Ticker Tape by TradingView
Další z paradoxů Green Dealu: provoz na elektrifikovaných železničních tratích se raketově zdražuje, zatímco ceny nafty rostou jen nepatrně. Výsledek? Propad železniční přepravy zboží a nekončící kolony kamionů na dálnicích
Zdá se, že se americký prezident Donald Trump se cly poněkud přepočítal. A couvá. Odkládá je. Přehodnocuje. I kdyby však měla na americký dovoz z Evropské unie platit v "plné palbě", jak je představoval začátkem dubna během takzvaného dne osvobození, budou pro českou ekonomiku znamenat až čtyřikrát nižší náklad než unijní Green Deal.
Vskutku, clům se sice věnuje značná pozornost, avšak dekarbonizační úsilí vyjde Česko několikanásobně dráž. Již několikatýdenní intenzivní mediální debata o clech obnažuje závažnou asymetrii: nesrovnatelně větší prostor nyní v tuzemské veřejné debatě dostává něco, totiž Trump a cla, co ani není definitivní a co je hlavně i ve své nejhorší variantě – tedy nejhorší z hlediska české ekonomiky – pořád daleko méně finančně nákladné než Green Deal.
O Green Dealu se přitom už vlastně nediskutuje. Ve své podstatě se bere za jednou provždy daný. Ovšem kupříkladu dění v tuzemské železniční nákladní přepravě odhaluje, že by si zasluhoval stejně intenzivní a kritickou debatu, jaké jsou v Česku vystavena Trumpova cla.
Nejprve ovšem ke srovnání nákladů cel a Green Dealu. Na první pohled se může zdát, že jde o srovnávání jablek s hruškami. Jak cla, tak Green Deal ovšem představují pro tuzemské firmy a podniky náklad, s nímž se budou muset nějak popasovat. Budou na něj nuceny najít potřebné peníze včetně dotačních a budou muset přesměrovat některé zamýšlené investice či třeba od plánovaných investic upustit.
České ministerstvo financí začátkem dubna uvedlo, že Trumpova cla sníží letošní růst české ekonomiky o 0,6 až o 0,7 procentního bodu. Ve své lednové prognóze přitom ještě resort počítal s letošním reálným růstem ekonomiky ve výši 2,3 procenta. Nominální hrubý domácí produkt Česka by tak dle téže prognózy vzrostl z loňských 8 007 na letošních 8 431 miliard korun.
Pokud ale nyní má náš ekonomický růst kvůli clům činit jen 1,7 procenta namísto 2,3 procenta za jinak stejných podmínek, při předpokládaném letošním růstu příslušné cenové hladiny o tři procenta, to znamená nominální nárůst tuzemské ekonomiky o 4,7 procenta namísto do začátku dubna ministerstvem odhadovaných 5,3 procenta. Růst z úrovně 8 007 miliard korun o 4,7 procenta by značil letošní úroveň nominálního HDP čítající zhruba 8 383 miliard korun. To je o 48 miliard nižší údaj, než jaký ministerstvo financí předpokládá ve své lednové prognóze, tedy než zmíněný údaj 8 431 miliard. Do konce letoška zbývají ještě zhruba tři čtvrtletí, takže podle ministerstva financí Česko kvůli clům přijde průměrně o 16 miliard korun za čtvrtletí. Tedy o 64 miliard korun při přepočtu na celý rok.
Přitom současně nynější vládní plán, s nímž pracuje i Národní rozpočtová rada, počítá s tím, že dekarbonizační cíle, tedy Green Deal, si v Česku do roku 2030 vyžádají vydání celkem 1,3 bilionu korun. To je při ročním rozpočítání, zahrneme-li i letošek, průměrně 217 miliard korun ročně.
Roční náklady Green Dealu jsou tedy v tuto chvíli pořád přibližně 3,4krát vyšší než náklady Trumpových cel. Pokud by se tedy Green Deal podařilo o třetinu zmírnit, co se souvisejících výdajů týče, vytvořená úspora by mohla kompletně pokrýt náklady vzniklé Trumpovými cly. Nebylo by tedy třeba dekarbonizační úsilí zcela opustit, jen o třetinu snížit jeho ambicióznost, která při svých současných parametrech stejně ve světě nemá obdoby.
Zmírnění či revize Green Dealu je žádoucí i z dalšího důvodu. V některých oblastech nenaplňuje své klíčové cíle, jímž je zejména dosažení uhlíkové neutrality do roku 2050. Dokonce jde proti nim. Příkladem je zmíněná železniční nákladní přeprava v Česku. A rozhodně nejen v Česku, ale i v dalších zemích EU.
Mezi lety 2018 a 2023 stouply náklady na elektrickou trakci železnic v Česku ze dvou na 3,50 koruny za kilowatthodinu, tedy o 75 procent. Litr nafty za stejnou dobu zdražil z 25,70 na 28,40 koruny. Tedy o nějakých jedenáct procent. Silniční nákladní přeprava je tedy v porovnání s elektrifikovanou železniční přepravou dnes cenově ještě mnohem výhodnější než na sklonku minulého desetiletí. Stěžejním důvodem je existence postupně zdražujících emisních povolenek, které navyšují cenu elektřiny, resp. nákladů na železniční elektrickou trakci.
Povolenky, tedy "vlajková loď" Green Dealu, tak hrají zásadní roli v tom, že podíl železniční nákladní přepravy na celkové nákladní přepravě v Česku mezi lety 2019 a 2023 klesl z bezmála 30 na jen lehce nad 15 procent. Přitom železniční přeprava je environmentálně mnohem šetrnější než ta silniční nákladní nejen v elektrifikované, nýbrž i ve "spalovací" variantě. Růst nákladů v oblasti elektrifikované železnice ovšem snižuje konkurenceschopnost nákladní železnice jako celku.
Ostatně i nekončící kolony kamionů na hlavních dálničních tazích Českem stejně jako jimi často takřka permanentně zahuštěný dálniční pravý jízdní pruh jsou projevem přesunu nákladní přepravy z kolejí na silnice. A ten je pro změnu projevem rychleji rostoucích cen elektřiny a emisních povolenek, jejichž sama existence a rostoucí cena je zase projevem Green Dealu. Ten i proto zasluhuje revizi a zmírnění. Už jen kvůli situaci v tuzemské nákladní přepravě.
Lukáš Kovanda
Hlavní ekonom, Trinity Bank
Klíčová slova: Peníze | HDP | Investice | Americký prezident | EU | Ekonom | Donald Trump | Lukáš Kovanda | Cena | Ekonomický růst | Hrubý domácí produkt | Ministerstvo financí | Firmy | Propad | Hlavní ekonom | Trumpova cla | Podniky | Trinity Bank | Prezident Donald Trump | Trinity | Konkurenceschopnost | Růst české ekonomiky | Prognózy | Trump | Prezident | Úsilí | Ceny nafty | Růst | Ekonomiky | Debata | Dovoz | JDE | Unie | Národní rozpočtová rada | Ceny | Cenové hladiny | Cíle | Pozornost | TIM | 3М | Green Deal | Železnice | Uhlíkové neutrality | ProCent | Osvobození | Potřebné peníze | Náklady | Neutrality | Trumpová | Povolenky | Americký prezident Donald Trump |
Čtěte více
-
Další výrazné zisky pro euro. ECB rozšiřuje QE
ECB zvedla nákupy dluhopisů v rámci PEPP o 600 mld. EUR, zatímco trh kalkuloval s částkou 500 miliard. Tento program byl prodloužen aspoň do června 2021 a ještě aspoň do konce 2022 bude banka reinvestovat peníze z maturujících dluhopisů. Vedle toho běží standardní QE v objemu 20 mld. měsíčně plus 120 mld. do konce roku. Tam mají reinvestice trvat ještě dlouho po prvním budoucím zvýšení sazeb. -
Další výrazný přebytek obchodní bilance
Obchodní bilance byla v březnu ve výrazném přebytku 39,3 mld. Kč a výrazně tak překonala naší i tržní prognózu. Tento výsledek byl dokonce větší než již tak silný únorový výsledek, který byl nyní ještě revidován směrem výše na 36,5 mld. Kč. Pozitivní saldo bylo dáno opět významným poklesem dovozu, především výrobků zpracovatelského průmyslu. -
Další vývoj úrokových sazeb ČNB bude záviset na nové prognóze centrální banky
Dnes zveřejněný záznam z posledního jednání ČNB nepřinesl žádná překvapení z řad centrálních bankéřů hlasujících pro zvýšení úrokových sazeb. Skupina pěti radních zmiňuje proinflační tlaky, nákladový šok, inflační očekávání a utažení trhu práce jako důvody tak razantního zvýšení úrokových sazeb. Oproti předchozím vyjádřením se v záznamu nově objevuje komentář Vojtěcha Bendy k rovnovážnému růstu ekonomiky. Ten je podle něj nižší oproti předchozím rokům a nelze očekávat, že růst ekonomiky kolem 4-5 % nepřinese zjevné inflační tlaky. -
Další zdražení nemovitostí i ještě nižší úroky na vkladech. K tomu povede programová priorita Pirátů a STAN, kterou je přijetí eura
Cíle volebního programu Pirátů a STAN někteří přirovnávají k Marshallovu plánu. Což je pochopitelně nepatřičně nebetyčné zveličení, pokud tedy za světodějné nepokládáme třeba zdanění konopí. Program podle všeho nebude dláždit ani cestu k druhé transformaci české ekonomiky, což je další PR slogan, jenž kolem něj v médiích koluje. Představa další transformace je ostatně spíše děsivá. Základy české ekonomiky jsou totiž od 90. let položeny dobře, o čemž svědčí třeba to, že ČR vykazuje nejlepší souhrnný rating ze všech zemí bývalého východního bloku. Tedy ze zemí, které si transformací z centrálně plánované ekonomiky na tržní rovněž prošly. Tři světově nejvýznamnější ratingové agentury hodnotí Česko lépe i než Estonsko, Slovinsko či Slovensko, které přitom platí eurem. -
Další zelený den a data, která je třeba začít sledovat
Dopolední obchodování v Evropě se znovu nese v pozitivním duchu. Kromě evropských akcií by si mohly připsat pěkné zisky také ty americké, jak naznačuje silný, cca 2procentní růst futures. Pod tlak se dostávají dluhopisy a eurodolar stoupá skoro o půlprocento na 1,0565. -
Další zhoršení výhledu, další varování. Akcie zůstávají pod tlakem
Finanční trhy, už tak nervózní z toho, co přinesou inflační data a firemní výsledky, dnes dostaly pro jistotu další negativní impuls v podobě zhoršeného výhledu MMF. Měnový fond sice posunul odhad růstu globální ekonomiky v příštím roce jen o dvě desetinky na 2,7 z 2,9 pct, to by ale znamenalo nejhorší výkon od roku 2009. MMF také přidal varování, že riziko propadu se týká třetiny světa, že roste nebezpečí chyb v hospodářské politice a že důsledky utahování Fedu a silného dolaru se projeví globálně. Fond v reportu přímo píše, že to nejhorší je zatím ještě před námi. -
Další zklamáni aneb dnešní NFP report, analýza EUR/USD
NFP report přinesl již druhé zklamání v řadě. Spojené státy dokázaly v lednu vytvořit pouhých 113 000 nových prac... -
Další zklamání z amerického trhu práce neprospělo dolaru
Dolar během včerejšího obchodování potvrzoval své ztráty, které utrpěl ve čtvrtek ráno, když se proti euru poprvé po dvou letech... -
Další změna směru v zámoří a zisky pro korunu
Závěr týdne je na hlavních trzích neuspořádaný, sledujeme další změny směrů a akciové indexy se ve vývoji neshodnou. Evropa zůstává většinou stále citelně v záporu a CAC 40 nebo AEX klesají o více než procento. DAX je dole o 0,5 pct. FTSE 100 ovšem mírně roste a nahoru obrací Amerika. S&P 500 zmenšil své ztráty na minimum, Nasdaq se dostává 0,6 procenta do plusu. -
Další změna tržní nálady v souvislosti s eurozónou, koruna končí slabší
Během dnešního dne se optimismus trhů postupně změnil ve skepsi. Tedy další změn... -
Další zprávy, že OPEC v prosinci produkci nezmění
Ceny ropy dnes po 11:00 zaznamenaly malý pokles poté, co média informovala, že se OPEC rozhodl zrušit zasedání společné technické komise (JTC). Jednání JTC obvykle předchází ministerským jednáním OPEC a připravuje doporučení pro ministerská jednání. Zrušení zasedání JTC silně naznačuje, že na příštím zasedání OPEC+ v neděli 4. prosince nebude učiněno žádné rozhodnutí o změně politiky nebo úrovně výstupu. Kromě toho je třeba poznamenat, že nadcházející zasedání se bude konat online, což je další náznak, že žádné velké oznámení nebude učiněno. -
Další zrychlení inflace je pro USD býčí. Vyšší CPI by mohl způsobit pokles EUR/USD a růst USD/CAD
Federální rezervní systém je věrný agresivnímu zpřísňování měnové politiky navzdory ochlazení na trhu práce a zpomalení ekonomického růstu USA. -
Další ztráty pro korunu a lehká korekce včerejška na akciích
Koruna zůstává ráno pod tlakem a vůči euru slábne nad 27,30, tedy už o více než půl procenta. Ještě více ztrácí proti americké měně, kde se blíží 23,20, a to za příspěvku poklesu eurodolaru. Hlavní slovo však má domácí boj s koronavirem, který si vyžádal už dost tvrdá opatření. Nejde o kompletní zavření ekonomiky, ale těžko pochybovat, že na ní citelné omezení služeb zanechá následky. -
Dalyová z Fedu komentuje ekonomiku USA 💵
Předsedkyně Federálního rezervního systému v San Francisku Mary Dalyová. -
Daly z Fedu varuje před předčasným uvolněním politiky navzdory síle ekonomiky
Prezidentka sanfranciského Fedu Mary Daly vyjádřila opatrný optimismus ohledně současného ekonomického prostředí, přičemž uvedla, že růst zůstává solidní a trh práce odolný. Zdůraznila, že i když inflace v mnoha oblastech polevila, Fed má stále co dělat, aby ji plně dostal pod kontrolu. Daly varovala před předčasným snižováním sazeb a podtrhla důležitost dokončení „poslední míle“ v boji s inflací bez vyvolání zbytečného ekonomického oslabení. -
Damanaki (EU)
"Gréci sa musia jasne vyjadriť či chc&uacute... -
Damoklov meč v podobe európskeho dlhopisového trhu
Riziko pre EURo stále pulzuje na schopnosti krajín zastabilizovať svoje rizikové verej... -
Danaher reportoval výsledky za 2Q, provozní zisk meziročně poklesl o 35 %
Americký biotechnologický konglomerát Danaher reportoval výsledky za 2Q. Tržby všech segmentů překonaly analytické očekávání. Analytiky však překvapila provozní ztráta divize Life Sciences a celkový provozní zisk zaostal za jejich očekáváním. V rámci ročního výhledu došlo ke mírnému zvýšení odhadu očištěného zisku na akcii. -
Dane a spotrebiteľská dôvera rastú
Politické špičky by už pravdepodobne chceli mať dáta z ekonomiky za 4Q2012 za sebou. Z krajín G7 všetky ... -
Daně, dluhy, Tesla, zdravotnictví a dotace: 7 věcí, které potřebujete vědět o Trumpově novém zákoně
Před pár dny se podařilo americkému prezidentu Donaldu Trumpovi protlačit svůj nový zákon, který prodlužuje některé daňové úlevy, zvyšuje rozpočet na obranu a ochranu hranic a mění také například dotace v oblasti elektromobilů či obnovitelných zdrojů. Ve videu jsme se podívali na to, které jsou nejzajímavější části nového zákona.
Forex - doporučené články:
Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.
Nejnovější články:
Vzdělávací články
Budoucnost pasivního příjmu: Jsou tabákové akcie stále spolehlivým zdrojem dividend?
Myanmarský kyat překvapí staletou historií. Měna sváděla boj s kolonisty i Japonci
Smart Money Trading: Volume Footprint (38. díl)
Klienti VIP zóny FXstreet.cz v říjnu dosáhli slušného zisku
Chamtivost a strach: Největší cenové pohyby na finančních trzích (říjen 2025)
Odkud jsou nejlepší prop tradeři?
RebelsFunding představuje nový web a spouští limitovanou akci – sleva 25 % s kódem „WEB25“
Tomáš Vranka (XTB): Trhy přežijí všechno. Největším nepřítelem investora je jeho psychika
Říše Čingischána a brzkých papírových peněz. V dnešním Mongolsku platí tugrikem
Tematické indexy: Jak sledovat nové trendy na akciových trzích (8. díl)
Budoucnost pasivního příjmu: Jsou tabákové akcie stále spolehlivým zdrojem dividend?
Myanmarský kyat překvapí staletou historií. Měna sváděla boj s kolonisty i Japonci
Smart Money Trading: Volume Footprint (38. díl)
Klienti VIP zóny FXstreet.cz v říjnu dosáhli slušného zisku
Chamtivost a strach: Největší cenové pohyby na finančních trzích (říjen 2025)
Odkud jsou nejlepší prop tradeři?
RebelsFunding představuje nový web a spouští limitovanou akci – sleva 25 % s kódem „WEB25“
Tomáš Vranka (XTB): Trhy přežijí všechno. Největším nepřítelem investora je jeho psychika
Říše Čingischána a brzkých papírových peněz. V dnešním Mongolsku platí tugrikem
Tematické indexy: Jak sledovat nové trendy na akciových trzích (8. díl)
Denní kalendář událostí
Ve Švýcarsku devizové rezervy
Prezident Bundesbank Joachim Nagel
V USA spotřebitelské úvěry
Guvernér BoC Tiff Macklem
Prezident USA Donald Trump
Guvernér RBNZ Christian Hawkesby
V USA týdenní statistický bulletin API
V Číně indexy CPI a PPI
V USA inflační očekávání University of Michigan
V USA spotřebitelská důvěra University of Michigan
Ve Švýcarsku devizové rezervy
Prezident Bundesbank Joachim Nagel
V USA spotřebitelské úvěry
Guvernér BoC Tiff Macklem
Prezident USA Donald Trump
Guvernér RBNZ Christian Hawkesby
V USA týdenní statistický bulletin API
V Číně indexy CPI a PPI
V USA inflační očekávání University of Michigan
V USA spotřebitelská důvěra University of Michigan
Tradingové analýzy a zprávy
Reuters: Meta hodlá ve Spojených státech investovat 600 miliard dolarů
Čína zrušila omezení vývozu některých kovů do USA
Ceny v Číně po dvou měsících opět stouply
Akcie v USA v závěru obchodování smazaly ztráty, uzavřely tak bez větších změn
Pražská burza v týdnu posílila, index PX stoupl o 1,3 procenta na nový rekord
Forex: Dolar mírně oslabuje vůči euru, v centru pozornosti zůstávají úrokové sazby
Pražská burza potřetí v řadě vylepšila historické maximum
Spotřebitelská důvěra v USA klesla nejníže za téměř tři a půl roku
Komodity: Ropa směřuje k druhému týdennímu poklesu, přetrvávají obavy z nadměrné nabídky
Forex: Koruna v závěru týdne zpevnila k euru i dolaru
Reuters: Meta hodlá ve Spojených státech investovat 600 miliard dolarů
Čína zrušila omezení vývozu některých kovů do USA
Ceny v Číně po dvou měsících opět stouply
Akcie v USA v závěru obchodování smazaly ztráty, uzavřely tak bez větších změn
Pražská burza v týdnu posílila, index PX stoupl o 1,3 procenta na nový rekord
Forex: Dolar mírně oslabuje vůči euru, v centru pozornosti zůstávají úrokové sazby
Pražská burza potřetí v řadě vylepšila historické maximum
Spotřebitelská důvěra v USA klesla nejníže za téměř tři a půl roku
Komodity: Ropa směřuje k druhému týdennímu poklesu, přetrvávají obavy z nadměrné nabídky
Forex: Koruna v závěru týdne zpevnila k euru i dolaru
Blogy uživatelů
Výběr z nedělní přípravy: Měnové páry GBP/USD a AUD/USD
Index S&P 500 sletěl dolů, panika to ale ještě není
Výsledková sezóna nepomáhá Big Tech
Emisní povolenky pro každého: kolik navíc zaplatíme od roku 2027
Krypto šeptanda: Co přinesl poslední týden v kryptosvětě (7. listopadu 2025)
Od práce ve fabrice k profesionálnímu tradingu: jak Alle z Itálie našel svou cestu s Fintokei
Big short pro rok 2026?!
Získej k prvnímu payoutu challenge zdarma!
Zásadní otázka v tradingu: Měli byste obchodovat trend nebo obchodovat proti němu?
Praktické okénko: Sice den v obchodě, ale zisk je doma
Výběr z nedělní přípravy: Měnové páry GBP/USD a AUD/USD
Index S&P 500 sletěl dolů, panika to ale ještě není
Výsledková sezóna nepomáhá Big Tech
Emisní povolenky pro každého: kolik navíc zaplatíme od roku 2027
Krypto šeptanda: Co přinesl poslední týden v kryptosvětě (7. listopadu 2025)
Od práce ve fabrice k profesionálnímu tradingu: jak Alle z Itálie našel svou cestu s Fintokei
Big short pro rok 2026?!
Získej k prvnímu payoutu challenge zdarma!
Zásadní otázka v tradingu: Měli byste obchodovat trend nebo obchodovat proti němu?
Praktické okénko: Sice den v obchodě, ale zisk je doma
Forexové online zpravodajství
Vstupuje Maďarsko do měnové unie s USA? Orbán podle svých slov s Trumpem dojednal dolarovou ochranu Maďarska aneb „co vzal Brusel, to dá Washington“
Orbán si u Trumpa zajistil údajně časově neomezenou výjimku na dovoz ropy i plynu. Kdo tedy husu hoduje na sv. Martina, podporuje Putina, neboť husy v ČR jsou zhusta z Maďarska, které i nadále „pojede“ na ruské energie
Svátek sv. Martina letos českých restauracím „přihraje“ 2 až 3 miliardy korun navíc, bude letos nejdražší v historii. Svatomartinské menu vyjde na více než 1000 korun, nejchutnější jsou české husy, běžně prakticky nesehnatelné
Smíšený závěr v USA
Americké indexy nadále klesají
DAX neudržel v pátek zisky a zakončuje seanci poklesem
Colt oznámil výsledky emise dluhopisů, celkem upsal 6 mld. Kč
Denní shrnutí – Vláda zůstává paralyzovaná, trh klesá, kryptoměny se zotavují
Prodlužující se pokles na konci týdne! 🚨
Míří Mexiko k nejdelší sérii snižování sazeb od pandemie?
Vstupuje Maďarsko do měnové unie s USA? Orbán podle svých slov s Trumpem dojednal dolarovou ochranu Maďarska aneb „co vzal Brusel, to dá Washington“
Orbán si u Trumpa zajistil údajně časově neomezenou výjimku na dovoz ropy i plynu. Kdo tedy husu hoduje na sv. Martina, podporuje Putina, neboť husy v ČR jsou zhusta z Maďarska, které i nadále „pojede“ na ruské energie
Svátek sv. Martina letos českých restauracím „přihraje“ 2 až 3 miliardy korun navíc, bude letos nejdražší v historii. Svatomartinské menu vyjde na více než 1000 korun, nejchutnější jsou české husy, běžně prakticky nesehnatelné
Smíšený závěr v USA
Americké indexy nadále klesají
DAX neudržel v pátek zisky a zakončuje seanci poklesem
Colt oznámil výsledky emise dluhopisů, celkem upsal 6 mld. Kč
Denní shrnutí – Vláda zůstává paralyzovaná, trh klesá, kryptoměny se zotavují
Prodlužující se pokles na konci týdne! 🚨
Míří Mexiko k nejdelší sérii snižování sazeb od pandemie?
Odborné kurzy a semináře
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Záznam semináře)
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Online - živý přenos)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Záznam semináře)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Online přenos nebo osobní účast)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Záznam semináře)
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Online - živý přenos)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Záznam semináře)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Online přenos nebo osobní účast)
Naposledy čtené:
Forexové online zpravodajství
Forex: Dolar proti euru díky americkým datům posílil
EUR/USD – Denní pohled 4.6.2014
Aktuální předpověď pro EUR/USD na 16. 1. 2023
GOLD – Denní pohled 14.3.2014
Kakao – Růst i začátkem týdne
Analýza indikátorů: denní přehled pro pár EUR/USD 1. dubna 2022
Analýza páru USD/JPY 18. října 2022 – Prolomení vzoru trojúhelníku směrem nahoru
Forex: Evropská měna zažila další týden výrazných ztrát
Žádosti o dávky v nezaměstnanosti klesly
Korunu nechávají volby v klidu, euro klesá před ECB
Forex: Dolar proti euru díky americkým datům posílil
EUR/USD – Denní pohled 4.6.2014
Aktuální předpověď pro EUR/USD na 16. 1. 2023
GOLD – Denní pohled 14.3.2014
Kakao – Růst i začátkem týdne
Analýza indikátorů: denní přehled pro pár EUR/USD 1. dubna 2022
Analýza páru USD/JPY 18. října 2022 – Prolomení vzoru trojúhelníku směrem nahoru
Forex: Evropská měna zažila další týden výrazných ztrát
Žádosti o dávky v nezaměstnanosti klesly
Korunu nechávají volby v klidu, euro klesá před ECB
Blogy uživatelů
ECB už docházejí náboje
Trhy přešlapují na místě, dnes emise španělských dluhopisů
Supply a demand zóny, jak je identifikovat?
Analýza EUR/USD, GBP/USD, AUD/JPY, USD/JPY, GOLD podle Elliottovy vlnové teorie 5.1.2015
Výběr z nedělní přípravy: Měnové páry GBP/USD a AUD/USD
Finanční trhy – co všechno lze obchodovat?
VIDEO: Klidné trhy vyčkávají na dnešní data z Evropy
Index S&P 500 sletěl dolů, panika to ale ještě není
Jak úspěšně obchodovat divergence
Seriál o klasifikaci akcií – díl 2: První porce masa s názvem GICS
ECB už docházejí náboje
Trhy přešlapují na místě, dnes emise španělských dluhopisů
Supply a demand zóny, jak je identifikovat?
Analýza EUR/USD, GBP/USD, AUD/JPY, USD/JPY, GOLD podle Elliottovy vlnové teorie 5.1.2015
Výběr z nedělní přípravy: Měnové páry GBP/USD a AUD/USD
Finanční trhy – co všechno lze obchodovat?
VIDEO: Klidné trhy vyčkávají na dnešní data z Evropy
Index S&P 500 sletěl dolů, panika to ale ještě není
Jak úspěšně obchodovat divergence
Seriál o klasifikaci akcií – díl 2: První porce masa s názvem GICS
Vzdělávací články
Technická analýza - indikátory sledující trend
Smart Money: Kalibrace order bloků a Smart Money Divergence
Tematické indexy: Jak sledovat nové trendy na akciových trzích (8. díl)
Order Book: Kniha objednávek – proč existuje a jak ji využít? (24. díl)
Price Action pro začátečníky: Kompletní průvodce krok za krokem
Pullback a Throwback - užitečný koncept v technické analýze
Jak obchodovat v koronavirové volatilitě?
8 nejlepších obchodních strategií – úvodní část (1. díl)
Co čekat od zlata do konce roku?
Základy Elliottovy vlnové teorie 4.
Technická analýza - indikátory sledující trend
Smart Money: Kalibrace order bloků a Smart Money Divergence
Tematické indexy: Jak sledovat nové trendy na akciových trzích (8. díl)
Order Book: Kniha objednávek – proč existuje a jak ji využít? (24. díl)
Price Action pro začátečníky: Kompletní průvodce krok za krokem
Pullback a Throwback - užitečný koncept v technické analýze
Jak obchodovat v koronavirové volatilitě?
8 nejlepších obchodních strategií – úvodní část (1. díl)
Co čekat od zlata do konce roku?
Základy Elliottovy vlnové teorie 4.
Tradingové analýzy a zprávy
Forex: Vítězové a poražení 17.9.2019
Polská centrální banka znovu snížila základní úrok, nově činí 4,25 procenta
Inflace zvolnila, podle analytiků je problém zdražování služeb
Komodity: Ropa kvůli těžebním škrtům a slabším zásobám dál zdražuje
Aktuálně otevřené forex pozice 7.7.2021
USD/CHF - Intradenní výhled 24.7.2025
EUR/USD - Intradenní výhled 26.9.2022
Nejsilnější a nejslabší měny 31.3.2021
DIHK: Německou ekonomiku čeká obtížná cesta z krize
Nejsilnější a nejslabší měny 29.5.2018
Forex: Vítězové a poražení 17.9.2019
Polská centrální banka znovu snížila základní úrok, nově činí 4,25 procenta
Inflace zvolnila, podle analytiků je problém zdražování služeb
Komodity: Ropa kvůli těžebním škrtům a slabším zásobám dál zdražuje
Aktuálně otevřené forex pozice 7.7.2021
USD/CHF - Intradenní výhled 24.7.2025
EUR/USD - Intradenní výhled 26.9.2022
Nejsilnější a nejslabší měny 31.3.2021
DIHK: Německou ekonomiku čeká obtížná cesta z krize
Nejsilnější a nejslabší měny 29.5.2018
Témata v diskusním fóru
Oplatí sa ešte obchodovať ropu? (časť 2.)
Multitimeframe analýza: 31.8.2022 EUR/USD
Investiční rady pro rok 2021 - co radí profesionální obchodníci?
EUR/USD Live_21.5.2013
IronFX
Nejdůležitější graf pro budoucnost bitcoinu! | Investiční Memento #94
Geopolitické napětí dostalo DAX nejníže od prosince 2016
AUD/USD
Akciové portfolio Tomáše Vranky: Čas přidat Bitcoin?
Obchodná príležitosť do trendu, proti trendu a v rámci konsolidácie
Oplatí sa ešte obchodovať ropu? (časť 2.)
Multitimeframe analýza: 31.8.2022 EUR/USD
Investiční rady pro rok 2021 - co radí profesionální obchodníci?
EUR/USD Live_21.5.2013
IronFX
Nejdůležitější graf pro budoucnost bitcoinu! | Investiční Memento #94
Geopolitické napětí dostalo DAX nejníže od prosince 2016
AUD/USD
Akciové portfolio Tomáše Vranky: Čas přidat Bitcoin?
Obchodná príležitosť do trendu, proti trendu a v rámci konsolidácie



