Ticker Tape by TradingView
Ropa vyčkává na výsledek jednání USA–Írán. Trh balancuje mezi geopolitikou a růstem těžby OPEC+
Ceny ropy na začátku týdne zůstávají téměř beze změny, když investoři vyhodnocují dopady blížících se jednání mezi USA a Íránem na pozadí očekávaného zvýšení produkce skupiny OPEC+. Trh tak momentálně osciluje mezi geopolitickým rizikem a potenciálním nárůstem nabídky.
Severomořský Brent se pohyboval kolem 67,52 USD za barel (-0,3 %), zatímco americká WTI kolem 62,72 USD za barel. Aktivita na trzích je navíc utlumená kvůli svátkům v USA (Presidents Day) a lunárnímu novému roku v části Asie.
Pozornost se soustředí na druhé kolo jednání mezi Washingtonem a Teheránem, které se uskuteční v Ženevě. Administrativa prezidenta Donald Trump naznačila, že by během příštího měsíce mohlo dojít k dohodě. Írán mezitím deklaroval ochotu uzavřít smlouvu, která přinese ekonomické benefity oběma stranám, přičemž ve hře jsou investice do ropných a plynových polí, těžby i nákupy letadel.
Ministr zahraničí Marco Rubio zdůraznil, že USA preferují diplomatické řešení, avšak zároveň zůstává ve hře i vojenská varianta. Spojené státy posílily svou vojenskou přítomnost v regionu a Írán varoval, že v případě útoku by mohl reagovat proti americkým základnám.
Pro ropný trh je klíčové, zda případná dohoda povede ke zmírnění sankcí a návratu většího objemu íránské ropy na globální trh. To by znamenalo tlak na pokles cen, zejména pokud by se zároveň obnovilo navyšování produkce ze strany OPEC+, které má o otázce zvýšení těžby jednat začátkem března. Podle dostupných informací se kartel přiklání k obnovení růstu produkce od dubna po tříměsíční pauze.
Analytici upozorňují na výraznou citlivost trhu:
- Eskalace napětí by mohla posunout Brent směrem k 80 USD za barel.
- Naopak uklidnění situace a návrat íránské ropy by mohly cenu stáhnout zpět k 60 USD za barel.
Ropa tak aktuálně vstupuje do rozhodující fáze, kdy bude její další směr určován především výsledkem diplomatických jednání a postojem producentů v rámci OPEC+.
Graf OIL.WTI (H1)
Cena americké ropy WTI pokračuje v konsolidaci poblíž úrovně 62,57 USD za barel, přičemž celkový technický obrázek zůstává spíše negativní. Z technického pohledu se cena nachází pod klouzavými průměry – EMA 50 (63,15 USD) i SMA 100 (63,86 USD) směřují dolů, což potvrzuje krátkodobý medvědí trend. CCI se pohybuje v negativním pásmu, což signalizuje přetrvávající prodejní tlak, i když bez extrémní přeprodanosti. Momentum se mírně stabilizuje, ale zatím nenaznačuje silnější obrat směrem vzhůru.
Krátkodobě je klíčová podpora v oblasti 62,40–62,50 USD. Její prolomení by mohlo otevřít prostor k poklesu směrem k 61,80 USD. Naopak návrat nad 63,20 USD (EMA 50) by byl prvním signálem stabilizace a potenciální korekce k 64 USD.

Zdroj: xStation5
Zaujalo Vás toto téma? U XTB můžete obchodovat více než 25 CFD na komodity z různých sektorů!
- Konkurenční spready
- Nízké swapové body, díky kterým můžete držet pozice déle
- Možnost obchodovat už od 0,01 lotu a pár desítek EUR
Kromě široké nabídky instrumentů od nás získáte také vzdělávací materiály – články, e-booky a kurzy zdarma:
- Trading pro začátečníky
- TOP 5 Trading nástrojů Ondřeje Hartmana
- Obchodování s komoditami – jak investovat do komodit?
- Obchodování zlata – Investování do zlata pro začátečníky
- Obchodování s plynem – Jak investovat do NATGAS?
Rozdílové smlouvy jsou komplexní nástroje a v důsledku použití finanční páky jsou spojeny s vysokým rizikem rychlého vzniku finanční ztráty. U 75 % účtů retailových investorů došlo při obchodování s rozdílovými smlouvami u tohoto poskytovatele ke vzniku ztráty. Měli byste zvážit, zda rozumíte tomu, jak rozdílové smlouvy fungují, a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty svých finančních prostředků. Investování je rizikové. Investujte zodpovědně. Tento materiál je marketingovou komunikací ve smyslu čl. 24 odst. 3 směrnice Evropského parlamentu a Rady 2014/65/EU ze dne 15. května 2014 o trzích finančních nástrojů, kterou se mění směrnice 2002/92/ES a směrnice 2011/61/EU (MiFID II). Marketingová komunikace není investiční doporučení ani informace doporučující či navrhující investiční strategii ve smyslu nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) č. 596/2014 ze dne 16. dubna 2014 o zneužívání trhu (nařízení o zneužívání trhu) a o zrušení směrnice Evropského parlamentu a Rady 2003/6/ES a směrnic Komise 2003/124/ES, 2003/125/ES a 2004/72/ES a nařízení Komise v přenesené pravomoci (EU) 2016/958 ze dne 9. března 2016, kterým se doplňuje nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) č. 596/2014, pokud jde o regulační technické normy pro technická ujednání pro objektivní předkládání investičních doporučení nebo jiných informací doporučujících nebo navrhujících investiční strategie a pro zveřejnění konkrétních zájmů nebo náznaků střetu zájmů nebo jakékoli jiné rady, a to i v oblasti investičního poradenství, ve smyslu zákona č. 256/2004 Sb., o podnikání na kapitálovém trhu. Marketingová komunikace je připravena s nejvyšší pečlivostí, objektivitou, prezentuje fakta známé autorovi k datu přípravy a neobsahuje žádné hodnotící prvky. Marketingová komunikace je připravena bez zohlednění potřeb klienta, jeho individuální finanční situace a nijak nepředstavuje investiční strategii. Marketingová komunikace nepředstavuje nabídku k prodeji, nabídku, předplatné, výzvu na nákup, reklamu nebo propagaci jakýchkoliv finančních nástrojů. Společnost XTB S.A., organizační složka nenese odpovědnost za jakékoli jednání nebo opomenutí klienta, zejména za získání nebo zcizení finančních nástrojů, na základě informací obsažených v této marketingové komunikaci. V případě, že marketingová komunikace obsahuje jakékoli informace o jakýchkoli výsledcích týkajících se finančních nástrojů v nich uvedených, nepředstavují žádnou záruku ani předpověď ohledně budoucích výsledků. Minulá výkonnost nemusí nutně vypovídat o budoucích výsledcích a každá osoba jednající na základě těchto informací tak činí zcela na vlastní riziko.
Klíčová slova: USA | OPEC | Ceny ropy | Spready | CCI | CFD | EMA | Investice | Investování | Komodity | Korekce | MIFID | Momentum | Pozice | Riziko | Ropa | Trading | Trend | Výkonnost | Analytici | Doporučení | EUR | USD | Obchodování | XTB | Investoři | EU | Ropný trh | Obchodovat | Investovat | Donald Trump | Investiční strategie | Podpora | Brent | Cena | Graf | Investiční | Investiční doporučení | Investování do zlata | Jak investovat | Kurzy | Obchodování s komoditami | Ropy | Trh | WTI | Předpověď | Spojené státy | Komise | Podnikání | Jak investovat do komodit | Ztráty | MiFID II | Podnikání na kapitálovém trhu | OPEC+ | Použití finanční páky | Rozdílové smlouvy | NATGAS | Pokles cen | CFD na komodity | Finanční situace | Obchodování zlata | Investujte zodpovědně | Vysoké riziko | Administrativa prezidenta | Globální trh | SMA | Finanční ztráty | Investujte | xStation5 | Eskalace napětí | Írán | Ministr zahraničí | Poradenství | Komunikace | Trump | Pokles | Situace | Medvědi | OIL.WTI | Medvědí trend | Prodejní tlak | Vzdělávací materiály | Swapové body | USD za barel | Cena americké ropy | Cena americké ropy WTI | Citlivost trhu | SMA 100 | CL | JDE | Ceny | Společnost XTB | Obnovení růstu | Nařízení | Zvýšení těžby | Riziko ztráty | Zvýšení produkce | Minulá výkonnost | Pozornost | Společnost | 3М | Zmírnění sankcí | Marketingová komunikace | Komise v přenesené pravomoci | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Administrativa | Asie | Trading pro začátečníky | Vice | Uklidnění situace | Eskalace | Severomořský Brent | Možnost obchodovat | Nákupy | Kolo jednání | 256/2004 | Materiály | Odpovědnost | Směrnice | Body | Investování je rizikové | Marco Rubio | TOP 5 Trading nástrojů Ondřeje Hartmana | Obchodování s plynem | Jak investovat do NATGAS? | Investovat do NATGAS | Investování do zlata pro začátečníky | Jak investovat do komodit? | Nařízení Evropského parlamentu | Trading PRO | Komodity z různých sektorů |
Čtěte více
-
Ropa v roli černé ovce
Zatímco americké akciové trhy, vedené technologiemi, zdravotní péčí a médii, i nadále vysílají signál, že je vše v pořádku, stačí jen nahlédnout pod povrch, abyste zjistili, že tomu tak není. Obrovské stimuly si sice našly cestu na akciový trh, ale nikoliv k lidem. -
Ropa vs. dolar: ekonomické hry ve stínu Rudého moře
Předchozího dne ceny Brentu mírně vzrostly a ceny WTI klesly, a to pod vlivem oslabování vnitřních faktorů v USA a obav z konfliktů v Rudém moři, které mohou přinést změnu tras tankerů a zvýšit tím ceny a dodací lhůty. -
Ropa vstává z popela
Geopolitika, očekávaný začátek cyklu snižování úrokových sazeb Federálního rezervního systému, dobré zprávy z USA a Číny a rizika přerušení produkce v Libyi na úrovni 1,17 milionů barelů denně oživily ceny ropy. Ceny Brentu vzrostly během tří obchodních dnů o více než 7 %, býčí spready pro severomořskou ropu na trhu s futures vzrostly z 62 centů na více než 100 dolarů, a Exxon Mobil varoval, že poptávka neklesne až do roku 2025. Pokud producenti nezvýší investice do výroby, ceny by mohly kvůli nižší nabídce stoupnout na čtyřnásobek. -
Ropa vstupuje do etapy nižších cen
Listopadový futures kontrakt ropy WTI klesá 0,1 % d/d na 84,8. Trh koncem září, v momentu přelomu kvartálu a tvorby ... -
Ropa vstupuje do roku 2026 v nejistotě po největší roční ztrátě od pandemie
Ceny ropy zahájily nový rok bez větších pohybů, když se obchodníci snaží vyrovnat s kombinací geopolitických rizik a obav z přebytku nabídky. Ropa Brent se v úvodu roku 2026 obchoduje za 60,81 USD za barel, zatímco americká WTI klesla mírně na 57,39 USD. Oba hlavní benchmarky za sebou mají nejhorší roční výkon od roku 2020, přičemž v roce 2025 odepsaly téměř 20 % hodnoty. -
Ropa vstupuje do silné rezistenční oblasti
Aktuální vývoj: Červnový futures kontrakt ropy WTI dnes kotuje jen s malými změnami vůči závěru pondělního obchodování na 47,9 USD/barel s podporou výpadků produkce Nigérie, Kanady a jiných zemí. Trh ale již zasahuje do zóny rezistencí kolem 50. -
Ropa v technickém obchodování slábne
Trh v minulých týdnech ustál další prodejní vlnu a potvrdil platnost hlavní podpory 42,7 – 44,9. Trh pro dlouhodobější stabilizaci ceny a obnovení... -
Ropa v uplynulých týdnech zlevnila o skoro 35 procent
Zlevňování pohonných hmot v ČR v minulém týdnu dále nabralo obrátkách. Dodavatelé a prodejci se totiž zbavili zásob pořízených za vyšší cenu a také je konkurenční boj mezi benzínovými pumpami přiměl snížit své marže tak, aby více odrážely aktuální propad cen ropy na světových trzích. Cena ropy Brent se po dosažení svého mnohaletého maxima počátkem října propadla o takřka pětatřicet procent. Přitom benzín Natural 95 zlevnil u českých čerpacích stanic oproti svému říjnovému mnohaletému maximu pouze o pět procent (z 33,83 koruny za litr na 32,14), kdežto cena nafty se oproti svému listopadovému mnohaletému maximu zatím snížila jen o 3,3 procenta (z 33,78 koruny za litr na 32,66). Nutno však říci, že cena ropy je pouze jednou ze složek konečné ceny pohonných hmot. Dalšími složkami jsou DPH a spotřební daň či výše zmíněné marže. I pokud by ropa zlevnila na cenu nula korun, litr benzínu by čistě kvůli daním stál přibližně šestnáct korun a litr nafty zase třináct. -
Ropa v uplynulých týdnech zlevnila o 30 procent, ale pohonné hmoty v ČR zlevnily jen o dvě až tři procenta. Jejich zlevňování bude pokračovat
Zlevňování pohonných hmot v ČR konečně nabralo pořádné obrátky. Dodavatelé a prodejci se zbavili zásob pořízených za vyšší cenu a také je konkurenční boj mezi benzínovými pumpami přiměl snížit své marže tak, aby více odrážely aktuální propad cen ropy na světových trzích. Cena ropy Brent se za uplynulé zhruba dva měsíce, od svého mnohaletého maxima počátkem října, propadla o bezmála třicet procent. Přitom benzín Natural 95 zlevnil u českých čerpacích stanic oproti svému říjnovému mnohaletému maximu pouze o 3,4 procenta (z 33,83 koruny za litr na 32,80), kdežto cena nafty se oproti svému listopadovému mnohaletému maximu zatím snížila jen o 1,7 procenta (z 33,78 koruny za litr na 33,22). -
Ropa v uplynulých týdnech zlevnila o 30 procent, ale pohonné hmoty v ČR zlevnily jen o tři procenta. Jejich zlevňování bude pokračovat
Zlevňování pohonných hmot v ČR v minulém týdnu pokračovalo ve vysokých obrátkách. Dodavatelé a prodejci se totiž zbavili zásob pořízených za vyšší cenu a také je konkurenční boj mezi benzínovými pumpami přiměl snížit své marže tak, aby více odrážely aktuální propad cen ropy na světových trzích. Cena ropy Brent se po dosažení svého mnohaletého maxima počátkem října propadla o zhruba třicet procent. Přitom benzín Natural 95 zlevnil u českých čerpacích stanic oproti svému říjnovému mnohaletému maximu pouze o čtyři procenta (z 33,83 koruny za litr na 32,49), kdežto cena nafty se oproti svému listopadovému mnohaletému maximu zatím snížila jen o 2,4 procenta (z 33,78 koruny za litr na 32,97). Nutno však říci, že cena ropy je pouze jednou ze složek konečné ceny pohonných hmot. Dalšími složkami jsou DPH a spotřební daň či výše zmíněné marže. I pokud by ropa zlevnila na cenu nula korun, litr benzínu by čistě kvůli daním stál přibližně šestnáct korun a litr nafty zase třináct. -
Ropa vykázala rekordní jednodenní růst v naději na nižší dodávky
Ceny ropy se prudce zvyšují - severomořská ropa Brent i americká lehká ropa WTI vykázaly svůj nejprudší jednodenní nárůst v historii. Ropa reaguje na prohlášení amerického prezidenta Donalda Trumpa, že Rusko a Saúdská Arábie brzy oznámí, že se dohodly na snížení těžby o deset až 15 milionů barelů denně. Moskva ale takový vývoj nepotvrdila. -
Ropa vymazala skoré zisky
Ropa vymazala skoré zisky po tom, čo sa OPEC+ rozhodol zachovať svoje súčasné zvýšenie produkcie o 400 000 barelov denne napriek výzvam prezidenta Joea Bidena zvýšiť produkciu až o 800 000 barelov denne. Ruský minister energetiky Alexander Novak uviedol, že kartel a jeho spojenci sú odhodlaní zabezpečiť stabilitu trhu a že skupina má dostatok nástrojov na to, aby reagovala na prudké oživenie dopytu. Dnešné rozhodnutie OPEC+ vyvolalo špekulácie, že USA môžu využiť svoje strategické rezervy. Medzitým Irán oznámil, že 29. novembra plánuje obnoviť rokovania o jadrovej dohode so západnými krajinami v snahe odstrániť sankcie uvalené na USA, ktoré by mohli zvýšiť globálne zásoby ropy. -
Ropa vyskočila nad 81 dolarů
Ropa se dnes obchoduje na vyšší úrovni a prodlužuje tak probíhající oživení již čtvrtou seanci v řadě. Ceny ropy nadále rostou, protože diplomatické úsilí nevede k vyřešení napětí na Blízkém východě. Izraelský premiér Netanjahu odmítl návrh příměří ze strany Hamásu s tím, že požadavky této skupiny jsou nepřijatelné. Izraelský vůdce slíbil, že bude pokračovat v boji proti této skupině, dokud nebude dosaženo "úplného vítězství". Mezitím americká armáda pokračuje v úderech na Íránem podporované milice v Iráku a Sýrii v odvetě za útok bezpilotního letounu na americké vojenské stanoviště v Jordánsku, při kterém byli zabiti 3 američtí vojáci. Pokračují rovněž útoky Hútíů na obchodní lodní dopravu v Rudém moři a odvetné údery USA a Spojeného království na Hútíe. -
Ropa vyskočila téměř o 4,0 %, protože OPEC zvažuje snížení produkce o 2 miliony barelů denně
Ceny ropy vzrostly téměř o 4 % po zprávě, že OPEC bere v úvahu snížení produkce až o 2 miliony barelů denně, ačkoli dopad na globální nabídku by mohl být podle agentury Bloomberg menší. Skupina velkých producentů se má ve středu sejít ve Vídni. Dříve se očekávalo, že kartel sníží produkci o více než 1 milion barelů denně s možností dalších dobrovolných omezení jednotlivými členy. Pokud dojde k omezení produkce o 2 miliony, pak by to odráželo obavy OPEC, že globální ekonomika zpomaluje. -
Ropa vyskočila v reakci na uvolnění amerických strategických rezerv
Cena ropy vzrostla v reakci na zprávu Bílého domu o uvolnění strategických ropných rezerv (SPR). Spojené státy uvolní celkem 50 mil. barelů z rezerv, což je o něco více, než se čekalo. Bílý dům oznámil, že Čína, Japonsko, Indie, Jižní Korea a Velká Británie také uvolní rezervy. Indie již oznámila uvolnění 5 mil. barelů a čeká se na prohlášení dalších zemí. -
Ropa vystřelila z trojúhelníkové formace
Futures kontrakty na ropu BRENT od svého zářijového maxima na úrovni 95,02 ustupovaly a prorazily pod po sobě jdoucí podpůrné zóny. Přestože se ceně podařilo zastavit ústup a smazat část ztrát. Pokud býčí tlaky přetrvají, mohla by ropa napadnout úroveň 84,47, což je úroveň, která dopomohla v listopadu dalšímu propadu. Po zdolání této barikády by býci mohli zaútočit na úrovni 86,82. -
Ropa vytiahla infláciu v eurozóne najvyššie od r. 2014 a bude ju ťahať nahor aj naďalej
Eurostat dnes zverejnil prvý odhad októbrovej inflácie. Tá vzrástla z 0,4% na 0,5%, čo predstavuje najrýchlejší rast od leta 2014. Jediným dôvodom tohto rastu je postupný rozpad medziročného poklesu cien energií (teda predovšetkým ropy). V októbri zaznamenali ceny energií medziročný pokles len 0,9%, ešte pred mesiacom to bolo pritom 3% a začiatkom roka dokonca viac ako 8%. Po očistení o ceny energií inflácia mierne klesla – z 0,8% na 0,7%: -
Ropa v září +10 %, částečně pomáhá kondice světové ekonomiky ale také řada jednorázových fundamentů
Ropa je na tom v září skvěle. Poslední čtyři týdny jsou zatím pro ropné šejky darem z nebes a o tomto týdnu to platí dvojnásob, když se ropa vyhoupla až na svá dvouletá maxima. Stále častěji se tak objevují články o konci éry levné ropy a přestože optimismus ohledně kondice světové ekonomiky nechci nijak shazovat, rozhodně bych byl v případě ropy do budoucna i nadále raději opatrný. Důvod? Září přineslo na můj vkus až příliš jednorázových vlivů, které ropě shodou okolností hrají do karet. -
Ropa vzrástla o takmer 5 dolárov za barel
Býci opäť získali kontrolu nad trhom s ropou a po krátkej celodennej prestávke obnovili rastový trend. Hlavným ťahúňom pohybov na trhu je potenciál zákazu ruských energetických komodít členmi Európskej únie. Keďže však niektoré krajiny ako Maďarsko alebo Taliansko sú proti takémuto kroku, rýchly odchod ruskej ropy z trhov EÚ je nepravdepodobný. -
ROPA vzrostla o více jak 30 % za 4 měsíce
BRENT míří vzhůru a obracejí předchozí pokles na týdenní minimum 91,55. Stažení zpět se dalo očekávat, jelikož ukazatele RSI i stochastický index překročily své příslušné překoupené zóny. Stochastika zůstává vychýlená směrem dolů a směřuje k neutrální úrovni, ale RSI se pokouší znovu vstoupit do překoupené oblasti. To by mohlo být znamením, že je možná další růstová akce, než dojde k výraznější korekci.
Forex - doporučené články:
Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.
Nejnovější články:
Vzdělávací články
Jak pracovat s otevřenou pozicí a proč nedostáváme Take-Profit o pár pipů? (43. díl)
Prop trading firmy a marketing – velký přehled statistik
Bitcoin, zlato, stříbro, akcie: Začíná to!
Nejbohatší země Afriky platí randem. Cesta k němu vedla přes Brity i Mandelu
Smart Money Trading: Jak odhadnout denní trend pomocí Asia session? (42. díl)
RSI Strategie: Tajemství úspěšného tradingu
Malajsii zdevastovaly „banánové peníze“. Dnešní ringgit z úpadku vytáhla ropa i kaučuk
Francouzské akciové indexy: Luxus, banky a globální průmysloví hráči (13. díl)
Leden 2026 přinesl členům VIP zóny FXstreet.cz další zisky
Chamtivost a strach: Největší cenové pohyby na finančních trzích (leden 2026)
Jak pracovat s otevřenou pozicí a proč nedostáváme Take-Profit o pár pipů? (43. díl)
Prop trading firmy a marketing – velký přehled statistik
Bitcoin, zlato, stříbro, akcie: Začíná to!
Nejbohatší země Afriky platí randem. Cesta k němu vedla přes Brity i Mandelu
Smart Money Trading: Jak odhadnout denní trend pomocí Asia session? (42. díl)
RSI Strategie: Tajemství úspěšného tradingu
Malajsii zdevastovaly „banánové peníze“. Dnešní ringgit z úpadku vytáhla ropa i kaučuk
Francouzské akciové indexy: Luxus, banky a globální průmysloví hráči (13. díl)
Leden 2026 přinesl členům VIP zóny FXstreet.cz další zisky
Chamtivost a strach: Největší cenové pohyby na finančních trzích (leden 2026)
Denní kalendář událostí
Prezident Bundesbank Joachim Nagel
Na Novém Zélandu maloobchodní tržby
V USA prodeje nových domů
V USA prodeje nových domů
V USA HDP cenový index
V USA cenový index PCE
V USA hrubý domácí produkt (HDP)
V Kanadě maloobchodní tržby
V USA výrobní index PMI a PMI za služby
V Británii výrobní index PMI a PMI za služby
Prezident Bundesbank Joachim Nagel
Na Novém Zélandu maloobchodní tržby
V USA prodeje nových domů
V USA prodeje nových domů
V USA HDP cenový index
V USA cenový index PCE
V USA hrubý domácí produkt (HDP)
V Kanadě maloobchodní tržby
V USA výrobní index PMI a PMI za služby
V Británii výrobní index PMI a PMI za služby
Tradingové analýzy a zprávy
Forex: Slabý růst japonské ekonomiky tlačí jen dolů, dolar mírně posiluje
Komodity: Ceny ropy před jadernými rozhovory mezi USA a Íránem rostou
Pražská burza v úvodu týdne posílila, dařilo se Erste, VIG či akciím Colt CZ
Forex: Česká měna zahájila týden mírným růstem vůči euru i dolaru
Forex sentiment 16.2.2026
EU se nachází v bodě zlomu, uvedl ministr
Izraelská ekonomika se zotavuje z útlumu
Intradenní Price Action patterny na EUR/USD 16.2.2026
Swingové obchodování AUD/USD 16.2.2026
Swingové obchodování USD/JPY 16.2.2026
Forex: Slabý růst japonské ekonomiky tlačí jen dolů, dolar mírně posiluje
Komodity: Ceny ropy před jadernými rozhovory mezi USA a Íránem rostou
Pražská burza v úvodu týdne posílila, dařilo se Erste, VIG či akciím Colt CZ
Forex: Česká měna zahájila týden mírným růstem vůči euru i dolaru
Forex sentiment 16.2.2026
EU se nachází v bodě zlomu, uvedl ministr
Izraelská ekonomika se zotavuje z útlumu
Intradenní Price Action patterny na EUR/USD 16.2.2026
Swingové obchodování AUD/USD 16.2.2026
Swingové obchodování USD/JPY 16.2.2026
Blogy uživatelů
Kolik rozhodnutí denně ještě dává smysl?
Zľava 70% iba do stredy!
INVESTIČNÍ GLOSA: Daňová šílenost made in Nizozemsko. Investoři mají platit za nerealizované zisky
4 nejhorší časy pro obchodování na forexu
Jaký je potenciál platiny?
Výběr z nedělní přípravy: Měnové páry EUR/USD a EUR/JPY
Pozor na AI! Big Tech otevírá peněženku
Niečo čo by ste mali vedieť o analýzach
Indexy proti zlatu: Jak obchodovat relativní sílu trhů pomocí jediného instrumentu?
Dvě čísla Stroukal & Peterka: Venezuela prohrála “Sim City i s cheaty”
Kolik rozhodnutí denně ještě dává smysl?
Zľava 70% iba do stredy!
INVESTIČNÍ GLOSA: Daňová šílenost made in Nizozemsko. Investoři mají platit za nerealizované zisky
4 nejhorší časy pro obchodování na forexu
Jaký je potenciál platiny?
Výběr z nedělní přípravy: Měnové páry EUR/USD a EUR/JPY
Pozor na AI! Big Tech otevírá peněženku
Niečo čo by ste mali vedieť o analýzach
Indexy proti zlatu: Jak obchodovat relativní sílu trhů pomocí jediného instrumentu?
Dvě čísla Stroukal & Peterka: Venezuela prohrála “Sim City i s cheaty”
Forexové online zpravodajství
Denní shrnutí: Den bez vzrušení na trzích
AMD se zaměřuje na AI v Indii
Když se AI stává rizikem
Index DAX vstoupil do týdne poklesem
Akcie Coinbase rostou o více než 16 % díky institucionálním nákupům a přehodnocení výsledků
Akcie Rivian prudce rostou o více než 26 % během dnešního obchodování
Ethereum padá pod hranici 2 000 USD. Trh reaguje zvýšeným prodejním tlakem
Pražská burza zahájila nový týden v kladném teritoriu
Mzdy 2026: polepší si technické profese nebo zdravotníci. Jak na tom budou lidé z administrativy?
EURUSD (spot: 1,1860; výhled:➡️)
Denní shrnutí: Den bez vzrušení na trzích
AMD se zaměřuje na AI v Indii
Když se AI stává rizikem
Index DAX vstoupil do týdne poklesem
Akcie Coinbase rostou o více než 16 % díky institucionálním nákupům a přehodnocení výsledků
Akcie Rivian prudce rostou o více než 26 % během dnešního obchodování
Ethereum padá pod hranici 2 000 USD. Trh reaguje zvýšeným prodejním tlakem
Pražská burza zahájila nový týden v kladném teritoriu
Mzdy 2026: polepší si technické profese nebo zdravotníci. Jak na tom budou lidé z administrativy?
EURUSD (spot: 1,1860; výhled:➡️)
Odborné kurzy a semináře
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Záznam semináře)
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Online - živý přenos)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Záznam semináře)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Online přenos nebo osobní účast)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Záznam semináře)
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Online - živý přenos)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Záznam semináře)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Online přenos nebo osobní účast)
Naposledy čtené:
Forexové online zpravodajství
Další peníze pro Kypr od vkladatelů: O část peněz v kyperských bankách nakonec přijdou i pojišťovny a charity
Intel zveřejnil výsledky za 4Q nad odhady, výhled na 1Q byl však zklamáním
Google předkládá nápravná opatření Evropské komisi poté, co mu byla uložena pokuta 2,95 miliardy eur za ad‑tech
Pokud #USDX úspěšně prorazí nad pivot, má dnes potenciál k dalšímu posílení
Zlatan Ibrahimović je novým globálním ambasadorem XTB 🎉
Asijsko-pacifický region oslabuje
Pražská burza v úvodu obchodování nepatrně oslabuje
Technická analýza intradenního pohybu kryptoměny polkadot – pátek 14. února 2025
Akciový výhled: Evropa otevře kladně po sérii obchodních jednání
JPMorgan uvádí, že SEC bude po vítězství Grayscale pravděpodobně nucena schválit spotové bitcoinové ETF
Další peníze pro Kypr od vkladatelů: O část peněz v kyperských bankách nakonec přijdou i pojišťovny a charity
Intel zveřejnil výsledky za 4Q nad odhady, výhled na 1Q byl však zklamáním
Google předkládá nápravná opatření Evropské komisi poté, co mu byla uložena pokuta 2,95 miliardy eur za ad‑tech
Pokud #USDX úspěšně prorazí nad pivot, má dnes potenciál k dalšímu posílení
Zlatan Ibrahimović je novým globálním ambasadorem XTB 🎉
Asijsko-pacifický region oslabuje
Pražská burza v úvodu obchodování nepatrně oslabuje
Technická analýza intradenního pohybu kryptoměny polkadot – pátek 14. února 2025
Akciový výhled: Evropa otevře kladně po sérii obchodních jednání
JPMorgan uvádí, že SEC bude po vítězství Grayscale pravděpodobně nucena schválit spotové bitcoinové ETF
Blogy uživatelů
Je trading hazard?
Burzovní grafy: Býci dominují, akcie posouvají rekordy
Praktické okénko – Obchodní příprava pro hlavní měnové páry
Čo si myslí Umelá Inteligencia (AI) ako vie pomôcť pri Investovaní
Může růst krypta pokračovat? Názor Kicoma a dalších hostů streamu XTB
INVESTIČNÍ GLOSA: Nečasujte trh. A hledejte investice, o kterých masa neví
Kam pôjde EUR/GBP, USD/CHF a striebro?
Výběr z nedělní přípravy: Měnové páry GBP/USD, USD/JPY a EUR/AUD
Burzovní grafy: Úspěšný start roku vrátil americké akcie na historická maxima, na řadě je výsledková sezóna
Jak pravidelné investice snižují riziko a zvyšují výnos
Je trading hazard?
Burzovní grafy: Býci dominují, akcie posouvají rekordy
Praktické okénko – Obchodní příprava pro hlavní měnové páry
Čo si myslí Umelá Inteligencia (AI) ako vie pomôcť pri Investovaní
Může růst krypta pokračovat? Názor Kicoma a dalších hostů streamu XTB
INVESTIČNÍ GLOSA: Nečasujte trh. A hledejte investice, o kterých masa neví
Kam pôjde EUR/GBP, USD/CHF a striebro?
Výběr z nedělní přípravy: Měnové páry GBP/USD, USD/JPY a EUR/AUD
Burzovní grafy: Úspěšný start roku vrátil americké akcie na historická maxima, na řadě je výsledková sezóna
Jak pravidelné investice snižují riziko a zvyšují výnos
Vzdělávací články
Bitcoin, zlato, stříbro, akcie: Začíná to!
ICT/SMC – TOP trading strategie roku 2024?
Akciové indexy podle velikostí společností (4. díl)
Chamtivost a strach: Největší cenové pohyby na finančních trzích (květen 2025)
Jak pracovat s otevřenou pozicí a proč nedostáváme Take-Profit o pár pipů? (43. díl)
Hlavní ekonomické události v roce 2023
Jak obchodovat dvojité vrcholy a dvojitá dna?
VIP zóna: Výsledky obchodování za prosinec
FOMO: Jak strach z promeškání ovlivňuje investory a tradery?
Nebankovní společnosti dobývají svět. Které akcie z tohoto boomu mohou těžit?
Bitcoin, zlato, stříbro, akcie: Začíná to!
ICT/SMC – TOP trading strategie roku 2024?
Akciové indexy podle velikostí společností (4. díl)
Chamtivost a strach: Největší cenové pohyby na finančních trzích (květen 2025)
Jak pracovat s otevřenou pozicí a proč nedostáváme Take-Profit o pár pipů? (43. díl)
Hlavní ekonomické události v roce 2023
Jak obchodovat dvojité vrcholy a dvojitá dna?
VIP zóna: Výsledky obchodování za prosinec
FOMO: Jak strach z promeškání ovlivňuje investory a tradery?
Nebankovní společnosti dobývají svět. Které akcie z tohoto boomu mohou těžit?
Tradingové analýzy a zprávy
Právě vychází nová kniha o tradingu - Úspěšní obchodníci: Jak běžní lidé porážejí Wall Street v jeho vlastní hře
Dolarový index - Intradenní výhled 17.5.2023
Denní tradingová analýza USD/CAD, EUR/JPY a AUD/USD
Upozornění na subjekty WITT FINANCE a WITTINGTON INVESTMENTS LIMITED SA
ČNB zřejmě bude víc kontrolovat trh s komoditními deriváty
Analýza hlavních měnových párů 30.4.2021
5 událostí, které dnes stojí za pozornost
Forex: Technický stromek pro EUR/USD
ČNB: Dluhy domácností v ČR u bank v listopadu stouply
Forex: Slabý růst japonské ekonomiky tlačí jen dolů, dolar mírně posiluje
Právě vychází nová kniha o tradingu - Úspěšní obchodníci: Jak běžní lidé porážejí Wall Street v jeho vlastní hře
Dolarový index - Intradenní výhled 17.5.2023
Denní tradingová analýza USD/CAD, EUR/JPY a AUD/USD
Upozornění na subjekty WITT FINANCE a WITTINGTON INVESTMENTS LIMITED SA
ČNB zřejmě bude víc kontrolovat trh s komoditními deriváty
Analýza hlavních měnových párů 30.4.2021
5 událostí, které dnes stojí za pozornost
Forex: Technický stromek pro EUR/USD
ČNB: Dluhy domácností v ČR u bank v listopadu stouply
Forex: Slabý růst japonské ekonomiky tlačí jen dolů, dolar mírně posiluje
Témata v diskusním fóru
Analýza EUR/USD, GBP/USD, AUD/JPY, USD/JPY podle Elliottovy teorie 3.12.2012
Trading Room - obchodné příležitosti na timeframe - D1, W1
Eurodolar - Chat
System urovni za pomoci EXCELU (DEXCEL)
EUR/USD
Výběr peněz z Coinbase
Jaký vliv má Evropská Centrální Banka (ECB) na Forex?
Den jsem si hrál s podvodníkem
Rozjetá americká akciová rally: Čas naskočit nebo je už pozdě?
Warren Buffett vs. trhy: Proč investiční legenda hromadí hotovost?
Analýza EUR/USD, GBP/USD, AUD/JPY, USD/JPY podle Elliottovy teorie 3.12.2012
Trading Room - obchodné příležitosti na timeframe - D1, W1
Eurodolar - Chat
System urovni za pomoci EXCELU (DEXCEL)
EUR/USD
Výběr peněz z Coinbase
Jaký vliv má Evropská Centrální Banka (ECB) na Forex?
Den jsem si hrál s podvodníkem
Rozjetá americká akciová rally: Čas naskočit nebo je už pozdě?
Warren Buffett vs. trhy: Proč investiční legenda hromadí hotovost?



