Ticker Tape by TradingView
US100 mírně oslabuje po rozhodnutí Fedu 📉
Federální rezervní systém nepřekvapil investory a rozhodl se ponechat úrokové sazby beze změny v pásmu 4,25–4,5 %. Důležitější však bylo, že Fed upravil své ekonomické projekce, ve kterých počítá s pomalejším růstem HDP, mírně vyšší nezaměstnaností a o něco vyšší inflací oproti březnovým odhadům.
- Futures trhy stále zaceňují přibližně 50 bazických bodů uvolnění měnové politiky v roce 2025 — což odpovídá dvěma snížením sazeb — navzdory vyšším projekcím sazeb („tečky“) pro roky 2026–2027.
- Pravděpodobnost snížení sazeb v září vzrostla na přibližně 71 %, v říjnu pak na zhruba 85 %.
- Nárůst projekcí sazeb pro roky 2026–2027 naznačuje, že pokud bude inflace přetrvávat (nebo pokud cla ovlivní ceny), Fed je připraven tempo snižování zpomalit, nikoli urychlit.
- Míra nezaměstnanosti na konci roku 2025 je odhadována na 4,5 %, tedy jen o půl procentního bodu výše než nyní — zatím to neukazuje na recesi, ale dává Fedu prostor udržet restriktivní postoj, pokud ceny nepoklesnou.
- Prognóza jádrové inflace PCE pro příští rok činí 3 %, což znamená, že skutečné zpomalení růstu cen ve službách bude klíčové pro významnější uvolnění měnové politiky.
„Dot plot“ působí jestřábím dojmem – přestože medián stále ukazuje dvě snížení sazeb v roce 2025, v projekcích pro roky 2026/2027 došlo k posunu k vyšším sazbám (jedno snížení bylo oproti březnovému výhledu odebráno).
Pro rok 2025 nyní sedm představitelů Fedu nepočítá se žádným snížením sazeb (v březnu to byli čtyři) a dva očekávají pouze jedno snížení (v březnu také čtyři).
Zdroj: Federal Reserve
US100
Sledujeme mírnou reakci trhu. Riziková aktiva po rozhodnutí a zveřejnění nových projekcí mírně oslabují. Poklesy však nejsou výrazné a trh nyní vyčkává na komentáře předsedy Fedu Jeroma Powella.
Zaujalo Vás toto téma? U XTB můžete obchodovat více než 25 CFD na indexy z různých krajin!
- Konkurenční spready
- Nízké swapové body, díky kterým můžete držet pozice déle
- Možnost obchodovat už od 0,01 lotu a pár desítek EUR
Kromě široké nabídky instrumentůod nás získáte také vzdělávací materiály – články, e-booky a kurzy zdarma:
- Trading pro začátečníky
- TOP 5 Trading nástrojů Ondřeje Hartmana
- Co je to obchodování CFD?
- Obchodování indexů – Co je to akciový index?
- Obchodování S&P 500
Rozdílové smlouvy jsou komplexní nástroje a v důsledku použití finanční páky jsou spojeny s vysokým rizikem rychlého vzniku finanční ztráty. U 75 % účtů retailových investorů došlo při obchodování s rozdílovými smlouvami u tohoto poskytovatele ke vzniku ztráty. Měli byste zvážit, zda rozumíte tomu, jak rozdílové smlouvy fungují, a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty svých finančních prostředků. Investování je rizikové. Investujte zodpovědně. Tento materiál je marketingovou komunikací ve smyslu čl. 24 odst. 3 směrnice Evropského parlamentu a Rady 2014/65/EU ze dne 15. května 2014 o trzích finančních nástrojů, kterou se mění směrnice 2002/92/ES a směrnice 2011/61/EU (MiFID II). Marketingová komunikace není investiční doporučení ani informace doporučující či navrhující investiční strategii ve smyslu nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) č. 596/2014 ze dne 16. dubna 2014 o zneužívání trhu (nařízení o zneužívání trhu) a o zrušení směrnice Evropského parlamentu a Rady 2003/6/ES a směrnic Komise 2003/124/ES, 2003/125/ES a 2004/72/ES a nařízení Komise v přenesené pravomoci (EU) 2016/958 ze dne 9. března 2016, kterým se doplňuje nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) č. 596/2014, pokud jde o regulační technické normy pro technická ujednání pro objektivní předkládání investičních doporučení nebo jiných informací doporučujících nebo navrhujících investiční strategie a pro zveřejnění konkrétních zájmů nebo náznaků střetu zájmů nebo jakékoli jiné rady, a to i v oblasti investičního poradenství, ve smyslu zákona č. 256/2004 Sb., o podnikání na kapitálovém trhu. Marketingová komunikace je připravena s nejvyšší pečlivostí, objektivitou, prezentuje fakta známé autorovi k datu přípravy a neobsahuje žádné hodnotící prvky. Marketingová komunikace je připravena bez zohlednění potřeb klienta, jeho individuální finanční situace a nijak nepředstavuje investiční strategii. Marketingová komunikace nepředstavuje nabídku k prodeji, nabídku, předplatné, výzvu na nákup, reklamu nebo propagaci jakýchkoliv finančních nástrojů. Společnost XTB S.A., organizační složka nenese odpovědnost za jakékoli jednání nebo opomenutí klienta, zejména za získání nebo zcizení finančních nástrojů, na základě informací obsažených v této marketingové komunikaci. V případě, že marketingová komunikace obsahuje jakékoli informace o jakýchkoli výsledcích týkajících se finančních nástrojů v nich uvedených, nepředstavují žádnou záruku ani předpověď ohledně budoucích výsledků. Minulá výkonnost nemusí nutně vypovídat o budoucích výsledcích a každá osoba jednající na základě těchto informací tak činí zcela na vlastní riziko.
Klíčová slova: Akciový index | Inflace | HDP | Míra nezaměstnanosti | Spready | Sazby | Aktiva | CFD | Fed | Futures | Investování | MIFID | Pozice | Riziko | S&P 500 | Trading | Výkonnost | Úrokové sazby | Riziková aktiva | Doporučení | EUR | Obchodování | XTB | Indexy | EU | Pravděpodobnost | Uvolnění měnové politiky | Obchodovat | Index | Investiční strategie | Investiční | Investiční doporučení | Kurzy | Prognóza | Trh | Předpověď | ROCE | Komise | Federální rezervní systém | Futures trhy | Podnikání | Obchodování CFD | S&P | Ztráty | Obchodování indexů | MiFID II | Podnikání na kapitálovém trhu | Použití finanční páky | Rozdílové smlouvy | CFD na indexy | Snížení sazeb | Dot plot | Finanční situace | Investujte zodpovědně | Vysoké riziko | Finanční ztráty | Míra | Měnové politiky | Investujte | US100 | Poradenství | Komunikace | Trhy | Situace | Zpomalení růstu | Sazby beze změny | Vzdělávací materiály | Swapové body | Federal Reserve | CL | JDE | Ceny | Společnost XTB | Nařízení | DOT | Riziko ztráty | Projekce | Medián | Minulá výkonnost | Společnost | 3М | Marketingová komunikace | Komise v přenesené pravomoci | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Trading pro začátečníky | Vice | Možnost obchodovat | 256/2004 | Materiály | Odpovědnost | Směrnice | Body | Investování je rizikové | Inflace PCE | Rok 2025 | TOP 5 Trading nástrojů Ondřeje Hartmana | Obchodování S&P 500 | Co je to obchodování CFD? | Co je to akciový index? | Nařízení Evropského parlamentu |
Čtěte více
-
🔽 US100 klesá před FOMC
Zápisy FOMC budou zveřejněny dnes v 19:00 GMT a budou klíčovou zprávou dne. Dokument bude souviset s prosincovým zasedáním, na kterém zůstaly sazby beze změny a projekce úrokových sazeb FOMC byly výrazně revidovány. Předseda Fedu Powell navíc připustil, že centrální bankéři na zasedání diskutovali o snížení sazeb, což vyvolalo nárůst rizikových aktiv. Zápis z FOMC však může ukázat, že schůzka nebyla tak holubičí, jak si někteří myslí. -
US100 klesá před NFP 📉
S ohledem na negativní překvapení z dat ADP, vyšší nároky v nezaměstnanosti a další makroekonomická data je pravděpodobné, že zpráva o NFP také klesne pod konsensus. -
🔽 US100 klesá před zveřejněním ADP
Zpráva ADP o zaměstnanosti za březen, jejíž zveřejnění je naplánováno na 14:15, je jedním ze dvou klíčových údajů, které budou dnes v USA zveřejněny (druhým je ISM ve službách v 16:00). Zpráva bude jedním z posledních indikátorů před zprávou NFP za březen, která je naplánována na tento pátek na 14:30. Zpráva bude bedlivě sledována, protože americký trh práce se možná dostává do bodu zvratu. Zatímco do této chvíle se jakékoli zhoršení týkalo převážně jen předstihových ukazatelů, jako jsou dílčí indexy zaměstnanosti ISM. V poslední době však začaly znepokojivé známky vykazovat i hlavní údaje. Konkrétně včera zveřejněné údaje o počtu volných pracovních míst (JOLTS) vykázaly velký pokles. Pokles počtu volných pracovních míst je silným signálem, že americká ekonomika skutečně zpomaluje a že dopad tohoto zpomalení se může brzy projevit na trhu práce. -
US100 klesá téměř o 2 % 🚩 Polovodičové akcie se propadají, SanDisk ztrácí 13 %
Technologické akcie se během čtvrteční odpolední seance dostaly pod silný prodejní tlak, přičemž pokles vedly polovodičové společnosti. Nvidia a TSMC ztrácejí téměř 2 %, zatímco SanDisk a Micron klesly přibližně o 13 %, respektive 6,5 %. Tesla rovněž ztratila více než 8 %, protože téměř 25% meziroční nárůst dodávek vozidel nedokázal udržet býčí sentiment. Futures na Nasdaq 100 mezitím nečekaně klesly o více než 700 bodů zhruba na 29 500, zatímco některé polovodičové tituly utrpěly ještě výraznější ztráty. Například Applied Materials (AMAT) od 29. června klesla o více než 20 %. -
US100 klesl o více než 2 % v reakci na pokračování růstu výnosů
US100 index maže nedávné zisky a jeho ztráty už dnes překročily 2 %. Jedním z hlavních důvodů mohou být rostoucí ceny dluhopisů. Investoři věří, že americká centrální banka bude dále v tomto roce utahovat měnovou politiku, a to i přes šíření mutace Omicron. Okolo 58 % investorů věří, že Fed začne zvedat sazby už na březnovém zasedání. Ještě před měsícem to bylo pouhých 27 % investorů (dle Fed Funds Futures data). Výnos z desetiletých amerických dluhopisů posílil na 6týdenní maximum na 1,67 % a pětiletý výnos dosáhl na 1,392 % - nejvýše od února 2020. Výnos z 30letých dluhopisů dosáhl na 2,06 % - nejvýše od 26. října. Na sentimentu na trzích se dnes podepsal také výsledek indexu ISM ve výrobě v USA, který klesl na roční minimum. -
📉US100 klesol k úrovni 13,000 bodov❗
Globálne akciové trhy sa dnes obchodujú nižšie, na čo tlačí slabý výkon technologických akcií. US100 je najhorší americký index, pretože klesá o 1,4%, zatiaľ čo index US2000 s nízkou kapitalizáciou klesá o 1,1%. -
📉US100 klesol na najnižšiu úroveň od januára❗
Index US100 dnes prudko poklesol napriek pozitívnemu začiatku obchodovania na Wall Street. Toto je ďalšia reakcia na rastúce výnosy na dlhopisoch v USA. Predseda Fedu Powell dnes o 18:00 prednesie prejav, počas ktorého môže ovplyvniť vývoj na akciových trhoch. V súčasnosti index testuje úroveň 12 500 bodov, čo sa zhoduje s menšou štruktúrou Overbalance z minulého októbra. Väčšia štruktúra ukazuje, že podpora sa nachádza okolo úrovne 12 000 bodov, tesne nad 61,8 retracementom posledného silného trendu. -
📉US100 klesol o viac ako 3.5%❗
Hlavné indexy na Wall Street sa vo štvrtok obchodujú pod tlakom, keďže oživenie vyvolané Fedom stratilo dynamiku. Poklesy sú najhlbšie na Nasdaqu, ktorý klesol o viac ako 3,0 % v dôsledku slabých štvrťročných výsledkov niekoľkých spoločností vrátane eBay, Shopify a Etsy. Zdá sa, že investori si uvedomili, že Fed bude aj naďalej zvyšovať úrokové sadzby a v súčasnosti sú vysoké valuácie spoločností, najmä v technologickom sektore, pri takejto politike neudržateľné, najmä vzhľadom na pretrvávajúce problémy s dodávateľskými reťazcami a nepriaznivé ekonomické vyhliadky. -
📉 US100 klesol pod 15 000 bodov
To, čo vyzeralo ako začiatok zotavovacej rally, sa rýchlo ukázalo ako ďalší falošný odraz. Napriek tomu, že americké indexy na začiatku včerajšej seansy na Wall Street mierne posilnili, nálada sa rýchlo zhoršila a americké akcie zaznamenali ďalší prudký pokles. Existuje niekoľko dôvodov, ktoré prispeli k poklesu na akciových trhov -
US100 maže ranní ztráty 📈
Investoři se vracejí k americkým akciím a obracejí úvodní výprodej v očekávání tzv. „Dne osvobození“, během něhož americký prezident Donald Trump představí zcela novou celní politiku USA, včetně zavedení cel na blíže nespecifikovaný počet zemí a zboží. -
US100 mírně posiluje před zveřejněním amerického ISM indexu služeb 🗽 SUI20 roste o 1,5 %
Futures na Nasdaq 100 (US100) dnes rostou po slabé seanci včera a snaží se zvrátit medvědí technický pattern hlava a ramena. Hlavní rezistenční zóny se nacházejí na 23 700 a 24 000 bodech a pokud momentum přetrvá, můžeme v krátkodobém horizontu očekávat odraz k úrovni 23 700. -
📈US 100 nad hladinou 13100 bodov❗
Po začiatku amerického obchodovania je index Nasdaq (US100) najvýkonnejší a obchoduje sa nad psychologickou úrovňou 13 000 bodov. Technologické akcie sa odrazili od nedávneho poklesu. Výnosy 10R dlhopisov v USA dnes klesli z 14-mesačných maxím na zhruba 1,7%. Akcie spoločnosti Tesla vyskočili takmer o 6% po tom, čo spoločnosť Ark Invest uviedla, že očakáva, že cena akcií spoločnosti dosiahne do roku 2025 hranicu 3 000 dolárov. Pri pohľade z technického hľadiska na interval H4 je vidieť, že sa stav obrátenej hlavy a ramien zvyšuje. Koncom minulého týždňa sa kupujúcim podarilo obhájiť podporu na úrovni 12 760 bodov, čo znamená, že je možné pokračovať v pohybe smerom nahor do zóny odporu vo výške 13 300 bodov. -
US100 nad 15 000 body! ⚡
Zveřejnění dalších silných údajů z amerického trhu práce - ačkoli nepřineslo trhem požadovaný pokles zaměstnanosti - se ukázalo jako příležitost "prodat fakta". -
⏫US100 na konci týdne roste o 1,3 %!
Výsledky Netflixu investory pozitivně překvapily - samozřejmě pokud jde o růst počtu předplatitelů, nikoli nutně o finanční údaje. Výrazně vzrostly i akcie dalších streamovacích společností, jako jsou Amazon a Disney. Posílila také společnost Alphabet, přestože oznámila, že hodlá propustit 12 000 lidí. To souvisí s tím, že během pandemie některé technologické společnosti najímaly příliš mnoho lidí. Napříč celým odvětvím je však zřejmé, že silný růst zaměstnanosti z posledních dvou let je nyní revidován. -
⬆️US100 na konci 2. čtvrtletí roste o 1,6 %
Americké indexy zakončují čtvrtletí ve velmi silné náladě, podporované odolností ekonomiky a pokračujícím boomem v technologickém sektoru. Navzdory lokálním geopolitickým otřesům zůstává strategie „buying the dips“ dominantním přístupem investorů. -
⏫US100 na nových historických maximech!
US100 dnes posiluje přibližně o 0,8 %, ale je na nových denních historických maximech poblíž 17240 bodů! Zisky jsou motivovány návratem pozitivního sentimentu u společností zabývajících se špičkovými technologiemi, především výrobou polovodičů, resp. společností, které je využívají. Včera jsme kromě mohutného odrazu na TSMC - nejvýznamnějším světovém výrobci čipů - zaznamenali také silný odraz akcií Nvidie (nová historická maxima) a společnosti Apple, která produkty TSMC využívá. Silný výkon společnosti TSMC naznačuje také dobré výsledky společnosti Apple. -
US100 na nových týdenních maximech📈
Druhá fáze závěrečné obchodní seance tohoto týdne přinesla výrazné zisky indexů na Wall Street. Futures na US100 dnes překonaly pásmo nedávných lokálních maxim a nyní se obchodují na úrovních, které nebyly k vidění od konce září tohoto roku. -
US100 na rekordních maximech 📈 Co pohání býčí rally na Wall Street?
Americké akciové indexy dosáhly nových historických maxim, podpořené rostoucí vírou investorů, že by konflikt mezi USA a Íránem mohl brzy deeskalovat, ceny energií by se mohly stabilizovat a Fed by se mohl vrátit k o něco více holubičímu postoji. S&P 500 vzrostl o 0,8 % a včera poprvé v historii uzavřel nad hranicí 7 000 bodů, zatímco dnes kontrakt na Nasdaq 100 (US100) přidává téměř 0,2 % a vytváří nový rekord po překonání úrovně 24 400 bodů. -
US100: Nasdaq se odráží díky nové vlně optimismu kolem AI 🤖🚀
Futures na index Nasdaq přerušily třídenní sérii ztrát a odrazily se od 30denního exponenciálního klouzavého průměru díky obnovenému optimismu kolem umělé inteligence po rekordních výsledcích polovodičového giganta TSMC. K rostoucímu apetitu po riziku přispívá také zmírnění geopolitického napětí, i když probíhající výsledková sezóna udržuje investory ve střehu. -
US100 naspäť nad hladinou 10000 bodov
Akciové trhy dnes zaznamenali nárast aj napriek pretrvávajúcemu rozširovaniu koronavírusu. Nové prípady koronavírusu v USA zaznamenali nárast, pričom Peking pristúpil k uzavretiu škôl, no investori na tieto negatívne správy nereagujú vďaka plánovaným stimulov v USA. Všetky hlavné akciové indexy zaznamenali nárast, pričom US100 opäť dosahuje úroveň 10000 bodov.
Forex - doporučené články:
Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.
Nejnovější články:
Vzdělávací články
🚀 FXstreet.cz & eToro přinášejí exkluzivní akci: Získejte 6měsíční členství ve VIP zóně ZDARMA
Očekávaná hodnota prop výzvy: Kdy se nákup challenge vyplatí?
VIP zóna FXstreet.cz v červenci 2026 byla pro klienty opět zisková
Léto v plném proudu, trhy také: Top 3 obchody traderů Fintokei na indexech a zlatě
Chamtivost a strach: Největší cenové pohyby na finančních trzích (červenec 2026)
Káva na rozcestí. Přinese rekordní úroda další pokles cen?
Stvořil elitní klub, kde Ameriku obral o 65 miliard. Madoff řídil největší Ponzi dějin
Akcie, dolar, bitcoin, zlato, ropa: Začíná to!
Historická data, kde je získat, jak připojit svého data providera do MultiCharts a proč je budeme potřebovat? (4. díl)
Jak obchodují profíci: Fibonacci trading - systém úspěšných traderů
🚀 FXstreet.cz & eToro přinášejí exkluzivní akci: Získejte 6měsíční členství ve VIP zóně ZDARMA
Očekávaná hodnota prop výzvy: Kdy se nákup challenge vyplatí?
VIP zóna FXstreet.cz v červenci 2026 byla pro klienty opět zisková
Léto v plném proudu, trhy také: Top 3 obchody traderů Fintokei na indexech a zlatě
Chamtivost a strach: Největší cenové pohyby na finančních trzích (červenec 2026)
Káva na rozcestí. Přinese rekordní úroda další pokles cen?
Stvořil elitní klub, kde Ameriku obral o 65 miliard. Madoff řídil největší Ponzi dějin
Akcie, dolar, bitcoin, zlato, ropa: Začíná to!
Historická data, kde je získat, jak připojit svého data providera do MultiCharts a proč je budeme potřebovat? (4. díl)
Jak obchodují profíci: Fibonacci trading - systém úspěšných traderů
Denní kalendář událostí
Ve Švýcarsku rezervy zahraničních měn
V USA spotřebitelské úvěry
V USA bude mít slovo prezident Donald Trump
V USA týdenní statistický bulletin API
V Kanadě Ivey index PMI
V USA průměrný hodinový výdělek
V USA míra nezaměstnanosti
V USA NFP report zaměstnanosti
V Kanadě míra nezaměstnanosti
V USA zásoby zemního plynu
Ve Švýcarsku rezervy zahraničních měn
V USA spotřebitelské úvěry
V USA bude mít slovo prezident Donald Trump
V USA týdenní statistický bulletin API
V Kanadě Ivey index PMI
V USA průměrný hodinový výdělek
V USA míra nezaměstnanosti
V USA NFP report zaměstnanosti
V Kanadě míra nezaměstnanosti
V USA zásoby zemního plynu
Tradingové analýzy a zprávy
Pražská burza v týdnu opět výrazně posílila, index PX stoupl o 2,94 procenta
Pražská burza sestoupila z historického maxima a vrátila se pod 2800 bodů
Forex: Koruna v poklidném obchodování lehce oslabila k euru a posílila vůči dolaru
Swingové obchodování AUD/USD 7.8.2026
Forex sentiment 7.8.2026
Swingové obchodování EUR/USD 7.8.2026
5 událostí, které dnes stojí za pozornost
Swingové obchodování zlata 7.8.2026
Swingové obchodování bitcoinu 7.8.2026
Swingové obchodování USD/JPY 7.8.2026
Pražská burza v týdnu opět výrazně posílila, index PX stoupl o 2,94 procenta
Pražská burza sestoupila z historického maxima a vrátila se pod 2800 bodů
Forex: Koruna v poklidném obchodování lehce oslabila k euru a posílila vůči dolaru
Swingové obchodování AUD/USD 7.8.2026
Forex sentiment 7.8.2026
Swingové obchodování EUR/USD 7.8.2026
5 událostí, které dnes stojí za pozornost
Swingové obchodování zlata 7.8.2026
Swingové obchodování bitcoinu 7.8.2026
Swingové obchodování USD/JPY 7.8.2026
Blogy uživatelů
Krypto šeptanda: Co přinesl poslední týden v kryptosvětě (7. 8. 2026)
Tato legenda čeká krach jako v roce 1987!
Dosáhne SpaceX do roku 2030 tržeb ve výši 1 bilionu dolarů?
Analýza DAX, Nasdaq, EUR/USD: Zlepšený sentiment poslal DAX na nová maxima
Praktické okénko: Bitcoin aktuálně jako spekulativní, nikoli investiční aktivum
Akcie Tesly na rozcestí: Výrobce aut, nebo startup?
Měnový pár EUR/AUD: Multitimeframe analýza (W1–H4)
Akciová analýza: Výsledky McDonald’s nepotěšily, ale ani neurazily. Jakou vizi společnost prezentovala?
Akcie Microsoftu zlomily 26 let starý rekord. Důvod překvapil i samotné investory
RebelsFunding: Príležitosť pre Vás je tu!
Krypto šeptanda: Co přinesl poslední týden v kryptosvětě (7. 8. 2026)
Tato legenda čeká krach jako v roce 1987!
Dosáhne SpaceX do roku 2030 tržeb ve výši 1 bilionu dolarů?
Analýza DAX, Nasdaq, EUR/USD: Zlepšený sentiment poslal DAX na nová maxima
Praktické okénko: Bitcoin aktuálně jako spekulativní, nikoli investiční aktivum
Akcie Tesly na rozcestí: Výrobce aut, nebo startup?
Měnový pár EUR/AUD: Multitimeframe analýza (W1–H4)
Akciová analýza: Výsledky McDonald’s nepotěšily, ale ani neurazily. Jakou vizi společnost prezentovala?
Akcie Microsoftu zlomily 26 let starý rekord. Důvod překvapil i samotné investory
RebelsFunding: Príležitosť pre Vás je tu!
Forexové online zpravodajství
Dolar klesá po zveřejnění dat z trhu práce 💲📉
Zlato posiluje téměř o 3 % a snaží se zvrátit trend
Pražská burza v závěru týdne klesala
Index S&P 500 mírně posiluje po slabších datech z trhu práce
Akce Fedu se odsouvá, americký trh práce překvapil opět negativně
Týden na akciových trzích: Trhy pokračují v růstu, rekordy padly v Evropě i USA
US OPEN: Mírný odraz ve stínu slabého trhu práce
Take-Two Interactive zveřejnil výsledky za 1Q, čisté rezervace mírně překonaly odhady analytiků
USA: Trh práce - v červenci ubylo 23 tis. pracovních míst mimo zemědělství
Americká nezaměstnanost nečekaně klesla
Dolar klesá po zveřejnění dat z trhu práce 💲📉
Zlato posiluje téměř o 3 % a snaží se zvrátit trend
Pražská burza v závěru týdne klesala
Index S&P 500 mírně posiluje po slabších datech z trhu práce
Akce Fedu se odsouvá, americký trh práce překvapil opět negativně
Týden na akciových trzích: Trhy pokračují v růstu, rekordy padly v Evropě i USA
US OPEN: Mírný odraz ve stínu slabého trhu práce
Take-Two Interactive zveřejnil výsledky za 1Q, čisté rezervace mírně překonaly odhady analytiků
USA: Trh práce - v červenci ubylo 23 tis. pracovních míst mimo zemědělství
Americká nezaměstnanost nečekaně klesla
Odborné kurzy a semináře
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Záznam semináře)
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Online - živý přenos)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Záznam semináře)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Online přenos nebo osobní účast)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Záznam semináře)
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Online - živý přenos)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Záznam semináře)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Online přenos nebo osobní účast)
Naposledy čtené:
Forexové online zpravodajství
Prognóza pro EUR/USD na 24. února 2022
Akcie na pražské burze v týdnu oslabily o 1,3 procenta
Graf dne: Co bude určovat vývoj amerického akciového trhu? (07.08.2026)
Poslední data českého HDP přinášejí více otázek než odpovědí
Ekonomický kalendář: PMI, zaměstnanost ADP a průmyslová produkce USA (03.12.2025)
Okénko trhu - rozhodnutí ECB o měnovém uvolnění nebylo jednoznačné
GBP/USD: jednoduché tipy na obchodování během evropské seance dne 6. srpna pro začátečníky
Končí klesající trend bitcoinu? 4 faktory, které ukazují proč…
EURUSD
Německo: Maloobchodní tržby v lednu meziměsíčně vzrostly o 0,2 % při očekávání růstu o 0,5 %
Prognóza pro EUR/USD na 24. února 2022
Akcie na pražské burze v týdnu oslabily o 1,3 procenta
Graf dne: Co bude určovat vývoj amerického akciového trhu? (07.08.2026)
Poslední data českého HDP přinášejí více otázek než odpovědí
Ekonomický kalendář: PMI, zaměstnanost ADP a průmyslová produkce USA (03.12.2025)
Okénko trhu - rozhodnutí ECB o měnovém uvolnění nebylo jednoznačné
GBP/USD: jednoduché tipy na obchodování během evropské seance dne 6. srpna pro začátečníky
Končí klesající trend bitcoinu? 4 faktory, které ukazují proč…
EURUSD
Německo: Maloobchodní tržby v lednu meziměsíčně vzrostly o 0,2 % při očekávání růstu o 0,5 %
Blogy uživatelů
Eurodolar naráží na strop
Porozumění základním obchodním jednotkám: Body, Pipy a Ticky
Krypto šeptanda: Co přinesl poslední týden v kryptosvětě (7. 8. 2026)
Co by znamenal Brexit pro britskou ekonomiku a sterling?
Traderská súťaž začína už zajtra!
Jak na money-management v tradingu
Elliottova vlnová teorie pro měnový pár GBP/CAD, index S&P 500 a stříbro
Pět největších traderových brzd - část třetí
Fundamentální analýza kryptoměn – tokenomika a ekonomie tokenů (6. díl)
Co je to Stop-Loss a Take-Profit? Jak je umisťovat a proč?
Eurodolar naráží na strop
Porozumění základním obchodním jednotkám: Body, Pipy a Ticky
Krypto šeptanda: Co přinesl poslední týden v kryptosvětě (7. 8. 2026)
Co by znamenal Brexit pro britskou ekonomiku a sterling?
Traderská súťaž začína už zajtra!
Jak na money-management v tradingu
Elliottova vlnová teorie pro měnový pár GBP/CAD, index S&P 500 a stříbro
Pět největších traderových brzd - část třetí
Fundamentální analýza kryptoměn – tokenomika a ekonomie tokenů (6. díl)
Co je to Stop-Loss a Take-Profit? Jak je umisťovat a proč?
Vzdělávací články
Fibonacci retracement a jeho využití v tradingu
Technická analýza v praxi: Obchodování formace vlajka (1. část)
Nejpoužívanější indikátor na světě: 200denní klouzavý průměr (MA 200)
Hlavní ekonomické události v roce 2019
Rozvíjení nezaujatého a pozitivního přístupu k tradingu
Prosinec 2023 s VIP zónou: Závěr roku přinesl slušné zisky
🚀 FXstreet.cz & eToro přinášejí exkluzivní akci: Získejte 6měsíční členství ve VIP zóně ZDARMA
Libra je nejstarší platidlo na světě. Britové se své měny nevzdali ani při vstupu do EU
Tyto 3 technologické akcie budou zářit i v roce 2025
Hlavní ekonomické události v roce 2017
Fibonacci retracement a jeho využití v tradingu
Technická analýza v praxi: Obchodování formace vlajka (1. část)
Nejpoužívanější indikátor na světě: 200denní klouzavý průměr (MA 200)
Hlavní ekonomické události v roce 2019
Rozvíjení nezaujatého a pozitivního přístupu k tradingu
Prosinec 2023 s VIP zónou: Závěr roku přinesl slušné zisky
🚀 FXstreet.cz & eToro přinášejí exkluzivní akci: Získejte 6měsíční členství ve VIP zóně ZDARMA
Libra je nejstarší platidlo na světě. Britové se své měny nevzdali ani při vstupu do EU
Tyto 3 technologické akcie budou zářit i v roce 2025
Hlavní ekonomické události v roce 2017
Tradingové analýzy a zprávy
Retail sentiment AUD/USD v negativním teritoriu
USD/JPY - Intradenní výhled 21.1.2016
Zlato - Intradenní výhled 27.11.2017
Zemní plyn (NYMEX) - Intradenní výhled 15.6.2023
Pražská burza sestoupila z historického maxima a vrátila se pod 2800 bodů
Forex: Shrnutí obchodování 30.3.2017
Věřitelé začnou s Aténami jednat ve středu
Nůžky mezi USA a eurozónou se rozevírají
AUD/USD - Intradenní výhled 29.3.2021
Obchodujeme kryptoměny: LTC/USD (Litecoin) - technická analýza 1.8.2018
Retail sentiment AUD/USD v negativním teritoriu
USD/JPY - Intradenní výhled 21.1.2016
Zlato - Intradenní výhled 27.11.2017
Zemní plyn (NYMEX) - Intradenní výhled 15.6.2023
Pražská burza sestoupila z historického maxima a vrátila se pod 2800 bodů
Forex: Shrnutí obchodování 30.3.2017
Věřitelé začnou s Aténami jednat ve středu
Nůžky mezi USA a eurozónou se rozevírají
AUD/USD - Intradenní výhled 29.3.2021
Obchodujeme kryptoměny: LTC/USD (Litecoin) - technická analýza 1.8.2018
Témata v diskusním fóru
EUR/USD
Jednoduchý kĺzavý priemer - jeden zo základných kameňov technickej analýzy
Investago
Varovných signálů přibývá
Druhá polovina roku může být pro ropu ještě zajímavější
Rychlé a nečekané poklesy na trzích představují pro obchodníky užitečný test řízení rizik
Dolar sílí, ale Fed je ještě daleko
Jak dlouho vám trvalo, než jste začali vydělávat?
VIDEO: Úvod do tvorby obchodních robotů (AOS)
ECB si neudělala domácí úkol
EUR/USD
Jednoduchý kĺzavý priemer - jeden zo základných kameňov technickej analýzy
Investago
Varovných signálů přibývá
Druhá polovina roku může být pro ropu ještě zajímavější
Rychlé a nečekané poklesy na trzích představují pro obchodníky užitečný test řízení rizik
Dolar sílí, ale Fed je ještě daleko
Jak dlouho vám trvalo, než jste začali vydělávat?
VIDEO: Úvod do tvorby obchodních robotů (AOS)
ECB si neudělala domácí úkol




