Sobota 27. duben 2024 01:42
reklama
Purple Ebook: Svíčkové a cenové formace
reklama
Purple Ebook: Svíčkové a cenové formace
reklama
CapXmaster
reklama
FTMO král

Averze k riziku

img

Rozbřesk: ČNB ponechává sazby beze změny, masivní ztráty koruny může tlumit

24.09.2020 V září se příkopy mezi jednotlivými zeměmi a odvětvími v Evropě ještě výrazně prohloubily. První podnikatelské nálady PMI ukazují, že na straně vítězů je průmysl navázaný na Německo a na straně poražených jih a odvětví služeb. Nehledě na výrazné rozdíly ovšem obrázek eurozóny jako celku nevypadá nijak povzbudivě - souhrnný index PMI klesl podruhé v řadě na 50,1 bodu. V první polovině září tak většina podniků v eurozóně očekávala stagnaci.
img

Rozbřesk: Koruna se bojí jestřába Prymuly a dalšího lockdownu

22.09.2020 Česká koruna se v průběhu včerejšího obchodování dostala pod silný tlak a bez větších problémů prolomila úroveň 27,0 EURCZK. Oproti euru tak česká měna jen včera odepsala 1,5 procenta, vůči dolaru dokonce ještě o půl procentního bodu více. Od září táhne korunu ke slabším úrovním narůstající averze k riziku na globální (akciových) trzích, nyní však do hry vstupuje také domácí faktor v podobě zhoršující se epidemiologické situaci v Česku.
img

Forex: Většina členů FOMC vidí stabilitu sazeb minimálně do konce roku 2023

17.09.2020 Včerejší zasedání americké centrální banky nijak zásadně nepřekvapilo, současný program odkupu aktiv se nemění, valná většina členů Fedu čeká úrokové sazby blízko nuly do konce roku 2023. Akciové trhy ukončily pětidenní rostoucí trend, americký dolar získává, vyšší averze k riziku je patrná na středoevropských měnách. Dnešní globální kalendář zásadní informace nepřinese, ten středoevropský je zcela prázdný.
img

Rozbřesk: Recese ničí pracovní místa pomalu, covid rekordy korunu rychle

16.09.2020 Nebývá to příliš často, kdy se ČR umístí na čele nějakého pozitivního žebříčku v rámci EU, avšak pokud jde o míru volných pracovních, je to už téměř pravidlo. I ve druhém čtvrtletí, které bylo ve znamení masivního propadu ekonomiky, byla česká míra volných pracovních míst v Unii opět nejvyšší.
img

Rozbřesk: Inflace stále nad trojkou, Londýn a EU opět na kordy

11.09.2020 Už od konce loňského roku se česká inflace pohybuje, s jednou výjimkou, nad hranicí tří procent. Ani srpen nebyl v tomto směru výjimkou. Inflace tentokrát podle očekávání poklesla o jednu desetinu procentního bodu, avšak nad trojkou nejspíš zůstane ještě několik měsíců. ČR tak bude dál patřit mezi země s nejvyšší inflací v rámci celé EU, a to i v době, kdy se ekonomika teprve vzpamatovává z koronarecese, výrazně klesají mzdové inflační tlaky a na poptávkovou inflaci může dokonce pomalu zapomenout.
img

Rozbřesk: Německé automobilky tlačí marně na šrotovné, ve hře je kapitálová pomoc

09.09.2020 Německé automobilky začínají volat po znovuzavedení šrotovného a po kapitálových injekcích státu. Výroba německých automobilek je stále zhruba 40 % pod maximy z let 2017 a 2018 a i když jsou v posledních měsících nové objednávky zase vzhůru, na rychlý obrat k lepšímu to zatím nevypadá. Německá vláda zatím odolávala zavedení šrotovného na jiné typy vozidel než elektromobily. A to platí i po včerejší schůzce šéfů automobilového průmyslu se zástupci vlády. Na rozdíl od roku 2009 tak zatím německé automobilky marně čekají na výraznější vzpruhu, a především subdodavatelské řetězce začínají mít vážnější potíže. Zástupci německé vlády tak na včerejší schůzce slíbili, že se pokusí vymyslet, jak jim eventuálně kapitálově pomoci.
img

Rozbřesk: Průmysl umazává jarní propad, koruna u 26,50 k euru a brent pod 42 dolary

08.09.2020 Včera zveřejněná čísla průmyslu potvrdila, že se největšímu tuzemskému odvětví daří postupně umazávat ztráty nakumulované během krizových jarních měsíců. Od května, kdy končily odstávky především v automobilovém průmyslu, se výpadek produkce postupně zmírňuje z dubnové třetiny až na aktuální zhruba čtyři procenta. Tedy alespoň pokud se díváme na jednotlivé měsíční objemy produkce ve srovnání s před-koronovým únorem.
img

Rozbřesk: Začíná kritický týden pro akcie, velcí hráči se vrací z dovolených

07.09.2020 Začíná kritický týden. Po americkém “Labor Day” se klasicky vrací na trhy po prázdninách větší institucionální obchodníci. Až uvidí drahé akcie vyhnané vzhůru zejména “retailovými” letními obchody, budou se muset rozhodnout. Buď naskočí na rozjetou vysokou vlnu, anebo začnou prodávat. Nebylo by to ostatně poprvé, co září přinese korekci přehnaného letního optimismu. A při pohledu na rostoucí počty nakažených napříč Evropou by se určitě důvody ke korekci našly.
img

Ranní komentář: Po divokém týdnu trhy zůstávají nervózní, Softbank a identifikována jako velký hráč na technologiích

07.09.2020 Máme za sebou divoký týden, během jehož druhé poloviny začaly prudce klesat hlavně technologické akcie. Jejich výprodej dostal pod tlak americké indexy v čele s Nasdaqem, který jen ve čtvrtek odepsal více než 5 % ze své hodnoty. Valuace ale i navzdory této korekci zůstávají zvýšené a bude zajímavé sledovat, zda investoři na korekci z minulého týdne budou ochotni navázat.
img

Rozbřesk: Koronavirus zastavil růst mezd. Další rekord nově nakažených

04.09.2020 Včera přišlo konečně na řadu jedno z posledních čísel za druhý kvartál a sice výsledek mezd. Potvrdilo se, že pandemie a s ní spojená recese výrazně zasáhla do mzdového vývoje v ČR. V podstatě se zastavil růst průměrné nominální mzdy, nicméně v řadě odvětví mzdy klesaly.
img

Eurodolar dál klesá. Špatné zprávy z Evropy, lepší z Ameriky

21.08.2020 Závěr týdne přihrává další zisky americkému dolaru, kterému se tak daří aspoň korigovat výrazné oslabení z minulých měsíců. Eurodolar klesá na 1,1775 a společně s tím dolar roste proti koruně nad 22,15.
img

Rozbřesk: Výroba automobilů zaostává o 30 % za loňskem

21.08.2020 Zatímco na první červencové statistiky z ekonomiky si budeme muset počkat ještě více než čtrnáct dní, čísla z největšího tuzemského průmyslu – výroby automobilů – už k dispozici jsou. Podle nich se jen v tomto měsíci v ČR vyrobilo téměř 83 tisíc automobilů, což bylo o 5,2 % méně než v loňském roce. Výrazný nárůst zaznamenala Škoda Auto, v mínusu naproti tomu byly dvě zbylé automobilky. Hodnoty jsou však jako obvykle v tomto čase ovlivněny načasováním celozávodních dovolených, které nejsou vždy ve stejném termínu. Proto jednoduše říct, že jsou aktuální výsledky pozitivní nebo negativní, bude možné nejdříve až za měsíc, kdy budou k dispozici i čísla za srpen.
img

Trump mluví o odložení voleb. Akcie padají, data jim nepomohla

30.07.2020 Dnešek přinesl zajímavá makrodata. Německá a americká ekonomika klesly za jediný kvartál o desetinu, čehož nebyly svědky celé generace. Počítalo se tím už dlouho, ovšem investoři podle nás tak trochu doufali, že čísla budou nakonec lepší, tak jako jiné statistiky z průběhu druhého čtvrtletí. Nakonec tedy důvod ke zlepšení sentimentu nepřišel. Naopak týdenní žádosti o dávky v nezaměstnanosti se znovu zvýšily a naznačily tím, že se opravdu oživení nyní asi zadrhává, jak ostatně varuje Fed už nějaký čas.
img

Nárůst volatility může být pro dolar zkouškou

30.07.2020 Americký dolar v poslední době oslabil. Další pokles se ale může v krátkodobém horizontu zkomplikovat, pokud americký Kongres nedokáže přijít s dostatkem nových stimulů. A časové okno pro zavedení nových opatření je poměrně úzké. Pro dolarové medvědy by mohlo být nejtěžší zkouškou zhoršení situace v oblasti rizikových aktiv, ať už budou příčiny jakékoli, a případné zvýšení volatility.
img

Rozbřesk: Nové registrace aut v EU zmírňují propad, OPEC+ od srpna zvýší produkci

16.07.2020 S opětovným rozběhem výroby a znovuotevřením autosalónů se propad prodejů automobilů v zemích EU začíná zmírňovat. Alespoň to naznačují červnové statistiky registrací nových osobních aut zveřejněné dnes ráno. Ve srovnání s loňským červnem celý trh propadl o 22,3 %, respektive o 273 tisíc vozů. Propad od začátku roku nicméně stále dosahuje více než 38 %, což konkrétně znamená, že se trh EU (bez Velké Británie) zmenšil o více než 2,6 mil. automobilů a k historickému minimu dosaženému při minulé recesi už zbývá jen velmi malý krůček.
img

Rozbřesk: Evropský průmysl se odrazil ode dna

15.07.2020 To nejhorší mají průmyslové firmy za sebou, avšak rizika a nejistoty zdaleka ještě nepominuly. Asi tak by se daly jednoduše hodnotit výsledky průmyslové výroby ve většině zemí EU za květen, kdy už docházelo k odstraňování nejvíce restriktivních opatření a končily i dobrovolné odstávky v automobilovém průmyslu.
img

Rozbřesk: Hlavní úkolem staronového polského prezidenta je udržení štědrého penězovodu z EU

14.07.2020 Zachování stávajícího stavu v Polsku - tedy alespoň do roku 2023. Tak by se dal stručně shrnout výsledek druhého kola prezidentských voleb v Polsku, kterého proběhlo o víkendu a v nichž těsně obhájil svůj post dosavadní prezident Duda. Prezidentský mandát je sice v Polsku na pět let, ale současná vláda pod vedením sociálně-konzervativní strany Právo a spravedlnost s níž Duda sympatizuje, bude v Polsku vládnout minimálně do roku 2023, kdy v zemi mají proběhnout řádné parlamentní volby.
img

Rozbřesk: Opice v Thajsku bez práce, aneb o povaze šoků

10.07.2020 Opice v Thajsku přišly o práci. Nedávné rozhodnutí britských maloobchodních řetězců vyhlásit bojkot na kokosové ořechy sbírané opicemi dost možná osvobodí řady makaků od stereotypní otrocké práce. Na druhou stranu bojkot kokosových produktů ze strany západních řetězců představuje jen další negativní ekonomický šok v tomto již tak zpackaném roce.
img

Rozbřesk: Jak se ekonomika vzpamatovává z karantény

07.07.2020 Tento týden bude ve znamení nových reálných dat z ekonomiky, která ukážou, v jakém stavu se nacházely největší odvětví po začátku uvolňování restriktivních opatření zaměřených na boj s koronavirem, a to nejenom u nás, ale i v blízkém okolí. Už včera se trhy měly možnost podívat na vývoj nových zakázek v německém průmyslu, který byl v důsledku své exportní orientace koronakrizí zasažen extrémně silně. Květnová data naznačují, že z nejhoršího je německý průmysl už venku, avšak k předkrizové úrovni zakázek má stále ještě velmi daleko. Proto lze více než desetiprocentní meziměsíční nárůst objednávek jistě uvítat, avšak současně se nedá přehlédnout, že jsou stále o téměř 30 % pod úrovní loňského května nebo o 31 % pod únorovou hodnotou. V případě automobilového průmyslu, jehož dodavatelské řetězce sahají i do ČR, byly květnové zakázky v podstatě jen poloviční.
img

Okénko trhu - PMI potvrdí další nárůst sentimentu

22.06.2020 V pátek se konal první summit EU, kde se předsedové vlád snažili dosáhnout dohody o evropském záchranném fondu. Komise se rozhodla částku v objemu 750 miliard EUR rozdělit na pomoc zemím unie zasaženým pandemií Covid-19. Již před schůzkou se ukazovalo, že dosáhnout dohody bude obtížné, protože už v předstihu některé země nešetřily kritikou ohledně předložených návrhů (Rakousko, Nizozemsko, Švédsko a Dánsko). Kromě financování tzv. Corona balíčku (půjčky vs. granty), byl předmětem připomínek i navrhovaný alokační klíč, založený kromě jiného i na mírách nezaměstnanosti z let 2015–19. Přitom lze říci, že obecná vůle přijmout záchranný balíček je poměrně velká, ovšem nalezení přijatelné shody ohledně distribučních pravidel nebude jednoduché. Schůzka tak skončila pouze apelem na co nejrychlejší schválení záchranného fondu EU. Další jednání by se mělo konat v polovině července.
C:\fakepath\top-22062020-lv-5.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

22.06.2020 1) Akcie v Asii se dnes obchodovaly smíšené, investoři sledovali reakci trhu na rostoucí počet případů koronaviru v USA. V pátek a sobotu bylo hlášeno více než 30 tisíc nově nakažených, to je nejvíc od 1. května 2020. Čína nechala dnes referenční úrokovou sazbu beze změny, přičemž roční úroková sazba zůstala na úrovni 3,85 %.
C:\fakepath\top-12062020-lv-6.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

12.06.2020 1) Akciové trhy v průběhu včerejška prudce obrátily směr, a pod silný tlak se tak společně s nimi dostala většina rizikových aktiv. Výjimkou nebyla ani ropa Brent, která v posledních týdnech profitovala z poklesu globální averze k riziku a zakotvila u hranice 40 dolarů za barel. Primárním motorem vyšších cen ropy, které se od dubnových minim zdvojnásobily, je však zlepšující se fundamentální obrázek, jenž by měl limitovat prostor pro cenovou korekci směrem dolů.
img

Rozbřesk: Co dále čekat na ropném trhu?

12.06.2020 Akciové trhy v průběhu včerejška prudce obrátily směr, a pod silný tlak se tak společně s nimi dostala většina rizikových aktiv. Výjimkou nebyla ani ropa Brent, která v posledních týdnech profitovala z poklesu globální averze k riziku a zakotvila u hranice 40 dolarů za barel. Primárním motorem vyšších cen ropy, které se od dubnových minim zdvojnásobily, je však zlepšující se fundamentální obrázek, jenž by měl limitovat prostor pro cenovou korekci směrem dolů.
img

Rozbřesk: OPEC+ prodlužuje produkční škrty a další adept na překvapení roku...

08.06.2020 Cenu za nejhorší odhad roku by bezesporu mohla vyhrát sázka analytiků na další růst americké nezaměstnanosti. Zatímco ekonomové očekávali na základě týdenních čísel z úřadů práce ztrátu více než sedmi milionů pracovních míst, ve skutečnosti americký trh práce zaznamenal historicky nejvyšší čistý přírůstek pracovních míst, a to více než 2,5 milionu pracovníků. Ve finále tak nedošlo ani k dalšímu nárůstu míry nezaměstnanosti na 19%, ale naopak k jejímu poklesu na 13,3%. Za velkou část překvapení mohly tři sektory, které byly v průběhu pandemie nejvíce zasaženy - pohostinství, hoteliérství, maloobchod a zdravotní péče.
img

Rozbřesk: Česko s historicky nejvyšším deficitem rozpočtu, středoevropské měny před zasedáním ECB dále posilují

02.06.2020 Zas takové překvapení to vzhledem k vývoji ekonomiky, respektive koronakrizi není, ale rozhodně něco takového tu ještě nebylo. Řeč je o výsledku státního rozpočtu za prvních pět měsíců roku. Z dubnových necelých 94 mld. korun se deficit státních financí vyšplhal během jediného měsíce na rekordních 157,4 mld. Za tímto číslem můžeme hledat především vládní kroky v boji s koronakrizí, které se promítly jak do vývoje příjmů, tak i výdajů.
img

Ranní nadhoz - výrobní PMI naznačí pro květen mírné zlepšení

01.06.2020 Spotřebitelské ceny v eurozóně v květnu meziměsíčně klesly o 0,1%, což znamenalo další zvolnění meziroční inflace o 0,2 p.b. na 0,1%. Zveřejněné údaje byly v souladu s očekáváním analytiků. Pokles inflace až téměř k nulové hladině znamenal další vzdálení se od cíle Evropské centrální banky, který je nastaven na úroveň těsně pod 2 %. Jádrová složka cen po vyloučení potravin a energií dosáhla 1,1%, tedy stejné hodnoty jako v dubnu.
img

Rozbřesk: Vládní daňový balíček míří mimo cíl aneb proč se vyhnout “loss carryback”

27.05.2020 Vláda tento týden přijala daňový balíček, který má bohužel řadu mezer. Pomoc v první fázi krize by měla být dočasná a měla by současně řešit výpadky hotovosti ve firmách a stimulovat udržení zaměstnanosti. A to nejlépe skrze všeobecně dostupné nástroje - krize postihuje podniky napříč celou ekonomikou.
img

Rozbřesk: To nejhorší za námi? Koruna dál těží ze zklidnění situace kolem záporných sazeb

26.05.2020 Vzhledem k tomu, s jakým zpožděním přicházejí z ekonomiky tvrdá data, nezbývá než – zvlášť v těchto dynamických časech – věnovat pozornost těm měkkým. Včera zveřejněná sada tuzemských indikátorů nálady ukázala, že i v květnu se důvěra v české ekonomice mírně zvýšila, i když se dál držela blízko svého dna. Zvlášť patrný byl kontrast mezi tím, jak situaci vnímala firemní sféra a spotřebitelé. Zatímco podniky zůstaly i po prvním „rozvolňování“ restriktivních opatření dál velmi skeptické, předchozí spotřebitelský pesimismus se výrazně zmírnil. Ale popořadě.
img

Rozbřesk: Aktivita ve firmách se začíná vzpamatovávat, k dobrým časům je ale hodně daleko

22.05.2020 To nejhorší je za námi, ale vyhráno zdaleka není. Asi tak nějak by se daly shrnout včera zveřejněné květnové indexy nákupních manažerů za eurozónu. Nový výsledek potvrdil, že dubnová čísla byla (prozatím) naprostým dnem firemní aktivity a ekonomika se začíná pomalu vzpamatovávat s tím, jak opadávají restrikce a podniky ukončují nucené i dobrovolné odstávky. Celkový kompozitní PMI vyšplhal z předchozích 13,6 na 30,5 bodu, avšak k neutrální padesátkové hranici zbývá ještě extra velký kus cesty. A totéž vlastně platí i pro všechny zveřejněné dílčí subindexy, tedy pro výrobu, nové zakázky i zaměstnanost nebo pro jednotlivé země, jejichž předběžné výsledky byly včera rovněž zveřejněny.
img

Běžný účet platební bilance příjemně překvapil

14.05.2020 Běžný účet platební bilance vykázal za březen nepatrný schodek 0,5 mld. CZK, když tržní konsensus počítal s pasivem 9,5 mld. CZK. Našeho optimistického odhadu +12,9 mld. CZK dosaženo nebylo, což indikovalo již dříve oznámené zklamání, které přinesl březnový zahraniční obchod se zbožím. Zejména exportní strana doplatila na zavřené hranice a kolaps zahraniční poptávky kvůli vládami zaváděným opatřením proti šíření koronaviru.
img

Týdenní zpráva z FOREX trhu: Česká národní banka ozřejmí důvody razantního snížení sazeb

11.05.2020 Po již oznámených měsíčních datech z tuzemské ekonomiky se v závěru tohoto týdne dočkáme odhadu reálného HDP za Q1 20. Obáváme se poměrně razantního mezičtvrtletního poklesu o 7,6 %. To jenom ospravedlní očekávání dalšího snížení korunových úrokových sazeb, a to navzdory námi přepokládanému pomalejšímu snižování inflace ve srovnání s tržním konsensem i předpokladem ČNB. Dnes může trhům dodat impuls virtuální setkání analytiků s představiteli ČNB. Hodně mohou napovědět i dnešní čtvrtletní data ze sektoru služeb. Pokud jde o světový ekonomický kalendář, i ten bude ve znamení publikování dat HDP za Q1 20. Hlavní pozornost bude směřovat na Německo a eurozónu. Z USA se v záběru týdne dočkáme statistik dubnových malo-obchodních tržeb a průmyslové výroby. Právě duben by měl být pro tamní ekonomiku tím nehorším.
img

Ranní zpráva z FOREX trhu: ČNB dnes opět sníží úrokové sazby. My sázíme na 50 bb

07.05.2020 Po včerejším zklamání, které přinesly tuzemské maloobchodní tržby za březen, se pro dnešek obáváme výsledku průmyslu, stavebnictví a exportů za stejný měsíc. V reakci na paralyzovanou ekonomiku dnes ČNB doručí další stimul v podobě snížení úrokových sazeb; podle nás klesne 2týdenní repo sazba o 50 bb na 0,50 %. Propadů průmyslových výrob za březen se kromě Česka dočkáme i z Německa a Francie. Americký ekonomický kalendář přinese další vysoká čísla nových uchazečů o podporu v nezaměstnanosti za minulý týden.
img

Forex: Dolar drží silné pozice, koruna neúspěšně atakovala hladinu 27 CZK/EUR

06.05.2020 Společné evropské měně se ani třetí pracovní den tohoto týdne nedařilo, když euro pokračovalo v sestupném trendu. Vůči dolaru tak kurz spadl až k 1,0780 EUR/USD. V průběhu americké seance euro přeci jen lehce korigovalo návratem nad 1,0800 EUR/USD.
img

Ranní komentář: Akciové trhy zahájily květen korekcí, Trump vyhrožuje novými cly

04.05.2020 Závěr minulého týdne se nesl v nervózním duchu. K tomu přispěly komentáře amerického prezidenta a obavy z toho, že bude chtít potrestat Čínu novými cly a dalšími restriktivními opatřeními kvůli jejímu podílu na šíření koronaviru. Po velmi silném dubnu tak indexy zahájily květen korekcí, která pokračuje také v průběhu dnešního rána, kdy se futures na americké indexy opět drží v červených číslech.
img

Rozbřesk: Schodek rozpočtu může být ještě vyšší, je správné, že si stát tvoří zásoby hotovosti

20.04.2020 Nový návrh státního rozpočtu počítá s deficitem 300 miliard korun, ale ani to s vysokou pravděpodobností nebude konečná. Jenom výpadky daňových příjmů pravděpodobně dosáhnou stovek miliard korun a nová opatření také nebudou zadarmo. Na druhou stranu, je pochopitelné, že ministerstvo financí v tuto chvíli podobně jako většina hráčů na trhu jednoduše neví, jak velký bude celkový účet za pandemickou krizi. Je tedy dobře, že na trhu shání peníze “do zásoby”. Jen uplynulý týden ministerstvo na trzích sehnalo skoro 90 miliard korun a díky zrychlenému prodeji dluhopisů si tak od začátku roku půjčilo již přes čtvrt bilionu korun.
img

Rozbřesk: Proč neodložit podnikům DPH?

16.04.2020 I když máme na stole první scénáře uvolňování karanténních opatření, začíná být jasné, že po celý druhý kvartál bude řada odvětví jednoduše krvácet. A to ať už skrze přímé omezení výroby, výpadky subdodávek nebo v důsledku slabé poptávky. Pokud se budou výpadky likvidity v podnikovém sektoru pohybovat v řádu vyšších stovek miliard až jednoho bilionu korun, zdá se, že česká vláda nemůže agresivnějšími krátkodobými opatřeními mnoho pokazit. Záruční úvěrové programy COVID I a COVID II měly pomalý náběh a v jejich rámci se nakonec poskytl relativně malý objem úvěrů (zatím přibližně 300 plus 600 milionu CZK). Je tedy zapotřebí, aby se co nejrychleji rozjely nové záruční programy, a to rychleji administrované a takové, na které dosáhne větší počet podniků (například připravovaný COVID III). Do té doby může česká vláda zvážit i jiné způsoby, jak ponechat dočasně více hotovosti ve firmách - například odklad plateb DPH nebo sociálního a zdravotního pojištění výměnou za rozumný úrok. Šlo by svým způsobem o rychlou překlenovací půjčku a stát by mohl úrok nastavit jednoduše a rychle například výrazným snížením sankcí za opožděné platby.
img

Rozbřesk: Inflace na rychlém ústupu, vláda narýsovala jízdní řád pro rozvolňování karantény

15.04.2020 Chod české ekonomiky budou ještě dva měsíce (přesněji do 8. června) ovlivňovat vládní regulace. Až v tomto termínu, pokud vše půjde dobře, se budou moci uvolnit poslední služby, tedy hotely a restaurace, obchody nad 1000 metrů čtverečních (které nejsou v nákupních centrech), taxislužby, divadla apod. Ale ani to nebude znamenat úplný návrat do před korona-krizových podmínek, protože například hromadné kulturní akce zůstanou i nadále zapovězeny. Velkou neznámou navíc zůstává návrat běžného režimu na české hranice, a tedy i celkové uvolnění turistického ruchu. Budou to celkem tedy více než tři měsíce fungování ekonomiky v omezeném režimu, který se nepochybně výrazně projeví na jejím výkonu.
img

Jednání Euroskupiny ve slepé uličce

08.04.2020 Dnešní den začal zklamáním. Včerejší jednání Euroskupiny ohledně balíčku opatření v rámci boje s koronavirem se sice protáhlo do noci, ale nedospělo k dohodě. Euro se mezitím po menším zaváhání opět stabilizovalo.
img

Rozbřesk: Co dnes čekat od České národní banky?

26.03.2020 ČNB dnes bude opět řešit, jak co nejlépe pomoci v boji s ekonomickými důsledky koronaviru. Po mimořádném snížení sazeb o 50 bps pravděpodobně přijde další snížení o stejnou dávku na 1,25 %. Pro trhy a korunu to však nebude velké překvapení - očekávání většiny investorů jsou ještě agresivnější a počítají s tím, že úrokové sazby do tří měsíců klesnou až na 0,5 %. Podle našeho názoru ČNB nemusí být nutně tak agresivní s dalším snižováním úrokových sazeb. Rychlé pohyby mohou nastartovat na málo likvidních českých trzích novou volatilitu a zrychlit odliv kapitálu do zahraničí. A je otázka, zda nižší sazby nutně musí vždy převážit náklady spojené s vysokou volatilitou. I proto čekáme, že například na rozdíl od amerického Fedu, může být další snižování sazeb v Česku spíše postupné.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 23.3.2020

23.03.2020 Podle některých odhadů by HDP eurozóny mohlo v případě tříměsíčního přetrvání karantén a uzavřených hranic poklesnout v roce 2020 asi o 4%. Stejný, tedy 4% pokles, předpovídají mnozí i pro USA. Největší propad zaznamená ekonomika ve druhém kvartále, kdy se naplno projeví dopad současných tvrdých opatření. Očekává se, že americké hospodářství může předvést svůj nejhorší kvartální pokles v moderní historii. Sestupné tendence nastanou i v případě firemních zisků. Např. Goldman Sachs očekává, že korporátní zisky v roce 2020 propadnou o 33%. Dominantním scénáře většiny prognóz zatím zůstává silné hospodářské oživení v roce 2021.
img

Rozbřesk: ČNB mimořádně zasahuje, ropa pod 30 USD/barel

17.03.2020 Bankovní rada ČNB na včerejším mimořádném zasedání snížila úrokové sazby o půl procentního bodu. Umazala tak nejenom překvapivé únorové navýšení repo sazby, ale dokonce ji vrátila na úroveň před loňským květnem. Vzhledem k tomu, že tento krok udělala zcela mimo svůj harmonogram a navíc i v době korunového výprodeje, je evidentní, že ČNB odstavila kurz na druhou kolej, byť sám o sobě uvolňuje měnové podmínky, a navíc je připravena dál jednat.
img

RANNÍ SOUHRN AKCIOVÝCH TRHŮ PRO DEN 13.3.2020

13.03.2020 Index S&P 500 odepsal 9,5% a vstoupil tak do medvědího trendu. Od 19.2. února ztratil hlavní americký akciový benchmark 27%. Investoři stále bojují se správným zaceněním ekonomických dopadů epidemie.
img

Rozbřesk: ECB nenadchla, koruna pokořila hranici 26 EUR/CZK

13.03.2020 Nadějný příběh, který „rozehrála“ evropská ekonomika na začátku roku, je pryč, i když jej budou ještě chvíli podporovat dobíhající měsíc dva stará data. S rozšířením koronaviru přichází reakce, které mění hospodářskou politiku i chování firem a spotřebitelů. Jestli ještě před několika málo týdny firmy uvažovaly, jak překlenou výpadek dodávek komponent z Asie, nyní už stojí před domácími (evropskými) důsledky v podobě komplikací v logistice, karantén zaměstnanců a někde i zavřených obchodů.
img

DAX30 pod tlakem - trh se zaměřuje na 11 200 bodů

09.03.2020 Ekonomický kalendář je začátkem týdne poměrně slabý avšak, silná averze k riziku koncem minulého týdne by měla udržovat zvýšenou volatilitu, a to i na německém indexu DAX.
img

Forex: Šířící se koronavirus zůstává pro finanční trhy hybatelem číslo jedna

03.03.2020 OECD včera varovala, že šířící se koronavirus povede k oslabení hospodářského růstu na nejslabší hodnotu za poslední dekádu. Česká ekonomika již zpomaluje, což potvrdí zpřesněná data za Q4 19. Struktura odhalí, že slabá je zahraniční poptávka a investiční aktivita. Nad vodou ekonomiku drží spotřebitelé. Evropská data o inflaci a nezaměstnanosti trhy zásadně neovlivní.
img

Ranní komentář: S&P500 za dva dny -6,2 %. AUD a NZD navzdory korekci překvapivě stabilní

26.02.2020 Včerejší seance přinesla na akciové trhy další vlnu výprodejů. Sentiment je díky koronaviru velmi nervózní a nijak mu nepomohlo ani včerejší prohlášení amerického Úřadu pro kontrolu a prevenci nemocí, který varoval Američany před rizikem šíření nákazy také na území Spojených států. Americké indexy tak včera odepsaly další 3 % a i když dnes ráno podle futures rostou, riziko další korekce zůstává i nadále ve hře.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 17.2.2020

17.02.2020 Čínská centrální banka snížila mezibankovní sazbu o 10 bps. Investoři očekávají masivnější stimulus srovnatelný s rokem 2015. Před pěti lety dosáhla celková velikost stimulů až 10% HDP. Shanghai Composite přidává 2,3%.
img

Rychlé shrnutí

13.02.2020 Čínská provincie Hubei změnila metodiku, podle které eviduje počty nakažených osob a obětí koronaviru. Jen tato změna sama o sobě zvýšila počty obětí o stovku a počty nakažených o více než 13 tis. Celkově se tak počty nakažených po dnešku zvýšily o 14 840 osob a dosahují už více než 60 tis. Experti z USA stále čekají na povolení od Číny, aby mohli zamířit monitorovat situaci do Wuhanu.
img

Ranní zpráva z FOREX trhu: Jestřábí ČNB dnes ponechá úrokové sazby nezměněné

06.02.2020 Pozornost tuzemských investorů dnes bude jednoznačně směřovat k zasedání centrálních bankéřů. Přes vysokou a dále se zvyšující inflaci neočekáváme hlavně kvůli nejistotám ve vnějším prostředí změnu v nastavení měnové politiky. Přetrvávající slabost vnější poptávky hned ráno potvrdí prosincové statistiky německých podnikových objednávek, kde na výraznější se odražení ode dna stále čekáme. Pozitivní pro globální finanční trhy jako celek je bezesporu dnešní oznámení Číny, že snižuje cla na dovozy ze Spojených států.
img

Rozbřesk: Fed vyčkává, IKEA, Starbucks a Apple zavírají své prodejny v Číně kvůli koronaviru

30.01.2020 Tisková konference šéfa Fedu J. Powella po zasedání FOMC se tentokrát nesla v poněkud jiném duchu než obvykle. Tradiční salonní debata o bilanci makroekonomických rizik či připravované revizi měnové strategie Fedu byla totiž tentokrát vystřídána daleko techničtějším povídáním o tom, jak optimálně nastavit úroveň bankovních rezerv v systému. Něco, co nikdo přesně neví, ale co má velmi důležité implikace pro finanční trhy, neboť je velký rozdíl jestli Fed (například nákupy aktiv) zajistí nadbytek či naopak nedostatek bankovních rezerv.
img

Rozbřesk: Koronavirus a ropný trh: černá labuť roku 2020?

28.01.2020 Jen co odeznělo bezprostřední napětí spojené s americko-íránským konfliktem, se globální trhy dostávají znovu pod tlak, tentokrát v souvislosti s rostoucí obavou z šíření čínského koronaviru. Ten přináší ztráty napříč rizikovými aktivy, přičemž ušetřeny nezůstaly ani měny ve středoevropském regionu. Ještě dramatičtější je pak propad v případě ropy Brent, která jen za poslední týden odepsala téměř 10 procent a sesunula se až pod hranici 60 dolarů za barel, nejníže od října minulého roku.
img

Ranní zpráva z FOREX trhu: Maďarská centrální banka dnes nepřekvapí

28.01.2020 Dnes zveřejňované americké statistiky zřejmě finanční trhy zásadně neovlivní. Prosincové objednávky zboží dlouhodobé spotřeby budou kompenzovat listopadové slabší číslo. Lednová spotřebitelská důvěra se od prosincové hodnoty zřejmě příliš neodchýlí. Maďarská centrální banka ponechá na svém dnešním zasedání měnovou politiku nezměněnou, tj. nadále uvolněnou, a zdůrazní symetrická rizika pro očekávaný inflační vývoj.
img

Týdenní zpráva z FOREX trhu: Brexit je konečně tady! BoE zareaguje snížením sazeb

27.01.2020 Již tento pátek opustí Velká Británie oficiálně Evropskou unii a vstoupí do přechodné fáze, která by měla trvat do konce roku. Nejistota, jak bude vypadat budoucí uspořádání (nejenom) obchodních vztahů mezi VB a EU nás tak bude provázet i nadále. Bank of England dá zřejmě na čtvrtečním zasedání ekonomice do vínku nižší úrokové sazby. To středeční zasedání Fedu by nic zásadního přinést nemělo. Finanční trhy budou v tomto týdnu dále sledovat zprávy o šířícím se koronaviru. A zatímco americká data poukáží na slábnoucí domácí poptávku, evropská by měla potvrdit opatrné zlepšování situace.
img

Okénko trhu - stabilita sazeb je podle J. Rusnoka nejpravděpodobnější

20.01.2020 Guvernér České národní banky Jiří Rusnok v sobotním rozhovoru pro Lidové noviny znovu zopakoval, že podle jeho názoru se výše úrokových sazeb pravděpodobně měnit nebude. Diskuse na nejbližším zasedání tak bude znovu balancovat mezi stabilitou či zvýšením úroků. Inflace v závěru roku zrychlila a dostala se nad tři procenta, což podle jeho názoru jistě ovlivní vyznění aktuální makroekonomické prognózy. Pro měnovou politiku ČNB je ovšem relevantní inflace na horizontu 12 – 18 měsíců a nynější zpřísněním měnové politiky již nemůže ovlivnit růst cen v nejbližších měsících. Zároveň zmínil, že měnová politika Evropské centrální banky se letos nejspíš měnit nebude a zůstane extrémně uvolněná.
img

Rozbřesk: Zájem o nová auta nepolevuje, koruna nejvýš za 7 let a ruský rubl v klidu

16.01.2020 Nakonec to nebyl až tak špatný rok, budou si moci říct nad dnešními čísly o registracích osobních automobilů v EU některé automobilky. Sice se čekal symbolický útlum evropských prodejů, avšak ty se ve finále zvýšily o 1,2 %, hlavně díky vývoji v Německu, kde se loni registrovalo o 5 % více nových vozů než v roce 2018. Na celkovém nárůstu se pak tento samotný trh podílel z 95 %. Z pěti největších trhů v EU rostly tři, výjimkou byla pouze Velká Británie, kde v době brexitové nejistoty docházelo ke konsolidaci trhu po předchozím boomu, a Španělsko.
img

Rozbřesk: Jakože nízká inflace? To si asi děláte…

10.01.2020 Chodíte do obchodů? Jako normálně nakupovat? A máte pocit, že by ceny rostly v posledních letech v průměru jen o 2 % ročně? Já, když ráno vytáhnu peněženku, abych si zaplatil snídani, mám tíživý pocit, že tomu tak není. Centrální bankéři nás přitom neustále přesvědčují o tom, že inflace je proklatě nízko, ve světě plno rizik a proto je třeba stále přilévat olej do ohně (čti držet úroky blízko nuly a tisknout masivní objemy peněz). Přitom, když už se inflace ocitne viditelně nad inflačním cílem, tak centrální bankéři spustí oblíbenou písničku o tom, že vysoká inflace je způsobena faktory mimo jejich kontrolu. K tomu obvykle dodají, že centrální banka vlastně cílí na úplně něco jiného, než je růst agregovaného spotřebitelské koše, s nímž je konfrontována normální domácnost, která potřebuje nakrmit své děti, svítit a občas jezdit autem. K tomu dvě hezké historky z poslední dnů…
img

Ranní komentář: DAX na dosah historického maxima, dnes výsledky NFP

10.01.2020 Na finančních trzích dál převládá risk-on momentum, které pomáhá hlavně akciím, které v USA dál navyšují historická maxima. K těm se ale pomalu začíná blížit například i německý DAX, jenž je na dosah ceny 13 600 euro, která může obchodníkům posloužit nyní jako zajímavá resistence. Pokles averze k riziku naopak dál drží pod tlakem hlavně bezpečné přístavy, takže v korekci dřívějších zisků pokračují drahé kovy a japonský jen.
img

Market Alert: Ropa prudce vzrostla po útocích v Saúdské Arábii

18.09.2019 Máme za sebou dramatický start do nového týdne na ropných trzích. Severomořský ropný benchmark Brent (Oil v platformě xStation) si prošel nejvyšším nárůstem od invaze Saddáma Husseina do Kuwaitu v roce 1990. Cena ropných futures se zvýšila takřka o 20 % po otevření trhu kvůli víkendovým útokům na ropnou infrastrukturu Saúdské Arábie. Trh si prochází nabídkovým šokem, když se těžební kapacita země omezila o více než 5 mil. barelů ropy denně. Jedná se o dosavadní největší incident podobného charakteru. Z trhu zmizela 1/20 globální produkce. Obchodníci se navíc bojí, že se podobné útoky mohou opakovat.
img

Market Alert: Ropa prudce vzrostla po útocích v Saúdské Arábii

16.09.2019 Máme za sebou dramatický start do nového týdne na ropných trzích. Severomořský ropný benchmark Brent (Oil v platformě xStation) si prošel nejvyšším nárůstem od invaze Saddáma Husseina do Kuwaitu v roce 1990. Cena ropných futures se zvýšila takřka o 20 % po otevření trhu kvůli víkendovým útokům na ropnou infrastrukturu Saúdské Arábie. Trh si prochází nabídkovým šokem, když se těžební kapacita země omezila o více než 5 mil. barelů ropy denně. Jedná se o dosavadní největší incident podobného charakteru. Z trhu zmizela 1/20 globální produkce. Obchodníci se navíc bojí, že se podobné útoky mohou opakovat.
img

Rozbřesk: Německé dluhopisy zažily nejprudší výprodej za poslední 4 roky

06.09.2019 Trhy prošly jedním z největších dluhopisových výprodejů v posledních letech. Výnosy amerických dluhopisů šly vzhůru o více než 10 bps a ještě výraznější byly výprodeje na německém bundu, který se na třicetileté splatnosti dokonce vrátil na chvíli s výnosem nad nulu (největší ztráty za poslední čtyři roky).
img

Do dluhopisů se promítl strach o světovou ekonomiku. Akcie kleají, zlato roste

14.08.2019 Obavy ze zpomalení světové ekonomiky posílají dolů evropské i americké akcie, takže euforie z úterního odkladu protičínských cel je dnes už jenom vzpomínkou. Naopak zájem o státní dluhopisy roste takovou měrou, že se dvouleté americké výnosy vyšvihly nad dluhopisy s desetiletou splatností. Naposledy se tak stalo v roce 2007 před vypuknutím finanční krize. Poprvé od finanční krize invertovala také britská výnosová křivka.
img

Asijské indexy následují korekci v USA

13.08.2019 První seance tohoto týdne se nesla v duchu dalších výprodejů na globálních trzích s Wall Street klesající o více než 1 %. Výprodej byl do značné míry způsoben situací na emerging markets v čele s kolapsem argentinského pesa, které začalo prudce klesat v reakci na výsledky prezidentských primárek, ve kterých utrpěl současný prezident drtivou porážku. Argentinský akciový index se navíc včera propadl o téměř 40 % a v dolarech dokonce klesal o více než polovinu, což byl jeho druhý nejhorší jednodenní výsledek za posledních 70 let. Negativní sentiment se díky tomu nesl napříč emerging markets měnami a negativně ovlivnil například také jihoafrický rand, nebo mexické peso. V reakci na růst averze k riziku pak začaly novu růst také americké dluhopisy, jejichž výnosy u 10 letých splatností klesly z 1,74 % zpět na 1,64 %.
img

Ranní komentář: Akcie své ztráty z minulého týdne dokázaly umazat, bezpečné přístavy ale pozice drží

12.08.2019 Máme za sebou velmi divoký týden, který přinesl nejprve vlnu výprodejů a následné zklidnění. Růst averze k riziku byl samozřejmě spojen s eskalací obchodní války mezi USA a Čínou a následné zklidnění pak mělo hodně co dočinění hlavně se skutečností, že další růst napětí nepokračoval a na trzích, v očekávání dalšího uvolňování měnové politiky, mezitím výrazně klesly výnosy zejména v USA. Americké indexy díky tomu dokázaly své pondělní ztráty zlikvidovat, ale bezpečné přístavy jako drahé kovy, dluhopisy, nebo JPY si své pozice stále drží.
img

Čínský jüan na nejnižší úrovních do finanční krize. RBNZ snížila úrokovou sazbu o 50 bp

09.08.2019 Nový jmenovaný japonský ministr financí Yoshiki Takeuchi v pondělí konstatoval, že po nedávném posílení japonské měny, kvůli risk-off módů (averze k riziku), který na trzích nyní panuje, bude pozorně sledovat budoucí pohyby na jenu.
img

Rozbřesk: Začátek týdne ve znamení obchodních válek

05.08.2019 Nový týden začne pravděpodobně opět ve znamení strachu z obchodních válek. Kombinace lehce jestřábího Fedu a oznámení nového balíku cel na dovoz čínského zboží do USA připravila trhům ke konci uplynulého týdne nebezpečnou číši bolehlavu. A její účinky budou pravděpodobně patrné i na začátku tohoto týdne. První protiúder z Číny totiž již přišel.
img

Dopad cel graduje - investoři prchají z akcií do zlata a dluhopisů

02.08.2019 Odpoledne úlevu nepřineslo, trhy zůstávají pod tvrdým tlakem nových amerických cel a obchodování je plně v režii averze k riziku. Akcie se noří ještě hlouběji do červeného - německý DAX padá už o 3,2 procenta, americký S&P500 si dává druhé kolo s -1,2 pct. Mezitím dál mírně klesají americké dluhopisové výnosy a dole jsou i ty evropské. Zlato si užívá skoro 2procentní růst a daří si i dalším aktivům ze škatulky "bezpečné", jako je švýcarský frank nebo japonský jen.
img

Na trzích díky novým clům roste averze k riziku

02.08.2019 Americký prezident se včera večer rozhodl zasáhnout Čínu novou vlnou celních opatření na zbylý bezcelní dovoz zboží v objemu 300 mld. dolarů. Malá (jak zmínil ve Tweetu) cla budou dosahovat 10 % a vstoupí v platnost už začátkem příštího měsíce. Důvodem k uvalení cel jsou pomalá jednání s Čínou a skutečnost, že Čína není schopna dodržet údajný slib, podle kterého se zavázala, že navýší objemy dovozu zemědělských produktů (hlavně sójových bobů) ze Spojených států. Jak Trump dále uvedl, "před třemi měsíci jsme si mysleli, že máme s Čínou dohodu. Ta se ale bohužel rozhodla ji krátce před podpisem začít měnit". Co se Trumpa týká, dočkali jsme se dnes ráno informací, podle kterých by měl dnes promluvit na téma obchodních vztahů s Evropskou unií. Projev by se měl ale týkat dohody o obchodu s hovězím masem, kterou obě strany nedávno uzavřely. I tak se ale může Trump rozmluvit více i o Číně a trhy by si na něj proto měly dát i dnes velký pozor.
img

MXN – 31. 5. 2019

31.05.2019 Podle očekávání Trumpova administrativa přitvrdila svůj postoj k nevyřešeným otázkám – jak geopolitickým, tak ekonomickým.
C:\fakepath\USDJPYH1.png

Forex: Z obav o ekonomický růst těží bezpečné měny

29.05.2019 Z obav o vývoj světového obchodu a o globální ekonomický růst těží na forexových burzách japonský jen a švýcarský frank považované v dobách nejistoty za takzvané bezpečné měny a částečně i dolar, na který se nahlíží jako na rezervní měnu.
img

Akcie klesají, dluhopisy jdou nahoru a ropa se propadá

29.05.2019 Na trzích dnes převládá averze k riziku, což tlačí dolů akcie a naopak lehce pomáhá zlatu a především dluhopisům. Desetileté americké výnosy se dostaly na nejnižší hodnoty od září 2017 a klíčová část americké výnosové křivky je převrácená nejvíce od roku 2007, což vyvolává obavy z hrozící recese. Úprk do dluhopisů je globálních rozměrů, již v asijském obchodování se projevil u japonského, australského a novozélandského dluhu. Pokles amerických výnosů pak někteří mohou vykládat jako ukazatel rostoucí nejistoty.
img

Ozvěny trhu: Rubl poráží ostatní měny v regionu

23.05.2019 Vyostření obchodních jednání mezi Spojenými státy a Čínou a zvyšující se geopolitická nejistota, například kvůli povolební situaci po municipálních volbách v Turecku, které se konaly na konci března, se na finančních trzích v posledních týdnech projevují nárůstem averze k riziku a útěkem do aktiv bezpečného přístavu.
img

Trhy znovu ve stínu obchodní války. Akcie míří dolů a výnosová křivka se zplošťuje

09.05.2019 Asijské a poté i evropské akcie ve čtvrtek zamířily značně dolů, když trhy znovu tíží rizika spojená s obchodní válkou mezi USA a Čínou. Už bylo potvrzeno, že zvýšení amerických cel na čínské zboží přijde, a to o půlnoci (východního času) z dneška na pátek. To znamená v půlce plánovaného jednání s čínskou delegací, pro kterou jde o jasné ultimátum. Aby se vyšším clům vyhnula, musela by kývnout na to, z čeho ve vyjednáváních naposledy začala couvat, a to navíc velmi rychle.
img

Ranní zpráva z FOREX trhu 7.5.2019

07.05.2019 Trhy včera ochromil D. Trump nedělním tweetem, že uvalí další cla na čínské vývozy. Nicméně Číňané cestu do USA nezrušili. Stále tak existuje solidní šance, že obchodní dohoda bude brzy uzavřena. Pozornost trhů se tak dnes může posunout na jarní makroekonomickou prognózu Evropské komise. Její zveřejnění může na stůl vrátit problematický vývoj veřejných financí v Itálii. Z Německa se dnes ráno dočkáme, doufejme, prvního povzbudivého data z německého průmyslu v podobě březnových podnikových objednávek. To čeští maloobchodníci budou reportovat více než solidní statistiky, disponibilní příjmy českých domácností dále rostou.
img

Ranní komentář: Dolar slábne na většině měnových párů, NZD pomohlo zasedání RBNZ

13.02.2019 Včerejší seance se na trzích nesla v optimistickém duchu, když se výrazně dařilo hlavně akciím v USA, které rostly o procento a půl. Na pozitivním sentimentu rozhodně přidávají také informace z USA, kde americký prezident připustil možnost toho, že by prodloužil deadline pro dosažení obchodní dohody s Čínou, který je momentálně nastaven na 1. března. Pokles averze k riziku včera pomohl většině měn na páru s americkým dolarem a japonským jenem, které zůstávají pod mírným tlakem také dnes ráno. Dnešní ráno pak výrazně pomohlo NZD poté, co šéf RBNZ na tiskové konferenci uvedl, že pravděpodobnost snížení sazeb od minulého zasedání centrální banky nijak nevzrostla.
img

Ranní komentář: Americké indexy v minulém týdnu téměř +3%, Mayová dnes představí plán „B“

21.01.2019 Akciové indexy minulý týden pokračovaly v likvidaci prosincových ztrát a opět se tak dočkaly solidního růstu. K ziskům jim přitom pomáhala hlavně snižující se averze k riziku, která stlačila implikovanou volatilitu na SP500 konečně výrazněji pod hranici 20 %. Značný podíl na tom má i situace na trhu s dluhopisy a prudký pád výnosů, kterým dává trh jasně najevo, že s tak rychlým růstem sazeb v USA už nepočítá. Nový týden bude na fundamenty velmi bohatý. Velkým tématem zůstává brexit a už dnes by měla britská premiérka promluvit o tom, jaký bude její další postup při vyjednávání s EU. Za pozornost ale budou stát i tradiční fundamenty, jako například zasedání ECB, která bude ve čtvrtek rozhodovat o sazbách.
img

Apple v pre-marketu zatím -8 %, ropa (WTI) se vrací nad 47 dolarů

03.01.2019 Po divoké včerejší noci, která vedle snížení výhledu pro tržby Applu přinesla také flash-crash na AUD, se dnes situace postupně stabilizuje. Akcie ale zůstávají pod tlakem, což platí hlavně o USA, kde dnes futures na S&P500 signalizují zahájení obchodování procento pod včerejším close, zatímco futures na NASDAQ klesají o 1,7 %. Na vině je hlavně výprodej na Applu, který se díky včerejším zprávám o snížení produkce prodává v pre-marketu mírně na 145 USD a tedy se ztrátou 8 % proti včerejšímu close.
img

Forex: Další pád akciových indexů se již dolaru nelíbí

21.12.2018 Spotřebitelská důvěra v eurozóně i v závěru roku klesá, nicméně již pomalejším tempem než v listopadu. Důvodem je zejména snížení cen pohonných hmot. Z teritoriálního pohledu se obáváme francouzského čísla, které může být výrazně negativně ovlivněno vlnou demonstrací v posledních týdnech. To by ostatně měla odhalit i horší čísla podnikatelské důvěry ve Francii.
img

Ranní komentář: Spotový VIX poprvé od února krátce znovu nad 30b. Akcie na vysokých objemech dál klesají

21.12.2018 Včerejší seance nijak nevybočovala z těch předchozích a přinesla na akciové trhy další vlnu výprodejů. Indexy v USA se na vysokých objemech znovu propadaly, díky čemuž tentokrát začala výrazněji růst také implikovaná volatilita. Ta se v případě spotového VIX indexu dokonce dostala krátce znovu nad hranici 30b., kde se naposledy pohybovala během únorové korekce. Růst averze k riziku výrazně pomáhá na FX hlavně japonskému jenu, ale daří se také drahým kovům v čele se zlatem, které se vyhouplo nad 1 260 dolarů za unci. Dnešek přinese opět několik zajímavých makrodat, i když klíčovou roli sehraje znovu hlavně sentiment na akciových trzích.
img

Trhy obracejí vzhůru, pomáhá naděje na jednání Číny s USA

11.12.2018 Pohled na finanční trhy je dnes o poznání veselejší než v posledních dnech. Napomáhá tomu otupení pesimismu o obchodní válce USA - Čína, poté co obě strany hovořily o plánovaném jednání. Určitě se však na trzích odráží i to, že výrazné propady přilákaly do akcií krátkodobé kupce vidící příležitosti v atraktivních cenách. Celkově nejde o to, že by v důležitých tématech docházelo k velkému posunu.
img

Ropa strmě roste, měny se drží, ale v Americe se konec týdne opět začal kazit

07.12.2018 Závěr týdne potěšil hlavně ropu. Druhý den jednání zástupců OPEC i přidružených zemí přinesl dohodu na snížení produkce o 1,2 milionu barelů denně. Sice ještě musí předběžná dohoda projít schválením na další schůzce, ale to by údajně měla být spíše formalita. Nakonec tedy omezení těžby bude o něco výraznější, než to vypadalo po včerejšku, a reakce je jasně pozitivní. Nyní sledujeme růst cen kolem 5 procent.
img

Rozbřesk: Akcie jako na horské dráze aneb návrat vysoké volatility

07.12.2018 Trhy zažívají návrat extrémní volatility. Včera americký akciový index Dow Jones ztrácel pod tlakem padající ropy a strachu z obchodních válek po zatčení čelní představitelky Huawei přes 700 bodů. Ke konci seance ovšem své ztráty nakonec skoro smazal, když se v tisku objevily zprávy, že Fed pod tlakem ekonomických nejistot a tržní volatility nakonec zvažuje zvolnění tempa utahování měnové politiky v příštím roce. Dnes bude v tomto ohledu důležité sledovat nová čísla z pracovního trhu, a to především dynamiku mezd. Pokud mzdy budou dále zrychlovat nad 3 %, nebudou trhy možná věřit, že si Fed od utahování měnové politiky odpočine na dlouho.
img

Americké výnosy dál klesají, dolar se zatím ale drží

06.12.2018 Čtvrteční seance začala díky zprávám o zatčení vysoké představitelky společnosti Huawei v Kanadě velmi nervózně a nervozita se na finančních trzích drží i během odpolední seance. Evropské indexy dnes odevzdávají více než dvě procenta a futures na americké indexy signalizují, že by po včerejší přestávce mohly zahájit obchodování se ztrátou okolo 1,5 %.
img

DE30, ITA40 klesají díky růstu averze k riziku

06.12.2018 Akciové indexy dnes pokračují ve značné volatilitě poté, co z Kanady přišla zpráva o zatčení CFO společnosti Huawei. V Evropě se propadají indexy o více než dvě procenta, když například německý DAX ztrácí 2,45 % a klesá na své dvouleté minimum 20 % pod svým lednovým all-time high. Další klíčový support je nyní na 10 800 bodech.
img

Další den v červeném. Hlavní problém - pesimismus, který už živí sám sebe

06.12.2018 Nové evropské obchodování je tu, ale zlepšení se nekoná. Sledujeme další propad evropských akcií, který navazuje na Asii a byl už v úvodu o dost horší než ten včerejší. Peníze se po pauze v obchodování začaly stěhovat opět do amerických dluhopisů, přičemž sklon výnosové křivky dnes lehce roste. Rovněž německé či další jádrové dluhopisy registrují zvýšený investiční zájem. Zlato ovšem stojí stranou při minimální změně ceny. Periferní dluhopisy se rovněž drží zhruba na včerejších hodnotách. Větší averze k riziku přihrává body japonskému jenu, zatímco eurodolar či libra proti dolaru mají tendenci mírně klesat.
img

Evropa v negativním sevření, Amerika si oddechne při zavřených trzích

05.12.2018 Ačkoli týden začal velmi dobře, už včerejšek znovu ukázal, jak jsou trhy stále hodně nejisté. Narostly pochybnosti o tom, zda velice dobré zprávy z jednání Čína - USA budou přetaveny do reálné dohody, jež urovná obchodní spory. Už to, že investoři hledají především vady na jinak úspěšné akci, napovídá mnohé o současném sentimentu. Další věcí je výrazné zploštění americké výnosové křivky, jejíž hrozící překlopení do inverze je vnímáno jako nebezpečný signál o budoucím výkonu ekonomiky.
img

Ranní komentář: Dolar zpevnil pod 1,13 EURUSD, dnes projev šéfa Fedu Powella

28.11.2018 Úterní obchodování na finanční trhy volatilitu nepřineslo a akcie i většina měn si tak svou cenu dokázala podržet. Mírného růstu se dočkal na FX opět hlavně americký dolar, který se na páru s eurem dostal zpět pod hranici 1 dolaru a 13 centů. Pod tlakem naopak zůstává JPY, který doplácí na postupné snižování averze k riziku a pozvolný růst světových akcií. Dnešek přinese zajímavé makro hlavně z USA, ale trh bude zvědav hlavně na večerní projev šéfa Fedu Powella a na to, co řekne k aktuální ekonomické situaci a k výhledu pro růst sazeb v USA.
img

Akcie se vracejí do zelných čísel, pomohly zprávy z Itálie

26.11.2018 Po klidném konci minulého týdne na finančních trzích i dnes vládnou spíše podprůměrné objemy. Ty jsou nízké kvůli absenci důležitého makra a částečně také kvůli vyčkávání na to, co přinesou nadcházející dny, které nabídnou vystoupení několika centrálních bankéřů, nebo klíčovou schůzku mezi americkým a čínským prezidentem. Nízké objemy a vyčkávání dnes ale akciím stačí a ty se v Evropě i v USA vracejí zpět do zelených čísel.
C:\fakepath\I.USDXH1.png

Forex: Dolarový index v závěru týdne posiluje

23.11.2018 Americký dolar dnes na forexovém trhu posiluje ke koši měn a jeho týdenní procentní zisk by mohl být nejvyšší za měsíc. Mezi investory se snížil zájem o rizikovější investice a po prudkém propadu cen ropy, který naznačuje, že globální ekonomický růst zpomaluje, dávají přednost bezpečnější investici do dolaru.
img

Start Wall Street podtrhl negativní obrat. Pod tlakem technologie, výnosy se však drží

19.11.2018 Vcelku pozitivní vstup do nového týdne je pryč a na trzích odpoledne sílí negativní nálada. Další z výrazných intradenních obratů, jakých jsme v posledních týdnech byli svědky mnohokrát, dokonalo otevření Wall Street. Akcie v Evropě sice vykazovaly slábnoucí optimismus, prodejci však získali jasně navrch po zapojení amerických hráčů a rozjezdu řádného obchodování s IT sektorem. Ten je dnes pod největším tlakem a důvodem jsou nikoli poprvé zprávy o menším odbytu firmy Apple.
img

Akcie pokračují v likvidaci dřívějších ztrát, pod tlakem zůstává zlato i JPY

31.10.2018 Středeční seance zatím plynule navazuje na tu včerejší. Nálada na trzích je po úspěšném úterním close v USA uvolněnější a indexy i nadále zůstávají v zelených číslech. Úroveň rizikových přirážek díky tomu opět mírně klesá, i když stále zůstává výrazně nad průměrem posledních několika měsíců. Ani dnes však korekce dřívějších ztrát není tažena žádným novým fundamentem a tak se dle našeho názoru stále jedná především o technickoou záležitos a o snahu býků vstoupit do dlouhých pozic na atraktivnějších úrovních v očekávání postupné stabilizace.
img

Ranní komentář: Dolar znovu silnější na většině měnových párů, dnes výsledky amerického HDP

26.10.2018 Včerejší zasedání ECB sice nepřineslo žádné pro euro negativní informace, když se banka rozhodla pokračovat v dříve nastaveném směru, euro se ale v odpoledních hodinách i tak dostalo pod prodejní tlak a propadlo se pod 1,14 EURUSD. Nebylo ale rozhodně samo a značné ztráty na páru s dolarem utrpěly i další měny. Na akciových trzích jsme byli tentokrát svědky stabilizace, která ale podle všeho nebude mít dlouhého trvání. Dnes ráno totiž futures na americké indexy začínají znovu klesat. Nervozita z trhů tak rozhodně nemizí a na zvýšenou volatilitu a růst averze k riziku by si obchodníci měli dát pozor také během páteční seance.
img

Euro kvůli špatnému marku kleslo na 1,14 EURUSD, akcie dnes o něco klidnější

24.10.2018 Po včerejší nervózní seanci se dnes situace na finančních trzích začíná pozvolna uklidňovat. Lví podíl na tom má hlavně včerejší close v USA, kdy americké akcie dokázaly umazat velkou část odpoledních ztrát, takže dnes Asie i Evropa mohla otevřít v zelených čísel. Svou roli ale sehrává i výsledková sezóna, která dnes nabídla například nečekaně příznivé výsledky za 3Q u společnosti Boeing. Během dnešního pre-marketu zveřejnilo svá čísla zatím 19 společností a jen dvě nedokázaly naplnit konsenzus v oblasti zisku na akcii (EPS).
img

Ranní komentář: Nervozita na trzích stále nepolevuje, dnes zasedá Bank of Canada

24.10.2018 Také včerejší seance dostala akciové trhy do červených čísel, i když se po otevření Ameriky nakonec situace začala pozvolna uklidňovat. Růst averze k riziku, a jeho následné zvolnění, byl patrný napříč finančními trhy, když nejprve pomohl bezpečným přístavům (zlato, JPY), aby je následně o část jejich dopoledních zisků připravil. Trhy zůstávají viditelně nervózní a tento sentiment se na nich pravděpodobně nějakou dobu ještě udrží. I dnes bude obchodníky velmi zajímat hlavně výsledková sezóna, ale odpoledne pozor také na zasedání BoC, nebo na výsledky z amerického trhu s bydlením.
img

Jen těží z averze k riziku, liru táhne dolů Erdogan

23.10.2018 Asie značně korigovala své nadšení z posledních dní. Čínské akcie se značně propadly v reakci na ochlazení nálady včera na západních trzích, když ani firemní výsledky publikované po závěru trhu nepomohly situaci vylepšit. Dnešní úvod v Evropě je taktéž hodně negativní a na rozdíl od včerejšího dne už sledujeme i citelnější přesun investorů do dluhopisů, japonského jenu či zlata, tedy aktiv vnímaných jako bezpečná. To není moc příznivá okolnost.
img

Trhy zůstávají nervózní, po propadu se jim zpět nechce

15.10.2018 Začátek týdne nenavazuje na pozitivní páteční vývoj. Z dnešního obchodování můžeme usuzovat, že investoři zůstávají v dluhopisech, které byly v kurzu během posledních dní. Dál se kupuje zlato, zatímco akciím se příliš dobře nedaří. Evropské burzy jsou na tom během dne smíšeně a momentálně lehce rostou, v USA sledujeme pokles zejména v technologickém sektoru.
C:\fakepath\wall street.jpg

Analytici: Za propadem akcií jsou obavy z obchodních válek

12.10.2018 Za současným propadem světových akciových trhů, poklesem ceny ropy a nárůstem ceny zlata je hlavně souhra obav z dopadů obchodní války mezi USA a Čínou, růstu úrokových sazeb ve Spojených státech, dále ze situace v Itálii či nervozity z brexitu. Shodli se na tom dnes analytici oslovení ČTK.
img

Výprodeje akcií odpoledne nabírají na obrátkách. Mezi měnami trpí dolar i koruna

10.10.2018 Úvod dnešního dne negativně ovlivnila Itálie. Oba vicepremiéři zchladili naděje, že by mohlo dojít k revizi rozpočtových plánů, a to poslalo dluhopisy dolů. Spolu s nimi pak trpěly i evropské akcie. Odpoledne je situace na trzích jiná, ale také negativní, a zejména pro akcie výrazně.
img

Ranní zpráva z FOREX trhu: Summit EU se zaměřuje na bezpečnost, imigraci a brexit

20.09.2018 Hlavy států zemí EU se včera sešli na dvoudenním neformálním summitu s cílem pokusit se sjednotit pohled na problematiku migrace, bezpečnosti a brexitu. Nicméně žádný oficiální výstup kvůli neformálnosti setkání neočekáváme. Jinak je dnešní ekonomický kalendář spíše nezajímavý.
img

Velké srovnání komoditních měn

06.09.2018 Ropa, zemní plyn i uhlí se vezou již pěknou řádku měsíců na růstové vlně. U jejich producentů ale žádné pozitivní signály nevidíme – kanadský i australský dolar nebo ruský rubl jsou pod tlakem a ztrácejí hodnotu. Čím si tuto vzácnou negativní korelaci vysvětlit a znamená to, že jsou komoditní měny nyní levné?
img

Akcie začínají ztrácet, dolar díky růstu rizikové averze znovu zpevňuje

04.09.2018 Po včerejším klidném startu nového týdne se dnes na finanční trhy začínají vracet objemy. Ty přitom v Evropě posílají většinu akciových indexů do červených čísel, přičemž pod tlakem jsou dnes také futures na indexy v USA. Nálada na trzích se tak pomalu mění znovu k horšímu, i když jsou korekce zatím jen relativně nízké, stejně tak jako je nízká i úroveň rizikových přirážek.
Související klíčová slova: FOREX | Partneři | FXstreet | Technická analýza | Psychologie | Obchodní systémy | Korelace měn | Bitcoin | Fundamentální analýza | Čínský jüan | Intervence | Exotické měny | Kvantitativní uvolňování | Nový Zéland | Price Action | Brexit | Intradenní výhled | Řecko | Patrik Urban | Obchodní strategie | Čína | Japonsko | Video | Finance | Peníze | Kanadský dolar | Bank of Canada | Australský dolar | Novozélandský dolar | Stříbro | Expert | Akciové indexy | Akciový index | Pullback | Moody's | Fitch | Korelace | SSI | Equity | Inflace | Deflace | OECD | EUR/USD | GBP/USD | USD/JPY | USD/CHF | AUD/USD | NZD/USD | EUR/GBP | Nasdaq | Dow Jones | Mario Draghi | USD/CAD | EUR/JPY | Rusko | USA | NFP report | Nezaměstnanost | Janet Yellenová | Británie | Britská libra | OPEC | Spotřebitelská důvěra | Maďarský forint | Koruna | BIS | G20 | Euroskupina | Evropská unie | SYRIZA | Ruský rubl | HDP | Obchodní plán | Fibonacci | Devizové rezervy | Mexické peso | Brazilský real | Turecká lira | Bezpečný přístav | Dluhová krize | Divergence | Monetární politika | Měnová politika | Forexový trh | Kanada | Austrálie | Německo | Francie | Pražská burza | Česká měna | Polsko | Turecko | Španělsko | Apple | Středoevropské měny | Polský zlotý | Evropské akcie | Kypr | Analytik | New York | Ceny ropy | Výsledková sezóna | Spekulace | Ropa Brent | Ropa WTI | USD/CNY | Česká koruna | Americké akcie | Býčí trh | ETF | Investiční fondy | Dluhopisový trh | Světové akcie | Dividendy | Světová ekonomika | Poptávka | Ratingové agentury | Recese | Lehman Brothers | Americká ekonomika | Daně | Podpora ekonomiky | Rizika | Politika | Komoditní měny | EUR/CHF | XAU/USD | Export | Import | Průmyslová výroba | Nikkei | Ekonomové | Akciové trhy | Ekonomika eurozóny | Zahraniční obchod | SPX500 | Maloobchodní tržby | USD/SEK | AUD/JPY | AUD/CAD | USD/INR | USD/RUB | USD/CZK | EUR/CZK | USD/PLN | Spotřebitelské ceny | Míra nezaměstnanosti | Rozpočtový deficit | Důvěra investorů | Měnový trh | Objemy obchodů | Svíčkové formace | Obchodování na burze | Měnové trhy | Investiční web | Spready | Eurodolar | Cenné papíry | Hospodářství | Kapitál | Sazby | ADR | AOS | Akcie | Akciový trh | Aktiva | Akvizice | Alert | Americký dolar | Analýza | Zhodnocení | Ask | Asset management | Aussie | Transakce | BaFin | Bank of England | Bank of Japan | Bankovní rada | Bear | Ben Bernanke | Benchmark | Valná hromada | Beta | Bid | Bloomberg | Bod | Bond | Broker | Bull | Bundesbank | Burza | Burzovní index | Buy Stop | Béžová kniha | CBOT | CFD | CME | Carry trade | Cash flow | Centrální banka | Centrální banky | Stock | Garance | Chop | Close | Konsolidace | DAX | Demo účet | Denní obchodování | Depreciace | Devalvace | Devizový trh | Dezinflace | Nesoulad | Diverzifikace | Dividenda | Dividendový výnos | Dluhopis | Dolarový index | Dollar | Dow Jones Industrial | EBIT | ECB | EFSF | EMA | ESM | Ekonomika | Emerging markets | Emise | Euro | Eurozóna | Evropská centrální banka | Expanzivní politika | FOMC | FRA | Index FTSE 100 | FX | Fed | Finanční trh | Finanční trhy | Finančník | Fiskální politika | Derivátové fondy | Hedge fondy | Foreign Exchange | Forex trader | Forward | Fundamentální zprávy | Futures | Fúze | G10 | G7 | Gama | Gap | Grafy | HFT | Hedge Fund | Hedge | High | High Yield | Hlava a ramena | Holubice | IFO index | IPO | Index DAX | Index PX | Index cen průmyslových výrobců | Index spotřebitelských cen | Indikátor | Indikátory | Inflační cíl | Intraday | Investice | Investor | Investování | Japonský jen | Jestřáb | Kapitálový trh | Klouzavý průměr | Komodity | Korekce | Kotace | Koš | Krátká pozice | Kurz | Kurzové riziko | Kurzy měn | LIBOR | LTRO | Likvidita | Long | Long pozice | Lot | Low | MACD | MIFID | MMF | MT4 | Makro data | Margin | Záloha | Risk | Marže | MetaTrader | Mezibankovní | Momentum | Měna | Finanční instituce | Měnové páry | Měnový pár | Měny | NYMEX | Nabídka | Neckline | Stavební povolení | Nákupní cena | Nástroj | Obchodní bilance | Obchodník | Obchodování s měnami | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Obligace | Opce | Open | Open interest | Operace Twist | Order | Oscilátor | Outside Bar | P/E | PEG | Parita | Pasiva | Peněžní trh | Peněžní zásoba | Pip | Platební bilance | Platforma | Pokladniční poukázka | Politické riziko | Portfolio | Pozice | Prodeje existujících domů | Produktivita práce | Prémie | Průmyslové objednávky | Příkaz | RRR | RSI | Rally | Rating | Ratingová agentura | Reinvestice | Repo sazba | Reserve Bank of Australia | Reserve Bank of New Zealand | Resistance | Resistence | Restriktivní politika | Retracement | Rezistence | Platina | Riziko | Rizikové měny | Rolování | Ropa | Russell 2000 | S&P 500 | SNB | Schodek rozpočtu | Sell Stop | Sentiment | Short | Long Term | Short pozice | Short selling | Slippage | Směnný kurz | Spike | Splatnost | Spot | Spotová cena | Spread | Stagflace | Statut | Sterling | Stop-Loss | Support | Swap | Swiss | Swiss National Bank | Take Profit | Pokladniční poukázky | Termínový kontrakt | Ticker | Tištění peněz | Trader | Trading | Trading systém | Trend | Trendline | Trendová čára | Tržní kapitalizace | Ukazatel | VIX | Volatilita | Volume | Výkonnost | Performance | Výnos | Výnosnost | WTO | Wall Street | YTD | Yield | ZEW index | Bondy | Zisk na akcii | Zisk na akcii (EPS) | Zlato | Švýcarský frank | ČNB | Časový rámec | Česká národní banka | Úrokové sazby | Úrokový diferenciál | Jednotná evropská měna | Americká měna | Analytici | Riziková aktiva | Deriváty | Banky | Doporučení | EUR | USD | Commerzbank | UBS | Citibank | Barclays | Dluhopisy | JPY | CHF | NZD | CAD | AUD | GBP | ČEZ | Obchodování | Forex trading | Obchodování na forexu | JPMorgan | Morgan Stanley | Euro STOXX | EMU | Nomura | Goldman Sachs | Regulátor | Evropa | Japonské akcie | Asijské akcie | Shanghai Composite | Finanční krize | Citigroup | Cena zlata | Cena ropy | Hospodářský růst | Německá ekonomika | Investiční příležitosti | FTSE | Evropská ekonomika | Ekonomika Spojených států | Komerční banka | Patria | Komoditní trhy | Bank of America | Americký prezident | XTB | X-Trade Brokers | Saxo Bank | BOSSA | HighSky Brokers | Admiral Markets | Indexy | Úroková sazba | OSN | Spekulanti | Globální ekonomika | Jihoafrický rand | PBOC | Čínské akcie | Ropné zásoby | Investoři | Exchange Traded Funds | Produkce ropy | Blue chips | Fundamenty | Fond | Exxon Mobil | Měnový výbor | Trh s nemovitostmi | Stimulační opatření | Program nákupů dluhopisů | EU | Finanční sektor | Ministři financí | Býčí divergence | Vývoj ceny | Aukce | Aktuální kurz | Medvědí divergence | Zasedání Fedu | Zasedání ECB | Ekonom | Myšlení | Byznys | Business | Pravděpodobnost | Drahé kovy | BNP Paribas | Výnosy dluhopisů | Makroekonomická data | Ken Veksler | John Hardy | Zisk | Investiční instrumenty | Ropný trh | Komise pro cenné papíry a burzy | Britská měna | Spekulant | Dluhopisové trhy | Jaroslav Tupý | Futures kontrakt | Break-Even | Sázka | Kurz dolaru | Ceny komodit | Kurz eura | Kurz koruny | Obchodování na finančních trzích | Zkušenosti | Panika | Euforie | Stres | Optimismus | Výsledky | Chamtivost | Strach | Emoce | Trpělivost | Index nákupních manažerů | Investiční příležitost | Obchodní příležitosti | Obchodní příležitost | Bohatství | Hospodářský cyklus | IEA | Euronext | Credit Suisse | Vývoj eura | Japonská měna | RBNZ | Oanda | Ozvěny trhu | Uvolnění měnové politiky | Intervenovat | ČSOB | Partners | Deloitte | Golden Gate | Gold | Jak obchodovat | Obchodovat | Financnik.cz | Kurzové výkyvy | MT5 | Ondřej Hartman | Akcie ČEZ | Investment Banking | Investiční bankovnictví | Akciový analytik | CAC 40 | Online trading | Deutsche Bank | Stoxx 600 | Investiční banka | Makrokalendář | Analytický tým | Aktuální kurzy | Regulace | Portfolio manažer | Financování | Investiční banky | Investiční společnosti | Investovat | CZK/EUR | CZK/USD | USD/EUR | Hedgeové fondy | Hedgeový fond | Intradenní analýza | Nasdaq Composite | Makro | USDX | Index cen | Výrobní ceny | Výrobní náklady | Index PPI | Index CPI | Eurostat | Obchodní seance | Makrodata | Portugalsko | Forexové intervence | Devizové intervence | EUR/HUF | Obchodní deficit | Facebook | Riziková averze | LYNX | Index strachu | BTC | Australská centrální banka | Donald Trump | Burzy | Mezinárodní měnový fond | Rozvíjející se trhy | Žlutý kov | EuroStoxx50 | Zásoby ropy | Dukascopy | Japonská centrální banka | Wall Street Journal | ADP report | Financial Times | Bankrot | Ceny akcií | Obchodníci | Obchodní účet | Vzdělávání | Komunita | Praxe | Centrální bankéři | EURUSD | USDJPY | AUDUSD | NZDUSD | USDCHF | GBPUSD | USDCAD | EURCZK | GBPJPY | EURJPY | AUDNZD | Raiffeisenbank | Aktivum | Burzovně obchodované produkty | Carry trades | Carry trading | Delta | EPS | Formace Hammer | Index | Investiční strategie | Likvidní | Odpor | Podpora | Průlom | Přenos | Volatilní | Zlatý důl | Likvidita trhu | Akcie Alibaba | Akcie Deutsche Bank | Akcie dnes | Akcie Facebook | Akcie Netflix | Akcie Tesla | Akciové burzy | Aktuální kurzy měn | Alpari | Alternativní investice | Americká centrální banka | Americká centrální banka FED | Analytika | Analýzy | Argentinské peso | AUD kurz | AUDCHF | Banka | Bankovní rada ČNB | Barel ropy | Běžný účet | Běžný účet platební bilance | BH Securities | Bollingerova pásma | Brent | Britské libry | Brokers | Brokeři | Burzovní indexy | Burzovní zpravodajství | CAC40 | Capital Markets | Cena | Cena akcií | Cena ropy brent | Cena ropy dnes | Cena ropy WTI | Cena stříbra | Cena za barel ropy | Cena zlata a stříbra | Ceny drahých kovů | Ceny stříbra | Ceny zlata | Čínská ekonomika | Čínská měna | CISCO | Co je dluhopis | Co je komodita | Co je volatilita | Cyrrus | CZK | Černá labuť | Česká ekonomika | České akcie | České koruny | Členské země eurozóny | Daň z prodeje akcií | Devizové trhy | Devizový kurz | DJIA | Dnešní události | Dolar | Dolary | Dow Jones index | Dukascopy Europe | Ekonomické zprávy | Ekonomický kalendář | Ekonomický růst | Ekonomický výhled | Elektřina | Engulfing | Etoro | Eura | EURGBP | EURCHF | EURIBOR | EURNOK | EURNZD | Euro dnes | Euro Stoxx 50 | EURSEK | Evropská měna | Evropská měnová unie | Evropské burzy | Evropské měny | Exchange | Finanční prostředky | Finanční služby | Fondy | Forex kalendář | Forex obchodování | Forex online | Forexu | Fortuna | Frank | FXstreet.cz | GBPCHF | GfK | Graf | Graf EURUSD | Graf zlata | Guvernér české národní banky | Guvernér ČNB | Hang Seng | HangSeng | Harmonizovaný index spotřebitelských cen | HDP Číny | HDP USA | HighSky | Hodnota dolaru | Hodnota zlata | Hrubý domácí produkt | HSBC | Ichimoku | Index DJIA | Index Dow Jones | Index euro | Index euro stoxx 50 | Index Hang Seng | Index Nasdaq | Index PMI | Index S&P 500 | Index VIX | Index volatility | InstaForex | Instrument | Instrumenty | Investice do nemovitostí | Investice do zlata | Investiční | Investiční doporučení | Investiční poradenství | Investing | IronFX | Irsko | ISM | J&T | Jádrová inflace | Jak obchodovat na forexu | Jak vydělat | Jak vydělat peníze | Japonská ekonomika | Jedna libra | Jaroslav Brychta | Jiří Rusnok | JP Morgan | Kanadská měna | Komodita | Komoditní | Komoditní index | Komoditní trh | Konfluence | Korelační koeficient | Korporátní dluhopisy | Koruna posiluje | Koupě zlata | Krize eurozóny | Kurz australského dolaru | Kurz bitcoinu | Kurz britské libry | Kurz dolar | Kurz dolarů | Kurz EUR | Kurz eura k dolaru | Kurz jüanu | Kurz koruny k euru | Kurz rublu | Kurzy | Volná pracovní místa | E15 | Libra | Lira | Maďarská měna | Maďarsko | Makroekonomické ukazatele | Makroekonomický kalendář | Management | Market | Markets | Maximální riziko | Měna euro | Měnové kurzy | Měnový kurz | Měny kurz | MetaTrader 5 | Meziroční inflace | Meziroční míra inflace | Míra inflace | Miroslav Singer | Nákup dluhopisů | Nejdůležitější události roku | Největší ekonomika světa | Největší světové ekonomiky | Nemovitosti | Nikkei 225 | Nikkei225 | Norská koruna | Norská měna | Obchodování s CFD | Obchodujeme | Ocenění akcií | Oslabení koruny | Pád akcií | Paládium | Patria Finance | Tatry Mountain Resorts | Patria Online | Patria.cz | PayPal | PinBar | Pips | Pivot | Pivoty | Pokles eura | Polská měna | Portfolia | Prezidentské volby | Pro investory | Prodej akcií | Prodej eura | Prognóza | Pšenice | Rates | Rakousko | Reuters | Risk Management | Risk Off | Risk On | Roboti | Ropy | RUB | Rubl | Ruská ekonomika | Růst HDP | Rychlé peníze | Řízení rizika | SaxoBank | Sázky | Signály | Směnný kurz eura | Société Générale | SPX | SP500 | Spořící účet | Státní dluhopisy | Státní rozpočet | Shares | Stoxx | Stoxx Europe 600 | Surová ropa | Švédská koruna | Světové burzy | Světové měny | SWIFT | Španělská ekonomika | Švýcarská banka | Švýcarská centrální banka | Švýcarské banky | Tapering | TopForex | Trade Brokers | Trading platform | Trh | Twitter | Unce zlata | Úrokové swapy | US dolar | US dollar | USD GBP | USD index | Velká Británie | Volatility | Volby v Řecku | Volkswagen | Vydělat peníze | Výnosy z dluhopisů | Výprodej | Vývoj akcií | Vývoj amerického dolaru | Vývoj cen akcií | Vývoj cen komodit | Vývoj cen ropy | Vývoj ceny ropy | Vývoj ceny stříbra | Vývoj ceny zemního plynu | Vývoj ceny zlata | Vývoj EUR/USD | Vývoj inflace | Vývoj kurzu | Vývoj kurzu USD | Vývoj nezaměstnanosti | Vývoj USD | Webinář | Webináře | WTI | XTB.cz | xForex | X-Trade | Zahraniční měny | Země eurozóny | Zemní plyn | Zkušenost | Zlato a stříbro | Zpracovatelský průmysl | Zpráva | Zpravodajství | Zprávy | Železná ruda | Předpověď | Zisky | Tradeři | Finanční nástroj | EUR/PLN | CNBC | ZEW | DXY | EIA | ING | Benzín | Daily order | DMA | Komise pro cenné papíry | RBOB | Báze | Buy | Cenové rozpětí | Čistý dluh | Debt Ratios | Diskont | EBITDA | Ekonomika EU | Elon Musk | Ex-dividend | Gamma | Index relativní síly | Indie | ISM indexy | Měď | Ministerstvo financí | Obchodní den | P.A. | Range | Redukce | ROCE | Sekundární trh | Sell | Tovární objednávky | Tranše | Commonwealth Bank | Itálie | Spojené státy | Finanční společnosti | Vybírání zisků | WSJ | Hlavní trh | Převis | Repo operace | Cenová hladina | Dow Jones Industrial Average (DJIA) | Hrubý domácí produkt (HDP) | Tržby | Výsledek hospodaření | Zaměstnanost | Úvěr | INSEE | QE | Investiční výzkum | Světové ekonomiky | Bohatý | eBook | Bailout | Vydělávat na forexu | Tržní sentiment | Komise | Kontrakt | Federální rezervní systém | Trendový indikátor | Majors | Překoupeno | Přeprodáno | Volby | Fundamentální data | Rozhovor | Cukr | Vzdělání | Frustrace | Commitment of Traders | COT | Velcí hráči | Burze | Cena eura | Currency | Currency forex | Currency forex online trading | Currency forex trading | Currency online trading | Currency option trading | Currency options trading | Currency rate | Currency rates | Currency trader | Currency traders | Currency trades | Currency trading | Currency trading account | Currency trading basics | Currency trading courses | Currency trading for dummies | Currency trading forex | Currency trading charts | Currency trading market | Currency trading news | Currency trading online | Currency trading platform | Currency trading software | Currency trading strategies | Currency trading system | Currency trading tips | Cyrrus zkušenost | Cyrrus zkušenosti | Daily-trades.com | Dividendové akcie | Forex online trading | Graf EUR/USD | Investment | Option trading | Slušný zisk | Traders | Trading forex | Hedžové fondy | Asijské obchodování | Evropské obchodování | Americké obchodování | Markit | Unicredit | Danske Bank | Brown Brothers Harriman | Rabobank | DPA | Jefferies | Intesa Sanpaolo | Natixis | Jackson Hole | RBC Capital Markets | Scotiabank | CNN | Wells Fargo | Microsoft | Bankovní sektor | MSCI | ABN Amro | Westpac | CME Group | Caterpillar | Sentix | Baker Hughes | Guvernér centrální banky | Investing.com | TLTRO | NATO | Ole Hansen | Next Finance | RBC Capital | Barclays Capital | Washington Post | FX strategie | Agentura DPA | Sója | Sentix index | Hospodářské vyhlídky | Oslabení eura | Reporty | CI Komodity | Finanční trhy dnes | Index Fedu | Šéfka Fedu | Zvyšování sazeb | Snižování sazeb | Riksbank | Fat finger | Ceny nemovitostí | Halifax | Thomson Reuters | Expanzivní měnová politika | Dění na finančních trzích | Důležité fundamenty | Světová měna | Fundamentální výhled | Technický pohled | Bezpečné měny | IG Markets | HUF/EUR | Kurz koruny vůči euru | Polská centrální banka | Brazílie | Dnešní fundamenty | Průmyslová produkce | Zasedání centrální banky | Zasedání centrálních bank | Pokles úrokových sazeb | Čínská centrální banka | Finanční systém | Nákupy dluhopisů | Trading Economics | Nastavení měnové politiky | Úspěch | Podnikání | Euro proti dolaru | Euro vůči dolaru | Rolls-Royce | BMW | Volatility report | Investičníweb.cz | Automobilový průmysl | Erste Bank | Mark Carney | Korekce na akciích | USOil | Kurz české měny | Pokles akcií | Ministr financí | Trading software | Hospodářské výsledky | Creditas | Finanční aktiva | Globální trhy | Stock Exchange | Cizí měny | Evropské banky | Velcí obchodníci | Tržní volatilita | Zvyšování úrokových sazeb | Snižování úrokových sazeb | Trendový kanál | Otočení trendu | Dlouhé pozice | Komoditní stratég | Fundamentální ukazatele | Saxo PrivatBank | Multi-Asset obchodování | Výnosová křivka | Precedens | Energie | Obavy z brexitu | Společná evropská měna | Severomořská ropa | Prezident Fedu | Intradenní vývoj kurzu | Vývoj kurzu USD/EUR | Rada ČNB | Fundamentální informace | Earnings | Sentiment trhu | Výprodej na Wall Street | Podnikatelé | Pro tradery | Globální akciové trhy | KBC | Oddělení forexu | Ekonomický sentiment | Podnikatelská důvěra | Ekonomické indikátory | Implikovaná volatilita | Ekonomický a strategický výzkum | Příprava | Přehled | Odvaha | Klid | Konzistence | Jádrový index | Kč/EUR | Kč/USD | Christine Lagardeová | Agentura Reuters | Politické napětí | Hodnota bitcoinu | Averze vůči riziku | Bezpečné přístavy | Sázet | Cena cukru | Obchodní signály | Evropské trhy | Americké trhy | Index amerického dolaru | David Cameron | Bankovnictví | Nervozita na finančních trzích | Futures kontrakty | Swapy | Referendum | Ekonomická aktivita | City | Program OMT | Fidelity International | Golden Gate CZ | Posilování koruny | Ministři financí eurozóny | Německý ústavní soud | Opční bariéry | Obchodní styl | Cena Brentu | Vývoj ceny ropy WTI | Prezident ECB | Vývoj středoevropských měn | Nejistoty na trzích | Fundamentální faktory | Bezpečné investice | Pozornost investorů | Index důvěry | Setrvání Británie v EU | Základní úrokové sazby | Lídři | Firmy | Vývoj měnového páru EUR/USD | Vývoj měnového páru | Vývoj měnového páru GBP/USD | Vývoj měnového páru USD/JPY | Vývoj dolarového indexu | Aktuální vývoj | Měnový stratég | Měny zemí G-10 | Den D | Britské akcie | České firmy | Strategy Research | Economic | Zasedání České národní banky | Inflační tlaky | Širší index S&P 500 | Glencore | Akcie v USA | Akcie bank | Ekonomické dopady | Forwardy | Akcie v Asii | Situace na finačních trzích | Verdi Capital | IHS | Měnová autorita | Xetra | IBEX | Evropská dluhová krize | Globální finanční krize | Britská centrální banka | Euro Stoxx 600 | Turbulence na trzích | Turbulence na finančních trzích | Obchodování měnových párů | Americké státní dluhopisy | Intervence centrální banky | JPMorgan Chase | Dollar Index | Program nákupu dluhopisů | Wallstreetská čarodějnice | Partners Financial Services | Realitní trh | Velké banky | Vladimir Putin | Americký akciový index | Americké akciové indexy | Index volatility VIX | Panické výprodeje | Akce centrálních bank | Obchodníci na finančních trzích | Forexoví obchodníci | Velikosti pozic | Styl obchodování | Globální ekonomický růst | XE.com | S&P Global | Zpomalení globální ekonomiky | Globální ekonomiky | Agentura Bloomberg | Biliony dolarů | Miliardy dolarů | Poptávka po bezpečných aktivech | Vládní dluhopisy | Britské dluhopisy | Oslabení japonského jenu | Hlavní indexy | Rizikovější aktiva | Zhodnocování měn | Nervozita | Globální finanční trhy | Růst akcií | Fitch Ratings | AAA | Ekonomická rizika | Dnešní ekonomický kalendář | Summit EU | Americké burzy | Zpřísňováním měnové politiky | Uvolňování měnové politiky | Utahování měnové politiky | Finančnictví | Richard Branson | Walmart | Alibaba | Halliburton | Akcie Virgin | Fibo | Dnešní obchodování | Dnes na trzích | Propad | Bělorusko | Úvěrový rating | Kryptoměny | Britský akciový index FTSE 100 | Ropné společnosti | Severomořská ropa Brent | Americká ropa WTI | Status bezpečného přístavu | Index Nikkei | DAX30 | DAX30 CFD | FactSet | TradingView | Sázkové kanceláře | Citi | WinSignals | S&P | Agentura S&P | Guvernér | Agentura Moody's | Agentura Fitch | Makroekonomické analýzy | Výrobní aktivita | Cena mědi | Bezpečné dluhopisy | Vývoj na akciových trzích | Teroristický útok | Benchmarky | Německý DAX | Zahraniční investice | Akcie na pražské burze | Ztráty | Nákupní doporučení | Euro vůči americkému dolaru | Euro k dolaru | Politická nejistota | Zvýšení úrokových sazeb | Bezpečné útočiště | Index CAC 40 | Farmaceutické společnosti | Posílení dolaru | Oslabení dolaru | Posílení eura | Posílení koruny | Čínské akciové trhy | Nálada na trhu | Finanční injekce | Pokles výnosů | Akciové trhy ve Spojených státech | Dnešní údaje | Ekonomická data | Americké indexy | Historická maxima | Historická minima | Člen rady guvernérů | Evropský trh | Nejistota | Finanční tituly | Analytik Komerční banky | Erste | VIG | Saúdská Arábie | Rentiér | Zasedání Bank of England | Revize výhledu | Největší banky | Stagnace | Tempo růstu | Akcionáři | Obchodování na devizových trzích | Euro k americkému dolaru | Daně z příjmů | Daně z příjmů právnických osob | Obchodování na devizovém trhu | Trading AOS | Libra vůči dolaru | CySEC | Zajištění | Obilniny | Výnosy amerických dluhopisů | Zpomalení v Číně | Výrobní index PMI | FTSE 100 | Baidu | Ripple | Litecoin | Dogecoin | Ethereum | Dash | TradeKing | Tesla | Dluhové krize | Vývoj měnového páru EUR/JPY | Vysoká volatilita | Nízká volatilita | Odhodlání | ZoomTrader | Začínáme obchodovat na kapitálových trzích | Regulovaní brokeři | StockPair | Kryptoměna | Kapitalizace | Představitelé Fedu | Výhled | Depozitní sazba | Hlavní úroková sazba | Úrokové sazby centrálních bank | Úroková sazba ECB | Úroková sazba Fedu | Bankéři | Bankéř | Utáhnout měnovou politiku | STOX.cz | Poplatky | Nakupovat akcie | Výnosy bezpečných dluhopisů | Rekordní minima | Rekordní maxima | Britská vláda | Americké akciové trhy | Propad akcií | Exxon | Chevron | Payrolls | Konsensus | Mzdy | Dobré výsledky | Německý export | Slabé euro | Silné euro | Spotová volatilita | Úspěšné obchodování | Nonfarm Payrolls | Dnešní zprávy | Britská ekonomika | Americký trh práce | Vyhlídky eurozóny | Hlavní evropské indexy | Britský FTSE 100 | Francouzský CAC 40 | Analytik J&T Banky | Odhady trhu | Predikce | Ekonomická situace | Světový obchod | Globální obchod | Hospodářská situace | Bankovní fond | Bankovní unie | Bankovní domy | Bankovní krize | Průzkum | Titan FX | Data z amerického trhu práce | Bankovní systém | Krize | Názory analytiků | Investiční rozhodnutí | Investiční stratég | Firemní výsledky | Hlavní burzovní indexy | Inflace v Německu | Opatření na podporu ekonomiky | Makroekonomika | Zisky firem | Velké zisky | Analytický tým FXstreet.cz | FTSE MIB | Short příležitost | FCA | Světové trhy | Historické rekordy | Theresa May | Inflace v Česku | Snížení úrokových sazeb | Zpomalení čínské ekonomiky | Britské referendum | Manažeři fondů | Ministři financí EU | Mezinárodní agentura pro energii (IEA) | Výběr zisků | Nadbytek ropy | Přebytek ropy | S&P Global Ratings | Německé dluhopisy | Kurz japonského jenu | Výnosy | Měnové stimulace | Zásoby zemního plynu | Zasedání Bank of Canada | Měnový pár EUR/USD | Měnový pár GBP/USD | Měnový pár USD/JPY | Rizikovější investice | Japonská vláda | Americká vláda | Česká vláda | Očekávání analytiků | Ekonomické údaje | Americký index S&P 500 | Spotový VIX | Akciové trhy v USA | Turecká centrální banka | Turecká ekonomika | TRY | Odliv kapitálu | Kurzová volatilita | Americké investiční banky | Softbank | Institucionální investoři | Intradenní šum | Čínský statistický úřad | Příjmy | Spotřebitelské výdaje | Oslabování eura | Indikátory důvěry | Kapitálové strategie | Podnikatelská aktivita | Indexy PMI | Podnikatelská aktivita v eurozóně | Volatilita trhů | Finanční domy | Brown Brothers Harriman & Co | Údaje o inflaci | Překoupený trh | Alphabet | xStation | FX volume | Měny&Sazby | ČTK | Středoevropské devizové trhy | Německý Ifo index | Internetové firmy | Zvýšení volatility | Japonský Nikkei | Konsenzus | Výnosné investice | Růst ekonomiky | Pokles ekonomiky | Fiskální stimuly | Belgie | HDP eurozóny | Statistiky ECB | Rozjednané prodeje domů | Americké zásoby ropy | Zasedání americké centrální banky | Zpomalení ekonomiky | Index tokijské burzy | Program kvantitativního uvolňování | Bilance ECB | Bilance Fedu | Obchodní pozice | Vývoj úrokových sazeb | Výhled ekonomiky | Obchodování v New Yorku | Zobchodované objemy | Hlavní ekonom | Kurz EURUSD | Jednání FOMC | Kurz EURSEK | Inflační čísla | Švédsko | Norsko | Dánsko | Odhad HDP | Očekávání | VIP AOS Turbo | VIP AOS | Globální ekonomický výhled | HDP v eurozóně | Kontraindikátor SSI | Index spekulativního sentimentu | Forex Friends | Globtrex | ABN AMRO Bank | CME FedWatch | IHS Markit | Devizy | SaxoTraderGO | Index KOSPI | ex | ČSOB Asset Management | Akcie firem | Purple Trading | Oslabování měny | Mizuho | MUFG | Spekulativní investoři | Obchodovat na forexu | Keystone XL | Okénko trhu | Ranní nadhoz | Měny rozvíjejících se zemí | Funding currency | XTB Market Barometr | Market Barometr | Výkyvy kurzu koruny | Silicon Valley Bank | Sázkaři | Zahraniční forex | ČSOB Finanční trhy | ING Groep NV | Zahraniční FX | CoinDesk | Cena palladia | Pohyby na finančních trzích | Makroekonomické zprávy | Inflace ve světě | Kurzotvorná informace | Globtrex.com | Začátek výsledkové sezóny | Ceny pšenice | Aleš Michl | Nákupy zlata | Akciové společnosti | Kurzový vývoj | BitMEX | Ekonomické výhledy | Virtuální mince | Akcie Tesly | Americký akciový trh | Markéta Šichtařová | Hurikán Irma | Obchodování s cizími měnami | Obchodování s kryptoměnami | Vývoj ceny platiny | Vývoj ceny palladia | Palladium | BTC/USD | ETH/USD | Vývoj BTC/USD | Cena Etherea | Digitální zlato | Jerome Powell | Diverzifikace aktiv | MiFID II | Backwardation | Rebalancování indexů | ETH | Obchodník s kryptoměnami | Vývoj ceny pšenice | Ropné měny | European Energy Exchange (EEX) | Kapitalizace akciového trhu | Hard fork | Binance | Kryptoměna ethereum | Růst bitcoinu | NEST | Roman Koděra | Štěpán Hájek | Robinhood | Tether | Pokles bitcoinu | Nákupy kryptoměn | Lithium | Výhled eura | Altcoiny | Tržní očekávání | Vzácné kovy | Investorský sentiment | Kurz eurodolaru | Kobalt | Kryptoměnové burzy | Cena bitcoinu | Airbnb | Odliv dividend | Geopolitická rizika | Podnikání na kapitálovém trhu | Trhy dnes | VŠE v Praze | Skupina Saxo Bank | Saxo | Výprodeje na akciových trzích | Obchodní války | FinTech | Očekávání investorů | Jamie Dimon | Krypto | Bitcoiny | Slabší koruna | Kryptoburza | Obchodní týden | OPEC+ | Obchodní válka | Tržní hráči | Posilování dolaru | Podíl eura | Vývoj na finančních trzích | Obchodní napětí | Podniky | Evropské akciové trhy | Projev Jeroma Powella | Čínské měny | Globální růst | Globální hospodářský růst | Regionální měny | Silný americký dolar | Technologické akcie | Obchodní aktivita | L.F. Investment Limited | Inflace v eurozóně | Prognóza ČNB | Akcie společnosti | Japonský akciový index | CSI 300 | Geopolitické napětí | Americké dluhopisy | Forint | Obchodníci s ropou | Americký S&P 500 | Turecké liry | Turecká krize | Ostatní investice | Domácí měna | Geopolitika | Ekonomické krize | Šéf Fedu Powell | Šéf Fedu | Royal Dutch Shell | Ether | Index Stoxx 600 | Americký dolarový index | Norges Bank | Manažer fondu | Korunový trh | Profesionální obchodník | Měny v regionu | Dluhopisové výnosy | Spotřebitelská inflace | Akcie v Evropě | Globální investoři | Italské bondy | Trhy v USA | Obchodování s korunou | Výsledky firem | Americké volby | Reakce trhu | Ruská centrální banka | Trh s kryptoměnami | Výprodej akcií | Silnější dolar | Vývoj české koruny | Růst amerického dolaru | Cena plynu | Pokles cen ropy | Propad cen ropy | Obchodní signál | Největší kryptoměna | BDSwiss | IG | Růst úrokových sazeb | Posilování eura | LYNX WhatsApp | Nervozita na trzích | Obchodování se CFD | Jiné měny | Zvyšování úroků | Výkonnost akcií | Růst zisků | Zpomalení hospodářského růstu | Zvýšení úrokové sazby | M5S | Prezident Trump | Dopady na ekonomiku | Evropská komise | Základní úroková sazba | Index spotřebitelské důvěry | Šéf ECB | Bloomberg Economics | Jednotná měna | Pojištění vkladů | Česká firma | Zpomalování světové ekonomiky | Španělský IBEX | Zpomalení ekonomického růstu | Cíl ČNB | Inflační vývoj | Odhady analytiků | Společnost Apple | Prezident USA | Zpřísňování měnové politiky | Růst cen komodit | Úrokové sazby ČNB | Sazby Fedu | Úrokové sazby Fedu | Majetek | The Wall Street Journal | Růst dolaru | Výsledková sezóna v USA | Zájem o dluhopisy | Bitcoin ETF | Oživení trhu | Sazby ČNB | Zpomalení světové ekonomiky | Slabší euro | Evropské dluhopisy | Způsob obchodování | Data z ekonomiky | Pozornost trhu | Ceny zemního plynu | Platformy pro obchodování | Cena komodity | Zvýšení sazeb | Evropský regulátor | Rekordní růst | Světové finanční trhy | Market alert | Norská centrální banka | Akciové zisky | MUFG Bank | Cena zemního plynu | Technická situace | Uber Technologies | Rozdílové smlouvy | Strategie carry trade | Kvartální výsledky | Statistický úřad | Podnikatelská nálada | Technologický Nasdaq | Americké HDP | Inflační očekávání | Harris Financial | Podíl nezaměstnaných | Zahraniční investoři | Slabší dolar | Akcie Uberu | Obchodní aktivity | Akciové futures | Růst cen ropy | CNY | Pokles sazeb | Nejznámější kryptoměny | Vybrané měny | Infineon | Infineon Technologies | Německé firmy | Ceny pohonných hmot | Pokles kurzu | Akcie čínských firem | TLTRO3 | Společná měna | Propad ropy | Boris Johnson | NVDA | Riziko recese | Token | Americké společnosti | DE30 | Snížení sazeb | Dolarové sazby | NATGAS | Prezidentka ECB | CoinShares | Gazprom | NASDAQ 100 | Digitální daň | FedWatch Tool | Ripple Labs | Americká výnosová křivka | Vývoj na trzích | Ekonomické vyhlídky | Výnosové křivky | Pokles cen | Německé HDP | Akcie automobilky | Akciový výprodej | Americké futures | Odvetná cla | Ministerstvo obchodu | Silný dolar | Britský premiér | Recese v USA | Tomáš Pfeiler | Digitální aktiva | Obavy z recese | Zprávy z Německa | Oživení ekonomiky | Ekonomické problémy | Pohonné hmoty | ISM index | Kapitálové výdaje | Výnosy amerických státních dluhopisů | Růst mezd | KB | Depozitní sazby | Pravděpodobnost recese | Deficit rozpočtu | Pozornost finančních trhů | Dění na trzích | MT5 Supreme Edition | Obavy z globální recese | Globální recese | Denní graf | Stablecoiny | Očekávání trhu | Dot plot | Nastavení úrokových sazeb | Poptávka po ropě | Vyjednávání o brexitu | Finanční situace | Data z Německa | Snížení daní | iShares | Kurzarbeit | Oslabení české koruny | Vyzkoušet si trading | ESG | Český HDP | Ceny palladia | Předstihové indikátory | Makroekonomický výhled | Nízká nezaměstnanost | Tržby v maloobchodě | Očekávaný růst | Geopolitické riziko | Projevy centrálních bankéřů | Bilance zahraničního obchodu | RISK-ON | Nová makrodata | Vyšší úrokové sazby | Cíl hospodářského růstu | Růst čínského HDP | Loterie | Uvalení cel | Tým FXstreet.cz | Banka Goldman Sachs | Měny regionu | Nálada na finančních trzích | Mnoho ziskových obchodů | Světové akciové indexy | S&P 500 Index | Rozpočtová politika | US30 | Automobilky | Čistý zisk | KOSPI | Rozpočet | Čínská média | Rozpočtový schodek | Deficit | Jednání o brexitu | Prezident Donald Trump | Peter Garnry | HDP v USA | Německá vláda | Hongkong | Patterny | Kryptoměnová burza | Výsledkové zprávy | Nová prognóza ČNB | LNG | Býčí signál | Objem | Data z USA | Bílý dům | Obchod | Hospodářský růst v Evropě | Trh práce | Vyšší sazby | Německý průmysl | Obchodní dohody | Myšlenka | Statistické údaje | Vyšší volatilita | Včerejší obchodování | Obrat trendu | Supreme Edition | Alibaba Group | Růst spotřebitelských cen | Německá průmyslová výroba | Průmyslová výroba v eurozóně | Šéf Fedu Jerome Powell | Cena severomořské ropy Brent | Cena severomořské ropy | Inflace v USA | ČSÚ | Zpomalení české ekonomiky | Růst průmyslové výroby | List The Wall Street Journal | Americký dolar dnes | Riziko pro investory | Potíže s likviditou | Firma | Technologický index Nasdaq Composite | Technologický index Nasdaq | Technologický index | Data ze Spojených států | Zasedání ČNB | Reálné ekonomiky | PLN/EUR | Výsledky CPI | Hlavní události | BAT | Risk-off | Americký průmysl | Parlamentní volby | Tesla Elon Musk | Výše úrokových sazeb | Pfizer | USA a Čína | Pravděpodobnost úspěchu | Svíčková formace | Jakub Hodan | Týdenní zpráva | Týdenní zpráva z FOREX trhu | Souhrn finančních trhů | Konfluence faktorů | Ceny průmyslových výrobců | Růst cen průmyslových výrobců | Růst cen | CFD DAX30 | Maďarská centrální banka | Produkty obchodované s finanční pákou | Dolar k japonskému jenu | Datový kalendář | Vysoké riziko | Tomáš Vlk | Patria Finance Tomáš Vlk | Bilance | Index DOW | Negativní sentiment | Vladimír Holovka | Aktuální hodnoty měny | Co bude | Dnešní makroekonomické ukazatele | Avast | Vývoj trhu | Generální ředitel | PSA | Růst světové ekonomiky | Negativní nálada | Česká měna dnes | Největší pokles | Dnešní růst | Ukrajina | Zájem o riziková aktiva | Lagardeová | Souhrnný index | Amazon | Citadel | Kenneth Griffin | Nízké úrokové sazby | Indexy nákupních manažerů | Nálada spotřebitelů | Nakupovat zlato | Úrok | Implikované volatility | Miliardy | Proof of Work | Proof of Stake | Důvěra v ekonomiku | Admiral Markets Forex Kalendář | Vyhlídky | Sdružení automobilového průmyslu | Průzkumy | Nálada podnikatelů | Američtí zákonodárci | Politická krize | Měny rozvíjejících se trhů | Legislativa | Trendová linie | Rozdělení zisku | Záhada | Federální rezervní banky | Americká data | Tržní dynamiky | Ekonomická důvěra | Bankovní tituly | FT | Růst české ekonomiky | Domácí poptávka | Helena Horská | Hlavní ekonomka | Ekonomka | Automobilový sektor | Dluhopisoví investoři | České dluhopisy | Zveřejněná data | CHNComp | Globální trh | Vládní bondy | Financovat | Christine Lagardová | Hospodaření státního rozpočtu | Hospodaření státu | SMA | Omezení těžby | Statistika | Předpovědi | Technologický sektor | Napětí mezi USA a Čínou | Ceny výrobců | Průmysl | Mzdový nárůst | ADP | Jan Vejmělek | Růst eurozóny | HUF | PLN | Na burze | Drahý kov | Deficit zahraničního obchodu | Gabriel Štefaňák | Propouštění | Dnešní data | Impuls | USDIDX | Rostoucí náklady | Visa | General Motors | Výrazný pokles | Pokles amerických akcií | Čínské zboží | Ceny potravin | Čínský vývoz | Váš trading | Velikost pozice | Rozvoj | Německá obchodní bilance | Sentix index nálady investorů | Index nálady investorů | Stavební produkce | Nejvyšší nezaměstnanost | Saldo zahraničního obchodu | Špatná nálada | Tuzemský průmysl | Stavebnictví | Investujte na Forexu | European Central Bank | Klíčová rezistence | Globální vývoj | Oslabuje dolar | Koruna dnes | Zdražování | Listopadová inflace | Ceny zboží | Inflace v listopadu | Nízká inflace | Německý ZEW index | Sociální sítě | Problémy | COPPER | Spotřebitelské ceny v Číně | Přeprodané podmínky | NAFTA | Novozélandská vláda | Vládní výdaje | Cvičení | Tomáš Holub | Člen bankovní rady | Člen bankovní rady ČNB | Breaking | Úvěrové pojišťovny | Pojišťovny | Podíl akcií | Fed dnes | Zasedání FOMC | Libanon | Prognózy | Nejistoty | Státy EU | Ranní komentář | Ranní zpráva | Vybírat zisky | Evropský průmysl | ECB Christine Lagardeová | Prezidentka ECB Christine Lagardeová | Chuť k riziku | Soukromý sektor | Výsledek voleb | Výsledek voleb ve Francii | GBP/EUR | Plyn | Dobrá nálada | Nálada | Kontrakty | Ekonomické zpomalení | Prohlášení | Čínské vlády | Moskva | HDP Německa | AbbVie | Mylan | Centrální banky USA | Airbus | Nord Stream | Kalendář tento týden | Ústavní soud | Škoda Auto | Míra | Jaderné elektrárny | Inflační výhled | Ohlédnutí | Úroky | Konec roku | Investiční aktivity | Chování centrálních bank | Edward Moya | Přerušení výroby | Měnové politiky | Uvolněné měnové politiky | Zasedání bankovní rady | Hypotéky | Nižší úrokové sazby | Premiér Boris Johnson | Předseda | Investujte | Naše prognóza | Americké centrální banky | Rozhodnutí ČNB | Dolar roste | Trumpova administrativa | ČNB dnes | Vojtěch Benda | Vánoce | Zlepšení sentimentu | Regulátoři | Ředitelka | Fed index | Švédská Riksbank | FedEx | FDX | xStation5 | AT&T | Disney | Ministr hospodářství | Americké vlády | Nike | Spotřebitelská důvěra v eurozóně | Růst mezd v USA | Rychlý růst mezd | Bydlení | Vánoční svátky | Uber | EY | Aurora Cannabis | Ztráta | Vlastní prostředky | Úbytek | BREAKING | SPD | Stratég | Hlavní akciové indexy | Roční růst | Snižování stavů | Kraft Heinz | Demokratické strany | Zasedání měnového výboru | Výnosy státních dluhopisů | Koruna posílila | WIG20 | Vývoj měnové politiky | Nálada v průmyslu | Průmyslové podniky | Peking | Investiční ředitel | US100 | Americký index | Wirecard | Pozitivní zpráva | Nálada na globálních trzích | Singapur | Ceny dluhopisů | Napětí na Blízkém východě | Ziskovost | Tuzemská ekonomika | Investiční aktivita | Růst akciových trhů | Nejistoty na finančních trzích | Hospodaření | Růst poptávky | Nízké ceny ropy | Klesající trend | Dlouhodobí investoři | Pracovní trh | Silný support | Objem objednávek | Eskalace konfliktu | CFA | Prodej automobilů | Chris Williamson | Eskalace napětí | IKEA | Netflix | Inovace | Washington | Schodek zahraničního obchodu | Analýza společnosti | Hlavní rizika | Letecké společnosti | Raketové útoky | Miliardy eur | Írán | Irák | Ministr zahraničí | Íránský ministr zahraničí | Čínský HDP | Von der Leyenová | Sezónnost | RBA | Budoucnost | Ifo | Experti | Zemědělství | Negativní zprávy | Předběžné výsledky | Výsledky hospodaření | INR | Dohoda o brexitu | Poradenství | Mzdová dynamika | Inflační překvapení | Zpřesněná data | Geopolitická situace | Wall Street Journal (WSJ) | Podnik | Česká inflace | Tuzemská inflace | Proinflační | Luboš Růžička | Zpřísnění měnové politiky | Vyšší inflace | Tržní sazby | Fork | Snížit úrokové sazby | Růst cen potravin | Veřejné finance | Analytička | Ukazatele | Smíšené výsledky | Výroba v eurozóně | Koruna sílí | Americké akcie dnes | Meziroční růst spotřebitelských cen | Růst spotřebitelských cen v Německu | Silné cenové tlaky | Cenové tlaky | Zájem o nová auta | Nová auta | Valuace akcií | Index Wall Street | Obchodování na Wall Street | Dobré zprávy | Situace na Blízkém východě | Americké ministerstvo | Americké ministerstvo obchodu | Zájem o dolar | Nájmy | Velké firmy | Ceny energií | Horší data | Zamyšlení | Oživení globální ekonomiky | Angela Merkelová | Prognózy ČNB | Měnový pár EUR/CZK | Krach | Očekávaný vývoj | Naplnění prognózy | Komunikace | Údaje o HDP | Stabilita sazeb | Francouzský prezident | Macron | Trump | Čínské indexy | Pozitivní zprávy | Prezident | Výsledkové sezóny | Koronavirus | Výsledky průzkumu | Paypal Holdings | Google | Trhy | Čínské úřady | Šíření nového koronaviru | Ursula von der Leyenová | ASX 200 | S&P/ASX 200 | Americké hospodářství | Evropské ekonomiky | Dnešní PMI | Banka UBS | Šíření koronaviru | Silné měny | Beztrendové obchodování | Obchodování na koruně | Čínský koronavirus | Virus | Asijské indexy | Vir | Jüan | Negativní dopad | Zlepšení nálady | Eva Zamrazilová | Nejprudší pokles | Pokles | Situace | Zdražovat | Blue-chip | České měny | Situace okolo koronaviru | Důchody | Americký kongres | Treasuries | Nejvýraznější pokles | Meziroční růst | Vít Hradil | Růst inflace | SARS | Epidemie koronaviru | Pandemie | Epidemie SARS | Tisková konference šéfa Fedu | Jednatel | Vysoká inflace | Ceny Bitcoinu | Čínské burzy | Starbucks | Boeing | Vstupy | Výstupy | L.F. Investment | Lehká ropa WTI | Raiffeisenbank a.s. | FIAT | Zpomalení růstu | Tomáš Nidetzký | Viceguvernér ČNB | Pochybnosti | Zlepšení | Dovednosti | Úsilí | Swingová minima | SBUX | Americká administrativa | Obchody | Výdaje | Daň z příjmu | Průmyslníci | Pesimismus | Akcie v Číně | Čínská vláda | Zpracovatelský sektor | PMI za leden | Akcie automobilky Tesla | Vývoj měnového páru EUR/CZK | Hlavní úrokové sazby | Švýcarská banka UBS | Výrazné ztráty | BP | Důsledky epidemie | Americký ISM | Prodeje aut | Společnost Nike | Korunový devizový trh | Rekordní hodnoty | Sazby beze změny | SEC | NFP | Rozhodování | Dnes ČNB | Zisky dolaru | Čínské ministerstvo | Americké ekonomiky | Tuzemská nezaměstnanost | Americké banky | Britský statistický úřad | Zasedání RBNZ | Propad průmyslu | Zdražování ropy | Medvědi | Dolarové páry | Lednová inflace | Americká inflace | Dnes na forexovém trhu | Růst sazeb | Záznam z jednání ČNB | Politika centrálních bank | Valuace | COVID-19 | Tradingový portál | Portál FXstreet.cz | Čínské stimuly | Německý HDP | Expanzivní fiskální politika | Empire State Index | Akcie Twitter | Akcie společnosti Apple | OIL.WTI | Ekonomické aktivity | Bez rizika | Ministerstvo financí ČR | Směřování trhů | Index CSI 300 | Gilead Sciences | Údaje z USA | Globální indexy | Konjunkturální průzkum | Prudký propad | FedWatch | Rizika globální | Spekulativní pozice | Ekonomické recese | Index aktivity | Slabá čísla | Největší ztráty | Průmysl a zahraniční obchod | Šéfka ECB | Šířící se koronavirus | Cestovní kanceláře | Zpřesněný odhad | Commonwealth Bank of Australia | Tržní úrokové sazby | Průměrná mzda | Americký Fed | Stabilita | Sestupný trend | Toyota | Vývoj | Zasedání OPECu | Hospodářská politika | Nižší sazby | Nová data | Šok | Martin Gürtler | Americké tovární objednávky | Mzda | Mediánová mzda | Akcie PepsiCo | Vládní opatření | Výkyvy | Současná cena | Změny trendu | Příležitost k nákupu | Výsledky HDP | Důsledky koronaviru | Obrovské ztráty | Výraznější impuls | Únorová inflace | Změna sazeb | Cenové války | Videokonference | Restrikce | Americké výnosy | Vysoká rizika | Vývoj na trhu | Hlavní měny | Aerolinky | Vlna výprodejů | Nouzový stav | Euro včera | Akcie včera | Program nákupu aktiv | Asijské akcie dnes | Nifty 50 | Mince | Profitovat | Opatření vlády | Medvědí trend | Další vývoj | Desetileté dluhopisy | Karanténní opatření | Restriktivní opatření | Stimuly | Oldřich Dědek | Silný propad | Americká seance | Evropské země | Brusel | Pokles HDP | Členové bankovní rady | Masivní propad | Fiskální politiky | Zásoby hotovosti | Útlum ekonomiky | Kabinet | Guvernér Rusnok | Zrychlení inflace | Největší propad | Vyšší úrok | Oslabování české měny | Míra nejistoty | Třída aktiv | Propad na Wall Street | Silný pokles | TPCA | Šíření viru | Stimul | Burzy cenných papírů | Redenominace | Riziko redenominace | Obavy trhu | ECB dnes | Nákupy aktiv | Nákupy vládních dluhopisů | Měnové podmínky | Měnové zasedání | Viceprezident | Spotřebitelé | Index NASDAQ 100 | Automobilka | Dopady pandemie | Pandemie COVID-19 | Historie | Počet nakažených | Aktuální situace | Opatření vlád | Žádosti o podporu | JPMorgan Chase & Co | Onemocnění | Rozhodnutí bankovní rady | Člen bankovní rady Aleš Michl | Zásobníky | Texas | PYPL | Perpetuum mobile | Příležitosti k nákupu | Další pokles | Vyplácet dividendy | MPSV | MF | Hlavní centrální banky | Kroky centrálních bank | Kalifornie | Gavin Newsom | Kongres | Škoda | Index ISM | Index ISM ve službách | Manufacturing | Komerční banky | Republikáni | Demokraté | NBC | Domácnosti | Asociace | Fundament | Posílení amerického dolaru | Negativní korelace | Koronavirus dopady | Výrobce letadel | Investiční banka Goldman Sachs | Hotovost | Spotřebitelská nálada | Dramatický dopad | Fiskální balík | Přehled kurzů | Přehled kurzů nejdůležitějších měn | Pandemie nemoci COVID-19 | Pandemie nemoci | Ministryně financí | Futures na americké akcie | Prodejní tlak | Zápis z posledního zasedání | Hodinový graf | Index podnikatelské aktivity | Sněmovna reprezentantů | Dávky v nezaměstnanosti | Vnímání rizika | Graf dne | Dividendové výnosy | Záchranný balíček | Propad indexu | Další růst | Růst | Vyšší výnosy | Koronavirové krize | Poslanci | Silná rezistence | Signál | Počet žádostí o podporu | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti v USA | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti v USA | Tisková konference | Repo sazby | Potenciál | Bankovní asociace | Platební neschopnosti | Platební neschopnost | Boj s koronavirem | Výroba automobilů | Automobilový trh | Německý statistický úřad | Dění ve světě | Pokles sentimentu | Ceny elektřiny | Karanténa | Šíření nákazy | Bulharsko | Březnová inflace | Izrael | Reálné mzdy | E-commerce | Ekonomiky | Nigérie | VW | Jana Steckerová | Potenciál pro růst | Slovensko | Luno | Války | Jan Procházka | Schodek | Aukce státních dluhopisů | Březnová data | Poradce | Organizace | Akcie Alibaba Group | British Airways | Saúdové | Závislost | Práce | Výraznější pokles | Jednání ČNB | Asijská rozvojová banka | Rozvojová banka | Koronakrize | Špatná data | Autoprůmysl | Podíl na trhu | Údaje | Ekonomické škody | DPH | Raketový útok | Nakupovat státní dluhopisy | Novela zákona o ČNB | Novela zákona | Německá průmyslová produkce | Jednání euroskupiny | Situace na ropě | Prezident Vladimir Putin | Veřejný sektor | Míra nezaměstnanosti v březnu | Velké americké banky | Hluboké recese | CBS | Ministři | Pomalé oživení | Opětovný pokles | Ekonomické oživení | Znárodnění | Extrémní nárůst | Nárůst nezaměstnanosti | Řemeslo | Německé automobilky | Snížení produkce | Nejvyšší soud | Přebytek běžného účtu | Celková inflace | Výpadky | Activision Blizzard | Trh dluhopisů | IMF | Vývoj HDP | Více peněz | Rozpočet EU | Maloobchodní tržby v USA | Dodavatelské řetězce | Úspory | Hospodářské oživení | Joe Manimbo | Otevírání ekonomiky | AMC | Dnešní statistiky | Statistiky | Chuť riskovat | Uzavření trhů | Bankovní prázdniny | Geopolitická krize | USD za barel | Rizikové averze | Risk-off sentiment | Trade | S&P500 | Tlak medvědů | Dílčí index | Spotřeba ropy | Kontrakty na ropu | Měny zemí | Finanční pomoc | Nizozemsko | Důvěra v eurozóně | Znovuzavedení šrotovného | Cenové pohyby | CBRT | SARS-CoV-2 | Debata | Surové ropy | PMI ve službách | Evropská data | Evropské indexy | Břidlicové ropy | Posílení | Swingové minimum | Omezení pohybu | Amundi | Výrobce letadel Boeing | Výkon dolaru | Nové zakázky | Joe Biden | Větší pokles | Podpůrná opatření | Evropské méně | Americké státy | Data z trhu práce | Průzkum ČSÚ | Cestování | Čtvrtletní výsledky | 3M | Americký HDP | Sazba Fedu | Základní úroková sazba Fedu | Americká centrální banka (Fed) | Zasedání Evropské centrální banky | Osobní výdaje | Rozhodnutí o sazbách | Zájem zahraničních investorů | Náklady na financování | Energetické úspory | Ropa roste | Maloobchod | Obchodní kapitál | Zaměstnanci | FDA | Epidemiolog | Gilead | Čistá ztráta | Robert Holzmann | Blízký východ | Akcie padají | Český státní rozpočet | Růst výnosů | Rally na akciích | Federal Reserve | Soud | Německé průmyslové objednávky | Dnešní ADP | PEPSICO | Dovoz | Vývoz | Dlouhodobý trend | MSCI World | Pozitivní očekávání | Generovat zisk | Zadlužení | Expanze | Bezpečnost | Rezervní měny | Politická nestabilita | Kontrakce | Politika centrální banky | Pokles dovozů | Propad průmyslové výroby | Zveřejněné údaje | Macy’s | Obchodování na globálních trzích | Dluhy | Oživení české ekonomiky | Akcie Nike | NKE | Členské země | Burza Binance | ONE | Hlavní kryptoměny | RBI | Rekordní propad | Účet platební bilance | Auta | Royal Caribbean | Kurz eura k americkému dolaru | Dopad na cenu | Silný fundament | Dnešní výsledky | Vývoj ekonomiky | Plynovod Nord Stream | Čeští centrální bankéři | Vakcína | Sektor služeb | Dění na trhu | CL | Spekulovat | Obchodování na krátko | Bundesbanka | Moderna | Fiskální stimul | CATL | Eli Lilly | Růst Bitcoinů | Omezení produkce | Kupci | Podnikatelské aktivity | Podnikatelské aktivity v eurozóně | Aktivity v eurozóně | Biotechnologická společnost | PMI v eurozóně | Akcie v Hongkongu | Klesající trendová linie | Investovat peníze | Předstihové ukazatele | JDE | Unie | ČR | Vakcíny proti koronaviru | Koronavirové pandemie | Vládní intervence | Průraz | Bývalý prezident | Plán Evropské komise | Rozhodnutí FOMC | Chování trhu | Slabá poptávka | Uzavírání pozic | Výrobní PMI | Sentiment na trzích | PEPP | Střední Evropa | Špatné zprávy | Londýnské burzy | Nová prognóza | Antivirus | Předkrizové úrovně | Statistiky z trhu práce | Rozhodnutí soudu | Polský premiér | Pokračování růstu | OCBC | Tchaj-wan | Tempo poklesu | Rekordní pokles | Americké úrokové sazby | Poptávka po zlatě | David Marášek | Nikola | Index Nasdaq Composite | Americké CPI | Rozhodnutí Fedu o sazbách | Inflace v květnu | Strach z druhé vlny | Japonský parlament | Parlament dnes | Investice do infrastruktury | Stimulační balík | Prodeje automobilů | Podpůrné programy | Propad cen | Negativní výhled | Výplata | Největší evropská ekonomika | Rostoucí trend | HDP EU | Sentiment na trhu | Covid | Druhá vlna pandemie | Technologické firmy | Tiff Macklem | Zahraniční kapitál | Předsedové vlád | Druhá vlna | Počty nových případů | Útlum ekonomické aktivity | Ekonomické aktivity v eurozóně | Odkup vlastních akcií | Rozkolísání trhů | Jasný signál | Situace na trhu práce | Exporty | Novavax | MAM | Akcie v Americe | Výrazný propad | Nový trend | Koronavirová situace | ChainLink | Úspěchy | DoorDash | Silicon Valley | Ocenění | Rostoucí šance | Šance | Druhá největší kryptoměna | Stellantis | Peugeot | Růst tržeb | Pohyb koruny | Ceny | Praha | Kolaps | Výplach | Rozdíly v názorech | Nadějné zprávy | Technologické společnosti | Merkelová | Možnost dalšího růstu | Společnost XTB | Rostoucí ceny komodit | Životní úroveň | Progres | Celkový výsledek | Forward guidance | Odhady HDP | První odhady HDP | HDP za Q2 | Zlatá horečka | Tisková konference šéfa Fedu Powella | Kryptoměny aktuálně | DeFi | Nárůst volatility | Dolarový pár | Pár EUR/USD | Odložení voleb | Nikl | Propad ekonomiky | Pozice dolaru | Důvěra | Covid19 | Kolaps amerického dolaru | Caixin | Známky oživení | Philip Lane | Tuzemský maloobchod | Výzkumy | Produkce v průmyslu | Skupování aktiv | Zpomalující růst | Růst zaměstnanosti | Časový horizont | Slábnoucí dolar | Zvýšené napětí | Cenové hladiny | Maďarská inflace | Indikátory sentimentu | Rostoucí počty nakažených | Počty nakažených | Analytik XTB | Pandemická situace | Pokles tržeb | Vládní koalice | Virgin Galactic | SMA 200 | NOK/SEK | Snížení DPH | Zvýšení daní | Zrušení superhrubé mzdy | Koaliční partneři | Ceny v eurozóně | Nižší výdaje | Kryptotrh | Příliv kapitálu | Výrobní index | Dění v USA | Růst eura | Představitelé ECB | Decentralizované finance | Seznam Zprávy | Big Tech | Inflace spotřebitelských cen | Odborníci | Peso | Zasedání amerického Fedu | Vakcína proti koronaviru | Američtí investoři | Prognóza Fedu | Dolarové úrokové sazby | Battery Day | TSLA | Nvidia | Qualcomm | Výkon ekonomiky | Snížení emisí | Plán na snížení emisí | Zasedání FED | Spotřebitelské ceny v eurozóně | Bloomberg Intelligence | Slabší kurz | Zhoršení pandemie | Cena elektřiny | Elektromobily | Politici | Ursula von der Leyen | Strach z Brexitu | Fiskální stimul v USA | Malý kapitál | Micron | Biden | PMI ve zpracovatelském průmyslu | Marathon Petroleum | Marathon | Ranní okénko | Průmyslové zakázky | Pablo Hernández de Cos | Zápis z posledního zasedání Fedu | Pokles průmyslové výroby | Poptávka po akciích | Centrální banky USA (Fed) | Energetický sektor | Lockdown | Měnový fond | AEX | Ceny bytů | CPI v USA | Americké měny | Michael Saylor | MicroStrategy | Embargo | Množství peněz | Defi | Nařízení | Intel | Zásoby benzinu | GS | Pokles indexu | Reálný HDP | První obchodní den | Geopolitické faktory | Pandemický program | PFE | JNJ | Zveřejnění výsledků | Norwegian Cruise Line | Ruské společnosti | UBER.US | Electronic Arts | Přebytek zahraničního obchodu | Sumitomo | Pfizer/BioNTech | Zprávy o vakcíně | Pfizer a BioNTech | Průmysl v eurozóně | Letecká doprava | QCOM | Hlavní kryptoměna | MRNA | NFIB | Předáním moci | Heiko Maas | Spotřebitelská poptávka | Proražení | Ceny PHM | Nio | GameStop | Sektor kryptoměn | Futures na DAX | ABNB | Vakcinace | Změny úrokových sazeb | Očkování | Cointelegraph | NBP | Revize amerického HDP | Kmen koronaviru | Mutace koronaviru | Nová mutace koronaviru | Mutace viru | Kauza brexitu | Štědrý den | Kryptoburzy | Cenné papíry a burzy | Voda | Nálada v české ekonomice | Intervence polské centrální banky | Polská intervence | Intervence NBP | Centrální bankéř | Polský centrální bankéř | Rafal Sura | Měnový pár EUR/PLN | Oslabení forintu | Inflace v Polsku | Nálada investorů | Norwegian Cruise | Carnival | Rozšiřování úrokového diferenciálu | Emise dluhopisů | Svět kryptoměn | Pokles zásob | Počasí | Utažení měnové politiky | Růst ceny | ABNB.US | Německá inflace | Sentiment v eurozóně | DOT | Zvýšení ceny | Bloomberg Markets | Evropské centrální banky | Fiskální impuls | Makroekonomická analýza | Predikce finančních trhů | Tempo hospodářského růstu | Dopad na trhy | Vývoj inflačních očekávání | Tilray | TLRY | ACB | CARA | MJ | Efekt na trhy | Indexy na Wall Street | Situace na trhu | xForex.cz | AMC Entertainment | SPCE | Akcie Gamestop | Etsy | Marriott | Dnešní zasedání Fedu | Investiční účely | Tržní reakce | Velké fondy | Thermo Fisher | Dnešní seance | Růst ceny Bitcoinu | QCOM.US | Rozvolnění | Brent (OIL) | Daň z nadměrných zisků | Odezvy trhu | MIB | TLRY.US | Tilray (TLRY.US) | Daňové zvýhodnění | Piper Sandler | Rostoucí úrokové sazby | ACB.US | Předpověď ceny | Blockchainy | Arcane Research | Zinek | Kov | Prezident Joe Biden | Americký prezident Joe Biden | Fosilní paliva | Trojité dno | Volatilita kryptoměny | Růstový trend | James Bullard | Prezident Federální rezervní banky | CVS Health | CVS | CVS.US | FOMC minutes | Robinhood Markets | Rostoucí výnosy | PMI indexy | Manufacturing PMI | TSLA.US | Tesla (TSLA.US) | Tržní rizika | Covidová krize | Finanční zdraví | Investoři a obchodníci | Krypto influencer | Maďarský HDP | Nárůst výnosů | PSX | Výroky z ECB | Špinavá energie | Silný růst | Jemenští povstalci | Japonský HDP | Posilování USD | ČSA | Zesílení inflačních tlaků | Silná inflace | Hodnotové akcie | Nárůst sazeb | Přeprodané zóny | xStation 5 | Sýrie | Silný výhled | PMI index | Akcie Virgin Galactic | Velikosti pozice | ISM ve službách | CoinGecko | HoReCa | Data o inflaci | Advanced Micro Devices | AMD | Průmyslová produkce v eurozóně | COIN | Krypto trh | Eurodolar dnes | SPCE.US | Virgin Galactic (SPCE.US) | IMC Exploration Group | IMC Exploration Group (IMC) | IMC | Mineral Ventures Invest | AA | Akcie fotbalového klubu | Strach z inflace | Advanced Micro Devices (AMD.US) | Starbucks (SBUX.US) | AMD.US | SBUX.US | HSBC Holdings | Uranium Energy | UEC | Cameco | Denison Mines | Uran | Rostoucí ceny | Směřování trhu | Cenový pohyb | Objednávky | Události tohoto týdne | Hlavní události tohoto týdne | Comcast | Oživení na americkém trhu práce | Trading.com | Větší korekce | Futures na americké indexy | Hospodaření firem | Boční trend | Hodnocení současné situace | Výrazná inflace | Indická centrální banka | Kybernetický útok | Aurora Cannabis (ACB.US) | Optimistický signál | EEX | Pandemie COVID | MSTR.US | MicroStrategy (MSTR.US) | MSTR | Výprodej bitcoinů | Tuzemská měna | Kurzotvorné zprávy | Riziko ztráty | Ochota riskovat | Obavy z inflace | API | Oslabení | Cenový PCE index | PCE index | Hypoteční sazby | Cena dřeva | První zvýšení sazeb | MNB | Impulzy | Spotřeba domácností | Salvador | Plány | Cíle | Příležitosti | Úroveň supportu | Snižování nákupu aktiv | Výprodejní tlak | Dodávky plynu | Pravděpodobnost zvýšení sazeb | Zajišťování | Dekarbonizace | Prodej | Jednotné měny | Nové prognózy | Cyklus zvyšování sazeb | Index podnikatelské nálady | Dolar dnes | DPH u elektřiny | Pozitivní vliv | Obchodování na trhu | Vyšší úroveň | Obrovský potenciál | Gruzie | Trh dnes | Varianty koronaviru | Akcie Moderny | Cenové stability | Technologie | Síla dolaru | Spojené arabské emiráty | Američtí centrální bankéři | Sada dat | Chování spotřebitelů | Rozvolnění restrikcí | Vzorec chování | UST | Včerejší seance | Problémy se subdodávkami | USA inflace | JAR | Rada guvernérů ECB | Rada guvernérů | Americký trh | AI | CAT | Současný trend | Odvětví | Pokles poptávky | Jednání ECB | Šíření mutace | HOOD | Načasování | Pesimistická nálada | Společnost Golden Gate | Stablecoins | Kryptoměnový svět | CAR | Robinhood Markets (HOOD.US) | HOOD.US | Guidance | Vnější prostředí | Chování | Pocity | Vnímání | Ovlivňování | Růst aktivity | Devon Energy | Marriott International | Marriott International (MAR.US) | MAR.US | Occidental Petroleum | OXY.US | OXY | Occidental Petroleum (OXY.US) | Phillips 66 | PSX.US | Phillips 66 (PSX.US) | Projekce | EIP | EIP 1559 | Jarda Tupý | Psychologické úrovně | Důležité zprávy | BioNTech | Vratislav Zámiš | Asijské země | Americké ceny | Úroveň dluhu | První odhad | Tokeny | David Solomon | Medián | Výprodeje na trzích | SpaceX | SPOT | Výrobní inflace | Konference v Jackson Hole | Funkční období | ASX | SXXP | Proočkovanost | David Vagenknecht | Jihoafrická republika | Dodávky plynu do Evropy | Ranní glosa | Růstové tituly | Společnosti | Chivo | Měnové unie | Národní měny | Esther Reichelt | Juventus | Akcie fotbalového klubu Juventus | Manchester City | Guardian | List Guardian | Opatření | Vrcholy | Dna | Polská inflace | Guvernér rakouské centrální banky | Evergrande | Výkyvy počasí | Lenka Kalivodová | Růst trhu | Rychlý růst | ANO | Uhlí | RBC | NFT | Energetika | Přijetí kryptoměny | Ceny plynu | Pandemický program odkupu aktiv | Program odkupu aktiv | Reakce centrální banky | Cyklus zvyšování úroků | Česká společnost | Vyšší hodnoty | Etherea | Pracovní den | Warner Bros | Akcie čínských společností | Akcie Evergrande | Sentiment indikátory | Výhledy růstu | Problémy v dodavatelských řetězcích | TTF | Energetická krize | Krize v Evropě | Energetická krize v Evropě | Odhady růstu | Zvýšení základní úrokové sazby | Automotive | Navyšování cen | Příklady obchodování | Minulá výkonnost | Napjatá situace | Zhoršení nálady | Energetické krize | Polský zlotý a maďarský forint | Rychlý růst cen | Vysoké ceny | Rekordní ceny | Vývoje kurzu | Ukončení kvantitativního uvolňování | Snap | Akcie společnosti Snap | Nová historická maxima | Pozornost | Ceny zemního plynu v USA | Caterpillar (CAT.US) | Global Payments | Kraft Heinz (KHC.US) | KHC.US | Zboží dlouhodobé spotřeby | Gilead Sciences (GILD.US) | Ruský prezident | Meta | Goldmani | Meta Platforms | Francouzský index | Ethereum (ETH/USD) | Polygon | Qualcomm (QCOM.US) | Electronic Arts (EA.US) | CVS Health (CVS.US) | Airbnb (ABNB.US) | Uber Technologies (UBER.US) | Regeneron Pharmaceuticals | IG Metall | Česká národní banka (ČNB) | Akcie provozovatelů výletních lodí | Hospodaření českého státu | PYPL.US | Indexy pohyb | Drahé energie | Výběr časového rámce | Asijské měny | Zvolení časového rámce | Společnost | Stratégové | Výsledky společnosti | Inflace ve Spojených státech | Tým InstaForex | Reálné výnosy | Reálné úrokové sazby | Další růst sazeb | Target | Celoroční výhled | Lockdowny | TIM | Ruský trh | Akcie Meta Platforms | Akcie Meta | Trh s platinou | Varianta covidu | Bezpečná aktiva | Omikron | Omicron | Sazby centrálních bank | Rozhodnutí o úrokových sazbách | Zveřejnění zprávy | Mutace omicron | Nálada na trzích | | Bear market | Varianta koronaviru | Varianta koronaviru omikron | Kazachstán | Zlotý | BofA | Zlato (XAU/USD) | Tržní vývoj | Fibonacciho retracement | Cena aktiva | Rotace | Rozšíření | Rostoucí inflace | Developeři | Krypto analytik | Jestřábí Fed | Participace | Společnost SpaceX | Krátkodobý tržní sentiment | Obchodníci s averzí k riziku | Obchodníci s ochotou riskovat | Fundamentální analýzy | Spotřebitelské inflace | Trh se zlatem | Vyhlídky zlata | Bidenova administrativa | Letadlo | Jaromír Gec | Cyklus utahování měnové politiky | Základní sazba | Banka HSBC | TerraUSD | Telefónica | Plynová krize | Purple Trading Jaroslav Tupý | Covidové krize | Hodnoty měny | Miliardy USD | CME FedWatch Tool | Obchodní signály pro BITCOIN | Signály pro BITCOIN | Jestřábí komentáře | Pokles zlata | Petr Lajsek | Mike Novogratz | Ruský plyn | Gate | Lucid Group | Lucid | DappRadar | DYDX | Akcie společnosti Snap (SNAP.US) | Snap (SNAP.US) | SNAP.US | Big tech | Cílové ceny | Rozhodnutí japonské centrální banky | Hry | Dražší energie | Válka na Ukrajině | Omezení dodávek | Analytik trhů | Instituce | Napětí na Ukrajině | Nový týden | Centralizované burzy | Arthur Hayes | Murray | Rusko dnes | Silvergate Capital | Společnost Silvergate Capital | Trh státních dluhopisů | Ebury | Největší investoři | Klaas Knot | Šéf nizozemské centrální banky | Člen ECB | Glapinski | Guvernér Glapinski | Mattel | St. Louis | DASH.US | DoorDash (DASH.US) | Marathon Oil | MRO | MRO.US | Marathon Oil (MRO.US) | Invaze na Ukrajinu | H-shares | Situace kolem Ukrajiny | Kupní cena | Dění na Ukrajině | Sankce | Sankce vůči Rusku | Ruský prezident Vladimir Putin | Prezident Putin | Konflikt na Ukrajině | Ruská invaze | Moskevská burza | Švýcarská národní banka | Bankovní licence | Uranium Energy Corp | UEC.US | Uranium Energy Corp (UEC.US) | Rusko a Ukrajina | MWh | EUR/MWh | Polská centrální banka (NBP) | Gala | Velkoobchodní cena plynu | Prima | Ruská krize | Ruský kapitálový trh | Situace v Rusku | Bankers Trust | Long-Term Capital Management | Invaze | Nárůst cen zemního plynu | Analytici Bank of America | XTB Štěpán Hájek | Východní Evropa | Pokles inflace | Uzavření příměří | Americký ministr zahraničí | Řetězce | Energetická závislost | Coin Metrics | APP | Úrokové platby | Obchodování carry trade | Nord Stream 1 | Dopady války na Ukrajině | Opatření v Číně | Britský FTSE | Covid v Číně | Inflace v Japonsku | Dodávky zemního plynu | Vypnutí plynu | Zastavení dodávek plynu | Zastavení dodávek | Postavení dolaru | Utahování měnových politik | Ruský Gazprom | Ropa Brent (OIL) | Le Penová | Kladné swapy | Marine Le Penová | Inflační data | Správa | GMT | Vlastnictví | Nike (NKE.US) | Cena dnes | Vzestupný trend | Francesco Pesole | Rizikovost | Kryptoměnová burza Binance | Carvana | Rekordní inflace | Korekční pohyb | Textron | Run na banky | Occidental | Wall Street výsledky | Dow Jones Industrial Average | Prudká inflace | Špatná výkonnost | Web3 | Jan Frait | Mimořádné zasedání ECB | Mimořádné zasedání | Racionalizace | Přijetí | Snížení inflace | Velmi volatilní | Nová bankovní rada | Evropské akciové indexy | Cena BTC | Marketingová komunikace | Zvýšení úroků | European Energy Exchange | Skokové posílení | Centrum | Sloučení | Hike | Stabilita úrokových sazeb | Speciální daň | Ceny komodit na světových trzích | Britský regulátor | Zpráva o inflaci | Upozornění | Pohyby na trhu | Současná situace | The Merge | Thomas Barkin | Investiční cíle | Introspekce | Agresivní chování | Velké částky | Velký zisk | Limity pro riziko | Správné velikosti pozic | Obrovské zisky | Vyhledávání rizika | Univerzální metoda | Výsledek HDP | Společnost S&P Global | Windfall tax | Akcie společnosti Amazon | Béžová kniha Fedu | Jestřábí ECB | Načasování obchodů | Opatrný optimismus | Merge | CVNA | CVNA.US | Carvana (CVNA.US) | Sloučení Etherea | Energetické komodity | Ruské ropy | Plyn z Norska | Glassnode | Arménie | Plyn z Ruska | Mimořádný zisk | Jane Foleyová | Řešení energetické krize | Největší světová kryptoměnová burza | Měnový pár EUR/HUF | Convera | CFD (Rozdílové smlouvy) | Patrick Harker | Tradingový portál FXstreet.cz | Velké centrální banky | Plyn (NATGAS) | Implikace | Snížení produkce ropy | Nejrychleji rostoucí | PayPal Holdings (PYPL.US) | Omezení COVID | Komise v přenesené pravomoci | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Index Dow Jones Industrial Average | Index Dow Jones Industrial | Bankman-Fried | Administrativa | Války na Ukrajině | Výběry | Co se děje na finančních trzích | CZ | Akcie společnosti Carvana (CVNA.US) | Akcie společnosti Carvana | Inverze americké výnosové křivky | Nepokoje v Číně | Podnikání společnosti | Line | Graf akcií | Fungování Carry Trade | Ukázka Carry Trade | Potenciální rizika carry trade | Rizika Carry Trade | Zvýšená averze k riziku | Tržní fundamenty | Inflační krize | Specializace Finance | CFA Institute | Korunové instrumenty | Instrumenty obchodované na finančních trzích | Akcie obchodované na pražské burze | Očekávaný vývoj finančních instrumentů | Vývoj finančních instrumentů | Akademické aktivity | Odborné přednášky | Modelování výnosové křivky | Oblast fiskální politiky | Analytická práce | Makroprognózy | Načasování obchodu | Modelový aparát | Strukturální změny | Investice do akciových titulů | Investice do reálných aktiv | Upvest | Crowdfundingové platformy | Hospodářský pokles | Odraz na finančních trzích | Růstová portfolia | Utaženější měnové politiky | Vývoj globální poptávky | Problémy s dodavatelskými řetězci | Dolarové zisky | Hospodářství Velké Británie | Bilance zahraničního obchodu eurozóny | Korekce na akciových indexech | Růstové vyhlídky | Apetit k riziku | Konstrukce portfolia | ETF na kryptoměny | Société Générale Group | Obchody s kryptoměnovými aktivy | Daně z mimořádných zisků | Strop pro výnosy | Standardní daň | Mimořádné dividendy | Mimořádné daně | Transparentní řešení | Další regulace | Vládní politika | Kurzotvorný faktor | Přetrvávající vysoká inflace | Uvolněné fiskální politiky | Konvergenční proces | Pozice ekonomiky | Schodek veřejných financí | Prague Economic Papers | Prognózy českého hospodářství | Očekávaná reakce | Očekávaná reakce centrální banky | Úrokové prostředí | Celosvětová recese | Vývoj války na Ukrajině | Vývoj války | Energetické trhy | Ceny akcií bankovních domů | Pohled na akciové trhy | Jan Kubíček | GlassNode | Meziroční inflace v eurozóně | Nálada na Wall Street | Cenový růst | Výprodeje | Silvergate | Vyhlídky dolaru | Teplé počasí | Evropský plyn | Býčí sentiment | Oblast kryptoměn | Silná koruna | Vývoj sazeb | Adani Group | Adani | Akciové tituly | Invest | Pokles cen energií | Média | Raphael Bostic | SVB | Zastavení činnosti | Signature Bank | Silicon Valley Bank (SVB) | First Republic | PacWest | Americký bankovní sektor | Problémy v bankovním sektoru | First Republic Bank | Válka | Odliv vkladů | Vyšší ceny | Překážky | Ředitel banky | JOLTS | BYD | Korekce kryptoměn | Rychlost | PACW | PACW.US | Časové rámce | Index dolaru | Zvýšení dluhového stropu | Zvýšení dluhového stropu americké vlády | Riziková nálada na Wall Street | Riziková nálada | Pojišťovnictví | Vice | Komentáře členů Fedu | Carry trade obchodování | Kladný swap | Transparentní | Rating USA | Silná data | Tony Sycamore | Nárůst cen energií | Restriktivní politiky | Nižší ceny | Výhled ekonomiky dané země | Ekonomické vyhlídky země | Ekonomické podmínky | Hledání výnosu | Zachování původní hodnoty investice | Zachování původní hodnoty | Hodnoty investice | Psychologie velkých investorů | Protipól carry trade | Příliv kapitálu do bezpečných aktiv | Rizika obchodů | Rizika obchodů carry trade | Vhodné podmínky | Kritéria pro carry trade | Carry obchod | Malý růstový trend | Oblíbené carry trades | Riziko carry trade | Chuť podstoupit riziko | Podstoupit riziko | Aktuální ekonomické podmínky | Závěr seriálu | Větší úrokový diferenciál | Příklad carry trade | Politické faktory | Supravodič | Ekonomické problémy Číny | Problémy Číny | Graf měnového páru | News | Cenová minima | Kupující | Konflikt na Blízkém východě | Pravidelnost | MVI David Marášek | Jednatel MVI | Zpětné převzetí | Irská IMC | Karaberd | Zlatý důl Karaberd | Karaberd v Arménii | Geologické expertizy | CSA Global | Důl Karaberd | MVI | Eskalace | Pozorování | Možný scénář | Poměr rizika a zisku | Nifty | Výsledek zasedání | Dobrá zpráva | Měny s vysokým výnosem | Trades | 8 nejlepších obchodních strategií | Eskalace geopolitického napětí
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Pozice | Trh | Výhled | Rezistence | Reuters | ČTK | Banky | Banka | Obchodování | Indikátor | FOREX | Trading | Cena | Růst | Graf | EUR/USD

Předchozí klíčová slova

AVAX/USD (Avalanche)
Avena
Avena EU
Average daily range
Average Daily Range (ADR)
Average Directional Index
Average Directional Index (ADX)
Average directional movement index (ADX)
Average True Range
Average true range (ATR)

Následující klíčová slova

Averze světových trhů vůči riziku
Averze vůči riziku
AVG
AviAlliance
Aviance Capital Management
Avilon
Avio
Avio SpA
Avira
Avis
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Fintokei SwiftTrader
Potvrďte prosím... Zavřít