Čtvrtek 08. května 2025 07:55
reklama
Fintokei Payouty
reklama
Fintokei Payouty
reklama
Fintokei Payouty
reklama
InstaForex

Kvantitativní uvolňování

img

Rozbřesk: Proč je podpora demokracie u mladých historicky nízká?

13.04.2021 Podpora demokracie mezi mladými v Evropě a v USA je na historicky nejnižších úrovních. Alespoň to ukazuje znepokojivý průzkum Centra pro budoucnost demokracie při univerzitě v Cambridge, který staví na čtyř milionech respondentů zpovídaných průběžně mezi lety 1973 až 2020.
img

Klíčové centrální banky tisknou peníze jako o závod

12.04.2021 Jak názorně ukazuje graf, klíčové centrální banky tisknou nové peníze od začátku pandemie jako o závod. Celkový objem bilanční sumy Evropské centrální banky nyní činí 8,9 bilionu dolarů, amerického Fedu 7,6 bilionu dolarů, japonské centrální banky (BOJ) 6,8 bilionu dolarů a čínské centrální banky (PBOC) 5,9 bilionu. Na grafu je taky dobře vidět, jakým zásadním způsobem tištění peněz zrychlilo při začátku globální pandemie na začátku loňského roku.
img

Měsíčník finančních trhů – Březen 2021

07.04.2021 Mezi klíčové události uplynulého měsíce patřily zasedání Evropské centrální banky a amerického Fedu. ECB zasedala 9. března a klíčovým výstupem bylo, že se evropská měnová autorita rozhodla výrazně akcelerovat nákupy vládních dluhopisů v příštích třech měsících tak, aby byly udrženy požadované výnosy do doby splatnosti vládních dluhopisů na historických minimech. Podle vyjádření představitelů ECB je cílem udržet co nejvíce uvolněné měnové podmínky, aby nebylo ohroženo křehké ekonomické oživení.
img

Evropská spotřebitelská důvěra roste, Česko výjimkou

25.03.2021 Včerejší vydatný makroekonomický den poněkud vyčerpal kalendář tohoto týdne, a pro dnešek v něm mnoho nezbylo. Prakticky jedinou událostí hodnou pozornosti tak bude pravidelný report z amerického trhu práce, ze kterého přijde informace o nových i pokračujících žádostech o podporu v nezaměstnanosti. Trh u obou předpokládá další pokles, když nových žádostí by mělo v týdnu končícím 20. března dorazit 730 tisíc a těch pokračujících by (o týden dříve) měly být 4 miliony. V obou případech tak navzdory pozitivnímu trendu zůstávají předpandemické běžné počty stále neporovnatelně nižší.
img

ČNB zvedání sazeb nechce uspěchat

24.03.2021 Výsledek dnešního měnověpolitického zasedání bankovní rady České národní banky se zdál být předem poměrně jasný. Situace si žádnou změnu politiky nežádala a tyto odhady se beze zbytku naplnily. Základní sazba tak zůstává na 0,25 %, diskontní sazba na 0,05 % a lombardní sazba na 1,00 %.
img

Centrální banka může trvale ulevovat vládě od dluhu i v ČR, dnes totiž prošla novela zákona o ČNB. Je to dobře, ekonomika s národní měnou vyžaduje silnou národní banku

24.03.2021 Přelomovou povahu některých dějů leckdy odhalí až časový odstup. Dějiny. Až se budou psát dějiny českého centrálního bankovnictví, nepochybným milníkem bude dnešek. Ode dneška se Česká národní banka (ČNB) trvale řadí mezi centrální banky, jež mohou takzvaně kvantitativně uvolňovat. Tedy tisknout a vytvářet nové peníze, aby za ně bez výraznějšího omezení nakupovaly vládní dluh. Poslanecká sněmovna totiž dnes dopoledne schválila příslušnou novelu zákona o ČNB.
img

Vládní dluh ČR je vůči dluhu vlády řecké úročen nejhůře za posledních 16 let. Vláda by měla přijít s plánem konsolidace, navázat nyní také na Kalouskův odkaz

21.03.2021 Úrok na českém desetiletém vládním dluhu v tomto týdnu poprvé od května 2019 překonal hladinu dvou procent. Tuzemské vládě se tak zvyšují náklady financování, což představuje vzhledem k enormně rostoucímu veřejnému zadlužení ČR stále závažnější výzvu. Je třeba, aby ministerstvo financí předložilo plán konsolidace veřejných financí, tedy toho, jak je po enormním nárůstu zadlužení dostane na udržitelnou dráhu dalšího vývoje. Vláda by nyní měla navázat na odkaz někdejšího ministra financí Miroslava Kalouska, který obezřetnou fiskální politikou při minulé krizi a tvorbou rezerv pomohl připravit půdu letům prosperity 2014 až 2019.
img

Úrok českých desetiletých vládních dluhopisů přeskočil úroveň dvou procent. Tuzemské vládě strmě zdražuje financování

17.03.2021 Úrok na českém desetiletém vládním dluhu dnes poprvé od května 2019 překonal hladinu dvou procent. Tuzemské vládě se tak zvyšují náklady financování, což představuje vzhledem k enormně rostoucímu veřejnému zadlužení ČR stále závažnější výzvu.
img

Je jen otázkou času, kdy čeští politici umožní České národní bance kvantitativní uvolňování trvale. Je v jejich zájmu, provozují jej Polsko, Maďarsko či Rumunsko a je to v dnešním světě bohužel nutnost

12.03.2021 Poslanecká sněmovna dnes projednává zavedení trvalé možnosti provádění takzvaného kvantitativního uvolňování Českou národní bankou. Pokud by příslušný návrh prošel, měla by ČNB tuto možnost i za horizontem letošního roku. Dosud totiž jí disponuje pouze dočasně, právě do konce letošního roku, a to na základě nouzového kroku z loňského jara, z doby vrcholící koronavirové krize.
img

Dluhopisová korekce ještě pravděpodobně zdaleka neskončila

12.03.2021 Výnos do doby splatnosti vůbec nejsledovanějšího dluhopisu – amerického vládního dluhopisu s 10letou splatností (10-year US Treasury Bond) – dosáhl historického minima na úrovni 0,5 % v srpnu loňského roku. Vzhledem k tomu, že tržní ceny dluhopisů a dluhopisové výnosy do doby splatnosti se pohybují protisměrně (když jedno roste, druhé klesá a naopak) v srpnu loňského roku dosáhla tržní cena tohoto dluhopisu historického maxima. Od tohoto okamžiku začal výnos do doby splatnosti poměrně strmě růst. Na konci loňského roku byl na úrovni 0,9 %. Na začátku letošního roku růst tohoto výnosu do doby splatnosti pokračoval. Zatím vzrostl o 0,64 procentního bodu a jeho aktuální úroveň činí 1,55 %.
img

Měsíčník finančních trhů – Únor 2021

01.03.2021 V únoru jsme zaznamenali poměrně výraznou korekci na globálních dluhopisových trzích. Důvodem byl silný nárůst inflačních očekávání kvůli silnému předpokládanému globálnímu ekonomickému růstu v průběhu letošního roku. Globální ekonomický růst by měl být podpořen jednak rychlou vakcinací populace, a jednak stále bezprecedentně uvolněnou měnovou politikou klíčových centrálních bank a velice uvolněnými fiskálními politikami. To by mělo ve výsledku výrazně podpořit právě inflaci. Ve výsledku nejširší globální dluhopisový index Bloomberg Barclays Global Aggregate Bond odepsal 1,7 %. Na druhou stranu akciovým trhům se dařilo poměrně dobře, když nejširší globální dluhopisový index MSCI All Country World připsal zisk 2,2 %.
img

Fed ponechal úrokové sazby beze změny. Rusnok naopak vidí dvojí zvýšení již tento rok

29.01.2021 Měnový výbor americké centrální banky na svém středečním dle očekávání ponechal základní úrokovou sazbu v rozpětí 0-0,25 %. Nákupy aktiv (kvantitativní uvolňování) také zůstanou nezměněny. Banka jako při předchozích zasedáních zopakovala, že je odhodlaná využít všech dostupných nástrojů k dosažení svých monetárních cílů.
img

Týdenní tržní výhled: FOMC, USA a EU v centru pozornosti

25.01.2021 V posledním týdnu konce měsíce se všechny oči obrátí k středečnímu prohlášení FOMC a tiskové konferenci. I když se neočekávají žádné změny, obchodníci rádi uslyší, co si předseda Federálního rezervního systému Jerome Powell myslí o ekonomice a kdy by se mohlo začít rozvloňovat.
img

Racionální bublina

24.01.2021 V posledních dnech se v médiích čím dál více objevuje názor, že aktuální situace na globálních akciových trzích by se dala označit za „racionální bublinu“. Označení „bublina“ kvůli tomu, že aktuální valuace neboli ocenění globální akciových trhů je extrémně vysoké, blízko historických maxim. Například podle našeho proprietárního valuačního modelu, jenž je založen na ukazatelích P/E, P/B a P/S, je momentálně nejširší globální akciový index MSCI All Country World nadhodnocen o přibližně 50 %. Konec konců aktuální hodnota globálního P/E činí extrémních 33. Podle klasických valuačních indikátorů jsou tedy globální akciové trhy velice drahé, tzn. jde o „bublinu“.
C:\fakepath\obrazek-20022021.png

Přichází inflace, připravte se

20.01.2021 Po propuknutí pandemie výrazně vzrostla likvidita v oběhu a s největší pravděpodobností bude muset dále růst, protože ekonomiky čeká ještě několik krušných měsíců. Postupná vakcinace však odšpuntuje ceny, které jsou nyní pod tlakem slabé ekonomické aktivity, nízké spotřeby a levných energií. Někdo se už připravuje na trhu s digitálním zlatem, zatímco dluhopisový obchodníci by se měli připoutat.
img

Broker Consulting Index podílových fondů: Rok 2020 budeme mít ještě dlouho v paměti

18.01.2021 Za rok 2020 vykazují akciové fondy výkonnost 2,50 %, v listopadu vykazovaly 1,17 %. Dluhopisové fondy si za stejné období připisují zhodnocení 1,05 %, v listopadu 0,95 % a peněžní fondy zaznamenaly mírný meziměsíční propad a vykazují zhodnocení pouze 0,34 %, pro připomenutí v listopadu si připisovaly 0,43 %. Smíšené fondy si připisují 2,60 %, v listopadu to bylo 1,88 %. Komoditní fondy stále vykazují pokles ve všech sledovaných obdobích, od začátku roku vykazují pokles -3,23 % a v listopadu měly pokles o -5,97 %. Nemovitostní fondy zaznamenaly v prosinci pokles a vykazují tak za uplynulý rok -9,62 %, v listopadu měly pokles -8,46 %. Index podílových fondů uvádí celkové číslo za jednotlivé skupiny fondů. Rozdílná výkonnost fondů v měně fondu a v CZK je dána vývojem měnových kurzů.
img

Kvantitativní uvolňování vyhnalo finanční trhy v roce 2020 na historické maximum

15.01.2021 Reakce centrálních bank na globální pandemii byla v loňském roce skutečně bezprecedentní. Centrální banky v loňském roce natiskly 9,2 bilionu dolarů, což je trojnásobek oproti roku 2008 při globální finanční krizi.
C:\fakepath\Lagardeova.jpg

Lagardeová: Pokud uzávěry do dubna neskončí, bude to problém

13.01.2021 Evropská centrální banka (ECB) zatím kvůli zhoršení pandemie výhled měnit nebude, i nadále počítá na letošní rok v eurozóně s růstem hrubého domácího produktu (HDP) o 3,9 procenta. Na konferenci Reuters Next to dnes řekla prezidentka ECB Christine Lagardeová. Problém ale podle ní nastane, pokud nynější uzávěry neskončí ani v prvním čtvrtletí.
C:\fakepath\CNB3.jpg

Záznam ČNB: Vývoj ekonomiky směřuje nyní k potřebě zvýšit sazby

08.01.2021 Ekonomický vývoj se podle většiny členů bankovní rady ČNB aktuálně obrací spíše k potřebě méně uvolněné měnové politiky, tedy k růstu úrokových sazeb ve střednědobém horizontu. Zároveň podle guvernéra ČNB Jiřího Rusnoka první prognóza, nad kterou bude moci rada vést zásadnější debatu o budoucím směřování měnové politiky, bude na začátku května. Vyplývá to ze zveřejněného záznamu z jednání bankovní rady ČNB ve čtvrtek 17. prosince. Rada tehdy nechala jednomyslně úrokové sazby beze změny. Základní úroková sazba tak zůstala na 0,25 procenta. Ještě před květnovou prognózou zveřejní ČNB novou prognózu na počátku února.
C:\fakepath\svedska koruna.jpg

Proti dolaru letos nejvíc posílila švédská koruna

30.12.2020 Z hlavních měn posílila v letošním roce nejvíc proti dolaru švédská koruna, která od začátku roku zpevnila o 14,14 procenta. Na druhé straně pomyslného žebříčku se z hlavních měn umístil brazilský real a ze všech měn venezuelský bolívar. ČTK to řekl makléř Wood and Company Lukáš Novotný.
img

Šokující předpovědi Saxo Bank pro rok 2021

08.12.2020 Saxo Bank dnes zveřejnila svou dlouho očekávanou publikaci 10 Outrageous Predictions for 2021 (10 šokujících předpovědí pro rok 2021), předkládající 10 scénářů, které se na první pohled jeví nepravděpodobně, zároveň nejsou nereálné. V případě, že by se tyto předpovědi opravdu naplnily, mohly by pořádně rozvířit finanční trhy.
img

Rozbřesk: Česko ve vleku Německa hlásí rychlý “letní” růst, jde však o “staré” číslo

30.10.2020 Dnešek je dalším dnem pravdy. Dozvídáme se, jak se ekonomice dařilo ve třetím kvartále. Jak moc se dokázala po jarním propadáku nadechnout a nabrat síly před druhou vlnou pandemie. Již včerejší čísla z USA ukázala rekordní nárůst ekonomiky o více než 7 % a dnešní ranní čísla z Německa potvrdila podobný, i když o něco slabší růst i v největší evropské ekonomice – v Německu. Celá eurozóna nicméně mohla v létě přidat také okolo 7 %. Česká jsou v souladu s našimi odhady o něco slabší - mezikvartální růst 6,2 %, meziroční pokles o 5,8 %.
img

Cena zlata i přes své propady bude dlouhodobě posilovat

26.10.2020 Rekordní cena zlata v srpnu a její následný pád dokazuje, že zlato není vhodný investiční nástroj pro krátkodobé spekulativní investice. Na investici do žlutého kovu je třeba pohlížet jako na dlouhodobé bezpečné uložení finančních prostředků, které minimálně deset let nebudou potřeba, pak se tato investice stoprocentně vyplatí.
img

Ranní okénko - Důvěra se zlepšila, až na průmysl

25.09.2020 Na závěr týdne máme ekonomický kalendář relativně prázdný. V eurozóně se dozvíme údaj o růstu peněžního agregátu M3. Ten měl dle konsensu analytiků zůstat v srpnu v meziročním srovnání beze změny na 10,2 %.
C:\fakepath\cnb 1110.jpg

ČNB podle odhadů nechá ve středu úrokové sazby beze změny

20.09.2020 Bankovní rada České národní banky nechá na středečním zasedání úrokové sazby beze změny, shodují se analytici oslovení ČTK. Změnu v nastavení měnové politiky ekonomové neočekávají poměrně dlouhou dobu, podle některých lze očekávat změnu sazeb až v roce 2022. Nejistotu ale podle nich vyvolává další vývoj kolem šíření koronaviru, který by mohl v extrémním případě vést až ke spuštění alternativních nástrojů měnové politiky, jako jsou například devizové intervence.
img

Naznačí Fed změnu inflačního cíle?

16.09.2020 Dnes se dozvíme údaj o srpnové dynamice tuzemských cen výrobců. Na ni sice kladně působí postupné zvyšování cen ropy, ovšem v opačném směru působí mdlá inflace ve státech eurozóny a také pandemické ekonomické ochlazení, které odrazuje od zvyšování cen. Podle nás tak ceny výrobců narostou meziměsíčně jen o 0,1 %, což by odpovídalo -0,1 % meziročně. Zbytek trhu s námi souhlasí, a pokud se trefíme, bude se jednat o přesné zopakování červencového výsledku.
img

Rozbřesk: Začíná kritický týden pro akcie, velcí hráči se vrací z dovolených

07.09.2020 Začíná kritický týden. Po americkém “Labor Day” se klasicky vrací na trhy po prázdninách větší institucionální obchodníci. Až uvidí drahé akcie vyhnané vzhůru zejména “retailovými” letními obchody, budou se muset rozhodnout. Buď naskočí na rozjetou vysokou vlnu, anebo začnou prodávat. Nebylo by to ostatně poprvé, co září přinese korekci přehnaného letního optimismu. A při pohledu na rostoucí počty nakažených napříč Evropou by se určitě důvody ke korekci našly.
img

15 nejznámějších pravidel, které musí znát každý investor

21.08.2020 Ve světě investic často slyšíte různé moudrosti, které vám mají jednoduše poradit, jak se při investování chovat. Mnohé z těchto zažitých rad vycházejí z opakujících se trendů na burze. Jaké jsou tyto teze, které vás mají v kostce nasměrovat? A co si z těchto mouder můžete odnést právě vy?
img

Trump chce zakázat čínský TikTok. ČNB vidí zotavení ekonomiky až v 2022

07.08.2020 Aktivita zpracovatelského sektoru ve Spojených stech zaznamenala v červenci nejvyšší tempo růstu za téměř jeden a půl roku, když index aktivity ve zpracovatelském sektoru vzrostl z 52,6 bodu na 54,2 bodu a druhý měsíc za sebou se tak nachází nad padesátibodovou hranicí, která odděluje růst aktivity od poklesu.
img

Měsíčník finančních trhů – Červenec 2020

04.08.2020 Přestože to minimálně v USA momentálně vypadá na druhou velkou vlnu pandemie koronaviru a dynamika globálního ekonomického oživení na začátku třetího kvartálu zpomaluje, na globálních finančních trzích se udržela velice pozitivní nálada. Hlavní příčinou jsou pravděpodobně pokračující masivní monetární stimuly klíčových centrálních bank v čele s americkým Fedem a Evropskou centrální bankou. Ve výsledku nejširší globální akciový index MSCI All Country World připsal zhodnocení 5,1 %. Přitom od začátku roku tento index ztrácí již pouze 2,4 %. Výrazně se dařilo také globálním dluhopisovým trhům, jejichž nejširší index Bloomberg Barclays zaznamenal zhodnocení 3,2 %. Od začátku roku přitom globální dluhopisové trhy připisují zhodnocení již 6,3 %.
C:\fakepath\CNB3.jpg

ČNB podle odhadů nechá ve čtvrtek úrokové sazby beze změny

03.08.2020 Bankovní rada České národní banky nechá na čtvrtečním zasedání úrokové sazby beze změny, shodují se analytici oslovení ČTK. Zásadní změnu nepředpokládají ekonomové ani v v případě nové makroekonomické prognózy, kterou centrální banka zveřejní.
img

Úloha zlata jako strategického aktiva bude růst

28.07.2020 Světová ekonomika se nachází v krizi vyvolané Covidem-19 a je ovlivněna dalšími potenciálními vlnami pandemie. Do budoucna se počítá, že zotavení z krize nebude opisovat tvar písmene “V“, ale bude nahrazen pomalejším tempem spíše v linii písmene “U“. Zlato se proto v roce 2020 stává pro investory klíčové k zajištění strategického portfolia.
img

Rozbřesk: Barel ropy za 100 dolarů? Zapomeňte…

17.07.2020 Březnový výplach, dubnový kolaps, květnová rally a konečně červnová a červencová nuda. Tak by se dalo ve zkratce shrnout dění na ropném trhu posledních pěti měsíců, kterému nejprve dominovala extrémní volatilita, jež v průběhu léta vystřídala nebývalá cenová stabilita, když se ropa Brent zatvrzele drží na úrovni 40 USD/barel. Aktuální obchodní seance tak sice příliš vzrušení nenabízejí, za pozornost nicméně stojí, jak vlastně korona-krize poznamenala střednědobý a dlouhodobý výhled na cenu ropy.
img

Fidelity International: Volby v čase koronaviru a za recese

16.07.2020 Jak upozorňují odborníci z FI, investoři, kteří, přemýšlí o investování na amerických trzích, se perou se dvěma diametrálně protilehlými silami: recesí vyvolanou propuknutím Covid-19 a prezidentským volebním cyklem.
C:\fakepath\purpe.jpg

Proč by obchodníci neměli ignorovat postupy centrálních bank

09.07.2020 V dnešní době již neexistuje moderní stát, který by neměl centrální banku, jež se svými zásahy snaží zajistit měnovou stabilitu dané země tak, aby se v co největší míře zabránilo neočekávaným a velkým výkyvům cen. Nestabilní měna může mít negativní vliv nejen na import a export zboží, ale také na samotný trading, jelikož pokud není měna stabilní a její kurz se rychle mění sem a tam, pak je pro podniky i obchodníky velmi obtížné, správně stanovovat hodnotu, což se může velmi negativně promítnout v konečné obchodní a účetní bilanci. A právě proto centrální banky zveřejňují důležité informace, které mají podnikům i obchodníkům pomoci v jejich budoucím oceňování.
C:\fakepath\penize2.png

Peníze z vrtulníků už padají

07.07.2020 Úrokové sazby už jsou ve Spojených státech, eurozóně i v Japonsku na nule nebo i pod ní. Nákup aktiv v rámci kvantitativního uvolňování jede na plný výkon. Zdálo by se, že hlavním světovým centrálním bankám zbývá pro znovunastartování ekonomik už jen „shazovat peníze z vrtulníku“, tj. připisovat ničím nekryté nové peníze přímo na bankovní účty občanům, aby bylo za co utrácet.
img

Rozbřesk: ČNB se na nekonvenční politiku zatím nechystá

25.06.2020 Včerejší zasedání bankovní rady ČNB nepřineslo podle očekávání žádnou změnu úrokových sazeb a vlastně ani žádné novinky v oblasti nekonvenční měnové politiky. ČNB je vlastně spokojena s tím, jak se naplňuje její prognóza, a považuje svůj díl práce v tuto chvíli za splněný. Nejenom že letos snížila sazby o 200 základních bodů, ale rovněž zavedla nástroje na podporu likvidity finančního sektoru, uvolnila pravidla pro poskytování hypoték a výrazně snížila proticyklickou kapitálovou rezervu bank.
C:\fakepath\dolar.JPG

Čeká americký dolar devalvace?

22.06.2020 Po mimořádně objemné finanční bazuce, kterou vytáhla americká centrální banka (Fed) i ministerstvo financí se čím dál častěji objevují názory o kolapsu kurzu amerického dolaru. Dolarů ve finančním systému je zkrátka příliš mnoho a tím pádem si svou hodnotu neudrží.
C:\fakepath\qe.jpg

Proč jsou křížové páry na Forexu důležité

18.05.2020 Forex je největší trh na světě, který představuje téměř 90% všech kapitálových trhů. Jeho roční obrat je desetkrát větší než celkový světový HDP.
img

Inflaci v ČR bezprostředně žene nahoru zdražující zelenina. Drahé je také vepřové, mouka či cukr, rekordně levný naopak benzín

13.05.2020 Míra inflace v dubnu mírně překonala očekávání trhu. V meziročním vyjádření vykázala úroveň 3,2 procenta, zatímco analytici oslovení agenturou Bloomberg ve střední hodnotě svých odhadů počítali s růstem hladiny spotřebitelských cen ve výši 3,2 procenta.
img

Rozbřesk: ČNB nevylučuje záporné sazby ani znovuzavedení kurzového závazku, korunu svými řešeními vylekala

12.05.2020 Určitě by stálo za to, podívat se na nejnovější čísla ze služeb, která ukazují, jak se restrikcemi, respektive s šířením koronaviru popasovala tato významná část ekonomiky. Jak hotely přišly za ani ne tři týdny o dvě třetiny tržeb, cestovní kanceláře nebo letecké společnosti o zhruba polovinu, restaurace o dvě pětiny atp. Stejně tak bychom našli i malou část služeb, kterým i v této době příjmy narůstaly. Šlo o právníky a účetní a vedle nich IT firmy, kterým práce v nouzovém stavu přibyla.
img

Ranní zpráva z FOREX trhu: Nižší ceny ropy zpomalují inflaci napříč ekonomikami

12.05.2020 Saudská Arábie dál snižuje svou produkci ropy na nejnižší objem za posledních osmnáct let ve snaze zvýšit ceny černého zlata na globálních trzích. Ty ale rostou jen velmi mírně. Naopak jejich nedávný pokles se už stihnul propsat do skokového zpomalení inflace napříč ekonomikami, které navíc podporuje zamrznutí poptávky z důvodu zavedených bezpečnostních opatření. Dubnový pokles cen ukážou dnes i čísla z USA. Tam by měla inflace zůstat pod cílem centrální banky i v nejbližších letech. Potřebu dalšího uvolňování měnových podmínek signalizovala i Česká národní banka. Na to včera reagovala koruna skokovým oslabením. Dnes by však měla část svých ztrát opět umazat.
img

Forex: Pesimistická ČNB poslala korunu ke slabším hodnotám

11.05.2020 Dnešní obchodování na globálních trzích se neslo v klidnějším duchu ve srovnání s předchozím týdnem. Hlavní zprávou tak bylo další snižování produkce ropy ze strany Saudské Arábie. Ta by měla být nejnižší za posledních osmnáct let a to nad rámec dřívějších dohod v rámci zemí OPEC. Jedná se tak o vrcholící snahu producentů ropy zvýšit její cenu na globálních trzích. Ta pod vlivem kolapsu poptávky spadla na rekordní minima. V reakci na dnešní zprávu barel ropy Brent podražil o čtyřicet centů, i tak ale zůstává na hranici třiceti dolarů.
img

Forex: ČNB na druhý pokus vyděsila korunu

11.05.2020 Česká měna zahajovala uplynulý týden v dobré formě. Z počáteční úrovně EUR/CZK 27,23 pomalu posilovala, stejně jako klesala míra globální paniky, měřená indexem VIX. V euforii z postupně se snižujících počtů nově nakažených koronavirem a uvolňování restriktivních opatření koruna dokonce krátce zabrousila i pod psychologickou hranici EUR/CZK 27,00, ovšem nikdy se pod ní trvaleji nezabydlela. Přítrž těmto pokusům učinila Česká národní banka.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 11.5.2020

11.05.2020 Rozvolňování karantén se zatím daří bez opětovného nárůstu nových infekcí. Přestože návrat k normálu ještě potrvá, lze pozorovat, že se ekonomická aktivita odrazila ode dna. Právě optimistický vývoj a další uvolňování v tomto týdnu drží akciové indexy na současných úrovních.
C:\fakepath\financni-trhy.jpg

Koho finanční trhy potrestají příště?

11.05.2020 Existuje rčení, které říká, že trh půjde vždy tím směrem, kde způsobí nejvíce bolesti. Restriktivní opatření kvůli koronaviru způsobila prudký pokles ekonomické aktivity, což je reflektováno v dluhopisových výnosech, které se v mnoha zemích pohybují na historických minimech. Tento fakt spolu s rekordním propadem ceny ropy způsobil, že se znovu začíná mluvit o rizicích plynoucích z poklesu cen, tedy z deflace. Na opačném konci názorového spektra se nachází velká skupina analytiků, kteří poukazují na to, že současné bezprecedentní monetární a fiskální programy spolu s kvantitativním uvolňováním prakticky všech nejdůležitějších centrálních bank naopak způsobí devalvaci měn a přinesou vysokou inflaci. Je možné, že trh si vybere třetí cestu a způsobí tak bolest oběma táborům?
C:\fakepath\nemecko 07062013.jpg

O právu EU rozhoduje unijní soud, vzkázala justice EU Německu

08.05.2020 Jedině Soudní dvůr Evropské unie může určit, že určitý akt orgánu EU porušuje unijní právo. V reakci na úterní rozhodnutí německého ústavního soudu týkající se nákupu dluhopisů Evropskou centrální bankou to dnes uvedl soud EU. Unijní justice nekomentovala samotný verdikt nejvyšší německé soudní instance, která konstatovala rozpor mezi postupem evropské banky a německým právním řádem.
img

Tématické reporty: Centrální banka znovu snížila základní úrokovou sazbu o 75bb

08.05.2020 Česká národní banka snížila svou základní úrokovou sazbu o dalších 75 bb na 0,25 %. Rozhodla se tak učinit s ohledem na relativně pesimistický scénář pouze pozvolného oživení ekonomické aktivity v druhé polovině letošního roku. Očekáváme, že ČNB sazby znovu sníží na červnovém zasedání a dvoutýdenní repo sazba tak dosáhne technické nuly. Na této hladině pak podle nás setrvá až do konce příštího roku. V případě, že i pak bude ekonomika vyžadovat další podporu, ČNB bude muset využít nekonvenční nástroje, a tím nejpravděpodobnějším jsou podle nás devizové intervence.
img

Bankovní rada ČNB razantně krájí sazbu na 0,25 %

07.05.2020 Bankovní rada České národní banky snížila dvoutýdenní repo sazbu (2T repo sazbu) o třičtvrtě procentního bodu na 0,25 %. Zároveň snížila lombardní sazby na 1,00 % a diskontní sazby na 0,05 %. Jedná se o razantnější krok, než čekal trh. Ten včetně nás předpokládal pokles o půlprocentního bodu na 0,5 %.
img

Německý soud znejistěl euro, další slabé ISM optimismus nenarušilo

05.05.2020 Průzkum mezi firmami působícími v americkém nevýrobním sektoru dopadl podobně jako v průmyslu. Hlavní index ISM sice spadl nízko, na 41,8 bodu, ale to ještě není tak špatná zpráva. Dokonce překonal konsensus, a to znovu díky protahování dodacích lhůt. Produkce, nové objednávky, zaměstnanost - tady všude sledujeme drtivý propad na historická minima těchto dílčích indexů. Finanční trhy však zaskočeny nejsou, zřejmě po přípravě v podobě průmyslového indexu z minulého pátku.
C:\fakepath\top-05052020-lv-6.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

05.05.2020 1) Akciové trhy v Číně, Japonsku a Jižní Koreji byly dnes zavřeny kvůli svátku, což mělo vliv na objemy obchodů na ostatních trzích. Australské a hongkongské akcie ale zaznamenaly přírůstky.
img

Centrální banka znovu sníží svou základní úrokovou sazbu

30.04.2020 Česká národní banka na řádném měnově politickém zasedání ve čtvrtek 7. května pravděpodobně sníží svou základní úrokovou sazbu o dalších 50bb na 0,50%. Učiní tak v důsledku očekávání pouze pozvolného obnovení růstu zahraniční poptávky, a to i přes probíhající rozvolňování vládních nařízení v domácí ekonomice. Ve zbytku letošního roku náš základní scénář počítá již se stabilitou úrokových sazeb, rizika jsou však vychýlená směrem k jejich dalšímu poklesu. V roce 2021, kdy by česká ekonomika měla opět robustně růst, očekáváme postupnou normalizaci měnových podmínek, jak prostřednictvím vyšších úrokových sazeb, tak i posilujícího kurzu koruny. V nejbližším období však koruna setrvá na slabších hodnotách, nad hranici 28 CZK/EUR, kdy by již ČNB pravděpodobně zakročila, by se nicméně dostat neměla. Za nejpravděpodobnější nekonvenční nástroj české měnové politiky považujeme kurzový závazek, k jeho zavedení je však ještě dlouhá cesta.
C:\fakepath\top-29042020-lv-9.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

29.04.2020 1) Ekonomická nálada v eurozóně i v celé Evropské unii v dubnu rekordně klesla. Omezení zavedená s cílem zabránit šíření nemoci covid-19 totiž způsobila, že se ekonomická aktivita téměř zastavila. Největší byl propad v sektoru služeb. Vyplývá to ze zprávy, kterou dnes zveřejnila Evropská komise.
img

Rozbřesk: Další snížení sazeb ČNB na spadnutí. Americká recese a maďarské QE?

29.04.2020 Už příští čtvrtek bude centrální banka znovu rozhodovat o snížení její hlavní úrokové sazby. Na rozdíl od předchozích dvou jednání, kdy celkem repo sazbu ČNB srazila o 125 základních bodů na aktuální jedno procento, se budou centrální bankéři rozhodovat nad regulérní prognózou, o jejímž vyznění lze samozřejmě jen spekulovat. ČNB totiž prozatím nijak nenaznačila, s jak hlubokým a dlouhým propadem ekonomiky vlastně „počítá“. Nedávné komentáře o čtyř až pětiprocentním poklesu jsou nejspíše už pasé, a proto samotná prognóza bude tentokrát ostřeji sledovaným výstupem než kdykoliv jindy.
C:\fakepath\forex.jpg

Americký dolar jako nástroj moci

23.04.2020 Americký dolar se znovu ukazuje jako nenahraditelný bezpečný přístav v době paniky, ke kterému se stahují všichni vystrašení investoři. Od krize roku 2008 navíc v této honbě za bezpečím zastiňuje tradičně velice poptávaný švýcarský frank a japonský jen.
C:\fakepath\trading1.jpg

Jak se naučit trading bez použití Instagramu

23.04.2020 Tradiční návštěvníci portálu FXstreet.cz to možná neví, nicméně někteří obchodníci na forexu se začali setkávat na sociální síti Instagram kolem kontroverzních multi-level-marketing skupin New Flow a Cash Warriors. Nebudu tyto pofidérní skupiny komentovat, ostatně to za mne udělala již ČNB (upozornila na jejich aktivity), ale pokusím se ctěnému čtenáři z řad ostřílených traderů nebo naprostých nováčků ukázat, že získat mnoho zajímavých informací o forexu lze i zadarmo a bez různých pochybných instagramových skupin.
img

Ranní nadhoz - německé automobilky chtějí znovuzavedení šrotovného

22.04.2020 Ceny průmyslových výrobců se v březnu meziročně zvýšily jen o 0,4 %. Oproti předešlému měsíci poklesly ceny ve výrobní sféře o 0,5 %. Na meziročním růstu cen se největší měrou podílelo odvětví elektřiny, plynu a páry, kde se ceny zvedly o 8,3 %, naopak výrazně klesaly ceny navázané na ropu. V následujících měsících bude inflace cen průmyslových výrobců ještě více slábnout a pravděpodobně se dostane až do pásma deflace.
img

Ranní zpráva z FOREX trhu: Důvěra v eurozóně se propadá

22.04.2020 Světový kalendář toho dnes mnoho zajímavého nenabídne. V eurozóně bude zveřejněna spotřebitelská důvěra za duben. Ta zřejmě poklesne výrazně pod svůj historický průměr. Hodnot z období velké hospodářské krize ale ještě nedosáhne. Domácí kalendář je dnes prázdný.
img

Forex: Region v červeném

21.04.2020 Česká koruna měla dnes tendenci spíše oslabovat. V průběhu dne se dostala přes hranici 27,50 CZK/EUR. Na hladině 27,55 CZK/EUR se však zastavila a v odpoledních hodinách zamířila zpět pod úroveň 27,50 CZK/EUR. V celodenní statistice tak nakonec skončila o 0,1 % slabší. Zítra je domácí kalendář prázdný. Předpokládáme tak, že se kurz bude držet v pásmu 27,20-27,60 CZK/EUR. K novele zákona o České národní bance dnes vyjadřoval člen bankovní rady Tomáš Holub. Ten řekl, že pokud by se ČNB se sazbami dostala na nulu a i potom by ekonomice hrozila pokračující vleklá recese, mohla by centrální banka sáhnout i k nekonvenčním nástrojům, jakými může být například kvantitativní uvolňování. Je však možné, že tuto možnost nakonec ani nevyužije a nebo ji nevyužije v plné šíři, dodal. Z domácích dat byly zveřejněny ceny průmyslových výrobců. Ty se v meziměsíčním srovnání propadly do záporu (-0,5 %). Meziroční dynamika se ještě udržela v mírném plusu (na 0,4 % po předchozích 1,4 %). Vzhledem k vývoji cen ropy se však ceny průmyslových výrobců v dubnu již ponoří do záporu.
img

Rozbřesk: Fed odkrývá detaily masivního stimulu, dveře QE může pootevřít i ČNB

14.04.2020 Na konci uplynulého týdne Fed oznámil některé klíčové detaily spojené s novou vlnou masivní měnové expanze. A zdá se, že nakonec do bilance bude nakupovat cenné papíry, což bylo dříve těžko představitelné. Konkrétně korporátní dluhopisy podniků, které před 22. březnem měly investiční rating (alespoň BBB). To zavání poměrně velkým morálním hazardem - řada BBB podniků na americkém trhu kvůli výraznějšímu zadlužování a zpětnému odkupu akcií zaznamenala v posledních dvou letech zhoršení ratingu a je pravděpodobné, že kvůli současné epidemii dříve nebo později o svůj investiční rating přijdou.
img

Americké žádosti o podporu opět poblíž rekordu

09.04.2020 Člen bankovní rady ČNB Tomáš Holub se v rozhovoru pro agenturu Reuters vyjádřil k návrhu zákona o rozšíření mandátu centrální banky, který byl včera schválen v poslanecké sněmovně. Banka díky tomu získala možnost obchodovat s aktivy všech splatností a zároveň s výrazně širším okruhem finančních institucí. Holub zopakoval, že hlavní motivací pro přijetí zákona byla lepší schopnost banky dodávat na trh v aktuální situaci likviditu. Možnost jeho využití pro kvantitativní uvolňování sice připustil, nicméně označil ji za prozatím nepotřebnou s odkazem na prostor k případnému dalšímu snížení základní úrokové sazby. Kurz koruny v současné chvíli nepovažuje za ohrožující, nicméně v případě dalšího oslabování zdůraznil jeho možné nežádoucí efekty. Holub se také nechal slyšet, že v tuto chvíli necítí akutní potřebu ke svolání mimořádného měnověpolitického zasedání, nicméně až další vývoj situace ukáže, zda bude možné čekat až na pravidelný květnový termín.
img

Poslanci by měli podpořit kvantitativní uvolňování ČNB. Je to zaručený způsob, jak zlevnit český dluh v příštích měsících, kdy nastane jeho citelný nárůst, a tedy jeho možné zdražení

08.04.2020 V české ekonomice se kvůli koronaviru fatálně přestaly točit peníze; ruku v ruce s tím, jak vláda podstatnou část ekonomiky ze zdravotních důvodů zastavila. Proto hrozí hromadné krachy a vyhazovy. Nastává historicky mimořádný propad objemu výdajů a útrat. Vláda zastavila jak chod firem vysoce ziskových, tak těch mnohem méně výkonných. Při očistné krizi odcházejí z byznysu ty druhé. Nyní hrozí, že odejdou všechny. Sebelepší a sebeefektivněji hospodařící restaurace nebo průmyslový podnik nemohly s ničím takovým počítat. Nemohly se na to připravit. Neměly žádný varovný signál.
C:\fakepath\foto.png

Každá změna přináší i nové příležitosti

03.04.2020 Rozhovor s Magdalénou Korniovou, generální ředitelkou společnosti Dom Maklerski BOS SA (Bossa).
img

Zlevní kvůli koronaviru v Česku nemovitosti? Otázka za miliony

03.04.2020 K razantnímu poklesu cen nemovitostí nedojde. Pokud nastane pokles cen, bude se po přechodnou dobu týkat spíše hůře situovaných nemovitostí v méně atraktivních lokalitách a bude činit maximálně deset procent. Z více důvodů.
img

Všechno, co jste kdy chtěli vědět o QE ČNB

02.04.2020  ČNB na svém posledním zasedání signalizovala připravenost spustit historicky první nákupy státních dluhopisů ve snaze stabilizovat trh a podpořit finanční stabilitu. Nicméně konkrétní podoba nákupů i legislativní rámec zůstává velkou neznámou. Předpokládáme, že by k takovému kroku dotlačil bankovní radu až náhlý výprodej státních dluhopisů kvůli dalšímu prohloubení deficitu veřejných financí nebo další zhoršení situace v zahraničí, který by nutilo investory prodávat tuzemské dluhopisy. Kvantitativní uvolňování by podle nás vedlo k restrukturalizaci držitelů českých státních dluhopisů, poklesu výnosů zejména na delším konci výnosové křivky a oslabení koruny. Nicméně potřeba zavedení tohoto nástroje podle nás v posledních týdnech klesla vzhledem k úspěšným aukcím státních dluhopisů Ministerstva financí.
img

Ranní zpráva z FOREX trhu: PMI indexy ukáží na postupné zhoršování situace v průmyslu

01.04.2020 Na datové frontě nás dnes čeká zveřejnění amerického březnového ISM indexu. Ten sice skončí pod 50bodovou hranicí, propad by však neměl být dramatický. V eurozóně to budou finální indikátory PMI z oblasti průmyslu, které budou zřejmě potvrzeny na úrovni předběžného odhadu. Zatímco Čína už má nejhorší za sebou, regionální PMI indikátory čeká další propad. Zajímavý bude i pohled na český státní rozpočet, kde by již dopady koronaviru měly být vidět.
img

Forex: Data zatím překvapují na pozitivní straně

31.03.2020 Inflace v eurozóně zpomalila z únorových 1,3 % na 0,7 % y/y. Za tímto propadem stál vývoj cen ropy a pokles cen energií. Ceny potravin naopak v březnu rostly. Data z německého trhu práce zatím žádné dramatické zhoršení nevykázala. Počet nezaměstnaných Němců stoupl pouze o tisícovku. Trh přitom počítal s 25 tisíci. Jednalo se však o data pouze do 12. března. Zhoršení se tedy německý trh práce ještě určitě dočká. Pozitivně překvapila i březnová spotřebitelská důvěra ve Spojených státech. Ta skončila deset bodů nad očekáváním trhu. Akciové trhy těžily z dobrých dat, která přišla z Číny. Březnový index PMI z průmyslu i služeb nečekaně vyskočil nad 50bodovou hranici. To však neznamená návrat ke stavu před koronavirovou pandemii, pouze optimističtější situaci ve srovnání s minulým měsícem. Společná evropská měna ve výsledku ztratila 0,7 % a posunula se na hladinu 1,0970 EUR/USD.
img

Jak zachránit českou ekonomiku? Třeba i „shazováním peněz z vrtulníku"

30.03.2020 Kvůli koronaviru právě nastává historicky mimořádný propad objemu výdajů a útrat v české ekonomice. Peníze se zkrátka přestaly v podstatné míře „točit“ ruku v ruce s tím, jak jsme podstatnou část ekonomiky „vypnuli“. „Vypnuli“ jsme jak firmy zdravé, tak nemocné. Při očistné krizi odcházejí z byznysu ty nemocné. Nyní hrozí, že odejdou všechny. Sebelepší a sebeefektivněji hospodařící restaurace nemohla s ničím takovým počítat. Nemohla se na to připravit. Neměla žádný varovný signál, že se něco takového může blížit.
img

Dopady COVID-19 limitují efektivitu snižování sazeb ČNB

30.03.2020 V reakci na vládní opatření proti nekontrolovanému šíření koronavirové nákazy a jejich dopad na české hospodářství se Česká národní banka zřejmě inspirovala u amerického Federálního rezervního systému. Bankovní rada ČNB totiž v úvodu března, jen pár dní po amerických centrálních bankéřích, během mimořádného zasedání taktéž snížila svou základní úrokovou sazbu o půl procentního bodu. V dalším snižování byli čeští centrální bankéři trochu trpělivější, když na rozdíl od svých amerických kolegů alespoň vyčkali na řádné zasedání.
img

Týdenní zpráva z FOREX trhu: Nejvíce nakažených nemocí COVID-19 již je v USA

30.03.2020 Fiskální i měnové politiky ruku v ruce přicházely i minulý týden s masivními opatřeními, jejichž razance často překonávala očekávání. Finanční trhy sice zůstaly volatilní, snaha hledat dna na globálních akciových trzích byla markantní. Klíčové nyní budou rychlost a detaily implementace opatření, zejména na straně vlád. Ekonomický kalendář začíná postupně nabízet data ovlivněná pandemií COVID-19. Zatímco březnový PMI z Číny se po únorovém propadu odrazí zpět nad 50 bodů, březnové indikátory důvěry z Evropy i čísla z německého či amerického trhu práce budou naopak prvními, které ukáží v těchto regionech první ekonomické dopady pandemie.
img

Vláda stále nepochopila vážnost situace. Odklad hypoték je fajn, ale… musíme jít hlouběji do dluhu a umožnit kvantitativní uvolňování

29.03.2020 Ministryně financí Alena Schillerová navrhne ve středu vládě moratorium na splácení hypoték, spotřebitelských i podnikatelských úvěrů na půl roku. Zároveň by podle ní měl být po dobu přerušení splácení snížený i úrok u těchto úvěrů o „nějakou symbolickou výši“. Navrhne také vládě, aby zrušila daň z nabytí nemovitosti.
img

Rekordní nezaměstnanost v USA. Centrální banky i nadále snižují sazby a rozšiřují QE

27.03.2020 Americká centrální banka oznámila v pondělí neomezené kvantitativní uvolňování. Tedy Fed bude nakupovat neomezené množství státních dluhopisů a cenných papírů zajištěných hypotékami. Podle MMF bude letošní recese světové ekonomiky způsobená koronavirem mnohem horší, než kterou způsobila finanční krize v letech 2008 až 2009. Avšak MMF dodal, že k zotavení světového hospodářství by mohlo dojít již v roce 2021.
img

Forex: Koruna tento týden jak na houpačce

27.03.2020 Česká koruna vůči euru zažívala i v tomto týdnu kurzové veletoče. V celotýdenním hodnocení ale skončila koruna v podstatě beze změny. Počátek týdne přinesl její oslabení z hodnot kolem 27,20 CZK/EUR směrem ke 27,80 CZK/EUR. Tuzemská měna opět doplatila na rizikovou averzi na globálních trzích. Situaci nepomohla ani informace ministryně financí, že se s guvernérem ČNB dohodli na možnosti odkupu státních dluhopisů. Trh se začal na rychlé uvedení nějakého programu kvantitativního uvolňování do praxe připravovat.
img

Jak teď zachraňovat českou ekonomiku?

27.03.2020 Vláda má masivně podpořit ekonomiku tehdy, když ji svírá strach, takže nikdo moc nechce investovat a utrácet. Což byl částečně případ před jedenácti lety. A má ji podpořit také tehdy, když by sice kdekdo investovat a utrácet chtěl, ale prostě nemůže. Což je dnešní případ.
img

Ranní zpráva z FOREX trhu: Americký kongres dnes schválí obří fiskální balík

27.03.2020 Ve Spojených státech dnes budou zveřejněny únorové osobní příjmy a výdaje Američanů. Ty ještě přinesou příznivý obrázek. S tím se již ale u březnových dat můžeme rozloučit. Francouzskou spotřebitelskou důvěru čeká volný pád. Americký kongres dnes zřejmě schválí obří fiskální balík v hodnotě více než dvou bilionů dolarů.
C:\fakepath\cnb-26032020-lv.jpg

ČNB: Cílem novely není vstoupit na trh s novými státními dluhopisy

26.03.2020 V případě novely zákona o České národní bance, kterou v pondělí schválila vláda a Sněmovna ji odmítla projednat ve zrychleném čtení, nebylo nikdy cílem ČNB vstoupit na primární trh státních dluhopisů. Centrální banka jej vnímá jako stabilní. Na dnešní tiskové konferenci to uvedl viceguvernér ČNB Tomáš Nidetzký. Primární trh se týká emisí nových cenných papírů a jejich splácení.
img

Forex: ČNB snižuje sazby, tento krok může zopakovat

26.03.2020 Česká národní banka dnes snížila úrokové sazby o dalších 75 bazických bodů. Klíčová sazba se tak nyní nachází na rovném 1 %. Vedle repo sazby ČNB snížila lombardní sazbu na 2,00 %, diskontní sazbu na 0,05 %. Rozhodnutí bylo jednomyslné. Sazbu proticyklické bankovní rezervy centrální banka snížila na 1 % a je připravena ji dále uvolnit. Možnost provádět kvantitativní uvolňování by podle slov viceguvernéra Nidetzkého umožnila rozšířit okruh protistran i rozsah nástrojů, které může ČNB nakupovat. Nově by tak mohla dodávat likviditu nejen bankám ale i například pojišťovnám či penzijním fondům. Česká ekonomika podle jeho vyjádření setrvá po zbytek roku v silné recesi.
img

ČNB dnes znovu snížila úrokové sazby, a to o 75bb

26.03.2020 Česká národní banka na dnešním měnově politickém zasedání rozhodla o snížení základní úrokové sazby o dalších 75bb. Analytici přitom očekávali snížení v menším rozsahu, přibližně o 50bb. Výše dvoutýdenní repo sazby tak od zítra bude 1 %. Jedná se již v pořadí o druhé výrazné snížení úrokových sazeb v průběhu necelých čtrnácti dnů. Lze očekávat, že hlavním důvodem je i nadále především podpora reálné ekonomiky, která stále více trpí zavedenými preventivními opatřeními proti šíření koronavirové infekce. Od prvního snížení úrokových sazeb v pondělí 16. března se totiž objevily další negativní zprávy zhoršující výhled české ekonomiky, týkající se zejména přerušení výroby v automobilovém průmyslu. Ten je přitom v ČR významným zdrojem jak přidané hodnoty, tak i zaměstnanosti. Po uzavření většiny provozoven v obchodu a službách, je tak již paralyzována velká část českého hospodářství.
img

UMOŽNĚNÍ NÁKUPŮ STÁTNÍCH DLUHOPISŮ ZE STRANY ČNB JE KROK SPRÁVNÝM SMĚREM

25.03.2020 Vláda v úterý 24. března schválila novelu zákona o České národní bance, která by měla centrální bance umožnit nakupovat státní dluhopisy, a to i s delší dobou splatnosti. Součástí návrhu je i rozšíření množství subjektů, se kterými bude moci ČNB obchodovat. Parlament se však odmítl tímto návrhem zabývat s tím, že se nejedná o problém legislativní nouze.
img

Babišova vláda si bude moci snáze půjčovat, a to masivně i koruny nově tištěné Českou národní bankou. Kvantitativní uvolňování se zabydluje ve střední a východní Evropě

24.03.2020 Kvantitativní uvolňování se plně zabydluje v zemích střední a východní Evropy. I v těch, které nesdílí euro, jako je Polsko, Rumunsko, Maďarsko nebo Česko. Vlády a centrální banky těchto zemí podnikají legislativní kroky k tomu, aby ke kvantitativnímu uvolňování mohlo docházet, případně už takové opatření přímo provádějí či signalizují.
img

Koronavirová ekonomika: Proč začít vydávat koronabondy

24.03.2020 Je jasné, že v krizi obvyklá pravidla neplatí. V rámci boje s jedním z nejvýznamnějších ekonomických šoků moderní historie se Německo rozloučilo se svou „Schwarze Null“, EK pozastavila platnost rozpočtových pravidel a ECB významně uvolnila bankovní a finanční předpisy. Zpočátku byla odezva ze strany EU příliš pomalá a nevýrazná, ale tento týden by mohl být rozhodující. Mohl by ukázat, že v EU nejde jen o suchopárné finanční transakce, ale také o demonstraci solidarity s ostatními evropskými zeměmi v neveselých časech.
img

Fed oznámil neomezené kvantitativní uvolňování

23.03.2020 Tento čtvrtek se koná řádné měnové zasedání České národní banky. Očekáváme, že bankovní rada pod vlivem nadále se zhoršujících výhledů pro českou ekonomiku přistoupí k dalšímu snížení úrokových sazeb o 50 bazických bodů. Dvoutýdenní repo sazba by se tak měla dostat na 1,25 %, tedy o celý procentní bod níže než na začátku března. S postupem epidemie Covid19 a zpřísňováním opatření proti jejímu šíření, která současně narušují ekonomickou aktivitu, dochází i k prohlubování odhadů hospodářského poklesu v letošním roce. A právě proto by ČNB měla dále uvolnit měnové podmínky, bez ohledu na inflaci vysoko nad třemi procenty. Dá se ostatně očekávat, že hospodářský pokles se postupně začne projevovat i na růstu cen a inflace začne během několika měsíců výrazně ztrácet tempo (už nyní např. nízké ceny ropy podstatně zlevňují tuzemské ceny pohonných hmot). Kromě nižších sazeb pomáhá domácí ekonomice i slabá koruna. Její kurz, který se v posledních dnech pohybuje výrazně nad 27 korunami, tak přispívá k měnovému uvolňování. V naší prognóze předpokládáme, že by ČNB měla během druhého čtvrtletí ještě sazby snížit o čtvrtinu procentního bodu až na 1,00 %. To však bude do značné míry závislé na došlých datech z reálné ekonomiky, pro která bude klíčové, jak dlouho budou trvat restriktivní opatření.
img

Index DAX30 se stabilizoval - ticho před bouří?

23.03.2020 Prodejní tlak na CFD DAX30 zůstal v posledním obchodním týdnu vysoký, navzdory masivním peněžním stimulům FEDu z 15. března, kdy snížil sazby na 0.0%-0.25%, zahájil program QE (kvantitativní uvolňování) ve výši 700 miliard USD a oznámil swapové vztahy s globálními centrálními bankami, které zajistí, že bude k dispozici dostatek USD.
img

Rychlé shrnutí

23.03.2020 Akciové indexy v Asii a futures v Evropě i v USA zahajují pondělní seanci negativně. Kospi a S&P/ASX200 klesly o 5 %, HSCEI ztrácí 3,7 % a Nikkei 2 %. Futures na německý DAX klesají o 5 % a americké futures narazily na spodní limity.
img

Boj proti koronaviru. Centrální banky se odhodlaly ke koordinovanému uvolnění monetární politiky

20.03.2020 Americká centrální banka na svém mimořádném zasedání, které se konalo minulý týden v neděli, snížila hlavní úrokovou sazbu o jeden procentní bod do pásma 0 – 0,25 %. Fed zároveň oznámil, že zahájí masivní program QE ve výši 700 mld. amerických dolarů.
img

Fed vytáhl kanón, ale neohromil

18.03.2020 Americký Fed srazil sazby na nulu, oznámil masivní kvantitativní uvolňování a centrální banky z celého světa koordinují nárůst dolarových swapů, a na krátkou dobu tak pomáhají zmírnit tlak na problém financování dolarových aktiv, ale v konečném důsledku nemusí tradiční prostředky na tuto výzvu vůbec stačit.
img

Rozbřesk: ČNB mimořádně zasahuje, ropa pod 30 USD/barel

17.03.2020 Bankovní rada ČNB na včerejším mimořádném zasedání snížila úrokové sazby o půl procentního bodu. Umazala tak nejenom překvapivé únorové navýšení repo sazby, ale dokonce ji vrátila na úroveň před loňským květnem. Vzhledem k tomu, že tento krok udělala zcela mimo svůj harmonogram a navíc i v době korunového výprodeje, je evidentní, že ČNB odstavila kurz na druhou kolej, byť sám o sobě uvolňuje měnové podmínky, a navíc je připravena dál jednat.
img

Rozbřesk: Fed sráží úroky na nulu a rozjíždí kvantitativní uvolňování

16.03.2020 Nejrychleji během víkendu přibývali nakažení ve Španělsku. Ovšem nejen tam, a tak sada opatření přijatých přes víkend pravděpodobně na přelomu prvního a druhého kvartálu do značné míry paralyzuje ekonomiku eurozóny. Španělsko podobně jako Itálie vstoupilo do úplné karantény, Francie k tomu má velice blízko a Německo zavřelo své hranice s Francií Švýcarskem a Rakouskem. A k tomu samozřejmě přišlo o víkendu také úplné vyhlášení karantény v Česku. Naše poslední revize odhadů na růst v eurozóně se pohybují okolo -0,7 % pro rok 2020 (Evropská komise odhaduje -1 %), ale s hloubkou a délkou dopadů epidemie se mohou odhady spíše dále zhoršovat. V Česku v tuto chvíli odhadujeme možnost snížení českých sazeb o 100 bps na nejbližším zasedání.
img

Ranní nadhoz finančních trhů 16.3.2020

16.03.2020 Americká centrální banka se rozhodla naplno využít manipulační prostor pro podporu ekonomiky, který jí nabízelo dosavadní nastavení úrokových sazeb. V neděli na mimořádném zasedání rozhodl měnový výbor Fedu o snížení úrokové sazby o jeden procentní bod do pásma 0-0,25 %. Zároveň se Fed rozhodl pro masivní kvantitativní uvolňování ve výši 700 mld. dolarů.
img

Evropské akcie spadly nejvíce v dějinách, americká centrální banka zahajuje čtvrtou vlnu kvantitativního uvolňování

12.03.2020 Evropské akcie se dnes propadly nejvýrazněji v dějinách. Investory rozčarovala zejména Evropská centrální banka, která se neuchýlila k dalšímu snížení úrokové sazby. Místo toho jen navýšila objem odkupu aktiv, zjednodušila bankám přístup ke kapitálu a dále uvolnila podmínky pro úvěrování firem. Investoři ale čekali více, takže po oznámení záměru ECB došlo k prohloubení obřího akciového pádu. Akcie, alespoň ty americké, nakonec musela zachraňovat americká centrální banka.
C:\fakepath\FX3.jpeg

Forex: Dolar zpevňuje, investoři čekají opatření na podporu ekonomiky

10.03.2020 Americký dolar dnes zpevňuje. Obchodníci totiž předpokládají, že vlády připraví opatření na podporu ekonomiky proti dopadům nového typu koronaviru.
img

Proč zase zdražuje bitcoin? Kvůli centrálním bankám, jejich „tisku“ dolarů i eur, ale i kvůli strachu propásnout nafukování další bubliny

11.02.2020 Bitcoin dnes opět prolomil hranici 10 tisíc dolarů. Vystoupal až na hodnotu bezmála 10387 dolarů. To je jeho nejvyšší dolarová cena od 13. září loňského roku, vyplývá z dat Bloombergu. V letošním roce tak nejstarší a nejmohutněji kapitalizovaná kryptoměna zhodnotila o zhruba 45 procent a svět se opět táže, zda má před sebou strmý růst, jaký zažila například koncem roku 2017. Tehdy vystoupala na svoji historicky rekordní úroveň, takřka 20 tisíc dolarů. Dějinně rekordní dolarové ceny dosáhla 18. prosince 2017, kdy její cena v jednu chvíli činila i 19 511 dolarů.
img

Proč ČNB dnes nečekaně zvýšila úroky a co posilování koruny znamená pro „obyčejného smrtelníka“? Zdraží hypotéky, zlevní elektronika

06.02.2020 Česká národní banka dnes zcela nečekaně zvýšila klíčové úrokové sazby. Základní sazba se zvedá z dvou na 2,25 procenta. Vzestup sazeb nečekal nikdo z analytiků oslovených agenturou Bloomberg.
C:\fakepath\top-28012020-lv-6.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

28.01.2020 1) Asijské akciové trhy zakončily dnešní obchodování v červených číslech, když je dolů stáhly přetrvávající obavy z šíření čínského koronaviru, který si podle zpráv médií v Číně vyžádal již více než 100 obětí.
img

Makroekonomický výhled: Evropa se připravuje na zelené kvantitativní uvolňování

24.01.2020 Jsou australské požáry budíčkem pro celý svět? To je vzhledem k ničivým dopadům přírodní katastrofy, která v Austrálii dosud zuří, zcela legitimní otázka. Na prahu nové dekády není pochyb, že svět zažívá stále víc přírodních katastrof. Podle statistických údajů zveřejněných webem „Our World in Data“ (Náš svět v datech) dochází v posledních 20 letech v průměru k 335 přírodním katastrofám ročně, zatímco v letech 1985 až 1995 byla jejich frekvence poloviční. Zároveň rychle rostou ekonomické náklady s nimi spojené. V posledních 10 letech dosáhly v průměru 200 miliard dolarů ročně, což je oproti 80. letům čtyřnásobek.
img

Rozbřesk: ECB zahájila revizi své politiky

24.01.2020 Včerejší zasedání ECB nepřineslo žádnou změnu měnové politiky této centrální banky, a tak úrokové sazby zůstávají tam, kde byly. Kvantitativní uvolňování (QE) odstartované teprve v listopadu pokračuje v nezměněném rozsahu. QE chce ECB ukončit jen těsně před tím, než začne zvyšovat úrokové sazby.
C:\fakepath\99655475.jpg

Euro dostává šanci

23.01.2020 Po nepříliš růstovém roku 2019, který nechal Německo a Itálii balancovat nad propastí recese, se eurozóně blýská na lepší časy. Alespoň tak to vidí jeden ze silných předstihových indikátorů německého institutu ZEW, který vystoupal dokonce na 5letá maxima.
img

Koruna je nečekaně nejsilnější za více než sedm let, elektronika by mohla zlevnit až o 25 %

15.01.2020 Koruna je nejsilnější za více než sedm let. Jednoduše řečeno, je to hlavně proto, že za uložení peněz v korunách lze získat výrazně vyšší úrok než za uložení peněz v eurech. Tyto nůžky se přitom dále rozevřely koncem loňského roku, kdy Evropská centrální banka opět začala tisknout eura ve velkém, znehodnocovat je, a dále tak tlačit na snížení úroku na euru. Zároveň v Česku citelně rostly ceny. Zdražování se protáhlo do roku 2020, kvůli růstu spotřební daně na tvrdý alkohol či tabák, úpravě řady ceníků směrem nahoru, například v případě elektřiny pro domácnosti či vodného a stočného, k níž došlo s příchodem roku 2020. Dále letos pokračuje zdražování potravin typu vepřového či cukru, takže se zvyšuje pravděpodobnost, že Česká národní banka bude muset „přehřívající“ se ekonomiku zchladit. A to udělá právě zvýšením úroků, které nastavuje. Toto zvýšení úroků dále zvýší výhodnost ukládání peněz v koruně, což české i mezinárodní investory povede k tomu, aby korunu dále pořizovali, což vyžene její kurs výše, možná dokonce prolomí hranici 25 korun za jedno euro. Toto vše platí, pokud vydrží příznivé podmínky ve světě, tj. pokud se nestupňuje americko-čínská obchodní válka nebo třeba napětí na Blízkém východě, či pokud nedorazí nějaká nečekaně špatná makroekonomická zpráva z tuzemska, ale zejména ze světa.
img

Koruna dnes v podvečer zhodnotila na nejsilnější úroveň vůči euru od února 2018. Příznivě reagovala na Trumpovu tiskovou konferenci

08.01.2020 Koruna dnes v podvečer středoevropského času zhodnotila na nejsilnější úroveň od 8. února 2018, tedy za takřka dva roky, když se euro prodávalo i za méně než 25,22 koruny. S výjimkou právě prvního únorového týdne roku 2018 nebyla od ukončení intervenčního režimu České národní banky v dubnu 2017 koruna nikdy vůči euru tak silná jako právě dnes.
img

Koruna dnes zhodnotila na nejsilnější úroveň za skoro dva roky, zlevnit by mohla třeba elektronika

08.01.2020 Nečekané letošní posilování koruny, které pokračuje tváří v tvář stupňování napětí mezi USA a Íránem, svědčí o tom, že trhy zatím nevěří, že se situace na Blízkém východě „vymkne kontrole“. Nevěří ve vojenský střet obou znesvářených zemí a už vůbec nevěří třeba v třetí světovou válku. Koruna sílí, neboť trhy naopak věří v to, že letošní rok bude ekonomicky příznivý. Konkrétně míní, že jak německá ekonomika, tak ekonomika eurozóny letos budou podávat už zase poměrně solidní výkon, že žádné nepříjemné překvapení nepřichystá ani dění kolem brexitu a konečně že USA nezabřednou do války s Íránem, ani neprohloubí obchodní válku s Čínou. V takovém případě totiž bude koruna těžit z růstu apetýtu investorů po rizikovějších aktivech a také z toho, že nůžky úrokových sazeb v Česku a v eurozóně jsou rozevřeny do široka, nejvýrazněji od začátku milénia. To zatraktivňuje korunové úložky před eurovými a zvyšuje zájem právě o českou měnu.
Související klíčová slova: Soros Fund Management | Asijské obchodování | Kurz eura a dolaru | Objem peněz | Eurostoxx 50 | Byznys | Australská centrální banka | Pip | Fibo | Český průmysl | Cabot Money Management | Bankéř | Short USD/CAD | Analytik skupiny | Ekonomické problémy | Klesající klín | Tempo růstu | Geopolitické riziko | Kvalitní akcie | HSBC | Brown Brothers Harriman | Programování | ECB (European Central Bank) | Investiční firma | Daytrading | Role ECB | LYNX | Retracement | Jackson Hole | Trading centrála | Deficit veřejných financí | Dolar (USD) | Vládní dluhopisy | Průmyslové velmoci | Španělská centrální banka | Minimální marže | Řecko | ETC | Silnější koruna | Devizoví obchodníci | Globální dluhopisové trhy | Bretton Woods | Roll Over | Kurs EUR | Výsledek hospodaření | Údaje z USA | Kč/EUR | Největší banky | Fiskální stimul | Deutsche Lufthansa | EUR | J&T | Fungování trhů | Viktor Orbán | Podnikové dluhopisy | Obchodní komora | Zkušenosti | Obchodníci na forexu | Makroekonomika | Bank of China | Cenová hladina | SEDG | Světové akcie | Cap | Prodej komodit | Konsorcium | Matěj Široký | Alphabet | Společnost Crédit Agricole | Hlavní úrokové sazby v USA | Vstupy | Ark | Výnosová křivka v USA | Akciové trhy | Ekonomické dopady koronaviru | Brazilský real (BRL) | Vyšehradské fórum | Index Bloomberg Barclays | Exporty | Koronavirové krize | SP500 | Měnový kurz | Silicon Valley Bank | Decentralizace | Celosvětový dluh | Švédské koruny | Pozitivní vliv | Rolování | Spolkový statistický úřad | Přebytky zásob | Pfizer | Obchodník | Centrální banky a měnová politika | Veřejné finance | Subvence | Tomáš Lébl | Měnový pár EUR/CZK | Americká inflace | Tradeweb | Mince | Index vládních dluhopisů | Pokles sazeb | Kvantitativní utahování (QT) | Svobodné podnikání | Víra v bezpečí investic | Vývoj míry nezaměstnanosti | Trend | Dávky v nezaměstnanosti | Bank of Japan | Inflační čísla | Likvidní trh | Zerohedge | Obchodování na globálních trzích | Vliv HDP | Geopolitické konflikty | Produkty obchodované s finanční pákou | Empire State Index | Long pozice | Časté změny | BTC | Výrobní PMI | Dění na světových burzách | Výkonnost dolaru vůči koši hlavních světových měn | Státní dluhopis | Americký dolarový index | Mezinárodní měnový fond | Technologie blockchainu | Fortuna | Statistiky | Hospodářský růst USA | BinckBank | Firemní sektor | Investiční banky | Agentura S&P | Britové | Dow Jones Industrial | Postavení země | Odvrátit deflaci | Kupovat dluhopisy | Výkyvy na trzích | Globální ekonomické trendy | Čistá zisková marže | Silný support | DuckerFrontier | Politika amerického Fedu | Aktiva | Letecké společnosti | USD/PLN | Global Macro Trading | Citigroup | Kvantitativní uvolňování (QE) | Energetika | EURJPY | Bezpečné útočiště | Hlavní centrální banky | Stochastický | Berkshire Hathaway | Měnové zasedání | Fondy obchodované na burze | Záporné sazby | Nálady na trhu | Obchodovat na finančních trzích | Intesa Sanpaolo | Korelace | Hlavní fundamenty | Náklady na půjčky | Index aktivity | Americké zásoby zemního plynu | PLN | Střední Evropa | Obchodování CFD | Evropská komise | Investing | Dovednosti | Libra vůči dolaru | Index strachu | Cash Warriors | Závislost | Kolaps | Japonská měna | Vliv měnové politiky | Lockheed Martin | Neutrální úroková sazba | Sazba hypoték | Citibank | Schodek státního rozpočtu | Mechanismus měnových trendů | Splasknutí bubliny | Vliv na ekonomickou stabilitu | Unce zlata | Sociální síť Reddit | Vývoj objemu | Zveřejnění výsledků | Investování do akcií | Zhodnocování měny | Zdroje informací | Upozornění na tweety | Tvorba pracovních míst | Výhled centrální banky | Oznámení | Společnost Saxo Bank | Zasedání ECB | Obchodní systém | Další snižování sazeb | Komunita | USD/ZAR | Diverzifikace | Uptrend | Line | Expert Advisors | Unilever | Výnosy dluhopisů | Měnové báze | Index PX | Analýzy | Slabá čísla | Pravděpodobnost | P/S | Bilanční suma | Cíle měnové politiky | RichDad | Navyšování zadluženosti | Návratnost investice | Worldgovernmentbonds | Typy zpráv a indikátorů | Největší obchodník s ropou | Cenové stability | Optimismus investorů | Mezinárodní ratingová agentura | Chování trhu | Šéf Fedu Jerome Powell | RDSA | Zajímavé akcie | Lagardeová | Deflační tlaky | Petromatrix | Vládní opatření | Fiskální a měnové stimuly | Snížení produkce | ROIC | Ethereum | Americké dluhopisy | Vývoj cen akcií | Obchodní platformy Metatrader | Růst sazeb | Intradenní technická analýza | Investment Management | Měny emerging markets | Objem obchodů s kryptoměnami | Širší index S&P 500 | Britská libra | Exchange | Eskalace války | Zprávy a události | Rostoucí ceny | Deutsche Boerse | Investor Ray Dalio | Fond obnovy | Poplatky | Výkyvy | Albert Bourla | Simon Peters | Digital Turbine (APPS) | Únik kapitálu | Ceny zeleniny a ovoce | Argos Capital | Asijské akcie | Depozitní sazba | Uzavření příměří | Zlato a stříbro | APP | Financial Times | Posilování dolaru | Zvýšení likvidity | Britský akciový trh | Český statistický úřad | Oslabování měny | Goldman Sachs | Největší profíci | Směřování měnové politiky | Analytik TopForex | Chudí | Deflace | Scott Bessent | Zdraví ekonomiky | Axiory | Forex market | Úřad pro finanční etiku (FCA) | Akcie Novavax | Inflační cíle | Konflikty | Index ekonomické nálady | Administrativa amerického prezidenta | Memecoin | Expanze | Německý DAX | Volatilita směnných kurzů | Měsíčník finančních trhů | Zlato na burze | Martin Kopáček | Důležité fundamenty | Hlavní ekonom | Pravděpodobnost snížení úrokových sazeb | Co je měnová politika? | Zkušenosti z Japonska | Geopolitické napětí | Bankovní rada ČNB | Saúdská Arábie | Velké ekonomiky | Index německých akcií DAX | Šéf Fedu Powell | Varovný signál | Role centrálních bank | USD/KRW | Turecká krize | Vývoj aktiv Fedu | Burze | Nová data | Nejvyšší výnos | Bazický bod | ISM ve službách | František Táborský | Aktuální růst mezd | Vysoké inflace | Dluhopisové emise | Záznam ČNB | PFE | Rozdávání peněz | Trendová čára | Oligopol | Změny HDP | Uhlodolary | Měnová opatření | Home Credit | Daňové škrty | Finanční prostředí | Bidenova administrativa | Vliv obchodní války | Aktuální prognózy | Cena zlata | Průměrná úroková sazba | Vývoj finančních trhů | Budoucnost investování | Ceny dováženého zboží | Objem hypotečních úvěrů | Peter Garnry | Akcie dnes | Strach | Obchodník na finančních trzích | Hospodářský plán | Světové krize | Analýza sociálních médií | VAT | Burza | GDP | Finanční trhy dnes | Analytický tým | Walgreens | Rozvojové ekonomiky | Fond Pimco | Hlavní události | Inflace v prosinci | Americký akciový index | Růst cen v době stagnace | Ekonomický poradce Bílého domu | Bank Term Funding Program | Smíšené fondy | Pumpování likvidity | Základní úrokové sazby | Krize eurozóny | FME | Tržní volatilita | Zlato kurz | Rostoucí inflace | Vývoj amerického dolaru | Zhodnocování eura | Faktory ovlivňující měnové trendy | Vývoj míry nezaměstnanosti v USA | Směrnice | Silicon Valley | Graf | Očekávání zisku | Bayer | Thomas Jordan | Více peněz | Analýza demografických faktorů | Gold | Exchange Traded Funds | Kurz čínské měny | Operace Twist | Rating AAA | WTO | Finanční instrumenty | AXA | Brexit | Měnové zóny | Potvrzení trendu | Forex Exchange | Advance | Specifikace kontraktu | Vliv úrokových sazeb | Výnosy | Stabilnější měny | Velké recese | Zvýšení základní úrokové sazby | Karanténní opatření | Černé pondělí | Tiering | Vysoká míra volatility | Vývoj kurzu USD | Člen rady guvernérů | Devizové trhy | Online obchodování | Investiční analytik | Implikovaná volatilita | Výhled ratingu | Otevřený podílový fond | Časovat trh | Výhled ekonomiky | Comcast | Křehký finanční systém | Danske Bank | Propad japonského jenu | Vývoj na trzích | Klouzavé průměry | Bolívar | Měnová báze | Hypotéky v ČR | Znehodnocení | Globální pád akciových trhů | Jens Klatt | Market alert | Dlouholetý trend | Devalvace čínského jüanu | Sazby hypoték | Výsledkové sezóny | Bancor | Akciový výhled | Quantitative Easing | Šokující předpovědi Saxo Bank pro rok 2023 | Americký prezident | Banco Carregosa | Fiskální expanze | Irská ekonomika | Nastavení úrokových sazeb | Růst cen | Tradiční finanční trhy | Brettonwoodský systém | Panevropský index FTSEurofirst 300 | Standard & Poor's 500 | Americké ministerstvo financí | CZK | Akcie roku 2019 | Sentiment na trzích | BIDU | Vliv pandemie | ROE | Broker forex | Přijetí | Nizozemsko | New York | Kryptoměna Bitcoin | Výnos do splatnosti | Swiss National Bank | Snížení úrokových sazeb | Pandemie COVID-19 | Evropský systém centrálních bank | Kolaps amerického dolaru | Extrémní volatilita | Důchody | Vývoj ceny zemního plynu | Nástroje měnové politiky | Politické důsledky | Vývoj kurzu libry graf | Vysoké riziko | Pád Lehman Brothers | Nová historická maxima | Latinskoamerické měny | Commodity futures | Investiční příležitost | Proražení | Kurz USDCAD | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Vývoj měnového páru | Rubl | Bohatí | Farmaceutická společnost | Fibonacci retracement | Meziroční inflace v Německu | Potaš | Komunikační politika | PCE inflační index | Dopady obchodní války | WBTCB | Bezpečí investic | Ekonomika Spojených států | Velcí investoři | IMF | Tradingové webináře | Berenberg Bank | Regionální měny | Trading Places | Ekonomické analýzy | Peníze z vrtulníku | Měnový pár EUR/PLN | EIA | Inflace | Evropská měna | Dolarový index | Pád akciových trhů | GBP/CHF | Rizika a příležitosti | Nord Stream | Dogecoin (DOGE) | Ukrajinská hřivna | Otřesy na finančních trzích | Vysoká zadluženost | USD GBP | Vývoj objemu amerického vládního dluhu | České vlády | Snížení nákladů | Invesco Physical Gold ETC | Trumpová | Restriktivní opatření kvůli koronaviru | Tiff Macklem | Breakout | Poskytovatel likvidity | Russ Mould | Digitální měna | Dividendová sezóna | NZD/USD | Splasknutí realitní bubliny | Gap | Risk On | Smrtelné mutace | Radar Tradera | Vývoj měnového páru USD/NOK | Jádrový PCE inflační index | UCITS | Funkce měnových trendů | Zvýšení úrokové sazby | Hlubší pohled na fungování | 10leté bondy | Úvěr na bydlení | Česká měna | Růst nezaměstnanosti | Analýza fiskální politiky | Multi-level-marketing | Prima | Investice do robotiky | Sell | Ethereum Foundation | Brexitová dohoda | Zásah centrálních bank | Na volné noze | Obavy investorů | Podnikání na kapitálovém trhu | Předlužená britská vláda | Big Mac index | Dopad na ekonomiku | Garance | Nové kvantitativní uvolňování | Google akcie | Politická situace | Pozitivní sentiment | Akcie PLTR | Nezaměstnanost | Dividendy | Prudké navyšování zadluženosti | Technické nástroje pro fundamentální analýzu | Vliv geopolitických událostí | Wrightson Icap | Diskont | Větší podniky | Vicepremiér | Obchodní sankce | eFXnews | Wealth | čnBlog | Nízké úroky | Bidenův stimulační balík | Firma Apple | Analytik skupiny AXA | Předseda Evropské komise | Dluhopisy řecké vlády | Plovoucí směnný kurz | BrandZ | Zhoršující se epidemiologická situace | Konflikt v Evropě | Obchodní seance | Ceny australského uhlí | Michal Stupavský | Výrazný růst | Propad cen ropy | Expert Advisor (EA) | Obchodní deficit USA | Zadlužování země | Podnikatelská důvěra | Balík rozpočtových opatření | Problémy | Hodnota zlata | Index volatility VIX | Historické údaje | Utahování měnové politiky | Neomezené množství | EURCHF | Rizika a nejistota | Zahraniční dluh | NFP report | Nejdůležitější ekonomické události | Zasedání Evropské centrální banky | ČSOB | Formace hlava a ramena | Analýza obchodních bilancí | Kapitalismus | Multi-level | Výhled | Axiory Europe | Míra inflace v dubnu | Západoevropské akcie | ČSÚ | Příkaz | High Frequency Economics | Výhled eura | iShares Listed Private Equity UCITS ETF | Oslabování eura | Bank of Canada | Panika na trzích | Kontraindikátor SSI | Ceny aktiv | Bankéři | BP | Podnikání | Analytika | Bossa.cz | Guvernér Fedu | Útlum ekonomiky | Graf S&P 500 | Investice do dluhopisů | Scalping | Zisky EUR/USD | Země používající euro | Neomezené QE | Dow Jonesův index | Analytický tým FXstreet.cz | Inflace v Japonsku | US High Yield | Obavy z insolvence | Marginové požadavky | Aktuální cena zlata | USD JPY | Reason Foundation | Zisková marže | Obchodní válka mezi USA a Čínou | Věková struktura | Velký třesk | Plovoucí směnné kurzy | Geopolitická situace | Forward guidance | Vakcinace | Kevin Warsh | Segment retail trhu | UnitedHealth Group | Zvyšování sazeb | Philip Morris | Mezibankovní trh | Ekonomické indikátory | Vlastní měny | Zajišťování | Meziroční vývoj jádrové inflace v USA | Wood and Company | Dluhopisový fond Pimco | Centrální banka Japonska | Ztrátové obchody | WSJ | Summit EU | Konsolidace | Dobré výsledky | Vít Hradil | Macron | Obrovský růst cen | Moderna | Vojtěch Benda | Akciové indexy v Asii | USD index | Zprávy a indikátory | Britské akcie | Irsko | Pokles EUR/USD | EFSF | Current Ratio | Vrtulníkové peníze | Broker Consulting Index podílových fondů | Emise státních dluhopisů | Kč/USD | Růst úroků | Trendový kanál | Zlatá příležitost | HAS | Vydání dluhopisů | Uber | Celková inflace | Coca-Cola | FX Strategy | Teorie parity kupní síly | Porovnání dluhu | Podílový fond | Obezřetná měnová politika | Porovnání vývoje | Deflační měny | Historie | Redmond Wong | Historie EUR/USD | Bill Gross | Nerovnováhy | Komoditní měny | Výkon | Invesco | Přednostní (prioritní) akcie | Marc Faber | Sankce | Časová osa | Sebevzdělávání | Index burzy | Zveřejněná data | Nový model | Vývoj bilance Fedu | Dolary | Panama papers | LVMH | Rostoucí počty nakažených | Hedžové fondy | Globální ekonomiky | Makléřské firmy | Nabídka | Vývoj jádrové inflace v USA | Šéf britské centrální banky | Washington | Euro kurz | Silné deflační tlaky | Ministerstvo práce | Prodat USD | Ekonomický kolaps | Aktuální hodnoty měny | Jestřábí Fed | Akciový trh v USA | Mechanismy centrální banky | Tail Risk | Zasedání FOMC | Ekonom Morgan Stanley | Data z USA | Credit Agricole SA | Reverse order | Viceguvernér ČNB | Spotřebitelské inflace | Směnné kurzy | Handelsblatt | Indická rupie (INR) | Intervence japonského ministerstva financí | United Technologies | Výprodeje | Konec války na Ukrajině | ForexFactory | Ceny hliníku | Fiskální politiky | Vybrané měny | Fixní výnos | Utahování měnových politik | Další obchodní válka | České nemovitosti | Financovat vládní deficit | Kurzy USD | Centrální banky | Dopad na spotřebitele | EUR/PLN | Obchodní plán | Inflace spotřebitelských cen | Vývoj indexu české koruny | Reserve Bank of Australia | Akciový index | J.P. Morgan Asset Management | Helikoptérové peníze | Vakcína proti koronaviru | Alibaba | Nezaměstnanost v USA | PMI pro sektor | CL | Globální akciové valuace | Reálné překážky | Úspěšné lidi | Obchodní příležitost | Bilion | Financial Times (FT) | Dluhopisový fond | Lepší výsledky | Silná ekonomika | Politické faktory | Henkel | Vzestup cen akcií | Cyklus zvyšování sazeb | Long position | Nástroje technické analýzy | Ceny pohonných hmot | Čeští ekonomové | Edelman | TD Securities | Světové ceny ropy | Chování lidí | Kanadské maloobchodní prodeje | Zvyšování úrokových sazeb v USA | Petrodolary | Úspěšné obchodování | American Airlines | Polská centrální banka | Rychlý růst mezd | Reakce trhu | Ekonomiky | Snižování úroků | Odhodlání | Obchodně vážený index | Změny cen komodit | Dnešní makroekonomické ukazatele | Donald Trump | CISCO | Vývoj ceny mléka | Kurz polské měny | Sociální a kulturní faktory | Čínský jüan | PLN/EUR | Open Market Operations | Vývoj ceny zemního plynu v USA | Nejnižší výnosy | Zlato grafy | Volatilita | Forex forex | Argentinské peso | Vývoj kolem brexitu | Poplatek | Vývoj cen zlata | Maďarsko | RN systém | Členové bankovní rady | První zvýšení sazeb | Hrubý domácí produkt (HDP) | Brexit bez dohody | Carry trades | Vývoj měnového kurzu | Pandemie koronaviru | Poplatky za držení pozice přes noc | Ken Veksler | Záchranný fond | Federální rezervní banka | Průmyslová produkce | Růst začínajících podniků | Contract | Manažeři | Hlavní ekonom Saxo Bank | Založení demo účtu | Economist | Španělské banky | Börsen-Zeitung | Řecké banky | Breakout Trader | Anglické libry | Stimulační procesy | Plánování | Přístup veřejnosti | Předpovědi Saxo Bank | Volby v Řecku | Změny trendu | HDP Číny | Cenové hladiny | Oslabení jüanu | Index ISM ve službách | Státní dluh | Sazby v USA | Finakademie | Bydlení | Japonská vláda | Airbus | HeidelbergCement | Realitní bublina | P/E | Makléřská společnost | Platina | Zveřejněné údaje | Peníze | Zpráva | Bankovní unie | Automatický obchodní systém | Faktory ovlivňující monetární politiku | Situace okolo koronaviru | Obavy o bezpečnost | Pozitivní očekávání | Hawkish | CySEC | Trpělivost | Vývoj objemu aktiv ECB | HFT | Brent | Komoditní sektor | HUF | Epidemická situace | Marže prodávajících | Prudký pokles | Politika | Americké prezidentské volby | Exxon Mobil | HUF/EUR | Stimul | Akcie roku 2021 | Jüan | Očekávání | Cena žlutého kovu | Zlato online | Kurz EUR/CZK | NN Group | Expert | VoxEU | Roční zhodnocení | RWE | Zápis ze zasedání Fedu | Nákup EUR | Akcie Micron | Zpomalení čínské ekonomiky | Fáze expanze | Evropské burzy | NFLX | Palladium | Investiční nemovitosti | FB | Index cen domů | Světové finanční trhy | Cambridge Mercantile Group | Plaza Accord | Coinmarketcap | Vybírání zisků | Nomura | Výhled na rok | Investiční centrum | Ukončení obchodní války | Cisco Systems | Ratingová agentura | Bloomberg Commodity Index | Theresa Mayová | Koloběh zadlužení | NZDUSD | Manažerka | Vyšší výnosy | Sentix index | Posílení eura | Akcie Eurobank | Zvýšení sazeb | Cena Big Macu | Hluboké recese | Meta (Facebook) | Trump včera | Harris | Historický kontext | Admirals | Quantitative tightening | Boom | Výnosy na dluhopisech | Alternativa oficiálních měn | Celní války | Indický index BSE Sensex | Historický vývoj | Ozvěny trhu | Makroekonomické indikátory | Kathy Lien | Průmysl | Ekonomické kalendáře | Války na Ukrajině | Měnové trendy | Americké ministerstvo práce | Obchodní účet | Purple Trading Štěpán Hájek | Rozhodování o obchodování | ETF fondy | Quantitative easing (QE) | Deprese | Bitcoin Cash | Hypotéky v Česku | Rozdíl mezi WTI a Brentem | Vývoj ceny ropy WTI | Invaze na Ukrajinu | Rychlé zisky | Nakupovat akcie | Obchodování CFDs | Základní sazby | Majetek | FX Trader | Pohled do budoucnosti | Vývoj na akciových trzích | Měnový fond | Allianz | Bankovní regulace | Evropské měny | Financovat | Úvěrování | Obchodník s ropou Vitol | Vývoj měnového páru EUR/CHF | Standard & Poor's | Commodity | Býčí signál | EUR/CAD | Blockchain | Hlavní úrokové sazby | Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti | SolarEdge Technologies | Zdražovat | Jana Steckerová | Zásoby ropy | Vysoké ceny energií | Politická nejistota | Uvolnění měnové politiky | Fed Funds Rate | Dolar vůči koruně | Dopad na realitní trh | Situace na trzích | Hedgeové fondy | Saxo | Janet Yellenová | Vanad | Obchodní signály | Investment management | CZK/EUR | Finanční vzdělání | Nákupy | Růst | Účetní období | Tlak na nižší cenu výrobků | Pomalé oživení | PoW | Ekonomické expanze | Barel ropy Brent | Americký index | Porovnání meziročního vývoje | EUR/NOK | Eva Miklášová | AFP | Příležitosti | Telegramové skupiny | Akcie a ETF | Itálie | Trh dluhopisů | Snížit úrokové sazby | Výpadky | EUR/CZK | Americká lehká ropa | Zaměstnanost | Fundamentální pohled | Makroobezřetnostní politika | Neckline | IOT | Futures kontrakty | Silnější support | Program kvantitativního uvolňování | Opatření centrálních bank | MiFID II | Válka | MetaTrader | Levná země | Aktuální obchodní příležitosti | Kulturní faktory | Vývoj akciového indexu S&P 500 | Ratingové hodnocení | Soudní dvůr Evropské unie | Řecká vláda | Německý export | Realitní bubliny | Drobní investoři | Světové finanční krize | Nový typ koronaviru | Fundamentální analýza | Last Trading Day | Národní měny | BreakEven | Nižší úroky | FXstreet.com | Index BSE Sensex | Wells Capital Management | Slovenská ekonomika | Dnešní zprávy | Vzorce chování | Jednání FOMC | Nálada v Evropě | Zásoby zlata | Gama | Denní minima | Prognóza | L.F. Investment | Výnosová křivka | Poskytování hypoték | Vládní dluh | Vývoj Big Mac indexu | Měnový pár USD/JPY | Výrazný propad | Vliv měnové politiky na ekonomiku | EverBank Wealth Management | Investovaný kapitál | Odchod z EU | Použití finanční páky | Šedá ekonomika | Evropský stabilizační mechanismus | Ziskové obchody | Volná pracovní místa | Asset management | Přesun do bezpečných útočišť | Obligace | Trh práce | Prezident Fedu | Změny cen | Soudní instance | Swiss | Růstový impuls | Rekordní inflace | RBS | Dnešní seance | Růst cen akcií | Britská centrální banka | Úroková sazba (míra) | Mercedes | Veřejný dluh | Aktuální kurzy měn | Vliv inflace | Swapová křivka | Kongres | Ask | Tempo poklesu | Investoři do drahých kovů | Akvizice | Spotřebitel | Růst amerického dolaru | Nová cla | Janus Capital | FxOpen | Vývoj meziroční spotřebitelské inflace | Průmyslové zakázky | FundStrat | Štěpán Hájek | Vývoj ceny zlata v USD za unci | Pochybnosti | Prodej dolaru | UFX.com | Země EU | Wolters Kluwer | LYNX Broker | Riziko redenominace | Novozélandský dolar | Izrael | Snižování cen | Objem obchodů | BSE | Portfolio management | United Airlines Holdings | Spike | Koronavirová krize | Ceny dluhopisů | Velká Británie | Úrokové sazby v USA | Technologický vliv | Stock Success System | Postupy centrálních bank | Evropské ekonomiky | Index podnikatelské nálady | Zlato zprávy | George Soros | Dopad pandemie | Investovat do zlata | IHS Markit | Nordea | Technologické akcie | Kritický týden | ABN AMRO Bank | Sodexo | Ropný trh | Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) | Cena bitcoinu | Volatility | Nike | Pro jaký dluhopis se rozhodnout? | Vývoj objemu aktiv Bank of Canada | Blog | Vyzkoušet si trading | Ceny výrobců | Pálení peněz | Vishnu Varathan | Long | AKAT ČR | Vývoj hlavní úrokové sazby | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Nejvyšší soud | Chování | Snižování sazeb | Pew Research Center | Tržní úrokové sazby | Kontrakty | Hospodářské krize | Ruská invaze na Ukrajinu | Zpomalení ekonomiky | Ropné společnosti | Pozitivní zpráva | Evergrande | FIDESZ | The Magnificent Seven | Lira | Boj proti koronaviru | Důvěra spotřebitelů | Bilance aktiv držených amerických Fedem | Fond ESM | Koruna posílila | Složitý svět | Moody's | E15 | Měnový impuls | Nigérie | Geopolitická rizika | Supreme Edition | Národní ekonomická rada vlády | Futures euro | Cla na americké zboží | Investiční portfolio | Spotřeba ropy | Zasedání centrálních bank | Thyssenkrupp | AUD | Dřevo | DJIA | JOLTS | Inflace v eurozóně | Paul Tudor Jones | Investiční výhled | Portál FXstreet.cz | Šéfka ECB | Chicago Mercantile Exchange | Vývoj měnového páru GBP/USD | Caterpillar | Gamma | Oslabování koruny | Snižování úrokových sazeb v USA | Contract for Difference | Evropský statistický úřad Eurostat | Opatření proti koronaviru | Expanzivní měnová politika | FTSEurofirst 300 | Energetická krize v Evropě | Opatření | Meziroční růst | EBay | Olympijské hry | Měnové stimuly | Trumpovi lidé | BIC | Cvičení | Commodity Futures Trading Commission | Vývoj kurzu USD/EUR | Treasuries | Tapering | Ekonomická stagnace v eurozóně | Investiční tituly | Investujte zodpovědně | Předseda AKAT ČR | Trh s dluhopisy | Covid | Nákupy centrálních bank | Oslabení eura | Index ekonomické aktivity | Zprávy z ekonomiky | Výsledky voleb | Turecko | Vývoj kurzu | Drahé energie | Baidu | Fincentrum | Měny v regionu | Intradenní obchodování | Vývoj měnového páru EUR/CZK | Ratingová metoda | Český nemovitostní trh | Objednávky | Trh | Acacia Communications | Barel ropy | Momentum | Latinská Amerika | Lukáš Jankovský | Lukáš Kovanda | Švédská centrální banka | Hodnota amerického dolaru | Karlsruhe | Kapitálové strategie | Zkušenost | Externí rovnováha | Czech Fund | Cykličnost | Columbia Threadneedle | SAIC Motor | Portfolio manažer | MSCI | Posílení kurzu | EMU | Uložení peněz | Tlak na nižší cenu | Hodnocení brokerů | Kvantitativní uvolňování ČNB | Riziková averze | Prezident Evropské centrální banky | Registrovaný cenný papír | Oživení české ekonomiky | Úroky na hypotékách | Monetární normalizace | Britské hospodářství | Šíření nemoci COVID-19 | Coinbase | Kurzy akcií | Fialova vláda | Akciová tržní kapitalizace | Rozpočtový schodek | Průměrné mzdy | Obchodování na forexových trzích | PLUG | RUB CZK | Míra zadlužení | Vývoj měnového páru EUR/SEK | Řecká krize | Dollar Index | Fair Value | Open | Statistické údaje | Švédská měna | Představitelé Fedu | Rozdílové smlouvy | Behaviorální vzorce | Kapitálový trh | Swapové body | Kolísání měn | Měnová stimulace | Bilance aktiv | Index | Měny rozvíjejících se ekonomik | Události roku | Znovuzavedení šrotovného | Studie | Data z reálné ekonomiky | Futures | Měď | Směnný kurz | Akcie Digital Turbine | Česká koruna (CZK) | Aktuální spready | Kurzy eura | Zpomalení v Číně | Volby ve Španělsku | Rezervní měny | Vývoj eura | Dynamika směnných kurzů | MMF | Vnitřní hodnota | Pravděpodobnost ztráty | Obchodní bilance eurozóny | Tržní cyklus | Výrobní ceny | Intervence na trhu | Skupování aktiv | Odliv dividend | Zpřísnění měnové politiky | Eura | Penzijní fondy | Komise | Diskuse o ropě | Nejistoty | Developed markets | Tržní kapitalizace | Obchodování na devizovém trhu | Dolarové likvidity | Bílý dům | Videokonference | Znalost měnových trendů | Kapitál | Fungování | Rétorika centrálních bank | Palantir akcie | Jiří Rusnok | Jaké jsou cíle měnové politiky? | FinTech | Posílení | Devalvace | Politická rozhodnutí | Vliv na obchodování | Agentura Reuters | GBP/JPY | Americké dluhopisy očištěné o inflaci | Platební neschopnost | Chuť investovat | Wolfstreet | Včerejší obchodování | Althea Spinozzi | Obchodní války mezi USA a Čínou | Devalvace amerického dolaru | Údaje o inflaci | Zlato jako investice | Depreciace | Akciové trhy v Číně | Úvěrové krize | Američtí centrální bankéři | Majitel | Ziskové pozice | Klimatické změny | Ukazatel amerických burz | Shanghai Composite | Blue chip | Index STOXX Europe | Salutem | Řecké volby | S&P | Regulátoři | Společnosti | Zámořské indexy | Zhoršování situace v průmyslu | Koruna | Limit pro nákup dluhopisů | CSCO | Unie | Vice | Výnosové křivky | Obchodování na finančních trzích | Inflace ve Spojených státech | Obchodníci s měnami | VOLX | Data z ekonomiky | Důvěra investorů | Ekonomické ukazatele | Investiční portfolia | Historické maximum | Sázky | Přehřátí ekonomiky | Podpora vývozu | Vstup do eurozóny | Kurz dolaru | Narušení dodávek | Akciové indexy | Akcie Amazon | Globální spotřeba ropy | Ranní zpráva z akciového trhu | Obavy z brexitu | Stabilita finančního systému | Kapitálové požadavky | Frankfurter Allgemeine Zeitung | Christine Lagardeová | Právo opce | Shell | Komoditní index | Ropa Brent | Americké měny | Labor Day | Ekonomický kalendář | Kvantitativní zpřísňování | Moudro | Bod zlomu | Internet of Things (IoT) | Soukromý sektor | Střadatelé | Desetileté výnosy | Superbubliny | Britský premiér | Skutečný svět | AXA ČR | Maximalizovat zisk | Shazování peněz z vrtulníku | Fundamentální zprávy | Prezident Trump | Finanční společnosti | Sentiment na akciových trzích | Smrtelné mutace koronaviru | Slábnutí koruny | Příjem díky dividendám | Americké státní dluhopisy | Capital Markets | Christine Lagarde | LIBOR-OIS | Lukáš Novotný | Obchodní napětí | Wall Street Journal | Venezuelský bolívar | Přeprodaný trh | Ocel | Vývoj jádrové inflace v eurozóně | Prudké oslabení | Vítězové a poražení | Swing | Globální poptávka | Souhrn finančních trhů | IEA | Ekonomický vývoj | Anglie | Podnikatelé | UBS Wealth Management | E-commerce | Vývoj zlata | Reakce trhů | Vývoj meziročního růstu reálného HDP | Nejnižší výnosy státních dluhopisů | Veřejný dluh ČR | Typy zpráv | High Yield | Prohlášení | Prezident USA | Chod firem | Snížení DPH | EUR/GBP | Asie | Očekávání analytiků | Stimulační plán | Demografické faktory | Pád USD | Znalost | Marathon | Leva | Prodej dluhopisů | Kurz EUR/USD | Deficit | Pandemie COVID | Tom Kadeřábek | Negativní dopad | Investice do zlata | Dlouhodobé investování | Vliv na akciové trhy | Ceny Bitcoinu | Výzkumná společnost | Varianty koronaviru | PEPSICO | Technické analýzy | Maloobchodní tržby | Fundamentální analýza forexu | G7 | Řízení rizika | Mezinárodní faktory | Angela Merkelová | Vývoj reálného výnosu | RUB USD | Kapitálové trhy | Seznam Zprávy | Budoucnost | Inflační index | National Bank of Greece | Rollover (swap) | Online zpravodajství | Pokles ceny | Cukr | Investiční plány | Zdražování potravin | Kola nákupů aktiv | Futures v Evropě | Rada guvernérů | LIBOR | Virus | Republikáni | Absorbovat riziko | Warsh | Kartel OPEC | Kakao | Ceny ve výrobní sféře | Ruský plyn | Euro vůči americkému dolaru | Deliveroo | Index Hang Seng | Kurz koruny | Rostoucí úrokové sazby | Saxo Capital Markets | Vysoká inflace | Agentura Scope | Historický pohyb | Americká centrální banka | Palantir | Představitel ECB | Invaze | Regulace kryptoměn | Mezinárodní instituce | Německý soud | Časové pásmo | Hlavní akciové indexy | Odvětví | Eskalace | Přehled o dění na světových burzách | Ceny energií v Evropě | Australské uhlí | Prodej akcií | Fiskální programy | Unijní soud | Míra nezaměstnanosti ve Spojených státech | SaxoTraderGO | Přechod na plovoucí směnné kurzy | Altcoiny | Taper | Měnový pár USD/TRY | Dopad na ekonomiku a spotřebitele | Globální finanční krize | Centrální banka Nového Zélandu | Šance na zisk | BNP Paribas | Mexické peso (MXN) | Navýšení měnové báze | Vakcína proti covidu-19 | Tržní sentiment | Česká koruna | Akcie Pfizer (PFE) | Brokers | G10 | Člen bankovní rady Aleš Michl | Co je deflace | Růst cen v Německu | Daně z příjmů | Margin | Benzín | Makroekonomika EU | Meziroční inflace v Japonsku | Forexové trhy | ICU | NCLH | Červnová inflace | Konference FOMC | Polský zlotý | Švýcarská ekonomika | Akcie v západní Evropě | Evropské továrny | Egyptská libra | Komoditní boom | Fincentrum & Swiss Life Select | Miroslav Singer | Nejprudší pokles | Ceny zemního plynu | Plaza v New Yorku | Pozornost | Obchodníci | Neomezené kvantitativní uvolňování | Vývoj inflace | Převod akcií | Klesající trend | Švýcarská centrální banka | Surové ropy | Obchodní války | Bankovní rada České národní banky | Stroj na peníze | Elektromobily | Hodnotové akcie | Stimulační balík | Solární energie | Hnutí FIDESZ | Finančník George Soros | Volatilita na světových trzích | Micron Technology | Meziroční míra inflace | Obchodování na zámořských trzích | Durace | Range | Devizové intervence | Vzdělávací webináře | Milionářem za týden | Bohatství | Obrovské ztráty | Stratégové | Ifo | Profit-Target | Zlaté investice | Royal Dutch Shell | Offshore | TLTRO | Dohoda USMCA | ECB a monetární politika | USDCZK | Napětí na akciových trzích | Conference Board | Čínská centrální banka (PBOC) | Vývoj kurzu libry | Tisknutí peněz | Symposium v Jackson Hole | Rozhodnutí ČNB | Antiglobalizační tlaky | Měnová politika a úrokové sazby | Růst výnosů dluhopisů | Náklady | ECB dnes | Investice do akcií | Podpůrný program | Investice do stříbra | Index nákupních manažerů | Novela zákona o ČNB | Posílení domácí měny | Členské země eurozóny | Koronavirová pandemie | Vývoj mezd | Inflační výhled | Finanční poradenství | Ripple | Měna Bitcoin | Americká měna | Vysoká volatilita | Koupě zlata | Statistický úřad | Opatřením na podporu ekonomiky | Patrik Mackových | Prodeje osobních a nákladních automobilů | Fed dnes | EURNOK | Domácnosti | Analýza akciového indexu | Analýza sentimentu | ETF fond | Standard Chartered | Další růst | Mainstream | Růst vývozu | Analytik devizového trhu | Grzegorz Wesołowski | World Gold Organization | Bitcoin | Velikosti pozice | Počet žádostí o podporu | Viceprezident | Makroekonomická data | Kanadský dolar | Filip Kalčák | Cena plynu | Nio | Poptávka | Peníze z vrtulníků | Kov | Úrokové sazby centrálních bank | Světové centrální banky | USA a Čína | Spotřebitelská důvěra v eurozóně | Video | Volby | Balance | Nejziskovější | Řetězec | Pandemický program | Dot.com | Konjunkturální průzkum | GLOBEX | Francouzský CAC 40 | ISM index | Šíření viru | Analýza přírodních zdrojů | Titulky zpráv | Abbott Laboratories | Tempus | JPM | Vývoj cen ropy | Hlavní investiční analytik | Analytik Raiffeisenbank | Snižování úrokových sazeb | Oddělení forexu | Trans Mountain Pipeline | Krize v Evropě | Odpor | Polská průmyslová produkce | NAFTA | Kurz české koruny | Index burzy v Paříži | Prezidentka ECB Christine Lagardeová | Závazek | JPMorgan Chase | Twitter | Množství peněz | Zboží dlouhodobé spotřeby | Slušný zisk | Vývoj ceny zlata v USD | Kiyosaki | Bull | Marketingová komunikace | Fundamentální analýza kryptoměn | Hang Seng | Zpomalení globální ekonomiky | Naked Short Selling | Patria Online | Buy-and-Hold | Americké repo sazby | SNY | FINMA | Program OMT | Epidemiologická situace | Očekávání trhu | Aktivita zpracovatelského sektoru | Miroslav Novák | BayernLB | Vliv měnových trendů na ekonomiku | Obchodovat | Americké indexy | Historická minima | Ekonomické sankce vůči Teheránu | Reporty Amerického ministerstva zemědělství | Golden Gate CZ | Distribuce peněz mezi obyvatele | WorldWideMarkets | Nastavení měnové politiky | Slovenská inflace | Válka na Ukrajině | Největší ztráty | Nákupy vládních dluhopisů | Příliv dolarů | Nákupy státních dluhopisů | Norsko | Finance | Měkké komodity | Rozpočtové deficity | Spotřebitelské ceny v eurozóně | MIFID | Indikátor | Dluhopisy | Důvěra v ekonomiku | Růst úrokových sazeb | Ekonomická stagnace | Vzdělávací články | Ceny nemovitostí v USA | Úrokové náklady | Platformy | Equity | ERA | Prezident Donald Trump | Korporátní dluhopisy | Index DXY | Pár EUR/USD | Klasifikované úvěry | Uchovatel hodnoty | NZD/JPY | Tržní síly | CFD DAX30 | Tržní hráči | Analytici | Snížení ratingu | Čistý zisk | Aukce | Cenový graf | Aktiva a pasiva | Aktivně spravované fondy | Bývalý prezident | EURGBP | Brexitová sága | FND | Růst měnového páru | Fundamentální analýza akciových trhů | Cenový index | Finance.cz | Index pražské burzy PX | Intradenní výhled | Deutsche Bank | Stres | Důležité nástroje | Inflace cen | Stříbro | Hospodářské otázky | Zlato aktuální cena | Ole Hansen | Pozornost trhu | Throwback | Spekulace proti kurzu turecké liry | Hlavní index Hang Seng | Hypoindex | Burzovně obchodovaný fond (ETF) | Nástroje peněžního trhu | Úsilí | Investiční web | Finanční instituce | Internet of Things | Futures trading | Obchodní zásoby | Prostor pro další růst | Koronavirová ekonomika | Úroveň rezistence | FRED | Vyšší sazby | Koncentrace | Výnos u desetiletých dluhopisů | Rezervní požadavky | Podílové fondy | Pokles cen | Zázračný stroj na peníze | Technický pohled | Index akciové burzy v Miláně | Bezpečnější investice | Měnové intervence | Dlužníci | Wuling | Monetární politika | Index PMI | Hodnota dolaru | Broker Consulting Index | Pierre Moscovici | Přijetí eura | Short squeeze | ETF | Vývoj běžného účtu platební bilance | BH Securities | UTC | RBI | Globální akciový index | Fiskální dominance | Bollingerova pásma | Webináře | Commodity futures trading | Klouzavý průměr | Tyson Foods | Objem aktiv | Větší pokles | Pohonné hmoty v ČR | Ropa | Firma | Trend is your friend | Výrazné pohyby | Silný fundament | Prostor pro pokles | WBTCB Martin Stránský | EUR USD | Obchodník s ropou | Španělský PMI | Korelace měn | Spekulativní investice | Zasedání Bank of England | Short pozice | Barclays | Růst akcií | Vývoj kurzu eura | Nové peníze | Bulharsko | Rozvojové země | Cíl výnosu | Eurobank | Olympijské hry v Tokiu | Červnový kontrakt | Cena stříbra | Fundamentální analýzy | Svět měnové politiky | Intervenovat na devizovém trhu | Německý index DAX | BSE Sensex | Akcie na pražské burze | WeCHat | ING Bank | Krize na ropném trhu | Durace portfolia | Rozpočtová pravidla | Politické napětí | Majors | Ziskový obchod | West Texas Intermediate (WTI) | Mervyn King | Amazon efekt | Akcie Alpha Bank | Ekonomické aktivity | Vývoj cenové hladiny | Indická rupie | Raiffeisenbank a.s. | Zvolení Trumpa | Bank of New York Mellon | MetLife | Litecoin | Kurz domácí měny | Italský PMI | Platforma | Vliv pandemie COVID-19 | Členské státy | Index BSE | UBS | ANZ | Zpomalení inflace | FTSEurofirst | Indexy PMI | Tématické reporty | Snaha o obchodování CFD | Dividendový výnos | Bitcoiny | Depozitní sazby | Komerční banka | Vývoj kurzu rublu | Hodnota eura | Měna euro | Raiffeisenbank Vít Hradil | USA | Janet Yellen | ZEN | Keystone XL | Spojené státy | Evropský statistický úřad | Transakční náklady | Ekonomové | MSCI index | Nástroje Fedu | Další kryptoměny | Ex-dividend | Růst HDP | Ekonomický poradce | Nástroje centrální banky | Měnová politika ČNB | Pandemie | Zisk na akcii (EPS) | Inflace na Slovensku | Euro vůči dolaru | Devalvaci měn | Příležitosti a rizika | ECB Christine Lagardeová | HDP (Hrubý domácí produkt) | Nálada na trhu | Výzva | | Bezpečné dluhopisy | Investiční management | Hospodaření státního rozpočtu | Šíření nemoci | Napětí mezi USA a Íránem | Conseq Investment Management | Sázka | BIS | iShares Listed Private Equity | Česká národní banka (ČNB) | Poskytování úvěrů | Zadlužené Řecko | Zvyšování úrokových sazeb | Japonská ekonomika | Helicopter money | Fáze obchodní dohody | Pohonné hmoty | Intervence centrální banky | Rostoucí ceny komodit | Pavel Kaiser | CryptoQuant | XTB.cz | Spojené státy americké | Index volatility | Dow Jones | Národní bezpečnost | Velmi volatilní | Spuštění hyperinflace | Nástroj moci | Kurz USD | Úspěšné investování | Úloha zlata | Inflace v Evropské unii | Český veřejný dluh | Boeing | Qualcomm | Odliv zahraničního kapitálu | Vývoj nezaměstnanosti | Stabilní společnosti | Jak obchodovat | Průmysl a stavebnictví | Hospodářská výkonnost | Kontrola inflace | Kurz dolarů | Profitability Ratios | Zvýšení DPH | Equity křivky | ASML Holding NV | Vývoj | Finanční aktiva | Dnešní údaje | Akciový index DAX | Geopolitické události | Aktuální cena benzínu v USA | MXN | Polský zlotý (PLN) | Zajímavé zisky | Christopher Dembik | Schopnost financovat vládní deficit | Úroková sazba | Paul Krugman | Hodnota kryptoměn | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | Makléř Wood and Company | Úroková sazba v eurozóně | Dluhová krize | Snížení základní úrokové sazby | Záporný úrok | BHS Timur Barotov | AUD/NZD | Spravované fondy | Nio akcie | Salutem Fund | Klaus Regling | HDP Francie | Blue chip akcie | Podnikatelská nálada | Zástupci komoditních měn | Dostatek likvidity | Phillipsova křivka | Marcin Kolasa | Investiční poradenství | Býčí divergence | Člen bankovní rady | Podpůrná opatření | TikTok | Gilead Sciences | Agentura Fitch | Rizikové averze | Nadhodnocení | Konkurenceschopnost | Pokles USD/CAD | Obchodní dohody | Očekávané události na finančních trzích | Dnešní ekonomický kalendář | Válka mezi USA a Čínou | Alipay | Jak to funguje? | Nástroje pro fundamentální analýzu | Facebook | Americké akcie | Posílení japonského jenu | Německé banky | Porovnání vývoje výnosů | Akcie Ferrari | Pandemie covidu-19 | Washington Post | Zasedání České národní banky | Akciový stratég | Dnešní finanční trhy | Výdaje | Dnešní zasedání Fedu | Role hedgeových fondů | Snížení úrokové sazby | Politika centrálních bank | Akcie Applu | BRICS | České měny | Růst americké ekonomiky | Investice do nemovitostí | Nekonvenční měnové politiky | Stephen Roach | Dolarový dluh | iShares | Data z průmyslu | Úrokové sazby ve Spojených státech | Český vývoz | Dukascopy Europe Team | Vliv na ekonomiku | United Icap | Volatilní | Evropský stabilizační mechanismus (ESM) | Členské země EU | Abenomika | Hedge fond | Riziko ztráty | Úrokové sazby | Spolehlivost | EUR/USD | Nízké sazby | Severomořská ropa Brent | Investoři do komodit | Předání vypořádání | Vývoj spreadu | Válečná ekonomika | OSN | Analýza akciových trhů | Zisky firem | Intervence | Komoditní fondy | Vývoj objemu aktiv | Specialista na investice | Trh s kryptoměnami | Ekonomické zpravodajství | Joe Biden | Fundamentální analýza akcie | Normalizace měnové politiky | Cena Big Macu v Japonsku | Priorita cenová | Průměrný výnos | Spotřebitelská důvěra | Ceny průmyslových výrobců | Jaké jsou měnové trendy? | Člen bankovní rady ČNB | Moody's Investors Service | Americký dolar (USD) | Další vývoj | Vydávání dluhopisů | Dodání likvidity komerčním bankám | Ekonomická recese | Makroekonomické strategie | First notice day | Recese v USA | Měnové politiky | G20 | Porsche | Země platící eurem | Akcie v roce 2020 | Finanční služby | Eso v rukávu | Investiční doporučení | CSI 300 | Onemocnění | S&P/ASX 200 | Index MSCI Emerging Markets | Řecká ekonomika | Akcie Amazonu | Finanční domy | Sazby ČNB | Akcie v Číně | Obří fiskální balík | Potíže čínské společnosti | Ceny nemovitostí | Admiral Markets Forex Kalendář | Dánové | Objem obchodování | Aktuální situace | Lukáš Vokel | Tudor Jones | Sanofi | Vliv obchodní války mezi USA a Čínou | Matthias Müller | Technické nástroje | Ministryně financí Alena Schillerová | Nevýhody | Dom Maklerski BOS SA | Fiskální politika | Manufacturing | Likvidita na trhu | Lombardní úroková sazba | Švýcarská měna | Vývoj cen komodit | Česká swapová křivka | Měnový výbor | IBEX | Americké žádostí o podporu | Zlotý | Tržní vývoj | Výdělky | Měny zemí G-10 | Dohoda z Plazy | Uvolnit měnovou politiku | Princip poměrného krácení | Cíl Evropské centrální banky | FX Analyst | Největší trading centrála | Citelné zdražování | TradingView | Snížení úroků | Odchod z eurozóny | Sazby centrální banky | Akcenta Miroslav Novák | Velikost celkové bilance | Ekonomická situace | Odhad HDP | Poradce Bílého domu | Provozní výnos | MF | Nárůst negativního sentimentu | Akcie evropských bank | Cenová válka | Akcie National Bank of Greece | Trading | Vývoj měnových kurzů | USD za tunu | Dna | Martin Stránský | Indický index | Vojenské konflikty | Americké žádosti o podporu v nezaměstnanosti | CNY | Centrální bankéři | Overnight | Peníze uložené | KOSPI | Kurz NZD | Kapitálové rezervy | Jak se stát lepším investorem | Dosáhnout zisku | Analýza politických událostí | Porovnání dluhu centrální vlády | Americká administrativa | Inflační očekávání v USA | RUB CAD | Tržní cena | Americké vládní dluhopisy | Intradenní vývoj kurzu | Volatilní majors | Prodej cenných papírů | FCA | Bilance ECB | Highsky.cz | Redenominace | Vítězství | Belgie | Investiční strategie | Americká centrální banka FED | Bezpečný přístav | Fibonacci | Důležitá historická data | Obchodní příležitosti | Částečný úvazek | Zájem o kryptoměny | Riziko deflace | Inflační ekonomika | Index Topix | Vliv na tradiční finanční trhy | Justice EU | MFI index | Americké statistiky | Krása | Rozhodnutí centrální banky | ICE BofA US High Yield Index Effective Yield | Koronavirus | Zlato kurzy | Globální riziko redenominace | Styl obchodování | Odliv kapitálu | Veřejně obchodované fondy | Nesoulad | Deloitte | Důležitost role ECB | Klíčová rizika | Bublina v USA | Miliardy dolarů | Zprávy euro | Vývoj mezičtvrtletní změny HDP | Nervozita na finančních trzích | ADP | MT5 Supreme Edition | Británie | Colosseum.cz | Daimler | Spotová volatilita | Světové trhy | Umělá inteligence | Obchodování eura | IRBT | Digital Turbine | Kazachstán | Status bezpečného přístavu | Německá Bundesbanka | Magdaléna Korniová | Vládní výdaje | Dlouhodobé dluhopisy | Historický okamžik | ICAP | WKL | UFX | Prezidentské volby | Nákupy aktiv na trhu | Světové měny | Ochrana proti inflaci | Cenové pohyby | Změny úrokových sazeb | Prošlá platnost | Vývoj ceny australského uhlí | Světová finanční krize | Volvo | Miliardy korun | Dluhopis | Světový obchod | Tisková konference | Bankovní systém | Pokles USD/JPY | Forexoví obchodníci | Platební bilance | Růst mezd | Prezident ECB | MT nástroje | Proč akcie rostou | Amazon | Komoditní index DJ-USB | Automobilka | Důsledky koronaviru | Objem měsíčních nákupů dluhopisů | Worldwide Markets | Mladé generace | Snížení inflace | Tudor | Index technologického trhu Nasdaq Composite | Reálné ekonomiky | Depozitní kurz | Technické indikátory | Čínská poptávka | Růst cen nemovitostí | Evropské vlády | Posilování koruny | Cena dolaru | Ford Motor | Nákupy dluhopisů | Sazby | Jak investovat do zlata | Provozní marže | Soudní dvůr | Inflace v České republice | Babišova vláda | GBP/EUR | Dopady pandemie | Zemědělství | Spolkový ústavní soud | Lufthansa | AXA ČR a SR | Patria | Pohled na trh | Americký index S&P 500 | Guidance | České koruny | Švýcarská banka | Výzkumná společnost Markit | Akcie Nio (NIO) | Komerční nemovitosti. | The Economist | Růstové akcie | Komise v přenesené pravomoci | Vývoj akciového indexu | Obchodování s dluhopisy | Kola kvantitativního uvolňování | Řízení cen | Úrok | Rozklad meziročního růstu inflace v eurozóně | Investovat | Komoditní | Aktivní investiční strategie | Rekordní maxima | Cena severomořské ropy Brent | Patenty a výzkum | Sal Oppenheim | Data o HDP | EuroCOIN | FXCuffs | Nejvyšší německé soudní instance | Eurosystém | Technická situace | Ekonomická nálada v eurozóně | Letní obchodování | Ekonomické oživení | Generální ředitel | Mezinárodní agentura pro energii | Ruské akcie | Vliv na regulace | Hotovost | Průmyslové objednávky | Sektor služeb | Jiří Makovský | Výhled pro rok 2021 | Investiční fondy | Regulátor | Ekonomické sankce | Cathie Wood | Utržené dolary | Přerušení výroby | Obchodní dohoda | Vysoká rizika | Hlavní index tokijské burzy Nikkei 225 | Nákup a prodej | New Flow | Boj s inflací | Pokračování expanze | Nárůst nově nakažených | Raghuram Rajan | Průzkum | Globální akciové indexy | Firmy | Vývoj objemu aktiv Fedu | Emerging market měny | Lepší výkonnost | Medvědí divergence | Rights Offering | Polská ekonomika | Agentura Moody's | Vývoj cen na světových komoditních trzích | Inflace v Česku | Zvýšení mezd | Tvrdý brexit | Nálady investorů | Jestřábí politika amerického Fedu | Globální index vládních dluhopisů | Aktuální graf zlata | Celkový sentiment | Global macro | Průměrování | HDP Německa | Index výrobních cen | Růst cen ropy | Panika | Plynodolary | Zajištění | Averze k riziku | Napětí mezi USA a Čínou | Výnosy tuzemských dluhopisů | Výrobce léků | Fundamentální informace | Cena ropy brent | Práce z domova | Jak se naučit trading | Vývoj amerického dolarového indexu | DAX30 CFD | Euro dnes | Hluboký propad ropy | Money management | Zlato investice | Bitcoin (BTC) | Dopad na finanční trhy | Ekonomické podmínky | Hodnocení úvěrové spolehlivosti | Kroky centrálních bank | Hlavní burzovní indexy | COVID-19 na kryptoměny | Tower Bridge Advisors | Růst cen komodit | Repo sazby | Alpha Bank | Swapová výnosová křivka | Ekonomický propad | Dlouhodobé investice | Odhady ekonomů | Commitments of Traders (COT) | Oslabení měny | Inflace ve Velké Británii | Zhodnocení kapitálu | Automatické obchodování | Obchodník s cennými papíry | Poměr P/E | Argentina | Investování | Distribuce | Reakce České národní banky | Burzovní pesimisté | Fed | Nonfarm Payrolls | MRK | Role centrálních bank na Forexu | Euroskupina | Magnificent | M2 | Načasování vstupů | Marginální požadavky | Index spotřebitelské důvěry | Čistý dluh | Vliv nezaměstnanosti | Nově zahájené stavby domů | Maďarský forint | Výsledkové sezóny v USA | Rusko dnes | Snaha o obchodování | Předpokládaný růst | Dnešní fundamenty | Vliv na investice | Historicky nejnižší výnosy | Vyšetřování | Minimalizace inflace | Forwardy | Rozpočtový deficit | Boris Johnson | Volatilní obchodování | Prodejní signál | Euro k dolaru | Světové ekonomické fórum | Technologický Nasdaq | Andy Tanner | Oficiální úroková sazba | Ratingová agentura Fitch | Automobilový průmysl | Česká vláda | Hry | Akcie bank | COIN | Zadluženost | Trading Central | Trhy | Trading centrála v České republice | Peter Bukov | Technologické bubliny | Paypal Holdings | Akcie v USA | Polská měna | Monetizace | Emerging markets | Koronabondy | Otázka za miliony | Kurzový závazek | Fluktuace | Flash news | Walmart | Měnová intervence | Eleanor Creagh | Cílení výnosové křivky | Překoupení | APPS | Ceny futures kontraktů | Mezinárodní investoři | FTSE | Řízení měnových trendů | Úspěšně obchodovat | Vývoj USD | Generovat zisk | Janis Varufakis | Vyšší riziko | Německý ústavní soud | Důvěra v eurozóně | Měnové trhy | Utahování měnových podmínek | Přehled o dění | Akcie Visa | Oscilátor | Forex zpravodajství | USD/MXN | Online obchodování a investice | Rizika | Kellogg | Vliv měnové politiky na ekonomiku a spotřebitele | Chicago Mercantile Exchange (CME) | Luboš Růžička | Znehodnocení národní měny | Podrobný pohled | Vánoce | Rada ČNB | Nižší kurz | Žlutý kov | Index tokijské burzy Nikkei 225 | Hongguang Mini | Eurozóna | Kurs koruny | Portugalsko | Investiční rozhodnutí | Fond | Černá středa | ISM | Sdružení automobilového průmyslu | TIPS dluhopisy | Měnověpolitické zasedání | Ekonomická nálada | Globální trhy | Forex trh | Zpřísňováním měnové politiky | Dodání likvidity | Vliv na mezinárodní obchod | Index inflace | Fitch | Pšenice | Australské požáry | Vývoz a dovoz | Ceny v Japonsku | Recese světové ekonomiky | Americké banky | Dluhopisový trh | QE ČNB | Sociální trading | IPO Coinbase | Úspory | AJ Bell | Poslanecká sněmovna | Měnová politika ECB | Vývoj meziroční jádrové inflace v eurozóně | Program ECB | Porovnání hlavní úrokové sazby | Pokles cen akcií | Bitcoin a další kryptoměny | Kalendář ekonomických událostí | Dánsko | Vývoj německého indexu ZEW | Odklad olympijských her | Velcí hráči | Philip Lowe | Příležitosti ke spekulaci | Vysokoinflační měny | Kurz franku | Japonský Nikkei | ED&F Man Capital | Úvěrový rating | Obchodování měnových párů | Analýza centrálních bank | Řízení peněz | Vývoj měnového páru USD/CAD | Fundamentální základ | Trhy jsou dynamické | Otevírání ekonomiky | Konfluence | Verizon Communications | Ministr obchodu | Hodnota akcií | Rostoucí mzdy | Zasedání centrální banky | Zlato vývoj cen | Vysoké ceny | Tržní aktuality | Obchodovat volatilitu | České státní dluhopisy | Porovnání vývoje výnosu | Výprodeje akcií | Obnovení růstu | Martin Řezáč | Investment Banking | Wood and Company Lukáš Novotný | Riziková aktiva | Mnoho ziskových obchodů | Schodek rozpočtu | Reálné intervence | Růst ekonomiky | Stagflace | Renminbi | Ředitelka | Klíčové faktory | UnitedHealth | Tradeři na forexu | NKE | TradingEconomics | T-Bill | STMicroelectronics | BASF | Institucionální obchodníci | Vznik koronabondů | Patria Plus | Nick Beecroft | Pohledávky | Prudential Financial | Žádosti o podporu | Mojmír Hampl | Ministerstvo financí | Bilance | Měnové zásahy | Americké akciové indexy | Cena kávy | Citrix | Ondřej Hartman | Holubice | Kanadská centrální banka | Americký kongres | Akcie Pfizer | Příjmy z dluhopisu | Tesla | AUD kurz | Očekávaná devalvace | ČNB snížila sazby | Záporné úrokové sazby | Regulační orgány | Řecký dluh | Low | Stabilita | Miliardář | Hodnocení ekonomiky | Španělsko | XTB Research | Proč klesla cena ropy | Forex kalendář | Index akciové burzy v Aténách | Deficit federální vlády | Mezinárodní obchod | Ekonomický růst | Můj pohled na trh | Repo obchody | Bloomberg Barclays | Průměrná sazba hypoték | Globální ekonomický růst | Šéf banky | Negativní data z americké ekonomiky | RBNZ | Forexový trh | Americké trhy | Inflace v USA | Komodity | Index spekulativního sentimentu | USDCHF | GS | Důležité nástroje centrální banky | Druhá vlna | Dluhopisy EU | Mzdy | MSCI Emerging Markets | Poradenství | Royal Caribbean | Přípustné cenové pásmo | Zlepšení nálady | SYRIZA | Řecké dluhopisy | General Motors | Rozklad meziročního růstu inflace | CAD | Cenové války | Rekordně nízké úroky | Intervence na devizovém trhu | Ceny zemního plynu v USA | Růst ekonomiky eurozóny | Kurz britské libry | Sentiment trhu | Rebalancování indexů | Shares | Reinvestice kuponové platby | Přehled kurzů nejdůležitějších měn | Rozjednané prodeje domů | Viceprezident ECB | Investiční aktivity | Peněžní trh | Včerejší seance | Americká ropa WTI | Vstup na burzu | Na burze | Významný dopad | ČP invest | Analytička | Zvednutí sazeb | Společnost | Ruský rubl | Tisková konference ECB | François Villeroy de Galhau | Dluhopisy německé vlády | Zpřísňování měnové politiky | Online FX zpravodajství | Zadlužování | Evropská dluhová krize | Aktuální cena dolaru | Alert | Evropské trhy | Výhled vývoje ekonomiky | RUB EUR | Vliv na forex | Carry obchody | Sázet | Měnové politiky centrálních bank | Politika centrální banky | Index podílových fondů | Posilování české koruny | Vývoj meziroční inflace v Japonsku | Tým RoboMarkets | Poptávka po bezpečných aktivech | Hospodaření | Vývoj indexu volatility | Vývoj Big Mac indexu pro Japonsko | Zahraniční obchod | Signál na akcie | Ztráta | Gelber & Associates | Wells Fargo | Riksbank | Orbán | Severomořská ropa | Očekávání do budoucna | Dluhové krize | Nákupy dolaru | USD/SEK | EUR/HUF | Colosseum | SolarEdge | Ztráty zaměstnání | Institucionální investoři | FXstreet | Conseq | Euro a inflace | Měsíční report | Maďarská centrální banka | Akcie Digital Turbine (APPS) | Maloobchodní inflace | Kvantitativní uvolňování v USA | Redistribuce | EBITDA | Reporty | Finanční podmínky | Výkyvy na finančních trzích | Změny ve zdanění | Akcie těžařů stříbra | Cykličnost ekonomiky | Globalizace | Reserve Bank of New Zealand | Fundamentální pozadí | Nálada na globálních trzích | Kukuřice | Světová obchodní organizace (WTO) | Obchod | Purple Trading | Tokai Tokyo | Co jsou ekonomické kalendáře? | Investoři a obchodníci | Pips | Řízení společnosti | Tomáš Raputa | Tripadvisor | Akcie v Řecku | Výrobní náklady | Negativní zprávy | GE Money Bank | Bilance Fedu | Obchodní rozhodnutí | Obchodní přebytek | Hrubá marže | Tradeři | Kurz koruny vůči euru | Úspěšný investor | Velkoobchodní tržby | Hospodářské politiky | Volkswagen | MSCI All Country World | AUD/USD | Long Term | Pracovní trh | Americká Federální rezervní banka | Branch Manager | Legendární investor | Řídit riziko | Hongkongské akcie | Regionální průmyslové výzkumy | Nižší volatilita | Vývoj na trhu | EK | Zahraniční forex | Zajištění proti inflaci | Riziko | Analytik | Emise | Německé dluhopisy | Bezpečnost nejbezpečnějších investic | Trinity | MAM | Klesající ceny | Nájemné | Benchmarky | FIAT | JPY | E-mini | Credit Suisse | Zasedání ČNB | FT | Open interest | Adidas | Rollover | Citi | Pivot | Continental | Pokles výnosů | Swiss Life | MSCI World Index | Slabá koruna | Michaël van de Poppe | RSI | Bank of America | Úroková sazba ECB | AIG | AOS | Semináře | Transakce | USDX | Údaje o HDP | Šok | Úvěrová aktivita | LTV | Finanční trh | MGM | Order | Meta | GE money | Turecká lira | Portfolio | Kurz měny | Nástroj | United Airlines | GBP | NATO | Buffett | Plyn | Kristina Hooper | Veřejný sektor | Pokles cen ropy | Vývoj dolaru | Životní úroveň | AMD akcie | UCITS ETF | Karty | Index tokijské burzy | ISM indexy | Vyšší úrok | Německá ekonomika | Čína | Capital | Pokles akcií | Know-how | Akcie O2 | Risk | Inovace | WP | J.P. Morgan | US akcie | CZK/USD | Prodat dluhopisy | Migrační krize | USD/CNY | Platidlo | Ceny | Tisk peněz | Forexový obchodník | Siemens | ETH | EMEA | Financování | Recese | Zahraniční kapitál | Pokles | Gazprom | Oslabení amerického dolaru | Virtuální měny | Pohyby na trhu | Kompozitní index | Jak fungují akcie | Realitní trh | Short obchod | Německý ZEW index | FTSE 100 | Šéfka ECB Christine Lagardeová | Hargreaves Lansdown | Realitní společnosti | Mondelez | Dukascopy | Ben Bernanke | Války | Impuls | Ukrajina | Čínské měny | Jan Dvořák | Raiffeisenbank | Bundesbank | Břidlicové ropy | Obchodní platformy | Trh nemovitostí | Ranní glosa | Buy the dip | Proinflační | Centrální banka | BBC | Předpovědi | DPH | Predikce | SAP AG | EUR/NZD | Největší světová ekonomika | Týdenní tržní výhled | USD/TRY | ASML | Jedno euro | WTI | Prosus | USD/RUB | Stavební povolení | ČNB Jiří Rusnok | Fed index | Saxo Bank Steen Jakobsen | Restriktivní opatření | Obchodování v New Yorku | Mileniálové | Globální index | Yahoo | Praxe | Největší ekonomika světa | Biliony | Divergence | Příklady z historie | Makroekonomické faktory | Mizuho | Fresenius Medical | Evropské centrální banky | MACD | EUR/JPY | CFTC | Libra | Futures na VIX | Novartis | Fyzické zlato | Zlato a bitcoin | Burzovní indexy | Souhrnný indikátor | Odborníci | Cantor Fitzgerald | Cena severomořské ropy | Dlužník | Dopad na trhy | Vyplnění GAPU | Celní politiky | Aussie | USD/EUR | E.ON | Slábnoucí dolar | Sentix | Vývoj na finančních trzích | Webinář | Stratég | Index FTSEurofirst 300 | Prodeje automobilů | Dobrá data | Tržní výhled | Long signál | Instituce | USDCAD | Panevropský akciový index | Forint | Anomálie | Novavax | Accor | Americký ministr financí | Credit Suisse Group | Morgan Stanley | Obchodování s opcemi | Ceny zlata | Říjnová inflace | Plodiny | Předseda představenstva | EV | Commerzbank | Výnos | Powellovy komentáře | Růst důvěry | Výnosy z dluhopisů | Měnový systém | Počty nakažených | Hlavní index burzy | Patrik Urban | Zasedání RBA | Bankovní krize | Pokles ekonomiky | Výnosy desetiletých státních dluhopisů | Insider | Růst cen energií | Index DOW | IHNED | Frank | Zlevnění ropy | ERM | Milton Friedman | Philips | Počet nakažených | Index Nasdaq | Graf zlata | Fresenius | CFD | Benchmark | Pasiva | Ekonomická krize | Algoritmy | Prostor pro růst | CEO | 256/2004 | Domácí měna | Dominance amerického dolaru | Dvojitý vrchol | Specialista na online obchodování | VIX index | Trinity Bank | Šéf ECB | Rozhovor | Úrokové sazby ECB | Spotřeba domácností | IIF | Burzovně obchodovaný fond | MNB | Justice | Přebytek ropy | ERÚ | Výnos desetiletých dluhopisů | Trhy v Číně | Dlouhodobý trend | Kalendář makroekonomických dat | Austrálie | Silný pokles | Minulá výkonnost | Vývoj měnového páru EUR/USD | Měnové krize | Růstové vyhlídky | Eni | Historická maxima | Posílení koruny | Miliardy USD | Dluhopisový index | Obchodní den | Stoxx Europe 600 | Akcie týdne | Singapur | David Cameron | Forex trader | Vietnam | Šinzó Abe | Ceny akcií | Ceny energií | Cílování inflace | Barometr | Ahold Delhaize | Politizace centrálních bank | Zvyšování daní | S/R zóny | Cena akcií | Utažení měnové politiky | Energetická krize | MetaTrader 5 | Non-Farm Payrolls | GBP/USD | ASX | Bezpečné přístavy | Vzácné kovy | Zotavení ekonomiky | Inflační cíl | Vrcholoví manažeři | Obchodní analýza | VIX | Mezibankovní | Akcie Tesla | RUB | Výběr zisků | Dopad koronaviru | MarketWatch | Výhled pro zlato | BOSSA | Růst akciových trhů | Euforie | Největší světové ekonomiky | EPS | Biliony dolarů | Kurz eura k dolaru | Výhody a nevýhody | Primární trh | Vyhlídky eurozóny | Očekávané Earnings | Index STOXX Europe 600 | Makroekonomický výhled | Jasný signál | Dynamika mezd | Obchodní deník | Čínské zboží | Pracovní místa | Dlouhodobý výhled | Protistrana | Shopify | Bez rizika | Vývoj meziroční inflace | Vývoj měnového páru EUR/PLN | Akciové trhy v USA | Tržní hodnota | Vedení ECB | AT&T | Zisk | Globální krize | Koronavirové pandemie | Total | Devalvace měny | Commission | ČNB | Bank of England | Výše investice | Teorie černé labutě | American Airlines Group | World Gold Council | Overweight | Ceny BTC | EURUSD | FedEx | Bundesbanka | Spekulovat | Měny na forexu | Swapy | Makléři | Rizikové měny | Středoevropské měny | Analytik Purple Trading | Rating | Dovoz | Nasdaq Composite | LYNX makléř | Aktuální kurzy | Nejbohatší | Tržní sazby | PLTR | Nemovitostní fondy | Wolfgang Schäuble | Venture Capital | České hospodářství | Krátká pozice | Vklady | Progres | Obchodování | Merge | Obchodování ropy | Vzdělání | Směnné kurzy měn | Posílení dolaru | Larry Kudlow | Úroky | Zlepšení sentimentu | MSCI World | Eurostat | Prezident | Rekordní minima | Varovné signály | Růst inflace | Sensex | Raytheon | Ekonom ING | Hypoteční trh | Akciové trhy ve Spojených státech | Easing | Jednotná evropská měna | Podnikatelská aktivita v eurozóně | TRY | Odhad analytiků | Shortovat | Reálný obchodní účet | Kansas | Prémie | Oslabování dolaru | Expanzivní politika | Vývoj indexu volatility VIX | TradingFloor.com | Státní rozpočet | Směřování ekonomiky | Evropa | WGC | Burzy kryptoměn | Měna | S&P Global | Management | Citrix Systems Inc | Nasdaq | Trump | SaxoBank | Zprávy | Ceny ropy | Byty | Mutace delta | Zprávy z trhů | Úspěch v obchodování | Podvážení | Francie | Předpověď | Den díkůvzdání | Směnný kurz eura | Trigger | GBP/NZD | Údaje | Krize v eurozóně | Silná rally | Technologické společnosti | Spoření | Převodník měn | Automobilky | Pojišťovny | Nejlepší akcie | Výkonnost indexů | Ekonomické události | Inflační vývoj | Eurodolar | Kontext | Zájem o bitcoin | Německý akciový index | Biden | PYPL | Finanční krize | DPA | FXstreet.cz | Teherán | Německý PMI | Obchody | Vláda ČR | Běžný účet | SGD | EUR/USD a GBP/USD | Drahý kov | ex | Naše ekonomika | Expedia | Obchodování se CFD | Snížení daní | Jakub Matis | Technologické firmy | Exchange Traded Fund | Index CPI | xStation5 | IronFX | Electronic Arts | ProCent | Růst spotřebitelských cen | Čínská společnost | Deutsche Telekom | Natixis | Finančnictví | Síla dolaru | Japonský HDP | PRIBOR | Týdenní zpráva z FOREX trhu | Vyspělé ekonomiky | Portfólia | Japonsko | Vývoj úrokových sazeb | Výkyvy kurzu koruny | Exxon | Zemní plyn | Historické rekordy | Standard & Poor’s 500 | Zasedání americké centrální banky | ForexFactory.com | Marže | Spotová cena | Valuace akcií | Růst měny | Obchodování na páku | JPMorgan Chase & Co | Směřování | EURSEK | Výhled pro rok | Překoupený trh | ConocoPhillips | Visa | Panické výprodeje | Bollinger Bands | Grafy | Aktivum | TopForex | Bid | Japonská centrální banka | Přenos | Společnost XTB | Behaviorální | Propad akcií | Vývoj měnového páru USD/TRY | Finanční svět | Pokles spotřebitelských cen | Ursula von der Leyenová | Výroba automobilů | Týdenní Forex kalendář | Merrill Lynch | Chorvatsko | Velcí institucionální investoři | Dobré zprávy | Situace | USD/CZK | Mario Draghi | Šíření koronavirové nákazy | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti | PHIA | Europe 600 | Portfolio manager | Fundamentální ukazatele | Vybírat zisky | Google | Stagnace | Tržby | Finanční systém | Roční výnos | Vývoj amerického akciového indexu S&P 500 | Tradingové webináře zdarma | Šokující předpovědi Saxo | Konsensus | ERM II | Costco | Robert Kiyosaki | Dluhy | Verbální intervence | Hedge fondy | Euro STOXX | Dolarová aktiva | Operace na volném trhu | Prodej aut | Předpovídání | Golden Gate | Býčí trh | FOREX | Podnikatelská aktivita | Konsenzus | Růst světové ekonomiky | Turecké liry | Signály | Inflace v ČR | DISH | Cenový propad | Sazby beze změny | Guvernér | Trader | Expirace | Dukascopy Europe | Cizí měny | Americké akciové trhy | Sociální síť | Dividenda | Peking | Index pražské burzy | GfK | New York Times | Resistance | Ranní komentář | Philadelphia Fed index | Světové události | Hospodářské noviny | Spready | HDP | Měnové kurzy | Důvěra v Německu | Hlava a ramena | Asset alokace | Devizový trh | Načasování | Hlavní akciový index | Hospodářské vyhlídky | WTI ropa | Ekonom | Restrikce | Optimismus | Index Nikkei 225 | Rozhodování | Demo účet | Ekonomka | Krizové situace | Dolar | Euro | Yield | Federální rezervní banky | Expert Advisor | Klid | Investování je rizikové | Výnosy státních dluhopisů | JP Morgan | Deutsche Post | Zpomalení růstu | Ohlédnutí | Zdanění | Ceny pohonných hmot v ČR | Index euro | Čínská měna | Etoro | Westpac | Turistické sezóny | Objem investic | Průměrná cena | Politici | USD/CAD | Quant | Investiční glosa | Obchodní bilance | Šéf amerického Fedu | Vládní deficit | Meziroční růst spotřebitelských cen | Vyšší inflace | iRobot | Brazílie | Trhy v USA | Členské země | Air Liquide | Index DJIA | Známky oživení | Poradenské firmy | Výprodej | Měnové páry | Ekonomické zprávy | Bonusy | Tomáš Holub | Členové OPEC | Přírodní katastrofy | Odklad hypoték | Zemědělské produkty | Tisknout peníze | Vliv na finanční trhy | Poptávka investorů | AAPL | Slovensko | Microchip Technology | Analytik finančních trhů | JPMorgan | Měnové unie | Private equity | AMZN | Akumulace | FX trh | Obchodní systémy | EUR/CHF | Zdraví | Westpac Banking | EBRD | Hřivna | Přijetí kryptoměn | Investování do komodit | Domácí měny | ČTK | Lehman Brothers | FX Street | Katastrofy | Infineon | UNH | Retail | Holubičí Fed | Vyšší úroveň | Stimuly | Guvernér ČNB | Ztráty | Česká národní banka | Merkelová | Epidemie koronaviru | IPO Deliveroo | Česká inflace | Brazilský real | Alokace aktiv | Obchodní nastavení | Crédit Agricole | Dnešní události | Americké firmy | Životní styl | Technický výhled | Recese americké ekonomiky | Úvěr | Dlouhodobé trendy | Japonský jen | Meziroční inflace | Čínské firmy | Index amerického dolaru | Úrokové sazby ČNB | Změny v měnové politice | Nakupovat | FOMC | US dolar | Pokles zlata | European Central Bank | Ekonomická realita | Akcie | Medvědí trend | Currency | Norská koruna | Grexit | Prodejní pozice | Fundamentální výhled | Měnové podmínky | Mzda | dApps | Nižší úrokové sazby | Trading příležitosti | Vývoj jádrové inflace | Investiční nástroj | Nákup aktiv | NERV | Nový Zéland | Ekonomický cyklus | Société Générale | Čínský renminbi | 5G | Návratnost | John Hardy | Obchodovat s akciemi | Výhody | Železná ruda | Pražská burza | Target | Základní úroková sazba | Očkování | Aktuální kurz | Podniky | SPAC | Evropská investiční banka | Index spotřebitelských cen | Nová mutace | Štěstí | Američtí zákonodárci | City | Ropné měny | Saxo Group | Institut ZEW | AbbVie | Makléř | Louis Vuitton | Koš | Vývoj ropy | Farmaceutické akcie | AAA | Vývoj ceny | Mzdová dynamika | Tým FXstreet.cz | Dodavatelské řetězce | Inflační šok | BBVA | Index cen | Prodej anglické libry | Světová ekonomika | Vitol | Finanční rezervy | Změny na trhu | Alternativní investice | Převis | ADP report | Obavy z inflace | Podpora ekonomiky | Vývoz | Reuters | OPEC+ | Týdenní zpráva | PEPP | Globální ekonomika | AKAT | Pokles cen komodit | USDJPY | Index VIX | Úroková míra | Nálada v průmyslu | Růst v eurozóně | Realizovat zisk | Price Action | Hodnota společnosti | Vývoj ekonomiky | Ekonomické škody | Index PPI | Napětí na Blízkém východě | Britská ekonomika | Globální indexy | Technologie | Zásoby zemního plynu | Kryštof Míšek | Největší propad | Výplach | Koronakrize | Společnost Apple | Ekonomický výzkum | Pokles úroků | Uvolněné měnové politiky | Prognózy | Globální recese | Zvyšování cen | Akciové výnosy | SSI | Euro k americkému dolaru | Airbnb | Kurz | SBUX | Daně | SOK | DNO | Ministři | Dnešní zpráva | DXY | RBC Capital | Globální růst | Asijské burzy | Švýcarská národní banka | Sell in May and go away | Jádrová inflace | Využití kapacit | Spotřebitelské výdaje | Typ koronaviru | Barack Obama | Pozornost investorů | Index důvěry | Americká ekonomika | Růstový trend | Panevropský index | Atlantik | AMD | Americký prezident Joe Biden | Sázkaři | Intermediate | Analýza akcie | Nezaměstnanost v eurozóně | Měnová politika Fedu | Pokladniční poukázky | Společnost Microsoft | Japonské akcie | Americká automobilka | Rekord | LONG / BUY | Světové ekonomiky | NVDA | Výsledky | Reebok | Míra inflace | BHS | Unipetrol | Měnový výbor Fedu | Saúdové | JAR | Biogen | Sport | Ekonomické fórum | Michal Stupavský, CFA | Galapagos | Růst amerických akcií | Bankovní rada | Uber Technologies | ByteDance | Gilead | Peněžní zásoba | Střední třída | Investice | Bear | Osobní příjmy | Keir Starmer | CBDC | Covestro | Evropské banky | NVAX | Microsoft | Business | Pro investory | Big Mac | Traders | Plug Power | Fondy peněžního trhu | Potenciál | Míra volatility | Finanční produkty | Podnikatelské aktivity | Long signál na akcie | Výhled na rok 2023 | Obchodování v Asii | QCOM | Joseph Stiglitz | Špatné zprávy | Rally | Investujte | Výsledek zasedání | JPMorgan Chase & Co. | Životní pojišťovny | Berenberg | CoinShares | Ranní nadhoz | Kapitalizace | Švédská koruna | Komoditní stratég | Komunikace | Kazuo Ueda | Pravidla hry | HDP v EU | Oživení ekonomiky | Zpráva z akciového trhu | Americké futures | Zynga | Černé labutě | Indie | Satoshi Nakamoto | Bod | Die Welt | Obchodování na akciových trzích | HighSky Brokers | Fitch Ratings | Ekonomika eurozóny | Myšlenka | Ekonomická aktivita | Aktuální vývoj | Růst ceny zlata | CFDs | ESM | Makrodata | Obchodování měn | Rozhodnutí o úrokových sazbách | Zisky | ECOFIN | Investiční stratég | Makroekonomický vývoj | tradingeconomics.com | Delta | Masivní nákupy | Akcie těžařů | Regulace | Zaměstnanci | Deriváty | Vládnoucí strana | Šéf Fedu | Američtí těžaři | Cyrrus | USMCA | Dluhopisové trhy | Johnson & Johnson | Fondy | Německý akciový index DAX | USD za barel | Kurz eura | SAP | Walt Disney | Hospodářství | Zotavení | Timur Barotov | MSFT | Akcie klesají | Důvěra | Pád akcií | Fond kvalifikovaných investorů | České dluhopisy | Rentabilita | Čistý příjem | Krátkodobé výnosy | Úročení vkladů | Oslabení dolaru | Kontrakce | CAC 40 | ODS | Americký akciový trh | Alokace investičních portfolií | Výhled do budoucna | DIHK | Ukazatel | Členové Fedu | Běžný účet platební bilance | Akcie Boeing | Reinvestice | Roklen | Shanghai Composite Index | Dlouhá pozice | Index MSCI | Slabší dolar | Amgen | Obchodní politika | Exotické měny | Pravidelný příjem | Měny | Profitovat | Návratnost investic | Dollar | Downside | Silné měny | Inaugurace | Bankovní domy | Značný pokles | DE30 | Nezaměstnanosti v Německu | Předběžné výsledky | Nový cyklus | Ropa WTI | Varianta koronaviru | Fundamentální faktory | Finanční sektor | Advance Auto Parts | Burzy | Pokles ekonomické aktivity | Očekávané události | Oslabování české měny | Výnosy amerických dluhopisů | Hospodářský růst | Thomson Reuters | Spread | Opatření na podporu ekonomiky | Politická stabilita | Krize v Řecku | CSI300 | Cash flow | Patria.cz | Investování do zlata | Politico | Export | UNA | Světová zdravotnická organizace | Diskontní sazba | Hyperinflace | Rusko | Spotřebitelský sentiment | Iracionální | Poradce | Vývoj ceny ropy | Robert Shiller | Signál | Aktuální cena | Jim Rogers | FANG | Vanadiové akcie | Nové žádosti o podporu | Investovat do akcií | Burzovní rozcvička | Unicredit | GBPUSD | Postoj investorů | Petr Dufek | Partneři | PinBar | Obchodování s kryptoměnami | Firma McDonald's | Výše dvoutýdenní repo sazby | Čtvrtletní výsledky | Allergan | Mark Carney | NBER | Špatná data | GRMN | UniCredit Bank | Zhodnocení | Organizace | Nervozita | Algoritmické obchodování | Jak uspět | Brands | Pro tradery | Federální rezervní systém (FED) | HSCEI | Nemovitostní trh | Stock Exchange | Praha | Neúspěch | Britská vláda | Fundament | Globální akciové trhy | Valuace | Výsledková sezóna | DAX30 | Tranše | Lednový efekt | Zvyšující se inflace | Nové vakcíny | Rozšíření | Paládium | Technická analýza | Nejlepší blue chip akcie | AEX | Dvoutýdenní repo sazby | Nové mutace | Toyota | Dosažení zisku | Resistence | Fed včera | Makroekonomické analýzy | Politická nestabilita | Just-in-time manufacturing | Administrativa | DOGE | Trendový indikátor | Ropa dnes | COVID-19 | Ranní zpráva | USD/oz | Béžová kniha | Cenové tlaky | Cena ropy WTI | Volatilita na forexu | Příliv investic | Dluhopisové výnosy | Burzovní průvodce | NFP | Rekordní nárůst | Devizové rezervy | Hypotéky | Nejlepší vanadiové akcie | Rekordní růst | Vývoz do USA | Nikkei | Instagram | Model 3 | Short selling | Ekonomika USA | Americké společnosti | Data z amerického trhu práce | Blockchainové technologie | Zhodnocení měny | Elon Musk | Myšlení | ZEW | Prognóza Fedu | Společnost Pfizer | Evropské akcie | eTrader | Euro Stoxx 50 | Seeking Alpha | Americký trh práce | TIM | Propouštění | Energie | Scope | ZNGA | Šokující předpovědi Saxo Bank | Objem | Umělé inteligence | Investiční | Britské banky | Nálada | Americké centrální banky | Dividendové strategie | Sloučení | Příjmy | Investiční riziko | Fiskální rok | EUR/AUD | Bondy | Ekonomické dopady | Prodej | Zobchodované objemy | Onemocnění COVID-19 | Zlaťáky | Zasedání Fedu | RoboMarkets | Bloomberg | KB | Zhoršování situace | XM | ADR | Guvernér centrální banky | Admiral Markets | Třída aktiv | Evropská unie | Guru | Halifax | Růst amerických výnosů | Pákový efekt | Patenty | Ceny stříbra | Britský ministr financí | Obchodování a investice | Alena Schillerová | Ústavní soud | Akcie v Evropě | Americký PMI | Rozvoj | Hlavní indexy | Capital Economics | Saxo PrivatBank | Finanční nástroje | Silný růst | Devizové kurzy | ICE | Mexiko | Celkový trend | Vyhlídky | iFX | Průmyslová výroba | Finanční trhy | Evropská ekonomika | Udržitelnost | Míra | Komoditní trhy | Růst poptávky | Korekce | Odhady trhu | Výrazný pokles | Makroekonomie | Monopoly | Obchodní strategie | Tržní ceny | Americký výrobce | DMA | US dollar | Stimulační opatření | ForexLive | Recese v Evropě | HDP eurozóny | Vakcína | Očekávání investorů | Výkonnost | Hodnota měny | Průzkumy | Spotřebitelská inflace | Televize CNBC | Nvidia Corp | Obchodování s akciemi | Kurz koruny k euru | Downtrend | Carry trade | Intervence ČNB | Index S&P 500 | Instrument | Akcie Starbucks | Analýza kryptoměn | Hrubý domácí produkt | Trumpova administrativa | Přehled | Pokles úrokových sazeb | Short | Tomáš Pfeiler | ČNB Tomáš Holub | Nakupovat státní dluhopisy | Akciový růst | Agentura Bloomberg | Stavebnictví | Krize | Institut Ifo | Investiční výzkum | High | Rostoucí trend | Beta | Novela zákona | Rezervy bank | OECD | CHF | Měnový trh | Centrum | HDP USA | Index Nikkei | Oslabení koruny | Spot | Nízká nezaměstnanost | Zvýšení úrokových sazeb | Boj proti inflaci | Růst výnosů | James Bullard | Akcie firem | Těžba ropy | Otočení trendu | Frustrace | USD/NOK | Nakoupit akcie | Denní graf akcie | Volby v USA | AUD/CAD | Drawdown | S&P 500 | Ekonomický a strategický výzkum | Prosincová inflace | JDE | Podpora | Ministři financí | Vonovia | Ceny zboží | Historická data | Prognóza ČNB | Prezident Joe Biden | Šokující předpovědi | Geopolitické faktory | QE | Skokové oslabení | MT4 | Růst tržeb | Japonský premiér | Světová banka | Mexické peso | Cena | Maloobchodní prodeje | Očekávané výnosy | Apache | NYMEX | Německá vláda | Německo | Prodeje domů | Bund | 5G akcie | Makroekonomické ukazatele | Krach | CNN | Komerční banky | Apple | Zadlužení | Komodita | Rozpočet | Indikátory ekonomického sentimentu | Setkání centrálních bankéřů | CHF/JPY | Evropské indexy | Steen Jakobsen | Čeští spotřebitelé | Americký trh | Interpretace | Dobrá nálada | Premiér Babiš | Snížení sazeb | Nižší růst | DOT | CME Group | BAT | Česká ekonomika | Rate cut | Kurzy | IG | Finanční prostředky | Ekonomické údaje | Sázkové kanceláře | Risk Management | Ekonomická data | Fidelity International | Přehled kurzů | Otevírání ekonomik | Drahé kovy | Obchodování indexů | Rozhodnutí bankovní rady | Jefferies | Fungování měnových trendů | Ekonomická data z USA | Propad ropy | Analytik J&T Banky | Tisková konference Fedu | Úrokový diferenciál | Co bude | Akciové fondy | Medvědi | SAIC | Microsoft Corp | DAX | Tweety | Uvolněná měnová politika | Infineon Technologies | Rezervy | Ceny zeleniny | Podnik | Zelené energie | Fiskální balíček | Světová obchodní organizace | Forexu | Merck | Debata | Kurzy měn | Server CNBC | EuroStoxx50 | Podhodnocený | Inverzní výnosová křivka | Agentura DPA | Akcie společnosti | Rizikový sentiment | Obchodní válka | Kypr | Fiskální stimuly | EUR/SEK | Indikátor důvěry | Báze | Měnový stratég | Oscilátory | Dolarové úrokové sazby | Zlato | Boj s koronavirem | Ekonomika | Měny&Sazby | Ekonomické teorie | PEP | Slabé euro | Inflace v Německu | Geopolitika | Znehodnocení měny | Desetileté dluhopisy | Barel WTI | Fresenius SE | Denní graf | CFA | SEC | Schodek | Míra nejistoty | Indikátory | Ticker | Odpovědnost | ČNB Tomáš Nidetzký | Verizon | Oslabení | Finanční situace | Politické události | Indikátor MACD | Jak na pravidelný příjem | Evropské akciové trhy | Šéfka Fedu | IPO Airbnb | Práce | Výnosnost | Úspěch | Investiční příležitosti | Banky pro mezinárodní platby | Centrální banky USA | Intel | Depozitní sazba ECB | LTRO | Tightening | Kurz čínského jüanu | Likvidita | SPWR | Cíle | ČNB dnes | Prognóza ECB | Novozélandská centrální banka | Stabilita úrokových sazeb | Ekonomické prognózy | Kryptoměny | Forex trading | Repo sazba | Bezpečnost | Maloobchodní prodej | Vývoj meziroční jádrové inflace | Evropský akciový trh | Likvidní | Důchodový systém | Banky | Burzovně obchodované produkty | BlackRock | Buy | Obchodní podmínky | Produktivita práce | Země G7 | Vypuknutí pandemie | Těžba ropy v Rusku | Automotive | FDX | XPeng | Vlády | Nebezpečí | Americká vláda | Express | INTC | Investiční divize | CBOT | Kotace | Investiční společnosti | Malý prostor | Šance | Biliony USD | Tržby společnosti | Ark Invest | Daně z příjmů právnických osob | Investiční platformy | Ministři financí EU | Altria Group | Ministři financí eurozóny | Akcie NIO | Bilance zahraničního obchodu | Fundamenty | Zkušení investoři | Bankrot | Netflix | Černá labuť | Zisk na akcii | GM | Čínské realitní společnosti | Správa | Ray Dalio | Citrix Systems | Wall Street | ING Groep NV | Průlom | Instrumenty | Vysoké úrokové sazby | Analýza | Velké ztráty | Procter & Gamble | Ministr financí | Kurz EUR | Dobrá čísla | Tisková konference FOMC | L.F. Investment Limited | Zlepšení | Japonský index Nikkei | Omicron | Irák | Světové akciové trhy | ČR | Vivendi | Horší časy | Tomáš Nidetzký | XTB | Kontrakt | Dlouhodobý investor | Manažeři fondů | Linde | Rozhodnutí o úrokové sazbě | Index amerických akcií | Kurz EURUSD | Asijské akciové trhy | Výraznější pokles | Americká centrální banka dnes | CAPEX | Index MSCI All Country World | Intervenovat | Zvyšování úroků | Německé státní dluhopisy | Kvantitativní utahování | Bavlna | Solidní výsledky | Americký Fed | Hlubší pohled | Program nákupu dluhopisů | Čínské akcie | API | Ratingové agentury | Pozice | Euro proti dolaru | Vítězství nad inflací | Stock | Čínská ekonomika | Současná situace | Portfolia | Americké zásoby ropy | Negativní úrokové sazby | Pullback | Příprava | LES | Saldo běžného účtu | Dlouhé pozice | Platební neschopnosti | Chevron | Švýcarský frank | Vývoj měnového páru USD/JPY | Hillary Clintonová | Jakub Seidler | Dolarový index DXY | Analytik Broker Consulting | Hedge | Hospodářské cykly | Slabší koruna | Market | Měnová autorita | Technologický sektor | Nákupu státních dluhopisů | Cenné papíry | Bankrot Řecka | Royal Bank of Scotland | Stoxx | Lídři | Průměrný roční výnos | Medvědí trh | LSEG | Denník | Global Times | Globální dluhopisový index | Support | General Electric | Dluhový strop | Yandex | Hold | Valná hromada | Cenný papír | Americký Senát | Brokeři | Transparentnost | Důležité informace | Vláda USA | Očekávání v USA | FX | Rozvíjející se trhy | Vývoj ceny zlata | Náklady na úvěry | Obchodní deficit | Globální HDP | Texas | Posílení amerického dolaru | Trumpova cla | Bilion dolarů | Poslanci | Nové dluhopisy | xPartners | Deutsche Bundesbank | Uvolňování měnové politiky | Inflační tlaky | Soud | Pokračování růstu | Import | Vysoké výnosy | Western Union Business Solutions | Cenové indexy | Investiční banka | Londýnské burzy | Chuť riskovat | Kvartální výsledky | Lednová inflace | Okénko finančního trhu | Staking | Marek Mora | Stochastický oscilátor | Algoritmus | Americké objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Rizikovější aktiva | Spotřební zboží | Zvýšená volatilita | Snižování sazeb ČNB | Tržní očekávání | Měnové války | OPEC | Technologie blockchain | Ministryně financí | Technologický pokrok | Broker | Úroková sazba Fedu | Peněžní zásoby | Řetězce | Zrychlení inflace | Sentiment | Zhoršení pandemie | SNB | Index ISM | Události ve světové ekonomice | Nízká volatilita | Evropská banka | Experti | Alcoa | NYSE | Investoři | Nižší sazby | Prodejní tlak | Míra nezaměstnanosti | Okénko trhu | Bohatý | Guvernér Michl | Stop-Loss | Indikátory důvěry | Největší pokles | Nákupy aktiv | REGN | Spotřebitelská důvěra v Německu | IHS | Zlatá horečka | Americké objednávky | SaxoTrader | Spotřebitelé | Akcenta | Von der Leyenová | Centrální bankéř | Výstupy | Program nákupů dluhopisů | Míra inflace v Evropské unii | Karanténa | Rostoucí výnosy | Německé automobilky | Investiční ředitel | Vzdělávání | AdmiralMarkets | Měnový pár GBP/USD | Indexy nákupních manažerů | Negativní data | Politika Fedu | Čerpací stanice | Polsko | Ekonomické trendy | Čínská vláda | Reddit | Začít investovat | Jeden dolar | Ceny potravin | Nikkei 225 | AUDUSD | Výnosy německých dluhopisů | Kansas City | Rezistence | Meziroční růst cen | Výrobní index PMI | Index Dow Jones | ZEW index | Měnové riziko | Auta | Modelový příklad | Saxo Bank | Zpravodajství | Multi-Asset obchodování | Odvětví ropy | Vakcíny proti koronaviru | W1 | Ichimoku | Velké banky | Základní úrok | Obchodujte | Nařízení | Zavedení eura | Noviny | Bond | Zdražování | Nízké daně | Ropy | Guvernér Rusnok | RBA | Korelační koeficient | Struktura | ABN Amro | Výrobní sektor | Vývoj měnového páru EUR/JPY | IPO | Historicky nejnižší | Dnešní obchodování | P.A. | MT5 | Měnový pár EUR/USD | Levné akcie | Předseda | Škoda | Invesco Ltd. | Generace Z | Bankroty | Hospodářské výsledky | Internetové bubliny | Růst cen potravin | Americké ekonomiky | Wirecard | Měnové stimulace | Jádrový index | Únorová inflace | Úročení | Kurz japonského jenu | Cena za akcii | Finančník | Deficit státního rozpočtu | USD | Commodity index | Vývoj dolarového indexu | AMS | Volatilita na trzích | Trh s nemovitostmi | Tištění peněz | Cestování | Globální pandemie | Peso | Rozhodnutí americké centrální banky | Ekonomický dopad | Zkušení obchodníci | Forexové intervence | Americký dolar dnes | ING Jakub Seidler | Kabinet | Emoce | Longovat | Obchodování s měnami | Kurz jüanu | Jak trh reaguje | Technologické tituly | PayPal | Doji | Čínské úřady | Počet nových žádostí o podporu | Ekonomické recese | Delta mutace | Der Spiegel | Libra k dolaru | Investing.com | HDP v USA | Firemní zisky | Warren Buffett | Růst zadlužení | Investice ve stavebnictví | Vyšší úrokové sazby | Statistický úřad Eurostat | Dominik Stroukal | Silný dolar | Index britských akcií FTSE 100 | ČSOB Petr Dufek | Minimální mzda | BMW | 3M | Dluhopisové fondy | Výkonnost dolaru | Cestovní kanceláře | Výkonnost fondů | Nízké úrokové sazby | Tržní podíl | Odhad inflace | Hlavní úroková sazba | US500 | Hlavní ekonom ING | Posilování eura | Investujte na Forexu | Cena ropy | Analytička společnosti | Prezidentka ECB | Vysoký přebytek | Obavy z recese | Exact Sciences | Akciové burzy | Federální rezervní systém | Situace v průmyslu | Paul Jackson | Přebytek obchodní bilance | Prognózy ČNB | Události ve světě | Ekonomická teorie | Americké ministerstvo | Čínská centrální banka | ATM | Kupní síla | CZ | Earnings | Průraz | Program nákupu aktiv | Digitální měny | Meziroční vývoj jádrové inflace | Australský dolar | Vysoké ceny ropy | Pokles HDP | Bohatí lidé | Propad | Maastrichtská kritéria | Dopady koronaviru | Konec roku | Bankovnictví | Dezinflace | Ekonomické výkonnosti | Vysoká nezaměstnanost | Rakousko | HighSky | ANO | WMT | Britské libry | Tempo růstu spotřebitelských cen | Úrovně likvidity | Pokles eura | Finanční regulace | Magnificent Seven | Objemy obchodů | Bitcoin dnes | Dogecoin | Oživení inflace | Proinflační faktory | Akciové valuace | Hospodářské oživení | Finanční ztráty | Agentura AP | Economic | Nemovitosti | Turecká centrální banka | Evropský trh | Stimulační program | Data z americké ekonomiky | Markets | USD/CHF | Repo operace | Eskalace války na Ukrajině | Dluhopisoví investoři | Invest | Dividendové akcie | Aleš Michl | Kanada | Webináře zdarma | Ruská invaze | Pravidla EU | ISIN | Nejistota | Akcie roku | CME | HDP v eurozóně | Makroekonomické údaje | Broker Consulting | Investice do fondů | Standard & Poor's (S&P) | Profesionální obchodník | Apreciace | Monetizovat | Kryptoměna | Německý Ifo index | Ekonomie | Čeští investoři | Makroekonomický kalendář | Opce | Eurobondy | Nvidia | Investment | ING | MetaTrader 4 | Zahraniční investice | Česká republika | Swap | Ceny komodit | Indexy | Bilance běžného účtu | BofA | Státní dluhopisy | Americký dolar | Beiersdorf | Kurz švýcarského franku | VaR | Splácení dluhu | Kupní síly peněz | Kurz eura vůči dolaru | Zamyšlení | Blue chips | 737 MAX | Nízké ceny ropy | US100 | Ceny v eurozóně | Makro | Vinci | Evropská centrální banka | Příjmy a výdaje | Slušné zisky | Mutace koronaviru | Statut | Americká centrální banka (Fed) | Starbucks | Švédsko | Koruna dnes | Německá centrální banka | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | IFO index | ECB | Stoxx 600 | Nižší ceny ropy | Sazby ECB | Ekonomiky eurozóny | Splatnost | Prodej ropy | Těžaři | Forward | Měnová politika | Alokace | Index euro stoxx 50 | Ziskovost | Oslabení japonského jenu | Doporučení | Růst čínské ekonomiky | Soud EU | Inflační očekávání | Technologické inovace | Francouzský prezident | Nejobchodovanější měnový pár | Makroekonomické data | Nejlepší 5G akcie | Zvýšení inflace | Parita | Swiss Life Select | Růst produktivity | Stavební výroba | Soběstačnost | Evropské země | Obilniny | Fiskální balík | Payrolls | AMGN | Diverzifikace portfolia | Vývoj měn | ROCE | Spekulace | Paradox | Vzrušení | HDP v ČR | Averze vůči riziku | Navýšení | Kupón | Omikron | Evropská spotřebitelská důvěra | Referendum | Americká cla | RBC Capital Markets | Paul Samuelson | Hodnoty měny | Údaje o nezaměstnanosti | GOOGL | Cykly | Konzervativci | Soud v Karlsruhe | Precedens | EU | Bankovní sektor | Ekonomický výhled | Redukce | Miliardy | PBOC | Černé zlato | ASX 200 | KBC | Úroveň supportu | Sterling | Firemní dluhopisy | Silné euro | Politické riziko | Společná evropská měna | Pimco | Bank of America Merrill Lynch | Síla měn | Zpracovatelský průmysl | REIT | MIC | Live trading | Western Union | Tržní ocenění | Inflační vlna | Poradci | Spekulanti | Federal Funds Rate | MasterCard | Globální trh | Globální finanční trhy | FUNDING | Poptávky po ropě | Bezpečné měny | Applied Materials | Kraft Heinz | Nejistoty na trzích | Jak investovat | PMI pro sektor služeb | Kurz euro | Tržní kapitalizace kryptoměn | Vedlejší účinky | Nákupní signál | Prodeje | WU | Základní sazba | Pracovní síly | Akciový trh | Uhlí | Ekonomické prostředí | Zasedání bankovní rady | Investovat peníze | Intradenní obchodník | Air France-KLM | Jestřábí politika | Investor | Nákup dluhopisů | Klíčové centrální banky | Kapitalový výnos | USD/JPY | Put | Sazba Fedu | SMCI | Americké vlády | Trump 2.0 | Jerome Powell | NZD | Ukazatele | American Express | Jestřáb | Měnový pár | Obchodování na burze | Korporace | Merck KGaA | Šíření koronaviru | Strategy Research | Ovlivňování | Společnost Gazprom | Banka | Produkce ropy | Jihokorejský won | Tchaj-wan | Země eurozóny | Obchodování na forexu | Vlastnictví | Výnos dluhopisů | Růst cen průmyslových výrobců | Nákupy zlata | Markit | Index technologického trhu Nasdaq | Úřady | Američané | Indikátor ekonomického sentimentu | Denní obchodníci | Trh s bitcoiny | Nízká inflace | Baker Hughes | Globální akcie | Graf akcie | Enel | CNBC | SPX | Domácí poptávka | Statistika | Spotřebitelské ceny | Domácí průmysl | Další pokles | COT | Indonésie | Jihoafrický rand | Německá inflace | Disney | Finanční kapitál | Ocenění | Index DAX
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Růst | Reuters | Obchodování | Banka | Pokles | Banky | ČTK | Indikátor | Trading | Cena | | Pivot

Předchozí klíčová slova

Kvantitativní investiční společnost
Kvantitativní modely
Kvantitativní nástroje
Kvantitativní obchodování
Kvantitativní strategie
Kvantitativní technická analýza
Kvantitativní utahování
Kvantitativní utahování (QT)
Kvantitativní utěsňování
Kvantitativní utěsňování centrálních bank

Následující klíčová slova

Kvantitativní uvolňování ČNB
Kvantitativní uvolňování (QE)
Kvantitativní uvolňování v USA
Kvantitativní zpřísňování
Kvantové počítače
Kvantový čip
Kvantový čip Googlu
Kvantový čip Willow
KvaPay
Kvapka Rajeckej doliny
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
RebelsFunding
Potvrďte prosím... Zavřít