Pondělí 07. července 2025 03:06
reklama
RebelsFunding NEW
reklama
Fintokei Payouty
reklama
Purple jak obchodovat zlato
reklama
RebelsFunding NEW

Zahraniční obchod

img

Silný únorový výsledek zahraničního obchodu

08.04.2024 Bilance zahraničního obchodu skončila v únoru s přebytkem 34,6 mld. Kč, což výrazně překonalo naši i tržní prognózu. V lednu jsme naopak očekávali vyšší přebytek, ale výsledek zahraničního obchodu byl nižší. Tudíž se zdá, že došlo k pozdějšímu odbavení objednávek, zvláště v automobilovém průmyslu, díky čemuž mimo jiné byla bilance zahraničního obchodu meziročně vyšší o takřka 20 mld. Kč.
img

Ranní okénko - Ve středu data o inflaci v ČR a USA, ve čtvrtek zasedá ECB

08.04.2024 Tento týden bude nabitý ekonomickými událostmi a ty nejzajímavější proběhnou ve středu a ve čtvrtek. Nejprve ve středu dopoledne bude zveřejněn výsledek březnové inflace v České republice. Po více než pěti letech se podařilo opět dosáhnout inflačního cíle, když se inflace snížila v únoru na rovná 2 % a my očekáváme, že i v březnu inflace zůstala přesně na 2 %. Odpoledne dorazí údaj o březnové inflaci také ze Spojených států amerických, kde se ovšem dezinflační proces zadrhnul.
img

Ranní okénko - Inflace v eurozóně znovu pozitivně překvapila

04.04.2024 Dnešek přinese hlavní událost ve středoevropském regionu v tomto týdnu, jelikož zasedá Polská centrální banka. Ta s vysokou pravděpodobností ani tentokrát nezmění základní úrokovou sazbu, která tak zůstane na úrovni 5,75 %. To je aktuálně stejná výše jako v České republice, ale další vývoj v průběhu roku se bude nejspíše lišit. Zatímco Česká národní banka bude pokračovat ve snižování sazeb, u našeho severního souseda se začíná hlasitěji mluvit o tom, že tamní centrální banka během celého letošního roku sazby nesníží.
img

Ranní okénko - Dnes inflace v eurozóně či průzkum ADP

03.04.2024 Dnešní hlavní ekonomickou událostí bude zveřejnění úvodního odhadu březnové inflace v eurozóně. V meziměsíčním srovnání by měla cenová hladina dle trhu stoupnout o 0,9 %. Meziroční míra by měla oproti únoru mírně poklesnout z 2,6 % na 2,5 %. I v případě jádrové inflace se odhaduje pokles o jednu desetinu, ale ta by se i nadále měla pohybovat okolo 3 %, což je pro ECB stále nepřijatelně vysoko. Dále Eurostat vydá únorový údaj nezaměstnanosti, která by měla zůstat ve výši 6,4 %, tedy na historicky nejnižší úrovni.
img

Ranní okénko - V tomto týdnu data o inflaci v eurozóně či z amerického trhu práce

02.04.2024 Povelikonoční týden nabídne z české ekonomiky zápisky z posledního zasedání bankovní rady ČNB a také nejnovější data ohledně indexu nákupních manažerů (PMI) ve zpracovatelském průmyslu a vývoje státního rozpočtu. V pátek doplní tyto údaje výsledek maloobchodních tržeb, který by mohl potvrdit rostoucí trend spotřeby českých domácností. Co se týká globálních dat, tak mezi nejzajímavější bude zcela jistě patřit předběžný odhad březnové inflace, který bude zveřejněn již dnes v Německu a následovaný o den později odhadem inflace za březen v celé eurozóně.
img

HDP ČR, zpřesněné údaje, 4Q 2023

28.03.2024 Zpřesněné údaje o výkonu české ekonomiky za loňské závěrečné čtvrtletí hlásí lepší než původně reportované výsledky HDP.
img

Zahraniční obchod v lednu zklamal, koruna oslabuje. Zachraňuje jej vývoz aut, škodí mu pokles cen elektřiny

08.03.2024 Zahraniční obchod České republiky v lednu zklamal. Vykázal přebytek pouze 3,7 miliardy korun. Přitom analytici oslovení agenturou Bloomberg vesměs očekávali vyšší přebytek. V průměru předpokládali, že přebytek vykáže úroveň takřka patnácti miliard korun.
img

Nižší přebytek zahraničního obchodu na začátku roku

08.03.2024 Zahraniční obchod skončil v prvním měsíci nového roku s kladným saldem ve výši 3,7 mld. Kč, což je výrazně nižší přebytek, než který očekávala naše i tržní prognóza.
img

Ranní okénko - V Česku i USA dnes vyjdou data o nezaměstnanosti

08.03.2024 Dnešek patří číslům ohledně nezaměstnanosti, kdy za několik málo minut dorazí statistika z Česka, pro globální trhy ale bude podstatně zajímavější v odpoledních hodinách vydaný obdobný údaj z USA. Americké výsledky totiž mohou v případě výraznějšího překvapení změnit očekávání trhu ohledně dalšího postupu Fedu, což by dopadlo i na vývoj na finančním trhu. V současné chvíli se investoři přiklánějí k variantě, že první snížení sazeb doručí americká centrální banka až na červnovém zasedání. Silnější výsledek na trhu práce by mohl vést k posunu sázek do druhé poloviny roku, naopak slabší hodnoty mohou oživit květnové sázky. Zatímco na dluhopisovém trhu bude reakce patrně přímočará, na akciových trzích nemusí být případný lepší výsledek vnímán negativně, tak jako v předcházejících měsících, kdy silný trh práce sice může znamenat pozdější snižování sazeb, na druhou stranu je nutnou prerekvizitou pro pokračující silnou spotřebu u amerických domácností.
img

EUR/USD. Powellův projev

08.03.2024 Dolarový index v závěru středečního dne značně poklesl a dostal se na dvoutýdenní minimum. Výroky předsedy Federálního rezervního systému Jeromea Powella v Kongresu se nelíbily dolarovým býkům. Obecně však jeho postoj nebyl přehnaně holubičí – prognózy ohledně uvolňování měnové politiky byly vágní, plné četných "ale" a "co kdyby". Trh proto reagoval vůči zelené bankovce tímto způsobem právě v důsledku přehnaných očekávání plynoucích z Powellových předchozích projevů. Powell se však rozhodl zachovat ve své rétorice vyvážený tón, což zapůsobilo v neprospěch americké měny.
C:\fakepath\Cina-ekonomika4.jpeg

Zahraniční obchod Číny na začátku roku výrazně vzrostl

07.03.2024 Růst čínského vývozu i dovozu v prvních dvou měsících letošního roku výrazně překonal očekávání, což podle analytiků signalizuje obrat k lepšímu ve vývoji světového obchodu. Export se za leden a únor podle údajů celního úřadu meziročně zvýšil o 7,1 procenta, zatímco dovoz do Číny vzrostl o 3,5 procenta. Analytici přitom v anketě agentury Reuters očekávali zvýšení vývozu o 1,9 procenta a nárůst dovozu o 1,5 procenta.
img

Ranní okénko - Dnes ECB sazby nesníží

07.03.2024 O dnešní hlavní ekonomické události ve světě nemůže být pochyb. Zasedá Evropská centrální banka, která patrně nechá depozitní sazbu na stávající úrovni (4 %), a to přestože inflace rychle klesá, když v únoru letošního roku spadla až na 2,6 %, přičemž svého vrcholu dosáhla v říjnu 2022 (10,6 %).
img

Ranní okénko - Dnes zasedá Polská centrální banka

06.03.2024 Dnes dorazí první údaj v tomto týdnu z amerického trhu práce. Bude zveřejněna neoficiální statistika týkající se změny pracovních míst dle agentury ADP. Medián odhadu se přiklání k nárůstu pracovních míst ze 107 tisíc na 150 tisíc. Tento výsledek naznačí další vývoj na tamním trhu práce, nicméně kvůli zvýšené volatilitě tohoto průzkumu a občasnému nesouladu s oficiální statistikou, která vyjde v pátek, budou investoři spíše vyčkávat až právě na konec týdne. Dále bude publikován průzkum JOLTS, dle kterého by mělo být otevřeno 8,9 milionu míst, což by byla jedna z nejnižších hodnot za poslední roky.
C:\fakepath\Izrael.jpg

Izrael: Útoky Húsíů mají nevýznamný dopad na náš obchod

05.03.2024 Pokračující útoky jemenských povstalců Húsíů na plavidla v Rudém moři zatím měly pouze omezený dopad na zahraniční obchod Izraele. Nevyvolaly v Izraeli ani žádné výraznější inflační tlaky. Podle agentury Reuters to vyplývá ze zprávy izraelského ministerstva financí. Húsíové tvrdí, že útoky provádějí na podporu Palestinců ve válce mezi Izraelem a palestinským hnutím Hamás v Pásmu Gazy.
img

Ranní okénko - Reálné mzdy v ČR pravděpodobně i na konci roku klesaly

05.03.2024 Reálné mzdy českých zaměstnanců klesají již více než dva roky a pravděpodobně ani poslední čtvrtletí minulého roku nezměnilo trajektorii tohoto trendu. Podle našeho odhadu sice nominální mzdy vzrostly o téměř 7 %, ale inflace v posledním kvartále dosáhla ještě vyšší úrovně, ač byla výrazně ovlivněna statistickou základnou v souvislosti se zavedením úsporného tarifu v posledních třech měsících roku 2022. V reálném vyjádření predikujeme pokles o 0,6 %. Reálný nárůst mezd tak nastane až na začátku letošního roku, což vyplývá již z lednového výsledku inflace, kdy došlo k jejímu propadu z 6,9 % v prosinci na 2,3 %. Tento faktor by měl povzbudit české domácnosti k vyšší spotřebě, což by se mělo pozitivně projevit na mírném růstu české ekonomiky v tomto roce.
img

Ranní okénko - Tento týden zasedá ECB, dorazí data z amerického trhu práce

04.03.2024 Vrcholem nadcházejícího týdne bude čtvrteční zasedání Evropské centrální banky. Ta drží depozitní sazbu na úrovni 4 % již od září loňského roku. Nyní se očekává, kdy bankovní rada zahájí cyklus snižování úrokových sazeb. S pravděpodobností limitně blížící se jistotě to nebude na tomto zasedání, ale trhy budou bedlivě sledovat jakýkoli náznak, který by více poodhalil začátek uvolňování měnové politiky. Zároveň bude představena také nová makroekonomická prognóza, která bude vzhledem k aktuálním údajům obsahovat nejspíše revizi inflace směrem níže, ale také nižší HDP v tomto roce. V takovém případě bude větší tlak na snižování sazeb, i přesto bude pravděpodobně prezidentka Christine Lagarde spíš zdrženlivější a bude zdůrazňovat nutnost vyčkání na další data, především ve vývoji mezd.
C:\fakepath\makro-25022024-uvod.png

Makroekonomické faktory - rozpočtové deficity a přebytky (9. díl)

25.02.2024 V dnešním článku se zaměříme především na vysvětlení rozpočtových deficitů a přebytků. Dále se budeme zabývat dopady rozpočtových deficitů a přebytků na různé oblasti ekonomiky a také si rozebereme některé faktory, které je ovlivňují. Nakonec uvedeme příklad z Ameriky pro lepší pochopení jejich podstaty v ekonomice.
C:\fakepath\cinsky juan.jpg

Čína loni zaznamenala velmi slabý příliv zahraničních investic

19.02.2024 Čína loni zaznamenala nejslabší příliv přímých zahraničních investic za 30 let. Investory odrazuje slábnoucí ekonomický růst, nejisté podnikatelské prostředí a částečně i nižší úrokové sazby ve srovnání s jinými zeměmi. Peking má také problém přitáhnout zahraniční kapitál kvůli napjatým vztahům se Západem. Píše o tom zpravodajský web Nikkei Asia.
C:\fakepath\EK.jpg

Evropská komise zhoršila výhled letošního růstu ekonomiky EU

15.02.2024 Po slabém růstu v loňském roce vstoupila ekonomika Evropské unie do nového roku v horší kondici, než se očekávalo. Ve své zimní prognóze to dnes uvedla Evropská komise (EK), která zhoršila výhled růstu ekonomiky EU i zemí eurozóny. Nově čeká růst hrubého domácího produktu (HDP) v EU letos o 0,9 procenta místo dosud očekávaných 1,3 procenta, výhled růstu pro eurozónu zhoršila na 0,8 procenta z původních 1,2 procenta.
C:\fakepath\ceska koruna-2.jpg

Nová prognóza snížila pro letošek odhad růstu hrubého domácího produktu

15.02.2024 Nová prognóza České bankovní asociace (ČBA) snížila pro letošní rok odhad růstu tuzemské ekonomiky na 1,2 procenta. Pro příští rok jej přehodnotila k silnějším hodnotám a očekává jej 2,8 procenta. Inflace podle ní letos klesne na 2,7 procenta, v příštím roce pak dále na 2,2 procenta. Vyplývá to z makroekonomické prognózy, kterou dnes ČBA představila novinářům. V podzimní prognóze předpokládala letos růst HDP 1,8 procenta a inflaci 2,5 procenta.
img

Běžný účet platební bilance loni pod dvou letech záporného salda vykázal kladnou bilanci. Pomohl mu návrat zahraničního obchodu „do plusu“, ekonomický vztah Česka k zahraničí se tak kýženě stabilizuje

13.02.2024 Běžný účet platební bilance České republiky loni skončil v přebytku 89,9 miliardy korun. Stalo se tak po dvou letech záporného výsledku. Záporné saldo běžného účtu bylo zvláště výrazně předloni, kdy činilo 415,3 miliardy korun. V samotném prosinci 2023 dosáhl přebytek běžného účtu vyšší než očekávané úrovně 13,2 miliardy korun.
img

Ranní okénko - Dnes zasedá Polská centrální banka

07.02.2024 I dnešní den nabídne údaj o tuzemské ekonomice, kdy za pár minut bude zveřejněn prosincový výsledek maloobchodních tržeb. V listopadu byl poměrně překvapivě zastaven rok a půl trvající propad v tomto sektoru a je otázkou, jaký byl vývoj v prosinci, na čemž mezi analytiky nepanuje shoda. Medián trhu signalizuje, že reálné tržby bez prodeje aut vzrostly o 0,7 %, zatímco naše prognóza je mírně pesimističtější a očekáváme jejich mírný pokles (-0,4 %). Přesný výsledek ale není až tak důležitý, mnohem podstatnější je změna chování spotřebitelů, jejichž strach z dalšího zdražování a obecně ekonomické situace se i podle prvního odhadu pro čtvrtý kvartál roku 2023 začíná pomalu vytrácet, což se začne projevovat v jejich vyšší spotřebě. Ta by měla během roku postupně růst, na čemž bude profitovat i sektor maloobchodu.
img

Forex: Polská centrální banka ponechá sazby beze změny

07.02.2024 Světový kalendář je dnes poloprázdný. Ve Spojených státech bude zveřejněn vývoj bilance zahraničního obchodu za prosinec. Jeho deficit by se měl nepatrně zmírnit. Polská centrální banka na svém zasedání pravděpodobně ponechá sazby beze změny. Další snížení úroků očekáváme až v červenci. Domácí maloobchodní tržby za prosinec by měly vykázat růst. I tak ale úroveň poptávky zůstává nízká.
img

Dnes zveřejněná data signalizují uzdravování ekonomiky. Začíná maličký růst

06.02.2024 Průmyslová produkce v prosinci meziročně reálně klesla o 0,7 %. Meziměsíčně byla vyšší o 2,8 %. Hodnota nových zakázek meziročně vzrostla o 0,9 %. To je hlavní zpráva dnes zveřejněných dat Českým statistickým úřadem.
img

Forex: Česká data v závěru roku vyzněla mírně optimisticky

06.02.2024 V Česku byla dnes zveřejněna tradiční sestava dat z reálné ekonomiky, tedy výsledek průmyslové produkce, stavebnictví a zahraničního obchodu za prosinec. Průmysl zakončil rok silným meziměsíčním nárůstem, když výrazně ožila především výroba automobilů. Na optimistické vlně jinak pesimistický loňský rok uzavřela i stavební výroba. Dařilo se však pouze pozemnímu stavitelství, když výstup inženýrského naopak meziměsíčně klesl. Zahraniční obchod zůstal i v prosinci v plusu, avšak nižším, než jsme my i finanční trhy očekávali. Koruna na zveřejněná data nijak zásadně nereagovala. Celý den se pohybovala poblíž hladiny 24,95 EUR/CZK. Výraznějších změn nedoznaly ani kurzy ostatních regionálních měn. Polský zlotý se v odpoledních hodinách obchodoval za 4,35 EUR/PLN, maďarský forint pak za 386,60 EUR/HUF.
img

Prosincová data přinesla opatrný optimismus

06.02.2024 Prosincová data z reálné ekonomiky nabídla důvody k mírnému optimismu. Průmyslová výroba zakončila rok silným meziměsíčním nárůstem, když výrazně rostla především výroba automobilů. Na optimistické vlně zakončila loňský rok i stavební výroba, která byla ve srovnání s listopadem také vyšší. Dařilo se však pouze pozemnímu stavitelství, když výstup inženýrského naopak meziměsíčně klesl. Zahraniční obchod zůstal i v prosinci v plusu, avšak nižším, než jsme my i finanční trhy očekávaly.
C:\fakepath\Nemecko-Cesko.jpg

Komora: Obchod ČR a Německa loni klesl o dvě procenta na 2,83 bilionu Kč

06.02.2024 Obrat vzájemného obchodu ČR a Německa v roce 2023 dosáhl 113 miliard eur, tedy asi 2,83 bilionu Kč, a proti předchozímu roku klesl o 1,76 procenta. Český vývoz do Německa vzrostl o 2,47 procenta, zatímco německý vývoz do Česka klesl o 6,1 procenta. S poukazem na předběžné údaje Spolkového statistického úřadu to dnes ČTK sdělila Česko-německá obchodní a průmyslová komora.
img

Přebytek zahraničního obchodu se v prosinci meziměsíčně snížil

06.02.2024 Prosincová bilance zahraničního obchodu sice zůstala v plusu, nicméně ve výrazně nižším, než tomu bylo v listopadu (3,5 mld. CZK vs listopadových 29,4 mld. CZK). Prosincová data nicméně bývají tradičně ovlivněna vyššími vánočními dovozy. Po sezónním očištění dosáhl prosincový zahraniční obchod přebytku 17 mld. CZK (meziročně vyšší o 8,5 mld. CZK). Pozitivně se na něm i nadále odrážel slabší nominální dovoz ropy a zemního plynu, jehož o 7 mld. CZK méně záporné než rok předtím. V tomto vývoji se projevuje pokles cen na světových komoditních trzích.
img

Zahraniční obchod Česka se loni po dvou letech vrátil do přebytku. Pomohlo mu hlavně zlevnění ropy a plynu

06.02.2024 Saldo zahraničního obchodu České republiky se loni po dvou letech vrátilo do kladného pásma. Zahraniční obchod vykázal celoročně přebytek 122,8 miliardy korun, což je nominálně sedmý nejlepší výsledek historie České republiky od jejího vzniku roku 1993.
img

Výroba v průmyslu poklesla, zahraniční obchod dál v plusu

06.02.2024 Průmyslová produkce po očištění o kalendářní vlivy reálně v prosinci poklesla o 0,7 % a pomineme-li kalendářní vlivy tak dokonce o 6,0 %. Trh včetně nás očekával ještě hlubší propad. Zahraniční obchod i v posledním měsíci loňského roku skončil v přebytku, tentokrát ve výši 3,5 mld. Kč, což je nepatrně horší výsledek, než očekávala naše i tržní prognóza.
img

Ranní okénko - Dnes budou zveřejněny prosincové údaje z průmyslu a zahraničního obchodu

06.02.2024 Po pomalejším vstupu do nového týdne nabere tempo v úterý na obrátkách. Z české ekonomiky dorazí prosincové údaje o průmyslu a zahraničním obchodu. V případě průmyslové výroby očekáváme její pokles po očištění o kalendářní vlivy o 2 %. Důvodem je zejména nižší příspěvek automobilového průmyslu, který by neměl být tak pozitivní jako v téměř celém průběhu loňského roku.
img

Co čekat v novém týdnu? Rozkolísané trhy a razantní ČNB

05.02.2024 Minulý týden byl na hlavních trzích nabitý makro událostmi, které přinesly zvýšenou volatilitu na sazbách, akcích i měnách. Zasedání Fedu a především překvapivě silná data z trhu práce posunuly krátký konec americké výnosové křivky vzhůru. Zatímco akciím se i tak dařilo díky vynikajícím výsledkům technologických společností v čele s Metou, silný dolar nehraje do karet rizikovým měnám včetně koruny, která pokořila hranici 24,90 EUR/CZK. Kalendář na hlavních trzích je tento týden relativně prázdný, a tak nás budou zajímat především tuzemská data, která dokreslí růstový příběh čtvrtého kvartálu 2023.
img

Ranní okénko - Sníží ČNB sazby tento týden o 25bb nebo 50bb?

05.02.2024 Tento týden bude patřit číslům z tuzemského trhu, kdy dorazí statistika průmyslu, zahraničního obchodu, maloobchodu nebo také vývoj nezaměstnanosti. Zdaleka nejdůležitější ale bude čtvrteční zasedání České národní banky. V odhadech analytiků zhruba v poměru 2:1 převažují tipy na snížení sazeb o 25bb, kdy menší část analytiků ale předpokládá hned dvojnásobné snížení o 50bb. To ostatně v komentářích během minulého týdne nevyloučil například viceguvernér ČNB Jan Frait nebo člen bankovní rady Tomáš Holub a možnost rychlejšího tempa snižování i s přihlédnutím k patrně nižší lednové hodnotě inflace je reálná. My ovšem v rámci naší prognózy i nadále počítáme spíše se snížením o 25bb a zrychlením tempa až na březnovém zasedání, kdy bankovní rada bude mít k dispozici finální údaj o lednové inflaci.
img

Týdenní zpráva z FOREX trhu: ČNB tento týden opět sníží úrokové sazby

05.02.2024 Klíčovou domácí událostí je čtvrteční zasedání ČNB k měnové politice. Projednávána bude nová prognóza, předpokládáme snížení úrokových sazeb o 25bb, což je v souladu s tržním konsensem. Tržní kontrakty ovšem zaceňují 50bb. Prosincová data z reálné ekonomiky ukážou na pokračující potíže v průmyslu, a naopak známky pomalu ožívající spotřeby v podobě maloobchodních tržeb. Naopak pokud jde o globální ekonomický kalendář, ten je tento týden relativně slabý, a to zejména pokud jde o americká data. Z Evropy bude pozornost směřovat zejména na německé statistiky průmyslové produkce.
img

Optimismus mezi firmami roste

01.02.2024 Index nákupních manažerů (PMI) ve zpracovatelském sektoru na začátku roku vzrostl na 43,0 bodů z 41,8, téměř v souladu s naší i tržní prognózou. Situace v českém průmyslu ale zůstává napjatá, kdy přetrvává problém nízkého množství nových zakázek.
img

Černá nula pro tuzemskou ekonomiku

30.01.2024 Český statistický úřad dnes zveřejní bleskový odhad HDP za poslední čtvrtletí roku 2023. Náš nowcast ukazuje na mírný mezikvartální růst o 0,2 %. To je sice zlepšení oproti bídnému třetímu kvartálu (-0,6 %), ale celkově jde vlastně o pokračování stagnačního scénáře. Za celý minulý rok česká ekonomika podle nás poklesla o 0,4 %. Ani čtvrtý rok v řadě se tak jako jediná z členských zemí EU ještě nevrátila na svou před-pandemickou úroveň. Dnešní odhad ještě nenabídne detailní pohled do struktury HDP.
img

Euro naši bezpečnost nezvýší, důležitější jsou vztahy s Trumpem

24.01.2024 Současnou debatu o přijetí eura v Česku od těch předešlých odlišuje zejména to, že probíhá v kontextu výrazně proměněné, zhoršené, geopolitické situace. Válka na Ukrajině nebo stále dosti napjaté vztahy Spojených států – a potažmo Západu – s Čínou v mnohých zesilují emoci určité touhy pevněji a těsněji přináležet k Západu. Klíčovým z pout má být právě euro. Vždyť jím platí podstatná část západní Evropy a po dolaru představuje světově druhou nejrozšířenější rezervní měnu.
img

V roce 2000 ekonomové (a politici s nimi) slibovali až 200procentní růst obchodu díky euru, dnes už se shodují, že dopad eura je nulový. Jde o velkou blamáž ekonomie

22.01.2024 Před skoro 25 lety politici slibovali, že euro zajistí 200procentní nárůst obchodu v rámci eurozóny. Tento mýtický Roseův efekt se však nikdy nenaplnil. Pak politikům ekonomové spočetli, že nárůst bude jen 33procentní, pak, roku 2006, že bude 23procentní, posléze 15procentní a nakonec, v roce 2018 zjistili, že je nulový. Jde o jednu z velkých blamáží ekonomie.
C:\fakepath\Cina-pristav.jpg

Čínský export v prosinci vzrostl, spotřebitelské ceny ale třetí měsíc klesají

12.01.2024 Čínský export v prosinci meziročně vzrostl o 2,3 procenta, což je více než se čekalo. Podle agentury Reuters to vyplývá z údajů čínského celního úřadu. Spotřebitelské ceny se ale ve srovnání se stejným měsícem loni o 0,3 procenta snížily. Klesají už třetí měsíc po sobě a nižší byly i výrobní ceny, uvedl čínský statistický úřad. Vyhlídky druhé největší světové ekonomiky tak zůstávají nejisté, uvedla agentura DPA. Na nový rekord se ale loni opět vyšplhal obousměrný obchod s Ruskem, který dosáhl 240 miliard dolarů (5,4 bilionu Kč).
img

Forex: Tuzemská nezaměstnanost v závěru roku vzrostla

09.01.2024 V souladu s tržním konsensem přepokládáme pro prosinec zvýšení tuzemského podílu nezaměstnaných na 3,7 %, a to u zejména kvůli sezónnosti. Statistika devizových obchodů ukáže na objemy realizovaných výnosů z devizových rezerv za listopad. Z evropských dat bude za pozornost stát listopadová průmyslová produkce z Německa; opět se obáváme zklamání. Ve Spojených státech bude pozornost soustředěna na prosincovou důvěru malých podniků a listopadový zahraniční obchod.
img

Auta táhla zahraniční obchod, průmysl naopak potopila

08.01.2024 Listopadová data z reálné ekonomiky vyzněla spíše negativně. Česká průmyslová produkce vlivem nižší výroby automobilů výrazně poklesla, stejně tak i stavební produkce, na kterou dopadlo nadprůměrně deštivé počastí i vysoké ceny stavebních prací a materiálů. Překvapivě pozitivním výsledkem skončil naopak zahraniční obchod, kterému pomohl vývoz automobilů a nižší a levnější nákupy ropy a zemního plynu. Celkově tedy čtvrté čtvrtletí nevyznívá pro českou ekonomiku zatím příliš dobře.
img

Zahraničnímu obchodu opět pomohla auta

08.01.2024 Listopadový zahraniční obchod překvapil přebytkem 30,8 mld. CZK. Náš odhad byl sice vyšší než tržní konsenzus (16,6 mld. CZK vs. konsenzus 10,1 mld. CZK), i tak ale za výsledkem zaostal. Celkové saldo příznivě ovlivnil především meziročně o 15,1 mld. CZK vyšší přebytek obchodu s motorovými vozidly. Zde se promítá dokončování rozpracované výroby z minulých období, vyřizování neuspokojené poptávky a vyskladňování dokončených výrobků.
img

Nejvyšší přebytek zahraničního obchodu v rámci roku 2023

08.01.2024 Listopadová bilance zahraničního obchodu skončila s kladným saldem ve výši 30,8 mld. Kč. To je dosud nejvyšší přebytek v rámci roku 2023, což je výsledek, který výrazně předčil náš i tržní odhad.
img

Přebytek zahraničního obchodu ČR je nejvyšší za tři roky, průmyslová výroba se ale propadá nečekaně hluboko

08.01.2024 Dnes zveřejněné listopadové ukazatele k tuzemskému zahraničnímu obchodu a k průmyslové výrobě poskytují značně rozdílný obrázek, přestože jde o částečně provázané sféry.
img

Ranní okénko - Tento týden ovládnou data o inflaci

08.01.2024 Druhý lednový týden přinese obvyklou nálož tuzemských dat, kdy dnes vychází čísla ohledně průmyslu a zahraničního obchodu, v průběhu týdne pak dorazí informace o nezaměstnanosti nebo maloobchodu, nejzásadnější informaci ovšem bude představovat čtvrteční výsledek inflace. Čtvrtek bude zásadní i pro vývoj na globálním trhu, kdy v odpoledních hodinách vyjde výsledek inflace i v USA. V obou případech jde ale o prosincové hodnoty, které trh sice bude reflektovat, patrně ale ne s takovou silou, jako ostře očekávané výsledky za leden.
img

Naději pro český průmysl střídá opětovný pesimismus

02.01.2024 Po dvou měsících růstu indexu nákupních manažerů (PMI) v české výrobě přinesl závěr roku 2023 opětovný propad. Index poklesl z listopadových 43,2 bodů na hodnotu 41,8. Proti našemu i tržnímu odhadu tak ukazatel nabral opačný směr a namísto mírného zlepšení signalizují data ostřejší pokles. Důvodem je zejména pokles výroby a nižší množství nových zakázek.
C:\fakepath\trader-27122023-48-zm.jpg

Írán a Rusko nebudou obchodovat v dolarech, ale ve svých vlastních měnách

27.12.2023 Írán a Rusko dokončily dohodu, na jejímž základě nebudou obchodovat v amerických dolarech, ale ve svých vlastních měnách. Informovala o tom íránská státní média. Na Írán i Rusko se vztahují americké sankce. Dohoda byla podle médií dokončena při setkání guvernérů centrálních bank obou zemí v Rusku, uvedla agentura Reuters.
img

Forex: Pesimismus v Evropě lehce slábne

15.12.2023 Evropské indexy nákupních manažerů by v prosinci podle našeho odhadu měly pokračovat v růstu. V eurozóně i Německu již PMI službách dosahuje téměř 50 bodů. Další solidní data v podobě listopadové průmyslové produkce očekáváme dnes z USA. Stejně jako včera by ale mohla zůstat ve stínu holubičího vyznění zasedání Fedu. Rétorika americké centrální banky navíc poměrně výrazně kontrastuje s ECB, která včera uvedla, že o snižování úrokových sazeb zatím vůbec nediskutovala.
img

Strategie ČR 4Q23

11.12.2023 Zde najdete nejnovější vydání našeho makroekonomického čtvrtletníku Strategie Česká republika pro Q4'23.
img

Forex: Debata o snižování sazeb v USA zatím není na pořadu dne

08.12.2023 Finanční trhy dnes budou sledovat hlavně listopadové statiky z amerického trhu práce, které podle nás potvrdí jeho přetrvávající napětí. Na otevření debaty o snižování úrokových sazeb je proto v USA z našeho pohledu stále příliš brzy. Ve středoevropském regionu bude zveřejněna maďarská inflace a zápis z posledního zasedání polské centrální banky. U nás MPSV publikuje listopadový podíl nezaměstnaných osob.
img

Forex: Koruně solidní data k silnějším úrovním nepomohla

07.12.2023 Auta v říjnu táhla tuzemskou průmyslovou výrobu i zahraniční obchod. Průmyslová produkce svým meziročním růstem o 8 % y/y překvapila trhy výrazně pozitivně (oček. 5,1 % y/y). Meziměsíčně se zvýšila o 2,8 %, na čemž se podepsalo hlavně zlepšení situace v dodavatelských řetězcích automobilového sektoru. Tržní očekávání v souvislosti s tím překonal rovněž říjnový přebytek zahraničního obchodu a solidně meziměsíčně rostlo i stavebnictví. Navzdory nakonsenzuálním datům z domácí ekonomiky se dnes koruna po většinu dne obchodovala lehce nad hladinou 24,30 EUR/CZK, kde včera zavřela. Mírné oslabení dnes zaznamenaly také ostatní měny středoevropského regionu.
img

Zahraničnímu obchodu pomohla auta

07.12.2023 Říjnový zahraniční obchod překvapil přebytkem 12,8 mld. CZK. Náš odhad byl sice vyšší než tržní konsenzus (6,4 mld. CZK vs. Konsenzus 4,7 mld. CZK), i tak ale za výsledkem zaostal. Celkové saldo příznivě ovlivnil především o téměř 17 mld. CZK vyšší přebytek obchodu s motorovými vozidly, když jejich vývoz vzrostl o 25,5 mld. CZK. Zvýšil se i přebytek se stroji a zařízeními (+2,2 mld. CZK). Vyšší vývozy automobilů naznačovaly údaje sdružení AutoSAP.
img

Auta táhla průmyslovou výrobu i zahraniční obchod

07.12.2023 Zmírnění problémů v subdodavatelských řetězcích výrazně pomohlo českému automobilovému průmyslu. To se pak odrazilo i ve výsledcích říjnové průmyslové produkce a zahraničního obchodu, které výrazně překonaly tržní očekávání. Známky mírného oživení přinesly i výsledky českého stavebnictví.
img

Zahraničnímu obchodu pomohla auta

07.12.2023 Říjnový zahraniční obchod překvapil přebytkem 12,8 mld. CZK. Náš odhad byl sice vyšší než tržní konsenzus (6,4 mld. CZK vs. Konsenzus 4,7 mld. CZK), i tak ale za výsledkem zaostal. Celkové saldo příznivě ovlivnil především o téměř 17 mld. CZK vyšší přebytek obchodu s motorovými vozidly, když jejich vývoz vzrostl o 25,5 mld. CZK. Zvýšil se i přebytek se stroji a zařízeními (+2,2 mld. CZK). Vyšší vývozy automobilů naznačovaly údaje sdružení AutoSAP. Podle nich výroba aut v říjnu vzrostla meziměsíčně o 33 % v sezónně očištěném vyjádření a dosáhla tak druhé nejvyšší úrovně od začátku časové řady v roce 2012.
img

Zahraniční obchod pozitivně překvapil

07.12.2023 Bilance zahraničního obchodu dosáhla v říjnu přebytku ve výši 12,8 mld. Kč, čímž výrazně překonala naší i tržní prognózu. V předchozích měsících pokles tempa dovozu překonávalo pokles tempa vývozu, což se pozitivně projevovala na výsledcích zahraničního obchodu, ale v říjnu meziročně export vzrostl.
img

HDP ČR, detailní údaje, 3Q 2023

01.12.2023 Česká ekonomika v letošním třetím čtvrtletí vykázala výraznější pokles HDP, než naznačoval předběžný údaj, jenž byl již sám o sobě nepříjemným překvapením.
C:\fakepath\Nemecko6.jpg

Německá ekonomika ve třetím čtvrtletí mezikvartálně klesla o 0,1 procenta

24.11.2023 Hrubý domácí produkt (HDP) Německa se ve třetím čtvrtletí proti předchozím třem měsícům snížil o 0,1 procenta, v meziročním srovnání pak ekonomika podle cenově a kalendářně očištěných údajů klesla o 0,4 procenta. Dnes to v konečné zprávě oznámil Spolkový statistický úřad. Výsledky tak odpovídají rychlému odhadu z konce října.
img

Ranní okénko - Český průmysl v problémech, zahraniční obchod opět v plusu. Co dnes maloobchod?

07.11.2023 Dnes dorazí další údaj o tuzemské ekonomice, a to o maloobchodních tržbách. Ty klesají již více než rok v meziročním vyjádření a ani výhled na září není příliš optimistický. Ve druhé polovině roku jsme očekávali oživení v maloobchodním sektoru, ale navzdory klesající inflaci zůstávají domácnosti obezřetné pravděpodobně v souvislosti s přicházející zimní sezónou. Spotřeba domácností tak zatím ani zdaleka nedosahuje předcovidové úrovně, lidé stále výrazně šetří, což se projevuje na nedobrém výkonu tuzemského hospodářství. Na základě naší prognózy očekáváme za měsíc září pokles o 3,2 % a medián trhu naznačuje ještě horší výsledek (-3,7 %).
img

Alarmující propad průmyslu versus vzestup zahraničního obchodu: Co to znamená pro českou ekonomiku?

06.11.2023 Dnes byla Českým statistickým úřadem zveřejněna nová data o české ekonomice, která přinášejí smíšené zprávy. Nejzávažnějším zjištěním je pokles průmyslu o 5 %, což vyvolává obavy. Dalším znepokojivým faktorem je pokles vydání stavebních povolení o 10,2 % oproti minulému roku. Na druhé straně, oblast zahraničního obchodu přináší naději s přebytkem téměř 13 miliard Kč.
img

Zářijová data z reálné ekonomiky nepotěšila

06.11.2023 Českému průmyslu se v září nedařilo. Jeho výstup byl ve srovnání s předchozím měsícem o 1,8 % nižší. Zhoršovala se výkonnost zpracovatelského průmyslu, vlivem teplého počasí poklesl i výstup energetického segmentu. Meziměsíčně se zhoršily i výsledky stavebnictví, které táhla směrem dolů výkonnost pozemního stavitelství. Jediný údaj, který překvapil pozitivně, byl zářijový zahraniční obchod. Jeho přebytek výrazně předčil očekávání díky vývoji cen komodit i jejich nižšímu dováženému množství. Výkon českého průmyslu i stavebnictví zůstane zřejmě vlivem slabé poptávky utlumený i ve zbytku letošního roku. Situaci v průmyslu by mohl zachraňovat automobilový segment, který těží z neuspokojené poptávky naakumulované v předchozích dvou letech.
img

Zahraniční obchod zpět v zelených číslech

06.11.2023 Po dvou měsících, kdy bilance zahraničního obchodu skončila v deficitu, se zahraniční obchod vrátil do zelených čísel, když v září činil 12,8 mld. Kč. Návrat k přebytku se sice očekával, ale naše ani prognóza trhu nepočítala s takto pozitivním výsledkem.
img

Ranní okénko - Týden plný českých dat, nejzajímavější bude výsledek inflace

06.11.2023 Tento týden patří tuzemským datům, kdy kromě čtvrtka dorazí každé ráno některý ze sledovaných ekonomických ukazatelů. Nejzajímavější bude říjnový výsledek inflace, ovlivněný sníženou srovnávací základnou v minulém roce v souvislosti s uvedením tzv. úsporného tarifu. Ze zahraniční z pohledu naší ekonomiky bude důležitý především německý výsledek průmyslové produkce a továrních objednávek. Z pohledu vývoje na akciových a dluhopisových trzích pak může dění rozhýbat páteční informace o americké spotřebitelské důvěře a vývoji inflačních očekávání. Pokud ale nedojde k výraznějšímu překvapení, trhy by měly pokračovat na optimistické vlně pátečního slabšího výsledku z trhu práce, potvrzujícího domněnku, že Fed již s největší pravděpodobností nebude dále zvyšovat sazby.
img

Týdenní zpráva z FOREX trhu: Nižší srovnávací základna zrychlí českou inflaci

06.11.2023 Ve Spojených státech bude tento týden zveřejněn deficit zahraničního obchodu. Ten se zřejmě v důsledku růstu importů v září výrazně prohloubil. Značná část zboží pravděpodobně skončila v zásobách, což pomohlo americké ekonomice v Q3 k téměř pětiprocentnímu mezikvartálnímu anualizovanému růstu. V eurozóně bude pozornost patřit německé průmyslové produkci za září. Ta podle našeho odhadu meziměsíčně rostla. Naopak výstup českého průmyslu v září ve srovnání s předchozím měsícem o další více než jedno procento poklesl. Podíl českých nezaměstnaných osob v říjnu stagnoval. Klíčovou událostí pak bude páteční zveřejnění domácí inflace. Ta by měla stoupnout na 8,4 % z 6,9 % v září. Důvodem bude vliv nižší srovnávací základny související s loňským zavedením energetického úsporného tarifu. Nebýt tohoto čistě statistického efektu, inflace by podle našeho odhadu byla o 2 až 3 procentní body nižší. Polská centrální banka na svém středečním zasedání ponechá podle kolegů z SG sazby beze změny.
img

Forex: Česká ekonomika podle nás v Q3 mírně mezičtvrtletně klesla

31.10.2023 Dnešek přinese první odhady HDP za Q3 pro ČR a eurozónu. V případě tuzemského HDP očekáváme mezičtvrtletní pokles o 0,1 %, naproti tomu eurozóna podle našeho odhadu naopak ve stejném rozsahu vzrostla. Struktura HDP zatím v obou případech známa nebude, když k jejímu zveřejnění dojde až zhruba za měsíc. V eurozóně se dnes dočkáme také prvního odhadu říjnové inflace. Ta by měla především vlivem vyšší srovnávací základny výrazně klesnout z 4,3 % na 3 % y/y. Data z USA pak nabídnou pouze spotřebitelskou důvěru, pro kterou očekáváme mírné zlepšení.
C:\fakepath\Rusko-Cina2.jpg

Rusko výrazně posiluje spolupráci s Čínou, v Moskvě se ozývá kritika

23.10.2023 Rusko v čase, kdy se potýká se západními sankcemi, výrazně posiluje zahraniční obchod s Čínou. Na dnešní regionální konferenci na severovýchodě Číny firmy podepsaly řadu dohod o spolupráci. V Moskvě se ale proti sbližování s Čínou ozývají kritické hlasy, uvádí na svém webu týdeník Der Spiegel.
img

Ranní okénko - Jak silný bude pokles české inflace v září?

10.10.2023 Za pár okamžiků zveřejní Český statistický úřad údaj o inflaci v září. Ta v srpnu poklesla nejpomalejším tempem během tohoto roku (pouze o 0,3 p. b.), ale v září analytici očekávají, že dezinflační tempo nabralo opět na síle. Medián trhu je na stejné úrovni jako naše prognóza, kdy predikujeme snížení inflace přesně o jeden procentní bod na 7,5 %. V předchozích měsících byla hlavním důvodem poklesu vysoká srovnávací základna a nebude tomu jinak ani nyní, jelikož právě v září minulého roku dosáhla inflace svého vrcholu (18 %).
img

Problémy automobilek se na průmyslu příliš neprojevily

09.10.2023 Průmyslová produkce se v srpnu meziročně snížila o 1,7 %, ale tento pokles je výrazně nižší, než očekávala naše i tržní prognóza především ve spojitosti s dodavatelskými problémy našich největších automobilek. V případě bilance zahraničního obchodu bylo zaznamenáno druhý měsíc v řadě záporné saldo, tentokrát ve výši -3,8 mld. Kč.
img

Ranní okénko - V tomto týdnu vyjde česká a americká inflace

09.10.2023 Z Česka tento týden dorazí takřka kompletní set ekonomických dat včetně inflace, vývoje v průmyslu, zahraničním obchodu, stavu platební bilance a údaji o nezaměstnanosti. S trhy ale bude hýbat především nečekaná eskalace dění na blízkém východě, z ekonomických dat pak bude hrát roli čtvrteční americká inflace spolu se zápisky z posledních zasedání ECB a Fedu. Minulý pátek zveřejněné zápisky ze zasedání ČNB již ukázaly spíše holubičí pohled, kdy někteří členové favorizují relativně brzké snižování sazeb.
img

Týdenní zpráva z FOREX trhu: Inflace na ústupu

09.10.2023 Globální i domácí datový kalendář tento týden ovládnou zářijové cenové statistiky. U nás inflace s přispěním levnějších energií a utlumené domácí poptávky podle našeho odhadu klesla na 7,2 % y/y. Jádrové cenové tlaky viditelně ustupují také ve výrobním a spotřebitelském sektoru v USA. Fed tak pravděpodobně i vzhledem k nárůstu výnosů s delší splatností již sazby nebude muset zvyšovat. Průmysl v eurozóně by měl v srpnu potvrdit svou momentální slabost, fundamenty však z našeho pohledu nahrávají jeho oživení v závěrečném čtvrtletí letošního roku. Kromě dat lze v tomto týdnu očekávat citlivost finančních trhů i na zprávy o vývoji situace na Blízkém východě.
img

Forex: Tvorba pracovních míst v USA zůstává solidní

06.10.2023 Zpřísnění měnových podmínek v zámoří dosud k výraznému ochlazení tamního trhu práce nevedlo. V září čekáme obdobně silnou statistiku nových pracovních míst v nezemědělském sektoru (NFP) jako o měsíc dříve. Tuzemské srpnové maloobchodní tržby patrně potvrdí, že spotřeba domácností zůstala i ve třetím čtvrtletí utlumená, a její dosavadní oživení tak zůstává slabé. V regionu budou trhy rovněž sledovat zveřejnění zápisů z posledního zasedání ČNB a polské centrální banky (NBP).
C:\fakepath\trader-05102023-34-zm.jpg

Deficit zahraničního obchodu USA byl v srpnu nejnižší za tři roky

05.10.2023 Deficit zahraničního obchodu USA se v srpnu snížil ve srovnání s předchozím měsícem o 9,9 procenta na 58,3 miliardy USD (1,4 bilionu Kč). To je nejnižší hodnota od září 2020, uvedlo dnes americké ministerstvo obchodu. Deficit byl nižší, než se očekávalo, díky solidnímu zvýšení vývozu. Zahraniční obchod tak pravděpodobně podpořil ve třetím čtvrtletí hospodářský růst.
img

Forex: Devizové trhy bez větších výkyvů

05.10.2023 Dnešek na středoevropských devizových trzích nenavázal na včerejší volatilní seanci. Koruna se odpoledne v páru s eurem obchodovala poblíž ranních úrovní kolem 24,40 EUR/CZK. Také polský zlotý a maďarský forint k euru zhruba stagnovaly.
C:\fakepath\Německo3.jpg

Německý export v srpnu pokračoval v poklesu

05.10.2023 Německý export v srpnu klesl výrazněji, než se očekávalo, dolů ho tlačí slabá světová poptávka. Spolkový statistický úřad dnes oznámil, že vývoz se meziměsíčně snížil o 1,2 procenta na 127,9 miliardy eur (zhruba 3,1 bilionu Kč). Analytici očekávali pokles 0,4 procenta, napsala agentura Reuters. Analytik Carsten Brzeski ze společnosti ING uvedl, že dnešní údaje zvyšují pravděpodobnost, že německá ekonomika se ve třetím čtvrtletí dostala do recese. Německý export se v srpnu snížil podruhé za sebou.
img

HDP ČR, zpřesněné údaje, 2Q 2023

29.09.2023 Zpřesněné údaje o výkonu české ekonomiky za letošní druhé čtvrtletí hlásí o něco slabší výkon HDP, než se původně soudilo.
img

Raiffeisenbank: Strategie ČR 3Q23

18.09.2023 Dovolujeme si Vám zaslat nejnovější vydání našeho makroekonomického čtvrtletníku Strategie Česká republika pro Q3'23.
img

Ranní okénko - Průmysl i zahraniční obchod poprvé v tomto roce v červených číslech

07.09.2023 Český statistický úřad za okamžik zveřejní výsledky maloobchodu za červenec. Tržby v tomto sektoru klesají již více než rok a maloobchod už netrpělivě vyhlíží lepší zítřky. Trh očekává další meziroční pokles, zatímco my se domníváme, že právě v červenci mohlo dojít k definitivnímu obratu. Důvodem je nižší srovnávací základna z minulého roku, kdy domácnosti začaly podstatně šlapat na brzdu kvůli obavám z rostoucích životních nákladů především v souvislosti se zimou 2022/2023. Zpřesněný odhad HDP za druhý kvartál roku 2023 odhalil, že výdaje na konečnou spotřebu domácností vzrostly mezičtvrtletně poprvé po šesti kvartálech., což by se mohlo rovněž odrazit na maloobchodních tržbách.
img

Červencová data z reálné ekonomiky výrazně zklamala

06.09.2023 Červencová data z reálné ekonomiky výrazně zaostala za našimi i tržními očekáváními. Silně poklesl výstup průmyslové i stavební výroby, zahraniční obchod skončil poprvé od začátku roku v deficitu. Nepříznivě překvapil zpracovatelský průmysl, který po dvou měsících meziměsíčních růstu poklesl o téměř čtyři procenta. Meziměsíční snížení výstupu ale zaznamenala většina průmyslových odvětví. Nepotěšilo ani stavebnictví, které se po květnovém a červnovém růstu výrazně propadlo. Vstup české ekonomiky do druhého pololetí je tak vrávoravý a může signalizovat slabší výkonnost ve třetím čtvrtletí letošního roku.
img

Bilance zahraničního obchodu zaznamenala v červenci letošní první deficit

06.09.2023 Zahraniční obchod v červenci deficitem ve výši 5,9 mld. CZK zklamal. Trhy sice očekávaly určité zhoršení, konsenzus však vyhlížel letošní sedmý přebytek v řadě, konkrétně na úrovni 2,6 mld CZK (v první polovině letošního roku kladné saldo v průměru dosahovalo 13,2 mld. CZK měsíčně).
img

Zahraniční obchod poprvé v tomto roce v deficitu

06.09.2023 Červenec je první měsíc v tomto roce, kdy bilance zahraničního obchodu skončila v deficitu, a to ve výši 5,9 mld. Kč. To je výrazně horší výsledek, než který byl predikován trhem i námi.
img

Ranní okénko - Průmyslová produkce se již může nacházet v poklesu

06.09.2023 Dnes pokračuje tuzemský ekonomický kalendář červencovými daty o průmyslu a zahraničním obchodu, kdy oba údaje vychází již za několik málo minut. S největší pravděpodobností se obě informace obejdou bez reakce trhu, kdy investoři tento set dat obvykle nechávají bez povšimnutí. Z eurozóny v dopoledních hodinách dorazí statistika maloobchodu, která by měla ukázat mírný meziměsíční pokles udržující meziroční tempo i nadále v záporných číslech.
img

Forex: Americký index ISM ve službách se posune dále pod dlouhodobý průměr

06.09.2023 Americký zahraniční obchod za červenec zřejmě vykáže hlubší deficit, než tomu bylo v předchozím měsíci. Mírně si pohorší i ISM index z oblasti služeb, ačkoli stále zůstane bezpečně nad padesátibodovou hranicí. Německé tovární objednávky podle našeho odhadu zkorigují svůj předchozí růst. Celozávodní dovolené v Česku pak povedou k mírnému poklesu tuzemské průmyslové produkce za červenec. V lehkém deficitu se ocitne i zahraniční obchod.
img

Ranní okénko - Mzdově-inflační spirála se nekoná

05.09.2023 Nejdůležitější informací z dnešního dne je statistika cen výrobců v eurozóně. Ty by na rozdíl od spotřebitelských cen měly pokračovat v rychlém poklesu. V meziročním srovnání by se mělo jednat dokonce o nejrychlejší snížení cenové hladiny (o 7,6 %) od finanční krize v roce 2009. Meziměsíčně od začátku roku klesají ceny a v červenci by dle trhu mělo dojít k poklesu o 0,6 %. Zajímavým údajem bude rovněž zjištění inflačních očekávání v eurozóně na horizontu tří let, kdy se zdá, že obyvatelé jednotného evropského měnového prostoru věří, že se ECB podaří dostat inflaci zpět ke svému inflačnímu cíli.
img

Ranní okénko - Tento týden vycházejí tuzemské mzdy, průmysl či maloobchod

04.09.2023 Tento týden patří především datům z české ekonomiky, kdy po dnešních mzdách dorazí v průběhu týdne také statistika průmyslu, zahraničního obchodu, maloobchodních tržeb a týden uzavře podíl nezaměstnaných. Dílčí data dorazí také z eurozóny a Německa, vesměs ale nepůjde o kurzotvorná data, s potenciálem pro větší výkyvy na finančních trzích. Investoři tak budou opatrní spíš na komentáře členů centrálních bank, vzhledem k postupně blížícím se zasedáním ECB (14. září) a Fedu (20. září).
img

Týdenní zpráva z FOREX trhu: Evropský HDP bude revidován mírně směrem dolů

04.09.2023 Spojené státy zahájí tento týden státním svátkem. Z dat stojí za pozornost červencový zahraniční obchod, který v důsledku vyšších importů prohloubí svůj schodek, a index ISM ze služeb, který se dále mírně posune pod svůj dlouhodobý průměr. Německé tovární objednávky ani průmyslová produkce nepotěší měsíčním poklesem.
img

Česká ekonomika opouští recesi

30.08.2023 Zpřesněný odhad HDP za druhý kvartál vyznívá pro českou ekonomiku relativně příznivě. Mezikvartální růst je sice relativně mírný (0,1 %) a Česko opouští recesi druhé poloviny roku 2022 jen velmi pozvolna. Na druhé straně byl ovšem revidován vzhůru výkon za první kvartál (z -0,04 % na +0,04 % mezikvartálně) a pohled do struktury české ekonomiky vypadá relativně povzbudivě, zvlášť při porovnání se sousedním Německem.
img

Česká ekonomika opouští recesi, spotřeba začíná růst

29.08.2023 Zpřesněný odhad HDP za druhý kvartál vyznívá pro českou ekonomiku relativně příznivě. Mezikvartální růst je sice relativně mírný (0,1 %) a Česko opouští recesi druhé poloviny roku 2022 jen velmi pozvolna. Na druhé straně byl ovšem revidován vzhůru výkon za první kvartál (z -0,04 % na +0,04 % mezikvartálně) a pohled do struktury české ekonomiky vypadá relativně povzbudivě, zvlášť při porovnání se sousedním Německem.
img

Spotřeba domácností naznačuje lepší zítřky

29.08.2023 Česká ekonomika dle zpřesněného odhadu Českého statistického úřadu mezikvartálně rostla o 0,1 %, což je v souladu s očekáváním trhu a prvotním odhadem. Revidován byl mírně meziroční výsledek, kdy místo snížení o 0,5 % české HDP pokleslo o 0,4 %. Ve druhé polovině roku očekáváme mírné oživení ekonomiky především ve spojitosti s vyšší spotřebou domácností.
img

HDP ČR, detailní údaje, 2Q 2023

29.08.2023 Česká ekonomika v letošním druhém čtvrtletí vykázala mezikvartální růst HDP na úrovni 0,1 %, v meziročním vyjádření HDP klesl o 0,4 %.
img

Ranní okénko - Jak se vyvíjí české HDP?

29.08.2023 Za pár minut Český statistický úřad zveřejní zpřesněný odhad českého HDP, včetně přírůstků jednotlivých složek. Prvotní odhad naznačoval mezičtvrtletní růst o 0,1 % a napříč celým trhem se očekává, že tento miniaturní růst bude potvrzen. Hlavním důvodem stagnující ekonomiky je stále nízká spotřeba, což by se ale mohlo změnit ve druhé polovině roku s klesající mírou inflace, byť v říjnu dojde k mírnému nárůstu v důsledku nižší srovnávací základny způsobenou přijetím tzv. úsporného tarifu jako kompenzace domácnostem, které se potýkaly s vysokým nárůstem cen energií.
img

Forex: Růst sazeb po Jackson Hole zůstává ve hře

28.08.2023 Jay Powell na setkání v Jackson Hole nakonec nevyslal jasný vzkaz směrem k zářijovém zasedání Fedu. Ve hře podle nás zůstává jak “poslední” růst sazeb, tak “déle-trvající” pauza. Nijak specifický nebyl také ohledně nové úrovně neutrální úrokové sazby a ponechal tak trhy v nejistotě také ohledně otázky dna nového cyklu snižování úrokových sazeb. Jinak se však šéf Fedu snažil zůstat naladěn na jestřábí notu a ujišťoval trhy o tom, že prioritou je stále inflační cíl na 2 %.
img

Kdo může za to, že Česko má pátou nejvyšší inflaci v OECD? O proč ji má „bezeurové“ Švýcarsko šestkrát vyšší než „eurové“ Slovensko, které svojí inflací překonává i Českou republiku…

22.08.2023 Česko mělo v červnu pátou nejvyšší míru inflace ze zemí OECD, vyplývá ze studie společnosti Utility Bidder, kterou dnes zveřejnila ČTK. Meziroční inflace činila v Česku podle studie 9,7 procenta. Vyšší už v rámci OECD byla pouze v Turecku, Maďarsku, Polsku a na Slovensku. Nejnižší míru inflace naopak v červnu vykazovaly Švýcarsko, Řecko a Španělsko.
img

Euro ohrožuje budoucnost Evropy, říká nobelista Joseph Stiglitz. Nová studie zjišťuje, že euro má nulový dopad na rozvoj obchodu, přičemž jeho zastánci dlouhodobě tvrdili opak

13.08.2023 Z hlediska příznivců přijetí eura zdrcující studie vychází v zářijovém vydání prestižního vědeckého žurnálu Journal of International Money and Finance. Efekt eura na růst vzájemného obchodu členských zemí měnové unie je podle ní v zásadě nulový.
C:\fakepath\trader-08082023-31-zm.jpeg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

08.08.2023 1) Meziroční míra inflace v Maďarsku se v červenci snížila na 17,6 procenta z červnových 20,1 procenta. Pokles tak vykázala už šestý měsíc za sebou. Oznámil to dnes maďarský statistický úřad. Nejvýše vystoupala inflace v zemi v lednu, kdy se vyšplhala na 25,7 procenta, což byla nejvyšší úroveň od roku 1996. Maďarsko se v poslední době potýká s nejvyšší inflací v Evropské unii. Ekonomové očekávali pokles pod 18 procent. V meziměsíčním srovnání spotřebitelské ceny vzrostly o 0,3 procenta.
C:\fakepath\Cina-2.jpeg

Čínský vývoz a dovoz v červenci klesly dvouciferně, více než se čekalo

08.08.2023 Čínský vývoz se v červenci meziročně snížil o 14,5 procenta, nejvíce od února 2020. Dovoz klesl o 12,4 procenta, obě hodnoty jsou horší, než se čekalo. Údaj dnes podle agentury Reuters zveřejnil čínský statistický úřad. Na vině je klesající poptávka v zahraničí i v samotné Číně. Zahraniční obchod nevykazuje známky oživení už několik měsíců a brzdí růst druhé největší světové ekonomiky.
img

Česko je letos pátým největším vývozcem elektřiny v EU, elektřinu však tuzemské domácnosti mají jednu z nejdražších

07.08.2023 Letošní pokles burzovních cen elektřiny v EU škodí českému zahraničnímu obchodu, avšak méně, než kolik získává souvisejícím zlevněním plynu a ropy.
img

Zahraniční obchod v 1. pololetí v plusu

07.08.2023 Bilance zahraničního obchodu se zbožím činila za měsíc červen 18,2 mld. Kč. Za celé první pololetí skončila v přebytku 79,8 mld. Kč, což je zcela opačný výsledek než za stejné období předchozího roku, kdy byl vykázán deficit 83,2 mld. Kč.
img

Zahraniční obchod ČR hlásí nejlepší výsledek za více než dva roky, díky vývozu aut a výraznému zlevnění plynu či ropy. Slábnoucí koruna – dnes až nad 24,30 za euro – mu jedině dále pomůže

07.08.2023 Český zahraniční obchod se zbožím letos v červnu překonal většinu expertních dohadů, když vykázal přebytek 18,2 miliardy korun. Jedná se o jeho nejvyšší přebytek za celé období od dubna 2021, tedy za více než dva roky. Zahraničnímu obchodu České republiky svědčí zejména dvě věci, a to výrazný meziroční pokles cen energetických surovin, zejména plynu a ropy, na světových trzích a pak také zlepšení situace v oblasti mezinárodních dodavatelsko-odběratelských řetězců, které mocně pohání tuzemskou výrobu a export automobilů.
img

Ranní okénko - Tento týden vyjde česká a americká inflace

07.08.2023 Tento týden je z pohledu globálních událostí odpočinkovější, snad jen s výjimkou čtvrtka, kdy vychází čísla o červencové americké inflaci. O ekonomické události se tak postará zejména tuzemský kalendář, počínaje dneškem, kdy vycházejí čísla o průmyslu a zahraničním obchodu.
img

Ranní okénko - Růst/nerůst české ekonomiky

01.08.2023 Dnes dopoledne vyjde tuzemský index nákupních manažerů (PMI), kde očekáváme, že dojde k dalšímu meziměsíčnímu poklesu, jak naznačují předběžné výsledky v této statistice v Německu i v celé eurozóně. Tato zpráva nepotěší zpracovatelský průmysl, na druhou stranu z pohledu spotřebitelů se jedná o pozitivní signál, že inflace by měla i dále zpomalovat. Odpoledne ministerstvo financí zveřejní plnění státního rozpočtu ke konci července. Červnový výsledek dopadl lépe, než se čekalo a to zvláště kvůli přílivu peněz z Evropské unie. Uvidíme, jak se vyvíjelo hospodaření státu během posledního měsíce. Zaznamenáníhodnou zprávou z pohledu veřejných financí zajisté je, že včera prezident republiky Petr Pavel podepsal novelu zákona o zvýšení spotřební daně z nafty na původní úroveň s účinností od dnešního dne. To by mělo státnímu rozpočtu přinést každý měsíc zhruba 800 mil. Kč.
img

Vývoj HDP: Dna jsme nejspíše dosáhli, slušnější růst ovšem očekávejme až v roce 2024

31.07.2023 Podle předběžného odhadu vývoje HDP, který dnes zveřejnil ČSÚ, vzrostl hrubý domácí produkt ve druhém čtvrtletí mezikvartálně o 0,1 %, zatímco meziročně klesl o 0,6 %. Máme tedy za sebou na meziroční bázi dva poklesy v řadě, přičemž meziročně dokonce akcelerují. Na lecčems špatném lze ovšem najít i něco dobrého. Například meziroční pokles ekonomiky pomáhá v boji s inflací, což z jiných statistik koneckonců již vidíme.
Související klíčová slova: Poradci německé vlády | Patria on line | Setkání G20 | ABN AMRO Bank | Čínský průmysl | Údaje o indexu spotřebitelských cen | Volný trh | Český průmysl | Průmyslová výroba v eurozóně | Akcie včera | PMI z Německa | Mezinárodní měnový fond | Měsíční předpovědi | Akcie Komerční banky | Ekonomické problémy | Le Figaro | Hluboká recese | Sněmovní volby | Kalendář dnešních ekonomických událostí | Anheuser-Busch inBev | Uvolnit měnovou politiku | Oživení poptávky po službách | Hospodaření českého státu | Měnový pár EUR/HUF | Důvěra v ekonomice | Patria on | Developeři | LYNX | Jackson Hole | Deficit veřejných financí | Vládní dluhopisy | Stlačení inflace | Uzavírání ekonomiky | Oživení cen | Ekonomika Japonska | Společnost Chamberlain | Odhad vývoje hrubého domácího produktu | Fortuna | Long pozice | Nominální mzdový růst | Silnější koruna | Bankéř | Obchodní komora | Vyšší celní sazby | Kurz eura aktuální | Dolarové dluhopisy | Daňové reformy | Kč/EUR | Fiskální stimul | Odhad vývoje ekonomiky | EUR | Očekávání do budoucnosti | Maďarská inflace | Míra nezaměstnanosti v ČR | Veřejné finance | M/V MSC SKY II | Výsledek hospodaření | HDP Česká republika | Zkušenosti | Hospodářské problémy | Cenová hladina | Řecko | České společnosti | Tempo růstu | Kurs EUR | Koruna zpevnila | Nowcast | Alphabet | Zpravodajské události | Vstupy | Fortinet Inc | Futures kontrakt | Playback (dat) | Koronavirové krize | Exporty | Průmyslová výroba v lednu | Daňové povinnosti | Měnový kurz | Stimulační balíček | Irská ekonomika | Spolkový statistický úřad | Devizoví obchodníci | Světové akcie | Pozitivní vliv | McKesson Corp | Znovuotevírání ekonomiky | Analytik Cyrrusu | Crown | Obchodování CFD | Vojtěch Benda | Obchodník | Zpravodajský server | EURIBOR | Blesk | Německý vývoz | Arménie | Scott Bessent | Akciové trhy | High Frequency Economics | Australská centrální banka | František Táborský | Cenový pohyb | Nová data | Rozkolísaný | Zpracovatelský sektor | Prohloubení schodku | Americká Komise pro cenné papíry a burzy (SEC) | Poplatky | Makroekonomika | Trend | Pip | Hračkářská firma | Inflační čísla | Finanční injekce | Pfizer | Oživení německé ekonomiky | Dávky v nezaměstnanosti | Makroekonomické predikce | Diverzifikace | Rafal Sura | Státní dluhopis | Americký dolarový index | Týdenní makrokalendář | Deficit hospodaření státu | Český výrobní sektor | Cyklus zvyšování sazeb | Cenové stability | Český vývoz | Continental Olaf Schick | Regeneron Pharmaceuticals | Intesa Sanpaolo | Japonská měna | Společnost Chamberlain Distributing | Rolování | Finanční stabilita | Bank of Japan | Pokles sazeb | Agentura AFP | Výnosová křivka v USA | Prognóza americké centrální banky | ISM ve službách | Pegas Nonwovens | Průzkum PMI | Japonské firmy | Aktiva | Radomil Doležal | USD/PLN | Citigroup | Maloobchod v USA | Daňová optimalizace | Působení fiskální politiky | Očekávané výsledky | Statistiky | Investiční banky | Index PX | Inflace v září | Problémy Evropy | Korelace | Výhled centrální banky | Američtí voliči | Produkce ve stavebnictví | Goldman Sachs David Solomon | Střední Evropa | Otevřené pozice | Objem plynu | eTrading | Libra vůči dolaru | Index strachu | Tuzemské automobilky | Valdis Dombrovskis | Wells Fargo Securities | Německý rozpočet | Schodek státního rozpočtu | Nikl | Měnové zasedání | Nižší ceny | Nálada výrobců | Dovoz do Číny | Pravděpodobnost | Opatření proti šíření nemoci | Elliptic | Kurz HUF | Energetika | Počet nezaměstnaných | Švýcarská společnost Lindt | Úřad práce | Zveřejnění výsledků | Budoucí vládní koalice | Forwardový kurz | Arizona | Kolaps | Obchodní systém | Zasedání ECB | Rekordní úroveň | CIA Cristiano Fini | Navyšování objemu | Výkon společností | FTSE MIB | Výnosy dluhopisů | Tvorba fixního kapitálu | Reálná ekonomika | Ruské invaze na Ukrajinu | Růst čínského vývozu | Dovoz aut | Aktivita firem | Powellovo sdělení | Michala Moravcová | Zvýšení cel | Covidová krize | Odliv kapitálu na finančním účtu | Míra nezaměstnanosti v dubnu | Ekonomika Spojených států | Komunita | Citibank | Německá míra nezaměstnanosti | CZK | Nájemní bydlení | Šéf Fedu Powell | Rozpočtové přebytky | Evropský datový kalendář | Vládní opatření | Důvěra evropských investorů | Patria Finance | Výrobní PMI | Oživení poptávky | Recese v eurozóně | Německá průmyslová produkce | Organizace zemí vyvážejících ropu | Počáteční depozitum | Narůstající ceny | Dění na trzích | Index ekonomické nálady | Pokles indexu | Hlavní ekonom | Akcie Tesly | Utahování měnové politiky | Pensylvánie | Britská libra | Kurzy měn GE Money | Americký prezident Donald Trump | Akcie v západní Evropě | Reality | Výkyvy | Průmysl v listopadu | Lagardeová | Fixing | Index aktivity | Zvýšená averze k riziku | Martin Jahn | Petr Kymlička | Sergej Sobjanin | Prodloužení karantény | Dubnový PMI | Společnost Boeing | APP | Tuzemský průmysl | Depozitní sazba | Ceny výrobců v eurozóně | Spojení | Nejlepší podmínky | Subdodávky | Evropská komise | Goldman Sachs | Dovoz z USA | Regionální měny | Pokles nezaměstnanosti | Severní Karolína | Mezinárodní ratingová agentura | Obchod s Ruskem | Index měn rozvíjejících se trhů | VÝZVA AKADEMIKŮ | Stíhačky | Americké dluhopisy | Politická scéna | Asijské trhy | Zpomalení růstu ekonomiky | Škoda Auto | Kurzy libra | Vývoz z Japonska | UnitedHealth Group | Strach z Brexitu | Dopad rozpočtových deficitů | Ošetřovné | Berkshire Hathaway | Zpřesněná data | Měnové indexy | Český běžný účet | Republikáni | Administrativa amerického prezidenta | Marsh & McLennan | Naše prognóza | Zdraví ekonomiky | Tržby z průmyslové činnosti | Debata prezidentských kandidátů | Funke | Covid19 | Běžný účet platební bilance ČR | Snižování stavů zaměstnanců | Zlepšování sentimentu | Výzkumný institut | Čínské elektromobily | Nejvyšší výnos | Vývoz z EU | Příliv zahraničního kapitálu | Růst akcií | Polská intervence | Průměrné hodinové mzdy | Nezaměstnanost v lednu | Labouristé | Lockheed Martin | Český statistický úřad | Statistika z amerického trhu práce | ČBA | Saúdská Arábie | Ekonomika Německa | ČSOB Data | EUR ČNB | Nezaměstnanost v Česku | SAB Finance | Aktuální prognózy | Pohyby cen | Candlestick chart | Asijské obchodování | Unijní ministři zahraničí | Dolarový index | Sázky na pokles sazeb | ZEW indexy | Ekonomika padá | Ethereum | Geopolitické napětí | Evropské ceny výrobců | Unilever | Ceny dováženého zboží | Znehodnocení | Indikátory důvěry Evropské komise | Prosperity | Desinflační trend | Faktory ovlivňující rozpočtové deficity a přebytky | Zpráva z Německa | Jan Kovalovský | Údaje o výkonu HDP | Clo na dovoz | Vývoj na trzích | Finanční trhy dnes | Předpandemické hodnoty | Koncern Volkswagen | Expanze | Růst průmyslové produkce | Měna euro | Růst zaměstnanosti | Údaje o inflaci | Investice do infrastruktury | Čínský prezident | Recese ve Spojených státech | PLN | Kurzy měn eura | Czech Credit Bureau | Bydlení v ČR | Americký akciový index | Velké korporace | Údaje o maloobchodních tržbách | Deflace | EOG | Evropská nezaměstnanost | Meziroční inflace v Německu | Eurodolar dnes | Historie | Přebytek zahraničního obchodu | Růst sazeb | Firemní data | Nobelova cena za ekonomii | U.S. Treasury | Estonsko | Listopadové maloobchodní tržby | Směrnice | Exchange | Evropský kalendář | Tempo růstu ekonomiky | Výhled | SAB Finance a.s. | Thomas Jordan | Gold | Rating AAA | WTO | Otřesy | E-shopy | Nevada | Asijské akcie | Vratislav Zámiš | Tuzemské státní dluhopisy | Měnověpolitické zasedání Fedu | Strategie Česká republika | Papírenský průmysl | Tvorba pracovních míst | Vyrovnaný rozpočet | Ukončení carry trade | Zahraniční akcie | KLDR | Oživení v Číně | HDP Řecka | Firmy v ČR | Nezávislé měnové politiky | Pověst | Ceny výrobců v USA | Dassault Systemes | Indikátor investičního sentimentu | Rostoucí inflace | Dění na finančních trzích | Výdaje | Pandemie COVID 19 | Data z Německa | Roche Holding AG | Cena zlata | Drahá ropa | Nadějné zprávy | Analytik Patrie | Výkon českého průmyslu | Výhled ekonomiky | Danske Bank | Rostoucí ceny | EMS | Největší ekonomika v Evropě | Burza | NIM | Deflační prostředí | Fiskální expanze | Philip Morris International | Pokračování expanze | Hrubý domácí produkt (HDP) | Jednání centrálních bankéřů | Glencore | Onshore jüan | Ferrari | Základní úrokové sazby | NZD/USD | Úspěšný týden | Inflace v prosinci | COMP | Německý DAX | Přijetí | Čínský statistický úřad dnes | Růst v průmyslu | Index produkčních cen | BCPP | Nizozemsko | Přebytek obchodu se Spojenými státy | Tipy pro začínající obchodníky | New York | Reálné příjmy domácností | Zdražení dovozů | Dolar dnes | Dopad na ekonomiku | Pandemie COVID-19 | Objem produkce | Dovozní cla | Kurzy měn akcie komodity | Snížení úrokové sazby | Snížení produkce | Velké ekonomiky | Obchodní plán | Strach | Rozsah konfliktů | Výrobní ceny v USA | Brexit | Kryptoměna Bitcoin | Analytický tým FXstreet.cz | Propad cen | Prognos | Jaderný program | Faktory ovlivňující rozpočtové deficity | Axiory | Letadla | Ekonomiky v eurozóně | Kurzové výkyvy | Stavebnictví v březnu | Predikovatelný | Prognóza Evropské komise | Konec eura | Klouzavé průměry | Obavy investorů | Ceny ve výrobě | Kurzy měn dolar | Akcie dnes | ISIN CZ0009009940 | Začátek nového trendu | Snížení úrokových sazeb | Oznámení | Jádrová inflace v Polsku | EIA | Kurzy měn americký dolar | Růst cen | Britové | Platnost objednávky | Obchodní příměří | HDP za Q2 | US dluhopisy | Fox News | Polsko - burza | Nord Stream | Sankce Spojených států | CBS | Japonský obchod | Vysoká inflace | 1Q 2025 | Deficit zahraničního obchodu Spojených států | České vlády | Podílový fond uzavřený | Bez reakce trhu | Skotsko | Uvalené sankce | Kurzy měn komerční banka | Právní řád | Bankovní rada ČNB | Pozitivní sentiment | Dnešní makroekonomické ukazatele | Vladimír Pikora | Tuzemská ekonomika | Rumunsko | Průmyslová výroba v Číně | Směřování měnové politiky | Graf páru GBP/USD | Ekonomické uzavírky | Podpůrné programy | Trpělivost | Společnost SAB Finance | Francouzské společnosti | Průmyslová výroba v září | Vítězství Donalda Trumpa | Kurzy koruny | Švýcarská banka UBS | Zahraniční obchod ČR | Investing | Vývoz v listopadu | Vydání dluhopisů | Analyzování | Dolarové ztráty | Představitelé Fedu | Kurs euro dolar | Vysoké ceny energie | Člen rady guvernérů | Česká swapová křivka | Zvyšování dovozu | Koncové ceny | Aktuální výhled | Dnešní ekonomický kalendář | Růst nezaměstnanosti | Capital Markets | Hlasy pro zvýšení sazeb | Vývoz potravin | BGA | Úvěrování | Cíl ČNB | Důležité zprávy | Tržní reakce | Dividendy | Projev šéfa Fedu | Zajištění zisků | Dekabank | Corie Barryová | Americké výnosy | Institut Prognos | Ranní zpráva z finančního trhu | Zlato a stříbro | Sentiment v ekonomice | Analýza makroindikátorů | Vybírání zisků | Výsledek inflace | Silné oživení | Klid před bouří | Obchodní seance | Propad cen ropy | Zmírnění inflace | Bydlení | Financial Times | Posilování dolaru | Hrubý domácí produkt České republiky | Výrazný pohyb | Podnikatelská důvěra | Červená linie | Sentiment na trzích | Stavební výroba v květnu | Záznam z posledního jednání ČNB | Uvolnění měnové politiky | Velkoobchodní cena plynu | Obchodní deficit Spojených států | Pohyblivá sazba | Akcie Pegas | Produkce v průmyslu | Ruská invaze na Ukrajinu | Horší výsledky | Čínský yuan kurz | Důchody | Prima | Vývoj indexu Nasdaq 100 | Tuzemská měna | Euro ČNB | Výbor ekonomických poradců | Zdražování cen | Oživování světové ekonomiky | Analýzy | Rétorika Fedu | ČSOB | ČSÚ | Oslabování eura | Alternativy pro Německo | Hlavní ukazatele | Nezaměstnanost | Zápis Fedu | Představitelé ECB | Členské země eurozóny | Velké problémy | Pohonné hmoty v Česku | Adalbert Lechner | Vysoké riziko | Cenové rozpětí | Silný frank | Zvýšení sazeb v eurozóně | Nový ekonomický výhled | Parlamentní volby | Jasný obchodní plán | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Výsledkové sezóny | Hodnota dolaru | Míra inflace v EU | Plyn v EU | Širší index S&P 500 | Unijní ministři | Obchodovat intradenně | Sílící koruna | Konflikty | Soukromé podniky | Míra nezaměstnanosti v březnu | Komentář Raiffeisenbank | CzechTrade | Hlavní události | Forward guidance | OX Capital Markets Ltd | BP | Vývoj ceny zemního plynu | Propad exportu | Internetové prodeje | Zvyšování sazeb | Americký prezident | Trump a Musk | Příkaz | Zajišťování | Americká inflace | PPI (Index produkčních cen) | Snižování nákupu aktiv | Nový rekord | Obchodování s akciemi fyzická osoba | Kč/USD | Inflace v Maďarsku | Dnešní statistiky | Pokračování poklesu | HSBC | Společnost Lindt & Sprüngli | První odhady HDP | Statistiky z pracovního trhu | Průmysl a zahraniční obchod | Růst úroků | Míra úspor | Měnová báze | Podnikatelský sektor | Členové eurozóny | Dnes ČNB | RTL | Útlum ekonomiky | Šéf britské centrální banky | P/CE | Současná rozpočtová situace federální vlády | Uber | Obnovení dodávek | Německá spotřebitelská důvěra | Irsko | Deflační tlaky | Ekonom WTO | Podílový fond | Kurzová volatilita eura | Vývoj měnového páru | Světové burzy | Bayer | Christopher Rupkey | Zvýšení úrokové sazby | Nerovnováhy | Stavební produkce v srpnu | Oživení v automobilovém průmyslu | Ekonomické zotavení | Trumpová | Invesco | Maloobchod | Dnešní datový kalendář | Lukáš Baloga | Čárový graf | NFP report | Hershey | Reakce ČNB | Ceny elektřiny | Vývoj dlouhodobých inflačních očekávání | Globální výhled | Implikace | Parity EUR/USD | Polská národní banka (NBP) | Zaměstnanost | Produkce energií | Olaf Schick | Hedvábná stezka | Čínský trh | Depozitní úroková sazba | Výrobní ceny v eurozóně | Coca-Cola | Prognóza České bankovní asociace (ČBA) | Propad investic | Rekordní pokles | Plán fiskální podpory | Průmyslové recese | Kurzy měn forex | Washington | Výrazný růst | Altria | Práce v Německu | Náklady | Průmysl v USA | Daně z příjmů | Aktuální hodnoty měny | Jestřábí Fed | Breaking | Offshore renminbi (CNH) | Akcie ve Spojených státech | Šéfka MMF | Dnešní zprávy | Ekonomika Francie | Spotřebitelské inflace | Švýcaři | Mzdově-inflační spirála | Evropská měna | Handelsblatt | Slábnoucí inflace | Data o vývoji HDP | Rakuten | Burze | Rušení pracovních míst | Fincentrum & Swiss Life Select | Shell Plc | Mezinárodní finanční korporace | Americký obchodní deficit | Dow Jonesův index | VIG | 500 Plus | Viceguvernér ČNB | Kurzový vývoj eura | Reserve Bank of Australia | Patria Mardini | Karanténní opatření | Vládní dluh | Vývoj eura vůči dolaru | Natland | Zápis z jednání ČNB | Roche Holding | Vít Hradil | Mini lot | Gap | Byznys | Cla na Mexiko a Kanadu | Nové obchodní možnosti | Svaz průmyslu | Vakcinace | Tier 1 | Postupné otevírání ekonomiky | Ruth Brandová | Portu | Bilance ČNB | Dior | ENEL SpA | Uklidnění situace | Vlastní bydlení | Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) | Výroba zpracovatelského průmyslu | Úspěšné obchodování | Polská centrální banka | Rychlý růst mezd | Kursy | Kurs měn | Ekonomiky | Úrokové swapy | Vývoj měnového kurzu | Nárůst cen ropy | Růst německé ekonomiky | Události v eurozóně | Americké prezidentské volby | Směnné kurzy | Výkon | Česká nezaměstnanost | Data z trhu | Dovoz z Číny | Předstihové indexy | Čínský jüan | Česká měna | PLN/EUR | Hospodářské záležitosti | Jošihide Suga | Euro dolar | Zasedání FED | Philip Morris | Kurs měna | Volatilita | DZ Bank | Maďarsko | Emerging Market Bond Index | Covid | Ministerstvo práce | Nízké ceny | Členové bankovní rady | Spotový trh | První zvýšení sazeb | Krize v Evropě | Švýcarské zboží | Klesající trend | Český trh práce | Záchranný fond | Smíšený signál | Průmyslová produkce | Směřování trhu | Pandemie koronaviru | Zprostředkovatel devizových obchodů | Petr Bartoň | Data Watch | Rostoucí obavy | Daniel Beneš | Optimismus investorů | Pokles ceny | Pohyby eura | Nárůst úroků | Čínský vývoz a dovoz | Economist | Předseda Fedu | Covidová situace | Japonská vláda | Zápis z posledního zasedání Fedu | Kurzy měn USD | Donald Trump | Lednové přecenění | CISCO | Změny trendu | Cenové hladiny | HDP Číny | Oslabení jüanu | Burzy cenných papírů | Jay Foreman | Státní dluh | Registrace automobilů | Průmyslová produkce v eurozóně | Index ISM ve službách | Náklady financování | Významné riziko | Kurzy měn RB | Snížení nákladů | Nejistota ohledně cel | Politické faktory | Inflace | SECO | Potenciál růstu | Makléřská společnost | Více peněz | Růst investiční aktivity | Peníze | Zveřejněné údaje | Výrobní index | Přístup k financím | Pozitivní očekávání | Odhodlání | Brent | Švýcarská společnost | Stavební produkce | Březnová inflace | Přechod na elektromobilitu | Rozpočtový přebytek | Čínský dovoz | Epidemická situace | Moderna | Průmyslové podniky | Prudký pokles | Politika | HUF/EUR | Stimul | Škoda Power | Ceny pohonných hmot | Indikátor | Booking | Jüan | Očekávání | Daňové úlevy | Online prostředí | Státy eurozóny | Odvetná cla | Kurz EUR/CZK | Schodek zahraničního obchodu | Inflační spirála | Expert | Suroviny | Odchod z EU | Jak obchodovat | Ekonomika EU | Nákup EUR | Zpomalení čínské ekonomiky | Shanghai Composite | Úrokové sazby | Evropské burzy | Odhady PMI | Index cen domů | Ministr hospodářství | P/E | Kalendář globálních událostí | Inflační riziko | Banky v ČR | Výhled na rok | Cisco Systems | Hospodářské svazy | Napětí ve světovém obchodě | Nejistota na trzích | Hutnictví | GTAI | Theresa Mayová | BCM Begin Capital Markets CY | Vyšší výnosy | Posílení eura | Růst globální ekonomiky | Zvýšení sazeb | Hluboké recese | Období finanční krize | Trump včera | Vývoj nominálního HDP USA | Zvýšení minimální mzdy | Výhled růstu německé ekonomiky | Pád rublu | Uvolňování karanténních opatření | Prodeje akcií | Spotřebitelský sentiment v USA | VŠE v Praze | Reakce trhu | Boom | Kontrariánský obchod | Celní války | Historický vývoj | Ozvěny trhu | Kurs dolaru | Timeframe | Průmysl | Události tohoto týdne | Egyptská libra | Ekonomická dynamika | Války na Ukrajině | Kurzy měn forint | Cena Brentu | Kursy měn ČNB | Ekonomická stagnace | Deprese | Americký S&P 500 | Řecké drama | Invaze na Ukrajinu | Rychlé zisky | Nakupovat akcie | Ukrajinská krize | Základní sazby | Majetek | Polská centrální banka (NBP) | Intercontinental Exchange | Vývoj na akciových trzích | Měnový fond | Allianz | Ustupující inflace | Guvernér české národní banky | Evropské měny | Ekonomické výhledy | Financovat | Vývoz obilí | Úzkost | Miroslav Novák | Standard & Poor's | Rozsáhlé propouštění | Poptávka po úvěrech | Tiskové agentury | Nižší náklady | Alibaba | Dopad na cenu | Kurz americké měny | Výroba elektřiny | Hlavní úrokové sazby | Akciová burza | Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Spotové operace | Zdražovat | Jana Steckerová | Platby kartou | Cena elektřiny | Časové řady | Zásoby ropy | Americké volby | Kurz eurodolaru | Pokles polské ekonomiky | Hlavní události tohoto týdne | Oblasti elektromobility | Globální ekonomiky | Politická nejistota | Zasedání Evropské centrální banky | Inverze výnosové křivky | Vývoj běžného účtu platební bilance | Oslabení maďarského forintu | Evropská ekonomická důvěra | Dovoz ropy | Vysoké ceny energií | CZK/EUR | Listopadová inflace | Nákupy | ISM pro sektor služeb | Růst | Kristalina Georgievová | Vývoj české ekonomiky | Ceny bydlení | Měnový pár USD/CNY | Koruna | Pomalé oživení | Obchodní přebytek Číny | Rozpočtové deficity a přebytky | Pioneer Natural Resources | Americké HDP | Příležitosti | Žaloba | Cenový šok | Šíření covidu | Itálie | AmCham | Bohuslav Čížek | Snížit úrokové sazby | Výpadky | EUR/CZK | Hospodaření státu | Zasedání FOMC | Neckline | Program kvantitativního uvolňování | MiFID II | Oslabení exportu | Expertní komise | Akcie firmy | MetaTrader | Poplatek | Potíže v dodavatelských řetězcích | Německý export | Přebytky zahraničního obchodu | Světové finanční krize | Fundamentální analýza | Snižování úroků | Lepší výsledky | UBS Group | Íránský konflikt | Průměrná nominální mzda | Snižování cen | Slovenská ekonomika | Německé firmy | Kalendář tento týden | Jednání FOMC | Kurzu měn | Nejvyšší přebytek zahraničního obchodu | Prognóza | Výnosová křivka | Místopředseda Evropské komise | Universal Music | ProfitLevel | Data z USA | Posilování měn | Pozitivní nálada | Měnový pár USD/JPY | Souhrnný index | Výrazný propad | Použití finanční páky | Nejvyšší přebytek | Asset management | Situace na Blízkém východě | Obligace | Makroprostředí | Roční míra inflace | Trh práce | Makrodata USA | Prezident Fedu | Swiss | Růstový impuls | US Bancorp | Britská centrální banka | Mercedes | Německý ministr hospodářství | FX Empire | Veřejný dluh | Aktuální kurzy měn | Swapová křivka | Tempo poklesu | Hrozba | Vývoj ceny ropy Brent | Nová prognóza ECB | CL | IFC | Množství objednávek | Akvizice | ČSOB Finanční trhy | Spotřebitel | České HDP | Zahraniční obchod České republiky | Válka | Průmyslové zakázky | Pochybnosti | Nastavení úrokových sazeb | Zpráva | Větší riziko | Americké hospodářství | Omezení dodávek | Asociace exportérů | Směnný kurz dolaru | Zápis ze zasedání Fedu | Pomoc ekonomice | Cristiano Fini | Ratingová agentura | Wisconsin | Hyundai | Investiční analytik | Výroba v eurozóně | Vysoké sazby | Globální obchod | Hospodářské recese | Duke Energy Corp | Silná data z trhu práce | Objem obchodů | Cigna | Sazby hypoték | Napětí mezi Izraelem a Íránem | Dobrý výsledek | Amazon | Les Echos | Podvody | Koronavirová krize | Uzdravování | Velká Británie | Americká průmyslová produkce | Pohyb kurzu | Spolupráce | Nedostatek stavebních materiálů | Walt Disney Co | Opatrný optimismus | Evropské ekonomiky | Index podnikatelské nálady | Obrat trendu | Dlouhodobý vývoj | Dopad pandemie | Technický pohled a výhled | Surové ropy | Kongres | IHS Markit | Nordea | Hospodaření vlády | Technologické akcie | Výrazná inflace | JPMorgan Chase | Nezaměstnanost v březnu | Negativní dopad | Růst výrobní aktivity | Ropný trh | Nike | Plyn graf | Průmyslová produkce v únoru | Počty žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Ceny výrobců | Long | Export do Ruska | ČNB kurz | Chování | Němečtí podnikatelé | CySEC | Kontrakty | Tržní úrokové sazby | Hospodářské krize | Zavedení recipročních cel | Zpomalení ekonomiky | BitStock | Ropné společnosti | Evropská inflace | Německé tovární objednávky | Americký index | Lira | EUR/PLN | Vyšší inflace v Německu | Koruna posílila | Výroba počítačů | Cenové změny | Keynesiánci | Harris | Dnešní HDP | Apreciace dolaru | LYNX Trading | E15 | Graf | Geopolitická rizika | Dolary | Národní ekonomická rada vlády | Výrazný přebytek | Kauza brexitu | Cla na americké zboží | Zasedání centrálních bank | Damoklův meč | Vliv války na Ukrajině | Rovnovážný kurz | Hodnota britské libry | Varianty covidu | AUD | Návrh rozpočtu | Obchodní příležitost | Ministerstvo financí České republiky | Trumpovi lidé | Hlavní ekonomické události | OX Capital Markets | JOLTS | Geopolitická situace | Pozitivní seance | Akcie ČEZu | Dnešní ADP report | Podnikání na kapitálovém trhu | Vývoj měnového páru GBP/USD | Politická rizika | Caterpillar | Snižování úrokových sazeb v USA | Oslabování koruny | MF ČR | Exxon Mobil | S&P500 | Heritage Foundation | BCM Begin Capital Markets CY Ltd | Efekt na trhy | Konference v Jackson Hole | SWDA | Energetická krize v Evropě | Meziroční růst | Tlumení QE | Kurzová volatilita | BIC | Odliv investic | Globální hrozby | Export zboží | PMI pro sektor | Tapering | Evropský statistický úřad Eurostat | Zdravotní péče | Investujte zodpovědně | Trh s dluhopisy | Oslabení eura | Autozone | Index ekonomické aktivity | Výsledky voleb | Sektor služeb | Vývoj kurzu | Sázky na pokles | Baidu | Drahé energie | Fincentrum | Měny v regionu | Intradenní obchodování | Vývoj měnového páru EUR/CZK | Přebytek rozpočtu | Trh | Reálný HDP | Sezónnost | Barel ropy | Kurz Komerční banka | Offshore jüan | Centrální banky | Deficit zahraničního obchodu | Deficit rozpočtu | UniCredit Bank Pavel Sobíšek | Regionální PMI indexy | Janet Yellenová | Financial Times (FT) | Zkušenost | Marka | MSCI | Friedrich Merz | Americká nezaměstnanost | EMU | Cestovní ruch | Uložení peněz | Lindt | Kontraindikátor SSI | HoReCa | Snížit riziko | Brexit bez dohody | Série poklesů | Silné cenové tlaky | Ruská politická scéna | Účinné vakcíny | Doosan Škoda | Oživení české ekonomiky | Německý zahraniční obchod | Slabé měny | Britské hospodářství | Zahraniční obchod za březen | Berenberg Bank | Fialova vláda | Průměrné mzdy | Švýcarská společnost Lindt & Sprüngli | Ranní zpráva z akciového trhu | Ruský prezident | EAHU | Rekordní schodek | ČNB úrokové sazby | Open | Napětí na finančních trzích | Šéf podniku | Očekávání trhu | Evropský maloobchod | Ekonomika Rakouska | Ceny plynu | Turecko | Ekonom společnosti | Celní politika | Nálada na akciových trzích | Cla na dovoz z USA | Rekordní pokles HDP | Rozdílové smlouvy | SICAV | Swapové body | Dot plot | Prezident USA | Šíření nákazy COVID-19 | Dopady sankcí na eurozónu | Ludvík Turek | Index | Makroprognózy | Studie | Data z reálné ekonomiky | Obchodní konflikty | Futures | Reálné úrokové sazby | Vyšší náklady | Měď | Posílení kurzu | Obchodník na forexu | Tradiční odvětví | HUF | Neutrální vývoj | Nezaměstnanost v Německu | Člen představenstva | Směnný kurz | Dai-ichi Life Research Institute | Vládní podpory | Vakcína proti koronaviru | Ekonomický šok | Inflace spotřebitelských cen | Zveřejněná data | Cena kontraktu | Krize v oblasti nemovitostí | Profitabilnější | Capital Com | Útoky Húsíů | Zpomalení v Číně | Rezervní měny | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Investiční firmy | David Marek | Velké zisky | Elektřina | MMF | Reckitt Benckiser | Německý maloobchod | Nabídka | Zobchodovaný objem | Čínský akciový trh | Thajsko | USA | Akcie Apple | Peter Navarro | Výrobní ceny | Globální poptávka | Zpřísnění měnové politiky | Jednání ČNB | Eura | Důvěra amerických spotřebitelů | Penzijní fondy | Dobré výsledky | Český index nákupních manažerů | Komise | Státní rozpočet ČR | Nejistoty | Snižování sazeb | Dnešní kalendář | Tržní kapitalizace | Obchodování na devizovém trhu | Deficity a přebytky | Federální vlády | Bílý dům | Počasí | Kapitál | Změny pracovních míst | Fungování | CME FedWatch | Jemenští povstalci | Jiří Rusnok | Zvyšování mezd | Posílení | Exportní průmysl | Evropský automobilový průmysl | Období nejistoty | Parita EUR/USD | Cla na Mexiko | Trump trades | Harmonizovaný index spotřebitelských cen | Agentura Reuters | GBP/JPY | Chemický průmysl | Intervence polské centrální banky | Britská dolní komora parlamentu | Rubl | Přebytek běžného účtu | Včerejší obchodování | Mzda v ČR | Trading | Makroekonomická data | Tempo zvyšování úrokových sazeb | Obchodování dolaru | Depreciace | Inflace v eurozóně | Allianz Global Investors | Trh Standard pražské burzy | Špatná zpráva | Index cen domů v USA | Klimatické změny | EBay | Index STOXX Europe | Míra nezaměstnanosti v eurozóně | Ústup inflace | Předstihové indikátory | Americké investiční banky | Fiskální pomoc | S&P | Regulátoři | Kathy Lien | Americké ministerstvo obchodu | Agentura Kjódó | Investiční rozhodování | Kurzy měn GE Money Bank | Unie | E-commerce | Léto | The U.S. Treasury | Obchodování na finančních trzích | Výnosové křivky | Inflace ve Spojených státech | Devalvace | Ministerstvo obchodu | Německá nezaměstnanost | Pokles reálné spotřeby | Data z ekonomiky | Důvěra investorů | Zpřesněný odhad | Iris Pangová | Zvýšení cen ropy | Lukáš Kovanda | Sázky | Kurz eura historie | Oanda | Data z tuzemské ekonomiky | Pokles cen elektřiny | Vstup do eurozóny | Odhad vývoje HDP | Tisková konference ČNB | Slabší růst ekonomiky | Pavel Heřmanský | DJIA | Nálada mezi německými spotřebiteli | Narušení dodávek | Akciové indexy | Výroba v Číně | Goldman Sachs Group Inc | Očekávání úrokových sazeb | Vice | První obchodní den | Kontejnerová loď | České PMI | Christine Lagardeová | Změny ve strategii | Index pražské burzy PX | Komoditní index | Cla na autodíly | Ekonomický kalendář | Švýcarská centrální banka | Tržní podmínky | Soukromý sektor | Tuzemský maloobchod | Globální finanční krize | Monetární politika | Britský premiér | Řetězec | Japonské ministerstvo financí | Americký fiskální balíček | Barel ropy Brent | Země EU | Disciplína | Slábnutí koruny | Pozornost | Obchodní napětí | Kurzy měn Slovensko | Problémy čínské ekonomiky | Ekonomická aktivita v USA | Wall Street Journal | Volatilita eura | Červnová inflace | Ocel | Devizové trhy | EUR Index | Kurzy mněn | Swing | PNČ | Souhrn finančních trhů | IEA | Ekonomický vývoj | Konjunktura | Centene | Analytický tým | Hrubý domácí produkt (HDP) eurozóny | Zprávy z ekonomiky | Raiffeisenbank a.s. | Tesla a Alphabet | IRS | Výkonost průmyslu | Bilion | Čínská média | Trumpovy vlády | Snížení DPH | Komoditní měny | EUR/GBP | Světové ceny ropy | Očekávání analytiků | Zahraniční firmy | Harmonizovaná inflace | MFČR | Nová prognóza | Ropa | Opatření | Kurz EUR/USD | Deficit | Pandemie COVID | Volatility | Asie | Prognóza kurzu koruny | BREAKING | Sentix indikátor | Rekordní hodnoty | PMI z výroby | Výsledky průzkumu | Index Stoxx 600 | Shell | Rovnovážný kurz koruny | Zařízení | Lars Feld | Správci aktiv | Ropná krize | Varianty koronaviru | Nobelovy ceny za ekonomii | Technické analýzy | Ekonomika Evropské unie | Hodnota indexu PX | Joachim Nagel | Měsíční mzda | Dnes na forexu | Americká měna | Angela Merkelová | Inflační vlny | Další růst | Dopad brexitu | Velké automobilky | Kurz dolaru | Hlavní ekonomka | Poměr odběru | Ekonomické ukazatele | Depozitum | Budoucnost | Oslabení kurzu | Konflikt mezi Izraelem a Íránem | Hlubší schodek | Obchodní dohoda s Čínou | Bankovní rada České národní banky | Cena ropy dnes | Odliv dividend | Spotřební daně | Kurzový vývoj | Kurzy měn Exchange | Zavádění cel | Dopady konfliktu | Společná měna | Počet pracovních míst | Futures v Evropě | Ceny zemědělských výrobců | VTB | Pozitivní impulz | Pokračující pokles | Fiskální politiky | Mike Johnson | Globální dodavatelské řetězce | Foreign Exchange | Snížení poptávky | Mírný růst | Americká banka | Začátek cenové války | Guvernér Glapinski | Růst cen surovin | Kurzy měn graf | Americká centrální banka | Prezident Trump | Case-Shiller | Ukončení intervencí | Vývoj státního rozpočtu | Obchodování s českou korunou | Czech Fund | Distributing | Sell | Vysoká volatilita | Společnosti | Ján Čarný | Hlavní akciové indexy | Měsíční data | Broad index | Americké měny | Patria Direct home | Obchodování s jüanem | Polská inflace | IBEX 35 | Kurz euro střed | Investiční plány | Automobilový sektor | Předpověď kurzu | BNP Paribas | Hospodářská politika | Britská cenová hladina | Česká koruna | Výroba aut | Brokers | Držení ztrátových pozic | Vlna koronaviru | Marcel Fratzscher | Nord Stream 1 | Člen bankovní rady Aleš Michl | Stabilní růst | PEPSICO | Roche | Obchodní sankce | Kurz KB | Izrael | Benzín | Reportované výsledky | TLTRO | Marathon | Míra inflace v Maďarsku | Snížení DPH v Německu | SaxoTraderGO | Dopady války na Ukrajině | IDEX | Prudké oslabení | Koronavirová epidemie | Růst cen výrobců | Twitter | Výkon akcií | Program QE | Prudký propad | Ziskové marže | Čínské devizové rezervy | Vysoké úroky | Výkon společnosti | Hluboké průmyslové recese | Nejprudší pokles | Volná pracovní místa | Spotřebitelská důvěra v eurozóně | Ropa Brent | Politika amerického prezidenta | Začít obchodovat | Opatření proti šíření koronaviru | Ostatní investice | Virus | Ekonom UniCredit Bank | G10 | Vyhlídky světové ekonomiky | Mediánová mzda | Obchodní války | Vysoká cla | Meziroční míra inflace | Vládní koalice | Devizové intervence | ECB dnes | Kurzy středoevropských měn | Nejnovější prognóza | William Hill | Analytik skupiny | Kurs USD | Stav běžného účtu | Bohatství | Propad průmyslu | 7 dní s korunou | Americké úrokové sazby | Američtí investoři | Ifo | Akciový index | Christian Dior | Životní úroveň Rusů | Lesnictví | Offshore | Zpráva z amerického trhu práce | Kurzy měn australský dolar | Důvěra spotřebitelů | Fundamentální pohled | Průmyslová výroba ČR | Nomura | Nejnovější údaje | Diverzifikace rizika | Čínská centrální banka (PBOC) | Vývoj eura | CZ0009009940 | TLTRO III | Švýcarská ekonomika | Euro včera | McKesson | Chubb | Nové IPO | Momentum | Asijské indexy | Intuit | Ekonomické vyhlídky | Komentované měsíční odhady | Index nákupních manažerů | Pandemie covidu | Kurz české měny | Koronavirová pandemie | Vývoj mezd | Anglická libra | Zahraniční bilance | Norinchukin Research Institute | Federální rezervní banka | Tvrdé sankce | Miroslav Singer | Thermo Fisher Scientific | Rada guvernérů | Kolonizace | Kurs USD EUR | Domácnosti | Prognóza vývoje české ekonomiky | Tisková zpráva | Míra úspor domácností | Bankovky | Růst v letošním roce | Erste Group | Opatření proti šíření epidemie | Cena komodit | Hamás | Růst výnosů u amerických dluhopisů | Růst vývozu | Latinská Amerika | Sázky trhu | Ruský plyn | Bitcoin | Polský zlotý | Freeport-McMoRan | Viceprezident | Dovoz zboží | Cla na Čínu | Očekávaná data | Hlubší pokles | Cena plynu | Nová Hedvábná stezka | Cena zlata dnes | Mzdy v ČR | Vliv na obchodování | Obchodování na zámořských trzích | Global Investors | Dna | Best Buy Corie Barryová | Výnosy českých státních dluhopisů | Kontrola inflace | Balance | Pandemický program | Výsledky HDP eurozóny | Americké akcie včera | Kurz eura graf | Zákon o odchodu z Evropské unie | Tržní sentiment | ISM index | Sazba ČNB | Guvernér NBP | Šíření viru | Snižování úrokových sazeb | Opatření spojená s koronavirem | Export v dubnu | Polymarket | Průměrná hrubá měsíční mzda | Kurz koruny | Nízká likvidita | Snížení schodku | Úvěrové podmínky | Objem klesá | Reakce eura | Analytik Raiffeisenbank | Vyšší úroky | Saldo zahraničního obchodu | Celková inflace | Mezinárodní organizace práce (ILO) | Eskalace | Vývoj na světových trzích | Zisky a ztráty | FTSE 250 | Epidemiologická situace | Slabé výsledky | Research | Fed dnes | Kurz české koruny | Data o inflaci | Guvernér Fedu | Moody's | Výnosy dvouletých dluhopisů | Elektromobily | NAFTA | Vývoz do Británie | Hermes International | Směřování trhů | Seznam Zprávy | Nárůst sazeb | Energetický sektor | Zvolený americký prezident | Americké ceny nemovitostí | Pozitivní zpráva | Charles Michel | Veřejné investice | Ranní okénko | Ceny zemního plynu | Technologický index Nasdaq | Západoevropské akcie | Velký třesk | ASML Holding | Podnikatelé | Pandemická opatření | Moneta | Celní spor | Zpomalení globální ekonomiky | Patria Online | Mezinárodní instituce | Silnější euro | 4X trading | Štěpán Hájek | Vývoj inflace | Bancorp | Inflační náraz | Eskalace obchodních válek | BayernLB | Tovární objednávky | Globální hospodářské krize | Americké indexy | Analytici Goldman Sachs | Abbott Laboratories | Kurs eura | Počet žádostí o podporu | Fair Value | Největší ekonomika | Kyrgyzstán | Přímé zahraniční investice | Válka na Ukrajině | Největší ztráty | Chamberlain Distributing | Norsko | Jednání ECB | Měkké komodity | Futures kontrakty | Nižší produkce | Spotřebitelské ceny v eurozóně | Mezinárodní organizace práce | Závislost | Důvěra v ekonomiku | Růst úrokových sazeb | Pandemie nemoci | James Buchanan | Úrokové náklady | Zisk společnosti | Nastavení sazeb | Prezident Donald Trump | Mitsubishi | Vývoj bilance běžného účtu USA | Pár EUR/USD | Konjunkturální průzkum | Maloobchodní tržby | Nezaměstnanost ve Francii | Vývoj cen ropy | Odvětví české ekonomiky | Analytici | Occidental | Aukce | Peter Altmaier | BH Securities | Vývoj německé ekonomiky | Čínský prezident Si Ťin-pching | Historická minima | Větší pokles | Největší evropská ekonomika | Marketingová komunikace | Invaze | Čínská cla | Cenový index | Inflace ve Francii | Propouštění zaměstnanců | Oslabení forintu | Proinflační rizika | Vývoj kurzu koruny k euru | Stříbro | Kurzy měn anglická libra | Moskva | EnAppSys | eXchange | ČSOB Data Watch | Zájem o dolar | Základní měna | Obchodovat | Economist Intelligence Unit | Cla na dovoz | Kapitálové trhy | Směr trhu | Finanční instituce | Makroekonomické nerovnováhy | Tuzemská inflace | Rozpočtový schodek | Antivirus | Stavebnictví v květnu | Prosincová bilance zahraničního obchodu | FRED | G7 | Pokles cen | Technický pohled | Německé podnikové objednávky | Trh práce v USA | Evropské společnosti | Nákupy vládních dluhopisů | Zvýšení cenové hladiny | USA prezidentské volby | Carsten Brzeski | Kurs eura dnes | Výkyvy cen | Vysoké inflace | Kurz australského dolaru | Vyšší sazby | Finance | Pozornost trhu | Index Exportu | Michigan | Přijetí eura | Obchodování v Evropě | ETF | Představitelé Číny | RBI | Čínský jüan kurz | Zhoršení epidemické situace | Rozpočtové deficity | Overnight | Nejhorší výsledek | Menší poptávka | Banka Morgan Stanley | Schodek zahraničního obchodu USA | Janet Yellen | Pohonné hmoty v ČR | Radomír Lapčík | Tok investic | Dluhopisy | Analytika | Firma | Polský centrální bankéř | Kantony | Prostor pro pokles | Obchodníci | Německá recese | Poptávka | Zasedání Bank of England | Barclays | Analýzy makroindikátorů | Investiční aktivita | Výrobní index ISM | Zboží dlouhodobé spotřeby | Cenový index PCE | Koncentrace | Bulharsko | Turek | Energetické podniky | Odpor | T-Mobile US | Covid v Číně | Čínské akciové trhy | Intervenovat na devizovém trhu | Pavel Sobíšek | Zpomalení české ekonomiky | Německý index DAX | Market Outperform | Rozpočtová pravidla | Majors | Jádrová inflace v eurozóně | Vývoj hodnoty | Tvorba hrubého fixního kapitálu | Prezidentské volby ve Spojených státech | Nobelova cena | Nastavení měnové politiky | Conference Board | Dnešní údaje | Vývoj obchodní bilance | Navýšení úrokových sazeb | Omezení těžby | Rostoucí ceny komodit | British American Tobacco | Oživení eurozóny | Hackerské skupiny | Laureát Nobelovy ceny | Nárůst výnosů | HSBC Holdings | Statistici | Signál k nákupu | Rozvolnění restrikcí | Klouzavý průměr | UBS | Rok 2025 | Podnikání | Úsilí | Zpomalení inflace | Měnové zajištění | MIFID | Koupěschopnost | Bankéři | Epidemická situace v ČR | Nejdůležitější obchodní partner | AXA | Obchodní aktivita | Depozitní sazby | Přebytek bilance zahraničního obchodu | Dnešní zasedání ČNB | Problémy | Výhled německé ekonomiky | MetLife | | Ztráty dolaru | Hrubý domácí produkt Německa | Hlubší deficit | Globální inflace | Akcie komodity | Vysoká likvidita | Honeywell | STOXX50 | Polská národní banka | Množství peněz | JPM | Kanadský dolar | Přední ekonomové | Propad průmyslové výroby | Ropa a zemní plyn | Statistický úřad | Participace | AmCham EU | Německý automobilový průmysl | Korunový devizový trh | Oslabení české koruny | Ex-dividend | Růst HDP | Odvetná opatření | Blizzard | Index PMI | ZEN | Komerční banka | Měnová politika ČNB | Guvernér ČNB Aleš Michl | Euro vůči dolaru | Major index | HDP (Hrubý domácí produkt) | Přebytek obchodu | Bank of Canada | Kalendář událostí | Komentář Radomíra Jáče | Purple Trading Jaroslav Tupý | Hospodaření státního rozpočtu | Šíření nemoci | PMI index | Kamil Janáček | Setkání OPEC | Wegovy | Pražský index PX | Zpracování kovů | ANZ | Vývoj hrubého domácího produktu | Politické rozhodnutí | Společnost Coface | DIW Marcel Fratzscher | Spekulace na pokles | Inflační výhled | Fáze obchodní dohody | Bezpečné dluhopisy | Patria on line.cz | Problémy s nedostatkem čipů | Export v červenci | Index volatility | Deutsche Bank | Analytik ČSOB | Ekonomové | Oslabení kurzu koruny | Objem devizových intervencí | SWIFT | Trinity Bank Lukáš Kovanda | Vývoj kurzu eura | Zpomalení hospodářského růstu | Vysoká cena | Spojené státy americké | Česká národní banka (ČNB) | Christine Lagarde | Qualcomm | Boeing | Vývoj nezaměstnanosti | Spojené státy | Česká ekonomika letos | Investice v Číně | Alokace zdrojů | Americká data | Tuzemská nezaměstnanost | Index S&P/ASX 200 | Jestřábí komentáře | Kurz dolarů | Celní válka | Bollingerova pásma | Anheuser-Busch InBev | Kurz domácí měny | ASML Holding NV | Výrobní aktivita | Vývoj | Drahota | Výnosy amerických státních dluhopisů | Příznivé údaje | Držení short pozice | Americké burzy | Kommersant | Výkon ekonomiky | Velké technologické firmy | Indexy PMI | Covidové restrikce | Euro posiluje | Sanofi | Problémy se subdodávkami | Úroková sazba | Chamberlain | Zahraniční FX | Problémy německého průmyslu | Časový rámec | Sazby v eurozóně | Windfall tax | Helena Horská | Dluhová krize | Investiční záměry | Data z ekonomiky USA | BIS | AUD/NZD | Mezinárodní banky | GBP k USD | Růst průmyslu | Výroba aut v Česku | Kurs forintu | Výzva | Negativní hospodářské dopady | Tržní hráči | HDP Francie | Kurs dolar | Podnikatelská nálada | Podíl nevýkonných úvěrů | Sebevědomí | PT. PROFITFXLEVEL | Demokraté a Republikáni | Hospodářská výkonnost | Ceny benzínu | Lucembursko | Výsledky ISM | Investiční poradenství | Rolf Bürkl | Allianz Global | Býčí divergence | Hrubý domácí produkt (HDP) Německa | Čínský průmysl v dubnu | Podpůrná opatření | TikTok | Účinný lék | Společnost Elliptic | Agentura Fitch | Forex Factory | Rizikové averze | Nadhodnocení | Západní sankce | Německé průmyslové objednávky | Empire State Index | Konkurenceschopnost | České mzdy | Ekonomické restrikce | Platforma | Volby | Japonská ekonomika | Ropná zařízení | Národní bezpečnost | Uvalení amerických cel | Americká obchodní komora | Facebook | Americké akcie | Nový týden | Velmi volatilní | Ruská centrální banka | Snížení základní úrokové sazby | Nemovitosti v ČR | Zasedání České národní banky | Short pozice | Pracovní síla | GSK | Dnešní zasedání Fedu | Erdogan | Důvěra domácností | Struktura HDP | Keystone XL | Rostoucí ceny ropy | Oslabování libry | Pohonné hmoty | Prognóza České bankovní asociace | Průmysl a stavebnictví | Společnost Lindt | Vývoj výroby automobilů | Prognóza Ministerstva financí | Setkání v Jackson Hole | CRIF | RISK-ON | Výrobci automobilů | České měny | Růst americké ekonomiky | Objednávky | Otevření ekonomiky | Data z průmyslu | Forwardové body | Koš hlavních světových měn | Estée Lauder | Spotřebitelská důvěra v USA | Americký ministr obchodu | Activision Blizzard | Zveřejnění výsledků HDP | Ruský list | Volatilní | Sankce | Sněmovny | Zvyšování úrokových sazeb | Technologický index | Směřování FEDu | Riziko ztráty | EUR/USD | Zahájení obchodování | FAIR | Sentix index | Kurz libry | Nový šéf Fedu | Růst japonské ekonomiky | Bankovní unie | OSN | Varování | Intervence | Konflikt na Ukrajině | Světové obchodní organizace | Kurz ruského rublu | Intervence NBP | Slabá čísla | Normalizace měnové politiky | Dostatek likvidity | Pandemie | Akciový index DAX | Spotřebitelská důvěra | Ceny průmyslových výrobců | Členské země Evropské unie | Kurs euro | Pfizer a BioNTech | Komoditní bilance | Basic Fun! | Člen bankovní rady ČNB | Konsolidace | Konec intervencí ČNB | Pokles cen energií | Další vývoj | Chipotle Mexican Grill | Dnes zveřejněná data | První odhad | Snížení úroků | Investiční období | Výroba v Německu | Ekonomická recese | ČNB kurz euro střed | Kurzy měn ECB | Recese v USA | Kurzové změny | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | Měnové politiky | Výrobní inflace | Michal Brožka | G20 | Sprüngli | Finanční služby | Ministryně financí Alena Schillerová | Německé banky | Summit EU | Ústup rizik | Bývalý ministr financí | Onemocnění | S&P/ASX 200 | Čína měna | Intervenční nákupy | Předstihový ukazatel | Sazby ČNB | Klientské objednávky | Evropská průmyslová produkce | Ceny nemovitostí | Politická rozhodnutí | Objem obchodování | Aktuální situace | Německé hospodářství | Americká centrální banka FED | Nejnovější data | Člen bankovní rady | Evropská rada | Natland Petr Bartoň | Výnosy italských dluhopisů | Obchodní dohody | Míra nezaměstnanosti v Německu | Fiskální politika | Manufacturing | Price Action Ludvík Turek | Zvedání úrokových sazeb | Rostoucí úrokové sazby | Exekutivní příkaz | Market Perform | Akciový optimismus | Rozhodnutí o sazbách | Výnosy | Německý exportní průmysl | Firemní zprávy | Znovuotevření ekonomiky | PPI index | Měnový výbor | Výdělky | Pohyby na trzích | Nová prognóza České bankovní asociace (ČBA) | Nejvyšší deficit | Evropské maloobchodní tržby | Hennessy | Kursy valut | Trh Standard | Pandemie covidu-19 | Sazby centrální banky | Gilead Sciences | Akcenta Miroslav Novák | Válečná ekonomika | Volatilní vývoj | Americké statistiky | Ceny plynu a elektřiny | Zlotý | Ekonomická situace | Pandemická omezení | Hackeři | Odhad HDP | Klesající úrokové sazby | Ekonomický sentiment | Slabý jüan | NextEra Energy | Růstový potenciál | Podnikové objednávky | Čerpání peněz | Investiční činnost | Výsledky maloobchodních tržeb | Nové peníze | Izraelsko-íránský konflikt | KOSPI | Index FTSE 100 | Dow Jones | Dopady koronaviru na ekonomiku | Nabídka nemovitostí | Zavedená cla | Inflační očekávání v USA | Americká administrativa | Inditex | Obchodní jednání | Povolené rozpětí | Klíčový údaj | Úrokové sazby České národní banky | Čínské indexy | Podnikové investice | Investiční strategie | Výnosy z devizových rezerv | Podpůrný balíček | Automobilka Škoda Auto | IBEX | Bezpečný přístav | Daron Acemoglu | Vývoz do Spojených států | Národní banka | Hypoteční sazby | Místní centrální banka | Posílení kurzu amerického dolaru | Dopad vysokých cen energií | CNY | Centrální bankéři | Únorová bilance zahraničního obchodu | Ekonomické indikátory | Rozhodnutí centrální banky | Nejsilnější růst | Koruna oslabuje | Odliv kapitálu | Obchody s akciemi | Kalendář ekonomických dat | Devizové rezervy ČNB | Christopher Waller | Nobelovy ceny | Investorský sentiment | Miliardy dolarů | Kurzy měn kalkulačka | Šíření nákazy | Nervozita na finančních trzích | ADP | Nová prognóza České bankovní asociace | Pracovní den | Kurzy měn egyptská libra | Joe Biden | Obchod s povinností | Druhá vlna pandemie | Zmírnění obav | Čínské výrobky | Listopadová bilance zahraničního obchodu | Poptávka po státních dluhopisech | Tempo růstu hrubého domácího produktu | Maersk | Analytik Komerční banky | Obchodování eura | ČNB kurz eura střed | Pojišťovnictví | Investiční doporučení | Status bezpečného přístavu | Kazachstán | Vývoj nominálního HDP | Ekonomika Španělska | Vládní výdaje | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti v USA | Průmysl v Německu | Zbyněk Stanjura | SABMiller | Nordstream | Odolnost ekonomiky | Obilí | Ceny v dopravě | Prezidentské volby | Silná koruna | Texas Instruments | Globální ekonomický kalendář | Ekonomika Slovenska | Změny úrokových sazeb | Miliardy korun | Světový obchod | LVMH | Lednová nezaměstnanost | Tisková konference | Vývoz do Německa | Vítězství | Brexitové dohody | Americký trh nemovitostí | Platební bilance | Comfort Finance Group | Honeywell International | Thermo Fisher | Růst mezd | Prezident ECB | Přilákat investice | Automobilka | Stoupající sentiment | Kurzy libry | Luis De Guindos | Snížení inflace | Index technologického trhu Nasdaq Composite | Reálné ekonomiky | Koronavirus | Odvětví | Kursy měn | Bělorusko | Růst cen nemovitostí | Belgie | Posilování koruny | Aktuální očekávání | Ford Motor | Přeshraniční obchod | Výplach na trzích | Nákupy dluhopisů | Společnost Nvidia | Sazby | Dnešní ADP | Odhad spotřebitelské důvěry | Obchodní pozice | Provozní marže | Deloitte | Inflace v České republice | GBP/EUR | Výroba ve zpracovatelském průmyslu | Daň z příjmu | Lufthansa | PMI ve výrobě | Trend GBP | Růst průmyslové výroby | Patria | Británie | Růst výrobních cen | Ekonomické aktivity | Objem zakázek v německém průmyslu | Změny v ekonomice | Americký index S&P 500 | Důvěra investorů v německou ekonomiku | Guidance | Otevření obchodu | České koruny | Makrodata EMU | Švýcarská banka | Dollar General | Objem zakázek | Největší banky | Kurzy měn k dolaru | Hike | Tempo zdražování | MF | Komise v přenesené pravomoci | Kompenzace | Tržby v eurozóně | Zvýšení produkce | IMF | Dovoz do USA | Strategie ČR | Zasedání OPEC | Úrok | Průmysl eurozóny | Investovat | Komoditní | Rekordní maxima | Cena severomořské ropy Brent | BAL | Nesoulad | Steven Mnuchin | Přidaná hodnota | Světové trhy | Data o HDP | Vývoj cen komodit | TRIM Kapitál | Prohlášení | Evropská data | Občanská válka | Expanzivní fiskální politika | Podílové investiční fondy | Ekonomické oživení | Generální ředitel | Sentiment ve světě | Počet zahájených bytů | Ruské akcie | Průmyslové objednávky | SABFG | Ekonomické sankce | Investiční fondy | ČNB kurz euro | Regulátor | Dividendová sezóna | Čeští centrální bankéři | Přerušení výroby | Obchodní dohoda | Důvěra v českou ekonomiku | Ministerstvo hospodářství | České maloobchodní tržby | Konfederace italských zemědělců | Údaje z německé ekonomiky | Berlín | Dluhopis | Průzkum | Překážky | Nedostatek zboží | Firmy | Cena plynu pro evropský trh | Kurzy měn Raiffeisen Bank | Páka | Axiory Europe | Medvědí divergence | Polská ekonomika | Eskalace obchodního napětí | Philip Morris akcie | Vývoj cen na světových komoditních trzích | Ceny nových bytů | Dopady pandemie | Inflace v Česku | Zvýšení mezd | Geopolitické události | Kroger | Ruské společnosti | Objem intervencí | Tvrdý brexit | Budoucí vývoj | Český státní rozpočet | Libérie | Gruzie | Podílový fond otevřený | HDP Německa | Firemní výsledky | Index výrobních cen | Růst cen ropy | Panika | P/E a jeho možné využití při investování | Zpřesněná data o HDP | Provedení pokynu | Zajištění | Reálné mzdy | Zemědělství | Sempra Energy | Averze k riziku | Napětí mezi USA a Čínou | Silný propad | Klidné obchodování | Index pro zpracovatelský průmysl | Trades | Spotový kurz koruny | Vývoz z USA | Aktivita v průmyslu | Intradenní strategie | Cena ropy brent | Banka Creditas | Dolar včera | Vyšší ceny | Výsledky německých voleb | Londýnská City | Phillips 66 | Euro dnes | Premiér Justin Trudeau | Dovoz oceli | Aramco | Sankce vůči Rusku | Dopad na finanční trhy | Ruská ropa | S&P/Case-Schiller index | Hodnocení úvěrové spolehlivosti | Výhled růstu ekonomiky | Pandemie Covid19 | Kurzy měn chorvatská kuna | Platit daně | Růst cen komodit | Repo sazby | Pomoc lidem | HDP Británie | Swapová výnosová křivka | HFT | Generali Investments CEE | Oslabení měny | Státní svátek | Euro vůči americkému dolaru | CELO | Inflace ve Velké Británii | Nová cla | Podíl nezaměstnaných | Světové rezervní měny | Rodinné rozpočty | Představitelé americké centrální banky | Evropské indexy nákupních manažerů | Odhad růstu HDP | Výsledky společnosti | Vývoz z Číny | Investování | Pohyb koruny | Distribuce | Fed | Obchodní bilance Číny | Nonfarm Payrolls | Euroskupina | M2 | Stát New York | Index spotřebitelské důvěry | Vliv války | Bureau of Economic Analysis | Vysvětlení rozpočtových deficitů | Maďarský forint | Výsledkové sezóny v USA | Předpokládaný růst | Dnešní fundamenty | NASDAQ 100 | Vyšetřování | Rozpočtový deficit | Nárůst HDP | Boris Johnson | Plynové zásobníky | Prodejní signál | HDP ČR | Dluh Ruska | Euro k dolaru | Kurz dolar | Pokračující růst | Index NFIB | Ratingová agentura Fitch | Automobilový průmysl | Počet nezaměstnaných v Německu | Generali Investments | Justin Trudeau | Česká vláda | Hry | Dílčí index | Novo Nordisk | Počty nových žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Ochlazení zahraniční poptávky | Míra inflace v únoru | Dovoz ruské ropy | Si Ťin-pching | Trhy | Kurzy měn grafy | Trade | Tempo poklesu vývozu | Rozpočtové přebytky USA | Paypal Holdings | Akcie v USA | Sada dat | Polská měna | Emerging markets | Kurzový závazek | Fluktuace | Jiří Tyleček | Motorová nafta | Walmart | Aktuální stav | Vystoupení šéfa Fedu | Nárůst výdajů | Index nákupních manažerů ve výrobě | Georgia | Průměrná mzda v ČR | Německé akcie | Mezinárodní investoři | FTSE | Dolar koruna | Deficit zahraničního obchodu USA | Vývoj USD | Růst české ekonomiky | Výprodejní tlak | Důvěra v eurozóně | Kurzy měn banky | Krádeže kryptoaktiv | Index Sentix | Utahování měnových podmínek | Oscilátor | Americké ceny výrobců | Rizika | Coface | Kurs dolar koruna | Americký dolar vůči japonskému jenu | Luboš Růžička | Vánoce | Rada ČNB | Nižší kurz | Index tokijské burzy Nikkei 225 | P/E (Price/Earnings ratio) | Eurozóna | Kurs koruny | Portugalsko | Horší data | Investiční rozhodnutí | Fond | Pinpoint Asset Management | Eskalace obchodní války | Výše úrokových sazeb | Cena benzínu | USA inflace | ISM | Alexander Krüger | Sdružení automobilového průmyslu | Úrokové diferenciály | Restrukturalizace | Nadbytek ropy | Měnověpolitické zasedání | Globální trhy | Charter Communications | Zpřísňováním měnové politiky | Pokles dovozů | Obchodujeme | Poptávková inflace | Index inflace | Fitch | Průzkum ČSÚ | Pšenice | Nárůst tržeb | Vývoz a dovoz | Sankce USA | Americké banky | Dluhopisový trh | HDP v Evropě | Analýzy trhu | Zpomalování inflace | Kurz české koruny dnes | Ropa a Plyn | Nákup eura | Cena práce | Journal of International Money and Finance | Analytik ProfitLevel | Komentáře členů Fedu | Celkový výsledek | Úspory | Poslanecká sněmovna | Bytová výstavba | Předvolební průzkumy | Čínský vývoz a dovoz v květnu | Měnová politika ECB | Pokles cen akcií | Futures na ropu | Kalendář ekonomických událostí | Předkrizové úrovně | Dánsko | MIB | Lindt & Sprüngli | Kurz franku | Platební systém SWIFT | Počet stavebních povolení | Kyjev | Vývoz ze Spojených států | Fundamentální základ | Otevírání ekonomiky | Energetické společnosti | Verizon Communications | Ministr obchodu | Nominální růst | Rostoucí mzdy | Scotiabank | Cyklické sektory | Sláva | Nová makrodata | Perform (market perform) | Zasedání centrální banky | Vysoké ceny | PMI indikátor | TRIM Alfa | Výprodeje akcií | Obnovení růstu | Nejlepší výsledky | Investment Banking | Riziková aktiva | Ruský Gazprom | Rostoucí inflační očekávání | Schodek rozpočtu | Růst ekonomiky | Hospodářský model | Stagflace | Renminbi | Ředitelka | Aktivita v sektoru služeb | UnitedHealth | Cenový vývoj | TradingEconomics | Cenu plynu | Goldman Sachs Group | Paschal Donohoe | Odhady HDP | EdF | Žádosti o podporu | Výsledky hospodaření | Ministerstvo financí | Bilance | Federální vláda | Húsíové | Sentiment v eurozóně | Příliv přímých zahraničních investic | Stav ekonomik | Americké akciové indexy | CEE | Ondřej Hartman | Holubice | Americký kongres | PriceWaterhouseCoopers | Bankovní asociace | Vladimir Putin | Hackeři z KLDR | Tesla | Dovoz z Ruska | Americký akciový index S&P 500 | Low | David Vagenknecht | Stabilita | Příjmy domácností | Hodnocení ekonomiky | Maroš Šefčovič | Španělsko | Solidní růst | Zhoršování pandemické situace | Doosan Škoda Power | Mezinárodní obchod | Ekonomický růst | Středoevropský region | Portugalsko - burza | Tržní predikce | Globální ekonomický růst | Mezinárodní konkurenceschopnost | Globální sentiment | RBNZ | Ceny ropy a zemního plynu | Kurs eur ČNB | Český statistický úřad (ČSÚ) | Forexový trh | Americké trhy | Cla na zboží | Inflace v USA | Komodity | Kurzy měn E15 | Kurz eura střed | Index spekulativního sentimentu | Nálada na finančních trzích | Druhá vlna | Systém SWIFT | Mzdy | Poradenství | Komise pro cenné papíry | Zlepšení nálady | Evropský průmysl | Patria finance a.s. | Nestlé | Květnový růst | Kurz eura aktuálně | ICT | General Motors | CAD | Cenové války | Pilulka Lékárny | Odhady analytiků | Intervence na devizovém trhu | Obchod EU | Výše dluhu | Růst ekonomiky eurozóny | Béžová kniha Fedu | Investors | Putinův režim | DPH v Německu | Kurz britské libry | Bank of America Corp | Shares | Plus jeden den | Přehled kurzů nejdůležitějších měn | Měnová krize | Měsíční odhady | Investiční aktivity | Deeskalace | Makroekonomická prognóza | Peněžní trh | Včerejší seance | Kurs dolaru online | Americká ropa WTI | Současná rozpočtová situace | Na burze | Významný dopad | Akcionáři | Cenové úrovně | Výrobce pneumatik | Analytička | Společnost | Ruský rubl | Zpřísňování měnové politiky | Zadlužování | PMI ve zpracovatelském průmyslu | Advanced Micro Devices | Inflační překvapení | Expertka | Kurzy měn euro | Evropské trhy | Výhled vývoje ekonomiky | Makroekonomický obrázek | Obchodování na trzích | Zdražení nemovitostí | Meziroční inflace v eurozóně | Maloobchodní sektor | Sázet | Meziroční růst HDP | Příměří na Ukrajině | Posilování české koruny | Květnová inflace | Oživení americké ekonomiky | Nová mutace koronaviru | Hospodaření | Dnešní výsledky | Český hrubý domácí produkt | Outperform (market outperform) | Ztráta | Indikátory sentimentu | Wells Fargo | Kurz Exchange | Estee Lauder | ADP report zaměstnanosti | Zastavení růstu | Očekávání do budoucna | Dluhové krize | Nákupy dolaru | EUR/HUF | Zablokování Suezského průplavu | Růst výroby | Předpověď kurzu libry | Situace na trhu práce | FXstreet | Pocovidové oživení | Měsíční report | Maďarská centrální banka | Velké riziko | Reporty | Pokles průmyslové produkce | Finanční podmínky | Výkyvy na finančních trzích | Onshore renminbi (CNY) | Výrok Lagardeové | Reserve Bank of New Zealand | Nálada na globálních trzích | Světová obchodní organizace (WTO) | Výnos desetiletého německého dluhopisu | Obchod | Purple Trading | Konsensus trhu | Pips | Prodeje existujících domů | Tomáš Raputa | Výrobní náklady | Negativní zprávy | Akcie energetických společností | GE Money Bank | Bilance Fedu | Obchodní rozhodnutí | Obchodní přebytek | Odhad růstu hrubého domácího produktu | Tradeři | Kurz koruny vůči euru | Inflace v české ekonomice | Americká burza | Hospodářské politiky | Volkswagen | Kurzy měn historie | AUD/USD | Index relativní síly | Průmyslová výroba v USA | Next Finance Markéta Šichtařová | Oživení globální ekonomiky | Pracovní trh | Nejnovější statistika | Eskalace konfliktu | Pokles reálných mezd | Astrazeneca | Tomáš Vlk | Vývoj na trhu | EK | Zahraniční forex | Riziko | Průmyslové společnosti | Míra inflace v Německu | ČNB kurz eura | Inženýrské stavitelství | Jan Frait | Český průmysl v dubnu | Analytik | Emise | Německé dluhopisy | Ruské firmy | Pražský PX | Trinity | Klesající ceny | Nájemné | Právo | SPX500 | Swing states | FIAT | JPY | Credit Suisse | Pražské burzy | Zasedání ČNB | FT | Adidas | Citi | Pivot | Continental | Pokles výnosů | Swiss Life | Casino | Slabá koruna | Yahoo Finance | RSI | Otto Daněk | Bank of America | Hnutí ANO | Transakce | USDX | Dodávky LNG | Lowe's | Údaje o HDP | Šok | Úvěrová aktivita | Evropské obchodování | Projev šéfa Fedu Powella | Finanční trh | Meta | GE money | Turecká lira | Portfolio | Pesimismus | Závěr roku | Nástroj | GBP | Nadšení | Santander | NATO | Plyn | CEPS | Veřejný sektor | Pokles cen ropy | Životní úroveň | BioNTech | INSEE | Index tokijské burzy | ISM indexy | Čínský růst | Německá ekonomika | Čína | Capital | Pokles akcií | Know-how | Risk | Nezaměstnanost v ČR | Inovace | J.P. Morgan | CZK/USD | Pocity | Migrační krize | USD/CNY | PredictIt | Aktuálně trh | Ceny | T-Mobile | Prognóza vývoje | Siemens | Spotový kurz | Hospodaření firmy | Financování | Dynamický růst | Propad ekonomiky | Zvýšení ceny | Významná rizika | Recese | Zahraniční kapitál | Pokles | Gazprom | Oslabení amerického dolaru | Kompozitní index | Deutsche Börse | Záloha | Realitní trh | Německý ZEW index | Americké CPI | FTSE 100 | Ruské úřady | Meziměsíční inflace | Mírná korekce | Produkce zemního plynu | General Dynamics | Mondelez | Ben Bernanke | Války | Impuls | Ukrajina | Čínské měny | Investiční činnosti | Snižování stavů | Raiffeisenbank | Bundesbank | Přebytek bilance | Data z trhu práce | Trh nemovitostí | Rada guvernérů ECB | Poptávka po nemovitostech | Severní Korea | Ranní glosa | Nárůst nezaměstnanosti | Proinflační | Předstihové ukazatele | Centrální banka | BBC | FXCM | Rekordní rok | Předpovědi | DPH | Predikce | Softbank | Rizikový faktor | Novo | EUR/NZD | Největší světová ekonomika | ASML | Jedno euro | WTI | Berkshire | Tržní odhad | USD/RUB | Zápis z posledního zasedání | Objem objednávek | Stavební povolení | ČNB Jiří Rusnok | Salesforce | Air Products | Fed index | Restriktivní opatření | Hurikány | Obchodování v New Yorku | Státy EU | Yahoo | Praxe | Největší ekonomika světa | Vyhlášení nouzového stavu | Biliony | Divergence | Makroekonomické faktory | Instituty | Mizuho | GameStop | Uvolněné měnové | Cla na čínské zboží | Úrokové sazby v eurozóně | Evropské centrální banky | Forexový trader | Moneta Money Bank | MACD | EUR/JPY | Libra | Restriktivní politiky | Mondelez International | Novartis | Energetické úspory | Souhrnný indikátor | Odborníci | Rozvolnění | Cena severomořské ropy | Investments | TPCA | Vnímání rizika | Zóny supportu | ServiceNow | Průmyslový sektor | Překvapivý růst | Celní politiky | USD/EUR | Ekonom Komerční banky | Slábnoucí dolar | Sentix | Vývoj na finančních trzích | Nejvyšší růst | Průmyslové zboží | Webinář | Výsledek voleb | Klima | Paříž | Stratég | Prodeje automobilů | Dobrá data | Broadcom | Současná cena | Kurzové riziko | Síla Sibiře | Instituce | Erste Bank | USDCAD | Panevropský akciový index | Propuštění | Dopady epidemie koronaviru | Forint | Opatření v Číně | Americký ministr financí | Novo Nordisk A/S | Morgan Stanley | PiS | Prezident Vladimir Putin | Francouzská ekonomika | RTX | Živobytí | Commerzbank | Náklady na financování | Pesimistická nálada | Stav trhů | Americký ADP report | Výnos | Růst důvěry | Přecenění zboží | Počty nakažených | Bankovní krize | Výsledky amerických voleb | Pokles ekonomiky | Technické rezistence | Růst cen energií | IHNED | Trhy dnes | ČEZ | Německé ekonomiky | Frank | Zlevnění ropy | ERM | Milton Friedman | Počet nakažených | Patria Forex | Index Nasdaq | CFD | Humana | Zoetis | Pasiva | Oživení cen ropy | Ekonomická krize | Prostor pro růst | CEO | 256/2004 | Domácí měna | Dvojitý vrchol | Automatic Data Processing | Dobrá zpráva | Trinity Bank | Rozhovor | Spotřeba domácností | ALUMINIUM | Sankce proti Rusku | MNB | Slabší kurz | Zhoršení výhledu | Vlna pandemie | Dlouhodobý trend | Kalendář makroekonomických dat | Růstové momentum | Austrálie | Silný pokles | Minulá výkonnost | Vývoj měnového páru EUR/USD | Trend oslabování | Měnové krize | Růstové vyhlídky | Zastropování cen | Česká bankovní asociace | Historická maxima | Eni | Posílení koruny | Miliardy USD | Dluhopisový index | Zasedání MNB | Obchodní den | Stoxx Europe 600 | Obchodní tipy | Rostoucí ceny energií | Singapur | David Cameron | Forex trader | Vietnam | Švýcarské banky | Ministryně práce | Osvobození | Ceny akcií | Ceny energií | Zboží z Číny | S/R zóny | Cena akcií | Skutečný výsledek | Utažení měnové politiky | Energetická krize | Index CAC 40 | Non-Farm Payrolls | GBP/USD | ASX | Bezpečné přístavy | Zotavení ekonomiky | Oživení trhu | Inflační cíl | Tovární objednávky v USA | Očekávaný zisk | VIX | Občanské války | Mezibankovní | RUB | Výběr zisků | Pravděpodobnost recese | Jaromír Gec | Oficiální údaje | BOSSA | Sója | Malta | Euforie | Írán | Nejnovější výsledky | Největší světové ekonomiky | Petr Pavel | Rychlý růst cen | Biliony dolarů | Kurz eura k dolaru | Jestřábí postoj | Index STOXX Europe 600 | Makroekonomický výhled | Jasný signál | M/V MSC SKY | Údaje o průmyslové výrobě | Dynamika mezd | Čínské zboží | Pracovní místa | Dlouhodobý výhled | Protistrana | Bez rizika | Ukrajinská ekonomika | Merck & Co | Německé HDP | FRA | Akciové trhy v USA | Stav devizových rezerv | Rishi Sunak | Evropské PMI | Douglas | Vyšší hodnoty | Funkční období | Zisk | Globální krize | Koronavirové pandemie | Total | ČNB | Ruské ropy | Bank of England | Data ČSÚ | Mimořádná opatření | Důvěra v ekonomiku eurozóny | Sezónní vlivy | EURUSD | Den D | Nová bankovní rada | Pozitiva | Demokraté | Spekulovat | Nord Stream 2 | Swapy | Jan Kubíček | Makléři | Čínské hospodářství | Středoevropské měny | Šíření mutace | Finanční ředitel | Mzdový nárůst | Hospodářské dopady | ExxonMobil | Rizikovější měny | Rating | Dovoz | Silná data | Nasdaq Composite | Aktuální kurzy | Cena ropy na světových trzích | Tržní sazby | Zahraniční investoři | Pozitivní zprávy | Pokles tuzemské ekonomiky | Německé maloobchodní tržby | České hospodářství | Vklady | Progres | Obchodování | Zajištění na stáří | Jan Vejmělek | Nové prognózy | Dnešní data | Očekávaný vývoj | Petr Koblic | Metalurgie | Obchodní platforma | Posílení dolaru | Úroky | Zlepšení sentimentu | Eurostat | Prezident | Akciový index S&P 500 | Varovné signály | Úsporný tarif | Růst inflace | Colgate-Palmolive | Raytheon | Obavy trhu | Ekonom ING | Hypoteční trh | Akciové trhy ve Spojených státech | Outperform | Jednotná evropská měna | TRY | Odhad analytiků | Francouzský ministr | Prémie | Oslabování dolaru | Statistiky z trhu práce | Státní rozpočet | Čínský vývoz v květnu | Evropa | Pokles produkce | Libra k americkému dolaru | Olej | Měna | S&P Global | Management | Nasdaq | Trump | Zprávy | Reakce centrální banky | Rozhodnutí bankovní rady ČNB | Class A | Ceny ropy | Byty | Lockdown | Údaje o vývoji HDP | Zprávy z trhů | Vývoj bilance běžného účtu | Kupující | Francie | Předpověď | Barrick Gold | Všechny indikátory | Epidemické situace | Index cen průmyslových výrobců | L'Oréal | XTB Jiří Tyleček | Údaje | Hlavní měny | Údaje o obchodu | Dodávky plynu | Dolarové sazby | Spoření | Automobilky | Forwardové sazby | Srovnávací základna | Pojišťovny | Poklidné obchodování | Inflace v Evropě | Pokles exportu | Ekonomické události | Inflační vývoj | List Financial Times | Omezení pohybu | Eurodolar | Biden | Riziko stagflace | Moët | Booking Holdings | Italská vláda | Finanční krize | Sberbank | DPA | Indikace | Domácí události | FXstreet.cz | Spolková vláda | Německý PMI | Obchody | Vláda ČR | Britská měna | Běžný účet | Společnost Novo Nordisk | Ekonomika ČR | Pokles české ekonomiky | ex | Inflace v Polsku | Naše ekonomika | Snížení daní | Jakub Matis | Technologické firmy | Španělská ekonomika | Medián | Index CPI | Dezinflační tendence | xStation5 | Obchodní konflikt | Celkový deficit | Marriott | ProCent | Růst spotřebitelských cen | Změny sazeb | Svíčkový graf | Statistika z USA | Natixis | Finančnictví | Růst tržeb maloobchodu | PRIBOR | RBC | Týdenní zpráva z FOREX trhu | Japonsko | Exxon | Zemní plyn | Historické rekordy | Úroveň parity | Velmoci | Zasedání americké centrální banky | Marže | Americké sankce | Růst měny | JPMorgan Chase & Co | Směřování | Výhled pro rok | Hospodářský institut Ifo | ConocoPhillips | Visa | Inflace v říjnu | České ceny | Grafy | Posílení kurzu koruny | Fiserv | Aktivum | Japonská centrální banka | Přenos | Společnost XTB | Propad akcií | Dohoda o brexitu | Pokles spotřebitelských cen | Ursula von der Leyenová | Výroba automobilů | Nákladová inflace | Chorvatsko | BNP | Dobré zprávy | Situace | USD/CZK | Mario Draghi | Šíření koronavirové nákazy | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Nové zakázky | Dostupná data | Epidemiologické situace | Kamala Harris | Google | Miliardy eur | Stagnace | Tržby | Finanční systém | Unijní diplomacie | Časový horizont | Celní úřad | Kurs koruny k euru | Impeachment | Destatis | Konsensus | Obchod s ropou | Aktuální prognóza | ERM II | Pozitivní výsledek | Ruský útok | Costco | Dluhy | Verbální intervence | Euro STOXX | Světové války | Prodej aut | Proinflační riziko | Velký problém | Německá burza | FOREX | Konsenzus | Růst světové ekonomiky | Turecké liry | Signály | Inflace v ČR | Sazby beze změny | Investiční produkty | Psychologie | Guvernér | Trader | Jasný směr | Cizí měny | Americké akciové trhy | Dodavatelský řetězec | Dividenda | Nomura Securities | Peking | Index pražské burzy | GfK | Zvýšení rizika | Ranní komentář | Aliance | Philadelphia Fed index | Světové události | Investiční výdaje | Výrobní aktivity | Pokles zásob | Index relativní síly (RSI) | Hospodářské noviny | Spready | HDP | Měnové kurzy | Oživení ekonomiky eurozóny | Důvěra v Německu | Hlava a ramena | Devizový trh | Načasování | Hospodářské vyhlídky | Daňové zatížení | Manufacturing PMI | Protekcionismus | Ekonom | Restrikce | Optimismus | Rozhodování | Kurzy.cz | Čínské vlády | Ekonomka | Dolar | Euro | Federální rezervní banky | Bitstock.com | Klid | Investování je rizikové | FED sazby | Výnosy státních dluhopisů | Zpomalení růstu | Ohlédnutí | Zdanění | NEST | Index euro | Otevření ekonomik | Čínská měna | Westpac | Pandemická situace | HCOB | Nové investice | Objem investic | Průměrná cena | Ekonomka Raiffeisenbank | Politici | USD/CAD | Dopady na ekonomiku | Obchodní bilance | Index PCE | Celý svět | Prime Market | Meziroční růst spotřebitelských cen | Írán a Rusko | Vyšší inflace | Brazílie | Trhy v USA | Zhoršení ratingu | Členské země | Index DJIA | Hospodářský cyklus | Známky oživení | Burzovní cena | Výprodej | Měnové páry | Energiewende | Průmyslové ceny | Vlastní akcie | Bonusy | Tomáš Holub | Členové OPEC | Přírodní katastrofy | IfW | Slovensko | Martin Gürtler | Glapinski | Míra inflace v eurozóně | Vývoj trhu | JPMorgan | Měnové unie | Invaze Ruska na Ukrajinu | FX trh | Obchodní systémy | EUR/CHF | Zdraví | Premiér Boris Johnson | Domácí měny | Návrh rozpočtu na příští rok | ČTK | KPMG | Pozitivní výhled | Odhad letošního růstu | Stav trhu práce | Katastrofy | Infineon | Retail | Vyšší úroveň | Stimuly | Guvernér ČNB | Ztráty | TotalEnergies | Osobní výdaje | Západoevropské trhy | Zásobníky | Česká národní banka | Merkelová | Epidemie koronaviru | Americký ISM | Peníze navíc | Česká inflace | 1D | Nárůst objemu obchodů | Obchodní nastavení | Crédit Agricole | Dnešní události | Prodejní ceny | Výhled trhů | Abbott | Růst průměrné mzdy | Americké firmy | Záchranný balík | Philip Lane | Technický výhled | Úvěr | Index čínských akcií | Japonský jen | Meziroční inflace | Čínské firmy | Klesající inflace | Index amerického dolaru | Úrokové sazby ČNB | Nakupovat | FOMC | Slabost dolaru | Blahobyt | Přísná měnová politika | Výběr daní | Omezené dodávky | Akcie | Psychologický efekt | Panevropský akciový index STOXX 600 | Fundamentální výhled | Investice firem | Ruský útok na Ukrajinu | Turecká ekonomika | Průmyslníci | Jestřábí ECB | Měnové podmínky | Mzda | Nižší úrokové sazby | Míra inflace v USA | Dramatický dopad | Největší ekonomiky | KBW | Vývoj jádrové inflace | Nákup aktiv | NERV | Nový Zéland | Výrobci aut | Ekonomický cyklus | Société Générale | Čínský renminbi | Návratnost | Lepší zítřky | Výhody | Železná ruda | Kurz GBP | Pražská burza | Target | Základní úroková sazba | Očkování | Aktuální kurz | Podniky | Američtí regulátoři | PayPal Holdings Inc | Index spotřebitelských cen | ZIL | Nová mutace | City | Investiční apetit | Růst ceny ropy | Vývoj indexu Nasdaq | Institut ZEW | Propad indexu | AbbVie | Demografické trendy | Napětí na trzích | Hospodářské výsledky společnosti | Automobilka Hyundai | Black Friday | Zrychlení růstu | Koš | Zveřejňování výsledků | Český HDP | AAA | Tržby v maloobchodě | Vývoj ceny | Mzdová dynamika | Obchod s Čínou | Tvrdá data | Tým FXstreet.cz | Analytik XTB | Dodavatelské řetězce | Ceny energie | Inflační šok | SPD | Švýcarská vláda | EOG Resources | Euroasijské hospodářské unie | Index cen | Kanceláře | Banco Santander | Světová ekonomika | Finanční rezervy | Češi | Německé ministerstvo hospodářství | Tuzemské hospodářství | Převis | ADP report | Obavy z inflace | Podpora ekonomiky | Vývoz | Reuters | OPEC+ | Týdenní zpráva | Obilí z Ukrajiny | PEPP | Globální ekonomika | KB investice | Jednání o brexitu | Americké ceny | USDJPY | Rekordní maximum | Úroková míra | Nálada v průmyslu | Růst v eurozóně | Price Action | Flash Crash | Vývoj ekonomiky | Vývoj pandemie | Index PPI | Napětí na Blízkém východě | Sněmovna reprezentantů | Britská ekonomika | Technologie | Největší propad | Pokles vývozu | Výplach | Skupina PPF | Koronakrize | Ekonomický výzkum | Uvolněné měnové politiky | Prognózy | Globální recese | Maloobchodní tržby v Německu | SSI | David Solomon | Airbnb | Kurz | Daně | SOK | DNO | Ministři | Dnešní zpráva | Neel Kashkari | Negativní nálada | DXY | Makrokalendář | Růst zisků | Globální růst | Asijské burzy | Švýcarská národní banka | Jádrová inflace | Využití kapacit | Spotřebitelské výdaje | Lenka Kalivodová | Barack Obama | Pozornost investorů | Index důvěry | Růst prodejů | Americká ekonomika | Dnes na trzích | P/BV | Růstový trend | Panevropský index | AMD | Úspěchy | Sázkaři | Index cen výrobců | Snížení těžby | Nezaměstnanost v eurozóně | Měnová politika Fedu | Pokladniční poukázky | Státy Evropské unie | Rekord | Světové ekonomiky | Výsledky | Míra inflace | Nedostatek čipů | Přemýšlení | BHS | Údaj o HDP | Aerolinky | Zdražování energií | Obchodní rozhovory | Ukrajinské krize | Měnový výbor Fedu | ENEL | Silnější dolar | Rychlý růst | Druhá vlna koronaviru | Počty nových žádostí o podporu | EOG Resources Inc | Nejlepší strategie | Bankovní rada | Uber Technologies | Gilead | Peněžní zásoba | Investice | Osobní příjmy | Evropské banky | Microsoft | Business | Pro investory | Fidelity | Masivní propouštění | Návrh zákona | Varianta omikron | Britské společnosti | Potenciál | Zdravotnictví | Česká měna dnes | Obchodování v Asii | Joseph Stiglitz | Kevin Tran Nguyen | Špatné zprávy | Odveta | Rally | Investujte | Výsledek zasedání | Členství v EU | Berenberg | Londýn | Sýrie | Konkurence | Pokles inflace | Ranní nadhoz | Kapitalizace | Vyjádření analytiků | Švédská koruna | Domácí data | Obchodování akcií | Vládní bondy | Komunikace | Oživení ekonomiky | Německý průmysl | Devon Energy | Zpráva z akciového trhu | Photon Energy | Americké futures | Indie | Bod | Vnímání | HighSky Brokers | Fitch Ratings | Sentiment v USA | Ekonomika eurozóny | Ekonomická aktivita | Aktuální vývoj | Výdaje na obranu | Tipy pro začínající | Makrodata | Obchodování měn | Zisky | ECOFIN | Investiční stratég | Ruská vojska | Soukromá spotřeba | Výkon průmyslu | Zpřesněné údaje | Dražší energie | Delta | Regulace | Zaměstnanci | Deriváty | Šéf Fedu | Diverzifikovat | Cyrrus | USMCA | Dluhopisové trhy | Účet platební bilance | Johnson & Johnson | Fondy | Comfort Finance | Německý akciový index DAX | USD za barel | Kurz eura | SAP | Walt Disney | Hospodářství | Turecká měna | Důvěra | Pád akcií | České dluhopisy | Protipandemická opatření | Oslabení dolaru | Výplata | Kontrakce | Situace v Číně | CAC 40 | PMI za leden | Očekávání ČNB | ODS | Americký akciový trh | Výhled do budoucna | DIHK | Russell 2000 | Budoucí prezident | Ukazatel | Prodej EUR | Členové Fedu | Běžný účet platební bilance | Reinvestice | Roklen | Slabší dolar | Amgen | Exotické měny | Krajský soud | Měny | Profitovat | Dollar | Silné měny | Čínský celní úřad | Inaugurace | Bankovní domy | Značný pokles | DE30 | Tvorba pracovních míst v USA | Předběžné výsledky | Nezaměstnanosti v Německu | Ropa WTI | Dialog | Finanční sektor | Daňové příjmy | Oslabující americký dolar | Burzy | Pokles ekonomické aktivity | Ukončení nákupu aktiv | Oslabování české měny | Výnosy amerických dluhopisů | Hospodářský růst | Chaos | Thomson Reuters | Spread | Opatření na podporu ekonomiky | UST | Výraznější impuls | Optimismus na trhu | CSI300 | Trh s ropou | Ekonomický institut | Export | Diskontní sazba | Rusko | Spotřebitelský sentiment | Vývoj ceny ropy | Simon Johnson | Signál | Kering | Nové žádosti o podporu | Kanadský premiér | Úbytek | Mezinárodní finanční korporace (IFC) | České firmy | Kofola | Unicredit | NFIB | GBPUSD | Institut GfK | Devizové rezervy České národní banky | Záchranný balíček | Petr Dufek | Partneři | TABAK | PinBar | Epidemie nemoci | Futures na americké akcie | Covidové pandemie | Geopolitická nejistota | Radomír Jáč | Allergan | Zmírnění rizik | Mark Carney | Špatná data | Tržby v Německu | UniCredit Bank | Hospodářský institut | Zhodnocení | Organizace | Nervozita | Brands | Ceny stavebních prací | 1 milion | Services | Nemovitostní trh | Stock Exchange | Výsledky HDP | Upozornění na rizika | Praha | Dominion Energy | Inflace v Číně | Fortinet | Britská vláda | Úřad INSEE | Napětí mezi Čínou a USA | Situace kolem koronaviru | Eva Zamrazilová | Negativní sentiment | Fundament | Média | Globální akciové trhy | Výsledková sezóna | Prodeje aut | DAX30 | Australská ekonomika | Tranše | FedWatch | Air | Rozšíření | Technická analýza | AEX | Ruský prezident Vladimir Putin | Stav ekonomiky | Nové mutace | Plány | Celkové příjmy | Nižší poptávka | Smíšené výsledky | Toyota | Důležitá data | Nová prognóza Fedu | Administrativa | Revolut | DOGE | Trendový indikátor | COVID-19 | Ranní zpráva | Propad HDP | Béžová kniha | Cenové tlaky | Silný trh | Cena ropy WTI | Korunový trh | Snižování sazeb v USA | Pozitivní signál | Brusel | Dluhopisové výnosy | NFP | Devizové rezervy | Hypotéky | Next Finance | Rekordní růst | Vývoz do USA | InterContinental | Nikkei | Ekonomika oživuje | Signál k prodeji | Ekonomika USA | Americké společnosti | Čínská banka | Růst britské ekonomiky | Data z amerického trhu práce | Nové zprávy | Průmyslová výroba v Německu | Oživení evropské ekonomiky | Elon Musk | Německé vládní strany | Myšlení | Úrokový výnos | ZEW | Prognóza Fedu | Zpomalující inflace | Evropské akcie | eTrader | Euro Stoxx 50 | Americký trh práce | TIM | Futures na S&P 500 | Propouštění | Energie | NAHB | Pozornost finančních trhů | Objem | Umělé inteligence | Investiční | Britské banky | Nálada | Americké centrální banky | Elvira Nabiullinová | Čínské ministerstvo obchodu | Trh dnes | Příjmy | Fiskální rok | Bondy | Ekonomické dopady | Prodej | Onemocnění COVID-19 | Evropská komise (EK) | Rok 2024 | Financial | Recep Tayyip Erdogan | Ministryně práce a sociálních věcí | Eurové úvěry | Zasedání Fedu | Jobless Claims | Bloomberg | Eli Lilly | KB | Zhoršování situace | Guvernér centrální banky | Inflace v květnu | Admiral Markets | Akcie v Asii | Evropská unie | Odezvy trhu | Pákový efekt | Britský ministr financí | Alena Schillerová | Ústavní soud | Akcie v Evropě | NY FED | Inflace v červenci | Americký PMI | Rozvoj | Hlavní indexy | Capital Economics | Bezpečné investice | Rozhodnutí vlády | Silný růst | Devizové kurzy | Mexiko | Vyhlídky | Průmyslová výroba | Finanční trhy | Evropská ekonomika | Odchod z Evropské unie | Udržitelnost | Míra | Equinor | Komoditní trhy | Pokles tržeb | Pandemie nemoci COVID-19 | Neuspokojivé výsledky | Vyšší mzdy | Iberdrola | University of Michigan | Růst poptávky | EY | Korekce | Odhady trhu | Reálná mzda | LNG | Špatné výsledky | Výrazný pokles | Makroekonomie | Kvantitativní uvolňování | Akciové tituly | Letní měsíce | Riziko recese | Firemní investice | Střednědobý výhled | Asociace | Stimulační opatření | Recese v Evropě | HDP eurozóny | Vakcína | Očekávání investorů | Výkonnost | Moore Czech Republic | Předčasné parlamentní volby | Spotřebitelská inflace | Průzkumy | Pokles libry | Obchodování s akciemi | Kjódó | Kurz koruny k euru | Carry trade | Intervence ČNB | Index S&P 500 | GDPNow | Hrubý domácí produkt | Zvýšené riziko | Trumpova administrativa | Vývoje kurzu | Přehled | Zhoršení nálady | Pokles úrokových sazeb | Short | Tomáš Pfeiler | Aktivita na trhu | Agentura Bloomberg | Patria Finance Tomáš Vlk | Stavebnictví | Spotřebitelská nálada | London School of Economics | Krize | Koronavirová situace | Institut Ifo | Investiční výzkum | Rostoucí trend | High | CVS | Oživení světové ekonomiky | Míra zisku | Růst dovozu | Euler Hermes | Měnové otázky | Guvernér banky | OECD | CHF | Měnový trh | Ekonomická důvěra | Centrum | HDP USA | Index Nikkei | Oslabení koruny | Spot | Nízká nezaměstnanost | Zastropování cen elektřiny | Průmyslová výroba v ČR | Japonský export | ABB | Zdražení ropy | Zvýšení úrokových sazeb | Růst výnosů | Odhad amerického HDP | Inflace v únoru | BK Asset Management | Německý HDP | Akcie firem | Těžba ropy | Otočení trendu | Koruny vůči euru | USD/NOK | Mutace viru | Turecký prezident | Příliv kapitálu | Útlum aktivity | Volby v USA | Index nákupních manažerů (PMI) | Průmysl v eurozóně | S&P 500 | Ekonomický a strategický výzkum | Prosincová inflace | JDE | Podpora | Začínající obchodník | Ministři financí | Energetická náročnost | Ceny zboží | Historická data | Prognóza ČNB | QE | MT4 | Růst tržeb | Intuitive Surgical | Důvěra v průmyslu | Spojené království | Japonský premiér | Světová banka | Mexické peso | Cena | Posilování kurzu koruny | Vystoupení z EU | EU a USA | Vlny koronaviru | NYMEX | Markéta Šichtařová | ILO | Německá vláda | Adient | Německo | Útok na Ukrajinu | Prodeje domů | Digitalizace | Makroekonomické ukazatele | MJ | CNN | Komerční banky | Jádrový index spotřebitelských cen | Apple | Zadlužení | Rozpočet | Komodita | Setkání centrálních bankéřů | Obchodní partner | Zoetis Inc | Evropské indexy | Americký trh | Cheniere Energy | Dobrá nálada | Bristol-Myers | Snížení sazeb | Prime | Nižší růst | DOT | CME Group | Close | BAT | Česká ekonomika | Epidemie nemoci covid-19 | Kurzy | Finanční prostředky | Slabší euro | Čínské ministerstvo | Partners | Ekonomické údaje | Sázkové kanceláře | Raiffeisenbank Helena Horská | Rozvolnění protipandemických opatření | Nové rekordy | Německá kancléřka | PX Pražské burzy | Ekonomická data | Situace na trhu | Přehled kurzů | Kurz eura k americkému dolaru | Silná americká data | Drahé kovy | Inflace v listopadu | Francouzský statistický úřad | Zastavení výroby | Rozhodnutí bankovní rady | Evropské akciové indexy | Ekonomická data z USA | Tempo inflace | CIA | Maďarská měna | Výhledy | Tisková konference Fedu | Banka CREDITAS | Úrokový diferenciál | Nižší výdaje | Co bude | Inflace CPI | Prohloubení deficitu | Odhad růstu ekonomiky | DAX | Spotřeby plynu | Erste | Rezervy | Objem dovozu | Zavedení cel | Zelené energie | Fiskální balíček | Světová obchodní organizace | Forexu | Hliník | Merck | Debata | Kurzy měn | Reputace | Datový kalendář | Podhodnocený | Dominion Energy Inc | Agentura DPA | Čínský vývoz | Obchodní válka | Kypr | Mercedes-Benz | Zvýšení sazeb v Polsku | Indikátor důvěry | Báze | Nepříznivé počasí | Oscilátory | Dolarové úrokové sazby | Zlato | Boj s koronavirem | Ekonomika | Měny&Sazby | Devizový kurz | Evropské méně | Plánované obchody | Slabé euro | Denní změna | Inflace v Německu | Geopolitika | Pozitivní výsledky | Denní graf | SEC | Mzdové požadavky | Impulzy | Střední podniky | Schodek | Míra nejistoty | Indikátory | Odpovědnost | Verizon | Oslabení | Akciové futures | Invaze Ruska | EUR/TRY | Finanční situace | Nominální mzda | Výsledky za Q4 | Ekonomické krize | Indikátor MACD | Nálada podnikatelů | Energetické krize | Evropské akciové trhy | Strach z koronaviru | Šéfka Fedu | Práce | Výnosnost | Schwab | Úspěch | Jestřábí přístup | Investiční příležitosti | LTRO | Navyšování cen | Kurz čínského jüanu | Likvidita | Cíle | ČNB dnes | Prognóza ECB | Ekonomické prognózy | Kryptoměny | Maloobchodní tržby v USA | Repo sazba | Bezpečnost | Inflační data | Maloobchodní prodej | Odhady růstu | Evropský akciový trh | Britské firmy | Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) | Pokles německé ekonomiky | Likvidní | Holding | Banky | Předčasné volby | BlackRock | Buy | Česká průmyslová výroba | Daňové změny | Produktivita práce | Vypuknutí pandemie | Automotive | Vlády | Eskalace konfliktu na Ukrajině | Americká vláda | Kotace | Rychlost | Šance | Biliony USD | Daně z příjmů právnických osob | Ruská vláda | Altria Group | Ministři financí eurozóny | Bilance zahraničního obchodu | Fundamenty | Očekávaný růst | Maloobchodní tržby v eurozóně | PMI v eurozóně | Fox | Netflix | Výplaty dividend | Konfederace | Správa | CZG | Wall Street | Průlom | Instrumenty | Vysoké úrokové sazby | Prodeje potravin | Analýza | Data ze Spojených států | Americké tovární objednávky | Ministr financí | Kurz EUR | Dobrá čísla | CSX | Zlepšení | Sazby Fedu | Světové akciové trhy | Duke Energy | ČR | Vyšší ceny ropy | Vivendi | XTB | Kontrakt | Akcie na světových trzích | Hackerské skupiny napojené na Severní Koreu | Meta Platforms | Linde | Asijské akciové trhy | Výraznější pokles | Americká centrální banka dnes | Intervenovat | Zvyšování úroků | Bavlna | Analytici banky | Zastavení poklesu | Snížení produkce ropy | Americký Fed | Program nákupu dluhopisů | Čínské akcie | Dukovany | Ratingové agentury | Snowflake | Pozice | Euro proti dolaru | Stock | Čínská ekonomika | Současná situace | Portfolia | Rozvahy Fedu | Constellation | Americké zásoby ropy | Německá průmyslová výroba | Ekonomická expanze | Finance Group | OCI | Export do Číny | Teplé počasí | Mzdový růst | Negativní úrokové sazby | Pullback | LES | Inflace v EU | Reálná hodnota | Štěpán Křeček | TTF | Saldo běžného účtu | Dlouhé pozice | Creditas | Chevron | Kovy | Švýcarský frank | Změna sazeb | Vývoj měnového páru USD/JPY | Jakub Seidler | Komise pro cenné papíry a burzy | Červencová inflace | Americký ADP | ČNB Aleš Michl | Vyšší volatilita | Silná poptávka | Kancléřka Angela Merkelová | Slabší koruna | Měnový index | Market | Tovární objednávky v Německu | Nákupu státních dluhopisů | Cenné papíry | PMI indexy | Theresa May | Royal Bank of Scotland | Eurokomisař | Dosažení dohody | Stoxx | Lídři | Bankéři z Fedu | Medvědí trh | Otevřená pozice | LSEG | Hlavní trendy | Vývoj HDP | Globální dluhopisový index | Zdražování ropy | Support | General Electric | Platební systém | Průměrná mzda | Nordstrom | Hold | Americký Senát | Farmaceutické společnosti | Brokeři | Kapitálové zboží | McDonald's | Waste Management | Očekávání v USA | FX | Zajímavé výnosy | Rozvíjející se trhy | Uznání nezávislosti | Náklady na úvěry | Obchodní deficit | Texas | Trumpova cla | Bilion dolarů | xPartners | Deutsche Bundesbank | Inflační tlaky | Uvolňování měnové politiky | Soud | Pokračování růstu | Import | Obchodní aktivity | Kurz amerického dolaru | Mluvčí | Western Union Business Solutions | Investiční banka | Globální ekonomický výhled | Finální odhad | Kvartální výsledky | Služby | Lednová inflace | Meta Platforms Inc | Okénko finančního trhu | Americký průmysl | Prudké zdražování | Londýnská burza | Marek Mora | CVS Health | Rizikovější aktiva | Zvýšená volatilita | Spotřební zboží | Tržní očekávání | Návrat inflace | Měnové války | OPEC | Plynovod Nord Stream | Ministryně financí | Řetězce | Zrychlení inflace | Sentiment | Zhoršení pandemie | Jestřábí hlasy | SNB | Index ISM | Experti | Jaroslav Tupý | Alcoa | Investoři | Míra nezaměstnanosti | Okénko trhu | Evropský index | Bohatý | Stop-Loss | Indikátory důvěry | Největší pokles | Nákupy aktiv | Occidental Petroleum | Spotřebitelská důvěra v Německu | Pokles průmyslové výroby | IHS | Obchodní bariéry | Technologický gigant | Spotřebitelé | Aktivita ve službách | Akcenta | Von der Leyenová | Německý statistický úřad | Centrální bankéř | Double bottom | Automobilka Škoda | Program nákupů dluhopisů | Výprodej akcií | Přecenění | Obchodní spor | Karanténa | Erste Group Bank | Vzdělávání | Embargo | AdmiralMarkets | Měnový pár GBP/USD | Růst hrubého domácího produktu | Indexy nákupních manažerů | Americký dolar včera | Politika Fedu | Slabá poptávka | Čerpací stanice | Polsko | Čínská vláda | Jeden dolar | Report ADP | Ceny potravin | Nikkei 225 | AUDUSD | Výnosy německých dluhopisů | Zvýšení produktivity | Německá společnost | Rezistence | Bankovní rady ČNB | Meziroční růst cen | Index Dow Jones | ZEW index | Březnová data | Auta | Projekce | Centrální banka USA | Stav hospodářství | Saxo Bank | Inflace v březnu | Zpravodajství | Multi-Asset obchodování | Spotřebitelská poptávka | Oživení čínské ekonomiky | Pozice dolaru | Nová vláda | Základní úrok | Akcie Nvidia | Průmyslové aktivity | Obchodujte | Nařízení | Zavedení eura | The Wall Street Journal | Noviny | Bond | Další růst sazeb | Měny rozvíjejících se trhů | České sazby | Rostoucí náklady | Zdražování | Ropy | Guvernér Rusnok | Čokolády | Hodnocení současné situace | Struktura | ABN Amro | Macquarie | Výrobní sektor | Vývoj měnového páru EUR/JPY | IPO | Maloobchodní tržby v listopadu | Historicky nejnižší | Dnešní obchodování | Bilance obchodu | Očekávaná inflace | P.A. | Měnový pár EUR/USD | Předseda | Mimořádné zasedání | Výsledek HDP | Koruna posiluje | Slovník pojmů | Škoda | Pokles poptávky | Energetické komodity | Hospodářské výsledky | Oracle | DIW | Růst cen potravin | Americké ekonomiky | Jádrový index | Únorová inflace | Obchodní vztahy | Úročení | Vývoj průmyslu | Inflace v lednu | Deficit státního rozpočtu | USD | Kamala | Světové hospodářství | Nová makroekonomická prognóza | Vývoj dolarového indexu | Růst v Číně | Logistické problémy | Zvýšení úrokových sazeb ČNB | Volatilita na trzích | Trh s nemovitostmi | Čínské banky | Viry | Cestování | Dnešní statistika | Peso | VMware | Sentiment indikátory | Ekonomický dopad | Tokio | Patria Direct | Forexové intervence | Americký dolar dnes | O2 | Contango | ING Jakub Seidler | Kabinet | Emoce | Hospodářský vývoj | Kurz jüanu | Technologické tituly | NextEra | PayPal | USD EUR | PMI ze sektoru služeb | Produkty a služby | Počet nových žádostí o podporu | Delta mutace | Der Spiegel | Investing.com | Svaz německého průmyslu | HDP v USA | Firemní zisky | Investice ve stavebnictví | Vyšší úrokové sazby | Richard Bechník | Agrofert | Silný dolar | Globální vývoj | Konflikt mezi Izraelem | ČSOB Petr Dufek | Minimální mzda | BMW | 3M | Cestovní kanceláře | Nízké úrokové sazby | Odhad inflace | Hlavní úroková sazba | Dnešní čísla | Tencent | Hlavní ekonom ING | iPhone | Viceguvernérka | Vývoj akcií | Cena ropy | Zpomalení ekonomického růstu | Prezidentka ECB | Vysoký přebytek | Obavy z recese | BCM | Federální rezervní systém | Situace v průmyslu | Americký maloobchod | Rusové | Přebytek obchodní bilance | Prognózy ČNB | Události ve světě | Americké ministerstvo | Čínská centrální banka | Rotace | Kupní síla | Earnings | CZ | EDF | Program nákupu aktiv | Smíšené pocity | Australský dolar | Vysoké ceny ropy | Korporátní daně | Pokles investic | Inflace ve službách | Pokles HDP | Objem exportu | Fiat Chrysler | Propad | Maastrichtská kritéria | Dopady koronaviru | Konec roku | Bankovnictví | Dezinflace | Sezónní faktory | Čeští exportéři | Rakousko | HighSky | Trh s futures | Růst spotřebitelských cen v USA | Zpomalování ekonomiky | ANO | Britské libry | Pokles eura | Vývoz do Číny | Guvernéři centrálních bank | Pokles sentimentu | Graf páru | Proinflační faktory | United Parcel Service | London Stock Exchange | Hospodářské oživení | Finanční ztráty | Agentura AP | Výhled na příští rok | Dopady koronavirové krize | Economic | Růst eura | Nemovitosti | Makro data | Turecká centrální banka | Evropský trh | Markets | Data z americké ekonomiky | Dezinflační proces | Úrokové sazby Fedu | Dlouhodobější trend | Platební bilance ČR | Čínský statistický úřad | PX index | USA Donald Trump | Pořízení vlastního bydlení | Dluhopisoví investoři | Oslabování amerického dolaru | Rok 2024 | Nejhorší den | Levnější ropa | Dividendové akcie | Aleš Michl | Kanada | Ruská invaze | CPI v USA | ISIN | Nejistota | Dnes ČTK | CME | HDP v eurozóně | Den nezávislosti | Standard & Poor's (S&P) | Obchodování na americkém trhu | 3M PRIBOR | Apreciace | Světová poptávka | Německý Ifo index | Kryptoměna | Ekonomie | Marriott International | Activision | Nejvýraznější pokles | Makroekonomický kalendář | Počet zákazníků | Nvidia | Investment | Český maloobchod | ING | MetaTrader 4 | Zahraniční investice | Federal Reserve | Česká republika | Swap | Boční trend | Ceny komodit | Indexy | Bilance běžného účtu | Kurz CZK | Vývoj kurzu koruny | Státní dluhopisy | Americký dolar | VaR | Kurz eura vůči dolaru | Zamyšlení | Blue chips | Nízké ceny ropy | Ceny v eurozóně | Lockheed | London Stock Exchange Group | Makro | Vinci | Situace v Německu | Evropská centrální banka | Příjmy a výdaje | Kofola ČeskoSlovensko | Výkon německé ekonomiky | Ceny v průmyslu | Letadlo | Mutace koronaviru | Americká centrální banka (Fed) | Starbucks | Švédsko | Koruna dnes | Prezidentské volby v USA | Německá centrální banka | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | IFO index | Best Buy | Analytik Trinity Bank | ECB | Institut | HICP | Stoxx 600 | Nižší ceny ropy | NBP | Sazby ECB | SPAD | Voda | Ekonomiky eurozóny | Splatnost | Spiegel | Vývoz z Německa | Stabilita sazeb | Vysoká poptávka | Růst ceny | Opatření vlády | Forward | Měnová politika | Alokace | Index euro stoxx 50 | Nálada spotřebitelů | Ziskovost | HSBC Trinkaus | Doporučení | Oslabení japonského jenu | Růst čínské ekonomiky | Inflační očekávání | Srovnávací základny | Konec kurzového závazku | Nové vedení | Výsledek zahraničního obchodu | Náklady na práci | Body | Výhled na rok 2025 | Navýšení cel | Zvýšení inflace | Čínský export | Parita | Swiss Life Select | Německé podniky | Růst produktivity | Stavební výroba | Evropské země | Pákistán | Fiskální balík | Payrolls | Jaderné elektrárny | ROCE | Spekulace | Měny regionu | Reálné příjmy | HDP v ČR | Aktualizovaná prognóza | Lot | Averze vůči riziku | Navýšení | Omikron | MPSV | Referendum | Týdenní pokles | Konjukturální průzkum | Americká cla | Zasedání amerického Fedu | Negativní vývoj | Americká výnosová křivka | Hodnoty měny | Údaje o nezaměstnanosti | Cykly | Cena niklu | Konzervativci | Lockdowny | Spotřebitelská důvěra ve Spojených státech | Japonský export se v červenci | Hizballáh | Siemens Healthineers | EU | Bankovní sektor | Hodnota indexu | Koronavirové epidemie | Ekonomický výhled | Redukce | Miliardy | Holding Agrofert | Problémy v dodavatelských řetězcích | PBOC | ASX 200 | Cena surové ropy | Silné euro | Společná evropská měna | Anexe Krymu | Zpracovatelský průmysl | Western Union | Tržní ocenění | Materiály | Poradci | PMI ve službách | Spekulanti | Globální trh | Marathon Petroleum | Teroristický útok | Globální finanční trhy | Plynárenské společnosti | Zrušení superhrubé mzdy | Protiepidemická opatření | Poptávky po ropě | Hermes | Constellation Brands | DoorDash | Kraft Heinz | PMI pro sektor služeb | Kurz euro | Nákupní signál | Prodeje | Devizy | WU | Výhled domácí ekonomiky | Základní sazba | Pracovní síly | Daň z mimořádných zisků | Akciový trh | Uhlí | Evropské dluhopisy | Vnější prostředí | Zasedání bankovní rady | Investor | Nákup dluhopisů | USD/JPY | Předsedkyně Evropské komise | Americké vlády | Akciové trhy v Asii | Volný obchod | Jerome Powell | Uvalení cel | NZD | Ukazatele | Měnový pár | Jestřáb | Korporace | Obchodování na burze | Merck KGaA | Americké obchodování | Šíření koronaviru | Strategy Research | Nové údaje | Dynamika HDP | Ovlivňování | Strukturální změny | Japonský vývoz | Banka | Produkce ropy | Země eurozóny | Premiérka | Autoprůmysl | Vlastnictví | Stav americké ekonomiky | Růst cen průmyslových výrobců | Polský zlotý a maďarský forint | Markit | Index technologického trhu Nasdaq | Úřady | Američané | Banka UBS | Indikátor ekonomického sentimentu | Čínské investice | UBS Group AG | Nárůst rizikové averze | Makléřské společnosti | Nízká inflace | Baker Hughes | Enel | CNBC | Oživení ekonomik | Domácí poptávka | Statistika | Koncern | Capital.com | Výzvy | Další pokles | Domácí průmysl | Spotřebitelské ceny | Americký HDP | Richmond | Hospodářský výhled | Jihoafrický rand | Německá inflace | Disney | Strukturální problémy | News | Ocenění | V4 | Chování spotřebitelů | Index DAX
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Růst | Obchodování | Banka | Reuters | Pokles | Banky | ČTK | Trading | Indikátor | | Cena | Pivot

Předchozí klíčová slova

Zahraniční forex
Zahraniční FX
Zahraniční intervence
Zahraniční investice
Zahraniční investice v Číně
Zahraniční investice v Německu
Zahraniční investoři
Zahraniční kapitál
Zahraniční měny
Zahraniční návštěvníci

Následující klíčová slova

Zahraniční obchod České republiky
Zahraniční obchod ČR
Zahraniční obchodníci
Zahraniční obchodníci s cennými papíry
Zahraniční obchodník s cennými papíry
Zahraniční obchod za březen
Zahraniční OCP
Zahraniční politika
Zahraniční půjčky
Zahraniční spekulativní kapitál
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
RebelsFunding NEW
Potvrďte prosím... Zavřít