Úterý 06. května 2025 08:16
reklama
RebelsFunding
reklama
Fintokei Payouty
reklama
Purple trading band forex umíme
reklama
Purple e-book Reverzní cenové formace

Rozvíjející se trhy

img

Jak se v roce 2019 bude dařit akciím (a kterým) ovlivní ponejvíce tři konkrétní osoby: Donald Trump, Si Ťin-pching a Jerome Powell

07.01.2019 Dění na akciových trzích v roce 2019 bude ve velké míře odvislé od toho, jak se zachovají dvě konkrétní osoby. Americký prezident Donald Trump a šéf americké centrální banky Jerome Powell. Trump je stále rozhořčenější z Powellových aktuálních kroků. Nelíbí se mu, že americká centrální banka navzdory poměrně nízké inflaci pokračuje ve zvyšování úrokových sazeb. Vyšší úrokové sazby totiž nepřejí akciovým trhům. Trump se bojí, že s pokračujícími propady akcií klesne jeho popularita u voličů, kteří mají v akciích podstatnou část majetku, a to nakonec zásadně ohrozí jeho šanci na znovuzvolení v roce 2020.
img

Vývoj na finančních trzích - prosinec 2018

03.01.2019 Americká centrální banka Fed v souladu s očekáváním investorů zvýšila 19. prosince základní úrokovou sazbu o čtvrt procentního bodu (0,25 %) na cílové pásmo 2,25-2,50 %. Jednalo se o čtvrté zvýšení sazeb v roce 2018 a celkově deváté zvýšení v aktuálním cyklu zvyšování úrokových sazeb, jenž započal v prosinci 2015. Fed zároveň snížil prognózu zvyšování sazeb v roce 2019 ze tří na dvě zvýšení a ponechal prognózu na jedno zvýšení v roce 2020. Celkově z tohoto zasedání Fedu žádné zásadní překvapení nevzešlo.
img

Zpět ke skvělému transmisnímu mechanismu

04.12.2018 Odhady rovnovážného kurzu koruny naznačují mnohem silnější hladiny než ty, které pozorujeme v poslední době. Myslíme si, že této rovnováhy koruna jen tak nedosáhne. Podle nás za tím z velké části stojí velký objem devizových rezerv ČNB. Centrální banka přitom nemá v plánu je v nejbližší době redukovat. Množství likvidity na korunovém trhu přitom narušuje tradiční kanály transmise měnové politiky. Úrokový diferenciál vůči euru například nevede k posílení koruny. Věříme, že součástí návratu k neutrální měnové politice a funkční transmisi by měla být i diskuse o redukci bilance ČNB.
img

Trump a Si se dohodli na obchodním příměří. Je to dobrá zpráva pro českou korunu, ČNB zřejmě před Vánoci úroky nezvýší

02.12.2018 Prezidenti Spojených států a Číny Donald Trump a Si Ťin-pching se na okraj argentinského summitu lídrů zemí skupiny G20 dohodli na devadesátidenním příměří ve vzájemných obchodních vztazích. Trumpova administrativa tudíž k 1. lednu 2019 nezvýší celní sazbu na čínský dovoz v celkovém ročním objemu 200 miliard dolarů. Washington měl až do argentinského summitu v úmyslu zvýšit tuto sazbu ze stávající úrovně deseti procent na 25 procent. Peking se v rámci dojednaného příměří zavázal neprodleně opět odebírat zemědělské, průmyslové a energetické produkty s visačkou „Made in USA“. Uleví se tak například zemědělcům na americkém Středozápadě, jejichž letošní sklizeň sójových bobů se hromadí ve skladech právě z důvodu nemožnosti vývozu do Číny. Ta je zdaleka největším světovým konzumentem sóji.
img

Rozbřesk: Týden ve znamení boje o Brexit a kolaps cen ropy nebere konce

26.11.2018 Theresa Mayová začne tento týden obhajovat rozvod s EU na domácí půdě a nebude mít vůbec lehkou úlohu. Proti dohodě je opozice a kritických je také skoro 90 poslanců vlastní strany. Euforii z brexitu asi také nepřiživí detailní analýza jeho dopadů z pera Bank of England, kterou centrální bankéři mají zveřejnit ve středu. Na druhou stranu zátěžový test “černého” scénáře - brexitu bez dohody - může Therese Mayové ve finále dodat silné argumenty, proč by poslanci měli podpořit jí dohodnutý více než pětisetstránkový rozvodový účet.
img

Kryptoměnám vládne Čína

14.11.2018 Rozvíjející se trhy hrají zásadní roli v odvětví těžby kryptoměn. Tu získaly díky nadbytečné výrobní kapacitě a levné elektrické energii. V tomto odvětví hraje hlavní roli nyní Čína. Většina výrobců specializovaného hardwaru má velkou část svého provozu právě tam. Čína má také největší hash rate (počítačovou výkonnost) ze všech zemí. Většina statistik uvádí, že podíl Číny na bitcoinové síti je více než polovina světové těžby, což znamená, že většina výnosů ze sítí kryptoměn plyne právě čínským operátorům.
img

Globální akcie by měly na konci roku posilovat

13.11.2018 Globálním akciovým trhům se zatím letos příliš nedaří. Nejširší globální index MSCI All Country World je přibližně v 5% mínusu a rozvíjející se trhy od začátku roku ztrácí dokonce téměř 20 %. Mezi klíčové důvody akciových poklesů patří zpomalující dynamika růstu světové ekonomiky, obchodní války mezi USA a Čínou, zpomalující růst čínské ekonomiky, která přispívá k růstu světového HDP bezprecedentní jednou třetinou, dále měnové krize v Argentině a Turecku, obavy z neřízeného Brexitu a nejistota ohledně italského rozpočtu a obrovské zadluženosti.
img

Rozbřesk: Akcie pod palbou, Apple táhne trh dolů. Co trh řekne na středeční čínská čísla?

13.11.2018 Akciovým trhům opět není do zpěvu. Říjnový propad indexů byl nejhorší za posledních sedm let a zdá se, že se stabilizací mají trhy stále problém. Včera americké akcie ztratily přes 2 %. Padají především technologické tituly a akcie s expozicí na rozvíjející se trhy, zejména pak na Čínu - “první na ráně” z velkých společností tak zůstal opět Appel, který ztratil přes 5 %.
img

Čeká dolar temná budoucnost?

09.11.2018 Čína přísahá, že se podobným směrem nevydá. To dává smysl z několika důvodů. Za prvé, silný a stabilní juan by pomohl prohloubit zájem o vyrovnávání dovozů do Číny v juanu, což představuje základní stavební kámen čínské strategie nové cesty. Za druhé, Čína má nyní, po letech obrovských přebytků, svůj běžný účet téměř vyrovnaný na nule, protože spotřeba dovozu v Číně – zejména energií – rostla daleko rychleji než vývoz. Slabší měna by pravděpodobně oslabila čínskou nákupní sílu u klíčových dovozů rychleji než by dokázal jakýkoli nárůst vývozu vyrovnat, zejména díky tomu, že čínský vývoz se posouvá vzhůru v hodnotovém řetězci alespoň tam, kde země nekonkuruje cenově.
img

Říjen: Vývoj na finančních trzích

01.11.2018 Globální akciové trhy v říjnu postihla negativní nálada, když nejširší globální akciový index MSCI All Country World ztratil 7,6 %.
img

Akciový výhled Saxo Bank: Najděte si padák, dopad už se blíží

26.10.2018 Takticky představují akcie rozvíjejících se trhů dobrý nákup díky tomu, že čínské akcie se nacházejí na medvědím trhu, avšak celkově se akciový býčí trh blíží svému konci. Na závěr představíme způsob, jak se vyrovnat s divokými náhodami na finančních trzích.
C:\fakepath\wall street.jpg

Analytici: Středeční propad amerických akcií není počátkem trendu

25.10.2018 Středeční propad amerických akcií by neměl znamenat počátek dlouhodobého poklesu světových akciových trhů, včetně toho českého. Shodli se na tom analytici oslovení ČTK. Americký technologický index Nasdaq ve středu oslabil o 4,4 procenta, což bylo nejvíc za sedm let. Také další americké indexy už prakticky odpáraly své zisky z úvodu tohoto roku.
img

Výhled Saxo Bank: Čína otevírá úvěrové kohoutky

24.10.2018 Koncem roku 2017 se trhy shodly na tom, že dochází k „synchronizovanému globálnímu růstu“. O devět měsíců později analytici mluví o riziku recese ve Spojených státech, revidují předpovědi růstu směrem dolů a globální monetární obraz se prudce zhoršil.
img

Co stojí za výprodej akcií? Donald Trump a Fed ruku v ruce.

24.10.2018 Americký akciový výprodej neustále pokračuje. Index S&P 500 ztratil další více než 2 %. Za 2 dny se propadla hodnota světových burz dokonce o více než 2 biliony dolarů. Nejvíc utrpěly akcie Netflixu a Googlu. Analytici se domnívají, že je na vině politika Donalda Trumpa a agresivní Fed.
img

Komentář Fidelity International: Jak bude vypadat konec roku 2018?

23.10.2018 Po několika čtvrtletích silného a nadprůměrného růstu celosvětová ekonomika v roce 2018 zpomalila. Hlavní překážky globálního růstu jako omezování likvidity u americké měny, ekonomické zpomalení v Číně a vysoké ceny ropy se v průběhu roku nadále zintenzivňovaly a pokračovat budou pravděpodobně až do konce roku. Zvýšené napětí v mezinárodním obchodě a s tím související nejistota, by se mohly stát výraznější brzdou růstu. Tato situace je zvláště nepříznivá pro rozvíjející se trhy. Nicméně vzhledem k tomu, že americká ekonomika stále využívá fiskálních stimulů a zejména na rozvinutých trzích se aplikují akomodační politiky, celosvětová ekonomická expanze ještě může dál pokračovat, i když pomaleji.
img

Komodity: Trump, sankce a cla

19.10.2018 Směřování řady hlavních komodit budou i nadále ovlivňovat rozhodnutí americké vlády v posledním půlroce. Kromě počasí, které představuje problémy i příležitosti v zemědělském sektoru, stanoví náladu do konce roku hlavně Trumpova obchodní válka s Čínou a sankce proti Íránu.
C:\fakepath\TOP5-19102018-LV-20.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

19.10.2018 1) Růst čínské ekonomiky ve třetím čtvrtletí zpomalil na 6,5 % ze 6,7 % v předchozím kvartálu a zaostal za očekáváním. Na pozadí obchodní války se Spojenými státy je nejslabší od vypuknutí finanční krize začátkem roku 2009. Informoval o tom dnes čínský statistický úřad.
img

Rozbřesk: Čína hlásí nejhorší HDP od krize a napětí na italských dluhopisech stoupá

19.10.2018 Čína zaznamenala nejpomalejší růst za posledních deset let (6,5 %). To není dobré znamení pro ekonomiku, která v budoucnu podle našich analýz může být jedním z epicenter finanční krize.
img

Vyhlídky Saxo Bank na čtvrté čtvrtletí: Nepříjemná realita vyvolá další cyklus uvolnění

17.10.2018 Přední specialista v oblasti finančních technologií Saxo Bank dnes zveřejnil své čtvrtletní vyhlídky pro globální trhy na čtvrté čtvrtletí roku 2018, včetně klíčových obchodních názorů na akcie, devizy, měny, komodity a dluhopisy i na celou řadu makroekonomických témat ovlivňujících klientská portfolia.
C:\fakepath\wall street.jpg

Analytici: Za propadem akcií jsou obavy z obchodních válek

12.10.2018 Za současným propadem světových akciových trhů, poklesem ceny ropy a nárůstem ceny zlata je hlavně souhra obav z dopadů obchodní války mezi USA a Čínou, růstu úrokových sazeb ve Spojených státech, dále ze situace v Itálii či nervozity z brexitu. Shodli se na tom dnes analytici oslovení ČTK.
img

Rozbřesk: Kdo může za výprodej akcií a ropa u 80 dolarů

12.10.2018 Americký akciový výprodej pokračuje. Index S&P 500 ztratil další více než 2 %. Celkově tak padá již šestým dnem v řadě a v souhrnu odmazal skoro 7 % - to je zatím nejhorší propad akcií za dobu prezidentování Donalda Trumpa. Americký prezident se i proto nechal slyšet, že na vině je americký Fed, který zvyšuje příliš zbrkle úrokové sazby. To je ale nepochopení situace.
img

Rozbřesk: Wall Street zažil nejhorší výprodej od února, Asie jej dnes následuje

11.10.2018 Finanční podmínky ve světě (odrážející dostupnost peněz) se zhoršují a rizika narůstají, říká poslední zpráva o finanční stabilitě Mezinárodního měnového fondu (MMF). Poněkud symbolicky ve stejný den americké akcie zažily největší propad od února tohoto roku (3,3 %). MMF již podruhé v řadě, a poměrně nahlas, varuje před kombinací vysoké zadluženosti a příliš drahých aktiv - především akcií a nemovitostí. Nejzranitelnější je podle MMF rozvíjející se svět, kde v posledních deseti letech rostlo zadlužení nefinančního sektoru nejrychleji, jak ostatně potvrzují i naše analýzy finančního cyklu. To ovšem neznamená, že vyspělé ekonomiky jsou zcela bezproblémové. Opakovaně je kritizována americká administrativa za nerozumný nárůst vládního dluhu na vrcholu hospodářského cyklu. V rámci rozvíjejícího se světa je vytažena na první místo Čína, kde dramaticky vzrostlo zadlužení podniků i domácností a bez dalšího nárůstu dluhu se dostane do slepé pasti stávající model růstu, který příliš spoléhá na investice (tvoří skoro polovinu HDP).
C:\fakepath\TOP5-10102018-LV-21.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

10.10.2018 1) Míra inflace ve Venezuele příští rok dosáhne deset milionů procent. Ve své dnešní zprávě to uvedl Mezinárodní měnový fond (MMF). Na letošní rok očekává, že spotřebitelské ceny v této latinskoamerické zemi stoupnou o 1,37 milionu procent.
img

Jak si letos vedou akcie a další aktiva?

10.10.2018 Máme za sebou třetí čtvrtletí a pomalu se nám blíží konec roku 2018, tedy doba, kdy řada investorů bilancuje výsledky za letošní rok. Pojďme se podívat, kterým třídám aktiv a investicím se dařilo a které naopak způsobily investorům vrásky na čele.
C:\fakepath\global economy.jpg

MMF: Obchodní spory ohrožují globální finanční stabilitu

10.10.2018 Rizika ohrožující globální finanční systém se v uplynulých šesti měsících zvýšila a mohou se ještě přiostřit. Nastalo by to, pokud vzroste tlak na rozvíjející se trhy a dále se zhorší globální obchodní vztahy. Ve své zprávě o stabilitě finančních trhů to ve středu uvedl Mezinárodní měnový fond (MMF). Bankovní systém je sice podle Fondu mnohem bezpečnější než v roce 2008, ale objevila se nová rizika jako narůstající nerovnost.
img

Trhy zůstávají pod tlakem. Kupuje se jen a dolar, koruna odolává

08.10.2018 Začátek nového týdne je na trzích opět negativní. Začala to ráno Čína, která otevřela po svátku a ještě doháněla předchozí vývoj ve světě. Strach z agresivnějšího utahování politiky Fedu či pokračující obavy z obchodních válek jsou přitom pro čínský trh i další rozvíjející se trhy jednoznačně nepříznivé.
img

Rozbřesk: Dolaru pomůže kolaps čínských akcií. Těm nepomůže nic?

08.10.2018 I když se růst amerických výnosů a spanilá jízda dolaru v pátek zastavily, rozvíjející se trhy a s nimi nakonec i česká koruna stále nemají na růžích ustláno.
img

Rozbřesk: Koruna slábne nad 25,50…, vyčkává na ČNB

21.09.2018 Česká koruna se ke konci týdne dostala pod tlak a vrátila se do blízkosti 25,50 EUR/CZK. To vše ve chvíli, kdy na globálních trzích jako by nebyly mráčky, rozvíjející se trhy se zklidnily a blíží se zasedání ČNB. Teoreticky by tedy koruna měla být na výsluní, ale zdá se, jako by jí docházel dech. A není se úplně čemu divit. Od ČNB se už podle nás příští týden mnoha pozitivních impulsů nedočká.
img

Zářijové zasedání ECB nepřineslo žádné překvapení

14.09.2018 Ve čtvrtek 13. září proběhlo zasedání Evropské centrální banky (ECB). Žádná překvapen, v souladu s očekáváním, nepřišla. ECB rozhodla o snížení měsíčního objemu nákupu aktiv v rámci programu kvantitativního uvolňování (QE) na 15 miliard euro ze současných 30 miliard, a to od října. Všechny ostatní parametry měnové politiky ECB zůstaly beze změny: úrokové sazby na technické nule, očekávání ukončení programu kvantitativního uvolňování ke konci letošního roku i výhled na úrokové sazby, které by měly zůstat na aktuální úrovni minimálně do léta příštího roku.
img

Rozbřesk: Koruna na vzestupné dráze, proč?

14.09.2018 Česká koruna je na vzestupné dráze, a to zvlášť na frontě s dolarem, vůči kterému posílila od začátku týdne o skoro 2 %. Proč? Je to výsledek působení hned tří sil.
img

Rozbřesk: Týden ve znamení ECB a rozvíjejících se trhů

10.09.2018 Páteční čísla z amerického trhu práce nemohla dopadnout lépe a dala dolaru jasný signál, že se má o co opřít. Mzdy šláply na plyn a rostly v srpnu o 2,9 % - to je nejrychlejší tempo za posledních devět let. O důvod víc, proč věřit ještě dvojitému růstu sazeb Fedu v tomto roce (na ten po pátečních datech trhy sází zhruba ze 70 %). Na druhé straně je to i o důvod navíc, proč by se měly bát rozvíjející se trhy. Právě zdražující dolar obnažuje problémy těch nejzranitelnějších. Navíc vidina vyšších úrokových sazeb v USA dráždí Donalda Trumpa, pro kterého to může být argumentem pro vystupňování svého obchodního válečného úsilí na frontě s Čínou. Donald Trump může v nejbližší době uvalit nová cla na čínské zboží v hodnotě až 200 miliard USD. To straší řadu především asijských trhů navázaných na Čínu, a pokud by čínská vláda v obranném manévru nechala oslabit měnu nad hranici 7 juanů za dolar, dýchalo by se celému rozvíjejícímu světu velice těžko. Tento týden může alespoň částečné uklidnění rozvíjejícímu se světu přinést turecká centrální banka, která by konečně mohla “vzít rozum do hrsti” a nehledě na názor prezidenta Erdogana zvýšit úrokové sazby.
C:\\fakepath\\TOP5-07092018-LV-14.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

07.09.2018 1) Rozvíjející se trhy se znovu vracejí do medvědího teritoria. S blížícím se výročím pádu Lehman Brothers jako by znovu ztrácely půdu pod nohama - index MSCI emerging markets je opět oproti svým lednovým historickým maximům o více než 20 % níže. Na vině nejsou pouze tradiční “otloukánci” jako Turecko nebo Argentina, ale především strach z opětovné eskalace obchodního napětí mezi USA a Čínou.
img

Rozbřesk: Rozvíjející se trhy znovu klepou na “medvědí bránu”

07.09.2018 Rozvíjející se trhy se znovu vracejí do medvědího teritoria. S blížícím se výročím pádu Lehman Brothers jako by znovu ztrácely půdu pod nohama - index MSCI emerging markets je opět oproti svým lednovým historickým maximům o více než 20 % níže. Na vině nejsou pouze tradiční “otloukánci” jako Turecko nebo Argentina, ale především strach z opětovné eskalace obchodního napětí mezi USA a Čínou.
img

Rozvíjející se trhy vstoupily do medvědího trendu

07.09.2018 Americký akciový trh S&P 500 ve včerejším obchodování ztratil 0,4 %. Nejméně úspěšnými byly akcie energetického sektoru, které spadly o 1,9 %. Ostatní odvětví si připsala nebo odepsala maximálně 0,8 %. Na stranu vítězů se včera postavily telekomunikace a utility. Zklamáním byly pro trhy včera zveřejněné makroekonomické statistiky o počtu nově vytvořených pracovních míst v soukromém sektoru. O to větší pozornost se bude dnes soustředit na ucelená data z amerického trhu práce. Měla by však dle našich odhadů korigovat zklamání z července a potvrdit silný růst americké ekonomiky.
img

Dnes končí „připomínkové řízení“ pro Trumpova nová cla proti Pekingu. Zítra se může strhnout bouře

06.09.2018 Americký prezident Donald Trump zřejmě už zítra zavede nová cla na čínský dovoz v objemu 200 miliard dolarů ročně. Dneškem totiž končí „připomínkové řízení“ neboli období veřejných konzultací k jeho stávajícímu návrhu na novou sadu cel.
img

Makro Digest: Nemůže za to Turecko, může za to dluhový cyklus

06.09.2018 V tuto chvíli se většina pozornosti soustředí na Turecko a je k tomu dobrý důvod, ale ve skutečnosti je Turecko jen druhým nebo dokonce třetím důsledkem globálního makroekonomického vývoje.
img

Dolar těží z nových dat, akciím se dostalo jen částečné opory

04.09.2018 Z nevýrazného rána se stalo slušně negativní odpoledne. Aspoň pro evropské akcie, které nabraly značné ztráty. Americké trhy navázaly v podobném duchu, ale po nových datech se jim podařilo ztráty aspoň korigovat. Ani bezpečným dluhopisům se ale nedaří a jejich výnosy rostou v Evropě i za oceánem. Kde sledujeme pozitivní vývoj, jsou italské dluhopisy, jejichž výnosy se od rána posunuly dál dolů.
img

Rozbřesk: Jak si povedou rozvíjející se trhy po konci prázdnin?

03.09.2018 Školní rok začíná na trzích klasicky pomaleji, protože v USA je na programu ještě Labour day. Hlavní díl pozornosti v následujících čtrnácti dnech ovšem tak jako tak padne na to, jak návrat větších objemů na trh ovlivní vrtkavou náladu na rozvíjejících se trzích. Nejslabší z nich (Argentina, Turecko) neprožily vůbec hezké léto a z návratu do školy mají strach. Argentinské peso se v závěru uplynulého týdne dostalo znovu pod tlak poté, co prezident Mauricio Macri žádal přes YouTube Mezinárodní měnový fond, aby urychlil platby ze záchranného balíku. Na jeho žádost reagovaly trhy 12% propadem pesa (35 % za posledních čtrnáct dní !) a centrální banka musela pro jeho stabilizaci sáhnout k dalšímu zvýšení úrokových sazeb - o 15 % na 60 %.
img

Je nyní na řadě Argentina?

31.08.2018 Zdá se, že trhy vnímají situaci v Turecku podobně jako jiné epizody oslabení, které jsme zažili za poslední roky. A také jako něco, co pravděpodobně nezpůsobí nákazu na dalších rozvíjejících se trzích. Ráda bych se připojila k tomuto názoru, ale je pro mě těžké uvěřit, že jde pouze o izolovaný problém a že se věci brzy vrátí k normálu.
img

Trump znovu hrozí a dusí tím trhy. Euro ani koruna se však nebojí

31.08.2018 Jednání s Kanadou stále drží naději, že se podaří dosáhnout úpravy NAFTA ještě dnes, ale mezitím vyvstávají jiné problémy. Jednou z možností, v kterou trhy nepochybně při nedávném růstu doufaly, bylo postupné urovnávání obchodních sporů. Úspěch jednání USA s EU a nyní se sousedy v Severní Americe by asi mohl být inspirací pro další postup stejným směrem, především vůči Číně. Jenže Donald Trump opět volí jinou cestu. S jídlem roste chuť, takže poté, co si hrozbami vymohl drobné ústupky, opakuje stejnou taktiku.
img

Okénko finančního trhu 29.8.2018

29.08.2018 Vládní koalice dnes dospěla k dohodě o navýšení platů státních zaměstnanců o tři miliardy korun pro příští rok. V průměru se tak jedná o zvýšení o 8 %. Soukromý sektor se tak bude muset částečně přizpůsobit a dopad tohoto kroku bude výrazný v celkovém růstu mezd. To samozřejmě přilévá olej do mzdové inflace. Povede to nejspíš k přehodnocení naší prognózy růstu průměrných mezd v roce 2019. Pravděpodobně i ČNB zreviduje svůj výhled na růst mezd pro příští rok směrem nahoru. Pro bankovní radu je to další položka do seznamu proinflačních faktorů, které mohou utvrdit členy bankovní rady ČNB v potřebě dál na každém měnovém zasedání včetně blížícího se září zvednout úrokové sazby a dále ochlazovat ekonomiku. Aktuálně počítáme s růstem mezd v celé ekonomice o 7,8 % v tomto roce a v roce příštím o 7,0 %.
img

Technická analýza: Silný dolar dusí rozvíjející se trhy i euro

17.08.2018 Nedůvěra v rozvíjející se trhy si vybírá svou daň i na české koruně, která se po strastiplném dobývání hodnoty 25,60 EURCZK dostává zpět na úroveň 25,75 EURCZK. V polovině týdne, kdy dosahovala na svá měsíční minima, se koruna podívala až za metu 25,80 EURCZK. Vysoce volatilní průběh měnového páru aktuálně připomíná horskou dráhu a investoři obchodující techniku tak jen těžko hledají pevnou půdu pod nohama.
img

Rozbřesk: Turecko zůstává přes zisky liry zranitelné, Hampl volá po růstu sazeb v září

17.08.2018 Turecká lira se včera těšila na projev ministra financí Berata Albayraka, který na rozdíl od prezidenta Erdogana mluvil relativně pragmaticky a alespoň část investorů potěšil. A to především tím, že slíbil rozpočtové úspory a razantně odmítl zavedení kapitálových kontrol. To ale pravděpodobně nebude turecké liře stačit na dlouho.
img

Region zůstává vůči zotavení na liře nedůvěřivý

16.08.2018 Pád liry dovedl investory ke snaze snížit ztráty utrpěné v Turecku prodejem aktiv na jiných rozvíjejících se trzích. Peníze tekly do dolaru, zatímco euro kvůli obavám z expozice některých evropských bank v Turecku klesalo. Poté, co se lira začala zotavovat, a dolar se začal vůči koši měn vracet směrem k původním hodnotám, začali investoři evropské měny znovu kupovat.
img

Rozvíjející se trhy padají do medvědího teritoria…a táhnou s sebou stále “zranitelnou” korunu

16.08.2018 Koruna je pod tlakem, a je to opět primárně dílo eskalujícího napětí na rozvíjejících se trzích, které drží v “šachu” celý region. A zatím se nezdá, že by se mělo blýskat na lepší časy.
img

Rozbřesk: Korunu táhnou dolů padající rozvíjející se trhy

16.08.2018 Koruna je pod tlakem, a je to opět primárně dílo eskalujícího napětí na rozvíjejících se trzích, které drží v “šachu” celý region. A zatím se nezdá, že by se mělo blýskat na lepší časy.
img

Turecká měnová krize zlevňuje ropu

16.08.2018 Ceny pohonných hmot v ČR v uplynulém týdnu víceméně stagnovaly. Benzín Natural 95 zlevnil v průměru o tři haléře na litr na 33,32 koruny za litr. Cena nafty se pak snížila o dva haléře na litr na 32,45 koruny za litr. Pohonné hmoty budou v dalším týdnu mírně zlevňovat. Důvodem je pokles cen ropy na světových trzích a související klesající trend cen velkoobchodně prodávaného benzínu a nafty na rotterdamské palivové burze, jež je určující i pro ceny v ČR. Například severomořská typu Brent se včera propadla na své minimum za celé období od letošního dubna. Prodává se zhruba o deset dolarů na barel levněji než v květnu a v červnu, kdy dosáhla svých několikaletých maxim.
img

Pět otázek pro Johna Hardyho k situaci v Turecku

15.08.2018 Turecká vláda a zejména turecký soukromý sektor si napůjčovali obrovské finanční částky v zahraničních měnách – částečně na podporu Erdoganových ambiciózních projektů infrastruktury. Země si vybudovala obrovský schodek, který představuje strukturální základ této krize. Skutečný spouštěč není jasně daný, ale z velké části za to může signál vyslaný prezidentem Erdoganem, že hodlá zakročit vůči nastavené politice centrální banky, protože turecká centrální banka potřebovala další zvyšování sazeb, aby se ubránila oslabování měny.
img

Rozbřesk: Turecko se potápí a stahuje emerging markets

13.08.2018 Prezident Erdogan označil výprodeje liry o víkendu za spiknutí proti Turecku. “Není pro ně jediný ekonomický důvod”, řekl v reakci na volný pád liry na konci týdne, kdy během dvou dní lira ztratila přes 20 %. Ministr financí Albayrak jeho slova jenom potvrdil a označil propad liry za čistý “útok na Turecko”. Oba politici pak slíbili, že to nenechají jen tak být. Bohužel však nenabídli nic, co by mohlo pomoci. Prezident Erdogan zatím nadále odmítá vyšší úrokové sazby jako nástroj k “ožebračování” chudých. A to nehledě na to, že turecká inflace stoupá vzhůru a atakuje 16 % (15letá maxima). Inflace je přitom pravděpodobně daleko větší hrozba pro chudé Turky než vysoké sazby. Prezident Erdogan si však stále drží neortodoxní názor, že vysoké sazby mohou paradoxně přispět k dalšímu nárůstu inflace. Uvidíme, jak dlouho s takovou strategií vydrží. Zatím nově jen vybízí Turky, aby vytahovali z “pod matrací” dolary a eura, nakupovali za ně liry, a pomohli tak stabilizaci tureckého finančního systému.
C:\fakepath\global economy.jpg

Globální růst je podle G20 méně synchronizovaný

23.07.2018 Globální hospodářský růst zůstává robustní a nezaměstnanost je nejnižší v poslední dekádě. Růst je ale méně synchronizovaný a riziko poklesu v krátkodobém a střednědobém výhledu se zvýšilo. Uvádí se to v závěrečném prohlášení z konference skupiny největších ekonomik světa G20 v Buenos Aires.
img

Rozbřesk: Kola obchodní války se roztáčí. Jak to všechno skončí?

09.07.2018 Na poli obchodních válek stále přituhuje. Šestého července USA uvalily 25% clo na výrobky v hodnotě 34 miliard dolarů dovážených z Číny. Ta reagovala stejnou mincí, přičemž se k ní připojilo i Rusko. Ačkoliv je objem postiženého zahraničního obchodu prozatím malý, ve hře může být daleko více. I proto již dnes analytici řeší mikroekonomické dopady cel na jednotlivá odvětví, resp. na konkrétní firmy, ale také se preventivně ptají, jak obchodní válka postihne celé ekonomiky.
img

Shrnutí červnového vývoje na finančních trzích

02.07.2018 Americká centrální banka (Fed) 13. června zvýšila základní úrokovou sazbu – Fed funds rate – o čtvrt procentního bodu na pásmo 1,75 – 2,0 %.
img

Rozbřesk: Německá politická krize může dopadnout na euro i na korunu

02.07.2018 Začíná první prázdninový týden, který by za normálních okolností měl být velice klidný. Spojené státy slaví Den nezávislosti a my v Čechách Cyrila a Metoděje s Janem Husem. Nakonec ale může být kvůli politickému napětí a obchodním přestřelkám na trzích živěji.
img

Rozbřesk: Koruna ve forintové pasti, jaký bude třetí kvartál?

29.06.2018 Koruna se ze zvýšení sazeb příliš dlouho netěšila a včera si hned po ránu vyrazila na výlet nad 26,00 EUR/CZK. Potvrzuje se tak to, na co jsme upozorňovali již na začátku týdne - pro korunu je dnes zásadní nálada na rozvíjejících se trzích a jedno zvýšení domácích sazeb na tom samo o sobě mnoho nezmění. Při horší náladě (vyšší averzi k riziku) zahraniční hráči jednoduše přivírají své sázky na korunu, kterých mají od konce intervencí otevřený stále velký objem (odhadem desítky miliard euro).
C:\fakepath\EURCZKH1.png

Forex: Koruna dnes oslabila nad 26 Kč/EUR

28.06.2018 Koruna dnes během dne poprvé od loňského září oslabila nad 26 Kč/EUR. V 17:00 se obchodovala na 25,98 Kč/EUR a na 22,44 Kč/USD, proti středečnímu závěru tak vůči euru přišla o 11 haléřů a k dolaru ztratila 13 haléřů. Vyplývá to z údajů na serveru Patria Online. Koruna oslabuje navzdory tomu, že Česká národní banka ve středu zvýšila úrokové sazby. Podle analytiků je česká měna pod vlivem světových trhů.
C:\fakepath\eurczk-28062018-4.png

Forex: Koruna oslabuje na 26,06 Kč/EUR

28.06.2018 Česká měna dnes od rána oslabuje vůči oběma světovým měnám. K euru se kolem poledne obchodovala za 26,06 Kč/EUR, proti středečnímu závěru tedy oslabila o 19 haléřů a je na úrovni loňského září. Vůči dolaru klesla o 17 haléřů na 22,48 Kč/USD, což je kurz, za který se obchodovala naposledy loni v červenci. Vyplývá to z aktuálních údajů na serveru Patria Online. Koruna oslabuje navzdory tomu, že Česká národní banka ve středu zvýšila úrokové sazby. Podle analytiků je česká měna pod vlivem světových trhů, kde posiluje dolar.
img

Ozvěny trhu: Akciové příležitosti stále existují

21.06.2018 Americký akciový trh byl v dosavadním průběhu tohoto roku podpořen silnou výsledkovou sezónou. V současnosti již ale naráží na své mantinely, když rostoucí napětí ze zaváděných celních opatření, zvyšování úrokových sazeb a vyšší volatilita jsou hlavními zdroji rizik. Makroekonomické prostředí zůstává nadále pro akciové trhy příznivé. Budoucí zpřísňování měnové politiky s rostoucími očekáváními na zvyšování sazeb i v EMU budou obecně negativní zprávou pro evropské akciové investory. Trpět však budou především růstové akcie s vysokým dluhem a slabším ratingovým hodnocením, například v Itálii nebo Španělsku.
img

Jak i nadále obchodovat US ETF?

19.06.2018 Vzhledem k tomu, že dne 18.6.2018 bylo všem obyvatelům ČR omezeno obchodování s americkými burzovně obchodovanými fondy (ETF), rádi bychom Vám v následujícím článku představili varianty, jak tyto produkty nadále obchodovat – ať už přímo v USA, nebo na burzách v EU.
img

Rozbřesk: Koruna po ECB v lehké defenzivě

15.06.2018 ECB včera oznámila revoluční krok. Pokud všechno půjde tak, jak předpokládá, projekt QE (dolévání likvidity na trh) skončí na konci roku 2018. Od konce srpna do prosince bude postupně omezován z dnešních 30 na 15 miliard eur za měsíc a pak jednoduše skončí.
img

Fed přitlačil na jestřábí strunu, ale eurodolar ho ignoruje a hledí do Rigy

14.06.2018 Zasedání amerického Fedu v souladu s očekáváními přineslo posun jestřábím směrem. Dokonce můžeme říci, že větší, než jsme předpokládali. Trhy ale mnohdy zareagovaly opačným směrem. Na jednu stranu nepatrně stouply krátké americké výnosy, americké akcie zamířily dolů a pod tlak se dostaly rozvíjející se trhy, což by výsledku zasedání odpovídalo. Naproti tomu ovšem delší americké dluhopisové výnosy klesly a dolar na hlavních párech oslabil. Eurodolar se obchoduje na 1,1825.
img

Eurodolar klesl a vyčkává. Trhy vyhlížejí rozhodnutí Fedu a ECB

13.06.2018 Nová témata, která by hýbala finančními trhy, nepřibývají. Severní Korea je pryč, obchodní spory USA s dalšími zeměmi zůstávají momentálně stranou zájmu, data hrají malou roli a pozornost míří k centrálním bankám.
img

Rozbřesk: Týden ve znamení mistrovství světa, Fedu i ECB…

11.06.2018 Začíná týden, který bude jen přetékat zajímavými událostmi. Kromě startu fotbalového mistrovství světa v Rusku to bude především zasedání Fedu a ECB, které přitáhne lví díl pozornosti. Vyšší americké sazby a signál blížícího se konce QE v eurozóně přitom opět mohou rozkolísat rozvíjející se trhy… a s nimi nakonec i českou korunu.
img

Vývoj a výhled na finančních trzích

05.06.2018 USA odstoupí od smlouvy o íránském jaderném programu. 8. května to oznámil americký prezident Donald Trump. Na Írán USA uvalí nové tvrdé sankce. Přitom podle Mezinárodní agentury pro atomovou energii Írán dohodu dosud plnil.
img

Rozbřesk: Turecká lira zastavila pád. Alespoň prozatím

24.05.2018 Po výprodeji ruského rublu a argentinského pesa se aktuálně strasti emerging markets zhmotnily především v turecké liře. Včerejší intervence turecké centrální banky, která mimořádně zvýšila úrokové sazby o 300 bps na 16,5 %, sice zastavily její prudký propad, nicméně vyhráno lira zdaleka nemá. Turecká ekonomika se totiž měsíc před klíčovými prezidentskými volbami nachází v nedobré kondici a z celé skupiny rozvíjejících se trhů patří k těm vůbec nejzranitelnějším.
img

V Itálii se rodí riziko pro Evropu a finanční trhy

18.05.2018 Návrh vládního programu mezi italskou euroskeptickou stranou Pěti hvězd a krajně pravicovou Ligou severu potvrzuje, že Itálie se může stát pro finanční trhy a euro velkým problémem.Dokument vládního programu je zatím jen ve formě návrhu a několik z těchto bodů ještě musí být podrobně projednáno. I současný návrh je však více než znepokojující.
img

Rozbřesk: Koruna pod tlakem vysokých amerických úroků…

18.05.2018 Koruna se znovu dostává pod tlak. Ne že by se doma dělo něco velmi překvapivého. Klíč k výprodejům je třeba opět hledat za našimi hranicemi. Americké výnosy míří dál a dál vzhůru a celé skupině rozvíjejících se trhů včetně české koruny se proto nedaří. Nejvíce to samozřejmě dopadá na nejrizikovější lokality včetně Argentiny.
img

Rozbřesk: Nové nejistoty na obzoru: od Teheránu přes Řím po Buenos Aires

14.05.2018 Globálních nejistot jako kdyby v posledním týdnu přibylo. USA vypověděly dohodu s Íránem a v důsledku toho se cena ropy přiblížila k 80 USD za barel. Přímé dopady zvýšeného napětí do inflace by sice měly být omezené, vypovězení dohody je ale potenciálně další komplikací pro volný globální obchod. Spojené státy totiž teoreticky mohou uplatňovat sekundární sankce vůči nadnárodním evropským společnostem, které nepřeruší své operace v Íránu.
img

Rozbřesk: MMF se opřel do Donalda Trumpa

19.04.2018 Mezinárodní měnový fond kritizuje Spojené státy za plánovanou rozpočtovou injekci. Podle šéfa rozpočtového oddělení MMF Vitora Gaspara není zapotřebí v tuto chvíli podporovat globální ekonomiku novými rozpočtovými impulsy. Doporučení budovat “rezervy na horší časy” se ostatně týká většiny vyspělého světa. Celkový globální dluh podle MMF v roce 2016 dosáhl nových historických maxim a přesáhl 164 bilionu dolarů - 225 % globálního HDP.
img

Nové akciové indexové fondy Fidelity Intenational

11.04.2018 Společnost Fidelity International uvádí na trh šest nových mezinárodních indexových akciových fondů. Očekává, že se stanou evropskými cenovými leadery na trhu s indexovanými fondy. Nabídka šesti fondů, které mají irský domicil, pokrývá USA, Evropu, Japonsko, Pacifik kromě Japonska a rozvinuté a rozvíjející se trhy.
img

Akcie v krizi, měnový trh ztratil směr

06.04.2018 Akcie zejména firem z technologického sektoru přinesly špatnou náladu. Tyto akcie podkopaly pozitivní sentiment a spustily nervozitu a averzi k riziku napříč všemi druhy aktiv. Odpověď měnového trhu je prozatím jen velmi mírná, a to i když trhu nyní chybí katalyzátor. Akciový trh je v současnosti místem chaosu. Největší pokles zaznamenaly akcie technologického sektoru.
img

Podílové fondy letos zatím vesměs mírně prodělávají

02.04.2018 Podílové fondy letos zatím vesměs mírně prodělávají. Nejhůře si vedou komoditní fondy a fondy fondů, které ztratily v průměru okolo tří procent hodnoty. Akciové fondy přišly o téměř procento, dluhopisové a peněžní jen o zlomky procent. ČTK údaje k 28. březnu sdělila poradenská společnost Broker Consulting.
img

České vládní dluhopisy poskytují zajímavé investiční příležitosti

15.03.2018 Není pochyb o tom, že rok 2017 byl pro mnohé regiony výjimečným rokem. V tomto článku bych se ale chtěla zaměřit na region, který dlouhé roky za svými sousedy zaostával. Mnohé se ale změnilo. Mluvím o regionu střední a východní Evropy. Ačkoliv dluhopisy zemí regionu střední a východní Evropy představují riziko z pohledu dostatečné likvidity trhu, můžeme pozorovat, že jsou relativně dobře odolné v obdobích vysoké volatility trhů.
img

Rozbřesk: Emerging markets opět na koni a další test poptávky po českých bondech

07.02.2018 Ty tam jsou časy, kdy novinovým titulkům dominovaly obavy z prudkého zpomalení čínské ekonomiky či vážných hospodářských problémů Ruska. Rozvíjející se ekonomiky dokázaly od té doby překonat past klesající růstové dynamiky – v níž ustrnuly během první pětiletky tohoto desetiletí – a vyšvihnout se k solidnímu růstu v roce 2017. Jaké jsou vyhlídky na rok letošní?
img

Nejdůležitější rok pro akcie od 2008

07.02.2018 Akcie jsou na rekordních maximech a téměř všude jsou přeexponované. To však nutně neznamená bublinu. Znamená to ale, že pravděpodobně dojde ke korekci. Podle Saxo Bank by investoři měli sledovat pohyb cen a hledat známky super-exponenciálního růstu. Stejně tak by si měli dát pozor na politiku centrální banky a samozřejmě na inflaci.
img

Japonský jen jako klíčový hnací motor zlata

11.01.2018 Zlato věnovalo minulý týden konsolidaci zisků, kterých dosáhlo ve druhé polovině prosince. Možný negativní dopad rostoucích výnosů amerických dluhopisů a skutečnost, že se Čína snaží podpořit silnější americký dolar, jsou zatím vyrovnávány silným japonským jenem. Důvodem jsou spekulace, že Bank of Japan (BoJ) by mohla brzy ukončit svou současnou politiku.
C:\fakepath\global economy.jpg

SB: Růst globální ekonomiky letos zrychlí

10.01.2018 Růst globální ekonomiky v letošním roce zrychlí na 3,1 procenta, a vykáže tak nejlepší výsledek za sedm let. V úterý to předpověděla Světová banka (SB), která tak o 0,3 procentního bodu zlepšila svou červnovou prognózu. Hospodářský růst za loňský rok odhaduje na tři procenta. Podle SB letos potáhnou růst zejména rozvíjející se trhy, banka ale varovala také před nadměrným zvyšováním úrokových sazeb, růstem protekcionismu a geopolitickými tlaky.
img

Výhled Fidelity International pro cenné papíry s pevným výnosem: důležité je načasování, aktivní výběr i obětování některých výnosů

03.01.2018 Evropské ekonomiky stále zažívají růst. Světový ekonomický cyklus se prodlužuje, ale nese s sebou rizika. Uplynulý rok 2017 bude ve třídě aktiv s fixním výnosem zapsán jako rok s dobrými výnosy. V roce 2018 ale budou podle expertů Fidelity International výnosy této třídy aktiv většinou nižší. Není podle nich pochyb, že volání po korekcích se znovu objeví i v roce 2018. Charles McKenzie, CIO pro Fixed Income Fidelity International proto doporučuje: „V investování do této třídy aktiv se vyplatí být při výběru aktivní. V této fázi cyklu doporučujeme některé výnosy obětovat.“
img

Rozbřesk: Rozvíjející se trhy může zasáhnout vlna splatného dluhu v objemu přes 1 bilion USD

07.12.2017 Rozvíjející se trhy začínají být lehce nervózní a Čína ve stínu pokračujícího napětí v Severní Koreji a postupného růstu výnosů v USA ztrácí. Zatím se nejedná o žádnou paniku, ale čínský index za poslední dva týdny ztratil skoro 6 % a své letošní zisky odmazal na polovinu.
img

Měnová politika, drahé americké akcie a východní Evropa středem pozornosti

03.12.2017 Podle hlavního stratéga nadnárodní investiční společnosti Amundi, Philippe Ithurbide, jsou americké akcie už příliš drahé. Zmínil se i o Brexitu a domnívá se, že dopady na londýnské finanční centrum nebudou nijak dramatické. Americké akcie jsou příliš dlouhou dobu tak vysoko, že se další růst neočekává. Důvodem je zejména zpřísňování měnové politiky ze strany americké centrální banky.
img

Rozbřesk: OPEC trhy nezklamal – dohoda prodloužena do konce roku 2018

01.12.2017 Společenství států OPEC+ se včera ve Vídni dohodlo na prodloužení dohody na omezení produkce do konce roku 2018. Ačkoli samotné jednání trvalo možná až nečekaně dlouho, výsledek vysoká očekávání trhů nezklamal. Spíše naopak, tím, že se k dohodě přidávají rovněž státy doposud stojící mimo - Nigérie a Libye (dohromady s kvótou 2,8 mbd), vyslal OPEC jasný jestřábí signál všem pochybovačům.
img

Bitcoin běží dál

13.11.2017 Týden byl na FX trzích velmi klidný, ale na trhu s kryptoměnami nikoli. Bitcoin byl středem zájmu, protože se očekávala velmi důležitá změna algoritmu. Neočekávaně byla zrušena a bitcoin nebude následovat srpnovou úpravu bitcoin cash. Mexická centrální banka tradičně zachovala jednodenní úrokovou sazbu na úrovni 7 % a nezvýšila ji. Inflační očekávání jsou nízká, a protože americký Federální rezervní systém v listopadu nezpřísní, Banxico není nucena jednat. Pokud jde o rozvíjející se trhy, pokračující růst cen ropy by mohl vytáhnout inflaci výš. Například v Indii míří spotřebitelské ceny výš, neboť země je velmi závislá na dovozu ropy.
TOP5-28082017-LV-24.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

28.08.2017 1) Cena ropy WTI po průletu hurikánu Harvey nad americkým pobřežím Mexického zálivu během dnešního obchodování klesá. ExxonMobil, Shell, Phillips 66, Valero Energy či Marathon o víkendu po úderu tropické bouře oznámily nebo prodloužily výpadky v rafinerské činnosti v USA.
img

Makroekonomický výhled Saxo Bank pro 3. čtvrtletí 2017: Evropa se vrací zpět do kondice

21.08.2017 Poprvé od dluhové krize v roce 2012 dnes převládá optimismus vůči dalšímu osudu eurozóny. Silné argumenty podporují tvrzení, že ekonomická aktivita nadále poroste.
img

Rozbřesk: Co čekat od dnešního zasedání ECB? A jak může dopadnout na korunu?

20.07.2017 Poslední čísla potvrzují, že nad eurozónou se v tuto chvíli rozplynula poslední oblačnost a míří plnou parou vpřed. Náš běžící odhad růstu (nowcast) ukazuje na zrychlení o 0,6 % mezikvartálně, což by mělo meziroční dynamiku katapultovat spolehlivě nad 2 % - nejrychlejší úrovně od roku 2010. Mario Draghi by i proto měl dnes po zasedání ECB potvrdit zásadní zprávu ze svého červnového projevu v Portugalsku, kterým nastartoval výprodeje na dluhopisových trzích a prudké zisky eura.
img

Cena ropy a propad koruny

02.07.2017 Regionální měny budou nyní bedlivě sledovat vývoj cen ropy, na který reagovala propadem i naše koruna. Příčinou jejich ztrát byl zejména propad cen ropy. Ve Spojených státech amerických dnes prodeje stávajících nemovitostí zaznamenaly mírný pokles. Poloprázdný kalendář u nás i v celé oblasti eurozóny slibuje poklidné obchodování.
img

Úzce vymezený technologický sektor ukrajuje z investičních příležitostí

22.06.2017 V posledních několika týdnech jsem absolvoval řadu seminářů, ve kterých jsem s klienty hovořil o technologickém sektoru. V Saxo Bank se jim snažíme sdělit, že globální indexy MSCI vymezují oblast technologií velmi úzce a proto investoři nakupující ETF v technologickém sektoru přichází o nabídku titulů mnoha skvělých technologických společností.
img

Fundamentální analýza: Prodeje stávajících nemovitostí v USA poklesnou

21.06.2017 Ve Spojených státech dnes budou zveřejněny pouze květnové prodeje stávajících nemovitostí. Ty by měly mírně poklesnout. V eurozóně i v regionu bude kalendář ekonomických událostí prázdný. Regionální měny budou sledovat vývoj cen ropy, který byl příčinou jejich včerejších ztrát.
EURCZKH1-20062017.png

Forex: Koruna oslabila k euru i dolaru

20.06.2017 Koruna dnes ztratila k oběma hlavním světovým měnám. Vůči euru oslabila o 18 haléřů na 26,34 Kč/EUR a k dolaru o 25 haléřů na 23,68 Kč/USD. Vyplývá to z údajů na serveru Patria Online. Za oslabením stály podle analytiků výroky člena bankovní rady České národní banky Marka Mory o možném oddálení zvýšení úrokových sazeb i propad cen ropy.
cina 21072013.png

Čínské akcie zažily nejlepší den od loňského srpna

25.05.2017 Čínské akcie dnes výrazně posílily, a to navzdory středečnímu zhoršení ratingu Číny. Index CSI300, který zahrnuje největší firmy registrované na burzách v Šanghaji a Šen-čenu, si připsal 1,8 procenta a uzavřel na 3485,66 bodu. Zažil tak nejlepší den od loňského srpna. K růstu přispěly naděje, že společnost MSCI zařadí akcie čínských podniků do svého indexu pro rozvíjející se trhy. Dobře si dnes vedl rovněž čínský jüan, který se vůči americkému dolaru vyšplhal na nejvyšší úroveň za téměř dva měsíce, napsala agentura Reuters.
img

Forexový výhled Saxo Bank pro 2. čtvrtletí: Neklidné vody před námi

05.04.2017  Ve druhém čtvrtletí se zaměříme na tři hlavní témata – přehodnocení eura se slábnoucím evropským politickým rizikem, zpomalení Číny a vliv tohoto zpomalení na měny spojené s komoditami a měny rozvíjejících se ekonomik, a nejistotu u výhledu amerického dolaru podle toho, jak prezident Trump bude nadále dělat chyby nebo oživí „Trump Trade?, který měl velké problémy během jeho prvních dvou měsíců ve funkci.
img

Ozvěny trhu - Akcie rozvíjejících se trhů míří na výsluní

31.03.2017 Stávající makroekonomické prostředí, které se odráží v pokračujícím hospodářském růstu a zvyšující se inflaci v rozvinutých ekonomikách, nahrává zvyšování expozice vůči rizikovým aktivům. Přestože nový vládní aparát v USA dostal při snaze shodit dosavadní zdravotnickou reformu ze stolu za uši, měla by být nová opatření směřující do vyšších výdajů na infrastrukturu, na podporu energetického sektoru nebo uvolněnější regulace finančního odvětví pozitivním stimulem pro nadcházející vývoj. Ustupující obavy z tvrdého přistání v Číně a naopak zlepšující se výhledy na její HDP v letošním roce zvýší poptávku po některých aktivech v rozvíjejících se zemích.
img

Ranní videokomentář: Fed přišel s "holubičím" zvýšením sazeb a dolar dostal za vyučenou

16.03.2017 Středeční seance probíhala poklidně až do večerního rozhodnutí americké centrální banky o sazbách. Ty byly podle očekávání zvýšeny o 25 bazických bodů do pásma 0,75 % – 1 %. Fed v projekcích potvrdil prosincový výhled vývoje ekonomiky i růstu sazeb, které by se měly do konce roku zvýšit ještě dvakrát. Část trhu ale čekala více. Americký dolar začal okamžitě klesat a na nejdůležitějších měnových párech ztratil zpravidla více než 100 pips. Tradičně vysoké reakce jsme se dočkali na páru USD/JPY. Rozhodnutí netlačit na pilu s růstem sazeb ocenily akcie. Wall Street a hlavně rozvíjející se trhy dostaly pozitivní impuls. A stejně na tom bylo také zlato a další drahé kovy, které se bály rychlejšího růstu sazeb.
img

Fundamentální analýza: Francouzské indikátory důvěry potvrdí sílu ekonomického oživení

23.02.2017 Dnešní ranní statistiky potvrdily, že německou ekonomiku na konci roku táhla silná domácí poptávka. Další zveřejněné údaje by měly ukázat na pokračující oživení ve Francii. V Česku dnes budeme čekat na reakci trhů na zahrnutí domácích dluhopisů do indexů banky JPMorgan.
img

Rozvíjející se trhy a černé labutě v Bílém domě

02.01.2017 Vyspělé trhy a zejména ty americké se stále nechávají vést na pochybné vlně prezidentského optimismu a hlasů volajících po větší skepsi je zatím dost málo (i pokud k nim započítám ten můj nevýznamný). Velmi rozdílná očekávání naopak můžeme u významných investorů a ekonomických myslitelů nalézt u rozvíjejících se trhů (EM).
img

Rok 2017: jedna dobrá a dvě špatné zprávy pro světovou ekonomiku

02.01.2017 Autor: Christopher Dembik, vedoucí oddělení makroekonomické strategie Saxo Bank v Paříži „V životě existují dva druhy ...
img

Hodnocení investičního roku 2016 a výhled na 2017 podle analytiků Fidelity International

27.12.2016 „Pokud nás rok 2016 něco naučil, pak to bylo očekávat neočekávané – právě oblast neočekávaného se totiž stala překvapivě populárním hájemstvím pro riziková aktiva. I v roce 2017 můžeme čekat další překvapení, ale o některých tématech je třeba stále přemýšlet,“ shrnuje James Bateman, Fidelity International, investiční ředitel pro oblast Multi Asset
wall street.jpg

Akciové trhy letos vesměs rostly

26.12.2016 Akciové trhy letos vesměs rostly, americké indexy se v závěru roku dokonce dostaly na maxima. Většina z nejvýkonnějších akciových trhů patří mezi rozvíjející se trhy, jako jsou Peru, Rusko či Brazílie. Výjimkou mezi letošními premianty jsou Norsko a Kanada. České akcie jako jedny z mála ztratily. Vyplývá to z vyjádření analytiků.
img

Investice desetiletí je stále atraktivní

22.12.2016 Dlouhodobí investoři mají nyní mimořádnou příležitost na rozvíjejících se trzích. Ty nabízejí vzácnou kombinaci atraktivní valuace, nízkých měnových kurzů a pozitivního tržního a ekonomického vývoje. Klademe ale důraz na to, že je tu příležitost pro investory dlouhodobé, protože dokonalé časování trhů není možné. Většina krátkodobé cenové volatility je ale založena jen na informačním šumu, zatímco dlouhodobou návratnost určují valuace a ekonomický růst.
img

Rozbřesk – Jak se svět vyrovná se silným dolarem?

19.12.2016 Americký dolar v uplynulém týdnu jenom zářil - po dalším zvýšení sazeb Fedu a jestřábím vzkazu Janet Yellenové se posunul až k úrovním okolo 1,0400 EUR/USD. Dosáhl tak na nejsilnější úrovně za posledních čtrnáct let. Politika silnějšího dolaru s sebou přináší řadu otázek. Jednou z nich je, jak se v příštím roce sžije se silným dolarem zbytek světa, a to především rozvíjející se trhy?
img

Fidelity International: Rok 2017 bude obdobím amerického růstu

06.12.2016 Dominic Rossi, globální CIO pro oblast akcií ve Fidelity International se domnívá, že jednoznačně nejlepším akciovým trhem v příštím roce budou Spojené státy. Společnost Fidelity International zde předpovídá růst zisků ve výši 11,2 % a návratnost vlastního kapitálu ve výši 16,2 %. Vůdčí postavení budou v roce 2017 i nadále zaujímat vyspělé trhy, zejména evropské, oproti rozvíjejícím se trhům.
Související klíčová slova: Mark-to-Market | Vlastnit akcie | CentroCreditBank | Akcie v roce 2019 | Odkup svých akcií | Čína a USA | Kurz eura a dolaru | Australská centrální banka | Zbrojovka | TPG Capital | Český průmysl | NetEase | Průmysl a zahraniční obchod | Geopolitické riziko | PDD | Akcie Komerční banky | Ekonomické problémy | Tempo růstu | Finanční injekce | Škálování | Finanční tituly | Greenlight Capital | Diamanty | HSBC | LYNX | Jackson Hole | Vládní dluhopisy | Pokračování klesajícího trendu | Oživení cen | Řecko | Refinitiv | Vysokofrekvenční obchodování (HFT) | ETC | Globální dluhopisové trhy | Debata prezidentských kandidátů | Bezpečné útočiště pro investory | TeamIT | Údaje z USA | Kč/EUR | Největší banky | SP500 | Fiskální stimul | Index CSI300 | Akcie Erste | EUR | Margin call | Situace v eurozóně | Vysoké valuace | Podnikové dluhopisy | Zkušenosti | Makroekonomika | Bank of China | Cap | Světové akcie | Volby v Georgii | Nejlepší odvětví v roce 2021 | Švédské koruny | Alphabet | Vstupy | Akciové trhy | Investiční stratégové | Ropný gigant | Index Bloomberg Barclays | Koronavirové krize | Kurz HUF | Philadelphia Semiconductor | Primární emise | Tržby ze služeb | Pozitivní vliv | Prohlížeč Chrome | Spolkový statistický úřad | Pfizer | Obchodník | Zpracovatelský sektor | Veřejné finance | Měnový faktor | Kyriakos Mitsotakis | Makroekonomické zprávy | Americká inflace | Výhled 2024 | Pegas Nonwovens | António Guterres | Indexy S&P | Cenový pohyb | Oživení poptávky | Index vládních dluhopisů | Pokles sazeb | Rozkolísaný | Průmyslová výroba v eurozóně | Výnosy britských státních dluhopisů | Trend | Dávky v nezaměstnanosti | Bank of Japan | Thought Leadership | Inflační čísla | Geopolitické konflikty | Produkty obchodované s finanční pákou | Životní prostředí | MUFG | Politická podpora | Stimulační balíček | Southwest Gas | Časování trhu | BTC | Pozitivní výnosy | Ekonomické dopady pandemie | Mezinárodní měnový fond | Očekávané výsledky | Hnojiva | Výsledky technologických gigantů | Fortuna | Kroky Fedu | Delegace | Patria Finance | Statistiky | Přikoupení | Eurostoxx 50 | ROIC | Investiční banky | Válečné dluhopisy | Atraktivní příležitosti | Agentura S&P | USD/ZAR | Slabá čísla | Finanční stabilita | VIG | Hluboká recese | Dow Jones Industrial | Krupa Global Investments | Vlna investic | Vzestup inflace | Aktiva | Letecké společnosti | USD/PLN | Citigroup | PLN | Energetika | Bezpečné útočiště | Nositel Nobelovy ceny | Hlavní centrální banky | Širší index | Berkshire Hathaway | Měnové zasedání | Meziroční míra inflace v eurozóně | Spojení | Zvýšení sazeb Fedu | Jacob Pouncey | Skupina Pale Fire Capital | Mimořádný summit | Organizace zemí vyvážejících ropu | Optimismus investorů | Korelace | Společnost Allianz | Bankovní index | Střední Evropa | Obchodování CFD | Evropská komise | Investing | Tvrdá aktiva | Dovednosti | CECEEUR | Tuzemský průmysl | Libra vůči dolaru | Index strachu | Mezinárodní finance | Závislost | Japonská měna | Citibank | Využití umělé inteligence | Nikl | P/S | Podíl majetku | Konzervativní strana | Zveřejnění výsledků | Inflace vs. úrokové sazby | EMEA ETF | Oznámení | Pojišťovna | Obchodovat intradenně | Další snižování sazeb | Zasedání ECB | Komunita | Diverzifikace | Uptrend | Jardine Strategic | FTSE MIB | Výnosy dluhopisů | Index PX | U.S. Bank Wealth Management | Ruské invaze na Ukrajinu | Analýzy | Pavol Krúpa | Pravděpodobnost | Tuzemská ekonomika | Akcie společnosti Pilulka | Top tým | Údaje o maloobchodních tržbách | Nerovnosti bohatství | Chování trhu | USD/BRL | Zajímavé akcie | Jak obchodovat forex | Indické akcie | Lagardeová | Květnová průmyslová produkce | Znovuotevření Číny | Celková výplata | Čisté úrokové výnosy | Výnos do splatnosti | Dění na trzích | Ethereum | Dluhopisové emise | Americké dluhopisy | Pokles indexu | Obchodní platformy Metatrader | Válečné ekonomiky | Investment Management | Výhled akciového trhu | Southwest Gas Holdings | Aktuální cena stříbra | Měny emerging markets | Britská libra | Dluh vlád | Exchange | Rostoucí ceny | Výhled Fidelity International | Fond obnovy | Příliv zahraničního kapitálu | Poplatky | Výkyvy | Growth Stocks | Simon Peters | Zpráva z Německa | Raiffeisen Bank International | Aktuální ekonomické údaje | Idiosynkratické prvky | Tiering | Asijské akcie | Depozitní sazba | APP | Financial Times | Posilování dolaru | M&T Bank | SRI | Petr Krajíček | Rozvíjející se země | Český statistický úřad | Oslabování měny | Akciová burza dnes | Goldman Sachs | Vysoká očekávání | Významné zisky | Růst úroků v USA | Rozložení rizika | Směřování měnové politiky | Index akcií | Deflace | Scott Bessent | Andrew McCaffery | Inspirace | Asijské trhy | Zdraví ekonomiky | Vývoj meziročního růstu HDP | Koncentrace trhu | Inflační cíle | Rovio Entertainment | EURO 2024 | Měnověpolitické zasedání Fedu | Alan Pock | Expanze | Růst společnosti | Německý DAX | Velké korporace | REITs | Dluh rozvíjejících se zemí | Měsíčník finančních trhů | Akcie v roce 2022 | Geopolitické napětí | Medvědí rally | Saúdská Arábie | Velké ekonomiky | Největší společnosti na světě | Šéf Fedu Powell | Varovný signál | Turecká krize | Dividendové fondy | Burze | František Táborský | Hodnota Grouponu | Akcie Sumitomo | Labouristé | Hlavní americké banky | Přímé intervence | Měnová opatření | Softwarové společnosti | Daňové škrty | Snižovat riziko | EONIA | Finanční prostředí | Finanční centrum | Nejdůležitější čínské indexy | Situace na Ukrajině | Bidenova administrativa | Investown | Mladší investoři | Cena zlata | Průměrná úroková sazba | Výnosy | MetaTrader Supreme Edition | Ochota více riskovat | Průzkum PMI | Snížení cen | Value příležitosti | Akcie dnes | Peter Garnry | Strach | Agresivní strategie | Burza | Největší nabídka akcií | Celková tržní kapitalizace | Vratislav Zámiš | Analytický tým | Walgreens | Světový dluh | Ruský trh | Rozvojové ekonomiky | Schůzce FOMC | Růst zaměstnanosti | Glencore | MSCI World Energy | Index podnikatelské nálady ISM | Hlavní události | Modely AI | Pozice v Activision Blizzard | Americký akciový index | Novozélandský dolar | Mizuho Bank | Geografická diverzifikace | Základní úrokové sazby | Rostoucí inflace | Vývoj amerického dolaru | Online broker | UCITS | Směrnice | Silicon Valley | Akcie Heijmans | Graf | Tempo růstu ekonomiky | Robert F. Kennedy | Zhodnocování měny | Reakce amerického dolaru | Gold | Exchange Traded Funds | Futures kontrakty | WTO | Otřesy | Amundi CR | Afrika | Brexit | Institut API | Analytici XTB | České strojírenství | Dovoz do země | Černé pondělí | Aukro | Ekonomické zotavení | Průměrné hodinové mzdy | Tuzemská měna | Vývoj na akciích | Zlato a stříbro | MetaTrader4 | Devizové trhy | Franklin Templeton Emerging Markets Equity | Měna fondu | Online obchodování | Graf EURUSD | Uvolnění podmínek | AJ Investments | Investiční analytik | Dovoz z Číny | Charlie Bilello | Společnost MSCI | Implikovaná volatilita | Helena Horská | Chování investorů | Výhled ekonomiky | Danske Bank | Mean-reversion | Klouzavé průměry | Millennium | Alibaba (BABA) | Konflikty | Rovnovážný kurz | Akcie na trzích | Trader Workstation | Jens Klatt | Sazby hypoték | Obchodní spor mezi USA a Čínou | Výsledkové sezóny | Akciový výhled | Vatikán | Americký prezident | Růst cen | Globální konkurence | WB | Schroder ISF Indian Equity | Pokles technologických akcií | Standard & Poor's 500 | Americké ministerstvo financí | CZK | ČSOB Asset Management | BIDU | Akcie společnosti ČEZ | Čínská aktiva | Dovozní cla | Růst ekonomiky USA | ROE | Akcie výrobce luxusního zboží | Nizozemsko | New York | Akcie BASF (BAS) | Forex trend | Snížení úrokových sazeb | Akcie s vysokými dividendami | Optimistická nálada | Pandemie COVID-19 | Rostoucí obavy | BRIC | Nákupy centrálních bank | Krátkodobé dluhopisy | Největší společnosti | Americká banka First Republic | Zahraniční akcie | Vysoké riziko | Short signál | Delta Air | Michael Green | Výnosy z nemovitostí | Latinskoamerické měny | Proražení | Investiční příležitost | Kurz USDCAD | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Vývoj měnového páru | Rubl | Bohatí | Michael Arone | Ekonomika Spojených států | Velcí investoři | Měny kurz | Boston Consulting | Pinduoduo Inc | XPEV | Bloomberg komoditní index | Makroekonomické nejistoty | Čínský trh | EIA | Inflace | Evropská měna | Dolarový index | Dotcom | GBP/CHF | Rizika a příležitosti | CBS | Ukrajinská hřivna | Technická analýza EUR/USD | Snížení nákladů | Liberbank | Trumpová | Breakout | Vladimír Pikora | Tencent Music Entertainment Group | Digitální měna | NZD/USD | Gap | Risk On | Nízké finanční páky | Hra na oliheň | Long/short equity | CHNComp | Dow Jones Newswire | Skupina BRICS | Události tohoto týdne | Odliv zahraničního kapitálu | Česká měna | Prima | Maloobchod | Obavy investorů | BGF World Gold A2 USD | Dopad na ekonomiku | Počet firem v insolvenci | Politická situace | Pozitivní sentiment | Nezaměstnanost | Dividendy | Zmírnění inflace | RMB | Diskont | Globální riziko | Asijská finanční krize | eFXnews | Salman Ahmed | Wealth | Americké dovozy | Dušan Šenkypl | Dlouhodobá výkonnost | Globální ekonomické vyhlídky | Vakcína proti koronaviru | Akcie Tourmaline | Obchodní seance | Michal Stupavský | Výrazný růst | Výrobci spotřebního zboží | Propad cen ropy | Podnikatelská důvěra | Asociace pro kapitálový trh | Problémy | Bloomberg TV | Index volatility VIX | Jeff Bezos | Utahování měnové politiky | Inflace v Maďarsku | EURCHF | Kepler Cheuvreux | Současný stav | Zahraniční dluh | Aktuální obchodní příležitosti | First Horizon | Zasedání Evropské centrální banky | Šéfka MMF | ČSOB | Zmírnění konfliktu | Kapitalismus | Tourmaline | HFT | Xtrackers CSI 300 Swap UCITS ETF 1C | Výhled | Invesco Investment | Short na Grouponu | ČSÚ | Přehled výkonnosti | Tržní události | Definované cíle | Ceny aktiv | Bankéři | OFZ | Podnikání | Pohonné hmoty v Česku | Akcie Svenska Cellulosa SCA | Analytika | Guvernér Fedu | Americká cla na čínské zboží | Investice do dluhopisů | YTD | Sílící koruna | Historie | Intervence centrálních bank | Kapitálové toky | Posilování měn | Dow Jonesův index | Analytický tým FXstreet.cz | Sazby v Číně | Aktuální cena zlata | Amerika na prvním místě | Zpráva | Výroba v eurozóně | Míra úspor | Transparentnost čínského dluhu | Obchodní válka mezi USA a Čínou | Ubisoft | Geopolitická situace | Bjorn Gulden | Vakcinace | Roman Koděra | Ředitel internetového obchodu Amazon.com | Analytické oddělení XTB | Rovio | Zvyšování sazeb | Philip Morris | Broker Consulting Index podílových fondů | Nejlepší odvětví | Tata Motors | Dění na Ukrajině | Zrušení cel | Dimitris Melas | Spotřební daně | Svenska Cellulosa SCA | Německý export | Iva Palusková | Krishan Gopaul | Investment management | Chytrý Honza | Pale Fire Capital | Konsolidace | Dobré výsledky | Vít Hradil | Macron | Návrat Donalda Trumpa | Moderna | Globální likvidita | Gulden | Britské akcie | Irsko | Nárůst cen ropy | EFSF | Reakce trhu na zprávu | Kennedy mladší | Kč/USD | Růst úroků | Trendový kanál | EURCZK | Asie a rozvíjející se trhy | Nové trhy | Index měn rozvíjejících se trhů | Směnné kurzy | Covidové restrikce | Risk-off | Výsledky průzkumu | Komoditní měny | Globální obchod | Výkon | Poradenská společnost | Invesco | Odkup akcií | Sankce | Aktivita čínských továren | Prohlášení | Zveřejněná data | Začátek výsledkové sezóny | Ex-Cap | Aktuální klíčová rizika | Dolary | LVMH | Ingalls & Snyder | Období krize | Hedžové fondy | Globální ekonomiky | Nabídka | Kurz švédské koruny | Washington | Slábnutí rublu | Oanda | Aktuální hodnoty měny | Jestřábí Fed | Nástroj pro investory | Tail Risk | Zasedání FOMC | Širší index S&P 500 | Data z USA | Reálné výnosy | Výprodeje | GRPN | Index českého investora CII750 | Snížit riziko | Uvolňování měnových politik | Centrální banky | SAMR | AI model | EUR/PLN | Vysoké sazby | Reserve Bank of Australia | Rozhodnutí centrálních bank | Akciový index | Komunální dluhopisy | Long/short equity hedgeový fond | Richard Kozul-Wright | CL | Velká korekce | Tlak na akcie | Dovoz ropy | Financial Times (FT) | Akcie v Indii | Dluhopisový fond | Lepší výsledky | Snižování nákladů | Éra levných peněz | Výkonnost dolaru vůči koši hlavních světových měn | Cyklus zvyšování sazeb | Ceny pohonných hmot | Status rezervní měny | Web3 | Platina | Edelman | Akcie s LYNX | American Airlines | Polská centrální banka | Experimentální vakcíny | Kurz USD/MXN | Rychlý růst mezd | Reakce trhu | Shanghai Composite | Ekonomiky | Odhodlání | Dnešní makroekonomické ukazatele | Cena zlata a stříbra | Ubisoft Entertainment | Donald Trump | Hodnota equity | Správné načasování | Vítězové a poražení | Data z trhu | Výkonnost indexu | Ranní okénko | Čínský jüan | PLN/EUR | Odpojení Ruska | Zasedání FED | Soukromé úvěry | Volatilita | Argentinské peso | Fio | Poplatek | Nový trend | Investování do ETF | Maďarsko | Holdingové společnosti | Investovat v Číně | Členové bankovní rady | Klíčové oblasti | Spotový trh | Hrubý domácí produkt (HDP) | Brexit bez dohody | Carry trades | E-sports | Čínské devizové rezervy | Trh státních dluhopisů | Pandemie koronaviru | Možné scénáře | Aktuální cena zlata dnes online | Fitch rating | Voroni | Výhled Saxo Bank | TSMC | Průmyslová produkce | Směřování trhu | Dění na akciových trzích | Manažeři | Ústup pandemie | Economist | Breakout Trader | Dění na finančních trzích | Předpovědi Saxo Bank | Cenové hladiny | HDP Číny | Oslabení jüanu | Státní dluh | Sazby v USA | Bydlení | Japonská vláda | Slabší makrodata | Tomáš Vranka z XTB | P/E | Potenciál růstu | Futures na ropu WTI | Uplynulý rok | VTB | Peníze | Bankovní unie | Defenzivní akcie | Vývoj ceny ropy Brent | Bill Gates | Podíl akcií | Pozitivní očekávání | Ekonomové MMF | Trpělivost | Sociální sítě | Cenové akce | Brent | Akcie a dluhopisy | Globtrex.com | Londýnská City | HUF | Prudký pokles | Politika | Americké prezidentské volby | HUF/EUR | Stimul | Celoroční výhled | Senátní volby v Georgii | Jüan | CHN.cash | NIKL (NICKEL) | Očekávání | Odvetná cla | Inflační spirála | NN Group | Expert | Obchodní pásmo | Roční zhodnocení | Ekonomika EU | Zpomalení čínské ekonomiky | Evropské burzy | Palladium | FX FORECAST | Podnikové investice | Výplatní poměr | VTB Capital | Coinmarketcap | Vybírání zisků | Analýza společnosti | Nomura | Příležitost k nákupu | Výhled na rok | Investování do čínských ETF | Ziskové marže | Ratingová agentura | Theresa Mayová | Zpomalování růstu světové ekonomiky | Vyšší výnosy | Investice do fondu | Posílení eura | Růst globální ekonomiky | Zvýšení sazeb | Hluboké recese | Alza.cz | Prodeje akcií | Boom | Šedá ekonomika | Napadení Ukrajiny | Ozvěny trhu | Průmysl | Transparentní | Války na Ukrajině | Cena Brentu | Obchodní účet | Konec války na Ukrajině | Diverzifikovat portfolio | Výsledky hospodaření evropských firem | Bitcoin Cash | Deprese | Vývoj ceny ropy WTI | Invaze na Ukrajinu | Tržní prostředí | Obchodování ETF na burze | Majetek | Intercontinental Exchange | Vývoj na akciových trzích | JPMorgan Asset Management | Měnový fond | Akcie Kofoly | Allianz | Evropské měny | Ekonomické výhledy | Financovat | Úvěrování | Důvěryhodnost | Úzkost | Standard & Poor's | Ceny palladia | Akciová burza | Makroekonomické prostředí | Denní pokles | InstaForex | Složení indexu | Zásoby ropy | Americké volby | Optimistický sentiment | Kurz eurodolaru | Vysoké ceny energií | DeepSeek | Tomáš Vranka | Politická nejistota | Uvolnění měnové politiky | Fed Funds Rate | Dolar vůči koruně | Situace na trzích | Saxo | Hedgeové fondy | Politické rozhodnutí | Janet Yellenová | Technický výhled trhu | CZK/EUR | Finanční problémy | Nákupy | Růst | Kristalina Georgievová | Hazardní hry | Akcie Melcor Developments | GlaxoSmithKline | Investiční rizika | Inflace ve světě | NIO Inc | Americký index | Thermo Fisher Scientific | Pioneer Natural Resources | E*Trade | Eva Miklášová | Příležitosti | Žaloba | Bankovní akcie | Módí | Itálie | Akcie a ETF | Snížit úrokové sazby | Výpadky | EUR/CZK | Americká lehká ropa | Zaměstnanost | Neckline | HKD | Program kvantitativního uvolňování | Opatření centrálních bank | Makroprostředí | MiFID II | Válka | Cable | Akcie firmy | MetaTrader | ČSOB Finanční trhy | Optimistické výsledky | Drobní investoři | Světové finanční krize | Fundamentální analýza | Tencent Holdings | Nový rekord | Hlediska technické analýzy | Ochota investovat | Jednání FOMC | Sentiment na trhu | Charles Schwab | Zásoby zlata | National Alliance | Uzdravování | Bilion | Prognóza | Výnosová křivka | USDRUB | Měnový pár USD/JPY | Výrazný propad | Schroders | Investovaný kapitál | Nálada investorů | Použití finanční páky | BASF (BAS) | Mubi | Asset management | Alternativní zdroje | Obligace | Rusko a Ukrajina | Trh práce | Prezident Fedu | Poměr výnosu | Změny cen | Soudní instance | Swiss | Růst cen akcií | Britská centrální banka | Aktuální kurzy měn | Výkonnost fondu | Ruské dluhopisy | Polovodiče | Kongres | CBOE | Tempo poklesu | IPS | Allianz Trade | Akvizice | Výkonná ředitelka | Spotřebitel | Americké výrobky | Štěpán Hájek | Pochybnosti | Micron | Analytické týmy | White Label | Býčí výhled | Hyundai | Růst mezd v USA | Nerovnováha | Pozitivní zpráva | Hospodářské recese | Šéfka ECB | Společnost AJ Investments | Kurz české měny | Izrael | Kanadský dolar | Objem obchodů | Portfolio management | Sazby centrálních bank | Benchmark S&P 500 | Ekonomické zpomalení | Saxo Trader | Agdata | Koronavirová krize | Ceny dluhopisů | Velká Británie | Úrokové sazby v USA | Společnost Hyundai | Evropské ekonomiky | Deglobalizace | Globální nálada | Obrat trendu | George Soros | Dopad pandemie | Investovat do zlata | Hospodářský vzestup | Výsledky firem | CME FedWatch | Technologické akcie | Výrazná inflace | Klíčové události | Ropný trh | Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) | Globální akciový index MSCI | Volatility | Nike | Výnos desetiletého dluhopisu | Blog | Balance sheet | Akcie NN | Ceny výrobců | Long | Sentiment investorů | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Chování | Snižování sazeb | Tržní úrokové sazby | Kontrakty | Hospodářské krize | Ruská invaze na Ukrajinu | Zpomalení ekonomiky | Ropné společnosti | Ex-day | Evergrande | Vysoké ocenění | Lira | Koruna posílila | Moody's | LYNX Trading | Akcie ForFarmers | Zprávy z krypto průmyslu | Geopolitická rizika | Americké akciové burzy | Supreme Edition | Cla na americké zboží | Investiční portfolio | Spotřeba ropy | Zasedání centrálních bank | AUD | Globální finanční krize | Retail Investor | Akcie Berkshire Hathaway | Oblečení | DJIA | Inflace v eurozóně | Investiční výhled | Dluhopisy OFZ | Výhled pro Evropu | Maďarský forint (HUF) | Evropský statistický úřad Eurostat | S&P500 | Koruna sílí | Expanzivní měnová politika | FTSEurofirst 300 | Opatření | Meziroční růst | EBay | Portu | Největší zisk | Treasuries | Zdravotní péče | WEN | Investujte zodpovědně | Trh s dluhopisy | Covid | Oslabení eura | Index ekonomické aktivity | Svenska Cellulosa | Výsledky voleb | Turecko | Vývoj kurzu | Rok 2025 | Sázky na pokles | Baidu | Růst světového obchodu | Vývoj měnového páru EUR/CZK | David Holý | Globální akciové valuace | Objednávky | Trh | Momentum | Latinská Amerika | Deficit rozpočtu | Lukáš Kovanda | Tým XTB | ForFarmers | Utility | Digitální aktiva | Americké dolary | Kapitálové strategie | Makroekonomické události | Zkušenost | Rétorika Fedu | Czech Fund | Aktivity společnosti | Portfolio manažer | MSCI | Friedrich Merz | EMU | Cestovní ruch | HKComp | Back office | Riziková averze | Oživení české ekonomiky | Čínský realitní sektor | Index polovodičů | Fialova vláda | Akcie NN Group | PLUG | Ruský prezident | Norilsk Nickel | Řecká krize | Open | Recese ve Spojených státech | Ceny plynu | Obchodníci | Indonéská rupie | Investiční ředitelka | Chrome | Trhy v roce 2025 | Celní politika | SICAV | Rozdílové smlouvy | Kapitálový trh | Dot plot | Ant Financial | Index | Měny rozvíjejících se ekonomik | Dlouhodobý růst | Index MSCI World | Studie | Hedgeový fond | Obchodní konflikty | Futures | Reálné úrokové sazby | Vyšší náklady | Proočkovanost | Měď | Největší výnosy | Zavedení dovozních cel | Směnný kurz | Kurz EUR/USD | Česká koruna (CZK) | Dolar roste | Zpomalení v Číně | Akcie GRPN | Rezervní měny | Vývoj eura | Elektřina | Poměr rizika a výnosu | MMF | Čínský akciový trh | Japonský jen (JPY) | Parlamentní volby | Výrobní ceny | Zpřísnění měnové politiky | Alibaba | Indický trh | Zlaté rezervy | Eura | Komise | Nejistoty | Developed markets | Investiční fórum | Kolísání směnných kurzů | Tržní kapitalizace | Obchodování na devizovém trhu | Bílý dům | Kapitál | Fungování | Ropa Brent | Fiskální politiky | Durace | Jiří Rusnok | FinTech | Posílení | Top pick | Základní zboží | Devalvace | Politická rozhodnutí | PDVSA | Agentura Reuters | GBP/JPY | Statistické údaje z USA | Platební neschopnost | Web 3.0 | Čínský sektor služeb | Včerejší obchodování | Skupina OPEC+ | Zajímavé příležitosti | Společnosti | Kateřina Kirakosjan | Nový ekonomický výhled | Údaje o inflaci | Klíčové události ve světě | Ministerstvo obchodu | Průzkum společnosti | Míra nezaměstnanosti v eurozóně | Turecká měnová krize | Kupónový výnos | Česká zbrojovka | S&P | Akcie ruských společností | Regulátoři | Uspět na trzích | Covidové krize | Big Tech | Americké ministerstvo obchodu | Koruna | Hodnota aktiv | Unie | Dillí | Vice | Výnosové křivky | Inflace ve Spojených státech | Obchodníci s měnami | Investiční analytička | Investice do zlata | Maloobchodní tržby | Ekonomické ukazatele | Investiční portfolia | Historické maximum | ISTAT | Sázky | Data z tuzemské ekonomiky | Čínský prezident | Kurz dolaru | Akcie Prosus | Akciové indexy | Michael Curtis | GLOBAL WEALTH | Výrazné ztráty | Očekávání úrokových sazeb | Roční návratnost | Akcie na rozvíjejících se trzích | Kurs rublu | Christine Lagardeová | Komoditní index | Shell | Americké měny | Ropné zásoby | Ekonomický kalendář | Kvantitativní zpřísňování | Tržní podmínky | Střadatelé | Bankovní úvěry | Finanční společnosti | Prezident Trump | Příjem díky dividendám | Americké státní dluhopisy | Postavení na trhu | Obchodování na Wall Street | Jednotlivé akcie | Akcie společnosti Microsoft | Obchodní napětí | Zahraniční firmy | Grand | Wall Street Journal | Ocel | Diplomatické napětí | Disciplína | Mary Dalyová | Hlavní ekonomka | Bloomberg News | IEA | Ekonomický vývoj | Participace | Podnikatelé | E-commerce | Hotovostní rezervy | Reakce trhů | Rozpočtová politika | Kauza amerického Grouponu | Největší riziko | Investiční horizont | High Yield | Cboe VIX | EUR/GBP | Asie | Očekávání analytiků | Finanční televize | Reportované výsledky | Rekordní hodnoty | Deficit | Pandemie COVID | FTSE Russell | Forex tipy | Objem dluhopisů | Negativní dopad | Nové mutace viru | Dlouhodobé investování | Index Stoxx 600 | Rovnovážný kurz koruny | Zařízení | Obchodní model | Výzkumná společnost | Americké hospodářství | Varianty koronaviru | Pohled na situaci | Nobelovy ceny za ekonomii | Technické analýzy | Akcie Boeingu | G7 | Čínské oživení | Řízení rizika | Angela Merkelová | Inflační vlny | Investiční cíle | Stáhnout z burzy | Herní průmysl | Ceny domů | Budoucnost | Online zpravodajství | Ekonomické vyhlídky | Senátní volby | Pokles ceny | Dolar vůči jenu | Solidní zisk | Odvětví | Futures v Evropě | Rada guvernérů | Nečekaná zpráva | Zpevňování dolaru | Virus | Republikáni | Kartel OPEC | Nejnovější údaje | Globální dodavatelské řetězce | Euro vůči americkému dolaru | Kolumbijské akcie | Softwarový gigant | Mírný růst | Americká banka | Zajištění proti riziku | Trendový růst | Index Hang Seng | Kurz koruny | Rostoucí úrokové sazby | Vysoká inflace | Větší riziko | Americká centrální banka | AA | Polovodičové společnosti | Applepay | Invaze | Regulace kryptoměn | OpenAI | Hlavní akciové indexy | Cena akcií podniku | Obchodovat forex | Eskalace | Přesun výroby | Hypoindex | Deutsche Bank | Taper | Automobilový sektor | BNP Paribas | Hospodářská politika | Mexické peso (MXN) | Povzbuzení ekonomiky | Obchodní přístup | Tržní sentiment | Česká koruna | EPFR Global | První kryptoměnový broker | Velké technologické společnosti | G10 | Daně z příjmů | Finanční zpráva | Margin | Dlouhodobý support | Benzín | Trh gamingu | Peníze na financování | Pozornost | Červnová inflace | Polský zlotý | Konference FOMC | Prudký propad | Index Nasdaq Composite | Investice do akcií | Kurz australského dolaru | Vývoj středoevropských měn | Nejprudší pokles | Ceny zemního plynu | Měna AED | Klesající trend | Švýcarská centrální banka | Surové ropy | Obchodní války | Akcie rozvinutých trhů | Elektromobily | Hodnotové akcie | Adidas (ADS) | Meziroční míra inflace | Obchodování na zámořských trzích | Futures na americké akciové indexy | Range | Devizové intervence | Vzdělávací webináře | Akcie ve Spojených státech | Důvěra v tuzemskou ekonomiku | Další růst | Bohatství | Strach z návratu pandemie | Stratégové | Ifo | Dow Jones Industrial Average | Snižování inflace | Akcionáři firmy | Offshore | Energetický sektor | Virtuální realita | Korunové sazby | Conference Board | Čínská centrální banka (PBOC) | Statistické údaje | Náklady | Výrazný potenciál | Úvěrové podmínky | Kompenzace | Ekonomická nerovnost | Blizzard | Index nákupních manažerů | Ripple | Americká měna | Vysoká volatilita | Statistický úřad | Růst výnosů dluhopisů | Správce amerického akciového indexu | Domácnosti | Přímé zahraniční investice | Růst v letošním roce | Jednoduché tipy | Hrubý domácí produkt Německa | Očekávaná data | Bitcoin | Počet žádostí o podporu | Makroekonomická data | Mitsubishi | Nové peníze | Investiční teze | Údaje Eurostatu | Nio | Poptávka | Cena zlata dnes | Kov | Propad průmyslu | Trumpův tweet | Světové centrální banky | USA a Čína | Volby | Balance | Nejziskovější | Řetězec | Globální index MSCI | Konjunkturální průzkum | Francouzský CAC 40 | Intellectual property | ISM index | Měny rozvíjejících se zemí | Restriktivní politika | Šíření viru | Měnový koš | Occidental | Bancorp | Zisk společnosti | Komoditní burzy | Ilga Haubelt | Piper Sandler | Vývoj cen ropy | Hlavní investiční analytik | Akcie Apple | Snižování úrokových sazeb | Oddělení forexu | Webináře | Oslabování měn | Twitter | Krize v Evropě | Nákup akcií | Odpor | Akcioví investoři | Thajsko | NAFTA | Hang Seng | Celková ekonomika | Akcie v eurozóně | JPMorgan Chase | Množství peněz | Uzavření trhů | Zboží dlouhodobé spotřeby | Největší evropská ekonomika | Akcie BASF | Akcie Pilulky | Technologický index Nasdaq | Slušný zisk | Snížení ratingu | Marketingová komunikace | Postavení USA | NTES | Očekávání trhu | Patria Online | Program OMT | Silnější euro | Tuzemská inflace | Bank of Canada | MIFID | Negativní účinky | Nastavení měnové politiky | TLTRO | Nárůst výnosů | Finanční poradce | Směřování trhů | Obchodovat | Americké indexy | Historická minima | Vládní koalice | Premiér Naréndra Módí | Největší ekonomika | Snižování rizika | Golden Gate CZ | Válka na Ukrajině | Největší ztráty | Nákupy vládních dluhopisů | Nákupy státních dluhopisů | Norsko | Finance | Index českého investora | Rozpočtové deficity | Akciový býčí trh | Indikátor | Dluhopisy | Ztráty společnosti | Důvěra v ekonomiku | Růst úrokových sazeb | Pandemie nemoci | Philadelphia SE | Skupina OPEC | Dolar vůči japonskému jenu | Americké technologické firmy | Úrokové náklady | Platformy | Obchodování forexu | Investiční plán | Equity | Moskva | ERA | Prezident Donald Trump | Korporátní dluhopisy | Index DXY | Pár EUR/USD | Odliv peněz z fondů dluhopisů | Index PMI | Analytici | Koncentrace | Čistý zisk | Aktivity v Číně | Aukce | Track record | Čínský prezident Si Ťin-pching | EURGBP | Akcie ve Spojeném království | Heijmans | Harrisová | Akcie KKR | Zpomalení hospodářského růstu | Index pražské burzy PX | Stres | Inflace cen | Stříbro | Globální dluh | Ole Hansen | Pozornost trhu | Výhled Fidelity | Video | Odvetná opatření | Hodnota majetku | Zmírnění obchodního napětí | Úsilí | Finanční instituce | Southwest | Akcie technologických firem | Prostor pro další růst | Více riskovat | FRED | Indická rupie | Vyšší sazby | Podílové fondy | Pokles cen | Shell Plc | Monetární politika | Hodnota dolaru | Broker Consulting Index | Počasí | Tencent Music | Certifikáty | State Street | Zvyšování sazeb Fedu | Lidové bouře | ETF | BH Securities | Sektor služeb | Indický akciový trh | Úrokové politiky | RBI | Globální akciový index | Pohyby akciových trhů | Poskytování úvěrů | Klouzavý průměr | Větší pokles | Hospodářské otázky | Ropa | Firma | Akciové příležitosti | SWIFT | TradingView | Pale Fire Capital (PFC) | Investujte do akcií | Odliv peněz z fondů | Nálada na trzích | Korelace měn | Zasedání Bank of England | Short pozice | Barclays | Nárůst zisků | Růst akcií | Investiční aktivita | Rozvojové země | Vývoz ruského plynu | Cena stříbra | Vakcíny proti COVID-19 | Německý index DAX | Letecká doprava | Durace portfolia | Alokace kapitálu | Politické napětí | Majors | Čínské akciové trhy | Ruská agrese | West Texas Intermediate (WTI) | Řecká burza | Riziko poklesu cen | Technologická společnost | Ekonomické aktivity | Raiffeisenbank a.s. | Fidelity Funds | Kurz domácí měny | Indická divize | Platforma | Tržní dynamika | Samsung | Farmacie | UBS | Zpomalení inflace | FTSEurofirst | Indexy PMI | Ekonomové | Zajímavé investiční příležitosti | Janet Yellen | Dividendový výnos | Byznys | Depozitní sazby | Komerční banka | Vývoj kurzu EUR/USD | Průmysl a stavebnictví | Japonský index | USA | Predikce finančních trhů | Globální inflace | ZEN | Futures na Nasdaq | | Akcie Adidas | Spojené státy | Michael Hartnett | Fondy ETF | Zpomalení světové ekonomiky | Ruská krize | Underweight | Nezaměstnanost v EU | Růst HDP | Výška světového dluhu | Pandemie | Devizové obchody | Zisk na akcii (EPS) | Euro vůči dolaru | Nižší riziko | Odkup vlastních akcií | ECB Christine Lagardeová | Nálada na trhu | Finanční televize CNBC | Fed Funds | Výzva | 5G technologie | MSCI index | Stabilní příjmy | Purple Trading Jaroslav Tupý | Bezpečné dluhopisy | Investoři v USA | Kurz libry | Důležitý support | Conseq Investment Management | Sázka | Rekordní propad | BIS | Maxim Manturov | MXN | Ropná společnost | Americké technologické společnosti | Zvyšování úrokových sazeb | Japonská ekonomika | Kanadská měna | Fáze obchodní dohody | Živočišné pudy | Pohonné hmoty | Rostoucí ceny komodit | Napadení Ukrajiny Ruskem | Short signál na akcie | Activision Blizzard | Index volatility | Dow Jones | Národní bezpečnost | Ekonomika Evropské unie | Kurz USD | Akcie TSMC | Posílení ekonomiky | Akcie Norilsk Nickel | GSK | Vysoká cena | Boeing | Zisky dolaru | Řecké akcie | Jak obchodovat | Česká ekonomika letos | Japonský Nikkei 225 | Stabilní společnosti | PFC SE | iShares China Large Cap UCITS ETF | Americká data | Kurz dolarů | Růst firemních zisků | Vývoj | Drahota | Zájem o riziko | Výnosy amerických státních dluhopisů | Finanční aktiva | Dnešní údaje | Evropské společnosti | Americké burzy | Cyklické akcie | Ekonomické faktory | Velké technologické firmy | Euro posiluje | Short equity | Polský zlotý (PLN) | Velké trhy | Povídání o trzích | Vyhlídky americké ekonomiky | Akcie Gazprom | Zmírnění sankcí | Christopher Dembik | Úroková sazba | Standardní odchylky | Počet nezaměstnaných | Nejlepší analytické týmy | Dluhová krize | Riziko inflace | Technologický index | Podnikatelská nálada | Analytici Bank of America | Akcie mediální skupiny CME | Rizikovost | Poptávka po dolaru | Investiční poradenství | Akcie Regeneron | Forex zdarma | Podpůrná opatření | Agentura Fitch | Rizikové averze | Pohyby na trzích | Konkurenceschopnost | Forex zprávy | Obchodní dohody | Ropná zařízení | Německé hospodářství | Corporate Governance | Alipay | Americké akcie | Facebook | Světový hospodářský růst | Pokles cen nemovitostí | Ruská centrální banka | Vstup na pražskou burzu | Pandemie covidu-19 | Akciový stratég | Pracovní síla | Výdaje | Dnešní zasedání Fedu | Abenomika | Úrokové sazby | Rostoucí ceny ropy | Politika centrálních bank | Akcie Applu | BRICS | Růst americké ekonomiky | Investice do nemovitostí | E-sports/gaming | iShares | Spotřebitelská důvěra v USA | Volatilní | Pozice AJ Investments | Pozitivní vývoj | Rozvaha | Fiskální situace | Riziko ztráty | EUR/USD | Výnosy domácích podílových fondů | Ekonomické zpravodajství | Indexy amerického akciového trhu | Akcie Jardine Strategic | Wood & Company | OSN | Zisky firem | Intervence | Blackstone | Komoditní fondy | Konflikt na Ukrajině | Trh s kryptoměnami | Joe Biden | Normalizace měnové politiky | Vývoj cen komodit | Spotřebitelská důvěra | Vstupní náklady | Pozitivní faktor | Henning Stein | Zprávy z krypto | Další vývoj | West Texas Intermediate | Vydávání dluhopisů | Makroekonomické strategie | Recese v USA | Edward | Měnové politiky | G20 | Investování do nemovitostí | Finanční služby | Dovoz a vývoz | Osobní počítače | Scuk | Kvalitní akcie | Dnešní zprávy | Indický premiér | Summit BRICS | Investiční doporučení | CSI 300 | Onemocnění | S&P/ASX 200 | Index MSCI Emerging Markets | Finanční domy | Akcie v Číně | Ceny nemovitostí | Tempo růstu hrubého domácího produktu | Aktuální cena zlata a stříbra | Objem obchodování | Dánové | Aktuální situace | Lukáš Vokel | Sanofi | Fondy Fidelity Intenational | Gary Gensler | Hodnocení rizik | Nevýhody | Výprodej amerických akcií | Fiskální politika | Manufacturing | Vzpomínky | KYC | Obavy z nejistoty | Měnový výbor | IBEX | GRANOLAS | Zlotý | Aktuální konsenzus ekonomů | Dedolarizace | Měny zemí G-10 | Vítězství Donalda Trumpa | Forma entertainmentu | MSCI Inc | Nárůst negativního sentimentu | Ekonomická situace | Odhad HDP | Klesající úrokové sazby | Index Russell | Pivot Fedu | Maruti Suzuki | Bidenovo vítězství | Růstový potenciál | Hlavní americký akciový index | Trading | Dna | Penzijní fond | Výsledky maloobchodních tržeb | CNY | Centrální bankéři | Trh se zlatem | Fio banka, a.s. | Omezení nákupů aktiv | FocusEconomics | KOSPI | Michal Šnobl | Index Topix | Kapitálové rezervy | Jak se stát lepším investorem | AXP | Zavedená cla | Klíčové zasedání | Cenová bublina | Small caps | Americká administrativa | Tržní cena | Americké vládní dluhopisy | Obchodní jednání | Šéf OSN | Rekordní pokles | JD | Koronavirus | Čínské indexy | Vítězství | Belgie | Investiční strategie | Americká centrální banka FED | Výhled pro rok 2024 | Buyout | Bezpečný přístav | Mezinárodní agentura pro energii (IEA) | Výsledky společnosti Apple | Obchodní příležitosti | Podnikání na kapitálovém trhu | Národní banka | Walgreens Boots Alliance | Ifo Clemens Fuest | Burzovní index | Nabídková cena | Letecká společnost | M&A arbitráž | Tencent Music Entertainment | Rozhodnutí centrální banky | Burzovní ukazatel | Obchodní bilance v USA | Odliv kapitálu | Deloitte | Christopher Waller | Klíčová rizika | Zpomalení růstu ekonomiky | Miliardy dolarů | Investorský sentiment | Dění ve společnosti Groupon | AI | ADP | Británie | Ředitelka Mezinárodního měnového fondu | Akciový top pick | Druhá vlna pandemie | Klíčový okamžik | Graf EUR/USD | Světové trhy | Umělá inteligence | Analytik Komerční banky | Robert F. Kennedy mladší | Status bezpečného přístavu | Analytik Bank of America | Likvidita dolaru | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti v USA | Nemovitostní fond | Odolnost ekonomiky | Global Focus Fund | Obilí | Prezidentské volby | Změny úrokových sazeb | Zdravotní pojišťovna | Světová finanční krize | Miliardy korun | EURPLN | Transakční aktivity | Dluhopis | Světový obchod | Tisková konference | Bankovní systém | Akcie s malou tržní kapitalizací | ROUVY | Platební bilance | Thermo Fisher | Růst mezd | Prezident ECB | Munipolis | Ministr financí Steven Mnuchin | Amazon | Automobilka | Naréndra Módí | Mladé generace | Snížení inflace | Reálné ekonomiky | Posilování koruny | Nákupy dluhopisů | Společnost Nvidia | Sazby | Mezinárodní ratingové agentury | Jak investovat do zlata | GBP/EUR | Dopady pandemie | Vladimír Vávra | Zemědělství | Jevgenij Suvorov | Energetické krize v Evropě | Investoři z Wall Street | Pozorování | Patria | Důvěra v českou ekonomiku | Korelace napříč trhy | Americký index S&P 500 | Duševní vlastnictví | Otevření obchodu | Sezona zveřejňování výsledků | České koruny | Jak uspět na trzích | Akcie Nio (NIO) | UBS Global Wealth Management | Zdroj příjmů | Růstové akcie | Komise v přenesené pravomoci | Ruské akcie | Obchodování s dluhopisy | Úrok | Vítězství Joe Bidena | Investovat | Poptávka po surovině | Komoditní | PFC | Rekordní maxima | Cena severomořské ropy Brent | Průmyslové podniky | Steven Mnuchin | Světové rezervní měny | Data o HDP | EuroCOIN | Inteligentní investor | Hlavní ekonom | Cyklická recese | Expanzivní fiskální politika | Ruská ekonomika | Ekonomické oživení | Generální ředitel | Marko Kolanovic | Mezinárodní agentura pro energii | Ether | Hotovost | Investiční fondy | Regulátor | Hynix | Daytrip | Ekonomické sankce | Hlavní index tokijské burzy Nikkei 225 | Skupina Pale Fire Capital (PFC) | Boj s inflací | Průzkum | Globální akciové indexy | Firmy | Perzistentní inflace | Lepší výkonnost | Wood & Company Vladimír Vávra | Inflace v Česku | Objem intervencí | Ruské společnosti | Tvrdý brexit | Napětí mezi Čínou a Spojenými státy | Masivní výprodeje | Budoucí vývoj | Stratég Saxo Bank | Cena zlata dnes online | Energetické tituly | Globální index vládních dluhopisů | Celkový sentiment | Private credit | Odliv peněz | Průměrování | Firemní výsledky | Panika | Pondělní obchodování | Zajištění | Averze k riziku | Napětí mezi USA a Čínou | Fundamentální informace | Zájem investorů | Cena ropy brent | Západní firmy | Euro dnes | Aramco | Money management | Dopad na finanční trhy | Ruská ropa | Výhled růstu ekonomiky | Equity hedgeový fond | Swapová výnosová křivka | Provozní zisk | Ekonomický propad | Dlouhodobé investice | Obchodní přebytky | Oslabení měny | Index regionálních bank | Zhodnocení kapitálu | Finanční výkazy | Výsledky společnosti | Argentina | Investování | Melcor Developments | Distribuce | Spiro Sovereign Strategy | Fed | Magnificent | M2 | Čistý dluh | Multi-asset | Zpomalování světové ekonomiky | Maďarský forint | UBS Global | Předpokládaný růst | Globální rizika | Dnešní fundamenty | NASDAQ 100 | Forwardy | Rozpočtový deficit | Nárůst HDP | Účastníci trhu | Světové ekonomické fórum | Equal weight | Technologický Nasdaq | Pokračující růst | Groupon | Automobilový průmysl | Logitech | Generali Investments | Jobs Plan | Vývoj událostí | Hry | Akcie Grouponu | Novo Nordisk | Narůst zisků | Zadluženost | Dovoz ruské ropy | Primární nabídka | Trading Central | Si Ťin-pching | Trhy | Trade | Value Stocks | Prostředí vysokých úrokových sazeb | Nasdaq a S&P 500 | Technologické bubliny | Akcie v USA | Rychle rostoucí ceny | Akcie společnosti Nvidia | Polská měna | Emerging markets | Kurzový závazek | Fluktuace | Walmart | Hongkongský Hang Seng | Ekonomické klima | Kryptoměnový broker | Německé akcie | Refinancování dluhů | Mezinárodní investoři | FTSE | Vyšší riziko | Finanční analýzy | Růst české ekonomiky | Vysokofrekvenční obchodování | Mitsubishi Motors | Měnové trhy | Australský S&P/ASX | Akcie Liberbank | Utahování měnových podmínek | Forex zpravodajství | USD/MXN | Rizika | Coface | Americký dolar vůči japonskému jenu | Vánoce | Nižší kurz | Rada ČNB | Žlutý kov | Index tokijské burzy Nikkei 225 | Eurozóna | Portugalsko | Investiční rozhodnutí | Fond | Riziková prémie | ISM | Emerging markets (Rozvíjející se trhy) | Jihokorejská automobilka | Úrokové diferenciály | Restrukturalizace | Nadbytek ropy | Měnověpolitické zasedání | Globální trhy | Ekonomická nálada | Zpřísňováním měnové politiky | Měkké přistání | Fitch | Pšenice | Messari | Japonský index Nikkei 225 | Nárůst tržeb | Hospodaření evropských firem | Lyxor MSCI China UCITS ETF | Recese světové ekonomiky | Americké banky | Pivotní body | Dluhopisový trh | HDP v Evropě | Úrokové sazby v Číně | Ex-Cap.com | Zpomalování inflace | Sociální trading | Paweł Majtkowski | Úspory | AJ Bell | JD.com | Měnová politika ECB | Snížení spotřební daně | Futures na ropu | Animal spirits | Kalendář ekonomických událostí | Předkrizové úrovně | Jan Barta | Dánsko | Velcí hráči | Index energetického sektoru | Japonský Nikkei | Úvěrový rating | Otevírání ekonomiky | Energetické společnosti | Nominální růst | Rostoucí mzdy | Přidat do portfolia | Oblasti umělé inteligence | BofAML | Cyklické sektory | Ekonomický růst Číny | Zasedání centrální banky | Vysoké ceny | Pictet | Společnost JPMorgan | Obnovení růstu | Investment Banking | Riziková aktiva | Country Garden | Schodek rozpočtu | Britský FTSE | Růst ekonomiky | Stagflace | Renminbi | Ředitelka | UnitedHealth | Nissan | Blockchainy | TradingEconomics | BASF | Server FXStreet | Žádosti o podporu | Černý pátek | Mojmír Hampl | Výsledky hospodaření | Ministerstvo financí | Juraj Krúpa | WESP | Bilance | Americké akciové indexy | CEE | Výsledky společnosti Nvidia | Čínský Shanghai Composite | Vladimir Putin | Tesla | Inflace v Kanadě | Snížení sazeb Fedu | Americký akciový index S&P 500 | Regulační orgány | David Vagenknecht | Prodej eura | Stabilita | Skepse | Španělsko | Burza dnes | XTB Research | Solidní růst | Forex kalendář | Mezinárodní obchod | Akcie Berkshire | Ekonomický růst | Bloomberg Barclays | Globální ekonomický růst | RBNZ | Americké trhy | Inflace v USA | Komodity | Prezident Emmanuel Macron | USDCHF | Druhá vlna | Mzdy | Silné ekonomické údaje | MSCI Emerging Markets | Poradenství | Zlepšení nálady | SYRIZA | Evropský průmysl | Nestlé | General Motors | CAD | Odhady analytiků | Intervence na devizovém trhu | Růst ekonomiky eurozóny | Kurz britské libry | Angry Birds | Přehled kurzů nejdůležitějších měn | Prezident Ifo | Spekulativní technologické tituly | Měnová krize | Investiční aktivity | Deeskalace | Peněžní trh | Včerejší seance | Americká ropa WTI | Banka Goldman Sachs | Vstup na burzu | Na burze | Akcionáři | Cenové úrovně | Analytička | Společnost | Ruský rubl | Tisková konference ECB | Zpřísňování měnové politiky | Schroder ISF Indian Equity A Acc | Ralph Lauren | Zadlužování | Advanced Micro Devices | Inflační překvapení | Evropská dluhová krize | Evropské trhy | Akcie kybernetické bezpečnosti | EURNZD | Carry obchody | Ekonom Ifo | Měnové politiky centrálních bank | Politika centrální banky | Meziroční růst HDP | Index podílových fondů | Posilování české koruny | FAANG | Vysoký výnos | Květnová inflace | Martin Procházka | Tým RoboMarkets | Poptávka po bezpečných aktivech | Hospodaření | Akcie CME | Zahraniční obchod | Signál na akcie | The National Investor | Ztráta | Wells Fargo | Centuri | Význam technické analýzy | Riksbank | Očekávání do budoucna | Dluhové krize | EUR/HUF | Institucionální investoři | Investičníweb.cz | FXstreet | Conseq | Maďarská centrální banka | Velké riziko | EBITDA | Reporty | Finanční podmínky | CK Hutchison | Nálada na globálních trzích | Kukuřice | Obchod | Purple Trading | Likvidita trhu | Pips | Tomáš Raputa | Výrobní náklady | Akcie energetických společností | Bilance Fedu | Taiwan Semiconductor Manufacturing (TSMC) | Hrubá marže | Narušené dodavatelské řetězce | Ceny ropy Brent | Kurz koruny vůči euru | PRIIP | Hospodářské politiky | MSCI All Country World | AUD/USD | Oživení globální ekonomiky | Long Term | Prezident Federální rezervní banky | Chudoba | Hospodářský pokles | Eskalace konfliktu | Trh cenných papírů | Dlouhodobý pohled | Astrazeneca | Bezpečná aktiva | Zahraniční forex | Riziko | Analytik | Emise | Travelers | Advanced Micro Devices (AMD) | Trinity | MAM | Ant | Právo | Benchmarky | SPX500 | JPY | Credit Suisse | Vývoj EUR/USD | Kennedy | Zasedání ČNB | FT | Adidas | Citi | Pivot | Luckin Coffee | Pokles výnosů | Swiss Life | Kurz rublu | MSCI World Index | Slabá koruna | RSI | Bank of America | Úrokové riziko | Transakce | USDX | Údaje o HDP | Šok | Evropské obchodování | Volatilita trhů | Finanční trh | CashFlow | Meta | Turecká lira | Portfolio | Carry trading | Pesimismus | Nástroj | United Airlines | GBP | Nadšení | Akciový analytik | NATO | Buffett | Plyn | Kristina Hooper | Pokles cen ropy | Vývoj dolaru | UCITS ETF | Země BRICS | INSEE | Index tokijské burzy | Čínský růst | Obchodujte akcie | Německá ekonomika | Čína | Capital | Pokles akcií | Know-how | Risk | Inovace | STAR | WP | CZK/USD | Západní ekonomiky | USD/CNY | Ceny | Spotřebitelský sektor | Forexový obchodník | Představenstvo | ETH | EMEA | Financování | Recese | Global Markets | Zahraniční kapitál | Pokles | Gazprom | Oslabení amerického dolaru | Celosvětový růst | Potenciální rizika | Kompozitní index | Jak fungují akcie | Realitní trh | FactSet | LPL Financial | FTSE 100 | Šéfka ECB Christine Lagardeová | General Dynamics | Mondelez | Ben Bernanke | Války | Změna politiky | Impuls | Ukrajina | Investiční činnosti | Raiffeisenbank | Břidlicové ropy | Data z trhu práce | Obchodní platformy | Fúze a akvizice | Simplify | Boston Consulting Group | Ranní glosa | Proinflační | Centrální banka | Sektor nemovitostí | Předpovědi | DPH | Predikce | Softbank | Akcie Ahold Delhaize | Novo | OXY | Týdenní tržní výhled | USD/TRY | ASML | WTI | Berkshire | Prosus | USD/RUB | Objem objednávek | Stavební povolení | Silný americký dolar | Malajsie | Mileniálové | Globální index | Tim Ghriskey | Blízký východ | Praxe | Největší ekonomika světa | Biliony | Divergence | Mizuho | Cla na čínské zboží | Evropské centrální banky | MACD | EUR/JPY | CFTC | Libra | Jan Tománek | Novartis | Finanční pozice | Burzovní indexy | Nedostatky | Odborníci | Cena severomořské ropy | Investments | ServiceNow | Zákonodárci | USD/EUR | Jihoafrická republika | Sentix | Vývoj na finančních trzích | Nejvyšší růst | Výsledek voleb | Klima | Stratég | Index FTSEurofirst 300 | Tržní výhled | Long signál | Broadcom | Současná cena | Instituce | USDCAD | Forint | Obchodní domy | Opatření v Číně | Americký ministr financí | Morgan Stanley | Prezident Vladimir Putin | Ceny zlata | Plodiny | Předseda představenstva | Indexové fondy | Blue-chip | EV | Commerzbank | Inflační krize | Náklady na financování | Pesimistická nálada | Vysoké zhodnocení | Výnos | Global Wealth Management | Výnosy z dluhopisů | České akcie | Bankovní krize | Výsledky amerických voleb | Pokles ekonomiky | Zlepšení výkonnosti | Výnosy desetiletých státních dluhopisů | eBook | ESG | Index DOW | IHNED | ČEZ | Frank | ERM | Kapitálové výdaje | Index Nasdaq | Marek Nemky | Optimalizace | CFD | Benchmark | Humana | Zpětný odkup akcií | Azure | Index strachu VIX | Ekonomická krize | Discovery | CEO | 256/2004 | Domácí měna | Automatic Data Processing | VIX index | Dobrá zpráva | Trinity Bank | Rozhovor | Spotřeba domácností | IIF | MNB | Slabší kurz | Zhoršení výhledu | Dlouhodobý trend | Austrálie | Minulá výkonnost | Summit G20 | Akcie Photon Energy | Vývoj měnového páru EUR/USD | Měnové krize | Finanční centra | Růstové vyhlídky | Historická maxima | Posílení koruny | Akcie FAANG | Miliardy USD | Dluhopisový index | Obchodní den | Stoxx Europe 600 | Úspěšný trader | David Cameron | Vietnam | Ceny akcií | Hongkong | Ceny energií | Tržní ekonomiky | Barometr | Ahold Delhaize | Cena akcií | Energetická krize | MetaTrader 5 | GBP/USD | Váš kapitál | ASX | Bezpečné přístavy | AAPL.US | Oživení trhu | Investoři v Evropě | Inflační cíl | Mizuho Securities | Obchodování EUR/USD | VIX | Index Dow Jones Industrial | Mezibankovní | RUB | Akcie společnosti Alphabet | Pravděpodobnost recese | Dopad koronaviru | Akcie společnosti Apple | Euforie | Největší světové ekonomiky | EPS | Biliony dolarů | Kurz eura k dolaru | Očkování proti covidu | Vývoj sazeb | Makroekonomický výhled | Jasný signál | Apple (AAPL.US) | Akcionář | Obchodní deník | Horizon | Čínské zboží | Pracovní místa | Současné tržní prostředí | Dlouhodobý výhled | Protistrana | Bez rizika | FRA | Tržní hodnota | CFDWorld | Evropské PMI | ETF roku 2020 | Část zisků | Zisk | Klaus Wohlrabe | Globální krize | Koronavirové pandemie | Devalvace měny | Futures na zlato | Xetra | Čínské stimuly | ČNB | Ruské ropy | Bank of England | Důvěra v ekonomiku eurozóny | Overweight | Akcie Ralph Lauren | EURUSD | Pokles kurzu | Pozitiva | Demokraté | Spekulovat | Swapy | Měny na forexu | Nominální růst HDP | Huawei | Makléři | CFD kontrakty | Shenzhen Composite | Středoevropské měny | Bezpečný dolar | Analytik Purple Trading | ExxonMobil | Rating | Dovoz | Nasdaq Composite | Ifo Klaus Wohlrabe | Aktuální kurzy | Nejbohatší | Zahraniční investoři | Nemovitostní fondy | Zůstatek | Krátká pozice | Vklady | Progres | Obchodování | Vzdělání | Obchodní platforma | Posílení dolaru | Akcie CK Hutchison | Úroky | Výběr akcií | MSCI World | Situace na akciových trzích | Nejlepší čínské akcie | Eurostat | Prezident | Akciový index S&P 500 | Ropovod | Varovné signály | Růst inflace | Čistý zisk společnosti | Hypoteční trh | Vale | Jednotná evropská měna | TRY | Reálný obchodní účet | Prémie | Oslabování dolaru | Zajímavé akcie a ETF | Expanzivní politika | Colt CZ | TradingFloor.com | Ropovod Družba | Státní rozpočet | Evropa | WGC | Měna | S&P Global | TOPIX | Management | Nasdaq | Trump | SaxoBank | Mateřské firmy | NICKEL | Zprávy | Ceny ropy | Byty | Lockdown | Potravinářství | Zprávy z trhů | Podvážení | Rostoucí vliv | Finanční výsledky | Francie | Předpověď | CII750 | Epidemické situace | L'Oréal | Směnný kurz eura | Trigger | Údaje | Technologické společnosti | Dolarové sazby | Převodník měn | Automobilky | Pojišťovny | Buffett varuje | Inflace v Evropě | Nejlepší akcie | Výkonnost indexů | Inflační vývoj | Investování v Číně | List Financial Times | Eurodolar | Biden | Riziko stagflace | Růst zlata | Finanční krize | DPA | Indikace | FXstreet.cz | Akcie Advanced Micro Devices | Investiční společnost | Obchody | Běžný účet | Ekonomika ČR | SGD | Drahý kov | ex | Snížení daní | Klesající tendence | Technologické firmy | Exchange Traded Fund | Index AEX | Medián | xStation5 | IronFX | Obchodní konflikt | Investiční nástroje | ProCent | Růst spotřebitelských cen | Změny sazeb | Natixis | Finančnictví | Tržní hodnota akcie | Společnost TSMC | Týdenní zpráva z FOREX trhu | SK Hynix | Vyspělé ekonomiky | Portfólia | Japonsko | Vývoj úrokových sazeb | Výkyvy kurzu koruny | Exxon | Primární nabídka akcií | Zemní plyn | Standard & Poor’s 500 | BIIB | Zasedání americké centrální banky | Akciové strategie | Marže | Spotová cena | JPMorgan Chase & Co | Směřování | Výhled pro rok | Arbitráž | Visa | Velké objemy | Prudký růst inflace | Nový koronavirus | Grafy | Large Cap | Aktivum | Japonská centrální banka | Přenos | Společnost XTB | Propad akcií | Merrill Lynch | GMT | U.S. Bank | BNP | Situace | USD/CZK | Mario Draghi | Akciové alokace | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Portfolio manager | Fundamentální ukazatele | Google | Miliardy eur | Stagnace | Tržby | Index Russell 2000 | Finanční systém | Obchodování forex | Časový horizont | Vysoké příjmy | Konsensus | Pozitivní výsledek | Dluhy | Euro STOXX | Dolarová aktiva | Golden Gate | Býčí trh | FOREX | Podnikatelská aktivita | Konsenzus | Růst světové ekonomiky | Turecké liry | Signály | Inflace v ČR | Sazby beze změny | Investiční produkty | Obavy o poptávku | Guvernér | Trader | Jasný směr | Cizí měny | Americké akciové trhy | Dodavatelský řetězec | Dividenda | Peking | Index pražské burzy | GfK | Světové události | HSI | Pokles zásob | Globtrex | Spready | HDP | Měnové kurzy | Důvěra v Německu | Asset alokace | Devizový trh | Načasování | Hlavní akciový index | Skupina G20 | Východní Evropa | Zvýšení dovozních cel | Protekcionismus | Ekonom | Fed funds | Restrikce | Akciové tipy | Optimismus | Index Nikkei 225 | Čínské vlády | Ekonomka | Dolar | Asie a Tichomoří | Euro | Yield | Federální rezervní banky | Banka First Republic | Skokový nárůst | Klid | Investování je rizikové | FED sazby | JP Morgan | Výnosy státních dluhopisů | Zpomalení růstu | Ohlédnutí | Zdanění | NEST | Index euro | Radim Krejčí | Eskalace napětí | Čínská měna | Etoro | Pandemická situace | Akciové portfolio | Globální investoři | Natixis Investment Managers | Politici | USD/CAD | Obchodní bilance | Vládní deficit | Meziroční růst spotřebitelských cen | Vyšší inflace | Brazílie | Prudké výkyvy | Zhoršení ratingu | Freedom24 | Index DJIA | Hospodářský cyklus | Výprodej | Měnové páry | Hodnoty aktiv | AAPL | U.S. Bancorp | Slovensko | Martin Gürtler | Míra inflace v eurozóně | Vývoj trhu | JPMorgan | Salmán | Private equity | AMZN | Akumulace | Zklamání investorů | Obchodní systémy | EUR/CHF | Zdraví | Výrobce luxusního zboží | Paul Volcker | Hřivna | Realitní sektor | Domácí měny | ČTK | Lehman Brothers | Pozitivní výhled | Odhad letošního růstu | Investiční tipy | Předsevzetí | Retail | Hyundai Motor | Stimuly | Ztráty | Dekarbonizace | Česká národní banka | Merkelová | Epidemie koronaviru | ASEAN | Brazilský real | Alokace aktiv | Americké firmy | Spojené arabské emiráty | Technický výhled | Úvěr | Japonský jen | Meziroční inflace | Čínské firmy | Index amerického dolaru | Coffee | FOMC | Federal Open Market Committee | Akcie | Currency | Norská koruna | Index dolaru | Cílová cena | Byznys model | Zvýšení ratingu | Turecká ekonomika | Měnové podmínky | Americké úřady | Výsledek amerických voleb | Nižší úrokové sazby | MSCI China | Nový Zéland | Ekonomický cyklus | Société Générale | Čínský renminbi | 5G | Návratnost | John Hardy | Obchodovat s akciemi | Výhody | Železná ruda | Pražská burza | Základní úroková sazba | Urbanizace | Očkování | Podniky | Index spotřebitelských cen | City | Ropné měny | Týdenní pivot | Automobilka Hyundai | Makléř | Zrychlení růstu | Asijské seance | Koš | Zveřejňování výsledků | Obchodní výhled | AAA | Dodávky energií | Vývoj ceny | Býčí trend | Tým FXstreet.cz | Wealth Management | Dodavatelské řetězce | Domácí akcie | Vývoj měnového páru USD/MXN | Inflační šok | VanEck | Index cen | Světová ekonomika | Češi | Rekordní zisky | Alternativní investice | Převis | ADP report | Obavy z inflace | Podpora ekonomiky | Vývoz | Reuters | OPEC+ | Týdenní zpráva | PEPP | Globální ekonomika | USDJPY | Index VIX | Úroková míra | Realizovat zisk | Hodnota společnosti | Napětí na Blízkém východě | Britská ekonomika | Globální indexy | Technologie | Nižší DPH | Největší propad | Emmanuel Macron | Společnost Apple | Ekonomický výzkum | Exekuce | Uvolněné měnové politiky | Prognózy | Globální recese | Zvyšování cen | Akciové výnosy | Airbnb | Kurz | MSCI Europe | SOK | Daně | Výběry | Tichomoří | Zpřísnění finančních podmínek | Spoluzakladatel | Negativní nálada | DXY | Růst zisků | Globální růst | Asijské burzy | Index Dow Jones Industrial Average | Využití kapacit | Jádrová inflace | Spotřebitelské výdaje | Rusko-ukrajinský konflikt | Barack Obama | Pozornost investorů | Veřejné služby | Index důvěry | Americká ekonomika | Panevropský index | Atlantik | AMD | Konkurenti | Úspěchy | Nejlidnatější země světa | Intermediate | Nezaměstnanost v eurozóně | Jiné měny | Společnost Microsoft | Japonské akcie | Rekord | Hodnota vašich investic | Seance v USA | Světové ekonomiky | NVDA | Výsledky | Komunikační služby | Míra inflace | Obchodní rozhovory | Měnový výbor Fedu | Biogen | Silnější dolar | Rychlý růst | Vlna výprodejů | S&P 500 a Nasdaq | Ekonomické fórum | Michal Stupavský, CFA | Chile | Růst amerických akcií | Bankovní rada | Peněžní zásoba | Střední třída | Investice | Osobní příjmy | Keir Starmer | Evropské banky | Microsoft | Business | Pro investory | Fidelity | Skupina G7 | Plug Power | Fondy peněžního trhu | Potenciál | Zdravotnictví | Podnikatelské aktivity | Long signál na akcie | Delivery Hero | Zpětné odkupy | Výhled na rok 2023 | Špatné zprávy | Big tech | Rally | Investujte | JPMorgan Chase & Co. | Členství v EU | Konkurence | Vyhlídky dolaru | Pokles inflace | Kapitalizace | Švédská koruna | Komoditní stratég | Komunikace | Skupina Saxo Bank | Pravidla hry | Oživení ekonomiky | Německý průmysl | Photon Energy | Americké futures | Lehká ropa WTI | Indie | Bod | Call opce | Výkonnost indexu S&P 500 | Ekonomika eurozóny | Ekonomická aktivita | Aktuální vývoj | Růst ceny zlata | Makrodata | Index volatility CBOE | Zisky | Investiční stratég | Investiční prostředí | Soukromá spotřeba | Delta | Akcie těžařů | Regulace | Deriváty | Šéf Fedu | 100 miliard dolarů | Diverzifikovat | Cyrrus | Dluhopisové trhy | Účet platební bilance | Johnson & Johnson | Fondy | USD za barel | Společnost Huawei | Kurz eura | SAP | Hospodářství | Zotavení | Turecká měna | MSFT | Důvěra | Konsenzus ekonomů | Jak se obchoduje | Pevný výnos | WHO | Vítězství republikánů | Oslabení dolaru | Výplata | Globální hospodářský růst | Situace v Číně | CAC 40 | Americký akciový trh | Alokace investičních portfolií | Výhled do budoucna | Delta Air Lines | Russell 2000 | Ukazatel | Běžný účet platební bilance | Reinvestice | Dlouhá pozice | Index MSCI | Slabší dolar | Obchodní politika | Evropské firmy | Exotické měny | Pravidelný příjem | Měny | Profitovat | Dollar | Akcie VIG | Bankovní domy | Ropa WTI | Fundamentální faktory | Finanční sektor | Akcie GE | Burzy | Výnosy amerických dluhopisů | Hospodářský růst | Cena akcie | Thomson Reuters | Spread | Opatření na podporu ekonomiky | Politická stabilita | CSI300 | Cash flow | Trh s ropou | YouGov | Patria.cz | Ekonomický institut | Export | Finanční rizika | Rusko | Vývoj ceny ropy | Robert Shiller | Signál | Snížení daně | Aktuální cena | FANG | Roční růst | Úbytek | Unicredit | Odkupy akcií | Řízení rizik | Měnová situace | Partneři | PinBar | Futures na americké akcie | Forbes | Geopolitická nejistota | Čtvrtletní výsledky | Zhodnocení | Organizace | Index NASDAQ 100 | Nervozita | Jak uspět | Brands | 1 milion | Reakce investorů | Federální rezervní systém (FED) | Graf indexu | Nemovitostní trh | Stock Exchange | Akcie Biogen | Dominion Energy | Výhled úrokových sazeb | Poptávka centrálních bank | Negativní sentiment | Jižní Korea | Technologičtí giganti | Pokles společnosti | Globální akciové trhy | Valuace | Výsledková sezóna | Prodeje aut | BRKA | FedWatch | Air | Rozšíření | BABA | Technická analýza | AEX | Ruský prezident Vladimir Putin | Nové mutace | Plány | Smíšené výsledky | Toyota | Dosažení zisku | Resistence | Fixní kurz | CEO společnosti | Makroekonomické analýzy | Administrativa | DOGE | CDC | DJI | COVID-19 | Cenové tlaky | Silný trh | Cena ropy WTI | Průměrný český investor | Pozitivní signál | Dluhopisové výnosy | Regionální banky | NFP | Devizové rezervy | Hypotéky | Obchodní dny | Cyklus zvyšování úrokových sazeb | Next Finance | Kurz zlata | InterContinental | Nikkei | Firma Alphabet | Čtvrtletní zisk | Ekonomika USA | Akcie Alibaba | Americké společnosti | State Street Global Advisors | Data z amerického trhu práce | Umělé inteligence (AI) | Myšlení | Evropské akcie | eTrader | Euro Stoxx 50 | Seeking Alpha | Americký trh práce | TIM | Futures na S&P 500 | Propouštění | Energie | Pozornost finančních trhů | Objem | Umělé inteligence | Investiční | Týdenní pivotní body | Britské banky | Nálada | ADS | Americké centrální banky | Dividendové strategie | Sloučení | Příjmy | Insolvence | Investiční manažeři | Bondy | Ekonomické dopady | Pravidelné investování | Prodej | Zobchodované objemy | Rok 2024 | Financial | Podnikatelská nálada v Německu | Zasedání Fedu | RoboMarkets | Bloomberg | ADR | Admiral Markets | Dlouhodobé rezistence | Třída aktiv | Evropská unie | Akcie v Asii | Guru | Tokeny | Britský ministr financí | Index pařížské burzy CAC 40 | Obchodování a investice | Americký PMI | Rozvoj | Hlavní indexy | Capital Economics | Saxo PrivatBank | Bezpečné investice | Silný růst | Mexiko | Vyhlídky | Průmyslová výroba | Finanční trhy | Evropská ekonomika | Udržitelnost | Míra | Colt | Komoditní trhy | Hong Kong | Pokles tržeb | Pandemie nemoci COVID-19 | Divize | Vyšší mzdy | Iberdrola | Růst poptávky | Taiwan Semiconductor Manufacturing | Obchodní nápady | Korekce | Odhady trhu | Špatné výsledky | Výrazný pokles | Makroekonomie | Kvantitativní uvolňování | Obchodní strategie | Panevropský index STOXX 600 | Riziko recese | Asociace | Stimulační opatření | HDP eurozóny | Vakcína | Očekávání investorů | Výkonnost | Předčasné parlamentní volby | Průzkumy | Spotřebitelská inflace | Televize CNBC | Obchodování s akciemi | Carry trade | Index S&P 500 | Německý výrobce | Patrick Harker | Hrubý domácí produkt | Hráči na trhu | Trumpova administrativa | Přehled | Technické ukazatele | Short | Aktivita na trhu | Makléř Wood & Company | Andrew Bailey | Akciový růst | Agentura Bloomberg | Stavebnictví | Spotřebitelská nálada | London School of Economics | Krize | Institut Ifo | Investiční výzkum | High | Rostoucí trend | Politbyro | Oživení světové ekonomiky | TIPS | Beta | Sinopec | Tým InstaForex | OECD | CHF | Obchodování ETF | Měnový trh | Obnovitelné zdroje | Nabídka akcií | Centrum | HDP USA | Index Nikkei | Oslabení koruny | Zprávy o vakcíně | Spot | Růst EBITDA | Zvýšení úrokových sazeb | Růst výnosů | James Bullard | Akcie firem | Otočení trendu | Frustrace | Mutace viru | Příliv kapitálu | Nákupní příležitost | Volby v USA | Zpráva o zaměstnanosti | S&P 500 | Ekonomický a strategický výzkum | Prosincová inflace | JDE | Podpora | Ministři financí | Ceny zboží | Historická data | Prognóza ČNB | Alibaba Group Holding | QE | MT4 | First Republic | Řešení problémů | Růst tržeb | Amundi | Spojené království | Japonský premiér | Světová banka | Mexické peso | Cena | Maloobchodní prodeje | Očekávané výnosy | Vlny koronaviru | Markéta Šichtařová | Německá vláda | Německo | Digitalizace | Makroekonomické ukazatele | Krach | Výsledky bank | CNN | Komerční banky | Apple | Zadlužení | Rozpočet | Komodita | Pohyb cen | Širší trh s kryptoměnami | KKR | Důsledky krize | Steen Jakobsen | Americký trh | Zahraniční společnosti | Arm | Snížení sazeb | Arnault | Prime | Nižší růst | DOT | CME Group | BAT | Česká ekonomika | Kurzy | IG | Finanční prostředky | Slabší euro | Zpomalující růst | Partners | Ekonomické údaje | Sázkové kanceláře | Nové rekordy | Ekonomická data | Situace na trhu | Fidelity International | Přehled kurzů | Geopolitická nestabilita | Otevírání ekonomik | Drahé kovy | Inflace v listopadu | Zastavení výroby | Evropské akciové indexy | Upisování | Maďarská měna | Bernard Arnault | Úrokový diferenciál | Co bude | Akciové fondy | Medvědi | Technologický index Nasdaq Composite | DAX | Zbrojovky | Tweety | Erste | Ekonomická rizika | Rezervy | Podnik | Zavedení cel | Forexu | Japonský trh | Debata | Kurzy měn | Akcie Alibaba (BABA) | Server CNBC | Agentura DPA | Akcie společnosti | Sony | Obchodní válka | Kypr | Fiskální stimuly | EUR/SEK | ishares China | Indikátor důvěry | Báze | Měnový stratég | Zlato | Ekonomika | Měny&Sazby | Devizový kurz | WEF | Slabé euro | Inflace v Německu | Geopolitika | Desetileté dluhopisy | Pozitivní výsledky | Denní graf | CFA | SEC | Komentáře Fedu | Schodek | Indikátory | Ticker | Odpovědnost | Sankce na Rusko | Oslabení | Akciové futures | Finanční situace | EUR/TRY | Dodávky ruské ropy | Energetické krize | Jak na pravidelný příjem | Majetek 500 nejbohatších lidí | Evropské akciové trhy | Šéfka Fedu | IPO Airbnb | Práce | Výnosnost | Schwab | Úspěch | Investiční příležitosti | Intel | Depozitní sazba ECB | Společnost Amazon | Likvidita | Jihokorejský Kospi | Britské referendum | Cíle | Prognóza ECB | BTC/USD | Kryptoměny | Forex trading | Bezpečnost | Odhady růstu | Evropský akciový trh | Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) | Likvidní | Obchodní účty | Holding | Cena americké ropy WTI | Banky | Buy | Akcie ČEZ | Daňové změny | Hodně peněz | Francouzské akcie | DAX 30 | Výrobci čipů | Automotive | XPeng | Vlády | Retail Investor Beat | Nebezpečí | Americká vláda | Express | ECN broker | Investiční divize | Širší trh | Kotace | Investiční společnosti | Taiwan Semiconductor | Investiční skupina | Malý prostor | Dlouhodobá strategie | Šance | Investiční instrumenty | Tržby společnosti | Daně z příjmů právnických osob | FIXED | Investiční platformy | Renaissance Capital | Akcie NIO | Bilance zahraničního obchodu | Fundamenty | Zkušení investoři | Bankrot | Očekávaný růst | Úrokové výnosy | PMI v eurozóně | Netflix | Poptávka po ropě | Výplaty dividend | Zisk na akcii | GM | Wall Street | Halliburton | Průlom | Forexové obchody | Instrumenty | Vysoké úrokové sazby | Datová centra | Analýza | Procter & Gamble | Ministr financí | cTrader | Kurz EUR | Tisková konference FOMC | Zlepšení | Japonský index Nikkei | Sazby Fedu | Světové akciové trhy | ČR | Dot-com | Manažer fondu | XTB | Meta Platforms | Dlouhodobý investor | Uzavření dohody | Index amerických akcií | Kurz EURUSD | Asijské akciové trhy | CAPEX | Index MSCI All Country World | Intervenovat | Zvyšování úroků | Německé státní dluhopisy | Tržní kapitalizace společnosti | Solidní výsledky | Americký Fed | Program nákupu dluhopisů | Čínské akcie | Ratingové agentury | Tipy na zajímavé akcie | Pozice | Vítězství nad inflací | Stock | Čínská ekonomika | Současná situace | Portfolia | Holdingová společnost | Oxfam | Ekonomická expanze | Spotová cena zlata | OCI | Pullback | Singapurský dolar | Market Maker | Příprava | LES | Dlouhé pozice | Creditas | Platební neschopnosti | Chevron | Akcie Morgan Stanley | Kovy | Švýcarský frank | Vývoj měnového páru USD/JPY | Výrobce čipů | Hillary Clintonová | Dolarový index DXY | Analytik Broker Consulting | Vyšší volatilita | Kancléřka Angela Merkelová | Peníze z prodeje akcií | Market | Měnová autorita | Technologický sektor | Nákupu státních dluhopisů | Cenné papíry | Varianta delta | Stoxx | Lídři | Výrobci léků | Medvědí trh | LSEG | Americká lehká ropa WTI | Vývoj HDP | Globální dluhopisový index | Support | General Electric | Dluhový strop | Cenný papír | Farmaceutické společnosti | Brokeři | Potravinové krize | Nezaměstnanost mladých | Standardní odchylka | Waste Management | FX | Zajímavé výnosy | Vývoj ceny zlata | Náklady na úvěry | Globální HDP | Finanční ústav | Texas | Trumpova cla | Bilion dolarů | Inflační tlaky | Uvolňování měnové politiky | Akcie čínských společností | Družba | Import | Kurz amerického dolaru | Western Union Business Solutions | Investiční banka | Globální ekonomický výhled | Finální odhad | Spokojenost | Služby | Meta Platforms Inc | Okénko finančního trhu | Americký průmysl | Vzestup ceny | Short Interest | Spotřební zboží | Rizikovější aktiva | Tržní očekávání | Návrat inflace | Měnové války | OPEC | Technologický pokrok | Ministryně financí | Broker | Energy Aspects | Pokročilé technologie | Magnificent 7 | Peněžní zásoby | Fio banka | Řetězce | Zrychlení inflace | Sentiment | SNB | Nízká volatilita | Evropská banka | Experti | Trendy na trhu | Jaroslav Tupý | Alcoa | Pokles výnosů amerických státních dluhopisů | NYSE | Investoři | Americká ropa | Nižší sazby | Prodejní tlak | Míra nezaměstnanosti | Ceny ropy dnes | Spotify | Evropský index | Alibaba Group | Bohatý | Indikátory důvěry | Největší pokles | Nákupy aktiv | REGN | Pokles zisku | Occidental Petroleum | Zásoby ropy ve Spojených státech | Průměrná hodnota | Spotřebitelská důvěra v Německu | Zlatá horečka | Technologický gigant | Politická krize | Spotřebitelé | SaxoTrader | Zkrocení inflace | Program nákupů dluhopisů | Výprodej akcií | Obchodní spor | Rostoucí výnosy | Investiční ředitel | Vzdělávání | Optimistická očekávání | Nákupní příležitosti | Embargo | Růst hrubého domácího produktu | Indexy nákupních manažerů | Investment Managers | Polsko | Čínská vláda | Čtvrtletní zprávy | Ceny potravin | Nikkei 225 | AUDUSD | NFT | Výnosy německých dluhopisů | Rezistence | Index Dow Jones | Měnové riziko | Auta | Projekce | Simplify Asset Management | Analytici společnosti | Saxo Bank | Zpravodajství | Multi-Asset obchodování | Klíčový support | Spotřebitelská poptávka | Vakcíny proti koronaviru | W1 | LinkedIn | Velké banky | Put opce | Základní úrok | Akcie Nvidia | Obchodujte | BofA Global Research | Nařízení | Snižování daní | Bond | Pinduoduo | Zdražování | Ropy | Guvernér Rusnok | Prudké pohyby | Ben Laidler | RBA | Makroekonomická situace | Stabilní zisky | Struktura | S&P 500 a Dow Jones | Macquarie | Vývoj měnového páru EUR/JPY | IPO | Zvolený prezident | Tržby z prodeje | Pomalý růst | Ocenění akcií | Historicky nejnižší | Dnešní obchodování | Měnový pár EUR/USD | Levné akcie | Předseda | Invesco Ltd. | Generace Z | Hospodářské výsledky | Internetové bubliny | Pohyby kurzu | Růst cen potravin | Americké ekonomiky | Wirecard | Jádrový index | Obchodní vztahy | Úročení | Cena za akcii | Finančník | USD | Vývoj dolarového indexu | Zveřejnění zprávy | Růst v Číně | Trh s nemovitostmi | Rio Tinto | Tištění peněz | Cena americké ropy | Globální pandemie | Peso | Kabinet | Emoce | Složení portfolia | Kurz jüanu | Loonie | Technologické tituly | Nové příležitosti | Martin Krištoff | PayPal | Sektor polovodičů | Čínské úřady | Nasdaq a S&P | Počet nových žádostí o podporu | Der Spiegel | Investing.com | Dluhopisy s vysokým výnosem | Warren Buffett | Obrovské množství peněz | Vyšší úrokové sazby | Statistický úřad Eurostat | Výroční zpráva | Praktické tipy | Silný dolar | BMW | Dluhopisové fondy | Výkonnost dolaru | Výkonnost fondů | Nízké úrokové sazby | Tržní podíl | Čistá energie | Hlavní úroková sazba | Tencent | iPhone | Posilování eura | Vývoj akcií | Cena ropy | Zpomalení ekonomického růstu | Analytička společnosti | Obavy z recese | Akciové burzy | Federální rezervní systém | Paul Jackson | Rusové | Události ve světě | Americké ministerstvo | Čínská centrální banka | Kupní síla | CZ | Earnings | YCC | Průraz | Program nákupu aktiv | Tlak medvědů | Australský dolar | New York Stock Exchange | Inflace ve službách | Pokles HDP | Rallye | Propad | Konec roku | Bankovnictví | Dezinflace | Rakousko | Srí Lanka | Zlomový okamžik | Zpomalování ekonomiky | ANO | Britské libry | Pokles eura | Guvernéři centrálních bank | Úvěrové pojišťovny | Magnificent Seven | Objemy obchodů | Akciové valuace | Hospodářské oživení | Sumitomo | Finanční ztráty | Agentura AP | Economic | Růst eura | Nemovitosti | WBA | Turecká centrální banka | Evropský trh | Jihokorejský KOSPI | Stimulační program | Markets | USD/CHF | Samsung Electronics | Úrokové sazby Fedu | Repo operace | Čínský statistický úřad | Index CSI 300 | Carl Icahn | Cyklus zvyšování úroků | Akcie Advanced Micro Devices (AMD) | Dluhopisoví investoři | Smíšené zprávy | Invest | Rok 2024 | Dividendové akcie | Kanada | Ruská invaze | ISIN | Nejistota | CME | HDP v eurozóně | Makroekonomické údaje | Broker Consulting | Akcie technologických společností | Investice do fondů | Profesionální obchodník | Rizikové investice | Apreciace | Německý Ifo index | Kryptoměna | Ekonomie | Čeští investoři | Activision | Akcie IBM | Opce | Eurobondy | Nvidia | Investment | ING | Libra klesá | MetaTrader 4 | Dlouhodobí investoři | Zahraniční investice | Internetové společnosti | Česká republika | Swap | Ceny komodit | Fixed income | Indexy | BofA | Státní dluhopisy | Americký dolar | VaR | Kurz eura vůči dolaru | Akcie Monety | 737 MAX | Global Advisors | Makro | Evropská centrální banka | Příjmy a výdaje | Americká centrální banka (Fed) | Švédsko | Koruna dnes | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | IFO index | Akcie Philip Morris | Čínští investoři | ECB | Stoxx 600 | NBP | Euro (EUR) | Ekonomiky eurozóny | Splatnost | Výkonnost akcií | Velikost pozice | 500 nejbohatších | Spiegel | Růst ceny | Forward | Měnová politika | Asijské země | Alokace | Index euro stoxx 50 | Ziskovost | Doporučení | Oslabení japonského jenu | Růst čínské ekonomiky | ECN | Inflační očekávání | Technologické inovace | Francouzský prezident | Hardware | Body | Rozkolísanost trhu | Konečná sazba | Parita | Swiss Life Select | Růst produktivity | Krypto | Evropské země | Pákistán | Payrolls | Diverzifikace portfolia | Vývoj měn | ROCE | Spekulace | Měny regionu | Paradox | Vzrušení | Reálné příjmy | Vysoké zisky | HDP v ČR | Navýšení | Omikron | Akcie Alphabet | Referendum | Týdenní pokles | Americká cla | Zasedání amerického Fedu | Hodnoty měny | GOOGL | Cykly | Clemens Fuest | Politická opatření | Lockdowny | Krypto aktiva | Banka JP Morgan | EU | Bankovní sektor | Ekonomický výhled | Miliardy | Problémy v dodavatelských řetězcích | ARM | PBOC | ASX 200 | Americké dividendové akcie | Firemní dluhopisy | Silné euro | Politické riziko | Indie a Čína | Pimco | Bank of America Merrill Lynch | Caixin | REIT | Western Union | Materiály | Forex obchodování | PMI ve službách | Globální trh | SVB | Globální finanční trhy | Poptávky po ropě | Bezpečné měny | Slábnoucí americký dolar | Nejistoty na trzích | Jak investovat | Vedlejší účinky | Hospodářské statistiky | Prodeje | Devizy | Pracovní síly | Komunistické strany | Fúze | Akciový trh | Uhlí | Evropské dluhopisy | Ekonomické prostředí | Kauza | Akcie Rio Tinto | Vyšší cla | Intradenní obchodník | Investor | USD/JPY | Put | Sazba Fedu | Americké vlády | Trump 2.0 | Akciové trhy v Asii | Jerome Powell | Uvalení cel | NZD | Ukazatele | American Express | Měnový pár | Korporace | Prudký pokles cen | Šíření koronaviru | Emitenti | Strategy Research | Světové akciové indexy | Průmyslový index Dow Jones | Nové údaje | Dynamika HDP | Strukturální změny | Obchodování Futures | Saudi Aramco | Banka | Produkce ropy | Jihokorejský won | Tchaj-wan | Země eurozóny | Obchodování na forexu | Vlastnictví | Markit | Podnikatelské klima | Významné události | Index technologického trhu Nasdaq | Úřady | Američané | Jihokorejské akcie | Počet zaměstnaných | Graf dne | Český investor | Čínské investice | UNCTAD | Nárůst rizikové averze | Philadelphia SE Semiconductor | Makléřské společnosti | Nízká inflace | Baker Hughes | Globální akcie | Graf akcie | CNBC | Konkurent | Oživení ekonomik | SPX | Domácí poptávka | Statistika | Výzvy | Další pokles | Spotřebitelské ceny | Indonésie | Jihoafrický rand | Snížení cen komodit | Ocenění | News | Home Depot | Index DAX
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Růst | Reuters | Obchodování | Banka | Pokles | Banky | ČTK | Indikátor | Trading | Cena | | Pivot

Předchozí klíčová slova

Rozumnyinvestor.cz
Rozuzlení ukrajinské války
Rozvaha
Rozvaha ČNB
Rozvaha Groupon
Rozvaha společnosti
Rozvaha společnosti Altria
Rozvahy ECB
Rozvahy Fedu
Rozvíjející se ekonomiky

Následující klíčová slova

Rozvíjející se země
Rozvíjení dobrých obchodní návyků
Rozvíjení tradingových dovedností
Rozvíjet svoje schopnosti
Rozvíjet zdravé návyky
Rozvinutá výroba
Rozvod Gatesových
Rozvoj
Rozvoj automobilky
Rozvoj blockchainové infrastruktury
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Fintokei 10 000 000 Kč
Potvrďte prosím... Zavřít