Sobota 27. duben 2024 22:12
reklama
Dukascopy new
reklama
Dukascopy new
reklama
CapXmaster
reklama
CapXmaster

Akcie: Jak si vytvořit svůj akciový dream team (díl 4.)

11.12.2023  Autor: Tým FXstreet.cz  Sekce: Akcie   Tisk


Na burzách po celém světě se obchodují tisíce akcií, jak ale z takového množství vybrat ty správné akcie do vašeho portfolia? Doporučujeme vytvořit si akciový watch list: seznam akcií, které pravidelně sledujete a ze kterých si postupem času postavíte svůj akciový dream team, tedy vaše akciové portfolio. Jak si takový watch list vytvořit? To se dozvíte v dnešním díle.

Můžete číst dále, nebo si můžete tento díl pustit jako podcast na Spotify ZDE nebo na Apple Podcasts ZDE.


Co je to akciový watch list

Akciový watch list je jednoduše seznam akcií, které odpovídají vašim investičním kritériím a které pravidelně sledujete.

Věříme, že ne vždy je dobrá doba pro nákup jednotlivých akcií. Dlouhodobé sledování akcií ve vašem watch listu vám pomůže odhalit, kdy se akcie ve vašem watch listu obchodují za dobré ceny a je tak dobrá příležitost na jejich koupi.


Inspirujte se u Warrena Buffetta

Pravidelné sledování akcií ve watch listu a čekání na vhodnou příležitost ke koupi je jeden z hlavních důvodů, proč stojí za to mít akciový watch list a využívají ho i profesionální investoři.

Krásným příkladem je legendární investor Warren Buffett. Ten je známý tím, že je ochoten čekat i několik let než se akcie, které má vytipované a které dlouhodobě sleduje, konečně obchodují za dobré ceny a on je zahrne do svého portfolia.



Co se stane, když watch list mít nebudete?

Ptáte se, co se stane, když watch list mít nebudete? Nemusí se stát nic.

Pokud ale nebudete mít svůj watch list a nebudete pravidelně sledovat zajímavé akcie (myšleno pro vás zajímavé), z čeho budete vybírat, kdy a jaké akcie koupit?

Asi tušíte, že kupovat akcie, o kterých se zrovna píše v novinách, na internetu nebo o kterých vám řekli známí, není ta nejlepší investiční strategie.


Ticker: údaj, který je důležité znát, než začnete

Než si začnete tvořit svůj watch list, je důležité seznámit se s údajem známým jako ticker, protože s ním budete často pracovat.

Ticker je zkratka každé akcie a je to několikapísmenový nebo číselný kód akcie, který slouží pro jednodušší identifikaci akcie po celém světě. Ticker je uvedený na grafu každé akcie a zcela běžně se s ním setkáte v médiích.

Například akcie známé automobilky Tesla Inc. se obchodují pod tickerem TSLA, akcie společnosti Apple se obchodují pod tickerem AAPL a akcie farmaceutické společnosti Pfizer se obchodují pod tickerem PFE.


Kde ticker najít?

Ticker nemusíte znát nazpaměť, je poměrně snadné ho najít. Můžete využít obchodní platformu vašeho brokera, nebo na serveru Yahoo Finance stačí zadat jméno společnosti a ticker se vám ukáže.

Server Yahoo Finance je dobrý v tom, že na něm najdete akcie společností z celého světa a velká řada informací je tam poskytnuta zdarma.

Ukázka vyhledání tickeru společnosti Microsoft: hned na prvním řádku se ukazuje, že akcie společnosti Microsoft se obchodují pod tickerem MSFT.


Jak si začít tvořit svůj watch list

Vytvoření vašeho vlastního akciového watch listu nemusí být tak složité, jak se může zdát. Můžete začít tím, že si zodpovíte otázky, které jsme již zmiňovali v minulých dílech.


1.
Otázka: Chcete mít své portfolio diverzifikované?

Ve druhém díle našeho seriálu jsme se věnovali diverzifikaci, která se doporučuje zejména konzervativním investorům.

Pokud máte zájem budovat si diverzifikované portfolio, můžete do svého watch listu přidávat akcie z různých geografií. Můžete sledovat americké akcie, evropské, japonské či jakékoli jiné, které vás zajímají a o kterých něco víte.

Také můžete diverzifikovat podle odvětví a sektorů a přidávat si do watch listu akcie společností z různých oborů činností.


2.
Otázka: Hodnotové nebo růstové akcie?

Ve třetím díle našeho seriálu jsme se věnovali druhům akcií a druhům výnosů z akcií.

Do svého watch listu můžete zahrnout třeba hodnotové akcie, které vám přinesou dobrou dividendu, protože máte zájem o cash flow výnos. Nebo si do watch listu naopak dáte spíše růstové akcie, protože máte zájem o vyšší kapitálový výnos.

Pokud tápete, která akcie je hodnotová a která růstová, nezoufejte. Řada investorů vůbec neřeší, zda jsou dané akcie hodnotové nebo růstové a zohledňují jiné parametry, které musí akcie splňovat, aby jí zahrnuli do svého watch listu či portfolia.


Tipy pro vytvoření watch listu

Pokud jste si odpověděli na otázky a máte jasněji v tom, které druhy akcií a geografií chcete ve svém watch listu mít, můžete se posunout do další fáze, kdy si do watch listu začnete přidávat konkrétní společnosti.

Přinášíme vám několik tipů, které vám vytvoření watch listu usnadní. Sami tyto tipy používáme.


#Tip č. 1: založte si excelovou tabulku nebo jiný podobný seznam

Excelová tabulka bývá pro watch list ideální, protože kromě názvu společnosti v jednom sloupci, si u každé společnosti můžete do dalších sloupců dopsat například geografii, odvětví či sektor a další údaje, které vás zajímají nebo časem začnou zajímat.


#Tip č. 2: rozhlédněte se po firmách a značkách kolem sebe

Do watch listu si začněte zapisovat všechny možné velké společnosti, které vás napadnou a které splňují vaše kritéria podle diverzifikace a typu výnosů.

Pro začátečníky se doporučuje držet na začátku spíše velkých a celosvětově známých společností, zvyšuje to vaši šanci uspět. Většinou se bude jednat o silné nadnárodní korporace, jejichž akcie se obchodují na burze a které kupují i velké instituce a profesionální investoři.

Výhoda je, že takových společností máte kolem sebe nespočet: každý jezdí nějakým autem, má oblíbenou značku počítače, telefonu, oblečení, jídla, pití, kosmetiky, má nějakou banku a pojišťovnu atd.


#Tip č. 3: inspirujte se u akciových indexů

Pokud hledáte další zdroje, kde najít velké společnosti obchodované na burze, inspirujte se u akciových indexů. V nejznámějších akciových indexech jsou zahrnuty akcie největších a nejlikvidnějších společností obchodovaných na dané burze.

Pokud vás třeba zajímá, které jsou top 30 americké společnosti, na internetu snadno najdete, které akcie jsou na prvních 30 místech v americkém akciového indexu S&P 500 či indexu Nasdaq 100, pokud vás zajímají třeba technologické akcie.

Top 40 německých akcií zase najdete v německém akciového indexu DAX 40. Každá země má svůj akciový index, kde jsou zpravidla zahrnuty nejlepší a nejlikvidnější akcie dané burzy.

Společnosti z těchto indexů, které znáte a znáte jejich produkty, si tak můžete snadno přidat do svého akciového watch listu.


#Tip č. 4: svůj watch list průběžně aktualizujte

Je dobré svůj watch list průběžně aktualizovat. Člověk často o nějaké společnosti čte na internetu, slyší v televizi, používá její produkt apod.

Pokud vás daná společnost či produkt zaujme a její akcie se obchodují na burze, zařaďte si ji do svého watch listu a začněte jí pravidelně sledovat.

Nebojte se také z watch listu akcie vyřadit, třeba pokud zjistíte, že určité akcie byste nekoupili, ani kdyby se obchodovaly za sebe lepší cenu.


#Tip č. 5: nesledujte to, čemu vůbec nerozumíte

Dobré je mít ve watch listu pouze akcie společností, které znáte, jejichž produkty znáte nebo jsou pro vás snadno srozumitelné a tím pádem v ně máte důvěru.

Zde si opět vypůjčíme pro inspiraci přístup Warrena Buffetta a jeho parťáka Charlieho Mungera, který bohužel 28. listopadu letošního roku zemřel. Ti měli zásadu držet se při investování v rámci svého „Circle of competence“ neboli „Kruhu kompetence“. V praxi to znamenalo, že zásadně neinvestovali do společností, jejichž produktům nerozuměli.


Kolik mít akcií ve watch listu

Pokud si kladete otázku, kolik akcií mít ve svém watch listu, zde se nekladou žádné meze. Záleží, jak vás to bude bavit a kolik času budete chtít sledováním akcií trávit.

Pro začátek je fajn mít ve watch listu minimálně 25 až 30 akcií, ať máte z čeho vybírat.

Pokud si dáte do watch listu více akcií, jejich sledování vám sice zabere více času, na druhou stranu zase budete mít více na výběr. Velmi pravděpodobně se vám tak podaří najít lepší příležitosti, než když máte akcií ve watch listu méně.

Pokud budete mít na watch listu akcií méně, není to špatně. Může se vám ale stát, že žádná z vašich akcií vám dlouho nemusí nabídnout dobrou příležitost k prodeji. Pokud vám nevadí si počkat a klidně i delší dobu, tak to nevadí.


Máte watch list - co dál?

Akcie z vašeho watch listu je dobré pravidelně sledovat na grafech. Pokud už máte účet u brokera a máte tedy obchodní platformu, můžete si přidat akcie z vašeho watch listu do obchodní platformy. Většina obchodních platforem umožňuje vytvoření různých seznamů akcií, které je pak snadné pravidelně sledovat.

Pokud obchodní platformu ještě nemáte, můžete využít například web Yahoo Finance a funkce „My portfolio“ a „Following“. Podle tickeru si snadno najdete všechny akcie z vašeho watch listu, u každé akcie dáte „Following“ a vznikne vám tak seznam, který je pak snadné pravidelně sledovat, podobně jako v obchodní platformě.

Ukázka, jak může vypadat akciový watch list na portálu Yahoo Finance.


Jaké benefity vám přinese sledování grafů

Řada lidí má ke grafům odpor, grafy ale nabízejí cenné informace. Grafy samy o sobě nejsou žádná věda: graf je pouze grafické zobrazení toho, jak se vyvíjela cena dané akcie v určitém čase.

Pokud budete pravidelně sledovat grafy akcií ve vašem watch listu, na první pohled vidíte, jestli akcie za určité období rostla či klesala a také uvidíte, jaký je na akcii dlouhodobější trend.

Kdo nemá rád grafy, jde to i bez nich. Můžete si do excelu psát ceny jednotlivých akcií, jak to dělali investoři v dobách, kdy ještě nebyly počítače…


Neumíte číst grafy? Nezoufejte

Pokud máte obavy, že nezvládnete z grafu poznat trend akcie, nezoufejte. Jak na jednoduchou analýzu grafů vám poradíme v jednom z dalších dílů našeho seriálu.


Jak často akcie ve watch listu sledovat

Zde záleží, kolik času chcete investování věnovat a jestli vás to bude bavit.

Koho investování baví a má chuť se mu věnovat častěji, je ideální procházet grafy akcií ve vašem watch listu jednou týdně, ideálně po pátečním uzavření trhu. Získáte tím ucelený obrázek o tom, jak si akcie v daném týdnu vedla.

Pokud nemáte tolik času nebo vás sledování grafů moc nebaví, pak můžete sledovat akcie ve watch listu i méně častěji. Připravte se ale na to, že pokud na grafy kouknete třeba jednou za měsíc nebo i méně častěji, můžete zmeškat zajímavé příležitosti.


Závěrem a co nás čeká v příštím díle

Doufáme, že díky dnešnímu dílu jste zase o krok blíže k vytvoření svého vlastního akciového portfolia.

V příštím díle pokročíme dál a dozvíte se, jaké jsou základní metody analýzy akcií, kterou analýzu používat a jaké vám to přinese výhody.

Marika Čupa a Ondřej Hartman
Tým FXstreet.cz

Upozornění:

Záměrem těchto článků a podcastů je vzdělávání. Tyto podcasty ani články nejsou investiční doporučení, abyste koupili nebo prodali nějaké instrumenty. Vždy se rozhodujte na základě vašeho vlastního úsudku a vašeho investičního stylu.

Klíčová slova: FXstreet | Finance | Akciový index | Nasdaq | Apple | Americké akcie | Daně | Akcie | Cash flow | DAX | Diverzifikace | Grafy | Investor | Investování | Kapitalový výnos | Portfolio | S&P 500 | Ticker | Trend | Výnos | Warren Buffett | Doporučení | Investoři | Ondřej Hartman | Burzy | Vzdělávání | Index | Investiční strategie | Odpor | Analýzy | Cena | Druhy akcií | FXstreet.cz | Graf | Instrumenty | Investiční | Investiční doporučení | Obchodní platformy | Portfolia | Buffett | Burze | Microsoft | Yahoo Finance | S&P | Farmaceutické společnosti | Tesla | Růstové akcie | Profesionální investoři | Technologické akcie | Akcie společnosti | Americké společnosti | NASDAQ 100 | Tým FXstreet.cz | Automobilky | MSFT | Pfizer | Na burze | Yahoo | AAPL | Tesla Inc. | Akcie společnosti Apple | Údaje | Uzavření trhů | Legendární investor | JDE | Ceny | Investor Warren Buffett | TSLA | Diverzifikovat | Akciové portfolio | PFE | Číst grafy | Zajímavé akcie | Spotify | Akcie společnosti Microsoft | Hodnotové akcie | Sledování grafu | Příležitosti | Podcast | Odvětví | Velké instituce | Společnosti | Marika Čupa | Cash flow výnos | Podcasty | Společnost | TIM | | Instituce | Upozornění | Dlouhodobější trend | Zajímavé příležitosti | Nadnárodní korporace | Korporace | CZ | Diverzifikované portfolio | Circle | Akcie farmaceutické společnosti | Investor Warren | Vice | Všechny akcie | Analýzy akcií | Apple Podcasts | Akcie koupit | Nejlikvidnější akcie | Které akcie | Marika Čupa a Ondřej Hartman | Watch list | Akciový watch list | Dream team | Akciový dream team | Seznam akcií | Doba pro nákup | Sledování akcií | Pravidelné sledování akcií | Dobrá doba pro nákup | Jaké akcie koupit? | Kupovat akcie | Nejlepší investiční strategie | Zkratka každé akcie | Kód akcie | Akcie známé automobilky | Známé automobilky | Akcie farmaceutické společnosti Pfizer | Hodnotové nebo růstové akcie? | Vyšší kapitálový | Tipy pro vytvoření watch listu | Vytvoření watch listu | Excelová tabulka | Top 30 americké společnosti | Top 40 německých akcií | Circle of competence | Příležitost k prodeji | Účet u brokera | My portfolio | Grafy akcií | Sledovat grafy akcií | Jaký je na akcii dlouhodobější trend | Základní metody analýzy | Metody analýzy akcií | Základní metody analýzy akcií | Vyhledání tickeru |
Sdílení článku: 
   

 

Související články

    C:\\fakepath\\akcie-20112023.jpg
    Akcie: Dvě tváře zisků aneb hodnotové versus růstové akcie (díl 3.)
    Než začnete investovat do akcií, je důležité zamyslet se, jaký typ zisku je vaším cílem a podle toho vybírat akcie do vašeho portfolia. Některé akcie jsou jako Ferrari, dovezou vás rychle do cíle, ale pokud nebudete opatrní, snadno se můžete vybourat. Jiné akcie jsou jako linkový autobus, do cíle dojedete za hodně dlouhou dobu a asi bezpečněji, zato se budete po cestě nudit o dost více, než kdybyste se svezli ve Ferrari.
    C:\fakepath\akcie-30102023-uvod.jpg
    Akcie: Indexová magie - co jsou akciové indexy a které sledovat (díl 2.)
    Akciové indexy jsou pro akciové investory důležitý nástroj. Řada indexů slouží jako barometr akciového trhu a díky indexům tak snadno získáte přehled, jak si akcie v daném indexu vedou, zda klesají nebo rostou.
    C:\fakepath\akcie-09102023-uvod.png
    Akcie: Úvod do světa akcií a akciového trhu (díl 1.)
    Pokud se hodláte pustit do investování do akcií, je zásadní orientovat se v tom, co jsou akcie, akciový trh a kde a kdy obchodování s akciemi probíhá. To vše je obsahem dnešního úvodního seriálu o Investování do akcií pro začátečníky.
    C:\fakepath\etf-18092023.jpg
    VIDEO: Začínáme s investováním do ETF (díl 3.)
    V závěrečném díle seriálu o investování do ETF vám představíme dvě investiční strategie, díky kterým můžete sami začít investovat do ETF. Popíšeme vám, jaké jsou principy obou strategií a pro jaký typ investorů se každá strategie hodí. Také probereme, jaké jsou exit strategie a proč je důležité mít exit strategii definovanou ideálně ještě před tím, než začnete investovat. A také, jaký vliv mají daně na vaše investování.
    C:\fakepath\etf-28082023.jpeg
    VIDEO: Začínáme s investováním do ETF (díl 2.)
    V druhém díle seriálu o investování do ETF se dozvíte, jaké existují základní druhy ETF, podle čeho vybírat ETF, který bude odpovídat vašim potřebám a vašemu investičnímu stylu, a na co si dát při výběru ETF pozor.
    C:\fakepath\etf-fxstreet-20082023.jpg
    VIDEO: Začínáme s investováním do ETF (díl 1.)
    Další díl vzdělávacího video-seriálu pro začátečníky se věnuje investování do ETF. Dozvíte se čtyři jednoduché kroky, jak začít investovat do ETF, co je to diverzifikace, volatilita a řadu dalších informací, které vám s investováním do ETF pomohou.
    C:\fakepath\akcie-17072023.jpg
    Video seriál pro začátečníky: Sedm důvodů, proč začít investovat do akcií
    V rámci vzdělávání spouští FXstreet.cz nový vzdělávací seriál na téma investování do akcií a ETF. Seriál je určený pro všechny, kteří nemají žádné nebo jen velmi malé zkušenosti s investováním do akcií, ale chtějí začít investovat.
    C:\fakepath\etf-21112022.jpg
    Seriál o ETF: Úvod do fondů a hlavní výhody ETF (díl 1.)
    Exchange Traded Funds neboli burzovně obchodované fondy, pro které se běžně používá zkratka ETF, jsou v poslední době hodně skloňované a představují zajímavou alternativu investování. Zejména drobní investoři si ETF oblíbili, protože ETF jim nabízejí mnoho výhod.

Čtěte více

  • Akcie: Analýza akcií aneb jak zvýšit svoje šance na úspěch (díl 5.)
    I základní analýza akcií zvyšuje vaše šance, že koupíte dobrou akcii a tím pádem dobře zainvestujete. Dobrá analýza vám pomůže udělat tři základní rozhodnutí: 1. kterou akcii koupit, 2. kdy jí koupit a 3. kdy jí prodat. Bez jakékoli analýzy je investování pouhým gamblerstvím.
  • Akcie: Dvě tváře zisků aneb hodnotové versus růstové akcie (díl 3.)
    Než začnete investovat do akcií, je důležité zamyslet se, jaký typ zisku je vaším cílem a podle toho vybírat akcie do vašeho portfolia. Některé akcie jsou jako Ferrari, dovezou vás rychle do cíle, ale pokud nebudete opatrní, snadno se můžete vybourat. Jiné akcie jsou jako linkový autobus, do cíle dojedete za hodně dlouhou dobu a asi bezpečněji, zato se budete po cestě nudit o dost více, než kdybyste se svezli ve Ferrari.
  • Akcie: Indexová magie - co jsou akciové indexy a které sledovat (díl 2.)
    Akciové indexy jsou pro akciové investory důležitý nástroj. Řada indexů slouží jako barometr akciového trhu a díky indexům tak snadno získáte přehled, jak si akcie v daném indexu vedou, zda klesají nebo rostou.
  • Akcie: Kolik se dá vydělat na akciovém trhu (díl 10.)
    Lidé investují proto, že chtějí zhodnotit své peníze, ale řada investorů mívá často nepřiměřená očekávání o tom, kolik se na akciovém trhu dá vydělat. Nejlepší představu o průměrném výdělku na akciovém trhu nám poskytnou informace o výkonu akciových indexů. V dnešním posledním díle našeho seriálu se dozvíte, kolik je průměrný výkon amerických akciových indexů S&P 500 a Nasdaq 100 a zda se dá více vydělat investováním do indexu S&P 500 nebo do indexu Nasdaq 100.
  • Akcie: Psychologie – klíčový faktor úspěchu v investování (díl 9.)
    Říká se, že rozdíl mezi úspěšným a neúspěšným investorem je v jejich psychologii a myšlení, nikoliv v jejich investiční strategii. Největším nepřítelem investorů není trh, ale oni sami. Dnešní díl našeho seriálu proto budeme věnovat psychologii investování, která má velký vliv na to, zda budete v investování vítěz nebo looser.
  • Akcie: Úvod do světa akcií a akciového trhu (díl 1.)
    Pokud se hodláte pustit do investování do akcií, je zásadní orientovat se v tom, co jsou akcie, akciový trh a kde a kdy obchodování s akciemi probíhá. To vše je obsahem dnešního úvodního seriálu o Investování do akcií pro začátečníky.
  • Akcie: Základy akciových grafů pro začátečníky (díl 6.)
    Pokud máte vybranou akcii, kterou byste rádi zahrnuli do svého portfolia, technická analýza vám může pomoci zodpovědět otázku, kdy danou akcii koupit a kdy jí prodat. Technická analýza pracuje s grafy, a pokud jste začátečník a s grafy nejste úplně kamarád, v dnešním díle se základy akciových grafů naučíte.
  • Akcie: Základy fundamentální analýzy akcií (díl 8.)
    Fundamentální analýza vám pomůže najít odpověď na otázku, jakou akcii zahrnout do svého watch listu, případně koupit. V dnešním díle si představíme několik základních ukazatelů, které se při fundamentální analýze akcií využívají a ukážeme jejich využití na konkrétním příkladu akcií společnosti The Coca-Cola Company.
  • Akcie: Základy technické analýzy akcií (díl 7.)
    V dnešním díle se lehce zanoříme do světa technické analýzy akcií. Probereme, co je to trend a představíme vám dva zajímavé nástroje, které můžete využít při analýze akciových grafů: jedná se o S/R zóny (supporty, rezistence) a klouzavé průměry. Připravte se na to, že se naučíte, co tyto nástroje jsou a jak je na grafu interpretovat. Věříme, že vám dnešní díl pomůže stát se zase o něco vzdělanějším investorem.
  • Nastal konečně čas na nákup akcií?
    Letošní rok na akciových trzích rozhodně není nudný. Výpadky v dodavatelských řetězcích, vysoké ceny ropy a dalších komodit, desítky let nevídaná inflace, kterou se centrální banky zatím marně snaží dostat pod kontrolu, zvyšování úrokových sazeb v bezprecedentním tempu, a válka na Ukrajině. To vše je zcela ojedinělý mix velkých událostí, který akciové trhy rozhodně nenechal v klidu.
  • TOP 3 největší investoři světa – BlackRock, Vanguard a State Street
    Každý investor sní o tom, že jednoho dne bude vlastnit takové portfolio akcií, ve kterém bude téměř nemožné prodělat peníze. Pokud je toto i vaším snem, můžete se inspirovat těmito třemi giganty, kteří vlastní podíl téměř ve všech akciových společnostech, na které si vzpomenete.

 


Diskuse ke článku

Diskuse je přístupná pouze pro registrované uživatele.
Přihlásit se | Nová registrace
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
CapXmaster srovnani