Středa 24. duben 2024 14:50
reklama
FTMO férovost
reklama
Purple Ebook: Svíčkové a cenové formace
reklama
InstaForex ebook vzdelavaci
reklama
CapXmaster srovnani

Import

img

Ropa OIL.WTI sa odrazila smerom nahor od kľúčovej úrovne supportu

03.06.2019 Ropa má za sebou najhorší mesiac v tomto roku. Ropa WTI (OIL.WTI) zaznamenala počas minulého týždňa pokles k hranici 53 USD/bbl. Za týmto poklesom stoja dva hlavné faktory. Prvým bola správa agentúry EIA o zásobách ropy v USA. Druhým dôvodom je nárast neistoty na trhoch, kvôli vyjadreniu prezidenta Donalda Trumpa o zvýšení ciel na dovoz tovarov z Mexika.
img

BoC ponechala úrokové sazby beze změny; HDP v USA a Kanadě mírně roste

31.05.2019 V pondělí byl v Japonsku zveřejněn hlavní ekonomický index za březen ve výši 95,9. Předpokládaná hodnota byla 96,3. V úterý překonal hrubý domácí produkt ve Švýcarsku. Gfk průzkum ekonomického sentimentu v Německu skončil na hodnotě 10,1, což je o 0,3 méně, než bylo očekáváno.
img

Využitie rafinérií v USA je najnižšie od roku 2016. Ceny čierneho zlata klesajú

31.05.2019 Ropa WTI (OIL.WTI) zaznamenala počas včerajšieho obchodného dňa výrazný pokles k hranici 56 USD/bbl. Za týmto poklesom stoja dva hlavné faktory. Prvým bola správa agentúry EIA o zásobach ropy v USA. Druhým dôvodom je nárast neistoty na trhoch, kvôli vyjadreniu prezidenta Donalda Trumpa o zavedení ciel na dovoz tovarov z Mexika.
img

Rizikový sentiment od EU až po Čínu posiluje jen

29.05.2019 Vlna politických a měnových rizik spojených, jak s čínským juanem, tak s eurem znamená pokračující příliv zájmu o japonský jen (JPY). JPY je tak i nadále velmi přitažlivý, a to přestože globální akciové trhy drží pozice před dalším nádechem.
img

Najhorší týždeň pre ropu v tomto roku

24.05.2019 Ropa má za sebou najhorší týždeň v tomto roku. Cena ropy Brent zaznamenala pokles o viac ako 5%. Za týmto poklesom stojí primárne eskalácia obchodného napätia medzi USA a Čínou. Americký prezident Donald Trump pridal spoločnosť Huawei, ako aj iné čínske spoločnosti na tzv. „blacklist“, a teda americké spoločnosti nebudú spolupracovať s týmito firmami. Predstihové ukazovatele USA poukazujú na spomaľovanie hospodárskej aktivity v krajine, čo je primárne ovplyvňované obchodnou vojnou. Obchodná vojna vyvoláva riziko spomalenia globálneho hospodárskeho rastu, čo povedie k zníženiu dopytu po rope. Za poklesom ceny stál aj nárast amerických zásob ropy minulý týždeň.
C:\fakepath\cina-usa.jpg

MMF: Cla USA na čínské zboží platí téměř celá američtí dovozci

24.05.2019 Cla, která Spojené státy uplatňují na dovoz zboží z Číny, poškozují nezamýšlený cíl. Vybíraná cla totiž téměř celá nesou na svých bedrech američtí dovozci. Vyplývá to z včera zveřejněné studie Mezinárodního měnového fondu (MMF), z níž čerpal server televize CNBC.
img

Ropa – už přišel čas nákupu?

23.05.2019 Ceny ropy tento týden směrují k jihu, především pak v USA, kde dochází k vysokému růstu zásob. Ropa WTI se tak obchoduje v blízkosti dvouměsíčních minim. Výrazně pod nynějších 60 amerických dolarů za barel se však zřejmě ropa nepodívá. Vyjmenovat faktory hovořící pro vyšší ceny ropy ve zbytku letošního roku není složité, je jich totiž více než dost.
C:\fakepath\japonsko 14122014.png

Japonská ekonomika v 1Q překvapivě rostla

20.05.2019 Japonská ekonomika v prvním čtvrtletí překvapivě pokračovala v růstu, jehož tempo dokonce zrychlilo ve srovnání se závěrem loňského roku. Úřad vlády dnes oznámil, že hrubý domácí produkt (HDP) se v prvním čtvrtletí v celoročním přepočtu zvýšil o 2,1 procenta po nárůstu o 1,6 procenta v loňském čtvrtém kvartálu. Analytici přitom v anketě agentury Reuters předpovídali pokles HDP o 0,2 procenta.
img

Rast eurozóny v ohrození

17.05.2019 Trump sa minulý týždeň vyjadril, že clá, ktoré uvalila Amerika na dovoz tovarov z Číny sú pozitívne pre americkú ekonomiku a že od piatka pristúpi k zvýšeniu ciel z 10% na 25%, čím pochoval pozitívne očakávania ohľadom obchodnej dohody. Otázne ale je, či slušný rast HDP USA za prvý kvartál 2019 na úrovni 3,2% sa dá skutočne pripisovať clám, keďže hospodársky rast krajiny bol do vysokej miery ovplyvnený nárastom zásob.
img

Americký deficit s Čínou klesl v březnu nejníže od roku 2014

10.05.2019 Včera zveřejnily Spojené státy výsledky obchodní bilance, jejíž deficit dosahoval v březnu 50 mld. dolarů. Deficity převyšující tuto hranici v poslední době nejsou nic neobvyklého a zejména v porovnání s minulými lety se jedná o další z důkazů, že se americké ekonomice relativně daří. Není žádným tajemstvím, že je americká ekonomika silně spotřebitelsky založená, takže v dobách expanze deficity rostou, zatímco jejich pád sledujeme zejména v době většího zpomalení až recese.
img

USA zvyšují cla na čínské zboží

10.05.2019 V souladu s dřívějšími hrozbami vyslovenými na Twitteru Spojené státy dnes zvýšily cla na dovoz čínského zboží v hodnotě zhruba 200 miliard dolarů z 10 % na 25 %.
img

Čína pripravuje odvetné clá, akcie rozširujú straty

07.05.2019 Negatívnu náladu na akciových trhoch umocnili správy z Číny o tom, že Čína pripravuje odvetné clá na import tovarov z USA. Pripravované clá počítajú s 25% colnou sadzbou na dovoz tovarov z USA. V prípade, ak nedôjde k úspešnému dosiahnutiu obchodnej dohody, USA pristúpi k zvýšeniu ciel a rovnako aj Čína. Stupňujúce sa napätie ohľadom obchodnej vojny poslalo trhy späť nadol. K týmto negatívnym správam sa pridal aj fakt, že Európska komisia znížila výhľad rastu eurozóny pre rok 2019 z 1,3% na 1,2% a v roku 2020 z 1,6% na 1,5%. EK uviedla, že v prípade eskalácie obchodnej vojny, bude tempo hospodárskeho rastu nižšie.
img

Ranní nadhoz finančních trhů 6.5.2019

06.05.2019 Navzdory tomu, že americko-čínské vyjednávání podle prohlášení obou stran doposud probíhalo hladce, americký prezident D. Trump vyjádřil úmysl navýšit clo na čínský import v hodnotě 200 mld. dolarů z 10 % na 25 % a navíc hodlá rozšířit clo i na další čínský dovoz s platností od tohoto pátku. Americký prezident obhajuje krok tím, že čínská strana chtěla prodlužovat vyjednávání a začít znovu jednat o již téměř hotové dohodě. Čínská vláda byla prohlášením zaskočena a zřejmě odmítne nadále s USA vyjednávat.
img

Zvýšení repo sazby ze strany ČNB nepomohlo koruně k posílení

03.05.2019 V pondělí byly zveřejněny jádrové výdaje na osobní spotřebu ve Spojených státech, které v březnu meziročně vzrostly o 1,7 %. Odhad trhu byl nastaven na 1,8 %. Osobní příjmy Američanů v březnu vzrostly o 0,1 %, což je o něco mírnější růst v porovnání s předchozím měsícem (0,2 %). Analytici odhadovali růst o 0,4 %.
img

Americká ekonomika roste rychleji, než se čekalo. Na první pohled super, ale...

26.04.2019 Růst americké ekonomiky podle dnešního prvního odhadu překonal jak očekávání trhu, tak prognózu americké centrální banky. Lze jej tedy hodnotit příznivě, ačkoli „pod povrchem“ je několik varovných znaků.
img

Rozbřesk: Příběh iránských sankcí, aneb ropná troika v akci

24.04.2019 Zatímco v minulých týdnech trápil ropný trh eskalující konflikt v Libyi, nejnověji poutá pozornost situace kolem Íránu. Americká administrativa se totiž rozhodla neprodloužit výjimky na import íránské ropy (celkem osmi zemím), což povede k významnému zpřísnění sankcí vůči Teheránu. Takto razantní krok, jenž má íránský režim odstřihnout od klíčového zdroje příjmů, se bezprostředně odráží v cenách ropy, které atakují hranici 75 USD/barel.
img

USD / JPY – 23. 4. 2019

23.04.2019 Dolar snížil ztráty po propadu na jeden a půl týdenní minimum v dřívějším obchodování, protože pokles volatility trhu zvýšil poptávku po rizikovějších aktivech.
img

Rozbřesk: Akcie mají našlápnuto k nejsilnějšímu startu roku za 30 let

23.04.2019 Tento týden bude v řadě zejména evropských zemí stále ve znamení Velikonoc. I tak dění na trzích může být zajímavé. Akciové trhy mají nakročeno k extrémně dobrému začátku roku, který řadu investorů překvapil. Zisky akcií v USA za první čtyři měsíce jsou v tuto chvíli nejvyšší za posledních třicet let. To je ve světle řady geopolitických nejistot, německé průmyslové recese a klopýtání Číny až překvapivá dávka optimismu. Americký akciový index S&P 500 je od začátku roku vzhůru o více než 15 %, zatímco čínské indexy skoro o 30 %. Akciový investoři mají tak značnou důvěru ve schopnosti centrálních bank - jak Fed, tak ECB předvedly holubičí obrat, který nalil krev do žil nejen akciovým investorům, ale i řadě rozvíjejících se trhů. Současně panuje přesvědčení, že čínská komunistická strana bude dál zvládat balancovat na napjatém laně a podporovat přeinvestovanou ekonomiku novými úvěry.
img

RBA i nadále očekává tlumené inflační tlaky. HDP v Číně na vzestupu

18.04.2019 V pondělí ratingová agentura Moodys ponechala úvěrový rating ČR na A1. Důvodem “pozitivního” hodnocení je klesající zadlužení státu a obezřetná fiskální politika vlády.
img

Pokles zásob podporuje rast ceny čierneho zlata

17.04.2019 Zásoby ropy v USA zaznamenali podľa EIA v minulom týždni pokles o 1,397 milióna barelov (očakával sa pokles o 2,133 barelov). Zásoby benzínu zaznamenali taktiež pokles o 1,175 milióna barelov a zásoby destilátov poklesli o 364 tisíc barelov. Zásoby kerozínu ako jediné zaznamenali nárast oproti minulému týždňu o 450 tisíc barelov. Vývoj zásob teda podporuje ďalší rast ceny ropy. Negatívne je, že rafinérie spracovávali o 22 tisíc barelov ropy denne. Produkcia ropy zaznamenala pokles o 100 tisíc barelov denne. Taktiež klesol aj import ropy do krajiny o 608 tisíc barelov denne a dostal sa na najnižšiu úroveň od roku 2008 a naopak vzrástol export ropy z krajiny o 52 tisíc barelov denne. Celkovo sú však dáta pozitívne a otvárajú cestu čiernemu zlatu smerom nahor. Pokles zásob ropy je vo vysokej miere ovplyvnený dohodou o znížení produkcie krajín OPEC+.
img

ECB ponechá úrokové sazby beze změny

12.04.2019 V pondělí byla zveřejněna obchodní bilance v Německu, která oproti očekávaným 17 miliardám EUR skončila ve výši 18,7 miliard EUR. Objednávky strojů v USA za únor klesly o 0,5 %. Původně se předpokládal pokles o 0,6 %.
img

ECB nejspíše odloží zvyšování sazeb na první čtvrtletí příštího roku.

05.04.2019 Minulou neděli člen bankovní rady ECB Klaas Knot se vyjádřil ve smyslu, že očekává zlepšení ekonomiky eurozóny ve druhem pololetí letošního roku.
img

Jednání mezi USA a Čínou pomáhají zlepšit náladu na trzích

03.04.2019 Podle Financial Times je téměř 90 % všech otázek v rámci jednání mezi USA a Čínou vyřešeno. Na zbylých 10 % je stále třeba pracovat a budou potřebovat ústupky z obou stran. Tato zpráva dnes pomohla zlepšit rizikový sentiment na finančních trzích napříč většinou regionů. Nutno ale dodat, že podobné komentáře tohoto typu již přicházely dříve a jejich finální dopad nakonec nebyl nijak velký. Právě proto by dnešní zprávy měly být brány spíše s rezervou a s jen opatrným optimismem. FT dále uvedl, že chce Čína po USA kompletní zrušení všech zavedených cel, zatímco USA požadují výměnou garance mechanismu, kterým bude možno vynutit dodržování uzavřené dohody. Připomeňme, že jednání na nejvyšší úrovni začala znovu minulý týden a budou tento týden pokračovat ve Washingtonu. FT dále uvedl, že pokud se oběma zemím nepodaří najít dohodu, mohou být jednání prodloužena až do června, kdy se koná summit G20 v Japonsku.
img

Rozbřesk: ECB chce snížit dopad negativních sazeb na banky

01.04.2019 Ani stabilizace domácích PMI (podnikatelská nálada v průmyslu) pravděpodobně ČNB nepřiblíží k růstu sazeb. Dál počítáme s tím, že sazby znovu zamíří vzhůru až ve druhé polovině tohoto roku. Vnější rizika a nejistoty (slabé Německo, brexit, obchodní války) jsou stále dostatečně velkým strašákem. Navíc ECB znovu poměrně výrazně otočila kormidlo holubičím směrem - možná tak rychle, až se toho Mario Draghi sám zalekl. Na konci uplynulého týdne varoval před škodlivým dopadem dlouhodobě negativních úrokových sazeb na hospodaření bank a jejich schopnost poskytovat úvěry.
img

RBNZ je připravena snižovat úrokové sazby. ČNB je naopak zdrženlivá

29.03.2019 Olli Rehn z ECB v pondělí konstatoval, že zpomalení ekonomiky se zdá, bude trvat déle než se předpokládalo. Podle bankéře by se záporné sazby neměly stát novým normálem. Dále se Rehn zmínil, že o podrobnostech TLTRO by mělo být rozhodnuto ještě před začátkem září. Za největší krátkodobé riziko pro eurozónu bankéř považuje neřízený brexit (brexit bez dohody).
img

Prognóza kurzu koruny – proč nevěřit v další posilování CZK

25.03.2019 Kurz české koruny na závěr minulého týdne oslabil přes hladinu 25,70 za euro. „Proti naší prognóze, která počítala mimo jiné s dohodou ohledně brexitu, je koruna už nyní o cca 40 haléřů slabší. Tuto úroveň kurzu koruny jsme očekávali až na přelomu třetího a čtvrtého čtvrtletí 2019,“ vysvětluje Helena Horská, hlavní ekonomka Raiffeisenbank. Podle našeho názoru je prostor pro posilování koruny v horizontu 1-2 let velmi omezený. V dalších měsících a čtvrtletích počítáme na rozdíl od převažujícího názoru trhu i prognózy České národní banky s oslabováním koruny vůči euru a to hned z několika důvodů.
img

Fed úrokové sazby letos nezvýší; BoE vyčkává s normalizací monetární politiky na výsledek brexitu

22.03.2019 V pondělí byla zveřejněná obchodní bilance v Japonsku za únor, která činila 339 miliard jenů. Export však v únoru poklesl meziročně o 1,2 % a import dokonce o 6,7 %.
C:\fakepath\usa 14122014-2.png

Obchodní válka připravila USA o miliardy

17.03.2019 Obchodní válka amerického prezidenta Donalda Trumpa v loňském roce připravila Spojené státy o hrubý domácí produkt (HDP) v hodnotě 7,8 miliardy dolarů (zhruba 175 miliard Kč). Vyplývá to podle agentury Reuters ze studie skupiny ekonomů z předních amerických univerzit.
img

Britský parlament odložil brexit; Německo na cestě k recesi?

15.03.2019 V sobotu byl v Číně zveřejněn index spotřebitelských cen za únor, který vzrostl podle očekávání o 1,5 %. pondělí byly zveřejněny maloobchodní tržby za leden v USA ve výši 1,5 %, což předčilo předpokládanou hodnotu o 0,5 %.
img

Ropa se právě nyní prodává za letošní nejvyšší cenu

14.03.2019 Pohonné hmoty v minulém týdnu opět zdražily, a to v podobném rozsahu jako předtím o týden dříve. Benzín Natural 95 v posledních sedmi dnech zdražil o jedenáct haléřů na 30,69 koruny za litr. Cena nafty stoupla o čtrnáct haléřů na 31,43 koruny za litr.
img

Rozbřesk: Británie odmítla tvrdý brexit, libra sílí

14.03.2019 Britský parlament včera odmítl možnost tvrdého brexitu “bez dohody”. Pravděpodobnost tohoto pro trhy nejčernějšího scénáře šla tak výrazně dolů a je to znát i na britské libře, která nakonec ještě rozšířila zisky a zpevnila o necelá 2 %. Současně o něco nižší napětí okolo Británie a vidina oddálení brexitu pomohla americkým akciím k růstu na čtyřměsíční maxima. Británie má ovšem k oslavám hodně daleko. Zamítnutí tvrdého brexitu je jediná věc, na které se poslanci po dlouhých debatách dokázali shodnout.
img

Ceny zemního plynu by mohly letos klesat

13.03.2019 Zemní plyn na mnohých trzích bude i nadále vytlačovat z energetiky uhlí, v případě Německa dokonce částečně nahradí i odstavované jaderné zdroje. Také predikce největšího světového dovozce zemního plynu, Číny jsou pro následující roky rostoucí. Výrazně má spotřebu zemního plynu podle International Energy Agency také zvýšit Střední východ. Přesto analytici nesázejí na růst této komodity v letošním roce. Například podle expertů na obchod s plynem z FX Empire, je totiž nabídka přesycená a radí spíše vyčkat na vhodnou chvíli k prodeji zásob.
img

Ceny zemního plynu by mohly letos klesat

11.03.2019 Zemní plyn na mnohých trzích bude i nadále vytlačovat z energetiky uhlí, v případě Německa dokonce částečně nahradí i odstavované jaderné zdroje. Také predikce největšího světového dovozce zemního plynu, Číny jsou pro následující roky rostoucí. Výrazně má spotřebu zemního plynu podle International Energy Agency také zvýšit Střední východ. Přesto analytici nesázejí na růst této komodity v letošním roce. Například podle expertů na obchod s plynem z FX Empire, je totiž nabídka přesycená a radí spíše vyčkat na vhodnou chvíli k prodeji zásob.
img

Rozbřesk: Nálada v české ekonomice neklesá

26.02.2019 Zatímco německá ekonomika balancuje na hranici recese a tamní podnikatelé se dívají do dalších měsíců s obavami, v ČR je situace stále překvapivě o poznání jiná. Tuzemské hospodářství v závěru loňského roku zrychlilo (už v pátek se dozvíme, proč vlastně) a o strachu z blízké budoucnosti nemůže být vlastně ani řeč. Alespoň tak vyznívá i včera zveřejněný průzkum důvěry mezi podnikateli a spotřebiteli. Celková důvěra v ekonomiku sice není v rámci aktuálního cyklu na maximu, avšak daleko od něj také není.
img

Okénko finančního trhu 22.2.2019

22.02.2019 Největší ekonomika eurozóny Německo v závěru týdne vyslala další rozporuplné signály. Podle ifo indexu důvěra podnikatelů dále poklesla, jak již napovědělo PMI ve výrobě. Oproti očekáváním trhu nejvíce ztratila složka budoucích očekávání, což nenapovídá zářnou budoucnost německé ekonomiky. Na druhou stranu zveřejněná struktura růstu HDP za čtvrté čtvrtletí prozradila, že až šest desetin hospodářského růstu uřízla negativní změna zásob. Naopak nad očekávání vzrostla spotřeba domácností i vlády, ale hlavně vzrostly investice, což napovídá oživení v následujícím čtvrtletí.
C:\fakepath\spanelsko 14122014.png

Vývoz ze Španělska byl loni rekordní

21.02.2019 Vývoz ze Španělska loni vystoupil na nový rekord. Deficit zahraničního obchodu se však prohloubil o 36,8 procenta na 33,8 miliardy eur (866,5 miliardy Kč), zejména kvůli nárůstu dovozu energií. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnilo španělské ministerstvo průmyslu.
C:\fakepath\eurozona.jpg

Obchodní přebytek eurozóny se loni kvůli vyššímu dovozu snížil

15.02.2019 Obchodní přebytek eurozóny s okolním světem se loni bez očištění od sezonních vlivů kvůli vyššímu dovozu snížil na 194,2 miliardy eur (pět bilionů Kč) z 234,9 miliardy v roce 2017. Zatímco import loni vzrostl o 6,2 procenta, export jen o 3,7 procenta, oznámil dnes evropský statistický úřad Eurostat.
C:\fakepath\cina 21072013.png

Čínský vývoz v lednu nečekaně vzrostl

14.02.2019 Čínský vývoz se v lednu meziročně zvýšil o 9,1 procenta, zatímco dovoz o 1,5 procenta klesl. Vyplývá to z oficiálních celních údajů, podle nichž země za první měsíc v roce vykázala obchodní přebytek 39,16 miliardy dolarů (893,6 miliardy Kč). Vývoj zahraničního obchodu se zásadně lišil od očekávání analytiků, kteří předpovídali výraznější pokles na obou stranách bilance.
C:\fakepath\nemecko 08012014-3.png

Německo v prosinci překvapivě zvýšilo obchodní přebytek

08.02.2019 Německý zahraniční obchod v prosinci nečekaně zvýšil přebytek. Překvapením byl nejen růst dovozu, ale především růst vývozu. Aktivum obchodní bilance tak stouplo na 19,4 miliardy eur (498 miliard Kč) z 18,4 miliard eur v listopadu. Vyplývá to z dnešních údajů spolkového statistického úřadu.
img

Technická analýza: Ropný trh v očekávání dalšího vývoje

06.02.2019 Obchodníci s ropou se mohli v pátek alespoň na chvíli zaradovat. Ceny ropy rostly v důsledku silných čísel z amerického trhu práce a poklesu počtu ropných souprav. Dle agentury Baker Hughes těžaři jen za minulý týden uzavřeli 15 vrtů a celkový počet zařízení se tak zastavil na čísle 847, což je nejnižší údaj od května 2018. Bylo to počtvrté za posledních 5 týdnů, kdy americké energetické společnosti snížily počet souprav, což jasně naznačuje potenciální zpomalení domácí produkce. Těžaři tak postupně reagují na kolaps cen z konce minulého roku.
img

Britský parlament odmítl dohodu Theresy Mayové s EU, libra zažila volatilní týden

18.01.2019 Od soboty zažívají Spojené státy americké nejdelší výpadek financování federálních úřadů ve své historii. Donald Trump nechce schválit rozpočet do doby, než mu zákonodárci uvolní 5,7 mld. USD na vybudování zdi na hranici s Mexikem. Trump tímto krokem tlačí na kongresmany, protože postavení zdi byl jeden z jeho hlavních slibů v prezidentské kampani v roce 2016 a určitě bude chtít zahájit stavbu zdi před zahájením nové prezidentské kampaně.
C:\fakepath\cinsky juan.jpg

Přebytek Číny v obchodování s USA loni vystoupil na nový rekord

14.01.2019 Export z Číny se v loňském roce zvýšil o 9,9 procenta, což představuje nejsilnější růst za sedm let. Přebytek Číny v obchodování se Spojenými státy se pak loni vyšplhal na rekord, a to navzdory rozsáhlým clům, která na čínské zboží uvalila administrativa amerického prezidenta Donalda Trumpa. Vyplývá to z dnešních údajů čínského statistického úřadu.
img

Flash Crash na japonském jenu. NFP vysoko nad odhady.

04.01.2019 V pondělí schválila italská vláda státní rozpočet na rok 2019. Původní návrh rozpočtu počítal se schodkem 2,4 % HDP, ale tento předložený návrh se nelíbil Evropské komisi, a tak nakonec italská vláda musela přijít s kompromisem a snížila schodek 2,04 % HDP.
C:\fakepath\us-economy.jpg

Výběr hlavních událostí v USA v letošním roce

17.12.2018 Výběr hlavních politických a ekonomických událostí ve Spojených státech v letošním roce:
C:\fakepath\2018-2.png

Nejdůležitější ekonomické události roku 2018

17.12.2018 Rok 2018 se brzy stane minulostí, a tak je na čase se společně podívat na každoroční přehled všech důležitých a klíčových ekonomických událostí v tomto roce. Byl to rok velmi bohatý na důležité ekonomické události ve světové ekonomice a nuda na trzích rozhodně nebyla. Pojďme si tedy přehledně po jednotlivých měsících připomenout ty nejzajímavější okamžiky, které nám nabídly finanční trhy v roce 2018.
img

​USA a Čína v obchodním příměří – tržní analýza 3.12.2018

03.12.2018 Proběhl úspěšně, především pro USA a Čínu. Prezident Donald Trump zahájil vyjednávání s čínským protějškem Si-Ťin Pchingem. Nakonec se dohodly na 90denním obchodním příměří, kdy nebudou navyšovat cla. Čína mimo jiné souhlasila se snížením a odstraněním cel na dovoz osobních vozů z USA, které jsou nyní na 40 %. Od 1. ledna měly být zvýšeny cla ve výši 200 miliard USD na import čínského zboží do USA, každopádně s obchodním příměřím toto rozhodnutí padá. Avšak Trump prohlásil, že pokud nebude dosaženo dohody do 90 dní, cla na čínské zboží budou zvednuta na 25 % z aktuálních 10 %.
img

Obchodní dohoda mezi USA a Čínou – tržní analýza 27.11.2018

27.11.2018  Potvrdily, že obě strany chtějí dosáhnout vzájemně výhodné dohody. Trump očekává, že se cla zvednou na 200 miliard USD, na 25 % z aktuálních 10 %. Také řekl, že pokud k dohodě nedojde, uvalí cla na veškerý import čínského zboží do USA. Obě protistrany se setkají tento týden v pátek na meetingu G20 v Argentině, kde zahájí oficiální vyjednávání o vzájemném obchodu. Bude to velice sledovaná událost, která bude mít zásadní dopad na finanční trhy. V aktuálním prostředí zpomalování globálního růstu se jedná o další riziko, které na trzích nyní spatřujeme.
img

Technická analýza: Ropný kolaps

15.11.2018 Ropný trh se otřásá v základech. Jen během včerejšího dne oslabila cena ropy o 7 % a ze svých říjnových maxim se propadla již o 25 %. Lehká texaská ropa WTI dokonce zaznamenala 12. poklesový den v řadě, což je něco nevídaného od roku 1984. Stabilizaci cen nepomáhá ani veškerá snaha kartelu OPEC v čele se Saúdskou Arábií, která již naznačila ochotu domácí produkci omezit.
C:\fakepath\BRENTH1.png

Komodity: Ceny ropy se dnes na trzích snížily

08.11.2018 Ceny ropy se dnes navzdory přechodnému růstu snižují. Pozornost investorů se totiž zaměřila na dodávky suroviny na trh, které se zvyšují rychleji, než mnozí očekávali. Severomořská ropa Brent krátce před 17:10 SEČ vykazovala pokles o 0,7 procenta na 71,55 dolaru za barel. Americká lehká ropa West Texas Intermediate (WTI) ve stejnou dobu ztrácela o 0,9 procenta na 61,12 dolaru za barel.
C:\\fakepath\\TOP5-07112018-LV-21.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

07.11.2018 1) Dolar dnes na forexových trzích ve světě oslabuje. Obchodníci tak reagují na fakt, že demokraté v úterních volbách ve Spojených státech získali kontrolu nad Sněmovnou reprezentantů. To zvýší jejich schopnost blokovat hospodářskou politiku republikánského prezidenta Donalda Trumpa. Podle analytiků tak není pravděpodobné, že by Spojené státy v brzké době přikročily k větším rozpočtovým opatřením na podporu ekonomického růstu.
img

Technická analýza: Medvědi si zasedli na ropný trh

07.11.2018 Setrvalý propad cen ropy pokračuje již pátý týden v řadě a medvědí sentiment zatím nebere konce. Lví podíl na tom má americká vláda a její oznámení o dočasné výjimce na import íránské ropy, kterou poskytla celkem pro 8 států (včetně Číny a Indie). Pondělní znovuobnovení sankcí na Teherán, které napomáhaly předchozímu růstu cen, tak investoři přehlédli bez mrknutí oka.
img

Ranní nadhoz finančních trhů 6.11.2018

06.11.2018 Maloobchodní tržby bez započtení prodejů automobilů v září meziročně vzrostly o 1,4 %. Celkové tržby ve srovnání s předchozím rokem poklesly o 2,2 %. Za horším výsledkem maloobchodu stojí zejména téměř desetiprocentní propad prodejů aut způsobený zdržením homologace některých nových modelů hlavních tuzemských prodejců.
img

Okénko finančního trhu 5.11.2018

05.11.2018 Maloobchodní tržby bez započtení prodejů automobilů v září meziročně vzrostly o 1,4 %. Celkové tržby ve srovnání s předchozím rokem poklesly o 2,2 %. Za horším výsledkem maloobchodu stojí zejména téměř desetiprocentní propad prodejů aut způsobený zdržením homologace některých nových modelů hlavních tuzemských prodejců. Nedařilo se ani prodeji oděvů nebo farmaceutickému zboží. Na druhou stranu měl úspěšný měsíc již tradičně internetový prodej. Tržby se zvýšily i v prodeji počítačů a další elektroniky nebo v kultuře. V následujících měsících očekáváme, že se celkové maloobchodní tržby vrátí k předchozím solidním výsledkům z první poloviny roku.
img

Rozbřesk: Týden ukáže, zda zpomaluje česká ekonomika

05.11.2018 Sotva skončil jeden napínavý týden, už je tu další. Zatímco pro české trhy bylo hlavní událostí zasedání bankovní rady ČNB, a tedy zvýšení sazeb a jejich výhled na další rok, zahraničí si v pátek všímalo další nabídky slabých čísel z eurozóny v podobě klesajících indexů nákupních manažerů v průmyslu. Na začátku týdne bude hrát opět prim především dění v zahraničí. Hned v úvodu půjde o události v USA, které nejenomže zpřísňují sankce vůči Iránu, ale současně i volí zástupce do Sněmovny reprezentantů a třetiny Senátu. Ve hře je získání většiny ve prospěch demokratů, která by prezidentovi zkomplikovala prosazování jeho politiky a navíc by mohla nastolit téma jeho odvolání, jež by mohlo značně zaměstnat prezidentovu administrativu na zbytek volebního období. V americkém kalendáři je také zasedání Fedu, respektive FOMC, nicméně tentokrát se od něj zvýšení úrokových sazeb nečeká. Přijde na řadu pravděpodobně až v prosinci.
img

Ranní nadhoz finančních trhů 30.10.2018

30.10.2018 Americký PCE deflátor v říjnu dosáhl meziročního tempa 2 % a meziměsíčně vzrostl o 0,1 %. Jádrová složka vzrostla meziměsíčně o desetinu rychleji, ale meziročně se shodně vyšplhala na 2 %. Americká centrální banka tak po několika měsících opět dosáhla dvouprocentního cíle.
img

Ranní nadhoz finančních trhů 9.10.2018

09.10.2018 Míra nezaměstnanosti podle metodiky MPSV dle očekávání poklesla o jednu desetinu na 3 %. Svou roli sehrály jak sezónní práce v zemědělství či stavebnictví, tak nástup absolventů škol a pracovníků ve školství do zaměstnání.
C:\fakepath\global economy.jpg

WTO zhoršila výhled světového obchodu

27.09.2018 Světová obchodní organizace (WTO) dnes zhoršila odhad růstu světového obchodu na letošní i příští rok. Upozornila nicméně, že dopady nynějších obchodních sporů jsou zatím pouze mírné. Evropská centrální banka (ECB) dnes předpověděla zpomalování růstu světové ekonomiky a varovala před negativními důsledky další eskalace obchodních konfliktů.
img

Akcie zatím drží zisky z minulého týdne, ropa (WTI) zpět nad 72 dolary

24.09.2018 Po velmi úspěšném minulém týdnu vstupují finanční trhy do nového týdne spíše opatrně. Akciové indexy své zisky nenavyšují a pozice jen na podprůměrných objemech udržují. K opatrnému startu do nového týdne pomáhá jak prodloužený víkend v Asii, díky němuž se neobchodovalo v Japonsku a v Číně, tak i stále poměrně nezanedbatelná míra nervozity ohledně dalšího vývoje americko-čínských obchodních vztahů. K jejich dalšímu zhoršení přispěla tentokrát Čína, která o víkendu zrušila plánované jednání s USA s tím, že se prezidentem Trumpem nenechá dále vydírat. Čína hodlá ke společnému stolu usednout opět až teprve tehdy, jakmile Trump stáhne své výhrůžky na udělení dalších cel na zboží v objemu 267 mld. dolarů, které by společně s dříve uvalenými cly pokryly už téměř kompletně Čínský import do Spojených států.
img

Finanční války ve 21. století

20.09.2018 V propojeném světe jakým je ten náš, hledají země cokoli, co by jim ve vzájemných vztazích poskytlo konkurenční výhodu. Měny neslouží je vnitrostátním aktivitám, ale mají velký význam i v mezinárodním obchodě.
img

Čína přijala hozenou rukavici k obchodní válce, akcie však rostly

19.09.2018 Netrvalo to dlouho a Čína odpověděla na poslední vlnu cel, které uvalila Amerika na dovoz čínských produktů. Čína oznámila zavedení tarifů na import amerických výrobků v hodnotě 60 mld. USD a do platnosti vstoupí 24 září. Jedná se přitom o zboží od potravin až po textilie. Oznámilo to čínské ministerstvo financí v úterý odpoledne.
img

Rozbřesk: Český realitní trh se v roce 2018 dál přehřívá

17.09.2018 Poslední data z OECD ukazují, že nadhodnocenost českého realitního trhu postupně narůstá. I když v roce 2018 postupně zvolňuje dynamika růstu cen nemovitostí, ty pořád pádí meziročně vpřed rychleji než nájmy nebo mzdy. Především vůči příjmům domácností jsou tak ceny nemovitostí hodně vysoko nad dlouhodobým průměrem - podle našich propočtů skoro 2 směrodatné odchylky. Z tohoto pohledu se zdá nadhodnocení vůči nájmům o poznání menší - poměr cen nemovitostí k nájmům je nad dlouhodobým průměrem stále necelou jednu směrodatnou odchylku. Poslední čísla tak potvrzují naše závěry z konce minulého roku. Český realitní trh je v průměru drahý pro domácnosti, které chtějí bydlet - koupit nemovitost a splácet ji ze svého příjmu. Naopak nemusí být nutně předražené pro domácnosti, které peníze jednoduše mají, chtějí je do nemovitostí uložit a inkasovat nájem.
C:\fakepath\EURUSDH1.png

Forex: Euro a libra dnes posilují

05.09.2018 Euro a libru dnes na forexových trzích posilují zprávy o pokroku jednání o vystoupení Británie z Evropské unie. Obě měny zpevňují vůči dolaru. Ještě dopoledne přitom americká měna těžila z vyhlídky na rozšíření obchodních cel na další čínské výrobky ze strany Spojených států.
C:\fakepath\usa 14122014-3.png

Obchodní schodek USA v červenci vzrostl

05.09.2018 Obchodní deficit Spojených států se v červenci vyšplhal na pětiměsíční maximum. Zatímco export klesl, import vystoupil na maximum a rekordní byly rovněž schodky v obchodování se zbožím s Evropskou unií a Čínou. Vyplývá to z dnešních údajů amerického ministerstva obchodu. Americký prezident Donald Trump přitom usiluje o snižování obchodního deficitu.
img

Okénko finančního trhu 29.8.2018

29.08.2018 Vládní koalice dnes dospěla k dohodě o navýšení platů státních zaměstnanců o tři miliardy korun pro příští rok. V průměru se tak jedná o zvýšení o 8 %. Soukromý sektor se tak bude muset částečně přizpůsobit a dopad tohoto kroku bude výrazný v celkovém růstu mezd. To samozřejmě přilévá olej do mzdové inflace. Povede to nejspíš k přehodnocení naší prognózy růstu průměrných mezd v roce 2019. Pravděpodobně i ČNB zreviduje svůj výhled na růst mezd pro příští rok směrem nahoru. Pro bankovní radu je to další položka do seznamu proinflačních faktorů, které mohou utvrdit členy bankovní rady ČNB v potřebě dál na každém měnovém zasedání včetně blížícího se září zvednout úrokové sazby a dále ochlazovat ekonomiku. Aktuálně počítáme s růstem mezd v celé ekonomice o 7,8 % v tomto roce a v roce příštím o 7,0 %.
C:\fakepath\wto.png

WTO očekává zpomalení růstu světového obchodu

09.08.2018 Růst světového obchodu ve třetím čtvrtletí pravděpodobně zpomalí, protože obchodní spory mají negativní dopad na exportní zakázky a na výrobu i prodej automobilů. Uvedla to dnes podle agentury Reuters Světová obchodní organizace (WTO).
C:\fakepath\usa 14122014-2.png

Růst ekonomiky USA ve 2Q zrychlil

27.07.2018 Růst ekonomiky Spojených států ve druhém čtvrtletí zrychlil na 4,1 procenta z 2,2 procenta v prvním kvartálu. Dosáhl tak nejprudšího tempa za téměř čtyři roky. Vyplývá to z rychlého odhadu, který dnes zveřejnilo americké ministerstvo obchodu.
img

Rozbřesk: Turecká centrální banka neodolala tlaku Erdogana, lira pociťuje důsledky

26.07.2018 Turecká centrální banka tento týden nevyužila šanci posílit vlastní kredibilitu a ve světle tlaku staronového prezidenta Erdogana demonstrovat svoji nezávislost. Na svém úterním zasedání totiž - oproti očekávání - ponechala úrokové sazby beze změny, což vzhledem k rychle rostoucí inflaci a výrazným vnějším nerovnováhám trhy znovu znejistilo a liru poslalo na historická minima.
C:\fakepath\USDXH1.png

Závěr týdne na finančních trzích 20.7.2018

20.07.2018 Americké akcie dnes nepatrně oslabily kvůli obavám z eskalace obchodního konfliktu mezi Spojenými státy a Čínou. Výraznějšímu poklesu akciového trhu zabránily příznivé hospodářské výsledky softwarového gigantu Microsoft.
C:\fakepath\japonsko 14122014.png

Export z Japonska do USA klesl

19.07.2018 Export z Japonska do Spojených států se v červnu poprvé za téměř rok a půl snížil. Vyplývá to z dnešních údajů japonského ministerstva financí. Pokles přichází v době obav z protekcionistické obchodní politiky amerického prezidenta Donalda Trumpa, upozornila agentura Reuters.
img

Ranní zpráva z akciového trhu: Odhady naznačují opět velmi slušnou výsledkovou sezónu

13.07.2018 Včerejšek nakonec přinesl americkým akciovým investorům slušné zisky. Index S&P 500 a průmyslový Dow Jones si polepšily o 0,9 %, technologický Nasdaq připsal vysokých 1,4 %. Kromě sektoru informačních technologií se dařilo prakticky všem odvětvím, přes jedno procento přidaly průmyslové podniky a farmacie. Jediným propadlíkem se staly maloobchodní řetězce, které přišly o 0,1 %.
img

Americký dolar posiluje po oznámení nových cel

11.07.2018 Zelená bankovka byla v zisku ve středu odpoledne a dolarový index se obchodoval vyšší o 0.25% během Londýnské seance, pohybujíc se kolem 94.40.
img

Akciové trhy: Letní soutěž o nová maxima začala

10.07.2018 Akciovým trhům vládne nekonečný optimismus. Svědčí o tom silný ziskový start tohoto týdne. Jde o reakci na páteční data z trhu práce, který zaznamenal růst mezd na 2,7 % a vytvoření dalších 213 000 pracovních míst. Zatímco dolar klesl, akcie prudce rostly. Sentiment se tak projevil i v pondělním obchodování.
C:\fakepath\nemecko 08012014-3.png

Německý vývoz navzdory obchodním sporům stoupá

09.07.2018 Díky nečekaně vysokému růstu exportu se obchodní přebytek Německa v květnu zvýšil na 20,3 miliardy eur (528 miliard Kč) z 19 miliard v dubnu. Vyplývá to ze sezónně upravených údajů spolkového statistického úřadu. Data podle agentury Reuters svědčí o tom, že navzdory nynějšímu obchodnímu napětí ve světě je největší evropská ekonomika v dobré kondici.
img

USDCAD: Loonie padá po kanadských clech na čínskou ocel

27.06.2018 USDCAD pár se pohnul směrem na sever ve středu dopoledne a byl v zisku cca 0.20% během Londýnské seance, přičemž se pohyboval kolem úrovně 1.33 a velmi blízko ročních maxim dosažených v pátek.
img

Rozbřesk: Napínavé zasedání bankovní rady ČNB. Jak si s ním poradí koruna?

27.06.2018 Co dnes čekat od ČNB a jak si to přebere koruna? Opatrně dál sázíme na to, že centrální banka dnes kvůli kombinaci slabší koruny a rychlých mezd zvýší úrokové sazby. Proti tomu sice trochu hovoří absence aktuálně největšího jestřába Mojmíra Hampla a skutečnost, že centrální bankéři ještě nebudou mít v ruce novou prognózu, která by jim “na papíře” potvrdila, že sazby mohou růst rychleji. Na druhou stranu do srpnového zasedání již nepřijdou (až na červnovou inflaci) žádná důležitější čísla a centrální banka má dost argumentů v ruce pro rychlejší růst sazeb již dnes. Také řada dalších centrálních bankéřů (Marek Mora, Vojtěch Benda a částečně i guvernér Rusnok) hovořila v posledním měsíci o potřebě utaženější měnové politiky.
img

Obchodní válka eskaluje, trhy zatím zůstávají v klidu

19.06.2018 Po schválení cel na import čínských produktů do USA v hodnotě 50 miliard amerických dolarů odpověděla Čína velmi rychle obdobnými opatřeními a zavedla cla na import z USA ve stejné výši. Čína ale nebyla v odvetě dostatečně „chytrá“ a cla se týkají hlavně produktů, které se vyrábějí v těch amerických státech, kde měl Donald Trump nejvyšší voličskou podporu ve volbách v roce 2016.
C:\fakepath\cinsky juan.jpg

Americký obchodní deficit s Čínou v květnu opět stoupl

08.06.2018 Obchodní deficit Spojených států s Čínou v květnu uprostřed vzájemných sporů o zavádění cel opět stoupl. Oproti předchozímu měsíci se schodek prohloubil o 2,4 miliardy USD na 24,6 miliardy dolarů (asi 539 miliard Kč) a je také vyšší než ve stejném období loňského roku. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnila čínská celní správa.
img

Americká cla na ocel a hliník mohou nejvýrazněji ovlivnit Kanadu

06.06.2018 Minulý týden v pátek vešly v platnost americká cla ve výši 25% na dovoz ocele a 10% na dovoz hliníku. V případě Evropské unie, Kanady, Mexika, Austrálie, Jižní Koreje, Argentiny a Brazílie se jednalo nejdříve o dočasné vyjmutí z tarifů do 1. května 2018. Jižní Korea se stala první zemí, která byla z cel vyjmutá a poté jí následovala Austrálie, Brazílie a Argentina. Trvalou výjimku nedostala Evropská unie, Kanada a Mexiko. Pro všechny ostatní země platí dovozní cla na ocel a hliník již od 23. března 2018. Některé země již zveřejnily seznam výrobků, na které se chystají uvalit odvetná cla.
img

Nemci vo vlastnej pasci

05.06.2018 Situácia na finančných trhoch sa po divokom začiatku minulého týždňa mierne upokojila. Prispela k tomu aj výmena navrhovaného talianskeho ministra financií Savonu za umiernenejšieho kandidáta Tria. Je to skutočne dôvod na optimizmus? Pozrime sa, čo Tria nedávno napísal:
img

Úrok – matka všetkého zla

15.05.2018 Výrok tureckého prezidenta, že úroky sú matkou všetkého zla, má možno svoj základ v moslimskom náboženstve. No jeho súčasné načasovanie nie je náhodné. Naopak, turecká líra oslabuje na historické minimá tempom 5% mesačne, čo zvyšuje infláciu a zhoršuje pozíciu vlády pred blížiacimi sa voľbami. Avšak kolaps domácej meny nie je výhradne problémom Turecka. Problém má celý svet.
C:\fakepath\usa 14122014-3.png

Americký obchodní deficit v březnu klesl

03.05.2018 Obchodní deficit Spojených států v březnu poprvé po sedmi měsících klesl. Snížil se na 49 miliard dolarů (přes jeden bilion Kč) z únorových 57,7 miliardy USD, a byl tak nejnižší od loňského září. Oznámilo to dnes americké ministerstvo obchodu. Na rekordních 208,5 miliardy dolarů se díky odbytu civilních letadel a sójových bobů dostal objem exportu.
img

USA zdanily 50 miliard dolarů z čínského dovozu

12.04.2018 V úterý 3. dubna Spojené státy v rámci obchodní války s Čínou avizovaly uvalení 25% sazby na cca 1 300 technologických produktů importovaných z Číny. Čínská reakce na sebe nenechala dlouho čekat a již minulou středu stanovila daň ve výši 25 %, postihující 106 kategorií amerického dovozu.
img

SP500: Akcie vymazávají páteční ztráty

09.04.2018 SP500 index v pondělí prudce vzrostl a obchodoval se v zisku cca 0.8% během Londýnské seance, pohybujíc se kolem 2,625 USD. Volatilita pokračuje na vysokých úrovních.
img

USDJPY: Sentiment přeje býkům navzdory novým dovozním clům

06.04.2018 USDJPY pár vymazal celé denní ztráty a obchodoval se v zisku cca 0.10% během Londýnské seance, přičemž se pohyboval kolem 107.50.
img

USDJPY: Pár se obchoduje při 15 měsíčních minimech

26.03.2018 Zelená bankovka se obchodovala v pondělí ráno v mírném zisku díky pozitivnímu sentimentu a USDJPY pár byl v plusu cca 0.5% během Londýnské seance, pohybujíc se kolem úrovně 105.
img

Akciová rekapitulace

24.03.2018 Evropské akcie v pátek oslabily s tím, že automobily a zásoby základních zdrojů nesou největší zátěž, když sell off byl vyvolán nárůstem obav, že americké tarify na dovozy z Číny až do výše 60 miliard dolarů by mohly eskalovat napětí, které po tarifech na import oceli a hliníku poněkud ochladlo.
img

Volatilita je zpět. Obchodní válka mezi USA a Čínou nabírá na obrátkách

23.03.2018 Minulý týden začal poklidně, setkáním G20 v Argentinské metropoli Buenos Aires. Hlavním tématem bylo již oznámené zavedení cel na import oceli a hliníku do USA, které prosadil Donald Trump. Dalším tématem byly kryptoměny a jejich regulace, protože dle mnohých představitelů největších světových ekonomik jsou primárně využívány k praní špinavých peněz a financování terorismu.
img

AUDUSD: Aussie v malé ztrátě po RBA minutes

20.03.2018 Australský dolar v úterý mírně ztrácel a obchodoval se v ztrátě 0.20% během Londýnské seance, přičemž AUDUSD pár se pohyboval kolem 0.77.
img

Trump rozpoutal obchodní válku, která může nastartovat recesi

07.03.2018 Evropská unie připravuje „proti-sazby“ na některé z ikonických amerických značek v reakci na komentáře zmíněné minulý týden ohledně možného zvýšeného cla pro import do USA. Tím začínají trochu tlačit na prezidenta Trumpa, aby opustil od zavedení cla na dovoz ocele a hliníku. Ty by měly začít platit v reakci na oživení amerického ocelářského průmyslu, který se zdá být Spojeným státům utlačovaný. Cla by měla být zavedena ve výši 25% na dovoz ocele a 10% na hliník. EU nepřijímá argument, že je návrh celních tarifů založen na národní bezpečnosti. Kdy se americká vláda odvolává na fakt, že zavádí cla kvůli potřebě vlastních dodávek pro stavbu tanků a lodí. USA je také největším dovozcem oceli na světě, na globálním dovozu se podílí 8%.
img

Výplach na akciových trzích. Dow Jones má za sebou největší bodovou ztrátu v historii

09.02.2018 Máme za sebou opět dosti volatilní týden. Poté, co americké akciové indexy zaznamenaly během jediného dne bodově největší propad v historii se ještě nedokázaly vzpamatovat a jsou stále značně nervózní. Index VIX vyskočil na úroveň 40 bodů, což je nejvíce za poslední dva roky.
img

Průmyslová výroba zpomalila v meziročním růstu

22.01.2018 Průmyslová výroba v listopadu roku 2017 v České republice zpomalila svůj meziroční růst na 8,5 % po říjnovém zvýšení o 10,5 %. Také dál klesala nezaměstnanost a rostly mzdy. Růst byl podpořen zejména energetikou, výrobou automobilů a elektrických zařízení. Ve srovnání s říjnem 2017 průmyslová produkce očištěná o sezonní vlivy vzrostla o 3,7 %. Růst zpomalila i stavební výroba. Vyplývá to z údajů zveřejněných Českým statistickým úřadem. Zahraniční obchod skončil s přebytkem na částce 11,7 miliardy korun. Hlavním důvodem je zejména snížení deficitu obchodu s chemikáliemi.
img

Export Jižní Korey vyšplhal v roce 2017 k rekordu

31.12.2017 Export Jižní Korey v roce 2017 expandoval na nejvyšší úroveň za posledních nejméně šest desetiletí, podpořený dodávkami semikonduktorů, strojů a petrochemikálií, vyplývá z vyjádření ministerstva obchodu. Export v prosinci minul odhady.
img

Turecka obchodní bilance

29.12.2017 Prozatímní údaje zveřejněné tureckým statistickým institutem ukázaly, že vývoz a dovoz se v listopadu zvýšily. Vývoz vzrostl o 11,2 procenta, zatímco dovoz meziročně vzrostl o 21,3 procenta. Deficit zahraničního obchodu země v listopadu dosáhl 6,32 mld. USD a meziročně se zvýšil o 52,4%.
img

Obrázky dňa: Posledným recesiám predchádzala márnotratnosť. Importy šampanského do USA opäť prudko rastú

14.12.2017 Pred každou recesiou začali byť ľudia márnotratní – importy šampanského do USA sa výrazne odpútali od nominálneho HDP (t.j. väčšie percento HDP išlo na šampanské). Teraz sa to deje opäť. Signalizuje teda rastúca márnotratnosť opäť príchod problémov v ekonomike? (@fwred):
img

(Slovak) Čína aj Nemecko s prebytkami

08.12.2017 Export najsilnejšej ázijskej ekonomiky prekvapil analytikov. Ekonómovia očakávali menší rast, taktiež očakávali aj menší import. Tieto správy pochádzajú z údajov čínskej colnej správy. Čínsky export, vyjadrený v amerických dolároch, v novembri medziročne vzrástol o 12,3 % na 217,4 miliardy USD (184,46 miliardy eur), zatiaľ čo analytici predpovedali, že sa zvýši o 5,9 %.
C:\fakepath\cina 21072013.png

Vývoz z Číny rostl nejrychleji za osm měsíců

08.12.2017 Vývoz z Číny se meziročně zvýšil o 12,3 procenta na 217,4 miliardy dolarů (4,7 bilionu Kč), proti říjnu se tak tempo růstu téměř zdvojnásobilo a bylo nejrychlejší za posledních osm měsíců. Dovoz pak vzrostl o 17,7 procenta na 177,2 miliardy USD (3,9 bilionu Kč), nejrychleji od září. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnila čínská celní správa. Obě hodnoty výrazně překonaly očekávání analytiků.
C:\fakepath\nemecko 08012014.png

Růst HDP Německa ve 3Q zrychlil na 0,8 %

23.11.2017 Růst německé ekonomiky v letošním třetím čtvrtletí zrychlil na 0,8 procenta z 0,6 procenta ve druhém kvartálu. Uvedl to dnes spolkový statistický úřad, který tak potvrdil předběžné údaje z poloviny listopadu.
img

Týdenní zpráva z finančního trhu: Projednávání americké daňové reformy bude poutat největší pozornost

13.11.2017 V centru dění tento týden bude projednávání americké daňové reformy. Na obou březích Atlantiku se to také bude hemžit vystoupeními centrálních bankéřů. Z dat zaujme především další odhad růstu HDP za 3Q v eurozóně, který by měl udržet solidních 0,6 % y/y a dalších evropských států. Hospodářský růst v 3Q bude oznámen i v regionu centrální Evropy. Ten by podle našeho odhadu měl zpomalit, což bude hlavně patrné v ČR. Tento týden kromě dat zaplní i vystoupení centrálních bankéřů Druhý odhad HDP eurozóny nepřinese žádnou změnu. Předstihové ukazatele během léta vykreslovaly růžový obrázek, který by Eurostat měl potvrdit. Pokračující pozitivní údaje indikátorů důvěry naznačují, že solidní tempo ekonomického růstu by mělo pokračovat i v závěrečném čtvrtletí roku. Navíc ekonomové SG jsou schopni identifikovat především pozitivní rizika související s vývojem HDP. Odhadovaná struktura růstu HDP v 3Q by měla spočívat na spotřebě domácností a vyšší investiční aktivitě. Tvrdá data, jako průmyslová aktivita, obrázek o růstu HDP potvrzují, ovšem s výjimkou zářijového údaje. Ten především v Německu a Itálii zakolísal, což hodnotíme, ale jako jednorázový jev. Německý hospodářský růst v 3Q by měl vykázat stejnou dynamiku jako celek eurozóny. Ekonomové SG předpokládají, že struktura zveřejněná na konci listopadu ukáže na neutrální vliv čistých exportů a relativně solidní podporu růstu ze strany soukromé spotřeby a investic. ZEW index v listopadu výrazně přidal. Ten zatím za ostatními srovnatelnými ukazateli zaostával. Odhad SG ovšem naznačuje, že právě v listopadu by už konečně mohl jejich vývoj dohnat. Spotřebitelská inflace v USA v říjnu zpomalí na pouhou desetinu procenta meziměsíčně. Jádrová inflace tak vykázala vyšším tempo růstu. Tu v říjnu přestaly ve větším měřítku ovlivňovat nájmy a ceny ubytování. Novým velkým hybatelem jádrové inflace tak budou ceny léků a také ceny ojetých aut. Prodej aut také stojí za růstem maloobchodních tržeb v USA. Jejich důležitou skupinou je prodej nákladních vozidel, která představují pro dealery vyšší marži. Evropská inflace za říjen bude potvrzena na hodnotách prvotního odhadu, tedy 1,4 % y/y při 0,1 % m/m. Data o vývoji amerického průmyslu v říjnu přinesou spíše pozitivní zprávy. Meziměsíční růst by měl akcelerovat o desetinu na 0,4 % m/m. I využití kapacit se podle odhadu ekonomů SG zvýšilo. Pátek pak po celém týdnu bude klidnější. Vystoupení M. Draghiho by po úterní konferenci ve Frankfurtu, kde vystoupí špičky světových centrálních bank včetně šéfa ECB M. Draghiho, by jeho další řeč tento týden nemusela přinést nic dalšího nového. Klidný vývoj kurzu eura vůči dolaru pokračoval i minulý týden Minulý týden pokračoval kurz eura proti dolaru v nezajímavém vývoji, který byl determinován jak slabým trendem, tak i nízkou volatilitou kolem něj. Kurz USD/EUR minulé pondělí otvíral na hladině kolem 1,161, aby do pátku oslabil o 0,4 % na 1,166. Kurz neměl mnoho impulsů k reakci, protože zásadních dat jsme se minulý týden nedočkali a ta ostatní potvrzovala nastavené trendy vývoje v jednotlivých ekonomikách. Ani politické události nepřinesly zásadní informace. Americký prezident cestoval po Asii a do úterý 14. 11. ještě bude. Proto i projednávání daňové reformy bude pokračovat až tento týden. V Evropě se zase nepodařil žádný posun v jednání ohledně Brexitu. Růst HDP v regionu ve 3. čtvrtletí zpomalil Finální údaje polské spotřebitelské inflace potvrdí první odhad. Za akcelerací meziměsíční dynamiky cen stojí hlavně potraviny a pohonné hmoty. Vývoj jádrové inflace by měl podle odhadu ekonomů SG zůstat na stabilním tempu 0,9 % y/y. Silná průmyslová aktivita v Polsku v září pravděpodobně podpořila růst exportů. Riziko růstu importů je vysoké, ačkoliv data z předcházejícího měsíce ukázala, že silná poptávka domácností má na import neutrální dopad. Hlavním hybatelem oživených importů proto bude případně rostoucí investiční aktivita. Vývoj HDP ve třetím čtvrtletí letošního roku v regionu pravděpodobně zpomalil. Zásadní dopad do mezičtvrtletního tempa je odhadován pro Českou republiku. Automobilový průmysl kvůli celozávodním dovoleným během prázdnin vykázal nižší růst, což podle nás není plně reflektováno odhadovanou sezónností. Nicméně to je pouze statistický fenomén, proto z toho nevyvozujeme žádné závěry pro celoroční růst. Dynamika HDP v Polsku zpomalila pouze mírně. Hlavním faktorem tamního ekonomického tempa je spotřeba domácností. Pozitivně přispěl i čistý export a také obnovený růst investic. Dynamika cen průmyslových výrobců v České republice v říjnu zpomalila navzdory nadále rostoucím cenám ropy. Meziroční tempo růstu zpomalilo také v důsledku nízké srovnávací základy z loňského roku. Nižší věk odchodu do důchodu v Polsku, který začal platit od října, přinesl nejspíše další tlaky na růst mezd, ale také omezil růst zaměstnanosti. Tamní sociální pojišťovna odhaduje, že asi 2 % pracovní síly může odejít do důchodu dříve, než umožňovala dřívější úprava. Tito pracovníci by nemuseli být na pracovním trhu nahrazeni díky vyšší produktivitě firem nebo z důvodu nedostatků zaměstnanců. Na druhou stranu toto se bude týkat spíše menšího množství lidí, protože většina těch, na které se vztahuje posun důchodového věku je už i tak mimo pracovní trh. Vyšší inflace podpořila trend sílící české měny Uplynulý listopadový týden přinesl pravidelnou měsíční dávku informací o vývoji české ekonomiky. Reálná data potvrdila, že i konec třetího čtvrtletní byl příznivý. Průmysl v září těžil z dobré kondice automobilové výroby, a to nejenom díky stále rostoucí poptávce po dražších modelech, ale svou roli sehrálo i zvýšení kapacit. Chladnější zářijové počasí naopak stimulovalo vyšší výrobu tepla a elektřiny. Akcelerace domácích zakázek ukázala na narůstající investiční aktivitu, která podle nás poroste i v dalších měsících. Při nedostatku pracovníků na trhu práce jsou dodatečně investice bez dalšího najímání zaměstnanců nutností. Firmy tak budou moci dostát rostoucí poptávce po své produkci a zároveň zvyšovat produktivitu, což je při sílícím kurzu české koruny nutnost především pro exportéry. Trh práce ukázal svou sílu i v prvním měsíci posledního letošního čtvrtletí. Podíl nezaměstnaných osob v říjnu poklesl o další 0,2 pb na 3,6 %, a to nejen díky sezónním faktorům. Dobrou zprávou je, že tento pozitivní trend se projevuje ve všech okresech ČR. Podíl uchazečů na jedno volné pracovní místo poklesl na pouhých 1,2. Není potom divu, že maloobchodní tržby v září zaznamenaly také solidní dynamiku. Vysoké prodeje zaznamenaly oděvy a obuv (vlivem chladnějšího počasí). Ceny v ekonomice pak tyto pozitivní trendy reálné ekonomiky reflektují. Meziroční inflace v říjnu akcelerovala na 2,9 %, při meziměsíčním růstu 0,5 %. Na tomto vývoji se podílely všechny hlavní složky, potraviny, pohonné hmoty i jádrové ceny. Podle naší prognózy ale inflace dosáhla svého vrcholu a v příštích měsících by měla zpomalovat. Dokonce roku se bude ještě pohybovat u horní hranice tolerančního pásma centrální banky a příští rok bude klesat až k inflačnímu cíli, protože předpokládáme, že ČNB bude dále zvyšovat své úrokové sazby. Kurz koruny na data z minulého týdne reagoval posílením z pondělních otvíracích hodnot pod 25,70 CZK/EUR až na páteční uzavírací úrovně kolem 25,50. Hlavním impulsem pro tento vývoj se ukázalo zveřejnění spotřebitelské inflace ve čtvrtek, kdy nad očekávání vyšší číslo přineslo okamžité posílení měny o 0,3 %.
C:\fakepath\ropa.gif

Ropa Brent je zpět nad 64 dolary

08.11.2017 Ceny ropy dnes zastavily počáteční propad a během odpoledne se začaly zvyšovat. Znovu se tak blíží dvouletému maximu. Důvodem je hlavně přetrvávající napětí mezi Saúdskou Arábií a Íránem, což jsou přední členové Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC). Opačně působí zprávy o rekordní těžbě ropy ve Spojených státech a o nižším dovozu suroviny do Číny.
C:\fakepath\usa 14122014.png

Obchodní deficit USA se v září zvýšil

03.11.2017 Deficit zahraničního obchodu Spojených států v září vzrostl o 1,7 procenta na 43,5 miliardy dolarů (959,4 miliardy Kč), což je víc, než se čekalo. Navzdory silnému růstu vývozu, jehož tempo bylo nejrychlejší od prosince 2014, se výrazněji zvýšil dovoz. Uvedlo to dnes americké ministerstvo obchodu.
Související klíčová slova: FOREX | Partneři | FXstreet | Technická analýza | Money management | Obchodní systémy | Offshore | George Soros | Bitcoin | Fundamentální analýza | Čínský jüan | Intervence | Exotické měny | Kvantitativní uvolňování | Nový Zéland | Intradenní obchodování | Brexit | Intradenní výhled | Řecko | Patrik Urban | Obchodní strategie | Čína | Japonsko | Video | Finance | Peníze | Kanadský dolar | Bank of Canada | Australský dolar | Novozélandský dolar | Stříbro | Expert | Akciové indexy | Akciový index | Moody's | Fitch | Korelace | Equity | Backtesting | Inflace | Deflace | OECD | EUR/USD | GBP/USD | USD/JPY | USD/CHF | AUD/USD | NZD/USD | EUR/GBP | Nasdaq | Dow Jones | Mario Draghi | USD/CAD | EUR/JPY | Světová banka | Rusko | USA | NFP report | Nezaměstnanost | Janet Yellenová | Británie | Britská libra | OPEC | Spotřebitelská důvěra | Maďarský forint | Koruna | BIS | G20 | Evropská unie | SYRIZA | Grexit | Ruský rubl | HDP | Obchodní deník | Obchodní plán | Fibonacci | Devizové rezervy | Mexické peso | Brazilský real | Turecká lira | Bezpečný přístav | Dluhová krize | MQL4 | Divergence | Monetární politika | Měnová politika | Forexový trh | Kanada | Austrálie | Německo | Francie | Pražská burza | Česká měna | Polsko | Turecko | Španělsko | Apple | Středoevropské měny | Polský zlotý | Evropské akcie | Analytik | Pimco | New York | Take-Profit | Profit-Target | Ceny ropy | Výsledková sezóna | Spekulace | Ropa Brent | Ropa WTI | USD/CNY | Česká koruna | Americké akcie | Medvědí trh | Býčí trh | ETF | Investiční fondy | Dluhopisový trh | Dividendy | Světová ekonomika | Poptávka | Ratingové agentury | Recese | Lehman Brothers | Americká ekonomika | Daně | Rizika | Politika | Komoditní měny | AUD/NZD | Síla měn | XAU/USD | Hyperinflace | Export | Průmyslová výroba | Nikkei | Ekonomové | Akciové trhy | Ekonomika eurozóny | Zahraniční obchod | SPX500 | Maloobchodní tržby | USD/HKD | USD/SEK | GBP/CHF | GBP/CAD | AUD/JPY | EUR/NZD | USD/BRL | USD/KRW | USD/TRY | EUR/TRY | USD/RUB | USD/CZK | EUR/CZK | USD/PLN | Spotřebitelské ceny | Obchodní komora | Míra nezaměstnanosti | Světové ekonomické fórum | Rozpočtový deficit | Swiss Life | Důvěra investorů | Ekonomické události | Měnový trh | Ekonomická teorie | Svíčkové formace | Tradestation | Obchodování na burze | Měnové trhy | Spready | CFDs | Interactive Brokers | Ekonomické prognózy | Eurodolar | Cenné papíry | Hospodářství | Kapitál | Sazby | Oscilátory | ADR | AOS | Akcie | Akciový trh | Aktiva | Akvizice | Alert | Alokace | Americký dolar | Analýza | Zhodnocení | Asset management | Aussie | Transakce | BaFin | Balance | Bank of England | Bank of Japan | Bankovní rada | Bazický bod | Ben Bernanke | Benchmark | Beta | Bid | Bloomberg | Blue chip | Bod | Bond | Breakout | Broker | Bundesbank | Burza | Buy Limit | Buy Stop | Béžová kniha | CAPEX | CBOT | CEO | CFD | CFTC | CME | COT report | CPI index | Cable | Cap | Carry trade | Cash flow | Centrální banka | Centrální banky | Stock | Garance | Close | Konsolidace | DAX | Decline | Demo účet | Depreciace | Devizový trh | Nesoulad | Dividenda | Dividendový výnos | Dluhopis | Dolarový index | Dollar | Dow Jones Industrial | Downtrend | Drawdown | EBIT | European Commission | ECB | ECOFIN | EFSF | ESM | Easing | Ekonomický indikátor | Ekonomika | Emerging markets | Emise | Euro | Eurobondy | Eurozóna | Evropská centrální banka | Euroval | Exekuce | Expanzivní politika | FOMC | FRA | Index FTSE 100 | FX | Fed | Finanční trh | Finanční trhy | Fiskální politika | Fixing | Flat | Hedge fondy | Foreign Exchange | Forward | Fundamentální zprávy | Futures | G10 | G7 | GAAP | Gap | Grafy | HFT | Hedge | High | Hlava a ramena | IFO index | IPO | ISO | Index DAX | Index PX | Index cen průmyslových výrobců | Index spotřebitelských cen | Index výrobních cen | Indikátor | Indikátory | Inflační cíl | Intraday | Intradenní obchodník | Investice | Investiční horizont | Investiční společnost | Investor | Investování | Japonský jen | Kiwi | Klouzavý průměr | Komodity | Korekce | Kotace | Koš | Kurz | Kurzy měn | LIBOR | LTRO | Leverage | Likvidita | Long | Long pozice | Loonie | Lot | Low | MACD | MAE | MIFID | MMF | MT4 | Makro data | Margin | Záloha | Risk | Marže | MetaTrader | Mezibankovní | Mezinárodní obchod | Momentum | Měna | Měnové páry | Měnový pár | Měny | NYMEX | NYSE | Nabídka | Neckline | Stavební povolení | Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Nástroj | OTC | Obchodní bilance | Obchodní systém | Obchodní zásoby | Obchodník | Obchodník s cennými papíry | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Opce | Open | Order | Oscilátor | Overnight | P/E | PEG | PRIBOR | Pakt stability | Parita | Penzijní fond | Peněžní zásoba | Platební bilance | Platforma | Podkladové aktivum | Poplatek | Portfolio | Pozice | Prodeje existujících domů | Produktivita práce | Profit Target | Prémie | Průmyslové objednávky | Příkaz | RSI | Rally | Rate cut | Rating | Ratingová agentura | Realizovat zisk | Reserve Bank of Australia | Reserve Bank of New Zealand | Resistance | Resistence | Retracement | Rezistence | Platina | Riziko | Rizikové měny | Ropa | Russell 2000 | S&P 500 | SNB | Saldo běžného účtu | Sell Limit | Sell Stop | Sentiment | Short | Short selling | Spike | Split | Spot | Spotová cena | Spread | Stagflace | Statut | Sterling | Stochastic | Stop-Loss | Support | Swap | Swiss | Swiss National Bank | Take Profit | Pokladniční poukázky | Termínový kontrakt | Tick | Ticker | Tightening | Time frame | Timeframe | Trader | Trading | Trend | Trendline | Trendová čára | Trigger | Tržní cena | Tržní kapitalizace | Ukazatel | VIX | VaR | Velkoobchodní tržby | Volatilita | Volume | Výkonnost | Performance | Výnos | Výnosnost | WTO | Wall Street | Yield | ZEW index | Zastavení ztrát | Bondy | Zisk na akcii | Zisk na akcii (EPS) | Zisková marže | Zlato | Šedá ekonomika | Švýcarský frank | ČNB | Časový rámec | Česká národní banka | Úroková míra | Úrokové sazby | Úrokový diferenciál | Jednotná evropská měna | Americká měna | Analytici | Riziková aktiva | Deriváty | Banky | Doporučení | EUR | USD | Commerzbank | UBS | Barclays | Dluhopisy | JPY | CHF | NZD | CAD | AUD | GBP | ČEZ | Alcoa | Obchodování | Forex trading | Obchodování na forexu | JPMorgan | Morgan Stanley | FTSEurofirst | Bank of China | Euro STOXX | EMU | Nomura | Goldman Sachs | Regulátor | Objem obchodů | Evropa | Japonské akcie | Asijské akcie | Index MSCI | Jihokorejský won | Shanghai Composite | Finanční krize | Citigroup | Cena zlata | Cena ropy | Hospodářský růst | Německá ekonomika | FTSE | Evropská ekonomika | Ekonomika Spojených států | Komerční banka | Patria | Komoditní trhy | Bank of America | Barack Obama | Americký prezident | XTB | Saxo Bank | BOSSA | Patria Forex | HighSky Brokers | Admiral Markets | Indexy | Úroková sazba | OSN | Americká lehká ropa | Spekulanti | Globální ekonomika | PBOC | Čínské akcie | Ropné zásoby | Investoři | Kurzový závazek | Měnové války | Produkce ropy | Blue chips | Fundamenty | Fond | Exxon Mobil | Ekonomie | Měnový výbor | Stimulační opatření | Program nákupů dluhopisů | EU | Finanční sektor | Ministři financí | Klouzavé průměry | Michala Moravcová | Býčí divergence | Vývoj ceny | Aukce | Medvědí divergence | Zasedání Fedu | Zasedání ECB | Ekonom | Cenový graf | Myšlení | Business | Pravděpodobnost | Drahé kovy | BNP Paribas | Výnosy dluhopisů | Carry obchody | Rollover | Makroekonomická data | Makroekonomické data | Zisk | Berkshire Hathaway | Ropný trh | Britská měna | Těžba ropy | Futures kontrakt | Sázka | Kurz dolaru | Ceny komodit | Kurz eura | Kurz koruny | Zkušenosti | Panika | Deprese | Euforie | Stres | Optimismus | Výsledky | Chamtivost | Strach | Emoce | Trpělivost | Intervence na forexovém trhu | Arbitráže | Index nákupních manažerů | Obchodní příležitosti | Obchodní příležitost | Bohatství | IEA | Euronext | Credit Suisse | Japonská měna | RBNZ | Uvolnění měnové politiky | Intervenovat | Partners | DailyFX | Investiční produkty | Gold | Forex Factory | Obchodovat | MT5 | Ondřej Hartman | Obchodování s akciemi | Investment Banking | CAC 40 | Deutsche Bank | Stoxx 600 | Světová obchodní organizace | Makrokalendář | Zprávy z trhů | Analytický tým | Aktuální kurzy | Regulace | Financování | Investiční banky | Investiční společnosti | Investovat | CZK/EUR | CZK/USD | USD/EUR | Hedgeové fondy | Intradenní analýza | Money-Management | Nasdaq Composite | Makro | USDX | Index cen | Výrobní ceny | Výrobní náklady | Index PPI | Index CPI | Eurostat | Český statistický úřad | Stavební výroba | Obchodní seance | Makrodata | Portugalsko | EUR/HUF | Obchodní deficit | Facebook | LYNX | Kybernetická měna | Australská centrální banka | Donald Trump | Lukáš Kovanda | Burzy | Mezinárodní měnový fond | FX trh | Rozvíjející se trhy | Žlutý kov | Trim Broker | Zásoby ropy | Trading Station | Dukascopy | Japonská centrální banka | Wall Street Journal | ADP report | Penzijní fondy | Financial Times | Bankrot | Ceny akcií | Obchodníci | Obchodní účet | Vzdělávání | Praxe | Centrální bankéři | EURUSD | USDJPY | AUDUSD | NZDUSD | USDCHF | GBPUSD | USDCAD | GBPJPY | EURJPY | EURPLN | USDPLN | Raiffeisenbank | Aktivum | Burzovně obchodované produkty | Carry trades | Delta | EPS | Formace Evening Star | Index | Investiční strategie | Odpor | Podpora | Průlom | Přenos | Volatilní | High-frequency trading | Poker | AdmiralMarkets | Akcie Apple | Akcie dnes | Akcie Google | Akcie GoPro | Akcie ropy | Akcie Shell | Akcie Volkswagen | Akciové burzy | Aktuální kurzy měn | Americká centrální banka | Analytika | Analýza trhu | Analýzy | AUD CAD | AUD NZD | AUDCHF | AUDJPY | Banka | Bankovní rada ČNB | Bankrot Řecka | Barel ropy | Běžný účet | Běžný účet platební bilance | BH Securities | Bollinger Bands | Bossa.cz | Brent | Brokers | Brokeři | Burzovní indexy | Burzovní zpravodajství | CAC40 | Capital Markets | Cena | Cena akcií | Cena komodit | Cena ropy brent | Cena ropy dnes | Cena ropy na světových trzích | Cena ropy WTI | Ceny zlata | Čínská ekonomika | Čínská měna | CISCO | Conference Board | Cyrrus | CZK | Černá labuť | Česká ekonomika | České koruny | Čínská banka | Čínská burza | Členské země eurozóny | Členské země Evropské unie | DAX 30 | Dax index | Denník | Devizové trhy | Diskuzní fórum | DJIA | Dnešní události | Dolar | Dolary | Dow Jones index | Dukascopy Europe | Kurzy.cz | Ekonomický cyklus | Ekonomický kalendář | Ekonomický růst | Ekonomický výhled | Ekonomika Japonska | Ekonomika Německa | Ekonomika USA | Elektřina | Engulfing | EUR AUD | EUR GBP | EUR USD | Eura | EURAUD | EURCAD | EURGBP | EURCHF | EURIBOR | EURNOK | EURNZD | Euro dnes | Euro Stoxx 50 | Eurostoxx 50 | Evropská měna | Evropská rada | Evropské měny | Exchange | Finanční kapitál | Finanční prostředky | Finanční služby | Fiskální rok | Fondy | Forex kalendář | Forex Zone | Forex.cz | ForexFactory | ForexFactory.com | Forexu | Frank | FXCM | FxOpen | FXstreet.cz | Fyzické zlato | GBP USD | GBPCHF | GDP | GfK | Graf | Guvernér ČNB | Hang Seng | Harmonizovaný index spotřebitelských cen | HDP Francie | HDP USA | HighSky | Hrubý domácí produkt | HSBC | Index Dow Jones | Index Hang Seng | Index inflace | Index Nasdaq | Index PMI | Index S&P 500 | Index VIX | Index volatility | Indikátor MACD | Inside | Instrumenty | Investice do akcií | Investice do zlata | Investiční | Investiční doporučení | Investiční poradenství | Investiční výdaje | Investing | Investování na burze | IronFX | Irsko | Islámský stát | ISM | Jádrová inflace | EBay | Jak zhodnotit peníze | Japonská ekonomika | Japonské firmy | Jiří Tyleček | Jeden dolar | Jiří Rusnok | JP Morgan | JPY USD | Kapitálové trhy | Komodita | Komoditní | Komoditní index | Korelační koeficient | Kurz amerického dolaru | Kurz australského dolaru | Kurz čínského jüanu | Kurz dolarů | Kurz EUR | Kurz euro | Kurz jüanu | Kurz kanadského dolaru | Kurz měny | Kurz NZD | Kurz USD | Kurzy | Libra | Lira | Maďarsko | Makroekonomické ukazatele | Makroekonomický kalendář | Maloobchodní prodej | Management | Market | Markets | Mayzus | Měna Bitcoin | Měnové kurzy | Měnový kurz | Meta Trader | Meta Trader 4 | MetaTrader 4 | MetaTrader 5 | MetaTrader4 | Meziroční inflace | Míra inflace | Morning Star | Moving Average | MQL | Nákup dluhopisů | Nákup komodit | Největší ekonomika světa | Největší producenti ropy | Největší světové ekonomiky | Nemovitosti | Nikkei 225 | Nikkei225 | NZD USD | NZDJPY | Obchodní platformy | Obchodní software | Obchodování s Čínou | Obchodujeme | Odkup akcií | Online obchodování | Oslabení koruny | Oslabení měny | Oslabování koruny | Pád akcií | Pád rublu | Paládium | PayPal | PinBar | Pips | Pivot | Pokles eura | Portfolia | Praní špinavých peněz | Prezidentské volby | Pro investory | Prodej dolaru | Prodej zlata | Prognóza | Převodník měn | Pšenice | Rates | Rakousko | Reuters | Risk Management | Risk Off | Risk On | Ropy | RUB | Rubl | Ruská ekonomika | Růst HDP | Řecká ekonomika | Řízení rizika | SaxoBank | Sázky | Shanghai Composite Index | Signály | Směnárny | Société Générale | SPX | SP500 | Státní dluh | Státní dluhopisy | Státní rozpočet | Shares | Stochastický oscilátor | Stochastický | Stoxx | Stoxx Europe 600 | Surová ropa | Švédská koruna | Světové měny | SWIFT | Španělská ekonomika | Tapering | Throwback | TopForex | Transakční náklady | Trh | Tržní hodnota | Twitter | Ukrajinská ekonomika | US dolar | US dollar | US měna | USD HKD | USD index | USD JPY | USD kurz | Velká Británie | Volatility | Volby v Řecku | Volkswagen | VT trader | Vydělat peníze | Výnosy z dluhopisů | Výprodej | Vývoj cen akcií | Vývoj ceny mědi | Vývoj ceny ropy | Vývoj ceny ropy Brent | Vývoj ceny zlata | Vývoj euro | Vývoj inflace | Vývoj kurzu | Vývoj kurzu EUR/USD | Vývoj kurzu eura | Vývoj ropy | Vývoj USD | Webinář | Webináře | WTI | Highsky.cz | XM | Země EU | Země eurozóny | Zemní plyn | Zkušenost | Zlaté rezervy | Zlato a stříbro | Zpracovatelský průmysl | Zpráva | Zpravodajství | Zprávy | Zůstatek na účtu | Železná ruda | Předpověď | 4Cast | Zisky | Tradeři | Fed Funds Rate | Live účet | ROIC | EUR/PLN | CNBC | Obchodní pravidla | ZEW | DXY | EIA | ING | Benzín | DMA | Put | Báze | Bill Gates | Bunds | Buy | Buyout | Current Ratio | Diskont | EBITDA | Ekonomika Číny | Ekonomika Německo | EV | Ex-dividend | Hrubá marže | Christine Lagarde | Indie | Intermediate | Janet Yellen | Mark Zuckerberg | Měď | Ministerstvo financí | Naked Short Selling | Obchodní den | Overweight | P.A. | Provozní marže | Range | Rate Hike | Redukce | ROCE | ROE | Sell | Small caps | SPAD | Tier 1 | Tovární objednávky | Underweight | Využití kapacit | Commonwealth Bank | Crédit Agricole | Ronald Ižip | Zóna obchodníka | Itálie | Spojené státy | Vybírání zisků | West Texas Intermediate (WTI) | Černé zlato | WSJ | WGC | Zajišťovací obchody | Cenová hladina | Hrubý domácí produkt (HDP) | Investice ve stavebnictví | Outperform | Tržby | Zaměstnanost | Bod zlomu | Úvěr | INSEE | QE | Světové ekonomiky | Miliardář | Bohatý | MT4 návod | eBook | Bailout | Jan Kovalovský | Investiční analytik | Tržní sentiment | Commission | Komise | Kontrakt | Correction | Federální rezervní systém | Majors | Market sentiment | Martingale | Overbought | Oversold | Session | Volby | Rozhovor | Futures trhy | Know-how | Futures trading | Cukr | Retail | COT | Poradenská společnost | 1 milion | Burze | Cena eura | Commodities | Commodity futures | Commodity futures trading | Currencies | Currency | Diskusní fórum | Dividendové akcie | Expert Advisor | Forex trh | Investment | Slušný zisk | Stock market | Traders | IMPOSSIBLE | Zlatý standard | Hedžové fondy | Saxo Capital Markets | Asijské obchodování | Americké obchodování | Aramco | Moody's Investors Service | Capital Economics | Markit | Dow Jonesův index | Unicredit | Daiwa Securities | Crédit Agricole CIB | Společnost Crédit Agricole | Securities Research & Consulting | Bank of New York Mellon | Rabobank | Royal Bank of Scotland | DPA | Jefferies | Intesa Sanpaolo | PrimStock | Bernstein | The New York Times | Natixis | Jackson Hole | CNOOC | CNN | VP Bank | Wells Fargo | RBS | Microsoft | Bankovní sektor | MSCI | Tokai Tokyo | Aberdeen Asset Management | Oxford Economics | Westpac Banking | ABN Amro | Westpac | CME Group | UniCredit Bank | Caterpillar | CSI300 | ANZ | FTSEurofirst 300 | Sentix | SaxoTrader | Baker Hughes | Kathimerini | Institut Ifo | DIHK | Hwabao Trust | Action Economics | Investing.com | Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) | Macquarie | TLTRO | Mitsubishi | NATO | MF Global | Norinchukin Research Institute | Ole Hansen | Mitsubishi UFJ Morgan Stanley Securities | Standard Chartered | Agentura AP | PVM | Barrick Gold | BBC | Destatis | Washington Post | Sója | The Guardian | Sentix index | Hospodářské vyhlídky | Oslabení eura | Reporty | CI Komodity | Šéfka Fedu | Zvyšování sazeb | Snižování sazeb | Obchodní nastavení | Riksbank | Ceny nemovitostí | Halifax | Thomson Reuters | Expanzivní měnová politika | Světová měna | Technický pohled | Technický výhled | Short squeeze | IG Markets | HUF/EUR | Kurz koruny vůči euru | Kurz EUR/USD | Kurz USD/EUR | Kalendář ekonomických událostí | Brazílie | Japonský premiér | Dnešní fundamenty | Průmyslová produkce | Zasedání centrální banky | Čínská centrální banka | Finanční systém | Nákupy dluhopisů | Bavlna | Dovoz ropy | Výnosy německých dluhopisů | Nastavení měnové politiky | Úspěch | Podnikání | Euro vůči dolaru | BMW | Automobilový průmysl | Mark Carney | Averze k riziku | Pokles akcií | Der Spiegel | Ministr financí | Hospodářské výsledky | Vývoj akciového indexu | Investovaný kapitál | Cizí měny | FX Empire | Kurzový zisk | Zvyšování úrokových sazeb | Snižování úrokových sazeb | Trendový kanál | Otočení trendu | Cena kávy | Měkké komodity | Dlouhé pozice | Komoditní stratég | Výnosová křivka | Precedens | Plodiny | Energie | Zlevnění ropy | Severomořská ropa | Prezident Fedu | Rada ČNB | Earnings | Sentiment trhu | Marketscope | Podnikatelé | Pro tradery | Globální akciové trhy | Henry Hub | KBC | BlackRock | Ekonomický sentiment | Podnikatelská důvěra | Ekonomické indikátory | Ekonomický a strategický výzkum | Přehled | Klid | Jádrový index | Kč/EUR | Kč/USD | Ekonomické fórum | Volby v USA | Rosněfť | Firemní investice | Thomas Jordan | Agentura Reuters | Averze vůči riziku | Bezpečné přístavy | Sázet | Cena cukru | Evropské trhy | Americké trhy | Index amerického dolaru | Index eura | Bankovnictví | Futures kontrakty | Swapy | Referendum | Ekonomická aktivita | City | IPO akcií | Fidelity International | Posilování koruny | Volumes | US akcie | Cena Brentu | Úřad pro energetické informace (EIA) | Vývoj ceny ropy WTI | Prezident ECB | Fundamentální faktory | Kolísání trhu | Americké firmy | Zpravodajský server | Pozornost investorů | Index důvěry | Chance | Základní úrokové sazby | Lídři | Firmy | Vývoj měnového páru EUR/USD | Vývoj měnového páru | Vývoj měnového páru GBP/USD | Vývoj měnového páru USD/JPY | Vývoj dolarového indexu | Aktuální vývoj | Akcie energetických společností | Standard & Poor's | Economist | Economic | Zasedání České národní banky | Inflační tlaky | Širší index S&P 500 | Glencore | Akcie v USA | Akcie bank | Ekonomické dopady | Akcie v Asii | Japonský index Nikkei | IHS | IBEX | Globální finanční krize | Britská centrální banka | Euro Stoxx 600 | Index tokijské burzy Nikkei 225 | Obchodování měn | Cenné kovy | Americké státní dluhopisy | JPMorgan Chase | Dollar Index | Program nákupu dluhopisů | Známý investor | Realitní trh | Velké banky | Objem investic | Daňové příjmy | Vladimir Putin | Americký akciový index | Americké akciové indexy | Index volatility VIX | Algoritmus | Alerty | Globální ekonomický růst | Miliardář George Soros | Zpomalení globální ekonomiky | Globální ekonomiky | Agentura Bloomberg | Biliony dolarů | Miliardy dolarů | Americký ministr financí | Hlavní indexy | Rizikovější aktiva | Index technologického trhu Nasdaq | Nervozita | Globální finanční trhy | Růst akcií | Obchodní partner | Fitch Ratings | AAA | Rating AAA | Ekonomická rizika | Dnešní ekonomický kalendář | Obchodování v Asii | Summit EU | Americké burzy | Uvolňování měnové politiky | Utahování měnové politiky | Finančnictví | Walmart | Alibaba | Halliburton | Fibo | Dnešní obchodování | Akcie ropných společností | Dnes na trzích | Propad | Německý index DAX | Kurz domácí měny | Bělorusko | Handelsblatt | Úvěrový rating | Forex trhy | Kryptoměny | Ropné společnosti | Severomořská ropa Brent | Americká ropa WTI | Index AEX | Index Nikkei | DAX30 | DAX30 CFD | FactSet | TradingView | Sázkové kanceláře | Citi | S&P | Hodnocení úvěrové spolehlivosti | Mezinárodní ratingová agentura | Agentura S&P | Guvernér | Agentura Moody's | Agentura Fitch | Makroekonomické analýzy | Výrobní aktivita | Cena mědi | Německý akciový index DAX | Benchmarky | Německý DAX | Zahraniční investice | Ztráty | Euro k dolaru | Politická nejistota | Zvýšení úrokových sazeb | Bezpečné útočiště | Index CAC 40 | Index německé akciové burzy DAX | Posílení dolaru | Oslabení dolaru | Posílení eura | Posílení koruny | Čínské akciové trhy | Nálada na trhu | PetroChina | Opatření centrálních bank | Akciové trhy ve Spojených státech | Dnešní údaje | Ekonomická data | Americké indexy | Historická maxima | Historická minima | Představitel ECB | Nejistota | Erste | Unipetrol | Philip Morris | Světové finanční krize | Saúdská Arábie | Zasedání Bank of England | Čínský akciový index | Čínský akciový index Shanghai Composite | Stagnace | Tempo růstu | Prodej aut | Akcionáři | Daně z příjmů | Obchodování na devizovém trhu | Libra vůči dolaru | CySEC | Zajištění | Komoditní sektor | Komoditní index DJ-USB | Obilniny | Výnosy amerických dluhopisů | Výrobní index PMI | FTSE 100 | Šéf společnosti | Baidu | Digitální měny | Blockchain | Ripple | Dogecoin | Ethereum | MetaQuotes | Tesla | Dluhové krize | Vývoj měnového páru EUR/JPY | Vysoká volatilita | Nízká volatilita | Nižší kurz | Odhodlání | Kryptoměna | Kapitalizace | Představitelé Fedu | Výhled | Depozitní sazba | Hlavní úroková sazba | Obchodování na newyorské burze | Akciový index DAX | Globální krize | NYSE Euronext | Bankéři | Bankéř | Poplatky | Historická data | Britská vláda | Americké akciové trhy | Organizace ADP | Exxon | Chevron | Payrolls | Konsensus | Mzdy | Dobré výsledky | ING Bank | Německý export | Země používající euro | Slabé euro | Silné euro | Vývoj německého exportu | Hrubý domácí produkt Německa | Non-Farm Payrolls | Úspěšné obchodování | Nonfarm Payrolls | Dnešní zprávy | Britská ekonomika | Americký trh práce | Britský FTSE 100 | Francouzský CAC 40 | Makléřské společnosti | Odhady trhu | Predikce | Index technologického trhu Nasdaq Composite | Summit G20 | Summit G7 | Světová obchodní organizace (WTO) | Ekonomická situace | Růst světového obchodu | Světový obchod | Globální obchod | Ministr obchodu | General Electric | U.S. Bank | Záchranný fond | Bankovní krize | Průzkum | Graf ropy | Začínající obchodník | Data z amerického trhu práce | Krize | Macquarie Bank | Investiční rozhodnutí | Investiční stratég | Inflace v Německu | Měnové otázky | Opatření na podporu ekonomiky | Oslabení jüanu | Analytický tým FXstreet.cz | FTSE MIB | FCA | Světové trhy | Historické rekordy | Investovat do akcií | Theresa May | Zprávy a události | Theresa Mayová | Inflace v Česku | Měnová politika Fedu | Měnová politika ECB | Měnová politika ČNB | Snížení úrokových sazeb | Zpomalení čínské ekonomiky | Europe 1 | Mezinárodní agentura pro energii (IEA) | Výběr zisků | Výnosy | Zásoby zemního plynu | Rozhodnutí Bank of England | Měnový pár EUR/USD | Měnový pár GBP/USD | Měnový pár USD/JPY | Japonská vláda | Americká vláda | Růst čínské ekonomiky | Očekávání analytiků | Ekonomické údaje | ISTAT | Akciové trhy v USA | Měnové krize | Turecká centrální banka | Turecká ekonomika | Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) | TRY | Index cen domů v USA | Index cen domů | Odliv kapitálu | Indická rupie | Turecké akcie | Indikátor důvěry | Čínský statistický úřad | Příjmy | Čistý příjem | Spotřebitelské výdaje | Oslabování dolaru | Oslabování eura | Nástroje technické analýzy | Indikátory důvěry | Podnikatelská aktivita | Podnikatelská aktivita v eurozóně | Údaje o inflaci | Alphabet | xStation | Měny&Sazby | ČTK | Země G20 | Mikro loty | Německý Ifo index | Japonský Nikkei | Konsenzus | Investice v Číně | Jihokorejský KOSPI | Růst ekonomiky | Pokles ekonomiky | Fiskální stimuly | Belgie | HDP eurozóny | Rozjednané prodeje domů | Americké zásoby ropy | Zasedání americké centrální banky | HDP Británie | Zpomalení ekonomiky | Index tokijské burzy | Program kvantitativního uvolňování | Vývoj úrokových sazeb | Členské země EU | Tisková konference ECB | Tisková konference Fedu | Americký dolar vůči japonskému jenu | Výhled ekonomiky | Hlavní ekonom | Jednání FOMC | Commodity Futures Trading Commission | Setkání G20 | Švédsko | Dánsko | Odhad HDP | Očekávání | Nezaměstnanosti v Německu | Evropský statistický úřad Eurostat | HDP v eurozóně | Zhodnocování měny | Tempo růstu ekonomiky | Mercedes | Audi | eTrader | Politico | Globtrex | ABN AMRO Bank | IHS Markit | Index KOSPI | Jihokorejské akcie | Flash Crash | ex | Purple Trading | Mizuho | Mitsubishi UFJ Financial Group | MUFG | Obchodovat na forexu | Index NFIB | Keystone XL | J.P. Morgan | Okénko trhu | Ranní nadhoz | Obchodování ropy | Swiss Life Select | Fed fund futures | BBVA | Zahraniční forex | Credit Agricole SA | ING Groep NV | Bloomberg Commodity Index | Obchodování na zámořských trzích | Ranní zpráva z akciového trhu | Zpráva z akciového trhu | BHS | Globtrex.com | Ceny pšenice | Breakout Trader | Tokai Tokyo Research Center | World Gold Council | Zlato.cz | LBMA | Nákupy zlata | Nákupy zlata centrálními bankami | Akciové společnosti | Ekonomické výhledy | Protiruské sankce | Akcie Tesly | Investiční firmy | Mizuho Research Institute | Hurikán Irma | Devizoví obchodníci | Kvantitativní utahování | Palladium | Technologie blockchain | Algotrading | Jerome Powell | MiFID II | xPartners | Crown | IPO Facebooku | Ray Dalio | KeyBanc | Index S&P/ASX 200 | Fincentrum | NEST | Štěpán Hájek | Stellar | RoboMarkets | Oddo | Lithium | Tržní očekávání | Asijské trhy | Emerging Market Bond Index | EUR/RUB | Vzácné kovy | Kurz eurodolaru | Drobní investoři | Výnosy u dluhopisů | Cena bitcoinu | Airbnb | Odliv dividend | Index Russell 2000 | Začít investovat | Geopolitická rizika | Podnikání na kapitálovém trhu | Saxo | Obchodní války | LYNX webinář | Trumpova cla | Jamie Dimon | Peter Bukov | Analytik TopForex | Bitcoiny | Raytheon | Lockheed Martin | Slabší koruna | Kartel OPEC | OPEC+ | Obchodní válka | Posilování dolaru | Členové Evropské unie | Vývoj na finančních trzích | Dolarový index DXY | Obchodní napětí | Podniky | Evropské akciové trhy | FXlift | Notesco Financial Limited | IronFX Global Ltd | Čínské měny | Globální růst | Regionální měny | Long signál | Akcie Facebooku | Toky investic | L.F. Investment Limited | Inflace v eurozóně | Firma McDonald's | Okénko finančního trhu | Akcie společnosti | Geopolitické napětí | Americké dluhopisy | Forint | Obchodníci s ropou | Turecké liry | Posílení kurzu koruny | Posílení kurzu | LYNX Pro | Měny rozvíjejících se ekonomik | RDSA | Royal Dutch Shell | Posílení rublu | Americký dolarový index | Czech Fund | Finanční války | Profesionální obchodník | USMCA | Nové peníze | Patrik Mackových | Vývoj těžby ropy | Spotřebitelská inflace | Přímé zahraniční investice | Kompozitní index | Trh s ropou | Finanční skupina | Reakce trhu | Navyšování zlatých rezerv | Ruská centrální banka | Silnější dolar | Cena plynu | Signál na akcie | Pokles cen ropy | Propad cen ropy | Tvrdý brexit | Výnosy z amerických dluhopisů | Christopher Dembik | Růst úrokových sazeb | Nejznámější kryptoměna | LYNX WhatsApp | Ziskové strategie | Daňové úlevy | Zvýšení mezd | Obchodování se CFD | BinckBank | Zpomalení hospodářského růstu | Politika Fedu | Zvýšení úrokové sazby | EK | Napětí na finančních trzích | Prezident Trump | Dopady na ekonomiku | Evropská komise | Steven Mnuchin | Americké podniky | Základní úroková sazba | Index spotřebitelské důvěry | Šéf ECB | Veřejný dluh | Pojištění vkladů | Financial Times (FT) | Zpomalování světové ekonomiky | Hodnota indexu | Zpomalení ekonomického růstu | Odhady analytiků | Společnost Apple | Prezident USA | Zpřísňování měnové politiky | Oslabení amerického dolaru | Majetek | The Wall Street Journal | Růst dolaru | Výsledková sezóna v USA | Nemovitostní trh | WEF | Ropný kartel | Obchodovat s akciemi | Zpomalení světové ekonomiky | Dovoz z Británie | Vývoz do Británie | Evropské dluhopisy | Odložení brexitu | Makroekonomické strategie | Obchodní rozhodnutí | Data z ekonomiky | Pozornost trhu | Ceny zemního plynu | Palladiové akcie | Odhad analytiků | Zvýšení sazeb | Prognóza kurzu koruny | Ekonomický poradce | Inflace v ČR | Globální rizika | Akcie Lyft | Lyft (LYFT) | Profesor ekonomie | Kvartální výsledky | Statistický úřad | Výsledky amerických společností | Technologický Nasdaq | Obavy investorů | Inflační očekávání | Růst americké ekonomiky | Český průmysl | Tržní hodnota firmy | Hodnota firmy | Podíl nezaměstnaných | Zahraniční investoři | Michal Brožka | Slabší dolar | Akciové futures | Růst cen ropy | CNY | Sójové boby | Obiloviny | Infineon | STMicroelectronics | Infineon Technologies | AMS | Ceny pohonných hmot | Globální HDP | Brexit bez dohody | Boris Johnson | NVDA | iFX | Americké společnosti | DE30 | Guvernér Fedu | Snížení sazeb | South China Morning Post | Čínský trh | Pohyb kurzu | Investiční omezení | Záporné sazby | Akcie a ETF | Ropné akcie | Společnost Gazprom | Gazprom | NASDAQ 100 | Americká výnosová křivka | Uranové akcie | Vývoj na trzích | Výnosové křivky | Pokles cen | Americké futures | Vanadiové akcie | Vanad | XTB Research | Štěpán Křeček | Odvetná cla | Cla na americké zboží | Ministerstvo obchodu | Recese v USA | SIX | Poskytování úvěrů | Obavy z recese | Konglomerát | Oživení ekonomiky | Americká cla | Cla na čínské zboží | AMZN | Burzovní průvodce | Pohonné hmoty | Thyssenkrupp | Shrnutí obchodování | Růst mezd | Depozitní sazby | Prosus | Nárůst cen ropy | Saudi Aramco | Televize CNBC | Vývoj ceny cukru | Denní graf | Vývoz do Číny | Vývoz do USA | Očekávání trhu | Nastavení úrokových sazeb | Nejlepší blue chip akcie | Blue chip akcie | Backtest | Poptávka po ropě | Růst ceny ropy | Finanční situace | Měnověpolitické zasedání | Data z Německa | Obchodní praktiky | Tamás Varga | Pohonné hmoty v Česku | Snížení daní | Nejlepší vanadiové akcie | Bankovní statistika | Vyzkoušet si trading | MetLife | GOOGL | Předstihové indikátory | Platinové akcie | Akcie roku 2019 | Akcie roku | Investice do platiny | Formule 1 | Jak se stát lepším investorem | Edge | Očekávaný růst | Obchodní válka mezi USA a Čínou | High risk | Obchodní dohoda | Vývoz ropy | Bilance zahraničního obchodu | Akcie Barrick Gold | Hospodářské dopady | Vyšší úrokové sazby | Cena akcie | Očekávané Earnings | Největší ekonomika | Druhá největší ekonomika světa | Druhá největší ekonomika | Obchodujte | Tým FXstreet.cz | Trinity Bank | Měny regionu | Mnoho ziskových obchodů | Huawei | Curve-fitting | Tick data suite | Marketingový trik | Světové akciové indexy | Údaje o vývoji HDP | Automobilky | Čistý zisk | KOSPI | Rozpočet | Rozpočtový schodek | Deficit | Prohloubení schodku | Jednání o brexitu | Prezident Donald Trump | Káva | WIFO | Politická situace | HDP v USA | Německá vláda | Německý vývoz | Hongkong | AEX index | Strategické partnerství | Larry Kudlow | Trinity | PXE | LNG | Býčí signál | Objem | Konec obchodní války | Data z USA | Dovoz čínského zboží | Bílý dům | MSFT | Ekonom BHS | BHS Štěpán Křeček | Obchod | Jak začít investovat | Český trh práce | Trh práce | Analýzy makroindikátorů | Čínský export | Německý průmysl | Obchodní dohody | Myšlenka | Statistické údaje | FRED | Spojené státy a Čína | Růst spotřebitelských cen | Inflace v USA | Ceny pohonných hmot v ČR | ČSÚ | Růst průmyslové výroby | Konkurenceschopnost | Německé hospodářství | Předseda představenstva | Slušné zisky | Statistický úřad Eurostat | Americký dolar dnes | Cisco Systems | Firma | Technologický index Nasdaq | Technologický index | Zasedání ČNB | Ekonomiky eurozóny | Reálné ekonomiky | PLN/EUR | Hlavní události | Pokles průmyslové produkce | Technické analýzy | BAT | Kvartální vývoj HDP | Vývoj HDP Německa | Olívia Lacenová | Aktuální obchodní příležitosti | Výroba počítačů | Applied Materials | UnitedHealth | Pfizer | Výrobce léků | Ekonomický poradce Bílého domu | Poradce Bílého domu | USA a Čína | TradingEconomics | Ceny průmyslových výrobců | Růst cen průmyslových výrobců | Růst cen | Server BBC | Maďarská centrální banka | Zůstatek | Studie | Vysoké riziko | Bývalý ministr financí | Bilance | Vývoz ze země | Přebytek obchodu | Index DOW | Údaje o obchodu | Ekonomický vývoj | Americký Senát | Ceny na čerpacích stanicích | Negativní sentiment | Aktuální hodnoty měny | Co bude | Dnešní makroekonomické ukazatele | Erste Group | Vývoj trhu | Generální ředitel | PSA | GM | Statistici | Kybernetická měna Bitcoin | Největší pokles | Ukrajina | Vyšetřování | Amazon | Nízké úrokové sazby | Indexy nákupních manažerů | Úrok | Louis Vuitton | Tiffany | LVMH | Bulgari | Arnault | Nejbohatší | Bernard Arnault | Jednání mezi USA a Čínou | Vysoké ceny ropy | Miliardy | AlfaOmegaTrhov | Vyhlídky | Průzkumy | Američtí zákonodárci | Hong Kong | Německá spotřebitelská důvěra | Domácí měny | INTC | Fáze obchodní dohody | Federální rezervní banky | Federální rezervní banka | Americká data | Walt Disney | 5G | AFP | Chilské peso | Dlužníci | Předseda Evropské komise | Zpomalení světového obchodu | FT | Naše ekonomika | Domácí poptávka | Tvorba fixního kapitálu | Index Exportu | Helena Horská | Ekonomka Raiffeisenbank | Hlavní ekonomka | Ekonomka | Otto Daněk | Dnes zveřejněná data | Zveřejněná data | Struktura HDP | Data o HDP | Globální trh | Konkurenti | Financovat | Aktivita zpracovatelského průmyslu | SMA | Omezení těžby | Statistika | Předpovědi | Technologický sektor | Cla na dovoz hliníku | Průmysl | Předvolební průzkumy | ADP | Investovat v roce 2020 | Společnost ČEZ | Poslanecká sněmovna | HUF | PLN | Na burze | Deficit zahraničního obchodu | Deficit zahraničního obchodu USA | Gabriel Štefaňák | Propouštění | Impuls | Formule | Rozhodnutí o úrokové sazbě | Zasedání RBA | Průmyslová výroba v Německu | Visa | General Motors | Enel | Výrazný pokles | Čínské zboží | Světové ceny potravin | Ceny potravin | Rozhodnutí čínské vlády | Africký mor prasat | Africký mor | BVDF | Čínský vývoz | Dovoz do Číny | Rozvoj | Stavební produkce | Saldo zahraničního obchodu | Tuzemský průmysl | Export z Německa | Zahraniční obchod České republiky | Stavebnictví | Paul Volcker | Koruna dnes | Zdražování | Ceny zboží | Německý ZEW index | Sociální sítě | Klíčové problémy | Problémy | COPPER | NAFTA | Vládní výdaje | Směřování měnové politiky | Breaking | Pojišťovny | Total | Prognózy | Nejistoty | Ruská ropa | Členské státy EU | Státy EU | Těžba ropy v Rusku | Ranní komentář | Válka mezi USA a Čínou | Dění na světových burzách | Přehled o dění | Přehled o dění na světových burzách | Soukromý sektor | Světové obchodní organizace | GBP/EUR | Výhled do budoucna | Plyn | Nálada | Kontrakty | Ekonomické zpomalení | Prohlášení | Zavedení cel | Yahoo | Moskva | PSA Group | HDP Německa | PKN Orlen | Mezinárodní organizace pro vinnou révu a víno | OIV | Ford Motor | Americká automobilka | Fiat Chrysler Automobiles (FCA) | Fiat Chrysler Automobiles | United Technologies | Tata Steel | Farmaceutická společnost | AbbVie | Allergan | Amgen | Airbus | Nord Stream | IAG | Společnost Microsoft | Události ve světové ekonomice | Nejdůležitější ekonomické události | Události roku | Událostí ve světové ekonomice | NN Group | Škoda Auto | Míra | RWE | Vivendi | Accor | Levnější ropa | Nižší ceny ropy | Ceny stavebních prací | Ceny zemědělských výrobců | Úroky | Investiční aktivity | Bilance běžného účtu | Měnové politiky | Uvolněné měnové politiky | Bankovní rada České národní banky | Hypotéky | Předseda | Naše prognóza | Americké centrální banky | Rozhodnutí ČNB | Trumpova administrativa | ČNB dnes | Kupní síla | AXA | Regulátoři | Ředitelka | Paolo Gentiloni | Eurokomisař | FedEx | FDX | xStation5 | Biotechnologické společnosti | AAPL | MasterCard | FB | AT&T | Disney | Tým RoboMarkets | Americké vlády | Nike | Celkový deficit | Bydlení | Dovozní cla | Americké objednávky | WHEAT | CORN | Aurora Cannabis | Pěstitel marihuany | CanniMed Therapeutics | Ztráta | NERV | BREAKING | Stratég | Důležité ekonomické události | Miliardy korun | Kraft Heinz | Výnosy státních dluhopisů | Americká politika | Peking | DuckerFrontier | US100 | Wirecard | Pozitivní zpráva | Napětí na Blízkém východě | Ziskovost | Tuzemská ekonomika | Investiční aktivita | Stabilní společnosti | ETF roku 2020 | Hospodaření | Údaje ministerstva | American Airlines Group | United Airlines Holdings | Zvýšení inflace | Růst poptávky | Bernie Sanders | Klesající trend | Dlouhodobí investoři | Objem objednávek | Eskalace konfliktu | Američané | Francouzský ministr financí | Bruno Le Maire | Commodity index | Altria Group | Netflix | NFLX | Inovace | Výroba aut | Washington | Daimler | Schodek zahraničního obchodu | Tamas Varga | Micron Technology | Microchip Technology | Letecké společnosti | Miliardy eur | Írán | Irák | Čeští exportéři | Ekonomické sankce | Sodexo | Přebytek bilance zahraničního obchodu | Počet volných míst | Vývoz v listopadu | Listopadová bilance zahraničního obchodu | Zahraniční obchod ČR | RBA | Asociace exportérů | Výpočet Raiffeisenbank | Prognóza IE | Ifo | Experti | Zemědělství | Rekordní maximum | Spolkový statistický úřad | Negativní zprávy | Trade Partnership Worldwide | Nejbližší rezistence | INR | ASML | ASML Holding NV | Dohoda o brexitu | Česká průmyslová výroba | Poradenství | Mercedes-Benz | Růst globální ekonomiky | Mzdová dynamika | Nový rekord | Geopolitická situace | Wall Street Journal (WSJ) | Iniciativa | Podnik | Česká inflace | Vývoj měnového páru USD/TRY | Luboš Růžička | Zpřísnění měnové politiky | Silnější koruna | Analytička | Ukazatele | Obchodní sankce | Vývoz z Číny | Přebytek bilance | Americké ministerstvo financí | SAP | Technologická společnost | Federální vláda | Hrubý domácí produkt (HDP) Německa | Růst německé ekonomiky | Ruský premiér | Solidní výsledky | Americké ministerstvo | Americké ministerstvo obchodu | Nižší růst | Britské společnosti | Ceny energií | Horší data | Angela Merkelová | Komunikace | Emmanuel Macron | Macron | Astrazeneca | General Electric (GE) | Trump | Davos | Čínské indexy | Mezinárodní organizace práce (ILO) | Mezinárodní organizace práce | ILO | Belt and Road | Prezident | AMGN | Koronavirus | Výsledky průzkumu | Paypal Holdings | Jihokorejská vláda | Google | Samsung | 100 miliard dolarů | Všeobecné volby | Trhy | ASX 200 | S&P/ASX 200 | WHO | Aktivita firem | Evropské ekonomiky | Indikátor ekonomického sentimentu | Nejlepší ropné akcie | Akcie roku 2020 | ConocoPhillips | Pražské burzy | Šíření koronaviru | American Express | Ratingová agentura Fitch | Asijské indexy | Negativní dopad | Nejprudší pokles | Pokles | Situace | Globální sentiment | Zdražovat | Důchody | Rozhodnutí Federálního rezervního systému | Treasuries | Odhad letošního růstu HDP | Odhad letošního růstu | Provozní zisk | Meziroční růst | Vít Hradil | Růst inflace | Stratég Saxo Bank | Pandemie koronaviru | Pandemie | IHNED | Vysoká inflace | Starbucks | Boeing | L.F. Investment | Úřad pro energetické informace | Raiffeisenbank a.s. | FIAT | Zpomalení růstu | Zpomalení růstu ekonomiky | López Obrador | Viceguvernér ČNB | Pochybnosti | Zlepšení | Dovednosti | Úsilí | Spekulativní kapitál | SBUX | Růst v eurozóně | Techničtí obchodníci | Obchody | Výdaje | Platit daně | Průmyslníci | Pesimismus | Čínská vláda | Deník The Wall Street Journal | Meziroční vývoj inflace | Vývoj inflace v ČR | Dopady koronaviru | Hospodářské dopady koronaviru | PMI pro sektor | Prodeje aut | Fresenius Medical | FME | Adidas | Americká společnost | Rekordní hodnoty | Export za rok 2019 | Prosincová bilance zahraničního obchodu | Vývoz do Německa | Německé tovární objednávky | Sazby beze změny | SEC | NFP | Rozhodování | Velmi bohatý | Zisky dolaru | Čínské ministerstvo | Ministerstvo dopravy | Americké ekonomiky | Americké banky | Brent Crude Oil | Natural Gas | Propad průmyslu | West Texas Intermediate | Medvědi | Organizace zemí vyvážejících ropu | Galapagos | Biogen | Růst sazeb | Marek Mora | Výrobce elektromobilů | COVID-19 | Zemědělské komodity | Kukuřice | Německý HDP | Akcie společnosti Apple | OIL.WTI | Deutsche Telekom | Ekonomické aktivity | Bez rizika | Správci aktiv | Gilead Sciences | Statistické údaje z USA | Údaje z USA | Konjunkturální průzkum | PHIA | Šíření koronavirové nákazy | Průmysl a zahraniční obchod | Zpřesněný odhad | Průměrná mzda v ČR | Průměrná mzda | Americký Fed | Stabilita | Jižní Korea | Haruhiko Kuroda | Japonská automobilka | Automobilka Toyota | Toyota | Vývoj | Ministři financí zemí platících eurem | Šok | Snížení těžby | Martin Gürtler | Mzda v ČR | Mzda | Vzestup inflace | Vládní opatření | Opatření proti šíření nemoci | Výsledek zahraničního obchodu | Inflace v únoru | WP | Lídři EU | Sazby hypoték | Makroekonomické údaje | Restrikce | Zásoby ropy v USA | Americké výnosy | Vysoká rizika | Zákaz cestování | Aerolinky | Air France-KLM | Lufthansa | Euro včera | Akcie včera | Program nákupu aktiv | Nifty 50 | Short-selling | Olaf Scholz | Tržní podmínky | Profitovat | Medvědí trend | Další vývoj | Restriktivní opatření | Stimuly | Silný propad | Evropské země | Pokles HDP | Guvernér Rusnok | Energetické společnosti | Největší propad | Míra nejistoty | Asijská seance | Stimul | Pokles vývozu | New York Times | Gazprombank | ECB dnes | Spotřebitelé | Hyundai | Jihokorejská automobilka | Automobilka | Automobilka Hyundai | Dopady koronavirové pandemie | Dopady pandemie | Pandemie COVID-19 | Historie | Počet nakažených | Žádosti o podporu | JPMorgan Chase & Co | Šíření nemoci COVID-19 | Šíření nemoci | Onemocnění | Rozkolísaný | Dolar zpevňuje | Zásobníky | Texas | PYPL | Hlavní americké indexy | Internetový obchod | Obchod Amazon | Bilion dolarů | Další pokles | Vyplácet dividendy | Německý ministr financí | Situace v Číně | Ahold Delhaize | UNA | Wolters Kluwer | WKL | Unilever | REGN | Katar | Král Salmán | Salmán | MPSV | MF | OSVČ | Škoda | Komerční banky | Republikáni | Domácnosti | Asociace | Průmyslové komodity | Stop-Lossy | Hotovost | Počet potvrzených případů | Pandemie nemoci COVID-19 | Pandemie nemoci | Nákupu státních dluhopisů | Ministryně financí | Úřad práce | Citrix | Citrix Systems Inc | Citrix Systems | Tomáš Raputa | Graf dne | Další růst | Růst | United Airlines | American Airlines | Delta Air Lines | Koronavirové krize | Poslanci | Signál | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Biliony | Potenciál | Evropský parlament | Platební neschopnosti | Výroba automobilů | Allianz | Německý statistický úřad | Tempo růstu CPI | Farmaceutické firmy | Ceny elektřiny | Karanténa | Ekonomické ukazatele | Izrael | Abbott Laboratories | Fiat Chrysler | Sberbank | Ekonomiky | VW | Vzdělávací webináře | Slovensko | Války | Schodek | Počet obětí koronaviru | Poradce | Organizace | Odhad vývoje hrubého domácího produktu | Růst nezaměstnanosti | Obchodní schodek USA | Obchodní schodek | Letecká společnost | Závislost | Práce | Jednání ČNB | Rozvojová banka | Koronakrize | Afrika | FAO | Údaje | Dlužník | Mexiko | Oživení v Číně | Pojišťovna | Opatření proti šíření koronaviru | Výroba v Německu | Situace na ropě | Patenty | Chudé země | Prezident Vladimir Putin | Míra nezaměstnanosti v březnu | Nezaměstnanost v březnu | Ekonomické výhledy pro ČR | Hluboké recese | Ministři | Tempo růstu CPI v USA | Carsten Brzeski | Ekonomické oživení | Andrés Manuel López Obrador | Národní ekonomická rada vlády | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | Cena benzínu | Zhodnocení koruny | Pákistán | Snížení produkce | Dluh Ruska | Čínský celní úřad | Celní úřad | Výpadky | Více peněz | Postoj investorů | Postoj investorů k riziku | Long signál na akcie | WisdomTree | INTL FCStone Financial | FCStone Financial | Nové dluhopisy | Dodavatelské řetězce | WELL | Vedoucí představitelé | Úspory | Internetové televize | Televize Netflix | Otevírání ekonomiky | Statistiky | Indikace | Malé podniky | Poradenské společnosti | USD za barel | Japonský export | Americké produkce | Trade | S&P500 | Spotřeba ropy | Oilprice | Oilprice.com | Cenové pohyby | MFF | Vstoupit do obchodu | Reddit | Debata | Evropské indexy | Posílení | Nové zakázky | Joe Biden | Větší pokles | Data z trhu práce | Spotřebitelský sentiment | Odhad vývoje HDP | Superpočítač | Rušení pracovních míst | Americká centrální banka (Fed) | Pracovní síly | Ryanair | Propad exportu | Německé ministerstvo hospodářství | Ministerstvo hospodářství | Zasedání Evropské centrální banky | Zasedání Evropské centrální banky (ECB) | Osobní příjmy | SMA 100 | Shell | Energetická společnost | Maloobchod | Zaměstnanci | FDA | Dopravci | Mike Pompeo | Federal Reserve | Obchodní deficit Spojených států | Soud | Herbert Diess | Koncern Volkswagen | PMI pro sektor služeb | Oddlužení | PEPSICO | Thomas Gitzel | Čínský dovoz | Dovoz | Vývoz | Obchodní přebytek Německa | Obchodní přebytek | Alexander Krüger | Bankhaus Lampe | Rekordní zisk | Australská ekonomika | Centrální banka Japonska | Pokles ekonomické aktivity | Zadlužení | Expanze | Bezpečnost | Kontrakce | Američtí regulátoři | Pokles dovozů | Zveřejněné údaje | Dluhy | Oživení české ekonomiky | Členské státy | Průmyslové kovy | Členské země | Analýza makroindikátorů | Link | ONE | RBI | Rekordní propad | Účet platební bilance | T-Mobile | Auta | Xiaomi | Velké ekonomiky | Alrosa | Vakcína | Sektor služeb | CL | Spekulovat | Obchodní platformy Metatrader | Celní režim | Fiskální stimul | Oživení globální poptávky | Martin Winterkorn | Klíčové oblasti | Velký růst | Koronavirová pandemie | AMZN.US | Cristian Maggio | Nastavení indikátorů | Kupci | Americká média | Cena ruské ropy | Urals | Čínské hospodářství | Renault | Komunistická strana | Umělé inteligence | Argentina | Investovat peníze | Vývoj inflace v Turecku | Inflace v Turecku | Ekonomické zotavení | Předstihové ukazatele | Kia | Jacobs | JDE | Rizikovější měny | Unie | ČR | Záchranný program | Investice do energetiky | Vakcíny proti koronaviru | Koronavirové pandemie | Lukoil | Norilsk Nickel | Akcie Intel | Nissan | Gazprom Něfť | Francouzská automobilka | Japonské maloobchodní tržby | Řecký parlament | Čínské továrny | Výrobní PMI | Pozitivní sentiment | Sentiment na trzích | PEPP | Mišustin | Francouzský ministr | Počet nových žádostí o podporu | Býčí trend | Jednání mezi EU a Británií | Tchaj-wan | Vývoz z Německa | Rally na ropě | David Marášek | Index Nasdaq Composite | Rozhodnutí Fedu o sazbách | Inflace v květnu | Květnová inflace | Ropná krize | Světové indexy | Globální poptávka | Hospodářský propad | Nestlé | Sanofi | Japonský vývoz | Inflace v Evropské unii | Roční míra inflace | Míra inflace v Evropské unii | Podpůrné programy | CapitalPanda | Jozo Perić | HDP EU | Covid | Druhá vlna pandemie | Chemické společnosti | Druhá vlna | Analytik Purple Trading | Státní pomoc | Zásoby zemního plynu v USA | Americké objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Příjmy a výdaje | Úroda | Reshoring | Horizon Europe | Stavebnictví v květnu | Exporty | Postupy centrálních bank | Spuštění hyperinflace | Koloběh zadlužení | Rétorika centrálních bank | Řízení cen | Zlatý index | Sony | E.ON | Johnson & Johnson | Zdroj příjmů | Emirates | Čínský export a import | HDP Singapuru | Ocenění | Šance | Statistiky z britského trhu práce | Opel | Chrysler | Ceny | Praha | World Markets | Softwarový gigant | Společnost XTB | Znovuotevření ekonomiky | Konjukturální průzkum | Následky pandemie | Exchange Traded Commodity | Celkový výsledek | Pár EUR/USD | Nikl | Důvěra | Výzkumy | Oslabení liry | Vysoký přebytek | Růst vývozu | Přebytek obchodu se Spojenými státy | Růst zaměstnanosti | Mluvčí ČEZ | Klesající tendence | Cenové hladiny | Erdogan | Turecký prezident | Recep Tayyip Erdogan | Oživení poptávky | Pokračování expanze | Worldometers | Indikátory sentimentu | Počty nakažených | ČEZ ESCO | Analytik XTB | Online nakupování | Upozornění na rizika | Pokles tržeb | Růst důvěry | Vývoj ceny sojových bobů | Slábnoucí americký dolar | Zrušení superhrubé mzdy | Coca-Cola | Výrobní sektor | Americký soud | Průměrné mzdy | Deficit zahraničního obchodu Spojených států | České maloobchodní tržby | Typ obchodování | Zaměstnanost a ekonomika | Delta Airlines | Odborníci | Rentabilita | Transparentnost | Zdanění | Američtí investoři | Automobilka PSA | Mezinárodní agentura pro energii | Qualcomm | Pokles exportu | Vývoz do Spojených států | Výkon ekonomiky | Snížení emisí | Budoucí vývoj | Ceny sójových bobů | Výsledek jednání ČNB | Politici | Ropovody | Plynovody | Prezidentské kampaně | Biden | USA Joe Biden | Pracovní místa | ACS | Ranní okénko | Česká republika | Průmyslové zakázky | Pokles průmyslové výroby | Epidemická situace | Ropa a Plyn | Lockdown | Měnový fond | CPI v USA | Americké prezidentské volby | iPhone | Walgreens | Zambie | První peníze | Koncern | Embargo | Nařízení | Zhoršení epidemické situace | Epidemické situace | Intel | Zásoby benzinu | Futures na ropu | CVX | ABBV | Ruské společnosti | Přebytek zahraničního obchodu | T-Mobile US | Felbermayr | QCOM | Zvyšování dovozu | NFIB | Spotřebitelská poptávka | Ministerstvo energetiky | Růst průměrné mzdy | Proražení | Přebytek obchodní bilance | Obchodní bilance Číny | Ekonomické uzavírky | Produkce ve stavebnictví | Životní prostředí | Tesco | Futures na DAX | Siemens | Bayer | ABNB | Swingový výhled | Lego | Očkování | Zadlužování | Vývoj bilance běžného účtu | PX Pražské burzy | Vývoj spreadu | Očkování proti covidu-19 | Cenné papíry a burzy | Stimulační balíček | Belt and Road Initiative | Pokles zásob | Počasí | Utažení měnové politiky | Růst ceny | ABNB.US | Zvýšení těžby | Zvýšení ceny | Západní ekonomiky | Růst průmyslu | Inženýrské stavitelství | Počet pracovních míst | Dopad na akcie | Evropské centrální banky | Tempo hospodářského růstu | Obchodovaný měnový pár | MJ | Měsíční data | Indexy na Wall Street | VTB | Streamovací služby | Očkování proti covidu | Express | Bilanční suma | Tržní ceny | China Development Bank | Dnešní seance | QCOM.US | Rozvolnění | Brent (OIL) | Obchodní deficit USA | Obchodní omezení | Profesionální indikátor | CUMULATIVE LEVELS | Tradingový indikátor | Princip struktury trhu | Indikátor Cumulative Levels | Budoucí vývoj ceny | Odezvy trhu | Šance reakce trhu | Zvýšená šance | Překreslování indikátorů | Import DLL | DLL | Návod na zprovoznění indikátoru | Zprovoznění indikátoru | Poslanci Evropského parlamentu | Investice do kryptoměnových fondů | Supercyklus | HAS | ABBV.US | Obchodování s emisemi | Zajímavé akcie | Spotify | Prezident Joe Biden | Americký prezident Joe Biden | Pozice spekulantů | Bilance obchodu | Kering | Rizika a příležitosti | Rozhodnutí vlády | Zásoby plynu | Súdán | MXN | ZAR | Air | Čisté krátké pozice | Obchodní přebytek Číny | Výrazný pohyb | Silný růst | Nominální mzda | Britská firma | Důvěra evropských investorů | Pandemie covidu-19 | Fidelity | Vývoj ceny akcií | Dlouhodobý investor | Výhled růstu ekonomiky | Turistická sezona | Meziroční vývoj inflace v Turecku | Prezident Erdogan | Tržní pohyb | xStation 5 | Data z reálné ekonomiky | Jobs Plan | Klienti Purple Trading | PMI index | Nejvyšší růst | Data o inflaci | Richard Bechník | Fincentrum & Swiss Life Select | Eurokomisař pro ekonomiku | Silná americká data | Kurz ruského rublu | Ceny ropy Brent | Ruská politická scéna | Politická scéna | Nezaměstnanost mladých | Indická firma | ERA | Rostoucí ceny | Objednávky | Pakt stability a růstu | Trading.com | Čisté nákupy zlata | Čisté nákupy zlata centrálními bankami | Boční trend | Inflace v České republice | WEN | Systém obchodování | EEX | Zvýšené riziko | Obavy z inflace | API | Oslabení | Dříví | MNB | Fundamentální analýza akcie | Analýza akcie | Nadnárodní společnosti | Čínský vývoz a dovoz | Čínský vývoz v květnu | Čínský vývoz a dovoz v květnu | Nejbohatší člověk | Spotřeba domácností | FAST | Plány | Cíle | Příležitosti | Světové kryptoměny | Úroveň rezistence | Dodávky plynu | Zajišťování | Konkurence | Prodej | Akcie průmyslových společností | Graf akcie | Cyklus zvyšování sazeb | CO2 | UBI | Obchodování zpráv | Významné zprávy | Obrovský potenciál | Gruzie | Energetická společnost ČEZ | Dluh vládních institucí | Technologie | Vývoj měnového páru USD/RUB | Ekonomický šok | Spojené arabské emiráty | Hliník | Egypt | Rychlý zisk | UST | Pivovar | Růst dovozu | Smartphony | Objem transakce | AI | Walgreens Boots Alliance | Zotavování světové ekonomiky | Odvětví | BHP | Divize | Akcie čínské společnosti | Výrobce elektromobilů Tesla | Dodávky suroviny | Současné ceny | Bilion | A350 | Německý automobilový koncern | Automobilový koncern | Rakouská bankovní skupina | Bankovní skupina | Skupina Erste Group | Ropa OIL.WTI | Projekce | VIAC | Subdodávky | Použití indikátoru | FFcal | Nastavení FFCal | Indikátor FFcal | Použití FFcal | Důležité zprávy | FFcal při obchodování | Norilsk | Zvýšení základní sazby | Základní sazby | Index Russell | První odhad | Dovoz oceli | Afghánistán | SPOT | ASX | Očkování v zemi | Společnosti | Měnové unie | Guardian | Opatření | Vrcholy | Dna | ANO | Uhlí | Chevron Corporation | Klenotnictví | Ruský rozpočet | Ceny plynu | Hospodářský růst v eurozóně | Reakce centrální banky | Los Angeles | Moët Hennessy Louis Vuitton | Macao | Americká firma | Společnost AT&T | Leasingové společnosti | FX systém | Měnové příjmy | Institucionální trh | Retailový trh | Nebankovní devizoví obchodníci | Zisk na devizovém trhu | Arbitrážníci | Forex brokeři | Potíže v dodavatelských řetězcích | Problémy v dodavatelských řetězcích | mmBtu | BOOST | Úročení | Energetická krize | Směřování FEDu | Klíčový údaj | Zvýšení základní úrokové sazby | Posilování amerického dolaru | Americký vládní Úřad pro energetické informace | Automotive | Snížení dluhu | Objem německého vývozu | Vývoj úrokových sazeb ČNB | Minulá výkonnost | Zhoršení nálady | Češi | Energetické krize | Zdražování energií | Dmitrij Peskov | Vysoké ceny | Bank of Scotland | Obilí | Pozornost | Ceny zemního plynu v USA | Amazon (AMZN.US) | Ruská společnost | Retail Investor | Zboží dlouhodobé spotřeby | Christian Lindner | Ceny plynu v Evropě | Ruský prezident | AbbVie (ABBV.US) | Meta | Meta Platforms | Airbnb (ABNB.US) | Česká národní banka (ČNB) | Společnost | Cartier | Výsledky společnosti | Hospodářské výsledky společnosti | Nepřízeň počasí | Družba | TIM | Společnost Norilsk Nickel | Společnost Norilsk | Broadcom | | Kazachstán | Etiopie | Zlotý | Časové období | Rozšíření | Extension | Britská ministryně | Liz Trussová | Fundamentální analýzy | Úrokové sazby v USA | Mluvčí Kremlu | PGNiG | Force | Banka HSBC | Focus | Zlato a.s. | Miliardy USD | Apple Music | Petr Lajsek | Ocel | Ruský plyn | Japonská automobilka Toyota | Current ratio | Ukazatel Běžné likvidity | Uhelné elektrárny | Hry | Upravený zisk | Válka na Ukrajině | Omezení dodávek | Royal Dutch | Instituce | Spotřební zboží | Nový týden | Western Digital | London Bullion Market Association | Hnědouhelné elektrárny | Duke Energy | Duke Energy (DUK.US) | DUK.US | Banka Barclays | Výrobce hraček | Války v Evropě | Invaze na Ukrajinu | Ruské invaze na Ukrajinu | Anexe Krymu | RSIS | XTB Jiří Tyleček | Sankce | Rusal | Uvalené sankce | Ruská invaze na Ukrajinu | Ruská invaze | Ruské banky | Alfa Bank | Ruská agrese | Sankce Rusko | Erste Group Bank | MWh | EUR/MWh | Sedmadvacítka | Vzdušný prostor | Michail Mišustin | Situace na Ukrajině | EMISS | Carlsberg | Sankce EU | Naftogaz | Invaze | Tvrdé sankce | Obchod s Ruskem | XTB Štěpán Hájek | Britská banka | Britská banka HSBC | Akcie Exxon Mobil | Akcie Exxon | Hodnota rublu | NICKEL | Řetězec | Řetězce | Aktivity v Rusku | Barrick Gold (GOLD) | Akcie Barrick Gold (GOLD) | Import ruské ropy | Rozsáhlé sankce | Západní sankce | Růst HDP Německa | Světové produkce | Zahájení ruské invaze | Zahájení ruské invaze na Ukrajinu | Vývoz ruské ropy | Ruská společnost Gazprom | Balík sankcí | Vývoj ceny akcií PKN Orlen | Ceny akcií PKN Orlen | Ceny akcií PKN | Nicolás Maduro | Venezuelský prezident | Geopolitické události | Inflace v Japonsku | Vysoké ceny energií | Aeroflot | Kapitálové kontroly | Dodávky zemního plynu | Zastavení dodávek | Sankce uvalené na Rusko | Vývoj měnového páru EUR/TRY | Aktiva Sberbank | Petr Fiala | Atlantia | Obchodování české koruny | Inflace v únoru 2022 | Aktuální inflace | Inflace výhledově | Strategie pro obchodování české koruny | Strategie pro obchodování | Zajištění kurzu české koruny | Zhodnocení vašeho vkladu | Jak před inflací ochránit své úspory | Válka Ruska proti Ukrajině | Historický vývoj inflace | Historický vývoj inflace v ČR | Jednociferná inflace | Růst úrokových sazeb úvěrů | Efekt posilující koruny | Zajišťování proti kurzovým ztrátám | Kladné swapy | Správa | GMT | Šéf japonské centrální banky | Agresivní zpřísňování měnové politiky | Náklady na import | Akcie společnosti Delta Air Lines | Výsledky letecké společnosti | Hospodářské výsledky letecké společnosti | Vital Knowledge | Embargo na dovoz ruské ropy | Dovoz ruské ropy | Rostoucí ceny energií | Italský módní dům | Ratingový výhled | Cena digitální měny | Převzetí firmy | Vývoj bilance běžného účtu v Turecku | Bilance běžného účtu v Turecku | Investoři do tureckých dluhopisů | ArcelorMittal | Dow Jones Industrial Average | Embargo EU na ruskou ropu | Embargo EU | Abú Dhabí | Posílení kapacit LNG | Zasedání MNB | Ladislav Kříž | Čistý zisk skupiny ČEZ | Zisk skupiny ČEZ | Propuštění | Cenový strop | Purple Trading Petr Lajsek | Marketingová komunikace | Vývoz plynu | Centrum | Sloučení | Cenový strop na ruskou ropu | Hike | Řetězec lékáren | Air Products | APD | Upozornění | Čína a Spojené státy | Těžařská skupina | Objem nákupů | Premiér Petr Fiala | Německé ekonomiky | Spalování ropy | Dovoz z Ruska | Import průmyslových kovů | Import průmyslových kovů z Ruska | Dovoz hlavních průmyslových kovů | Dovoz z Ruska do EU | Comtrade | EU a USA | Import kovů z Ruska | Import kovů | Cenové stropy | Vývoj ceny ruské ropy Urals | Ruské ropy | Plyn z Norska | Arménie | Kyrgyzstán | Telekomunikační společnost | Jaký je výhled? | Sudán | Nejrychleji rostoucí | Komise v přenesené pravomoci | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Jackpot | Jozef Síkela | Ministr průmyslu a obchodu | Síkela | Novinky | Války na Ukrajině | Výrobci čipů | CZ | OilPrice | Zavedení cenového stropu | Obranný průmysl | Strop na ruskou ropu | Line | Timur Barotov | BHS Timur Barotov | Národní bezpečnost | Západní země | Christian Dior | Dior | Marc Jacobs | Fendi | Moët | Hennessy | Ruský export | Shrnutí roku | Mega Millions | Právo | Energetický index | Výprodeje | Zavedení embarga | Prezident Biden | Dovoz ruského plynu | Invest | Média | Rozpad eura | Objem půjček | Saúdskoarabské ministerstvo energetiky | Vyšší ceny | Vysoké úrokové sazby | Challenge | Tlak Číny | Air Products (APD.US) | APD.US | Velké problémy | Development | Vice | ON Semiconductor | Vývoz do Kazachstánu | Made in Germany | Export zboží | Obchod s Kyrgyzstánem | Potlačení reexportu | Vývoz z Německa do Turecka | Průmyslové zboží | 4Trans | Jaroslav Ton | Šéf francouzské firmy | Směřování | Varovné znamení | Pás a stezka | Dovoz do USA | Deficit obchodní bilance Spojených států | Čínské státní půjčky | Státní půjčky | Půjčky v Africe | Čínské státní půjčky v Africe | Státní půjčky v Africe | Hamás | Konflikt mezi Izraelem | Snížení cen | Potenciální rizika | Paul Samuelson | Jakub Matis | ProCent | Zahraniční bilance | Makroekonomické faktory | Dotace | S&P 500 a HDP
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Pozice | Trh | Výhled | Rezistence | Reuters | ČTK | Banky | Banka | Obchodování | Indikátor | FOREX | Trading | Cena | Růst | Graf | EUR/USD

Předchozí klíčová slova

Implementace Bitcoinu
Implementace řízení rizik
Implikace
Implikovaná křivka
Implikovaná volatilita
Implikovaná volatilita akciových trhů
Implikované volatility
Implikovaný odhad vývoje hlavní úrokové sazby
Implikovaný odhad vývoje hlavní úrokové sazby v USA
Imploze Luna/Terra

Následující klíčová slova

Import DLL
Import kovů
Import kovů z Ruska
Import průmyslových kovů
Import průmyslových kovů z Ruska
Import ruské ropy
IMPOSSIBLE
Impossible Foods
Impuls
Impulsivní tradeři
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Dukascopy new
Potvrďte prosím... Zavřít