Sobota 27. duben 2024 20:08
reklama
CapXmaster srovnani
reklama
Dukascopy new
reklama
FTMO férovost
reklama
FTMO král

Raiffeisenbank a.s.

img

Ranní nadhoz - inflace v eurozóně se mírně zvedne

30.06.2020 Ekonomický sentiment v Evropské unii se v červnu zvedl z 67,5 na 75,7 bodu, což však bylo výrazně méně oproti tržním odhadům. Předpokládalo se, že daleko rychleji se bude zlepšovat sentiment v sektoru služeb, ten si však polepšil jen o 8 bodů namísto očekávaných téměř dvaceti. Sentiment ve výrobě si pak připsal necelých šest bodů. Nutno podotknout, že ke zlepšování ekonomické situace podstatnou měrou přispívají rozsáhlé měnové i fiskální stimuly.
img

Okénko trhu - sentiment v EU se zvedl jen mírně

29.06.2020 Ekonomický sentiment v Evropské unii se v červnu zvedl z 67,5 na 75,7 bodu, což však bylo výrazně méně, než předpokládaly tržní odhady. I přes dílčí zlepšení nálady se úrovňově stále pohybujeme hluboko pod průměry z počátku letošního roku. Můžeme tak konstatovat, že za květen a červen se podařilo dohnat zpět jen zhruba třetinu propadů utrpěných během března a dubna. Opět se tak potvrdilo, že cesta k dosažení předkrizových hodnot bude zdlouhavá. Předpokládalo se, že daleko rychleji se bude zlepšovat sentiment v sektoru služeb, ten si však polepšil jen o 8 bodů namísto očekávaných téměř dvaceti. Sentiment ve výrobě si pak připsal necelých šest bodů. I přes horší dosažené výsledky však můžeme konstatovat, že sentiment se zlepšoval plošně napříč odvětvími i napříč jednotlivými evropskými ekonomikami a nutno zmínit, že podstatně lépe si vedly vpředhledící ukazatele, ať už se jednalo o budoucí poptávku, či zaměstnanost. Důležité je rovněž připomenout si skutečnost, že ke zlepšování ekonomické situace podstatnou měrou přispívají rozsáhlé měnové i fiskální stimuly.
img

Forex: Virus opět straší korunu

29.06.2020 Uplynulý týden koruna odevzdala část svých předchozích zisků, když z počátečních zhruba EUR/CZK 26,65 postupně oslabila až k aktuálním téměř EUR/CZK 26,90. Vliv domácích faktorů v tomto podle nás nehrál prakticky žádnou roli, což je ostatně vidět i na téměř totožném vývoji ostatních měn regionu. V ekonomice se toho mnoho ani neudálo, s výjimkou zveřejnění konjunkturálního průzkumu, který potvrdil nevalnou náladu mezi spotřebiteli i podnikateli, a zasedání ČNB, které dopadlo přesně v souladu s očekáváními. Centrální banka se rozhodla zachovat základní sazbu na 0,25 %, což nikoho nepřekvapilo, a i následná vyjádření guvernéra Rusnoka se řadila mezi tradičně umírněná a opatrná, čímž na trhu nezavdala důvod k reakcím. Za oslabením koruny tak podle nás stojí opětovný nárůst globálních obav z možného návratu koronaviru do míst, kde se již zdálo být vyhráno.
img

Ranní nadhoz - ekonomický sentiment v EA se postupně zvedá

29.06.2020 Americká centrální banka Fed po provedení zátěžových testů konstatovala, že ačkoliv je tamní finanční sektor prozatím odolný, případné další zhoršení ekonomické situace by pro jeho část mohlo představovat riziko. Americkým bankám tak Fed omezil možnost výplat dividend a odkupu vlastních akcií, čímž by rád zatlačil na jejich větší kapitálovou připravenost.
img

Okénko trhu - Američané se vrátili do obchodů

26.06.2020 Šéfka Evropské centrální banky Christine Lagardeová se dnes vyjádřila k perspektivě na zotavení evropské ekonomiky. Podle jejích slov lze očekávat prozatím pouze částečnou rehabilitaci, ačkoliv dna již zřejmě bylo dosaženo. Zároveň předpokládá, že současná krize bude mít i transformační efekt, tedy že část ekonomiky z ní vyjde trvale oslabena, zatímco jiná posílí. Varovala před nárůstem firemního i státního zadlužení a zároveň upozornila na obrovský nárůst úspor, které se teprve postupně budou přelévat do spotřeby a investic.
img

Ranní nadhoz - Týden završí data z Ameriky

26.06.2020 Dnes přijdou z USA informace o tamní soukromé spotřebě a příjmech. Útraty Američanů by podle odhadů měly meziměsíčně narůst o 9,2 %, po předchozím pandemickém propadu o 13,6 %. Jejich příjmy by naopak měly propadnout o 6 %.
img

Okénko trhu - Americké objednávky příjemně překvapily

25.06.2020 Třetí odhad růstu amerického HDP potvrdil předchozí údaj na úrovni -5,0 % anualizovaně. Za poklesem výstupu lze hledat primárně propad investic v soukromém sektoru (o 10,2 %), pozitivně naopak přispěla vládní spotřeba (+1,1 %). Americká ekonomika tak má za sebou nejhorší čtvrtletí od krize z let 2008/09, které ovšem bude záhy překonáno, jakmile dorazí data za letošní druhý kvartál. Právě ten bude totiž výrazně více zasažen opatřeními souvisejícími s pandemií.
img

Ranní nadhoz - Dnešek naznačí tempo amerického restartu

25.06.2020 Česká národní banka prostřednictvím bankovní rady po dnešním zasedání ponechala základní sazbu na 0,25 %. Na tuto úroveň se dvoutýdenní repo sazba dostala předchozím rychlým snížením o celkem dva procentní body v reakci na koronavirovou pandemii. ČNB tak momentálně evidentně považuje měnové podmínky za dostatečně uvolněné a rozhodla se vyčkávat dalšího vývoje situace. Ani v blízké době neočekáváme, že by ČNB sáhla ke změně sazeb. Jejich zvýšení v současné situaci prakticky nepřichází v úvahu a další snižování se nezdá být nutné.
img

MMF dále snížil odhad růstu světové ekonomiky

24.06.2020 Česká národní banka prostřednictvím bankovní rady po dnešním zasedání ponechala základní sazbu na 0,25 %. Na tuto úroveň se dvoutýdenní repo sazba dostala předchozím rychlým snížením o celkem dva procentní body v reakci na koronavirovou pandemii. ČNB tak momentálně evidentně považuje měnové podmínky za dostatečně uvolněné a rozhodla se vyčkávat dalšího vývoje situace. Ani v blízké době neočekáváme, že by ČNB sáhla ke změně sazeb. Jejich zvýšení v současné situaci prakticky nepřichází v úvahu a další snižování se nezdá být nutné. Nedávno hojně diskutované netradiční nástroje měnové politiky podle nás v tuto chvíli též nejsou zapotřebí.
img

ČNB podle očekávání sazby nezměnila

24.06.2020 Česká národní banka prostřednictvím bankovním rady po dnešním zasedání ponechala základní sazbu na 0,25 %. Na tuto úroveň se dvoutýdenní repo sazba dostala předchozím rychlým snížením o celkem dva procentní body v reakci na koronavirovou pandemii. Česká národní banka tak momentálně evidentně považuje měnové podmínky za dostatečně uvolněné a rozhodla se vyčkávat dalšího vývoje situace. V nedávné době ovšem centrální banka použila některé své jiné regulatorní nástroje, jako například zmírnění limitů pro poskytování hypotečních úvěrů či snížení proticyklické kapitálové rezervy z 1 % na 0,5 %, čímž se snažila uvolnit do ekonomiky dodatečnou likviditu.
img

Ranní nadhoz - Dnes zasedá ČNB, drama nečekáme

24.06.2020 Německý index nákupních manažerů vykázal v červnu meziměsíční nárůst o více než 13 bodů a zakotvil na hodnotě 45,8. Překonal tak tržní očekávání, která činila 44,4. Za zlepšením stojí primárně sektor služeb, který poskočil z 32,6 až na 45,8 bodu, ovšem znatelně si polepšili i zpracovatelé, kteří zaznamenali nárůst o 6 bodů na 44,6. Podobně jako v Německu si index vedl i v celé eurozóně, kde v souhrnu oproti květnu vzrostl z 31,9 až na 47,5 bodů, a taktéž citelně překonal tržní odhady. Ani americký index nákupních manažerů si nevedl špatně, když za červen v souhrnném vyjádření vzrostl o téměř 10 bodů na úroveň 46,8. Stejně jako v Evropě se i v USA vzpamatovává sektor služeb o něco rychleji, jelikož byl virem i více zasažen. Aktuálně tak americký PMI v obou hlavních sektorech ekonomiky pomalu šplhá směrem k hranici 50 bodů, nad kterou již bude možné mluvit o návratu k růstu.
img

Okénko trhu - PMI přinesly příjemné překvapení

23.06.2020 Německý index nákupních manažerů vykázal v červnu meziměsíční nárůst o více než 13 bodů a zakotvil na hodnotě 45,8. Překonal tak tržní očekávání, která činila 44,4. Za zlepšením stojí primárně sektor služeb, který poskočil z 32,6 až na 45,8 bodu, ovšem znatelně si polepšili i zpracovatelé, kteří zaznamenali nárůst o 6 bodů na 44,6. Podobně jako v Německu si index vedl i v celé eurozóně, kde v souhrnu oproti květnu vzrostl z 31,9 až na 47,5 bodů, a taktéž citelně překonal tržní odhady. I zde se na tomto vývoji podíleli v první řadě poskytovatelé služeb, kteří poskočili dokonce o více než 15 bodů. Ačkoliv je nárůst indexu jednoznačně pozitivní zprávou, jeho hodnota zůstává hluboko pod dlouhodobým průměrem a zároveň se nadále nachází v pásmu kontrakce, tedy útlumu ekonomické aktivity. Bezprostřední omezení vyplývající z koronavirové karantény sice již z velké části pominula, střídají je ale obavy z nadcházejícího nárůstu nezaměstnanosti a snižování koupěschopnosti.
img

Ranní nadhoz - Indexy PMI naznačí zotavení

23.06.2020 Včera zveřejněný indikátor spotřebitelské důvěry v eurozóně v souladu s očekáváními vzrostl z květnových -18,8 na -14,7 bodu. Tento vývoj pochopitelně odráží postupný návrat ke standardnímu ekonomickému životu. Sluší se ovšem připomenout, že ačkoliv se index již zvedl z nejhorších karanténních hlubin, nadále se nachází bezpečně pod historickým průměrem. Evropští spotřebitelé tak sice evidentně kvitují možnost návratu do pracovního a nákupního života, nicméně jsou si zřejmě dobře vědomi rizika, že rána, kterou virus zasadil evropské ekonomice, se jich stále může citelně dotknout.
img

Okénko trhu - PMI potvrdí další nárůst sentimentu

22.06.2020 V pátek se konal první summit EU, kde se předsedové vlád snažili dosáhnout dohody o evropském záchranném fondu. Komise se rozhodla částku v objemu 750 miliard EUR rozdělit na pomoc zemím unie zasaženým pandemií Covid-19. Již před schůzkou se ukazovalo, že dosáhnout dohody bude obtížné, protože už v předstihu některé země nešetřily kritikou ohledně předložených návrhů (Rakousko, Nizozemsko, Švédsko a Dánsko). Kromě financování tzv. Corona balíčku (půjčky vs. granty), byl předmětem připomínek i navrhovaný alokační klíč, založený kromě jiného i na mírách nezaměstnanosti z let 2015–19. Přitom lze říci, že obecná vůle přijmout záchranný balíček je poměrně velká, ovšem nalezení přijatelné shody ohledně distribučních pravidel nebude jednoduché. Schůzka tak skončila pouze apelem na co nejrychlejší schválení záchranného fondu EU. Další jednání by se mělo konat v polovině července.
img

Forex: Koruna přešlapuje na místě

22.06.2020 Pandemie koronaviru a útěk investorů od měn rozvíjejících se trhů srazil korunu v polovině března o 12 % do blízkosti EUR/CZK 28. Koncem května, kdy se už ekonomika začala pomalu rozjíždět, a na trzích zavládl mírný optimismus, pak kurz zpevnil o více než korunu. Druhého června se tak euro dalo poprvé po dvou a půl měsících nakoupit znovu za hodnotu nižší než 26,6. Na této úrovni se však posilující trend zastavil a dá se říci, že od té doby kurz, s drobnými výchylkami přešlapuje v blízkosti této hladiny. Jakoby koruně v červnu chyběl výraznější impulz, který by kurzem pohnul na jednu či druhou stranu. A není se ani čemu divit, poslední data jak ze světa, tak z tuzemska příliš velký důvod k optimismu nedávají. Na druhou stranu se ale ekonomika pozvolna zvedá, i když cesta k předkrizovému výkonu bude ještě dlouhá.
img

Ranní nadhoz - PMI indexy ukáží červnu další zlepšení

22.06.2020 Ceny v produkčním sektoru u našich západních sousedů prohloubily v květnu svůj pokles na -2,2 %, y-o-y. Kromě cen energií, které meziročně odepsaly téměř 8 %, se na tom podílely i ceny základního zboží. V posledních měsících pak výrazně zvolňuje inflace u zboží na krátkodobou spotřebu.
img

Okénko trhu - ČNB opět snižila sazbu proticyklické kapitálové rezervy

19.06.2020 Bankovní rada ČNB včera projednala novou verzi Zprávy o finanční stabilitě, která hodnotí zdraví tuzemského finančního sektoru. Zároveň slouží tato zpráva jako východisko pro volbu nástrojů tzv. makroobezřetnostní politiky. Zpráva konstatuje, že se situace v domácím finančním sektoru s vypuknutím pandemie COVID-19 radikálně změnila, nicméně sektor vstupuje do tohoto obtížného období v dobré kondici díky robustní kapitálové vybavenosti. I přesto se ČNB domnívá, že u řady domácností a firem může dojít k výraznému snížení příjmů, což může mít citelný dopad na jejich solventnost (zejména po ukončení moratoria na splátky úvěrů na podzim tohoto roku). Proto se bankovní rada rozhodla snížit sazbu proticyklické kapitálové rezervy o půl procentního bodu na 0,5 % s platností od 1. července 2020, což by mělo přispět ke stabilizaci dluhové služby podniků a domácností a zajistit dostatečný přísun likvidity. V případě, že by došlo k výraznému nárůstu úvěrových ztrát bank, je ČNB připravena proticyklickou kapitálovou rezervu zcela uvolnit. Vlivem nepříznivého vývoje v reálné ekonomice pak bankovní rada nepovažuje za nezbytné nadále stanovovat limit ukazatele DSTI (poměr měsíční splátky dluhu k čistému příjmu). Limit pro ukazatel DTI (poměr celkového zadlužení žadatele o úvěr a výše jeho čistého ročního příjmu) ČNB zrušila již v dubnu letošního roku. Vzhledem k přetrvávajícímu nadhodnocení cen bytů, které se podle odhadů stále pohybuje v rozmezí 15-25 %, však ČNB nepovažuje za žádoucí měnit současný doporučený limit ukazatele LTV (poměr úvěru k hodnotě zastavené nemovitosti), který i nadále zůstává na 90 % (při možnosti uplatnit 5% výjimku). Ve své analýze podrobila ČNB bankovní sektor makrozátěžovými testy. V základním scénáři, který počítá s letošním propadem ekonomiky o 8 %, se ukázalo, že banky jsou schopny tuto zátěž ustát bez větších potíží. Pokud by však došlo k dalšímu zhoršení situace (druhá vlna šíření nákazy na konci roku 2020, banky by musely využít všechny své kapitálové rezervy a některé z nich by se dokonce dostaly pod regulatorní minimum.
img

ČNB opět snižuje sazbu proticyklické kapitálové rezervy

19.06.2020 Ve Spojených státech bylo v týdnu končícím 13. červnem evidováno cca 1,5 milionu nových žádostí o podporu v nezaměstnanosti. Publikovaný údaj zklamal, protože tržní odhady počítaly s jeho poklesem pod 1,3 milionu. Počty nových žádostí tak sice pokračovaly v sestupném trendu trvajícím již od dubna, avšak jeho tempo v uplynulém týdnu výrazně přibrzdilo.
img

Okénko trhu - Philadelphia Fed index raketově roste

18.06.2020 Dnes vydala Evropská centrální banka ekonomický bulletin, který zevrubně analyzuje aktuální ekonomický vývoj a shrnuje důvody pro měnové rozhodnutí přijaté radou guvernérů na posledním zasedání 4. června. Zpráva potvrzuje, že hospodářství eurozóny se nachází uprostřed nebývalého poklesu, kdy v důsledku koronavirové pandemie a karanténních opatření proti jejímu šíření došlo k prudkému propadu hospodářské aktivity. I přesto, že výsledky průzkumů a předstihové ukazatele naznačují odražení ode dna, zlepšení je zatím slabé v porovnání s razancí, s níž ukazatele klesaly v březnu a dubnu. Pro druhé čtvrtletí se proto očekává nebývalý pokles HDP. Ten bude následován jen pozvolným oživením ve druhém pololetí za přispění fiskální i měnové politiky. Cenové tlaky by měly zůstat slabé v důsledku prudkého poklesu ekonomické aktivity. Za této situace pak Rada guvernérů rozhodla o zvýšení a prodloužení krytí v rámci nouzového pandemického programu nákupu aktiv (PEPP). Zároveň bude ECB pokračovat v programu nákupu aktiv (APP), základní úrokové sazby se nezměnily.
img

Ranní nadhoz - americký trh práce naznačí další zlepšení

18.06.2020 Evropský datový kalendář je dnes prázdný, a tak se pozornost trhů bude upínat za oceán, kde bude zveřejněn pravidelný týdenní report o počtu nových žádostí o podporu v nezaměstnanosti. Ten by měl navázat na klesající trend posledních týdnů a dál se snížit. Počet pokračujících žádostí by se tak mohl dostat pod 20 milionů. S postupným rozběhem tamní ekonomiky se zvedají i ukazatele podnikatelské nálady, což by měl dnes potvrdit i červnový Philadelphia Fed Index.
img

Okénko trhu - prodeje automobilů dál padají, výrobci budou propouštět

17.06.2020 Prezident Fedu J. Powell řekl ve svém projevu před Kongresem, že k úplnému zotavení ekonomiky Spojených států nedojde, dokud si Američané nebudou jisti, že dostali epidemii koronaviru pod kontrolu. Zmínil, že USA čelí nejistému, nerovnoměrnému a vleklému zotavení. Fed na svém pravidelném zasedání minulý týden ponechal úrokové sazby beze změny na úrovních v blízkosti nuly a ve svém výhledu pak počítá s pokračováním mimořádných ekonomických stimulů. Americká ekonomika se aktuálně pokouší o znovunastartování, nicméně tento proces neprobíhá úplně hladce, protože se stále nepodařilo dostat pod kontrolu epidemii Covid-19, o čemž svědčí nová lokální ohniska šíření nákazy. Powell zopakoval, že Fed podrží sazby na nule, dokud nebude ekonomika na cestě ke splnění cílů zaměstnanosti a inflace. V naší prognóze předpokládáme, že současná úroveň sazeb vydrží až do konce roku 2022.
img

Ranní nadhoz - inflace v eurozóně téměř na nule

17.06.2020 Dnes budou zveřejněna finální čísla o květnovém růstu spotřebitelských cen v eurozóně. Podle předběžného odhadu se inflace dostala těsně nad nulu a dál se tak vzdálila od inflačního cíle ECB. Celková inflace je tlačena dolů zejména klesajícími cenami energií. Jádrová složka cen nejspíš zůstane na úrovni 0,9 %.
img

Okénko trhu - americké maloobchodní tržby překvapily silným růstem

16.06.2020 Ceny průmyslových výrobců v květnu ještě o desetinu procentního bodu prohloubily svůj meziroční pokles, když propadly o 0,9 %. Tato hodnota je nejnižší od listopadu 2016. Oproti tržním očekáváním byl však publikovaný pokles cen ve výrobní sféře mírnější. Deflace výrobních cen byla ovlivněna zejména poklesem v odvětví rafinovaných ropných produktů a výroby chemických látek, kde se nejvíce projevily nízké ceny ropy na světových trzích. Nižší byly i ceny v oblasti zpracování kovů a v těžbě a dobývání. Na druhé straně ceny elektřiny, plynu a páry pokračovaly v rychlém růstu, když meziročně přidaly 8 %. Nezanedbatelný nárůst cen byl zaznamenán i ve výrobě dopravních prostředků, kde inflace dosáhla 4,2 %. I přes probíhající ekonomický restart bude přetrvávající nedostatečná poptávka tlačit marže výrobců co nejníž a tedy nadále zlevňovat zboží. Ještě výrazněji klesají ceny výrobců u našich hlavních obchodních partnerů (PPI v evropské unii v dubnu -4,3 % r/r). Předpokládáme, že inflace cen ve výrobní sféře se vrátí do kladných hodnot až ve druhé polovině roku, kdy budou ekonomiky dohánět, co ztratily vlivem pandemie koronaviru, a ekonomická aktivita se přece jen zvýší.
img

Ranní nadhoz - americký průmysl i maloobchod se v květnu zvednou

16.06.2020 Trhy budou dnes sledovat data o americké průmyslové výrobě a maloobchodních prodejích v měsíci květnu. Očekává se, že maloobchodní tržby meziměsíčně vzrostou o 7 %. Průmyslová produkce v dubnu meziměsíčně poklesla o 11 % a byla o 16 % pod předkrizovou úrovní. Propad výroby byl patrný zejména v automobilovém a dopravním sektoru. Ve srovnání s maloobchodním prodejem se očekává, že průmyslová produkce vzroste v květnu jen mírně, o 2,4 %, m-o-m.
img

Okénko trhu - podle V. Bendy další měnové uvolnění není třeba

15.06.2020 Podle dat zveřejněných Českou národní bankou skončil běžný účet platební bilance počítaný podle metodiky Evropské centrální banky v dubnu schodkem 9,2 miliardy korun. Dubnové výsledky běžného účtu jsou horší ve srovnání s odhady analytiků dotázaných agenturou Reuters, kteří očekávali schodek ve výši 6,3 miliardy korun. Data za duben, tedy měsíc, kdy byla ekonomika vlivem epidemie koronaviru téměř zastavena, jsou však zatížena velkou mírou nejistoty. O tom svědčí i výrazná revize odhadů platební bilance z března, kdy byl původní odhad deficitu ve výši 0,5 mld. Kč po úpravě posunut do přebytku 22,5 mld. Kč. Saldo zahraničního obchodu se zbožím dosáhlo v dubnu výrazného deficitu 19,2 mld. Kč. Naproti tomu běžnému účtu pomohl přebytek v bilanci služeb, který dosáhl více než 11 mld. Kč, a byl tak srovnatelný s běžně dosahovanými výsledky. V souhrnu tak skončila výkonová bilance deficitem jen 8,1 mld. Kč. Nízký byl odliv dividend z přímých investic, který v dubnu dosáhl pouze 4 mld. Kč. Saldo odlivu portfoliových investic ve výši 34,3 mld. Kč bylo ovlivněno výrazným poklesem závazků bank ve formě krátkodobých dluhopisů vůči nerezidentům, který byl částečně kompenzován navýšením držby vládních dluhopisů nerezidenty. Saldo transakcí pro klienty ČNB vedlo (po vyloučení kurzových rozdílů) ke zvýšení devizových rezerv o 8,4 miliardy korun.
img

Forex: Obrat sentimentu zastavil posilování koruny

15.06.2020 Česká měna se i zkraje minulého týdne vezla na pozitivním sentimentu panujícím na globálních trzích a pokračovala v posilování. Uprostřed týdne dokonce testovala psychologickou hranici EUR/CZK 26,5, nicméně ta odolala. Trendu posilování pak učinil přítrž čtvrtek, kdy se na světové trhy vrátila opatrná nálada a většina akciových indexů se ocitla v červených číslech. To se samozřejmě odrazilo i na vývoji měn emerging markets, které s obratem sentimentu začaly ztrácet. Kromě vzrůstajících obav z možné druhé vlny šíření nákazy Covid-19 přispělo k obratu nálady i středeční vystoupení šéfa amerického Fedu J. Powella, který po zasedání měnového výboru tlumočil vzrůstající obavy Fedu z dlouhodobého a vleklého ekonomického zotavování. Určitou roli pak mohlo sehrát i zveřejnění poměrně pesimistického výhledu z dílny OECD.
img

Ranní nadhoz - platební bilance skončí v červených číslech

15.06.2020 Průmyslová výroba v 19 zemích evropské měnové unie v dubnu meziměsíčně spadla o 17,1 %, což znamenalo meziroční sešup o 28,0 %. Obě tyto hodnoty představují nejhlubší poklesy od zahájení sběru dat v roce 1991. Výsledky byly jen mírně lepší, než kolik činila tržní očekávání. Pokud vezmeme v úvahu, že koronavirová epidemie zasáhla ještě mnohem výrazněji sektor služeb, nevypadají vyhlídky evropského hospodářství pro druhé čtvrtletí příliš růžově.
img

Okénko trhu - evropský průmysl v dubnu rekordně propadl

12.06.2020 Dnes zveřejněná data Eurostatu ukázala na rekordní propad průmyslové výroby v dubnu, když opatření proti šíření koronaviru zastavila z velké části ekonomickou aktivitu napříč celým kontinentem. Průmyslová výroba v 19 zemích evropské měnové unie meziměsíčně spadla o 17,1 %, což znamenalo meziroční sešup o 28,0 %. Obě tyto hodnoty představují nejhlubší poklesy od zahájení sběru dat v roce 1991. Výsledky byly jen mírně lepší, než kolik činila tržní očekávání. Největší újmu utrpěla produkce zboží pro dlouhodobou spotřebu, jehož výroba klesla meziměsíčně o 28,9 % a meziročně o 47,7 %. Podobně bídně si vedla i výroba investičních statků, jejíž poklesy byly jen nepatrně mírnější (meziměsíčně o 26,6 % a meziročně o 40,9 %). Z největších ekonomik eurozóny zaznamenaly Německo meziroční propad průmyslové výroby o 30,2 %, Francie o 34,9 %, Španělsko o 34,3 % a Itálie dokonce o 42,5 %. Žebříčku nejhorších výsledků pak vévodilo Lucembursko s poklesem o 43,9%. Naopak jedinou zemí z celé 27členné Evropské unie, která v dubnu zaznamenala meziroční nárůst výroby, a sice o 5,5%, bylo Irsko. Pokud vezmeme v úvahu, že koronavirová epidemie zasáhla ještě mnohem výrazněji sektor služeb, nevypadají vyhlídky evropského hospodářství pro druhé čtvrtletí příliš růžově. Dnešní data spolu s výsledky dalších předstihových ukazatelů naznačují, že by mezikvartální pokles HDP ve druhém čtvrtletí mohl dosáhnout dvouciferných hodnot. Přitom produkt eurozóny odepsal v letošním prvním čtvrtletí 3,6 %, q-o-q.
img

Ranní nadhoz - evropský průmysl propadl v dubnu o pětinu

12.06.2020 Americký index cen výrobců vykázal v květnu meziměsíční nárůst o 0,4 %, čímž překonal tržní odhad o 0,3 procentního bodu. Dynamika cen výrobců tak pomalu nabírá dech po dubnovém poklesu o 1,3 %. Po vyloučení cen potravin a energií došlo k meziměsíčnímu poklesu o 0,1 %.
img

Okénko trhu - Na trhy se vrací opatrná nálada

11.06.2020 Ve Spojených státech bylo v týdnu do 6. června zaevidováno 1,5 milionu nových žádostí o podporu v nezaměstnanosti, což je téměř přesně v souladu s tržními předpoklady. Počty nových žádostí tak navázaly na klesající trend, který trvá již od konce března, kdy naopak vyletěly do nevídaných hodnot těsně pod sedmi miliony. Z historického pohledu jsou ovšem aktuální turbulence na americkém trhu práce nadále nevídané, když se statistika nových nezaměstnaných teprve během koronavirové krize začala uvádět v milionech namísto tradičních statisíců. Ačkoliv se významná část tamní ekonomiky již navrací k normálu, žádostí o podporu stále přichází více než dvojnásobek ve srovnání s krizí z let 2008/09. Podobně neslavně je na tom i ukazatel pokračujících žádostí o podporu, kterých je téměř 21 milionů.
img

Ranní nadhoz - Měnová politika Fedu zůstává beze změny

11.06.2020 Růst českých spotřebitelských cen v květnu dále přibrzdil, když meziroční inflace ztratila tři desetiny procentního bodu a dosáhla 2,9 %. Po šesti měsících se tak vrátila do tolerančního pásma inflačního cíle ČNB. Oproti dubnu se spotřebitelské ceny zvýšily o 0,4 %. Ke zpomalení meziročního cenového růstu došlo u potravin a nealkoholických nápojů, méně rostly i ceny oděvů a vodného a stočného, kde se částečně projevilo snížení DPH z 15 na 10 procent.
img

OECD čeká nebývalou recesi

10.06.2020 Růst českých spotřebitelských cen v květnu dále přibrzdil, když meziroční inflace ztratila tři desetiny procentního bodu a dosáhla 2,9 %. Po šesti měsících se tak vrátila do tolerančního pásma inflačního cíle ČNB. Oproti dubnu se spotřebitelské ceny zvýšily o 0,4 %. Ke zpomalení meziročního cenového růstu došlo u potravin a nealkoholických nápojů, méně rostly i ceny oděvů a vodného a stočného, kde se částečně projevilo snížení DPH z 15 na 10 procent. V květnu se pak ještě více prohloubil pokles cen pohonných hmot, které jsou oproti úrovni před rokem nižší o více než pětinu. Na druhé straně zrychlil růst cen alkoholických nápojů a tabáku. Vlivem aktuální epidemie koronaviru a jejích dopadů na ekonomickou aktivitu i chování zákazníků očekáváme, že spotřebitelská inflace bude i v následujících měsících ztrácet dynamiku.
img

Květen přinesl další zpomalení inflace

10.06.2020 Růst spotřebitelských cen v květnu dále přibrzdil, když meziroční inflace ztratila tři desetiny procentního bodu a dosáhla 2,9 %. Po šesti měsících se tak vrátila do tolerančního pásma inflačního cíle ČNB. Oproti dubnu se spotřebitelské ceny zvýšily o 0,4 %. Květnová inflace byla mírně vyšší oproti našim očekáváním i konsenzu trhu. Ke zpomalení meziročního cenového růstu došlo u potravin a nealkoholických nápojů, méně rostly i ceny oděvů a vodného a stočného, kde se částečně projevilo snížení DPH z 15 na 10 procent. V květnu se pak ještě více prohloubil pokles cen pohonných hmot, které jsou oproti úrovni před rokem nižší o více než pětinu. Na druhé straně zrychlil růst cen alkoholických nápojů a tabáku.
img

Ranní nadhoz - Vyhlížíme českou inflaci

10.06.2020 Podle zpřesněného odhad eurostatu poklesl HDP eurozóny v prvním letošním čtvrtletí o 3,1 % meziročně, tedy o něco méně, než se původně odhadovalo (-3,2 %). V mezičtvrtletním vyjádření to odpovídá poklesu o 3,6 %.
img

Okénko trhu - Německý vývoz zaznamenal historický propad

09.06.2020 Podle zpřesněného odhad eurostatu poklesl HDP eurozóny v prvním letošním čtvrtletí o 3,1 % meziročně, tedy o něco méně, než se původně odhadovalo (-3,2 %). V mezičtvrtletním vyjádření to odpovídá poklesu o 3,6 %. Největší měrou se na pozorovaném snížení HDP podílely útraty domácností, které meziročně odepsaly 3,9 % a hodnota exportu, která byla nižší o 3,5 %. V opačném směru působily vládní výdaje (+1,0 %) a také tvorba hrubého fixního kapitálu (+1,5 %).
img

Ranní nadhoz - vláda zvyšuje deficit rozpočtu na 500 miliard

09.06.2020 Koronavirová epidemie způsobila meziroční propad průmyslové produkce v dubnu o 33,7 %, tedy suverénně největší v historii měření. V meziměsíčním srovnání po sezónním očištění došlo k poklesu o 23,4 %. Výsledek je tak ještě o poznání horší, než kolik činily tržní odhady. Evidenční počet zaměstnanců meziročně klesl o 3,2 % a jejich průměrná mzda dokonce o 5,6 %. Naději na brzký obrat hatí údaje o nových zakázkách, kterých v dubnu meziročně ubylo 42 %.
img

Okénko trhu - německý i tuzemský průmysl výrazně propadly

08.06.2020 Koronavirová epidemie způsobila meziroční propad průmyslové produkce v dubnu o 33,7 %, tedy suverénně největší v historii měření. V meziměsíčním srovnání po sezónním očištění došlo k poklesu o 23,4 %. Výsledek je tak ještě o poznání horší, než kolik činily tržní odhady. Bídná dubnová kondice se promítla i do průmyslových tržeb, které meziročně odepsaly 35,5 %, přičemž výrazněji se na tomto propadu podepsaly prodeje přes přímý vývoz (-41,7 %), než domácí (-27,3 %). Evidenční počet zaměstnanců meziročně klesl o 3,2 % a jejich průměrná mzda dokonce o 5,6 %. Naději na brzký obrat hatí údaje o nových zakázkách, kterých v dubnu meziročně ubylo 42 %. Ačkoliv byly ekonomické restrikce již téměř kompletně uvolněny, nelze od českého průmyslu očekávat rychlý návrat na předchozí úrovně, výkon tuzemského průmyslu bude spíše malátný.
img

Forex: Koruna jde na dračku

08.06.2020 Ne nadarmo se o „kulatých“ hodnotách říká, že představují na trhu psychologické bariéry. Magická hranice EUR/CZK 27,00 pak plnila rovnou dvojí roli. Nejen, že představovala hezky zaokrouhlený kurz, ale zároveň i oživovala vzpomínky na kurzový závazek České národní banky z let 2013-17, která tehdy korunu právě pod tuto hranici odmítala pustit. Jakmile tedy první investoři sebrali odvahu korunu držet či dokupovat i po výletu pod hranici 27 za euro v minulém týdnu, povolili tím české měně řetěz a ta se jala razantně posilovat. Již po pár dnech tak testovala úroveň EUR/CZK 26,50, která se momentálně ukázala jako nepřekročitelná, a korunu v její blízkosti najdeme i dnes.
img

Karanténa téměř zastavila zahraniční obchod

08.06.2020 Podle předběžných údajů skončila v dubnu bilance zahraničního obchodu se zbožím v běžných cenách schodkem 26,9mld.Kč. Ten byl oproti stejnému měsíci před rokem nižší o 42,9 mld. Kč. Výsledek výrazně zklamal tržní očekávání, která počítala zhruba s vyrovnanou bilancí zahraničního obchodu. Vývoz pokračoval v poklesu, který se však v dubnu výrazně prohloubil na 39,3 %, meziročně, zatímco dovozy klesly o 27,0 %.Celkový zahraniční obchod se zbožímovlivnily dopady opatření proti šíření koronaviru, tedy uzavření hranic, odstávky výrob a přerušení provozu firem. Projevilo se to zejména na snížení kladného salda obchodu s motorovými vozidly (o 35,7 mld.), nižší přebytky vykázal i obchod s elektrickými přístroji a strojním zařízením. Na druhé straně příznivě působil menší deficit obchodu s ropou a zemním plynem a to zejména zásluhou nižších cen ropy na globálních trzích.
img

Průmysl dostal nečekaně silný úder

08.06.2020 Koronavirová epidemie dopadla na český průmysl vskutku drtivě, když v dubnu způsobila meziroční propad produkce o 33,7 %, tedy suverénně největší v historii měření (např. během poslední krize z let 2008/09 šlo „pouze“ o něco málo přes 20 %). V meziměsíčním srovnání pak tento výkon po sezónním očištění odpovídá -23,4 %. Výsledek je tak ještě o poznání horší, než kolik činily odhady. Bídná dubnová kondice se promítla i do tržeb, které meziročně poklesly o 35,5 %, přičemž výrazněji se na propadu podepsaly snížené prodeje přes přímý vývoz (-41,7 %), než domácí (-27,3 %). Vzhledem k téměř totálnímu vypnutí české ekonomiky, kterého jsme byli v dubnu svědky, se jedná o logický vývoj. Kromě vynucených odstávek provozů na něm měly svůj podíl i absence zaměstnanců či problémy v dodavatelsko-odběratelských řetězcích. Svou pozici si pod tlakem průmyslového útlumu již neudrželi ani všichni zaměstnanci, když jejich evidenční počet meziročně klesl o 3,2 % a jejich průměrná mzda o 5,6 % (ta přitom ještě v březnu rostla tempem přes 3 %). Naději na brzký obrat pak poněkud hasí údaje o nových zakázkách, kterých v dubnu meziročně ubylo 42 %, přičemž nejcitelnější úbytek byl zaznamenán ze zahraničí a konkrétně pak v automobilovém sektoru.
img

Ranní nadhoz - německý průmysl se dál propadá

08.06.2020 Maloobchodní tržby bez započtení prodejů automobilů v dubnu meziročně poklesly o 10,6 %, což bylo podstatně méně, než činila tržní očekávání. Celkové tržby včetně motoristického segmentu se ve srovnání se stejným měsícem předchozího roku snížily o 21,2 %. V dubnu by poklesy tržeb měly dosáhnout příslovečného dna. Květnové postupné uvolňování karanténních opatření a otvírání obchodů by mělo začít zvedat i maloobchodní útraty, nicméně návrat na předkrizové úrovně bude spíše dlouhodobý.
img

Okénko trhu - americký trh práce v květnu překvapil

05.06.2020 Maloobchodní tržby bez započtení prodejů automobilů v dubnu meziročně poklesly o 10,6 %, což bylo podstatně méně, než činila tržní očekávání. Celkové tržby včetně motoristického segmentu se ve srovnání se stejným měsícem předchozího roku snížily o 21,2 %. Současně se zveřejněním dubnových dat provedl ČSÚ revizi úrovně tržeb v předchozích měsících. Revidovaná data ukazují, že původně publikované poklesy v březnu nebyly tak výrazné. Zavedení karanténních opatření způsobilo, že řada prodejen byla zcela uzavřena nebo měla omezený provoz, což ovlivnilo prodeje v těchto provozovnách a ovlivnilo i kvalitu statistického šetření. V dubnu by poklesy tržeb měly dosáhnout příslovečného dna. Květnové postupné uvolňování karanténních opatření a otvírání obchodů by mělo začít zvedat i maloobchodní útraty. Nicméně návrat na předkrizové úrovně bude spíše dlouhodobý. Sentiment spotřebitelů je silně zasažen, lidí bez práce bude přibývat a značně zpomalí i mzdová dynamika.
img

Nezaměstnanost v květnu rostla jen mírně

05.06.2020 Česká míra nezaměstnanosti se v květnu zvedla o dvě desetiny procentního bodu a dosáhla 3,6 %. Tento výsledek je v souladu s tržními odhady. Počet dosažitelných uchazečů o zaměstnání oproti dubnu vzrostl o 12 471 na aktuálních 247 994. Ve srovnání se stejným měsícem loňského roku jich pak přibylo 68 254. Celkový počet nezaměstnaných koncem května dosáhl 266 144. Očekávaný prudký nárůst počtu lidí bez práce po vypuknutí epidemie koronaviru a zastavení výroby v řadě podniků se tak zatím nekoná. Z historického pohledu se tuzemská nezaměstnanost zatím nadále drží na přijatelných úrovních.
img

Internetové prodeje zabránily výraznějšímu propadu tržeb

05.06.2020 Maloobchodní tržby bez započtení prodejů automobilů v dubnu meziročně poklesly o 10,6 %, což bylo podstatně méně, než činila tržní očekávání. Celkové tržby včetně motoristického segmentu se ve srovnání se stejným měsícem předchozího roku snížily o 21,2 %. Současně se zveřejněním dubnových dat provedl ČSÚ revizi úrovně tržeb v předchozích měsících. Revidovaná data ukazují, že původně publikované poklesy v březnu nebyly tak výrazné. Zavedení karanténních opatření způsobilo, že řada prodejen byla zcela uzavřena nebo měla omezený provoz, což ovlivnilo prodeje v těchto provozovnách a ovlivnilo i kvalitu statistického šetření. Týkalo se to zejména prodejen s nepotravinářským zbožím. K nejvýraznějšímu meziročnímu poklesu tržeb tak došlo ve specializovaných prodejnách s oděvy a obuví (o 81,1 %) a v prodejnách s výrobky pro kulturu, sport a rekreaci (o 55,1 %). Na druhé straně významně si polepšily prodeje přes internet a prostřednictvím zásilkových služeb(o 47,5 %). Po očištění o sezónní faktory byly tržby v maloobchodě reálně meziměsíčně nižší o 4,8 %.
img

Ranní nadhoz - dubnové maloobchodní tržby výrazně propadnou

05.06.2020 Průměrná tuzemská mzda vykázala za první letošní čtvrtletí nárůst o 5 %, ve srovnání se stejným obdobím roku loňského, a dosáhla 34 077 Kč. Po očištění o inflaci to odpovídá reálnému růstu mezd o 1,4 %. Oproti poslednímu kvartálu roku 2019 pak došlo po sezónním očištění ke zvýšení průměrné mzdy o 1,1 %. V dalších čtvrtletích však očekáváme na trhu práce podstatně horší situaci. O výdělky začnou přicházet nejprve pracovníci ve službách, následovat ovšem budou i další sektory postižené klesající poptávkou.
img

Okénko trhu - ECB posílila program nákupů aktiv

04.06.2020 Průměrná tuzemská mzda vykázala za první letošní čtvrtletí nárůst o 5 %, ve srovnání se stejným obdobím roku loňského, a dosáhla 34 077 Kč. Po očištění o inflaci to odpovídá reálnému růstu mezd o 1,4 %. Oproti poslednímu kvartálu roku 2019 pak došlo po sezónním očištění ke zvýšení průměrné mzdy o 1,1 %. Mediánová mzda, která v předchozím čtvrtletí již vystoupala nad hranici 30 tis. Kč, ovšem zaznamenala mezikvartální pokles. Hned v příštím čtvrtletí očekáváme na českém trhu práce podstatně horší situaci. Vlivem ekonomických restrikcí začnou o výdělky přicházet nejprve pracovníci ve službách, které byly zasaženy nejsilněji. Následovat ovšem budou i ostatní sektory, které pocítí klesající tuzemskou i zahraniční poptávku. Část pracovních míst navíc dosud podpírají vládní záchranné programy, které budou postupně ukončovány, čímž se ve firmách opět zvýší tlak na nákladovou efektivitu.
img

České mzdy ztrácejí dech, ale dále rostou

04.06.2020 Průměrná tuzemská mzda vykázala za první letošní čtvrtletí nárůst o 5 %, ve srovnání se stejným obdobím roku loňského, a dosáhla 34 077 Kč. Po očištění o inflaci to odpovídá reálnému růstu mezd o 1,4 %. Oproti poslednímu kvartálu roku 2019 pak došlo po sezónním očištění ke zvýšení průměrné mzdy o 1,1 %. Mediánová mzda, která v předchozím čtvrtletí již vystoupala nad hranici 30 tis. Kč, ovšem zaznamenala pokles. Hranice mezi horní a spodní polovinou českých výplat tak nově činí 29 333 Kč. Pohyb průměru a mediánu opačným směrem naznačuje, že byl letošní první kvartál vlídnější spíše k lidem s vyššími příjmy. A to navzdory tomu, že došlo ke zvýšení minimální mzdy o více než 9 %. Jak jsme očekávali, mzdová dynamika, která v průběhu posledních dvou let dosahovala vysoké úrovně, již citelně zpomaluje. Vzhledem k probíhajícímu ekonomickému útlumu způsobenému pandemií předpokládáme, že ji hned v nadcházejícím čtvrtletí čeká výrazný pokles.
img

Ranní nadhoz - zasedá ECB, sazby měnit nebude

04.06.2020  Na dnešním měnovém zasedání Evropské centrální banky bude Rada guvernérů diskutovat nový makroekonomický výhled. Ohledně nastavení měnových podmínek čí dalších nekonvenčních kroků však nečekáme žádnou změnu. Zásadní opatření už byla přijata v minulosti a nyní se čeká, zda přinesou kýžený efekt.
img

Raiffeisenbank: Komentované měsíční odhady

03.06.2020 V následujícím odkaze vám zasíláme naše komentované měsíční odhady Raiffeisenbank a.s. na měsíc červen 2020. Publikaci naleznete volně ke stažení ZDE.
img

Okénko trhu - Evropské ceny výrobců rekordně poklesly

03.06.2020 Německá míra nezaměstnanosti dosáhla v květnu hodnoty 6,3 %, tedy o desetinu procentního bodu více, než činily odhady. Meziměsíčně se jedná o nárůst o 0,5 procentního bodu. Takto vysoká nezaměstnanost u našeho západního souseda naposledy panovala v listopadu roku 2015. Ještě letos v březnu, před příchodem pandemie, se pak držela na 5 %. Již v dubnu ovšem počet uchazečů na německých úřadech práce narostl o rekordních 372 tisíc a jejich řady se v květnu rozšířily o dalších 238 tisíc. Skutečný dopad koronaviru na německý trh práce ovšem nadále maskují vládní podpůrné programy. Podle odhadů institutu ifo využívá zaměstnání formou takzvaného kurzarbeitu přes 7 milionu Němců. Další vývoj tak bude záviset na tom, jaká část z těchto lidí nalezne uplatnění i poté, co tamní vláda přestane přispívat na jejich výplaty.
img

Ranní nadhoz - Evropa dnes bude sčítat nezaměstnané

03.06.2020 Druhý odhad statistického úřadu o dvě desetiny procentního bodu zlepšil předchozí údaj – český hrubý domácí produkt tak v prvním čtvrtletí 2020 meziročně spadl o 2,0 %. Oproti poslednímu loňskému čtvrtletí došlo ke snížení výkonu tuzemské ekonomiky o 3,3 %. Za propadem stojí především investiční aktivita a zahraniční poptávka, naopak vyšší výdaje vládních institucí přispěly pozitivně a bránily ještě hlubšímu propadu ekonomiky. České hospodářství nečekají lehké časy ani v nejbližších měsících. Podstatnou část dubna byla ještě v platnosti karanténní opatření, což znamená delší odstávky a ztížené výrobní podmínky.
img

Okénko trhu - Kurzarbeit v Německu využívá rekordní počet zaměstnanců

02.06.2020 Druhý odhad statistického úřadu o dvě desetiny procentního bodu zlepšil předchozí údaj – český hrubý domácí produkt tak v prvním čtvrtletí 2020 meziročně spadl o 2,0 %. Oproti poslednímu loňskému čtvrtletí došlo ke snížení výkonu tuzemské ekonomiky o 3,3 %. Za propadem stojí především investiční aktivita a zahraniční poptávka, naopak vyšší výdaje vládních institucí přispěly pozitivně a bránily ještě hlubšímu propadu ekonomiky. Výdaje domácností mezičtvrtletně klesly o 2 %, v meziročním srovnání pak stagnovaly. Na straně tvorby byl pokles přidané hodnoty nejvíce ovlivněn vývojem v odvětví obchodu, dopravy, ubytování a pohostinství (pokles o 4,9 %) a zpracovatelském průmyslu (-3,4 %). Mezi úspěšná odvětví české ekonomiky se v prvním čtvrtletí řadily informační a komunikační činnosti, kde přidaná hodnota meziročně přidala téměř 4 %. České hospodářství nečekají lehké časy ani v nejbližších měsících. Podstatnou část dubna byla ještě v platnosti karanténní opatření, což znamená delší odstávky a ztížené výrobní podmínky. Hospodářský pokles se tak bude táhnout ještě dlouhé měsíce a do kladných hodnot (v meziročním srovnání) se zřejmě letos již nepodíváme.
img

Zpřesněný odhad zmírnil propad HDP

02.06.2020 Druhý odhad statistického úřadu o dvě desetiny procentního bodu zlepšil předchozí údaj – český hrubý domácí produkt tak v prvním čtvrtletí 2020 meziročně spadl o 2,0 %. Oproti poslednímu loňskému čtvrtletí došlo ke snížení výkonu tuzemské ekonomiky o 3,3 %. Za propadem stojí především investiční aktivita a zahraniční poptávka, naopak vyšší výdaje vládních institucí přispěly pozitivně a bránily ještě hlubšímu propadu ekonomiky. Výdaje domácností mezičtvrtletně klesly o 2 %, v meziročním srovnání pak stagnovaly.
img

Forex: Pozitivní sentiment na trzích pomáhá koruně

02.06.2020 Pozitivní sentiment přetrval na finančních trzích i zkraje aktuálního týdne. Z toho těžila i koruna, když včera zpevnila o další 0,5 % a její kurz oproti euru se posunul až do blízkosti EUR/CZK 26,7. Posilovaly i ostatní měny regionu.
img

Okénko trhu - oživování na starém kontinentě bude zřejmě pozvolnější

01.06.2020 Český index nákupních manažerů ve výrobě si v květnu polepšil o 4,5 bodu na hodnotu 39,6 a naznačil tak mírné zlepšení podmínek v průmyslu. Data nicméně ukázala na pokračující pokles objemů výroby i nových zakázek následkem propadu poptávky způsobeného pandemií koronaviru. Karanténní opatření na trzích našich hlavních obchodních partnerů výrazně omezovala příliv zakázek ze zahraničí. Nevyužité kapacity pak přiměly firmy k redukci pracovních sil, a to i přes vládní programy na podporu zaměstnanosti. Úbytek pracovních sil tak pokračoval druhým nejrychlejším tempem od července 2009. Pokles zaměstnanosti navíc svědčí o pesimistickém výhledu a pokračující nejistotě. V rámci udržení a získání klientů výrobci v květnu opět snížili ceny svých produktů. Předpokládáme, že i v následujících měsících bychom měli být svědky pozvolného zlepšování situace ve výrobní sféře a návratu indexu PMI na vyšší úrovně. Otázkou zůstává, jak rychle se bude obnovovat poptávka po průmyslovém zboží.
img

Deficit trhá rekordy

01.06.2020 Virová pandemie se během května již naplno projevila v bilanci českých veřejných financí, jejichž schodek dosáhl 157,4 mld. Kč. Zcela tak vymazal vzpomínky na krizový rok 2010, kdy za stejné období činil pouhých 95,4 mld. Kč. I po dvojité revizi, které český plán na letošní rok doznal, se zdá být krajně nepravděpodobné, že by se jej podařilo udržet. Na vině je pochopitelně dočasné uzavření velké části ekonomiky, které významně snižuje příjmy, a také podpůrná/záchranná/stabilizační opatření, která si vynucují růst výdajů. Ačkoliv se epidemiologická situace zřejmě výrazně zlepšuje, a květen tak snad na dlouhou dobu bude posledním karanténním měsícem, ani zbytek roku nevěstí pro rozpočet nic růžového. Mnoho nákladných podpůrných opatření zůstává v platnosti a po jejich odeznění se naopak zřejmě o slovo přihlásí rostoucí nezaměstnanost a pokles koupěschopnosti.
img

Forex: „Sedmadvacítka“ prolomena

01.06.2020 Uplynulý týden se nesl ve znamení globální úlevy. Ne snad, že by byla výkonost světové ekonomiky nějak oslnivá, ba naopak, nadále se nacházíme v nevídaném propadu, ovšem trhy čím dál silněji větří přicházející oživení. Koronavirus již neplní titulní stránky hlavních deníků, roušky i respirátory jsou opět k dostání v obchodech a o případné druhé vlně se již mluví spíše v mediálním undergroundu. Měkké indikátory, tedy hlavně průzkumy ekonomického sentimentu, tak sice nadále signalizují zoufalost podnikatelů, ovšem na šestiměsíčním horizontu již převažuje optimismus. Centrální banky navíc aktivně nakupují aktiva a k ráznější podpoře se rozhoupala i tradičně spíše pomalejší Evropská unie. Šampaňské tak na oslavu bouchly i měny našeho regionu a koruna v euforii po měsíci opět prorazila i psychologickou hranici EUR/CZK 27,00.
img

Výroba se nesměle odráží ode dna

01.06.2020 Český index nákupních manažerů ve výrobě si v květnu polepšil o 4,5 bodu na hodnotu 39,6 a naznačil tak mírné zlepšení podmínek v průmyslu. Data nicméně ukázala na pokračující pokles objemů výroby i nových zakázek následkem propadu poptávky způsobeného pandemií koronaviru. Tržní očekávání byla mírně pesimističtější, když počítala s růstem indexu jen na 38,5 bodu. Karanténní opatření na trzích našich hlavních obchodních partnerů výrazně omezovala příliv zakázek ze zahraničí. Nevyužité kapacity pak přiměly firmy k redukci pracovních sil, a to i přes vládní programy na podporu zaměstnanosti. Úbytek pracovních sil tak pokračoval druhým nejrychlejším tempem od července 2009. Pokles zaměstnanosti navíc svědčí o pesimistickém výhledu a pokračující nejistotě. V rámci udržení a získání klientů výrobci v květnu opět snížili své ceny.
img

Ranní nadhoz - výrobní PMI naznačí pro květen mírné zlepšení

01.06.2020 Spotřebitelské ceny v eurozóně v květnu meziměsíčně klesly o 0,1%, což znamenalo další zvolnění meziroční inflace o 0,2 p.b. na 0,1%. Zveřejněné údaje byly v souladu s očekáváním analytiků. Pokles inflace až téměř k nulové hladině znamenal další vzdálení se od cíle Evropské centrální banky, který je nastaven na úroveň těsně pod 2 %. Jádrová složka cen po vyloučení potravin a energií dosáhla 1,1%, tedy stejné hodnoty jako v dubnu.
img

Okénko trhu - inflace v eurozóně téměř na nule

29.05.2020 Statistický úřad Evropské unie dnes zveřejnil květnovou inflaci. Spotřebitelské ceny v 19-členném bloku zemí platících eurem v květnu meziměsíčně klesly o 0,1%, což znamenalo další zvolnění meziroční inflace o 0,2 procentního bodu jen na 0,1%. Zveřejněné údaje byly v souladu s očekáváním analytiků. Pokles inflace až téměř k nulové hladině znamenal další vzdálení se od cíle Evropské centrální banky, který je nastaven na úroveň těsně pod 2 %. Inflace v eurozóně v květnu dosáhla nejnižší úrovně za téměř čtyři roky, a to i přes znatelně vyšší ceny nezpracovaných potravin (meziročně vzrostly o 6,5 %), když pandemie koronaviru prudce utlumila poptávku po palivech a vedla k propadu cen energií (o 12 %). Jádrová složka cen po vyloučení těchto dvou volatilních složek dosáhla 1,1%, tedy stejně jako v dubnu. Ještě užší ukazatel meziroční inflace, který vylučuje z jádra také ceny alkoholu a tabáku, v květnu rovněž zůstal na dubnových 0,9%.
img

Duben – nové úvěry opět přepisovaly rekordy

29.05.2020 Celková bilanční suma bankovního sektoru vzrostla v průběhu dubna o 1,9 % meziměsíčně. Tentokrát za růstem nestojí úvěrová aktivita trhu, neboť jak úvěry úvěrovým institucím, tak pohledávky za klienty mírně poklesly. Hlavním zdrojem byl nárůst objemu dluhových cenných papírů v držení bank, a to o více než 181 mld. Kč.
img

Ranní nadhoz - inflace v eurozóně téměř na nule

29.05.2020 Podle předběžného odhadu zpomalila německá inflace v květnu v evropském harmonizovaném vyjádření z dubnových 0,4 % na 0,0 % meziměsíčně. V meziročním srovnání tak ceny vzrostly o pouhých 0,5 %. Výsledek byl téměř přesně v souladu s očekáváními.
img

Okénko trhu - Ekonomická důvěra v eurozóně pomalu roste

28.05.2020 Podle předběžného odhadu zpomalila německá inflace v květnu v evropském harmonizovaném vyjádření z dubnových 0,4 % na 0,0 % meziměsíčně. V meziročním srovnání tak ceny vzrostly o pouhých 0,5 %. Výsledek je téměř přesně v souladu s očekáváními.
img

Ranní nadhoz - ekonomický sentiment se zvedá, inflace zpomaluje

28.05.2020 Evropská komise představila svůj plán pro ekonomickou obnovu kontinentu zasaženého pandemií koronaviru, který je součástí rozpočtového výhledu pro období 2021-2027. Počítá v něm s nalitím dodatečných 750 mld. euro, z nichž dvě třetiny budou ve formě grantů, jedna třetina pak ve formě půjček. Prezentovaný návrh vychází vstříc tandemu Francie a Německa, které prosazovaly právě zvolený systém grantů, spíše než výpůjček. Celkový objem peněz, se kterými Unie počítá v rozpočtu pro roky 2021-27 se tak navýšil na 1,85 bilionu eur.
img

Okénko trhu - Evropská komise představila záchranný program

27.05.2020 Evropská komise dnes představila svůj plán pro ekonomickou obnovu kontinentu zasaženého pandemií koronaviru, který je součástí rozpočtového výhledu pro období 2021-2027. Počítá v něm s nalitím dodatečných 750 mld. euro, z nichž dvě třetiny budou ve formě grantů, jedna třetina pak ve formě půjček. Významná část těchto prostředků by měla mířit do států jižního křídla, které byly silně zasaženy samotným virem a zároveň jsou silně ekonomicky závislé na službách, které byly omezeny restriktivními opatřeními. Zároveň jde o státy, které si kvůli značnému zadlužení nemohou snadno vypůjčit peníze na finančních trzích. Evropská unie tak podle tohoto plánu využije svou neotřesitelnou pozici důvěryhodného dlužníka, který má k financování podstatně snazší přístup. Pro následné splacení budou muset státy sedmadvacítky přistoupit ke změnám na příjmové straně, přičemž nejčastěji jsou zmiňovány vyšší příjmy z obchodování s emisními povolenkami, digitální daně, část příjmů ze zdanění firem v rámci jednotlivých členských zemí, či navýšení příspěvků z vybrané daně z přidané hodnoty. Prezentovaný návrh vychází vstříc tandemu Francie a Německa, které prosazovaly právě zvolený systém grantů, spíše než výpůjček, na rozdíl od Švédska, Nizozemí a dalších států. Celkový objem peněz, se kterými Unie počítá v rozpočtu pro roky 2021-27 se tímto navýšil na 1.85 bilionu eur. Při představování nového rozpočtu neopomněla předsedkyně Evropské komise Von der Leyenová zdůraznit, že mezi hlavní priority bude patřit přechod k bezemisní ekonomice a digitalizace.
img

Ranní nadhoz - V USA pomalu nárůstá ekonomický optimismus

27.05.2020 Člen rady Evropské centrální banky Francois Villeroy de Galhau se vyjádřil k aktuálnímu i možnému budoucímu nastavení evropské měnové politiky. Probíhající program nákupů aktiv označil za „mistrovské dílo“ a zároveň naznačil, že by v budoucnu mohl být ještě „flexibilnější“ s ohledem na cílování konkrétních zemí eurozóny. Villeroy dále zdůraznil, že bez ohledu na výrok německého ústavního soudu je ECB odhodlána v nákupech dluhopisů pokračovat, jelikož to považuje za nezbytné pro naplnění jejího mandátu.
img

Okénko trhu - ECB v nákupech hodlá pokračovat

26.05.2020 Člen rady Evropské centrální banky Francois Villeroy de Galhau se vyjádřil k aktuálnímu i možnému budoucímu nastavení evropské měnové politiky. Probíhající program nákupů aktiv označil za „mistrovské dílo“ a zároveň naznačil, že by v budoucnu mohl být ještě „flexibilnější“ s ohledem na cílování konkrétních zemí eurozóny. Ty byly za normálních okolností voleny podle neměnného klíče, podle kterého byly největší nákupy realizovány u dluhopisů z ekonomicky nejsilnějších zemí. Zmíněná flexibilita by zahrnovala větší příklon ke státům, které se potýkají s úbytkem kredibility na finančních trzích, jmenovitě se pak nabízí například Itálie, na úkor zemí, které podobnou vzpruhu tolik nevyžadují. Villeroy dále zdůraznil, že bez ohledu na výrok německého ústavního soudu je ECB odhodlána v nákupech dluhopisů pokračovat, jelikož to považuje za nezbytné pro naplnění jejího mandátu. Podle zdrojů agentury Reuters pak v Evropské centrální bance již dokonce běží i příprava na možné definitivní odstoupení německé Bundesbanky ze zmíněného programu nákupů aktiv. Její podíl by v takovém případě údajně převzaly ostatní banky eurosystému. Vzhledem k dominantní pozici Německa v rámci evropské ekonomiky i vzniku eurozóny jako takové by se ovšem jednalo o zcela přelomovou situaci s těžko odhadnutelnými důsledky. Výrok německého Ústavního soudu přitom dává ECB čas pouze do srpna, aby prokázala nezbytnost kroků, které aktuálně činí. V opačném případě by se jich podle něj musela Bundesbanka přestat účastnit.
img

Ranní nadhoz - sentiment amerických spotřebitelů se nelepší

26.05.2020 Český statistický úřad včera publikoval výsledky konjunkturálního šetření za květen. Souhrnný indikátor ekonomické důvěry si oproti dubnu polepšil o 0,3 bodu na hodnotu 75,1. Úroveň ukazatele se však stále nalézá poblíž historicky minimálních hodnot. Co se týká dílčích složek, tak u podnikatelů klesl ukazatel o dalších 2,2 bodu na 71,6, naopak sentiment spotřebitelů poskočil o 11,8 bodu a dosáhl 91,9. Největší skepse mezi podnikateli nadále panuje v sektoru služeb, naopak lehce se zvedl sentiment v průmyslu a obchodě.
img

Forex: Trhy se uklidňují, koruna sílí

25.05.2020 Česká měna, stejně jako ostatní měny regionu, zaznamenala úspěšný týden, během kterého stačila posílit z počátečních EUR/CZK 27,66 o celých 40 haléřů. Svůj podíl na tom měly hlavně předstihové ekonomické indikátory, které v souladu s postupným uvolňováním pandemických restrikcí přinesly naděje na postupný návrat k normálu. Šlo o dnes zveřejněný IFO index, či německý ZEW index, který sice v hodnocení současné situace pochopitelně nadále zůstává v hluboké propasti, jeho složka očekávání ovšem vykázala nebývalý nárůst, který značí pevný optimismus na půlročním horizontu. Pomohl i růst evropských indexů nákupních manažerů a ukazatelů spotřebitelské důvěry. Navíc, české ceny průmyslových výrobců za duben poklesly méně, než se čekalo, což do budoucna značí menší dezinflační vlivy na spotřebitele, čímž se snižuje tlak na případné měnové uvolnění. Ostatně i členové bankovní rady ČNB dále mírní rétoriku ohledně jeho nutnosti.
img

Okénko trhu - předstihové ukazatele se nesměle zlepšují

25.05.2020 Český statistický úřad dnes publikoval údaje o indikátorech důvěry za květen. Z výsledků konjunkturálního průzkumu vyplývá, že souhrnný indikátor ekonomické důvěry si oproti dubnu polepšil o 0,3 bodu na hodnotu 75,1. Úroveň ukazatele se však stále nalézá poblíž historicky minimálních hodnot. Co se týká dílčích složek, tak u podnikatelů klesl indikátor o dalších 2,2 bodu na 71,6, naopak sentiment spotřebitelů poskočil o 11,8 bodu a dosáhl 91,9. Největší skepse mezi podnikateli nadále panuje v sektoru služeb, když tento subindex odepsal v květnu další 5,5 bodu, čímž spadl na 65. Naopak lehce se zvedl sentiment v průmyslu a obchodě, zlepšení těchto ukazatelů v řádu desetin však zdaleka nestačí kompenzovat předchozí dramatické propady. Podstatně lépe vypadá situace ve stavebnictví, kde se index, i přes dílčí poklesy v posledních měsících, stále drží na řádově podstatně vyšších hodnotách přes 104 bodů. V květnovém průzkumu pak překvapil zejména nárůst důvěry u spotřebitelů, když tento dílčí index poskočil o téměř 12 bodů. Oproti dubnu se snížily obavy respondentů ze zhoršení jejich ekonomické situace, slaběji pak vnímali i riziko zhoršení finanční situace, či ztráty zaměstnání.
img

Ranní nadhoz - konjunkturální průzkum naznačí v květnu zlepšení

25.05.2020 Postupné vyprchávání optimismu na trzích v závěru minulého týdne se podepsalo i na kurzu koruny. Ta v pátek oslabila o cca 20 haléřů a kurz se vrátil do blízkosti EUR/CZK 27,30. Blízko této úrovně se kurz pohybuje i dnes po ránu.
img

Okénko trhu - optimismus na trzích vyprchává, koruna oslabuje

22.05.2020 Guvernér ČNB Jiří Rusnok v dnešním rozhovoru uvedl, že výrazný makroekonomický šok způsobený pandemií Covid-19 vyvolal rychlou reakci měnové politiky, kdy úrokové sazby ve třech krocích poklesly až do blízkosti nulové úrovně. V důsledku propadu ekonomického výkonu a ztráty poptávky Rusnok očekává, že dojde rovněž k rychlému sestupu inflace do blízkosti dvouprocentního cíle a pravděpodobně i pod něj. Současně ekonomice pomáhá i slabší úroveň kurzu koruny. Použití záporných úrokových sazeb nelze podle něho zcela vyloučit, protože patří do teoretického repertoáru nástrojů v mimořádných situacích, nicméně v našich podmínkách si negativní úroky dokáže představit jen velmi obtížně. Argumentuje tím, že na finančním trhu existuje stále značný přebytek likvidity, a není tedy omezena dostupnost úvěrů. Navíc tuzemská inflace je stále výrazně vzdálená nule. V podobném duchu se včera vyjádřil i další člen bankovní rady V. Benda. Podle něho představuje dosavadní snížení úrokových sazeb o 200 bazických bodů dostatečné uvolnění měnové politiky v reakci na koronavirovou krizi a centrální banka v tuto chvíli nepotřebuje sáhnout po nestandardních nástrojích. Model se zápornými úrokovými sazbami není mezi členy rady příliš populární a podle něho se ani banka nechystá vrátit k již vyzkoušené politice umělého oslabování koruny.
img

Ranní nadhoz - PMI naznačily odražení ode dna

22.05.2020 Německý kompozitní index nákupních manažerů se v květnu zvedl na 31,4 bodu z historického minima, kterého dosáhl v dubnu (17,4 bodu). Podobně si vedl indikátor PMI za celou eurozónu, když celkově poskočil z dubnových 13,6 až na 30,5 bodu. Na posunu obou ukazatelů se podílel zejména sektor služeb, zatímco zlepšení výrobního PMI bylo jen v řádu několika bodů.
img

Okénko trhu - Indexy PMI se pomalu škrábou z propasti

21.05.2020 Německý index nákupních manažerů podle očekávání vzrostl, když v souhrnném vyjádření vyskočil z historického minima, kterého dosáhl v dubnu hodnotou 17,4 bodu, na 31,4. Přesto aktuální hodnota mírně zaostala za tržními odhady, které počítaly s výsledkem 33,1 bodu. Výraznějšího zlepšení dosáhl sektor služeb (nárůst z 16,2 na 31,4 bodu) nežli ten výrobní (z 34,5 na 36,8). Tento rozdíl je pochopitelně způsoben tím, že právě služby byly ekonomickými restrikcemi zasaženy podstatně drtivěji. Podobným vývojem prošel indikátor PMI i v celé eurozóně, když celkově poskočil z dubnových 13,6 až na 30,5 bodu, přičemž i zde byl posun tažen hlavně službami (z 12,0 na 28,7), spíše než výrobními podniky (z 33,4 na 39,5). Z historického pohledu se oba indexy ovšem nadále nacházejí na extrémně nízkých úrovních, a ačkoliv se v nich již nepochybně odráží postupné uvolňování restriktivních opatření, o návratu k předkrizovým úrovním ekonomické aktivity zatím nemůže být řeč ani zdaleka.
img

Ranní nadhoz - americký PMI by měl vykázat mírné zlepšení

21.05.2020 Ceny průmyslových výrobců se v dubnu znovu snížily o 0,5 %, m-o-m, což znamenalo propad cen v meziročním srovnání do deflace na -0,8 %. Na meziročním poklesu cen se největší měrou podílelo odvětví rafinovaných ropných produktů a výroby chemických látek, kde se nejvíce projevily nízké ceny ropy na světových trzích. Nižší byly i ceny v oblasti zpracování kovů a v těžbě a dobývání. Na druhé straně ceny u elektřiny, plynu a páry pokračují v rychlém růstu. I v následujících měsících lze očekávat, že ceny ve výrobní sféře budou meziročně klesat.
img

Okénko trhu - Holub (ČNB) opět promluvil na téma nekonvenční měnové politiky

20.05.2020 Ceny českých průmyslových výrobců v dubnu opět výrazně poklesly. Oproti předešlému měsíci se podruhé v řadě snížily o 0,5 %, což znamenalo propad cen v meziročním srovnání do deflace na -0,8 %. Oproti předpokladům trhu byl zaznamenaný meziroční pokles cen mírnější o tři desetiny procentního bodu. Na meziročním poklesu cen se největší měrou podílelo odvětví rafinovaných ropných produktů a výroby chemických látek, kde se nejvíce projevily nízké ceny ropy na světových trzích. Nižší byly i ceny v oblasti zpracování kovů a v těžbě a dobývání. Na druhé straně ceny u elektřiny, plynu a páry pokračují v rychlém růstu, když meziročně přidaly 8,6 %. Nezanedbatelný nárůst cen byl zaznamenán i v oblasti potravinářské výroby, kde inflace dosáhla 4,5 %. I v následujících měsících lze očekávat, že ceny ve výrobní sféře budou meziročně klesat. V souhrnu tak odhadujeme, že ceny ve výrobní sféře budou v letošním roce v průměru zhruba stagnovat.
img

Komentář Raiffeisenbank: Ceny ve výrobní sféře spadly do deflace

20.05.2020 Ceny průmyslových výrobců v dubnu opět výrazně poklesly. Oproti předešlému měsíci se podruhé v řadě snížily o 0,5 %, což znamenalo propad cen v meziročním srovnání do deflace na -0,8 %. Oproti předpokladům trhu byl zaznamenaný meziroční pokles cen mírnější o tři desetiny procentního bodu. Na meziročním poklesu cen se největší měrou podílelo odvětví rafinovaných ropných produktů a výroby chemických látek, kde se nejvíce projevily nízké ceny ropy na světových trzích. Nižší byly i ceny v oblasti zpracování kovů a v těžbě a dobývání. Na druhé straně ceny u elektřiny, plynu a páry pokračují v rychlém růstu, když meziročně přidaly 8,6 %. Nezanedbatelný nárůst cen byl zaznamenán i v oblasti potravinářské výroby, kde inflace dosáhla 4,5 %.
img

Ranní nadhoz - České ceny výrobců zamíří dolů

20.05.2020 Květnový ZEW index přinesl v Německu záblesk naděje, když se jeho složka očekávání vyšvihla z předchozích 28,2 bodu až na 51,0, čímž suverénně překonala odhady trhu, jež činily jen 30,0. Takto vysoko byl index naposledy před pěti lety. Druhá složka ZEW indexu, tedy hodnocení současné situace, již tak růžově nevyzněla. Namísto vyhlíženého zlepšení z dubnových -91,5 bodu na -86,6, došlo k dalšímu poklesu a index se zastavil až na -93,5 bodech. I v eurozóně dopadl průzkum očekávání do budoucnosti pozitivně, když si vysloužila 46,0 bodu, což znamená meziměsíční nárůst o více než 20 bodů.
img

ZEW index přinesl záblesk naděje

19.05.2020 Květnový ZEW index přinesl v Německu záblesk naděje, když se jeho složka očekávání vyšvihla z předchozích 28,2 bodu až na 51,0, čímž suverénně překonala odhady trhu, jež činily jen 30,0. Takto vysoko byl index naposledy před pěti lety. Němečtí investoři tak na horizontu 6 měsíců již očekávají výrazné zlepšení situace, což zřejmě pramení jak z tamní masivní vládní podpory ekonomice, tak i z postupného poklesu intenzity probíhající epidemie. Z výsledků průzkumu lze i soudit, že dotazovaní nepovažují za pravděpodobné, že by na podzim dorazila podobně silná druhá virová vlna, případně očekávají, že na ni země bude lépe připravena. Druhá složka ZEW indexu, tedy hodnocení současné situace, již tak růžově nevyzněla. Namísto vyhlíženého zlepšení z dubnových -91,5 bodu na -86,6, došlo k dalšímu poklesu a index se zastavil až na -93,5 bodech. Tak nízko nespadl ani v horké fázi krize z let 2008/09, ovšem srovnání bychom našli v roce 2003. Naštěstí existují přinejmenším dva důvody, proč se touto hodnotou příliš neznepokojovat. Uprostřed bezprecedentní ekonomické karantény by zřejmě každý soudný člověk zhodnotil aktuální situaci jako ne příliš vydařenou a navíc tato složka indexu má statisticky výrazně horší schopnost predikce skutečného vývoje ekonomiky, než složka očekávání. Právě ta přitom kromě Německa sympaticky povyskočila i v celé eurozóně, kde za květen dosáhla hodnoty 46,0, což znamená meziměsíční zlepšení o více než 20 bodů.
img

Ranní nadhoz - květnový ZEW index by měl naznačit zlepšení

19.05.2020 Člen Bankovní rady České národní banky A. Michl věří, že česká ekonomika vykáže v letošním třetím čtvrtletí již dobré výsledky. ČNB snížením úrokových sazeb už výrazně zlevnila peníze a tím podpořila ekonomiku, rozhodně je ale proti poklesu úrokových sazeb až do záporných hodnot. Vyslovil se také proti jakýmkoli experimentům, které by hýbaly s kurzem. Vítá slabší úroveň kurzu během krize, což pomáhá tuzemským exportérům.
img

Bundesbanka očekává vratké a nesmělé zotavování

18.05.2020 Člen Bankovní rady České národní banky A. Michl věří, že česká ekonomika vykáže v letošním třetím čtvrtletí již dobré výsledky. A to i přesto, že hrubý domácí produkt klesl v prvním čtvrtletí o meziročně o 2,2 procenta a ještě výraznější propad je očekáván v aktuálně probíhajícím kvartále. Současnou fázi boje proti koronaviru hodnotí jako stabilizační. S tím jak se postupně začnou otevírat provozy, najedou výrobní podniky i služby, začne se oživovat i poptávka a ekonomická čísla se začnou zlepšovat. Podmínkou pro rychlejší návrat na předkrizové úrovně je to, aby se již neprojevily další vlny nákazy. Podle Michla ČNB snížením úrokových sazeb výrazně zlevnila peníze, rozhodně je ale proti poklesu úrokových sazeb až do záporných hodnot. Argumentuje tím, že cena peněz je důležitá a je nelogické aby střadatelé museli za uložení peněz ještě doplácet. Proto vítá, že zatím má ČR vlastní měnu a vlastní měnovou politiku. Vyslovil se také proti jakýmkoli experimentům, které by hýbaly s kurzem. Vítá slabší úroveň kurzu během krize, což pomáhá tuzemským exportérům.
img

Forex: Koruna zažila houpačkový závěr týdne

18.05.2020 Po šoku, který prodělala minulé pondělí v návaznosti na vystoupení člena bankovní rady ČNB Holuba, se koruna po většinu uplynulého týdne držela v okolí EUR/CZK 27,50. Mírně oslabila během čtvrtka, ovšem skutečný kolotoč si nechala až na pátek. V 9:00 toho dne ji nejdříve nepotěšil údaj o poklesu českého HDP, který mírně předčil odhady, ovšem hned v 9:30 se k mikrofonu stanice Prima News posadil guvernér ČNB Rusnok a po obligátním úvodu na téma probíhající ekonomické hibernace se dostal i k měnově-politickým tématům. Jakmile se Rusnok nechal slyšet, že jelikož česká inflace nehrozí pádem do záporného teritoria, lze podle něj „na viditelném horizontu vyloučit“ intervence proti koruně, česká měna instantně posílila o více než 20 haléřů. Souběžně s tím ovšem ČNB zveřejnila novou edici Zprávy o inflaci, ve které čtenářům nabídla svůj alternativní pesimistický scénář vývoje ekonomiky v případě druhé vlny pandemie. A zatímco děsivá predikce (-13,5 % v roce 2020) růstu HDP na veřejnost skrze média pronikla okamžitě, dodatek o tom, že se jedná pouze o hypotetickou alternativu již tak silně slyšet nebyl. Koruna tak okamžitě všechny předchozí zisky zahodila a vyletěla až k EUR/CZK 27,70.
img

Ranní nadhoz - indikátory by mohly v květnu naznačit zlepšení

18.05.2020 Podle předběžného odhadu ČSÚ poklesl český hrubý domácí produkt v prvním letošním čtvrtletí meziročně o 2,2 %, což odpovídá mezičtvrtletnímu snížení o 3,6 %. I přesto, že karanténní opatření trvala jen zhruba od poloviny března, podstatně se podepsala na výkonu české ekonomiky v prvních třech měsících roku 2020. Byla to zejména slabá zahraniční poptávka, která přispěla k hospodářskému propadu, jako druhá v pořadí pak negativně působila tvorba kapitálu. Naopak vyšší výdaje vládních institucí brzdily hospodářský pokles. České hospodářství nečekají lehké časy ani v nejbližších měsících.
img

J. Rusnok nečeká další oslabování koruny

15.05.2020 Podle předběžného odhadu ČSÚ poklesl český hrubý domácí produkt v prvním letošním čtvrtletí meziročně o 2,2 %, což odpovídá mezičtvrtletnímu snížení o 3,6 %. I přesto, že karanténní opatření trvala jen zhruba od poloviny března, podstatně se podepsala na výkonu české ekonomiky v prvních třech měsících roku 2020. Byla to zejména slabá zahraniční poptávka, která přispěla k hospodářskému propadu, jako druhá v pořadí pak negativně působila tvorba kapitálu. Naopak vyšší výdaje vládních institucí brzdily hospodářský pokles. České hospodářství nečekají lehké časy ani v nejbližších měsících. Podstatnou část dubna byla ještě v platnosti karanténní opatření, což znamená delší odstávky a ztížené výrobní podmínky. Lze proto očekávat, že ekonomický výkon ve druhém čtvrtletí bude zasažen ještě mnohem výrazněji a pokles HDP s velkou pravděpodobností dosáhne dvouciferných hodnot. Během druhé poloviny roku by se ekonomická situace měla začít postupně normalizovat, ovšem návrat na předkrizové úrovně bude dlouhodobý a potrvá nejspíš několik let. V souhrnu za letošní rok čekáme pokles ekonomiky o 7,6 %.
img

Koronavirus poslal HDP do záporu

15.05.2020 Podle předběžného odhadu ČSÚ poklesl český hrubý domácí produkt v prvním letošním čtvrtletí meziročně o 2,2 %, což odpovídá mezičtvrtletnímu snížení o 3,6 %. I přesto, že karanténní opatření trvala jen zhruba od poloviny března, podstatně se podepsala na výkonu české ekonomiky v prvních třech měsících roku 2020. Byla to zejména slabá zahraniční poptávka, která přispěla k hospodářskému propadu, jako druhá v pořadí pak negativně působila tvorba kapitálu. Naopak vyšší výdaje vládních institucí brzdily hospodářský pokles.
img

Ranní nadhoz - koronavirus poslal růst HDP do záporu

15.05.2020 Český běžný účet platební bilance vykázal za březen schodek na úrovni 0,5 mld. Kč, což je o 30 mld. Kč horší výsledek, nežli před měsícem. Kladně přispěla bilance zboží a služeb s přebytkem 18,6 mld. Kč. Na finančním účtu došlo k odlivu 46,4 mld. Kč, přímých zahraničních investic odteklo v souhrnu 12,1 mld. Kč, naopak u portfoliových investic byl zaznamenán příliv v objemu 200,5 mld. Kč.
img

Český běžný účet klesl pod nulu

14.05.2020 Český běžný účet platební bilance vykázal za březen schodek na úrovni 0,5 mld. Kč, což je o 30 mld. Kč horší výsledek, nežli před měsícem. Kladně přispěla bilance zboží a služeb s přebytkem 18,6 mld. Kč. Na finančním účtu došlo k odlivu 46,4 mld. Kč, přímých zahraničních investic odteklo v souhrnu 12,1 mld. Kč, naopak u portfoliových investic byl zaznamenán příliv v objemu 200,5 mld. Kč.
img

Šéf Fedu vyloučil použití záporných sazeb

14.05.2020 Prezident Fedu J. Powell ve svém hodnocení stavu ekonomiky zmínil, že Spojené státy může čekat "delší období" slabého růstu a neměnných příjmů. Přitom přislíbil využití dalšího arzenálu centrální banky dle potřeby a vyzval k navýšení fiskálních výdajů. Powell dal nicméně najevo, že Fed nesníží úrokové sazby pod nulu, na což čím dál více sází trh.
img

Okénko trhu - Americké ceny výrobců strmě poklesly

13.05.2020 Česká meziroční inflace ztratila v dubnu další dvě desetiny procentního bodu a dosáhla 3,2 %. Oproti březnu se pak spotřebitelské ceny snížily o 0,2 %. Tato hodnota je mírně nad naším odhadem i konsenzem trhu. Další zpomalení cenového růstu bylo dáno zejména nižšími cenami pohonných hmot, oproti březnu se však snížily i ceny alkoholických nápojů a tabáku. Na druhé straně pokračoval růst cen potravin, kde byly vyšší zejména ceny zeleniny, ovoce a pečiva. Vlivem aktuální epidemie koronaviru a jejích dopadů na ekonomickou aktivitu i chování zákazníků očekáváme, že spotřebitelská inflace bude v následujících měsících dál ztrácet dynamiku. To bude dáno klesajícími cenami surovin a materiálů i slabou spotřebitelskou poptávkou. Podle našich odhadů by se růst spotřebitelských cen měl na konci letošního roku dostat mírně pod dvouprocentní cíl ČNB.
img

Spotřebitelské ceny poklesly druhý měsíc v řadě

13.05.2020 Koronavirová nákaza i v dubnu přibrzdila růst cen, když meziroční inflace ztratila další dvě desetiny procentního bodu a dosáhla 3,2 %. Oproti březnu se pak spotřebitelské ceny snížily o 0,2 %. Tato hodnota je mírně nad naším odhadem i konsenzem trhu. Další zpomalení cenového růstu bylo dáno zejména nižšími cenami pohonných hmot, oproti březnu se však snížily i ceny alkoholických nápojů a tabáku. Na druhé straně pokračoval růst cen potravin, kde byly vyšší zejména ceny zeleniny, ovoce a pečiva.
img

Ranní nadhoz - Evropský průmysl vykáže propad

13.05.2020 V USA byly včera zveřejněny dubnové výsledky průzkumu ekonomického optimismu mezi tamními menšími podniky. Index přinesl souhrnný výsledek na úrovni 90,9, což je sice nejnižší hodnota od roku 2013, ovšem jde o lepší skóre, než trh očekával (83,0). Oproti předchozímu měsíci se pak jednalo pokles o 5,5 bodu. Podle ankety se citelně zhoršila očekávání podniků v oblasti najímání dodatečných zaměstnanců, prodejních cen, tržeb, či výplat.
img

Okénko trhu - Americká inflace citelně zpomaluje

12.05.2020 Evropský datový kalendář byl pro dnešek prázdný a pozornost trhů se tak upínala za oceán. V USA byly zveřejněny dubnové výsledky průzkumu ekonomického optimismu mezi tamními menšími podniky. Index přinesl souhrnný výsledek na úrovni 90,9, což je sice nejnižší hodnota od roku 2013, ovšem jde o lepší skóre, než trh očekával (83,0). Oproti předchozímu měsíci se pak jednalo pokles o 5,5 bodu. Podle ankety se citelně zhoršila očekávání podniků v oblasti najímání dodatečných zaměstnanců, prodejních cen, tržeb, či výplat. Naopak slibným signálem je, že se oproti březnu zlepšily jejich vyhlídky na budoucí kondici americké ekonomiky. To lze na jednu stranu vnímat jako přesvědčení o tom, že se virovou epidemii podaří nakonec dostat pod kontrolu, zároveň to ale může značit jednoduše i to, že byl duben tak bídným měsícem, že budoucnost o mnoho horší být snad ani nemůže.
img

Ranní nadhoz - nízké ceny surovin a materiálů zpomalují inflaci

12.05.2020 Tržby ve službách se v prvním čtvrtletí reálně snížily o 4,3 % (po očištění o kalendářní vlivy). Data potvrdila, že terciární sektor byl karanténními opatřeními proti šíření Covid-19 znatelně zasažen. Nejvýraznější propad zaznamenala letecká doprava, cestovní kanceláře, ubytování (o více než čtvrtinu) a pohostinství (o více než desetinu). Jen mírné poklesy zaznamenaly činnosti v oblasti nemovitostí nebo vědecké a technické služby. Zveřejněná data zhruba potvrzují náš odhad poklesu HDP v prvním čtvrtletí (-2,7 % mezikvartálně).
img

Okénko trhu - T. Holub poslal korunu znovu nad EUR/CZK 27,50

11.05.2020 Tržby ve službách v prvním čtvrtletí výrazně prohloubily svůj pokles, když se reálně snížily o 4,3 % (po očištění o kalendářní vlivy). Data tak potvrdila předchozí náznaky, že terciární sektor byl karanténními opatřeními proti šíření Covid-19 zasažen nejvíce. Oproti poslednímu loňskému čtvrtletí se tržby ve službách po sezónním očištění snížily o 3,3 %. Pokles tržeb byl plošný napříč odvětvími a jediným sektorem, který zaznamenal růst, byly informační a komunikační činnosti. Nejvýraznější propady přitom zaznamenala odvětví, kde jednotlivé subjekty musely takzvaně zavřít krám, tedy letecká doprava, cestovní kanceláře, ubytování (propad o více než čtvrtinu) a pohostinství (o více než desetinu). Podstatně lépe si vedla odvětví, která nebyla restriktivními opatřeními tak zasažena, jako např. činnosti v oblasti nemovitostí nebo vědecké a technické služby, kdy byly poklesy tržeb jen mírné. Není překvapivé, že v rámci sektoru dopravy si polepšily tržby za poštovní a kurýrní služby. Dnes zveřejněná data zhruba potvrzují náš odhad poklesu HDP v prvním čtvrtletí (-2,7 % mezikvartálně). Nutno ještě zmínit, že sběr dat je v současné době problematický, což přiznává i sám ČSÚ a upozorňuje na možnost výraznějších revizí.
img

Forex: ČNB na druhý pokus vyděsila korunu

11.05.2020 Česká měna zahajovala uplynulý týden v dobré formě. Z počáteční úrovně EUR/CZK 27,23 pomalu posilovala, stejně jako klesala míra globální paniky, měřená indexem VIX. V euforii z postupně se snižujících počtů nově nakažených koronavirem a uvolňování restriktivních opatření koruna dokonce krátce zabrousila i pod psychologickou hranici EUR/CZK 27,00, ovšem nikdy se pod ní trvaleji nezabydlela. Přítrž těmto pokusům učinila Česká národní banka.
img

Ranní nadhoz - dnešní údaje ze služeb naznačí rozsah škod

11.05.2020 Česká národní banka ve čtvrtek snížila svou hlavní úrokovou sazbu o nečekaných 75 bazických bodů, a potřetí v řadě tak razantně uvolnila měnovou politiku. Banka se tak snaží mírnit dopady epidemie koronaviru na domácí ekonomiku. ČNB zároveň uvedla, že připravuje nová opatření na dodávání likvidity nebankovním subjektům, aktuálně však nevidí potřebu okamžitého zásahu. V nové prognóze počítá ČNB s letošním propadem ekonomiky o 8%, po němž by v roce 2021 mělo následovat zotavení o 4%.
img

Bankovní rada ČNB razantně krájí sazbu na 0,25 %

07.05.2020 Bankovní rada České národní banky snížila dvoutýdenní repo sazbu (2T repo sazbu) o třičtvrtě procentního bodu na 0,25 %. Zároveň snížila lombardní sazby na 1,00 % a diskontní sazby na 0,05 %. Jedná se o razantnější krok, než čekal trh. Ten včetně nás předpokládal pokles o půlprocentního bodu na 0,5 %.
img

Okénko trhu - Průmysl, zahraniční obchod i sazby míří dolů

07.05.2020 Podle předběžných údajů skončila v březnu bilance českého zahraničního obchodu se zbožím v běžných cenách přebytkem 3,1 mld. Kč. Ten byl oproti stejnému měsíci před rokem nižší o 12,6 mld. Kč. Výsledek zklamal i tržní očekávání, která počítala se saldem lepším o cca 10 mld. Vývoz pokračoval v poklesu, který se však v březnu výrazně prohloubil na 13,3 %, meziročně, zatímco dovozy klesly o 9,9 %. Celkový zahraniční obchod se zbožím ovlivnily dopady opatření proti šíření koronaviru, tedy odstávky výrob a uzavření firem. Projevilo se to zejména na snížení kladného salda obchodu s motorovými vozidly (o 12,9 mld.), nižší přebytky vykázal i obchod s elektrickými přístroji a strojním zařízením. Na druhé straně příznivě působil menší deficit obchodu s ropou a zemním plynem a to zejména zásluhou nižších cen ropy na globálních trzích.
img

Karanténní opatření omezila přeshraniční obchod

07.05.2020 Podle předběžných údajů skončila v březnu bilance zahraničního obchodu se zbožím v běžných cenách přebytkem 3,1mld.Kč. Ten byl oproti stejnému měsíci před rokem nižší o 12,6 mld. Kč. Výsledek zklamal i tržní očekávání, která počítala se saldem lepším o cca 10 mld. Vývoz pokračoval v poklesu, který se však v březnu výrazně prohloubil na 13,3 %, meziročně, zatímco dovozy klesly o 9,9 %.Celkový zahraniční obchod se zbožímovlivnily dopady opatření proti šíření koronaviru, tedy odstávky výrob a uzavření firem. Projevilo se to zejména na snížení kladného salda obchodu s motorovými vozidly (o 12,9 mld.), nižší přebytky vykázal i obchod s elektrickými přístroji a strojním zařízením. Na druhé straně příznivě působil menší deficit obchodu s ropou a zemním plynem a to zejména zásluhou nižších cen ropy na globálních trzích.
img

Komentář Raiffeisenbank: Průmysl klesá pod tlakem viru

07.05.2020 Jak se dalo očekávat, ani český průmysl nezůstal imunní vůči koronavirové nákaze. Po očištění o vliv pracovních dnů v březnu meziročně odepsal 10,8 %, čímž ovšem oproti tržním odhadům překvapil spíše pozitivně, když očekávání činila -14,2 %. Ačkoliv se při podobném poklesu pochopitelně nedá hovořit o úspěchu, výsledek je stále znatelně lepší, než jakého průmysl dosahoval během horké fáze krize z let 2008/09. Po sezónním očištění březnový výsledek odpovídá meziměsíčnímu utlumení produkce o 8,7 %. Tržby průmyslníků meziročně vykázaly pokles o 9,5 %, přičemž citelněji ubyly ty ze zahraničí, nežli z tuzemska. Smutnou, ač ne zcela překvapivou zprávou je propad nových zakázek, který dosáhl 15,7 %. Ekonomické restrikce související s bojem proti viru se tak na průmyslovém výkonu citelně projevily, ačkoliv na rozdíl od služeb se na výrobní podniky nevztahovaly tak přísné zákazy. Ochlazení zatím výrazněji nepocítili ani zaměstnanci, kterých v březnu meziročně ubylo v evidenčním vyjádření 2,6 %, tedy prakticky stejně jako v únoru. Jejich průměrná mzda pak narostla o 3,2 %, což ovšem jasně ukazuje tendenci firem k šetření nákladů, jelikož mzdová dynamika oproti únoru zpomalila o více než polovinu.
Související klíčová slova: FOREX | Partneři | FXstreet | Technická analýza | Psychologie | Bitcoin | Fundamentální analýza | Intervence | Intervence ČNB | Kvantitativní uvolňování | Brexit | Řecko | Čína | Japonsko | Finance | Peníze | Akciové indexy | Akciový index | Moody's | Fitch | Korelace | Inflace | Deflace | OECD | EUR/USD | USD/JPY | Nasdaq | Dow Jones | Mario Draghi | Světová banka | Rusko | USA | Nezaměstnanost | Británie | Britská libra | OPEC | Spotřebitelská důvěra | Maďarský forint | Koruna | Evropská unie | Ruský rubl | HDP | Devizové rezervy | Mexické peso | Brazilský real | Turecká lira | Programování | Monetární politika | Měnová politika | Austrálie | Německo | Francie | Pražská burza | Česká měna | Polsko | Turecko | Španělsko | Apple | Středoevropské měny | Polský zlotý | Měnový výbor Fedu | Evropské akcie | Analytik | New York | Ceny ropy | Výsledková sezóna | Spekulace | Ropa Brent | Ropa WTI | Česká koruna | Americké akcie | ETF | Dluhopisový trh | Světové akcie | Dividendy | Světová ekonomika | Poptávka | Ratingové agentury | Recese | Lehman Brothers | Americká ekonomika | Daně | Podpora ekonomiky | Rizika | Politika | EUR/CHF | Export | Import | Průmyslová výroba | Nikkei | Ekonomové | Akciové trhy | Ekonomika eurozóny | Zahraniční obchod | Maloobchodní tržby | USD/TRY | USD/RUB | USD/CZK | EUR/CZK | USD/PLN | Spotřebitelské ceny | Míra nezaměstnanosti | Rozpočtový deficit | Důvěra investorů | Ekonomické události | Měnový trh | Obchodování na burze | Spready | Ekonomické prognózy | Eurodolar | Cenné papíry | Hospodářství | Kapitál | Sazby | Akcie | Akcionář | Akciový trh | Aktiva | Akumulace | Alokace | Americký dolar | Analýza | Zhodnocení | Apreciace | Transakce | Balance | Bank of England | Bank of Japan | Bankovní rada | Benchmark | Bloomberg | Bod | Bond | Bund | Bundesbank | Burza | Béžová kniha | CME | Carry trade | Cash flow | Centrální banka | Centrální banky | Stock | Garance | Konsolidace | DAX | Dealer | Depreciace | Devizový trh | Dezinflace | Distribuce | Nesoulad | Dividenda | Dluhopis | Dolarový index | Dollar | ECB | ECOFIN | Ekonomický indikátor | Ekonomika | Emerging markets | Emise | Euro | Eurozóna | Evropská centrální banka | FOMC | FRA | FX | Fannie Mae | Fed | Finanční trh | Finanční trhy | Fiskální politika | Forward | Futures | Fúze | G7 | Grafy | Holubice | IFO index | IPO | Index DAX | Index PX | Index cen průmyslových výrobců | Index spotřebitelských cen | Index výrobních cen | Indikátor | Indikátory | Inflační cíl | Investice | Investor | Investování | Japonský jen | Jestřáb | Komodity | Korekce | Kurz | Kurzové riziko | LTRO | Likvidita | MAE | MMF | Makro data | Záloha | Obchodní příkazy | Marže | Mezibankovní | Mezinárodní obchod | Momentum | Měna | Finanční instituce | Měnový pár | Měny | Fluktuace | Nabídka | Stavební povolení | Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Nástroj | OTC | Obchodní bilance | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Opce | Osobní příjem | PPI index | PRIBOR | Peněžní trh | Peněžní zásoba | Platební bilance | Platforma | Poplatek | Portfolio | Pozice | Prodeje existujících domů | Produktivita práce | Prémie | Průmyslové objednávky | Rally | Rating | Ratingová agentura | Reinvestice | Repo sazba | Rezistence | Riziko | Rizikové měny | Ropa | S&P 500 | SNB | Saldo běžného účtu | Schodek rozpočtu | Sentiment | Short | Splatnost | Spotřebitelská důvěra podle Conference Board | Spread | Stagflace | Stop-Loss | Státní dluhopis | Swap | Pokladniční poukázky | Tightening | Trader | Trading | Trend | Ukazatel | VIX | Volatilita | Výkonnost | Výnos | Výnosnost | WTO | Wall Street | YTD | Yield | ZEW index | Bondy | Zlato | Švýcarský frank | ČNB | Česká národní banka | Úroková míra | Úrokové sazby | Úrokový diferenciál | Analytici | Riziková aktiva | Deriváty | Banky | Doporučení | EUR | USD | Commerzbank | UBS | Barclays | Dluhopisy | JPY | CHF | GBP | ČEZ | Obchodování | JPMorgan | Morgan Stanley | Euro STOXX | EMU | Nomura | Goldman Sachs | Evropa | Asijské akcie | Finanční krize | Citigroup | Cena zlata | Cena ropy | Hospodářský růst | Německá ekonomika | FTSE | Evropská ekonomika | Ekonomika Spojených států | Komerční banka | Bank of America | Americký prezident | Indexy | Úroková sazba | OSN | Americká lehká ropa | Spekulanti | Globální ekonomika | Investoři | Kurzový závazek | Produkce ropy | Fundamenty | Fond | Exxon Mobil | Měnový výbor | Stimulační opatření | EU | Finanční sektor | Ministři financí | Vývoj ceny | Aukce | Aktuální kurz | Zasedání Fedu | Zasedání ECB | Ekonom | Byznys | Business | Pravděpodobnost | BNP Paribas | Výnosy dluhopisů | Fixed income desk | FX desk | MM desk | Makroekonomická data | Makroekonomické události | Zisk | Berkshire Hathaway | Dluhopisové trhy | Futures kontrakt | Kurz dolaru | Ceny komodit | Kurz eura | Kurz koruny | Obchodování na finančních trzích | Zkušenosti | Panika | Euforie | Stres | Optimismus | Výsledky | Strach | Emoce | Index nákupních manažerů | Bohatství | Hospodářský cyklus | London Stock Exchange | Credit Suisse | Uvolnění měnové politiky | Intervenovat | Gold | Obchodovat | Deutsche Bank | Stoxx 600 | Světová obchodní organizace | Zprávy z trhů | Analytický tým | Regulace | Financování | Investiční banky | Investovat | CZK/EUR | CZK/USD | USD/EUR | Makro | Finanční analytici | Index cen | Výrobní ceny | Výrobní náklady | Index PPI | Index CPI | Eurostat | Český statistický úřad | Stavební výroba | Makrodata | Portugalsko | Devizové intervence | Facebook | Riziková averze | Index strachu | Donald Trump | Burzy | Mezinárodní měnový fond | FX trh | Rozvíjející se trhy | Zásoby ropy | Japonská centrální banka | Wall Street Journal | ADP report | Financial Times | Ceny akcií | Obchodníci | Vzdělávání | Praxe | Centrální bankéři | EURCZK | Raiffeisenbank | Aktivum | Delta | Index | Likvidní | Odpor | Podpora | Volatilní | Kasino | Ruleta | Likvidita trhu | Akcie ČEZu | Akcie dnes | Akcie Erste | Akcie Komerční banky | Akcie ve světě | Americká burza | Americká centrální banka | Americká centrální banka FED | Analytika | Analýzy | Banka | Bankovní rada ČNB | Běžný účet | Běžný účet platební bilance | Brent | Brokerské společnosti | Burzovní indexy | Cena | Cena ropy brent | Cena ropy dnes | Cena ropy na světových trzích | Čínská ekonomika | CISCO | Conference Board | Conference Board index | CZK | Česká ekonomika | České koruny | Devizové rezervy ČNB | Dnešní události | Dolar | Dolary | Ekonomický cyklus | Ekonomický kalendář | Ekonomický růst | Ekonomický výhled | Ekonomika aktuálně | Ekonomika Německa | Ekonomika Rakouska | Ekonomika Slovenska | Ekonomika Španělska | Ekonomika USA | Elektřina | Eura | EURIBOR | Euro dnes | Euro Stoxx 50 | Evropská měna | Evropské měny | Exchange | Expirace | Finanční prostředky | Fondy | Frank | FXstreet.cz | GDP | GfK | Graf | Guvernér české národní banky | Guvernér ČNB | Hang Seng | HDP Číny | HDP Francie | HDP USA | HDP v ČR | HDP v Evropě | Hodnota akcií | Hospodářské noviny | Hrubý domácí produkt | HSBC | Index euro | Index euro stoxx 50 | Index inflace | Index Nasdaq | Index PMI | Index S&P 500 | Index VIX | Index volatility | Instrumenty | Investiční | Investiční výdaje | Irsko | ISM | Jádrová inflace | EBay | Japonská ekonomika | Jeden dolar | Jedno euro | Jiří Rusnok | Komoditní | Koruna posiluje | Kurz CZK | Kurz dolarů | Kurz EUR | Kurz eura k dolaru | Kurz forintu | Kurz měny | Volná pracovní místa | E15 | Libra | Lira | Londýnská burza | Maďarsko | Makroekonomické ukazatele | Makroekonomický kalendář | Maloobchodní prodej | Management | Market | Markets | Měnová krize | Měnový kurz | Meziroční inflace | Meziroční míra inflace | Minimální mzda | Míra inflace | MSCI index | Nákup dluhopisů | Největší ekonomika světa | Největší světové ekonomiky | Nemovitosti | Nikkei 225 | Nové trhy | Oslabení koruny | Oslabování koruny | Pád rublu | PayPal | Portfolia | Prezidentské volby | Pro investory | Prognóza | Rakousko | Reuters | Ropy | RUB | Rubl | Ruská ekonomika | Růst HDP | Sazba PRIBOR | Sázky | Signály | Směnárny | Société Générale | Spekulace na pokles | Spekulace na růst | Spořící účet | Státní dluh | Státní dluhopisy | Státní rozpočet | Shares | Stoxx | Světové ceny ropy | SWIFT | Švýcarská banka | Švýcarská centrální banka | Švýcarské banky | Tapering | Termínované vklady | Trh nemovitostí | Trh | Twitter | Úrokové swapy | US dollar | Velká Británie | Volatility | Volkswagen | Výprodej | Vývoj cen komodit | Vývoj cen ropy | Vývoj ceny ropy | Vývoj ceny zemního plynu | Vývoj inflace | Vývoj kurzu | Vývoj kurzu EUR/USD | Vývoj mezd | Vývoj nezaměstnanosti | Webinář | WTI | WTI ropa | Zavedení eura | Země EU | Země eurozóny | Zemní plyn | Zkušenost | Zpracovatelský průmysl | Zpráva | Zprávy | Zprávy z ekonomiky | Předpověď | Zisky | Tradeři | Diskontní sazba | EUR/PLN | ZEW | ING | Benzín | Back office | Bunds | Buy | CEE | Ekonomika Číny | Ekonomika EU | Ekonomika Francie | EV | Christine Lagarde | ISM indexy | Janet Yellen | Měď | Ministerstvo financí | Obchodní den | P.A. | Private banking | PX index | Range | Redukce | ROCE | SPAD | Tovární objednávky | Využití kapacit | Itálie | Spojené státy | Vybírání zisků | Euromoney | Čekací doba | Převis | Repo operace | Cenová hladina | Investice ve stavebnictví | M2 | Tržby | Výsledek hospodaření | Zaměstnanost | Úvěr | QE | Světové ekonomiky | Bohatý | Tržní sentiment | Komise | Kontrakt | Federální rezervní systém | Volby | Rozhovor | Retail | Vzdělání | 1 milion | Burze | Německá burza | Markit | Unicredit | Intesa Sanpaolo | Jackson Hole | CNN | Wells Fargo | Campbell Soup | Microsoft | Bankovní sektor | MSCI | CME Group | Caterpillar | Sentix | Guvernér centrální banky | Institut Ifo | Členové OPEC | Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) | TLTRO | NATO | Barrick Gold | Destatis | Sentix index | Oslabení eura | Reporty | Index Fedu | Zvyšování sazeb | Snižování sazeb | Ceny nemovitostí | Růst ekonomiky eurozóny | Thomson Reuters | Dění na finančních trzích | Uložení peněz | Kurz koruny vůči euru | Polská centrální banka | Kurz EUR/USD | Kalendář ekonomických událostí | Průmyslová produkce | Zasedání centrální banky | Zasedání centrálních bank | Pokles úrokových sazeb | Nákupy dluhopisů | Výnosy německých dluhopisů | Nastavení měnové politiky | Úspěch | Podnikání | Euro proti dolaru | Euro vůči dolaru | Rolls-Royce | BMW | Automobilový průmysl | Index pražské burzy PX | Averze k riziku | Kurz české měny | Index pražské burzy | Pokles akcií | Ministr financí | Hospodářské výsledky | Finanční aktiva | Globální trhy | Investiční očekávání | Stock Exchange | Evropské banky | Zvyšování úrokových sazeb | Snižování úrokových sazeb | Výnosová křivka | Energie | Společná evropská měna | Zlevnění ropy | Prezident Fedu | Finanční stabilita | Rada ČNB | Kapitálová rezerva | Sentiment trhu | Podnikatelé | Pro tradery | Globální akciové trhy | BlackRock | Ekonomický sentiment | Podnikatelská důvěra | Ekonomické indikátory | Příprava | Přehled | Odvaha | Klid | Kč/EUR | Moneta Money Bank | Polská ekonomika | Ekonomické fórum | Volby v USA | Christine Lagardeová | Bezpečné přístavy | Sázet | Cena kontraktu | Evropské trhy | Americké trhy | Kurzotvorné informace | Bankovnictví | Nervozita na finančních trzích | Futures kontrakty | Swapy | Referendum | Ekonomická aktivita | City | Posilování koruny | Německý ústavní soud | Vývoj středoevropských měn | Americké firmy | Pozornost investorů | Index důvěry | Základní úrokové sazby | Lídři | Firmy | Aktuální vývoj | Den D | Kapitálové rezervy | České firmy | Economist | Economic | Zasedání České národní banky | Inflační tlaky | Glencore | Akcie v USA | Ekonomické dopady | Forwardy | Akcie v Asii | Členství v EU | IHS | Globální finanční krize | Akcie evropských bank | Britská centrální banka | Americké státní dluhopisy | Intervence centrální banky | JPMorgan Chase | Dollar Index | Objem investic | Daňové příjmy | Deutsche Börse | Americký akciový index | Americké akciové indexy | Index volatility VIX | S&P Global | Zpomalení globální ekonomiky | Globální ekonomiky | Miliardy dolarů | Vládní dluhopisy | Americký ministr financí | Rizikovější aktiva | Nervozita | Globální finanční trhy | Britský ministr financí | Růst akcií | Obchodní partner | Dnešní ekonomický kalendář | Obchodování v Asii | Summit EU | Setkání centrálních bankéřů | Světové centrální banky | Zpřísňováním měnové politiky | Uvolňování měnové politiky | Utahování měnové politiky | Finančnictví | Walmart | Alibaba | Dnešní obchodování | Propad | Německý index DAX | Měnová opatření | Bělorusko | Světové akciové trhy | Handelsblatt | Bankovní tradeři | Americká ropa WTI | Index Nikkei | Citi | S&P | Guvernér | Agentura Fitch | Šéf britské centrální banky | Výrobní aktivita | Cena mědi | Vývoj na akciových trzích | Německý akciový index DAX | Německý DAX | Ztráty | Euro vůči americkému dolaru | Politická nejistota | Zvýšení úrokových sazeb | Posílení dolaru | Oslabení dolaru | Posílení eura | Posílení koruny | Nálada na trhu | Finanční injekce | Pokles výnosů | Akciové trhy ve Spojených státech | Dnešní údaje | Ekonomická data | Ekonomická data z USA | Americké indexy | Historická maxima | Historická minima | Člen rady guvernérů | Evropský trh | Nejistota | Erste | Philip Morris | Saúdská Arábie | Zasedání Bank of England | Stagnace | Tempo růstu | Prodej aut | Akcionáři | Daně z příjmů | Daně z příjmů právnických osob | Zajištění | Výnosy amerických dluhopisů | Výrobní index PMI | Baidu | Tesla | Odhodlání | Ekonomický institut | Představitelé Fedu | Výhled | Depozitní sazba | Hlavní úroková sazba | Akciový index DAX | Francouzská ekonomika | Bankéři | Uvolnit měnovou politiku | Utáhnout měnovou politiku | Poplatky | Historická data | Britská vláda | Objem devizových intervencí | Objem intervencí | Americké akciové trhy | Exxon | Chevron | Klientské operace | Payrolls | Konsensus | Mzdy | Dobré výsledky | Německý export | Non-Farm Payrolls | Nonfarm Payrolls | Dnešní zprávy | Americký trh práce | Dnešní zpráva | Odhady trhu | Predikce | Ekonomická situace | Světový obchod | Globální obchod | General Electric | Záchranný fond | Bankovní krize | Průzkum | Data z amerického trhu práce | Bankovní systém | Krize | Názory analytiků | Firemní výsledky | Inflace v Německu | Opatření na podporu ekonomiky | Zisky firem | Světové trhy | Historické rekordy | Inflace v Česku | Měnová politika Fedu | Měnová politika ECB | Měnová politika ČNB | Snížení úrokových sazeb | Přebytek ropy | Výnosy | Rozhodnutí Bank of England | Měnový pár EUR/USD | Rizikové investice | Americká vláda | Česká vláda | Růst čínské ekonomiky | Očekávání analytiků | Ekonomické údaje | Americký index S&P 500 | Akciové trhy v USA | Turecká centrální banka | Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) | TRY | Odliv kapitálu | Softbank | Indikátor důvěry | Obchodování na akciových trzích | Příjmy | Čistý příjem | Spotřebitelské výdaje | Oslabování dolaru | Oslabování eura | Index ekonomické aktivity | Indikátory důvěry | Indexy PMI | ExxonMobil | Údaje o inflaci | Alphabet | Německý Ifo index | Zvýšení volatility | Konsenzus | Růst ekonomiky | Pokles ekonomiky | Fiskální stimuly | Odhad cen | Belgie | HDP eurozóny | Zasedání americké centrální banky | Zpomalení ekonomiky | Bilance ECB | Bilance Fedu | Vývoj úrokových sazeb | Tisková konference ČNB | Tisková konference Fedu | Výhled ekonomiky | Výkyvy na finančních trzích | Hlavní ekonom | Jednání FOMC | Švédsko | Dánsko | Odhad HDP | Očekávání | Nezaměstnanosti v Německu | Ekonomická nálada | Index ekonomické nálady | Vývoj eurodolaru | Globální ekonomický výhled | Příjmy z obchodování | HDP v eurozóně | Mercedes | Audi | IHS Markit | ex | Akcie firem | Oslabování měny | Zklamání investorů | Vývoj na měnovém trhu | Index NFIB | Ruské akcie | Okénko trhu | Ranní nadhoz | Fluktuace kurzu | Vstup na burzu | Výkyvy kurzu koruny | Silicon Valley Bank | Ukončení měnových intervencí | 7 dní s korunou | Pohyby na finančních trzích | Aleš Michl | Akciové společnosti | Kurzový vývoj | Ekonomické výhledy | Cena hliníku | Americký akciový trh | Jerome Powell | Měnové obchody | Crown | Nemovitostní fondy | Hodnota indexu PX | NEST | Komentář Raiffeisenbank | Estee Lauder | Rostoucí výnosy státních dluhopisů | Crypto | Tržní očekávání | Asijské trhy | Index MOEX | Investorský sentiment | Kurz eurodolaru | Airbnb | Odliv dividend | Geopolitická rizika | Zápis ze zasedání Fedu | Ekonomické výsledky | Obchodní války | Výnosy italských dluhopisů | Očekávání investorů | Raytheon | Lockheed Martin | Northrop Grumman | Německá centrální banka | Slabší koruna | Analytik Raiffeisenbank | Kartel OPEC | OPEC+ | Posilování dolaru | Události ve světě | Vývoj na finančních trzích | Přijetí eura | Podniky | Evropské akciové trhy | Projev Jeroma Powella | Globální ekonomický kalendář | Globální růst | Index nákupních manažerů (PMI) | Nejnovější statistika | Obchodní aktivita | Schwab | Kurz EUR/CZK | Vývoj koruny | Inflace v eurozóně | Okénko finančního trhu | Prognóza ČNB | Akcie společnosti | Japonský akciový index | Čínský akciový trh | CSI 300 | Akciový trh v USA | Americké dluhopisy | Forint | Americký S&P 500 | Ruský akciový index | Pokles ceny | Domácí měna | Geopolitika | Ekonomické krize | Šéf Fedu Powell | Šéf Fedu | Posílení kurzu | Royal Dutch Shell | Index Stoxx 600 | Poptávka po dolaru | Americký dolarový index | Pražský index PX | Zasedání OPEC | Korunový trh | USMCA | Měny v regionu | Dluhopisové výnosy | Pražský PX | Spotřebitelská inflace | VIX index | Akcie v Evropě | Globální investoři | Kompozitní index | Trhy v USA | Trh s ropou | Výsledky firem | Americké volby | Reakce trhu | Akcie společnosti ČEZ | Ruská centrální banka | Silnější dolar | Vývoj české koruny | Dodávky ropy | Cena plynu | Brexitová dohoda | Pokles cen ropy | Propad cen ropy | Tvrdý brexit | Intercontinental Exchange | Posilování měn | IG | Růst úrokových sazeb | Posilování eura | Daňové úlevy | Zvýšení mezd | Slabá koruna | Prognóza ECB | Posilování české koruny | Jiné měny | Růst zisků | Politika Fedu | Zvýšení úrokové sazby | EK | Prezident Trump | Dopady na ekonomiku | Evropská komise | Pohyby na trzích | Americké podniky | Základní úroková sazba | Úroková sazba v USA | Index spotřebitelské důvěry | Šéf ECB | François Villeroy de Galhau | Akciový index PX | Německé akcie | Veřejný dluh | Pojištění vkladů | Růst výnosů u dluhopisů | Výnosy českých státních dluhopisů | Hodnota indexu | Cíl ČNB | Inflační vývoj | Odhady analytiků | Rezervy bank | Prezident USA | Zpřísňování měnové politiky | Volatilita na trzích | Růst cen komodit | Úrokové sazby ČNB | Sazby Fedu | Vývoj kurzu koruny | Nemovitostní trh | Zahraniční akcie | Oživení trhu | Sazby ČNB | Snížení volatility | Vysoké zisky | Finanční operace | Podnikové investice | Slabší euro | Data z ekonomiky | Pozornost trhu | Ceny zemního plynu | Silný trh | Odhad analytiků | Zvýšení sazeb | Zvýšení sazeb ČNB | Asijské burzy | Vývoj na dluhopisovém trhu | Rekordní růst | Světové finanční trhy | Klesající cena | Státní fond | Zájem investorů | Inflace v ČR | Cena zemního plynu | Makroekonomická situace | Uber Technologies | Statistický úřad | Výsledky amerických společností | Podnikatelská nálada | Podnikatelská nálada v Německu | Technologický Nasdaq | Americké HDP | Obavy investorů | Inflační očekávání | Růst americké ekonomiky | Růst ekonomiky USA | Ruský akciový trh | Reakce koruny | Posilování kurzu koruny | Český průmysl | Cena pohonných hmot | Optimismus na akciových trzích | Podíl nezaměstnaných | Nezaměstnanost v ČR | Slabší dolar | Akciové futures | Růst cen ropy | České HDP | Sázky na pokles | Pokles sazeb | GDPNow | Infineon | Německé firmy | Očekávání do budoucna | Ceny pohonných hmot | Odhad růstu ekonomiky | Silnější euro | Vyšší mzdy | Stav americké ekonomiky | TLTRO III | Společná měna | Boris Johnson | Riziko recese | Economist Intelligence Unit | Finanční svět | Investice firem | Americké společnosti | Guvernér Fedu | Snížení sazeb | Ferrari | Reinvestování | Čínský trh | Prezidentka ECB | Volný čas | Záporné sazby | Vývoj na devizovém trhu | Rozhodnutí centrálních bank | Gazprom | Blackstone | Nálada na akciových trzích | Vývoj na trzích | Ekonomické vyhlídky | Výnosové křivky | Pokles cen | Americké futures | US dluhopisy | Snížení úroků | Odvetná cla | Silný dolar | Britský premiér | Situace na trzích | Inverze výnosové křivky | Obavy z recese | Raiffeisen Bank International | Kurz české koruny | Vývoj české ekonomiky | Oživení ekonomiky | Americká cla | Ekonomické problémy | Cena niklu | Produkce zemního plynu | Pohonné hmoty | ISM index | Thyssenkrupp | Kapitálové výdaje | Výnosy amerických státních dluhopisů | Růst mezd | Dealing | Depozitní sazby | Pravděpodobnost recese | Prosus | Deficit rozpočtu | Hospodářská recese | Nárůst cen ropy | Dění na trzích | Sazby ECB | Úrokové sazby ECB | Vývoz do Číny | Prodeje nových aut | Očekávání trhu | Italská vláda | Dot plot | Nastavení úrokových sazeb | Výše dividendy | Zprávy z Fedu | Poptávka po ropě | Růst ceny ropy | Vyjednávání o brexitu | Finanční situace | Měnověpolitické zasedání | Oživení ekonomiky eurozóny | Data z Německa | Nejnovější výsledky | Korunové sazby | Úvěrová aktivita | Snížení daní | Dolarové likvidity | Dobrý obchod | Kurzarbeit | Bankovní statistika | Oslabení české koruny | MetLife | Český HDP | Český index nákupních manažerů | Předstihové indikátory | Makroekonomický výhled | Nízká nezaměstnanost | Tržby v maloobchodě | Stav ekonomiky | Očekávaný růst | Informace z trhu | Geopolitické riziko | Equinor | Bilance zahraničního obchodu | Stav trhu práce | Hypoteční sazba | Vyšší úrokové sazby | Růst čínského HDP | Automatické systémy | Největší ekonomika | Druhá největší ekonomika světa | Druhá největší ekonomika | Měny regionu | Nálada na finančních trzích | Hospodářské krize | TikTok | Digitalizace | S&P 500 Index | Střadatelé | První investoři | Rozpočtová politika | Údaje o vývoji HDP | Automobilky | Rozpočet | Rozpočtový schodek | Celkové příjmy | Deficit | Prohloubení schodku | Jednání o brexitu | Prezident Donald Trump | Majoritní akcionář | Rozhodnutí americké centrální banky | Čerpání evropských peněz | Varta | Začínající tradeři | Politická situace | HDP v USA | Ceny benzínu | Německá vláda | Německý vývoz | Snížení úrokové sazby | Výdaje státního rozpočtu | Bilance rozpočtu | ČNB Jiří Rusnok | Nová prognóza ČNB | LNG | Objem | Objem klesá | Měsíční odhady | Data z USA | Bílý dům | Obchod | Smíšené obchodování | Zpomalování ekonomiky | Český trh práce | Trh práce | Vyšší sazby | Německý průmysl | Obchodní dohody | Hypotéza | Průměrná hodnota | Inflace v říjnu | Proroctví | Vyšší volatilita | Říjnová inflace | Skupina ČEZ | Investiční nálada | Včerejší obchodování | Obchodování na americkém trhu | Obrat trendu | Růst spotřebitelských cen | Německá průmyslová výroba | Zdražování pohonných hmot | Průmyslová výroba v eurozóně | Šéf Fedu Jerome Powell | Cena severomořské ropy Brent | Cena severomořské ropy | Americká lehká ropa WTI | Inflace v USA | ČSÚ | Ekonomika ČR | Zpomalení české ekonomiky | Růst průmyslové výroby | Konkurenceschopnost | Německé hospodářství | Cisco Systems | Firma | Období nejistoty | Data ze Spojených států | Zasedání ČNB | Dynamika HDP | Ekonomiky eurozóny | Reálné ekonomiky | Kurz eura vůči dolaru | Americká průmyslová produkce | Maloobchodní prodeje | Hlavní události | Inflace ČNB | Pokles průmyslové produkce | BAT | Americký průmysl | Parlamentní volby | Průmyslová výroba v USA | Výroba počítačů | Průmyslová výroba ve Spojených státech | Výše úrokových sazeb | Applied Materials | UnitedHealth | Pfizer | Týdenní zpráva | Sezónně očištěná nezaměstnanost | Ceny v průmyslu | Ceny průmyslových výrobců | Růst cen průmyslových výrobců | Růst cen ve výrobě | Růst cen | Maďarská centrální banka | Studie | Zavedení digitální daně | Datový kalendář | Bývalý ministr financí | Bilance | Přebytek obchodu | Ekonomický vývoj | Americký Senát | Ceny na čerpacích stanicích | Negativní sentiment | Aktuální hodnoty měny | Co bude | Dnešní makroekonomické ukazatele | Nálada domácností | Erste Group | Růst světové ekonomiky | Odhad růstu světové ekonomiky | Nový ekonomický výhled | Statistici | Největší pokles | Trh s dluhopisy | Ukrajina | Lagardeová | Volný obchod | Americký zpracovatelský průmysl | Souhrnný index | Vyšetřování | Amazon | Fixed income | Nízké úrokové sazby | Indexy nákupních manažerů | Nálada spotřebitelů | Den díkůvzdání | Důvěra v českou ekonomiku | Nadhodnocení | Úrok | Tiffany | LVMH | Miliardy | Důvěra v ekonomiku | Bez reakce trhu | Vyhlídky | Sdružení automobilového průmyslu | Průzkumy | Američtí zákonodárci | Politická krize | Měny rozvíjejících se trhů | Německá spotřebitelská důvěra | Ekonomický optimismus | Administrativa prezidenta | Domácí měny | Vicepremiér | Federální rezervní banky | Americká data | Walt Disney | Zítřejší kalendář | Důvod ke změně úrokových sazeb | Důvěra v ekonomiku eurozóny | EUR Index | Evropská ekonomická důvěra | Ekonomická důvěra | Finanční rezervy | Bankovní tituly | Naše ekonomika | České hospodářství | Růst české ekonomiky | Domácí poptávka | Tvorba fixního kapitálu | Odvětví české ekonomiky | Nejúspěšnější odvětví české ekonomiky | Meziroční růst HDP | Index Exportu | Helena Horská | Ekonomka Raiffeisenbank | Hlavní ekonomka | Ekonomka | Automobilový sektor | Otto Daněk | České dluhopisy | Dnes zveřejněná data | Zveřejněná data | Počet nezaměstnaných v Německu | Nezaměstnanost v eurozóně | Struktura HDP | Data o HDP | Aktiva bankovního sektoru | Poptávka po úvěrech | Globální trh | Financovat | Nákupní manažeři | Christine Lagardová | Hospodaření státního rozpočtu | Deficit hospodaření státu | Hospodaření státu | SMA | Omezení těžby | Statistika | Předpovědi | Predikce vývoje | Napětí mezi USA a Čínou | Ceny výrobců v eurozóně | Ceny výrobců | Dynamika mezd | Průmysl | Mzdový nárůst | ADP | Poslanecká sněmovna | Růst eurozóny | HUF | PLN | Na burze | Deficit zahraničního obchodu | Vyšší poptávka | Propouštění | Dnešní data | Impuls | Průmyslová výroba v Německu | Rostoucí náklady | Visa | General Motors | Enel | Výrazný pokles | Čínské zboží | Tvorba pracovních míst | Tvorba pracovních míst v USA | Ceny potravin | Čína a USA | Další rozvoj | Rozvoj | Nově zahájené stavby domů | Zvýšená volatilita | Zvýšená volatilita na trzích | Stavební produkce | Nezaměstnanost v Česku | Data z průmyslu | Nejvyšší nezaměstnanost | Saldo zahraničního obchodu | Špatná nálada | Tuzemský průmysl | Stavebnictví | Viceprezident ECB | Globální vývoj | Koruna dnes | Zdražování | Listopadová inflace | Ceny zboží | Inflace v listopadu | Nízká inflace | Německý ZEW index | Problémy | Důvěra investorů v německou ekonomiku | Soukromé firmy | Soukromé podniky | NAFTA | Britové | Vládní výdaje | Finanční ztráty | Směřování měnové politiky | Tomáš Holub | ČNB Tomáš Holub | Člen bankovní rady | Člen bankovní rady ČNB | Total | Fed dnes | Spotřebitelské ceny ve Spojených státech | Růst spotřebitelských cen v USA | Nejnovější údaje o inflaci | Zasedání FOMC | Prognózy | Nejistoty | Státy EU | Evropský průmysl | Slabý trend | Philip Morris ČR | Soukromý sektor | Světové obchodní organizace | Konzervativci | Výsledek voleb | Výhled centrální banky | Výhled do budoucna | Plyn | Dobrá nálada | Nálada | Kofola | Kontrakty | Koruna zpevnila | Ekonomické zpomalení | Prohlášení | Čínské vlády | HDP Německa | Ford Motor | AbbVie | Allergan | Amgen | Ropná zařízení | Airbus | Nord Stream | Nord Stream 2 | Zahájení obchodování | Kalendář tento týden | Ústavní soud | Škoda Auto | Míra | RWE | Jaderné elektrárny | InterContinental | PMI z Německa | Ohlédnutí | Nižší ceny ropy | Ceny stavebních prací | Ceny zemědělských výrobců | Úroky | Konec roku | Investiční aktivity | Německý PMI | Bilance běžného účtu | Vývoj devizových rezerv | Nálada v USA | Registrace automobilů | STOXX50 | Počet zaměstnaných | Měnové politiky | Uvolněné měnové politiky | Zasedání bankovní rady | Bankovní rada České národní banky | Hypotéky | Hypoteční trh | Premiér Boris Johnson | Důchod | Předseda | Naše prognóza | Americké centrální banky | Rozhodnutí ČNB | ČNB dnes | Vojtěch Benda | Vánoce | Kupní síla | Zlepšení sentimentu | Zpracování kovů | Vývoj spotřebitelské inflace | AXA | Philadelphia Fed index | Fed index | Záporné úrokové sazby | Meziroční míra inflace v eurozóně | Fiskální odpovědnost | Italský premiér | Optimismus investorů | FedEx | Evropská spotřebitelská důvěra | Bankovní vklady | MasterCard | AT&T | Disney | Andrew Bailey | Ministr spravedlnosti | Americké vlády | Nike | Spotřebitelská důvěra v eurozóně | Rychlý růst mezd | Celkový deficit | Bydlení | Vánoční svátky | Americké objednávky | Ministerstvo financí České republiky | Uber | Předvánoční obchodování | Důvěra domácností | Nálada českých spotřebitelů | Ztráta | Úbytek | SPD | Hlavní ekonomické události | Přelom roku | Akciové indexy v USA | Giuseppe Conte | Snižování stavů zaměstnanců | Snižování stavů | ACEA | Miliardy korun | Vývoj jádrové inflace | Depozitní úrokové sazby | Inflace v Maďarsku | CTS | Kraft Heinz | Japonský akciový index Nikkei | Demokratické strany | Zasedání měnového výboru | Akciový index Nikkei | Výnosy státních dluhopisů | Koruna posílila | Hodnota HDP | Nálada v průmyslu | Aktivita ve výrobním sektoru | Průmyslové podniky | Peking | Pokles aktivity v průmyslu | Evropské PMI | Americký index | Wirecard | Pozitivní zpráva | Nálada na globálních trzích | Organizace Conference Board | Růst hrubého domácího produktu | Singapur | Schodek státního rozpočtu | Napětí na Blízkém východě | Obchodní podmínky | Ziskovost | Tuzemská ekonomika | Investiční aktivita | Hospodaření | Zvýšení inflace | Růst poptávky | Saúdská ropná zařízení | Útok na saúdská ropná zařízení | Černé labutě | Americká WTI ropa | Nízké ceny ropy | Klesající trend | Jestřábí hlasy | Předpokládaný vývoj | Pracovní trh | Objem objednávek | Eskalace konfliktu | Vyšší ceny ropy | Sentiment v Německu | Indikátor investičního sentimentu | Prodej automobilů | Američané | Francouzský ministr financí | Altria Group | Hospodářské recese | Netflix | Míra inflace v eurozóně | Evropský maloobchod | Evropská inflace | Dobrá data | Výroba aut | Daimler | Schodek zahraničního obchodu | Micron Technology | Indikátor důvěry v ekonomiku | Finální odhad | Odhad spotřebitelské důvěry | Hlavní rizika | Tovární objednávky v Německu | Středoevropské měny dnes | Íránský útok | Miliardy eur | Írán | Čeští exportéři | Prudké posilování koruny | Dlouhodobé posilování koruny | Oslabení kurzu | Sodexo | Čínský HDP | Von der Leyenová | Míra nezaměstnanosti v ČR | Listopadová bilance zahraničního obchodu | Sezónnost | Zpomalující ekonomika | Asociace exportérů | Výpočet Raiffeisenbank | Prognóza IE | Budoucnost | Centrální vláda | Ifo | Výplaty dividendy | Zemědělství | Spolkový statistický úřad | Negativní zprávy | Předběžné výsledky | ASML | ASML Holding NV | Dohoda o brexitu | Ropa typu Brent | Horší časy | Česká průmyslová výroba | Příjmy domácností | Poradenství | Mercedes-Benz | Růst globální ekonomiky | Mzdová dynamika | Nedostatek zakázek | Inflační překvapení | Oslabení kurzu koruny | Zpřesněná data | Nový rekord | Ministerstvo práce | Geopolitická situace | Česká inflace | Tuzemská inflace | Proinflační | Proinflační působení | Listopadové maloobchodní tržby | Tržby obchodníků | Maloobchodní tržby v listopadu | Luboš Růžička | Zpřísnění měnové politiky | Silnější koruna | Vyšší inflace | Tržní sazby | Snížit úrokové sazby | Prosincová inflace | Inflace v prosinci | Růst cen potravin | Veřejné finance | Analytička | Ukazatele | Smíšené výsledky | Přebytek bilance | Bankroty | Americké ministerstvo financí | SAP | Výroba v eurozóně | Zvýšení úrokových sazeb ČNB | Silnější kurz | Skončení intervencí | ČNB Vojtěch Benda | Růst německé ekonomiky | Koruna sílí | Meziroční růst spotřebitelských cen | Růst spotřebitelských cen v Německu | Silné cenové tlaky | Cenové tlaky | Ceny ve výrobní sféře | Růst cen výrobců | Ceny v zemědělství | Dobré zprávy | Situace na Blízkém východě | Americké ministerstvo | Spotřebitel | Nájemné | Nižší růst | Velké firmy | Ceny energií | Úspěšný týden | Zamyšlení | Ruský akciový index MOEX | Akciový index MOEX | MOEX | Celková průmyslová výroba | Cyklus růstu | Oživení globální ekonomiky | Prognózy ČNB | Měnový pár EUR/CZK | Krach | Očekávaný vývoj | Komunikace | HN | Údaje o HDP | Údaje o hrubém domácím produktu | Stabilita sazeb | Francouzský prezident | Emmanuel Macron | Macron | Astrazeneca | Trump | ZEW indexy | Pozitivní zprávy | ILO | Prezident | Výsledkové sezóny | Koronavirus | Nejnovější údaje | Výsledky průzkumu | Objem hypotečních úvěrů | Průměrná úroková sazba | Paypal Holdings | Lepší zítřky | Google | Obchodní vztahy | Trhy | Čínské úřady | Šíření nového koronaviru | Světová zdravotnická organizace | WHO | Americké hospodářství | Aktivita firem | Evropské ekonomiky | Indikátor ekonomického sentimentu | Souhrnný indikátor | ConocoPhillips | Role ECB | Banka UBS | Pražské burzy | Šíření koronaviru | Koruna oslabuje | American Express | Ratingová agentura Fitch | Telekom Austria | Reakce investorů | Pohyby cen | Nový virus | Virus | Negativní dopad | Zlepšení nálady | Zahájení intervencí | Eva Zamrazilová | Nejprudší pokles | Pokles | Situace | Globální sentiment | Zdražovat | Ukončení intervencí | České měny | Prezident Ifo | Důchody | Americký kongres | Nejvýraznější pokles | Zhoršený sentiment | Odhad letošního růstu | Počet zákazníků | Meziroční růst | Zdravotní pojištění | Vít Hradil | Růst inflace | SARS | Epidemie koronaviru | Pandemie koronaviru | Pandemie | Epidemie SARS | IHNED | Tisková konference šéfa Fedu | Vysoká inflace | Starbucks | Dnešní datový kalendář | Boeing | Vstupy | Výstupy | Lehká ropa WTI | FIAT | Zpomalení růstu | Zpomalení růstu ekonomiky | Tomáš Nidetzký | ČNB Tomáš Nidetzký | Viceguvernér ČNB | Pochybnosti | Zlepšení | Opouští EU | Úsilí | Růst v eurozóně | Geopolitické dění | Americká administrativa | Obchody | Rozpočtový rámec | Výdaje | Daň z příjmu | Nálada výrobců | Průmyslníci | Pesimismus | Aktivita v průmyslu | Útlum aktivity | Čínská vláda | Zpracovatelský sektor | Stoupající sentiment | PMI za leden | Hlavní úrokové sazby | Dopady koronaviru | Výrazné ztráty | BP | Optimismus na trzích | Americký ISM | Americký ADP | PMI pro sektor | Hlasy pro zvýšení sazeb | Prodeje aut | Adidas | Zrychlení růstu | Rekordní hodnoty | Export za rok 2019 | Prosincová bilance zahraničního obchodu | Vývoz do Německa | Vývoj české inflace | Německé tovární objednávky | Sazby beze změny | Čínské strany | America first | Údaje o průmyslové výrobě | Rozhodování | Dnes ČNB | Snowflake | Hrozba recese | Americké ekonomiky | Ekonomický dopad | Tuzemská nezaměstnanost | Americké banky | Pohled bankéřů | Průměrná cena | Britský statistický úřad | Firemní sektor | Zveřejňování výsledků | Dopad koronaviru na ekonomiku | Průmysl eurozóny | Propad průmyslu | Zdražování ropy | Prodávající | Opatření proti šíření epidemie | Nižší daně | Poptávky po ropě | Organizace zemí vyvážejících ropu | Lednová inflace | Šéf amerického Fedu | Biogen | Americká inflace | Inflace v lednu | Růst sazeb | Marek Mora | Záznam z jednání ČNB | Valuace | Navýšení úrokových sazeb | Stabilita koruny | COVID-19 | Portál FXstreet.cz | Týden na finančních trzích | Německý HDP | Expanzivní fiskální politika | Data ČSÚ | Pokračování poklesu | Empire State Index | Americký trh nemovitostí | Deutsche Telekom | Snížení ekonomické aktivity | Ekonomické aktivity | Bez rizika | Index nových objednávek | Aktivita v sektoru služeb | Ministerstvo financí ČR | Využití umělé inteligence | Směřování trhů | Index CSI 300 | Americký PMI | PMI ze sektoru služeb | Důvěra v průmyslu | Gilead Sciences | Údaje z USA | Konjunkturální průzkum | Prudký propad | Německý růst HDP | Dopad koronaviru | Noviny | Virus Covid-19 | Obavy z pandemie | Střední podniky | Šíření onemocnění | Ekonomické recese | Dopady epidemie koronaviru | Index aktivity | Slabá čísla | Největší ztráty | Index nákupních manažerů ve výrobě | Výhled růstu globální ekonomiky | Data PMI | Průmysl a zahraniční obchod | Šéfka ECB | Cestovní kanceláře | Zpřesněný odhad | Český hrubý domácí produkt | Tržní úrokové sazby | Průměrná mzda v ČR | Průměrná mzda | Americký Fed | Stabilita | Pokračování klesajícího trendu | Jižní Korea | Německé maloobchodní tržby | Sestupný trend | Cestovní ruch | Toyota | Vývoj | Tovární objednávky v USA | Nižší sazby | Vyhlášení nouzového stavu | Nová data | Šok | Snížení těžby | Ceny nafty | Výsledek obchodování | Americké tovární objednávky | Mzda v ČR | Průměrná hrubá měsíční mzda | Mzda | Mzdový růst | České mzdy | Česká mediánová mzda | Mediánová mzda | Vládní opatření | Opatření proti šíření nemoci | Výkyvy | Současná cena | Varovné signály | Začátek cenové války | Cenová válka | Výsledek zahraničního obchodu | Výsledky HDP | Inflace v únoru | Spotřebitelské ceny v únoru | Míra inflace v únoru | Nástroje měnové politiky | Obrovské ztráty | Výraznější impuls | Únorová inflace | Evropský růst HDP | Změna sazeb | Cenové války | Videokonference | Lídři EU | Sazby hypoték | Makroekonomické údaje | Restrikce | Měnová opatření na podporu ekonomiky | Cílování inflace | Globální dění | Ekonomický balíček | Vývoj na trhu | Zákaz cestování | Technická recese | Prudký pokles | Průmysl a stavebnictví | Růst průmyslové výroby v eurozóně | Rozhodnutí centrální banky | Lufthansa | Euro včera | Akcie včera | Program nákupu aktiv | Světové ekonomické krize | Deficit státního rozpočtu | Index strachu VIX | Profitovat | Pozitivní impulz | Tencent | Opatření vlády | Mimořádný růst | Dostatek likvidity | Americká centrální banka dnes | Další vývoj | Desetileté dluhopisy | Karanténní opatření | Restriktivní opatření | Stimuly | Nízká cena ropy | Oldřich Dědek | Fiskální strana | Dopad na finanční trhy | Silný propad | Evropské země | Letectví | Záchranné balíčky | Pokles HDP | Členové bankovní rady | Domácí data | ČNB snížila sazby | Fiskální politiky | Kabinet | Guvernér Rusnok | Energetické společnosti | Zrychlení inflace | Největší propad | Oslabování české měny | Míra nejistoty | Cenový vývoj | Pokles české ekonomiky | Pokles tuzemské ekonomiky | Chod ekonomiky | Silný pokles | Šíření viru | Fiskální balíček | Stimul | Pokles vývozu | Dnešní čísla | Růst cen v eurozóně | Inflace v EU | NBER | Obavy trhu | ECB dnes | Nákupy aktiv | Odhad inflace | Prostor k růstu | Zastavení výroby | Měnové podmínky | Vedlejší účinky | Měnové zasedání | Měnové zasedání bankovní rady | Propad poptávky | Viceprezident | Poptávky po dolaru | Spotřebitelé | Zotavení ekonomiky | Makroekonomické predikce | Hyundai | Automobilka | Automobilka Hyundai | Dopady koronavirové pandemie | Dopady pandemie | Pandemie COVID-19 | Historie | Počet nakažených | Aktuální situace | Mimořádná opatření | Nový výhled | Značný pokles | Žádosti o podporu | JPMorgan Chase & Co | Snížení základní úrokové sazby | Šíření nemoci COVID-19 | Šíření nemoci | Onemocnění COVID-19 | Onemocnění | Účetní ztráty | Rozhodnutí bankovní rady | Člen bankovní rady Aleš Michl | Rozkolísaný | Intervenovat ve prospěch koruny | Vládní podpory | Zásobníky | Texas | Louisiana | Waste Management | Fed včera | Prodeje domů v USA | Prodeje domů | Další pokles | Německý ministr financí | Ministr financí Scholz | Situace v Číně | Koronavirová krize | Unilever | MPSV | MF | Náhrady mezd | Ošetřovné | Podání přiznání k dani z příjmu | Přiznání k dani z příjmu | Hlavní centrální banky | Kalifornie | Ministryně práce a sociálních věcí | Ministryně práce | OSVČ | Kongres | Škoda | Index ISM | Index ISM ve službách | Manufacturing | Komerční banky | Republikáni | Demokraté | NBC | Návrh zákona | Domácnosti | Asociace | Posílení amerického dolaru | Futures v Evropě | Iracionální | Stop-Lossy | Neomezené množství | Neomezené kvantitativní uvolňování | Spotřebitelská nálada v eurozóně | Spotřebitelská nálada | Počet potvrzených případů nákazy | Počet potvrzených případů | Nákupu státních dluhopisů | Alena Schillerová | Ministryně financí | Futures na americké akcie | Hluboké ztráty | Prodejní tlak | Světové hospodářské krize | Zápis z posledního zasedání | Nákup aktiv | Úřad práce | Německý akciový index | Spoření | Americká sněmovna reprezentantů | Sněmovna reprezentantů | Dávky v nezaměstnanosti | Vnímání rizika | Podpůrný balíček | Německý index IFO | Americké ceny nemovitostí | Prostor pro pokles | Peněžní zásoby | České státní dluhopisy | Záchranný balíček | Propad indexu | Další růst | Růst | Stát New York | Vyšší výnosy | Kevin McCarthy | Počet nakažených koronavirem | Úbytek pracovních míst | Objem dluhopisů | Koronavirové krize | Uzdravování | Poslanci | Signál | Americká banka | Guvernér ČNB Rusnok | ČNB Rusnok | Počet žádostí o podporu | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti v USA | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti v USA | Hranice měnové politiky | Tisková konference | Repo sazby | Dvoutýdenní repo sazby | Počet Američanů žádajících o podporu | Biliony | Potenciál | Americké příjmy | Příjmy a výdaje domácností | Americká spotřebitelská důvěra | Evropský parlament | Stanovený kurz | Bankovní asociace | Platební neschopnosti | Platební neschopnost | Spotřebitelská důvěra v USA | Dopady pandemie na ekonomiku | Boj s koronavirem | České vlády | Výroba automobilů | Allianz | Německý statistický úřad | Ministryně financí Alena Schillerová | Dění ve světě | Propad HDP | Pokles sentimentu | Ceny elektřiny | Snižování sazeb ČNB | Karanténa | Živobytí | Výše devizových rezerv | Šíření nákazy | Bulharsko | Inflace zpomaluje | Ekonomické ukazatele | Březnová inflace | Abbott Laboratories | Fiat Chrysler | Reálné mzdy | Sberbank | Klid před bouří | Ekonomiky | Ekonomický propad | VW | Akciový index S&P 500 | Situace v průmyslu | Zhoršování situace | Dopad epidemie na ekonomiku | Potenciál pro růst | Slovensko | České PMI | Solidní růst | Dnešní ADP report | Války | Jan Procházka | Míra volatility | Schodek | Aukce státních dluhopisů | Březnová data | Český rozpočet | Organizace | Odhad vývoje hrubého domácího produktu | Poskytování hypoték | LTV | Polský PMI | Růst nezaměstnanosti | Nezaměstnanost v USA | Americké žádostí o podporu | Nvidia Corp | Závislost | Práce | Výraznější pokles | Jednání ČNB | Aktivita ve službách | Změny sazeb | FAO | Údaje | Týdenní nárůst | Dlužník | Ekonomické škody | DPH | Úročení vkladů | Česká nezaměstnanost | Sentix indikátor | Únorová bilance zahraničního obchodu | Oživení v Číně | Eni | Obchodování ČNB | Nakupovat státní dluhopisy | Novela zákona o ČNB | Novela zákona | Setkání OPEC | Německá průmyslová produkce | Spotřebitelské úvěry | Opatření proti šíření koronaviru | Výroba v Německu | Veřejný sektor | Míra nezaměstnanosti v březnu | Stav devizových rezerv | Nezaměstnanost v březnu | Možnosti obchodování | Propouštění zaměstnanců | UnitedHealth Group | Cigna | Hluboké recese | Dopady koronavirové krize | Nezaměstnanost ve Spojených státech | Koronavirová epidemie | Ministři | Pomalé oživení | Opětovný pokles | Oživení ekonomik | Ekonomické oživení | Zastavení ekonomické aktivity | Aktivita na finančních trzích | Nárůst nezaměstnanosti | Velikonoce | Nadprodukce | Německé automobilky | Snížení produkce | Oživení cen | Splátky dluhů | Přebytek běžného účtu | Odliv kapitálu na finančním účtu | Celková inflace | Výpadky | Domino’s Pizza | Activision Blizzard | IMF | Členské země kartelu OPEC | Vývoj HDP | Česká ekonomika letos | Více peněz | Inflace v březnu | Microsoft Corp | US Bancorp | Dluhopisy s kratší splatností | Pokračování rostoucího trendu | Rozpočet EU | Nové dluhopisy | Výnosy desetiletých státních dluhopisů | Maloobchodní tržby v USA | Podnikatelské investice | Dodavatelské řetězce | Data z americké ekonomiky | Výrazně negativní data | Negativní data | Negativní data z americké ekonomiky | Úspory | Hospodářské oživení | Prognóza Evropské komise | Globální výhled | Restart ekonomiky | Otevírání ekonomiky | Postupné otevírání ekonomiky | Čínský HDP v Q1 | Počet registrací nových osobních aut | Otevírání ekonomik | Procter & Gamble | Dnešní statistiky | Statistiky | Vzrušení | Indikace | Nejvyšší deficit | Demokraté a Republikáni | Malé podniky | Americké makro | Hlubší schodek | ZEW index ekonomického sentimentu | Colorado | USD za barel | Levná ropa | Rizikové averze | Rekordní schodek státního rozpočtu | Trade | S&P500 | Ekonomická omezení | Dílčí index | Producenti ropy | Finanční pomoc | Nizozemsko | Důvěra v eurozóně | Situace na trhu s ropou | Zbyněk Stanjura | Vyjádření ekonomů | Rizikový apetit | Znovuzavedení šrotovného | Postavení USA | Uvolňování karanténních opatření | Složitá debata | Debata | Poklesy PMI indexů | Nálada spotřebitelů v USA | PMI ve službách | Evropská data | Soukromá spotřeba | Evropské indexy | Evropské indexy nákupních manažerů | Šíření nákazy COVID-19 | Aktuální očekávání | Air France | Posílení | Omezení pohybu | Citlivost trhu | Znovusjednocení země | Propad sentimentu | Náklady na obsluhu dluhu | Indikátory ekonomického sentimentu | Nové zakázky | Joe Biden | Větší pokles | Ekonomické restrikce | Podpůrná opatření | Lucembursko | Poklesy HDP | Evropské méně | Data z trhu práce | S&P Case-Shiller index | Sentiment v USA | Spotřebitelský sentiment v USA | Spotřebitelský sentiment | Ekonomika oživuje | Průzkum ČSÚ | Zrušení daně z nabytí | Očekávané výsledky | Odhad vývoje HDP | Cenový pokles | Pokles světové ekonomiky | Důvěra amerických spotřebitelů | Cestování | 3M | Americký HDP | Daň z nabytí nemovitosti | Daň z nabytí | Ekonomické vztahy | Meziroční inflace v Německu | Tempo růstu spotřebitelských cen | Pracovní síly | Ryanair | Volvo | Propad exportu | Maloobchodní tržby v Německu | Zasedání Evropské centrální banky | Osobní příjmy | Osobní výdaje | Rozhodnutí o sazbách | Nezaměstnanost v Německu | Počet lidí bez práce | Výjimečná situace | Tuzemské státní dluhopisy | Dubnová inflace | Dubnová inflace v eurozóně | Shell | Zrušení daně z nabytí nemovitých věcí | Maloobchod | Finanční polštář | Zaměstnanci | Gilead | Dubnový PMI | PMI z výroby | Český státní rozpočet | Průměrná míra nezaměstnanosti | Míra nezaměstnanosti v eurozóně | Důvěra ve výrobním sektoru | ISM pro sektor služeb | Vývoj komodit | Růst výnosů | Soudní dvůr | Soud | Koncern Volkswagen | PMI pro sektor služeb | Maloobchodní tržby v eurozóně | Německé průmyslové objednávky | Tržby maloobchodníků | Dnešní ADP | PEPSICO | Export v dubnu | Dovoz | Vývoz | Průmysl v Německu | Přeshraniční obchod | Průmysl v březnu | Míra nezaměstnanosti v dubnu | Dlouhodobý trend | Zdražení ropy | Pozitivní očekávání | Očekávání do budoucnosti | Státy eurozóny | Dodání likvidity | Pokles ekonomické aktivity | Bilance aktiv | Historicky nejnižší | Výnosová křivka v USA | Snižování cen | Zadlužení | Expanze | Kontrakce | Pokles dovozů | Propad průmyslové výroby | Zveřejněné údaje | Výsledky maloobchodních tržeb | Průmyslová výroba v Itálii | Investice v zahraničí | Macy’s | Italský statistický úřad | Evropský datový kalendář | Oživení české ekonomiky | Členské státy | Rekordní schodek rozpočtu | Ceny zeleniny | Koronavirová nákaza | Ústup inflace | Americké ceny výrobců | Členské země | Použití záporných sazeb | Mayr-Melnhof | Merck KGaA | Merck | Österreichische Post | RBI | Wienerberger | Rekordní propad | Účet platební bilance | Český běžný účet | T-Mobile | Auta | Expedia | JD.com | NetEase | Royal Caribbean | Kurz eura k americkému dolaru | Dnešní výsledky | Vývoj ekonomiky | Velké ekonomiky | Plynovod Nord Stream | Vakcína | Sektor služeb | Ekonomická aktivita v USA | Export do Číny | Vyjádření ČNB | Předpandemické hodnoty | CL | Spekulovat | Bundesbanka | Moderna | Spolková vláda | Fiskální stimul | Manažeři | České ceny výrobců | České ceny | Zrušení daně z nabytí nemovitosti | Nekonvenční měnové politiky | Eli Lilly | GSK | Důvěra spotřebitelů | Koronavirová pandemie | Evropské sdružení výrobců automobilů | Předsedkyně Evropské komise | Odražení ode dna | PMI v eurozóně | Fischer | Umělé inteligence | Proti trendu | Uvolňování karantén | Vývoj peněžní zásoby | Propad příjmů | Důvěra v tuzemskou ekonomiku | Ekonomické zotavení | Předstihové ukazatele | Ekonomický institut Ifo | Mnichovský ekonomický institut | Ztráty zaměstnání | Sentiment amerických spotřebitelů | Mondelez | JDE | Rizikovější měny | Unie | ČR | Stravenkový paušál | Záchranný program | Propad investic | Pokles investic | Vakcíny proti koronaviru | Prezidenti a premiéři | Počty nových žádostí o podporu | Costco | Salesforce | Knorr-Bremse | Koronavirové pandemie | Ekonomická důvěra v eurozóně | Výrobce aut | Měsíční mzda | Nové úvěry | Nové hypotéky | Záchranný balík | Slabá poptávka | Uzavírání pozic | Výrobní PMI | Státní kasa | Reálná ekonomika | Pozitivní sentiment na trzích | Pozitivní sentiment | Sentiment na trzích | Vývoj hrubého domácího produktu | Kurzarbeit v Německu | PEPP | Střední Evropa | Špatné zprávy | Nová prognóza | Evropské ceny výrobců | Sentiment na finančním trhu | Antivirus | Zvyšování mezd | Čínská poptávka | Předkrizové úrovně | Počet nových žádostí o podporu | Internetové prodeje | Nezaměstnanost v květnu | Statistiky z trhu práce | Oracle | Výkon českého průmyslu | Pokračování růstu | Tropická bouře | Vývoz z Německa | Tempo poklesu | Tempo poklesu vývozu | Rekordní pokles | Používání eura | Americké úrokové sazby | Banky v eurozóně | Americká nezaměstnanost | Americké CPI | Inflace v květnu | Zpomalení inflace | Květnová inflace | Strach z druhé vlny | Parlament dnes | Nižší DPH | Běžný účet platební bilance ČR | Platební bilance ČR | Index Nikkei 225 | Globální poptávka | Pokles německé ekonomiky | Arizona | Hospodářský propad | Nestlé | Novartis | Novo Nordisk | Sanofi | Členové Fedu | Prodeje automobilů | Podpůrné programy | Statistika obchodů | Propad cen | Proticyklická kapitálová rezerva | Začátek trendu | Projev šéfa Fedu | EU summit | Proticyklické kapitálové rezervy | Negativní výhled | Úvěrové podmínky | Výplata | Největší evropská ekonomika | Rostoucí trend | Otevření obchodu | Covid | Nárůst nově nakažených | Druhá vlna pandemie | Technologické firmy | ZIL | Předsedové vlád | Vyšší daně | Budoucnost firmy | Snížení nákladů | Druhá vlna | Útlum ekonomické aktivity | Propad české ekonomiky | Státní pomoc | Nízké sazby | DSTI | Nové žádosti o podporu | Americké objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Práce z domova | Příjmy a výdaje | Data z Ameriky | Živnostníci | Koronavirové epidemie | Výkyvy cen | Sankce proti Rusku | Míra zisku | Objem aktiv | Český stát | Podmínky ve výrobě | Německá nezaměstnanost | Dostupnost bydlení | Evropská nezaměstnanost | Nákupní apetit | Apetit investorů | Den nezávislosti | Medtronic | Thermo Fisher Scientific | Rozkolísání trhů | Objem zakázek | Objem zakázek v německém průmyslu | Jasný signál | Situace na trhu práce | Exporty | Dopad pandemie | Nákupy přes internet | Maloobchod v květnu | Michal Lukáč | Nárůst počtu nově nakažených | Pesimistické scénáře | Červnová inflace | Fond obnovy | Ceny výrobců v USA | Inflační šok | Výrazný propad | E.ON | Johnson & Johnson | Větší riziko | Koronavirová situace | ECB měnové podmínky | KLM | Oživování v průmyslu | Silicon Valley | Ocenění | Šance | Počty žadatelů o podporu | Americký maloobchod | Německý maloobchod | Růst tržeb | Pohyb koruny | Desinflační trend | Ceny | Praha | Kolaps | Dluh státu | Američtí politici | Verizon Communications | Spotřební daně | Německé ceny výrobců | Reálná hodnota | Republikánští senátoři | Zotavení ekonomik | Rostoucí ceny komodit | Znovuotevření ekonomiky | Počty žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Prohloubení deficitu státního rozpočtu | Čeští spotřebitelé | Konjukturální průzkum | Životní úroveň | Německý ukazatel | Nižší poptávka | Nálada v eurozóně | Supervelmoci | Dlouhodobější cíle | Progres | Celkový výsledek | Mírná korekce | Forward guidance | Odhady HDP | První odhady HDP | HDP za Q2 | Index spotřebitelské důvěry GfK | Zisky čínských průmyslových podniků | Vývoj peněžního agregátu | Tvrdá ekonomická data | Růst sentimentu | Nálada amerických spotřebitelů | Omezení pro banky | OMV | Vepřové maso | Pár EUR/USD | Německá míra nezaměstnanosti | Nikl | Evropské HDP | Propad ekonomiky | Odhad růstu HDP | Překvapivý růst | Důvěra | Velké technologické firmy | Obnovení růstu | Pobočka FEDu | Turistický ruch | Výsledky ISM | Nálada zpracovatelů | Data z tuzemské ekonomiky | Caixin | Index výroby | Rekordní deficit | Oživení v automobilovém průmyslu | Německý automobilový průmysl | Situace na americkém trhu práce | Známky oživení | Philip Lane | Tuzemský maloobchod | Produkce v průmyslu | Průmyslová výroba v tuzemsku | Vysoký přebytek | Odhad vývoje ekonomiky | Růst vývozu | Objem dovozu | Růst zaměstnanosti | Politické události | Časový horizont | Časový úsek | Inflace v červenci | Cenové hladiny | Maďarská inflace | Lepší výsledky | Zpomalování inflace | Počty nových žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Koupěschopnost | Počet Američanů bez práce | Výhled na příští rok | Erdogan | Turecký prezident | Ekonomické zotavování | Ekonomické zotavování v USA | Zotavování v USA | Oživení poptávky | Čas na nákup | Pokračování expanze | Indikátory sentimentu | BHP Group | Počty nakažených | eMan | Snižování cen výrobců | Pandemická situace | Pandemická situace v USA | Jednání o státním rozpočtu | Pokles tržeb | Vládní koalice | Trh s futures | Air Liquide | Odhady PMI | Odhady PMI indexu | Symposium v Jackson Hole | Růst důvěry | Růst důvěry v českou ekonomiku | Snížení DPH v Německu | Snížení DPH | DPH v Německu | Přístup k inflaci | Zvýšení daní | Růst ekonomické důvěry | Zrušení superhrubé mzdy | Coca-Cola | Ceny v eurozóně | Výpadek příjmů | Nižší výdaje | Výrobní sektor | Výrobní index ISM | Výrobní index | Dění v USA | Průměrné mzdy | Mzdy v ČR | Vývoj průměrné mzdy | Průměrné mzdy v ČR | Představitelé ECB | Fisker | Statistika z amerického trhu práce | České maloobchodní tržby | Seznam Zprávy | Německý automobilový sektor | Brexitové dohody | Zaměstnanost a ekonomika | Pokles hospodářství | Inflace spotřebitelských cen | Ceny mědi | Peso | Kroger | Ekonomické odhady | Transparentnost | Zasedání amerického Fedu | Zdanění | Vakcína proti koronaviru | Britská dolní komora | Nová prognóza Fedu | Prognóza Fedu | Prognóza Ministerstva financí | Nvidia | Qualcomm | Sazba hypoték | Objem exportu | Pokles exportu | Narůstající ceny | Výkon ekonomiky | Zasedání FED | Spotřebitelské ceny v eurozóně | Inditex | Budoucí vývoj | ČNB úrokové sazby | Slabší kurz | Chybějící poptávka | Projev šéfa Fedu Powella | NAHB | Prognóza americké centrální banky | Akcie bankovních společností | Zhoršení pandemie | Prodeje rodinných domů | Prodeje rodinných domů v USA | Program Antivirus | Dnešní zasedání ČNB | Cena elektřiny | Spotřebitelská důvěra v Německu | Důvěra v Německu | Elektromobily | Pandemie v Evropě | Accenture | Rocket Internet | Odchylky kurzu koruny | Exportní průmysl | Epidemiologické situace | Údaje o sentimentu | Micron | Stav ekonomik | Výhled na EUR/USD | Biden | Míra nezaměstnanosti v Německu | PMI ve zpracovatelském průmyslu | PMI indikátor | Fiskální pomoc | Vývoj státního rozpočtu | Růst deficitu | Marathon Petroleum | Marathon | Pracovní místa | Data z pracovního trhu | Tuzemské hospodářství | Pokles spotřebitelských cen | Vinci | Pozitivní výsledek | Ranní okénko | Česká republika | Tržby v eurozóně | Průmyslové zakázky | Růst průmyslových zakázek | Snižování nezaměstnanosti | Celková míra nezaměstnanosti | Obchodování dnes | Zápis z posledního zasedání Fedu | Pokles průmyslové výroby | Průmyslové oživení | Průmyslová produkce v srpnu | Epidemická situace | FWR | Jiří Zelinka | NextEra | Energetický sektor | Změna politiky | Lockdown | Měnový fond | Covidový šok | Český lockdown | Americké prezidentské volby | Americké měny | iPhone | Výkon společností | Oživení německé ekonomiky | Kompenzační programy | Walgreens | Masivní propouštění | Koncern | Epidemiologická situace | Embargo | Dění na finančním trhu | Americký fiskální balíček | Pilulka Lékárny | Polské maloobchodní tržby | Protiepidemická opatření | Nařízení | Newmont | Zhoršení epidemické situace | Epidemické situace | Intel | Průzkum PMI | Pokles indexu | Reálný HDP | První obchodní den | Moneta | Technologické tituly | Dluh eurozóny | Zhoršování pandemické situace | Vlny koronaviru | Pandemický program | Zveřejnění výsledků | Zveřejnění výsledků HDP | Poklidné obchodování | Výsledky amerických voleb | Tržní výhled | Vítězství Donalda Trumpa | Zpochybnění výsledku | Státy Evropské unie | Výsledky voleb | Průmyslová výroba v září | Přebytek zahraničního obchodu | T-Mobile US | Tempo inflace | Zprávy o vakcíně | Pfizer a BioNTech | Oživení čínské ekonomiky | Obchodní politika | Průmysl v eurozóně | Investorská nálada | Palo Alto Networks | Polská vláda | Pád cen | NFIB | Spotřební daň z nafty | Druhý odhad amerického HDP | Odhad amerického HDP | Poptávka po státních dluhopisech | S&P Global Inc | Spotřebitelská poptávka | Výdělky | Růst průměrné mzdy | Daňový balíček | Nastavení trhů | Přebytek obchodní bilance | Ekonomické uzavírky | Produkce ve stavebnictví | Životní prostředí | NextEra Energy | Cenový skok | Linde | Siemens | Bayer | Fresenius | Vakcinace | Změny úrokových sazeb | TABAK | Program QE | H&M | Člen bankovní rady České národní banky | Očkování | Představitelé ČNB | Data o vývoji HDP | Zadlužování | PX Pražské burzy | NBP | Randal Quarles | Mutace koronaviru | Nová mutace koronaviru | Mutace viru | Spotřebitelská nálada v USA | Štědrý den | Růst průmyslové produkce | Voda | Nálada v české ekonomice | S&P/Case-Shiller | Case-Shiller | Celní spor | EU-USA | Spor EU-USA | Celní spor EU-USA | Oslabení forintu | Inflace v Polsku | Výhled na rok | Pokles zásob | Počasí | Utažení měnové politiky | Online prostředí | Růst ceny | Dobrý výsledek | Pandemie v Německu | Český výrobní sektor | PMI ve výrobě | Aktivita ve zpracovatelském průmyslu | Německá inflace | Vývoj německé ekonomiky | Sentiment v eurozóně | DOT | Silné oživení | Růst průmyslu | Výhled pro rok 2021 | Počet pracovních míst | Brands | Rio Tinto | Český maloobchod | Zhoršení ratingu | Tržby z prodeje | Prodeje potravin | Tržby z prodeje potravin | Kofola ČeskoSlovensko | Průmysl v listopadu | Zpomalující inflace | VMware | Plán fiskální podpory | Rostoucí ceny ropy | Údaj o HDP | Evropské centrální banky | Držení pozice | Dopad na trhy | Vývoj inflačních očekávání | MJ | Měsíční data | Inaugurace | MF ČR | Německé ceny | MFČR | Nezaměstnanost v lednu | Situace na trhu | United Parcel Service | Nálada v ČR | Marriott | Dnešní zasedání Fedu | Express | Tržní reakce | Bilanční suma | Růst výrobní aktivity | Výrobní aktivity | Thermo Fisher | Přístup ČNB | Jestřábí přístup | Dnešní HDP | Vypuknutí pandemie | Poměrové ukazatele | ADP report zaměstnanosti | Akcie společnosti Alphabet | Vývoj obchodní bilance | Rozvolnění protipandemických opatření | Rozvolnění | Lednová nezaměstnanost | Activision | Blizzard | Dynamický růst | Oživení evropské ekonomiky | Proočkování populace | Zisky akcií | Optimismus mezi podniky | Humana | Rostoucí úrokové sazby | Anheuser-Busch inBev | FTX | Colt | Nastavení sazeb | Nové rekordy | Prezident Joe Biden | Americký prezident Joe Biden | Nedostatečné dodávky | Sentiment v ekonomice | Inflace na Slovensku | Růst produktivity | Slovenská ekonomika | Růstový trend | James Bullard | Bilance obchodu | CVS Health | CVS | Kering | V4 | Přísná měnová politika | Zasedání turecké centrální banky | Zápis ze zasedání ECB | Negativní vývoj | Průmyslová výroba v lednu | Rostoucí výnosy | PMI indexy | Rozhodnutí vlády | Zásoby plynu | Psychologický efekt | Makroekonomický vývoj | Dlouhodobější výhled | Sentiment v Americe | Air | Čeští podnikatelé | Jádrová spotřebitelská inflace | Statistika z USA | Freeport-McMoRan | Míra inflace v Německu | Výrobní ceny v eurozóně | Nárůst výnosů | Intervenovat na devizovém trhu | Oživení americké ekonomiky | Výrazný pohyb | Silný růst | Průměrná nominální mzda | Nominální mzda | Banco Santander | Důvěra evropských investorů | Pandemická opatření | Státní výdaje | Oslabení exportu | Fidelity | Riziko likvidity | Systematické riziko | Výrazný růst | Tržby ve službách | Zlepšování sentimentu | Výprodej dluhopisů | Holubičí tón | Ministerstvo financí USA | Prezident Erdogan | Evropský kalendář | Vývoj pandemie | Index ekonomické aktivity v USA | Forwardové sazby | Zrychlení inflace v eurozóně | Aktuální nálada | Ekonomický sentiment v eurozóně | Růst úspor | Vývoj hodnoty | Data z reálné ekonomiky | Míra úspor | Český PMI index | PMI index | Nejvyšší růst | ISM ve službách | Maloobchod v únoru | EDF | Constellation | Constellation Brands | Organizace OSN pro výživu a zemědělství | Organizace OSN pro výživu a zemědělství (FAO) | Index Exportu ČR | Sono Motors | Aptera | Škoda ENYAQ | Data o inflaci | Prudký růst cen | Evropské maloobchodní tržby | Advanced Micro Devices | AMD | Průmyslová produkce v eurozóně | Dostupná data | Optimistická očekávání | Silná americká data | British American Tobacco | Island | P&G | Makroekonomická prognóza | Nová makroekonomická prognóza | Prognóza České národní banky | Strach z inflace | Centene | Raytheon Technologies | HSBC Holdings | Zasilatelské společnosti | Vysoká cena | ERA | Rostoucí ceny | Směřování trhu | Cenový pohyb | Objednávky | Objem transakcí | Události tohoto týdne | Český PMI index v dubnu | PMI index v dubnu | Verizon | Comcast | Santander | Platby kartou | Dluhový strop | Nárůst objemů | Vývoj průmyslu | Optimismus na trhu | Boční trend | Konsensus trhu | Hodnocení současné situace | Inflace v České republice | Goldman Sachs Group | London Stock Exchange Group | Výkonost průmyslu | Výkonost průmyslu v eurozóně | Otevření ekonomik | Meziměsíční inflace | Meziroční růst cen | Ceny ve výrobě | Ceny ve výrobě v USA | Spekulace na růst sazeb | Pokles polské ekonomiky | Plán obnovy | Zápis z jednání ČNB | Pandemie COVID | Jádrová inflace v eurozóně | Tuzemská měna | Kurzotvorné zprávy | Zvýšené riziko | Palo Alto | Podnikatelské klima | Obavy z inflace | Sentiment spotřebitelů | Zpřesněné údaje | Údaje z německé ekonomiky | Oslabení | Deník N | Cenový PCE index | PCE index | Hypoteční sazby | Růst cen nemovitostí | Prodejní ceny | Ceny dřeva | Cena dřeva | První zvýšení sazeb | Znovuotevírání ekonomiky | Německá inface | MNB | Státní rozpočet ČR | Aktuální problémy | Impulzy | Sektor služeb v USA | Růst v průmyslu | Spotřeba domácností | Proinflační faktory | Zlevnění potravin | Údaje o nezaměstnanosti | Plány | Cíle | Příležitosti | Trend klesající | Snižování nákupu aktiv | Dodávky plynu | Pravděpodobnost zvýšení sazeb | Zdražování cen | Zajišťování | Konkurence | Prodej | Německé ceny v průmyslu | Pravděpodobnost zvýšení úrokových sazeb | McDonald's | Příliv přímých zahraničních investic | Nové prognózy | Cyklus zvyšování sazeb | Nový cyklus | ICT | Zvládání pandemie | Nordstream | Pozitivní vliv | Vyšší úroveň | Podcast | Nejnovější prognóza | Trh dnes | Společnosti Netflix | Dividendy ČEZ | Výplata dividendy | Výkon společnosti | Varianty koronaviru | Report ADP | Počet nezaměstnaných | Mimořádná událost | Úvěrový trh | Cenové stability | Saldo hospodaření | Technologie | Protipandemická opatření | Obchodování v Evropě | Rekordní schodek | Ekonomický šok | Očekávaná data | Průměrný Čech | Zdanění energií | Sazby daně | Hliník | Růst cen stavebních materiálů | Američtí centrální bankéři | Sada dat | Koncentrace | Chování spotřebitelů | Rozvolnění restrikcí | Philip Morris International | Spotové ceny | Iberdrola | UST | Zvýšená riziková averze | Zvýšení produkce | Růst dovozu | Tempo zdražování | Míra inflace v USA | USA inflace | Český vývoz | Rada guvernérů | Americký trh | FIXED | Současný trend | Globální ceny | Odvětví | Pokles poptávky | Jednání ECB | Předstihové indexy | Šíření mutace | Letní období | Načasování | Pesimistická nálada | Boom | Omezené dodávky | Měnověpolitické zasedání Fedu | Rekord | Covidová situace | ABB | Současné ceny | Výsledek hlasování | Delta mutace | Guidance | Dnešní report | Vyšší inflace v Německu | Nedostatek zboží | University of Michigan | Štěstí | Úrokové výnosy | Provozní náklady | Objem vkladů | Dřevo | Vyhlídky ekonomiky | HICP | Přemýšlení | Chování | Pocity | Vnímání | Ovlivňování | Chicagský index nákupních manažerů | Makro prostředí | Růst výrobních cen | Tlumení QE | Devon Energy | Marriott International | Occidental Petroleum | Phillips 66 | Růst průmyslových cen | Projekce | Internetové obchody | Comcast Corp | Trh práce v USA | Zpráva z amerického trhu práce | Rekordní minimum | Delta varianta | Nezaměstnanost v červenci | Zvýšení základní sazby | Základní sazby | Index Sentix | Ceny v dopravě | Červencová inflace | Aktuální prognózy | Vratislav Zámiš | Pioneer Natural Resources | Dnešní kalendář | Americké ceny | Maloobchod v USA | Napětí v Afghánistánu | První odhad HDP | První odhad | HDP v Maďarsku | Home Depot | Vyšší úroky | Medián | Střední hodnota | Bonusy | Reckitt Benckiser | Zápis Fedu | Rozbor | Očekávaná inflace | Pořízení vlastního bydlení | Výrobní inflace | Konference v Jackson Hole | Vlna pandemie | Inflace ve Velké Británii | David Vagenknecht | Dominion Energy | Dodávky plynu do Evropy | Růst výroby | Výroby v továrnách | Výkon německé ekonomiky | Společnosti | Měnové unie | Robert Kaplan | Národní měny | Jednání centrálních bankéřů | Aktualizovaný výhled | Opatření | Dna | PayPal Holdings Inc | Polská inflace | Evergrande | Nákladová inflace | Výběr daní | Lenka Kalivodová | Rychlý růst | ANO | Uhlí | Honeywell International | Automatic Data Processing | Siemens Healthineers | Podpůrný program | Ceny plynu | Reakce centrální banky | Zvyšování sazeb ČNB | Evropský index | Celková nabídka | Hermes International | Vyšší hodnoty | Výrobní podniky | Pracovní den | Airbus SE | Růst sazeb ČNB | Utahování měnových podmínek | Kompenzace | Dopad vysokých cen energií | BNP | Německé volby | Pokračování trendu | UBS Group | UBS Group AG | Zoetis | Zoetis Inc | Samou | Potíže v dodavatelských řetězcích | Problémy v dodavatelských řetězcích | TTF | Inflace ve Francii | Úročení | Cenový šok | Gamble | Energetická krize | Krize v Evropě | Energetická krize v Evropě | Odhady růstu | Směřování FEDu | Klíčový údaj | Zvýšení základní úrokové sazby | Posilování amerického dolaru | České sazby | Automotive | Zpožděné dodávky | Navyšování cen | Snížení dluhu | Meziroční inflace v září | Inflace v září | Volby do Poslanecké sněmovny | Dosažení dohody | Charter Communications | Nová vláda | Dopad na korunu | Napjatá situace | Zhoršení nálady | Zdražování potravin | Češi | Nejvyšší výnos | Bohemia Energy | Energetické krize | Zdražování energií | Polský zlotý a maďarský forint | Hodnota akcií ČEZ | Americký tapering | Rychlý růst cen | Ceny energie | Vysoké ceny | Vývoje kurzu | Bristol-Myers | Intuitive Surgical | Slabší růst ekonomiky | CSX | Reakce ČNB | Abbott | Zdravotnictví | Schlumberger | Nedostatek surovin | Rumunsko | Nová historická maxima | Pozornost | Získávání peněz | Nálada v ekonomice | Ekonomický sentiment v Česku | ServiceNow | Zboží dlouhodobé spotřeby | Návrh rozpočtu | Ruský prezident | Colgate-Palmolive | Meta | Klima | Allianz SE | Prohloubení deficitu | Meta Platforms | Regeneron Pharmaceuticals | IG Metall | FX intervence | Aktuální prognóza | Zvýšení minimální mzdy | Tisková zpráva | Hospodaření českého státu | Drahé energie | Podmínky na trhu | Poskytování likvidity | Globální dodavatelské řetězce | Meta (Facebook) | Společnost | Výsledky společnosti | Inflace ve Spojených státech | Reálné úrokové sazby | Americký průmyslový sektor | Průmyslový sektor | Další růst sazeb | Target | Maloobchodní prodejce | Intuit | TJX Companies | TJX | Lockdowny | TIM | Ruský trh | Booking Holdings | Booking | Reportované výsledky | Bezpečná aktiva | Nové mutace | Nová mutace | Omikron | Omicron | Sazby centrálních bank | Očekávání úrokových sazeb | Mutace omicron | Varianta omikron | Broadcom | | Honeywell | Výhled české ekonomiky | Zlotý | Rotace | Rozšíření | Rostoucí inflace | Čísla o inflaci | Jestřábí Fed | Zemědělci | Participace | L'Oréal | Výkon průmyslu | Optimismus spotřebitelů | Prognózy inflace | Spotřebitelské inflace | Počet nových míst | Ukončení nákupu aktiv | Inflační spirála | Cyklus utahování měnové politiky | Problémy české ekonomiky | Základní sazba | Výroby osobních automobilů | Dopad omikronu | Šíření varianty omikron | Konvergence | Hodnoty měny | Tržby v Německu | Rozvahy Fedu | Kartel OPEC+ | Jestřábí komentáře | Altria | Výroba v Maďarsku | Zvyšování sazeb Fedu | Předpokládaný růst | EOG Resources | Ruský plyn | Data z ekonomiky USA | Neutrální vývoj | Sazby v Polsku | Hry | Vlna omikronu | Fed Business Outlook | Philadelphia Fed Business Outlook | Philadelphia Fed | Business Outlook | Dražší energie | Růst výnosů u amerických dluhopisů | Reality | Válka na Ukrajině | Napadení Ukrajiny | Omezení dodávek | Shell Plc | Instituce | Nový týden | Časový plán | Přerušení dodávek ruského plynu | Snížení daně | Pozitivní výsledky | Napětí mezi Ruskem a Západem | Banka Credit Suisse | Chipotle Mexican Grill | ALUMINIUM | Duke Energy | Futures na S&P 500 | Rusko-ukrajinský konflikt | St. Louis | Invaze na Ukrajinu | Anexe Krymu | General Dynamics | Index PCE | Cenový index | Cenový index PCE | TotalEnergies | Sankce | Sankce vůči Rusku | Uznání nezávislosti | Prezident Putin | Rusko-Ukrajinská krize | Lowe's | Konflikt na Ukrajině | Uvalené sankce | Moskevská burza | Eskalace konfliktu na Ukrajině | Napadení Ukrajiny Ruskem | Export do Ruska | Boje na Ukrajině | Sberbank CZ | Švýcarská národní banka | Motivace | Erste Group Bank | MWh | EUR/MWh | Situace na Ukrajině | Raytheon Technologies Corp | L3Harris Technologies | Sempra Energy | Cheniere Energy | Zpřísnění sankcí | Raiffeisen | Invaze | Obchod s Ruskem | Výkyvy kurzu | Východní Evropa | Pokles inflace | Snížení spotřební daně | Řetězec | Řetězce | Vliv války | Vliv války na Ukrajině | Zvyšování marží | Zvyšování cen | APP | Normalizace úrokových sazeb | Nord Stream 1 | Fiserv | Dopady války na Ukrajině | Opatření v Číně | Politika ČNB | Fortinet | Palo Alto Networks Inc | Fortinet Inc | Verbální intervence | Meta Platforms Inc | Závislost na Rusku | Kroky ČNB | Vysoké ceny energií | Nárůst výdajů | Dodávky zemního plynu | Zastavení dodávek plynu | Zastavení dodávek | Měsíční report | Růst cen energií | Jednociferná inflace | Výsledek inflace | Colt CZ Group SE | Colt CZ Group | Colt CZ | Zákonodárci | Vlastnictví | Normalizace měnové politiky | Tržní ocenění | Pokles produkce | Embargo na ruský plyn | Zvyšování sazeb Fedem | Volatilní vývoj | Boj s inflací | Rostoucí ceny energií | Dubnová čísla | Occidental | První hike | První hike ECB | Hike ECB | Volatilita u koruny | Dollar General | Poptávková inflace | Mondelez International | Jan Frait | Karina Kubelková | Repsol | EOG | EOG Resources Inc | Zvednutí sazeb | Mimořádné zasedání ECB | Mimořádné zasedání | Ceny plynu a elektřiny | Dragon | Roche | Přijetí | Silné inflační tlaky | Snížení inflace | Zchlazení poptávky | Velmi volatilní | EdF | Kroky Fedu | Propuštění | Přicházející recese | Změna trendu | Evropské akciové indexy | Cenový strop | Úroveň parity | Meziroční porovnání | Úsporný tarif | Zastavení poklesu | Zvedání úrokových sazeb | Rodinné rozpočty | Nominální růst | Hike | Prime | NBH | Zelená čísla | Micron Technology Inc | Air Products | Zpomalování americké ekonomiky | Zpráva o inflaci | Dividendy z ČEZ | Dividendy z energetické společnosti | Upozornění | Objem úvěrů | Celkový objem úvěrů | Stlačení inflace | Současná situace | Autozone | Hershey | Německé ekonomiky | Poptávková strana | Zastropování cen | Výsledek HDP | Windfall tax | Ceny energetických komodit | Strop pro elektřinu | Jestřábí ECB | Opatrný optimismus | Zastropování cen energií | Photon Energy | Obraty | Evropské akcie dnes | Marka | Cenové stropy | Inflace ve Španělsku | Zastropování cen elektřiny | Liz Truss | Daňové škrty | Hrozba recese v eurozóně | Recese v eurozóně | Plán vlády | HIT PLUS | Spořicí účet HIT PLUS | Spořicí účet HIT PLUS s bonusem | Zvýšení cenové hladiny | Červená čísla | Pokračování intervencí | L3Harris | Vienna Insurance Group | Řešení energetické krize | Pokles nezaměstnanosti | Výhled pro Německo | Rezignace | Pozice tradera | Tržní odhad | Implikace | Ceny nemovitostí v USA | Pozitivní nálada | Volkswagen AG | Monster Beverage | 3M PRIBOR | Volby do Kongresu | Otevření ekonomiky | Duke Energy Corp | Dominion Energy Inc | Walt Disney Co | F-35 | Daně z neočekávaných zisků | Administrativa | Války na Ukrajině | Vysoké inflace | Výběry | Roche Holding | Roche Holding AG | Obchodní řetězce | Chemický průmysl | CZ | Pokles reálných mezd | Obrat v měnové politice | Dynamika růstu | Zastropování cen plynu | Zavedení cenového stropu | Tempo zvyšování úrokových sazeb | Stav trhů | Prognóza kurzu | Aktualizovaná prognóza kurzu | Aktualizovaná prognóza | Prognóza kurzu EUR/CZK | Line | Ekonomické prostředí | Anheuser-Busch InBev | Světlo na konci tunelu | Sazba ČNB | Index cen výrobců | Podnikové objednávky | Varování | Mimořádné daně | Christian Dior | Dior | Moët | Hennessy | Jan Kubíček | Bankovní rady ČNB | FED sazby | ETFs | Vývoj válečného konfliktu | Dopady energetické krize | CEE region | Rozhodnutí bankovní rady ČNB | Meziroční inflace v eurozóně | Inflace v Evropě | Německé podniky | Němečtí exportéři | Estée Lauder | Nejdůležitější události | Rozdělení Československa | Výprodeje | Ustupující inflace | Ceny ropy a zemního plynu | Mezinárodní dohody | Guvernér Michl | Teplé počasí | Snížení spotřeby | Snížení spotřeby plynu | Spotřeby plynu | Vliv počasí | Petr Pavel | Uvolněná fiskální politika | Silná koruna | Eurové úvěry | Nákladové tlaky | Pokles reálné spotřeby | Reálné spotřeby domácností | Nabídkové tlaky | Mzdová vyjednávání | Mzdové požadavky | Elektrická energie | Vývoj sazeb | OCI | Přecenění zboží | Výhled trhů | Vyšší náklady | Pokles cen energií | Dlouhodobé posilování | Pokračující pokles | Oživení poptávky v Číně | Vládní dluh | Nové signály | Alphabet (Google) | Heineken | Viceguvernérka | Hermes | Dlouhodobý pohled | Nová data o inflaci | SVB | Krach banky | Inflace ze Spojených států | Výsledek inflace ze Spojených států | Vklady | Sport | PCE inflace | First Republic | Western Alliance Bancorp | Western Alliance | PacWest Bancorp | PacWest | Bancorp | Situace kolem SVB | Riziko systematické | Problémy Credit Suisse | Americká banka First Republic | Banka First Republic | Problémy v bankovním sektoru | Zklidnění situace | Telekom | Převzetí banky | Proinflační faktor | Zvýšení DPH | ČNB Aleš Michl | KBW | Spojení | Zvýšení cen ropy | Vyšší ceny | Vývoj na akciovém trhu | Asie | Více volatilní | Klesající inflace | JOLTS | Nespokojenost | Vysoké úrokové sazby | Noví členové bankovní rady | Noví členové bankovní rady ČNB | Členové bankovní rady ČNB | Sázky na pokles sazeb | Nižší produkce | Srovnávací základna | Zvedání sazeb | Objem hypoték | Růst cen nájmů | Spokojenost | ENEL SpA | ENEL | Snížení poptávky | Rychlost | Americký akciový index S&P 500 | Silná poptávka | Merck & Co | Vývoj HDP v eurozóně | Komentované měsíční odhady | Letošní maximum | Pozitivní signál | Hutnictví | Společnost Boeing | Patová situace | Konsolidační balíček | Informace o vývoji inflace | Kondice ekonomiky | Pohledávky | Vice | Údaje o maloobchodních tržbách | Deere | Komentáře členů Fedu | Zhoršení výhledu | Zvýšení limitu pro zadlužení | Navýšení dluhového stropu | Státní svátek | Uplynulý rok | Letní měsíce | Jednodenní zisk | Amazon Prime | Síla poklesu | Směřování | Beyoncé | Oděvy | Dovozní ceny | Vítězství nad inflací | Firemní úvěry | Navýšení sazeb | Mzdově-inflační spirála | Obsluha státního dluhu | Reálné příjmy | Odvody | Uvolnění podmínek | Proinflační riziko | Životní potřeby | Dezinflace v Německu | Konec dezinflace | Nižší ceny | Období vyšších úrokových sazeb | Situace v Německu | Finanční podmínky | Zadlužení v eurozóně | Dassault Systemes | Situace v USA | Nejhorší výsledek | Novo | Marsh & McLennan | McKesson Corp | McKesson | Výhled v eurozóně | Norfolk | Novo Nordisk A/S | Hamás | Izraelská armáda | Konflikt mezi Íránem a Izraelem | Dezinflační proces | Předstihový ukazatel | Uklidnění situace | Vstupu do EU | Texas Instruments | Analog Devices | Skepse | Struktura | Lesnictví | Technology | Services | Návrat inflace | Úvěrové aktivity | Přecenění | Eskalace | Optimistický výhled | Živé obchodování | Snižování inflace | REITs | Snížení cen | Reálná mzda | Eskalace konfliktu na Blízkém východě | Aktuálně trh | Historické maximum | ProCent | Class A | Rok 2024 | Závěr roku | Proinflační rizika | Další snižování sazeb | Zahraniční bilance | Měnové politiky v USA | Uvolňování měnové politiky v USA | Ekonomická zpráva | Nejvyšší přebytek zahraničního obchodu | Nejvyšší přebytek | Dobrá zpráva | Guvernér ČNB Aleš Michl | Holding | Měkké přistání | Platforms | Spojené státy americké | Výsledky průzkumu Michiganské univerzity | Magnificent 7 | Magnificent | Finanční náklady | Portfólia | ASML Holding | 1D | Lockheed | RTX | Novartis AG | Tovární objednávky z Německa | Konsensus analytiků | HealthCare | Výkon | Nákupy | Prodeje | Lednové přecenění | Nakupovat | Výsledky společnosti Nvidia | Vliv obchodu | Jestřábí postoj | Očekávané rozhodnutí | Současný stav | Koruny vůči euru | Financial | Vysoká hodnota | Rezervy | Privátní bankovnictví | Privátní bankovnictví Raiffeisenbank | Bankovnictví Raiffeisenbank | Euromoney Global Private Banking Awards | Global Private Banking Awards | Euromoney Global Private Banking | Friedrich Wilhelm Raiffeisen | Friedrich Wilhelm Raiffeisen (FWR) | Raiffeisen privátní bankovnictví | Euromoney Global Private Banking Awards 2024 | Global Private Banking Awards 2024 | Nejnovější data | Celý svět | Sezónní vlivy | Ohodnocení
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Pozice | Trh | Výhled | Rezistence | Reuters | ČTK | Banky | Banka | Obchodování | Indikátor | FOREX | Trading | Cena | Růst | Graf | EUR/USD

Předchozí klíčová slova

Rafiki Capital
Rafinerie
Rafinérie
Rafinérie v Litvínově
Rafinerie v USA
Rafinérský komplex
Raghee Horner
Raghuram Rajan
Raiffeisen
Raiffeisenbank

Následující klíčová slova

Raiffeisenbank (FWR)
Raiffeisenbank Helena Horská
Raiffeisenbank Igor Vida
Raiffeisen Bank International
Raiffeisen Bank International (RBI)
Raiffeisenbank Luboš Růžička
Raiffeisenbank Russia
Raiffeisenbank Vít Hradil
Raiffeisen Centrobank
Raiffeisen investice
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
CapXmaster srovnani
Potvrďte prosím... Zavřít