Čtvrtek 18. duben 2024 02:48
reklama
Fintokei SwiftTrader
reklama
Purple Ebook: Svíčkové a cenové formace
reklama
Fintokei ProTrader
reklama
Fintokei SwiftTrader

Emerging markets

img

Trhy kvůli sporu USA a Číny nervózní, ale zatím nepanikaří. Ropa začíná ztrácet

11.07.2018 Téma středeční seance se na finančních trzích zdá být už od brzkých ranních hodin zcela jasné. Je jím hrozba dalších cel na čínské dovozy v objemu až 200 mld. dolarů, které by na Čínu mohly Spojené státy uvalit už koncem příštího měsíce. Trh se zároveň děsí toho, jakým způsobem by na tato cla případně odpověděla Čína, jak by na její odpověď odpověděly USA atd. atp. I dnešek tedy dokazuje, že téma obchodní války z trhů rozhodně nemizí, i když nutno dodat, že trhy stále zůstávají v relativním klidu, když implikovaná volatilita na S&P500 roste pouze na 13,5b. a futures na indexy v USA ztrácejí sotva procento. Trhy jsou tedy v nervózním, ale stále kontrolovaně nervózním, režimu.
img

Obrázky dňa: Aj napriek uťahovaniu FEDu je dostupnosť úverov v USA na dlhodobých maximách

11.07.2018 Podľa prieskumu medzi malými a strednými podnikmi vzrástla dostupnosť úverov na najvyššiu úroveň od roku 2004. A to v situácii, kedy FED zodvihol sadzby z miním o 1,75 percentuálneho bodu. Vyzerá to teda tak, že FED so zvyšovaním sadzieb prišiel práve včas. Podľa všetkého teda zvyšovanie sadzieb príliš ekonomike neprekáža, naopak keby boli sadzby nižšie, tak by to mohlo mať za následok rýchlejší rast cien alebo rýchlejší rast zadĺženia súkromnej sféry (@TheStalwart):
img

Rozbřesk: Erdogan utahuje šrouby, políčeno má na centrální banku

11.07.2018 Ani ne tři týdny od znovuzvolení Recepa Erdogana prezidentem je zřejmé, že se Turecko vydává opačným směrem, než trhy tajně doufaly. Erdogan totiž začal ihned po inauguraci úřadovat přesně v intencích svého neortodoxního ekonomického přístupu, nově navíc posílen rozsáhlými prezidentskými pravomocemi. A to samozřejmě těžce nese turecká lira, která se v obavách o další vývoj opět propadla poblíž rekordních hodnot vůči americkému dolaru.
img

Rozbřesk: Chaos v Británii, aneb brexit opět na scéně

10.07.2018 Jen co dozněly výstřely na frontě globální obchodní války mezi Spojenými státy a Čínou, se o pozornost znovu hlásí britské ostrovy. Nejedná se přitom o úspěch anglických fotbalistů na mistrovství světa v Rusku, ale o rodící se vládní krizi v království. Tu rozpoutala rezignace dvou klíčových postav kabinetu premiérky Mayové - ministra pro brexit Davida Davise a ministra zahraničí Borise Johnsona - kteří odmítají její návrh tzv. měkké podoby brexitu.
img

Hrozba inflace ustupuje

09.07.2018 Ostře sledovaná data z amerického trhu práce minulý týden nepřinesla dolaru žádné zisky. Radovat se mohly především měny emerging markets včetně české koruny. Riziko akutního přehřívání největší světové ekonomiky se totiž snížilo a americké úrokové sazby nebudou muset růst tak rychle.
C:\\fakepath\\TOP5-04072018-LV-21.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

04.07.2018 1) Ve Spojených státech je dnes státní svátek (Den nezávislosti), tamní banky a burzy budou uzavřené.
img

Okurková sezóna podle Bank of America může dostat hořký nádech

04.07.2018 Vývoj na finančních trzích se nápadně podobá roku 1998. To si myslí investiční gigant Bank of America. Rozvojové trhy či tzv. emerging markets zažívají kvůli silnějšímu dolaru a vyšším sazbám v USA výprodej, zatímco v důsledku optimismu, který zachvátil americkou ekonomiku, technologické společnosti vystoupaly na nová maxima. To vše kopíruje scénář z doby před 20 lety.
img

Rozbřesk: O přecitlivělé koruně a polské ústavní krizi

04.07.2018 Začátek prázdnin ukazuje, že korunu dokáže v tuto chvíli potrápit prakticky cokoliv. Ať to byly nejprve problémy širších rozvíjejících se trhů jako turecká lira nebo mexické peso, později strach z měnové expanze maďarské centrální banky, německá politická krize a v neposlední řadě eskalace polské ústavní krize.
img

Rozbřesk: Černého Petra střední Evropy přebral zlotý. Čínský jüan nemůže najít dno

03.07.2018 Podle Donalda Trumpa je “Evropa stejně špatná jako Čína, jen trochu menší”. “Mohou k nám vyvážet Mercedesy a naše auta nechtějí”, doplnil svoji stížnost Donald Trump. To vyvolalo na trzích obavy z blížícího se zavedení cel na dovoz evropských aut. Německo v tandemu se střední Evropou je přitom největším vývozcem aut na světě, i proto výhružku nikdo nebere na lehkou váhu. Evropská komise poslala na začátku týdne do Washingtonu detailní zprávu vysvětlující Donaldu Trumpovi, proč na zavedení cel bude bit především on sám a jeho voliči. Proč?
img

Shrnutí červnového vývoje na finančních trzích

02.07.2018 Americká centrální banka (Fed) 13. června zvýšila základní úrokovou sazbu – Fed funds rate – o čtvrt procentního bodu na pásmo 1,75 – 2,0 %.
img

Dolar opět silnější na většině měnových párů, risk-off efekt zatím nepolevuje

02.07.2018 Vstupujeme do prvního obchodního týdne druhé poloviny letošního roku a i tentokrát je nervozita na trzích jasně viditelná. Nálada zůstává po slabém minulém týdnu mizerná a na vině je opět hlavně strach z obchodní politiky v USA a nově také obavy o osud německé koaliční vlády, kterou ohrožují rozpory mezi CDU a CSU. K tomu všemu se navíc přidává dopad silného dolaru, který i nadále potápí především měny emerging markets ekonomik. Na silný dolar, a na půtky mezi USA a Čínou, začíná výrazně doplácet například čínský juan, který má za sebou jeden z nejhorších měsíců za posledních 20 let, když se na páru s dolarem propadl za poslední dva týdny o více než 4 % až na úroveň 6,67 CNY.
img

Rozbřesk: Německá politická krize může dopadnout na euro i na korunu

02.07.2018 Začíná první prázdninový týden, který by za normálních okolností měl být velice klidný. Spojené státy slaví Den nezávislosti a my v Čechách Cyrila a Metoděje s Janem Husem. Nakonec ale může být kvůli politickému napětí a obchodním přestřelkám na trzích živěji.
img

Jaká ETF obchodovat v Evropě?

30.06.2018  V návaznosti na nedávné omezení nákupu ETF na US burzách pro obyvatele EU jsme pro Vás připravili sumář k těm...
img

Jaká ETF obchodovat v Evropě

29.06.2018 V návaznosti na nedávné omezení nákupu ETF na US burzách pro obyvatele EU jsme pro Vás připravili sumář k těm produktům, které jsou pro investory nejoblíbenější. Jedná se o průřez produkty, které zpravidla již mají na trhu nějakou historii, jsou regulovány a mohou tak investorům nahradit ty z USA.
img

Emerging markets měny za sebou mají hodně slabé čtvrtletí

28.06.2018 Druhý kvartál se nám pomalu chýlí ke svému konci a především pro měny emerging markets(EM) ekonomik se o příznivý kvartál rozhodně nejednalo. Pod tlakem byly prakticky všechny, přičemž hned pět z koše nejvíce obchodovaných EM měn zaznamenalo ztráty vyšší než 10 %. Ze všech nejhůře na tom bylo argentinské peso, které od začátku dubna ztratilo více než čtvrtinu ze své hodnoty.
img

Úprk do USD nepolevuje

28.06.2018 Nadšení na české koruně ze včerejšího zvýšení úrokových sazeb ze strany ČNB nevydrželo dlouho. Všeobecná nechuť nakupovat „rizikové“ měny zahnala EUR/CZK zpět k 26korunové hranici. Ostatní emerging markets měny zažívají ještě hlubší propad, který má jednoho jmenovatele a tím je návrat peněz zpět do USA.
img

Rozbřesk: Jestřábi z ČNB v akci

28.06.2018 Neuplynuly ani celé dva měsíce a ČNB radikálně změnila svůj postoj a zvýšila své úrokové sazby. Zatímco při minulém zasedání centrální bankéři hovořili o růstu sazeb na přelomu roku, slábnoucí koruna spolu s přehřívajícím se pracovním a realitním trhem je přesvědčily zasáhnout výrazně dříve. Hlavní úroková sazba ČNB se tak po včerejšku dostala na úroveň 1 %, kde byla naposledy v roce 2009. Diskontní sazbu, za kterou si banky ukládají volnou likviditu na jeden den, ponechala na 0,05 %, lombardní zvedla na 2 %. Vrací se tedy k rozpětí, kdy se tyto mezní sazby pohybují jeden procentní bod od dvoutýdenního repa.
img

Dohoda OPEC: Produkce ropy stoupne jen mírně. Cena to dělá už teď

22.06.2018 Ceny severomořské ropy Brent i lehké americké ropy WTI rostou řádově o 2 procenta v reakci na únik obsahu dohody ropného kartelu OPEC ohledně budoucího nastavení limitů produkce černého zlata. Ta zamíří mírně výše jako kompenzace za výpadek části produkce na straně jedné a jako odpověď na rostoucí světovou poptávku na straně druhé. Změny mají nabýt platnosti k 1. červenci tohoto roku.
img

Monitor politiky centrálnych bánk: Najlepšie prostredie pre uťahovanie má naďalej FED

21.06.2018 Keďže Nový Zéland v noci zverejnil HDP za prvý kvartál, tak som bol schopný skompletizovať heatmapu prostredia pre politiku centrálnych bánk (pre tie meny, ktoré sa dajú obchodovať cez XTB). Jej cieľom je ukázať, že akým smerom by sa mohla vyvíjať politika jednotlivých centrálnych bánk, čo je kľúčové pre vývoj na menových trhoch. Sú v nej štyri ukazovatele:
img

Bank of England prekvapila: Zvýšenie sadzieb sa blíži, začína sa hovoriť o kvantitatívnom uťahovaní

21.06.2018 Po FEDe a ECB prekvapila v júni trhy aj Bank of England (ďalej BoE) A to pozitívne. Poďme pekne po poriadku a pozrime sa najskôr na to, čo sa podľa britskej centrálnej banky zmenilo od posledného zasadnutia, ktoré sa uskutočnilo pred šiestimi týždňami.
img

Rozbřesk: Nedostatek lidí bariérou pro další růst české ekonomiky, obchodní válka eskaluje

19.06.2018 Napětí na českém trhu práce je čím dál větší, jak už ostatně každý měsíc naznačují statistiky nezaměstnanosti i volných pracovních míst. Míra nezaměstnanosti klesá a vlastně je už nejnižší v historii samostatné ČR a vlastně i ve srovnání se všemi ostatními členskými zeměmi EU. Podle domácích statistik jsou nyní tři procenta lidí bez práce, nicméně pokud se podíváme na srovnatelná data za celou Unii, tak míra nezaměstnanosti dosahuje aktuálně jen 2,2 %. Lidí, kteří si aktivně hledají práci a jsou do ní schopni (či ochotni) nastoupit během dvou týdnů, je výrazně méně, než naznačují data z úřadů práce. Pak nám vychází, že vlastně na jedno volné pracovní místo nepřipadá jeden nezaměstnaný, ale že jeden člověk bez práce si může (v průměru) vybírat hned ze dvou volných míst. A těch je aktuálně něco přes 280 tisíc, tedy pokud budeme brát v úvahu údaje pouze tak, jak jsou uvedena ve statistikách úřadů práce.
img

Obrázky dňa: Akcie v posledných týždňoch ignorovali obchodné vojny. Bude tento trend pokračovať?

18.06.2018 Európske akcie dnes otvorili obchodovanie v mínuse, futures na americké tiež. Dôvodom sú nové americké clá na Čínu a obavy z následných protiopatrení a protiopatrení na protiopatrenia. Kým v marci akcie po správach ohľadom obchodných vojen padali, tak v posledných týždňoch ich ignorovali. Môže to znamenať dve veci – 1) trhy boli príliš optimistické ohľadom diplomatického riešenia a akcie majú preto priestor pre výraznejší pokles; 2) investori si medzičasom vypočítali, že prípadné dopady na zisky nebudú veľké a preto sa viac sústredia na iné správy. Pokiaľ je správna prvá možnosť, tak trhy nemusí čakať dobrý týždeň (@Schuldensuehner):
img

Pohled na můj trading měnových párů EUR/USD a EUR/CZK

15.06.2018 Tento týden byl pro měnový pár EUR/USD opravdu velmi výživný. V úterý a ve středu zasedal americký FED, ve čtvrtek byl na programu meeting ECB. Vše bylo nastaveno tak, že se zvýšením úroků v USA se všeobecně počítá a ECB oznámí ve čtvrtek konkrétnější plán ukončení kvantitativního uvolňování (QE) a naznačí možnost zvyšování sazeb někdy na jaře příštího roku.
img

Rozbřesk: Revoluční zasedání ECB?

14.06.2018 Dnes startuje jedno z nejdůležitějších zasedání ECB v tomto roce. Italská politická krize v druhé polovině května znamenala pro řadu investorů jediné - opětovný odsun konce měnové expanze (QE) do nedohledna. Dnes ovšem vypadá všechno jinak. Po zklidnění italského napětí, centrální bankéři nastartovali jestřábí “kanonádu” - Hansson, Knot, Weidmann, ale především hlavní ekonom ECB Peter Praet. Ten je současně jedním z duchovních tvůrců a největších zastánců politiky QE v ECB a současně také jednou z největších holubic v bankovní radě. Jeho slova o tom, že je inflační cíl ECB skoro naplněn a je třeba přehodnotit QE, mají tedy velmi silnou váhu.
img

Čo čakať od zasadnutí FEDu a ECB?

13.06.2018 Dnes zasadá FED a zajtra ECB. Pozrime sa na to, čo je možné čakať od týchto udalostí, ktoré pravdepodobne zahýbu trhmi.
img

Rozbřesk: Fed znovu utáhne měnové šrouby a dále přiostří rétoriku

13.06.2018 Globální trhy a speciálně v poslední době trápící se emerging markets by se měly mít na pozoru. Večer nás totiž čeká zasedání Fedu s celou paletou jestřábích kroků, přičemž ne všechny jsou zahrnuty v tržních cenách.
img

Ultimátní průvodce pro obchodování ETF

08.06.2018 Pojem ETF se v posledních letech stále více objevuje ve spojení s obchodováním na burze. Ale rozumí obchodníci, co se pod pojmem obchodování ETF skutečně skrývá?
img

Obrázky dňa: Rast kolektívne vyjednaných miezd v eurozóne poskočil na päťročné maximum

08.06.2018 Medziročný rast miezd v eurozóne, konkrétne tých kolektíve vyjednávaných, vyskočil v prvom kvartáli z 1,56% na 1,86%. To ne najvyššia úroveň za posledných päť rokov. Zrejme aj to je dôvod, prečo začali byť predstavitelia ECB zrazu optimistickí ohľadom budúceho vývoja úročenia. Z historického hľadiska je to však stále málo, pred krízou sa tento rat pohyboval v koridore 2-2,5% (@Schuldensuehner):
img

Obrat na dolaru se blíží

08.06.2018 Je až překvapivé, kolik zisků v posledních týdnech nasbíral americký dolar oproti ostatním měnám. Především pak posílení vůči měnám emerging markets bylo relativně prudké, přičemž důvodů pro takový pohyb příliš nebylo. Ceny komodit, které většinou mají vysokou korelaci s měnami rozvíjejících se trhů kvůli jejich rizikovosti a rostoucí spotřebě tamtéž, zůstaly na svých úrovních při nízké volatilitě.
img

Trhy dnes: EURUSD nad 1,18. Divoký deň pre emerging markets

07.06.2018 Euro pokračuje v raste. Aj naďalej ťaží zo včerajších vyjadrení viacerých popredných členov ECB, podľa ktorých by sa malo kvantitatívne uvoľňovanie skončiť v tomto roku a v prvej polovici budúceho by mali ísť sadzby nahor. To, že trhy očakávajú rýchlejšie zvyšovanie sadzieb ukazujú jednak dlhopisové trhy, na ktorých pokračuje rast výnosov a aj futures trhy, ktoré započítavajú vyššiu pravdepodobnosť zvýšenia sadzieb. Do konca roka 2019 je aktuálne započítané zvýšenie sadzieb o 25 bázických bodov (teda z -0,4 % na -0,15%), ešte predvčerom to bolo menej ako 20.
img

Vývoj a výhled na finančních trzích

05.06.2018 USA odstoupí od smlouvy o íránském jaderném programu. 8. května to oznámil americký prezident Donald Trump. Na Írán USA uvalí nové tvrdé sankce. Přitom podle Mezinárodní agentury pro atomovou energii Írán dohodu dosud plnil.
img

Česká koruna oslabila omylem

31.05.2018 Česká republika se aktuálně profiluje ve velmi dobrém světle. Silný ekonomický růst doprovázený vysokými veřejnými přebytky a nejnižší nezaměstnaností mezi všemi vyspělými zeměmi. Hospodářství roste zdravě bez přílišného zadlužování domácností či podniků, takže nelze mluvit o čekání na krach bublinově nafouklé ekonomiky.
img

Tyto měny vybočují z řady

28.05.2018 Americký dolar si drží svou sílu a nestačí mu sekundovat ani měny vyspělých, ani rozvíjejících se zemí. Přitom v rámci globálního silného ekonomického růstu, který zvedá ceny komodit, se měnám emerging markets historicky daří, jak jsme mohli vidět v letech 2008 a 2011. Vysvětlením by mohlo být celosvětově zvýšené finanční nebo politické riziko, což v době agresivní zahraniční politiky Donalda Trumpa a nestabilitě na Blízkém východě dává smysl a rizikovým měnám obecně škodí. V tom případě bychom však čekali výrazné zisky u tzv. bezpečných přístavů - švýcarského franku i japonského jenu. Ani zde však kurzy měnových páru teorii neodpovídají.
img

Technická analýza: Koruna v defenzívě, euro nejníže od loňského listopadu

25.05.2018 V důsledku vyšších amerických výnosů na desetiletém dluhopisu se dostala do defenzivy většina měn emerging markets včetně české koruny. V oslabování pokračovala domácí měna vůči euru do konce týdne, kdy se ji podařilo lehce stabilizovat v okolí hodnoty 25,80 EURCZK. Na otočení trendu to zrovna nevypadá a koruna tak bude mít co dělat, aby se ubránila býčímu trendu hlavní evropské měny.
img

Volatility report: Americké indexy zatím zůstávají v klidu. Silný dolar a utahování v USA ale začínají doléhat na globální trhy

25.05.2018 Další týden se pomalu chýlí ke konci a tentokrát se obchodníci na finančních trzích rozhodně nenudili. Po kratším období klidu se na trhy opět vrátila nervozita, která se ale tentokrát netýkala ani tak Spojených států, jako spíše ostatních světových indexů. K růstu averze k riziku pomohlo tentokrát více menších faktorů, mezi které se řadí například kolaps turecké liry, situace na italské politické scéně (a její dopad na evropské úrokové spready), další signály o zpomalování světové ekonomiky a v neposlední řadě i velmi čerstvé rozhodnutí Donalda Trumpa zrušit červnový summit se Severní Koreou. Tohle všechno však doléhalo více na zbytek světa než na USA, což je jasně patrné i ze srovnání amerického indexu S&P 500 a německého DAXu. Zatímco v USA totiž indexy více méně stagnovaly, v Evropě byly pod tlakem.
img

Rozbřesk: Turecká nákaza na forexu ve střední Evropě? Racio se hledá jen těžko…

25.05.2018 Kdo někdy zavítal do Turecka, tak asi potvrdí, že rozdíly mezi touto zemí a střední Evropu jsou zřejmé, přičemž vyloženě výrazné odlišnosti se neomezují jen na jiný přístup k designu toalet. Skutečně, charakter tureckého hospodářství je i v 21. stoletím na hony vzdálen české, polské či maďarské ekonomice. Přesto to podle chování devizových trhů vypadá, že investoři/spekulanti aktuálně hodili středoevropské měny do jednoho pytle spolu s tureckou lirou. Odborně se tomu říká tak, že regionální devizové trhy postihla finanční nákaza, kdy výprodej jednoho aktiva zasáhne i ostatní (aktiva/měny) ze stejné třídy. Mohla by mít však turecká nákaza ve střední Evropě nějaký racionální podtext?
img

Rozbřesk: Turecká lira zastavila pád. Alespoň prozatím

24.05.2018 Po výprodeji ruského rublu a argentinského pesa se aktuálně strasti emerging markets zhmotnily především v turecké liře. Včerejší intervence turecké centrální banky, která mimořádně zvýšila úrokové sazby o 300 bps na 16,5 %, sice zastavily její prudký propad, nicméně vyhráno lira zdaleka nemá. Turecká ekonomika se totiž měsíc před klíčovými prezidentskými volbami nachází v nedobré kondici a z celé skupiny rozvíjejících se trhů patří k těm vůbec nejzranitelnějším.
img

Rozbřesk: Koruna opět ztrácí půdu pod nohama

23.05.2018 Evropské trhy nezažívají v posledních týdnech zrovna nejlepší chvíle, když se investoři museli nejprve vyrovnávat s potenciálními důsledky hrozící celní války, následované rostoucím napětím mezi USA a Íránem a v neposlední řadě i novým děním na politické scéně v Itálii. Původně nepříliš pravděpodobná varianta vládní koalice, která stále více získává reálné obrysy, vyvolává na trzích vzrušení nebo spíše obavy. Druhá nejzadluženější země eurozóny chce totiž především fiskálně expandovat. V situaci, kdy její dluh přesahuje hranici 130 % HDP, to není asi nejlepší nápad, zvlášť když si její dluhopisový trh zvykl na to, že část dluhu pravidelně odkupuje ECB. Společná centrální banka má ve svém portfoliu italské dluhopisy za více než 341 mld. EUR a s 15% podílem se tak stala největším individuálním věřitelem této jižní země. S perspektivou konce politiky kvantitativního uvolňování je otázkou, kdo by velkorysou fiskální expanzi financoval a především za kolik. A vlastně tento drobný dovětek se může brzy ukázat jako katalyzátor návratu do tvrdé ekonomické reality, podobně jako tomu bylo i jinde na jihu, a celá situace se poté bude moci zklidnit.
img

Rozbřesk: Nová vlna státních dluhopisů na obzoru

22.05.2018 Už zítra se opět Ministerstvo financí ČR (MF) vydá na finanční trhy půjčit si dalších šestnáct miliard korun. K mání budou tentokrát státní dluhopisy se splatností čtyři až dvanáct let, tedy spíše delší, přesně v souladu s cílem prodlužování splatnosti českého státního dluhu. Ta v prvním čtvrtletí letošního roku dosáhla 4,8 let, přičemž střednědobým cílem zůstává šest let. Tak „dlouhý“ byl ovšem státní dluh naposledy v roce 2010. Od té doby průměrná doba splatnosti státních bondů stále klesala s vyšší preferencí krátkodobějších výpůjček státu. A podobně ve směru prodlužování splatnosti státního dluhu hodlá pokračovat i v červnu, kdy na trhu budou k mání nové dluhopisy v hodnotě 35 mld. korun s průměrnou splatností cca 8 let.
img

Rozbřesk: Vyšší výnosy odráží důvěru ve vyspělé ekonomiky… co ji může nahlodat?

21.05.2018 Nový týden začne tam, kde skončil ten předchozí - pohledem na americkou výnosovou křivku. Americký desetiletý výnos se v pátek natrvalo zabydlel nad 3 % a mířil výš. Je to odrazem toho, že investoři vyspělým ekonomikám jednoduše věří a počítají s tím, že kombinace silné poptávky v USA a v eurozóně dřív nebo později vrátí do hry vyšší inflaci. Může něco toto přesvědčení, které do značné míry stojí za posledními výprodeji středoevropských měn, v nejbližší době nahlodat?
img

Očima tradera - obchodní nastavení pro EUR/USD, EUR/CZK a ropu WTI

18.05.2018 Růst výnosů amerických dluhopisů na několikaletá maxima spolu s dobrými americkými makrodaty pomáhají dolaru udržet svou sílu z minulých týdnů. Naopak euro se dále drží slabší, nepomáhá mu nyní samozřejmě politická povolební situace v Itálii. Dokonce se objevují obavy z požadavků nové vlády k ECB k odpuštění italských dluhů i s možnými výhrůžkami odchodu Itálie z EU.
img

Rozbřesk: Koruna pod tlakem vysokých amerických úroků…

18.05.2018 Koruna se znovu dostává pod tlak. Ne že by se doma dělo něco velmi překvapivého. Klíč k výprodejům je třeba opět hledat za našimi hranicemi. Americké výnosy míří dál a dál vzhůru a celé skupině rozvíjejících se trhů včetně české koruny se proto nedaří. Nejvíce to samozřejmě dopadá na nejrizikovější lokality včetně Argentiny.
img

Rozbřesk: Jak moc mohou být trhy nervózní z italské euroskeptické vlády a ropa z Venezuely?

11.05.2018 Výnosy italských dluhopisů po zprávě o sblížení dvou euro-skeptických stran (Hnutí pěti hvězd a Ligy severu) zamířily neomylně vzhůru, zatímco euro šlo současně dolů. Ke skutečné panice má ovšem situace na italských trzích hodně daleko. Výnos italského desetiletého dluhopisu zůstává stále hluboko pod úrovněmi po italských volbách a euro své ztráty hned druhý den smazalo. Je tedy vůbec čeho se bát?
img

Rozbřesk: USA odstupují od jaderné dohody s Íránem, co čekat dále?

09.05.2018 O čtyři dny dříve než bylo původně plánováno, došlo k rozuzlení zásadní mezinárodně-bezpečnostní otázky posledních měsíců. Americký prezident Trump včera večer oznámil, že USA s okamžitou platností odstupují od „nejhorší dohody všech dob“ – íránské jaderné smlouvy z roku 2015. Dle Trumpa by její další existence pouze podpořila ambice íránského režimu získat jadernou zbraň, což by uvrhlo celý blízkovýchodní region na pokraj války.
img

Rozbřesk: ČR je čtvrtou nejméně zadluženou zemí EU

24.04.2018 Podle potvrzených zpráv Eurostatu hospodařila Česká republika v loňském roce s přebytkem ve výši 1,6 % HDP a její relativní dluh poklesl pod hranici 35 % HDP. ČR tak patřila mezi 13 zemí, jejichž veřejné rozpočty v roce 2017 vykázaly přebytek, a současně je i čtvrtou nejméně zadluženou zemí. Před námi bylo už jen Estonsko, Lucembursko a Bulharsko.
img

Nové akciové indexové fondy Fidelity Intenational

11.04.2018 Společnost Fidelity International uvádí na trh šest nových mezinárodních indexových akciových fondů. Očekává, že se stanou evropskými cenovými leadery na trhu s indexovanými fondy. Nabídka šesti fondů, které mají irský domicil, pokrývá USA, Evropu, Japonsko, Pacifik kromě Japonska a rozvinuté a rozvíjející se trhy.
img

Rozbřesk: Týden ve znamení ČNB

26.03.2018 Zkrácený velikonoční týden bude především ve znamení březnového zasedání ČNB. Tentokrát ovšem žádnou revoluci neočekáváme a centrální bankéři pravděpodobně přibrzdí v utahování měnových kohoutů. V posledních týdnech to naznačila řada centrálních bankéřů včetně guvernéra, který explicitně hovořil o tom, že další růst sazeb přijde na pořad dne v druhé polovině roku a možná až na jeho konci. V podobném duchu se podle nás ponesou komentáře i po březnovém zasedání ČNB, které i proto korunu asi nijak zvlášť nepotěší.
img

Kde na forexu hledat vyšší výnosy?

22.03.2018 Americká centrální banka včera zvýšila úrokovou sazbu na 1,50-1,75 %. To je v rámci vyspělých zemí velice slušná hodnota, která bude dávat americkému dolaru slušnou podporu. Když se ale podíváme na měny emerging markets, tak ty tradičně nabízejí mnohem lepší zhodnocení ve vyšších jednotkách procent.
img

Najväčší štátny fond majetku bude pokračovať v investovaní v Británii

27.02.2018 Najväčší štátny fond majetku bude pokračovať v investovaní v Británii bez ohľadu na to, ako dopadnú rozhovory o Brexite. Vyjadril sa tak CEO Yngve Slyngstad, ktorý šéfuje Nórskemu správcovi aktív s majetkom viac než 1 bilión USD. Aj keď Británia opustí EU, všetky aktíva v Británii zostanú v portfóliu tohto fondu.
img

Rozbřesk: ECB se bojí silného eura… možná zbytečně?

23.02.2018 Strach centrálních bankéřů v ECB ze silného eura je do očí bijící. Včera to jenom potvrdil zápis z posledního zasedání ECB, kde síla eura byla jedním z hlavních témat debat. Poslední prognóza ECB totiž počítala pro tento rok s kurzem 1,17 dolaru za euro. Realita je však úplně jiná a měnový pár se v posledních týdnech pohybuje mezi 1,23 a 1,25 EUR/USD - tj. euro je o 5-7 % silnější.
img

Rozbřesk: Dluhopisové výprodeje nabírají po americké inflaci na síle

15.02.2018 Vyšší americká inflace jenom přilévá do ohně dluhopisových výprodejů. Desetiletý americký výnos se znovu přibližuje 3% hranici, zatímco dvouletý atakuje skoro desetiletá maxima. Dluhopisoví investoři mají strach, že pod taktovkou vyšší inflace Fed v březnu nejen zvýší sazby, ale nakonec i odhadovanou trajektorii růstu sazeb pro tento rok. A po pravdě s podobnými čísly v zádech k tomu může mít důvod….
img

Rozbřesk: Prognózu ČNB čekají další dva testy, koruna slábne

13.02.2018 Nejnovější prognózu ČNB čekají tento týden dvě zatěžkávací zkoušky. Tou první bude lednová inflace, která bude zveřejněná už zítra, tou druhou pak první odhad HDP za čtvrté čtvrtletí loňského roku, jenž přijde na řadu ve čtvrtek. V případě inflace centrální banka očekává mírný pokles na 2,2 %, což odpovídá meziměsíčnímu nárůstu spotřebitelských cen o 0,6 %. Pravděpodobnost, že inflace skutečně dopadne blízko tohoto odhadu je i podle trhu docela vysoká, i když určitá míra nejistoty spojená třeba i se změnami spotřebitelského koše v úvodu roku nepochybně existuje. Zvlášť zajímavý, možná i překvapující, pak může být i vliv rostoucích cen nemovitostí a nájemného, respektive nákladů na bydlení, které by letošní inflaci měly ovlivňovat výrazně více než loni.
img

Rozbřesk: Jak moc se bát tržních výprodejů?

12.02.2018 České koruně se obrat nálady na globálních trzích vůbec nelíbí a oslabila v závěru týdne k 25,40 EUR/CZK. A není se čemu divit. Byla to právě kombinace nízkých globálních výnosů a nízké averze k riziku, která držela zahraniční hráče ve spekulativních pozicích v české měně. Uplynulý týden nám nabídl dobrou ochutnávku toho, jak by koruna mohla reagovat na případnou změnu klimatu. Pro všechny, co koruna zajímá, je tedy důležité odpovědět si na zásadní otázku - budou výprodeje na globálních akciových trzích a s nimi i strach dál narůstat?
img

Příručka tradera pro paniku na trzích

08.02.2018 Vzhledem k aktuálním propadům akciových trhů, které zřejmě nebudou poslední, se dnes podíváme, jak na takové panické výprodeje a zvýšenou volatilitu reagují hlavní měnové páry. Dá se na případný příchod recese připravit? A zůstává americký dolar bezpečným přístavem?
img

Rozbřesk: Emerging markets opět na koni a další test poptávky po českých bondech

07.02.2018 Ty tam jsou časy, kdy novinovým titulkům dominovaly obavy z prudkého zpomalení čínské ekonomiky či vážných hospodářských problémů Ruska. Rozvíjející se ekonomiky dokázaly od té doby překonat past klesající růstové dynamiky – v níž ustrnuly během první pětiletky tohoto desetiletí – a vyšvihnout se k solidnímu růstu v roce 2017. Jaké jsou vyhlídky na rok letošní?
img

Recese na obzoru?

18.01.2018 Nynější ekonomické oživení ve Spojených státech vstupuje do svého devátého roku a podle opatrnějších investorů už notně přesluhuje svou dobu trvání. Tito investoři proto snižují svou expozici v relativně drahých amerických akciích i rizikovějších měnách emerging markets. Dá se však další recese lehce predikovat?
img

Rozbřesk: Inflace v závěru roku nepřekvapila

10.01.2018 V posledním měsíci loňského roku se spotřebitelské ceny podle očekávání zvýšily jen o 0,1 %. Na jedné straně si spotřebitelé opět připlatili za potraviny, na straně druhé něco málo ušetřili na oblečení a obuvi. Před svátky rovněž na chvíli zlevnil alkohol, avšak dá se předpokládat, že šlo jen o dočasný krok obchodů k podpoře prodeje před svátky.
img

(Slovak) Top 5 obchodov na rok 2018 podľa Goldman Sachs

02.01.2018 Investičný gigant Goldman Sachs zverejnil nedávno 5 najlepších obchodov na rok 2018. Celkovo sa jedná o pokračovanie v aktuálnom rastovom cykle globálnej ekonomiky a preto Goldmani očakávajú nasledujúce udalosti počas ďalších mesiacov. Treba si však dávať pozor, pretože väčšinou trh ide presne opačne, než hovorí Goldman. Ako napr. aj ich long odporúčanie na Americký dolár pre rok 2017, ktorý stratil viac ako 10% svojej hodnoty v minulom roku.
img

Největší riziko pro příští rok

28.12.2017 Zdá se, že výhled na rok 2018 je na všech frontách namalován na růžovo. Eurozóna i USA by měly dosáhnout nadprůměrného růstu při nízké inflaci. Emerging markets také šlápnou na plyn, když opozdilci jako Rusko a Brazílie výrazně zrychlí růst. Investoři se tak přestávají bát a berou na sebe čím dál větší rizika. Odkud by mohla přijít rozbuška?
img

Rozbřesk: České mzdy rozhodnou o prosincové ČNB

04.12.2017 První prosincový týden bude ve znamení čísel z trhu práce. Jak v Česku, tak v USA to budou poslední čísla, která mohou ovlivnit prosincové rozhodnutí centrálních bank. Zatímco v USA je poměrně jasno a trhy počítají s dalším růstem sazeb s pravděpodobností 98 %, situace v Česku zdaleka tak jednoznačná není. V našem základním scénáři počítáme s dalším růstem sazeb již v prosinci, trhy ovšem jako by v posledním týdnu začaly více váhat - sazby FRA poklesly a koruna se vrátila nad 25,50 EUR/CZK. Důvodem může být nejistota před dnešním důležitým číslem - růstem mezd za 3Q 2017.
img

Investičný gigant UBS zostáva prorastovo naladený na Indický región

22.11.2017 Jedna z najväčších investičných bánk UBS mala nedávno konferenciu v Indii, zameranú hlavne na rozvojové trhy. Diskutovalo sa o dolári, dlhopisoch a samozrejme aj o akciách.
img

Jsme připraveni na další krizi?

16.11.2017 Česká ekonomika podle posledních údajů ČSÚ roste 5procentním tempem a z pohledu na vyluxovaný trh práce víme, že tento růst není udržitelný a zpomalení chtě nechtě přijde. Záleží, jestli půjde jen o zdravé zpomalení růstu nebo rovnou o recesi. Jsme na případný pokles HDP připraveni? A jak by reagoval kurz koruny?
img

Obrázky dňa: Rasta maloobchodných tržieb v eurozóne ešte môže zrýchliť

09.11.2017 Vývoj maloobchodných tržieb v eurozóne kopíruje s miernym oneskorením optimizmus spotrebiteľov ohľadom budúcej ekonomickej situácie. A ten je aktuálne vyšší ako pred krízou, čiže rast maloobchodných tržieb ešte má priestor pre zrýchlenie. Euroboom teda pokračuje (@MxSba):
img

Podhodnocené měny?

12.10.2017 Premianty letošního forexu byly až do léta měny rozvíjejících se zemí. Většina z nich si k americkému dolaru připisovala přes 10 % zisků a mexické peso dokonce 20 %. Není se co divit. Slabší než očekávaný ekonomický i politický vývoj v USA snížil pravděpodobnost dalšího růstu úrokových sazeb ve Washingtonu a z toho už tradičně těží měny emerging markets nejvíce.
img

Evropské akcie si své vysoké ceny drží, TRY zahájila týden silným výprodejem

09.10.2017 Pondělní seance na trzích zatím probíhá podle očekávání v docela klidné atmosféře. Absence dat a svátek v USA dělají své, takže dnes obchodování probíhá na nízkých objemech a pohyby na většině finančních aktiv jsou relativně mírné. V Evropě si většina indexů své vysoké ocenění drží a výraznější růst dnes pozorujeme pouze na španělských akciích, kterým pomáhají zprávy o tom, že část představitelů katalánské vlády tlačí na své kolegy, aby zahájili dialog se španělskou vládou. Španělské akcie tedy zůstávají v Evropě nejvíce volatilní, ale přesah na ostatní evropské burzy situace v Katalánsku zatím nemá.
img

Obrázky dňa: Prekáža ECB, keď je EURUSD nad 1,20?

22.09.2017 Vždy, keď sa EURUSD dostane nad 1,20, tak z prostredia ECB unikne nejaká holubičia správa. Najskôr to bolo, že niektorým jej členom vadí silná mena, potom že silné euro by malo znížiť infláciu, najnovšie vyšla správa, že členovia ECB majú rozličné názory. Človek by až povedal, že to nie je náhoda. Rezistencia okolo 1,20 nemusí byť len technická, ale aj psychologická (@AndreasSteno):
img

Investori sa najviac obávajú Severnej Kórei, volatilita je podľa nich lacná

13.09.2017 V septembrovom vydaní prieskumu medzi poprednými globálnymi investičnými fondmi prebrala pozíciu líderstva v rebríčku najväčšieho krajného rizika Severná Kórea. Zatiaľ ju mimo mierneho rastu zlata investori príliš neriešia, v prípade zhmotnenia rizika ozbrojeného konfliktu by však zrejme zavládla averzia k riziku. Ďalšie riziká podľa nich súvisia s uťahovaním politiky centrálnych bánk – FED, ECB, PBoC (čínska), ktoré by mohli spôsobiť masívny výpredaj na dlhopisových trhoch:
img

Rozbřesk: Jackson Hole + nejistota před zářijovou ECB = silné euro

28.08.2017 Eurodolar sledoval ke konci týdne s napětím slovní přestřelky v Jackson Hole. Výroční setkání centrálních bankéřů je pro eurodolar vždy velkou událostí - dochází na něm k oznámení zásadních změn v měnové politice, nových iniciativ a směrů (například QE). Zpráva, že se letošního setkání zúčastní jak šéfka Fedu Janet Yellenová, tak president ECB Mario Draghi jenom zvýšila očekávání. Od roku 2014 totiž dvě největší centrální banky na světě míří každá opačným směrem - americký Fed postupně opatrně utahuje měnovou politiku, zatímco ECB srazila sazby do záporu a od roku 2015 provádí až do dnes politiku QE. Setkání v Jackson Hole mohlo být příležitostí oznámit “nalodění zpět na společnou loď?.
img

Rozbřesk: Ukazuje Bank of Canada cestu ECB i ČNB?

13.07.2017 Bank of Canada včera poprvé po sedmi letech zvýšila úroky a je první zemí z klubu G7, která se přidala ke Spojeným státům a utahuje měnovou politiku. V posledních týdnech navíc překvapivě nasadil jestřábí tón i šéf ECB Mario Draghi. V důsledku toho se během posledních čtrnácti dnů dostal pod masivní tlak německý bund a více než zdvojnásobil svůj výnos (na deseti letech). Co se vlastně děje a může to mít nějaký dopad i na ČNB?
img

Úzce vymezený technologický sektor ukrajuje z investičních příležitostí

22.06.2017 V posledních několika týdnech jsem absolvoval řadu seminářů, ve kterých jsem s klienty hovořil o technologickém sektoru. V Saxo Bank se jim snažíme sdělit, že globální indexy MSCI vymezují oblast technologií velmi úzce a proto investoři nakupující ETF v technologickém sektoru přichází o nabídku titulů mnoha skvělých technologických společností.
img

Nuda na trzích. Jak toho využít?

22.06.2017 Ještě ani nezačaly letní prázdniny a trhy už se ponořily do letargie nízké volatility a likvidity. Nepřicházejí žádné prudké výprodeje, na druhou stranu euforie na akciových trzích ještě nedosahuje takových rozměrů, aby se měnila v silné intradenní pohyby oběma směry.
img

Rozbřesk: Astronomický dluh Řecku zůstává, mění se věřitelé a podmínky

16.06.2017 Asi málokoho překvapí, že Řecko dostalo „na poslední chvíli“ balík peněz ze záchranného fondu a zřejmě i od MMF za úspěšné plnění reformního programu, aby mohlo dostát svým závazkům vůči věřitelům. Tentokrát se jedná o 8,5 mld. eur, na kterých se bude i tentokrát podílet MMF. Splatné dluhopisy tak tato země bude moci uhradit novými půjčkami a vše poběží dál, tak jako doposud. Astronomický dluh země tím zůstává, mění se pouze věřitelé a podmínky půjček. Opět se sníží zastoupení dluhopisů a krátkodobých poukázek, které se na státním dluhu podílely na konci března už jen necelými 22 %, a naopak vzroste váha institucionálních věřitelů, kterým tato země dluží už 233 miliard euro.
img

Rozbřesk: Jak rychle zdražující nemovitosti ovlivní politiku ČNB?

25.05.2017 Česká národní banka se čím dál častěji zabývá vývojem na trhu nemovitostí. Je to logické. Poslední globální finanční krize ukázala, že nerovnováhy na realitním trhu dokáží nastartovat velké problémy, zvlášť pokud lidé nerozvážně naskočí do rozjetého vlaku a výrazně se zadluží na vrcholu realitní bubliny. I když tak daleko ještě nejsme, ČNB posiluje zbrojní arzenál, kterým by mohla nárůst “rizikového? financování nemovitostí krotit. Podle včera zveřejněné studie (http://bit.ly/2qRUGDB) totiž očekává, že ceny nemovitostí v tomto i v příštím roce dál porostou velice rychle (o 10 a 7,5 %).
img

Rozbřesk: Koruna těží z komentářů Bendy i z propadu indexů globálního “strachu?

24.05.2017 Česká koruna se vrátila zpět pod 26,50 EUR/CZK. Líbí se jí komentáře z centrální banky i dobrá nálada v eurozóně. Centrální bankéř Vojtěch Benda, který je blízký guvernéru Rusnokovi, včera hovořil o tom, že klíčová pro další politiku centrální banky budou data z ekonomiky za třetí kvartál. Ta by měla rozhodnout, zda bude zapotřebí zvýšit úrokové sazby již na konci tohoto roku. Náš výhled na inflaci a růst v tomto i v příštím roce je o něco méně optimistický, a proto s růstem sazeb v tomto roce nepočítáme. Je však jasné, že vidina takového scénáře se koruně líbí a pomáhá udržovat dobrou náladu z posledních týdnů.
img

Obrázky dňa: Zvyšovanie sadzieb v USA viedlo v troch štvrtinách prípadov k recesii

21.03.2017 História ukazuje, že pravdepodobnosť toho, že zvyšovanie úrokových sadzieb v USA sa neskončí recesiou je zhruba 25%. Na to, že FED to tentokrát ukočíruje, teda zrejme nie sú veľké kurzy? (@jessefelder)
img

Rozbřesk: Bude OPEC muset prodloužit dohodu na omezení produkce?

21.02.2017  Po výrazném růstu na konci loňského listopadu se volatilita cen ropy výrazně snížila. Cena barelu ropy Brent se pohybuje lehce nad 55 USD/barel. Zprávám dominuje dohoda OPECu a spol. na omezení produkce, respektive nebývale vysoká míra jejího dodržování. Spokojenost s dohodou přitom ilustrují rekordní spekulace na další růst cen.
img

Vrcholí investice mas. Kdy Bank of America větří Ikarův pád?

17.02.2017 Lákadlo akciových trhů na rekordních maximech zabírá. Fondy rozvíjejících se trhů zažily nejlepší týden za poslední pů...
img

Obrázky dňa: Americké akcie sú najdrahšie na svete

06.02.2017 Americké akcie sú podľa cyklicky očisteného pomeru ceny k ziskom najdrahšie na svete. Vysoko sú aj niektoré indexy v emerging ekonomikách. Naopak, v tomto smere vyzerajú byť lacné akcie v Európe, o ktorých už dlhšie hovorím, že majú v najbližších kvartáloch potenciál pre vyšší rast ako americké (@TihoBrkan):
img

Dve pozitívne správy z úvodu týždňa

24.01.2017 Tou prvou je vývoj verejných financií krajín EÚ a predovšetkým eurozóny v treťom kvartáli 2016. Ten dosiahol úroveňi 90,1% HDP, medzikvartálne to znamená pokles o 1,1% a medziročne o 1,4% HDP. Navyše v posledných troch rokoch je sezonalita jednoznačná – najnižší dlh počas roka zaznamenávala eurozóna vo štvrtom kvartáli, je teda reálne očakávať pokles aj v ďalšom kvartáli:
img

(Slovak) Šesť investičných tipov na rok 2017

20.01.2017 Pomerne turbulentný rok 2016 je za nami a pred každým investorom teraz logicky stojí otázka, ako byť ziskovým aj v tom novom. Aj keď pre rok 2017 nikto nemá zaručenú odpoveď, mám pre investorov niekoľko tipov, ktoré aktíva by mohli byť v roku 2017 zaujímavé.
img

(Slovak) Šesť investičných tipov na rok 2017

03.01.2017 Po bilancovaní končiaceho roka sa každý investor zamýšľa, ako byť ziskovým aj v tom nadchádzajúcom. Aj keď pre rok 2017 nikto nemá zaručenú odpoveď, mám pre investorov niekoľko tipov, ktoré aktíva by mohli byť v roku 2017 zaujímavé.
img

Toto sú makroekonomické udalosti roka 2016

02.01.2017 Rok 2016 začal na trhoch výpredajmi. Hlavným dôvodom boli obavy o stabilitu emerging ekonomík, ktoré v posledných rokoch rástli vo veľkej miere na dlh. Hlavné príčiny tejto nedôvery boli z môjho pohľadu tri: 1) problémy čínskej ekonomiky (vysoký dlh, prepad akcií, spomalenie rastu, odliv kapitálu?), ktorá je s odstupom najväčšou emerging ekonomikou; 2) prepad cien komodít (teda hlavného exportného artiklu emerging ekonomík); 3) vyššie sadzby v USA/silnejší dolár (t.j. predraženie obsluhy dolárového dlhu pre emerging ekonomiky).
img

Čína mení od nového roka menový režim. Juan bude menej závislý od USD

30.12.2016 Čína mení od nového roka svoj menový režim. Čínska mena bola v posledných mesiacoch plus/mínus fixovaná na kôš 13 mien (voči doláru oslabovala kvôli silnejšiemu doláru, nie kvôli devalvácii). Od nového roka sa tento kôš rozširuje na 24 mien. Znamená to nižší podiel dolára, eura, vyšší podiel juhovýchodnej Ázie (predovšetkým Južnej Kórei) a emerging ekonomík (graf od @DailyFX):
img

Forex 2016: Vítězem rubl a brazilský real, propadákem libra

29.12.2016  Pár hodin do konce roku vybízí k bilancování. Jak se třeba dařilo jednotlivým měnám? Vítězem roku 2016 nebyl americký dolar, jak by mnohé z nás mohlo napadnout, ale komoditní měny ze světa emerging markets - brazilský real, ruský rubl a jihoafrický rand. Propadákem se naopak stala britská libra.
img

Investice desetiletí je stále atraktivní

22.12.2016 Dlouhodobí investoři mají nyní mimořádnou příležitost na rozvíjejících se trzích. Ty nabízejí vzácnou kombinaci atraktivní valuace, nízkých měnových kurzů a pozitivního tržního a ekonomického vývoje. Klademe ale důraz na to, že je tu příležitost pro investory dlouhodobé, protože dokonalé časování trhů není možné. Většina krátkodobé cenové volatility je ale založena jen na informačním šumu, zatímco dlouhodobou návratnost určují valuace a ekonomický růst.
img

Obrázky dňa: Za štvrtinou povolebného rastu Dow Jones stojí Goldman Sachs

21.12.2016 Dow Jones sa blíži k magickej hranici 20 tis. bodov. Od volieb vzrástol o viac ako 1500 bodov, až za štvrtinu tohto rastu je zodpovedná investičná banka Goldman Sachs. Čiže hlavným ťahúňom rastu Dow Jones nie sú ani tak Trumpove stimuly, ako očakávania nižšej regulácie Wall Street, a predovšetkým investičných bánk. Ukazuje to aj druhá banka v 30-člennom indexe – JP Morgan, ktorá je viac retailová ako investičná, tá sa umiestnila na treťom mieste (@Birdyword):
forex-2016.png

2016: Rok plný překvapení

19.12.2016 Vánoce už klepou na dveře. Je proto nejvyšší čas zhodnotit uplynulý rok z pohledu měnových a komoditních trhů. Rokem 2016 otřáslo několik nečekaných politických událostí. Ne všechny ale přinesly negativní reakci finančních trhů, aby mohly být nazvány černými labutěmi. Naopak, uplynulý rok je prozatím až překvapivě optimistický.
img

Rozbřesk – Rusko & spol. posvětili dohodu OPECu, budou ji ale dodržovat?

12.12.2016 Sobotní schůzka OPECu a ostatních producentů ropy se odehrála bez výraznějších překvapení a víceméně potvrdila to, co zaznělo již na konci listopadu. Příspěvek k omezení produkce ze strany těžařů mimo OPEC by měl sice dosáhnout „jen? 558 tisíc barelů denně oproti avizovaným 600 tisícům, i to je však významné množství. Hlavní podíl na snížení by mělo mít Rusko - 300 tisíc barelů denně. Celkově by se tedy globální produkce ropy měla od ledna 2017 na šest měsíců snížit až o 1,8 miliónu barelů denně s tím, že dohoda může být v případě potřeby dále prodloužena.
img

Rozbřesk – Polská centrální banka svůj neutrální postoj nemění a zlotý dál maže ztráty

08.12.2016  Dnešní zasedání ECB by mělo dát jasné vodítko, na co se připravit v příštím roce. Klíčové otázky zní: Natáhne ECB politiku přímého tisku peněz (QE) za horizont března 2017 v plné výši (80 mld. eur měsíčně)? A pokud ano, o kolik a co bude signalizovat dál v doprovodných komentářích?
img

OECD očakáva pre rok 2017 od Trumpa len mierne pozitívny dopad na rast HDP

28.11.2016 Minulý týždeň som písal o tom, že správanie sa trhov po amerických voľbách sa najviac zhoduje so scenárom očakávaní vyššieho ekonomického rastu (+ riziká protekcionizmu voči emerging markets). A zakončil som to tým, že trhy môžu mať až prehnane vysoké očakávania ohľadom budúceho rastu US ekonomiky a jeho vedľajších efektov.
img

Obrázky dňa: Trhy sa začínajú obávať francúzskych volieb, prirážky francúzskych dlhopisov sú najvyššie od 2014

28.11.2016 Prirážky na výnosoch z francúzskych dlhopisov k nemeckým od amerických volieb prudko rastú, aktuálne sú najvyššie od začiatku roka 2014. Pravdepodobne to bude obavami o výsledky francúzskych prezidentských volieb. A zrejme aj rast týchto obáv v určitej miere prispel k prudkému oslabeniu eura v posledných týždňoch (@SoberLook):
img

Turecko zvýšilo úrokové sadzby. Líre to nepomohlo a jej pokles sa zrýchlil

24.11.2016 Turecko dnes nečakane zvýšilo úrokové sadzby. Jednodňovú z 8,25% na 8,5% a týždňovú zo 7,5% na 8%. A to aj napriek tomu, že turecký prezident Erdogan neustále opakuje, že chce nižšie úrokové sadzby. Prečo teda ide centrálna banka proti prezidentovi?
img

Reakciu trhov po amerických voľbách najlepšie vysvetľujú očakávania vyššieho rastu ekonomiky

23.11.2016 Pokračujeme v seriáli, čo sa stalo po amerických voľbách na trhoch. V tomto poste sa pozriem na rôzne teórie o tom, prečo reagovali trhy tak ako reagovali a porovnám to s teoretickým scenárom, ako by za daných okolností mali jednotlivé segmenty trhov reagovať. Pozrel som sa na reakciu na akciách, dlhopisoch, dolári, drahých kovoch, kovoch a emerging markets (EM) aktívach.
img

Obrázky dňa: Vyššie výnosy z dlhopisov môžu spomaliť rast HDP eurozóny

23.11.2016 Ako ovplyvnil vývoj na trhoch od polovice augusta a od amerických volieb vyhliadky pre HDP a infláciu v eurozóne? Negatívny dopad na obe veličiny by mal mať rast výnosov z dlhopisov, pozitívny by malo mať oslabenie eura. Vyzerá to však, že pri raste HDP hrozí zo strany ECB v ďalšej prognóze skôr revízia smerom nadol (@fwred):
img

Obrázky dňa: Pravdepodobnosť, že FED v decembri zvýši sadzby, dosiahla 100%

22.11.2016 Medzi cenami komodít a emerging markets (EM) akciami existuje silný vzťah. Predovšetkým kvôli tomu, že viaceré EM žijú z exportov komodít. V posledných týždňoch sa však v tomto vzťahu otvorila diera – komodity rastú a EM akcie (aj meny) klesajú. Vyzerá to na zaujímavú príležitosť pre arbitráž. Keďže sú karty pre komodity rozdané celkom dobre, tak by malo byť viac priestoru pre pohyb na strane EM aktív (@Callum_Thomas):
img

Nenechajte sa oklamať!

16.11.2016 Dnešná analýza je o komplexnom aktuálnom pohľade na súčasný finančný trh. Sumarizujeme v ňom hlavné body, o ktorých sme písali v našich analýzach a rozprávali na našich webinároch. Cieľom je vytvoriť jasný a zrozumiteľný pohľad na momentálne dianie okolo nás.
img

Najviac stratili na amerických voľbách Emerging Markets. Sťažuje sa im prístup k úverom.

16.11.2016 Zrejme najviac utrpeli výsledkami amerických volieb Emerging Markets (ďalej EM) aktíva. Keď si pozrieme vývoj najobchodovanejších svetových mien voči doláru, tak od volieb sú na čele strát mexické peso, brazílsky real a juhoafrický rand. A zrejme tam budú aj ďalšie, ktoré sa do rebríčka najobchodovanejších mien (expanded majors) nevošli:
img

Niektoré aktíva sú po US voľbách najviac prekúpené/prepredané v posledných rokoch (TA)

15.11.2016 Hoci na finančných trhoch Trupovo víťazstvo nevyvolalo až tak veľa vzrušenia, ako sa mnohí predpokladali (predovšetkým v tom negatívnom slova zmysle), neplatí to úplne univerzálne. Niektoré menej sledované aktíva sa v posledných dňoch dočkali masívnych pohybov, ktoré ich ceny poslali do teritória, v ktorom sú podľa viacerých technických indikátorov extrémne prekúpené, alebo extrémne prepredané.
img

Obrázky dňa: Banky začínajú po Trumpovom víťazstve zvyšovať projekcie rastu HDP v USA

15.11.2016 Po Trumpovom víťazstve prichádzajú banky so zvyšovaním projekcií vývoja US ekonomiky. Podľa Societe Generale majú byť podstatne lepšie najmä roky 2018 a 2019, čo by malo vytlačiť nahor aj úrokové sadzby. Teda by to malo byť pozitívne pre dolár Na druhej strane musím povedať, že projekcie SocGen na roky 2018-2020 boli dosť bizarné, dá sa vôbec počítať s výrazným spomalením rastu dva roky dopredu? (@Schuldensuehner)
img

Lidé chtějí změnu a jsou připraveni podstoupit riziko, které jim Trump přináší

09.11.2016 Vítězem voleb v USA se po bouřlivé a kontroverzní předvolební prezidentské kampani stal republikánský kandidát Donald Trump. Jaké to bude mít důsledky pro americkou i globální ekonomiku? Odborníci Fidelity International, globálního lídra v oblasti investic, komentují potenciální dopady na investory a popisují, kde vidí investiční příležitosti po výsledku voleb.
Související klíčová slova: FOREX | Partneři | FXstreet | Technická analýza | Psychologie | Money management | Obchodní systémy | Korelace měn | Offshore | Bitcoin | Fundamentální analýza | Čínský jüan | Intervence | Exotické měny | Intervence ČNB | Kvantitativní uvolňování | Nový Zéland | Price Action | Intradenní obchodování | Brexit | Intradenní výhled | Řecko | Obchodní strategie | Čína | Japonsko | Finance | Peníze | Kanadský dolar | Bank of Canada | Australský dolar | Novozélandský dolar | Stříbro | Akciové indexy | Akciový index | Pullback | Moody's | Fitch | Korelace | SSI | Equity | Inflace | Deflace | OECD | EUR/USD | GBP/USD | USD/JPY | USD/CHF | AUD/USD | NZD/USD | EUR/GBP | GBP/JPY | Nasdaq | Dow Jones | Mario Draghi | USD/CAD | EUR/JPY | Světová banka | Rusko | USA | NFP report | Nezaměstnanost | Janet Yellenová | Británie | Britská libra | OPEC | Spotřebitelská důvěra | Maďarský forint | Koruna | BIS | G20 | Euroskupina | Evropská unie | SYRIZA | Grexit | Ruský rubl | HDP | Obchodní deník | Devizové rezervy | Mexické peso | Brazilský real | Turecká lira | Bezpečný přístav | Dluhová krize | Divergence | Monetární politika | Měnová politika | Forexový trh | Kanada | Austrálie | Německo | Francie | Pražská burza | Česká měna | Polsko | Turecko | Španělsko | Apple | Středoevropské měny | Polský zlotý | Evropské akcie | Kypr | Analytik | Pimco | New York | Ceny ropy | Výsledková sezóna | Spekulace | Ropa Brent | Ropa WTI | USD/CNY | Česká koruna | Americké akcie | Medvědí trh | Býčí trh | ETF | Investiční fondy | Podílové fondy | Dluhopisový trh | Dividendy | Světová ekonomika | Poptávka | Ratingové agentury | Recese | Lehman Brothers | Americká ekonomika | Daně | Podpora ekonomiky | Rizika | Politika | Komoditní měny | EUR/CHF | AUD/NZD | Síla měn | Hyperinflace | Export | Import | Průmyslová výroba | Nikkei | Ekonomové | Akciové trhy | Ekonomika eurozóny | Zahraniční obchod | SPX500 | Maloobchodní tržby | USD/NOK | EUR/NOK | GBP/CAD | AUD/JPY | NZD/JPY | SGD | USD/MXN | USD/BRL | USD/INR | USD/ZAR | USD/TRY | EUR/TRY | USD/IDR | USD/RUB | USD/CZK | EUR/CZK | USD/PLN | Akciová burza | Spotřebitelské ceny | Míra nezaměstnanosti | Rozpočtový deficit | Swiss Life | Důvěra investorů | Ekonomické události | Měnové indexy | Měnový trh | Objemy obchodů | Intradenní obchodníci | Měnové trhy | Spready | CFDs | Eurodolar | Cenné papíry | Makroekonomie | Hospodářství | Kapitál | Sazby | ADR | AMEX | Advance | Akcie | Akciové fondy | Akciový trh | Aktiva | Akumulace | Akvizice | Alokace | Americký dolar | Analýza | Zhodnocení | Apreciace | Arbitráž | Ask | Asset management | Aussie | BRICS | Transakce | Balance | Bank of England | Bank of Japan | Bankovní rada | Bear | Ben Bernanke | Benchmark | Beta | Bid | Bloomberg | Blue chip | Bod | Bond | Dluhopisové fondy | Breakout | Broker | Bund | Bundesbank | Burza | Burza cenných papírů | Burzovní index | Buy and hold | Béžová kniha | CBOE | CBOT | CEO | CFD | CFTC | CME | Cable | Cap | Carry trade | Cash flow | Cenný papír | Centrální banka | Centrální banky | Stock | Certifikát | Garance | Certifikáty | Close | Konsolidace | DAX | Denní minima | Dealer | Demo účet | Depreciace | Devalvace | Devizový trh | Distribuce | Nesoulad | Diverzifikace | Dividenda | Dividendový výnos | Dluhopis | Dluhopisový fond | Dolarový index | Dollar | Dow Jones Industrial | Downtrend | Durace | EBIT | ECB | ECOFIN | ECU | EFSF | EMA | ESM | Easing | Ekonomika | Emise | Emitent | Euro | Eurobondy | Eurozóna | Evropská centrální banka | Euroval | Expanzivní politika | FOMC | FRA | Index FTSE 100 | FX | Fannie Mae | Fed | Federální rezervní systém (FED) | Finanční trh | Finanční trhy | Fiskální politika | Floating | Hedge fondy | Fondy peněžního trhu | Forward | Futures | Fúze | G10 | G7 | Gap | Grafy | Hedging | Hedge | High | High Yield | Holubice | IFO index | IPO | ISIN | ISO | Index DAX | Index PX | Index spotřebitelských cen | Exchange Traded Fund | Indikátor | Indikátory | Inflační cíl | Insider | Intradenní obchodník | Investice | Investiční certifikáty | Investiční horizont | Investiční riziko | Investor | Investování | Japonský jen | Kiwi | Klouzavý průměr | Komodity | Konečná sazba | Korekce | Kotace | Koš | Krátká pozice | Kupón | Kurz | Kurzové riziko | Kurzy měn | LIBOR | LTRO | Leverage | Likvidita | Long | Long pozice | Lot | Low | MAE | MMF | MT4 | Makléř | Makro data | Margin | Obchodní příkazy | Risk | Marže | MetaTrader | Mezibankovní | Mezinárodní obchod | Momentum | Monetizovat | Měna | Měna fondu | Finanční instituce | Měnové páry | Měnový pár | Měny | Fluktuace | NYMEX | NYSE | Nabídka | Nemovitostní fond | Stavební povolení | Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Nástroj | OTC | Obchodní bilance | Obchodní zásoby | Obchodník | Obchodník s cennými papíry | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Oficiální úroková sazba | Opce | Oscilátor | Overnight | P/E | PEG | PRIBOR | Parita | Penzijní fond | Peněžní trh | Peněžní zásoba | Platební bilance | Podkladové aktivum | Podílový fond | Politické riziko | Poplatek | Portfolio | Portfolio management | Pozice | Prodeje existujících domů | Produktivita práce | Prémie | Průmyslové objednávky | Put opce | Příkaz | RSI | Rally | Rating | Ratingová agentura | Real-time | Reinvestice | Repo sazba | Resistance | Restriktivní politika | Rezervní měna | Rezistence | Platina | Riziko | Inflační riziko | Rizikové měny | Rolování | Ropa | Russell 2000 | S&P 500 | SNB | Saldo běžného účtu | Schodek rozpočtu | Sell Limit | Sell Stop | Sentiment | Short | Short Term | Long Term | Short pozice | Short selling | Smart money | Směnný kurz | Splatnost | Spot | Spotová cena | Spread | Stagflace | Standard and Poor's | Statut | Stop-Loss | Support | Svíčkový graf | Swap | Swing | Swiss | Take Profit | Pokladniční poukázky | Ticker | Tightening | Tištění peněz | Trader | Trading | Trend | Trigger | Tržní cena | Tržní kapitalizace | Ukazatel | VIX | VaR | Volatilita | Volume | Výkonnost | Performance | Výnos | Výnosnost | WTO | Wall Street | Warren Buffett | YTD | Maturity | Yield | ZEW index | Bondy | Zisk na akcii | Zlato | Švýcarský frank | ČNB | Česká národní banka | Úrokové sazby | Úrokový diferenciál | Americká měna | Analytici | Riziková aktiva | Deriváty | Banky | Doporučení | EUR | USD | Commerzbank | UBS | Citibank | Barclays | Dluhopisy | JPY | CHF | NZD | CAD | AUD | GBP | ČEZ | Obchodování | Forex trading | Obchodování na forexu | JPMorgan | Morgan Stanley | Bank of China | Euro STOXX | EMU | Nomura | Goldman Sachs | Regulátor | Objem obchodů | Evropa | Japonské akcie | Asijské akcie | Index MSCI | Jihokorejský won | Panevropský index | Shanghai Composite | Finanční krize | Citigroup | Cena zlata | Cena ropy | Hospodářský růst | Německá ekonomika | Investiční tipy | Investiční příležitosti | FTSE | Evropská ekonomika | Ekonomika Spojených států | Komerční banka | Patria | Komoditní trhy | Bank of America | Barack Obama | Americký prezident | XTB | X-Trade Brokers | Saxo Bank | BOSSA | Patria Forex | HighSky Brokers | Admiral Markets | Indexy | Úroková sazba | OSN | Americká lehká ropa | Spekulanti | Thajský bat | Indonéská rupie | Filipínské peso | RMB | Globální ekonomika | Jihoafrický rand | PBOC | Čínské akcie | Investoři | Exchange Traded Funds | Měnové války | Produkce ropy | Blue chips | Fundamenty | Fond | Ekonomie | Trh s nemovitostmi | Stimulační opatření | Program nákupů dluhopisů | EU | Finanční sektor | Scoach | Vývoj ceny | Aukce | Aktuální kurz | Zasedání Fedu | Zasedání ECB | Ekonom | Cenový graf | Byznys | Business | Pravděpodobnost | Drahé kovy | BNP Paribas | Výnosy dluhopisů | Carry obchody | Rollover | Fixed income desk | FX desk | MM desk | Makroekonomická data | Makroekonomické události | Zisk | Investiční instrumenty | Ropný trh | Britská měna | Těžba ropy | Spekulant | Dluhopisové trhy | Futures kontrakt | Break-Even | Sázka | Kurz dolaru | Ceny komodit | Kurz eura | Kurz koruny | Zkušenosti | Panika | Deprese | Euforie | Optimismus | Výsledky | Strach | Emoce | Trpělivost | Forex broker | Arbitráže | Index nákupních manažerů | Obchodní příležitosti | Obchodní příležitost | Bohatství | Recesia | IEA | London Stock Exchange | New York Stock Exchange | Euronext | Credit Suisse | Vývoj eura | Japonská měna | Santa Claus Rally | RBNZ | Oanda | Uvolnění měnové politiky | Investiční fórum | Intervenovat | ČSOB | Partners | DailyFX | ForexLive | Investiční produkty | Gold | BrokerJet | Jak obchodovat | Obchodovat | Kurzové výkyvy | Ondřej Hartman | Obchodování s akciemi | Akciový analytik | CAC 40 | Online trading | Deutsche Bank | Stoxx 600 | Over-The-Counter | Investiční banka | Makrokalendář | Zprávy z trhů | Analytický tým | Aktuální kurzy | xPuls | Regulace | Portfolio manažer | Portfolio manager | Kopírování obchodů | Financování | Investiční banky | Investovat | CZK/EUR | CZK/USD | USD/EUR | Daňové ráje | Hedgeové fondy | Hedgeový fond | Intradenní analýza | Nasdaq Composite | Makro | USDX | Finanční analytici | Index cen | Index PPI | Index CPI | Eurostat | Český statistický úřad | Obchodní seance | Makrodata | Conseq | Portugalsko | Forexové intervence | Devizové intervence | EUR/HUF | Obchodní deficit | Facebook | Měnový index | Riziková averze | LYNX | Index strachu | Australská centrální banka | Donald Trump | Lukáš Kovanda | Burzy | Mezinárodní měnový fond | Insider trading | FX trh | Rozvíjející se trhy | Žlutý kov | Trim Broker | EuroStoxx50 | Zásoby ropy | Japonská centrální banka | Wall Street Journal | ADP report | Penzijní fondy | Financial Times | Bankrot | Ceny akcií | Obchodníci | Obchodní účet | Vzdělávání | Praxe | Centrální bankéři | EURUSD | USDJPY | AUDUSD | NZDUSD | USDCHF | GBPUSD | USDCAD | EURCZK | GBPJPY | EURJPY | EURPLN | USDPLN | Raiffeisenbank | Aktivum | Carry trades | Carry trading | Delta | EPS | Index | Investiční strategie | Likvidní | Odpor | Otevřená pozice | Podpora | Průlom | Přenos | Rozdíl úrokové míry | Uzavření pozice | Volatilní | Kasino | Ruleta | FinWeb | Likvidita trhu | AdmiralMarkets | Akcie Amazon | Akcie Apple | Akcie Deutsche Bank | Akcie dnes | Akcie Facebook | Akcie Komerční banky | Akcie Netflix | Akcie ve světě | Akciové burzy | Aktuální kurz eur | Aktuální kurz rublu | Aktuální kurzy měn | Alternativní investice | Americká burza | Americká centrální banka | Americká centrální banka FED | Americké dividendové akcie | Analytika | Analýzy | Argentinské peso | Atlantik | Australská měna | Banka | Bankovní rada ČNB | Barel ropy | Běžný účet | Běžný účet platební bilance | BH Securities | Brent | Britské libry | Brokers | Brokerská společnost | Brokerské společnosti | Brokeři | Burzovní indexy | CAC40 | Capital Markets | CashFlow | Cena | Cena akcií | Cena barelu ropy | Cena drahých kovů | Cena ropy brent | Cena ropy WTI | Ceny drahých kovů | Ceny zlata | Čínská ekonomika | Čínská měna | CISCO | Co je bitcoin | Co je volatilita | Conference Board | Conference Board index | Cyrrus | CZK | Černá labuť | Česká ekonomika | Česká spořitelna | České akcie | České koruny | DAX 30 | Denník | Devizové trhy | DJIA | Dolar | Dolary | Dow Jones index | Ekonomická krize | Ekonomické zprávy | Ekonomický cyklus | Ekonomický kalendář | Ekonomický růst | Ekonomický výhled | Ekonomika aktuálně | Ekonomika USA | Elektřina | ETF fond | ETF fondy | Eura | EURGBP | EURHUF | EURCHF | EURIBOR | EURNOK | Euro dnes | Euro Stoxx 50 | Eurostoxx 50 | EURSEK | EURTRY | Evropská měna | Evropská měnová unie | Evropské burzy | Evropské měny | Exchange | Expirace | Finance.cz | Finanční prostředky | Finanční služby | Fio | Fiskální rok | Fondy | Forex tipy | ForexFactory | Forexu | Frank | FXstreet.cz | GBPCHF | GDP | GfK | Graf | Graf EURUSD | Guvernér české národní banky | Guvernér ČNB | Hang Seng | HDP Číny | HDP USA | Hedging strategie | HighSky | Hodnota dolaru | Hrubý domácí produkt | HSBC | CHFPLN | Index Dow Jones | Index euro | Index euro stoxx 50 | Index Hang Seng | Index Nasdaq | Index PMI | Index S&P 500 | Index VIX | Index volatility | Instrument | Instrumenty | Investice do akcií | Investice do dluhopisů | Investice do nemovitostí | Investiční | Investiční certifikát | Investiční doporučení | Investiční portfolio | Investing | Investování do akcií | Investování do nemovitostí | Irsko | ISM | J&T | Jádrová inflace | Jak investovat | Jak vydělat | Japonská ekonomika | Jiří Tyleček | Jeden dolar | Jiří Rusnok | JP Morgan | Kam investovat | Kapitálové trhy | Komodita | Komoditní | Komoditní index | Korelační koeficient | Korporátní dluhopisy | Koruna česká | Krátkodobé investice | Kurs dolar | Kurs euro | Kurs euro turecká lira | Kurz akcií | Kurz amerického dolaru | Kurz bitcoinu | Kurz čínské měny | Kurz čínského jüanu | Kurz dolarů | Kurz EUR | Kurz hřivny | Kurz JPY | Kurz jüanu | Kurz koruny ČNB | Kurz koruny k euru | Kurz lei | Kurz libry | Kurz měny | Kurz PLN | Kurz rublu | Kurz USD | Kurz zlata | Kurzu měn | Kurzy | Kurzy EUR | Libra | Lira | Maďarská měna | Maďarsko | Makroekonomické ukazatele | Makroekonomický kalendář | Maloobchodní prodej | Management | Market | Markets | Měna AED | Měnová krize | Měnové kurzy | Měnový kurz | MetaTrader 4 | Meziroční inflace | Meziroční míra inflace | Míra inflace | Miroslav Singer | Money Flow Index | MSCI index | Nákup akcií | Nákup dluhopisů | Nákup eura | Nákup komodit | Největší ekonomika světa | Největší světové ekonomiky | Nemovitosti | Nikkei 225 | Norská koruna | Nové trhy | Obchodování opcí | Obchodování s komoditami | Obchodujeme | Ocenění akcií | Online obchodování | Oslabení koruny | Oslabení měny | Oslabování koruny | Pád Lehman Brothers | Pád rublu | Paládium | Pasivní příjem | Patria Finance | Patria Online | Patria.cz | Pips | Pivot | Pokles eura | Polská měna | Portfolia | Prezidentské volby | Pro investory | Prodej EUR | Prodej zlata | Prognóza | Převodník měn | Pšenice | Rates | Rakousko | Reuters | Risk Management | Risk Off | Roboti | Ropy | RUB | Rubl | Ruská ekonomika | Ruská měna | Růst HDP | Řecká ekonomika | Řízení rizika | Sázky | Signály | Slovník pojmů | Směnné kurzy | Société Générale | SPX | SP500 | Spekulace na pokles | Spořící účet | Státní dluh | Státní dluhopisy | Státní rozpočet | Shares | Stoxx | Stoxx Europe 600 | Strategie řízení | Švédská koruna | Světové měny | SWIFT | Švýcarské banky | Tapering | Tesla Motors | TopForex | Trade Brokers | Trailing Stop | Trh | Tržní podíl | Turecká měna | Twitter | Unce zlata | Úrokový swap | US dolar | US dollar | USD index | USD MXN | USDMXN | USDRUB | Velká Británie | Volatility | Volkswagen | Výnosy z dluhopisů | Výprodej | Vývoj akcií | Vývoj amerického dolaru | Vývoj australského dolaru | Vývoj cen ropy | Vývoj ceny ropy | Vývoj ceny ropy Brent | Vývoj ceny zlata | Vývoj inflace | Vývoj kurzu | Vývoj kurzu libry | Vývoj USD | Vývoj zlata | Webinář | WTI | Highsky.cz | xPuls.cz | X-Trade | Zahraniční měny | Zavedení eura | Země eurozóny | Zemní plyn | Zhodnocení peněz | Zkušenost | Zlaté rezervy | Zlato a stříbro | Zpracovatelský průmysl | Zpráva | Zpravodajství | Zprávy | Železná ruda | Merrill Lynch | Předpověď | Zisky | Tradeři | Fed Funds Rate | ROIC | EUR/PLN | CNBC | Marc Faber | Rozkolísanost trhu | ZEW | DXY | EIA | ING | Benzín | Buffett | DMA | Put | Back office | Báze | BIC | Bill Gates | Buy | CEE | Čistý dluh | Diskont | Dluhopisový index | Doba splatnosti | Durace portfolia | EBITDA | Ekonomika Indie | Emerging markets (Rozvíjející se trhy) | EV | Ex-dividend | Federal Funds Rate | Hold | Indie | IRS | Janet Yellen | Jeff Bezos | Junk bonds | Mark Zuckerberg | Měď | MIC | Ministerstvo financí | Obchodní den | Overweight | P.A. | P/S | Provozní marže | Překoupení | PX index | Range | Redukce | REIT | Revalvace | Roadshow | ROCE | Sekundární trh | Sell | Small caps | Tier 1 | Tranše | Underweight | Výroční zpráva | Využití kapacit | Commonwealth Bank | Itálie | Spojené státy | Vybírání zisků | WSJ | WGC | Investiční instrument | Kmenové akcie | Převis | Repo operace | Cenová hladina | Hrubý domácí produkt (HDP) | Medvědí trh - trend (bear) | M2 | Outsorcing | Tržby | Výsledek hospodaření | Zaměstnanost | Bod zlomu | Clearing | Úvěr | QE | Investiční výzkum | Světové ekonomiky | Western Union | Bohatý | eBook | Bailout | Jan Kovalovský | Investiční analytik | Tržní sentiment | Komise | Kontrakt | Federální rezervní systém | Trendový indikátor | Majors | Session | Backtesty | Volby | Rozhovor | Futures trhy | Blog | Cukr | Retail | USD/HUF | Vzdělání | Commitment of Traders | Velcí hráči | Poradenská společnost | Burza dnes | Burze | Commodities | Currencies | Currency | Dividendové akcie | Investment | Kurz USD/CZK | Německá burza | Slušný zisk | Stock market | Traders | Jim Rogers | Money Expo | Hedžové fondy | Saxo Capital Markets | Asijské obchodování | Aramco | Capital Economics | Markit | Raymond James | Unicredit | Danske Bank | TD Securities | Royal Bank of Scotland | Bank of America Merrill Lynch | Jackson Hole | RBC Capital Markets | CNN | Wells Fargo | RBS | Campbell Soup | Microsoft | Bankovní sektor | MSCI | Oxford Economics | Mizuho Bank | Westpac Banking | Westpac | CME Group | UniCredit Bank | Caterpillar | CSI300 | ANZ | Sentix | Baker Hughes | Guvernér centrální banky | Kathimerini | Institut Ifo | DIHK | MICEX | BMO Capital Markets | Investing.com | Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) | TLTRO | NATO | ANZ Bank | Pimco Total Return Fund | BNY Mellon | PwC | Standard Chartered | RBC Capital | Agentura AP | Washington Post | Sója | Sentix index | Hospodářské vyhlídky | Oslabení eura | Spekulace na oslabení | Reporty | CI Komodity | Šéfka Fedu | Zvyšování sazeb | Snižování sazeb | Obchodní nastavení | Riksbank | UNCTAD | Ceny nemovitostí | Růst ekonomiky eurozóny | Thomson Reuters | Dění na finančních trzích | Důležité fundamenty | Fundamentální pohled | Technický pohled | Bezpečné měny | Uložení peněz | Short squeeze | IG Markets | Fedspeak | HUF/EUR | Kurz koruny vůči euru | Polská centrální banka | Kurz EUR/USD | Brazílie | Japonský premiér | Dnešní fundamenty | Průmyslová produkce | Zasedání centrální banky | Čínská centrální banka | Finanční systém | Nákupy dluhopisů | Bavlna | Dovoz ropy | Výnosy německých dluhopisů | MarketWatch | Nastavení měnové politiky | Úspěch | Pokles cen akcií | Růst cen akcií | Podnikání | DZ Bank | Rolls-Royce | BMW | Volatility report | Automobilový průmysl | Index pražské burzy PX | Mark Carney | Korekce na akciích | Averze k riziku | Index pražské burzy | Zero Hedge | Pokles akcií | Der Spiegel | Ministr financí | Hospodářské výsledky | Finanční ukazatele | Vývoj indexu volatility | Vývoj akciového indexu | Měnové riziko | Finanční aktiva | Globální trhy | Fixní kurz | Investovaný kapitál | Stock Exchange | CFETS | Cizí měny | Londýnská City | Offshore jüan | Velcí obchodníci | eFXnews | Zvyšování úrokových sazeb | Snižování úrokových sazeb | Časování trhu | Trendový kanál | Otočení trendu | Dlouhé pozice | Fundamentální ukazatele | Multi-Asset obchodování | Výnosová křivka | Plodiny | Energie | Společná evropská měna | Severomořská ropa | Prezident Fedu | Příležitosti na trzích | Rada ČNB | Fundamentální informace | Earnings | Sentiment trhu | Výprodej na Wall Street | Investiční stratégové | Bloomberg TV | Malý prostor | Pro tradery | Globální akciové trhy | Bezpečnější měny | Zvýšená nejistota na trzích | Limitní příkazy | Henry Hub | KBC | BlackRock | Korelační strategie | Ekonomický sentiment | Podnikatelská důvěra | Ekonomické indikátory | Implikovaná volatilita | Znalost | Příprava | Přehled | Odvaha | Klid | Zdravý rozum | Jádrový index | Kč/EUR | Kč/USD | Polská ekonomika | Christine Lagardeová | Agentura Reuters | Politické napětí | Averze vůči riziku | Bezpečné přístavy | Sázet | Evropské trhy | Americké trhy | Index kanadského dolaru | Bankovnictví | Futures kontrakty | Contango | Swapy | Referendum | Ekonomická aktivita | City | Brokerské domy | Fidelity International | Posilování koruny | US akcie | Cena Brentu | Vývoj ceny ropy WTI | Prezident ECB | Nejistota na finančních trzích | Fundamentální faktory | Vývoj měn | Americké firmy | Index důvěry | Základní úrokové sazby | Lídři | Firmy | Vývoj měnového páru EUR/USD | Vývoj měnového páru | Vývoj měnového páru GBP/USD | Vývoj měnového páru USD/JPY | Vývoj dolarového indexu | Měnový stratég | Standard & Poor's | Britské akcie | Economist | Economic | Zasedání České národní banky | Inflační tlaky | Širší index S&P 500 | Glencore | Akcie v USA | Akcie bank | Forwardy | Japonský index Nikkei | IHS | Měnová autorita | Xetra | IBEX | Evropská dluhová krize | Globální finanční krize | Britská centrální banka | Obchodování měn | Obchodování měnových párů | Německé státní dluhopisy | Cenné kovy | Americké státní dluhopisy | JPMorgan Chase | Forexové trhy | Dollar Index | Program nákupu dluhopisů | Portfolio fondu | Známý investor | Realitní trh | Velké banky | Daňové příjmy | Vladimir Putin | Deutsche Börse | Finanční centra | Klidné obchodování | Americký akciový index | Americké akciové indexy | Index volatility VIX | Vývoj indexu volatility VIX | Vývoj akciového indexu S&P 500 | Panické výprodeje | Akce centrálních bank | Propad měn | Obchodníci na finančních trzích | Supporty a rezistence | Globální ekonomický růst | Pokles libry | Pád libry | S&P Global | Zpomalení globální ekonomiky | Globální ekonomiky | Agentura Bloomberg | Biliony dolarů | Miliardy dolarů | Vládní dluhopisy | Americký ministr financí | Britské banky | Hlavní indexy | Rizikovější aktiva | Nervozita | Akcie mediální skupiny CME | Globální finanční trhy | Růst akcií | AAA | Summit EU | Setkání centrálních bankéřů | Americké burzy | Reálné obchody | Světové centrální banky | Uvolňování měnové politiky | Utahování měnové politiky | Finančnictví | Walmart | Alibaba | Halliburton | Fibo | Dnešní obchodování | Propad | Německý index DAX | Vystoupení z EU | Měnová opatření | Bělorusko | Indexové ETF | Finanční televize | Finanční televize CNBC | Bankovní tradeři | Kryptoměny | Nejprudší jednodenní pokles | Britský akciový index FTSE 100 | Ropné společnosti | Ropná společnost | Severomořská ropa Brent | Americká ropa WTI | Eurex | Index Nikkei | DAX30 | DAX30 CFD | FactSet | TradingView | Citi | S&P | Agentura S&P | Guvernér | Agentura Fitch | Volatilita na forexu | Index podnikatelské nálady ISM | Bezpečné dluhopisy | Vývoj na akciových trzích | Vývoj měnového kurzu | Německý akciový index DAX | Benchmarky | Německý DAX | Zahraniční investice | Akcie na pražské burze | Ztráty | Politická nejistota | Zvýšení úrokových sazeb | Koš hlavních světových měn | Farmaceutické společnosti | Posílení dolaru | Oslabení dolaru | Posílení eura | Posílení koruny | Čínské akciové trhy | Nálada na trhu | Pokles výnosů | Dnešní údaje | Ekonomická data | Americké indexy | Historická maxima | Historická minima | Člen rady guvernérů | Nejistota | Erste | Philip Morris | VIG | Pegas Nonwovens | Světové finanční krize | Světová finanční krize | Saúdská Arábie | Zasedání Bank of England | Čínský akciový index | Čínský akciový index Shanghai Composite | Největší banky | Stagnace | Tempo růstu | Akcionáři | Daně z příjmů | Obchodování na devizovém trhu | Index těžařů | Zajištění | Komoditní sektor | Čínské devizové rezervy | Macroeconomic Advisers | Finanční poradce | Obilniny | Výnosy amerických dluhopisů | Zpomalení v Číně | Investiční divize | Úvěrové krize | FTSE 100 | Guvernér banky | Baidu | Blockchain | Litecoin | Ethereum | Tesla | Dluhové krize | Vývoj meziroční jádrové inflace | Vývoj meziroční jádrové inflace v eurozóně | Vývoj měnového páru EUR/JPY | Vysoká volatilita | Nízká volatilita | Prodejní signál | Race to the bottom | Zahraniční firmy | Odhodlání | National Australia Bank | Měny na forexu | Kapitalizace | Představitelé Fedu | Steen Jakobsen | Výhled | Investiční výhled | Depozitní sazba | Hlavní úroková sazba | Akciový index DAX | NYSE Euronext | Bankéři | Bankéř | Uvolnit měnovou politiku | Poplatky | Výnosy bezpečných dluhopisů | Rekordní minima | Rekordní maxima | Britská vláda | Objem devizových intervencí | Americké akciové trhy | Propad akcií | Exxon | Chevron | Klientské operace | Payrolls | Konsensus | Mzdy | Dobré výsledky | Německý export | Silné euro | Hrubý domácí produkt Německa | Futures na VIX | Ceny futures kontraktů | Non-Farm Payrolls | Úspěšné obchodování | Britská ekonomika | Americký trh práce | Britský FTSE 100 | Analytik J&T Banky | Odhady trhu | Predikce | Ekonomická situace | Růst světového obchodu | Světový obchod | Globální obchod | Hospodářská situace | General Electric | Záchranný fond | Bankovní unie | Bankovní krize | Průzkum | Data z amerického trhu práce | Krize | Názory analytiků | Investiční rozhodnutí | Investiční stratég | Firemní výsledky | Opatření na podporu ekonomiky | Migrační krize | Zisky firem | Oslabení jüanu | Odliv zahraničního kapitálu | Velké zisky | Analytický tým FXstreet.cz | FTSE MIB | FCA | Finanční ústav | Světové trhy | Historické rekordy | Investovat do akcií | Ochota investovat | Theresa May | Theresa Mayová | Inflace v Česku | Vývoj amerického akciového indexu S&P 500 | Měnová politika Fedu | Snížení úrokových sazeb | Měny emerging markets | Indexové fondy | Zpomalení čínské ekonomiky | Devalvace čínské měny | Firemní zisky | Britské referendum | Manažeři fondů | Index amerických akcií | Výběr zisků | Přebytek ropy | Německé dluhopisy | Výnosy | Institut API | Měnové stimulace | Zasedání Bank of Canada | Měnový pár EUR/USD | Měnový pár GBP/USD | Měnový pár USD/JPY | Japonská vláda | Americká vláda | Česká vláda | Růst čínské ekonomiky | Očekávání analytiků | Ekonomické údaje | Americký index S&P 500 | Akciové trhy v USA | Měnové krize | Turecká centrální banka | Turecká ekonomika | Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) | TRY | Odliv kapitálu | Indická rupie | Turecké akcie | Institucionální investoři | Indikátor důvěry | Čínský statistický úřad | Obchodování na akciových trzích | Příjmy | Čistý příjem | Spotřebitelské výdaje | Oslabování libry | Oslabování dolaru | Kapitálové strategie | Indexy PMI | Volatilita trhů | Finanční domy | Přeprodaný trh | Alphabet | EURRON | Polský zlotý (PLN) | Maďarský forint (HUF) | Měny&Sazby | ČTK | Aktuální cena | Středoevropské devizové trhy | Zvýšení volatility | Japonský Nikkei | Konsenzus | Indická rupie (INR) | Sillicon Valley | Růst ekonomiky | Pokles ekonomiky | Fiskální stimuly | Belgie | HDP eurozóny | Americké zásoby ropy | Zasedání americké centrální banky | Obchodování na měnovém trhu | Zpomalení ekonomiky | Program kvantitativního uvolňování | Bilance ECB | Bilance Fedu | Vývoj úrokových sazeb | Tisková konference ECB | Výhled ekonomiky | Zobchodované objemy | Objem obchodů na forexu | Hlavní ekonom | Jednání FOMC | Fundamentální základ | Inflační čísla | Švédsko | Norsko | Dánsko | Odhad HDP | Očekávání | Evropský statistický úřad Eurostat | Burzovně obchodované fondy | Burzovně obchodovaný fond | Zátěžové testy bank | HDP v eurozóně | Kontraindikátor SSI | Index spekulativního sentimentu | Tempo růstu ekonomiky | Mercedes | eTrader | Politico | JPMorgan Chase & Co. | Devizy | Morningstar | Bill Gross | Bridgewater | Obchodování s českou korunou | Flash Crash | Minuta s XTB | ex | Akcie firem | Purple Trading | Oslabování měny | Mizuho | Investiční aktiva | Nejvyšší výnosy | Kurzové zisky | Broker roku | Tržní kapitalizace společnosti | J.P. Morgan | Ruské akcie | Ranní nadhoz | Měny rozvíjejících se zemí | Funding currency | Swiss Life Select | Alokace aktiv | BBVA | Výkyvy kurzu koruny | Sázkaři | Zahraniční forex | Daňové změny | ČSOB Finanční trhy | Investopedia | Ukončení měnových intervencí | Bloomberg Commodity Index | Zahraniční FX | Nasdaq Composite Index | CoinDesk | Carry tradeři | Vysokoúročené měny | Makroekonomické zprávy | FocusEconomics | BHS | René Remšík | Aleš Michl | Breakout Trader | Akcie na trzích | World Gold Council | Objem zlata | Nákupy zlata | Výhled pro zlato | Obchodování ETF | Coinbase | Bitcoin Cash | Virtuální mince | Očima tradera | Zajímavé výnosy | MetaTrader 4 Supreme Edition | Kvantitativní utahování | Vývoj ceny palladia | Palladium | Eurokoruna | Pavel Drahotský | Akcie v Indii | Jerome Powell | Coinmarketcap | Měnové obchody | LYNX Trading | xPartners | Terminál Bloomberg | ETC | Ray Dalio | Ropné měny | Burza s kryptoměnami | Invesco | Nemovitostní fondy | Tržní kapitalizace bitcoinu | Kapitalizace bitcoinu | Index S&P/ASX 200 | Fincentrum | Hypoindex | NEST | Masivní výprodeje | Oxfam | Štěpán Hájek | Estee Lauder | Crypto | Pokles bitcoinu | Správce portfolia | Příručka tradera | MSCI World Index | Jak fungují akcie | Výhled eura | Obchodování na trzích | Výkonnost fondů | Emerging Market Bond Index | EUR/RUB | Vzácné kovy | Fondy Fidelity Intenational | Conseq Investment Management | Kurz eurodolaru | Výnosy desetiletých dluhopisů | Výnosy u dluhopisů | Globální akciové valuace | Akciové valuace | Akciové výnosy | Cena bitcoinu | Free Market | Obchodování Futures | Index Russell 2000 | Začít investovat | Geopolitická rizika | Zápis ze zasedání Fedu | Globální akcie | Trhy dnes | ICO (initial coin offering) | Ekonomické výsledky | Saxo | Obchodní války | FinTech | Stock-picking | Index-tracking | Výkonnost indexů | LYNX webinář | Investování do ETF | Developed markets | Očekávání investorů | Krypto | Hodnota majetku | Co jsou ETF | Peter Bukov | Analytik TopForex | Růstové akcie | Analytik finančních trhů | Můj trading | Oslabení EUR/CZK | Slabší koruna | Akcie Amazonu | Kartel OPEC | OPEC+ | Obchodní válka | Kurzy měnových párů | Posilování dolaru | Podíl eura | Události ve světě | Vývoj na finančních trzích | Dolarový index DXY | Zobchodovaný objem | Obchodní napětí | Podniky | Evropské akciové trhy | Volatilita emerging markets | Čínské měny | Globální růst | Silný americký dolar | Index nákupních manažerů (PMI) | Komentář amerického prezidenta | Technologické akcie | Evropský akciový trh | Schwab | Kurz EUR/CZK | Inflace v eurozóně | Akcie Applu | Okénko finančního trhu | Prognóza ČNB | Akcie společnosti | Portu | Objem obchodování | CSI 300 | Geopolitické napětí | Americké dluhopisy | Forint | Americký S&P 500 | Turecké liry | Turecká krize | Úrokové sazby v Turecku | Pokles ceny | Turecká měnová krize | Domácí měna | Výplaty dividend | Geopolitika | Šéf Fedu Powell | Šéf Fedu | Graf indexu | BofAML | Měny rozvíjejících se ekonomik | Hlavní akciový index | Trh Start | Americký dolarový index | Trumpův tweet | Zasedání OPEC | Manažer fondu | Korunový trh | Měny v regionu | Nové peníze | Dluhopisové výnosy | Vývoj těžby ropy | Růst amerických výnosů | Výprodejová vlna | Použití finanční páky | Přímé zahraniční investice | Levné akcie | BAML | Kompozitní index | Franklin Templeton Emerging Markets Equity | Úrokový výnos | Trhy v USA | Výsledky firem | Americké volby | Reakce trhu | Ruská centrální banka | Výprodej akcií | Silnější dolar | Vývoj ceny bitcoinu | Vývoj české koruny | Dodávky ropy | Cena plynu | Pokles cen ropy | Propad cen ropy | Tvrdý brexit | Roční výnos | Intercontinental Exchange | IG | Hodnota amerického dolaru | Christopher Dembik | Růst úrokových sazeb | Posilování eura | Nervozita na trzích | Stanovení ceny | Daňové úlevy | Obchodování se CFD | Globální akciový index | Index MSCI All Country World | MSCI All Country World | Posilování české koruny | Průzkum společnosti | Jiné měny | Akcie na rozvíjejících se trzích | Výkonnost akcií | Růst zisků | Zpomalení hospodářského růstu | Politika Fedu | Zvýšení úrokové sazby | EK | Prezident Trump | Dopady na ekonomiku | Evropská komise | Splasknutí kryptobubliny | Měny vyspělých trhů | Základní úroková sazba | Úroková sazba v USA | Index spotřebitelské důvěry | Obchodované fondy | Fondy ETF | Veřejný dluh | Globální index | Financial Times (FT) | Zpomalování světové ekonomiky | Španělský IBEX | Index hongkongské burzy | Zadluženost | Vysoká zadluženost | Hodnota indexu | Silnější americký dolar | Refinitiv | Inflační vývoj | Michal Stupavský | Nárůst negativního sentimentu | Čínské firmy | Společnost Apple | Rezervy bank | Zpomalování růstu světové ekonomiky | Zpřísňování měnové politiky | Oslabení amerického dolaru | Růst cen komodit | Sazby Fedu | Majetek | Růst dolaru | WEF | Obchodovat s akciemi | Oživení trhu | Sazby ČNB | Zpomalení světové ekonomiky | Ekonomická nerovnost | Dopad brexitu | Silný frank | US High Yield | Dolarová aktiva | ETF portfolia | Podnikové investice | Význam technické analýzy | Velké riziko | Makroekonomické strategie | Kopírování strategií | Copytrading | Akcie CME | Data z ekonomiky | Pozornost trhu | Mezinárodní investoři | Německé banky | Zvýšení sazeb | Zvýšení sazeb ČNB | Rekordní růst | Světové finanční trhy | Zájem investorů | Atraktivní investice | Inflace v ČR | Globální rizika | Akciové zisky | Cena zemního plynu | Makroekonomická situace | Broad index | Major index | Uber Technologies | Rozdílové smlouvy | Strategie carry trade | Kvartální výsledky | Statistický úřad | Podnikatelská nálada | Podnikatelská nálada v Německu | Řecká burza | Burzovní ukazatel | Ropovod | Technologický Nasdaq | Obavy investorů | Akciový stratég | Inflační očekávání | Růst americké ekonomiky | Růst ekonomiky USA | Český průmysl | Zahraniční investoři | Michal Brožka | Akciové futures | Růst cen ropy | CNY | Pokles sazeb | Vývoj amerického dolarového indexu | Vývoj hlavní úrokové sazby | Sójové boby | Nejznámější kryptoměny | Infineon | Situace na DAXu | Německé firmy | Očekávání do budoucna | Akcie firmy | Partners Capital International | MSCI Emerging Markets | Pokles kurzu čínského jüanu | Pokles kurzu | Index ADR | S&P/BNY Mellon | Tencent Holdings | Index S&P/BNY Mellon | Index čínských firem | Hang Seng China Enterprises | Akcie čínských firem | Sharpe ratio | Globální HDP | Oživení světové ekonomiky | Brexit bez dohody | Společná měna | Boris Johnson | NVDA | Riziko recese | Finanční svět | Protesty v Hong Kongu | Americké společnosti | DE30 | Guvernér Fedu | Snížení sazeb | Dolarové sazby | Prezidentka ECB | Volný čas | Záporné sazby | Základy obchodování | Akcie a ETF | Ceny niklu | NASDAQ 100 | Pokles úroků | Asset alokace | Klíčové události ve světě | Nálada na akciových trzích | Napětí na trzích | Americká výnosová křivka | Obchodní konflikt | Růst ceny zlata | Vývoj na trzích | Výnosové křivky | Vývoj výnosů dluhopisů | Pokles cen | Výnos dluhopisů | Akciový růst | Akcie automobilky | Thajský baht | Americké futures | Globální akciové indexy | Pokles výnosů dluhopisů | Výkonný ředitel | XTB Research | Ministerstvo obchodu | Silný dolar | Tomáš Pfeiler | Tomáš Jaroš | Poskytování úvěrů | Obavy z recese | Nové akcie | Raiffeisen Bank International | Společnost MSCI | Zprávy z Německa | Bohatí | Oživení ekonomiky | Americká cla | Cla na čínské zboží | Ekonomické problémy | Akciové alokace | Burzovní průvodce | Pohonné hmoty | Růst mezd | Uvolňování měnových politik | KB | Tiering | SAB Finance | Viktor Valent | Dealing | Pravděpodobnost recese | US500 | Saudi Aramco | Televize CNBC | Dění na trzích | Globální recese | Denní graf | Očekávání trhu | Nastavení úrokových sazeb | Overbalance | Poptávka po ropě | UCITS | Pohonné hmoty v Česku | Pictet | Snížení daní | Obchodování dluhopisových ETF | iShares | Nejlepší dluhopisové ETF | Dluhopisové ETF | Klesající úrokové sazby | Dobrý obchod | Kurzarbeit | Oslabení české koruny | Vyzkoušet si trading | ESG | Český HDP | Český index nákupních manažerů | GOOGL | Ceny palladia | Měsíčník finančních trhů | Makroekonomický výhled | Jak se stát lepším investorem | Banky pro mezinárodní platby | Banka pro mezinárodní vypořádání | Nízká nezaměstnanost | Stav ekonomiky | Očekávaný růst | Geopolitické riziko | Obchodní válka mezi USA a Čínou | Snižování rizika | Vývoz ropy | Vyšší úrokové sazby | Cena akcie | Očekávané Earnings | Automatické systémy | Uvalení cel | Největší ekonomika | Obchodujte | Tým FXstreet.cz | Trinity Bank | Černý čtvrtek | Vysoká likvidita | Mnoho ziskových obchodů | Huawei | Digitalizace | Rozpočtová politika | US30 | Dow Jones (US30) | Automobilky | Čistý zisk | KOSPI | Investment Management | Rozpočet | Rozpočtový schodek | Deficit | Jednání o brexitu | Prezident Donald Trump | Peter Garnry | Káva | Ropný gigant | Začínající tradeři | HDP v USA | Ceny benzínu | Německá vláda | Hodnocení ekonomiky | Sílící koruna | IOT | Hongkong | Trinity | LNG | Indigo | Objem | Akcie rozvinutých trhů | Klíčová rizika | Bílý dům | MSFT | Obchod | Český trh práce | Trh práce | Vyšší sazby | Německý průmysl | Obchodní dohody | Myšlenka | FRED | Hluboká recese | Recese světové ekonomiky | Nositel Nobelovy ceny | Nobelovy ceny za ekonomii | Robert Shiller | Živočišné pudy | Animal spirits | Obrat trendu | UCITS ETF | Alibaba Group | Inflace v Británii | Růst spotřebitelských cen | Průmyslová výroba v eurozóně | Snižování úroků | Šéf Fedu Jerome Powell | Cena severomořské ropy Brent | Cena severomořské ropy | Americká lehká ropa WTI | Inflace v USA | ČSÚ | Konkurenceschopnost | Měnový pár USD/CNY | Německé hospodářství | Slušné zisky | Statistický úřad Eurostat | Potíže s likviditou | Cisco Systems | Firma | Technologický index Nasdaq Composite | Technologický index Nasdaq | Technologický index | Zasedání ČNB | Dynamika HDP | Ekonomiky eurozóny | Reálné ekonomiky | PLN/EUR | Maloobchodní prodeje | Hlavní události | Technické analýzy | BAT | Akciový top pick | Top pick | Index MSCI Emerging Markets | Applied Materials | UnitedHealth | Pfizer | IIF | TradingEconomics | Souhrn finančních trhů | Ceny v průmyslu | Růst cen | CBI | Globální dluhopisové trhy | Maďarská centrální banka | Studie | Vysoké riziko | Bilance | Index DOW | Americký Senát | Negativní sentiment | Aktuální hodnoty měny | Co bude | Dnešní makroekonomické ukazatele | Erste Group | Avast | Vývoj trhu | GM | Růst světové ekonomiky | Obchodní spor | Obchodní spor mezi USA a Čínou | Negativní nálada | Čínský prezident | Česká měna dnes | Největší pokles | Ukrajina | Příliv investic | Zájem o riziková aktiva | Lagardeová | Si Ťin-pching | Souhrnný index | Amazon | Fixed income | Ekonomiky v eurozóně | Nízké úrokové sazby | Indexy nákupních manažerů | Důvěra v českou ekonomiku | Buy-and-Hold | Nulový úrok | Úrok | Tiffany | LVMH | Arnault | Nejbohatší | Bernard Arnault | Miliardy | Vyhlídky | Průzkumy | Měny rozvíjejících se trhů | Domácí měny | INTC | Fáze obchodní dohody | Americká data | Walt Disney | Vývoj ceny americké ropy | Vývoj ceny americké ropy WTI | Ceny americké ropy WTI | FT | Naše ekonomika | Odvětví české ekonomiky | Meziroční růst HDP | Dluhopisoví investoři | KOSP200 | Outsider | Konkurenti | Vládní bondy | Financovat | Hospodaření státu | Aktuální konsenzus ekonomů | Konsenzus ekonomů | Omezení těžby | Statistika | Předpovědi | Predikce vývoje | Technologický sektor | Alza.cz | Napětí mezi USA a Čínou | Průmysl | ADP | Radim Krejčí | Eva Miklášová | HUF | PLN | Na burze | Vyšší poptávka | Propouštění | Dnešní data | Impuls | Rozhodnutí o úrokové sazbě | Visa | General Motors | Výrazný pokles | Čínské zboží | Ceny potravin | Další rozvoj | Rozvoj | Zvýšená volatilita | Špatná nálada | Tuzemský průmysl | Stavebnictví | Paul Volcker | Koruna dnes | Zdražování | Ceny zboží | Inflace v listopadu | Nízká inflace | Překvapení trhu | Sociální sítě | Problémy | NAFTA | Britové | Vládní výdaje | Člen bankovní rady | Breaking | Total | Zasedání FOMC | Prodeje akcií | Prognózy | Nejistoty | Ruská ropa | Ranní komentář | Konzervativní strana | Dění na světových burzách | Přehled o dění | Přehled o dění na světových burzách | ECB Christine Lagardeová | Prezidentka ECB Christine Lagardeová | Protekcionismus | Philip Morris ČR | Výsledek voleb | GBP/EUR | Celkový zisk | Výhled do budoucna | Plyn | Dobrá nálada | Nálada | Kofola | Kontrakty | Ekonomické zpomalení | Prohlášení | Čínské vlády | Moskva | Společnost Huawei | Farmaceutická společnost | Amgen | Ropná zařízení | Nord Stream | Nord Stream 2 | IAG | Společnost Microsoft | Zahájení obchodování | NN Group | Ústavní soud | Míra | InterContinental | Ohlédnutí | Úroky | Konec roku | Německý PMI | Bilance běžného účtu | Vývoj zlatých rezerv | Vývoj zlatých rezerv v Rusku | Chování centrálních bank | Vývoj devizových rezerv | Měnové politiky | Uvolněné měnové politiky | Zasedání bankovní rady | Hypoteční trh | Předseda | Investujte | Americké centrální banky | Rozhodnutí ČNB | ČNB dnes | Vánoce | Skupina Kofola | Evoluce | Metalurgie | Ředitelka | Fed index | Záporné úrokové sazby | Meziroční míra inflace v eurozóně | FedEx | FDX | xStation5 | Akcie v roce 2019 | Nejziskovější | MasterCard | AT&T | Disney | Významné zisky | Ministr spravedlnosti | Americké vlády | Nike | Majors měnové páry | Emerging market měny | Nákupy centrálních bank | Pojistka proti inflaci | Dot-com | Růst mezd v USA | Rychlý růst mezd | Forward PE | Bydlení | Vánoční svátky | Uber | Ipsos | Česká zbrojovka | Vstup na pražskou burzu | Ztráta | BREAKING | SPD | Yandex | Stratég | Hlavní akciové indexy | Miliardy korun | Vývoj jádrové inflace | Měna na forexu | Kraft Heinz | Zasedání měnového výboru | 500 nejbohatších | Majetek 500 nejbohatších lidí | Nerovnosti bohatství | Ředitel internetového obchodu Amazon.com | Podíl majetku | Koruna posílila | WIG20 | Čínská centrální banka (PBOC) | Průmyslové podniky | Peking | Investiční ředitel | US100 | Americký index | Pozitivní zpráva | Zpráva z Německa | Aktuální klíčová rizika | Halving | Ceny dluhopisů | Napětí na Blízkém východě | Ziskovost | Tuzemská ekonomika | PRIIP | Nástroj pro investory | Akcie s vysokými dividendami | Stabilní společnosti | ETF roku 2020 | Dividendové fondy | Obchodování ETF na burze | Hospodaření | Zbrojovky | Wood and Company | Růst měnového páru | Růst poptávky | Akciový býčí trh | Místní centrální banka | Nízké ceny ropy | Klesající trend | Krátkodobé obchodování | Úrokový rozdíl | Jestřábí hlasy | Vyšší ceny ropy | CFA | Eskalace napětí | Exact Sciences | Návratnost | Russell 3000 | Netflix | List Financial Times | Míra inflace v eurozóně | Americké dolary | Dobrá data | Washington | Výprodeje akcií | Analýza společnosti | Miliardy eur | Írán | Irák | Dlouhodobé posilování koruny | Oslabení kurzu | Ministr zahraničí | Von der Leyenová | RBA | Budoucnost | Ifo | Clemens Fuest | Zemědělství | Spolkový statistický úřad | Předběžné výsledky | Výsledky hospodaření | ASML | Růst globální ekonomiky | Inflační překvapení | FTSE Russell | Nový rekord | Geopolitická situace | Peníze z prodeje akcií | Cena akcií podniku | Vývoj měnového páru USD/MXN | Vývoj měnového páru USD/TRY | Short měnového páru | Zpřísnění měnové politiky | Vyšší inflace | Tržní sazby | Snížit úrokové sazby | Prosincová inflace | Růst cen potravin | Americký akciový býčí trh | Veřejné finance | Analytička | Ukazatele | SAP | iRobot | IRBT | Technologická společnost | Výroba v eurozóně | Skončení intervencí | Koruna sílí | Cenové tlaky | Zájem o nová auta | Nová auta | Inflace v Rusku | Vývoj meziroční inflace | Obchodování na Wall Street | Dobré zprávy | Americké ministerstvo | WESP | Výhled pro Evropu | Richard Kozul-Wright | Americké ministerstvo obchodu | Spotřebitel | Mateřská společnost Googlu | Ceny energií | MSCI Europe | HPQ | Hewlett Packard Enterprise | Hewlett Packard | Angela Merkelová | Kancléřka Angela Merkelová | Volatilita je nízká | Zajímavé zisky | Měnový pár EUR/CZK | Pokles EUR/CZK | Očekávaný vývoj | Komunikace | HN | Francouzský prezident | Macron | Astrazeneca | Edelman | Kapitalismus | Trump | Čínské indexy | Pozitivní zprávy | Prezident | Výsledkové sezóny v USA | Výsledkové sezóny | AMGN | Koronavirus | Nový koronavirus | Výsledky průzkumu | Průměrná úroková sazba | Michal Stupavský, CFA | Lepší zítřky | Google | Samsung | Instagram | Trhy | Ursula von der Leyenová | ASX 200 | S&P/ASX 200 | WHO | Americké hospodářství | Výkon evropské ekonomiky | Evropské ekonomiky | Pražské burzy | Šíření koronaviru | Silné měny | Koruna oslabuje | American Express | Čínský koronavirus | Virus | Asijské indexy | Vir | Jüan | Negativní dopad | Zlepšení nálady | Eva Zamrazilová | Pokles | Situace | Americká rozpočtová politika | Vývoj americké fiskální bilance | Propad amerického akciového trhu | Margin cally | Vývoj na rozvíjejících se trzích | Short měnových párů | Globální sentiment | BRIC | Zdražovat | Závislosti na Číně | Ukončení intervencí | České měny | Klaus Wohlrabe | Ekonom Ifo | Ifo Klaus Wohlrabe | Ifo Clemens Fuest | Prezident Ifo | Pravidelné investice | Americký kongres | Nejvýraznější pokles | Odhad letošního růstu | Meziroční růst | Růst inflace | Epidemie koronaviru | Pandemie koronaviru | Pandemie | IHNED | DISH | Vysoká inflace | Ceny Bitcoinu | Boeing | Vstupy | Výstupy | Lehká ropa WTI | Raiffeisenbank a.s. | Zpomalení růstu | Pochybnosti | Zlepšení | Úsilí | Nezaměstnanost v EU | Tempo růstu hrubého domácího produktu | Americká administrativa | Obchody | Výdaje | Pesimismus | Akcie v Číně | Zpracovatelský sektor | Akcie automobilky Tesla | Vývoj měnového páru EUR/CZK | Meziroční vývoj inflace | Hlavní úrokové sazby | Firma Alphabet | Alokace investičních portfolií | BP | Dodávky na trh | Důsledky epidemie | Prodeje aut | 4fin | Sazby beze změny | SEC | Rozhodování | Dnes ČNB | Palantir | Zisky dolaru | Vyhlídky americké ekonomiky | Americké ekonomiky | Ekonomický dopad | Americké banky | Britský statistický úřad | Medvědi | Poptávky po ropě | Americká inflace | Růst sazeb | Valuace | COVID-19 | Tradingový portál | Portál FXstreet.cz | OIL.WTI | Ekonomické aktivity | Bez rizika | Investiční portfolia | Správci aktiv | Index CSI 300 | Gilead Sciences | Globální indexy | Posilování japonského jenu | FinTech akcie | Akcie Novavax | Slabá čísla | Největší ztráty | Šéfka ECB | Zpřesněný odhad | Americký Fed | Stabilita | Shortovat | Jižní Korea | Vývoj | Nižší sazby | HSCEI | Vyhlášení nouzového stavu | Nová data | Šok | Institut pro mezinárodní finance | Institut pro mezinárodní finance (IIF) | Vládní opatření | Výkyvy | Akcie na světových trzích | Změny trendu | Překoupenost | Důsledky koronaviru | Výraznější impuls | Únorová inflace | Změna sazeb | Volatilita na finančních trzích | Cenové války | Pomoc ekonomice | Restrikce | Americké výnosy | Vysoká rizika | Vývoj na trhu | Zákaz cestování | Investovat do fondů | Prudký pokles | Rozhodnutí centrální banky | Bezpečné hlavní měny | Hlavní měny | David Krůta | Aerolinky | Španělský IBEX 35 | IBEX 35 | Nouzový stav | Program nákupu aktiv | Nifty 50 | Opatření proti koronaviru | Masivní nákupy | Deficit státního rozpočtu | Index strachu VIX | Mince | Profitovat | Technologičtí giganti | Tencent | Propady cen | Další vývoj | Armageddon | Karanténní opatření | Restriktivní opatření | Stimuly | Italské dluhopisy | Evropské země | TARP | Letectví | Pokles HDP | Členové bankovní rady | Euro-koruna | Fiskální politiky | Kabinet | Nízká likvidita | Tržby společnosti | Zrychlení inflace | Největší propad | Cenový vývoj | Třída aktiv | Asijská seance | Likvidní měny | Fiskální balíček | Stimul | Důležitý support | New York Times | Obavy trhu | Nákupy aktiv | Nákupy vládních dluhopisů | Měnové podmínky | Vedlejší účinky | Výprodej měny | Měnové zasedání | Barel WTI | Spotřebitelé | Index NASDAQ 100 | Automobilka | Dopady pandemie | Historie se opakuje | Historie | Aktuální situace | Mimořádná opatření | Spiegel | EUR/RON | Rumunská centrální banka | Žádosti o podporu | JPMorgan Chase & Co | Snížení základní úrokové sazby | Refinancování dluhů | Onemocnění | Rozhodnutí bankovní rady | Vládní podpory | Zásobníky | Texas | Fed včera | Bilion dolarů | Další pokles | Koronavirová krize | Katar | MF | Kongres | Manufacturing | Komerční banky | Republikáni | Demokraté | Domácnosti | Průmyslové komodity | Posílení amerického dolaru | Přikoupení | Negativní korelace | Stop-Lossy | Koronavirus dopady | Hotovost | Fiskální balík | Přehled kurzů | Přehled kurzů nejdůležitějších měn | Pandemie nemoci COVID-19 | Pandemie nemoci | Vyspělé ekonomiky | Ministryně financí | Zápis z posledního zasedání | Citrix | Citrix Systems | Sněmovna reprezentantů | Dávky v nezaměstnanosti | Porovnání vývoje | Tomáš Raputa | Vnímání rizika | Graf dne | Další růst | Růst | Vyšší výnosy | United Airlines | American Airlines | Koronavirové krize | Poslanci | Signál | Index spotřebitelské nálady | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Tisková konference | Biliony | Potenciál | České vlády | Propad HDP | Historické pohyby | Výkonnost indexu S&P 500 | Výkonnost indexu | Šíření nákazy | Bulharsko | Izrael | Sberbank | Klid před bouří | E-commerce | Ekonomiky | Nigérie | Alžírsko | VW | Akciový index S&P 500 | Slovensko | Solidní růst | Globální dluhopisový index | Index vládních dluhopisů | Globální index vládních dluhopisů | Index DXY | Výkonnost dolaru | Výkonnost dolaru vůči koši hlavních světových měn | Conseq Michal Stupavský | Války | Schodek | CECEEUR | index CECEEUR | Poradce | Special Report | Saúdové | Umělá inteligence | Nvidia Corp | Závislost | Práce | Koronakrize | Swapové body | Podíl na trhu | Údaje | Ekonomické škody | DPH | Mexiko | ETF portfolio | Opatření proti šíření koronaviru | Poradenské firmy | UnitedHealth Group | Opětovný pokles | Ekonomické oživení | Znárodnění | Nárůst nezaměstnanosti | Hlavní měnové páry | Úrokové zhodnocení | Dluh Ruska | Přebytek běžného účtu | Celková inflace | Výpadky | FANG | WMT | Trh dluhopisů | Pensylvánie | Peníze z vrtulníku | Dodavatelské řetězce | Majitel | Úspory | Hospodářské oživení | Otevírání ekonomiky | Otevírání ekonomik | Procter & Gamble | Statistiky | Profitabilní obchodování | Indikace | Vývoj ceny ropy WTI v USD | USD za barel | Vývoj měnového páru USD/CAD | Rizikové averze | Propad ceny | Trade | S&P500 | Producenti ropy | Průměrný výnos | Nizozemsko | Rizikový apetit | CBRT | Reddit | Debata | Tweety | Nástroj moci | Surové ropy | PMI ve službách | Investiční tituly | Evropské indexy | Šíření nákazy COVID-19 | Břidlicové ropy | Posílení | Kristina Hooper | Nové zakázky | Joe Biden | Dluh Itálie | Větší pokles | Lucembursko | Data z trhu práce | Ekonomika oživuje | ADBE | Odhady výsledků | Cestování | Americká centrální banka (Fed) | Pracovní síly | Zasedání Evropské centrální banky | Rozhodnutí o sazbách | Shell | Spotřebitelské výdaje v USA | Maloobchod | Zaměstnanci | FDA | Gilead | Dopravci | Fondy obchodované na burze | Růst výnosů | Federal Reserve | Soud | Oddlužení | Latinská Amerika | PEPSICO | Snížení odměny | Dovoz | Vývoz | Průmysl v březnu | MSCI World | Hugo | Výnosy na dluhopisech | Zadlužení | Expanze | Rezervní měny | Zveřejněné údaje | Akcie a dluhopisy | Dluhy | Ústup inflace | NKE | Průmyslové kovy | ONE | Merck | RBI | Bankéři z Fedu | Světové hospodářství | Účet platební bilance | Expedia | JD.com | Royal Caribbean | Vývoj ekonomiky | Nákup put opce | Velké ekonomiky | Plynovod Nord Stream | Vakcína | Sektor služeb | Spekulovat | Bundesbanka | Moderna | Fiskální stimul | Advance Auto Parts | Manažeři | Předsedkyně Evropské komise | Australská vláda | Fischer | Umělé inteligence | Investovat peníze | Roční zhodnocení | Investment management | Vládní pomoc | Ztráty zaměstnání | Mondelez | JDE | Index akcií | Rizikovější měny | Unie | Republikánský prezident | ČR | FRA40 | Záchranný program | Vakcíny proti koronaviru | Plán EU | Salesforce | Rozhodnutí FOMC | Chování trhu | Výrobní PMI | Reálná ekonomika | PEPP | Střední Evropa | Antivirus | Kvalitní akcie | Býčí trend | Rumunský lei | Oracle | Pokračování růstu | Tchaj-wan | Americké úrokové sazby | Poptávka po zlatě | Index Nasdaq Composite | Zpomalení inflace | Květnová inflace | Index Nikkei 225 | Arizona | Stimulační balík | Propad cen | Sentiment na trhu | Covid | Druhá vlna pandemie | Tiff Macklem | ZIL | Zahraniční kapitál | Banka JP Morgan | Druhá vlna | Státní pomoc | Nové žádosti o podporu | Stimulační program | Fintech společnosti | Medtronic | Peníze z vrtulníků | Situace na trhu práce | Exporty | Novavax | MAM | Červnová inflace | Fond obnovy | Chorvatsko | Nový trend | E.ON | Ceny kávy | Ocenění | Šance | Růst tržeb | Ceny | Praha | Kolaps | Verizon Communications | Technologické společnosti | Merkelová | Růst poptávky po ropě | Vývoj tržní kapitalizace | Salesforce.com | Znovuotevření ekonomiky | MSCI Asia Pacific | Konjukturální průzkum | Nižší poptávka | Progres | Odhady HDP | První odhady HDP | Vývoj ceny zlata v USD | Vývoj ceny zlata v USD za unci | Tvrdá ekonomická data | Insolvence | Pár EUR/USD | Světové rezervní měny | Odhad růstu HDP | Důvěra | Turistický ruch | Známky oživení | Indonésie | Ocelářství | Uskutečnění obchodů | Časový horizont | Dlouhodobě profitabilní | Cenové hladiny | Erdogan | Turecký prezident | Oživení poptávky | Pokračování expanze | Rostoucí počty nakažených | Počty nakažených | Podhodnocený | Analytik XTB | Pandemická situace | Turecká lira (TRY) | Brazilský real (BRL) | Jihoafrický rand (ZAR) | Eurokrize | Zadlužení 100 % HDP | DPH v Německu | Globální pandemie | Akcie softwarové společnosti | Slábnoucí americký dolar | Coca-Cola | Koaliční partneři | Deglobalizace | Ruská vláda | Kryptotrh | Příliv kapitálu | Výrobní sektor | Brazilská ekonomika | Venezuela | Atlantis Medium | Big Tech | Pokles hospodářství | Peso | Kroger | Transparentnost | Zasedání amerického Fedu | Zdanění | Američtí investoři | Prognóza Fedu | Dolarové úrokové sazby | Nvidia | Qualcomm | VOW3 | Snížení emisí | Plán na snížení emisí | Budoucí vývoj | Vývoj akciového indexu Nasdaq | Zadlužení Německa | Spotřebitelská důvěra v Německu | Důvěra v Německu | Elektromobily | Pandemie v Evropě | Očekávání ČNB | Politici | Objemy peněz | Fiskální stimul v USA | Diverzifikovat | Investiční prostředí | Plynovody | Příležitosti na měnách | Vývoj objemu ruských devizových rezerv | Vývoj měnového páru EUR/PLN | Vývoj měnového páru EUR/RUB | Biden | EUR/BRL | Akciová burza dnes | Marathon | Speedway | Ranní okénko | Česká republika | Epidemická situace | FiveThirtyEight | Bloomberg Barclays | Index Bloomberg Barclays | Lockdown | Speciální strategie | Vývoj meziročního růstu HDP v USA | Vývoj meziročního růstu HDP | Český lockdown | CPI v USA | Americké měny | Akciové portfolio | Foot Locker | Koncern | Nařízení | Intel | Výrobce čipů | Zásoby benzinu | SolarEdge Technologies | SEDG | JPM | GS | Pokles indexu | Bidenovo vítězství | Moneta | Volební pat | SAP AG | PFE | CSCO | Hormel Foods | HRL | MDT | Bankovní úvěry | Výsledky amerických voleb | RBAG | Podvážení | Očekávané výnosy | Vítězství Donalda Trumpa | NCLH | SolarEdge | Pandemická křivka | Zynga | ZNGA | Ruské společnosti | Electronic Arts | Coty | Přebytek zahraničního obchodu | Oslabování amerického dolaru | Pfizer/BioNTech | Nové zprávy | Vakcína Pfizer | Vakcína Pfizer/BionTech | Pfizer a BioNTech | QCOM | L Brands | MRNA | Snižování daní | Ministr zdravotnictví | GPS | Hormel | JWN | Pasivně investovat | Index STOXX Europe | Index STOXX Europe 600 | Adobe Systems | Ceny PHM | GME | GameStop | CELO | Index DAX 30 | Bayer | BASF | Vonovia | Henkel | Vakcinace | Vývoj měnového páru USD/CNY | BIDU | Očkování | LEN | Rozpočtové deficity | Vývoj bilance běžného účtu | NBP | Analytické shrnutí | Zhodnocení jednotlivých měn | Ceny aktiv | MGM | Vývoj spreadu | Vývoj meziroční inflace v ČR | Voda | Ceny americké ropy | Centrální bankéř | Měnový pár EUR/PLN | Oslabení forintu | Inflace v Polsku | Boston Consulting Group | Výhled na rok | mBTU | USD za mBTU | Pokles zásob | Odvětví těžby ropy | Poptávka po plynu | Vývoz LNG | Vývoj těžby zemního plynu | Vývoj těžby zemního plynu v USA | Počasí | Vývoj ceny amerického zemního plynu | Rychlé ekonomické oživení | Utažení měnové politiky | Atraktivita americké měny | Návrat růstu cen na cíl | Návrat růstu cen | Měny vyspělých zemí | Atraktivita zlata | Trendový růst | Slušný ekonomický růst | Vybavení na home office | Home office | Software pro online život | Online život | Upisovat nové akcie | Online prostředí | Uvolnění zákazů | Růst ceny | PMI ve výrobě | Výkyvy v hodnotě | DOT | Západní ekonomiky | Investiční manažeři | Růst průmyslu | Brands | ForFarmers | Shopify | Nejlevnější měna | Vývoj cen LNG plynu | Vývoj jádrové inflace v Rusku | Rostoucí ceny ropy | Evropské centrální banky | Acacia Communications | Dopad na trhy | MRK | MJ | WU | Indexy na Wall Street | Situace na trhu | VTB | Konference FOMC | Tisková konference FOMC | Akcie Gamestop | PEP | Dnešní zasedání Fedu | WallStreetBets | GameStop (GME) | Reddit WallStreetBets | Nárůst ceny | Velké investiční fondy | Express | Mean-reversion | Tržní ceny | Thermo Fisher | Přístup ČNB | Jestřábí přístup | Nasdaq (US100) | Dnešní seance | Rozvolnění protipandemických opatření | Rozvolnění | UNH | Rostoucí úrokové sazby | Kov | Colt | Akcie 2021 | Tyson Foods | Růst produktivity | Dolarová rally | James Bullard | Kering | AIG | FinTech akcie 2021 | Rizika a příležitosti | Přísná měnová politika | SPWR | Manažeři hedgeových fondů | MXN | ZAR | Index Cboe | Cboe VIX | Index Cboe VIX | Sektorové akciové portfolio | Globální akciové portfolio | Konzervativní portfolio | Dynamické portfolio | IPO Coinbase | Kryptoměnový gigant | Nárůst výnosů | Riziková prémie | Silný růst | Fidelity | Vývoj ceny palladia v USD | Zámořské indexy | VOW3.DE | Turistická sezona | Holubičí Fed | Vývoj ceny železné rudy | Ceny železné rudy | Hlavní index CSI 300 | Hodnotové akcie | Supplementary Leverage Ratio | SLR | Online trading konference | Trading konference | Prezident Erdogan | Fungování ČNB | Vývoj na akciích | Aktuální nálada | Uzavření suezského průplavu | Lockdowny v Evropě | EDF | Meziroční vývoj jádrové inflace | Meziroční vývoj jádrové inflace v USA | Vývoj jádrové inflace v USA | Richard Bechník | Fincentrum & Swiss Life Select | Kurz ruského rublu | Ceny ropy Brent | Ruská politická scéna | Politická scéna | Očekávané zhodnocení | Vývoj zlatých rezerv Turecka | Strach z inflace | Vysoká cena | Rostoucí ceny | Objednávky | Verizon | Trading.com | Atlantis Low | Conservative FOREX Trading | Palmary Strategy | Perpetuum Exclusive | World Crypto Strategy | Vyšší zhodnocení | MSCI Inc | Otevření ekonomik | Tuzemská měna | Zvýšené riziko | Těžaři | Oslabení | Retailový obchodník | Ceny dřeva | Ceny benzínu v USA | Politická rizika | První zvýšení sazeb | MNB | Plány | Cíle | Příležitosti | ETF portfolia Purple Trading | Portfolia Purple Trading | Vyvážené portfolio | Investiční strategie (Copytrading) | Sdílené strategie | Novodobé investice | Očekávaný průměrný roční výnos | Průměrný roční výnos | Platidlo | Zajišťování | Prodej | Mali | Tržní prostředí | Shortování | Vzdělávací článek | Index podnikatelské nálady | Pozitivní vliv | Malajsie | Thajsko | Report ADP | Akcie Moderny | Specialista na online obchodování | Obchodování a investice | Online obchodování a investice | Technologie | Obchodní aplikace | Vývoje ceny | Největší banky v Česku | Pohyb dolaru | Prodej zboží | UST | Taiwan Semiconductor Manufacturing | AI | FIXED | Vývoj běžného účtu platební bilance | Short EUR/CZK | Odvětví | Divize | Načasování | Správné načasování | Boom | Otevřené pozice | Rekord | Dodávky čipů | Guidance | Štěstí | Bankovní skupina | Mateřská společnost | Dřevo | Chování | Logistika | Projekce | VIAC | Vývoj měnového páru EUR/CHF | Inflace ve Švýcarsku | Rekordní minimum | Základní sazby | Vratislav Zámiš | Analytik Portu | Index Russell | Asijské země | Vyšší úroky | Richemont | Jaroslav Povšík | Zápis Fedu | Očekávaná inflace | SPOT | Americká ministryně financí | ASX | SXXP | Proočkovanost | David Vagenknecht | Společnosti | Opatření | Dna | Evergrande | Růst trhu | ANO | Uhlí | Vysoká poptávka | Energetika | Ceny plynu | Reakce centrální banky | Pracovní den | Developer Evergrande | Znovurozšíření pandemie | Corporate Governance | Akcie čínských společností | VanEck | Německé volby | Pokračování trendu | Problémy v dodavatelských řetězcích | Úročení | Cenový šok | Energetická krize | Globální inflace | Prudké zdražování | Automotive | Zlato a bitcoin | Minulá výkonnost | Nejvyšší výnos | Jan Sušánka | Sušánka & partneři | Energetické krize | Zdražování energií | Situace na finančních trzích | Ukončení kvantitativního uvolňování | Vládní fond | Čínské centrální banky | Zdravotnictví | Rozpočtové schodky | Rumunsko | Pozornost | Ceny plynu v Evropě | Dodávky z Ruska | Meta | Vanguard | Meta Platforms | Česká národní banka (ČNB) | Zvýšení minimální mzdy | Indexy pohyb | Drahé energie | Společnost | Nové emise | Stratégové | Reálné výnosy | Reálné úrokové sazby | Společnost JPMorgan | Lockdowny | Status bezpečné měny | Rakouský lockdown | TIM | Ruský trh | Akcie Meta Platforms | Akcie Meta | Zahraniční politika | Nová mutace | Překoupenost dolaru | Svátek v USA | Omikron | Omicron | Carry trade obchody | Mutace omicron | Nálada na trzích | | Ekonomické teorie | Kazachstán | Vietnam | Propad hodnoty | Zlotý | Rozšíření | Jestřábí Fed | Akcie výrobce čipů | Úrokové sazby v USA | Provozovatel sociální sítě | Inflační situace | Vývoj měnového páru EUR/RON | Vývoj rumunské meziroční inflace | Vývoj rumunské úrokové sazby | Vývoj rumunské bilance běžného účtu | Rumunské úrokové sazby | Celosvětový HDP | Vliv na ceny | Nulové úroky | Držení short pozice | Tok kapitálu | Přebytky zahraničního obchodu | Příliv dolarů | Investice do rozšiřování kapacit | Rozšiřování kapacit | Znehodnocení hodnoty měny | Hodnoty měny | Pozitivní swapy | Omezení QE | Boston Consulting | Invesco Investment | Big tech | Hry | Real Estate | Válka na Ukrajině | Omezení dodávek | Coinmarketcap.com | Shell Plc | Instituce | Digitální ekonomiky | Spotřební zboží | Ruské dluhopisy | St. Louis | Invaze na Ukrajinu | Podnikatelský sektor | Ruské invaze na Ukrajinu | Sankce na Rusko | Sankce | Sankce vůči Rusku | Konflikt na Ukrajině | Ruská invaze na Ukrajinu | Ruská invaze | Ruské banky | Přímé intervence | Švýcarská národní banka | Správce amerického akciového indexu | Dimitris Melas | Rusko a Ukrajina | Akcie ruských společností | Raiffeisen | Invaze | Pokles inflace | Řetězce | Západní sankce | Britský FTSE | Politika amerického Fedu | Dodávky zemního plynu | Zastavení dodávek plynu | Zastavení dodávek | Rekordní zisky | Colt CZ | Vítěz na forexu | Krátkodobé obchody | Kvantitativní zpřísňování | Hlavní investiční analytik | Dow Jones Industrial Average | Indexy S&P | Akcie menších společností | Společnost Invesco | GEVORKYAN | Představitel Fedu | Špatná výkonnost | Jan Frait | Vývoj bilance ČNB | Bilance ČNB | Vývoj meziroční inflace ve Švýcarsku | Meziroční inflace ve Švýcarsku | Úrokový spread | Zasedání MNB | EdF | Nákup fyzického zlata | Vývoj ceny zlata v CZK | Vývoj ceny zlata v CZK za unci | Vývoj indexu spotřebitelské důvěry | Vývoj španělského akciového indexu IBEX 35 | Vývoj španělského akciového indexu | Přicházející recese | Reálné zisky | Zisky nad inflací | Reálné zisky nad inflací | Vývoj tržní kapitalizace kryptoměnového trhu | Tržní kapitalizace kryptoměnového trhu | Další vývoj Bitcoinu | Vydělat na Bitcoinu | Příležitost vydělat na Bitcoinu | Day-tradeři | Investoři se strategií | Vývoj ceny Bitcoinu v USD | Dominance USD | Vývoj hlavní úrokové sazby amerického Fedu | Hlavní úrokové sazby amerického Fedu | Dominance amerického dolaru | Extrémně silný dolar | Změna trendu | Růst měnového páru EUR/USD | Nákup indexu S&P 500 | S&P 500 nebo Nasdaq | Příležitosti pro nákup | Spořící účet v korunách | Vývoj amerického akciového indexu | Přísnější Fed | Futures zlata | Vstup do dlouhé pozice | Vývoj inflace a mezd | Tvrdá recese | Menší úrok | Králem bude hotovost | Účet v bance | Marže obchodníků | Koronavirové lockdowny | Lockdowny v Číně | Koronavirové lockdowny v Číně | Obcházení západních sankcí | Ruské obcházení západních sankcí | Nákupní párty | Růst těžby v USA | Nacenění kontraktu | Plynový armageddon | Zajištění dodávek plynu | Riziko skutečné stagflace | Uložení finančních prostředků | Silné stagflace | Statut bezpečného přístavu | Uchování reálné kupní síly peněz | Kupní síly peněz | Uchování reálné kupní síly | Znehodnocení | Nová bankovní rada | Skokové oslabení koruny | Skokové oslabení | Dodávky a cenu plynu | Cenu plynu | Evropské akciové indexy | Inflační epizoda | Dluhové problémy | Nominální růst HDP | Nahromaděný dluh | Turistické sezóny | Rozjezd turistické sezóny | Opakování dluhové krize | Konzervativní uložení finančních prostředků | Zvýšení úroků | Prime | Výrobce čipů Nvidia | Akcie výrobce čipů Nvidia | Vývoj ceny benzínu v USA | Vývoj ceny benzínu | Vývoj celkové a jádrové inflace v USA | Vývoj celkové a jádrové inflace | Aktuální zpomalení inflace | Stlačení inflace | Výraznější recese | Nadšení akciových trhů | Neel Kashkari | Růst výnosové křivky | Makroekonomické prostředí | Práce na sobě | Výsledek HDP | Jestřábí ECB | Fenomén | Photon Energy | Úrokové náklady | Energetické komodity | Cenové stropy | HARDWARIO | IoT | Společnost HARDWARIO | Plaza Accord | Měnový pár EUR/HUF | Communication Services | Newton | Newton Investment Management | Miroslav Plojhar | VaR modely | Riziko měřené z minulé volatility | Tradingový portál FXstreet.cz | Work & Travel | Inflační swapy | CDS v regionu | Forecasty | Fondy a ETF | Covid panika | Northern Rock | Relief rally | Fed vs. ECB | Flow z ekonomiky | Treasury v České spořitelně | J.P. Morgan v Londýně | Velké finanční krize | Drahé dovozy | Výhled snižování sazeb | Stratég finančních trhů | Pozice tradera | Metody analýzy trhu | Analýzy trhu | Vlna inflace | První vlna inflace | Velké centrální banky | Inflační hedge | Pokles cen nemovitostí | Monetizace | Korporace | Událost roku | Administrativa | Zpevňování dolaru | Britský akciový trh | Nový býčí trh | Nejvolatilnější | Taiwan Semiconductor | CZ | Mistrovství světa ve fotbale | Strategie investování | ERÚ | Tempo zvyšování úrokových sazeb | Timur Barotov | BHS Timur Barotov | Index cen výrobců | Inflační krize | Velké varování | Varování | Hospodářský pokles | Růstový potenciál | Marek Malina | Portu Marek Malina | Vyhlídky dolaru | ChatGPT | Marek Odehnal | ODEHNAL & PARTNEŘI | Investičně-poradenské firmy | Globalizace | ETF bestsellery | Bestsellery podle Patria | Branislav Soták | Analytik Patria Finance | Patria Finance Branislav Soták | Celková ekonomika | Velké recese | Dlouhodobé posilování | Výhled Saxo | Rozpad EU | Optimalizace | Výhled pro rok | Perzistentní inflace | SVB | Invesco Ltd. | Zklidnění situace | Válka | KBW | Vyšší ceny | Tichomoří | Asie | Soukromé úvěry | Překážky | Vysoké úrokové sazby | Zvedání sazeb | Pokles cen dovážených energií | Světové ceny kávy | Vice | Hlavní akciový index S&P 500 | Pozitivní carry | Úvěrování | Transparentní | Milník | S&P 500 UCITS ETF | Evropské dluhové krize | Zlepšení výkonnosti | Historický vývoj | MSCI USA | Nižší ceny | Uvolněná měnová politika | Cyklus zvyšování úrokových sazeb | DNO | Finanční podmínky | Midjourney | Euro Cash 3 Months UCITS ETF | Invesco Euro Cash 3 Months UCITS ETF | Invesco S&P 500 High Dividend Low Volatility UCITS ETF | S&P 500 High Dividend Low Volatility UCITS ETF | Invesco FTSE Emerging Markets High Dividend Low Volatility UCITS ETF | FTSE Emerging Markets High Dividend Low Volatility UCITS ETF | Invesco EURO STOXX High Dividend Low Volatility UCITS ETF | EURO STOXX High Dividend Low Volatility UCITS ETF | Invesco US High Yield Fallen Angels UCITS ETF | US High Yield Fallen Angels UCITS ETF | Invesco S&P 500 UCITS ETF | Invesco MSCI World UCITS ETF | MSCI World UCITS ETF | Invesco KBW NASDAQ Fintech UCITS ETF | KBW NASDAQ Fintech UCITS ETF | Invesco Energy S&P US Select Sector UCITS ETF | Energy S&P US Select Sector UCITS ETF | Invesco Real Estate S&P US Select Sector UCITS ETF | Real Estate S&P US Select Sector UCITS ETF | Invesco Hydrogen Economy UCITS ETF | Hydrogen Economy UCITS ETF | Invesco Global Clean Energy UCITS ETF | Global Clean Energy UCITS ETF | Invesco Global High Yield Corporate Bond ESG UCITS ETF | Global High Yield Corporate Bond ESG UCITS ETF | Invesco MSCI USA ESG Climate Paris Aligned UCITS ETF | MSCI USA ESG Climate Paris Aligned UCITS ETF | Invesco EUR Corporate Bond ESG Short Duration Multi-Factor UCITS ETF | EUR Corporate Bond ESG Short Duration Multi-Factor UCITS ETF | Nově registrovaná ETF | HCOB | Nearshoring | Problémy Číny | Evropská obchodní seance | Londýn | Index S&P 500 Energy | S&P 500 Energy | Finanční pozice | Mistrovství | Inverzní vztah | Magnificent Seven | Kryptozima | Malina | Bitcoinové ETF | Návrat inflace | Geopolitická nejistota | Nové technologie | Živé obchodování | Snižování inflace | REITs | Paul Jackson | Nifty | Výhled na rok 2024 | Výhled pro rok 2024 | Důvěryhodnost | ProCent | Rok 2024 | Platforms | Uzavření obchodu | Utility | Capital | Výhled 2024 | Cyklická recese | Multi-asset | Pevný výnos | Private credit | Michael Curtis | Ilga Haubelt | Pohled na situaci | Oblečení | Portfólia | W1 | Nakupovat | Centrální banky vs. inflace | Šílenství měnové politiky
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Pozice | Trh | Výhled | Rezistence | Reuters | ČTK | Banky | Banka | Obchodování | Indikátor | FOREX | Trading | Cena | Růst | Graf | EUR/USD

Předchozí klíčová slova

Emcro Worldwide Payments
Emden Research
EMEA
EMEA ETF
EMEA Insurance Client Solutions
EMEIA
EMERALD-DOT
EMERALD-DOT.NET
Emerging Market Bond Index
Emerging market měny

Následující klíčová slova

Emerging markets (Rozvíjející se trhy)
EMH
EMICA CAPITAL PARTNERS
Emilio Pucci
Emil Sedlařík
Emini
E-mini
Emini futures
E-mini futures
E-mini opce
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Fintokei SwiftTrader
Potvrďte prosím... Zavřít