Čtvrtek 25. duben 2024 01:47
reklama
CapXmaster srovnani
reklama
Swissquote Bank
reklama
CapXmaster srovnani
reklama
CapXmaster srovnani

Nizozemsko

C:\fakepath\trader-26042022-31-zm.png

Na ruském plynu jsou v EU nejvíc závislé Česká republika a Lotyšsko

26.04.2022 Rusko je dlouhodobě největším dodavatelem zemního plynu do Evropy, podle údajů Eurostatu ještě v roce 2020 zajišťovalo téměř 40 procent spotřeby plynu v Evropské unii. Unijní statistická agentura uvádí, že na ruském plynu jsou nejvíce závislé Česká republika a Lotyšsko, kde tvoří 100 procent spotřeby, následují Maďarsko a Slovensko. Naopak několik zemí nedováží ruský plyn vůbec. Mezi nimi Eurostat uvádí i Rakousko, které ale podle šéfa rakouského energetického regulačního úřadu E-Control závisí na ruském plynu z 80 procent.
C:\fakepath\trader-07042022-23-zm.png

Švýcarsko zmrazilo ruský majetek za 7,5 miliardy švýcarských franků

07.04.2022 Švýcarsko dosud zmrazilo ruský majetek a finanční transakce za zhruba 7,5 miliardy švýcarských franků (180 miliard korun). S odvoláním na Státní sekretariát pro hospodářství (SECO) to dnes uvedla agentura DPA. Jedná se o finanční prostředky a nemovitosti patřící jednotlivcům nebo firmám pod sankcemi kvůli ruské invazi na Ukrajinu.
img

Jak investovat za války? Ternem mohou být akcie německých zbrojařů, amerických bank nebo krvácejících ruských podniků

06.04.2022 Válka na Ukrajině přepisuje všechna letošní doporučení, jak a do čeho investovat. Navíc stále bohužel probíhá. A stupňují se související sankce Západu a ruská odvetná opatření, což investorův výhled ještě dále zatemňuje. Pohnutá doba navíc přináší docela nečekané věci.
C:\fakepath\nizozemsko.jpg

Nizozemsko zmrazilo ruský majetek za téměř 400 milionů eur

22.03.2022 Nizozemsko dosud zmrazilo ruský majetek a finanční transakce v celkové výši 392 milionů eur (9,7 miliardy Kč). Ministerstvo financí to uvedlo v dopise adresovaném parlamentu, informovala dnes agentura Reuters. Evropská unie kvůli ruské invazi na Ukrajinu zavedla sankce, které se týkají stovek jednotlivců a subjektů.
C:\fakepath\ropa3.jpg

Ropa dál zdražuje, Brent dopoledne přidával přes tři procenta nad 111 USD

21.03.2022 Ceny ropy zahájily týden opět růstem, k němuž jim pomáhá i zpráva, že Evropská unie po vzoru Spojených států zvažuje embargo na dovoz ruské ropy. Kreml v této souvislosti dnes upozornil, že dopady embarga by tvrdě pocítili zejména lidé v Evropě, zatímco Američanů by se prakticky nedotkly. Nervozitu mezi obchodníky už o víkendu vyvolal útok na saúdská ropná zařízení.
img

Ekonomické dopady válečného konfliktu

09.03.2022  „Pokud jde o dopady válečného konfliktu na českou ekonomiku, tak velkým rizikem není přímý vliv na zahraniční obchod. Přímo do Ruska směřují 2 % z celkového českého vývozu, zatímco 3 % z celkových českých dovozů z Ruska do Česka. To představuje nízkých 1,6 % HDP v případě vývozu a 2,4 % v případě dovozu.
img

Analýza společnosti Invesco: Hospodářské a tržní důsledky války

03.03.2022 Společnost Invesco vyčíslila dopady ruské invaze na Ukrajinu. Odhaduje, že by mohla snížit celosvětový HDP o 0,5-1,0 % (a zároveň zvýšit inflaci), avšak politická podpora to může utlumit. Pro obyvatele Ukrajiny je to velká tragédie. Musí se cítit osamoceni v boji proti velkému, tyranskému útočníkovi. Ještě horší je, že světové finanční trhy, které se při zprávě o invazi dostaly do dočasného útlumu, minulý pátek zřejmě čerpaly útěchu z počátečního rychlého postupu ruských sil (pravděpodobně v domnění, že konflikt bude krátkodobý) a z omezené povahy sankcí uvalených Západem. Situace se však o víkendu zkomplikovala zprávami o úporném odporu ukrajinských sil a smysluplnějších sankcích.
img

Peníze, ropa, zlato a Rusové

28.02.2022 Nejistota vyvolaná ruskými vojenskými akcemi na Ukrajině se rozšiřuje i do zasedacích místností firem a vládních úřadů. Sankce západních zemí vůči Rusku a ruským subjektům mají potenciál ovlivnit velké společnosti s aktivitami na Ukrajině a v Rusku a vést k prudkému nárůstu cen komodit pocházejících z oblastí konfliktu. Vyloučení vybraných ruských bank ze systému SWIFT a zároveň poškození Ruska zablokováním dovozu a vývozu poškozuje i některé evropské banky. V dlouhodobějším horizontu mohou tato opatření vést ke zvýšení inflace a snížení hospodářského růstu.
C:\fakepath\euro zone.jpg

Před 20 lety se euro stalo jedinou měnou 12 zemí EMU

28.02.2022 Euro jako jedinou měnu v současnosti používá 19 z 27 členských zemí Evropské unie. Euro mají i Kosovo a Černá Hora a na základě smluv s EU také Andorra, Monako, Vatikán a San Marino. Evropská měnová unie (EMU) byla vytvořena na základě Smlouvy o EU 1. ledna 1999, kdy 11 zemí unie začalo v bezhotovostním styku používat euro. O rok později, 1. ledna 2000, převzala Evropská centrální banka (ECB) úlohy národních centrálních bank. Od 1. ledna 2002 byly v zemích EMU do oběhu uvedeny první bankovky a mince eura, které se po dva měsíce používaly současně s národními měnami. Jedinou měnou je euro v zemích EMU od 1. března 2002.
img

USA chtějí opět otevřít otázku odstřižení Ruska od SWIFT, proti je hlavně Německo a banky z Wall Street. Berlín či americké banky se totiž bojí svých ekonomických ztrát

26.02.2022 Spojené státy opět vážně zvažují, zda usilovat o odstřižení Ruska od systému SWIFT. Ten představuje rozsáhlou mezinárodní síť pro zasílání platebních příkazů mezi tisícovkami bank, finančních institucí a firem, bez níž prakticky nelze uskutečňovat přeshraniční platby. V případě odstřižení Ruska tak vlastně není možné této zemi platit za její vývoz, včetně vývozu plynu a ropy. V důsledku tak odstřižení od SWIFT může znamenat přerušení dodávek ruského plynu do Evropy.
img

Alžběta II a královská rodina jsou značky hodnotnější než Shell nebo Marks & Spencer, jen „brand“ samotné královny má hodnotu přes bilion korun. Monarchie přitom pro Brity není drahá

06.02.2022 Královna Alžběta II., která dneškem završuje 70 let na trůnu, je nejen nejdéle vládnoucím britským monarchou historie, ale též nejvýdělečnějším. Pokud by britská královská rodina představovala firmu, byla by její značka, „brand“, jednou z nejhodnotnějších na světě.
img

EUR/JPY. Vzrušení kvůli Ukrajině: japonský jen slízl smetanu

27.01.2022 Obchodování dolarových párů je dnes riskantní: výsledky lednového zasedání Federálního rezervního systému mohou poopravit fundamentální obraz a posílit či oslabit pozici americké měny. Neměli bychom zapomínat ani na rizika falešných cenových pohybů, zvlášť v krátkém období mezi zveřejněním závěrečného komuniké a tiskovou konferencí předsedy Fedu Jeroma Powella.
C:\fakepath\Shell.jpeg

Ropná společnost Royal Dutch Shell oficiální zkrátila název na Shell Plc

23.01.2022 Britsko-nizozemská ropná společnost Royal Dutch Shell v pátek oficiálně zkrátila své jméno na Shell Plc. Spojení "Royal Dutch" měla v názvu od roku 1907. Firma dále plánuje zrušit duální strukturu svých akcií a přesunout ústředí z Nizozemska do Británie, konkrétně z Haagu do Londýna.
C:\fakepath\EU staty.jpg

Nezaměstnanost v EU v listopadu klesla na 6,5 procenta, nejnižší zůstává v Česku

10.01.2022 Míra nezaměstnanosti v Evropské unii v listopadu klesla proti říjnu o dvě desetiny procentního bodu na 6,5 procenta. Nejméně lidí bez práce je i nadále v České republice, kde nezaměstnanost činila 2,2 procenta. Ve své zprávě to dnes oznámil evropský statistický úřad Eurostat. V zemích eurozóny se nezaměstnanost proti desátému měsíci roku snížila o desetinu procentního bodu na 7,2 procenta.
C:\fakepath\euro5.jpg

Euro používá 19 z 27 členských zemí EU

30.12.2021 Základní fakta o evropské měně euro k 20. výročí (1. ledna) zavedení eura do oběhu v zemích Evropské měnové unie (EMU):
C:\fakepath\trader-22122021-25-zm.jpeg

Komodity: Ropa zdražuje po zprávě o nečekaně výrazném poklesu zásob v USA

22.12.2021 Ceny ropy na světových trzích se dnes zvyšují po zprávě o nečekaně výrazném poklesu zásob suroviny ve Spojených státech. Na trhu nicméně přetrvávají obavy z negativních dopadů nové koronavirové varianty omikron na hospodářský růst a poptávku po pohonných hmotách.
img

EUR/USD: Má cenu čekat na vánoční překvapení eura?

22.12.2021 Euro nevykazuje jasný směr a dál se obchoduje v zavedeném rozpětí 1,1200–1,1350. Takovou dynamiku nevykazuje jen dnes či včera, ale celý měsíc. Pohyby v rámci rozpětí nevyvolávají zprávy, cena kolísá především následkem nahodilých spekulativních pohybů. Jak dlouho to potrvá? Může euro dané rozpětí brzy opustit? A čím to může být způsobeno?
C:\fakepath\eurusd-21122021-1.png

Forex: Shrnutí obchodování 21.12.2021

21.12.2021 Americké akcie včera výrazně oslabily. Investoři mají obavy z negativních hospodářských dopadů vzestupu počtu případů nákazy koronavirem ve Spojených státech. K poklesu akciového trhu přispěly rovněž komplikace, kterým čelí plán amerického prezidenta Joea Bidena na investice v hodnotě 1,75 bilionu dolarů (téměř 40 bilionů Kč) do zlepšení systému sociálního zabezpečení a boje proti klimatickým změnám.
C:\fakepath\trader-20122021-29-zm.jpg

Komodity: Ropa kvůli obavám z koronaviru prudce zlevňuje, Brent sestoupil pod 70 USD

20.12.2021 Ropa dnes na světových trzích prudce zlevňuje, cena severomořské ropy Brent tak sestoupila pod 70 dolarů za barel. Vzestup počtu případů nákazy novou koronavirovou variantou omikron v Evropě a ve Spojených státech vyvolává mezi investory obavy, že přísnější opatření proti šíření viru negativně ovlivní poptávku po pohonných hmotách.
img

Nová omezení proti pandemii a otazník nad Bidenovým programem. Akciím se nedaří, euro roste

20.12.2021 Revolta amerického senátora Manchina vůči ekonomické legislativě prezidenta Bidena a rychle se šířící varianta omikronu podnítily dnešní propady na akciových trzích po celém světě. Hlavní evropské akciové indexy se drží v záporu. Německý DAX odpisuje v podvečer dokonce 1,7 procenta, nizozemského AEX a ještě více u CAC 40 jsou ovšem ztráty mírnější.
img

Ranní komentář: Manchin nepodpoří Bidenův sociální balíček, Nizozemsko v lockdownu. Akcie ztrácejí

20.12.2021 Akciové trhy minulý týden zamířily do červených čísel. Korekce přitom byla tažena znovu především technologickým sektorem, když například Nasdaq odepsal 2.95 %, zatímco S&P500 klesal o necelá dvě procenta. Silného prodejního tlaku jsme pak byli opět svědky i na menších růstových titutulech, které poslední doboou ztrácejí výrazně více než hlavní akciové benchmarky.
C:\fakepath\Shell.jpeg

Akcionáři společnosti Shell schválili návrh přesunout sídlo do Británie

10.12.2021 Akcionáři britsko-nizozemské ropné společnosti Royal Dutch Shell schválili návrh přesunout sídlo firmy z Nizozemska do Británie. Podle agentury Reuters o tom dnes rozhodla jejich mimořádná valná hromada. Záměr už dříve rozladil nizozemskou vládu, protože jedním z hlavních důvodů přesunu sídla jsou spory o postup při danění dividend. Před budovou, kde se valná hromada koná, protestují ekologičtí aktivisté.
img

Ropa na pokraji nové cenové války

24.11.2021 Cenové války jsou na trhu s ropou běžné. V posledních pěti letech propukly takové cenové války mezi Spojenými státy a OPEC, Saúdskou Arábií a Ruskem a také mezi členy kartelu. Tentokrát dochází ke konfliktu mezi spotřebiteli ropy a producenty. Spotřebitelé ropy argumentují, že producentům se nedaří navýšit produkci správným způsobem, takže jsou připraveni podniknout aktivní kroky a začít uvolňovat strategické zásoby ropy.
img

EUR/USD. Přehled posledního listopadového týdne: koronavirová vlna v EU a verdikt Joea Bidena

22.11.2021 Minulý týden opět skončil ve prospěch medvědů na EUR/USD. A přestože obchodní pětidenní období bylo méně jasné než to předchozí, obecné trendy se nezměnily. Klesající trend stále platí. Závěrečný páteční akord obchodníkům připomněl, "kdo je tady pánem": po dvou dnech pochybností převzali iniciativu do svých rukou opět dolaroví býci, kteří posílili pozici dolaru na celém trhu.
C:\fakepath\ecb dluhopis.jpg

ECB varuje před rostoucím rizikem splasknutí bubliny na trhu s bydlením

17.11.2021 Trh s bydlením v eurozóně se zahřívá, což zvyšuje pravděpodobnost korekce na trzích s rezidenčními i komerčními realitami. Uvedla to Evropská centrální banka ve své zprávě o stabilitě.
img

Lídři zemí skupiny G-20 dnes dají zelenou přelomové změně světového daňového systému: zavedení minimální podnikové daně a zdanění technologických obrů. Česku tyto daně vynesou až šest miliard korun ročně

31.10.2021 Lídři skupiny ekonomicky nejvyspělejších a nejvýznmanějších zemí dnes na summitu v Římě dají zelenou přelomové změně světového daňového pořádku.
img

Přes 130 zemí včetně ČR se přelomově dohodlo na minimální podnikové dani. Česku přinese zhruba dvě miliardy korun ročně

10.10.2021 Celkem 136 zemí a jurisdikcí, které dohromady vytváří přes 90 procent světového hrubého domácího produktu, včera uzavřelo přelomovou dohodu, jež přitvrdí boj proti daňovým rájům. Dohodly se totiž na minimální podnikové dani ve výší alespoň patnácti procent, které od roku 2023 budou čelit nadnárodní podniky. Ty dosud využívají třeba zemí typu Irska, kam účetně přelévají vlastní zisky, aby snížily svoji daňovou povinnost. Země, jako je Irsko, přestože je součástí EU, tak představuje svého druhu „offshore“. Dalšími „offshory“ jsou v rámci EU Nizozemsko nebo Lucembursko.
img

Růst cen bytů o 14,5 procenta v ČR byl ve 2. čtvrtletí třetí nejvyšší v EU

07.10.2021 Meziroční růst cen domů a bytů v Česku ve druhém čtvrtletí zrychlil na 14,5 procenta, což je nejvíce za posledních šest let. O čtvrtletí dřív se ceny zvýšily o 12,1 procenta. Mezi zeměmi Evropské unie byl růst třetí nejvyšší. V porovnání s prvním čtvrtletím se ceny zvýšily o 3,9 procenta. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnil evropský statistický úřad Eurostat. V EU ceny meziročně vzrostly v průměru o 7,3 procenta.
img

Dušičky se letos lidem v Česku pořádně prodraží. Evropští pěstitelé květin kvůli drahému plynu dávají své skleníky mimo provoz

03.10.2021 Češi si letos o Dušičkách pořádně připlatí. Svátek zesnulých nastává přesně za měsíc a stupňující se evropská plynová krize nutí pěstitele po celé Evropě, zejména v „květinové velmoci“ Nizozemsku, přerušovat provoz svých skleníků. Energie jsou totiž tak drahé, že by se mnohým evropským pěstitelům pěstování a následný prodej květin nevyplácel. Mají totiž své konkurenty například v afrických zemích Keni či Etiopii. A ti jsou schopni dopravit do Evropy květiny dnes již za konkurenční ceny. I tak jsou tyto ceny vyšší, než jaké by si účtovali evropští pěstitelé, pokud by žádná plynová krize neudeřila.
C:\fakepath\EU staty.jpg

Lidí bez práce v EU v srpnu opět ubylo, nezaměstnanost klesla na 6,8 procenta

30.09.2021 V zemích Evropské unie v srpnu již čtvrtý měsíc v řadě ubylo lidí bez práce. Míra nezaměstnanosti klesla proti červenci o desetinu procentního bodu na 6,8 procenta, oznámil dnes evropský statistický úřad Eurostat. Nezaměstnaných je výrazně méně než před rokem, kdy v době dopadu omezení spojených s první vlnou pandemie nezaměstnanost vystoupila na 7,7 procenta. Nejnižší hladinu nezaměstnanosti si i přes mírný růst podle Eurostatu udržuje Česká republika, kde bylo v srpnu bez práce 2,9 procenta lidí.
C:\fakepath\EU staty.jpg

Lidí bez práce v EU v červenci opět ubylo, nezaměstnanost klesla na 6,9 procenta

01.09.2021 V zemích Evropské unie nadále ubývá lidí bez práce. V červenci klesla míra nezaměstnanosti na 6,9 procenta z červnových 7,1 procenta, a snížila se tak už třetí měsíc v řadě. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnil statistický úřad Eurostat. Nezaměstnanost je výrazně nižší než loni v červenci, kdy během rychlého růstu způsobeného první vlnou pandemie dosáhla 7,6 procenta. Nejmenší zastoupení lidí bez práce zůstává podle Eurostatu v České republice, kde jich v červenci bylo stejně jako o měsíc dříve 2,8 procenta.
img

Češi získali své čtyři zlaté medaile na olympiádě ze zemí EU „nejlevněji“. Čtyři zlaté už mají v EU kromě Čechů jen Německo, Francie a Nizozemsko, vesměs země s násobně většími rozpočty na sport

01.08.2021 Česko zažívá velmi úspěšnou olympiádu. Dosud v Tokiu čeští sportovci získali čtyři zlaté medaile. „Tokio 2020“ se tak může do historie českého olympismu zapsat zlatým písmem podobně jako jiná olympiáda konaná v Japonsku, „Nagano 1998“, kde fenomenálně triumfovali – v „turnaji století“ – čeští hokejisté.
C:\fakepath\eu.jpg

Nezaměstnanost v EU dál klesá, v červnu se dostala na 7,1 procenta

30.07.2021 Lidí bez práce v Evropské unii druhý měsíc v řadě ubylo. Míra nezaměstnanosti dosáhla v červnu 7,1 procenta, zatímco v květnu činila 7,3 procenta. Ve své předběžné zprávě to dnes oznámil statistický úřad Eurostat. Poprvé po roce je nezaměstnanost nižší než ve stejném měsíci minulého roku, kdy v době prudkého růstu za první vlny pandemie dosáhla 7,3 procenta. Nejmenší zastoupení lidí bez práce je podle Eurostatu v České republice, kde nezaměstnanost klesla na 2,8 procenta.
img

Růst cen domů a bytů v ČR byl v 1. čtvrtletí čtvrtý nejvyšší v EU

08.07.2021 Meziroční růst cen domů a bytů v Česku v prvním čtvrtletí zrychlil na 11,9 procenta, o čtvrtletí dřív se ceny zvýšily o 8,9 procenta. Mezi zeměmi Evropské unie byl růst čtvrtý nejvyšší, stejně jako na konci loňského roku. V porovnání s posledním čtvrtletím 2020 se ceny zvýšily o 4,6 procenta. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnil evropský statistický úřad Eurostat. V EU ceny meziročně vzrostly v průměru o 6,1 procenta.
img

Reuters: Hackeři, kteří jsou za útokem na firemní systémy, chtějí 70 milionů USD

05.07.2021 Hackeři, kteří zřejmě stojí za víkendovým kybernetickým útokem na stovky firem i veřejných organizací nejen ve Spojených státech, požadují 70 milionů dolarů (asi 1,5 miliardy Kč). S odkazem na informace na blogu, který obvykle používá kybernetický gang REvil, to dnes uvedla agentura Reuters.
img

Česko má nejnižší nezaměstnanost v eurozóně. ECB plánuje utáhnout uvolněnou monetární ekonomiku

02.07.2021 Míra nezaměstnanosti v eurozóně se v květnu snížila z 8,1 % na 7,9 %. V Evropské unii pak došlo k poklesu nezaměstnanosti o jednu desetinu procentního bodu na 7,3 %. Nejnižší zaměstnanost z celé EU stále přetrvává v České republice (3,3 %). Nizozemsko se však také může pochlubit stejnou úrovní nezaměstnaností.
C:\fakepath\EU staty.jpg

Nezaměstnanost v EU klesla na 7,3 procenta, nejnižší je v Česku a Nizozemsku

01.07.2021 Míra nezaměstnanost v zemích Evropské unie v květnu podle sezonně přepočtených údajů činila 7,3 procenta, a snížila se tak z dubnové hodnoty 7,4 procenta. Ve své předběžné zprávě to dnes oznámil statistický úřad Eurostat. Nejnižší nezaměstnanost má Česká republika a Nizozemsko, kde shodně činila 3,3 procenta. Situace se zlepšila i v eurozóně, kde míra nezaměstnanosti klesla o dvě desetiny procentního bodu a činila 7,9 procenta.
C:\fakepath\global economy.jpg

Karanténa v čínském přístavu způsobila domino efekt v globálním obchodě

30.06.2021 Květnová karanténa v jednom z nejrušnějších kontejnerových přístavů na světě Jen-tchien v Číně se jako dominový efekt přenese na globální dodavatelské řetězce. Ve své studii to uvádí společnost Dun & Bradstreet. Předpokládá, že s ohledem na délku trvání budou dopady větší než v případě několikadenního zablokování Suezského průplavu na jaře letošního roku.
img

Bloomberg: Evropa nemá dostatek zemního plynu, kontinent se proto vrací k uhlí

15.06.2021 V Evropě je takový nedostatek zemního plynu, že kontinent začal znovu spoléhat na uhlí, aby uspokojil poptávku po elektřině. Ta se nyní vrací na úroveň před pandemií nemoci covid-19. Uvedla to dnes agentura Bloomberg. Evropa je přitom jinak považována za vzor globálního boje proti emisím oxidu uhličitého.
img

Akcie navazují na pozitivní včerejšek, dluhopisy vysílají zajímavé signály

11.06.2021 Hlavní trhy i při pátku pokračují v pozitivním vývoji. Akcie ve Francii, Británii či Španělsku si připisují kolem půl procenta. Zpět zůstává Německo či Nizozemsko, které se nacházejí jen u včerejšího závěru. Daří se také evropským dluhopisům, na nichž sledujeme další pokles výnosů. Německý 10Y výnos je o 2 bazické body níž. Americké výnosy se naproti tomu pouze konsolidují na nižších úrovních, kam klesly včera. Na ceně stoupají průmyslové kovy i ropa a lehké zisky si drží také zlato.
C:\fakepath\eu.jpg

Míra nezaměstnanosti v EU v dubnu zůstala na 7,3 procenta

01.06.2021 Míra nezaměstnanosti v Evropské unii v dubnu zůstala podle sezonně přepočtených údajů na 7,3 procenta, v zemích eurozóně se ale proti březnu o desetinu procentního bodu snížila a byla na osmi procentech. Oznámil to dnes evropský statistický úřad Eurostat. Mírně horší je proti březnu situace v České republice, kde ale nezaměstnanost i nadále zůstává jedna z nejnižších v EU. V dubnu se podle Eurostatu zvýšila o desetinu bodu na 3,4 procenta.
C:\fakepath\eu.jpg

Ekonomická nálada v EU je za květen blízko maxima z konce roku 2017

28.05.2021 Ekonomická nálada v Evropské unii se v květnu opět zlepšila, její hlavní ukazatel vystoupil na 113,9 bodu z dubnové hodnoty 109,9 bodu. Oznámila to dnes Evropská komise (EK). Index je výrazně nad svým dlouhodobým průměrem a nachází se blízko maxima z prosince 2017. Za eurozónu pak ukazatel vystoupil na 114,5 z dubnové hodnoty 110,5 bodu. V České republice index rovněž vzrostl, je ale výrazně pod hodnotou za celou unii.
img

Soud EU vyhověl aerolinkám Ryanair a zrušil státní pomoc dopravcům KLM a TAP

19.05.2021 Tribunál Evropské unie dnes vyhověl stížnosti irské nízkonákladové letecké společnosti Ryanair a zrušil rozhodnutí Evropské komise (EK), která kvůli dopadům koronavirové krize schválila státní pomoc nizozemské letecké společnosti KLM a portugalským aerolinkám TAP. V případě KLM komise schválila Nizozemsku pomoc 3,4 miliardy eur (86,6 miliardy Kč), v případě aerolinek TAP činila schválená pomoc 1,2 miliardy eur (30,6 miliardy Kč). Vrácení pomoci se odkládá do doby, než komise znovu rozhodne a důvody případně lépe vysvětlí.
img

EU vydala dluhopisy na podporu zaměstnanosti, trh ale není v dobré kondici

18.05.2021  Evropská unie dnes vydala dluhopisy, které doplní rozsáhlé financování na podporu zaměstnanosti z unijního programu SURE. Papíry ale vstupují na trh, který není v nejlepší kondici - výnosy státních dluhopisů jsou totiž na mnohaměsíčních maximech. Unie nabídla takzvané sociální dluhopisy se splatností osm a 25 let a z jejich prodeje získá 14,1 miliardy eur (přes 358 miliard Kč), informovala agentura Reuters.
C:\\fakepath\\BRENTH1.png

Komodity: Ropa posiluje, přispívá k tomu mimo jiné otevírání evropských ekonomik

17.05.2021 Ropa posiluje. V náladě trhu otevírání evropských ekonomik a stoupající poptávka ve Spojených státech převážily nad nárůstem nakažených koronavirem v Asii a slabšími statistikami čínského hospodářství.
C:\fakepath\e-17052021-lv.gif

EK nyní nechce další hospodářské stimuly, trvalý společný dluh ale nevylučuje

17.05.2021 Volání některých zemí Evropské unie po dalším společném stimulu pro ekonomiky zasažené koronavirovou krizí je předčasné. Prohlásila to dnes místopředsedkyně Evropské komise Margrethe Vestagerová, podle které se nyní musí unie zaměřit na úspěšné využití schváleného fondu obnovy. Část eurokomisařů přitom nezastírá, že balík o objemu 750 miliard eur (přes 19 bilionů korun) může být prvním krokem k trvalému společnému dluhu.
C:\fakepath\ecb dluhopis.jpg

EK: Ekonomická nálada v EU se v dubnu dostala nad úroveň před pandemií

29.04.2021 Ekonomická nálada v zemích Evropské unie se v dubnu dál výrazně zlepšovala a její hlavní ukazatel se poprvé dostal zpět na úroveň, kde byl naposledy před začátkem pandemie. Ve své zprávě to dnes uvedla Evropská komise (EK). Vývoj překonal odhady analytiků a komise upozornila, že čísla jsou teď i výrazně nad dlouhodobým průměrem. Je to podle ní výsledek lepší důvěry ve všech sledovaných sektorech.
img

Převis slovenského dluhu na českým je nejvyšší od roku 2001. Převis slovenských úroků z něj nad těmi z dluhu českého je ovšem v porovnání s tehdejší dobou jen sedminový

22.04.2021 Převis slovenského veřejného dluhu nad českým byl v roce 2020 nejvyšší od roku 2001. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnil Eurostat. V případě Slovenska činil loni veřejný dluh v poměru k hrubému domácímu produktu rekordních 60,6 procenta (viz Graf 1 níže). Dosud Slovensko vykázalo nejvyšší dluh ve své novodobé historii v roce 2013, a sice 54,7 procenta. Český veřejný dluh v poměru k HDP loni dosáhl úrovně 38,1 procenta.
img

Česká vláda loni hospodařila s nejmenším schodkem v rámci Visegrádu. Veřejné kase ČR zajistilo na úrovni EU nižší než průměrný schodek citelně přebytkové hospodaření krajů a obcí

22.04.2021 Veřejné rozpočty ČR skončily v roce 2020 ve schodku odpovídajícím 6,2 procenta hrubého domácího produktu, v absolutním vyjádření necelých 348 miliard korun. Uvedený procentuální údaj je na poměry EU podprůměrně nízký, neboť EU jako celek vykazuje za loňský rok deficit čítající 6,9 procenta HDP, jak plyne z dnes zveřejněných údajů Eurostatu. ČR také společně se Slovenskem dopadla nejlépe mezi zeměmi Visegrádské skupiny. Slovensko vykazuje stejný deficit v poměru k HDP jako ČR, Polsko hospodařilo s veřejným schodkem sedmi procent HDP a Maďarsko dokonce 8,1 procenta HDP.
img

Spojené státy chystají novou obchodní válku, tentokrát tu proti daňovým rájům. Budou však ochotny jít i proti vojenským spojencům typu Irska?

06.04.2021 Snad z důvodu poklidu Velikonočního pondělí si česká média výrazněji nepovšimla slov americké ministryně financí Janet Yellenové. Ta oznámila záměr americké administrativy prosadit celosvětově závaznou spodní hranici podnikové daně. Pokud by se jí to podařilo, značí to malou revoluci ve světovém finančním pořádku. Spodní hranice podnikové daně, patrně výrazně nad nulovou úrovní, by totiž v takovém případě znamenala zánik daňových rájů, jak je dnes známe. Ve své podstatě tak včera Yellenová vyhlásila „obchodní válku“. Nikoli Číně jako předchozí Trumpova administrativa, ale právě daňovým rájům. Svým významem pro svět jde o plně srovnatelná válčení.
img

Rychlé shrnutí

15.03.2021 Akcie v Asii se dnes obchodují smíšeně. Nikkei přidává 0.2 %, ASX 200 roste o 0.1 % a Kospi klesá o 0.2 %. Indexy v Číně dnes mírně ztrácejí.
img

Forex: Riziková prémie koruny pod vlivem pandemie dále roste

05.03.2021 Tovární objednávky v Německu by měly ukázat silnou domácí poptávku a odolný průmysl, který i nadále podporuje tamní ekonomiku. Zahraniční poptávka však postupně slábne. Statistika z amerického trhu práce za únor přinese po dvou měsících opět silná čísla. Zrušení některých omezení vedlo podle nás k výraznému růstu pracovních míst a dalšímu poklesu nezaměstnanosti. Koruna pod vlivem pandemie zůstává na slabších hodnotách. Její riziková prémie na trhu dosáhla podzimních úrovní a další růst nelze vyloučit. Na druhou stranu roste potenciál koruny vrátit se na silnější úrovně, až se domácí situace zklidní.
img

Forex: Nezaměstnanost v eurozóně překvapivě poklesla

04.03.2021 Míra nezaměstnanosti v eurozóně navzdory očekáváním v lednu poklesla o dvě desetiny na 8,1 %. Vrátila se tak na úrovně z poloviny roku 2018 a zároveň umazala další část nárůstu po vypuknutí koronavirové krize z vrcholu na 8,7 %. Nejvyšší hodnoty i nadále vykazuje Řecko (16,2 %), Španělsko (16,0 %) a Itálie (9,0 %), naopak nejnižší Nizozemsko (3,6 %) a Německo (4,6 %). Statistiku trhu práce zveřejnil i ČSÚ. Data ukázala, že míra nezaměstnanosti v lednu vzrostla ve srovnání s prosincem o jednu desetinu na 3,3 %. Před nástupem pandemické krize, se tato statistika pohybovala kolem 2% úrovně. Vzhledem k omezením, se kterými se domácí ekonomika potýká, je nárůst nezaměstnanosti stále relativně pomalý. K tomu významně přispívají vládní opatření, ale i oživení v některých sektorech, které zaměstnance naopak nabírají.
C:\fakepath\bitcoin.jpg

Analýza: Bitcoin spotřebuje ročně dvakrát více elektřiny než ČR

11.02.2021 Nejznámější kryptoměna bitcoin spotřebuje za rok zhruba dvakrát více elektřiny než Česká republika. Vyplývá to z analýzy Cambridgeské univerzity, na níž včera upozornil zpravodajský server BBC. Kdyby byl bitcoin stát, patřil by mezi třicet největších spotřebitelů elektrické energie. Univerzitní badatelé uvedli, že nejznámější kryptoměna spotřebuje kolem 121,36 terawatthodiny (TWh) elektřiny. Jaderné elektrárny Temelín a Dukovany vyrobily pro srovnání loni 30,05 TWh elektřiny.
C:\fakepath\euro3.jpg

Ceny v eurozóně po pěti měsících deflace výrazně vzrostly

03.02.2021 Spotřebitelské ceny v eurozóně v lednu po pěti měsících stabilního poklesu výrazně vzrostly. Roční míra inflace vystoupila na 0,9 procenta a byla nejvyšší od loňského února. Ve svém rychlém odhadu to dnes uvedl statistický úřad Eurostat. Zpráva obsahuje pouze základní údaje o vývoji cen v eurozóně, nikoli v celé Evropské unii. V prosinci přitom ceny v eurozóně vykazovaly meziroční pokles o 0,3 procenta.
C:\fakepath\DSC_4047.jpg

Nezaměstnanost v EU zůstala v prosinci na 7,5 procenta

01.02.2021 Míra nezaměstnanosti v Evropské unii zůstala v prosinci na listopadové hodnotě 7,5 procenta. Beze změny na 8,3 procenta byl v posledním měsíci loňského roku i poměr nezaměstnaných v zemích platících eurem. Oznámil to dnes statistický úřad Eurostat. Nejnižší zastoupení lidí bez práce má z celé sedmadvacítky států i nadále Česká republika, kde jich bylo 3,1 procenta.
img

Ranní okénko - PMI indexy nejspíš poklesly v odvětví výroby i služeb, ECB beze změny

22.01.2021 Včerejší zasedání evropské centrální banky potvrdilo očekávaný průběh. Sazby byly ponechány beze změny a opět bylo zdůrazněno, že výhodné podmínky financování vydrží i v delším časovém horizontu. Prezidentka ECB Lagarde upozornila, že vzhledem k aktuálnímu pandemickému vývoji je ekonomický výhled z krátkodobého pohledu zatížen riziky. Nicméně na druhé straně konstatovala očekáváný nástup oživení v průběhu roku. Inflační tlaky by měly dle ECB setrvat i nadále nízké v důsledku snížené poptávky, nízké mzdové dynamiky a silnějšímu euru. Nicméně výhledově lze během roku očekávat zesílení tempa inflace, což je v souladu i s naším výhledem. V roce 2021 očekáváme, že inflace v eurozóně dosáhne 1,1 %.
C:\fakepath\eu.jpg

Míra nezaměstnanosti v EU v listopadu klesla na 7,5 procenta

08.01.2021 Míra nezaměstnanosti v Evropské unii v listopadu klesla o desetinu procentního bodu na 7,5 procenta. Stejné meziměsíční snížení zaznamenaly i země platící eurem, kde bylo nezaměstnaných 8,3 procenta. Oznámil to dnes statistický úřad Eurostat. Nejnižší poměr lidí bez práce měla z celé sedmadvacítky států nadále Česká republika, kde nezaměstnanost činila 2,9 procenta.
img

Hospodaření státu končí rekordní „sekerou“ dějin. Mezi nejdražší položky patří „rouškovné“ pro důchodce, výdaje na zdravotní pomůcky, testy a vakcíny a na programy Antivirus

05.01.2021 Hospodaření českého státního rozpočtu za rok 2020 končí suverénně největší „sekerou“ v historii veřejných financí České republiky. Výsledný schodek 367,4 miliardy korun by byl ještě začátkem roku 2020 zcela z říše sci-fi. Bohužel, v důsledku koronavirové krize se stává smutnou skutečností. Jen slabou útěchou je to, že deficit je od poloviny loňského roku plánován na 500 miliard korun. Toto číslo je třeba vnímat v kontextu tuzemského legislativního procesu jako maximální možné, nikoli jako částku, s níž bychom měli poměřovat nynější výsledek.
img

Poslanci dnes zřejmě definitivně schválí daňový balíček, a tedy i další obrovské zadlužení. Snížení daní by však mělo usnadnit zotavení české ekonomiky v příštích dvou letech

22.12.2020 Poslanecká sněmovna dnes rozhodne o konečné podobě vládního daňového balíčku, přičemž prezident Miloš Zeman uvedl, že jej vetovat nebude. Poté, co balíček v listopadu Sněmovna schválila zejména díky hlasům poslanců hnutí ANO a ODS, dočkal se poměrně mírného přepracování v Senátu. Senát zejména prosadil snížení sumy, o kterou se má navýšit základní sleva na dani na poplatníka. Zatímco ze Sněmovny šel do Senátu návrh na zvýšení této slevy z nynějších 24 840 korun na 34 125 korun, senátní návrh počítá jen s navýšením na 27 840 korun. To ve výsledku znamená, že zaměstnanci si stále výrazně polepší, ale přece jenom o něco méně, než pokud by prošla původní, sněmovní verze balíčku.
C:\fakepath\0c0c8fbe4a04ac17e33d97b193155063.jpg

Evropské akcie zažily nejhorší výprodej za téměř dva měsíce

21.12.2020 Akcie na evropských trzích zahájily vánoční týden nejhlubším poklesem za téměř dva měsíce. Podle analytiků byl reakcí jednak na novou mutaci koronaviru, jednak na vleklá jednání o uspořádaní vztahů mezi Evropskou unií a Británií po brexitu. Další zhoršení pandemie znamená komplikace především pro dopravce, oslabily proto akcie leteckých společností, ale i ropné a bankovní firmy, slabší je i britská libra.
C:\fakepath\b-21122020-lv.gif

EP vyloučil možnost schválení dohody s Británií do konce roku

21.12.2020 Evropský parlament již letos nestihne schválit případnou dohodu mezi Evropskou unií a Británií, podle níž se měly obchodní a další vztahy obou stran řídit od začátku ledna. Europoslanci dnes konstatovali, že na prostudování a schválení dokumentu nebudou mít dostatek času, i kdyby Brusel a Londýn v nejbližších hodinách či dnech úmluvu nakonec podepsaly. Vyjednávací týmy mezitím pokračují v rozhovorech, nabízené ústupky ve zbývajících sporných otázkách však zatím shodu nepřiblížily.
C:\fakepath\letecka dopr.jpg

Od Británie se kvůli viru izolují další země, i Polsko či Kanada

21.12.2020 Kvůli vysoce nakažlivé mutaci koronaviru SARS-CoV-2, která se šíří na jihu Anglie, ruší přílety z Británie řada země včetně těch mimoevropských. Nejnověji jsou mezi nimi například Kanada, Polsko, Dánsko a Norsko. Podle BBC se k omezení cestování z Británie chystají například také Hongkong, Chorvatsko, Argentina, Chile, Maroka a Kuvajt. Saúdská Arábie mezitím pozastavila mezinárodní lety na týden, zatímco Izrael zakázal vstup cestujícím z Británie s výjimkou izraelských občanů. Izraelci přilétající z Británie musí podstoupit dvoutýdenní karanténu.
C:\fakepath\akcie2.jpg

Akcie v EU i v Británii kvůli mutaci koronaviru klesají

21.12.2020 Akcie na evropských trzích zahájily vánoční týden poklesem, který je podle analytiků reakcí jednak na novou mutaci koronaviru, jednak na vleklá jednání o uspořádání vztahů mezi Evropskou unií a Británií po brexitu. Další zhoršení pandemie znamená komplikace především pro dopravce, oslabují proto hlavně akcie leteckých společností, slabší je ale i britská libra.
img

Nový kmen koronaviru otřásl evropskými burzami. Euro a libra padají

21.12.2020 Evropské burzy dnes masivně padají. Nový kmen koronaviru v Británii vyvolal chaos nejenom v dopravě. Hranice bývalému členu EU zavírají Nizozemsko, Belgie či Francie. Lety z Británie zastavuje také Česká republika. Kromě toho byla prolomena další lhůta v brexitových jednáních. Vyjednávání před koncem přechodného období, kterým je poslední den roku, brzdí spory v otázce rybolovu.
C:\\fakepath\\summit eu.jpg

Summit EU schválil spojení unijních peněz a vlády práva

11.12.2020 Prezidenti a premiéři zemí Evropské unie včera na bruselském summitu prolomili pat kolem budoucího sedmiletého rozpočtu a krizového koronavirového fondu, jejichž schválení dosud blokovalo Maďarsko a Polsko. Šéfové států a vlád se shodli na kompromisních pravidlech, za nichž bude čerpání unijních peněz podmíněno dodržováním nezávislosti justice. Za úspěch to označili jak premiéři Maďarska a Polska, tak lídři dalších států.
C:\fakepath\euro penize.jpg

Lídři EU hledají shodu na odblokování unijního rozpočtu

10.12.2020 Vyřešit patovou situaci kolem budoucího rozpočtu Evropské unie se dnes pokusí prezidenti a premiéři členských zemí na začínající vrcholné schůzce v Bruselu. Debatovat budou o kompromisním návrhu, který stanoví dodatečná pravidla pro spojení unijních peněz s vládou práva, což je podmínka dlouhodobě odmítaná Maďarskem a Polskem. Kromě toho budou také hledat shodu ohledně zpřísnění emisních limitů, sankcí vůči Turecku či dalšího společného boje proti covidu-19.
C:\\fakepath\\euro-17062015.jpg

Polsko a Maďarsko se prý dohodly s Berlínem na rozpočtu EU

09.12.2020 Polsko a Maďarsko dospěly k předběžné dohodě s německým předsednictvím Evropské unie o sedmiletém rozpočtu "sedmadvacítky", který hrozily vetovat kvůli podmíněnosti čerpání unijních peněz dodržováním zásad právního stáu. Momentálně se čeká na souhlas Nizozemska a dalších skeptických států s touto dohodou, uvedla dnes agentura Reuters s odvoláním na nejmenovaného vysoce postaveného představitele polské vlády.
img

Investice do vody: 3 zajímavé akcie pro vaše portfolio

09.12.2020 O akcie společností, které se angažují ve vodním sektoru, je mezi investory stále větší zájem. Populační růst v kombinaci se změnou klimatu a dalšími faktory způsobují, že pitná voda začíná být z dlouhodobého hlediska nedostatkovým zbožím.
img

Daňový balíček usnadní návrat do normálu. Výraznější veřejné zadlužování je vždy varovné

06.12.2020 Veřejná debata, jež se velmi živě rozproudila po sněmovním schválení daňového balíčku, je začasté především smutnou přehlídkou široce rozšířené nevíry ve schopnost jednotlivého občana vzít svůj osud pevněji do rukou. A díky snížení daní ze mzdy rozhodovat po svém o větším objemu peněz. Zřejmě jde ještě od důsledek socialistického kolektivismu, jehož pozůstatky ulpěly hluboce v duši a mysli mnohých z nás.
C:\fakepath\global economy.jpg

Atradius: Světová ekonomika se letos propadne o 4,3 procenta

25.11.2020 Světová ekonomika se letos propadne o 4,3 procenta. Negativní dopad pandemie Covid-19 je tak větší, než tomu bylo v případě globální finanční krize z let 2008 a 2009. Řada zemí navíc nyní čelí druhé vlně pandemie, kvůli které se znovu zpřísňují karanténních opatření. Firmy proto budou i v roce 2021 čelit propadu poptávky a zhoršené platební morálce. Rychleji bude přibývat také insolvencí. Vyplývá to ze studie světové úvěrové pojišťovny Atradius.
C:\fakepath\eu penize.jpg

Spor o budoucí rozpočet EU před videosummitem pokračuje

19.11.2020 Vlády řady zemí Evropské unie dávají před dnešní videokonferencí prezidentů a premiérů najevo, že nehodlají ustoupit požadavkům Maďarska a Polska ve sporu ohrožujícím unijní financování pro příští rok. Budapešť a Varšava opakují, že neschválí sedmiletý rozpočet EU spojený s fondem krizové pomoci ekonomikám, pokud bude čerpání peněz podmíněno dodržováním principů právního státu. Další země v čele s Francií a Nizozemskem naproti tomu hrozí, že EU najde způsob, jak koronavirový fond schválit bez účasti obou států, pokud si své veto nerozmyslí.
C:\fakepath\eu.jpg

Lídři zemí EU budou jednat o boji s pandemií i rozpočtové krizi

19.11.2020 Dalšímu společnému boji proti pandemii covidu-19 a jejím ekonomickým následkům bude věnována dnešní videokonference prezidentů a premiérů zemí Evropské unie. Původně se měli bavit především o tom, jak dále koordinovat pravidla testování či nákupy vakcín. Poté, co Maďarsko a Polsko zablokovaly schválení sedmiletého rozpočtu a fondu koronavirové pomoci ekonomikám se však patrně bude debata točit i okolo historicky největšího společného balíku unijních peněz.
img

Trump hrozí Číně a zavádí nové restrikce. Rekordní růst HDP Velké Británie o 15,5 %

13.11.2020 Šéf americké obchodní komory Thomas Donohue v pondělí oznámil, že malé podniky nemohou čekat další tři měsíce, než se Kongres dohodne na další pomoci. Americké firmy jsou ochotné začít spolupracovat s vítězem prezidentských voleb Joem Bidenem na rychlejší podpoře ekonomiky, dodal Donohue. Turecká lira zaznamenala v pondělní obchodní seanci největší nárůst od loňského března. Analytici připisují posílení TRY sobotní výměně guvernéra centrální banky a nedělní rezignaci ministra financí, který je mimochodem Erdoganův zeď.
C:\fakepath\eurozona vlajky.jpg

Průmyslová výroba v eurozóně v září nečekaně klesla

12.11.2020 Průmyslová výroba v zemích eurozóny v září klesla o 0,4 procenta, zatímco v celé Evropské unii stagnovala. Oznámil to dnes unijní statistický úřad Eurostat. Výsledek je to nečekaný, analytici počítali v eurozóně s růstem výroby.
img

Nezaměstnanost v USA nečekaně klesla na 6,9 %. Fed ponechal úrokové sazby i program nákupu dluhopisů beze změn

06.11.2020 Z pondělních zveřejněních údajů společnosti Caixin a Markit vyplynulo, že aktivita v čínském průmyslu v říjnu zaznamenala nejrychlejší tempo růstu za téměř deset let. Index nákupních manažerů PMI se vyhoupl ze zářijových 53 bodů na 53,6 bodů. Analytici naopak očekávali, že hodnota indexu zůstane beze změny.
img

Nejrychlejší růst HDP od roku 1947. USA zaznamenalo za třetí kvartál skok o 33,1 %

30.10.2020 Světová obchodní organizace v pondělí rozhodla, že Evropská unie může uvalit cla na dovoz zboží ze Spojených států ve výši čtyř miliard dolarů ročně kvůli subvencím americké vlády, které poskytovala americkému výrobci letadel Boeing. Analytici však neočekávají, že Evropská unie zavede cla dříve, než bude znám nový americký prezident. Americký delegát vyzval Evropskou unii, aby cla nezaváděla, jelikož Washington již upustil od nelegálních subvencí a dále pohrozil, že v případě zavedení budou Spojené státy reagovat protiopatřeními.
img

Živnostníci i firmy si budou moci letošní „home office“ odečíst z daní – ale jak? Předmětem dohadů může být i to, kterou část toaletního papíru doma používají v „pracovní době“…

25.10.2020 Příští rok čeká finanční úřady po celé České republice těžká zkouška. Něco, s čím se doposud nikdy nesetkaly. Budou muset posoudit, do jaké míry si daný živnostník či firma mohou ulevit od daně z toho titulu, že po podstatnou část letoška mnozí uplatňují – musí uplatňovat – práci z domova, tedy takzvaný „home office“.
img

HDP Číny vzrostlo o 4,9 % za Q3. Rusko odmítá zavést tvrdá koronavirová opatření

23.10.2020 Z pondělních zveřejněných údajů Eurostatem vyplývá, že jsou Češi v rámci EU nejméně ohrožení chudobou nebo sociálním vyloučením. V roce 2019 bylo chudobou nebo sociálním vyloučením ohroženo 12,5 % obyvatel České republiky, což je hluboko pod průměrem EU, který činí okolo 21 %.
img

Dohoda o Brexitu v nedohlednu. Rusko hrozí EU odvetou za uvalené sankce

16.10.2020 V pondělí vydal Český statistický úřad informace ohledně zářijové inflace v České republice. Index spotřebitelských cen mírně poklesl ze srpnových 3,3 % na 3,2 %. Ekonomové a analytici přitom očekávali růst na 3,5 %. ČNB dokonce predikovala inflaci na úrovní 3,6 %.
img

Ranní komentář: Covid a fiskální stimul v USA nadále hlavním tématem na trzích

16.10.2020 Akciové trhy včera opět zamířily do červených čísel. Ztráty byly tentokrát vysoké hlavně v Evropě, kde indexy odepisovaly okolo dvou procent, když na ně dál doléhá především zhoršující se covidová sotuace. Rekordní čísla nových pozitivních testů včera reportovala Francie, Itálie, Portugalsko, nebo Nizozemsko, zatímco jednotlivé evropské vlády pokračovaly ve zpřísňování pravidel, která se mohou negativně promítnout na vývoji evropské ekonomiky.
img

Rychlé shrnutí

14.10.2020 Americké indexy zakončily včerejší seanci níže. Index Dow Jones odepsal 0.55 %, S&P 500 klesl o 0.6 % a Nasdaq o 0.1 %.
img

Sektor služeb v USA se dostal na úrovně před pandemií. Británie chce být Saudskou Arábií větrné energetiky

09.10.2020 V pondělí zveřejnil Institut nákupních manažerů data ohledně aktivity v americkém sektoru služeb za září. Tento fundament vyšel velmi pozitivně a aktivita v americkém sektoru služeb se dostala již na úroveň před pandemií.
img

Růst cen bytů v ČR byl ve čtvrtletí šestý nejvyšší v EU

07.10.2020 Meziroční růst cen domů a bytů v Česku ve druhém čtvrtletí zpomalil na 7,7 procenta, o čtvrtletí dřív se ceny zvýšily o 8,6 procenta. Mezi zeměmi Evropské unie byl růst šestý nejvyšší, stejně jako na konci března. V porovnání s prvním čtvrtletím loňského roku se ceny zvýšily o 1,6 procenta. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnil evropský statistický úřad Eurostat. V EU ceny meziročně vzrostly v průměru o 5,5 procenta.
img

Propad HDP o 19,8 %, Británie je v recesi. Nezaměstnanost v EU vzrostla na 7,4 %

02.10.2020 Britská ekonomika se po jedenácti letech dostala do recese, jelikož i ve druhém čtvrtletí pokleslo HDP šesté největší ekonomiky mezikvartálně o 19,8 %. Meziročně pak hospodářství Británie kleslo o 21,5 %. Podle Conference Board spotřebitelská důvěra ve Spojených státech v září zaznamenala markantní nárůst, když Index spotřebitelské důvěry vzrostl ze srpnových 86,3 bodu na 101,8 bodu. Analytici přitom očekávali nárůst pouze na 89,5 bodu. I tak se ale tento index nadále nachází pod úrovní před příchodem koronavirové krize.
img

Prodeje nových domů v US rekordně rostou. Goldman Sachs snižuje odhad růstu HDP o polovinu

25.09.2020 V pondělí novozélandská premiérka Jacinda Ardernová oznámila, že vláda ruší veškerá opatření proti koronaviru. Premiérka však upozornila obyvatele, aby i nadále byli opatrní a dodržovali hygienická pravidla. Zrušení opatření se však nebude týkat největšího novozélandského města Auckland.
img

FED plánuje nákup cenných papírů. Očekává rychlejší oživení US ekonomiky i snížení nezaměstnanosti

18.09.2020 Člen bankovní rady ČNB Vojtěch Benda v pondělí konstatoval, že zatím není potřeba více uvolňovat měnou politiku, jelikož opatření proti druhé vlně epidemie nebudou tak drastická jako na jaře. Benda také naznačil, že není rozumné v této době snižovat daně.
img

Guvernérka ECB: Evropská ekonomika zažívá silnou obnovu. HDP eurozóny propadlo v Q2 „pouze“ o 17,7 %

11.09.2020 V pondělí byly burzy ve Spojených státech i Kanadě zavřené kvůli svátku práce. Tedy jsme se ani nedočkali nějakých významných fundamentálních zpráv. Za zmínku však určitě stojí zveřejnění obchodní bilance z Číny, ze které vyplynulo, že v srpnu čínský vývoz vzrostl meziročně o 9,5 %. U dovozu však došlo opět k poklesu, a to o 2,1 %. Přebytek obchodní bilance se z červencových 62,33 mld. USD snížil na 58,93 mld. USD.
C:\fakepath\Kryptoměny.jpg

Evropské země požadují regulaci měn zvaných stablecoin v EU

11.09.2020 Německo, Francie, Itálie, Španělsko a Nizozemsko podpořily plán Evropské komise na regulaci kryptoměn vázaných na určitá aktiva, jako jsou tzv. stablecoiny. Těmto měnám by nemělo být povoleno působit v Evropské unii, dokud nebudou vyřešené všechny právní, regulační a kontrolní otázky související s fungováním těchto měn. Uvedla to agentura Reuters s odvoláním na návrh společného prohlášení těchto zemí, do kterého měla možnost nahlédnout.
img

Letošní topná sezóna bude levnější než ta loňská, díky koronaviru. Koncem letoška a v příštím roce navíc výrazně zmírní i celkové zdražování v ekonomice

11.09.2020 Inflace v Česku je stále nepříjemně vysoko. V srpnu sice zpomalila, ale jen nepatrně. Stále znatelně převyšuje cíl České národní banky ve výši dvou procent. Za normálních okolností by centrální banka na inflaci čítající meziročně 3,3 procenta, což právě je její srpnová úroveň, reagovala zpřísněním měnové politiky. Nyní však okolnosti samozřejmě rozhodně normální nejsou. Navíc lze očekávat, že inflace se v nadcházejících měsících postupně vrátí blíže k cíli ČNB, byť tato její cesta níže se protáhne hodně do příštího roku.
C:\fakepath\at-04092020-lv.gif

Atradius: Počet firem v insolvenci letos ve světě stoupne o 26 procent

04.09.2020 Počet firem v insolvenci letos ve světě vzroste o 26 procent. Vyplývá to z aktuálních odhadů úvěrové pojišťovny Atradius, která očekává, že ve druhé polovině roku bude podniků v problémech přibývat ještě rychleji než dosud. Důvodem jsou především dopady pandemie Covid-19 na světovou ekonomiku, v jejichž důsledku se všechny hlavní ekonomiky kromě Číny letos dostanou do recese.
img

Austrálie poprvé od r. 1991 v recesi. Nezaměstnanost v USA prudce klesla na 8,4 %

04.09.2020 Hrubý domácí produkt Itálie zaznamenal ve druhém čtvrtletí meziroční pokles o 12,8 %. Mezikvartálně dokonce HDP pokleslo o více než 17 %. Jedná se tak o nejhorší propad od doby, kdy se v Itálii tento údaj měří (1960). Podle předběžných odhadů se inflace v eurozóně v srpnu snížila o 0,2 %. Spotřebitelské ceny tak poprvé klesly od roku 2016. Podle analytiků by kvůli poklesu inflace mohla ECB přikročit k ještě více uvolněné politice.
img

Zbytek roku bude pro řadu firem kritický, kvůli Covid-19 může letos být až o čtvrtinu více insolvencí

03.09.2020 Počet firem v insolvenci letos ve světě vzroste o 26 %. Vyplývá to z odhadů úvěrové pojišťovny Atradius, která očekává, že ve druhé polovině roku bude podniků v problémech přibývat ještě rychleji než dosud. Důvodem jsou především dopady pandemie Covid-19 na světovou ekonomiku, v jejichž důsledku se všechny hlavní ekonomiky kromě Číny letos dostanou do recese. Hloubka i doba trvání hospodářského propadu bude dána schopností jednotlivých zemí zvládnout zdravotní stránku pandemie i bez toho, aby bylo nutné výrazněji omezovat chod ekonomiky.
img

Rekordní propad americké ekonomiky o 31,7 %. Fed oznamuje agresivní inflační strategii

28.08.2020 Prodloužení programu Antivirus. Česká vláda schválila prodloužení programu Antivirus do konce října. Tento program je určen na podporu firmám i zaměstnancům před propouštěním. Původně měl program platit jen do konce srpna.
img

Rekordní pokles švýcarské a americké ekonomiky. Výsledky online zasedání centrálních bankéřů

28.08.2020 Prodloužení programu Antivirus. Česká vláda schválila prodloužení programu Antivirus do konce října. Tento program je určen na podporu firmám i zaměstnancům před propouštěním. Původně měl program platit jen do konce srpna.
img

Koronavirus je hrozbou pro stabilitu finančního systému, tvrdí Powell

21.08.2020 Klesající ceny v Německu. Dynamika cen průmyslových výrobců meziročně klesly o -1,7 % oproti červnovým -1,8 %. Hlavním důvodem poklesu byly klesající ceny energii. Meziměsíčně zaznamenaly růst o 0,2 %, trh očekával 0,1 %.
img

Dobré zprávy z USA: produktivita roste, nezaměstnanost skokově klesá

14.08.2020 Produktivita v USA nad očekávání. V druhém kvartálu produktivita práce v USA rostla nad očekávání, a to o 7,3 % v ročním vyjádření. Trh očekával pouze o 1,5 %. Jedná se o nejsilnější růst produktivity za posledních 11 let.
img

Trump chce zakázat čínský TikTok. ČNB vidí zotavení ekonomiky až v 2022

07.08.2020 Aktivita zpracovatelského sektoru ve Spojených stech zaznamenala v červenci nejvyšší tempo růstu za téměř jeden a půl roku, když index aktivity ve zpracovatelském sektoru vzrostl z 52,6 bodu na 54,2 bodu a druhý měsíc za sebou se tak nachází nad padesátibodovou hranicí, která odděluje růst aktivity od poklesu.
img

Volby US prezidenta v 2021? Největší propady HDP zemí v historii

31.07.2020 Nečekaně dobrá zpráva. PMI německého průmyslu se dostalo na 50 b. Zlepšily se také nové zakázky. PMI služeb skončilo dokonce na 56,7 b. To posunulo celkový složený indikátor na 55,7 b., bezpečně do fáze expanze. To samé platí pro eurozónu. PMI služeb zde dosáhla 55,1 b., za průmysl 51,1 b. Tento pozitivní vývoj by se měl přesunout do poptávky po českých exportech.
img

Česko výrazně zlepšilo čerpání evropských peněz, i proto má lepší čistou pozici. Za bezmála rok „přeskočilo“ v rychlosti čerpání takřka třetinu zemí Evropské unie

29.07.2020 Česká republika v letošním prvním pololetí získala z rozpočtu Evropské unie o 50,1 miliardy korun více, než do něj odvedla. V tiskové zprávě o tom dnes informovalo ministerstvo financí. Loni v pololetí takzvaná čistá pozice ČR činila 24,4 miliardy korun.
Související klíčová slova: FOREX | Partneři | FXstreet | Technická analýza | Psychologie | Offshore | George Soros | Bitcoin | Fundamentální analýza | Intervence | Intervence ČNB | Kvantitativní uvolňování | Nový Zéland | Intradenní obchodování | Řecko | Čína | Japonsko | Finance | Peníze | Bank of Canada | Stříbro | Akciové indexy | Akciový index | Moody's | Fitch | Korelace | Equity | Inflace | Deflace | OECD | EUR/USD | GBP/USD | USD/JPY | AUD/USD | Nasdaq | Dow Jones | EUR/JPY | Světová banka | Rusko | USA | NFP report | Nezaměstnanost | Británie | Britská libra | OPEC | Spotřebitelská důvěra | Maďarský forint | Koruna | BIS | G20 | Evropská unie | HDP | Devizové rezervy | Turecká lira | Měnová politika | Kanada | Austrálie | Německo | Francie | Pražská burza | Česká měna | Polsko | Turecko | Španělsko | Apple | Polský zlotý | Evropské akcie | Kypr | Analytik | New York | Ceny ropy | Spekulace | Ropa Brent | Ropa WTI | Česká koruna | Americké akcie | ETF | Podílové fondy | Dluhopisový trh | Dividendy | Světová ekonomika | Poptávka | Ratingové agentury | Recese | Americká ekonomika | Daně | Podpora ekonomiky | Akciové tipy | Rizika | Politika | Hyperinflace | Export | Průmyslová výroba | Nikkei | Ekonomové | Akciové trhy | Ekonomika eurozóny | Zahraniční obchod | Maloobchodní tržby | USD/CZK | EUR/CZK | USD/PLN | Akciová burza | Spotřebitelské ceny | Míra nezaměstnanosti | Swiss Life | Důvěra investorů | Obchodování na burze | Spready | Interactive Brokers | Eurodolar | Cenné papíry | Hospodářství | Kapitál | Sazby | AOS | Advance | Akcie | Akcionář | Akciový trh | Aktiva | Akvizice | Alokace | Americký dolar | Analýza | Zhodnocení | Transakce | BaFin | Bank of England | Bankovní rada | Bazický bod | Benchmark | Valná hromada | Bloomberg | Blue chip | Bod | Bonita | Breakout | Broker | Burza | Béžová kniha | CBOE | CCI | CFD | CFTC | CME | Call opce | Cap | Cash flow | Cenný papír | Centrální banka | Centrální banky | Stock | Garance | Certifikáty | Konsolidace | DAX | Depreciace | Derivát | Devizový trh | Distribuce | Nesoulad | Diverzifikace | Dividenda | Dividendový výnos | Dluhopis | Dolarový index | Dollar | Dow Jones Industrial | EBIT | ECB | ECN | ECOFIN | EFSF | ERM | ERM II | ESM | Ekonomika | Emerging markets | Emise | Euro | Eurozóna | Evropská centrální banka | Evropská komise (EK) | Exekuce | FOMC | FX | Fed | Finanční deriváty | Finanční trh | Finanční trhy | Finančník | Fiskální politika | Foreign Exchange | Futures | G10 | G7 | GAAP | Gap | Grafy | Hedging | High | Hlava a ramena | Holubice | IFO index | IPO | ISIN | Index DAX | Index PX | Index spotřebitelských cen | Indikátor | Indikátory | Inflační cíl | Intradenní obchodník | Investice | Investiční fond | Investiční společnost | Investor | Investování | Japonský jen | Kapitálový trh | Komodity | Korekce | Kotace | Koš | Kurz | Kurzy měn | LES | LIBOR | Likvidita | Long | Long pozice | Low | MIFID | MMF | MT4 | Maastrichtská kritéria | Marže | MetaTrader | Mezibankovní | Momentum | Měna | Měnové páry | Měnový pár | Měny | NYSE | Nabídka | Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Nástroj | OTC | Obchodní bilance | Obchodník | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Obligace | Opce | Open | Osobní příjem | PEG | Pakt stability | Parita | Penzijní fond | Peněžní zásoba | Platební bilance | Platforma | Podkladové aktivum | Politické riziko | Poplatek | Portfolio | Pozice | Prodeje existujících domů | Prodejní cena | Produktivita práce | Prémie | Průmyslové objednávky | Put opce | Pákový efekt | RSI | Rally | Rating | Ratingová agentura | Repo sazba | Rezistence | Platina | Riziko | Ropa | S&P 500 | SNB | STP | Schodek rozpočtu | Sentiment | Short | Short pozice | Spot | Spread | Support | Swiss | Ticker | Trader | Trading | Trend | Trigger | Tržní kapitalizace | Ukazatel | Uplatnění opce | Uptrend | VIX | VaR | Volatilita | Výkonnost | Výnos | WTO | Wall Street | Warren Buffett | ZEW index | Zisk na akcii | Zlato | Švýcarský frank | ČNB | Časový rámec | Česká národní banka | Úroková míra | Úrokové sazby | Jednotná evropská měna | Americká měna | Analytici | Deriváty | Banky | Doporučení | EUR | USD | Commerzbank | UBS | Citibank | Dluhopisy | JPY | CHF | NZD | CAD | AUD | GBP | ČEZ | Obchodování | Forex trading | JPMorgan | Morgan Stanley | Euro STOXX | EMU | Nomura | Goldman Sachs | Regulátor | Evropa | Panevropský index | Finanční krize | Citigroup | Cena zlata | Cena ropy | Hospodářský růst | Německá ekonomika | Investiční příležitosti | FTSE | Evropská ekonomika | Ekonomika Spojených států | Komerční banka | Bank of America | Americký prezident | XTB | Indexy | Úroková sazba | OSN | Americká lehká ropa | PBOC | Čínské akcie | Investoři | Produkce ropy | Blue chips | Fundamenty | Fond | Exxon Mobil | Měnový výbor | Program nákupů dluhopisů | EU | Ministři financí | Vývoj ceny | Zasedání Fedu | Zasedání ECB | Ekonom | Byznys | Business | Pravděpodobnost | Drahé kovy | BNP Paribas | Mezibankovní trh | Zisk | Berkshire Hathaway | Komise pro cenné papíry a burzy | Dluhopisové trhy | Kurz eura | Kurz koruny | Obchodování na finančních trzích | Zkušenosti | Panika | Optimismus | Výsledky | Strach | Arbitráže | Index nákupních manažerů | Contract for Difference | Investiční příležitost | Obchodní příležitost | Bohatství | London Stock Exchange | Euronext | Credit Suisse | Japonská měna | RBNZ | Oanda | Intervenovat | ČSOB | Partners | Deloitte | Investiční produkty | Gold | Jak obchodovat | Obchodovat | Ondřej Hartman | Obchodování s akciemi | CAC 40 | Deutsche Bank | Stoxx 600 | Over-The-Counter | Investiční banka | Světová obchodní organizace | Makrokalendář | Aktuální kurzy | Regulace | Financování | Investiční banky | Investiční společnosti | Investovat | CZK/EUR | CZK/USD | USD/EUR | Daňové ráje | Nasdaq Composite | Makro | USDX | Index cen | Index CPI | Eurostat | Český statistický úřad | Obchodní seance | Makrodata | Portugalsko | Devizové intervence | Obchodní deficit | Facebook | LYNX | Australská centrální banka | Donald Trump | Komoditní spready | Lukáš Kovanda | Burzy | Mezinárodní měnový fond | Rozvíjející se trhy | Zásoby ropy | NinjaTrader | Japonská centrální banka | Wall Street Journal | Financial Times | Bankrot | Ceny akcií | Obchodníci | Vzdělávání | Semináře | Praxe | Centrální bankéři | EURUSD | NZDUSD | Raiffeisenbank | Abenomika | Aktivum | Round turn | Delta | EPS | Index | Investiční strategie | Likvidní | Odpor | Podpora | Průlom | Přenos | Volatilní | Akcie dnes | Akcie Netflix | Aktuální kurzy měn | Americká centrální banka | Analytika | Analýzy | Banka | Bankovní rada ČNB | Barel ropy | Běžný účet | BH Securities | Bollinger Bands | Bollingerova pásma | Brent | Brokers | Brokeři | Capital Markets | Cena | Cena akcií | Cena ropy brent | Ceny zlata | CFD kontrakty | Čínská ekonomika | CISCO | Co je akcie | Co je dluhopis | Co je opce | Conference Board | CZK | Černá labuť | Česká ekonomika | České koruny | Členové eurozóny | Členské země Evropské unie | Degiro | Devizové rezervy ČNB | Dividenda ČEZ | Do čeho investovat | Dolar | Druhy akcií | Ekonomický růst | Ekonomický výhled | Ekonomika Německa | Elektřina | Emisní povolenky | Etoro | Eura | Euro Stoxx 50 | Evropská banka | Evropská měna | Evropská měnová unie | Evropská rada | Evropské burzy | Evropské měny | Exchange | Expirace | Finanční derivát | Finanční prostředky | Fiskální rok | Fitch rating | Fondy | Forexu | Frank | FXstreet.cz | GfK | Graf | Guvernér české národní banky | Guvernér ČNB | Harmonizovaný index spotřebitelských cen | HDP Číny | HDP v Evropě | Hodnota akcií | Hodnota zlata | Hrubý domácí produkt | Index Dow Jones | Index Nasdaq | Index PMI | Index S&P 500 | Index VIX | Inside | InstaForex | Instrument | Instrumenty | Investice do akcií | Investice do dluhopisů | Investice do stříbra | Investice do zlata | Investiční | Investiční doporučení | Investiční poradenství | Investing | Investování do akcií | Investování do nemovitostí | Investovat do zlata | Irsko | ISM | J&T | Jádrová inflace | Jak investovat | EBay | Japonská ekonomika | Jeden dolar | Jiří Rusnok | JP Morgan | Komodita | Komoditní | Komoditní burzy | Kurs koruny | Kursy | Kurzy | Libra | Lira | Maďarsko | Makléři | Makroekonomické ukazatele | Makroekonomický kalendář | Maloobchodní prodej | Management | Manuál | Market | Markets | Měna euro | Měna libra | MetaTrader 5 | Meziroční inflace | Meziroční míra inflace | Minimální mzda | Míra inflace | Nákup dluhopisů | Nemovitosti | NewYorská burza | Obchodní platformy | Obchodování opcí | Obchodování s CFD | Ocenění akcií | Opce na akcie | Opční strategie | Oslabení koruny | Oslabování koruny | Pád rublu | PayPal | Pips | Pivot | Portfolia | Praní špinavých peněz | Prezidentské volby | Pro investory | Prognóza | Převodník měn | Pšenice | Rakousko | Rating států | Ratingové hodnocení | Reuters | Ropy | Rubl | Ruská ekonomika | Růst HDP | Řízení rizik | Sierra Chart | Signály | Société Générale | Státní dluh | Státní dluhopisy | Státní rozpočet | Shares | Stoxx | Stoxx Europe 600 | Švédská koruna | Světové burzy | SWIFT | Švýcarská banka | Švýcarské banky | Tesla Motors | Trh | Tržní hodnota | Tržní podíl | Twitter | Ukrajinská ekonomika | Unce zlata | Velká Británie | Volatility | Volkswagen | Výprodej | Vývoj ceny ropy | Vývoj ceny ropy Brent | Vývoj inflace | Webinář | Webináře | WTI | XM | Zavedení eura | Země EU | Země eurozóny | Zemní plyn | Zkušenost | Zpráva | Zprávy | Předpověď | Zisky | Tradeři | CNBC | ZEW | EIA | ING | Mojmír Hampl | Benzín | Buffett | DMA | Komise pro cenné papíry | Put | Andrej Babiš | Báze | Buy | Dluhopisový index | Doba splatnosti | Ekonomika EU | Ekonomika Německo | Elon Musk | Ex-dividend | Hold | Indie | Intermediate | Ministerstvo financí | Petr Kellner | Redukce | REIT | ROCE | Tovární objednávky | Vláda ČR | Commonwealth Bank | Crédit Agricole | Itálie | Spojené státy | Finanční společnosti | West Texas Intermediate (WTI) | WSJ | WGC | Převis | Standardní množství | Cenová hladina | Hrubý domácí produkt (HDP) | Tržby | Zaměstnanost | Úvěr | QE | Světové ekonomiky | Western Union | WebTrader | Miliardář | Bohatý | Tržní sentiment | Casino | Komise | Contract | Kontrakt | Federální rezervní systém | Trader Workstation | Volby | Pivot Pointy | E-mini | Know-how | Cukr | Retail | Poradenská společnost | 1 milion | Burze | Dividendové akcie | Investment | Traders | Aramco | Capital Economics | Markit | Raymond James | Dow Jonesův index | Unicredit | Bank of New York Mellon | DPA | Intesa Sanpaolo | The New York Times | Charles Schwab | Jackson Hole | Energy Aspects | Institut ZEW | CNN | Wells Fargo | Campbell Soup | Microsoft | Bankovní sektor | MSCI | State Street | ABN Amro | CME Group | UniCredit Bank | Caterpillar | Sentix | Baker Hughes | David Marek | Institut Ifo | Nordea | BMO Capital Markets | Investing.com | Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) | NATO | TD Ameritrade | S&P Dow Jones Indices | Standard Chartered | Agentura AP | PVM | Barrick Gold | BBC | Agentura DPA | Oslabení eura | Reporty | Zvyšování sazeb | Snižování sazeb | Ceny nemovitostí | Thomson Reuters | Finanční analýzy | Technický výhled | Uložení peněz | HUF/EUR | Polská centrální banka | Kalendář ekonomických událostí | Brazílie | Japonský premiér | Dnešní fundamenty | Průmyslová produkce | Zasedání centrální banky | Čínská centrální banka | Finanční systém | Nákupy dluhopisů | Magnát | Nastavení měnové politiky | Úspěch | Podnikatel | Živnostník | Podnikání | Euro vůči dolaru | BMW | Automobilový průmysl | Averze k riziku | Ministr financí | Panama papers | Hospodářské výsledky | Vývoj akciového indexu | Finanční aktiva | Globální trhy | Diamanty | Stock Exchange | Evropské banky | Zvyšování úrokových sazeb | Dlouhé pozice | Energie | Severomořská ropa | Rada ČNB | Earnings | Podnikatelé | KBC | BlackRock | Ekonomický a strategický výzkum | Příprava | Přehled | Klid | Jádrový index | Kč/EUR | Rosněfť | Christine Lagardeová | Agentura Reuters | Skandinávské měny | Evropské trhy | David Cameron | Bankovnictví | Obchodování CFD | Futures kontrakty | Referendum | Ekonomická aktivita | City | Posilování koruny | Ministři financí eurozóny | Evropský stabilizační mechanismus (ESM) | US akcie | Forbes | Cena Brentu | Úřad pro energetické informace (EIA) | Vývoj ceny ropy WTI | Fundamentální faktory | Americké firmy | Zpravodajský server | Index důvěry | Základní úrokové sazby | Lídři | Firmy | Vývoj měnového páru EUR/USD | Vývoj měnového páru | Vývoj měnového páru USD/JPY | Vývoj dolarového indexu | Standard & Poor's | Britské akcie | Index britských akcií FTSE 100 | České firmy | Protiinflační tlaky | Inflační tlaky | Širší index S&P 500 | Ekonomické dopady | AMP Capital | Akcie v Asii | Členství v EU | IHS | Xetra | Globální finanční krize | Britská centrální banka | JPMorgan Chase | Program nákupu dluhopisů | Realitní trh | Daňové příjmy | Vladimir Putin | Deutsche Börse | S&P Global | Globální ekonomiky | Agentura Bloomberg | Biliony dolarů | Miliardy dolarů | Vládní dluhopisy | Americký ministr financí | Akcie v EU | Hlavní indexy | Akcie v Japonsku | Fitch Ratings | AAA | Rating AAA | Summit EU | Světové centrální banky | Zpřísňováním měnové politiky | Utahování měnové politiky | Walmart | Alibaba | Halliburton | Akcie ropných společností | Propad | Kurz domácí měny | Bělorusko | Denominace | Kryptoměny | Les Echos | Ropné společnosti | Ropná společnost | Severomořská ropa Brent | Eurex | Index AEX | Index Nikkei | Citi | Online investování | S&P | Hodnocení úvěrové spolehlivosti | Mezinárodní ratingová agentura | Agentura S&P | Guvernér | Agentura Moody's | Agentura Fitch | Benchmarky | Německý DAX | Zahraniční investice | Ztráty | Euro vůči americkému dolaru | Euro k dolaru | Zvýšení úrokových sazeb | Farmaceutické společnosti | Posílení koruny | Pokles výnosů | Americké indexy | Historická maxima | Historická minima | Evropský trh | Nejistota | Philip Morris | Světové finanční krize | Světová finanční krize | Saúdská Arábie | Rozpočtová pravidla | Stagnace | Tempo růstu | Prodej nových osobních automobilů | Akcionáři | Daně z příjmů | Libra k dolaru | Zajištění | FTSE 100 | Baidu | Dogecoin | E*Trade | Tesla | Dluhové krize | Vývoj měnového páru EUR/JPY | Nákupní signál | Zahraniční firmy | Odhodlání | Výnos desetiletých dluhopisů | National Australia Bank | Kryptoměna | Kapitalizace | Představitelé Fedu | Výhled | Depozitní sazba | Burzovní společnost | Bankéři | Bankéř | Poplatky | Nakupovat akcie | Britská vláda | Exxon | Chevron | Spotové operace | Konsensus | Mzdy | Německý export | Dnešní zprávy | Britská ekonomika | Britský FTSE 100 | Francouzský CAC 40 | Predikce | Světová obchodní organizace (WTO) | Ekonomická situace | Světový obchod | General Electric | Záchranný fond | Bankovní unie | Průzkum | Data z amerického trhu práce | Bankovní systém | Krize | Opatření na podporu ekonomiky | FTSE MIB | FCA | Finanční ústav | Světové trhy | Historické rekordy | Inflace v Česku | Měnová politika ČNB | Snížení úrokových sazeb | Index amerických akcií | Výnosy | Japonská vláda | Americká vláda | Česká vláda | Očekávání analytiků | Ekonomické údaje | Quantum | Turecká centrální banka | Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) | TRY | Index cen domů | Softbank | Příjmy | Spotřebitelské výdaje | Dun & Bradstreet | Návratnosti investice | D&B | Bisnode | Indikátory důvěry | Indexy PMI | ExxonMobil | Volatilita trhů | Údaje o inflaci | Alphabet | Měny&Sazby | ČTK | Obchodování forexu | Aktuální cena | Konsenzus | Růst ekonomiky | Pokles ekonomiky | Fiskální stimuly | Belgie | HDP eurozóny | Rozjednané prodeje domů | Zasedání americké centrální banky | Členské země EU | Tisková konference ECB | Výhled ekonomiky | Hlavní ekonom | Jednání FOMC | Švédsko | Norsko | Dánsko | Očekávání | Ekonomická nálada | Index ekonomické nálady | Ekonomická nálada v EU | Evropský statistický úřad Eurostat | HDP v eurozóně | Mercedes | Audi | Finanční podniky | Ekonomické průzkumy | Politico | Raymond James Financial | ABN AMRO Bank | IHS Markit | Devizy | ex | Oslabování měny | Ruské akcie | Okénko trhu | Swiss Life Select | Vstup na burzu | Alokace aktiv | BBVA | Silicon Valley Bank | Forex účet | Credit Agricole SA | ING Groep NV | Dumb money | Cena palladia | Pohyby na finančních trzích | BHS | Ceny pšenice | Aleš Michl | Breakout Trader | IBKR | World Gold Council | Český zlatý poklad | Multiměnový účet | Obchodování ETF | Anadarko Petroleum | Akciové společnosti | Coinbase | Investiční firmy | Zásoby zlata | Devizoví obchodníci | Palladium | Trade Financial | Investovat do Bitcoinu | ETH/USD | ERM-2 | Obchodování s termínovými kontrakty | Jerome Powell | Nejvýkonnější akcie | MiFID II | LYNX Trading | Crown | ETH | Invesco | Mineři | Fincentrum | Binance | NEST | Oxfam | ESMA | Estee Lauder | CFG | Crypto | Americká Komise pro cenné papíry a burzy (SEC) | Analytik devizového trhu | Analytik forexového trhu | Obchodování na trzích | Drobní investoři | Výnosy desetiletých dluhopisů | Investování s LYNX | Regulace ESMA | Země platící eurem | Kryptoměnové burzy | Cena bitcoinu | Obchodování Futures | Airbnb | Podnikání na kapitálovém trhu | Spotové obchodování | Trhy dnes | Obchodní války | FinTech | LYNX webinář | Investování do ETF | Výnosy italských dluhopisů | Krypto | Finančník George Soros | Bitcoiny | Raytheon | Lockheed Martin | Northrop Grumman | Kartel OPEC | OPEC+ | Obchodní válka | Profesionální investoři | Vysoké standardy | Přijetí eura | Podniky | Obchodovat forex | Technologické akcie | Obchodní aktivita | Evropský akciový trh | Edison | Schwab | Vývoj koruny | Inflace v eurozóně | Firma McDonald's | Prognóza ČNB | Akcie společnosti | Portu | Investiční platforma | Obchodní analýza | Objem obchodování | Japonský akciový index | Forint | Turecké liry | Turecká krize | Pokles ceny | Domácí měna | Výplaty dividend | Geopolitika | Šéf Fedu | Náklady na trading | RDSA | Royal Dutch Shell | Obchodování akcií | Hlavní akciový index | Czech Fund | Zasedání OPEC | Nové peníze | Propady na akciových trzích | Přímé zahraniční investice | Trh s ropou | Finanční skupina | Mileniálové | Reakce trhu | Ruská centrální banka | Silnější dolar | Dodávky ropy | Cena plynu | Propad cen ropy | CFD broker | Intercontinental Exchange | Posilování eura | Nejznámější kryptoměna | Daňové úlevy | Regulační orgán | BinckBank | Zvyšování úroků | FTSE/MIB | EK | Náklady na úvěry | Evropská komise | Steven Mnuchin | Americké podniky | Základní úroková sazba | Index spotřebitelské důvěry | Fiskální pakt | Vstup do eurozóny | Evropský stabilizační mechanismus | Veřejný dluh | Evropský fond finanční stability | Pojištění vkladů | Financial Times (FT) | Hodnota indexu | Refinitiv | Kryptoměna Bitcoin | Odhady analytiků | Čínské firmy | Společnost Apple | Prezident USA | Zpřísňování měnové politiky | Úrokové sazby ČNB | Majetek | The Wall Street Journal | Zájem o dluhopisy | Nemovitostní trh | Ropný kartel | Obchodovat s akciemi | Sazby ČNB | PDVSA | Kdy nakoupit akcie | Nakoupit akcie | Data z ekonomiky | Ceny zemního plynu | Palladiové akcie | Německé banky | Zvýšení sazeb | IPO Uber | Evropský regulátor | Rekordní růst | Světové finanční trhy | Analytik Czech Fund | Státní fond | Konopné akcie | Investice do marihuany | Začínající obchodníci | Akcie herních vývojářů | Inflace v ČR | Obchodování přes LYNX | PINS | Uber Technologies | Kvartální výsledky | Statistický úřad | Beyond Meat | Platby v hotovosti | Podnikatelská nálada | Podnikatelská nálada v Německu | Technologický Nasdaq | Obavy investorů | Inflační očekávání | Splácení dluhu | Euroskepticismus | Nasdaq100 | Český průmysl | Zahraniční investoři | Růst cen ropy | CNY | Jak na obchodování | Infineon | STMicroelectronics | Infineon Technologies | AMS | Ceny pohonných hmot | MSCI Emerging Markets | CFD na indexy | Globální HDP | Stav americké ekonomiky | Propad ropy | Boris Johnson | The Telegraph | NVDA | Finanční svět | iFX | Stablecoin | Americké společnosti | DE30 | Guvernér Fedu | Snížení sazeb | Opční obchodník | NATGAS | Prezidentka ECB | Záporné sazby | Blockchainové akcie | Akcie a ETF | Společnost Gazprom | Gazprom | NASDAQ 100 | Digitální daň | Defenzivní akcie | Maržový účet | Pokles dolaru | Výnosové křivky | Pokles cen | Aston Martin | Akcie Aston Martin | IPO Aston Martin | Americké futures | Výkonný ředitel | XTB Research | Štěpán Křeček | Ministerstvo obchodu | Silný dolar | Šéfové států | Řešení krizí | Britský premiér | SIX | Poskytování úvěrů | Zprávy z Německa | Indická ekonomika | Bohatí | Vývoj české ekonomiky | Oživení ekonomiky | Americká cla | Produkce zemního plynu | AMZN | WeWork | Akcie podniku | Pohonné hmoty | Thyssenkrupp | CFD na akcie | Shrnutí obchodování | Prosus | Deficit rozpočtu | Saudi Aramco | Dění na trzích | Majitel firmy | Denní graf | Stablecoiny | Očekávání trhu | Nastavení úrokových sazeb | Vlastní akcie | Nejlepší blue chip akcie | Blue chip akcie | Finanční situace | UCITS | Pohonné hmoty v Česku | Nejnovější výsledky | Pictet | Snížení daní | iShares | Kurzarbeit | MetLife | GOOGL | Internet of Things | Investujte do akcií | Akcie roku | F1 | Banky pro mezinárodní platby | Nižší volatilita | Stav ekonomiky | Obchodní válka mezi USA a Čínou | Obchodní dohoda | Cena kakaa | Kakao | Ceny kakaa | Equinor | Vývoz ropy | Hypotéky v Česku | Nízké daně | Cena akcie | Očekávané Earnings | Největší ekonomika | Obchodujte | Banka Goldman Sachs | Trinity Bank | Vysoká likvidita | ByteDance | TikTok | Vatikán | Digitalizace | Střadatelé | Automobilky | Čistý zisk | KOSPI | Rozpočet | Deficit | Jednání o brexitu | Prezident Donald Trump | Čerpání evropských peněz | Ropná firma | Ropný gigant | HDP v USA | Ceny benzínu | Německá vláda | Hongkong | Kryptoměnová burza | Největší kryptoměnová burza | Ropné firmy | Trinity | Ekonom UniCredit Bank | ČNB Jiří Rusnok | LNG | Indigo | Objem | Evropské firmy | Ropný kartel OPEC | Index milánské burzy | František Táborský | Bílý dům | MSFT | Ekonom BHS | BHS Štěpán Křeček | Obchod | Trh práce | Vyšší sazby | Německý průmysl | Obchodní dohody | Inflace v říjnu | Hluboká recese | Nobelovy ceny za ekonomii | Robert Shiller | Říjnová inflace | Včerejší obchodování | Obrat trendu | Server Politico | Přijmout euro | UCITS ETF | Růst spotřebitelských cen | Průmyslová výroba v eurozóně | Šéf Fedu Jerome Powell | Cena severomořské ropy Brent | Cena severomořské ropy | Americká lehká ropa WTI | Inflace v USA | Hrubý domácí produkt České republiky | ČSÚ | Konkurenceschopnost | List The Wall Street Journal | Statistický úřad Eurostat | Cisco Systems | Firma | Zasedání ČNB | Ekonomiky eurozóny | PLN/EUR | Americká průmyslová produkce | Maloobchodní prodeje | Americké maloobchodní prodeje | CPI v eurozóně | Hlavní události | Inflace ČNB | Technické analýzy | BAT | Parlamentní volby | Applied Materials | UnitedHealth | Pfizer | Poradce Bílého domu | Ceny průmyslových výrobců | Růst cen průmyslových výrobců | Růst cen | Server BBC | CBI | Studie | Datový kalendář | Bilance | Index DOW | Ekonomický vývoj | Důchodový systém | Negativní sentiment | Aktuální hodnoty měny | Co bude | Dnešní makroekonomické ukazatele | Generální ředitel | PSA | GM | Skupina OPEC+ | Statistici | Čínský prezident | Největší pokles | Ukrajina | Lagardeová | Souhrnný index | Black Friday | Vyšetřování | Amazon | Fortune | Nízké úrokové sazby | Indexy nákupních manažerů | Nálada spotřebitelů | Philip Lowe | Nadhodnocení | Reálné zhodnocení | Úrok | Louis Vuitton | Tiffany | LVMH | Nejbohatší | Miliardy | Přeshraniční platby | Global Times | Vyhlídky | EBRD | Evropská banka pro obnovu a rozvoj (EBRD) | Evropská banka pro obnovu a rozvoj | Průzkumy | Výměny akcií | Hong Kong | Domácí měny | INTC | Vicepremiér | Americká data | Walt Disney | 5G | AFP | Švýcarská ekonomika | SECO | Hospodářské záležitosti | Valdis Dombrovskis | FT | Evropští investoři | Naše ekonomika | České hospodářství | Domácí poptávka | Helena Horská | Ekonomka Raiffeisenbank | Hlavní ekonomka | Ekonomka | Dnes zveřejněná data | Zveřejněná data | CHNComp | Nezaměstnanost v eurozóně | Konkurenti | Financovat | EET | Hospodaření státu | Omezení těžby | Statistika | Předpovědi | Technologický sektor | ČSOB Petr Dufek | Petr Dufek | Napětí mezi USA a Čínou | Průmysl | ADP | Inflace ve Švédsku | Michal Šnobr | Poslanecká sněmovna | Důchodové systémy | Hospodářský růst eurozóny | Růst eurozóny | HUF | PLN | Mario Centeno | Šéf euroskupiny | Podíl v automobilce | Na burze | Celosvětový růst | Propouštění | Impuls | Rozhodnutí o úrokové sazbě | Zasedání RBA | Průmyslová výroba v Německu | Hospodářský výsledek | SoftBank Group | Visa | General Motors | Enel | Výrazný pokles | Ceny potravin | Čínský vývoz | Šinzó Abe | Velikost pozice | Rozvoj | Nově zahájené stavby domů | Nejvyšší nezaměstnanost | Tuzemský průmysl | Stavebnictví | Paul Volcker | Zdražování | Ceny zboží | Nízká inflace | Německý ZEW index | Sociální sítě | Problémy | EW | NAFTA | Britové | Vládní výdaje | Cvičení | Směřování měnové politiky | Tomáš Holub | ČNB Tomáš Holub | Člen bankovní rady | Člen bankovní rady ČNB | Breaking | Úvěrové pojišťovny | Pojišťovny | Total | Zasedání FOMC | Prognózy | Nejistoty | Členské státy EU | Státy EU | Ranní komentář | Válka mezi USA a Čínou | Dění na světových burzách | Přehled o dění | Přehled o dění na světových burzách | ECB Christine Lagardeová | Soukromý sektor | Předseda Evropské rady | Charles Michel | GBP/EUR | Půjčka | Penále | Plyn | Nálada | Termínové kontrakty | Kontrakty | Prohlášení | Alstom | Moskva | David Malpass | Newmont Mining | PSA Group | FIS | Internetový gigant | Americká ropná společnost | První den obchodování | Ford Motor | Americká automobilka | United Technologies | Farmaceutická společnost | AbbVie | Allergan | Federální obchodní komise | FTC | Amgen | Nissan Motor | Ropná zařízení | Airbus | Nord Stream | Nord Stream 2 | Společnost Microsoft | Události ve světové ekonomice | Zahájení obchodování | Porsche | Událostí ve světové ekonomice | NN Group | Czech Media Invest | Ústavní soud | Míra | RWE | Vivendi | Energetický a průmyslový holding | Jaderné elektrárny | InterContinental | Accor | Temelín | PMI z Německa | Ceny stavebních prací | Úroky | Měnové politiky | Hypotéky | Premiér Boris Johnson | Důchod | Předseda | Investujte | Americké centrální banky | Dolar roste | Trumpova administrativa | ČNB dnes | Vojtěch Benda | Vánoce | Kupní síla | Zlepšení sentimentu | AXA | Ředitelka | Philadelphia Fed index | Fed index | Zavedení záporných úrokových sazeb | Meziroční míra inflace v eurozóně | Paolo Gentiloni | Europoslanci | Eurokomisař | Italský premiér | FedEx | FDX | xStation5 | AAPL | MasterCard | FB | AT&T | Disney | Rozpočtové politiky | Andrew Bailey | Německý ministr hospodářství | Ministr hospodářství | Americké vlády | Nike | Spotřebitelská důvěra v eurozóně | Bydlení | COCOA | Uber | Ztráta | Úbytek | NERV | Nejlepší akcie | Akcie těžařů stříbra | BREAKING | SPD | Yandex | Stratég | Giuseppe Conte | Roční růst | Snižování stavů zaměstnanců | Snižování stavů | ACEA | Miliardy korun | Tripadvisor | Kraft Heinz | Japonský akciový index Nikkei | Demokratické strany | Akciový index Nikkei | Výnosy státních dluhopisů | Peter Navarro | Obchodní poradce Bílého domu | Obchodní poradce | Hodnota HDP | Vývoj měnové politiky | Průmyslové podniky | Peking | Aktivita zpracovatelského sektoru | Investiční platformy | Wirecard | Růst hrubého domácího produktu | Singapur | Schodek státního rozpočtu | Ziskovost | ETF roku 2020 | Hospodaření | Dublin | Paschal Donohoe | American Airlines Group | United Airlines Holdings | Zbrojovky | Zvýšení inflace | Saúdská ropná zařízení | Útok na saúdská ropná zařízení | Černé labutě | Klesající trend | Guyana | Objem objednávek | CFA | Prodej automobilů | Američané | Eskalace napětí | Exact Sciences | Návratnost | Altria Group | Hospodářské recese | Netflix | NFLX | Inovace | List Financial Times | Míra inflace v eurozóně | Evropská inflace | Dobrá data | Washington | Daimler | Ceny ropy dnes | Micron Technology | Microchip Technology | Apache | Analýza společnosti | Dividendová politika | O2 | Tovární objednávky v Německu | Letecké společnosti | Íránský útok | Raketové útoky | Miliardy eur | Írán | Ministr zahraničí | Sodexo | Produkce energie | Von der Leyenová | Sezónnost | RBA | Hodnota společnosti | Budoucnost | Hodnota investic | Ifo | Experti | Zemědělství | Spolkový statistický úřad | Výsledky hospodaření | ASML | ASML Holding NV | Dohoda o brexitu | Poradenství | Automobilka BMW | Mercedes-Benz | Ministerstvo práce | Wall Street Journal (WSJ) | Ministr financí Steven Mnuchin | Iniciativa | Podnik | Česká inflace | Proinflační | Vyšší inflace | Bloky | Zadlužení České republiky | Veřejné finance | Analytička | Ukazatele | Americké ministerstvo financí | SAP | iRobot | IRBT | Technologická společnost | Federální vláda | Výroba v eurozóně | Zpevňování koruny | ČNB Vojtěch Benda | Meziroční růst spotřebitelských cen | Cenové tlaky | Dobré zprávy | Americké ministerstvo | Americké ministerstvo obchodu | Spotřebitel | Nájemné | Britské společnosti | Ceny energií | Internetový gigant Yandex | Celková průmyslová výroba | Vyplácení dividend | HPQ | Banka Morgan Stanley | Hewlett Packard Enterprise | Hewlett Packard | Čerpání peněz z fondů EU | Čerpání peněz z fondů | Čerpání peněz | Angela Merkelová | Kancléřka Angela Merkelová | Německá kancléřka | Kancléřka Merkelová | Krach | Komunikace | Francouzská vláda | Údaje o HDP | Francouzský prezident | Prezident Emmanuel Macron | Emmanuel Macron | Macron | Astrazeneca | Trump | Mezinárodní organizace práce (ILO) | Mezinárodní organizace práce | ILO | Prezident | Nezaměstnanost v Británii | AMGN | Koronavirus | Výsledky průzkumu | Paypal Holdings | NICE | Brand Finance | Hodnota značky | Google | Samsung | WhatsApp | Instagram | 100 miliard dolarů | Obchodní vztahy | CMS | Anglie | Wales | Trhy | Šíření nového koronaviru | Ursula von der Leyenová | ASX 200 | S&P/ASX 200 | Světová zdravotnická organizace | WHO | Americký miliardář | Evropské ekonomiky | Souhrnný indikátor | Akcie roku 2020 | Midstream | ConocoPhillips | Obchodujte akcie | Akcie s LYNX | Banka UBS | Šíření koronaviru | American Express | Ratingová agentura Fitch | Rating České republiky | Impérium | Virus | Asijské indexy | Negativní dopad | Nejprudší pokles | Pokles | Situace | Globální sentiment | Zdražovat | Blue-chip | České měny | Penzijní systém | Odhad letošního růstu | Provozní zisk | Meziroční růst | Zdravotní pojištění | Vít Hradil | Růst inflace | SARS | Pandemie koronaviru | Pandemie | Natland Petr Bartoň | Petr Bartoň | Natland | IHNED | DISH | Ceny Bitcoinu | Starbucks | Boeing | Snížení těžby ropy | Úřad pro energetické informace | Lehká ropa WTI | Raiffeisenbank a.s. | FIAT | Zpomalení růstu | López Obrador | Viceguvernér ČNB | Volné peníze | Pochybnosti | Zlepšení | Úsilí | Nezaměstnanost v EU | SBUX | BABA | Akcie v roce 2020 | Akcie Alphabet | Obchody | Výdaje | Výpočet daně | Daňové záležitosti | Finanční úřad | Daň z příjmu | Pesimismus | Útlum aktivity | Čínská vláda | Zpracovatelský sektor | Vývoj měnového páru EUR/CZK | Švýcarská banka UBS | Dopady koronaviru | BP | Prodeje aut | Fresenius Medical | FME | Adidas | Americká společnost | Zrychlení růstu | Rekordní hodnoty | Německé tovární objednávky | Sazby beze změny | SEC | NFP | Rozhodování | Americké ekonomiky | Americké banky | Americký Úřad pro energetické informace | West Texas Intermediate | Medvědi | Prodávající | Poptávky po ropě | Organizace zemí vyvážejících ropu | Galapagos | Biogen | Pharming Group NV | Hospodářství Evropské unie | Růst sazeb | Marek Mora | Výrobce elektromobilů | COVID-19 | Zemědělské komodity | TWTR | Deutsche Telekom | Ekonomické aktivity | Lídři zemí Evropské unie | E*Trade Financial | Zhejiang Huayou Cobalt | Ministerstvo financí ČR | Gilead Sciences | Prudký propad | Craig Erlam | Krize v eurozóně | Virus Covid-19 | Akcie na evropských trzích | PHIA | Výroba v Číně | Index aktivity | Výhled růstu globální ekonomiky | Průmysl a zahraniční obchod | Šířením nového typu koronaviru | Šéfka ECB | Cestovní kanceláře | Tržní úrokové sazby | Míra nezaměstnanosti v EU | Čínské banky | Caixin/Markit | Průměrná mzda | Stabilita | Jižní Korea | Sestupný trend | Cestovní ruch | Haruhiko Kuroda | Japonská automobilka | Automobilka Toyota | Toyota | Vývoj | Hospodářská politika | Nižší sazby | Nová data | Snížení těžby | Michel Barnier | Ceny nafty | Mzda | Vládní opatření | Výkyvy | Světový trh s ropou | Překoupenost | Propad rublu | Nástroje měnové politiky | Ekonomika Evropské unie | Cenové války | Videokonference | Lídři EU | Pomoc ekonomice | Premiér Giuseppe Conte | Italský premiér Giuseppe Conte | Restrikce | Zásoby ropy v USA | Americké výnosy | Prudký pokles | Hlavní index PX | Aerolinky | Air France-KLM | Lufthansa | Akcie včera | Program nákupu aktiv | Indické akcie | Nifty 50 | Opatření proti koronaviru | Evropské dividendové akcie | Dividendové akcie 2020 | Akcie 2020 | Deficit státního rozpočtu | Olaf Scholz | Stav nouze | Bankovky | Mince | Bankovky a mince | Profitovat | Tencent | Solidarita | Dostatek likvidity | Průmyslová výroba v Číně | Vládní představitelé | Další vývoj | Desetileté dluhopisy | Karanténní opatření | Australská centrální banka (RBA) | Stimuly | Oldřich Dědek | Silný propad | Italské dluhopisy | Evropské země | Unijní instituce | Brusel | Letectví | Pokles HDP | Členové bankovní rady | Kabinet | Euro roste | Guvernér Rusnok | Simon Coveney | Energetické společnosti | Tržby společnosti | Zrychlení inflace | Standard & Poor’s 500 | Největší propad | Vyšší úrok | Špatné výsledky | Chod ekonomiky | Silný pokles | Šíření viru | Fiskální balíček | Stimul | Dnešní čísla | New York Times | Inflace v EU | ECB dnes | Měnové podmínky | Svěřenský fond | Justin Trudeau | Kanadský premiér | Spotřebitelé | Zotavení ekonomiky | Nemoc COVID-19 | Hyundai | Automobilka | Dopady koronavirové pandemie | Dopady pandemie | Pandemie COVID-19 | Dopady pandemie COVID-19 | Historie | Počet nakažených | Úvěrový program | Aktuální situace | Bulharská měna | Opatření vlád | Žádosti o podporu | Dopady krize | JPMorgan Chase & Co | Zásobníky | Texas | PYPL | Waste Management | Nouzová opatření | Internetový obchod | Obchod Amazon | Prodeje domů | Přísná opatření | Další pokles | Algoritmy | Koronavirová krize | Ahold Delhaize | UNA | Wolters Kluwer | WKL | Unilever | WM | REGN | Plán Bruselu | Katar | Daňové povinnosti | Kalifornie | OSVČ | Kongres | Německá automobilka | Skupina Volkswagen | Seat | Škoda | Index ISM | Manufacturing | Republikáni | Demokraté | Domácnosti | Asociace | Průmyslové komodity | Fundament | Výrobce letadel | Investiční banka Goldman Sachs | Lidovci | Hotovost | Marian Jurečka | Spotřebitelská nálada | Fiskální balík | Přehled kurzů | Přehled kurzů nejdůležitějších měn | Počet potvrzených případů | Pandemie nemoci COVID-19 | Pandemie nemoci | Vyspělé ekonomiky | Alena Schillerová | Ministryně financí | Babišova vláda | Zápis z posledního zasedání | Nákup aktiv | Úřad práce | Citrix | Citrix Systems Inc | Citrix Systems | Stabilizační mechanismus | Dávky v nezaměstnanosti | Pojišťovací společnosti | Záchranný balíček | Další růst | Růst | United Airlines | American Airlines | Delta Air Lines | Koronavirové krize | Poslanci | Silná rezistence | Signál | Americká banka | Ratingová agentura S&P | Počet žádostí o podporu | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti v USA | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti v USA | Tisková konference | Banka JPMorgan | Biliony USD | Biliony | Potenciál | Evropský parlament | Bankovní asociace | Koronové dluhopisy | Platební neschopnosti | Platební neschopnost | Spotřebitelská důvěra v USA | Boj s koronavirem | České vlády | Výroba automobilů | Allianz | Německý statistický úřad | Ministryně financí Alena Schillerová | Dění ve světě | Propad HDP | Ceny elektřiny | Karanténa | Šíření nákazy | Bulharsko | Unijní země | Nejlepší palladiové akcie | Březnová inflace | Izrael | Abbott Laboratories | E-commerce | Ekonomiky | Nigérie | Alžírsko | VW | Člen představenstva | Akciový index S&P 500 | Čtvrtletní pokles | Potenciál pro růst | Vzdělávací webináře | Italové | Slovensko | Slovenská vláda | Globální dluhopisový index | Války | Tomáš Sedláček | EGAP | Jan Procházka | Schodek | KoroNERV-20 | Michal Mejstřík | Petr Zahradník | Poradce | Organizace | Nejlepší technologické akcie | Technologické akcie roku 2020 | Wopke Hoekstra | Mark Rutte | Nizozemský premiér | Premiér Mark Rutte | Využití záchranného fondu eurozóny | Růst nezaměstnanosti | Nezaměstnanost v USA | Deficit veřejných financí | Letecká společnost | Průmyslové revoluce | Umělá inteligence | Nvidia Corp | Závislost | Sláva | Práce | Výraznější pokles | Jednání ČNB | Koronakrize | Vláda USA | Afrika | Údaje | Výhled ratingu | Skupina OPEC | DPH | Mexiko | Marshallův plán | Pedro Sánchez | Španělský premiér | Eurokomisaři | Thierry Breton | Koronavirový fond | Ropný průmysl | Eni | Pojišťovna | Obchodovat s cennými papíry | Nakupovat státní dluhopisy | OPEC plus | Jednání euroskupiny | Opatření proti šíření koronaviru | Výroba v Německu | Ministři EU | Chudé země | Prezident Vladimir Putin | Poradenské firmy | Velké americké banky | UnitedHealth Group | Anthem | Cestovní omezení | Petr Kupec | Jihoevropské země | Ministři | Oživení ekonomik | Nemovitosti v ČR | Mexický prezident | Andrés Manuel López Obrador | Jednání OPEC | Ministři energetiky | Italský dluh | Nejsilnější růst | Národní ekonomická rada vlády | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | Nárůst nezaměstnanosti | Velikonoce | Tajné služby | Španělská vláda | Španělé | Pákistán | Německé automobilky | Oživení cen | Nejvyšší soud | Celková inflace | Petr Král | ČNB Petr Král | Výpadky | FANG | DAWN | DAWN akcie | ATVI | WMT | Activision Blizzard | Emitenti | Více peněz | Inflace v březnu | Premiér Justin Trudeau | Microsoft Corp | US Bancorp | Rozpočet EU | Maloobchodní tržby v USA | Dodavatelské řetězce | Majitel | Úspory | Hospodářské oživení | Otevírání ekonomik | BMO | Procter & Gamble | EP | Statistiky | Remdesivir | Ministři financí Evropské unie | Vzrušení | Růst daní | Schodek 300 miliard | Oživit ekonomiku | Schválení pomoci | Malé podniky | Poradenské společnosti | ZEW index ekonomického sentimentu | Colorado | USD za barel | Květnový kontrakt | Japonský export | Madrid | Trade | S&P500 | Dílčí index | Analytik ČSOB | Producenti ropy | Finanční pomoc | Úvěrový program COVID | Způsob pomoci jednotlivých zemí | Polská průmyslová produkce | Důvěra v eurozóně | Zbyněk Stanjura | ODS | ODS Zbyněk Stanjura | Premiér Andrej Babiš | Předseda poslaneckého klubu | Předseda poslaneckého klubu ODS | Vyjádření ekonomů | Události, komentáře | SARS-CoV-2 | Složitá debata | Debata | Tweety | Surové ropy | Náměstkyně italského ministra hospodářství | Laura Castelliová | Radio Capital | PMI ve službách | Soukromá spotřeba | Investiční tituly | Evropské indexy | Air France | Posílení | Omezení pohybu | Největší propady | Ropa zadarmo | Amundi | Premiéři zemí Evropské unie | Výkon dolaru | Nové zakázky | Joe Biden | Regulační rámec | Větší pokles | Podpůrná opatření | Lucembursko | Evropské méně | Korekce na trzích | ADBE | Seznam brokerů | Skandinávské aerolinky | Aerolinky SAS | SAS | Cestování | 3M | 737 MAX | Americká centrální banka (Fed) | Pracovní síly | Ryanair | Propad exportu | Zasedání Evropské centrální banky | Osobní příjmy | Osobní výdaje | Počet lidí bez práce | Náklady na financování | Shell | Energetická společnost | Společnost Shell | Ropa roste | Výzkumná skupina | Maloobchod | Zaměstnanci | Gilead | Blízký východ | Dopravci | Strach ze sankcí | Míra nezaměstnanosti v eurozóně | Soudní dvůr EU | Soudní dvůr | Soud | Aktivita v americkém sektoru služeb | Euro klesá | Švédská ekonomika | PEPSICO | Export v dubnu | Dovoz | Vývoz | Turistika | MSCI World | ETN | Rakouský kancléř | Sebastian Kurz | Hrubý provozní zisk | Soud EU | Unijní soud | Justice | Regulační orgány | Státy eurozóny | Podmínky státní pomoci | Australská ekonomika | Pokles ekonomické aktivity | Růst zadlužení | Zadlužení | Expanze | Bezpečnost | Kontrakce | Šéfka EK | Politika centrální banky | Nedoplatky | Dluhy | Toyota Motor | Ben Broadbent | Členské státy | Vrácení daně | NKE | Průmyslové kovy | Členské země | Burza Binance | ONE | Merck KGaA | Merck | RBI | Rekordní propad | T-Mobile | Auta | Expedia | JD.com | NetEase | Royal Caribbean | Federální úřad pro vyšetřování (FBI) | Federální úřad pro vyšetřování | FBI | Velké ekonomiky | Konsorcium | Levné peníze | Vakcína | Sektor služeb | Velké peníze | Ekonomická aktivita v USA | Prémie koruny | CL | Spekulovat | Macron a Merkelová | Bundesbanka | Moderna | VW Group | Fiskální stimul | Prezident SB | Advance Auto Parts | Eli Lilly | LLY | AZN | Evropské sdružení výrobců automobilů | Evropské sdružení výrobců automobilů (ACEA) | Velikost fondu | Akcie leteckých společností | Japonský export v dubnu | Podnikatelské aktivity | Předsedkyně Evropské komise | Budoucnost EU | Aktivity společnosti | EasyJet | Čínské hospodářství | Vrcholní představitelé | Renault | Josh Frydenberg | Splunk | Umělé inteligence | Hikvision | Argentina | China Daily | Návrh záchranného fondu | MLM | Vládní pomoc | Ekonomické zotavení | Předstihové ukazatele | Společnost Lufthansa | Mondelez | JDE | Unijní činitelé | Unie | Setkání lídrů | Plán podpory unijních ekonomik | Propady HDP | ČR | Záchranný program | Balíček na podporu ekonomiky | Prezidenti a premiéři | Prezidenti a premiéři zemí Evropské unie | Tempo růstu HDP | Počty nových žádostí o podporu | Jihoevropské státy | Costco | Salesforce | Knorr-Bremse | Koronavirové pandemie | Lukoil | Spolkový sněm | Nissan | Průraz | Plán Evropské komise | Zbrojovka | Index aktivity zpracovatelského průmyslu | Slabá poptávka | Jednání EU s Británií | Pozitivní sentiment | PEPP | Střední Evropa | Plán obnovy ruské ekonomiky | Kommersant | Ruský list | Špatné zprávy | Londýnské burzy | Antivirus | Zvyšování mezd | Kvalitní akcie | Bitcoinové a blockchainové akcie | Square | Předkrizové úrovně | Francouzský ministr | Počet nových žádostí o podporu | Berlín | Býčí trend | Big data | Oracle | Akcie big data | Rozhodnutí soudu | Polský premiér | Mateusz Morawiecki | Britská ropná společnost | Společnost BP | Tchaj-wan | Rekordní pokles | Používání eura | Portugalský ministr financí | Mário Centeno | David Marášek | Nikola | Index Nasdaq Composite | Teorie černé labutě | Premier League | Národní rozpočtová rada | Průmyslová výroba v EU | Parlament dnes | Canopy Growth | EPH | Energetický a průmyslový holding (EPH) | Subvence | APA | Investice do infrastruktury | Rozsáhlé investice | Hospodářský propad | Novartis | Novo Nordisk | Sanofi | Inflace v Evropské unii | Roční míra inflace | Míra inflace v Evropské unii | Český investor | Podpůrné programy | Švédské úřady | Splasknutí bubliny | Propad cen | Akcie Nikola | Nikola Motor | Akcie Nikola Motor | Projev šéfa Fedu | EU summit | Negativní výhled | Úvěrové podmínky | Výplata | 100 procent HDP | Političtí vůdci | Největší evropská ekonomika | Rostoucí trend | Videosummit | Sentiment na trhu | Míra nezaměstnanosti v USA | Covid | Druhá vlna pandemie | Roční výkonnost | Changpeng Zhao | Banka JP Morgan | Předsedové vlád | Představenstvo | Snížení nákladů | Restrukturalizace | Koronavirová opatření | Druhá vlna | Šéfové vlád | Sektor technologií | Státní pomoc | LULU | Lululemon Athletica | Lululemon | Nízké sazby | Nové žádosti o podporu | Akcie Wirecard | Nadia Calviňová | Ministryně hospodářství | Práce z domova | Mimořádná valná hromada | Akcie Lufthansy | Příjmy a výdaje | Vlna koronaviru | Živnostníci | Sankce proti Rusku | Merkelová a Macron | ASM International | Den obchodování | Míra nezaměstnanosti v Evropské unii | Apetit investorů | TTWO | Ukrajinský prezident | Volodymyr Zelenskyj | Den nezávislosti | Medtronic | Thermo Fisher Scientific | Jasný signál | Exporty | Dopad pandemie | Novavax | MAM | Růst cen domů a bytů | Růst cen domů | Prostor pro další růst | Zlatý index | Sony | Objem rozpočtu EU | Fond obnovy | Nizozemská vláda | Fundamentální pozadí | Výhled vývoje ekonomiky | Výrazný propad | Chorvatsko | Leva | Generace Z | E.ON | Johnson & Johnson | Abbott Labs | Jachty | Emirates | Společnost Emirates | Ceny emisních povolenek | KLM | Úspěchy | Silicon Valley | Ocenění | Americká společnost Apple | Šance | SAE | Peugeot | Americký maloobchod | Růst tržeb | Eurodluhová unie | Dluhová unie | Investice do robotiky | Statistiky z eurozóny | Ceny | Viktor Orbán | Maďarský premiér | Premiér Viktor Orbán | Praha | Summit Evropské unie | Kolaps | OTC obchodování | Rizika Over-The-Counter trhů | Evropské investiční banky | Verizon Communications | Kolísání cen | Starší byty | Byty v ČR | Ceny starších bytů | Spotřební daně | Merkelová | Společnost Twitter | Objem fondu obnovy | Společnost Chevron | Reálná hodnota | Společnost XTB | Salesforce.com | Ceny nových bytů | Investice EBRD | Cybertruck | Akcie těžařů | Životní úroveň | Aerolinky Ryanair | Insolvence | OMV | Pár EUR/USD | Nikl | Čínská společnost | Největší propady HDP | Propady HDP zemí | Odhad růstu HDP | Silné momentum | Odveta | Důvěra | Spotřebitelské ceny v Česku | Obnovení růstu | Aktivita v čínském průmyslu | Caixin | Alexandr Lukašenko | List Global Times | Margrethe Vestagerová | Indonésie | WeCHat | Quantum Fund | Open Society Foundations | Hyundai Motor | NYT | Cenové hladiny | Ceny dováženého zboží | Koupěschopnost | T-Mobile Czech Republic | Výhled na příští rok | Erdogan | Turecký prezident | Recep Tayyip Erdogan | Podhodnocené akcie | Deutsche Lufthansa | Zalando | Dobré zprávy z USA | Zprávy z USA | Americké ministerstvo spravedlnosti | Obchodní hodiny | Worldometers | Czechoslovak Group | Pandemická situace | Marks & Spencer | Pokles tržeb | Vládní koalice | Goodyear | Výrobce pneumatik | Zhodnocení prostředků | Investice do vodíku | PLUG | Plug Power | Air Liquide | Adyen | Největší naleziště zemního plynu | Prolomení supportu | Airbus Group | Zajištění na stáří | Zvýšení daní | Zrušení superhrubé mzdy | Unijní ministři | Coca-Cola | Ruská vláda | Ceny v eurozóně | Hospodaření vlády | Výpadek příjmů | Nižší výdaje | Výrobní sektor | Výrobní index | Venezuela | Atradius | Počet firem v insolvenci | Dopady koronaviru v Evropě | Statistika z amerického trhu práce | Badger | Southwest Airlines | Inflace spotřebitelských cen | Kuba | Odborníci | Kroger | Inspirace | Zdanění | Američtí investoři | TSLA | Nvidia | Qualcomm | Jošihide Suga | Výkon ekonomiky | Snížení emisí | Stavební povolenky | Akcie NIO | Spotřebitelské ceny v eurozóně | Společnost ByteDance | Nákup cenných papírů | Největší finanční trh | Největší finanční trh na světě | Caroline Bainová | Zhoršení pandemie | Ropa dnes | Dnes na světových trzích | Program Antivirus | Cena elektřiny | Spotřebitelská důvěra v Německu | Důvěra v Německu | Evropský statistický úřad | Elektromobily | Accenture | Politici | Žádosti o podporu v USA | Fiskální stimul v USA | Diverzifikovat | Investiční prostředí | Ropovody | Plynovody | The New York Times (NYT) | Micron | Prezidentské kampaně | Biden | Softwarová společnost | Americká softwarová společnost | Internetová společnost | Americká internetová společnost | Omezení výplaty dividend | Marathon Petroleum | LyondellBasell | LyondellBasell Industries | Marathon | Speedway | Pracovní místa | Druhá vlna koronaviru | Vinci | Ranní okénko | Delivery Hero | Český veřejný dluh | Česká republika | Cineworld | Cinema City | Průmyslové zakázky | Celková míra nezaměstnanosti | Nejvýraznější růst | Změna cen bytů | NextEra | Centrální banky světa | Lockdown | Měnový fond | Clement Beaune | Ceny v Česku | AEX | Ceny bytů | Americké prezidentské volby | Americké měny | Jaroslaw Kaczyński | iPhone | Společnost Eli Lilly | Výrobce letecké techniky | Ameriprise Financial | Walgreens | Jihokorejské společnosti | První peníze | Foot Locker | Akcie Sony | Koncern | Epidemiologická situace | Embargo | Andorra | Concho | Nařízení | Dobrý byznys | Newmont | Align Technology | ALGN | Intel | Výrobce čipů | Thoma Bravo | Investice do solární energie | Solární energie | SolarEdge Technologies | SEDG | JPM | GS | Robert Half International | RHI | Pokles indexu | ALV | Veřejné finance ČR | XOM | CVX | PFE | CSCO | MMM | Hormel Foods | ABT | HRL | GWW | MDT | JNJ | Podvážení | SolarEdge | Státy Evropské unie | BIIB | Zynga | ZNGA | Ruské společnosti | GLE | Electronic Arts | Coty | T-Mobile US | MCD | Zprávy o vakcíně | Společnost Pfizer | Inflace v Číně | Balík akcií | China Telecom | China Mobile | Růst ekonomiky EU | Budoucí rozpočet EU | L Brands | Polská vláda | Ministr zdravotnictví | Jemen | GPS | Hormel | JWN | SPGI | S&P Global Inc | IHS Markit Ltd | Index STOXX Europe | Index STOXX Europe 600 | Proražení | Daňový balíček | Adobe Systems | Životní prostředí | NextEra Energy | TSCO | Používání hotovosti | Investice do vody | AQUA | Akcie Evoqua Water (AQUA) | Akcie Evoqua Water | Evoqua Water (AQUA) | Evoqua Water | XYL | Akcie Xylem (XYL) | Xylem (XYL) | Akcie Xylem | AWK | Akcie American Water Works Company | American Water Works Company (AWK) | American Water Works Company | Badger Meter | KSB | Lindsay | Pure Cycle | Suez Environment | Veolia Environment | Xylem | Spotřebitelské ceny v ČR | Futures na DAX | Linde | Siemens | Bayer | BASF | Deutsche Boerse | Vonovia | Fresenius SE | Fresenius | Henkel | Continental | Covestro | ALXN | Alexion Pharmaceuticals | TABAK | Alexion | BIDU | Lego | Cointelegraph | LEN | Lennar | Rozpočtové deficity | Zadlužování | CMI | Lael Brainardová | Orbán | Emise akcií | Nový kmen koronaviru | Kmen koronaviru | Mutace koronaviru | Nová mutace koronaviru | Rodrigo Catril | Mutace viru | Růst kurzu dolaru | Zmutovaný koronavirus | Nejhorší výprodej | MGM | AAL | Předsednictví EU | Cenné papíry a burzy | DGX | Boeing 737 Max | Nálada investorů | Carnival | Emise dluhopisů | Počasí | Uvolnění zákazů | PMI ve výrobě | Akcie farmaceutických firem | Opatření na pomoc firmám | Pomoc firmám | Zvýšení těžby | Holdingové společnosti | Brands | ForFarmers | Paušální daně | TUI | TUI Group | Zhoršení ratingu | Shopify | Nemovitosti v Česku | Evropské centrální banky | Acacia Communications | Independent Advisor Alliance | Chris Zaccarelli | MRK | CARA | Měsíční data | Futures na indexy | WU | UAL | Situace na trhu | United Parcel Service | Philips | UPS | Konference FOMC | Tisková konference FOMC | PEP | Deliveroo | DAX (DE30) | Express | Tržní ceny | Thermo Fisher | Giovanni Staunovo | Activision | Blizzard | Automobilka Tesla | MIB | HAS | Hasbro | Daňové zvýhodnění | UNH | Humana | Anheuser-Busch inBev | Obchodování s emisemi | Evropský systém obchodování | Evropský systém | Obchodování s emisemi ETS | ETS | Ceny povolenek | Zajímavé akcie | Akcie 2021 | Tyson Foods | Prezident Joe Biden | Americký prezident Joe Biden | Fosilní paliva | Vklady a výběry | Nizozemský ministr | Nizozemský ministr financí | James Bullard | AIG | Výnos desetiletého dluhopisu | V4 | Mrazivé počasí | WFC | Evropský výrobce letecké techniky | SPWR | PMI indexy | Zásoby plynu | Plán zavedení eura | Súdán | Air | Index Cboe | Cboe VIX | Index Cboe VIX | Sentiment investorů | Negativní sentiment investorů | Informace o kryptoměnách | Freeport-McMoRan | PSX | Siemens Energy | Riziková prémie | Admirals | Intervenovat na devizovém trhu | Pohyb trhu | Jemenští povstalci | Pandemie covidu-19 | Fidelity | 5G akcie | Nejlepší 5G akcie | Akcie roku 2021 | Výrazný růst | Průmyslové společnosti | Vývoj ceny akcií | Společnost eToro | Řecká vláda | Míra inflace v EU | Čínské akcie dnes | Prezident Erdogan | Kansas City Southern | KSU | IPO Deliveroo | Zablokování Suezského průplavu | Discovery | Poptávka po nemovitostech | Plán amerického prezidenta | Vesmírné akcie | Vesmírné akcie 2021 | GRMN | LMT | Reuters analytik | Obchodovat CFD | Proč obchodovat CFD | Nejvyšší růst | Paychex | PAYX | EDF | Constellation | Constellation Brands | STZ | Firemní daně | Harley-Davidson | Konkrétní akcie | Richard Bechník | Fincentrum & Swiss Life Select | Advanced Micro Devices | AMD | LEAG | Eurokomisař pro ekonomiku | Dostupná data | Xilinx | AA | Ceny ropy Brent | Polymetal | Island | Emise skleníkových plynů | Zvýšení ratingu | Centene | Odhad letošního růstu ekonomiky | Vysoká cena | Rostoucí ceny | Objednávky | Venezuelská vláda | Ministr práce | Internetové společnosti | Verizon | Comcast | Cena emisních povolenek | Cena emisních povolenek v EU | Cena povolenek | DOGE | Pakt stability a růstu | Kellogg | Pandora | Ekonomická situace v eurozóně | Situace v eurozóně | Eurokomisařka | Inflace v České republice | Goldman Sachs Group | Nasdaq Inc | Dogecoiny | Meziměsíční inflace | Meziroční růst cen | Systém obchodování | Kybernetický útok | Hospodářské stimuly | Dovoz z USA | Obchodování s emisními povolenkami | Investovat na burze | Malta | Německé společnosti | API | Oslabení | Práce v EU | Zisk před zdaněním | Růst úroků | Růst cen nemovitostí | První zvýšení sazeb | Tržní hodnota akcií | Tax Observatory | Studie EU Tax Observatory | Studie EU | EU Tax Observatory | Nadnárodní společnosti | Evropské společnosti | Spotřeba domácností | Zlevnění potravin | FAST | Největší americká banka | Plány | Cíle | Příležitosti | Nástroje řízení rizik | Spotřeba uhlí v Evropě | Návrat uhlí | Dodávky plynu | Platidlo | Zajišťování | Zajišťování se | Dekarbonizace | Prodej | Microsoft Corporation | Wal-Mart Stores | Jednotné měny | Zavedení jednotné měny | Ghana | Mali | McDonald's | Čínský výrobce elektromobilů | Regulační úřad | Den daňové svobody | Obchodování na trhu | Obchodní výsledky | Největší světové kryptoměnové burzy | Paradox | Malajsie | Thajsko | Počet nezaměstnaných | Jen-tchien | Jen-tchien v Číně | Karanténa v čínském přístavu | Mimořádná událost | Domino efekt | Domino efekt v globálním obchodě | Kontejnerový terminál | Inflace v eurozóně v červnu | Cenové stability | Dodavatelský řetězec | Přístav v Číně | Technologie | MAN | Americký výrobce | Údaje Eurostatu | Zkušení obchodníci | Vývoje ceny | Sazby daně | REvil | Skupina REvil | Kybernetický gang | Útok hackerů | Americké tajné služby | Check Point Software Technologies | Peter Kovalčík | Robert Šuman | Virové laboratoře | ESET Robert Šuman | Hliník | Mluvčí společnosti | Egypt | Prodej zboží | Philip Morris International | Trenér | TSMC | Zvýšení produkce | Tempo zdražování | Rada guvernérů | Symantec | Čínský výrobce | Taiwan Semiconductor Manufacturing | XEL | CMCSA | VZ | TXN | AXP | AI | COST | PG | CAT | PCAR | PACCAR | WBA | Walgreens Boots Alliance | KO | DTE | DTE Energy | Inflace cen | Odvětví | Pokles poptávky | Divize | Načasování | Ministři financí zemí Evropské unie | Výrobce elektromobilů Tesla | Softwarová společnost Microsoft | Rekord | Společný podnik | Výsledek hlasování | Nasdaq v New Yorku | Bilion | Štěstí | Úřad pro ochranu osobních údajů | Ministerstvo spravedlnosti | Daňový poplatník | HICP | Chování | Dodávky ruského plynu | Devon Energy | DISCA | Occidental Petroleum | OXY | Phillips 66 | Projekce | TWS | Comcast Corp | Předseda správní rady | Messi | Zvýšení základní sazby | Základní sazby | Sekce měnové | Analytik Portu | ADS | Pioneer Natural Resources | Nucor | Asijské země | Byty | Dovoz oceli | Vyšší úroky | Taiwan Semiconductor Manufacturing Company | Velké instituce | Varšava | CBRE | Medián | Bonusy | Americká Federální obchodní komise | Americká Federální obchodní komise (FTC) | Kansas City | Fitch Solutions | ASX | Vlna pandemie | Dominion Energy | Virgin Orbit | Jihoafrická republika | Růst výroby | Společnosti | Měnové unie | Národní měny | Opatření | Dna | PayPal Holdings Inc | Výběr daní | Rychlý růst | Hnutí ANO | ANO | Uhlí | Honeywell International | Výrobce sportovního zboží | Brenntag | Vodafone | Vodafone Group | Ceny plynu | Editis | Vydavatelství Editis | Etherea | Zájem o kryptoměny | Airbus SE | A321Neo | Kompenzace | BNP | UBS Group | UBS Group AG | MGM Resorts | FDP | Sociální demokraté | Seychely | Zemní plyn (LNG) | Title Transfer Facility (TTF) | Title Transfer Facility | TTF | Úročení | Gamble | Energetická krize | DAI | Růst cen plynu | Bankovní skupiny | Automotive | Meziroční inflace v září | Inflace v září | Pandora Papers | Charter Communications | Minulá výkonnost | Zdražování potravin | Německé aerolinky | Aerolinky Lufthansa | Češi | Energetické krize | Nákup plynu | Dmitrij Peskov | Rekordní ceny | ITA | Alitalie | Snížení schodku | Investiční možnosti | Bristol-Myers | Intuitive Surgical | ISRG | CSX | ANTM | EQT | Americký podnikatel | Bosch | Abbott | Zdravotnictví | Americká automobilka Tesla | Schlumberger | Vlastní sociální sítě | Snap | Rozpočtové schodky | Obilí | Kuny | Rumunsko | Pozornost | Ceny zemního plynu v USA | Global Payments | Retail Investor Beat | Retail Investor | Christian Lindner | Robert Habeck | Dodávky z Ruska | Ruský prezident | Colgate-Palmolive | Meta | Klima | Meta Platforms | MGM Resorts International | BankID | Fialova vláda | Regeneron Pharmaceuticals | Česká národní banka (ČNB) | Royal Caribbean Cruises | Drahé energie | Velkoobchodní ceny plynu | Společnost | Výsledky společnosti | Inflace ve Spojených státech | Tým InstaForex | Reálné úrokové sazby | Týdenní pivot | Obchodní výhled | Burzovní cena | Fixace úrokové sazby | Splasknutí bubliny na trhu s bydlením | Intuit | TechnipFMC | Družba | Americká Komise pro cenné papíry | Společnost Allianz | Lockdowny | UNDP | TIM | Jens Stoltenberg | Booking Holdings | Booking | Zprávy z krypto | Omikron | Zprávy z krypto průmyslu | Nálada na trzích | | Honeywell | CMA | Investiční produkt | Drahý plyn | Kazachstán | Nejvýraznější propad | Vietnam | Daňové zatížení | Největší švýcarská banka | Postavení na trhu | Rozšíření | Řízení pozice | Rostoucí inflace | Arm | Zemědělci | Akcionáři společnosti | Akcionáři společnosti Shell | Globální emise | Emise uhlíku | Globální emise uhlíku | Spotřebitelské inflace | Dun & Bradstreet (D&B) | Meziroční inflace v ČR | Technická rezistence | Joe Manchin | Jamal | Mluvčí Kremlu | Krátkodobý výhled | CarMax | KMX | Základní sazba | Celosvětový HDP | Zvýšení slevy na poplatníka | Povolení k průzkumu | Kritéria konvergence | Konvergence | Covidové krize | Infografika | LGES | LG Energy Solution | LG Energy Solution (LGES) | Rozšiřování kapacit | Uniper | Miliardy USD | Kosovo | Altria | Firma Meta Platforms | Firma Meta | Ministr práce a sociálních věcí | EOG Resources | Ruský plyn | Instacart | Japonská automobilka Toyota | Automobilka Toyota Motor | Průměrná míra inflace | Uhelné elektrárny | Húsíové | Real Estate | Válka na Ukrajině | Napadení Ukrajiny | Omezení dodávek | Shell Plc | Royal Dutch | Třídy akcií | Zdanění při výplatě dividend | ABP | Instituce | Digitální ekonomiky | Teams | Komoditní analytik | Základní úrok | Přerušení dodávek ruského plynu | Přístup na trhy | Švédská společnost | Western Digital | Finanční rok | Šéf NATO | Klaas Knot | Šéf nizozemské centrální banky | Simon Property Group | Spirit Airlines | Chipotle Mexican Grill | Konsolidovaný čistý zisk | Illumina | Mattel | Under Armour | LHA | Luxusní zboží | Marathon Oil | MRO | Realitní společnost | Invaze na Ukrajinu | Plynárenské firmy | Evropský výrobce letadel | Výrobce letadel Airbus | Ruské invaze na Ukrajinu | Anexe Krymu | General Dynamics | TotalEnergies | Sankce | Sankce vůči Rusku | Ruský prezident Vladimir Putin | Ukrajina a Rusko | Konflikt na Ukrajině | Ruská invaze na Ukrajinu | Ruská invaze | Moskevská burza | Cena plynu pro evropský trh | Green Deal | Odstřižení od SWIFT | Prezident Volodymyr Zelenskyj | Lídři zemí EU | Energiewende | Odstřižení Ruska od SWIFT | Organizace SWIFT | Nokian | AvtoVAZ | Motivace | Kyjev | YNDX | Ozon Holdings | QIWI | Evraz | Bogdan Maioreanu | Market Analyst | eToro Market Analyst | Ruská vojska | Rusko a Ukrajina | MWh | Sedmadvacítka | Ruská aktiva | Kadri Simsonová | Evropská komisařka | Komisařka pro energetiku | Rheinmetall | Zkapalněný zemní plyn | DBK | Naftogaz | Společnost Google | Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj | Zahájení invaze | Invaze | Výkyvy kurzu | Pokles inflace | Zákaz dovozu ruské ropy | Snížení spotřební daně | Invaze ruských vojsk | Invaze ruských vojsk na Ukrajinu | Řetězec | Řetězce | Členství v NATO | CF Industries | Sankce Západu | Skupina hospodářsky vyspělých zemí | Světové produkce | Zahájení ruské invaze | Zahájení ruské invaze na Ukrajinu | Dmytro Kuleba | Plynárenský gigant | Dodávky plynovodem | Závislost na ruských energetických surovinách | Nord Stream 1 | Balík sankcí | Automobilka Porsche | Výroby elektromobilů | Americká společnost Intel | Společnost Intel | Společnost Meta Platforms | Společnost Meta | Ministerstvo průmyslu a obchodu | Fiserv | Dopady války na Ukrajině | Politika ČNB | Huayou Cobalt | Americký výrobce elektromobilů | Britský FTSE | Nákupy plynu | Společné nákupy plynu | Tipy na zajímavé akcie | Zajímavé akcie a ETF | Nicolás Maduro | Venezuelský prezident | Dodávky LNG | Nízké poplatky | Poslanec | Dodávky zemního plynu | Allianz Trade | Zastavení dodávek | Německý kancléř | Německý kancléř Olaf Scholz | Kancléř Olaf Scholz | Ruská plynárenská společnost | Plynárenská společnost | Růst cen energií | CMG | Petr Fiala | Ruský majetek | Ben Laidler | Globální ratingové agentury | STT | Zelenskyj | Travelers | Dovoz ruské ropy | Rizikovost | Tradingové webináře | Tradingové webináře zdarma | Webináře zdarma | Alaska Air Group | Kryptoměnová burza Binance | Onet.pl | Onet | E-Control | Technický výhled trhu | Kiril Petkov | Premiér Kiril Petkov | Středoafrická republika | Plyn v rublech | Textron | Index prosperity | Boj s inflací | Ratingový výhled | Zavedení eura jako oficiální měny | Převzetí firmy | Převzetí firmy Twitter | Zákon o zavedení eura | Chorvatský parlament | Occidental | ArcelorMittal | PIF | Dow Jones Industrial Average | Southwest | Embargo EU | Šéfové | Mondelez International | Podíl Ruska | Nadnárodní firmy | EOG | EOG Resources Inc | Vedení ECB | Úhrnný indikátor | ABN | Ceny plynu a elektřiny | Peter Kažimír | Vývoj cen pohonných hmot | Zavedení eura v Chorvatsku | ZEN | Přijetí | Pochybení | Nové sankce | Wynn Resorts | WYNN | Snížení inflace | Životní náklady | Znehodnocení | Cenový strop | Získání licence | Marketingová komunikace | Taiwan Semiconductor Manufacturing (TSMC) | Úsporný tarif | Zvedání úrokových sazeb | Haleon | Centrum | Ondřej Holoubek | Index prosperity Česka | Zavedení eura v ČR | Prime | Eurasia Group | Eurasia | Výrobce čipů Nvidia | Zákaz dovozu ruského uhlí | Zákaz dovozu | Udržitelnost | České předsednictví | Načasování vstupů | Pohyby ceny | Objem nákupů | Premiér Petr Fiala | Německé ekonomiky | Cineworld Group | PlayStation 5 | PlayStation | EnAppSys | Zastropování cen | Zastropování cen ruské ropy | Vypnutí Nord Streamu | Vypnutí Nord Streamu 1 | Obilí z Ukrajiny | Alžběta II. | Fenomén | Vyspělé země | Marka | Energetické komodity | Zastropování cen elektřiny | Arménie | Český statistický úřad (ČSÚ) | Rezignace | Český premiér Petr Fiala | Telekomunikační společnost | Rating Česka | Euronews | Sudán | Jižní Sudán | Drahé uhlí | Lukáš Raška | Snižování počtu zaměstnanců | Ministr Jurečka | Komise v přenesené pravomoci | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Index Dow Jones Industrial Average | Index Dow Jones Industrial | RWE AG | Matěj Široký | Český ministr | Stíhačky | Zmírnění inflace | Války na Ukrajině | Vysoké inflace | Konkurent | Výběry | Taiwan Semiconductor | Výrobci čipů | OsMA | Průmyslové firmy | CZ | Budapešť | Mistrovství světa ve fotbale | Qatar Energy | Qatar | Zavedení cenového stropu | Pivot Fedu | Ukrenergo | Moldavsko | Aktuální informace | ERÚ | Andrej Čírtek | Mluvčí CSG | Nižší minima | Nižší maxima | Diverzifikované portfolio | Donohoe | Ropná společnost Exxon Mobil | Společnost Exxon Mobil | CFA Institute | Schodek veřejných financí | Měnová unie | Právo | NATO Jens Stoltenberg | Generální tajemník NATO | Zkapalněný zemní plyn (LNG) | Sdružení výrobců automobilů | Belgická vláda | Nejdůležitější události | Cenový růst | Mezinárodní dohody | FDIC | ChatGPT | OpenAI | Energetický regulační úřad | Spotřeby plynu | Petr Pavel | Globalizace | Nezávislé měnové politiky | Prezident Petr Pavel | Nejvyšší inflace | Nejvyšší inflace v Evropské unii | Výhled trhů | NXP | Invest | Pokles cen energií | Newcrest Mining | Společnost Newmont | Bard | Euro 7 | NHTSA | Obnovitelné zdroje | Menšinový podíl | Ajay Banga | Média | Reporting | SVB Financial | SVB | Bankovní regulační orgány | SVB Financial Group | Kalifornské bankovní regulační orgány | Daňoví poplatníci | Krach SVB | Vklady | Turkish Airlines | First Republic | Miliardy švýcarských franků | First Republic Bank | Chile | Válka | Černá Hora | Situace evropských bank | First Citizens | Banka First Citizens | ITA Airways | Americké úřady | Komise pro obchodování s termínovými kontrakty na komodity | Komise pro obchodování s termínovými kontrakty na komodity (CFTC) | Omezení spotřeby plynu | Soud v Německu | Americké sankce | ICJ | Vývoj ceny akcií Nvidia | Ceny akcií Nvidia | Spojení | Vyšší ceny | Veřejné zadlužení | Michal Strnad | CSG | Platba | Dceřiné společnosti | PKK | Závazek | Celková investice | Baterie | Dovoz ukrajinského obilí | Zákaz dovozu ukrajinského obilí | Nezávislost | BYD | Pravidla regulace | Úplný zákaz vývozu | Zákaz vývozu | Bosna | Srbsko | Dekret | Zakladatel | Výrobce luxusních aut | Elektrotechnický koncern | Koncern Sony | Zhoršení ratingu Francie | Irské aerolinky | Irské aerolinky Ryanair | Společnost Ryanair | Nízkonákladová letecká společnost | Litva | Eurovision Stock Contest | CZPXIDX | CYMAP | MSSERBL | ISEQUIT | GRAGENL | FRCAC40 | DAXINDX | RIGSEIN | LNVILSE | SWEDOMX | COSEASH | IBEX35I | FTSE100 | NLALSHR | CTCROBE | SLOETOP | POPSIGN | POLWIGI | ATXINDX | MALTAIX | ESTALSE | ASX200I | OSLOASH | RMBETRL | HEXINDX | SWISSMI | BGBEL20 | ICEXALL | MSUKRN$ | Konsolidační balíček | Ruské diamanty | Pojišťovnictví | Oneok | Magellan Midstream Partners | Společnost Oneok | Vice | Pravidla regulace trhů | Regulace trhů | Regulace trhů s kryptoměnami | Pravidla regulace trhů s kryptoměnami | Obchodování na trhu s virtuálními aktivy | Tržby skupiny | Omezení exportu | Zhoršení výhledu | Nejvyšší rating | Tržní hodnota výrobce čipů Nvidia | Hodnota výrobce čipů Nvidia | Sam Altman | Lidstvo | Americká technologická společnost | Technologická společnost Apple | Czech Media Invest (CMI) | Společnost Binance | OSF | Open Society Foundations (OSF) | Společnost Nasdaq | Adenza | ARM | Mladší generace | Bunge | Viterra | Švýcaři | Uhlíkové neutrality | Nárůst cen energií | Inflační vlna | Největší ekonomiky | Ukroboronprom | Zákaz vývozu čipů do Číny | Zákaz vývozu čipů | Zákaz pronájmu cloudových služeb | Jaké kroky podnikne Čína? | Rozšíření sankcí | Hynix | Nižší ceny | Threads | Síť Threads | Omezení vývozu kovů | Omezení vývozu kovů z Číny | Podnikatel Elon Musk | Chatbot | Linda Yaccarinová | Aliance | Řetězec Casino | Nejhorší výsledek | Společnost Novo Nordisk | Novo | Tapestry | Americká společnost Tapestry | Společnost Tapestry | Capri Holdings | Capri | Michael Kors | Gallium & germanium | Gallium | Germanium | Cla na dovoz | Paříž | Dražší půjčky | Dánská farmaceutická společnost | Výrobce luxusního zboží | iPhone 15 | Odhadovaná cena | Konkurenceschopnost EU | Účely primární veřejné nabídky | Primární veřejné nabídky (IPO) | Mediální magnát | Mediální magnát Rupert Murdoch | Magnát Rupert Murdoch | Fox Corp | News Corp | Fox | News | NJJ Presse | NJJ | Společnost NJJ | Soukromé investiční společnosti | Hamás | Claudia Goldinová | Izraelská armáda | Hnutí Hamás | Útok na Izrael | Czechoslovak Group (CSG) | Průmyslově-technologický holding | Technologický holding | Americká pravidla | David Poes | YOUPLUS | Jak moc jsou Češi pojištěni | Životní pojištění | České životní pojištění | metodologie | PiS | Halloween | Schopnost řešit problémy | Geopolitická nejistota | Odvětví turistiky | Baterie do elektromobilů | Americká energetická společnost | CCC | Skupina J&T | Mezinárodní standard | Vymáhání práva | Burza v Argentině | Akciová burza v Argentině | Milei | Továrny na čipy | Javier Milei | Prezident Javier Milei | Nezisková organizace | Prezident Nicolás Maduro | Esequibo | Caracas | CVG | Mezinárodní soudní dvůr | Mezinárodní soudní dvůr (ICJ) | Embargo na ruské diamanty | Slevy | Niger | Burkina Faso | Pandemie covidu | Dopravní subvence | Holding Czechoslovak Group | Důvěryhodnost | Inventor Chemical Tankers | Norské společnosti | ProCent | Rok 2024 | Snížení ratingu | Kuvajt | Nuevo León | Zakladatel serveru FXstreet.cz | Paxlovid | Německá automobilka Porsche | Americký internetový obchod | ProLogium | Tchajwanská firma | Tower Semiconductor | IONWAY | Soud v Tokiu | Greg Kelly | Signa Holding | STAN | Holding | Portfólia | Turecký parlament | Vstup Švédska do NATO | W1 | Mluvčí | BBB | BBB- | Evropské záležitosti | Žebříček | Holding CSG | Kateřina Kirakosjan | Konflikty | Nejchudší země | Občané
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Pozice | Trh | Výhled | Rezistence | Reuters | ČTK | Banky | Banka | Obchodování | Indikátor | FOREX | Trading | Cena | Růst | Graf | EUR/USD

Předchozí klíčová slova

Nízkonákladový broker
Nízkoúročené půjčky
Nízký potenciál
Nízký zdaněný zisk
Nizozemí - burza
Nizozemská centrální banka
Nizozemská společnost
Nizozemská vláda
Nizozemské aerolinky
Nizozemské společnosti

Následující klíčová slova

Nizozemský energetický trh
Nizozemský ministr
Nizozemský ministr financí
Nizozemský odvolací soud
Nizozemský pivovar
Nizozemský pivovar Heineken
Nizozemský premiér
Nizozemský regulátor
Nizozemský trh
Nizozemský úřad pro regulaci
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
CapXmaster
Potvrďte prosím... Zavřít