné rudy | Komoditní výhled | Rozhodnutí centrálních bank | Ceny niklu | Společnost Gazprom | Gazprom | Instant Trading EU | NASDAQ 100 | Defenzivní akcie | Coffee | Růst ceny zlata | Vývoj na trzích | Výnosové křivky | Pokles cen | Výnos dluhopisů | Americké futures | Snížení úroků | XTB Research | Štěpán Křeček | Ministerstvo obchodu | Čínské ministerstvo obchodu | Britský premiér | Situace na trzích | Visual Capitalist | Recese v USA | Tomáš Pfeiler | Inverze výnosové křivky | Obavy z recese | Kurz české koruny | Vývoj české ekonomiky | Cena niklu | Produkce zemního plynu | Pohonné hmoty | CFD na komodity | Kapitálové výdaje | Výnosy amerických státních dluhopisů | Broker Consulting Index | Index podílových fondů | Růst mezd | Cena žlutého kovu | KB | NGAS | Pravděpodobnost recese | Prosus | US500 | Nárůst cen ropy | Vývoj ceny cukru | Dění na trzích | Sazby ECB | TD Bank | Denní graf | Očekávání trhu | Hospodářský výhled | Nastavení úrokových sazeb | Novozélandská centrální banka | Overbalance | Poptávka po ropě | Pokles ceny ropy | Růst ceny ropy | Finanční situace | Měnověpolitické zasedání | UCITS | The Washington Post | Pohonné hmoty v Česku | iShares | Energetické firmy | ESG | GOOGL | Ceny palladia | Internet of Things | Internet of Things (IoT) | Investujte do akcií | Spotová cena zlata | Banky pro mezinárodní platby | Stav ekonomiky | Očekávaný růst | Ochrana před inflací | Cena kakaa | Kakao | Vývoj ceny kakaa | Ceny kakaa | APEC | Projevy centrálních bankéřů | Státní ropná společnost | Equinor | Vývoz ropy | Bilance zahraničního obchodu | Měnový pár EUR/GBP | Vyšší úrokové sazby | Růst čínského HDP | Cena akcie | Uvalení cel | Obchodujte | Tým FXstreet.cz | Banka Goldman Sachs | Trinity Bank | Měny regionu | NYBOT | Vysoká likvidita | Hospodářské krize | TikTok | US30 | Dow Jones (US30) | Automobilky | Čistý zisk | KOSPI | Obchodní model | Rozpočet | Deficit | Peter Garnry | Káva | Ropný gigant | HDP v USA | Ceny benzínu | Německá vláda | IOT | Hongkong | Patterny | Investice do ropy | Ropné firmy | Americký ministr obchodu | Trinity | Jakub Seidler | Obrovské množství peněz | PXE | LNG | Objem | Jednoduchý klouzavý průměr | Rijád | Bílý dům | Ekonom BHS | BHS Štěpán Křeček | Obchod | Zpomalování ekonomiky | Trh práce | Čínský export | Německý průmysl | Myšlenka | Inflace v říjnu | FRED | Vyšší volatilita | Říjnová inflace | Včerejší obchodování | Obrat trendu | Těžba v USA | UCITS ETF | Alibaba Group | Růst spotřebitelských cen | Zdražování pohonných hmot | Průmyslová výroba v eurozóně | Cena severomořské ropy Brent | Cena severomořské ropy | Americká lehká ropa WTI | Inflace v USA | Ceny pohonných hmot v ČR | ČSÚ | Konkurenceschopnost | List The Wall Street Journal | Slušné zisky | Americký dolar dnes | Cisco Systems | Firma | Technologický index Nasdaq Composite | Technologický index Nasdaq | Technologický index | Zasedání ČNB | Ekonomiky eurozóny | PLN/EUR | Maloobchodní prodeje | Americké maloobchodní prodeje | CPI v eurozóně | Hlavní události | Technické analýzy | Global Markets | Tezos | BAT | Risk-off | Průmyslová výroba v USA | Radomír Jáč | Applied Materials | Pfizer | Ekonomický poradce Bílého domu | Poradce Bílého domu | TradingEconomics | Souhrn finančních trhů | Ceny průmyslových výrobců | Růst cen průmyslových výrobců | Růst cen | Maďarská centrální banka | Studie | Server CNBC | Jednoduchý klouzavý průměr (SMA) | Datový kalendář | Vysoké riziko | Bilance | Index DOW | Ekonomický vývoj | Americký Senát | Ceny na čerpacích stanicích | Vývoj počtu vrtných souprav | Vývoj počtu vrtných souprav v USA | Ekologie | Aktuální hodnoty měny | Co bude | Dnešní makroekonomické ukazatele | Avast | Vývoj trhu | Generální ředitel | GM | Filadelfský Fed index | Filadelfský Fed | Skupina OPEC+ | Statistici | Negativní nálada | Čínský prezident | Největší pokles | Dnešní růst | Trh s dluhopisy | Ukrajina | Lagardeová | Si Ťin-pching | Akcie společnosti Tesla | Klesly akcie | Vyšetřování | Amazon | Nízké úrokové sazby | Den díkůvzdání | Úrok | LVMH | Vysoké ceny ropy | Miliardy | Global Times | Vyhlídky | Američtí zákonodárci | Hong Kong | Hongkongské akcie | Trendová linie | Administrativa prezidenta | Domácí měny | Čínský vicepremiér | Vicepremiér | Liou Che | Ceny americké ropy WTI | Finanční rezervy | Průmyslová výroba v Japonsku | FT | Domácí poptávka | Meziroční růst HDP | Zveřejněná data | CHNComp | HKComp | KOSP200 | Globální trh | Martin Stránský | Konkurenti | Vládní bondy | Financovat | Kontrakt zemního plynu | Vývoj zásob zemního plynu | SMA | Omezení těžby | Statistika | Předpovědi | Technologický sektor | Petr Dufek | 4GLD | Napětí mezi USA a Čínou | Ceny výrobců | Průmysl | ADP | Růst eurozóny | HUF | PLN | Na burze | Drahý kov | Zmírnění rizik | Deficit zahraničního obchodu | Vyšší poptávka | Propouštění | CBDC | Impuls | Zasedání RBA | USDIDX | Rostoucí náklady | ABC | General Motors | Výrazný pokles | Čínské zboží | Tvorba pracovních míst | Světové ceny potravin | Ceny potravin | Čínský vývoz | Důsledky krize | Být trpělivý | Velikost pozice | Řídit riziko | Rozvoj | Stavební produkce | Špatná nálada | Stavebnictví | Klíčový support | Poptávka centrálních bank | Koruna dnes | Zdražování | Listopadová inflace | Ceny zboží | Inflace v listopadu | Německý ZEW index | Sociální sítě | Problémy | COPPER | Přeprodané podmínky | NAFTA | Novozélandská vláda | Finanční ztráty | Cvičení | Breaking | Pojišťovny | Total | Zasedání FOMC | Prognózy | Nejistoty | Ruská ropa | Státy EU | Ropné zásoby ve Spojených státech | Ranní komentář | Ranní zpráva | Cena za akcii | Cenové formace | GBP/EUR | Plyn | Nálada | Termínové kontrakty | Kontrakty | Prohlášení | Alstom | Moskva | HDP Německa | PKN Orlen | Internetový gigant | Americká automobilka | Členové Organizace zemí vyvážejících ropu | Federální obchodní komise | FTC | Ropná zařízení | Nord Stream | Nord Stream 2 | Porsche | NN Group | Míra | RWE | Jaderné elektrárny | Daniel Křetínský | Ohlédnutí | Úroky | Konec roku | Přerušení výroby | Měnové politiky | Uvolněné měnové politiky | Zasedání bankovní rady | Hypotéky | Předseda | Investujte | Naše prognóza | Americké centrální banky | Dolar roste | Vánoce | Nabídka a poptávka | Ředitelka | Fed index | Záporné úrokové sazby | Nová sazba | Italský premiér | FedEx | xStation5 | AAPL | FB | Německý ministr hospodářství | Ministr hospodářství | Káva Arabica | Americké vlády | Nike | Nákupy centrálních bank | Bydlení | Vánoční svátky | Americké objednávky | COCOA | COTTON | SOYBEAN | WHEAT | SUGAR | CORN | Martin Novák | Analytik Broker Consulting | EY | Eugal | Ztráta | Vlastní prostředky | NERV | Nejlepší akcie | BREAKING | Yandex | Cena bavlny | Stratég | Roční růst | Miliardy korun | Cena pšenice | Demokratické strany | Výnosy státních dluhopisů | WIG20 | Průmyslové podniky | Peking | Investiční platformy | Ministerstvo obchodu a průmyslu | US100 | Americký index | Wirecard | Nálada na globálních trzích | Růst hrubého domácího produktu | Ceny dluhopisů | Napětí na Blízkém východě | Ziskovost | Stabilní společnosti | Hospodaření | Zbrojovky | Analytik Cyrrusu | Zvýšení inflace | Růst poptávky | Saúdská ropná zařízení | Útok na saúdská ropná zařízení | Klesající trend | Předpokládaný vývoj | CFA | Eskalace napětí | Francouzský ministr financí | Bruno Le Maire | Návratnost | Commodity index | Hospodářské recese | General Motors (GM) | List Financial Times | Evropská inflace | Washington | Ceny ropy dnes | Vývoj na kapitálových trzích | Výprodeje akcií | Analýza společnosti | Hlavní rizika | Íránský útok | Miliardy eur | Írán | Irák | Ministr energetiky | Ministr zahraničí | Íránský ministr zahraničí | Ekonomické sankce | Čínský HDP | Světová banka (SB) | Produkce energie | Von der Leyenová | Sezónnost | Zpomalující ekonomika | RBA | Hodnota společnosti | Elektrické vozy | Budoucnost | Ifo | Experti | Zemědělství | Rekordní maximum | Spolkový statistický úřad | Výsledky hospodaření | INR | Poradenství | Nový rekord | Geopolitická situace | Wall Street Journal (WSJ) | Čínský vicepremiér Liou Che | Podnik | Česká inflace | Tuzemská inflace | Proinflační | Proinflační působení | Maloobchodní tržby v listopadu | Zpřísnění měnové politiky | Vyšší inflace | Snížit úrokové sazby | Inflace v prosinci | Veřejné finance | Analytička | Ukazatele | Americké ministerstvo financí | Technologická společnost | Výroba v eurozóně | Výnos bondů | Růst spotřebitelských cen v Británii | Kryptoměny bitcoin | Meziroční růst spotřebitelských cen | Cenové tlaky | Růst cen výrobců | Vývoj meziroční inflace | Obchodování na Wall Street | Dobré zprávy | Situace na Blízkém východě | Americké ministerstvo | Americké ministerstvo obchodu | Spotřebitel | Nájemné | Nájmy | Ceny energií | Broker Consulting Index podílových fondů | Akciový index MOEX | MOEX | Internetový gigant Yandex | Banka Morgan Stanley | Hladiny podpory | Prognózy ČNB | Komunikace | Údaje o HDP | General Electric (GE) | Trump | Čínské indexy | Pozitivní zprávy | Prezident | Výsledky průzkumu | Google | Wales | Trhy | Čínské úřady | Ursula von der Leyenová | ASX 200 | S&P/ASX 200 | Evropské ekonomiky | Obchodujte akcie | Akcie s LYNX | Banka UBS | Pražské burzy | Počáteční zisky | Pohyby cen | Asijské indexy | Akciové trhy v Evropě | Jüan | Negativní dopad | Zlepšení nálady | Eva Zamrazilová | Nejprudší pokles | Pokles | Situace | Zdražovat | České měny | Finance Group | Americký kongres | Provozní zisk | Finanční ředitel | Meziroční růst | Růst inflace | Stratég Saxo Bank | Pandemie koronaviru | Pandemie | Certifikace | Vysoká inflace | Las Vegas | Vstupy | Snížení těžby ropy | Úřad pro energetické informace | Lehká ropa WTI | Raiffeisenbank a.s. | Zpomalení růstu | Zlepšení | Úsilí | Akcie CK Hutchison | Akcie Norilsk Nickel | Akcie Berkshire Hathaway | Akcie Alphabet | Akcie NN Group | Techničtí obchodníci | Obchody | Life Insurance | Výdaje | Daň z příjmu | Čínská vláda | Zpracovatelský sektor | Index nových zakázek | Deník The Wall Street Journal | Hlavní úrokové sazby | Cena akcií Tesly | BP | Dodávky na trh | Americký ADP report | Americký ADP | Převody peněz | Adidas | Americká společnost | Zrychlení růstu | Rekordní hodnoty | Německé tovární objednávky | Sazby beze změny | SEC | NFP | Rozhodování | Rolování kontraktů | Hrozba recese | Pravděpodobnost hospodářské recese | Čínské ministerstvo | Americké ekonomiky | Hodnota aktiv | Americké banky | TNOTE | Průměrná cena | Natural Gas | Britský statistický úřad | Zasedání RBNZ | Americký Úřad pro energetické informace | West Texas Intermediate | Medvědi | Prodávající | Poptávky po ropě | Organizace zemí vyvážejících ropu | Dolarové páry | Lednová inflace | Akcie Biogen | Biogen | Americká inflace | Trendové indikátory | Indikátor RSI | Inflace v lednu | Růst sazeb | Politika centrálních bank | Valuace | Výrobce elektromobilů | COVID-19 | Zemědělské komodity | Vývoj ceny kukuřice | Kukuřice | Ceny kukuřice | XTB Live Trading | Empire State Index | Akcie společnosti Apple | OIL.WTI | Hlavy států | Ekonomické aktivity | Bez rizika | Směřování trhů | Údaje z USA | Konjunkturální průzkum | Spekulativní pozice | Průmysl a zahraniční obchod | Tržní úrokové sazby | Čínské banky | Caixin/Markit | Americký Fed | Shortovat | Cyklické akcie | Jižní Korea | Německé maloobchodní tržby | Sestupný trend | Cestovní ruch | Vývoj | Tovární objednávky v USA | Nižší sazby | HSCEI | Šok | Snížení těžby | Ceny nafty | Martin Gürtler | Americké tovární objednávky | Mzda | Mzdový růst | Guru | Akcie KKR | Výkyvy | Varovné signály | Hlavní index čínských akcií | Index čínských akcií | Překoupenost | Příležitost k nákupu | Inflace v únoru | Míra inflace v únoru | Únorová inflace | Lídři EU | Rishi Sunak | Restrikce | Objemy ropy | Zásoby ropy v USA | Americké výnosy | Prudký pokles | Vysoké ztráty | Hlavní měny | Vlna výprodejů | Asijské akcie dnes | Nifty 50 | Olaf Scholz | Mince | Profitovat | Nejprudší pokles v historii | Čínský růst | Čínští technologičtí giganti | Technologičtí giganti | Tencent | CK Hutchison | Buy the dip | Medvědí trend | Propady cen | Dostatek likvidity | Vládní představitelé | Další vývoj | Stimuly | Index výrobní aktivity | Průmyslové ceny | Evropské země | Brusel | Členové bankovní rady | Fiskální politiky | Odhady ekonomů | Guvernér Rusnok | Energetické společnosti | Tržby společnosti | Zrychlení inflace | Vyšší úrok | Cenový vývoj | Oznámení firmy | Šíření viru | Stimul | Gazprombank | ECB dnes | Nákupy aktiv | Odhad inflace | Měnové podmínky | Viceprezident | Spotřebitelé | EPFR | Výhled poptávky | Automobilka | Dopady pandemie | Pandemie COVID-19 | Historie | Čerpací stanice | Aktuální situace | Mimořádná opatření | Značný pokles | Žádosti o podporu | Rozkolísaný | Pokles cen komodit | Nová stimulační opatření | Americké ministerstvo energetiky | Zásobníky | Texas | Hlavní americké indexy | Bilion dolarů | Prodeje domů v USA | Prodeje domů | Další pokles | Souhrnný čistý zisk | Norská vláda | Člen Rady guvernérů Evropské centrální banky | Koronavirová krize | Ahold Delhaize | Akcie Ahold Delhaize | Unilever | REGN | Katar | Komentátor | Kalifornie | Kongres | Index ISM | Index ISM ve službách | Manufacturing | Komerční banky | Republikáni | Demokraté | NBC | Návrh zákona | Domácnosti | Asociace | Páka | Průmyslové komodity | Fundament | Japonský ministr financí | Přehled kurzů | Přehled kurzů nejdůležitějších měn | Pandemie nemoci COVID-19 | Pandemie nemoci | Ministryně financí | Futures na americké akcie | Prodejní tlak | Zápis z posledního zasedání | Německý akciový index | Americká sněmovna reprezentantů | Sněmovna reprezentantů | Anomálie | Tomáš Raputa | Americké ropné zásoby | Politická rozhodnutí | Graf dne | Axios | Další růst | Růst | Vyšší výnosy | Koronavirové krize | Poslanci | Hlasování v Senátu | Signál | Ratingová agentura S&P | Počet žádostí o podporu | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti v USA | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti v USA | Banka JPMorgan | Biliony | Potenciál | Americká spotřebitelská důvěra | Bankovní asociace | Platební neschopnosti | Sněmovna reprezentantů USA | Výroba automobilů | Allianz | Německý statistický úřad | Tempo růstu CPI | CPI ve Španělsku | Rozjednané prodeje domů v USA | Křetínský | Ceny elektřiny | Historické pohyby | Inflace zpomaluje | Izrael | Riziko inflace | Podnikatelé a firmy | Sberbank | Ekonomiky | Hongkongský index Hang Seng | Nigérie | Angola | Alžírsko | Slovensko | Války | Schodek | Březnová data | Poradce | Organizace | LTV | Futures na akcie | Umělá inteligence | Závislost | Práce | Výraznější pokles | Asijská rozvojová banka | Rozvojová banka | Vláda USA | Organizace pro výživu a zemědělství | FAO | Model Y | Údaje | Emise oxidu uhličitého | Týdenní nárůst | Výhled ratingu | Skupina OPEC | DPH | Oživení v Číně | OPEC plus | Pavel Tykač | Prezident Vladimir Putin | Poradenské firmy | Devizové rezervy České národní banky | Velké americké banky | Propouštění zaměstnanců | Pohonné hmoty v ČR | Hluboké recese | CDC | Ministři | Ekonomické oživení | Ruský ministr energetiky | Alexandr Novak | Znárodnění | Národní ekonomická rada vlády | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | Cena benzínu | Nadprodukce | Snížení produkce | Oživení cen | Celková inflace | Petr Král | ČNB Petr Král | Výpadky | Pensylvánie | Více peněz | Inflace v březnu | Microsoft Corp | Výnosy desetiletých státních dluhopisů | Maloobchodní tržby v USA | Dodavatelské řetězce | WELL | Vedoucí představitelé | Majitel | Úspory | Hospodářské oživení | Býčí vyhlídky | AMC | Procter & Gamble | Dnešní statistiky | Statistiky | Jeffrey Halley | Chuť riskovat | Uzavření trhů | Indikace | Poradenské společnosti | USD za barel | Američtí těžaři | Cena americké ropy | Rizikové averze | Propad ceny | Americké produkce | Trade | S&P500 | Měnový faktor | Dílčí index | Nabídka ropy | Kontrakty na ropu | Měny zemí | Průměrný výnos | Chesapeake Energy | Nizozemsko | Americký ministr energetiky | Oilprice | Ceny domů v USA | ODS | Mimořádná situace | Cenové pohyby | CBRT | Oslabení akcií | Debata | Americké zásoby zemního plynu | Cena surové ropy | Surové ropy | PMI ve službách | Jihokorejský HDP | Evropské indexy | Břidlicové ropy | Posílení | Nové zakázky | Joe Biden | Americký viceprezident | Regulační rámec | Grayscale | Větší pokles | Podpůrná opatření | Data z trhu práce | Očekávané výsledky | Cenový pokles | Zisk BP | Cestování | 3M | Bitcoin dnes | 737 MAX | Meziroční inflace v Německu | Tempo růstu spotřebitelských cen | Sazba Fedu | Základní úroková sazba Fedu | Americká centrální banka (Fed) | Pracovní síly | Ministerstvo hospodářství | Osobní příjmy | Rozhodnutí o sazbách | BCM | Shell | Energetická společnost | Společnost Shell | Ropa roste | Maloobchod | Jiří Hruška | ATH | Zaměstnanci | Miroslav Novák | Akcenta Miroslav Novák | Blízký východ | Tweet | Strach ze sankcí | Míra nezaměstnanosti v eurozóně | Fondy obchodované na burze | Futures na zemní plyn | Růst výnosů | Mandát ECB | Ekonomická poradkyně | Maloobchodní tržby v eurozóně | Bankovní akcie | Čínský dovoz | Dovoz | Vývoz | Stavebnictví v březnu | Míra nezaměstnanosti v dubnu | Dlouhodobý trend | MSCI World | Velikost pozic | Rekordní zisk | Justice | Regulační orgány | Australská ekonomika | Snižování cen | Zadlužení | Expanze | Bezpečnost | Rezervní měny | Kontrakce | Patrik Tkáč | Dluhy | Průmyslové kovy | Členské země | Dominance bitcoinu | ONE | Hlavní kryptoměny | RBI | Světové hospodářství | Účet platební bilance | Hypoteční banka | Volatility trhu | Plynovod Nord Stream | Plynovod Nord Stream 2 | Konsorcium | Sektor služeb | Býčí scénář | Velké peníze | Záporné ceny | CL | Spekulovat | Fiskální stimul | Marek Brávník | Manažeři | Koronavirová pandemie | Omezení produkce | Kupci | Společnost Facebook | Předsedkyně Evropské komise | Aktivity společnosti | Cíl růstu HDP | Renault | PMI v eurozóně | Akcie v Hongkongu | Realitní společnosti | Umělé inteligence | Investovat peníze | Tisknout peníze | Předstihové ukazatele | Ekonomický institut Ifo | Mnichovský ekonomický institut | JDE | Unie | ČR | Investice do energetiky | Tempo růstu HDP | Salesforce | Koronavirové pandemie | Novatek | Norilsk Nickel | Nissan | Japonské maloobchodní tržby | Měsíční mzda | Průraz | CZG | Bývalý prezident | Rozhodnutí FOMC | Tržní situace | Výrobní PMI | Pozitivní sentiment | Sentiment na trzích | Střední Evropa | Čínská poptávka po ropě | Čínská poptávka | Francouzský ministr | Banka Creditas | Společnost BP | Saúdskoarabský ministr energetiky | Tchaj-wan | Wells Fargo Asset Management | Index Nasdaq Composite | Míra inflace v květnu | Inflace v květnu | Zpomalení inflace | Květnová inflace | Národní rozpočtová rada | Největší světová ekonomika | Index Nikkei 225 | Globální poptávka | Energetický gigant | Plán investic | Nestlé | Sanofi | Členové Fedu | Stimulační balík | Japonský vývoz | Prodeje automobilů | Propad cen | Rostoucí trend | Trend je tvůj přítel | Covid | Technologické firmy | Cardano | Banka JP Morgan | Chemické společnosti | Vyšší daně | Poptávka po ETF | Zlaté fondy ETF | Výhled hospodaření | Snížení nákladů | Restrukturalizace | György Matolcsy | Zásoby zemního plynu v USA | Nové žádosti o podporu | Nové žádosti o podporu v USA | Americké objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Příjmy a výdaje | Analýza komodit | Výkyvy cen | Ed Miliband | Těžař plynu z břidlic | Těžař plynu | Chesapeake Energy Corp. | Chesapeake | ONS | Nákupní apetit | Ukrajinský prezident | Volodymyr Zelenskyj | Letošní úroda | Úroda | Reshoring | Exporty | Výdaje japonských domácností | Dopad pandemie | MAM | Ant | Izraelský premiér | Benjamin Netanjahu | PPI v USA | Inflační šok | Trendové obchodování | E.ON | Johnson & Johnson | Potenciální zisky | Zdroj příjmů | Větší pozice | Ceny emisních povolenek | Ceny kávy | HDP Singapuru | Silicon Valley | Ocenění | Šance | Druhá největší kryptoměna | Růst tržeb | Hospodaření firmy | Ceny | Viktor Orbán | Praha | Kolaps | Výplach | Američtí politici | Verizon Communications | Malé zisky | Krátkodobé výnosy | Kolísání cen | Spotřební daně | Technologické společnosti | Společnost Twitter | Společnost Amazon | Společnost Chevron | Lídři Evropské unie | Společnost XTB | Rostoucí ceny komodit | Důležitá rezistence | Akcie těžařů | Konjukturální průzkum | Ekonomická aktivita v eurozóně | Životní úroveň | Nižší poptávka | Nálada v eurozóně | Zisky čínských průmyslových podniků | Zlatá horečka | John Kilduff | OMV | Plynárenské společnosti | DeFi | Vepřové maso | Pár EUR/USD | Německá míra nezaměstnanosti | Anglogold Ashanti | Nikl | Komoditní akcie | Důvěra | Spotřebitelské ceny v Česku | Covid19 | Výsledky ISM | Caixin | Index výroby | Oživení v automobilovém průmyslu | Ant Group | Známky oživení | Philip Lane | Indonésie | Významné události | Cenové hladiny | Maďarská inflace | Lepší výsledky | Kovy vzácných zemin | Rozšíření produkce | Zpomalování inflace | Výhled na příští rok | Erdogan | Recep Tayyip Erdogan | Oživení poptávky | Růst cen v Česku | Obchodní hodiny | Čas na nákup | Analytik XTB | Americko-čínské vztahy | Hnojiva | Zápis ze zasedání FOMC | Pokles tržeb | Vládní koalice | Výrobce pneumatik | Snížení DPH | Období zvýšené volatility | Vesa Equity | Finlord Boris Tomčiak | Kanadská ekonomika | Coca-Cola | Příliv kapitálu | Výrobní sektor | Výrobní index ISM | Výrobní index | Holdingová společnost | Mzdy v ČR | Představitelé ECB | DIA | Fisker | České maloobchodní tržby | Manchester United | Inflace spotřebitelských cen | Ceny mědi | Odborníci | Peso | Inspirace | Zdanění | Vývoj indexu DAX | Obchodování s ropou | Mezinárodní agentura pro energii | TSLA | Nvidia | Akcie společnosti Nvidia | Pokles exportu | Snížení emisí | Zasedání FED | Celkové investice | Novozélandská ekonomika | Obchodní domy | Budoucí vývoj | Robusta | Cena kávy arabica | Arabica | Vývoj ceny kávy | Ropa dnes | Dnes na světových trzích | Prodeje rodinných domů | Cena elektřiny | Spotřebitelská důvěra v Německu | Důvěra v Německu | Elektromobily | Politici | Vývoj ceny akcie | BloombergNEF | Žádosti o podporu v USA | Diverzifikovat | Plynovody | Micron | Biden | Internetová společnost | Americká internetová společnost | PMI ve zpracovatelském průmyslu | Pracovní místa | Ranní okénko | Delivery Hero | Česká republika | Tržby v eurozóně | Obchodování dnes | Energetický sektor | Ropa a Plyn | Frakování | Měnový fond | Ceny v Česku | AEX | Robert Wilson | Norské ropné firmy | iPhone | Walgreens | MicroStrategy | Norský parlament | Embargo | Množství peněz | Projev šéfky ECB | Projev šéfky ECB Lagardové | Defi | Dopady na trhy | Protiepidemická opatření | Nařízení | Interfax | Newmont | Intel | Zásoby benzinu | Solární energie | Čínská aktiva | První obchodní den | Poptávka a nabídka | Obchodování s futures | Moneta | Dividendové strategie | Pravidelný příjem | Příjem díky dividendám | Jak na pravidelný příjem | XOM | CVX | MMM | Zveřejnění výsledků | Bankovní úvěry | Pokles EUR/USD | BIIB | Ruské společnosti | Průmyslová výroba v září | Akcie Berkshire | Sumitomo | Oslabování amerického dolaru | Tempo inflace | Zájem o riziko | Oživení čínské ekonomiky | Prasečí mor | Obchodní politika | WASDE | Letecká doprava | Snižování cel | Ministerstvo energetiky | Výdělky | Proražení | Přebytek obchodní bilance | AAPL.US | Životní prostředí | Nio | Li Auto | Spotřebitelské ceny v ČR | Cenový skok | Nezávislý obchodník | Futures na DAX | Deutsche Boerse | Vakcinace | Změny úrokových sazeb | Carsten Fritsch | Proč investovat | PX Pražské burzy | NBP | Vesa Equity Investment | Lael Brainardová | Orbán | Rizikové pozice | Možnost zhodnocení | IPO společnosti | Mutace koronaviru | US2000 | Vývoj spreadu | Plný úvazek | Částečný úvazek | Cenné papíry a burzy | Voda | S&P/Case-Shiller | Case-Shiller | Ceny americké ropy | Centrální bankéř | Stimulační balíček | Dow Jones a S&P 500 | Augsburger Allgemeine | Investoři v USA | mBTU | USD za mBTU | Pokles zásob | Odvětví těžby ropy | Poptávka po plynu | Vývoz LNG | Počasí | Vývoj ceny amerického zemního plynu | Utažení měnové politiky | Růst ceny | PMI ve výrobě | Zvýšení těžby | Německá inflace | Vyřazení akcií | Ycharts | Vývoj akcie | Zvýšení ceny | Společnost Tesla | Silné oživení | Fiskální situace | Měnová situace | Nejlepší odvětví v roce 2021 | Nejlepší odvětví | Tvrdá aktiva | Holdingové společnosti | Brands | Zdravotní péče | Akcie Tourmaline | Tourmaline | Akcie Sumitomo | Akcie Regeneron | Akcie Prosus | Melcor Developments | Akcie Melcor Developments | KKR | Akcie Rio Tinto | Rio Tinto | Akcie NN | Akcie Heijmans | Heijmans | Liberbank | Akcie Liberbank | ForFarmers | Akcie ForFarmers | Akcie Jardine Strategic | Jardine Strategic | Ralph Lauren | Akcie Ralph Lauren | Svenska Cellulosa | Svenska Cellulosa SCA | Akcie Svenska Cellulosa SCA | Akcie Twitteru | Tržby z prodeje | Shopify | Rostoucí ceny ropy | Ceny cukru | Evropské centrální banky | Zásoby ropy ve Spojených státech | Dopad na trhy | CARA | Futures na indexy | Indexy na Wall Street | Nejlevnější komodita | Vývoj zásob zemního plynu v USA | Natural Gas Intelligence | Kruté mrazy | Situace na trhu | Agentura Interfax | UPS | DAX (DE30) | Nárůst ceny | Sociální média | Tržní ceny | Klíčové faktory | Cenové výkyvy | Problémy s likviditou | Výrobní aktivity | Dnešní seance | Akcie společnosti Alphabet | Rozvolnění | Brent (OIL) | Počet zahájených bytů | Automobilka Tesla | Dialog | MIB | Platby v bitcoinech | Supercyklus | HAS | Russell 2000 (US2000) | Rostoucí úrokové sazby | Předpověď ceny | FTX | Dlouhodobá předpověď | Zinek | Kov | Obchodování s emisemi | ETS | Nové rekordy | Prezident Joe Biden | Americký prezident Joe Biden | Fosilní paliva | Trendové linie | Hedgové fondy | Rizika a příležitosti | Zima v USA | Negativní vývoj | Průmyslová výroba v lednu | Rostoucí výnosy | WTI Crude Oil | PMI indexy | Zásoby plynu | ZINC | TSLA.US | Tesla (TSLA.US) | Celosvětová poptávka | Trendy komodit | Obchodování s emisemi (ETS) | Zlatý kříž | Investoři a obchodníci | Míra inflace v Německu | Nárůst výnosů | XOM.US | Admirals | Silný růst | Britská společnost | Posilování USD | Pandemie covidu-19 | Apple (AAPL.US) | Obchodní znalosti | Systematické riziko | Velké ztráty | Výrazný růst | Vývoj ceny akcií | Sezónní patterny | Holubičí Fed | Vývoj ceny železné rudy | Ceny železné rudy | Čínské akcie dnes | Síla amerického dolaru | Online trading konference | Trading konference | Ministerstvo financí USA | Nárůst sazeb | Salesforce (CRM.US) | CRM | CRM.US | Očekávání vyšší inflace | xStation 5 | ViacomCBS | Trinity Bank Lukáš Kovanda | Sýrie | Pohyb ceny | Vývoj hodnoty | PMI index | Nejvyšší růst | ISM ve službách | Největší pohyby | Data o inflaci | Prudký růst cen | Richard Bechník | Fincentrum & Swiss Life Select | Advanced Micro Devices | AMD | Akcie Goldman Sachs | COIN | AA | Ceny ropy Brent | Polymetal | Ceny surovin | Akcie Procter & Gamble | Bohemian Empire | Strach z inflace | LME | Advanced Micro Devices (AMD.US) | Centene | Raytheon Technologies | AMD.US | GOOGL.US | Vysoká cena | Uran | Rostoucí ceny | Směřování trhu | Objednávky | CVX.US | Chevron (CVX.US) | Ministr práce | Události tohoto týdne | PMI index v dubnu | Verizon | Cena emisních povolenek | Dluhový strop | Nárůst objemů | Futures na americké indexy | Optimismus na trhu | Hospodaření firem | Konsensus trhu | Akcie společnosti Intel | Eurokomisařka | JAP225 | Goldman Sachs Group | Saxo Group | Dogecoiny | Shiba Inu | Meziměsíční inflace | Meziroční růst cen | Obchodování s povolenkami | Systém obchodování | Indická centrální banka | USDA | Vývoj ceny elektřiny | Vývoj ceny akcie ČEZ | Ceny akcie ČEZ | Pandemie COVID | Zvýšení cel | Prezident USA Biden | USA Biden | Riziko ztráty | Phil Flynn | Těžaři | Vesa | Dopad na finanční trh | Obavy z inflace | API | Oslabení | Výpadky proudu | Zisk před zdaněním | Růst úroků | Hypoteční sazby | Prodejní ceny | Cena dřeva | Klínová formace | Naše hospodářství | MNB | Bit.plus | Tržní hodnota akcií | Ruský ministr | Nadnárodní společnosti | Evropské společnosti | IB | Plány | Cíle | Příležitosti | Nástroje řízení rizik | Lídři G7 | Úroveň supportu | Úroveň rezistence | Spotřeba uhlí v Evropě | Dodávky plynu | Zdražování cen | Platidlo | Dekarbonizace | Konkurence | XPeng | Prodej | ECOWAS | Tržní prostředí | Další kryptoměny | Zvyšování daní | Rozhodnutí Číny | Změny ceny | Nové prognózy | Cyklus zvyšování sazeb | Regulační úřad | Dolar dnes | DPH u elektřiny | Rating Číny | CO2 | Nordstream | Vliv na trh | Vyšší úroveň | Trh dnes | Obavy z dalšího šíření covidu | Peněžní zásoba v Británii | HPI a C-S index | Varianty koronaviru | | Cenové stability | Dodavatelský řetězec | Technologie | Zvyšování těžby | Zemědělské suroviny | Dolarový index (USDIDX) | Obchodníci dnes | Andy Jassy | Spojené arabské emiráty | Hliník | Vývoj míry nezaměstnanosti v USA | Vývoj míry nezaměstnanosti | Američtí centrální bankéři | Egypt | Obchodní rizika | Spotové ceny | UST | Cenový rekord | Výroční zprávy | Zvýšení produkce | Včerejší seance | Tempo zdražování | Tkáč | Rada guvernérů | NortonLifeLock | Společnost Alibaba | Taiwan Semiconductor Manufacturing | Americký trh | AI | Walgreens Boots Alliance | Applied Materials | KO | Ceny suroviny | Globální ceny | Odvětví | Pokles poptávky | Nedostatek potravin | BHP | Divize | Sklon futures křivky | Cena Henry Hub | Cena Henry Hub plynu | Zásoby plynu v USA | Administrativa prezidenta Bidena | Letní období | Načasování | Čínský CHNComp | Nasdaq-100 (US100) | Ceny termínových kontraktů | Boom | Společnost Golden Gate | Omezené dodávky | Dodávky suroviny | Omezené dodávky suroviny | Energetická skupina | Rekord | Bilion | Růst v Číně | Štěstí | Provozní ztráty | Mateřská společnost | Dřevo | HICP | Chování | Dodávky ruského plynu | Růst výrobních cen | Occidental Petroleum | OXY.US | OXY | Occidental Petroleum (OXY.US) | Ropné a plynárenské společnosti | Projekce | Úvěry na bydlení | Akcie ViacomCBS | Paramount | Trh práce v USA | Ceny rýže | Rekordní minimum | Takata | Čínští výrobci | Důležité zprávy | Společnost Equinor | Základní sazby | Index Sentix | Ceny v dopravě | Sekce měnové | Vratislav Zámiš | Analytik Portu | Cena kryptoměny | Cena kryptoměny bitcoin | Objem peněz | Index Russell | Asijské země | Americké ceny | Spotové ceny ropy | Úroveň dluhu | První odhad HDP | První odhad | Taiwan Semiconductor Manufacturing Company | Afghánistán | Tokeny | David Solomon | Medián | Americká Federální obchodní komise | SpaceX | SPOT | Nikkei (JAP225) | Výrobní inflace | Začátečník | Analytici banky | Americká ministryně financí | ASX | Indexy v Číně | SXXP | David Vagenknecht | Golden Gate CZ Marek Brávník | Nedostatek čipů | Jihoafrická republika | Dodávky plynu do Evropy | Ranní glosa | Růstové tituly | Společnosti | Měnové unie | Juventus | Zlomový okamžik | Neúspěch | Opatření | Smrskflace | Dna | Eurowag | The Times | Hurikán Ida | Káva robusta | Opatření ve Vietnamu | Akcie Manchester United | Evergrande | China Evergrande | Lenka Kalivodová | Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) | Rychlý růst | Hnutí ANO | ANO | Uhlí | RBC | NFT | Vysoká poptávka | Chevron Corporation | Velkoobchodní ceny elektřiny | Ceny plynu | Objem nových emisí | Solana | Evropský index | Čínský index | Vyšší hodnoty | Nejznámější kryptoměna světa | Etherea | Čínské realitní společnosti | Řízení kapitálu | Ceny kovů | Dodržování pravidel | Developer Evergrande | Akciový trh v Hongkongu | Kompenzace | Plány Fedu | Advokátní kancelář | Investice do těžby | Čínské regulační úřady | Pokračování trendu | Ceny NATGAS | Potíže v dodavatelských řetězcích | Problémy v dodavatelských řetězcích | Cena plynu v USA | mmBtu | Cena zemního plynu ve Spojených státech | Zemní plyn (LNG) | Zpracování plynu | Vývoz LNG ze Spojených států | Henry Hub v Louisianě | Title Transfer Facility (TTF) | Title Transfer Facility | TTF | Úročení | Cenový šok | Gamble | Celkové riziko | Energetická krize | Krize v Evropě | Jak diverzifikovat | JMMC | DAI | Růst cen plynu | Růst cen plynu v Evropě | Růst cen zemního plynu | Růst cen zemního plynu v Evropě | Zprávy z Ruska | Posilování amerického dolaru | Hospodářské soutěže | Prudké zdražování | Automotive | Navyšování cen | Chinese Estates | Akcie Chinese Estates | Dosažení dohody | Zákonné platidlo | Minulá výkonnost | Zájem investorů o Rusko | Chaos na trzích | Chaos na trzích s energií | Carrhae Capital | Správci majetku | Ali Akay | Napjatá situace | Napjatá situace na trzích | Situace na trzích s energiemi | Zdražování potravin | Češi | Bohemia Energy | Energetické krize | Zdražování energií | Zvýšení dodávek plynu | Dmitrij Peskov | Rychlý růst cen | Vysoké ceny | Rekordní ceny | Situace na komoditních trzích | Změny na trhu | Situace na finančních trzích | Vývoj ceny zinku | Ceny zinku | Nord Stream 2 AG | Intuitive Surgical | EQT | Horizon | Zdravotnictví | Americká automobilka Tesla | Cena termínového kontraktu | Obilí | Rumunsko | Nová historická maxima | Pozornost | Gemini | AGSI | Zásobníky Gazpromu | Vývoj evropských zásob zemního plynu | Vývoj ceny zemního plynu v USA | Ceny zemního plynu v USA | Izraelská centrální banka | Zboží dlouhodobé spotřeby | Robert Habeck | Orlen Unipetrol | Ceny plynu v Evropě | Dodávky z Ruska | Ceny zemního plynu i elektřiny | Ruský prezident | Tom Marzec-Manser | ICIS | Meta | Rebranding | Again Capital LLC | Klima | Meta Platforms | Plynovod Jamal | Gascade | Vývoj ceny kryptoměny | Ceny kryptoměny | Francouzský index | Odkupy akcií | Polygon | Barrick Gold (GOLD.US) | Česká národní banka (ČNB) | Antivirová pilulka | Indexy pohyb | Drahé energie | Velkoobchodní ceny plynu | Tempo růstu britské ekonomiky | Společnost | Stratégové | Výsledky společnosti | Obchodní ředitel | Tým InstaForex | Reálné výnosy | Nejrozšířenější kryptoměny | Vatenfall | Průmyslový sektor | Burzovní cena | Slabý brazilský real | Dopady inflace | Jak chránit úspory | Ruský plynovod | Společnost JPMorgan | Měny G10 | Guvernér BoE | Target | Družba | Americká Komise pro cenné papíry | Regulační úřady | Indický index | TIM | Ruský trh | RTS | Společnost innogy | Innogy | Změny klimatu | Nová německá vláda | Bezpečná aktiva | Nové mutace | Omikron | Rozhodnutí o úrokových sazbách | COVID-19 omikron | Zveřejnění zprávy | Nálada na trzích | Broadcom | | CMA | Kazachstán | Fibonacciho extenze | Nepříznivé počasí | Postavení na trhu | Index S&P 500 (US500) | Situace ve Spojených státech | Předpověď počasí v USA | Předpověď počasí | Vývoj zásob plynu v USA | Vývoj zásob plynu | Vývoj ceny evropského zemního plynu | Vývoj LNG | Vývoj LNG kapacit v USA | Vývoj LNG kapacit | Cykly | Fundamentální aspekty | Časové období | Rozšíření | Rostoucí inflace | Jestřábí Fed | Arm | Zemědělci | Tržní hodnota americké společnosti | Prognózy inflace | Liz Trussová | Fundamentální analýzy | Spotřebitelské inflace | Obavy z omikronu | Bidenova administrativa | Globální obchodní rizika | Dun & Bradstreet (D&B) | Elektromobilita | Jamal | Mluvčí Kremlu | Krátkodobý výhled | Druhá největší světová ekonomika | Základní sazba | Banka HSBC | Hráči na trhu | Magyar Nemzet | Největší americké společnosti | Vliv na ceny | Plynová krize | Hodnoty měny | Desetileté výnosy | Miliardy USD | Jestřábí komentáře | Cena uranu | Cena uranu se na světových trzích | Facebook Ireland | Zvyšování sazeb Fedu | Ocel | Ruský plyn | Cena práce | Gate | DappRadar | Uhelné elektrárny | Hry | Cena akcií společnosti | Philadelphia Fed | Dražší energie | Upravený zisk | Válka na Ukrajině | Napadení Ukrajiny | Omezení dodávek | Analytik trhů | Instituce | Nový týden | Základní úrok | Rostoucí ceny plynu | Snížení daně | Pozitivní výsledky | Rusko dnes | Cenová akce | Aareal | Atlantic BidCo | Centerbridge | Aareal Bank | Ebury | Tomáš Kudla | Hnědouhelné elektrárny | Sev.en | Severní Korea | ALUMINIUM | Člen ECB | Futures na S&P 500 | Futures na americké akciové indexy | Rusko-ukrajinský konflikt | Ruské dluhopisy | Napětí kolem Ukrajiny | Blesk | Útok na Ukrajinu | Ruský útok na Ukrajinu | Deeskalace | Invaze na Ukrajinu | Situace kolem Ukrajiny | Bezpečnostní situace | Plynárenské firmy | Firmy v Norsku | Plynárenské firmy v Norsku | Ropné a plynárenské firmy | Ropné a plynárenské firmy v Norsku | Podnikatelský sektor | Ruské invaze na Ukrajinu | Elliottova vlnová teorie | Čínský prezident Si Ťin-pching | Cenový index | XTB Jiří Tyleček | Sankce | Sankce vůči Rusku | Separatistické regiony | Ruský prezident Vladimir Putin | Doněcké lidové republiky | Luhanské lidové republiky | Dění kolem Ukrajiny | Odpojení Ruska | Platba SWIFT | Identifikační kód | Odpojení Ruska od systému SWIFT | Export klíčových komodit | Ukrajina a Rusko | Ceny zemního plynu v Evropě | Prezident Putin | Konflikt na Ukrajině | Ruská invaze na Ukrajinu | Ruská invaze | Moskevská burza | Ruská agrese | Cena plynu pro evropský trh | Nikolaj Šulginov | Hans van Cleef | Válka mezi Ruskem a Ukrajinou | Ruský útok | Boje na Ukrajině | Nokian | AvtoVAZ | Švýcarská národní banka | Motivace | Kyjev | YNDX | Ozon Holdings | QIWI | Evraz | Bogdan Maioreanu | Market Analyst | eToro Market Analyst | Mezinárodní vztahy | Rusko a Ukrajina | MWh | EUR/MWh | Politický tlak | Filip Louženský | EMISS | Emise CO2 | Velkoobchodní cena plynu | Orsted | Dell Technologies | Raytheon Technologies Corp | Rheinmetall | Zkapalněný zemní plyn | Sankce EU | Energetické společnosti z EU | Lodní společnosti | Invaze | Narušení dodávek | XTB Štěpán Hájek | Pokles inflace | Snížení spotřební daně | Invaze ruských vojsk | Invaze ruských vojsk na Ukrajinu | Vývoj ceny niklu | NICKEL | Řetězec | Řetězce | Západní sankce | Měny navázané na komodity | Zahájení ruské invaze | Zahájení ruské invaze na Ukrajinu | APP | Plynárenský gigant | Gigant Gazprom | Nord Stream 1 | Plynovod Nord Stream 1 | Ukrajinské krize | Hospodářské škody | Akcie Avast | Společnost Meta Platforms | Společnost Meta | Dopady války na Ukrajině | Volkswagen Group China | Společnost Volkswagen | Společnost Volkswagen Group China | Společnost Volkswagen Group | Huayou Cobalt | Tsingshan Group | Verbální intervence | Antimonopolní pravidla | Britský FTSE | Platby za plyn v rublech | Dodávky LNG | Závislost na Rusku | Těžba z břidlic | Geopolitické události | Obchodní náklady | Ruský vicepremiér | Vývoj cenové hladiny | Inflace v Japonsku | Vysoké ceny energií | Dodávky zemního plynu | Allianz Trade | Zastavení dodávek plynu | Zastavení dodávek | Německý kancléř | Německý kancléř Olaf Scholz | Kancléř Olaf Scholz | Ruský Gazprom | Celkový trend | Trh zlata | Rekordní zisky | Ropa Brent (OIL) | Vývoz potravin | Protiruské sankce západních států | Sankce západních států | Spirálovitý růst cen energií | Spirálovitý růst cen | Spirálovitý růst | Růst cen energií | Západní sankce vůči Rusku | Petr Fiala | Honduras Prospera | Honduras | Ekonomická zóna | Zvláštní ekonomická zóna | Akcionáři České zbrojovky | MOONBEAM | Biopaliva | Strategie pro obchodování | Výsledek inflace | GoTo | Ben Laidler | Správa | GMT | Vlastnictví | Převzetí Twitteru | Cena NATGAS | Cena dnes | Výhled pro akcie | Vzestupný trend | Zelenskyj | Pokles produkce | Tradingové webináře | Tradingové webináře zdarma | Webináře zdarma | NEM.US | Vedení twitteru | Komoditní šok | Největší komoditní šok | Dodávky ruského zemního plynu | Potravinová krize | Výrazné cenové pohyby | Boj s inflací | Rostoucí ceny energií | Trojúhelníkové formace | Obchod s diamanty | Iva Palusková | Occidental | Bloomberg Dollar Spot Index | Dollar Spot Index | Dow Jones Industrial Average | Potravinové komodity | Komoditní supercyklus | Indexy S&P | Varování před riziky | Christopher Waller | PLATINUM | Vývoj ceny platiny PLATINUM | Vývoj ceny stříbra SILVER | Ceny stříbra SILVER | Podíl Ruska | Peter Kažimír | RIO.UK | Rio Tinto (RIO.UK) | Daň z benzinu | Přijetí | Nové sankce | Nové sankce vůči Rusku | Snížení inflace | Velmi volatilní | Norský ropný sektor | Propuštění | Nacenění kontraktu | Znehodnocení | Evropské akciové indexy | Wachtell, Lipton, Rosen & Katz | Cenový strop | Marketingová komunikace | Úsporný tarif | Obchodní rozpětí | Centrum | Pentagon | BKR.US | Baker Hughes (BKR.US) | Nárůst zásob v USA | Nárůst zásob | oEnergetice.cz | oEnergetice | Cenový strop na ruskou ropu | Poptávka po uhlí | Prime | Daň z mimořádných zisků | Neuspokojivé výsledky | Ceny komodit na světových trzích | Překoupené oblasti | Údaje o indexu spotřebitelských cen | Hospodaření ČEZ | Zpráva o inflaci | Cykličnost | Upozornění | Udržitelnost | Pomoc Ukrajině | Současná situace | Německé ekonomiky | Spalování ropy | Plyn v Evropě | Ceny plynu TTF | Ebury G10 FX Forecast | G10 FX Forecast | FX Forecast | Powell dnes | Zastropování cen | Velkoobchodní cena elektřiny | Výsledek HDP | Windfall tax | Ceny energetických komodit | Plyn kótovaný na nizozemské burze | Vzácné a průmyslové kovy | Gold.plus | Gold.plus Martin Stránský | Kontrakt na burze | Akcioví investoři | Porsche na burzu | Britská premiérka | Zasedání Rady guvernérů | Jestřábí ECB | Oslabení USD | Zastropování cen energií | Úrokové náklady | Energetické komodity | Cenové stropy | Akcionáři ČEZu | Ruské ropy | Typ ropy | Zvýšení daně | Vyšší daň | Liz Truss | PZEM | IoT | Burzovní cena plynu | Plyn z Ruska | Pokračující výprodej | Český statistický úřad (ČSÚ) | Jeremy Hunt | Premiérka Trussová | Rezignace | Plyn (NATGAS) | Lula | Tržní odhad | Exxon Mobil (XOM.US) | Pozitivní nálada | Evropský trh s plynem | Komise v přenesené pravomoci | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Ekonomické důsledky | Bankman-Fried | BinanceCoin | Index amerického dolaru (USDIDX) | Pravidla Evropské unie | Stíhačky | Zmírnění inflace | Administrativa | Války na Ukrajině | Vysoké inflace | Výběry | Konec energetické krize | CZ | Rafinerie | OilPrice | Terminály na LNG | Polovodiče | Dlouhodobá strategie | Zavedení cenového stropu | Strategie investování | Obranný průmysl | Pokles trhů | People's Bank of China | Strop na ruskou ropu | Investiční rizika | Line | Sazba ČNB | Vývoj ceny bavlny | Index cen výrobců | Comfort Finance | Varování | TC Energy | Společnost TC Energy | Hospodářský pokles | Zpětné odkupy | Společnost BlackRock | ETFs | Spotřeba uhlí | Index WIG20 | CEE region | Začínající investoři | Akcie pražské burzy | Comfort Finance Group | Strop na ceny plynu | Dovozci LNG v Evropě | Dovozci LNG | Niek van Kouteren | Vattenfall Energy Trading | Frank van Doorn | Vedoucí obchodování | Vysoké sazby | Inflace v Evropě | Ruský export | Zimní bouře | USD za tunu | Zásobování trhu | Úřad pro ochranu hospodářské soutěže | NatGasWeather | Cena kukuřice | Zkapalněný zemní plyn (LNG) | Cenový růst | Výprodeje | Prezident Biden | FDIC | Premiér Sunak | Britský premiér Sunak | Teplé počasí | Snížení spotřeby | Výroba elektřiny | Produkce plynu | Výhled pro rok 2023 | Reálné spotřeby domácností | Mzdová vyjednávání | Hindenburg Research | Hindenburg | Invest | Pokles cen energií | Pokračující pokles | Oživení poptávky v Číně | Vývoj akcie Tesla | Nové příležitosti | Vývoj počtů vrtů | Vývoj počtů vrtů na zemní plyn | Americký Henry Hub | Investice do LNG | Investice do LNG terminálů | Evropské ceny uhlíku | Ceny uhlíku | Plynové elektrárny | Obnovitelné zdroje | Válka s Ruskem | Šekel | Média | Zvýšení rizika | Pozastavení růstu | Instant Trading EU Ltd. | SVB | Vklady | PCE inflace | Jádrová PCE inflace | First Republic | Western Alliance | PacWest Bancorp | PacWest | Bancorp | First Republic Bank | Zklidnění situace | Válka | Odliv vkladů | First Citizens | Eia.gov | Americké úřady | Snižování nákladů | Americké sankce | Vyšší ceny | Cenové dno | Asie a Tichomoří | Tichomoří | Asie | JOLTS | Konkrétní příklad | Vysoké úrokové sazby | Ropný benchmark WTI | Ropný benchmark | Investování u XTB | Závazek | Srovnávací základna | Chování obchodníků | Vale | Baterie | Partnerství | Ministr zemědělství | Nezávislost | Společnost BYD | BYD | Snížení poptávky | Zveřejnění hospodářských výsledků | Inflace ve Spojeném království | Zákaz vývozu | Fed Williams | Přesnost | Role Ruska | Řešení inflace | Analytik investiční společnosti | ÚRS | Golden Gate Pavel Ryba | Index agentury Bloomberg | Společnost Arm | Zvýšení dluhového stropu | Spojené státy a Evropská unie | Rozvoj společnosti | Vice | Údaje o maloobchodních tržbách | Vývoz do Kazachstánu | Cenové dno na zemním plynu | Dno na zemním plynu | Vývoj počtu aktivních těžebních vrtů | Zemní plyn v USA | Zásobení plynem | Obrovské investice | Topná sezóna | Zpomalení produkce zemního plynu | Zpomalení produkce | Platební neschopnosti USA | Předseda sněmovny | Rating USA | IGLN.UK | IGLN | Světová rada pro zlato | Společnost Nvidia | Výhledy | Letní měsíce | Síla poklesu | Ceny platiny | Směřování | Guvernér RBA | Inflace v Austrálii | Vývoj měnového páru AUD/USD | Hodnocení rizik | ARM | Vítězství nad inflací | Guvernér BOJ | Reálné příjmy | Bitcoincash | Bit Digital | Potenciální ztráty | Ceny obilí | Hlavní ekonom Evropské centrální banky (ECB) | Ekonom Evropské centrální banky (ECB) | Ekonom Evropské centrální banky | Hlavní ekonom Evropské centrální banky | Henry Hub v USA | Vývoj ceny zemního plynu Henry Hub | Nižší ceny | Uvolněná měnová politika | Threads | DNO | Investice do umělé inteligence | Vlna veder | Stříbro a platina | Sokolovská uhelná | Skupina Sokolovská uhelná | Skupina firem Sokolovské uhelné | Skupina firem | Aliance | Globální poptávka po uhlí | Řízení výnosové křivky | Futures na evropské indexy | WTI (OIL.WTI) | Country Garden | Obnovitelné energie | Společnost Arm Holdings | Fox | Vývozní clo | Australské odbory | Cena indexu NASDAQ | Cena indexu | Ceny paliv | Trh s komoditami | Hamás | Kupující | Obchodovaných komodit | Konflikt na Blízkém východě | Obchodování a investování | Úrovní podpory | Izraelský šekel | Pavel Ryba | Útok na Izrael | Ozbrojený konflikt | Konflikt mezi Izraelem | CHN.cash | Dezinflační proces | Struktura | tradingeconomics.com | Společnost Alphabet | ECB Kazimir | Návrat inflace | Krize na Blízkém východě | Inflace v lednu 2024 | Co bude dál? | Eskalace na Blízkém východě | Eskalace | Uvolněné měnové | HRUŠKA | Ceny uhličitanu lithného | Ceny uhličitanu | Japonské vlády | Možný scénář | Ceny komodit na trzích | Texaská ropa | Texaská ropa WTI | Hútiové | Dohody OPEC | Dohody OPEC+ | Testovací účet | Nifty | Charu Chanana | Historické maximum | Důvěryhodnost | ProCent | Rok 2024 | Komoditní index agentury Bloomberg | Proinflační rizika | Komise pro cenné papíry a burzy (SEC) | Nvidia dnes | Schválení Bitcoin | Předseda SEC | Americká Komise pro cenné papíry a burzy | Platforms | iOS | Android | Platformy | Portfólia | Vstup Švédska do NATO | Možnost obchodovat | D1 | Možnost realizovat zisk | Průmyslové účely | Pokles cen elektřiny | Investor Relations | Pobřeží slonoviny | Hodnota měny | Zemědělské plodiny | Futures na kakao | CFD kontraktu | Strategie obchodování | Ceny sóji | Vývoj ceny sóji | Fundamentální analýza komodit | Sezónnost a počasí | Co je komodita? | Chicago Board of Trade | Chicago Board of Trade (CBOT) | Data ke sledování | Zajímavý trh | Ropa WTI - Vývoj ceny ropy WTI | Ropa Brent - Vývoj ceny ropy Brent | Zemní plyn - Vývoj ceny zemního plynu | Zlato - Vývoj ceny zlata | Stříbro - Vývoj ceny stříbra | Platina - Vývoj ceny platiny | Palladium - Vývoj ceny palladia | Hliník - Vývoj ceny hliníku | Měď - Vývoj ceny mědi | Ceny ropy WTI | Ropa WTI - Vývoj ceny ropy | Ropa Brent - Vývoj ceny ropy | Nikl - Vývoj ceny niklu | Káva - Vývoj ceny kávy | Cukr - Vývoj ceny cukru | Kakao - Vývoj ceny kakaa | Pšenice - Vývoj ceny pšenice | Kukuřice - Vývoj ceny kukuřice | Ceny bavlny | Bavlna - Vývoj ceny bavlny | Sója - Vývoj ceny sóji | Zinek - Vývoj ceny zinku | Ropa WTI - Vývoj ceny | Ropa Brent - Vývoj ceny | Zemní plyn - Vývoj ceny | Zlato - Vývoj ceny | Stříbro - Vývoj ceny | Platina - Vývoj ceny | Palladium - Vývoj ceny | Hliník - Vývoj ceny | Měď - Vývoj ceny | Nikl - Vývoj ceny | Káva - Vývoj ceny | Cukr - Vývoj ceny | Kakao - Vývoj ceny | Pšenice - Vývoj ceny | Kukuřice - Vývoj ceny | Bavlna - Vývoj ceny | Sója - Vývoj ceny | Zinek - Vývoj ceny | Obchodníci komodit | Mezinárodní porovnání | Nákupy | Prodeje | Zotavení | Nakupovat | Commodity | Kontrakty pro vyrovnání rozdílů | S&P 500 (US500) | Comstock Resources | S&P 500 a Dow Jones | Fed funds | Hospodářská zvířata | Topný olej | Olej | ICE | Hurikány | Sucha | Obchodování se zemědělskými komoditami | Oves | Board of Trade | Ceny zemního plynu Henry Hub | Vývoj naplněnosti zásobníků s plynem v USA | Vývoj naplněnosti zásobníků s plynem | Nacenění kontraktů | Nacenění kontraktů s dodávkou plynu | Zlevnění zemního plynu v USA | Zlevnění zemního plynu | Markantní zlevnění | Naplněnost zásobníků | Nákup kontraktu | Nákup kontraktu Henry Hub | Ceny zemního plynu v USA (NATGAS) | NOAA | Obchodování na komoditním trhu | Obchodujeme komodity | Rozložení investic | Správná diverzifikace | Snížit riziko | CFD traděři | Kompletní průvodce | Průvodce komoditním trhem | Investování a obchodování | Investování a obchodování na komoditním trhu | Typ tradingu | Typ tradingu a investice | Obchodování a investování do akcií | Typy komodit | Co ovlivňuje ceny komodit? | Vztah mezi nabídkou a poptávkou | Nabídka a poptávka komodit | Povětrnostní podmínky | Náklady na těžbu | Politika centrálních bank a geopolitika | Ceny většiny komodit | Strategie pro obchodování s komoditami | Strategie Trend Swing | Trend Swing | Kontrariánství | Spread strategie | Budoucí trendy | Vývoj technologií | Zeměpis a geopolitika | Zeměpis | Trendy na trhu | Investiční rozpočet | Obranné příkazy | Ochranné příkazy | Defenzivní příkazy | Investování do různých komodit | Složitější řízení | Obchodování s CFD na komodity | Long / Short | Komodity na trading | Komodity na trading platformě | LEANHOGS | CATTLE | Nízké obchodní náklady | Náklady spojené se skladováním surovin | Náklady spojené se skladováním | Obchodování s nástroji CFD | CFD obchodníci | Možnosti investování do komodit | BP (BP.UK) | BHP Billiton (BHP.US) | Vale (VALE.US) | Freeport McMoran (FCX.US) | Freeport McMoran | FCX.US | Newmont (NEM.US) | Anglogold Ashanti (AU.US) | AU.US | iShares Physical Gold (IGLN.UK) | iShares Physical Gold | iShares Physical Silver (ISLN.UK) | iShares Physical Silver | ISLN.UK | Deutsche Boerse Commodities Gmbh ETC (4GLD.DE) | Deutsche Boerse Commodities Gmbh ETC | 4GLD.DE | ISLN | iShares Commodity Diversified Swap (ICOM.UK) | iShares Commodity Diversified Swap | ICOM.UK | ETF WTI Crude Oil | OD7F | OD7F.DE | ETF WTI Crude Oil (OD7F.DE) | iShares Oil & Gas Exploration & Production (IOGP.UK) | iShares Oil & Gas Exploration & Production | IOGP.UK | IOGP | iShares Stoxx 600 Oil & Gas (SXEPEX.UK) | iShares Stoxx 600 Oil & Gas | SXEPEX.UK | SXEPEX | ETFS Natural Gas (NGAS.UK) | ETFS Natural Gas | NGAS.UK | SPDR S&P Oil & Gas Exploration (XOP.US) | SPDR S&P Oil & Gas Exploration | XOP.US | XOP | ETF Industrial Metals (AIGI.UK) | ETF Industrial Metals | AIGI.UK | AIGI | ETF Dow Jones Industrial Average UCITS ETF (CIND.UK) | ETF Dow Jones Industrial Average UCITS ETF | ETF Dow Jones Industrial Average UCITS | Dow Jones Industrial Average UCITS ETF | CIND.UK | CIND | DIA.US | Rozdílové smlouvy (CFD) | Komodity - časté otázky | Jaké komodity obchodovat? | Jak začít s komodity? | Jaká rizika číhají na komodity? | Jak vydělat na poklesu komodit? | Jak vydělat na poklesu | Jsou komodity dobrou investicí? | Velké peníze na komoditách | Co je to CFD? | Historické pohyby cen | Historické pohyby cen indexu S&P 500 | Pohyby cen indexu S&P 500 | Využití dlouhodobých trendů | Obchodováním s futures | Obchodováním s futures kontrakty | Technologický vývoj | Investoři na akciovém trhu | Skladování fyzických komodit | Specifický typ tradingu | Svět komodit | Ceny ropy WTI a zlata | Skladování komodit | Silná ekonomika | Správa otevřených pozic | Sázka na pokles ceny | Sázka na pokles | Krátký prodej | Živý dobytek | Komodity pro začátečníky | Jak diverzifikovat portfolio | Ochránit se před inflací | Úspěšný začátek | Kovové komodity | Maso a dobytek | Co jsou soft komodity? | Soft komodity | Co jsou hard komodity? | Hard komodity | Neenergetické komodity | Tropické zemědělské plodiny | Smlouvy o koupi | Smlouvy o koupi a prodeji komodity | Smlouvy o koupi a prodeji | Spekulovat na cenu komodity | Komodity bez jejího fyzického vlastnictví | ETF na komodity | Koš komodit | Profitovat z růstu cen komodit | Profitovat z růstu cen | Rizika obchodování s komoditami | Náklady na transakce | Geopolitické vlivy | Kontrakční obchodování | Období inflace | Komoditní supercykly | Supercykly | Politické nepokoje | Analýzy cen komodit | Metoda analýzy cen komodit | Metoda analýzy cen | Metoda analýzy | Historické cenové pohyby | Cenové pohyby a trendy | Pohyby a trendy | Aplikace na obchodování s komoditami | Aplikace na obchodování | Diverzifikovat portfolio | Nejčastější otázky začátečníků | Komodity - nejčastější otázky začátečníků | Suroviny | Proč investovat do komodit? | Jaké jsou příklady komodit? | Příklady komodit | Jaké jsou nejoblíbenější komodity? | Nejoblíbenější komodity | Jak se obchodují komodity? | Standardizovaný futures kontrakt | Standardizovaný futures | Obchodování komodit pomocí CFD kontraktů | Obchodování komodit pomocí CFD | Jak obchodovat komodity? | Komodity obchodované na světových trzích | Komodity obchodované | Ropa západotexaská | Ethanol | Heating Oil | Topný olej (Heating Oil) | Gulf Coast Gasoline | Gasoline | RBOB Gasoline | Propan | eCBOT | Zlato (eCBOT) | Stříbro (eCBOT) | Hrubozrnná rýže | Rýže | Sójové maso | Sójový olej | Káva C | Bavlna č.2 | Cukr č.11 | Cukr č.14 | Vepřové maso (lean hogs) | Maso | Lean hogs | Vepřové půlky mražené | Vepřové půlky | Živý dobytek (Live Cattle) | Live Cattle | Telata | Feeder Cattle | Telata (Feeder Cattle) | Skupina komodit | Komodity - nejčastější otázky | Otázky začátečníků | Hlavní burza | Obchodní jednotka | Zemědělské produkty | Jak obchodovat s komoditami | Obchodovat s komoditami | Nároky na kapitál | EQT.US | Americká společnost EQT | Společnost EQT | Zasedání Bank of Japan | MSCI World Energy | Lepší výkonnost | Vývoj ceny akcie ČEZ za posledních 12 měsíců | Ceny akcie ČEZ za posledních 12 měsíců | Akcie ČEZ za posledních 12 měsíců | Vývoj ceny elektřiny s dodáním na německém trhu | Ceny elektřiny s dodáním na německém trhu | Ziskovost dominantních jaderných elektráren | Minoritní akcionáři | Minoritní akcionáři ČEZu | Oslabení koruny vůči euru | Koruny vůči euru | Snížení ceny zemního plynu | ČEZ Investor Relations | ČEZ Investor | Odeznění energetické krize | Ceny akcie | Nejdůležitější akcie | Nejdůležitější akcie pražské burzy | Silný rozvoj obnovitelných zdrojů | Rozvoj obnovitelných zdrojů | Zavření uhelných Počerad a Chvaletic | NIFTY | NIFTY 50 | 256/2004 | SOK | Reakce trhů | Služby | Odpovědnost
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Pozice | Trh | Výhled | Rezistence | Reuters | ČTK | Banky | Banka | Obchodování | Indikátor | FOREX | Trading | Cena | Růst | Graf | EUR/USD

Předchozí klíčová slova

Ceny výrobců
Ceny výrobců v eurozóně
Ceny výrobců v USA
Ceny v zemědělství
Ceny XMR
Ceny za přepravu nákladů
Ceny zboží
Ceny zeleniny
Ceny zeleniny a ovoce
Ceny zemědělských výrobců

Následující klíčová slova

Ceny zemního plynu Henry Hub
Ceny zemního plynu i elektřiny
Ceny zemního plynu v Evropě
Ceny zemního plynu v USA
Ceny zemního plynu v USA (NATGAS)
Ceny zinku
Ceny zlata
Ceny zlata (GOLD)
Ceny zlata na spotovém a futures trhu
Ceny zlata vývoj
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Purple Ebook: Svíčkové a cenové formace
Potvrďte prosím... Zavřít