Čtvrtek 18. duben 2024 23:39
reklama
Swissquote Bank
reklama
CapXmaster
reklama
Dukascopy new
reklama
Fintokei SwiftTrader

Produkce ropy

C:\fakepath\1544114726-stock-OPEC-01-adobe.jpg

Těžba OPEC v lednu klesla nejvýrazněji za dva roky

31.01.2019 Těžba ropy v rámci Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) se v lednu proti předchozímu měsíci snížila o 890.000 barelů na 30,98 milionu barelů denně. Zaznamenala tak nejprudší pokles za dva roky. Vyplývá to z propočtů agentury Reuters, které vycházejí z údajů o přepravě a z informací od zdrojů z odvětví. Začátkem ledna vstoupila v platnost dohoda kartelu OPEC a několika dalších těžařských zemí o omezení dodávek na trh.
img

Ceny ropy na trhu a jejich vývoj

24.01.2019 V poslední době se čeká na to, zda Rusko na trzích ropy nezahájí cenovou válku se Spojenými státy. Po debatě mezi USA a Čínou na téma obchodní války se nervozita na trzích mírně uklidnila.
C:\fakepath\Kirill-Dmitriev.jpg

Válka s USA na trhu ropy by byla drahá, řekl ruský činitel

23.01.2019 Rusko by na trzích ropy nemělo rozpoutat cenovou válku se Spojenými státy, mělo by se držet dohody o omezení těžby, i kdyby to znamenalo, že ve střednědobém horizontu ztratí podíl na trhu. Na Světovém ekonomickém fóru v Davosu to podle agentury Reuters prohlásil šéf ruského fondu přímých investic Kirill Dmitrijev, jeden z hlavních ruských architektů první těžební dohody s Organizací zemí vyvážejících ropu (OPEC).
img

Produkce USA dosáhla 12 milionů barelů ropy denně

21.01.2019 Těžba surové ropy ve Spojených státech amerických podle sdělení vládní agentury EIA dosáhla hranice 12 milionů barelů ropy denně. Zvýšená produkce ropy a obavy z oslabení poptávky po ropě snižují cenu ropy.
C:\fakepath\BRENTH1.png

Komodity: Ceny ropy zmírnily růst

16.01.2019 Ceny ropy dnes po úterním tříprocentním růstu svůj vzestup podstatně zmírnily. Obchodování ovlivnily předpovědi zvyšování těžby v USA a na trh také dopadají obavy ze zhoršování světové ekonomiky.
img

Kartel OPEC postupně ztrácí svou moc

02.01.2019 Poslední dva měsíce dochází na čerpacích stanicích v České republice k výraznému snižování cen. K 1. lednu 2019 se průměrná cena benzínu pohybovala na úrovni 31,89 koruny. Průměrná cena nafty byla vyšší a dosahovala úrovně 32,31 koruny. Současné ceny pohonných hmot se podobají cenám z května 2018. Tehdy stál barel ropy Brent přibližně 75 dolarů, přičemž kurz koruny vůči dolaru se pohyboval kolem úrovně 21,50 CZK/USD. V současnosti sice koruna vůči dolaru oslabila na kurz 22,60 CZK/USD, nicméně cena ropy na světových trzích se propadla až k úrovni 53 dolarů za barel. Celkové náklady na dovoz ropy i zpracovaných pohonných hmot umožňují pumpařům tvořit nadstandartní marže. Na trhu proto existuje prostor pro další snižování cen pohonných hmot v řádu desetihaléřů.
img

​Mayová si upevnila pozici leadera – tržní analýza 13.12.2018

13.12.2018 Tereza Mayová získala včera v hlasování o nedůvěře ve svůj prospěch 200 hlasů z 317 možných. Ustála tak tlak, který na ní byl vyvinut po tom, co bylo shromážděno potřebných 48 hlasů z řad její strany. Upevnila si tak pozici leadera, jelikož další hlasování o nedůvěře nemůže být vyvoláno dalších 12 měsíců. Dnes se Mayová vydala opět do Bruselu, kde bude projednávat především otázku irských hranic. Evropští zastupitelé nejsou moc nadšeni a otevřeni diskusi pouze k tomuto bodu, jak již v minulosti pronesly. Brexit se tak značně komplikuje a je to vidět i na britské libře, která si prožívá turbulentní období.
img

​Data z US trhu práce - tržní analýza 10.12.2018

10.12.2018 Kartel OPEC a další státy, především Rusko, se dohodly na snížení produkce ropy, a to celkově o 1,2 milionu barelů ropy za den. OPEC sníží produkci o 800 tisíc a Rusko o 400 tisíc barelů ropy za den. Cena ropy BRENT a WTI v pátek vyskočila, avšak nyní se obchoduje pod významnými předchozími rezistencemi. Na uptrend na ropě si tak budeme muset ještě chvíli počkat. Minulý týden byl také milníkem pro Spojené státy, které se staly čistým vývozcem ropy.
img

USA se dohodla s Čínou na příměří v obchodním sporu. Akciové trhy i přes to dál krvácely.

07.12.2018 Americký prezident Donald Trump a jeho čínský protějšek se domluvili v sobotu na summitu G20 v Buenos Aires na 90denním příměří v obchodním sporu. Oba představitelé se po tuto dobu budou snažit nalézt kompromis v obchodních vztazích.
img

OPEC omezí produkci ropy

07.12.2018 Americké akciové trhy vstoupily do posledního obchodního dne tohoto týdne různorodě. Dow Jones ztrácí 0,1 %, S&P 500 roste o 0,3 % a technologický Nasdaq odepisuje 0,5 % ze své hodnoty. V rámci širšího indexu S&P 500 se daří hlavně energetickým společnostem (+2,3 %), což je ovlivněno dnešním uzavřením dohody zemí OPEC o omezení produkce ropy o 1,2 milionu barelů ropy denně počínaje lednem 2019. Samotné ceny ropy Brent na to reagují růstem o 3 USD za barel (+5 %). Protipólem energetickým společnostem jsou technologické firmy, které ztrácejí jedno procento.
img

​Meeting OPECU a NFP - tržní analýza 7.12.2018

07.12.2018 Od včerejšího dne probíhá zasedání OPEC, kde se jednotliví členové dohadují na snížení produkce ropy. Přijatelný výsledek je snížení o 1 mil. barelů ropy za den, avšak jednotliví členové se na snížení zatím nedohodli. Diskuse probíhají také s Ruskem, které snižovat produkci nechce, pouze o 50 % z navrhovaných 300 tisíc barelů ropy/den. Oznámení o přesném snížení obdržíme snad dnes po jejich meetingu, který stále probíhá. Snižování produkce se nelíbí Trumpovi. Nižší produkce znamená vyšší ceny ropy, které mohou způsobit inflační tlaky a vyšší inflace znamená zvyšování sazeb FEDem.
img

​CFO společnosti Huawei zatčena na žádost USA - tržní analýza 6.12.2018

06.12.2018 Jak americké, tak čínské akciové indexy oslabují. USA a Čína sice vyhlásily obchodní příměří na 90 dní, avšak v kanadském Vancouveru byla zatčena CFO společnosti Huawei za údajné porušování amerických sankcí proti Íránu, a to na žádost Spojených států. Tato zpráva moc na optimismu k vyjednávání obchodní dohody nepřidává, ba naopak vztahy mezi Čínou a USA zhoršuje. Čínská ambasáda v Kanadě požaduje okamžité proruštění.
img

​Státní smutek v USA - tržní analýza 5.12.2018

05.12.2018 Včera oslabily především kvůli Trumpovi a jeho varovnému tweetu a bojovnému postoji. Na svém twitterovém účtu zmínil, že je "Tariff man" a pohrozil tím, že pokud nebude dohody dosaženo, cla jistě zavede. Zdá se, že Čína vše brala s rezervou a dále se snaží o dosažení dohody a co nejrychlejší implementaci jednotlivých dohodnutých bodů. Mezi USA a Čínou je od víkendu v rámci obchodních válek příměří a obě strany usilovně pracují na dohodě, která vyřeší zahraniční obchod. Na jakékoliv nové zprávy budou nejen americké akciové indexy reagovat.
img

​USA a Čína v obchodním příměří – tržní analýza 3.12.2018

03.12.2018 Proběhl úspěšně, především pro USA a Čínu. Prezident Donald Trump zahájil vyjednávání s čínským protějškem Si-Ťin Pchingem. Nakonec se dohodly na 90denním obchodním příměří, kdy nebudou navyšovat cla. Čína mimo jiné souhlasila se snížením a odstraněním cel na dovoz osobních vozů z USA, které jsou nyní na 40 %. Od 1. ledna měly být zvýšeny cla ve výši 200 miliard USD na import čínského zboží do USA, každopádně s obchodním příměřím toto rozhodnutí padá. Avšak Trump prohlásil, že pokud nebude dosaženo dohody do 90 dní, cla na čínské zboží budou zvednuta na 25 % z aktuálních 10 %.
C:\fakepath\BRENTH1.png

Komodity: Ceny ropy jsou dnes takřka beze změn

27.11.2018 Ceny ropy jsou dnes takřka beze změn, večer ale měly snahu mírně růst. Přispívají k tomu vyhlídky na omezení těžby ze strany Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC), které by kartel mohl schválit na svém zasedání příští týden. Vyššímu růstu cen ale brání rekordní těžba v Saúdské Arábii.
img

Obchodní dohoda mezi USA a Čínou – tržní analýza 27.11.2018

27.11.2018  Potvrdily, že obě strany chtějí dosáhnout vzájemně výhodné dohody. Trump očekává, že se cla zvednou na 200 miliard USD, na 25 % z aktuálních 10 %. Také řekl, že pokud k dohodě nedojde, uvalí cla na veškerý import čínského zboží do USA. Obě protistrany se setkají tento týden v pátek na meetingu G20 v Argentině, kde zahájí oficiální vyjednávání o vzájemném obchodu. Bude to velice sledovaná událost, která bude mít zásadní dopad na finanční trhy. V aktuálním prostředí zpomalování globálního růstu se jedná o další riziko, které na trzích nyní spatřujeme.
img

Ropné vrty u Texasu a OPEC

26.11.2018 Během posledních 10. let američtí těžaři v oblasti Permské pánve na severu Texasu vyvrtali asi 114 000 ropných vrtů. Mnohé vytváří zisk i při dnešních cenách ropy u hranice 30 dolarů za barel.
img

​Dohoda o Brexitu v Bruselu uspěla – tržní analýza 26.11.2018

26.11.2018 Dohoda o Brexitu v Bruselu uspěla. Někteří evropští zástupci projevili svou lítost, avšak zmínili, že je dohoda velice vyvážení pro obě strany a je to nejlepší dohoda pro Spojené království. Avšak tím Brexit nekončí. Příští měsíc bude dohoda schvalována britským parlamentem, v němž je spoustu odpůrců Brexitu a dohody. Pokud dohodu schválí, vše proběhne celkem hladce, pokud nikoliv, může dojít k několika scénářům, které se i probíraly v Bruselu tento víkend. Může být vyhlášeno druhé referendum o Brexitu, mohou být předčasné volby, dohoda se může pozměnit opětovným vyjednáváním obou stran nebo UK opustí EU natvrdo.
img

Cena ropy se propadla na roční minimum

23.11.2018 „Na trhu s ropou se zrcadlí současné ekonomické problémy ve světě. Jednotlivé státy přestávají mezi sebou kooperovat a s vidinou krátkodobého zbohatnutí produkují více ropy, než je trh schopen pojmout. Mezi zeměmi vznikají nové obchodní bariéry, které v konečném důsledku mohou zvýšit nezaměstnanost a cenovou hladinu. Neschopnost dohodnout se může vést až k propuknutí ekonomické krize,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
img

​US akciové indexy stále klesají – tržní analýza 22.11.2018

22.11.2018 Pokračují v mírném poklesu. Dow Jones Index míří opět k důležitému supportu 24138 bodů. Pokud tento support nevydrží, cesta povede k dalším supportům 23668 bodů a 23145 bodů, což je low z února tohoto roku. Index S&P500 také oslabuje a nyní bude bojovat o support 2631 bodů. Největší poklesy zanzamenal technologický index Nasdaq 100, který je nyní u hladiny 6525 bodů, což je nejvyšší cena za rok 2017. Jakmile bude tato hladina výrazně prolomena, můžeme očekávat větší propad.
img

EU vyhrožuje Itálii pokutou, akcie v Evropě i v USA konečně mírně rostou

21.11.2018 Středeční seance na finanční trhy konečně přináší o něco více klidu. Po výplachu z předchozích několika dní se situace na světových burzách stabilizuje a indexy v Evropě i v USA se vrací znovu do zelených čísel. Zisky sice ve většině případů nepřesahují jedno procento, i to je ale zlepšení o 180 stupňů proti tomu, co v posledních dnech akciové indexy předváděly. Klíčovou otázkou je nyní to, zda zlepšení sentimentu není jen dalším krátkodobým výkyvem.
img

​Ropa ve volném pádu – tržní analýza 21.11. 2018

21.11.2018 Oba druhy ropy klesají. Na ropě převažuje strana nabídky, produkce ropy je ve světě vysoká a zásob je dostatek. Na druhou stranu očekáváme, že OPEC omezí produkci ropy, jak již naznačil. Důležitý meeting proběhne 6.12, kdy se dozvíme více informací o snížení produkce na příští rok. Dalším fundamentem pro pokles ropy je například zpomalování globálního růstu. Ropa Brent se dostala pod 64,05 USD/barel a významný support je na hladině 61,96 USD/barel. Ropa WTI se nyní odráží od supportu 53,34 USD/barel.
img

​US akciové indexy klesají – tržní analýza 20.11.2018

20.11.2018 Všechny US akciové indexy včera poklesly, nejvíce technologický index Nasdaq 100. Apple oznámila, že snížila výrobní objednávky na mobilní telefony iPhone a akcie společnosti poklesly o skoro -4 %. Klesaly také další tituly. Akcie Amazonu o -5,09 %, facebook o -5,72 %, Google o -3,82 % nebo i Microsoft o -3,39 %. Index Nasdaq 100 je nyní před supportem 6573 bodů. Důležitý support se nachází na hladině 6525 bodů, který představuje high za rok 2017. Pod tyto úrovně se dostaly již dva hlavní indexy DJIA a S&P500. DJIA se nachází těsně pod high z loňského roku, u hladiny 24902 bodů. S&P500 je nyní na hladině 2678 bodů a prostor pro pokles po technické stránce je otevřen.
img

​Mayová pomalu ztrácí důvěru – tržní analýza 19.11.2018

19.11.2018 42 členů parlamentu v dopisech dle deníku Sun potvrzují, že nepodporují svého leadera Mayovou. Podle pravidel je zapotřebí 48 dopisů nedůvěry, aby byl zahájen souboj o nové vedení. Předsedkyně vlády poté potřebuje více než 50 % hlasů, aby ve funkci zůstala. Mayová dodala, že zatím tato podmínka 48 hlasů nedůvěry nebyla splněna a odjíždí do Bruselu za Jeanem Claudem Junkcerem. Pokud by se nyní mělo měnit vedení a Mayová by měla odstoupit, prodloužilo by to brexit. Mayová také řekla, že druhé referendum není v plánu. Důležité datum je 25.11., kdy se koná mimořádný summit ohledně Brexitu.
img

Venezuelská hospodářská katastrofa nebere konce

19.11.2018 Venezuelská vláda čelí velkému tlaku jak doma, tak ve světě. Problémem je hyperinflace a nedostatek hotovosti. Venezuelská centrální banka chystá předat komplexní ekonomické statistiky MMF (Mezinárodní měnový fond), hrozí jim totiž riziko dalších sankcí.
img

Saúdská Arábie možná opustí ropný kartel OPEC

16.11.2018 Saúdská Arábie údajně zvažuje odchod z ropného kartelu OPEC. Provádí průzkum možných pozitiv a negativ. Ministr energetiky Chálid Fálih to popírá a prohlašuje, že rozpad organizace OPEC není v zájmu Saúdské Arábie.
img

Mayová získala podporu ministrů – tržní analýza 15.11.2018

15.11.2018 Mayová včera od 15:00 do 20:00 diskutovala s ministry o dohodě s EU ohledně Brexitu, ministři jí podpořily a nyní je přístupná veřejnosti na stránkách EU. Avšak těžké doby ještě přijdou – Mayová musí prodat dohodu pralamentu, což bude větší oříšek než s ministry. Parlament jej musí schválit a rozhodně to nebude jednoduché. Evropský vyjednavač Brexitu Barnier řekl, že dohoda je férová a vyrovnaná a jedná se o velice důležitý okamžik pro UK a EU. Dohoda ujišťuje, že zde nebudou tvrdé hranice mezi UK a Severním Irskem. Donald Tusk oznámil, že summit ohledně Brexitu se uskuteční v neděli 25. listopadu v 9:30, kde se přistoupí k podpisům smlouvy.
img

​Brexit: Technická Dohoda uzavřena – tržní analýza

14.11.2018 Její podoba není ještě veřejnosti plně známa, avšak tento zhruba pětisetstránkový dokument je nyní studován britskými ministry, kteří jej buď podpoří či nikoliv. Klíčoví ministři jako je Raab, Hunt, Javid, Gove nebo Cox by jej podpořit měli. Více než na ministry bude kladena pozornost na parlament, přes který dohoda nemusí projít a mohou jej vrátit na přepracování. Předběžná dohoda má obsahovat i klíčové body jako například záruku, že nebudou fyzické kontroly na hranicích se Severním Irskem.
img

Apple (AAPL) padá o -5,04 % - tržní analýza 13.11.2018

13.11.2018 Začne již brzy. Čínský vicepremiér Liu He pojede do Spojených Států a bude vyjednávat se svým protějškem ohledně podoby obchodní dohody. Jedná se o první vyjednávání před setkáním Trumpa s čínským prezidentem Si-Ťin Pchingem, které proběhne koncem tohoto měsíce v Argentině na summitu G20. Připomínáme, že Trump pohrozil, že pokud vyjednávání selžou, uvalí na čínské zboží další cla. Výsledek vyjednávání bude mít dopad na americké, ale i asijské akciové trhy. Dolar je stále silný, válcuje všechny hlavní měny a dolarový index nejeví známky oslabování.
img

Fed ani volby v USA trhy nepřekvapily. Cena ropy (WTI) klesla pod 60 USD.

09.11.2018 Tento týden byl opět nabitý makroekonomickými událostmi. Bank of Japan (BoJ) vydala svůj zápis (Minutes) ze svého posledního zasedání. V Americe proběhly volby do Kongresu. WTI klesla na více než šestileté minimum.
img

US indexy stahují říjnové ztráty – tržní analýza 8.11.2018

08.11.2018 Stahují říjnové ztráty a dostávají se opět do růstové nálady. Akciový index DJIA stojí před rezistencí 26311 bodů, který bude tvořit odpor při pohybu v cestě vzhůru. Index S&P500 je v podobné situaci s rezistencí 2820 bodů a technologický index Nasdaq 100 má prostor pro růst až k hladině 7349 bodů. Výsledková sezóna se blíží ke konci, Trump plánuje setkání s čínským prezidentem a zahájit vyjednávání o obchodní dohodě. V případě pozitivních vyjednávání bychom mohli vidět další býčí rallye a vytvoření nových high.
img

Pozor! Cena ropy prudce klesá

02.11.2018 Cena ropy WTI už prolomila hranici 65 dolarů za barel. Brent pokořil úroveň 74 dolarů. Jde o prudký pokles ceny. Důvodem je negativní reakce trhů na včerejší zprávy Úřadu pro energetické informace EIA, které říkají, že produkce ropy v USA v srpnu stoupla o 3,8 procenta, čímž dosáhla nového rekordu - 11,3 milionů barelů denně.
img

Technická analýza: Obavy ze sankcí na Írán přinášejí na trh s ropou cenovou konsolidaci

31.10.2018 S částečným uklidněním situace na kapitálových trzích se dostavila i stabilizace ropného sektoru resp. ceny černého zlata. Propad ceny ropy, která ze svých říjnových maxim stihla již odepsat 12%, se zastavil také díky blížícím se sankcím na Tehrán, které vejdou v platnost 5. Listopadu. Obavy o nabídkovou stranu, způsobené výpadky íránské produkce, se již ovšem jeví jako poměrně liché, neboť Saúdská Arábie potvrdila navýšení těžby.
C:\fakepath\BRENTH1.png

Ropa dál zlevňuje, ztrácí zhruba dvě procenta

30.10.2018 Ceny ropy dnes pokračují v poklesu, proti pondělnímu závěru ztrácejí zhruba dvě procenta. Za poklesem stojí známky stoupajících dodávek a obavy, že obchodní spor mezi Spojenými státy a Čínou bude mít negativní dopad na světovou ekonomiku i na poptávku po pohonných hmotách.
C:\fakepath\BRENTH1.png

Komodity: Ceny ropy se zotavily a zpevňují

25.10.2018 Ceny ropy se po propadu v důsledku silného poklesu akciových trhů během dneška zotavily a vrátily se k růstu. Ropa v současnosti více než na údaje o objemu těžby a zásob reaguje na mimotržní faktory, uvádějí analytici.
img

Rozbřesk: Horko kolem brexitu a Fed tlačí vzhůru úroky i dolar

18.10.2018 Theresa Mayová včera na summitu EU připustila, že se nebrání natažení přechodného období z 21 na 33 měsíců. Důvod je jednoduchý. Zdá se, že na vyřešení nové obchodní dohody včetně palčivé otázky hranic mezi Severním Irskem a Irskem bude zapotřebí o poznání více času. Mayová věří, že pokud dostane více času, bude pak Británie schopná dojednat s EU tak “otevřenou” obchodní dohodu, že otázka irských hranic jednoduše zmizí ze stolu. Pokud by tomu tak bylo, byla by to pro libru dobrá zpráva. K takové dohodě je ovšem daleko.
C:\fakepath\BRENTH1.png

Komodity: Ceny ropy dnes pokračují v posilování

03.10.2018 Ceny ropy dnes na světových trzích pokračují v růstu. Vystoupaly na další čtyřleté maximum, a to navzdory nečekaně výraznému zvýšení zásob suroviny v amerických skladech a navzdory zprávách o vyšší produkci v Saúdské Arábii a Rusku. Trhy se totiž podle analytiků soustředí na očekávané zavedení amerických sankcí proti Íránu, které mají začátkem listopadu zamezit vývozu ropy z této země.
img

Technická analýza: Ropa WTI se dostala nejvýše od roku 2015. Důvod k radosti?

03.10.2018  WTI se po dlouhé době posunula nad 75 USD za barel. Otázkou je, zda je tato cena udržitelná. Z technického pohledu lze o této úvaze polemizovat. A to především v momentě, kdy došlo k urovnání obchodních vztahů mezi USA a Kanadou.
img

Rozbřesk: Vláda se shodla na růstu platů, porostou opět rychleji než v soukromé sféře

30.08.2018 Vláda se shodla na tom, že platy zaměstnanců ve veřejné sféře porostou příští rok o osm procent. Všechny profese sice nedostanou stejně, půjde však o další rok v řadě, kdy státní zaměstnanci v průměru dostanou přidáno pravděpodobně více než soukromý sektor. I tak zatím nedochází k nijak dramatickému rozevírání nůžek mezi veřejnou a soukromou sférou - tedy k ničemu, co bychom již neznali. V tuto chvíli je mediánová mzda v soukromém sektoru lehce nad 27 tisíci korun, zatímco ve veřejném sektoru lehce nad 30 tisíc, tedy přibližně o 13 % více.
C:\fakepath\BRENTH1.png

Komodity: Ceny ropy dnes sestupují

31.07.2018 Ceny ropy dnes klesají, severomořská ropa Brent zřejmě vykáže největší měsíční propad za dva roky. Trh tak reaguje na zprávu, že těžba ropy v Organizaci zemí vyvážejících ropu (OPEC) stoupla nejvýše od počátku letošního roku.
C:\fakepath\BRENTH1.png

Komodity: Ceny ropy kvůli poklesu zásob v USA rostou

25.07.2018 Ceny ropy dnes druhý den za sebou rostou. Reagují tak na zprávu o poklesu zásob ve Spojených státech v minulém týdnu, který byl vyšší, než se čekalo. Zpráva zmírnila obavy z nadměrných dodávek na trhu.
img

Okénko finančního trhu 18.7.2018

18.07.2018 Dolar od včerejška posílil z EUR/USD 1,174 na EUR/USD 1,161, po velice optimistickém vystoupení šéfa Fedu, J. Powella v americkém Senátu. Ten dnes ve svém vystoupení pokračuje. Očekává se, že vyjasní svůj včera nejvíce okomentovaný výrok, podle kterého Fed úrokové sazby bude navyšovat, „prozatím“. Podle některých tím nešťastně popřel oficiální komunikaci centrální banky a naznačil tak dřívější ukončení růstu úrokových sazeb. Dnes by se senátoři měli šéfa Fedu zeptat na jeho názor na riziko převrácení výnosové křivky. Šéfka kansaské pobočky Fedu a zástupkyně jestřábího křídla měnověpolitické rady, E. George, ale dnes řekla, že se není třeba obávat převrácení výnosové křivky a podobný názor bude zřejmě mít i J. Powell.
img

Propad ropy a obavy z Fedu kazí náladu na trzích. Dolar odpoledne ztrácí

16.07.2018 Vstup západních finančních trhů do nového týdne příliš neovlivnila data z Číny, která byla smíšená a částečně dolehla na Asii. Ráno nebyla znát ani žádná podstatná reakce na nové Trumpovy útoky na zahraniční obchod, tentokrát hlavně s eurozónou.
img

Ranní zpráva z akciového trhu 25.6.2018

25.06.2018 Americké trhy zakončily páteční obchodování převážně v ziscích, avšak za celý týden si odnášejí ztrátu 0,9 %. Index Dow Jones v pátek vzrostl o 0,5 %, S&P 500 posílil o 0,2 % a technologický Nasdaq ztratil 0,3 %. Nejhůře dopadla trojice sektorů vedená finančními institucemi (-0,5 %), které následovaly technologické firmy (-0,4 %) a výrobci luxusního zboží (-0,1 %). Na opačné straně se nachází především energetické společnosti (+2,2 %), které výrazně posílily po dohodě zemí OPEC na navýšení produkce ropy o 1 milion barelů denně, když se původně mluvilo i o 1,8 milionech barelů ropy denně. Očekává se však, že země nebudou schopny naplnit dohodnuté navýšení a reálně se produkce zvýší o 600 až 800 tisíc barelů ropy denně. Tyto zprávy poslaly cenu ropy v pátek o 1 USD výše.
img

Kartel OPEC rozhodl. Ropa bude drahá

22.06.2018 „Kartel OPEC společně s Ruskem se dohodnul, že vysoké ceny ropy budou přetrvávat i v druhém pololetí letošního roku. Produkce ropy se sice navýší, ale na výrazný pokles cen to nebude stačit,“ říká hlavní ekonom BH Securities Štěpán Křeček.
img

Dohoda OPEC: Produkce ropy stoupne jen mírně. Cena to dělá už teď

22.06.2018 Ceny severomořské ropy Brent i lehké americké ropy WTI rostou řádově o 2 procenta v reakci na únik obsahu dohody ropného kartelu OPEC ohledně budoucího nastavení limitů produkce černého zlata. Ta zamíří mírně výše jako kompenzace za výpadek části produkce na straně jedné a jako odpověď na rostoucí světovou poptávku na straně druhé. Změny mají nabýt platnosti k 1. červenci tohoto roku.
img

Trhy klesají pod vlivem nervozity z obchodní války a zasedání OPEC

22.06.2018 Americké trhy se včera opět ponořily do ztrát. Sentiment na trzích ovládly obavy z vývoje napjaté situace mezi USA a Čínou v oblasti obchodních cel. Index Dow Jones klesl o 0,8 %, S&P 500 oslabil o 0,6 % a technologický Nasdaq ztratil 0,9 %. Nejhůře dopadly energetické společnosti, jejichž hodnota klesla o 1,9 %. Reagovaly tak na zasedání zemí OPEC, kde Saudská Arábie tlačí na navýšení denní produkce ropy, na což reagují její ceny na světových trzích poklesem. Dále se nedařilo průmyslovým podnikům (-1,2 %) a zpracovatelům komodit (-1 %). Zisky se podařilo připsat realitním developerům (+0,6 %), sektoru utilit (+0,3 %) a výrobcům nezbytného zboží (+0,1 %).
img

Ropa reaguje na obchodní sankce dalšími výraznými poklesy

19.06.2018 Zvýšení obchodního napětí mezi Washingtonem a Pekingem vyvolalo výrazný pokles cen ropy. Velkou měrou k této situaci „dopomohly“ obavy z negativního ovlivňování globální poptávky po ropě. Ropa Brent se minulý týden propadla o 2,9 amerických dolarů na 73 dolarů za barel. To je pokles o 3,82 % během jediného obchodního dne. Na newyorské komoditní burze NYMEX se cena americké lehké ropy WTI propadla o 2,62 dolarů (-3,91 %). Týden uzavřela na hodnotě 64,38 amerických dolarů.
img

Ranní nadhoz finančních trhů 18.6.2018

18.06.2018 Americký předstihový indikátor Empire ve výrobě v červnu překvapivě vzrostl o 5 b. na 25 b. a je nejvyšší od října minulého roku. Na firmách se tak zatím neprojevují obavy z možné obchodní války.
img

Technická analýza: Ropa se Trumpova tweetu nelekla, pohlíží na vyšší mety

14.06.2018 Komentář: Včerejší den byl bohatý na události determinující ceny ropy. Mezinárodní energetická agentura IEA ve svém měsíčním reportu poukázala na to, že letos očekává nárůst produkce ropy v zemích mimo kartel OPEC, a to na 2 mil. barelů denně. Jedním z tahounů tohoto růstu je pochopitelně i velmi často skloňovaná Severní Amerika. Na druhou stranu IEA tímto zcela nepopravila všechny ropné býky, neboť na druhou stranu očekává, že výpadky produkce a nejistota spojená se zeměmi Irán a Venezuela dál představují cenově pozitivní riziko. Nakonec včera cenám s přesahem do dnešního dne pomohla i data americké vládní agentury EIA, která reportovala týdenní propad zásob ropy, ale také ropných produktů.
C:\fakepath\BRENTH1.png

Komodity: Ceny ropy dnes po počátečním poklesu rostly

11.06.2018 Ceny ropy zahájily nový týden poklesem, k němuž přispěly zprávy o vysokém objemu těžby suroviny v Rusku a nejvyšší těžební aktivitě v USA za více než tři roky. Později se ale situace změnila a ceny se začaly zvyšovat. Trh si začal všímat znepokojení ohledně dodávek ropy z Venezuely a z Íránu.
C:\fakepath\BRENTH1.png

Komodity: Ceny ropy se dnes dále zvyšují

07.06.2018 Ceny ropy na světových trzích se dnes dál zvyšují, vliv na jejich růst má situace ve Venezuele a obavy z dopadů prudkého vývozu suroviny z této jihoamerické země. Růst cen ale brzdí vyšší těžba ropy ve Spojených státech. Severomořská ropa Brent krátce po 17:30 SELČ přidávala 1,4 procenta na 76,40 dolaru za barel, barel americké lehké ropy WTI přidával ve stejném rozsahu na 65,63 USD.
C:\fakepath\WTIH1.png

Komodity: Cena ropy dnes výrazně stoupá

30.05.2018 Ceny ropy dnes zamířily vzhůru, podporuje je předpokládaný pokles zásob suroviny ve Spojených státech. Cena severomořské ropy Brent krátce po 17:10 SELČ vykazovala nárůst o 1,4 procenta na 76,45 dolaru za barel. Americká lehká ropa WTI si připisovala zhruba procento na 67,40 dolaru za barel.
C:\fakepath\BRENTH1.png

Komodity: Ceny ropy dnes zůstávají pod tlakem

29.05.2018 Ceny ropy dnes zůstávají pod tlakem kvůli vyhlídkám na zvyšování těžby suroviny. Severomořská ropa Brent kolem 17:30 SELČ vykazovala pokles o zhruba 0,1 procenta na 75,20 dolaru za barel. Americká lehká ropa WTI ztrácela dokonce téměř dvě procenta na 66,56 dolaru za barel.
C:\fakepath\BRENTH1.png

Komodity: Ceny ropy zahájily týden dalším poklesem

28.05.2018 Ceny ropy zahájily týden dalším poklesem a sestoupily až na několikatýdenní minima. Dolů je tlačí vyhlídky na zvyšování těžby suroviny. Severomořská ropa Brent se propadla až na 74,49 dolaru za barel, nejníže za tři týdny.
C:\fakepath\ropa-05072013.jpg

OPEC a Rusko zvažují zvýšení těžby ropy

25.05.2018 Saúdská Arábie a Rusko jednají o zvýšení produkce ropy kartelu OPEC a některých dalších těžařských zemí asi o milion barelů denně. Agentuře Reuters to řekly zdroje obeznámené se situací. Ruský ministr energetiky Alexandr Novak dnes prohlásil, že se svým saúdskoarabským protějškem Chálidem Fálihem jedná o zmírnění podmínek dohody o omezení těžby.
C:\fakepath\TOP5-25052018-LV-16.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

25.05.2018 1) Asijské akciové trhy dnes klesly, když investoři vyhodnocovali čtvrteční krok amerického prezidenta Donalda Trumpa, který zrušil plánované setkání s vůdcem KLDR Kim Čong-unem.
img

Geopolitická rizika hýbou finančními trhy

22.05.2018 Od rizika k riziku, tak by se dalo nazvat poslední geopolitické dění ve světě. Takové prostředí bývá vodou na mlýn pro finanční trhy, jelikož trhy milují volatilitu a tu většinou geopolitické napětí vyvolává. To však není přímo téma posledních dnů, kdy trhy sice vstřebávají geopolitická rizika, avšak výraznější volatilita se zatím trhům vyhýbá. Jinak vnímají geopolitická rizika akcie, devizové trhy nebo komodity.
img

Cenu ropy zvedají iránské sankce a krize ve Venezuele

19.05.2018 Íránské sankce a krize ve Venezuele neustále ženou ceny ropy nahoru již od listopadu 2014. Světové ceny ropy opět rostou o další 1 %. Jde o nejvyšší úroveň ceny ropy sledovanou od konce roku 2014.
img

Okénko finančního trhu 17.5.2018

17.05.2018 Cena ropy Brent dnes pokořila hranici 80 dolarů za barel, poprvé od konce roku 2014. Tím posledním impulzem, který cenu včera poslal z přibližně 78 dolarů poblíž dnešním 80, byla statistika amerického ministerstva energetiky, podle které zásoby americké ropy za minulý týden poklesly o 1,4 miliónu barelů. Na trhu je tak citelný nárůst poptávky. Zároveň se mnozí investoři obávají poklesu nabídky. Současný trend posilování Brentu, který trvá již dva týdny, zahájil prezident Spojených států po oznámení, že do půli roku znovu uvalí sankce na obchod s Iránem. Produkce z Iránu by tak do konce roku mohla spadnout o přibližně 20 % na úroveň, kterou dosahovala v době nejtvrdších sankcí před rokem 2016. Útěchou může být silná neochota ostatních států spolupracovat na sankčním režimu se Spojenými státy. Lídři Evropské unie již vyjádřili značné zklamání nad rozhodnutím prezidenta Spojených států a hrozí, že zavedou sankce proti americkému zboží. V každém případě ti, kdo si na současnou situaci nemůžou stěžovat, jsou členské státy OPECu. Cena 80 dolarů za barel ropy prý naplňuje ambice Saudské Arábie, které tak umožňuje pokrýt díru v rozpočtu způsobenou rostoucími vládními investicemi. Zrušení limitů těžby ze strany ropného kartelu se tak zřejmě nedočkáme do té doby, dokud se ropa nepřiblíží k 100 dolarům za barel.
img

Jak nyní hrát ropnou kartu?

10.05.2018 Administrativa amerického prezidenta Donalda Trumpa včera odstoupila od íránské jaderné dohody mezi mocnostmi. Ropný trh proto začíná být nervózní a volatilita se zvyšuje. Právě tato dohoda totiž umožnila návrat Íránu na mezinárodní trh s ropou a způsobila záplavu trhu v roce 2016, kdy ropa vyklesala až na 26 USD za barel.
C:\fakepath\BRENTH1.png

Komodity: Cena ropy dál narůstá

10.04.2018 Ropa dnes na světových trzích výrazně zdražuje, severomořský Brent vystoupil nad 70 dolarů za barel. Ceny ropy tlačí vzhůru hlavně víra investorů v utlumení obchodních sporů mezi Spojenými státy a Čínou.
C:\fakepath\eurusd-21032018-1.png

Forex: Shrnutí obchodování 21.3.2018

21.03.2018 Akciím ve Spojených státech dopomohla k mírnému růstu díky stoupajícím cenám ropy energetika, stále ale pokračuje propad Facebooku. Firma potvrdila, že čelí vyšetřování ze strany americké Federální komise pro obchod (FTC). Na forexových trzích zpevňoval americký dolar.
C:\fakepath\BRENTH1.png

Komodity: Napětí na Blízkém východě zvyšuje ceny ropy

20.03.2018 Ceny ropy se během dnešního obchodování vyšplhaly na třítýdenní maximum. Vzhůru je tlačí napětí na Blízkém východě a možné pokračování poklesu těžby suroviny ve Venezuele. Tyto faktory převážily nad vyhlídkami na další zvyšování produkce ropy ve Spojených státech.
C:\fakepath\BRENTH1.png

Ceny ropy pod tlakem rostoucí těžby dál klesají

13.03.2018 Ceny ropy dnes pokračují v poklesu pod tlakem rostoucí těžby ropy v USA. Podle nejnovějších údajů se zvyšuje rychleji, než se očekávalo, a letos by mohla překonat i hranici 11 milionů barelů denně. Severomořská ropa Brent krátce po 18:30 SEČ ztrácela 0,43 procenta na 64,67 dolaru za barel, americká lehká ropa WTI pak odepisovala 1,03 procenta na 60,73 dolaru.
img

WTI

12.03.2018 Bearish faktory stále sílí a jejich impakt na ceny ropy je více a více znatelný; největší z nich je břidlicový olej ze...
C:\fakepath\BRENTH1.png

Komodity: Ceny ropy dnes odepisují více než procento

28.02.2018 Ceny ropy dnes odepisují více než jedno procento, čímž reagují na zprávu o výraznějším růstu zásob suroviny, než se čekalo. Zvýšily se i zásoby benzinu, u kterých se naopak čekal pokles. Severomořská ropa Brent kolem 18:30 SEČ ztrácela 1,3 procenta na zhruba 65,80 USD za barel, zatímco americká lehká ropa WTI odepisovala 1,2 procenta na 62,26 dolaru.
img

Je rally na ropě mrtvá?

26.02.2018 Stejně jako ostatní rizikovější investice typu akcií a kryptoměn, i ropa si prošla v posledních týdnech silnější korekcí. Postupně ale ztráty maže a přichází tedy otázka, jestli bude tato strategická komodita pokračovat v růstu cen.
C:\fakepath\BRENTH1.png

Komodity: Cena ropy již šestým dnem oslabuje

09.02.2018 Ceny ropy dnes pokračují šestým dnem v poklesu, a mohly by tak zaznamenat největší týdenní ztrátu za posledních deset měsíců. Hlavním důvodem zůstává rekordní těžba ve Spojených státech a s tím spojené obavy z prudkého růstu zásob ve světě.
img

Rozbřesk: Drill, baby, drill, aneb břidlicová revoluce v USA

08.02.2018 Když v roce 2008 zazněl na předvolebním shromáždění republikánů slogan podporující domácí těžbu ropy “Drill, baby, drill!“, asi jen málokdo čekal, jak moc si američtí producenti vezmou tato slova k srdci. Nejen že se jim v následujících letech podařilo více než zdvojnásobit domácí produkci, ale především obrátili celý ropný trh vzhůru nohama. Extra silný břidlicový boom můžeme čekat také v roce 2018.
img

Raiffeisenbank: Okénko trhu 6.2.2018

06.02.2018 České maloobchodní tržby v prosinci vzrostly pod očekávání 2,2 % r/r a 4,7 % r/r bez aut. Mnozí spotřebitelé tak zřejmě nakupovali s předstihem, aby se vyhnuli charakteristickým nákupním horečkám. Vliv hrála i vysoká srovnávací základna z minulého roku, kdy maloobchodníci zaznamenaly solidní růst tržeb. Stále nejvyšší meziroční přírůstek si udržely tržby z prodeje zboží přes internet či zásilkovou službu (+15,1 %, r/r). Naopak nižší tržby vykázaly lékárny a prodejny se zdravotnickým zbožím (-1,3 % r/r). Pokles zaznamenaly i tržby z prodeje motorových vozidel (-4,8 % r/r). Podle našich odhadů růst nominálních mezd v roce 2018 zrychlí přes 7,0 %, což v kombinaci s nízkou mírou nezaměstnanosti představuje velkou kupní sílu obyvatel. Pro růst maloobchodních tržeb proto očekáváme růst k 7 % pro tento rok.
img

Rozbřesk: Eurozóna roste nejrychleji za posledních deset let

31.01.2018 Jak naznačil včera zveřejněný bleskový odhad HDP, výsledky eurozóny nejspíše opět překonaly již tak optimistickou prognózu ECB. HDP eurozóny totiž vzrostl podle odhadu Eurostatu mezičtvrtletně o 0,6 %, což v meziročním vyjádření znamenalo přírůstek 2,7 %. Navíc statistický úřad zrevidoval i předchozí číslo, takže šlo vlastně o nejrychlejší růst za posledních deset let. Jde samozřejmě o první čísla, která projdou řadou dalších zpřesnění, nicméně i tak se dá říct, že se kondice eurozóny stále zlepšuje. Nakonec už minulý týden první letošní PMI potvrdily, že i start do nového roku byl z pohledu evropských firem velmi příznivý. Proto by se dále měla zlepšovat i situace na trhu práce většiny zemí eurozóny. Ostatně nezaměstnanost klesá už čtyři roky za sebou a loni na podzim se už dostala pod hranici devíti procent, zatímco ještě v roce 2013 přesáhla 12% úroveň. I dnešní čísla o nezaměstnanosti v EMU by už s ohledem na rychlý růst ekonomiky měla vyznít pozitivně.
C:\fakepath\BRENTH1.png

Komodity: Ropa Brent klesla pod 70 dolarů za barel

29.01.2018 Ceny ropy zahájily týden poklesem a severomořský Brent se vrátil pod hranici 70 dolarů za barel. Rostoucí těžba ve Spojených státech totiž podkopává snahu Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) a Ruska omezit dodávky suroviny na trh, a přispět tím k růstu cen.
img

Ropa Brent na nejvyšších úrovních od roku 2014

25.01.2018 Ropa Brent dnes poprvé od prosince roku 2014 pokořila hranici 71 dolarů za barel. Americká ropa WTI se již včera podívala nad 66 dolarů za barel, dnes již testovala úroveň 66,40 dolarů za barel, také zde jde o 3 letá high. Růst ropy nastartoval již v pondělí IMF, který upravil svůj výhled pro ekonomický růst na 3,9% a to jak pro rok 2018, tak 2019. Jednalo se o nárůst o 0,2%, oproti říjnovým odhadům.
img

Vývoj omezení těžby ropy

19.01.2018 Ropa: OPEC a jeho produkce ropy po dohodě s nížení dodávek a těžby   V listopadu roku 2016, kdy se členové OPEC d...
img

Brent se po přiblížení k 70 USD dostává k důležité resistenci. Klíčovou roli ale sehrává fundament

16.01.2018 Ropa má za sebou úctyhodný býčí trend, díky kterému se v případě severomořského brentu vyhoupla na hranici 70 dolarů za barel. Pro příznivce fibo úrovní tato hranice znamená důležitou bariéru, protože se nachází téměř přesně na 50 % návratu mimořádně silného medvědího trendu, kterým si ropa procházela od poloviny roku 2014 do začátku roku 2016, kdy si sáhla krátce až na cenu 28 dolarů za barel.
img

Ropa – aktuální situace na trhu

15.01.2018 Zatímco trh s ropnými produkty se nadále soustředí na fundamenty nabídky a poptávky, je třeba zmínit některé klíčové aktualizace, které mají aktuální impakt na cenový vývoj suroviny.
img

Rozbřesk: Nepokoje v Íránu připomínají geopolitická rizika roku 2018

03.01.2018 Rok 2018 ještě pořádně ani nezačal a na scéně už máme první připomínku toho, že letošní rok nebude radno podceňovat geopolitická rizika. Poprvé od tzv. arabského jara totiž nepokoje zachvátily Írán, kde demonstranti vyjadřují svou nespokojenost s politickým establishmentem v čele s prezidentem Rúháním. Bezprostředním důvodem protestů je neuspokojivá ekonomická situace v zemi (např. nezaměstnanost mladých dosahuje závratných 29 %), stále častěji však zaznívá kritika režimu jako takového.
C:\fakepath\ropa 14122014.png

Těžba ropy v Rusku loni dosáhla třicetiletého maxima

02.01.2018 Těžba ropy v Rusku v loňském roce mírně vzrostla, dostala se tak na nejvyšší úroveň za 30 let. Produkce se zvýšila o zhruba 0,2 procenta na 10,98 milionu barelů denně z 10,96 milionu barelů denně v předchozím roce, vyplývá z dnešních údajů ruského ministerstva energetiky. Růst těžby nicméně zpomalil v důsledku zapojení Ruska do dohody o omezení dodávek ropy na trh. V roce 2016 se produkce zvýšila o zhruba 2,2 procenta z 10,72 milionu barelů denně v předchozím roce.
C:\fakepath\BRENTH1.png

Komodity: Ropa WTI se vrátila nad 60 USD

29.12.2017 Ceny ropy na světovém trhu v závěru roku rostou. Americká lehká ropa WTI se dnes vrátila nad hranici 60 dolarů za barel a dostala se nejvýše od poloviny roku 2015. Od začátku letošního roku si připisuje zhruba 12 procent. Severomořská ropa Brent se pohybuje nad 64 dolary za barel, za celý rok tak vykazuje zhruba sedmnáctiprocentní nárůst.
img

Češi si v roce 2018 za paliva mírně připlatí

29.12.2017 Spotřebitelé v Česku se musí po novém roce připravit na další zdražování pohonných hmot i zemního plynu, a to navzdory meziročnímu zhodnocení koruny díky ukončení intervencí ČNB. Právě i díky kurzu koruny bude nárůst cen těchto energií nejspíš jen pozvolný, vyplývá z analýzy xPartners.
img

Raiffeisenbank: Okénko trhu 27.12.2017

27.12.2017 Podle prosincového konjunkturálního průzkumu CSÚ souhrnný indikátor důvěry vzrostl o 0,6 b. na 15,1 b. ve srovnání s předchozím měsícem. Důvěra firem vzrostla meziměsíčně o 0,9 b. na 17,1 b. Tuzemské průmyslové podniky hodnotí svou celkovou i zahraniční poptávku téměř stejně jako v minulém měsíci a neočekávají v nejbližších měsících změnu míry nezaměstnanosti. Zároveň počítají se zvýšením tempa růstu výrobní činnosti. Důvěra spotřebitelů v ekonomiku poklesla o 0,3 b. na 7,5 b. Zvýšily se obavy ze zhoršení celkové ekonomické situace, ale zároveň se nezměnily obavy z jejich vlastní finanční situace. Obava spotřebitelů ze zvýšení nezaměstnanosti nebo z růstu cen zůstala přibližně beze změny ve srovnání s listopadem.
C:\fakepath\brent-15122017.png

Komodity: Ceny ropy jsou dnes bez jasného směru

15.12.2017 Ceny ropy se dnes pohybují bez jasného směru a zůstávají pod svými dvouletými maximy. Růstu cen nahrávají hlavně potíže kvůli výpadku ropovodu Forties v Severním moři a nižší dodávky od členů Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC). Na pokles cen působí naopak růst produkce ropy v USA.
img

Raiffeisenbank: Okénko trhu 8.12.2017

08.12.2017 Míra nezaměstnanosti MPSV v listopadu poklesla o jednu desetinu procentního bodu na 3,5 %, což je plně v souladu s naší prognózou a prognózou trhu. Míra nezaměstnanosti tak dosáhla úrovně z prosince 1996. Před rokem byla nezaměstnanost na úrovni 4,9 %. Meziměsíční pokles je způsoben hlavně pokračujícím trendem úbytku dlouhodobé nezaměstnanosti a nezaměstnanosti v délce od tří do šesti měsíců. Na jedno volné pracovní místo připadlo 1,24 uchazeče, což je nejnižší číslo od začátku měření od roku 1995. Česká republika si stále drží prvenství, co se týče nejnižší míry nezaměstnanosti v Evropské unii. Eurostat za říjen udává pro Českou republiku sezónně neočištěnou míru nezaměstnanosti 2,6 %, zatímco průměr pro EU činí 7,4 %. V Německu je za stejné období míra nezaměstnanosti 3,7 %, v Polsku 4,5 % a na Slovensku 7,0 %. Nejvyšší nezaměstnanost je stále ve Španělsku (16,8 %) a Itálii (11,3 %). V následujícím měsíci očekáváme další pokles nezaměstnanosti hlavně díky vánočnímu období, kdy podniky nabírají sezónní pracovníky pro prodejní vrchol roku.
C:\fakepath\brent-ropa.png

Komodity: Ceny ropy zahájily týden poklesem

04.12.2017 Ceny ropy zahájily týden poklesem, za kterým stojí hlavně obavy z růstu těžby ve Spojených státech. Severomořská ropa Brent kolem 18:30 SEČ ztrácela téměř 1,5 procenta na 62,80 USD za barel. Americká lehká ropa WTI ve stejnou dobu vykazovala pokles asi o 1,3 procenta na 57,60 USD za barel.
C:\fakepath\WTIH1.png

Ceny ropy se po dohodě těžařů výrazně zvyšují

01.12.2017 Ceny ropy dnes výrazně rostou po čtvrteční dohodě těžařských zemí o prodloužení omezení dodávek suroviny na trh. Severomořská ropa Brent kolem 18:40 SEČ vykazovala nárůst o téměř 2,1 procenta na 63,93 dolaru za barel. Americká lehká ropa WTI si připisovala 1,9 procenta na 58,49 dolaru za barel.
C:\fakepath\WTIH1.png

Cena ropy reagovala na OPEC smíšeně

30.11.2017 Ceny ropy se po dnešní dohodě Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) o prodloužení omezení těžby vyvíjejí smíšeně.
img

OPEC před jednáním ve Vídni balancuje nad propastí

28.11.2017 Autor: Ole Hansen, hlavní komoditní stratég Saxo Bank Ropa díky snížení těžby, geopolitickým rizikům a porušenému rop...
C:\\fakepath\\ropa.jpg

Ceny ropy klesají, dolů je tlačí obavy z růstu těžby v USA

27.11.2017 Ceny ropy dnes klesají, dolů je tlačí mimo jiné očekávané další zvýšení produkce v USA. Ztráty ale nejsou nijak významné, protože obchodníci věří, že členové Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) se s významnými těžaři mimo kartel dohodnou na prodloužení smlouvy o snížení těžby. Nejasnosti ovšem panují kolem možného připojení Ruska k dohodě.
img

FOREX – přehled I.

25.11.2017 EUR/USD pravděpodobně najde podporu na úrovni 1,1857 a v pátek uzavřel na úrovni 1,1929. Pár realizoval intradenní high pricea 1.1940 a dosáhl minima na úrovni 1.1850. Euro v pátek posilovalo proti americkému dolaru, neboť dolar pokračoval v kontinuálním poklesu, když optimismus investorů stran pozitivního ekonomického vývoje eurozóny dále rostl a současně ztratili chuť investovat do dolaru, zejména díky riziku slabé inflace.
img

Rozbřesk: Koruna navzdory překoupenosti posiluje, Fedu se stále nelíbí nízká inflace

23.11.2017 Česká koruna pokračuje ve spanilé jízdě a včera se držela pod klíčovou hodnotou 27,50? Proč přes vysokou překoupenost rozšiřuje své zisky a co čekat dál?
img

Rozbřesk: Krach německých koaličních jednání potápí euro, koruna zatím zůstává bez „šrámů”

20.11.2017 Krach německých jednání o koalici je pro eurozónu nepříjemnou zprávou a na své kůži to také bezprostředně začalo pociťovat i euro. To během ranního obchodování ztratilo více jak půl procenta.
img

Ranní zpráva z akciového trhu: Asijské trhy se oklepaly z předchozích poklesů a dnes si polepšily

16.11.2017 Americký akciový trh pod tíhou padajících cen komodit během včerejší seance ztratil půl procenta. Nejhůře dopadly akcie ropných společností, které odepsaly 1,2 % v reakci na nepříznivý vývoj ceny černého zlata. Včerejší statistiky totiž ukázaly na překvapivý nárůst zásob ropy v minulém týdnu a zároveň se objevily zprávy, že Rusko váhá, zda prodlouží období nižší produkce ropy. Přes jedno procento ztratily i akcie maloobchodních řetězců. Naopak v plusu uzavřely finanční a telekomunikační tituly, které si připsaly do 0,2 %.
C:\fakepath\ropa 05072013.jpg

Těžba ropy ve Venezuele je nejnižší za téměř tři desetiletí

14.11.2017 Těžba ropy ve Venezuele v říjnu klesla pod dva miliony barelů denně. Dostala se tak na nejnižší úroveň za téměř tři desetiletí. Vyplývá to podle agentury Reuters ze včerejších údajů Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC).
img

Rozbřesk: Číslem týdne bude české HDP. Překvapí vyšším výsledkem?

13.11.2017 Hlavní událostí tohoto týdne by měly být výsledky české ekonomiky (HDP) za třetí kvartál. Poslední čísla podle našeho nowcastu zvyšují šance na velice dobrý výsledek. Pokud by viditelně překonal 5 %, byl by to pro ČNB důvod zamyslet se nad rychlejším růstem sazeb, než ukazuje poslední prognóza. Trhy při pohledu na nárůst sazeb FRA po vyšší inflaci s takovým scénářem pomalu začínají počítat.
img

Rozbřesk: Česká koruna se snaží rozšířit zisky po silnější inflaci… Nedaří se jí ale zaútočit na 25,50 CZKEUR

10.11.2017 Česká koruna se po silnější inflaci pokusila rozšířit svoje zisky. Detailní pohled do čísel ovšem ukázal, že jádrová složka inflace stagnuje a za růstem jsou opět do značné míry především rychlejší potraviny. Navíc odpoledne centrální banka řekla, že říjnová inflace je v souladu s poslední prognózou centrální banky, a ta kreslí další růst sazeb až pro druhou polovinu příštího roku. Minimálně část centrálních bankéřů je ale naladěna na více jestřábí notu a mohou zvažovat další růst sazeb již na letošním prosincovém zasedání. Co je do té doby zásadní sledovat a co může změnit jejich názor?
img

Ropa jako utržená ze řetězu

09.11.2017 Americká ropa WTI od léta výrazně zdražila. Kdo ji nakoupil na začátku července, už může počítat 30 % zisky. Ani rezistence na 55 dolarech za barel nezabránila aktuálnímu býčímu trendu. Situace na Blízkém východě se znovu stává rizikovější. Jsou na místě obavy z dalšího růstu cen benzínu?
img

Raiffeisenbank: Okénko trhu 8.11.2017

08.11.2017 Podíl nezaměstnaných osob v ČR na populaci ve věku 15 – 65 let v říjnu poklesl o dvě desetiny procenta na 3,6 %, což je plně v souladu s naší prognózou a prognózou trhu. Celkový počet uchazečů o zaměstnání poklesl o 4,8 % a počet hlášených volných pracovních míst vzrostl o 1,8 %. Na jedno volné pracovní místo tak připadá 1,3 uchazečů, což je nejnižší číslo od zavedení současné metodiky v roce 1995. Česká republika si stále drží prvenství, co se týče nejnižší míry nezaměstnanosti v Evropské unii. Eurostat za září udává pro Českou republiku míru nezaměstnanosti 2,7 %, zatímco průměr pro EU činí 7,3 %. V Německu je za stejné období míra nezaměstnanosti 3,5 %, v Polsku 4,6 % a na Slovensku 6,0 %. Nejvyšší nezaměstnanost je stále ve Španělsku (16,5 %) a Itálii (10,9 %).
img

Raiffeisenbank: Ranní nadhoz 6.11.2017

06.11.2017 Dnes nás čekají statistiky českého maloobchodu a průmyslu za září. Odhadujeme, že maloobchod poroste 1,0 % r/r a 4,2 % r/r bez aut. Maloobchod brzdí stagnující prodej aut a stoupající cena ropy navzdory vysoké spotřebitelské důvěře.
img

Potíže v Líbyi

05.11.2017  Nejnovější průzkum agentury Reuters ukázal, že produkce ropy v říjnu vzrostla o 70.000 barelů za den – v Libyi je nárůst na 1 milion barelů denně. Zdá se však, že je to krátkodobé, neboť produkce opět údajně poklesla kvůli protestu.
Související klíčová slova: FOREX | FXstreet | Technická analýza | Money management | Obchodní systémy | Offshore | Bitcoin | Fundamentální analýza | Čínský jüan | Intervence | Exotické měny | Kvantitativní uvolňování | Nový Zéland | Price Action | Intradenní obchodování | Brexit | Řecko | Patrik Urban | Obchodní strategie | Čína | Japonsko | Video | Finance | Peníze | Kanadský dolar | Bank of Canada | Australský dolar | Novozélandský dolar | Disciplína | Stříbro | Expert | Akciové indexy | Akciový index | Pullback | Moody's | Fitch | Korelace | Equity | Inflace | Deflace | OECD | EUR/USD | GBP/USD | USD/JPY | USD/CHF | AUD/USD | NZD/USD | EUR/GBP | GBP/JPY | Nasdaq | Dow Jones | Mario Draghi | USD/CAD | EUR/JPY | Rusko | USA | NFP report | Nezaměstnanost | Janet Yellenová | Británie | Britská libra | OPEC | Spotřebitelská důvěra | Maďarský forint | Koruna | BIS | G20 | Evropská unie | Ruský rubl | HDP | Obchodní deník | Obchodní plán | Fibonacci | Devizové rezervy | Brazilský real | Turecká lira | Bezpečný přístav | Divergence | Pin Bar | Monetární politika | Měnová politika | Forexový trh | Kanada | Austrálie | Německo | Francie | Pražská burza | Česká měna | Polsko | Turecko | Španělsko | Apple | Středoevropské měny | Polský zlotý | Evropské akcie | Kypr | Analytik | New York | Ceny ropy | Výsledková sezóna | Spekulace | Ropa Brent | Ropa WTI | USD/CNY | Česká koruna | Americké akcie | ETF | Investiční fondy | Podílové fondy | Dluhopisový trh | Dividendy | Světová ekonomika | Poptávka | Ratingové agentury | Recese | Lehman Brothers | Americká ekonomika | Daně | Akciové tipy | Rizika | Politika | Komoditní měny | EUR/CHF | AUD/NZD | Hyperinflace | Export | Import | Průmyslová výroba | Nikkei | Ekonomové | Akciové trhy | Ekonomika eurozóny | Zahraniční obchod | SPX500 | Maloobchodní tržby | USD/NOK | USD/TRY | EUR/TRY | USD/RUB | USD/CZK | EUR/CZK | USD/PLN | Spotřebitelské ceny | Míra nezaměstnanosti | Swiss Life | Ekonomické události | Robert Kiyosaki | Objemy obchodů | Svíčkové grafy | Obchodování na burze | Měnové trhy | Binární opce | Spready | Ekonomické prognózy | Eurodolar | Cenné papíry | Hospodářství | Kapitál | Sazby | Oscilátory | ADR | Akcie | Akciový trh | Aktiva | Akvizice | Alokace | Americký dolar | Analýza | Analýza cenných papírů | Anualizovaná volatilita | Zhodnocení | Apreciace | Asset management | Aussie | Average True Range | ADX | Transakce | Balance | Bank of England | Bank of Japan | Bankovní rada | Benchmark | Valná hromada | Beta | Bloomberg | Blue chip | Bod | Breakout | Broker | Bund | Burza | Béžová kniha | CAPEX | CBOT | CCI | CEO | CFD | CFTC | CME | COT report | Cap | Cash flow | Cenný papír | Centrální banka | Centrální banky | Stock | Garance | Certifikáty | Channel | Close | Commodity Channel Index | Konsolidace | DAX | Denní minima | Daytrading | Decline | Demo účet | Denní obchodování | Devalvace | Devizový trh | Distribuce | Nesoulad | Diverzifikace | Dividenda | Dividendový výnos | Dlouhá pozice | Dluhopis | Dolarový index | Dollar | Dow Jones Industrial | Downtrend | Durace | ECB | ECN | EMA | Ekonomika | Emerging markets | Emise | Euro | Eurozóna | Evropská centrální banka | Evropská komise (EK) | Exponenciální klouzavý průměr | FOMC | FRA | Index FTSE 100 | FX | Fair Value | Fed | Fibonacci retracement | Finanční páka | Finanční trh | Finanční trhy | Flat | Floating | Hedge fondy | Foreign Exchange | Fundamentální zprávy | Futures | Fúze | G10 | G7 | Gap | Grafy | Hedge Fund | Hedging | Hedge | High | Holubice | IFO index | IPO | ISIN | Index DAX | Index PX | Index spotřebitelských cen | Index výrobních cen | Indikátor | Indikátory | Inflační cíl | Intraday | Intradenní obchodník | Investice | Investiční fond | Investor | Investování | Japonský jen | Klouzavý průměr | Komodity | Korekce | Kotace | Koš | Kurz | Kurzy měn | Kótování akcií | Leverage | Likvidita | Long | Long pozice | Loonie | Lot | Low | MACD | MIFID | MMF | MT4 | Makléř | Margin | Margin call | Risk | Marže | MetaTrader | Mezinárodní obchod | Momentum | Měna | Měnové páry | Měnový pár | Měny | NYMEX | NYSE | Nabídka | Stavební povolení | Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Nástroj | OTC | Obchodní bilance | Obchodní systém | Obchodní zásoby | Obchodník | Obchodník s cennými papíry | Obchodování s měnami | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Obligace | Oficiální úroková sazba | Opce | Open | Open interest | Order | Oscilátor | Overnight | P/E | PEG | PTR | Peněžní trh | Platební bilance | Platforma | Poplatek | Portfolio | Pozice | Prodeje existujících domů | Produktivita práce | Prémie | Průmyslové objednávky | Pákový efekt | Příkaz | RSI | Rally | Rating | Ratingová agentura | Reinvestice | Repo sazba | Reserve Bank of Australia | Resistance | Retracement | Rezervní měna | Rezistence | Platina | Riziko | Inflační riziko | Rolování | Ropa | Russell 2000 | S&P 500 | SNB | Scalping | Schodek rozpočtu | Sell Stop | Sentiment | Short | Short pozice | Short selling | Směnný kurz | Spike | Splatnost | Split | Spot | Spotová cena | Spread | Stagflace | Standard & Poor's 500 | Statut | Sterling | Stochastic | Stop-Loss | Support | Swing | Swing Trading | Swiss | Pokladniční poukázky | Termínový kontrakt | Ticker | Timeframe | Trader | Trading | Trading systém | Trend | Trigger | Tržní cena | Tržní kapitalizace | Ukazatel | Upgrade | Uptrend | VIX | VaR | Volatilita | Výkonnost | Výnos | Výnosnost | Výpis z účtu | WTO | Wall Street | Warranty | Warren Buffett | Yield | ZEW index | Zastavení ztrát | Bondy | Zisk na akcii | Zisk na akcii (EPS) | Zisková marže | Zlato | Švýcarský frank | ČNB | Časový rámec | Česká národní banka | Úrokové sazby | Úrokový diferenciál | Jednotná evropská měna | Americká měna | Analytici | Riziková aktiva | Obchodní platforma | Deriváty | Banky | Doporučení | EUR | USD | Commerzbank | UBS | Citibank | Barclays | Dluhopisy | JPY | CHF | NZD | CAD | AUD | GBP | ČEZ | Alcoa | Obchodování | Obchodování na forexu | JPMorgan | Morgan Stanley | Bank of China | Euro STOXX | EMU | Nomura | Goldman Sachs | Regulátor | Objem obchodů | Evropa | Japonské akcie | Asijské akcie | Index MSCI | Index CSI300 | Shanghai Composite | Finanční krize | Citigroup | Cena zlata | Cena ropy | Hospodářský růst | Německá ekonomika | Investiční příležitosti | FTSE | Evropská ekonomika | Ekonomika Spojených států | Komerční banka | Patria | Komoditní trhy | Bank of America | Barack Obama | Americký prezident | XTB | X-Trade Brokers | Saxo Bank | BOSSA | Patria Forex | HighSky Brokers | Admiral Markets | Indexy | Úroková sazba | OSN | Americká lehká ropa | Spekulanti | Měnový koš | Globální ekonomika | Jihoafrický rand | PBOC | Čínské akcie | Ropné zásoby | Investoři | Kurzový závazek | Blue chips | Fundamenty | Fond | Exxon Mobil | Měnový výbor | Stimulační opatření | Program nákupů dluhopisů | EU | Finanční sektor | Ministři financí | Klouzavé průměry | Vývoj ceny | Aukce | Medvědí divergence | Zasedání Fedu | Zasedání ECB | Ekonom | Cenový graf | Myšlení | Business | Pravděpodobnost | Drahé kovy | BNP Paribas | Výnosy dluhopisů | Hospodářská krize | Makroekonomická data | Makroekonomické události | Market Color | Zisk | Obchodní instrumenty | Berkshire Hathaway | Ropný trh | Komise pro cenné papíry a burzy | Britská měna | Těžba ropy | Dluhopisové trhy | Futures kontrakt | Break-Even | Sázka | Kurz dolaru | Ceny komodit | Kurz eura | Kurz koruny | Zkušenosti | Panika | Euforie | Optimismus | Výsledky | Strach | Trpělivost | Index nákupních manažerů | Contract for Difference | Obchodní příležitosti | Bohatství | IEA | London Stock Exchange | Credit Suisse | Vývoj dolaru | RBNZ | Oanda | Uvolnění měnové politiky | Ropné písky | Intervenovat | ČSOB | Partners | Gold | BrokerJet | Jak obchodovat | Obchodovat | Ondřej Hartman | Obchodování s akciemi | CAC 40 | Deutsche Bank | Stoxx 600 | Contracts for difference | Investiční banka | Zprávy z trhů | Analytický tým | Aktuální kurzy | Regulace | Portfolio manažer | Správa kapitálu | Bossainfo | Financování | Investiční banky | Investiční společnosti | Investovat | CZK/EUR | CZK/USD | USD/EUR | Hedgeové fondy | Nasdaq Composite | Makro | USDX | Index cen | Výrobní náklady | Index PPI | Index CPI | Eurostat | Český statistický úřad | Stavební výroba | Obchodní seance | Makrodata | Conseq | Portugalsko | EUR/HUF | Obchodní deficit | Facebook | Měnový index | Riziková averze | LYNX | Index strachu | BTC | Australská centrální banka | Donald Trump | Lukáš Kovanda | Burzy | Mezinárodní měnový fond | Rozvíjející se trhy | Žlutý kov | Zásoby ropy | Trading Station | Japonská centrální banka | Wall Street Journal | ADP report | Financial Times | Bankrot | Ceny akcií | Obchodníci | Vzdělávání | Semináře | Praxe | Centrální bankéři | EURUSD | USDJPY | GBPUSD | USDCAD | EURCZK | Raiffeisenbank | Aktivum | Burzovně obchodované produkty | Delta | EPS | Index | Investiční strategie | Likvidní | Odpor | Podpora | Průlom | Přenos | Volatilní | Zlatý důl | AdmiralMarkets | Akcie Apple | Akcie Deutsche Bank | Akcie Facebook | Akcie Google | Akcie IBM | Akcie Mastercard | Akcie ropy | Akcie Shell | Akciové burzy | Aktuální cena ropy | Aktuální cena ropy brent | Aktuální ceny ropy | Aktuální kurzy měn | Aktuální vývoj ceny ropy | Americká centrální banka | Americká centrální banka FED | Analytika | Analýza trhu | Analýzy | Argentinské peso | Banka | Bankovní rada ČNB | Barel ropy | Směnárna | Běžný účet | Běžný účet platební bilance | BH Securities | Bollinger Bands | Bossa.cz | Brent | Britské libry | BrokerJet.cz | Brokers | Brokerské společnosti | Brokeři | Burzovní indexy | CAC40 | CAD USD | Cena | Cena akcií | Cena barelu ropy | Cena ropy brent | Cena ropy dnes | Cena ropy na světových trzích | Cena ropy WTI | Cena stříbra | Cena za barel ropy | Ceny drahých kovů | Ceny stříbra | Ceny zlata | CFD kontrakty | Čínská ekonomika | CISCO | Conference Board | Cyrrus | CZK | Černá labuť | Česká ekonomika | Česká spořitelna | České akcie | České koruny | Čínské investice | Devalvace měny | Devizové trhy | DJIA | Dnešní cena ropy | Dolar | Dolary | Dow Jones index | Ekonomická krize | Ekonomický růst | Ekonomický výhled | Engulfing | ETF fondy | Eura | EURHUF | Euro dnes | Euro Stoxx 50 | Evropská měna | Evropské burzy | Evropské měny | Exchange | Expirace | Finanční prostředky | Finanční služby | Fondy | Forex cz | Forex VPS | Forex web | Forexu | Frank | Futures forex | FXstreet.com | FXstreet.cz | Fyzické zlato | GDP | Graf | Graf ceny zlata | Graf vývoje ceny ropy | Guvernér ČNB | Hang Seng | HDP Číny | HDP USA | HighSky | Hodnota dolaru | Hodnota zlata | Hrubý domácí produkt | HSBC | Chci investovat | Chci peníze | Chudý táta, bohatý táta | Ichimoku | Index DJIA | Index Dow Jones | Index Nasdaq | Index PMI | Index S&P 500 | Index VIX | Index volatility | Indikátor MACD | Inside | Instrument | Instrumenty | Investice do akcií | Investice do stříbra | Investice do zlata | Investiční | Investiční doporučení | Investiční poradenství | Investiční portfolio | Investing | Investování do akcií | Investování do zlata | Investovat do zlata | IronFX | ISM | J&T | Jádrová inflace | Jak investovat | EBay | Japonská ekonomika | Jiří Tyleček | Jeden dolar | Jiří Rusnok | JP Morgan | Kanadská měna | Kiyosaki | Komodita | Komoditní | Komoditní burzy | Komoditní index | Komoditní trh | Komodity ropa | Komodity zlato | Konfluence | Korelační koeficient | Korporátní dluhopisy | Koruna posiluje | Kurs koruny | Kurz akcie | Kurz amerického dolaru | Kurz dolarů | Kurz EUR | Kurz libry | Kurz ropy | Kurz stříbra | Kurz USD | Kurzy | Kurzy akcií | Kurzy euro | Kurzy koruny | E15 | Libra | Lira | Maďarská měna | Maďarsko | Makroekonomické ukazatele | Makroekonomický kalendář | Maloobchodní prodej | Management | Market | Markets | Měny v Evropě | Meta Trader | Meta Trader 4 | MetaTrader 4 | MetaTrader 5 | Meziroční inflace | Meziroční míra inflace | Míra inflace | Moving Average | Nákup akcií | Nákup akcií ČEZ | Nákup dluhopisů | Nákup EUR | Nákup EUR Česká spořitelna | Nákup eura | Nákup eura bez poplatku | Nákup eura v Komerční bance | Nejlepší kurz eura | Nejlepší dividendové akcie | Nejlepší kurzy | Nejlepší kurzy britské libry | Nejlepší kurzy euro | Nejlepší směnárna | Nejlepší úrokové sazby | Nejlevnější euro | Nejlevnější platba do zahraničí | Největší ekonomika světa | Největší producenti ropy | Nemovitosti | New.brokerjet.cz | Nikkei 225 | No deposit bonus | No deposit bonus forex | No deposit bonus forex cz | Neuronové sítě | Norská koruna | Norská koruna kurz | Norsko měna | Nové trhy | Numismatika | NWR akcie | NWR OKD | Oanda curency | Oanda currency | Obchod na burze | Obchod s akciemi | Obchodní hodiny forex | Obchodní platformy | Obchodní systémy forex | Obchodování binarní opce | Obchodování komodit | Obchodování komodity | Obchodování na burze demo | Obchodování s CFD | Obchodování s dluhopisy | Obchodování s komoditami | Odkup akcií | Oslabení koruny | Oslabování koruny | OTC market | Pád akcií | Pád dolaru | Pád rublu | Patria Finance | Patria Online | Patria.cz | PayPal | Pips | Pivot | Portfolia | Prezidentské volby | Pro investory | Prognóza | Převodník měn | Pšenice | Rakousko | Reuters | Risk Management | Ropa cena | Ropné vrty | Ropy | RUB | Rubl | Ruská ekonomika | Ruská měna | Růst HDP | Řízení rizika | SaxoBank | Sázky | Seminář | Signály | Société Générale | SPX | Spekulace na růst | Státní dluh | Státní dluhopisy | Státní rozpočet | Shares | Stochastic oscillator | Stoxx | Stoxx Europe 600 | Surová ropa | Světové ceny ropy | Světové měny | Světové události | Švýcarská měna | SWIFT | Švýcarská banka | Švýcarská centrální banka | Švýcarské banky | Těžba ropy v USA | Těžba ropy z břidlic | Tom Řepík | TopForex | Trade Brokers | Transakční náklady | Trh | Tržní hodnota | Tržní podíl | Twitter | Unce zlata | US dolar | USD index | Velká Británie | Volatility | Volkswagen | Výprodej | Vývoj akcií | Vývoj cen ropy | Vývoj ceny ropy | Vývoj ceny ropy Brent | Vývoj ceny stříbra | Vývoj ceny zlata | Vývoj inflace | Vývoj kurzu | Vývoj kurzu dolaru | Vývoj mezd | Vývoj ropy | Webinář | Webináře | WTI | WTI ropa | Highsky.cz | XM | X-Trade | Země EU | Zemní plyn | Zkušenost | Zlato a stříbro | Zpracovatelský průmysl | Zpráva | Zpravodajství | Zprávy | Zprávy z ekonomiky | Zprávy z Řecka | Železná ruda | Merrill Lynch | Předpověď | Zisky | ROIC | EUR/PLN | CNBC | BreakEven | ZEW | DXY | EIA | ATR | ING | Mojmír Hampl | Benzín | Buffett | Komise pro cenné papíry | Báze | Bill Gates | Buy | Býčí strategie | Current Ratio | Čistý dluh | Daniel Beneš | Diskont | Dluhopisový index | Doba splatnosti | EBITDA | Ekonomika EU | Ex-dividend | Hold | Hrubá marže | Index relativní síly | Indie | Intermediate | Jeff Bezos | Měď | MIC | Ministerstvo financí | Německo - burza | Neutral (Hold) | Nizozemí - burza | Nominální úrok | Norsko - burza | Obchod bez povinnosti | Obchodní den | OIBDA | P/S | Peněžní trhy | Petr Kellner | Provozní marže | Range | Redukce | ROCE | ROE | Sell | Small caps | Tovární objednávky | Výroční zpráva | Využití kapacit | Trend following | Commonwealth Bank | Crédit Agricole | Itálie | Spojené státy | Finanční společnosti | CMC Markets | Vybírání zisků | West Texas Intermediate (WTI) | Barchart | Černé zlato | WSJ | Míra alokace | Převis | Cenová hladina | Hrubý domácí produkt (HDP) | Nové stavby a stavební povolení | Směrodatná odchylka | Tržby | Zaměstnanost | Clearing | Úvěr | QE | Investiční výzkum | Světové ekonomiky | Miliardář | Bohatý | eBook | Bailout | Tržní sentiment | Commission | Komise | Contract | Kontrakt | Federální rezervní systém | Majors | Oversold | Trader Workstation | Volby | Fundamentální data | S/R zóny | Rozhovor | E-mini | Futures trhy | Know-how | Futures trading | Cukr | Retail | Vzdělání | Frustrace | COT | Velcí hráči | 1 milion | Burza dnes | Burze | Commodity trading | Currency | Trading Academy | Dividendové akcie | Ekonomický kolaps | Futures broker | Futures brokers | Futures trader | Futures trading software | Futures trading system | Chci si otevřít obchod | Chci si vydělat | Investment | Stock market | Traders | Hedžové fondy | U.S. Bank Wealth Management | Aramco | Landesbank Baden-Wuerttemberg | Moody's Investors Service | Markit | ClipperData | Dow Jonesův index | Unicredit | Sky News | Bank of New York Mellon | Royal Bank of Scotland | DPA | Jefferies | Intesa Sanpaolo | Again Capital | PrimStock | Bank of America Merrill Lynch | Bernstein | The New York Times | Tradition Energy | PVM Oil Associates | Caprock Risk Management | Phillip Futures | Jackson Hole | Price Futures Group | Energy Aspects | CNOOC | Scotiabank | CNN | Petromatrix | Julius Bär | Wells Fargo | Microsoft | Bankovní sektor | MSCI | Tokai Tokyo | Evercore ISI | Nataxis | ABN Amro | Westpac | CME Group | Home Credit | Caterpillar | CSI300 | ANZ | Tyche Capital Advisors | Sentix | SaxoTrader | Baker Hughes | RBN Energy | Nomura Securities | Investing.com | Členové OPEC | Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) | NATO | EGL | Axis | Ole Hansen | Agentura AP | PVM | Barrick Gold | Washington Post | Sentix index | Oslabení eura | Rich Dad seminář | Investiční soutěže | Index Fedu | Šéfka Fedu | Zvyšování sazeb | Ceny nemovitostí | Růst ekonomiky eurozóny | Thomson Reuters | Dění na finančních trzích | Důležité fundamenty | Fundamentální výhled | Fundamentální pohled | Technický pohled | Technický výhled | Short squeeze | HUF/EUR | Kurz koruny vůči euru | Kurz EUR/USD | Kalendář ekonomických událostí | Brazílie | Japonský premiér | Dnešní fundamenty | Průmyslová produkce | Zasedání centrální banky | Pokles úrokových sazeb | Čínská centrální banka | Finanční systém | Nákupy dluhopisů | Bavlna | Dovoz ropy | Výnosy německých dluhopisů | Finanční gramotnost | Jiří Mazur | Nastavení měnové politiky | Úspěch | Pokles cen akcií | Růst cen akcií | Podnikání | Euro vůči dolaru | BMW | Automobilový průmysl | Mark Carney | Averze k riziku | USOil | Pokles akcií | Der Spiegel | Ministr financí | Trading software | Jak investovat do komodit | Hospodářské výsledky | Vývoj akciového indexu | Globální trhy | Investovaný kapitál | Stock Exchange | Renminbi | Evropské banky | Velcí obchodníci | Zvyšování úrokových sazeb | Snižování úrokových sazeb | Trading range | Trendový kanál | Sweet Crude Oil | Cena kávy | Měkké komodity | Dlouhé pozice | Komoditní stratég | Fundamentální ukazatele | Multi-Asset obchodování | Výnosová křivka | Yahoo Finance | Precedens | Plodiny | Energie | Obavy z brexitu | Společná evropská měna | Zlevnění ropy | Severomořská ropa | Prezident Fedu | Rada ČNB | Fundamentální informace | Earnings | Podnikatelé | SEB | Globální akciové trhy | Bezpečnější měny | KBC | BlackRock | Ekonomický sentiment | Londýn - ICE | New York - Nymex | Implikovaná volatilita | Ekonomický a strategický výzkum | Znalost | Příprava | Přehled | Klid | Jádrový index | Kč/EUR | Kč/USD | Odvětví ropy | Volby v USA | Rosněfť | Christine Lagardeová | Agentura Reuters | Politické napětí | Kybernetické měny | Bezpečné přístavy | Sázet | Cena cukru | Cena kontraktu | Evropské trhy | Americké trhy | Index amerického dolaru | David Cameron | Bankovnictví | Futures kontrakty | Contango | Swapy | Referendum | Ekonomická aktivita | City | Fidelity International | Posilování koruny | Ministři financí eurozóny | Apreciace dolaru | Německý ústavní soud | Investiční firma | Forbes | Cena Brentu | Úřad pro energetické informace (EIA) | Vývoj ceny ropy WTI | Prezident ECB | Fundamentální faktory | Bezpečné investice | Americké firmy | Zpravodajský server | Pozornost investorů | Bookmakeři | Index důvěry | Setrvání Británie v EU | Základní úrokové sazby | Lídři | Firmy | Vývoj měnového páru EUR/USD | Vývoj měnového páru | Vývoj měnového páru GBP/USD | Vývoj měnového páru USD/JPY | Vývoj dolarového indexu | Aktuální vývoj | Technický pohled a výhled | Standard & Poor's | Kapitálové rezervy | Economic | Protiinflační tlaky | Inflační tlaky | Širší index S&P 500 | Glencore | Akcie ve Spojených státech | Akcie bank | Televize Sky News | Ekonomické dopady | Forwardy | Akcie v Asii | Japonský index Nikkei | IHS | Měnová autorita | IBEX | Globální finanční krize | Britská centrální banka | Americké státní dluhopisy | JPMorgan Chase | Dollar Index | Program nákupu dluhopisů | Realitní trh | Objem investic | Vladimir Putin | Americký akciový index | Americké akciové indexy | Index volatility VIX | Vývoj akciového indexu S&P 500 | Styl obchodování | Mizuho Securities | Supporty a rezistence | Klouzavý průměr SMA | S&P Global | Globální ekonomiky | Agentura Bloomberg | Biliony dolarů | Miliardy dolarů | Výsledek referenda | Vládní dluhopisy | Volby ve Španělsku | Odchod z EU | Hlavní indexy | Index technologického trhu Nasdaq | Nervozita | Akcie mediální skupiny CME | Globální finanční trhy | Britský ministr financí | Růst akcií | Obchodní partner | Fitch Ratings | AAA | Černé pondělí | Obchodování v Asii | Summit EU | Americké burzy | Uvolňování měnové politiky | Utahování měnové politiky | Tržní aktuality | Walmart | Alibaba | Halliburton | Burzovní rozcvička | Fibo | Dnešní obchodování | Akcie ropných společností | Dnes na trzích | Propad | Německý index DAX | Vystoupení z EU | Bělorusko | Světové akciové trhy | Úvěrový rating | John Kerry | Kryptoměny | Likérka Stock | Britský akciový index FTSE 100 | Britské ropné společnosti | Ropné společnosti | Ropná společnost | Severomořská ropa Brent | Americká ropa WTI | Režim devizových intervencí | Režim forexových intervencí | Index Nikkei | DAX30 | FactSet | TradingView | Země OPEC | Citi | S&P | Hodnocení úvěrové spolehlivosti | Mezinárodní ratingová agentura | Guvernér | Agentura Moody's | Agentura Fitch | Cena mědi | Bezpečné dluhopisy | Vývoj na akciových trzích | Německý akciový index DAX | Benchmarky | Německý DAX | Zahraniční investice | Akcie na pražské burze | Ztráty | Euro vůči americkému dolaru | Politická nejistota | Zvýšení úrokových sazeb | Bezpečné útočiště | Farmaceutické společnosti | Posílení dolaru | Oslabení dolaru | Posílení eura | Posílení koruny | Čínské akciové trhy | Nálada na trhu | PetroChina | Sinopec | Finanční injekce | Pokles výnosů | Dnešní údaje | Ekonomická data | Americké indexy | Historická maxima | Historická minima | Index SPX | Evropský trh | Nejistota | Erste | Unipetrol | Philip Morris | Pegas Nonwovens | Světové finanční krize | Saúdská Arábie | Zasedání Bank of England | Stagnace | London Stock Exchange (LSE) | Tempo růstu | Prodej aut | Akcionáři | Pohyb kurzu libry | Euro k americkému dolaru | Obchodování na devizovém trhu | Libra vůči dolaru | CySEC | Zajištění | Vitol Group | Obchodník s ropou | Vitol | Komoditní sektor | Finanční poradce | Výnosy amerických dluhopisů | Výrobní index PMI | FTSE 100 | Šéf společnosti | Baidu | Blockchain | Dogecoin | Ethereum | Tesla | Vývoj měnového páru EUR/JPY | Vysoká volatilita | Prodejní signál | Zahraniční firmy | Odhodlání | Kryptoměna | Kapitalizace | Představitelé Fedu | Steen Jakobsen | Výhled | Investiční výhled | Depozitní sazba | Hlavní úroková sazba | Úroková sazba Fedu | Obchodování na newyorské burze | Akciový index DAX | Bankéři | Bankéř | Poplatky | Rychlé zisky | Rekordní minima | Rekordní maxima | Americké akciové trhy | Exxon | Chevron | Payrolls | Konsensus | Mzdy | Dobré výsledky | Silné euro | Úspěšné obchodování | Nonfarm Payrolls | Dnešní zprávy | Britská ekonomika | Americký trh práce | Britský FTSE 100 | Francouzský CAC 40 | Akcie na burze | Analytik J&T Banky | Predikce | Index technologického trhu Nasdaq Composite | Summit G20 | Ekonomická situace | Globální obchod | Ministr obchodu | General Electric | U.S. Bank | Bankovní krize | Průzkum | Graf ropy | Data z amerického trhu práce | Krize | Investiční stratég | Dolar vůči jenu | Firemní výsledky | Inflace v Německu | Krize bankovního sektoru | EU-Čína | Opatření na podporu ekonomiky | Makroekonomika | Oslabení jüanu | Velké zisky | Analytický tým FXstreet.cz | FTSE MIB | FCA | Finanční ústav | Světové trhy | Historické rekordy | Investovat do akcií | Theresa Mayová | Měnová politika Fedu | Měnová politika ECB | Snížení úrokových sazeb | Britské referendum | Mezinárodní agentura pro energii (IEA) | Výběr zisků | Nadbytek ropy | Přebytek ropy | Kurz japonského jenu | Výnosy | Institut API | Měnové stimulace | Zásoby zemního plynu | Zasedání Bank of Canada | Měnový pár EUR/USD | Měnový pár GBP/USD | Rizikovější investice | Rizikové investice | Japonská vláda | Americká vláda | Česká vláda | Očekávání analytiků | Ekonomické údaje | Americký index S&P 500 | Měnové krize | Turecká centrální banka | Turecká ekonomika | Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) | TRY | Index cen domů | Odliv kapitálu | Softbank | Akcie Bank of America | Institucionální investoři | Indikátor důvěry | Čínský statistický úřad | Měnové stimuly | Příjmy | Čistý příjem | Spotřebitelské výdaje | Indexy PMI | ExxonMobil | Volatilita trhů | Finanční domy | Údaje o inflaci | cTrader | Alphabet | xStation | Měny&Sazby | ČTK | Země G20 | Monopoly | Ceny ropy v dolarech | Aktuální cena | Rada MMF | Německý Ifo index | Internetové firmy | Japonský Nikkei | Konsenzus | Růst ekonomiky | Pokles ekonomiky | Fiskální stimuly | Belgie | HDP eurozóny | Americké zásoby ropy | Zasedání americké centrální banky | Obchodování na měnových trzích | Zpomalení ekonomiky | Program kvantitativního uvolňování | Bilance Fedu | Vývoj úrokových sazeb | Členské země EU | Tisková konference ECB | Hlavní ekonom | Jednání FOMC | Setkání G20 | Inflační čísla | Švédsko | Norsko | Dánsko | Odhad HDP | Očekávání | Nezaměstnanosti v Německu | Evropský statistický úřad Eurostat | Burzovně obchodovaný fond | Burzovně obchodovaný fond (ETF) | iShares Silver Trust | Hráči s ropou | Globální ekonomický výhled | HDP v eurozóně | Tempo růstu ekonomiky | Audi | Globtrex | Strong Petroleum | ABN AMRO Bank | IHS Markit | SaxoTraderGO | Flash Crash | Minuta s XTB | ex | Akcie firem | Purple Trading | Mizuho | MUFG | Spekulativní investoři | Vývoj na měnovém trhu | Rystad Energy | Spotový kurz | Bernstein Energy | Grant Capital | Roklen360 | Keystone XL | J.P. Morgan | Ruské akcie | Okénko trhu | Ranní nadhoz | Měny rozvíjejících se zemí | Bankovní index | Obchodování ropy | Manpower | Swiss Life Select | Vstup na burzu | Alokace aktiv | BBVA | Sázkaři | Zahraniční forex | AxiTrader | ČSOB Finanční trhy | Credit Agricole SA | ING Groep NV | Bloomberg Commodity Index | Freight Services International | Obchodování na zámořských trzích | Zahraniční FX | Nasdaq Composite Index | Marketiva | Cena palladia | Global Gas Analytics | Ranní zpráva z akciového trhu | Zpráva z akciového trhu | Vydělávat peníze | Obchodníci s měnami | Kurzotvorná informace | Sladká ropa | BHS | Globtrex.com | Breakout Trader | Vygon Consulting | World Gold Council | Anadarko Petroleum | Akciové společnosti | Coinbase | Protiruské sankce | Americký akciový trh | Rivkin Securities | Hurikán Irma | Obchodování s cizími měnami | Spekulativní investice | Federální komise pro obchod (FTC) | Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb | Kvantitativní utahování | Cena platiny | Palladium | Ziskové akcie | Jak obchodovat akcie | Průmyslový index Dow Jones | Jerome Powell | MiFID II | Backwardation | LYNX Trading | xPartners | LTC | ETH | ETC | Ropné měny | Invesco | Fincentrum | Index Topix | Kosdaq | NEST | ESMA | Štěpán Hájek | RoboMarkets | Jak fungují akcie | Chuť investovat | Interfax Energy | Asijské trhy | Conseq Investment Management | Investice do kobaltu | Výnosy desetiletých dluhopisů | Inverzní výnosová křivka | Investování s LYNX | Cena bitcoinu | Blockchain Week | Index Russell 2000 | Začít investovat | Geopolitická rizika | Podnikání na kapitálovém trhu | Zápis ze zasedání Fedu | Globální akcie | Trhy dnes | Zvýšení těžby ropy | Interfax Energy Global Gas Analytics | Skupina Saxo Bank | Saxo | Obchodní války | FinTech | Výkonnost indexů | LYNX webinář | Krypto | Hodnota majetku | Analytik TopForex | Bitcoiny | Raytheon | Lockheed Martin | Slabší koruna | Wood Mackenzie | Akcie Amazonu | Kartel OPEC | Obchodní týden | OPEC+ | Obchodní válka | Posilování dolaru | Události ve světě | Vývoj na finančních trzích | Dolarový index DXY | Obchodní bariéry | Podniky | Evropské akciové trhy | Asijské akciové trhy | Globální růst | Globální hospodářský růst | Regionální měny | Long signál | Index nákupních manažerů (PMI) | Graf vývoje | Schwab | Apple (AAPL) | Kurz EUR/CZK | Vývoj koruny | L.F. Investment Limited | Inflace v eurozóně | Firma McDonald's | Akcie Applu | Prognóza ČNB | Akcie společnosti | Portu | Obchodní analýza | Objem obchodování | Šanghajský akciový index | CSI 300 | Geopolitické napětí | Americká investiční banka | Americké dluhopisy | Forint | Obchodníci s ropou | Pokles ceny | Ekonomické krize | Šéf Fedu Powell | Šéf Fedu | Graf indexu | BofAML | Měny rozvíjejících se ekonomik | RDSA | Royal Dutch Shell | Index Stoxx 600 | Poptávka po dolaru | Obchodování akcií | Hlavní akciový index | Americký dolarový index | Czech Fund | Obchodní rozhovory | Zasedání OPEC | Těžba OPEC | Dluhopisové výnosy | Patrik Mackových | Ropná rally | Spotřebitelská inflace | Akcie v Evropě | I-Trader | Přímé zahraniční investice | Kompozitní index | Julius Baer | Trh s ropou | Finanční skupina | Pád ceny ropy | Mileniálové | Reakce trhu | Ruská centrální banka | Silnější dolar | Vývoj české koruny | Růst amerického dolaru | Dodávky ropy | Cena plynu | Signál na akcie | Pokles cen ropy | Propad cen ropy | Tvrdý brexit | Marihuanové akcie | Předpovědi Saxo Bank | Christopher Dembik | Růst úrokových sazeb | Obchodní platforma MetaTrader | Nervozita na trzích | Primární nabídka | Zvýšení mezd | Obchodování se CFD | Slabá koruna | Globální akciový index | Index MSCI All Country World | MSCI All Country World | Jiné měny | Zvyšování úroků | Růst zisků | Zpomalení hospodářského růstu | Politika Fedu | EK | Prezident Trump | Evropská komise | Steven Mnuchin | Základní úroková sazba | Index spotřebitelské důvěry | Veřejný dluh | Zpomalování světové ekonomiky | Refinitiv | Inflační vývoj | Michal Stupavský | Odhady analytiků | Čínské firmy | Společnost Apple | Prezident USA | Zpomalování růstu světové ekonomiky | Zpřísňování měnové politiky | Oslabení amerického dolaru | Růst cen komodit | Dění na akciových trzích | Majetek | Analytici společnosti | The Wall Street Journal | SABIC | Nemovitostní trh | Ropný kartel | Obchodovat s akciemi | Oživení trhu | Zpomalení světové ekonomiky | Obchodování na burzách | PDVSA | FCC | Obchodní jednání | Jak se obchoduje | Makroekonomické strategie | Způsob obchodování | Akcie CME | Data z ekonomiky | Pozornost trhu | Ceny zemního plynu | Palladiové akcie | Primární nabídka akcií | Obchodovat komodity | Cena komodity | Německé banky | Vysoký výnos | Zvýšení sazeb | Martin Sklenář | Primární nabídky akcií | Evropský úřad pro cenné papíry a trhy (ESMA) | Světové finanční trhy | Indikátor ATR | Investice do konopí | Konopné akcie | Investice do marihuany | Začínající obchodníci | Zájem investorů | Globální rizika | IPO Slack | Oslabování kurzu koruny | Obchodujte ropu | Rozdílové smlouvy | Kvartální výsledky | Statistický úřad | Podnikatelská nálada | UBS Global Wealth Management | Tržní hodnota Microsoftu | Ropovod | Technologický Nasdaq | Obavy investorů | Inflační očekávání | Graf indexu S&P 500 | Splácení dluhu | Zpětný odkup akcií | Micro futures | Český průmysl | Cena pohonných hmot | Primární veřejná nabídka (IPO) | Primární veřejná nabídka | Tržní hodnota firmy | Hodnota firmy | Podíl nezaměstnaných | Slabší dolar | Růst cen ropy | CNY | Růst těžby ropy | Sázky na pokles | Pokles sazeb | Infineon | STMicroelectronics | Infineon Technologies | AMS | Příjmy Ruska | Ceny pohonných hmot | Merlin Entertainments | Akcie firmy | MSCI Emerging Markets | Akcie čínských firem | Odhad růstu ekonomiky | Brexit bez dohody | Ztráty dolaru | Boris Johnson | BrandZTop | NVDA | Riziko recese | Dopady obchodní války | Budoucnost ropy | Začít obchodovat | Nabídka akcií | iFX | Americké společnosti | Guvernér Fedu | Snížení sazeb | Omezení dodávek ropy | Pohyb kurzu | Wealth Management | NATGAS | Prezidentka ECB | Záporné sazby | Akcie a ETF | Ropné akcie | Býčí výhled | Biotechnologické akcie | Společnost Gazprom | Gazprom | NASDAQ 100 | Digitální daň | Defenzivní akcie | Blackstone | Asset alokace | Klíčové události ve světě | Nálada na akciových trzích | Uranové akcie | Růst ceny zlata | Vývoj na trzích | Ekonomické vyhlídky | Farmaceutické akcie | Výnosové křivky | Pokles cen | Akciový růst | Americké futures | Snížení úroků | Vanadiové akcie | Vanad | Výkonný ředitel | XTB Research | Štěpán Křeček | Ministerstvo obchodu | Silný dolar | Britský premiér | Situace na trzích | Tomáš Pfeiler | Obavy z recese | Velcí spekulanti | Konglomerát | Nové akcie | Americká cla | Cla na čínské zboží | Akciové alokace | Produkce zemního plynu | AMZN | Burzovní průvodce | Pohonné hmoty | ISM index | Thyssenkrupp | Sběratel | Kapitálové výdaje | Výnosy amerických státních dluhopisů | Shrnutí obchodování | Kristalina Georgievová | Kótování | Hong Kong Exchanges and Clearing | HKEX | Uvolňování měnových politik | KB | Tiering | Prosus | Nárůst cen ropy | Saudi Aramco | Největší ropný areál světa | Útok na největší ropný areál | Enverus | Deutsche Welle | Televize CNBC | Výpadek ropy | Dění na trzích | Měny ropných vývozců | Reakce měnového trhu | Obavy z globální recese | Globální recese | Denní graf | Vývoz do Číny | Paralelní měny | Očekávání trhu | Italská vláda | Dot plot | Program odkupu akcií | Vlastní akcie | Overbalance | Nejlepší blue chip akcie | Blue chip akcie | Ropa CFD | Crude Oil (CL) | Poptávka po ropě | Kontrola nabídky ropy | Pokles ceny ropy | Růst ceny ropy | Jak obchodovat CL ropu | Jak obchodovat ropu | Úpis akcií | Thomas Cook | Finanční situace | IPO Home Credit | Manipulace s akciovým trhem | Finanční údaje | Tamás Varga | Pohonné hmoty v Česku | TeamViewer | Nejlepší vanadiové akcie | iShares | Vyzkoušet si trading | MetLife | ESG | GOOGL | Ceny palladia | Měsíčník finančních trhů | Internet of Things | Internet of Things (IoT) | Investujte do akcií | Předstihové indikátory | Spotová cena zlata | Platinové akcie | Akcie roku 2019 | Akcie roku | Investice do platiny | Makroekonomický výhled | Jak se stát lepším investorem | Hong Kong Exchanges and Clearing (HKEX) | Tržby v maloobchodě | Profesionální obchodníci | Očekávaný růst | Obchodní dohoda | Státní ropná společnost | Equinor | Vývoz ropy | Bilance zahraničního obchodu | Akcie Barrick Gold | Vyšší úrokové sazby | Cena akcie | IPO TeamViewer | Očekávané Earnings | Uvalení cel | Největší ekonomika | Druhá největší ekonomika | Obchodní spory | Obchodujte | Tým FXstreet.cz | Banka Goldman Sachs | Trinity Bank | Hospodářské krize | Mnoho ziskových obchodů | Huawei | TOPIX | US30 | Dow Jones (US30) | Americké automobilky | Automobilky | Čistý zisk | KOSPI | Investment Management | Obchodní model | Rozpočet | Silné akcie | Rozpočtový schodek | Celkové příjmy | Deficit | Prezident Donald Trump | Ropná firma | Ropný gigant | Politická situace | Ceny benzínu | Německá vláda | IOT | Hongkong | Patterny | Snížení úrokové sazby | Investice do ropy | Obchod s ropou | Ropné firmy | Americký ministr obchodu | Trinity | Nová prognóza ČNB | LNG | Indigo | Objem | Klíčová rizika | Ropný kartel OPEC | Rijád | Dvojitý vrchol | František Táborský | Dovoz čínského zboží | Bílý dům | MSFT | Ekonom BHS | BHS Štěpán Křeček | Obchod | Zpomalování ekonomiky | Trh práce | Čínský export | Německý průmysl | Obchodní dohody | Včerejší obchodování | Obrat trendu | Těžba v USA | Spojené státy a Čína | Německá průmyslová výroba | Zdražování pohonných hmot | Akcie Alibaby | Cena severomořské ropy Brent | Cena severomořské ropy | Americká lehká ropa WTI | Inflace v USA | Ceny pohonných hmot v ČR | ČSÚ | Zpomalení české ekonomiky | Růst průmyslové výroby | Konkurenceschopnost | List The Wall Street Journal | Německé hospodářství | Slušné zisky | Statistický úřad Eurostat | Americký dolar dnes | Tadawul | Saúdskoarabská burza | Cisco Systems | Firma | Technologický index Nasdaq | Technologický index | Ekonomiky eurozóny | Reálné ekonomiky | PLN/EUR | Hlavní události | Technické analýzy | Hlediska technické analýzy | Risk-off | Index MSCI Emerging Markets | Parlamentní volby | Martin Krištoff | CFDWorld | Průmyslová výroba v USA | Aktuální obchodní příležitosti | Applied Materials | UnitedHealth | Pfizer | Výrobce léků | Výrobce léků Pfizer | Poradce Bílého domu | USA a Čína | Týdenní zpráva | TradingEconomics | Souhrn finančních trhů | Růst cen | Globální dluhopisové trhy | Studie | Vysoké riziko | Bilance | Vývoz ze země | Index DOW | Swingová maxima | Ceny na čerpacích stanicích | Aktuální hodnoty měny | Co bude | Dnešní makroekonomické ukazatele | Erste Group | Vývoj trhu | Generální ředitel | PSA | GM | Růst světové ekonomiky | Odhad růstu světové ekonomiky | Filadelfský Fed index | Filadelfský Fed | IPO Saudi Aramco | Obchodování akcií u LYNX | Obchodní spor | Obchodní spor mezi USA a Čínou | Skupina OPEC+ | Negativní nálada | Největší pokles | Dnešní růst | Ukrajina | Lagardeová | Si Ťin-pching | Vyšetřování | Labouristé | Amazon | Fortune | Nálada spotřebitelů | Louis Vuitton | LVMH | Arnault | Nejbohatší | Bernard Arnault | Vysoké ceny ropy | Miliardy | Vyhlídky | Průzkumy | Formace dvojitý vrchol | Hong Kong | Politická krize | Legislativa | Trendová linie | Domácí měny | INTC | Vicepremiér | Fáze obchodní dohody | Federální rezervní banky | Kalendář událostí | Americká data | Čínský průmysl | Pozornost obchodníků | Walt Disney | AFP | Ceny americké ropy WTI | Dlužníci | FT | Hlavní ekonomka | Ekonomka | Zveřejněná data | Dvojité dno | Globální trh | Konkurenti | Financovat | Formace dvojité dno | Christine Lagardová | Aktuální konsenzus ekonomů | Konsenzus ekonomů | SMA | Omezení těžby | Statistika | Aktivita ve zpracovatelském sektoru | Předpovědi | Šokující předpovědi | Technologický sektor | Wilbur Ross | Akcie Saudi Aramco | Dynamika mezd | Průmysl | ADP | Investovat v roce 2020 | Poslanecká sněmovna | HUF | PLN | Na burze | Drahý kov | Deficit zahraničního obchodu | Nabídka Aramco | Historické události | Vyšší poptávka | Propouštění | Impuls | Rozhodnutí o úrokové sazbě | Zasedání RBA | Akcie a dolar | USDIDX | Arabian American Oil Company | Standard Oil | Socony-Vacuum | Hospodářský výsledek | Rostoucí náklady | Abkajk | Churajs | SoftBank Group | Agricultural Bank of China | Industrial and Commercial Bank of China | American International Assurance | ABC | ICBC | AIA | Visa | General Motors | NTT | Docomo | Enel | Výrazný pokles | Čínské zboží | Nejziskovější společnost | Největší ropná firma | Největší ropná firma světa | Tvorba pracovních míst | Ceny potravin | Rozvoj | Nové obzory | Zvýšená volatilita | Stavebnictví | Klíčová rezistence | Paul Volcker | Statut celebrity | Celebrity | Bývalý šéf americké centrální banky | Dolar vůči japonskému jenu | Zdražování | Ceny zboží | Inflace v listopadu | Problémy | Přeprodané podmínky | Společnost Aramco | NAFTA | Britové | Cvičení | Tomáš Holub | Člen bankovní rady | Breaking | Ekonomická recese | Total | NTT (Docomo) | Zasedání FOMC | Prognózy | Nejistoty | Ruská ropa | Členské státy EU | Státy EU | Těžba ropy v Rusku | Ranní komentář | Ranní zpráva | Primární nabídka Aramco | Firma Saudi Aramco | Ropná firma Saudi Aramco | Konzervativní strana | Dění na světových burzách | Přehled o dění | Přehled o dění na světových burzách | Soukromý sektor | Konzervativci | GBP/EUR | Plyn | Dobrá nálada | Nálada | Kontrakty | Prohlášení | Prohlášení čínské vlády | Čínské vlády | Zavedení cel | Yahoo | Yahoo Japan | Alstom | Amcor | Moskva | Jim Yong Kim | Prezident Světové banky | David Malpass | Newmont Mining | PSA Group | HDP Německa | PKN Orlen | Bemis | Embraer | Časopis Forbes | EASA | Fidelity National Information Services | FIS | Worldpay | Internetový gigant | Mezinárodní organizace pro vinnou révu a víno | OIV | Americká ropná společnost | První den obchodování | Společnost Huawei | Ford Motor | Americká automobilka | Avon Products | Fiat Chrysler Automobiles (FCA) | Fiat Chrysler Automobiles | United Technologies | UTC | Tata Steel | BrandZTop 100 | Patrick Drahi | Největší americký výrobce léků | Farmaceutická společnost | AbbVie | Allergan | Členové Organizace zemí vyvážejících ropu | Francouzský Senát | Federální obchodní komise | FTC | Mylan | Upjohn | Měnový výbor centrální banky | Centrální banky USA | Londýnské akciové burzy | Huawei Technologies | Amgen | Nissan Motor | Apple Arcade | Apple TV+ | Ropná zařízení | Zmírnění chudoby | Zmírnění chudoby ve světě | Airbus | Nord Stream | Nord Stream 2 | IAG | Společnost IAG | Akciový index Dow Jones | Největší primární nabídka akcií | Harmony | Goldcorp | Purdue Pharma | Společnost Microsoft | Události ve světové ekonomice | Array Biopharma | Dieselgate | Nejdůležitější ekonomické události | Události roku | Zahájení obchodování | Porsche | Událostí ve světové ekonomice | NN Group | Míra | RWE | Premiér Babiš | Vivendi | Accor | Akciové korporace | Ohlédnutí | Nižší ceny ropy | Úroky | Konec roku | Měnové politiky | Uvolněné měnové politiky | Premiér Boris Johnson | Předseda | Investujte | Americké centrální banky | Trumpova administrativa | Specifika obchodování | Nabídka a poptávka | Automobil | AXA | Regulátoři | Výkonná ředitelka | Ředitelka | Fed index | Záporné úrokové sazby | FedEx | FDX | xStation5 | Akcie v roce 2019 | Nejziskovější | AAPL | MasterCard | FB | AT&T | Disney | Tým RoboMarkets | Rozpočtové politiky | Americké vlády | Nike | Nejbližší support | Nákupy centrálních bank | Bydlení | Ropné dodávky | Oživení inflace | Uber | Údaje z Číny | Ztráta | Úbytek | NERV | Nejlepší akcie | Akcie těžařů stříbra | BREAKING | Stratég | Miliardy korun | Kraft Heinz | Širší index Topix | NLI | Zasedání měnového výboru | Výnosy státních dluhopisů | 500 nejbohatších | Majetek 500 nejbohatších lidí | Nerovnosti bohatství | Ředitel internetového obchodu Amazon.com | Podíl majetku | Koruna posílila | WIG20 | Nálada v průmyslu | Průmyslové podniky | Peking | Investiční ředitel | Evropské PMI | Americký index | Wirecard | Pozitivní zpráva | Zpráva z Německa | Aktuální klíčová rizika | Nálada na globálních trzích | Shortování akcií | Zákaz shortování | Singapur | Napětí na Blízkém východě | Ziskovost | Tuzemská ekonomika | Američtí vojáci | ETF roku 2020 | Hospodaření | American Airlines Group | United Airlines Holdings | Hospodářská katastrofa | Růst poptávky | Nízké ceny ropy | Klesající trend | Předpokládaný vývoj | Pracovní trh | Guyana | Eskalace konfliktu | Vyšší ceny ropy | CFA | Teherán | Američané | Napětí mezi USA a Íránem | Návratnost | Altria Group | Netflix | NFLX | Zabití íránského generála | Růst irácké produkce ropy | Washington | Daimler | Rizika na Blízkém východě | Ceny ropy dnes | Tamas Varga | Micron Technology | Microchip Technology | Apache | Letecké společnosti | Miliardy eur | Írán | Irák | Ministr energetiky | Suhajl Mazrúí | Ministr zahraničí | USA Donald Trump | Ekonomické sankce | Sodexo | Von der Leyenová | Sezónnost | RBA | Budoucnost | Ifo | Experti | Zemědělství | Rekordní maximum | Negativní zprávy | Nejbližší rezistence | ASML | ASML Holding NV | Poradenství | Zpřesněná data | Geopolitická situace | Dividendový aristokrat | Podnik | Tržní trendy | Luboš Růžička | Zpřísnění měnové politiky | Vyšší inflace | Bloky | Adam Dulovec | Veřejné finance | Analytička | Ukazatele | První část obchodní dohody | SAP | Technologická společnost | Zpevňování koruny | Kryptoměny bitcoin | Cenové tlaky | Dobré zprávy | Americké ministerstvo | Americké ministerstvo obchodu | Britské společnosti | Amazon.com Inc. | Ceny energií | Vyplácení dividend | Banka Morgan Stanley | Angela Merkelová | Krach | Komunikace | Ropná pole | Trump | Banka SEB | Prezident | Výsledkové sezóny | AMGN | Koronavirus | Nejnovější údaje | Paypal Holdings | Google | 100 miliard dolarů | Trhy | Ursula von der Leyenová | ASX 200 | S&P/ASX 200 | Světová zdravotnická organizace | WHO | Nejlepší ropné akcie | Akcie roku 2020 | Komoditní ropa | Upstream | Midstream | Downstream | Integrovaná ropná společnost | Íránský konflikt | Investice do ropných akcií | Akcie Royal Dutch Shell | Akcie Scorpio Tankers | Scorpio Tankers | Scorpio Tankers (STNG) | STNG | Akcie ConocoPhillips | ConocoPhillips | Akcie Enbridge | Enbridge | ENB | Enbridge (ENB) | Obchodování ropných akcií | Obchodujte akcie | Akcie s LYNX | Pražské burzy | Šíření koronaviru | Počáteční zisky | American Express | Reakce investorů | Nový virus | Virus | Asijské indexy | Vir | Negativní dopad | Nejprudší pokles | Pokles | Situace | Zdražovat | České měny | Situace okolo koronaviru | Ředitel investic | Odhad letošního růstu | Provozní zisk | Růst inflace | SARS | Epidemie koronaviru | Pandemie koronaviru | Pandemie | IHNED | Vysoká inflace | Starbucks | Boeing | Vstupy | Výstupy | L.F. Investment | Rychlý pokles cen ropy | Snížení těžby ropy | Úřad pro energetické informace | Lehká ropa WTI | Raiffeisenbank a.s. | FIAT | Zpomalení růstu | Viceguvernér ČNB | Reálné peníze | Pochybnosti | Cenné lekce | Zlepšení | Úsilí | SBUX | Akcie v roce 2020 | Akcie Alphabet | Světová zdravotnická organizace (WHO) | Americká administrativa | Obchody | Výdaje | Strach z koronaviru | Daň z příjmu | Pesimismus | Deník The Wall Street Journal | Dopady koronaviru | Výrazné ztráty | BP | Dodávky na trh | Fresenius Medical | FME | Aktivity v Číně | Adidas | Americká společnost | Vývoj české inflace | Německé tovární objednávky | Sazby beze změny | SEC | Rozhodování | Velmi bohatý | Americké ekonomiky | Ekonomický dopad | Hodnota aktiv | Americké banky | Průměrná cena | Brent Crude Oil | Růst britské ekonomiky | Britský statistický úřad | Zdražování ropy | Americký Úřad pro energetické informace | West Texas Intermediate | Medvědi | Prodávající | Poptávky po ropě | Organizace zemí vyvážejících ropu | Nejlepší biotechnologické akcie | Galapagos | Biogen | Akcie AbbVie | Americká inflace | Indikátor RSI | Inflace v lednu | Marek Mora | COVID-19 | Portál FXstreet.cz | Zemědělské komodity | Kukuřice | OIL.WTI | Deutsche Telekom | Snížení ekonomické aktivity | Ekonomické aktivity | Bez rizika | Ekonomické dopady koronaviru | Index CSI 300 | Gilead Sciences | Údaje z USA | Prudký propad | FedWatch | PHIA | Dopady epidemie koronaviru | Šíření koronavirové nákazy | Abu Dhabi Commercial Bank | Největší ztráty | Index nákupních manažerů ve výrobě | Tržní úrokové sazby | Americký Fed | Jižní Korea | Německé maloobchodní tržby | Sestupný trend | Cestovní ruch | Kanadská centrální banka | Japonská automobilka | Vývoj | Nafta v ČR | Šok | Snížení těžby | Ceny nafty | Výkyvy | Současná cena | Světový trh s ropou | Cenová válka | Výsledky HDP | Nástroje měnové politiky | Ekonomika Evropské unie | Změna sazeb | WP | Cenové války | Videokonference | Makroekonomické údaje | Restrikce | Těžební kapacity | Zásoby ropy v USA | Americké výnosy | Vysoká rizika | Vývoj na trhu | Prudký pokles | Hlavní měny | Aerolinky | Air France-KLM | Lufthansa | Nouzový stav | Akcie včera | Nifty 50 | Opatření proti koronaviru | Royal Dutch Shell (RDSA) | Index strachu VIX | Tržní podmínky | Profitovat | Technologičtí giganti | Tencent | Buy the dip | Další vývoj | Těžaři ropy | Íránská ropa | Karanténní opatření | Restriktivní opatření | Stimuly | Nízká cena ropy | Evropské země | Brusel | Letectví | Záchranné balíčky | Kabinet | Energetické společnosti | Tržby společnosti | Největší propad | Cenový vývoj | Silný pokles | Společnost Saudi Aramco | Snížení dividendy | Stimul | New York Times | Měnové podmínky | Ekonomové Deutsche Bank | Justin Trudeau | Barel WTI | Propad poptávky | Viceprezident | Spotřebitelé | Index NASDAQ 100 | Výhled poptávky | Automobilka | Dopady pandemie | Pandemie COVID-19 | Historie | Počet nakažených | Čerpací stanice v ČR | Čerpací stanice | Aktuální situace | Úspěch v obchodování | Žádosti o podporu | JPMorgan Chase & Co | Snížení základní úrokové sazby | Šíření nemoci COVID-19 | Šíření nemoci | Onemocnění COVID-19 | Onemocnění | Rozkolísaný | Prudký pokles cen | Pokles cen komodit | Americké ministerstvo energetiky | Zásobníky | Texas | Louisiana | Internetový obchod | Obchod Amazon | Prodeje domů | Další pokles | Vyplácet dividendy | Norská vláda | Situace v Číně | Katar | Salmán | MF | Kalifornie | Kongres | Německá automobilka | Automobilka Volkswagen | Skupina Volkswagen | Seat | Škoda | Index ISM | Index ISM ve službách | Domácnosti | Asociace | Páka | Posílení amerického dolaru | Výrobce letadel | Investiční banka Goldman Sachs | Hotovost | Japonský ministr financí | Přehled kurzů | Přehled kurzů nejdůležitějších měn | Počet potvrzených případů | Pandemie nemoci COVID-19 | Pandemie nemoci | Vyspělé ekonomiky | Norský úřad | Německý akciový index | Sněmovna reprezentantů | Dávky v nezaměstnanosti | Anomálie | Politická rozhodnutí | Graf dne | Pojišťovací společnosti | Další růst | Růst | Počet nakažených koronavirem | Koronavirové krize | Signál | Americká banka | Počet žádostí o podporu | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Biliony USD | Biliony | Poptávka po surovině | Poptávka po ropných produktech | Globální poptávka po ropě | Potenciál | Platební neschopnosti | Platební neschopnost | Sněmovna reprezentantů USA | Boj s koronavirem | Německý statistický úřad | Pokles sentimentu | Karanténa | Výkonnost indexu | Šíření nákazy | Bulharsko | Nejlepší palladiové akcie | NILSY | Anglo American Platinum | Ekonomické ukazatele | Izrael | Fiat Chrysler | Ekonomiky | Nigérie | Angola | Alžírsko | Těžba ropy v Angole | Akciový index S&P 500 | Jana Steckerová | Vzdělávací materiály | Vzdělávací webináře | Slovensko | Solidní růst | Globální dluhopisový index | Války | Schodek | Poradce | Organizace | Analytik Saxo Bank | British Airways | Saúdové | Závislost | Práce | Podíl na trhu | Údaje | Týdenní nárůst | Ekonomické škody | Zlevňující ropa | Prudce zlevňující ropa | Hrozí krach | Johan Sverdrup | Skupina OPEC | DPH | Mexiko | Trpělivost a disciplína | Ropný průmysl | Oživení v Číně | Obchodování ČNB | Globální trh s ropou | Cushing | Setkání OPEC | Opatření proti šíření koronaviru | Prezident Vladimir Putin | Možnosti obchodování | Pohonné hmoty v ČR | Cestovní omezení | Jednání skupiny OPEC | Dopady koronavirové krize | Ministři | Oživení ekonomik | Ekonomické oživení | Světoví těžaři | Přední světoví těžaři | Jednání OPEC | Jednání OPEC+ | Obrovské snížení těžby ropy | Obrovské snížení těžby | Ruský ministr energetiky | Alexandr Novak | Národní ekonomická rada vlády | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | Cena benzínu | Bezprecedentní opatření | Bezprecedentní časy | Nadprodukce | Německé automobilky | Snížení produkce | Oživení cen ropy | Oživení cen | Abdalazíz bin Salmán | Čínský celní úřad | Celní úřad | Čínské oživení | Celková inflace | Petr Král | Výpadky | Trh dluhopisů | Česká ekonomika letos | Delaware | Více peněz | Inflace v březnu | GB00B03MLX29 | Long signál na akcie | WisdomTree | Premiér Justin Trudeau | Anglo American | Nové dluhopisy | Dodavatelské řetězce | Výhled poptávky po ropě | Letošní výhled poptávky po ropě | Úspory | Hospodářské oživení | Statistiky | Jeffrey Halley | Správy peněz | Malé podniky | Poradenské společnosti | Nákup ropy | USD za barel | Američtí těžaři | Obchodovat ropu | CFD na ropu | Květnový kontrakt | Levná ropa | Japonský export | CMC | Cena americké ropy | USO | Červnový kontrakt | Global Wealth Management | Propad ceny ropy | Propad ceny | Americké produkce | S&P500 | Nabídka ropy | Spotřeba ropy | Kontrakty na ropu | Kontrakty na ropu WTI | Producenti ropy | Nizozemsko | Situace na trhu s ropou | Ropné velmoci | Americký ropný institut | Ropný institut | Poptávka po pohonných hmotách | Uvolňování karanténních opatření | SARS-CoV-2 | Celosvětová poptávka po ropě | Ruský ministr pro energetiku | Ministr pro energetiku | Další snížení těžby | Americké zásoby zemního plynu | Cena surové ropy | Surové ropy | PMI ve službách | Evropské indexy | Futures ropy | Šíření nákazy COVID-19 | Odmítnutí dohody o snížení těžby ropy | Břidlicové ropy | Budoucnost těžby břidlicové ropy | Aktuální očekávání | Posílení | Omezení pohybu | Amazon Jeff Bezos | WEI | Náklady na obsluhu dluhu | Kristina Hooper | Joe Biden | Větší pokles | Data z trhu práce | Cenový pokles | Propad poptávky po ropě | Zisk BP | Cestování | Automobilka Ford Motor | 737 MAX | Americká centrální banka (Fed) | Pracovní síly | Ministerstvo hospodářství | Shell | Společnost Shell | Warren Patterson | ING Warren Patterson | Ropa roste | Obchodní kapitál | Epidemiolog | Blízký východ | Zvyšováním těžby | Dopravci | UBS Global | Futures na zemní plyn | Růst výnosů | Soudní dvůr EU | Soudní dvůr | Soud | Koncern Volkswagen | Soud v Karlsruhe | Karlsruhe | Čínský dovoz | Dovoz | Vývoz | Objem ropy | ETN | Zdražení ropy | Dosáhnout zisku | Generovat zisk | Velikost pozic | Alternativní taxislužby | Skladování ropy | Rekordní zisk | Hugo | Regulační orgány | Růst zadlužení | Zadlužení | Expanze | Bezpečnost | Politická nestabilita | Zveřejněné údaje | Macy’s | Obchodování na globálních trzích | Dluhy | Členské státy | Členské země | Technologický pokrok | Hlavní kryptoměny | Merck | Rekordní propad | T-Mobile | JD.com | Dopad na cenu | Oblasti rezistence | Konsorcium | Manažerka | Záporné ceny ropy | Negativní hodnoty | Záporné ceny | Brent.i | CL.i | CL | Spekulovat | Spekulovat na záporné ceny | Obchodní platformy Metatrader | Potenciální zisk | Moderna | Společnost Moderna | Manažeři | Velký růst | Ruské ministerstvo financí | Sankce USA | Omezení produkce | Kupci | Falešný průraz | Americká média | Cena ruské ropy | Cena ruské ropy Urals | Urals | Vrcholní představitelé | Japonská banka Nomura | Banka Nomura | Renault | Šéf firmy | Investovat peníze | Investment management | JDE | Unie | ČR | Agentura IEA | Prezidenti a premiéři | Koronavirové pandemie | Lukoil | Norilsk Nickel | Akcie Intel | Výhled cen | Výrobce aut | Nissan | Průraz | Záchranný balík | Tržní situace | Slabá poptávka | Výrobní PMI | Pozitivní sentiment | Velcí producenti | Střední Evropa | Kommersant | Londýnské burzy | Nová prognóza | Zvyšování mezd | Čínská poptávka | Akcie AMD | Square | Americké statistiky | Býčí trend | Vývoz ropy ze Saúdské Arábie | Britská ropná společnost | Společnost BP | Bernard Looney | Saúdskoarabský ministr energetiky | Americké úrokové sazby | Rally na ropě | Index Nasdaq Composite | Americké CPI | Inflace v květnu | Květnová inflace | Ropná krize | Světové krize | Globální poptávka | Oklahoma | Nevada | Rozsáhlé investice | Světová poptávka po ropě | Roční míra inflace | Propad cen | Znepokojení na trhu | Projev šéfa Fedu | Proticyklické kapitálové rezervy | Rostoucí trend | Trend is your friend | Sentiment na trhu | Covid | Nárůst nakažených koronavirem | Analytické společnosti | Infekce Covid | ZIL | Banka JP Morgan | Index průmyslové výroby | Snížení nákladů | Druhá vlna | Počty nových případů | Dezinflační tendence | Nové žádosti o podporu | Nové žádosti o podporu v USA | Práce z domova | Civilní letectví | Výkyvy cen | Velké investice | Sankce proti Rusku | Letecký průmysl | Den obchodování | Ukrajinský prezident | Exporty | Sony | Fundamentální pozadí | Potenciální zisky | Zdroj příjmů | Větší pozice | Ocenění | Rostoucí šance | Šance | SAE | Chrysler | Růst tržeb | Americké stavební povolenky | Ceny | Kolaps | Spotřební daně | Růst poptávky po ropě | Noble Energy | Společnost Chevron | Společnost XTB | Cenové patterny | Model 3 | Důležitá rezistence | Akcie těžařů | Wheaton Precious Metals | SSR Mining | Porušení pravidel | Exchange Traded Commodity | Odhady HDP | John Kilduff | Druhá vlna COVID-19 | Plynárenské společnosti | Agnico-Eagle Mines | Anglogold Ashanti | Barick Gold | Franco Nevada | Gold Fields | Kirkland Lake Gold | Royal Gold | Sibanye Stillwater | Nikl | Prognóza ceny zlata | Prognóza ceny stříbra | Prognóza ceny platiny | Prognóza ceny palladia | Prognóza ceny ropy | Komodity s LYNX | Akcie u LYNX | Komoditní akcie | Petroleo Brasileiro | Čínská společnost | Caixin | Výzkumy | Slabý dolar | Země Perského zálivu | Politické události | Uskutečnění obchodů | NYT | Cenové hladiny | Koupěschopnost | Výhled na příští rok | Oživení poptávky | Prezidentské volby USA | Worldometers | Analytik XTB | Marks & Spencer | Upozornění na rizika | Rystad | Býčí formace | SMA 20 | SMA 200 | Globální pandemie Covid-19 | Globální pandemie | Hurikán Laura | Těžaři ropy a zemního plynu | Analýza ceny | Stříbrná horečka | Kryptotrh | Venezuela | Klimatické změny | Inflace spotřebitelských cen | Odborníci | Rentabilita | Inspirace | Zasedání amerického Fedu | Zdanění | Obchodování s ropou | Chalífa Haftar | Fiat Chrysler (FCA) | Mezinárodní agentura pro energii | TSLA | Nvidia | Akcie společnosti Nvidia | Qualcomm | Snížení emisí | Stavební povolenky | Carmen Reinhartová | Budoucí vývoj | Identifikovat trend | Dobrý obchodní systém | Ropa dnes | Dnes na světových trzích | Rozdělení akcií | Cena elektřiny | Evropský statistický úřad | Elektromobily | Žádosti o podporu v USA | Epidemiologické situace | Abhijit Banerjee | Diverzifikovat | Investiční prostředí | Ropovody | Plynovody | PVM Tamas Varga | The New York Times (NYT) | Snížit emise | Biden | Co je to ropa? | Druhy ropy | Vliv členů OPEC | Vývoj ceny ropy v roce 2020 | Nepokoje na Blízkém východě | American oil future | Cena American oil future | Ropný trend | Aktuální cena ropy (graf) | Graf ceny ropy | Dlouhodobý graf ceny ropy | Investovat do ropy | Jak můžete investovat do ropy? | Turbo certifikáty | Investování do ropných akcií | Prognózy na cenu ropy | Marathon Petroleum | Marathon | Pracovní místa | Česká republika | Odvolací soud | Centrální banky USA (Fed) | Graf ropy WTI | Energetický sektor | Ropa a Plyn | Frakování | Měnový fond | AEX | Robert Wilson | Společnost NOC | Libye | Firma NOC | Americké měny | iPhone | Výrobce letecké techniky | MicroStrategy | Éra fosilních paliv | Koncern | Embargo | Množství peněz | Concho | Volby USA | Volby USA 2020 | Nařízení | Interfax | Newmont | Intel | Zásoby benzinu | Solární energie | Elvira Nabiullinová | Pokles indexu | První obchodní den | Kvóty na těžbu ropy | Poptávka a nabídka | Geopolitické faktory | Klimatické faktory | Futures a opce | Obchodování s futures | Futures na ropu | Opce na ropu | Rizika obchodování ropy | XOM | CVX | Výsledky voleb | T-Mobile US | Klesající dolar | Oslabování amerického dolaru | Společnost Pfizer | Oživení čínské ekonomiky | Akcie čínských technologických gigantů | GPS | Producent ropy | Praktické tipy | Spotřebitelská poptávka | Ministerstvo energetiky | Výdělky | Rovnováha na trhu | Proražení | Životní prostředí | GameStop | Výběr akcií | Nezávislý obchodník | Futures na DAX | Bayer | Vakcinace | Lego | Očkování | Coinbase Global | PX Pražské burzy | NBP | Mutace koronaviru | Nová mutace koronaviru | Mutace viru | Futures na ropu WTI | VIX na trhu s ropou | Third Bridge | Peter McNally | Výzkumné firmy | Pokles ceny americké ropy | Ceny americké ropy | Refinitiv Eikon | Údaje Refinitiv Eikon | Údaje Refinitiv | Boeing 737 Max | Centrální bankéř | Pokles zásob | Poptávka po plynu | Počasí | Růst ceny | Dobrý výsledek | PMI ve výrobě | Zvýšení těžby | DOT | Ycharts | Zvýšení ceny | Společnost Tesla | Silné oživení | Bloomberg Markets | Počet pracovních míst | Rio Tinto | Cestovní kancelář | JD | Vývoj ceny zlata v roce 2021 | Rostoucí ceny ropy | Evropské centrální banky | Zásoby ropy ve Spojených státech | Tempo hospodářského růstu | Velikost obchodu | CARA | Indexy na Wall Street | Oživování světové ekonomiky | Josep Borrell | Šéf unijní diplomacie | Unijní diplomacie | Situace na trhu | Philips | Nárůst ceny | Obavy o poptávku | Klíčové faktory | Cenové výkyvy | ROI | Giovanni Staunovo | UBS Giovanni Staunovo | Vypuknutí pandemie | Rozvolnění | Brent (OIL) | Proočkování populace | MIB | Platby v bitcoinech | Rostoucí úrokové sazby | Předpověď ceny | Kov | Zajímavé akcie | Akcie 2021 | Norská ekonomika | SSB | Paal Sletten | Obchodní přístupy | Prezident Joe Biden | Americký prezident Joe Biden | Trendové linie | Hedgové fondy | Růstový trend | Produkce ropy ve Spojených státech | Propad těžby | Rizika a příležitosti | Mrazivé počasí | Tvrdá zima | Tvrdá zima v USA | Zima v USA | Rostoucí výnosy | WTI Crude Oil | Světová poptávka | Celosvětová poptávka | Trendy komodit | Statistika z USA | Dollar Tree | Akcie ropy v roce 2021 | Akcie Enbridge (ENB) | Akcie Scorpio Tankers (STNG) | Akcie Phillips 66 | Akcie Phillips 66 (PSX) | Phillips 66 (PSX) | PSX | Akcie ConocoPhillips (COP) | ConocoPhillips (COP) | Admirals | Intervenovat na devizovém trhu | Oživení americké ekonomiky | Výrazný zisk | Silný růst | Jemenští povstalci | Pandemie covidu-19 | Pandemická omezení | Výrazný růst | Dlouhodobý investor | Vysoké dividendy | Hlavní index CSI 300 | Ropné futures | Louise Dicksonová | xStation 5 | Reuters analytik | ISM ve službách | HoReCa | Data o inflaci | Richard Bechník | Fincentrum & Swiss Life Select | AMD | Akcie Coinbase | Krok za krokem | Formace kladivo | Ceny ropy Brent | COP26 | Techy | Průmyslová komodita | Vysoká cena | ERA | Rostoucí ceny | Cenový pohyb | Objednávky | Události tohoto týdne | Tempo ekonomického růstu | Futures na americké indexy | Saxo Group | Pandemie COVID | Royal Dutch Shell A | Malta | Cenové trendy | Riziko ztráty | Phil Flynn | Těžaři | API | Oslabení | Nerozhodnost trhu | Inside Bary | První zvýšení sazeb | Guvernérka ruské centrální banky | Fundamentální analýza akcie | Analýza akcie | Martin Klass | Ruský ministr | Evropské společnosti | Salvador | Největší americká banka | Plány | Cíle | Příležitosti | Trend klesající | Dodávky plynu | Pravděpodobnost zvýšení sazeb | Platidlo | Dekarbonizace | Prodej | Rozhodnutí Číny | Graf akcie | Cyklus zvyšování sazeb | Dolar dnes | Didi | CO2 | Nordstream | Zvyšování dodávek | Vliv na trh | ADNOC | Varianty koronaviru | Malajsie | Akcie Moderny | Technologie | Zvyšování těžby | Hlubší deficit | Makroekonomické indikátory | Spojené arabské emiráty | Hliník | Energetický regulátor | Spotové ceny | UST | Jednání o těžbě | Zvýšení produkce ropy | Zvýšení produkce | Příliv ropy | Příliv ropy na trh | Šíření nových variant koronaviru | Zotavení globální ekonomiky | Cyklické sektory | Americký trh | Zotavování světové ekonomiky | Ceny suroviny | Trh v rovnováze | Mutace delta | Globální ceny | Odvětví | Pokles poptávky | Načasování | Boom | Omezené dodávky | Dodávky suroviny | Rekord | Dobré načasování | Štěstí | Dvojité recese | Přemýšlení | Chování | Devon Energy | Phillips 66 | Ropné a plynárenské společnosti | Projekce | TWS | Inflace ve Švýcarsku | Budoucí pohyby | Společnost Equinor | Zvýšení základní sazby | Základní sazby | Sekce měnové | Rozpočtové příjmy | Index Russell | Spotové ceny ropy | První odhad | Investiční služba | David Kostin | Meituan | Analytici banky | ASX | Indexy v Číně | SXXP | Jihoafrická republika | Bloomberg News | Společnosti | Bill Northey | Opatření | Vrcholy | Dna | Katastrofy | Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) | Rychlý růst | ANO | Random Capital | Brokerské firmy | On-line brokerské firmy | Uhlí | Vysoká poptávka | Chevron Corporation | Energetika | Ruský rozpočet | Ceny plynu | Evropský index | Los Angeles | Řízení kapitálu | Ztrátové pozice | Americká firma | Investice do těžby | Ceny NATGAS | Samou | mmBtu | Zemní plyn (LNG) | Cenový šok | Americký vládní Úřad pro energetické informace | Trader Workstation (TWS) | Minulá výkonnost | OTP | Dmitrij Peskov | Prodeje ropy | Příjmy z ropy | Ceny energie | Vysoké ceny | Situace na komoditních trzích | Měnový report | Schlumberger | Rumunsko | Pozornost | Ceny zemního plynu v USA | Zprostředkovatelé | Bankovní společnosti | SPX 500 | Dodávky z Ruska | Ruský prezident | Meta | Klima | Stephen Brennock | Meta Platforms | Plynovod Jamal | Gascade | Australia and New Zealand Banking Group | Polygon | Fialova vláda | Největší týdenní nárůst | Indexy pohyb | Drahé energie | Společnost | Stratégové | Společnost JPMorgan | Prognóza poptávky | Družba | Indický index | Ropný šok | Lockdowny | TIM | Změny klimatu | Avalanche | Nová varianta covidu | Varianta covidu | Bezpečná aktiva | Nové mutace | Nová mutace | Omikron | Hirojuki Kikukawa | Tacufumi Okoši | COVID-19 omikron | Nová varianta omikron | Očekávání úrokových sazeb | Varianta omikron | | Varianta koronaviru | Zlotý | Cykly | Postranní pohyb | Rozšíření | Rostoucí inflace | Jestřábí Fed | Úrokové sazby v USA | Spotřebitelské inflace | Obavy z omikronu | Bidenova administrativa | Jamal | Mluvčí Kremlu | Základní sazba | Hráči na trhu | Dopad omikronu | Cena USD/CAD | Vliv na ceny | Šíření varianty omikron | Dlouhodobé trendy | Miliardy USD | Těžit kryptoměny | Polská NBP | Sony Mobility | Keničiró Jošida | China Huarong Asset Management | China Huarong | Kartel OPEC+ | Pokles zlata | Nepokoje v Kazachstánu | Petr Lajsek | Předpokládaný růst | Ocel | Celosvětová spotřeba | Cowen | Current ratio | Ukazatel Běžné likvidity | Fujitomi Securities | Uhelné elektrárny | Rady expertů | Húsíové | Cena akcií společnosti | Válka na Ukrajině | Omezení dodávek surovin | Omezení dodávek | Významné úrovně | Shell Plc | Royal Dutch | Instituce | Napětí na Ukrajině | Přerušení dodávek ruského plynu | Pozitivní výsledky | Pár USD/CAD | Banka Credit Suisse | Zmírnění sankcí | Akcie na asijských trzích | Invaze na Ukrajinu | Zmírnění obav | Ruské invaze na Ukrajinu | Poslední den obchodování | Anexe Krymu | Ruské hospodářství | XTB Jiří Tyleček | Sankce | Ruský prezident Vladimir Putin | Prudký růst ceny ropy | Konflikt na Ukrajině | Ruská invaze na Ukrajinu | Ruská invaze | Nikolaj Šulginov | Rozhodovací schopnosti | Kyjev | Západní společnosti | MWh | Evropský blok | Situace na Ukrajině | Emise CO2 | Akcie Schlumberger | Akcie Schlumberger (SLB) | Schlumberger (SLB) | Zkapalněný zemní plyn | CIPS | Ruský vývoz ropy | Invaze | Narušení dodávek | Analytici Bank of America | Invaze Ruska | Invaze Ruska na Ukrajinu | Společnost ExxonMobil | Nadměrné výkyvy | Akcie Exxon Mobil | Akcie Exxon | Exxon Mobil (XOM) | Akcie Exxon Mobil (XOM) | Pokles inflace | Zákaz dovozu ruské ropy | Globální ceny ropy | Řetězec | Řetězce | Aktivity v Rusku | Barrick Gold (GOLD) | Akcie Barrick Gold (GOLD) | Západní sankce | Světové produkce | APP | Tina Tengová | Analytička CMC Markets | Vývoz ruské ropy | Britský FTSE | Vyloučení Ruska | Covid v Číně | Vysoké ceny energií | Předpověď cen | Sankce uvalené na Rusko | Ruská plynárenská společnost | Plynárenská společnost | Měsíční report | Měsíční report finančních trhů | Report finančních trhů | Měsíční měnový report | Měsíční futures report | Výkon hlavních měnových párů | Relativní výkon hlavních měnových párů | Relativní výkon | Graf akciového indexu | Graf akciového indexu S&P 500 | Graf komodity Ropa WTI | Komodity ropa WTI | Graf komodity Stříbro | Graf komodity Zlato | Graf komodity | Denní graf komodity | Denní graf měnového páru | Pohyby trhu | Správa | Stabilní výnosy | Normalizace měnové politiky | Ceny pohonných hmot v Česku | Vzestupný trend | Embargo na dovoz ruské ropy | Dovoz ruské ropy | Pokles produkce | Tradingové webináře | Tradingové webináře zdarma | Webináře zdarma | Korekční pohyb | Nákupní pohyb | Embargo na ruskou ropu | Rostoucí ceny energií | Doji svíčky | První hike | Reverzní formace | Dow Jones Industrial Average | Embargo EU na ruskou ropu | Embargo EU | Christopher Waller | Abú Dhabí | HDP Saúdské Arábie | Hrubý domácí produkt Saúdské Arábie | Pepa Zeman | Trhy s komoditami | Daň z benzinu | Vývoj cen pohonných hmot | Snížení inflace | Norský ropný sektor | Znehodnocení | Evropské akciové indexy | Akcie Alphabet Inc | Cenový strop | Výhled růstu HDP | Marketingová komunikace | Zastavení poklesu | Commodity Channel Index (CCI) | Centrum | Nárůst zásob | Cenový strop na ruskou ropu | Nákupní trend | Překoupené oblasti | Raad Alkadiri | Eurasia Group | Eurasia | Zákon o snížení inflace | Investiční ředitel společnosti | STEO | STEO report | Upozornění | Zákaz dovozu | Pohyby na trhu | Dlouhodobější trend | Zpřísnění finančních podmínek | Současná situace | Investiční cíle | Zastropování cen | Bolest | Zastropování cen ruské ropy | Prodejní reakce | Britská premiérka | Cena OIL.WTI | Monarchie | Retracementy | Obraty | Vyspělé země | Energetické komodity | Cenové stropy | Cenové limity | Barel ruské ropy | Ruské ropy | Zvýšení daně | Energetický trh | Plyn z Ruska | Rovnovážný stav | Postranní trend | Sankce na ruskou ropu | Mary Dalyová | CFD (Rozdílové smlouvy) | Premiérka Trussová | Hrozba globální recese | Kuwait | Omán | Intervence Bank of Japan | Vytvoření korekčního pohybu | False break (falešný průraz) | Růst novozélandského dolaru | Pozitivní nálada | Pohyb stříbra | Téma inflace | Růst ropy | Tíha inflace | Intervence japonské centrální banky | Americká ropa | Říjnové obchodování | Snížení produkce ropy | Omezení COVID | Komise v přenesené pravomoci | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Index Dow Jones Industrial Average | Index Dow Jones Industrial | Administrativa | Války na Ukrajině | Konkurent | Širší index | CZ | Čínské rafinerie | Rafinerie | Zavedení cenového stropu | Nižší minima | Nižší maxima | Strop na ruskou ropu | Timur Barotov | BHS Timur Barotov | Technická analýza USD | Analýza USD | Steve Smith | Ropný zlom | Západní země | Posilování franku | LSEG | Růstový potenciál | Vysoké sazby | Cetera Investment Management | Zásobování trhu | Globální akciový index MSCI | Energetický index | Haísám Ghais | Technické nastavení | Další posilování | Nárůst prodejních pozic | Zavedení embarga EU | Zavedení embarga | Pokles USD/CAD | Snížení spotřeby | Norský úřad pro ropné zdroje | Ropné zdroje | NPD | Dodavatel plynu | Dodavatel plynu do EU | Celková produkce ropy | Produkce ropy a plynu | Produkce plynu | Norský úřad pro ropné zdroje NPD | Celkový objem ropy | Objem ropy a plynu | Pershing Square | Bill Ackman | OCI | Invest | Tržní stagnace | Fundamentální impuls | Znovuotevření čínské ekonomiky | Obnovitelné zdroje | Válka s Ruskem | Zprávy o trhu | Invesco Ltd. | Válka | Tržní signály | Snižování nákladů | Americké sankce | Saúdskoarabské ministerstvo energetiky | Světové poptávky | Zvýšení cen ropy | Vyšší ceny | Překážky | Závazek | Capital Management | Obchodní schopnosti | Price Futures | LPG | Rychlost | Americký akciový index S&P 500 | Poptávka v Číně | Zóny konfluence | Cenový vývoj na trhu s ropou | Stabilní posilování | Problémy ve švýcarském bankovním sektoru | Oblasti konsolidace | Oslabování australského dolaru | Vytrvalý cenový pokles | Střednědobý klouzavý průměr | Nárůst long pozic | Vznik prodejního trendu | Fyzický gap | Kvartální hospodářské výsledky | Letošní maximum | Nové letošní maximum | Dubnové obchodování | Cenové maximum | Společnost Boeing | Vice | Energetická agentura | Zpomalení produkce | Rating USA | Směřování | Finanční budoucnost | Bitcoincash | Potenciální ztráty | Aliance | Výkyvy jenu | Měnová politika americké centrální banky | Přehled měnového páru | WTI (OIL.WTI) | Rychlé rozhodování | Graf měnového páru | Epidemie | Cena akcií společnosti Boeing | Prognóza USD/CAD | Prognóza USD/CAD na rok 2023 | Technická analýza USD/CAD | USD/CAD v roce 2023 | Jak si vede USD/CAD | Ukazatele ekonomického rozvoje | Ukazatele ekonomického rozvoje USA | Monetární politika Bank of Canada | Obchodní charakteristiky páru USD/CAD | Přehled měnového páru USD/CAD | Dlouhodobá prognóza pro USD/CAD | Dlouhodobá prognóza | Analýza USD/CAD | Experti HSBC | Míra růstu HDP | Inflační indexy | Inflační indexy (CPI, PPI) | Ukazatele ekonomického rozvoje USA a Kanady | Přirážka | Hamás | Konflikt na Blízkém východě | Konflikt mezi Izraelem | Mistrovství | Geopolitická nejistota | Nepředvídatelnost | Shell a BP | Snížení cen | Doji | ProCent | Supporty | Sazby v USA | Kuvajt | Rafinérie | Základní úrokové sazby v USA | Boeing 737 | Letadla | Japonský index | Příklady z historie | Portfólia | Snižování produkce | Wealth | Úrovně supportu | Pohled na trh | Zemědělské plodiny | Strategie obchodování | Nákupy | Prodeje | Politické rozhodnutí | Commodity | Technologický rozvoj | Index USD | ATR (Average True Range) | Trendy na trhu | Politické nepokoje | Suroviny | Zemědělské produkty | Jak obchodovat s komoditami | Obchodovat s komoditami | Adaptace | Nasdaq a S&P 500 | Nasdaq a S&P | Geopolitická nestabilita | Analýza a strategie | Potenciální obraty | Praktické tipy pro obchodování | Tipy pro obchodování | Historie obchodování | Dosažení zisku | Úvod do světa komodit | Co jsou to vlastně komodity? | Hmatatelné produkty | Specifické výzvy | Sezónní změny | Drahokamové vlastnosti | Průmyslové využití | Klíčová průmyslová komodita | Zdraví globálního průmyslu | Potravinový řetězec | Tradingová portfolia | Specifika obchodování s komoditami | Změny v globálním ekonomickém prostředí | Přírodní katastrofy | Konflikty | Politické rozhodnutí o produkci | Rozhodnutí o produkci | Významné cenové výkyvy | Historie komoditního obchodování | Starověké civilizace | Fénicie | Znehodnocení měny | Vysoké výnosy | Jak se obchoduje s komoditami? | Fyzická výměna surovin | Fyzická výměna | Výměna surovin | Akcie fondů | Akcie fondů obchodovaných na burze | Přístup k pákovému efektu | Možnost krátkého prodeje | Důsledná analýza trhů | Důsledná analýza | Analýza trhů | Sledování základních ukazatelů | Politické a ekonomické faktory | Ekonomické faktory | Analýza komoditních trhů | Budoucí pohyby trhu | Sofistikovanější rozhodnutí | Úrovně pro vstupy a výstupy | Úrovně pro vstupy | Vstupy a výstupy | Krátkodobé klouzavé průměry | Hlubší trend | Potenciální obraty v trendu | Obraty v trendu | Obraty trhu | Principy technické analýzy | Základní principy technické analýzy | Napětí v Perském zálivu | Narušení dodávek ropy | Hlouběji porozumět trhu | Strategie obchodování s komoditami | Plavba na otevřeném moři | Dlouhodobé trendy na trhu | Trendy na trhu s komoditami | Taneční kroky s trhem | Kroky s trhem | Výkyvy v cenách | Načasování trhu | Dobré načasování trhu | Moment obratu trendu | Moment obratu | Rychle a zběsile | Adrenalin | Schopnost rychle reagovat | Tržní změny | Riziková strategie | Vysoce riziková strategie | Intraday přístup | Cit pro dobré načasování trhu | Pojištění proti nepřízni | Zajištění rizika | Komoditní obchodníci | Zájmové skupiny | Omezit potenciální ztráty | Zajištění rizika kvůli výkyvům v cenách | Cíl generovat zisk | Ochránit stávající pozice | Jak si vybrat tu správnou strategii? | Obchodní strategie pro komodity | Strategie pro komodity | Dynamické obchodování | Držet pozice po delší dobu | Tržní dynamika | Sledování globálních ekonomických trendů | Rizika a výzvy | Výzvy v obchodování s komoditami | Rizika a výzvy v obchodování | Výzvy v obchodování | Volatilita a nejistota | Ekonomické cykly | Vývoj volatility | Sledovat vývoj volatility | Average daily range | Indikátor ADR | Indikátor ADR (average daily range) | ADR (average daily range) | ATR (average true range) | Indikátor ATR (average true range) | Leverage (páka) | Riziko výkyvu cen | Zajistit si riziko výkyvu cen | Zajistit si riziko | Efektivní správa kapitálu | Efektivní správa | Použití Stop-Loss příkazů | Použití Stop-Loss | Ochrana zisků | Nejklíčovější strategie | Chránit svůj obchodní kapitál | Jak chránit svůj obchodní kapitál | Praktické tipy pro obchodování s komoditami | Tipy pro obchodování s komoditami | Vzdělávání a analýza | Úspěch v obchodování s komoditami | Historie obchodování komoditních trhů | Fyzické produkty | Stříbrná horečka bratrů Huntů | Záporná cena WTI | Záporná cena | Skladovací kapacity | Oživení ekonomické aktivity | Pochopení ekonomických principů | Komoditní trading | Cesta k mistrovství | Strategie sledování trendů | Strategie pro komoditní trading | Rozmanitost komodit | Technická vs. fundamentální analýza | Finanční odměny
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Pozice | Trh | Výhled | Rezistence | Reuters | ČTK | Banky | Banka | Obchodování | Indikátor | FOREX | Trading | Cena | Růst | Graf | EUR/USD

Předchozí klíčová slova

Produkce kávy
Produkce kávy podle země
Produkce lithia
Produkce mědi
Produkce německého průmyslu
Produkce neonu
Produkce ocele
Produkce oxidu hlinitého
Produkce piva
Produkce plynu

Následující klíčová slova

Produkce ropy a plynu
Produkce ropy ve Spojených státech
Produkce Saúdů
Produkce v Číně
Produkce ve stavebnictví
Produkce v průmyslu
Produkce vzácných kovů
Produkce základních surovin
Produkce zemního plynu
Produkce zlata
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Fintokei SwiftTrader
Potvrďte prosím... Zavřít