Neděle 01. říjen 2023 13:39
reklama
Purple trading AI
reklama
XTB Ondřej Hartman
reklama
XTB Ondřej Hartman
reklama
Instaforex ebook

Saxo Bank oznámila výsledky za první pololetí roku 2023

15.09.2023 16:21  Sekce: Online FX zpravodajství  Tisk

Saxo Bank Group oznámila dosažení provozního zisku 70 milionů EUR. Za stejné období loňského roku přitom dosáhla zisku 52 milionů EUR, došlo tedy k nárůstu o 34 %.

V prvních šesti měsících letošního roku vedlo nestabilní makroekonomické prostředí a nízká volatilita trhu k omezení obchodních a investičních aktivit klientů naší banky, to však bylo vykompenzováno vyššími příjmy z úroků.

V červnu navíc Saxo Bank oznámila, že se zbavuje 50% podílu ve společnosti Saxo Geely Tech Holding (Saxo Fintech), aby optimalizovala své obchodní operace a mohla se lépe soustředit na klíčové trhy a klienty. Tato transakce se negativně promítla do jejích čistých zisků za první pololetí roku 2023. Po zohlednění této ztráty ve výši 13 milionů EUR tak upravený čistý zisk činí 50 milionů EUR. Ve stejném období loňského roku to bylo 41 milionů EUR. Saxo Bank Group očekává, že budou celoroční čisté zisky po započtení odprodeje Saxo Geely Tech Holdingu i nadále odpovídat dříve zveřejněným odhadům mezi 87-107 miliony EUR.

Skupina Saxo Bank Group dosáhla historického milníku 1 milionu koncových klientů s celkovým objemem aktiv v hodnotě 97 miliard EUR, na čemž se pozitivně podepsaly čisté nákupy finančních prostředků a cenných papírů v hodnotě 11 miliard EUR v prvním pololetí roku 2023.

Kromě toho byla Saxo Bank dánským Finančním dozorčím úřadem (FSA) zařazena do kategorie systémově významných finančních institucí (Systemically Important Financial Institution, zkráceně SIFI) a od agentury Standard & Poor’s získala investiční rating BBB s pozitivním výhledem do budoucna. Agentura ocenila nejen naši silnou kapitálovou pozici a obchodní model, ale i obezřetný přístup k řízení rizik.

Klíčové finanční ukazatel za 1. pololetí roku 2023 (vs. 1. pololetí roku 2022)

·         Celkové příjmy:                                   301 milionů EUR (288 milionů EUR)

·         Výnos z provozní činnosti:                                70 milionů EUR (52 milionů EUR)

·         Čistý zisk (upravený):                         51 milionů EUR (41 milionů EUR)

·         Čistý zisk:                                              38 milionů EUR (41 milionů EUR)

·         Aktiva klientů celkem:                       97 miliard EUR (79 miliard EUR)

·         Celkový poměr kapitálu:                   31,9 %    (28,1 %)

Generální ředitel a zakladatel Saxo Bank Kim Fournais k dosaženým výsledkům uvádí: „Pro tento rok jsou zatím typické náročné tržní podmínky a přetrvávající geopolitické napětí. Z našich výsledků za první pololetí je ale jasně patrná odolnost a přizpůsobivost Saxo Bank tváří v tvář změnám tržní dynamiky. Beze změny však zůstává naše neochvějné odhodlání podporovat své klienty a dál zdokonalovat své produkty, platformy a služby. S hrdostí můžeme oznámit dosažení nového významného milníku – důvěřuje nám již 1 milion koncových klientů, kteří nám svěřili aktiva v hodnotě přesahující 95 miliard EUR.“

A dodává: „Díky novému transparentnímu modelu úrokových sazeb nabízíme klientům jedny z nejlepších úrokových výnosů na trhu, aniž bychom na ně jejich neinvestované prostředky uvalovali obvyklá mezení, jako například termíny, po jejichž uplynutí si je teprve mohou vybrat. Když se zvýší sazby, jako první na tom mohou vydělat právě naši klienti. To je totiž plně v souladu s naším přesvědčením, že základem vztahu s klienty i s okolním světem mají být oboustranně výhodná řešení. Jak vyšší úrokové sazby, tak nižší ceny a provize byly veřejností přijaty příznivě, což je vidět na neustálém růstu čistého přílivu kapitálu. Zároveň však svoje klienty v rámci transparentnosti informujeme, že nabízená možnost okamžitě využít výhod zvýšených sazeb v krátkém časovém horizontu snižuje jejich pozitivní dopady na naše hospodářské výsledky. My jsem však přesvědčeni, že tak je to z dlouhodobého hlediska pro naše klienty i naše podnikání nejlepší.“

„Zvláště významné bylo pro Saxo Bank nedávné zařazení do kategorie SIFI. Potěšilo nás také to, že jsme od S&P Global Ratings obdrželi rating BBB s pozitivním výhledem do budoucna. Agentura ocenila naši silnou kapitálovou pozici a obchodní model, ale i obezřetný přístup k řízení rizik a ambiciózní růstovou strategii. Rostoucí počet klientů i objem svěřených aktiv a úspor jenom potvrzuje, že svou práci děláme dobře – a my se vynasnažíme, abychom si tuto důvěru zasloužili,“ uzavírá Fournais.

Změny v představenstvu

Marika Frederiksson se rozhodla po schválení pololetních finančních výkazů odstoupit ze své pozice v představenstvu. Její rozhodnutí je důsledkem zařazení naší banky do kategorie SIFI, s níž se pojí omezení počtu funkcí, které mohou jednotliví členové představenstva zastávat.

Celá Saxo Bank Group tímto vyjadřuje Marice své hluboké uznání za cenný přínos za dobu jejího působení ve funkci.

Sdílení článku: 
   

Čtěte více

 • Saxo Bank klientům nabídne čínské „áčkové“ akcie
  Saxo Bank, přední fintech specialista zaměřený na multi-asset obchodování a investice, oznámil, že do své globální multi-asset nabídky přidává čínské áčkové akcie. Klienti společnosti je mohou obchodovat na burzách v Šanghaji a Šen-čenu. Saxo Bank tyto akcie do své nabídky přidává v poměrně zajímavé době, kdy se dostávají na index MSCI rozvíjejících se trhů. Regulační orgány navíc nedávno zvýšily denní limit pro obchodování prostřednictvím programu Stock Connect na čtyřnásobek. Hong Kong Stock Connect umožňuje mezinárodním i čínským investorům obchodovat s cennými papíry na vzájemných trzích.
 • Saxo Bank k výsledkům průzkumu ZEW v Německu
  Mads Koefoed, hlavní makroekonomický stratég Saxo Bank. Index ekonomického sentimentu v Německu podle institu...
 • Saxo Bank mění vedení své pražské kanceláře. Nově ji povede Pavel Drahotský
  Saxo Bank, specialista na online obchodování celého spektra investičních nástrojů, mění vedení své pražské kanceláře. Novým ředitelem Saxo Bank pro Českou republiku, Slovensko a Maďarsko se stal s účinností od 1. června 2014 Pavel Drahotský.
 • Saxo Bank nabídne jako první zcela digitální obchodování s dluhopisy
  Investiční a obchodní specialista Saxo Bank přináší na bankovní trh zcela revoluční řešení v obchodování s firemními a státními dluhopisy. Klienti Saxo Bank tak získají přímý přístup k více jak 5 000 investičních vládních a firemních dluhopisů a dluhopisů s vysokým výnosem z celého světa a ve dvaceti různých měnách. Nástroj bude k dispozici od října na víceúčelové obchodní platformě SaxoTraderGo.
 • Saxo Bank: Nejobchodovanější akcií Q1 2019 byl Facebook, čeští investoři věří Microsoftu
  Poslední kvartál 2018 výrazně poškodil ceny akcií a současně ohrozil odhady výnosů pro hlavní světové indexy. Díky historickému obratu Fedu v jeho monetární politice a lepším číslům z Asie se trhy dokázaly z této katastrofy zotavit.
 • Saxo Bank: Nejobchodovanější firmy v ČR pocházejí z USA
  V červnu byly mezi českými investory nejoblíbenějšími akciové CFD amerických firem, a to zejména Cypress Semicond či Biomarin Pharma. Z českých firem se jednalo o ČEZ. Výsledek lze přičítat i obavám z výsledku referenda o brexitu, kdy se celý měsíc nesl ve znamení nestability na většině velkých akciových trhů.
 • Saxo Bank nově nabízí produkt Crypto FX pro obchodování s bitcoinem, ethereem a litecoinem
  Společnost Saxo Bank, specialista na online obchodování a investice, přichází s novou nabídkou v oblasti kryptoměn. Umožní klientům obchodovat z jednoho maržového účtu bitcoin, ethereum a litecoin proti euru, japonskému jenu a americkému dolaru bez toho, aby si museli zřizovat kryptopeněženky.
 • Saxo Bank očekává, že americké HDP letos poroste o 2 procenta
  Mads Koefoed, hlavní makroekonomický stratég Saxo Bank. Americká ekonomika v prvním čtvrtletí 2013 podle prvního...
 • Saxo Bank odprodala společný fintech podnik společnosti Geely Group
  Saxo Bank s potěšením oznamuje úspěšné završení prodeje podniku Saxo Geely Tech Holding A/S (Saxo Fintech) společnosti Geely Financials Denmark. Všechny potřebné smlouvy byly řádně podepsány, čímž byla transakce formálně dokončena.
 • Saxo Bank oznámila finanční výsledky za rok 2018
  Skupina Saxo Bank oznámila čistý zisk za rok 2018 ve výši 955,8 milionů DKK, což je rekordní výsledek skupiny představující 138% nárůst ve srovnání s rokem 2017. Kolaterální vklady klientů nadále rostly na 112,6 mld. DKK a provozní příjmy skupiny byly 2,8 mld. DKK, což představuje 8% pokles proti roku 2017. Současně rekordně vzrostl počet nových soukromých i institucionálních klientů. Skupina Saxo Bank nadále posiluje svou kapitálovou pozici s celkovým poměrem kapitálu ve výši 35 % na konci roku 2018 ve srovnání s 22,7 % na konci roku 2017, takže si udržuje bezpečnou rezervu.
 • Saxo Bank oznámila výsledky za rok 2019
  Skupina Saxo Bank vykázala za rok 2019 čistý zisk 40 milionů DKK a to včetně mimořádných položek. V roce 2018 to bylo 963 milionů DKK. Příjmy z provozní činnosti skupiny dosáhly v roce 2019 2 611 milionů DKK oproti 2 786 milionům DKK v roce 2018, což představuje 6% meziroční pokles. Od 1. srpna 2019 je do výkaznictví zahrnuta i společnost BinckBank N.V. Silnou kapitálovou pozici si skupina udržela i v posledním kvartálu 2019, kdy dosáhla celkového poměru kapitálu k rizikově váženým aktivům 32,9 %.
 • Saxo Bank oznámila výsledky za rok 2020
  Skupina Saxo Bank Group přivítala v loňském roce rekordních 238 000 nových aktivních klientů a zaznamenala trvalý příliv klientských aktiv. Celkový počet klientů skupiny se tak vyšplhal na rekordních více než 660 000 aktivních klientů. Celková klientela se od roku 2018 rozrostla o více než 230 % a zejména v minulém roce došlo k významnému urychlení organického růstu. Celkový objem aktiv klientů činil ke konci loňského roku 478 miliard DKK a dnes již přesahuje 500 miliard DKK.
 • Saxo Bank oznámila výsledky za 1. pololetí 2020
  Skupina Saxo Bank, specialista na obchodování a investice, vykázala za 1. pololetí letošního roku čistý zisk 529 milionů DKK, zatímco k červnu roku 2019 to byla čistá ztráta 139 milionů. K červnu 2020 činily její provozní příjmy 2,3 miliardy DKK, zatímco k červnu 2019 to bylo pouze 1,1 miliardy DKK, což představuje nárůst o 107 %. Takový výsledek je velmi uspokojivý.
 • Saxo Bank oznamuje nového akcionáře
  Saxo Bank oznamuje, že TPG Capital, přední světová investiční společnost, se stala významným akcionářem společnosti. Kupní smlouva byla podepsána 24.8.2011, TPG Capital koupí od stávajících investorů , mezi jinými od General Atlantic, světového růstového investora, a Banco Espirito Santo, přední portugalské banky, 30% společnosti (s opcí navýšit podíl na 40%). Zakladatelé Saxo Bank, Kim Fournais a Lars Christensen si zachovají majoritní podíl a nadále budou působit na pozici výkonných ředitelů společnosti, a to i v případě, že TPG uplatní opci navýšit podíl na 40%. Investice TPG Capital podléhá standardnímu schvalovacímu procesu ze strany regulatorních orgánů.
 • Saxo Bank pokračuje jako jeden z titulárních sponzorů týmu Tinkoff-Saxo i v roce 2015
  Spolupráce Saxo Bank a týmu Tinkoff-Saxo bude pokračovat i v roce 2015, kdy Saxo Bank bude i nadále jedním z titulární...
 • Saxo Bank pokračuje v expanzi, otevírá novou pobočku v Moskvě
  Saxo Bank, specialista na online obchodování a investice, dnes oznámila otevřené nové reprezentativní pobočky v Moskvě jako odpověď na rostoucí poptávku ze strany náročných ruských investorů.
 • Saxo Bank posiluje ve Finsku, představí novou platformu Mandatum Trader
  V první polovině roku 2019 představí společnost Saxo Bank ve spolupráci s Mandatum Life novou online obchodní službu založenou na nejmodernější investiční technologii Saxo Bank. Tato služba otevře přístup na globální investiční trhy finským akciovým investorům a nabídne pokročilé nástroje a služby pro aktivní obchodníky. Mandatum Life bude odpovědná za přihlašování a identifikaci klientů, zatímco Saxo Bank má na starosti obchodní služby a technickou stránku platformy. Cílem je posunout Finsko v oblasti investování do první ligy mezi ostatní severské země.
 • Saxo Bank potvrdila strategické investory Geely Holding Group a Sampo plc
  Společnost Saxo Bank obdržela všechna potřebná povolení a splnila legislativní požadavky nezbytné k tomu, aby čínská firma Zhejiang Geely Holding Group Co. Ltd a finská Sampo plc získaly podíl v Saxo Bank. Celkový podíl pro Geely Group je 52 % a pro Sampo 19,9 %. Podíl generálního ředitele a zakladatele Kima Fournaise ve výši 25,71 % se nemění. Transakce stanovila hodnotu Saxo Bank na 1,325 mld. EUR. Zároveň byl na mimořádné valné hromadě zvolen Daniel Donghui Li novým předsedou představenstva.
 • Saxo Bank: Prodávejte Američanům, utrácejte v Evropě
  John J. Hardy, měnový stratég Saxo Bank. Podle aktuálního měnového výhledu investiční banky Saxo Bank by v roce...
 • Saxo Bank představuje novou obchodní platformu pro aktivní obchodníky a firemní klienty
  Přední fintech specialista Saxo Bank zaměřený na multi-asset obchodování a investice i nadále mění podobu budoucnosti obchodování. Saxo Bank dnes představuje novou obchodní platformu pro aktivní profesionální obchodníky a firemní klienty SaxoTraderPRO. Platforma nabízí jedinečnou kombinaci všestrannosti, uživatelské přívětivosti a jednoduchého intuitivního způsobu ovládání.
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
XTB Ondřej Hartman