Úterý 28. května 2024 12:13
reklama
Fintokei SwiftTrader
reklama
Dukascopy new
reklama
Swissquote Bank
reklama
FTMO férovost

Bitcoin se vrací zpět na úroveň 60 000 USD

14.05.2024 12:10  Sekce: Burzovní zpravodajství  Tisk

Bitcoinu se nepodařilo navázat na dynamiku z předchozího týdne, přičemž jeho cena nebyla schopna dosáhnout „vyššího maxima“ nad hranicí 66 800 USD. Místo toho jsme byli svědky ústupu k hranici 60 000 USD, která byla od března opakovaně otestována.

Jak naznačuje neutrální hodnocení indexu Crypto Fear and Greed, zdá se, že se na trzích s kryptoměnami nacházíme v určitém útlumu. I po posledním snížení odměny za blok bitcoinu na polovinu je volatilita cen ve druhém čtvrtletí daleko od toho, co jsme viděli na začátku roku.

Tento týden nás však čeká velké množství makroekonomických ukazatelů: v úterý budou zveřejněny nejnovější údaje o americkém indexu cen výrobců (PPI) a ve středu o indexu spotřebitelských cen (CPI) a také vystoupí předseda Fedu Powell.

Údaje, které budou v obou případech výrazně nad nebo pod prognózou, by mohly v krátkodobém horizontu přinést určitou volatilitu. Pokud údaje o PPI a CPI vyjdou nižší, než se předpokládalo, očekávám, že dojde k růstu cen kryptoměn, protože trhy začnou mírně doufat, že snížení úrokových sazeb přijde dříve.

ZAJÍMAVÉ ZPRÁVY

Společnost Genesis Digital Assets zřídí v Argentině těžební centrum pro bitcoiny poháněné znovu použitým plynem

Společnost Genesis Digital Assets (GDA), jedna z největších těžařských společností bitcoinů na světě, navázala spolupráci se společností YPF Luz, dceřinou společností argentinské státní energetické společnosti YPF, s cílem zřídit v zemi nové těžební středisko bitcoinů.

Nové zařízení bude provozovat 1 200 strojů na těžbu bitcoinů a významnou roli v něm bude hrát elektřina generovaná z tzv. spotřebovaného plynu, tedy plynu, který by jinak skončil v atmosféře a přišel nazmar.

Tento krok společnosti GDA do Argentiny a partnerství se státní společností YPF přichází jen několik měsíců po prezidentských volbách v Argentině koncem roku 2023, kdy se do úřadu dostal prezident Javier Milei, který je k bitcoinu vstřícný.

Věříme, že Argentina je pro těžbu bitcoinů důležitou zemí vzhledem k bohatým zdrojům energie a příznivému podnikatelskému prostředí,“ uvedl Abdumalik Mirakhmedov, výkonný prezident společnosti GDA. „Otevření našeho prvního datového centra v Jižní Americe je důležitým krokem v našem úsilí o geografickou diverzifikaci. A bude to další příležitost ukázat světu, že těžba bitcoinů může mít pozitivní vliv na životní prostředí a může být plně integrována do místních komunit,“ uvádí se dále v tiskové zprávě.

Pro společnost YPF Luz by proměna nevyužitého plynu v nový zdroj příjmů, díky podpoře těžby bitcoinů mohla také pomoci kompenzovat náklady a podpořit udržitelnost.

Společnost Metaplanet přijímá bitcoin jako strategické reverzní aktivum pokladny

Metaplanet Inc, veřejně obchodovaná společnost kótovaná na tokijské burze, v pondělí oznámila, že přijala bitcoin jako své strategické rezervní aktivum v reakci na trvalé ekonomické tlaky v Japonsku. Zejména na vysokou úroveň vládního dluhu a dlouhotrvající období záporných reálných úrokových sazeb. Japonsko má v současné době nejvyšší poměr vládního dluhu k HDP ve vyspělém světě, který v současnosti činí 261 %.

Kromě toho byla ochrana před znehodnocením měny uváděným důvodem, proč společnost Metaplanet změnila svou finanční strategii na bitcoin. „S pokračujícím oslabováním jenu nabízí bitcoin nesignifikantní uchovatel hodnoty, který se zhodnotil a může se nadále zhodnocovat vůči tradičním fiat měnám.“ Japonský jen je v současné době na 30letém minimu vůči americkému dolaru a na historickém minimu vůči bitcoinu.

Společnost Metaplanet v současnosti drží 117,7 bitcoinu (přibližně 7,19 milionu dolarů). Ačkoli se jedná o relativně malou částku ve srovnání s jinými veřejně obchodovanými společnostmi, jako jsou Microstrategy, Tesla a Block Inc, je pozitivní, že bitcoiny drží ve svých rozvahách více veřejně obchodovaných společností.

Stablecoiny na Bitcoinu se začínají stávat realitou

Stablecoiny provozované na Bitcoinu se přiblížily realitě díky novému protokolu (Taproot Assets), který vytvořil vývojář infrastruktury druhé vrstvy Bitcoinu Lightning Labs.

V projevu na Financial Times Crypto and Digital Assets Summit v Londýně minulý týden generální ředitelka Lightning Labs Elizabeth Stark uvedla, že nedávno provedli testovací transakce na Lightning Network s vytvořeným aktivem.

Testovací transakce přicházejí přibližně šest měsíců poté, co vývojář poprvé oznámil „Taproot Assets“.

Stablecoiny jsou v rámci kryptoměn rostoucí oblastí, přičemž celková tržní kapitalizace stablecoinů by se podle prognóz měla v příštích letech zvýšit na biliony dolarů.

Díky stablecoinům (a potenciálně i dalším finančním aktivům), které budou vydávány na Bitcoinu a s nimiž se bude obchodovat prostřednictvím Lightning Network, by to mohlo lidem umožnit provádět transakce po celém světě za mnohem nižší ceny než v tradičních sítích, jako je Visa, nebo dokonce potenciálně v jiných blockchainech.

Autor: Simon Peters, tržní analytik ve společnosti eToro

Sdílení článku: 
   

Čtěte více

 • Bitcoin se teď dostal na nový historický cenový rekord, vyjde až na 1,36 milionu korun. Zítra totiž vstupuje na burzu provozovatel největšího online tržiště s kryptoměnami v USA, Coinbase, což kryptoměny dále popularizuje
  Cena nejstarší a nejrozšířenější kryptoměny bitcoinu dnes dopoledne pokořila své historické maximum. Tohoto maxima dosáhla před přesně měsícem, 13. března, kdy se bitcoin prodával až za 61 742 dolarů. Aktuálně se bitcoin prodává za více než 62 tisíc dolarů za kus. V korunách jen cena bitcoinu za svým březnovým historickým rekordem jen o několik málo tisíc, když se kryptoměna dnes dopoledne prodávala až za více než 1 360 000 korun.
 • Bitcoin se udržuje nad 30 000 dolary, on-chain metriky naznačují další růst ceny
  Bitcoin, primární krypto aktivum z hlediska tržní kapitalizace, pohánějící první kryptograficky zabezpečenou decentralizovanou platební knihu na světě, ve čtvrtek vzrostlo na nejvyšší zaznamenanou úroveň od června 2022.
 • Bitcoin se ustálil na 46 000 USD
  Bitcoin se v úterý stabilizoval po poklesu z listopadového rekordního maxima. Důvodem byl pokles spekulativní poptávky na pozadí potenciálního uvolnění stimulů centrálních bank.
 • Bitcoin se u úrovně 20 000 USD dál pohybuje do strany.
  Bitcoin se znovu pokouší dobýt úroveň 20 000 USD. Cena se v posledních dnech pohybuje bez jasného směru kolem oblasti 19 000 – 20 000 USD. Střednědobý trend zůstává medvědí, protože cena dál zůstává pod klíčovými rezistencemi trendových linií. Pokud se býci zvládnou protlačit nad oblast modrého obdélníku, měli bychom očekávat růst bitcoinu k modré klesající trendové linii a úrovni Fibonacciho retracementu 61,8 %. Další odmítnutí v oblasti modrého obdélníku otevře cestu k dalšímu poklesu k nedávným minimům na úrovni 18 600 USD. V průběhu posledních týdnů se bitcoinu dařilo respektovat support u úrovně 18 000 USD. Pokud to nedokáže, otevře se mu cesta k k úrovním 12 000 –10 000 USD.
 • Bitcoin se v historickém nárůstu ceny po debutu spotového ETF blíží k hranici 45 000 dolarů
  Bitcoin (BTC) se zbavil nedávných medvědích šepotů a ve středu se znovu probral k životu, vyškrábal se přes 44 000 dolarů a zaznamenal čtyřtýdenní maximum, když se toto špičkové kryptoaktivum přiblížilo k opěvované hranici 45 tisíc dolarů. Tento býčí nápor byl poháněn silným koktejlem faktorů, od obnovené akumulace ze strany velkých investorů přes rekordní maxima na amerických akciových trzích až po překvapivou změnu regulace z Thajska.
 • Bitcoin se vrací do COVID éry
  Nedávné pohyby cen bitcoinu [BTC] vyvolaly srovnání s volatilním obdobím během nástupu pandemie COVID-19. Bitcoin, který je často považován za uchovatele hodnoty a zajištění proti ekonomickým nejistotám, zažil v letech 2019 až 2021 výrazné cenové výkyvy a tento cenový výkyv položil základ pro jeho 69 000 USD All-Time High (ATH) v roce 2021.
 • Bitcoin se vrací nad 40 000 dolarů
  Bitcoin (BTC) po značném nárůstu 18. dubna vykazuje silné známky býčího zvratu trendu. Dne 18. dubna BTC dosáhl místního minima 38 536 dolarů, ale odrazil se a vytvořil býčí svícen. Jde o svíčkový vzor, ve kterém je pokles celého předchozího dne negován v rámci pohybu následujícího dne. Kromě toho měl vzor dlouhý spodní knot, což je považováno za známku nákupního tlaku.
 • Bitcoin se vrací na úroveň 24 000 USD
  Bitcoin se v uplynulém týdnu vrátil nad 24 000 USD, čímž se dostal na úroveň, která nebyla zaznamenána od srpna 2022. Kryptoměna měla silný týden, kdy její výkonnost rostla napříč celým spektrem.
 • Bitcoin se vrací na 48 tisíc dolarů, Avalanche vzrostl o 15% po zprávách Market Watch
  Mezitím, co BTC se za posledních 24 hodin dokázal opět vyšplhat na 48 000 dolarů, Avalanche přidal 15% hodnoty a dostal se nad 90 dolarů. Bitcoin velmi dobře zareagoval na poslední propad cen a vyskočil o několik tisíc dolarů na více než 48 000 dolarů. Většina altcoinů je dnes také v plusu, přičemž Avalanche patří mezi nejvíce ziskové s denním nárůstem s 15%.
 • Bitcoin se vrací zpět – Dogecoin a Ethereum rostou, naděje na spotové ETF ožívají: Analytici předpovídají, že král kryptoměn se nakonec vrátí na 57 tisíc dolarů
  Bitcoin se ve čtvrtek odrazil nad úroveň 44 000 USD poté, co o den dříve došlo k prudkému poklesu ocenění kryptoměn. Globální tržní kapitalizace kryptoměn vzrostla v době zveřejnění článku o téměř 1 % na 1,66 bilionu dolarů.
 • Bitcoin se vrací zpět po pádu pod 26 tisíc dolarů
  V časných ranních hodinách se Bitcoin propadl pod 26 000 dolarů, částečně kvůli tomu, že stabilní Tether (USDT) podporovaný fiatem dočasně strádá. Nicméně, v současné době je na tom USDT a stejně tak Bitcoin o něco lépe.
 • Bitcoin se vrátil nad 51 000 USD, trh s kryptoměnami se zotavuje, protože zisk společnosti Nvidia oživuje AI-Tokens
  Kryptotrh dosáhl na začátku týdne několikaměsíčních maxim, poté mírně poklesl a na začátku čtvrtka se zotavil, protože obchodníci vybírali zisky a pozorovatelé trhu vzhlíželi ke zprávě o výsledcích hospodaření výrobce čipů Nvidia (NVDA) jako ke katalyzátoru pohybů.
 • Bitcoin se vrátil nad 62 tisíc dolarů
  Bitcoin (BTC) se vrátil nad 62 000 USD, když se trh zotavil po zprávách o omezených škodách způsobených izraelským úderem na íránské vojenské cíle.
 • Bitcoin se v současné době připravuje na velký impulsní posun
  Ostře sledovaný kryptoanalytik uvedl, že se seřadilo několik indikátorů, které naznačují, že primární kryptoměna je připravena zahájit novou kapitolu.
 • Bitcoin se vyšplhal nad psychologickou hranici 50 000
  Bitcoin zažívá prudký růst po proražení 50denního jednoduchého klouzavého průměru (SMA) 7. února. Během týdne cena překonala svůj dvouletý vrchol 49 051 a prudce se vyšplhala nad psychologickou hranici 50 000, ale obchodníci by měli být obezřetní, protože nárůst je značně přetáhnutý. Pokud bude rally pokračovat, mohl by Bitcoin otestovat zóny podpory z listopadu 2021 na úrovni 53 300 a 55 500.
 • Bitcoin se vyšplhal nad 28,5 tisíce dolarů
  Bitcoin (BTC) v úterý během amerických obchodních hodin rostl, když investoři zvažovali nejnovější bankovní nepokoje a zdálo se, že se znovu zajímají o kryptoměny a další aktiva, která mají hodnotu.
 • Bitcoin se vyšplhal nad 38 000 dolarů 📣
  Bitcoin se na vlně holubičích komentářů členů Fedu a oslabujícího dolaru opět pokouší prolomit klíčovou úroveň 38 000 USD. Růst je navíc podpořen nedávným vyrovnáním společnosti Binance s americkou vládou. Dříve byl takový scénář zmiňován jako jeden z možných katalyzátorů další paniky na trhu. Investoři však nakonec vzali vyrovnání Binance pozitivně, jako částečné vyřešení problémů burzy a uspořádání záležitostí na americkém trhu. Emoce rozjitřil také blížící se půlprocentní pokles a pokrok v procesu zavádění spotového ETF pro bitcoin.
 • Bitcoin se vyšplhal na 50 000 dolarů a na Ethereu začíná fungovat Dencun
  Poté, co v předchozím týdnu došlo k určité konsolidaci, cena bitcoinu minulý týden vzrostla a posílila o 13 %. Příznivou dynamiku si přenesla i do tohoto týdne. V současné době se bitcoin na platformě eToro obchoduje za 49 580 USD.
 • Bitcoin se vyvíjí v síť s více aktivy
  Bitcoin Ordinals vytvářejí nové možnosti pro síť Bitcoin tím, že umožňují uživatelům vytvářet nápisy uložené na jednotlivých Satoshi.
 • Bitcoin se vznáší nad úrovní 30 000 USD
  Bitcoin se přiblížil k minimům z června a července a zastavil pokles. Cena se odrazila od úrovně 32 000 USD na 39 000 USD, ale včerejší denní svíčka přispívá k medvědímu vývoji grafu. Cena zůstává uvnitř medvědího kanálu ze svých historických maxim.
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

Forex brokeři
FXDD
ATC Brokers
GO Markets
reklama
Swissquote Bank