Středa 04. říjen 2023 11:00
reklama
Dukascopy new
reklama
Purple trading AI
reklama
AvaTrade
reklama
AvaTrade

Jak se rozhoduje a přemýšlí úspěšný trader? Obchodník měsíce XTB – O. Hartman

Napsal:   Sekce: Obchodník měsíce

Zeptali jsme se na 14 otázek úspěšného českého tradera Ondřeje Hartmana. Zjistěte více o obchodních strategiích v tomto exkluzivním rozhovoru.


1. Můžete popsat svůj obchodní styl a na jaké instrumenty se obvykle zaměřujete?

Obchoduji několik obchodních strategií, jelikož jsem toho názoru, že pokud chce být trader dlouhodobě ziskový, tak se nedá soustředit pouze na jednu obchodní strategii, protože každé strategii vyhovuje pouze určitá fáze a volatilita trhu. Pokud chcete dlouhodobě rostoucí a vyhlazenou equity křivku svého kapitálu, tak je potřeba obchodovat více různých metod, jež spolu navzájem nekorelují. V našem týmu traderů FXstreet.cz obchodujeme mnoho obchodních instrumentů, 28 hlavních křížových měnových párů, exotické měnové páry (hlavně středoevropské měny), komodity, akciové indexy a také jednotlivé akciové tituly, pokud nabízejí výhodné obchodní příležitosti.

Ze strategií obchodujeme klasickou Price Action, konfluence více faktorů, institucionální objednávky, breakoutové, pásmové, pullbackové systémy, korelační obchodování (arbitráže a spreadový trading), Carry Trading (poslední 2 roky jedna z nejvýdělečnějších metod díky růstu úrokových sazeb). Obchodujeme ručně ale také aktivně využíváme automatické obchodní strategie (AOS) či různé pomůcky na hlídání pozic a rizika (managery pozic). Pokrýváme také všechny obchodní styly, a to jak intradenní (day trading), swingové, tak i poziční přístupy. Takže škála našeho obchodování je obrovská. Nicméně za 20 let mého tradingu vím, že takovýto profesionální přístup je velmi důležitý.

Zjistěte, jaké jsou TOP 5 nástroje Ondřeje Hartmana.

2. Můžete popsat, jak se rozhodujete, kdy vstoupíte do obchodu nebo kdy z něj vystoupíte, a jaké faktory zvažujete?

Všechny vstupy nebo výstupy z obchodních pozic musí na 100 % splňovat pravidla našich strategií. Každá naše obchodní strategie má svá různá pravidla nejen vstupu a výstupu, ale hlavně pravidel money managementu, který je mnohdy to hlavní v každé strategii. Samozřejmě bez zvládnuté tradingové psychologie by ani skvělá metoda nešla obchodovat.

3. Jak důležité je podle Vás mít dobře definovaný obchodní plán pro Váš celkový úspěch a jak své plány vyvíjíte?

Obchodní plán v tradingu je jako kompas pro námořníka, bez něho jste na moři (v našem případě na trhu) rychle ztracen. Zkrátka a dobře neumím si představit obchodování bez profesionálního obchodního plánu ke každé obchodní strategii, kterou využíváme. Pokud někdo obchoduje čistě podle intuice, tak jeho výsledky nebudou stabilní.

4. Jak řešíte obchody, které nejdou podle plánu, a jak se snažíte snižovat ztráty?

Každá obchodní strategie, kterou obchodujeme má svůj plán pro zastavení ztráty (stop-loss), pokud se obchod nevyvíjí do plusu. Ovšem je potřeba zdůraznit, že ztráty prostě k tradingu patří, stejně jako v klasickém podnikání máte výdaje (platy zaměstnanců, pronájem prostor atd.), tak v tradingu jsou vaše výdaje stop-lossy. A jde o to mít více zisků než ztrát nebo mít zisky mnohem vetší než ztráty. Zároveň neustále pracujeme s otevřenými pozicemi (pokud to daná strategie má ve svých pravidlech), a také upravujeme pozice (scaling in nebo scaling out).

5. Jakou roli hraje technická analýza ve Vašem obchodování a jaké nástroje a indikátory považujete za nejužitečnější?

Technická analýza představuje odhadem 80 % našeho rozhodování a z 20 % je to fundamentální analýza či analýza sentimentu. Tedy je to můj hlavní denní chléb. Z technické analýzy však používám opravdu jednouché a základní nástroje, které ale podle mého názoru fungují nejlépe. Jako primární jsou pro nás S/R zóny, analýza trendů, Fibonacci, kulatá čísla, různé ukazatele, mezitržní divergence a vzájemná konfluence těchto nástrojů.

6. Dokázal byste popsat nějaký nedávný obchod, který jste provedl, a vysvětlit svůj myšlenkový proces, který za ním stojí?

Uvedu jednoduchý příklad obchodu, který jsem zároveň dopředu s předstihem uveřejnil na našem webu FXstreet.cz, takže si to každý může zkontrolovat, že to není žádný účelově vybraný obchod z minulosti. Jedná se o mou breakoutovou strategii (strategie čistých míst Ondřeje Hartmana), kterou pravidelně uveřejňuji v mém článku každé pondělní ráno.

A tento týden došlo na měnovém páru EUR/USD na H1 grafu k prolomení horní vstupní S/R zóny, což aktivovalo long nákupní obchod, který se velmi rychle dostal do svého cíle a byl ukončen v zisku na Profit-Targetu. RRR obchodu bylo 0,8:1. Poměr potenciálu zisku proti riziku bylo větší než poměr ke ztrátě a ke všemu tato metoda dosahuje úspěšnosti kolem 70 %. Takže v souladu s pravidly této strategie jsme realizovali úspěšný obchod.

Základní myšlenka této obchodní strategie je v tom, že trh má tendenci po průrazu silné vstupní S/R zóny (dle přesně definovaných pravidel) dojít velmi rychle až k další následující S/R zóně, pokud se mezi těmito S/R zóny nachází takzvané čisté Price Action místo, tedy pokud tam není žádná sebemenší překážka v takovém obchodě. Takto poměrně jednoduché obchody realizuji každý týden před zraky stovek čtenářů, kteří můj týdenní komentář sledují.

7. Jak sledujete a analyzujete své obchodní výsledky a jaké metriky používáte k hodnocení svého úspěchu?

V prvé řadě si vedeme velmi důkladně statistiky (obchodní deník) a každou obchodní strategii vyhodnocujeme samostatně i z ohledem na dané tržní podmínky, volatilitu a tržní fázi. Mimochodem zisk ve strategii rozhodně není to primární.

Uvedu příklad: Pokud bych měl metodu, která zhodnotila za rok účet o 100 %, nicméně v průběhu roku vykazovala drawdown (propad kapitálu) o 50 %, a jiná metoda dosáhla zhodnocení „jen“ o 20 %, ale při drawdownu 5 %, tak tato druhá metoda je pro mě mnohem lepší, jelikož bych u ní při teoretickém navýšení objemu pozic na 5násobek dosahoval stejného zhodnocení jako u první metody, nicméně polovičního drawdownu. Takže prvotní čísla nejsou vše a je potřeba se dívat do hloubky. V tradingu není všechno zlato co se třpytí.

8. Jak se vypořádáváte s emocionálními výkyvy, které obchodování přináší a jaké strategie používáte k udržení disciplíny a soustředění?

Za téměř 20 let tradingu si myslím, že již žádné emociální výkyvy nemám. Mě dnes naštve více například to, že nemohu vyrazit ven na kolo než nepovedený obchod (stop-loss) o velikosti stovek tisíc korun. Takže v mém tradingu již žádné emoce nepozoruji, respektive cítím, ale nemají na mé výsledky žádný vliv, jelikož je mám plně pod kontrolou.

I když je pro mě trading celoživotní vášeň, tak ve své podstatě je to každodenní rutina a nuda. Když budete řidič kamionu, tak vás po 20 letech také na silnici už nic moc nepřekvapí. Já jsem hlavně zažil finanční krizi v roce 2008, takže od té doby jsou pro mě trhy v podstatě procházka růžovým sadem. Vše je o zkušenostech.

9. Co považujete za největší výzvy a nástrahy, kterým obchodníci na trzích dnes čelí, a jak se těmto výzvám přizpůsobujete?

Rozdělil bych to na 2 skupiny. První skupinu tvoří začátečníci, kde si upřímně myslím, že největší výzvy a nástrahy dnes mají ani ne tolik v samotném trhu, ale spíše v tom prostředí, kde se pohybují. Vidím, že internet a sociální sítě jsou plné nesmyslných informací pochybných influencerů, YouTuberů a rádoby „traderů“ anebo podvodných brokerů.

Dnešní začátečník hodnotí tradery, od kterých by se měl učit, podle rádoby úspěšných fotek na Instagramu, kde se jedinci fotí s drahými auty, hodinkami a na plážích v Dubaji atd. Začátečník, který chce rychle zbohatnout, tomu rychle podlehne. Ovšem to, že tito influenceři mají naobchodováno naprosté minimum a bez zkušeností, to bohužel ucítí až později na svém účtu, pokud se od takových jedinců budou začátečníci učit.

Namísto sledováním instagramu raději absolvujte nějaký kvalitní seminář od skutečných, a hlavně dlouholetých traderů, kteří za sebou mají zkušenosti a léty ověřené strategie a výsledky. Kvalitní vzdělávání v tradingu (semináře, knihy, webináře atd.) považuji za základní stavební kámen.

Ve druhé skupině pokročilých traderů, kteří již čelí jiným nástrahám, tak si myslím, že to mají rozhodně jednoduší než já před 20 lety, kdy bylo úplně jiné prostředí, nebyla možnost se od někoho pořádně vzdělávat, knih bylo minimum, trhy byly jiné – divočejší, poplatky u brokerů byly mnohem vyšší. Dnes to mají tradeři rozhodně jednodušší.

Za největší nástrahy dnešních trhů považuji nestabilní politickou situaci, kdy trhy už neovlivňují fundamentální naplánované zprávy z makro kalendáře, ale přicházejí nečekaní šoky – černé labutě (koronavirus, inflační krize, válka na Ukrajině, energetická krize, volební výsledky atd.), tedy trader by dnes měl mít mnohem širší ekonomický, politický a geopolitický přehled.

10. Dokážete identifikovat momenty, které způsobily, že jste začal chápat, jak by trading měl fungovat. Co Vás nasměřovalo tím směrem, kde se nacházíte dnes?

Těch momentů bylo hodně. Ale ty zásadní AHA momenty se dostavily, když jsem si uvědomil, že opravdu nemusím dělat denně 30 obchodů a sedět u počítače 12 hodin denně, abych se stal úspěšných traderem, který bude dosahovat slušného zhodnocení kapitálu. Trading by neměl být adrenalin, měla by to být v podstatě nuda a čím jednoduší váš trading bude, tím lépe. Nebudete mít přeoptimalizovaný systém, ale metodu, která se bude přizpůsobovat trhu a tržním podmínkám, s pomocí jednoduchých pravidel. V jednoduchosti je síla a genialita.

11. Podle čeho podle Vás pozná obchodník, že již tradingu rozumí a může se do něj pustit naplno?

Pokud trader dosahuje ziskových výsledků více než 12 až 18 měsíců v řade (nemusí být ale úplně každý měsíc ziskový), tak pochopil základy a může uvažovat o postupném navýšení kapitálu a obchodování na vyšší úrovni. Pokud se někomu daří a obchoduje jen 3 měsíce, tak to může být jenom štěstí začátečníka nebo se zrovna chytil dobrého trendu na daném instrumentu, který ovšem nemusí a nebude pokračovat i nadále.

Například v době Covidu se „vyrojilo“ mnoho nových obchodníků, kterým se dařilo, protože v této době šly trhy pouze jedním směrem, tak měl každý pocit, že je vše jednoduché, pak ale přišel obrat a ukázalo se, kdo měl jenom štěstí, a kdo je opravdový trader.

12. Aktuálně připravujete s XTB sérii videí na téma TOP 5 nástrojů pro tradery. Mohl byste krátce popsat, co by mělo být obsahem?

Během pěti webinářů postupně ukážu své obchodní strategie, naučím zájemce všechny potřebné základy mého tradingu, a pokud aspirujete na to stát se ziskovým traderem, tak by vám tato možnost učit se něco nového rozhodně neměla uniknout.

13. Proč by si obchodníci měli maximálně osvojit tyto běžné nástroje?

Jsou to metody, které jsou poměrně jednoduché a zároveň je budete moci začít okamžitě používat v praxi. Bez kvalitních informací a vzdělávání se z vás trader nestane. Využijte tedy této možnosti.

14. Měl byste nějakou praktickou radu na závěr pro všechny obchodníky, kteří nejsou zatím spokojeni se svými výsledky?

Pokud zatím nejste se svými výsledky spokojeni, tak buďto jste ještě na začátku, kdy se výsledky nemusí ihned dostavit, nebo pokud již nějaký čas obchodujete a nedaří se, tak děláte něco zásadně špatně. Neutápějte se v tom sami. Nebojte se využít rady nebo osobní konzultace s nějakým profesionálním traderem. Někdy návštěva kvalitního semináře, správně nesměrování nebo jen jedna schůzka s profesionálem může diametrálně změnit Váš trading k lepšímu.

Hodnocení článku:
Klíčová slova: FXstreet | Technická analýza | Psychologie | Fundamentální analýza | Price Action | Obchodní strategie | Akciové indexy | Equity | EUR/USD | Obchodní deník | Obchodní plán | Fibonacci | Divergence | Středoevropské měny | Daně | Rizika | AOS | Analýza | Zhodnocení | Drawdown | Indikátory | Komodity | Long | Měnové páry | Měny | Obchodník | Pozice | RRR | Stop-Loss | Trader | Trading | Volatilita | Zlato | EUR | USD | Obchodování | XTB | Indexy | Zisk | Zkušenosti | Výsledky | Emoce | Arbitráže | Obchodní příležitosti | Obchodovat | Makro | Obchodníci | Vzdělávání | Semináře | Carry trading | Analýzy | Day trading | FXstreet.cz | Instrumenty | Intuice | Konfluence | Obchodujeme | Seminář | Trh | Webináře | Zprávy | Zisky | Tradeři | ROCE | Zhodnocení kapitálu | S/R zóny | Úspěšný trader | Úspěch | Podnikání | Korelační obchodování | Pro tradery | Přehled | Úspěšný obchod | Institucionální objednávky | Obchodní styl | Propad | Ztráty | Poplatky | Krize | Volatilita trhů | Propad kapitálu | Automatické obchodní strategie | Konfluence více faktorů | Obchod | Myšlenka | Technické analýzy | Váš trading | Sociální sítě | Černé labutě | Ukazatele | Koronavirus | Trhy | IHNED | Vstupy | Výstupy | Obchody | Výdaje | Rozhodování | Výkyvy | Tržní podmínky | Stop-Lossy | Vášeň | Rutina | Statistiky | JDE | MAM | Rychle zbohatnout | Nákupní obchod | Exotické měnové páry | Objednávky | Plány | Cíle | Příležitosti | Navýšení kapitálu | Obchodní výsledky | Štěstí | Kulatá čísla | Výstupy z obchodních pozic | Začátečník | Scaling In | Scaling Out | Energetická krize | Naše obchodní strategie | TIM | | Válka na Ukrajině | Analýza trendu | Obchodní styly | CZ | Vstupní S/R zóny | Inflační krize | Akciové tituly | Nástroje a indikátory | Obchodník měsíce XTB | Obchodník měsíce | Válka | Definovaný obchodní plán | Dobře definovaný obchodní plán | Myšlenkový proces | Soustředění | Vice |
Sdílení článku: 
   

Čtěte více

 • Jak se obchodovalo v květnu podle fialových indikátorů
  Svět se pomalu vzpamatovává z událostí minulých měsíců a my tu máme opět naše měsíční zhodnocení obchodních seancí s využitím purple indikátorů. Tak jako vždy, i v květnovém měsíci připravily naše indikátory mnoho příležitostí, díky kterým mohli obchodníci dosáhnout velmi zajímavého zhodnocení. Na nic tedy nečekejme a pojďme se na to vše podívat.
 • Jak se ochránit před riziky pomocí diverzifikace?
  Každý den dochází k událostem, které ovlivňují všechny trhy. Někdy to mohou být pozitivní zprávy o zaměstnanosti, výsledkové sezóně nebo o pozitivním ekonomickém růstu, z kterého všechny trhy profitují. Na druhé straně můžeme být často svědky i negativních zpráv, které nepříznivě působí na naše investice a portfolio. Jediný způsob, jak se tady tomu vyvarovat je buď neinvestovat vůbec, anebo se zaměřit na kvalitní řízení rizik a diverzifikaci.
 • Jak se orientovat ve světě investování?
  Investování prostřednictvím akcií nebo ETF je v posledních letech stále populárnější. Svět financí je však složitý a zejména v počátcích je velmi obtížné se v něm orientovat. Na první pohled to zní jednoduše - vždyť si koupím akcii nebo ETF - tak co by na tom mohlo být složitého?
 • Jak se pozná bublina?
  A je možné vůbec bublinu identifikovat? Co je vlastně bublina v tradingu? Tolikrát v historii se to stalo. Převážily emoce nad racionalitou a pragmatismem. Chamtivost a slepá víra potlačila klidné uvažování. Naděje a víra v lepší budoucnost zcela zastínila kritické uvažování. A výsledek? Tvrdý náraz do zdi reality vystavěné z červených čísel.
 • Jak se pozná dobrý obchod na Forexu od toho špatného
  Je obecně uznávanou nepravdou, že obchody se dělí pouze na ty výdělečné a prodělečné. Mnohem lepší terminologií budiž obchody „špatné“ a obchody „dobré“. A ano, je v tom zásadní rozdíl. Obchodování na trzích jakéhokoliv typu vyžaduje řadu vlastností, které se dají s postupem času v člověku vypěstovat. Pevné nervy, silný cit pro disciplínu a odolávání strachu ze zmeškání příležitosti. V tomto článku ukážu, jak rozeznat špatný obchod od toho dobrého a jak se z nich poučit.
 • Jak se projeví vyšší sazby Fedu na ceně aktiv?
  16. prosinec 2015 se zapíše do ekonomické historie jako den, kdy americká centrální banka (Fed) ukončila po 9 letech politiku ultra nízkých úrokových sazeb, se kterou bojovala proti recesi způsobenou finanční krizí, a posunula základní úrokovou sazbu z rozmezí 0 - 0,25 procenta do zóny 0,25 – 0,50 procenta.
 • Jak se při obchodování vyhnout nepříjemným překvapením?
  Už jste někdy vstoupili do obchodu s tím, že jste připraveni na jakýkoliv scénář, ale posléze jste se nechali zaslepit nepředvídanou tržní událostí? Pokud ano, nezoufejte. Stali jste se obětí tržního rozkolísání, kterému občas podléhají i velmi zkušení a ostřílení obchodníci. Ve skutečnosti je tato rozkolísanost trhu běžnou událostí. Co však odděluje úspěšné obchodníky od ostatních je, jak reagují na tyto nepředvídané rozkolísání trhů pod vlivem nepředvídaných událostí.
 • Jak se připravit na velké cenového pohyby?
  Vydělávání "rychlých peněz" a vytvoření z malého účtu velký není něčím, co přijde samo od sebe. Profesionální trading vyžaduje dlouhodobé úsilí, a abyste mohli být připraveni realizovat skvělé obchody na trhu, musíte disponovat kombinací zkušeností a vlastností profesionálních obchodníků. V tomto článku naleznete několik tipů, jak se připravit na velké cenové pohyby a jak je správně využít.
 • Jak se připravovat na obchodování během vánočních svátků
  Aktivní trading během posledních prázdnin v roce – dobrý nápad, nebo ne? V případě, že máte v plánu obchodovat i během Vánočních svátků, pak byste před tím měli nejprve přečíst tento článek, a až poté si dobře rozmyslet, zda je to dobrý nápad.
 • Jak se přizpůsobit volatilitě?
  Nejspíš jste se jako forexový obchodník již setkali se stovkami či tisíci různými obchodními systémy, strategiemi, všemožnými obchodními přístupy a technikami. Forexoví tradeři často zkouší do trhu vstupovat a následně z něj vystupovat bez detailního ověření, že jejich strategie ve zvoleném trhu skutečně funguje. Hlavně pak za současné volatility a struktury celého trhu.
 • Jak se společnost XTB staví k nové regulaci finančních trhů ESMA?
  Necelé dva měsíce zbývají do implementace většiny pravidel nové celoevropské regulace CFD kontraktů. V Česku je ale zatím ticho po pěšině, jakoby nervozita některých hráčů dokázala přehlušit blížící se realitu. Protože se jedná o jedno z nejzásadnějších omezení finančních trhů, které kdy bylo v Evropě schváleno, tak bychom rádi na toto téma rozproudili diskuzi.
 • Jak se stát obchodníkem by REDY
  Jak sem se dostal k obchodováni,co od toho čekám a co pro to dělám.
 • Jak se stát profesionálním obchodníkem, na kterého regulace ESMA nedosáhne?
  Už v létě začne naplno platit nová regulace finančních trhů ESMA, která výrazně omezuje finanční páku, snižuje maximální přípustné ztráty a například také nařizuje ochranu proti negativnímu zůstatku na obchodním účtu (u XTB dávno splněno).
 • Jak se stát sofistikovaným traderem
  V tomto příspěvku se dozvíte několik zásadních kroků, které je třeba udělat na začátku vaší cesty za profesionálním tradingem. Ať už máte ekonomické vzdělání či nikoliv, můžete se stát velmi úspěšným obchodníkem, pokud dokážete postupem času potlačit své emoce a být disciplinovaný a precizní v realizaci svých obchodních příkazů. Doufáme, že vám tento článek pomůže zkrátit jinak zdlouhavou cestu vzdělávání a nabírání zkušeností reálným obchodováním na finančních trzích.
 • Jak se stát (výdělečným) traderem..??
  Článek ,,jak se stát traderem" je sice poučný a jistě je v něm spousta pravdy ne-li všechno,ale já zamířím kousek do reality.
 • Jak sestavit obchodní strategii
  Obchodování na forexovém trhu je náročnou disciplínou, která se neobejde bez precizní přípravy. Před samotným vstupem na trh musíte věnovat dostatečné množství času přípravám a v předem stanovených časových intervalech pak periodicky provádět vyhodnocení úspěšnosti obchodování.
 • Jak se svést na americkém růstu
  Politická scéna ve Spojených státech zažívá krušné chvíle, když po neuznání prezidentských voleb muselo dojít ke střelbě uvnitř Kongresu při jeho pokusu o obsazení. Zdá se však, že nebezpečí politického převratu v samotném srdci demokracie je zažehnáno. Alespoň tak to vnímají finanční trhy, které během včerejšího dne rostly a nenechaly se znervóznět.
 • Jak se vyprofiloval instrument USD/JPY a false-break na kávě
  Velcí hráči za sebou zanechávají čitelné stopy a dnes je řada způsobů, jak je v trhu vyčíst. Jedním z nich je metoda Market Profile a profilace trhu.
 • Jak se vyrovnat s neúspěchem na forexu
  Obchodování na forexu může být náročné a plné výzev. Neúspěch k tomuto oboru neodmyslitelně patří, avšak jak se s ním vypořádat? Tento článek se zaměřuje na praktické rady, jak se vyrovnat s neúspěchem na forexu. V článku najdete shrnutí rad od zkušených obchodníků, které vám pomohou najít způsob, jak se postavit neúspěchu, což vám umožní pokračovat v obchodování se sebedůvěrou a úspěchem.
 • Jak se zařadit mezi vítěze na Forexu?
  Nastavení mysli vítězů je všude stejné. Psychologie vítězů souvisí s konkrétními vzorci myšlení, které můžeme analyzovat a inspirovat se jimi v konkrétním odvětví lidské činnosti, trading nevyjímaje. Člověk se řídí vzorci chování, které jsou u něj do určité míry zakořeněné a předvídatelné. V tomto článku se blíže podíváme na vzorce chování úspěšných traderů, kterými se lze inspirovat.
 •  


  Diskuse ke článku

  Diskuse je přístupná pouze pro registrované uživatele.
  Přihlásit se | Nová registrace
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

Forex brokeři
IFC Markets
LYNX
GFT forex
reklama
Swissquote Bank