Pátek 17. září 2021 17:26
reklama
Dukascopy
reklama
ETX Capital
reklama
Swissquote Bank
reklama
ETX Capital

Obchodujeme Elliottovy vlny - praktické příklady (1/2)

06.08.2012  Autor: Tým FXstreet.cz  Sekce: Technická analýza   Tisk

V našem seriálu o Elliotových vlnách jsme postoupili kupředu a dnes již opustíme teorii a začneme se zabývat praxí. Pokusíme se v ní uvést vše, co jsme se dosud naučili. Začneme analyzovat trh, pokusíme se předpovědět následující pohyb a nastavit si obchod, v němž zadáme jak Profit Target (PT) tak i Stop Loss (SL).

Start analýzy:

Nejdříve je potřeba si ujasnit, jaký typ obchodníka chceme být. Zda poziční, swingový či intradenní. Na základě toho si musíme také vybrat časový rámec, podle kterého budeme obchodovat. Analýzu je dobré začít vždy na nějakém důležitém vrcholu či dnu na grafu, jehož Time Frame (TF) je alespoň o dva stupně vyšší než ten, podle kterého budeme obchodovat. To znamená, že pokud si zvolíme např. 4h TF, najdeme si důležitý vrchol nebo dno na týdenním TF a z tohoto bodu začneme analýzu. Pro vytvoření dobré analýzy počítejte s tím, že budete potřebovat i nižší TF, například 15m, 1h. Já osobně často končím i na minutových grafech.

Denní a 4h TF je dobrý na poziční obchody. 1h - 15m TF na swingy, na intradenní je dobré cokoliv pod 30minut, co nám naše platforma nabídne (skalpeři mohou použít minutové nebo i Tickové grafy).

Dejme tomu, že chceme obchodovat 15m až 5m TF, uděláme tedy prvotní analýzu na 1h TF, která může vypadat například takto:

 

Prvotní analýza nám ukazuje pravděpodobný short impuls, který je nyní korigován a korekce je  již ve vlně C. Vše nasvědčuje tomu, že korekce bude mít tvar nepravidelné roviny. Po dokončení C vlny, která by měla být impuls, tedy může následovat pokračování short dalším impulsem, nebo krátká X short vlna a pokračování korekce long. Jelikož nevidíme na tomto grafu více do historie, nemůžeme nyní určit, zda korekce je vlna 2 nebo 4, nebo B či X, jelikož nevíme, čeho je součástí předchozí velký short impuls. Pro usnadnění bychom museli přepnout na 4h nebo denní TF a podívat se více do historie.

Nás ale z hlediska intradenního obchodování nyní nejvíce zajímá, kdy a kde skončí C vlna korekce. Důležité jsou samozřejmě FIBO hladiny retracementu 38, 50 a 62%. Podle tvaru C vlny a fáze, v níž se impuls nachází, lze usuzovat, kam až dosáhne jeho vrchol.

Přepneme tedy na 15m TF a podíváme se, jak se to vyvíjí zde.

  

Rychlý spajk (spike) nahoru s následnou malou korekcí se nejdříve může zdát jako první impulsní podvlna  (1?) z C vlny. Následná korekce a skutečný impuls 1 (žlutá) však ukazují, že šlo jen o dokončující se trojúhelník a skutečné dno B vlny je kousek výš, tak, jak je zakresleno v obrázku. B vlna tedy končila trojúhelníkem a B dno není úplné dno na grafu. Jak jsem toto odhalil? Dalo se to zjistit, až když se dokončovala vlna 2 (žlutá). Namaloval jsem si původní TL z bodu původního B? přes myšlenou 2?. Následné dno skutečné vlny 2 však porušilo jak tuto linii, tak zároveň zasáhlo i přes vrchol 1? , tudíž nemohlo jít o korekci 4? ani podvlnu 2 z vlny 3. Zde se uplatnilo pravidlo impulsu, kdy vlna 4 nesmí zasáhnout do oblasti vlny 2 a vlna 3 by neměla  porušit linii 0-2.

OK, máme definovaný první impuls, korekci 2 a před námi je dlouhý long. Předpokládáme tedy, že je to vlna 3. Z teorie víme, že pokud se třetí vlna prodlužuje, dosahuje nejčastěji 1.62 násobku délky vlny 1, což se zde naplnilo - nedosáhla toho úplně na chlup, ale nelze předpokládat, že vždy vše vyjde na pip přesně ( +- 10% je v normě). Po podrobném očíslování vnitřních podvln vlny 3, jsme se dopočítali 5 (fialové počítání), takže impuls v podobě třetí vlny je již hotový. Potvrzeno to bude ve chvíli, kdy dojde k protnutí fialové linie 2-4, což bude znamenat nástup do korekční vlny 4 žluté (než jsem tento článek dopsal, tak již došlo k průniku). Opět z teorie víme, že pokud se vlna 3 prodlužuje, pak vlna 4 vrací většinou 23-38% z vlny 3, takže si zakreslíme FIBO hladiny a vidíme, že F62 je zhruba na úrovni podvlny 4 (fialové). Lze tedy předpokládat, že pravděpodobnější bude, že vlna 4 (žlutá) dosáhne zhruba sem. Kdo je odvážnější, může zkusit tento pohyb zobchodovat, nutno však podotknout, že právě vlny 4 jsou často nejdivočejší částí impulsu, obzvlášť pokud vlna 2 byla jednoduchá. Často dochází během formování vlny 4 k falešným průrazům přes vrchol 3, nebo se vyvine běžící korekce apod. Já osobně korekce 4 neobchoduji příliš často – mají malý potenciál a vysoké riziko.

Po vlně 4 by ještě měla následovat vlna 5. Nedošlo k extrémnímu prodloužení vlny 3, tudíž nelze předpokládat, že by vlna 5 selhala a nedostala se přes vrchol 3. První možný cíl je hlavní FIBO 62 % předchozího short pohybu, není však vyloučeno, že se vlna 5 neprotáhne až na F 50 nebo dokonce na F38. Opět, v okamžiku dokončení vlny 4, je nutno natáhnout si linii 2-4 a hlídat její průraz, který potvrdí konec vlny 5.

Takže jak nyní obchodovat?

Jedno pravidlo na začátek: Stop Loss je vždy nutno nastavit, případně posouvat na místa, kde víme, že naše předpověď podle vypracované analýzy selhává. Posouvání SL na nelogická místa se většinou dříve či později vymstí.

Vlnu 4 bychom případně mohli zobchodovat nějakým skalpem na 5m nebo 1m TF, se SL těsně nad vrcholem 3 a s PT na předpokládaném F62%. Je zde ale dost velké riziko, že vlna 4 bude složitá kombinace a že se pokusí o průrazy vrcholu 3. Určitě bych počkal na průraz fialové TL 2-4 a na jejím pullbacku se pokusil o short. Otázkou je, s jakým RRR se obchod nabídne. Potom rychle posouvat SL pokud možno na BE nebo do plusu. Podle tvaru, který se na vrcholu 3 vytváří, se zdá, že je hotova jedna short rovina a nyní se tvoří druhá, jejíž A vlna již protnula fialovou TL 2-4. Podle tohoto se dá usuzovat, že A vlna z korekce 4 bude :3 ne :5, takže celá korekce 4 bude rovina :3:3:5 nebo trojúhelník :3:3:3:3:3 (trojúhelník je pro vlnu 4 typický). Trojúhelník se obchoduje velice špatně, ale pokud se podaří nastoupit na vrcholu vlny B, což by mohl být právě pullback k fialové TL, dá se na něm něco málo vydělat. Pokud se tvoří rovina, na vlně C se dá vydělat podstatně více a většinou právě vlna C končí na F62 nebo na vrcholu/dně podvlny 4 z vlny 3.

Po dokončení korekce 4 se dá celkem dobře zobchodovat impuls vlny 5, PT bych zde asi rozdělil na dvě části, jednu bych umístil na hlavní F62 a druhou na F50, pokud by se pátá vlna prodloužila. SL je samozřejmě těsně pod dnem vlny 4.

Jak nastoupit do obchodu?

Způsobů je několik. Odvážlivci mohou nastoupit například na doteku dna podvlny 4 fialové nebo na retracementu F62 z vlny 3, kdy SL si spočítají podle svého money managmentu. PT například umístíme na hlavní F62, což je hladina 0.9980, limitní long příkaz bychom dali na retracement F68 z trojky, tudíž na hladinu 0.9870. Náš případný profit je 110pips, pokud chceme obchod s RRR 3:1, potom SL je zhruba 36pips, takže SL umístíme na hladinu 0.9834. Toto je trochu více rizikový přístup, jelikož nečekáme na potvrzený konec korekce 4, ale vstupujeme na jejím předpokládaném dně. Na druhou stranu je to odměněno možností většího zisku.

Pokud nepožadujeme pevné RRR, pak můžeme SL umístit na logickou úroveň, a tou je v tuto chvíli místo, kde selhává možnost impulsu, což je pod linkou 0-2 a současně pod vrcholem 1. Podle pravidel impulsu nemůže vlna 4 do oblasti vlny 2 a současně protínat linku 0-2, tudíž zde by stačilo dát SL pár pips pod vrchol 1, například na 0.9795.

Konzervativnější přístup je počkat na ukončení korekce a na její potvrzení – například průraz z trojúhelníku nebo potvrzený konec C vlny roviny. Zde po potvrzení nastoupit short, kde PT máme stejný a SL umístíme těsně pod dno vlny 4. Natáhneme si linku 2-4 a hlídáme její průraz. To je bezpečnější přístup, který nám však nabídne trochu menší profit a zřejmě i nižší RRR poměr.

Jak to tedy dopadlo?

Na následujícím obrázku je vidět, že korekce 4 byla opravdu trojúhelník (a to poměrně mohutný), jehož A vlna vrátila téměř F38 vlny 3, což mohlo napovědět, že vlna 5 se bude prodlužovat a podrozdělovat. Ve chvíli dokončení a průrazu z trojúhelníku směrem nahoru bylo v podstatě jasné, že PT by měl být minimálně na F50 nebo spíše na F62 hlavního žlutého FIBA. Kdo naskakoval long na dně fialové 4 a SL umístil na logickou 0.9795, udělal, myslím, nejlépe. Kdo počkal až na průraz z trojúhelníku, měl menší konzervativnější zisk.

 

Tak tohle byl způsob, jak obchodovat v impulsu. O něco obtížnější je obchodovat v korekci, jelikož ta nám nabízí více kombinací než impuls. O tom si povíme v příštím, závěrečném díle našeho seriálu o EW.

Daniel DAVID

Sdílení článku: 
   

 

Související články

  hlvni obrazek EW42.png
  Základy Elliottovy vlnové teorie 4.
  Fanouškům Elliottovy vlnové teorie dnes nabízíme pokračování seriálu o základech EW. V minulém díle jsme si ukázali dva základní tvary korekčních formací CikCak (ZigZag) a Rovinu (Flat). Dnes se budeme věnovat trojúhelníkovým formacím a dostaneme se i ke kombinovaným (složeným) korekčním pohybům.
  ew clanek.png
  Základy Elliottovy vlnové teorie 3.
  Dnes budeme pokračovat v dalších základech EW. V minulém článku jsme si řekli, co je to EW. Víme, že se skládá z dvou hlavních režimů – hybného a korekčního, popsali jsme si hlavní vlnu hybného režimu, impuls a jeho nejdůležitější pravidla. Dnes se podíváme na tu obtížnější část každé analýzy, a to jsou korekce.
  Unknown-9
  Základy Elliottovy vlnové teorie 2.
  Podle reakcí čtenářů velmi oblíbený seriál o základech Elliottovy vlnové teorie pokračuje. I dnes vám nabízíme exkluzivní možnost nahlédnout pod pokličku Daniela Davida, tradera se specializací na Elliott Wave.
  investovani online.jpg
  Základy Elliottovy vlnové teorie I.
  Dnes si představíme nový seriál věnovaný fenoménu zvanému Elliottovy vlny. Od dnešního dne se mu bude exkluzivně na našem serveru věnovat náš spolupracovník Daniel David, investiční analytik a soukromý trader.

Čtěte více

 • Jak se dělá kvantitativní analýza na forexu
  Jednou jsem měl rozhovor s traderem a on mi říká něco ve stylu: „No teď to na denním grafu prorazilo klouzavý průměr 200. Myslím, že se to při testu klouzáku zespoda odrazí zase dolů a trh půjde testovat nová minima...“ A já se ho ptám: „Hele, jakou máš pro tenhle signál na tomhle trhu natestovanou pravděpodobnost?“ Bez delšího váhání odpovídá: „To přesně nevím, ale mám to nakoukaný, že to častěji funguje.“
 • Jak se obchodovalo v březnu podle fialových indikátorů
  Týden se s týdnem sešel a my tu opět máme měsíční hodnocení toho, jak bylo možné v březnu obchodovat s našimi unikátními purple indikátory. Je evidentní, že březen 2020 byl měsícem, kdy se finanční svět, díky koronavirové pandemii, velmi změnil, což jak se později ukázalo, tak se nakonec promítlo i do výsledku jednoho z našich předních fialových indikátorů.
 • Jak se v únoru obchodovalo podle fialových indikátorů
  Nedávno jsme vás informovali o celé řadě našich unikátních fialových indikátorů, se kterými je možné, posunout se v reálném tradingu i o několik úrovní výše. Navíc, některé z těchto indikátorů nabízí i nespočet možných způsobů použití, čímž se pro obchodníky stávají opravdu unikátními, jelikož nejenže si je může každý sám vyladit podle svých individuálních potřeb, ale navíc budou i nadále tyto indikátory oproštěny od chyb, jako je například nežádoucí překreslování, které mají často vliv na konečnou obchodní bilanci.
 • Jak využít trendové čáry pro vstup do obchodu
  Trendové čáry jsou jedním ze základních nástrojů technické analýzy, které lze při tradingu využít. Jsou neodmyslitelnou součástí obchodování profesionálních traderů, ale své místo mají jistě u většiny obchodníků, kteří se věnují technické analýze. Tento článek se na zmíněný cenný prvek analýzy dívá z pohledu využití při vstupu do obchodu.
 • K čemu je kvantitativní analýza dobrá na Forexu
  Dnešním článkem budeme pokračovat v našem seriálu o kvantitativní analýze. V minulém článku jsme si představili všechny potřebné základy a v následujících dílech se podíváme na praktické ukázky a příklady.
 • Konfluence a její síla v technické analýze
  Dnešní vzdělávací článek bude zaměřen více do hlubin technické analýzy. Konkrétně se v tomto článku zaměříme na kombinaci několika faktorů, které obchodníkům dávají stejný signál ke vstupu do obchodní pozice. Nutno na začátek podotknout, že tento typ analyzování finančních trhů je opravdu velmi dobrou pomůckou, pokud ji skvěle ovládáte. A právě k tomu by vám mohl pomoci dnešní článek.
 • Medvědí divergence mezi cenou a indikátorem
  Ukázka konkrétního příkladu medvědí divergence a vstupu do pozice. To je další pokračování seriálu o divergencích. Může Vám pomoci proniknout do této účinné obchodní metody. Výběr konkrétních vstupních a výstupních podmínek a money managementu je vždy striktně podřízen traderovi. Stejně tak jako backtestování a sledování vznikajících divergencí v grafu, které předchází živým obchodům.
 • Nejvýznamnější svíčkové formace – část I.
  Náš svět je plný znaků a symbolů. V běžném životě se s nimi setkáváme téměř všude. Příkladem různých forem grafických znaků a piktogramů jsou jakákoliv písma, dopravní značky, smajlíky, gesta, atd. Také finanční svět je bohatý na různé vizuální symboly a ztvárnění. Například býci a medvědi jsou symboly růstu a poklesu ceny, svíčkové grafy jsou obrazovým ztvárněním pohybů cen na trhu. Posledně zmíněným – svíčkovým grafům a formacím – se budeme věnovat v tomto článku.
 • Nejvýznamnější svíčkové formace – část II.
  V první části článku jsme si odpověděli na otázku, proč jsou svíčkové grafy a formace důležité a jsou tedy v tradingu velmi oblíbené. Zaměřili jsme se na jednosvíčkové Doji, Hammer, Hanging Man a dvousvíčkové Engulfing a Piercing Pattern. V dnešní druhé části si povíme více o protějšku k Piercing Pattern - Dark Cloud Cover, dále o dvousvíčkových patternech Harami, jednosvíčkových Inverted Hammer, Shooting Star a trojsvíčkových Morning Star a Evening Star.
 • Obchodování formací konsolidace
  V dnešním článku se podíváme hlavně na různé patterny konsolidace, které se objevují na různých úrovních grafu. Rozdělíme si je podle typů a řekneme si, co nám jejich prostřednictvím trh vlastně chce sdělit. Pro možnost jejich praktického využití si uvedeme i logické možnosti vstupu a výstupu z pozice. Jedná se v podstatě o čistou Price Action, tedy chování ceny samotné, protože nepotřebujete žádné indikátory k tomu, abyste tyto formace mohli obchodovat.
 • Obchodujeme Elliottovy vlny - praktické příklady (2/2)
  V minulém díle Elliotových vln jsme již opustili teorii a ukázali jsme si, jak prakticky dělat analýzu a jak náš analytický výstup zobchodovat. Ukázali jsme si, jak se dá dobře obchodovat v impulsu a dnes si ukážeme, že také korekce se dají obchodovat. A to i přesto, že jsou oproti impulsům obtížnější a více nevyzpytatelné.
 • Oblíbené kombinace indikátorů s Price Action (1. část)
  Obchodníci na finančních trzích mají možnost postavit svoji strategii na technických či fundamentálních ukazatelích. Většina retailových obchodníků ke své analýze využívá technickou analýzu, kde mají na výběr mezi Price Action a technickými indikátory, případně kombinují oba přístupy. Dnešní článek nemá ambici porovnávat, který přístup je lepší, ale naopak se podíváme na to, jaké jsou oblíbené kombinace sledování čistého grafu (Price Action) společně s technickými indikátory. V tomto článku se podíváme konkrétně na náš oblíbený indikátor Stochastic, který můžeme využívat jako potvrzovací signál ke vstupu do obchodní pozice, ale i k výstupu z obchodu.
 • Oblíbené kombinace indikátorů s Price Action (2. část)
  V předchozím článku jsme si představili některé kombinace technických indikátorů společně s Price Action, které mohou obchodníci využívat ke svému obchodování. Konkrétně jsme se zaměřili na oblíbený indikátor Stochastic. V dnešním díle se nezaměříme výhradně na jeden jediný indikátor, ale podíváme se na několik dalších možností, jak pomocí Price Action a indikátorů najít kvalitní obchodní signál.
 • Praktický příklad: Kvantitativní analýza na Forexu
  V tomto třetím díle našeho seriálu o kvantitativní analýze přejdeme k čistě praktickým ukázkám. Budeme se věnovat indikátoru Stochastic a podrobně se dozvíte, jak taková kvantitativní analýza probíhá.
 • Predikce a výhled na rok 2021 - Forex, komodity, indexy, akcie a kryptoměny
  Výhled forexového, komoditního, akciového a kryptoměnového trhu na rok 2021 od profesionálního tradera Patrika Urbana z týmu FXstreet.cz. V tomto videokomentáři se podíváme na predikci a možný vývoj hlavních i křížových měnových párů na forexu a také na oblíbené komodity, akciové indexy a kryptoměny. Připravte se na obchodní příležitosti v roce 2021!
 • Price Action a akciové indexy
  V dnešním článku bych vám rád nabídnul pohled na trading akciových indexů z pozice intradenního tradera, který se těmto trhům věnuje přibližně 6 let, z toho 4 roky jako full-time profesionální trader.
 • Price Action: Klíčový level a struktura ceny
  V dnešním článku se budeme věnovat struktuře ceny a silným S/R úrovním. Cenové formace jako Pin Bar, Outside Bar, Inside Bar a mnoho dalších jsou jistě důležité, ale říkají nám pouze něco o aktuální náladě na trhu. Těmto jednoduchým cenovým formacím je však nadřazena struktura ceny. Při správném čtení struktury ceny můžeme získat silné S/R úrovně. Ty se stávají základním kamenem pro obchodování třeba již zmíněných svíčkových formací.
 • Price Action vs. technické indikátory
  Technická analýza je velmi rozsáhlá disciplína, kterou bychom mohli rozdělit na dvě základní části: Price Action a indikátory. V tomto vzdělávacím článku se budeme věnovat právě těmto obchodním přístupům a ukážeme si jejich výhody a nevýhody. V obou dvou případech se jedná o obchodní přístup, kdy obchodník nezahrnuje do obchodování možnost vlivu fundamentálních zpráv. To však neznamená, že by neměl brát na důležité fundamenty žádný ohled.
 • Price Action: WRB analýza
  V dnešním vzdělávacím článku se podíváme na přístup Price Action, se kterým přišel už v roce 1980 kanadský obchodník M.A. Perry, který na světových diskuzních fórech vystupuje rovněž pod přezdívkami NihabaAshi nebo wrbtrader. Tento obchodník je doslova král Price Action, obchodování na plný úvazek se věnuje přes 20 let. M.A. Perry se věnuje čisté Price Action na bázi intradenního, swingového či pozičního obchodování. V jeho obchodním přístupu nenajdete žádné indikátory, naopak se soustředí na analýzu volatility, tržní cykly, supporty, rezistence nebo psychologické aspekty obchodování.
 • Profesionální indikátor „CUMULATIVE LEVELS“
  V tomto článku bychom vám s radostí představili profesionální tradingový indikátor zvaný Cumulative Levels. Není žádným tajemstvím, že pro obchodní platformu MT4 existuje doslova tisíce a tisíce různých indikátorů. Většina z nich funguje na principu kalkulovaných průměrů (moving average apod.), různých koridorů (bollinger bands apod.), či výpočtu extrémních hodnot v podobě oscilátorů (RSI apod.).

 


Diskuse ke článku

Diskuse je přístupná pouze pro registrované uživatele.
Přihlásit se | Nová registrace
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Purple Trading Roadshow